PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : پارتیشن بندی لپ تاپ های جدید در ویندوز ویستا و حل مشکلات ریکاوری اطلاعات

صفحه ها : 1 [2] 3 4

REGISTERED USER
14-11-2008, 11:45
خواهش می کنم ...

سوال دارید بپرسید مشکلی نیست... فقط به این بخش باید مربوط باشه

من با نورتون گوست 14 یک بکاپی از درایو C گرفتم که حدود 10 گیگ شد حالا سوال من اینجاست این 10 گیگ رو چطوری بریزم توی دی وی دی ؟((یک فایل 10 گیگی با فرمت نورتون))

خوب روش های مختلفی وجود داره ... یکی این که اون رو با نرم افزاری مثل winrar به part های 700 مگابایتی برای سی دی یا 4.4 گیگابایتی برای دی وی دی تقسیم و جداگانه رایت کنید و داشته باشید و هر وقت نیاز بود روی یک پارتیشن آنها را extract و استفاده کنید

راه بعدی باید هنگام خود بک آپ گیری روی دی وی دی مستقیم رایت کنید ... در این حالت خود نرم افزار براتون مشابه کار اول رو انجام میده بسیار بهتر و دقیق تر.

راه آخر هم اینکه فکر کنم خود نرم افزار ghost گزینه ای داشت که مستقیم کار اول را انجام میداد و می تونستید راحت فایل های مورد نظر را رایت و در هنگام ریکاوری دیسک ها را به نوبت قرار داده و کار برگرداندن اطلاعات را انجام بدید ... فکر کنم این گزینه در اپشن های آن وجود داشته باشد

نکته مهم : اگر میخواهید با گاست کار کنید حتما باید ورژن bootable رو داشته باشید تا بتوانید اطلاعات پارتیشن C را برگردانید چون گاست نمیتونه فایلهای v2i را حین کار ویندوز پیاده سازی کنه ... مجموعه نرم افزاری لرد5 نسخه 10 بوت رو داشت و توی بازار بگردید نسخه 12 بوت هم هست

Abedi72
15-11-2008, 14:35
با سلام و تشکر از تاپیک مفیدتون

من همون اول که لب تاپ گرفتم توسط ویندوز ویستا یک پارتیشن جدا کردم ولی الآن که می خوام دوباره توسط ویندوز پارتیشن جدا کنم فضای کافی رو در اختیارم نمیزاره حتی وقتی که page فایلهارو صفر میکنم.

با استفاده از پاراگون 8.5 هم این error رو میده:
Incorrect dir structure-errors in dir tree. chk disk shoud be used to correct.

لطفا کمک کنید، چون من خیلی به پارتیشن اضافی نیاز دارم.
:19:

REGISTERED USER
16-11-2008, 01:29
با سلام و تشکر از تاپیک مفیدتون

من همون اول که لب تاپ گرفتم توسط ویندوز ویستا یک پارتیشن جدا کردم ولی الآن که می خوام دوباره توسط ویندوز پارتیشن جدا کنم فضای کافی رو در اختیارم نمیزاره حتی وقتی که page فایلهارو صفر میکنم.

با استفاده از پاراگون 8.5 هم این error رو میده:
Incorrect dir structure-errors in dir tree. chk disk shoud be used to correct.

لطفا کمک کنید، چون من خیلی به پارتیشن اضافی نیاز دارم.
:19:

پیغام میگه در مسیر فایلهای ساختاری دیسک ارور هست ... باید یک اسکن دیسک کامل در پارتیشن سیستم انجام بدید :

chkdsk X: /f

که X نام پارتیشن مثلا C هست

پیشنهاد میکنم با نسخه boot پاراگون کار کنید چون نسخه ویندوز آن ضعیف و ناکارآمد هست

این دو نرم افزار برای تصحیح پارتیشن ها و چک و تست کردن دیسک هم خوبه ، استفاده کنید :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

j.sebastian.bach
20-11-2008, 16:03
با سلام و خسته نباشید خدمت دوست گرامی رجیستر:11:،من یه fw 140 گرفتم و فورا بوسیله ی سیستم ریکاوری خود ویستا dvd recovery ساختم.بعد از مطالعه ی تمامی تاپیک تا اینجا چند تا سوال برام پیش آمده و ممنون می شم که پاسخ تک تک رو بدید::10:
1-هنگام تولید ریکاوری می شد یک dvd تولید کرد یا 2 تا که من دو تایی ساختم،کار خوبی کردم؟ :20:فرق این 2 تا چیه؟ اون یکی رو هم بسازم یا لازم نیست؟
2-با این حساب من یک کپی از درایو ریکاوری که 8.2 گیگ بود دارم.آیا این dvd ها قابلیت تولید دوباره ی درایو ریکاوری رو مثلا موقع تعویض هارد یا از دست رفتن (یا از دست بردن:27:)درایو ریکاوری به همون صورت قبلی دارن و من دیگه لازم نیست مثلا با ghost از این درایو مخفی یا از کل هارد image بگیرم؟چون خیلی باهاش حال میکنم و حجمی که رو هارد گرفته رو نیاز ندارم می خوام مطمئن باشم که بعدا به همین صورت می شه ایجادش کرد.(آیا مثل media direct cd توی دل باید با چیز خاصی هاردو تنظیم کرد یا....؟یا اگه factory setting رو بزنم خودش همه ی هاردو به ice age میبره و ریکاوری مخفی دوباره تولید می شه و بقیه رو هم c می گیره و همه می رن خونشون:31:؟)
3-محدوده ی بازگشت امکانات تو ریکاوری چقدره؟این ویندوزی که نصبه غیر از درایورهای کامل،امکاناتی از خود سونی داره با مثلا vaio wallpaper و office و ...،در ضمن یه پوشه film trailer تو درایو c داره و چیزای دیگه که نمیدونم با ریکاوری همه ی این اشانتیون ها :27:برمی گردن یا باید از درایو c هم ghost بگیرم؟!
3-اگه بخام یه ویندوز ultimate نصب کنم می شه از ریکاوری واسه نصب درایورها یا هر چیزی روی ویندوز جدید استفاده کرد یا باید حتما برم از سایت بگیرم؟چطوری میشه!؟(آخه فکر می کنم باید فایلا توش باشه که میتونه نصب کنه دیگه!:31:)
4-ghost 12 bootable خوبه؟این که می گن paragon با ویستا مشکل داره اگه از bootable استفاده کنم و بوت کنم حل می شه یا مسئله ی chipset هارد های جدید و....(خدا می داند:13:)بوجود می آد؟
5- من همین روال رو باید برای xps m1530 وی این هفته اجرا کنم.آیا چیز دیگه ای هست که باید بدونم یا اون هم مثل همینه؟(خواهش دارم جسارتا خودتون تک تک سوالا رو مخصوصا سوال 3 برای xps مد نظر قرار بدید!:20:)
خودم که خسته شدم،شما رو نمی دونم!:11::11::11::11::11:

hot_boys2005
21-11-2008, 19:27
با سلام لپتاپ من siemens با سيستم عامل ويستا ميباشد ميخواستم از درايو unallocated كه تغريبا 120 GB است بكاپ بگيرم و بعد فرمتش كنم لطفا بطور دقيق طريقه بكاپ گرفتن از درايوهاي مخفي را آموزش دهيد چون من هرچي تو سايت شما و ديگران جستجو كردم ديدم كه اكثر عزيزان اول پارتيشنها رو تغيير دادن و به مشكل بر خوردند و اگر اين آموزش تو سايت شما هست لطفا لينكش رو بذاريد چون اينقدر گشتم كه چشام دراومد با تشكر از عزيزان

REGISTERED USER
22-11-2008, 00:53
با سلام و خسته نباشید خدمت دوست گرامی رجیستر:11:،من یه fw 140 گرفتم و فورا بوسیله ی سیستم ریکاوری خود ویستا dvd recovery ساختم.بعد از مطالعه ی تمامی تاپیک تا اینجا چند تا سوال برام پیش آمده و ممنون می شم که پاسخ تک تک رو بدید::10:
1-هنگام تولید ریکاوری می شد یک dvd تولید کرد یا 2 تا که من دو تایی ساختم،کار خوبی کردم؟ :20:فرق این 2 تا چیه؟ اون یکی رو هم بسازم یا لازم نیست؟
2-با این حساب من یک کپی از درایو ریکاوری که 8.2 گیگ بود دارم.آیا این dvd ها قابلیت تولید دوباره ی درایو ریکاوری رو مثلا موقع تعویض هارد یا از دست رفتن (یا از دست بردن:27:)درایو ریکاوری به همون صورت قبلی دارن و من دیگه لازم نیست مثلا با ghost از این درایو مخفی یا از کل هارد image بگیرم؟چون خیلی باهاش حال میکنم و حجمی که رو هارد گرفته رو نیاز ندارم می خوام مطمئن باشم که بعدا به همین صورت می شه ایجادش کرد.(آیا مثل media direct cd توی دل باید با چیز خاصی هاردو تنظیم کرد یا....؟یا اگه factory setting رو بزنم خودش همه ی هاردو به ice age میبره و ریکاوری مخفی دوباره تولید می شه و بقیه رو هم c می گیره و همه می رن خونشون:31:؟)
3-محدوده ی بازگشت امکانات تو ریکاوری چقدره؟این ویندوزی که نصبه غیر از درایورهای کامل،امکاناتی از خود سونی داره با مثلا vaio wallpaper و office و ...،در ضمن یه پوشه film trailer تو درایو c داره و چیزای دیگه که نمیدونم با ریکاوری همه ی این اشانتیون ها :27:برمی گردن یا باید از درایو c هم ghost بگیرم؟!
3-اگه بخام یه ویندوز ultimate نصب کنم می شه از ریکاوری واسه نصب درایورها یا هر چیزی روی ویندوز جدید استفاده کرد یا باید حتما برم از سایت بگیرم؟چطوری میشه!؟(آخه فکر می کنم باید فایلا توش باشه که میتونه نصب کنه دیگه!:31:)
4-ghost 12 bootable خوبه؟این که می گن paragon با ویستا مشکل داره اگه از bootable استفاده کنم و بوت کنم حل می شه یا مسئله ی chipset هارد های جدید و....(خدا می داند:13:)بوجود می آد؟
5- من همین روال رو باید برای xps m1530 وی این هفته اجرا کنم.آیا چیز دیگه ای هست که باید بدونم یا اون هم مثل همینه؟(خواهش دارم جسارتا خودتون تک تک سوالا رو مخصوصا سوال 3 برای xps مد نظر قرار بدید!:20:)
خودم که خسته شدم،شما رو نمی دونم!:11::11::11::11::11:

0 -خیلی شلوغ پلوغ نوشتی ... من از جواب دادن اینطور نوشتن ها بدم میاد :2: :31:

1- سلام ، دی وی دی تک فشرده تره و زمان بیشتری رو برای ریکاوری می طلبه چون باید بیشتر عمل اکسترکت رو انجام بده و بعضی نرم افزارها رو نداره که جانبی نصب می شوند. اما حمل و نگهداری اش ساده تر هست... دو تایی پیشنهاد میشه

2- قبلا توضیح داده شده تنها مزیت ghost نسبت به خود ریکاوری اینه که سریعتر هست و هر زمانی که میخواهید بهمراه کلیه نرم افزارها و تنظیمات بک اپ گیری و بازگردانی انجام میدید ... اما استاندارد ریکاوری هست و مزیتش اینه که سیستم رو صفر کارخانه ای میکنه.

3- خیر اشانتیون ها رو نمی زاره ... wallpaper و ... هستند اما تریال فیلم ها می پره ! کلا همه چیز صفر میشه فکر کن الان خریدی ! :31:

4- ریکاوری فقط پارتیشن C رو عوض میکنه و درایورها رو در اختیارتون نمیزاره ... باید یا از درایورها با برنامه Driver genuine backup ، پشتیبان بگیرید یا از سایت تهیه کنید. امکانش هست درایورهایی که دانلود می کنید سازگاری با نسخه ultimate نداشته باشند

5- ghost ورژن 14 و پاراگون و ... با هیچ چیپستی مشکل ندارند. بیشتر کاکردشون به مهارت و تجربه کاربر بستگی داره ... به نظرم گاست بسیار بهتره تا ریکاوری چون حتی می تونید با بخش ghost explorer فقط بخشی از بک آپ مثلا بخشی از یک فولدر توی پارتیشن را جای خود برگردانید در صورت خرابی در چند ثانیه ... نه مثلا تعویض کل ویندوز !

6- برای XPS برنامه ریکاوری وجود نداره چون خودش دیسک داره. اگر میخواهید همه چیز رو کامل داشته باشید باید ghost بگیرید هرچند چیزی برای از بین رفتن نداره !:31:

امیدوارم تا یک ماه سوال نزنید با این همه سوال ! :31:

REGISTERED USER
22-11-2008, 00:56
با سلام لپتاپ من siemens با سيستم عامل ويستا ميباشد ميخواستم از درايو unallocated كه تغريبا 120 GB است بكاپ بگيرم و بعد فرمتش كنم لطفا بطور دقيق طريقه بكاپ گرفتن از درايوهاي مخفي را آموزش دهيد چون من هرچي تو سايت شما و ديگران جستجو كردم ديدم كه اكثر عزيزان اول پارتيشنها رو تغيير دادن و به مشكل بر خوردند و اگر اين آموزش تو سايت شما هست لطفا لينكش رو بذاريد چون اينقدر گشتم كه چشام دراومد با تشكر از عزيزان

پارتیشن unallocated رو نمیشه بک آپ گرفت ! همونطور که نمیشه نان نپخته را خورد ! باید اطلاعات موجود باشه و همچنین FAT سیستم و پارتیشن ها تا بک آپ گیری کنید

آموزش نرم افزار و شیوه ها از حوصله من خارجه ! توی بازار آموزشش هست برای آماتورها و همچنین این اموزش برای شما کافیه اگر تمام مطالب رو بخونید و استفاده کنید

موفق باشید :10:

hot_boys2005
22-11-2008, 07:43
پارتیشن unallocated رو نمیشه بک آپ گرفت ! همونطور که نمیشه نان نپخته را خورد ! باید اطلاعات موجود باشه و همچنین FAT سیستم و پارتیشن ها تا بک آپ گیری کنید

آموزش نرم افزار و شیوه ها از حوصله من خارجه ! توی بازار آموزشش هست برای آماتورها و همچنین این اموزش برای شما کافیه اگر تمام مطالب رو بخونید و استفاده کنید

من فقط ميخوام بدونم با چه برنامهايي ميشه وارد درايو unallocated كه بكاپ داخلش هست شد چون من هم با Norton Ghost 14 و هم با Acronis True Image Home v11.0.8101از پارتيشنها بكاپ گرفتم و با Paragon Partition Manager 9.0 فقط تونستم درايو unallocated رو از بيرون ببينم ولي نتونستم واردش شم و دكمه‌آي به نام unhide نديدم كه بتونم ازش استفاده كنم و از برنامه PTEDIT32 در ويستا استفاده كردم ولي عددهاي متفاوتي نشون مي‌دهد و شايد در ويستا درست كار نميكند يعني آيا اصلا نميشه وارد درايو unallocated شد؟ چون من رشتم سخت افزار كاميوتر است و دونستنش برام ضروري است و دوستانم كه لپتاپ دارند هنوز نميدونند كه هاردشون بيشتر از 100 GB است چون من به هركس كه گفتم با ورشون نميشد و ميگفتند هاردت همين 60 gb است تا من به شك افتادم تو اينترنت سرچ كردم و اينو بگم كه كمتر يك ماه است كه من لپتاپ دارم و به كارهاي گرافيكي 3ds maxبه شدت علاقه دارم و با هاشون كار ميكنم و نيازبه استفاده از هارد 100 GB را دارم و لطفا اسم برنامه اي كه بشه وارد درايو unallocated شد بگيد متشكرم

REGISTERED USER
22-11-2008, 11:08
unallocated یعنی فضای خام و کلا فضایی که به پارتیشن مشخصی تخصیص داده نشده و اغلب سیاه رنگ نشانش می دهند...

این پارتیشن ها هیچ اطلاعاتی ندارند ... پس چطور میشه اونها رو مشاهده کرد وقتی که نه اطلاعاتی داشته باشند و نه فرمت آنها مشخص شده باشه ... این پارتیشن ها تنها بدرد جابجایی و تقسیم کردن و اضافه کردن به باقی پارتیشن ها هستند...

اگر پارتیشنی را به این صورت درآوردید ازبین رفته فرض کنید و فقط می تونید Create کنید و یک پارتیشن جدید از دل آنها در آورید و یا به پارتیشن دیگر اضافه اش کنید .... که با نرم افزارهای paragon partition manager می شود این کار را انجام داد

امیدوارم متوجه شده باشید. پارتیشن unallocated یک فضای خام هست ... همین!!! و بک آپ شما اگر داخل آن بوده و حالا Unallocated Partition Space شده ، از بین رفته اون رو تلقی کنید

مورد دیگر یعنی چی اینکه هارد من 60 هست و میخوام ازش به عنوان 100 استفاده کنم ؟ این حرف بی معنی هست ...

در یک هارد که مثلا 120 گیگابایت حجم داره ، مقداری اش رو پارتیشن های مخفی سیستمی و ریکاوری اشغال کردند و مقدار دیگر هم پارتیشن سیستم عامل : C

و برای شما خالص ممکنه حدود 60 یا 80 گیگابایت باقی بمونه که اون رو می تونید جدا کنید و به صورت unallocated در بیارید و بعد استفاده کنید یا با ابزارهای پیشرفته مستقیم به پارتیشن دوم تبدیل کنید

فکر کنم آموزش های سایت در این زمینه کافی بوده باشد.

به هر حال این آموزش ها کمک زیادی به شما می کنه :

HOW TO FIX UNALLOCATED PARTITIONS ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Creating A Primary Partition In Unallocated Space ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hot_boys2005
22-11-2008, 17:28
آقا اولا I LOVE YOU MY BROTHER كه اينقدر با حالي دوما من يه عكس ميزارم ببين درايو D من همون درايورهاي بكاپ من هست و يه logical disk هست كه يه ستاره داره اون چيه چون ديگه دارم آماده فرمت كردن پارتیشن unallocated
ميشم اين لپتاپ رو از دبي برام كادو آوردن و اولش فكر ميكردم هارد وسرعتش كمه و لپتاپ الكي هست ولي خداييش سرعت رندرينگش تو 3ds max خيلي بالاست و خيلييم دوست دارم پارتيشن لپتاپ تغيير بدم ولي عقل حكم ميكنه احتياط بكنم و دندون رو جيگر بزارم و تا بتونم از بزرگاني مثل تو مشورت بخوام
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hot_boys2005
22-11-2008, 21:22
با سلام آقا من قبل از اينكه پارتيشن تغيير بدم dvd bootable norton ghost 14 v را كه رايت كرده بودم توي لپتاپم گذاشتم وكامپيوتر رو ريستارت كردم و وقتي لپتاپ از روي dvd بوت شد يك صفحه سياه آمد و زيرش نشان ميداد كه داره فايلهاي اوليه ذخيره ميشوند بعد كه خط پر شد يك صفحه آبي كه مثل خطاي نصب ويندوز xp در لپتاپ نشان داده ميشود كه ميگويد كامپيوتر شما با خطا روبرو شده و كامپيوتر بايد خاموش شود داد اگر خواستيد عكسشو ميزارم مشكل از چيست خوب شد هارد كامپيوترم رو پارتيشن بندي نكردم لطفا مهندسان راهنمايي كنند

REGISTERED USER
23-11-2008, 00:35
آقا اولا I LOVE YOU MY BROTHER كه اينقدر با حالي دوما من يه عكس ميزارم ببين درايو D من همون درايورهاي بكاپ من هست و يه logical disk هست كه يه ستاره داره اون چيه چون ديگه دارم آماده فرمت كردن پارتیشن unallocated
ميشم اين لپتاپ رو از دبي برام كادو آوردن و اولش فكر ميكردم هارد وسرعتش كمه و لپتاپ الكي هست ولي خداييش سرعت رندرينگش تو 3ds max خيلي بالاست و خيلييم دوست دارم پارتيشن لپتاپ تغيير بدم ولي عقل حكم ميكنه احتياط بكنم و دندون رو جيگر بزارم و تا بتونم از بزرگاني مثل تو مشورت بخوام

اون ستاره داره پارتیشن با تنظیمات خاص که به عنوان کش استفاده میشه... و پارتیشن D پارتیشن سیستم عامل و فایلهای ریکاوری هست که باید از آن بک آپ بگیرید... این کار را توسط خود نرم افزار لپ تاپ انجام بدید و اگر لپ تاپ دل هست نیازی به این کار نیست چون خودش روی سی دی و دی وی دی این ها رو داره

و در ضمن : دست کاری و تقسیم پارتیشن unallocated هیچ تاثیری در باقی پارتیشن ها نداره .. پس خیالتان راحت

REGISTERED USER
23-11-2008, 00:37
با سلام آقا من قبل از اينكه پارتيشن تغيير بدم dvd bootable norton ghost 14 v را كه رايت كرده بودم توي لپتاپم گذاشتم وكامپيوتر رو ريستارت كردم و وقتي لپتاپ از روي dvd بوت شد يك صفحه سياه آمد و زيرش نشان ميداد كه داره فايلهاي اوليه ذخيره ميشوند بعد كه خط پر شد يك صفحه آبي كه مثل خطاي نصب ويندوز xp در لپتاپ نشان داده ميشود كه ميگويد كامپيوتر شما با خطا روبرو شده و كامپيوتر بايد خاموش شود داد اگر خواستيد عكسشو ميزارم مشكل از چيست خوب شد هارد كامپيوترم رو پارتيشن بندي نكردم لطفا مهندسان راهنمايي كنند

حتما مشکل ناسازگاری داره ... یک نسخه دیگر رو تست کن

hot_boys2005
23-11-2008, 23:59
با سلام و تشكر از مهندسان ( دكترها ) مخصوصا از registered user عزيز كه دلسوزانه و فقط بخاطر كمك به بشريت علم خودشون را با ديگران به اشتراك ميگذارند باشد كه ما هم مانند شما در اين راه دشوار ( حسادت نكردن و مغرور نبودن و عاشق بودن ) پا قدم بگزاريم .خلاصه آقايون خانومها چاكرم مخلصم دست بوسم خيلي متشكرم كار من درست شد و يك پارتيشن گيگابايتي 107 به هاردم اضافه شد

REGISTERED USER
24-11-2008, 00:46

این رو می زدید بهتر بود :31:

mo.mo
24-11-2008, 10:29
سلام دوستان
میخواستم بدونم برای لب تاب های hp ریکاوری گرفتن با خود ویستا بهتره یا با استفاده از نرم افزار های مدیریت هارد؟
وقتی که ما فضای page file ها رو محدود میکنیم و بعدش پارتیشن بندی میکنیم مشکلی پیش نمیاد(مثلا lost شدن آدرس ها) و اگه بعد از پارتیشن بندی page file ها رو به حالته اولیه برگردونیم انفاق خاصی میفته یا نه.

REGISTERED USER
24-11-2008, 11:52
1- برای HP خودش برنامه recovery center داره باقلوا ... از خود اون استفاده کنید فقط مراقب باشید پارتیشن ریکاوری دست نخوره

2- خیر ... page file ها کلا چیز اضافه ای هستند

ZEDEHAL DEGE
27-11-2008, 21:03
:9::44:اگه با ريكاوري ميشه برنامه رو بدون نصب كردن برگردوند چرا برنا مه هايي كه تو بازار هست رو به شكل بك اپ نميزارن تا ديگه نياز به نصب نباشه؟من ديگه قاطي كردم همه صفحاتو خوندم ولي هنو نفهميدم اگه من فقط از يه برنامه خوشم اومده باشه ميتونم از همون يكي بك اپ بگيرم تا نگران از دست دادنش نباشم؟راستي مال من هم برنامه درست كردن ريكاوري دي وي دي رو داره؟كجاشه؟asus f3sg:24::34:

REGISTERED USER
28-11-2008, 00:40
بله ... شما می تونید از همون برنامه بک آپ بگیرید ولی چون مسیر فایلهای اون هیچ وقت مشخص نیست نمی تونید تنها یک فولدرش رو بردارید ! بنابراین باید کل پارتیشن رو بک آپ بگیرید.

مثلا اگر این برنامه ریسورس هاش توی مسیر C:\windows\system32 باشه و فقط فولدر این برنامه بک اپ گرفته بشه ، چه فایده ؟؟؟ پس تکلیف تنظیماتش چی ؟

بنابراین بعد نصب ویندوز و برنامه ها و تنظیمات ، بهتره با GHOST یک بک آپ کلی از پارتیشن اصلی که برنامه های اصلی تون رو توش گذاشتید بگیرید

در مورد ایسوز نمی دونم دقیقا اما هرچی هست یا توی all programs دکمه start هست یا توی Help پیداش میکنید

من نمی دونم لپ تاپ شما مگه دفترچه یا مانوال نداره ؟ برای قشنگی چاپش نکردند اینو بابا !!!

ZEDEHAL DEGE
28-11-2008, 01:21
تا حالا دفترچشو خوب نگا نكردم يادم نبود ممكنه اونجا نوشته باشه بازم ممنون.

ravani_13
29-11-2008, 03:55
سلام علیکم برادر :5:

یه روز ( دیروز ) ما از خواب پاشدیم . بگو خوب - اون وقت دیدیم تو تمام درایو ها و فایل ها یه سری فایل ها به صورت هاید ( کمرنگ ) در اومده و نه پاک میشن - نه به حالت عادی بر میگردن و نه کپی میشن و ..... در کل بچه های بدی شدن .

شما میتونین بگین ( حدس بزنین ) مشکل از کجاست - یا اگه نمی دونین چکار کنم مثل اولش بشه .

پیش ا پیش , دکمه ی تشکر را در مغز خویش , فشار میدهیم با دندانه نیش :31:

به به , به به

morteza_jacobi
29-11-2008, 11:24
سلام من یک لب تاپ سونی دارم و طبق معمول فقط درایو C رو دارم و می خوام یک درایو دیگه بسازم که وقتی خواستم ویندوز رو Restore کنم فایل هام از بین نره و اونا توی درایو جدید باشه و وقتی از توی Restore Drive C رو می زنم هیچ آسیبی به فایل هام که توی درایو دیگه هست وارد نشه و این راهی که از توی ویندوز Shrink می شه می خواستم بدونم که چجوری هست یعنی دیگه از بین نمیره با Restore کردن ویندوز ویستا ؟ یا باید از برنامه هایی مثل Partion Magic یا Paragon استفاده کنم حتماً ؟ و اینکه می گین نسخه بوت یعنی توی محیط ویندوز نمیشه ؟ و باید با بوت بالا بیاد ؟ ممنون میشم راهنمایی کنین

REGISTERED USER
29-11-2008, 11:35
سلام علیکم برادر :5:

یه روز ( دیروز ) ما از خواب پاشدیم . بگو خوب - اون وقت دیدیم تو تمام درایو ها و فایل ها یه سری فایل ها به صورت هاید ( کمرنگ ) در اومده و نه پاک میشن - نه به حالت عادی بر میگردن و نه کپی میشن و ..... در کل بچه های بدی شدن .

شما میتونین بگین ( حدس بزنین ) مشکل از کجاست - یا اگه نمی دونین چکار کنم مثل اولش بشه .

پیش ا پیش , دکمه ی تشکر را در مغز خویش , فشار میدهیم با دندانه نیش :31:

به به , به به

استاد شاعر ، احتمالا یه کرمی تروجانی چیزی رفته توی لپ تاپت :27:

ravani_13
29-11-2008, 11:40
اخه هر چی برنامه ی ویروس یاب و ویروس نابود کن و .... نصب کردم نابود نمیشن .

چه راه حلی بهتره واسه این کار ؟

morteza_jacobi
29-11-2008, 12:50
دوست عزیز درضمن من فقط یک درایو می خوام اضافه کنم نه بیشتر که فایل هام از بین نره

* و ترجیح میدم از همون راه Shirink که خودتون توضیح دادین استفاده کنم (در کل یک راه بی دردسر)ولی دقت کردم همش برنامه Paragon رو توصیه می کنین و من به شک افتادم که نکنه با خود ویستا بکنم بعداً دردسر بشه و درایو یه طوریش بشه خودایی نکرده:31:
*در ضمن من روزی که گرفتم لب تاب رو اصلاً ازش رو DVD بک آپ نگرفتم و موردی که نداره ؟ (واسه همین می خوام درایو رو درست کنم که ویندوز رو restore کنم و از نو بک آپ بگیرم)
*بابت جوابتم پیشاپیش ممنون:11:

saeed35
29-11-2008, 18:05
من کل مطالب رو مطالعه کردم ملی متاسفانه مشگل خود را پیدا نکردم .اگه میشه اساتید محترم کمک کنند.لب تاپ من دل 6400 هستش نمی دانم کارخانه سازندش چکار کر ده با هیچ نرم افزاری نمیشه پارتیشن بندیشو دستکاری کرد.ویندوزش هم xp اورجینال هستش که فابریک رو خودش بوده. چیکار میشه کرد؟

REGISTERED USER
30-11-2008, 00:44
اخه هر چی برنامه ی ویروس یاب و ویروس نابود کن و .... نصب کردم نابود نمیشن .

چه راه حلی بهتره واسه این کار ؟

پارتیشن ویندوز فرمت بشه + نصی نود32 آپدیت شده :31:

REGISTERED USER
30-11-2008, 00:46
توی محیط ویندوز نمیشه .. .باید در بوت و توسط paragon bootable disc کار کنید

morteza_jacobi
30-11-2008, 09:46
سلام دوست عزیز چرا جواب منه بینوا رو نمیدی آخه ؟؟؟؟گلـــــــــــــــــــ ــــم:11:

REGISTERED USER
30-11-2008, 11:54
دوست عزیز درضمن من فقط یک درایو می خوام اضافه کنم نه بیشتر که فایل هام از بین نره

* و ترجیح میدم از همون راه Shirink که خودتون توضیح دادین استفاده کنم (در کل یک راه بی دردسر)ولی دقت کردم همش برنامه Paragon رو توصیه می کنین و من به شک افتادم که نکنه با خود ویستا بکنم بعداً دردسر بشه و درایو یه طوریش بشه خودایی نکرده:31:
*در ضمن من روزی که گرفتم لب تاب رو اصلاً ازش رو DVD بک آپ نگرفتم و موردی که نداره ؟ (واسه همین می خوام درایو رو درست کنم که ویندوز رو restore کنم و از نو بک آپ بگیرم)
*بابت جوابتم پیشاپیش ممنون:11:

بهتره از paragon استفاده کنید ... مطمئن هست

چرا مورد داره ... سریع دی وی دی بک آپ بگیر ازش

morteza_jacobi
30-11-2008, 16:32
بهتره از paragon استفاده کنید ... مطمئن هست

چرا مورد داره ... سریع دی وی دی بک آپ بگیر ازش

آخه الان روش کلی برنامه هست بک آپ بگیرم از این حالتش بک آپ می گیره ؟؟؟!!! و حالت کارخونه ایش نیست؟
من زیاد خنگ نیستم
ولی چون لب تاپه می ترسم خطریه با احتیاط باید عمل کرد واسه همین می خوام 2 تا درایوش کنم که ویندوز رو سری Restore کنم بعد که کارخونه ای شد ویندوز بک آپ بگیرم
اگه حوصله داشتین و زحمت نبود مرحله گام به گام paragon2009 رو برامون روش فارسی باشه و تصویری که دیگه هرخنگی مثل ماها بدونه هیچ سئوالی خودش بفهمه عالی میشه :20:

saeed35
30-11-2008, 19:59

registered user
محترم .ضمن سلام .جواب شما راجع به من بود؟

REGISTERED USER
01-12-2008, 00:37
بله مربوط به شما بود

REGISTERED USER
01-12-2008, 00:38
آخه الان روش کلی برنامه هست بک آپ بگیرم از این حالتش بک آپ می گیره ؟؟؟!!! و حالت کارخونه ایش نیست؟
من زیاد خنگ نیستم
ولی چون لب تاپه می ترسم خطریه با احتیاط باید عمل کرد واسه همین می خوام 2 تا درایوش کنم که ویندوز رو سری restore کنم بعد که کارخونه ای شد ویندوز بک آپ بگیرم
اگه حوصله داشتین و زحمت نبود مرحله گام به گام paragon2009 رو برامون روش فارسی باشه و تصویری که دیگه هرخنگی مثل ماها بدونه هیچ سئوالی خودش بفهمه عالی میشه :20:

از حالت کارخونه ایش میگیره ... یعنی محتویات اون پارتیشن رو میریزه روی دی وی دی

پاراگون ؟ مشکل وقت دارم وگرنه تا حالا 200 تا آموزش زده بودم که یک مبتدی رو میکنه : حرفه ای بازار :27:

saeed35
01-12-2008, 10:45
بله مربوط به شما بود

با سلام دوباره .با تشکر از جوابتان .اگر وقت کردین توضیح مختصری از چگونگی کار را بفر مایید.باتشکر . saeed35

morteza_jacobi
01-12-2008, 14:00
از حالت کارخونه ایش میگیره ... یعنی محتویات اون پارتیشن رو میریزه روی دی وی دی

پاراگون ؟ مشکل وقت دارم وگرنه تا حالا 200 تا آموزش زده بودم که یک مبتدی رو میکنه : حرفه ای بازار :27:

ممنون دوست عزیز
یکی اینکه وقتی توی خود Help داره گزینه ای رو که Restore Complete دیگه چه نیازی به این بک آپ هست؟!! اینو میشه توضیح بدین؟؟؟
دوم اینکه مثلاً الان ویندوز نو نیست و شاید ریجستری هاش شاید خراب شده باشه و الان بک آپ بگیرم بک آب از اون حالت نو می گیره ؟ یا این حالتی که من الان دارم ازش استفاده می کنم ؟! بازم ممنون
سوم اینکه اگه فقط همین کار با قسمت Resize برنامه رو بزاری ممنون میشم چون فکرنکنم کسی با بقیه کارای این نرم افزار کار داشته باشه اگه این لطف رو بکنی و تصویری گام به گام بذاری عالی میشه و کلی دعا پشت سرت:46:
بازم ممنون که جواب سئوالامو دادی

gamekhor2007
01-12-2008, 17:41
من هارم رو کامل فرمت کردم بدون از اینکه ریکاوری رو تهیه کنم.حالا راهی وجود داره که بشه ویندوز اصلی رو دوباره نصب کرد؟از جایی میشه ریکاوری رو خرید یا گیر اورد؟

amnhck123
01-12-2008, 20:09
با سلام خدمت همه دوستان
من هفته پیش یه dv5-1040ei خریدم
حالت دو تا سوال دارم
1 - من از طریق آموزش فوق العاده جناب ریجیستر از طریق SHRINK دو تا درایو جدید ساختم حالا ویستا دو تا درایو رو توی MY COMPUTETR نشون نمیده ولی توی COMPUTER MANAGMENT نشونشون میده
2- من ویندوز اکس پی رو بازهم از طریق آموزش فوق العاده جناب ریجستر نصب کردم حالا سوالم این هست که برای ترمیم بوت سکتور آیا همیشه به یک سی دی بوتیبل ویستا نیاز هست من وقتی F11 سیستم رو میزدم میومد توی صفحه ای دقیقا مثل همون صفحه که سی دی بوتیبل ویستا رو میذاریم و اون گزینه repair رو انتخاب میکنم اما نمیدونم حالا چرا دیگه اون صفحه نمیاد و HP total care recovery manager رو اجرا میکنه ؟ چه طور میتونم برگردونم به اون حالت اولش این خیلی برام مهمه چون ا
ه این برگرده به حالت اولش دیگه به بوتیبل ویستا نیازی نیست
3- من اومدم هارد رو از طریق بوت اکس پی پارتیشن بندی کنم (آموزش شما رو خوندم از PARAGON هم استفاده کردم از ACRONIS IL استفاده کردم ولی هر دو ارور دادند و فاتحه خوندن به اطلاعات و کارم رو به ریکاوری کشوندند) به محض اینکه از طریق بوت اکس پی دو تا پارتیشن ساختم یه دفعه حجم هارد رو یه عدد خیلی خیلی زیاد نشون داد فهمیدم که کار خیلی ناجوری کردم. (به هیچ وجه به پارتیشن ویکاوری دست نزدم و پارنیشن هست و حجمش هم دست نخورده و از ده گیگش همون حدود یک گیگ رو خالی داره )بعد از ری استارت اومدم تو recovey manager حالا وقتی گزینه recovety system رو میزنم به محض اینکه آخرین NEXT رو میزنم فورا این پیغام میاد
Error 100a is this issue is continues please contact HP total care
این رو هم بگم من همه پارتیشن ها رو پاک کردم به جز پارتیشن ریکاوری و بعد یک پارتیشن دیگه ساختم ولی نشد
لطفا بگید چی کار کنم دلیلش چیه؟
4- میشه بگید باید چه طوری پارتیشن بندی رو انجام بدم ان شا الله بعد از حل مشکل شماره 3

REGISTERED USER
03-12-2008, 01:00
ممنون دوست عزیز
یکی اینکه وقتی توی خود Help داره گزینه ای رو که Restore Complete دیگه چه نیازی به این بک آپ هست؟!! اینو میشه توضیح بدین؟؟؟
دوم اینکه مثلاً الان ویندوز نو نیست و شاید ریجستری هاش شاید خراب شده باشه و الان بک آپ بگیرم بک آب از اون حالت نو می گیره ؟ یا این حالتی که من الان دارم ازش استفاده می کنم ؟! بازم ممنون
سوم اینکه اگه فقط همین کار با قسمت Resize برنامه رو بزاری ممنون میشم چون فکرنکنم کسی با بقیه کارای این نرم افزار کار داشته باشه اگه این لطف رو بکنی و تصویری گام به گام بذاری عالی میشه و کلی دعا پشت سرت:46:
بازم ممنون که جواب سئوالامو دادی

restore complete و بک آپ فرق داره ... یکی رو خود نرم افزار ریکاوری انجام میده و دی وی دی بک آپ برای اطمینان بیشتره ... اومدیم هاردت سوخت ! اونوقت چی ؟ :31:

در مورد بک آپ با نرم افزارهای دیگر مثل گاست نیز زیاد توضیح دادم ... برگردید و بخونید !

2- محتویات اون پارتیشن یک سری فایهای فشرده از ویندوز اوریجینال + نرم افزارهای هستند نه چیز دیگر ... پس ربطی به ویندوز فعلی نداره

3- فعلا نمی تونم ... خیلی گیرم

REGISTERED USER
03-12-2008, 01:10
با سلام خدمت همه دوستان
من هفته پیش یه dv5-1040ei خریدم
حالت دو تا سوال دارم
1 - من از طریق آموزش فوق العاده جناب ریجیستر از طریق SHRINK دو تا درایو جدید ساختم حالا ویستا دو تا درایو رو توی MY COMPUTETR نشون نمیده ولی توی COMPUTER MANAGMENT نشونشون میده
2- من ویندوز اکس پی رو بازهم از طریق آموزش فوق العاده جناب ریجستر نصب کردم حالا سوالم این هست که برای ترمیم بوت سکتور آیا همیشه به یک سی دی بوتیبل ویستا نیاز هست من وقتی F11 سیستم رو میزدم میومد توی صفحه ای دقیقا مثل همون صفحه که سی دی بوتیبل ویستا رو میذاریم و اون گزینه repair رو انتخاب میکنم اما نمیدونم حالا چرا دیگه اون صفحه نمیاد و HP total care recovery manager رو اجرا میکنه ؟ چه طور میتونم برگردونم به اون حالت اولش این خیلی برام مهمه چون ا
ه این برگرده به حالت اولش دیگه به بوتیبل ویستا نیازی نیست
3- من اومدم هارد رو از طریق بوت اکس پی پارتیشن بندی کنم (آموزش شما رو خوندم از PARAGON هم استفاده کردم از ACRONIS IL استفاده کردم ولی هر دو ارور دادند و فاتحه خوندن به اطلاعات و کارم رو به ریکاوری کشوندند) به محض اینکه از طریق بوت اکس پی دو تا پارتیشن ساختم یه دفعه حجم هارد رو یه عدد خیلی خیلی زیاد نشون داد فهمیدم که کار خیلی ناجوری کردم. (به هیچ وجه به پارتیشن ویکاوری دست نزدم و پارنیشن هست و حجمش هم دست نخورده و از ده گیگش همون حدود یک گیگ رو خالی داره )بعد از ری استارت اومدم تو recovey manager حالا وقتی گزینه recovety system رو میزنم به محض اینکه آخرین NEXT رو میزنم فورا این پیغام میاد
Error 100a is this issue is continues please contact HP total care
این رو هم بگم من همه پارتیشن ها رو پاک کردم به جز پارتیشن ریکاوری و بعد یک پارتیشن دیگه ساختم ولی نشد
لطفا بگید چی کار کنم دلیلش چیه؟
4- میشه بگید باید چه طوری پارتیشن بندی رو انجام بدم ان شا الله بعد از حل مشکل شماره 3

1- یکبار دیگر بساز و بعد این کار restart کن ... حتما می آیند

2- باید از دی وی دی ویستا استفاده کنی ... اون لود برای بالا آوردن recovery console هست نه تعمیر بوت !

3- احتمالا MBR ها آسیب دیده اند ... باید از دی وی دی های ریکاوری استفاده کنی برای بازگردانی ویندوز و راه اندازی دوباره hp recovery console

4- از HELP نرم افزار کمک بگیرید :46:

morteza_jacobi
03-12-2008, 14:19
restore complete و بک آپ فرق داره ... یکی رو خود نرم افزار ریکاوری انجام میده و دی وی دی بک آپ برای اطمینان بیشتره ... اومدیم هاردت سوخت ! اونوقت چی ؟ :31:

در مورد بک آپ با نرم افزارهای دیگر مثل گاست نیز زیاد توضیح دادم ... برگردید و بخونید !

2- محتویات اون پارتیشن یک سری فایهای فشرده از ویندوز اوریجینال + نرم افزارهای هستند نه چیز دیگر ... پس ربطی به ویندوز فعلی نداره

3- فعلا نمی تونم ... خیلی گیرم
سلام دوسته گلـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـم:11: مرسی
من منظورم بک آپ گرفتن با خود Vaio Backup که توش هست گفتم که نوع بک آپ گیریه اون چه جوریه؟! از ویندوز اورجینال نو کپی می گیره یا اینی که من بعد کلی نصب نرم افزار دارم استفاده می کنم؟!!!
بعدشم لب تاپی که هاردش بسوزه همون می ندازمش تو سطل زباله :31:
درضمن وقتی بسوزه می برم نمایندگی می زنم تو سرشون می گم یه ویندوز دوباره بریزن روش مثل روز اولش شه :27:
داداش ما توقعی نداریم ازت همین که جواب سئوالمونم میدی دمت گرم :10:

gamekhor2007
04-12-2008, 05:47
من هارم رو کامل فرمت کردم بدون از اینکه ریکاوری رو تهیه کنم.حالا راهی وجود داره که بشه ویندوز اصلی رو دوباره نصب کرد؟از جایی میشه ریکاوری رو خرید یا گیر اورد؟

یکی کمک نمیکنه

mehdi67s
05-12-2008, 13:41
سلام
من sony vaio vgn-fw12g خریدم dvd ریکاوری رو write کردم 3 تا dvd شده نحوه برگردوندنه recovery رو بلد نیستم
میشه برام توضیح بدین
من windows رو عوض کردم و هیچی مثله اولش نیست
میشه برام توضیح بدین
نرم افزار و driver ها نصب نیست کمک کنید

nima178
05-12-2008, 22:13
آقا من يك دل اكس پي اس 1330 خريدم
چند تا مشكل دارم
اول اينكه پارتيشن بندي نمي شه
يعني وقتي مي خواي با استفاده از شرينك درايور c رو تقسيم كني
يك unlocated درست مي كنه بعد وقتي مي خواي new simple يا همنچنين چيزيش بكني
اروري با اين مضمون مي ده كه شما به سقف تعداد پارتيشن رسيدين يه همچنين چيزي
خلاصه
مي خواستم ببينم غير از سي دي بوت اون نرم ازفار پاراگون يا همون لورد 5 كه تو شهر ما يافت نمي شه
آيا راه ديگه اي هم هست؟
من اون نرم ازفار پاراگون يا هرچي رو دارم ولي سي دي بوتشو ندارم از سي دي هاي كينگ پرند كه بدرد مفت نمي خورد
استفاده كردم
ولي بوتش كار نمي كنه يعني قديمه ماله پارتيشن مجيك 8ه!
حالا
يا راهي پينشهاد كنيد بدون خونريزي مشكل ما حل شه
يا لينك دانلود اون سي دي بوت رو بدبد
لطفا
ممنونم از همگي بخصوص شروع كننده تاپيك

sari-1369
06-12-2008, 00:45
از درایو C بکاپ بگیر ( روی دی وی دی ) . بعدش پارتیشن بندی کن . دوباره بکاپی گرفتی برگردون .

من اشتباه کردم ، image نگرفنم و از پاراگون استفاده کردم ... کل دار و ندارم پرید ... ( پراگون کارش درسته ها ، من بلد نبودم باهاش کار کنم )

nima178
06-12-2008, 00:51
مشكل اينه كه پاراگن رو تحت ويستا كه اجرا مي كنم
به من ارور مي ده كه شما درايوي ندراي كه ازش شير كني
يعني بلكل نمي تونه پارتيشن جديد بسازه
من موندنم اون سي دي بوت پاراگن رو ندارم
بايد چه كار كنم
تو بازار ما هم نيست!

sari-1369
06-12-2008, 00:56
اگه از درایو C بکاپ بگیری نیازی به پاراکون نیست .

میتونی با سی دی ویندوز ویستا هم پارتیشن درست کنی .

در ضمن فکرد کنم نسخه های بوت نرم افزار ها تو اینترنت باشه که به صورت یه فایل iso هستش که اونو رو cd رایتش میکنی .

حالا اگه آقای register بیان کاملا رهنمایت می کنه داداش .

nima178
06-12-2008, 01:23
مرسي آقاي سري
دكمه تشكر رو من نمي بينم يا نيست
ولي فعلا ممنون

sari-1369
06-12-2008, 10:11
قابلی نداشت نیما خان :46:

در ضمن سری نه ســـاری :31:

رو چه حسابی گفتی که من پسرم ؟؟؟

REGISTERED USER
06-12-2008, 10:38
سلام
من sony vaio vgn-fw12g خریدم dvd ریکاوری رو write کردم 3 تا dvd شده نحوه برگردوندنه recovery رو بلد نیستم
میشه برام توضیح بدین
من windows رو عوض کردم و هیچی مثله اولش نیست
میشه برام توضیح بدین
نرم افزار و driver ها نصب نیست کمک کنید

درایورها و نرم افزارها توسط برنامه ریکاوری بهمراه ویندوز بر خواهند گشت

کافیه دی وی دی شماره 1 رو توی سیستم بزارید و بوت کنید ( یا F12 بوت منو رو بزنید و از روی dvd بوت کنید ) همانند PC ، سپس مطابق دستور العمل ها c:\ complete restore رو انتخاب کنید توی منوی ریکاوری تا ریکاوری کاملا برگرده

nima178
06-12-2008, 11:24
چه حسابی گفتی که من پسرم ؟؟؟
آخه اوتروتون پسر بود!
--
من فكر كنم راه بدون سي دي بوت پارتيشن بندي كردن رو پيدا كردم
تا شب
خبرشو مي دم

nima178
06-12-2008, 17:52
آقا من يك اشكال اساسي پيدا كردم با بك اپ گرفتن
اين ويندوز ويستاي ما 38 گيگ خودشو!
با فرض صرف نظر كردن از فايلاهاي هارد
مي شه 9 تا دي وي دي!
يعني من 9 تا دي وي دي بك اپ بگيرم
دي وي دي 15 دقيقه هم طول بكشه
مي شه 150 دقيقه دو ساعت و نيم!
واقعا شما اينقد فايل رو بك اپ مي گيرين!؟
تازه پروگ رام فايلشم هيچي
---
سوال دوم
يك درابوري درايم
به نام درايو ريكاروي 10 گيگه
ما امديم بك اپ بگيريم تو اين درايو پر شد
حال اين درايوم پر شده
چه جوري خاليش كنم
قبلا 5 و نيم گيگ فري داشت
الان نه بك اپ درستي گرفت
پرم شد
چه خاكي بايد بر سر مي توان ريخت؟

sari-1369
07-12-2008, 00:04
آره داداش ...

از من میشنوی image بگیر ، 9 تا dvd نمیشه . من از یه درایو 15 GB بکاپ گرفتم شد خدودا 9 گیگ .

در ضکن ارزششو داره ، دویاره ویندوز نصب کردن کلی درد سر داره . من اگه می تونستم به قدیم برگردم حتما image می گرفتم .

===============

بکاپو می خواستی تو ریکاوری دخیره کنی ؟؟؟

خوب حتما تا یجاییش ذخیره شد ، بقیش جا نشد .

اون فایلی که واسه بکاپه حذفش کن .

nima178
07-12-2008, 01:26
زدم از بيخ فرمت كردم رفت
بدون بك اپ!
ويندوز اكس پي نصب كردم مثله مرد
اجازه بيش از 3 پارتيشن نمي داد
تازه مجبور شدم پارتيشن دل مديا سنتر و ريكاوري رو حذف كنم!
از نو پارتيشن بندي كردم
خلاص!
به هيمن سادگي!
زنده باد اكس پي مرگ بر ويستا

mostafa<>khan
09-12-2008, 14:11
سلام دوستان
ایا درایو ریکاوری خیلی مهمه وقتی ما همه درایورها رو داریم؟
من کامل فرمت کردم و پارتیشن بندی کردم.اما درایو ریکاوری دیگه نگذاشتم.مشکلی که به وجود نمی یاد.میاد؟
بعد اینکه دکمه مدیا سنتر ام از کار افتاد!!نمیشه فعالش کرد؟

REGISTERED USER
10-12-2008, 02:19
- ویندوز اصلی چی ؟ داریش ؟ با تمام تنظیمات کارخانه ؟

به نظرم اگر میگفتی اگر من دی وی دی بک اپ دارم و پارتیشن مهمه ؟ من میگفتم اگر جنس دی وی دی ات خوبه و خوب عمر میکنه ، می تونی پارتیشم رو پاک کنی !

حالا 20 گیگ شده مشکل ساز !!!؟

- دکمه ها و فانکشن ها : نصب ویندوز اصلی یا درایورهای مطابق با اون نسخه که توی سایت ساپورت سازنده عرضه شده باشه

morteza_jacobi
10-12-2008, 15:24
سلام مجدد
یکی از دوستام dell داره و می خواد ویندوزشو عوض کنه قاط زده
من شنیدم که دل خودش ویندوز رو دی وی دیش رو داره و مثل نصب ویندوز عادی ویستا نصب میشه ؟؟!!! اون موقع میشه پارتیشن بندی کرد ؟ از توی ست آپ ؟؟؟

enigma1
10-12-2008, 19:56
سلام من یه لپ تاپ vaio دارم موقع پارتیشن بندی نمی تونم بیشتر از 3 تا درایو ایجاد کنم با اینکه هنوز حجم پارتیشن بندی نشده زیاد دارم چیکار کنم ؟

REGISTERED USER
11-12-2008, 00:47
سلام مجدد
یکی از دوستام dell داره و می خواد ویندوزشو عوض کنه قاط زده
من شنیدم که دل خودش ویندوز رو دی وی دیش رو داره و مثل نصب ویندوز عادی ویستا نصب میشه ؟؟!!! اون موقع میشه پارتیشن بندی کرد ؟ از توی ست آپ ؟؟؟

ویندوزش که نصی میشه اما من ندیدم اجازه پارتیشن بندی رو بده

REGISTERED USER
11-12-2008, 00:49
سلام من یه لپ تاپ vaio دارم موقع پارتیشن بندی نمی تونم بیشتر از 3 تا درایو ایجاد کنم با اینکه هنوز حجم پارتیشن بندی نشده زیاد دارم چیکار کنم ؟

در صفحات قبل توضیح داده شده

+ شما نمی توانید بیشتر از 4 پارتیشن primary ایجاد کنید ... باید از یک نرم افزار حرفه ای تر مثل paragon استفاده کنید در محیط بوت و پارتیشن ها رو بصورت logical / extended بسازید نه primary .

kamal857
11-12-2008, 12:21
سلا م
من یه لپ تاپ acer دارم که نمی دونم چه طوری روش ویندوز نصب کنم یا پارتیشن کنم .
بعد از اینکه بالا میاد همه چیو چک می کنه و یه جا متوقف میشه اینم اروری که میده
اخرین خط:
touch:cannot touch '/var/lock/subsys/local':state NFS file handle
این یعنی چی؟
در کل چه کار باید بکنم ؟
ممنون

kamal857
11-12-2008, 12:27
الانم در حال حاظر به اینجا ختم میشه باز
The complete license terms can be found in the root directory.
please type "less /GPL" and"less /copyright" to view.
linpus linux basic edition v9.2 b080624av1

بعد از اینکه این دو تا کلمه رو تایپ می کنم وارد صفحه term and condition میشه و به هیچ جا نمی رسم .و هیچ کمکی نکرده تا ازش خلاص بشم .
ممنون اگه جواب بدید.

pedramslhr
11-12-2008, 18:32
سلام
من هفته پيش يه dell vostro 1510 خريدم. و مشکلی هم با پارتيشن recovery ندارم. ترجيح ميدم که اونو داشته باشم.

برای اينکه در صورتی که مشکلی پيش اومد ويندوز و درايورها رو از دست ندم ظاهرا بايد recovery dvd داشته باشم. چطور بايد درستش کنم.

ممکنه سوال تکراری باشه. اما من به هر حال کل تاپيک رو خوندم.

REGISTERED USER
12-12-2008, 00:57
شرمنده من زیاد با لینوکس سروکار ندارم ... باید توی بخش لینوکس از همکارا بپرسید

pedramslhr
12-12-2008, 08:19
شرمنده من زیاد با لینوکس سروکار ندارم ... باید توی بخش لینوکس از همکارا بپرسید

چيزه اين رو با من بوديد؟ من که حرفی از لينوکس نزدم. گرچه يکی از دلايل تاکيد من برای recovery dvd نصب لينوکس هست.

فکر کنم درست کردن recovery dvd ميتونه توی ويندوز انجام شه.

REGISTERED USER
13-12-2008, 00:51
درسته با شما بودم

ببینید ، کلا دل ها هیچ ابزاری برای گرفتن بک اپ ریکاوری ندارند ... چون شرکت ویندوز ، برنامه ها و درایورها رو روی 3 تا 5 سی دی / دی وی دی بهتون میده توی پک لپ تاپ

پس :

1- یا باید با زدن F10 یا F11 ویا ctrl+این دو کلید کنسول ریکاوری در رو بالا بیارید و ریکاوری از پارتیشن توی هارد برگردونید

2- از دیسک ها استفاده کنید که توی پکش هست

پیشنهاد من اینه که با نرم افزار ghost از این پارتیشن بک آپ بگیرید. همین

موفق باشید

Original Titan
13-12-2008, 20:03
سلام و خسته نباشيد!
آقا من يه اچ پي دارم.. مي خواستم بدونم براي نصب ويندوز xp درايوراش رو به غير از اينترنت از كجا مي تونم گير بيارم؟
بهد اون درايو ريكاوري را چطوري ميشه استفاده كرد؟
يه سوال ديگه / به طور عادي ويندوز Xp روش نصب ميشه يا نه؟

REGISTERED USER
14-12-2008, 02:47
سلام و خسته نباشيد!
آقا من يه اچ پي دارم.. مي خواستم بدونم براي نصب ويندوز xp درايوراش رو به غير از اينترنت از كجا مي تونم گير بيارم؟
بهد اون درايو ريكاوري را چطوري ميشه استفاده كرد؟
يه سوال ديگه / به طور عادي ويندوز Xp روش نصب ميشه يا نه؟

1- فقط از اینترنت با سرچ یا استفاده از درایورهای لپ تاپ های سری مشابه

2- هنگام بوت سیستم دکمه F11 رو که اون زیر نوشته بزن تا HP total care - recovery console برات لود بشه و بتونی استفاده کنی

3- خیر راهنماش توی همین تالار هست

sm6m10
16-12-2008, 01:26
تشکر خدمت رجیستر عزیز و همکاران گرامی سایت:11:
من اموزشتان را در پست اول خواندم با اینکه pagefileرا صفر کردم و درایو cیا ویندوزم 80 گیگ جاداردولی وقتی می خواه برای unalocated جدید با حجم حتی خیلی کم پارتیشنsimple newبسازم error ;کم بودن جا میدهد چرا[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

REGISTERED USER
17-12-2008, 01:01
توی شکل دقیق نگاه کنید ؟

شما دارید پنجمین پارتیشن primary رو می سازید و محدودیتش 4 تا هست ... این فضضا باید از نوع Extended تعریف بشه ... اگر ویندوز به شما اجازه نمی دهد ، بهتره از نرم افزار های حرفه ای تر استفاده کنید

سی دی نرم افزار paragon hdd manager با قیمت 2000 تومن توی بازار موجوده ! کارتون بسیار ساده میشه

رنگ بندی های اون زیر رو دقت کنید ... پارتیشن بندی تون یه چیزی مطابق زیر باید باشه

fazl11
20-12-2008, 00:28
سلام دوست عزيز
من يه لپ تاپ fw290nbb خريدم مخوام دي وي دي ريكاوري تهيه كنم ولي وقتي اولين دي وي دي را رايت ميكنه ريجكت نمي كنه تا دي وي دي بعدي را قبول كنه و ادامه ساخت ريكاوري در نتيجه خطا ميده و ساخت دي وي دي ريكاوري كنسل ميشه تا حالا 4 تا دي وي دي در همون مرحله اول سوخته ، به نظر شما چيكار كنم
ممنون ميشم راهنمايي كنيد

morteza_jacobi
20-12-2008, 13:52
ویندوزش که نصی میشه اما من ندیدم اجازه پارتیشن بندی رو بده

سلام
یعنی موقعی که می خوایی ویندوز رو عوض کنی باید دی وی دی رو بذاری تو درایور و بعد بیاد بالا و بعدشم مثل ویندوز عادی خودش اتوماتیک ست آپ می کنه ؟؟؟
گفتم بپرسم گند نزنم :27:

REGISTERED USER
21-12-2008, 00:22
سلام دوست عزيز
من يه لپ تاپ fw290nbb خريدم مخوام دي وي دي ريكاوري تهيه كنم ولي وقتي اولين دي وي دي را رايت ميكنه ريجكت نمي كنه تا دي وي دي بعدي را قبول كنه و ادامه ساخت ريكاوري در نتيجه خطا ميده و ساخت دي وي دي ريكاوري كنسل ميشه تا حالا 4 تا دي وي دي در همون مرحله اول سوخته ، به نظر شما چيكار كنم
ممنون ميشم راهنمايي كنيد

ممکنه مشکل سخت افزاری یا نرم افزاری حادی داشته باشه

به نظر من موقع بوت سیستم دکمه F10 رو بزن و از کنسول ریکاوری ، یک بار عملیات C:\ restoration رو انجام بده و بعد نصب مجدد ویندوز و برنامه ها ، دوباره سعی کن

مشکل بی سابقه ای هست ... چون برای اولین بار نباید اینطوری بشه

REGISTERED USER
21-12-2008, 00:24
سلام
یعنی موقعی که می خوایی ویندوز رو عوض کنی باید دی وی دی رو بذاری تو درایور و بعد بیاد بالا و بعدشم مثل ویندوز عادی خودش اتوماتیک ست آپ می کنه ؟؟؟
گفتم بپرسم گند نزنم :27:

بله دقیقا ... ازتون سوال میکنه که میخوای چیکار کنی ... اونوقت باید طبق دستور العمل ها باهاش رفتار کنی :10:

fazl11
22-12-2008, 22:55
دوستان اگه كسي دي وي دي ريكاوري fw290nbb را داره به من قرض بده تا كارم راه بيفته چون ديدم دي وي دي نمي سازه ناچار پارتيشن بندي كردم حالا با يه پيغام روبرو شدم كه وارد ويندوز نمي شم
چون دوستم گفت من ريكاوريشو دارم من پارتيشن بندي كردم بعد ديدم ريكاوريش براي مدل fw290nah هست كه موقع ريكاوري ميگه ريكاوري براي اين مدل نيست و ارور ميده و خارج ميشه
لطفا مساعدت فرمائيد
ممنون ميشم

morteza_jacobi
23-12-2008, 11:31
بله دقیقا ... ازتون سوال میکنه که میخوای چیکار کنی ... اونوقت باید طبق دستور العمل ها باهاش رفتار کنی :10:
سلام عموی گل
هنوز وقت نکردی آموزش تصویری گام به گام ایجاد پارتیشن جدید با Paragon رو بذاری؟؟؟؟:20:
واقعاً اگه اینکارو بکنی بزرگترین لطف رو در حق ما کردی
من فقط می خوام غیراز پارتیشن C، یک پارتیشن دیگه باز کنم واسه اینکه فایل های اساسیم رو بریزم توش و راحت ویندوز رو restore کنم بدون اینکه فایل هام پاک بشه!!! 2 تا بیشترهم درایو نمی خوام C,D:31:
--------------------------
در ضمن عمو این ورژن جدید پاراگون خوبه Paragon Hard Disk Manager 2009 Pro *Retail*

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Satanic_Art
23-12-2008, 18:33
با سلام خدمت استادان محترم.
من کل این تا÷یک رو گشتم و هیچ اطلاعاتی در مورد نرم افزار پاراگون ندیدم و الان به یه مشکل اساسی برخورد کردم.
راستش من با پاراگون از درایو ریکاوری بک آپ گرفتم که نزدیک 3 گیگ شد یعنی یک DVD ، بعد کل هارد رو Fdisk کردم و پارتیشن بندی کردم.حالا الان من میخوام این بک آپ رو برگردونم نمیدونم چطوری میتونم اینکارو بکنم.
یه بار کل اطلاعاتدرایو ریکاوری رو که در کنار بک آپ جداگانه رو ی یه DVD دیگه رایت کرده بودم رو توی یه پارتیشن کپی کردم و وقتی سیستم بوت شد با زدن F10 به صفحه ریکاوری وارد نشد الان من چکار باید بکنم.
راستی لپ تاپ من Dell Inspiron 1520 هست.
ممنون میشم راهنمائیم کنید .

REGISTERED USER
24-12-2008, 01:22
سلام عموی گل
هنوز وقت نکردی آموزش تصویری گام به گام ایجاد پارتیشن جدید با Paragon رو بذاری؟؟؟؟
من فقط می خوام غیراز پارتیشن C، یک پارتیشن دیگه باز کنم واسه اینکه فایل های اساسیم رو بریزم توش و راحت ویندوز رو restore کنم بدون اینکه فایل هام پاک بشه!!! 2 تا بیشترهم درایو نمی خوام C,D

خیر

در ضمن مشکل اینجاست که باید بک لپ تاپ نو و فابریکی گیر بیارم و روش تست کنم و علاوه برآموزش ، باید تصویری هم باشه چون عادت ندارم متن آموزشی بنویسم

من کل این تا÷یک رو گشتم و هیچ اطلاعاتی در مورد نرم افزار پاراگون ندیدم و الان به یه مشکل اساسی برخورد کردم.
راستش من با پاراگون از درایو ریکاوری بک آپ گرفتم که نزدیک 3 گیگ شد یعنی یک DVD ، بعد کل هارد رو Fdisk کردم و پارتیشن بندی کردم.حالا الان من میخوام این بک آپ رو برگردونم نمیدونم چطوری میتونم اینکارو بکنم.
یه بار کل اطلاعاتدرایو ریکاوری رو که در کنار بک آپ جداگانه رو ی یه DVD دیگه رایت کرده بودم رو توی یه پارتیشن کپی کردم و وقتی سیستم بوت شد با زدن F10 به صفحه ریکاوری وارد نشد الان من چکار باید بکنم.

1- با پاراگون اگر بک آپ گرفتی باید نسخه بوتش رو گیر بیاری و بک آپ رو باز و محتویاتش رو به یک درایوت با partition explorer انتقال بدی

2- اگر کل سیستم رو FDISK کردید کنسول ریکاوری از روی هارد دیگر باز نمیشود . برای ریکاوری باید دیسک ویندوز ویستا (اگر سری N ایرلندی نیست و دی وی دی ویستا داشته باشد) رو قرار بدید و یندوز ویستا را نصب کنید و از روی دیسک های آبی و سیاه درایورها و application ها را نصب کنید

REGISTERED USER
24-12-2008, 01:22
سلام عموی گل
هنوز وقت نکردی آموزش تصویری گام به گام ایجاد پارتیشن جدید با Paragon رو بذاری؟؟؟؟
من فقط می خوام غیراز پارتیشن C، یک پارتیشن دیگه باز کنم واسه اینکه فایل های اساسیم رو بریزم توش و راحت ویندوز رو restore کنم بدون اینکه فایل هام پاک بشه!!! 2 تا بیشترهم درایو نمی خوام C,D

خیر

در ضمن مشکل اینجاست که باید بک لپ تاپ نو و فابریکی گیر بیارم و روش تست کنم و علاوه برآموزش ، باید تصویری هم باشه چون عادت ندارم متن آموزشی بنویسم

1- با پاراگون اگر بک آپ گرفتی باید نسخه بوتش رو گیر بیاری و بک آپ رو باز و محتویاتش رو به یک درایوت با partition explorer انتقال بدی

2- اگر کل سیستم رو FDISK کردید کنسول ریکاوری از روی هارد دیگر باز نمیشود . برای ریکاوری باید دیسک ویندوز ویستا (اگر سری N ایرلندی نیست و دی وی دی ویستا داشته باشد) رو قرار بدید و یندوز ویستا را نصب کنید و از روی دیسک های آبی و سیاه درایورها و application ها را نصب کنید

morteza_jacobi
24-12-2008, 10:15
حالا به نظرت من اگه از خود ویستا Shirink کنم !!! مشکلی به وجود نمیاد ؟؟؟ من فقط می خوام غیر از C یک درایو دیگه باز کنم که مجبور نشم فایل هامو ازش تو جایی بک بگیرم
دوست من سونی داره داده خود شرکت امرتات براش یک درایو D باز کرده(البته اینجوری که من فهمیدم با Partion Magic) براش باز کرده ، و هر چند یکبار راحت میزنه درایو C شو Restore می کنه
در هر صورت اگه یک راه آسون برام سراغ داری ممنون میشم ، اگه کاره منو ازتوی ویستا جواب میده من همون از توی ویستا یک درایو دیگه باز کنم ؟؟؟؟

morteza_jacobi
25-12-2008, 10:33
سلام عمو خوبی ؟
من برنامه Hard Disk Manager 2009 Pro ماله شرکت Paragon رو دانلود کردم اول ببین ورژنش خوبه از کجا میشه فهمید بوت هست ؟

BILAD
26-12-2008, 00:55
سلام.
یه سوال دارم که به آماتور بودنم بر می گرده.
recovery اصلا چی هست؟برای چی کاربرد داره؟چه جوری میشه ازش back up تهیه کرد؟
من dell 1525 دارم همراهش یه سری cdهای مر بوط به درایو هاش بود + cd reinstal win vista .
با توجه به اینکه یه پارتیشن 5 گیگ recovery هم هست.چه جوری می تونم back up تهیه کنم؟البته توی فروم رو گشتم جوابمو ندیدم اگر قبلا جایی مطرح شده لینک بذارید ممنون میشم.
با تشکر.

ali123456789ali
26-12-2008, 13:08
سلام به همه ی بر و بچه ها و همین طور سلام مخصوص به مدیر REGISTERED ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که انصافا مدیر بودن بهش میاد
1 سوال داشتم و امیدوارم کسی بتواند راهنما یی ام کند
من می خواهم از دارایو ویندوز لپ تاپ خودم که ویندوز ویستای اورجینال در اون نصب است ، Backup بگیرم. خلاصه بعد کلی مکافات ، چند ساعت طول کشید تا تونستم Norton Ghost 12 رو دانلود کنم. سرتونو درد نیارم ، برنامه رو نصب کردم دیدم ای دل غافل ، نمی تونم مستقیم روی DVD بک آپ بگیرم ، میگه باید یا روی هارد یا وسایل دیگه ای بجز CD و DVD بک آپ بگیرم. خلاصه خواستم بزنم تو دهنش بگم آخه به تو چه ربطی داره که دیدم دستم بهش نمیرسه!
حالا می خوام بدونم من اگه بخوام مستقیم روی DVD بک آپ بگیرم باید چیکار کنم؟
پیشاپیش از فرد یا افرادی که منو راهنمایی می کنند تشکر می کنم و از خدا می خوام تا دانشگاه قبول بشن! و ...الخ(به قول مرحوم جلال آل احمد)

REGISTERED USER
27-12-2008, 02:13
سلام.
یه سوال دارم که به آماتور بودنم بر می گرده.
recovery اصلا چی هست؟برای چی کاربرد داره؟چه جوری میشه ازش back up تهیه کرد؟
من dell 1525 دارم همراهش یه سری cdهای مر بوط به درایو هاش بود + cd reinstal win vista .
با توجه به اینکه یه پارتیشن 5 گیگ recovery هم هست.چه جوری می تونم back up تهیه کنم؟البته توی فروم رو گشتم جوابمو ندیدم اگر قبلا جایی مطرح شده لینک بذارید ممنون میشم.
با تشکر.

1- recovery یعنی برگرداندن به حالت قبلی یا اولیه ... مثلا طرف میره اتاق عمل بعد ریکاوری داره یعنی به هوش میارنش و حالت طبیعی ... توی لپ تاپ ها هم ریکاوری بصورت دیسک همراه لپ تاپ یا یک پارتیشن مجزا (مخفی یا غیرمخفی) وجود داره که میشه با روش های زیر بهش دسترسی داشت و اون کنسول اون رو برای بازگردانی اطلاعات اولیه سیستم (حالت کارخانه ای) استفاده کرد:

1- زدن دکمه های خاصی هنگام نمایش لوگو (بوت) بعد روشن کردن سیستم مثل F10 , F11 و ...

2- قرار دادن دیسک ریکاوری همراه لپ تاپ (در برند Dell) و بوت از روی اون که ممکنه هم دیسک ویندوز ویستا باشه و نصب اتوماتیک ویندوز ، درایورها و تنظیمات مخصوص لپ تاپ (در دل ها سی دی مشکی ، نقره ای و آبی)

3- تهیه دیسک اگر همراه لپ تاپ نیست با برنامه های recovery disc creator ارائه شده توس شرکت در ویندوز اصلی آن و استفاده از انها در بوت مثلا لپ تاپ های HP و سونی و دل و توشیبا و ایسوس و .... بجز دل

برای تهیه بک آپ از پارتیشن از نرم افزارهای third party مانند norton ghost یا acronis trueImage استفاده میشه

بقیه موارد هم با وجود تکراری بودن توضیح داده شدند :5:

پیشنهاد میشه چند صفحه آخر تاپیک رو بخونید :10:

REGISTERED USER
27-12-2008, 02:18
سلام به همه ی بر و بچه ها و همین طور سلام مخصوص به مدیر REGISTERED ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) که انصافا مدیر بودن بهش میاد
1 سوال داشتم و امیدوارم کسی بتواند راهنما یی ام کند
من می خواهم از دارایو ویندوز لپ تاپ خودم که ویندوز ویستای اورجینال در اون نصب است ، Backup بگیرم. خلاصه بعد کلی مکافات ، چند ساعت طول کشید تا تونستم Norton Ghost 12 رو دانلود کنم. سرتونو درد نیارم ، برنامه رو نصب کردم دیدم ای دل غافل ، نمی تونم مستقیم روی DVD بک آپ بگیرم ، میگه باید یا روی هارد یا وسایل دیگه ای بجز CD و DVD بک آپ بگیرم. خلاصه خواستم بزنم تو دهنش بگم آخه به تو چه ربطی داره که دیدم دستم بهش نمیرسه!
حالا می خوام بدونم من اگه بخوام مستقیم روی DVD بک آپ بگیرم باید چیکار کنم؟
پیشاپیش از فرد یا افرادی که منو راهنمایی می کنند تشکر می کنم و از خدا می خوام تا دانشگاه قبول بشن! و ...الخ(به قول مرحوم جلال آل احمد)

من دانشگاه قبول شدم :31:

راهنمایی مستقیم توسط خود شرکت Symantec

Burning a Ghost image file to a CD/DVD ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید

morteza_jacobi
27-12-2008, 12:28
من دانشگاه قبول شدم :31:

راهنمایی مستقیم توسط خود شرکت symantec

burning a ghost image file to a cd/dvd ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] com%2fsupport%2fghost.nsf%2fd87bb6ce0bde286d88256d 6a00452701%2f0573f10f37799776882566eb0056317f%3fop endocument)

موفق باشید
سلام عمو registered عزیز
جواب همه رو میدی الا من ؟؟؟:41:

hadi_en
31-12-2008, 11:46
سلام

یه سوال داشتم یه لپ تاپ مدل acer 5520 خریدم می خواستم بدونم نرم افزار مخصوص ریکاوری این مدل رو از کجا می تونم پیدا کنم

semorena
31-12-2008, 16:19
سلام. من یک لب تاپ hp dv5 1060 دارم، و به مشکل برخوردم. ابتدا لازمه بگم:
- وقتی خریدم، دو تا درایو داشتم، یکی درایو ویندوز و دیگری درایو بکاپ. با روش توضیح داده شده توی این تاپیک، درایور ویندوز رو به دو درایو تبدیل کردم. ولی به درایو بکاپ دست نزدم. الآن سه تا درایو دارم: درایو c (درایو ویندوز)، درایو D (درایو بکاپ) و درایو F (پارتیشن جدید که از درایو c جدا کردم)

این نوت بوک های hp، یه برنامه به نام HP Protected Smart روشون فعال هست که این توضیحاتشه:

امروز من اومدم این برنامه رو باز کردم و بستمش، موقع بستن not responded شد و مجبور شدم سیستم رو ریستارت کنم، وقتی سیستم دوباره بالا اومد، دیدم درایو بکاپم رو بصورت فرمت نشده نشون میده و بهش دسترسی ندارم. از system resotore هم استفاده کردم ولی بهم پیغام داده که نمیتونه سیستم ریستور رو اجرا کنه.
نمیدونم اون برنامه چطوری زده درایو بکاپم رو اینجوری کرده، ولی دو تا سوال دارم:
1- اگه من از دی وی دی کارخونه استفاده کنم، درایو بکاپ درست میشه یا فقط درایو ویندوز به روز اول برمیگرده؟
2- اگه من از دی وی دی کارخونه استفاده کنم، اطلاعات درایو F (پارتیشن جدیدی که از درایو C اسپلیت کرده بودم) هم پاک میشه و باز دوباره دوتا درایو خواهم داشت یا اینکه به پارتیشن جدید دست نمیزنه و پارتیشن بندی نمیکنه و فقط اطلاعات رو برمیگردونه؟ (چون روی درایو F اطلاعات زیادی دارم و نمیتونم براحتی ازش روی دی وی دی بکاپ بگیرم)

semorena
31-12-2008, 23:06
دوباره سلام
مثل اینکه کسی نبود سوال بالایی رو که پرسیدم جواب بده.
اینجور که خودم متوجه شدم، اگه از دی وی دی بکاپ کارخونه استفاده کنم هارددیسک مجددا پارتیشن بندی میشه و اطلاعات پارتیشن جدیدم که ازشون بکاپ ندارم هم پاک میشن.
آیا راهی نیست که من فقط درایو ریکاوری رو ریستور کنم؟
یه نرم افزاری تو این فروم معرفی شده بود که باهاش میشه از همه ی آپدیت های ویندوز که نصب شده بکاپ تهیه کرد اما پیداش نکردم، لطفا اگه لینک یا اسمش رو دارید بزارید.

REGISTERED USER
01-01-2009, 00:42
سلام

یه سوال داشتم یه لپ تاپ مدل acer 5520 خریدم می خواستم بدونم نرم افزار مخصوص ریکاوری این مدل رو از کجا می تونم پیدا کنم

خود acer این قابلیت رو داره :

Acer eRecovery ... که با نصب برنامه acer empowering technology این app هم نصب میشه ( در ویندوز اوریجینال وجود دارد و اگر نبود باید از سایت acer ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دانلود و نصب کنید) ... برای اجرای این برنامه ها میتونید دکمه epowering technology رو روی لپ تاپ (کنار کیبورد) فشار بدید

این راهنمای PDF ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])رو دانلود کنید و بخونید کامل توضیح داده

همچنین برای ریکاوری وقتی خراب میشه در بوت وقتی Acer logo میاد دکمه alt+F10 رو فشار بدید تا وارد کنسولش بشید (پارتشین ریکاوری و تنظیمات پارتیشن بندی نباید دستکاری شده باشه)

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]@rogers.com/Acer_Backup1.jpg

موفق باشید

REGISTERED USER
01-01-2009, 00:47
سلام. من یک لب تاپ hp dv5 1060 دارم، و به مشکل برخوردم. ابتدا لازمه بگم:
- وقتی خریدم، دو تا درایو داشتم، یکی درایو ویندوز و دیگری درایو بکاپ. با روش توضیح داده شده توی این تاپیک، درایور ویندوز رو به دو درایو تبدیل کردم. ولی به درایو بکاپ دست نزدم. الآن سه تا درایو دارم: درایو c (درایو ویندوز)، درایو D (درایو بکاپ) و درایو F (پارتیشن جدید که از درایو c جدا کردم)

این نوت بوک های hp، یه برنامه به نام HP Protected Smart روشون فعال هست که این توضیحاتشه:

امروز من اومدم این برنامه رو باز کردم و بستمش، موقع بستن not responded شد و مجبور شدم سیستم رو ریستارت کنم، وقتی سیستم دوباره بالا اومد، دیدم درایو بکاپم رو بصورت فرمت نشده نشون میده و بهش دسترسی ندارم. از system resotore هم استفاده کردم ولی بهم پیغام داده که نمیتونه سیستم ریستور رو اجرا کنه.
نمیدونم اون برنامه چطوری زده درایو بکاپم رو اینجوری کرده، ولی دو تا سوال دارم:
1- اگه من از دی وی دی کارخونه استفاده کنم، درایو بکاپ درست میشه یا فقط درایو ویندوز به روز اول برمیگرده؟
2- اگه من از دی وی دی کارخونه استفاده کنم، اطلاعات درایو F (پارتیشن جدیدی که از درایو C اسپلیت کرده بودم) هم پاک میشه و باز دوباره دوتا درایو خواهم داشت یا اینکه به پارتیشن جدید دست نمیزنه و پارتیشن بندی نمیکنه و فقط اطلاعات رو برمیگردونه؟ (چون روی درایو F اطلاعات زیادی دارم و نمیتونم براحتی ازش روی دی وی دی بکاپ بگیرم)

اون وقتی not responding بود این کارو کردی ؟ احتمالا برنامه با خطا بسته شده و زده خراب کاری کرده!

1- خوب فکر نمیکنم پارتین ریکاوری به این راحتی خراب شده باشه که نشه با f11 زدن موقع بوت بهش دسترسی نداشت ! اگر با دی وی دی بک آپ یک Recovery انجام بدید احتمال داره برنامه HP total care : recover console درست بشه چون تنظیمات پارتیشن رو هم اصلاح می کنه (توی سری DV6 این طوری بود) ... راستی بگم اطلاعاتش باید سر جاش باشه چون اطلاعات پارتیشن ریکاوری رو بر نمی گردونه !

2- خیر ریکاوری HP فقط محتویات پارتیشن C را به شرط داشتن فضای کافی دستکاری میکنه و با باقی پارتیشن ها کاری نداره

gamekhor2007
01-01-2009, 10:16
دوستان من میتونم از ریکاوری لبتاب دیگه که هم مدل خودم هست استفاده کنم؟لبتابم HP Pavilion DV4-1050ee

REGISTERED USER
02-01-2009, 00:36
بله میشه ... فقط بعد ریکاوری کردن ، باید به System properties در control panel رفته و در زیر صفحه ، product code خود را change کنید و به اون چیزی که روی لیبل زیر لپ تاپ هست ، تغییر بدید تا مشکلی در رجیستر ویندوز و آپدیت های آن مشکلی پیش نیاید

gamekhor2007
02-01-2009, 08:20
برنامه ای برای ریکاوری گرفتن هست؟اگر هست لینک دانلود رو بدید

semorena
02-01-2009, 11:14
اون وقتی not responding بود این کارو کردی ؟ احتمالا برنامه با خطا بسته شده و زده خراب کاری کرده!
سلام.بله. موقعی که not responding بوده بستمش و خراب کاری کرده. به hp ایمیل زدم گفت که این برنامه هارد رو به همون دو پارتیشن c و d میشناسه و محافظت میکنه برای همین ممکنه وقتی که پارتیشن بندی هارد تغییر کرده این برنامه دچار مشکل شده. (البته من دوماه پیش پارتیشن بندی کردم اما دو روز پیش که این برنامه not responding شد این مشکل پیش اومد.)

1- خوب فکر نمیکنم پارتین ریکاوری به این راحتی خراب شده باشه که نشه با f11 زدن موقع بوت بهش دسترسی نداشت ! اگر با دی وی دی بک آپ یک Recovery انجام بدید احتمال داره برنامه HP total care : recover console درست بشه چون تنظیمات پارتیشن رو هم اصلاح می کنه (توی سری DV6 این طوری بود) ... راستی بگم اطلاعاتش باید سر جاش باشه چون اطلاعات پارتیشن ریکاوری رو بر نمی گردونه !
میشه لطف کنین این روش رو توضیح بدین؟ نمیدونم دقیقا چجوری باید اینکار رو بکنم.

2- خیر ریکاوری HP فقط محتویات پارتیشن C را به شرط داشتن فضای کافی دستکاری میکنه و با باقی پارتیشن ها کاری نداره
شما مطمئن هستی؟ نمایندگی hp هم همین حرف شما رو زده، ولی ساپورت سایتش این جواب رو داده و من رو به شک انداخته:

if you restore the notebook to factory settings using Recovery discs it will restore the hard drive partitions into C drive (OS) and D drive (recovery partition) will be created.

please be informed that the only way to restore the recovery paritition on the "D" drive is to restore the notebook back to factory settings using the Recovery Disks as mentioned
earlier. However, once the notebook is restored back to factory setting, all the harddrive will be formatted which will result in the loss of data. Therefore, if you wish to get the recovery partition back, you may have to backup all important data and then restore the notebook to factory settings using the recovery partition.

REGISTERED USER
02-01-2009, 12:51
شما مطمئن هستی؟ نمایندگی hp هم همین حرف شما رو زده، ولی ساپورت سایتش این جواب رو داده و من رو به شک انداخته:

خوب منظورش از کل هارد درایو همان حالت دیفالت خودش هست یعنی پارتیشم c و d ... به الباقی کاری نداره

میشه لطف کنین این روش رو توضیح بدین؟ نمیدونم دقیقا چجوری باید اینکار رو بکنم.

وقتی سیستم رو روشن میکنید و لوگوی hp میاد که زیرش دکمه های ورود به بخش های تنظیمات و بوت و ریکاوری و ... رو نوشته ، دکمه f11 رو بزنید تا وارد کنسول ریکاوری بشید... یه عکس از لپ تاپ خودم گرفتم و ضمیمه کردم (DV6650)

با این برنامه می تونید ریکاوری کنید ... اگر اجرا نشد باید از دیسک های بک آپی که قبلا تهیه کردید در زمان سالم بودن سیستم، استفاده و این برنامه را لود کنید.

توضیح خاصی نداره ... و روش اش خیلی ساده است ... کافیه در عکس دوم گزینه recover رو بزنی تا پارتیشن سیستم و ریکاوری فرمت و دوباره ایجاد شوند (از روی سی دی فقط می توان پارتیشن D را تعمیر کرد)

REGISTERED USER
02-01-2009, 12:56
برنامه ای برای ریکاوری گرفتن هست؟اگر هست لینک دانلود رو بدید

قبلا معرفی شده ... Norton ghost V14.0 بهمراه دیسک بوت (نسخه Bootable)

بهتره برید بازار 1000 تا 2000 تومان بدید بخرید چون نسخه بوت اش روی سی دی اینترنتی گیر نمیاد !!!

semorena
02-01-2009, 16:20
خوب منظورش از کل هارد درایو همان حالت دیفالت خودش هست یعنی پارتیشم c و d ... به الباقی کاری نداره
وقتی سیستم رو روشن میکنید و لوگوی hp میاد که زیرش دکمه های ورود به بخش های تنظیمات و بوت و ریکاوری و ... رو نوشته ، دکمه f11 رو بزنید تا وارد کنسول ریکاوری بشید... یه عکس از لپ تاپ خودم گرفتم و ضمیمه کردم (dv6650)
با این برنامه می تونید ریکاوری کنید ... اگر اجرا نشد باید از دیسک های بک آپی که قبلا تهیه کردید در زمان سالم بودن سیستم، استفاده و این برنامه را لود کنید.
توضیح خاصی نداره ... و روش اش خیلی ساده است ... کافیه در عکس دوم گزینه recover رو بزنی تا پارتیشن سیستم و ریکاوری فرمت و دوباره ایجاد شوند (از روی سی دی فقط می توان پارتیشن d را تعمیر کرد)
خیلی متشکرم. فقط دوتا سوال دارم. برای اینکار باید دی وی دی ریکاوری رو گذاشت یا نه؟ چون اگه از دی وی دی ریکاوری استفاده نکنیم، چجوری میخواد اطلاعات پیش فرض رو برگردونه؟
دوم اینکه برای برگردوندن اطلاعات درایو بکاپ، راه دیگه ای نیست؟ چون با این راه پیشنهادی شما، درایو سیستم عامل هم دوباره فرمت میشه ولی الآن باهاش مشکلی ندارم و کاملا آپدیت هست. (آپدیت دوباره مصیبته:41:)

REGISTERED USER
03-01-2009, 00:18
بله من گفتم .. کلا دو روش موجوده :

1- استفاده از کنسول ریکاوری درون پارتیشن مخفی D که با F11 هنگام بوت زدن لود میشه ( نیاز داره پارتیشن سالم باشه)

2- استفاده از دی وی دی های ریکاوری

___

خیر راه ساده دیگه ای نیست ! کلا ریکاوری یعنی بازگردانی سیستم عامل و چون این نرم افزارها بصورت image writer کار می کنند ، اطلاعات قبلی رو حذف و جایگزینی می کنند (فرمت پارتیشن سیستم عامل)

البته یک راه دیگر هم هست که یکم طول میکشه اما خوب ، چاره ای دیگر نیست :

اول بیایید و با Norton ghost از پارتیشن C یک بک آپ تهیه کنید توی پارتیشن F . بعد این کار ، ریکاوری کنید. بعد ریکاوری دوباره با نرم افزار ghost نسخه بوت ، اطلاعات پارتیشن C رو از پارتیشن F انتقال بدید و ویندوز قبلی خودتون رو داشته باشید

این طوری اطلاعات از بین نخواهند رفت (چون شما برشون می گردونید) و همچنین شما پارتیشن D را تعمیر کردید

موفق باشید

BILAD
03-01-2009, 01:48
سلام
اول از زحمتتون تشکر می کنم
بعد یه سوال دارم
رو هاردم 4 تا پارتیشن هست یکی حدود 70-80 MB و یکی 220GB-os و یکی 10GB-recovery و4GB .اول که با win می خواستم پارتیشن بندی کنم نشدeror مربوط به 4 تا primary رو داد.
بعد با paragon پارتیشن بندی کردم reset کرد و پارتیشن رو ساخت اما unallocated هست.و مشخص نیست.چطور میشه از این حالت خارج بشه؟؟
ممنون

BILAD
03-01-2009, 19:19
دوباره سلام
لازم به ذکر هست که 4 تا پارتیشن PRIMARY هستش ولی پارتیشن 4 GB فرمت نشده،که نمی دونم از کجا ساخته شده در paragon هم برای فرمت کردنش یه پیغام میده که توسط win ساخته نشده.
ممنون و متشکر از کمکتون

REGISTERED USER
04-01-2009, 00:35
بعد با paragon پارتیشن بندی کردم reset کرد و پارتیشن رو ساخت اما unallocated هست.و مشخص نیست.چطور میشه از این حالت خارج بشه؟؟

خوب بعد ساختن باید به یکی از سیستم های FAT32 یا NTFS فرمت بشه .... باید Format کنید چون unallocated خام هست و بعد create فرمت میشه

دقت کنید که این پارتیشن باید از نوع logical/Extended باشد نه primary ... این نوع پارتیشن با یک رنگ محیطی مجزا که زیر نرم افزار هم نشون میده بصورت Extended جدا شده باشد

لازم به ذکر هست که 4 تا پارتیشن PRIMARY هستش ولی پارتیشن 4 GB فرمت نشده،که نمی دونم از کجا ساخته شده در paragon هم برای فرمت کردنش یه پیغام میده که توسط win ساخته نشده.

مربوط به ریکاوری نیست ؟ ممکنه disk cache هم باشه

BILAD
04-01-2009, 02:20
سلام
از کمکتون ممنونم وقت میذارید جواب میدید
مشکل همین جاست که فرمت نمیشه.دلیلشم نمیدونم.پستهای قبلی هم خوندم اما هر کاری کردم نشد.با paragon هم فرمت نمیشه.
4 GB هم توی hdd win که primary هستش اما توی paragon به صورت extended هست که زیر مجموعه داره حدود 2GB .اماunformated هست.
میشه دلیلش همون 4 تا primary باشه که فرمت نمیشه؟گیج شدم

REGISTERED USER
04-01-2009, 11:34
میتونه باشه ... البته اگر از اول بوده ممکنه disc cache باشه ... به نظرم شما از نسخه بوت پاراگون امتحان کنید یا این مقدار فضا به به بخش های دیگر اضافه کنید

BILAD
04-01-2009, 13:14
منظورتون همون 4 GB هست دیگه.که اول فرمتش کنم بعد merge کنم خوب اگرdisk cach باشه پس چرا free هستش؟

BILAD
04-01-2009, 13:28
فرق بین primary & extended چیه؟active بودن پارتیشن چیه؟
ممنونم

REGISTERED USER
04-01-2009, 14:37
منظورتون همون 4 GB هست دیگه.که اول فرمتش کنم بعد merge کنم خوب اگرdisk cach باشه پس چرا free هستش؟

خیر تا وقتی unallocated هست باید با دستگیره های resize اون رو جابجا کنید و کنار یک پارتیشن بیارید و بعد merge کنید
اگر عکس می زاشتید بهتر بود

disk cache باید Free باشه دیگه ... یک چیزی مثل MSO cache ویندوز هست برای نگهداری موقت فایلهای ریکاوری و سیستمی و ...

REGISTERED USER
04-01-2009, 14:43
فرق بین primary & extended چیه؟active بودن پارتیشن چیه؟
ممنونم

پارتیشن های Primary برای ریختن سیستم عامل اصلی و نگهداری فایل های سیستمی ، فرمت بندی MBR ها و ... استفاده میشه ولی محدودیت داره

پارتیشن Extended ، یک پارتیشن اضافی هست که فقط برای نگهداری فایل ها استفاده میشه و محدودیتی نداره ... یعنی شما می تونی تا تعداد زیادی پارتیشن گسترش یافته بسازی

Active بودن پارتیشن یعنی اینکه اون پارتیشن به عنوان default boot استفاده میشود و در DOS به عنوان پارتیشن فعال خوانده میشه ... باید بعد پارتیشن بندی ، حتما یکی از Primary ها active شود

BILAD
04-01-2009, 21:16
سلام
با بوت هم نشد.cd boot رو با برنامه ای با paragon نصب میشه ساختم قبلا تویه همین تاپیک خونده بودم.بوت هم شد اما باز هم unlocated میسازه که فرمت نمیشه.
از کمکتون ممنونم
لطف کردید.

BILAD
04-01-2009, 21:27
تویه paragon باید resize می کردم دیگه؟درسته؟؟یا creat partion

اشکان صال
05-01-2009, 12:32
مدل لپ تاب من دل inspiron1525 و مراحلی رو که برای پارتیشن بندی نشون دادین اجرا کردم ولی وقتی که دکمه finish آخر کار و میزنم vista این error ومیده

you can not create a new volume in this unallocated space because the disk already contains the maximum number of partitions

خواهش میکنم راهنماییم کنید چه کنم .ممنونم خیلی

REGISTERED USER
05-01-2009, 15:15
مدل لپ تاب من دل inspiron1525 و مراحلی رو که برای پارتیشن بندی نشون دادین اجرا کردم ولی وقتی که دکمه finish آخر کار و میزنم vista این error ومیده

you can not create a new volume in this unallocated space because the disk already contains the maximum number of partitions

خواهش میکنم راهنماییم کنید چه کنم .ممنونم خیلی

این پیغام از این ناشی شده که شما نمی تونید بیشتر از 4 پارتیشن Primary بسازید ... احتمالا اینطوری ساختید و برای پارتیشن پنجم ارور داده :

ویستا C:
D: ریکاوری (حدود10گیگابایت)
درایو سوم از نوع Primary
درایور چهارم از نوع Primary

باید با نرم افزار حرفه ای تری کار کنید که در پست های قبلی اشاره شد (کلا ویندوز چون پارتیشن primary میسازه نه extended این محدودیت وجود داره) :41:

BILAD
05-01-2009, 20:40
با نرم افزار دیگه هم کار بکنید فکر نکنم جواب بده.منم 1525 دارم و همین مشکل.
لطف کنید و راهنمایی کنید.اگر راهی پیدا کردید مطرح کنید تا بقییه دوستان هم استفاده کنند.
ممنون و متشکر

jamshimi
06-01-2009, 18:18
REGISTERED USER ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])‌عزيز با سلام

من inspiron 1525‌دارم كه 4 تا داريو داره دوتا مخفي و دوتا آشكار از طريق ويستا نميشه كاري كرد جون ميگه بيش از چهار تا امكان پذير نيست ميشه لطف كني خيلي واضح توضيح بدي كه چه جوري از طريق نسخه بوت Paragon مي تونم دو پارتيشن 80 گيگي درست كنم هاردم250 هست كه ظرفيت درايو C الان 210 گيگ هست و درايو Recivery نيز 9 گيگ هست

قربونت اگه ميشه خيلي ساده بيان فرماييد چون من خيلي حرفه اي نيستم

با سپاس فراوان

REGISTERED USER
07-01-2009, 21:17
متاسفم ... من قبلا توضیح داده و گفته ام که در باره آموزش نرم افزار فعلا مبحثی ارائه نمی دهم

از Help نرم افزار استفاده کنید

BILAD
08-01-2009, 03:13

REGISTERED USER
09-01-2009, 00:56
مسلمه ... چون 4 تا پارتیشن primary دارید و ویندوز بهتون اجازه ساخت نمیده

ببینید ، باید ان پارتیشن 161.6 گیگابایتی رو بیارید زیر شاخه Extended پارتیشن و بعد یک پارتیشن extended بسازید

mohammad24
11-01-2009, 00:01
سلام

من قصد داشتم تا با استفاده از disk management ویستا ظرفیت درایو c را افزایش بدم. نمی دونم چه اتفاقی افتاد که هر چهار درایو موجود روی هاردم تبدیل به simple volume شدند. حالا هیچ نوع تغییری نمی تونم در پارتیشن ها بدم. فقط می تونم اسم پارتیشن رو عوض کنم یا آن رو format کنم.
چی کار باید بکنم؟؟؟ همه ی پارتیشن ها هم NTFS هستند.

REGISTERED USER
11-01-2009, 01:39
شما همه رو یک پارتیشن کردید ؟

ببینید دوستان ، وقتی شما یک هارد رو یکپارچه می کنید هیچ راهی برای بازگشتن وجود ندارد !

باید همینطوری استفاده کنید یا با یک نرم افزار حرفه ای پارتیشن بندی کنید

REGISTERED USER
11-01-2009, 01:44
دوستان و خوانندگان محترم ، عملیات پارتیشن بندی توسط هر نرم افزاری یک مسیر یک طرفه است ... یعنی راه بازگشتی بعد از تایید و انجام کار توسط این نرم افزارها وجود ندارد. و در صوت هنگ کردن سیستم ، اشتباهات شما و دیگر عوامل ، اگر عملیات پارتیشن بندی ناقص و یا صحیح انجام نشد ، اطلاعات خود را از دست رفته بدانید!
پس مراقب باشید و بدانید چه کاری را انجام می دهید!

mohammad24
11-01-2009, 23:10
شما همه رو یک پارتیشن کردید ؟

ببینید دوستان ، وقتی شما یک هارد رو یکپارچه می کنید هیچ راهی برای بازگشتن وجود ندارد !

باید همینطوری استفاده کنید یا با یک نرم افزار حرفه ای پارتیشن بندی کنید

نه من 4تا پارتیشن دارم. البته دو تا از پارتیشن ها رو که اطلاعاتش رو بک آپ داشتم پاک کردم و الان کل هارد من دو پارتیشن داره. روی یکیش ویستا هست. روی دومی نرم افزارها.
من از paragon هم که استفاده می کنم، روی پارتیشن ها علامت ستاره هست و آنجا هم هیچ کاری نمی تونم بکنم. مشکل من دقیقا این هست که پارتیشن های من از حالت extended خارج شده و تبدیل به simple volume شده. حالا راهی هست که من این پارتیشن ها رو به حالت extended برگردونم بدون این که بخوام مجددا کل هارد رو فرمت کنم و ویستا نصب کنم؟؟؟

t@here
12-01-2009, 17:18
سلام
من متاسفانه اول خرید یه اشتباهی کردم لب تاپم رو به یه ناوارد دادم.اونم واسه پارتیشن بندی هارد گرفت ویندوز اصل من و کلا درایو ریکاوری و همه چی رو فرمت کرد
خوب اون واسه خودش هم همین کار رو کرده و ناراحت هم نیست چون 1510 داره.اما من خیلی پشیمونم چون دیگه دکمه مدیا سنترم کار نمیکنه.من ام1530 دارم
سوالم اینه
.1-ایا میتونم به طریقی اون فایلهای ریکاوری و تنظیمات اولیه ام رو دوباره تهیه کنم؟(بک اپ ندارم).مثلا تو اینترنت و فرضا سایتهایی مثل انجمن لب تاپ همین سایت؟
2.ایا اگه به سایت دل ایمیل بزنم و مشخصات سیستمم رو بدم دوباره فایلهای اول رو میده تا من مثل اولش کنم سیستمم رو؟
3-و اینکه ایا من اگه بتونم یه بک اپ از کسی که ام1530 داره تهیه کنم.به درد سیستمم من میخوره تا بتونم دوباره مدیا سنترم رو برگردونم؟
ممنون میشم کمک کنید

REGISTERED USER
13-01-2009, 00:43
سلام
من متاسفانه اول خرید یه اشتباهی کردم لب تاپم رو به یه ناوارد دادم.اونم واسه پارتیشن بندی هارد گرفت ویندوز اصل من و کلا درایو ریکاوری و همه چی رو فرمت کرد
خوب اون واسه خودش هم همین کار رو کرده و ناراحت هم نیست چون 1510 داره.اما من خیلی پشیمونم چون دیگه دکمه مدیا سنترم کار نمیکنه.من ام1530 دارم
سوالم اینه
.1-ایا میتونم به طریقی اون فایلهای ریکاوری و تنظیمات اولیه ام رو دوباره تهیه کنم؟(بک اپ ندارم).مثلا تو اینترنت و فرضا سایتهایی مثل انجمن لب تاپ همین سایت؟
2.ایا اگه به سایت دل ایمیل بزنم و مشخصات سیستمم رو بدم دوباره فایلهای اول رو میده تا من مثل اولش کنم سیستمم رو؟
3-و اینکه ایا من اگه بتونم یه بک اپ از کسی که ام1530 داره تهیه کنم.به درد سیستمم من میخوره تا بتونم دوباره مدیا سنترم رو برگردونم؟
ممنون میشم کمک کنید

1- خیر ... باید hard to hard ترانسفر کنی و اطلاعات یک 1530 رو بریزی روی مال خودت یا دی وی دی نصب مدیا سنتر رو از یک جایی بخری اونم گران

2- خیر نمیده

3- مدیا سنتر ممکنه بر نگرده چون از روی پارتیشن ریکاوری ات اجرا میشه ... غیر از اینکه با اون بک آپ ، پارتیشن ریکاوری هم برگرده که فکر نمی کنم ثمر داشته باشه

goudarzi88
17-01-2009, 07:40
با سلام
من هم تازه يك XPS 1530‌ خريدم. مي خواستم اون رو با سي دي بوت Paragon partition maneger v8 پارتيشن بندي كنم وقتي سي دي رو گذاشتم تا سيستم مجددا بوت شود يك Eror‌داد و لب تابم ريستارت شد حالا ديگه ويندوز هم بالا نمي اومد! با سي دي اوريجينال ويستا كه با لب تاب بود اون رو ريپير كردم و سيستمم برگشت اما يك اتفاق عجيب افتاده:
درايو D كه قبلا وجود داشت ناپديد شده ضمنا قبلا كه از control panel به Disk maneger مي رفتم هارد من چهار قسمت بود:
قسمت utility partition با 125Mb و system partitionكه درايو C با 464012MB و درايو Dبا 10240MB و در نهايت قسمت پارتيشن ريكاوري با 2559MB اما حالا فقط درايو C با همان حجم قبلي 464012Mb قابل رويت است. اين بار Paragon partition maneger v9 رو نصب كردم اما باز هم همان درايو c قابل رويت بود. قبلا با كمك نورتون گاست ورژن 8 آن هم در محيط داس از همه چهار پارتيشن فوق بصورت جداگانه ايميج گرفته بودم اما حالا وقتي با نورتون گاست تحت داس سيستم رو بالا مي آورم باز هم فقط همان درايو C با حجم قبلي قابل رويت است.
ممنون مي شم اگه دوستان راهنمايي كنند چه اتفاقي باراي سيستمم افتاده و اگه ممكنه توضيح بدن چطور مي تونم اونو مثل روز اولش برگردونم
با تشكر

REGISTERED USER
18-01-2009, 00:27
پارتیشن ریکاوری مخفی شده ؟ با نرم افزار paragon hdd manager نسخه بوت ، هارد خود را چک کنید . اگر پارتیشن unallocated شده بود (پارتیشن ریکاوری ) یعنی اطلاعات از بین رفته اند ...

البته میشه با خود پاراگون و ابزارهای ریکاوری اش ، تاحدودی اش رو برگرداند

اما احتمالا از بین رفته برای همین ویندوز نمیتونه اون را در my computer نمایش داده بشه چون یا فرمش ناشناسه و یا تبدیل به پارتیشن خام شده

فعلا فقط پارتیشن سسستم را به شما نشان میده !

در ضمن ، پارتیشن ریکاوری اگر خراب بشه یا از تنظیمات خارج بشه ، برگرداندنش به این سادگی نیست !

goudarzi88
18-01-2009, 07:19
با سلام و تشكر از توجه شما
مجددا سيستم رو با paragon hdd manager چك كردم فقط يك درايو سيستم آن هم با حجم كل هارد ديسك وجود داره. البته ويستا ظاهرا هيچ مشكلي نداره. البته قبلا با نورتون گاست از همه پارتيشنها حتي پارتيشن ريكاوري و يوتيليتي هم ايميج گرفته بودم.
مي شه خواهش كنم توضيح بديد كه حالا چطور مي تونم هارد رو به شكل اولش برگردونم. با تشكر

mohammad24
18-01-2009, 09:54
سلام

هیچ راه حلی برای مشکل من نیست؟؟؟ من هنوز مشکلم با پارتیشن ها حل نشده. الان کل هارد من دو تا پارتیشن simple volume داره که می خوام یه جوری extended بشن...

REGISTERED USER
18-01-2009, 20:46
با سلام و تشكر از توجه شما
مجددا سيستم رو با paragon hdd manager چك كردم فقط يك درايو سيستم آن هم با حجم كل هارد ديسك وجود داره. البته ويستا ظاهرا هيچ مشكلي نداره. البته قبلا با نورتون گاست از همه پارتيشنها حتي پارتيشن ريكاوري و يوتيليتي هم ايميج گرفته بودم.
مي شه خواهش كنم توضيح بديد كه حالا چطور مي تونم هارد رو به شكل اولش برگردونم. با تشكر

من بارها گفتم ... پارتیشن بندی و عملیات روی هارد ، یک کار یکطرفه هست و بازگشتی ندارد ! غیر از اینکه بدید نمایندگی براتون درستش کنند.

paremah
20-01-2009, 17:05
با سلام
من خودم يك لب تاب سوني مدل vgn-nr160n خريدم كه يك درايو بيشتر نداشت من براي پارتيشن بندي با نصب ويندوز ويستا نسخه دي وي دي معمولي هنگام نصب هارد را پارتيشن بندي كردم و بعد با ريكاوري كردن ويندوز كه در هارد وجود داشت توانستم هم هارد را پارتيشن كرده و هم ويندوز را برگرداندم .
درضمن يك خوبي كه لب تاب هاي ثوني دارند اين است كه ويندوز در خود هارد مي باشد و مي توان ويندوز را هر موقع كه خواست برگرداند .

REGISTERED USER
20-01-2009, 22:27
درضمن يك خوبي كه لب تاب هاي ثوني دارند اين است كه ويندوز در خود هارد مي باشد و مي توان ويندوز را هر موقع كه خواست برگرداند .

همه لپ تاپ ها کنسول ریکاوری از روی هارد دارند عزیز ... و سونی افتضاح ترینشون هست !

moslemqeshmi
21-01-2009, 00:42
من یه لپتاپ دل اینیسپیرون 1525 خریدم ولی متاسفانه ویندوز اصلش رو پاک کردن و یه ویندوز دیگه رو ش نصب کردن هیچ سی دی هم همراش نیست
حالا باید چیکار کنم
از طریق دفترچه رفتم ولی گزینه ای که گفته بود رو پیدا نکردم
دو راه هم بهم پیشنهاد دادن یکی از ریکاوری یه لپاتپ همین مدلی استفاده کنم
دوم از سیدی رینیستال لپتاپ این مدلی استفاده کنم
ایا این راهها عملی هست؟
آیا مراکز بازیابی اطلاعات میتونن کاری کنند؟

REGISTERED USER
21-01-2009, 17:27
من یه لپتاپ دل اینیسپیرون 1525 خریدم ولی متاسفانه ویندوز اصلش رو پاک کردن و یه ویندوز دیگه رو ش نصب کردن هیچ سی دی هم همراش نیست

احتمالا سری N ایرلندی هست که سیستم عامل نداره ... ولی دیسک های DOS و Driver و webcam باید باهاش باشه ... اگر ویندوز داره یعنی سریn نیست (لوگو روی لپ تاپ کنار تاچ پد نداره و همچنین لیبل سریال ویندوز زیر لپ تاپ چسبیده است) ، باید دیسک ویندوز هم همراهش باشه

حالا باید چیکار کنم
از طریق دفترچه رفتم ولی گزینه ای که گفته بود رو پیدا نکردم

اگر پارتیشن بندی اش کردن و پارتیشن ریکاوری نداره (در اون قسمتی که توی اموزش هست صفحه اول چک کنید پارتشین ها را) ، تنها راه نصب یک نسخه ویندوز هست و رجیستر با پروداکت کد روی آن لیبل (اگر لیبل وجود نداشت پس باید کرک شده نصب کنید) و دانلود درایورها از سایت دل هست.

دو راه هم بهم پیشنهاد دادن یکی از ریکاوری یه لپاتپ همین مدلی استفاده کنم
دوم از سیدی رینیستال لپتاپ این مدلی استفاده کنم
ایا این راهها عملی هست؟
آیا مراکز بازیابی اطلاعات میتونن کاری کنند؟

بله ، میشه هر دو راه ممکنه بهمراه راهی که من گفتم ... باید برید بازار و هزینه زیادی بدید و این دیسک ها را بخرید

مراکز بازیابی ؟ فکر نمی کنم. پارتیشن ریکاوری وقتی از بین رفت ، رفت !

موفق باشید

moslemqeshmi
21-01-2009, 19:34
پشت لپتاپ لیبل شرکت میکروسافت قرار داره که پروداکت کی درون نوشته شده
خیلی ممنون از راهنمایی تون
پس میشه از سی دی رینیستال یه لپتاپ این مدلی استفاده کرد
از کجا میتونم رینیستال رو پیدا کنم؟

REGISTERED USER
21-01-2009, 20:31
ببینید سی دی ریینستالی وجود نداره ... کلاچند تا دیسک هست ... یکی دی وی دی ویندوز و بقیه دیسک های درایور و ...

باید این ها را بخرید (حدود 20 تا 30 هزار تومان هست) چون دست هر کسی نیست و شرکت ها ، فروشگاه ها و نمایندگی ها دارند . اگر آشنایی دارید که مدل 1525 داره می تونید از آن استفاده کنید

به نظرم خرج اضافه هست چون اگر یک ویندوز با نسخه ای که روی لیبل نوشته نصب کنید ، و درایورها و برنامه ها را از سایت دل بگیرید و نصب کنید ، تفاوت زیادی با حالت اولیه نداره

moslemqeshmi
22-01-2009, 01:18
خوب این سیدی هایی که گفتی از کجا میتونم بخرم
نمایندگی دل در ایران کجاست؟

gold_boy3
23-01-2009, 12:37
اقا خسته نباشید من یه سوال فوری داشتم من لب تاپ دل اینسپیرون1520 دارم و قبلا ویندوز ویستا فابریک و همه هاردم پاک شده و خودم دوباره مدیا دایرکت و ویندوز ویستا نصب کردم و حالا از ویستا خسته شدم می خوام ایکس پی نصب کنم و فقط این سوال دارم که در این لب تاپ که ویستا نصب بوده و از کلید مدیا دایرکت استفاده میشده این امکان میتونه در ایکس پی هم استفاده بشه و ایا در ایکس پی هم کلید مدیا دایرکت کار خواهد کرد یا نه؟؟؟؟ و اگر کار میکنه نصب مدیا دایرکت در ایکس پی هم مثل ویستا است؟؟؟

sari-1369
23-01-2009, 13:19
فکر کنم مدیا دایرکت یه چیزی جدای سیستم عامل باشه و به اون ربطی نداشته باشه .

REGISTERED USER
23-01-2009, 14:50
خوب این سیدی هایی که گفتی از کجا میتونم بخرم
نمایندگی دل در ایران کجاست؟

با این نمایندگی ها تماس بگیرید : دلیران و زیگورات

توی اینترنت سرچ کنید شماره تلفن و آدرسشون هست

موفق باشید

A P R I L
23-01-2009, 15:55
سلام دوست عزیز
ممنون از آموزش عالی و زحمتی که میکشید.
سوالم شاید تکراری باشه اما با خوندن صفحات کمی گیج شدم...می خوام اول کاملا مطمئن شم بعد دست به کار بشم.
یکی از دوستانم vaio-cs190NAC خریده،قبل از اینکه براش رکاوری بگیرن پارتیشن بندی کردند و پارتیشن رکاوری رو پاک کردند [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ...ویستاش بالا نمیاد و ارور BootMBR is missing رو می ده.

ادیت

---------------------------------------------------
ویستا با repair startup بالا آمد. حالا برای اینکه یک رکاوری از ویندوزش بگیریم چه روشی رو پیشنهاد می کنید ؟! با توجه به اینکه پارتیشن رکاوری ندارد.

ممنون و منتظرم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

REGISTERED USER
24-01-2009, 00:30
سلام

ریکاوری خودش که پاک شده ، این به کنار ... اما وقتی برنامه ها را کامل کردید ، تنظیمات دلخواهتان را انجام دادید ، نرم افزار Norton ghost v.14.0 را نصب کنید و یک بار reset کنید ... سپس با این نرم افزار یک ریکاوری از روی پارتیشن C بگیرید و یا در پارتیشن دیگر نگهداری کنید و یا مستقیم روی DVD رایت کنید

s190
24-01-2009, 18:25
با سلام و عرض خسته نباشيد

من امروز يه ويستا نسب كردم و وقتي خواستم براي پارتيشن بندي از روشي كه گفته بوديد استفاده كنم در disk managment وقتي روي درايو سي shrink volume رو انتخاب كردم ايرور ميده . از روش يهسنحشقف هم رفتم ولي اونجا هم صفحه ي داس باز نميشه و زود ميپره . ديفرگ منشن هم در قسمت toolsدرايو غيرفعاله

نسخه ي ويستا home edition هست . و با كرك اكتيو شده .

ممنون ميشم بفرماييد مشكل از كجاست ؟

REGISTERED USER
24-01-2009, 19:06
یک عکس از error لطفا بزارید

s190
25-01-2009, 14:43
با تشكر[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] tab\1.jpg

s190
25-01-2009, 15:51
دوست عزيز مثل اينكه عكس خوب اپلود نميشه . پيغام ايرور اينه :

The attempted operation is invalid. Eitherthe parameters specified are invalid or the operation cannot be completde on the selected object .
بعد هم گفته كه به help مراجعه كنيد .

REGISTERED USER
26-01-2009, 00:22
دوست عزیز ، با موبایلی چیزی عکسی بگیر و مثلا tinypic.com آپلود کن و اینجا بزار

mehjam
28-01-2009, 18:28
یه سوال هم من داشتم.
چرا شرکتهای سازنده لپ تاپها رو پارتیشن بندی نمیکنند؟

REGISTERED USER
29-01-2009, 01:33
چرا نمی کنند ؟ اگر از سایت یا ریسلر رسمی لپ تاپ سفارشی بخرید ، توی خدماتشون پارتیشن بندی اصلی میشه و بعد به شما ارائه میشه

اما بدلیل سلیقه ای بودن این کار ، صلاح می بینند که کاربر این عمل را انجام بده

BILAD
01-02-2009, 20:11
سلام
یه سوال دارم از آخرین پستم چند روزی می گذره اما هرچی میگردم پیداش نمیکنم.delete هم نکردید.میشه بدونم پستم یا سوالم چی شده؟

sm6m10
02-02-2009, 07:51
سلام دوستان.میخواستم بگم روش کار با نرمافزار) paragon partition( bootرا میتونید بگید؟اولش سخته.ممنونم.

REGISTERED USER
02-02-2009, 17:05
سلام دوستان.میخواستم بگم روش کار با نرمافزار) paragon partition( bootرا میتونید بگید؟اولش سخته.ممنونم.

به نظرم با wizard برید یا Help رو بخونید بسیار آسونه

آموزشش دادنش حوصله میخواد ... که کسی نداره ! :31:

sm6m10
03-02-2009, 07:41
به نظرم با wizard برید یا help رو بخونید بسیار آسونه

آموزشش دادنش حوصله میخواد ... که کسی نداره ! :31:
دوست عزیز به جز این نرم افزار نرم افزارهای دیگری رو میتونید معرفی کنید می خوام هاردمو پارتیشن بندی کنم ؟ویستا -لبتاپ

mazy_ka2001
03-02-2009, 16:46
سلام به دوستان
من اولین روزی که لپتاپمو گرفتم هاردش رو 320 میشناخت که من اونو به 4 تا 80 گیگ تبدیل کردم ولی بعد از اینکه یه بار با دیسک ریکاوری restore کردم دیگه 290 میشناسه و بعد از ساختن 2 پارتیشن 70 درایو c دیگه shrink نمیشه و 140 تا میمونه.ایا راهی هست که دوباره 320 بشه یا حداقل درایو c که 140 گیگه shrink بشه؟؟

REGISTERED USER
03-02-2009, 16:58
سلام به دوستان
من اولین روزی که لپتاپمو گرفتم هاردش رو 320 میشناخت که من اونو به 4 تا 80 گیگ تبدیل کردم ولی بعد از اینکه یه بار با دیسک ریکاوری restore کردم دیگه 290 میشناسه و بعد از ساختن 2 پارتیشن 70 درایو c دیگه shrink نمیشه و 140 تا میمونه.ایا راهی هست که دوباره 320 بشه یا حداقل درایو c که 140 گیگه shrink بشه؟؟

از طریق ویندوز خیر ... احتمالا پارتیشن ریکاوری ات برگشته یا فایلهای اضافه وجود داره توی پارتیشن سیستمی ات ، و یا یک پارتیشن UNALLOCATED ایجاد شده

پیشنهاد میکنم از یک نرم افزار حرفه ای تر استفاده کنی ... paragon hdd manager :46:

mohyad
03-02-2009, 19:58
ميخوام Recovery Disk از سيستم داشته باشم كه متأسفانه وقتي ميخوام تهيه كنم ميگه درايو ريكاوري خراب شده!!!!! چه کار کنم؟؟؟؟؟

REGISTERED USER
04-02-2009, 00:41
باید پارتیشن ریکاوری رو درست کنید ... راه خاصی نداره ... یا باید با استفاده از DVD ها ، کامل factory reset کنید که کل اطلاعاتتون از بین بره و پارتیشن ریکاوری اصلاح بشه ، یا بدید شرکت گارانتی کننده اگر گارانتی نرم افزاری بود ، این پارتیشن رو براتون از روی مدل مشابه اصلاح کنند

ashkan_mc
04-02-2009, 13:07
با سلام ...

یه سوال ...

اگر با استفاده از همین روش shrink توسط ویستا پارتیشن بندی کنیم و بعد از چند وقت دیگه بخوایم باز این ویستا رو ریکاوری کنیم آیا این درایو های جدید بازم می مونن یا از بین می رن ؟؟؟

REGISTERED USER
04-02-2009, 16:07
بستگی به نحوده ریکاوری (در اصل نوع سیستم ریکاوری لپ تاپ) داره ... در اغلب موارد ریکاوری پارتیشن c رو تغییر میده و فرمت میکنه و به الباقی کاری نداره و براش همه نیست که شما به چه طریقی پارتیشن بندی کردید

ashkan_mc
04-02-2009, 17:50
بستگی به نحوده ریکاوری (در اصل نوع سیستم ریکاوری لپ تاپ) داره ... در اغلب موارد ریکاوری پارتیشن c رو تغییر میده و فرمت میکنه و به الباقی کاری نداره و براش همه نیست که شما به چه طریقی پارتیشن بندی کردید

بله سپاس استاد گرامی ... سیستم ریکاوری لپ تاپ من (sz 750 nc) از اون نوعی هست که کل درایو ها رو تبدیل به حالت کارخانه ای می کنه ...
این لپ تاپ یه مشکل دیگه هم داره ... کیفیت صداش تو ویندوز xp افتضاح و تو ویندوز ویستا خوبه ... یعنی مجبورم از ویستا استفاده کنم ...

چه راهی هست که درایو ها به حالت اول بر نگرده و موقع ریختن مجدد ویندوز فقط درایو c فرمت شه ؟؟ :11:

ashkan_mc
04-02-2009, 20:34
جناب Register User یه سوال مهم تر ...
با استفاده از نرم افزار paragon partition manager میشه برای همیشه پارتیشن بندی کرد و حتی بعد از اینکه از ریکاوری هم استفاده کردیم باز پارتیشن ها عوض و پاک نشن ؟؟؟

juventus1897
04-02-2009, 23:28
اقا من یه 1 سالی میشه که یه لب تاپ سونی وایو خریدم . موقع خریدنم فروشنده به من دی وی دی ریکاوری نداد من رو هم راهنمائی نکرد.در حال حاضر تعداد زیادی برنامه روش نصبه الان میخوام لب تاپم به روزه اولش برگرده .
چی کار کنم.لطفا مرا راهنمائی کنید.

amin_ict_5
05-02-2009, 00:38
من که بعد از خوندن این 40 صفحه چیزه زیادی حالیم نشد
البته شاید مشکل من فرق کنه ؟!!
مشکل من :
1 - تقسیم پارتیشن os
این کاری که گفتید انجام دادم الان داریو os هنوز بالای 100 مگه و حدود 100 مگه ام جداشده البته هنوز فرمتش نکردم که درایو جدید ساخته بشه un ... هستش
می خوام بازم از درایو os بکنم و کنمش 30 مگ اجازه نمی ده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

2 - اگر زمانی ویندوز خراب شده طریقه نصب ویندوز یا ریکاوریش را از روی درایو recovery یه مقدار ساده تر توضیح بدین
البته یه cd تقربا میشه گفت vista هستش یا نه توی جعبه هستش

مارک دستگاه dell latitude E6400
ویندوز هم orginal vista 32 bit sp1

با تشکر

amin_ict_5
05-02-2009, 00:47
یه چیزی که یادم رفتش

از registered user عزیز و سایر دوستان بابت زحماتشون و ایجاد چنین پستی با ارزش و سودمند تشکر می کنم

فکر نمی کنم کلید تشکر تنها کافی باشه برای این همه زحمتی که دوستان ...

REGISTERED USER
05-02-2009, 01:17
بله سپاس استاد گرامی ... سیستم ریکاوری لپ تاپ من (sz 750 nc) از اون نوعی هست که کل درایو ها رو تبدیل به حالت کارخانه ای می کنه ...
این لپ تاپ یه مشکل دیگه هم داره ... کیفیت صداش تو ویندوز xp افتضاح و تو ویندوز ویستا خوبه ... یعنی مجبورم از ویستا استفاده کنم ...

چه راهی هست که درایو ها به حالت اول بر نگرده و موقع ریختن مجدد ویندوز فقط درایو c فرمت شه ؟؟ :11:

وایووها هنگام ریکاوری یک حالت دارند به نام Restore C: Drive و یک حالت دیگر به نام Restore Complete System ... شما باید از اولی استفاده کنید به شرط اینکه ظرفیت پارتیشن C کمتر از 15 گیگابایت نباشه

حالت اول خطرناک هست چون پارتیشن ها رو سفر و به حالت اول کارخانه ای در میاره و تمام اطلاعات از بین می روند

مشکل دوم دیگه اینطوریه ! وایوو کلا رفته به سمت ویستا دیگه :5:

REGISTERED USER
05-02-2009, 01:18
جناب register user یه سوال مهم تر ...
با استفاده از نرم افزار paragon partition manager میشه برای همیشه پارتیشن بندی کرد و حتی بعد از اینکه از ریکاوری هم استفاده کردیم باز پارتیشن ها عوض و پاک نشن ؟؟؟

فکر کنم دو پست بالاتر گفتم مشکلی نیست ... :20:

REGISTERED USER
05-02-2009, 01:21
اقا من یه 1 سالی میشه که یه لب تاپ سونی وایو خریدم . موقع خریدنم فروشنده به من دی وی دی ریکاوری نداد من رو هم راهنمائی نکرد.در حال حاضر تعداد زیادی برنامه روش نصبه الان میخوام لب تاپم به روزه اولش برگرده .
چی کار کنم.لطفا مرا راهنمائی کنید.

همینطور که برای این دوستمون توضیح دادم در پست بالا ، و قبلا هم توضیح داده شده ... یا با استفاده از recovery disc creator ویندوز DVD بک آپ تهیه کنید و بعد با آنها ریکاوری کنید

یا از طریق زدن دکمه F10 هنگام روشن شدن سیستم و نمایش لوگو وایوو، وارد کنسول ریکاوری سونی بشوید و ریکاوری کنید

اطلاعات بیشتر: مطالعه تاپیک :5:

فروشنده به من دی وی دی ریکاوری نداد

وقتی دیسکی باهاش نیست از کجا بهتون بده ؟ :31:

REGISTERED USER
05-02-2009, 01:24
من که بعد از خوندن این 40 صفحه چیزه زیادی حالیم نشد
البته شاید مشکل من فرق کنه ؟!!
مشکل من :
1 - تقسیم پارتیشن os
این کاری که گفتید انجام دادم الان داریو os هنوز بالای 100 مگه و حدود 100 مگه ام جداشده البته هنوز فرمتش نکردم که درایو جدید ساخته بشه un ... هستش
می خوام بازم از درایو os بکنم و کنمش 30 مگ اجازه نمی ده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

2 - اگر زمانی ویندوز خراب شده طریقه نصب ویندوز یا ریکاوریش را از روی درایو recovery یه مقدار ساده تر توضیح بدین
البته یه cd تقربا میشه گفت vista هستش یا نه توی جعبه هستش

مارک دستگاه dell latitude E6400
ویندوز هم orginal vista 32 bit sp1

با تشکر

1- احتمالا خیر ... بهتره با paragon نسخه بوت کار کنید ... این یک روش مبتدی و سریع هست برای مواقع اضطراری ...

2- فکر کنم کلید CTRL+F11 یا CTRL+F10 ریکاوری دل رو از روی هارد لود میکنه ... من زیاد از این روش استفاده نکردم ... چون خودش دی وی دی نصب ویستا داره + دی وی دی درایورها

ashkan_mc
05-02-2009, 01:28
وایووها هنگام ریکاوری یک حالت دارند به نام Restore C: Drive و یک حالت دیگر به نام Restore Complete System ... شما باید از اولی استفاده کنید به شرط اینکه ظرفیت پارتیشن C کمتر از 15 گیگابایت نباشه

حالت اول خطرناک هست چون پارتیشن ها رو سفر و به حالت اول کارخانه ای در میاره و تمام اطلاعات از بین می روند

مشکل دوم دیگه اینطوریه ! وایوو کلا رفته به سمت ویستا دیگه :5:

نه جناب Registered User ... این لپ تاپ من دو تا حالت نداره ... فقط یه حالت داره که نوشته restore drive C و بعدم نوشته اگه این کار رو کنی همۀ هاردت فرمت میشه ... عجیبه نه ؟؟ مخلوطی از دو تا حالتی ست که شما گفتی ..

پس مطمئنی این paragon واسۀ همیشه پارتیشن بندی می کنه ؟؟ هیچ جوره با ریکاوری بر نمی گرده ؟؟

نرم افزار Acronis چی ؟؟ اونم خوبه ؟؟ لینک دانلود Acronis تو سایت هست ؟؟ :11:

REGISTERED USER
05-02-2009, 01:35
فقط یه حالت داره که نوشته restore drive C و بعدم نوشته اگه این کار رو کنی همۀ هاردت فرمت میشه ... عجیبه نه ؟

خوب پسر خوب ، سونی فکر میکنه که هاردت همون پارتیشن یکی هست نه اینکه تو پارتیشن بندی اش کردی ... برای همین بهت اخطار میده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پس مطمئنی این paragon واسۀ همیشه پارتیشن بندی می کنه ؟؟ هیچ جوره با ریکاوری بر نمی گرده ؟؟

نرم افزار Acronis چی ؟؟ اونم خوبه ؟؟ لینک دانلود Acronis تو سایت هست ؟؟

اون امکانات بیشتری داره و توی ویندوز سازگارتره ... اما به قدرت بوتیبل پاراگون نیست ... لینک دانلود ؟ بخش دانلود !

ashkan_mc
05-02-2009, 09:24
خوب پسر خوب ، سونی فکر میکنه که هاردت همون پارتیشن یکی هست نه اینکه تو پارتیشن بندی اش کردی ... برای همین بهت اخطار میده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اون امکانات بیشتری داره و توی ویندوز سازگارتره ... اما به قدرت بوتیبل پاراگون نیست ... لینک دانلود ؟ بخش دانلود !

کسی که لپ تاپ رو ازش خریدم گفت که خودش با Acronis پارتیشن بندیش می کنه و دیگه هم بر نمی گرده ... واسه همین پرسیدم ... پس شما خودت paragon رو پیشنهاد می کنی ؟؟

نه ببین من با CD ویندوز XP خودم پارتیشن بندیش کردم و یه XP عادی هم روش ریختم ... چند روز بعد که از ریکاوری XP خودش استفاده کردم همۀ درایو ها رو پروند و برگردوند به حالت کارخانه ای ... با اینکه نوشته بود Restore C: drive ولی همه رو فرمت کرد و تبدیل به تک پارتیشن کرد ..

من که با CD ویندوز به صورت real و نه virtual اونو پراتیشن بندی کرده بودم ... پس چرا باز برگشت به حالت کارخانه ای ؟؟

juventus1897
05-02-2009, 10:41
کارت درسته :46:

REGISTERED USER
05-02-2009, 14:07
کسی که لپ تاپ رو ازش خریدم گفت که خودش با acronis پارتیشن بندیش می کنه و دیگه هم بر نمی گرده ... واسه همین پرسیدم ... پس شما خودت paragon رو پیشنهاد می کنی ؟؟

نه ببین من با cd ویندوز xp خودم پارتیشن بندیش کردم و یه xp عادی هم روش ریختم ... چند روز بعد که از ریکاوری xp خودش استفاده کردم همۀ درایو ها رو پروند و برگردوند به حالت کارخانه ای ... با اینکه نوشته بود restore c: Drive ولی همه رو فرمت کرد و تبدیل به تک پارتیشن کرد ..

من که با cd ویندوز به صورت real و نه virtual اونو پراتیشن بندی کرده بودم ... پس چرا باز برگشت به حالت کارخانه ای ؟؟

ببین ، یه چیزی بهت میگم دیگه خواهشا کلمه برگشتن و برنگشتن رو به کار نبر ... آخر آموزش هم نوشتم که : پارتیشن بندی راهی است که برگشتن به حالت قبل وجود ندارد ...

حالا با هر نرم افزاری ... هر نرم افزار :5:

با اینکه نوشته بود restore c: Drive ولی همه رو فرمت کرد و تبدیل به تک پارتیشن کرد ..

من دقیقا ریکاوری سونی یادم نیست اما مطمئن هستم خودتان گزینه ای را اشتباه زدید ... :46:

ashkan_mc
05-02-2009, 18:24
ببین ، یه چیزی بهت میگم دیگه خواهشا کلمه برگشتن و برنگشتن رو به کار نبر ... آخر آموزش هم نوشتم که : پارتیشن بندی راهی است که برگشتن به حالت قبل وجود ندارد ...

حالا با هر نرم افزاری ... هر نرم افزار :5:

من دقیقا ریکاوری سونی یادم نیست اما مطمئن هستم خودتان گزینه ای را اشتباه زدید ... :46:

میگم تو خیلی خدایی ها ... تا حالا کسی بهت گفته بود ؟؟

ببین من میگم با CD ویندوز پارتیشن بندی کردم ولی برگشت تو میگی نرم افزار ؟؟؟ ... یعنی نرم افزار از اون قوی تره ؟؟؟

اصلاً گزینه ای نداشت ... فقط نوشته بود restore C: drive من هم زدم و فکر کردم که درایو ها بر نمی گرده که برگشت ... :13:

REGISTERED USER
05-02-2009, 23:34
ببین من میگم با cd ویندوز پارتیشن بندی کردم ولی برگشت تو میگی نرم افزار ؟؟؟ ... یعنی نرم افزار از اون قوی تره ؟؟؟

به هر حال من چیزی به نام برگشتن درایو ها نشنیدم ! پارتیشن بندی مجدد و صفر کارخانه ای هر چیزی را از بین می بره اما باز هم میگم ... هیچ تفاوت کیفی بین روش های پارتیشن بندی وجود نداره

موفق باشید

mohyad
06-02-2009, 16:20
باید پارتیشن ریکاوری رو درست کنید ... راه خاصی نداره ... یا باید با استفاده از dvd ها ، کامل factory reset کنید که کل اطلاعاتتون از بین بره و پارتیشن ریکاوری اصلاح بشه ، یا بدید شرکت گارانتی کننده اگر گارانتی نرم افزاری بود ، این پارتیشن رو براتون از روی مدل مشابه اصلاح کنند

با استفاده نرم افزارهاي موجود نميشه پارتيشن ريكاوري رو اصلاح كرد يا مثلا با آپديت كردن سيستم يا از روي dvd ريكاوري لپ تاپ مشابه با همين مارك و مدل؟ آخه شركتي كه ازش خريدم گارانتي نرم افزاري نكرده متشكرم از توجه شما

REGISTERED USER
07-02-2009, 00:27
با استفاده نرم افزارهاي موجود نميشه پارتيشن ريكاوري رو اصلاح كرد يا مثلا با آپديت كردن سيستم يا از روي dvd ريكاوري لپ تاپ مشابه با همين مارك و مدل؟ آخه شركتي كه ازش خريدم گارانتي نرم افزاري نكرده متشكرم از توجه شما

راه اول جوابگو نیست ولی راه دوم چرا ... حالت Factory setting می تونه به حالت اصلی برگردونه ... بجز لپ تاپ های دل

parva18
07-02-2009, 09:07
سلام.
1-اطلاعات پارتیشن ریکاوری و os من از بین رفته. چطور میتونم پارتیشن ریکاوری رو مثل حالت اول کنم.؟
2- پارتیشن MEDIA DIRECT هنوز هست . آیا با نصب ویندوز ویستا میتونم مجدد ازون استفاده کنم یا نه؟؟؟؟( قبلن C رو تقسیم کردم) اگه نه چکار باید انجام بدم؟؟؟
-Dell XPS M1330

REGISTERED USER
07-02-2009, 12:35
1- باید بدهید نمایندگی .... اگر میخواهید OS و ... را برگردانید از DVD ویستا و برنامه های خود لپ تاپ استفاده کنید ... یعنی ویستای روی DVD را نصب کنید و بعد از دیسک درایورها و برنامه ها برای نصب الباقی موارد استفاده کنید

2- بله میشه ... باید دکمه media direct رو بزنید تست کنید .

farshid-ar
08-02-2009, 19:07
برای نصب ویندوز xp در کنار ویستا باید حتما دوتا پارتیشن primary داشته باشیم؟؟؟

REGISTERED USER
08-02-2009, 19:56
خیر ... پارتیشن C حتما باید primary باشه و الباقی نیازی نیست ... extended logical باشند کافیست

mohyad
08-02-2009, 21:47
راه اول جوابگو نیست ولی راه دوم چرا ... حالت Factory setting می تونه به حالت اصلی برگردونه ... بجز لپ تاپ های دل

شرمنده اينقدر سوال ميكنم دو تا سوال دارم يكي همين حالت Factory setting كه چطوري ميشه سيستمو به اين حالت برگردونم و سوال ديگه اينكه چطور ميتونم از پارتيشن ريكاوري اطلاعات مربوط به درايورهاي سيستمو بيرون بكشم و روي سيستم داشته باشم آخه سوني توي سايتش فايلهاي مربوط به درايورها رو قرار نميده، متشكرم از توجه شما

mohsentanha
08-02-2009, 23:48
سلام از کجا بفهمم هارد لپ تاپم چند گیگابایت حافظه داره
الان 110 گیگ بیشتر نداره
dell latitude e6500

REGISTERED USER
09-02-2009, 00:16
سلام از کجا بفهمم هارد لپ تاپم چند گیگابایت حافظه داره
الان 110 گیگ بیشتر نداره
dell latitude e6500

به سادگی

برای دل ها هنگام روشن شدن سیستم ، F2 را بزن و وارد setup بشو ... از بخش سمت چپ ، گزینه هارد دیسک رو چک کن ببین چقدر هست حافظه اش و همچنین سرعتش به RPM

aria_electric_fars
09-02-2009, 16:15
سلام دوستان
من چطوری می تونم ویندوز ویستا روز اول که روی لپتابم بود و ریکاوری ازش گرفتم رو نصب کنم؟؟یعنی دو تا دی وی دی دارم می خوام ویندوز ویستا رو نصب کنم نمی دونم چه جوری نصب کنم
این یک مسئله و مسئله ی بعد اینه که آیا اگر من اون ویستا رو نصب کنم درایورهام پاک می شه و پارتیشن بندی که الان هست مثل روز اول می شه؟؟؟

با تشکر
بای

aria_electric_fars
09-02-2009, 20:59
سلام
خیلی عالی بود
ولی ببینید هارد من 300 گیگ هست که 10 گیگ واسه مخفی هست و 288 گیگ هم حدودا واسه درایور c یعنی ویندوز بود من همین مراحل رو رفتم ولی تو قسمت shrink همون قسمتی که ماکزیمم فضایی که shrink می کرد رو فقط 500 مگ ماکزیمم بود خب این که جور در نمیاد یعنی درایو c حدود 297 گیگ داشت و دو تا درایو کوچیک درست شد با سایز جمعا 500 مگ حالا چاره چیه؟؟؟

با تشکر
بای

mohsentanha
10-02-2009, 00:07
به سادگی

برای دل ها هنگام روشن شدن سیستم ، F2 را بزن و وارد setup بشو ... از بخش سمت چپ ، گزینه هارد دیسک رو چک کن ببین چقدر هست حافظه اش و همچنین سرعتش به RPM

سلام دیدم 120 گیگ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!چرا انقدر کم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من همه چیزشو دیدم درست بود حتی پیچ های پشتش رو هم دیدم سی پی یو و رم رو هم چک کردم
حتی ویندوز نصفه کاره نصب بود و از انتخاب زبان اومده بود و تنظیمش کردیم
الان هم 10 گیگ معلوم نیست چی شده چون 110 گیگ بیشتر معلوم نیست
راستی 2تا شکاف هست یکی راست یکی چپ روشون نوشته pc برای چی هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
یه شکاف هست که رم اس دی داره اون ماله چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
هاردشو نمیشه بیشتر کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
تقلبیه یعنی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

REGISTERED USER
10-02-2009, 14:15
خودت خرید کردی از من می پرسی ؟!

اون 120 گیگ اسمی هست حجمش کمتره همین حدود 110 گیگابایت هست

بقیه سوالاتت رو جای درستی نپرسیدید

موفق باشید

REGISTERED USER
10-02-2009, 14:16
سلام
خیلی عالی بود
ولی ببینید هارد من 300 گیگ هست که 10 گیگ واسه مخفی هست و 288 گیگ هم حدودا واسه درایور c یعنی ویندوز بود من همین مراحل رو رفتم ولی تو قسمت shrink همون قسمتی که ماکزیمم فضایی که shrink می کرد رو فقط 500 مگ ماکزیمم بود خب این که جور در نمیاد یعنی درایو c حدود 297 گیگ داشت و دو تا درایو کوچیک درست شد با سایز جمعا 500 مگ حالا چاره چیه؟؟؟

با تشکر
بای

تا اونجایی که به یاد دارم توی آموزش گفته بودم روش ابتدایی هست ... بهتره از نرم افزار paragon نسخه بوت استفاده کنید! :19:

aria_electric_fars
10-02-2009, 16:18
تا اونجایی که به یاد دارم توی آموزش گفته بودم روش ابتدایی هست ... بهتره از نرم افزار paragon نسخه بوت استفاده کنید! :19:
سلام
نسخه ی بوت؟؟؟من که ندیدم در ضمن من این پاراگون رو توی گوگل پیدا کردم و دانلود کردم حالا تو کدوم صفحه لینکش هست که نسخه ی بوت هست؟؟؟

با تشکر
بای

REGISTERED USER
10-02-2009, 23:33
نسخه بوت توی پک های نرم افزاری توی بازار هستند ... مثلا LORD of Software دی وی دی شماره 5 این رو داره

با تشکر
بای !

mohyad
10-02-2009, 23:36
شرمنده اينقدر سوال ميكنم دو تا سوال دارم يكي همين حالت factory setting كه چطوري ميشه سيستمو به اين حالت برگردونم و سوال ديگه اينكه چطور ميتونم از پارتيشن ريكاوري اطلاعات مربوط به درايورهاي سيستمو بيرون بكشم و روي سيستم داشته باشم آخه سوني توي سايتش فايلهاي مربوط به درايورها رو قرار نميده، متشكرم از توجه شما

يكي هم يه نگاه به من بندازه ثواب داره بخدا آخه بدجور گير كردم

REGISTERED USER
11-02-2009, 19:05
شرمنده اينقدر سوال ميكنم دو تا سوال دارم يكي همين حالت factory setting كه چطوري ميشه سيستمو به اين حالت برگردونم

سوال ديگه اينكه چطور ميتونم از پارتيشن ريكاوري اطلاعات مربوط به درايورهاي سيستمو بيرون بكشم و روي سيستم داشته باشم آخه سوني توي سايتش فايلهاي مربوط به درايورها رو قرار نميده، متشكرم از توجه شما

1- خوب ، factory setting یعنی ریکاوری کامل سونی ... وقتی ریکاوری سنتر شروع به کار کرد هنگام ریکاوری از شما می پرسه که چه نوع ریکاوری رو میخواهید انجام بدید ... سما حالت کامل آن را انتخاب کنید (خیلی وقت هست سونی ریکاوری نکردم یادم رفته) !

2- سونی درایورها را قرار نمیده ؟ غیر ممکنه! فایلهای درایور را نمی توانید استخراج کنید آنها با ریکاوری بر خواهند گشت ... اگر بخواهید فایلها را جداگانه داشته باشید دو راه دارید :

الف- استفاده از سایت زیر :

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ب- بعد ریکاوری ، آنها را با نرم افزار Driver Genius Professional Edition استخراج و دوباره استفاده کنید

day777
13-02-2009, 09:12
يه سوال داشتم لطفا راهنمايي كنيد. من چند ماه پيش لپ تاپ از سري سوني وايو گرفتم كه روش ويستا اورجينال بود از اون با ريكاوري سنتر دو تادي وي دي ريكاوري گرفتم و لي موقعي كه خواستم ايكس پي روش بريزم پارتيشن مربوط به ريكاوري رو از رو هارد حذف كردم حالا وقتي ميخوام با دي وي دي ها درايو سي رو ريكاوريش كنم ارور 403 ميده .حالا به نظر شما راهي برا برگشت ويندوز اصليش هست؟

ravani_13
13-02-2009, 16:35
سلام

به علت یه سری زیاد ویروس که واقعا اذیتم میکنه میخوام ویستا رو کاملا پاک کنم و از اول نصب بکنم و همه چی هم پاک بشه موردی نیست .

ایا نگه داشتن نسخه اولیه بهتره ؟ اگه بخوام این کار رو بکنم یه راهنما ببگین وسط کار بیچاره نشیم ....

مرسی

REGISTERED USER
14-02-2009, 13:09
سلام

به علت یه سری زیاد ویروس که واقعا اذیتم میکنه میخوام ویستا رو کاملا پاک کنم و از اول نصب بکنم و همه چی هم پاک بشه موردی نیست .

ایا نگه داشتن نسخه اولیه بهتره ؟ اگه بخوام این کار رو بکنم یه راهنما ببگین وسط کار بیچاره نشیم ....

مرسی

یعنی چی نسخه اولیه ؟ بزن ریکاوری کن پارتیشن هم فرمت کن ... اینطوری که ویروس و تمام مشکلات باقی میمونه

بزن Clean copy نصب کن :21:

REGISTERED USER
14-02-2009, 13:16
يه سوال داشتم لطفا راهنمايي كنيد. من چند ماه پيش لپ تاپ از سري سوني وايو گرفتم كه روش ويستا اورجينال بود از اون با ريكاوري سنتر دو تادي وي دي ريكاوري گرفتم و لي موقعي كه خواستم ايكس پي روش بريزم پارتيشن مربوط به ريكاوري رو از رو هارد حذف كردم حالا وقتي ميخوام با دي وي دي ها درايو سي رو ريكاوريش كنم ارور 403 ميده .حالا به نظر شما راهي برا برگشت ويندوز اصليش هست؟

همین تنها راهه ... به پارتیشن ریکاوری هم ربطی نداره

ravani_13
14-02-2009, 16:59
اقا این clean copy تا 48 یا 49 درصد میره بعد میگه بعضی از فایل ها برای کپی نیستن یا از دست رفتن . 10 بار تا 49 رفت و همین رو گفت

dvd نصب که سالم هست و پک ... پس مشکل از کجاست ؟

REGISTERED USER
14-02-2009, 19:44
ویروسه حسابی کار دستت داره ... لپ تاپت چیه اصلا ؟ همون xps 1330 ؟

ravani_13
14-02-2009, 21:01
سلام

اره همونه .

این ویروس اینقدر داره اذیت میکنه که اگه تا چند روز دیگه ویندوز رو عوض نکنم , عملا دیگه چیزی به عنوان سیستم عامل برای کار ندارم

جلوی تمامی اپدیت ها رو میگیره ... فایل میسازه ... فایل پاک میکنه .... چیز باحالیه .... دی

خلاصه نیازمند یاری هستیم خفنگ .... دی

REGISTERED USER
14-02-2009, 22:26
ببین اگر ویستای می خوای نصب کنی و DVD رو گذاشتی ، حتما پارتیشن را فرمت کن کامل ... نه quick

ببین یک کار بکن ! اول بزار با یک نرم افزار مدیریت دیسک مثل پاراگون فرمت کن و اسکن دیسک ، و بعد هم نصب ... بهتره

ravani_13
15-02-2009, 01:59
میدونی اینجا پاراگون چنده ؟ 45 دلار !!!!!!! ولی دانلودش رو پیدا کردم لا مصب 130 meg بود .

hard disk manager رو دانلود کردم و فکر کنم همین باید باشه چون 100 تا برنامه ی یه شکل و یه اسم داشت .

ببینیم چیکار میشه کرد .

ممنون از توجه شما همکار , ببخشید تصحیح میکنم notebook master ...... دی

ravani_13
15-02-2009, 02:50
سلام اقا رفتم و نصب کردم و گزینه ی فرمت رو هم انتخاب کردم بعد از یه لود دستگاه restart شد و رفت تو یه محیطی شبیه بوت اما با محیط گرافیکی بهتر ( مال همین پاراگون بود ) داشت فکر کنم فرمت میکرد چون مقدار read ها و تایم گذشته از شروع و ... هم بود که یهو سیستم eror داد که مشکلی پیش اومده و باید restart بشه دستگاه , بعد از restart دستگاه بالا نمیاد و مینویسه :

NTLDR IS MISSING

PREES CTRL + ALT + DEL

هر چی هم RESTART میکنی همین رو میگه , تو بوت هم اینو میگه ...

خلاصه بدبخت شدیم رفت ... الانم با دستگاه بروبکس دارم مینویسم ....دی

چکار باید کرد ؟

Capcom
15-02-2009, 09:18
سلام اقا رفتم و نصب کردم و گزینه ی فرمت رو هم انتخاب کردم بعد از یه لود دستگاه restart شد و رفت تو یه محیطی شبیه بوت اما با محیط گرافیکی بهتر ( مال همین پاراگون بود ) داشت فکر کنم فرمت میکرد چون مقدار read ها و تایم گذشته از شروع و ... هم بود که یهو سیستم eror داد که مشکلی پیش اومده و باید restart بشه دستگاه , بعد از restart دستگاه بالا نمیاد و مینویسه :

Ntldr is missing

prees ctrl + alt + del

هر چی هم restart میکنی همین رو میگه , تو بوت هم اینو میگه ...

چکار باید کرد ؟

اقا دقیقا همین مشکل هم واسه من پیش اومده:

اقا ممنون...ولی یه log از کارهایی رو کردم اینجا میزارم شاید شما بهتر فهمیدین مشکل از کجاست...
ببیند همون اول که ویستا کارخونه ای روش نصب بود 2تا درایو داشت:
اولی که ویستا و برنامه ها روش بودن...
دومی هم که همون ریکاوری
بعد من از طریق پاراگون درایو سی رو به دوتا درایو 100گیگی و 123گیگی تبدیل کردم...و بعد از اون ظاهرا چندتا فایل سیستمی رو پاک کرده بود و ویستا بوت نمی شد...منم از طریق ریکاوری ویستا رو برگردوندم..

بعد خواستم 7 رو نصب کنیم ولی به جای اینکه از رو خود ویستا نصب کنم ، از طریق بوت نصب کردم...
ویندوذ خوبی بود ولی درایور 9600 رو نصب نکرده بود من سعی کردم از طریق درایورهای موجود برای ویستااین کار رو کنم ولی نشد...در نتیجه اومدم که ریکاور کنم ولی قبل از اون از طریق پاراگون حدود 40 گیگ از درایو سی رو به درایو دی دادم!...از همینجا بود که مشکلات شروع شد...بعد خواستم ریکاور کنم نشد ، خواستم دوباره ویندوذ7 رو نصب کنم نشد خواستم ویستا دیگه ای رو نصب کن نشد،
تو نصب ویندوذ 7 موقعی که درایو رو انتخاب می کنی بعد پیغام میده...
ولی واسه ریکاوری بعد اذ اینکه ویندوذ لود تموم میشه یا ریست میشه یا همون پیغام صحفه ابی معروفه رو میده...
به نذر من این پاراگون یه کاری کرده که اون پارتیشنهای ویرایش شده رو غیر قابل دسترس کنه واسه ویندوذ
باتشکر نیما

راستی لپتاپ من hp dv5 1135ee هست و دیسک همراه اون نبود...
متاسفانه من اذ هارد ریکاوری نگرفتم..

--------------
این کار رو که شما فرمودید از طریق ویستا و ریکاور اصلا قبل اذ اینکه به اونجا برسیم یا ریست می کنه یا همون پیغام رو میده ولی روی 7 الان دارم تست می کنم..

-----
روی 7 هم هارد رو میشناسه و درایوها رو نمایش میده ولی موقعی که درایو رو انتخاب می کنم بعد یه مدت یه پیغام میده که برنامه ستاپ نمیده فایل مورد نیاذ رو پیدا کنه/یا فایله مشکل داره ...در صورتی که دیسک ویندوذ7 کاملا تمییذه ....

یک سوال دیگه هم داشتم :
ایا امکان داره پارتیشن ریکاوری ویروس گرفته باشه؟!!

day777
15-02-2009, 20:14
همین تنها راهه ... به پارتیشن ریکاوری هم ربطی نداره

من كه پارتيشين بندي كرده بودم و اشكالي نداشت فقط نمي تونستم ايكس پي رو اون موقع همراه با ويستا ارجينال نصب كنم . رفتم ايكس پي ريختم روش موقع پارتيشن بندي يه درايو مخفي ريكاوري 10 گيگ بود حذف كردم الان هم ايكس پي همراه با ويستا يا سون به راحتي نصب ميكنم مشكل نيست فقط ديگه نميتونم اون ويستا ارجينال رو از رو دي وي دي برگردونم گفتم كه تو ريكاوري سنتر ارور 403 ميده. شما فكر ميكنيد هيچ راهي نداره؟

REGISTERED USER
15-02-2009, 21:11

NTLDR IS MISSING

PREES CTRL + ALT + DEL

هر چی هم RESTART میکنی همین رو میگه , تو بوت هم اینو میگه ...

چکار باید کرد ؟

خوب این رو میگه دیگه ...

ببین ، یک کار بکن ... یک سی دی ویندوز 98 را گیر بیاد یا برنامه Hiren's boot cd و MSDOS رو بیار بالا

بعد بزن :

format C:/u

بزار کامل پارتیشن را فرمت کنه ... تمام مشکلاتت حل میشه

ravani_13
16-02-2009, 14:18
سلام

هر چی گشتم اینجا 98 گیر نمیاد اگه راه دیگه ای نیست تا ببرمش نمایندگی ......... یه 100 $ رفت تو پاچمون ........دی

shadli_m7
16-02-2009, 18:01
من از paragon partition manager 9 برای پارتیشن بندی استفاده کردم. می خواستم 20 گیگ از c بردازم و یه پارتیشن جدید ایجاد کنم. (100 گیگ خالی داشت) بعد از انتخاب گزینه ها سیستم ریست شد و بعد که یه مدتی تو محیط بوت پاراگون داشت کار میکرد . خود به خود خاموش شد . دیگه هم بالا نمی آد . لپ تاپ رو که روشن میکنم ازم سی دی ریکاوری می خواد که ندارم . یعنی ویندورم پاک شده کامل ؟؟؟
چیکار کنم ؟؟؟

REGISTERED USER
16-02-2009, 23:30
من از paragon partition manager 9 برای پارتیشن بندی استفاده کردم. می خواستم 20 گیگ از c بردازم و یه پارتیشن جدید ایجاد کنم. (100 گیگ خالی داشت) بعد از انتخاب گزینه ها سیستم ریست شد و بعد که یه مدتی تو محیط بوت پاراگون داشت کار میکرد . خود به خود خاموش شد . دیگه هم بالا نمی آد . لپ تاپ رو که روشن میکنم ازم سی دی ریکاوری می خواد که ندارم . یعنی ویندورم پاک شده کامل ؟؟؟
چیکار کنم ؟؟؟

احتمالا هاردت ناک آوت شد ... چون در این مواقع پارتیشن بهم ریخته یا unallocated یا به فرمت های غیرقابل استفاده در میاد ... احتمالا باید ریکاوری بشه ! :41:

Capcom
17-02-2009, 15:43
چیکار کنم ؟؟؟

اقا دقیقا همین مشکل هم واسه من و روانی جان پیش اومده...
اگه میشه بیشتر راهنمایی کنید..
ریکاوری هم میشه ، بعد اذ لود یا ریست میشه یا ارور صفحه ابی رو میده

REGISTERED USER
18-02-2009, 00:25
احتمالا سیستم با پاراگون مشکل داشته ... مشابه بعضی XPS ها

شما با نسخه بوت نرم افزار acronis disk director چک کنید

Ardavan
21-02-2009, 22:22
اقا سلام.من امروز بردم این لپ تاپ فکسنی رو واسه پارتیشن،خلاصه گذشت و گذشت (هارد من 320 هست که 280 تا تقریبا خالی هست)میگفتم بعد اقا این سیستم به ما بعد این همه مدت 11گیگا بیشتر جا نداد.نمیدونم چرا.به نظرتون باید چه کنم؟یعنی می صرفه بزنم ویندوز رو از ته قیچی کنم یک Fdisk حسابی کنم؟0البته ریکاوری هم گرفته ام)چه کار کنم به نظر شما دوست خوب؟

samoeli
22-02-2009, 00:17
سلاممممم آقای رجیستر جان تورو خدا بهم کمک کنید

من یه بازی ریختم بعد ری استارت خواست وقتی انجام دادم دیگه ویندوز بالا نمیاد.میزنه ویندوز نمیتونه بالا بیاد .سرچ میکنه واسه مشکله استارت اپ اما چیزی گیر نمیاره.بعد خاموش میشه.

مدل لپاپم اچپی هستش hdx18
تورو خدا کمکم کنید که باید چیکار کنم

REGISTERED USER
22-02-2009, 15:08
سلاممممم آقای رجیستر جان تورو خدا بهم کمک کنید

من یه بازی ریختم بعد ری استارت خواست وقتی انجام دادم دیگه ویندوز بالا نمیاد.میزنه ویندوز نمیتونه بالا بیاد .سرچ میکنه واسه مشکله استارت اپ اما چیزی گیر نمیاره.بعد خاموش میشه.

مدل لپاپم اچپی هستش hdx18
تورو خدا کمکم کنید که باید چیکار کنم

بعد صفحه بوت که می خواست بره توی ویندوز ، F8 رو بزنید و سعی کنید وارد safe mode بشوید و برنامه را پاک کنید

والا باید ریکاوری یا نصب مجدد ویندوز بکنید

موفق باشید

REGISTERED USER
22-02-2009, 15:12
اقا سلام.من امروز بردم این لپ تاپ فکسنی رو واسه پارتیشن،خلاصه گذشت و گذشت (هارد من 320 هست که 280 تا تقریبا خالی هست)میگفتم بعد اقا این سیستم به ما بعد این همه مدت 11گیگا بیشتر جا نداد.نمیدونم چرا.به نظرتون باید چه کنم؟یعنی می صرفه بزنم ویندوز رو از ته قیچی کنم یک fdisk حسابی کنم؟0البته ریکاوری هم گرفته ام)چه کار کنم به نظر شما دوست خوب؟

به نظرم فکر خوبی نیست ... با ورژن بوت نرم افزارهای پارتیشن بندی کار کنید و به تنظیمات ریکاوری دست نزنید بهتره

گیریم شما بک آپ دی وی دی هم گرفتید ، دی وی دی خراب شد یا مشکلات دیگر ... آنوقت چی ؟ :27:

samoeli
22-02-2009, 17:20
بعد صفحه بوت که می خواست بره توی ویندوز ، f8 رو بزنید و سعی کنید وارد safe mode بشوید و برنامه را پاک کنید

والا باید ریکاوری یا نصب مجدد ویندوز بکنید

موفق باشید

ممنون از جوابت رجیستر جان.:11:

دیشب بدترین شب برای من بود:41:.خودم دیشب ویندوز رو ریکاوری کردم و همه چیز مثل روز اول شد

بیشتر از این ناراحت بودم که هنوز 2 هفته نیست لپ تاپ گرفتم زدم ویندوزشو بخاطر یه بازی بی ارزش داقون کردم:13:

دیشب با خودم گفتم میبرمش گارانتی درستش کنن.اما واقعا دووم نیاوردم خودم دست به کار شدم.

ولی این ریکاوری عجب چیزه تووپیه:18::27:.این ریکاوری همیشگی هستش؟یا اینکه مدت خاصی داره؟

دیگه نیاز به ویندوز خریدنم نیست ویندوز از بین بره ریکاوری میشه و همه چیز مثل اول در میاد:21:

REGISTERED USER
22-02-2009, 19:16
خیر ریکاوری تا پارتیشن و تنظیمات خاصش روی پارتیشن c وجود داشته باشند ، وجود داره ... برای همین همیشه داشته باشید تا در کمتر از نیم ساعت بتونید ریکاوری کنید

Ardavan
23-02-2009, 00:14
به نظرم فکر خوبی نیست ... با ورژن بوت نرم افزارهای پارتیشن بندی کار کنید و به تنظیمات ریکاوری دست نزنید بهتره

گیریم شما بک آپ دی وی دی هم گرفتید ، دی وی دی خراب شد یا مشکلات دیگر ... آنوقت چی ؟ :27:

اقای ریجستر دستت درد نکنه بابت راهنماییت،اره خوب راستم میگید،به دردسرش نمیارزه،اقا منظورتو نمیفهمم چی هست با این جمله "با ورژن بوت نرم افزارهای پارتیشن بندی کار کنید "با چه بوتی،میشه کامل توضیح بهم بدید(البته اگه وقت دارید و حوصلتون میشه)اقا یک دنیا ممنونت.

REGISTERED USER
23-02-2009, 12:13
ببینید

نرم افزارهای پارتیشن بندی مثل paragin و acronis علاوه بر نرم افزاری که برای محیط ویندوز طراحی شده ، سک نسخه bootable هم دارند که می تونید بدون حضور سیستم عامل و با راه اندازی نرم افزار در محیط بوت ، به شکل حرفه ای تر و آزادانه تر هر تغییراتی را روی پارتیشن ها اعمال نمایید.

این نسخه ها اغلب توی پکیج های نرم افزاری عرضه میشه و یا بهمراه دیسک اوریجینال نرم افزار

مشتي
24-02-2009, 13:15
سلام
این factory setting ای که میگی رو ازکج میشه ÷یدا کرد
DELL - inspirron 1525
ممنون

REGISTERED USER
24-02-2009, 13:41
توی دل ها نیست برای سونی و اچ پی هست

Pami
25-02-2009, 09:16
ببینید

نرم افزارهای پارتیشن بندی مثل paragin و acronis علاوه بر نرم افزاری که برای محیط ویندوز طراحی شده ، سک نسخه bootable هم دارند که می تونید بدون حضور سیستم عامل و با راه اندازی نرم افزار در محیط بوت ، به شکل حرفه ای تر و آزادانه تر هر تغییراتی را روی پارتیشن ها اعمال نمایید.

این نسخه ها اغلب توی پکیج های نرم افزاری عرضه میشه و یا بهمراه دیسک اوریجینال نرم افزار

من خودم با Acronis کار کردم و خیلی خوب عمل میکنه و بدون نیاز به فرمت کردن میتونین رو پارتیشن ها تغییرات دلخواه بدین و میتونین Hiren's Boot CD 9.7 رو دانلود کنین ( من خودم دانلود کردم حدود 130 مگابایت ) و همراه این CD یه مجموعه کاملی از برنامه های مخصوص پارتیشن بندی و تخصصی هارد دیسک هست که برای هر دستگاهی لازمه و خود CD بوت هست و کار کردن باهاش هم راحته ...

Ardavan
25-02-2009, 13:31
من خودم با Acronis کار کردم و خیلی خوب عمل میکنه و بدون نیاز به فرمت کردن میتونین رو پارتیشن ها تغییرات دلخواه بدین و میتونین Hiren's Boot CD 9.7 رو دانلود کنین ( من خودم دانلود کردم حدود 130 مگابایت ) و همراه این CD یه مجموعه کاملی از برنامه های مخصوص پارتیشن بندی و تخصصی هارد دیسک هست که برای هر دستگاهی لازمه و خود CD بوت هست و کار کردن باهاش هم راحته ...

جناب "REGISTERED USER & pami_wega" از راهنماییاتون بسیار ممنونم،من خودم روی pc خودم این کارها رو کردم،پس به راحتی میشه،اره؟مشکلی پیش نمیاد براش یعنی؟

REGISTERED USER
26-02-2009, 12:08
جناب "registered user & pami_wega" از راهنماییاتون بسیار ممنونم،من خودم روی pc خودم این کارها رو کردم،پس به راحتی میشه،اره؟مشکلی پیش نمیاد براش یعنی؟

تنها فرق پی سی با نوت بوک داشتن کنترلر هارد هست که ممکنه در شماسایی هارد موقع کار مشکل بیاری :41:

Ardavan
26-02-2009, 13:27
تنها فرق پی سی با نوت بوک داشتن کنترلر هارد هست که ممکنه در شماسایی هارد موقع کار مشکل بیاری :41:

ای داد بیداد،من والا اینی که گفتید رو نمیدونم منظورتون چی هست؟(داشتن کنترلر هارد)من از خیرش گزشتم،همینطوری کار میکنم،یا شایدم بردم پیش یک انسان وارد به کار،میترسم دست بزنم از بیخ و بن به نابودی بکشه این لپتاپ فکسنی.ممنون از شما دوست خوب.

REGISTERED USER
26-02-2009, 13:42
هیچ شخصی واردتر از خودت نیست ... اونایی که توی بازار هستند بجز کاربلد ها و نمایندگی ها ، خودشون کاملا بی سوادند !

baby27784
27-02-2009, 12:13
سلام من dell 1525 دارم.
ویندوز ویستا basic home داره.وقتی میخوام روشنش کنم ارور windows error recovery میده که 2 تا گزینه میده:

lunch startup repair که 6 تا گزینه داره که اخریش restor factory هست ولی هر کدومو میزنم ارور میده.

start windows normally که دوباره راستارت میشه.

چی کار کنم.

میتونم از اول خودم xp نصب کنم و ÷ارتیشن بندی کنم؟

Ardavan
27-02-2009, 14:48
هیچ شخصی واردتر از خودت نیست ... اونایی که توی بازار هستند بجز کاربلد ها و نمایندگی ها ، خودشون کاملا بی سوادند !

اقا دستت درد نکنه،اره خوب،من خودم رشته ام pc هست،این کار هاو بلدم،ولی حوصله خراب شدنو دردسر این رو ندارم،یک سوال داشتم،البته میدونم اینجا جاش نیست،ولی اگه شما اطلاعی دارید بهم بگید.اقا یک نرم افزار هست به نام "Cryptic Disk"که این درایو های pc رو اینکریپت میکنه،بعد شما اگه میدونیداز این نرم افزار،اگه من سیستم عامل رو عوض کنم ایا این درایو که اینکریپت شده ظاهر میشه یا خیر باید نرم افزار رو دوباره نصب کنم که بتونم بیارمش؟(دیگه ببخشید که اینجا گفتم و اگه واضح نگفتم)

happyfeat
28-02-2009, 19:07
سلام به همه دوستان
من لپ تاپ دل 1525 دارم که روی این دستگاه vista home basic نصب هستش
به علت محدود بودم امکانات این ورژن ویستا می خواستم هارد دستگاه را پارتیشن کنم و روش نسخه ultimate ویستا را نصب کنم
حالا سوالم اینه که آیا با پارتیشن کردن و و عوض کردن ویندوز به نسخه ultimate اگه لازم شد میشه از recovery دستگاه استفاده کنم یا کلا recovery دستگاه دیگه بلا استفاده میشه و به درد نمی خوره؟؟
سوال دوم این که وقتی دستگاه recovery بشه پارتیشن ها از بین میرن یا ترتیب پارتیشن ها حفظ میشه؟؟؟ (غیر حالت factory restore)
یه راهنمایی کوچیک کنید ممنون میشم

REGISTERED USER
02-03-2009, 00:53
حالا سوالم اینه که آیا با پارتیشن کردن و و عوض کردن ویندوز به نسخه ultimate اگه لازم شد میشه از recovery دستگاه استفاده کنم یا کلا recovery دستگاه دیگه بلا استفاده میشه و به درد نمی خوره؟؟
سوال دوم این که وقتی دستگاه recovery بشه پارتیشن ها از بین میرن یا ترتیب پارتیشن ها حفظ میشه؟؟؟ (غیر حالت factory restore)

1- اگر به تنظیمات اصلی پارتیشن C و پارتیشن مخفی ریکاوری دست نزنید ، ریکاوری از روی هارد مشکلی نداره ... اما وقتی DVD ویندوز و app ها را دارید ، زیاد نگران پاک شدن کنسول ریکاوری هارد نباشید ...

2- خیر فقط محتویات پارتیشن C پاک میشه ... حداقل برای پارتیشن C حدود 30 گیگابایت در نظر بگیرید تا مشکلی از لحاظ کمبود جا هنگام ریکاوری پیش نیاید

:40:

saminn
03-03-2009, 06:59
سلام, خیلی ممنونم از این پست و وقتی که برای درست کردن و جواب دادن به سوالاش میذارید. من این روش را اجرا کردم(با موفقیت!!),آیا این امکان وجود داره که بعدا مقداری از ظرفیت درایو جدید را به درایو قبلی برگردونیم؟

REGISTERED USER
03-03-2009, 10:17
بله ، البته نه با این روش ، بلکه با استفاده از یک نرم افزار حرفه ای تر که قبلا ذکر شد

amiran
04-03-2009, 01:07
دوستان سلام ، لپ تاپ من Asus و مدل آن Z53JR و سیستم عامل آن Windows Vista Home Premium می باشد . چگونه می توانم Recovery Drive را که روی Hard Disk موجود است باز کنم و چگونه می توانم از محتویات آن استفاده کنم .

amirmahdi2000
04-03-2009, 01:31
باا سلام من با این آموزش مشکل پیدا کردم چون وقتی فضا را از درایو C جدا کردم به رنگ سبز در نیامد بلکه سیاه رنگ unallocated در اومد راهی داره حداقل به حالت اول برگردم یعنی درایو c را مثل اولش کنم با تشکر فراوان

REGISTERED USER
04-03-2009, 01:34
دوستان سلام ، لپ تاپ من Asus و مدل آن Z53JR و سیستم عامل آن Windows Vista Home Premium می باشد . چگونه می توانم Recovery Drive را که روی Hard Disk موجود است باز کنم و چگونه می توانم از محتویات آن استفاده کنم .

اگر بخواهید به خود محتویات پارتیشن مخفی ریکاوری دست بیابید ، باید یک نرم افزار مثل paragon hdd manager (ترجیحا بوتیبل )را پیدا کنید و :

1- یا پارتیشن را Unhide کنید تا درون ویندوز هم نمایش داده بشه

2- پارتیشن را explore کنید و محتویات درونش را ببنید

کلا نرم افزارهای پارتیشن بندی این امکان رو به شما می دهند تا پارتیشن Partition 1: RECOVERY را باز کنید

فکر نکنم بجز چند تا ایمیج فایلهای فشرده چیز بدرد بخوری توش باشه :13:

mamad2005
04-03-2009, 09:02
با سلام خدمت شما عزيزان
من يك لب تاب دل 610 لتيتوت دارم كه مشكلي براش پيش آمده بود و وايرلس را نمي شناخت بردم پايتخت و يك مغازه آنجا هارد 80 من را از رو لب تاب باز كرد و با رابط يواس بي كه برا هارد اكسرنال است به پي سي مغازه وصل كرد و دقيقا 5 تا 6 دقيقه توسط برنامه اي فكر كنم ديدم نوشته بود(( گوست )) وزمينه برنامه سفيد بود هارد من را فرمت كرد و برنامه ريخت وقتي هارد را به نوتبوك وصل كرد ديدم لب تاب من دقيقا شد هماني كه روز اول خريدم شد در ضمن بگم لبتاب من سيدي ريكاور نداره و فقط سي دي درايور داره و يك سي دي ويندوز اورژينال داره آيا كسي ميدونه چطور من ميتوانم اين كار را برا خودم انجام دهم و از دست اين همه نصب ويندوز و درايور راحت شوم لطفا كامل توضيح دهيد

ali.m.002
04-03-2009, 18:39
با سلام
هنگامي كه مي خواهم صفحه اي از سايت را Save كنم ارور مي دهد؟و اگر هم Save مي شود در كامپيوتر ديگر تصاوير نمايش داده نمي شوند؟
در هنگام پرينت گرفتن هم تصاوير چاپ نمي شوند؟
لطفا راهنمايي كنيد.
با تشكر فراوان.

REGISTERED USER
05-03-2009, 01:05
با سلام خدمت شما عزيزان
من يك لب تاب دل 610 لتيتوت دارم كه مشكلي براش پيش آمده بود و وايرلس را نمي شناخت بردم پايتخت و يك مغازه آنجا هارد 80 من را از رو لب تاب باز كرد و با رابط يواس بي كه برا هارد اكسرنال است به پي سي مغازه وصل كرد و دقيقا 5 تا 6 دقيقه توسط برنامه اي فكر كنم ديدم نوشته بود(( گوست )) وزمينه برنامه سفيد بود هارد من را فرمت كرد و برنامه ريخت وقتي هارد را به نوتبوك وصل كرد ديدم لب تاب من دقيقا شد هماني كه روز اول خريدم شد در ضمن بگم لبتاب من سيدي ريكاور نداره و فقط سي دي درايور داره و يك سي دي ويندوز اورژينال داره آيا كسي ميدونه چطور من ميتوانم اين كار را برا خودم انجام دهم و از دست اين همه نصب ويندوز و درايور راحت شوم لطفا كامل توضيح دهيد

برنامه ghost کار باهاش خیلی راحته ، مختصر یه توضیحی میدم

1- یکبار فرمت کنید و یک ویندوز به همراه درایورها ، برنامه های مورد نیاز خود در پارتیشن C نصب کنید و تنظیمات دلخواه را انجام دهید

2- سی دی نرم افزاری norton ghost v.14 bootable را از بازار بخرید

3- نرم افزار ghost ورژن 14 را روی ویندوز نصب کنید و بعد کرک ، ریست کنید

4- وارد نرم افزار بشوید و گزینه backup my files را بزنید و یک point جدید بسازید ، طبق مراحل پارتیشن C را انتخاب کنید (مبدا) ، نام فایل را تعیین کنید و همچنین محل ذخیره در یک پارتیشن دیگر

4- دکمه backup point now را بزنید تا کار انجام بشه

5- برای بازگردانی ، باید از ورژن بوتیبل نرم افزار استفاده کنید یعنی سی دی نسخه بوتیبل را بزارید توی درایو و بوت کنید موقع استارت سیستم

6- در منوها ، گزینه recover my files را انتخاب کنید. فایل خودتان در اون پارتیشن را نتخاب و مقصد را پارتیشن C بزنید و بایستید تا پارتیشن فرمت و ریکاوری بشه

به همین سادگی

amirmahdi2000
07-03-2009, 13:18
با سلام من توی ویندوز ویستا این کار رو کردم ولی وقتی بخشی از پارتیشن رو آزاد کردم بجای اینکه گزینه سبز رنگ فری بیاد گرینه سیاه رنگ اول unallocted اومد راهی برای اصلاح وجود داره اگه نداره چه کار کنم که به حالت اول برگردونم باتشکر

REGISTERED USER
08-03-2009, 00:22
با سلام من توی ویندوز ویستا این کار رو کردم ولی وقتی بخشی از پارتیشن رو آزاد کردم بجای اینکه گزینه سبز رنگ فری بیاد گرینه سیاه رنگ اول unallocted اومد راهی برای اصلاح وجود داره اگه نداره چه کار کنم که به حالت اول برگردونم باتشکر

unallocted یعنی اختصاص داده نشده و یک فضای خامه ، میشه اون را پارتیشن جدید و فرمت کرد و یا به پارتیشن ای که از آن جدا کردید ، چسباند ... بهتر است از محصولات paragon یا Acronis disk manager استفاده کنید :46:

ahmad_165200
11-03-2009, 16:45
من موقع partition بندی کردن می خواستم درایو c رو به چند پارتیشن تبدیل کنم ولی یک سری فایل سر 200 gig اجازه جدا کردن فایل
بیشتر از اون مقدار رو هم نمیده با defrage هم درست نشد ایا راه دیگری کسی می دونه )xps m1530(

saeid1383a
12-03-2009, 23:26
با سلام
چند تا مشکل و سوال دارم لطفا کمک کنید :
1. طی3 سالی که لپ تابم (Sony vaio = VGN-AX580G) رو خریدیم چندین بار درایو C رو توسط 2 دی وی دی ریکاوریش ، ریکاوری کردم و هیچ مشکلی برایم پیش نیامده بود .
تا اینکه چند هفته پیش وقتی که داشتم درایو C رو ریکاوری می کردم شارژ باطری لپ تاب تموم شد و خاموش شد . بعد اینکه روشنش کردم و دوباره عمل ریکاوری رو انجام دادم بهم پیغام Complete drive restor رو داد که می بایست 2 تا درایوشو ریکاوری می کردم ؛ و چون درایو C مخصوص ویندوز(win xp) و درایو D مخصوص اطلاعاتم بود باید یه جوری اطلاعاتم رو از رو هارد بر میداشتم گزینه Complete drive restor رو کنسلش کردم و 2 تا هاردشو (که هر کودوم 80G هست) در اوردم و اطلاعاتمو رو یه سیستم دیگه ریختم و هر دو هارد رو فرمت کردم ؛ و دوباره عمل ریکاوری رو انجام دادم البته ریکاوری کمپلت رو تست کردم که تو نصفه راه ارور داد و سیستم ریست شد . و دیگه لپ تابم ریکاوری نشد . نه درایو C نه هر دو درایو ریکاوری نشد .
ولی لازم به توضیحه که بگم هر ویندوزی که بخوام میتونم روش نصب کنم چه ایکس پی چه ویستا و همچنین دی وی دی های ریکاوریش هم هیچ مشکلی ندارن
حالا از مدیران محترم سایت و دوستان عزیز می خوام که کمکم کنید تا بتونم دوباره دستگاهمو ریکاوری کنم
2 . به تازگی وقتی که به سایت اصلیش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) مراجعه کردم دیدم که برای لپ تابم ویندوز ویستا رو با درایورهاش گذاشتن (ویندوز خودش ایکس پی مدیا سنتر هستش) ولی متاسفانه نرم افزارهای مختلفی که رو سیستمم بود هیچ کدومشون تو سایته نیست ؛ مشکلی که دارم اینه که چطور می تونم ویندوز ویستا رو با نرم افزارایه تو سیستم داشته باشم . آیا میشه بعد از اینکه سیستم رو ریکاوری کردم ویندوز ویستا رو روش آپگریت کنم که هم ویستا رو داشته باشم و هم نرم افزارهای رو سیستمو .

saeid1383a
13-03-2009, 13:25
با سلام
1. طی3 سالی که لپ تابم (sony vaio = vgn-ax580g) رو خریدیم چندین بار درایو c رو توسط 2 دی وی دی ریکاوریش ، ریکاوری کردم و هیچ مشکلی برایم پیش نیامده بود .
تا اینکه چند هفته پیش وقتی که داشتم درایو c رو ریکاوری می کردم شارژ باطری لپ تاب تموم شد و خاموش شد . بعد اینکه روشنش کردم و دوباره عمل ریکاوری رو انجام دادم بهم پیغام complete drive restor رو داد که می بایست 2 تا درایوشو ریکاوری می کردم ؛ و چون درایو c مخصوص ویندوز(win xp) و درایو d مخصوص اطلاعاتم بود باید یه جوری اطلاعاتم رو از رو هارد بر میداشتم گزینه complete drive restor رو کنسلش کردم و 2 تا هاردشو (که هر کودوم 80g هست) در اوردم و اطلاعاتمو رو یه سیستم دیگه ریختم و هر دو هارد رو فرمت کردم ؛ و دوباره عمل ریکاوری رو انجام دادم البته ریکاوری کمپلت رو تست کردم که تو نصفه راه ارور داد و سیستم ریست شد . و دیگه لپ تابم ریکاوری نشد . نه درایو c نه هر دو درایو ریکاوری نشد .
ولی لازم به توضیحه که بگم هر ویندوزی که بخوام میتونم روش نصب کنم چه ایکس پی چه ویستا و همچنین دی وی دی های ریکاوریش هم هیچ مشکلی ندارن
حالا از مدیران محترم سایت و دوستان عزیز می خوام که کمکم کنید تا بتونم دوباره دستگاهمو ریکاوری کنم
2 . به تازگی وقتی که به سایت اصلیش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) مراجعه کردم دیدم که برای لپ تابم ویندوز ویستا رو با درایورهاش گذاشتن (ویندوز خودش ایکس پی مدیا سنتر هستش) ولی متاسفانه نرم افزارهای مختلفی که رو سیستمم بود هیچ کدومشون تو سایته نیست ؛ مشکلی که دارم اینه که چطور می تونم ویندوز ویستا رو با نرم افزارایه تو سیستم داشته باشم . آیا میشه بعد از اینکه سیستم رو ریکاوری کردم ویندوز ویستا رو روش آپگریت کنم که هم ویستا رو داشته باشم و هم نرم افزارهای رو سیستمو .

یکی نیست به درد من برسه

saeid1383a
14-03-2009, 12:43
یکی نیست به درد من برسه

اقای register لطفا جواب بدید

ZEDEHAL DEGE
15-03-2009, 06:47
سلام من دو تا بازی رو بک اپ گرفتم وقتی چی میگن ریکاوری میکنم هر دو فایلهاشون میاد ولی فقط یکیشون اجرا میشه واون یکی انگار نصب نیست موضو چیه؟

hasan asgari
15-03-2009, 09:58
سلام من در حال اپ دیت ویستا بودم ارتباط قطع شد بعد از ریستارت کردن لپ تاپم بوت نشد دیویدی بکاپ را فعال می کنم با neroبکاپ گرفتم چکار کنم وقتی f11میزنمerror0x400110020000100aمیدهد لطفا مرا راهنمایی کنید

hasan asgari
15-03-2009, 14:52
در ضمن مدل دستگاه من hp6720sمی باشد لطفا کمکم کنید

mo.mo
15-03-2009, 20:58
سلام من در حال اپ دیت ویستا بودم ارتباط قطع شد بعد از ریستارت کردن لپ تاپم بوت نشد دیویدی بکاپ را فعال می کنم با neroبکاپ گرفتم چکار کنم وقتی f11میزنمerror0x400110020000100aمیدهد لطفا مرا راهنمایی کنید
لب تاب های hp معمولا یه پارتیشن ریکاوری دارن که با اون بدون استفاده از dvd های ریکاوری هم میشه به راحتی ریکاوری کرد ولی میشه دقیق تر بگین که چه اتفاقی میفته.

saeid1383a
15-03-2009, 22:16
با سلام
1. طی3 سالی که لپ تابم (Sony vaio = VGN-AX580G) رو خریدیم چندین بار درایو C رو توسط 2 دی وی دی ریکاوریش ، ریکاوری کردم و هیچ مشکلی برایم پیش نیامده بود .
تا اینکه چند هفته پیش وقتی که داشتم درایو C رو ریکاوری می کردم شارژ باطری لپ تاب تموم شد و خاموش شد . بعد اینکه روشنش کردم و دوباره عمل ریکاوری رو انجام دادم بهم پیغام Complete drive restor رو داد که می بایست 2 تا درایوشو ریکاوری می کردم ؛ و چون درایو C مخصوص ویندوز(win xp) و درایو D مخصوص اطلاعاتم بود باید یه جوری اطلاعاتم رو از رو هارد بر میداشتم گزینه Complete drive restor رو کنسلش کردم و 2 تا هاردشو (که هر کودوم 80G هست) در اوردم و اطلاعاتمو رو یه سیستم دیگه ریختم و هر دو هارد رو فرمت کردم ؛ و دوباره عمل ریکاوری رو انجام دادم البته ریکاوری کمپلت رو تست کردم که تو نصفه راه ارور داد و سیستم ریست شد . و دیگه لپ تابم ریکاوری نشد . نه درایو C نه هر دو درایو ریکاوری نشد .

baby27784
15-03-2009, 22:30
سلام

من یه کاری کردم که الان که این مطالب رو خوندم تازه فهمیدم چی کار کردم....

ویندوز لپ تاب 1525 رو که 2 روز بود گرفته بودم به علت بالا نیامدن مجبور شدم با دی وی دی ویستای خودش دوباره نصب کنم.

حالا ایا من ویندوز اورجینال رو پاک کردم و اینی که ریختم مثل اول نیست؟

فکر کنم ریکاوری رو هم فرمت کردم.

الان چی کار باید بکنم تا بفهمم؟

mo.mo
16-03-2009, 20:32
سلام

من یه کاری کردم که الان که این مطالب رو خوندم تازه فهمیدم چی کار کردم....

ویندوز لپ تاب 1525 رو که 2 روز بود گرفته بودم به علت بالا نیامدن مجبور شدم با دی وی دی ویستای خودش دوباره نصب کنم.

حالا ایا من ویندوز اورجینال رو پاک کردم و اینی که ریختم مثل اول نیست؟

فکر کنم ریکاوری رو هم فرمت کردم.

الان چی کار باید بکنم تا بفهمم؟
این مسئله برای چندمین بار که مطرح میشه!!!
دوستان باید بدونن ویندوز با اکتیو کدی که پشت لب تاب هست اصل میشه و هیچ ربطی به dvd های ویندوز نداره.
ولی در مورد پاک شدن ریکاوری باید بگم که شما درایور هاتون رو پاک کردین ولی دوباره میتونین از سایتش دانلود کنید.
مگه لب تاب شما dell نیست ؟
اگه dell باشه همه ی درایور هاشو روش میدن و اصلا نیازی به ریکاوری نداره که!

hasan asgari
17-03-2009, 16:47
من یکبار f11کردم درست شدگفتم حالا که بکاپ دارم انرا نصب کنم بعد از نصب ریست کردم که پیغام نداشتن بوت داد سپس f11زدم که errorقبلی که گفتم امد و همه چی خراب شد لطفا کمکم کنید