PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پارتیشن بندی لپ تاپ های جدید در ویندوز ویستا و حل مشکلات ریکاوری اطلاعات

صفحه ها : [1] 2 3 4

REGISTERED USER
15-04-2008, 21:23
پارتیشن بندی لپ تاپ های جدید در ویندوز ویستا

به نام خدا

اغلب کسانی که لپ تاپ خریداری میکنند ، قصد دارند از هارد دیسک خود استفاده حرفه ای تر بکنند. همه ما میدونیم نوت بوکی که تازه خریداری میکنیم پارتیشن بندی دارد اما فقط 2 درایو. یک پارتیشن به نام RECOVERY که از 6 گیگابایت تا 20 گیگابایت فضای هارد را به خود اختصاص داده و مخفی هست. وظیفه این پارتیشن این هست که یک نسخه genuine و اکتیوشده از ویندوز شما ، درایور های سخت افزاری مورد نیاز، نرم افزارهای جانبی و غیره را در خود دارد. دسترسی به این پارتیشن تقریبا در ویندوز غیر ممکن نیست اما بدلایل امنیتی و همچنین آشنا نبودن کاربران ، این پارتیشن مخفی می باشد و فقط از طریق برنامه های RECOVERY استاندارد خود سیستم قابل دسترسی هست.

اگر به این فضا نیاز دارید پیشنهاد میشه ابتدا یک recover از سیستم با نرم افزارهای خود لپ تاپ بروی یک ویا چند DVD تهیه کنید و بعد با استفاده از نرم افزارهای مدیریت فضای دیسک و یا disk manager ویستا ان را فرمت کنید و یا آن را از حالت hidden خارج کنید.

پارتیشن دیگری هم هست که اغلب تمام فضای باقی مانده را به خود اختصاص داده ... برای مثال در نوت بوک Sony vaio FZ180E/B که هارد آن 200 گیگابایت هست یک پارتیشن 20 گیگابایتی مخفی وجود دارد و 168 گیگابایت هم یک پارتیشن که برنامه ها و ویندوز بروی آن هستند و از آنجا راه اندازی مشوند و فرمت آن هم NTFS می باشد.

البته لازم بذکر هست در بعضی نوت بوک ها 3 پارتشن موجود هستند :

1- پارتیشن ریکاوری ( حاوی ویندوز و درایورها و برنامه های مربوط به آن لپ تاپ بصورت بک اپ یا فشرده)
2- پارتیشن Application و درایورها برای دسترسی مجزا و سریعتر
3- پارتیشن ویندوز (سیستم) یا system partition

اما اغلب ما شاهد وجود دو پارتیشن در نوت بوک های فعلی هستیم.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

چگونه از وجود پارتیشن ها مطمئن شویم ؟

در ویندوز ویستا ( و مشابه آن ویندوز XP ) وارد control panel شوید. روی administrator tools (دومین آیکون) کلیک کنید و از پنجره باز شده روی شورکات computer management کلیک کنید تا پنجره مدیریت سیستم باز شود.

در منوی سمت راست پنجره ، در بخش Storage روی زیر شاخه Disk management کلیک کنید. در قسمت زیرین پنجره میتوانید درایوهای خورد را به طور کامل بهمراه مشخصات دقیق ببینید. پارتیشن اصلی ( primary ) با نوار آبی تیره مشخص شده است اما مشاهده میکنید که یک درایور نیست بلکه شما دو و یا سه درایو دارید که یکی از آنها مخفی شده هست و فقط دیگری قابل مشاهده هست.

پارتیشن بندی هارد لپ تاپ

مراحل پارتیشن بندی هارد نوت بوک ها دقیقا همانند PC هست ولی چند نکته ابتدای کار یادآوری میکنیم:

الف- در هنگام پارتیشن بندی به هیچ وجه به پارتیشن های مخفی کاری نداشته باشید. این پارتیشن ها در هر صورت نیاز نوت بوک شما هستند و باعث میشوند برای برگرداندن یک درایور و یا برنامه ، کل سیستم خود را ریکاوری نکنید و بتوانید از طریق دسترسی به پارتیشن توسط نرم افزارهای ریکاوری فقط مشکل مورد نیاز خودتان را حل کنید. پس اگر در هر شرایطی نیاز به فرمت این پارتیشن ها پیدا کردید صرفا جهت افزایش فضای هارد خود، پیشنهاد میشود قبل از هرکاری DVD های Backup از سیستم تهیه کنید.

ب- تا میتوانید از سیستم FAT و FAT32 استفاده نکنید. دلیل علمی خاصی این کار نداره اما به طور تجربی میگم چون تغییر FAT اغلب باعث بوجود آمدن خطاهای سخت افزاری رو کلاسترهای دیسک میشود پیشنهاد میشه از همان اول از FAT NT استفاده کنید.

ج- حداقل برای درایور سیستم خود ( درایور C ) مقدار20 تا 30 درصد هارد خود را اختصاص دهید. اگر سیستم شما 120 گیابایت فضا دارد ، درایو C بعد از پارتیشن بندی باید حداقل 30 گیگابایت فضا داشته باشد.

د- نیازی به فرمت درایور C و درایو سیستم عامل ندارید. چون این کار از طریق ویندوز و بدون از بین رفتن اطلاعات انجام میشود پس نگران اطلاعات موجود خود نباشید اگر برای اولین بار استفاده نمی کنید و اطلاعات مهمی بروی آن دارید.

مراحل انجام کار :

استفاده از قابلیت shrink در disk management ویندوز ویستا

به این مسیر که در بالا ذکر شد بروید :

My computer > Control Panel > Administrator tools > computer management > Disk management

روی پارتیشن C کلیک راست کنید و گزینه shrink volume… را انتخاب کنید. یکم صبر کنید تا فضای هارد شما اسکن شود.

در گزینه های موجود داریم :

Total size before shrink in MB : در این بخش فضای درایو شما قبل از پارتیشن بندی نشان داده میشود.

Size of available shrink space in MB : یعنی ماکزیمم مقداری که ویندوز میتواند برای پارتیشن بندی در اختیار شما قرار دهد و بستگی به رم و page file های ذخیره شده در هاردتان دارد.

Enter the amount of space to shrink in MB : یعنی مقداری که میخواهید در وحله اول پارتیشن ثانویه Extended از فضایی که در اختیارتان قرار میدهد ساخته شود. بطور پیش فرض مقدار ماکزیمم انتخاب شده است.

Total size after shrink in MB : مقدار فضایی که در پارتیشن مبدا باقی می ماند.

پس از تنظیم مقدار فضایی که میخواهید جداسازی کنید ، روی دکمه Shrink کلیک کنید و پس از مدتی پارتیشن مورد نظر ایجاد می گردد.

در صورت نیاز میتوانید این کار را تکرار کنید و مقدار فضای خام هارد خود رو افزایش دهید.

بسیار خوب؛

اکنون نوبت پارتیشن بندی فضای خام دیسک سخت شما می باشد. این پارتیشن خام با رنگ سبز روشن مشخص شده ، روی آن کلیک راست کنید و گزینه new simple volume… را انتخاب کنیدو روی next کلیک کنید.

در اینجا، قسمت های اول و دوم به ترتیب مربوط به بیشترین فضای موجود برای پارتیشن جدید ساختن و همچنین کمترین مقداری هست که موجود می باشد. در قسمت simple volume size in MB میتوانید مقدار مورد نیاز خود برای پارتیشن دوم ( اولین پارتیشن جدید) انتخاب کنید. این قسمت بستگی به نیاز شما دارد، میتوانید تمام فضای پیش فرض مورد نیاز خود را پارتیشن انتخاب کنید و یا میتوانید بخشی از آن را انتخاب کنید.

در مرحله بعد گزینه اول یعنی Assign the following drive letter را که پیش فرض هست انتخاب کنید. یعنی پارتیشن شما بعد از فرمت تحت این نام در My computer ظاهر میشود. تعجب نکنید! بدلیل وجود پارتیشن مخفی و همچنین تنظیمات نرم افزاری توسط ابزارهای سیستم لپ تاپ شما، نام این درایور از E به بعد ظاهر میشود که البته این امر مهم نیست و شما هم اهمیت ندهید.

در مرحله بعدی ، شما می توانید با انتخاب گزینه پیش فرض پارتیشن خود را به دلخواه فرمت کنید و همچنین File allocation Table یا FAT را انتخاب کنید. این گزینه هم به دلخواه شما می باشد.

در مرحله آخر، حتما گزارش مختصر کارتان را بخوانید و بعد روی finish کلیک کنید و کمی بایستید تا پارتیشن جدید ایجاد شود و در پنجره My computer ظاهر شود.

ذکر چند نکته ضروری است :

1- شما میتوانید از گزینه Extend volume هم برای اضافه کردن فضای خام به یک پارتیشن استفاده کنید که کار سختی نیست اما پیشنهاد میکنم چون امکان Move کردن پارتیشن و اطلاعات آن در storage ویندوز ویستا وجود ندارد و دستتان تقریبا بسته هست، از یک نرم افزار دیگر مانند paragon partition manager برای این کار استفاده کنید که در بخش نرم افزار سایت موجود هست :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
همچنین برای یادگیری بهتر کار با این نرم افزار می توانید از آموزش های فلش و انیمیشنی سایت سازنده استفاده کنید :

Resize System Partition
Resize System Partition for x64 platform
Disk Copy
Backup System Partition
Restore System Partition
Save and burn files from unbootable server ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

2- مقدار فضایی که قابلیت shrink میتواند برای شما آماده سازی کند بستگی به مقدار حافظه آزاد رم و همچنین page file ها می باشد. پس اگر میخواهید این فضا را افزایش دهید دو کار میتوانید بکنید :

- استفاده از نرم افزارهای بسیار پیشرفته مدیریت هارد دیسک که عملیات جابجایی پارتیشن سیستم عامل و resize آن را در محیط قبل از لود شدن ویندوز انجام میدهد و در هنگامی هست که page file ها وجود ندارند یا مینیمم مقدار خود هستند. یکی از این نرم افزارها paragon partition manager 8.5 pro هست که با نسخه جدید آن ویستا سازگاری داره و به دلیل وجود محیط گرافیکی آن، کار با آنها حتی برای مبتدیان نیز بسیار آسان و لذت بخش هست.... همچنین نرم افزار Acronis Disk manager هم ریلیز شده که هر دوی این نرم افزار ها را میتوانید با ابزار ویژه خودشان یا تهیه دیسک بوت به راحتی و بدون هیچ محدودیتی در محیط system non OS یا boot اجرا کنید

- محدود کردن فضای page file ها تا حد صفر توسط خود ویندوز. برای این کار وارد بخش زیر شوید:

Control Panel > Performance Information & Tools

در کنار پنجره سمت چپ، روی گزینه آخر یعنی Advanced tools کلیک کنید. در پنجره ابزارها ، گزینه پنجم یعنی Adjust the appearance and performance of windows را انتحاب کنید. در پنجره Performance option بروی صفحه Advanced بروید. در قسمت Virtual memory روی دکمه change… کلیک کنید.

تیک automatically manage را بردارید. و گزینه No paging file را انتخاب و روی دکمه set کلیک کنید. پس از تایید پیام اخطار ویندوز رو ok کلیک کنید تا سیستم پس از یک ری استارت، آماده انجام عملیات shrink شود. همچنین میتوانید برای جلوگیری از صفر کردن فضای page file ها و اشغال نشدن حافظه رم با انتخاب ماکزیمم و مینیم آن برای مثال بین 300 تا 600 مگابایت مناسب هست، تنظیم کنید و دکمه set هم فشار دهید.

3- برای جلوگیری از هر خطای احتمالی و lost شدن پارتیشن، ابتدا هارد خود را کاملا ویروس اسکن کنید چون این کار توسط ویندوز انجام میشود و بعضی از ویروس ها یا ورم ها مزاحم کار شما هستند. همچنین اسکن عادی دیسک توسط ویندوز برای رفع خطاهای کلاسترها پیشنهاد میشود.

4- مطلب بسیار مهم : شما در ایجاد پارتیشن های Primary محدودیت دارید و نمی توانید در سیستم عامل بیشتر از 4 پارتیشن Primary ایجاد کنید و با خطا مواجه میشوید ... برای رفع این مشکل باید از نرم افزار Paragon نسخه بوت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده کنید و اول پارتیشن Extended را جداسازی و ایجاد کنید از پارتیشن C ... سپس آن پارتیشن را تکه تکه و به درایوهای Logical تبدیل کنید. به آموزش نرم افزار رجوع کنید

برای حل مشکل این محدودیت و توضیحات بیشتر و رفع این مشکل با Acronis Disk Director می توانید به این پست رجوع کنید :

و برای دانلود فایل ISO Bootable برنامه از این لینک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده کنید
به پایان رسیدیم... امیدوارم مشکل خاصی نداشته باشید.

موفق باشید

چند لینک مفید :

طرز تهیه دیسک ریکاوری نوت بوک های HP
Using HP Backup and Recovery Manager ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

طرز ساخت دیسک و نحوه ریکاوری کردن نوت بوک های DELL ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Using the Dell™ OS Recovery Utility to Create a CD ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تهیه دیسک ریکاوری از نوت بوک های سونی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

کپی برداری از این منبع با ذکر نام نویسنده و وب سایت بلامانع است

Registered user (Mohammad) @ P30WORLD Persian forums
Laptop discussion halls

S H A H I N
15-04-2008, 21:44
سلام دوست من ، خیلی آموزش مفیدی دادی ازت خیلی ممنونم

از روی این آموزش پارتیشن بندی رو انجام میدم

ممنون

REGISTERED USER
15-04-2008, 21:46
خواهش میکنم ... دوستان اگر با مشکلی مواجه شدند مطرح کنند
قربان شما

mashiat
16-04-2008, 00:34
تشـــــــــــــــکر

خیلی خیلی خیلی ممنونم . عالی بود . ممنونم که به خواسته من و دیگر کاربران توجه داشتید و این آموزش رو گذاشتید . سپاسگذارم .

vahid182
17-04-2008, 00:38
بابا اینکارو زودتر می کردی پسر
اگه بدونی واسه پارتیشن کردن به چه غلط کردنی افتاده بودم.
مرسی از مقالت و وقتی که گذاشتی

babak razaghi
17-04-2008, 16:57
آقای REGISTERED USER ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) vbmenu_register("postmenu_2307512", true); از مقالتون ممنون ، من از نرم افزار paragon partition manager 8.5 pro روی چندین لپ تاپ استفاده کردم ، فوق العاده ست ، بخصوص که امکان دسترسی به محتویات درایو مخفی رو هم بهتون میده و امکانات خیلی خوبی داره ، به نظر من استفاده از این برنامه راحت تر و مطمئن تر از disk manager ویستا ست .

REGISTERED USER
17-04-2008, 22:02
بلی ... من خودم هم همیشه این نرم افزار بصورت پرتابل سر فلش ام دارم ... اما این اموزش برای کسانی هست که نرم افزار را احتمالا در دسترس ندارند و می توانند راحت پارتیشن بندی کنند.

drs_mehry
26-04-2008, 11:38
اگه پاتیشن مخفی رو پاک کنیم راهی برای باز گردوندن اون
هست ؟

drs_mehry
26-04-2008, 11:44
اگه پارتیشن مخفی رو پاک کنیم راهی برای باز گردوندن اون
هست ؟

REGISTERED USER
26-04-2008, 17:38
به طور نرمال خیر ... پارتیشن هارد جانشین DVD بک آپ هست و اگر DVD بک آپ نگرفته اید و این درایور را پاک کردید مجبورید درایورها و ویندوز اصل را از اینترنت دانلود و یا بعد از نصب آن ویندوز اون را از طریق اینترنت geniune کنید.

behz4d
02-05-2008, 17:05
من اومدم اين روش رو لپ تاپم تست کنم، يک 78 مگی unalocated داشتم که وقتی اومدم به يک درايو تبديلش کنم،بعد از restart کردن windows ديگه بالا نمياد و اين error رو ميده:
windows could not start bacause the following file was missing: or currupt:
<windows root>system32\hal.dll
please reinstall the copy of the above file.

با safe mode هم همين error رو ميده
لپ تاپم هم dell 630m هستش

windose عوض کردم ولی بازم همين error رو ميده
لطفاً کمک کنيد خيلی مهمه

REGISTERED USER
02-05-2008, 19:18
باید از صفر ریکاوری بشه .... شما اشتباه کردی احتمالا درایورهات جابجا و اطلاعات lost شده اند

behz4d
02-05-2008, 19:20
باید از صفر ریکاوری بشه .... شما اشتباه کردی احتمالا درایورهات جابجا و اطلاعات lost شده اند

ميشه بيشتر توضيح بدی؟ يعنی دقيقاً بايد چيکار کنم؟

REGISTERED USER
02-05-2008, 19:32
توی پک سیستم شما 4 تا سید دی این شکلی هست :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .jpg

با دیسک 1 و2 میتونی در بوت سیستم با قرار دادن این سی دی ها ریکاوری کامل سیستم رو انجام بدی

راهنمای کامل :

adameh_bahal
02-05-2008, 19:46
من همين کار هايی که شما گفتيد رو انجام دادم ولی پارتيشن سبزی ايجاد نشد و يه پارتيشن خاکستری که اسمش unallocated به وجود مياد

behz4d
02-05-2008, 19:51
توی پک سیستم شما 4 تا سید دی این شکلی هست :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] .jpg

با دیسک 1 و2 میتونی در بوت سیستم با قرار دادن این سی دی ها ریکاوری کامل سیستم رو انجام بدی

راهنمای کامل :

عکس که ديده نميشه
اين راهنما هم گفته اول cd تهيه کنيد بعد recovery کنيد در صورتی که من اصلاً نميتونم برم تو windows

REGISTERED USER
02-05-2008, 22:52
سی دی رو بوت میاری بالا ... اگر هم تهیه نکردی و با لپ تاپن بوده دیگه هیچ ... باید موقع بوت سیستم دکمه F10 و یا CTRL+F11 رو بزنی تا از روی هاردت ریکاوری بشه (dell restore partition)

راهنما ی کامل recovery با استفاده از dell restoration بدون دیسک :

و اگر اون درایور ریکاوری هم از بین رفته که دیگه هیچ ... باید کلا فرمت کنی سیستم رو !

فکر کنم دیگه واضح توضیح داده باشم

AMKS
04-05-2008, 10:17
سلام رجيستر يوزر
سيستم من با دوگيگ رم ،تو كورد تو ، سوني وايوو و ويندوز اولتيميت روش نصب است وقتي باش بازي ميكنم بعضي مواقع هنگ ميكنه به نظر شما مشكلش چيه تازه تهيه اش كردم

REGISTERED USER
04-05-2008, 11:06
به نظرت جای مناسبی سوالت رو مطرح کردی ؟

srma_ir
12-05-2008, 21:01
من این روش را امتحان کردم ولی پارتیشن خام ایجاد شده سبز رنگ نیست، سیاه و unallocated است.
بعد از new simple volume هم در پایان مراحل با ERROR زیر روبرو می شوم!!!

The attempted operation is invalid. either the parameters spesified are invalid or operation cannot be completed on the selected object. refer the disk managment help for assitance on correct use of the attempted operation.

مشخصات:
Laptop Dell vostro 1500
Windows Vista Home Basic

با paragon hard disk manager 2008 professinal هم نتونستم کاری کنم، اونجا هم error میده.
من واقعا گیج شدم! مشکل از کجاست؟
لطفا راهنمایی کنید.

morteza_mzh
02-06-2008, 12:09
از زحمتی که کشیدید ممنون ، فقط من یه سوال داشتم
میخواستم بدونم چرا من وقتی میخوام درایو c رو پارتیشن بندی کنم ، حتما باید 100GB برای همون C آزاد بذارم ؟!
چون من یه سری با همین روش یه درایو 80 گیگی درست کردم ، ولی دیگه نمیشه !
همچنین میخواستم بدونم نمیشه دوباره پارتیشنی رو که درست کردم ، به همون درایو C اختصاص بدم
ممنون میشم راهنمایی کنید.

REGISTERED USER
02-06-2008, 23:37
خوب من گفتم بدلیل pagefile ها و حجمی که توی پارتیشن سیستم شما ایجاد شده توی ویندوز نمی توانید بیش از حد معینی shrink کنید ...

پیشنهاد میکنم برای این کار از سی دی بوت نرم افزار paragon hdd manager استفاده کنید و این سی دی را از بازار تهیه کنید تا بتوانید از طریف بوت کردن نرم افزار ، به راحتی در محیط امن بدون ویندوز و برنامه های مزاحم تغییر حجم دهید

ممکنه سی دی بوتش توی بازار 1000 تومن باشه

morteza_mzh
03-06-2008, 11:31
از توجهتون ممنون
بازم اگه تو پارتیشن بندی مشکل داشتم مزاحمتون میشم.:46:

REGISTERED USER
05-06-2008, 23:52
خواهش میکنم

در بخش های مربوطه حتی الامکان به تمام سوالات شما پاسخ داده میشه

ashkan1360
06-06-2008, 01:07
دوستان عزیز روی نوت بوک من چند تا dvd زیر هست :
نصب مجدد ویستا
3 تا دی وی دی درایورها
آیا من هم احتیاج به backup دارم؟
اصولا" اگه ویندوزم ریخت به هم چه مراحلی رو باید طی کنم؟
مگه نباید دی وی دی ویندوز رو بذارم و دوباره نصبش کنم؟
من هنوز فلسفه وجود یه پارتیشن بک آپ رو نفهمیدم

REGISTERED USER
06-06-2008, 09:59
خوب اومدیم لپ تاپ شما مشکل آورده بود و می بایست ریکاوری میکردی ولی :

1- اپتیکش خراب بود و دی وی دی نمی خواند
2- زمان کمی داشتی و نمیتوانستی 2 ساعت صبر کنی
3- سی دی یا دی وی دی ریکاوری شما خراب شد بود
4- و ...

اونوقت باید از روی هارد ریکاوری کنی .... پس چیز غیر مفیدی نیست ....

ashkan1360
06-06-2008, 11:26
خوب اومدیم لپ تاپ شما مشکل آورده بود و می بایست ریکاوری میکردی ولی :

1- اپتیکش خراب بود و دی وی دی نمی خواند
2- زمان کمی داشتی و نمیتوانستی 2 ساعت صبر کنی
3- سی دی یا دی وی دی ریکاوری شما خراب شد بود
4- و ...

اونوقت باید از روی هارد ریکاوری کنی .... پس چیز غیر مفیدی نیست ....
خیلی هم خوبه
روالش چیه ؟
جایی توضیحش دادید ؟
یعنی اگه از روی این پارتیشنه ریکاوری بشه ، برمیگرده به روز صفرش ؟

REGISTERED USER
06-06-2008, 23:57
ببین ، کلا ریکاوری ها چند حالت داره ... شما ابتدا باید هنگام بوت کنسول ریکاوری را لود کنید مثلا توی HP زدن F11 و توی سونی زدن F10 و بعد گزینه های متفاوتی داره که مهمترین آنها :

1- از روی recovery point ویندوز انجام میشه ... یعنی شما در تاریخ معینی یک بک اپ از رجیستری ها و ... گرفته اید که ویندوز میتونه از اون طریق شما رو به چند هفته قبل یا چند ماه قبل برگردونه .... این روش محدوده و مشکل هم داره برای حالتی که خطای جدی پیش میاد اما خوب در صورت ساختن recovery point کار شما سریع تر و راحت تره و از طریق ویندوز انجام میشه

2- راه دوم ریکاوری کردن پارتیشن سیستم عامل ( C: Restoration ) هست یعنی درایور C شما یه صورت دیفالت فرمت میشه و فقط ویندوز و فایلهای درایور و برنامه ها از پارتیشن D بک آپ (ثانویه ، ممکنه مخفی باشه) به این پارتیشن انتقال پیدا میکنند ... در این حالت درایو C شما فرمت میشه و باقی پارتیشن ها که ساخته اید دست نمی خورند ... این کار مثلا روی HP ها در کمتر از 6 دقیقه انجام میشه .... سریع و مفید

3- راه سوم اینه که به حالت factory setting برگرده. کل هارد شما فرمت و تمامی اطلاعات Lost میشن و به حالت صفر کارخانه ای بر خواهد گشت ... این کار مثلا برای موقعی انجام میگیره که کاربر بخواد تمام اطلاعاتش رو پاک و لپ تاپش رو بفروشه

کلا تمام این راه ها به سرعت انجام میشه چون اطلاعات سریعا از روی پارتیشن مخفی به پارتیشن سیستم انتقال داده میشوند
اما برای حالت سوم نیازه که از روی DVD کار انجام بگیره چون خود اون درایو هم احتمالا دستخوش تغییرات خاصی میشه

برای آگاهی از این روش باید حتما کاتالوگ و مانول لپ تاپ رو بخونید چون روش ها مقداری متفاوته ...

ashkan1360
07-06-2008, 00:06
ببین ، کلا ریکاوری ها چند حالت داره ... شما ابتدا باید هنگام بوت کنسول ریکاوری را لود کنید مثلا توی HP زدن F11 و توی سونی زدن F10 و بعد گزینه های متفاوتی داره که مهمترین آنها :

1- از روی recovery point ویندوز انجام میشه ... یعنی شما در تاریخ معینی یک بک اپ از رجیستری ها و ... گرفته اید که ویندوز میتونه از اون طریق شما رو به چند هفته قبل یا چند ماه قبل برگردونه .... این روش محدوده و مشکل هم داره برای حالتی که خطای جدی پیش میاد اما خوب در صورت ساختن recovery point کار شما سریع تر و راحت تره و از طریق ویندوز انجام میشه

2- راه دوم ریکاوری کردن پارتیشن سیستم عامل ( C: Restoration ) هست یعنی درایور C شما یه صورت دیفالت فرمت میشه و فقط ویندوز و فایلهای درایور و برنامه ها از پارتیشن D بک آپ (ثانویه ، ممکنه مخفی باشه) به این پارتیشن انتقال پیدا میکنند ... در این حالت درایو C شما فرمت میشه و باقی پارتیشن ها که ساخته اید دست نمی خورند ... این کار مثلا روی HP ها در کمتر از 6 دقیقه انجام میشه .... سریع و مفید

3- راه سوم اینه که به حالت factory setting برگرده. کل هارد شما فرمت و تمامی اطلاعات Lost میشن و به حالت صفر کارخانه ای بر خواهد گشت ... این کار مثلا برای موقعی انجام میگیره که کاربر بخواد تمام اطلاعاتش رو پاک و لپ تاپش رو بفروشه

کلا تمام این راه ها به سرعت انجام میشه چون اطلاعات سریعا از روی پارتیشن مخفی به پارتیشن سیستم انتقال داده میشوند
اما برای حالت سوم نیازه که از روی DVD کار انجام بگیره چون خود اون درایو هم احتمالا دستخوش تغییرات خاصی میشه

برای آگاهی از این روش باید حتما کاتالوگ و مانول لپ تاپ رو بخونید چون روش ها مقداری متفاوته ...

ممنون دوست عزیز
من روی دسکتاپم یه پارتیشن برای ویندوز داشتم و یه بزرگ برای دیتا ها
ولی اینجا روی نوت بوک خودش برداشته و یه پارتیشن ساخته ، بنابراین من مجبورم دیتاهام رو روی همون C بریزم ، حالا اگه یه زمانی ویندوز من ریخت به هم چکار کنم؟
اینجوری که دیتاهام میپره

blusky2181
10-06-2008, 09:46
من این روش را امتحان کردم ولی پارتیشن خام ایجاد شده سبز رنگ نیست، سیاه و unallocated است.

not enough space.........................

REGISTERED USER
11-06-2008, 08:55
not enough space.........................

درسته فضای خام باید خاکستری رنگ باشه تا اینجا درست

اما وقتی شما داری new simple volume انجام میدی احتمالا تنظیمات رو دستکاری میکنی یا سیستم باگ داره که این خطا رو میده

پیشنهاد میشه اگر با سیستم NTFS یا FAT32 جواب نداد از نرم افزار paragon استفاده کنید

REGISTERED USER
11-06-2008, 08:55
ممنون دوست عزیز
من روی دسکتاپم یه پارتیشن برای ویندوز داشتم و یه بزرگ برای دیتا ها
ولی اینجا روی نوت بوک خودش برداشته و یه پارتیشن ساخته ، بنابراین من مجبورم دیتاهام رو روی همون C بریزم ، حالا اگه یه زمانی ویندوز من ریخت به هم چکار کنم؟
اینجوری که دیتاهام میپره

پس تاپیک پارتیشن بندی رو برای چی زدیم توی این تالار ؟؟؟

ashkan1360
11-06-2008, 10:09
پس تاپیک پارتیشن بندی رو برای چی زدیم توی این تالار ؟؟؟

خوب
میدونم ، اینقدرها هم غیر حرفه ای نیستم
منتها نمیخواستم توی ساختار از پیش تعریف شده نوت بوکه دست ببرم
حالا اگه من پارتیشن بندی دلخواهم رو کردم ، تکلیف recovery چی میشه ؟

REGISTERED USER
12-06-2008, 00:10
خوب وقتی میگم تاپیک کردم برای همین دیگه ... شما اونور رو بخونید جواب سوالتان هم اونجاست

درسته سوال کردن خوبه ashkan1360 جان اما درصورت سوال اضافی و تکراری مجبورم یکم پاکسازی کنم

قربانت کمی دقت کن

ashkan1360
12-06-2008, 02:00
خوب وقتی میگم تاپیک کردم برای همین دیگه ... شما اونور رو بخونید جواب سوالتان هم اونجاست

درسته سوال کردن خوبه ashkan1360 جان اما درصورت سوال اضافی و تکراری مجبورم یکم پاکسازی کنم

قربانت کمی دقت کن

دوست عزیز :10: من تمام تاپیک رو از دوباره خوندم ولی جواب این سوالو ندیدم :
اگه من پارتیشن هامو دستکاری کنم و بکنمشون اون چیزی که دوست دارم ، این کار بر روی عملیات recovery تاثیر داره ؟
آیا ریکاوری فقط به سراغ C میره و یا با بقیه پارتیشن های جدید دیتای من هم کار داره ؟

شاید هم جواب بوده و من ندیدم ، که اگه اینطوره آدرس اون پست رو بهم بدین

vbadvanced
16-06-2008, 12:08
سلام دوستان
راستش من از اول یه اشتباهی کردم و هاردمو پارتیشن یندی نکردم یعنی فقط همون درایو C با نزدیک به 240 گیگ فضا و یک درایو ریکاوری. حالا هم هاردم تقریبا کاملا پر شده.
میخوام بدونم آیا راهی هست بدون اینکه مجبور شم هاردمو خالی کنم مثلا 200 گیگ از درایو C رو به یه پارتیشن جدید انتقال بدم؟
اگه اینکار ممکن هست لطف کنید روششو بهم بگید. ممنون.

REGISTERED USER
18-06-2008, 12:26
این کار فقط با نرم افزار paragon نسخه bootable امکان پذیر هست چون پارتیشن C شما پارتیشن سیستم هیت و فقط از طریق بوت اجازه دستکاری اون رو دارید

باید برید بازار و سی دی یا دی وی دی بوت paragon رو بخرید

فکر کنم توی پکیج نرم افزاری lord 2008 هم باشد

REGISTERED USER
18-06-2008, 12:30
اگه من پارتیشن هامو دستکاری کنم و بکنمشون اون چیزی که دوست دارم ، این کار بر روی عملیات recovery تاثیر داره ؟
آیا ریکاوری فقط به سراغ C میره و یا با بقیه پارتیشن های جدید دیتای من هم کار داره ؟

الف- در هنگام پارتیشن بندی به هیچ وجه به پارتیشن های مخفی کاری نداشته باشید. این پارتیشن ها در هر صورت نیاز نوت بوک شما هستند و باعث میشوند برای برگرداندن یک درایور و یا برنامه ، کل سیستم خود را ریکاوری نکنید و بتوانید از طریق دسترسی به پارتیشن توسط نرم افزارهای ریکاوری فقط مشکل مورد نیاز خودتان را حل کنید. پس اگر در هر شرایطی نیاز به فرمت این پارتیشن ها پیدا کردید صرفا جهت افزایش فضای هارد خود، پیشنهاد میشود قبل از هرکاری DVD های Backup از سیستم تهیه کنید.

نرم افزاری Recovery کارش اینه که کلا از درایو مخفی ریکاوری (D) اطلاعات رو بصور مستقیم توی C کپی میکنه ... به بقیه پارتیشن ها هم درصورتی که complete recovery نشه کار نداره یعنی فقط C:\ Restoration باشه

vbadvanced
18-06-2008, 18:07
این کار فقط با نرم افزار paragon نسخه bootable امکان پذیر هست چون پارتیشن C شما پارتیشن سیستم هیت و فقط از طریق بوت اجازه دستکاری اون رو دارید

باید برید بازار و سی دی یا دی وی دی بوت paragon رو بخرید

فکر کنم توی پکیج نرم افزاری lord 2008 هم باشد

دستت درد نکنه. این نسخه بوتی که شما میگی با این نسخه معمولیش تفاوت داره؟ آخه من نسخه 9 رو تازه دانلود کردم. از داخل نرم افزار گزینه ای برای ساختن دیسک بوت نداره؟؟
اگه ایمیج همین نسخه بوتشو بتونم توی نت پیدا کنم عالی میشه. فکر نکنم توی بازار گیرم بیاد.
ممنون. مشکلی بود باز مزاحمت میشم رجیستر عزیز.

REGISTERED USER
18-06-2008, 21:57
من ندیدم آپشت ساخت bootable disc داشته باشه چون نسخه بوت فقط روی سی دی یا DVD که از شرکتش می خرید موجوده و نه نرم افزارهای بدون سریال و کرک شده اش

توی بازار هست ... بزار دقیق بهت بگم کافیه پکیج LORD 2008 دی وی دی شماره 5 رو توی بازار 1000 تومن بدی برات رایت کنند چون قفل هم نداره

بدون هیچ دردسر استفاده کن

vbadvanced
19-06-2008, 01:07
من ندیدم آپشت ساخت bootable disc داشته باشه چون نسخه بوت فقط روی سی دی یا DVD که از شرکتش می خرید موجوده و نه نرم افزارهای بدون سریال و کرک شده اش

توی بازار هست ... بزار دقیق بهت بگم کافیه پکیج LORD 2008 دی وی دی شماره 5 رو توی بازار 1000 تومن بدی برات رایت کنند چون قفل هم نداره

بدون هیچ دردسر استفاده کن

سلام ممنون از اینکه وقت میزاری. راستش با این Partition manager 9 یه نرم افزار دیگه هم بنام Drive Backup نصب میشه. از طریق همین برنامه یه Recovery Boot CD ساختم. امتحان کردم بوت میشه و همه امکانات Partition Manager رو هم داره. مثل Move , Resize , Create Partition و ...

اگه یه لطفی بکنی روش کار رو یا حداقل اسم گزینه ای که اینکارو میکنه برام توضیح بدی ممنون میشم.

ممنون.

REGISTERED USER
22-06-2008, 00:04
سلام ممنون از اینکه وقت میزاری. راستش با این Partition manager 9 یه نرم افزار دیگه هم بنام Drive Backup نصب میشه. از طریق همین برنامه یه Recovery Boot CD ساختم. امتحان کردم بوت میشه و همه امکانات Partition Manager رو هم داره. مثل Move , Resize , Create Partition و ...

اگه یه لطفی بکنی روش کار رو یا حداقل اسم گزینه ای که اینکارو میکنه برام توضیح بدی ممنون میشم.

ممنون.

الان دقیق یادم نیست اما فکر کنم در کنار ابزار merge ابزار spilit هم داشت یا همون resize/ move کردن

البته باید فضای خالی مناسب پارتیسن ات داشته باشه

vbadvanced
22-06-2008, 17:19
الان دقیق یادم نیست اما فکر کنم در کنار ابزار merge ابزار spilit هم داشت یا همون resize/ move کردن

البته باید فضای خالی مناسب پارتیسن ات داشته باشه

مشکل من همینه که جای خالی ندارم. پس resize/ move بدرد من نمیخوره. توی پارتیشن مجیک همین چیزی که من میخوام (Split) رو داره ولی مشکل اینه که اولا با ویستا سازگار نیست دوما دیسک بوت فقط فلاپی میسازه.:19:

danzer
22-06-2008, 22:13
آقا کمک کنید لطفا بد جوری گیر افتادم

من آمدم هاردمو پارتیشن بندی کنم. این pragon 8.5 رو امروز خریدم .بعد از توی ویستا نصب و اجراش کردم . میخواستم درایو ز که 125 مگ بود رو کاهش سایز بدم و بعد درایو جدید هم بسازم. درایو ز رو resize کردم گفت apply کن . apply که کردم گفت نمیشه باید اول رستارت کنی. رستارت کردم ( لازم به ذکر هست که بوتیبل نبود ها)قبل این که ویستا بیاد بالا یه صفحه گرافیکی مربوط به pragon آمد که داشت هی یه مگ یه مگ چک میکرد . زده بود 2 ساعت باقی مونده که کار انجام بشه. من شک کردم گفتم چرا اینقد زیاد آخههههههه؟ بعد زده بود برای کنسل کردن ESC رو بزنید . من ESC رو زدم سیستم قفل کرد بعد رستارت کردم . که error داد و ویستا بالا نمیاد دیگه :41: زده بود سی دی ریکاوری رو بزارید . dvd ریکاوری رو برای اولین بار گذاشتم داخل dvd ولی اثری از چیزی که منو هدایت کنه به مراحل نصب ویندوز ویستا ندیدم فقط چند تا گزینه اومد
system repair
system restor
windows complete pc restore
,,,,
,,,,
,,,,

من system repair رو زدم تموم شد رستارت کردم بازم درست نشده بود 3 بار این کارو کردم افاقه نکرد . system restore هم زدم میگفت restory وجود نداره و امکانش نیست. دیگه نمیدونم چیکار کنم :41:

همون ارور میاد که سی دی ریکاوری رو بزارید داخل.

من باید چیکار کنم؟ مگه سی دی ریکاوری برای نصب مجدد ویندوز نیست؟ مگه ویندوز اوریجینال من روش نیست؟ پس چرا هیچ گزینه ای نداره که که حاکی از نصب مجدد ویستا باشه؟؟؟ :18:

2 تا dvd ریکاوری از سیستمم درست کردن به من دادن. دومی که بوت نمیشه . فقط اولی بوت میشه که همون چیزایی میاد که گفتم.

حالا باید چیکار کنم که ویستام درست بشه؟ چون بعدشم میخوام از آموزشها استفاده کنم که xp هم کنارش نصب کنم.

لپ تاپم هم sony fz180 E هست.

از بچه ها مخصوصا جناب registered user خواهش میکنم کمک کنید.

اولا من یه سی دی دارم که بوتیبل هم هست کلیه نرم افزارهای پارتیشن بندی acronis رو داره که خواستم بعدش با اون ردیفش کنم که همون ارور اومد acronis هم میگه هارد دیسکی نمیشناسم.

اول میخوام کمکم کنید ویستامو مثل اولش داشته باشم. بعد لطفا بگید آیا واقعا بعد از راه اندازی pragon و رستارت اون مقدار زمان زیاد باید صبر کنم واسه یه تغییر در پارتیشن؟ آیا حالا که acronis رو دارم به همراه بوتیبلش بهتر نیست از اون استفاده کنم واسه پارتیشن بندی؟ البته بعد درست شدن ویستا :20:

گیج شدم چطور اصلا میشه ویستا رو با این 2 تا dvd ریکاوری ازاول میشه نصب کرد ؟

آقا من حتی vaio recovery center هم رفتم که مثل روز اول بشه لپ تاپم یعنی حالت تنظیمات کارخانه . بعد restor drive c رو زدم و انتخاب کردم که مثل اولش بشه درایو c (یعنی بیخیال چیزایی که توش داشتم هم شدم) شروع کرد به ریکاوری . دیسک 1 بعد هم دیسمک 2 100% شد و dvd ریکاوری خودبخود اومدبیرون . و گفت الان ریستارت میشه و همه چیز ردیف میشه. رستارت شد اما باز همو ارور اومد. دیگه رسما کم آوردم

ارور این هست
Interrupted operation : Insert the Recovery CD or other Recovery Media and reboot your pc

لطفا کمک کنید و مرحله به مرحله توضیح بدید که چکار باید بکنم

REGISTERED USER
22-06-2008, 23:47
مشکل من همینه که جای خالی ندارم. پس resize/ move بدرد من نمیخوره. توی پارتیشن مجیک همین چیزی که من میخوام (Split) رو داره ولی مشکل اینه که اولا با ویستا سازگار نیست دوما دیسک بوت فقط فلاپی میسازه.:19:

اینم بد مشکلیه...

در حال حاضر راه خاصی به نظرم نمیرسه

البته نرم افزار جدید acronis اومده که کارش محشره و همه امکاناتی هم میده مثل یک سوئیت کامل ... شما حتی می تونی جزئی ترین و ظریف ترین کارها رو با دیس ات انجام بدی ... این تنها راهی هست که مونده برات چون حتی با دستور diskpart هم نمیتونی کار بکنی

نمیدونم DVD یا CD اش گیر میاد یا نه : :18:

Acronis® Disk Director Suite 10.0

دانلود ورژن trial :

REGISTERED USER
22-06-2008, 23:52
آقا کمک کنید لطفا بد جوری گیر افتادم

من آمدم هاردمو پارتیشن بندی کنم. این pragon 8.5 رو امروز خریدم .بعد از توی ویستا نصب و اجراش کردم . میخواستم درایو ز که 125 مگ بود رو کاهش سایز بدم و بعد درایو جدید هم بسازم. درایو ز رو resize کردم گفت apply کن . apply که کردم گفت نمیشه باید اول رستارت کنی. رستارت کردم ( لازم به ذکر هست که بوتیبل نبود ها)قبل این که ویستا بیاد بالا یه صفحه گرافیکی مربوط به pragon آمد که داشت هی یه مگ یه مگ چک میکرد . زده بود 2 ساعت باقی مونده که کار انجام بشه. من شک کردم گفتم چرا اینقد زیاد آخههههههه؟ بعد زده بود برای کنسل کردن ESC رو بزنید . من ESC رو زدم سیستم قفل کرد بعد رستارت کردم . که error داد و ویستا بالا نمیاد دیگه :41: زده بود سی دی ریکاوری رو بزارید . dvd ریکاوری رو برای اولین بار گذاشتم داخل dvd ولی اثری از چیزی که منو هدایت کنه به مراحل نصب ویندوز ویستا ندیدم فقط چند تا گزینه اومد
system repair
system restor
windows complete pc restore
,,,,
,,,,
,,,,

من system repair رو زدم تموم شد رستارت کردم بازم درست نشده بود 3 بار این کارو کردم افاقه نکرد . system restore هم زدم میگفت restory وجود نداره و امکانش نیست. دیگه نمیدونم چیکار کنم :41:

همون ارور میاد که سی دی ریکاوری رو بزارید داخل.

من باید چیکار کنم؟ مگه سی دی ریکاوری برای نصب مجدد ویندوز نیست؟ مگه ویندوز اوریجینال من روش نیست؟ پس چرا هیچ گزینه ای نداره که که حاکی از نصب مجدد ویستا باشه؟؟؟ :18:

2 تا dvd ریکاوری از سیستمم درست کردن به من دادن. دومی که بوت نمیشه . فقط اولی بوت میشه که همون چیزایی میاد که گفتم.

حالا باید چیکار کنم که ویستام درست بشه؟ چون بعدشم میخوام از آموزشها استفاده کنم که xp هم کنارش نصب کنم.

لپ تاپم هم sony fz180 E هست.

از بچه ها مخصوصا جناب registered user خواهش میکنم کمک کنید.

اولا من یه سی دی دارم که بوتیبل هم هست کلیه نرم افزارهای پارتیشن بندی acronis رو داره که خواستم بعدش با اون ردیفش کنم که همون ارور اومد acronis هم میگه هارد دیسکی نمیشناسم.

اول میخوام کمکم کنید ویستامو مثل اولش داشته باشم. بعد لطفا بگید آیا واقعا بعد از راه اندازی pragon و رستارت اون مقدار زمان زیاد باید صبر کنم واسه یه تغییر در پارتیشن؟ آیا حالا که acronis رو دارم به همراه بوتیبلش بهتر نیست از اون استفاده کنم واسه پارتیشن بندی؟ البته بعد درست شدن ویستا :20:

گیج شدم چطور اصلا میشه ویستا رو با این 2 تا dvd ریکاوری ازاول میشه نصب کرد ؟

آقا من حتی vaio recovery center هم رفتم که مثل روز اول بشه لپ تاپم یعنی حالت تنظیمات کارخانه . بعد restor drive c رو زدم و انتخاب کردم که مثل اولش بشه درایو c (یعنی بیخیال چیزایی که توش داشتم هم شدم) شروع کرد به ریکاوری . دیسک 1 بعد هم دیسمک 2 100% شد و dvd ریکاوری خودبخود اومدبیرون . و گفت الان ریستارت میشه و همه چیز ردیف میشه. رستارت شد اما باز همو ارور اومد. دیگه رسما کم آوردم

ارور این هست
Interrupted operation : Insert the Recovery CD or other Recovery Media and reboot your pc

لطفا کمک کنید و مرحله به مرحله توضیح بدید که چکار باید بکنم

نباید روی تغییرات پارتیشن سیستم عامل cancel میکردی ... اشتباه بزرگی کردی چون MBR هات از بین رفته :13:

شما از ریکاوری DVD استفاده نکن ... موق بوت F10 رو بزن و برای ریکاوری از کنسول ریکاوری استفاده کن
به هر حال باید complete system restore رو انجام بدی و پارتیشن هات هم صفر بشن مثل حالت factory setting

danzer
23-06-2008, 00:20
عجب . پس کارم ساختست؟
هیچ دکمه ای به غیر از F2 کار نمیکنه . وقتی F2 میزنم میاد تو settings که میشه بوت اول رو مثلا تغییر داد . اما کدوم گزینه رو باید بزنم برای بوت ؟
1- usb optical drive (*)
2- internal optical drive
3- floppy disk drive (*)
4- usb flash (*)
5- usb hard disk drive (*)
6- internal hard disk drive
7- network

من منظورتو نفهمیدم register جان

اگه میشه کمی دقیق تر و کامل تر توضیح بده

danzer
23-06-2008, 00:24
این ستاره دارها که هیچی بقیه هم فقط dvd وقتی میزارم سیستم بوت میشه که کاری نتونستم بکنم . تو رو خدا کمککککک

آقا یکی نیست به ما کمک کنه؟

تو نت گشتم چیزی پیدا نکردم . یه راهی بگید ما دوباره ویندوز دار شیم :10:

|محمدی|
23-06-2008, 05:13
سلام
من میخوام یه نوتبوک دل بگیرم
dos
ویندوز روش نصب نیست
خودم میتونم نصب کنم ؟ چه جوری ؟ هاردش 120 هست پارتیشن ها رو چند بذارم خوبه ؟
راستی درایوهای مورد نیاز و ... رو میدن ؟؟

danzer
23-06-2008, 19:00
من از vaio recovery استفاده کردم و مشکلم حل شد.

واسه پارتیشن بندی سی دی بوت acronis رو گذاشتم و acronis disk director suite 10 رو انتخاب کردم ولی میگه acronis هارد دیسکی روی سیستم شما پیدا نمیکنه. مشکل از کجاست؟ من سیستمم ردیفشد چون فول رستور کردم و ویندوزم درست شد. الان دیگه چرا این پیغامو دریافت میکنم ؟ البته ورژن آلمانیش درسته .

vbadvanced
23-06-2008, 20:25
اینم بد مشکلیه...

در حال حاضر راه خاصی به نظرم نمیرسه

البته نرم افزار جدید acronis اومده که کارش محشره و همه امکاناتی هم میده مثل یک سوئیت کامل ... شما حتی می تونی جزئی ترین و ظریف ترین کارها رو با دیس ات انجام بدی ... این تنها راهی هست که مونده برات چون حتی با دستور diskpart هم نمیتونی کار بکنی

نمیدونم DVD یا CD اش گیر میاد یا نه : :18:

Acronis® Disk Director Suite 10.0

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددانلود ورژن trial :

گذاشتم دانلود شه ببینم به دردم میخوره. امیدوارم اینطور باشه. دستت درد نکنه رجیستر عزیز.

danzer
23-06-2008, 21:58
برنامه hiren cd 9 توی لرد 2008 درست بود acronis disk director همه کارا رو ردیف کرد

danzer
23-06-2008, 22:01
آقا یه سوال . درایوی رو که برای نصب xp کنار ویستا میسازیم توی پارتیشن بندی باید primery یا logical کدوم باشه؟ و آیا نیازی هست خصوصیت اکتیو براش تعریف کنیم؟

REGISTERED USER
23-06-2008, 23:47
نه باید logical partition باشه ... و نباید پارتیشن اکتیو قرار بگیره

پارتیشن active و DOS فقط باید C باشه

اونا باید Non-DOS پارتیشن و logical باشند

پارتیشن اصلی C و پارتیشن ریکاوری primary هستند

REGISTERED USER
23-06-2008, 23:50
من از vaio recovery استفاده کردم و مشکلم حل شد.

خدا رو شکر ... بحاش اینجه رو که پر اسپم کردی ! همه پست هایت رو یکجا جمع کن

سلام
من میخوام یه نوتبوک دل بگیرم
dos
ویندوز روش نصب نیست
خودم میتونم نصب کنم ؟ چه جوری ؟ هاردش 120 هست پارتیشن ها رو چند بذارم خوبه ؟
راستی درایوهای مورد نیاز و ... رو میدن ؟؟

من گفتم پارتیشن رو چطوری بزارید ... باقیش هم به طبع خودتان

مشکلی نیست و راحت نصب میشه مثل یک سیستم عادی

درایورهای مورد نیاز هم از سایت dell بگیرید یا از فروشنده بخرید

|محمدی|
24-06-2008, 06:29
xpميخوام نصب كنم
راستي بهتون پي ام هم دادم

REGISTERED USER
24-06-2008, 23:05
من پی ام جواب نمیدم ... تاپیک زدم برای همین که Pm هاتون رو اونجا بزارید

H_Shahab_S
26-06-2008, 08:51
سلام دوستان
من قبلا یه تاپیک برای مشکلی که داشتم ایجاد کردم ولی مثل اینکه تکراری بوده و حذف شد. اما هرچی گشتم نتونستم جوابم را پیدا کنم. یه بار دیگه اینجا مطرح می کنم لطفا جواب بدین یا لینک جای را که مطرح شده قرار بدین ممنون.

من يه لپ تاپ سوني مدل VGN-SZ740 دارم.
من براي اينكه تعداد درايوهاي لپ تاپ را بيشتر كنم هارد را پارتيشن بندي و فرمت كردم ( به درايو مخفي ريكاوري دست نزدم ). بعد از مدتي خواستم ريكاوري كنم كه منوي ريكاوري با زدن دكمه F10 مي اومد ولي نمي تونست ريكاوري را كامل كنه. بنابر اين با DVD هاي كه بكاپ گرفته بودم سيستم را ريكاوري كردم. و ويندوز ويستا هم به خوبي داره كار ميكنه. و پارتيشن ريكاوري در Disk Managment وينوز ديده ميشه .مشكلي كه پيش اومده اينه كه وقتي براي ورود به ريكاوري F10 را ميزنم پيام BOOTMGR IS MISSING ظاهر ميشه . در ضمن از داخل ویندوز هم که میخوام ریکاوری کنم میگه درایو ریکاوری را پیدا نمیکنه.
چطوري ميشه اين مشكل را حل كرد؟؟؟؟

REGISTERED USER
27-06-2008, 00:06
برای حل پیغام BootMGR missing روش داره ، احتمالا مشکل شما هم حل بشه :

Fixing "BOOTMGR is missing" Error While Trying to Boot Windows Vista ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

pempi
27-06-2008, 22:16
سلام Unregistered User
من الان Shrink کردم و درایو C شده 72 GB ، الان می خوام کمترش کنم ولی دوباره shrink رو می زنم دیگه کمتر نمی شه، در صورتی که همون اول می تونستم کمتر کنم، ولی الان نظرم عوض شده. حالا نمی شه برش گردوند به حالت قبلی و دوباره این کار رو بکنم؟ هنوز صفحه رو نبستم.

REGISTERED USER
27-06-2008, 23:25
سلام Unregistered User
من الان Shrink کردم و درایو C شده 72 GB ، الان می خوام کمترش کنم ولی دوباره shrink رو می زنم دیگه کمتر نمی شه، در صورتی که همون اول می تونستم کمتر کنم، ولی الان نظرم عوض شده. حالا نمی شه برش گردوند به حالت قبلی و دوباره این کار رو بکنم؟ هنوز صفحه رو نبستم.

این معلمومه داش پیشما خودمونه ... چه زود اومدی عضو شدی lol

کاری نداره ... از دستور extend استفاده کن برای دوباره افزایش حجم دادن و دوباره سعی کن

سوالی داشتی تماس بگیر ... سایت هم پر آموزشه که میتونه تا حد زیادی آشنات کنه

موفق باشی پیمان جان
محمد

mamad32bit
01-07-2008, 17:59
ببخشید من یه لپتاپ دل دارم یه درایو C که 180 گیگ داره با یه ریکاوری دارم
من از C شرینک میگیرم ولی فقط 12 گیگ میده بعدش یه درایو جدید مثل D میسازم بعدش از D هم 5 گیگ شرینک میده ولی دستور extent نمیدونم چرا غیر فعاله - کسی نظری نداره:11:
به درایو های dynamic ربطی نداره؟
من وقتی روی disk 0 توی partition manager میرم و روش کلیک راست میکنم یه دستور convert to dynamic میاد کسی در این مورد اطلاعات داره :11:

REGISTERED USER
01-07-2008, 23:12
ببخشید من یه لپتاپ دل دارم یه درایو C که 180 گیگ داره با یه ریکاوری دارم
من از C شرینک میگیرم ولی فقط 12 گیگ میده بعدش یه درایو جدید مثل D میسازم بعدش از D هم 5 گیگ شرینک میده ولی دستور extent نمیدونم چرا غیر فعاله - کسی نظری نداره:11:
به درایو های dynamic ربطی نداره؟
من وقتی روی disk 0 توی partition manager میرم و روش کلیک راست میکنم یه دستور convert to dynamic میاد کسی در این مورد اطلاعات داره :11:

دستور extend برای هر پارتیشنی نیست ...

به درایور dynamic ربطی نداره به page file هات بستگی داره

adel28
06-07-2008, 00:00
مدیر محترم
تو قسمت shrink volume چرا نمیتونم بیشتر از 10GB رو از درایو وستا (C) جدا کنم؟!؟
تنظیم خاصی باید انجام بدم.

اینم لینک تصویرش:

لازم بذکر است که هارد دیسک من 250 است.

REGISTERED USER
06-07-2008, 05:11
کاربر محترم

توضیح داده شد که به علت page file ها و حجم های virtual disk process و ... شما برای این کار محدودیت دارید و در صورت مشاهده این قبیل مشکلات، بهتر است از نرم افزار paragon hdd manager استفاده کنید

Ebi725
07-07-2008, 11:59
سلام ریجستر جان

you cannot create a new volume in this unallocated space because the disk alredy conlains the maximum number of partitions.

در ضمن میشه بگی چطور میشه با برنامه پارگون این فضا رو دوباره بعنوان یک پارتیشن بدست اورد... منظورم کدوم گزینه تو پارگون این کار رو انجام میده.

ممنون میشه توضیح بدی.

forest
07-07-2008, 17:16
آقای رجییستر خان
من یک dell xps1530 دارم وقتی با disk managmen و یا paragon partition manager9 بررسی میکنم این پارتیشن ها قابل مشاهده است
1. primay C os total 220g used 31g
2.recovery 10g primary
3.dell utility 117m primary
4.no label logical extended no formatted total 2.4 used 2.4g
اینها همه پارتیشن های خودش هستند و من اصلام بهشون دست نزدم
1.حال وقتی میخواهم درایو c را از طریق آموزش شما در همین تاپیک shrink کنم مرحله اول انجام میشه ولی وقتی وقتی وارد new simple volume میشوم در نهایت این خطا را میده که فضای کافی برای انجام عملیات روی دیسک شما وجود ندارد
مقادیرش هم چند بار کم کردم ولی باز هم همین خطا را میده چرا؟؟/
2.وقتی میخواهم همین کار را با paragon partition manager 9 انجام بدم بازم خطا میده و میگه
the basic hard disk 0 (toshiba already contains 4 primary partitions basic hard disks can contain only 4 primary partitions including extended one
خوب با ابن وضع من که نمیتوانم پارتیشنهایم پاک کنم تا کمتر از 4 تا بشوند.شما چه راه حلی پیشنهاد میدید؟
3.همین کار را از طریق cmd و diskpart انجام دادم ولی وقتی آنرا shrink کردم فقط 5g بهم داد!!!!
حال با ین حساب شما راه حل دیگری نمیشناسید که من بتوانم به غیر از درایو c چندین پارتیشن دیگه داشته باشم؟/

Ebi725
07-07-2008, 23:56
forest جان من هم دقیقا همه کار هاری رو که شما انجام دادید انجام دادم ولی نتونستم پارتیشن بندی کنم باparagon با Acronies با partition commander 10 هم نتونستم فقط یه پارتیشن unallocated بهم می ده که با اون نمی تونم هیچ کاری انجام بدم...

در ضمن لپ تاپ من Dell xps 1330
250 GB HDD
اگر راه حلی پیدا کردی با ما هم خبری بده.

ممنون میشم

REGISTERED USER
08-07-2008, 10:34
آقای رجییستر خان
من یک dell xps1530 دارم وقتی با disk managmen و یا paragon partition manager9 بررسی میکنم این پارتیشن ها قابل مشاهده است
1. primay C os total 220g used 31g
2.recovery 10g primary
3.dell utility 117m primary
4.no label logical extended no formatted total 2.4 used 2.4g
اینها همه پارتیشن های خودش هستند و من اصلام بهشون دست نزدم
1.حال وقتی میخواهم درایو c را از طریق آموزش شما در همین تاپیک shrink کنم مرحله اول انجام میشه ولی وقتی وقتی وارد new simple volume میشوم در نهایت این خطا را میده که فضای کافی برای انجام عملیات روی دیسک شما وجود ندارد
مقادیرش هم چند بار کم کردم ولی باز هم همین خطا را میده چرا؟؟/
2.وقتی میخواهم همین کار را با paragon partition manager 9 انجام بدم بازم خطا میده و میگه
the basic hard disk 0 (toshiba already contains 4 primary partitions basic hard disks can contain only 4 primary partitions including extended one
خوب با ابن وضع من که نمیتوانم پارتیشنهایم پاک کنم تا کمتر از 4 تا بشوند.شما چه راه حلی پیشنهاد میدید؟
3.همین کار را از طریق cmd و diskpart انجام دادم ولی وقتی آنرا shrink کردم فقط 5g بهم داد!!!!
حال با ین حساب شما راه حل دیگری نمیشناسید که من بتوانم به غیر از درایو c چندین پارتیشن دیگه داشته باشم؟/

forest و Ebi725 عزیز

شما از نرم افزار Acronis میتونی استفاده کنی ... توی این نرم افزار ( فکر کنم لینکشو صفحات قبل گذاشتم) این باگ ها تا حدودی برطرف شده

ولی این موضوعات همیشه هست ، متاسفانه به علت محدودیت هایی که سیستم عامل و نرم افزارهای پارتیشن بندی مثل paragon و Acronis در محیط سیستم عامل دارند و ایجاد میکنند این مشکلات هست !

پیشنهاد میکنم از نرم افزار Acronis Disk manager یا نرم افزار paragon disk manager نسخه بوت استفاده کنید چون این کارهای پیچیده باید در محیطی بجز سیستم عامل انجام بشه ... دیسک بوت این نرم افزار روی بعضی پک های نرم افزاری بصورت DVD مثل lord of softwares 2008 موجود هست ... با هزینه جزئی میتونید این کار را انجام بدید

راه خاص دیگری به ذهنم نمیاد

موفق باشید

Ebi725
08-07-2008, 10:51
ریجستر جان

ممنون که زحمت میکشی و اطلاعات رو در اختیار ما میزاری... من سی دی لورد رو هم دارم با اون هم انجام دادم ولی نشد که نشد
نمی دونم مشکل از کجاست از سی دی بوت هم استفاده کردم نشد.

adel28
08-07-2008, 19:58
forest و Ebi725 عزیز

شما از نرم افزار Acronis میتونی استفاده کنی ... توی این نرم افزار ( فکر کنم لینکشو صفحات قبل گذاشتم) این باگ ها تا حدودی برطرف شده

ولی این موضوعات همیشه هست ، متاسفانه به علت محدودیت هایی که سیستم عامل و نرم افزارهای پارتیشن بندی مثل paragon و Acronis در محیط سیستم عامل دارند و ایجاد میکنند این مشکلات هست !

پیشنهاد میکنم از نرم افزار Acronis Disk manager یا نرم افزار paragon disk manager نسخه بوت استفاده کنید چون این کارهای پیچیده باید در محیطی بجز سیستم عامل انجام بشه ... دیسک بوت این نرم افزار روی بعضی پک های نرم افزاری بصورت DVD مثل lord of softwares 2008 موجود هست ... با هزینه جزئی میتونید این کار را انجام بدید

راه خاص دیگری به ذهنم نمیاد

موفق باشید

من از نرم افزار هیرو بوتیبل استفاده می کنم.
ولی مثل اینکه با هاردهای Sata مشکل داره.
نظر شما چیه؟

REGISTERED USER
08-07-2008, 23:07
کلا Hirens Boot CD برای این کار نیست و ابزارهای ساده ای داره نه تخصصی ! خود اینا حجمشون یک دیسک هست

REGISTERED USER
08-07-2008, 23:15
ریجستر جان

ممنون که زحمت میکشی و اطلاعات رو در اختیار ما میزاری... من سی دی لورد رو هم دارم با اون هم انجام دادم ولی نشد که نشد

چند تا پارتیشن میخوای ایجاد کنی ؟ مطمئنی اونا رو logical drive تعریف میکنی ؟ چون برای ایجاد پارتیشن primary محدودیت داری

اگر کار نداد پارتیشن های ریکاوری و ... را پارتیشن logical ( در بخش extended ) تغییر بده و دوباره اقدام کن :5:

forest
12-07-2008, 18:03
ریجستر جان

آقا شما بالاخره موفق شدید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خوشحال میشم من هم در جریان بگذارید

Ebi725
14-07-2008, 11:25
آقا شما بالاخره موفق شدید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خوشحال میشم من هم در جریان بگذارید

forset Jan

سلام اره من تنوستم پارتیشن بندی کنم از سی دی بوت Acronic disk manger 10 استفاده کن مطمئن مشکل رو تو محیط بوت می تونی برطرف کنی.

به موضوع اینکه اگر نمی تونی پارتیشنی با ظرفیت دلخواه ایجاد کنی بهتر قبلا از اینکار ویتدوز رو repair کنی چون ممکن نرم افزاری نصب کرده باشی که یکی از قایل های ویندوز رو خراب کرده باشه.... من بعد از repair کردن مشکلم حل شد.
برای دل 1330 و 1530 کافی کلید F8 رو بعد از restar کردن نگه داری بعد گزینه repair رو انتخاب کن بزار ویندز درست بشه بعد کارت رو انجام بده. اگه نتونستی repair کنی می تونی ویندوز رو به حالت restore factory درست به حالت روز اول خرید در بیاری بعد پارتیشن بندی کنی.

اگه سوالی بود حتمی بپرس .

babaktuta
14-07-2008, 12:39
با سلام من یک vaio vgn-fz340e دارم ویندوز آن را عوض کردم ولی پارتیشن ریکاوری آن دست نخورده است.برنامه ی recovery center را ندارم در ضمن دکمه های f10 و.... هم کار نمیکند. با paragonهم تست کردم نشد چه کنم؟

REGISTERED USER
14-07-2008, 14:11
با سلام من یک vaio vgn-fz340e دارم ویندوز آن را عوض کردم ولی پارتیشن ریکاوری آن دست نخورده است.برنامه ی recovery center را ندارم در ضمن دکمه های f10 و.... هم کار نمیکند. با paragonهم تست کردم نشد چه کنم؟

اگر MBR ها با فرمت و یا دستکاری پارتیشن C از کار رفته اند مسلما recovery console هم بالا نمیاد ... برای حل این مشل باید از DVD های پشتیبان که می بایست تهیه می کردی استفاده کنی

شما دوباره سعی کن دکمه F10 رو بزنی و بوت کنی از روی کنسول ریکاوری و اگر این کنسول اصلا بالا نیامد هیچ راه دیگری بجز استفاده از DVD یا نصب ویندوز جدید غیر اصلی و دانلود برنامه Vaio ultility از سایت برای دسترسی به پارتیشن مخفی نیست

موفق باشید

babaktuta
14-07-2008, 17:12
خیلی ممنون ولی میشهrecovery center رو از نت دانلود کرد بعد از پارتیشن image گرفت آخه cdهای recoveryکه من گرفتم روی 21% erorr میده

REGISTERED USER
14-07-2008, 21:37
خیر ... شما میتونید ویندوز نصب کنید و با سریال زیر لپ تاپ روی برچسب رجیستر کنید و بعد از دانلود درایورهای از سایت sony esupport و نصب تمام درایورها و برنامه ها از برنامه Recovery center تحت ویندوز ویستا استفاده کنید

راه دیگری برای دسترسی به این پارتیشن نیست

babaktuta
15-07-2008, 08:01
خیلی ممنون از پیگیری و جوابتون

avril3
19-07-2008, 01:29
اشتباه شد.می بخشید

reza fontana
19-07-2008, 04:18
اقا میشه پارتیشنی که ساختیم حذفش کنیم؟البته فقط مرحله اول رو انجام دادم...
مقداری از حافظه به صورت Unllocated مونده و هنگام رفتن به مرحله بعد پیغام خطا می ده که حافظه کافی وجود نداره!!!!:18:حالا چکار کنم؟:41:

babaktuta
19-07-2008, 09:26
آقا مشکل ما حل شد .رفتم برنامه vaio recovery center رو از روی یه سیستم دیگه copy کردم روی لب تاپ خودم ریختم خیلی راحت تونستم دوباره dvdهای recovery رو رایت کنم.خواستم بگم که شاید بقیه استفاده کنن.

babaktuta
19-07-2008, 09:28
رضا جان فکر کنم با برنامه paragon بتونی

reza fontana
19-07-2008, 19:08
رضا جان فکر کنم با برنامه paragon بتونی
چطور با این نرم افزار کار کنم؟:41:لینک دانلودش خرابه:18:

reza fontana
19-07-2008, 19:11
چطور این مقدار از حافظه که به صورت Unllocated مونده رو به حالت اول برگردونم؟اقا نخواستیم!!!

REGISTERED USER
19-07-2008, 23:30
Unllocated حافظه خام شناخته میشه ... برای برگردوندن باید فرمت کنید ... فکر نکنم ریکاوری اطلاعات پاسخ گو باشه

نرم افزار paragon هم توی خود سایت P30 بخش نرم افزار درخواست بدید براتون میزارن

reza fontana
20-07-2008, 00:02
Unllocated حافظه خام شناخته میشه ... برای برگردوندن باید فرمت کنید ... فکر نکنم ریکاوری اطلاعات پاسخ گو باشه

نرم افزار paragon هم توی خود سایت P30 بخش نرم افزار درخواست بدید براتون میزارن
اصلآ چرا درایو جدید ساخته نمیشه و ارور میده که حافظه کمه؟!!!!:41:یعنی باید درایوی رو که ویندوز توش نصبه فرمت کنم؟:18:

REGISTERED USER
20-07-2008, 00:10
خیر ... دلیلش توی اموزش بود

کلا من هم آخر سر پیشنهاد دادم که از نرم افزارهای حرفه ای تر استفاده کنید ( در محیط بوت عالی هست)

این روش مبتدیه و برای اشخاصی که لپ تاپ جدید میخرن و تجربه ندارن خوبه

reza fontana
20-07-2008, 00:32
اگر یه مقدار max/min برای page file در نظر بگیرم مشکلی پیش نمیاد؟البته نه برای پارتیشن بندی همینطوری گفتم ببینم که ضرری واسه سیستم نداره؟مزیتش چیه؟

REGISTERED USER
20-07-2008, 23:21
به نظر من صفرش گنید بره چیز مزخرفیه ! مزیتش در کمبود حافظه هاست ... نهایت 500 مگابایت رو بزارید کافیه ...

avril3
24-07-2008, 01:01
با سلام . هارد لپ تاپ بنده 320 هست اما 160 مگا بایت درc (سیستم عامل)قرار دارد ایا راهی برای کم کردن این درایو بدون نر م افزار هست و اینکه تا چه اندازه میشه کمش کرد

REGISTERED USER
24-07-2008, 10:36
بدون نرم افزار دو حالت داره :

1- با استفاده از قابلیت shirink در disk manager ویستا در ابزارهای administrator

2- با استفاده از DISK Part در محیط command

توی آموزش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) روش اولی هست و روش دوم هم خیلی ساده و دارای محدودیت و پرفورمنس بیشتری هست (ولی باید بلد باشید):

How to use Diskpart.exe to extend a data volume ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

A Description of the Diskpart Command-Line Utility ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Using Diskpart to create, extend or delete a disk partition ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مومیایی
24-07-2008, 11:13
بدون نرم افزار دو حالت داره :

1- با استفاده از قابلیت shirink در disk manager ویستا در ابزارهای administrator

آقا آواتور نو مبارك :20:

برادر منم در قسمت Shrink به مشگل خوردم ، توي تاپيك خودتون مطرحش كردم ، ممنون ميشم مشكلمو حل كني :11:

توي تاپيك

هنوز كه هنوزه فايلامو روي درايو سيستم ميريزم :2:

adel28
24-07-2008, 16:52
خوب من گفتم بدلیل pagefile ها و حجمی که توی پارتیشن سیستم شما ایجاد شده توی ویندوز نمی توانید بیش از حد معینی shrink کنید ...

پیشنهاد میکنم برای این کار از سی دی بوت نرم افزار paragon hdd manager استفاده کنید و این سی دی را از بازار تهیه کنید تا بتوانید از طریف بوت کردن نرم افزار ، به راحتی در محیط امن بدون ویندوز و برنامه های مزاحم تغییر حجم دهید

ممکنه سی دی بوتش توی بازار 1000 تومن باشه

من تو بازار گشتم ولی متاسفانه پیداش نکردم. (شهرستان)

مدیر محترم
آیا امکان اینکه آپلود کنید هست یا خیر؟!؟ (بصورت ایمیج)

forest
27-07-2008, 20:21
forset Jan

سلام اره من تنوستم پارتیشن بندی کنم از سی دی بوت Acronic disk manger 10 استفاده کن مطمئن مشکل رو تو محیط بوت می تونی برطرف کنی.

به موضوع اینکه اگر نمی تونی پارتیشنی با ظرفیت دلخواه ایجاد کنی بهتر قبلا از اینکار ویتدوز رو repair کنی چون ممکن نرم افزاری نصب کرده باشی که یکی از قایل های ویندوز رو خراب کرده باشه.... من بعد از repair کردن مشکلم حل شد.
برای دل 1330 و 1530 کافی کلید F8 رو بعد از restar کردن نگه داری بعد گزینه repair رو انتخاب کن بزار ویندز درست بشه بعد کارت رو انجام بده. اگه نتونستی repair کنی می تونی ویندوز رو به حالت restore factory درست به حالت روز اول خرید در بیاری بعد پارتیشن بندی کنی.

اگه سوالی بود حتمی بپرس .

اقا من لپتاپم که ویستا داره را repair and restore factory کردم ولی وقتی نسخه بوتیبل paragon disk manager 2008 را اجرا میکنم فقط یه صحفه سیاه میاد درصورتیکه با کامپیوترم که اکس پی داره این برنامه بخوبی اجرا میشه .
مشکل از ویستا است؟
سایر برنامه ها هم نظیر partition magic & acronis disk بصورت بوتیبل را وقتی اجرا میکنم در حین اجرا خطا میده میگه
file copy error c:\bootcd\adds.uha to R :\ adds.uha
r = درایوی مجازی است که خودش میسازه واسه انجام عملیات

با این اوضاع من باید بیخیال پارتیشن شوم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آقای ریجستر خان و ابی جان نظر شما چیه/
با تشکر

REGISTERED USER
29-07-2008, 23:46

مدیر محترم

خیر ... من که امکانش رو ندارم توی بخش نرم افزار درخواست بدید بچه ها میزارند

REGISTERED USER
29-07-2008, 23:48
اقا من لپتاپم که ویستا داره را repair and restore factory کردم ولی وقتی نسخه بوتیبل paragon disk manager 2008 را اجرا میکنم فقط یه صحفه سیاه میاد درصورتیکه با کامپیوترم که اکس پی داره این برنامه بخوبی اجرا میشه .
مشکل از ویستا است؟
سایر برنامه ها هم نظیر partition magic & acronis disk بصورت بوتیبل را وقتی اجرا میکنم در حین اجرا خطا میده میگه

با این اوضاع من باید بیخیال پارتیشن شوم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
با تشکر

با دیسک به صورت بوتیبل اجرا میکنی ؟ یعنی روی سی دی هست و نسخه اصلی یا خودت ساختی ؟

ببین از بوت منو برای لود استفاده میکنی ؟

کلا اگر ابزار مستقل بوت نباشه و خودت با نرم افزار ساختی چون به پارتیشن C وابسته است این مشکل پیش میاد

mahmud.k
30-07-2008, 12:20
با سلام
من پارتیشین بندیم ریخته به هم ولی از ریکاوری یک dvd دارم اگه چند درایو از جمله recovery رو حذف و دوباره اونا رو بسازم با همون ترتیب و مشخصات فبل و دوباره recovery رو بریزم آیا مشکلی پیش نمیاد(در مورد ریکاوری)
ضمنا در شماره 75 به restore factory برخوردم آیا میشه پارتشین ها رو هم به حالت کارخانه در اورد
مدل لپ تاپ dell xps m1330

marco250
30-07-2008, 13:01

مدیر محترم

forest
30-07-2008, 18:37
با دیسک به صورت بوتیبل اجرا میکنی ؟ یعنی روی سی دی هست و نسخه اصلی یا خودت ساختی ؟

ببین از بوت منو برای لود استفاده میکنی ؟

کلا اگر ابزار مستقل بوت نباشه و خودت با نرم افزار ساختی چون به پارتیشن C وابسته است این مشکل پیش میاد

بله نرم افزار روی سیدی(لرد 2008 که گفتید ریجستر جان) است واز بوت منو برای لود استفاده میکنم من حدس میزنم مشکل ماله هارد xps m1530 باشه که نمیتونه این نرم افزار ها را ساپورت کنه ویا شایدم ویستا چون کامپیوترم که ایکس پی داره بخوبی اجراش میکنه برنامه را

prkh555
30-07-2008, 22:03
ba salam man winfarsi nadaram va 1soal daram man laptabamo format kardam ba partishen majik va win kharab shod va dvd ricaviri ham nadaram va laptabam ham hp9704tx ast va man iran ham nistam baraye garanti raftam goftan 250000 be pole ma mishe faghat barye ricaveri dar hend 8000 ropiye lotfan komak konid ta khodam dorostesh konam ba tashakor

Ebi725
30-07-2008, 22:29
[

QUOTE=forest;27202]اقا من لپتاپم که ویستا داره را repair and restore factory کردم ولی وقتی نسخه بوتیبل paragon disk manager 2008 را اجرا میکنم فقط یه صحفه سیاه میاد درصورتیکه با کامپیوترم که اکس پی داره این برنامه بخوبی اجرا میشه .
مشکل از ویستا است؟

با تشکر
[/QUOTE]

سلام

بیبن پارگون با هارد 1530 و 1330 مشکل داره اینکاری رو که میگم انجام بده انشالله چواب می گیری.
بعد از اینکه restor factory کردی از توی دی وی دی شماره 4 لرد Acronis disk director suite 10.0 رو نصب کن بعد پارتیشن بندی کن من همین کار رو دوماه پیش برای یکی از دوستام که 1530 داشت انجام دادم .

نتیجه رو خبر بده

REGISTERED USER
30-07-2008, 23:49
ba salam man winfarsi nadaram va 1soal daram man laptabamo format kardam ba partishen majik va win kharab shod va dvd ricaviri ham nadaram va laptabam ham hp9704tx ast va man iran ham nistam baraye garanti raftam goftan 250000 be pole ma mishe faghat barye ricaveri dar hend 8000 ropiye lotfan komak konid ta khodam dorostesh konam ba tashakor

دوست عزیز فقط فارسی بنویسید (قوانین انجمن) :10:

REGISTERED USER
30-07-2008, 23:52
[

QUOTE=forest;27202]اقا من لپتاپم که ویستا داره را repair and restore factory کردم ولی وقتی نسخه بوتیبل paragon disk manager 2008 را اجرا میکنم فقط یه صحفه سیاه میاد درصورتیکه با کامپیوترم که اکس پی داره این برنامه بخوبی اجرا میشه .
مشکل از ویستا است؟

با تشکر

سلام

بیبن پارگون با هارد 1530 و 1330 مشکل داره اینکاری رو که میگم انجام بده انشالله چواب می گیری.
بعد از اینکه restor factory کردی از توی دی وی دی شماره 4 لرد Acronis disk director suite 10.0 رو نصب کن بعد پارتیشن بندی کن من همین کار رو دوماه پیش برای یکی از دوستام که 1530 داشت انجام دادم .

نتیجه رو خبر بده[/QUOTE]

پیشنهاد خوبیه ... متاسفانه پاراگون با هارد لپ تاپ های جدید که از چیپست های کنترلر اختصاصی استفاده میکنند مثل XPS و IBM lenovo T series و Sony vaio TZ مشکل داره اونم بعلت قدیمی بودن برنامه و طراحی شدن برای دسکتاپ ها

rainysky50
31-07-2008, 21:12
از طرف prkh555 :سلام!من لپ تاپ hp مدل pavilion9704tx 17"inch رو فرمت کردم با مجیک پارتیشن و ویندوز اوریجینال خراب شد و سی دی ریکاوری هم ندارم (اصلا تو باکس لپ تاپهای hp نست!!)رفتم گارانتی میگن برای رکاوری 8000 روپیه (بسته به مدل ویندوز ویستایی که میخوام )میگیرند!!8000 روپیه یعنی 250 هزار تومن!!!!خواهشا کمک کنید که بدون هیچ گونه هزینه ای فایلهای ریکاوری رو بدست بیارم!در ضمن ویندوز کرک شده روی سیستم میریزم ولی سیستم بهم میریزه و باهاشون سازگار نیست!!!!!!!ایکس پی هم که نمیشه به سادگی رو سیستمی که ویستا داشته نصب کرد!!!

mahmud.k
31-07-2008, 22:06
با سلام
من پارتیشین بندیم ریخته به هم ولی از ریکاوری یک dvd دارم اگه چند درایو از جمله recovery رو حذف و دوباره اونا رو بسازم با همون ترتیب و مشخصات فبل و دوباره recovery رو بریزم آیا مشکلی پیش نمیاد(در مورد ریکاوری)
ضمنا در شماره 75 به restore factory برخوردم آیا میشه پارتشین ها رو هم به حالت کارخانه در اورد
مدل لپ تاپ dell xps m1330
آقا ناامیدمون نکنید
اگه از recovery دی وی دی بسازم اگه هاردمم کامل فرمت شه مثلا با media direct reinstall آیا میشه ریکاوری رو برگردوند ؟

REGISTERED USER
31-07-2008, 23:06
از طرف prkh555 :سلام!من لپ تاپ hp مدل pavilion9704tx 17"inch رو فرمت کردم با مجیک پارتیشن و ویندوز اوریجینال خراب شد و سی دی ریکاوری هم ندارم (اصلا تو باکس لپ تاپهای hp نست!!)رفتم گارانتی میگن برای رکاوری 8000 روپیه (بسته به مدل ویندوز ویستایی که میخوام )میگیرند!!8000 روپیه یعنی 250 هزار تومن!!!!خواهشا کمک کنید که بدون هیچ گونه هزینه ای فایلهای ریکاوری رو بدست بیارم!در ضمن ویندوز کرک شده روی سیستم میریزم ولی سیستم بهم میریزه و باهاشون سازگار نیست!!!!!!!ایکس پی هم که نمیشه به سادگی رو سیستمی که ویستا داشته نصب کرد!!!

خوب اگر پارتیشن ریکاوری رو فرمت کردی و از دست دادی ، تنها راه خرید دیسکهای ریکاوری هست :41:

ALI TT
01-08-2008, 02:27
یه سوال : اگه اصلا هارد رو پارتیشن بندی نکنیم ، یعنی با همون یه دونه درایو خودش کار کنیم ... مشکلی پیش میاد .... یعنی تمام نرم افزارها و بازی ها رو روی همون یه درایو نصب کنیم ....

کند میشه ؟

REGISTERED USER
01-08-2008, 23:48
یه سوال : اگه اصلا هارد رو پارتیشن بندی نکنیم ، یعنی با همون یه دونه درایو خودش کار کنیم ... مشکلی پیش میاد .... یعنی تمام نرم افزارها و بازی ها رو روی همون یه درایو نصب کنیم ....

کند میشه ؟

خیر مشکلی پیش نمیاد و سرعتش هم بالاتر میره چون همه توی یک پارتیشن هستند

اما وقتی ویروس گرفت و یا خراب شد و مجبور بودی ریکاوری یا فرمت کنی قیافه کاربران آماتور جالبه !!!!

ALI TT
02-08-2008, 01:04
اما وقتی ویروس گرفت و یا خراب شد و مجبور بودی ریکاوری یا فرمت کنی قیافه کاربران آماتور جالبه !!!!

ممنون

منظورت از فرمت چیه . یعنی ویندوز اورجینال رو فرمت میکنن !

XPS m1530 رو چه جوری باید پارتیشن بندی کرد و یا ویندوز xp نصب کرد ..... خود شرکت زیگورات بهت میگه یا نه ؟ چون توی سایتش ، تو قسمت سوالات متداول ، این سوال رو زیاد پرسیدن

یا با همون آموزش عالی شما میشه حلش کرد ؟

ویندوز ، با ویندوز فرق میکنه ... مثلا ویندوزی که روی PC نصب میشه با لپ تاپ فرق میکنه ( برای موقع خرید ویندوز میگم )

حالا شما با این همه تجربه : ویستا رو میشه از نظر کارایی در لپ تاپ m1530 ، به جای xp استفاده کرد ؟

الان هم کم و بیش بازی ها ویستا می خوان . می ترسم پاکش کنم بعد ضد حال شه .

_____
میشه لطف کنین جواب سوالات ابتدایی من رو بدید ؟

REGISTERED USER
02-08-2008, 09:32
ممنون

منظورت از فرمت چیه . یعنی ویندوز اورجینال رو فرمت میکنن !

XPS m1530 رو چه جوری باید پارتیشن بندی کرد و یا ویندوز xp نصب کرد ..... خود شرکت زیگورات بهت میگه یا نه ؟ چون توی سایتش ، تو قسمت سوالات متداول ، این سوال رو زیاد پرسیدن

یا با همون آموزش عالی شما میشه حلش کرد ؟

ویندوز ، با ویندوز فرق میکنه ... مثلا ویندوزی که روی PC نصب میشه با لپ تاپ فرق میکنه ( برای موقع خرید ویندوز میگم )

حالا شما با این همه تجربه : ویستا رو میشه از نظر کارایی در لپ تاپ m1530 ، به جای xp استفاده کرد ؟

الان هم کم و بیش بازی ها ویستا می خوان . می ترسم پاکش کنم بعد ضد حال شه .

_____
میشه لطف کنین جواب سوالات ابتدایی من رو بدید ؟

1- منظور اینه که بخوای همه اطلاعات رو پاک کنی ... خود ریکاوری یک جور فرمت کردن پارتیشن هست

2- اگر بخوان پارتیشن بندی اش کنن ممکنه هزینه ازتون بگیرند ... همین روشی که آموزش داده شده و یا استفاده از paragon partition manager یا acronis disk manager کافیه

3- نه زیاد ... یک سری درایورهای اختصاصی داره ، اوریجیناله و لوگوی شرکت درج شده و همچنین نرم افزارهای این نوت بوک با این ورژن سیستم عامل تطابق کامل داره

4- کلا XP رو باید بندازید کنار ... تا کی میخوایید از دنیا عقب بیفتید ؟ الان تمام نرم افزارها compatibility کامل دارند با ویستا. برای نوت بوک مدیریت باتری ، کار ، پرفورمنس و همه این موارد در ویستا بالاتره ... گرافیک بهتر ، مولتی پروسس قوی تر و در نهایت پرفورمنس بالاتر

ALI TT
02-08-2008, 14:15
واقعا ممنون که جواب ما رو میدهید .... خیلی ممنون

1- منظور اینه که بخوای همه اطلاعات رو پاک کنی ... خود ریکاوری یک جور فرمت کردن پارتیشن هست

یعنی اگه رکاوری کنی ویستا رو ، اطلاعاتت (فیلم ، عکس و .... ) پاک میشه ؟

2- اگر بخوان پارتیشن بندی اش کنن ممکنه هزینه ازتون بگیرند ... همین روشی که آموزش داده شده و یا استفاده از paragon partition manager یا acronis disk manager کافیه

اگه پارتیشن بندی کنم .... ویندوز ویستای اورجینال بالا میاد ؟ آسیب نمی بینه ؟

اگه پارتیشن بندی کنم .... ویندوز ویستای اورجینال ریکاوری میشود ؟

راستی ، نمیشه وقتی پارتیشن بندی کردیم ( با نرم افزارهای paragon partition manager یا acronis disk ) ویندوز XP رو مثل PC توی یه درایو دیگه نصب کنیم ؟ نمیشه ؟ تو آموزش تون گفتید وقتی این کار رو می کنید دیگه ویستا بالا نمی یاد . چرا ؟ چون XP کرک شده است ؟

4- کلا XP رو باید بندازید کنار ... تا کی میخوایید از دنیا عقب بیفتید ؟ الان تمام نرم افزارها compatibility کامل دارند با ویستا. برای نوت بوک مدیریت باتری ، کار ، پرفورمنس و همه این موارد در ویستا بالاتره ... گرافیک بهتر ، مولتی پروسس قوی تر و در نهایت پرفورمنس بالاتر

واقعا مرا قانع کردید . ممنون

می گن اگه سیستم قوی داشته باشی ، ویستا تو اجرای بازی ها خیلی بهتره . ( پیش خودم می گفتم : خود ویستا که حداقل 512 مگابایت رم می خواد ، بازیه هم کمه کم 1 GB ، بعد باش بری تو بازی ، دیگه فکر نکنم بیاد بیرون )

بنظر شما این حرف درسته :
(می گن اگه سیستم قوی داشته باشی ، ویستا تو اجرای بازی ها خیلی بهتره )

Dell XPS m1530 با کانفیگی که توی قسمت ( مشاوره برای خرید انواع نوت بوک و اطلاع رسانی قیمت ها) سایت مطرح بود که شرکت زیگورات به قیمت 1,750,000 میداد قوی هست ؟ میشه با ویستاش کار کرد و XP نریخت ؟

__
ممنون و نهایت تشکر

forest
02-08-2008, 16:42
سلام

نتیجه رو خبر بده

پیشنهاد خوبیه ... متاسفانه پاراگون با هارد لپ تاپ های جدید که از چیپست های کنترلر اختصاصی استفاده میکنند مثل XPS و IBM lenovo T series و Sony vaio TZ مشکل داره اونم بعلت قدیمی بودن برنامه و طراحی شدن برای دسکتاپ ها[/quote]

اقا من انجام دادم ولی موقع نصب ACRONIS DISK DIRETOR 10 همون خطایی که گفتم رخ میده و اصلا این برنامه در حالت بوت نصب نمیشه .بقیه برنامه های لرد واسه پارتیشن بندی هم همین خطا را میدهند

Ebi725
02-08-2008, 18:25
پیشنهاد خوبیه ... متاسفانه پاراگون با هارد لپ تاپ های جدید که از چیپست های کنترلر اختصاصی استفاده میکنند مثل XPS و IBM lenovo T series و Sony vaio TZ مشکل داره اونم بعلت قدیمی بودن برنامه و طراحی شدن برای دسکتاپ ها

اقا من انجام دادم ولی موقع نصب همون خطایی که گفتم رخ میده و اصلا این برنامه در حالت بوت نصب نمیشه .بقیه برنامه های لرد واسه پارتیشن بندی هم همین خطا را میدهند[/QUOTE]

----------------

تو ویندوز نصب می کنی؟ اگه نصب می کنی چه خطائی میده؟؟ منظورم نرم افزار ACRONIS DISK DIRETOR 10؟

فکر میکنم نصب میشه تو آخرین مرحله درست موقعی که آیکون روی دسکتاپ میاد ارور می ده؟

REGISTERED USER
02-08-2008, 23:33
واقعا ممنون که جواب ما رو میدهید .... خیلی ممنون

یعنی اگه رکاوری کنی ویستا رو ، اطلاعاتت (فیلم ، عکس و .... ) پاک میشه ؟

اگه پارتیشن بندی کنم .... ویندوز ویستای اورجینال بالا میاد ؟ آسیب نمی بینه ؟

اگه پارتیشن بندی کنم .... ویندوز ویستای اورجینال ریکاوری میشود ؟

راستی ، نمیشه وقتی پارتیشن بندی کردیم ( با نرم افزارهای paragon partition manager یا acronis disk ) ویندوز XP رو مثل PC توی یه درایو دیگه نصب کنیم ؟ نمیشه ؟ تو آموزش تون گفتید وقتی این کار رو می کنید دیگه ویستا بالا نمی یاد . چرا ؟ چون XP کرک شده است ؟

واقعا مرا قانع کردید . ممنون

می گن اگه سیستم قوی داشته باشی ، ویستا تو اجرای بازی ها خیلی بهتره . ( پیش خودم می گفتم : خود ویستا که حداقل 512 مگابایت رم می خواد ، بازیه هم کمه کم 1 GB ، بعد باش بری تو بازی ، دیگه فکر نکنم بیاد بیرون )

بنظر شما این حرف درسته :
(می گن اگه سیستم قوی داشته باشی ، ویستا تو اجرای بازی ها خیلی بهتره )

Dell XPS m1530 با کانفیگی که توی قسمت ( مشاوره برای خرید انواع نوت بوک و اطلاع رسانی قیمت ها) سایت مطرح بود که شرکت زیگورات به قیمت 1,750,000 میداد قوی هست ؟ میشه با ویستاش کار کرد و XP نریخت ؟

__
ممنون و نهایت تشکر

1- اگر یک پارتیشن داشته باشی و اون هم پارتیشن C سیستم عامل باشه بله پاک میشه

2- بله مشکلی نیست ... ریکاوری بحث جدا از پارتیشن بندی هست

3- سوال واقعا مسخره ای بود .... بعد این همه توضیحات ... نظر خودت چیه ؟ :13:

4- ویستا به خاطر استفاده ار تمام قدرت سیستم در کنار DX 1.0 بسیار برای بازی های جدید مناسبه ( به رم زیاد مربوط نیست و همون 2 گیگابایت کافیه)

5- :44: (اگر تایید میخوای همون رو بگیر عالیه ) !!!

forest
06-08-2008, 18:25
مشکل از ویستا است؟

من اینا را همه شون را در حالت بوت نصب میکنم و اصلا کاری با ویستا ندارم

اقا من انجام دادم ولی موقع نصب همون خطایی که گفتم رخ میده و اصلا این برنامه در حالت بوت نصب نمیشه .بقیه برنامه های لرد واسه پارتیشن بندی هم همین خطا را میدهند

----------------

تو ویندوز نصب می کنی؟ اگه نصب می کنی چه خطائی میده؟؟ منظورم نرم افزار ACRONIS DISK DIRETOR 10؟

فکر میکنم نصب میشه تو آخرین مرحله درست موقعی که آیکون روی دسکتاپ میاد ارور می ده؟[/quote]

r_oscar2007
08-08-2008, 15:26
سلام
من تمام كارهايي را كه شما گفتي انجام دادم ولي در پايان ارور not enoght disk ... ميدهد خواهشا راهنمايي كنيد

alenkita
11-08-2008, 11:57
من مراحل اول و دوم که ساخت پارتیشن هست رو انجام میدم وقتی که درایو ساخته شد روش کلیک راست میکنم و New Simple Volume میزنم تا آخر میرم ولی قسمت آخر(finish) که میزنم این پیغام میده:
there is not enough space available on the disk(s) to complete this operation

REGISTERED USER
11-08-2008, 14:11
سلام
من تمام كارهايي را كه شما گفتي انجام دادم ولي در پايان ارور not enoght disk ... ميدهد خواهشا راهنمايي كنيد

من مراحل اول و دوم که ساخت پارتیشن هست رو انجام میدم وقتی که درایو ساخته شد روش کلیک راست میکنم و New Simple Volume میزنم تا آخر میرم ولی قسمت آخر(finish) که میزنم این پیغام میده:

پیغام قدیمی هست و اغلب کاربران دارند ... این خطا روی سیستم های جدید که ویستا روی اونها از طرف کارخانه نصب شده دارند چون ویندوز اصلی توی تعداد پارتشن ها محدودیت میزاره ( 4 پارتیشن primary یا 3 پارتشن primary و یک Extended بهمراه چند بارتیشن logical )

برای همین وقتی میخواهید پارتشن پنجم رو از درایور سیستم جدا کنید و shrink کنید این پیغام محدودیت براتون میاد

حالا شما چند راه دارید : :10:

1- پارتیشن سیستم رو پاک کنید ... که جالب به نظر نمیاد

2- پارتشن رو دوباره به حالت اولش برگردونید با دستور extend و یک پارتشن کلی بسازید و بعد از تبدیل پارتشن های primary به logical (مثلا همین پارتیشن ریکاوری و بقیه ) دوباره سعی کنید و باید درایوهای جدید را از نوع extended تعریف کنید

3- از روش Shrink استفاده نکنید و با یک نرم افزار حرفه ای در محیط بوت کار کنید

4- از دستور جایگزین disk part ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) استفاده کنید

alenkita
11-08-2008, 18:26
ما مبتدی هستیم میشه موارد 2 و 4 رو یه کم بیشتر توضیح بدین؟
البته اگه زحمتی نیست.

REGISTERED USER
11-08-2008, 21:21
مورد 4 مشخصه و خودش آموزش داره ...

مورد 2 منظمرم اینه که وقتی شما پارتشن ها رو shrink می کنید هنگامیکه میخواهید پارتشن جدید بسازید نوع آن را primary انتخاب نکنید و همچنین نوع پارتشن های مخفی همانند پارتیشن ریکاوری رو به extended با یک نرم افزار تبدیل کنید که برای Shrink محدودیت نداشته باشید

کلا بهتره از یک نرم افزار دیگر که قبلا معرفی کردم استفاده کنید
حالا پست ها رو بخونید موجه میشید

white_rose
13-08-2008, 08:52
سلام رجیستر یوزر عزیز
خسته نباشید
با تشکر از زحماتی که می کشید و آموزش خیلی خوبتون. با اینکه من تا الان پارتیشن بندی نکرده بودم اما انقدر خوب توضیح داده بودید که با روش شما یک درایو به نوت بوکم اضافه کردم و مشکلی هم نداشت. اما برای ایجاد پارتیشن بعدی وقتی از درایو ویندوز می خوام شرینک کنم فقط 2mb رو میاره در صورتی که هارد من 320g و پارتیشن اول هم 60g و هاردم هم خالیه. من میخوام دو درایو 80g دیگه اضافه کنم. اول لطفا بگید که روش کارو درست انجام دادم یعنی پارتیشن بعدی هم باید به همون روش از درایو ویندوز شرینک بشه؟ اگر نخوام پیج فایلها را کم کنم راه دیگری هست؟ من اولین باره که این کار رو انجام دادم و با نرم افزارهای دیگه آشنایی ندارم. و اگر پیج فایلها رو تغییر بدم دوباره باید برگردونم به حالت اول؟

REGISTERED USER
13-08-2008, 09:21
بدلیل page file هاست ... بنابراین بهتره توی محیط داش از دستور diskpart که توضیح دادم یا نرم افزار دیگه در محیط بوت مثل acronis disk manager استفاده کنید

این روش آماتوریه و محدودیت بسیاری داره ... ممکنه با page file ها هم اگر صفر کنید جواب نده چون نرم افزارهای دیگه ای هم هست که روی لپ تاپ محدودیت میاره

بهتره از نرم افزارهای حرفه ای تر استفاده کنید

white_rose
13-08-2008, 12:37
خیلی ممنون از توضیحتون

براتون امکان داره روش پارتیشن بندی با این نرم افزار رو هم به صورت آموزش بذارید؟

من تو این کار کاملا مبتدی هستم. اگر بذارید ممنون میشم.

DELL(vostro1500)
13-08-2008, 13:04
سلام
آموزش بالا خیلی کامله ممنون
یه سوال ؟من می خوام ویندوز ویستامو پاک کنم و یه ویندوز ویستای دیگه بریزم(این پدرش در اومده) دی وی دیشم دارم .سوال اینه:آیا طریقی هست که من درایو سی رو فرمت کنم و دوباره ویندوز بریزم؟(به احتمال 55درصد ویروسم دارم)
یه سوال دیگه!!
تو لپ تاپی که از ازل توش ویستا بوده می شه اکس پس ریخت؟ایراد نداره؟ قطعاتی مثل بلوتوث و وبکم خوب کار می کنن؟(من از ویستا متنفرم ،کلافم کرده)
یک دنیا ممنون

REGISTERED USER
13-08-2008, 13:54
خیلی ممنون از توضیحتون

براتون امکان داره روش پارتیشن بندی با این نرم افزار رو هم به صورت آموزش بذارید؟

من تو این کار کاملا مبتدی هستم. اگر بذارید ممنون میشم.

خیر ... اونقدر ساده هست که مبتدی ها هم سریع یادش میگیرند و نیازی به اموزش نیست

سلام
آموزش بالا خیلی کامله ممنون
یه سوال ؟من می خوام ویندوز ویستامو پاک کنم و یه ویندوز ویستای دیگه بریزم(این پدرش در اومده) دی وی دیشم دارم .سوال اینه:آیا طریقی هست که من درایو سی رو فرمت کنم و دوباره ویندوز بریزم؟(به احتمال 55درصد ویروسم دارم)
یه سوال دیگه!!
تو لپ تاپی که از ازل توش ویستا بوده می شه اکس پس ریخت؟ایراد نداره؟ قطعاتی مثل بلوتوث و وبکم خوب کار می کنن؟(من از ویستا متنفرم ،کلافم کرده)
یک دنیا ممنون

1- خودش برات فرمت میکنه قبل ریکاوری ولی اگر بخوای هم میتونی command line رو توی محیط بوت با استفاده از یک سی دی بوتیبل سیستمی مثل ویندوز یا با یک ابزار بوت فرمت کنی ... من بهت پیشنهاد میدم کلا از نرم افزارهای حرفه ای تر که معرفی شد استفاده بکنید که ابزار فرمت هم داره

2- باید تست کنی ... بله احتمالا کار میده ... آموزش های مورد نیاز هم صفحه اول انجمن هست

MAXXX
18-08-2008, 02:17
سلام منم مشکلی رو که خیلی ها دارن دارم
وقتی شرینک میکنم با اینکه تنها درایوم حدود 170-80 گیگ خالی داره بازم 6 گیگ بیشتر بهم نمیده اینطوری که شما میگین مشکل از page file با Acronis Disk Director Suite 9.0 بوت کردم اونجا هم 6 گیگ بیشتر بهم نمیداد یعنی چاره ای نیست ؟ مگه ممکنه باید راهی باشه ؟؟!!

mo.mo
18-08-2008, 11:18
سلام دوستان شاید این سوال رو چندین بار تو این سایت پرسیدم ولی هر بار به دلایل مختلف جواب نگرفتم.
راستش من به محض این که از لپ تاپم dvd ریکاوری گرفتم ویندوزش رو عوض کردم ولی حالا کلید های av.... کار نمیکنن حالا میخوام ویستایی رو که از اول روش نصب بوده رو ریکاوری کنم لطفا بگین باید چیکار کنم:41::41:

shadli_m7
21-08-2008, 12:39
خسته نباشین.
من دل Xps 1330 گرفتم . واسه ریکاوریش از نورتون گاست استفاده کردم .شد 15 گیگ ! موندم اینو چطور رو دی وی دی بریزم ؟
و اینکه نمی شه بدون استفاده از برنامه خاصی ازش ریکاوری گرفت؟
ممنون

REGISTERED USER
21-08-2008, 22:33
15 گیگابایت ؟ طبیعیه ... باید همون موقع مستقیم میریختید روی DVD تا خودش براتون part اش کنه و وقتی یک دی وی دی تمام میشه دی وی دی بعدی رو بخواد

دل برنامه رایت ریکاوری روی دی وی دی نداره چون خودش دیسک داره

mo.mo
22-08-2008, 10:00
سلام دوستان شاید این سوال رو چندین بار تو این سایت پرسیدم ولی هر بار به دلایل مختلف جواب نگرفتم.
راستش من به محض این که از لپ تاپم dvd ریکاوری گرفتم ویندوزش رو عوض کردم ولی حالا کلید های av.... کار نمیکنن حالا میخوام ویستایی رو که از اول روش نصب بوده رو ریکاوری کنم لطفا بگین باید چیکار کنم:41::41:
چرا کسی جواب نمیده.......................................: 19:

REGISTERED USER
24-08-2008, 00:30
وقتی کلیدها و فانکشن ها کار نمیده :

1- ریکاوری ناقص انجام شده

2- نیاز به نصب مجدد درایورها و تمامی برنامه های سونی دارید

برای ریکاوری :

1- دی وی دی ریکاوری که تهیه کردید قرار بدید ، شماره 1 رو بوت کنید و سروع به ریکاوری با گزینه restore C:\ کنید

2- دکمه F10 رو هنگام بوت بزنید و وارد کنسول ریکاوری بشید و از اونجا همین مراحل رو دنبال کنید

mo.mo
25-08-2008, 11:19
آقای ریجستر از کمکتون مممنون بلاخره تونستم ریکاوری کنم.
میخواستم بدونم نرم افزار های دیگه ای هم بجز paragon partition manager 8.5 pro وجود ادره که هم حجم کمتری داشته باشه هم مثلparagon partition manager 8.5 pro کار باهاش ساده باشه.

REGISTERED USER
25-08-2008, 14:48
بله ... Acronis Disk manager هم هست که معروفه

mo.mo
25-08-2008, 15:56
من با استفاده از راهنمایی صفحه ی اول شما page file ها رو برداشتم ولی باز هم از 250 گیگ 93 گیگ رو شرینک کرد و هنوز 113 گیگ آزاده میخواستم بدونم برای شرینک کردن این فضا باید چیکار کنم؟

REGISTERED USER
25-08-2008, 21:12
با یک نرم افزار غیر از خود ابزار ویستا ... ذکر شد

mo.mo
26-08-2008, 07:48
با یک نرم افزار غیر از خود ابزار ویستا ... ذکر شد
ببخشید این یعنی چی؟
یعنی تو خود ویستا نمیشه یه همچین کاری رو انجام داد؟

yakuza
01-09-2008, 21:12
سلام ، لپ تاپ من مارکش fujitsu siemens هست و درایو recovery هم نداره و ویندوز vista home premium هم روش نسب هست

می خواستم فقط از ویندوز و درایورها بک آپ بگیرم و برنامه هایی که خودم نسب کردم توش نیافته ، اگه میشه آموزش رو با برنامه خود ویندوز بگید

REGISTERED USER
02-09-2008, 23:40
ببخشید این یعنی چی؟

خیر بازم محدودیت داره

باید از روی درایور primary بریزید روی extended و بعد شرینک کنید که توی ویستا محدودیت داره

REGISTERED USER
02-09-2008, 23:40
ببخشید این یعنی چی؟

خیر بازم محدودیت داره

باید از روی درایور primary بریزید روی extended و بعد شرینک کنید که توی ویستا محدودیت داره

yakuza
03-09-2008, 00:45
سلام ، لپ تاپ من مارکش fujitsu siemens هست و درایو recovery هم نداره و ویندوز vista home premium هم روش نسب هست

می خواستم فقط از ویندوز و درایورها بک آپ بگیرم و برنامه هایی که خودم نسب کردم توش نیافته ، اگه میشه آموزش رو با برنامه خود ویندوز بگید

golagha
03-09-2008, 10:12
سلام به دوستان عزیزم
یکی از رفقا لپ تاپ خریده بود و برنامه مربوط به تهیه Recovery DVD Maker اون رو اجرا کرده بود (فکر کنم لپ تاپش HP باشه) برنامه تا جایی که درخواست دو عدد DVDکرده بود پیشرفته بود. بنده خدا DVD نداشته اون موقع و بی خیال شده. البته به من می گفت که یک فولدر در درایو ریکاوری تولید شده که 7.1 گیگابایت حجمش است. بعدا ویندوز عوض کرده!! ولی مث اینکه هنوز اون فولدر موجوده. به نظرتون می شه الان یه برنامه ای چیزی نصب کرد و اون دو تا DVD رو ساخت؟ چون اطلاعاتش هنوز هست

ممنون می شم کمک کنید

sari-1369
03-09-2008, 21:02
سلام دوستان .

من ميخوام يه بكاپ بگيرم كه سيستم عامل + درايور سخت افزار ه + تمام نرم افزار هايي كه فعلا نسبه + نرم افزار مديا دايركت توش باشه . موقع برگردوندنش هم فايل هايي مثل آهنگ هام و... پاك نشن .

REGISTERED USER
05-09-2008, 00:16
سلام به دوستان عزیزم
یکی از رفقا لپ تاپ خریده بود و برنامه مربوط به تهیه Recovery DVD Maker اون رو اجرا کرده بود (فکر کنم لپ تاپش HP باشه) برنامه تا جایی که درخواست دو عدد DVDکرده بود پیشرفته بود. بنده خدا DVD نداشته اون موقع و بی خیال شده. البته به من می گفت که یک فولدر در درایو ریکاوری تولید شده که 7.1 گیگابایت حجمش است. بعدا ویندوز عوض کرده!! ولی مث اینکه هنوز اون فولدر موجوده. به نظرتون می شه الان یه برنامه ای چیزی نصب کرد و اون دو تا DVD رو ساخت؟ چون اطلاعاتش هنوز هست

ممنون می شم کمک کنید

چر نشه ؟ اگر ویندوز اصل داره توی برنامه HP recovery tools میتونه رایت کنه ... پس باید ویندوز و نرم افزارهای خود اچ پی اوریجینال باشه تا دسترسی پیدا کنه و راه دیگری نداره

REGISTERED USER
05-09-2008, 00:20
سلام دوستان .

من ميخوام يه بكاپ بگيرم كه سيستم عامل + درايور سخت افزار ه + تمام نرم افزار هايي كه فعلا نسبه + نرم افزار مديا دايركت توش باشه . موقع برگردوندنش هم فايل هايي مثل آهنگ هام و... پاك نشن .

از norton ghost ورژن 12 استفاده کن ... فشرده سازی ، سرعت و دقتش عالیه

alenkita
05-09-2008, 07:21
با سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان
من یه لب تاپ dell 1520 دارم که برای پارتشین بندیش با خود ویستا با مشکل بالا مواجه هستم و با توجه به اینترنت dialup که دارم نمیتونم برنامه های پارتیشن بندی با حجم بالا(مثل partishen pargon) دانلود کنم.
حال میخواستم ببینم دوستان روش دیگه یا برنامه کم حجمی واسه پارتیشن بندی سراغ ندارن که مشکل من حل بشه؟
ممنون میشم:10:

casper66m
07-09-2008, 01:15
از norton ghost ورژن 12 استفاده کن ... فشرده سازی ، سرعت و دقتش عالیه
من الان یک سرچ زدم نسخه 14 هم داره .چرا میگی نسخه 12 ؟بهتره؟

REGISTERED USER
08-09-2008, 00:34
نسخه 12 راحت دی وی دی بوتش پیدا میشه چون برای بازگرداندن اطلاعات و نسخه های قبلی به سی دی یا DVD بوت نیاز دارید چون درایو سیستم عامل رو نمیتونید در ویندوز overwrite کنید و فقط می تونید بک اپ بگیرید

اگر نسخه 14 هم بوتش رو دیدید بهتر

sari-1369
08-09-2008, 14:27
سلام دوستان .

لطفا راهنماییم کنین .

1. تو دریاو ریکاوری ، ویندوز و درایور سخت افزار ها و نرم افزار ها مختلف نصب می شن یا اینکه این درایو یه جور بکاب از ویندوز و برنامه هایی که بصورت پیش فرض شرکت روی لپتاپ نصب میکنه هست ؟

2. درایو os چیه ؟

3. من فعلا که همین 2 تا درایو ( recovery - os ) دارم ، فایل هامو تو کدوم باید بریزم ؟

4. باید از درایو recovery یا os بکاب بگیرم ؟

5. اگر imag رو روی dvd بزنم ، خود نرم افزار gust هم روی dvd رایت میشه ؟ چون لپناپ فقط یک dvd rom داره و اگر بخوام نرم افزارو از روی اون لود کنم . دیگه جایی نمیمونه که dvd رو بخونه و image رو بر گردونه .

6. من یه نرم افزار gust دارم . از کجا بفهمم که ورژنش چنده ؟

ببخشید که اینقدر سوال می کنم . من این تایپکو خوندم ولی جواب این سوالا رو نگرفتم .

alenkita
08-09-2008, 15:10
با سلام و خسته نباشید خدمت همه دوستان
من یه لب تاپ dell 1520 دارم که برای پارتشین بندیش با خود ویستا با مشکل بالا مواجه هستم و با توجه به اینترنت dialup که دارم نمیتونم برنامه های پارتیشن بندی با حجم بالا(مثل partishen pargon) دانلود کنم.
حال میخواستم ببینم دوستان روش دیگه یا برنامه کم حجمی واسه پارتیشن بندی سراغ ندارن که مشکل من حل بشه؟
ممنون میشم:10:
آقا یکی نیست به ما کمک کنه؟

REGISTERED USER
09-09-2008, 00:06
نه نرم افزاری نیست ... چرا دانلود ؟ عزیز من یک سر برید بازار 500 یا هزار تا تک تومنی بدید بخریدش دیگه !!!

چقدر تنبلید ... :31:

sari-1369
09-09-2008, 00:52
سلام دوستان .

لطفا راهنماییم کنین .

1. تو دریاو ریکاوری -- ویندوز و درایور سخت افزار ها و نرم افزار ها مختلف نصب می شن یا اینکه این درایو یه جور بکاب از ویندوز و برنامه هایی که بصورت پیش فرض شرکت روی لپتاپ نصب میکنه هست ؟

2. درایو os چیه ؟

3. من فعلا که همین 2 تا درایو ( recovery - os ) دارم ، فایل هامو تو کدوم باید بریزم ؟

4. باید از درایو recovery بکاب بگیرم یا از os ؟

5. اگر imag رو روی dvd بزنم ، خود نرم افزار gust هم روی dvd رایت میشه ؟ چون لپناپ فقط یک dvd rom داره و اگر بخوام نرم افزارو از روی اون لود کنم . دیگه جایی نمیمونه که dvd رو بخونه و image رو بر گردونه .

ببخشید که اینقدر سوال می کنم . من این تایپکو خوندم ولی جواب این سوالا رو نگرفتم .

REGISTERED USER
09-09-2008, 10:23
سلام دوستان .

لطفا راهنماییم کنین .

1. تو دریاو ریکاوری -- ویندوز و درایور سخت افزار ها و نرم افزار ها مختلف نصب می شن یا اینکه این درایو یه جور بکاب از ویندوز و برنامه هایی که بصورت پیش فرض شرکت روی لپتاپ نصب میکنه هست ؟

2. درایو os چیه ؟

4. باید از درایو recovery بکاب بگیرم یا از os ؟

1-یک چیزی مثل نرم افزار ghost نصب هست که میاد و در 10 دقیقه تمام سیستم عامل و نرم افزارها و برنامه های اوریجینال رو برات نصب میکنه بصورت پیش فرض .... اما توی سونی که واقعا ریکاوری ملال آوری داره بخاطر یک سری مسائل مثل کاستومایز کردن برنامه ها ، بهت اجازه میده علاوه بر ریکاوری ویندوز ، برنامه های جانبی مورد علاقع ات هم انتخاب کنی ... پس یک بک آپ هست از پاریشن C

2- همون پارتیشن C که ویندوز روش نصب هست

3- باید پارتیسن بندی کنی ... یا اگر از GHOST استفاده میکنی مستقیم سر چند تا دی وی دی رایت کنی

4- از OS دیگه !!!! اینم سوال بود ؟ ریکاوری باید توسط خود نرم افزار سیستم عامل روی دی وی دی مثلا در سونی توسط Vaio Recovery disc creator ساخته بشه ... البته لپ تاپ های دل چون سی دی دارند همچین برنامه ای وجود نداره اما توی سایرین هست مشابهش

5- توی تنظیماتش یک گزینه داشت که قبلا میزد ... نمیدونم باید اینو از یکی دیگه بپرسی ... فکر نکنم باشه چون فقط رایت میکنه برات ایمیج ها رو

6- اجراش کن مینویسه موقع بوت شدنش دیگه ... یا وقتی اجرا شد پنجره HELP یا About رو بخون

ALI TT
09-09-2008, 18:34
سلام

REGISTERED USER عزیز

برای پارتیشن بندی m1530 شما کدوم نرم افزار رو پیشنهاد میکنید ؟

استفاده از قابلیت shrink در disk management ویندوز ویستا ( که خودتون آموزشه اونو گذاشتین )

و یا

paragon
________
ممنون .

REGISTERED USER
09-09-2008, 23:43
سلام

REGISTERED USER عزیز

برای پارتیشن بندی m1530 شما کدوم نرم افزار رو پیشنهاد میکنید ؟

استفاده از قابلیت shrink در disk management ویندوز ویستا ( که خودتون آموزشه اونو گذاشتین )

و یا

paragon
________
ممنون .

بهترین و کاملترین نرم افزاری که دیدم و کارش بی نهایت ساده و راحت و سریع هست paragon HDD professional هست در محیط بوت

اگر میخواهید باهاش پارتیشن بندی کنید یادتون باشه وقتی از درایور C جدا میکنید ، الباقی رو به نام پارتیشن extended جداسازی کنید نه primary تا محدودیت ساخت پارتیشن نداشته باشید ... نوع اش رو موقع ایجاد پاریشت یعنی create می تونید معین کنید در بالای پنجره مذکور

راه فهمدینش هم این هست که با یک کادر مجزا از پارتیشن C جدا شده ... کلا با پنجره Modify/Resize و create بیشتر کار ندارید ...

من خودم در کمتر از 1 دقیقه رکورد دارم ... بسیار ساده است

sari-1369
10-09-2008, 14:11
سلام رجستر جان

آموزشو . مو به مو انچام دادم . ولی وقتی روی فینیش کلیک می کنم این ارور که عکسشو گزاشتم میاد .

لطفا راهنمایی کن .

REGISTERED USER
10-09-2008, 23:38
شما بیشتر از 4 پارتیشن primary نمی تونی ایجاد کنی ... وقتی یک سیستم داری یک ریکاوری ، فقط 2 تا برات باقی میمونه

باید از یک نرم افزار حرفه ای تر استفاده کنی ...

REGISTERED USER
10-09-2008, 23:38
شما بیشتر از 4 پارتیشن primary نمی تونی ایجاد کنی ... وقتی یک سیستم داری یک ریکاوری ، فقط 2 تا برات باقی میمونه

sepand_salehi
11-09-2008, 17:07
یک سوال
من درایوم رو پارتیشن کردم و یه 144 گیگ درست کردم. اومدم که یه پارتیشن دیگه ایجاد کنم که متاسفانه مگ رو گیگ دیدم و یک درایو فکر کنم 800 مگابایتی درست کردم. می خواستم بپرسم که چجوری باید این یک درایو رو حذ کنم و حافظه اش را به هارد برگردونم؟

ALI TT
12-09-2008, 00:39

با این تفاسیر ، شما برای یک هارد 320 چه پارتیشن بندی را پیشنهاد میکنید ؟ بالاخره هر چی باشه شما یه دوسه تا لپ تاپ بیشتر سوزوندین ( همون فضیه پیرن پاره کردن )

ممنون

casper66m
12-09-2008, 02:47
نسخه 12 راحت دی وی دی بوتش پیدا میشه چون برای بازگرداندن اطلاعات و نسخه های قبلی به سی دی یا DVD بوت نیاز دارید چون درایو سیستم عامل رو نمیتونید در ویندوز overwrite کنید و فقط می تونید بک اپ بگیرید

اگر نسخه 14 هم بوتش رو دیدید بهتر
الان یک سرچ زدم بوت نسخه 14 هست

sadiq
12-09-2008, 13:14
سلام به همگی
من یه لب تاپ HP nc6220 دارم. مدتی هست که ویندوز ندارم هروقت میخوام با سی دی ویندوز پارتیشن بندی کنم موفق نمیشم چون اصلا درایو هام رو نشون نمیده و فقط میتونم پوشه /window رو عوض کنم. وبعد از کپی شدن فایلهای اصلی با این Error مواجه میشم:
line 0 of nlhive.inf is corrupted. setup cannot continue
در ضمن لب تاپم هیچ سی دی بوتی رو شناسایی نمیکنه به غیر از ویندوز.
ممنون میشم راهنماییم کنی

devilishruby
14-09-2008, 20:53
من یک Dell Inspiron 1525 خریدم که هاردش 250 گیگه ، و درایو C اون 220 گیگه، و روش ویستا نصبه من می خواستم که چند تا درایو بسازم واسه همین از disk management که مال خود ویستا هست استفاده کردم و درایو C رو Shrink کردم و یک پارتیشن 20 گیگی از او جدا کردم ولی این پارتیشن Unallocated هست و وقتی روش راست کلیک می کنم و گزینه new simple volume می زنم Error زیر رو میده
There is no enough space available on the disk(s) to complete this operation

من سعی کردم از یه برنامه مثل Partition Magic 8 استفاده کنم که چون با ویستا سازگار نیست از یکی دیگه Paragon استفاده کردم تا این پارتیشن Unallocated رو به یه درایو تبدیل کنم اما این برنامه هم برای این پارتیشن Unallocated گزینه ایجاد درایو رو نداشت.
حالا من چطوری می تونم این پارتیشن به هوا رفته رو دوباره به ویندوز برگردونم؟!؟!

REGISTERED USER
14-09-2008, 23:57
من یک Dell Inspiron 1525 خریدم که هاردش 250 گیگه ، و درایو C اون 220 گیگه، و روش ویستا نصبه من می خواستم که چند تا درایو بسازم واسه همین از disk management که مال خود ویستا هست استفاده کردم و درایو C رو Shrink کردم و یک پارتیشن 20 گیگی از او جدا کردم ولی این پارتیشن Unallocated هست و وقتی روش راست کلیک می کنم و گزینه new simple volume می زنم Error زیر رو میده
There is no enough space available on the disk(s) to complete this operation

من سعی کردم از یه برنامه مثل Partition Magic 8 استفاده کنم که چون با ویستا سازگار نیست از یکی دیگه Paragon استفاده کردم تا این پارتیشن Unallocated رو به یه درایو تبدیل کنم اما این برنامه هم برای این پارتیشن Unallocated گزینه ایجاد درایو رو نداشت.
حالا من چطوری می تونم این پارتیشن به هوا رفته رو دوباره به ویندوز برگردونم؟!؟!

شما توی ایجاد درایو های Primary فقط 4 تا محدودیت دارید ... باید به Extended تبدیل و بعد پارتیشن بسازید

devilishruby
15-09-2008, 11:19
چطوري مي تونم Extended كنم؟ من هيچ گزينه اي واسه اينكار پيدا نكردم بايد از چه نرم افزاري استفاده كنم و آيا امكان خراب شدن ويندوز هم هست؟ ميشه راهنماييم كنيد يه دنيا ممنون مي شم

REGISTERED USER
15-09-2008, 12:24
توی Paragon همون موقع که پارتیشن جدید رو ایجاد میکنید ، بجای primary از گزینه extended ستفاده کنید و بعد extended ها رو نبدیل به پارتیشن های logical کنید

شکل رو ببین

شما باید اینطوری پارتیشن بندی کنید که باقی درایوها زیر شاخه پارتیشن extended باشه ...

REGISTERED USER
15-09-2008, 12:25
توی Paragon همون موقع که پارتیشن جدید رو ایجاد میکنید ، بجای primary از گزینه extended ستفاده کنید و بعد extended ها رو نبدیل به پارتیشن های logical کنید

شکل رو ببین

شما باید اینطوری پارتیشن بندی کنید که باقی درایوها زیر شاخه پارتیشن extended باشه ...

devilishruby
15-09-2008, 12:58
اقا خيلي باحالي كه سربع جواب مي دي :11:.

devilishruby
15-09-2008, 20:21
من باز سعی کردم که پارتیشن unallocated شده رو به صورت extended تبدیل به درایو کنم اما بازم نشد، وقتی پارتیشن unallocated شده رو select می کنم و گزینه create partition رومیزنم error زیر رو بهم میده:

Sorry the wizard can not continue!
Wizard did not find any hard disks where a new volume can be created.

در ضمن من فقط 2 تا درایو primary روی سیستمم پیدا کردم! حالا چیکار کنم؟:41:

devilishruby
15-09-2008, 20:23
من باز سعی کردم که پارتیشن unallocated شده رو به صورت extended تبدیل به درایو کنم اما بازم نشد، وقتی پارتیشن unallocated شده رو select می کنم و گزینه create partition رومیزنم error زیر رو بهم میده:

Sorry the wizard can not continue!
Wizard did not find any hard disks where a new volume can be created.

در ضمن من فقط 2 تا درایو primary روی سیستمم پیدا کردم! حالا من چیکار کنم؟:41:

REGISTERED USER
15-09-2008, 23:06
یه عکس از شیوه کارت بزار یا ارور مربوطه تا بهت بگم

devilishruby
16-09-2008, 10:44
اين وضعيت درايوهاي من كه يكيش unallocated هست وهيچ گزينه درست حسابي نداره
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] and Settings\s.yousefi\Desktop\images

semorena
16-09-2008, 21:30
سلام. من یه لب تاپ hp dv5 1060 گرفتم. یه هارد 250 داشت که بجز درایو ریکاوری، 100 گیگ از درایو اصلیش پر بود. حجم پوشه ویندوز 100 گیگ بود!!. اما امروز که مجبور شدم ریکاوری کنم، درایو اصلیش فقط 23 گیگ پر شد. این تفاوت بخاطر چیه؟
از امروز صبح تاحالا هم حدود 7 گیگ از ظرفیت درایو ویندوز پر شده، درحالیکه هیچ نرم افزاری روش نصب نکردم و سرعت اینترنتم هم اونقدر نیست که بتونه 1گیگ از صبح تاحالا دانلود کرده باشه چه برسه به 7 گیگ!!
تنها چیزی که فکر کنم فضا ایجاد کرده 3 تا system restore creat point هست که از صبح تاحالا ایجاد شده ولی اون هم طبیعتا انقدر نیست.
-نظر شما چیه؟
-راهی نیست که بشه فهمید آخرین اطلاعاتی که روی هارد ذخیره شده چیه؟

semorena
17-09-2008, 21:15
دوستان کسی نبود راهنمایی کنه؟!
وقتی که روی پوشه های درایو c (پوشه های معمولی و hidden) کلیک راست میکنم ظرفیتشون رو 22 گیگ نشون میده ولی وقتی که روی خود درایو راست کلیک میکنم ظرفیت استفاده شده رو 46 گیگ نشون میده. این تفاوت واسه چیه؟

اون 22 گیگ تقریبا ثابت هست ولی این 46 گیگ متغیره و مدام اضافه میشه. (دیروز 29 گیگ بود!)

semorena
17-09-2008, 21:29
آقا فکر کنم مشکل از سیستم ریستور بود. check point ها رو که پاک کردم درست شد. جالبه که هر کدوم از check point ها تقریبا برابر 7 گیگ بود!!!!

mo.mo
18-09-2008, 10:11
دوستان کسی نبود راهنمایی کنه؟!
وقتی که روی پوشه های درایو c (پوشه های معمولی و hidden) کلیک راست میکنم ظرفیتشون رو 22 گیگ نشون میده ولی وقتی که روی خود درایو راست کلیک میکنم ظرفیت استفاده شده رو 46 گیگ نشون میده. این تفاوت واسه چیه؟

اون 22 گیگ تقریبا ثابت هست ولی این 46 گیگ متغیره و مدام اضافه میشه. (دیروز 29 گیگ بود!)
دوست عزیز این که مهم نیست. تو درایو c یا بهتر بگم درایوی که توش سیستم عامل وجود داره کلی پوشه و فلدر البته به شکل های مختلف وجد داره و پوشه ها در یه ویندوز محدود به پوشه های معمولی و هیدن نیستن.
ولی من به شما توصیه میکنم اول با یه آنتی ویروس به روز شده درایوتون رو اسکن کنید بعد هم دیفراگمنت بعدش دیگه بیخیال شید.

mo.mo
18-09-2008, 10:15
میشه بگین چه جوری تو ویندوز ویستا میشه دیفرگمنت کرد.(البته وقتی من این کار و انجام میدم هیچ درصدی رو نشون نمیده وفقط یه پیغام میده که سیستم در حال دیفرگمنت کردن است)

REGISTERED USER
18-09-2008, 17:45
با برنامه O & O Defrag انجام بدید بهتره ... مال ویستا بدرد نمیخوره کنده و سطحی و برای کلاسترهای 1 و 0 نیست

persian programer
19-09-2008, 05:49
به طور نرمال خیر ... پارتیشن هارد جانشین DVD بک آپ هست و اگر DVD بک آپ نگرفته اید و این درایور را پاک کردید مجبورید درایورها و ویندوز اصل را از اینترنت دانلود و یا بعد از نصب آن ویندوز اون را از طریق اینترنت geniune کنید.

بسمه تعالی
درود بر شما

میشه بیشتر توضیح بدهید که بعد از حدف فایل ریکاوری و نگرفتن دی وی دی ریکاوری چطور و از کجا دوباره می توان همان ویندوز اصلی لپ تاپ را نصب کرد. ممنون

REGISTERED USER
20-09-2008, 16:01
بسمه تعالی
درود بر شما

میشه بیشتر توضیح بدهید که بعد از حدف فایل ریکاوری و نگرفتن دی وی دی ریکاوری چطور و از کجا دوباره می توان همان ویندوز اصلی لپ تاپ را نصب کرد. ممنون

به هیچ طریقی چون فایل ها از بین رفته اند اما :

1- میتوانید یک ویندوز نسخه معمولی نصب کنید و با پروداکت کی زیر لپ تاپ (برچسب) اون رو توی مایکروسافت رجیستر کنید و بعد درایورها و برنامه ها رو از سایت سازنده نوت بوک دانلود و نصب کنید که تا 90 درصد شبیه حالت ریکاوری میشه

2- میتونید از یک لپ تاپ مشابه خودتان بک اپ بگیرید و آن را روی سیستم خودتان بریزید ... و یا پول بدید و دی وی دی ریکاوری اش رو بخرید اما در این صورت ویندوز شما اصل نیست چون کامپیوتر مرجع یک نسخه اش را دارد

persian programer
20-09-2008, 22:42
به هیچ طریقی چون فایل ها از بین رفته اند اما :

1- میتوانید یک ویندوز نسخه معمولی نصب کنید و با پروداکت کی زیر لپ تاپ (برچسب) اون رو توی مایکروسافت رجیستر کنید و بعد درایورها و برنامه ها رو از سایت سازنده نوت بوک دانلود و نصب کنید که تا 90 درصد شبیه حالت ریکاوری میشه

2- میتونید از یک لپ تاپ مشابه خودتان بک اپ بگیرید و آن را روی سیستم خودتان بریزید ... و یا پول بدید و دی وی دی ریکاوری اش رو بخرید اما در این صورت ویندوز شما اصل نیست چون کامپیوتر مرجع یک نسخه اش را دارد

بسمه تعالی

با تشکر از پاسخ و توجه شما در باره مورد اول یعنی استفاده ازبرچسب پروداکت کی لپ تاپبم آیا این پروداکت کی فقط برای اکتیو کردن نسخه مربوط به ویندوز نصب شده و ارجینال سابق کاربرد دارد یا نسخه های دیگر را هم اکتیو می کند بطور مثال اگر ویندوز سابقم که اصل هم بود Home Premium OEM بود حالا ویندوز Ultimate ویستا را نصب کردم امکان فعالسازی با برچسب پروداکت زیر لپ تاپ برای آن هست؟ و مورد دیگر اینکه ویندوزهای ویستایی که در بازار نرم افزار ایران یافت می شوند اکثرا اکتیو شده هستند این مورد برای اکتیو مجدد با برچسب پروداکت کی لپ تاپ مشکلی پیش نمی آورد؟ و ممنون می شوم اگر محبت کنید طریق اکتیو و جنیون کردن اگر اشتباه نکنم دقیق ویندوز ویستا را در سایت مایروسافت بگویید.

persian programer
20-09-2008, 22:47
در مورد قسمت دوم حالت اول که گفتید از یک لپ تاپ مشابه ریکاوری بگیرید آنوقت فلسفه برچسب و سریال زیر لپ تاپ که بی اثر می شود اینطور نیست؟

vafa1353
20-09-2008, 22:57
سلام دوست عزيز ممنون از آموزش مفيدتونم من يه دل 1510 گرفتم و طبق آموزش شما قصد پارتيشن بندي داشتم ولي با هر دو روش ارور داد كه اسكرسن شات اونها رو ميزارم..
لطفا من رو راهنمايي كنيد كه چكار كنم؟ميترسم از نرم افزارهاي پارتيشن استفاده كنم و به مشكل برخورد كنم...ممنون ميشم تگر كمك كنيد.

REGISTERED USER
20-09-2008, 23:16
در مورد قسمت دوم حالت اول که گفتید از یک لپ تاپ مشابه ریکاوری بگیرید آنوقت فلسفه برچسب و سریال زیر لپ تاپ که بی اثر می شود اینطور نیست؟

تا حدودی ... شما میتونید بعد از این کار Product key زیر لپ تاپ را وارد و اون رو اکتیو یا Genuine کنید

برید Control panel بخش System properties ... زیر صفحه آخرین بخش نوشته : Change product key

:10:

REGISTERED USER
20-09-2008, 23:25
سلام دوست عزيز ممنون از آموزش مفيدتونم من يه دل 1510 گرفتم و طبق آموزش شما قصد پارتيشن بندي داشتم ولي با هر دو روش ارور داد كه اسكرسن شات اونها رو ميزارم..
لطفا من رو راهنمايي كنيد كه چكار كنم؟ميترسم از نرم افزارهاي پارتيشن استفاده كنم و به مشكل برخورد كنم...ممنون ميشم تگر كمك كنيد.

-1
User Account Control رو خاموش کردی ؟ توی بخش User Account توی کنترل پانل ؟ گزینه آخری رو off کن و ریست کن و ببین چی میشه

2-
احتمال بعدی اینه که با یوزر Administrator وارد ویندوز نشدی و Full control روی پارتیشن نداری ، از پارتیشن ات properties بگیر برو بخش security و روی ادمین همه رو حالت full control بزار

اگر باز هم فرقی نکرد حتما توسط سیستم محدود شدی ...! باید از یک نرم افزار در محیط بوت سیستم استفاده کنی مثل paragon hdd manager

موفق باشید

REGISTERED USER
20-09-2008, 23:36
بسمه تعالی

با تشکر از پاسخ و توجه شما در باره مورد اول یعنی استفاده ازبرچسب پروداکت کی لپ تاپبم آیا این پروداکت کی فقط برای اکتیو کردن نسخه مربوط به ویندوز نصب شده و ارجینال سابق کاربرد دارد یا نسخه های دیگر را هم اکتیو می کند بطور مثال اگر ویندوز سابقم که اصل هم بود Home Premium OEM بود حالا ویندوز Ultimate ویستا را نصب کردم امکان فعالسازی با برچسب پروداکت زیر لپ تاپ برای آن هست؟ و مورد دیگر اینکه ویندوزهای ویستایی که در بازار نرم افزار ایران یافت می شوند اکثرا اکتیو شده هستند این مورد برای اکتیو مجدد با برچسب پروداکت کی لپ تاپ مشکلی پیش نمی آورد؟ و ممنون می شوم اگر محبت کنید طریق اکتیو و جنیون کردن اگر اشتباه نکنم دقیق ویندوز ویستا را در سایت مایروسافت بگویید.

خواهش میکنم

1- شما لپ تاپ رو وقتی با ویندوز خریدی یعنی این نیست که اگر پارتیشن ریکاوری ات فرمت شد یا هارد تعویض آخرش هیچ ، بلکه برای اینه که در هر شرایطی که ویندوز از دست رفت شما بتونی یه نسخه اکتیو نشده نصب و با اون سریال اکتیو و قانونی اش کنی تا بتونی به آپدیت های مایکروسافت و خدماتش دسترسی داشته باشی ... چرا ؟ چون پولش رو دادی :5:

2- خیر ... روی برچسب نسخه ای که میتونی باهاش امتیو و قانونی اش کنی نوشته ... مثلا business یا home premium ... و نه نسخه ای دیگر

3- اونها کرک شده هستند که اینطورند ... ویستاهای توی بازار اصل نیستند ... اصلش اکتیو نشده هست و با 30 روز مهلت قانونی ... هرچند مشکلی نداره میتونید یک نسخه بدون کرک پیدا کنید و نصب کنید ... در مورد Genuine کردن مجدد خودم تابحال تست نکردم

4- ساده است ... باید با کامپیوتر به سایت مایکروسافت متصل و همزمان اکتیو کنید ... دقت کنید که اگر مشکلی پیش بیاد هم سریال رو از دست دادید و هم ویندوز غیر فعال میشه متاسفانه ! پس باید قطعی نداشته باشید و دقیق کار کنید

برای این کار به این قسمت برید و آپدیت زیر رو دانلود و نصب کنید و راهنما هم مطالعه کنید :

How to activate Windows Vista ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

راه ساده تر :

برید دکمه استارت و روی Help & Support کلیک کنید ، در قسمت بالا تایپ کنید : Activate Windows on this computer و روی گزینه اول کلیک کنید که پیدا کرده ، سپس روی لینک Click to open Windows activation کلیک کنید تا پنجره اکتیویشن باز بشه

موفق باشید :10:

persian programer
21-09-2008, 00:19
خواهش میکنم

1- شما لپ تاپ رو وقتی با ویندوز خریدی یعنی این نیست که اگر پارتیشن ریکاوری ات فرمت شد یا هارد تعویض آخرش هیچ ، بلکه برای اینه که در هر شرایطی که ویندوز از دست رفت شما بتونی یه نسخه اکتیو نشده نصب و با اون سریال اکتیو و قانونی اش کنی تا بتونی به آپدیت های مایکروسافت و خدماتش دسترسی داشته باشی ... چرا ؟ چون پولش رو دادی :5:

2- خیر ... روی برچسب نسخه ای که میتونی باهاش امتیو و قانونی اش کنی نوشته ... مثلا business یا home premium ... و نه نسخه ای دیگر

3- اونها کرک شده هستند که اینطورند ... ویستاهای توی بازار اصل نیستند ... اصلش اکتیو نشده هست و با 30 روز مهلت قانونی ... هرچند مشکلی نداره میتونید یک نسخه بدون کرک پیدا کنید و نصب کنید ... در مورد Genuine کردن مجدد خودم تابحال تست نکردم

4- ساده است ... باید با کامپیوتر به سایت مایکروسافت متصل و همزمان اکتیو کنید ... دقت کنید که اگر مشکلی پیش بیاد هم سریال رو از دست دادید و هم ویندوز غیر فعال میشه متاسفانه ! پس باید قطعی نداشته باشید و دقیق کار کنید

برای این کار به این قسمت برید و آپدیت زیر رو دانلود و نصب کنید و راهنما هم مطالعه کنید :

How to activate Windows Vista ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] com%2Fkb%2F940315)

راه ساده تر :

برید دکمه استارت و روی Help & Support کلیک کنید ، در قسمت بالا تایپ کنید : Activate Windows on this computer و روی گزینه اول کلیک کنید که پیدا کرده ، سپس روی لینک Click to open Windows activation کلیک کنید تا پنجره اکتیویشن باز بشه

موفق باشید :10:

بسمه تعالی

سلام و عرض ادب خدمت شما و تشکر به خاطر راهنمایی هایی که می کنید انشاء الله خیر ببینید.
غرض از مزاحمت ذکر چند ابهام دیگر بود طبق مورد شماره 1 که اشاره کردید چون پول ویندوز اصل رو دادید پس امکان اکتیو مجدد ویندوزهای دیگر با سریال پشت لپ تاپ هست به دلائلی مثل فرمت پارتیشن ریکاوری یا تعویض هارد دیسک حال با این اوصاف چرا در پست قبلی فرمودید90 درصد ویندوز مثل ویندوز قبلی و اولیه می شود و این 10 درصد تفاوت با وجود اکتیو قانونی و نصب درایورها و نرم افزازهای مربوطه چیست؟
و شنیدم در گمرک بعضی کشورها لپ تاپ هایی که ویندوز آنها ارجینال و قانونی نباشد اقدام به ضبط آنها می کنند آیا با روش اکتیو مجدد ویندوزی مشکلی از این حیث وجود ندارد؟ و اگر قید همراه بردن لپ تاپ به سفرهای خارجی رو بزنیم باز هم به غیر از محرومیت از آپدیت های مایروسافت در کشور ما که قانون کپی رایت دقیق اعمال نمی شود چه تفاوت عمده ای بین ویندوز اورجینال با ویندوز رایتی هست؟

سوال دوم اینکه می شود دقیقا بفرمایید تفاوت اکتیو کردن با Genuine کردن چیست؟ آیا اکتیو به تنهایی کافی است ؟ و اگر اطلاعاتی فارسی در مورد Genuine کردن دارید ممنون می شوم راهنمایی کنید.

REGISTERED USER
21-09-2008, 16:35
غرض از مزاحمت ذکر چند ابهام دیگر بود طبق مورد شماره 1 که اشاره کردید چون پول ویندوز اصل رو دادید پس امکان اکتیو مجدد ویندوزهای دیگر با سریال پشت لپ تاپ هست به دلائلی مثل فرمت پارتیشن ریکاوری یا تعویض هارد دیسک حال با این اوصاف چرا در پست قبلی فرمودید90 درصد ویندوز مثل ویندوز قبلی و اولیه می شود و این 10 درصد تفاوت با وجود اکتیو قانونی و نصب درایورها و نرم افزازهای مربوطه چیست؟

- تطابق کامل با سخت افزارها توی نسخه اصلی وجود داره و توی نسخه نصب شده ممکنه پک های آپدیتی وجود داشته باشه که مشکلات رو debug کنند

- در نسخه اصلی preinstalled روی سیستم ، یک سری اشانتیون ها و نرم افزارهای دمو و مدت دار و مجانی وجود داره که اغلب توی سی دی ها نیست

و شنیدم در گمرک بعضی کشورها لپ تاپ هایی که ویندوز آنها ارجینال و قانونی نباشد اقدام به ضبط آنها می کنند آیا با روش اکتیو مجدد ویندوزی مشکلی از این حیث وجود ندارد؟ و اگر قید همراه بردن لپ تاپ به سفرهای خارجی رو بزنیم باز هم به غیر از محرومیت از آپدیت های مایروسافت در کشور ما که قانون کپی رایت دقیق اعمال نمی شود چه تفاوت عمده ای بین ویندوز اورجینال با ویندوز رایتی هست؟

چی ؟ آخه گمرک چی کار ویندوزت داره ؟ مگه میخوای بری کشور مایکروسافت که مثل خودت که انگشت نگاری میشی یه ویندوزت کار داشته باشند ؟ خیر شما تعرفه واردات رو بدی میخوای لپ تاپ سوخته بیار ربطی نداره !!!!!!

تنها تفاوت عمده ویندوز اصلی با غیر قانونی در آپدیت شدن و پک های اصلاحی مایکروسافت برای نسخه OEM ویندوز شماست همین که به نظرم ارزش نداره !!!

سوال دوم اینکه می شود دقیقا بفرمایید تفاوت اکتیو کردن با Genuine کردن چیست؟ آیا اکتیو به تنهایی کافی است ؟ و اگر اطلاعاتی فارسی در مورد Genuine کردن دارید ممنون می شوم راهنمایی کنید.

Genuine یک لوگو هست و یعنی ای که ویندوز شما قانونی و اکتیو شده هست ... اکتیویشن را برای این انجام میدن که ویندوز در صفحه system properties دارای این لوگو بشه و محدودیت برطرف بشه

بقیه بحث به ویندوز بر میگرده و با کمی سرچ یا مطرح کردن در بخش نرم افزار و کامپیوتر فروم پیدا کنید

موفق باشید

persian programer
21-09-2008, 21:27
بسمه تعالی

و موضوع آخر اینکه بنده ویندوز ویستا Ultimate نصب کردم و البته این ویندوز واقعا اکتیو و Genuine هست چون با کلیک راست روی computer شماره اکتیو و آرم Genuine کاملا مشخص است از لحاظ آپدیت هم مشکلی ندارد مایکروسافت اجازه آپدیت را به این ویندوز می دهد حال با این اوصاف باز هم ضرورتی در نصب نسخه سابق ویندوز ویستا و اکتیو کردن آن با برچسب زیر لپ تاپ می بینید؟ گرچه برخی معتقدند ویندوز اصل لب تاپ چون ویندوز خام نیست و OEM است برنامه های ناخواسته ای دارد که قابل حذف هم نیستند.و عملکرد سازگاری سخت افزار با ویندوز هم تا به حال بدون مشکل بوده. لذا اگر باز منفعتی در مورد عزل این ویندوز و نصب ویندوز مطابق نسخه اصلی سابق با اکتیو پروداکت برچسب لپ تاب می بینید راهنمایی کنید متشکر می شوم.

REGISTERED USER
22-09-2008, 12:39
و موضوع آخر اینکه بنده ویندوز ویستا Ultimate نصب کردم و البته این ویندوز واقعا اکتیو و Genuine هست چون با کلیک راست روی computer شماره اکتیو و آرم Genuine کاملا مشخص است از لحاظ آپدیت هم مشکلی ندارد مایکروسافت اجازه آپدیت را به این ویندوز می دهد حال با این اوصاف باز هم ضرورتی در نصب نسخه سابق ویندوز ویستا و اکتیو کردن آن با برچسب زیر لپ تاپ می بینید؟

خیر اون ویندوز شما کرک شده هست و کرک جدیدش به شما اجازه میده تا ویندوز رو آپدیت کنید براحتی ... مشکلی نیست از همان استفاده کنید و چون توی ایران هستیم نیازی نیست که دوباره نسخه OEM رو اکتیو کنید با سریال ... تفاوتی نیت

vafa1353
25-09-2008, 02:45
سلام Registered User عزيز ممنون با تشكر از زحمات و راهنمايي ها مفيد شما

من يه دل 1510 دارم كه با آموزشهاي شما هر كار كردم نتونستم پارتيشن اضافه كنم تا اينكه ديروز وقتي با هايبر خاموش كردم متوجه شدم به هنگام بوت مجدد با ارور ريكاوري بالا مياد و با استارت نرمال بوت ميشه كه با استفاده از سي دي هاي خودش اقدام به تعمير ويندوز كردم ولي در آخر متوجه شدم كه يه ويندوز ديگه نصب شده و ويندوز قبلي هم هست ولي هنگام بوت فقط ويندوز جديد مياد و گزينه اي براي ويندوز قديم نيست در ضمن در ويندوز جديد تونستم يه پارتيشن اضافه كنم حالا ميخوام بدونم كه چطور ميتونم هر دو ويندوز را داشته باشم؟ و اگر نميشه چطور يكي رو پاك كنم؟ در ضمن آيا من احتياج به سي ديه ريكاوري دارم؟ يا هميناست كه با لب تاب بود؟چطور ميتونم از ريكاوري براي رستور به حالت كارحانه برگردم؟هر چه F10 و F8 رو زدم نشد كه نشد .لطفا اگر ممكنه منو راهنماي كنيد ممنون.

mo.mo
25-09-2008, 13:14
بسمه تعالی

و موضوع آخر اینکه بنده ویندوز ویستا Ultimate نصب کردم و البته این ویندوز واقعا اکتیو و Genuine هست چون با کلیک راست روی computer شماره اکتیو و آرم Genuine کاملا مشخص است از لحاظ آپدیت هم مشکلی ندارد مایکروسافت اجازه آپدیت را به این ویندوز می دهد حال با این اوصاف باز هم ضرورتی در نصب نسخه سابق ویندوز ویستا و اکتیو کردن آن با برچسب زیر لپ تاپ می بینید؟ گرچه برخی معتقدند ویندوز اصل لب تاپ چون ویندوز خام نیست و OEM است برنامه های ناخواسته ای دارد که قابل حذف هم نیستند.و عملکرد سازگاری سخت افزار با ویندوز هم تا به حال بدون مشکل بوده. لذا اگر باز منفعتی در مورد عزل این ویندوز و نصب ویندوز مطابق نسخه اصلی سابق با اکتیو پروداکت برچسب لپ تاب می بینید راهنمایی کنید متشکر می شوم.
دوست عزیز من هم این مشکل رو داشتم و وقتی تاپیک های شما رو میخوندم دیدم که قدم به قدم دقیقا همون کار های من و انجام دادین.
فقط موضوع دیگه این که درسته که تا حالا با ویندوز کرک شدتون مشکلی نداشتین ولی مطمئن باشین به مرور زمان(زیاد هم طولانی نیست) تعداد ارور ها زیاد میشن درجه حرارت لپ تاپ زیاد میشه و بلاخره یه روز انقدر کند میشه که واسه رفتن به فولدر ساده هزار تا ارور میده .(اونوقته که از هر چی کرک متنفر میشید)
به نظر من شما با خدمات پس از فروش شرکتی که لپ تاپ رو ازش خریدین تماس بگیرین و هر جور شده dvd ها ریکاوری رو تهیه کنید.(قیمتش هم زیاد نیست حدودا 20 تا 25 هزار تومن)

mo.mo
25-09-2008, 13:15
با برنامه O & O Defrag انجام بدید بهتره ... مال ویستا بدرد نمیخوره کنده و سطحی و برای کلاسترهای 1 و 0 نیست
میشه لینک دانلودش رو هم بزارین. ممنون:20:

vafa1353
26-09-2008, 22:29
سلام Registered User عزيز ممنون با تشكر از زحمات و راهنمايي ها مفيد شما

من يه دل 1510 دارم كه با آموزشهاي شما هر كار كردم نتونستم پارتيشن اضافه كنم تا اينكه ديروز وقتي با هايبر خاموش كردم متوجه شدم به هنگام بوت مجدد با ارور ريكاوري بالا مياد و با استارت نرمال بوت ميشه كه با استفاده از سي دي هاي خودش اقدام به تعمير ويندوز كردم ولي در آخر متوجه شدم كه يه ويندوز ديگه نصب شده و ويندوز قبلي هم هست ولي هنگام بوت فقط ويندوز جديد مياد و گزينه اي براي ويندوز قديم نيست در ضمن در ويندوز جديد تونستم يه پارتيشن اضافه كنم حالا ميخوام بدونم كه چطور ميتونم هر دو ويندوز را داشته باشم؟ و اگر نميشه چطور يكي رو پاك كنم؟ در ضمن آيا من احتياج به سي ديه ريكاوري دارم؟ يا هميناست كه با لب تاب بود؟چطور ميتونم از ريكاوري براي رستور به حالت كارحانه برگردم؟هر چه F10 و F8 رو زدم نشد كه نشد .لطفا اگر ممكنه منو راهنماي كنيد ممنون.

بالاخره درايو c رو ديلت كردم و ويندوز اورجينالشو نصب كردم ولي يه مسئله برام مبهمه و اون اينه كه چرا سيدي درايور لبتاب به صورت اتوماتيك درايورها رو نصب نميكنه و بايد تك تك نصب كرد و اينكه وقتي سيدي داره ( DEll) پس اين درايو ريكاوري به چه درد ميخوره؟؟؟آخه توي دل هيچ آپشني براي استفاده از ريكاوري وجود نداره.

REGISTERED USER
30-09-2008, 17:25
میشه لینک دانلودش رو هم بزارین. ممنون

در بخش درخواست نرم افزار مطرح کنید

بالاخره درايو c رو ديلت كردم و ويندوز اورجينالشو نصب كردم ولي يه مسئله برام مبهمه و اون اينه كه چرا سيدي درايور لبتاب به صورت اتوماتيك درايورها رو نصب نميكنه و بايد تك تك نصب كرد و اينكه وقتي سيدي داره ( DEll) پس اين درايو ريكاوري به چه درد ميخوره؟؟؟آخه توي دل هيچ آپشني براي استفاده از ريكاوري وجود نداره.

اون سی دی تویدل مخصوص همه کانفیگ های یک برند و مدل هست دلیلش اینه ... مثل سونی و اچ پی اختصاصی نیست

چرا توی دل میتونید با زدن ctrl+F8 از کنسول ریکاوری HDD استفاده کنید

ALI TT
01-10-2008, 16:47
سلام ، ببخشید با نرم افزار paragon میشه بک آپ گرفت . توی سایش که شما معرفی کرده بودین آموزش بک آپ گیری رو گذاشته بود . این که میگن قبل از پارتیشن بندی از درایو مخفی ( همون درایروهای لپ تاپ ) بک آپ بگیرید ، همین بک آپی که paragon میگیره ؛ همونه ؟؟؟؟

از ویندوزم باید بگیرم ؟؟؟؟؟؟

توی سایت ، آموزشهایی که برای پارتیشن بندی هستش ؛ برای m1530 کدومشه ؟؟

اینه :

Resize System Partition

و یا این

sm6m10
06-10-2008, 15:16
سلام دوستان

امروز بعد از اینکه نرم افزار pc booster و anty spwareرا روی سیستم نصب کردم دیگه بالا نیومد.یعنی بالا میاید ولی صفحه کاملا مشکی است و در واقع دسکتاپ دیده نمیشود .

من سیستمrestoreرا غیر فعال کردم.

مشخصات سیستم
dell vostro 1500
vista home basic v6
دارای دو پارتیشن c,d
ویندوز اور حینال بود.
ایا سیستم بالا خواهد امد؟

یکcd windows vista که با لپتاپ دادند و نوشته فقط برای لبتاپ dellاست ایا اور جینال است؟

پارتیشن ریکاوری چه کمکی میکند؟
از لطفتان ممنونم

sm6m10
07-10-2008, 06:37
سلام دوستان

امروز بعد از اینکه نرم افزار pc booster و anty spwareرا روی سیستم نصب کردم دیگه بالا نیومد.یعنی بالا میاید ولی صفحه کاملا مشکی است و در واقع دسکتاپ دیده نمیشود .

مشخصات سیستم
dell vostro 1500
vista home basic v6
دارای دو پارتیشن c,d
ویندوز اور حینال بود.

یکcd windows vista که با لپتاپ دادند و نوشته فقط برای لبتاپ dellاست ایا اور جینال است؟

از لطفتان ممنونم

ماوس روی صفحه حرکت میکند و کلید numlock هم روشن میشود فقط صفحه مشکی شده است.

قبلا وقتی سرویس dwm(windows desktop manager) را از task managerحذف میکردم چنین اتفاقی می افتاد وlogoffمیکردم درست میشد؟

لطفا مرا راهنمایی کنید.

REGISTERED USER
09-10-2008, 23:24
سلام ، ببخشید با نرم افزار paragon میشه بک آپ گرفت . توی سایش که شما معرفی کرده بودین آموزش بک آپ گیری رو گذاشته بود . این که میگن قبل از پارتیشن بندی از درایو مخفی ( همون درایروهای لپ تاپ ) بک آپ بگیرید ، همین بک آپی که paragon میگیره ؛ همونه ؟؟؟؟

از ویندوزم باید بگیرم ؟؟؟؟؟؟

توی سایت ، آموزشهایی که برای پارتیشن بندی هستش ؛ برای m1530 کدومشه ؟؟

اینه :

Resize System Partition

و یا این

بله با خود paragon هم میشه بک آپ گرفت اما توصیه نمیشه تا وقتی که acronis true image و norton ghost هست که بسیار حرفه ای تر ، دقیق تر و سریعتر هستند

بک آپ رو شما از یک پارتیشن میگیرید ... حالا چه ریکاوری و چه پارتیشن ویندوز !

آموزش اول :
Resize System Partition

REGISTERED USER
09-10-2008, 23:27
سلام دوستان

مشخصات سیستم
dell vostro 1500
vista home basic v6
دارای دو پارتیشن c,d
ویندوز اور حینال بود.

از لطفتان ممنونم

خوب شما بهتره F8 رو هنگام لود ویندوز فشار بدید و وارد safe mode بشید و از اونجا برنامه هایی که نصب کردید رو حذف کنید تا سیستم بوت بشه اگر مشکل از آنها باشه ... و یا تنظیمات رو default کنید

پارتیشن ریکاوری با زدن CTRL+F8 بوت میشه و میتونید بجای استفاده از سی دی ویندوز ویستا و نصب دوباره ویندوز و برنامه ها توسط چند سی دی که همراهش هست (دیسک سیاه رنگ و آبی رنگ اوریجینال) ، سریعتر و از روی هارد و پارتیشن مخفی ریکاوری ، اطلاعاتتون رو برگردونید

استفاده از این دو به اختیار خود شماست

کوروش بزرگ
14-10-2008, 23:33
سلام خدمت دوستان گرامی
نمي دونم اين سوالی که می خوام بپرسم قبلا عنوان شده يا خير ولی بنده توی اين 11 صفحه که چيزی مشابه نديدم
برای من يه مشکل به وجود آمد اونم اينکه بدون گرفتن دی وی دی ريکاوری دست به پارتيشن ها زدم و همه رو پروندم:13: البته من از برنامه نورتون گيست يه بک آپ از درايوc گرفتم به حجم 12 گيگ که وقتی ميريزمش 20 گيگ ميشه
حالا می خواستم بدونم من که زحمت نابودی ريکاوری رو به خودم دادم می تونم با دی وی دی ريکاوری يه لب تاپ ديگه هم مدل خود لب تاپم دقيقا با يه نوع مدل می تونم از دی وی دی اون استفاده کنم واسه ريکاوری لب تاپم؟
ميشه از دی وی دی ها رايت کنم و استفاده کنم ؟:10:

REGISTERED USER
15-10-2008, 20:39
آره فقط مشکل همون product key ویندوز ویستا هست که میتونی براحتی change اش کنی ... بقیه مشترک هستند

vafa1353
17-10-2008, 20:36
خوب شما بهتره F8 رو هنگام لود ویندوز فشار بدید و وارد safe mode بشید و از اونجا برنامه هایی که نصب کردید رو حذف کنید تا سیستم بوت بشه اگر مشکل از آنها باشه ... و یا تنظیمات رو default کنید

پارتیشن ریکاوری با زدن CTRL+F8 بوت میشه و میتونید بجای استفاده از سی دی ویندوز ویستا و نصب دوباره ویندوز و برنامه ها توسط چند سی دی که همراهش هست (دیسک سیاه رنگ و آبی رنگ اوریجینال) ، سریعتر و از روی هارد و پارتیشن مخفی ریکاوری ، اطلاعاتتون رو برگردونید

استفاده از این دو به اختیار خود شماست

آقا من هر چی CTRL+F8 رو میزنم اتفاقی نمیا فته .....
دل 1510

REGISTERED USER
17-10-2008, 20:58
سیستم DSR رو با زدن F8 به تنهایی یا با زدن CTRL+F11 تست کن ... باید dell system restore رو بخونه ... اگر MBR پارتشین سیستم رو دستکاری کردی با فرمتی چیزی راه نمیفته !

mo.mo
19-10-2008, 09:19
سلام خدمت دوستان گرامی
نمي دونم اين سوالی که می خوام بپرسم قبلا عنوان شده يا خير ولی بنده توی اين 11 صفحه که چيزی مشابه نديدم
برای من يه مشکل به وجود آمد اونم اينکه بدون گرفتن دی وی دی ريکاوری دست به پارتيشن ها زدم و همه رو پروندم:13: البته من از برنامه نورتون گيست يه بک آپ از درايوc گرفتم به حجم 12 گيگ که وقتی ميريزمش 20 گيگ ميشه
حالا می خواستم بدونم من که زحمت نابودی ريکاوری رو به خودم دادم می تونم با دی وی دی ريکاوری يه لب تاپ ديگه هم مدل خود لب تاپم دقيقا با يه نوع مدل می تونم از دی وی دی اون استفاده کنم واسه ريکاوری لب تاپم؟
ميشه از دی وی دی ها رايت کنم و استفاده کنم ؟:10:
به انجمن p30world خوش آمدید.
تا 90% میتونید ریکاوری کنید اون 10% باقی مونده هم واسه product key که اگه زیر لپ تابتون موجود باشه میتونید تقریبا به طور کامل ریکاوری کنید.
ولی به نظر من اول ریکاوری کن بعد از لب تابت dvd ریکاوری بگیر.(بهتره)

کوروش بزرگ
19-10-2008, 22:35
متشکرم از راهنمایتون
واقعا فاروم جامعی هستد
من خودم جزو اولین فاروم بازهای ایرانی بودم حدود 80 هزار پست هم داشتم و خیلی وقت هم بود که دیگه سر به فاروم نزده بودم تا با اینجا آشنا شدم امیدوارم بتونم بهترین استفاده رو از این سایت کنم
با تشکر از مدیران تالار و بقیه دوستان که به مشکلات ممبرها رسیدگی میکنند

sm6m10
20-10-2008, 17:15
سلام.خسته نباشید.
برای اینکه سیستمم عین روز اول شود باید چیکار کنم؟(مثل روز اول سریع و بدون ظاهر شدن errorهای مختلف;بلوتوث کار نمیکند;شبکه نمیکند...؟؟؟درضمن اپدیت هم جدیدا errorمیدهد) فقط اطلاعاتم از بین نرود؟ و قابلیت اورجینال ویندوزش از بین نرود(ویندوزم اورجینال است)(شما چه پیشنهاد میدهید).ببخشید خیلی پر حرفی کردم.:11:
خیلی خیلی از زحمتتان ممنونم.(باتشکر از جناب regester و همکاران)
Windows vista home basic32bit

REGISTERED USER
20-10-2008, 19:23
دوست عزیز شما باید ریکاوری کنید ... کلا ریکاوری یا از طریق سی دی و دی وی دی همراه لپ تاپ انجام میشه یا از روی هارد با واردن شدن به کنسول ریکاوری

درایور ها و ویندوز اتومات نصب میشوند و به صورت رجیستر شده و اوریجینال !!!!

tekno2006
21-10-2008, 23:32
با سلام الان که این پست رو می دم بشدت کلافه ام
نیم ساعت نیست که دل 1525 با گانفیگ بالا گرفتم دیدم دو تا درایو داره رفتم برنامه پارتیشن مجیک رو نصب کنم وسط اون ارور داد و لپ تاپ ریسیت شد هر کاری کردم بالا نیومد حتی ریکاوری کردم گفت هاردتو نمیشناسه رفتم ویندوز اورجینال رو گرفتم و بوت کردم تا مرحله انتخاب درایورفت و گفت که درایو رو نمیشناسه و ارور می دهانگار اصلا پریده در ضمن به خاطر ندونم کاری من حتی فایل های ریکاوری تو درایو مخفی هم پاک شده الان هم انواع ویندوز روامتحان کردم جواب نداد دیگه واقعا نمی دونم چکار کنم تورو خدا کمک کنید من این لپ تاب رو باید توی ماموریت همرام ببرم وقت زیادی ندارم

REGISTERED USER
22-10-2008, 12:40
1- پارتیشن مجیک رو نباید استفاده می کردید چون ناسازگاری داره !

2- با زدن ctrl+F11 ریکاوری رو بوت کنید ... شاید بتونید با ریکاوری این کار رو بهتر انجام بدید

3- اگر میخواهید ویندوز اصلی نصب کنید باید هارد رو فورمت و بعد NTFS اش کنید ... در هنگام نصب ویستا یک سری ابزار کنار لیست پارتیشن ها هستند از آنها استفاده کنید و پارتیشن سیستان را فورمت کنید

ان اشالله حله.

hlikehamed
22-10-2008, 16:00
سلام يه سوال :
مي خواستم بدونم اگه کنار ويندوز ويستا يه ويندوز Xp‌ نصب باشه و بخوام ويندوز Xp رو بدون از دست دادن ويستا پاک کنم چيکار بايد بکنم؟ کسي تا حالا با اين مسئله موجه شده؟
ممنون

کوروش بزرگ
22-10-2008, 19:28
میشه کامل توضیح بدید چطور میتونیم به درایو مخفی دسترسی پیدا کنیم
من کلید اف 10 رو که میزنم نمیتونه بره تو ریکاوری ولی مطمئن هستم که دست هب درایو های مخفی نزدم چطور میتونم بهشون دسترسی پیدا کنم پارتیشن مجیک هم نصب کردم ولی چیزی ندیدم

REGISTERED USER
24-10-2008, 18:48
سلام يه سوال :
مي خواستم بدونم اگه کنار ويندوز ويستا يه ويندوز Xp‌ نصب باشه و بخوام ويندوز Xp رو بدون از دست دادن ويستا پاک کنم چيکار بايد بکنم؟ کسي تا حالا با اين مسئله موجه شده؟
ممنون

توی همین بخش از تالار نگاه کنید ... تاپیک داریم در این رابطه !!!!

[ آموزش ] : نصب ویندوز Xp در کنار ویندوز ویستا بدون حذف نسخه اصلی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

لطفا سرچ کنید قبل از پست دادن

REGISTERED USER
24-10-2008, 18:50
میشه کامل توضیح بدید چطور میتونیم به درایو مخفی دسترسی پیدا کنیم
من کلید اف 10 رو که میزنم نمیتونه بره تو ریکاوری ولی مطمئن هستم که دست هب درایو های مخفی نزدم چطور میتونم بهشون دسترسی پیدا کنم پارتیشن مجیک هم نصب کردم ولی چیزی ندیدم

پارتیشن مخفی رو می تونید همه جا در دسترس داشته باشید .. کافیه با ترفند رجیستری در ویندوز یا با نرم افزار paragon hdd manager در ویندوز و بوت به اطلاعاتش دسترسی داشته باشید

پارتیشن مجیک بدرد نمیخوره ... فکر کنم اینو چندین بار گفتم !!!

اگر MBR ها دستکاری یا حذف بشوند ریکاوری سونی با F10 بالا نمیاد !

senjin
25-10-2008, 11:40
سلام میشه یه توضیح بدین من چجوری dvd ریکاوری بگیرم؟
به چه دردی میخوره چنتا dvd میخواد ؟چه نوع dvd ای بگیرم:31:
ممنون

کوروش بزرگ
25-10-2008, 13:25
پارتیشن مخفی رو می تونید همه جا در دسترس داشته باشید .. کافیه با ترفند رجیستری در ویندوز یا با نرم افزار paragon hdd manager در ویندوز و بوت به اطلاعاتش دسترسی داشته باشید

پارتیشن مجیک بدرد نمیخوره ... فکر کنم اینو چندین بار گفتم !!!

اگر MBR ها دستکاری یا حذف بشوند ریکاوری سونی با F10 بالا نمیاد !
پس با توجه به فرمایش شما اف 10 رو میزنم اگه درایو مخفی در کار باشه میتونیم بریم تو ریکاوری پس حالا که اف 10 میزنم نمیره حتما از بین رفته

هیچ امیدی دیگه ای نیست؟
چون من فقط درایوهای که میدیدم دستکاری کردم البته با بوتیبل ویندوز اکس پی رفتم تو قسمت پارتیشن بندی و یکی از پارتیشن ها رو که ویندوز ویستا توش بود به چند قسمت تقسیم کردم حالا هم که اف 10 رو میزنم نمیتونه پیدا کنه یه صفحه میاد ازم پد میخواد و خودشم نمیتونه پیدا کنه بعد اینتر که میکنم میره رو همون ویندوزی که نصب بود و بوت میشه
راستی من اون فایل بک آپی که از کل درایو c گرفتم به حجم 12 گیگ وقتی دوباره میریزمش 24 گیگ میشه میشه بگی چطور میتونم اون بک آپ که با نورتون گیتس گرفتم رو چطور میتونم ازش استفاده کنم لطفا کامل برام توضیح بده

alexy_xman
25-10-2008, 16:43
سلام وخسه نباشید

من هم لب تاب hp مدل presario F700 گرفتم ولی بسته بندیش نوشته F767 nr این مجراش چیه؟؟ من درایو d را که بک آپ ب.ود بعد ور داشتن 3 دی و ی دی ناخواسته با نرم اقزار خودش به نام recovery manager پاک کردم (remove ) کردم حالا از می توانم درایو d را به حلای اولیه برگردانم یا نه؟؟

با پارتیشن هم مشکل دارام؟Paragon Partition Manager این نرم افزار هم که دانلود کردم در ویستا error میده؟؟؟هارد من 250 هست لطفا راهنماییم کنید

senjin
26-10-2008, 18:25
سلام
توی برنامه ی partition manager این surface test چیه الان نیم ساعته داره انجام میده ولی جلو نمیره ؟

alexy_xman
27-10-2008, 21:19
Paragon Partition Manager 9 در ویندوز ویستا کار نمیکنه . من می خواهم لبتاب که خریداری کردم هارد 250gb هست را پارتیشن بندی کنم راهلی نیافتم پارتیشن مجیک هم جواب نمیده در ویستا. کسی نسیت راهنمایی کنه من را؟؟؟ خواهشا

REGISTERED USER
01-11-2008, 07:28
سلام میشه یه توضیح بدین من چجوری dvd ریکاوری بگیرم؟
به چه دردی میخوره چنتا dvd میخواد ؟چه نوع dvd ای بگیرم:31:
ممنون

با استفاده از برنامه : recovery disc creator برای هر نوع لپ تاپ بجز دل که امکانش نیست توی بخش all programs اون رو پیدا کنید

به چه درد میخوره ؟ گرفتنش الزامیه برای لپ تاپی که هیچ چیز باهاش نیست !

تعداد دی وی دی از 1 تا 4 بستگی به حجم و نوع لپ تاپ !

چه نوع ؟ هرنوع :31:

REGISTERED USER
01-11-2008, 07:32
پس با توجه به فرمایش شما اف 10 رو میزنم اگه درایو مخفی در کار باشه میتونیم بریم تو ریکاوری پس حالا که اف 10 میزنم نمیره حتما از بین رفته

هیچ امیدی دیگه ای نیست؟
چون من فقط درایوهای که میدیدم دستکاری کردم البته با بوتیبل ویندوز اکس پی رفتم تو قسمت پارتیشن بندی و یکی از پارتیشن ها رو که ویندوز ویستا توش بود به چند قسمت تقسیم کردم حالا هم که اف 10 رو میزنم نمیتونه پیدا کنه یه صفحه میاد ازم پد میخواد و خودشم نمیتونه پیدا کنه بعد اینتر که میکنم میره رو همون ویندوزی که نصب بود و بوت میشه
راستی من اون فایل بک آپی که از کل درایو c گرفتم به حجم 12 گیگ وقتی دوباره میریزمش 24 گیگ میشه میشه بگی چطور میتونم اون بک آپ که با نورتون گیتس گرفتم رو چطور میتونم ازش استفاده کنم لطفا کامل برام توضیح بده

اگر F10 میزنی هنگام بوت سیستم یعنی دقیقا هنگام اومدن لوگوی سونی ، اونم چند باز و کار نمیده یعنی MBR از دست رفته !

متاسفانه هیچ راهی بجز ریکاوری کامل به شیوه Factory setting نیست !

اون بک آپی که با norton ghost گرفتی ، به خاطر فشرده سازی شده 12 گیگابایت ! کافیه جدیدترین ورژن گاست نسخه بوتیبل رو روی سی دی یا دی وی دی (مثلا مجموعه نرم افزاری لرد داره این رو) تهیه کنی و موقع بوت F12 بزنی تا بوت منو بیاد و از روی درایو اپتیکال بوت کنید نرم افزار میاد بالا ... با انتخاب گزینه Restore my computer و انتخاب فایل مورد نظر و پارتیشن مقصد این کار رو انجام بدید

REGISTERED USER
01-11-2008, 07:36
سلام وخسه نباشید

من هم لب تاب hp مدل presario F700 گرفتم ولی بسته بندیش نوشته F767 nr این مجراش چیه؟؟ من درایو d را که بک آپ ب.ود بعد ور داشتن 3 دی و ی دی ناخواسته با نرم اقزار خودش به نام recovery manager پاک کردم (remove ) کردم حالا از می توانم درایو d را به حلای اولیه برگردانم یا نه؟؟

با پارتیشن هم مشکل دارام؟Paragon Partition Manager این نرم افزار هم که دانلود کردم در ویستا error میده؟؟؟هارد من 250 هست لطفا راهنماییم کنید

1- ماجراش اینه که اولی سری تولیدیه که روش میزنه و دومی مدلش هست که بیانگر مشخصات و کانفیگشه !

2- خیر ... وقتی پارتیشن ریکاوری رو پاک کردید یهنی مثل اینکه کاغذی رو آتیش زدید ! برمیگرده ؟ خیر !

3- paragon نسخه 8.5 professional هیچ مشکلی با ویستا نداره ! بهتره برید توی بازار و دنبال نسه بوت اش توی مجموعه لرد 6 بگردید

REGISTERED USER
01-11-2008, 07:36
سلام
توی برنامه ی partition manager این surface test چیه الان نیم ساعته داره انجام میده ولی جلو نمیره ؟

یک تست سطحی مثل اسکن تست که طول میکشه حتی تا چند ساعت تا هارد رو تمیز و عاری از خطاهای سطحی بکنه

REGISTERED USER
01-11-2008, 07:38
Paragon Partition Manager 9 در ویندوز ویستا کار نمیکنه . من می خواهم لبتاب که خریداری کردم هارد 250gb هست را پارتیشن بندی کنم راهلی نیافتم پارتیشن مجیک هم جواب نمیده در ویستا. کسی نسیت راهنمایی کنه من را؟؟؟ خواهشا

نسخه بوت استفاده کنید. پاراگون هم کار میده متاسفانه شما هنوز طریقه استفاده کردنش رو نمیدونید ! از help یا wizard استفاده کنید وقتی بلد نیستید ! word که نیست که بشه همه باهاش راحت کار کنند! اصول و روش داره ! من بارها گفتم مشکل بچه ها چیه اما متاسفانه کسی دقت نکرد !

نرم افزار دیگر جایگزین acronis disk director هست

hatefnilieh
02-11-2008, 03:54
سلام وعرض خسته نباشید.
من یه VAIO : VGN-N370E دارم .
لطف بفرمایید و طریقه گرفتن RECOVERY DVD را به بنده آموزش دهید.(ساده ترین و سریع ترین راه)
البته وقتی وارد ریکاوری میشم گزینه ای برای CREATE DVD نمی بینم.
منون.
در صورت امکان جواب رابا ایمیل هم بفرستید.
hatefnilieh@gmail.com

REGISTERED USER
03-11-2008, 00:39
سلام وعرض خسته نباشید.
من یه VAIO : VGN-N370E دارم .
لطف بفرمایید و طریقه گرفتن RECOVERY DVD را به بنده آموزش دهید.(ساده ترین و سریع ترین راه)
البته وقتی وارد ریکاوری میشم گزینه ای برای CREATE DVD نمی بینم.
منون.
در صورت امکان جواب رابا ایمیل هم بفرستید.
hatefnilieh@gmail.com

توضیح داده شده به تفصیل ... در انجمن جستجو کنید

eabbasi
05-11-2008, 01:23
سلام

اچ پی 1110 ای ای گرفتم ولی هنگام گرفتن ریکاوری دیسک توسط نرم افزار مخصوص خودش ارور میده و متنش به این صورته:

this computer does'not have a drive capable of creating CDs or DVDs. contact HP support.

دلیلش چی میتونه باشه؟

و سووال دیگرم اینه که بهتره اول سیستم رو درایوهاش رو اسپلیت کنم به تعدادی که میخوام و بعد ریکاور گرفته بشه یا نه؟

متشکرم.

REGISTERED USER
05-11-2008, 10:58
سلام

اچ پی 1110 ای ای گرفتم ولی هنگام گرفتن ریکاوری دیسک توسط نرم افزار مخصوص خودش ارور میده و متنش به این صورته:

this computer does'not have a drive capable of creating CDs or DVDs. contact HP support.

دلیلش چی میتونه باشه؟

و سووال دیگرم اینه که بهتره اول سیستم رو درایوهاش رو اسپلیت کنم به تعدادی که میخوام و بعد ریکاور گرفته بشه یا نه؟

متشکرم.

1- این خطا ناشی از این هست که درایو پاتیکال شما این دیسکی که توش گذاشتید ساپورت نمیکنه حتی توی برنامه ... از سی دی و DVD معمولی استفاده کنید نه RW و ...اگر هم مشکلی از بابت دیسک ندارید بهتره برنامه hp recovery disc creation را اول آپدیت کنید بار جوع به سایت HP ... ممکنه باگ باشه

2- قبل از هرکاری دیسک ریکاوری یا بک آپ از سیستمون بگیرید. و دقت کنید پارتیشن C رو جابجا نکنید چون احتمال از بین رفتن MBR وجود داره.

bama9
07-11-2008, 02:12
سلام
اشتباها درایو ریکاوری رو پاک کردم
آیا امکان ایجاد پارتیشن ریکاوری در محیط ویستا یا paragon بدون استفاده از recovery dvd وجود داره؟
با تشکر از شما

REGISTERED USER
08-11-2008, 00:30
وقتی یک پارتیشن ریکاوری پاک میشه به هیچ طریقی نمیشه دوباره روش نصب کرد ... فقط کمپانی یا تعمیرگاه ها می توانند

eabbasi
08-11-2008, 01:21
با سلام

وقتی از روی بوت اول سیستم (اچ پی 1110) من ریکاور از روی هارد رو انتخاب میکنم سیستم میاد و روی 5% ارور میده!
ارور شماره 1002 کسی میدونه دلیلش چیه؟

elhamyas2002
11-11-2008, 20:48
من یک لپ تاپ سونی z570 خریدم که با پارتیشن بندی خود ویستا پارتیشن بندیش کردم اما چون نظرم عوض شد دوباره تمام پارتیشن ها رو که وسط فرمت کردن بودن کنسل کردن و به درایو C اضافه کردم الان که دوباره می خوام پارتیشن بندی کنم درایور C نمی تونه کمتر از 150 گیگ بشه در حالی که دفعه اول این محدودیت رو نداشت می شه لطفا راهنماییم کنین اخه کارم خیلی گیره ممنون میشم (می بخشین چون کاربر جدید هم هستم نمی دونستم که سوالات رو هم می شه در اینجا نوشت یا نه به هرحال این کار رو کردم ممنون می شم هرچه سریعتر مشکل منو رفع کنین )

REGISTERED USER
12-11-2008, 00:13
خوب شما باید از یک نرم افزار حرفه ای تر استفاده کنید مثل paragon تا این محدودیت ورداشته بشه

ErfaniX
12-11-2008, 15:45
سلام ...

میگم من که برای اولین پستم توی این انجمن از سوال شروع کنم خدا به داده بعداً خودم برسه ... در وحله اول خسته نباشی به مدیر انجمن و دوستانی که در راهبرد این تاپیک و دیگر تاپیک های مشابه تمام سعی و تلاش خودشون رو انجام میدن.

من به یه مشکلی برخورد کردم که هر کاری کردم نتونستم حلش کنم :

یه لپ تاپ سونی وایو مدل : FW160D دارم که کل هارد یه درایو هست. به توجه به روشهایی که در صفحات قبلی همین تاپیک توضیح داده شده بود تونستم این یک درایو رو بکنم 2 تا ولی یه مشکل خیلی ضایع هست. و اون اینه که هارد من 250 گیگابایت هست و به جز اون پارتیشن مخفی دو تا درایو هر کدوم 111 گیگابایت هستش !!!

حالا میخواستم دریو C که ویندوز ویستا روش نصب هست رو ریسایز کنم که با هر برنامه که توی ویندوز قابل نسب هست انجام دادم ولی موقع applay ارور اکتو شدن رو میده و نمیدونم واسه چی...

حالا راهی هست که من بتونم درایو اولی رو کنم 30 گیگابیت و بقیه فضای موجود رو به یک درایو مجزا درست کنم یا به پارتیشن بعدی بچسپونم ؟

پیشاپیش تشکر کنم از دوستانی که میتونن کمکم کنن !

عرفان

ErfaniX
12-11-2008, 15:50
سلام ...

میگم من که برای اولین پستم توی این انجمن از سوال شروع کنم خدا به داده بعداً خودم برسه ... در وحله اول خسته نباشی به مدیر انجمن و دوستانی که در راهبرد این تاپیک و دیگر تاپیک های مشابه تمام سعی و تلاش خودشون رو انجام میدن.

یه لپ تاپ سونی وایو مدل : FW160D دارم که کل هارد یه درایو هست. به توجه به روشهایی که در صفحات قبلی همین تاپیک توضیح داده شده بود تونستم این یک درایو رو بکنم 2 تا ولی یه مشکل خیلی ضایع هست. و اون اینه که هارد من 250 گیگابایت هست و به جز اون پارتیشن مخفی دو تا درایو هر کدوم 111 گیگابایت هستش !!!

حالا میخواستم دریو C که ویندوز ویستا روش نصب هست رو ریسایز کنم که با هر برنامه که توی ویندوز قابل نسب هست انجام دادم ولی موقع applay ارور اکتو شدن رو میده و نمیدونم واسه چی...

حالا راهی هست که من بتونم درایو اولی رو کنم 30 گیگابیت و بقیه فضای موجود رو به یک درایو مجزا درست کنم یا به پارتیشن بعدی بچسپونم ؟

عرفان

max_3d
13-11-2008, 01:16
طریقه بکاپ گیری ایسر مدل 6396-5620 رو میخواستم آخه من خیلی مبتدی هستم دوعکس از تسکتاپ گرفتم اگه میشه یه توضیحی در مورد گزینه ها به صورت کامل توضیح دهید با تشکرفراوان

REGISTERED USER
13-11-2008, 01:33
سلام ...

عرفان

خواهش میکنم

عرفان عزیز بدلیل وجود یک سری محدودیت ها شما نمی تونید از طریق ویندوز پارتیشن C رو resize/Move کنید و به یک نرم افزار حرفه ای یعنی Paragon partition manager نسخه بوت احتیاج دارید. این نرم افزار 1000 تومنی رو از بازار بخرید ، از روی آن دیسک بوت کنید و با استفاده از ابزارهای بسیار مفیدش کارتون را راحت راه بندازید

فکر کنم DVD شماره 6 مجموعه lord6 تو بازار این رو داشته باشه

:11:

REGISTERED USER
13-11-2008, 01:41
طریقه بکاپ گیری ایسر مدل 6396-5620 رو میخواستم آخه من خیلی مبتدی هستم دوعکس از تسکتاپ گرفتم اگه میشه یه توضیحی در مورد گزینه ها به صورت کامل توضیح دهید با تشکرفراوان

خوب سیستم ریکاوری acer بسیار راحت هست ... از گزینه اول در عکس دوم یعنی create factory default disc برای ساختن دی وی دی حاوی ویندوز ویستا و برنامه های و ادیشن های مخصوص ویستا برای این لپ تاپ و از گزینه اخر برای ساخت دی وی دی برنامه ها و درایورهای اصلی استفاده کنید

نکته 1- باید لپ تاپ رو به برق از طریق آداپتور بزنید

نکته2 - دی وی دی خام DVD+-R تهیه کنید و این برنامه مستقیم ریکاوری و درایورها را سر 2 تا 3 دی وی دی مجزا رایت می کنه

در عکس اول زیر صفحه :

Backup : از فایلها و برنامه هاتون روی کامپیوتر بک آپ میگیره با فرمت خود این برنامه که میتونید بعدا برشون گردونید

Burn disc : تهیه و رایت ریکاوری ها روی دی وی دی پشتیبان

recovery : باز گردانی اطلاعات مورد نظر بعد ایجاد خرابی سیستم

ErfaniX
13-11-2008, 09:11
خواهش میکنم

عرفان عزیز بدلیل وجود یک سری محدودیت ها شما نمی تونید از طریق ویندوز پارتیشن C رو resize/Move کنید و به یک نرم افزار حرفه ای یعنی Paragon partition manager نسخه بوت احتیاج دارید. این نرم افزار 1000 تومنی رو از بازار بخرید ، از روی آن دیسک بوت کنید و با استفاده از ابزارهای بسیار مفیدش کارتون را راحت راه بندازید

فکر کنم DVD شماره 6 مجموعه lord6 تو بازار این رو داشته باشه

مرسی دوست عزیز ...
من خودم مجموعه لرد و نارسیس و ام آر تی و دها مجموعه دیگه رو دارم ... دی وی دی 6 لرد رو گذاشتم و از قسمت پارتیشن تولز وارد لیست برنامه های موجود شدم ولی هیچ کدوم رو توی داس باز نمیکنه و ارور :

BootCD File Were Not Found !!!

میده ....

میگم دیگه برنامه مشابه ای این کار رو نمیکنه ؟! یا این نسخه از برنامه پاراگون رو واسه دانلود هست البته اگه حجمش کمه ... سرعت دایلاپ هست و هزار مکافات !!

بازم ممنون میشم یه راهنمایی دیگه بکنی ...

عرفان

max_3d
13-11-2008, 09:28
خوب سیستم ریکاوری acer بسیار راحت هست ... از گزینه اول در عکس دوم یعنی create factory default disc برای ساختن دی وی دی حاوی ویندوز ویستا و برنامه های و ادیشن های مخصوص ویستا برای این لپ تاپ و از گزینه اخر برای ساخت دی وی دی برنامه ها و درایورهای اصلی استفاده کنید

نکته 1- باید لپ تاپ رو به برق از طریق آداپتور بزنید

نکته2 - دی وی دی خام DVD+-R تهیه کنید و این برنامه مستقیم ریکاوری و درایورها را سر 2 تا 3 دی وی دی مجزا رایت می کنه

در عکس اول زیر صفحه :

Backup : از فایلها و برنامه هاتون روی کامپیوتر بک آپ میگیره با فرمت خود این برنامه که میتونید بعدا برشون گردونید

Burn disc : تهیه و رایت ریکاوری ها روی دی وی دی پشتیبان

recovery : باز گردانی اطلاعات مورد نظر بعد ایجاد خرابی سیستم

واقعا ممنونم

من گزینه create factory default disc رو انتخاب وروی 2 دی وی دی رایت کردم
1- آیا این دی وی دی ها بوت هستند
2-یک توضیحی در مورد عکس زیر بدهید که در واقع که کاری انجام میدهد((ایسر ریکاوری گزینه سوم))
3-اگر من بخواهم فقط ویندوز ایکس پی رو در لبتاپم نصب کنم و ویندوز ویستا رو پاک کنم باید چکار کنم ؟آیا با انجام این کار بهتر از ویندوز ویستا نیست با توجه به مشکلات ویستا

REGISTERED USER
13-11-2008, 11:50
مرسی دوست عزیز ...
من خودم مجموعه لرد و نارسیس و ام آر تی و دها مجموعه دیگه رو دارم ... دی وی دی 6 لرد رو گذاشتم و از قسمت پارتیشن تولز وارد لیست برنامه های موجود شدم ولی هیچ کدوم رو توی داس باز نمیکنه و ارور :

BootCD File Were Not Found !!!

میده ....

میگم دیگه برنامه مشابه ای این کار رو نمیکنه ؟! یا این نسخه از برنامه پاراگون رو واسه دانلود هست البته اگه حجمش کمه ... سرعت دایلاپ هست و هزار مکافات !!

بازم ممنون میشم یه راهنمایی دیگه بکنی ...

عرفان

× سلام ×

اگر مجموعه lord 2008 رو داشته باشی (نمیدونم 6 هست اسمش یا 7 ) ، دی وی دی شماره 5 که حاوی برنامه های Desktop و Mobile و learning هست رو توی محیط بوت بالا بیاری ، نرم افزار paragon hdd manager اجرا میشه چون بصورت بوت اجرا شده ، اگر عجله داری این دیسک رو تهیه کن و اگر نداری بزار شاید من توی برنامه ام وقت خالی پیدا بشه و ایمیج بوتش رو برای دوستان آپلود کنم (شاید 1 ماه دیگه) !!!

ببین توی ویندوز نمیشه حالا با هر نرم افزاری ... برنامه دیگه Acronis Disk Director Suite 10.0 هست که توی ویندوز می تونه تا حدودی این کار رو براتون انجام بده ! هرچند عده ای با خطا مواجه میشن اما خوب ، تنها گزینه هست بعد paragon !

REGISTERED USER
13-11-2008, 11:55
واقعا ممنونم

من گزینه create factory default disc رو انتخاب وروی 2 دی وی دی رایت کردم
1- آیا این دی وی دی ها بوت هستند
2-یک توضیحی در مورد عکس زیر بدهید که در واقع که کاری انجام میدهد((ایسر ریکاوری گزینه سوم))
3-اگر من بخواهم فقط ویندوز ایکس پی رو در لبتاپم نصب کنم و ویندوز ویستا رو پاک کنم باید چکار کنم ؟آیا با انجام این کار بهتر از ویندوز ویستا نیست با توجه به مشکلات ویستا

1- بلی ، این دی وی دی ها بوت هستند و با گذاشتن دی وی دی 1 در بوت سیستم ، شروع به بالا آمدن برنامه و ریکاوری کردن میکند

نکته : قبل این کار تمام اطلاعات پارتشن C رو حفظ کنید چون بدون سوال شروع به فرمت میکنه

2- گزینه current configuration همون تنظیمات جاری هست که به شما اجازه میده یک دیسک ریکاوری از ویندوز با نرم افزارهایتان و تنظیماتی که هم اکنون داررید تهیه کنید تا مثل حالت اول بعد ریکاوری نیاز به تنظیمات مجدد و نصب نرم افزارها نباشه ، این گزینه بیشتر حالت اول دیسک نیاز دارد زیرا کل پارتیشن C را بک آپ میگیرید نه فقط ویندوز !

3- XP مشکلات خاص خودش رو داره ولی اگر نیاز دارید پیشنهاد میشه نصب کنید... اگر XP نصب کنید توی محیط بوت ، باید پارتیشن C رو پاک کنید که خود به خود ویستا هم پاک میشه ... برای نصب XP چون به طریق عادی ممکنه نصب نشه و خطای پیدا نکردن هارد رو بدهد ، از آموزشهای این تالار استفاده کنید

ErfaniX
13-11-2008, 12:13
× سلام ×

اگر مجموعه lord 2008 رو داشته باشی (نمیدونم 6 هست اسمش یا 7 ) ، دی وی دی شماره 5 که حاوی برنامه های Desktop و Mobile و learning هست رو توی محیط بوت بالا بیاری ، نرم افزار paragon hdd manager اجرا میشه چون بصورت بوت اجرا شده ، اگر عجله داری این دیسک رو تهیه کن و اگر نداری بزار شاید من توی برنامه ام وقت خالی پیدا بشه و ایمیج بوتش رو برای دوستان آپلود کنم (شاید 1 ماه دیگه) !!!

ببین توی ویندوز نمیشه حالا با هر نرم افزاری ... برنامه دیگه Acronis Disk Director Suite 10.0 هست که توی ویندوز می تونه تا حدودی این کار رو براتون انجام بده ! هرچند عده ای با خطا مواجه میشن اما خوب ، تنها گزینه هست بعد paragon !

مرسی عزیز که این همه وقت میذاری ...
درسته توی دی وی دی 6 لرد هست که باید تحت داس بیاد بالا و وقتی گزینه مورد نظر یعنی همون paragon hdd manager رو اجرا میکنم ارور میده و همونطوری توی محیط داس میمونه .. دادش گلم من خودم دانشجو رشته نرم افزار هستم و تا حدودی سرم میشه از پی سی ..

میگم حجم اون فولدر بوت توی دی وی دی 6 لرد چند مگابایت هست ؟ اگه کمه آپلودش کن بی زحمت :11:

:40:عرفان

max_3d
13-11-2008, 14:42
1- بلی ، این دی وی دی ها بوت هستند و با گذاشتن دی وی دی 1 در بوت سیستم ، شروع به بالا آمدن برنامه و ریکاوری کردن میکند

نکته : قبل این کار تمام اطلاعات پارتشن C رو حفظ کنید چون بدون سوال شروع به فرمت میکنه

2- گزینه current configuration همون تنظیمات جاری هست که به شما اجازه میده یک دیسک ریکاوری از ویندوز با نرم افزارهایتان و تنظیماتی که هم اکنون داررید تهیه کنید تا مثل حالت اول بعد ریکاوری نیاز به تنظیمات مجدد و نصب نرم افزارها نباشه ، این گزینه بیشتر حالت اول دیسک نیاز دارد زیرا کل پارتیشن C را بک آپ میگیرید نه فقط ویندوز !

3- XP مشکلات خاص خودش رو داره ولی اگر نیاز دارید پیشنهاد میشه نصب کنید... اگر XP نصب کنید توی محیط بوت ، باید پارتیشن C رو پاک کنید که خود به خود ویستا هم پاک میشه ... برای نصب XP چون به طریق عادی ممکنه نصب نشه و خطای پیدا نکردن هارد رو بدهد ، از آموزشهای این تالار استفاده کنید

باز هم تشکر از شما:11:
به نظر شما از گزینه گزینه current configuration استفاده کنم یا همون بکاپ گزینه اول کافیست ((create factory default disc)) مزایا ومعایب((گزینه 1و3))
میشه یه توضیح بیشتر در مورد جوابی که دادید بدید((((نکته : قبل این کار تمام اطلاعات پارتشن C رو حفظ کنید چون بدون سوال شروع به فرمت میکنه)):11:
راستی استاد گرامی کلا میشه با نرم افزار نورتون گوست ورژن 12 به بالا که ویستا رو هم پشتیبانی میکنه از درایو cلبتاپ ریکاوری گرفت این کار شدنی هست ؟:11:

REGISTERED USER
13-11-2008, 18:17
مرسی عزیز که این همه وقت میذاری ...
درسته توی دی وی دی 6 لرد هست که باید تحت داس بیاد بالا و وقتی گزینه مورد نظر یعنی همون paragon hdd manager رو اجرا میکنم ارور میده و همونطوری توی محیط داس میمونه .. دادش گلم من خودم دانشجو رشته نرم افزار هستم و تا حدودی سرم میشه از پی سی ..

میگم حجم اون فولدر بوت توی دی وی دی 6 لرد چند مگابایت هست ؟ اگه کمه آپلودش کن بی زحمت

عرفان

والا دی وی دی سوال نمیکنه مستقیم میاره بالا ... حالا من با iso tools درش میارم کلا آپلود میکنم برای آموزش ... فقط خودم سرم بسیار شلوغه ... یکم باید دندون روی جگر بزارید

REGISTERED USER
13-11-2008, 18:22
باز هم تشکر از شما:11:
به نظر شما از گزینه گزینه current configuration استفاده کنم یا همون بکاپ گزینه اول کافیست ((create factory default disc)) مزایا ومعایب((گزینه 1و3))
میشه یه توضیح بیشتر در مورد جوابی که دادید بدید((((نکته : قبل این کار تمام اطلاعات پارتشن C رو حفظ کنید چون بدون سوال شروع به فرمت میکنه)):11:
راستی استاد گرامی کلا میشه با نرم افزار نورتون گوست ورژن 12 به بالا که ویستا رو هم پشتیبانی میکنه از درایو cلبتاپ ریکاوری گرفت این کار شدنی هست ؟:11:

چرا کافی هست ... به نظرم اگر بخواهید بک آپ از تنظیمات بگیرید بهتره با نرم افزاری مانند Norton ghost این کار را انجام دهید و بسیار بهتره تا خود این acer eRecovery ... من خودم ایسر داشتم سیستم بک آپ و تنظیماتش افتضاحه ! گزینه اول بدی اش اینه که بعد ریکاوری حدود نیم ساعت هم تنظیمات و نصب برنامه هاش طول میکشه که اهصاب خورد کن هست !

توضیح هم اینکه بگم این ریکاوری مثل لپ تاپ های مثلا HP نیست که اول خودش پیشنهاد بده محتویات پارتیشن سیستم رو قبل از ریکاوری بک آپ گیری کنه ، چون ریکاوری یعنی فرمت کردن پارتیشن سیستم و ریختن محتویات فایل های فشرده بصورت مستقیم در پارتیشن C و بعد شروع configuration هست. پس بهتره قبل از ریکاوری عکس و یا اطلاعات مهم روی پارتیشن C رو جابجا و به یک پارتیشن دیگر ببرید.

و سوال سومت هم توضیح داده شد. بله و مطمئن ترین روش هست

موفق باشید :40:

ErfaniX
13-11-2008, 18:25
والا دی وی دی سوال نمیکنه مستقیم میاره بالا ... حالا من با iso tools درش میارم کلا آپلود میکنم برای آموزش ... فقط خودم سرم بسیار شلوغه ... یکم باید دندون روی جگر بزارید

مرسی که این کار رو میکنی ....

پس من بی صبرانه منتظرم !!!:11::40:

عرفان

ErfaniX
13-11-2008, 19:16
دوست عزیز مشکل من حل شد ... رفتم مشکلم رو حل کردم ...

بازم مرسی بابت این همه مطالب خیلی مفید که ارائه دادید ....

عرفان

max_3d
14-11-2008, 01:07
چرا کافی هست ... به نظرم اگر بخواهید بک آپ از تنظیمات بگیرید بهتره با نرم افزاری مانند Norton ghost این کار را انجام دهید و بسیار بهتره تا خود این acer eRecovery ... من خودم ایسر داشتم سیستم بک آپ و تنظیماتش افتضاحه ! گزینه اول بدی اش اینه که بعد ریکاوری حدود نیم ساعت هم تنظیمات و نصب برنامه هاش طول میکشه که اهصاب خورد کن هست !

توضیح هم اینکه بگم این ریکاوری مثل لپ تاپ های مثلا HP نیست که اول خودش پیشنهاد بده محتویات پارتیشن سیستم رو قبل از ریکاوری بک آپ گیری کنه ، چون ریکاوری یعنی فرمت کردن پارتیشن سیستم و ریختن محتویات فایل های فشرده بصورت مستقیم در پارتیشن C و بعد شروع configuration هست. پس بهتره قبل از ریکاوری عکس و یا اطلاعات مهم روی پارتیشن C رو جابجا و به یک پارتیشن دیگر ببرید.

و سوال سومت هم توضیح داده شد. بله و مطمئن ترین روش هست

موفق باشید :40:
واقعا نمیدونم چطوری از شما استاد ومدیر گرانقدر تشکر کنم که به این سرعت جوابها رو بدون کم وکاست جواب میدهید:11:
اگه اشکالی نداشته باشه یه سوال دیگه هم بکنم:42:
من با نورتون گوست 14 یک بکاپی از درایو C گرفتم که حدود 10 گیگ شد حالا سوال من اینجاست این 10 گیگ رو چطوری بریزم توی دی وی دی ؟((یک فایل 10 گیگی با فرمت نورتون))