PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✦ تاپیــک جــامــع دانشــگاه پیــــــام نــــــــور

صفحه ها : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46

ninabina
10-07-2009, 19:19
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mahdi7610
11-07-2009, 10:14
ویرایش شد ..............

mojtaba007
11-07-2009, 10:59
دوستان من فقط فیزیک 2 با سیستمهای اطلاعاتی مدیریت را دارم
ایا تابستان ارایه میشه برای رشته علوم کامپیوتر

behnam_tr
11-07-2009, 11:11

فعلا دروس تخصصی ترم تابستان اعلام نشده ولی فکر میکنم باشه شما فکر میکنم ترم 7 یا 8 هستید درسته ؟؟!!

mojtaba007
11-07-2009, 11:22
من ترم 10 هستم سال 83 امدم دانشگاه

mahdi7610
11-07-2009, 11:47
فیزیک 2 را که بعید میدونم ارائه بدن . یعنی تا به حال که این درس ارائه نشده

سیستمهای اطلاعاتی مدیریت را هم احتمالا ارائه بشه . من این درس را ترم پیش داشتم

mahdi7610
11-07-2009, 11:50
خو بهنام اینیم که الان گذاشتی امضا هستش دیگه ! :31:

عهد کردم دیگه هیچ امضایی نذارم آخه هر چی میذارم زود حذف میکنن
""" میگن خلاف قوانین "" " اینام دلشون خوشه ها ////

shahrzad20
11-07-2009, 14:06
بچه هی کسی فراگیر پیام نور اخر مرداد امتحان نداره؟

MCSE MAN
12-07-2009, 10:33
قابل توجه روساي محترم مراكز استاني و مراكز و واحدهاي مجري ترم تابستان

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

!Bikhaneman!
12-07-2009, 11:24
داریووووووووووووووووووووو ششششششششش کجایی که جفتمونم اخراج شدیم !!!! :42:
10 دفعه گفتم جوون بیا بریم هی حرف این پیر دل شکسه رو پشت گوش انداختی.. حالا باید پاشم برم سربازی

نه جونم هیچ اتفاقی نمی افته . برای اونا مهم پول هستش . شما پول هر ترم را به حساب بریز اما امتحانات را برو حذف کن .

موفق باشی :)
مهدی جان..امروز رفتم دانشگاه برای تطبیق واحد، گفتن شما اجازه ثبت نام نداری !!! :weird: گفتن باید بری خیابون نجات اللهی -که اداره مرکزی پیام نور اونجاست- بپرسی تا برات کمیسیون تشکیل بدن، اگه OK دادن یه نامه میاری ثبت نامت می کنیم !!! در غیر این صورت خداحافظ
با این توضیح که من مشروط درسم :15:

DaRiOuShJh
12-07-2009, 16:08
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]دهه! پسر چرا شایعه میدی!
از مادر زاده نشده کسی که منو اخراج کنه!×!

...

حالا شاید یه نفر از حساب کتابام در رفته باشه!×![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] زاده شده باشه

چه شده است حالا؟

مهدی جان..امروز رفتم دانشگاه برای تطبیق واحد، گفتن شما اجازه ثبت نام نداری !!! :weird: گفتن باید بری خیابون نجات اللهی -که اداره مرکزی پیام نور اونجاست- بپرسی تا برات کمیسیون تشکیل بدن، اگه OK دادن یه نامه میاری ثبت نامت می کنیم !!! در غیر این صورت خداحافظ
با این توضیح که من مشروط درسم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]بابا اینا هم دلشون خوشه ها
این بچه بازی ها چیه در میارن!×!

راستشو بگو برار من نبودم رفتی با رفیقای ناباباب و روفوضه گشتی همچین شد؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من خیلی حس و حال داشته باشم باید یه سر برم ولایت بلکه تابستونی این مقاومت مصالح رو بعد از 4 بار ورداشتن ترمه 8 ای بگیرم بره!

mahdi7610
12-07-2009, 18:44
داریووووووووووووووووووووو ششششششششش کجایی که جفتمونم اخراج شدیم !!!! :42:
10 دفعه گفتم جوون بیا بریم هی حرف این پیر دل شکسه رو پشت گوش انداختی.. حالا باید پاشم برم سربازی

با این توضیح که من مشروط درسم :15:

سلام

مگه تو نمیگی حذف ترم می کردی ؟

یعنی موقع امتحانات سر جلسه نمیرفتی و درسها را حذف می کردی ؟

اگه اینطوری باشه مشکلی وجود نداره . من دوستام خیلی هاشون این طوری کردن . واحد گرفتن اما دیدن نتونستن بخونند رفتن و همه را حذف کردن و غیبت موجه زدن .

اما اگه واحد بگیری و بدون موجه کردن سر جلسه نری این شاید برات مشکل ایجاد کنه .

اما از ترم پیش یک قانونی اومد ( البته توی دانشگاه ما این قانون انجام شد) که هر کی سر هر جلسه امتحانی که نره خودشون اون درس را براشون حذف می کنند . و خود به خود غیبت موجه می شه .

ببین اونای که توی دانشگاه پیام نور هستند بعضی وقتها ***** شعر زیاد میگن :31:

DaRiOuShJh
12-07-2009, 20:21
ما از ترم پیش یک قانونی اومد ( البته توی دانشگاه ما این قانون انجام شد) که هر کی سر هر جلسه امتحانی که نره خودشون اون درس را براشون حذف می کنند . و خود به خود غیبت موجه می شه .

واقعا خسته نباشن! یعنی این قانون نبود کلا قبلش؟×!×!$@%$%

ببین اونای که توی دانشگاه پیام نور هستند بعضی وقتها ***** شعر زیاد میگن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در این که شک نیست
خوده دانشگاش هم از این ستاره ها: * زیاد داره پس و پیش!!!

ولی سره اسکل بازیه اینا همین درد سر اینا پیش میاد دیگه و الکی چند روزی مردم رو از کار و زندگی میندازن

mahdi7610
12-07-2009, 21:35
واقعا خسته نباشن! یعنی این قانون نبود کلا قبلش؟×!×!$@%$%

در این که شک نیست
خوده دانشگاش هم از این ستاره ها: * زیاد داره پس و پیش!!!

ولی سره اسکل بازیه اینا همین درد سر اینا پیش میاد دیگه و الکی چند روزی مردم رو از کار و زندگی میندازن

راستش توی دانشگاه ما قبلا هر کی نمیخواست بره سر جلسه امتحان و نخونده بود 10 دقیقه دیر میرفت سر جلسه امتحان بعدش میرفت و یک برگه پر میکیرد که دیر سرجلسه رسیده و اون درس را براش حذف می کردن .

اما این قانونی که توی پست بالایی گفتم سال پیش اومد که دیگه نیازی نیست بری و برگه پر کنی خودشون حذف می کنند .

تازه توی دانشگاه پیام نور مشروطی معنی نداره . هر چند ترم هم مشروط بشی مشکلی پیش نمیاد .

اگه هم شما نرفتین درس را حذف کنید نهایتش اینه که همه اون درسها را به شما صفر میدن . هیچ حقی بابت اخراج شما از دانشگاه ندارند .

همون طور که گفتم اونایی که توی دانشگاه پیام نور کار میکنند از هیچی سر در نمیارن و همین طوری الکی برای اینکه شما را از سرشون واکنند میگن برو فلان جا .

!Bikhaneman!
13-07-2009, 08:43
مگه تو نمیگی حذف ترم می کردی ؟

یعنی موقع امتحانات سر جلسه نمیرفتی و درسها را حذف می کردی ؟

دقیقا همین کارو میکردم..من و داریوش با هم مرداد 87 امتحان دادیم و تو پیام قبول شدیم.. :7: البته من مشروط درس شدم در مورد داریوش اطلاعی ندارم ..یعنی نتونستم همه درسای دوره دانش پذیری رو پاس کنم. ظاهرا یه قانونی وجود داره که کسانی که مشروط درس شدن نهایتا دو ترم وقت دارن اون درسا رو پاس کنن در غیر اینصورت دیگه دانشجو محسوب نمیشن..درسته ؟
من از مهر 87 که ترم اول دانشجوییم محسوب میشه تا الان (در کل دو ترم) فقط ثبت نام کردم و پول واریز کردم و سر هیچ کلاسی هم نرفتم و در نهایت همه امتحانات رو هم نرفتم سر جلسه :25:

اگه اینطوری باشه مشکلی وجود نداره . من دوستام خیلی هاشون این طوری کردن . واحد گرفتن اما دیدن نتونستن بخونند رفتن و همه را حذف کردن و غیبت موجه زدن .

اما اگه واحد بگیری و بدون موجه کردن سر جلسه نری این شاید برات مشکل ایجاد کنه .

اما از ترم پیش یک قانونی اومد ( البته توی دانشگاه ما این قانون انجام شد) که هر کی سر هر جلسه امتحانی که نره خودشون اون درس را براشون حذف می کنند . و خود به خود غیبت موجه می شه .

ببین اونای که توی دانشگاه پیام نور هستند بعضی وقتها ***** شعر زیاد میگن :31:

دیروز که با مسئول جدید آموزش صحبت میکردم (سرش شلوغ نبود-خیلی هم خوب برخورد کرد) گفت شما عملا نمی تونی ثبت نام کنی چون دو ترم مهلتی که داشتی رد شده و هیچ درسی رو هم پاس نکردی..برای اینکه مطمئن بشه رفت پیش رئیس دانشگاه دوباره اومد گفت ایشون هم همینو گفته
باید بری مرکز-اونجا هم بعید می دونم کمیسیون تشکیل بدن اما نا امیدت نمیکنم !!

حالا اگه کسی از دوستان گذرش به مرکز افتاد اگه بپرسه که خیال هه راحت میشه

!Bikhaneman!
13-07-2009, 08:49
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]دهه! پسر چرا شایعه میدی!
از مادر زاده نشده کسی که منو اخراج کنه!×!

...

حالا شاید یه نفر از حساب کتابام در رفته باشه!×![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] زاده شده باشه

چه شده است حالا؟
بابا اینا هم دلشون خوشه ها
این بچه بازی ها چیه در میارن!×!

راستشو بگو برار من نبودم رفتی با رفیقای ناباباب و روفوضه گشتی همچین شد؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من خیلی حس و حال داشته باشم باید یه سر برم ولایت بلکه تابستونی این مقاومت مصالح رو بعد از 4 بار ورداشتن ترمه 8 ای بگیرم بره!

همونی که از حساب کتابات در رفته کار داده دستمون دیگه :24:
فعلا که جفتمون اخراجی محسوب میشیم دیگه کم کم باید بریم با همون رفوضه ها رفیق شیم :10:

mohsen_blid
13-07-2009, 11:04
بچه ها اگه در دومین ترم دانشپذیری از 5 درس 4 درس رو قبول بشیم ایا می تونیم ادامه بدیم یا نه ؟

!Bikhaneman!
13-07-2009, 11:24
بچه ها اگه در دومین ترم دانشپذیری از 5 درس 4 درس رو قبول بشیم ایا می تونیم ادامه بدیم یا نه ؟

والا طبق قانون شما در طول این دوترم (اوایل فکر کنم یه ترم وقت می دادن الان شده دو ترم) باید تمام درسهای دانش پذیری رو پاس کنی..حالا اگه فقط یدونه مونده باشه بعید می دونم گیر بدن

mahdi7610
13-07-2009, 18:26
دقیقا همین کارو میکردم..من و داریوش با هم مرداد 87 امتحان دادیم و تو پیام قبول شدیم.. :7: البته من مشروط درس شدم در مورد داریوش اطلاعی ندارم ..یعنی نتونستم همه درسای دوره دانش پذیری رو پاس کنم. ظاهرا یه قانونی وجود داره که کسانی که مشروط درس شدن نهایتا دو ترم وقت دارن اون درسا رو پاس کنن در غیر اینصورت دیگه دانشجو محسوب نمیشن..درسته ؟
من از مهر 87 که ترم اول دانشجوییم محسوب میشه تا الان (در کل دو ترم) فقط ثبت نام کردم و پول واریز کردم و سر هیچ کلاسی هم نرفتم و در نهایت همه امتحانات رو هم نرفتم سر جلسه :25:

دیروز که با مسئول جدید آموزش صحبت میکردم (سرش شلوغ نبود-خیلی هم خوب برخورد کرد) گفت شما عملا نمی تونی ثبت نام کنی چون دو ترم مهلتی که داشتی رد شده و هیچ درسی رو هم پاس نکردی..برای اینکه مطمئن بشه رفت پیش رئیس دانشگاه دوباره اومد گفت ایشون هم همینو گفته
باید بری مرکز-اونجا هم بعید می دونم کمیسیون تشکیل بدن اما نا امیدت نمیکنم !!

حالا اگه کسی از دوستان گذرش به مرکز افتاد اگه بپرسه که خیال هه راحت میشه

من از این قانون ها سر در نمیارم . یعنی اصلا همچین چیزهایی وجود نداشت

اکثر همکلاسیهام 6 یا 7 ترم مشروط شدن ولی اتفاقی واسشون نیفتاده .

یا یک ترم کامل درسها را رفتن و حذف کردن بازم اتفاقی براشون نیفتاده .

حتی بعضی ها یک درس را ممکنه 5 بار گرفته باشن و افتاده باشن بازم اتفاقی براشون نیفتاده .

همون طور که گفتم توی پیام نور مشروطی معنی نداره . یعنی اصلا سقف مشروطی ندارن . به خاطر همین اگه کسی هیچ درسی را سر جلسه نره نهایتش دروس را بهش صفر میدن و اونم مشروط می شه .

البته شاید چون شما فراگیر هستید همچین قانونهایی دارید . یا این قانون شاید برای ورودی های جدید هستش .

اخراج از دانشگاه را بعید میدونم .

اینا را به این دلیل گفتم که یکی از همکلاسیهام کارمند بانک بود و وقتی که ما ترم 7 بودیم اون هنوز ترم یک بود . یعنی 3 سال فقط ترم یک را میخوند . چون همش واحد برمیداشت و می افتاد . اخرش هم بنده خدا رفت و تغییر رشته داد . اما هرگز بهش نگفتن تو اخراجی .

انشالله که مشکلی پیش نمیاد .

موفق باشید :)

!Bikhaneman!
13-07-2009, 19:47
من از این قانون ها سر در نمیارم . یعنی اصلا همچین چیزهایی وجود نداشت

اکثر همکلاسیهام 6 یا 7 ترم مشروط شدن ولی اتفاقی واسشون نیفتاده .

یا یک ترم کامل درسها را رفتن و حذف کردن بازم اتفاقی براشون نیفتاده .

حتی بعضی ها یک درس را ممکنه 5 بار گرفته باشن و افتاده باشن بازم اتفاقی براشون نیفتاده .

همون طور که گفتم توی پیام نور مشروطی معنی نداره . یعنی اصلا سقف مشروطی ندارن . به خاطر همین اگه کسی هیچ درسی را سر جلسه نره نهایتش دروس را بهش صفر میدن و اونم مشروط می شه .

البته شاید چون شما فراگیر هستید همچین قانونهایی دارید . یا این قانون شاید برای ورودی های جدید هستش .

اخراج از دانشگاه را بعید میدونم .

اینا را به این دلیل گفتم که یکی از همکلاسیهام کارمند بانک بود و وقتی که ما ترم 7 بودیم اون هنوز ترم یک بود . یعنی 3 سال فقط ترم یک را میخوند . چون همش واحد برمیداشت و می افتاد . اخرش هم بنده خدا رفت و تغییر رشته داد . اما هرگز بهش نگفتن تو اخراجی .

انشالله که مشکلی پیش نمیاد .

ممنون مهدی جان :11:
نکته اساسی اینه که اون دوستانی که می فرمایید چند بار مشروط شدن یا افتادن، اونا هم مثل ما مشروط درس با مشروط معدل بود و نتونستن درساشون رو پاس کنن یا در طول دوره مشروط می شدن؟

DaRiOuShJh
13-07-2009, 20:00
هه هه هه
ساملیک!

میگم بنده که کلا مشروط متولد شدم!×!

ولی این مردک های بی مرام بی .... نامردی کردن! یادم نمیره sudy dkills رو بالای 80 درصد زدم ولی زده بود سفید!×!

اداره مرکزی ش هم یادت باشه رفتم کلی و اعتراض و ... آخر دیگه بردنم یه گونی نشون دادن گفتن اعتراض های شماس و اونطرف هم این بچه هاشون داشتن باهاشون هواپیما کاغذی درست میکردن!

یعنی دانشجو در حده پشمک هم ارزش نداره چه برسه اعتراضش که به چوبه پشمک هم نمیرسه

حیف اون 150-200 تومنی که کلا خرجه اینا کردم

برای همین بی خیالش شدم تا حدودی

میثم برار حال چه کنیم؟

من اومده کس نیستم ها! بگو کاری داشتن با منشیم تماس بگیرن و وقت قبلی بگیرن!!×!!@

mahdi7610
13-07-2009, 20:46
ممنون مهدی جان :11:
نکته اساسی اینه که اون دوستانی که می فرمایید چند بار مشروط شدن یا افتادن، اونا هم مثل ما مشروط درس با مشروط معدل بود و نتونستن درساشون رو پاس کنن یا در طول دوره مشروط می شدن؟

راستش میثم جان من متوجه نمی شم فرق مشروط درس ، مشروط معدل یا مشروط طول دوره چیه ؟

ما کلا یک مشروط داریم .

اونم اینه که شما مثلا توی یک ترم 15 واحد میگیرید و بعد از این که امتحان دادید و نتایج اومد معدل شما توی این ترم مثلا زیر 12 میشه . اونوقت گفته میشه که شما توی این ترم مشروط شدید . یعنی معدل ترم اگه از 12 کمتر باشه شما مشروط حساب میشید و تنها فرقش اینه که شما توی ترم بعد بیشتر از 12 واحد نمیتونید بگیرید .

اوکی :)

بچه هاشون داشتن باهاشون هواپیما کاغذی درست میکردن

خدا خفت کنه داریوش کلی خندیدم :31::31:

!Bikhaneman!
14-07-2009, 09:05
میثم برار حال چه کنیم؟

من اومده کس نیستم ها! بگو کاری داشتن با منشیم تماس بگیرن و وقت قبلی بگیرن!!×!!@

والا چی بگم..دست رو دست هم که نمیشه گذاشت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] منم که اصلا نمی رسم فعلا برم مرکز، تو گذرت اونطرفا نمی افته ؟
بذار دستم بهت برسه تو با اون منشیتو با خاک یکسان می کنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

راستش میثم جان من متوجه نمی شم فرق مشروط درس ، مشروط معدل یا مشروط طول دوره چیه ؟

ما کلا یک مشروط داریم .

اونم اینه که شما مثلا توی یک ترم 15 واحد میگیرید و بعد از این که امتحان دادید و نتایج اومد معدل شما توی این ترم مثلا زیر 12 میشه . اونوقت گفته میشه که شما توی این ترم مشروط شدید . یعنی معدل ترم اگه از 12 کمتر باشه شما مشروط حساب میشید و تنها فرقش اینه که شما توی ترم بعد بیشتر از 12 واحد نمیتونید بگیرید .

اوکی :)

تو فراگیر..شرایط قبولی اینطوریه :
حالت اول اینکه تراز کافی برای قبولی رو بدست بیاریم که خودش دو حالت داره :
1-1 کسب نمره تراز کافی و کسب حداقل نمره 10 برای هر درس یعنی یکضرب قبول که این حالت مال از ما بهترونه (داریوش)
1-2 کسب تراز کافی اما یکی دوتا درس رو نتونی بالای 10 بیاری که به اون دانشجو میگن مشروط درس در واقع میشه همون حالت دروس پیش که ترم اول دانشگاه های دیگه باید پاس کنیم
حالت دوم اینکه تراز کافی رو بیاریم و همه درسها رو هم قبول شیم اما معدلمون زیر 12 بشه که به اون دانشجو میگن مشروط معدل

جفتشون باید تو مدت زمان تعیین شده توسط دانشگاه خودشون رو از اون وضعیت های خفت بار مذکور در بیارن !!

مشروط طول دوره یعنی از این وضعیت ها در بیان اما بعدا هی مشروط شن که خوب اون حالت تو همه دانشگاه زیاد مشکلی نیست ظاهرا
حالا اگه دوستانی گه گفتید مثل ما مشروط درس یا معدل بودن و همچنان دروس پیشنیاز رو پاس نکردن یا نتونستن خودشون رو از مشروطی ترم اول در بیارن و الان مشفول به تحصیلن جای بسی امیدواری داره

DaRiOuShJh
14-07-2009, 11:06
والا چی بگم..دست رو دست هم که نمیشه گذاشت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] منم که اصلا نمی رسم فعلا برم مرکز، تو گذرت اونطرفا نمی افته ؟
بذار دستم بهت برسه تو با اون منشیتو با خاک یکسان می کنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]هان!×!
والا میثم آخه منم الان فرضه محال!×! برم دنباله کاراش الان خفتم میکنن میگن دو ترم مرخصی رد میکنیم پوله زور بده!×!
منم که تو همین آزاد موندم!×!

بذار دستم بهت برسه تو با اون منشیتو با خاک یکسان می کنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]منشی به این جیگرکی رو (شغلشه فکر بد نکنید!) رو دلت میاد؟ -->[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

1-1 کسب نمره تراز کافی و کسب حداقل نمره 10 برای هر درس یعنی یکضرب قبول که این حالت مال از ما بهترونه (داریوش)

پسر چرا اینقد شایعه میدی!
دهه

برای من رو رفتم ثبت نام وضعیتم رو این زده بود:

داریوش .... --> وضعیت قبولی: مردود علمی ( حالا ثبت نامش کنید گناه داره دانشگاه هم بودجه نداره!)

!Bikhaneman!
14-07-2009, 16:41
هان!×!
والا میثم آخه منم الان فرضه محال!×! برم دنباله کاراش الان خفتم میکنن میگن دو ترم مرخصی رد میکنیم پوله زور بده!×!
منم که تو همین آزاد موندم!×!

منشی به این جیگرکی رو (شغلشه فکر بد نکنید!) رو دلت میاد؟ -->[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پسر چرا اینقد شایعه میدی!
دهه

برای من رو رفتم ثبت نام وضعیتم رو این زده بود:

داریوش .... --> وضعیت قبولی: مردود علمی ( حالا ثبت نامش کنید گناه داره دانشگاه هم بودجه نداره!)

بابا..جمله معروف علم بهتر است یا ثروت یا سربازی یادت نره :27:
یعنی سربازی 200 تومن نمی ارزه ؟!!!
من احتمالا 5شنبه میرم..اگه میای بگو با هم بریم

DaRiOuShJh
14-07-2009, 18:56
به! خسته نباشی برادر
خوب بگو یه دفه میخوام برم نباشن دیگه
اینا روزای معمولیشون هم تعطیلاتن چه برسه 5 شنبه ها
آخه میثم من تا به حال خوشخیال بودم فکر میکردم این آزاده رونهایتا تا ترم 9 تموم میکنم ولی الان تقریبا تا 11 دارم!!!
حالا بابایه هم بفهمه بدبختم! میگه کله شهریه دیگه با خودت!

mahdi7610
14-07-2009, 20:25
اووووووو :19:

موگوم شما باید هفت خان رستم و اسفندیار و زلیخا ( ببخشید قاطی کردم :31:) را رد کنید .

میثمی و داییوش ( یکی از دوستام به داریوش میگفت داییوش) خدا به دادتون برسه .:27:

DaRiOuShJh
15-07-2009, 00:07
اره دیگه برادر این طوریاس!
قدره عافیت بدون که مثله ما نشی!×!@#!@#^%^

!Bikhaneman!
15-07-2009, 10:40
به! خسته نباشی برادر
خوب بگو یه دفه میخوام برم نباشن دیگه
اینا روزای معمولیشون هم تعطیلاتن چه برسه 5 شنبه ها
آخه میثم من تا به حال خوشخیال بودم فکر میکردم این آزاده رونهایتا تا ترم 9 تموم میکنم ولی الان تقریبا تا 11 دارم!!!
حالا بابایه هم بفهمه بدبختم! میگه کله شهریه دیگه با خودت!

پیام نور اتفاقا 5شنبه ها و جمعه ها بازه یادت رفته [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بابا 11 ترم که خوبه..با اون رشته دربو داغونی که تو انتخاب کردی اگه 13 تموم کنی کار خفنی کردی :24:
اگه تا 11 داری پس تکلیف اینطرف رو یکسره کن..یا رومیه رومی یا زنگیه رنگی ! فکر کردی خیلی زرنگی ؟!!

اووووووو :19:

موگوم شما باید هفت خان رستم و اسفندیار و زلیخا ( ببخشید قاطی کردم :31:) را رد کنید .

میثمی و داییوش ( یکی از دوستام به داریوش میگفت داییوش) خدا به دادتون برسه .:27:

بابا مهدی جان نه به اون دلداری دادنت نه به این ته دل آدمو خالی کردن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یعنی با این اوصاف جمع کنیم بریم دیگه ؟!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

DaRiOuShJh
15-07-2009, 14:18
پیام نور اتفاقا 5شنبه ها و جمعه ها بازه یادت رفته [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

والا بنده هر چی اسکن میکنم ذهنم رو یادم نمیاد!×! شاید سیفت دیلتش کردم رفته خونشون!×!؟

بابا 11 ترم که خوبه..با اون رشته دربو داغونی که تو انتخاب کردی اگه 13 تموم کنی کار خفنی کردی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ها! نه بابا دیگه اونطوری ها هم نیست
هر چند همه استادامون رفتن یه استاد بی پد مونده 18 نمره بنویسی میده 10.25!×!

یا رومیه رومی یا زنگیه رنگی ! فکر کردی خیلی زرنگی ؟!!

گزینه ای به نام " عجب مرده هنرمندی " نداره؟

gaxter
16-07-2009, 14:35
سلام داریوش سلام میثم خوبید:41:
منم مشروط درس بودم.
نمرات اومده و اون درسی رو که باید پاس میکردم تا بشم دانشجو رسمی 9.47 گرفتم.
بدجور حالمو گرفتن.

mohsen_blid
16-07-2009, 16:05
منم مشروط درس بودم.
بدجور حالمو گرفتن.
حالا چی میشه اجازه میدن یک ترم دیگه اینها رو پاس کنی یا نه؟؟

DaRiOuShJh
16-07-2009, 17:00
بابا اگه قرار باشه اینقد ریزش داشته باشند که دیگه چیزی برای خودشون نمیمونه!×!
فکر نکنم از این حرکت های اخراجی داشته باشن!

حتما تبصره ای چیزی دارن

معلوم نشد میثم رفت یا هست یا خواست بره یا موند یا نرفت یا ...×!!؟

!Bikhaneman!
16-07-2009, 20:11
بابا اگه قرار باشه اینقد ریزش داشته باشند که دیگه چیزی برای خودشون نمیمونه!×!
فکر نکنم از این حرکت های اخراجی داشته باشن!

حتما تبصره ای چیزی دارن

معلوم نشد میثم رفت یا هست یا خواست بره یا موند یا نرفت یا ...×!!؟

اگرم تبصره یا تسهیلاتی داشته باشن باسه من و تو ندارن که رفتیم همه رو حذفیدیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
احتمالا برای اونایی که امتحان دادن اما نتونستن پاس کنن کمیسیون تشکیل میدن یه ترم دیگه وقت میدن اما بعید می دونم به ما چیزی بماسه
این چیزی بود که مسئول جدید آموزشمون امروز گفت..امروز باهاش تماس گرفتم گفتم من وقت ندارم برم مرکز کارمندم مرخصی ندارم علیلم و از این جور مزخرفات که دیگه سر شما عزیزان و دوستان گرامی که بر من منت گذاشتید و این پست رو می خونید رو درد نمیارم ... !!

گفت داریم یه لیست تشکیل میدیم می فرستیم مرکز تا براتون کمیسیون تشکیل بدن (ظاهرا تو دانشگاه عین ما زیاد بودن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) ولی گفت زیاد امیدوار نباشید..احتمال اینکه دوباره اجازه بدن بمونید 10 درصده چون امسال به ما تاکید کردن باید سخت بگیرید و این قانون برای ورودی های 87 لازم الاجراست !!!
اتفاقا اینا از اولش زیادی دانشجو گرفتن تا این جور مواقع راحت بندازن بیرون وگرنه به دانشگاه ما می خوره فقط 180 تا دانشجوی مترجمی داشته باشه ؟!!!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

منم مشروط درس بودم.
بدجور حالمو گرفتن.

سلام
ناراحت نباش..مطمئنا با تشکیل کمیسیون یه فکری می کنن چون به هر حال فقط یه درست مونده اینقدرا هم سخت نمیگیرن
با این حال حتما یا مسئول آموزشت در ارتباط باش تا اگه لازم شد بری مرکز

DaRiOuShJh
16-07-2009, 21:59
.احتمال اینکه دوباره اجازه بدن بمونید 10 درصده چون امسال به ما تاکید کردن باید سخت بگیرید و این قانون برای ورودی های 87 لازم الاجراست !!!

کلا ما که از بچگی اگه شانس داشتیم اسممون رو میزاشتن محمود!×![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کلا هر چی بلا بود سره ما متولدهای 63 تا 64 اومد!

نظام آموزشی عوض شد، کتابا هی عوض شد، قانون ها عوض شد، شانس قبولی 10 به یک بود، بی کاری زیاد شد، کشور تحریم شد ، خلاصه یه پا موشه آزمایشگاهی شدیم رفت

آخرش هم اگه این شانسه ماست یه جنگی میشه زورکی میفرستمون جبهه میمیریم نسلمون منقرض میشه![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

با این حال حتما یا مسئول آموزشت در ارتباط باش تا اگه لازم شد بری مرکز

بابا اینا اینهمه مرکز مرکز میکنن جدی نگیرید
من رفتم دیگه
اونم نه یه بار

یک تعطیل بازاری که نگو! همشون تو شیش و پنجن (البته بعضی هاشون تو 3ه و چهار مونده ورژنشون آپدیت نشدن!)
یکی با یچش اومده سره کار
یکی داره با تلفن فک میزنه

اصلا یه چیزیه که حالا اگه رفتید میدرکید چی میگم!

!Bikhaneman!
17-07-2009, 11:00
کلا ما که از بچگی اگه شانس داشتیم اسممون رو میزاشتن محمود!×![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

کلا هر چی بلا بود سره ما متولدهای 63 تا 64 اومد!

تصحیح شد : 62 تا 64 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آخرش هم اگه این شانسه ماست یه جنگی میشه زورکی میفرستمون جبهه میمیریم نسلمون منقرض میشه![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خوبه که ...حداقل به یه دردی می خوریم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] من و تو رو با هم بفرستن خوبه..جنگ رو هم حذف ماده 31 میکنیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بابا اینا اینهمه مرکز مرکز میکنن جدی نگیرید
من رفتم دیگه
اونم نه یه بار

یک تعطیل بازاری که نگو! همشون تو شیش و پنجن (البته بعضی هاشون تو 3ه و چهار مونده ورژنشون آپدیت نشدن!)
یکی با یچش اومده سره کار
یکی داره با تلفن فک میزنه

اصلا یه چیزیه که حالا اگه رفتید میدرکید چی میگم!

یعنی من هر دفه که زنگ میزنم و اشغاله یکی داره از بدیهای خواهر شوهرش واسه دوستش تعریف میکنه ؟!!!
فکر میکردم از بس دانشجو ها تماس میگیرن اینطوریه

!Bikhaneman!
17-07-2009, 11:06
راستی تا یادم نرفته..اونایی که وضعیتشون اینطوریه با مسئول آموزش تماس بگیرن یا حضوری برن اسمشون رو ثبت کنن
هرچقدر آمار بره بالا تشکیل کمیسیون محتمل تر میشه
داریوش با این شماره تماس بگیر : 02215731063 (فقط رودهن) یه نفر به اسم محمدی مسئولمونه فقط با همون صحبت کن

DaRiOuShJh
17-07-2009, 15:53
تصحیح شد : 62 تا 64 [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از همونا

خوبه که ...حداقل به یه دردی می خوریم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] من و تو رو با هم بفرستن خوبه..جنگ رو هم حذف ماده 31 میکنیم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لابد دیگه!×!
ولی میگم اونم مشروط میشیم خط مقدم رامون نمیدن!×!

یعنی من هر دفه که زنگ میزنم و اشغاله یکی داره از بدیهای خواهر شوهرش واسه دوستش تعریف میکنه ؟!!!
فکر میکردم از بس دانشجو ها تماس میگیرن اینطوریه

150 درصد!×! آخه دانشجو جماعت مگه بیکاره اینقد تماس بگیره!××! از طرفی اگه جواب میدادن به تلفن که من اینقد مجبور نبودم برم که!

داریوش با این شماره تماس بگیر : 02215731063 (فقط رودهن) یه نفر به اسم محمدی مسئولمونه فقط با همون صحبت کن

عمرا!×![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بگو کماری داشتن یا منشیم ...! (الان میثم قاطی میکنه!×![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mahdi7610
17-07-2009, 17:22
سلام

مگه قرار نبوده که از 25 اعلام بشه که هر کس چه روزی میتونه تابستان انتخاب واحد بکنه ؟

من هر چی به سایت میرم چیزی هنوز اعلام نشده ؟؟

برای شما اعلام شده ؟؟؟

مرسی :)

behnam_tr
17-07-2009, 18:08
بله دوست عزیز برای من اعلام شده ....

من 1 مرداد ساعت 14:45

mahdi7610
17-07-2009, 18:36
بله دوست عزیز برای من اعلام شده ....

من 1 مرداد ساعت 14:45

سلام

کدوم قسمت زده ؟

من که چیزی ندیدم

behnam_tr
17-07-2009, 18:40
ثبت نام >> ثبت نام اصلی

!Bikhaneman!
17-07-2009, 19:24
عمرا!×![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بگو کماری داشتن یا منشیم ...! (الان میثم قاطی میکنه!×![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] زنگ میزنی یا حضورا خدمت برسیم ؟!! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

!Bikhaneman!
17-07-2009, 19:28
واسه منم که 3/5/88 زده البته ایشالا اگه اجاز بدن ادامه بدیم

mahdi7610
17-07-2009, 22:35
ثبت نام >> ثبت نام اصلی

مرسی پیدا کردم . :11:

واسه منم که 3/5/88 زده البته ایشالا اگه اجاز بدن ادامه بدیم

برای اینکه میثم خان بتونند ادامه تحصیل بدن بلند صلوات بفرست :31:

mohsen_blid
18-07-2009, 07:29
دوستان برای شما تشریحی ها گذاشته شده
ایا شرایطش مثل قبلی هست یا نه اون محدودیت نصف تستی ها رو نداره؟
برای اینکه بتونم یک ترم دیگه بمونم با شرایطی که دارم باید برم مرکز یا نه باید منتظر پاسخگویی اونها بشم

!Bikhaneman!
18-07-2009, 07:33
برای اینکه بتونم یک ترم دیگه بمونم با شرایطی که دارم باید برم مرکز یا نه باید منتظر پاسخگویی اونها بشم

لازم نیست همون اول بری مرکز..اول برو پیش مسئول آموزشت ببین چی میگه..

mahdi7610
18-07-2009, 07:44

شما فراگیر هستید یا پیام نور ؟

شرایطتون مگه چیه ؟

واسه من یکی از درس ها هم تستی و هم تشریحیش اومده . اما بعضی ها فقط تستیش اومده و بعضی ها هم هیچ کدومش هنوز نیومده .

mohsen_blid
18-07-2009, 08:32
شما فراگیر هستید یا پیام نور ؟

شرایطتون مگه چیه ؟

واسه من یکی از درس ها هم تستی و هم تشریحیش اومده . اما بعضی ها فقط تستیش اومده و بعضی ها هم هیچ کدومش هنوز نیومده .

قراگیر
دومین ترم دانش پذیری را گذروندم اما 2 درس رو در حال افتادن هستم هنوز تشریحیاش نیومده

نمیدونم میتونم ادامه بدم
دروس دیگه رو خوب گرفتم اما این دو درس را نه

gaxter
18-07-2009, 11:29
دوستان سلام یه خبر خوب
امروز از قسمت آزمون محور پیام نور سوال کردم گفتن طبق آخرین بخشنامه تا آخر تابستون به مشروط ها قرصت داده شده : البته حتما با مراکز آموزش خودتون در تماس باشید چون پیام نور زیاد اعتمادی بهش نیست.

اینم لینک :

!Bikhaneman!
18-07-2009, 14:04
دوستان سلام یه خبر خوب
امروز از قسمت آزمون محور پیام نور سوال کردم گفتن طبق آخرین بخشنامه تا آخر تابستون به مشروط ها قرصت داده شده : البته حتما با مراکز آموزش خودتون در تماس باشید چون پیام نور زیاد اعتمادی بهش نیست.

اینم لینک :

به حال ما که فرقی نمیکنه چون من 3 تا درس رو باید پاس کنم که مجموعا میشه 8 واحد :13:

gaxter
18-07-2009, 14:42
به حال ما که فرقی نمیکنه چون من 3 تا درس رو باید پاس کنم که مجموعا میشه 8 واحد :13:
نه میثم جان اشتباه میکنی.چون کسایی که مشروط درس یا میانگین هستن حد اکثر تا دو درس هستن نه بیشتر.پس شما باید دو درس رو پاس کنی.اگه مشروط درس هستی برو دانشگاه ببین موقع کنکورش که امتحان دادی نمره تراز کدوم درست زیر 10 بوده همونو باید پاس کنی. کلا اشتباه راهنماییتون کردن.

mohsen_blid
18-07-2009, 14:45
ما که رفتیم گفتن تابستون ثبت نام کن البته اگر سیستم گذاشت اگر نه صبر کن تا مهر ماه

خدا کنه توفیقی بشه من این درس ها رو تموم کن خیالم راحت میشه

gaxter
18-07-2009, 14:56
ما که رفتیم گفتن تابستون ثبت نام کن البته اگر سیستم گذاشت اگر نه صبر کن تا مهر ماه

محسن جان شما کدوم واحدی؟
والا وقتی خودشون گفتن تابستون هم میشه ورداشت پس دیگه سیستم اجازه میده و مشکلی نداره.برو تو قسمت ثبت نام اصلی تاریخ ثبت نامتو نوشته.

mohsen_blid
18-07-2009, 15:09
منظور از واحد ؟
من قزوین درس میخونم هنوز هم دروس دانش پذیری رو تموم نکردم
تاریخ ثبت نام من 3/5 هست
تا اون موقع باید صبر کنم
مگه تابستون 6 واحد نیست اما تعداد واحدی که من دارم 7 واحد هست
میبینید چقدر ستمه

behnam_tr
18-07-2009, 16:31
چند تا سوال دارم ::

1- منابع کنکور کارشناسی ارشد کامپیوتر رو از کجا میشه گیر آورد ؟؟

2- نظرتون راجع به تغییر گزایش از علوم کامپیوتر به IT چیه ؟؟

3- کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه و پیام نور یکیه ؟؟

!Bikhaneman!
18-07-2009, 17:20

گفتی گفتن اگه سیستم بذاره حله ؟!

!Bikhaneman!
18-07-2009, 17:21
نه میثم جان اشتباه میکنی.چون کسایی که مشروط درس یا میانگین هستن حد اکثر تا دو درس هستن نه بیشتر.پس شما باید دو درس رو پاس کنی.اگه مشروط درس هستی برو دانشگاه ببین موقع کنکورش که امتحان دادی نمره تراز کدوم درست زیر 10 بوده همونو باید پاس کنی. کلا اشتباه راهنماییتون کردن.

من 3 تا درس رو زیر 10 گرفتم عزیز :13: پس باید هر 3تاشو پاس کنم دیگه..مگه نه ؟

gaxter
18-07-2009, 18:35
من 3 تا درس رو زیر 10 گرفتم عزیز :13: پس باید هر 3تاشو پاس کنم دیگه..مگه نه ؟
نمره خام زیر 10 یا نمره تراز زیر 10؟
اون نمره هایی که تو سیستم گلستان 2 ترم پیش واست وارد شده نمرات خامه و اونا ملاک نیست.شما برو دانشگاه بگو مشروط درس هستم نمرات تراز دوره دانشپذیری رو بهم نشون بدید تا بدونم کدوم یکی زیر 10 هستش.که حد اکثر 2 تاست زیر 10 .همونا رو ببین تابستون وردار .ماله من فقط یک درس بود.

!Bikhaneman!
19-07-2009, 07:50
نمره خام زیر 10 یا نمره تراز زیر 10؟
اون نمره هایی که تو سیستم گلستان 2 ترم پیش واست وارد شده نمرات خامه و اونا ملاک نیست.شما برو دانشگاه بگو مشروط درس هستم نمرات تراز دوره دانشپذیری رو بهم نشون بدید تا بدونم کدوم یکی زیر 10 هستش.که حد اکثر 2 تاست زیر 10 .همونا رو ببین تابستون وردار .ماله من فقط یک درس بود.

والا اولش تو سیستم ندیدم، رفتم دانشگاه یه نفر نشسته بود دفترشو باز کرد گفت شما 3 تا درسو پاس نکردی بعدش تو سیستم هم دیدم 3 تا درس رو زده رد شده با این حال میرم می پرسم ببینم په خبره
ممنون

behnam_tr
19-07-2009, 08:58
1- منابع کنکور کارشناسی ارشد کامپیوتر رو از کجا میشه گیر آورد ؟؟

2- نظرتون راجع به تغییر گزایش از علوم کامپیوتر به IT چیه ؟؟

3- کنکور کارشناسی ارشد دانشگاه و پیام نور یکیه ؟؟

کسی نیست جواب بده ؟؟

!Bikhaneman!
19-07-2009, 10:30
کسی نیست جواب بده ؟؟

سلام
سوال اولو دوم رو نمی دونم اما می تونی اینجا بپرسی (دست gaxter درد نکنه) :

طرح پرسش جدید رو انتخاب کن و سوالتو مطرح کن

اما در مورد تغییر گرایش، اگه می خوای هرجا که میری (البته با پارتی) زود استخدام شی علوم کامپیوتر رو ادامه بده اما اگه به آینده هم یه گوشه چشمی نظری داری IT آینده دارتر هست.

mohsensoft
20-07-2009, 13:21
سلام
یه سوال
من پشت کنکوری بودم و احتمالا پیام نور قبول شم
اگه پیام نور برم میتونم 2باره کنکور بدم و یه دانشگاه دولتی قبول شم؟

mohsen_blid
20-07-2009, 13:37
سلام
یه سوال
من پشت کنکوری بودم و احتمالا پیام نور قبول شم
اگه پیام نور برم میتونم 2باره کنکور بدم و یه دانشگاه دولتی قبول شم؟
فکر میکنم اره
اما باید انصراف بدی از دانشگاه

mohsensoft
20-07-2009, 14:22
فکر میکنم اره
اما باید انصراف بدی از دانشگاه
مرسی
کسی رو دیدید که این شرایط رو داشته باشه و قبول بشه و بره یه دانشگاه دیگه؟

ebilove
24-07-2009, 10:02
ببخشید از کجا می تونم نمونه سوالات کنکور کارشناسی فراگیر ایتی رو پیدا کنم

با تشکر

mohsensoft
24-07-2009, 10:45
ببخشید اگه کسی پیام نور بره در چه صورتی میتونی رشته ش رو عوض کنه؟
یعنی هر رشته ای باشه میتونه بقیه ی رشته های اون گروه (مثلا ریاضی فیزیک) رو بره؟
چه شرایطی میخواد؟
اگه مثلا یه رشته ای بخوای بری که شهر خودت نداشته باشه و شهر کناریت داشته باشه هم میشه انتقالی گرفت؟
ممنون

gaxter
24-07-2009, 13:34
ببخشید اگه کسی پیام نور بره در چه سورتی میتونی رشته ش رو عوض کنه؟
یعنی هر رشته ای باشه میتونه بقیه ی رشته های اون گروه (مثلا ریاضی فیزیک) رو بره؟
چه شرایطی میخواد؟
اگه مثلا یه رشته ای بخوای بری که شهر خودت نداشته باشه و شهر کناریت داشته باشه هم میشه انتقالی گرفت؟
ممنون

1- تغیر رشته و گرایش شرایطی داره که کلا تغییر گرایش اسونتره و در پیام نور هم سختگیری نسبت بهش وجود نداره.
2. تغییر رشته تحت شرایطی شما باید حد اقل یک ترم از تحصیلتون گذشته باشه و 24 واحد پاس کرده باشین و معدل کلتون هم بالای 12 باشه.در این صورت در یک آزمون تغییر رشته که خود دانشگاه برگزار میکنه شرکت میکنید و باید حد نصابای لازم رو بیارید.
3- بله میتونید انتقالی و مهمان بگیرید .سخت گیریهای مختصری هست ولی میشه. سعی کنید پیام نور همون شهر خودتون تحصیل کنید. الان اکثر شهر ها رشته ها رو دارن از این نظر مشکلی وجود نداره در مورد سطحبندی دانشگاه ها از نظر آموزشی هم جای نگرانی نیست به دلیل هماهنگ بودن امتحانا و حالت دانشجو محوری و دانشگاه باز که پیام نور داره زیاد فرقی نمیکنه کدوم واحد تحصیل کنید.بعضی مخالف این حرفا هستن ولی زیاد گوش نکنید همه واحد ها مثل همن.

gaxter
24-07-2009, 13:37
ببخشید از کجا می تونم نمونه سوالات کنکور کارشناسی فراگیر ایتی رو پیدا کنم

با تشکر

اگه تهران هستید انقلاب سوالات ریخته.
یه سرچی تو گوگل بکنید سایتای زیادی بالا میاد.
یه سر هم به اینجا بزنید :

mohsensoft
24-07-2009, 16:36
2. تغییر رشته تحت شرایطی شما باید حد اقل یک ترم از تحصیلتون گذشته باشه و 24 واحد پاس کرده باشین و معدل کلتون هم بالای 12 باشه.در این صورت در یک آزمون تغییر رشته که خود دانشگاه برگزار میکنه شرکت میکنید و باید حد نصابای لازم رو بیارید.
آخه مگه میشه بعد از یه ترم 24 واحد پاس کرد؟
آزمون واسه تغییر رشته سخته یا راحت؟کلا آزمونش چطوره؟
کی برگزار میشه؟

Dokhtar_Bache
24-07-2009, 22:20
کی برگزار میشه؟

من برای امتحان تغییر رشته درخواست دادم.امتحانش شهریور برگزار میشه.چند درس مشخص رو باید بخونیم اگر نمره هر درس حداقل 10 بشه معدل کل هم حداقل 12 قبول میشیم.در ضمن جوابش مهر ماه میاد.یعنی باید یا از رشته قبلی مرخصی بگیری یا طبق معمول انتخاب واحد کنی.کارشناس ما که میگفت امتحانش سخته!!! باید حسابی بخونی. البته نمیدونم اگه الان کسی بخواد درخواست بده قبول کنند یانه.ولی به امتحانش میارزه...:27:

gaxter
24-07-2009, 22:44
کی برگزار میشه؟

منظورم اینه حداقل یه ترم تو دانشگاه بوده باشین و تحصیل کرده باشین نه اینکه همون مهر بری واسه تغییر رشته.
آزمونش هر سال خرداد یا تیر برگزار میشه.
شما فعلا دانشگاه قبول شو و مهر ثبت نام کن بعد به فکر تغییر رشته باش.آخه اینا چه فکراییه که میکنید اینقدر به خودت سخت نگیر.

mohsensoft
24-07-2009, 23:11
منظورم اینه حداقل یه ترم تو دانشگاه بوده باشین و تحصیل کرده باشین نه اینکه همون مهر بری واسه تغییر رشته.
آزمونش هر سال خرداد یا تیر برگزار میشه.
شما فعلا دانشگاه قبول شو و مهر ثبت نام کن بعد به فکر تغییر رشته باش.آخه اینا چه فکراییه که میکنید اینقدر به خودت سخت نگیر.
ممنون
آخه الان باید بدونم چی به چیه تا توی انتخاب رشته مشکلی پیش نیاد
اومدیمو یه رشته ی درپیت قبول شدم :دی
در مورد مدل آزمونش توضیح ندادیا :دی

!Bikhaneman!
25-07-2009, 12:06

سلام gaxter جون
آقا من امروز رفتم دانشگاه سراغ نمره های ترازم..فقط یه درس رو زیر 10 بودم اونم بخاطر اینکه سفید داده بودم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
امممماااااااااااااااا مسئول آموزش گفت هیچ فرقی نداره !! گفت همه کسانی که وارد میشن باید بر اساس نمره خام واحد بردارن نه تراز !!
گفت پیام نور میاره روی تراز که دانشجو بگیره بعدش باید پاس بشه اگه قرار بود تراز ملاک باشه که دیگه همه خوش به حالشون میشد و هیچ درسی از دانشپذیری باقی نمیموند!!!
جریان چیه ؟ خودت از مسئولی شنیدی که تراز ملاکه یا همینطوری میگی ؟
آخه من از دو نفر پرسیدم هر دوشون همونو گفتن

gaxter
25-07-2009, 13:39
[QUOTE=!Bikhaneman!;4008908

gaxter
25-07-2009, 13:55
سلام gaxter جون
آقا من امروز رفتم دانشگاه سراغ نمره های ترازم..فقط یه درس رو زیر 10 بودم اونم بخاطر اینکه سفید داده بودم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
امممماااااااااااااااا مسئول آموزش گفت هیچ فرقی نداره !! گفت همه کسانی که وارد میشن باید بر اساس نمره خام واحد بردارن نه تراز !!
گفت پیام نور میاره روی تراز که دانشجو بگیره بعدش باید پاس بشه اگه قرار بود تراز ملاک باشه که دیگه همه خوش به حالشون میشد و هیچ درسی از دانشپذیری باقی نمیموند!!!

والا این جوری به ما گفتن : دانشجوهای مشروط درس دروسی رو که نمره ترازشون زیر 10 بوده تا آخر تابستون فرصت دارن با نمره خام بالای 10 پاس کنن و بقیه دروس دانشپذیری رو هم که نمره ترازشون در دانشپذیری بالای 10 ولی نمره خامشون زیر 10 بوده تا آخر دوران تحصیل فرصت پاس کردن دارن.
در کل یا تو مسئول رو خوب متوجه منظورت نکردی یا اون مسئول کلا تعطیل تشریف دارن.
همون درسی رو که تو دانشپذیری نمره ترازش زیر 10 بوده تا آخر تابستون باید پاس کنی وگرنه اخراجی.بقیه دروس هم که نمره ترازشون بالای 10 هست ولی نمره خام زیر 10 تا آخر دوران تحصیل فرصت پاس کردن داری.
باور نداری بیا نگا کن:

gaxter
25-07-2009, 13:58
ممنون
آخه الان باید بدونم چی به چیه تا توی انتخاب رشته مشکلی پیش نیاد
اومدیمو یه رشته ی درپیت قبول شدم :دی
در مورد مدل آزمونش توضیح ندادیا :دی

والا نمیخوام یه چیز بگم اشتباه باشه بعد مشکلی واست پیش بیاد.از نوع آزمونش خبر ندارم.بهتره بری از خود دانشگاه بپرسی یا زنگ بزن بهشون.

gaxter
25-07-2009, 14:00
سلام gaxter جون

اینجا هم قسمت نظرات اینا یه نیگا بنداز .وبلاگ مال یکی از مسئولین آموزشه.خدا خیرش بده

gaxter
26-07-2009, 14:12
میثم جان تو چه جوری خذف ترم میکردی؟من یه درس رو نرفتم سر جلسه الان که نگاه کردم صفر دادن.مگه نباید غیبت بزارن؟

!Bikhaneman!
26-07-2009, 14:18
میثم جان تو چه جوری خذف ترم میکردی؟من یه درس رو نرفتم سر جلسه الان که نگاه کردم صفر دادن.مگه نباید غیبت بزارن؟

طبق بخشنامه جدید نرفتن سر جلسه برابر حذف درس هست در واقع یه چیزی تو مایه های حذف ماده 31 دانشگاه آزاد
اگه 0 زدن حتما برو پیش مسئول آموزش اعلام کن که اگه قراره تغییراتی صورت بگیره زودتر اقدام کرده باشی

Marichka
26-07-2009, 21:39
سلام

دوستانی که اخیرا پستهاشون از این تاپیک پاک شد؛ آیا به نظرتون تاپیک عمومی در رابطه با پیام نور محل چاق سلامتی خصوصی با دوستان هست؟!

لطفا رعایت بفرمایید

سپاس

ninabina
26-07-2009, 23:28

حذف ترم فرق زیادی با غیبت سر جلسه داره. اونها می رن آموزش و درخواست می دهند و سپس شهریه ثابت رو هم پرداخت می کنند و مرخصی می گیرند.
شما باید حداکثر 3 روز بعد از برگزاری امتحان یک برگه پزشکی می بردی و فرمی را که دانشگاه بهت می داد را پر می کرد و سپس به مسئول مربوطه می دادی تا امتحانت حذف پزشکی شود و معدل ترم جنابعالی کم نشود.حالا یه تکونی به خودت بده برو پیش یه متخصص مغزو اعصابی برگه ی کمر درد یا گردن درد بگیر و بگو به این دلیل که دوباره عود کرده بود نتونستی زودتر بیایی.
تا از این دروغ ها نگیم کارمون راه نمی گیره!

!Bikhaneman!
27-07-2009, 08:16

من الان رفتم کارنامه خودمو دیدم...تو کادر نمره دروس، جلوی هر درس به خط تیره گذاشته، وضعیت نمره رو هم اعلام نشده زده جالب اینجاست تو توضیحات زیر کارنامه تعداد کل واحدهای حذف شده رو 0 زده !!
با این حال محض اطمینان دارم میرم یه گواهی جور کنم که اگر یه وقت گیر دادن ببرم بدم

gaxter
27-07-2009, 13:52
من الان رفتم کارنامه خودمو دیدم...تو کادر نمره دروس، جلوی هر درس به خط تیره گذاشته، وضعیت نمره رو هم اعلام نشده زده جالب اینجاست تو توضیحات زیر کارنامه تعداد کل واحدهای حذف شده رو 0 زده !!
با این حال محض اطمینان دارم میرم یه گواهی جور کنم که اگر یه وقت گیر دادن ببرم بدم

آره همین کارو بکن اینا اطمینانی بهشون نیست.اون درسی رو که گفتم حتما ور داری تابستون ها .انتخاب واحد هم شروع شده .فقط امروز گفتن یه خورده این سیستم گلستان شهریه رو اشتباهی زیاد حساب کرده فعلا تا 17 مرداد واریز نکن.
موفق باشی

gaxter
27-07-2009, 17:05
حذف ترم فرق زیادی با غیبت سر جلسه داره. اونها می رن آموزش و درخواست می دهند و سپس شهریه ثابت رو هم پرداخت می کنند و مرخصی می گیرند.
شما باید حداکثر 3 روز بعد از برگزاری امتحان یک برگه پزشکی می بردی و فرمی را که دانشگاه بهت می داد را پر می کرد و سپس به مسئول مربوطه می دادی تا امتحانت حذف پزشکی شود و معدل ترم جنابعالی کم نشود.حالا یه تکونی به خودت بده برو پیش یه متخصص مغزو اعصابی برگه ی کمر درد یا گردن درد بگیر و بگو به این دلیل که دوباره عود کرده بود نتونستی زودتر بیایی.
تا از این دروغ ها نگیم کارمون راه نمی گیره!
نه بابا طبق بخشنامه جدید احتیاجی به گواهی پزشکی نیست باید بزنن غیبت در امتحان. اینجا رو ببینید :

!Bikhaneman!
27-07-2009, 17:24
آره همین کارو بکن اینا اطمینانی بهشون نیست.اون درسی رو که گفتم حتما ور داری تابستون ها .انتخاب واحد هم شروع شده .فقط امروز گفتن یه خورده این سیستم گلستان شهریه رو اشتباهی زیاد حساب کرده فعلا تا 17 مرداد واریز نکن.
موفق باشی

سلام
برداشتمش :20: شهریه هم برای 5 واحد شد 48 تومن

sinath
29-07-2009, 10:13
تعداد واحدهاي پيام نور تا مهر ماه به مرز 500 مي‌رسد
به گفته وي؛ نسبت دانشجو به كارمند در دانشگاه پيام نور در گذشته يك به صد بوده است كه در حال حاضر اين رقم به يك به 120 رسيده است.

دكتر فداكار با بيان اينكه دانشگاه پيام نور داراي 488 مركز و واحد است، اظهار كرد: اين ميزان در مهرماه سال جاري به 501 واحد خواهد رسيد.
وي افزود:‌ در سال گذشته 30 واحد جديد در دانشگاه پيام نور راه اندازي شد و امسال 13 واحد جديد در دانشگاه راه‌اندازي مي‌شود.
وي با اشاره به افزايش 90 درصدي تعداد واحدهاي دانشگاه پيام نور در دولت نهم، گفت: در واقع در 4 سال گذشته 229 واحد در دانشگاه پيام نور راه اندازي شده است.
وي بيشترين تعداد راه اندازي واحد در دانشگاه پيام نور را مربوط به سال 86 با 186 واحد و رشد 68 درصدي عنوان كرد و گفت: كمترين افزايش واحدها مربوط به سال 75 با دو واحد بوده است.
وي با بيان اينكه به دليل برخي محدوديتهاي موجود برخي از واحدهاي جديدالتاسيس به خوبي ساماندهي نشده‌اند، گفت: اين واحدها اكثرا در مناطق محروم قرار دارند كه در حال ساماندهي آنها هستيم.
وي با بيان اينكه برخي از ساختمانهاي دانشگاه پيام نور در گذشته سند نداشته‌ است، گفت: اين موضوع در حال حاضر در دست پيگيري است و تمام ساختمان‌هاي جديد دانشگاه پيام نور داراي سند هستند.

به گفته وي؛ نسبت دانشجو به كارمند در دانشگاه پيام نور در گذشته يك به صد بوده است كه در حال حاضر اين رقم به يك به 120 رسيده است.

معاون طرح و توسعه دانشگاه پيام نور، با بيان اين كه دانشگاه پيام نور داراي 6 هزار نيروي انساني و حدود 3 هزار عضو هيات علمي است، تصريح كرد: دانشگاه در بخش تعداد نيروي انساني مشكلي ندارد و بيشتر مشكل دانشگاه مربوط به استخدامهاي نيروي انساني است.

sinath
29-07-2009, 10:13
افزايش400 درصدي اعتبارات عمراني پیام نور

به گفته معاون طرح و توسعه دانشگاه پيام نور، امسال 25 درصد فضا به مجموعه فضاهاي دانشگاه پيام نور اضافه خواهد شد.
معاون طرح و توسعه دانشگاه پيام نور مجموع اعتبارات دانشگاه پيام نور در بخش دولتي و درآمدهاي اختصاصي را 460 ميليارد تومان عنوان كرد و گفت:‌ از460 ميليارد تومان اعتبار دانشگاه، 345 ميليارد تومان مربوط به اعتبارات اختصاصي دانشگاه است.
دكتر محمد مهدي فداكار امروز در يك نشست مطبوعاتي ميزان اعتبارات عمراني دانشگاه را در سال جاري 49 ميليارد تومان عنوان كرد و گفت:‌70 ميليارد تومان نيز به بخش حقوق و مزايا اختصاص يافته است.
افزايش بيش از 400 درصدي اعتبارات عمراني دانشگاه در سال جاري
افتتاح 60 پروژه در حال احداث دانشگاه تا پايان سال
به گفته وي اعتبارات عمراني دانشگاه در سال گذشته 9/8 ميليارد تومان بوده كه امسال اين رقم با افزايش بيش از 400 درصدي به 49 ميليارد تومان رسيده است.
وي با بيان اين كه امسال بيش از 60 پروژه با 150 هزار متر زيربنا در دانشگاه پيام نور افتتاح خواهد شد، اظهار كرد: همچنين دانشگاه داراي بيش از 200 پروژه در حال احداث است و در صورتي كه وضعيت بودجه عمراني دانشگاه تا سه سال آينده نيز به همين روند فعلي باشد، ساخت و سازهاي دانشگاه به اتمام مي‌رسد.
به گفته معاون طرح و توسعه دانشگاه پيام نور، امسال 25 درصد فضا به مجموعه فضاهاي دانشگاه پيام نور اضافه خواهد شد.
به گفته وي، در سال گذشته70 ميليارد تومان از محل اعتبارات سفرهاي استاني دولت براي دانشگاه پيام نور مصوب شد كه بخشي از آنها پرداخت شده است.
90 ساختمان بلااستفاده دولتي در اختيار پيام نور قرار گرفته است
دكتر فداكار با اشاره به بحث ارائه ساختمانهاي بلا استفاده دولتي به دانشگاه پيام نور، با بيان اينكه در مجموع 90 ساختمان در اختيار دانشگاه پيام نور قرار گرفته است، تصريح كرد: دراين زمينه جهاد كشاورزي بيشترين همكاري را با دانشگاه داشته است.

gaxter
29-07-2009, 13:30
خبر مهم

به اطلاع دانشجویان عزیز می رساند بر اساس بخشنامه 3/27480 مورخ 06/05/88 محدودیت زمانی دو ترم برای گذراندن دروس دوره دانشپذیری کان لم یکن تلقی گردیده است و دانشپذیران مشروط همانند افراد قبول شده ، مجاز به گذراندن درس یا دروس مشروطی و نمرات خام زیر 10 در طول مدت مجاز تحصیل می باشند.
لذا این دسته از دانشجویان که قصد اخذ درس در ترم تابستان را دارند می توانند از فردا 8 مردادماه به سایت مراجعه و انتخاب واحد نمایند

mohsen_blid
29-07-2009, 14:25
دوستان یک سوال من الان مبانی کامپیوتر را 10 خورده ای گرفتم و جلوش زده قبولم

سوال من اینه که اون معدل دوازده چی بود؟
یعنی باید معدل کل 12 باشه یا نه معدل هر درس 12 باشه یکی از دوستان منو از عجب در بیاره خلاص بشیم

ninabina
29-07-2009, 20:05
دوستان یک سوال من الان مبانی کامپیوتر را 10 خورده ای گرفتم و جلوش زده قبولم

سوال من اینه که اون معدل دوازده چی بود؟
یعنی باید معدل کل 12 باشه یا نه معدل هر درس 12 باشه یکی از دوستان منو از عجب در بیاره خلاص بشیم
معدل ترم شما باید بالاتر از 12 باشد تا مشروط نشوید.
مجموع نمرات هر درس ضربدر تعداد واحد درس مربوطه تقسیم بر تعداد کل واحد اخذ شده می شود معدل ترم

mohsensoft
30-07-2009, 18:41
دوستان سلام
مهندسی نرم افزار (کارشناسی) توی پیام نور معمولا ترمی چند میوفته؟(مخصوصا ترم اول)
واسه حسابداری چی؟
بالای 200 تومن میفته یا زیر 200 تومن؟
ممنون

behnam_tr
30-07-2009, 18:56
ترم اول که فکر میکنم 15 واحد میدن حداکثر 150 تومن ....

ترم های بعدی هم فکر میکنم با 20 واحد حدود 250 تومن یا کمی بالا پایین !!

mohsensoft
30-07-2009, 19:23
ترم اول که فکر میکنم 15 واحد میدن حداکثر 150 تومن ....

ترم های بعدی هم فکر میکنم با 20 واحد حدود 250 تومن یا کمی بالا پایین !!
ممنون
واسه حسابداری و نرم افزار فرقی با هم نداره؟
راستی با وجود اینکه پیام نور زیاد کلاس نداره من حسابداری بخونم بهتره یا نرم افزار؟
ضمن به نرم افزار علاقه دارم

behnam_tr
30-07-2009, 19:39
ممنون
واسه حسابداری و نرم افزار فرقی با هم نداره؟
راستی با وجود اینکه پیام نور زیاد کلاس نداره من حسابداری بخونم بهتره یا نرم افزار؟
ضمن به نرم افزار علاقه دارم

این بستگی به علاقه شما داره در این مورد اگه از یه مشاور مجرب کمک بگیرید بهتره .......

اگه میخوای بیای پیام نور یه توصیه ای برات دارم ...
اگه واقعا میخوای درس بخونی بیا
پیام نور مثل سایر دانشگاه ها نیست خودت باید بخونی اونم از ته مثل آزاد یا سراسری نیست که استاده 20 صفحه جزوه بگه آخر ترم هم سوالات رو از جزوه بده بنویسی ننویسی قبول بشی
تو پیام نور باید جون بکنی تا نمره بگیری هیچ کس هم بهت نمره نمیده سوالات هم سراسری هست استاد هم هیچ دخالتی در این مورد نداره ///
تو کلاس ها هم استاد میاد سرفصل ها رو میخونه و میره (( البته بعضی هاشون !!))
پس اینو از من به عنوان یه توصیه دوستانه داشته باش ....

:11:موفق باشی ..

mohsensoft
30-07-2009, 19:50
این بستگی به علاقه شما داره در این مورد اگه از یه مشاور مجرب کمک بگیرید بهتره .......

اگه میخوای بیای پیام نور یه توصیه ای برات دارم ...
اگه واقعا میخوای درس بخونی بیا
پیام نور مثل سایر دانشگاه ها نیست خودت باید بخونی اونم از ته مثل آزاد یا سراسری نیست که استاده 20 صفحه جزوه بگه آخر ترم هم سوالات رو از جزوه بده بنویسی ننویسی قبول بشی
تو پیام نور باید جون بکنی تا نمره بگیری هیچ کس هم بهت نمره نمیده سوالات هم سراسری هست استاد هم هیچ دخالتی در این مورد نداره ///
تو کلاس ها هم استاد میاد سرفصل ها رو میخونه و میره (( البته بعضی هاشون !!))
پس اینو از من به عنوان یه توصیه دوستانه داشته باش ....

موفق باشی ..
ممنون
واقعا خوشحالم اینجا دوستای خوبی مثل شما دارم
شرمنده 3 تا سوال دارم:
1-میگن اگه کسی پیام نور بخواد بخونه واسه ارشد دیگه مشکلی نداره درسته؟
2-واسه رشته های فنی مثل کامپیوتر مشکل نیست که توی پیام نور بخونن؟
3-اگه مثلا من مهندسی نرم افزار یه شهری اطراف گرگان قبول شم میتونم انتقالی بگیرم و برم همون نرم افزار رو توی پیام نور گرگان بخونم؟
ممنون

behnam_tr
30-07-2009, 20:22
ممنون
واقعا خوشحالم اینجا دوستای خوبی مثل شما دارم
شرمنده 3 تا سوال دارم:
1-میگن اگه کسی پیام نور بخواد بخونه واسه ارشد دیگه مشکلی نداره درسته؟
2-واسه رشته های فنی مثل کامپیوتر مشکل نیست که توی پیام نور بخونن؟
3-اگه مثلا من مهندسی نرم افزار یه شهری اطراف گرگان قبول شم میتونم انتقالی بگیرم و برم همون نرم افزار رو توی پیام نور گرگان بخونم؟
ممنون

1- تقریبا میشه گفت بله قضیه اینه که کتاب های پیام نور خیلی جامع و کامل هستند حداقل نسبت به سایر دانشگاه ها کشور که فقط به کلیات مطالب اشاره میکنند آنهم فقط در حد جزوه ...ولی پیام نور موشکافانه مطالب رو تو کتابش ارائه میده ....

2- بستگی به واحد پیام نور داره بعضی جاها امکانات خوب هست ولی در کل مناسبه البته به شرطی که خودت کامپیوتر داشته باشی

3 - انتقالی گرفتن تا جایی که من میدونم یه کم سخته ولی میتونید مهمان بشید ....
اگه از دانشگاه بپرسید کامل بهتون میگن که چیکار کنید و شرایطش چیه ...

:11:موفق باشید .......

mohsensoft
30-07-2009, 20:40
1- تقریبا میشه گفت بله قضیه اینه که کتاب های پیام نور خیلی جامع و کامل هستند حداقل نسبت به سایر دانشگاه ها کشور که فقط به کلیات مطالب اشاره میکنند آنهم فقط در حد جزوه ...ولی پیام نور موشکافانه مطالب رو تو کتابش ارائه میده ....

2- بستگی به واحد پیام نور داره بعضی جاها امکانات خوب هست ولی در کل مناسبه البته به شرطی که خودت کامپیوتر داشته باشی

3 - انتقالی گرفتن تا جایی که من میدونم یه کم سخته ولی میتونید مهمان بشید ....
اگه از دانشگاه بپرسید کامل بهتون میگن که چیکار کنید و شرایطش چیه ...
با تشکر
شرمنده میخوام یه سوال جامع بپرسم:
درس خوندن توی پیام نور توی رشته هایی مثل کامپیوتر خیلی سخته؟

!Bikhaneman!
30-07-2009, 23:54
خبر مهم

به اطلاع دانشجویان عزیز می رساند بر اساس بخشنامه 3/27480 مورخ 06/05/88 محدودیت زمانی دو ترم برای گذراندن دروس دوره دانشپذیری کان لم یکن تلقی گردیده است و دانشپذیران مشروط همانند افراد قبول شده ، مجاز به گذراندن درس یا دروس مشروطی و نمرات خام زیر 10 در طول مدت مجاز تحصیل می باشند.
لذا این دسته از دانشجویان که قصد اخذ درس در ترم تابستان را دارند می توانند از فردا 8 مردادماه به سایت مراجعه و انتخاب واحد نمایند

این که گفتی یعنی چه ؟!!!!
یعنی همون تمدید مهلت پاس کردن دروس با نمره تراز زیر 10 تا پایان ترم تابستون یا ... ؟

sinath
31-07-2009, 11:28
آزمون دکتری دانشگاه پیام نور برگزار شد

رئیس دانشگاه پیام نور گفت: آزمون دکتری دانشگاه پیام نور صبح امروز جمعه در 26 رشته در تهران برگزار شد. آزمون تنها یک رشته نیز در مرکز مشهد دانشگاه پیام نور برگزار می شود.
سید محمد حسینی در گفتگو با مهر با بیان اینکه سئوالات برخی از رشته ها چند گزینه ای و برخی تشریحی هستند، افزود: آزمون رشته هایی که تشریحی هستند عصر امروز جمعه برگزار می شود.
رئیس دانشگاه پیام نور درباره ظرفیت پذیرش در این دوره گفت: دو یا سه برابر ظرفیت برای مصاحبه اعلام قبولی می کنیم و در نهایت در هر رشته پنج نفر به صورت آزاد پذیرش می شود و یک نفر نیز از مربیان، آموزشیاران دستیاران به عنوان سهمیه قبول می شود.
وی با اشاره به اعلام نتایج این آزمون گفت: به دلیل اینکه این دانشجویان را برای نیم سال اول می پذیریم، نتایج کتبی و مصاحبه آزمون دکتری را تا مهر ماه اعلام خواهیم کرد.

mohsensoft
31-07-2009, 11:35

9vin
31-07-2009, 11:35
سلام رفقا....
رشته برق قدرت (الكتروتكنيك ) رو پيام نور داره؟؟؟
كجا بايد ثبت نام كرد يا دفترچش كي مياد؟؟
مرسي.... :11:

mahdis_apex
31-07-2009, 11:52
دوستان مهندسي شهرسازي با شهرسازي چه فرقي ميكنه؟

gaxter
31-07-2009, 12:00
بله سخته.مخصوصا رشته های گروه کامپیوتر

gaxter
31-07-2009, 12:01
سلام رفقا....
رشته برق قدرت (الكتروتكنيك ) رو پيام نور داره؟؟؟
كجا بايد ثبت نام كرد يا دفترچش كي مياد؟؟
مرسي.... :11:
خیر این رشته رو نداره.

mohsensoft
31-07-2009, 12:24
بله سخته.مخصوصا رشته های گروه کامپیوتر
سختیش در چه حده؟
بیرون اومدنش چطور؟
بین حسابداری و نرم افزار کدومش راحت تره؟>

!Bikhaneman!
31-07-2009, 18:42
gaxter جان جواب سوال صفحه قبل منو ندادی جیگر
در مورد خبری که در مورد نمره تراز و مهلت و ... بود..پرسیدم منظور خبر، تایید مهلت پاس کردن درسهاییه که نمره ترازشون زیر 10 هست تا پایان تابستون بود یا اینکه کلا این قانون برداشته شده ؟

mahdi7610
31-07-2009, 21:18
سختیش در چه حده؟
بیرون اومدنش چطور؟
بین حسابداری و نرم افزار کدومش راحت تره؟>

رشته های علوم پایه خوندن توی پیام نور خیلی سخته . رشته هایی مثل کامپیوتر و ریاضی و امار و غیره ....

توی رشته های فنی به نظر من مهم اینه که چیزی بلد باشی .

شما اگه پیام نور خونده باشی و توی کامپیوتر واقعا حرفی برای گفتن داشته باشی کار گیرت میاد . اما اگه دولتی خونده باشی و مثل 60 درصد دانشجوهای کامپیوتر هنوز روشن و خاموش کردن هم بلد نباشی ول معطلی .

مطمئنا حسابداری راحت تره . به خاطر این که از گروه علوم انسانی هستش . اگه رشته ریاضی و فنی باشی و حسابداری بخونی که دیگه مثل اب خوردن برات هست . چون درسهای ریاضیات و امار را اکثر بچه های ریاضی کمتر از 18 نمیگرین .
اما بچه هایی که از انسانی رفتن رشته حسابداری اکثر ریاضیات و امار را باید چند بار بیفتن تا پاس کنند .

kasra_khan2003
31-07-2009, 21:50
بچه ها چرا جدیدن نمیشه نمرات رو دید؟!! نمره های همین ترم آخری رو میگم...

بعد اینکه، درس های که امتحانش کامل تستی هست، نمره استاد رو تاثیر نمیدن؟!

mahdi7610
31-07-2009, 22:35
بچه ها چرا جدیدن نمیشه نمرات رو دید؟!! نمره های همین ترم آخری رو میگم...

بعد اینکه، درس های که امتحانش کامل تستی هست، نمره استاد رو تاثیر نمیدن؟!

سلام

چرا نمرات کامل را هم میتونی ببینی . البته به شرطی که نمره کامل اومده باشه .

توی همون صفحه اول سایت که میری . برای دیدن نمرات تستی گزینه اخری را میزنی . اما اگه بخوای هم تستی و هم تشریخی را ببینی باید یکی مونده به اخری را بزنی . الان یادم نیست اسم گزینه اش چی هستش .

attractive_girl
31-07-2009, 23:28
بچه ها پیام نور خیلی بده؟؟:45:

gaxter
31-07-2009, 23:29
در مورد خبری که در مورد نمره تراز و مهلت و ... بود..پرسیدم منظور خبر، تایید مهلت پاس کردن درسهاییه که نمره ترازشون زیر 10 هست تا پایان تابستون بود یا اینکه کلا این قانون برداشته شده ؟

سلام میثم جان شرمنده ندیدم سوالتو.
والا طبق این بخشنامه جدید که گفتن و دانشگاه پیام نور شیراز رسما اعلام کرده کلا قانون اجبار پاس کردن دروس مشروطی دانشپذیران مشروط درس برداشته شده و اجباری تو پاس کردنشون تا آخر این ترم نیست.ولی اینا باور کن اعتمادی بهشون نیست من اون درسی رو که نمره ترازم توش زیر 10 بود الان واسه تابستون ورداشتم و میخوام پاس شه بره پی کارش.شما هم همین کارو بکن پاسش کن و بزار بره خیالت راحت شه.کار از محکم کاری عیب نمیکنه.

gaxter
31-07-2009, 23:33
نه زیاد.
امتحاناش سخت و غیر استاندارده بعضی وقتا. و سیستم اطلاع رسانی ضعیفی هم داره.
در کل وقتی اومدی پیام نور باید از اول ترم درسا رو بخونی بزاری واسه روزای امتحان نمیشه پاس کرد.

gaxter
31-07-2009, 23:38
میثم جان اینم لینک خبر
تو همون صفحه میتونی پیداش کنی.

بازم میگم اعتمادی بهشون نیست همون درس که نمره ترازت زیر 10 بود دقت کن نمره خام نمیگم نمره تراز که موقع ثبت نام بهت نشون دادن همونو این ترم تابستون وردار پاس کن.دیگه به هیچ عنوان پشت گوش ننداز .یه فرصیته که پیش اومده شاید هیچ وقت واست پیش نیاد .حتما بخون و پاسش کن.
در مورد این بخشنامه یه سوالی هم از اینجا بکن : eb.pnu.ac.ir

gaxter
31-07-2009, 23:42
فک کنم شما امشب نتیجه کنکورتو دیدی.نگران نباش دانشگاه خوبیه و از آزاد هم معتبرتره مدرکش .الان شاید اونایی که رو آزاد تعصب دارن بریزن رو سرم .من خودم همزمان هم دانشجو آزادم هم پیام نور.پیام نور یه کم سخته و خیلی از آزاد و غیر انتفاعی بهتره.اون دید منفی هم که بقیه مردم بهش دارن فقط بشنو و باور نکن.درسته درس خوندنش یه خورده سخته ولی باور کن با کتابای جامع و خوبی که داره خیلی حال میده.
موفق باشی

mohsensoft
31-07-2009, 23:43
نه زیاد.
امتحاناش سخت و غیر استاندارده بعضی وقتا. و سیستم اطلاع رسانی ضعیفی هم داره.
در کل وقتی اومدی پیام نور باید از اول ترم درسا رو بخونی بزاری واسه روزای امتحان نمیشه پاس کرد.
آقا این سیستم اطلاع رسانیش چه جوریاست که همه ازش بد تعریف میکنن؟
میشه توضیح بدید؟
یه چیز دیگه اینکه میگن امکان داره نمراتت هم الکی بیاد
یعنی یه درسی رو خیلی خوب امتحان داده باشی بعد ببینی نمره ش رد کردن 3!!!!

attractive_girl
01-08-2009, 00:11
دانشجوهای پیام نور چه سنی هستن؟؟ همشون سن بالان یا 18-19 ساله هم توشون هست؟؟

mohsensoft
01-08-2009, 00:16
اینجوری هم که فکر میکنی نیست
90% همسن خودمون هستن

Reman
01-08-2009, 00:16
فک کنم شما امشب نتیجه کنکورتو دیدی.نگران نباش دانشگاه خوبیه و از آزاد هم معتبرتره مدرکش .الان شاید اونایی که رو آزاد تعصب دارن بریزن رو سرم .من خودم همزمان هم دانشجو آزادم هم پیام نور.پیام نور یه کم سخته و خیلی از آزاد و غیر انتفاعی بهتره.اون دید منفی هم که بقیه مردم بهش دارن فقط بشنو و باور نکن.درسته درس خوندنش یه خورده سخته ولی باور کن با کتابای جامع و خوبی که داره خیلی حال میده.
موفق باشی

سلام . قسطم از جواب دادن به این پاسخ شما روشن کردن بقیه هست.
1- اعتبار مدرک دانشگاه آزاد در مقطع لیسانس با دانشگاه های دولتی برابره.(چون هم می تونید اگر استخدامی در کار باشه استخدام شید! واسه استخدام های سطح بالا که باید از دانشگاه های تهران مدرک داشته باشید اونم روزانه!)
2- تعصب من روی حقیقت هست و شفاف سازی حقایق نه روی دانشگاه خاصی.
3- امکانات دانشگاه آزاد 100% بهتر از پیام نور هست و شاید قیاس این موارد درست نباشه. الان روی رقابت دانشگاه آزاد با دانشگاه ای تمام دولتی هست نه پیام نور.
4- متاسفانه دانشجو های پیام نور فکر می کنند تنها دانشجو های درس خون این کشور هستند که باز هم دور از واقعیت هست.
با تشکر

!Bikhaneman!
01-08-2009, 08:26
1- اعتبار مدرک دانشگاه آزاد در مقطع لیسانس با دانشگاه های دولتی برابره.(چون هم می تونید اگر استخدامی در کار باشه استخدام شید! واسه استخدام های سطح بالا که باید از دانشگاه های تهران مدرک داشته باشید اونم روزانه!)
3- امکانات دانشگاه آزاد 100% بهتر از پیام نور هست و شاید قیاس این موارد درست نباشه. الان روی رقابت دانشگاه آزاد با دانشگاه ای تمام دولتی هست نه پیام نور.
4- متاسفانه دانشجو های پیام نور فکر می کنند تنها دانشجو های درس خون این کشور هستند که باز هم دور از واقعیت هست.
با تشکر

دوست عزیز بنده کاملا با نظر شما مخالفم (به عنوان یه دانشگاه آزادی)

1- اعتبار مدرک دانشگاه آزاد با سراسری برابره اما در صورتی که پارتی داشته باشید یا اینکه بخواید با مزایای پایین تو یه شرکت خصوصی کار کنید ! اینو از باب تجارب گفتم و مثالش یکی از دوستان فارغ التحصیل بنده هست که با معدل 17 در رشته کارشناسی کامیپوتر در نهایت الان با حقوق 350 تومن تو پارس انلاین مشغول شده یا یکی از هم کلاسیهای خانم که الان تو بانک پارسیان با حقوقی مشابه مشغول به کاره و خودم که با ماهی 300 تومن تو یه ISP محلی مشغول به کارم !!

3- کاملا موافقم بخاطر اینکه این دانشگاه دانشگاه نوپایی هست و مثل آزاد نیاز به زمان داره ولی رقابت آزاد با سراسری فقط منوط به امکاناته نه سطح آموزشی
4- متاسفانه یا خوشبختان حقیقت داره ! خودتون رو مقایسه بکنید با یه دانشجوی پیام نور که بجای اینکه 50 صفحه جزوه بخونن باید یه کتاب 300 صفحه ای رو مو به مو بخونن !

مورد آخر که قبلا هم گفتم اینه که موفقیت تو دانشگاه آزاد کاملا به شانس بستگی داره ! یعنی به عواملی مثل استاد (که اگه باحال باشه همه پاسن اگه سخت گیر باشه ...)-منابع امتجانی (اینکه از جزوه باشه یا کتاب !) - دانشگاه محل تحصیل (اگه جامع نباشه نمره گرفتن عین آب خوردنه) که این موارد تو دانشگاه جامعی مثل پیام نور دیده نمیشه و همه دانشجو ها از این نظر یکسانن

البته این موارد رو در حالت کلی گفتم و واحد هایی از آزاد وجود دارن که واقعا از خیلی دانشگاه های سراسری هم سطح بالاتری دارن نمونش واحد قزوین (تو علوم کامپیوتر) یا دانشگاه تهران جنوب

نمی دونم در جریان رتبه بندیه دانشگاه ها در سطح خاور میانه و بین الملل هستید یا نه .آخرین رنکینگی که دیدم پیام نور رتبه 25 خاور میانه و دانشگاه آزاد تهران جنوب رتبه 73 خاورمیانه رو داشت که این امر موید همین نکاتی هست که گفته شد.

موفق باشید

mahdi7610
01-08-2009, 11:25

از یک لحاظ خیلی خوبه که اصلا نیازی نیست کلاس بری . یک ماه مونده به امتحان میشینی دو درس ها را میخونی . از کلاس نشستن های الکی راحت میشی .

از یک لحاظ بده چون بیشتر بار بر روی دوش خودتون هست و باید خودتون درس را بخونید .

از یک لحاظ هم بده و هم خوبه چون فقط باید کتاب بخونی .

از یک لحاظ هم بده چون معلوم نیست طراح سوالات کی هستش . و 90 درصد امتحانات سوالاتش سخت طرح میشه و استاندارد نیست .

mahdi7610
01-08-2009, 11:30
آقا این سیستم اطلاع رسانیش چه جوریاست که همه ازش بد تعریف میکنن؟
میشه توضیح بدید؟
یه چیز دیگه اینکه میگن امکان داره نمراتت هم الکی بیاد
یعنی یه درسی رو خیلی خوب امتحان داده باشی بعد ببینی نمره ش رد کردن 3!!!!

سیستم اطلاع رسانیش الان ضعیف نیست و خیلی خوب شده . فقط مسئولینش متاسفانه خیلی زیاد بارشون نیست که درست و حسابی ادم را راهنمایی کنند .

اما خدا را شکر با بودن سایت گلستان خیلی از مشکلات مربوط به انتخاب واحد و غیره حل شده .

فقط تنها مشکلش اینه که نمرات خیلی دیر اعلام میشه .

gaxter
01-08-2009, 11:30

تو واحدی که من هستم و واحد بزرگی هم هست همه 18 19 ساله (سال اولی).اونی که سنش تو کلاس از همه بیشتر بود من بودم که 23 سالمه.

gaxter
01-08-2009, 11:31
سیستم اطلاع رسانیش الان ضعیف نیست و خیلی خوب شده . فقط مسئولینش متاسفانه خیلی زیاد بارشون نیست که درست و حسابی ادم را راهنمایی کنند .

اما خدا را شکر با بودن سایت گلستان خیلی از مشکلات مربوط به انتخاب واحد و غیره حل شده .

تایید میشه:20:

mohsensoft
01-08-2009, 11:33
این میگن در حدیه که اصلا تکلیفت مشخص نیست که چه جوری باید انتخاب واحد کنی و این چیزا
آره؟

mahdi7610
01-08-2009, 11:34
شما خیلی دیدتون نیست به پیام نور بد هستش . این طوری هم که شما فکر نمی کنید نیست .

پیام نور همه رده سنی را شامل میشه . اما اگه شما برید دانشگاه اکثر دانشجوها را که میبیند هم سن خودتون هستند . چون دانشجوهایی که سنشن بالا هست و احتمالا کارمند هستند فقط و فقط روز امتحان میان . و ممکنه شما یکبار هم اونا را توی دانشگاه نبینید .

چون حداقل 90 درصد دانشجوهای پیام نور را همین کسایی تشکیل میدن که الان مثل شما کنکور دادن .

gaxter
01-08-2009, 11:35
با تشکر
با قسمتی از حرفات موافقم مثل کمبود امکانات پیام نور .ولی همین کمبود امکانات هم در 2 سال اخیر خوب برطرف شده الان حتی واحد های شهرستانش هم مشکلی ندارن مگر واحد های تازه تاسیس.در کل گفتم که بنده خودم دانشجوی آزاد هم هستم و صرفا تجربیات 4 ساله خودم در دو واحد دانشگاهی خیلی بزرگ آزاد رو خدمت دوستان عرض کردم.
موفق باشید

mahdi7610
01-08-2009, 11:41
این میگن در حدیه که اصلا تکلیفت مشخص نیست که چه جوری باید انتخاب واحد کنی و این چیزا
آره؟
این هم متاسفانه یک شایعه ای بیش نیست .

قبلا که ما انتخاب واحدمون دستی و توی دانشگاه انجام میشد خیلی مشکلات داشتیم .

باید یک روز کامل می رفتیم و توی گرما انتخاب واحد میکردیم و بعدش هم باید میرفتیم و توی بانک تقریبا 3 ساعت صف وایمیستادیم تا پول پرداخت کنیم . کلی مکافات دیگه که این درس را میشه برداشت یا نه و ......

هیچ کسی هم پاسخگو نبود . چون اصلا مسئولین در حد یک بچه ابتدایی هم چیزی از قانون ها بارشون نیست .

اما اما اما

الان وضعیت خیلی خوب شده . تکلیف کاملا مشخصه . همه چیز توی سایت گلستان ( سایت اصلی پیام نور) کاملا مشخصه .

شما وارد سایت میشی و همه درسهایی که ارائه شده کاملا مشخصه ، پیش نیازها کامل مشخصه . تاریخ امتحانات از همون روز اول که انتخاب واحد میکنی کامل مشخصه . تعداد درسهایی که پاس کردی از ترم اول تا اخر کامل مشخصه . نمرات شما از ترم اول تا ترم اخر کامل مشخصه .
درسهایی که امتحان میدیدی اگه تستی باشه تعداد سوالات غلط و درست را با کلید توی سایت میزنه .

هر چیزی که شما فکرش را بکنید در مورد نمرات و انتخاب واحد توی سایت کامل مشخصه .

کلا از نظر انتخاب واحد شما حتی 1 درصد هم مشکل نخواهید داشت .

موفق باشی

gaxter
01-08-2009, 11:42

1- اعتبار مدرک دانشگاه آزاد با سراسری برابره اما در صورتی که پارتی داشته باشید یا اینکه بخواید با مزایای پایین تو یه شرکت خصوصی کار کنید ! اینو از باب تجارب گفتم و مثالش یکی از دوستان فارغ التحصیل بنده هست که با معدل 17 در رشته کارشناسی کامیپوتر در نهایت الان با حقوق 350 تومن تو پارس انلاین مشغول شده یا یکی از هم کلاسیهای خانم که الان تو بانک پارسیان با حقوقی مشابه مشغول به کاره و خودم که با ماهی 300 تومن تو یه ISP محلی مشغول به کارم !!

3- کاملا موافقم بخاطر اینکه این دانشگاه دانشگاه نوپایی هست و مثل آزاد نیاز به زمان داره ولی رقابت آزاد با سراسری فقط منوط به امکاناته نه سطح آموزشی
4- متاسفانه یا خوشبختان حقیقت داره ! خودتون رو مقایسه بکنید با یه دانشجوی پیام نور که بجای اینکه 50 صفحه جزوه بخونن باید یه کتاب 300 صفحه ای رو مو به مو بخونن !

مورد آخر که قبلا هم گفتم اینه که موفقیت تو دانشگاه آزاد کاملا به شانس بستگی داره ! یعنی به عواملی مثل استاد (که اگه باحال باشه همه پاسن اگه سخت گیر باشه ...)-منابع امتجانی (اینکه از جزوه باشه یا کتاب !) - دانشگاه محل تحصیل (اگه جامع نباشه نمره گرفتن عین آب خوردنه) که این موارد تو دانشگاه جامعی مثل پیام نور دیده نمیشه و همه دانشجو ها از این نظر یکسانن

البته این موارد رو در حالت کلی گفتم و واحد هایی از آزاد وجود دارن که واقعا از خیلی دانشگاه های سراسری هم سطح بالاتری دارن نمونش واحد قزوین (تو علوم کامپیوتر) یا دانشگاه تهران جنوب

نمی دونم در جریان رتبه بندیه دانشگاه ها در سطح خاور میانه و بین الملل هستید یا نه .آخرین رنکینگی که دیدم پیام نور رتبه 25 خاور میانه و دانشگاه آزاد تهران جنوب رتبه 73 خاورمیانه رو داشت که این امر موید همین نکاتی هست که گفته شد.

موفق باشید
حرفای میثم تایید میشه ما دوتا همزمان هم آزاد میخونیم هم پیام نور. در کل پیام نور با اون چیزی که از بیرون فکر میکنند 180 درجه فرق داره .شما حتما باید 1 سال دانشجوی پیام و آزاد بوده باشید تا فرقشون رو کاملا تشخیص بدید.
از لحاظ سطح درسی دانشجوها دانشگاه آزاد به هیچ عنوان به پای پیام نور نمیرسه مگر بعضی از واحد های دانشگاهیش.

mohsensoft
01-08-2009, 11:46
این هم متاسفانه یک شایعه ای بیش نیست .

قبلا که ما انتخاب واحدمون دستی و توی دانشگاه انجام میشد خیلی مشکلات داشتیم .

باید یک روز کامل می رفتیم و توی گرما انتخاب واحد میکردیم و بعدش هم باید میرفتیم و توی بانک تقریبا 3 ساعت صف وایمیستادیم تا پول پرداخت کنیم . کلی مکافات دیگه که این درس را میشه برداشت یا نه و ......

هیچ کسی هم پاسخگو نبود . چون اصلا مسئولین در حد یک بچه ابتدایی هم چیزی از قانون ها بارشون نیست .

اما اما اما

الان وضعیت خیلی خوب شده . تکلیف کاملا مشخصه . همه چیز توی سایت گلستان ( سایت اصلی پیام نور) کاملا مشخصه .

شما وارد سایت میشی و همه درسهایی که ارائه شده کاملا مشخصه ، پیش نیازها کامل مشخصه . تاریخ امتحانات از همون روز اول که انتخاب واحد میکنی کامل مشخصه . تعداد درسهایی که پاس کردی از ترم اول تا اخر کامل مشخصه . نمرات شما از ترم اول تا ترم اخر کامل مشخصه .
درسهایی که امتحان میدیدی اگه تستی باشه تعداد سوالات غلط و درست را با کلید توی سایت میزنه .

هر چیزی که شما فکرش را بکنید در مورد نمرات و انتخاب واحد توی سایت کامل مشخصه .

کلا از نظر انتخاب واحد شما حتی 1 درصد هم مشکل نخواهید داشت .

موفق باشی
ممنون
اما من تو همین سیستم گلستان هم دیدم که نمرات نیومده
تصحیح برگه ها تهران انجام میشه؟
اگه تو خود دانشگاه هم باشه اینا موظف هستن که تا یه تاریخی نتیجه رو بدن به سیستم دیگه؟آره؟

mahdi7610
01-08-2009, 11:50
3- امکانات دانشگاه آزاد 100% بهتر از پیام نور هست و شاید قیاس این موارد درست نباشه
در این که قیاس این دو اصلا کار درستی نیست کاملا تائید میشه .

چون پولی که شما توی دانشگاه پیام نور توی 4 سال پرداخت میکنید توی بعضی رشته ها شاید پول یک ترم دانشگاه ازاد هم نباشه .

هر چقدر پول بدی همون قدر هم اش می خورد .

متاسفانه دانشجو های پیام نور فکر می کنند تنها دانشجو های درس خون این کشور هستند که باز هم دور از واقعیت هست.
این یک واقعیت کاملا مشخصی هست که دانشجوهای پیام نور تنها درس خون های کشور هستند .

چون با خوندن جزوه استاد توی دانشگاه پیام نور به معنی گرفتن نمره 2 توی اون درس هستش .

mahdi7610
01-08-2009, 11:57
ممنون
اما من تو همین سیستم گلستان هم دیدم که نمرات نیومده
تصحیح برگه ها تهران انجام میشه؟
اگه تو خود دانشگاه هم باشه اینا موظف هستن که تا یه تاریخی نتیجه رو بدن به سیستم دیگه؟آره؟

خب من که گفتم تنها مشکل پیام نور اینه که نمرات دیر اعلام میشه .

تهران انجام نمیشه . توی بخش مرکزی اون منطقه انجام میشه .

مثلا ما که قم هستیم با چند تا از شهرهای اطراف منطقه 10 محصوب میشیم که مرکزی ( اراک ) میشه مرکز پیام نور منطقه 10 و سوالات از اونجا میاد و برگه ها هم اونجا تصحیح میشه .

شما باید ببینید مرکزی دانشگاهی که درس میخونید کدوم هستش . اگه تهران هستید که خب معلومه تهران هستش دیگه .

نتایج را خود دانشگاه ها توی سایت میزنند . و اگه نمرات تستی از مرکز اعلام بشه اونا توی سایت میزنند .
و نمرات تشریحی هم که باید استاد اعلام بکنه که متاسفانه همیشه دیر اعلام می کنند .

موفق باشی

mohsensoft
01-08-2009, 12:02
نتایج را خود دانشگاه ها توی سایت میزنند . و اگه نمرات تستی از مرکز اعلام بشه اونا توی سایت میزنند .
و نمرات تشریحی هم که باید استاد اعلام بکنه که متاسفانه همیشه دیر اعلام می کنند .
دیر اعلام شدنش در چه حدیه؟
یعنی طوری هست که مثلا توی انتخاب واحد ترم بعدت تاثیر بذاره؟

gaxter
01-08-2009, 12:08
تستی ه 3 4 روز بعد از امتحان اعلام میشه تشریحی ها هم بستگی به استاد داره که کی تصحیحشون کنه.
نه زیاد تاثیر نمیذاره چون چند روز بعد از انتخاب واحد اصلی حذف و اضافه هست و میتونی اون موقع همه چی رو روبراه کنی.

mohsensoft
01-08-2009, 12:16
تستی ه 3 4 روز بعد از امتحان اعلام میشه تشریحی ها هم بستگی به استاد داره که کی تصحیحشون کنه.
نه زیاد تاثیر نمیذاره چون چند روز بعد از انتخاب واحد اصلی حذف و اضافه هست و میتونی اون موقع همه چی رو روبراه کنی.
ممنون
من همش از این میترسم که میگن پیام نور سر و ته نداره
ولی با حرف های شما امیدوار شدم

mahdi7610
01-08-2009, 12:16

کاملا درسته .

اگه هم نمرات تا انتخاب واحد ترم بعد نیاد که بعید هستش . شما میتونید انتخاب واحد کامل انجام بدید و بعد از تقریبا یک ماه دوباره حذف و اضافه می زارن که میتونید درس ها را زیاد یا کم کنید .

از نظر انتخاب واحد و درس ها خیالت راحت باشه مشکلی نیست .

موفق باشید:)

mahdi7610
01-08-2009, 12:20
ممنون
من همش از این میترسم که میگن پیام نور سر و ته نداره
ولی با حرف های شما امیدوار شدم
نه بابا اینا همه دروغ هستش .

از یک لحاظ هم خیلی خوبه دیگه نیازی نیست بری سر کلاس معارف و انقلاب و ادبیات و ....

این درسها را یک هفته مونده به امتحانات هم میتونی بشینی بخونی .

تازه هر موقع دوست داشتی برو سر کلاس ، هر موقع هم عشقت کشید نرو سر کلاس .

بهتر از اینه که توی گرما بشینی سر کلاس معارف .

ادم یاد دوران دبیرستان می افته که همه سر کلاس خواب می رن .

اگه رشته ات کامپیوتر هم باشه خیلی دیگه عالی میشه . بجای این که بری الکی سر کلاس بشینی را میتونی بشینی و برنامه نویسی کار کنی . چون کلی وقت ازاد داری .

اما این را هم بگم ها باید حسابی درس بخونی ها . این طوری هم نیست که راحت همه درسها را 18 بگیری .

خیلی ها هم هستند که همه ترم ها را مشروط می شن . چون امتحاناتش یک خورده غیر استاندارد هستش .

Reman
01-08-2009, 12:38
در این که قیاس این دو اصلا کار درستی نیست کاملا تائید میشه .

چون پولی که شما توی دانشگاه پیام نور توی 4 سال پرداخت میکنید توی بعضی رشته ها شاید پول یک ترم دانشگاه ازاد هم نباشه .
دوست خوبم ، پس خود شما هم اعتراف می کنید که امکانات دانشگاه آزاد خیلی بالاتره و این یعنی کارگاه های مجهزتر گروه های علمی بیشتر ، جذب علاقه بیشتر از طرف دانشجو ها. کاری هم ندارم که ما تقریبا حداکثر اونم اگر واحد عملی 4 تا برداریم ! 700 تومن واسه هر ترم پول می دیم. در شهر خودمون هستیم ، می تونیم مثل یک دانشجوی روزانه درس بخونیم. از استاد های دانشگاه های دولتی بهره می بریم. می تونیم تیم روبوتیک و... تشکیل بدیم . می تونیم به فعالیت های فرهنگی و دانشگاهی هم فکر کنیم. این در حالی هست در مسابقات مختلف عملا از دانشجوی پیام نور خبری نیست.( از این قضیه ناراحتم چون هر چی باشه روحیه دانشجویی هنوز در ما زنده هست و دوست دارم همه پیشرفت کنند.

هر چقدر پول بدی همون قدر هم اش می خورد .

البته باید ذکر کنم دانشگاه شما یک دانشگاه نیمه دولتی ، نیمه حضوری هست (یا غیرحضوری) که مقایسه اون با دانشگاه آزاد درست نیست.

این یک واقعیت کاملا مشخصی هست که دانشجوهای پیام نور تنها درس خون های کشور هستند .

چون با خوندن جزوه استاد توی دانشگاه پیام نور به معنی گرفتن نمره 2 توی اون درس هستش .

این هم همون طرز فکره دوسته من ، من که تا حالا با خوندن جزوه برای گرفتن نمره مواجه نشدم! اگر یک واقعیت دیگر را بگم ناراحت نشی دوست عزیز. اغلب سوالای دانشگاه پیام نور کلی طراحی میشه(اغلبش) و دانشجو می تونه با یک اشراف کلی نمره 14 15 بگیره. در حالیکه اعلب استاد های دانشگاه ما انچنان سوال هایی می دن که با وجود خوندن 3 منبع مختلف برای فرد خیلی سخت میشه جواب دادنشون.
در کل هم همه باید بدونند فردا در زمینه اشتغال مهارت + دانش به درد خواهد خورد.

mahdi7610
01-08-2009, 12:56
دوست خوبم ، پس خود شما هم اعتراف می کنید که امکانات دانشگاه آزاد خیلی بالاتره و این یعنی کارگاه های مجهزتر گروه های علمی بیشتر ، جذب علاقه بیشتر از طرف دانشجو ها. کاری هم ندارم که ما تقریبا حداکثر اونم اگر واحد عملی 4 تا برداریم ! 700 تومن واسه هر ترم پول می دیم. در شهر خودمون هستیم ، می تونیم مثل یک دانشجوی روزانه درس بخونیم. از استاد های دانشگاه های دولتی بهره می بریم. می تونیم تیم روبوتیک و... تشکیل بدیم . می تونیم به فعالیت های فرهنگی و دانشگاهی هم فکر کنیم. این در حالی هست در مسابقات مختلف عملا از دانشجوی پیام نور خبری نیست.( از این قضیه ناراحتم چون هر چی باشه روحیه دانشجویی هنوز در ما زنده هست و دوست دارم همه پیشرفت کنند.
بله با پول کلانی که از دانشجوهای ازاد گرفته میشه باید هم همچین امکاناتی براشون باشه .

یک چیز هم بهتون بگم ناراحت نشید ها . این هایی که گفتید همش در حد یک حرف هستش . من یک ادم از پشت کوه امده نیستم . من تقریبا 15 تا از دوستام توی دانشگاه های ازاد درس می خونند اما تا به حال یک نفرشون را هم ندیدم توی این چیزهایی که شما نام بردید رفته باشن یا شرکت کرده باشن یا اصلا یکیشون نیومده بگه که توی دانشگاه ما همچین چیزهایی هست .

بله شما میتونید تیم ربوتیک تشکیل بدید . اما خود شما تا به حال چند بار توی این تیم ها شرکت کردید . اگه هم شرکت کردید به کجا رسیدید . شاید شما شرکت کرده باشید اما مطمئنا 95 درصد دانشجوهای ازاد اصلا همچین چیزهایی را ندیدن .

برای شما که شاید پدر مایه دار داشته باشی شاید روحیه دانشجویی زنده باشه . اما حداقل 60 دصد داشنجوهایی ازاد از پولی که پرداخت می کنند بعید میدونم دیگه روحیه ای براشون باشه .

اگه منظورتون از روحیه صبح سرکلاس بری و ساعت 12 از دانشگاه بیایی خونه هست . که توی پیام نور هم همچین چیزی هست . ولی توی دانشگاه پیام نور کسی وقت خودش را الکی صرف کلاس معارف و انقلاب و .... نمی کنه .

فکر نمیکنم 2 ساعت سر کلاس معارف نشستن نشان از روحیه دانشجویی باشه .

البته بازم معذرت میخوام برای کسی که قصدش فقط اینه که دانشگاه بره سر موقع و بیاد خونه بله روحیه محصوب میشه .

البته باید ذکر کنم دانشگاه شما یک دانشگاه نیمه دولتی ، نیمه حضوری هست (یا غیرحضوری) که مقایسه اون با دانشگاه آزاد درست نیست.
من هم گفتم که مقایسه درست نیست .

اما نباید فراموش کنی کسی که وارد پیام نور شده از سد یک کنکور سراسری گذشته . که از زمین تا اسمون با ازمون دانشگاه ازاد فرق می کنه .

این هم همون طرز فکره دوسته من ، من که تا حالا با خوندن جزوه برای گرفتن نمره مواجه نشدم! اگر یک واقعیت دیگر را بگم ناراحت نشی دوست عزیز. اغلب سوالای دانشگاه پیام نور کلی طراحی میشه(اغلبش) و دانشجو می تونه با یک اشراف کلی نمره 14 15 بگیره. در حالیکه اعلب استاد های دانشگاه ما انچنان سوال هایی می دن که با وجود خوندن 3 منبع مختلف برای فرد خیلی سخت میشه جواب دادنشون.

این هم نظر شماست و کاملا اشتباه هستش .

تقریبا 5 تا از دوستام توی دانشگاه ازاد رشته مهندسی برق خوندن . الان همشون بعد از فارغ التحصیل شدن رفتن توی کلاس های فنی و حرفه ای ازاد دارن برق یاد میگرن .

حالا شما میشه به من بگید این چند میلیون که توی دانشگاه خرج شده چه نفعی به حال اینها داشته که الان با یک نفر دیپلمه نشستن دارن برق به صورت عملی یاد میگیرن ؟

کسی چند میلیون پول خرج میکنه و از دانشگاهشون هم تعریف میکنه فکر نمیکنم دیگه نیازی باشه که بره سر کلاس فنی و حرفه ای بشینه .

پس میشه بگید این کارگاههای مجهز کجا بودن . چرا اینها با پرداخت پول های زیاد و به قول شما استفاده از کارگاه های مجهز تر هنوز هیچ فنی یاد نگرفته اند ؟

این تبم های ربوتیک که میگید چی به این ها یاد داده .

Reman
01-08-2009, 13:37
در همین ابتدا بگم بنده اهل دروغ گویی و جانب گرایی نیستم و به همه دانشگاه ها و دانشجو ها احترام میزارم و اگر باز هم ببینم بعضی ها واقعا نمی خوان واقعیات رو ببینن جوابشون رو به لقاشون می بخشم. شرایط طوری شده که انگار دانشجو ها دارن دلالی می کنند برای دانشگاهشون(با عرض معذرت از بکار بردن این کلمه!) . این در شان یه دانشجو نیست.
و کنکوری ها هم بدونن باید در انجام هر کاری از منابع بیطرف برن و تحقیق کنند تا خدا نکرده ایند شون بخاطر هیچ و پوچ از بین نره.

نوشته شده توسط !Bikhaneman!

اولش هم گفتم من بعنوان یک بی تعصب و بیطرف می خوام صحبت کنم نه یک طرفدار.
اول از همه می خوام بگم اعتبار مدرک دانشگاه آزاد برای استخدام طبق اصلی که در سال های قبل تصویب شده و من خودم اونو تو یکی از سایت ها خوندم باید برابر باشه ، این جنبه قانونی قضیه.
ثانیا در حال حاضر استخدام ها فوق العاده کم شده . و در صورت وجود استخدام امتحان برگزار میشه که باید نمره بالاتر رو برای استخدام شدن کسب کرد و در بعضی ادارات فنی آزمون عملی هم میگیرن و این به سواد فرد بر میگرده که اغلب سوالاش هم کاربردی هست و به کارهای عملی فرد در طول تحصیل بر می گرده.

در مورد قسمت اول که نمدونم که باید چی بگم ( چون واقعا دلیل عجیب غریبی رو اوردید و دوست ندارم وارد بعضی بحث ها شوم) رقابت آزاد و سراسری زمانی مشخص میشه که در کنکور ارشد نتایج رو اعلام می کنند. زمانی که در بیشتر موارد دانشگاه آزاد برنده مسابقات علمی-عملی هست.
شما باید بعنوان یک دانشجو باید بدانید در حال حاضر به کاربرد عملی علم ارزش بیشتری باید قائل شد تا فقط علوم نظری.
من واقعا هنوز فرق دانشگاه آزاد و سراسری رو متوجه نمیشم. همچین می گویید سطح بالاتر آموزشی سراسری نسبت به آزاد که من خودم هم دچار شک و تردید شدم!
اخه دوست عزیز من شما امتیاز علمی رو در چی می دونید؟ بجز 6-7 دانشگاه مادر کشور و 6-7 تا دانشگاه آزاد کشور چند تا دانشگاه دیگر دارن مقاله بین المللی می نویسن؟

وقتی من خودم رو با شما مقایسه می کنم( خدای ناکرده فکر نکنید با مجموعه پیام نور، این اقا مرا مجبور به این لحن کرد)
واقعا نمی دانم بخودم امید وار باشم یا برای شما نامید باشم. چون من هم برنامه برای مسبقات روبوتیک خوارزمی دارم، هم برای المپیاد برق برنامه دارم، هم برای ارشد برنامه دارم و امضای من از نبودن وقت برای سایر کارها(هرچند ارزشمند ، چون به سوال های دوستان پاسخ می دم) حکایت می کنه. سایر موارد هم بماند که من برای دروس مادرم بیش از کتاب های معمول 300-400 صفحه ای وقت می میزارم.(بماند)

موفقیت من و سایر دوستان به تلاش و پشتکار و برنامه ریزی و توکل بخدا بستگی داره. وقتی هدفت مشخص باشه هیچ چیزی حتی این صحبت های خود شما حتی باعث انگیزه بیشتر میشه.
شما دارید علم دانشگاه های مادر رو هم زیر سوال می برید ،(هر چند خوب یا بد) چون در همه دانشگاه ها سخت و گیر و غیر سختگیر وجود داره.و...

به نظرم واحد های دیگری هم می تونند اضافه بشن مثل نجف آباد،تبریز،تهران مرکزی، اراک،ارومیه،مشهدو...

دوسته من خیلی سایت ها هستند که از این کار ها می کنند. و این اماری که شما دادید من اولین باری هست که می شنوم در امار دیگری تهران جنوب رتبه 12 ایران رو داشت و پیام نور خیلی پایین تر از واحد های دور افتاده ازاد بود.این امار ها قابل استناد نیست.خود شما قبول می کنید رنک دانشگاه عربستان از دانشگاه شریف بالاتر بهتر باشه؟
فقط می تونید بروید و از دانشگاه های معتبر دنیا سرچ کنید و ببینید کدوم دانشگاه ها رو قبول دارند.(اغلب تمام دانشگاه ها رو قبول دارند.)
شما هم موفق باشید

!Bikhaneman!
01-08-2009, 13:39

...B]

شما اگه پست بنده رو تو دو صفحه قبل می خوندید متوجه فرمایشات دوستان هم میشدید. اینکه می فرمایید سوالات پیام نور کلی هست رو نمی دونم با استناد به چه چیزی میگید و یا اصلا شما تا حالا سوالات پیام نور رو دید یا خیر اطلاعی ندارم (ظاهر قضیه که اینطور میگه ندیدید) چون اکثر سوالات پیام نور بسیار پیچیده و مفهومیه طوریکه همیشه تو هر ترم کلی اعتراض وجود داره و حتی سوالات معارف که من کتابشو 2 بار خونده بودم ور درکل عمومیام عالیه بازم با نمره 12 پاس شد که همین درس رو من تو آزاد با نمره 17 پاس کرده بودم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در مورد فعالیت های فرهنگی هنری که در درجه دوم اهمیت فعالیت دانشگاههاست کاملا حق با شماست.

Reman
01-08-2009, 13:49
دوست من. من تا حالا نتونستم شما رو متوجه این قضیه کنم که دروس تخصصی و کار های عملی دروس تخصصی مهمتره و اگر دانشجو ها بخوان می تونن در مورد تئوری هم جلو بیفتن.
به نظرم مورد اول که بخش مهمتره قضیه هست دانشگاه پیام نور ضعیفتره و قسط من فقط روشن شدنه قضیه هست.
حالا با یک درس عمومی چه چیز رو می خواید بگید؟
ایا در دانشگاه های دولتی اینطور نمره نمیدن؟

Reman
01-08-2009, 14:00
در هر صورت خیلی خوشحال شدم از بحث با دوستان . امیدوارم ما به دانشجو های اینده در انتخاب رشته بهترین کمک رو بکنیم.
خدمت کنکوری ها هم عرض کنم دنبال علاقتون برید و تمام شرایط رو در نظر بگیرید
اگر جوابی به سوال برخی از دوستان ندادم کمبود وقت باعث شد و شاید در همین 2، 3 تا پست اخیر جواب کاملا روشن باشه.
ارزوی موفقیت برای همتون دارم.

!Bikhaneman!
01-08-2009, 21:23
دوست من. من تا حالا نتونستم شما رو متوجه این قضیه کنم که دروس تخصصی و کار های عملی دروس تخصصی مهمتره و اگر دانشجو ها بخوان می تونن در مورد تئوری هم جلو بیفتن.
به نظرم مورد اول که بخش مهمتره قضیه هست دانشگاه پیام نور ضعیفتره و قسط من فقط روشن شدنه قضیه هست.
حالا با یک درس عمومی چه چیز رو می خواید بگید؟
ایا در دانشگاه های دولتی اینطور نمره نمیدن؟

100 درصد همینطوره اما کدوم دروس تخصصی ؟ کدوم کارگاه ؟ دوست عزیز حالا خوبه گفتم خودمم دانشگاه آزادیم

بذارید براتون بگم :

ترم 2 به زور یه واحدی بهمون دادن به اسم کارگاه عمومی که بابت 1 واحدش 25 تومن ازمون گرفتن (ورودی 82) و اما دروسی که یاد میدادن اینا بود : جوشکاری - ساخت چکش - ساخت قاب [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هنوزم که هنوزه نفهمیدم چه ربطی به رشته مهندسی کامپیوتر داشت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] شاید دوستان فکر کنن دارم شوخی میکنم اما این داستان حقیقت داشت !

همون ترم یه واحد دیگه بهمون دادن به اسم کارگاه کامپیوتر که یه استادی اومد که مدرک کارشناسیش ریاضی بود و کارشناسی ارشدش رو زده بود کامپیوتر !! داشت به دوستان طریقه خالی کردن Recycle و باز کردن پوشه ها رو یاد میداد هم گفتن ما بلدیم اینارو لج کرد یدفه زد تو برنامه نویسی !! بماند چه بلایی سرمون اورد کلا ترم خنده داری بود

ترم های بعد هم آزمایشگاه فیزیک 1 و 2 - آزمایشگاه مدار و .. که یاد گرفیتم چطور جاذبه رو اندازه گیری کنیم، آزمایش مغناطیس و اندازه گیری گرانش و از این جور مزخرفات که بازم نفهمیدم چه ربطی به مهندسی کامپیوتر داشت !!

تا بالاخره رسیدیم به کارگاه برنامه نویسی که همون استاد بی سوادی که تو کلاس تئوری بود، اونجا هم میومد یه چیزایی تحویل میداد و می رفت ! این اواخر هم اومدن گروه ربوتیک تشکیل بدن بعد دیدن برای داشتن یه گروه کامل باید اون دانشگاه دارای رشته های تحصصی دیگه ای مثل الکترونیک و حداقل مکانیک هم باشه :31: بعد دیدن ندارن بازم اومدن تو همون اتاقا برنامه نویسیشو تمرین میکردن که بازم خود دانشجو ها داشتن با هم سروکله میزدن ..

اگه منظورتون ایناست انشالا هیچ دانشجویی دچار این بلایا و پول دادن های الکی نشه

attractive_girl
01-08-2009, 22:01
اینکه میگن پیام پول چقدر درسته؟؟
یعنی به آزاد نمی ارزه؟
کدوم رشته های پیام نور بده،ارزش رفتن نداره؟

attractive_girl
01-08-2009, 22:05
لطفا یکی پیام نور های اصفهان رو به ترتیب اولویت بالا بودن سطحش در هر واحد(مرکزی-خوراسگان و....)دسته بندی کنه
ممنون
____

mahdi7610
01-08-2009, 22:13
100 درصد همینطوره اما کدوم دروس تخصصی ؟ کدوم کارگاه ؟ دوست عزیز حالا خوبه گفتم خودمم دانشگاه آزادیم

بذارید براتون بگم :

ترم 2 به زور یه واحدی بهمون دادن به اسم کارگاه عمومی که بابت 1 واحدش 25 تومن ازمون گرفتن (ورودی 82) و اما دروسی که یاد میدادن اینا بود : جوشکاری - ساخت چکش - ساخت قاب [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هنوزم که هنوزه نفهمیدم چه ربطی به رشته مهندسی کامپیوتر داشت [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] شاید دوستان فکر کنن دارم شوخی میکنم اما این داستان حقیقت داشت !

همون ترم یه واحد دیگه بهمون دادن به اسم کارگاه کامپیوتر که یه استادی اومد که مدرک کارشناسیش ریاضی بود و کارشناسی ارشدش رو زده بود کامپیوتر !! داشت به دوستان طریقه خالی کردن Recycle و باز کردن پوشه ها رو یاد میداد هم گفتن ما بلدیم اینارو لج کرد یدفه زد تو برنامه نویسی !! بماند چه بلایی سرمون اورد کلا ترم خنده داری بود

ترم های بعد هم آزمایشگاه فیزیک 1 و 2 - آزمایشگاه مدار و .. که یاد گرفیتم چطور جاذبه رو اندازه گیری کنیم، آزمایش مغناطیس و اندازه گیری گرانش و از این جور مزخرفات که بازم نفهمیدم چه ربطی به مهندسی کامپیوتر داشت !!

تا بالاخره رسیدیم به کارگاه برنامه نویسی که همون استاد بی سوادی که تو کلاس تئوری بود، اونجا هم میومد یه چیزایی تحویل میداد و می رفت ! این اواخر هم اومدن گروه ربوتیک تشکیل بدن بعد دیدن برای داشتن یه گروه کامل باید اون دانشگاه دارای رشته های تحصصی دیگه ای مثل الکترونیک و حداقل مکانیک هم باشه :31: بعد دیدن ندارن بازم اومدن تو همون اتاقا برنامه نویسیشو تمرین میکردن که بازم خود دانشجو ها داشتن با هم سروکله میزدن ..

اگه منظورتون ایناست انشالا هیچ دانشجویی دچار این بلایا و پول دادن های الکی نشه

دمت گرم میثم جان حداقل شفاف سازی کردی .

مهم اینه که خود شما توی بطن دانشگاه ازاد بودی .

من همه حرفم با دوست عزیزمون Reman اینه که درسته توی دانشگاه همه این چیزهایی که شما نام بردید وجود داره . مثل تیم رباتیک و کارگاه و غیره .
اما مهم اینه که کدوم یک از اینها عملی میشه .
به قول میثم جان شما کلی پول بابت یک درس عملی می دید اما توی اون دوره فقط اسمش اینه که یک درس عملی گرفتید . و باز به قول میثم نحوه خالی کردن سطل اشغال را بهتون یاد میدن .

این دوستمون Reman همچین میگن کارگاههای مجهز ، تیم های رباتیک که هر کی دانشگاه نرفته باشه فکر میکنه توی کارگاها اموزش ساخت یک ربات را به شما میدن و وقتی فارغ التحصیل شدید میتونید به جای استخدام مستخدم برای خونتون چند تا ربات بسازید تا کارها را براتون انجام بدن.

من خودم دانشگاه ازادی نیستم اما وقتی می بینم همچین پولهایی از بچه ها گرفته میشه واقعا اعصابم بهم می ریزه .

mahdi7610
01-08-2009, 22:20
اینکه میگن پیام پول چقدر درسته؟؟
یعنی به آزاد نمی ارزه؟
کدوم رشته های پیام نور بده،ارزش رفتن نداره؟
راستش تا حالا پیام زور شنیده بودم که بچه ها به شوخی میگن .

اما پیام پول اولین باره که دارم می شنوم . :31:

این دو تا را اصلا نمیشه مقایسه کرد . استادهای دانشگاه ازاد تقریبا بهتر از دانشگاه پیام نور هستش . البته باز هم بستگی به دانشگاه و شهر داره .

پول ازاد خوب خیلی خیلی بیشتر از پیام نور هستش .

تقریبا این طوری بگم پول شهریه ثابت یک ترم دانشگاه ازاد شاید بیشتر از پول یک ترم دانشگاه پیام نور با انتخاب 17 واحد باشه .

اگه رشته شما ریاضی و فیزیک باشه . رشته هایی مثل IT و مهندسی نرم افزار و علوم کامپیوتر و مهندسی صنایع و حسابداری و مدیریت بازرگانی رشته های خوبی هستند .

بقیه رشته ها مثل ریاضی محض و ریاضی کاربردی و مدیریت دولتی و غیره ... توی دانشگاه دولتی خوندنشون هم مفت نمی ارزه چه برسه به پیام نور .

!Bikhaneman!
01-08-2009, 23:16
راستش تا حالا پیام زور شنیده بودم که بچه ها به شوخی میگن .

اما پیام پول اولین باره که دارم می شنوم . :31:

این دو تا را اصلا نمیشه مقایسه کرد . استادهای دانشگاه ازاد تقریبا بهتر از دانشگاه پیام نور هستش . البته باز هم بستگی به دانشگاه و شهر داره .

دقیقا بستگی به دانشگاه و شهر داره مهدی جان
مثلا پیام نور پردیس رو نمی دونم چند نفر اطلاع دارن، 2سال پیش واحد نمونه استان شده بود..رئیسش دارنده مدال طلای المپیاد ریاضی هست و یکی دیگه از اساتید ریاضیش که اگه بگم کف میکنید :
پرو فسور محمد هاشمی موسوی ( کاشف حل فرمول اعداد اول) که بنرش تو دانشگاشون هست و ..
اگه دیده باشید تو اطلاعیه این دانشگاه اومده قراره از این به بعد از نخبگان علمی و همچین کسانی تو هیئت مدیره دانشگاه پیام نور استفاده بشه

قابل توجه دوست عزیزم جناب Reamn که یکی از دوستان ورودی 78 دانشگاه آزادمون که 5 سال پیش فارغ التحصیل شده بود، به محض اینکه دانشجوی کارشناسی ارشد شد به واسطه یک عدد پارتی عضو هیئت مدیره دانشگاه شده بود که صدای همه اعضا در اومده بود که البته اونا هم همشون کارشناسی ارشد داشتن !! هنوزم ایشون عضو هیئت هستن و اگه لازم باشه اسم و آدرسشونم میدم :13:

attractive_girl
02-08-2009, 00:37
حالا دعوا نکنین(:

mohsensoft
02-08-2009, 01:07
اگه رشته شما ریاضی و فیزیک باشه . رشته هایی مثل IT و مهندسی نرم افزار و علوم کامپیوتر و مهندسی صنایع و حسابداری و مدیریت بازرگانی رشته های خوبی هستند .

بقیه رشته ها مثل ریاضی محض و ریاضی کاربردی و مدیریت دولتی و غیره ... توی دانشگاه دولتی خوندنشون هم مفت نمی ارزه چه برسه به پیام نور .

موفق باش
یعنی مدیریت دولتی اینقدر ضایع ست؟
بین حسابداری و مدیریت بازرگانی و مدیریت صنعتی کدومش به ترتیب بهتره تو پیام نور؟

!Bikhaneman!
02-08-2009, 07:46
حالا دعوا نکنین(:

دعوا کجا بود..یه مناظره کاملا دوستانست :10:

attractive_girl
02-08-2009, 08:05
بین مدیریت ها ی پیام نور
مدیریت بازرگانی-مدیریت جهانگردی-مدیریت صنعتی-مدیریت دولتی کدوم بهتره؟کدوماشو بزنم؟؟

mohsen_blid
02-08-2009, 09:59
محسن جون مدیریت دولتی هم خوبه بستگی به خودت داره

اما در رابطه با گزینش بین رشته ها
به نظرم مدیریت صنعتی و مدیریت جهانگردی خوبه؟
جهانگردی رو دلیل دارم میتونی بری تو کار آژانس و از این قبیل چیزا و با هتل دارا قرارد داد ببندی ووووو

کلی نون توشه کسی نمیدونه چیه این لامصب وگرنه کلی هم وام میتونی بگیری

بازرگانی خوبه اما اگر از اقتصاد چیزی حالیت نباشنه نری بهتره؟ چون بازرگانی که از اقتصاد سر در نیاره دو زار ارزش نداره البته عذر میخواما
یعنی باید تو این یکی علاقه باشه

مدیریت صنعتی کمی سخت تره چون هم دست زیاده هم پروژه ها برای امثال ما کم
اما اگر همت کنی و کمی سختی ها رو به جون بخری خوبه

mohsensoft
02-08-2009, 10:15
محسن جون مدیریت دولتی هم خوبه بستگی به خودت داره

اما در رابطه با گزینش بین رشته ها
به نظرم مدیریت صنعتی و مدیریت جهانگردی خوبه؟
جهانگردی رو دلیل دارم میتونی بری تو کار آژانس و از این قبیل چیزا و با هتل دارا قرارد داد ببندی ووووو

کلی نون توشه کسی نمیدونه چیه این لامصب وگرنه کلی هم وام میتونی بگیری

بازرگانی خوبه اما اگر از اقتصاد چیزی حالیت نباشنه نری بهتره؟ چون بازرگانی که از اقتصاد سر در نیاره دو زار ارزش نداره البته عذر میخواما
یعنی باید تو این یکی علاقه باشه

مدیریت صنعتی کمی سخت تره چون هم دست زیاده هم پروژه ها برای امثال ما کم
اما اگر همت کنی و کمی سختی ها رو به جون بخری خوب
ممنون
ولی اینجا توریست میاد که مدیریت جهانگردی بخونی؟
اون که کلا خطش کوره
در مورد بقیه مدیریت ها هم دوستانی که پیام نور بودن یه لطفی کنن نظر بدن
با تشکر

mahdi7610
02-08-2009, 11:17
یعنی مدیریت دولتی اینقدر ضایع ست؟
بین حسابداری و مدیریت بازرگانی و مدیریت صنعتی کدومش به ترتیب بهتره تو پیام نور؟

محسن جان مدیریت دولتی هم تقریبا جزء رشته های متوسط محسوب میشه . در واقع هر کی ببینه هیچ رشته ای قبول نمیشه این رشته را می زنه . چون این رشته را رتبه های نجومی میتونند بیارن .
بیشتر برای کسایی خوبه که دوست دارن حسابداری بخونند اما چون این رشته را نمی یارن مدیریت دولتی را می زنند . چون دروس این دوتا رشته تقریبا شبیه به هم هستش .

به نظر من صنعتی بهتره . البته اگه پیام نور این رشته را داشته باشه . چون 4 سال پیش فقط دانشگاه دولتی صنعتی بر میداشت . الان نمیدونم این رشته را پیام نور داره یا نه . اگه داشته باشه که خیلی خوبه.

اما مدیریت بازرگانی را پیام نور چندین ساله که برمیداره .

mahdi7610
02-08-2009, 11:22
بین مدیریت ها ی پیام نور
مدیریت بازرگانی-مدیریت جهانگردی-مدیریت صنعتی-مدیریت دولتی کدوم بهتره؟کدوماشو بزنم؟؟

جهانگردی را من شنیدم رشته خوبی نیست . و بازکار به اون صورت توی کشور ما نداره . البته فقط شنیدم و نمیتونم بگم که چه طور رشته ای هستش .

به ترتیب : صنعتی ( البته باید ریاضیت خوب باشه ) - بازرگانی - دولتی

attractive_girl
02-08-2009, 11:52
پس برای اونایی که ریاضی خوندن و از اقتصاد مقتصاد و فلسفه و اینا چیزی حالیشون نیس مدیریت صنعتی بهتره نه؟

حالا فرق این مدیریت ها چی هست؟

mohsensoft
02-08-2009, 11:53
محسن جان مدیریت دولتی هم تقریبا جزء رشته های متوسط محسوب میشه . در واقع هر کی ببینه هیچ رشته ای قبول نمیشه این رشته را می زنه . چون این رشته را رتبه های نجومی میتونند بیارن .
بیشتر برای کسایی خوبه که دوست دارن حسابداری بخونند اما چون این رشته را نمی یارن مدیریت دولتی را می زنند . چون دروس این دوتا رشته تقریبا شبیه به هم هستش .

به نظر من صنعتی بهتره . البته اگه پیام نور این رشته را داشته باشه . چون 4 سال پیش فقط دانشگاه دولتی صنعتی بر میداشت . الان نمیدونم این رشته را پیام نور داره یا نه . اگه داشته باشه که خیلی خوبه.

اما مدیریت بازرگانی را پیام نور چندین ساله که برمیداره
ممنون مهدی جان
مدیریت صنعتی رو اکثر پیام نور های اطراف ما دارن
به احتمال زیاد هم قبول بشم
حالا از بین حسابداری و مدیریت صنعتی کدومش بهتره؟از لحاظ بازار کار
راستی این مدیریت صنعتی واسه کارشناسی ارشد توی دانشگاه های درست و حسابی وجود داره یا نه؟
ممنون

attractive_girl
02-08-2009, 12:05
کلا حسابداری های پیام نور بهتره یا مدیریت هاش؟

MCSE MAN
02-08-2009, 14:06
به نظر من حسابداری بهتره.

shahrzad20
02-08-2009, 14:10

اما مدیریت بازرگانی را پیام نور چندین ساله که برمیداره .

من مدیریت دولتی خوندم آزاد تهران جنوب رتبه سراسریم هم نجومی نبود سرارسی فلسفه دانشگاه تهران روزانه قبول شدم ولی مدیریت رفتم باید بگم اصلا رشته خوبی نیست روزنامه رو هم نگاه کنین کاری براش نیست در صورتیکه مدیریتها درسهای مشترکشون زیاده همون زحمت رو می کشی ولی زیاد به درد بخور نیست تو مدیریتها بازرگانی - بیمه .من الان دوباره دارم می خونم ایندفعه برای پیام نور رشته دیگه چون مدیریت کارایی نداره. برای پیام نور هم رشته سختیه چون ریاضی - آمار و به خصوص حسابداری سنگینی داره

mohsensoft
02-08-2009, 14:17
من مدیریت دولتی خوندم آزاد تهران جنوب رتبه سراسریم هم نجومی نبود سرارسی فلسفه دانشگاه تهران روزانه قبول شدم ولی مدیریت رفتم باید بگم اصلا رشته خوبی نیست روزنامه رو هم نگاه کنین کاری براش نیست در صورتیکه مدیریتها درسهای مشترکشون زیاده همون زحمت رو می کشی ولی زیاد به درد بخور نیست تو مدیریتها بازرگانی - بیمه .من الان دوباره دارم می خونم ایندفعه برای پیام نور رشته دیگه چون مدیریت کارایی نداره. برای پیام نور هم رشته سختیه چون ریاضی - آمار و به خصوص حسابداری سنگینی داره
منظورت اینه که مثلا مدیریت صنعتی و بازرگانی هم به درد نمیخوره؟

mahdi7610
02-08-2009, 14:17
پس برای اونایی که ریاضی خوندن و از اقتصاد مقتصاد و فلسفه و اینا چیزی حالیشون نیس مدیریت صنعتی بهتره نه؟

حالا فرق این مدیریت ها چی هست؟

به نظر من رشته ای که چند سالی بیش نیست که توی پیام نور اومده میتونه نسبت به بقیه که چندین ساله توی پیام نور داشنجو میگیره رشته بهتری باشه . البته به همون میزان هم سختی داره .

اگه بخوای خیلی ریز بشی و ببینی که این ها از چه لحاظ به هم فرق دارند باید بری و از یک متخصص مشاوره بگیری .

البته این رشته ها توی چند تا واحد میتونند با هم اختلاف داشته باشند و اکثر واحدهاشون مثل هم هستش .

مثلا رشته علوم کامپیوتر همه درسهای رشته مهندسی کامپیوتر را داره . فقط رشته علوم کامیپوتر تقریبا 15 واحد ریاضیات بیشتر از مهندسی کامپیوتر داره . به جاش مهندسی کامپیوتر چند تا رشته از درسهای کامیپوتری بیشتر از علوم کامپیوتر داره .

تقریبا نیمی از واحدهای اکثر رشته ها با هم یکی هستش .

پیشنهاد میکنم توی همین اینترنت با عباراتی مثل اشنایی با رشته مدیریت صنعتی یا اشنایی با رشته مدیریت بازرگانی را سرچ کنید و مطالبی را مطالعه کنید تا بهتر این رشته ها را بشناسید .

mahdi7610
02-08-2009, 14:46

حسابداری به نظر من بهتره .

mahdi7610
02-08-2009, 14:50

نمیشه گفت به درد نمیخوره .

به نظر من موقع کار پیدا کردن عرضه داشتن حرف اول را می زنه .

خیلی ها هستند رشته هایی می خونند که به نظر من و تو شاید جزء رشته های اشباء شده و به درد نخور دانشگاهها باشن اما توی بهترین جاها با حقوق های عالی دارن کار میکنند . چرا ؟ چون عرضه داشتند .

اما خیلی ها هم هستند که بهترین رشته های دانشگاهی را میخونند اما نمیتونند یک کار برای خودشون پیدا کنند .

mohsen_blid
02-08-2009, 16:16
نمیشه گفت به درد نمیخوره .

به نظر من موقع کار پیدا کردن عرضه داشتن حرف اول را می زنه .

خیلی ها هستند رشته هایی می خونند که به نظر من و تو شاید جزء رشته های اشباء شده و به درد نخور دانشگاهها باشن اما توی بهترین جاها با حقوق های عالی دارن کار میکنند . چرا ؟ چون عرضه داشتند .

اما خیلی ها هم هستند که بهترین رشته های دانشگاهی را میخونند اما نمیتونند یک کار برای خودشون پیدا کنند .
1000% باهات موافقم
محسن سافت بچه قزوینی اره؟؟؟؟

shahrzad20
02-08-2009, 17:46

چرا گفتم که بازرگانی خوبه . صنعتی هم برای پسرها خوبه.

mohsensoft
02-08-2009, 17:51
1000% باهات موافقم
محسن سافت بچه قزوینی اره؟؟؟؟
نه برادر
من گرگانی ام

ممنون
ولی اینجوری که من شنیدم صنعتی از بازرگانی بهتره
هر چند به قول دوستمون هر رشته ای باشی مهم اینه که عرضه داشته باشی و کار کنی

attractive_girl
02-08-2009, 18:29

صنعتی برای دخترا خوب نیست؟؟:20:

mahdi7610
02-08-2009, 19:03
صنعتی برای دخترا خوب نیست؟؟:20:

توی این زمونه دیگه فکر نکنم تفاوتی بین دختر و پسر باشه .

وقتی دختر میتونه مهندسی معدن بخونه . وقتی میتونه مهندسی کشاورزی بخونه . و خیلی از رشته های دیگه که ما فکر میکنیم برای دختر سخت هست ، حالا چرا نتونه مدیریت صنعتی بخونه .

چطور پسرها میتونند الهیات یا روانشناسی یا خیلی از رشته های دیگه را بخونند .

به نظر من فرقی بین دختر و پسر نیست .

attractive_girl
02-08-2009, 19:06

وقتی دختر میتونه مهندسی معدن بخونه . وقتی میتونه مهندسی کشاورزی بخونه . و خیلی از رشته های دیگه که ما فکر میکنیم برای دختر سخت هست ، حالا چرا نتونه مدیریت صنعتی بخونه .

ایول چه باحال
بسیار عالی
نظرتون تایید میشه:20:

shahrzad20
02-08-2009, 19:16

دوست عزیز اینجا ایرانه باید منطقی باشی. خوب حالا معدن هم خوندی می بینن دختره خوب کار نمی دن موضوع سختی نیست اصلا سخت نیست موضوع کاره که در کشور ما این تبعیض هست . دانشکاه آزاد مال تهران که صنعتیش اصلا دختر نمی گیره

attractive_girl
02-08-2009, 19:21
دانشکاه آزاد مال تهران که صنعتیش اصلا دختر نمی گیره

کار بدی میکنه:31:

mahdi7610
02-08-2009, 19:30
دوست عزیز اینجا ایرانه باید منطقی باشی. خوب حالا معدن هم خوندی می بینن دختره خوب کار نمی دن موضوع سختی نیست اصلا سخت نیست موضوع کاره که در کشور ما این تبعیض هست . دانشکاه آزاد مال تهران که صنعتیش اصلا دختر نمی گیره

چند سال پیش بود یک خانم به عنوان مهندس نمونه توی همین مهندسی معدن انتخاب شد .

خیلی از کارخونه ها هستند که فقط توسط یک خانم اداره میشه .

مدیریت صنعتی جزء رشته هایی هستش که فکر نکنم به نیروی بدنی انچنانی نیاز داشته باشه که خانم نتونه توش دوام بیاره .

این که یک دانشگاه فقط پسر میگیره که دلیل نمی شه .

حرف شما هم تا حدودی درست هستش ولی بازم بستگی به علاقه داره .

رشته هایی مثل مدیریت تفاوتی بین پسر و دختر نداره .

mahdi7610
02-08-2009, 19:33
دانشکاه آزاد مال تهران که صنعتیش اصلا دختر نمی گیره
در ضمن کدوم یک از دانشگاههای ما تا به حال بر حسب بازار کار دانشجو گرفتن که این دانشگاه ازاد تهران بر حسب بازار کار این کار را کرده باشه ؟

mohsensoft
02-08-2009, 20:13
آقا حسابداری واسه فوق لیسانس توی دانشگاه های معتبر تهران پذیرش داره؟
واسه مدیریت صنعتی دیدم داره
ولی واسه حسابداری چی؟
ممنون

attractive_girl
02-08-2009, 23:19
برای رشته های مهندسی، پیام نور بده؟ نمیشه درس خوند؟سخته؟ فقط مدیریت هاش خوبه؟

Reman
03-08-2009, 01:40
دوستان گلم( مهدی جان و بیخانمان) منظور من از مطرح کردن این موضوعات مقایسه نسبی دانشگاه ها بود و هست.
به نظر من و شاید خیلی از دانشجویان و اساتید آزاد و دولتی و پیام نور ، آزاد بهتر از پیام نور هست.
حرف های این دوستان رو که من خودم می شنیدم واقعا استدلال های جالبی داشتند.
استدلال هایی که خیلی ریز بینانه بود. یه دانشجویی هم بود که می گفت حرف داشنجو های ترم بالایی رو باید با اب طلا بنویسی بزنی در اتاقت!!! بیشتر اون حرفایی که من زدم هم حرفای اون اقایون بود.و به نظرم به حق بود.
در هر صورت نباید تعصبانه صحبت کرد. حداقل مای دانشجو باید این نکته رو رعایت کنیم.
الان مشکل دانشگاه آزاد چیه به نظرتون؟ به نظر من ارزش ندادن به مقاله نویسی هست (این رو همه دانشجویان میگن.) ولی ایا در دانشگاه های تمام دولتی غیر تهرانی و اصفهانی و تبریز و شیراز و مشهد مگر چند تا دانشگاه دیگه به مقاله نوشتن ارزش می دن ایا این مشکل فقط ماله آزاده؟ نه که نیست . این مشکل نظام آموزشی ماست که چندان تشویقی نمی کنند. البته الان خوشبختانه بعضی از واحد های غیر تهرانی آزاد(تهرانی ها تو مقاله نوشتن وضع خوبی دارن) دست بکار شدن و کار های خوبی انجام دادن.
الان دانشگاه آزاد رتبه سوم رو داره تو کشور. اول هم فکر کنم دانشگاه تهران هست. ایا مقاله نویسی تولید علم نیست؟
شما که دانشجو هستید باید به من حق بدید.

mohsensoft
03-08-2009, 08:29
دوستان گلم( مهدی جان و بیخانمان) منظور من از مطرح کردن این موضوعات مقایسه نسبی دانشگاه ها بود و هست.
به نظر من و شاید خیلی از دانشجویان و اساتید آزاد و دولتی و پیام نور ، آزاد بهتر از پیام نور هست.
حرف های این دوستان رو که من خودم می شنیدم واقعا استدلال های جالبی داشتند.
استدلال هایی که خیلی ریز بینانه بود. یه دانشجویی هم بود که می گفت حرف داشنجو های ترم بالایی رو باید با اب طلا بنویسی بزنی در اتاقت!!! بیشتر اون حرفایی که من زدم هم حرفای اون اقایون بود.و به نظرم به حق بود.
در هر صورت نباید تعصبانه صحبت کرد. حداقل مای دانشجو باید این نکته رو رعایت کنیم.
الان مشکل دانشگاه آزاد چیه به نظرتون؟ به نظر من ارزش ندادن به مقاله نویسی هست (این رو همه دانشجویان میگن.) ولی ایا در دانشگاه های تمام دولتی غیر تهرانی و اصفهانی و تبریز و شیراز و مشهد مگر چند تا دانشگاه دیگه به مقاله نوشتن ارزش می دن ایا این مشکل فقط ماله آزاده؟ نه که نیست . این مشکل نظام آموزشی ماست که چندان تشویقی نمی کنند. البته الان خوشبختانه بعضی از واحد های غیر تهرانی آزاد(تهرانی ها تو مقاله نوشتن وضع خوبی دارن) دست بکار شدن و کار های خوبی انجام دادن.
الان دانشگاه آزاد رتبه سوم رو داره تو کشور. اول هم فکر کنم دانشگاه تهران هست. ایا مقاله نویسی تولید علم نیست؟
شما که دانشجو هستید باید به من حق بدید.
باشه خوبه دیگه
ولی خب ما میخوایم بریم پیام نور.اینجا هم داریم سوال میپرسیم به این امید که جواب بگیریم
اما هروقت اومدیم به جای جواب کل کل شما با بقیه ی دوستان بوده
آقا هر دانشگاه خوبیه خودش رو داره
به همه هم باید احترام گذاشت
چون باید به سلیقه ها احترام بذاریم
به هر حال به عنوان یه دوست خواهش میکنم این بحث رو کنر بذارین و اگه مطلب مفید در رابطه با پیام نور دارین بگین
ممنون

mohsen_blid
03-08-2009, 09:14
دوستان پیام نوری که از طریق کنکور سراسری وارد این دانشگاه شدن
ازتون سوالی دارم
ایا در دانشگاه پیام نور در درس های مدیریت بازارگانی و مدیریت صنعتی استاد سر کلاس داریم در هفته حدودی چقدر میشه؟؟؟
خیلی برام مهمه که استاد سر کلاس باشه؟

attractive_girl
03-08-2009, 09:23
ازتون سوالی دارم
ایا در دانشگاه پیام نور در درس های مدیریت بازارگانی و مدیریت صنعتی استاد سر کلاس داریم در هفته حدودی چقدر میشه؟؟؟

در دروس مهندسی چی؟ چند بار در هفته کلاساش برگزار میشه؟ مهندسی که اگه استاد درس نده مگه میشه خودمون بخونیم؟؟ چجوریاس؟

attractive_girl
03-08-2009, 11:41
اگه کسی مهندسی آی تی و گرایش های پی سی رو خیلی دوست داشته باشه به نظرتون اولویت رو بعد از مهندسی های غیر انتفاعی به مدیریت های غیر انتفاعی بده یا به مهندسی های آی تی و گرایش های پی سی پیام نور؟؟

mahdi7610
03-08-2009, 11:52
ازتون سوالی دارم

من تا به حال کلاسهای مدیریت نرفتم .

اما توی دانشگاه پیام نور تنها رشته ای که خیلی سخت براش میشه استاد گیر اورد رشته کامپیوتر هستش . به خاطر همین خیلی از درسهای کامپیوتر خودخوان ارائه میشه .

بقیه رشته های پیام نور تا جایی که من میدونم براشون استاد وجود داره و کلاس هم برگزار میشه .

در ضمن توی پیام نور نباید به استاد تکیه کنی باید خودت بشینی و درس بخونی .

اکثر دانشجوها از ترم های 5 به بالا اصلا توی هیچ کلاسی شرکت نمی کنند و فقط انتخاب واحد میکنند و موقع امتحان میرن امتحان میدن .

تعداد کلاس ها در هفته هم بستگی داره که شما چه طور انتخاب واحد کرده باشی .

یعنی موقع انتخاب واحد توی برد زده میشه که این درس چه روزهایی کلاس داره . اکثر درسهای ترم های 6 به بالا روزهای 5 شنبه و جمعه برگزار می شه . بقیه ترم ها هم توی طول هفته برگزار میشن .

هر درسی هم فقط یکبار توی هفته کلاس داره .

attractive_girl
03-08-2009, 12:04
من تا به حال کلاسهای مدیریت نرفتم .

اما توی دانشگاه پیام نور تنها رشته ای که خیلی سخت براش میشه استاد گیر اورد رشته کامپیوتر هستش . به خاطر همین خیلی از درسهای کامپیوتر خودخوان ارائه میشه .

بقیه رشته های پیام نور تا جایی که من میدونم براشون استاد وجود داره و کلاس هم برگزار میشه .

در ضمن توی پیام نور نباید به استاد تکیه کنی باید خودت بشینی و درس بخونی .

اکثر دانشجوها از ترم های 5 به بالا اصلا توی هیچ کلاسی شرکت نمی کنند و فقط انتخاب واحد میکنند و موقع امتحان میرن امتحان میدن .

تعداد کلاس ها در هفته هم بستگی داره که شما چه طور انتخاب واحد کرده باشی .

یعنی موقع انتخاب واحد توی برد زده میشه که این درس چه روزهایی کلاس داره . اکثر درسهای ترم های 6 به بالا روزهای 5 شنبه و جمعه برگزار می شه . بقیه ترم ها هم توی طول هفته برگزار میشن .

هر درسی هم فقط یکبار توی هفته کلاس داره .

خب پس چرا اسم دانشگاه گذاشتن روش؟ بشینیم تو خونه درس بخونیم؟افسردگی میگیریم که....:41:
ای خداااااااا:19:

mahdi7610
03-08-2009, 12:04
در دروس مهندسی چی؟ چند بار در هفته کلاساش برگزار میشه؟ مهندسی که اگه استاد درس نده مگه میشه خودمون بخونیم؟؟ چجوریاس؟

هر درسی توی هفته فقط یکبار کلاس داره .

بله خودتون هم میتونید بخونید اما یه مقدار سخت هستش .

اکثر دوستام که هم IT و هم مهندسی نرم افزار و هم علوم کامپیوتر میخونند حتی یک جلسه هم کلاس نمیرن و درسها را هم پاس می کنند .

در ضمن توی کلاس چیز خیلی خاصی هم گفته نمی شه . استاد میاد از هر فصل یک مقدار سمبل میکنه و میره .

مثلا ما یک ترم درس سیستم عامل داشتیم که 12 فصل بود . استاد فقط تونست 3 فصل را توی طول ترم به ما درس بده . بقیه فصلها را باید خودت می نشستی و میخوندی .

اگه کسی مهندسی آی تی و گرایش های پی سی رو خیلی دوست داشته باشه به نظرتون اولویت رو بعد از مهندسی های غیر انتفاعی به مدیریت های غیر انتفاعی بده یا به مهندسی های آی تی و گرایش های پی سی پیام نور؟؟

من همیشه به بچه ها اینا میگم :
خوندن رشته مهندسی نرم افزار توی پیام نور ارزشش خیلی زیادتر از خوندن رشته هایی مثل ریاضی محض و ریاضی کاربردی و مدیریت توی دانشگاه دولتی هستش .

به نظر من علاقه شرط اول هستش . اگه به IT علاقه دارید پیام نور میتونه اولویتش بیشتر از مدیریت غیر انتفاعی باشه .

البته اینا هم بگم رشته نرم افزار توی پیام نور خوندن از بقیه رشته ها خیلی سخت تر هستش .
و یه موقع رقتید پیام نور و توی خوندن درسها دچار مشکل شدید به من فش ندید .

اما ارزش خوندن رشته مهندسی توی پیام نور را داره .

99 درصد دخترهایی که من توی دانشگاه پیام نور دیدم و رشته نرم افزار یا IT خوندن خیلی بهتر از پسرها تونستند درسهاشون را پاس کنند .

mahdi7610
03-08-2009, 12:10
خب پس چرا اسم دانشگاه گذاشتن روش؟ بشینیم تو خونه درس بخونیم؟افسردگی میگیریم که....:41:
ای خداااااااا:19:

پیام نور ماهیت اصلیش یا هدف از به وجود اومدنش اموزش از راه دور بود .

دخترها که خدا زیادشون کنه هر روز خدا توی دانشگاه هستند .:31:

هر درسی هم براش کلاس هست و شما اگه دوست داشتید و دیدید براتون مفیده برید و سرکلاس بشینید و اگه دیدید مفید نیست نرید سر کلاس .

attractive_girl
03-08-2009, 12:14
هر درسی توی هفته فقط یکبار کلاس داره .

بله خودتون هم میتونید بخونید اما یه مقدار سخت هستش .

اکثر دوستام که هم IT و هم مهندسی نرم افزار و هم علوم کامپیوتر میخونند حتی یک جلسه هم کلاس نمیرن و درسها را هم پاس می کنند .

در ضمن توی کلاس چیز خیلی خاصی هم گفته نمی شه . استاد میاد از هر فصل یک مقدار سمبل میکنه و میره .

مثلا ما یک ترم درس سیستم عامل داشتیم که 12 فصل بود . استاد فقط تونست 3 فصل را توی طول ترم به ما درس بده . بقیه فصلها را باید خودت می نشستی و میخوندی .

من همیشه به بچه ها اینا میگم :
خوندن رشته مهندسی نرم افزار توی پیام نور ارزشش خیلی زیادتر از خوندن رشته هایی مثل ریاضی محض و ریاضی کاربردی و مدیریت توی دانشگاه دولتی هستش .

به نظر من علاقه شرط اول هستش . اگه به IT علاقه دارید پیام نور میتونه اولویتش بیشتر از مدیریت غیر انتفاعی باشه .

البته اینا هم بگم رشته نرم افزار توی پیام نور خوندن از بقیه رشته ها خیلی سخت تر هستش .
و یه موقع رقتید پیام نور و توی خوندن درسها دچار مشکل شدید به من فش ندید .

اما ارزش خوندن رشته مهندسی توی پیام نور را داره .

99 درصد دخترهایی که من توی دانشگاه پیام نور دیدم و رشته نرم افزار یا IT خوندن خیلی بهتر از پسرها تونستند درسهاشون را پاس کنند .

من فقط میترسم افسردگی بگیرم برم پیام نور....همش بشینی تو خونه و درس بخونی..خوبه یعنی؟؟
البته با این رتبه ی افتضاحی که گرفتم چاره ای ندارم....:41::41:
آقااااااااااا یکی به من روحیه بده.......یعنی اینقد ضایعس پیام نور؟:19::41:

attractive_girl
03-08-2009, 12:16
پیام نور ماهیت اصلیش یا هدف از به وجود اومدنش اموزش از راه دور بود .

دخترها که خدا زیادشون کنه هر روز خدا توی دانشگاه هستند .:31:

هر درسی هم براش کلاس هست و شما اگه دوست داشتید و دیدید براتون مفیده برید و سرکلاس بشینید و اگه دیدید مفید نیست نرید سر کلاس .

یعنی میشه خودمون بریم بشینیم سر کلاس؟:20:

mohsensoft
03-08-2009, 12:40
آقا حسابداری توی پیام نور سخته؟
چند واحد ریاضی داره؟
میشه واحد های درسیش رو یکی اینجا بگه؟
ممنون

mahdi7610
03-08-2009, 12:43
من فقط میترسم افسردگی بگیرم برم پیام نور....همش بشینی تو خونه و درس بخونی..خوبه یعنی؟؟

نه عزیزم این طوری هم نیست .

درسته یه کم باید بیشتر از دانشجوهای دولتی و ازاد درس بخونید اما این طوری هم نیست که افسردگی بگیرید .

مطمئن باشید توی دانشگاه اینقدر دوست پیدا میکنید که هر روز همین طوری هم شده الکی پاشید و برید دانشگاه .:31:

اگه این دوستی هم که پیدا میشه پسر باشه که دیگه هیچی ( البته اینا به شوخی گفتم ):31:

چند تا دوست پیدا میکنی و هر روز کارتون میشه مسخره کردن این پسرهای بچاره .:13:

در ضمن شما اگه روزی 2 ساعت درس بخونید به راحتی میتونید درسها را پاس کنید .

فقط تنها مشکلش حجم زیاد درسها هستش . چون هر کتابی حداقل 300 صفحه هستش .

دخترها که ماشاالله همیشه توی دانشگاه پلاس هستند . این پسرها هستند که به خاطر این که سرکار میرن نمیتونند توی همه کلاسها شرکت کنند .

البته دخترها تا جایی که من میدونم همه درسها را توی همه روزها میرن سر کلاس . به خاطر همین هم هست که همه درسها را به راحتی پاس می کنند .

اگه توی شهر خودتون پیام نور قبول بشید که دیگه خیلی عالی میشه . توی همه کلاسها راحت میتونی شرکت کنی و هر وقت هم حوصله ات سر رفت یه زنگ میزنی به دوستات میگی بچه ها بیان بریم دانشگاه یکم این پسرها را مسخره کنیم .:46:

یعنی میشه خودمون بریم بشینیم سر کلاس؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](26).gif
سر هر کلاسی که دوست داشتی برو بشین . تازه میتونی هر کی را هم دوست داشتی با خودت ببری سر کلاس .

mahdi7610
03-08-2009, 12:52
آقا حسابداری توی پیام نور سخته؟
چند واحد ریاضی داره؟
میشه واحد های درسیش رو یکی اینجا بگه؟
ممنون

بابا محسن جان رشته ات ریاضی باشه و به رشته حسابداری بگی سخته دیگه هیچی ؟

ریاضیاتش در حد ریاضی 1 و 2 دوران دبیرستان هستش . در کل ریاضیاتش همون تابع و مشتق و حد و پیوستگی و انتگرال هستش . اون هم در حد خیلی ساده

کسی ندیدم که رشته ات ریاضی باشه و توی درسهای ریاضیاتش مونده باشه .

اما بیچاره این رشته های انسانی همشون توی این ریاضیاتش می مونند .

دروس‌ پایه‌:
روانشناسی‌ عمومی‌، جامعه‌ شناسی‌، اصول‌ علم‌ اقتصاد، ریاضیات‌ پایه‌، ریاضیات‌ کاربردی‌، آمار کاربردی‌، مبانی‌ کاربرد کامپیوتر، پژوهش‌ و عملیات‌، مدیریت‌ تولید، حقوق‌ بازرگانی‌، پول‌ و ارز بانکداری‌ ، مبانی‌ سازمان‌ مدیریت‌، توسعه‌ اقتصادی‌، مالیه‌ عمومی‌، روش‌ تحقیق‌.

دروس‌ اصلی‌ و تخصصی‌:
اصول‌ حسابداری‌، حسابداری‌ میانه‌، حسابداری‌ پیشرفته‌، حسابداری ‌صنعتی‌، حسابرسی‌، حسابداری‌ مالیاتی‌، اصول‌ تنظیم‌ و کنترل‌ بودجه‌، مدیریت‌ مالی‌، مباحث‌ جاری‌ حسابداری‌ ، متون‌ حسابداری‌.

در ضمن تقریبا 21 واحد هم عمومی هستش که توی همه رشته ها مشترک هست.

مثل : فارسی ، معارف 1 و 2 ، انقلاب ، تاریخ ، تفسیر موضوعی قران ، تربیت بدنی 1 و 2 ، زبان عمومی ، ایین زندگی ، تنظیم و جمعیت خانواده و ......

shahrzad20
03-08-2009, 14:08

نه بابا دانشگاه خوبیه دوست من مدیریت بازرگانی می خونه ماشالله کم کلاس نمی ره . این ترم هم ترم 8 بود که ترمه آخرشه می گه خیلی هم سخت نیست

mohsen_blid
03-08-2009, 14:36
من از نظر مالی مشکل ندارم
به نظرتون پیام نور برم یا غیر انتفاعی
رشته مدیریت بازرگانی

attractive_girl
03-08-2009, 14:43
رشته مدیریت بازرگانی

غیر انتفاعی بهتره.اونطوری که من فهمیدم هم از لحاظ جوی بهتره هم اینکه کمتر سخت میگیره:20:

attractive_girl
03-08-2009, 15:23
کسایی که اطلاعات دارن چند درصد این حرفا رو قبول دارن؟؟

دانشگاه پيام نور پاسخ دهد
کادر آموزشي، اداري و پشتيباني اين دانشگاه، برخلاف رويه افزايش پذيرش دانشجو، رشد خوبي نداشته و اين تناسب نداشتن پذيرش و سرويس‌دهي مناسب، لطمه‌هاي زيادي به دانشجويان و خانواده‌هاي آنان وارد کرده است.

در حالي که اعتراض بي‌سابقه دانشجويان دانشگاه پيام نور نسبت به نحوه برگزاري امتحانات نيم‌سال نخست سال تحصيلي 88 ـ 1378 آن دانشگاه، مسئولان مربوطه را به سکوتي تأمل‌برانگيز فرو برده و هنوز پاسخ مناسبي به اين اعتراضات داده نشده، مشکل جديد دانشجويان در انتخاب واحد و شهريه‌هاي اين دانشگاه بار ديگر اعتراضاتي را برانگيخته است.

به گزارش خبرنگار «تابناک»، با توجه به اين‌که در پايان ترم گذشته، شمار بسياري از دانشجويان دانشگاه پيام نور، از نحوه نامناسب طراحي سؤالات امتحاني، استاندارد نبودن سؤالات، وجود کليد غلط در تحصيح اوراق، تغيير پياپي و بدون اطلاع قبلي امتحانات و مديريت ضعيف آن دانشگاه، گلايه‌هايي کرده بودند و غالبا از بي‌پاسخ ماندن اين اعتراضات، شکايت داشتند، هم‌اينک با مشکلات جديدتري روبه‌رو شده‌اند.

بنا بر اين گزارش، دانشگاه پيام نور در سه سال گذشته، افزايش ظرفيت چشمگيري در پذيرش دانشجوي جديد داشته است و گزارش‌ها از تصميم دولت در تقويت اين دانشگاه در برابر دانشگاه آزاد خبر مي‌داد، اما کادر آموزشي، اداري و پشتيباني اين دانشگاه، برخلاف رويه پذيرش بيشتر دانشجو، رشد خوبي نداشته و اين تناسب نداشتن پذيرش و سرويس‌دهي مناسب، لطمه‌هاي زيادي به دانشجويان و خانواده‌هاي آنان وارد کرده است؛ خانواده‌ها و دانشجوياني که بیشتر از اقشار متوسط و پايين جامعه هستند.

اين گزارش همچنين مي‌افزايد: بسياري از نمرات دانشجويان هنوز اعلام نشده و از ترم‌هاي قبل نيز هنوز نمرات تأييد‌نشده بسياري وجود دارد؛ سيستم گلستان ـ سامانه انتخاب واحد دانشگاه ـ بر پايه ترم‌هاي گذشته دانشجويان اجازه انتخاب واحد مي‌دهد و همين امر به بي‌عدالتي در ميان دانشجويان منجر شده است.

دانشجويان اين دانشگاه معتقدند، طراحان سؤالات اين دانشگاه با بي‌دقتي، گاه از منابعي سؤالات را تهيه مي‌کنند که پيشتر تغيير يافته، همچنين ديده مي‌شود بيش از 70 درصد از پرسش‌هاي يک درس از 10 درصد منبع تهيه مي‌شوند و هيچ نظارتي بر آن نيست.

ذکر اين نکته نيز لازم است که پراکندگي دانشجويان اين دانشگاه و تعداد بسيار زياد آنان، نيازمند مسئولاني پاسخگوست تا به جاي دفاع مطلق از ضعف‌ها، مشکلات پيش روي دانشجويان را بررسي کرده و صادقانه پاسخگوي گلايه‌هاي آنان باشند.

در پايان يادآور مي‌شود، جوانان دانشجو، سرمايه‌هاي ارزشمند و اصلي کشور عزيزمان، نبايد در کشاکش‌هاي اداري و نواقص مديريتي دچار مشکلاتي شوند که تحصيل، تحقيق و پيشرفت آنان را تحت‌الشعاع خود قرار دهد.

نظرات بینندگان:
با سلام
ضمن تشكر از سايت تابناك جهت انعكاس اين مطالب
در خصوص دروس آشنائي با قانون اساسي و تفسير موضوعي قرآن و رياضي پيش كليد ها اشتباه بود و سه مرتبه نمره هاي ما در سايت تغيير كرد . در مورد رياضي پيش در مركز كرج دانشجويان دوباره امتحان دادند. دو تا سوال در آشنائي باقانون اساسي هيچكدام از جوابها درست نبود . اعتراض زديم به جائي نرسيد
کیفیت جای خودش رابه کمیت داده وواقعآجای تاسف است که تاوان مشاجره بین دانشگاه آزاد و پیام نور توسط دانشجویان پرداخت میشود وهمچنین باتوجه به اینکه اکثردانشجویان این دانشگاه ازقش متوسط وضعیف وهمچنین کارمندان میباشد چطورشدکه یک دفعه سهمیه وام تحصیلی کم وسختگیری های زیادی درپرداختهاصورت میگیرد.البته سئولات زیاداست ولی جوابی وجودنخواهدداشت.
مي بينم كه , آقاي جاسبي سبيل شما را هم چرب كرده است.البته مطمئنم نظرم را در سايت نمي گذاريد ولي نوشتم تا بدانيد مردم احمق نيستند.
Baba daneshgahe, dabestan ke nist az rooye ketabe riazi soal tarahi konan.
من دانشجوی برون مرزی پیام نور از دبی هستم . واحد دبی هیچ امکاناتی را در اختیار دانشجو نمیگذار و چنانچه امکانی را ایجاد کنند با عدم اگاهی به دانشجویان ان بلا استفاده از بین میرود . از طرفی مشکلات سوالهای امتحانی بسیار جدی است و بصورت غیر تخصص استخراج میشــود . شهـریه برون مرزی با مقایسه با غیر حضوری بودن دانشگاه بسیــار گران است و از لحاظ مقایسه ایی باید بعرض برسانم در حدود 60% دانشگاههای فارسی زبان حضــوری در دبی است و این مبلغ بسیار گران و غیر اصولی است . در حالیکه موارد مشابه خارجی : دانشگاه های غیر حضوری در مقایسه با دانشگاههای حضوری مبلغی رمــزی دریافت میکننـــد . با این ادعا و مشکلات چرا من به تحصیل درپیام نور تن در داده ام ، بعلت اینکه رشته ایی را مورد نظر من هست در دانشگاه های غیر حضوری هنوز نیافته ام .
با تشکر چنانچه امکان دارد صدای مرا به گوش پیام نور برســانید .
واقعاً اين دانشگاه را دستهاي غيبي مي چرخانند. بي نظمي در اين دانشگاه فقط ديدني است، شنيدن كافي نيست.
طرحهای توسعه با اغراض سیاسی و یا نمایشی بدون توجه به تدارک پیش نیازهای علمی و ساختاری و نهایتا رها نمودن طرحها بعد از مدتی به کرات دیده شده است و اغلب اینگونه کارها به پر تلاش بودن مسئولان تعبیر شده است.
باتشکرازدست اندرکاران سایت وزین تابناک

واقعا گفته های تان عین حقیقته

اگرشمانبودید چه کسی بدادمادانشجویان میرسید وحرفهای مارامنتقل میکرد
من توی یکی از بزرگترین شرکت های کامپیوتری ایران دارم کار میکنم به عنوان یک برنامه نویس حرفه ای ولی درس شیرین برنامه سازی پیشرفته رو تا به حال دو بار متوالی افتادم.این در حالی هست که من از 14 سالگی دارم با زبان C/C++ برنامه نویسی می کنم
بازهم دروغی دیگر اینبار برای دور کردن اذهان عمومی از دانشگاه آزاد ......
بنده تا حالا دو بار نمراه تستی درس های تستی تشریحی ام عوض شده...یک بار می رم می بینم زده 3 از 7 دوباره می رم زده 2 از 7 به درس دیگه رو می رم می بینم زده 6 از 10 به یه روز نشده دوباره می رم می بینم نوشته 5 از ده..یعنی چی ..تازه جالبه که حق اعتراض نسبت به این بخش از سوالات رو هم نداریم..خودشون واسه خودشون عوض می کنن نمره را..دانشجو بدبخت هم اگه اعتراض کنه می گن حق اعتراض به این نمراه ها وارد نیست...خدا را شاهد می گیرم که امتحاناتی سخت تر و بی ربط تر و مشکل تر و پر اشکال تر از پیام نور تا حالا و تو هیچ دانشگاهی ندیدم..جالبه هیچ کس هم پاسخ گو نیست...همه می گن همه چیز دست سازمان مرکزی تهران هست..خدا باعث و بانی کسانی که این دانشگاه رو به ما معرفی کردند و کسانی که باعث این امور شدند را نیامرزد...
اخبار پیام نور یکی از مهمترین اخبار جامعه دانشجویی است که همواره با بی مهری مواجه شده است !!!
اینا حطا نمی دونند چند تا دانشجو دارند......سر جلسه امتحان به نصف بچه ها سوال دادن یک ربع بعد برای بقیه بچه ها سوال چاپ کردن آودردن
مطمئنا این پیام و ظاهر نمیکنید
من واقعا نمیدونم دولت جمهموری اسلامی با راه اندازی دانشگاه های نظیر پیام نور و علمی کاربردی و.. چه چیزی و میخواهد ثابت کند فقط اسم اینکه دانشگاه درست کردیم که نشد کار ......... همانطور هزاران کار اساسی دیگر نظیر تلفن و موبایل و خودروسازی و...... فقط نام یدک میکشند تا محصول و خدمات استاندارد
دانشجوی الکترونیکی دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی هستم.
اکثر اساتید در سر کلاس یک مبحث و یا یک کتابی را برای مطالعه و امتحان معرفی میکنند ولی ،از کتاب دیگر سوال می آورند .وقتی معترض می شویم فقط میگویند اکه خیلی معترض بشید باید برید حراست ،از طرفی حراستم فقط میگه ترم بعدی محروم!!!!!!!

ترمی 600 هزار تومان میگیرن که فقط ما به یک سایتی وصل بشیم و از محتوای آن استفاده کنیم.خدا رو شکر محتواشم یا خالیه یا برای 3 سال پیشه که استاد درس داده .از هر 100 نفر تنها 3 الی 4 نفر در دروس پایه قبول میشوند.
خدا پدر و مادرتون را بیامرزد که حرف دل ما را می زنید. این قدر بدبخت شده ایم و این قدر کسی به حرفمان گوش نمی دهد که به نمره ده قانعیم. بدبخت بچه های پیام نور که این همه درس می خوانند و با هزار یا علی با یک معدل افتضاح فارغ التحصیل می شوند و بدبخت تر آنهایی که می خواهند در آزمون ارشد شرکت کنند و این معدل های افتضاح گریبان گیر آنها خواهد بود.
خدا گواه است چند برابر بچه های دانشگاه آزاد و دولتی درس می خوانیم اما به اندازه نیمی از آنها هم نمره نمی گیریم .
همیشه شنیدیم که دوستان ما در دانشگاه های دیگر با یک جزوه بیست صفحه ای درس های سه واحدی پاس می کنند و ما با کتابهای قطور سی صد چهار صد صفحه ای .
چرا اعتراض دانشپذیران دانشگاه علم وصنعت را چاپ نمی کنید و نحوه اجرای آزمون این دانشگاه را منتشر نمی کنید؟
دانشگاه علم وصنعت با اجرای آزمون غیراستاندارد و علاوه بر آن تصحیح نادرست پاسخنامه ها موجب تضییع حق ما شده است . چرا که یکی از دانشپذیران مردودی با پیگیری های خود نشان داد که پاسخنامه اش را با یک کلید دیگر تصحیح کرده اند و نمره اش منفی یک شده بود که خوشبختانه با پیگیری جدی خودشان به حقشان رسیدند
کجای دنیای اینگونه پذیرش میکنند؟ دانشگاهی بدن استاد و کلاس و پذیرش از طریق ازمون سراسری ... هزینه ترم 200 هزار توان ناقابل ....
حجم بالای کتابهای درسی دانشگاه پیام نور و عدم پاسخگویی به مشکلات مربوط به سوالات بزرگترین مشکل امتحانات این دانشگاه است.
با سلام
كاملا موافقم خواهر بنده نيز همين شرايط را دارد با نمره 33/9 دانشجو را مجبور به گذارندن درس مي شود
تا وقتی که سیستم متمرکز طراحی سوالات ازمرکز باشد هرترم با این وضعیت روبرو خاهیم بود.خواهشمندیم مشکل رااساسی حل کنن.ضمنا ازسایت تابناک هم به دلیل پیگیری ممنونیم.
شما اين مشكلات را از كجا مي‌اوريد؟ لطفاً برويد پيك پيام نور را بخوانيد و ببينيد كه از اين خبرها نيست. اين شايعات ساخته‌ي دانشگاه آزادي‌هاست!!!
با سلام
دقیقا همین مشکلاتی را که شما ذکر نمودید بنده هم به عنوان یک دانشجوی این دانشگاه دارا می باشم نمیدانم از سردرگمی چه کنم
با تشکر از اینکه به فکر همه قشرها می باشید
با سلام.
دوستان هر چه باید گفته می شد را گفتند.فقط همینو بگم که اساتید رشته کامپیوتر حتی اصول اولیه تدریس و علم ابتدایی در این زمینه را ندارند.من ترم پیش برای سمینار و پایان نامه یک ملیون و هشتصد هزار تومان پول ریختم!اونم با این وضع آموزش!!!
اینجانب دانشجوی سال دوم کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور مرکز تهران هستم.ضمن تایید نظرات دوستان بجز نظر چهارم،باید عرض کنم این ترم وام شهریه هم که تنها امید ما برای رهایی از فشار بالا بودن هزینه ها بود ضمن اینکه این ترم فقط به افرادی که تا بحال وام نگرفتن پرداخت میشه،مبلغ اونهم از 750000تومان به 400000تومان(40حدوددرصد کل شهریه) کاهش پیدا کرده.من نمیدونم با اینکه یکی از بهترین جاها برای کمک آبرومندانه(قرض الحسنه)به افراد واقعا نیازمند(دانشجویان پیام نور)اینجاست،چرا اعتبارات لازم رو اگر هم به قول شما نمیدن،پیگیری جدی نمیکنید؟چرا با بانک ها مستقیما وارد مذاکره نمیشید؟آیا همیشه باید منتظر باشیم بودجه از آسمون بیاد؟پس مدیریت تامین منابع یعنی چه؟آقایون دکترای مدیریت و مدیریت استراتژیک؟!!
با سلام من به عنوان يكي از كساني كه براي اولين با ر به دانشگاه پيام نور براي تدريس آن هم به خاطر مصالحي در يكي دانشگاههاي پيام نور يك استان بزرگ رفته بودم واقعا به حال اين نظام آموزشي تاسف خوردم چرا كه بسياري از جواهاي اين مملكت را در اين دانشگاهها وارد كرده ايم و هيج گونه برنامه ريزي صحيح براي آنها نداريم و اكثر اين دانشجويان ناراضي و ناراحت و حتي افسرده هستند و متاسفانه بسياري از اين نابسامانيها را به حساب نظام جمهوري اسلامي مي گذارند كه باعث تاسف است
من دانشجوی مهندسی صنایع پیام نور هستم.بی قانون تر و مستبد تر ازین دانشگاه خدا وکیلی ندیدم. مسئولينش همش میخوان دانشجو رو تحقیر و تضعیف کنن و هیچ کاری در راه بهتر شدن وضع درس و امتحان و منابع درسی انجام نمیدن .همه دانشجوها افسردگی گرفتن این ترم.مسئولین به جای حل مشکلات حالت تدافعی به خود میگیرن و همه مشکلات رو گردن دانشجو میندازن.امتحانات غیر استاندارد و منابع 2-3 برابر منابع دانشگاهای دیگه هست اصلا به کار دانشجو رسیدگی نمیکنن.تو تصحیح بعضی امتحانات تمام تستی باور کنید سیستمشون قاط میزنه و نمرات عجیب و غریب میاد بیرون.جوابهایی که ما با کتاب مقایسه اش کردیم و درسته تو کلید سوالات یه چیز دیگه زده-هر چی هم فریاد میزنیم صدامون به جایی نمیرسه .خواهش میکنیم کمکمون کنید.خدا خیرتون بده انشاالله
متاسفانه از زمان مديريت قبلي دانشگاه و جايگزيني كميت به جاي كيفيت براي دانشجويان قديمي نيز مشكلات بسياري ايجاد گرديده . تقويم آموزشي مصوب خود دانشگاه رعايت نمي گردد و نمرات گاه در اواخر ترم بعد اعلام مي گردد. هيچگونه پاسخگوئي جهت سئوالات وجود ندارد و تغيير برنامه در اين دانشگاه بيداد مي كند.
سلام من یک سئوال از مسئولین محترم پیام نور دارم می خواهم بدانم چرا برای یک درس (مدار الکتریکی) تا بحال 3 دفعه نمره درس عوض شده است؟من این ترم با وجود مشکلات کاری فراوانی که داشتم ققط همین درس را آن هم بدلیل سئوالات غیراستاندارد افتاده ام وهیچ کس جوابگو نیست اعتراض هم کرده ام که فقط طی یک اعلامیه در دانشگاه نوشته اند اعتراض به درس وارد نیست واقعا هیچ کس در پیام نور جوابگو نیست؟؟؟؟
با تمام نظرات شما موافقم.ولی دلیل تشکیل دانشگاه پیام نور مقابله با دانشگاه آزاد بوده است و خواهد بود.
من سه سال در این دانشگاه هستم، همراه شاهد هستم که در آزمون ها سئوالات و تست های آنها اشتباه است و پس از رجوع به مسئول آموزش دانشگاه می گوید اعتراض بنویسید و اما این اعتراض جواب می دهد یا نمی دهد، خدا می داند.
لطفامسئولان پیام نورپاسخ دهندچراشهریه پایان نامه کارشناسی ارشد1/750/000بایدبشودآنهم دردانشگاهی که مدعی دولتی بودن است یاکمترنسبت به دانشگاه آزادشهریه می گیردچرابایددانشگاه پیام نوربه افرادی که ازطریق فراگیروارددانشگاه می شوندوام بدهددرصورتی که 98درصدآنها شاغلندوسابقه کاربالایی دارندازطریق ارتباط باکارمندان ومدیران دانشگاه این وام راگرفتندجالب اینکه سفرخارجشان هم به راه است این اتفاق درساری افتاده است.بعضی ازاساتیدهمسرانشان راکه ازدانشگاه آزادمدرک گرفته اندبعنوان استاد مشغول بکارکرده اند.هیچ نظمی هم درکاروجود نداردباورنداریدبیائید نظرسنجی کنید.
من دانشجوی مهندسی صنایع پیام نور هستم.بی قانون تر و مستبد تر ازین دانشگاه خدا وکیلی ندیدم.یه مسئول درست حسابی و دلسوز دانشجو تو این دانشگاه وجود نداره.همش میخوان دانشجو رو تحقیر و تضعیف کنن و هیچ کاری در راه بهتر شدن وضع درس و امتحان و منابع درسی انجام نمیدن .همه دانشجوها افسردگی گرفتن این ترم.مسئولین به جای حل مشکلات حالت تدافعی به خود میگیرن و همه مشکلات رو گردن دانشجو میندازن.امتحانات غیر استاندارد و منابع 2-3 برابر منابع دانشگاهای دیگه هست اصلا به کار دانشجو رسیدگی نمیکنن.تو تصحیح بعضی امتحانات تمام تستی باور کنید سیستمشون قاط میزنه و نمرات عجیب و غریب میاد بیرون.جوابهایی که ما با کتاب مقایسه اش کردیم و درسته تو کلید سوالات یه چیز دیگه زده-هر چی هم فریاد میزنیم صدامون به جایی نمیرسه .خواهش میکنیم کمکمون کنید.خدا خیرتون بده انشاالله
با سلام
دانشجویان دانشگاه پیام نور واقعا آنقدر در معرض بی توجهی قرار می گیرند که فراموش می کنند که واقعا دانشجو هستند . وضعیت دانشگاه ما از دانشگاه آزاد خیلی بدتر است ولی هیچکس خبری هم از این دانشگاه هم نمی گیرد .
در دفترچه كنكور كارشناسي ارشد امسال دانشگاه پيام نور اعلام نموده است كه محدوديت ظرفيت براي رشته ها در نظر گرفته است كه اين امر موجب تناقض با ماهيت شيوه پذيرش دانشجو به روش فراگير شده است چراكه هزينه اي كه دانشگاه جهت بر گزاري كنكور اخذ مي كند در واقع بخشي از شهريه ترم اول مي باشد ليكن دانشگاه اعلام نموده است كه از شركت كنندگان در آزمون كه شرايط قبولي در دانشپذيري را داشته باشند و نمره مورد قبول را كسب نمايند آنهايي پذيرفته مي شوند كه نمره بالاتري آورده باشند در نتيجه داوطلباني كه هزينه را پرداخت نموده اند و نمره قبولي را كسب نموده اند ولي جزو نمرات بالا نباشند فقط پول شهريه را پرداخت نموده اند و در گران ترين كنكور دانشگاهي شركت كرده اند .و معلوم نيست چه مرجعي اين مجوز را صادر نموده است .
سيستم آموزشي دانشگاه پيام نور در حال حاضر پر مسئله ترين سيستم آموزشي در كشور است . كجاي كشور سراغ داريد كه استاد هيچ گونه اختياري در نمره به دانشجويان نداشته باشد . استادي كه به هر دليلي (عدم امكان دانشگاه در مناطق محروم در برگزاري كلاسها يا دلايل ديگر )نتوانسته تمام كتاب را به دانشجويان درس دهد در پايان كس ديگر در نقطه ديگري از كشور براي آن دانشجويان بيچاره سوال طرح ميكند . يكي از اساتيد دانشگاه كه مسئول آموزش - مسئول كارگاه - مسئول امور اداري و .... در دانشگاه مي باشم .
تنها راه دادن اختیار تام در طرح وتصحیح سوال به اساتید است.وگرنه امتحانات پرازاشکال تستی هرترم همین وضعیت را بوجودمی آورد.
آقای دکتر حسینی به دلیل عدم شناخت کافی از دانشگاه و مشغله های زیاد در وزارت علوم نتوانسته اند كار مهمي انجام دهند.
متاسفانه نه در این دانشگاه و نه در این حوزه های مدیریتی و نه در هیچ حوزه مدیریتی دیگری ارزشیابی های واقعی از میزان اثر گذاری و پیشرفت هدفمند مجموعه های تحت پوشش مدیران صورت نمی پذیرد.
کاشکی به جای بررسی ثروت مسوولین در قبل و بعد از مسوولیت هایشان به بهروری آنها در قبل و بعد از حضورشان در پست های سازمانی مهم رسیدگی می کردند که ضرر آنها در این جا صد ها برابر بیشتر از حیف و میل های مالی است که البته رسیدگی به آن هم جای خود دارد.
با سلام.
دانشگاه پیام نور قرار بود فقط رشته های نظری در ان دایر باشد وفقط دانشجویان در روز های تعطیل جمعه ها یا پنجشنبه ها به دلخواه در دانشگاه حضور پیدا کنند و دروسی را که در خانه مطالعه کرده اند اگر اشکالی داشتند از استاد مربوطه بپرسند واصلا قرار بر این نبوده که سیستم عریض وطویلی با حجم زیادی کارمند در این دانشگاه جذب شوند ودر دهات وشهرهای تازه تاسیس این دانشگاه ایجاد شود.
متاسفانه در دولت نهم علاوه بر گسترش قارچ گونه این دانشگاه در کشور رشته های فنی وکشاورزی هم در این دانشگاه دایر شده است 0
در شهرهای کوچکی که حتی دبیر در رشته های فنی و علوم پایه وازمایشگاه مدارس وجود ندارد چگونه این دانشگاه دایر شده ورشته های فنی وکشاورزی دایر کرده است.
دانشگاه ازاد پس از 25 سال از شروع بکار و اخذ شهریه های کلان هنوز در شرف ایجاد ازمایشگاه وکارگاه وامکانات دیگر است وتازه اول کار است چگونه این دانشگاه پیام نور بدون امکانات کارگاهی وفضا وازمایشگاه واستاد تمام وقت به خود اجازه می دهد این رشته ها را دایر کند.
ایا جور جدال سیاسی و دشمنی اقای احمدی نژاد با اقای جاسبی را باید اینده فرزندان مردم و این مملکت بکشند
ایا یک دانش اموخته این دانشگاه با دانش اموخته دانشگاه روزانه دولتی وحتی ازاد برابرند
در کشور اموزشکده های فنی (انستیتوهای تکنولوژی سابق )که از مراکز اموزش عالی دولتی هستند با بیش از 40 سال قدمت که در شهرهای بزرگ کشور دایر هستند و از امکانات کارگاهی و ازمایشگاهی ورفاهی و...نظیر دانشگاههای دولتی برخوردارند ودر تربیت متخصصان کاردان صنعت کشور نقش به سزایی دارند هنوز مجوز تربیت کارشناس نگرفته اند جالب است بعضی از ازمایشگاههای دانشجویان پیام نور مراکز استانها در این مراکز انجام میشود. این همه تناقض از چه است.
با تشکر فراوان از سایت تابناک
واقعا برایم یک سوال پیش امده چرا .واقعا چرا با ما دانشجویان دانشگاه پیام نور اینقدر بازی میشه بخدا ما دانشجویان پیام نور کسانی هستیم که فقط بخاطر مشکلات مالی در این دانشگاه حضور داریم وگر نه می رفتیم دانشگاه ازاد با دردسرهای کمتر معدل بالاتر
با سلام واقعا جالبه الان داشتم نمره مدار الکتریکی را نگاه میکردم دو سئوال (12و30) دو جواب صحیح دارند واقعا این طراحان سئوال را پیام نور چطوری انتخاب میکنه ؟ گناه ما چیه که اینجوری باید همش نگران نمرات و در حقیقت آینده امان باشیم! از مسئولین محترم سایت تابناک استدعا دارم با قرار دادن این موضوع به ما کمک کنند تا شاید حداقل در این درس هم که شده تجدید نظری صورت بگیرد
به خدا این دانشجویان پیام نور گناه دارن ، اصلا از درس خوندن دیگه زده شدیم ، با این همه درس خوندن و تعطیل کردن کارهایمان در نهایت فقط باید دعا کنیم و به استاد التماس کنیم که نمرمان 10 شود واقعا تا کسی دانشجوی این دانشگاه نباشد متوجه این صحبت ها نمی شود در هر حال این همه اعتراض و صحبت باز هم ما رو به نتیجه ای نمی رسونه
من دانشجوی دوره مجازی(دانشستان) این دانشگاه هستم و بعلت مجازی بودن دوره حتی از کلاسهای نیمه حضوری هم محروم هستیم در ضمن وب سایت آموزش مجازی هم یکساله که تعطیل شده ، در ضمن از ما شهریه کامل هم میگیرن در حالی که در هیچ کلاسی شرکت نمیکنیم
با سلام. من هم مثلاً سال سوم مديريت بازرگاني دانشگاه پيام نور تهران هستم. البته مثلاً. چون هنوز نمي دانم كه ترم اول درسم را قبول شده ام يا نه؟!... زمان اعلام نتايج كه مي رسد نمرات نمرات چند هزار دانشجوي تهراني رو روي يك ميز دو متري ميگذارند تا دانشجويان از نمرات خود مطلع شوند خصوصاً در سهاي تشريحي.
باور كنيد جز ليست نمرات پاره چيز ديگري نمي بينيم. من و تمام كساني كه در دانشگاه مي شناسم از وضعيت دانشگاه راضي نيستيم و جالب اينجاست كه وضعيت اساتيد هر سال بدتر از گذشته مي شود. باور كنيد اين دانشگاه آنقدر مساله دارد كه اگر نوشته شود هفتاد من كاغذ نمي شود هفتاد من فلاش مموري 16 گيگي مي شود!!!! باور مي كنيد ما هر ترم در يك سمت شهر به دانشگاه مي رويم!!!! متاسفانه به علت فشار كار، پرسنل دانشگاه هم برخورد در شاني ندارند!!!
من تو دانشگاه پیام نور درس میدم به نظر من تا دو سه سال همین طوری ادامه بدن روی دانشگاه آزاد را توی منهدم کردن ساحت علم سفید می کنن. نه امکانات نه برنامه ریزی نه کار علمی نه منبع درست و حسابی نه امتحان منطقی تبریک می گم
با سلام
جانا سخن از زبان ما می گویی
بنویسید دستیاران آموزشی هم هنوز حقوق سال 86 را می گیرند و با مدارک کارشناسی ارشد همه قراردادی یکساله هستند و چه تحقیر ها که نمی شوند
ممنون از شما
با سلام.من الان باید با توجه به معدل پارسالم انتخاب واحد کنم.که متاسفانه به دلیل کمبود معدل مجبورم 12 واحد بگیرم.حالا من مطمعن هستم معدل ترم اول 87 خوب میشه ولی کاری نمی تونم بکنم.اعتراض می کنیم می گن حذف و اضافه درست کنید.بابا کجای دنیا بیش از یک ماه طول می کشه نمره ها رو اعلام کنند
سلام, از همه چیز صحبت شد به جز واحد های عملی, من دانشجوی شیمی هستم (مرکز شیراز) ؛برای یک درس عملی حدود 120هزار تومان هزینه میبردازیم.در آزمایشگاه دستگاههای ابزاردقیق اغلب خرابند و گاها با سنجاق و سیم به هم وصل شدن؛ مسوولین هم میگن:"برای تجهیز آزمایشگاه بودجه نداریم!همه درآمد دانشگاه صرف امور عمرانی میشه!" ظاهرا مسئولين اعتقاد دارن صد ده خراب بهتر از یک ده آباد هست!!!!!!!!!!!!!!!
خیلی جالبه...تا وقتی که سوالات و تصحیح به این شکل باشه هیچ کاری نمیشه کرد...اقا کاری نداره..بیان سوالات رو از حالت مرکزی بردارن وهر مرکزی خودش سوال طرح کنه و بعد در پایان دوره کارشناسی بیان که ازمون برای اخذ مدرک کارشناسی برگزار کنن که تصحیح ان هم به عهده واحد تهران باشه..چه مشکلی داره ؟؟؟؟من واقعا دست مسئولین سایت تابناک رو می بوسم بابت اطلاع رسانی..فقط امیدوارم همین جور ثابت قدم باشید و به مرور مشکلات را عیان کنید تا مشکل حل شود ان شا الله
با سلام و تشكر از اينكه به فكر ما بوديد و خبر مربوطه را چاپ نموديد -امسال چند مشكل عمده داريم :
1- برنامه كلاسي علوم اجتماعي هنوز نيامده است .
2- منابع درسي در هر ترم قبل از شروع ارائه نمي شود و يا اينكه كتابها نزديك زمان امتحانات توزيع مي شود .
3-در امتحانات دروس از موارد وفصلهاي حذفي سوال داده مي شود بعنوان مثال درترم اخير درس تاريخ تفكر اجتماعي در اسلام دقيقا نصف سوالها از قسمت حذفي آمده بود كه هنوز نتيجه اعتراض اعلام نشده است موارد ديگري هم بوده از جمله درس جامعه شناسي آموزش و پرورش و...
4- نحوه محاسبه شهريه حساب و كتاب ندارد ناگهان بدهكار و زماني بعد بستانكار مي شويم و اين تسلسل باطل ادامه دارد
5- وام شهريه دانشجويي هم بسيار محدود شده است هم از نظر مبلغ پرداختي و هم از نظر تعداد وامهاي اختصاص يافته
من دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور می باشم دانشگاه بابت یک درس دو واحدی سه کتاب معرفی نموده است که مجموعا هزار صفحه می باشد آیا این حجم درس انصاف است ؟
ما در دانشگاه شریف در رشته کامپیوتر با داشتن نزدیک به 30 نفر هیات علمی هر سال 45 نفر دانشجوی ارشد میگیریم و فکر می کنیم که تعدادشان زیاد است. در دانشگاه پیام نور تهران با داشتن یک نفر هیات علمی دکتر در رشته کامپیوتر 300 نفر دانشجوی ارشد میگیرد. فکر می کنید که این سیصد نفر چیزی که بدرد ایران بخورد یاد میگیرند؟
كارشناسي ارشد جامعه شناسي سال قبل داراي زبان تخصصي بود كه از يك كتاب فقط 4 فصل را درنظر گرفته بود و امسال همان 2 واحد را قرار داده اند اما بايستي از همان كتاب تمامي 12 فصل مطالعه شود. براي مطالعه كارشناسي ارشد امسال كتابهايي را معرفي كرده اند كه اصلا پيدا نميشود (تمام كتاب فروشي هاي انقلاب را جستجو كردم) اين نشان دهنده عدم ثبات رويه در امر آموزش است و گذراندن ترمها و دروس بستگي به بخت و اقبلل دارد. حداقل كتبي را معرفي كنند كه لااقل خود مراكز پيام نور داشته باشند.
اینجاش جالبه که منو و دوستام همه یجور انتخاب واحد کردیم . منتها شهریه هامون متفاوت بود . نه اینکه هر کدوم بدهکاری داشته باشیم . نه اون رو جدا حساب میکنند . جالبی دیگشم اینه که هر ترم باسه خودشون 60 تومن بدهکاری میزنند که معلوم نیست از کجا میاد .
از بسياري مشكلات سخن رفت جز مشكلات اعضاي هيات علمي اين دانشگاه .من بيست سال است هيات علمي اين دانشگاه هستم و سردرگمي چند سال اخير را در هيچدورهاي نديده ام. حجم زياد كارها ، كمبود پرسنل مجرب سبب شده بسياري از امور اعضاي هيات علمي كه در شهرهاي دور از تهران كار مي كنند با تاخيرهاي زماني بسيار طولاني انجام گيرد . خيلي از نامه هاي اداري در فرايند كار مفقود ، يا راكد مي شود و ما مجبوريم براي هر كار كوچكي ، به تهران مراجعه كنيم . طوري كه من مي گوييم اين دانشگاه آموزشش از راه دور است اما امور اداريش از راه نزديك و حضوري . پرداخت حق الزحمه ها با تاخير هاي فراوان صورت مي گيرد . براي طراحي سئوال در تابستان هنوز هيچ حق الزحمه اي پرداخت نشده است . دانشگاه هاي جامع سطح استان بدن اختيارات لازم فقط تبديل به واسطه يا بعبارت دقيق تر تبديل به مانع شده اند كه فرايند كارها را طولاني مي كنند و بويژه در پيام نور استان مازندران بي مديريتي و عدم نظارت بيداد مي كند ولي هيچ كس پاسخگو نيست .
آقاي دكترحسيني دانشجويان پيام نور اگر ناله اي دارند باز اميدوارند كه پس از چندي فارغ التحصيل شده و از اين دانشگاه مي روند ولي ما قرار است سي سال در آن خدمت كنيم . با ما بهتر از اين باشيد.
آقا از سوالات فراگیر ارشد پیام نور هم یادی کنید . دانشگاه چون نمی تونه ظرفیت پذیرش رو بالا ببره در مقابل تا دلتون بخواد سوالهارو سخت می گیره
*راستی برای درسهای خودخوان هم از این ترم هزینه ای معادل سایر درسها گرفته اند!!!
مادردبی هستیم وبا امدن پیام نور یکی از بزرگترین مشکلات ایرانیان حل شد.البته مشکلاتی هم داریم که به مرور قابل حل است. نیمه پرلیوان را...........!!!!!!!!!!
درود خدا برشما باد که اینگونه مشکلات را مطرح میکنید و امید واریم که وجدان اشخاص پشت پرده به رحم بیاید و رسیدگی کنند .
بابا این دانشگاه فقط هدفش زجرکش کردن دانشجوهه وگرنه کدوم دانشگاه رو سراغ داری که بعد از دو ماه هنوز نمراتو نداده باشن تازه بعد از اومدنش 5بار عوض بشه نمره منفی داشته باشه 9.50 ده نشه ...اقایون خواهش نمره منفی رو بردارین
بنده در 7 واحد نمره 9.33 گرفتم مجبورم از اول این 7 را پاس کنم در صورتیکه در پاسخنامه 16 سئوال را پاسخ درست داده ام و14 سئوال را غلط
امتحان منطق رشته فقه و حقوق از ۱۲۰ نفر فقط ۷ نفر قبول شدن.بابا این دیگه چه جورشه
با سلام هنوز نمرات امتحانات پایان ترم اعلام نشده و تاکنون دو بار زمان انتخاب واحد اعلام شده و به اتمام رسیده ولی با توجه به دروس پیش نیاز هنوز در انتخاب واحد با تردید و شک روبرو هستم سایت محترم تابناک لطفا پیگیری فرمائید
همین حالا هم کلید سوالات امتحان مبانی روش تحقیق اشتباه شده روابط عمومی دانشگاه فقط میگه تو سایت نگاه کنید بعدا درست میشه!!!
قابل ذکر است که ورودی های سال 87-88 که انتخاب اول انها مرکز تهران بود با مراجعه به مرکز با این مساله مواجه شدند که برای ثبت نام و تحصیل باید به شهران مراجعه کنند با توجه به مسافت خیلی ها مثل بنده به ناچار ازانتخاب دوم استفاده کردیم که واحد تحت نظارت خیابان طالقانی است ودرتاریخ اعلام شده وباتوجه به ازدحام جمعیت وبا مشکلات ز یاد ثبت نام کردیم ای کاش مسولان سری به انجا میزدند وامکانات وساختمان و نحوه برخورد کارکنان تحت نظارت انجا را بادانشجو یان میدیدند در پایان این سوال مطرح است که دانشجویانی که از حق انتخاب اول خود مرکز تهران خیابان و یلا بعلت مشکلی که خودشان بوجود اورده بودند به ناچار صرفنظر کرده اند ودر حق انها اجحاف شده باید تاوان ندانم کار یهای چه کسانی را بپردازند ؟
بازنگري و تغيير نحوه نگرش گروه‌هاي آموزشي پيام نور به مقوله آموش و امتحان ضرورتي اجتناب ناپذير است و در صورت تداوم رويکرد فعلي و بي‌توچهي به کيفيت و فلسفه آموزش و امتحان‌، روند رو به گسترش پيام نور و روند رو به رشد گرايش به دانشگاه پيام نور با چالش‌هاي جدي مواجه خواهد شد . من که خودم قبلا تحصيل در دانشگاه تهران را تجربه کرده‌ام و هم اکنون بر حسب علاقه به تحصيل در رشته ديگري از پيام نور گرايش پيدا کرده‌ام در طول سه ترم تحصيل به برخي نکات درباره نقط ضعف آموزشي اين دانشگاه اشاره مي‌کنم :‌
1ـ‌ حجم گسترده منابع دروس ، نه تنها سطح علمي را بالا نمي‌برد بلکه موجب يادگيري سطحي و به دور از تعمق را به دنبال دارد و با توجه شيوه آزمون هاي پيان ترم ، کيفيت فداي کميت مي‌شود .
2 ـ طراحان سوال آشنايي لازم با مباني دروس و فلسفه امتحان ندارند و تلاش دارند با اعمال روش‌هاي قديمي همچون مچ گيري ، بازي با الفاظ .. روح حاکم بر آموزش بر مبناي اصول جديد را اسير شيوه‌هاي قديم و سنتي و کاملا به حاشيه رفته نمايند.
3 ـ به نظر مي‌رسد مسئولان آموزشي پيام نور با توجه به غالب امتحانات تستي بايد از تجربيات سازمان سنجش بهره گيرند
باسلام وتشکر فراوان از سایت تابناک که فقط به دنبال حقایق جامه است من خودم فارغ التحصیل دانشگاه پیام نور هستم با همه تلاشی که در درس خواندن داشتم 7 سال طول کشدد تا درسم تمام شد جالب است که نگهبان جلودرب 3 ترم مسوول رشته ما بود .
ای اقا شدیم موش ازمایشگاهی هر روز یه ازمایش رو ما انجام می دهند. به خدا افسرده شدیم هر چی بخونیم باز یه سوالاتی می دهند که نمی تونیم. از حذفیات سوال می دهند. فقط می تونم بگم پشیمونم از امدن به پیام نور . نه بخاطر امتحانات سخت و غیر استاندار . فقط بخاطر بی نظمی .پیام نور یه مجموعه منظم از بی نظمی است. راستی از سایت تابناکم متشکرم به خاطر همه چیز
بنده از اساتیدی هستم که در دانشگاه پیام نور نیز تدریس می کنم واقعا وضعیت اسف ناک است به چیزی که شبیه نیست دانشگاه است. بهتر است بگوییم دبیرستان بزرگ. در مقطع کارشناسی ارشد جایی برای رفع اشکال دانشجو توسط استاد وجود نداردو دانشجوی ارشد اشکالات خود در مورد پایان نامه را در راهرو (که بیش از هزار نفر در آن رفت و آمد می کنند می پرسد) . فکر کنم مهم افزایش تعداد د انشجویان است.
با سلام
من در رشته جامعه شناسي دانشگاه پيام نور حسن اباد فارغ التحصيل شده ام و هم اکنون نيز در ترم آخر رشته فقه و مباني حقوق پيام نور درس مي خوانم تمام مشکلاتي که دوستان نوشته اند درست است اما بي انصافي نکنيم دانشجويان زحمتکش و بزرگوار اين دانشگاه را هيچ دانشگاهي درايران ندارد دوستان و همکارانمان در دانشگاههاي مختلف درس خوانده اند به اذعان خودشان غالب نمره هايشان را يا با التماس از استاد گرفته اند يا منابعشان قسمتي از جزوهاي ناقص استاد و يا اساتيد ديگر بوده و يا قسمتي از کتاب نتيجه اين مي شود که دانشجو هاي دانشگاههاي ديگر حتي محفوظات هم ندارند چه رسد به علم خدا وکيلي درصد قبولي در ازمون هاي ارشد سراسري و ازاد را ببيند چند درصد البته بدون سهميه از خود دانشگاههاي سراسري و ازاد هستند ما لااقل منابع را کامل مطالعه مي کنيم تا ديروز همه مي گفتند دانشگاه رفتن در کشور ما قيف برعکس است رفتن به آن آسان و بيرون آمدن سخت حال چه شده همه معترضيم سايت گلستان به همه اشکالاتش کاملترين سايت بين دانشگاههاي ديگر است لااقل منابع براي يکسال تعريف مي شود در گذشته هر ترم تغيير مي کرد حتي نزديک امتحان تغيير مي کرد اما سخني با مسئولان دانشگاه اقاي حسيني وارث مشکلات گذشته است با روند اصلاحات را تند تر کند با کاملتر شدن سايت ديگر نيازي به کادر اداري زياد نياز نيست ولي تا آن زمان بايد کاري کرد منابع بايد استاندارد سازي شود مي توانند از اساتيد ساير دانشگاهها بعنوان حق التدريس استفاده کنند و ...
با سلام بنده از دانشجويان رشته كامپيوتر كه قبل از ورود به دانشگاه پيام نور كارداني كامپيوتر (دولتي) داشتم از 80 واحد درسي فقط 26 واحد با معدل 7/15 تطبيق زده شد. و بسياري از دروسي كه گذراندم علي رقم نمره بالا به علت عدم تطبيق تعداد واحد مورد قبول واقع نشد و بنده آنها را دوبار بايد بگذرانم و جالب اس بدانيد كه در درسي كه قبلا گذرانده ام و علاوه بر شركت در كلاسهاي محترم پيام نور همسرم به مدت 3 روز تا 16 ساعت در روز به من كمك كرده تا درس را خوب ياد بگيرم فكر مي كنيد نمره ام چند شده باشد خوب است؟
0.93 خيلي عالي است واقعا بايد به اين دانشگاه تبريك گفت كه اينقدر در كارهايش دقيق است.
تازه خانمي را در دانشگاه ديدم كه با داشتن مدرك كارشناسي رياضي محض در درس رياضي 2 عمومي نمره اش 0.29 شده بود.
عجب بلبشوری این دانشگاه ؟ باوجود برگزاری پنجمین بار برگزاری ازمون منطق در پیام نور شهریار در نیم سال دوم 86 160 دانشجوی شرکت کننده در یک سالن متوجه نشدند که این سوالات از منیع دیگری غیر از منبع درسی اعلام شده طرح گردیده بود و بیچاره دانشجو از روی اظطراب حاصل از ازمون متوجه این گند کاری مسئولان نشدند و مجبور به ازمون مجدد شدند این مسئله در مورد چندین درس دیگر اتفاق افتاد . دانشگاه پیام نور شهریار دیدن دارد ؟

robert
03-08-2009, 17:52
برو بابا !!
من سال 85 IT پیام نور تهران قبول شدم ولی عارم میاد برم پیام نور

برای همین رفتم کامپیوتر تهران جنوب /.

mohsensoft
03-08-2009, 18:11
بابا محسن جان رشته ات ریاضی باشه و به رشته حسابداری بگی سخته دیگه هیچی ؟

ریاضیاتش در حد ریاضی 1 و 2 دوران دبیرستان هستش . در کل ریاضیاتش همون تابع و مشتق و حد و پیوستگی و انتگرال هستش . اون هم در حد خیلی ساده

کسی ندیدم که رشته ات ریاضی باشه و توی درسهای ریاضیاتش مونده باشه .

اما بیچاره این رشته های انسانی همشون توی این ریاضیاتش می مونند .

دروس‌ پایه‌:
روانشناسی‌ عمومی‌، جامعه‌ شناسی‌، اصول‌ علم‌ اقتصاد، ریاضیات‌ پایه‌، ریاضیات‌ کاربردی‌، آمار کاربردی‌، مبانی‌ کاربرد کامپیوتر، پژوهش‌ و عملیات‌، مدیریت‌ تولید، حقوق‌ بازرگانی‌، پول‌ و ارز بانکداری‌ ، مبانی‌ سازمان‌ مدیریت‌، توسعه‌ اقتصادی‌، مالیه‌ عمومی‌، روش‌ تحقیق‌.

دروس‌ اصلی‌ و تخصصی‌:
اصول‌ حسابداری‌، حسابداری‌ میانه‌، حسابداری‌ پیشرفته‌، حسابداری ‌صنعتی‌، حسابرسی‌، حسابداری‌ مالیاتی‌، اصول‌ تنظیم‌ و کنترل‌ بودجه‌، مدیریت‌ مالی‌، مباحث‌ جاری‌ حسابداری‌ ، متون‌ حسابداری‌.

در ضمن تقریبا 21 واحد هم عمومی هستش که توی همه رشته ها مشترک هست.

مثل : فارسی ، معارف 1 و 2 ، انقلاب ، تاریخ ، تفسیر موضوعی قران ، تربیت بدنی 1 و 2 ، زبان عمومی ، ایین زندگی ، تنظیم و جمعیت خانواده و ......
مرسی
واقعا ریاضیاتش در حد همین حد و مشتق و این چیزاست؟>
من شنیده بودم خیلی ریاضی داره
این دروس تخصصی ریاضی پیشرفته داره یا در حد همین چیزاست؟
البته از ریاضی نمیترسما واسه اطلاع میگم :دی

ninabina
03-08-2009, 19:13
آزمون دوره هاي فراگير دانشگاه پيام نور در 29 و 30 مرداد سال جاري برگزار مي شود.
اولين دوره آزمون فراگير اين دانشگاه در مقطع كارشناسي ناپيوسته در 10 رشته امتحاني 29 مرداد و بيستمين دوره آزمون مقطع كارشناسي در 54 رشته گرايش نيز 30 مرداد برگزار مي شود. كارت ورود به جلسه آمون كارشناسي 27 تا 29 مرداد و كارشناسي ناپيوسته 26 تا 28 مرداد روي سايت سازمان سنجش قرار مي گيرد.بر اساس برنامه زماني پيش بيني شده آزمون دوره‌هاي فراگير كارشناسي ارشد دانشگاه پيام نور سال 1388 عصر روز جمعه 30/5/88 برگزار خواهد شد. دانش‌پذيران از تاريخ 27/5/88 لغايت 29/5/88 مي‌توانند با مراجعه به سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور نسبت به تهيه كارت و راهنماي ورود به جلسه آزمون اقدام نمايند.
سوالات مطابق با سرفصل ها و كتب معرفي شده بوده و براي هر درس و در هر رشته تحصيلي مندرج در اين دفترچه توسط سازمان سنجش طراحي مي شود.

mahdi7610
03-08-2009, 19:57
مرسی
واقعا ریاضیاتش در حد همین حد و مشتق و این چیزاست؟>
من شنیده بودم خیلی ریاضی داره
این دروس تخصصی ریاضی پیشرفته داره یا در حد همین چیزاست؟
البته از ریاضی نمیترسما واسه اطلاع میگم :دی

نه بابا ریاضیاتش اسونه . همون ریاضیات دوران دبیرستان هستش .

محسن جان اکثر دانشجوهای رشته حسابداری از رشته انسانی میان . اونا که از ریاضی هیچی بارشون نیست پس چطور میخونند .

ریاضی پیشرفته ، رشته ریاضی محض نداره . چه برسه به رشته حسابداری .

بچه های رشته ریاضی نباید هیچ نگرانی از دروس ریاضیات درس حسابداری داشته باشند .

mohsensoft
03-08-2009, 21:35
نه بابا ریاضیاتش اسونه . همون ریاضیات دوران دبیرستان هستش .

محسن جان اکثر دانشجوهای رشته حسابداری از رشته انسانی میان . اونا که از ریاضی هیچی بارشون نیست پس چطور میخونند .

ریاضی پیشرفته ، رشته ریاضی محض نداره . چه برسه به رشته حسابداری .

بچه های رشته ریاضی نباید هیچ نگرانی از دروس ریاضیات درس حسابداری داشته باشند .
مرسی
ایشالا همین حسابداری قبول میشم اما اگه نشم دیگه مدیریت حتمیه(صنعتی )
مدیریت صنعتی چطور؟
میشه واحد های اون رو هم بذارین؟

mahdi7610
03-08-2009, 21:57
این همه را حوصله ندارم بخونم .

اما همین چند خط اول را که خوندم جواب میدم.

کادر آموزشي، اداري و پشتيباني اين دانشگاه، برخلاف رويه افزايش پذيرش دانشجو، رشد خوبي نداشته و اين تناسب نداشتن پذيرش و سرويس‌دهي مناسب، لطمه‌هاي زيادي به دانشجويان و خانواده‌هاي آنان وارد کرده است.
این مورد درسته . اما الان تقریبا داره بهتر میشه .

در حالي که اعتراض بي‌سابقه دانشجويان دانشگاه پيام نور نسبت به نحوه برگزاري امتحانات نيم‌سال نخست سال تحصيلي 88 ـ 1378 آن دانشگاه، مسئولان مربوطه را به سکوتي تأمل‌برانگيز فرو برده و هنوز پاسخ مناسبي به اين اعتراضات داده نشده، مشکل جديد دانشجويان در انتخاب واحد و شهريه‌هاي اين دانشگاه بار ديگر اعتراضاتي را برانگيخته است.

به گزارش خبرنگار «تابناک»، با توجه به اين‌که در پايان ترم گذشته، شمار بسياري از دانشجويان دانشگاه پيام نور، از نحوه نامناسب طراحي سؤالات امتحاني، استاندارد نبودن سؤالات، وجود کليد غلط در تحصيح اوراق، تغيير پياپي و بدون اطلاع قبلي امتحانات و مديريت ضعيف آن دانشگاه، گلايه‌هايي کرده بودند و غالبا از بي‌پاسخ ماندن اين اعتراضات، شکايت داشتند، هم‌اينک با مشکلات جديدتري روبه‌رو شده‌اند.

واقعا اون ترم یکی از ترم های عجیب و غریبی بود .

توی هر امتحانی 30 تا تست داده بودن که 15 تا غلط بود .

یا جواب توی 4 گزینه نبود .
یا توی یک سوال 2 تا از گزینه ها شبیه هم بودند
یا سوال کلا با گزینه ها فرق داشت .

برای سوالات تشریحی هم 5 تا سوال داده بودند که هر کدومش جوابش 10 خط بود اما همش 50 دقیقه وقت داده بودن . در صورتی که باید 2 ساعت وقت میدادن .

اما این را هم باید بگم همه اینها را توی نمره دادن لحاظ می کنند .

یعنی تستهای اشتباه را حذف می کنند و نمره اش را توی سوالات دیگه پخش می کنند .

بقیه اون متن بلند بالا را دیگه حوصله ام نگرفت بخونم .

attractive_girl
03-08-2009, 22:21
شنیدم از مدیریت ها با اینکه صنعتی خوبه ولی برای دخترا کمتر کارش هست ..درسته؟
کدوم مدیریت ها برای دخترا خوبه؟از لحاظ شغلی و اینا

DrXoX
03-08-2009, 23:19
رشته مدیریت بازرگانی

غیر انتفاعی هم نظم بهتری داره و هم اساتید بهتر

mahdi7610
04-08-2009, 11:27

توی کشور ما رشته خاصی نیست که کار براش صد در صد تضمین شده باشه .

همین دیروز 2 تا از دوستام که با رتبه های خیلی خوب رشته تجربی ، مهندسی کشاورزی خونده بودن و خدمتشون را هم تموم کرده بودن را دیدم .
من فکر میکردم الان که لیسانس دارن و خدمت هم تموم کردن باید سرکار رفته باشن .

هر دوتاشون قصم خوردن که الان 2 ماه هست هر جا میریم میگن برای مهندسی کشاورزی کار نداریم . میگفت چند تا گاوداری بوندن که قبل از خدمت 5 ماه اونجا کار کرده بودیم . بعد از خدمت طرف ورشکست شده بود .

اما بعضی رشته ها هستند که همیشه میشه گفت براشون کار وجود داره . مثل رشته های حسابداری و کامپیوتر و غیره ....

البته جدا از رشته های تاپ دانشگاهی و مهندسی .

بعضی رشته ها هم هست که کار براشون هست اما به این راحتی ها گیر نمیاد .

رشته های مدیریت هم جزء این رشته ها هستند که کار براشون هست اما به راحتی براشون کار گیر نمیاد .

البته همه اینها باز بستگی به طرف داره .

shahrzad20
04-08-2009, 13:04

مدیریت ها بقیشون برای دخترا خوبن مدیریت دولتی . بانکداری و بیمه بیشتر برای جاهایی مثل بانک و شرکت نفت اگر رزومه هاشون رو دیده باشین این مدیریت ها رو می خوان برای مدیریت بازرگانی تا جایی که من تو روزنامه دیدم کار بیشتر از مدیریتهای دیگست . دوست من حسابداری خونده ولی می گه کار برای اون زیاده ولی معمولا چون شغل حساسیه شرکتها بیشتر ترجیح می دن کسایی که می شناسن رو بیارن .

mohsensoft
04-08-2009, 14:28
مدیریت ها بقیشون برای دخترا خوبن مدیریت دولتی . بانکداری و بیمه بیشتر برای جاهایی مثل بانک و شرکت نفت اگر رزومه هاشون رو دیده باشین این مدیریت ها رو می خوان برای مدیریت بازرگانی تا جایی که من تو روزنامه دیدم کار بیشتر از مدیریتهای دیگست . دوست من حسابداری خونده ولی می گه کار برای اون زیاده ولی معمولا چون شغل حساسیه شرکتها بیشتر ترجیح می دن کسایی که می شناسن رو بیارن .
میشه بگین مدیریت بازرگانی توی چه جاهایی کاربرد داره؟
من موندم مدیریت صنعتی رو اول بزنم یا بازرگانی؟
احتمالا هر دوتاش رو هم قبول میشم
من مهم واسم اینه که در آینده واسش کار هست یا نه؟

shahrzad20
04-08-2009, 14:46
میشه بگین مدیریت بازرگانی توی چه جاهایی کاربرد داره؟
من موندم مدیریت صنعتی رو اول بزنم یا بازرگانی؟
احتمالا هر دوتاش رو هم قبول میشم
من مهم واسم اینه که در آینده واسش کار هست یا نه؟

تو اکثر شرکتها به خصوص اگر زبان رو هم قوی کنید کار براش زیاده

آینده شغلی: فارغ التحصیلان این رشته با تسلط به مباحث مربوط به بازار، مباحث تدوین استراتژیهای سازمانی، شناخت مشتریان و نحوه ارتباط با آنها، شناخت فرایندهای فروش، بازاریابی و خدمات به مشتریان زمینه لازم جهت استخدام در واحدهای بازرگانی سازمانها را داشته و نسبت به سایر گرایش های مدیریت با توجه به نبود رشته ای جایگزین از بازار کار مناسبی برخوردارند. ضمن اینکه دانشجویان این رشته با توجه به شناخت کافی از کسب و کار و نحوه ایجاد تجارت موفق شانس زیادی برای موفقیت در حیطه کارآفرینی و تشکیل کسب و کار جدید دارند.

فارغ التحصیلان این رشته به خوبی می توانند در سطح مدیران اجرایی در سازمانهای بازرگانی، صنعتی و دولتی به کار اشتغال ورزند و یا در سمت مشاور مدیریت انجام وظیفه نمایند. انتظار می رود این فارغ التحصیلان پس از کسب تجربیات کافی بتوانند مسئولیتهای بیشتری را در سطوح بالای سازمان عهده دار شوند. علاوه بر این، فارغ التحصیلان این دوره می توانند در کارهای پژوهشی و تحقیقاتی که امروز در موسسات بزرگ از اهمیت زیادی برخوردار است، مشغول بکار شوند.

mohsensoft
04-08-2009, 15:23
آینده شغلی: فارغ التحصیلان این رشته با تسلط به مباحث مربوط به بازار، مباحث تدوین استراتژیهای سازمانی، شناخت مشتریان و نحوه ارتباط با آنها، شناخت فرایندهای فروش، بازاریابی و خدمات به مشتریان زمینه لازم جهت استخدام در واحدهای بازرگانی سازمانها را داشته و نسبت به سایر گرایش های مدیریت با توجه به نبود رشته ای جایگزین از بازار کار مناسبی برخوردارند. ضمن اینکه دانشجویان این رشته با توجه به شناخت کافی از کسب و کار و نحوه ایجاد تجارت موفق شانس زیادی برای موفقیت در حیطه کارآفرینی و تشکیل کسب و کار جدید دارند.

فارغ التحصیلان این رشته به خوبی می توانند در سطح مدیران اجرایی در سازمانهای بازرگانی، صنعتی و دولتی به کار اشتغال ورزند و یا در سمت مشاور مدیریت انجام وظیفه نمایند. انتظار می رود این فارغ التحصیلان پس از کسب تجربیات کافی بتوانند مسئولیتهای بیشتری را در سطوح بالای سازمان عهده دار شوند. علاوه بر این، فارغ التحصیلان این دوره می توانند در کارهای پژوهشی و تحقیقاتی که امروز در موسسات بزرگ از اهمیت زیادی برخوردار است، مشغول بکار شوند.
طبق اون همه ی رشته ها بازار کار خوبی دارن و .....
اما من میخوام یکی که مثلا مدیریت بازرگانی خونده یا کسی اطرافش مدیریت بازرگانی تحصیل کرده بیاد بگه شرایط کار چه جوریه و کلا در موردش توضیح بده

bleu2u4u
04-08-2009, 22:13
بهترین مرکز پیام نور استان تهران کدومه
برای قبولی توی رشته های مهندسی اش مثل صنایع و کامپیوتر و فناوری اطلاعات چه رتبه ای میخواد
اونوقت چرا پیام نور از رشته های مهندسی فقط کامپیوتر و فناوری اطلاعات رو داره (غالبا) مثلا توی تهران صنایع فقط 3-4 جا دارن

mahdi7610
04-08-2009, 23:13
بهترین مرکز پیام نور استان تهران کدومه
اینا باید بروبچ تهرانی بگن

برای قبولی توی رشته های مهندسی اش مثل صنایع و کامپیوتر و فناوری اطلاعات چه رتبه ای میخواد
اینم بستگی به منطقه داره .

اونوقت چرا پیام نور از رشته های مهندسی فقط کامپیوتر و فناوری اطلاعات رو داره (غالبا) مثلا توی تهران صنایع فقط 3-4 جا دارن
به خاطر این که داشتن یک رشته مهندسی توی یک دانشگاه برای اون دانشگاه یک مقدار گرون تموم میشه . و اوردن یک رشته به یک دانشگاه به این راحتی ها نیست . باید براش عضو هیئت علمی جور کرد که همین اساتید کلی مزایا و حقوق میخوان .
مهمتر از همه جور کردن استاد و غیره ....
در ضمن اساتید رشته کامیپوتر به حقوق کم حاضر نیستند توی پیام نور تدریس کنند .
از طرفی رشته های مهندسی اکثر نیاز به یک سری امکانات دارن که از عهده پیام نور تقریبا خارج هستش .

و مهتر این که خوندن دروس مهندسی توی پیام نور به این راحتی ها نیست . به خاطر این که اکثر درسها نیاز به اساتید مجرب داره .
درسهای رشته های مهندسی سنگین هستش و نمیشه با مقدار ساعتی که برای این دروس در نظر گرفته میشه اون درس را کامل به دانشجو فهموند . و اکثرا دانشجوها مجبورا دروس را به صورت خودخوان بخونند .

و .......

رشته مهندسی صنایع هم چند سالی بیشتر نیست که وارد پیام نور شده و هنوز توی خیلی از دانشگاها پذیرش نداره . اونم بنا به دلایلی که بالا اشاره کردم .

bleu2u4u
05-08-2009, 00:42
حالا نمیشه یه حدودی بگی؟ (برای رتبه)

Reman
05-08-2009, 01:15
جناب Reman عزیز
میشه این بحث مقایسه رو تمومش کنین؟
ما هر وقت اومدیم اینجا شما داشتی میگفتی دانشگاه آزاد خوبه
باشه خوبه دیگه
ولی خب ما میخوایم بریم پیام نور.اینجا هم داریم سوال میپرسیم به این امید که جواب بگیریم
اما هروقت اومدیم به جای جواب کل کل شما با بقیه ی دوستان بوده
آقا هر دانشگاه خوبیه خودش رو داره
به همه هم باید احترام گذاشت
چون باید به سلیقه ها احترام بذاریم
به هر حال به عنوان یه دوست خواهش میکنم این بحث رو کنر بذارین و اگه مطلب مفید در رابطه با پیام نور دارین بگین
ممنون

محسن عزیز، هدفم کمک کردن به افرادی مثل شما بود .
واقعیتش خودم عارم میشه بیام در مورد این بحث ها بنویسم .
مشکل اینه که ما نباید بخاطر یک دانشگاه دانشگاه دیگه رو بکوبیم!
من حق دارم از دانشگاه خودم دفاع کنم یا نه؟ در مقابل این همه حرف بی اساس.
حالا این دفاع هر کجا می تونه باشه.
من دوستای خیلی زیادی تو پیام نور دارم که خیلی خوبم درس می خونن و بعضیاشون از دانشگاهشون راضین بعضیاشون هم نه.
دیگه نیازی نمی بینم ادامه بدم ...
جمله اخر ( در هر دانشگاهی میشه موفق شد)
خدا حافظ شما

mohsensoft
05-08-2009, 10:29
محسن عزیز، هدفم کمک کردن به افرادی مثل شما بود .
واقعیتش خودم عارم میشه بیام در مورد این بحث ها بنویسم .
مشکل اینه که ما نباید بخاطر یک دانشگاه دانشگاه دیگه رو بکوبیم!
من حق دارم از دانشگاه خودم دفاع کنم یا نه؟ در مقابل این همه حرف بی اساس.
حالا این دفاع هر کجا می تونه باشه.
من دوستای خیلی زیادی تو پیام نور دارم که خیلی خوبم درس می خونن و بعضیاشون از دانشگاهشون راضین بعضیاشون هم نه.
دیگه نیازی نمی بینم ادامه بدم ...
جمله اخر ( در هر دانشگاهی میشه موفق شد)
خدا حافظ شما
درسته دوست من
من هم به شما حق میدم
اما به هر حال هیچ کس نمیتونه طرف مقابلش رو قانع کنه که دانشگاهش خوبه یا بده
از اینکه به فکر ما بودین هم ممنون
موفق باشید

mahdi7610
05-08-2009, 11:28
سلام

بچه ها یک سوال :

کسایی که قبول شدن چه طوری باید انتخاب رشته کنند ؟

باید برن و دفترچه انتخاب رشته بگیرن ( از کجا باید برن و بگیرن ) یا اینکه انتخاب رشته به صورت کامپیوتری هستش ؟

یک اطلاعاتی بدین ممنون میشم

parisa_t
05-08-2009, 13:13
دوستان حدود 2 هفته ای دیگه ازمون ارشد فراگیر هستش من تو این روزای اخر دچار توهم شدم که ازمون مثل ازمون سراسری تو همه شهرها واسه همه رشته ها برگزار میشه ، یا مثل دانشگاه ازاد تو هر شهری که انتخاب اولته باید بری واسه دریافت کارت و ازمون ؟ ها ؟؟؟
ممنون میشم جواب بدین :41:

attractive_girl
05-08-2009, 13:25
سلام

بچه ها یک سوال :

باید برن و دفترچه انتخاب رشته بگیرن ( از کجا باید برن و بگیرن ) یا اینکه انتخاب رشته به صورت کامپیوتری هستش ؟

منظورت کنکوری هاست یا بچه های پیام نور؟

mohsensoft
05-08-2009, 13:29
سلام

بچه ها یک سوال :

مرسی
سلام
دفترچه ی انتخاب رشته رو از دفاتر پست باید بگیری
بعدش انتخاب رشته هم به صورت اینترنتی و از طریق سایت سازمان سنجش هست که از فردا شروع میشه

!Bikhaneman!
05-08-2009, 15:14
دوستان حدود 2 هفته ای دیگه ازمون ارشد فراگیر هستش من تو این روزای اخر دچار توهم شدم که ازمون مثل ازمون سراسری تو همه شهرها واسه همه رشته ها برگزار میشه ، یا مثل دانشگاه ازاد تو هر شهری که انتخاب اولته باید بری واسه دریافت کارت و ازمون ؟ ها ؟؟؟
ممنون میشم جواب بدین :41:

زمان اعلام دریافت کارت ورود به جلسه، تو سایت سنجش میگه کجا باید بری بگیری و بعدش توی کارتت میزنه کجا باید امتحان بدی و در کل بسته به رشته/شهر محل سکونت و انتخاب اولت داره (در صوتری که تو محل سکونتت مرکز پیام نور وجود داشته باشه)

shahrzad20
05-08-2009, 23:15
آزمون دوره هاي فراگير دانشگاه پيام نور در 29 و 30 مرداد سال جاري برگزار مي شود.
اولين دوره آزمون فراگير اين دانشگاه در مقطع كارشناسي ناپيوسته در 10 رشته امتحاني 29 مرداد و بيستمين دوره آزمون مقطع كارشناسي در 54 رشته گرايش نيز 30 مرداد برگزار مي شود. كارت ورود به جلسه آمون كارشناسي 27 تا 29 مرداد و كارشناسي ناپيوسته 26 تا 28 مرداد روي سايت سازمان سنجش قرار مي گيرد.بر اساس برنامه زماني پيش بيني شده آزمون دوره‌هاي فراگير كارشناسي ارشد دانشگاه پيام نور سال 1388 عصر روز جمعه 30/5/88 برگزار خواهد شد. دانش‌پذيران از تاريخ 27/5/88 لغايت 29/5/88 مي‌توانند با مراجعه به سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور نسبت به تهيه كارت و راهنماي ورود به جلسه آزمون اقدام نمايند.
سوالات مطابق با سرفصل ها و كتب معرفي شده بوده و براي هر درس و در هر رشته تحصيلي مندرج در اين دفترچه توسط سازمان سنجش طراحي مي شود.

shahrzad20
05-08-2009, 23:17
معاون آموزشي دانشگاه پيام نور از ارائه پيشنهاد راه اندازي شبكه تلويزيوني پيام نور به مسئولان سازمان صدا و سيما خبر داد
دكتر عبدالله معتمدي اظهار داشت: دانشگاه پيام نور بر اساس انعقاد تفاهم نامه‌اي با سازمان صدا و سيما، در شبانه روز، چهار يا پنج عنوان درسي را از شبكه آموزش پخش مي كند، ولي ما در صدد هستيم كه اين تعداد برنامه‌ها افزايش يابد.معاون آموزشي دانشگاه پيام نور ادامه داد: در همين راستا، پيشنهاد تاسيس و راه اندازي شبكه‌اي اختصاصي براي پخش برنامه‌هاي آموزشي دانشگاه پيام نور را به مسئولان سازمان صدا و سيما ارائه كرده‌ايم كه اميدواريم اين امر تحقق يابد. معتمدي درباره زمان تاسيس اين شبكه تلويزيوني، اظهار داشت: زمان خاصي را نمي توانيم براي راه اندازي اين شبكه تلويزيوني اعلام كنيم، اما براي راه اندازي آن به دنبال رفع موانع قانوني هستيم.

!Bikhaneman!
06-08-2009, 12:20
دوستان شهریه رو که واریز کردیم حتما فیششو باید ببریم دانشگاه یا تو سیستم ثبت میشه ؟

mahdi7610
06-08-2009, 14:12
دوستان شهریه رو که واریز کردیم حتما فیششو باید ببریم دانشگاه یا تو سیستم ثبت میشه ؟

مهم همون ثبت سیستم هستش .

اما میگن که باید فیش را هم ببریم دانشگاه تا ضمیمه پرونده بشه .

چون اگه بعدا مشکلی پیش اومد مدرکی داشته باشیم .

mohsensoft
07-08-2009, 23:10
آقا این کتاب های پیام نور آسون پیدا میشه؟
سوالای آزموناش خارج از کتاب هم هست یا خوندن کتاب کافیه؟
واسه شاگرد اول ها چه چیزی در نظر میگیرن؟

!Bikhaneman!
08-08-2009, 10:15
مهم همون ثبت سیستم هستش .

اما میگن که باید فیش را هم ببریم دانشگاه تا ضمیمه پرونده بشه .

چون اگه بعدا مشکلی پیش اومد مدرکی داشته باشیم .

مهدی جان من امروز رفتم دانشگاه تا فیش رو تحویل بدم دیدم نگهبان میگخه دو هفته تعطیلاته !! با توجه به اینکه امروز اخرین مهلته، مشکلی پیش نمیاد ؟!!!

behnam_tr
08-08-2009, 10:47
آقا این کتاب های پیام نور آسون پیدا میشه؟
سوالای آزموناش خارج از کتاب هم هست یا خوندن کتاب کافیه؟
واسه شاگرد اول ها چه چیزی در نظر میگیرن؟

بله آسون پیدا میشه اصلا خودشون کتاب فروشی اختصاصی دارن....
نه فکر میکنم خوندن کتاب کافی باشه ولی حداقل باید دوبار بخونی تا بفهمی چی به چیه ....
نه اینکه پیچ در پیچ نوشته باشن قضیه اینه که چون استادی بالا سرت نیست و مجبوری خودت بخونی اینه که اینطوری میشه

فکر میکنم به دانشجویان با نمره بالاتر یا همون ممتاز تو شهریه تخفیف قائل میشن.....

mahdi7610
08-08-2009, 11:33
مهدی جان من امروز رفتم دانشگاه تا فیش رو تحویل بدم دیدم نگهبان میگخه دو هفته تعطیلاته !! با توجه به اینکه امروز اخرین مهلته، مشکلی پیش نمیاد ؟!!!

ای بابا میثم جان تو هم مثل اینایی هستی که تازه دانشگاه قبول شدن

اکثر کسایی که تازه وارد دانشگاه شدن هر چی بهشون میگی همون موقع و سر وقت انجام میدن .

راستش به ما هم میگفتن باید تا فلان تاریخ بیاری بدی . اما ما هر وقت که دلمون میخواست می بردیم و می دادیم .

یکی از دوستام خیلی جالب بود . از اول ترم تا اخر ترم حتی یک فیش هم نبرده بود تحویل بده . اخر که خواست فارغ التحصیل بشه همه فیشها را یک جا برده بود داده بود . همه مسولین داشنگاه از خنده روده بر شده بودن .

نه فکر نکنم اتفاق خاصی رخ بده . ما که حداقل 3 یا 4 ترمه که اصلا فیش ها را نبردیم بدیم . اصلا نمیدونم فیش ها را کجا گذاشتم . :دی

حتی ترم پیش هم میگفتند کسایی که شهریه ترم قبل را نداده باشند نمی تونند انتخاب واحد کنند اما چند روز مونده بود که انتخاب واحد تموم بشه سایت را برای همه باز کردن .
خیلی از اینها برای اینکه دانشجو را بترسونند .

البته دانشگاه ما که اینطوری هستش .

mohsensoft
08-08-2009, 11:43
بله آسون پیدا میشه اصلا خودشون کتاب فروشی اختصاصی دارن....
نه فکر میکنم خوندن کتاب کافی باشه ولی حداقل باید دوبار بخونی تا بفهمی چی به چیه ....
نه اینکه پیچ در پیچ نوشته باشن قضیه اینه که چون استادی بالا سرت نیست و مجبوری خودت بخونی اینه که اینطوری میشه

فکر میکنم به دانشجویان با نمره بالاتر یا همون ممتاز تو شهریه تخفیف قائل میشن.....
ممنون
معدل بالای 18 آوردن توی پیام نور واسه رشته هایی مثل حسابداری یا مدیریت خیلی سخته؟
با خوندن کتابهای خودشون میشه این معدل رو آورد؟

behnam_tr
08-08-2009, 13:05
ممنون
معدل بالای 18 آوردن توی پیام نور واسه رشته هایی مثل حسابداری یا مدیریت خیلی سخته؟
با خوندن کتابهای خودشون میشه این معدل رو آورد؟

نمیدونم چی بگم میشه ولی باید خیلی خوب بخونی ....
بستگی داره به خودت تا تجربه نکنی نمیشه نظری داد .......

behnam_tr
08-08-2009, 13:07
نه فکر نکنم فیش ها لازم بشه چون تو سیستم ثبت میشه پس نیازی نیست مگر زمانی که حساب مالیت قاطی پاتی بشه اونوقته که باید با امور مالی سر و کله زنی....

mohsensoft
08-08-2009, 15:46
نمیدونم چی بگم میشه ولی باید خیلی خوب بخونی ....
بستگی داره به خودت تا تجربه نکنی نمیشه نظری داد .......
ممنون
خودمم میدونم سوالم یه جوریه
اما یه عده میگن معدل بالای 18 توی پیام نور عجیب سخته آوردنش
میخواستم ببینم شما کسی رو دیدین که معدلش بالای 18 باشه؟

shahrzad20
08-08-2009, 18:14
ممنون
خودمم میدونم سوالم یه جوریه
اما یه عده میگن معدل بالای 18 توی پیام نور عجیب سخته آوردنش
میخواستم ببینم شما کسی رو دیدین که معدلش بالای 18 باشه؟

بالا 18 نه ولی بالای 17 زیاد

behnam_tr
09-08-2009, 18:13
من میخوام تغییر گرایش بدم ( از علوم کامپیوتر به مهندسی کامپیوتر )

کسی شرایطش رو میدونه ؟

mahdi7610
09-08-2009, 23:01
من میخوام تغییر گرایش بدم ( از علوم کامپیوتر به مهندسی کامپیوتر )

کسی شرایطش رو میدونه ؟

راستش من اطلاعاتم قدیمی هستش ، الان نمیدونم همون قانونها هست یا نه

باید شما توی کارنامه ای که موقع انتخاب رشته براتون اومده رشته مهندسی نرم افزار را قبول شده باشید .

البته اکثر کسایی که رشته علوم کامپیوتر میرن ، مطمئنا رتبه اشون در حدی نیست که مهندسی نرم افزار را بیارن .

یا باید مهندسی نرم افزار را شما بعد از علوم کامپیوتر توی کارنامه قبول شده باشید که بتونید برید . یعنی اولویت قبولی دوم شما بعد از علوم کامیپوتر توی کارنامه باید مهندسی باشه .

در کل باید فکر کنم ربته اتون در حدی باشه که بتونید رشته بالاتر از رشته خودتون را بخونید . اگه قرار باشه همین طوری از علوم به مهندسی رفت که همه این کار را می کنند دیگه .

باز هم بهتره از خود دانشگاه سوال کنی .

behnam_tr
10-08-2009, 09:54
راستش من اطلاعاتم قدیمی هستش ، الان نمیدونم همون قانونها هست یا نه

باید شما توی کارنامه ای که موقع انتخاب رشته براتون اومده رشته مهندسی نرم افزار را قبول شده باشید .

البته اکثر کسایی که رشته علوم کامپیوتر میرن ، مطمئنا رتبه اشون در حدی نیست که مهندسی نرم افزار را بیارن .

یا باید مهندسی نرم افزار را شما بعد از علوم کامپیوتر توی کارنامه قبول شده باشید که بتونید برید . یعنی اولویت قبولی دوم شما بعد از علوم کامیپوتر توی کارنامه باید مهندسی باشه .

در کل باید فکر کنم ربته اتون در حدی باشه که بتونید رشته بالاتر از رشته خودتون را بخونید . اگه قرار باشه همین طوری از علوم به مهندسی رفت که همه این کار را می کنند دیگه .

باز هم بهتره از خود دانشگاه سوال کنی .

nدوست عزیز این شاید مال سنتی باشه من تجمیع هستم ...بازم مرسی

MCSE MAN
13-08-2009, 11:28
رئیس دانشگاه پیام نور راهکارهای دانشگاه پیام نور برای کاهش طول مدت تحصیل دانشجویان این دانشگاه را تشریح کرد و گفت: طولانی شدن طول دوره تحصیل در پیام نور گاهی اوقات باعث انصراف دانشجویان از تحصیل می شد که با کاهش طول دوره تحصیل این اتفاق رخ نخواهد داد.

سید محمد حسینی در گفتگو با مهر افزود: با توجه به برنامه دانشگاه پیام نور مبنی بر کوتاه شدن دوره های تحصیلی در این دانشگاه، ثبت نام در ترمهای تابستانی در دانشگاه پیام نور با محدودیت مواجه نیست و دانشجویان می توانند به راحتی در تابستان اقدام به اخذ واحدهای درسی کنند.

وی افزود: در سال جاری 380 هزار دانشجو از دانشگاه پیام نور و سایر دانشگاهها برای گذراندن ترم تابستان در دانشگاه پیام نور ثبت نام کردند.

رئیس دانشگاه پیام نور به یکی دیگر از راهکارهای دانشگاه برای کوتاه شدن طول دوره تحصیل اشاره کرد و گفت: محدودیت برای اخذ واحد در ترمهای تحصیلی برداشته شده و دانشجویان می توانند مانند دانشجویان سایر دانشگاهها انتخاب واحد کنند.

وی افزود: در گذشته به دلیل اینکه بیشتر دانشجویان دانشگاه پیام نور شاغل بودند و فرصت کمتری برای تحصیل داشتند، محدودیتی در زمینه اخذ واحد در ترمهای تحصیلی این دانشگاه ایجاد شده بود که بر اساس آن دانشجو تنها تا سقف 12 تا 14 واحد حق انتخاب واحد در هر ترم را داشت.

حسینی اظهار داشت: با توجه به اینکه این محدودیتها در دانشگاه پیام نور برداشته شده است، انتظار داریم طول مدت تحصیل دانشجویان این دانشگاه نیز کاهش یابد و دانشجویان این دانشگاهها مانند سایر دانشجویان در دانشگاههای مختلف فارغ التحصیل شوند.
وی یادآور شد: طولانی شدن طول دوره تحصیل در دانشگاه پیام نور گاهی اوقات باعث انصراف دانشجویان از تحصیل در این دانشگاه می شد.

منبع:

mohsensoft
13-08-2009, 11:41
محدودیت برای اخذ واحد در ترمهای تحصیلی برداشته شده و دانشجویان می توانند مانند دانشجویان سایر دانشگاهها انتخاب واحد کنند.
این یعنی چی؟محدودیت الان چیه؟لطفا توضیح بدید کلا

راستی تو پیام نور واسه ترم تابستون چند واحد میدن؟

behnam_tr
13-08-2009, 11:44
من معدلم بالای 16 هست چند واحد میتونم بردارم ......
ترم 4 هستم الان رشته علوم کامپیوتر.....

aidaaa
13-08-2009, 15:05
میشه بگین هزینه ی هر ترم پیام نور چنده ؟ غیر از مهندسی مثل مدیریت فیزیک

MCSE MAN
13-08-2009, 20:08
این یعنی چی؟محدودیت الان چیه؟لطفا توضیح بدید کلا

راستی تو پیام نور واسه ترم تابستون چند واحد میدن؟
تا قبل این قانون هر کی معدلش زیر 12 میشد(مشروط میشد) ترم بعد 12 واحد بیشتر نمیتونس انتخاب کنه ولی حالا با این قانون میتونه.
تو تابستون هم 6 واحد میشه گرفت.

من معدلم بالای 16 هست چند واحد میتونم بردارم ......
ترم 4 هستم الان رشته علوم کامپیوتر..... شما 20 واحد رو میتونید بردارید

میشه بگین هزینه ی هر ترم پیام نور چنده ؟ غیر از مهندسی مثل مدیریت فیزیک خوب بستگی داره چند واحد بردارید و چقدرش عملی باشه.
حدودا 15 واحدش 200 تومن میشه فکر کنم البته من چون مهندسی کامپیوتر میخونم،غیر مهندسیا رو درست نمیدونم.بچه هایی که غیر مهندسی میخونن بهتر میتونن بهتون کمک کنن.برای مهندسیا 12 واحدش تقریبا 200 تومنه.

farshidshd
14-08-2009, 12:41
تاريخ، نحوه پرينت كارت و محل رفع نقص كارت شركت در آزمون دوره‌هاي فراگير كارشناسي ارشد (نوبت هشتم)دانشگاه پيام نور سال 1388 و تاريخ برگزاري آزمون مذكور اعلام شد

بدين وسيله به اطلاع كليه داوطلبان متقاضي ثبت‌نام و شركت در آزمون دوره‌هاي فراگير كارشناسي ارشد (نوبت هشتم)دانشگاه پيام نور سال 1388 مي‌رساند: آزمون مذكور در بعدازظهر روز جمعه 30/5/88 منحصراً در شهرستان مركز استانها (بجز استان مازندران كه شهرستان بابل و بابلسر برگزار مي‌شود به شرح جدول شماره 1) برگزار خواهد شد. ‌كارتهاي‌ شركت در آزمون ‌ براي‌ كليه‌ داوطلبان‌ از روز دوشنبه 26/5/1388 لغايت روز چهار‌شنبه 28/5/88 براساس‌ مندرجات‌ بند « الف‌» اين‌ اطلاعيه‌ بر روي سايت سازمان سنجش آموزش كشور قرار مي‌گيرد و داوطلبان پس از پرينت كارت شركت در آزمون، در صورت وجودنقص احتمالي بايستي "مطابق بند «ب» اين اطلاعيه" به حوزه هاي رفع نقص كارت مندرج در جدول شماره 2 مراجعه نمايند.

الف‌ - نحوه‌ و زمان پرينت كارت شركت در آزمون

كارتهاي‌ شركت در‌ آزمون‌ كليه‌ داوطلبان‌ از روز دوشنبه 26/5/1388 لغايت روزچهارشنبه 28/5/88 براي مشاهده و پرينت بر روي سايت سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید قرار خواهد گرفت. لذا كليه‌ داوطلبان‌ متقاضي شركت‌ ‌ در آزمون‌، براي پرينت كارت شركت در آزمون بايد در تاريخ تعيين شده به شرح فوق به سايت اينترنتي سازمان مراجعه نموده و با وارد نمودن اطلاعات مندرج بر روي كارت اعتباري ثبت نام خود و شماره شناسنامه و يا شماره پرونده و كد رهگيري و شماره شناسنامه و يا نام خانوادگي و نام ، شماره شناسنامه، سال تولد و شماره ملي يك نسخه پرينت از كارت شركت در آزمون تهيه نمايند. بنابراين داوطلبان اين آزمون براي پرينت كارت شركت در آزمون بايد منحصراً به روش فوق اقدام و براساس تاريخ و آدرس تعيين شده بر روي كارت شركت در آزمون، به حوزه امتحاني مربوط مراجعه نمايند. بديهي است براي شركت در جلسه آزمون همراه داشتن پرينت كارت شركت در آزمون و هم چنين اصل كارت ملي و يا اصل شناسنامه عكسدار و ارائه آن الزامي است.

ب‌ ـ آدرس و محل‌ رفع نقص كارت شركت در آزمون

آدرس و محل رفع نقص كارت شركت در ‌آزمون‌كليه‌داوطلبان‌ به‌ شرح‌ جدول‌شماره‌ 2 مي‌باشد

ج- درخصوص مندرجات كارت شركت در آزمون چنانچه مغايرتي مشاهده شد، داوطلبان لازم است به شرح زير اقدام نمايند.

1- با توجه به اطلاعات مندرج بر روي كارت شركت در آزمون ، چنانچه داوطلبان مغايرتي در اطلاعات مندرج در بندهاي 1، 3، 4، 5، 8، 9 و 12 (شامل نام خانوادگي و نام، سال تولد، شماره شناسنامه، شماره ملي، معدل مقطع كارشناسي، معدل مقطع كارداني(مربوط به دانشجويان يا فارغ‌التحصيلان مقطع كارشناسي ناپيوسته) و سهميه كارمندي) كارت شركت در آزمون مشاهده نمودند، لازم است براي اصلاح مورد يا موارد مذكور حداكثر تا تاريخ 29/5/88 منحصراً به سايت اينترنتي سازمان سنجش آموزش كشور به نشاني
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید و با ورود به قسمت ويرايش اطلاعات نسبت به اصلاح موارد اقدام نمايند و درصورتي كه نسبت به بندهاي 2، 6 و 10 (جنس، كد و نام رشته محل انتخابي براي تحصيل و معلوليت) تفاوتي مشاهده نمودند ضروري است از روز چهارشنبه مورخ 28/5/88 الي روز پنج‌شنبه 29/5/88 از ساعت 8 الي 12 و 14 الي 18 به نماينده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوطه مراجعه نمايند..
ضمناً ساير اطلاعات مندرج بر روي كارت شركت در آزمون هر داوطلب بر اساس اطلاعات مندرج در تقاضانامه ثبت‌نام خود داوطلب در نظر گرفته شده است.
2- چنانچه داوطلبان مغايرتي در اطلاعات مندرج در بند 11 (سهميه ثبت‌نامي) كارت شركت در آزمون مشاهده نمودند، لازم است براي روشن شدن وضعيت سهميه خود به ارگان مربوط مراجعه نمايند تا درصورت دارا بودن سهميه، مشخصات ايندسته از داوطلبان از طريق ارگان مربوطه حداكثر تا تاريخ 10/6/88 در اختيار سازمان سنجش قرار گيرد در غيراينصورت با سهميه آزاد گزينش خواهند شد و هيچگونه اعتراضي قابل پذيرش نمي‌باشد.
3- چنانچه كارت شركت در آزمون داوطلب فاقد عكس مي باشد و يا چنانچه عكس روي كارت داراي اشكالاتي از جمله، فاقد مهر، فاقد عكس، واضح نبودن عكس و اشتباه عكس مي باشد ضروري است از روز چهار‌شنبه 28/5/88 الي روز پنج‌شنبه مورخ 29/5/88 از ساعت 8 الي 12 و 14 الي 18 با به همراه داشتن 2 قطعه عكس 4 ×3 و كارت ملي يا شناسنامه عكسدار به نماينده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص‌حوزه مربوطه مراجعه نمايندوموضوع را دنبال نموده تا مشكل برطرف گردد.
4- چنانچه شماره داوطلب مندرج بر روي كارت شركت در آزمون چه به صورت عددي و يا به صورت حروف ناخوانا مي باشد ضروري است از روز چهار‌شنبه 28/5/88 الي روز پنج‌شنبه مورخ 29/5/88 از ساعت 8 الي 12 و 14 الي 18 به نماينده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوطه مراجعه نمايند وموضوع را پيگيري نموده تا مشكل برطرف گردد.
5ـ داوطلبان براي آگاهي بيشتر از ضوابط آزمون از برگ راهنماي شركت در آزمون كه بر روي سايت قرار دارد پرينت تهيه و نسبت به مطالعه دقيق آن اقدام نمايند.

د- تذكرهاي‌ مهم‌

1- در زمان حضور در جلسه آزمون، همراه داشتن پرينت كارت شركت در آزمون ، اصل كارت ملي و يا اصل شناسنامه عكسدار الزامي است.
2- درهاي ورودي ِحوزه هاي امتحاني راس‌ ساعت‌ 30/14 (دو و سي‌دقيقه بعدازظهر) بسته خواهد شد و لذا داوطلبان بايد يك ساعت قبل از بسته شدن درهاي ورود به جلسه آزمون بايد در جلسه آزمون حاضر باشند. فرآيند آزمون راس‌ ساعت‌ 00/15 (سه بعدازظهر) آغاز مي‌گردد. لذا از ورود داوطلبان پس از بسته شدن درِ سالنهاي امتحاني به حوزه امتحاني ممانعت بعمل خواهد آمد.
3- هر داوطلب براي حضور در جلسه آزمون بايد علاوه بر پرينت كارت شركت در آزمون، اصل كارت ملي و يا اصل شناسنامه‌عكسدار ، چندمدادسياه نرم پررنگ ،مدادتراش ، مداد پاكن و يك سنجاق و يا سوزن به همراه داشته باشد.
4- داوطلبان بايد از آوردن وسايل اضافي از جمله كيف دستي ، ساك دستي، پيجر، تلفن همراه، جزوه، كتاب، ماشين حساب، هرگونه نت و يادداشت و نظاير آن و همچنين وسايل شخصي به جلسه آزمون اكيداً خودداري نمايند. بديهي است كه به همراه داشتن هر كدام از وسايل مندرج در اين بند به عنوان تقلب و تخلف تلقي و با داوطلبان ذيربط براساس قانون رسيدگي به تخلفات و جرايم در آزمونهاي سراسري كه بخشي از آن در بند «هـ» آمده است، رفتار خواهد شد.

ه‍ ـقانون رسيدگي به تخلفات و جرايم در آزمونهاي سراسري

ماده 5- تخلفات وجرايم در اين قانون مشتمل بر موارد زير است:
الف- ارتكاب هرگونه عملي كه موجب بي‌نظمي در برگزاري آزمون گردد يا همراه داشتن هرگونه وسيله غيرمجاز از قبيل وسايل ارتباط الكترونيكي و دستگاههاي حافظه‌دار.
ب- ارتكاب هرگونه عمل خلاف مقررات كه آزمون داوطلب را از نظر علمي خدشه دار سازد از قبيل :
1- ارائه مدرك يا گواهي مجعول يا تصوير گواهي مجعول براي شركت در آزمون.
2- تباني با داوطلبان يا افراد خارج از حوزه امتحاني يا دست‌اندركاران آزمون از قبيل عوامل اجرايي و طراحان سوال براي تخلف در آزمون.
3- ثبت‌نام در آزمون با هويت مجعول يا شركت در جلسه آزمون به جاي داوطلب اصلي.
ج- استفاده از هرگونه وسيله غيرمجاز از قبيل وسايل ارتباط الكترونيكي و دستگاههاي حافظه‌دار.
د- كمك به داوطلب خارج از ضوابط برگزاري آزمون جهت پاسخ به سوالات.
هـ - دسترسي غيرمجاز به اطلاعات مربوط به داوطلبان يا استفاده غير مجاز از آنها.
و- هرگونه تغيير غيرمجاز سوالات، اوراق و پاسخنامه‌هاي داوطلبان يا ساير مدارك و دفاتر مربوط به آزمون.
ز- افشاي سوالات آزمون يا تلاش در جهت دستيابي و افشاي آن يا شركت يا معاونت در اين امر قبل يا حين برگزاري آزمون به هر نحو.
ح- خريد يا فروش سوالات آزمون يا پاسخ آنها يا شركت يا معاونت در اين امر قبل يا حين برگزاري آزمون اعم از اينكه سوالات يا پاسخ آنها واقعي يا غيرواقعي باشد.
ماده 6- هيأت‌هاي رسيدگي به تخلفات، صلاحيت صدور حكم به مجازاتهاي زير را درباره متخلفان دارند:
الف- در مورد مشمولان بند (الف) ماده (5): اخطار كتبي با درج در پرونده داوطلب و اعلام به مراجع ذيربط يا محروميت از گزينش در آزمون همان سال.
ب- در مورد مشمولان بند (ب) يا بند (ج) ماده (5): محروميت از گزينش علمي در آزمون همان سال و ابطال قبولي داوطلب در همان سال و محروميت از شركت در آزمون از يك تا ده سال بعد.
تبصره- آراء هيأت‌هاي بدوي جز در مورد مشمولان بند (الف) ماده (6) اين قانون قابل تجديد نظر خواهي در هيأت تجديد نظر رسيدگي به تخلفات در آزمون‌ها مي‌باشد.
ماده 7- در مورد مشمولان بندهاي (د)، (هـ)، (و) (ز) و (ح) ماده (5) هيأت‌هاي رسيدگي متهم را براي رسيدگي و اعمال جزاي نقدي از ده ميليون (000/000/10) ريا ل تا يك ميليارد (000/000/000/1) ريال يا حبس از يك تا پنج سال يا هر دو مجازات به محاكم دادگستري معرفي مي‌نمايند.
ماده 8 – ارتكاب هر يك از اعمال موضوع ماده (5) چنانچه در قالب عضويت در يك گروه يا شبكه باشد موجب تشديد مجازات مي‌شود و تشكيل دهنده و سركرده گروه يا شبكه به حداكثر مجازات محكوم مي‌گردد. مجازات هر يك از اعضاء كه در ارتكاب تخلفات و جرايم فوق دخالتي نداشته باشند حسب مورد حداقل مجازات ذكر شده براي مرتكب مي‌باشد.
ماده 9- رسيدگي در هيأت‌هاي رسيدگي به تخلفات در آزمون‌ها مانع از رسيدگي برابر ساير قوانين جزايي يا رسيدگي در هيأت‌هاي رسيدگي به تخلفات اداري يا هيأت‌هاي انتظامي اعضاي هيأت علمي يا كميته‌هاي انضباطي دانشجويان نيست و مرتكب علاوه بر مجازات مندرج در مواد (6) و (7) اين قانون به مجازات مقرر در ساير قوانين و مقررات محكوم مي‌گردد.
ماده 10- در صورت محكوميت قطعي فردي به يكي از مجازاتهاي مندرج در اين قانون، به استثناي مجازات مندرج در بند (الف) ماده (6)، هيات رسيدگي به تخلفات در آزمون‌ها، قبولي وي در آزمون را ابطال مي‌نمايد. در اين صورت موسسه آموزشي مربوط از صدور و اعطاي هرگونه گواهي يا مدرك به وي خودداري خواهد نمود و چنانچه گواهي فارغ‌التحصيلي به وي اعطاء شده باشد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري يا وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي يا وزارت آموزش و پرورش يا دانشگاه آزاد اسلامي ملزم به ابطال آن گواهي مي‌باشند.
ماده 11- چنانچه با بررسي‌هاي فني و علمي، بين نمرات و رتبه اكتسابي داوطلبي و سوابق تحصيلي وي مغايرتهاي غيرمتعارف مشهود و اساسي از قبيل عدم تطابق معدل ديپلم و دوره پيش‌دانشگاهي با رتبه و نمره اكتسابي در آزمون وجود داشته باشد، با تأييد هيأت‌هاي بدوي رسيدگي به تخلفات در آزمون‌ها از داوطلب در يك يا چند درس عمومي و اختصاصي امتحان مجدد به عمل مي‌آيد. تعيين وضعيت نهايي آزمون اين داوطلب، بر اساس نتايج حاصل از امتحان مجدد بر عهده هيأت بدوي مي‌باشد.
ماده 12- هر موسسه يا آموزشگاه علمي و آموزشي كه براي افزايش آمادگي داوطلبان شركت در آزمون‌هاي مورد بحث اين قانون فعاليت مي‌كند چنانچه در تخلفات ماده (5) مشاركت داشته باشد مجوز تاسيس آن لغو مي‌شود و مديران مسوول آنها علاوه بر محروميت دائمي از تاسيس و اداره اين گونه مراكز به مجازات‌هاي پيش‌بيني شده در اين قانون و ساير قوانين محكوم مي‌شوند و چنانچه موسسه يا آموزشگاه فاقد مجوز باشد مجازات مديران مسوول آنها حداكثر مجازات مندرج در ماده (6) مي‌باشد.
تبصره- در مورد آموزشگاههايي كه فاقد مجوز باشند علاوه بر اقدام مراجع قانوني ذيربط مدعي‌العموم نيز مي‌تواند راساً نسبت به اعلام جرم و پيگيري تخلفات آنان اقدام نمايد.
درخاتمه‌ اضافه‌ مي‌ نمايد كه‌ واحد پاسخگويي‌ غيرحضوري‌ آزمون دوره‌هاي فراگير كارشناسي ارشد (نوبت هشتم)دانشگاه پيام نور سال‌ 1388 ‌ همه‌ روزه‌ بغير از ايام تعطيل‌ در ساعت اداري آماده‌ پاسخگويي‌ به‌ سوالات‌ مي‌ باشد . لذا داوطلبان‌ درصورت‌ نياز مي‌توانند با شماره‌ تلفنهاي‌ 99-88923595 به‌ طور مستقيم‌ (واحد پاسخگويي‌ غيرحضوري‌آزمون دوره‌هاي فراگير كارشناسي ارشد (نوبت هشتم)دانشگاه پيام نور سال‌ 1388) با روابط‌ عمومي‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور تماس‌ حاصل‌ نمايند.

================================================== ==

جدول شماره 1ـ نام استان و شهرستان محل برگزاري آزمون دوره‌هاي فراگير كارشناسي ارشد دانشگاه پيام نور سال 1388

آذربايجان شرقي
تبريز

آذربايجان غربي
اروميه

اردبيل
اردبيل

اصفهان
اصفهان

ايلام
ايلام

بوشهر
بوشهر

تهران
تهران

چهارمحال و بختياري
شهركرد

خراسان جنوبي
بيرجند

خراسان رضوي
مشهد

خراسان شمالي
بجنورد

خوزستان
اهواز

زنجان
زنجان

سمنان
سمنان

سيستان و بلوچستان
زاهدان

فارس
شيراز

قزوين
قزوين

قم
قم

كردستان
سنندج

كرمان
كرمان

كرمانشاه
كرمانشاه

كهگيلويه و بويراحمد
بويراحمد (ياسوج)

گلستان
گرگان

گيلان
رشت

لرستان
خرم‌آباد

مازندران
بابل (خواهران) و بابلسر (برادران)

مركزي
اراك

هرمزگان
بندرعباس

همدان
همدان

يزد
يزد

جدول شماره 2- شهرستان محل برگزاري آزمون و نشاني محل رفع نقص كارت داوطلبان آزمون كارشناسي ارشد (نوبت هشتم)دانشگاه پيام نور سال 1388

آذربايجان شرقي(10)
تبريز
حوزه خواهران و برادران: تبريز- خيابان 17 شهريور ـ اداره آموزش و پرورش ناحيه 2 تبريز

آذربايجان غربي(11)
اروميه
حوزه خواهران و برادران: اروميه ـ خيابان امام (ره) ـ نبش خيام شمالي ـ كارشناسي سنجش و ارزشيابي تحصيلي دوره متوسطه

اردبيل(12)
اردبيل
حوزه خواهران و برادران : اردبيل ـ انتهاي خيابان دانشگاه ـ دانشگاه محقق اردبيلي ـ اداره كل امور آموزشي دانشگاه

اصفهان (13)
اصفهان
حوزه خواهران و برادران: اصفهان ـ چهارراه حكيم نظامي ـ اداره آموزش و پرورش ناحيه 3 اصفهان

ايلام(14)
ايلام
حوزه خواهران و برادران: ايلام ـ مركز آموزش نيروي انساني ـ خيابان آيت‌الله حيدري ـ خيابان علوي ـ روبروي اداره كل تربيت بدني استان

بوشهر(15)
بوشهر
حوزه خواهران و برادران: بوشهر- خيابان شهيد ماهيني – دانشگاه خليج فارس – سازمان مركزي دانشگاه -اتاق شماره 111

تهران (16)
داوطلباني كه شهرستان محل برگزاري و رفع نقص كارت آنان شهرستان تهران تعيين شده است، ضرورت دارد براساس جدول شماره 3 مندرج دراين اطلاعيه به حوزه رفع نقص كارت مربوط مراجعه نمايند.
الف-حوزه خواهران:
مركز آموزش‌هاي نيمه حضوري و تخصصي دانشگاه علامه طباطبايي – تهران - خيابان كارگر جنوبي – پايين تر از چهارراه لشگر- جنب پمپ بنزين
ب-حوزه برادران:
دانشگاه صنعتي اميركبير- خيابان حافظ – روبروي خيابان سميه

چهارمحال و بختياري (17)
شهركرد
حوزه خواهران و برادران: شهركرد ـ ميدان دانش ـ اداره آموزش و پرورش ناحيه 1 شهركرد

خراسان جنوبي(18)
بيرجند
حوزه خواهران و برادران: بيرجند ـ ميدان شهدا- ابتداي خيابان 17 شهريور ـ دانشكده مهندسي دانشگاه بيرجند

خراسان رضوي (19)
مشهد
حوزه خواهران و برادران: مشهد ـ روبروي زيرگذر پارك ملت ـ درب شمالي دانشگاه فردوسي ـ دانشكده علوم اداري و اقتصادي

خراسان شمالي (20)
بجنورد
حوزه خواهران و برادران: بجنورد ـ خيابان شهيد بهشتي شمالي ـ بولوار جوادالائمه ـ مديريت آموزش و پرورش شهرستان بجنورد

خوزستان (21)
اهواز
حوزه خواهران و برادران: اهواز- فلكه دانشگاه ـ جنب پل پنجم ـ روبروي درب شمالي ـ دانشگاه شهيد چمران ـ مجتمع كلاسهاي درسي

زنجان (22)
زنجان
حوزه خواهران و برادران: زنجان- كيلومتر 6 جاده تبريز- دانشگاه زنجان –ساختمان مركزي – اداره پذيرش و ثبت نام

سمنان (23)
سمنان
حوزه خواهران و برادران: سمنان – سازمان آموزش وپرورش استان سمنان واقع در خيابان سعدي

سيستان و بلوچستان (24)
زاهدان
حوزه خواهران وبرادران: زاهدان- خيابان آزادي – سازمان آموزش وپرورش - كارشناسي سنجش و ارزشيابي تحصيلي متوسطه

فارس (25)
شيراز
حوزه خواهران و برادران: مجتمع فرهنگي و رفاهي دانشگاه شيراز – واقع در خيابان ساحلي غربي

قزوين (26)
قزوين
حوزه خواهران و برادران: قزوين – خيابان شهيد آيت‌الله دستغيب -جنب سازمان آموزش وپرورش – هنرستان فرزانه

قم (27)
قم
حوزه خواهران و برادران: قم ـ بلوار امين ـ 20 متري گلستان ـ كوچه شماره 15 ـ پيش‌دانشگاهي فاطميه

كردستان(28 )
سنندج
حوزه خواهران و برادران: سنندج – بلوار پاسداران -دانشگاه كردستان – درب ورودي اصلي

كرمان(29)
كرمان
حوزه‌ خواهران ‌و برادران: كرمان- بلوار 22 بهمن ـ خيابان شهيدان اعتباري (گوهري) ـ ناحيه يك آموزش و پرورش

كرمانشاه (30)
كرمانشاه
حوزه خواهران و برادران: كرمانشاه ـ بلوار شهيد بهشتي ـ مقابل پالايشگاه نفت ـ مجتمع فني پسران

كهگيلويه و (بويراحمد(31)
بويراحمد (ياسوج)
حوزه خواهران و برادران : ياسوج ـ سازمان آموزش و پرورش استان

گلستان (32)
گرگان
حوزه خواهران و برادران: گرگان ـ خيابان فلسطين ـ جنب تربيت بدني ـ مديريت آموزش و پرورش شهرستان گرگان

گيلان (33)
رشت
حوزه خواهران و برادران: رشت ـ خيابان نامجو – جنب ورزشگاه شهيد عضدي ـ دانشكده علوم پايه دانشگاه گيلان

لرستان (34)
خرم‌آباد
حوزه خواهران و برادران: خرم‌آباد- سبزه ميدان ـ خيابان فلك الافلاك – دانشكده علوم پايه دانشگاه لرستان

مازندران (35)
بابلسر(حوزه برادران)
حوزه برادران: بابلسر- خيابان پاسداران- سازمان مركزي دانشگاه مازندران – درب روبروي اداره پست

بابل(حوزه خواهران)
حوزه خواهران: بابل - خيابان دكتر شريعتي – دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل

مركزي (36)
اراك
حوزه خواهران و برادران: اراك- ميدان شريعتي- دانشگاه اراك

هرمزگان (37)
بندرعباس
حوزه خواهران و برادران: بندرعباس - آزادشهر- بلوارافروز شهابي پور- مجتمع گفتگوي تمدنهاي دانشگاه هرمزگان

همدان (38)
همدان
حوزه خواهران و برادران: همدان – خيابان طالقاني ـ خيابان فرهنگ ـ سازمان آموزش و پرورش استان همدان ـ كارشناسي پيش‌دانشگاهي

يزد (39)
يزد
حوزه خواهران و برادران: يزد –صفائيه- بلوار دانشگاه- دانشگاه يزد – پرديس اصلي ـ سالن ورزشي امام علي (ع)

جدول‌ شماره‌ 3ـ نشاني‌ محل رفع نقص كارت شركت در آزمون كارشناسي ارشد (نوبت هشتم)دانشگاه پيام نور سال 1388 براي‌ داوطلبان‌ كه‌ شهرستان محل برگزاري آزمون و رفع نقص كارت ورودي آنان براساس جدول شماره 1 شهرستان تهران مي‌باشد

محل رفع نقص كارت

چهار شنبه 28/5/1388
صبح‌ ازساعت‌ 8 تا 12
عصرازساعت‌ 14 تا18

پنج‌‌شنبه 29/5/1388

صبح‌ ازساعت‌ 8 تا 12
عصرازساعت‌ 14 تا18

مركز آموزش هاي نيمه حضوري و تخصصي دانشگاه علامه طباطبايي
(حوزه خواهران)
با حرف اول نام‌خانوادگي
(الف) تا (چ)
با حرف اول نام‌خانوادگي
(ح) تا (س)
با حرف اول نام‌خانوادگي
(ش) تا (ك)
با حرف اول نام‌خانوادگي
(گ) تا (ي)

دانشگاه صنعتي اميركبير
(حوزه برادران)
با حرف اول نام‌خانوادگي
(الف) تا (چ)
با حرف اول نام‌خانوادگي
(ح) تا (س)
با حرف اول نام‌خانوادگي
(ش) تا (ك)
با حرف اول نام‌خانوادگي
(گ) تا (ي)

الف ـ حوزه خواهران:
مركز‌آموزشهاي نيمه حضوري و تخصصي دانشگاه علامه طباطبايي ـ تهران ـ خيابان كارگر جنوبي ـ پايين‌تر از چهارراه لشگرـ جنب پمپ‌بنزين

ب ـ حوزه برادران:
دانشگاه صنعتي اميركبير : خيابان حافظ – روبروي خيابان سميه

روابط عمومي‌ سازمان‌ سنجش‌ آموزش‌ كشور

.

kalepoook
15-08-2009, 15:45
سلام
من میخوام اگه خدا بخواد در کنار کار درس هم ادامه بدم امروز یه مشاوره گرفتم ولی می خواستم بدونم تو تهران چه رشته ای میشه تو پیام نور خوند که هم کامل باشه هم اینکه استاداش خوب باشن هم آینده داشته باشه و کلا به درد بخور باشه ،ممنون میشم راهنمایی کنید.

mahdi7610
15-08-2009, 19:40
سلام
من میخوام اگه خدا بخواد در کنار کار درس هم ادامه بدم امروز یه مشاوره گرفتم ولی می خواستم بدونم تو تهران چه رشته ای میشه تو پیام نور خوند که هم کامل باشه هم اینکه استاداش خوب باشن هم آینده داشته باشه و کلا به درد بخور باشه ،ممنون میشم راهنمایی کنید.

راستش درسهای رشته های علوم پایه و مهندسی که سخت هستند و واقعا خیلی سخته هم درس بخونی و هم کار کنی .

به نظر من برید سراغ رشته های انسانی .

منظورتون را از کامل بودن که نمیدونم چیه . چون همه رشته ها کامل هستند :دی

اینده هم بستگی به خودتون داره . یعنی اگه دوست دارید توی رشته ای که درس خوندید کار کنید خب باید برید سراغ رشته های کامپیوتر و حسابداری و ...
اما اگه قصد دارید در کنار کار فقط درس بخونید تا یک مدرک لیسانس داشته باشید برید سراغ رشته های انسانی .

kalepoook
15-08-2009, 21:14
راستش درسهای رشته های علوم پایه و مهندسی که سخت هستند و واقعا خیلی سخته هم درس بخونی و هم کار کنی .

به نظر من برید سراغ رشته های انسانی .

منظورتون را از کامل بودن که نمیدونم چیه . چون همه رشته ها کامل هستند :دی

اینده هم بستگی به خودتون داره . یعنی اگه دوست دارید توی رشته ای که درس خوندید کار کنید خب باید برید سراغ رشته های کامپیوتر و حسابداری و ...
اما اگه قصد دارید در کنار کار فقط درس بخونید تا یک مدرک لیسانس داشته باشید برید سراغ رشته های انسانی .

سلام ممنون راهنمایی کردین.
درسهای علوم پایه چه درسهایی هستند؟
درسهای رشته انسانی چه درسهایی هستند؟
منظورم از کامل بودن لینه که بدون این ور اونور شدن تو یه جا درس خوند.
خوب من رشتم کامپیوتر هست به نظرتون چه رشته ای میشه انتخاب کرد؟
رشته های علوم انسانی چه رشته هایی هستند؟
ممنون

shahrzad20
15-08-2009, 21:24
ممنون

رشته انسانی رشته های ما هستن. حقوق-روانشناسی.ادبیات..... به نظرم با توجه به اینکه رشته کاریتون کامپیوتر هست زبان بخونید تو پیام نور خوبه

mahdi7610
15-08-2009, 21:33
ممنون

خب شما باید ابتدا پیش دانشگاهی را بخونید .
بستگی داره که توی پیش دانشگاهی چی بخونید .
انسانی یا ریاضی یا تجربی

بر اساس اون هم باید توی دانشگاه انتخاب رشته کنید .

رشته های انسانی توی دانشگاه رشته هایی مثل مدیریت ها ( دولتی ، بازرگانی ) ، حسابداری ، جغرافیا ، حقوق و ادبیات و الهیات و ......
رشته های علوم پایه مثل علوم کامپیوتر ، ریاضی محض و کاربردی ، فیزیک و امار و ......

وقتی یک رشته توی دانشگاه قبول میشید تا اخر کارشناسی توی همون دانشگاه درس میخونید و این ور و اون ور نداره .

رشته های علوم پایه را به هیچ وجه پیشنهاد نمی کنم . چون حول و حوش ریاضی هستند . و کسانی که کار و دانش خوندند مطمئنا توی ریاضی مشکلات زیادی دارند .

kalepoook
15-08-2009, 21:57
خب شما باید ابتدا پیش دانشگاهی را بخونید .
بستگی داره که توی پیش دانشگاهی چی بخونید .
انسانی یا ریاضی یا تجربی

بر اساس اون هم باید توی دانشگاه انتخاب رشته کنید .

رشته های انسانی توی دانشگاه رشته هایی مثل مدیریت ها ( دولتی ، بازرگانی ) ، حسابداری ، جغرافیا ، حقوق و ادبیات و الهیات و ......
رشته های علوم پایه مثل علوم کامپیوتر ، ریاضی محض و کاربردی ، فیزیک و امار و ......

وقتی یک رشته توی دانشگاه قبول میشید تا اخر کارشناسی توی همون دانشگاه درس میخونید و این ور و اون ور نداره .

رشته های علوم پایه را به هیچ وجه پیشنهاد نمی کنم . چون حول و حوش ریاضی هستند . و کسانی که کار و دانش خوندند مطمئنا توی ریاضی مشکلات زیادی دارند .

خیلی ممنون راهنمایی کردین،گفتن که انسانی بخونم چون راحت تر منظورم خوندنیه البته پیشنهاد اونا بود.
رشته های انسانی کدوم بهتره و آینده داره ؟
خوب من رشتم فنی بود الکترونیک که تطبیق زدم به کاردانش،ولی کلا مشکل بود درسای اختصاصی مثل الکترونک مدار و کلا درسایی که ریاضی و فیزیک توش بود ، در صورتی که نمره قبولی رو یه جوری میگرفتم :31:

mahdi7610
16-08-2009, 11:27
خیلی ممنون راهنمایی کردین،گفتن که انسانی بخونم چون راحت تر منظورم خوندنیه البته پیشنهاد اونا بود.
رشته های انسانی کدوم بهتره و آینده داره ؟
خوب من رشتم فنی بود الکترونیک که تطبیق زدم به کاردانش،ولی کلا مشکل بود درسای اختصاصی مثل الکترونک مدار و کلا درسایی که ریاضی و فیزیک توش بود ، در صورتی که نمره قبولی رو یه جوری میگرفتم :31:

از رشته های انسانی حسابداری خوبه .

چون قبلا هم رشته اتون کامپیوتر بوده به نظرم حسابداری می تونه انتخاب خوبی باشه .

kalepoook
16-08-2009, 16:40
سلام
خیلی ممنون،خوب این حسابداریم بد نیست باید دید که چی دیگه پیشنهاد میشه،از دوستانی که تجربه دارن خواهش میکنم کمک و راهنمایی کنن.
mohsensoft
16-08-2009, 20:04
سلام
خیلی ممنون،خوب این حسابداریم بد نیست باید دید که چی دیگه پیشنهاد میشه،از دوستانی که تجربه دارن خواهش میکنم کمک و راهنمایی کنن.
مهم علاقه ست
دوست من با رتبه ی 1900 امسال 14 تا انتخاب اولش رو زده حسابداری(رشته ریاضی)
در مورد حسابداری باید بگم خیلی رشته ی خوبیه
توی پیام نور هم میشه از پسش براومد