PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كدوم رشته رو پيشنهاد مي كنيد؟!؟!؟

p30time
13-04-2008, 21:08
با سلام!

* اول از همه از تمام كسايي كه هنوز به كنكور نرسيدن خواهش مي كنم پست ندن *

همونطور كه از امضام معلومه، من امسال كنكور دارم ... ( رشته رياضي - فيزيك هم درس مي خونم )

حالا از تمام دانشجويان و اونايي كه دانشگاه رو تموم كردن خواهش كنم يه توضيحي در مورد رشته ي تحصيلي شون بدن و بيشتر من و تمام كنكوري ها رو راهنمايي كنن براي رشته اي كه مي خوايم درس بخونيم ....

لطفا در مورد درس هايي كه بايد به طور ويژه در اونها قوي باشي توصيح بدين و مهمتر از اون، بازار كار و موقعيت اجتماعي شغل هايي كه در آينده با اين رشته مي تونيم بدست بيارم رو ذكر كنيد!!
============
من خودم به IT علاقه دارم ... البته يكي از دوستان عزيزم ( پاكر ) خيلي منو راهنمايي كرده ولي از كسايي كه الان مهندس يا بالاتر هستن مي خواستم بپرسم كه موقعيت اين رشته چجوريه؟
============
ديگه ريش و قيچي دست خودتون ... هر كي هرچي در مورد رشته هاي خوب مي دونه بنويسه!

خيلي خيلي خيلي خيلي .... به خاطر كمك و وقتي كه مي ذاريد متشكرم :10:
:11: :40: :11: :40:
====================
* ضمنا دوستان! اين آخرين فرصت ها من نمي تونم بيام نت سر بزنم!! به همين خاطر خواهش مي كنم نظرات خودتون رو بذاريد، من هر چند هفته يه بار سر مي زنم!
دوباره ممنون ...

hadi665
13-04-2008, 21:19
خوب دوست من فکر کنم شما ریاضی هستید
خوب من خودم مهندسی مکانیک میخونم ، الآنم ترم 4 هستم
ولا من خودم که چیزه زیادی از کارایی که یه مهندس مکانیک باید در آینده انجام بده نمیدونم ، اما تا جایی که میتونم کمکت میکنم
اول از همه بگم به نظره من مکانیک داره ترازش از برقم میره بالاتر و توی دانگاه ما و خیلی جاهای دیگه رفته بالاتر
و برای این رشته باید ریاضی و بیشتر از همه فیزیکت عالی باشه
و توی فیزیک بخش دینامیک رو باید خیلی خوب بفهمی ، چون تقریبا درسای سختش توی این راستا هستن
بعد هم بگم که رشته ی عالی ای هست هم از نظر شخصیت اجتماعی و شغل و در آماد
.
خلاصه من اینو پیشنهاد میکنم ( مخصوصا که عاشق محاسبات خفن با شکل های پیچیده هستم )

logos
13-04-2008, 21:45
البته در تکمیل توضیحات هادی جان باید بگم که تو رشته مکانیک ریاضی هم در حد فیزیک مهمه و حتی تو گرایش های کنترلی و به خصوص برای ادامه تحصیل در ارشد اکثر مباحث ریاضیاتی هستن تا مکانیکی
اما در مورد بازار کار : کلا رشته تنها مزیتش کلاس کاری هست وگرنه تو کار ها عموما از درسی که می خونی استفاده نمیشه اما رشته مکانیک و پس از اوون برق عموما بیشترین در امد رو دارن
کلا اگه خیلی اهل خرزدن نیستی برق نرو با اینکه درسای مکانیکی ها واقعا سخته اما جو تو رشته مکانیک مثل برق نیست که ملت خفن درس بخونن
و ایشالا اگه رتبت خوب بود (حتی اگه 1 هم بود) دانشگاه تهران رو انتخاب کن و شریف اصلا
یادت باشه اول میخوای 4 سال زندگی کنی

در مورد رشته هم زیاد عجله نکن بعد کنکور برای معرفی رشته ها اکثر دانشگاهها جلسه دارن

p30time
13-04-2008, 21:50
از دوستان خيلي ممنون ...
من هم خودم تعريف مكانيك رو خيلي شنيدم ...
======
ولي كسي هست كه در مورد It هم توضيحاتي بده؟؟؟
با تشكر

hadi665
13-04-2008, 21:51
البته در تکمیل توضیحات هادی جان باید بگم که تو رشته مکانیک ریاضی هم در حد فیزیک مهمه و حتی تو گرایش های کنترلی و به خصوص برای ادامه تحصیل در ارشد اکثر مباحث ریاضیاتی هستن تا مکانیکی
اما در مورد بازار کار : کلا رشته تنها مزیتش کلاس کاری هست وگرنه تو کار ها عموما از درسی که می خونی استفاده نمیشه اما رشته مکانیک و پس از اوون برق عموما بیشترین در امد رو دارن
کلا اگه خیلی اهل خرزدن نیستی برق نرو با اینکه درسای مکانیکی ها واقعا سخته اما جو تو رشته مکانیک مثل برق نیست که ملت خفن درس بخونن
و ایشالا اگه رتبت خوب بود (حتی اگه 1 هم بود) دانشگاه تهران رو انتخاب کن و شریف اصلا

در مورد رشته هم زیاد عجله نکن بعد کنکور برای معرفی رشته ها اکثر دانشگاهها جلسه دارن

آها ، من اینا رو کاملا تایید میکنم
.
.
میگم شما واقعا مطمئنی بریم جلو تر این مسائل عجیب میرن کنار !!!!
اما این درسته که توی مکانیک بیشتر باید مسائل بفهمی و خرخونی زیاد رواج نداره

shahab_f
13-04-2008, 22:01
البته الان که خب شما هنوز کنکورتو ندادی , یه پیشنهاد بهت بکنم هرکی ازت پرسید میخوای چه رشته ای بخونی بگو "نمیدونم", چون بعداز کنکور که رشته هارو بیشتر شناختی و یه جیز دیگه رو انتخاب کردی و قبول شدی بهت میگن آخی اونی که می خواستی قبول نشدی؟من رشته ام مهندسی شمی است , الان حوصله ی توضیح کامل ندارم اما فقط بهت بگم که ما حدود 9 واحد از 140 واحد (یعنی سه تا درس) از بقیه ی رشته ها بیشتر شمی داریم , بقیه ی درسامونم ریضی و فیزیکه , اگه بخوام به زبون خودت بگم ,اگه فیزیک رو تقسیم کنیم به : 1-دینامیک , حرکت و کلا نیروها 2- گرما , گازها , سیالات و ترمودینامیک 3-الکتریسیته , جریان الکتریکی , مغناطیس اون وقت میشه گفت اولی میشه رشته ی مکانیک , دومی مهندسی شیمی , سومی مهندسی برق .این یه توضیح ساده است , دوستان خواهشا گیر ندید که دقیق نیست یا غلطه و اینا , در ضمن موقع انتخاب رشته پیشنهاد من اینه که دانشگاه و رشته رو هر دو با هم ملاک قرار بده .امیدوارم تو کنکورت موفق باشی دوست عزیز.:46:
بازم سوال داشتی در خدمتم:10:

shahab_f
13-04-2008, 22:03

هر دو جمله ی این دوست عزیزمونو شدیدا قبول دارم, راستی logos جان شما دانشگاه تهران درس میخونی؟ چی میخونی؟

logos
13-04-2008, 22:04
آها ، من اینا رو کاملا تایید میکنم
.
.
میگم شما واقعا مطمئنی بریم جلو تر این مسائل عجیب میرن کنار !!!!
اما این درسته که توی مکانیک بیشتر باید مسائل بفهمی و خرخونی زیاد رواج نداره
درسای اجباری که تموم شه دیگه اختیاریا با خودت که چی بر داری
اما کلا مفاهیم پایه مثل دینامیک ، ترمو ، سیالات ، مقاومت ،استاتیک و اینجور چیزا خوب تو اصل مکانیک هستن
اما مثلا من تو فوق فقط دو تا درسم این جور مسائل رو داشت بقیه ریاضیاتی خفن بود

logos
13-04-2008, 22:08
هر دو جمله ی این دوست عزیزمونو شدیدا قبول دارم, راستی logos جان شما دانشگاه تهران درس میخونی؟ چی میخونی؟
لیسانس و دانشگاه تهران بودم
رشته هم که فکر کنم معلوم بود مکانیک

p30time
16-04-2008, 02:27
عزيزان پس چي شد؟؟
فقط مكانيك؟؟
كسي نبود درباره It توضيح بده؟

soheilsmart
16-04-2008, 08:03
با سلام!

* اول از همه از تمام كسايي كه هنوز به كنكور نرسيدن خواهش مي كنم پست ندن *

همونطور كه از امضام معلومه، من امسال كنكور دارم ... ( رشته رياضي - فيزيك هم درس مي خونم )

حالا از تمام دانشجويان و اونايي كه دانشگاه رو تموم كردن خواهش كنم يه توضيحي در مورد رشته ي تحصيلي شون بدن و بيشتر من و تمام كنكوري ها رو راهنمايي كنن براي رشته اي كه مي خوايم درس بخونيم ....

لطفا در مورد درس هايي كه بايد به طور ويژه در اونها قوي باشي توصيح بدين و مهمتر از اون، بازار كار و موقعيت اجتماعي شغل هايي كه در آينده با اين رشته مي تونيم بدست بيارم رو ذكر كنيد!!
============
من خودم به IT علاقه دارم ... البته يكي از دوستان عزيزم ( پاكر ) خيلي منو راهنمايي كرده ولي از كسايي كه الان مهندس يا بالاتر هستن مي خواستم بپرسم كه موقعيت اين رشته چجوريه؟
============

====================
* ضمنا دوستان! اين آخرين فرصت ها من نمي تونم بيام نت سر بزنم!! به همين خاطر خواهش مي كنم نظرات خودتون رو بذاريد، من هر چند هفته يه بار سر مي زنم!
دوباره ممنون ...

سلام ، خوب هستید
فکر کنم سابقه اشنایی با شما رو در تاپیک امتحان نهایی داشتم

من یه چیز میگم و میرم
شما اول کنکورتون رو بدید
اون وقت با توجه به رتبتون انتخاب رشته کنید
من شخصا مکانیک رو خیلی دوست دارم
حالا IT رو هم میپرسم میام میگم

ممنون

پاکر
16-04-2008, 10:17
============
============

====================
دوباره ممنون ...
سلام امین جان
شرمنده قضیه smso که گفتم به خدا یادم رفت!
خودت می دونی من آلزایمر دارم:31:

خب امین جان من تقریبا توضیحامو بهت دادم
ببین گروه اول از دانشجوهای IT سال 82 وارد دانشگاه شدن، یعنی سال 86 تازه مدرک کارشناسیشون رو گرفتن پس فرصت شغلی با توجه به نیاز کشور خیلی زیاده
یه زمانی به ما می گفتن دانشجوهای شریف بعده 3-4 ترم جذب شرکتا میشن، یعنی استخدام!
حالا به ما میگن اگه تو رشتتون خوب باشین خیلی راحت می تونین استخدام بشین
واقعیت اینه که هر کس هر چقدر تلاش کنی همونقدرم موفقی
منظورم اینه که صرف خوندن درسای دانشگاه ضامن موفقیت نیست و همه جام این طوریه
استاد مبانی IT ما میگه خیلی از منابع فارسی مربوط به IT ماله 10-15 سال پیشه!!!
پس باید خودت تلاش کنی
همه رشته ها خوبن اما IT به نظره من یه چیزه دیگس؛ خلاقیت، نشاط و پر شوری و تازگیو درسای خیلی جذابش واقعا آدمو جذب می کنه
پس اگه خوب باشی هم از یونی لذت می بری هم از درسا هم از فعالیت خودت و هم پولی که گیرت میاد:46:
امین جان آخر سر خودتی که باید انتخاب کنی
علاقه یا پول یا راحتی و...
مطمئن باش جمع شدن اینا پیشه هم یا خیلی سخته یا خیلی سختی می خواد:11:

ارادتمند پاکر:11:

من یه چیز میگم و میرم
شما اول کنکورتون رو بدید
اون وقت با توجه به رتبتون انتخاب رشته کنید
من شخصا مکانیک رو خیلی دوست دارم
حالا IT رو هم میپرسم میام میگم

ممنون

نه عزیزم
شما فک می کنی کنکور خیلی سخته در حالی که انتخاب رشته خیلی وحشتناکتر از کنکوره
از الان به فکرش نباشین واقعا ضرر کردین حتی الانشم دیره باید یه سال پیش به فکرش بودین
خیلیا با رتبه های خیلی خوب، اینو که میگم واقعا خودم دیدم، جاهای خیلی متوسط قبول شدن و یه عمرم حسرت خوردن
منظورم صرفه مشخص کردن رشته نیست منظورم حتی دانشگاه و این چیزاست
شمایی که کنکور میدی بالاخره یه هدفی داری
مثلا اول شریف (بعضیا همینو میگن تموم میشه!) به این فک نمی کنن که اگه نشد چی؟
خوابگاه، امکانات، دوری، نزدیکی و... همه ی اینا شرطه و مطمئن باشین یه هفته مشخص کردن اینا خیلی سخته
من خودم انتخاب شیشممو مشاور زده بود صنعتی ارومیه و هفت تبریز بود!
کارنامه که اومد دیدم می تونستم تبریزم قبول بشم ولی خب دیگه
می بینین یه انتخاب سرنوشت ساز میشه!
از الان به فکرش باشین

.::Give-Rose::.

kourosh_n
25-06-2008, 02:21
عزيزم it يا همون فناوري اطلاعات رشته خوبيه و بازار داغيم داره ولي از نظر درآمد و پرستيژ نه
به نظر من ليسانس يه رشته مهندسي ديگه رو بگير و واسه ارشد it شركت كن
من خودم مهندس گاز-پالايش هستم
اگه اطلاعات كاملتر خواستي باهام تماس بگير
09132124022
موفق باشي