PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نرم افزار win rar

stam
16-11-2005, 02:15
سلام
میخواستم ببینم چطوری میشه با وین رار یک فایل را تا چندین برابر فشرده کرد مثلا 700ئگابایت را 200مگابایت
من خودم یه سی دی بازی خریدم که سه بازی پر حجم را تبدیل به setup.rarکرده بودند ودر یک سی دی جا داده بودند...

arman4459
16-11-2005, 05:23
فکر نکنم چنین چیزی امکان داشته باشه چون وینرر تا حد خاصی میتونه فشرده کنه.

ebilove
16-11-2005, 05:40
سلام
میخواستم ببینم چطوری میشه با وین رار یک فایل را تا چندین برابر فشرده کرد مثلا 700ئگابایت را 200مگابایت
من خودم یه سی دی بازی خریدم که سه بازی پر حجم را تبدیل به setup.rarکرده بودند ودر یک سی دی جا داده بودند...
باسلام
عزيزاون فرق ميكنه
اگه همه فايلا ميشد كه ديگه سيدي و ديويدي توي بازار نميومد
همه چيزو فشرده ميكرديم رو ديسكت
...بعضي فايلا رو ميشه تا اين حد كوچيك كرد
خيلي از فايلاي ميديا اكثرا با فشر ده سازي از كيفيت ميفتن
و اگر خوب با وين ور بري ميفهمي كه سازندگانش اون رو براي فايلاي مهم توصيه نميكنند
بدرود.

Mehdi_Best
16-11-2005, 11:13
سلام
بستگي به نوع فايل هم دارد. مثلا به عنوان نمونه فايلهاي تكست خيلي فشرده مي شوند. اما مثلا فايلهاي mp3 رو خيلي خيلي كم مي شه فشرده كرد. يعني تقريبا در حد صفر.

HR
16-11-2005, 11:21
سلام

این سوال من هم هست .
من CD های زیادی دیدم که اطلاعات اون خیلی خیلی فشرده شده بودن ....مثلا من CD داشتم حاوی بازیهای هیتمن ، قلعه ولفنشتاین و اون یکیو نمیدونم چی بود ..... نصب هر بازی هم خیلی طول میکشید ، چون ابتدا باید از حالت فشرده خارج میشد ....
همچین نرم افزاری هست که تا این حد فشرده کنه ؟

hippo
18-11-2005, 11:57
به احتمال خیلی زیاد با برنامه فشرده سازی uharc این کار را کردن

mojtaba_2006
20-11-2005, 13:01
خود من يكي از كساني هستم كه تا حالا چند عدد از اين سي دي هاي كلكسيوني را به بازار دادم. (براي اينكه تبليغ نشه اسم نميبرم) . از فشرده سازي خاصي استفاده نميكنيم فقط بعضي بازيها داراي قابليتهايي است كه كاربران ايراني از آن استفاده نميكنند ...مثلا بازي تحت شبكه... بنابراين بعضي شركتهاي ايراني (مثل خود ما) آنها را حذف ميكنند ... همين حذف فايلها حجم بازي را كم ميكند. معمولا شركتها براي اينكه برنامه وينرار فايلها را 8 تا 30 در صد فشرده تر ميكند از آن استفاده ميكنند . اگر ديده باشيد بيشتر بازيهايي كه با وينرار باز ميشوند بصورت نصبي نيستند ... زيرا امكان فشرده سازي بيشتري به ما ميدهد.اما اعتراف ميكنم كه ممكن است بخاطر همين فشرده سازي و حذف فايلها بعضي بازيها در شرايط خاصي كار نكنند. اين جمله را ازمن نشنيده بگيريد .... معمولا كساني كه بازيكن باشند ميدانند سي دي هاي كلكسيوني خوب كار نميكنند. در مورد اينكه ميگوييد چطور بازي پر حجم اينقدر فشرده شده بايد بگم در نظر بگيريد هر فايلي 30 درصد از حجمش كم شود ... آنوقت ببينيد چقدر حجم بازي كم ميشود . در ضمن كارهاي ديگري هم ميكنيم ... مثلا فايلهاي صوتي اصلي بازي با پسوند avi است كه خيلي پر حجم هستند و ما آنها را بصورت mp3 در ميآوريم و فقط پسوند آن را عوض ميكنيم تا بازي براي فراخواني آنها مشكلي نداشته باشد... در مورد تصاوير بازي هم همينطور...و كارهاي زيادي كه نميتوانم همه آنها را توضيح دهم ... ممكن است مديرمان بطور اتفاقي اين تاپيك را بخواند و من را شناسايي كند آنوقت بايد از فردا دنبال كار ديگري باشم.
شايد شركتهاي ديگر از فشرده سازهاي خاصي استفاده ميكنند كه من از آنها بي اطلاع هستم.
اگر كسي ميدونه به من هم بگه تا توي شركت ارتقا درجه بگيرم.

HR
21-11-2005, 02:55
مجتبی جان
ممنون از توضیحاتی که دادی ....
جواب سوالم رو گرفتم
بازم ممنون