PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : Sony Cybershot DSC-H9 یا Canon PowerShot S5 IS کدام دوربین؟

saedy
15-04-2008, 23:01
سلام
دنبال یه دوربین خوب میگردم, در حد این چهارتا که لینکش پایین هست. ولی گیر کردم کدوم رو بخرم.
لطفا یه راهنمایی کنید....
ضمنا اگه مدل دیگه تو همین حدود میدونید معرفی کنید.
متشکرم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Actros
16-04-2008, 00:27
انتخاب خیلی سختیه
ولی باتوجه به اینکه کانن اس 5 باتریهاش قلمی هستن و نداشتن لرزشگیر فوجی 9600 و اون لیست بلند بالای نقات منفی سونی اچ 9
من Panasonic Fz18 رو انتخاب میکنم که مشخصات خیلی خیلی خوبی هم داره

ritana
16-04-2008, 06:35
انتخاب خیلی سختیه
ولی باتوجه به اینکه کانن اس 5 باتریهاش قلمی هستن و نداشتن لرزشگیر فوجی 9600 و اون لیست بلند بالای نقات منفی سونی اچ 9
من Panasonic Fz18 رو انتخاب میکنم که مشخصات خیلی خیلی خوبی هم داره

بسياري از دوستان فكر ميكنند باطري قلمي ضعفي براي دوربين محسوب ميشود در حاليكه كاملا برعكس است !!
چون با داشتن دو باطري يدكي شارژ شده هيچ زماني شما لحظات خوب را از دست نخواهيد داد .
من از باطري اصل سوني استفاده ميكنم كه هربار حدود 400 عكس ميگيرد و بلافاصله بعد از تمام شدن از باطري يدكي شارژ شده استفاده ميكنم .

Actros
16-04-2008, 13:42
هر کس عقیده ای داره
ولی الان دیگه هر جای بری یه پریز برق باری شارژ باتری پیدا میشه

mhaf
16-04-2008, 19:52
حرف هر دوی شما دوستان تایید میشه
ولی به نظر من هم باطری قلمی ضعف محسوب نمیشه

jiksearch
19-04-2008, 10:15
H7 را هم بررسي كنيد (حتماً نمونه عكس ها را ببينيد)
اختلاف با H9 خيلي كمه : صفحه نمايش كوچكتر (باتري كمتري مصرف ميشه) - صفحه نمايش ثابت - nightShot نداره

دوربين: 330
----- يو وي : 20
باتري اضافه: 30

جمع كل: 380 = مموري 2 گيگ هم كه بخري تازه ميشه هم قيمت H9 (هيچوقت هم بدون باتري نمي ماني)

پ.ن. اين دوربين خيلي سبكتر از s5is هست

jiksearch
19-04-2008, 10:22
حرف هر دوی شما دوستان تایید میشه
ولی به نظر من هم باطری قلمی ضعف محسوب نمیشه
با باتري قلمي شما هيچوقت لنگ نمي مانيد ولي هميشه لنگ مي زنيد (من كه خيلي باهاشون مشكل دارم :18:)
ظاهراً هميشه باتري در دسترس هست ولي در حقيقت شما دائماً بايد باتري بخريد يا چند سري 4تايي باتري شارژ داشته باشيد + قيمت باتري شارژي و قيمت يك شارژ خوب را هم حساب كنيد، ضمن اينكه وزن 2تا BG1 سوني اصلاً قابل مقايسه با 8 تا باتري قلمي نيست

seymour
19-04-2008, 15:08
با باتري قلمي شما هيچوقت لنگ نمي مانيد ولي هميشه لنگ مي زنيد (من كه خيلي باهاشون مشكل دارم :18:)
ظاهراً هميشه باتري در دسترس هست ولي در حقيقت شما دائماً بايد باتري بخريد يا چند سري 4تايي باتري شارژ داشته باشيد + قيمت باتري شارژي و قيمت يك شارژ خوب را هم حساب كنيد، ضمن اينكه وزن 2تا BG1 سوني اصلاً قابل مقايسه با 8 تا باتري قلمي نيست
موافق نیستم ... باتری شارژی بعلاوه شارژر خوب روی هم میشه 20 تومن که به نظرم سرمایه گذاری معقولیه و باعث ورشکستگی نیست... ضمن اینکه خیلی از مدلهای خوب (مثلا کارای Canon) باتری قلمی می خورن و اگه قرار باشه صرفا بخاطر این قضیه ، بذاریمشون کنار ، گزینه های خوبی رو از دست دادیم ...

نهایتا به نظرم ، بحث ابدی و همیشگی " شارژی یا قلمی " یه برنده خاص نداره و برمی گرده به سلیقه ...

JiNi
19-04-2008, 20:27
در مورد انتخاب بین باطری های لیتیوم و قلمی باید بگویم که باطری های لیتیوم از هرجهت مناسب تر از باطری های قلمی هستند. درست است که شما می توانید برای باطری های قلمی خود یدکی هم داشته باشید اما باطری لیتیومی هم این امکان را از شما سلب نکرده است! یعنی به سادگی می توانید از فروشگاهی که دوربین را تهیه می کنید بخواهید که یک یا چند باطری یدکی هم به شما بدهد. مدت شارژ باطری های لیتیوم بسیار طولانی تر از باطری های قلمی است و در دوربین ها ی پیشرفته هم باطری های لیتیوم جانشین باطری های قلمی می شوند. به عنوان مثال کانن در مدل G9 از باطری لیتیوم استفاده کرده و یکی از دلایل گران بودن این دوربین همین است. متاسفانه باطری های قلمی خیلی زود شارژ خالی می کنند و مثلاً برای من که گاهی برای شکار سوژه نیم ساعت دوربین را روشن می گذارم مناسب نیستند. به طور کلی معایب باطری های قلمی اینها هستند:
1- دوام شارژ آنها بسیار کمتر از باطری های لیتیوم است
2- در صورت خراب شدن و یا فاسد شدن هریک از باطری ها، سایر باطری ها را هم باید دور بریزید.
3- دو سری باطری قلمی حداکثر به اندازه یک باطری لیتیوم دوام دارند و اگر بخواهید تعداد بیشتری را همیشه همراه خود داشته باشید اولاً باید هزینه زیادی بابت باطری ها و شارژر متحمل شوید و هم باطری ها و شارژرها فضای زیادی اشغال خواهند کرد.

JiNi
19-04-2008, 20:51
اما S5IS یا H9 ؟
قبل از بحث در مورد این دوربین ها باید به این نکته اشاره کنم که دوربینهای کانن موجود در ایران با آنچیزی که در سایتهای آمریکایی مرور می شوند یک تفاوت بزرگ دارند و آن اینست که دوربین کانن که در ایران بدست شما می رسد چینی است نه ژاپنی! تنها چند مدل محدود در ایران هستند که ساخت ژاپن هستند و S5IS که مورد نظر شماست چینی است. این پارامتر بسیار مهمی است و موقع خرید حتماً این فاکتور را لحاظ کنید.
اما در مورد سوال شما:
H9 از یک مشکل بزرگ رنج می برد و آن تصاویر soft است. برای یک غیرحرفه ای حتی شاید عکسهای H9 بسیار مطلوب تر از دوربین های دیگر باشد چون هیچ نویزی را نمی بیند. اما عکاسان حرفه ای معمولااً ترجیح می دهند نویز هم وجود داشته باشد اما جزئیات تصویر از بین نرود. اما مگر S5IS از noise reduction استفاده نمی کند؟ در واقع اغلب دوربین های امروزی مخصوصاً دوربین های نیمه حرفه از noise reduction برای کاهش noise استفاده می کنند ولی مشکل H9 در این است که noise reduction در این دوربین در همه کنتراست ها فعال است. یعنی در وضعیتی که تقریباً هیچ نویزی هم در تصویر وجود نخواهد داشت باز noise reduction کار خودش را انجام می دهد و باعث ایجاد تصاویر soft می شود، هیچ راهی هم برای غیر فعال کردن noise reduction وجود ندارد و این مشکلی است که خود سونی هم با عرضه H50 به آن اعتراف کرده است. در سایر دوربین ها معمولاً در کنتراست های بالا noise reduction فعال نمی شود و البته مدلهایی از پاناسونیک هم همین مشکل را دارند.
اما جدای از همه اینها فکر نمی کنم این مشکلی باشد که غیر حرفه ای ها بتوانند آن را تشخیص بدهند و بهتر است به نمونه های عکس این دوربین مراجعه کنید تا ببینید آیا اصلاً می توانید متوجه وجود چنین مشکلی شوید و آیا این قضیه برای شما آزار دهنده است یا آن را می پسندید. در عین حال موقع خرید نباید ویژگی ها و قابلیت های فراوان H9 را نادیده بگیرید. از جمله شناسایی 9 چهره و مادون قرمز برای تصویر برداری در شب. مثلاً من علاقه خاصی به عکس برداری در شب دارم و این ویژگی برایم اهمیت فوق العاده ای دارد.
درمورد S5IS هم باید بگویم مهمترین عیبش همان استفاده از باطری قلمی است که شارژ بسیار کوتاهی هم دارد. اما به لحاظ کیفیت عکس تنها ایرادی که من در آن دیده ام وجود رنگهای بنفش و قرمز در کنتراست های خیلی بالاست.

اما حالا چرا این دو دوربین؟!
اگر همین عجله دارید پیشنهاد من دوربین G9 کانن است. کیفیت عکسهای این دوربین بی نظیر هستند و من هنوز ایرادی در عکسهای این دوربین ندیده ام.
اگر می توانید 15-10 روز صبر کنید پیشنها قطعی من H50 سونی است که هنوز وارد بازار ایران نشده. H50 نه تنها ایراد مهم ذکر شده در H9 را رفع کرده بلکه قابلیتهای خوبی به این دوربین اضافه کرده است. از جمله افزایش رزولوشن و بهبود image processing. لنز جدیدی هم به این دوربین اضافه شده که در کنتراست های بالا فوق العاده عمل می کند. در واقع شخصاً هیچ شکی در مورد این دوربین ندارم و خودم از کسانی هستم که منتظر ورود این دوربین به بازار ایران هستم.

atrocious
19-04-2008, 21:51
اما S5IS یا H9 ؟
قبل از بحث در مورد این دوربین ها باید به این نکته اشاره کنم که دوربینهای کانن موجود در ایران با آنچیزی که در سایتهای آمریکایی مرور می شوند یک تفاوت بزرگ دارند و آن اینست که دوربین کانن که در ایران بدست شما می رسد چینی است نه ژاپنی! تنها چند مدل محدود در ایران هستند که ساخت ژاپن هستند و S5IS که مورد نظر شماست چینی است. این پارامتر بسیار مهمی است و موقع خرید حتماً این فاکتور را لحاظ کنید.
اما در مورد سوال شما:
H9 از یک مشکل بزرگ رنج می برد و آن تصاویر soft است. برای یک غیرحرفه ای حتی شاید عکسهای H9 بسیار مطلوب تر از دوربین های دیگر باشد چون هیچ نویزی را نمی بیند. اما عکاسان حرفه ای معمولااً ترجیح می دهند نویز هم وجود داشته باشد اما جزئیات تصویر از بین نرود. اما مگر S5IS از noise reduction استفاده نمی کند؟ در واقع اغلب دوربین های امروزی مخصوصاً دوربین های نیمه حرفه از noise reduction برای کاهش noise استفاده می کنند ولی مشکل H9 در این است که noise reduction در این دوربین در همه کنتراست ها فعال است. یعنی در وضعیتی که تقریباً هیچ نویزی هم در تصویر وجود نخواهد داشت باز noise reduction کار خودش را انجام می دهد و باعث ایجاد تصاویر soft می شود، هیچ راهی هم برای غیر فعال کردن noise reduction وجود ندارد و این مشکلی است که خود سونی هم با عرضه H50 به آن اعتراف کرده است. در سایر دوربین ها معمولاً در کنتراست های بالا noise reduction فعال نمی شود و البته مدلهایی از پاناسونیک هم همین مشکل را دارند.
اما جدای از همه اینها فکر نمی کنم این مشکلی باشد که غیر حرفه ای ها بتوانند آن را تشخیص بدهند و بهتر است به نمونه های عکس این دوربین مراجعه کنید تا ببینید آیا اصلاً می توانید متوجه وجود چنین مشکلی شوید و آیا این قضیه برای شما آزار دهنده است یا آن را می پسندید. در عین حال موقع خرید نباید ویژگی ها و قابلیت های فراوان H9 را نادیده بگیرید. از جمله شناسایی 9 چهره و مادون قرمز برای تصویر برداری در شب. مثلاً من علاقه خاصی به عکس برداری در شب دارم و این ویژگی برایم اهمیت فوق العاده ای دارد.
درمورد S5IS هم باید بگویم مهمترین عیبش همان استفاده از باطری قلمی است که شارژ بسیار کوتاهی هم دارد. اما به لحاظ کیفیت عکس تنها ایرادی که من در آن دیده ام وجود رنگهای بنفش و قرمز در کنتراست های خیلی بالاست.

اما حالا چرا این دو دوربین؟!
اگر همین عجله دارید پیشنهاد من دوربین G9 کانن است. کیفیت عکسهای این دوربین بی نظیر هستند و من هنوز ایرادی در عکسهای این دوربین ندیده ام.
اگر می توانید 15-10 روز صبر کنید پیشنها قطعی من H50 سونی است که هنوز وارد بازار ایران نشده. H50 نه تنها ایراد مهم ذکر شده در H9 را رفع کرده بلکه قابلیتهای خوبی به این دوربین اضافه کرده است. از جمله افزایش رزولوشن و بهبود image processing. لنز جدیدی هم به این دوربین اضافه شده که در کنتراست های بالا فوق العاده عمل می کند. در واقع شخصاً هیچ شکی در مورد این دوربین ندارم و خودم از کسانی هستم که منتظر ورود این دوربین به بازار ایران هستم.

به نظر من هم G9 بهترين گزينست
كاملا جم و جور و ساده در عين حال با كارآيي بالا
تنها مشكل اين دوربين نويز تو ايزو هاي بالاست. آن هم به مقدار خيلي كم.(تصاویر نویزدار در ایزوهای 800 و 1600، رزولوشن بسیار پایین تصاویری که در ایزوی 3200 گرفته شده‌اند)

atrocious
19-04-2008, 23:57
کانن مدل پاورشات G9:

• دوربین 12.1 مگاپیکسلی (سنسور 1.7/1 اینچی)
• مود عکاسی RAW
• لنز زوم اپتیکال 6 برابر به همراه لرزش‌گیر اپتیکال و پوشش SR
• DIGIC III و iSAPS برای عملکرد سریع‌تر، کیفیت بهتر عکس و مشخصه پیشرفته کاهش نویز
• مشخصه تشخیص چهره AF/AE/FE و قابلیت تصحیح قرمزی چشم در مود پخش مجدد
• صفحه نمایش 3 اینچی 230.000 رنگی بسیار با کیفیت و با رزولوشن بالا به همراه زاویه دید عالی
• ایزوی 1600 و Auto ISO Shift تا 3200
• بدنه جمع و جور مجهز به کلیدهای تنظیم ایزو و تنظیمات چندگانه
• دارای 25 مود عکاسی، تنظیمات کاملا دستی و Safety Zoom
• مجهز به کفشک فلاش سازگار با فلاش‌های Speedlite کانن و لوازم جانبی لنز (اختیاری)

Actros
21-04-2008, 00:59
G9 فقط برتریش 12 مگا پیکسل بودنشه

JiNi
21-04-2008, 10:54
G9
فقط برتریش 12 مگا پیکسل بودنشه
خیر دوست عزیز، من از تعداد پیکسل ها حرفی نزدم و وقتی تعداد پیکسل ها به 7 میلیون می رسد دیگر برایم اهمیتی ندارد که کدام دوربین چند میلیون پیکسل بیشتر دارد چه بسا که با ثابت ماندن اندازه سنسور و با افزایش رزولوشن نویز تصاویر زیاد می شوند.
اما دلایل متعددی برای کیفیت بی نقص G9 وجود دارد که شرح آنها از حوصله این بحث خارج است اما اگر دوست داشتید نمونه عکسهای این دوربین را در اینجا مشاهده کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

درست است که این دوربین در ISO های بالای 400 عملکرد خوبی نداشته اما اولاً عکسهای اکثر دوربین ها با افزایش ISO دچار نویز می شوند و ثانیاً باید دید که عملاً نسبت کل عکسها به عکسهایی که در ISO های بالای 400 گرفته می شود چقدر است؟ فکر می کنم دست کم تعداد عکسهایی که در ISO ی زیر 400 گرفته می شوند 50 برابر عکسها در ISO های پایین باشد.

ebi66_boukan
06-05-2008, 14:12
دوتا شون خوبن.و انتخاب به اينه كه كدوم مارك رو بيشتر دوست داري.من خودم كانن بيشتر دوست

دارم.

NimoOol.HD2
11-06-2008, 15:41
خوب بدی G9 اینه که زومش اپتیکال نیست و برابره . همین بده . تازه مگا پیکسل بالا که همیشه نماد کیفیت بیشتر دوربین نیست که

Persian_Gun's
12-06-2008, 10:17
من H50 رو بهتون پیشنهاد میکنم،الانم در بازار موجوده:20:
بدرود:11:

alireza999
24-06-2008, 18:42
dorbin haye sony hamin ke ba har bar sharj mitooni 300ta aks ba flash begiri koli miarze
sor@tesham balast
man khodam H3 daram kheyli raziam
H9 ham too hamin maye hast faghat manzare yab dare o ghabeliate aks bardari dar tarikie motlagh va albate geroon tare