PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب ویندوز Xp در کنار ویندوز ویستا بدون حذف نسخه اصلی

صفحه ها : 1 [2]

mehdi_halla
05-07-2010, 16:40
خیر هیچ راهی نداره چون اكس پی اصلا 4 هسته ای نمیشناسه

اینم از اون حرفا بود ها....

mm_yaghoob
29-07-2010, 20:06
سلام

دوستان منم این مشکل را دارم

ممنون میشم راهنمایی کنید

من هم اين مشكل را دارم

نمي دونم چطوري منو بوت سون را بيارم

H@mid-Vista
30-07-2010, 09:25
من هم اين مشكل را دارم

نمي دونم چطوري منو بوت سون را بيارم

دوست عزیز باید دی وی دی نصب ویندوز ویستا و یا 7 را بذاری داخل دستگاه
باهاش بوت كنی و بعد به جای نصب بری داخل Repair
و بعد استارت آپ رو تعمیر كنی

dimah2005
07-08-2010, 14:55
ویرایش:

مشکلم حل شد

فقط الان که 7 رو برگردوندم ، ارور نات جینیوس میده

یعنی لو رفتم ؟

officer
12-08-2010, 17:00
و راه ساده تر (در صورتیکه خیلی عجله دارید) :

اگر ویندوز ویستا نصب شده باشد درون پارتیشن C و ویندوز XP درون پارتیشن D بعد از آن نصب کردید (رعایت این نکته و وجود فولدر boot درون پارتیشن C که حاوی فایلهای کانفیگ BCD هستند الزامی است )
کافیست در محیط بوت با یک برنامه مدیریت فایل و یا استفاده از command prompt ، محتوای فایل فشرده زیر که ضمیمه شده است را درون پارتیشن C بازگشایی و overwritten کنید تا دو ویندوز بدون هیچ مشکلی بوت شوند و شما بوت منو را ببینید :

Vista + XP Boot Configuration

___

امیدوارم بخشی از مشکلات و سوالات نرم افزاری شما حل شده باشد. برای آشنایی با مشکلات متداول ادامه تاپیک و پرسش های کاربران را حتما مطالعه کنید
موفق باشید :11:

کپی برداری از این مقاله با ذکر نام نویسنده و سایت مربوطه بلامانع است
Registered user (Mohammad) @ P30WORLD Persian forums
Laptop discussion halls

سلام
میشه لطفا یک نفر این قسمت رو توضیح بده ؟ مخصوصا اون قسمت پر رنگ شده رو .

من الان ویستا دارم و بعد xp رو نصب میکنم توی درایو f ، بعد چیکار باید کنم ؟

kiuq
20-08-2010, 01:07
مشکلم حل شد

فقط الان که 7 رو برگردوندم ، ارور نات جینیوس میده

یعنی لو رفتم ؟
برای رفع این مشکل برید پایین،:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

BLACK_SUN
23-08-2010, 11:14
سلام دوستان
من رو لپ تاپم win 7 64 bit به صورت اورجینال نصب شده!!!حالا می خوام یه win 7 32 bit نصب کنم میخوام راهنماییم کنید لطفا!!
خودم نصب کردم اما قاط زد دیگه هیچ ویندوزی رو بالا نیاورد مجبور شدم recovery کنم.
جایی اموزش داده شده؟اگه شده ادرسش رو لطف کنید:11:

Amir Varasteh
23-08-2010, 13:20
سلام.

توزیع های ویندوز باید به ترتیب انتشار نصب بشن تا بتونن همو بشناسن.

مثلا : اول XP دوم Vista و سوم Seven.

این طوری سیستم شما Triple Boot میشه.

شـیـفــو
30-08-2010, 23:39
يه سوال من برعكس اين اموزش عمل كردم يعني اول
ايكس پي داشتم بعد سون نصب كردم هردو هم در درايو c هستند مدل دستگاهمم ايسر 5738 هست
از طريق برنامه bdc هم در ليست بوت ايكس پي اضافه كدرم و اسمشم مياد اما موقع ورود بهش
ارور ميده كه
windows could not strat because the following file is missing or corrup
windows>system32>ntoskrnl.exe
حالا چيكار كنم ايكس پي بالا بياد ؟
يه سوال ديگه اين مدل ايسر 5738 يه دكمه داره براي باتري بنام green power كه مصرف گرافيك مياره پايين تا باتري بيشتر عمر كنه اما از وقتي سون 64 بيت رو نصب كردم خاموش نميشه همينطور چراغش روشنه هرچيم دكمشو ميزنم خاموش نميشه اينو چه كنم ؟

digitalrn
31-08-2010, 11:46
من جای بهتری برای طرح این سوال پیدا نکردم
در مشخصات بعضی از لپ تاپ ها میبینم در کنار Os نوشته dos ? , windows 7 , windows xp , linux
منظور از این مشخصات چیه ؟

kiuq
31-08-2010, 17:45
در مشخصات بعضی از لپ تاپ ها میبینم در کنار Os نوشته dos ? , windows 7 , windows xp , linux
منظور از این مشخصات چیه ؟
یعنی شما هر ویندوزی دوست داشتی میتونی نصب کنی.

digitalrn
01-09-2010, 00:05
نه دوست عزیز همه این 4 تا رو با هم نمینویسه یا مینویسه dos !! یا linuX یا windows xP , ...

alisoofi
02-09-2010, 13:58
با سلام.اساتید عزیز کسی به این پست من در تاپیک خودش ج نداد.انگار اون تاپیک رو یادشون رفته.اینجا سوالم رو مطرح میکنم اگه ممکنه راهنماییم کنین.
دوستان من یه اچ پی DV3-2165 خریدم که 2تا درایو داره.یکی C که حجمش 289 گیگ هست و یکی D که 12 گیگ هست که درایو ریکاوری هستش.من از توی my computer میتونم درایو D رو ببینم ولی یه vaio sr490 دارم که درایو ریکاوریش مخفی بود.خودم دوست ندارم این درایو ظاهر باشه.آیا اشکال داره که مخفی بشه؟اگه نه چطوری باید این کارو بکنم.
همونجایی که خریدمش بردم واسه پارتیشن بندی ولی نتونست با acronis سیستم رو بوت کنه.قبلش گفته بود که اچ پی ها با acronis مشکل دارن.من خودم با paragon توی خونه تونستم بوتش کنم ولی ترسیدم اینکارو خودم انجام بدم.
میشه راهنماییم کنین چطوری درایو هامو ایجاد کنم.میخوام بجز C توی مای کامپیوتر 3تا درایو دیکه هم داشته باشم.(بجز اون درایو ریکاوری که پرسیدم مخفیش کنم اشکال داره یا نه).اگه مراحل کار رو برام توضح بدین که عالیه.
ممنون میشم کمکم کنین

taheri8
27-09-2010, 11:28
ازمطلب بسیار سودمندتان کمال تشکروقدردانی میگردد. این مورد مشکلی بود که برای نوت بوک ایسر اکستنسا5620 من حدود2سال بود پیش آمده بود و به لطف جنابعالی مرتفع گردید

omi1952
10-10-2010, 13:23
سلام به همه
دوستان حدود 15 تا 16 صحفه را خوندم ولی واقا متوجه نشدم زیرا سیستم من ویندوز سون است م سی پی یو من نیز intel core i5 است یک بار خواستم ویندوز xp را از روی هارد نصب کنم تقریبا تمام مراحل نصب را به صورت درست انجام داد و در ریست اخر بعد از ریست خود بخود ricoveri کرد و مجددا بدون هیچ عیب یا نقسی ویندوز 7 رت ریخت و درست مثل اولش شده و مجددا دست ما رو از xp دور نگاه داشته ایا راه حلی هست که از شر ویندوز اکپی حلاص شو.یم یا مادام العمر به ریشمان بسته شده
با تشکر فراوان از همهی دوستانی که تجربه خودشان را در این سایت به اشتراک گذاشته اند

gog2000
10-12-2010, 20:39
نصب ویندوز XP در کنار ویندوز ویستا بدون حذف نسخه اصلی

DUAL BOOTING XP+VISTA

مرحله سوم – بازگردانی بوت منوی ویستا و انجام عملیات DUAL BOOTING

به مرحله یکی مانده به آخر رسیدیم. شما برای راه اندازی ویندوز ویستا از XP bootloader نمیتوانید استفاده کنید. پس شما Vista bootloader را در MBR پارتیشن C جایگزین میکنید و تنظیمات مربوط را برای راه اندازی دوباره XP در این سیستم جدید را انجام می دهید.

دوباره DVD ویستا را بوت کنید. در صفحه ای که از شما سوال میکند برای نصب ویستا (Install now ) شما در قسمت زیر صفحه روی Repair your computer کلیک کنید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در مرحله بعد ، اینستالر به دنبال پارتیشنی میگردد که ویستا بروی آن نصب شده باشد که درایو C سیستم شما هست و فقط یکی می باشد. آن را انتخاب و روی next کلیک کنید.

در بخش System Recovery Options گزینه اول یعنی Startup Repair را انتخاب کنید. این بخش برای هنگامی هست که به دلیل آسیب دیدن و یا تعویض فایهای bootloader ویندوز شما بوت نمیشود مثل همین کاری که ما انجام دادیم. این گزینه بصورت خودکار کار خورد را انجام میدهد.

در این قسمت اگر روی Click here for diagnostic and repair details کلیک کنید خلاصه ای از boot sector را به شما گزارش میدهد. روی close و سپس Finish کلیک کنید تا ویندوز ویستای شما بوت شود.

اما بعد از این دو حالت داریم : اول اینکه ویندوز XP در بوت جدید نیست و مستقیم وارد ویستا میشود. و دوم اینکه ویندوز XP شما هست اما وقتی روی آن کلیک میکنید شما هست اما وقتی روی آن کلیک میکنید پیغام خطا میدهد و بوت نمیشود و یا سیستم ریست میشود. پس ناچارا مجبوریم از برنامه زیر تحت ویستا استفاده و مسیر بوت ویندوز XP را برای آن مشخص کنیم.

مرحله چهارم – اضافه کردن ویندوز XP به منوی بوت توسط EASY BCD

شما در این مرحله باید از نرم افزار EasyBCD برای ادیت و تنظیم بوت منوی ویستا و معرفی مقادیر جدید استفاده کنید چون به دلیل محیط امن ویندوز ویستا، این برنامه به صورت محدود برای نفوذ و -- تنظیمات بوت منوی ویستا استفاده میشود. البته روش هاس دستی هم وجود دارد اما این برنامه همه چیز به به صورت خودکار و فقط با چند کلیک تنظیم میکند و نیازی نیست که لقمه را دور سرمان بگردانیم!

این برنامه را به صورت رایگان از لینک زیر دریافت کنید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدلینک مستقیم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبرنامه را دانلود و اجرا کنید. در سمت چپ نرم افزار وارد بخش Add/Remove Entries شوید. در بخش Add an Entry و در صفحه Windows در لیست کشوی Version گزینه Windows NT/2k/XP/2k3 را انتخاب کنید. در لیست Drive نیز درایوی که XP را روی آن نصب کرده اید ( در اینجا E هست) انتخاب کنید. نام ویندوز را در بخش مربوطه مثلا Windows XP تایپ کنید.

روی دکمه Add Entry کلیک کنید و عملیات را Save کنید.

کار تمام شد. سیستم را reset کنید و هر دو سیستم عامل را در بوت منو مشاهده کنید و از dual booting خود لذت ببرید.

اگر میخواهید ویندوز XP را پاک کنید و به حالت اول برگردید با همین نرم افزار entry ای که برای XP ساختید remove کنید و بعد از حذف نام XP در بوت منو ، میتوانید درایو آن را نیز فرمت کنید و یا پوشه های ویندوز را پاک کنید. در این صورت سیستم شما به روز اول باز می گردد.

___

اگر ویندوز ویستا نصب شده باشد درون پارتیشن C و ویندوز XP درون پارتیشن D بعد از آن نصب کردید (رعایت این نکته و وجود فولدر boot درون پارتیشن C که حاوی فایلهای کانفیگ BCD هستند الزامی است )
کافیست در محیط بوت با یک برنامه مدیریت فایل و یا استفاده از command prompt ، محتوای فایل فشرده زیر که ضمیمه شده است را درون پارتیشن C بازگشایی و overwritten کنید تا دو ویندوز بدون هیچ مشکلی بوت شوند و شما بوت منو را ببینید :

Vista + XP Boot Configuration ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

___

امیدوارم بخشی از مشکلات و سوالات نرم افزاری شما حل شده باشد. برای آشنایی با مشکلات متداول ادامه تاپیک و پرسش های کاربران را حتما مطالعه کنید
موفق باشید :11:

کپی برداری از این مقاله با ذکر نام نویسنده و سایت مربوطه بلامانع است
Registered user (Mohammad) @ P30WORLD Persian forums
Laptop discussion halls

من روی روی لپ تابم ابتدا ویندوز xp و سپس سون را نصب کردم که با نرم افزار EasyBCD و کمی ور رفتن با ان هر دو ویندوز را نشان داد و مشکل پیش نیامد

اما روی کامپیوتر ابتدا سون را در درایو c و سپس ویندوز سرور را در درایو d نصب کردم که بنا به دلائلی ویندوز سرور را پاک کردم و بجاش ایکس پی نصب کردم و با نرم افزار EasyBCD هر کار کردم در این حالت جواب نداد و مستقیم وارد ایکس پی میشه و البته از این روش ریپیر سون نمیخام استفاده کنم چون کمی ریسکش بالاست و در صورت اشتباه اطلاعات درایو c و سون ممکنه از دست بره و دنبال یک نرم افزار و یک روش ساده تر برای این کار می گردم البته کپی اون فایلها در درایو C هم جواب نداد و من دنبال یک نرم افزار مثل EasyBCD برای این کار می گردم راه حل چیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

amo_sedi
23-12-2010, 00:05
اگه هاردو پارتیشن کرده باشیم چی
4
درایو

mozen
28-04-2011, 16:23
سلام
با تشکر از مقاله خوبتون
من وقتی به دستور shrink میرسم میگه :
There is no volume in focus .
Select a volume and try again
چی کار باید بکنم

sk8ter
29-04-2011, 00:57
سلام به همگی و تشکر ویژه از اقای Register که واقعا اموزش تو÷ی داده بودن
ولی من یه مشکلی داشتم که متوجه شدم که خیلی های دیگه هم این مشکل را دارند.
و اونم اینه که بعد از نصب win xp دیگه نمیشه بوت win 7 را برگردونند حتی با dvd 7 نمیشه بوت را درست کرد
برای این کار میشه از نرم افزار VistaBootPRO 3.3 استفاده کرد
که کار این برنامه اینه که میاد و فایل بوت ویندوز 7 یا ویستا را تعمیر میکنه
یعنی شما میایی و توی ویندوز xp این برنامه را نصب میکنی و باهاش بوت ویندوز 7 را درست میکنی(دیگه ساده تر نمیتونستم بگم)
و حالا چطور؟

برای نصب این نرم افزار احتیاج به .net Frame workورژن 2 به بالا تر دارید که باید روی سیستم نصب باشه
و اگر نصب نباشه نرم افزار نصب نمیشه روی سیستم
خوب با نصب این نرم افزار و اجرای اون به ترتیب کارای زیر رو انجام بدید :
1 - روی دکمه System Bootloader کلیک کنید
2- در قسمت Choose a System Bootloader to insatall گزینه اول یعنی Windows Vista Bootloader رو انتخاب کنید
3 - در قسمت System Bootloader Insatall Options گزینه اول یعنی All Drives رو انتخاب کنید
4 - روی دکمه سمت راست پایین : Install Bootloader کلیک کنید .
5 - باید پیغام Bootloader Installed Successfully رو بده .
6 - از منوی Diagnostics گزینه ی اول یعنی RUN Diagnostics رئ انتخاب کنید .
7 - باید پیغام Diagnostics Complete رو بده و وارد قسمت Manage BCD OS Entries بشه .
8 - سمت راست پایین دکمه ی Apply Updates رو کلیک کنید
9 - سیستم رو رستارت کنید

" دقت کنید که بر خلاف اسم این نرم افزار که ویستا هست به راحتی و بدون مشکل روی سون کار می کنه "

خوب حالا ویندوز سون یا ویستا میاد بالا

البته اگر ویندوز xp دوباره برید رفت میایید و نرم افزار Easy BCD را روی ویندوز سون نصب میکنید و بوت ویندوز xp را درستش میکنید

نرم افزار Easy BCD رو نصب و اجرا کنید و به ترتیب مراحل زیر رو دنبال کنید :
1 - از ستون سمت راست گزینه Add/Remove Entries رو انتخاب کنید
2 - توی قسمت پایین یعنی Add an Entry تب Windows
3 - قسمت Drive : درایو ویندوزی که ویندوز اکس پی توش هست رو انتخاب کنید
4 - قسمت Name : Windows XP رو تایپ کنید " طوری که به ویندوز ویستا یا 7 مچ بشه "
5 - قسمت Type : گزینه Windows NT/2K/XP/2K3 رو انتخاب کنید
6 - روی دکمه Add Entry کلیک کنید

حالا بورو حالش ببر

به همین راحتی حدوده 30000 صرفه جویی کنید.

SonyEricsson
29-04-2011, 21:04
سلام من Mass Storage زده fujitsu MHZ2250BH-G1 سونی وایو FW390

mkh12
22-06-2011, 21:14
سلام به همگی و تشکر ویژه از اقای Register که واقعا اموزش تو÷ی داده بودن
ولی من یه مشکلی داشتم که متوجه شدم که خیلی های دیگه هم این مشکل را دارند.
و اونم اینه که بعد از نصب win xp دیگه نمیشه بوت win 7 را برگردونند حتی با dvd 7 نمیشه بوت را درست کرد
برای این کار میشه از نرم افزار VistaBootPRO 3.3 استفاده کرد
که کار این برنامه اینه که میاد و فایل بوت ویندوز 7 یا ویستا را تعمیر میکنه
یعنی شما میایی و توی ویندوز xp این برنامه را نصب میکنی و باهاش بوت ویندوز 7 را درست میکنی(دیگه ساده تر نمیتونستم بگم)
و حالا چطور؟

برای نصب این نرم افزار احتیاج به .net Frame workورژن 2 به بالا تر دارید که باید روی سیستم نصب باشه
و اگر نصب نباشه نرم افزار نصب نمیشه روی سیستم
خوب با نصب این نرم افزار و اجرای اون به ترتیب کارای زیر رو انجام بدید :
1 - روی دکمه System Bootloader کلیک کنید
2- در قسمت Choose a System Bootloader to insatall گزینه اول یعنی Windows Vista Bootloader رو انتخاب کنید
3 - در قسمت System Bootloader Insatall Options گزینه اول یعنی All Drives رو انتخاب کنید
4 - روی دکمه سمت راست پایین : Install Bootloader کلیک کنید .
5 - باید پیغام Bootloader Installed Successfully رو بده .
6 - از منوی Diagnostics گزینه ی اول یعنی RUN Diagnostics رئ انتخاب کنید .
7 - باید پیغام Diagnostics Complete رو بده و وارد قسمت Manage BCD OS Entries بشه .
8 - سمت راست پایین دکمه ی Apply Updates رو کلیک کنید
9 - سیستم رو رستارت کنید

" دقت کنید که بر خلاف اسم این نرم افزار که ویستا هست به راحتی و بدون مشکل روی سون کار می کنه "

خوب حالا ویندوز سون یا ویستا میاد بالا

البته اگر ویندوز xp دوباره برید رفت میایید و نرم افزار Easy BCD را روی ویندوز سون نصب میکنید و بوت ویندوز xp را درستش میکنید

نرم افزار Easy BCD رو نصب و اجرا کنید و به ترتیب مراحل زیر رو دنبال کنید :
1 - از ستون سمت راست گزینه Add/Remove Entries رو انتخاب کنید
2 - توی قسمت پایین یعنی Add an Entry تب Windows
3 - قسمت Drive : درایو ویندوزی که ویندوز اکس پی توش هست رو انتخاب کنید
4 - قسمت Name : Windows XP رو تایپ کنید " طوری که به ویندوز ویستا یا 7 مچ بشه "
5 - قسمت Type : گزینه Windows NT/2K/XP/2K3 رو انتخاب کنید
6 - روی دکمه Add Entry کلیک کنید

حالا بورو حالش ببر

به همین راحتی حدوده 30000 صرفه جویی کنید.

از توی xp و با نرم افزاری گه گفته بودید تونستم بوت win 7 رو درست کنم ولی از توی win 7 بوت xp رو نمی شناسه. باید عرض کنم که من win 7 ultimate 64bit دارم. راه حلش چیه؟

gog2000
13-07-2011, 21:10
از توی xp و با نرم افزاری گه گفته بودید تونستم بوت win 7 رو درست کنم ولی از توی win 7 بوت xp رو نمی شناسه. باید عرض کنم که من win 7 ultimate 64bit دارم. راه حلش چیه؟

منم دقیقا با این مشکل مواجهم قبلا هم این سوال را مطرح کرده بودم ولی هیچ کس جواب نداد من روی یک سیستم که اول سون نصب بود ایکس پی نصب کردم و مستقیم فقط واردxp l میشد از این روش ریپیر سون استفاده کردم و حالا ایکس پی را نشان نمیده و مستقیم وارد سون میشه این نرم افزار EASY BCD هم استفاده کردم ولی قسمت Windows NT/2k/XP/2k3 را که انتخاب می کنم کلا انتخاب درایو غیر فعال میشه در واقع بوت ایکس پی را نمیشناسه اون فایل های سیستمی را نیز کپی کردم بازم جواب نداد

راه حل چیه غیر این نرم افزار نرم افزار دیگه ای وجود نداره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

EMAN1919
06-08-2011, 04:41
بسیاااااااا............................ ..اااااار ممنون

Bayern Munich
03-12-2011, 15:56
متاسفانه منم با مشکل برخورد کردم و وقتی میخوام ویندوز xp spk2 رو روی سون داشته باشه وقتی درایور های سخت افزار رو میشناسه اون صفحه آبی مرگ میادو سیستم رو باید رستارت کرد . کسی میدونه چجوری مشکل حل میشه ؟؟ فقط خیلی فوری لطفا جواب بدین .

masoud_35_teh
18-01-2012, 20:04
سلام دوستان .من یه سونی مدل ca15fg گرفتم اما میخواستم xp روش بریزم ارور داد .با شرکت ایران رهجو هم تماس گرفتم گفتند رو این مدل xp جواب نمیده وفعلا درایوری براش نیومده .حالا به نظر شما راه حلی داره یا نه ؟یا اینکه من میتونم win7 32 بیتی روش بریزم برای اینکه پرینترم رو بشناسه ؟البته ویندوز خودش win 7 64 بیتیه

ben_2000
06-08-2012, 03:50
اقا این recovery که میگن بگیرین چیه تو ویندوز 7 ؟ بعدا میشه دوباره ویندوزو ریخت رو laptop ؟ ممنون

masoudtr
27-10-2012, 11:22

Vista + XP Boot Configuration ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

___

موفق باشید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

این تکه را دوباره توضیح میدید؟چون من دقیقا متوجه نشدم چکار باید کرد؟
دقیقا همین مشکل را دارم
ویندوز سون تو C نصبه و xp تو D ولی ایکس پی را نمیشناسه
با easybcd هم اضافه اش کردم

mojtaba770
09-07-2013, 23:11
این تکه را دوباره توضیح میدید؟چون من دقیقا متوجه نشدم چکار باید کرد؟
دقیقا همین مشکل را دارم
ویندوز سون تو C نصبه و xp تو D ولی ایکس پی را نمیشناسه
با easybcd هم اضافه اش کردم

کسی نیست پاسخ گو باشه ؟
منم همین مشکل رو دارم

ویندوز سون 64 بیت رو کامپیوترم نصب بود
ویندوز xp نصب کردم کنارش و بوت ویندوز سون از بین رفت
طبق اموزش های تو نت سی دی ویندوز 7 رو گزاشتم و ریپیر کردم
حالا بوت ویندوز سونم امده ولی بوت ویندوز xp نیست
دوستان نیازمند راهنمایی شما هستم

با نرم افزار easybcd هم کار کردم ولی موقع انتخاب ویندوز xp (تنظیمات بوت )ارور میداد(این کار رو داخل ویندوز سون انجام دادم)
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
نیازمند ره نمایی ؟؟

Rijinaaa
08-01-2015, 21:17
سلام
یه سوال دارم
من ویندوزم xp بود و امروز ویندوز 7 نصب کردم
اولین بار هم هست ک رو سیستمم 7 نصب میکنم
متوجه شدم ک تو درایو c یه پوشه وجود داره با اسم windows old و همینطور programfile
که تمام نرم افزار هایی ک قبل از عوض کردن ویندوز رو سیستمم نصب بود داخل این پوشه هستند
فک میکنم ویندوز قبلی ب درتسی پاک نشده
یا اینکه اول باید پاکش میکردم بعد 7 نصب میکردم!!
الان نمیدونم چیکار باید بکنم!!
میتونم این پوشه ها رو پاک کنم؟! یا اینکه پاک کردنشون مشکل ایجاد میکنه؟؟!!

خواهش میکنم سریعتر بهم جواب بدید:n29: