PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد شبكه بيسيم

Feron
14-04-2008, 10:53
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان محترم
چند سوال حیاتی از کاربران اهل فن دارم
این سوال ها در مورد یکی از دانشگاه ها است و پهنای باند اینترنت اون حدود 2 مگابایت است
سوال این است که چگونه میتوان یک شبکه ی بیسیم تشکیل داد که افراد با این شرایط بتوانند به اینترنت متصل شوند:
1- تعداد کاربران حدود 200 تا 500 نفر هستند
2- شعاع تحت پوشش حدود 500 تا 800 متر باشد
3- کاربران با کامپیوترهای معمولی مثل وایرلس کارت اینترنال نوت بوک ها یا وایرلس کارت های پی سی آی کامپیوتر های پی سی به اینترنت متصل شوند.
4- هر کاربر دارای اکانت محدود 45 ساعته با قابلیت شارژ است
5- حتی المقدور امکان کنترل کاربران برای جلوگیری از چت کردن یا دیدن صفحه ی نمایش آنها وجود داشته باشد.
لطف کنید بگید هزینه ی انجام کار چه میزان است و به چه لوازمی و چه تعداد مثل هاب و سوییچ و غیره نیاز است از آنجا که بنده کاربری مبتدی هستم لطفا کاملا توضیح دهید. ضمنا اکانت کاربران با وی پی ان کنترل میشود.

با تشکر

Julian
14-04-2008, 13:19
واسه انجام اینهمه کار به امکانات یه isp احتیاجه.

Feron
14-04-2008, 15:01
با تشکر از پاسخ شما
امکانات در حد یک کافی نت در اختیار هست
شما بگید چه وسایلی لازم است؟
باید از چی استفاده بشه ؟
قیمت؟
با تشکر

Julian
14-04-2008, 18:14
محدود کردن تعداد کاربران در شبکه وایرلس غیر ممکنه حتی با امکانات کافی نت فقط isp ها می تونن.
ضمنا پوشش شبکه وایرلس به 800 متر نمی رسه مگه از انتن های مخصوص استفاده کنی
که اونا رو فقط isp ها دارن فکر کنم از اینطور تجهیزات بخواین نصب کنین مجوز لازم داشته باشین.
البته چون شما واسه دانشگاه می خواین شبکه بزارین خیلی فکر نمی کنم کارتون سخت باشه.

nobody2000
14-04-2008, 18:59
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان محترم
چند سوال حیاتی از کاربران اهل فن دارم
این سوال ها در مورد یکی از دانشگاه ها است و پهنای باند اینترنت اون حدود 2 مگابایت است
سوال این است که چگونه میتوان یک شبکه ی بیسیم تشکیل داد که افراد با این شرایط بتوانند به اینترنت متصل شوند:
1- تعداد کاربران حدود 200 تا 500 نفر هستند
2- شعاع تحت پوشش حدود 500 تا 800 متر باشد
3- کاربران با کامپیوترهای معمولی مثل وایرلس کارت اینترنال نوت بوک ها یا وایرلس کارت های پی سی آی کامپیوتر های پی سی به اینترنت متصل شوند.
4- هر کاربر دارای اکانت محدود 45 ساعته با قابلیت شارژ است
5- حتی المقدور امکان کنترل کاربران برای جلوگیری از چت کردن یا دیدن صفحه ی نمایش آنها وجود داشته باشد.
لطف کنید بگید هزینه ی انجام کار چه میزان است و به چه لوازمی و چه تعداد مثل هاب و سوییچ و غیره نیاز است از آنجا که بنده کاربری مبتدی هستم لطفا کاملا توضیح دهید. ضمنا اکانت کاربران با وی پی ان کنترل میشود.

با تشکر

سوال این است که چگونه میتوان یک شبکه ی بیسیم تشکیل داد که افراد با این شرایط بتوانند به اینترنت متصل شوند
تعداد کاربران حدود 200 تا 500 نفر هستند

شما احتیاج به تعداد زیادی Access point بیسیم داری
این شبکه دقیقا مثل شبکه بیسیم تو فرودگاه هستش
هر Access point میتونه 32 و در بعضی مدل های خاص شاید تا 64 یوزر رو جواب بده
البته شما نباید بگی پس 500/32 = ~16 که یعنی 16 تا Access point این اشتباه هست چون بحث مسافت پیش میاد و یا در بعضی نقاط تراکم یوزر بیشتره .

هر Access point میتونه با Access point های دیگه شبکه بشه و شبکه رو وسعت بده

هر کاربر دارای اکانت محدود 45 ساعته با قابلیت شارژ است

این کار احتیاج به نرم افزار Accounting داره

حتی المقدور امکان کنترل کاربران برای جلوگیری از چت کردن یا دیدن صفحه ی نمایش آنها وجود داشته باشد

با نرم افزار filtering میشه چت یا سایت ها رو filter کرد.

اگه نظر منو به عنوان یه شخص آگاه قبول داری پیشنهاد میکنم به چند تا شرکت که کارشون شبکه هست email یا فکس بزن .مجانی کلی برات لیست قطعات و قیمت و پروپزال میدن و هر کدوم با توجه به تجربشون برات شبکه طراحی میکنند همه هم تا وقتی خرید نکردی مجانیه . :27:

محدود کردن تعداد کاربران در شبکه وایرلس غیر ممکنه حتی با امکانات کافی نت فقط isp ها می تونن.
ضمنا پوشش شبکه وایرلس به 800 متر نمی رسه مگه از انتن های مخصوص استفاده کنی
که اونا رو فقط isp ها دارن فکر کنم از اینطور تجهیزات بخواین نصب کنین مجوز لازم داشته باشین.
البته چون شما واسه دانشگاه می خواین شبکه بزارین خیلی فکر نمی کنم کارتون سخت باشه.

دوست عزیز جواب هات اشتباه هست . یکم مطالعه کن .:46:

Julian
14-04-2008, 20:16
شما احتیاج به تعداد زیادی Access point بیسیم داری
این شبکه دقیقا مثل شبکه بیسیم تو فرودگاه هستش
هر Access point میتونه 32 و در بعضی مدل های خاص شاید تا 64 یوزر رو جواب بده
البته شما نباید بگی پس 500/32 = ~16 که یعنی 16 تا Access point این اشتباه هست چون بحث مسافت پیش میاد و یا در بعضی نقاط تراکم یوزر بیشتره .

هر Access point میتونه با Access point های دیگه شبکه بشه و شبکه رو وسعت بده

این کار احتیاج به نرم افزار Accounting داره

با نرم افزار filtering میشه چت یا سایت ها رو filter کرد.

اگه نظر منو به عنوان یه شخص آگاه قبول داری پیشنهاد میکنم به چند تا شرکت که کارشون شبکه هست email یا فکس بزن .مجانی کلی برات لیست قطعات و قیمت و پروپزال میدن و هر کدوم با توجه به تجربشون برات شبکه طراحی میکنند همه هم تا وقتی خرید نکردی مجانیه . :27:

دوست عزیز جواب هات اشتباه هست . یکم مطالعه کن .:46:

ببخشین ها این کارهایی که ایشون میخوان انجام فقط isp ها و ادارات و غیره
انجام میدن و مطمئنا فقط لوازمی که شما گفتین کافی نیست
ضمنا ایشون گفت 200 تا یوزر ولی access point شما اینتوری که گفتین 45 تا رو جواب میده
مطمئنا ایشون نیاز به سخت افزارها و نرم افزار های خاصی پیدا خواهند کرد و به این اسونی نیست
که دوتا نرم افزار نصب کنی هم اکانت بدن و هم ----- کنن. ضمنا کدوم 800access point متر پوشش میده؟

mtbirir
15-04-2008, 08:16
با سلام
برای قسمت وایرلس : اگه فرستنده در یک گوشه باشه یک آنتن فلت 24 دیبی به علاوه یک رادیوی قوی بابا نه نه دار لازم داری طرف کلاینت ها هم یک pci کافیه اگه بینتون دیوار باشه اونوقت repeater لازم داری تا سیگنال رو تقویت کنی این از وایر لس (البته باید دید و توپولوژی ارائه داد)
درمورد کنترل کاربران : میتونی از نرم افزارهای اکانتینگ وکنترل پهنای باند استفاده کنی که همه دانشگاهها دارند
میتونی url reporting هم اجرا کنی خیالت راحت باشه براحتی میتونی یوزرها رو تو مشتت نگه داری
در خدمتیم

nobody2000
16-04-2008, 01:47
ببخشین ها این کارهایی که ایشون میخوان انجام فقط isp ها و ادارات و غیره
انجام میدن و مطمئنا فقط لوازمی که شما گفتین کافی نیست
ضمنا ایشون گفت 200 تا یوزر ولی access point شما اینتوری که گفتین 45 تا رو جواب میده
مطمئنا ایشون نیاز به سخت افزارها و نرم افزار های خاصی پیدا خواهند کرد و به این اسونی نیست
که دوتا نرم افزار نصب کنی هم اکانت بدن و هم ----- کنن. ضمنا کدوم 800access point متر پوشش میده؟

دوست عزیز پست رو کامل بخون
ضمنا طرز فکرت از معنی isp اشتباه
من کارم این بوده پس از من از این ایراد های اشتباه نگیر بجاش شما هم مثل دوستان یاد بگیر .
من تجربه 14 سال کار با کامپیوتر رو دارم .مطمئن باش اگه از چیزی مطمئن نباشم پست نمیدم . :31:

Julian
16-04-2008, 17:10
خوب اگه در این مورد با یه isp مشورت بکنه که بهتره عزیز من
اونا راحت بهش میگن چیکار باید بکنه.

nobody2000
16-04-2008, 18:46
خوب اگه در این مورد با یه isp مشورت بکنه که بهتره عزیز من
اونا راحت بهش میگن چیکار باید بکنه.

ISP=Internet Service Provider
یعنی شرکت تامین کنند اینترنت (,...Dial Up,ADSL )

ایشون باید با شرکت هایی که کارشون برپایی , نصب و نگهداری شبکه هست مشورت کنه .

Julian
16-04-2008, 19:11
ISP=Internet Service Provider
یعنی شرکت تامین کنند اینترنت (,...Dial Up,ADSL )

ایشون باید با شرکت هایی که کارشون برپایی , نصب و نگهداری شبکه هست مشورت کنه .

ما که یه دفه تو یه همچین موردی راهنمایی خواستیم و اونا هم کردن.
ولی باشه شما درست میگی.

nobody2000
17-04-2008, 19:17
ما که یه دفه تو یه همچین موردی راهنمایی خواستیم و اونا هم کردن.
ولی باشه شما درست میگی.

درسته . ببین من تو هر دو مدل این شرکت ها کار کردم .

در این مورد isp مثل یه مغازه میمونه که وقتی میگی فلان جنسو می خوام میگه داریم بعد میره از مغازه بغلی میگیره یه چیز میکشه روش به شما میده . :31: