PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پارتیشن بندی لپ تاپ های جدید در ویندوز ویستا و حل مشکلات ریکاوری اطلاعات

صفحه ها : 1 2 3 [4]

mo.mo
20-10-2009, 13:01
با سلام.من اومدم لبتاب رفیقم رو با برنامه Paragon یک تیکه از پارتیشن اصلی که 250 گیگ بود جدا کنم.ورژن 9 رو گرفتم و نصب کردم ولی موقعی که میخواد جدا کنه ارور میده که ویندوز شما 64 bit هست.رفیقم هم چند روزه خرید و ویندوز رو تعویض نکرده.در ضمن درایو ریکاوری هم نداشت.لبتابش هم یک Sony vaio هست.مشکل از کجاست؟
بگو چه erorri میده تا بتونم کمکت کنم.
احتمالا با ویندوزت سازگار نیست.

gamekhor2007
22-10-2009, 09:35
برای لپ تاپهای جدیدی که عمدتا ویندوز 64 بیتی دارند با استفاده از نرم افزار Acronis به راحتی و با کمک اینترفیس بسیار ساده آن می توانید لپ تاپ خودتون رو پارتیشن بندی کنید و مشکلاتی از قبیل از دست دادن ویندوز و از بین رفتن اطلاعات قبلی روی پارتیشن هم پیش نمی یاد. این برنامه هم تقریبا همه جا در دسترسه، مثلا در سری نرم افزارهای گردو ، دیسک شماره 6 و یا می تونید از اینترنت دانلود کنید.

باید پارتیشن بندی کنم یا فضای رو کم یا زیاد کنم؟

amir_9317
22-10-2009, 10:16
برای پارتیشن بندی دوستان نیازی به برنامه نیست شما میتوانید به مسیر زیر بروید و پارتیشن های خود راتغییر دهید قبلا هم گفته شده (آموزش با تصویر)
my computer/click right manager/disk managment

ab2reza1360
22-10-2009, 14:27
با سلام
من یه HP Dv6-1225 دارم که یه بار اومدم پارتیشن بندی کنم با Paragon اما وسط راه قاط زدو مجبور شدم Recovery کنم، بعد از انجام Recovery هم همش error میداد که نمیتونه یه درایورو نصب کنه و خلاصه مجبور شدم از DVD های بک آپ استفاده کنم. نهایتا ویندوز مث روز اول نصب شدو پارتیشن بندی هم به راحتی تونستم با Paragon انجام بدم. درایور ریکاوریم هم سر جاشه و بدون مشکل.حالا 2تا سوال:
دوتا سوال:
1- ممکنه اطلاعات این پارتیشن ریکاوری آسیب دیده باشه، اگه آره واسه درست کردنش چه باید کرد؟
2- اگه به حالت Factory ریکاوری کینم پارتیشن بندیمونم به هم می خوره و هرده میشه مث روز اول یه پارتشنو اطلاعات میپره؟؟!!!

porya_1986
23-10-2009, 14:12
ممنون
من اینحا دیدم که برای پارتیشن بندی از paragon استفاده کرده بودن . میشه برای پارتیشن بندی از partition magic استفاده کرد ‌؟
اخه من همیشه برای pc از این نرم افزار استفاده میکنم

persian83
23-10-2009, 17:57
سلام
من یه SR-490Jbb دارم
تمام هارد یه پارتیشن هست
الان کا میخوام با استفاده از SHRINK دو تیکش کنم فقط 113MB به عنوان ماکزیم فضا بهم میده؟!
این رو چتوری میشه افزایش داد
من تقریبا 178GB فضای خالی دارم

-oscar-
24-10-2009, 08:05
سلام من پارتیشن بندی کردم و در درایوی غیر از درایو C ویندوز نصب کردم اما متأسفانه دیگه ویستا بالا نمیاد و فقط XP لود میشه من می خواستم هر دو ویندوز رو داشته باشم مشکل دیگه ای که هست با وجود اینکه درایور مودم و کارت صوتی موجود هست و موقعی که نصب می کنم نه مودم رو می شناسه نه کارت صوتی رو . لطفاٌ دوستان راهنمایی کنند

ab2reza1360
24-10-2009, 08:30
سلام
من یه SR-490Jbb دارم
تمام هارد یه پارتیشن هست
الان کا میخوام با استفاده از SHRINK دو تیکش کنم فقط 113MB به عنوان ماکزیم فضا بهم میده؟!
این رو چتوری میشه افزایش داد
من تقریبا 178GB فضای خالی دارم

دوست عزیز با خود ویندوز که بخوای پارتیشن بندی کنی همین مشکلو خواهی داشت، تنها راهش برای پارتیشن بندی دقیق تر و بهتر استفاده از نرم افزارهای مختلفه که با توجه به نظر همه استاتید فروم Paragon Partition Management از همه بهتره. کار کردن باهاش بسیار راحته

farshadtizhoosh
24-10-2009, 22:51
اول باید یه سرچی میکردی . چون این سوال خیلی مطرح شده.
خب شما باید بدونید که بیش از 4 تا درایو logical نمیتونی داشته باشه.
برای حل مشکل باید:
1-. دانلود نسخه Acronis Disk Director Suite retial 10

2. تبدیل پارتیشن مورد نظر ار حالت Primary به Logical !

3. استفاده از خود منیجر ویندوز و آموزش پست اول.
با تشکر از . superior

ممنون
اما من گشتم و Vista Support پيبدا نكردم
ممكنه اگه شما لينك ويستا ساپورتشا دارين محبت كنيد؟
شايد جاش اينجا هم نباشه:46:

mo.mo
25-10-2009, 09:54
ممنون
اما من گشتم و Vista Support پيبدا نكردم
ممكنه اگه شما لينك ويستا ساپورتشا دارين محبت كنيد؟
شايد جاش اينجا هم نباشه:46:
به نام او.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ببین کار میکنه یا نه.
من مطمئن نیستم لینک سالم باشه.

mo.mo
25-10-2009, 09:57
سلام من پارتیشن بندی کردم و در درایوی غیر از درایو C ویندوز نصب کردم اما متأسفانه دیگه ویستا بالا نمیاد و فقط XP لود میشه من می خواستم هر دو ویندوز رو داشته باشم مشکل دیگه ای که هست با وجود اینکه درایور مودم و کارت صوتی موجود هست و موقعی که نصب می کنم نه مودم رو می شناسه نه کارت صوتی رو . لطفاٌ دوستان راهنمایی کنند

فک کنم درایورات با xp سازگار نیست. باید درایور مربوطه رو از سایت مربوطه، دانلود کنی.:31:
مدل لب تابت رو بگو بیشتر کمکت کنم.

dmco
25-10-2009, 10:49
سلام.
من ایسر اسپایر 6920 دارم. میخوام اون رو ریکاوری کنم. چه جوری باید این کا رو انجام بدم؟
پارتیشن بندیم رو عوض کردم ولی درایو مخفیه هنوز هست.
ممنون.

ab2reza1360
25-10-2009, 12:28
با سلام
من یه HP Dv6-1225 دارم که یه بار اومدم پارتیشن بندی کنم با Paragon اما وسط راه قاط زدو مجبور شدم Recovery کنم، بعد از انجام Recovery هم همش error میداد که نمیتونه یه درایورو نصب کنه و خلاصه مجبور شدم از DVD های بک آپ استفاده کنم. نهایتا ویندوز مث روز اول نصب شدو پارتیشن بندی هم به راحتی تونستم با Paragon انجام بدم. درایور ریکاوریم هم سر جاشه و بدون مشکل.حالا 2تا سوال:
دوتا سوال:
1- ممکنه اطلاعات این پارتیشن ریکاوری آسیب دیده باشه، اگه آره واسه درست کردنش چه باید کرد؟
2- اگه به حالت Factory ریکاوری کینم پارتیشن بندیمونم به هم می خوره و هرده میشه مث روز اول یه پارتشنو اطلاعات میپره؟؟!!!

کسی نبود جواب منو بده؟؟؟!!!!!!!!

kasra_khan2003
25-10-2009, 14:31
سلام من لپتاپم Vaio Fw 120j هست، اومدم پارتیشن بندی کنم که وسطش گیر کرد و پرید!

البته درایو ریکاوری رو دست نزدم و سالم هست.

سیستم که داره بوت میشه F10 میزنم و میرم داخل recovery حتی بهش گفتم که Drive C رو برگردونه به حالت کارخونه ای، اما بعد اینکه فرمت میکنه و ریستارت میشه، بجای اینکه به گفته ی خودش شروع کنه به نصب ویندوز و برنامه های پیش فرض لپ تاپ، پیغام میده که :

یه سوال دیگه هم داشتم، چرا وقتی دکمه ی Delete رو میزنم وارد تنظیمات Bios نمیشه؟!

-oscar-
25-10-2009, 21:31
فک کنم درایورات با xp سازگار نیست. باید درایور مربوطه رو از سایت مربوطه، دانلود کنی.:31:
مدل لب تابت رو بگو بیشتر کمکت کنم.
مدل dell vostroa860 .
سی دی نصبش ،هم برای ویستا و هم برای xp درایوراش وجود داره اما موقع نصب درایور مربوط در xp این مشکل پیش می یاد:41:

farshadtizhoosh
26-10-2009, 22:46
به نام او.

ببین کار میکنه یا نه.
من مطمئن نیستم لینک سالم باشه.

Vista Support نبود كه ......:41:

biostar
26-10-2009, 23:09
سلام من لپتاپم Vaio Fw 120j هست، اومدم پارتیشن بندی کنم که وسطش گیر کرد و پرید!

البته درایو ریکاوری رو دست نزدم و سالم هست.

سیستم که داره بوت میشه F10 میزنم و میرم داخل recovery حتی بهش گفتم که Drive C رو برگردونه به حالت کارخونه ای، اما بعد اینکه فرمت میکنه و ریستارت میشه، بجای اینکه به گفته ی خودش شروع کنه به نصب ویندوز و برنامه های پیش فرض لپ تاپ، پیغام میده که :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدیه سوال دیگه هم داشتم، چرا وقتی دکمه ی Delete رو میزنم وارد تنظیمات Bios نمیشه؟!

خوب وقتی می خواهید ریکاوری کنید نیاز به دیسک ریکاوری دارید و بدون اون که نمیشه!
باید دیسک ریکاوری رو بگذارید و سپس سیستم رو REstart کنید.
در مورد تنظیمات بایوس هم مثل دسکتاپ ها نیست که با زدن کلید delete وارد تنظیماتش بشید.
برای این کار باید کلید های F2 یا F3 رو در هنگام بوت شدن بزنید

biostar
26-10-2009, 23:22
در کل بهترین و ساده ترین و حرفه ای ترین نرم افزار برای مدیریت هارد شما Acronis هست و هیچ مشکلی از کار کردن با این نرم افزار نخواهید داشت.

baharsafaei
26-10-2009, 23:51
multi primary در لپ تاپ قابل استفاده است؟

mo.mo
27-10-2009, 22:56
مدل dell vostroa860 .
سی دی نصبش ،هم برای ویستا و هم برای xp درایوراش وجود داره اما موقع نصب درایور مربوط در xp این مشکل پیش می یاد:41:

تا اون جایی که من میدونم این مدل درایور های xp رو نمیده. :13:
ولی به هر حال مشکل از درایوراته اگه اینترنت سر حال داری دانلود کنشون.
حداقل یکی رو دانلود کن اگه کار کرد برو سراغ بقیه.

mo.mo
27-10-2009, 22:57
Vista Support نبود كه ......:41:
شرمنده من دیگه لینکی رو سراغ ندارم.
واقعیتش یه بار دانلود کردم ولی یادم نیست از کجا :41:

fa13
30-10-2009, 12:42
سلام دوستان
کل صفحات رو خوندم ولی نمیدونم چرا این مشکل من حل نمیشه یه لنوو گرفتم ویندوز نداشت با paragon پارتیشن های خودش رو یکی کردم الان شده یه پارتیشن ntfs 270 g بعد که میام extend کنم یه primary 7 meg میده که نمیشه تغییرش داد اضافش نمیتونم بکنم ؟
یه پارتیشن هم مونده 1گیگ که hide هست
error NTLDR is missing رو هر کاری میکنم نمیره یعنی با 98 هم بوت کردم format نمیکنه bad command میده ؟
فکر کنم قاط زدم و حسابی خراب کاری کردم :13:
:11:

fa13
30-10-2009, 20:41
سلام دوستان
کل صفحات رو خوندم ولی نمیدونم چرا این مشکل من حل نمیشه یه لنوو گرفتم ویندوز نداشت با paragon پارتیشن های خودش رو یکی کردم الان شده یه پارتیشن ntfs 270 g بعد که میام extend کنم یه primary 7 meg میده که نمیشه تغییرش داد اضافش نمیتونم بکنم ؟
یه پارتیشن هم مونده 1گیگ که hide هست
error NTLDR is missing رو هر کاری میکنم نمیره یعنی با 98 هم بوت کردم format نمیکنه bad command میده ؟
فکر کنم قاط زدم و حسابی خراب کاری کردم :13:
ردیفش کردم

aryamas
30-10-2009, 22:29
آقا روی لپ تاپ من مقدار حد اکثر shrink دقیقا 307 مگابایته که با همون مقدار هم وقتی میخوام کاری بکنم ارور میده.
اما حدود 100گیگ از هاردم خالیه!!!

مشکل چیه؟

rammmy
31-10-2009, 11:15
با سلام..من یک مدل DV6-1203 خریدم..وقتی میخواستم DVD ریکاوری بسازم 2 گزینه وجود داشت که شامل:

RECOVERY DISK CREATION
و

RECOVERY MANAGER
بود...من به قسمت RECOVERY DISK CREATION رفتم و به ترتیب جلو رفت و ازم درخواست 3 عدد DVD کرد و حدود 45 دقیقه طول کشید و تمام شد..حالا سوال من اینه که قسمت دوم یعنی RECOVER MANGER مربوط به چی هست؟؟..نکه من اشتباه کردم و باید به این قسمت برم؟؟..چون الان درایو RECOVER ویندوز هم بیشتر از قبل اشغال شده؟؟؟

mo.mo
31-10-2009, 21:28
با سلام..من یک مدل DV6-1203 خریدم..وقتی میخواستم DVD ریکاوری بسازم 2 گزینه وجود داشت که شامل:

RECOVERY DISK CREATION
و

RECOVERY MANAGER
بود...من به قسمت RECOVERY DISK CREATION رفتم و به ترتیب جلو رفت و ازم درخواست 3 عدد DVD کرد و حدود 45 دقیقه طول کشید و تمام شد..حالا سوال من اینه که قسمت دوم یعنی RECOVER MANGER مربوط به چی هست؟؟..نکه من اشتباه کردم و باید به این قسمت برم؟؟..چون الان درایو RECOVER ویندوز هم بیشتر از قبل اشغال شده؟؟؟
نه دوست عزیز کارت درست بود.
ریکاوری منیجر همون جوری که از اسمش پیداست برای مدیریت پارتیشن ریکاوری به کار میره.

hk20
01-11-2009, 21:53
ممنون از اموزشتون.............:20:

nazanin302
05-11-2009, 14:54
آقا روی لپ تاپ من مقدار حد اکثر shrink دقیقا 307 مگابایته که با همون مقدار هم وقتی میخوام کاری بکنم ارور میده.
اما حدود 100گیگ از هاردم خالیه!!!

مشکل چیه؟

من هم مثل شما این مشکل رو داشتم اما اگه یه کمی وقت می ذاشتی و صفحات قبلی رو می خوندی متوجه می شدی که راه حل هزار بار توضیح داده شده، اینجوری زودتر هم به نتیجه می رسیدی. راه حل استفاده از نسخه های Bootale نرم افزارهای Acronis Disk Director یا Paragon Disk Manager هستش.

aliflash
08-11-2009, 14:57
سلام ،من ویندوز 7 نصب کردم،یک درایو 70 گیگ برای ویندوز دارم که میخواستم 2 قسمت کنم،ولی با paragon که کار کردم،دیدم 1 درایو 100 مگی دارم که نمیدونم برای چی هست،وقتی 70 گیگ رو نصف کردم وخواستم create کنم eror داد.راستی با برنامه خود ویندوز هم کار کردم که درایو جدید رو دینامیک می کرد ولی نمی خواهم درایوم داینامیک بشه . اگه راهنمایی کنید ممنون میشم

aliflash
09-11-2009, 13:35
سلام دوستان،من به یک مشکل اساسی خوردم،لپ تاپ من 3 تا درایو داشت .با برنامه paragon خواستم 1 پارتیشن اضافه کنم که متوجه شدم 1 پارتیشن مخفی 100 مگی دارم.که هر 4 درایو praimery بودن.درایو ویندوز 70 گیگ بود که می خواستم 2 قسمت کنم ولی چون همه درایو هام primery بود نمی شد. درایو d = 70gig بود و درایو e درایو recovery ویندوز ویستا اورجینال بوده که البته الان ویندوز 7 نصب کردم.با برنامه paragon درایو d , recovery رو logical کردم که درایو های primery کم بشه ولی درایو recovery به e تبدیل شده و logical نمیشه ولی درایو d به logical تبدیل شده . الان وقتی میخواهم درایو recovery رو بازش کنم پیغام format میده .اگه کسی می دونه چطور میشه درایو recovery رو برگردونم ممنون میشم.البته درایو D هم دیگه primery نمیشه.با تشکر از همتون.

gog2000
14-11-2009, 18:02
ميگم براي بك گرفتن از ويندوز ويستا و همچنين پارتيشن بندي لپ تاب ميشه از برنامه پارتيشن مجيك استفاده كرد يا نه؟؟؟

liliputboy
14-11-2009, 22:57
من هم مثل شما این مشکل رو داشتم اما اگه یه کمی وقت می ذاشتی و صفحات قبلی رو می خوندی متوجه می شدی که راه حل هزار بار توضیح داده شده، اینجوری زودتر هم به نتیجه می رسیدی. راه حل استفاده از نسخه های Bootale نرم افزارهای Acronis Disk Director یا Paragon Disk Manager هستش.
چرا کار خودتون رو سخت میکنین؟؟؟
با استفاده از Paragon Hard Disk Manager™ در محیط ویندوز به راحتی همه کارتون رو بکنین...بعد ری استارت و تمام...
نسخه بوت ایبیل واسه چیته؟

liliputboy
14-11-2009, 23:01
چرا مدیرهای انجمن این پستهای آشفته رو یکی نمیکنن؟
اگه 2ساعت وقت بذارین کل مشکلات خوانندگان حل میشه...

Pami
14-11-2009, 23:11
چرا مدیرهای انجمن این پستهای آشفته رو یکی نمیکنن؟
اگه 2ساعت وقت بذارین کل مشکلات خوانندگان حل میشه...

در پروفایل بنده مطرح کنید تا رسیدگی کنم
خود شما هم نباید اینجا مطرح میکردید

با تشکر

jeyran65
17-11-2009, 20:26
سلام.

دوستان من یه مشکل دارم و این هستش که هاردم رو از طریق paragon پارتیشن بندی کردم.

c=100
d=recovery
و دوتا درایو دیگه یکی 170و 180. هیچ مشکلی هم نداشتم.گفتم یه امتحان کنم ببینم اگه ویندوز رو از طریق درایو ریکاوری عوض کنم مشکلی پیش نمیاد.

من از این طریق ویندوز رو عوض کردم ویندوز هم کاملا نصب شد اما موقی که ویندوز می خواهد بالا بیاد بعد از wellcom که باید desktop بیاد یا reset میشه یا wizard نصب برنامه ها میاد.و از این دو حالت خارج نیست.تعویض ویندوز رو هم از طریق درایو ریکاوری و هم از طریق dvd های ریکاوری گزینه سومش یعنی System Recovery امتحان کردم و باز فایده نداشت.

مجبور شدم از dvd ریکاوری و گزینه چهارم یعنی reset factory استفاده کنم که مشکل حل شد اما درایو ها به حالت اول یعنی cو d برگشتن.

بنظر شما چی کار کنم که وقتی پارتیشن بندی رو انجام دادم و خواستم ویندوز رو از طزیق درایو ریکاوری یا گزینه سوم dvd ریکاوری عوض کنم این مشکل پیش نیاد. (بالا خره یه روزی لازم می شه ویندوز رو عوض کرد.)
( آخه از طریق این دو روش پارتیشن بندی که انجام دادیم دست نمی خوره)

ممنونم

alexy_xman
17-11-2009, 23:04
سلام دوستان،من به یک مشکل اساسی خوردم،لپ تاپ من 3 تا درایو داشت .با برنامه paragon خواستم 1 پارتیشن اضافه کنم که متوجه شدم 1 پارتیشن مخفی 100 مگی دارم.که هر 4 درایو praimery بودن.درایو ویندوز 70 گیگ بود که می خواستم 2 قسمت کنم ولی چون همه درایو هام primery بود نمی شد. درایو d = 70gig بود و درایو e درایو recovery ویندوز ویستا اورجینال بوده که البته الان ویندوز 7 نصب کردم.با برنامه paragon درایو d , recovery رو logical کردم که درایو های primery کم بشه ولی درایو recovery به e تبدیل شده و logical نمیشه ولی درایو d به logical تبدیل شده . الان وقتی میخواهم درایو recovery رو بازش کنم پیغام format میده .اگه کسی می دونه چطور میشه درایو recovery رو برگردونم ممنون میشم.البته درایو D هم دیگه primery نمیشه.با تشکر از همتون.

با بکابی که روی دی وی دی برداشتی فاکتوری ریست کنی بر میگرده حالت اول

hooman_ss
20-11-2009, 16:32
سلام دوستان
من از paragon خواستماستفاده کنم گزینه آخر که boot paragon فکر کنم بود رو انتخاب کردم بعد خودم سیستمو reset کردم اما ویندوز دیگه بالا نیومد:18:.یه پیغام عجیب :please insert boot disc in floppy drive اومد:41:هرکار کردم درست نشد.dvd recovery رو گذاشتم و repair windows 7 رو زدم اما باز درست نشد.مجبور شدم ویندوز 7 کرک شده نصب کنم:41:.در ضمن diriver ها هم نصب نمیشن رو این ویندوز.dvd های ریکاوری 3تا هستن.درسته یا اینکه اشتباه رایت کردم:41:؟مدل لپ تاپم vaio cw 14fx.خواهش می کنم بگید چیکار کنم؟

hooman_ss
20-11-2009, 16:40
سلام دوستان
من از paragon خواستماستفاده کنم گزینه آخر که boot paragon فکر کنم بود رو انتخاب کردم بعد خودم سیستمو reset کردم اما ویندوز دیگه بالا نیومد:18:.یه پیغام عجیب :please insert boot disc in floppy drive اومد:41:هرکار کردم درست نشد.dvd recovery رو گذاشتم و repair windows 7 رو زدم اما باز درست نشد.مجبور شدم ویندوز 7 کرک شده نصب کنم:41:.در ضمن diriver ها هم نصب نمیشن رو این ویندوز.dvd های ریکاوری 3تا هستن.درسته یا اینکه اشتباه رایت کردم:41:؟مدل لپ تاپم vaio cw 14fx.خواهش می کنم بگید چیکار کنم؟

hooman_ss
20-11-2009, 17:15
سلام دوستان

jeyran65
20-11-2009, 23:22
سلام.

دوستان من یه مشکل دارم و این هستش که هاردم رو از طریق paragon پارتیشن بندی کردم.

c=100
d=recovery
و دوتا درایو دیگه یکی 170و 180. هیچ مشکلی هم نداشتم.گفتم یه امتحان کنم ببینم اگه ویندوز رو از طریق درایو ریکاوری عوض کنم مشکلی پیش نمیاد.

من از این طریق ویندوز رو عوض کردم ویندوز هم کاملا نصب شد اما موقی که ویندوز می خواهد بالا بیاد بعد از wellcom که باید desktop بیاد یا reset میشه یا wizard نصب برنامه ها میاد.و از این دو حالت خارج نیست.تعویض ویندوز رو هم از طریق درایو ریکاوری و هم از طریق dvd های ریکاوری گزینه سومش یعنی System Recovery امتحان کردم و باز فایده نداشت.

مجبور شدم از dvd ریکاوری و گزینه چهارم یعنی reset factory استفاده کنم که مشکل حل شد اما درایو ها به حالت اول یعنی cو d برگشتن.

بنظر شما چی کار کنم که وقتی پارتیشن بندی رو انجام دادم و خواستم ویندوز رو از طزیق درایو ریکاوری یا گزینه سوم dvd ریکاوری عوض کنم این مشکل پیش نیاد. (بالا خره یه روزی لازم می شه ویندوز رو عوض کرد.)

ممنونم

دوستان من چند روز پیش این پست رو دادم اما هنوز جوابی نگرفتم.هر راهی رو هم بگید امتحان کردم.

خواهشمندم اساتید محترم اگر راه حلی دارند دریغ نکنند .ممنونم

H@mid-Vista
21-11-2009, 11:29
سلام.

c=100
d=recovery

ممنونم

خوب با اين اوصاف راهش اينه كه يك ويندوز دستي نصب كني
با كل برنامه ها و درايورها
بعدبا اين روش ريكاوري جديد بسازي
سيستمت مشكل سخت افزاري نداره نترس

H@mid-Vista
21-11-2009, 11:31
سلام دوستان

ويندوز 7 داري كه!!!
پاراگون با ويندوز 7 مشكل داره و خرابش مي كنه
كارت دراومده
من بعد با Acronis Disk Director Suite كار كن

hooman_ss
21-11-2009, 13:17
ويندوز 7 داري كه!!!
پاراگون با ويندوز 7 مشكل داره و خرابش مي كنه
كارت دراومده
من بعد با Acronis Disk Director Suite كار كن

الان دیگه وقت نصب ویندوز پارتیشنو درست کردم.مشکلم الان اینه که ویندوز خود لپتاپو نمیتونم نصب کنم:41:این ویندوزیم که نصب کردم کارت گرافیکو نشناخته.جلوش نوشته unavailable.راهی هست؟

aminkzm
22-11-2009, 12:39
forest و Ebi725 عزیز

شما از نرم افزار Acronis میتونی استفاده کنی ... توی این نرم افزار ( فکر کنم لینکشو صفحات قبل گذاشتم) این باگ ها تا حدودی برطرف شده

ولی این موضوعات همیشه هست ، متاسفانه به علت محدودیت هایی که سیستم عامل و نرم افزارهای پارتیشن بندی مثل paragon و Acronis در محیط سیستم عامل دارند و ایجاد میکنند این مشکلات هست !

پیشنهاد میکنم از نرم افزار Acronis Disk manager یا نرم افزار paragon disk manager نسخه بوت استفاده کنید چون این کارهای پیچیده باید در محیطی بجز سیستم عامل انجام بشه ... دیسک بوت این نرم افزار روی بعضی پک های نرم افزاری بصورت DVD مثل lord of softwares 2008 موجود هست ... با هزینه جزئی میتونید این کار را انجام بدید

راه خاص دیگری به ذهنم نمیاد

موفق باشید
------------------------------------------------------------------------------------
من با همون برنامه Acronis نسخه بوت یه درایو 80GB Logical درست کردم.ولی این درایو رو توی my computer نشون نمیده.
در ضمن با disk management خود ویندوز ویستا میتونم روش کلیک راست کنم و open کنم.داخاش هم میره ولی مشکل اینه که توی my computer نشونش نمیده.
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

hitvocalist
26-11-2009, 19:00
من Dell Studio 1555 خریدم که به صورت پیش فرض VHB روش نصب بود
اومدم با نرم افزار Partition Magic 8.0 هاردمو که اول دارای دو درایو یکی درایو 20 گیگابایتی ریکاوری بود و دومی که درایو 450 گیگابایتی ویندوز بود (هر دو درایو از نوع Primary) پارتیشن بندی کنم که بعد از نصب نرم افزار با چندتا پیغام خطا مواجه شدم و بعد از اجرای برنامه Partition Magic سیستم قاطی کرد و ناچارن سیستم رو خاموش کردو و دوبازه که سیستم رو روشن کردم با دو گزینه مواجه شدم :
اولین گزینه Launch Startup Reapir (Recommended
دومین گزینه Start Windows Normally
گزینه دوم که کار نمی کنه یعنی وقتی گزینه دوم رو انتخاب می کنم سیستم ریستارت میشه :41:
و اما گزینه دوم که وقتی روی اون کلیک می کنم یه صفحه با نام System Recovery Options باز می شود که وقتی Next میزنم در صفحه بعدی در گزینه با نام های Load Drives و Next وجود داره که وقتی Load Drives رو می زنم نمی دونم باید چی رو Open کنم و Next رو هم که می زنم یک صفحه شبیه شکل زیر باز می شه :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شرمنده دوستان با گوشیم عکس گرفتم خوب در نیومد .
گزینه اول میاد repair می کنه ولی دوباره هنگام بوت با همون دو گزینه اول مواجه میشم.
گزینه دوم و سوم میگه باید از صفحه قبل یک ویندوزی رو Open می کردی که من گفتم نمی دونستم باید چیرو open میکردم .
گزینه آخر هم که فکر کنم باید تقریبا یک دو سه ساعتی واستم تا recover کنه.

حالا عزیزان اهل فن یک نفر لطف کنه جواب منو بده بگه چیکار کنم .

راستی من سی دی اورجینال ویندوز وستا که موقع خرید تو جعبش بود رو هم تست کردم که دوباره ویندوز نصب کنم وقتی با بوت سی دی بالا مویومدم هنگام انتخاب درایو برای نصب ویندوز اون درایو 450 گیگی رو که انتخاب می کنم نمی زاره روش ویندوز نصب کتن ولی رو اون درایو recovery فعال بود که من دیگه اونو جرات نکردم روش ویندوز نصب کنم .

لطفا سریع دوستان جواب بدید کارم گیره یک شنبه سمینار دارم .

پیشاپیش ممنون :11:

Aminspeed2
26-11-2009, 21:24
با سلامكسي با Diskpart كار كرده؟ براي ويستا مشكلي ايجاد نميكنه؟ممنون

vet-sh
26-11-2009, 22:30
با سلام خدمت دوستان عزیز من دو تا سوال داشتم از دوستان بزرگوار خواش میکنم مرا راهنمایی کنن :
1 من میخوام سی دی ریکاوری از اینترنت برای لپ تاب dell تهیه کنم ولی نمیتونم از کجا میتونم تهیه کنم؟
2 من لپ تاب را به اینترنت وصل کردم ولی نمیتونم صفحه اینترنت را باز کنم علتش چیست؟
با تشکر

REG.RELOADED
26-11-2009, 23:23
------------------------------------------------------------------------------------
من با همون برنامه Acronis نسخه بوت یه درایو 80GB Logical درست کردم.ولی این درایو رو توی my computer نشون نمیده.
در ضمن با disk management خود ویندوز ویستا میتونم روش کلیک راست کنم و open کنم.داخاش هم میره ولی مشکل اینه که توی my computer نشونش نمیده.
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

شما باید اون درایو رو با فرمت FAT یا NTFS فرمت کنید تا نشون داده بشه :5:

hooman_ss
27-11-2009, 01:43
الان دیگه وقت نصب ویندوز پارتیشنو درست کردم.مشکلم الان اینه که ویندوز خود لپتاپو نمیتونم نصب کنم:41:این ویندوزیم که نصب کردم کارت گرافیکو نشناخته.جلوش نوشته unavailable.راهی هست؟

کسی نیست جواب بده؟

hitvocalist
29-11-2009, 18:19
من Dell Studio 1555 خریدم که به صورت پیش فرض VHB روش نصب بود
اومدم با نرم افزار Partition Magic 8.0 هاردمو که اول دارای دو درایو یکی درایو 20 گیگابایتی ریکاوری بود و دومی که درایو 450 گیگابایتی ویندوز بود (هر دو درایو از نوع Primary) پارتیشن بندی کنم که بعد از نصب نرم افزار با چندتا پیغام خطا مواجه شدم و بعد از اجرای برنامه Partition Magic سیستم قاطی کرد و ناچارن سیستم رو خاموش کردو و دوبازه که سیستم رو روشن کردم با دو گزینه مواجه شدم :
اولین گزینه Launch Startup Reapir (Recommended
دومین گزینه Start Windows Normally
گزینه دوم که کار نمی کنه یعنی وقتی گزینه دوم رو انتخاب می کنم سیستم ریستارت میشه :41:
و اما گزینه دوم که وقتی روی اون کلیک می کنم یه صفحه با نام System Recovery Options باز می شود که وقتی Next میزنم در صفحه بعدی در گزینه با نام های Load Drives و Next وجود داره که وقتی Load Drives رو می زنم نمی دونم باید چی رو Open کنم و Next رو هم که می زنم یک صفحه شبیه شکل زیر باز می شه :

شرمنده دوستان با گوشیم عکس گرفتم خوب در نیومد .
گزینه اول میاد repair می کنه ولی دوباره هنگام بوت با همون دو گزینه اول مواجه میشم.
گزینه دوم و سوم میگه باید از صفحه قبل یک ویندوزی رو Open می کردی که من گفتم نمی دونستم باید چیرو open میکردم .
گزینه آخر هم که فکر کنم باید تقریبا یک دو سه ساعتی واستم تا recover کنه.

حالا عزیزان اهل فن یک نفر لطف کنه جواب منو بده بگه چیکار کنم .

راستی من سی دی اورجینال ویندوز وستا که موقع خرید تو جعبش بود رو هم تست کردم که دوباره ویندوز نصب کنم وقتی با بوت سی دی بالا مویومدم هنگام انتخاب درایو برای نصب ویندوز اون درایو 450 گیگی رو که انتخاب می کنم نمی زاره روش ویندوز نصب کتن ولی رو اون درایو recovery فعال بود که من دیگه اونو جرات نکردم روش ویندوز نصب کنم .

لطفا سریع دوستان جواب بدید کارم گیره یک شنبه سمینار دارم .

پیشاپیش ممنون :11:
یعنی کسی جواب سوال منو نمی دونه ؟ :sad:

truman
02-12-2009, 01:12
دوستان من لپ تاپ اچ پي دارم و درايو c حدود سيصد گيگ فضا داره . مي خواستم دويست و سي گيگ بگيرم ازش و پارتيشن ديگه اي درست كنم . با راهي كه اولين صفحه گفتيد از ويستا پارتيشن جديد درست كردم اما اجازه نمي ده بيش از حد بردارم . يعني صد و هفتاد گيگ رو گذاشته توي درايو c و نمي ذاره بردارم . از راه همون آزاد كردن page ها هم رفتم اما بجز دو سه گيگ بيشتر آزاد نكرد . پارتيشن مجيك هم روي ويستا ارور مي ده و ميگه فقط روي اكس پي و 2000 . چه كنم ؟ نرم افزار هاي ديگه هم هيچ كدوم جواب ندادن . با خود ويستا كاري نميشه كرد ؟ چه كنم ؟

rezaa77
02-12-2009, 01:35
برو به این سایت تا درایور گرافیکت رو دانلود کنی
امیدوارم مشکلت حل بشه

masoud8
02-12-2009, 16:34
دوستان!
hp dv6 2020 که ویندوزش 7 64bit هست رو چطور پارتیشن بندی کنیم؟ (مشکلی که پیش نمیاد با پارتیشن بندی؟)
partitionو magic paragon جواب نداد...

truman
03-12-2009, 14:53
دوستان يه سوال داشتم . يه لپ تاپ hp خريدم . وقتي دستگاه روشن ميشه و دكمه esc رو مي زنم چند تا گزينه مياد . حالا من اگر بخوام فقط و فقط ويندوز ويستاي خود دستگاه رو دوباره نصب كنم بايد كدوم گزينه رو انتخاب كنم ؟ توي گزينه هاش من فقط ريكاوري رو ديدم كه اون هم ريكاوري مي كنه و من اينو نمي خوام . چون كل هاردم برميگرده به روز اول و نمي خوام اطلاعاتم از بين بره . فقط مي خوام ويندوز ويستام دوباره نصب بشه و نهايتا درايو c فرمت بشه و از اول ويندوز بريزه روش . ميشه راهنماييم كنيد ؟

saha_solary
03-12-2009, 19:32
دوستان!
hp dv6 2020 که ویندوزش 7 64bit هست رو چطور پارتیشن بندی کنیم؟ (مشکلی که پیش نمیاد با پارتیشن بندی؟)
partitionو magic paragon جواب نداد...

اقایون مهندسین منم همین مشکل رو دقیقا دارم چه کنیم؟:41:

r_22009
03-12-2009, 19:41
من با paragon partition manager پارتیشن بندی کردم. توپه رو ویستا و 7 هم جواب می ده

amir_irni
04-12-2009, 13:20
سلام من میخواستم ببینم چطوری میتونم وارد اون درایو هیدن شده بشم همون که فایلهای ریکاوری مال سیستم توشه؟ لپ تاپ من یه درایو هیدن داره حدو 5 gig

Pami
04-12-2009, 14:27
سلام من میخواستم ببینم چطوری میتونم وارد اون درایو هیدن شده بشم همون که فایلهای ریکاوری مال سیستم توشه؟ لپ تاپ من یه درایو هیدن داره حدو 5 gig

شما باید با برنامه ای مثل Acronis برید و تیک Hidden بودن پارتیشن رو بردارید تا توی سیستم عامل شناسایی بشه

alibarca6
04-12-2009, 17:57
سلام دوستان.
من hp dv6-1225 دارم با فضای هارد مشکل پیدا کردم.
هاردم 500 گیگ و با برنامه خود ویستا پارتیشن بندی کردم دو تا 230 گیگ که یکیش ویندوزه
اگه یه برنامه یا بازی رو تو اون یکی پارتیشن نصب کنم از فضای پارتیشن ویندوز هم کم می شه و وقتی تویه پارتیشن c یه برنامه 2گیگی نصب می کنم مثلن 3 یا 4 گیگ کم میشه
همین الانم با هیدن ها 35 گیگ اطلاعات تو پارتیشن c هست ولی از propertis آیکن c که نگاه می کنم 64گیگ فضا اشغال شده.
این مشکل از کجا می تونه باشه ؟؟؟؟؟؟؟
لطفن یکی کمک کنه.
please

hamid2live
05-12-2009, 12:42
بچه ها من درایو ریکاوریم پاک نشده ولی لود نمیشه! قبلا میشد ولی الان نمی شه
sony fw490 jgb مدلشه
کمک کنید لطفا
وقتی f10 میزنم این میاد

vahidshah
06-12-2009, 10:32
لپ تاپ سونی که روش ویندوز 7 نصب بود. یعد از ریکاوری اومدم با برنامه AcronisDiskDirector10partion editor پارنیشن بندی کنم اما اجازه ساختن درایور از نوع primary رو نمیده یا اگه بخام پریماری باشه فقط یه با رمیتونم درایو ایجاد کنم و دفه یعد میگه جا نیست که هست!.لپ ناپ بعد از ریکاوری3 درایو داره یکی درایور c که فضای هارد یکی درایو recovery و درایو reserve system که این اخری رو قبلا ندیده بودم باشه .و همه این 3 تا از نوع primary هستند.تو خود برنامه ویندوز هم هر 3 از نوع پریماری نشون داده میشن و رنگشون ابی تیره هست
اون درایو system reserve حدود 100 مگابایت فضا داره !واسه چیه؟این درسته که واسه داشتن درایو پریماری محدودیت وجودداره؟من میخوام یکی از درایو های جدیدی که میسارم طوری باشه که اگه خواستم بتونم یه سیستم عامل دیگه هم نصب کنم و 2 سیستم عامل داشته باشم وبا برنامه ویندوز کار نمی کنم چون تغییرات در جا اعمال میشه اما با این نرم افزار دم اخر میشه عزل کرد

hooman223
06-12-2009, 13:27
سلام:
لپتاپ من سونی fw56xxxمیخوام ریکاوری بگیرم اما تو دفترچه اش نوشته بهتر اول به اینترنت وصل شین update کنین بعد این درسته؟؟؟
بعدشم چه جوری update کنم؟

nitro
06-12-2009, 13:32
اقایون مهندسین منم همین مشکل رو دقیقا دارم چه کنیم؟:41:

منم این مشکل رو داشتم
با برنامه Easeuse Partition Master 4.1.1 Professional Edition حل میشه

ار اینجا دانلود کن:

nitro
06-12-2009, 13:35
لپ تاپ سونی که روش ویندوز 7 نصب بود. یعد از ریکاوری اومدم با برنامه AcronisDiskDirector10partion editor پارنیشن بندی کنم اما اجازه ساختن درایور از نوع primary رو نمیده یا اگه بخام پریماری باشه فقط یه با رمیتونم درایو ایجاد کنم و دفه یعد میگه جا نیست که هست!.لپ ناپ بعد از ریکاوری3 درایو داره یکی درایور c که فضای هارد یکی درایو recovery و درایو reserve system که این اخری رو قبلا ندیده بودم باشه .و همه این 3 تا از نوع primary هستند.تو خود برنامه ویندوز هم هر 3 از نوع پریماری نشون داده میشن و رنگشون ابی تیره هست
اون درایو system reserve حدود 100 مگابایت فضا داره !واسه چیه؟این درسته که واسه داشتن درایو پریماری محدودیت وجودداره؟من میخوام یکی از درایو های جدیدی که میسارم طوری باشه که اگه خواستم بتونم یه سیستم عامل دیگه هم نصب کنم و 2 سیستم عامل داشته باشم وبا برنامه ویندوز کار نمی کنم چون تغییرات در جا اعمال میشه اما با این نرم افزار دم اخر میشه عزل کرد

شما هم از همین برنامه Easeus Partition Master استفاده کن (لینک توی پست قبلی)
خودش Primary و Logical بودن رو درست میکنه

شما بیش از 4 تا Primary نمیتونی داشته باشی
اون درایو 100 مگی هم واسه ویندوز 7 شماست (System Reserved) که فایل های بوت توشه

kianjon
07-12-2009, 03:54
با سلام
ممنون از راهنمایی که کردی ولی در مورد داونلود ریکاوری از اینترنت شما سایتی رو میشناسید معرفی کنید

alikhafan123
08-12-2009, 11:06
با سلام .من لپتاپ سونی vgn fw270j دارم و اصلا ازوجود پارتیشن ریکاوری اطلاع نداشتم حالا درایو c را فرمت کردم و یک ویندوز غیر اصل نصب کردم آیا میشه دوباره ویندوز اصلی را از رو پارتیشن ریکاوری برگردونم.ممنون
راستی اصلا هیچ سیدی یا دیویدی ریکاوری ندارم
خیلی واجبه

vahidshah
08-12-2009, 13:31

ممنون از راهنمایی تون .اگه به فرض درایو d از نوع primary نباشه و بخوام primary بشه باید چه کنم؟اطلاعات درایو میره؟

h_starboy
08-12-2009, 14:01
سلام:
لپتاپ من سونی fw56xxxمیخوام ریکاوری بگیرم اما تو دفترچه اش نوشته بهتر اول به اینترنت وصل شین update کنین بعد این درسته؟؟؟
بعدشم چه جوری update کنم؟

منظورش آپدیت ویندوز هستش که بعد از آپدیت ریکاوری بگیری .
از طریق windows update میتونی آپدیت کنی.
شما میتونی همینجوری هم ریکاوری بگیری و الزامی به اینکار نیست مخصوصا اگر اینترنت پرسرعت ندارید.

h_starboy
08-12-2009, 14:05
با سلام .من لپتاپ سونی vgn fw270j دارم و اصلا ازوجود پارتیشن ریکاوری اطلاع نداشتم حالا درایو c را فرمت کردم و یک ویندوز غیر اصل نصب کردم آیا میشه دوباره ویندوز اصلی را از رو پارتیشن ریکاوری برگردونم.ممنون
خیلی واجبه

پارتیشن ریکاوری یک پارتیشن دیگه به جز c هستش مثلا d . اگه اونو پاک نکرده باشی میتونی ریکاوری بکنی .
در موقع بوت فکر کنم f10 یا f11 باشه که وارد ریکاوری میشه .

masoud8
08-12-2009, 18:39
هارد سون 64بیتی رو با چه برنامه ای چند تیکه کنیم؟

h_starboy
08-12-2009, 21:17
هارد سون 64بیتی رو با چه برنامه ای چند تیکه کنیم؟

بهترین برنامه acronis disk director هستش به نظر من.
باید بگردی نسخه 64 بیتیشو پیدا کنی.

این تاپیکشه :

masoud8
10-12-2009, 17:35
من با خود سون اومدم 2تا پارتیشن اضافه کردم(با shrink ,...) حالا تمام درایوهای موجودم از نوع local drive شدن و دیگه از نوع primary نیستن و با دیگه نمیتونم با برنامه EASEUS Partition Master Professional 4.1.1 یا برنامه های مشابه تغییری ایجاد کنم چون local drive شدن حالا چیکار کنم؟

vahidshah
10-12-2009, 18:22
نوشته شده توسط vahidshah [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اون برنامه رو دانلود و نصب کردم گزینه create partion غیر فعال بود
گفتم شاید کرکی چیزی داره که غیر فعال
بعد تو فایل redme نوشته بود سایت زیر رو ببینید که اونجا نتونستم چیزی پیدا کنم
لطفا کمک کنید
درباره کار با این برنامه هم توضیح بدین .نکنه این هم اجازه ایجاد پارتیشن primary نده ؟اگه سقف تعداد پریماری ایجاد شده و اجازه نده باید چیکار کرد؟

masoud8
11-12-2009, 01:58
نوشته شده توسط vahidshah [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

اون برنامه رو دانلود و نصب کردم گزینه create partion غیر فعال بود
گفتم شاید کرکی چیزی داره که غیر فعال
بعد تو فایل redme نوشته بود سایت زیر رو ببینید که اونجا نتونستم چیزی پیدا کنم
لطفا کمک کنید
درباره کار با این برنامه هم توضیح بدین .نکنه این هم اجازه ایجاد پارتیشن primary نده ؟اگه سقف تعداد پریماری ایجاد شده و اجازه نده باید چیکار کرد؟

لطفا به این سوال و پست قبلش جواب بدید...

اگه نوع دریوامون DYNMIC باشه طور میشه به PRIMRY برگدند ی LOGICAL شون کرد که بشه با برنامه های Easeus Partition Master یا AcronisDiskDirector10partion editor تغییرات درشون اعمال کرد؟

masoud8
12-12-2009, 12:22
لطفا به این سوال و پست قبلش جواب بدید...

اگه نوع دریوامون DYNMIC باشه طور میشه به PRIMRY برگدند ی LOGICAL شون کرد که بشه با برنامه های Easeus Partition Master یا AcronisDiskDirector10partion editor تغییرات درشون اعمال کرد؟

چی شد پس؟ سوال خیلی تخصصی بود؟!!

s.m.a
12-12-2009, 15:56
با سلام
acerمدل aspire 4810t-6937 گرفتم با سی پی یو su 9400 و ویندوز xpولی تا الان نتونستم بولوتوث رو روشن کنم در صورتی که تو دفتر راهنماش گفته که با نگه داشتن fn+f3 روشن میشه در ضمن روی f3عکس بلوتوث داره ولی وقتی میزنم فقط عکس بلوتوث خاموش رو تو صفحه نشون میده.
ممنوم میشم راهنمایی بفرمایید

masoud8
12-12-2009, 18:12
من با خود سون اومدم 2تا پارتیشن اضافه کردم(با shrink ,...) حالا تمام درایوهای موجودم از نوع local drive شدن و دیگه از نوع primary نیستن و با دیگه نمیتونم با برنامه EASEUS Partition Master Professional 4.1.1 یا برنامه های مشابه تغییری ایجاد کنم چون local drive شدن حالا چیکار کنم؟

کسی کار نکرده؟ مجبورم نکنید برم هاردمو بترکونم و خودم تجربه کسب کنم!!!

hadi4507
21-12-2009, 10:43
لطفا لینک دانلود acronis disk director جدید 64 بیتی برای سون رو برام بزارید

newsha3000
23-12-2009, 11:56
سلام. من cr420 vaio دارم. روش ویستا نصبه. چند وقته که هی هنگ می کنه و خلاصه مشکل داره. حالا می خوام ببینم باید complete recovery کنم یا فقط اگه درایو c رو ریکاور کنم ، حله؟ اگه سوالم مسخرس می بخشین ولی من تا به حال خودم ویندوز لپ تاپ عوض نکردم یا ختی ریکاور نکردم

mehrradg23
25-12-2009, 13:14
سلام من يه لبتاب سوني vgn-nw27gf گرفتم dvd ريکاوري رو ساختم چندتا سوال و مشکل دارم
1-ميخوام ويندوز xp بريزم ولي 2 تا درايو مخفي دارم H:recovery و C:reserve system با اون درايو H: که کاري ندارم فرمتشم نميکنم ولي اين درايو C ميخواستم بدونم چيه؟ کارش چيه چرا مخفي هست
2-زماني که ميخوام ويندوز xp بريزم چون اون درايو c وجود داره و فضاشم 100 mb هست ويندوز رو ميريزه رو درايو d اگر اون پارتيشن c رو پاک کنم چه اتفاقي مي افته؟؟؟؟
3-اگر اون درايو c و h رو از حالت primary خارج کنم ايا با زدن f10 بدون dvd ريکاوري ميتونم از روي هارد ريکاوري کنم يا نه؟؟؟؟؟؟؟
4-مشکل ديگمم اينجاست که زماني که ميام از قسمت ريکاوري restore c: رو بزنم ارو ميده

کسي نيست در اين زمينه تجريه داشته باشه؟

r_22009
26-12-2009, 14:27
سلام. من cr420 vaio دارم. روش ویستا نصبه. چند وقته که هی هنگ می کنه و خلاصه مشکل داره. حالا می خوام ببینم باید complete recovery کنم یا فقط اگه درایو c رو ریکاور کنم ، حله؟ اگه سوالم مسخرس می بخشین ولی من تا به حال خودم ویندوز لپ تاپ عوض نکردم یا ختی ریکاور نکردم
فقط ریکاوری درایو c بسه. complete ریکاوری رو در مواقع ضروری که درایو c ریکاوری نمی شه استفاده کن:5:

r_22009
26-12-2009, 14:29
با سلام
acerمدل aspire 4810t-6937 گرفتم با سی پی یو su 9400 و ویندوز xpولی تا الان نتونستم بولوتوث رو روشن کنم در صورتی که تو دفتر راهنماش گفته که با نگه داشتن fn+f3 روشن میشه در ضمن روی f3عکس بلوتوث داره ولی وقتی میزنم فقط عکس بلوتوث خاموش رو تو صفحه نشون میده.
ممنوم میشم راهنمایی بفرمایید
احتمالا شما ویندوزتو عوض کردی و در اثر تعویض ویندوز کلید fn کار نمیکنه.

r_22009
26-12-2009, 14:33
خیلی واجبه
معمولا با نصب ویندوز پارتیشن ریکاوری پاک نمی شه. همونطور که دوستمون گفتن در هنگام بوت دکمه f10 رو بزنید و وارد منوی ریکاوری بشید

Mig33
26-12-2009, 19:36
سلام
دوستان من میخوام ویندوز 7 ...64 بیتی رو تو سونی sr خودم با سیستم ,vist 64 biti نصب کنم خالا سوالم اینه:
آیا راهی وحود داره که ریکاوری سونی رو بازسازی کتم اینبار سامل ویندوز 7 و برنامه ها بشه طوری که عین الاتش باشه یعنی با f10 برم تو ریکاوری سونی ولی با ذیندوز 7 و برنامه های سونی ؟؟؟
مرسی

(البته از نرم افزارهائی مثل آکرونیس نگید .... میخوام دقیقا عین ذیکاوری سونی بوت بشه)

r_22009
27-12-2009, 10:26
سلام
دوستان من میخوام ویندوز 7 ...64 بیتی رو تو سونی sr خودم با سیستم ,vist 64 biti نصب کنم خالا سوالم اینه:
آیا راهی وحود داره که ریکاوری سونی رو بازسازی کتم اینبار سامل ویندوز 7 و برنامه ها بشه طوری که عین الاتش باشه یعنی با f10 برم تو ریکاوری سونی ولی با ذیندوز 7 و برنامه های سونی ؟؟؟
مرسی

(البته از نرم افزارهائی مثل آکرونیس نگید .... میخوام دقیقا عین ذیکاوری سونی بوت بشه)
من که فکر نکنم همچین چیزی امکان داشته یاشد.حالا دوستان هم نظر میدن

r_22009
27-12-2009, 16:59
سلام
مرسی

میگ جان پیدا کردم یه سری اینجا بزن

fmps
28-12-2009, 10:51
سلام دوستان
پارتیشن بندی 7 هم مثل اینه؟
اگه انجا رو بخونم می تونم 7 رو هم پارتیشن بندی کنم؟

r_22009
28-12-2009, 14:28
سلام دوستان
پارتیشن بندی 7 هم مثل اینه؟
اگه انجا رو بخونم می تونم 7 رو هم پارتیشن بندی کنم؟
بله هیچ فرقی نداره. یه نرم افزار خوبم هست برا پارتیشن بندی هست می تونی دانلود کنی. البته 50 مگابایته!
Download paragon partition manager

r_22009
28-12-2009, 20:18
دوستان من یه سوالی دارم. من ویندوز اصلیمو پاک کردم و 7 نصب کردم. چه جوری می تونم دی وی دی ریکاوری بسازم؟؟؟؟؟؟
(درایو ریکاوریم پاک نشده):46:

vahidshah
29-12-2009, 17:38
تو درایو ی که لاجیکال یا پریماری!!اون درائوی که تو قسمت پارتیشن بندی ویندوز به رنگ ابی کمرنگ
دیده میشه میشه ویندوز نصب کرد؟اخه درایوی که قابلیت بوت داره ابی پررنگه و اونیکی کمرنگ تو کم رنگ نمیشه؟واسه داشتن2ویندوز

r_22009
29-12-2009, 20:32
تو درایو ی که لاجیکال یا پریماری!!اون درائوی که تو قسمت پارتیشن بندی ویندوز به رنگ ابی کمرنگ
دیده میشه میشه ویندوز نصب کرد؟اخه درایوی که قابلیت بوت داره ابی پررنگه و اونیکی کمرنگ تو کم رنگ نمیشه؟واسه داشتن2ویندوز
دوست عزیز شما ویندوزو رو همه درایو هات بدون هیج مشکلی می تونی نصب کنی

vahidshah
29-12-2009, 21:39
دوست عزیز شما ویندوزو رو همه درایو هات بدون هیج مشکلی می تونی نصب کنی
ممنون .شما که می دونین یکم هم اطلاعات بدین چه بهتر
پس تو این قضیه (قابلیت بوت)primary و logical چقدر مهمن؟اگه همه دریوها مثلا لوجیکال یا پریماری باشه چی میشه/توضیح کلی

masoud8
30-12-2009, 08:14
دوستان یه توضیح کلی در مورد نوع پارتیشن:

primary پارتیشن های مستقل اند و از پایداری بیشتری نسبت به logical برقرارند و معمولا برای نصب ویندوز از این نوع پارتیشن استفاده می شود و محدودیت تعداد دارند(حداکثر4 و بدون logical)
درایوهای از نوع logical، خود زیر مجموعه نوعی پارتیشن از نوع exented هستند و محدودیتی هم در تعداد ساخت نیست

پس بهتره برای نصب ویندوز از پارتیشن نوع primary استفاده شود...

vahidshah
30-12-2009, 10:46
دوستان یه توضیح کلی در مورد نوع پارتیشن:

primary پارتیشن های مستقل اند و از پایداری بیشتری نسبت به logical برقرارند و معمولا برای نصب ویندوز از این نوع پارتیشن استفاده می شود و محدودیت تعداد دارند(حداکثر4 و بدون logical)
درایوهای از نوع logical، خود زیر مجموعه نوعی پارتیشن از نوع exented هستند و محدودیتی هم در تعداد ساخت نیست

پس بهتره برای نصب ویندوز از پارتیشن نوع primary استفاده شود...

ممنون از توضیحات حالا که اطلاعات میرسه اینا رو هم بدونیم خوبه
برتری کجا لازم میشه؟موقع بوت؟پس تو هر دو میه ویندوز زد؟یا لاقل بگین ضعف لاجیکال کجا ها بیشتر به چشم میاد و چه کار هایی نمی تونه بکنه؟

masoud8
30-12-2009, 14:13
ببین
فکر نکنم اصلا بتونیم تفاوت بین logical و primary رو احساس کنی
داخل هر دوتاشون میشه ویندوز نصب کرد اما بهتره داخل پریمری نصب بشه
زیاد خودت رو درگیر مسایل جزئی نکن و نگران هیچی نباش، وندوزت رو داخل primary نصب کن و...

r_22009
30-12-2009, 14:31
فرقش خیلی جزئیه و اهمیت نداره

king pozitron
31-12-2009, 20:19
سلام...

اقا من لبتاپ hp dv6-2020 دارم تازه دوروزه خریدم :19: . گفتم قبلا از این که dvd رکاوری بسازم اول هاردم پارتیشن بندی و اپدید تو و... کنم اما وقتی با پاراگون او مدم پارتیشن بندی کنم سیستم وقتی ریست کرد تا پارتیشن بندی کنه هنگ کرد و من دستی خاموش کردم وسیستم بالا اومد . بعد اومدم با خود ویندوز این کار کردم اما برای اینکه ترتیب اسم درایو ها درست باشه او مدم درایو رکاوری رو از d تبدیل به e کردم وقتی سیستم ریست کردم دیگه بالا نیومد نه رکاوری میشود کرد نه کار دیگه بعد اومدم خودم win7 نصب کردم تا شاید از طریق ویندوز بتونم کاری کنم اما بازم نشد.اما توی ویندوز هنوز درایو رکاوری وجود داره حالا موندم چی کار کنم. لطفا کمک کنید. :19::41::19::41:

باتشکر....

r_22009
01-01-2010, 12:01
سلام...

اقا من لبتاپ hp dv6-2020 دارم تازه دوروزه خریدم :19: . گفتم قبلا از این که dvd رکاوری بسازم اول هاردم پارتیشن بندی و اپدید تو و... کنم اما وقتی با پاراگون او مدم پارتیشن بندی کنم سیستم وقتی ریست کرد تا پارتیشن بندی کنه هنگ کرد و من دستی خاموش کردم وسیستم بالا اومد . بعد اومدم با خود ویندوز این کار کردم اما برای اینکه ترتیب اسم درایو ها درست باشه او مدم درایو رکاوری رو از d تبدیل به e کردم وقتی سیستم ریست کردم دیگه بالا نیومد نه رکاوری میشود کرد نه کار دیگه بعد اومدم خودم win7 نصب کردم تا شاید از طریق ویندوز بتونم کاری کنم اما بازم نشد.اما توی ویندوز هنوز درایو رکاوری وجود داره حالا موندم چی کار کنم. لطفا کمک کنید. :19::41::19::41:

باتشکر....
اولا که شما نباید به درایو ریکاوری دست می زدی. حالا اگه وقتی سیستمو روشن می کنی با دکمه f10 یا f11 وارد صفحه ریکاوری نمی شه به اینجا یه سری بزن

mehrradg23
01-01-2010, 16:29
سلام من يه لبتاب سوني vgn-nw27gf گرفتم dvd ريکاوري رو ساختم چندتا سوال و مشکل دارم
1-ميخوام ويندوز xp بريزم ولي 2 تا درايو مخفي دارم H:recovery و C:reserve system با اون درايو H: که کاري ندارم فرمتشم نميکنم ولي اين درايو C ميخواستم بدونم چيه؟ کارش چيه چرا مخفي هست
2-زماني که ميخوام ويندوز xp بريزم چون اون درايو c وجود داره و فضاشم 100 mb هست ويندوز رو ميريزه رو درايو d اگر اون پارتيشن c رو پاک کنم چه اتفاقي مي افته؟؟؟؟
3-اگر اون درايو c و h رو از حالت primary خارج کنم ايا با زدن f10 بدون dvd ريکاوري ميتونم از روي هارد ريکاوري کنم يا نه؟؟؟؟؟؟؟
4-مشکل ديگمم اينجاست که زماني که ميام از قسمت ريکاوري restore c: رو بزنم ارو ميده

eng.oam
01-01-2010, 19:35
سلام...

باتشکر....

مبارک باشه. در مورد back up گرفتن با نرم افزارهایی غیر از خود نرم افزار recovery hp ، کلا بی خیال شو. چون با هر نرم افزاری که می خوایی این کار رو بکنی وقتی وارد محیط Dos میشه هنگ می کنه. من همه راه ها رو امتحان کردم حتی عده ای می گفتند که شاید مشکل از هارد سیستم هستش (bad sector) ولی هارد سالم هستش.
اون چیزی که تا حالا فهمیدم اینه که مشکل قطعا سخت افزلری نیست ولی ..........

r_22009
01-01-2010, 19:37

اون درایو میزانیه که ویندوز 7 رزرو می کنه دست به اون نزن. پیشنهاد می کنم به ریکاوری هم دست نزنی که دچار مشکل می شی
در مورد ریکاوری هم اگه سه چهار بار restore c: رو زدی و ارور داد باید full restore بکنی. اما من یه بار این مشکلو داشتم چند بار ریستور سی رو زدم و ارور داد و ریست شد اما بعد از چند بار درست شد

masoud8
02-01-2010, 13:18

به اون درایو c دست نزن چون مربوط به خود سیستمه و در حالت hidden هست...

mspanadgoo
09-01-2010, 20:58
سلام
من عضو جدیدم ...
من حدود یه ماهی هست که لپ تاپ SONY VAIO CW18NFX خریدم .
راستش یادم رفت همون اول DVD Recovery درست کنم . الان بعد یه ماه کلی چیز میز ریختم روش یادم افتاد اینکارو بکنم .
همه کاراشو از دفترچش خوندم و بلدم فقط یه سوال دارم و یه مشکل ...
سوال :
من که کلی بازی و برنامه و عکس و آهنگ ریختم رو لپ تاپم الان که میخوام recovery بسازم مشکلی که قاعدتا نباید پیش بیاد ؟؟ چون از رو پارتیشن مخفی recovery میخواد این کارو بکنه دیگه ؟؟

مشکل :
من وارد قسمت ریکاوری گرفتن شدم و create recovery disk رو زدم و ...
یه جا هست که دوتا گزینه گذاشته برای انتخاب نوع DVD که میخواد روش write کنه .
یکیش اینه : create recovery disk(s) using 2 recordable DVD DL ...
دومیشم اینه : creare recovery disk(s) using 4 recordable DVD

من دی وی دی معمولی خام داشتم و گزینه 2 رو زدم روی همون دی وی دی اول تا 24 % پر کرد بعد ارور داد گفت کامپیوتر رو ریستارت کن و دی وی دی نو بزار دوباره انجام بده .
راستش من ترسیدم گفتم شاید جنس دی وی دیم خوب نبوده (datalife) .
رفتم 3 تا دی وی دی 9 philips خریدم هرکدون 3 هزار تومن ... روی DVD هم نوشته DL یعنی عین همون گزینه اول .
این دفعه این دی وی دی رو گزاشتم و گزینه اول رو زدم و لپ تاپ رو گذاشتم روی میز و بهش دست هم نزدم . طبق ذستور العمل هیچ برنامه ای رو هم باز نکردم . اینبار تا 34 % رفت و ارور داد و گفت recovery disk cant create .
نمیدونم چی کار کنم که بدونه مشکل بتونم این ریکاوری رو بسازم ...
کمکم کنید لطفا ....

r_22009
10-01-2010, 12:30
سلام
من عضو جدیدم ...
من حدود یه ماهی هست که لپ تاپ SONY VAIO CW18NFX خریدم .
راستش یادم رفت همون اول DVD Recovery درست کنم . الان بعد یه ماه کلی چیز میز ریختم روش یادم افتاد اینکارو بکنم .
همه کاراشو از دفترچش خوندم و بلدم فقط یه سوال دارم و یه مشکل ...
سوال :
من که کلی بازی و برنامه و عکس و آهنگ ریختم رو لپ تاپم الان که میخوام recovery بسازم مشکلی که قاعدتا نباید پیش بیاد ؟؟ چون از رو پارتیشن مخفی recovery میخواد این کارو بکنه دیگه ؟؟

مشکل :
من وارد قسمت ریکاوری گرفتن شدم و create recovery disk رو زدم و ...
یه جا هست که دوتا گزینه گذاشته برای انتخاب نوع DVD که میخواد روش write کنه .
یکیش اینه : create recovery disk(s) using 2 recordable DVD DL ...
دومیشم اینه : creare recovery disk(s) using 4 recordable DVD

من دی وی دی معمولی خام داشتم و گزینه 2 رو زدم روی همون دی وی دی اول تا 24 % پر کرد بعد ارور داد گفت کامپیوتر رو ریستارت کن و دی وی دی نو بزار دوباره انجام بده .
راستش من ترسیدم گفتم شاید جنس دی وی دیم خوب نبوده (datalife) .
رفتم 3 تا دی وی دی 9 philips خریدم هرکدون 3 هزار تومن ... روی DVD هم نوشته DL یعنی عین همون گزینه اول .
این دفعه این دی وی دی رو گزاشتم و گزینه اول رو زدم و لپ تاپ رو گذاشتم روی میز و بهش دست هم نزدم . طبق ذستور العمل هیچ برنامه ای رو هم باز نکردم . اینبار تا 34 % رفت و ارور داد و گفت recovery disk cant create .
نمیدونم چی کار کنم که بدونه مشکل بتونم این ریکاوری رو بسازم ...
کمکم کنید لطفا ....
سوال اول: از اون لحاظ که شما هر چی هم رو سیستمت بریزی فقط اطلاعات خود سونی می ره رو dvd.
در مورد سوال دوم هم می شه متن کامل ارورش رو بزاری؟می تونه مشکل از ویندوز باشه. شما وقتی سیستمت بالا میاد و علامت VAIO رو نشون می ده، F10 رو بزن و restore c: رو بزن و یه دور درایو c رو ریکاوری کن (یعنی ویندوز رو از اول نصب می کنه و به درایوهای دیگه هم کاری نداره) بعد که ویندوز نصب شد یه دور دیگه امتحان کن احتمالا حله

mspanadgoo
10-01-2010, 21:55
سوال اول: از اون لحاظ که شما هر چی هم رو سیستمت بریزی فقط اطلاعات خود سونی می ره رو dvd.
در مورد سوال دوم هم می شه متن کامل ارورش رو بزاری؟می تونه مشکل از ویندوز باشه. شما وقتی سیستمت بالا میاد و علامت VAIO رو نشون می ده، F10 رو بزن و restore c: رو بزن و یه دور درایو c رو ریکاوری کن (یعنی ویندوز رو از اول نصب می کنه و به درایوهای دیگه هم کاری نداره) بعد که ویندوز نصب شد یه دور دیگه امتحان کن احتمالا حله

من این کاری که شما گفتی رو اتفاقا انجام دادم ولی دوباره روی همون 24% ارور داد . یعنی درایو سی رو ریستور کردم و همه چی پاک شد و از اول ریخت .
متن ارورش رو دقیق یادم نیست ولی کلیش این بود :
ارور در هنگام ساخت ریکاوری . کامپیوتر رو ریستارت کن و با یک دی وی دی دیگه امتحان کن ...

nitro
11-01-2010, 23:07
مبارک باشه. در مورد back up گرفتن با نرم افزارهایی غیر از خود نرم افزار recovery hp ، کلا بی خیال شو. چون با هر نرم افزاری که می خوایی این کار رو بکنی وقتی وارد محیط Dos میشه هنگ می کنه. من همه راه ها رو امتحان کردم حتی عده ای می گفتند که شاید مشکل از هارد سیستم هستش (bad sector) ولی هارد سالم هستش.
اون چیزی که تا حالا فهمیدم اینه که مشکل قطعا سخت افزلری نیست ولی ..........

ظاهرا هارد این لپ تاپ یه مشکلی به برنامه پاراگون داره
من همین مدل رو که یکی از دوستام داشت گرفتم تا پارتیشن بندی کنم که با پاراگون نشد و بوت رو خراب میکرد و بعد هر بار مجبور مشدم فایل های بوت رو ReBuild کنم
اما با برنامه Easeus Partition Manager مشکل حل شد:5:

nitro
11-01-2010, 23:17
من این کاری که شما گفتی رو اتفاقا انجام دادم ولی دوباره روی همون 24% ارور داد . یعنی درایو سی رو ریستور کردم و همه چی پاک شد و از اول ریخت .
متن ارورش رو دقیق یادم نیست ولی کلیش این بود :
ارور در هنگام ساخت ریکاوری . کامپیوتر رو ریستارت کن و با یک دی وی دی دیگه امتحان کن ...

نه عزیز
این روش نیازی به DVD نداره
شما سیستم رو ریست کن
سریع F10 رو بزن تا بره توی قسمتی که مربوط به ریکاوری کردنه
یه گزینه داره به اسم Restore C وقتی این گزینه رو بزنه و تایید کنی از روی درایو ریکاوری ویندوز ارجینالت رو برمیگردونه
دو تا نکته:
1: موقعی که این کار رو می کنی DVD های بکاپ نباید توی دستگاهت باشه تا از روی هارد این عمل انجام بشه
2: موقع Restore درایو C یه سوال مبنی بر اینکه "آیا میخوای سایز درایو C به حالت روز اول در بیاد؟" ازت میپرسه، در صورتی که سایز درایو هاتو تغییر دادی و درایوهای جدید ساختی مراقب این گزینه باش که تاییدش نکنی

mspanadgoo
12-01-2010, 01:36
نه عزیز
این روش نیازی به DVD نداره
شما سیستم رو ریست کن
سریع F10 رو بزن تا بره توی قسمتی که مربوط به ریکاوری کردنه
یه گزینه داره به اسم Restore C وقتی این گزینه رو بزنه و تایید کنی از روی درایو ریکاوری ویندوز ارجینالت رو برمیگردونه
دو تا نکته:
1: موقعی که این کار رو می کنی DVD های بکاپ نباید توی دستگاهت باشه تا از روی هارد این عمل انجام بشه
2: موقع Restore درایو C یه سوال مبنی بر اینکه "آیا میخوای سایز درایو C به حالت روز اول در بیاد؟" ازت میپرسه، در صورتی که سایز درایو هاتو تغییر دادی و درایوهای جدید ساختی مراقب این گزینه باش که تاییدش نکنی

دوست عزیز شما سوال منو ندیدی چیه .
اینکاری که گفتی رو میدونم و بلدم یه بار هم انجام دادم .
من میخوام دی وی دی ریکاوری بسازم واسه لپ تاپم واسه روز مبادا که وقتی هاردم کلا به مشکل برخورد ویندوز اورجینالش رو از دست ندم . ولی به مشکل میخورم . هرکاری میکنم موقع ساخت دی وی دی ارور میده .

masoud8
13-01-2010, 13:33
من میخوام دی وی دی ریکاوری بسازم واسه لپ تاپم واسه روز مبادا که وقتی هاردم کلا به مشکل برخورد ویندوز اورجینالش رو از دست ندم . ولی به مشکل میخورم . هرکاری میکنم موقع ساخت دی وی دی ارور میده .

لطفا ارور رو دقیق بنویس یا عکس بذار که بهتره...

nitro
13-01-2010, 17:13

پیشنهاد: حالا که میتونی از رو هارد ویندوز اوربجینالت رو برگردونی، یک بار این کار رو بکن
بعد از ویندوز خام و ارجینالت با برنامه Acronis True Image Home 2010 یه بکاپ از درایو C بگیر
این روش بسیار بهتره، جون دیگه به مشکل نمیخوری، نتیجه کار یکیه اما سرعت برگردوندن درایور c به حالت اولیه چندین برابر بالاتر از ریکاوری خود سیستم هست (ریکاوری خود سیستم 2 ساعت، اما آکرونیس 20 دقیقه!)

از اینجا دانلود کن CD بوت این برنامه رو:

بهزاد_mb
16-01-2010, 09:50
سلام و خسته نباشید به همه
من لب تاپ دارم با هارد 500.
می خوام با 7 پارتیشن بندی کنم اما بلد نیستم.
قبلاً توی بوت xp راحت پارتیشن بندی می کردم ولی توی 7 همرو پریمری می کنه!
این تاپیک هم خوندم ولی نفهمیدم چون توی بوت یدونه پریمری می سازم و 7 رو نصب میکنم بعد توی ویندوز از managment وقتی میسازم باز پریمریه!
میشه راهنمایی کنید از اول چیکار باید بکنم؟
(مثل اینکه اول باید یک extended بسازم بعد توش چند تا logical ولی بلد نیستم!)
در ضمن نمی خوام از نرم افزارهای دیگه استفاده کنم مثل Acronis.
اگر با 7 پارتیشن بندی کنم بعداً ویندوز رو پاک کنم پارتیشن ها پاک نمیشه؟
وقتی با 7 پارتیشن میسازم یه 100 مگ خودش نیسازه! قضیش چیه؟ بعداً توی managment پاکش کنم یا نه؟
نظرتون درباره پارتیشن بندی با نرم افزار خود کمپانی سازنده هارد چیه؟ بهتر از پارتیشن بندی با 7 نیست؟ (البته اگر 7 ردی باشند)
من میخوام کللاً 5 تا درایو داشته باشم. (c,d,e,f,g)

r_22009
16-01-2010, 14:45
سلام و خسته نباشید به همه
من لب تاپ دارم با هارد 500.
می خوام با 7 پارتیشن بندی کنم اما بلد نیستم.
قبلاً توی بوت xp راحت پارتیشن بندی می کردم ولی توی 7 همرو پریمری می کنه!
این تاپیک هم خوندم ولی نفهمیدم چون توی بوت یدونه پریمری می سازم و 7 رو نصب میکنم بعد توی ویندوز از managment وقتی میسازم باز پریمریه!
میشه راهنمایی کنید از اول چیکار باید بکنم؟
(مثل اینکه اول باید یک extended بسازم بعد توش چند تا logical ولی بلد نیستم!)
در ضمن نمی خوام از نرم افزارهای دیگه استفاده کنم مثل Acronis.
اگر با 7 پارتیشن بندی کنم بعداً ویندوز رو پاک کنم پارتیشن ها پاک نمیشه؟
وقتی با 7 پارتیشن میسازم یه 100 مگ خودش نیسازه! قضیش چیه؟ بعداً توی managment پاکش کنم یا نه؟
نظرتون درباره پارتیشن بندی با نرم افزار خود کمپانی سازنده هارد چیه؟ بهتر از پارتیشن بندی با 7 نیست؟ (البته اگر 7 ردی باشند)
من میخوام کللاً 5 تا درایو داشته باشم. (c,d,e,f,g)

شما این نرم افزارو دانلود کن حله:
acronis partition manager

Phoenix71
24-01-2010, 14:10
سلام
من یه لپ تاپ سونی گرفتم(vgn_sr590gyb) که روش ویندوز سون بود بعد کنارش یه ویندوز اکس پی نصب کردم الان مشکلم اینه که system reserved رو به عنوان درایو c میشناسه و 4 تا درایو شده تو اکس پی ولی تو خوده سون درسته من الان تو سون 3 تا درایو دارم یکی c که خوده سونه یکی d که اکس پی بعدی هم که خالیه ولی تو اکس پی c رو system reserved میشناسه و ویندوز سون که c هست f.میخواستم ببینم چی کار باید بکنم این درایو مخفی باشه و به عنوان درایو c نشناسه؟؟اصلا راهی هست؟؟اگه لازم باشه میتونم ویندوز هم عوض کنم.
ممنون میشم کمک کنید

r_22009
24-01-2010, 16:16
سلام
من یه لپ تاپ سونی گرفتم(vgn_sr590gyb) که روش ویندوز سون بود بعد کنارش یه ویندوز اکس پی نصب کردم الان مشکلم اینه که system reserved رو به عنوان درایو c میشناسه و 4 تا درایو شده تو اکس پی ولی تو خوده سون درسته من الان تو سون 3 تا درایو دارم یکی c که خوده سونه یکی d که اکس پی بعدی هم که خالیه ولی تو اکس پی c رو system reserved میشناسه و ویندوز سون که c هست f.میخواستم ببینم چی کار باید بکنم این درایو مخفی باشه و به عنوان درایو c نشناسه؟؟اصلا راهی هست؟؟اگه لازم باشه میتونم ویندوز هم عوض کنم.
ممنون میشم کمک کنید
این درایو رو خود 7 رزرو می کنه می تونین با نرم افزار Hide My Drives مخفیش کنین

hadi_ameri
30-01-2010, 03:42
لپ تاپم ایسر 4315 میخواستم ویندوزشو عوض کنم که فایل ریکاوری پاک شد و الان دیگه نیتونم برگردونم به ویندوز اصلیش.کمک!!

r_22009
30-01-2010, 14:27
یه سری به اینجا بزن:

hadi_ameri
30-01-2010, 20:23
موضوع اینه که ویندوزی که الان روشه xp هست و من ویندوز خودشو میخوام چون با برنامه اون روی فایلام قفل گذاشتم:41:

hadi_ameri
30-01-2010, 23:42
من dvd بکاپ ویندوز اصلمو که الان پاک شده رو دارم ولی اون 10گیگ ریکاور روی هاردم پاک شده و بدون اون نمیتونم برگردونمش.چکار کنم؟؟؟

r_22009
31-01-2010, 16:34
من dvd بکاپ ویندوز اصلمو که الان پاک شده رو دارم ولی اون 10گیگ ریکاور روی هاردم پاک شده و بدون اون نمیتونم برگردونمش.چکار کنم؟؟؟
توی بعضی مدل ها فقط با وجود اون DVD ها می شه برگردوند. اگه نمی تونید تنها راه همونه که گفتم:(ساخت مجدد ریکاوری)

amir_w12
01-02-2010, 14:09
با سلام

دوستان من یه sony cw14 دارم که با شیرینگ خود ویندوز 7 پارتیشن بندی کردم . متاسفانه 25 گیگ از فضا را به درایو c اختصاص دادم الان فضا خیلی کمه و با هر روشی می خوام فضا را اضافه کنم و ویندوز خراب نشه نمی تونم از پارگون هم استفاده کردم نمی تونم مرج کنم .

لطفا کمک کنید خیلی ضروری هست.

r_22009
01-02-2010, 14:50
با سلام

دوستان من یه sony cw14 دارم که با شیرینگ خود ویندوز 7 پارتیشن بندی کردم . متاسفانه 25 گیگ از فضا را به درایو c اختصاص دادم الان فضا خیلی کمه و با هر روشی می خوام فضا را اضافه کنم و ویندوز خراب نشه نمی تونم از پارگون هم استفاده کردم نمی تونم مرج کنم .

لطفا کمک کنید خیلی ضروری هست.
شما اگه پستهای بالاییو می خوندی می فهمیدی.
به هیچ وجه از پاراگون استفاده نکن و برو acronis disk director 10 رو دانلود کن

aram24
02-02-2010, 10:14
سلام دوستان
من يه ميني لپ تاپ hp دارم كه يه عمليات پارتيشن بندي روش انجام دادم و بعد windows 7 رو روش نصب كردم ولي حالا موقع بالا اومدن با يه صفحه سياه روبه رو شدم كه نوشته entering setup .
كسي تا حالا با اين مشكل يا مشكلات مشابه رو به رو شده لطفا بگيد چيكار بايد بكنم

shab_2008
02-02-2010, 14:12
دوستان سلام:

میگم ما یه لپ تاپ dell 1520 خریدیم حالا نمیدونم چجوری باید بک اپ بگیرم خواهشا یکی یه راهنمایی درست و حسابی کنه.

tanx

Djhamid2007
02-02-2010, 23:16
من یه لپ تاپ ال جی رو که از قبل پارتیشن بندی شده بود رو درایو unlocated رو به هزار بدبختی جدا کردم وبا paragon به درایو logical تبدیل کردم،حالا توی my computer درایوی که اومده با دابل کلیک باز نمیشه و باید روش کلیک راست کرد و open رو زد.باید درایوری چیزی نصب کنم؟

Drzhivago
02-02-2010, 23:19
سلام
من جدیدا Acer 5738G خریدم که روش Linux نصبه با توجه به اینکه فکر نمیکنم هیچوقت از لینوکس استفاده کنم. به نظرتون پارتیشن Recovery رو نگه دارم یا پاکش کنم؟ البته اینم بگم که هنوز از جعبه درش نیوردم :31:

r_22009
06-02-2010, 16:00
سلام
من جدیدا Acer 5738G خریدم که روش Linux نصبه با توجه به اینکه فکر نمیکنم هیچوقت از لینوکس استفاده کنم. به نظرتون پارتیشن Recovery رو نگه دارم یا پاکش کنم؟ البته اینم بگم که هنوز از جعبه درش نیوردم :31:
ریکاوری فضای زیادی اشغال نمی کنه اما اگه به فضاش نیاز دارین پاکش کنین. اهمیت خاصی نداره
درایورا رم می تونین ازینجا دانلود کنین:

saddd
12-02-2010, 13:19
سلام دوستان ممنون از مطالب خوبتون و زحماتی که میکشید !
من یک لپتاپ hp1390 خریدم که حالا میخوام پارتیشن بندی کنمش! ولی یه مشکلی دارم اینه که درایو c رو 200 گیگ زوری میده! میخواستم بدونم میشه این محدودیت از بین بره و بدون نرم افزار خاصی پارتیشن بندی کنم !؟ تا 3-4 تا درایو هم بیشتر نمیخوام!
لطفا ساده راهنماییم کنید-ممنون...

J.Damon
13-02-2010, 11:22
به طور نرمال خیر ... پارتیشن هارد جانشین DVD بک آپ هست و اگر DVD بک آپ نگرفته اید و این درایور را پاک کردید مجبورید درایورها و ویندوز اصل را از اینترنت دانلود و یا بعد از نصب آن ویندوز اون را از طریق اینترنت geniune کنید.

با سلام دوست عزیز من با نصب لینوکس UBUTNU 8.10 این پارتیشن مخفی رو از دست دادم و قبلا" که پارتیشنم از 2 شروع می شد ( تو لب تاپ دل ) حالا از یک شروع مشی شه میشه منو راهنمائی بکنید و بگید چطوری می تونم اون رو دوباره برگردونم و و یا از کجا می تونم درایورهای ویندوز اصل رو دانلود کنم . لب تاپ من 1545 و رو خودش هم ویندوز اصل نداره . البته وقتی ویندوز ویستا رو نصب می کردم یک پارتیشن دیگه هم با فرمت logal یه همچین چیزی بود که سایزش 5.7 گیگ بود که بهش دست نزدم .

r_22009
13-02-2010, 12:09
برگردوندنش غیر ممکنه ولی می تونین دوباره بسازینش

J.Damon
13-02-2010, 13:30
برگردوندنش غیر ممکنه ولی می تونین دوباره بسازینش

دوست عزیز خیلی ممنون ولی فقط 2 تا سوال دیگه دارم اگه امکان داره ؟
1. این درایو فقط برای ریکاوری بکار می ره ؟ اگه نباشه مشکلی پیش میآید چون من هر وقت مشکلی پیش اومده ویندوز از نوع نصب کردم ؟
2. همانطور که گفتم من یه درایور دارم که البته فقط وقتی می خوام ویندوز ویستا رو نصب کنم دیده می شه و تو محیط ویندوز دیده نمی شه اسمش هم اگه اشتباه نکنم Boot هستش پس اون چیه ؟

r_22009
13-02-2010, 13:56
دوست عزیز خیلی ممنون ولی فقط 2 تا سوال دیگه دارم اگه امکان داره ؟
1. این درایو فقط برای ریکاوری بکار می ره ؟ اگه نباشه مشکلی پیش میآید چون من هر وقت مشکلی پیش اومده ویندوز از نوع نصب کردم ؟
2. همانطور که گفتم من یه درایور دارم که البته فقط وقتی می خوام ویندوز ویستا رو نصب کنم دیده می شه و تو محیط ویندوز دیده نمی شه اسمش هم اگه اشتباه نکنم Boot هستش پس اون چیه ؟
شما اگه بخوای می تونی این درایو رو کلا پاک کنی و ازش استفاده ی عادی بکنی.
اون درایو هم که می گین احتمالا همین باید باشه ممکنه خود پارتیشن باشه اما اطلاعاتش پاک شده باشه

J.Damon
13-02-2010, 17:57
شما اگه بخوای می تونی این درایو رو کلا پاک کنی و ازش استفاده ی عادی بکنی.
اون درایو هم که می گین احتمالا همین باید باشه ممکنه خود پارتیشن باشه اما اطلاعاتش پاک شده باشه

ببخشید ولی تو همون محیط نصب وقتی browse رو میزنی همه درایورها رو نشون می ده اونجا من دیدم که پر بود ولی می خوام بپرسم که اون لینوکس می تونه خودش اطلاعات دیگه ای رو جایگذاری کنه چون من وقتی فایلها رو ددیم اسم ویندوز با شماره های مختلف خیلی ذکر شده بود .

ج جمشید
13-02-2010, 19:31
با سلام
من یک لب تاب سونی وایو مدل VGN-FW490JAB دارم که ویندوز ویستا اوریجینال روی اون نصبه میخوام یک ایمیج ازدرایو سی اون بگیرم که مشکل دارم بعد پارتیشن بندی کنم که در این زمینه هم مشکل دارم از دوستان خواهش میکنم که راهنماییم کنند .
با تشکر

r_22009
13-02-2010, 22:02
یعنی شما می خوای اطلاعات داخل اون درایو رو عوض کنید؟ممکنه با لینوکسه بشه اما به هر حال این درایو مخفیه، چه فایده ای داره؟میتونین فرمتش کنین و به عنوان درایو عادی استفاده کنین یا فضاشو به درایو های دیگه بدین (با نرم افزار Acronis) و هر وقت خواستین هم با همین برنامه مخفیش کنین

J.Damon
14-02-2010, 08:46
یعنی شما می خوای اطلاعات داخل اون درایو رو عوض کنید؟ممکنه با لینوکسه بشه اما به هر حال این درایو مخفیه، چه فایده ای داره؟میتونین فرمتش کنین و به عنوان درایو عادی استفاده کنین یا فضاشو به درایو های دیگه بدین (با نرم افزار Acronis) و هر وقت خواستین هم با همین برنامه مخفیش کنین

نه ، منظورک این نبود ، من وقتی لینوکس نصب کردم ، بعدش فرمتش کردم و ویستا رو نصب کردم از partition 1 شروع شد ، درایوهام ولی بازم یه درایو به حجم 5.7 گیگ داشتم ولی وقتی نگاش کردم فایل های ویندوز هم توش بود . حالا می خوام بدونم این درایو شامل چه فایل هائی میشه ( شاید اصلا" مال من پاک نشده ) اینو می گم . این درایو من اولا" باز هم تو ویندوز مخفیه . بعدش هم درست مثل اینکه درایو C روی داره . یعنی Documents , picture , music , windows ,.... ولی چون اولا تو ای قسمت هم دیده نمیشد می گم شاید لینوکس بعضی از فایل های خودش رو هم ریخته اونجا واسه همین اینجا دیده می شه و اصلا" پاک نشده !!؟

outlawboy
16-02-2010, 21:17
سلام،برای ریکاوری از hp 2170 به کدوم قسمت سایت مراجعه کنم؟؟

outlawboy
16-02-2010, 22:03
از آموزش "پارتیشن بندی لپ تاپ های جدید در ویندوز ویستا و حل مشکلات ریکاوری اطلاعات " برای ویندوز 7 هم میشه استفاده کرذ؟ اگر نمیشه آموزش اون کجا هست؟
ممنون

hamid_hitman47
20-02-2010, 23:10
سلام دوستان من چرا با این روش پست اول درایو جدید d ساختم با ظرفیت 15 گیگ ولی 90 مگ ازش استفاده شده ...بدون اینکه هیچ فایلی داشته باشم حتی فرمتشم کردم درست نشد....این طبیعیه؟
مدل لپتاپ هم cw14fx

kiuq
25-02-2010, 02:30
سلام دوستان من چرا با این روش پست اول درایو جدید d ساختم با ظرفیت 15 گیگ ولی 90 مگ ازش استفاده شده ...بدون اینکه هیچ فایلی داشته باشم حتی فرمتشم کردم درست نشد....این طبیعیه؟
مدل لپتاپ هم cw14fx

بله طبیعیه ..
همیشه یه حافظه ای کمی به یه سری فایلهای مخفی اختصاص داده میشه..

r_22009
25-02-2010, 11:46
کاملا طبیعیه

hesami123
25-02-2010, 17:10
سلام به همه.
من یه مشکل پیدا کردم.همون اول که لپ تاپ گرفتم با norton ghost 12تو محیط بوت یه بک آپ از درایو cگرفتم.با paragon هم پارتیشن بندی کردم.حالا که میخوام تو بوت درایو c رو فرمت کنم هاردو نمیشناسه.
ممنون میشم راهنماییم کنین.
یه سوال دیکه هم داشتم.میشه linux و win 7 با هم داشته با شم؟

kiuq
25-02-2010, 23:32
گفتم دقت کنیدها شما هم به گیره این نرم افزارهای پارتیشن خوردی!! هارد رو نمیشناسه یا نمیتونه فرمت کنه؟!!!!
از طریق سونهای که قابلیت بوت شدن رو دارن(اکثرشون میشن) برو ببین حتما میشناسه!!
راستی ویندوز اولیه چی بود؟؟

hesami123
26-02-2010, 11:26
ممنون که جوابمو دادی.
من خواستم اول درایو c رو فرمت کنم تا با norton از رو ایمیجش ریکاوری کنم.البته میخواستم که با win xp فرمتش کنم.ولی گفت که هاردو نمیشناسه.اصلا برا ریکاوری با گاست لازمه درایو c رو فرمت کرد؟ win اولمم vista homeبود.
بعد این سون چی هست؟

kiuq
26-02-2010, 12:35
دوست عزیز شما که بک آپ گرفتی و خیالت راحته!!
حالا چرا میخوای با XP فرمتش کنی؟؟ فرمت رو میتونی با Vista یا seven کنی چون با توجه به ویندوز اولیه این دوتا هارد رو میشناسن..
راستی پیغامی رو که میده اینجا بذار تا بیشتر کمکت کنیم.!

hesami123
27-02-2010, 18:17
آقا درست شد.دستت درد نکنه.ممنون.حالا میشه بگی چطوری میتونم windows با linux با هم روی یه سیستم داشته باشم؟

kiuq
27-02-2010, 22:03
حالا من یه سوال دارم ؟؟ دوست من لینوکس رو واسه چی میخوای؟؟:13:

hesami123
28-02-2010, 15:23
همین طوری گفتم یکم کار کنم یه جایی شاید به درد بخوره....
حالا شما یه راهنمایی بکن ممنون میشم....

kiuq
01-03-2010, 15:42
همین طوری گفتم یکم کار کنم یه جایی شاید به درد بخوره....
حالا شما یه راهنمایی بکن ممنون میشم....

بفرما.

post98
10-03-2010, 16:00
با سلام به تمامی دوستان
من یه لپ تاپ اچ پی دارم مدل 2170ee که ویندوز اورجینال سون 7 هام پرمیوم داشت که من
اون رو پاک کردم چون ویروسی شده بود و دوباره یه ویندوز 7 هام پرمیوم ریختم ولی وقتی خواستم ریکاوری ها رو برگردونم
یعنی مث روز اولش کنم تا دی وی دی 4 رفت ولی یه دفعه یه ارور داد وسط کار و الان هم که می خوام ویندوز بیاد بالا
این پیغام میاد :

BOOTMGR IS MISSING
Press Ctrl +Alt+Del to Restart

من دوباره ویندوز رو عوض کردم و همون 7 هام پرمیوم ریختم اما حالا که می خوام بیام پارتیشن بندی کنم با
آکرونیس نمیشه در ضمن من همون اولین بار که ویندوز اورجینال بود تونستم با همین آکرونیس پارتیشن بندی
کنم ولی حالا نمیشه یعنی من پارتیشن ها رو تقسم بندی می کنم و فقط مرحله آخر که باید آیکن پرچم رو
بزنم تا پروسسید کنه رو میزنم ولی وقتی که بوت میشه میاد بالا هیچ تغییری نکرده
حلا چیکار کنم

ممنون

climax22
16-03-2010, 01:06
بخشید یه سوال:
وقتی من لب تابم رو خریدم بک آپ و ریکاوری همراش روی 3 تا د ی دی بود(یکی بک آپ و 2تا ریکاوی).
چند وقت پیش دادم بیرون واسم پارتیشن بندی کنن.الان یه درایو primary بنام D و یکی هم logical بنام E واسم ساخته(به جز c وابزار).اما متوجه شدم درایو ریکاوری ندارم! !!
حالا اگه بخام ویندوزم رو عوض کنم مشکلی پیش نمیاد؟

mahdi_3nator
17-03-2010, 08:19
سلام ....من یه لپ تاپ 1564 دل خریدم ..و چند تا سوال داشتم : 1 ) چجوری میشه یه ریکاوری از این تهیه کرد !؟ خودش دی وی دیش رو داره یه باید خودمون درست کنیم ؟ چجوری ؟ اگه داره کدوم یک از دی وی دی هاش هست !؟

2) من با استفاده از خود ویندوز داشتم تنها درایو لپ تاپ رو پارتیشن بندی ( تقسیم ) میکردم ....بعد از این که یکی رو ساختم ( دوتا درایو شد ) ...هنگامی که دوباهر درایو اصلی ( C ) رو shrink کردم فضای ایجاد شده محدود بود ( با این که 190 گیگ هنوز جا داشت ...50 گیگ بیشتر ازاد نمیکرد ...و اونی هم که ازاد کرد unallocated بود و فرمت نمیشه به هیچ وجه ... و ارور MAximum Nuber of partion رو میده ......

یعد من یه اشتباه کردم و درایو اصلی رو mark partion as active رو زدم و continue رو انتخاب کردم ...ولی وقتی سیستم رو restart کردم ..دیگه ویندوز 7 بالا نمیاد !

و ارور

BOOTMGR is missing رو میده !؟

چجوری میتونم اینو بیارم بالا ...؟ دی وی دی ویندوز خودشو که شرکت داده رو هم که میذارم همین پیغام رو میده و بوت نمیکنه!؟

ممنون میشم زودتر جواب بدید و راهنمایی کنید ....ممنون !

farshidshd
17-03-2010, 11:10
منم سوالم همینه

لپ تاپم Lenovo هست

pau
17-03-2010, 14:48
با سلام من ویندوز 7 نصب کردم.و میخوام نرم افزار های از پیش نصب شده خود لب تاپ رو _vio_ رو این ویندوز بریزم .راهی هست؟؟مهمتر از همه vio control center :20:

srfarzaneh
20-03-2010, 11:53
سلام
من یه لپتاپ سونی (cw21fx) گرفتم الان میبینم یه درایو بیشتر نداره
می خوام تعداد درایوهاش رو زیاد کنم
اگه ممکنه روش پارتیشن بندی هارد لپ تاپ رو به من بگید یا راهنمایی کنید از کدوم فروم می تونم پیداش کنم

Hoowassalam
24-03-2010, 22:54
سلام
یه Dell 1555 یه درایو C داره به حجم 450Gb و یه درایو D با فایل های مخفی
من درایو c را تغییر حجم دادم و یه درایو 100 gb به نام E ایجاد شد .
حالا بقیه حجم هارد unallocated شده و create نمی شه !
با همه جور برنامه ای امتحان کردم نشد !
موقع create میگه There are no free mbr slots on the disk
ویندوز ویستاست . بالا میاد و مشکل نداره
واسه ایجاد بقیه فضای هارد باید چی کار کنم ؟!

REGISTERED-USER
25-03-2010, 12:56
سلام
من یه لپتاپ سونی (cw21fx) گرفتم الان میبینم یه درایو بیشتر نداره
می خوام تعداد درایوهاش رو زیاد کنم
اگه ممکنه روش پارتیشن بندی هارد لپ تاپ رو به من بگید یا راهنمایی کنید از کدوم فروم می تونم پیداش کنم

با این که قبلا توضیح داده شده در همین تاپیک مختصراً شرح میدم :

1- شما نرم افزار acronis disk director نسخه بوت را از بازار بخرید سی دی اش رو که 2 تومنه ! میتونید نرم افزار boot selector اش هم نصب کنید با این برنامه ، نرم افزار پارتیشن بندی اش هم فعال میشه

2- بوت کنید از روی سی دی و وارد نرم افزار شوید :

روی گزینه manual mode کلیک کنید و در محیط بوت همه درایورها را به راحتی طبق اصولی که در ابتدای این اموزش ذکر شده انجام دهید

REGISTERED-USER
25-03-2010, 12:57
سلام
یه Dell 1555 یه درایو C داره به حجم 450Gb و یه درایو D با فایل های مخفی
من درایو c را تغییر حجم دادم و یه درایو 100 gb به نام E ایجاد شد .
حالا بقیه حجم هارد unallocated شده و create نمی شه !
با همه جور برنامه ای امتحان کردم نشد !
موقع create میگه There are no free mbr slots on the disk
ویندوز ویستاست . بالا میاد و مشکل نداره
واسه ایجاد بقیه فضای هارد باید چی کار کنم ؟!

از نرم افزار Acronis disk director استفاده کنید برای این کار چون برنامه های ویندوز محدودیت داره برای تعداد مشخص از پارتیشن و حجم آنها :5:

mosi-h
25-03-2010, 12:59
سلام دوستان
من یه لپ تاپ dell studio 1557 خریدم. با نرم افزار paragon پارتیشن بندیش کردم. به خاطر اینکه شبکه اش مشکل داشت مجبور شدم ویندوزش رو دوباره نصب کنم (از روی DVD خودش) . ولی بعد فهمیدم که نرم افزارهای جانبی که قبلاً روی لپ تاپ نصب بود توی DVD نیست. خواستم دوباره لپ تاپ رو به حالت کارخانه ایش برگردونم. ولی وقتی با دکمه F8 وارد قسمت ریکاوری میشم آیتمی تحت عنوان Dell Factory Image وجود نداره. البته من این کار رو قبلاً انجام دادم و این آیتم وجود داشت ولی حالا وجود نداره. خواهشاً کمکم کنید.
ضمناً به درایو ریکاوری هم هیچ آسیبی وارد نشده. چطوری میتونم دوباره لپ تاپ رو به حالت کارخونه ایش برگردونم.

با تشکر

sazaamo
30-03-2010, 15:12
با سلام
حدود یک سال پیش دو عدد لب تاپ سونی خریدم واز یکی از اونها ریکاوری گرفتم
حلا این سوال برام پیش اومده که لازمه از اون یکی هم ریکاوری بگیرم یا نه(هر دو تا یک مارک ویک مدل هستن)؟

mosi-h
03-04-2010, 13:56
سلام دوستان
من یه لپ تاپ dell studio 1557 خریدم. با نرم افزار paragon پارتیشن بندیش کردم. به خاطر اینکه شبکه اش مشکل داشت مجبور شدم ویندوزش رو دوباره نصب کنم (از روی DVD خودش) . ولی بعد فهمیدم که نرم افزارهای جانبی که قبلاً روی لپ تاپ نصب بود توی DVD نیست. خواستم دوباره لپ تاپ رو به حالت کارخانه ایش برگردونم. ولی وقتی با دکمه F8 وارد قسمت ریکاوری میشم آیتمی تحت عنوان Dell Factory Image وجود نداره. البته من این کار رو قبلاً انجام دادم و این آیتم وجود داشت ولی حالا وجود نداره. خواهشاً کمکم کنید.
ضمناً به درایو ریکاوری هم هیچ آسیبی وارد نشده. چطوری میتونم دوباره لپ تاپ رو به حالت کارخونه ایش برگردونم.

با تشکر

آقا كسي نبود مشكل ما رو حل كنه. به خدا ثواب داره.

ضمنا من رفتم نمايندگي گفتش كه فايلهاي درايو ريكاوري لپ تاپ آسيب ديده. در صورتي كه من هيچ دستي در درايور ريكاوري نبردم و فقط ويندوز اريجينال خودش رو نصب كردم. خواهشا كمكم كنيد.

REGISTERED-USER
03-04-2010, 22:18
سلام دوستان

با تشکر

فایل های لودر از پارتیشن C پاک شده ... باید ببرید نمایندگی درایو رو درست کنه دوباره

ommolfesad
05-04-2010, 08:55
سلام ....من یه لپ تاپ 1564 دل خریدم ..و چند تا سوال داشتم : 1 ) چجوری میشه یه ریکاوری از این تهیه کرد !؟ خودش دی وی دیش رو داره یه باید خودمون درست کنیم ؟ چجوری ؟ اگه داره کدوم یک از دی وی دی هاش هست !؟

2) من با استفاده از خود ویندوز داشتم تنها درایو لپ تاپ رو پارتیشن بندی ( تقسیم ) میکردم ....بعد از این که یکی رو ساختم ( دوتا درایو شد ) ...هنگامی که دوباهر درایو اصلی ( C ) رو shrink کردم فضای ایجاد شده محدود بود ( با این که 190 گیگ هنوز جا داشت ...50 گیگ بیشتر ازاد نمیکرد ...و اونی هم که ازاد کرد unallocated بود و فرمت نمیشه به هیچ وجه ... و ارور MAximum Nuber of partion رو میده ......

یعد من یه اشتباه کردم و درایو اصلی رو mark partion as active رو زدم و continue رو انتخاب کردم ...ولی وقتی سیستم رو restart کردم ..دیگه ویندوز 7 بالا نمیاد !

و ارور

BOOTMGR is missing رو میده !؟

چجوری میتونم اینو بیارم بالا ...؟ دی وی دی ویندوز خودشو که شرکت داده رو هم که میذارم همین پیغام رو میده و بوت نمیکنه!؟

ممنون میشم زودتر جواب بدید و راهنمایی کنید ....ممنون !

وای وای از دست این 1564 واقعا" که زاقارته !
من هم دارم امروز میرو پسش بدم به هر قیمت !
تو وب سایت رسیمیش درایورهای 1564 رو نذاشته یعنی نداره فقط se7en 64bit داره !!

khalil_da_a
05-04-2010, 17:39
در قسمت shrink volume دکمه shrinkغیر فعاله چی کار باید کرد (مدل vaio sr 490 (

pny8gb
12-04-2010, 13:38
oooooooooooooooooooooooooooook

Nima_Designer
12-04-2010, 20:27
من لپ تاپ سونی دارم
با خود ویندوز که پارتیشن بندی میکنم فقط نصف درایو c رو برام پارتیشن بندی میکنه .
یعنی از 500 گیگ فقط 250 گیگش رو میتونم درایو بسازم و 250 تای دیگه باید برای درایو c باشه.
با خود ویندوز نمیشه؟

mashhad_hasan
13-04-2010, 08:32
با سلام

روي لپ تاپها با cpu core i3 i5 i7 ويندوز ايكس پي نمي توانم نصب كنم

مباحث مربوط به ساخت ويندوز سفارشي با nlite و طريقه نصب را مطالعه كردم

روي اين سي پي يو كارگر نبود احتمالا درايور خاصي بايد داشته با شد تا با nlite ويندوز سفارشي

بسازم و سپس......

در صورت امكان راهنمايي و آدرس آن درايور را عنايت فرماييد.

با تشكر

eng2006
21-04-2010, 23:03
من لپ تاپ سونی دارم
با خود ویندوز که پارتیشن بندی میکنم فقط نصف درایو c رو برام پارتیشن بندی میکنه .
یعنی از 500 گیگ فقط 250 گیگش رو میتونم درایو بسازم و 250 تای دیگه باید برای درایو c باشه.
با خود ویندوز نمیشه؟

منم همین مشکل رو دارم
با نرم افزار acrisd 10 هم انجام دادم ولی موقعی که یه درایو با فضای خالی 400 گیگ دارم رو برای اضافه کردن پارتیشن انتخاب میکنم میگه که فضای کافی خالی روی اون درایو ندارم
ویندوز 7 دارم و لبتاب 2190
چیکار کنم؟
نرم افزار paragon و partitiom magic هم دارم ایا اینا روی لبتاب و ویندوز 7 کار میکنن؟

kiuq
22-04-2010, 09:27
نرم افزار paragon و partitiom magic هم دارم ایا اینا روی لبتاب و ویندوز 7 کار میکنن؟
بله کار میکنن..
شما کلا چنتا درایو دارین؟؟
منظور اینه که با درایو مربوط به محل نصب ئیندوز زیاد درگیر نشین گون همه چی نابود میشه.!!

eng2006
22-04-2010, 17:29
من الان 4 تا درایو دارم البته با استفاده از خود ویندوز تونستم دارایو سی ویندوز که 470 گیگ بود رو به 225 گیگ برسونم و یه درایو جدید بسازم اما میخوام درایو ویندوزم 100 گیگ باشه
در ضمن نمیخوام اطلاعاتم رو از دست بدهم
با نرم افزار acrisd 10 هم انجام دادم ولی موقعی که یه درایو با فضای خالی 400 گیگ دارم رو برای اضافه کردن پارتیشن انتخاب میکنم میگه که فضای کافی خالی روی اون درایو ندارم
ویندوز 7 دارم و لبتاب 2190
بهترین راه چیه؟

hessam109
25-04-2010, 20:31
سلام، من میخوام لپ تاپم رو پارتیشن بندی کنم، لپ تاپم یونی وایو مدل vpc-cw2dgx/b هست، لطفا بگین با کدوم نرم افزار میتونم اینکار رو انجام بدم، ویندوز اونم سون هست، در ضمن نمیخوام توسط خود ویندوز انجام بدم

dostejadid
28-04-2010, 08:59
سلام
مي خواستم بدونم توي ويندوز سون 64 چطور ميشه دو تا پارتيشن رو مرج يا ادغام كرد؟
كلاً ميشه درايو ريكاوري يا درايو تولس رو با يه درايو ديگه مرج كرد؟(توي سون 64)

mostafa5913
29-04-2010, 11:22
سلام، من میخوام لپ تاپم رو پارتیشن بندی کنم، لپ تاپم یونی وایو مدل vpc-cw2dgx/b هست، لطفا بگین با کدوم نرم افزار میتونم اینکار رو انجام بدم، ویندوز اونم سون هست، در ضمن نمیخوام توسط خود ویندوز انجام بدم

سلام
از برنامه vaio care استفاده كن
كه در قسمت start\all program وجود داره
قبلش سه تا dvd هم بگير
1- تهيه ريكاوري
2 - پارتيشن بندي
souz59@yahoo.com

dostejadid
04-05-2010, 07:18
سلام
مي خواستم بدونم توي ويندوز سون 64 و cpu core i7 چطور ميشه دو تا پارتيشن رو مرج يا ادغام كرد؟
از اساتيد كسي نيست جواب مارو بده

aliasdfgh
11-05-2010, 17:36
با سلام
من لپ تاپ سونی مدل F11DGX/B گرفتم میخوام بدون اینکه ویندوز 7 اورجینالش پاک شه اونو پارتیشن بندی کنم
لطفا مرا راهنمایی کنید

ya hossein
17-05-2010, 11:25
سلام
از برنامه vaio care استفاده كن
كه در قسمت start\all program وجود داره
قبلش سه تا dvd هم بگير
1- تهيه ريكاوري
2 - پارتيشن بندي
souz59@yahoo.com

از کدوم قسمت vaio careباید پارتیشن بندی کرد؟؟

من vpc-cw2fgx/b دارم 298گیگ درایو C هستش و وقتی از Disk Management نگاه میکنم2 تا درایو hidden هم داره یکی برا ریکاوری ویندوز به حجم حدود 9gigیکی هم 100MB که نمیدونم برای چیه (کسی میدونه؟؟؟) از تو ویندوز وقتی shrink میکنم نمیتونه بیشتر از 130GIG از C جدا کنه (این در حالیه که فقط ویندوز نصبه و هارد خالیه و no page file رو هم اعمال کردم )
من میخام دو تا 100GIG و یه 98GIG برا ویندوز داشته باشم . اصلا امکانش هست؟؟؟ چون یه محدودیتی تو تعداد پارتیشن در Disk Management وجود داره!!!و آیا در صورت خراب شدن ویندوز و ریکاور کردنش این پارتیشن ها میپرن ؟؟؟
کسی یه نرم افزار داره که این کارو برام انجام بده؟؟ من خودم acronis ,paragon دارم ولی وقتی که تو مرحله آخر ویندوز رو برا پارتیشن بندی RESTART میکنن ویندوز با کمک vaio care ریکاوری میشه و ویندوز بالا مییاد و به نرو افزارا اجازه پارتیشن بندی نمیده!!!!!

با تشکر از قبلی اساتید .

ya hossein
20-05-2010, 08:33
از کدوم قسمت vaio careباید پارتیشن بندی کرد؟؟

من vpc-cw2fgx/b دارم 298گیگ درایو C هستش و وقتی از Disk Management نگاه میکنم2 تا درایو hidden هم داره یکی برا ریکاوری ویندوز به حجم حدود 9gigیکی هم 100MB که نمیدونم برای چیه (کسی میدونه؟؟؟) از تو ویندوز وقتی shrink میکنم نمیتونه بیشتر از 130GIG از C جدا کنه (این در حالیه که فقط ویندوز نصبه و هارد خالیه و no page file رو هم اعمال کردم )
من میخام دو تا 100GIG و یه 98GIG برا ویندوز داشته باشم . اصلا امکانش هست؟؟؟ چون یه محدودیتی تو تعداد پارتیشن در Disk Management وجود داره!!!و آیا در صورت خراب شدن ویندوز و ریکاور کردنش این پارتیشن ها میپرن ؟؟؟
کسی یه نرم افزار داره که این کارو برام انجام بده؟؟ من خودم acronis ,paragon دارم ولی وقتی که تو مرحله آخر ویندوز رو برا پارتیشن بندی RESTART میکنن ویندوز با کمک vaio care ریکاوری میشه و ویندوز بالا مییاد و به نرو افزارا اجازه پارتیشن بندی نمیده!!!!!

با تشکر از قبلی اساتید .

یعنی واقعا یکی نیست کمک بده!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟

aliasdfgh
24-05-2010, 20:59
با سلام
من لپ تاپ سونی مدل F11DGX/B گرفتم میخوام بدون اینکه ویندوز 7 اورجینالش پاک شه اونو پارتیشن بندی کنم
لطفا مرا راهنمایی کنید

کسی نیست راه حل مشکل منو بدونه

alireza306
12-06-2010, 12:20
سلام.من بعد از تغيير دادن اندازه درايو C،براي ريكاوري هيچ گزينه اي كار نمي كنه الا Factory recovery كه كلا هارد برمي گرده به حالت كار خونه؟چكار كنم؟من فقط درايو c رو مي خوام recovery كنم.

H@mid-Vista
13-06-2010, 08:38
با سلام
لطفا مرا راهنمایی کنید

کسی نیست راه حل مشکل منو بدونه

خوب شما كافیه فقط به درایو مخفی كه البته تو پارتیشن بندی دیده میشه
دست نزنین
درایو ریكاوری سونی وایو در حالت عادی مخفی هست.
ضمنا بپره هم مشكلی نیست
میتونی دوباره بسازیش:

---------- Post added at 08:32 AM ---------- Previous post was at 08:32 AM ----------

سلام.من بعد از تغيير دادن اندازه درايو C،براي ريكاوري هيچ گزينه اي كار نمي كنه الا Factory recovery كه كلا هارد برمي گرده به حالت كار خونه؟چكار كنم؟من فقط درايو c رو مي خوام recovery كنم.

دوست عزیز شما احتمالا ترتیب چینش ریكاوری رو عوض كردین
مشكلی نیست با این روش اقدام نمایید:

---------- Post added at 08:34 AM ---------- Previous post was at 08:32 AM ----------

وای وای از دست این 1564 واقعا" که زاقارته !
من هم دارم امروز میرو پسش بدم به هر قیمت !
تو وب سایت رسیمیش درایورهای 1564 رو نذاشته یعنی نداره فقط se7en 64bit داره !!

خوب با روش اتوماتیك درایورها رو بگیر:

---------- Post added at 08:37 AM ---------- Previous post was at 08:34 AM ----------

یعنی واقعا یکی نیست کمک بده!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟

خوب اون 100 مگی مال خود ویندوز هست البته ویندوز 7 فقط این مدلی یك پارتیشن مخفی میسازه
در مورد ریكاوری هم نگران نباش
من خودم توصیه می كنم با این روش ریكاوری بسازی و قید خود سونی رو بزنی:

---------- Post added at 08:38 AM ---------- Previous post was at 08:37 AM ----------

سلام
مي خواستم بدونم توي ويندوز سون 64 چطور ميشه دو تا پارتيشن رو مرج يا ادغام كرد؟

از برنامه پاراگون پارتیشن منیجر مخصوص 64 بیت استفاده باید كنی
با خود ویندوز نمیشه

dostejadid
19-06-2010, 13:13
دست نزنین
ضمنا بپره هم مشكلی نیست
میتونی دوباره بسازیش:

---------- Post added at 08:32 AM ---------- Previous post was at 08:32 AM ----------

---------- Post added at 08:34 AM ---------- Previous post was at 08:32 AM ----------

---------- Post added at 08:37 AM ---------- Previous post was at 08:34 AM ----------

خوب اون 100 مگی مال خود ویندوز هست البته ویندوز 7 فقط این مدلی یك پارتیشن مخفی میسازه

---------- Post added at 08:38 AM ---------- Previous post was at 08:37 AM ----------

با خود ویندوز نمیشه

لينك برنامش رو داريد بزاريد

aliasdfgh
25-06-2010, 02:44
دست نزنین
ضمنا بپره هم مشكلی نیست
میتونی دوباره بسازیش:

با خود ویندوز نمیشه

عجب توضیح دادی دمتگرم نخواستیم:41:

hagibolbol
28-06-2010, 20:12
سلام دوستان،
احتمالاً جواب سوالات من تو پست های قبلی هست ولی از اونجایی که من واقعاً وقت کمی دارم امکان جستجو در صدها صفحه موجود نیست. لطفاً در صورت امکان منو راهنمایی کنید.
بنده یه Sony sr599geb گرفتم و تنها کاری که کردم اینه که دو دی وی دی ریکاوری ازش تهیه کردم و هنوز کاری باهاش نکردم یعنی خواستم مطمئن شم که کار دیگه ای نباید کرد بعد از بیرون روش فایل بریزم. سوالم اینه که آیا لازمه کار دیگه ای انجام بدم برا محافظت از نرم افزار لپ تاپم یا نه؟
سوال بعدم اینه که چه جوری و کجا باید لپ تاپمو رجیستر کنم؟
و سوال اخر اینکه چه جوری باید 320 گیگ فضای هارد رو که فقط یه درایوه پارتیشن بندی کرد آیا خود سیستم راهکاری داره یا باید از پارتیشن مجیک استفاده کنم. ضمناً سیستم عامل W7 Pro هست.
ممنون از دوستی که راهنمایی میکنه

rasool1985
11-07-2010, 10:30
سلام وعرض خسته نباشید خدمت اساتیدمحترم.2 روز قبل برای نوت بوک من مشکلی پیش اومده،ممنون می شم راهنماییم کنین،من همه این 94 صفحه را مطالعه کردم،اما به سوال مشابه خودم نرسیدم
من ازنوت بوک سونیFW198u/hبا سیستم عامل vista ultimate استفاده می کردم که چندی قبل آن را با ویندوز7نسخه ultimate به روز رسانی(upgrade)کردم که مشکلی هم نداشت،تا جائیکه تصمیم به پارتیشن بندی با نرم افزار Paragon کردم که درآن،درایورrecovery و درواقع هرچه بر روی هاردم بود فرمت کردم وآن را از دست دادم وحالا تصمیم دارم تا ویندوزVista سابق و اصل خودم رو دوباره برگردونم(چون سیستمم کند شده بود....همین)می خوام به هنگام بووت شدن با دی وی دی ریکاوری که قبلا رایت کرده ام،اما حالا که به Vaio recovery رفته و ازگزینه آخر برای reset factory اقدام وگزینه i understand رو تیک می زنم، با error شماره 92 ومبنی بر اینکه ابتدا مدل خودرامشخص کنم روبرو هستم...!!!!!!(recovery disks can`t do in this computer,please confirm your model type first)خواهشن کمکم فرمائید.

asadifarshad7
23-07-2010, 17:18
سلام دوستانان
امروز خواستم کی از درایو هارو با استفاده از خود ویندوز 7(دیسک منیجمنت) پاک کنم
بعد از پاک کردن آه از نهادم بلند شد:18:
اون درایو که دیلیت کرده بودم با یه درایو 100 گیگیم ترکیب شد و با هم پاک شدند
تا حالا 3 تا نرم افزارو چک کردم

Recover My Files 4.6.6.830
GetData Recover My Files
و
R-Studio Data Recovery

ولی حتی درایوم نمیشناسن حالا ریکاوری کردن بماند.
اول یه خواهش که از نرم افزارا برای این کارا استفاده کنید تا مثل من پشیمون نشید.
بعد اگه کسی میتونه راهنماییم کنه ممنون.

jyjy
25-07-2010, 14:54
ایا روشی هست که بشه ویندوز 7 اورجینال که پاک شده را برگردونیم.اگه هم نیست چجوری میشه dvd اونا با تمام درایورهاش گیر اورد.اصلادیسک ریکاوری ویندوز 7 x64 Professional هست یا نه؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من درایورهای ویندوز 7 را از سایت سونی کامل دانلود کردم ولی ناقصه ومثل اون ویندوز7 اورجینال که روی هاردبود,نیست.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مدل:سونی(VPCCW1AGX/U)

kasra2002
03-08-2010, 10:18
سلام
من سونی دارم و هم بک آپ گرفتم و هم پارتیشن بندی کردم حالا حس میکنم ویندوز 7 مشکل داره و دیگه باید عوض شه
چجوری مطمئن شم که بقیه اطلاعاتم پاک نمیشه و پارتیشن هام سالم می مونه
ممنون

abbas67set
03-08-2010, 15:02
سلام
یکی از دوستان لطف میکنه نحوه پارتیشن بندی ویندوز سون رو توضیح بده؟
برنامه هم اگه میخواد لطفا بزارید.:11:

arashunique
12-08-2010, 16:54
بچه ها سلام، من كمك مي خواستم اگه لطف كنين...
من نت بوك دل ميني دارم، ويندوز 7 استارتر روش نصبه، داشتم با پاراگون پارتيشن بندي مي كردم كه بعد ريست شدن ديگه ويندوز بالا نمي آد، چجوري بايد ريكاوري كنم؟
ممنون از كمكتون...

محمد63
14-08-2010, 21:21
دوست عزیز من یه ام اس آی cr420 دارم.بعد از اولین ریکاوری برای اولین استفاده دی وی دی های ریکاوری رو گم کردم.الان چند بار با همون نرم افزار داخل خود ویندوز دوتا ایمیج درست کردم که کار همون دی وی دی ها رو میکنن و رایت شون کردم اما چند ثانیه بعد بوت شدن ارور میده و ادامه نمیده.شاید تا حالا با روشهای مختلف ساخت دیسک ریکاوری 16 دی وی دی خراب کردم اما نمیشه.ویندوز اورجینالش ویندوز7 هوم پریمیوم هستش.لطفا راهنمایی کنید

kalaq
17-08-2010, 02:56

با سلام
دوست عزیز منم hp 2190 دارم و دقیقا همین مشکل رو دارم. هنگامی که می خوام ریکاوری کنم فقط گزینه factory recovery کار میکنه که کل هارد رو به حالت کار خونه ای بر میگردونه.!
توی disk manegment هم type هارد رو daynamic میزنه که قبل از پارتیشن بندی basic بود.
از دوستان اگه کسی راه حلی داره لطفا ما رو راهنمایی کنه.

AMIRICE
20-08-2010, 15:58
من وقتی میخوام Shrink کنم حجم خیلی کمی واسه این کار به من میده

مثلا از 270 GB کلا 70 GB میده
باید چه کار کنم که این حجم افزایش پیدا کنه
ممنون

alisoofi
24-08-2010, 12:57
سلام. دوستان من یه اچ پی خریدم که 2تا درایو داره.یکی C که حجمش 289 گیگ هست و یکی D که 12 گیگ هست که درایو ریکاوری هستش.من از توی my computer میتونم درایو D رو ببینم ولی یه vaio sr490 دارم که درایو ریکاوریش مخفی بود.خودم دوست ندارم این درایو ظاهر باشه.آیا اشکال داره که مخفی بشه؟اگه نه چطوری باید این کارو بکنم.
همونجایی که خریدمش بردم واسه پارتیشن بندی ولی نتونست با acronis سیستم رو بوت کنه.قبلش گفته بود که اچ پی ها با acronis مشکل دارن.من خودم با پparagon توی خونه تونستم بوتش کنم ولی ترسیدم اینکارو خودم انجام بدم.
میشه راهنماییم کنین چطوری درایو هامو ایجاد کنم.میخوام بجز C توی مای کامپیوتر 3تا درایو دیکه هم داشته باشم.(بجز اون درایو ریکاوری که پرسیدم مخفیش کنم اشکال داره یا نه)
ممنون میشم کمکم کنین

HOJ-JAT
30-08-2010, 12:23
من هاردم با با shrink پارتیشن بندی کردم اما مقدار حافظه جدا شده بصورت unallocate در امده ویدگه نمیشه پاتیشن بندیش کرد چکار کنم؟

alisoofi
02-09-2010, 13:42
سلام. دوستان من یه اچ پی خریدم که 2تا درایو داره.یکی C که حجمش 289 گیگ هست و یکی D که 12 گیگ هست که درایو ریکاوری هستش.من از توی my computer میتونم درایو D رو ببینم ولی یه vaio sr490 دارم که درایو ریکاوریش مخفی بود.خودم دوست ندارم این درایو ظاهر باشه.آیا اشکال داره که مخفی بشه؟اگه نه چطوری باید این کارو بکنم.
همونجایی که خریدمش بردم واسه پارتیشن بندی ولی نتونست با acronis سیستم رو بوت کنه.قبلش گفته بود که اچ پی ها با acronis مشکل دارن.من خودم با پparagon توی خونه تونستم بوتش کنم ولی ترسیدم اینکارو خودم انجام بدم.
میشه راهنماییم کنین چطوری درایو هامو ایجاد کنم.میخوام بجز C توی مای کامپیوتر 3تا درایو دیکه هم داشته باشم.(بجز اون درایو ریکاوری که پرسیدم مخفیش کنم اشکال داره یا نه)
ممنون میشم کمکم کنین

چقد این تاپیک فعاله.لطف کنین به این پست هم جواب بدین.ممنون میشم:41:

mj_free
06-09-2010, 13:58
دوستان لپ تاپ من دل وسترو 3500 هست.
نميتونم ريكاوري بگيرم چون به قسمت پروگرس و رايت روي دي وي دي كه رسيده همونطور مونده!
لطفا كمكم كنيد

kasra2002
06-09-2010, 23:26
سلام من بعد از مدتي ميخوام ويندوز عوض كنم ولي نمي دونم با يد چكار كنم
درايو ريكاوري دارم ميشه راهنمايي كنيد؟
(ميخوام كه فقط پارتيشن سي و ويندوز عوض شه و اونايي كه با پپارتيشن مجيك ساختم خراب نشه
ممنون

seeb_sh
11-09-2010, 12:49
----------

mohsenjana
21-09-2010, 00:05
با عرض سلام
من یک لپ تاب asus Eee 1001 خریده ام. هنگام روشن کردن لپ تاب با زدن دگمه ی f9 وارد فضای رکاوری شدم، ولی وقتی می خوام از فایلهای سیستی backup بگیرم امکان رایت آن ها را بر روی دیویدی فراهم نمی کند (دیویدی ریتر اکسترنال هستش) و تنها امکان استفاده از usb را می ده که متآسفانه باید بیشتر از 16 گیگ باشه. می خواستم ببینم راهی هست که من 16 گیگو رو 4 تا دیویدی رایت کنم؟
با تشکر بی نهایت:20:

kasra2002
21-09-2010, 07:19
سلام درباره shrink بدونید که بستگی به کارکرد سیستم داره و هرچی سیستم سبک تر باشه مقدار بیشتری به شما می ده

|محمدی|
24-09-2010, 18:46
سلام
من lenovo u350 دارم
من از سیستم دیسک ریکاوری یا پشتیبان تهیه کردم
الان میخوام ویندوزش رو عوض کنم یعنی به روز اول برگردونم (روز تهیه دیسک پشتیبان)چه شکلی باید این کار رو انجام بدم ؟؟؟

mostafa1111111111
12-10-2010, 15:05
اقا من مثل لب تاپ شما گرفتم و به مشکل خوردم میتونی به من کمک کنی. ضمنا برای پارتیشن بندی روی مای کامپیوتر راست کلید کرده و گزینه (manage) را انتخاب کرده و بعد روی گزینهdisk mqanagmet کلیک کرده و در این محیط می توان درایو سی را به دو قسمت مساوی تقسیم کرده و قسمت دوم را دوباره اگر خواستیم به قسمت های دیگر تبدیل کنیم و دیگر قسمت اول را نمیتوان تقسیم کرد. اگر با من تماس بگیرید ممنون میشم 09122217756

soorena010
15-10-2010, 21:54
سلام مشکل عدم شناسایی هارد توشیبا در لب تاب دل 5010 خواستم ویندوز عوض کنم میبینم هارد پریده راهنمایی کنید

SAEEDSAMSUNG
15-10-2010, 23:53
سلام دوستان. من یه لب تاپ داشتم که خواستم بفروشمش و برای همین هاردشو حسابی فرمت کردم و کلی فایل ریختم توش دوباره فرمت کردم و این کار رو چند بار کردم که اطلاعات قبلیم قابل ریکاوری نباشه! ولی بازم با نرم افزار ریکاوری بر میگردوند. کلا میخواستم بدونم میشه کاری کرد که نشه اطلاعات رو برگردوند. بهترین کار چیه؟

MaLaS_shz
22-10-2010, 13:36
من یه لپ تاپ HP گرفتم....500گیگا هارده....

درایو C 420 گیگ هست...shrink که میکنم فقط میذاره 220تاشو بردارم...

یعنی اون 200 گیگه دیگه میمونه برای درایو C....چه جوری کمش کنم ؟؟؟

abdalreza
22-10-2010, 16:39
من لبتاب دل 1557 دارم که درایو ریکاوری ان پاک شده ایا میتوانم از این ویندوز سون جدیدنصب شده میتوانم امیج فکتوری
تهیه کنم لطفا راهنمایی لازم انجام دهید یا به امیل زیر ارسال فرمایید abdalreza@hotmail.com

jojo_2000
25-11-2010, 14:32
با سلام!
من یه درایو داشتم که 75gig بود. با45 گیگش یه درایو ساختم! حالا 31.5 باقی مونده به رنگ سیاه نشون میده که unallocated نوشته! کلیک راست که میکنم گزینه new simple میزنم اخرین مرحله ارور میده! چطور باید فرمتش کنم؟

alireza306
08-12-2010, 11:27
سلام.من يه hp 2300 دارم.قبل از پارتيشن بندي DVD ريكاوري گرفتم.اما حالا كه پارتيشن بندي كردم فقط گزينه factory recovery فعال هست .مي خوام بدونم امكانش هست يه جوري فقط ويندوز رو ريكاوري كنم.پارتيشن C 450 گيگ بود، من به 50 گيگ تا تبديل كردم.پارتيشن ريكاوري هم سر جاش هست به صورت Hiden.

shab67
30-12-2010, 05:50
سلام.دوست عزیز من همونطور که گفتید پارتیشن بندی کردم.برای بار دوم که خواستم این کار رو انجام بدم ارور داد که تعداد پارتیشنها به حداکثر رسیده.حالا چطور می تونم فضایی رو که جدا کردم مجددا به حالت اولیش برگردونم؟با تشکر فراوان از آموزش و کمکهاتون.

jahan_n_s
06-01-2011, 13:29
سلام بابت راهنمایی هایی که انجام دادین ممنون
من دیروز لب تاپ hp 3140 که دوستان راهنمایی کرده بودند رو خریدم و رسید دستم با استفاده از نرم افزار ریکاوری خود اچ پی دیویدی های ریکاوری رو هم ساختم که 5تا دیویدی شد
امروز هم با نرم افزار acronic هم درایو c رو خورد کردم یعنی 5 تا درایو دیگه هم ساختم ولی چون قبلا تو کارخونه 4تا درایو پریمری وجود داشت مجبور شدم که درایو ریکاوری رو لوجیکال کنم. موقع استفاده از ریکاوری که مشکلی بوجود نمیاد؟؟؟

و اما سوال مهمتر اینکه بعدا که خواستم از فایل ریکاوری استفاده کنم آیا به همین شکل و بدون پاک شدن درایو های جدید و اطلاعات داخلشون فقط ویندوز تو درایو c تغییر میکنه؟ یعنی نیاز ندارم خودم از درایو c با این اندازه جدیدش مجددا recovery ایجاد کنم؟

tanakoja
11-01-2011, 23:53
سلام بابت راهنمایی هایی که انجام دادین ممنون
من دیروز لب تاپ hp 3140 که دوستان راهنمایی کرده بودند رو خریدم و رسید دستم با استفاده از نرم افزار ریکاوری خود اچ پی دیویدی های ریکاوری رو هم ساختم که 5تا دیویدی شد
امروز هم با نرم افزار acronic هم درایو c رو خورد کردم یعنی 5 تا درایو دیگه هم ساختم ولی چون قبلا تو کارخونه 4تا درایو پریمری وجود داشت مجبور شدم که درایو ریکاوری رو لوجیکال کنم. موقع استفاده از ریکاوری که مشکلی بوجود نمیاد؟؟؟

و اما سوال مهمتر اینکه بعدا که خواستم از فایل ریکاوری استفاده کنم آیا به همین شکل و بدون پاک شدن درایو های جدید و اطلاعات داخلشون فقط ویندوز تو درایو c تغییر میکنه؟ یعنی نیاز ندارم خودم از درایو c با این اندازه جدیدش مجددا recovery ایجاد کنم؟
==============
دوست عزیز
پارتیشن بندی در اصل در دو طبقه صورت میگیره
اولی primary
دومیExtended
که اولی برای درایو c هستش یعنی پارتیشنی که ویندوز در اون نصب میشه
اما در طبقه ی دوم یعنی extended بایستی پارتیشن های logical درست بشه
که متاسفانه کسی بهش توجه نمیکنه
اینکه شرکت hp اومده همه رو primary زده کار اونا نیست کار اونجاییه که لپ تاپ رو گرفتی
در کل مشکلی پیش نمیاد ولی استاندارد نیست اونی که شما در نظر دارید
و اما در مورد Recovery باید گفت بستگی داره شما کدوم درایو رو برای Recovery انتخاب کردید اگه فقط c رو انتخاب کردید مشکلی نیست

milad_neti
14-01-2011, 01:25
سلام من سوالی داشتم در مورد این لیبل های مایکروسافت ویندوز که پشت لپ تاب زدن کجا به کار میاد می خوام توضیح کامل بدین اگه ممکنه واستون با تشکر

milad_neti
14-01-2011, 01:49
من مینی لپ تاب توشیبا دارم کل هاردم رو پاک کردم و تنها ریکاوری ویندوز خودم رو پاک کردم سی دی هم ندارم میشه راهنمایی کنین ...

milad_neti
15-01-2011, 15:04
باسلام خدمت مدیران من یک مینی لپ تاب توشیبا خریدم یه فایل به نام ریکاوری تو درایو دی داشت و ویندوز7 هم روش نصب بود من کل پارتشن ها رو پاک کردم حتی درایو ریکاوریش میخوام بدونم چه طوری میتونم اون ریکاوری رو از درایو دی زنده کنم با توجه به فرمت کل هاردم و این ریکاوری که تو دی بود هموت ریکاوری ویندوز اورجینالم بود؟؟ اگه امکانش هست منو راهنمایی کنیین ...

sami3d
26-02-2011, 09:18
سلام
آقایون تو رو خدا چرا یکی کمک نمیکنه در مورد پیغام :
Interrupted operation : Insert the Recovery CD or other Recovery Media and reboot your pc
متاسفانه وارد قسمت ریکاوری هم نمیشه (یعنی کلید f8 کار نمیکنه ) چون یه بار دیگه خودم ریکاوریش کرده بودم
بعد از یه مدت اومدم با paragon partition manager حجم درایو c رو بیشترکنم که بعد از رستارت شدن گیر کرد رو 2 دقیقه به پایان و حدود 7 یا 8 ساعت همونجا موند که من ریستش کردم و حالا دیگه اینتوری شده
ممنون از اینکه کمک میکنید....

sami3d
28-02-2011, 08:43
سلام
ببخشید چرا توی ریکاوری این پیغام رو میده؟ windows cannot find a system image on thiscomputer
آیا راه حلی داره چون من با درایو مخفی ریکاوری کاری نداشتم فقط ویندوز درایو :c رو عوض کردم

aghamostafa
08-03-2011, 19:43
از راهنماییتون ممنونم

mand007
16-03-2011, 16:44
سلام خسته نباشید

یکی به این دوستان جواب بده گناه دارن

خودم هم یه سوال داشتم میشه از برچسب پشت لپ تاب که مال میکرسافته ویندوز رو دانلود کرد یا کاری کرد؟

ashkanzzz
25-04-2011, 17:02
damet garm kheily bahal bud makhsusan tozihatet ke kamelan amali bud tnx

p30worldtizhosh
03-05-2011, 20:28
درود

بهترین روش برای تعویض اسم درایو چیه ؟؟

tranceyou
06-05-2011, 12:59
سلام یه سوال ایا چنین کاری یعنی ساخت یک درایو دیگر با نام D و کلا پارتشین بندی کردن ایا آسیب یا ضرری هم به

دستگاه خواهد رساند؟؟ دستگاه من DELL XPS L502 می باشد

tranceyou
08-05-2011, 19:34
کسی نیست اینجا واقعا جواب بده!!!!!!

amo_sedi
13-05-2011, 23:23
این VAIO Recovery Wizard کجاست

MSS13
27-05-2011, 22:24
با سلام خدمت دوستان،من یه لب تاب سونی مدل Cw-2agg دارم و میخواستم پارتیشن بندیش بکنم،خواستم ببینم اصلا خوبه یا نه و چجوری و با چه برنامه ای این کار رو بکنم،ممنون میشم اگر راهنمائیم کنید[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

soft2fire
04-07-2011, 21:17
سلام و خسته نباشید
لپتاپ من دو تا درایو داره یکی ریکاوری یکی هم درایو ویندوز
700 گیگ میشه
حالا م خوام از این 700 گیگ چند تا درایو دیگه در بارم
یه برنامه بهم معرفی کنید که بدون این که به ویندوزم و درایو c صدمه بزنه بتونم حجم درایو c رو کم و به درایو ها بیشتر تقسیم کنم

pat.mat71
08-07-2011, 18:50
بابا یکی به این soft2fire جواب بده مشکل من هم مثل اینه

p425
09-07-2011, 21:00
من 2 روز پیش لپ تاپ 6050 hp را گرفتم ازش بک اپ هم گرفتم که شد 4 دیویدی ولی فایل ریکاوری تو درایو d را اشتباها پاک کردم حالا چه کار باید بکنم تا ویندوز به حالت اول برگردد
راستی بعد از پارتیشن بندی درایو هایم به صورت دینامیک در امد و دیگر فلاش مموری را نمی خواند!!!(اصلا این 2 تا به هم ربطی دارند؟؟)

azadeh2007
11-07-2011, 13:06
این VAIO Recovery Wizard کجاست
سلام...
1)دوستان عزيز پارتيشن كردن هرد هيچ مشكلي واسه لپتاپتون ايجاد نميكنه ...
شما واسه اين كار ميتونين از خود ويندوز يا برنامه هايي مثل Acronis Disk Director استفاده كنيد... كه من خودم Acronis را پيشنهاد ميكنم چون option هاي زيادي واسه تنظيمات داره

اگه اين VAIO Recovery Wizard را واسه بك آپ نياز داريد اين هم آموزشش:
خودشم كه داخل Help and Support ويندوز هستش
SONY

HP

azadeh2007
11-07-2011, 13:17
سلام
آقایون تو رو خدا چرا یکی کمک نمیکنه در مورد پیغام :
Interrupted operation : Insert the Recovery CD or other Recovery Media and reboot your pc
متاسفانه وارد قسمت ریکاوری هم نمیشه (یعنی کلید f8 کار نمیکنه ) چون یه بار دیگه خودم ریکاوریش کرده بودم
بعد از یه مدت اومدم با paragon partition manager حجم درایو c رو بیشترکنم که بعد از رستارت شدن گیر کرد رو 2 دقیقه به پایان و حدود 7 یا 8 ساعت همونجا موند که من ریستش کردم و حالا دیگه اینتوری شده
ممنون از اینکه کمک میکنید....
عزيزم مارك لپتاپت چيه؟؟؟
شما با يه سي دي ويندوز معمولي لپ تاپ تو بوت كن...
برو اونجايي كه ميخاي ويندوزو توي يكي از درايوات نصب كني...
ببين اصلا پارتيشن ريكاوريت پاك شده يا نه؟؟؟
اگه پاك شده بود با يه نرم افزار مثل Recovery my file ويا Acronis Disk Director ميتوني درايواتو برگردوني...

---------- Post added at 02:17 PM ---------- Previous post was at 02:14 PM ----------

سلام مشکل عدم شناسایی هارد توشیبا در لب تاب دل 5010 خواستم ویندوز عوض کنم میبینم هارد پریده راهنمایی کنید
ميخاي XP نصب كني؟؟؟

---------- Post added at 02:17 PM ---------- Previous post was at 02:17 PM ----------

ميخاي XP نصب كني؟؟؟

cold398
19-08-2011, 23:52
سلام

دوستان درایو اصلی لپ تاپ 560 گیگ حجم داشت ، حجمش رو به 200 گیگ کاهش دادم که درایو های بیشتری درست کنم .

اما الان در فضای خالی نمیتونم درایو درست کنم .

با برنامه پارتیشن ویزارد و خود ویندوز امتحان کردم نشد و هر دو یک اروم دادن .

خواهشا اگر کسی از دوستان با این مشکل برخورد کرده راهنماییم کنه .

با تشکر .

double_a
19-09-2011, 23:50
خسته نباشین برای لب تابی که ویندوز روش نصب نیست و برای اولین بار میخوایم ویندوز نصب کنیمو پارتیشن بندی کنیم چه کارایی لازمه؟

hootas23
09-10-2011, 00:01
سلام ممنون:10:...چند صفحه اول رو خوندم ولی کف کردم همشو بخونم:31:
یه تاپیک جدا زدم برای سوالاتم اما تایید نشد اینجا میپرسم:
من تاحالا از ریکاوری ویندوز برای لپ تاپ و پی سی استفاده نکردم و هروقت ویندوز خراب شده کلا پاک کردم و یکی دیگه ریختم.
حالا سوالم اینه که اگر من با برنامه خود ویندوز7 ریکاوری روی هارد یا dvd بسازم حتما باید فقط ویندوزم باشه با درایورها؟یا میتونم مثلا بعد نصب فتوشاپ و امثال اینها هم ریکاوری درست کنم و اونها هم در فایل ریکاوری وجود داشته باشن و اگر ویندوز مشکلی براش پیش اومد یکهو تمام ویندوز و نرم افزارهاو برگردونم با تنظیماتم.؟
سوال بعدیم اینه که با انجام مراحل ریکاوری فقط درایو مورد نظر ریکاور میشه و به باقی اطلاعات دست نخورده میمونه؟(چیزی پاک نشه !):31:
با توجه به اینکه اکثر لپ تاپ های جدید سیستم عامل ویندوز ندارند و داس هستند یا لینوکس..آیا اون پارتیشن مخفی درشون هست؟(حتی خام)مثلا دل5110
بهترین نحوه پارتیشن بندی یک هارد 640 گیگ به نظر شما چطوره؟
چقدر فضا باید به درایو ریکاوری احتصاص داده بشه و چقدر به ویندوز و برنامه ها(میدونم سلیقه ایه و برای هرکسی فرق داره اما یه حدود و اندازه ای داره که به کار بیاد..چیزی که امتحان کردید به نظرتون بهترین بوده)
و سوال اخرم اینه که اگر درایو ریکاوری رو خودمون بسازم میتونم اون رو مثل ویندوز های اصلی هاید کنیم؟
ببخشید زیاد سوال کردم ممنون میشم جواب بدید.

iOS
25-02-2012, 16:06
دی وی دی ریکاوری رو حتما باید همون اول گرفت؟ بعد چند روز بگیریم مشکلی پیش نمیاد؟ همون فایلهای درایو ریکاوری کپی میشن یا فایلهای ریخته شده روی هارد و درایو c هم کپی میشن روی دی وی دی ها؟

hassan232
24-03-2012, 13:01
:13::13::13:
سلام
من هم یک لپ تاپ اسوس بدون ویندوز گرفتم. می خواهم ویندوز 7 روش نصب کنم و سه چهار تا پارتیشن هم در بیارم. تا حالا هم نه ویندوز 7 نصب کردم و نه پارتیشن بندی کردم، ولی یه چیزهایی یاد گرفتم که کامل نیست.
خواسته ام شبیه چند مورد بالا است. اگه کسی می تونه هر اطلا عاتی که برای نصب ویندوز 7 و پارتیشن بندی لازمه به ما بده.
اگر هم جایی رو سرغ دارید که اطلاعات خوبی داره معرفی کنید.
ممنون
:20:

Farshid72
25-03-2012, 02:38
دی وی دی ریکاوری رو حتما باید همون اول گرفت؟ بعد چند روز بگیریم مشکلی پیش نمیاد؟ همون فایلهای درایو ریکاوری کپی میشن یا فایلهای ریخته شده روی هارد و درایو c هم کپی میشن روی دی وی دی ها؟
دسته عزیز وقتی شما دیسک ریکاوری با برنامه یا ویندوز تهیه میکنید شما دارید ازز درایو ویندوز خودتون یه بک آپ تهیه میکنید و توصیه میشه که از همون ابتدا این کارو کنید تا فایلی وارد درایو ویندوز نشه و تو ریجستری دسکاری نشه
ولی بعدشم باشه مشکلی نداره
شرت سازنده لپ تاپ شما درایوی تحت عنوان درایو ریکاوری روی لپ تاپ قرار داده تا در صورت گم شدن دیسک ها شما بتونید از اون درایو استفاده کنید

---------- Post added at 03:38 AM ---------- Previous post was at 03:35 AM ----------

سلام
من هم یک لپ تاپ اسوس بدون ویندوز گرفتم. می خواهم ویندوز 7 روش نصب کنم و سه چهار تا پارتیشن هم در بیارم. تا حالا هم نه ویندوز 7 نصب کردم و نه پارتیشن بندی کردم، ولی یه چیزهایی یاد گرفتم که کامل نیست.
خواسته ام شبیه چند مورد بالا است. اگه کسی می تونه هر اطلا عاتی که برای نصب ویندوز 7 و پارتیشن بندی لازمه به ما بده.
اگر هم جایی رو سرغ دارید که اطلاعات خوبی داره معرفی کنید.
ممنون
ویندوز نصب کردن کار خاصی نداره و کافیه شما یخورده اطلاعات زیبان انگلیسی داشته باشید تا بتونید از پسش بر بیاید
اگرم انگلیسیتون خوب نیست میتونید وارد انجمن ویندوز بشید تا اونجا به صورت تصویری برای شما توضیح بدن چون اینجا توضیح دادنش خارج از حوصله هست
برای ایجاد پارتیشن هم موقع نصب ویندوز میتونید این کارو انجام بدید ولی اطلاعات پاک میشن ولی اگه شما با نرم افزار های موجود یا اینکه با نرم فزار خود ویندوز 7 این کارو انجام بدید دیگه اطلاعات موجود تو درایو ها هم پاک نمیشه

hassan232
27-03-2012, 23:29
سلام:20:
من ویندوز رو نصب کردم وتنها تونستم 3تا پارتیشن primary بسازم.
می خواستم یه پارتیشن primary برای ویندوز داشته باشم و یه پارتیشن extended ، که چند تا پارتیشن logical از توش در بیارم، با disk managment خود ویندوز که نتونستم.
برنامه ی mini tool partition wizard رو از اینترنت گرفتم که باهاش این کار رو انجام بدم، اما چون شنیدم پارتیشن بندی با این جور برنامه ها زیاد تایید نیست و هارد لپ تاپ هم نو است، گفتم اگه بشه با fdisk این کار رو بکنم که البته فرمت همه ی درایو ها رو مجبورم fat32 بگیرم (فکر کنم بشه بعد تو ویندوز درایو های غیر از c رو ntfs کرد اما c همونجور می مونهمی مونه).
حالا دوستان هرکه روشی می دونه که مطمئن تره، ممون می شم که ما رو هم مطلع کنه.
به طور خلاصه: برای ساخت یک درایو primary و سه تا درایو logical ، چه روشی تایید شده وبهتر است که ان شاء الله در آینده مشکلی برای درایو ها پیش نیاد؟
یا علی ع

Farshid72
29-03-2012, 02:20
سلام[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من ویندوز رو نصب کردم وتنها تونستم 3تا پارتیشن primary بسازم.
می خواستم یه پارتیشن primary برای ویندوز داشته باشم و یه پارتیشن extended ، که چند تا پارتیشن logical از توش در بیارم، با disk managment خود ویندوز که نتونستم.
برنامه ی mini tool partition wizard رو از اینترنت گرفتم که باهاش این کار رو انجام بدم، اما چون شنیدم پارتیشن بندی با این جور برنامه ها زیاد تایید نیست و هارد لپ تاپ هم نو است، گفتم اگه بشه با fdisk این کار رو بکنم که البته فرمت همه ی درایو ها رو مجبورم fat32 بگیرم (فکر کنم بشه بعد تو ویندوز درایو های غیر از c رو ntfs کرد اما c همونجور می مونهمی مونه).
حالا دوستان هرکه روشی می دونه که مطمئن تره، ممون می شم که ما رو هم مطلع کنه.
به طور خلاصه: برای ساخت یک درایو primary و سه تا درایو logical ، چه روشی تایید شده وبهتر است که ان شاء الله در آینده مشکلی برای درایو ها پیش نیاد؟
یا علی ع
ربطی نداره با نرم افزار باشه یا عادی و تفائتش تو اینه که شما تو ویندوز درایوتون فرمت گرفته ولی در حین نصب ویندوز اون خام هستش
مشکلی پیش نمیاد و میتونید با همون برنامه این کارو انجام بدید و بعد از اتمام کار درایو هارو فرمت کنید و فرمت مورد نظر خودتونو انتخاب کنید