PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پارتیشن بندی لپ تاپ های جدید در ویندوز ویستا و حل مشکلات ریکاوری اطلاعات

صفحه ها : 1 2 [3] 4

mo.mo
17-03-2009, 21:16
من یکبار f11کردم درست شدگفتم حالا که بکاپ دارم انرا نصب کنم بعد از نصب ریست کردم که پیغام نداشتن بوت داد سپس f11زدم که errorقبلی که گفتم امد و همه چی خراب شد لطفا کمکم کنید
دوست عزیز لطفا یکم تو نوشتن دقت کن...
ببین اگه dvd ها ریکاوریت کار نمیکنن تقریبا میشه گفت عادیه چون بعضی وقت ها ممکنه dvd های ریکاوری خراب شن.
ولی اگه میخواستی از روی هاردت ریکاوری کنی و بعد هرور داد باید بگم که یا پارتیشن ریکاوریت خراب شده ( خیلی بعید به نظر میرسه) یا مراحل کارت اشتباهه.

hasan asgari
18-03-2009, 18:27
وقتی سیستم را روشن می کنم پیغام bootmgr is missing می اید من 3 درایو بیشتر ندارم c,e,f که f همان ریکاوری من بود که وقتی f11را می زنم همان errorرا می دهد وقتی dvd بکاپ را قرار می دهم و restore را انتخاب می کنم بعد از انتخاب backup name -select target می اید که در ان علاوه بر نشان دادن کل حجم هارد وحجم c که قبلا 101 گیگا بوده حجم 83.88 گیگا را نشان می دهد وe را دارم و بجای f که قبلا 8.79 گیگا بوده 3 تا با حجم 8.79 گیگا با نام های hp-recovery(sda1), sda2,sda3 دارم که برای ادامه کار حتما باید یکی از انها را انتخاب کنم سپس هر 2 dvd را می خواند و بعد از ریسف کردن دوباره errorبالا می ایدو اگرf11 را بزنم همان error چند رقمی می اید چکار کنم

mo.mo
19-03-2009, 10:01
ایراد از boot manager شما هست اگه میتونی یه ویندوز رو لب تابت نصب کن(البته مراقب باش تا لب تابت فرمت نشه) بعد دوباره ریکاوری کن(با dvd یا از رو هارد فرقی نمیکنه)
موفق باشید.

hasan asgari
19-03-2009, 12:24
سلام windows نصب شد اما متاسفانه موقع نصب درایو f که همان ریکاوری من بودexpend شدو به درایوc اضافه شدالبته ریکاوری موجود در درایوf من نیز در درایو c موجود می باشد حالا چکار کنم

mo.mo
19-03-2009, 21:41
حالا یه بار دیگه از کلید f11 استفاده کن ببین کار میکنه یا نه؟
اگه بازم erorr داد با استفاده از dvd های ریکاوری تو محیط خود ویندوز ریکاوری کن.
دیگه امید وارم مشکلت حل بشه.

hasan asgari
20-03-2009, 09:53
من f11 ندارم درایو ریکاوری هم ندارم قبلا گفتم چی شده و چطوری در windows dvd ریکاوری را فعال کنم

hasan asgari
20-03-2009, 12:10
ویندوز را که نصب می کنم بعد از مدت کمی ریستارت می شود وپیغام bootmgr is compressed می اید در ضمن پیغام اول برای f11 را دیگر ندارم عید بر شما عزیزان زحمت کش مبارک

mo.mo
21-03-2009, 18:25
ویندوز را که نصب می کنم بعد از مدت کمی ریستارت می شود وپیغام bootmgr is compressed می اید در ضمن پیغام اول برای f11 را دیگر ندارم عید بر شما عزیزان زحمت کش مبارک
من متوجه نشدم .
شما f11 نداری مگه میشه؟
عید شما هم مبارک.:20:

hasan asgari
22-03-2009, 08:10
سلام دوست عزیز
قبلا که سیستم را روشن می کردم ابتدا پیغام f11 می امد بعد سیستم بالا می امد ام حالا سیستم بالااگر هم با بوت بیاید و یا error هم بدهد f11 دیده نمی شود در ضمن مشکلات قبلی مثل نداشتن درایو f و همچنین بعد از نصب ویندوز فوری پیغام log off می اید و سیستم فوری خاموش می شود و اگر روشن کنم پیغام bootmgr is compressed را می دهد لطفا کمکم کنید

hasan asgari
24-03-2009, 23:09
سلام
مشکلات قبلی تا حدودی حل شد ویندوز ویستا را نصب کردم درایو ریکاوری ام که درایو f بود نیز درست شد
dvd ریکاوری من که توسط nero گرفته شده بود را در ویندوز توسط nero اجرا کردم فکر کنم در درایو f ذخیره شد اما همانطوری که قبلا گفتم ابتدا که سیستم را روشن می کنم f11 ندارم که با زدن ان سیستم را ریکاوری کنم حالا چکار کنم لطفا کمکم کنید

hasan asgari
26-03-2009, 08:24
سلام
یعنی کسی کمی وقت نداره من را راهنمایی کنه؟ من روی این سایت و دوستانش خیلی حساب می کنم اما پس چی شد؟ اگر سوالات من خوب نیست بگویید خوشحال می شوم؟

sina_67_85
26-03-2009, 09:05
سلام
منSONY VGN-NR270N/S دارم بارم از دوبی اوردن متاسفانه نه dvd راه انداز دارم نه Windows Vista® Business.
راه اندازاشو از سایت پیدا کردم،واسه Windows Vista® Business چی کار کونم.هر ویندوزی که همون Windows Vista® Business باشه میتونم به صورت اورجینال نصب کونم.
لطفا در مورد این مدل لپ تاپ نظرات خودتونو بدین که چه طوریه

mo.mo
27-03-2009, 10:15
سلام
یعنی کسی کمی وقت نداره من را راهنمایی کنه؟ من روی این سایت و دوستانش خیلی حساب می کنم اما پس چی شد؟ اگر سوالات من خوب نیست بگویید خوشحال می شوم؟
شمابا dvd ریکاوری سیستمت رو boot کن بعدشروع به ریکاوری کردن کن در اینصورت هیچ نیازی به کلید f11 هم نداری .

سلام
منSONY VGN-NR270N/S دارم بارم از دوبی اوردن متاسفانه نه dvd راه انداز دارم نه Windows Vista® Business.
راه اندازاشو از سایت پیدا کردم،واسه Windows Vista® Business چی کار کونم.هر ویندوزی که همون Windows Vista® Business باشه میتونم به صورت اورجینال نصب کونم.
شمامیتونی با یه dvd ویندوز ویستا و اکتیو کد پشت لب تابت یه ویندوزاصل نصب کنی و با دانلود کردن درایور هات از سایت sony درایور هات رو هم نصب کنی .
لب تاب خوبی هم گرفتی خدا خیرت بده.

hasan asgari
27-03-2009, 14:05
سلام
این کار را کردم هنگام اجرا set target می اید که یک دفعه c را انتخاب کردم ویندوزی که نصب کردم دیگر بوت نشد یکبار هم درایو f را انتخاب کردم که احتیاج به کلیدf11 دارد من با nero8 بکاپ گرفتم با حجم 6.36 گیگا بایت اگر امکان دارد مراحل کار را توضیح دهید شاید اشتباه می کنم با تشکر

mold_silver
27-03-2009, 20:10
سلام
منsony vgn-nr270n/s دارم بارم از دوبی اوردن متاسفانه نه dvd راه انداز دارم نه windows vista® business.
راه اندازاشو از سایت پیدا کردم،واسه windows vista® business چی کار کونم.هر ویندوزی که همون windows vista® business باشه میتونم به صورت اورجینال نصب کونم.

سلام
دوست عزیز اگه نوت بوک شما ویندوز اورجینال داره پس نیازی به ریختن ویندوز دیگه ای ندارید
حتما دی وی دی های ریکاوری رو تهیه کنید
نوت بو ک های سونی سی دی همراه خود ندارند
برای ریکاوری هم می تونید از دکمه f10 استفاده کنید

یا علی

mold_silver
27-03-2009, 20:12
سلام
این کار را کردم هنگام اجرا set target می اید که یک دفعه c را انتخاب کردم ویندوزی که نصب کردم دیگر بوت نشد یکبار هم درایو f را انتخاب کردم که احتیاج به کلیدf11 دارد من با nero8 بکاپ گرفتم با حجم 6.36 گیگا بایت اگر امکان دارد مراحل کار را توضیح دهید شاید اشتباه می کنم با تشکر

دوست عزیز شما حتماً باید یک بار ریکاوری کامل کنید تا درایو c به حالت کارخانه برگرده
اون موقع ریکاوری از طریق f11 در صورت عدم خرابی پارتیشن ریکاوری فعال میشه

یا علی

mo.mo
27-03-2009, 21:13
سلام
اگه مراحل کار رو می خواهید بهتره پست اول همین تاپیک رو بخونید فک کنم مفید باشه.
راستی مدل لب تاب شما چی بود؟

hasan asgari
28-03-2009, 17:04
سلام
hp6720s راستی اگر الان ویندوزم بوت نشود باز هم می توان ریکاوری کرد؟با تشکر فراوان
راستی در تاپیک اول همه اش در رابطه با del می باشد برای hp چکار کنم

mo.mo
28-03-2009, 17:49
البته که میشه .
فرق زیادی ندارن مراحل کار مثله هم هستن.

hasan asgari
28-03-2009, 20:13
البته که میشه .
فرق زیادی ندارن مراحل کار مثله هم هستن.
اگر درایو c فورمت شود با ز ریکاوری امکان دارد چون قبلا گفته بودید که موقع نصب ویندوز c فورمت نشودو در صورت امکان شماره صفحه اموزش ریکاوری را مشخص کنید

mo.mo
29-03-2009, 09:39
نه من گفتم مواظبباش هاردت لب تابت فرمت نشه نه درایو c.
در مورد مراحل ریکاوری کردن هم چیز زیادی در این انجمن نیست.(چون خیلی ساده است مخصوصا hp )
شما فقط باید complete system restore رو انجام بدین. بعد از این کار تمام مشکلاتتون حل خواهد شد.

saeid1383a
29-03-2009, 13:37
با سلام
چند تا مشکل و سوال دارم لطفا کمک کنید :
1. طی3 سالی که لپ تابم (Sony vaio = VGN-AX580G) رو خریدیم چندین بار درایو C رو توسط 2 دی وی دی ریکاوریش ، ریکاوری کردم و هیچ مشکلی برایم پیش نیامده بود .
تا اینکه چند هفته پیش وقتی که داشتم درایو C رو ریکاوری می کردم شارژ باطری لپ تاب تموم شد و خاموش شد . بعد اینکه روشنش کردم و دوباره عمل ریکاوری رو انجام دادم بهم پیغام Complete drive restor رو داد که می بایست 2 تا درایوشو ریکاوری می کردم ؛ و چون درایو C مخصوص ویندوز(win xp) و درایو D مخصوص اطلاعاتم بود باید یه جوری اطلاعاتم رو از رو هارد بر میداشتم گزینه Complete drive restor رو کنسلش کردم و 2 تا هاردشو (که هر کودوم 80G هست) در اوردم و اطلاعاتمو رو یه سیستم دیگه ریختم و هر دو هارد رو فرمت کردم ؛ و دوباره عمل ریکاوری رو انجام دادم البته ریکاوری کمپلت رو تست کردم که تو نصفه راه ارور داد و سیستم ریست شد . و دیگه لپ تابم ریکاوری نشد . نه درایو C نه هر دو درایو ریکاوری نشد .
ولی لازم به توضیحه که بگم هر ویندوزی که بخوام میتونم روش نصب کنم چه ایکس پی چه ویستا و همچنین دی وی دی های ریکاوریش هم هیچ مشکلی ندارن
حالا از مدیران محترم سایت و دوستان عزیز می خوام که کمکم کنید تا بتونم دوباره دستگاهمو ریکاوری کنم
2 . به تازگی وقتی که به سایت اصلیش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) مراجعه کردم دیدم که برای لپ تابم ویندوز ویستا رو با درایورهاش گذاشتن (ویندوز خودش ایکس پی مدیا سنتر هستش) ولی متاسفانه نرم افزارهای مختلفی که رو سیستمم بود هیچ کدومشون تو سایته نیست ؛ مشکلی که دارم اینه که چطور می تونم ویندوز ویستا رو با نرم افزارایه تو سیستم داشته باشم . آیا میشه بعد از اینکه سیستم رو ریکاوری کردم ویندوز ویستا رو روش آپگریت کنم که هم ویستا رو داشته باشم و هم نرم افزارهای رو سیستمو .

hasan asgari
30-03-2009, 12:31
سلام ببخشید من واقعا مشکل دارم یکبار از اول می گم لطفا کامل راهنمایی کنید من 2 تا بکاپ دارم یکی توسط خود ویندوز ویستا گرفتم که در ویندوز اجرا کردم فایلهای درایوc بر میگرده البته اسماشون ولی وقتی وارد ان می شوم یک سری کد می باشد و اجرا نمیشوند دوم توسط nerr8 که هنگام ریستور مقصد می خواهد یکبار c را انتخاب کردم که بعد از نصب ریستارت کردم می گه بوت نداری واگر درایو ریکاوری را انتخاب کنم در ان درایو ذخیره می شود ولی مثل هیدن است واز هیدن هم که بیرون میایم قابل دیدن نیست که احتمالا احتیاج به f11 دارد که قبلا گفته بودم انرا ندارم لطفا اگر عصبانی نمی شید مرا راهنمایی کنید

sina_67_85
31-03-2009, 13:01
دی وی دی های ریکاوری چه طوری تهیه کنم.یاد ندارم
کسی قیمت روز این لپ تاپ دارهsony vgn-nr270n/s

vatanema
01-04-2009, 07:54
لپ تاپ من وايو است سري CS.واسه پارتيشن بندي تقريبا تمام پستهاي اينجا رو خوندم.با خود ويستا بخاطر پيج فايل ها نتونستم كاري از پيش ببرم.Partition Manager 9.0 Professional. رو امتحان كردم.drive backup 8.51paragon رو هم امتحان كردم.سي دي بوتابل هم با همون پاراگون ساختم.در نهايت فقط Acronis.Disk.Director.Suite.v10.0.2160 از پسش بر اومد.
گفتم تجربه خودم رو هم بنويسم شايد بدرد كسي خورد و زحمتش رو كمتر كرد.از همه دوستان مخصوصا رجستر مدير اينجا تشكر ميكنم.

hasan asgari
01-04-2009, 17:31
سلام ببخشید من واقعا مشکل دارم یکبار از اول می گم لطفا کامل راهنمایی کنید من 2 تا بکاپ دارم یکی توسط خود ویندوز ویستا گرفتم که در ویندوز اجرا کردم فایلهای درایوc بر میگرده البته اسماشون ولی وقتی وارد ان می شوم یک سری کد می باشد و اجرا نمیشوند دوم توسط nerr8 که هنگام ریستور مقصد می خواهد یکبار c را انتخاب کردم که بعد از نصب ریستارت کردم می گه بوت نداری واگر درایو ریکاوری را انتخاب کنم در ان درایو ذخیره می شود ولی مثل هیدن است واز هیدن هم که بیرون میایم قابل دیدن نیست که احتمالا احتیاج به f11 دارد که قبلا گفته بودم انرا ندارم لطفا اگر عصبانی نمی شید مرا راهنمایی کنید
سلام دوست عزیز اقای mo mo امیدوارم حالتان خوب باشد چرا دیگر مرا کمک نمی کنید؟

mo.mo
02-04-2009, 20:50
چرا عصبانی بشیم ؟
ببنید شما با 2تا dvd ریکاوری که با خود نرم افزار پیش فرض hp گرفتین complete restore کنید .
در این صورت تمام مشکلات شماحلخواهدشد.
واگر به هر دلیلی موفق به انجام این کار نشدید میتونید با نصب یه ویندوز جدید و اکتیو کردن آن با اکتیو کد پشت لب تاب و دانلود درایور های آن از سایت hp ویندوز شمابه حالت اول برمیگرده.(البته نرم افزار هایی که بشکله پیش فرض نصب بوده رو از دست خواهید داد.)
ولی اگر شما با dvd های ریکاوریت ، ریکاوری کنید هیچ مشکلی پیش نمیاد.

hasan asgari
02-04-2009, 21:35
سلام من هنگام ریکاوری گفتم چه اشکالهایی بوجود می اید اگر امکان دارد بگویید چگونه می توان اکتیو کرد

hasan asgari
03-04-2009, 09:46
راستی من مراحل ریکاوری را گفتم مراحل کدامها درست است و همچنین complete restore در هیچکدام موجود نمی باشد

hasan asgari
06-04-2009, 17:53
سلام
من فهمیدم ریکاوری که دارم مربوط به درایو ریکاوری خودم می باشد پس تنها مشکل من نداشتن کلیدf11 می باشد چکار کنم

mohsentanha
07-04-2009, 23:21
سلام
لپ تاپ دل latitude e6500 دارم نمیدونم باید از چی بک اپ بگیرم
بعد اینکه درایو دی اسمش ریکاوریه یه پوشه توش هست که نوشته image یه فایل هم با پسوند .wim توش هست ولی 4.72 گیگ فضا می خواد که نمی تونم روی دی وی دی رایتش کنم
لطفا راهنمایی کنید

hasan asgari
10-04-2009, 19:16
سلام
من فهمیدم ریکاوری که دارم مربوط به درایو ریکاوری خودم می باشد پس تنها مشکل من نداشتن کلیدf11 می باشد چکار کنم
بابا یکی کمکم کنه

sina_67_85
10-04-2009, 19:59
سلام کسی دی وی دی ویندوز ویستایه سرویس پک 1لپ تاپ دل داره.
دی وی دی لپ تاپم شکست دستم به دامنتون اگه کسی داره به دادم برسه

shahi-007
11-04-2009, 00:38
سلام

من یه لپ تاپ دارم و همین امروز دوباره به حالت اولیه کارخونه برش گردوندم.
یه درایو c داشت که می خواستم 2 تا بشه
از برنامه paragon partition manager استفاده کردم
ولی یه اشتباه بزرگ کردم. اونم این که وقتی کی خواستم 2 تا درایو کنم درایو c رو اشتباهی زدم g کنه. حالا وقتی ویندوز بالا می آد چون از c شده g نه برنامه ای نصب می شه نه می ره تو computer manager تا بتونم درستش کنم

یعنی هیچ چیزی اجرا نمی شه. می شه یکی بگه من چیکار کنم. چطوری می تونم اینو برگردونم به c اون وقت فکر کنم درست بشه

reza1078
15-04-2009, 01:48
با سلام
بنا به توصیه دوستان fw 373 خریدم
اما هیچ سی دی همراهش نبود
برای backup گرفتنبه قسمت backup and restore center رفتم
و درایور d رو برای back up انتخاب کردم اما متاسفانه erori به صورت زیر می ده
please write the following label on a black disk and insert in into d:
حالا باید چیکار کنم؟
چه مراحلی رو اشتباه رفتم ؟یعنی برای بک آپ گیری چیکار کنم؟
در ضمن با disk بک آب گرفتم اما با موفقیت تنها 1.8g رو روی دیسک زد
با تشکر

reza1078
15-04-2009, 17:33
کسی نمی تونه کمک کنه طریقه ریکاوری گرفتن از لپ تاپ سونی چطوریه؟

reza1078
15-04-2009, 21:54
فکر می کردم باید backup بگیرم مشکلم حل شد مرسی
یه سوال وقتی recovery می گرفتم از من 3 تا دی وی دی خواست برای همه که 2 تا بود
در ضمن درایو f ظاهر می شد که11 گیگ داشت
درایو مخفی من f است؟
آموزش
paragon partition
از کجا گیر بیارم؟

hasan asgari
17-04-2009, 16:08
سلام کسی هست که hp داشته باشد که اول ازش برای ریکاوری کلیدf11 بخواهد اگر هست بگوید تا من ازش سوالی به پرسم تشکر

manmikrobam
22-04-2009, 12:38
سلام من سوالی از REGISTERED USER دارم .یه لپتاپ Acer دارو و هاردش ساتاست . برای پارتیشن بندیش مشکل دلرم . میتونی راهنماییم کنیممنون یا حق

reza1078
25-04-2009, 16:39
با سلام تو تاپیک گشتم جواب سوالم و نگرفتم
اگر درایو های به غیر از c یعنی f, e و ... primary partition باشند اشکال داره؟
چطور می تونم درایوهای primary را به logical تبدیک کنم؟

amin_ict_5
25-04-2009, 22:01
یه هارد دستم اومده هر کاری میکنم درایو هاش فرمت نمیشه !
پارتیشن بندی هم پاک کردم و دوباره ساختم بازم همینه !
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

nima.novin
26-04-2009, 12:04
با سلام رضا جان . شرکت سونی یا همون لپ تابهای vaio دارای نرم افزارهای مخصوص این شرکت هست به این دلیل حجم ریکاوری شما بالا است و اما درموردریکاوری پارتیشنت تو وایو فرقی نمیکونه که f or e or g باشه اما مهم اینه که همون اول دی وی دی ها رو بسازی موفق باشی گلم

ehsanicoba
28-04-2009, 10:40
سلام به دوستان
من یک لپتاپ Dell Latitude E5500 گرفتم که سیستم عاملش Dos هست. دوتاسوال دارم:
1- این بحث Backup و Recovery گرفتن واسش بی معناست؟ یعنی این بحث ریکاوری که اینجا شده واسه لپ تاپهایی هست که کارخونه حداقل یه ویندوز ارجینال گذاشته باشه ، درسته؟

2- من میخاستم ویندوز xp رو نصب کنم. به قسمت پارتیشن بندی که میرسم میبینم که یک پارتیشن 2 گیگابایتی روش هست وبقیه 253 گیگ unpartitioned هست به این شکل:

C: Partition1 <OS> [FAT32] 2055 MB <2051 MB free>
Unpartitioned space 236417 MB

خاستم این پارتیشن رو delet کنم اما 1 پیغام هشدار داد که اگه delet بشه، ممکنه operating system شما کار نکنه. در حالی که هیچ OS ای روی سیستم نبود. حتی Dos. ( وقتی خریدم دی وی دی Free Dos و درایورها باهاش بود) نمیدونم میشه این پارتیشن رو delet کرد؟ یا توصیه میشه که پاکش نکنم؟

ehsanicoba
28-04-2009, 10:47
سلام به دوستان
من یک لپتاپ Dell Latitude E5500 گرفتم که سیستم عاملش Dos هست. دوتاسوال دارم:
1- این بحث Backup و Recovery گرفتن واسش بی معناست؟ یعنی این بحث ریکاوری که اینجا شده واسه لپ تاپهایی هست که کارخونه حداقل یه ویندوز ارجینال گذاشته باشه ، درسته؟

2- من میخاستم ویندوز xp رو نصب کنم. به قسمت پارتیشن بندی که میرسم میبینم که یک پارتیشن 2 گیگابایتی روش هست وبقیه 253 گیگ unpartitioned هست به این شکل:

C: Partition1 <OS> [FAT32] 2055 MB <2051 MB free>
Unpartitioned space 236417 MB

خاستم این پارتیشن رو delet کنم اما 1 پیغام هشدار داد که اگه delet بشه، ممکنه operating system شما کار نکنه. در حالی که هیچ OS ای روی سیستم نبود. حتی Dos. ( وقتی خریدم دی وی دی Free Dos و درایورها باهاش بود) نمیدونم میشه این پارتیشن رو delet کرد؟ یا توصیه میشه که پاکش نکنم؟

genx
29-04-2009, 20:31
من یکی از دوستام یک لپ تاپ دل 1525 گرفته الان برای Recovery مشکل دارم از کسی که خریدم میگه وقتی که لوگو دل میاد باید F8 رو زد ولی وقتی که من این کار رو می کنم میره تو Save mode دوستان اگر چاره ای دارن لطفا من رو راهنمایی کنند

farzadmetabox
30-04-2009, 09:27
سلام یه vaio cs230j دارم وقتی پارتیشن بندیش میکردم درایو d رو که میساختم حواسم نبود primary ساختم الته با paragon از ویستا...... مشکلی نبود xp هم نصب کردم از xp باز یه پارتیشن دیگه که e بشه نصب کردم البته این بار logical بعد اومدم ادامه بدم paragon ایراد گرفت منم رفتم درایو e رو delete کردم رستارت که شد............حالا نه xp نه vista هیچ کدوم بوت نمیشه یعنی وقتی میخواد بیاد بالا تو logo گیر میکنه جفتشون...... میرم واسه repair vista بازم همون جوری گیر میکنه خواستم recovery برگردونم یازم همون جا گیر میکنه با بوت xp هم نمیاد os portable استفاده کردم بازم نمیاد........................در مجموع سیستمم boot نمیشه چه کار کنم؟

farzadmetabox
30-04-2009, 11:48
سلام یه vaio cs230j دارم وقتی پارتیشن بندیش میکردم درایو d رو که میساختم حواسم نبود primary ساختم الته با paragon از ویستا...... مشکلی نبود xp هم نصب کردم از xp باز یه پارتیشن دیگه که e بشه نصب کردم البته این بار logical بعد اومدم ادامه بدم paragon ایراد گرفت منم رفتم درایو e رو delete کردم رستارت که شد............حالا نه xp نه vista هیچ کدوم بوت نمیشه یعنی وقتی میخواد بیاد بالا تو logo گیر میکنه جفتشون...... میرم واسه repair vista بازم همون جوری گیر میکنه خواستم recovery برگردونم یازم همون جا گیر میکنه با بوت xp هم نمیاد os portable استفاده کردم بازم نمیاد........................در مجموع سیستمم boot نمیشه چه کار کنم؟

farzadmetabox
30-04-2009, 14:23
من چه جوری میتونم بدون اینکه os بالا بیاد به هاردم دسترسی داشته باشم حداقل واسه پاک کردن یکی از پارتیشن ها؟

farzadmetabox
30-04-2009, 16:47
چرا هیچکی آدم حساب نمییکنه به خدا لپتاپ رو زمین مونده.................

hasan asgari
01-05-2009, 17:59
سلام کسی هست که hp داشته باشد که اول ازش برای ریکاوری کلیدf11 بخواهد اگر هست بگوید تا من ازش سوالی به پرسم تشکر
سلام بابا کسی hp ندارد

farzadmetabox
02-05-2009, 00:47
Vaio cs230j موقع برگردوندن recovery در 46% ارور 302 بعد از ok کردن ارور 303 میده......... مشکل از کجاست؟

hasan asgari
13-05-2009, 19:31
سلام هنگام ریکاوری توسط خود سیستم پیغام error ox400110020000100a می ایدچکار کنم
مدل سیستم 6720s hp compaq می باشد

ha3an_khafan
19-05-2009, 01:18
سلام اين سي دي ريكاوري اچ پي كه بوت ايبل نسيت چطوري بايد ويندوز رو از اول ريخت؟

hasan asgari
19-05-2009, 16:17
به rmin69 : سلام
ایا موقع روشن کردن لپ تاپ شما می پرسد برای ریکاوری کلید f11 را می توانید بزنید؟

n_1363
21-05-2009, 14:30
سلام مي خواستم درمورد Media Direct اطلاعاتي به من بديد؟
ممنوم

baranv
22-05-2009, 20:40
سلام , ببخشید این روش(نصب xp در کنار vista و پارتیشن بندی هارد lap top) برای لپ تاپ dell xps m1530 هم جواب میده؟

REGISTERED USER
23-05-2009, 09:30
سلام , ببخشید این روش(نصب xp در کنار vista و پارتیشن بندی هارد lap top) برای لپ تاپ dell xps m1530 هم جواب میده؟

بله برای تمامی لپ تاپ ها جوابگو هست

REGISTERED USER
23-05-2009, 09:30
Vaio cs230j موقع برگردوندن recovery در 46% ارور 302 بعد از ok کردن ارور 303 میده......... مشکل از کجاست؟

مشکل در دیسک ریکاوری و یا مشکل در هارد مثلا بدسکتور نرم افزاری و یا تغییرات در پارتیشن ها

REGISTERED USER
23-05-2009, 09:33
سلام هنگام ریکاوری توسط خود سیستم پیغام error ox400110020000100a می ایدچکار کنم
مدل سیستم 6720s hp compaq می باشد

تغییراتی در پارتیشن ها یا MBR ها دادی و سیستم نمی تونه به فایهای اصلی و لود اونها توی رم بپردازه

REGISTERED USER
23-05-2009, 09:35
سلام مي خواستم درمورد Media Direct اطلاعاتي به من بديد؟
ممنوم

این مطلب مفید را بخوانید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

REGISTERED USER
23-05-2009, 09:36
به rmin69 : سلام
ایا موقع روشن کردن لپ تاپ شما می پرسد برای ریکاوری کلید f11 را می توانید بزنید؟

بله .... اگر اچ پی باشد زیر لوگوی صفحه بوت یک لحظه کوتاه می نویسد

REGISTERED USER
23-05-2009, 09:36
سلام اين سي دي ريكاوري اچ پي كه بوت ايبل نسيت چطوري بايد ويندوز رو از اول ريخت؟

چرا دو یا سه دی وی دی رایت میشه که اولی بوتیبل هست و دمی و سومی برای ادامه عملیات حین ریکاوری

IstaaKon
27-05-2009, 13:08
سلام
من میخوام از برنامه Paragon Partition Manager 9.0 برای پارتیشن بندی در ویستا استفاده کنم ، اما وقتی میزنم روی گزینه هاش برای عملیات ها پیغام :

operation failed

Paragon Partition Manager requires adminstrative privilegas access to your system

please contact your system administrator to slove to problem

اما همین برنامه رو روی ویندوز xp روی pc امتحان کردم ، مشکلی نداشت !

مگه Paragon Partition Manager 9.0 ویستا رو پشتیبانی نمیکنه ؟

aban366
27-05-2009, 16:40
سلام دوستان خوب
من لپ تاب acer aspire3690دارم و چند تا سوال دارم اگه کمکم کنین ممنون میشم
1- لپ تاب های acer سیستم نرم افزاری دارن بنام empowering technology که متاسفانه من در حال حاضر بعد نصب ویندوز اون نرم افزار رو از دست دادم آیا این برنامه توی پارتیشن مخفی لپ تابم هست و اگه میشه ریکاوری کرد با همین برنامه Paragon Partition Manager 9.0میشه انجام داد و اگه بله چه گزینه ای پارتیشن مخفی رو ریکاوری میکنه؟
منون میشم کنکم کنین(در سایتش این نرم افزار برا ویستا هست اما من برا xp میخوام که قبلا رو سیستمم اول اول بود)
2- بعد نصب ویندوز ویستا حتی با نصب درایو خود وبکم بازم وبکم رو شناسائی نمیکنه چیکار کنم؟

mo.mo
28-05-2009, 20:16
سلام .
من داشتم یه لب تاب دل مدل xps رو پارتیشن بندی میکردم ولی بعد از شرینک درایو c وقتی خاستم پارتیشن بندی کنم در مر حله ی آخر یه erorr با این مضمون داد که شما ماکسیموم درایو مجاز رو دارین و دیگه نمیتونی درایو ایجادکنی.
کسی میتونه کمککنه.

REGISTERED USER
29-05-2009, 17:26
بله ... این error نشان دهنده محدودیت ویندوز و البته برنامه های پارتیشن بندی درون ویندوز هست برای ایجاد کردن پارتیشن چهارم در حالت primary ... باید پارتیشن ها از نوع logical باشند

hasan asgari
29-05-2009, 21:24
بله .... اگر اچ پی باشد زیر لوگوی صفحه بوت یک لحظه کوتاه می نویسد
سلام عزیز من برای ریکاوری دیگر پیغام f11
ندارم میگن یک فایل کم دارم می تونی کمکم کنی

aban366
29-05-2009, 22:46
سلام دوستان خوب
1- لپ تاب های acer سیستم نرم افزاری دارن بنام empowering technology که متاسفانه من در حال حاضر بعد نصب ویندوز اون نرم افزار رو از دست دادم آیا این برنامه توی پارتیشن مخفی لپ تابم هست و اگه میشه ریکاوری کرد با همین برنامه Paragon Partition Manager 9.0میشه انجام داد و اگه بله چه گزینه ای پارتیشن مخفی رو ریکاوری میکنه؟
منون میشم کنکم کنین(در سایتش این نرم افزار برا ویستا هست اما من برا xp میخوام که قبلا رو سیستمم اول اول بود)
2- بعد نصب ویندوز ویستا حتی با نصب درایو خود وبکم بازم وبکم رو شناسائی نمیکنه چیکار کنم؟
یعنی کسی نیست حداقل جواب سوال اولم رو بده؟:13:

alirezabehzadi
30-05-2009, 02:35
با سلام من یک لپ تاپ با مشخصات compaq-hp presario cq61 خریده ام که کی بوردش عربی است. لطفا روش فارسی کردن کی بورد انرا بفرمایید.ممنونم.

REGISTERED USER
30-05-2009, 09:47
سلام دوستان خوب

سلام

1- بله برنامه هست ولی تا وقتی که ما دی وی دی بوتیبل از ریکاوری نساختید نمی تونید نصبش کنید ... باید برید سایت Acer و این برنامه را برای لپ تاپ خود دانلود و نصب کنید و با آن ریکاوری کنید تا تنظیمات اولیه ریکاوری برگرده (البته برای اون نسخه از وینذدوز باید باشه) ... ریکاوری از روی هارد برای ACER با زدن دکمه ALT بهمراه F10 هنگام بوت می باشد

2- درایور ایسرها نیاز به نصب چند تا برنامه دیگر هم هست .... همه باید باشند همانند ویندوز اصلی ... بهتره ویندوز اصلی را نصب کنید چون ایسر از لحاظ تطبیق افتضاحه !

موفق باشید

REGISTERED USER
30-05-2009, 09:48
با سلام من یک لپ تاپ با مشخصات compaq-hp presario cq61 خریده ام که کی بوردش عربی است. لطفا روش فارسی کردن کی بورد انرا بفرمایید.ممنونم.

باید دون تنظیمات control panel وارد شوید و با استفاده از regional & language option زیان فارسی را اضافه کنید

mo.mo
01-06-2009, 21:01
بله ... این error نشان دهنده محدودیت ویندوز و البته برنامه های پارتیشن بندی درون ویندوز هست برای ایجاد کردن پارتیشن چهارم در حالت primary ... باید پارتیشن ها از نوع logical باشند
خوب حالا میشه بگین چه جوری میشه درایور ها رو به شکل logical تعریف کرد. یا شاید هم با ویندوز نمیشه یه همچین کاری انجام داد؟
از کمکت هاتون ممنون. واقعا تو زمینه ی لب تاب اطلاعات کاملی دارین.

persianps
02-06-2009, 11:27
پيغام MTDLR is Missing يعنی چی؟ موقعی که لپتاپ میخواد روشن شه بياد بالا اين پيغام رو میده
راستش من خواستم از طریق ویندوز پارتیشن بندی اون رو یه کم تغییر بدم وچند تا درایو اضافه کنم ولی الان اصلا کار نمیکنه حتی با ِCD ویندوز هم بوت نمیشه . خواهشا کمک کنید . ممنون

REGISTERED USER
03-06-2009, 17:28
NTDLR is Missing درسته ... یه فایله به نام NTDLR که آدرس دهی میکنه پچ های مربوط به محل فایلهی کانفیگ و بوت ویندوز را ... این فایل حالا نیست ... یا باید ویندوز را از طری بوت نصب یا repair کنید و یا از جایی این فایل را بازیابی یا جایگزین کنید

تی با ِCD ویندوز هم بوت نمیشه .

این مورد ربطی به قبلی نداره ... این پیغام موقع لود سیستم عامل میاد ... باید بروید تنظیمات بوت منو (دکمه F12) هنگام بوت یا تنظیمات بایوس و از روی درایو اپتیک لود کنید

REGISTERED USER
03-06-2009, 17:52
خوب حالا میشه بگین چه جوری میشه درایور ها رو به شکل logical تعریف کرد. یا شاید هم با ویندوز نمیشه یه همچین کاری انجام داد؟
از کمکت هاتون ممنون. واقعا تو زمینه ی لب تاب اطلاعات کاملی دارین.

والا اینو هیچ کس لو نمیده چون کار بازار میریزه بهم ولی چون بچه ها نیاز دارند من میگم :31:

برای حل این مشکل میشه از برنامه Letter Assinger استفاده کرد ، برنامه ساده ای هست :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

دانلود - Download ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

بزارید یه توضیح بدم حالا که قراره بگم کامل بگم :

* یک پارتیشن در حالت کلی ممکن است از نوع primary (اصلی و دارای محدودیت از نظر تعداد که خود آن یک logical Drive محسوب میشه) و یا یک پارتیشن از نوع گسترش یافته باشه (Extended). پس پارتیشن که فعاله و دارای اطلاعات یکی از این دو نوع هست

* یک پارتیشن Extended حاوی چندین پارتیشن منطقی یا (Logical Drive) هست.برای همین توی برنامه ها ناحیه مشخص شده و رنگ ها با هم متمایزند و توی لیست پارتیشن ها در نرم افزارهای مدیریت یکپارچه هارد دیسک ، دسته بندی شده اند.

* هارد شما می تونه 4 پارتیشن primary و یا ماکزیمم 3 پارتیشن primary و یک پارتیشن Extended داشته باشه. پس محدودیت اینه ! و در ویندوز XP نهایت شما می تونید 24 درایو شامل درایو C داشته باشید. پس بهتره همیشه یک پارتیشن primary داشته باشید و یک یا چند Extended که خود شامل چندین درایو logical هست .

* هارد لپ تاپ ها اغلب یک یا چندین پارتیشن primary داره (اغلب سه پارتیشن که یکی سیستم عامله ، دومی و سومی پارتیشن های مخفی). برای همین در ابتدای کار با محدودیت مواجه می شوید :40:

* اگر پارتیشن خالی هست بهتره پاکش کنید و از ابتدا توسط ابزارهای سیستم و نرم افزارهای Disk manage پارتیشن بندی صحیح شامل یک پارتین primary و چندین extended انجام بدید

در اصل تبدیل Extended به primary سخته ولی بالعکس ساده است و توی اغلب نرم افزارها منو و گزینه ای وجود داره

برای کار کردن حرفه ای با سایر ابزارها ، Acronis Disk Director ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هست .... روش کار اینه

- برنامه را اجرا کنید

- حالت Manual mode را انتخاب کنید

- روی پارتیشن انتخابی تون راست کلیک کنید

- روی گزینه advanced از منوی انتخابی کلیک کنید

- روی گزینه convert کلیک کنید

- در آنجا از نوار ابزار کشویی (drop-down) نوع Primary partition ا انتخاب و OK کنید

- تغییرات را apply کنید

به همین راحتی:10:

اغلب شما در ADD (مخفف برنامه) حالت manual mode را انتخاب نمی کردید برای همین هست که موفق نمی شدید. این یک ترفند بود که عده بسیار کمی می دانند و یک نکته سری به حساب می آمد. ولی خوب ، هم اکنون در اختیار شماست

برنامه را هم برای دانلود هست در بالا بصورت لینک در نام برنامه گذاشتم

اگر پست کمکتون کرد تشکر یادتون نره :11:

قربان همتون

mo.mo
04-06-2009, 17:47
از کمکتون ممنون. باز هم مثل همیشه کامل بود.
ولی لینک دانلود مشکل داره. اگه ممکنه یه لینکه دیگه بدین.

REGISTERED USER
05-06-2009, 00:07
لینک دانلود متعلق به همین سایت P30 هست دیگه ... با یک سرچ کوتاه توی نت میشه کرک شده اش را از چندین سایت دانلود کرد . برنامه معروفی هست

موفق باشید

mo.mo
05-06-2009, 22:25
منظورم این لینک بود.
ممنون.

aban366
07-06-2009, 09:45
سلام

1- بله برنامه هست ولی تا وقتی که ما دی وی دی بوتیبل از ریکاوری نساختید نمی تونید نصبش کنید ... باید برید سایت Acer و این برنامه را برای لپ تاپ خود دانلود و نصب کنید و با آن ریکاوری کنید تا تنظیمات اولیه ریکاوری برگرده (البته برای اون نسخه از وینذدوز باید باشه) ... ریکاوری از روی هارد برای ACER با زدن دکمه ALT بهمراه F10 هنگام بوت می باشد

2- درایور ایسرها نیاز به نصب چند تا برنامه دیگر هم هست .... همه باید باشند همانند ویندوز اصلی ... بهتره ویندوز اصلی را نصب کنید چون ایسر از لحاظ تطبیق افتضاحه !

موفق باشید
سلام دوست عزیز
من طبق فرمایشتون این برنامه رو از سایت acer دانلود کردم میشه حالا بهم توضیح بدین چیکارکنم؟
از کجا شروع کنم و چه جوری؟
در ضمن بعد ریکاوری چه جور اطلاعات رو و ویندوز رو نصب کنم که ریکاوری شده؟
ایا این کار خطری داره یعنی چقدر اگه اشتباه کنم ریسک داره و اینکه ایا اصلا می ارزه؟
و در اخر من نتونستم بفهمم مدل لپ تابم ایا ویندوز از اول روش نصب بوده یا dosبوده و ایران روش نصب کردن(acer aspire 3690) از سایتش نتونستم بفهمم
ممنون میشم اورژانسی کمکم کنین با اینکه میدونم وقتتون رو میگیرم

REGISTERED USER
07-06-2009, 11:23
1- شما باید ابزار empowering technology را نصب کنید و بعد از اجرا گزینه acer eRecovery را از لیست انتخاب کنید

2- اینجا دو روش هست :

- مستقیم تنیمات ریکاوری را مشخص کنید و بزنید تا ریست بشه و شروع کنه به ریکاوری

- دی وی دی ریکاوری را رایت کنید و بعد از دی وی دی در قسمت بوت استفاده کنید

* نکته : اگر کوچکترین تغییراتی در پارتیشن ریکاوری یا تنیمات سستم قبلا دادید این روش به هیچ وجه کار نمیده

در ضمن بعد ریکاوری چه جور اطلاعات رو و ویندوز رو نصب کنم که ریکاوری شده؟

خود ویندوز با ریکاوری نصب میشه ! این چه سوالیه !

ایا این کار خطری داره یعنی چقدر اگه اشتباه کنم ریسک داره و اینکه ایا اصلا می ارزه؟

اصلا برای ایسر ارزشی نداره ... بهتره فقط درایورهاش را بگیرید و ویندوز دلخواه را نصب و راه اندازی کنید

و در اخر من نتونستم بفهمم مدل لپ تابم ایا ویندوز از اول روش نصب بوده یا dosبوده و ایران روش نصب کردن(acer aspire 3690) از سایتش نتونستم بفهمم
ممنون میشم اورژانسی کمکم کنین با اینکه میدونم وقتتون رو میگیرم

اگر زیر کیس لپ تاپ برچسب ویندوز XP یا ویستا با سریال نامبر باشه یعنی ویندوز اصلی داشته و ریکاوری ویندوز توی پارتیشن D مخفی اش هست

موید باشید

aban366
08-06-2009, 00:27
1- شما باید ابزار empowering technology را نصب کنید و بعد از اجرا گزینه acer eRecovery را از لیست انتخاب کنید

2- اینجا دو روش هست :

- مستقیم تنیمات ریکاوری را مشخص کنید و بزنید تا ریست بشه و شروع کنه به ریکاوری

- دی وی دی ریکاوری را رایت کنید و بعد از دی وی دی در قسمت بوت استفاده کنید

* نکته : اگر کوچکترین تغییراتی در پارتیشن ریکاوری یا تنیمات سستم قبلا دادید این روش به هیچ وجه کار نمیده

خود ویندوز با ریکاوری نصب میشه ! این چه سوالیه !

اصلا برای ایسر ارزشی نداره ... بهتره فقط درایورهاش را بگیرید و ویندوز دلخواه را نصب و راه اندازی کنید

اگر زیر کیس لپ تاپ برچسب ویندوز XP یا ویستا با سریال نامبر باشه یعنی ویندوز اصلی داشته و ریکاوری ویندوز توی پارتیشن D مخفی اش هست

موید باشید
دوست عزیز سلام
من الان 120mg ریکاوری بوت رو دانلود کردم که درایو empowering technology برای xp رو در بیارم که قبلا داشتم الان empwering technologyرو ندارم و در سایتش برا ویستا گذاشته و xpرو دیگه نذاشته پس میشه کمکم کنین که چیکار کنم اخه گفتین اول empweing technology رو نصب کنم که ندارمش؟همه این زحمت دادنام برا همونه
راستی در اولین نصب ویندوز که روی این لپ تاب نصب بود نرم افزارهایی مثل کلک هم نصب بود میشه اونارم ریکاوری کردو برگردوند؟
ممنون فراوان خدا خیرت بده دعا میکنیم برات مطمئن باش

REGISTERED USER
08-06-2009, 08:34
+ در مورد بخش اول توضیح دادم که ! شما باید برنامه رو نصب کنید و از منوی ابزارهاش ، acer eRecovery را انتخاب کنید ... این برنامه کارش گرفتن بک آپ است و یا بازگردانی آن و تهیه دی وی دی ریکاوری به شروطی که گفتم !

راستی در اولین نصب ویندوز که روی این لپ تاب نصب بود نرم افزارهایی مثل کلک هم نصب بود میشه اونارم ریکاوری کردو برگردوند؟

ببینید ریکاوری یعنی حالت اورجینال .... حالتی که به ویندوز ACER OEM بر میگرده ... فکر نکنم کلک رو ایسر برای کاربراش نصب کرده باشه !

موفق باشید

aban366
08-06-2009, 10:51
+ در مورد بخش اول توضیح دادم که ! شما باید برنامه رو نصب کنید و از منوی ابزارهاش ، acer eRecovery را انتخاب کنید ... این برنامه کارش گرفتن بک آپ است و یا بازگردانی آن و تهیه دی وی دی ریکاوری به شروطی که گفتم !

ببینید ریکاوری یعنی حالت اورجینال .... حالتی که به ویندوز ACER OEM بر میگرده ... فکر نکنم کلک رو ایسر برای کاربراش نصب کرده باشه !

موفق باشید
اخه دوست عزیز چی رو نصب کنم میگم ابزار empwring رو ندارم پس چی رو نصب کنم؟:41:
ویندوز روی لپ تاب من اورژینال نبوده که احتمالا اونجائی که خریدمش نصب کرده و کلک رو هم اون نصب کرده
هدف من از همه این کارا گرفتن برنامه empowrinh technology هستش که رو اون نصب بود حالا من اون برنامه رو ندارم و میخوام با ریکاوری پیداش کنم
در سایتش برای xp رو این برنامه رو نداره که دانلود کنم
ممنون میشم کمی با دقت سوالم رو بخونین با تشکر فراوان

REGISTERED USER
08-06-2009, 17:12
اخه دوست عزیز چی رو نصب کنم میگم ابزار empwring رو ندارم پس چی رو نصب کنم؟

باید برید و برای نوت بوکتان بگیرید و نصب کنید .... تنها از این طریق میشه

با ریکاوری پیداش کنی یعنی چی ؟ وقتی راهی نیست ریکاوری رو برگردونی چطور میخوای اون رو ازش بکشی بیرون ؟!

اگر برای XP نداره می تونی مال نوت بوک های همین سری رو ببینی برای مدل های قدیمی ترش هست یا خیر ... اگر بود احتمالا جواب میده

eftekhary
12-06-2009, 11:28
file:///C:/Users/mohamad/AppData/Local/Temp/moz-screenshot.jpgyou cannot creat a new volume in this unallocated space because the disk already contains the maximum number of partition.
لطفا راهنمایی کنید.

REGISTERED USER
13-06-2009, 00:06
علت رو چند پست بالاتر توضیح دادم دوست عزیز

khark11
22-06-2009, 13:00
سلام
همونطوري كه در صفحه اول تاپيك نوشته شده بود اومدم كه هارد لپتا پ سوني وايو با مدل VGN-170J رو پارتيشن بندي كنم اما وقتي كه shrink ميكنه فقط يك گيگ رو جدا ميكنه و نميذاره بيشتر از يك گيگ رو ازش جدا كنم.
گفتم به درك كه نشد از نرم افزار paragon ورژن 9 استفاده ميكنم. آقا ما اينم نصب كرديم درست نصب شد و بعدم اجرا شد و ما اومديم كه پارتيشن بندي كنيم. همه چي خوب پيش رفت ولي وقتي روي دكمه Apply كليك كردم چند لحظه كه گذشت پيغام داد كه :
can not do this operation on this vertion of windows vista 64 bit
حالا من موندم كه چه خبره اينجا !!!
يعني واقعا واسه ويندوز 64 بيت يه نسخه ديگه از نرم افزار Paragon‌موجوده؟؟:41:

khark11
24-06-2009, 11:16
سلام
همونطوري كه در صفحه اول تاپيك نوشته شده بود اومدم كه هارد لپتا پ سوني وايو با مدل VGN-170J رو پارتيشن بندي كنم اما وقتي كه shrink ميكنه فقط يك گيگ رو جدا ميكنه و نميذاره بيشتر از يك گيگ رو ازش جدا كنم.
گفتم به درك كه نشد از نرم افزار paragon ورژن 9 استفاده ميكنم. آقا ما اينم نصب كرديم درست نصب شد و بعدم اجرا شد و ما اومديم كه پارتيشن بندي كنيم. همه چي خوب پيش رفت ولي وقتي روي دكمه Apply كليك كردم چند لحظه كه گذشت پيغام داد كه :
can not do this operation on this vertion of windows vista 64 bit
حالا من موندم كه چه خبره اينجا !!!
يعني واقعا واسه ويندوز 64 بيت يه نسخه ديگه از نرم افزار Paragon‌موجوده؟؟:41:

از توجه دوستان به سوالم ممنونم!!!!!
از اينكه خيلي منو مورد لطفتون قرار دادين و جواب هاي كاملي دادين ممنونم
بابا لااقل يه نفرم پيدا نشد كه بگه تو چي نوشتي !!!!!
دس مريزا

baran15
26-06-2009, 10:13
ممنون از توضيحات خوبتون

sm6m10
01-07-2009, 12:16
سلام چرا نمیتونم paragon partition manager را دانلود کنم هیچ کدام از سایتایی که معرفی کردین جواب نمیدن چراrapidshare را نمیتونم وترد شم .

mo.mo
02-07-2009, 16:03
از توجه دوستان به سوالم ممنونم!!!!!
از اينكه خيلي منو مورد لطفتون قرار دادين و جواب هاي كاملي دادين ممنونم
بابا لااقل يه نفرم پيدا نشد كه بگه تو چي نوشتي !!!!!
دس مريزا
خودتون جواب خودتون رو دادین دیگه !!

khark11
04-07-2009, 06:55
خودتون جواب خودتون رو دادین دیگه !!

واسه 4 تا مثه شما بود كه اين تشكر رو نوشتم ديگه
از بس خوب جواب ميدين:31:

صد بار تو همه جاي تاپيك از پارتيشن بندي گفتن ولي اين پاراگون رو من تو دو تا لپ تاپ جديد تست كردم همين پيغام رو داده ولي يكي خودشو صاحب حساب نكرد ديگه !!!!!!!!!

K1lou
06-07-2009, 11:22
با سلام
در ادرسي كه در صفحه اول براي يادگيري كار با نرم افزار paragon partition manager داديد گويا مشكلي هست و من نمي تونم اين اموزش را بگيرم
آيا ادرس ديگري هست
با تشكر

mostafatajamolian
06-07-2009, 14:30
اقا سلام خسته نباشید من لپ تاپ مدل CQ60-300EE را از شرکت کامپک دارم من وقتی این لپ تاپ را از تهران برام می فرستادند یک بک اپ از ان گرفته بودند ودر درایو دی من که درایو ریکاوری هستش ریخته اند اگر من خواسته باشم این فایل ریکاوری را بردارم وبعد پارتیشن بندی کنم چگونه می توانم تشکر

mostafatajamolian
06-07-2009, 18:10
سلام من نرم افزار paragon partition را نصب کردم حین نصب پارتیشن ریکاوری من و درایو F را پاک کرد ومن سریع کنسل کردم وبازگشت می توانید در مورد این موضوع بنده را راهنمایی بفرمایید

حسين 1966
08-07-2009, 15:13
سلام
من اين پُست را براي اين نوشتم که اولاً يه تشکر از نويسنده اصلي و همچنين ساير دوستاني که نظر دادند و سوال پرسيدند بکنم و ضمناً برداشت خودم رو که بعد از مطالعه 24-25 صفحه از اين مطلب پيدا کردم رو بيان کنم تا شايد يک راهنمايي هم براي بقيه دوستاني که لپ تاپ مشابه من دارن باشه (مال من hp pavilion 3510 است )
به طور کلي اگه بخواهين بي دردسر و خيلي سريع هاردتون رو پارتيشن بندي کنيد بايد بر طبق دستور دوستمون "رجيستر يوزر " عمل کنيد با ذکر اين مطلب که اولاً حداکثر دو درايو ديگه مي تونيد ايجاد کنيد که حداقل حجم درايو c شما نصف هارد خواهد بود لذا بهتره موقع ايجاد پارتيشن به کمک ديسک منيجر همون اول در هنگام زدن shrink volume مقدار پيش فرض رو که نصف هاردتون نشان داده مي شه رو بهش بدين و بعد از ايجاد يک پارتيشن سياه رنگ (آنلوکيدد unallocated) آن را به دو بخش تفسيم کنيد .به اين صورت که موقع زدن new simple volume نصف آن را ابتداً بدهيد و نصف باقي را مجدداً با همين دستور ايجاد کنيد ثانياً توجه داشته باشيد که اگر مجدداً با همين روش بخواهيد بخش ديگر از درايو c را جدا کنيد نهايتاً با ارور رو به رو مي شويد و تنها يک درايو آنلوکيدد ايجاد مي شه که قابل نمايش نيست و براي بازگرداندن آن بايد روي درايو c در همان صفحه ديسک منيجر کليک راست کرده و با انتخاب گزينه اکستندد و دنبال کردن چند صفحه دوباره اين فضاي خام رو به درايو c بازگردانيد
روش مذکور براي کساني مناسب است که هم مي خوان پارتيشن اي غير از درايو c و درايو ريکاوري داشته باشند و در عين حال براشون دو تا درايو يا 6 تا درايو ، زياد فرقي نداره و فقط مي خوان فضايي غير از درايو c براي برنامه هاشون داشته باشن در عين حال وقت يا حوصله يکي دو ساعت پارتيشن بندي با نرم افزارهاي حرفه اي رو هم ندارن
من به شخصه با توجه به اينکه ديدم خيلي ها موقع پارتيشن بندي کل ويندوزشون رفته و مجبور به ريکاوري و... شدند و همچنين نتونستم مطمئن شوم که بين اين دو سه تا برنامه حرفه اي کدوم با لپ تاپ hp سازگاري داره به سراغ فروشنده رفتم و با 5 تومن هزينه به کمک نرم افزار "Acronis disk director suite 10 " و فروشنده محترم ، باقي پارتيشن هامو هم از درايو c جدا کردم (البته من با تصور اينکه ميشه چندين درايو ايجاد کرد همون اول در shrink به جاي مقدار پيش فرض ديسک منيجر مقدار دلخواهمو داده بودم لذا درايو c ام بزرگتر از نصف بود ) در اين نرم افزار با حجم حدود 69 مگ ابتدا به کمک create partition در سمت راست پنجره برنامه از درايو c مقدار دلخواه را جدا کرده و بعد از طي چند مرحله کوتاه به فنيش مي رسيم و مجدداً باز هم همين مراحل را به تعداد درايوهاي مطلوبمان تکرار مي کنيم بعد از اتمام کار و ري استارت ويندوز قبل از بالا آمدن ويندوز صفحه داس باز مي شود و شروع به انجام مراحل ايجاد پارتيشن ها مي کنه بدون هيچ گونه سوالي از شما .فقط بايد يه ساعتي و شايد هم بيشتر بهش زمان بدين تا کارشو تموم کنه و دستگاه رو مجدداً راه اندازي کنه
حال که وارد ويندوز مي شويد درايوهاي شما آماده استفاده است (فقط توجه کنيد که هنگام ايجاد پارتيشن ها ممکن است در نيمه هاي کار به علت استند باي شدن سيستم صفحه خاموش شود و بعد از زدن يه دکمه هم صفحه سياهي رو نمايش بده شما نگران نشويد داره کارشو مي کنه بذاريد خودش کارش انجام بده و ري استارت کنه ضمناً بهتره از ابتدا دستگاه رو به برق هم متصل کرده باشيد تا يه دفعه وسط کار به مشکل نخوريد )
به هر حال مطلبي که ذکر کردم صرفاً تجربه اي بود که در هنگام ديدن پارتيشن بندي دستگاه خودم توسط فروشنده آن ، و خواندن نيمي از مطالب و سوالات دوستان و پاسخ هاي عالي دوستمان "رجيستر يوزر"در اين انجمن پيدا کردم و از اون جايي که شايد ديگه قصد چنين کاري رو نداشته باشم با هدف ثبت اين تجربه و کمکي مختصر به کساني که مشکل مشابه من رو دارن و مدل لپتاپشون شبيه به منه اين مطلب را نوشتم .
در پايان به همه دوستان توصيه مي کنم قبل از انجام هر دستورالعمل آموزشي در هر انجمني حتماً به نظرات کساني که در مورد آن آموزش مطلبي را ذکر کردند توجه بکنند و بعد از اطمينان از کار آمدي آن آموزش اقدام به اجراي دستورالعمل ها بکنند .
براي تمامي دوستان آرزوي موفقيت مي کنم . :40:

qosmio
09-07-2009, 13:07
سلام . دیروز متاسفانه یک فایلی دانلود کردم که ویروس داشت و منم انتی ویروس نداشتم و حالا هم اصلا هیچ کاری نمیتونم بکنم جز این که دوباره ویندوز رو بریزم . من میخواهم این کار رو توسط دو dvd recovery انجام بدم به صورتی که لپتاپ مثل روز اولش بشه . فقط تا جایی میدونم که باید f12 رو بزنم و برم تو قسمت boot اگه میشه ادامش رو بهم بگین چون چندین گزینه میاد در مراحل بعد که تفاوتشون رو نمیدونم ...
مرسی

hooman1981
10-07-2009, 08:39
سلام
من طبق نظر اساتید که گفتیم عمل کردم و ریکاوری گرفته و پارتیشن درست کردم حالا چند تا سوال داشتم
1. پارتیشن درایو c نصف هاردمه راهی هست که دوباره از این یک پارتیشن جدید بوسیله خود ویندوز بهسازم
2. 10 گیگ پارتیشن برای ریکاوری می تونم این هم فرمت کنم و ازش استفاده کنم
3. اگه بخوام ویندوز ویستا جدید نصب کنم چه کار کنم منظور باید از ویندوز بکاپ بگیرم یا همون ریکاوری که گرفتم کافیه
4. من اگه بخوام ریکاوری کنم چطوری انجام باید بدم
5. ایا میشه کل هارد فرمت کرد بعد اگه بخوام فقط وینوز اولیه باشه چکار باید کرد
6. dv6 1125 تازه گرفتم
7. از یاری تون ممنون

Spoilsman
10-07-2009, 22:59
با سلام
ويندوز اورجينال لپ تاپ سوني FW398Y مشكل دار شده بود با برنامه پاراگون پارتيشن منيجر درايور C رو فرمت كردم. بعد توسط 3 تا دي وي دي كه از ويندوز ويستا بك آپ گرفته بودم خواستم ويندوز رو برگردونم. ولي دي وي دي دوم خش ناجور افتاده بود به همين علت وسط ريكاوري ارور ميده.
حالا سوالم اينجاست؟؟؟؟ پارتيشن ريكاوري هارد لپ تاپ سرجاشه. چطوري ميتونم درايو C رو توسط اون پارتيشن ريكاوري كنم؟؟؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگه راهي وجود داره كه من ويندوز اورجينال رو برگردونم كلي دعاتون ميكنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

karanmlv
17-07-2009, 11:44
سلام
من دو تا سوال داشتم
1- سیستم من fw390 و وقتی می خوام ریکاوری بگیرم، بعد از 100% شدن DVD اول پیغام خطا می ده و DVD رو می سوزونه. چه کنم؟
2- وقتی می خوام shrink کنم از 320 گیگ فقط 99 مگ فضا می ده! آخه این به کجام میرسه؟! با partition manager هم پیغام می ده که نمیشه از داخل ویندوز تغییرات رو درایوC اعمال بشه. دیسک بوتش رو هم ندارم.

AROWEN
18-07-2009, 19:49
سلام دوستان
مشکل من اینجاست که روی ویستای اورجینال سیستمم fz290 سرویس پک 1 رو نصب کردم تو یه درایو دیگه . که البته براحتی نصب شد اما منوی ابتدای سیستمم غیر فعال شده repair your computer به همین خاطر پک 1 رو پاک کردم البته بسختی و نه کامل . ولی هنوز این گزینه غیره فعال چی کار کنم .....
:41:

khark11
19-07-2009, 09:08
سلام
من دو تا سوال داشتم
1- سیستم من fw390 و وقتی می خوام ریکاوری بگیرم، بعد از 100% شدن DVD اول پیغام خطا می ده و DVD رو می سوزونه. چه کنم؟
2- وقتی می خوام shrink کنم از 320 گیگ فقط 99 مگ فضا می ده! آخه این به کجام میرسه؟! با partition manager هم پیغام می ده که نمیشه از داخل ویندوز تغییرات رو درایوC اعمال بشه. دیسک بوتش رو هم ندارم.

مارك دي وي دي خام رو عوض كن يه دونه رايت معمولي از رو يه چيز ديگه بزن ببين درست كار ميكنه رايترت؟ و دوباره سعي كن كه ازش بكاپ بگيري احتمالا درست ميشه اگه نه ببرش نمايندگي گارانتيش اين بهترين كاره

براي پارتيشن بندي سري FW هم از پاراگون ورژن 10 استفاده كن عاليه!!!

smwin
25-07-2009, 14:11
هارد من بیشتر از 4 تا درایو پارتیشن بندی نمیشه

هم در ویستا هم سون

حتی در حالت بوت برای نصب ویندوز

هاردم 160 است

چیکار کنم؟؟؟

Stream
25-07-2009, 14:27
هارد من بیشتر از 4 تا درایو پارتیشن بندی نمیشه

هم در ویستا هم سون

حتی در حالت بوت برای نصب ویندوز

هاردم 160 است

چیکار کنم؟؟؟
در هیچ هاردی نمی تونید بیشتر از 4 پارتیشن Primary داشته باشید. می تونید یک پارتیشن Extended ایجاد کنید و در اون هر تعداد که مایل هستید پارتیشن ایجاد کنید.

smwin
25-07-2009, 18:25
در هیچ هاردی نمی تونید بیشتر از 4 پارتیشن Primary داشته باشید. می تونید یک پارتیشن Extended ایجاد کنید و در اون هر تعداد که مایل هستید پارتیشن ایجاد کنید.

ببخشید میشه یه کم توضیح بدین

( مبتدی هستم)

smwin
28-07-2009, 09:33
ممنون میشم جواب بدین

REGISTERED USER
28-07-2009, 09:55
این پست را ببینید :

smwin
28-07-2009, 10:43
ممنون از راهنمایتون

smwin
28-07-2009, 10:45
برای حل این مشکل میشه از برنامه Letter Assinger استفاده کرد ، برنامه ساده ای هست :

این لینکی که دادین متاسفانه کار نمیکنه !

smwin
29-07-2009, 12:55
چی شد پس , جواب نمیدین؟

micropersian
30-07-2009, 13:05
سلام به همه دوستان

من یه isus x61 series دارم

یه درایو داشتم که توش ویستا نصب بود من از قابلیت shrink ویندوز ویستا یه درایو دیگه ساختم و توش xp نصب کردم

حالا که میخوام دو تا درایو با نرم افزارهای partition magic یا paragon partition manager از کم کردن درایوهای اولیه بسازم همون اول به ارور هایی مثل :

the wizard did not find any volumes that can be expanded

و کلا volumes ها رو پیدا نمیکنه

اگه یه راهنمایی بکنین یه دنیا ممنون میشم:11:

smwin
30-07-2009, 23:31
جواب منم بدین بد نیستا !

لینکتون خرابه

mpeg
02-08-2009, 22:57
دوستان من نوت بوک سونی دارم
روش ویندوز وسیتا اورجینال نصب هست
به پارتیشناشم دست نزدم
روز اول که خریده بودم از آدرس Start / help and support / backup & recovery در ویندوز 1 بک آپ یا ریکاوری تهیه کردم رو دی وی دی
الان میخوام ویندوز رو ریکاوری کنم با استفاده از اون dvd
رقتم dvd رو گذاشتم نوت بوک رو روشن کردم رفت تو صفحه بود و کاری نکرد میشه توضیح دین روش کار رو به صورت کامل
در ضمن الان که ویندوزم قاطی هست اگه بکاپ بگیرم له درد میخوره

deadpan
03-08-2009, 00:41
سلام به همه ی دوستان عزیز وگرامی
یکی از دوستان من جدیدا CS36 خریده و با پاراگون میخواد پارتیشن بندی کنه ولی وقتی حجم رو تعیین میکنه و ok میزنه برای پارتیشن بندی وارد Dos نمیشه و صفحه ی سیاه میاد که با زدن هر کلید وارد windows میشه
لطفا راهنمایی کنید که چه باید کرد؟

greatsaeed2003
03-08-2009, 16:03
سلام ،ميشه لطفا روش پارتيشن بندي با acronis disk director رو روي لپ تاپ توضيح بدين؟ مدل مال من dell 1320 ،تازه خريدمش. ممنونم

greatsaeed2003
04-08-2009, 08:21
تكرار اول : سلام ،بابا يكي هم ما فقير فقرا رو تحويل بگيره، ميدونم به كلاس شما نميرسم ،اما ذكات علم ،نشر و آموزش اونه!
((سلام . من به خاطر بودجه مجبور شدم 1320 بخرم و زورم به 1340 نرسيد. حالا يه چندتايي سوال دارم: اول اينكه نظر شما راجع به 1320 چيه؟ دوم : اين يك تيكه بودن پارتيشن ويستا ، بعد از نصب نرم افزارها در آينده ،مشكلي از نظر سرعت ايجاد نميكنه؟ سوم: به نظر شما پارتيشن بندي بشه بهتره يا همينجوري خوبه ؟ چهارم: ريكاوري اون توي درايو d هستش. چه جوري بايد روي رايتش كنم؟ پنجم : لطفا يه كمي راجع به ريكاوري توضيح بدين ممنوم ))

REGISTERED USER
04-08-2009, 08:43
تكرار اول : سلام ،بابا يكي هم ما فقير فقرا رو تحويل بگيره، ميدونم به كلاس شما نميرسم ،اما ذكات علم ،نشر و آموزش اونه!
((سلام . من به خاطر بودجه مجبور شدم 1320 بخرم و زورم به 1340 نرسيد. حالا يه چندتايي سوال دارم: اول اينكه نظر شما راجع به 1320 چيه؟ دوم : اين يك تيكه بودن پارتيشن ويستا ، بعد از نصب نرم افزارها در آينده ،مشكلي از نظر سرعت ايجاد نميكنه؟ سوم: به نظر شما پارتيشن بندي بشه بهتره يا همينجوري خوبه ؟ چهارم: ريكاوري اون توي درايو d هستش. چه جوري بايد روي رايتش كنم؟ پنجم : لطفا يه كمي راجع به ريكاوري توضيح بدين ممنوم ))

علیک سلام

1- نوت بوک خوبیه ... دل ، دله دیگه ... همه مدل های عین هم هستند با تفاوت های کوچک ... بیس یکی هست

2- چرا خوب page file ها , فایل های temp ، سیستمی و باگ ها به مرور سیستم را کند میکنه و در این شرایط بدتر ... در ضمن نمی تونید دسته بندی انجام بدید برای دایرکتوری ها و فایل های مورد نظرتان ، بعلاوه اینکه با بعضی نرم افزارها مشکل ایجاد می کنه تک پارتیشن بودن و ...! پارتیشنینگ یک کار واجبه !

3- هذا الجواب فی الجواب الثانی !

4- نمیشود ... دل گزینه ای برای رایت بک آپ روی دیسک در حالت عادی ندارد یعنی باید از همان دیسک های نصب ویندوز مرجع و درایورها به صورت مرحله ای و مجزا استفاده کنید و یا پارتیشن را حفظ کنید ! ولی برای اطلاعات بیشتر و نحوه کار یه سر برید اینجا :

Using the Dell™ OS Recovery Utility to Create a CD ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

5- ریکاوری یک سیستم نرم افزاری پایه هست که به ما اجازه می دهد در صورت نیاز بتوانید به سرعت و سادگی فایل ها و اطلاعات خود را برگردانید ... این سیستم درون اغلب نوت بوک ها تعبیه شده بطوری که با زدن دکمه مورد نظر در هنگام بالا آمدن و بوت سیستم (مثلا F11 یا CTRL+F10) اجرا می شود. همچنین ریکاوری گرفتن بدین معنی هست که اگر سیستم شما دیسک نرم افزاری مثلا ویندوز و درایور ندارد ، می توانید از پارتیشن ریکاوری مخفی استفاده کنید و با سیستم نرم افزاری خاص آن نوت بوک ، اطلاعات پارتیشن ریکاوری را بروی دیسک رایت کنید تا در صورت از بین رفتن تنظیمات و یا اطلاعات پارتیشن مذکور ، می توانید از آنها بصورت اتوماتیک در بوت سیستم (boot cd) استفاده کنید

:40:

REGISTERED USER
04-08-2009, 08:44
سلام ،ميشه لطفا روش پارتيشن بندي با acronis disk director رو روي لپ تاپ توضيح بدين؟ مدل مال من dell 1320 ،تازه خريدمش. ممنونم

این سوال قبلا جواب و یا راهنمایی شده توسط دوستان ... لطفا سرچ کنید

REGISTERED USER
04-08-2009, 08:46
سلام به همه ی دوستان عزیز وگرامی
یکی از دوستان من جدیدا CS36 خریده و با پاراگون میخواد پارتیشن بندی کنه ولی وقتی حجم رو تعیین میکنه و ok میزنه برای پارتیشن بندی وارد Dos نمیشه و صفحه ی سیاه میاد که با زدن هر کلید وارد windows میشه
لطفا راهنمایی کنید که چه باید کرد؟

برای کار کردن و انجام عملیات روی پارتیشن C که سیستم عامل روش سواره باید از نسخه بوت استفاده کنید بخصوص اینکه سیستم عامل ویستا باشه

REGISTERED USER
04-08-2009, 08:50
دوستان من نوت بوک سونی دارم
روش ویندوز وسیتا اورجینال نصب هست
به پارتیشناشم دست نزدم
روز اول که خریده بودم از آدرس Start / help and support / backup & recovery در ویندوز 1 بک آپ یا ریکاوری تهیه کردم رو دی وی دی
الان میخوام ویندوز رو ریکاوری کنم با استفاده از اون dvd
رقتم dvd رو گذاشتم نوت بوک رو روشن کردم رفت تو صفحه بود و کاری نکرد میشه توضیح دین روش کار رو به صورت کامل
در ضمن الان که ویندوزم قاطی هست اگه بکاپ بگیرم له درد میخوره

سلام علیکم

1- شما باید از روی این DVD بوت کنید ... البته فکر کنم باید دو عدد DVD باشه و از روی شماره 1 با زدن دکمه F12 و انتخاب بوت متنو از روی CD/DVD این کار را انجام دهید ... با خواندن DVD خود نرم افزار vaio recovery اجرا میشه. اگر پارتیشن را دارید می توانید خود دکمه F10 را زده و از روی هارد اجرا کنید

2- اگر ویندوز شما اصلی است و هنوز هم پارتیشن ریکاوری را دارید ، با ورود به همان آدرس ذکر شده و اجرای recovery tools یک بک آپ مجدد بگیرید ... این بک آپ به ویندوز فعلی شما ربطی نداره

موفق باشید

REGISTERED USER
04-08-2009, 09:15
سلام به همه دوستان

من یه isus x61 series دارم

یه درایو داشتم که توش ویستا نصب بود من از قابلیت shrink ویندوز ویستا یه درایو دیگه ساختم و توش xp نصب کردم

حالا که میخوام دو تا درایو با نرم افزارهای partition magic یا paragon partition manager از کم کردن درایوهای اولیه بسازم همون اول به ارور هایی مثل :

the wizard did not find any volumes that can be expanded

و کلا volumes ها رو پیدا نمیکنه

اگه یه راهنمایی بکنین یه دنیا ممنون میشم:11:

سلام دوست عزیز

من تا بحال با این خطا مواجه نشدم ولی میتونه از ناهماهنگی برنامه مثلا در 32 یا 64 بیت بودن ، ناشناخته بودن هارد برای سیستم ، تنظیم نبودن تعداد پارتیشن های primary سیستم که توضیح داده شده در پست اول ، و همچنین روش اشتباه شما باشه

REGISTERED USER
04-08-2009, 09:25

این لینکی که دادین متاسفانه کار نمیکنه !

چی شد پس , جواب نمیدین؟

به پست مذکور اضافه شد

:40:

danial_crazy
05-08-2009, 18:55
سلام. من طبق این روش پارتیشن بندی میخوام بکنم! ولی از 367 گیگ فقط 182 گیگ اجازه shirink میده ! یعنی 185 گیگ میشه واسه درایو c !!! ولی برای یکی از دوستان که با همین روش پارتیشن بندی کرده درایو c ایش 90 گیگ هست!هر دو هم 400 گیگ هاردمونه! چرا؟

mo.mo
06-08-2009, 08:29
سلام. من طبق این روش پارتیشن بندی میخوام بکنم! ولی از 367 گیگ فقط 182 گیگ اجازه shirink میده ! یعنی 185 گیگ میشه واسه درایو c !!! ولی برای یکی از دوستان که با همین روش پارتیشن بندی کرده درایو c ایش 90 گیگ هست!هر دو هم 400 گیگ هاردمونه! چرا؟
احتمالا شما نرم افزار های بیشتری روی لب تابتون نسبت به دوستون نصب کردید.
در این صورت حجم درایو c بالا تر خواهد رفت.
در ضمن تواین روش هارد لب تاب مهم نیست بلکه بیشتر نوع سیستم عامل و تعداد نرم افزار هایی که نصب کردید و طول عمر سیستم عامل مهم است.
اگه میخواهید راحت تر پارتیشن بندی کنید از نرم افزار های پارتیشن بندی استفاده کنید.

danial_crazy
06-08-2009, 15:53
احتمالا شما نرم افزار های بیشتری روی لب تابتون نسبت به دوستون نصب کردید.
در این صورت حجم درایو c بالا تر خواهد رفت.
در ضمن تواین روش هارد لب تاب مهم نیست بلکه بیشتر نوع سیستم عامل و تعداد نرم افزار هایی که نصب کردید و طول عمر سیستم عامل مهم است.
اگه میخواهید راحت تر پارتیشن بندی کنید از نرم افزار های پارتیشن بندی استفاده کنید.

هر دو لپتاپمون یکیه و تازه هم خریدیم! خوب باید اول دلیلش مشخص شه بعد برم سر یه نرم افزار دیگه!؟!

partision magic خوبه یا چیز بهتری هم هست؟

mo.mo
06-08-2009, 19:40
partition magic هم خوبه ولی بهتره از pargon partition استفاده کنید. راحتتره.
در مورد نصب نرم افزار حق با من بود؟ راستی شما page file ها رو محدود کردید؟

REGISTERED USER
06-08-2009, 20:04
هر دو لپتاپمون یکیه و تازه هم خریدیم! خوب باید اول دلیلش مشخص شه بعد برم سر یه نرم افزار دیگه!؟!

این روش ویندوز مقدماتیه ... همیشه مشکلات اینطوری دیده میشه ... !

بهتره با یک نرم افزار حرفه ای تر کار کنید

mohsentanha
07-08-2009, 13:20
سلام من موقع ویندوز عوض کردن مشکل دارم می خوام نصب کنم یک درایو بیشتر نشون نمیده
روی load drive که میزنم و درایو c رو انتخاب میکنم ارور میده باید چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟

parisa6628
07-08-2009, 17:10
سلام..

( ممکنه سوالم تکراری باشه ولی سرچ کردم چیزی نیافتم )!

من یه لبتاب دل خریدم که ویندوز اورجینال نداشت موقع نصب ویندوز ویستا فروشنده هارد رو پارتیشن بندی کرد .

درواقع درایو c: رو برداشته تقسیم بندی کرده ! و درایوهای لاجیکال d , e , f ... رو توی داس نشون نمیده...

می خوام پارتیشن بندی هارد به صورتی باشه که از توی داس بتونم درایوهای لاجیکی رو ببینم .

می خوام هر وقت خواستم به راحتی درایو ویندوزم رو از محیط داس فرمت کنم ... ( خیلی هم اصرار دارم از داس باشه !!!!!!!!!!:31:)

اینجوری همه اطلاعاتم پاک میشه!

قبلا از FDISK استفاده می کردم ولی هاردم کم بود الان از چه نرم افزاری استفاده کنم ( تحت ویندوز؟!! اصلا از تو ویندوز میشه دائمی پارتیشن بندی کرد؟؟؟

کمک کنین پلیزززززززززززززززززززز

Pami
07-08-2009, 18:14
براي اينكه به درايوهاتون دسترسي داشته باشيد و درايو هاي لاجيكال رو ببينيد بهتره از برنامه هاي كمكي استفاده كنيد
برنامه هايي مثل Partition Magic و Acronis عالي هستند ، اين لينك رو ميزارم اگه اينترنت پرسرعت داريد دانلود كنيد استفاده كنيد
مجموعه Hiren's Boot CD كه مكملي هست به عنوان نرم افزارهاي پارتيشن بندي و مديريت هارد ديسك و تعميرات ...

Hiren's 8.6 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
حجم : 65.2 مگابايت
رمز :

اين ايميج سي دي هست كه رايت ميكنيد و داخل لپ تاپ ميزاريد و با بوت از روي سي دي اجرا ميكنيد .
برنامه هاي ريكاور كردن اطلاعات و آنتي ويروس و ... هم داخلش هست .
نرم افزارهاي پارتيشن بندي در اين مجموعه اينها هستند :

- Partition Magic Pro :
بهترين نرم افزار در زمينه ي Partition بندي Hard Drive .

: Paragon Partition Manager
ابزاري رايج براي Partition بندي .

- Acronis Disk Director Suite :
مجموعه اي از ابزارهاي قدرتمند مديريت Hard Disk .

: Partition Commander
ابزاري براي Partition بندي Hard با توانايي Undo ( بازگشت عمل انجام شده ) .

- Ranish Partition Manager :
نرم افزاري براي مديريت Boot و Partition هاي Hard .

The Partition Resizer :
ابزاري مخصوص تغيير Size و انتقال Partition ها .

- Smart Fdisk :
نرم افزاري براي اجراي دستور FDisk و Partition بندي و راه اندازي Hard Drive هاي نو .

- SPecial Fdisk 2000 :
نرم افزاري ديگر براي اجراي دستور FDisk و Partition بندي.

- eXtended Fdisk :
نرم افزاري ديگر و بسيار ساده براي اجراي دستور FDisk و Partition بندي و Edit آن ها .

- GDisk :
جايگزيني كامل براي نرم افزارهاي تحت داس مطرح FDISK و بيشتر .

montazer2
09-08-2009, 13:45
سلام من یک لبتاب سونی SR 240 N/B تازه گرفتم و سی دی ریسورس روش نیست فروشنده می گفت باید ازش بکاپ بگیرم .(البته میگفت 30 تومن بده تا بگیرم) فقطم یه درایو c داره . میشه راهنماییم کنید که باید چیکار کنم؟ آیا باید اول پارتیشن بندی کنم با خود ویندوز و بعد بکاپ بگیرم؟
از کجای ویندوز باید واسه پارتیشن بندی استفاده کنم؟ و منظور از شرینک کردن چیه ؟ کسی میتونه مراحل پارتیشن بندی و ریکاوری را بهم بگه ممنون میشم.

montazer2
09-08-2009, 14:01
سلام
من تازه لبتاب سونی خریدم به نظر شما اول از سیستمم بک آپ (دی وی ریکاوری) بگیرم بعد پارتیشن بندی کنم یا برعکس؟ اصلا فرقی هم میکنه؟

montazer2
09-08-2009, 15:13
سلام به نظر شما واسه ی یک لبتاب سونی که تازه خریدم اول بک آپ بگیرم یا اول پارتیشن بنی کنم؟ آیا فرقی هم میکنه؟ :(

mo.mo
09-08-2009, 18:52
سلام به نظر شما واسه ی یک لبتاب سونی که تازه خریدم اول بک آپ بگیرم یا اول پارتیشن بنی کنم؟ آیا فرقی هم میکنه؟ :(
چرا دوتا پست اون هم به یه شکل! :13:
به هر حال.
به نظر من اول backup بعد پارتیشن بندی.
چون در هنگامپارتیشن بندی ممکنه هزار جور مشکل پیش بیاد که حتی فکرش رو هم نمیتونید بکنید.
در ضمن کنسول ریکاوری سونی قابلیت پارتیشن بندی کردنرو هم داره.

danial_crazy
10-08-2009, 02:20
partition magic هم خوبه ولی بهتره از pargon partition استفاده کنید. راحتتره.
در مورد نصب نرم افزار حق با من بود؟ راستی شما page file ها رو محدود کردید؟

این روش ویندوز مقدماتیه ... همیشه مشکلات اینطوری دیده میشه ... !

بهتره با یک نرم افزار حرفه ای تر کار کنید

سلام. رو لپتاپ ما نه این روش جواب میده! نه paragon ( همه مراحلو میره وقتی میخواد شروع کنه به پارتیشن بندی میگه که ویندوز 64 بیتیه!!) نه partision magic چون ارور 117 میده! :41: میشه یکی به ما بگه که دیگه باید چی کار کنیم؟؟؟؟ :19:

REGISTERED USER
10-08-2009, 08:54
شما نرم افزار Acronis Disk director رو امتحان کنید حتما جوابگو هست

montazer2
10-08-2009, 13:13
چرا دوتا پست اون هم به یه شکل! :13:
به هر حال.
به نظر من اول backup بعد پارتیشن بندی.
چون در هنگامپارتیشن بندی ممکنه هزار جور مشکل پیش بیاد که حتی فکرش رو هم نمیتونید بکنید.
در ضمن کنسول ریکاوری سونی قابلیت پارتیشن بندی کردنرو هم داره.

ممنون از راهنماییتون و دلیل تکراری بودن پستام اینه که اولش نمیدونستم باید به تایید مدیریت برسه و چون بعد از گذاشتن پست نمیدیدمش فکر کردم ایجاد نشده.
به هر حال بازم ممنون

parisa6628
10-08-2009, 15:52
سلام دوستان.

من با استفاده از disk management و shirnk کردن درایو c: ، خودم سیستم رو پارتیشن بندی کردم..

حالا میخوام به دلایلی ویندوزم رو عوض کنم دوباره ویستا بریزم ... آیا وقتی ابتدای نصب ؛ درایو c رو فرمت می کنه اطلاعات باقی درایوهام هم پاک میشه ؟

یا فقط اطلاعات درایو سی پاک میشه؟!!

(آخه من همیشه از فرمت خط فرمان داس استفاده میکردم!)

Pami
10-08-2009, 15:54
نه بقيه پارتيشن ها دست كاري نميشن و فقط درايوي كه ميخواهيد ويندوز بريزيد فرمت ميشه

danial_crazy
10-08-2009, 19:25
شما نرم افزار Acronis Disk director رو امتحان کنید حتما جوابگو هست

اگه بگم Acronis ورژن 10 هم نصب نمیشه باور میکنی؟ نمیدونی ارور 117 پارتیشن مجیک که میگه Partition drive letter cannot be identified ماله چیه؟
دارم دیوونه میشم!

Pami
11-08-2009, 10:53
اگه بگم Acronis ورژن 10 هم نصب نمیشه باور میکنی؟ نمیدونی ارور 117 پارتیشن مجیک که میگه Partition drive letter cannot be identified ماله چیه؟
دارم دیوونه میشم!

از نرم افزارهاي Bootable استفاده كنيد
مشكلات اينطوري رو نخواهيد داشت

montazer2
11-08-2009, 11:08
دوستان میشه راهنمایی کنید من با paragon partition manager پارتیشن بندی کردم ولی فقط 3 تا درایو دارم با یه دونه درایو مخفی (لبتاب سونی) الان میخوام تعداد درایوام را بیشتر کنم میشه بگین از کجای نرم افزار paragon partition manager استفاده کنم؟ اگه تصویری بگین ممنون میشم

danial_crazy
11-08-2009, 13:18
از نرم افزارهاي Bootable استفاده كنيد
مشكلات اينطوري رو نخواهيد داشت

میشه یه دونه معرفی کنید؟ کم حجم باشه که بشه دانلود کرد

mahmoq
11-08-2009, 23:48
سلام ... کیفیت صدای دل 1320 چطوره ؟

از 1310 بهتره ... آخه 1310 در حد موبایل بود !!

superior
13-08-2009, 05:09
به نام او

کمک فوررررررررررررررررررررررر ررررررررری!

من یه نوت بوک DELL با سیستم عامل Windows Vista Basic خریدم. اومدم پارتیشن بندی کنم که دیدم درایو C رو کمتر از 150 گیگ نمیبنده! پس پاراگون پارتیشن 9 رو اومدم دانلود کردم و 180 گیگ از درایو منبع جدا کردم . حالا رفتم سراغ خود منیجر ویندوز و به روشی که در پست اول گفته شده بود از درایوی که به وسیله پاراگون ساخته بودم 50 گیگ رو Shink کردم. ولی وقتی اومدم که از فضای جدا شده پارتیشن بسازم بترتیب ارور های شگل زیر رو از بالا به پایین داد:

با پاراگون هم دیگه نمیشه از اون فضای دست نخورده استفاده کرد! و اصلا دیگه کار نمیکنه! حالا من سر دو راهی موندم که با 50 گیگ جدا شده چیکار کنم؟ و اینکه بازم با منیجر ویندوز فضا جدا بکنم یا نه؟

لطفا کمممممممممممممممک کنید.

superior
13-08-2009, 05:45
تکراری شد.

mo.mo
13-08-2009, 08:52
تکراری شد.
با اجازه ی آقا محمد:

کد:

بزاریدیه توضیح بدم حالا که قراره بگم کامل بگم :

* یک پارتیشن در حالت کلی ممکناست از نوع primary (اصلی و دارای محدودیت از نظر تعداد که خود آن یک logical Drive محسوب میشه) و یا یک پارتیشن از نوع گسترش یافته باشه (Extended). پس پارتیشن کهفعاله و دارای اطلاعات یکی از این دو نوع هست

* یک پارتیشن Extended حاویچندین پارتیشن منطقی یا (Logical Drive) هست.برای همین توی برنامه ها ناحیه مشخصشده و رنگ ها با هم متمایزند و توی لیست پارتیشن ها در نرم افزارهای مدیریت یکپارچههارد دیسک ، دسته بندی شده اند.

* هارد شما می تونه 4 پارتیشن primary و یاماکزیمم 3 پارتیشن primary و یک پارتیشن Extended داشته باشه. پس محدودیت اینه ! ودر ویندوز XP نهایت شما می تونید 24 درایو شامل درایو C داشته باشید. پس بهترههمیشه یک پارتیشن primary داشته باشید و یک یا چند Extended که خود شامل چندیندرایو logical هست .

* هارد لپ تاپ ها اغلب یک یا چندین پارتیشن primary داره (اغلب سه پارتیشن که یکی سیستم عامله ، دومی و سومی پارتیشن های مخفی). برایهمین در ابتدای کار با محدودیت مواجه می شوید

* اگر پارتیشن خالی هست بهتره پاکش کنید و از ابتدا توسط ابزارهایسیستم و نرم افزارهای Disk manage پارتیشن بندی صحیح شامل یک پارتین primary وچندین extended انجام بدید

در اصل تبدیل Extended به primary سخته ولیبالعکس ساده است و توی اغلب نرم افزارها منو و گزینه ای وجود داره

برای کارکردن حرفه ای با سایر ابزارها و Acronis Disk Director هست .... روش کار اینه

- برنامه را اجرا کنید

- روی پارتیشن انتخابی تون راست کلیککنید

- در آنجا از نوار ابزار کشویی (drop-down) نوع Primary partition ا انتخاب و OK کنید

- تغییرات را apply کنید

به همینراحتی

اغلب شما در ADD (مخفف برنامه) حالت manual mode را انتخاب نمی کردید برای همین هست که موفق نمیشدید. این یک ترفند بود که عده بسیار کمی می دانند و یک نکته سری به حساب می آمد. ولی خوب ، هم اکنون در اختیار شماست

superior
13-08-2009, 20:37
با اجازه ی آقا محمد:

کد:

* یک پارتیشن در حالت کلی ممکناست از نوع primary (اصلی و دارای محدودیت از نظر تعداد که خود آن یک logical Drive محسوب میشه) و یا یک پارتیشن از نوع گسترش یافته باشه (Extended). پس پارتیشن کهفعاله و دارای اطلاعات یکی از این دو نوع هست

* یک پارتیشن Extended حاویچندین پارتیشن منطقی یا (Logical Drive) هست.برای همین توی برنامه ها ناحیه مشخصشده و رنگ ها با هم متمایزند و توی لیست پارتیشن ها در نرم افزارهای مدیریت یکپارچههارد دیسک ، دسته بندی شده اند.

* هارد شما می تونه 4 پارتیشن primary و یاماکزیمم 3 پارتیشن primary و یک پارتیشن Extended داشته باشه. پس محدودیت اینه ! ودر ویندوز XP نهایت شما می تونید 24 درایو شامل درایو C داشته باشید. پس بهترههمیشه یک پارتیشن primary داشته باشید و یک یا چند Extended که خود شامل چندیندرایو logical هست .

* هارد لپ تاپ ها اغلب یک یا چندین پارتیشن primary داره (اغلب سه پارتیشن که یکی سیستم عامله ، دومی و سومی پارتیشن های مخفی). برایهمین در ابتدای کار با محدودیت مواجه می شوید

* اگر پارتیشن خالی هست بهتره پاکش کنید و از ابتدا توسط ابزارهایسیستم و نرم افزارهای Disk manage پارتیشن بندی صحیح شامل یک پارتین primary وچندین extended انجام بدید

در اصل تبدیل Extended به primary سخته ولیبالعکس ساده است و توی اغلب نرم افزارها منو و گزینه ای وجود داره

برای کارکردن حرفه ای با سایر ابزارها و Acronis Disk Director هست .... روش کار اینه

- برنامه را اجرا کنید

- تغییرات را apply کنید

به همینراحتی

اغلب شما در ADD (مخفف برنامه) حالت manual mode را انتخاب نمی کردید برای همین هست که موفق نمیشدید. این یک ترفند بود که عده بسیار کمی می دانند و یک نکته سری به حساب می آمد. ولی خوب ، هم اکنون در اختیار شماست

دست شما درد نکنه . ولی برنامه اولی که معرفی کردید فقط مال ویندوز 98 و 95 و .... هست و روی ویستا و اکس پی نصب نمیشه و این آموزش آخری مال برنامه دوم هست؟

superior
13-08-2009, 21:02
به نام او

برادران من فکر میکنم شما اصلا متوجه مشکل من نشدید! به اون ارور عجیب یه نگاه بندازید! و به رنگ نوار بالای فضای خام که بجای سبز . مشکی هست! کمممممممممممممممممممممممم مممممممممممممممک.:19:

حسين 1966
13-08-2009, 23:38
به نام او

برادران من فکر میکنم شما اصلا متوجه مشکل من نشدید! به اون ارور عجیب یه نگاه بندازید! و به رنگ نوار بالای فضای خام که بجای سبز . مشکی هست! کمممممممممممممممممممممممم مممممممممممممممک.:19:

دوست عزیز مشکل شما رو تقریباً بیشتر کسایی که می خوان پارتیشن بندی کنن دارن و اگه وقت بذارید و کل پستها را تا اینجا بخونین خیلی بیشتر چیز دستگیرتون میشه . البته جا داشت دوستمون رجیستر یوزر هم اون متن اولی در سایت رو یه ویرایشی می کرد یا یه سری نکات مهم و حل یه سری مشکلات رو بهش اضافه می کرد .
من تجربه خورم رو در این پست نوشتم می تونید به اون هم یه سری بزنید

موفق باشید

superior
14-08-2009, 06:10
به نام او

توی Acronis Disk Director وقتی رو قسمتی که میخوام تبدیل به پارتیشنش کنم میرم اصلا در قسمت
advanced گزینه convert وجود نداره.:18::41:

mo.mo
14-08-2009, 10:10
به نام او

توی Acronis Disk Director وقتی رو قسمتی که میخوام تبدیل به پارتیشنش کنم میرم اصلا در قسمت

ببخشید شما از کجا نرم افزار رو دانلود کردین؟
این لینک دانلود نرم افزاره:

superior
14-08-2009, 21:16

عزیزم من از خود سایتش نسخه دمو رو دانلود کردم . ولی کرکی براش پیدا نکردم. اون لینک بالا هم به کل خرابه!

میگم از Vista Basic نیست؟

من اون 50 گیگ فضا رو تونستم برگردونم. ولی دیگه نمیتونم پارتیشن ببندم. همه نرم افزار ها ارور میدند. بی خیال. بای.

mo.mo
15-08-2009, 09:48
عزیزم من از خود سایتش نسخه دمو رو دانلود کردم . ولی کرکی براش پیدا نکردم. اون لینک بالا هم به کل خرابه!

من اون 50 گیگ فضا رو تونستم برگردونم. ولی دیگه نمیتونم پارتیشن ببندم. همه نرم افزار ها ارور میدند. بی خیال. بای.
درسته لینک بالا خرابه. من هم تازه فهمیدم.
ولی بیخیال پارتیشن بندی نشو. از نرم افزار های bootable استفاده کن. شاید جواب ببده.
(حداقل به خاطر امضات بیخیال نشو . یعنی فقط شعار دادی؟)

Djhamid2007
15-08-2009, 14:17
سلام
یکی از دوستام میخواسته هارد لپ تابشو پارتیشن بندی کنه ،با paragon partition manager این کارو میکنه.در حین پارتیشن بندی لپ تاب خاموش میشه (دلیلش معلوم نیست) بعد چیزی بالا نیومده فقط یه نوشته که نوشته بوده شما به سیستم عامل دسترسی ندارید و سی دی ریکاوری رو داخل داستگاه بذارید و یه چیز تو این مایه ها.بعد میاد سی دی بوت این نرم افزارو میزاره که خود نرم افزار میگه که یه کار ناتموم داره و خودش تمومش میکنه.بعد که ریست میشه صفحه ریکاوری لپ تاب میاد اونمهم که فکر میکرده فایلهاش میمونه ری استور میکنه به حالت کارخونه اما نمیدونم چی شده که وسط راه یادش میاد بک آپ نگرفته و در حین ریستور شدن لپ تاب رو خاموش میکنه.بعد این ماجرا معلوم میشه که برادرش یه بک آپ گرفته.اما این بک آپ که روی دی وی دی هست کار نمیکنه و فایل اصلی بک آپ که لپ تاپ رو به روز اول بر میگردوند هم که روی هارد بوده پاک شده .حالا واقعا مونده چکار کنه.با یه لپ تاپ بدون ویندوز.ویندوزش ویستاس.لپ تاب ای جی آر 410.برای بک آپ فایلی به اسم LG smart recovery image file میخواد.اگر بتونید کمک کنید ممنون میشم.در ضمن مثل اینکه دی وی دی بک آپ و ویندوز هم همراه لپ تاب نبوده.
با تشکر

H@mid-Vista
15-08-2009, 19:18
سلام
من پارتیشن ریكاوری ایسر خودم رو حذف كردم
البته لینوكس بود كه به درد نمی خورد
آیا راهی هست كه بتونم الان ویندوزی رو كه نصب كردم به داخل یك پارتیشن بسازم بك آپ كنم كه مثل
ایسر ریكاوری با آلت اف 10 كار كنه؟

mo.mo
16-08-2009, 08:14
سلام
یکی از دوستام میخواسته هارد لپ تابشو پارتیشن بندی کنه ،با paragon partition manager این کارو میکنه.در حین پارتیشن بندی لپ تاب خاموش میشه (دلیلش معلوم نیست) بعد چیزی بالا نیومده فقط یه نوشته که نوشته بوده شما به سیستم عامل دسترسی ندارید و سی دی ریکاوری رو داخل داستگاه بذارید و یه چیز تو این مایه ها.بعد میاد سی دی بوت این نرم افزارو میزاره که خود نرم افزار میگه که یه کار ناتموم داره و خودش تمومش میکنه.بعد که ریست میشه صفحه ریکاوری لپ تاب میاد اونمهم که فکر میکرده فایلهاش میمونه ری استور میکنه به حالت کارخونه اما نمیدونم چی شده که وسط راه یادش میاد بک آپ نگرفته و در حین ریستور شدن لپ تاب رو خاموش میکنه.بعد این ماجرا معلوم میشه که برادرش یه بک آپ گرفته.اما این بک آپ که روی دی وی دی هست کار نمیکنه و فایل اصلی بک آپ که لپ تاپ رو به روز اول بر میگردوند هم که روی هارد بوده پاک شده .حالا واقعا مونده چکار کنه.با یه لپ تاپ بدون ویندوز.ویندوزش ویستاس.لپ تاب ای جی آر 410.برای بک آپ فایلی به اسم LG smart recovery image file میخواد.اگر بتونید کمک کنید ممنون میشم.در ضمن مثل اینکه دی وی دی بک آپ و ویندوز هم همراه لپ تاب نبوده.
با تشکر
چه داستانی!!!
خب شما گفتید که فایل اصلی ریکاوری از روی هارد پاک شده. ولی این غیر ممکنه. اگه هاردتون رو هم فرمت کنید باز هم این درایو ریکاوری پاک نمیشه.
خب به هر حال.
اگه شما درایو ریکاوری رو از دست دادید(به هر دلیلی) شما دو راه دارید:
1- dvd ریکاوری برای لب تابتون پیدا کنید (قیمتش هم خیلی متغیره)
2- یه ویندوز رو لب تابتون نصب کنید. با برچسب پشت لب تابتون اون رو اصل کنید. درایور هاشو از سایتش دانلود کنید.(در بهترین شرایط تا 95 ، 96 درصد به همون حالت اول بر میگرده)

Djhamid2007
16-08-2009, 13:58
چه داستانی!!!
خب شما گفتید که فایل اصلی ریکاوری از روی هارد پاک شده. ولی این غیر ممکنه. اگه هاردتون رو هم فرمت کنید باز هم این درایو ریکاوری پاک نمیشه.
خب به هر حال.
اگه شما درایو ریکاوری رو از دست دادید(به هر دلیلی) شما دو راه دارید:
1- dvd ریکاوری برای لب تابتون پیدا کنید (قیمتش هم خیلی متغیره)
2- یه ویندوز رو لب تابتون نصب کنید. با برچسب پشت لب تابتون اون رو اصل کنید. درایور هاشو از سایتش دانلود کنید.(در بهترین شرایط تا 95 ، 96 درصد به همون حالت اول بر میگرده)

ممنون از کمکت دوست عزیز
راستش خودم هم تعجب میکنم چطور این فایل ریکاوری پاک شده!باید توی درایو D باشه که مخفی هم هست؟حجمش هم 10 گیگی بود؟
از کجا میشه دی وی دی ریکاوری رو تهیه کرد؟از شرکتی که خریده؟
ویندوزی که نصب میکنم باید با نسخه ای که روش نصب بوده یکی باشه؟قبلیش نسخه خونگیه ویستا بود

superior
16-08-2009, 15:29
ولی بیخیال پارتیشن بندی نشو. از نرم افزار های bootable استفاده کن. شاید جواب ببده.

به نام او

نه شعار نبود!و نیست . و امیدوارم روزی نرسه که فقط یه شعار باشه.

ولی مید1ونی حقیقت ماجرا این هست که این نوت بوک دوستم هست (البته از اینکه گفتم خریدم منظور خاصی نداشتم!) و من نمیتونم در موردش خیلی ریسک کنم.با مال مردم نمیشه شوخی کرد!

mo.mo
17-08-2009, 08:45
ممنون از کمکت دوست عزیز
راستش خودم هم تعجب میکنم چطور این فایل ریکاوری پاک شده!باید توی درایو D باشه که مخفی هم هست؟حجمش هم 10 گیگی بود؟
از کجا میشه دی وی دی ریکاوری رو تهیه کرد؟از شرکتی که خریده؟
ویندوزی که نصب میکنم باید با نسخه ای که روش نصب بوده یکی باشه؟قبلیش نسخه خونگیه ویستا بود
برای تهیه dvd ریکاوری شرکت خاصی وجود نداره ولی معمولا تمام لب تاب فروشی ها دارن(:31:)
در مورد ویندوز هم باید بگم که تو یه مرحله از نصب ویستا از شما اکتیو کد رو میخواد اگه در اون مرحله اگر اکتیو کد لب تابتون رو وارد کنید همون نسخه از ویستا نصب خواهد شد.

BBNHFAK
17-08-2009, 11:56
ببخشید اگه حتما باید با دی وی دی ریکاوری تهیه کرد پس اون پارتیشن 10.5 گیگی توی 1225 چیه؟؟؟
اگه ممکنه درباره برنامه ریکاوری اچپی هم توضیح بدین ؟
ممنون
ویرایش شد...
ببخشید یه سوال دیگه اول باید پارتیشن بندی کنم بعد ریکاوری بگیرم یا بر عکس

saeed.izadi1989
17-08-2009, 12:34
دوست عزیز به تاپیک زیر مراجعه کنید

حسين 1966
17-08-2009, 12:47
ببخشید اگه حتما باید با دی وی دی ریکاوری تهیه کرد پس اون پارتیشن 10.5 گیگی توی 1225 چیه؟؟؟
اگه ممکنه درباره برنامه ریکاوری اچپی هم توضیح بدین ؟
ممنون
ویرایش شد...
ببخشید یه سوال دیگه اول باید پارتیشن بندی کنم بعد ریکاوری بگیرم یا بر عکس

سلام
برای اطمینان بیشتر این دی وی دی رو تهیه می کنن چون ممکنه یه روزی در آینده اون پارتیشن بدسکتور بشه یا یه کسی غیر از شما دستکاریش کنه و خلاصه موقع ریکاوری اینجوری خیالتون راحتره که دو تا منبع دارید
برای درست کردن دی وی دی های ریکاوری در اچ پی به Recovery Disc Creation بروید مراحل بسیار ساده است و با وصل کردن سیستم تان به برق مراحل کار را حتماً طی می کنید
اول ریکاوری بگیرد چون معلوم نیست وسط پارتیشن بندی چه اشتباهاتی رو انجام می دید (یه دور سایر پستها رو تو بخش پارتیشن بندی بخونین می فهمید ...)
موفق باشی

big_brother332
18-08-2009, 19:09
سلام دوستان . لپ تاپ من asus n50vn . چندین بار سعی کردم ویندوز vista home به vist ultimate تغییر بدم و هر بار بعد نصب با بالا اومدن ویندوز صفحه

big_brother332
18-08-2009, 19:24
سلام دوستان . لپ تاپ من asus n50vn . چندین بار سعی کردم ویندوز را از vista home perimium به vista ultimate ارتقا بدم و هر بار با صفحه سفید با error قرمز رنگ مواجه میشم لطفا کمک کنید

mo.mo
19-08-2009, 12:33
سلام دوستان . لپ تاپ من asus n50vn . چندین بار سعی کردم ویندوز را از vista home perimium به vista ultimate ارتقا بدم و هر بار با صفحه سفید با error قرمز رنگ مواجه میشم لطفا کمک کنید
سلام دوست عزیز به p30world خوش اومدین.
میشه یکم بیشتر توضیح بدین؟
چه جوری میخواین vista رو ارتقا بدین؟
اینترنتی یا با استفاده از dvd ؟

big_brother332
19-08-2009, 15:56
سلام . ممنونم . چندین بار با dvd vista ultimate اول vista home رو فرمت میکردم که با error مواجه میشدم . قدم بعد سعی کردم از طریق dvd ویندوز upgrade کنم که باز با error در اغاز ویندوز به صورت صفحه سفید با error قرمز مواجه میشم.

H@mid-Vista
19-08-2009, 20:51
سلام
من پارتیشن ریكاوری ایسر خودم رو حذف كردم
البته لینوكس بود كه به درد نمی خورد
آیا راهی هست كه بتونم الان ویندوزی رو كه نصب كردم به داخل یك پارتیشن بسازم بك آپ كنم كه مثل
ایسر ریكاوری با آلت اف 10 كار كنه؟

جوابی نبود؟ :41::13:

mo.mo
20-08-2009, 08:11
سلام . ممنونم . چندین بار با dvd vista ultimate اول vista home رو فرمت میکردم که با error مواجه میشدم . قدم بعد سعی کردم از طریق dvd ویندوز upgrade کنم که باز با error در اغاز ویندوز به صورت صفحه سفید با error قرمز مواجه میشم.
ببینید اگه میخواین ویستا آلتیمییت نصب کنید که نیازی به فرمت ندارین.
فقط کافیه با dvd سیستم رو boot کنید بعدش مراحل کار رو ادامه بدین (خیلی شبییه ببه نصب ویندوز xp )
البته باید بدونید که در این صورت شما ویستا home ارجینالتون رو پاک کردین و به جاش آلتیمیت کرک شده نصب کردین.
توجه کنید که قبل از همه ی این کار ها dvd ریکاوری رو حتما تهیه کنید.

big_brother332
20-08-2009, 10:22
دوست من .این کار رو هم انجام دادم ولی باز با eroor که گفتم مواجه شدم .احساس میکنم بعد از نصب ویندوز بوت رو تشخیص نمیده . چه کنم با این eroor؟

iman_abi
20-08-2009, 13:03
سلامف من هاردم 500giga است به نظر شما چه جوری پارتیشن بندیش کنم بهتره(یعنی سایز هر پارتیشن رو چقدر در نظر بگیرم) و اینکه با "پارتیشن مجیک" میشه ویندوز ویستا رو پارتیشن بندی کرد(یعنی توصیه میشه یا نکنم بهتره؟)؟

mo.mo
21-08-2009, 09:29
سلامف من هاردم 500giga است به نظر شما چه جوری پارتیشن بندیش کنم بهتره(یعنی سایز هر پارتیشن رو چقدر در نظر بگیرم) و اینکه با "پارتیشن مجیک" میشه ویندوز ویستا رو پارتیشن بندی کرد(یعنی توصیه میشه یا نکنم بهتره؟)؟
در مورد تعداد پارتیشن ها که بهتره خودتون تصمیم بگیرید.
ولی در مورد پارتیشن بندی هم باد بگم که اگه کار کردن با پارتیشن مجیک رو بلد باشید به راحتی متونید پارتیشن بندی کنید.
راستی مدل لب تابتون چیه که 500 گیگ هاردش؟

iman_abi
21-08-2009, 11:57
در مورد تعداد پارتیشن ها که بهتره خودتون تصمیم بگیرید.
ولی در مورد پارتیشن بندی هم باد بگم که اگه کار کردن با پارتیشن مجیک رو بلد باشید به راحتی متونید پارتیشن بندی کنید.
راستی مدل لب تابتون چیه که 500 گیگ هاردش؟
dell xps 1530:20:

iman_abi
21-08-2009, 11:59
پس با پارتیشن مجیک ، پارتیشن بندی می کنم!
مــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـرســــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـی!

REGISTERED USER
22-08-2009, 09:32
پس با پارتیشن مجیک ، پارتیشن بندی می کنم!
مــــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـرســــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـی!

فقط باید احتمال از دست رفتن پارتیشن هاتون رو بدهید ... چون پارتیشن مجیک برای سیستم های جدید به کار نمیره و از محصولات paragon HDD manager و یا Acronis disk director استفده میشه !

iman_abi
22-08-2009, 15:12
فقط باید احتمال از دست رفتن پارتیشن هاتون رو بدهید ... چون پارتیشن مجیک برای سیستم های جدید به کار نمیره و از محصولات paragon HDD manager و یا Acronis disk director استفده میشه !
با سلام
البته من هنوز پارتیشن بندی نکردم... شما توصیه می کنید از نرم افزار استفاده کنم یا روشی که صفحه اول گفته شده؟!؟!؟! اگه نرم افزارم میشه استفاده کرد لطفا اسمهاشم بگید! مرسی!:20:

mo.mo
22-08-2009, 16:34
با سلام
البته من هنوز پارتیشن بندی نکردم... شما توصیه می کنید از نرم افزار استفاده کنم یا روشی که صفحه اول گفته شده؟!؟!؟! اگه نرم افزارم میشه استفاده کرد لطفا اسمهاشم بگید! مرسی!:20:
روشی که در صفحه ی اول اومده خیلی محدوده. یعنی واسه شما که هاردت 500 زیاد جالب نیست.
به نظر من از نرم افزار ها استفاده کنی بهتره.
pargon partition هم به نظر من بهترین شون هست.

superior
24-08-2009, 10:51
به نام او

کمک فوررررررررررررررررررررررر ررررررررری!

من یه نوت بوک DELL با سیستم عامل Windows Vista Basic خریدم. اومدم پارتیشن بندی کنم که دیدم درایو C رو کمتر از 150 گیگ نمیبنده! پس پاراگون پارتیشن 9 رو اومدم دانلود کردم و 180 گیگ از درایو منبع جدا کردم . حالا رفتم سراغ خود منیجر ویندوز و به روشی که در پست اول گفته شده بود از درایوی که به وسیله پاراگون ساخته بودم 50 گیگ رو Shink کردم. ولی وقتی اومدم که از فضای جدا شده پارتیشن بسازم بترتیب ارور های شگل زیر رو از بالا به پایین داد:

با پاراگون هم دیگه نمیشه از اون فضای دست نخورده استفاده کرد! و اصلا دیگه کار نمیکنه! حالا من سر دو راهی موندم که با 50 گیگ جدا شده چیکار کنم؟ و اینکه بازم با منیجر ویندوز فضا جدا بکنم یا نه؟

لطفا کمممممممممممممممک کنید.

با اجازه ی آقا محمد:

کد:

- برنامه را اجرا کنید

- تغییرات را apply کنید

به همینراحتی

دست شما درد نکنه . ولی برنامه اولی که معرفی کردید فقط مال ویندوز 98 و 95 و .... هست و روی ویستا و اکس پی نصب نمیشه و این آموزش آخری مال برنامه دوم هست؟

به نام او

دوست عزیز مشکل شما رو تقریباً بیشتر کسایی که می خوان پارتیشن بندی کنن دارن و اگه وقت بذارید و کل پستها را تا اینجا بخونین خیلی بیشتر چیز دستگیرتون میشه . البته جا داشت دوستمون رجیستر یوزر هم اون متن اولی در سایت رو یه ویرایشی می کرد یا یه سری نکات مهم و حل یه سری مشکلات رو بهش اضافه می کرد .
من تجربه خورم رو در این پست نوشتم می تونید به اون هم یه سری بزنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدموفق باشید

به نام او

به نام او

نه شعار نبود!و نیست . و امیدوارم روزی نرسه که فقط یه شعار باشه.

ولی مید1ونی حقیقت ماجرا این هست که این نوت بوک دوستم هست (البته از اینکه گفتم خریدم منظور خاصی نداشتم!) و من نمیتونم در موردش خیلی ریسک کنم.با مال مردم نمیشه شوخی کرد!

به نام او

و اما این داستان به کجا رسید؟؟؟:18::18:

خوب راه حل اینه: برای دوستانی که شاید به این مشکل گرفتار شوند::10::5:

1. دانلود نسخه Acronis Disk Director Suite retial 10

2. تبدیل پارتیشن مورد نظر ار حالت Primary به Logical !

3. استفاده از خود منیجر ویندوز و آموزش پست اول.

نکته: من با ریکاوری و درایو مخفی 4 تا Primary داشتم. فقط گفتم که یکمی منحرف بشید!!!!:31::31:

farshad_767
25-08-2009, 02:20
با سلام سیستم عامل لپ تاپ من داس نیست لینوکس و نمدونم که چطوری میتونم ازش بک آپ بگیریم روی دی وی دی که اگه روزی ویندوز بالا نیومد بتونم ریستور کنمممنون می شم اگه کمکم کنید

mo.mo
25-08-2009, 10:21
با سلام سیستم عامل لپ تاپ من داس نیست لینوکس و نمدونم که چطوری میتونم ازش بک آپ بگیریم روی دی وی دی که اگه روزی ویندوز بالا نیومد بتونم ریستور کنمممنون می شم اگه کمکم کنید
سلام.
معمولا از لینوکس پک آپ نمیکیرن.
چون زیاد مهم نیست.( یه سیستم عامل رایگان که زیاد هم برای کاربران معمولی جذابیتنداره)
ولی اگه میخوای بکآب بگیری میتونی از نرم افزار های کمکی استفاده کنی. (البته دقت کن با لینوکس سازگار باشه)
من که میگم یه ویندوز نصب کن بعدش یه بک آب بگیر.

Iranian boy10
26-08-2009, 13:27
سلام خدا رو شکر من در موقع شیرینک و New simple یک درایو unallocate ایجاد شد ولی اروری که دوستان میگن رو نداد !! ؟؟

oranoos_92
27-08-2009, 22:44
سلام و درود من طبق آموزش اول خواستم shirink کنم ولی فقط 140 گیگ اجازه میده من هاردم 320 هست ممنون میشم راهنماییی فرمائید

REGISTERED USER
27-08-2009, 22:56
باید از نرم افزار paragon یا Acronis نسخه بوت استفاده کنید

montazer2
27-08-2009, 23:00
سلام من لبتاب سونی ویو دارم چند روزیه سرعتش اومده پایین منم یه سری برنامه هاای رو که خودم نصب کرده بودم مثل آفیس و اکروبات و برنامه هایی از خود سیستم که به نظرم کاربرد نداشت را حذف کردم و همچنین از طریق دستور msconfig برنامه های اضافی را از start up حدف کردم و الان که ری استارت کردم یه مسئله جالب پیش اومده اونم آشکار شدن درایو مخفی ریکاوری بوده میخواستم علت اصلیش را بدونم و آیا مشکلی ایجاد نمیکنه؟

REGISTERED USER
27-08-2009, 23:27
توی رجیستری یه مشکلی پیش اومده ... راحت می تونید با یک دستور دوباره مخفی اش کنید
خیر مشکلی ایجاد نمی کند

montazer2
28-08-2009, 15:56
توی رجیستری یه مشکلی پیش اومده ... راحت می تونید با یک دستور دوباره مخفی اش کنید
خیر مشکلی ایجاد نمی کند

ممنون از پاسختون آیا دستورش را شما میدونین یا اینکه از کجا دستورش را گیر بیارم؟

REGISTERED USER
28-08-2009, 16:59
ممنون از پاسختون آیا دستورش را شما میدونین یا اینکه از کجا دستورش را گیر بیارم؟

ای بابا ... یه سرچ کوچک ! خدمت شما :

hesami123
31-08-2009, 13:00
سلام خدمت همه دوستان
من یه سوال داشتم از استاد گرامی رجیستر یوزر.
با نورتون گاست 2003 بوتبل هم میشه مستقیم روی dvd بک آپ بوتبل گرفت؟و مشکلی پیش نمیاد؟
ممنون با تشکر

REGISTERED USER
01-09-2009, 10:10
سلام خدمت همه دوستان
من یه سوال داشتم از استاد گرامی رجیستر یوزر.
با نورتون گاست 2003 بوتبل هم میشه مستقیم روی dvd بک آپ بوتبل گرفت؟و مشکلی پیش نمیاد؟
ممنون با تشکر

علیک سلام ، خواهش می کنم

N.G 2003 و ورژن های بالاتر کلا تحت ویندوز عملیات بک آپ گیری را انجام می دهند و همچنین restore . و برای فقط Restore و نیز کارهای Explore در بک آپ مورد نر جهت بازگردانی تعدادی فایل ، دسترسی به اطلاعات پارتیشن C و ری استور چون درایو مجازی میسازه و میتونه درایو C رو هم فرمت کنه ، استفاده میشه

پس شما نمی توانید در محیط بوت DVD بسازید چون قابلیت بک آپ گیری نداره و شما می تونید در ویندوز بک اپ گرفته روی DVD مستقیما و بعد در محیط بوت بازگردانی کنید

تنها نسخه بوت و تحت DOS از ghost 2001 که توی پک 2003 هم بود توانایی ساختن ریکاوری در محیط بوت رو داره که قابلیت رایت روی DVD یا دیسک را ندارد

من الله توفیق :11:

amir_dre
01-09-2009, 11:20
سلام من لپتابمو تازه خریدم
الان تو Disk managment دیدم درایو ریکاوریم 100% خالی هست!چه دلیلی میتونه براش وجود داشته باشه؟

REGISTERED USER
01-09-2009, 11:28
سلام من لپتابمو تازه خریدم
الان تو Disk managment دیدم درایو ریکاوریم 100% خالی هست!چه دلیلی میتونه براش وجود داشته باشه؟

اگر سیستم عامل داشته باشه و FREE DOS نباشه غیر ممکنه !

amir_dre
01-09-2009, 11:58
اگر سیستم عامل داشته باشه و FREE DOS نباشه غیر ممکنه !
سیستم عامل ویندوز ویستا Home perimum 32 bit داره یه دی وی دی ریکاوری تو جعبه هم بود.عجیبه لپ تاپو جلو خودم از جعبه که آک بود دراورد(ولی الان با Everest دیدم که product key ویندوز با product key لیبل ماکروسافت که پشت لپتاپ خورده فرق داره)

REGISTERED USER
01-09-2009, 13:20
سیستم عامل ویندوز ویستا Home perimum 32 bit داره یه دی وی دی ریکاوری تو جعبه هم بود.عجیبه لپ تاپو جلو خودم از جعبه که آک بود دراورد(ولی الان با Everest دیدم که product key ویندوز با product key لیبل ماکروسافت که پشت لپتاپ خورده فرق داره)

عجب ...! شاید خودشون فرمت کردن و دوباره نصب کردند

مثلا هارد این نبوده و یا کانفیگ عوض کردن و هارد را کاهش و افزایش دادند و دوباره ویندوز ریختند !
از این کارا شرکت ها زیاد می کنند :27:

hesami123
01-09-2009, 14:52
با سلام
ممنون از اینکه جوابمو دادین.من تا حالا همه پستاتونو خوندم.در باره این ng 2003که سوال کردم به خاطر این بود که توی اون یه بخشی دیدم که از اونجا میشد بک اپ و روی dvdریخت 3 تا هم dvd میخواست.من الان برای بک اپ گرفتن از ویندوز لپتاپ باید برم فروشگاه چی بخوام ؟بازم از توجهتون ممنون.میدونم یکمی سوالم تکراری بود تمام پستاتونو خوندم یکمی گیج شدم.:40:

REGISTERED USER
01-09-2009, 17:43
با سلام
ممنون از اینکه جوابمو دادین.من تا حالا همه پستاتونو خوندم.در باره این ng 2003که سوال کردم به خاطر این بود که توی اون یه بخشی دیدم که از اونجا میشد بک اپ و روی dvdریخت 3 تا هم dvd میخواست.من الان برای بک اپ گرفتن از ویندوز لپتاپ باید برم فروشگاه چی بخوام ؟بازم از توجهتون ممنون.میدونم یکمی سوالم تکراری بود تمام پستاتونو خوندم یکمی گیج شدم.:40:

یه سی دی هست 2000 قیمتش هست و بوتیبل هم هست و این نرم افزارها را داره :

در قسمت نرم افزاری :

Paragon Partition manager
Norton ghost 2003
Norton Ghost V.10 - V12 & V.14
Nortob Doctor و چند نرم افزار و ابزار کمکی دیگر

و در قیمتش بوتیبل :
Norton Ghost V.14 Bootable
Norton Ghost 2003 -DOS version
Paragon HDD manager

کلا این رو گیر بیاری کارت راه میفته ... در ویندوز برنامه را نصب کن و یک بک آپ کامل از سیستم بگیر

Iranian boy10
01-09-2009, 18:44
سلام من دو مشکل جدی دارم : درایو recovery من پاک شد چطور برشگردونم ؟؟ * Product key برای وین 7 نسخه Ultimate میخوام !!!

REGISTERED USER
01-09-2009, 20:42
سلام من دو مشکل جدی دارم : درایو recovery من پاک شد چطور برشگردونم ؟؟ * Product key برای وین 7 نسخه Ultimate میخوام !!!

من حس می کنم که کلا راهنمایی شما بی فایده است ! دوستان دیگر کمکشون کنند

موفق باشید !

Iranian boy10
01-09-2009, 23:41
من حس می کنم که کلا راهنمایی شما بی فایده است ! دوستان دیگر کمکشون کنند

موفق باشید !

عذر مبخوام، لطف کنید جواب بدین خیلی ضرورییه

من فکر نمیکردم اگه رو درایو C یا OS ، اضافه کنیم با نرم افزار Paragon hdd manager درایو ریکاوریم پاک میشه والله زود بکاپ میگرفتم موندم چی کار کنم خواهش میکنم جواب بدین .
اگه میشه درایو ریکاوری رو دانلود کرد یه آدرس دقیق لطف کنید بدین مدل نوت بوکم > vgn-fw390Nfb هست .

ممنون

aydin131
04-09-2009, 13:15
با سلام
آقای Registered user
من صفحه اول رو خوندم و می خوام لپ تاپم رو پارتیشن بندی کنم.
مدلش vaio FW490JAB هستش
من تو دیسک منیجمنت درایو سی روShrink می کنم ولی یه مشکلی هست
با اینکه حجم درایو سی من 287 گیگا بایت هست ولی در حین Shrink
amount of space to shrink in MB : رو میزنه فقط 727 مگا بایت!
من بخوام یه درایو 200 گیگا بایتی جدا کنم چیکار کنم الان!؟!؟!؟!:18:

Phenomenon
04-09-2009, 14:12
مدل hp dv6-1225 دارم.
یه مشکلی دارم.من هاردش رو پارتیشن بندی کردم(از طریق dvd ویندوز) و بعد از طریق دی وی دی ریکاوری که ازش گرفتم نمی تونم ویندوزش رو دوباره نصب کنم.یعنی نصب میشه و پیغام میده که عملیات کامل شده ولی بعد از ریست شدن ویندوز بالا نمیاد و میگه بوت خرابه و ریستارت کن. ولی در حالت ریکاوری کارخونه ویندوز دوباره برمیگرده و سالمه ولی دوباره هاردمو همون 1 پارتیشن می کنه.
چه کار باید انجام بدم.
آیا برنامه Paragon Hdd manager خوب هست؟میشه باش از طریق ویندوز پارتیشن بندی کرد؟ هارد رو خراب نمی کنه؟
به قول معروف خطری نداره؟ چون من یه دفعه با برنامه پارتیشن مجیک هارد pc رو پارتیشن بندی کردم یه دفعه 15 گیگ از هاردمو بالا کشید و هپلیش کرد.یعنی هاردم پاک شد.

Phenomenon
04-09-2009, 14:14
با سلام
آقای Registered user
مدلش vaio FW490JAB هستش
من هم مشکل دوستمون رو دارم.برای پارتیشن ویندوز 235 گیگ نگه میداره و نمیزاره با این روش بیشتر بردارم.

mo.mo
04-09-2009, 17:53
من هم مشکل دوستمون رو دارم.برای پارتیشن ویندوز 235 گیگ نگه میداره و نمیزاره با این روش بیشتر بردارم.
شما باید اول page file ها رو محدود کنید.
اگه باز هم جواب نداد از نرم افزار های کمکی استفاده کنید. این نرم افزار میتونه خیلی مفید باشه : Acronis Disk Director Suite retial 10
راستی شما گفتی hard رو خراب نکنه؟
یعنی چی؟

aydin131
04-09-2009, 20:51
با سلام
آقای Registered user
مدلش vaio FW490JAB هستش

آقای Registerd User
من منتظر راهنمایی شما هستم :31:
پیشاپیش متشکرم

REGISTERED USER
05-09-2009, 00:02
آقای Registerd User
من منتظر راهنمایی شما هستم :31:
پیشاپیش متشکرم

سلام دوست عزیز

توضیح داده شد که این روش بسیار ابتدایی هست و بسته به طراحی نوت بوک و سیستم عامل شما ممکنه جوابگو نباشد

شما لطف کنید یک نسخه از نرم افزار Paragon HDD manager که نسخه بوت اش بصورت یک سی دی 1500 تومنی توی بازار هست تهیه کنید و با آن به راحتی و بدون هیچ مشکلی در محیط بوت پارتیشن بندی کنید

موفق باشید

__ در صورت داشتن اینترنت پرسرعت نیز :

Paragon Hard Disk Manager Pro 2009

Paragon Hard Disk Manager تنها راه حل جامع برای مدیریت هارد دیسک، تعمیر، امنیت داده ها و سیستم و همچنین بازیافت هارددیسک از خطرات جدی است.
این برنامه مانند یک همکار حرفه ای شما را در رفع مشکلات ساده و پیچیده ی موجود در مدیریت هارد دیسک و مراقبت از سیستم یاری می دهد.
Paragon Hard Disk Manager کارآمدترین راه حل ها را یکجا به شما عرضه می کند. با استفاده از این برنامه شما می توانید هارد دیسک خود را به صورت پایه ای یا حرفه ای پارتیشن بندی کنید.

Hard Disk Manager شما را قادر می سازد کارهای زیر را انجام دهید:

- تغییر حجم دادن هر هارد دیسک
- تغییر مکان داده ها
- مخفی کردن هر یک از هارد دیسک ها
- ترکیب کردن چندین هارد دیسک به یک هارددیسک
- تعمیر کردن هارددیسک ها و بازگرداندن آنها به حالت اولیه
- تبدیل کردن هارد دیسک ها به یکدیگر
و شما مطمئن باشید میتوانید این کارها را انجام دهید بدون اینکه داده هایتان را از دست دهید.
با این برنامه با اطمینان، و سریع کارایی کامپیوترتان را بالا ببرید، پارتیشن ها را دیفراگمنت کنید و اندازه ی کلاسترهای دیسکتان را بهینه سازی کنید.

توانایی ساخت فایل پشتیبان و برگرداندن هارددیسک به حالت اولیه، در هنگام خرابی هارددیسک:
با این برنامه میتوانید از داده ها و فایلهای سیستمتان فایل پشتیبان تهیه کنید و در صورت لزوم، با سرعت قابل توجهی آنها را بازیابی کنید. علاوه بر این ویژگی، Hard Disk Manager شامل بسیاری از ویژگی های پشتیبانی پیشرفته مانند Differential, Synthetic و Synchronous است.

بازیافت قدرتمند:
بازیافت کننده می تواند یک دیسک با قابلیت بوت شدن Bootable Disk باشد که شامل کلیه ی عملکردهای برنامه است. با این دیسک شما قادر هستید به همه ی پارتیشن های هارددیسک دسترسی داشته باشید. حتی اگر شرایط به گونه ای باشد که سیستم Bootable نباشد (در شرایط بحرانی)، از طریقCD بازیافت کننده می توانید کامپیوترتان را بوت کرده و داده های مهم را به جایی امن کپی کنید، در عین حال سیستم عامل تخریب شده را از طریق ابزارهای ویژه تعمیر کنید. همچنین این برنامه برای سیستم عاملی که Crash کرده است میتواند مفید باشد.

پاک کردن با اطمینان:
با این برنامه میتوانید کل هارددیسک را پاک کنید، پارتیشن خاصی را پاک کنید، و یا اینکه تعدادی فایل را از روی دیسک پاک کنید تا فضای خالی بدست آورید. این برنامه گارانتی می کند که داده ها و فایلهای بحرانی و مهم تان را می تواند برای همیشه حذف کند، طوری که با هیچ تکنولوژیی برگردانده نشود. (دارای کاربرد برای از بین بردن فایل های فوق سری یا شخصی)

با Hard Disk Manager داده های مهم شما برای همیشه در هارددیسکتان ایمن باقی میمانند. این برنامه از فایلهای شما محافظت کامل کرده و از هر مشکلی که ممکن است روی دهد جلوگیری میکند.

دانلود با حجم 136MB در دو بخش از لينکهاي زير

دانلود بخش اول ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دانلود بخش دوم ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Password: kurdsportal.com

___

نسخه بوت و ریکاوری CD بصورت ایمیج :

Paragon Hard Disk Manager 2009 Pro Recovery CD on WinPE - ISO

Hard Disk Manager 2009 Professional - All the necessary tools you need to manage and maintain your hard drive in one advanced toolset! The professional edition manages your system’s hard drive(s) through every stage of its lifecycle: from placing a new drive into service, setting up real and secured dual boot environment, advanced partitioning without data loss, regular backups of system and data, solving any boot problems, restoring your system from bare metal state and much more.

Key Features and Benefits of Hard Disk Manager 2009 Professional at a glance:
- Complete set of system tools - HDM 2009 Professional provides you with the most complete and advanced hard drive maintenance tools available.
- Put new HDD into operation - Divide your new hard drive into several partitions. Set up partitions for new drives by using the bootable CD with a special version of Hard Disk Manager.
- Backup/Restore - Backup your hard drives, partitions or dynamic volumes regularly and automatically with the Advanced Scheduler. Save the images to CD/DVD/Blu-ray disc, another hard drive, on a network or place them into a securely protected hard drive area in our exclusive Backup Capsule. Paragon's Hot Backup technology allows you to continue working while you back up your drive, without any significant performance delays.
- Advanced Recovery Utilities - Fast, easy and complete recovery (including operating system, installed software and settings) in case of system crashes or other disasters.
- File-level and Image-level backups - [new] Add only changed or new files to a previously created image. Each backup level and each file can be restored separately! Restore your system to a specified date at anytime.
- [new] Exclude files and folders from an image - Now you can exclude unimportant or already stored files and folders from a backup image to save HD space and working time.
- [new] Adaptive Restore - A powerful and unique technology that allows you to restore Windows Vista to different types of hardware or to virtual machines.
- Optimization and Defragmentation - Keep your system performing like when it was first installed! A powerful defragmentation and filesystem optimization utility tunes your system for maximum performance.
- Data migration - Migrate your data to a new workstation or a single HDD. Paragon HotCopy allows you to create an exact copy of a hard drive (sector-by-sector copy) without restarting Windows. This helps keep all your valuable data safe.
- Secure disk wiping - Take hard disks out of service by securely wiping all the private data it contains. Paragon's algorithms of data disposal work on the kernel level and delete all the data without any chance of restoration.
- [new] Full MS Windows Vista and Apple BootCamp support Compatible with Windows Vista (32bit and 64bit). Includes updates and new product features as available throughout the renewable service period. Full support of Apple BootCamp.
- [new] Upgradeable Demo - Demo Version upgradeable to complete version - no further downloads or installations needed.

Supported Operating Systems
- [new] Full support for Windows Vista (32-bit and 64-bit)
- Windows 2000 Professional
- Windows XP Home Edition
- Windows XP Professional

Supported HDD Interfaces
- SATA RAID
- Parallel ATA (IDE)
- Serial ATA (SATA)
- SCSI
- All levels of SCSI, IDE and SATA RAID controllers
- IEEE 1394 (FireWire)
- USB 1.x/2.0
- [new] Large hard disks support (>2TB)
- PC card storage devices

Supported CD/DVD and other Removable Media Formats
- CD-R
- CD-RW
- DVD-R
- DVD-RW
- DVD+R
- DVD+RW
- DVD+/-R (DL)
- [new] Blu-ray disc (BD-R and BD-RE)
- Support for ZIP, Jazz and other removable media

Supported File Systems
- NTFS (v1.2, v3.0, v3.1)
- FAT16
- FAT32
- Ext2FS
- Ext3FS
- Linux Swap
- HPFS
- Other file systems (in sector-by-sector mode)

System Requirements
- CPU: Intel Pentium CPU or its equivalent, with 300 MHz or higher processor clock speed
- RAM: 256 MB required (512 MB for Windows PE Recovery CD)
- Disk space: 150 MB free space
- Internet Explorer 5.0 or higher
- Mouse
- Extra: CD/DVD drive (Blu-ray disc-R and Blu-ray disc-RE Support), SVGA video adapter and monitor

Size : 204 MB (2x75+54)

یا

Iranian boy10
07-09-2009, 13:26
Hard Disk Manager شما را قادر می سازد کارهای زیر را انجام دهید:

- تغییر حجم دادن هر هارد دیسک
- تغییر مکان داده ها
- مخفی کردن هر یک از هارد دیسک ها
- ترکیب کردن چندین هارد دیسک به یک هارددیسک
- تعمیر کردن هارددیسک ها و بازگرداندن آنها به حالت اولیه
- تبدیل کردن هارد دیسک ها به یکدیگر
و شما مطمئن باشید میتوانید این کارها را انجام دهید بدون اینکه داده هایتان را از دست دهید.
با این برنامه با اطمینان، و سریع کارایی کامپیوترتان را بالا ببرید، پارتیشن ها را دیفراگمنت کنید و اندازه ی کلاسترهای دیسکتان را بهینه سازی کنید.

توانایی ساخت فایل پشتیبان و برگرداندن هارددیسک به حالت اولیه، در هنگام خرابی هارددیسک:
با این برنامه میتوانید از داده ها و فایلهای سیستمتان فایل پشتیبان تهیه کنید و در صورت لزوم، با سرعت قابل توجهی آنها را بازیابی کنید. علاوه بر این ویژگی، Hard Disk Manager شامل بسیاری از ویژگی های پشتیبانی پیشرفته مانند Differential, Synthetic و Synchronous است.

چطور هاردو به حالت اول برگردونم ؟؟

ممنون میشم جواب بدین

REGISTERED USER
07-09-2009, 18:10
چطور هاردو به حالت اول برگردونم ؟؟

ممنون میشم جواب بدین

گزینه Recovery و ابزارهای browser در این نرم افزار بخصوص نسخه بوت موجود هست

farman-h
08-09-2009, 21:40
ممنون از آموزش خوبتون.يك سوال هم داشتم راستش من قبلا پارتيشن ريكاويري رو پاك كردم حالا چي كار كنم.

Iranian boy10
09-09-2009, 12:30
گزینه Recovery و ابزارهای browser در این نرم افزار بخصوص نسخه بوت موجود هست

سلام دوست عزیز ، در نرم افزار "Paragon hdd Manager 2009 professional" این گزینه ها رو پیدا نکردم ؟!

با این نرم افزار مبتونم هاردمو به حالت اول برگردونم یا فقط باید از Hard disk manager استفاده کنم ؟ با هم فرقی دارن ؟؟

حالت اول یعنی اینکه به روزه اول که خریده بودم برمیگرده و درایوهاش بروزه اول برمیگرده ؟
ممنون میشم پاسخ بدین:11:

REGISTERED USER
10-09-2009, 10:50
سلام دوست عزیز ، در نرم افزار "Paragon hdd Manager 2009 professional" این گزینه ها رو پیدا نکردم ؟!

با این نرم افزار مبتونم هاردمو به حالت اول برگردونم یا فقط باید از Hard disk manager استفاده کنم ؟ با هم فرقی دارن ؟؟

حالت اول یعنی اینکه به روزه اول که خریده بودم برمیگرده و درایوهاش بروزه اول برمیگرده ؟
ممنون میشم پاسخ بدین:11:

ببینید ریکاوری کردن به این راحتی نیست

اگر اطلاعات دیسک را پاک و یا فرمت کرده و اطلاعات جدیدی ریخته اید ، 99 درصد اطلاعات شما باز نخواهند گشت !

این قسمت در نسخه بوت اش موجود هست

aram24
11-09-2009, 09:14
سلام
اگه امکان داره بک آپ کرفتن از Sony FW490 jab رو توضیح بدید.
اول پارتیشن بندی کنم یا بک آپ بگیرم ؟

با تشکر

arash2901
12-09-2009, 11:21
سلام
نوت بوکها هنگام ارائه دارای یک یا دو پارتیشن (قابل رویت) هستند. من شنیدم که تقسیم بندی هارد لپ تاپ به قطعات مختلف (پارتیشن بندی!) میتواند باعث کاهش سرعت و عمر سیستم شود آیا این موضوع صحت دارد؟ با تشکر قبلی از پاسخهاتون!

mmsm
12-09-2009, 12:56
با سلام ..
ممنونم از اموزش بسیار خوبتون ...
راستش من همه ی کارهایی که گفتین رو قدم به قدم انجام دادم و موفق شدم یه درایو دیگه اضافه کنم ... بعدش اومدم یه بخش جدید دیگه هم درست کنم که بعد از shrinke کردن درایو c و نجام مراحل new simple valume .... با اخطار اتمام ظرفیت پارتیشن بندی روبرو شدم ... حالا اون بخشی که shrinke کرده بودم به صورت unlocated در اومده ... باید چکارش کنم ؟ ... چجوری حذفش کنم ... و از این حالت درش بیارم ؟

REGISTERED USER
12-09-2009, 20:16
با سلام ..
ممنونم از اموزش بسیار خوبتون ...
راستش من همه ی کارهایی که گفتین رو قدم به قدم انجام دادم و موفق شدم یه درایو دیگه اضافه کنم ... بعدش اومدم یه بخش جدید دیگه هم درست کنم که بعد از shrinke کردن درایو c و نجام مراحل new simple valume .... با اخطار اتمام ظرفیت پارتیشن بندی روبرو شدم ... حالا اون بخشی که shrinke کرده بودم به صورت unlocated در اومده ... باید چکارش کنم ؟ ... چجوری حذفش کنم ... و از این حالت درش بیارم ؟

می تونید دوباره اون بخش را اضافه و extend کنید که در آموزش اشاره شده است

می تونید هم فرمتش کنید و آن را یک پارتیشن بکنید :11:

REGISTERED USER
12-09-2009, 20:17
سلام

با تشکر

دوست عزیز به دفعات توضیح داده شده ... لطفا کمی سرچ و جستجو کنید :5:

mo.mo
16-09-2009, 20:03
سلام
نوت بوکها هنگام ارائه دارای یک یا دو پارتیشن (قابل رویت) هستند. من شنیدم که تقسیم بندی هارد لپ تاپ به قطعات مختلف (پارتیشن بندی!) میتواند باعث کاهش سرعت و عمر سیستم شود آیا این موضوع صحت دارد؟ با تشکر قبلی از پاسخهاتون!
بله درسته.
و اگه دقت کرده باشید همه جا گفته میشه پارتیشن بندی برای استفاده ی حرفه ی از هارد. :5:
ولی خوب اگه پارتیشن بندی نکنیم که نمیشه. همه چی به هم میریزه. :18:

mo.mo
16-09-2009, 20:12
سلام

با تشکر
این سوال دیگه داره بیش از حد تکرار میشه. از دوستان هر کی حالش رو داره یه راهنمای کامل در این مورد بنویسه.
فک کنم منظورتون ریکاوری گرفتنه نه بک آب. درسته؟
چون بک آب گرفتن که کاری نداره. واسه ریکاوری هم باید از کنسول ریکاوری سونی استفاده کنید.
که از help به راحتی میتونید بهش دسترسی پیدا کنید.
حتما اول ریکاوری بگیر بعدش پارتیشن بندی.
(اگه دو سه صفحه قبل رو میخوندی بهتر متوجه حرفام میشدی ) :10:

varians
16-09-2009, 22:19
سلام دوستان
راستش من هارد لپ تاپم ( اینسپایرون 1545 ) رو که موقع خرید بدون سیستم عامل خریداری کردم رو پارتیشن بندی کردم و حالا چند سول داشتم از حضورتون :
- موقع خرید هاردم دارای 4 - 5 تا درایو بود. مگه نه اینه که هارد نو نباید هیچ پارتیشنی داشته باشه ؟
- من هاردو با استفاده از سی دی بوت داس و با استفاده از fdisk پارتیشن بندی کردم. ابتدا پارتشین های قبلی رو پاک کردم و بعدکل هاردو یه درایو اولیه کردم بعدم فرمتش کردمو ویندوز 7 نصب کردم. بعد با نرم افزار پارتیشن مجیک یه درایو ثانویه هم اضافه کردم. خلاصه دو تا پارتیشن دارم الان اما در کل که حساب میکنم میبینم 17 گیگ از هاردم نیست. اینو هم میدونم که یکمش باید توسط سیستم اشغال شه اما 17 گیگ ؟ :41:
هاردم هم 250 هست
دوستان ممنون میشم کمکم کنید... :40:

arash2901
19-09-2009, 10:26
بله درسته.
و اگه دقت کرده باشید همه جا گفته میشه پارتیشن بندی برای استفاده ی حرفه ی از هارد. :5:
ولی خوب اگه پارتیشن بندی نکنیم که نمیشه. همه چی به هم میریزه. :18:
ممنون از پاسختون
ولی میشه پارتیشن بندی نکرد، راهش یک هارد اکسترناله.....

fantesia
21-09-2009, 23:10
سلام مهندس ...
ببخشید یک سوال داشتم ؟؟؟
من یک لپ تاپ hp pavilion dv2 1015ee دارم . من ویندوز ویستا لپ تاپم را پاک کردم و یک ویندوز دیگر ریختم .
حالا می خوام همون ویندوز اصلی که رو لپ تاپم بود را برگردانم . سی دی بوت یا ویندوز یا درایور لپ تاپم را هم ندارم .
من درایو d ویندوزم را پاک نکردم .
خواهش میکنم به صورت کامل منو راهنمایی کنید .
نهایت سعیم را می کنم هر کاری از دستم بر امد برایتان انجام دهم .
ممنون.

REGISTERED USER
21-09-2009, 23:48
سلام مهندس ...
ببخشید یک سوال داشتم ؟؟؟
من یک لپ تاپ hp pavilion dv2 1015ee دارم . من ویندوز ویستا لپ تاپم را پاک کردم و یک ویندوز دیگر ریختم .
حالا می خوام همون ویندوز اصلی که رو لپ تاپم بود را برگردانم . سی دی بوت یا ویندوز یا درایور لپ تاپم را هم ندارم .
من درایو d ویندوزم را پاک نکردم .
نهایت سعیم را می کنم هر کاری از دستم بر امد برایتان انجام دهم .
ممنون.

هنگام بوت وقتی لوگو اومد ، اون زیر دکمه های ورود به بخش ها از جمله Bios را می نویسه

شما می تونید همان موقع F11 رابزنید و وارد ریکاوری سنتر بشوید و عملیلت ریکاوری را استارت کنید

fantesia
22-09-2009, 09:22
سلام مهندس
اخه F11 هم کار نمی کند .
ممنون.

REGISTERED USER
22-09-2009, 17:33
سلام مهندس
اخه F11 هم کار نمی کند .
ممنون.

اگر F11 کار نمی کند ، دیسک ریکاوری هم نساخته اید ، بیخیال ویندوز اصلی اش شوید.

و یا بدهید بازار براتون ریکاوری مجدد کنند با هزینه بالای 20.000 تومان

باید دیسک ریکاوری می ساختید و آن را تست می کردید :41:

gizlly
24-09-2009, 08:41
سلام من امروز اومدم با نرم افزار paragon پارتیشن بندی کنم سیستم هنگ کرد و من ریستارت کردم وحالا سیستم بالا نمیاد و این پیغام میده
interruped operation: insert recovery cd other recovery media and reboot your pc.....

شانس بدم ریکاوری هم نگرفتم حالا چیکار کنم کمک کنید

REGISTERED USER
24-09-2009, 09:18
سلام من امروز اومدم با نرم افزار paragon پارتیشن بندی کنم سیستم هنگ کرد و من ریستارت کردم وحالا سیستم بالا نمیاد و این پیغام میده
interruped operation: insert recovery cd other recovery media and reboot your pc.....

شانس بدم ریکاوری هم نگرفتم حالا چیکار کنم کمک کنید

درایو سیستم ات قابل خودندن نیست ... پرید ... :41:

باید بزنید فرمت صفر کنید و یا با دیسک ریکاوری فرمت و اطلاعات را بازگردانی کنید

elfy
24-09-2009, 13:33
سلام دوستان من dvd ریکاوری گرفتم و تو همیین نرم افزار paragon پارتیشن بندی کردم و طوری کردم که ویندوز اصلی نپرید و درایو ها هم قشنگ ساختم تا این که خاموش کردم رفتم ناهار الان اومدم دیدم ویندوز بالا نمیاد و همه زحمتام به باد رفته الان گذاشتم factory reset بشه چه جوری پارتیشن بندی کنم که اول وینوز اصلی نپره دوم یع دراو primary بغیر از back up و درایو c یه درایو دیگه واسه ویندوز 7 میخوام و بقیه هم بکنم یه درایو حالا یه اموزش چیزی بزارید که من این کار ها رو بکنم من پست اول خوندم و انجام دادم ولی نمیدونم چرا پرید حالا به نظرتون چی کار کنم خواهشن سریع کمکم کنید اخه شنبه دارم میرم دانشگاه و تا فردا باید همه چیز روش نصب شده باشه و فیلم هم کپی کرده باشم روش اون جا حوصله م سر نره

REGISTERED USER
24-09-2009, 13:49
سلام دوستان من dvd ریکاوری گرفتم و تو همیین نرم افزار paragon پارتیشن بندی کردم و طوری کردم که ویندوز اصلی نپرید و درایو ها هم قشنگ ساختم تا این که خاموش کردم رفتم ناهار الان اومدم دیدم ویندوز بالا نمیاد و همه زحمتام به باد رفته الان گذاشتم factory reset بشه چه جوری پارتیشن بندی کنم که اول وینوز اصلی نپره دوم یع دراو primary بغیر از back up و درایو c یه درایو دیگه واسه ویندوز 7 میخوام و بقیه هم بکنم یه درایو حالا یه اموزش چیزی بزارید که من این کار ها رو بکنم من پست اول خوندم و انجام دادم ولی نمیدونم چرا پرید حالا به نظرتون چی کار کنم خواهشن سریع کمکم کنید اخه شنبه دارم میرم دانشگاه و تا فردا باید همه چیز روش نصب شده باشه و فیلم هم کپی کرده باشم روش اون جا حوصله م سر نره

نرم افزار Acronis Disk director نسخه بوت رو از بازار بخر (من توی DVD JB Tools 2009 خریدمش 2 تومن :دی) و با اون راحت کار کن ... خیلی ساده است :46:

elfy
24-09-2009, 14:20
من دسترسی به این نرم افزار ندارم میشه partion magic درست کرد کار ها رو ؟

REGISTERED USER
24-09-2009, 14:30
من دسترسی به این نرم افزار ندارم میشه partion magic درست کرد کار ها رو ؟

پارتیشن مجیک که اصلا ... پاراگون هم نسخه بوت خوبه نمیشه باهاش پارتیشن C را دست زد ... بعد روی هارد های توشیبا اغلب هنگ میکنه این پاراگون

تنها نرم افزار عالی acronis هست

اگر اینترنت پرسرعت داری فایل ایمیج iso رو دانلود ، رایت و استفاده کن :

Description:
This bootable CD can be used to make partitions, backup a partition, clone one hard drive to another hard drive, and even setup a computer with a boot manager to handle dual-booting.

Includes:
Acronis True Image Workstation [Safe Version]
Acronis True Image Workstation [Full Version]
Acronis Disk Director Full Version
Acronis Disk Director Safe Version
Acronis OS Selector Activator
Acronis OS Selector Setup
Acronis Bootable Agent [Full Version]

Instructions:
1. Burn the ISO to CD-R using Alcohol 120%.
2. Make sure your BIOS is set to boot with CD/DVD-Rom first, then hard drive.
3. Boot with the CD.
4. Choose what you want to do.

87 MB

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] tml ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] tml)

____

To Install:
Quote:
Simply burn this iso to a cd! I know if you open the iso with winrar it tells you it will be 0 bytes extracted, and even after it is burnt onto a cd it shows up as nothing on it, but 50mb used. Despite this it still works, my guess is that the files are just hidden for some reason.

Once you have burnt it onto a cd, make sure your computer is set to boot from cd first and then pop in the cd and reboot your pc.
Use a program like nero, or imgburn.

Note this cant be run from windows, only by booting into it. However, you can still run it by booting into it on a pc with windows installed.

لینک دوم :

asgharzamani
26-09-2009, 22:59
سلام به همه عزيزان اقا هر كسي لپ تاپ sony vaio fw 490 jab داره و تونسته بدون عوض كردن ويندوزش پارتيشن بندي كنه خواهشن بيا به ما هم بگه سپاس گزارم

asgharzamani
26-09-2009, 23:02
سلام اكه ميشه اين برنامه رو Paragon HDD manager در يا سايت ديگه اپلود كنيد ممنون

asgharzamani
27-09-2009, 09:37
سلام بچه ها كجاييد 9 كرتونم بدوييد لازمش دارم دمتون گرم

Green.Son
27-09-2009, 22:33
اگه به صورت عادي كل هارد نوت بوك از نو پارتيشن بندي بشه ريكاوري مي پره؟
من اين كا را كردم حالا چه كنم؟

mo.mo
28-09-2009, 10:03
اگه به صورت عادي كل هارد نوت بوك از نو پارتيشن بندي بشه ريكاوري مي پره؟
من اين كا را كردم حالا چه كنم؟
بستگی به نوع پارتیشن بندی داره.
به صورت عادی یعنی چی؟
معمولا پاک نمیشه.

hesami123
28-09-2009, 12:18
سلام به همه
من یه سوال داشتم
اگه با اکرونیس بخوام پارتیشن بندی کنم مشکلی برای ویندوز اوریجینالم پیش نمیاد .
ممنون از همتون

mo.mo
29-09-2009, 12:28
سلام به همه
من یه سوال داشتم
اگه با اکرونیس بخوام پارتیشن بندی کنم مشکلی برای ویندوز اوریجینالم پیش نمیاد .
ممنون از همتون
نه هیج مشکلی پیش نمیاد.

liliputboy
02-10-2009, 16:47
سلام

بعد از این همه بحث شاید درست نباشه اینو بپرسم ولی لطفا جواب بدین:

1:با برنامه آکرونیس میشه بدون اینکه ویندوز رو پاک و بعدش ریکاور کنم درایو سی لپ تاپمرو به دو قسمت 50 و 400گیگا بایتی تبدیل کنم؟(این کار باید در داخل ویندوز انجام بشه؟یا باید با سد دی بوت آکرونیس این کارو انجام بدم؟)
2:لپ تاپم اچ پی هستش و ئرایوی به نام ریکاوری داره...اگر بعد از دو تکه کردن درایو سی ویندوز از بین بره باید از ایت درایو ریکاور کنم یا از رو دی وی دی هایی که بک آپ کرفتم؟
3:این درایو دی(ریکاور) روز به روز آپ دیت میشه ؟یا دستی باید فایل هاشو آپ کرد؟
4: کلید اف 11 "F11"برای ریکاور کردن از دی وی ئی هست یا از درایو دی؟

خیلی خیلی ممنون.......

mo.mo
03-10-2009, 11:54
سلام

بعد از این همه بحث شاید درست نباشه اینو بپرسم ولی لطفا جواب بدین:

1:با برنامه آکرونیس میشه بدون اینکه ویندوز رو پاک و بعدش ریکاور کنم درایو سی لپ تاپمرو به دو قسمت 50 و 400گیگا بایتی تبدیل کنم؟(این کار باید در داخل ویندوز انجام بشه؟یا باید با سد دی بوت آکرونیس این کارو انجام بدم؟)
2:لپ تاپم اچ پی هستش و ئرایوی به نام ریکاوری داره...اگر بعد از دو تکه کردن درایو سی ویندوز از بین بره باید از ایت درایو ریکاور کنم یا از رو دی وی دی هایی که بک آپ کرفتم؟
3:این درایو دی(ریکاور) روز به روز آپ دیت میشه ؟یا دستی باید فایل هاشو آپ کرد؟
4: کلید اف 11 "F11"برای ریکاور کردن از دی وی ئی هست یا از درایو دی؟

خیلی خیلی ممنون.......
سلام.
1- بله میشه. (بقیش رو نفهمیدم)
2- بعد از جدا کردن فضلا معمولا این مشکل پیش نمیاد ولی اگر هم پیش بیاد هیچ فرقی نمیکنه با چی ریکاور کنی ولی خوب هارد سریع تره.
3- نخیر. درایو ریکاوری آپ دیت نمیشه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ولی اگه خواستی میتونی دستی انجام بدی .
(البته شرایط داره . خواستی بگو بهت بگم)
4- از رو هارد.
یکم تو سوال پرسیدن دقت کن
خیلی قلت داشت :27:

liliputboy
03-10-2009, 19:39
سلام

اولا بسیار بسیار ممنون.
کی برد عربی هست واسه همین قلط زیاد دارم... ;)
سوال اول این بود:
باید با سی دی بوت آکرونیس پارتیشن بندی کرد؟یا از داخل ویندوز؟

mo.mo
04-10-2009, 12:39
سلام

اولا بسیار بسیار ممنون.
کی برد عربی هست واسه همین قلط زیاد دارم... ;)
سوال اول این بود:
باید با سی دی بوت آکرونیس پارتیشن بندی کرد؟یا از داخل ویندوز؟
اگه میخواید حرفه ی کار کنید از نرم افزار های کمکی استفاده کنید.
موفق باشید.

msaeeda
05-10-2009, 21:20
وقتی که می خوام ویندوز xpرا رو لپ تاپ نصب کنم برای پارتیشن بندی درایوc بیشتر از 3گیگ به من فضا نمیده باید چیکار کنم؟

Pami
05-10-2009, 23:01
وقتی که می خوام ویندوز xpرا رو لپ تاپ نصب کنم برای پارتیشن بندی درایوc بیشتر از 3گیگ به من فضا نمیده باید چیکار کنم؟

شما با چه برنامه اي اين كار رو ميكنيد ؟ از Setup ويندوز اينكار رو ميخواهيد انجام بديد ؟

fakename
06-10-2009, 14:36
سلام
مشخصات کامل لپ تاپم این هست :
vostro 1510
cpu : 2.4 , cache : 3
ram : 2 , hdd : 250
vga : 8400 gs 256D
می خوام بدونم که اگر ویستاش رو پاک کنم مشکلی برای لپ تاپ بوجود نمیاد ؟ و داشتن ایکس پی کافیه ؟ توصیه شما چیه ؟

mo.mo
10-10-2009, 12:32
سلام
مشخصات کامل لپ تاپم این هست :
vostro 1510
cpu : 2.4 , cache : 3
ram : 2 , hdd : 250
vga : 8400 gs 256D
می خوام بدونم که اگر ویستاش رو پاک کنم مشکلی برای لپ تاپ بوجود نمیاد ؟ و داشتن ایکس پی کافیه ؟ توصیه شما چیه ؟

به نظر من ویستا رو پاک نکن. چون در بیشتر موارد درایور های مربوط به xp وجود نداره و ممکنه بعضی از قابلیت ها رو از دست بدید.

penguinsjr
11-10-2009, 13:30
سلام دوستان به لپ تاپ hp دارم که ویندوز ویستا روش نصبه و فقط دو تا درایو داره یکی درایو c که درایو اصلی و یکی d که درایو ریکاوری هستش... حالا من می خوام درایو c رو پارتیشن بندی کنم طوری که مثلا 120gb باشه و بعدش درایو d سر جای خودش باشه و بعد از اون مثلا دو تا درایو دیگه باشه...
باید چکار کنم؟؟؟
با برنامه ی paragon partition manager server v10 کارم راه میفته؟؟؟
مشکلی برای پارتیشن ریکاوری پیش نمیاره؟

farshadtizhoosh
11-10-2009, 19:42
سلام
من لپ تاپم Dell Xpsm1530 هستش
ويندوزشم جمعه عوض كردم

من همين مراحل را انجام دادم
تا Finish رو زدم ارور زير را داد

You cannot create a new volume in this unallocated space because the disk already contains the maximum number of partition.
نگاه كردم ديدم 5 تا درايو دارم
يكي C كه ويندوزه 285 GB
يكي ديگه D كه همون Recovery هستش 10 GB
يكي هم سي دي درايو بود
دوتا ديگه بود نفهميدم چي بودند؟!
مشخصاتشون اينطوري بود:

اولي: Layout = Simple ، Type = Basic ، File System = KHALI BOOD, CHIZI NEVESHTEH NASHODE ، Healthy (EISA Configuration) Status = ، , Capacity = 125 MB ، Free space = 125 MB ، Free = 100%% ، Fault Tolerance=NO ، Overhead=0%

دومي: Layout = Simple ، Type = Basic ، File System = KHALI BOOD, CHIZI NEVESHTEH NASHODE ، Healthy (Primary Partition) Status = ، , Capacity = 2.50 GB ، Free space = 2.50 GB ، Free = 100%% ، Fault Tolerance=NO ، Overhead=0%

حالا مشكل من همين دوتا پارتيشنه
ميشه پاكش كرد يا نه؟
چكار كنم؟:41:
ممنون:11::40:

farshadtizhoosh
16-10-2009, 21:53
از دوستان اگه كسي سريعتر جواب بده ممنون ميشم!

mo.mo
17-10-2009, 10:47
سلام
من لپ تاپم Dell Xpsm1530 هستش
ويندوزشم جمعه عوض كردم

من همين مراحل را انجام دادم
تا Finish رو زدم ارور زير را داد

You cannot create a new volume in this unallocated space because the disk already contains the maximum number of partition.
نگاه كردم ديدم 5 تا درايو دارم
يكي C كه ويندوزه 285 GB
يكي ديگه D كه همون Recovery هستش 10 GB
يكي هم سي دي درايو بود
دوتا ديگه بود نفهميدم چي بودند؟!
مشخصاتشون اينطوري بود:

اولي: Layout = Simple ، Type = Basic ، File System = KHALI BOOD, CHIZI NEVESHTEH NASHODE ، Healthy (EISA Configuration) Status = ، , Capacity = 125 MB ، Free space = 125 MB ، Free = 100%% ، Fault Tolerance=NO ، Overhead=0%

دومي: Layout = Simple ، Type = Basic ، File System = KHALI BOOD, CHIZI NEVESHTEH NASHODE ، Healthy (Primary Partition) Status = ، , Capacity = 2.50 GB ، Free space = 2.50 GB ، Free = 100%% ، Fault Tolerance=NO ، Overhead=0%

حالا مشكل من همين دوتا پارتيشنه
ميشه پاكش كرد يا نه؟
چكار كنم؟:41:
ممنون:11::40:
اول باید یه سرچی میکردی . چون این سوال خیلی مطرح شده.
خب شما باید بدونید که بیش از 4 تا درایو logical نمیتونی داشته باشه.
برای حل مشکل باید:
1-. دانلود نسخه Acronis Disk Director Suite retial 10

2. تبدیل پارتیشن مورد نظر ار حالت Primary به Logical !

3. استفاده از خود منیجر ویندوز و آموزش پست اول.
با تشکر از . superior

vahid.tipic
17-10-2009, 19:14
با سلام
من یه Dell XPS 1640 دارم.سه روز پیش گرفتم.دو تا درایو داشت یکی ویندوز و دیگری ریکاوری.دیدم پارتیشن بندیش به دردم نمی خوره یه برنامه نصب کردم.اما هنگ کرد.ریستارت که کردم،گفت فایل های Windows آسیب دیده.نمیدونستم که میشه برگردوندش به تنظیمات کارخانه.در نتیجه اومدم از اول ویندوز بزنم که به اشتباه درایو ریکاوری را format کردم بعدش درایو C رو فرمت کردم و از حجم زیاد درایو C کم کردمو درایو جدیدی ساختم.با استفاده از ویندوزی که همراه دستگاه بود ویندوز را روی درایو c نصب کردم بعد از نصب ویندوز با استفاده از برنامه ای برای بازگرداندن اطلاعات فایل های ریکاوری که فرمت کرده بودم را برگردوندم و روی درایو جدیدی که ساخته بودم(Drive E) ریختم.حالا هر کاری می کنم که به تنظیمات کارخونه برگردونمش ، نمیشه .
میگن وقتی لوگوی DELL رو میبینی F8 بزن.اما غیر از F2 و F12 گزینه ی دیگری نمیبینم.فکر کنم دلیلش اینه که یکبار قبلا درایو C را Format کردم.
Recovery رو هارد هست (البته روی درایو D که قرار داشت نیست و روی درایو E هست) ولی هر کاری می کنم نمیشه برگرداند به تنظیمات کارخانه.می شه Windows نصب کرد اما تو Windows جدید یه سری امکانات دیگه نیست.به طور مثال هنوز نمیدونم WEBCAM کجاس،DellDock بالا هم دیگه نیس (هر چند قابل دانلود کردن هست)دانلودش کردم اما دیگه ایکون WebCam نیست.
محبت می کنید اگر توضیحی در مورد این مسئله بدید.

gamekhor2007
18-10-2009, 16:00
با سلام.من اومدم لبتاب رفیقم رو با برنامه Paragon یک تیکه از پارتیشن اصلی که 250 گیگ بود جدا کنم.ورژن 9 رو گرفتم و نصب کردم ولی موقعی که میخواد جدا کنه ارور میده که ویندوز شما 64 bit هست.رفیقم هم چند روزه خرید و ویندوز رو تعویض نکرده.در ضمن درایو ریکاوری هم نداشت.لبتابش هم یک Sony vaio هست.مشکل از کجاست؟

mehdy55
19-10-2009, 15:06
برای لپ تاپهای جدیدی که عمدتا ویندوز 64 بیتی دارند با استفاده از نرم افزار Acronis به راحتی و با کمک اینترفیس بسیار ساده آن می توانید لپ تاپ خودتون رو پارتیشن بندی کنید و مشکلاتی از قبیل از دست دادن ویندوز و از بین رفتن اطلاعات قبلی روی پارتیشن هم پیش نمی یاد. این برنامه هم تقریبا همه جا در دسترسه، مثلا در سری نرم افزارهای گردو ، دیسک شماره 6 و یا می تونید از اینترنت دانلود کنید.