PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گاز معده

سارا87
13-04-2008, 14:54
سلام
با تشکر از سا یت خوبتون و اطلاعات مفیدی که در اختیار مردم می گذارین
من برای مشکل و مریضی ای که چندماه گرفتارش شدم ازتون راهنمایی می خواستم ...
من دختری حدودا 24 ساله هستم
حدودا 8 تا 9 ماه بعد از یک پیاده روی نسبتا طولانی یک چند روزی تب کردم و بعد از ان بکهو گاز معده من یک شبه به طور وحشتناکی زیاد شد گاها ممکن چند ساعت به همین شکل باشم و بادگلوهای وحشتناکی بزنم همراه با صدای بلند .... اوایل این حالات همراه بود با ترش کردن شدید معده و برگشت غذا از مری به معده و بوهای بدی که از داخل معده بیرون می امد و...
اما یک چند وقتی است که علائم ترش کردن و.... بهبود یافته اما همچنان این بادگلوها ادامه داره و بدتر هم میشوم طوری که شبها غالبا تا نیمه های شب بیدارم و مرتب همین حالت ادامه دارد ادامه این وضعیت خیلی برام سخت..... شدت این باد گلوها و حالت بدی که برام به وجود اورده شدیدا به قلبم هم فشار می اره و ان ناحیه هم درد ناک میشه اما در کل نه دل درد دارم و نه حتی معده ام دردی نداره به ان شکل ......
در این مدت به متخصصان زیادی مراجعه کردم و مرتب هم دارو مصرف کردم که اثری نداشت
اندوسکوپی معده هم سالم بود و سونوگرافی از کبد و... هم سالم بود
کاهش وزن هم اصلا در این مدت نداشتم بی اشتها هم نیستم
استفراق و یبوست مزمن هم ندارم و غذا را کاملا می تونم بخورم
کم خونی هم ندارم و سابقه سرطان معده هم در فامیل نبوده

الان بعد گذشت این مدت و نتیجه نگرفتن از هیچ نوع درمان نمی دونم که باید چی کار کنم؟
علت این مریضی من چیه؟
من به متخصصان گوارش زیادی مراجعه کردم که بعضی از انها هیچ تشخیص خاصی ندادن یا گفتن بیماری گوارشی نیست اگه امکانش هست من راهنمایی کنین که باید چی کار کنم و برای پی گیری بیشتر این مریضی و در مانش چه راهی را باید بروم؟؟
این مریضی با این علائم سندروم روده تحریک پذیر؟؟؟
پیشاپیش از کمکتون کمال تشکر را دارم

tekno2006
13-04-2008, 16:17
با سلام
اگه می خواهی درست به جوابت رو بگیری باید بعضی سوالات جواب بدی
اول اینکه در این مدت که به پزشک مراجعه کردی چه داروهایی رو تجویز کردند که جواب نداد؟
اینو صادقانه جواب بده آیا دفع کردن باد معده برات عادت نشده؟ یعنی خودت هم بی جهت تلاش در خالی کردن باد معده داری در صورتی که میشه اونو تحمل کرد و نگه داشت؟
سوم اینکه ترش کردن شما معمولا بعد از دفع باد معده هست؟
من منتظر جوابت هستم تا شما راهنمایی کنم

سارا87
13-04-2008, 17:01
سلام
ممنونم از کمکتون
من تو این مدت به چند تا متخصص گوارش مراجعه کردم و اینها تقریبا بیشتر ان ها هستن
دایمیتیکون کلومیپرامین رانیتیدین سیبزوپراید کلینییوم موسیلیوم نورتریپیلین الومینیوم ام جی اس فاموتیدین دیمن هیدرونات اپرازول منیزیم هیروکساید فلوکستین مترونید ازول میتامین قطره متوکلوپرامید یسرو فلوکسین قطره کارمینت
یک مدت هم پنتو پرازول هم مصرف کردم و دیگه ترش نمی کنم غذا هم تو مری بر نمیگرده
الان دوباره به من این قرص دادن و دامپریدون هگزال و سیتالوپرام و کار مینت هم جدیدا دارم مصرف می کنم
ترش کردن هم که قبلا زیاد بوده اصلا ربطی به باد گلو نداشت هر چی که می خوردم ترش می کردم وگاها بعد از زیاد شدن این بادگلوها شروع به سوزش می کنه
نه اصلا این کار برای من جنبه عادت نداره اصلا گاها تو جمع هم نمی تونم خودم کترل کنم و برام دردسر اور شده شدیدا داره یهم فشار می اره خود ردن این باد گلوها فشار زیادی گاها به خودم می اره در حالتهای شدیدش باید ادم متمرکز باشه فکرش نمی دونم چه جوری بگم که منظورم درست رسونده باشم مثل تلمبه زدن باید فشار چند بار بیاری تا ان گار خارج بشه و گرنه حالت خفگی با ادم دست می ده
گاها تا ساعت 3 تا 4 صبح بیدارم و نمی تونم به خاطر این بادگلوها بخوابم خانواده ام تحمل می کنن و لی از این صداها در رنجن
به قلبم هم فشار می اره
در اغلب اوقات بعد از خوردن غذا بدتر هم میشه اما اگر غذا هم نخوری باز هم هست
مواد چرب و نفخ ور نمی خورم
در عین حال ادم عصبی هم نیستم به ان شکل ....
باز هم از کمکتون ممنونم و متشکر

سارا87
16-04-2008, 18:11
سلام
اقای دکتر من همچنان منتظر نظر و راهنمایی خوبتون هستم

rainysky50
17-04-2008, 21:19
شوهر خاله ی من هم حدود یک ساله که به وضعیت شما دچار شده ولی ایشون گاز معده نیست بلکه حالت تهوع هست ولی تمام علائم شما رو داره الان دیگه با دکتر رفتنهای بسیار دیگه تقریبا خوب شده ولی در خوردن و نوع غذاش رعایت میکنه!در کل نگران نباش!

tekno2006
18-04-2008, 09:15
سلام
ممنونم از کمکتون
من تو این مدت به چند تا متخصص گوارش مراجعه کردم و اینها تقریبا بیشتر ان ها هستن
دایمیتیکون کلومیپرامین رانیتیدین سیبزوپراید کلینییوم موسیلیوم نورتریپیلین الومینیوم ام جی اس فاموتیدین دیمن هیدرونات اپرازول منیزیم هیروکساید فلوکستین مترونید ازول میتامین قطره متوکلوپرامید یسرو فلوکسین قطره کارمینت
یک مدت هم پنتو پرازول هم مصرف کردم و دیگه ترش نمی کنم غذا هم تو مری بر نمیگرده
الان دوباره به من این قرص دادن و دامپریدون هگزال و سیتالوپرام و کار مینت هم جدیدا دارم مصرف می کنم
ترش کردن هم که قبلا زیاد بوده اصلا ربطی به باد گلو نداشت هر چی که می خوردم ترش می کردم وگاها بعد از زیاد شدن این بادگلوها شروع به سوزش می کنه
نه اصلا این کار برای من جنبه عادت نداره اصلا گاها تو جمع هم نمی تونم خودم کترل کنم و برام دردسر اور شده شدیدا داره یهم فشار می اره خود ردن این باد گلوها فشار زیادی گاها به خودم می اره در حالتهای شدیدش باید ادم متمرکز باشه فکرش نمی دونم چه جوری بگم که منظورم درست رسونده باشم مثل تلمبه زدن باید فشار چند بار بیاری تا ان گار خارج بشه و گرنه حالت خفگی با ادم دست می ده
گاها تا ساعت 3 تا 4 صبح بیدارم و نمی تونم به خاطر این بادگلوها بخوابم خانواده ام تحمل می کنن و لی از این صداها در رنجن
به قلبم هم فشار می اره
در اغلب اوقات بعد از خوردن غذا بدتر هم میشه اما اگر غذا هم نخوری باز هم هست
مواد چرب و نفخ ور نمی خورم
در عین حال ادم عصبی هم نیستم به ان شکل ....
باز هم از کمکتون ممنونم و متشکر

از این تعجب می کنم که شما کارتون حتی به پنتازول هم کشیده از یک طرف شما دایمیتیکون که ضد نفخ هست مصرف کردید
آیا شما همچنان دارید به مصرف اونا ادامه می دید؟
متعصفانه داروهایی که H2 blocker هستن و اسید معده شما رو کم می کنند تا ترش نکنید خودشون موجب نفخ معده میشند چون غذا به خوبی هضم نمیشه و این سیکل خوردن دارو و معده نفاخ ادامه پیدا می کنه
در ضمن شما مصرف دایمیتیکون رو قطع کردید یا ادامه می دید؟

سارا87
18-04-2008, 21:53
با سلام و تشکر
نه من دایمیتیکون دیگه مصرف نمی کنم همون موقع هم که مصرف می کردم اثری نداشت
چند ماهی هست که پانتازول مصرف کردم و خوشیختانه ترش نمی کنم اما این حالت گاز معده اصلا بهتر نشده
الان دوباره برای من پانتازول تجویز کردن ان هم روزی دو تا قرص اما من همچنان روزی یکی می خورم
الان قرص دامپریدون هم مصرف می کنم
این حالتهای من از یک نفخ معمولی خیلی پیش رفته تر
خیلی این باد گلوها در روز زیاد و پر سر صداست
همون طور که گفتم گاها ساعتها قطع نمیشه
یکی از دکترها به من می گفتن باید بری روئان پزشک اما من واقعا مشکلی ندارم اصلا نمی دونم بروم دوان پزشک یا دکتر مغز اعصاب چی بگم؟

در مورد قرص پانتازول میشه بیشتر توضیح بدین؟؟؟
من فعلا ایرانی اش مصرف می کنم
قرص سیتالوپرام هم دادن اما من به خاطر عوارضش یکی مصرف می کن در واقع می ترسم....
اگ توضیحات بیشتری بدین ممنوم میشوم
این حالت من در مانی داره؟؟؟؟؟؟؟

mortezamorteza
24-11-2008, 23:49
با سلام

من مدتی است که روده تحریک پذیردارم ولی وقتی به پزشک مراجعه میکردم وازمایش مدفوع وخون می دادم چیزی مشاهده نمی شد که با توجه به نشانه هایی که گفتید فکر می کنم که این بیماری را دارم که با رزیم غذ ایی تقریبا کنترل کرده ام .در ضمن پدر بزرگ من به علت سرطان معده فوت کرد .ایا لازم است من به متخصص خاصی مراجعه کنم .

در ضمن من 24 سال دارم و تا شش ماه دیگر قرار است به خدمت اعزام شوم .آیا میتوانم تقاضای معافیت پزشکی کنم.لیست معافیت های پزشکی را خواندم ولی متوجه نشدم که معافیت شامل حال ما میشود یا نه .لطفا مرا راهنمایی کنید.

rzel55
12-04-2013, 21:48
سلام سارا خانم
- از سیگار کشیدن، پیپ کشیدن، جویدن آدامس و آبنبات پرهیز کنید. زیرا همه این ها باعث ورود هوا به معده می گردد.
- از مصرف غذاهایی که دارای هوا می باشند از قبیل: نوشابه ها و خامه های روی غذاها خودداری نمایید.
- آرام غذا بخورید.
نجویدن صحیح غذا عامل بسیار مهمیست باید این نکته را مد نظر داشته باشید

raana
12-04-2013, 22:23
دوست عزیز ممنون از پاسختون......ولی بعد از 5 سال فکر کنم مشکل ایشون حل شده باشه!!!!!!!