PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب ویندوز Xp در کنار ویندوز ویستا بدون حذف نسخه اصلی

صفحه ها : [1] 2

REGISTERED USER
15-04-2008, 21:35
نصب ویندوز XP در کنار ویندوز ویستا بدون حذف نسخه اصلی

DUAL BOOTING XP+VISTA

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به نام خدا

کاربران امروزی پس از خریداری نوت بوک خود، بیشتر علاقه مند هستند که سیستم عامل XP را در کنار Vista اوریجینال که روی سیستم شان نصب هست، راه اندازی کنند. اما مشکل اینجاست که اولا ویندوز XP روی سیستمشان نصب نمیشود که خوشبختانه روش نصب XP را روی این سری نوت بوک ها در مقالات قبلی با هم بررسی کردیم. ثانیا، وقتی XP را نصب میکنند به مشکل تازه ای برمیخورند و آن اینست که دیگر ویندوز ویستای اصلی بوت نمیشود و همچنین سیستم یک پارتیشن بیشتر ندارد که این باعث میشود که ویندوز ها با هم تداخل پیدا کنند. مورد دوم قابل حل هست به این صورت که هم هنگام نصب میتوانیم با یک ترفند جالب هارد را پارتیشن بندی بکنیم و هم میتوانیم در ویندوز ویستا با قابلیت shrink یا با نرم افزارهای دیگه که قبلا آموزش دادیم، این مشکل را حل کنیم و ویندوز را درون یک پارتیشن دیگر نصب کنیم.

و اما مشکل اول بدین صورت حل میشود که شما باید ابتدا در صورت پارتیشن بندی نکردن هارد، با استفاده از DVD ویستا و ترفند DISKPART پارتیشن بندی خود را به اندازه مورد نیاز انجام دهید. سپس ویندوز XP را نصب کنید و بعد از آن BOOT LOADER جدید ویستا را جایگزین بوت منوی قدیمیXP کنید تا سیستم BCD جایگزین شود. مرحله اخر استفاده از ابزار EasyBCD برای تعمیر آدرسهای مربوط به بوت XP و بالا آوردن XP سیستم عامل دوم هست. کار سختی نیست اما زمان و دقت زیادی نیاز دارد. پس همراه ما باشید.

ذکر چند نکته را ضروری میبینم:

1- این آموزی بر اساس این است که شما هنوز هارد خود را پارتیشن بندی نکردید و یک پارتیشن C بیشتر ندارید که بروی آن Vista نصب هست ( ممکن است شما پارتیشن مخفی ریکاوری هم داشته باشید پیشنهاد میشه که کاری به آن نداشته باشید). پس اگر هارد خود را پارتیشن بندی کرده اید و حالا میخواهید XP نصب کنید در کنار ویستا، نیازی به انجام مرحله اول نیست.

2- اگر بر روی سیستم خود DVD درایو نداشته باشید، باید یک ویندوز ویستا نسخه home basic نسخه آزمایشی که بر روی سی دی عرضه میشود از فروشگاه های نرم افزاری تهیه کنید تا حداقل بتوانید در مرحله آخر از تعمیر بوت منوی آن استفاده کنید.

3- پیشنهاد میکنم از نرم افزارها و اطلاعات ضروری خود بک آپ تهیه کنید. این آموزش روی 90 درصد نوت بوک ها و PC ها جواب داده پس نویسنده هیچ مسئولیتی را در قبال آسیب سیستم شما قبول نمی کند.

مرحله اول – آماده سازی سیستم توسط DVD ویستا

برای شروع سیستم خود را خاموش کنید. بعد سیستم را روشن و DVD ویستا را توی درایو اپتیک ان قرار دهید. منتظر بایستید تا پیغام press any key to boot from C/DVD ظاهر گردد. و بعد یک دکمه را فشار دهید تا وارد مراحل نصب Vista installation شوید.

نکته: اگر این پیغام ظاهر نشد و ویندوز ویستا از روی هارد شروع به بوت شدن کرد پس boot sequence را باید تغییر دهید و اولین دستگاهی که بوت میشود را درایو اپتیک خود قرار دهید (DVD). کافی است وارد setup بایوس شوید ( بستگی به سیستم شما در هنگام نمایش لوگوی سیستم و آغاز بکار دستگاه، دکمه DEL یا F2 یا F10 و ... را فشار دهید) و اولویت بوت سیستم خود را تغییر دهید.

در مراحل نصب به پنجره ای برمی خورید که از شما تقاضای سریال ویندوز ویستا را می دهد. آن را خالی گذاشته و تیک Automatically activate Windows when I’m online را نیز بر میداریم. روی next کلیک کنید و در صورت اخطار به اینکه شما شماره محصول را وارد نکردید، دکمه NO را فشار دهید.

در این مرحله هر نسخه ای را که میخواهید انتخاب کنید چون اهمیتی ندارد. و تیک گزینه I have selected the edition of Windows that I purchased را نیز بردارید و روی next کلیک کنید.

متن license terms را قبول کنید و دکمه next را بزنید و گزینه Custom installation را انتخاب کنید.

در این صفحه، وقتی از شما سوال می کند که where you want to install Windows شما یک پارتیشن بزرگ که تمام فضای هارد را اشغال کرده است و ویستا بروی آن نصب است را می بینید که بصورت پارتیشن Primary مشخص شده است.

در این صفحه شما دکمه های SHIFT + F10 را با هم فشار دهید. این روش از میانبر 2.0 Windows Prompt Editor استفاده میکند تا یک پنجره command window را برای شما باز کند. این یک روش فوق العاده جالب هست که مطمئن هستم تا بحال استفاده نکردید!

در پنجره مورد نظر، عبارت DISKPART را تایپ کنید. این دستور برنامه Microsoft DiskPart را باز میکند. در این مرحله شما باید به دیسک اصلی که فعال هست دسترسی داشته باشد. بنابراین تایپ کنید list disk و enter کنید. در لیست نشان داده شده، دیسک اصلی با نام Disk 0 نمایش داده میشود. اگر با نام دیگری نمایش داده شده آن را در دستور مقابل جایگزین Disk 0 کنید. پس تایپ کنید select disk 0 و enter کنید.

پس از تایید انتخاب هارد و نمایش پیغام زیر، تایپ کنید shrink و enter کنید. در این بخش برنامه به صورت اتوماتیک بخشی از فضای هارد شما را که حدود 50 درصد هست را به صورت پیش فرض انتخاب و جدا میکند و تحت یک پارتیشن جدید شناسایی میکند. بعدا میتوانید با نرم افزارهای مختلف که قبلا توضیح دادیم این فضا را به دلخواه تغییر دهید. پس no problem دوستان!

حال برای خروج کافیست دوبار exit را تایپ و enter کنید تا به صفحه انتخاب پارتیشن اینستالر ویستا باز گردید. روی دکمه Refresh کلیک کنید و منتظر باشید تا صفحه انتخاب پارتیشن آپدیت گردد. در این بخش شما میتوانید پارتیشن اصلی را که پارتیشن Extended از دل آن خارج کردیم مشاهده کنید که البته هنوز خام هست و در مراحل بعدی و حتی هنگام نصب XP میتوانید آن را قسمت کنید. جالب بود نه ؟

از بخش فوق خارج شوید و DVD ویستا را خارج کنید. دستگاه را ریست و سی دی Windows XP را بوت نمایید تا وارد مرحله بعدی شویم.

مرحله دوم – نصب ویندوز XP و تنظیمات مورد نیاز

این مرحله کار زیادی ندارد و فقط کمی طولانی هست و باید منتظر باشید تا XP نصب شود. وقتی شما در حال نصب ویندوز XP هستید در مراحل ابتدایی به این قسمت میرسید که where it is to be installed ، شما میتوانید پارتیشن های ایجاد شده در این قسمت ببینید که با نام unallocated space مشخص شده است.

در این بخش کافی است با فشردن دکه C روی کیبورد پارتیشن های خود را به دلخواه بسازید. ساختن ان ساده است و ما نمیخواهیم وارد مبحث نصب ویندوز XP شویم. اگر بلد نیستید با این قسمت کار کنید به کلی قید نصب رو بزنید چون نشون میده تابحال تجربه نصب ویندوز را نداشته اید و این کمی برای شما مشکل ساز هست. پس بهتر است اول بروید یک راهنما نصب XP بخوانید و بعد اقدام به انجام این کار بکنید.

فقط چند نکته رو یادآوری میکنم :

1- حداقل 10 تا 20 گیگابایت برای پارتیشن جدید که میخواهید XP را نصب کنید فضا اختصاص بدهید.

2- در صفحه فرمت پارتیشن اگر سوالی از شما پرسید در باره FAT system ، گزینه NTFS را انتخاب کنید.

3- بر روی سیستم های جدید که چیپست اینتل دارند شما نیاز به یک سی دی ویندوز XP دانگرید شده با درایور های کنترلرهای اینتل دارید که در مقالات قبلی ان را توضیح دادیم. پس اگر لپ تاپ شما جدید است اول یک سی دی XP تهیه کنید.

4- بندرت مشاهده شده روی بعضی سیستم ها بعد از نصب فایل های XP ، ویندوز کامپوننت های مبنی بر graphical User Interface یا GUI را لود میکند. و بعدا شما با پیغام A disk read error occurred – press Ctrl-Alt-Del to continue مواجه میشوید که از یک bootloader خراب حاصل میشود. برای رفع این مشکل نیازی به repair کردن دوباره XP و تعمیر MBR در محیط XP recovery console نیست. بلکه میتوانید در مراحل آخر این مشکل را با repair کردن بوت ویستا و با استفاده از easy BCD برطرف کنید.

پس از نصب XP ، ویندوز شما MBR را تغییر داده و به تنهایی لود میشود و دیگر اثری از Vista در صفحه بوت نیست. پس ما سعی میکنیم vista bootloder را دوباره راه اندازی کنیم. همانند اینکه شما اول XP و بعد ویستا را نصب کرده اید و از بوت منوی ویستا استفاده می کنید.

مرحله سوم – بازگردانی بوت منوی ویستا و انجام عملیات DUAL BOOTING

به مرحله یکی مانده به آخر رسیدیم. شما برای راه اندازی ویندوز ویستا از XP bootloader نمیتوانید استفاده کنید. پس شما Vista bootloader را در MBR پارتیشن C جایگزین میکنید و تنظیمات مربوط را برای راه اندازی دوباره XP در این سیستم جدید را انجام می دهید.

دوباره DVD ویستا را بوت کنید. در صفحه ای که از شما سوال میکند برای نصب ویستا (Install now ) شما در قسمت زیر صفحه روی Repair your computer کلیک کنید.

در مرحله بعد ، اینستالر به دنبال پارتیشنی میگردد که ویستا بروی آن نصب شده باشد که درایو C سیستم شما هست و فقط یکی می باشد. آن را انتخاب و روی next کلیک کنید.

در بخش System Recovery Options گزینه اول یعنی Startup Repair را انتخاب کنید. این بخش برای هنگامی هست که به دلیل آسیب دیدن و یا تعویض فایهای bootloader ویندوز شما بوت نمیشود مثل همین کاری که ما انجام دادیم. این گزینه بصورت خودکار کار خورد را انجام میدهد.

در این قسمت اگر روی Click here for diagnostic and repair details کلیک کنید خلاصه ای از boot sector را به شما گزارش میدهد. روی close و سپس Finish کلیک کنید تا ویندوز ویستای شما بوت شود.

اما بعد از این دو حالت داریم : اول اینکه ویندوز XP در بوت جدید نیست و مستقیم وارد ویستا میشود. و دوم اینکه ویندوز XP شما هست اما وقتی روی آن کلیک میکنید شما هست اما وقتی روی آن کلیک میکنید پیغام خطا میدهد و بوت نمیشود و یا سیستم ریست میشود. پس ناچارا مجبوریم از برنامه زیر تحت ویستا استفاده و مسیر بوت ویندوز XP را برای آن مشخص کنیم.

مرحله چهارم – اضافه کردن ویندوز XP به منوی بوت توسط EASY BCD

شما در این مرحله باید از نرم افزار EasyBCD برای ادیت و تنظیم بوت منوی ویستا و معرفی مقادیر جدید استفاده کنید چون به دلیل محیط امن ویندوز ویستا، این برنامه به صورت محدود برای نفوذ و هک تنظیمات بوت منوی ویستا استفاده میشود. البته روش هاس دستی هم وجود دارد اما این برنامه همه چیز به به صورت خودکار و فقط با چند کلیک تنظیم میکند و نیازی نیست که لقمه را دور سرمان بگردانیم!

این برنامه را به صورت رایگان از لینک زیر دریافت کنید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

لینک مستقیم:

برنامه را دانلود و اجرا کنید. در سمت چپ نرم افزار وارد بخش Add/Remove Entries شوید. در بخش Add an Entry و در صفحه Windows در لیست کشوی Version گزینه Windows NT/2k/XP/2k3 را انتخاب کنید. در لیست Drive نیز درایوی که XP را روی آن نصب کرده اید ( در اینجا E هست) انتخاب کنید. نام ویندوز را در بخش مربوطه مثلا Windows XP تایپ کنید.

روی دکمه Add Entry کلیک کنید و عملیات را Save کنید.

کار تمام شد. سیستم را reset کنید و هر دو سیستم عامل را در بوت منو مشاهده کنید و از dual booting خود لذت ببرید.

اگر میخواهید ویندوز XP را پاک کنید و به حالت اول برگردید با همین نرم افزار entry ای که برای XP ساختید remove کنید و بعد از حذف نام XP در بوت منو ، میتوانید درایو آن را نیز فرمت کنید و یا پوشه های ویندوز را پاک کنید. در این صورت سیستم شما به روز اول باز می گردد.

___

و راه ساده تر (در صورتیکه خیلی عجله دارید) :

اگر ویندوز ویستا نصب شده باشد درون پارتیشن C و ویندوز XP درون پارتیشن D بعد از آن نصب کردید (رعایت این نکته و وجود فولدر boot درون پارتیشن C که حاوی فایلهای کانفیگ BCD هستند الزامی است )
کافیست در محیط بوت با یک برنامه مدیریت فایل و یا استفاده از command prompt ، محتوای فایل فشرده زیر که ضمیمه شده است را درون پارتیشن C بازگشایی و overwritten کنید تا دو ویندوز بدون هیچ مشکلی بوت شوند و شما بوت منو را ببینید :

Vista + XP Boot Configuration ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

___

امیدوارم بخشی از مشکلات و سوالات نرم افزاری شما حل شده باشد. برای آشنایی با مشکلات متداول ادامه تاپیک و پرسش های کاربران را حتما مطالعه کنید
موفق باشید :11:

کپی برداری از این مقاله با ذکر نام نویسنده و سایت مربوطه بلامانع است
Registered user (Mohammad) @ P30WORLD Persian forums
Laptop discussion halls

mashiat
16-04-2008, 00:47
عالی بود . تشـــــکر . دستتون درد نکنه . این آموزش به این خوبی رو هیچ جا نمیتونستم پیدا کنم . ممنونم .

تا آخر هفته سعی میکنم نصب کنم .

RAMINET
16-04-2008, 19:00
بابا ایول ......

babak razaghi
16-04-2008, 20:10
از مقالتون ممنون ، این روش باید جالب باشه ، امتحانش میکنم و خبرشو بهتون میدم .

Mohandes_mansour
16-04-2008, 22:56
سلام محمد جان

اگر زحمتی نمیشه برای شما،لطفا مقاله مفیدتون رو توی یم فایل پی دی اف جمع آوری کنید...

یا با اجازتون خودم براتون پی دی اف کنم،با ذکر منبع که خودت باشی!

خدانگهدار

mashiat
17-04-2008, 00:50
آره دوست عزیز اگه ممکنه با نام ایشون و البته با کسب اجازه از ایشون تمام مقالات آموزشی این صفحه رو pdf کنید خیلی خوب میشه .

REGISTERED USER
17-04-2008, 22:41
نوشته بودم مشکلی نیست ... هدف کلا ارائه اطلاعاته نه چیزای دیگه

سری مقالات جدیدم هم بزودی میاد ... هر کدوم را خواستید استفاده کنید

babak razaghi
20-04-2008, 13:00
مقاله تون عالی بود ، امتحانش کردم و جواب هم گرفتم ، الان xp دارم با ویستای اورجینال ، البته من با paragon پارتیشن بندی کرده بودم و از مرحله دوم به بعد رو اجرا کردم و همه چی درست بود .

با تشکر

mark3257
29-04-2008, 23:10
خیلی خیلی عالی بود و صددرصد تایید میشه. البته من مرحله چهارم رو یه جور دیگه انجام دادم.یعنی به جای استفاده از نرم افزار ، خودم بطور دستی Boot Configuration Data Store ویستا رو تنظیم کردم. تقریباً مشابه دستکاری Boot.ini ویندوز XP هست با یه مقدار تغییرات بیشتر که به دوستان حرفه ای ویندوز پیشنهاد میکنم.

باز هم ممنون :11:

REGISTERED USER
29-04-2008, 23:59
بله ... من گفتم روش زیاده ... خودم که اصلا این کارا رو نمیکنم یه سی دی بوت ساختم اتومات این کارا رو میکنه اما این روش آماتوری هست و برای آسنایی و یادگیری بسیار پیشنهاد میشه

Hossein-GMail
01-05-2008, 23:49
سلام به همه دوستان عزیز به خصوص REGISTERED USER.
من فعلا این کارو انجام ندادم.اما وظیفه خودم دونستم که ازتون تشکر کنم.
خیلی ممنون.:11:

Hossein-GMail
03-05-2008, 14:07
سلام مجدد.
چرا وقتی کزینه XP رو انتخاب میکنم اجازه انتخاب درایو رو ندارم!

REGISTERED USER
03-05-2008, 19:17
احتمالا fat سیستم شما غیر NT هست ؟

arash_jeneral
04-05-2008, 11:00
سلام منم مشکل حسین را داشتم ولی اول با درایو C یکی ساختم بعد تو قسمتchange setting تغییرش دادم به D (پارتیشنی که win xp خودم توشه , ولی من یه مشکل دیگه دارم
Bootloader Path: \NTLDR
خودش boot pach را زده NTLDR در صورتی که باید windows باشه برا ی همین کار نمی ده و هیچ جوریم نتونستم تغییرش یدم . درایو هام همه NTFS هستن لطفاً راهنمایی کنید

REGISTERED USER
04-05-2008, 11:29
تا حالا به مشکل اینطوری بر نخوردم ... تغییر MBR شما از همون اول درست نبوده ... فکر کنم یتونید از بخش ساپورت این نرم افزار مشکل مشابه رو پیدا کنید:

مثلا :

این مشکلات خاص رو باید از خود فروم این نرم افزارها و سازنده هاشون پیدا کرد

hmardanifard
05-05-2008, 15:36
سلام.
دستور کارتان عالی بود. حداقل اضافه کردن درایو و شکستن درایو اصلی به دو قسمت.
من یه لب تاب HP دارم که وقتی مراحل فوق را انجام می دم در مرحله دوم یعنی موقعی که ویندوز XP می خواد نصب بشه هارد رو نمی شناسه و پیغام زیر را میده. اگه می تونید کمکم کنید:

.Set up did not find any hard disk drives installed in your computer
.
.
.
.
.Set up can not continue. To quit press F3
.
.
................................
F3=Quit

ممنون.

REGISTERED USER
05-05-2008, 23:46
در این قسمت آموزش داده شده است :

kafashan66
10-05-2008, 15:35
در مرحله صفرم

لب تاب من vaio fz250 . می خوام با روشی که گفتین روش xp نصب کنم .یک سوال داشتم اونم اینه که اگه یه موقع xp روش نصب نشد مشکلی از نظر recovery خود ویستا که نداره.یعنی نهایتا همین ویستا رو که دارم. و سوال دومم این بود بعد از نصب xp درایورهاشو از کجا گیر بیارم.
یه چیز دیگه داشت یادم می رفت من از مدل هاردش سر در نمی یارم می خواستم اگه لطف کنید اون درایورایی رو که برای دانگرد کردن ویندوز لازم است برام بذارید.
با تشکر

:13:

surena_iran2564
13-05-2008, 10:26
این مشکل که ویندوز xp با با هارد ساتا در نوت بوک های سونی داره , آیا در وینوز های اوریجینال Xp هم وجود داره یا نه؟؟
اگه یه ویندوز اوریجینال رو با برنامه nlite دستکار یکنیم حالت اوریجینال بودن خودش رو از دست نمیده ؟؟؟
(همون سریال اصلی کفایت میکنه؟؟؟

REGISTERED USER
13-05-2008, 22:37
این مشکل که ویندوز xp با با هارد ساتا در نوت بوک های سونی داره , آیا در وینوز های اوریجینال Xp هم وجود داره یا نه؟؟
اگه یه ویندوز اوریجینال رو با برنامه nlite دستکار یکنیم حالت اوریجینال بودن خودش رو از دست نمیده ؟؟؟
(همون سریال اصلی کفایت میکنه؟؟؟

nlite تنها کارش اضافه کردن یک سری درایور به دیسک است و تغییری توی دیسک و محتویات نمی دهد

اون سیستم های جدیدی که مثل وایوو SZ و یا Hp compaq C352 هست سی دی ویندوز XP که باهاشونه در اصل دانگرید شده توسط خود شرکت هست برای همین این کشکل رو ندارند و مخصوص اون لپ تاپ ساخته شده اند

kafashan66
15-05-2008, 14:18
مشكل NTLDR

سلام منم مشکل Bootloader Path: \NTLDR vرو دارم خودش boot pach را زده NTLDR در صورتی که باید windows باشه برا ی همین کار نمی ده و هیچ جوریم نتونستم تغییرش بددم . درایو هام همه NTFS هستن لطفاً راهنمایی کنید

اگه از بچه ها كسي چنين مشكلي رو حل كرده لطفاً راهنمايي كنيد.

kafashan66
15-05-2008, 20:34
بوت نشدن XP بعد از ریکاور کردن ویستا

مشكل NTLDR
تو رو خدا یکی منو راهنمایی کنه
نمیدونم این error چیه
اگه کسی راه حلش بلده به من بگه
-=---------------------------------------------=-

REGISTERED USER
15-05-2008, 23:34
این چه طرز پست دادنه ؟ چند جا ؟

alimooghashang
20-05-2008, 20:05
اقا من همه این کارارا کردم

اما وقتی میخواد اول نصب بیاد که درایو انتخاب کنم این ارر لعنتی میاد

دیگه دارم سیر میشم از لپ تاپ:19:
:19::19:

برنامه update هم گرفتم
اما ارر میده

وقتی میخواد update کنه

REGISTERED USER
20-05-2008, 20:42
این مشکل به خود لپ تاپ مربوط میشه نه این روش ...

این ارور قبلا هم بچه ها دیده اند .... با چند بار ریست از بین میره و اگر نرفت باید بایوس سیستم خود را آپدیت کنید

ParsiKade
26-05-2008, 14:39
دمت گرم داداش !!
من اول Xp رو نصب کردم و دیدم به به ... ! دیگه ویستا بالا نمیاد ... از دیشب تا حالا مغزمو آسفالت کردم هر کاری می شد کردم، نگو شما عزیز اینجا آموزشش رو گذاشتید ...

مرسی مرسی مرسی ...

m_e_math
24-06-2008, 21:05
با سلام
من خواستم به این روش ایکس پی بریزم وقتی فایلهای مربوط به نصب ویندوز ایکس پی گپی میشن و سیستم ری استارت میشه دیگه با هارد بوت نمیشه که مراحل نصب ویندوز تکمیل بشه و نهایت کاری که میتونم بکنم اینه که ویستارو برگردونم!
چه باید کرد؟

REGISTERED USER
24-06-2008, 23:10
چه error ای میده ؟

m_e_math
25-06-2008, 18:26
من بوت اول رو تغیییر نمیدم و همون سی دی میگذارم بعد تو مرحله ای که میگه یک کلید را برای بوت شدن از روی سی دی بزنید(بعد از کپی کردن فایلهای ویندوز و اولین ری استارت) من کلیدی رو نمیزنم تا بره سراغ هارد دیسک و ادامه ی نصب ویندوز ایکس پی رو داشته باشم که دقیقن لحظه ای که باید بره سراغ هارد بعد از اون نقطه چین ها . . . . یهو سیستم هنگ میکنه .
البته یه موضوعی که منو به شک انداخته اینه که من این هاردمو جدید گرفتم و خوب پارتیشن بندی نشده و چون نمیخواستم ویندوز ویستام از بین بره با نرم افزار Norton Ghost ویندوزمو به هارد جدید منتقل کردم و با قسمت آخر ترفند شما ویستامو زنده کردم الآن 5 تا درایو دارم که فقط 2تاشون Logical هستند و بقیه Primary هستند. و همین درایو D که قرار ایکس پی روش نصب بشه هم Primary هست و البته نمیدونم چرا توی بوت اول نصب ویندوز ایکس پس اونو درایو F نشون میده .

امیدوارم چیزهایی که گفتم بهتون کمک کنه تا راهنماییم کنید.
ممنون

vegas
26-06-2008, 00:11
سلام من وقتی select disk 0 میزنم و بعد shrink ارور میذه

there is no volume in focus
select a volume and try again

REGISTERED USER
26-06-2008, 23:57
من بوت اول رو تغیییر نمیدم و همون سی دی میگذارم بعد تو مرحله ای که میگه یک کلید را برای بوت شدن از روی سی دی بزنید(بعد از کپی کردن فایلهای ویندوز و اولین ری استارت) من کلیدی رو نمیزنم تا بره سراغ هارد دیسک و ادامه ی نصب ویندوز ایکس پی رو داشته باشم که دقیقن لحظه ای که باید بره سراغ هارد بعد از اون نقطه چین ها . . . . یهو سیستم هنگ میکنه .
البته یه موضوعی که منو به شک انداخته اینه که من این هاردمو جدید گرفتم و خوب پارتیشن بندی نشده و چون نمیخواستم ویندوز ویستام از بین بره با نرم افزار Norton Ghost ویندوزمو به هارد جدید منتقل کردم و با قسمت آخر ترفند شما ویستامو زنده کردم الآن 5 تا درایو دارم که فقط 2تاشون Logical هستند و بقیه Primary هستند. و همین درایو D که قرار ایکس پی روش نصب بشه هم Primary هست و البته نمیدونم چرا توی بوت اول نصب ویندوز ایکس پس اونو درایو F نشون میده .

امیدوارم چیزهایی که گفتم بهتون کمک کنه تا راهنماییم کنید.
ممنون

من احتمال میدم مشکل از MBR ها باشه ... شما بیا و با یک نرم افزار مثل paragon partition manager درایورها را به logical تغییر بده چون بجز پارتیشن سیستم C و پارتیشن ریکاوری primery درایور دیگری نباید باشه

کلا اینجور خطاها مربوط به دیسک میشه ... بهتره یک Scan داشته باشی

REGISTERED USER
27-06-2008, 00:00
سلام من وقتی select disk 0 میزنم و بعد shrink ارور میذه

پارتیشن ای انتخاب کن ( یک حجم مشخص ) نه خود دیسک

site_hamid
29-06-2008, 13:10
ممنون بابت نرم افزار EasyBCD

mmcmajid
08-07-2008, 13:43
سلام
من یه لپ تاپ TOSHIBA satellite m300 تازه گرفتم که VISTA داره، به روش های مختلف سعی کردم که XP روش نصب کنم (یا کنار ویستا یا به تنهایی) و هر کاری کردم به یه error عجیب می خورم، حتی از Shirink ه استفاده کردم فایده نداشت. مشکل من اینه که وقتی CD ویندوز XP رو میزارم و باش بالا میاد بعد گذراندن مراحل اولیه به صفحه Welcome میرسه که باید enter زد که XP شروع به نصب بشه، تا enter میزنم تو صفحه جدید اینو مینویسه :
Setup did not find any hard disk drives installed on your computer
Make sure any hard disk drives are powered on and properely connected to your computer, and that anydisk-related hardware configuration is correct. this may involve running a manufacturer-supplied diagnostic or setup program. a

این اولین باریه که همچین پیغامی میبینم، باید چه کنم؟ اگه reset کنم VISTA دوباره بر میگرده!

REGISTERED USER
08-07-2008, 23:05
پوووووووووووووووووووووووو ووووووووووف ! احتمالا این نیست ؟؟؟؟

یکم توی تالار اصلی رو بگرد راه حل این مشکل رو با یک آموزش بسیار بسیار تابلو گذاشتم

دوست عزیز ... لطفا قبل از ایجاد پست اول توی انجمن سرچ کوتاهی داشته باشید

mfarzalian
16-07-2008, 09:29
مشكل NTLDR

سلام منم مشکل Bootloader Path: \NTLDR vرو دارم خودش boot pach را زده NTLDR در صورتی که باید windows باشه برا ی همین کار نمی ده و هیچ جوریم نتونستم تغییرش بددم . درایو هام همه NTFS هستن لطفاً راهنمایی کنید

اگه از بچه ها كسي چنين مشكلي رو حل كرده لطفاً راهنمايي كنيد.

من همین مشکلو داشتم بعد با اضافه کردن یک entry دیگه و تنظیم روی درایو xp ( برای من :d ) دومی ایکس پی رو بالا میاره
ثانیا در صورتی که بوت ویستا رو از دست دادی با نرم افزار vistabootpro می تونی برگردونیش

faghat AMD
17-07-2008, 23:29
سلام
من به تازگی یک vostro 1400 و همین مشکلاتو باهاش داشتم. اول از همه به سرم زد که با پارتیشن مجیک درایو هاشو تقسیم کنم. ولی متاسفانه بعد از نصب پارتیشن مجیک دیگه ویستا بالا نیومد و هیچ رقمه هم restore نمی شد. اصلا هم نمی تونستم دوباره ویستا رو نصب کنم. به نظرم چیز زیاد تحفه ای هم نبود، هم سیستم ام کند بود هم این که یه سری سخت افزارهای اکسترنالم روش نصب نمی شد. به نظرتون ضرر بزرگی کردم که ویستای ارجینالشو از دست دادم؟ بگذریم،

هیچی دیگه بعدش هم که خودتون می دونید که xp هاردم رو نمی شناخت، بعد از جستجو با چند تا راه حل پیچیده روبرو شدم، ولی در نهایت با راه حل ساده زیر تونستم xp نصب کنم.

با سلام خدمت دوستان من این مشکل رو حل کردم اینجا پست میزنم همه استفاده کنند نه سیدی میخواد نه هیچی فقط تنظیمات بایوس که مراحلش رو توضیح میدم برای لپتابها
1 - ابتدا کلید F2 رو بزنید
2 - سپس به قسمت Onboard Device
3 -ر Flash Cache Module این قسمت off شود
4 - SATA Operaton این قسمت هم میشود ATA

به نظرتون این کار مشکلی ایجاد می کنه؟

خلاصه الان xp نصب کردم ولی باز هم پارتیشن مجیک (نسخه 8) ارور می ده. چه کنم؟

REGISTERED USER
19-07-2008, 23:19
به نظرتون این کار مشکلی ایجاد می کنه؟

خیر اما راه عمومی نیست مثلا سونی ها و بعضی برندها این قابلیت رو ندارند و HP و دل مجهز به Native mode هستند

پارتیشن مجیک دیگه قدیمی شده و برای لپ تاپ ها با فناوری Raid کار نمیده ... بهتر نیست از نسخه های paragon partition manager استفاده کنید؟

alzi
20-07-2008, 15:44
من همین مشکلو داشتم بعد با اضافه کردن یک entry دیگه و تنظیم روی درایو xp ( برای من :d ) دومی ایکس پی رو بالا میاره
ثانیا در صورتی که بوت ویستا رو از دست دادی با نرم افزار vistabootpro می تونی برگردونیش

سلام بچه ها منم این مشکل رو داشتم
برین به این آدرس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فایلو دانلود کنین و تو درایو C بریزین ! موفق باشین

REGISTERED USER
20-07-2008, 23:24
جالب بود ... فایلهای بک اپ Nt .بهمراه Bcd

faghat AMD
21-07-2008, 14:21
خیر اما راه عمومی نیست مثلا سونی ها و بعضی برندها این قابلیت رو ندارند و HP و دل مجهز به Native mode هستند

پارتیشن مجیک دیگه قدیمی شده و برای لپ تاپ ها با فناوری Raid کار نمیده ... بهتر نیست از نسخه های paragon partition manager استفاده کنید؟

سلام. مرسی از راهنماییتون.
به نظرتون ضرر بزرگی کردم که ویستای ارجینالشو از دست دادم؟
با محتویات درایو ریکاوری چی کار کنم؟ بریزمشون دور؟ یا رایت کنم رو دی وی دی نگه دارم؟
خیلی ممنون.

REGISTERED USER
22-07-2008, 00:01
نگه دار ... بدرد میخوره ... بلاخره کم کم بالای 80 دلار پول همین ویندوز اوریجینال نسخه Oem رو دادید

faghat AMD
22-07-2008, 00:39
سلام
ببخشید باز هم مزاحم شدم.

نظرت راجع به این چیه؟ چی کار کنم؟:45::23:

amin_zomorod
25-07-2008, 11:10
با سلام و خسته نباشید
(به نظرم باید این پست را اینجا میفرستادم)
تمام مراحل نصب ویدوز xp کنار ویستا را متوجه شدم ولی مشکل من اینه که در مرحله سوم – بازگردانی بوت منوی ویستا و انجام عملیات DUAL BOOTING
من برای لب تابم دی وی دی ویستا ندارم که دوبار بوتلودر اون را دروست کنم (کثر لب تابها دی وی دی سیستم عاملی که روش نصب شده را ندارن) چه باید کرد ؟
آیا منظور از دی وی دی ویستا همان دیویدی ریکاوری ویستا هست ؟؟ آیا از این دی وی دی میتوان برای اصلاه بوتلودر ویستا استفاده کرد ؟
در غیر این صورت چه باید کرد ؟

با تشکر

REGISTERED USER
25-07-2008, 23:46
سلام
ببخشید باز هم مزاحم شدم.

نظرت راجع به این چیه؟ چی کار کنم؟:45::23:

پارتشن های قرمز رنگ رو باید تغییر سیستم FAT بدید مثلا به NTFS تا مشکل برطرف بشه ... عبارت Invalid نباید باشه و یا FAT32 یا NTFS باید بشه

اگر این امکان خاموش بود باید فورمت کنید

REGISTERED USER
25-07-2008, 23:46
با سلام و خسته نباشید
(به نظرم باید این پست را اینجا میفرستادم)
تمام مراحل نصب ویدوز xp کنار ویستا را متوجه شدم ولی مشکل من اینه که در مرحله سوم – بازگردانی بوت منوی ویستا و انجام عملیات DUAL BOOTING
من برای لب تابم دی وی دی ویستا ندارم که دوبار بوتلودر اون را دروست کنم (کثر لب تابها دی وی دی سیستم عاملی که روش نصب شده را ندارن) چه باید کرد ؟
آیا منظور از دی وی دی ویستا همان دیویدی ریکاوری ویستا هست ؟؟ آیا از این دی وی دی میتوان برای اصلاه بوتلودر ویستا استفاده کرد ؟
در غیر این صورت چه باید کرد ؟

با تشکر

الان DVD ویستا رو مجانی هم بهت میدن .. یکی تهیه کن از بازار منظور هر نوع DVD ویندوز ویستا هست :31:

yasser255
29-07-2008, 09:25
آقا ایول ترکوندی پسر با این آموزشی که گزاشتی همه درو دکون باز کردن تو بازا پول خلق الله رو می گیرن ناجور

REGISTERED USER
29-07-2008, 09:41
من اونقدر گرفتم که هیچ کدوم از اینا به پام نمیرسه

babaktuta
29-07-2008, 17:03
با سلام من یه لب تاپ hp دارم نمیخوام به پارتیشن recovery دست بزنم میخوام که ویندوز ویستاس originalam بمونه یه dos هم نصب کنم فکری به ذهنتون میرسه اگه ممکنه زودتر چون ماله مشتریه :D

REGISTERED USER
29-07-2008, 23:50
داس رو باید با فرمت C نصب کنی .... بعد میتونی فایلهای پارتیشن C که با یک نرم افزار بک آپ گرفتی overwrite کنی

ALI TT
01-08-2008, 02:33
یه سوال : اگه اصلا هارد رو پارتیشن بندی نکنیم ، یعنی با همون یه دونه درایو خودش کار کنیم ... مشکلی پیش میاد .... یعنی تمام نرم افزارها و بازی ها رو روی همون یه درایو نصب کنیم ....

لپ تاپ کند میشه ؟

درضم ویستا جای Xp رو نمی گیره ؟ میشه از ویستا همون استفاده xp رو برد ؟

الان هم که تمام بازیها ویستا می خوان

Blacklord
15-08-2008, 09:49
بله ... من گفتم روش زیاده ... خودم که اصلا این کارا رو نمیکنم یه سی دی بوت ساختم اتومات این کارا رو میکنه اما این روش آماتوری هست و برای آسنایی و یادگیری بسیار پیشنهاد میشه

دوست من اين Cd كه ساختي روي همه ي مدلا كار ميده؟؟ اگه ميده يه حال اساسي بده و آپلودش كن كه ما آماتورا گند نزنيم تو سيستممون، خيلي لطف ميكني اگر همچين كاري بكني، دمتم گرم!!

مومیایی
15-08-2008, 16:25

پس از تایید انتخاب هارد و نمایش پیغام زیر، تایپ کنید shrink و enter کنید. در این بخش برنامه به صورت اتوماتیک بخشی از فضای هارد شما را که حدود 50 درصد هست را به صورت پیش فرض انتخاب و جدا میکند و تحت یک پارتیشن جدید شناسایی میکند. بعدا میتوانید با نرم افزارهای مختلف که قبلا توضیح دادیم این فضا را به دلخواه تغییر دهید. پس no problem دوستان!

حال برای خروج کافیست دوبار exit را تایپ و enter کنید تا به صفحه انتخاب پارتیشن اینستالر ویستا باز گردید. روی دکمه Refresh کلیک کنید و منتظر باشید تا صفحه انتخاب پارتیشن آپدیت گردد. در این بخش شما میتوانید پارتیشن اصلی را که پارتیشن Extended از دل آن خارج کردیم مشاهده کنید که البته هنوز خام هست و در مراحل بعدی و حتی هنگام نصب XP میتوانید آن را قسمت کنید. جالب بود نه ؟

سلام جناب REGISTERED USER عزيز :11:

با تشكر از آموزش بسيار مفيد و آموزنده ای كه لطف كرديد :11:

من ميخوام در كنار Vista ، ويندوز XP رو هم نصب كنم منتهی به قسمت تايپ shrink ميرسم اين پيغام برام مياد :

. there is no volum in focus
. Select a volume and try again

به نظرتون من چيكار كنم ؟ :46::11:

-------

ويرايش : ‌با عرض معذرت يه سوال ديگه هم داشتم :

هارد نوت بوكم 250 هست (‌كه البته 230 نشون ميده ) يعنی 10 تا برای Recovery و 220 برای درايو C

من اگر XP رو بريزم پارتيشن بندی بايد به چه صورتی باشه ؟

70 تا برای ويستا و 70 تا هم برای XP بايد باشه ؟

ميبخشيد كه سوالاتم آماتوری هست :43::11:

-----------

به فرموده ، سوال رو در اين تاپيك آوردم :11:

arash1718
16-08-2008, 19:18
من لپ تاپمو تازه خریدم و هر ویندوز ویستایی غیر از مال خودشو نصب می کنم یه صفحه آبی (مرگ ویندوز) نشو میده و ری استارت میشه! مشکل چیه؟

REGISTERED USER
16-08-2008, 23:13
سلام جناب REGISTERED USER عزيز :11:

با تشكر از آموزش بسيار مفيد و آموزنده ای كه لطف كرديد :11:

من ميخوام در كنار Vista ، ويندوز XP رو هم نصب كنم منتهی به قسمت تايپ shrink ميرسم اين پيغام برام مياد :

. there is no volum in focus
. Select a volume and try again

به نظرتون من چيكار كنم ؟ :46::11:

-------

ويرايش : ‌با عرض معذرت يه سوال ديگه هم داشتم :

هارد نوت بوكم 250 هست (‌كه البته 230 نشون ميده ) يعنی 10 تا برای Recovery و 220 برای درايو C

من اگر XP رو بريزم پارتيشن بندی بايد به چه صورتی باشه ؟

70 تا برای ويستا و 70 تا هم برای XP بايد باشه ؟

ميبخشيد كه سوالاتم آماتوری هست :43::11:

-----------

به فرموده ، سوال رو در اين تاپيك آوردم :11:

سلام ؛ خوب :

1- این پیغام از این بوجود اومده که شما نمیتونید پارتیشن بوت یا سیستمی را که بصورت default برای شما تعریف شده، تقسیم بندی کنید . فقط میتوانید پارتیشن های معمولی دیتا رو دستکاری کنید ... شما باید اول دیسک خود را به پارتیشن درجه پایین تر توسعه و بعد shrink کنید نه به طور مستقیم ... این راهنما به درست استفاده کردن شما به پارتیشن بندی کمک میکنه :

پیشنهاد میشه از یک نرم افزاری که به شما جازه این کار روی میده استفاده کنید همانند paragon patrition manager و acronis disk manager و ... در محیط بوت

2- برای ویستا حداقل 40 گیگابایت و برای XP حداقل 20 گیگابایت پیشنهاد میشه

بهرحال دست خودتون هست اما آنقدر باشد که بتوانید در کنار ویستا 10 گیگابایتی حداقل تا 10 گیگ هم نرم افزار جانبی در همان درایور نصب کنید یا آنقدر فضا باید تا هنگام image و کارهایی که به cache درون پارتیشن سیستم نیاز دارند، فضا در اختیار داشته باشید

موفق باشید :5:

frnsh
17-08-2008, 13:02
سلام
من یه مشکل بزرگ با لپ تاپم دارم. مارکش HP هست و ویندوز ویستا داره. خیلی بازیها و برنامه ها روش جواب نمیده و منم میخوام XP کنمش.
از همون اول یه درایو اضافه داشتم که D بود و وقتی میرفتم توش میگفت اینجا مال Recovery هست و پاکش نکن. اما حالا که میخوام ویندوزم رو عوض کنم اصلا نمیشد. C ور میخواستم فرمت کنم میگفت نمیشه. ویندوز Xp Sp2 رو میذاشتم برای نصب که خودشم بعد فرمت کنه اصلا میگفت نصب نمیشه. داداشم میگفت شاید برای اینه که اگه کسی لپتاپ رو دزدید نتونه ویندوز عوض کنه.
من نمیدونم چیکار کنم دیگه. بعدش اومدم D رو که recovery هست رو فرمت کردم. نمیدونم مشکل پیدا میکنه یا نه و احتمال دادم که بعدش ویندوز نصب بشه.
حالا تو این هیر و ویر CD رمم قاطی کرده و CD رو نمیخونه.
داداشم میگه که باید پارتیشن بندیش کنیم از اول که ممکنه این قفل رو بشکنه که ویندوز بتونم نصب کنم. از یه دوستم پرسیدم گفت که با برنامه هایی که فرمت میکنن فرمت کن.
میشه منو راهنماییم کنید؟
ممنون [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

REGISTERED USER
17-08-2008, 13:24
داداشم میگفت شاید برای اینه که اگه کسی لپتاپ رو دزدید نتونه ویندوز عوض کنه.

:31: چه داداش باهوشی دارید :31:

داداشم میگه که باید پارتیشن بندیش کنیم از اول که ممکنه این قفل رو بشکنه که ویندوز بتونم نصب کنم. از یه دوستم پرسیدم گفت که با برنامه هایی که فرمت میکنن فرمت کن.
میشه منو راهنماییم کنید؟

برای نصب XP برید اینجا (باید دانگرید کنید):

[ آموزش ]: نصب ویندوز XP بروی سیستمهای جدید با چیپست Intel S-ATA & Raid
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

و برای پارتیشن بندی برید اینجا :

[آموزش] : پارتیشن بندی لپ تاپ های جدید در ویندوز ویستا و حل مشکلات ریکاوری اطلاعات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

لطفا تاپیک ها رو هم کامل بخونید و انجام بدید نه اینکه پست خودتون رو اونجا تکرار کنید

mosmosadegh
17-08-2008, 18:32
اقای ریجستر عزیز واقآ ممنونم از این تاپیک خیلی به من کمک کرد. یه مشکلی برام پیش امده اگه لطف کنی منو راهنمایی کنی ممنونت میشم. من طبق حرفهای شما تونستم هاردمو پارتیشن بندی کنم و xp رو نصب کنم ولی بد به سرم زد یه پارتیشن جدید دیگه درست کنم تا اصلاعات مهمم رو انجا ذخیره کنم با paragnant هم اینکارو کردم ولی وسط کار دستگام ریستارت شد و بالا نیومد و الان هر دو ویندوزم پریده که خوشبختانه هم درایو back up سرجاش هست و هم سی دی recovery دارم ولی با recovery maneger که برشون میگردونم موقع بالا امدن windows میگه startup مشکل داره از اون روشی که برای اصلاح startup بد از نصب xpتوضیح دادید هم زفتم مشکلم حل نشده میشه دوباره کمک کنید الان کلاً دستگاهم تعطیل شده.

REGISTERED USER
17-08-2008, 23:18
لپ تاپتون چیه ؟ باید با ریکاوری درست بشه ... دوباره سعی کنید و گزینه restore C را انتخاب کنید چون اطلاعات باید صفر بشه

REGISTERED USER
17-08-2008, 23:19
لپ تاپتون چیه ؟ باید با ریکاوری درست بشه ... دوباره سعی کنید و گزینه restore C را انتخاب کنید چون اطلاعات باید صفر بشه

mosmosadegh
18-08-2008, 12:31
مدل 6899ee hp از سری 6700 ممنونم ازت هر کاری فکر کونی باهاش کردم نشد در نهایت cd XP رو گذاشتم و موقع نصب drive C فورمت کردم و سریع دستگاهو خاموش کردم که نصبش نکنه اینجوری کلا startup پاک شد و دوباره CD recovery گذاشتمو نصب کردم ایندفه reset to factory زدم و کلا همه چیزو حتی هاردو که پارتیشن بندی کرده بودم به حالت کارخونه ای در اورد و درست شد ولی حالا دوباره می خوام Xp نصب کنم درایورهایی که سایت Hp برای این مدل و برای Xp گذاشته همرو دانلود کردم ولی درایورهای اصلی صداو گرافیک و مدم و ... نصب نشده درایورهایی که برای مدلهای دیگه HP دادید برای این مدل هم کار میکنه اگه میشه لینکی برای این مدل هم بزار. البته میدونم این یکی سوال جاش اینجا نیست.مذرت و ممنونم.

REGISTERED USER
20-08-2008, 00:15
مدل 6899ee hp از سری 6700 ممنونم ازت هر کاری فکر کونی باهاش کردم نشد در نهایت cd XP رو گذاشتم و موقع نصب drive C فورمت کردم و سریع دستگاهو خاموش کردم که نصبش نکنه اینجوری کلا startup پاک شد و دوباره CD recovery گذاشتمو نصب کردم ایندفه reset to factory زدم و کلا همه چیزو حتی هاردو که پارتیشن بندی کرده بودم به حالت کارخونه ای در اورد و درست شد ولی حالا دوباره می خوام Xp نصب کنم درایورهایی که سایت Hp برای این مدل و برای Xp گذاشته همرو دانلود کردم ولی درایورهای اصلی صداو گرافیک و مدم و ... نصب نشده درایورهایی که برای مدلهای دیگه HP دادید برای این مدل هم کار میکنه اگه میشه لینکی برای این مدل هم بزار. البته میدونم این یکی سوال جاش اینجا نیست.مذرت و ممنونم.

جالبه می دونید جاش نیست اما ...!

توی بخش درایور مطرح کنید

persia007
24-08-2008, 00:38
روي يه نوتبوك من ويندوز xp رو بعد از ويستا (از قبل نصب شده بود) نصب كردم ... بوت منو ويندوز ويستا وجود نداشت و لپ تاپ با اكس پي لود ميشد ...
با يه سي دي بوتيبل ويستا startup recovery رو زدم اين بار برعكس شد... باز بوت منو وجود نداشت ولي اين بار ويستا لود ميشد ...
اين دفعه اومدم با سي دي ويندوز اكس ريكاوري كنسول رو اجرا كردم و fix boot رو زدم ... باز شد مثل اول... فقط ويندوز اكس پي لود شد

قبلاً روي پي سي وقتي كه با سي دي بوتيبل ويستا startup recovery رو ميزدم بوت منو درست ميشد ... هم اكس پي وجود داشت هم ويستا

Adel.p30
13-10-2008, 19:04
بتازگی لپ تاپ مدل Pavilion Dv6700 با پردازنده Turion X2 گرفتم .

ویستای ارجینال داره و تصمیم به نصب ویندوز ایکس پی رو گرفتم .

اما مشکل اینجاست که هارد رو شناسایی میکنه ولی زمانیکه قصد فرمت پارتیشن رو دارم برای نصب ارور میده که درایو Corrupt شده در حالیکه از صحت درایو با نرم افزارهای چک کننده درایو مطمئن هستم .

و از طرفی وقتی از قسمت فرمت پرش میکنم در ابتدای نصب همون درصد اول ارور میده که یا درایو خرابه یا سی دی نصب خرابه در حالیکه از صحت سی دی نصب اطمینان دارم ..

از کسی شنیدم که میگفت کلا لپ تاپ های Hp دارای هارد های ویستا ساپورت هستن و بهیچ عنوان اجازه نصب ویندوز Xp رو نمیده .

میخواستم بدونم آیا راهی داره و این گفته چقدر صحت داره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

REGISTERED USER
13-10-2008, 20:04
vista support؟ این اصطلاح اشتباهی هست ...

خیر چیپست کنترلر هارد ساتا در ویندوز XP قابل شناسایی هست ولی شما باید این درایور ها را درون سی دی ویندوز integrate کنید ... روش آن اینجاست :

در ضمن intel matrix mass storage درایور مورد نیاز شماست ولی می تونید با استفاده از فعال کردن حالت sata native mode درون تنظیمات بایوس ، بدون نیاز به ساخت سی دی جدید ویندوز را نصب کنید

Adel.p30
13-10-2008, 20:27
مسئله اینجاست که هارد ساتا براحتی شناسایی میشه پارتیشن ها و تمامی درایوها ولی اجازه فرمت تغییر یا نصب رو برای ایکس پی نمیده بهیچ عنوان .
بعدشم پردازنده این مدل Turion X2 از AMD هست ونیازی به داریور کنترلر هارد نداره چون داره هارد رو شناسایی میکنه
این مورد شناسایی هارد بیشتر برای C2Dou و بردهای با کنترلر ICH7 به بالا وجود داره ولی برای AMD این مشکل وجود نداره
من حتی با SP3 هم تست کردم و نشد اگه اشتباه نکنم توی سرویس پک 3 باید این ایرادها برطرف شده باشه
پس ایراد از درایور کنترلر نباید باشه .

ممنون

REGISTERED USER
13-10-2008, 23:06
مسئله اینجاست که هارد ساتا براحتی شناسایی میشه پارتیشن ها و تمامی درایوها ولی اجازه فرمت تغییر یا نصب رو برای ایکس پی نمیده بهیچ عنوان .

یک سی دی دیگر هم تست کردید ؟ اگر میخواهید فرمت کنید و ایناستالر ویندوز نمی ذاره از یک نرم افزار مثل paragon hdd manager در بوت استفاده کنید

بعدشم پردازنده این مدل Turion X2 از AMD هست ونیازی به داریور کنترلر هارد نداره چون داره هارد رو شناسایی میکنه

بله این حرف درستی بود دقت نکردم که AMD هست

Adel.p30
14-10-2008, 09:09
سلام

اولش که سیستم رو برای من آوردش فقط یه پارتیشن به حجم 230 گیگ و یه ریکاوری به حجم 10 گیگ داشت
گفتش میخوام اکس پی نصب کنم من هم با استفاده از نرم افزارهای Acronis Disk Director Suite 10 و همچنین Paragon Disk Manage 9 که سازگار با ویستا هستن از اونجا یه پارتیشن با حجم 25 گیگ از اون پارتیشن اولی جدا کردم برای نصب اکس پی .

بله با سی دی های دیگه ویندوز اکس پی از سرویس پک 1 گرفته تا سرویس پک 3 اصلی اینکارو کردم .
وقتی موضوع را با مشتری در میون گذاشتم گفتش که جای دیگه هم بردم و اونا هم نتونستن نصب کنن و گفتن ارور دیسک کارپت میده
در صورتیکه با تمامی نرم افزارهای چک کننده دیسک تست کردم هارد سالم سالمه و هیچ مشکلی نداره ولی یه موضوعی که من ازش سر در نیاوردم اینه که
گوشه بالا ال سی دی نوشته HP Pavilion DV6000 ولی با F1 که از سیستمش اینفو میگیرم توی بایوس میزنه
HP Pavilion DV6700 و جالبه که توی بایوس هیچ تنظیماتی رو باز نگذاشته فقط 2 تا گزینه برای تست هارد و تسیت رم گذاشته که با اونا هم که تست کردم میگه هارد و رم هر دو در صحت و سلامت بسر میبرن .

خیلی عجیبه سرچی که توی نت زدم توی یکی از این فروم های خودمون اگه اشتباه نکنم CentralClubs بود
یکی گفته بود برخی مدل های اچ پی بصورت فیزیکی روی هارد کاری انجام دادن که نشه روش اکس پی نصب کرد
حالا تعبیر ایشون این بود که میگفت هاردش ویستا هارد هست که منم این گفته رو خیلی قبول ندارم

خلاصه موندیم که با این لپ تاپه چیکار کنیــم ؟؟؟؟؟؟؟

از دوستان اگه کسی با این مورد برخورد کرده ممنون میشم اطلاعاتش رو در اختیار ما قرار بده ؟

تشکـــــــــــــــــر

Amir312
14-10-2008, 16:41
سلام
با این که زیاد توی لپ تاپ ها تخصص ندارم ولی در مورد هارد فکر میکنم وقتی با نرم افزار هارد را تکه کرده اید هارد دچار ایراد شده است برای این منظور سعی کنید با یک نوع از ویندوز و یا لینوکس های پرتابل سیستم را بوت کنید و ببینید که آیا این مشکل در این نوع از نرم افزار هم بروز میکنه یا نه ، در صورتی که مشکلی نبود و این نوع نرم افزار ها ( مخصوصا نسخه های لینوکس ) هارد شما را شناخت ، میتونید درایو را یک بار فرمت کنید ( درون ویندوز و یا لینوکس همراه ) تا فرمت از نوع پایه انجام بگیره و احتمالا مشکل حل بشه .
در مورد دیگه امکان داره بوت سکتور به صورتی باشه که ویندوز ایکس پی نمیتونه روی اون بنویسه ، مثلا حفاظت شده باشه و . . . در این صورت شما باید کل هارد را بعد از گرفتن بک اپ Fdisk کنید و بعد به صورت عادی با یک هارد خام هر دو تا ویندوز را نصب کنید ، در این صورت البته دیگه نسخه اصلی ویستا را ندارید که البته به نظر من زیاد هم کاربردی نیست !!!
امیدوارم مطالبم به درد بخوره .

Adel.p30
14-10-2008, 17:04
خیر
منم فکر کردم که شاید از این موضوع باشه که بئ پارتیشن بندی شده ولی وقتی مشتری به حرف اومد و گفت که با همون یه پارتیشن هم نتونسته نصب کنه و همین ایراد رو داده من مطمئن شدم که مشکلی از بایت پارتیشن بندی وجود نداره و با 2 الی 3 تا از نرم افزارهای گردن کلفت پارتیشن بندی از جمله Acronis Disk Director 10 و Paragon Disk manangement 9 و همینطور با فرمت از درون خود ویستا مطمئن هستم که نحوه پارتیشن بندی و هارد هیچ مشکلی نداره و ویستا براحتی و به کرات توسط خود مشتری بروی همین هارد نصب شده و بعد از اعمال تغییر در خود پارتیشن نیز من خودم یبار دیگه ویستا رو نصب کردم بدون هیچ مشکلی

خیلی عجیبه درسته ؟!
منم جوابی براش پیدا نکـردم

lord
18-10-2008, 00:32
سلام به همگی من می خواستم این روش رو روی pc خودم امتحان کنم
ولی چند تا گزینه بود که متوجه نشدم یعنی اصلا پیدا نمیکنم مثلا راجع به MBR اگه میشه توضیح مختصری بدین
اگه میشه راهنمایی کنین
خیلی خیلی ممنون میشم

به مرحله یکی مانده به آخر رسیدیم. شما برای راه اندازی ویندوز ویستا از XP bootloader نمیتوانید استفاده کنید. پس شما Vista bootloader را در MBR پارتیشن C جایگزین میکنید و تنظیمات مربوط را برای راه اندازی دوباره XP در این سیستم جدید را انجام می دهید.

REGISTERED USER
18-10-2008, 15:09
MBR یا مستر بوت رکورد رو میتونید اینجا اطلاعات درباره اش بگیرید :

فقط مختصر : برای بوت ویندوز و کلا سیستم عامل اولین جایی هست که توسط بایوس چک می شود

Faridx
28-10-2008, 18:38
سلام دوست عزیز،من با روشهايی که در سايت بود تمام مراحل را رفتم و ويندوز ايکس پی را براحتی و بطور کامل روی لپتاپ نصب کردم، اما حالا که دی وی دی ويستا را ميگذارم اصلا هارد را نمیشناسد و ارر می دهد ریست می کند، البته دستگاه من سری Cs سونی است که از مس استوريج برای درايور هارد استفاده می کند و همين مشکل را در نصب ايکس پی داشتم که با اضافه کردن درايور مورد نظر به سی دی ايکس پی را راحت نصب کردم... حالا که ميخواهم بوت ویستا را ريپير کنم اين دی وی دی ويستای من هارد را نمی شناسد!!!! چطور می تونم به اين دی وی دی ويستا هم درايور اينتل را اضافه کنم؟؟؟

lindows
28-10-2008, 19:49
يه سوال در اين مورد

جديدا بيشتر لپ تاپ ها مخصوصا سوني هيچ سي دي يا دي وي دي روش نيست
و بايد داخل ويندوز Vaio recovery را بزنيم تا شروع كنه به ساختن 2 يا 3 تا دي وي دي ، و يا 11 تا سي دي
و مشكل اينجاس كه موقع ريكاروي اصلا منو هاي بوت ويستا ظاهر نميشن و نرم افزار ريكاوري شروع ميكنه به
برگرداندن Image از روي سي دي ها به روي هارد
در چنين مواردي چكار بايد كرد ؟؟

REGISTERED USER
29-10-2008, 00:49
يه سوال در اين مورد

جديدا بيشتر لپ تاپ ها مخصوصا سوني هيچ سي دي يا دي وي دي روش نيست
و بايد داخل ويندوز Vaio recovery را بزنيم تا شروع كنه به ساختن 2 يا 3 تا دي وي دي ، و يا 11 تا سي دي
و مشكل اينجاس كه موقع ريكاروي اصلا منو هاي بوت ويستا ظاهر نميشن و نرم افزار ريكاوري شروع ميكنه به
برگرداندن Image از روي سي دي ها به روي هارد
در چنين مواردي چكار بايد كرد ؟؟

کاری نمیشه کرد ... کلا برنامه recovery های سونی و ایسر و اچ پی اینطوری هستند و مستقیما image ها را بازگردانی می کنند و کاری به بوت منو و تنظیمات آن ندارند چون به صورت یک برنامه Clone copy طراحی شدند نه ادیتور

Faridx
29-10-2008, 01:08
مشکل حل شد، دوستان اگر کسی خواست ويندوز ايکس پی روی لپتاپهای جديد سونی نصب کنه برای درست کردن مجدد بوت ويستا بعد از نصب ايکس پی از دی وی دی ويستای سرويس پک1 حتما بايد استفاده کنه !!!!!!!!!!!!!!!!!
من مشکلم حل شد و تمام درايورها را برای لپتاپ سونی CS پيدا و با موفقيت نصب کردم، فقط درايور بلوتوث را هر کاری میکنم نصب نمی شود: [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
و البته برنامه سونی یوتوليتی ار هم که برای راه اندازی کليدهای خود سونی مثل مديا است را برای CS پيدا نکردم!!!
اگر کسی ميتونه کمک کنه ممنون ميشم....

sari-1369
16-11-2008, 01:18
سلام .

از دوستانی که 1530 دارن ، کسی رو لپتاپش ویندوز XP نصب کرده ؟؟؟

من هر کاری میکنم نمیتونم XP نصب کنم . یه ارور میده که من ازش سر در نیاوردم .

عکسشو این پایین گزاشتم ، لطفا کمکم کنین .

REGISTERED USER
16-11-2008, 01:36
سلام .

از دوستانی که 1530 دارن ، کسی رو لپتاپش ویندوز XP نصب کرده ؟؟؟

من هر کاری میکنم نمیتونم XP نصب کنم . یه ارور میده که من ازش سر در نیاوردم .

عکسشو این پایین گزاشتم ، لطفا کمکم کنین .

ای وای ... ای وای :13: ... یکم سرچ کنید قبل پست دادن :2:

[ آموزش ]: نصب ویندوز XP بروی لپ تاپ ها با چیپست Intel ICHXM و Intel Matrix mass Storage ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mostafa<>khan
23-11-2008, 22:46
سلام دوستان.ببخشید من میخوام اکس پی کنار ویستام روی لب تاپم نصب کنم
من دیروز ویندوز ویستا رو کامل دوباره نصب و پارتیشن بندی جدید کردهام و الان به جز درایو c دو تا درایو دیگه هم ایجاد کرده ام.فضای درایو c تقریبا 60 گیگ گذاشته ام چند تا سوال دارم واسه نصب اکس پی:
1-اکس پی رو تو d باید نصب کنم؟منظورم اینه که با وجود فضای خالی مناسب سی دیگه نباید که اکس پی رو هم اونجا نصب کنم که.درست میگم؟پس موقع نصب درایو مثلا d رو اگه واسه نصب انتخاب کنم خوبه؟

2-با توجه به اینکه مقالهی صفحه اول خیلی کلی هست و واسه کسایی هست که ویستاشون مشکل پارتیشن بندی داره و 1 درایو بیشتر نداره.اون مقاله به کارم میاد؟از کدوم مرحله ی اموزش پست 1 رو باید لحاظ کنم؟فکر کنم از مرحله ی 2 به کارم میاد درسته؟این مرحله رو میگم:مرحله دوم – نصب ویندوز XP و تنظیمات مورد نیاز
تا اخر مقاله رو باید انجام بدم؟منظورم دریافت easybcd هست

mostafa<>khan
23-11-2008, 22:49
ای وای ... ای وای :13: ... یکم سرچ کنید قبل پست دادن :2:

[ آموزش ]: نصب ویندوز xp بروی لپ تاپ ها با چیپست intel ichxm و intel matrix mass storage ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سلام بعد زدن پست بالام متوجه این پست شما هم شدم.اقا یعنی من که ام1530 دارم.مقاله این تاپیک رو نباید انجام بدم و برم تو اون تاپیک لینک بالایی که دادین؟یعنی اینقدر روشهای نصب اکس پی روی ویستا با هم فرق داره؟:18:

REGISTERED USER
24-11-2008, 00:50
سلام دوستان.ببخشید من میخوام اکس پی کنار ویستام روی لب تاپم نصب کنم
من دیروز ویندوز ویستا رو کامل دوباره نصب و پارتیشن بندی جدید کردهام و الان به جز درایو c دو تا درایو دیگه هم ایجاد کرده ام.فضای درایو c تقریبا 60 گیگ گذاشته ام چند تا سوال دارم واسه نصب اکس پی:
1-اکس پی رو تو d باید نصب کنم؟منظورم اینه که با وجود فضای خالی مناسب سی دیگه نباید که اکس پی رو هم اونجا نصب کنم که.درست میگم؟پس موقع نصب درایو مثلا d رو اگه واسه نصب انتخاب کنم خوبه؟

2-با توجه به اینکه مقالهی صفحه اول خیلی کلی هست و واسه کسایی هست که ویستاشون مشکل پارتیشن بندی داره و 1 درایو بیشتر نداره.اون مقاله به کارم میاد؟از کدوم مرحله ی اموزش پست 1 رو باید لحاظ کنم؟فکر کنم از مرحله ی 2 به کارم میاد درسته؟این مرحله رو میگم:مرحله دوم – نصب ویندوز XP و تنظیمات مورد نیاز
تا اخر مقاله رو باید انجام بدم؟منظورم دریافت easybcd هست

1- نه اصلا این کارو نکن که دو تا ویندوز یه جا بریزی ... حالا بتونی با مشکلات بیاریشون بالا ! تداخل فایلهای ویندوز ویستا و XP چی ؟ کلا باید در دو پارتیشن مجزا نصب بشوند... همون D یا E یا ... خوبه

2- آره دیگه ... شما مرحله بعد نصب XP رو انجام بدید ... باید easy bcd رو هم بگیرید

amnhck123
01-12-2008, 19:50
آقای ریجستر آیا برای بعد از نصب ویندوز برای ترمیم فایل بوت لودر همیشه به سی دی بوتیبل ویستا نیاز هست ؟
لپ تاپ من dv5-1040 هست

amnhck123
02-12-2008, 16:13
آقای ریجستر آیا برای بعد از نصب ویندوز برای ترمیم فایل بوت لودر همیشه به سی دی بوتیبل ویستا نیاز هست ؟
لپ تاپ من dv5-1040 هست
آقا کسی نیست جواب ما رو بده

REGISTERED USER
03-12-2008, 00:46
لپ تاپ من dv5-1040 هست

بله ... تمام دی وی دی های نصب ویستا بوت هستند

آذرخش
08-12-2008, 03:02
سلام دوستان
با تشکر از دوست عزیز جناب REGISTERED USER به خاطر آموزشهای خوبتون.
من هز سه تا تاپیکی که مربوط به همین کار بود مطالعه کردم.
یه لپ تاپ سونی سری NS خریدم که با همین روش قصد داشتم XP هم به اون اضافه کنم.
برای Shrink ، اون راه اول ارور داد مجبور شدم از طریق Vista عمل کنم که انجام شد و پارتیشن G ایجاد شد.
CD XP مربوطه رو ساختم و ویندوز با بدبختی نصب شد ( با 5 تا سیدی مختلف که همش وسطش میرفت تو صفحه مرگ، ولی بالاخره آخریش نصب شد )
بعد از آخرین بوت XP ، وقتی پروگرس بار اول XP رد شد رفت تو صفحه مشکی و نزدیک نیم ساعت معطل شدم ولی بازم ویندوز شروع بکار نکرد.
چندین بار خاموش و روشن کردم تا بالاخره بالا اومد و بعد از اونم چندین بار برای درایورهای مختلف ریستارت کردم که بدون مشکل بالا اومد.
برای برگردوندن بوت منو تمام کارهای مربوطه رو انجام دادم و هر دو تا ویندوز تو استارت میاد ولی دقیقاً مثل قبل بعد از پروگرس بار میره به صفحه مشکی و همونجا میمونه.
چندین بار ریست کردم ولی بازم کار نداد.
با ویستا مشکلی ندارم و بالا میاد ولی XP مرحله ابتدایی بوت رو که رد میکنه میره تو صفحه مشکی و مراحل بوت رو تموم نمیکنه
در ضمن اینم بگم که برای اضافه کردن XP به بوت مشکل منم همانند دوستمون تو پست 12 بود

منتهی من اول درایو رو انتخاب کردم بعد نوع ویندوز رو چون وقتی ابتدا ویندوز انتخاب میشد انتخاب درایو Disable میشد.

در ضمن از موقعی که این کارها رو انجام دادم تو ویستا مرتباً یه پیغام خطا میده مبنی بر اینکه USB Device not recognised در حالی که من هیچ Device USB متصل به لپ تاپم ندارم و قبلاً هم اصلاً یه همچنین پیغام خطایی نداشتم.
الان هر 30 ثانیه یکبار این پیغام رو میده.
میدونم ممکنه ربطی به نصب ویندوز نداشته باشه ولی گفتم شاید اون مشکل هم همینجا حل شد.

REGISTERED USER
08-12-2008, 08:42
1- اگر اجازه انتخاب سیستم عامل رو ندارید مربوط به فایلهای ntdlr و تنظیمات فعلی میشه ... اینجا من یک پک گذاشتم برای دوستانی که ویستا توی C نصب می کنند و کارشون رو خیلی راحت میکنه ... کافیه بعد نصب ویستا اون رو بازگشایی و بصورت overwritten کپی کنید توی پارتیشن C

2- مشکلات XP و ناهماهنگی هاش (چه بوت ، چه نرم افزارها ، مشکلان سیستمی و ... ) رو با لپ تاپتون که برای ویستا طراحی شده رو نمیشه انکار کرد ! یا نسخه ویندوزی که نصب کردید عوض کنید یا از درایورهای استاندارد دانگرید شده که خود وایوو ارائه داده استفاده کنید تا مشکلات کمتر بشوند

آذرخش
08-12-2008, 14:59
با تشکر از شما به خاطر وقتی که برای من و دوستان میگذارید.
اجازه انتخاب سیستم عامل رو دارم ولی وقتی XP رو انتخاب میکنم نصف مراحل بوت رو طی میکنه ولی وسط کار تو صفحه مشکی میمونه و دیگه مراحل بوت و استارت کامل نمیشه.
در مورد ویندوز از یک CD دست نخورده با سرویس پک 2 استفاده کردم که فقط درایورهای Intel Matrix رو از خود وایوو به اون اضافه کردم.
چندین بار نوشته های شما و دوستان رو مرور کردم، به نظر میرسه که جایی اشتباه نکردم ولی نمیدونم چرا XP بالا نمیاد.
کارهایی که من انجام دادم:
1- درست کردن CD ویندوز با درایورهای Intel Matrix
2- Shrink کردن پارتیشن C از طریق ویندوز ویستا
3- نصب ویندوز XP ( بعد از نصب یکی دو مرتبه همین حالت پیش اومد ولی با چند باربوت درست شد و ویندوز XP بالا اومد )
4- برگردوندن ویندوز ویستا در بوت ( با DVD ویندوز ویستا )
5- اضافه کردن ویندوز XP به منوی بوت توسط EASY BCD

اگه به نظرتون جایی رو اشتباه کردم و یا مطلب خاصی به نظرتون میرسه ممنون میشم که اونو بدونم.

REGISTERED USER
09-12-2008, 00:56
مراحل رو انجام دادید ... احتمالا ناسازگاری با دستگاه داره ... اینو نمیشه پیش بینی کرد . به هر حال لود نشدن xp مشکلیه که میتونه از ناسازگاری سخت افزارها با xp حاصل بشه و کاریش نمیشه کرد !

متاسفم

و در ضمن این سونی ها از هیچ قاعده خاصی پیروی نمی کنند ... بهتره درایورهای اینتل و ... را از سایت خودش بگیرید که برای XP عرضه کرده :

آذرخش
09-12-2008, 02:49
ممنون از لطف شما و پاسختون
متاسفانه مثل اینکه همینطوره و لپ تاپ های سونی بیشترشون همینطور هستند.
همونطور که تو پستهای قبلیتون فرموده بودید به این سایت مراجعه کردم ولی به غیر از درایور ساتا نتونستم مدلی پیدا کنم که درایورهای همسان با لپ تاپ من رو داشته باشه.
به نظر شما کدوم مدل بیشترین شباهت رو با سری ns داره!؟ ( ns-140e )
فکر میکنم همونطور که شما فرمودید باید یک بار دیگه با تعویض ویندوز این کار رو انجام بدم.
ببخشید یک سوال دیگه هم دارم، به غیر از درایور ساتا درایور دیگه ای هم هست که الزام داشته باشم در ویندوز جدید قرار بدم؟

REGISTERED USER
10-12-2008, 02:17
- برای سری NS باید توی device manager ببینید از چه سری چیپستی استفاده میکنه ... البته اینی که من گذاشتم جامع بود و برای تمامی لپ تاپ ها استفاده میشه و مشکلی هم تابحال نداشته ! بهرحال مشکل سونی اینه و اغلب کاربران که مقید به XP هستند اچ پی و یا دل می خرند

- خیر ... درایور ساتا کافیه .. درایورهای دیگر رو باید جداگانه دانلود و نصب کنید در محیط ویندوز نصب شده

به نظرم عملیات رو یکبار دیگر با یک دیسک سرویس پک 2 انجام بدید ... از نسخه های سالم نه کرک و دستکاری شده

Delshad
12-12-2008, 18:01
دوست عزیز xp ی من هاردمو که ساتاست نمیشناسه که این مراحلو انجام بدم میشه کمکم کنید

symk
12-12-2008, 23:27
با سلام
من در کنار ویستا اکس پی نصب کردم به یه مشکل برخورد کردم . که پایین کامل توضیح میدم:
نوت بوکم Dell XPS M1330 با کانفیگ رم 3 گیگ - سی پی یو 2.5 گیگی - گرافیک 8400GS و هارد 250 ساتاست.
روی پارتیشن C من ویستای اورجینال نصب کردم و روی D هم ویندوز اکس پی نصبه . البته تمام کارها رو به خوبی انجام دادم الان هم هر دو ویندوز رو دارم فقط مشکلی که دارم اینه که کارت صوتی و گرافیک روی اکس پی نصی نمیشه . ورژن های مختلفی برای گرافیک دانلود کردم که ظاهرا" ماله کارت گرافیک من میشه ولی همون اول نصب ایراد میده . همین طور برای صوتی . نمیدونم مشکل کجاست . لطفا" کمک کنید
اينم عكس:

REGISTERED USER
13-12-2008, 00:53
دوست عزیز xp ی من هاردمو که ساتاست نمیشناسه که این مراحلو انجام بدم میشه کمکم کنید

به این تاپیک مراجعه کنید ... مشکل شما همین هست :

REGISTERED USER
13-12-2008, 01:00
با سلام
من در کنار ویستا اکس پی نصب کردم به یه مشکل برخورد کردم . که پایین کامل توضیح میدم:
نوت بوکم Dell XPS M1330 با کانفیگ رم 3 گیگ - سی پی یو 2.5 گیگی - گرافیک 8400GS و هارد 250 ساتاست.
روی پارتیشن C من ویستای اورجینال نصب کردم و روی D هم ویندوز اکس پی نصبه . البته تمام کارها رو به خوبی انجام دادم الان هم هر دو ویندوز رو دارم فقط مشکلی که دارم اینه که کارت صوتی و گرافیک روی اکس پی نصی نمیشه . ورژن های مختلفی برای گرافیک دانلود کردم که ظاهرا" ماله کارت گرافیک من میشه ولی همون اول نصب ایراد میده . همین طور برای صوتی . نمیدونم مشکل کجاست . لطفا" کمک کنید
اينم عكس:

مشکل شما درایور هست چرا توی این بخش زدید ؟؟؟ :5:

توی بخش درایور هم توضیح داده شده برای نصب کارت گرافیک Nvidia و هم در تاپیک مهم شده دیگر ، طریق نصب UAA microsoft HD Audio و کارت صوتی

hami soft
22-12-2008, 11:11
[QUOTE=REGISTERED USER;2307467][CENTER]نصب ویندوز XP در کنار ویندوز ویستا بدون حذف نسخه اصلی

[B]و راه ساده تر (در صورتیکه خیلی عجله دارید) :

اگر ویندوز ویستا نصب شده باشد درون پارتیشن C و ویندوز XP درون پارتیشن D بعد از آن نصب کردید (رعایت این نکته و وجود فولدر boot درون پارتیشن C که حاوی فایلهای کانفیگ BCD هستند الزامی است )
کافیست در محیط بوت با یک برنامه مدیریت فایل و یا استفاده از command prompt ، محتوای فایل فشرده زیر که ضمیمه شده است را درون پارتیشن C بازگشایی و overwritten کنید تا دو ویندوز بدون هیچ مشکلی بوت شوند و شما بوت منو را ببینید :

Vista + XP Boot Configuration ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با چه بوتی بیاییم بالا که بتونه پارتیشن های NTFS رو بشناسه تا بتونیم این پوشه رو تو درایو C جایگزین کنیم؟؟
اگه بوتی میشناسید که قابلیت Read & Write زو تو محیط داس برای NTFS میتونه انجام بده معرفی و یا دستورش رو توضیح بدید ... ممنون میشم ...

yousefi59
22-12-2008, 22:11
با سلام؛
من در هنگام نصب ويندوز Vista وقتي به مرحله انتخاب محل نصب مي رسم، هارد ديسك وجود نداره. تو رو خدا به من كمك كنيد.
ممنون مي شم.
با تشكر.

Delshad
22-12-2008, 23:10
با سلام؛
من در هنگام نصب ويندوز Vista وقتي به مرحله انتخاب محل نصب مي رسم، هارد ديسك وجود نداره. تو رو خدا به من كمك كنيد.
ممنون مي شم.
با تشكر.

به این لینک سر بزن

yousefi59
23-12-2008, 00:17
مرسي، ولي بايد بگم در مراحل نصب پيغام زير ظاهر مي شود:
The file "autorun.dll" could not be loaded or corrupt. Setup cannot continue. Error code is [0xc1]
لطفاً به من بگيد چكار كنم.
ممنونم.

REGISTERED USER
23-12-2008, 01:36
[QUOTE]

با چه بوتی بیاییم بالا که بتونه پارتیشن های NTFS رو بشناسه تا بتونیم این پوشه رو تو درایو C جایگزین کنیم؟؟
اگه بوتی میشناسید که قابلیت Read & Write زو تو محیط داس برای NTFS میتونه انجام بده معرفی و یا دستورش رو توضیح بدید ... ممنون میشم ...

با نرم افزار paragon hdd manager نسخه بوت یا norton ghost نسخه بوت که امکان computer explorer رو در بوت به شما میدن ... اینطوری راحت فایلها را جایگزین کنید

REGISTERED USER
23-12-2008, 01:38
مرسي، ولي بايد بگم در مراحل نصب پيغام زير ظاهر مي شود:
The file "autorun.dll" could not be loaded or corrupt. Setup cannot continue. Error code is [0xc1]
لطفاً به من بگيد چكار كنم.
ممنونم.

یک نسخه دیگر از ویندوز ویستا را انتخاب کنید و دقت کنید که 64 بیتی برای سی پی یو 32 بیتی نباشد

yousefi59
23-12-2008, 10:18
باتشكر از راهنماييتون . ممنون.

SuB
25-12-2008, 14:57
با سلام

من همین روش رو امتحان کردم و ویندوز XP رو به راحتی در کنار ویندوز ویستا نصب کردم و منوی بوت هم درست شد.

اما چند مشکل وجود داره:

1- در منوی بوت، امکان انتخاب نحوه لود ویندوز XP (مثل safe mode , ...) وجود ندارد.
2- قابلیت تعمیر از منوی بوت ویندوز ویستا حذف شده است.
3- در صورت Hibernate شدن سیستم، پس از روشن کردن لپ تاپ همون ویندوزی که خواب زمستانی توش انجام گرفته، لود میشه!!! در صورتی که نباید این طوری باشه.

:11:

REGISTERED USER
27-12-2008, 01:46
0- دوست عزیز با سرعت پایین سایت و دسترسی محدود کاربران ، اصلا نیازی نیست که کل تاپیک رو نقل قول کنید ! این دیگه چه کاریه !!!

1- مسلمه که نیست ... کلا اینطوریه .... پیشنهاد میشه برای safe mode دکمه F8 رو بلافاصله پس از انتخاب ویندوز XP فشار بدید

2- امکان تعمیری وجود نداشت ... اون تست مموری بود و هنوز هم هست. کلا این روش بوت منوی عادی ویستا رو برمیگردونه و هیچ مشکلی هم پیش نخواهد امد و هیچ تفاوتی هم با حالت ویندوز ویستا بعد نصب XP نخواهد داشت

3- چطور باید باشه ؟ گفتم ه هیچ ربطی نداره چون هیچ فرقی بین بوت منوها نیست

MOSTAFA_TS
19-01-2009, 19:10
Registered user کارت خیلی درسته! ای ول همشهری

A P R I L
24-01-2009, 20:52
یه سوال خیلی ابتدایی داشتم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دیدم نداستن و پرسیدن بهتر از ندانستن است...
من این دیسک رو تهیه کردم اما وقتی می خواد باهاش بوت بشه اون جمله که کلیدی برای ورود به ... نمیاد .تنظیمات ستاپ هم تنظیمه که با دی وی دی بوت بشه ...
با F12 هم نشد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

milad1987
24-01-2009, 21:49
سلام عزیز.من یه مشکل خیلی بزرگ با نصب xp دارم.اونم اینه که وقتی cd xp رو بوت می کنم وسط همون مرحله ی اول که داره driver ها رو لود می کنه سیستم هنگ می کنه.حالا من چی کار کنم؟؟؟
در ضمن مدل نوت بوک من هست:DV5-1030

REGISTERED USER
25-01-2009, 01:07
1- باتری رو برای چند دقیقه در بیارید و دوباره جا بزنید

2- دیسک ویندوز رو عوض کنید و با یک سی دی یا نسخه دیگری تست کنید

3- این مرجله کمی طول می کشه ... عجله نکنید

REGISTERED USER
25-01-2009, 01:08
یه سوال خیلی ابتدایی داشتم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
دیدم نداستن و پرسیدن بهتر از ندانستن است...
من این دیسک رو تهیه کردم اما وقتی می خواد باهاش بوت بشه اون جمله که کلیدی برای ورود به ... نمیاد .تنظیمات ستاپ هم تنظیمه که با دی وی دی بوت بشه ...
با F12 هم نشد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگر در boot option باز هم نمی تونی بوت کنی ، پس هنگام ساخت سی دی دانگرید شده در آموزش ، دکمه Bootable disc رو فراموش کردی بزنی ... یکبار دیگر مراحل را دقیق تکرار کنید

:10:

mohyad
27-01-2009, 02:28
من سوني cs118 دارم كه تازه خريدم و متأسفانه ويندوزش غيرفعال شده و باز هم متأسفانه ازش بك آپ نگرفتم ميخواستم ببينم از كجا ميتونم دي وي دي ريكاوريشو تهيه كنم ؟ كسي نداره ؟ ثواب داره به خدا

REGISTERED USER
28-01-2009, 01:16
من سوني cs118 دارم كه تازه خريدم و متأسفانه ويندوزش غيرفعال شده و باز هم متأسفانه ازش بك آپ نگرفتم ميخواستم ببينم از كجا ميتونم دي وي دي ريكاوريشو تهيه كنم ؟ كسي نداره ؟ ثواب داره به خدا

هنگام بوت دکمه f10 رو بزنید تا وارد سیستم ریکاوری از روی هارد سونی بشوید ... اگر راه نیفتاد ، هیچ !

mohyad
28-01-2009, 02:50
هنگام بوت دکمه f10 رو بزنید تا وارد سیستم ریکاوری از روی هارد سونی بشوید ... اگر راه نیفتاد ، هیچ !

آخه هارد پنهون شده باز هم اگه اين كار رو بكنم درست ميشه؟

mhedie
28-01-2009, 09:08
سلام دوستان با كمك شماها توانستم ويندوزxp را در كنار vista نصب كنم در لب تاب viao sz 443n/b vgn اما با وجود داشتن درايورهاي xp آن يكسري درايورها آن نصب شد اما درايور مودم و sound آن نصب نشدند اما من بار ديگر اين درايور را از سايت معرفي شده دانلود كردم باز نصب نشد چكار بايد بكنم

jeremy28
28-01-2009, 11:29
سلام
من لپ تاپم aser مدل 4710 هستش.
چون این لپ تاپ تحت داس هستش و ویندوز ویستای اورجینال نداشت، واسم ویندوز ویستای اورجینال رو (از همون جایی که خریدم) نصب کردن، ولی dvd یا cd ویستا رو بهم ندادن.
حالا می خوام ویندوز xp سرویس پک 2 رو که تو کامپیوتر خونگی ام هم اونو نصب کردم، درکنار ویندوز ویستا نصب کنم!

به نظرتون این کار امکان داره؟
من مقاله تون رو در صفحه اول کامل خوندم، شما فرمودین نسخه دانگرید شده ویندوز xp (که اصلا من نمی دونم چیه) رو می خواد و از dvd خود ویستا هم چند بار استفاده کردین!
حالا می خوام ببینم اصلا امکان نداره من با همین ویندوز xp سرویس پک 2 و بدون داشتن ویندوز ویستا و فقط با برنامه ی EasyBCD یا برنامه VistaBootPro ، ویندوز xp رو کنار ویستا نصب کنم؟
واقعا ممنون میشم اگه کامل راهنمایی کنید( چون باید حتما ویندوز xp رو روی سیستمم داشته باشم، از طرفی نمی خوام ویندوز ویستا رو هم پاک کنم)
ممنون

REGISTERED USER
28-01-2009, 16:45
من مقاله تون رو در صفحه اول کامل خوندم، شما فرمودین نسخه دانگرید شده ویندوز xp (که اصلا من نمی دونم چیه) رو می خواد و از dvd خود ویستا هم چند بار استفاده کردین!

اول شما باید با این آموزش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) یک سی دی XP بسازید و نصب کنید ... البته باید تست کنید چون 4710 ها ، احتمالا نیازی ندارند اما اگر خطای شناسایی نشدن هارد دیسک را داد به ناچار باید دیسک را بسازید و XP را ابتدا نصب کنید

بدون داشتن ویندوز ویست

اگر ویستا ندارید ، پس چطور می خواهید XP ای در کنارش نصب کنید ؟ :31: این آموزش برای اینه که وقتی XP بعد ویستا نصب می کنید و دیگه ویستا بالا نمیاد ، بتونید ویستا را بالا بیاورید ...

من فکر کنم همه چیز را واضح توضیح داده باشم

موفق باشید

jeremy28
28-01-2009, 17:53
ممنون از توضیحاتتون
خوب الآن من باید چی کار کنم؟
یعنی برم یه cdویندوز ویستا رو از بازار بگیرم و بعد از نصب ویندوز xp ، اگه ویستا بالا نیومد، از اون cdاستفاده کنم یا اینکه کلا بی خیال ویندوز ویستای موجود روی لپ تاپم بشم و دوباره خودم ، هم ویندوز ویستا نصب کنم و هم ویندوز xp؟

دلیل این سوالم این بود که دوست داشتم ویندوز ویستای موجود در سیستم پاک نشه (ضمن اینه من cdویندوز ویستا ی اورجینال رو ندارم و فقط تو اون جایی که لپ تاپ رو گرفتم،واسم نصبش کردن) و ویندوز xp رو در کنار اون نصب کنم!

حالا شما راه حلتون چیه؟
ممنون

jeremy28
28-01-2009, 20:37
ببخشید یه سوال دیگه!

آیا میشه وقتی توی ویندوز ویستا هستیم، cd ی ویندوز xp رو بذاریم و وقتی به صورت autorun ظاهر شد، از طریق گزینه ی Install windows ... مثل برنامه های دیگه ای که نصب می کنیم، ویندوز xp رو هم تو یکی از درایوها نصب کرد؟

یا اینکه حتما باید از محیط setup ، ویندوز دوم رو نصب کرد؟ (اگه اینطوره، لطفا بفرمایید چرا؟ و اینکه نصب ویندوز دوم از طریق محیط setup و از طریق نصب معمولی از روی autorun مثل برنامه های عادی دیگه، چه فرقی با هم دارن؟)

ممنون

REGISTERED USER
29-01-2009, 01:37
ممنون از توضیحاتتون
خوب الآن من باید چی کار کنم؟
یعنی برم یه cdویندوز ویستا رو از بازار بگیرم و بعد از نصب ویندوز xp ، اگه ویستا بالا نیومد، از اون cdاستفاده کنم یا اینکه کلا بی خیال ویندوز ویستای موجود روی لپ تاپم بشم و دوباره خودم ، هم ویندوز ویستا نصب کنم و هم ویندوز xp؟

دلیل این سوالم این بود که دوست داشتم ویندوز ویستای موجود در سیستم پاک نشه (ضمن اینه من cdویندوز ویستا ی اورجینال رو ندارم و فقط تو اون جایی که لپ تاپ رو گرفتم،واسم نصبش کردن) و ویندوز xp رو در کنار اون نصب کنم!

حالا شما راه حلتون چیه؟
ممنون

بعد نصب ویندوز xp که 100 درصد ویستا بالا نمیاد ... و هر dvd ویستایی کفایت میکنه

اگر می تونید اول xp نصب کنید در پارتیشن ثانویه و یک ویستا بعدش در پارتیشن c ، که خیلی بهتره و این روش هم نیازی نیست ... اما شما میگید که نمیخوام پاک بشه پس همین آموزش رو استفاده کنید

REGISTERED USER
29-01-2009, 01:39
ببخشید یه سوال دیگه!

آیا میشه وقتی توی ویندوز ویستا هستیم، cd ی ویندوز xp رو بذاریم و وقتی به صورت autorun ظاهر شد، از طریق گزینه ی Install windows ... مثل برنامه های دیگه ای که نصب می کنیم، ویندوز xp رو هم تو یکی از درایوها نصب کرد؟

یا اینکه حتما باید از محیط setup ، ویندوز دوم رو نصب کرد؟ (اگه اینطوره، لطفا بفرمایید چرا؟ و اینکه نصب ویندوز دوم از طریق محیط setup و از طریق نصب معمولی از روی autorun مثل برنامه های عادی دیگه، چه فرقی با هم دارن؟)

ممنون

autorun اچرا میهشه ولی setup ویندوز XP در ویستا اجرا نمیشه و میگه : نسخه جدیدتر نصب شده :5:

باید در محیط BOOT ویندوز XP را نصب کنید ... فکر کنم اموزش همه این ها را توضیح داده :20:

فرقشون هم گفتم ... در محیط بوت ، به شما اجازه فرمت کردن و تغییرات پارتیشن ها هم داده میشه ... و اینکه ویندوز سالم تر نصب میشه ... این فرقشون هست

موفق باشید

mhedie
31-01-2009, 09:32
سلام دوستان سوالی مطرح کردم در مورد لب تاب vaio sz433n/b vgnکه باکمک شما ویندوز xpرا در کنار ویندوز ویستا نصب کردم اما یکسری درایور ان نصب نشد مانند sound ,مودم

REGISTERED USER
31-01-2009, 12:51
سلام دوستان سوالی مطرح کردم در مورد لب تاب vaio sz433n/b vgnکه باکمک شما ویندوز xpرا در کنار ویندوز ویستا نصب کردم اما یکسری درایور ان نصب نشد مانند sound ,مودم

کاربر عزیز

اگر دنبال درایور خاصی هستید ، در بخش درایور و مباحث فنی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])مطرح کنید یا همونجا سرچ کنید و از آموزشهای آن بخش استفاده کنید

درایورها به این تاپیک مروبط نمیشه

متشکر

mhedie
31-01-2009, 15:10
من منظورم این که با داشتن درایورها آنها نصب نمیشوند یکبار درایورها را نصب کرده بودم در ویندوز قبلی

jeremy28
31-01-2009, 20:59
سلام
ببخشید یه سوال خیلی ابتدایی داشتم،و برای اینکه از جوابش مطمئن بشم، می پرسم!

من در حال حاضر DVD ی نصب ویندوز ویستا رو ندارم و باید فوری و فوتی ویندوز XP رو نصب کنم، ولی چون می خوام ویستایی که الآن نصبه پاک نشه، قصد دارم طبق این آموزش ، اون رو کنار ویستا نصب کنم.

حالا سوالم اینه که بعد از نصب ویندوز XP ، که ویستا دیگه بالا نمی یاد، می تونم موقتا از ویندوز XP استفاده کنم و بعد هر وقت خواستم با DVD ی ویندوز ویستا، طبق روش آموزش داده شده، ویندوز ویستا رو به منوی بوت اضافه کنم ؟

در ضمن من یک سری نرم افزارها (مثل Office ،Acrobat reader,....) رو در درایوی جداگانه از درایوی که ویندوز ویستا توش نصب شده، نصب کردم،
آیا بعد از نصب ویندوز XP در یه درایو دیگه(هارد لپ تاپ من کلا 3 تا درایو داره!) می تونم از اون نرم افزارهای نصب شده در ویندوز ویستا، در ویندوز XP هم استفاده کنم یا اینکه دوباره باید اونها رو در ویندوز XP هم نصب کنم؟

با تشکر

REGISTERED USER
31-01-2009, 21:29
سلام
ببخشید یه سوال خیلی ابتدایی داشتم،و برای اینکه از جوابش مطمئن بشم، می پرسم!

من در حال حاضر DVD ی نصب ویندوز ویستا رو ندارم و باید فوری و فوتی ویندوز XP رو نصب کنم، ولی چون می خوام ویستایی که الآن نصبه پاک نشه، قصد دارم طبق این آموزش ، اون رو کنار ویستا نصب کنم.

حالا سوالم اینه که بعد از نصب ویندوز XP ، که ویستا دیگه بالا نمی یاد، می تونم موقتا از ویندوز XP استفاده کنم و بعد هر وقت خواستم با DVD ی ویندوز ویستا، طبق روش آموزش داده شده، ویندوز ویستا رو به منوی بوت اضافه کنم ؟

در ضمن من یک سری نرم افزارها (مثل Office ،Acrobat reader,....) رو در درایوی جداگانه از درایوی که ویندوز ویستا توش نصب شده، نصب کردم،
آیا بعد از نصب ویندوز XP در یه درایو دیگه(هارد لپ تاپ من کلا 3 تا درایو داره!) می تونم از اون نرم افزارهای نصب شده در ویندوز ویستا، در ویندوز XP هم استفاده کنم یا اینکه دوباره باید اونها رو در ویندوز XP هم نصب کنم؟

با تشکر

بله مشکلی نیست ... هر وقت خواستید می تونید از این روش استفاده کنید و dual booting کنید

خیر ، نرم افزارها کلا از فایلهای سیستمی و رجیستری در اون ویندوز استفاده می کنند و نمیشه ازشون اینور استفاده کرد ... شاید بعضی هاشون کار بده ! که احتمالش خیلی کم هست

باید reinstall کنید دقیقا در همون نقطه ... اینطوری شاید توی دو تا ویندوز از یک ریسورس استفاده بشه :46:

ajax_h
01-02-2009, 14:52
سلام
من ویستا و xp رو لپ تاپم ( dell 1510 ) داشتم . xp رو upgrade کردم ،ویستا دیگه بوت نشد.
برای بازگردانی بوت منوی ویستا مرحله سوم رو انجام دادم.
بعد از این مرحله هم ویندوز XP در بوت جدید هست هم ویستا و وقتی روی هر کدوم کلیک میکنیم پیغام خطا نمیده و راحت بوت میشوند .پس دیگه نیازی به انجام مرحله 4 نیست.
می خواستم بپرسم یه موقع مشکل خاصی پیش نیاد؟:31:
علت اینکه به مرحله 4 نیاز نشد اینه که xp از قبل نصب بوده و من فقط upgrade کردم؟

با تشکر :20:

REGISTERED USER
01-02-2009, 18:35
اگر صفحه انتخاب os اومد ، پس هیچ مشکلی نیست !

برای بعضی سیستم ها این مورد پیش میاد ... برای همین هست که من این آموزش رو به این ترتیب نگارش کردم نه راه های دیگر ...

موفق باشید

jeremy28
03-02-2009, 19:34
سلام
می خواستم ببینم اگه بی خیال ویندوز ویستای موجود لپ تاپم بشم و بعد از نصب ویندوز xp (در درایو e) ، بخوام ویستا رو در درایو c (همون جایی ویندوز ویستای فعلی ام هست) نصب کنم، آیا مشکلی تو بوت شدن نخواهم داشت و هیج تنظیمات دیگه ای نباید انجام بشه؟
و دو تا ویندوز ، کنار هم به درستی کار می کنن؟
الآن من ویندوز xp رو نصب کردم(در درایو e و با نسخه دانگرید شده!)
در ضمن اشکال نداره که نرم افزارهای دیگه رو در ویندوز xp ، تو همون درایو ویندوز (یعنی e ) نصب کنم؟
ممنون میشم اگه سریع جواب بدین

REGISTERED USER
04-02-2009, 00:39
علیک سلام

خوب اینطوری که کارت راحته ، ویندوز ویستا ، xp رو راحت میشناسه و این دردسرها رو هم نداره ....

در مورد نصب نرم افزار ، مشکلی برای اغلب نیست اما بعضی نرم افزارهای خاصی روی یک ورژن ویندوز کار میدن و یا فایلهای رجیستری میسازند که از همون مسیر باید خونده بشه و نصب در دو ویندوز ، این فایلها رو با هم ترکیب میکنه

من خودم این کارو میکنم اغلب و فعلا مشکلی نبوده

موفق باشید

aria_electric_fars
05-02-2009, 18:08
سلام دوستان
من ریکاوری ویندوز اوریجینال ویستا رو دارم و هاردم رو پارتیشن بندی و بساط هم کردم ولی با نصب کامل درایورها روی ویندوز اکس پی مشکل دارم می خوام یه طوری بشه که روی ویندوز اکس پی که نصب می کنم تمام درایورها نصب بشه آیا چنین چیزی ممکنه؟؟؟الان نصب هست ولی نصفه مثلا بلوتوث نصب نیست!!!یعنی درایورش هم دارم ولی پیدا نمی شه
لطفا راهنمایی کنید که چه جوری می تونم ویندوز اکس پی رو با تمام درایورهای نصب شده داشته باشم؟؟؟

با تشکر
بای

REGISTERED USER
05-02-2009, 23:32
جناب aria_electric_fars

فکر می کنم چند ماه شاید هم پارسال خود شما اینجا خیلی سوال در مورد نصب XP روی مدل CR سونی داشتید ... درسته ؟

لپ تاپی مثلا سونی یا حتی HP که برای ویستا طراحی شده ، درایورهای XP اش سخت گیر میاد و دانگریدش همیشه مشکل داره ، نمیشه گفت دقیقا چه کاری باید انجام داد ... این کار ریسک هست و سعی و خطا نیاز دارد

خودتان هم با XP اون لپ تاپ مشکل داشتید و نمی توانستید درایورهای دکمه های فانکشن را نصب کنید ...

h_radnoosh
06-02-2009, 14:07
سلام خسته نباشید. من قبلا از اون آموزش که ویستا بوت پرو توش بود استفاده می کردم و کار هم می داد این دفعه که در لپ تاپم ویستا را برگردوندم از یک دی وی دی که ایمیج اکرونیس اکس پی توش بود نصب کردم جالب اینکه ویستا بالا میاد اما اکس پی نمیاد حالا بگید چه کار کنم با easy bcd نتونستم و نشد. ای را هم بگم قبلا این کارو کردم اما الان نمیشه

REGISTERED USER
06-02-2009, 19:29
شما باید اول از فایلهای توی پارتیشن c یک بک آپ می گرفتید و بعد از این کار دوباره بر می گرداندید ...

s_s00002007
07-02-2009, 17:30
از خدمت اساتید محترم راهنمایی میخواستم .من dvd recovery ویستا را دارم اما درایو ریکاوری را اشتباها فرمت کردم .ایا میتونم با این dvd هام کل سیستم و درایو ریکاوری پاک شده را برگردونم.
ممنونومیشم گه راهنماییم کنین.

REGISTERED USER
08-02-2009, 17:07
از خدمت اساتید محترم راهنمایی میخواستم .من dvd recovery ویستا را دارم اما درایو ریکاوری را اشتباها فرمت کردم .ایا میتونم با این dvd هام کل سیستم و درایو ریکاوری پاک شده را برگردونم.

فکر نکنم ... اگر اچ پی باشه شاید برگرده

farshid-ar
09-02-2009, 08:12
سلام
من یه مشکلی دارم اونم اینه که وقتی ویندوز vista رو میزارم 'گزینه repair نداره 3 تا ویندوز ویستا عوض کردم بازم این گزینه نمیاد

farshid-ar
09-02-2009, 10:12
بلاخره موفق شدم
درست شد
فقط توصیه میکنم که از نسخه 1.6 easybcd استفاده کنید نه 1.7.2

aria_electric_fars
10-02-2009, 09:02
سلام دوستان
من تو ویندوز ویستا اوریجینال یه درایو دارم و با پاراگون هم پارتیشن بندی که می خوام بکنم و درایو c یا همون درایو ویستا رو که می خوام move/resize کنم و apply که می زنم می گه که درایو برنامه در حال اجرا روش هست و می گه که اون برنامه رو دستی ببنید و یا ریستارت کنید و یا cancel کنید هر کاری می کنم این پیغام اعصاب خرد کن رو می ده در حالی که توی xp با پارتیشن مگیک که می کنم و درایوی که ویندوز توش هست رو resize می کنم این پیغام رو نمی ده لطفا راهنمایی کنید که چطوری با paragon من می تونم درایو c رو کوچیک تر کنم؟؟؟؟!!!

با تشکر
بای

REGISTERED USER
10-02-2009, 14:17
پارتیشن c همیشه محدودیت داره ... باید از نسخه بوتیبل استفاده کنید که دستتون برای هر تغییراتی باز هست و هیچ فایل سیستمی و حفاظت شده ای در حال کار نیست

s_s00002007
13-02-2009, 13:45
فکر نکنم ... اگر اچ پی باشه شاید برگرده
دوست عزیز .اگر گزینه all pc recovery را بزنم .یعنی با درایو مخفی ریکاوری ارتباطی نخواهد داشت.؟
فکر میکنید بشه از نمایندگی ها تهیه اش کرد و مشکل رو حل کرد.
ممنون

REGISTERED USER
14-02-2009, 13:06
دوست عزیز .اگر گزینه all pc recovery را بزنم .یعنی با درایو مخفی ریکاوری ارتباطی نخواهد داشت.؟
فکر میکنید بشه از نمایندگی ها تهیه اش کرد و مشکل رو حل کرد.
ممنون

ببینید ریکاوری طوری تنظیم شده که بوت مسترهای پارتیشن اکتیو شده سیستم رو دوباره برای این سیستم تنظیم میکنه ... من تابحال چند اچ پی رو اینطوری برگردوندم ... شما هم تست کنید بی ضرر نیست

بله نمایندگی ها این دیسک ها رو دارند یا نحوه بازگردانی آنها را با کیت های سخت افزاری و نرم افزاری در اختیار دارند :10:

classiquecrime
05-03-2009, 18:25
من الان ویستا دارم و میخوام xp نصب کنم که همزمان با هم بوت بشن!
حتما باید درایو C رو shrink کنم؟ میتونم xp رو روی درایو J نصب کنم ؟ و بعد بقیه مراحل رو انجام بدم؟!

classiquecrime
05-03-2009, 18:29
این فقط برا laptop???????????

REGISTERED USER
06-03-2009, 01:06
من الان ویستا دارم و میخوام xp نصب کنم که همزمان با هم بوت بشن!
حتما باید درایو C رو shrink کنم؟ میتونم xp رو روی درایو J نصب کنم ؟ و بعد بقیه مراحل رو انجام بدم؟!

نه مشکلی نیست این آموزش برای اون دست از کاربران هست که پارتیشن بندی نکردند ... شما اگر یک پارتیشن جدا دارید و میخواهید به دلخواه در آنجا نصب کنید ، نیازی به استفاده از shrink و پارتیشن بندی مجدد نیست

این فقط برا laptop???????????

خیر برای PC هم هست اما کاربرد بیشترش برای لپ تاپ هاست که ویندوز ویستای اوریجینال دارند :46:

sajadblog.blogfa
17-03-2009, 12:29
آقا میدونم سوالم خنده داره ولی ممکنه یکی راه ریختن xp در کنار ویستا رو توی desktop آموزش بده.
ممنون

mohammad hamed
17-03-2009, 13:19
با سلام
لب تاب من زیمنس هستش.همون اول که می خوام ویندوز Xp رو نصب کنم وقتی که ایتدا فایل ها رو شناسایی کرد و قبل از اینکه بخواد بگه که کجا می خوای ویندوز رو نصب کنی یه اروری می ده و می گه که کامپیوتر شما یا ویروسی هست یا یه سخت افزار جدید نصب کردی که باید اونو از روی سیستم برداری و بعدش میگه که سیستم رو ری استارت کن و خارج میشه.
چی کار باید بکنم؟
من چیزی روی سیتم نصب نکردم
مشکل از کجاست؟
ممنون
منتظر جوابتون هستم

REGISTERED USER
17-03-2009, 14:12
آقا میدونم سوالم خنده داره ولی ممکنه یکی راه ریختن xp در کنار ویستا رو توی desktop آموزش بده.
ممنون

دوست عزیز . این روش هم برای desktop هست و هم برای لپ تاپ !

REGISTERED USER
17-03-2009, 14:14
با سلام
لب تاب من زیمنس هستش.همون اول که می خوام ویندوز xp رو نصب کنم وقتی که ایتدا فایل ها رو شناسایی کرد و قبل از اینکه بخواد بگه که کجا می خوای ویندوز رو نصب کنی یه اروری می ده و می گه که کامپیوتر شما یا ویروسی هست یا یه سخت افزار جدید نصب کردی که باید اونو از روی سیستم برداری و بعدش میگه که سیستم رو ری استارت کن و خارج میشه.
چی کار باید بکنم؟
من چیزی روی سیتم نصب نکردم
مشکل از کجاست؟
ممنون
منتظر جوابتون هستم

مشکل احتمالا از خود دیسک نصب ویندوز xp هست ... به نظرم آن را عوض کنید :46:

mohammad hamed
17-03-2009, 14:53
آخه این ویندوز روی سیستم خونگی راحت جواب میده.روی تقریبا 30 مدل سیستم نصب کردم!!
احتمال نداره چون ویستا سرش نصب هست این جوری بشه؟؟ولی من می خوام توی یه درایو دیگه نصبش کنم

sajadblog.blogfa
17-03-2009, 23:39
ممنون بابت آموزش خوبتون
من بوت رو رفتم از راه dvd ویندوز درست کردم حالا یه راست وقتی سیستم رو روشن می کنم ویستا بالا میاد
حالا ما بخوایم از xp ایتفاده کنیم باید چی کار کنیم.

REGISTERED USER
18-03-2009, 11:20
شما آموزش را صحیح اجرا نکردید دوست عزیز

vatanema
18-03-2009, 11:53
آقا میشه با استفاده از ویرچوال ماشین VMware چند تا نسخه ویندوز متفاوت رو روی یک سیستم ران کرد بدون اینکه بهم دیگه کاری داشته باشند؟ در واقع این نرم افزار روی سیستم عامل موجود یه جور ماشین مجازی میسازه که میشه روی اون OS جدید رو نصب کرد.
نمی دونم جای درست مطلب رو نوشتم یا باید تاپیک جدید واسش باز کرد.
sajadblog.blogfa
18-03-2009, 17:54
شما آموزش را صحیح اجرا نکردید دوست عزیز
درست من از روی xp برنامه ی EasyBCD 1.7.2 رو اجرا می کردم به همین دلیل ارور میداد.
بابت آموزشتم ممنونم.

REGISTERED USER
18-03-2009, 23:10
آقا میشه با استفاده از ویرچوال ماشین vmware چند تا نسخه ویندوز متفاوت رو روی یک سیستم ران کرد بدون اینکه بهم دیگه کاری داشته باشند؟ در واقع این نرم افزار روی سیستم عامل موجود یه جور ماشین مجازی میسازه که میشه روی اون os جدید رو نصب کرد.
نمی دونم جای درست مطلب رو نوشتم یا باید تاپیک جدید واسش باز کرد.
بله میشه ... این هم یکی از راه ها هست اما قدرت و کشش دو سیستم عامل جدا را نداره :46:

مهدي نيازي
20-03-2009, 16:14
ايا اين روش به نوع لب تاب و مشخصات ان بستگي نداره.بي شك مشخصات سيستم بايد جواب گوي دو ويندز بايد داشته باشد.

shahinSssS
20-03-2009, 23:34
سلام من مدل اچ پی 1205ee که روش ویستا نصبه خریدم.من دی وی دی ریکاوری رایت کردم الان می خوام این ویستا کوفتی را پاک کنم و فقط اکس پی نصب کنم باید چه کار کنم میشه راهنمائی کنید مرسی

REGISTERED USER
20-03-2009, 23:57
ايا اين روش به نوع لب تاب و مشخصات ان بستگي نداره.بي شك مشخصات سيستم بايد جواب گوي دو ويندز بايد داشته باشد.

این روش از compatible بودن قطعات و capable بودن سیستم برای نصب ویندوز XP یا ویستا جداست :46:

REGISTERED USER
21-03-2009, 00:01
سلام من مدل اچ پی 1205ee که روش ویستا نصبه خریدم.من دی وی دی ریکاوری رایت کردم الان می خوام این ویستا کوفتی را پاک کنم و فقط اکس پی نصب کنم باید چه کار کنم میشه راهنمائی کنید مرسی

برای پاک کردن ویستا باید با استفاده از یک نرم افزار همانند paragon hdd manager نسخه بوت و یا هر نرم افزار دیگر که دسترسی پارتیشن C را به شما میده در محیط بوت فایلهای ویندوز و بوت را پاک کنید و یا پارتیشن C را فرمت کنید که با استفاده از خود ابزار موقع نصب XP هم می توانید

سپس از روی دیسک بوت کنید و ویندوز نصب کنید دقیقا همانند دسکتاپ ها

jahanifara
25-03-2009, 07:56
سلام
من وقتی میخوام XP رو نصب کنم بعد از که سخت افزار رو شناسایی میکنه و میخواد استارت ست اپ بشه با پیغام خطای زیر مواجه میشم اگه راهنمای کنین ممنون میشم

بعد یک سوال دیگه هم اینکه وقتی سیستم بالا میخواد بیاد این پیغام رو میده میخواستم ببینم من باید از اون روش دیگه(نصب ویندوز XP بروی لپ تاپ ها با چیپست Intel ICHXM ) XP رو نصب کنم؟

zidane010
31-03-2009, 00:52
دوستان شرمنده نمی دونم چرا دو تا پست دادم در حالی که صفحه رو هم رفرش نکردم

REGISTERED USER
31-03-2009, 00:57
سلام
من وقتی میخوام XP رو نصب کنم بعد از که سخت افزار رو شناسایی میکنه و میخواد استارت ست اپ بشه با پیغام خطای زیر مواجه میشم اگه راهنمای کنین ممنون میشم

بعد یک سوال دیگه هم اینکه وقتی سیستم بالا میخواد بیاد این پیغام رو میده میخواستم ببینم من باید از اون روش دیگه(نصب ویندوز XP بروی لپ تاپ ها با چیپست Intel ICHXM ) XP رو نصب کنم؟

پیغام اول مربوط به اشکالات خود سیستم مثلا باگ دار بودن رم و یا ناهماهنگی دیسک انتخاب شده و یا دانگرید شده با لپ تاپ شماست.

و سوال دوم بله باید درایور f6floppy برای intel ich9m را از سایت اینتل بگیرید و طبق آن آموزش دیسک XP درست کنید

REGISTERED USER
31-03-2009, 00:59
دوست عزیز میشه بیشتر توضیح بدید:11:
من الان رو لاب تاپم ویندوز ویستا نصبه میخاستم ویستا رو کلا پاک کنم و اکس پی بریزم .با سی دی اکس پی که بوت کردم بعد از اینکه نصب ویندوز جدید رو انتخاب کردم .یه پیغام امده میگه رو کامبیوتر هارد دیسکی پیدا نشده
این پیغام:

step did not find any hard disk drives installed in your computer.
make sure any hard disk drives are powered on and properly connected to your computer and that any hard disk_related hardware configuration is correct. this may involve running a manufacturer-supplied diagnostic or setup program.
setup cannot continue.to quit setup,press F3

ممنون میشم راهنمایی کنید:46:

خوب مسلم هست با دیسک ویندوز XP این پیغام میاد :

:46:

jahanifara
01-04-2009, 09:58
پیغام اول مربوط به اشکالات خود سیستم مثلا باگ دار بودن رم و یا ناهماهنگی دیسک انتخاب شده و یا دانگرید شده با لپ تاپ شماست.

برای رفع این مشگل باید چکار کنم؟ خودم میتونم با کمک شما حلش کنم؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنین

REGISTERED USER
03-04-2009, 12:09
برای رفع این مشگل باید چکار کنم؟ خودم میتونم با کمک شما حلش کنم؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنین

باید رم ها را درآورده تمیز کنید و دوباره جا بزنید

و یا هنگام نصب ویستا با استفاده از دی وی دی ان در بخش Repair یک memory diagnostic انجام بدید

Ali-ss
06-04-2009, 21:02
پارتیشن ای انتخاب کن ( یک حجم مشخص ) نه خود دیسک

من درست متوجه نشدم
یعنی با چه دستوری پارتیشن انتخاب کنه؟ حجم رو جبو چه دستوری بنویسه؟من هم همین مشکل رو دارم
یعنی بعد از دستور

shrink

جواب می ده

می شه دستوری رو که باید بنویسم اینجا تابپ کنید؟

bama9
16-04-2009, 09:09
من دقیقا مشکل شما رو داشتم recovery کردم و complete system recovery رو انتخاب کردم درست شد

mili_db9
20-04-2009, 13:11
سلام ،
در ابتدابا تشکر از دوستانی که این تاپیک رو راه انداختن ،من خیلی استفاده کردم.
من لب پاب acer 4710 دارم و طبق آموزش شما پیش رفتم و تونستم xp رو کنار vista نصب کنم ،توی قسمت بوت یه مقدار مشکل داشتم که بعد امتحان کردنه چند برنامه ، بلاخره با برنامه ,vistaboot pro تونستم boot رو هم درست کنم،
الان فقط یه مشکل دارم و اون اینه که وقتی میخوام از xp به vistaبرم حتما باید یه بار سیستم رو خاموش کنم و دوباره روشن کنم تا بتونم به vista برم ،چون وقتی از xp سیستم رو رستارت میکنم و میخوام به ویستا برم ،نشانگر load شدن می یاد ,ولی وارد vista نمیشه.
از دوستان میخوام که منو راهنمایی کنید.

amir_b16111
20-04-2009, 20:08
سلام.
اول از همه ممنون از REGISTERED USER عزیز بخاطر این تاپیک.
من تمام مراحل انجام دادم ولی موقع کار با easy bcd و در قسمت درایو add entry وقتی xp انتخاب میکنم امکان تغییر درایو C(درایو ویندوز ویستا)نیست.در نتیجه فقط xp به همین صورت اضافه کردم در حالی که تو درایو e نصبش کرده بودم.در هر صورت بعد از ریستارت دو ویندوز به خوبی بالا اومد ولی وقتی داخلش رفتم سرعت xp و vista پایین.خیلی ضعیف تر از قبل.در ضمن لپ تاپم dell1510 و ram3g,cpu2.6core2,.....
به نظر شما مشکل از چیه؟در ضمن از xp service pack3 استفاده کردم؟
مرسی:20:

sensys
23-04-2009, 11:39
الهی من فدات شم
بعد از 24 ساعت بیداری کشیدن بالاخره جواب داد

DaaVooD
02-05-2009, 21:16
درود بر همه خصوصا مهندس Registered User.
دوســــان من به مشکلی برخوردم که ازین قراره: آمدیم یه fresh copy ویستا روی 1530 بنصبیم که پس از بوت با dvd اریجینال ویستا در صفحه انتخاب درایور ، C رو فرمت کردم و حالا که درایو c رو انتخاب میکنم و next رو میزنم با پیغام
windows is unable to find a system volume that meets its criteria for installation
مواجه میشم...بقیه درایوها هم همینطور.
لازم به ذکره که قبلا با acronis disk director پارتیشن بندی کردم و در پنجره انتخاب درایو فقط پارتیشن ریکاوری primary هس و بقیه همه logical!
در cmd هم disklist اینو نشون میده: disk 0 online 298 GB

imanbuilder
02-05-2009, 21:28
سلام

روش خوب و مناسبیه اما من یه نکته راجب برنامه ی EasyBCD بگم که این برنامه برای اجرا نیاز به DotNetFramework 2 داره

خودمم به یه مشکل برخوردم
اینم بگم که مدل لپ تاپم VGN-FW298Y هستش و ویندوز Vista Ultimate 64-bit روش نصبه
من واسه نصب ویندوز XP مشکل ندارم و نصبش کردم اما تو مرحله ی سوم به مشکل برخوردم، مشکلمم اینه که وقتی Repair Your Computer رو میزنم و درایو C رو که ویندوز ویستا روش نصبه رو انتخاب می کنم ، دکمه Next و که میزنم به من Error میده و میگه که این ورژن از ویندوز ویستا با ورژنی که نصبه یکی نیست و به من اجازه ی Repair نمیده و مرحله بعد نمیره . 6 تا ویندوز ویستا 64 بیتیم تست کردم اما جواب نگرفتم .
اگر کسی به این مشکل برخورده و راحی پیدا کرده راهنمایی کنه

ممنون

nps
02-05-2009, 22:50
سلام
ببخشید من توی اون قسمتی که shrink رو می زنم می نویسه successfull اما اونجایی که refresh رو می زنم هیچ پارتیشنی نمی بینم.حتی Restart هم کردم هاردم نصف شده.از 226 gb شده 113 gb.حتی recover هم کردم درست نشد.
اگه میشه کمکم کنین به حالت اول برشگردونم

gholamhoseyn
08-05-2009, 18:49
ممنون خیلی خوب بود کمک زیادی بهم کردی

ashrafi116
17-05-2009, 19:15

سلام دوستان
بعد از نصب ویندوز xp2 صفحه system properties من نمیا و به جاش my computer propertis میاد کامل اگه کمکم کنید وعلتشو بگید ممنون میشم

AMIRREZA55
19-05-2009, 09:44
درود بر رجبستر گرامی
آقا من خواستم پیغام خصوصی بذارم، سایت نگذاشت
خواهش می کنم کمکم کنید که بد جور گیر کردم.
با راهنمایی های شما بالاخره ویندوز xp روی لپ تاپ sonu cs290 نصب کردم و خیلی هم خوب بود. اما مشکل از اون جایی شروع شد که خواستم منوی بوت دوگانه بسازم. اول easy bcd دانلود کردم و شروع کردم اما نشد که نشد بعد vista boot pro رو ریختم. طبق دستور جلو رفتم اما فقط vista بالا می اومد تا اینکه گفتم همه entry های اونو پاک کنم و دوباره تو نرم افزار وارد کنم. شوربختانه این کارو کردم و دیگه هیچ ویندوزی بالا نمی اد و این لرور رو میده :

Windows failed to start. A recent hardware or software change might be the cause. To fix the problem:
1- Insert your windows installation disc & restart your computer
2- Choose your language setting & then click next
3- Click repair your computer

File:\ ntldr
Status: 0xc0000098
The windows boot configuration data file does not contain a valid entry.

خواهش می کنم کمکم کنید که ویندوزم برگرد تا در مراحل بعد راجب vista boot pro و روش درست تنظیم کردنش بپرسم. الان سیستم ندارم خواهش می کنم زودتر به دادم برسید.
با سپاس

AMIRREZA55
20-05-2009, 10:26
درود بر رجیستر و دوستان گرامی
آقا (هرچند که کسی پاسخ پستامو نداد) من سرانجام پیروز شدم دو ویندوز بریزم و بوت هر دوتاشونو بالا بیارم. حالا میگم چی کارم کردم که تونستم البته با اجازه حرفه ای ها. شاید یک سری از بچه ها همین مشکل های منو داشته باشن، شاید کمکشون باشه.
فقط چند تا مشکل دارم که در انتها می گم و ممنون می شم این بار پاسخ بدین.
از ابتدا می گم که به کمک paragon hard manager 2009 به سادگی تک درایو لپ تاپمو به 4 درایو تبدیل کردم. دوتا گذاشتم برای ویندوز دو تا هم برای کارام.
بعد از سایت intel (البته پس از گذراندن بد بختی های بسیار) پکیج matrix storage گرفتم و رو لپ تاپم نصب کردم (البته باز هم بماند که چه اندازه زمان برد که فهمیدم چیپست دستگاهم چیه و آیا این پکیج اونو ساپورت می کنه یا نه).
بعد با کمک نرم افزار nlite و درایور نام برده (matrix …) و یک سی دی ویندوز سرویس پک 2، سی دی ویندوز لپ تاپمو ساختم (باز هم نمی گم که چه اندازه زمان برد تا فهمیدم درایور های پکیجو از کجا پیدا کنم که بعدها فهمیدم درprogram files و در پوشه خود پکیج در فولدر driver هست)
در انتها هم سی دی ویندوز تازه رو گذاشتم و ویندوزو نصب کردم.
حالا نوبت مشکل بوت دوگانه بود که با دانلود نرم افزار های easybcd و vista boot pro درست شد، اما به سختی.
زمانی که من ویندوزو ریختم فقط ویندوز تازه که همونxp باشه بالا میومد. بعد easy bcd رو نصب کردم و طبق دستور پیش رفتم اما زمانی که کارا رو کردم در منوی بوتم چندتا گزینه اومد که فقط منوی Microsoft vista (recovered) کار می کرد و بقیه ارور ndhlr (اگر اشتباه نکنم) می داد. پس تا اینجا حالا فقط ویستا بالا میومد. حالا تو ویستا، vista boot pro نصب کردم و طیق دستور رفتم جلو. اما باز هم مانند حالت پیش شد و فقط ویستا بالا میومد. تا اینکه گفتم همه entry های vista boot pro رو پاک می کنم و دوباره تعریف می کنم، که با این کار ویندوزها جفتشون درست شن. ولی این کارو کردم و دیگه هیچ ویندوزی بالا نیومد و بیچاره شدم.
(با بدبختی و با کمک سی دی های recovery که همون اول خرید لپ تاپم از ویندوز ویستاش درست کرده بودم، دوباره تونستم ویستارو بالا بیارم).
این بار که ویستا بالا اومد vista boot pro رو remove کردمو این بار easybcd رو ریختم و با اولین بار به سادگی هر چه تمام تر منوی بوت دوگانه لپ تاپم درست شد و من حالا هر دو ویندوزمو کنار هم دارم.
ببخشید که به درازا کشید و سرتونو درد آوردم ولی مطمئنم یک روز یک مبتدی مانند من به این مشکلات بر می خوره و این نوشته ها شاید کمکش کنه. به احتمال خیلی بالا کارایی که من کردم از رو اصول نبوده، ولی مهم اینه که من تونستم به چیزی که می خوام برسم.
و حالا پرسش هام:
1- نمی دونم چرا از زمانی که این کارارو کردم، هر از چند گاهی تو وستام درایو سی دی رام می ره و باید یکی دوبار restart کنم تا بشناستشو بر گرده؟؟
2- دیشب چک کردم دیدم تو xp هم درایو سی دی رام نیست. درسته که هنوز درایورهای ویندوزxp لپ تاپمو نگرفتمو نصب نکردم، اما مگه xp سی دی رامو خودش نمی شناسه و حتما باید درایورشو نصب کنم یا مشکل از جای دیگست؟ تازه این در حالی که دوربین لپ تاپمو خودش بدون نصب درایور شناخته ولی سی دی رامو نه!!
3- یک مشکل مسخره دیگه هم دارم، که باز هر از چند گاهی (اینو بیشتر تو ویستا دیدم) یا وسط کار تو ویستا و یا زمانی که پوشه easybcd رو باز می کنم، یک صفحه آبی میاد و تا 100 لود می کنه و بعد reastar می شه. اینقدر زود این صفحه میاد و میره که نمیتونم بخونم چی نوشته. زمانی هم که منوی بوت میاد بالا و ویستارو انتخاب می کنم، اون منوی safe mode و start windows normally و ... میاد که البته از اونجا مشکلی نداره و می تونم تو ویندوز برم .
ممنون می شم پاسخ پرسشامو بدین.
با سپاس

AMIRREZA55
25-05-2009, 10:33
درود بر دوستان گرامی
خانم ها، آقایون خیلی ممنون که پاسخ پست ها و پرسش های منو نمیدین!
من همچنان همون مشکلات پیشینمو دارم (1- نشناختن دی وی دی درایو در ویندوز ویستا و xp البته پس از نصب ویندوز xp در کنار ویستا و 2- هر از چند گاهی آمدن blue page وسط کار در ویندوز که نمی تونم کامل بخونمش ولی چند تا واژه ازش یادمه که میگه virtual memory dump و ... و تا 100 لود می کنه و ری استارت می شه)
ممنون می شم کسی اگر می دونه و دوست داره کمکم کنه.
با سپاس

ostooreh
27-06-2009, 07:30
سلام
من می خوام برعکس این کار رو انجام بدم یعنی رو xp ارجینال vista بریزم.

ممنون میشم راهنماییم کنید.

siavash online
28-06-2009, 10:51
عزیز میشه نصب ویندوز ویستا بر روی لینوکس هم توضیح بدی؟
ازت ممنون میشم

AROWEN
18-07-2009, 20:35
سلام
سرویس پک 1 رو ویستای اورجینال home premium سیستمم fz 290 نصب کردم بصورت کامل وتو یه درایو جدا اما دیدم ناقصه خواستم پاکش کنم دیدم نمیشه . فورمتشم نتونستم بکنم تا اینکه با tune up shreder تونستم پاکش کنم اما نه کامل . اومدم ویندوز سیستمو عوض کنم با استفاده از repair your computer ) f8) تا بتونم درایو رو بعد از نصب ویندوز جدید کامل فورمت کنم اما دیدم این گزینه در f8غیره فعاله و کار نمی کنه ...... سیستمم مشکلی نداره اما چطوری این گزینه رو فعال کنم ؟ درایو رو چطوری فرمت کنم ؟ در ضمن هیچ بکاپی از سیستم ندارم .....

REGISTERED USER
04-08-2009, 10:03
سرویس پک 1 رو ویستای اورجینال home premium سیستمم fz 290 نصب کردم بصورت کامل وتو یه درایو جدا اما دیدم ناقصه خواستم پاکش کنم دیدم نمیشه . فورمتشم نتونستم بکنم تا اینکه با tune up shreder تونستم پاکش کنم اما نه کامل . اومدم ویندوز سیستمو عوض کنم با استفاده از repair your computer ) f8) تا بتونم درایو رو بعد از نصب ویندوز جدید کامل فورمت کنم اما دیدم این گزینه در f8غیره فعاله و کار نمی کنه ...... سیستمم مشکلی نداره اما چطوری این گزینه رو فعال کنم ؟ درایو رو چطوری فرمت کنم ؟ در ضمن هیچ بکاپی از سیستم ندارم .....

از یک نرم افزار مدیریت پارتیشن مثلا paragon و یا norton ghost نسخه بوت استفاده کنید تا کارتان راه بیفته

برید بازار با 2000 تومان آن را بخرید ... دقت کنید bootable باشه

موفق باشید

REGISTERED USER
04-08-2009, 10:06
سلام
من می خوام برعکس این کار رو انجام بدم یعنی رو xp ارجینال vista بریزم.

ممنون میشم راهنماییم کنید.

وقتی XP دارید ، باید ویستا را در یک پارتیشن دیگر نصب کنید ... بعد از این کار خودش اتوماتیک این عملیات بوت را انجام میده و دیگر نیاز به کار اضافه ندارید

مشکلی که توضیح و آموزش داده شده ، نصب XP بروی ویستا هست

REGISTERED USER
04-08-2009, 10:09
درود بر دوستان گرامی
خانم ها، آقایون خیلی ممنون که پاسخ پست ها و پرسش های منو نمیدین!
من همچنان همون مشکلات پیشینمو دارم (1- نشناختن دی وی دی درایو در ویندوز ویستا و xp البته پس از نصب ویندوز xp در کنار ویستا و 2- هر از چند گاهی آمدن blue page وسط کار در ویندوز که نمی تونم کامل بخونمش ولی چند تا واژه ازش یادمه که میگه virtual memory dump و ... و تا 100 لود می کنه و ری استارت می شه)
ممنون می شم کسی اگر می دونه و دوست داره کمکم کنه.
با سپاس

مشکلات اینطوری سخت افزاری هستند ... از هر چند تایی یک نوت بوک این مشکلات رو داره اغلب

nima1230
12-08-2009, 15:46
مدل سیستم من hp dv5 1050. وقتی cd ویندوز ایکس پی می ذارم اصلا اجازه لود نمیده.من ویستا دارم و بخاطر اینکه بعضی برنامه ها مثلا abaqus 6.8 بخاطر اورجینال بودن ویندوز روش نصب نمیشه میخوام xp نصب کنم
ولی به error صفحه آبی که میگه سیستم به یه error جدی خورده می رسه.
در ضمن روی لپ تاپم نوشته
HP PROTECT SMART
HARD DRIVE PROTECTION

REGISTERED USER
17-08-2009, 08:56
یک دیسک دیگر را تست کنید

Iranian boy10
27-08-2009, 11:38
سلام من شیرینک کردم و یک درایو دیگه باز کردم ، حالا میخوام رو درایو خالی ویندوز 7 نسخه Ultimate در کنار ویستا رو نصب کنم حجم درایو : 4.89 گیگ هست نمیدونم این براش کافییه ؟؟

REGISTERED USER
27-08-2009, 13:02
نه کمه ... 4 گیگ خیلی کمه ... زیر 20 گیگابایت نزارید

Mohandes_mansour
01-09-2009, 20:47
یه سوال داشتم
این بوتی که گذاشتید فقط برای Xp و Vista بود ؟ برای سون بدرد نمیخوره ؟
من یه ویندوز ایکس پی سرویس پک 2 دارم اولش همین رو نصب میکنم،بعدش ویندوز سون نصب که کردم چند بار بوت xp می پره! چرا؟
من بار ها این کار رو کردم،اما الان هرچی میکنم بوتش میپره! آیا این روشی گفتین برای الان من کاربردی داره ؟

abcdwxyz
04-09-2009, 10:50
سلام
من به تازگی یه fw 490 jdb گرفتم ، روش ویستا HP 64 bit نصبه ، پارتیشن بندی کردم ، اگه طبق روال توضیح داده شده تو اولین صفحه این تاپیک در کنار ویستا روی یه درایو دیگه XP نصب کنم کار تمومه یا باید درایور تمام قطعاتشو برای XP هم پیدا و نصب کنم ؟ اگه باید ، از کجا ؟

sana29
04-09-2009, 11:23
سلام.
راهنمایی خیلی خوبی کردین .
فقط من در قسمت shrink با یک Error مواجه شدم.
میخواستم دلیل این ایراد رو بدونم.
diskpart has enconuntered an error: Access is denied see the system event log for more information

ممنون میشم راهنمائیم کنین.

REGISTERED USER
04-09-2009, 14:50
سلام.
راهنمایی خیلی خوبی کردین .
فقط من در قسمت shrink با یک Error مواجه شدم.
میخواستم دلیل این ایراد رو بدونم.
diskpart has enconuntered an error: Access is denied see the system event log for more information

ممنون میشم راهنمائیم کنین.

یک بد سکتور نرم افزاری درون دیسک شما هست ... باید از دستور chkdsk /X برای اسکن دیسک و رفع این مشکل استفاده کنید ... کلا این دستور بای در محیط داس یا cmd در بوت وارد بشه

مشکل دوم اینه که وقتی شما میخوای Command prompt را اجرا کنی باید روش کلیک راست کنی و Run As Administrator را بزنی تا به شما اجازه تغییرات روی پارتیشن سیستم رو بده اینطوری ویستا به شما اجازه full control را می دهد

REGISTERED USER
04-09-2009, 14:51
یه سوال داشتم
این بوتی که گذاشتید فقط برای Xp و Vista بود ؟ برای سون بدرد نمیخوره ؟
من یه ویندوز ایکس پی سرویس پک 2 دارم اولش همین رو نصب میکنم،بعدش ویندوز سون نصب که کردم چند بار بوت xp می پره! چرا؟
من بار ها این کار رو کردم،اما الان هرچی میکنم بوتش میپره! آیا این روشی گفتین برای الان من کاربردی داره ؟

این روش فقط برای XP و ویستا هست

M.rs
07-09-2009, 08:48
سلام به دوستان
من هنوز مشکل ویندوز XPحل نشده. کسی میتونه کمک کنه لطفا
لبتاپ من مدلHP tx 2675ee است که ویندوز ویستا روی آن بود و درایور هارد ساتای اون را برای نصب XP از سایت اچ پی گرفتم و در نرم افزار nlite گذاشتم ولی چون فایلش ستاپ exe است بعد از add اون در نرم افزار شروع به نصب می کند و موفق نشدم . کسی میدونه چکار باید با این درایور ها بکنم تا با نرم افزار رایت شود.

REGISTERED USER
07-09-2009, 13:13
سلام به دوستان
من هنوز مشکل ویندوز XPحل نشده. کسی میتونه کمک کنه لطفا
لبتاپ من مدلHP tx 2675ee است که ویندوز ویستا روی آن بود و درایور هارد ساتای اون را برای نصب XP از سایت اچ پی گرفتم و در نرم افزار nlite گذاشتم ولی چون فایلش ستاپ exe است بعد از add اون در نرم افزار شروع به نصب می کند و موفق نشدم . کسی میدونه چکار باید با این درایور ها بکنم تا با نرم افزار رایت شود.

نرم افزار winrar را نصب کنید و سپس روی ان کلیک راست کرده و Extract را بزنید تا محتویاتش بریزه بیرون ... همچنین وقتی نصب می کنید توی درایو C یک پوشه می سازه اونجا هم هستند

alichelongar
09-09-2009, 19:18
دوستان میدونم سوال تکراری هست اکثر فروم های سایت را دیده ام و کلی هم سرچ زده ام!!! خلاصه شرمنده

مشکل قدیمی من ویندوز ایکسپی را بعد از ویندوز 7 نصب کرده ام و حال صفحه بوت ویندوز 7 از بین رفته است از برنامه vistaboot pro
هم استفاده کردم اما سودی ناشت :( لطفا راهنمایی کنید و این که نمیتونم ویندوز 7 را دوباره نصب کنم قبلا چند باری این مشکل را داشتم که با نصب مدد ویندوز 7 مشکلم حل شده اا حال قادر به تعویض ویندوز 7 نیستم با تشکر !!!

M.rs
10-09-2009, 07:51
نرم افزار winrar را نصب کنید و سپس روی ان کلیک راست کرده و Extract را بزنید تا محتویاتش بریزه بیرون ... همچنین وقتی نصب می کنید توی درایو C یک پوشه می سازه اونجا هم هستند

ممنون از کمک شما
ولی من باز موفق به این کار نشده ام . درایوری که روی سایت hp دانلود کردم Firmware Upgrade for Specific Hitachi Hard Drives بود که برای xp معرفی شده و دوتا درایور دیگر و با روش شما اکسترکت کردم و محتویات اون قابل دستیابی شد ولی نرم افزار nlite اون را به عنوان درایور نمی شناسه ( همه پوشه ها را امتحان کردم حتی او دو تای دیگر که اصلا مربوط نیست) ولی موفق نشدم .
این امکان وجود داره این درایور را غیر از سایت hp برای لپ تاپم پیدا کنم.:41:
ممنون می شم اگه کمکم کنید :20:

REGISTERED USER
10-09-2009, 08:38
دوستان میدونم سوال تکراری هست اکثر فروم های سایت را دیده ام و کلی هم سرچ زده ام!!! خلاصه شرمنده

مشکل قدیمی من ویندوز ایکسپی را بعد از ویندوز 7 نصب کرده ام و حال صفحه بوت ویندوز 7 از بین رفته است از برنامه vistaboot pro
هم استفاده کردم اما سودی ناشت :( لطفا راهنمایی کنید و این که نمیتونم ویندوز 7 را دوباره نصب کنم قبلا چند باری این مشکل را داشتم که با نصب مدد ویندوز 7 مشکلم حل شده اا حال قادر به تعویض ویندوز 7 نیستم با تشکر !!!

این روش برای fix کردن ویندوز XP بروی seven هست :

و این روش :

موفق باشید

cdp
10-09-2009, 16:47
خیلی ممنون واقعاً عالی بود.

Iranian boy10
14-09-2009, 13:36
سلام برای نصب ویندوز XP ، باید از XP Sata2 استفاده کنم ؟ مدل نوت بوک : Vgn-fw390n هست از ویندوزهای ساده XP که رو دستکتاپ کامپیوتر نصب میشه استفاده کردم ولی ...

کمک کنید ممنون

Iranian boy10
19-09-2009, 00:32
سلام برای نصب ویندوز XP ، باید از XP Sata2 استفاده کنم ؟ مدل نوت بوک : Vgn-fw390n هست از ویندوزهای ساده XP که رو دستکتاپ کامپیوتر نصب میشه استفاده کردم ولی ...

کمک کنید ممنون

کسی نیست جواب بده ؟!:19:

REGISTERED USER
19-09-2009, 08:17

کمک کنید ممنون

اگر به خطای صفحه آبی شناخته نشده هارد برخوردید ، از نسخه XP ای که سفارشی کردید با درایورهای ساتا استفاده کنید :46:

آدم برفي
21-09-2009, 07:16
سلام. روي نوت بوك من win xp‌نصبه حالا تصميم دارم روش Vista نصب كنم. مي خواستم ببينم زماني كه دارم نصبش مي كنم خطاهايي مثل صفحه آبي ممكنه رخ بده يا نه؟ مدل نوت بوك من asus f52q هس

REGISTERED USER
21-09-2009, 11:56
سلام. روي نوت بوك من win xp‌نصبه حالا تصميم دارم روش Vista نصب كنم. مي خواستم ببينم زماني كه دارم نصبش مي كنم خطاهايي مثل صفحه آبي ممكنه رخ بده يا نه؟ مدل نوت بوك من asus f52q هس

خیر ویستا مشکلی در نصب نخواهد داشت

آدم برفي
21-09-2009, 14:09
خیر ویستا مشکلی در نصب نخواهد داشت
خوب من انگار يه مشكل پيدا كردم. هتگام نصب ويستا قسمت "completing" تموم نمي شد يعني حدود نيم سات صبر كردم اما بازم تموم نشد. بعد سيستم رو كلن خاموش كردم و دوباره روشنش كردم. اما اون لودينگش مياد اما وارد ويندوز نميشه. حالا من بايد چيكار كنم؟

REGISTERED USER
21-09-2009, 18:23
باید مراحل نصب رو از اول رفت ... شده 10 ساعت هم باید به مرحله آخر وقت بدهید ... اگر ویستا نصب نشد و یا گیر کرد یکبار هارد باید فرمت بشه و دوباره سعی کنید چون عملا قسمت آخر در حال تنیمات و پاکسازی کش هاست

آدم برفي
21-09-2009, 19:10
باید مراحل نصب رو از اول رفت ... شده 10 ساعت هم باید به مرحله آخر وقت بدهید ... اگر ویستا نصب نشد و یا گیر کرد یکبار هارد باید فرمت بشه و دوباره سعی کنید چون عملا قسمت آخر در حال تنیمات و پاکسازی کش هاست

مرسي من تونشتم ويندوز سون رو نصب كنم. اما الان هنگام بوت علاوه بر ويندوز xp و seven گزينه ويستا هم وجود داره كه روي ويندوز من نصب نيس اما خوب اونجا وجود داره. راهي داره تا كاري كنم كه اون گزينه از بين بره؟

REGISTERED USER
21-09-2009, 19:22
مرسي من تونشتم ويندوز سون رو نصب كنم. اما الان هنگام بوت علاوه بر ويندوز xp و seven گزينه ويستا هم وجود داره كه روي ويندوز من نصب نيس اما خوب اونجا وجود داره. راهي داره تا كاري كنم كه اون گزينه از بين بره؟

با نرم افزار Easy BCD می شود :

M.rs
22-09-2009, 16:20
ممنون از کمک شما
ولی من باز موفق به این کار نشده ام . درایوری که روی سایت hp دانلود کردم Firmware Upgrade for Specific Hitachi Hard Drives بود که برای xp معرفی شده و دوتا درایور دیگر و با روش شما اکسترکت کردم و محتویات اون قابل دستیابی شد ولی نرم افزار nlite اون را به عنوان درایور نمی شناسه ( همه پوشه ها را امتحان کردم حتی او دو تای دیگر که اصلا مربوط نیست) ولی موفق نشدم .
این امکان وجود داره این درایور را غیر از سایت hp برای لپ تاپم پیدا کنم.:41:
ممنون می شم اگه کمکم کنید :20:
سلام بچه ها
من تاپك ها را خوندم ولي هنوز به مشكل قبل مواجه هستم و بعد از رايت سي دي ويندوز با nlite دوباره همان صفحه آبي مياد ولي تو سايت اچ پي توضيحاتي را نوشته كه من هنوز متوجه آون نشدم:13::41:
بر و بچ خبره يه سر به اين راهنما بزنيد ببينيد كسي ميتونه كمكم كنه .:20:

ماكه نفهميديم چه جوري XP نصب ميشه

REGISTERED USER
23-09-2009, 10:48
سلام بچه ها
من تاپك ها را خوندم ولي هنوز به مشكل قبل مواجه هستم و بعد از رايت سي دي ويندوز با nlite دوباره همان صفحه آبي مياد ولي تو سايت اچ پي توضيحاتي را نوشته كه من هنوز متوجه آون نشدم:13::41:
بر و بچ خبره يه سر به اين راهنما بزنيد ببينيد كسي ميتونه كمكم كنه .:20:

ماكه نفهميديم چه جوري XP نصب ميشه

شما درایوری که انتخاب کردید جوابگو نیست و یا با ورژن چیپست شما نامطابق هست

ببینید ، خود HP راه ساده تر را برای لپ تاپ هاش گفته : Disable the native-SATA setting

اون مراحل را در bios انجام بدهید ویندوز راحت تر نصب میشه :46:

M.rs
23-09-2009, 14:56
شما درایوری که انتخاب کردید جوابگو نیست و یا با ورژن چیپست شما نامطابق هست

ببینید ، خود HP راه ساده تر را برای لپ تاپ هاش گفته : Disable the native-SATA setting

اون مراحل را در bios انجام بدهید ویندوز راحت تر نصب میشه :46:
اولا دمت گرم كه جواب مارو دادي
دوما بازم دمت گرم

اره اون قسمت را متوجه شدم و دنبال كردم ولي در bios من دقيقا مطابق با توضيحات سايت نبود ولي فهميدم كجاست اما هنوز با اين مشكل صفحه آبي در موقع نصب هستم
ولي منظورم قسمت دوم راهنمايي سايت بود كه يك نرم افزار را در قسمتHP Notebook PCs - How to Add Serial ATA (SATA) Drives to a Windows Vista Installation ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) توزيح داده(آخر صفحه).
كه متوجه نشدم.

REGISTERED USER
23-09-2009, 16:34
اولا دمت گرم كه جواب مارو دادي
دوما بازم دمت گرم

اره اون قسمت را متوجه شدم و دنبال كردم ولي در bios من دقيقا مطابق با توضيحات سايت نبود ولي فهميدم كجاست اما هنوز با اين مشكل صفحه آبي در موقع نصب هستم
ولي منظورم قسمت دوم راهنمايي سايت بود كه يك نرم افزار را در قسمتHP Notebook PCs - How to Add Serial ATA (SATA) Drives to a Windows Vista Installation ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) توزيح داده(آخر صفحه).
كه متوجه نشدم.

یه عکس از صفحه آبی بگیر بزار

Green.Son
27-09-2009, 22:38
ويندوز 7 هم همينطور ميشه كنار ايكس پي نصب كنيم؟

MILIN3M
02-10-2009, 11:23
سلام دوستان رو این لپ تاپ ما ویندوز ویستا هست.....با خود ویستا 4تا پارتیشن درست کردیم...حالا خواستیم xp نصب کنیم..سیستم و ریست کردیمو وcd گذاشتیم تو دستگاه وenter زدیم که از سی دی بوت شده.. صفحا ابی رنگ اومد که داشت فایلهای ویندوزو رو برای نصب لود میکرد..........بهد 5 مین که لود فایلها تموم شد درست قبل ازون صفحه ای که میاد برای انتخاب پارتیشن صفحهblue screen میاد و میگه ریست..اینکارو 2 بار انجام دادیم نشد چیکار کنم؟؟

Pami
02-10-2009, 13:30
سلام دوستان رو این لپ تاپ ما ویندوز ویستا هست.....با خود ویستا 4تا پارتیشن درست کردیم...حالا خواستیم xp نصب کنیم..سیستم و ریست کردیمو وcd گذاشتیم تو دستگاه وenter زدیم که از سی دی بوت شده.. صفحا ابی رنگ اومد که داشت فایلهای ویندوزو رو برای نصب لود میکرد..........بهد 5 مین که لود فایلها تموم شد درست قبل ازون صفحه ای که میاد برای انتخاب پارتیشن صفحهblue screen میاد و میگه ریست..اینکارو 2 بار انجام دادیم نشد چیکار کنم؟؟

خيلي ويندوز XP ها ساپورت هارد هاي ساتا رو ندارند و موقع نصب اين ارور رو ميدن
شما 2 راه داريد :

از داخل BIOS تنظيم اتصال هارد رو از روي ساتا برداريد

بريد CD ويندوز XP با ساپورت درايورهاي ساتا بخريد و نصب كنيد

farzin764
17-10-2009, 02:16
اگر پارتیشن C رو ریسایز کنیم در ریکاوری کردن ویستا به مشکل بر نمی خوریم.چون شنیده بودم اگر از هارد ایمیج بگیری با نورتون گوئست و پارتیشن رو ریسایز کنیم به مشکل بر می خوریم .
ضمنا پارتیشن های من بصورت زیر است .
EISA configuration=39MB
D=15GB
C=283GB
همه از نوع پریمری
1-پارتیشن EISA (فضای خالی قبل از پارتیشن D)چیست؟

2-اگر جای پارتیشن D رو با C عوض کنم به مشکل بر می خورم؟( D اول هارد و C پارتیشن آخر است.)

3-پارتیشن D که ریکاوری هست رو میشه ریسایز کرد؟( فضای پارتیشن ریکاری 15 گیگ است ولی 5.5 گیگ استفاده شده است. )
VOSTRO 1520

alihn
21-10-2009, 08:03
آقا من اومدم درایو بوت رو عوض کنم (با پارتیشن مجیک) درایو ویندوزم از کار افتاد حالا چجوری درایو رو برگردونم کلا نشونش نمیده
با برنامه پارتیشن منجر نشونش میده ولی نمیشناسدش وقتی انتخابش میکنم همه گزینه های برنامه غیر فعاله غیر از دیلیت پارتیشن !!!
حالا بدبختی ویندوز ویستا هم هست و پارتیشن مجیک هم روش کار نمیکنه
وقتی با دی وی دی ویندوز میخوام ریپیر کنم درایو رو نمیتونم انتخاب کنم تا برای نصب اون درایو رو انتخاب میکنم همه گزینه های نصب از کار میفته
چکار کنیم؟
این برنامه Acronis Disk Director Suite روی ویستا کار میکنه؟
بهترین برنامه برای این کار روی ویستا چی

zapata_1358
27-10-2009, 18:50
با سلام.
من ويندوز xp را بعد از ويستا بر روي لپ‌تاپ acer نصب كردم و مراحل بوت ويندوز را هم انجام دادم و ويندوز به راحتي بالا مي‌آيد و هيچ مشكلي ندارد. ويستا هم همين طور. تنها مشكلي وجود دارد اين است كه براي اينكه هم كدام از ويندوزها بالا بيايد بايد در setup نوع هارد را تغيير بدهم. يعني در حالت AHCI ويندوز xp بالا نمي‌ايد و در حالت IDE ويندوز ويستا بالا نمي‌ايد. بايد چكار كنم كه بدون هيچ تغييري به صورت اتوماتيك هارد را شناسايي كند. :41:لطفاً اگر اطلاعاتي داريد بفرماييد.

Iranian boy10
27-10-2009, 22:33
سلام من بعد ويستا ايكس پي زدم رو نوت بوكم ويستا م بوت نميشه حالا من ديويدي يا سيدي ويستا رو از كجا بيارم تا Repair

كنم !؟

Signul
02-11-2009, 12:35
سلام دوستان
برای رفع مشکل بوت شدن ویستا و اکس پی آخرین ورژن برنامه را دانلود کنید
بدون درد و خونریزی خودش درست میکنه
اینم لینکش

یاعلی

nazanin302
05-11-2009, 14:42
با سلام

لطفا مراحل نصب ویندوز 7 رو در کنار ویندوز ویستای Original لپ تاپ ها توضیح بدین

lifeless
13-11-2009, 17:06
سلام دوستان
من لپ تاپم dell latitude e5400 هستش لطفا مدل چیپستش رو معرفی کنید، میخوام فایلهای Raid رو دانلود کنم.

alexy_xman
16-11-2009, 18:45
من HP مدل COMPAQ دارام ازش 3 DVD بکاپ گرفتم البته AMD هستش میتوانم با این روش XP نصب کنم بعد VISTA خودش نصب کنم؟؟؟؟ لطفا کمکم کنین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

italy2006
24-11-2009, 20:56
من یک سونی سی اس دارم ویستا هم روشه از نوع هوم پرمیوم. یک درایو هم برای نصب اکس پی ساختم روش.. حال میخام بدونم چطور میتوتنم اکس پی روش نصب کنم و ویستا هم به جای خود باشد به طوری که بعدا مشکلی برام بعدا پیش نیاید.

italy2006
24-11-2009, 23:49
این صفحه ابی چطور میشه ازش رد شد ... منو ناامید کرده راهکارش چیه؟ وقتی اکس پی نصب می کنیم یک صفحه اهر میشه و نصب جلو نمیره

tpk
03-12-2009, 19:11
[quote=mashiat;2308138]عالی بود . تشـــــکر . دستتون درد نکنه . :11:

masoud8
24-12-2009, 12:19
لطفا پست222 رو هم جواب بدید

وقتی سون(64) نصبه و می خوای xp نصب کنی، بوت که میشه، بعد از لود کردن فایل ها وقتی به windows is starting میرسه، یه صفحه آبی ظاهر میشه و نمیذاره نصب رو ادامه بدی
وقتی xp portable رو هم می خوای اجرا کنی همین پیغام رو میده

اون روشی که تو پست 1 گفته شده برای سون هم جواب میده؟ کسی تست کرده؟؟

mashhadi18
24-12-2009, 12:37
سلام
بهترين راه استفاده از چند ويندوز به نظر من بهره گيري از ويندوز مجازيه
كه اصلا دردسري نداره و كار باهاش خيلي خيلي راحت است
تازه كپي اين نرم افزار هم كار مي كنه و شما مي تونيد پس از يك بار نصب ويدونز ديگر در اين نرم افزار كل فولدر ايجاد شده را در جايي دخيره كنيد.

mehrmashhadi@gmail.com

masoud8
24-12-2009, 15:16
ویندوز مجازی؟
منظورتون ویندوز portable که نیست؟(چون گفتم که اونم جواب نمیده)

r_22009
05-01-2010, 18:46
من یک سونی سی اس دارم ویستا هم روشه از نوع هوم پرمیوم. یک درایو هم برای نصب اکس پی ساختم روش.. حال میخام بدونم چطور میتوتنم اکس پی روش نصب کنم و ویستا هم به جای خود باشد به طوری که بعدا مشکلی برام بعدا پیش نیاید.
یه سری به اینجا بزن:

aftabtabriz
09-01-2010, 00:43
دوستان من مشکل با برنامه bcd دارم بعد درست کردن منو بوت xp رو نمی آره و درایوی که xp روش نصب هست فعال نمیشه لطفا کمکم کنید خیلی برام ضروریه متشکر

shervin206
11-01-2010, 18:30
من ویندوز ویستا دارم روی لپ تابم و می خوام xp نصب کنم.وقتی با xp بوت می کنم بعد از چک کردن سیستم و وقتی که می خواد وارد setup ویندوز بشه ارور صفحه آبی میده.من دل 1640 دارم.لطفا راهنمایی کنید.

H@mid-Vista
11-01-2010, 21:04
من ویندوز ویستا دارم روی لپ تابم و می خوام xp نصب کنم.وقتی با xp بوت می کنم بعد از چک کردن سیستم و وقتی که می خواد وارد setup ویندوز بشه ارور صفحه آبی میده.من دل 1640 دارم.لطفا راهنمایی کنید.

اینجا رو ببین:

r_22009
20-01-2010, 18:04
لطفا پست222 رو هم جواب بدید

وقتی سون(64) نصبه و می خوای xp نصب کنی، بوت که میشه، بعد از لود کردن فایل ها وقتی به windows is starting میرسه، یه صفحه آبی ظاهر میشه و نمیذاره نصب رو ادامه بدی
وقتی xp portable رو هم می خوای اجرا کنی همین پیغام رو میده

اون روشی که تو پست 1 گفته شده برای سون هم جواب میده؟ کسی تست کرده؟؟

این صفحه ابی چطور میشه ازش رد شد ... منو ناامید کرده راهکارش چیه؟ وقتی اکس پی نصب می کنیم یک صفحه اهر میشه و نصب جلو نمیره

توی این تاپیک به طور کامل در باره نحوه نصب xp و عبور از صفحه آبی و... بحث شده.

Davood_titan
24-01-2010, 17:38
تا حالا کسی جواب گرفته

r_22009
24-01-2010, 18:54
تا حالا کسی جواب گرفته

بله ‏100‏ درصد جواب ميده

mohamad944
26-01-2010, 21:11
سلام چه كاريه با نرم افزار شبيه ساز xp را درون ويستا نصب كن خودت را خلاص كن

jeremy28
08-03-2010, 10:33
سلام

ببخشید نصب ویندوز xp کنار ویندوز 7 اورجینال هم به همین صورته؟( طبق دستورالعمل پست های اول )

با تشکر

Perpetual
13-03-2010, 06:44
سلام
بخشید میشه نرم افزاری که میشه همین کار (EASY BCD)رو برای وندوز 7 انجام میده رو معرفی کنید.

mashhad_hasan
13-04-2010, 08:35
با سلام

روي لپ تاپها با cpu core i3 i5 i7 ويندوز ايكس پي نمي توانم نصب كنم

مباحث مربوط به ساخت ويندوز سفارشي با nlite و طريقه نصب را مطالعه كردم

روي اين سي پي يو كارگر نبود احتمالا درايور خاصي بايد داشته با شد تا با nlite ويندوز سفارشي

بسازم و سپس......

در صورت امكان راهنمايي و آدرس آن درايور را عنايت فرماييد.

با تشكر

H@mid-Vista
26-04-2010, 10:38
سلام

ببخشید نصب ویندوز xp کنار ویندوز 7 اورجینال هم به همین صورته؟( طبق دستورالعمل پست های اول )

با تشکر

سلام
بخشید میشه نرم افزاری که میشه همین کار (EASY BCD)رو برای وندوز 7 انجام میده رو معرفی کنید.

با سلام

روي لپ تاپها با cpu core i3 i5 i7 ويندوز ايكس پي نمي توانم نصب كنم

مباحث مربوط به ساخت ويندوز سفارشي با nlite و طريقه نصب را مطالعه كردم

روي اين سي پي يو كارگر نبود احتمالا درايور خاصي بايد داشته با شد تا با nlite ويندوز سفارشي

بسازم و سپس......

در صورت امكان راهنمايي و آدرس آن درايور را عنايت فرماييد.

با تشكر

بله برنامه ایزی بی سی دی روی 7 هم كار می كنه و كاملا سازگاره

===========
اكس پی روی 4 هسته ای نصب نمیشه
بی خیال بشین

aryamas
28-04-2010, 17:13
از سایتش نمیتونم دانلود کنم
کمک کنید....

abolo
02-05-2010, 11:11
سلام دوستان این راه ساده که توی پست اول آخرش گفته آیا روی سون 64 بیتی هم جواب میده؟

dostejadid
02-05-2010, 22:17
واقعاً هیچ راهی وجود نداره که xp روی core i7 نصب بشه؟

H@mid-Vista
03-05-2010, 11:10
واقعاً هیچ راهی وجود نداره که xp روی core i7 نصب بشه؟

خیر هیچ راهی نداره چون اكس پی اصلا 4 هسته ای نمیشناسه

abolo
04-05-2010, 23:00
مرسی روش عالیی بود به خوبی کارکرد.

ali_1372
23-05-2010, 23:51
سلام به همه
من ویندوز 7 داشتم اومدم xp نصب کردم. حالا دیگه وارد 7 نمیشه .
هر کاری کردم نتونستم درستش کنم ممنون میشم بگین چه کار کنم اینم بگم که dvd ویندوز 7پیداش نمی کنم.
اگه میشه یه راهی بگین تا راش بندازم این راه های صفحه اول هم که نفهمیدم چه کارکنم.
با تشکر

parinaz571
25-05-2010, 15:02
سلام
من acer 5738 z دارم . می خوام روش xp نصب کنم.
چخ دکمه ای رو باید بزنم تا برا به صفحه ای که از رو دیوی دی رام بیاد بالا؟
f10 رو میزنم . میره به صفحه ای که توش اینا رو نوشتهو گزینه ای هم نیست که دیوی دی رام و انتخاب کنم.

edit windows boot option for:microsoft windoows vista
path:\windows \system 32\winload.exe

partion 2
harddisk 566c0c71

[ /noexecute=optin]

که قسمتی که قرمز رو میشه ویرایش کرد اما من نمیدونم چی باید بنویسم تا از رو دیوی دی رام بیاد بالا.

ممنون میشم راهنمایی کنید.

parinaz571
25-05-2010, 15:14
یه سوالم دارم اگه فقط بخوام رو سیستمم xp داشته باشم , هر دو سیستم عامل و باهم نخوام باید چی کار کنم.
اگه بتونم با سیدی بوت ویندو ز بیام بالا میشه مثل کامپیوترهای رو میز مراحل و به سادگی طی کرد؟

فعلا من نمیدونم چطوری بوتو رو dvdrom تنظیم کنم:41:

ehsan-inventor
09-06-2010, 21:21
سلام به همه
.
اگه میشه یه راهی بگین تا راش بندازم این راه های صفحه اول هم که نفهمیدم چه کارکنم.
با تشکر
سلام...من همین کارو کردم و الان بیچاره شدم...!
منم پست اولو خوندم خیلی پیچیده به نظر اومد ترسیدم بقیه شو بخونم !
سیستمم لب تاپ نیست پی سیه...یه سوال .میشه دوباره با سون بوت شم یا نه دیگه امکان نداره و من برمسون رو از نو نصب کنم؟
ممنونم

dany_3p4u
20-06-2010, 21:25
اگر اول ویندوز 7 روی سیستم نصب باشد و بخواهید ویندوز XP روی همون پی سی نصب کنید آیا باید روی دو پارتیشن مختلف باشند یا روی یک پارتیشن میشه هر دو نصب شوند ؟
خیلی ترجیح می دم روی مون درایئ باشه !
ممنون

H@mid-Vista
21-06-2010, 15:36
خیر ممكن نیست كه دو تا ویندوز داخل یك درایو نصب بشه
باید دو تا درایو جدا باشه

silent-assassin
28-06-2010, 06:38
سلام به همه
هر کاری کردم نتونستم درستش کنم ممنون میشم بگین چه کار کنم اینم بگم که dvd ویندوز 7پیداش نمی کنم.
با تشکر

سلام

دوستان منم این مشکل را دارم

ممنون میشم راهنمایی کنید