PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✦ تاپیــک جــامــع دانشــگاه پیــــــام نــــــــور

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46

DaRiOuShJh
23-11-2008, 12:09
من جوابیدم ولی پاک شده بود گویا!×!

مجید جان

همه رشته هاش بسی خفنن ولی در کل دفترچش رو فهمیدم کی میاد بهت خبر میدم

مهدی جان واقعا عجیبه!×!

بنده 10 واحد ورداشتم شد 186 هزار تومن!!!

4 تاش حذف شد موند 6 تا باز اونم شد 105 هزار تومن!
رو دیدی

تاریخش هم تا 30 ام بوده که گزشته! از دانشگاه یه سوالی بکنید بهتره

ولی مشکلی فک نکنم پیش بیاد
من گزاشتم دمه امتحان ها حال کردم بریزم!×!

mahdi7610
23-11-2008, 12:54
می خواستم بدونم شرایط انتقالی گرفتن تو pnu چیه و راحت انتقالی میدن یا نه ؟ شرایط تغییر رشته چیه و من می تونم از شیمی کاربردی برم به مهندسی صنایع ؟ ممنون میشم کمکم کنید .

سلام

انتقالی گرفتن بستگی به دانشگاه مقصد داره .

اگه دانشگاه یا شهری که می خوای بری قبول بکنه دانشگاه خودتون نباید مشکلی داشته باشه .

بعدش می ری قسمت اموزش دانشگاه و فرم انتقالی را پر می کنی .

برای تغییر رشته هم باید چند واحد ( فکر کنم 21 واحد ) باید پاس کنی و بعد بری درخواست تغییر رشته بدی . باید رشته ای را انتخاب کنی که مجاز به قبول شدن توی اون رشته بودی

البته خیلی زیاد اطلاعاتی در این مورد ندارم . بهتره از قسمت اموزش دانشگاهتون هر دو سوال را بپرسی .

موفق باشی .

mahdi7610
23-11-2008, 12:59
سلام.

دوستان من دانشجوی مهندسی نرم افزار دانشگاه آزادم.

بخوام پیام نور برای لیسانس شرکت کنم چطوریه؟چیکار باید بکنم؟دفترچش کی میاد؟

فقط به خاطر معافیت تحصیلی میخوام شرکت کنم.راحترین رشته و راه چیه؟

سلام مجید جان

تو که ازاد می خونی . دیگه پیام نور را می خوای چی کار ؟

منظورت از معافیت تحصیلی چیه ؟

تو که میخوای رشته راحت توی دانشگاه پیام نور بخونی خب بشین برای ارشد بخون البته یه رشته راحت . مثل مدیریت و ...

اگه بخوای لیسانس پیام نور شرکت کنی باید فراگیر امتحان بدی . در غیر این صورت باید ازمون سراسری شرکت کنی .

موفق باشی .

mahdi7610
23-11-2008, 13:04
با سلام
من قبلا 19 واحد انتخاب و در سیستم ثبت کرده بودم
شهریه شده بود 1418000 ریال
و حالا در حذف و اضافه 3 واحد تخصصی را حذف و 2 واحد عمومی اضافه کردم و 18 واحد ثبت کردم
ولی مبلغ شهریه همان 1418000 ربال می باشد
چرا؟؟؟

مهلت پرداخت پول تا کی می باشد؟؟
کمک کنید
سلام

فکر کنم توی همون سیستم شهریه درسها را زده باشه . به سیستم رجوع کن و هزینه هر واحد را ببین و اونا را جمع کن و با شهریه ثابت هم جمع بزن .

اون درسی تخصصی که انتخاب کرده بودی خودخوان بود یا حضوری بود ؟

ممکنه درس تخصصی که انتخاب کرده بودی فعلا توی سیستم براش کلاسی در نظر گرفته نشده بوده یعنی قرار بوده اون درس خودخوان ارائه بشه .

و اون درس عمومی که گرفتی احتمالا براش کلاس در نظر گرفته شده .

و همین باعث می شه هزینه درس تخصصی خودخوان با درس عمومی که کلاس براش دائر هست برابری بکنه .

موفق باشی .

hedayat3
23-11-2008, 13:46
با سلام به تمام برو بچ
اغا ما 2 تا سوال داریم با اجازه بزرگترا جمع بپرسیم
1 من خودم دانشجوی پیام نور هستم و 20 سال هم سن دارم و تا حالا به حوضه نظام وظیفه هم نرفتم . ایا با وجودی که من دانشجو هستم نیازی هست به حوضه نظام وظیفه برم؟و یا مدرکی از دانشگاه بگیرم و برای سربازیم به حوضه ببرم؟غیبت که نمیخورم؟
2 این سوالم مهمتره :من ورودی 86 هستم که تا حالا نزدیک به 34 واحد را اخذ کردم میخام تغییر رشته بدم چند راه وجود داره که تغییر رشته بدم؟راحتترین راه برای تغییر رشته کدام است؟
باز هم از تمام برو بچ زحمتکش فروم تشکر میکنم

ez_taha
23-11-2008, 18:06
سلام كسي هست؟ الان
آيا كسي در مورد مشروط ميانگين ارشد چيزي ميدونه

ez_taha
23-11-2008, 18:10
كسي در مورد مشروط ميانگين مي دونه؟
لطفا به ez_taha@yahoo.com
جواب دهيد

majid-ar
23-11-2008, 19:00
سلام مجید جان

تو که ازاد می خونی . دیگه پیام نور را می خوای چی کار ؟

منظورت از معافیت تحصیلی چیه ؟

تو که میخوای رشته راحت توی دانشگاه پیام نور بخونی خب بشین برای ارشد بخون البته یه رشته راحت . مثل مدیریت و ...

اگه بخوای لیسانس پیام نور شرکت کنی باید فراگیر امتحان بدی . در غیر این صورت باید ازمون سراسری شرکت کنی .

موفق باشی .

مرسی مهدی جون.

برای محکم کاری میخوام.سال دیگه معاف میشم از سربازی میخوام یه وقت کارم گیر نکنه.

1 من خودم دانشجوی پیام نور هستم و 20 سال هم سن دارم و تا حالا به حوضه نظام وظیفه هم نرفتم . ایا با وجودی که من دانشجو هستم نیازی هست به حوضه نظام وظیفه برم؟و یا مدرکی از دانشگاه بگیرم و برای سربازیم به حوضه ببرم؟غیبت که نمیخورم؟

نیاز نیست.

دانشگاها اسامی کاسیی که درس میخونن رو میدن به نظام وظیفه.

الان اسم شما هست توی کامپیوترشون به عنوان دانشجو.

mahdi7610
23-11-2008, 20:14
مرسی مهدی جون.

برای محکم کاری میخوام.سال دیگه معاف میشم از سربازی میخوام یه وقت کارم گیر نکنه.

.
اهان

ولی مجید جان این وسط یه مشکلی هم هست .

شما که الان داری ازاد می خونی از معافیت تحصیلی داری استفاده می کنی . اما اگه بخوای بری پیام نور بخونی باید برگه معافیت از خدمت سربازی داشته باشی .

اخه شما اگه الان بخوای بری فراگیر ثبت نام کنی اونها کاری ندارند که تو محصل هستی یا نه . از نظر اونها تو سرباز محصوب می شی .

شما از معافیت تحصیلی برای دانشگاه ازاد استفاده کردی و نمی تونی برای پیام نور استفاده کنی .

موفق باشی .

با سلام به تمام برو بچ
اغا ما 2 تا سوال داریم با اجازه بزرگترا جمع بپرسیم
2 این سوالم مهمتره :من ورودی 86 هستم که تا حالا نزدیک به 34 واحد را اخذ کردم میخام تغییر رشته بدم چند راه وجود داره که تغییر رشته بدم؟راحتترین راه برای تغییر رشته کدام است؟
باز هم از تمام برو بچ زحمتکش فروم تشکر میکنم

قسمت اول سوال را که اقا مجید پاسخ دادند

در مورد سوال دوم تا جایی که من اطلاع دارم باید 21 واحد پاس کنی و در ضمن رشته ای را انتخاب کنی که با رتبه قبولی شما توی دانشگاه سازگار باشه . و سپس چند تا از درسهای اون رشته ای که انتخاب کردی را بهت می دن باید بخونی و معدلی که اون رشته می خواد را بیاری .

البته چند ترم پیش این طوری بود . ممکنه الان تغییر کرده باشه . بهتره از قسمت اموزش دانشگاهتون سوال کنی تا دقیق راهنماییت کنند .

موفق باشی .

majid-ar
23-11-2008, 20:31
اهان

شما که الان داری ازاد می خونی از معافیت تحصیلی داری استفاده می کنی . اما اگه بخوای بری پیام نور بخونی باید برگه معافیت از خدمت سربازی داشته باشی .

اخه شما اگه الان بخوای بری فراگیر ثبت نام کنی اونها کاری ندارند که تو محصل هستی یا نه . از نظر اونها تو سرباز محصوب می شی .

شما از معافیت تحصیلی برای دانشگاه ازاد استفاده کردی و نمی تونی برای پیام نور استفاده کنی .

موفق باشی .

یعنی کسی که کارت پایان خدمت یا معافیت نداشته باشه نمیتونه هم دانشگاه آزاد بخونه هم پیام نور؟

mahdi7610
23-11-2008, 21:40
یعنی کسی که کارت پایان خدمت یا معافیت نداشته باشه نمیتونه هم دانشگاه آزاد بخونه هم پیام نور؟
مجید جان به نظر میاد بتونی پیام نور هم شرکت کنی .

دارندگان معافيت تحصيلي در ساير دانشگاه‌ها و همچنين حوزه‌هاي علميه معتبر ( در صورت تأييد شوراي مديريت حوزه علميه قم) كه مشغول تحصيل بوده و قصد ادامه تحصيل در يك رشته ديگر در دانشگاه پيام‌نور را دارند با ارائه يك نسخه از همان معافيت تحصيلي.

موفق باشی .

as3f3h
24-11-2008, 02:00
سلام دوستان
ميخواستم امسال كنكور زبان شركت كنم . كسي اينجا زيان پيام نور ميخونه چند روز درهفته كلاس دارين:20::20::46:
ممنون:11:

!Bikhaneman!
24-11-2008, 02:45
سلام دوستان
ميخواستم امسال كنكور زبان شركت كنم . كسي اينجا زيان پيام نور ميخونه چند روز درهفته كلاس دارين:20::20::46:

مثل سایر دانشگا هها بستگی به تعداد واحد ثبت نامی داره . من فعلا 2 روز دارم .

mahdi7610
24-11-2008, 12:32
سلام دوستان
کلاسهای رشته زبان هم مثل خیلی از رشته های دیگه هست .

بستگی به واحدهایی که برمی دارید هست که چه روزهایی براشون کلاس گذاشته شده باشه .

کلاسهای اکثر دانشجویان ترم های اول و دوم و تا پنجم بیشتر وسط هفته می افته . اما دانشجوهای ترم های پایانی بیشتر کلاسهاشون را روزهای اخر هفته می اندازند تا کسایی که سرکار می رند بتونند توی کلاسها شرکت کنند .

بعضی وقتها همه کلاسها توی یه روز می افته . بعضی وقتها پست سر هم می افته .

می گم بستگی به واحدهایی داره که بر می دارید . نمی شه گفت چند روز و چه روزهایی کلاس دارید .

اما توی پیام نور نباید به کلاسها خیلی دل ببندی . باید خودت بشینی و بخونی .

موفق باشی .

DaRiOuShJh
24-11-2008, 13:27
اهان

موفق باشی .

بابا منم دارم میخونم و ترم 2 هستم دیگه!

دانشگاه آزاد هم ترم 7 هستم!×!

DaRiOuShJh
24-11-2008, 13:31
سلام دوستان

مثل سایر دانشگا هها بستگی به تعداد واحد ثبت نامی داره . من فعلا 2 روز دارم .

کلاسهای رشته زبان هم مثل خیلی از رشته های دیگه هست .

بستگی به واحدهایی که برمی دارید هست که چه روزهایی براشون کلاس گذاشته شده باشه .

کلاسهای اکثر دانشجویان ترم های اول و دوم و تا پنجم بیشتر وسط هفته می افته . اما دانشجوهای ترم های پایانی بیشتر کلاسهاشون را روزهای اخر هفته می اندازند تا کسایی که سرکار می رند بتونند توی کلاسها شرکت کنند .

بعضی وقتها همه کلاسها توی یه روز می افته . بعضی وقتها پست سر هم می افته .

می گم بستگی به واحدهایی داره که بر می دارید . نمی شه گفت چند روز و چه روزهایی کلاس دارید .

اما توی پیام نور نباید به کلاسها خیلی دل ببندی . باید خودت بشینی و بخونی .

موفق باشی .

من و میثمی نیز زبان میخونیم

همونطور که دوستمون اشاره کردن اگه درس امتحانش تشریحی نباشه کلاس حکمه الافی مفرط رو داره

as3f3h
25-11-2008, 00:45
سلام دوستان ممنون كه جوابمو دادين:20:

بهتره قضيه رو كامل براتون تعريف كنم. من رشتم تجربي بود كنكور دادم قبول شدم براي بهمنم ميرم كلاس ميخواستم در كنارش زبان رو هم ادامه بدم يعني كنكور زبان 88 رو شركت كنم ميخواستم كلاساش با هم تداخل نداشته باشه؟؟؟؟

راستي اگه كسي اينجا مترجمي زبان انگليسي پيام نور ساري ميخونه آشنايي بده چند تا سوال ازش دارم.

behrooz_2
26-11-2008, 01:25
من پیام نور هستم چی می خوای

as3f3h
27-11-2008, 04:18
سلام

شما دانشجوي پيام نور ساري هستي؟

ميخواستم بدونم ميشه نحداقل ترمي، چند واحد گرفت؟

شما فراگير هستي يا از طريق كنكور وارد شدي؟

رتبتون چند بود؟؟

و اين كه ميشه يك روز در هفته كلاس رفت با واحد هاي كم؟اره؟

ممنونم:31::20::20:

mahdi256
29-11-2008, 01:57
سلام

فکر کنم توی همون سیستم شهریه درسها را زده باشه . به سیستم رجوع کن و هزینه هر واحد را ببین و اونا را جمع کن و با شهریه ثابت هم جمع بزن .

اون درسی تخصصی که انتخاب کرده بودی خودخوان بود یا حضوری بود ؟

ممکنه درس تخصصی که انتخاب کرده بودی فعلا توی سیستم براش کلاسی در نظر گرفته نشده بوده یعنی قرار بوده اون درس خودخوان ارائه بشه .

و اون درس عمومی که گرفتی احتمالا براش کلاس در نظر گرفته شده .

و همین باعث می شه هزینه درس تخصصی خودخوان با درس عمومی که کلاس براش دائر هست برابری بکنه .

موفق باشی .

دستت درد نکنه

helal6
03-12-2008, 09:09
سلام
یه سئوال داشتم در مورد رشته کامپیوتر برای مشروطین که کوهسار ثبت نام کردن آیا کلاسی تشکیل میشه ؟ یا اینکه فقط باید برن سر امتحانات و امتحان بدن؟
در ضمن اگر کسی تاریخ امتحانات رو می دونه ممنون میشم بگه.
مرسی.

gaxter
03-12-2008, 15:12
سلام
یه سئوال داشتم در مورد رشته کامپیوتر برای مشروطین که کوهسار ثبت نام کردن آیا کلاسی تشکیل میشه ؟ یا اینکه فقط باید برن سر امتحانات و امتحان بدن؟
در ضمن اگر کسی تاریخ امتحانات رو می دونه ممنون میشم بگه.
مرسی.
سلام
والا من کوهسار نیستم ولی کلیه واحد های دانشگاهی فکر کنم کلاس تشکیل میشه شما بهتره یه سر به واحد دانشگاهیتون بزنید.اگر درس خودخوان نباشه 100 % کلاس تشکیل میشه.
اینجا میتونید برنامه امتحانات و منابع و لیست واحد ها رو ببینید.(شما کارشناسی تجمیع هستید):

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

gaxter
03-12-2008, 16:23
داریوش . میثم و محسن بابا شما کجایید چرا بیخبرید:20:
شیطونا نکنه دارید خرخونی میکنید هااااا:46:
راستی تو سایت گلستان قسمت اطلاعات جامع دانشجو جلوی وضعیت این ترمم با این که انتخاب واحد کردم و تموم هم شده ولی هنوز نوشته در حال ثبت نام -عادی :13: جریان چیه مال شمام این جوریه؟.تو همون صفحه دکمه وضعیت شهریه هم واسه من غیر فعاله شهریه رو هم کلا پرداخت کردم:19:

mahdi7610
03-12-2008, 22:30
سلام

توجه توجه

اقایون و خانوم هایی که این ترم انتخاب واحد کردن .

توی سایت زده شده بود کسانی که معدل دو ترم پیش اونها زیر 12 بود باید 14 واحد انتخاب کنند .

اما این قانون عوض شده

کسایی که معدل اونها زیر 12 هست باید 12 واحد بردارند .

کسانی که 14 واحد برداشتند باید موقع حذف اضطراری 2 واحد را حذف کنند . وگرنه سیستم به صورت خودکار اخرین درس انتخاب اونها را حذف خواهد کرد .

یعنی اگه اخرین درس انتخابی شما 4 واحدی باشه سیستم 4 واحد شما را حذف خواهد کرد .

موفق باشید .

!Bikhaneman!
04-12-2008, 19:32
داریوش . میثم و محسن بابا شما کجایید چرا بیخبرید:20:
شیطونا نکنه دارید خرخونی میکنید هااااا:46:
راستی تو سایت گلستان قسمت اطلاعات جامع دانشجو جلوی وضعیت این ترمم با این که انتخاب واحد کردم و تموم هم شده ولی هنوز نوشته در حال ثبت نام -عادی :13: جریان چیه مال شمام این جوریه؟.تو همون صفحه دکمه وضعیت شهریه هم واسه من غیر فعاله شهریه رو هم کلا پرداخت کردم:19:

سلام عزیزم (آخرش آرزوی دونستن اسمتو به گور میبریم :13:)
من یکی که خیلی دارم می خونم !! صبح تا شب سرم شلوغه هنوز لای کتابو باز نکردم اما چی بگم از داریوش که روزی 7-8 ساعت کتابا رو میچلونه !! از خر خونیه این استاد همین بس که خیلی وقتا وقت نمی کنه گوشیشو جواب بده و با 5 ساعت تاخیر جواب میده :27: هرچند من به موارد دیگه ای هم مشکوکم که خودش میدونه :34:

ولی خودمونیما خودت فکر کنم داری دور سوم رو شروع میکنی :46:

سلام

توجه توجه

توی سایت زده شده بود کسانی که معدل دو ترم پیش اونها زیر 12 بود باید 14 واحد انتخاب کنند .

اما این قانون عوض شده

کسانی که 14 واحد برداشتند باید موقع حذف اضطراری 2 واحد را حذف کنند . وگرنه سیستم به صورت خودکار اخرین درس انتخاب اونها را حذف خواهد کرد .

موفق باشید .

خوب این حذف ضروری کی شروع میشه ؟ من 13 تا بر داشته بودم . داریوش حالا دیگه بیا بردار همون 6تا رو !! چون ترم بعدم بازم همون 12 تا می تونی برداری وقتت میره

DaRiOuShJh
04-12-2008, 20:13
سلام

توجه توجه

اما این قانون عوض شده

موفق باشید .

در کل کسی که 6 تا ورداشته پولم نداده میخواد همین 6 تا رو هم حذف کنه باید چی کنه؟:31:

سلام عزیزم (آخرش آرزوی دونستن اسمتو به گور میبریم :13:)
من یکی که خیلی دارم می خونم !! صبح تا شب سرم شلوغه هنوز لای کتابو باز نکردم اما چی بگم از داریوش که روزی 7-8 ساعت کتابا رو میچلونه !! از خر خونیه این استاد همین بس که خیلی وقتا وقت نمی کنه گوشیشو جواب بده و با 5 ساعت تاخیر جواب میده :27: هرچند من به موارد دیگه ای هم مشکوکم که خودش میدونه :34:

ولی خودمونیما خودت فکر کنم داری دور سوم رو شروع میکنی :46:

خوب این حذف ضروری کی شروع میشه ؟ من 13 تا بر داشته بودم . داریوش حالا دیگه بیا بردار همون 6تا رو !! چون ترم بعدم بازم همون 12 تا می تونی برداری وقتت میره

دهه!
آقا رو باش!
خوب چی کارکنم این گوشیم بعضی اوقات دوره!
در ضمن این دفه ای جیم فنگی فرستادم نیومد مشکله خودت بود دیگه!
جات خالی دیروز هم رفتم سره امتحان، سوالا رو دیدم گفتم استادشما برو خونتون ما هم میریم ولایتمون!

mahdi7610
04-12-2008, 20:22

سلام

حذف اضطراری تقریبا چند هفته مونده امتحانات شروع بشه اعلام می شه .

از قسمت اموزش دانشگاه بپرسید زمانش را بهتون می گن

در کل کسی که 6 تا ورداشته پولم نداده میخواد همین 6 تا رو هم حذف کنه باید چی کنه؟:31:

داریوش جان منظورت را از 6 تا متوجه نمی شم ؟

موفق باشید .

DaRiOuShJh
04-12-2008, 20:32
مهدی جان والا من 6 تا واحد بیشتر ورنداشتم
میخوام هم اگه یه طوری بشه مرخصی ای چیزی رد کنم این ترم رو

به نظرت میشه؟
4 شنبه برسم یه سر میرم دانشگاه

آموزشمون رو هم که یه زنیه نصیبه گرگه بیایون نشه!!!

mahdi7610
04-12-2008, 20:42
مهدی جان والا من 6 تا واحد بیشتر ورنداشتم
میخوام هم اگه یه طوری بشه مرخصی ای چیزی رد کنم این ترم رو

به نظرت میشه؟
4 شنبه برسم یه سر میرم دانشگاه

آموزشمون رو هم که یه زنیه نصیبه گرگه بیایون نشه!!!

سلام داریوش جان

خب تو که می خواستی مرخصی بگیری دیگه چرا انتخاب واحد کردی ؟

می رفتی و می گفتی این ترم میخوام مرخصی رد کنم .

الان هم دیگه نمی شه کاری کرد . مگه این که موقع حذف اضطراری بری و همه درسها را حذف کنی .

اگه موقع حذف اضطراری بری و همه درسها را حذف کنی پولت می پره . یعنی پول درسها را باید بدی .

دیگه هم نیازی نیست بری سر جلسه .

موقع حذف و اضافه هم می تونستی مرخصی رد کنی . اما دیگه دیر شده .

برو موقع حذف اضطراری همه 6 واحد را هم حذف کن .

یا اینکه بشین همین 6 واحد را بخون و معدل بالایی توی این ترم کسب کن تا ترم بعد بتونی واحد های زیادی بر داری .

موفق باشی .

DaRiOuShJh
04-12-2008, 20:57
سلام داریوش جان

خب تو که می خواستی مرخصی بگیری دیگه چرا انتخاب واحد کردی ؟

می رفتی و می گفتی این ترم میخوام مرخصی رد کنم .

الان هم دیگه نمی شه کاری کرد . مگه این که موقع حذف اضطراری بری و همه درسها را حذف کنی .

اگه موقع حذف اضطراری بری و همه درسها را حذف کنی پولت می پره . یعنی پول درسها را باید بدی .

دیگه هم نیازی نیست بری سر جلسه .

موقع حذف و اضافه هم می تونستی مرخصی رد کنی . اما دیگه دیر شده .

برو موقع حذف اضطراری همه 6 واحد را هم حذف کن .

یا اینکه بشین همین 6 واحد را بخون و معدل بالایی توی این ترم کسب کن تا ترم بعد بتونی واحد های زیادی بر داری .

موفق باشی .

والا از اول قرار نبود
انتخاب واحذ و اینا که همشون خرتوخری شد
بعد امتحان هاش هم رو آزاد افتاد
دیگه کتاب ها رو دیدم! کف کردم
یه منن!
حالا پس با این تفاضیل این دو تا رو باید بدم دیگه

راستی قوانین حذفش مثله آزاده یا فرق داره:10:

mahdi7610
04-12-2008, 21:15
والا از اول قرار نبود
انتخاب واحذ و اینا که همشون خرتوخری شد
بعد امتحان هاش هم رو آزاد افتاد
دیگه کتاب ها رو دیدم! کف کردم
یه منن!
حالا پس با این تفاضیل این دو تا رو باید بدم دیگه

راستی قوانین حذفش مثله آزاده یا فرق داره:10:
راستش حذف کردن درسها قانون نداره

فقط می ری توی سایت و درسی که نمی خوای امتحان بدی را حذف می کنی .

من یکی از دوستام 2 ترم پیش همه درسهاش را توی حذف اضطراری حذف کرد .

اما گفته باشم پول درسها را باید به دانشگاه پرداخت کنی . اما دیگه اون درسهایی که حذف کردی جزء واحدها محصوب نمی شه . انگار نه انگار که درسی انتخاب کردی .

راستی حذف کردن توی دانشگاه ازاد مگه چه طوری هستش ؟

موفق باشی .

DaRiOuShJh
04-12-2008, 21:22
والا حذفه اضطراری که مسنکه یه درس نظری رو میتونی حذف کنی!
باقیش رو هم هر کدوم خواستی میری سره امتحان هر کدوم رو که نخواستی نمیری حذف میشه

یعنی نیازی به سایت و پیشه آموزش رفتن و برنامه ریزی قبلی نداره

mahdi7610
04-12-2008, 21:30
والا حذفه اضطراری که مسنکه یه درس نظری رو میتونی حذف کنی!
باقیش رو هم هر کدوم خواستی میری سره امتحان هر کدوم رو که نخواستی نمیری حذف میشه

یعنی نیازی به سایت و پیشه آموزش رفتن و برنامه ریزی قبلی نداره

سلام

پیام نور هم نیازی به اموزش رفتن نداره .

البته میتونی موقع امتحانات چند دقیقه دیر سر امتحان بری ( طوری که سر جلسه راه ندن ) بعد بری و برگه غیبت از امتحان را پر کنی . خودشون اون درس را برات حذف می کنند .

یا اینکه بری سایت و درسهایی که نمی خوای امتحان بدی حذف کنی .

البته بهتره از دانشگاه هم یه سوالی بکنی . این ها چیزهایی هست که ما توی دانشگاه خودمون انجام می دیم .

که مطمئنا توی همه دانشگاه های پیام نور همین طوری هست .

موفق باشی .

!Bikhaneman!
04-12-2008, 22:21

دهه!
آقا رو باش!
خوب چی کارکنم این گوشیم بعضی اوقات دوره!
در ضمن این دفه ای جیم فنگی فرستادم نیومد مشکله خودت بود دیگه!
جات خالی دیروز هم رفتم سره امتحان، سوالا رو دیدم گفتم استادشما برو خونتون ما هم میریم ولایتمون!

به به حاج داریوش :10: شما اینطرفا ؟! فکر کردم نمیای گفتم غیبتتو بکنم :15:
امتحان چی ؟ نکته نگارشو میگی ؟
من چاره ای ندارم جز اینکه این درس 4 واحدی رو حذف کنم !! بقیه رو چون مال ترم قبله باید پاس کنم . اونوقت تعداد واحدام میشه 9 تا !! آخه نمی دونم چرا زودتر اعلام نکردن..

داریوش میگم تو که شهریه دادی بیا همین 6 تا رو ادامه بده حذف نکن حیفه..بالاخره آش کشکه خالته..بخوری پاته نخوری حالتو میگیره ! منم که 9تایی شدم..هماهنگ کن ببینم چیا داریم . Study روبیا بریم سرکلاس نپیچون

mahn90
04-12-2008, 23:02
در اینجا سوال کنید تاپیک هم فکر کنم بسته شه

DaRiOuShJh
04-12-2008, 23:14
سلام

پیام نور هم نیازی به اموزش رفتن نداره .

البته میتونی موقع امتحانات چند دقیقه دیر سر امتحان بری ( طوری که سر جلسه راه ندن ) بعد بری و برگه غیبت از امتحان را پر کنی . خودشون اون درس را برات حذف می کنند .

یا اینکه بری سایت و درسهایی که نمی خوای امتحان بدی حذف کنی .

البته بهتره از دانشگاه هم یه سوالی بکنی . این ها چیزهایی هست که ما توی دانشگاه خودمون انجام می دیم .

که مطمئنا توی همه دانشگاه های پیام نور همین طوری هست .

موفق باشی .

والا ما اگه خیلی حال کنیم میریم سره جلسه امتحان هنوز حضور غیاب نکردن اگه سوالا خفن بود میپیچونیم میچریم بیرون( البته باید چند مراقب رو هم لت و پار کنیم×!)
ولی اینطوریاس
برگه مرگه پر کردن نداره

از طرفی حیفه هزینه ی سنگینه اینترنت نیست که بریم بابته درسه حذف تو سایت و هدر بدیمش؟:10:

به به حاج داریوش :10: شما اینطرفا ؟! فکر کردم نمیای گفتم غیبتتو بکنم :15:
امتحان چی ؟ نکته نگارشو میگی ؟
من چاره ای ندارم جز اینکه این درس 4 واحدی رو حذف کنم !! بقیه رو چون مال ترم قبله باید پاس کنم . اونوقت تعداد واحدام میشه 9 تا !! آخه نمی دونم چرا زودتر اعلام نکردن..

داریوش میگم تو که شهریه دادی بیا همین 6 تا رو ادامه بده حذف نکن حیفه..بالاخره آش کشکه خالته..بخوری پاته نخوری حالتو میگیره ! منم که 9تایی شدم..هماهنگ کن ببینم چیا داریم . Study روبیا بریم سرکلاس نپیچون

به به
حاج آقایی از خودتونه برادره رزمنده
:31:
بنده spy زیاد دارم این طرفا! ایکی ثانیه خبرش به ما میرسه!:21:

ای بابا! بی خیال
اونو حذف نکن یه چی دیگه رو حذف کن

اینطور که معلومه زورکی باید بدم!

کجا شهریه رو دادم!

بوقم ندادم!×! میخوام ببینم با ماموری چیزی میان دمه خونه بندازم زندان یا نه![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

study :ه اصلا حسه کلاسش نیست
باز اونیکی تشریحیه یه چیزی میگه سره کلاس یارو

ولی در کل حسش نیست اصلا!
نمیدونم چی ریختی تابستونی جوش گرفت 2 هفته ای خوندم اونهمه کتاب رو

!Bikhaneman!
05-12-2008, 00:56
ای بابا! بی خیال
اونو حذف نکن یه چی دیگه رو حذف کن

اینطور که معلومه زورکی باید بدم!

نمی تونم حذف نکنم !! آخه گفتن 12 واحد باید بر داریم..ما ادبیات-استادی وخواندن 1 رو که باید همین ترم پاس کنیم که همین 3 تا میشه 9 تا (البته تو که خواندن نداری).از طرفی جون دیر شده دیگه نمیشه یه درس مثلا 2 یا 3 واحدی برداشت .

DaRiOuShJh
05-12-2008, 02:20
به!
بفرما!×!
رفیقمون هم اینجوری شد!

آخه من چی کار کنم! اینم شانسه من دارم!؟

میثم بابا اونا چرت میگن همین ترم باید پاس شه
من ادبیات رو ور نداشتم

!Bikhaneman!
05-12-2008, 13:11
به!
بفرما!×!
رفیقمون هم اینجوری شد!

آخه من چی کار کنم! اینم شانسه من دارم!؟

میثم بابا اونا چرت میگن همین ترم باید پاس شه
من ادبیات رو ور نداشتم

بر نداشتییییییییییییییی ؟!!! :18: چرا ؟!! مگه نگفتن باید همه درسهایی که ترم قبل نتونستیم بپاسیم رو باید این ترم پاس کنیم ؟ منم نمی خواستم بردارم تا ترم بعد تطبیق واحد بدم و مجبور نشم پاس کنم اما رفتم پرسیدم گفتن باید حتما همین ترم برداری و پاس کنی و در کل دروس ترم 1 قابل تطبیق نیست..

نمی دونم..البته قانون اینا سر و ته نداره

DaRiOuShJh
05-12-2008, 13:26
آخه نمیشد دیگه!
این ادبیات دقیق میافتاد 21 ام که 2 تا امتحان تخصصی آزاد دارم!

اینا که خیلی چیزا میگن
ببینیم تا کجاش راسته

!Bikhaneman!
05-12-2008, 20:18
دوستانی که در جریانن : کتاب ادبیات همون کتاب ترم قبله یا تغییر کرده ؟
کسی هست که تو جلسه توجیهی امتحان شرکت کرده باشه یا قراره شرکت کنه ؟ ما این هفته داریم اما وقت ندارم برم داریوشم که کلا بیخیال شده !!

mahdi7610
05-12-2008, 23:44
آخه نمیشد دیگه!
این ادبیات دقیق میافتاد 21 ام که 2 تا امتحان تخصصی آزاد دارم!

اینا که خیلی چیزا میگن
ببینیم تا کجاش راسته

دم یکی از دوستات را ببین بره به جات امتحان بده .

توی پیام نور از این کارها زیاد می شه :دی

موفق باشی .

DaRiOuShJh
06-12-2008, 00:47
دوستانی که در جریانن : کتاب ادبیات همون کتاب ترم قبله یا تغییر کرده ؟
کسی هست که تو جلسه توجیهی امتحان شرکت کرده باشه یا قراره شرکت کنه ؟ ما این هفته داریم اما وقت ندارم برم داریوشم که کلا بیخیال شده !!

:27:چه خبر شده !!!
بابا اینا کلاساشونم تعطیله چه برسه جلسه توجیهیشون!:31:

موفق باشی .

هه هه هه
ولی مشکل اینه که نداریم کسی رو
یا میثم باید دمه منو ببینه! (که محاله) یا من دمه اونو (که مقادیری کمتر محاله!)

persian_salsa
06-12-2008, 10:41
با سلام
یک سوال مهم داشتم که خواهشمندم جواب بدین
در مورد کارشناسی ارشد پیام نور
آیا کسی که فارق التحصیل مرکز آموزش مدیریت باشه و مدرک لیسانس مدیریت صنعتی داشته باشه،میتونه تو کارشناسی ارشد پیام نور شرکت کنه؟
خواهشمندم به من میل بزنید Tool_souls@yahoo.com (Tool_souls@yahoo.com)
با تشکر

persian_salsa
06-12-2008, 10:43
با سلام
یک سوال مهم داشتم که خواهشمندم جواب بدین
در مورد کارشناسی ارشد پیام نور
آیا کسی که فارق التحصیل مرکز آموزش مدیریت باشه یعنی مدرک لیسانس مدیریت صنعتی داشته باشه،میتونه تو کارشناسی ارشد پیام نور شرکت کنه؟
خواهشمندم به من میل بزنید Tool_souls@yahoo.com
با تشکر

!Bikhaneman!
06-12-2008, 19:00
:27:چه خبر شده !!!
بابا اینا کلاساشونم تعطیله چه برسه جلسه توجیهیشون!:31:

هه هه هه
ولی مشکل اینه که نداریم کسی رو
یا میثم باید دمه منو ببینه! (که محاله) یا من دمه اونو (که مقادیری کمتر محاله!)

فردا یعنی یکشنبه از ساعت 13-10 جشن و جلسه توجیحی امتحانات داریم ! گفته بودم که بهت. حالا اگه جای من بری استادی رو امتحان بدی منم میرم جات تو آزاد ریاضی رو امتحان میدم !

1240
06-12-2008, 19:43
با درود
امروز این رو خوندم
- به جز نخبگان استعدادهاي برتر و دانشجويان ممتاز، صرفا دانشجوياني از معافيت تحصيلي برخوردار خواهند شد كه از طريق آزمون هاي سراسري در دانشگاه ها پذيرش شوند و براي كساني كه بدون كنكور پذيرش شوند، معافيت تحصيلي صادر نخواهد شد.

یعنی
اگر بری فراگیر ثبت نام کنی
و قبول بشی
و مهر بتنوی بری سر کلاس هم معافیت تحصیلی نداری؟:18:

فراگیر پیام نور میشه بدون کنکور؟

DaRiOuShJh
07-12-2008, 00:54
هه هه هه!
بابا بی خیال
من اگر طبیب بودم سره خود دوا نمودندی!

ریاضی جات هم این ترم ندارم والا

!Bikhaneman!
07-12-2008, 23:42
هه هه هه!
بابا بی خیال
من اگر طبیب بودم سره خود دوا نمودندی!

ریاضی جات هم این ترم ندارم والا

داریوش امروز جلسه برگزار شد..میگن نکات مهمی گفته شده در مورد دانشگاه، امتحانات، کلاسا و ...

hamed_aa
08-12-2008, 12:33

موفق باشی .

مگه توی امتحاناتش عکس رو تطبیق نمیدن؟شما کدوم واحد می خونی؟

mahdi7610
08-12-2008, 16:39
مگه توی امتحاناتش عکس رو تطبیق نمیدن؟شما کدوم واحد می خونی؟
سلام

منظورتون عکس کارت دانشجویی هستش ؟

کافیه عکس روی کارت دانشجویی را با عکس دوستت جابه جا کنی . یه کم هم در حد بچه دبستانی فتوشاپ بلد باشی می تونی مهر روی عکس را هم جعل کنی .

دانشگاهم توی پروفایلم هست .

موفق باشی .

hamed_aa
08-12-2008, 17:44
من تحت نظارت تهران می خونم.هنوز هم کارت دانشجویی بهمون ندادن.کلا پیام نور سر جلسه عکسهارو نگاه نمی کنن؟اگه نه که از الان به فکر باشیم!!!

mahdi7610
08-12-2008, 18:27
من تحت نظارت تهران می خونم.هنوز هم کارت دانشجویی بهمون ندادن.کلا پیام نور سر جلسه عکسهارو نگاه نمی کنن؟اگه نه که از الان به فکر باشیم!!!

توی پیام نور یه مراقب میاد و یه کاغذ می زاره جلوت می گه اسمت را توش بنویس و برگه را امضاء کن .

در واقع همه دانشجوهایی که سر جلسه هستند اسمشون را توی برگه می نویسند و امضا می کنند .

به خاطر این که فردا ممکنه یکی سر جلسه نرفته باشه و بعد بره بگه من امتحان دادم اما برگه امتحانیم نیست .

اما اگه اون برگه امضا بشه معلوم می شه طرف سر جلسه بوده یا نه .

وقتی اون برگه را جلوت می زاره امضا کنی همون موقع کارت دانشجوییت را هم نگاه می کنه . بعضی وقتها اصلا به چهره ادم هم نگاه نمی کنند که ببینند با عکس تطبیق می کنه یا نه . همین جور رد می شه می ره طرف .

اما بازم می گم باید مواظب باشی سوتی ندی .

البته توی دانشگاههای منتطقه 10 که زیر نظر مرکزی هستند این طوری هستش .

موفق باشی .

gaxter
10-12-2008, 21:23
سلام
کسی تو این جلسات توجیهی امتحان که واسه ورودیهای جدید برگزار کردن شرکت کرد؟
امتحان های پایان ترم و نمره ها به چه صورت هست؟
کارت ورود به جلسه هم باید بگیریم ؟کی؟
مقسی بوکو:10:

emp-ehsan
11-12-2008, 12:37
ثبت نام برای فراگیر پیام نور هنوز آغاز نشده؟

mahdi7610
11-12-2008, 21:13
سلام

ثبت نام فراگیر کی هستش ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

معمولا چند ماه بعد از ثبت نام امتحان گرفته می شه ؟

شرایط قبولی چیه ؟

ممنون

DaRiOuShJh
12-12-2008, 13:24
اس ام اس؟
بابا دادم که!
دهه!
این گوشیت میگم مشکل داره میگی نه!
خودت در چه حالی میثمی حرکتی زدی؟

سلام

ثبت نام فراگیر کی هستش ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

معمولا چند ماه بعد از ثبت نام امتحان گرفته می شه ؟

شرایط قبولی چیه ؟

ممنون

سلام

1. معلوم نیست ولی اگر خبری بچه ها گرفتن همین جا میگن

2. یه 5-6 ماهی فرصت دارید

3. گرفتن کتاب های ترم اول و قبولی ویا مشروطی در امتحانش

!Bikhaneman!
12-12-2008, 23:20
اس ام اس؟
بابا دادم که!
دهه!
این گوشیت میگم مشکل داره میگی نه!
خودت در چه حالی میثمی حرکتی زدی؟

من الان گیج شدم ! نمی دونم نگارش رو حذف کنم یا نگه دارم..نمی دونم این خبری که یکی از دوستان تو صفحات قبل گفتن حقیقت داره یا نه . هنوز شروع نکردم کتابا رو بخونم..وقت ندارم :13:

gaxter
13-12-2008, 00:28
من الان گیج شدم ! نمی دونم نگارش رو حذف کنم یا نگه دارم..نمی دونم این خبری که یکی از دوستان تو صفحات قبل گفتن حقیقت داره یا نه . هنوز شروع نکردم کتابا رو بخونم..وقت ندارم :13:
سلام میثم جان بله خبر درسته کسانی که مشروط درس شدن و معدل ترمی ترم دانشپذیریشون کمتر از 12 شده نباید بیشتر از 12 واحد بردارن.
حذف اضطراری هم 4 تا 6 دی ماه هستش تا اون موقع صبر کن سیستم گلستان واست آزاد کنه بعد حذفش کن.
اینم لینک خبر

gaxter
13-12-2008, 00:29
آقا بالاخره کسی تو اون جلسه توجیهی امتحان شرکت نکرده ببینه چه خبر بوده.
سیستم امتحانات چه جوریه؟
کارت ورود به جلسه هم میدن؟

DaRiOuShJh
13-12-2008, 13:15

به!
برادر تو الان گیج شدی من یه عمره در گیجیه مفرت!!! غوطه ور هستم!×!

بابا من همینطوریش نمیرسم کتاب های خودم رو بخونم چه برسه به اینا رو

برای هر کدوم هم کمتر از 2 روز وقت دارم

ولی این طور که پیداس باید یکیشون رو پیچش بدی
بگو کامل چیا داری خواستی نتونستی خوداغفال شی من اغفالت میکنم
رفیقه اینترنتی به درده این چیزا میخوره دیگه:31:

سلام میثم جان بله خبر درسته کسانی که مشروط درس شدن و معدل ترمی ترم دانشپذیریشون کمتر از 12 شده نباید بیشتر از 12 واحد بردارن.
حذف اضطراری هم 4 تا 6 دی ماه هستش تا اون موقع صبر کن سیستم گلستان واست آزاد کنه بعد حذفش کن.
اینم لینک خبر

بابا آخر یکی به ما نگفت درست حسابی که این حذف اضطاری پول رو پس میدن یا نه؟
من برم این دو تا درسم رو حذف کنم راحت شم بمونه برای ترم بعد
میشه؟

سیستم امتحانات چه جوریه؟

:13:

gaxter
13-12-2008, 14:30
به!
برادر تو الان گیج شدی من یه عمره در گیجیه مفرت!!! غوطه ور هستم!×!

بابا من همینطوریش نمیرسم کتاب های خودم رو بخونم چه برسه به اینا رو

برای هر کدوم هم کمتر از 2 روز وقت دارم

ولی این طور که پیداس باید یکیشون رو پیچش بدی
بگو کامل چیا داری خواستی نتونستی خوداغفال شی من اغفالت میکنم
رفیقه اینترنتی به درده این چیزا میخوره دیگه:31:

بابا آخر یکی به ما نگفت درست حسابی که این حذف اضطاری پول رو پس میدن یا نه؟
من برم این دو تا درسم رو حذف کنم راحت شم بمونه برای ترم بعد
میشه؟

:13:

نه داریوش جان پرسیدم تو حذف اضطراری پول رو پس نمیدن.:20:

!Bikhaneman!
13-12-2008, 22:29
سیستم امتحانات چه جوریه؟

من نرفتم اما تو دانشگاه خودمون از بخت و اقبال یه آشنا گیر اوردم گفت همون بهتر که نیومدی !! ظاهرا همون چیزایی رو گفتن که تو دفترچه و آئین نامه دانشگاه و تو سایت پیام نور هست . اون جلسه بیشتر برای گول زدن دانشجوها بود تا بیان مثلا جشن دانشجویی بگیرن و یکسری مسئول بیکار بیان فک بزنن !!

نه داریوش جان پرسیدم تو حذف اضطراری پول رو پس نمیدن.:20:

نگو ..داریوش افسردگی میگیره :31:

داریوش من چیزی جز این درس رو نمی تونم حذف کنم..بقیه هموناییه که ترم قبل داشتم !!

در ضمن..کارت دانشجویی موقت هم صادر میشه..باید فیش واریز شهریه + 1 عکس ببرید دانشگاه

gaxter
20-12-2008, 16:07
سلام بروبچ
حذف اضطراری 2 تا 4 دی ماه اعلام شد.

*Batman*
20-12-2008, 16:21
بچه هایی که امسال مهندسی نرم افزار کامپیوتر تهران قبول شدن لطفا بگن شهریه ثابت چقدره؟(فراگیر-کارشناسی)
خدا خیرتون بده فقط سریعتر.برای فردا لازم دارم.

David.Jn
20-12-2008, 17:58
سلام بچه ها چندروز پیش یکی از دوستامو دیدم صحبت از دانشگاه شد و .... من گفتم میخوام برم پیام نور یه چیزی بهم گفت که واقعآ دلسرد شدم. گفت: یکی از آشناهاشون رفته پیام نور قراره 8 ترم بخونه یعنی 4 ترمی که تو کاردانی خونده همشون پره. من گفتم مگه تطبیق واحد نمیدن گفت نه فقط چند واحد که اونم معلوم نیست تطبیق بدن یا نه بشه یا نه. با این توصیفات اگه بچه درسخونی باشی کیتونی 8 ترم تموم کنی و اگه نه 9 ترم. پس با این توصیفات. بابا 4 سال از عمرمون قراره بره.

DaRiOuShJh
20-12-2008, 18:14
در مورده عمومی ها من خودم از ساختومن مرکزیش پرسیدم مشکلی نداره!
ولی خوب معلومه کله واحد ها رو تطبیق نمیدن
کاردانی به کارشناسی که نداره!!!

!Bikhaneman!
23-12-2008, 12:59
مگه قرار نبود از 2 تا 4 دی حذف و اضافه باشه ؟ من الان رفتم تو سیستم گلستان خبری نیست که ؟!!

DaRiOuShJh
23-12-2008, 13:39
به به به
سلام حاج آقا![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینورا راه گم کردی!

والا چی بگویم برادر!
اینها خود نیز نمیدانند چه میخواهند بکنند!×!
حالا آخر ما نفهمیدیم
اینجا چیزی رو حذف کنیم پولش بر میگرده یا نه میره تو جیبه آقا؟

saeed.korn
23-12-2008, 19:05
من متولد نیمه دوم 67 هستم و ترم اول پيام نور میخونم. اگه کنکور سال 88 شرکت کنم و در پيام نور یه رشته و شهر دیگه قبول شم میتونم رشته و شهر قبولی جدیدمو ثبت نام کنم و واحدامو تطبلق بدم ؟

!Bikhaneman!
23-12-2008, 23:03
به به به
سلام حاج آقا![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اینورا راه گم کردی!

والا چی بگویم برادر!
اینها خود نیز نمیدانند چه میخواهند بکنند!×!
حالا آخر ما نفهمیدیم
اینجا چیزی رو حذف کنیم پولش بر میگرده یا نه میره تو جیبه آقا؟

سلام بر داریوش .
مگه پول دادی که بر گردونن ؟!!

!Bikhaneman!
24-12-2008, 11:31
دوستان..حذف اضطراری شروع شده

اما وفتی انتخاب میکنم میگه : شما مجاز به انجام عمليات حذف اضطراري جهت اين دانشجو نمي باشيد

:27::2:

ghaedifateme
24-12-2008, 12:57
سلام
لطفا بگید چرا نمی توانیم حذف اضطراری کنیم چرا خطا می دهد امکان رفتن به دانشگاه هم نداریم
جابری

ghaedifateme
24-12-2008, 13:01

اما وفتی انتخاب میکنم میگه : شما مجاز به انجام عمليات حذف اضطراري جهت اين دانشجو نمي باشيد

البته من ارشد هستم وهمین مشکل را دارم شاید گذشت زمان اونو حل کنه

DaRiOuShJh
24-12-2008, 13:40
سلام بر داریوش .
مگه پول دادی که بر گردونن ؟!!

هه هه هه
والا از خدا که پنهون نیست از شما هم نباشه گفتیم شاید بشه یه پولی هم در بیاریم![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

:27:اینا هم اندشن
راستی میثمی کلاس ملاس چیزی از اون موقع رفتی؟

!Bikhaneman!
24-12-2008, 15:27
هه هه هه
والا از خدا که پنهون نیست از شما هم نباشه گفتیم شاید بشه یه پولی هم در بیاریم![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بابا تو دیگه کی هستی دست gaxter رو بستی :blink:

:27:اینا هم اندشن
راستی میثمی کلاس ملاس چیزی از اون موقع رفتی؟

نه..اما یه خبر توپ بهت بدم حال کنی :32:..ظاهرا قضیه 6 نمره کلاسی جدیه ! امروز هم امتحان میان ترم دستور و نگارش بود :25: کلا از این به بعد این فکر رو از سرت بیرون کن که کلاسا رو بپیچونی :question:

!Bikhaneman!
24-12-2008, 16:53
خوب ..به سلامتی مشکل حل شد ! اما یه مشکل باحال :

نمی ذاره زیر 12 تا بردارید !! یعنی اصلا نمیذاره حذف کنید ..من 13 تا برداشته بودم ،خواستم یه درس 4 واحدی رو حذف کنم گفت تعداد واحدها کمتر از واحد مجاز می شود ...بعدشم دوباره به حالت اول برگشت ...
ظاهرا یجوری باید حذف کنید که تعداد وحدهای باقیمانده = 12 بشه و اگه مثل من درساتون 3 یا 4 واحدی باشه نمی شه کاریش کرد ..من موندم باید چه کنم . امروز هم که آخرین مهلتش بود .

mahdi7610
25-12-2008, 12:17
سلام

از بروبچ کسی این ترم نظریه محاسبات برداشته یا نه ؟

کسی می تونه از کتابفروشی بپرسه حل المسائل این کتاب وجود داره یا نه

مرسی

mohsen_blid
27-12-2008, 18:55
دوستان یک سوال چگونه میتوان تاریخ و زمان امتحانات را در سایت گلستان بدست اورد ؟
هر چقدر توش گشتم پیدا نکردم

gaxter
28-12-2008, 03:19
اگه دانشجوی تحت نظارت تهران هستی اینجا :

اگرم واحد های دیگه اینجا :

kasra_khan2003
28-12-2008, 10:50

بابا تو برگه انتخاب واحد که نوشته! همون برگه که آخر سر بهت میده و زیرش میزان شهریه رو هم نوشته

mohsen_blid
28-12-2008, 17:49
من برگه انتخاب واحد رو دارم ولی رفتم تو حساب کاربری و هر چی گشتم پیدا نکردم یعنی گزینه ثبت نام رو ورداشته بودن و گزینه حذف رو گذاشته بودن
چون هنوز کارت ها رو نگرفتیم گفتم شاید زمان امتحانات رو تغییر بدن
منابع درسی که همون منظور پیش نیاز ها و تغییری که نکرده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بعد ما که ازمون کارشناسی دادیم کارشناسی تجمیع محسوب میشیم یا سنتی یا کاردانی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mojtaba007
30-12-2008, 12:35
دوستان یه خبری را شنیدم امیدوارم حقیقت نداشته باشه
شنیدم که دانشگاه پیام نور برای تصحیح سوالات تستی تشریحی
برگه های تستی را میگیره و میدهد به مرکز و مرکز سوالات تستی را با دستگاه حل میکند
و اگر حد نصاب نمرات تستی را به دست بیاوریم یعنی از 7 نمره تستی بالای 3.5 بگیریم
ان وقت میرن سوالات تشریحی را که قبلش یه اسکن از برگه تشریحی میگیرند
و یکی به استاد میدن و یکی به مرکز را استاد صحیح میکنه
و اگر مجموع تستی و تشریحی بالای 7 شد ان وقت نمره میان ترم تعلق میگیره
میخواستم بدونم این خبر تا چه حد واقعیت داره
و کسی خبر معتبر دار تری داره که چگونه نمرات تستی و تشریحی صحیح میشن
اخه ما استادمون امده کتابمون را حذف کرده
و گفته یه پروژه بهتون میدم تو امتحان فقط پروژه را بنویسید
با این شرایط تمام کلاسمون از بیخ می افتیم

gaxter
30-12-2008, 15:04
خب به سلامتی تاریخ امتحانات وارد سیستم گلستان شده میتونید از طریق گزارش 428 ببینید.

mohsen_blid
31-12-2008, 23:22
دوستان کسی نمونه سوالات یا بانک اطلاعاتی از رشته نرم افزار رو داره بخصوص همین امتحان اولیش

من نمونه سوالاتش رو میخوام

gaxter
01-01-2009, 14:59
دوستان کسی نمونه سوالات یا بانک اطلاعاتی از رشته نرم افزار رو داره بخصوص همین امتحان اولیش

من نمونه سوالاتش رو میخوام

قسمت بانک سوالش هر چی بخوای داره.

!Bikhaneman!
04-01-2009, 14:41
قسمت بانک سوالش هر چی بخوای داره.

سلام

بانک سوالات مترجمی رو نداشت..فارسی عمومی هم نداشت..پاسخ سوالات هم نداشت :31:
راستی..تاریخ امتحانات تغییر که نمیکنه ؟
کارت ورود به جلسه رو کی باید بگیریم ؟

یه سوال مهمتر : می تونیم مثلا یکی از درسای ترم دانشپذیری رو حذف کنیم (نریم سر جلسه) و ترم بعد برداریم یا حتما باید همین ترم پاس بشه ؟

DaRiOuShJh
05-01-2009, 01:53
یه سوال مهمتر : می تونیم مثلا یکی از درسای ترم دانشپذیری رو حذف کنیم (نریم سر جلسه) و ترم بعد برداریم یا حتما باید همین ترم پاس بشه ؟

بابا برار حوصاله داری ها!
از من یاد بگیر همه رو گزاشتم برای ترمه بعد!×!

مگه میشه نشه آخه!×!

gaxter
05-01-2009, 16:31
سلام

بانک سوالات مترجمی رو نداشت..فارسی عمومی هم نداشت..پاسخ سوالات هم نداشت :31:
راستی..تاریخ امتحانات تغییر که نمیکنه ؟
کارت ورود به جلسه رو کی باید بگیریم ؟

والا میثم جان زیاد از این حذف و ایناشون سر در نمیارم.
کارت ورود به جلسه فک کنم باید کارت شناسایی و برگه پرینت انتخاب واحد همرات باشه اونوقت دیگه کارت ورود به جلسه نمیخواد.یا همون سر جلسه امتحان اول یه کارتی چیزی میدن.
در ضمن واسه امتحانایی که سوالات تستی هم داره مداد نرم و پاک کن یادتون نره.

!Bikhaneman!
05-01-2009, 21:45
والا میثم جان زیاد از این حذف و ایناشون سر در نمیارم.
کارت ورود به جلسه فک کنم باید کارت شناسایی و برگه پرینت انتخاب واحد همرات باشه اونوقت دیگه کارت ورود به جلسه نمیخواد.یا همون سر جلسه امتحان اول یه کارتی چیزی میدن.
در ضمن واسه امتحانایی که سوالات تستی هم داره مداد نرم و پاک کن یادتون نره.

ممنون
راستی..به نکته خوبی اشاره کردی. لیست نوع امتحانات رو از کجا میشه گیر اورد ؟ منظورم لیستیه که بگه کدوم درسا تستی و کدوما تستی-تشریحی هست .

!Bikhaneman!
05-01-2009, 21:47
بابا برار حوصاله داری ها!
از من یاد بگیر همه رو گزاشتم برای ترمه بعد!×!

مگه میشه نشه آخه!×!

به بههههههههههههههههههههه بچه درسخون فروم بالاخره راضی شد 10 دقیقه به خودش استراحت بده :laughing:
تو که پدر درسارو در اوردی ..چقدر می خونی آخه ؟!!!:18:
چطوری داریوش جان ؟ نمیگی دیر به دیر میای دلمون تنگ میشه ؟

mojtaba007
06-01-2009, 08:59
دوستان یه خبری را شنیدم امیدوارم حقیقت نداشته باشه
شنیدم که دانشگاه پیام نور برای تصحیح سوالات تستی تشریحی
برگه های تستی را میگیره و میدهد به مرکز و مرکز سوالات تستی را با دستگاه حل میکند
و اگر حد نصاب نمرات تستی را به دست بیاوریم یعنی از 7 نمره تستی بالای 3.5 بگیریم
ان وقت میرن سوالات تشریحی را که قبلش یه اسکن از برگه تشریحی میگیرند
و یکی به استاد میدن و یکی به مرکز را استاد صحیح میکنه
و اگر مجموع تستی و تشریحی بالای 7 شد ان وقت نمره میان ترم تعلق میگیره
میخواستم بدونم این خبر تا چه حد واقعیت داره
و کسی خبر معتبر دار تری داره که چگونه نمرات تستی و تشریحی صحیح میشن
اخه ما استادمون امده کتابمون را حذف کرده
و گفته یه پروژه بهتون میدم تو امتحان فقط پروژه را بنویسید
با این شرایط تمام کلاسمون از بیخ می افتیم

من اخر جواب سوالمو نگرفتم

!Bikhaneman!
06-01-2009, 12:03
من اخر جواب سوالمو نگرفتم

درسته..اگه زیر 7 بشید نمره کلاسی بهتون تعلق نمیگیره

DaRiOuShJh
06-01-2009, 19:08
به بههههههههههههههههههههه بچه درسخون فروم بالاخره راضی شد 10 دقیقه به خودش استراحت بده :laughing:
تو که پدر درسارو در اوردی ..چقدر می خونی آخه ؟!!!:18:
چطوری داریوش جان ؟ نمیگی دیر به دیر میای دلمون تنگ میشه ؟

درسته..اگه زیر 7 بشید نمره کلاسی بهتون تعلق نمیگیره

:10:عارضیم به ارادات!×!

آخه پسر چرا rumor درست میکنی و پخش میکنی؟!
دهه

بنده گر طبیب بودم دماغه این خانوم رو [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عمل مینمودم!×!

بابا شنبه 2 تا امتحان خفن دارم در حده باشگاهی
مگه حس و حاله خوندن هم نمیاد

درم ورد کم پیدا شدنم هم والا دیگه زیاد تو پیس نمیپلکیم
بیشتر تو پیت هستیم

چه خبرها؟
چه ها میکنی؟

میبینم که سخت مشغوله درسی و حتی اس ام اس هات رو هم جواب نمیدی!×%#$^#$^#$^@46

gaxter
06-01-2009, 23:45
ممنون
راستی..به نکته خوبی اشاره کردی. لیست نوع امتحانات رو از کجا میشه گیر اورد ؟ منظورم لیستیه که بگه کدوم درسا تستی و کدوما تستی-تشریحی هست .
بفرما میثم جان وضعیت منابع درسی رشته مترجمی زبان انگلیسی به صورت پی دی اف هستش داونلود کن.:20:

!Bikhaneman!
07-01-2009, 18:46
:10:عارضیم به ارادات!×!

آخه پسر چرا rumor درست میکنی و پخش میکنی؟!
دهه

بنده گر طبیب بودم دماغه این خانوم رو [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عمل مینمودم!×!

بابا شنبه 2 تا امتحان خفن دارم در حده باشگاهی
مگه حس و حاله خوندن هم نمیاد

درم ورد کم پیدا شدنم هم والا دیگه زیاد تو پیس نمیپلکیم
بیشتر تو پیت هستیم

چه خبرها؟
چه ها میکنی؟

میبینم که سخت مشغوله درسی و حتی اس ام اس هات رو هم جواب نمیدی!×%#$^#$^#$^@46

به 0919 دادی آخه..گوشیش دکمه نداره ! :31: فقط می تونم باهاش مکالمه کنم به همون 936 بده
نه آقا..اولیشو که حذفیدم

!Bikhaneman!
07-01-2009, 18:48
بفرما میثم جان وضعیت منابع درسی رشته مترجمی زبان انگلیسی به صورت پی دی اف هستش داونلود کن.:20:

واقعا ممنون..ایشالا عروسیت با داریوش بیایم رقص کردی اجرا کنیم .

emp-ehsan
07-01-2009, 19:43
دوستان من چند هفته پیش یک خبر به نقل از رئیس دانشگاه پیام نور در مصاحبه با روزنامه خراسان خوندم که در این خبر اشاره شده بود که در دوره جدید فراگیر در مقطع کاردانی به کارشناسی هم این دانشگاه اقدام به جذب دانشجو می کنه . در این زمینه کسی از دوستان اطلاعات بیشتری نداره؟

DaRiOuShJh
08-01-2009, 00:25
به 0919 دادی آخه..گوشیش دکمه نداره ! :31: فقط می تونم باهاش مکالمه کنم به همون 936 بده
نه آقا..اولیشو که حذفیدم

دهه!
شما کلا خسته نباشی!!!
بابا اونیکی نمیگیره!×! این خوبه

واقعا ممنون..ایشالا عروسیت با داریوش بیایم رقص کردی اجرا کنیم .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]شوفاژ فراموش نشه فقط!
ما از قبل میگیریم

دوستان من چند هفته پیش یک خبر به نقل از رئیس دانشگاه پیام نور در مصاحبه با روزنامه خراسان خوندم که در این خبر اشاره شده بود که در دوره جدید فراگیر در مقطع کاردانی به کارشناسی هم این دانشگاه اقدام به جذب دانشجو می کنه . در این زمینه کسی از دوستان اطلاعات بیشتری نداره؟
اینا کلا زیاد میگن از این چیزا

emp-ehsan
11-01-2009, 00:20
زمان ثبت‌نام آزمون‌هاي فراگير پيام نور
رئيس دانشگاه پيام نور زمان دقيق ثبت‌نام پنجمين دوره آزمون‌هاي فراگير اين دانشگاه را اعلام كرد.

محمد حسيني در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعي فارس با بيان اينكه ثبت‌نام آزمون كارشناسي ارشد فراگير دانشگاه پيام نور از 30 بهمن آغاز و تا 7 اسفند ادامه دارد، گفت: زمان ثبت‌نام آزمون كارشناسي پيوسته و ناپيوسته (كارداني به كارشناسي) فراگير دانشگاه پيام نور از 11اسفند آغاز و تا 19 اسفند ادامه دارد.
وي گفت: آزمون فراگير كارشناسي دانشگاه پيام نور روز 29 مرداد و آزمون كارشناسي ارشد فراگير دانشگاه پيام نور 30 مرداد برگزار مي‌شود.
رئيس دانشگاه پيام نور درباره زمان اعلام نتايج آزمون‌هاي فراگير دانشگاه پيام نور گفت: نتايج آزمون‌هاي فراگير دانشگاه پيام نور تا قبل از مهر اعلام مي‌شود.

وي اظهار داشت: براي قبولي در آزمون‌هاي فراگير دانشگاه پيام نور داوطلبان بايد در آزمون كارشناسي حداقل معدل 12 و در آزمون كارشناسي ارشد حداقل معدل 14 را كسب نمايند.

به نقل از تابناک

دوستان من که گفتم کاردانی به کارشناسی هم داره.
فقط امیدوارم که شرایطش مناسب با شرایط من باشه

farshidshd
11-01-2009, 11:12
زمان ثبت‌نام آزمون‌هاي فراگير پيام نور
رئيس دانشگاه پيام نور زمان دقيق ثبت‌نام پنجمين دوره آزمون‌هاي فراگير اين دانشگاه را اعلام كرد.

محمد حسيني در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعي فارس با بيان اينكه ثبت‌نام آزمون كارشناسي ارشد فراگير دانشگاه پيام نور از 30 بهمن آغاز و تا 7 اسفند ادامه دارد، گفت: زمان ثبت‌نام آزمون كارشناسي پيوسته و ناپيوسته (كارداني به كارشناسي) فراگير دانشگاه پيام نور از 11اسفند آغاز و تا 19 اسفند ادامه دارد.
وي گفت: آزمون فراگير كارشناسي دانشگاه پيام نور روز 29 مرداد و آزمون كارشناسي ارشد فراگير دانشگاه پيام نور 30 مرداد برگزار مي‌شود.
رئيس دانشگاه پيام نور درباره زمان اعلام نتايج آزمون‌هاي فراگير دانشگاه پيام نور گفت: نتايج آزمون‌هاي فراگير دانشگاه پيام نور تا قبل از مهر اعلام مي‌شود.

وي اظهار داشت: براي قبولي در آزمون‌هاي فراگير دانشگاه پيام نور داوطلبان بايد در آزمون كارشناسي حداقل معدل 12 و در آزمون كارشناسي ارشد حداقل معدل 14 را كسب نمايند.

به نقل از تابناک

دوستان من که گفتم کاردانی به کارشناسی هم داره.
فقط امیدوارم که شرایطش مناسب با شرایط من باشه

کاملا درسته
این موضوع قرار بود امسال اردیبهشت ماه به حقیقت بپیونده که یه سری مسایل باعث شد که نشه ولی این بار کاملا حقیقت داره

ferdfe
11-01-2009, 11:24
کاردانی به کارشناسی کی !!!!!!!!!!!

mohamad23
11-01-2009, 15:25
معاون دانشگاه پيام نور استان تهران در گفت‌وگو با فارس:
نتايج امتحانات دانشگاه پيام نور يك هفته پس از آزمون اعلام مي‌شود

خبرگزاري فارس: معاون دانشگاه پيام نور استان تهران گفت: نتايج آزمون‌هاي تستي دانشجويان دانشگاه پيام نور حداكثر يك هفته پس از آزمون اعلام مي‌شود.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فرهاد شقاقي در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي فارس با تأكيد بر اينكه تصحيح پاسخنامه‌هاي دانشجويان دانشگاه پيام نور از فرداي روز آزمون آغاز مي‌شود، افزود: حداكثر تا يك هفته پس از امتحان، نتايج آزمون‌هاي تستي تشريحي نيز اعلام مي‌شود.
وي با بيان اينكه امتحانات پايان ترم دانشجويان دانشگاه پيام نور از 14 دي آغاز شده است، گفت: در تمام حوزه‌هاي امتحاني، امتحانات رشته‌هاي بخش تجميع و سنتي با هم برگزار مي‌شود.
معاون دانشگاه پيام نور استان تهران اظهار داشت: همراه داشتن برگه انتخاب واحد در امتحانات پايان ترم دانشجويان الزامي است.

farshidshd
13-01-2009, 18:07
سلام عزیزان

پیام نور هم قطعی شد.ثبت نامش از 11 اسفند شروع میشه.

mohamad23
13-01-2009, 19:19
معتمدی به مهر خبر داد: عدم امکان برگزاری مجدد امتحانات دانشگاه پیام نور / تغییر زمان 30 امتحان پیام نور

معاون آموزش و سنجش دانشگاه پیام نور گفت: با توجه به این که امتحانات دانشگاه پیام نور در سراسر کشور برگزار می شود امکان برگزاری مجدد امتحانات وجود ندارد. عبدالله معتمدی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: از ابتدای مهر ماه سال جاری برای نخستین بار ثبت نام 860 هزار دانشجوی دانشگاه پیام نور از طریق سیستم جامع اتوماسیون "گلستان" انجام شد که زمان امتحانات و انتخاب واحد دانشجویان از این طریق صورت گرفت.
وی خاطر نشان کرد: بیش از دو هزار و 450 عنوان درسی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به منظور انتخاب واحد دانشجویان بر روی سیستم جامع اتوماسیون دانشگاه قرار گرفت که باید به همین میزان نیز زمان امتحانات به دانشجویان اعلام می شد.
معاون آموزش و سنجش دانشگاه پیام نور تاکید کرد: با توجه به این که این سیستم برای نخستین بار در دانشگاه پیام نور مورد بهره برداری قرار می گرفت اعلام زمان 30 امتحان دانشگاه به دلیل خطای انسانی به اشتباه صورت گرفت که موجب مشکلاتی برای دانشجویان شد.
معتمدی اظهار داشت: به منظور به حداقل رسیدن مشکلات دانشجویان زمان امتحاناتی که امکان تغییر آن در همان روز وجود داشت اصلاح شد اما زمان برخی از امتحانات به پس از آخرین امتحان دانشجویان که طبق برنامه اعلام شده بود موکول شد.
وی ادامه داد: ده روز قبل از شروع امتحانات از طریق صدا و سیما، سایت سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور و نصب آگهی در واحدهای دانشگاه اطلاع رسانی به دانشجویان انجام شد اما با توجه به این که اجباری برای حضور دانشجویان در واحدها در طول ترم وجود ندارد برخی از این افراد از تغییر زمان امتحانات با خبر نشدند.
معاون آموزش و سنجش دانشگاه پیام نور افزود: با توجه به این که امتحانات دانشگاه پیام نور به صورت سراسری در کشور برگزار می شود تنها در شرایط خاص مانند بدی آب و هوا یا بسته شدن جاده ها اگر دانشجو نتواند در امتحانات شرکت کند امتحان مجدد برگزار خواهد شد.

mohamad23
13-01-2009, 19:31
با انتشار فراخوان جذب هيات علمي در دانشگاه پيام نور؛
رييس دانشگاه: تنها افراد داري مدرك دكترا جذب مي‌شوند
دستياران علمي دانشگاه به مرتبه مربي ارتقا مي‌يابند

رييس دانشگاه پيام نور با اشاره به فراخوان جذب عضو هيات علمي توسط دانشگاه، گفت: دانشگاه از ميان افراد داراي مدرك دكتري در رشته‌هاي مختلف عضو هيات علمي پذيرش مي‌كند.
دكتر سيد محمد حسيني در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با بيان اينكه راه جذب هيات علمي در دانشگاه پيام نور مسدود نيست، گفت:‌ ميزان جذب عضو هيات علمي در رشته‌هاي مختلف دانشگاه متفاوت است، به عنوان نمونه دانشگاه در رشته‌هايي همچون علوم پايه، مهندسي، حسابداري و كامپيوتر نياز بيشتري به عضو هيات علمي دارد.
وي افزود: با اين حال دانشگاه براي جذب افراد داراي مدرك دكتري در رشته‌هاي علوم‌انساني كه حاضر به تدريس در شهرستان‌هاي مختلف باشند نيز آمادگي دارد.
وي در خصوص شرايط جذب عضو هيات علمي در دانشگاه پيام نور، اظهاركرد: داشتن مدرك دكتري و انجام مصاحبه از جمله شرايط جذب عضو هيات علمي در اين دانشگاه است.
دكتر حسيني گفت: دانشگاه تنها در رشته‌هاي خاص همچون مهندسي پروژه، حسابداري، كامپيوتر و غيره عضو هيات علمي با مدرك كارشناسي ارشد جذب مي‌كند.
وي با اشاره به پايين بودن مبلغ قابل پرداخت توسط دانشگاه به مدرسيني كه عضو هيات علمي دانشگاه نيستند، گفت: اين مبلغ حتي از آموزش و پرورش نيز كمتر است و اين امر باعث وجود گلايه‌هايي در اين زمينه شده است.
رييس دانشگاه پيام نور در خاتمه همچنين در خصوص وضعيت دستياران علمي دانشگاه پيام نور، اظهار كرد: طي مذاكره‌اي كه با معاونت آموزشي وزارت علوم صورت گرفته است درصدديم با فراهم آوردن تمهيداتي اين اعضا به مرتبه مربي ارتقا پيدا كنند.

mohamad23
13-01-2009, 19:31
با ابلاغ طرح «استاد ممتازي» به كليه دانشگاههاي كشور؛
وزيرعلوم درگفت‌و‌گوبا ايسنا:
اساتيد ممتاز دانشگاه‌ها بازنشسته نمي‌شوند و تحت حمايت‌هاي خاص قرار مي‌گيرند

وزير علوم، تحقيقات و فناوري از ابلاغ طرح «انتخاب استاد ممتاز» به دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: براساس اين طرح در صورت تصويب، اعضاي هيات علمي دانشگاه‌ها بعد از ارتقا به مقام «استاد تمامي» و در صورت كسب امتيازات لازم مي‌توانند به درجه استاد ممتازي نائل شوند.
دكتر محمد مهدي زاهدي در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، با بيان اينكه اخيرا در هيات امناي دانشگاه تهران مصوبه‌اي براي تعريف «انتخاب استاد ممتاز» داشته‌ايم، گفت: اين مصوبه به هيات امناي كليه دانشگاه‌هاي كشور ابلاغ شده است تا از سوي دانشگاه‌ها بحث و بررسي شود.
به گفته وي، اساتيد ممتاز دانشگاه‌ها تحت پوشش حمايت‌هاي خاص قرار مي‌گيرند و ديگر لزومي ندارد كه بازنشسته شوند.
وزير علوم در پايان اظهار اميدواري كرد كه طرح «انتخاب استاد ممتاز» در تمامي دانشگاه‌هاي كشور تصويب شود.

!Bikhaneman!
13-01-2009, 23:53
انتخاب واحد ترم بعد از کی شروع میشه ؟

sinaminooi
14-01-2009, 18:50
سلام،

من با 132 واحد گذرونده رشته برق فوق دیپلم این رشته رو دارم، به دلیل 4 ترم مشروطی نشد بقیه شو بگذرونم، حالا میخواستم بدونم برای گذروندن این 8 واحد مونده در دانشگاه پیام نور، باید امتحان فراگیر پیام نور رو بدم، اگر آره، منابع امتحان رو از کجا تهیه کنم و امتحان شامل چه دروسی هست؟ از گجا میتونم اینو رو اینترنت ببینم تو سایت پیام نور که اطلاعات خاصی نداشت.

ممنون از همه.

mohsen_blid
14-01-2009, 18:57
کی نتیجه ها رو میدن؟

mohamad23
14-01-2009, 20:02
رئيس دانشگاه پيام نور در گفت‌وگو با فارس:
كتاب‌هاي دانشگاه پيام نور روان‌تر، ساده‌تر و خودآموزتر مي‌شوند

خبرگزاري فارس: رئيس دانشگاه پيام نور با تأكيد بر اين‌كه كتاب‌هاي دانشگاه پيام نور در حال بازنگري است، گفت: كتاب‌هاي دانشگاه پيام نور روان‌تر، ساده‌تر و خودآموزتر مي‌شوند.

محمد حسيني در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي فارس با بيان اين‌كه تدابير ويژه‌اي براي خودخوان كردن كتاب‌هاي دانشگاه پيام نور درنظر گرفته شده است، گفت: دانشگاه پيام نور تا 3 سال آينده مجازي مي‌شود، مجازي شدن اين دانشگاه به معناي حذف سيستم فعلي دانشگاه پيام نور نيست بلكه اين مبحث مكمل وضعيت فعلي دانشگاه است.
وي با تأكيد بر اين‌كه با مجازي شدن دانشگاه پيام نور دروس به صورت كامل به دانشجويان ارائه مي‌شود و بسياري از مشكلات فعلي دانشگاه برطرف مي‌شود، گفت: نمي‌توان كلاس‌هاي حضوري دانشگاه پيام نور را حذف كرد، تعدادي از دروس دانشگاه پيام نور را نمي‌توان به تنهايي خواند و بايد با كمك استاد اين دروس را گذراند به همين دليل امكان حذف كلاس‌هاي دانشگاه پيام نور وجود ندارد.
رئيس دانشگاه پيام نور با بيان اين‌كه دانشجويان دانشگاه پيام نور خواستار افزايش ساعات كلاس حضوري هستند، افزود: ساعات كلاس‌هاي حضوري دانشجويان دانشگاه پيام نور پاسخگوي نياز آن‌ها نيست. با مجازي شدن دانشگاه پيام نور، دانشجويان مي‌توانند از طريق اينترنت از كلاس‌هاي اين دانشگاه بهره‌مند شوند.

yoosef_st
14-01-2009, 22:46
دوستانی که امروز 25ام امتحان اصول حسابداری2 داشتن ، سوالات 11 و 12 و 18 و 19 و 20 مشکل داشت یا نه؟

elham_007
15-01-2009, 01:29
اگه به زودی خبر دار شدین که رییس دانشگاه پیام نور به ملکوت اعلی پیوسته ، مطمئن باشید کار من بود [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vahid_203
16-01-2009, 00:52
سلام دوستان عزيز

من فوق ديپلم فناوري اطلاعات (it) هستم از دانشگاه جامع علمي - كاربردي كه پودماني خوندم
(76 واحد درس پاس كردم)

شنيدم دانشگاه پيام نور فراگير كارداني به كارشناسي داره و ثبت نام قراره 11 اسفند باشه ...

من در مورد دوره هاي فراگير اطلاعات زيادي ندارم .. ممنون ميشم به سوالاتم جواب بديد و منو راهنمايي كنيد

1) چارت دروس كارشناسي ناپيوسته رشته فناوري اطلاعات چند واحد ؟

2) آيا مثل كارشناسي ناپيوسته دانشگاههاي ديگه 2 سال طول ميكشه ؟

3) سقف ارائه واحد در هر ترم ؟ و ترم تابستان ؟

4) چند تا كتاب قراره هنگام ثبت نام (11 اسفند) بدن تا بخونيم و مرداد امتحان بديم ؟ و آيا دروس عمومي هم بين اونا هست ؟

5)‌ اگه قبول نشديم چطوري ميشه ؟

6) آيا امكان داره دروسي رو به صورت پيش نياز بدن بعد قبولي ؟

7) آيا براي اون كتابهايي كه قراره بدم كلاس هم ميزارن ؟

8) از بين ثبت نام كنندگان چند نفر قبول ميشن ؟

9) ‌شهريه چقدره ؟

ميدونم سوالاتم زياد شد ...... اگه لطف كنيد و جواب بديد يه دنيا تشكر

farshidshd
16-01-2009, 11:48
سلام دوستان عزيز

من فوق ديپلم فناوري اطلاعات (it) هستم از دانشگاه جامع علمي - كاربردي كه پودماني خوندم
(76 واحد درس پاس كردم)

شنيدم دانشگاه پيام نور فراگير كارداني به كارشناسي داره و ثبت نام قراره 11 اسفند باشه ...

من در مورد دوره هاي فراگير اطلاعات زيادي ندارم .. ممنون ميشم به سوالاتم جواب بديد و منو راهنمايي كنيد

1) چارت دروس كارشناسي ناپيوسته رشته فناوري اطلاعات چند واحد ؟

2) آيا مثل كارشناسي ناپيوسته دانشگاههاي ديگه 2 سال طول ميكشه ؟

3) سقف ارائه واحد در هر ترم ؟ و ترم تابستان ؟

4) چند تا كتاب قراره هنگام ثبت نام (11 اسفند) بدن تا بخونيم و مرداد امتحان بديم ؟ و آيا دروس عمومي هم بين اونا هست ؟

5)‌ اگه قبول نشديم چطوري ميشه ؟

6) آيا امكان داره دروسي رو به صورت پيش نياز بدن بعد قبولي ؟

7) آيا براي اون كتابهايي كه قراره بدم كلاس هم ميزارن ؟

8) از بين ثبت نام كنندگان چند نفر قبول ميشن ؟

9) ‌شهريه چقدره ؟

ميدونم سوالاتم زياد شد ...... اگه لطف كنيد و جواب بديد يه دنيا تشكر

اینو دانلود کن و بخون
جواب همه سوالات هست::::::::::::

vahid_203
16-01-2009, 13:43
اینو دانلود کن و بخون
جواب همه سوالات هست::::::::::::

سلام مرسي دوست عزيز ... مطالب مفيدي بود

اگه درست متوجه شده باشم اون ترم اولي كه ميگن دانشپذير و پس از قبولي تو دروس دانشجو ميشيم جزء دروس اصلي ماست ... يعني اضافه بر تعداد واحد دوره نيست ؟ درسته ؟

ولي تعدادي از سوالات من بازم بي جواب موند

مثلا :

آيا مثل كارشناسي ناپيوسته دانشگاههاي ديگه دوره كارشناسي ناپيوسته (كارداني به كارشناسي) فراگير پيام نور 2 سال طول ميكشه ؟ يا بيشتره ؟ و تعداد واحدش چندتاست ؟

‌شهريه دوره فراگير پيام نور چقدره ؟

farshidshd
17-01-2009, 19:00
سلام مرسي دوست عزيز ... مطالب مفيدي بود

اگه درست متوجه شده باشم اون ترم اولي كه ميگن دانشپذير و پس از قبولي تو دروس دانشجو ميشيم جزء دروس اصلي ماست ... يعني اضافه بر تعداد واحد دوره نيست ؟ درسته ؟

ولي تعدادي از سوالات من بازم بي جواب موند

مثلا :

آيا مثل كارشناسي ناپيوسته دانشگاههاي ديگه دوره كارشناسي ناپيوسته (كارداني به كارشناسي) فراگير پيام نور 2 سال طول ميكشه ؟ يا بيشتره ؟ و تعداد واحدش چندتاست ؟

‌شهريه دوره فراگير پيام نور چقدره ؟

خواهش میکنم
متوجه نمیشم منظورتونو :: يعني اضافه بر تعداد واحد دوره نيست ؟ یعنی چی؟؟؟

بله مثل سایر دانشگاه ها 2 سال و نیم طول میکشه تعدا واحداش هم باید مثل سایر دانشگاه باشه چون دیگه واحد پیش نیاز نمیخواد ( دقیقا خبر ندارم )
شهریه هم مثل علمی کاربردی ترمی 350 تا 400 تومن هست

التماس دعا

mohamad23
17-01-2009, 20:03
رئيس دانشگاه پيام نور در گفت‌وگو با فارس:
600 هزار دانشجوي پيام نور تحت پوشش آموزش‌هاي مجازي قرار مي‌گيرند

خبرگزاري فارس: رئيس دانشگاه پيام نور گفت: 600 هزار دانشجوي پيام نور تحت پوشش آموزش‌هاي مجازي قرار مي‌گيرند.

محمد حسيني در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعي فارس با بيان اين‌كه در حال حاضر تعداد محدودي دانشجو در دانشستان دانشگاه پيام نور تحصيل مي‌كنند، افزود: با 3 شركت قراردادي از سوي دانشگاه پيام نور منعقد شده است كه بر اساس آن 600 هزار دانشجو تحت پوشش آموزش‌هاي مجازي قرار بگيرند.
وي با بيان اين‌كه از زمان مصوبه دولت براي واگذاري ساختمان‌هاي بلااستفاده به دانشگاه پيام نور تاكنون 70 ساختمان دولتي به مالكيت دانشگاه پيام نور درآمده است، گفت: دانشگاه پيام نور بزرگترين دانشگاه دولتي كشور است كه اعتيار بسيار محدودي از دولت دريافت مي‌كند.
وي با بيان اين‌كه ساختمان‌هاي موجود دانشگاه پيام نور پاسخگوي نياز دانشجويان نيست، افزود: واگذاري ساختمان‌هاي بلااستفاده به دانشگاه پيام نور از سوي دستگاه‌هاي مختلف صورت پذيرفته است و اين روند ادامه دارد.
وي اظهار داشت: از سال گذشته مصوب شده بود كه ساختمان‌هاي بلااستفاده مراكز و ارگان‌هاي دولتي به غير از وزارت آموزش و پرورش به دانشگاه پيام نور اختصاص يابد.

darkstreet
17-01-2009, 20:58
دوستان سلام
بابت تمام اطلاعات مفیدی که گذاشتید ممنونم

من واحد های آزمایشگاهم رو توی یک مرکز پیام نور غیر از جایی که قبول شدم می گذرونم، البته نه مهمان هستم و نه انتقالی گرفتم، اخر ترم نمره های آزمایشگاهم رو از آموزش می گیرم و تحویل مرکز پیام نوری می دم که قبول شدم، حالا یه سوال دارم! کسی می دونه اونها نمره ی منو از کجا چک می کنن؟ یعنی وقتی من نمره رو تحویل دانشگاه خودم می دم چه معیارهایی برای تایید اینکه واقعا من اونو از آموزش یه مرکز دیگه تحویل گرفتم وجود داره؟ از کجا می فهمن واقعا نمره من چند بوده و واقعا این نمره رو از آموزش یک مرکز دیگه گرفتم؟

ممنونم

Ship Storm
18-01-2009, 02:34
دوستان دانشگاه پیام نور معافیت تحصیلی میده؟
من علمی کاربردی کاردانی خوندم و الان تموم شده میخواستم ببیم اگه بیام برای کارشناسی پیام نور معافیت تحصیلی دارم یا نه
در ضمن پیش نیاز هم باید پاس کنیم یا نه؟
ممنون

DaRiOuShJh
18-01-2009, 03:03
دوستان دانشگاه پیام نور معافیت تحصیلی میده؟
من علمی کاربردی کاردانی خوندم و الان تموم شده میخواستم ببیم اگه بیام برای کارشناسی پیام نور معافیت تحصیلی دارم یا نه
در ضمن پیش نیاز هم باید پاس کنیم یا نه؟
ممنون

هه هه هه!
کی اینجاس
آری برار میدهد مسنکه

Ship Storm
18-01-2009, 04:59
هه هه هه!
کی اینجاس
آری برار میدهد مسنکه

:31: جدی میده؟ ببینم کنکور هم داره ی بدون کنکوره چطوریه؟

DaRiOuShJh
18-01-2009, 13:25
به
کلا خسته نباششی برادر

بله که کنکور داره ولی خوبیش اینه که فقط باید درس های ترم اول رشتت رو بخونی و امتحان بدی

شرطه قبولیش هم تقریبا زیاده

خودم هم دادم رودهن قبول شدم حالا این ترم که پیچوندم ولی ترمه بعد احتمالا میرم

mohamad23
18-01-2009, 15:09
گفتگوی مشروح مهر با ابوالحسنی: چاه عمیق در پیام نور! / مشکل پیام نور با مناقصه های دولتی

معاون مالی و اداری دانشگاه پیام نور در گفتگوی مشروح با خبرگزاری مهر در خصوص مشکلات و کمبودهای مالی، اقدامات صورت گرفته و برنامه های آینده این دانشگاه توضیح داد و گفت: اگر توجه کافی به بحث بودجه نشود شکاف هزینه ها و درآمدهای دانشگاه افزایش می یابد. دکتر اصغر ابوالحسنی معاون مالی اداری دانشگاه پیام نور پیش از انتصاب دکتر حسینی به ریاست دانشگاه پیام نور و در زمان دکتر علی احمدی معاون آموزشی دانشگاه پیام نور بود. وی با توجه به حضور علی احمدی در وزارت آموزش و پرورش به قائم مقامی این دانشگاه انتخاب شد. در روزهایی که دانشگاه پیام نور بدون رئیس اداره می شد و علی احمدی وزیر آموزش و پرورش شده بود زمزمه هایی مبنی بر ریاست ابوالحسنی به گوش می رسید و حتی نامه نگاریهایی هم شد. اما خواسته وزارت علوم با توجه به اهمیت دانشگاه پیام نور چیز دیگری بود و دکتر سید محمد حسینی که معاون مستعفی وزیر علوم بود به عنوان قائم مقام وزیر علوم و رئیس دانشگاه پیام نور انتخاب شد. خبرنگار مهر در گفتگوی مشروح با دکتر ابوالحسنی از ماجرای عدم انتخاب وی به عنوان رئیس دانشگاه تا مشکلات مالی و دست و پاگیر دانشگاه پیام نور سئوال کرده است.
* خبرگزاری مهر: همزمان با رای اعتماد مجلس به علیرضا علی احمدی حمایتها برای حضور جنابعالی در راس دانشگاه پیام نور قوت گرفت حتی امضاهایی هم برای ریاست شما جمع شد اما پس از گذشت مدتی دکتر سید محمد حسینی که برای کاندیداتوری در مجلس شورای اسلامی از معاونت حقوقی وزارت علوم استعفا داده بود به ریاست دانشگاه پیام نور منصوب شد. چه اتفاقی شما را از راس دانشگاه پیام نور دور کرد؟

- ابوالحسنی: ممکن است همیشه خواستها با واقعیتها یکسان نباشد و تفاوتهایی در سلیقه ها وجود داشته باشد. در حال حاضر هم دانشگاه از رئیس جدید خود ضرر نکرده است.
* اما به نظر می رسد وزارت علوم به خواسته دانشگاهیان پیام نور توجهی نکرد؟

- این سوال را از من نباید بپرسید.
* اگر شما به عنوان رئیس دانشگاه انتخاب می شدید همین راهی که امروز برای دانشگاه تعریف شده می رفتید؟

- برنامه ریزیهای اصلی دانشگاه از بهمن سال گذشته صورت گرفت و از ابتدای امسال نیز هدف دانشگاه حرکت به سمت کیفی سازی تعیین شد و وقتی که دکتر حسینی به عنوان رئیس به دانشگاه انتخاب شدند اهداف مدنظرش خیلی متفاوت با برنامه ریزی های انجام شده نبود.
* اما اکنون و در دوران ریاست دکتر حسینی شما به عنوان معاون اداری و مالی منصوب شده اید. چه تفاوتی میان سیستم مالی دانشگاه پیام نور با سایر مراکز آموزش عالی می بینید؟

-سیستم دانشگاه پیام نور با دانشگاههای سنتی کشور متفاوت است و بر اساس اساسنامه از سیستم نیمه حضوری تا غیر حضوری تغییر پیدا می کند. در همین راستا نوع درآمدزایی ها و هزینه های دانشگاه نیز متفاوت از سایر دانشگاههای کشور است. اصلی ترین درآمد دانشگاه پیام نور از طریق شهریه های دانشجویان است اگرچه بودجه عمومی که در قالب یک ردیف بودجه به دانشگاه تعلق می گیرد از یک سو و کمک های خیرین و درآمدهای سفرهای استانی نیز از سوی دیگر بخش هایی از بودجه عمومی را به خود اختصاص می دهند اما این مبلغ تنها 15 تا 20 درصد کل درآمدهای دانشگاه پیام نور است و 85 درصد بقیه از طریق شهریه دانشجویان تامین می شود.
* شهریه های شما می تواند مشکل بودجه دانشگاه را حل کند؟

- شهریه های دانشگاه پیام نور بر اساس مصوبات هیئت امنا و مبتنی بر شاخصهای آموزش از راه دور است به همین خاطر در قیاس با دانشگاههای شهریه ای دیگر بسیار کمتر است.
در مقطع کارشناسی هزینه های یک ترم تحصیلی با متوسط 15 الی 16 واحد در هر ترم در قیاس با دانشگاههای دیگر یک سوم تا یک چهارم است. سرانه هر نفر دانشجو در دانشگاههای روزانه دولتی یک میلیون و 600 هزار تومان است که توسط دولت به آنها اختصاص داده می شود اما بهترین حالت و در رشته های پر هزینه سرانه هر دانشجوی دانشگاه پیام نور در حدود 150 هزار تومان است که ده برابر کمتر از دانشگاههای دولتی است.
* با توجه به این سرانه درآمد امکان تامین هزینه های دانشگاه را دارید؟

- دانشجویان دانشگاه پیام نور به طور متوسط 150 هزار تومان شهریه پرداخت می کنند، بخشی از درآمدهای دانشگاه نیز از بودجه دولتی تامین می شود اما انتظاراتی که دانشجویان درخصوص امکانات و خدمات مطلوب از دانشگاه پیام نور دارند برابر با دانشجویان سنتی حضوری است. دانشجویان دانشگاه پیام نور به حق از ما انتظار دارند که در مسائل فرهنگی، ورزشی، اجتماعی و علمی از همانند دانشگاههای روزانه و سنتی حضوری کشور عمل کنیم که این از توان دانشگاه خارج است. با توجه به این که ما یک دانشگاه دولتی هستیم با توجه به مقررات دست و پاگیری که در بخش دولتی کشور وجود دارد هزینه هایی که انجام می دهیم بسیار بیشتر از بخش خصوصی کشور است. اگرچه ما سعی می کنیم از طریق صرفه جویی مشکلات خود را حل کنیم.

* عدم افزایش شهریه ها در سالهای اخیر برروی فعالیت شما تاثیرگذار نبوده است؟

- معاونت مالی دانشگاه پیام نور سعی کرده است تا در سال نوآوری مهمترین نوآوری که انجام می دهد در بخش هزینه باشد و سعی کند بیشترین کارائی را از حداقل درآمدها داشته باشد.عدم افزایش شهریه ها از یک طرف و پنج برابر شدن هزینه های دانشگاه مانند افزایش حقوق و مزایای اعضای هیئت علمی، دستیاران علمی و کارمندان در سالهای اخیر بر مشکلات مالی دانشگاه افزوده است. تعداد اعضای هیئت علمی دانشگاه پیام نور در سال 84 تنها 570 نفر بود اما در حال حاضر دانشگاه در حدود سه هزار نفر عضو هیئت علمی را باید حقوق بدهد که با توجه به افزایش تورم سالانه باید میزان حقوق این افراد نیز سال به سال افزایش پیدا کند. حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه پیام نور برابر با تمامی دانشگاه های کشور و به همان میزان پرداخت می شود.
* با توجه به مشکلات مالی در توسعه فضای آموزشی دانشگاه چقدر موفق بوده اید؟

- در سال های اخیر مراکز و واحدهای زیادی داشته ایم که پروژه های نیمه تمام داشته اند. پروژه های عمرانی در دانشگاه پیام نور تبدیل به یک چاه عمیق شده است که باعث شده ما دچار کسری بودجه باشیم. دانشگاه پیام نور با توجه به خواسته دانشجویان و نیاز آنها به فضای مناسب آموزشی نه می تواند پروژه های عمرانی خود را ناتمام بگذارد و نه می تواند کسری بودجه آنها را تامین کند. دانشگاه پیام نور برای اتمام پروژه های عمرانی خود نیاز به 400 میلیارد تومان بودجه دارد تا بتواند از نظر سرانه فضای آموزشی به میزان کف استاندارد در آموزش عالی برسد.در صورت تامین بودجه مورد نیاز دانشگاه می تواند پروژه های عمرانی نیمه تمام خود را در دو یا سه سال آینده تکمیل کند.
* به نظر می رسد پروژه های عمرانی و تاسیس واحدها در دانشگاه پیام نور اهمیت ویژه ای دارند پس به این ترتیب دانشگاه به این دو بخش بیش از سایر بخش ها اهمیت می دهد و این با شعار و هدف شما که در اول بحث گفتید یعنی افزایش کیفیت منافات دارد؟

- درست است که دانشگاه در طول سالهای اخیر به مسئله کمیت توجه ویژه ای داشته است اما کیفیت نیز از ابتدای سال جاری یکی از مهمترین اهداف دانشگاه بوده است. در چند سال گذشته دانشگاه پیام نور مسائل فرهنگی را به شدت دنبال کرده است. سرانه فرهنگی دانشگاه به ازای هر دانشجو در سال 84 کمتر از سه هزار تومان بوده است در حالی که امسال به ازای هر دانشجو بیش از 15 هزار تومان هزینه مسائل فرهنگی می کند.
* پس چرا دانشجویان دانشگاه پیام نور همیشه از مسائل فوق برنامه در این دانشگاه گلایه دارند؟

- علت بحثهایی که دانشجویان نسبت به سرانه فرهنگی در دانشگاه دارند دو چیز است. نخست اینکه سرانه فرهنگی و دانشجویی در دانشگاههای سراسری حضوری بالغ بر 25 هزار تومان است به همین خاطر برای انجام برنامه های فرهنگی مانند برگزاری اردوها و کلاسهای فوق برنامه دست بازتری دارند.از سوی دیگر نظام آموزشی دانشگاه پیام نور نیمه حضوری ما است به همین خاطر دانشگاه الزامی به ارائه خوابگاه ندارد به همین خاطرمسائل فرهنگی که دانشگاه ها برای دانشجویان در خوابگاه ها در نظر می گیرند در دانشگاه پیام نور وجود ندارد. با توجه به این مسئله میزان 15 هزار تومانی که ما برای مسائل فرهنگی به دانشجویان اختصاص می دهیم کافی است.
*چقدر بر روی واحدهای دانشگاه نظارت می کنید که با توجه به کمبود بودجه در بخش های عمرانی، بودجه بخش فرهنگ را در همین زمینه هزینه کنند؟

- بودجه ای که در زمینه مسائل فرهنگی به واحدهای دانشگاه پیام نور اختصاص پیدا می کند با دقت خاصی نظارت می شود و باید ریز هزینه ها به سازمان مرکزی ارائه شود. البته برخی از واحدهای دانشگاه پیام نور با توجه به توسعه مسائل فرهنگی و ورزشی که داشته اند علاوه بر سرانه 15 هزار تومان هزینه های اضافی نیز انجام داده اند و در نتیجه به سازمان مرکزی بدهکار نیز هستند.

* در طول سالهای اخیر چقدر به بعد کیفیت در کنار بعد کمیت توجه شده است؟

- در طول سالهای اخیر دانشگاه پیام نور در چند بعد رشد داشته است. یکی از مهمترین ابعاد رشد دانشگاه پیام نور در حوزه دانشجویی بوده که بر اساس ظرفیت سازی که در دانشگاه انجام شده تعداد دانجشو در مراکز و واحدها افزایش پیدا کرده است.بعد دوم افزایش تعداد رشته محل های موجود دانشگاه است.در سال 85 تنها دو هزار 347 رشته محل در دانشگاه پیام نور ایجاد شده بود اما در حال حاضر بیش از هفت هزار رشته محل در دانشگاه وجود دارد.
افزایش تعداد دانشکده ها نیز از دو دانشکده در سال 85 به هفت دانشکده که با توجه به نیازهای جامعه صورت گرفت از دستاوردهای سال های اخیر دانشگاه پیام نور است.اما تمامی این پیشرفت ها در طول سالیان اخیر در بعد کمی بوده و متاسفانه کیفیت تنها مسئله ای است که معمولا کمتر به آن پرداخته شده است.
از ابتدای سال 87 برنامه ریزی های دانشگاه پیام نور و شعار این دانشگاه حرکت به سمت کیفی سازی بوده است. نسبت استاد به دانشجو به عنوان یک شاخص کیفی در دانشگاه ها مطرح است. استاندارد دنیا در نسبت استاد به دانشجو برای دانشگاه های باز یک به 200 است. در برنامه جهارم قرار بود ما به نسبت یک به 250 برسیم این عدد در سال 86 حاصل شد و در حال حاضر این رقم به زیر یک به 230 رسیده است.
شاخص های فضای آموزشی در دانشگاه از دیگر ملاک های توسعه کیفی است. در سال 84 تنها 250 مرکز و واحد در دانشگاه پیام نور وجود داشت که بیش از 190 مرکز آن نیز نیمه کاره بود.علاوه بر اتمام پروژه های نیمه تمام فضای آموزشی جدید نیز در دانشگاه ایجاد شد به طوری که در حال حاضر 488 واحد و مرکز در دانشگاه پیام نور وجود دارد و این شاخص تعداد دانشجو نسبت به فضای آموزشی را گسترش می دهد.
شاخص تحصیلات تکمیلی نیز در بعد کیفیت دانشگاه ها بسیار مهم است. در سال 84 تنها 72 رشته مرکز در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور وجود داشت که در سه سال تعداد رشته محل های این مقطع به 160 رشته محل رسید. تعداد رشته های مقطع دکتری دانشگاه نیز از 6 رشته به حدود 30 رشته در سال جاری افزایش پیدا کرده است. راه اندازی آموزش مجازی و آموزش رشته های آزمون محور رادیو و تلویزیونی در کنار آموزش نیمه حضوری که از قبل در دانشگاه حضور داشت در بعد کیفیت دانشگاه مد نظر قرار گرفت.
* اما علیرغم تمامی این آمار و ارقام هنوز از وضعیت کیفی دانشگاه پیام نور انتقاد می شود.

- کیفی سازی دانشگاه نیاز به هزینه های مختلفی دارد. مثلا در بعد اصلاح هیئت علمی تصمیم بر آن شد که تمامی مربیان و دستیاران علمی که جذب دانشگاه شده اند تحصیل کرده و به استادیار تبدیل شوند.از سوی دیگر باید هزینه های لازم را برای تکمیل پروژه های عمرانی فراهم کنیم و سپس در کنار آنها آزمایشگاهها و کارگاههای لازم را راه اندازی کنیم تا دانشجویی که به دانشگاه پیام نور می آید مطئمن باشد که به اهداف علمی خود می رسد. البته در حال حاضر نیز قبولی تعداد دانشجویان دانشگاه پیام نور در مقاطع بالاتر نشان از کیفیت بالای آموزشی این دانشگاه را دارد اما تا رسیدن به نقطه مطلوب هنوز فاصله داریم.

* چقدر برای رسیدن به ماموریت دانشگاه پیام نور در تبدیل شدن به قطب مجازی دانشگاههای کشور تلاش می کنید؟

- وزارت علوم به ما این ماموریت را داده است که طی سه سال آینده به قطب مجازی دانشگاههای کشور تبدیل شویم که ماموریت آسانی نیست زیرا نیاز به ایجاد زیر ساخت ها، نرم افزارها، تربیت نیرو و آموزش لازم در جهت فرهنگ سازی در زمینه این موضوع هم در دانشگاه و هم در جامعه دارد. ایجاد دانشگاه مجازی در دنیا بیش از 40 سال سابقه دارد اما ما تازه کار هستیم و می خواهیم از ابتدا شروع کنیم. این در حالی است که از همین ابتدا می خواهیم به بحث کیفیت نیز توجه ویژه ای داشته باشیم. کتاب های دانشگاه باید به محتوای الکترونیکی تبدیل شوند، فضاهای آموزشی باید به سخت افزارها و نرم افزارهای لازم آموزشی و ارتباطی از راه دور مرتبط شوند. همچنین سالنهای امتحانی خاص که پاسخگوی این نوع آموزش در دانشگاه باشد باید ایجاد شود. دانشگاه پیام نور تمامی مشکلات و سختی های این راه را قبول کرده و در حال توسعه آن است اما وزارت علوم و دولت نیز باید با کمک های برای تامین کسری بودجه، به دانشگاه کمک کنند.
* بودجه و هزینه هایی که برای رسیدن به این ماموریت پیش بینی کرده اید چقدر است؟

- این ماموریت چند ماهی است که به دانشگاه پیام نور ابلاغ شده به همین خاطر بخش بودجه و تشکیلات دانشگاه در حال کار بر روی آن هستند و هنوز نمی توان گفت که به چه میزان بودجه برای انجام این کار نیاز است. البته از مدتها قبل بسیاری از زیر ساخت ها لازم برای انجام این کار مانند تجهیز تمامی واحدهای دانشگاه به دیش ماهواره ای، فیبر زمینی و خطوط مخابراتی که بتوانند پاسخگوی این آموزش مجازی باشند صورت گرفته است. هزینه های مورد نیاز این طرح باید بررسی شود. البته بدون شک انجام این کار هزینه هنگفتی را طلب می کند که دولت و مجلس باید دانشگاه را در این راه حمایت کنند.
*توسعه کمی دانشجویان و ساختمان های آموزشی یکی از مهمترین اهداف دانشگاه پیام نور است این مسئله با ماموریت مجازی شدن دانشگاه پیام نور مغایرت ندارد؟

- دانشگاه مجازی محدودیتی برای جذب دانشجو ندارد و این که ما بتوانیم تعداد دانشجویان خود را افزایش دهیم در راستا و جهت مجازی شدن دانشگاه است زیرا در دانشگاه مجازی هر فردی اجازه تحصیل خواهد داشت و دیگر محدودیت ها حذف خواهند شد. حتی در صورت در مجازی شدن کامل دانشگاه نیز باز ما به فضاهای فیزیکی برای امتحانات و برگزاری کلاسهای آزاد نیاز داریم.
*سرانه ای شدن بودجه دانشگاه پیام نور که همواره یکی از خواسته های مسئولان دانشگاه پیام نور از دولت بوده به کجا رسید؟

- سرانه ای شدن بودجه دانشگاه پیام نور با توجه به مشکلات مالی دانشگاه یکی از تقاضاهای همیشگی ما است. ما خواهان آن هستیم که دولت به دانشگاه پیام نور نیز مانند سایر دانشگاههای دولتی نگاه کند و بودجه آن را مانند سایر دانشگاههای دولتی کشور تامین کند. در سالهای اخیر تلاش ها و چانه زنی های فراوانی برای سرانه ای شدن بودجه دانشگاه انجام داده ایم اما هنوز این امر محقق نشده است. حتی در بودجه سال 88 نیز ما پیشنهاد کرده ایم که دانشگاه پیام نور بتواند مانند دانشگاههای سراسری بودجه سرانه ای داشته باشد. اگر منبع درآمد بیشتری برای دانشگاه وجود داشته باشد ما می توانیم خدمت بیشتری به دانشجویان ارائه دهیم. اگر سرانه ای شدن بودجه در دانشگاه صورت نگیرد شکاف درآمدها و هزینه های دانشگاه زیادتر خواهد شد و این به نفع دانشگاه و کیفیت آن نخواهد بود.این که ما سرانه ای نباشیم اما انتظارات مسئولان و دانشجویان دانشگاه از ما به اندازه دانشگاههای سرانه ای باشد قابل قبول نیست.
* غیرحضوری بودن دانشگاه پیام نور با دریافت بودجه به میزان دانشگاههای روزانه در تضاد نیست؟

- ما انتظار نداریم که سرانه بودجه دانشگاه ما را مانند سرانه بودجه دانشگاههای روزانه سراسری تعیین کنند اما باید مقدار سرانه براساس شاخص دانشگاههای باز دنیا تعیین شود. در سال گذشته بودجه دانشگاه پیام نور تنها سه درصد رشد داشته است که این میزان برای دانشگاهی با وسعت دانشگاه پیام نور بسیار اندک است.
* پیشنهاد دانشگاه پیام نور برای افزایش بودجه دانشگاه در سال 88 چقدر بوده است؟

- ما امیدواریم حداقل به اندازه رشد تورم سال های اخیر بودجه ما را افزایش پیدا کند. در حال حاضر تنها 15 تا 20 درصد بودجه دانشگاه از بخش منابع دولتی است که ما انتظار داریم این رقم حداقل به 40 تا 50 درصد برسد. عدم افزایش بودجه دولتی دانشگاه مشکلات فراوانی را برای ما به دنبال خواهد داشت . برای مثال بودجه عمرانی دانشگاه پیام نور در سال گذشته هشت میلیارد تومان بوده است که با توجه به 200 پروژه عمرانی که ما در دست اقدام داریم خواهید دید که تمامی پروژه ها نا تمام باقی می ماند.
*از صحبت های شما این گونه برداشت می شود که این علاقه را دارید خصوصی شوید؟

- در اساسنامه دانشگاه پیام نور دولتی بودن ذکر شده و ما دانشگاهی دولتی هستیم. شاید هم در حال حاضر این دولتی بودن برای ما یک مزیت محسوب شود زیرا به خاطر دولتی بودن است که بسیاری از جوانان داوطلب حضور در این دانشگاه می شوند.اما بنده معتقدم اگر مقررات دست و پا گیر دولتی نباشد همان بودجه دولتی را هم نمی خواهیم و می توانیم مثل یک شرکت وابسته یا تحت نظارت در نظر گرفته شویم. مانند یک بنگاه اقتصادی که خودگران بوده و درگیر مسائل دولتی بودن نباشد به راحتی می توانیم دانشگاه را بهتر اداره کنیم.
* می توانید مواردی از این مقررات دست و پا گیر را ذکر کنید؟

- مثلا در ساخت و سازها مقررات دولتی بر ما حکم می کند بر اساس مناقصات جلو برویم اما در عمل دیده شده که هزینه تمام شده هر متر ساخت فضای آموزشی در حالتی که ما الان دولتی هستیم نسبت به دانشگاههایی که دولتی نیستند 60 تا 70 درصد بالاتر است. در صورتی که این قوانین دست و پا گیر وجود نداشت می توانستیم با گفتگو و رایزنی پیمانکارانی را داشته باشیم که بسیار ارزان تر هستند و با چانه زنی جلو برویم. در مناقصه ممکن است شرکتهای حاضر با هم تبانی کنند در مناقصه هم برنده شوند و ما نیز ناچاریم کار را به آنها بدهیم. از سوی دیگر اساسا در پرداختها باید نظام هماهنگ را رعایت کنیم که در این نظام فرد چه کار کند و چه کار نکند حقوق می گیرد اما بخش خصوصی حاضر نیست به فردی که کار نمی کند حقوق بدهد.
در بخش خصوصی پول و مزایا در مقابل نتیجه و محصول ارائه می شود ولی در حال حاضر ما مجبور هستیم که به تمامی کارکنان خود به هر شکلی حقوق پرداخت کنیم اما اگر از بدنه دولتی آزاد بشویم از نظر هزینه ای بسیار راحت تر و به صرفه تر خواهد بود.
* آیا این همان راهی نیست که سالها دانشگاه آزاد رفت و بارها از آن انتقاد شد؟

- ما قابل قیاس با دانشگاه آزاد نیستیم زیرا نظام آموزشی ما متفاوت از آن است. دانشگاه آزاد یک دانشگاه حضوری کامل است و ما دانشگاه نیمه حضوری به سمت غیر حضوری هستیم. نه تنها ما راه دانشگاه آزاد را با توجه به متفاوت بودن سیستم نخواهیم رفت بلکه بر مبنای این که دانشگاه غیر حضوری هستیم می توانیم با رقابتی که ایجاد می کنیم هزینه ها را نیز پایین بیاوریم.
.......................

گفتگو از مسعود فاضلی - نیما شایان

Ship Storm
18-01-2009, 16:48
به
کلا خسته نباششی برادر

بله که کنکور داره ولی خوبیش اینه که فقط باید درس های ترم اول رشتت رو بخونی و امتحان بدی

شرطه قبولیش هم تقریبا زیاده

خودم هم دادم رودهن قبول شدم حالا این ترم که پیچوندم ولی ترمه بعد احتمالا میرم

خوب علمی کاربردی به پیام نور باید پیش نیاز بگذرونی؟ چطوریه؟
معافیت تحصیلی 100 داره دیگه؟

vahid_203
19-01-2009, 21:56
خواهش میکنم
متوجه نمیشم منظورتونو :: يعني اضافه بر تعداد واحد دوره نيست ؟ یعنی چی؟؟؟

بله مثل سایر دانشگاه ها 2 سال و نیم طول میکشه تعدا واحداش هم باید مثل سایر دانشگاه باشه چون دیگه واحد پیش نیاز نمیخواد ( دقیقا خبر ندارم )
شهریه هم مثل علمی کاربردی ترمی 350 تا 400 تومن هست

التماس دعا

ممنون

منظورم اينه كه : مثلا دوره كارشناسي ناپيوسته it تو دانشگاه پيام نور 80 واحده .. اگه من ثبت نام كنم دروسي كه در دوره دانشپذيري برام ارائه ميشه جزو اون 80 واحده يا نه به غير از اون 80 واحده ؟

DaRiOuShJh
19-01-2009, 22:31
والا آماره علمی کاربردی رو ندارم

من .که ترمه 7 هستم + میثم که کارشناسی نرم افزار داره حفتمون با پیش دانشگاهی شرکت کردیم

!Bikhaneman!
20-01-2009, 09:16
والا آماره علمی کاربردی رو ندارم

من .که ترمه 7 هستم + میثم که کارشناسی نرم افزار داره حفتمون با پیش دانشگاهی شرکت کردیم

سلام جیگر طلا
امتحانات چطور پیش میره ؟ :2:

راستی ..خبر نداری ثبت نام ترم جدید پیام جان از کی شروع میشه ؟

Mohamma:D
20-01-2009, 11:51
سلام دوستان
كسي ميدونه زمان نزديكترين آزمون پيام نور كيه
دفترچه ها شو كي ميدن؟
ممنون

DaRiOuShJh
20-01-2009, 14:50
سلام جیگر طلا
امتحانات چطور پیش میره ؟ :2:

راستی ..خبر نداری ثبت نام ترم جدید پیام جان از کی شروع میشه ؟

سلام حاج آقا نقره (با اذعان به اینکه شما حاج آقا هستید طلا حرومه دیگه:31:)

والا چی بگم میشه گفت در حده همین --> :2: تگری زدیم به ورقه ها رفته
این تهران جنوب چیه بابا!

100 رحمت به ولایت خودمون

برادر ما که تمامه امیدمون + مردم غزه اشانتیون به شماس!

چی کار کردی امتحان ها رو؟ دادی چیزی؟ خوب بوده؟:11:

سلام دوستان
كسي ميدونه زمان نزديكترين آزمون پيام نور كيه
دفترچه ها شو كي ميدن؟
ممنون

سلامک برار ببخشید برادر
همین چند پست پیش بچه ها گفته بودن مسنکه
طرفایه اسفند هست گویا

emp-ehsan
21-01-2009, 12:53
یک سوال:
کسی می دونه که در مقطع کاردانی به کارشناسی چه رشته هایی قراره ارائه بشه؟
یا کلا کسی اطلاعات بیشتری در این زمینه نداره؟

sinaminooi
21-01-2009, 19:50
من با 132 واحد گذرونده رشته برق فوق دیپلم این رشته رو دارم، به دلیل 4 ترم مشروطی نشد بقیه شو بگذرونم، حالا میخواستم بدونم برای گذروندن این 8 واحد مونده در دانشگاه پیام نور، باید امتحان فراگیر پیام نور رو بدم؟

اگر آره، منابع امتحان رو از کجا تهیه کنم و امتحان شامل چه دروسی هست؟
از کجا میتونم اینو رو اینترنت ببینم تو سایت پیام نور که اطلاعات خاصی نداشت؟

ممنون از همه.

mojtaba007
21-01-2009, 21:26
من با 132 واحد گذرونده رشته برق فوق دیپلم این رشته رو دارم، به دلیل 4 ترم مشروطی نشد بقیه شو بگذرونم،
عزیز دل پیام نور مشروطی نداره
دوست من هر ترم داره مشروط میشه
ولی برای ترم جدیدا مشروطی حساب میشه

!Bikhaneman!
21-01-2009, 21:26
چی کار کردی امتحان ها رو؟ دادی چیزی؟ خوب بوده؟:11:

چشم امیدت اگه به من باشه مطمئن باش عاقبت خوبی در پیش داری
امتحانات هم عالی بود..از امتحانات راضی بودم ..آخه همشون رو حذف کردم :34:

sinaminooi
21-01-2009, 21:43
سلام، میبخشید منظورمو بد گفتم،

من دانشگاه دولتی بودم رشته برق و سنوات مجاز تحصیلم تموم شد، با 132 واحد گذرونده فوق دیپلم بهم دادن، حالا میخوام بقیه این 8 واحد رو بیام پیام نور بگذرونم و کارشناسی بگیرم، میشه دوستان جواب سوالات زیر رو بدن، جدا ممنون میشم:

1-
برای گذروندن این 8 واحد مونده در دانشگاه پیام نور، باید امتحان فراگیر پیام نور رو بدم؟

2-
اگر آره، منابع امتحان رو از کجا تهیه کنم و امتحان شامل چه دروسی هست؟

3-
از کجا میتونم اینو رو اینترنت ببینم تو سایت پیام نور که اطلاعات خاصی نداشت؟

عزیز دل پیام نور مشروطی نداره
دوست من هر ترم داره مشروط میشه
ولی برای ترم جدیدا مشروطی حساب میشه

farshidshd
22-01-2009, 10:39
یک سوال:
کسی می دونه که در مقطع کاردانی به کارشناسی چه رشته هایی قراره ارائه بشه؟
یا کلا کسی اطلاعات بیشتری در این زمینه نداره؟

فعلا که گفتن هنوز در حد یه لایحه بوده و هنوز تصمیمشون قطعی نشده ولی اگه باشه همه ی رشته هایی که تو کارشناسی پیوسته هست تو ناپیوسته هم هست

Golbarg01
23-01-2009, 19:08
رييس دانشگاه پيام نور:
بيش از70 ساختمان بلا‌استفاده دولتي در اختيار دانشگاه قرار گرفت

قائم مقام وزير علوم، تحقيقات و فناوري با تقاضاي تاسيس دانشگاه پيام نور در شهرستان خليل آباد موافقت كرد.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه خراسان، دكتر سيد محمد حسيني قائم مقام وزير علوم، تحقيقات و فناوري، اظهار كرد: اگرچه توسعه واحد جديد دانشگاه پيام نور در كشور ممنوع است، ولي اگر امكانات اوليه مانند زمين در خليل آباد فراهم شود، مشكلي براي تاسيس دانشگاه در خليل آباد وجود ندارد.
وي از عزم مسوولان جهت استاندارد سازي مراكز آموزش عالي به لحاظ امكانات آموزشي خبر داد و گفت: اعضاي هيات علمي، كاركنان و غيره بايد بيشتر به فكر انجام كارهاي علمي و پژوهشي باشند تا كارهاي اجرايي.
دكتر حسيني تنها راه توسعه و اقتدار كشور را عبور از مسيرهاي علمي دانست و گفت: كشور ما با زمينه‌هاي بسياري كه براي جوانان فراهم شده، مهياي يك جهش برزگ علمي است.
رييس دانشگاه پيام نور در خاتمه با اشاره به مصوبه دولت در خصوص قرار گرفتن ساختمان‌هاي بلا‌استفاده دولتي در اختيار دانشگاه پيام نور گفت: تاكنون بيش از 70 مورد از اين ساختمان‌ها در كشور در اختيار پيام نور گذاشته شده است.

mohsen_blid
23-01-2009, 21:39
با سلام
یه سوال ایا تو همین امتحانات داخلی نمره منفی هم محسوب میشه و نمره قبولی در هر درس ده است دیگه؟

یک سوال نحوه نمره دهی چطوری است به طور مثال اگر از 30 تا سوال 16 تاش درست باشه 14 تاش غلط ایا این شخص قبول است یا نه

در ضمن ایا کسی میدونه جواب های امتحانات کی میاد؟

mohsen_blid
25-01-2009, 09:02
خوب یه سوال دیگه دارم اونم اینه که برای دیگر دوستان جواب ها اومده برای من فقط جواب یکیش اومده

farshidshd
25-01-2009, 10:58
خوب یه سوال دیگه دارم اونم اینه که برای دیگر دوستان جواب ها اومده برای من فقط جواب یکیش اومده

نگران نباش میاد
دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره:46:

gondeh
25-01-2009, 18:22
سلام دوستان عزیز

کسی خبر نداره ثبت نام ترم جدید واسه ارشد کی هست؟ توی این سیستم گلستان که هنوز چیزی نیومده
راستی وام واسه ترم جدید از کی اقدام می کنن؟ و باید تقاضا بدیم؟

farshidshd
25-01-2009, 19:09
سلام دوستان عزیز

کسی خبر نداره ثبت نام ترم جدید واسه ارشد کی هست؟ توی این سیستم گلستان که هنوز چیزی نیومده
راستی وام واسه ترم جدید از کی اقدام می کنن؟ و باید تقاضا بدیم؟

1387/11/30 تا 1387/12/07 ثبت نام میکنن و آزمونش عصر روز 1388/05/30 هست

کی اقدام میکنن واسه وام نمیدونم ولی تقاضا رو حتما باید بدین

gondeh
25-01-2009, 19:44
1387/11/30 تا 1387/12/07 ثبت نام میکنن و آزمونش عصر روز 1388/05/30 هست

منظور من واسه فراگیر و کنکور فراگیر نیست. من دانشجوی ارشد رسمی پیام نور هستم ترم اول را گذراندم میخوام ببینم ترم دوم کی شروع میشه

وام هم از کی باید تقاضا بدیم

farshidshd
26-01-2009, 09:44
منظور من واسه فراگیر و کنکور فراگیر نیست. من دانشجوی ارشد رسمی پیام نور هستم ترم اول را گذراندم میخوام ببینم ترم دوم کی شروع میشه

وام هم از کی باید تقاضا بدیم

خب منظورتونو واضح بیان میکردین
جواب سوالتونو خودتون بهتر از هرکسی میتونین بدین
کارش فقط یه تماس تلفنیه با محل تحصیلتون و پرسیدنه
یا از تو سایتش میتونین متوجه شین

mohamad23
26-01-2009, 19:38
بااعلام زمان دقيق برگزاري آزمونهاي فراگير؛
رييس دانشگاه پيام نورخبرداد:تشكيل ستاد بازنگري كتب درسي
تهيه37شكايت ازموسسات فراگيرغيرمجاز
ايجاد شعبه درافغانستان

رييس دانشگاه پيام نور از انتشار سوالات امتحاني دانشگاه پس از برگزاري در سايت دانشگاه، آغاز ثبت‌نام آزمون كارشناسي ارشد فراگير دانشگاه پيام نور از30بهمن ماه و كارشناسي و كارشناسي ناپيوسته فراگير از 11اسفند، تهيه 37 مورد شكايت از موسسات غير مجاز فراگير، برگزاري جشن سراسري دانش‌آموختگان دانشگاه پيام نور در اسفند، تشكيل ستاد بازنگري كتابهاي درسي در دانشگاه‌ پيام نور، برگزاري مراسم خاكسپاري شهداي گمنام در سازمان مركزي دانشگاه پيام نور و ضرورت افزايش 100 درصدي وام شهريه دانشگاهها خبر داد.

به گزارش خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دكتر سيد محمد حسيني امروز در يك نشست مطبوعاتي، اعلام كرد: از امسال سوالات امتحاني بعد از پايان امتحانات بر روي سايت دانشگاه پيام نور قرار مي‌گيرد تا افراد بتوانند با نوع سوالات آشنا شوند.
وي با اشاره به آغاز ثبت‌نام آزمون كارشناسي ارشد فراگير دانشگاه پيام نور از30بهمن ماه، گفت: ثبت‌نام اين آزمون تا 6 اسفند ادامه دارد، همچنين ثبت‌نام دوره‌هاي فراگير دانشگاه پيام نور در مقطع كارشناسي و كارشناسي ناپيوسته نيز از 11اسفند آغاز مي‌شود.

زمان دقيق ثبت‌نام و برگزاري آزمونهاي فراگير پيام‌نور
تهيه 37 مورد شكايت از موسسات غير مجاز فراگير
وي خاطر نشان كرد: آزمون دوره‌هاي فراگير دانشگاه پيام نور مرداد 88 برگزار مي‌شود.
وي با تاكيد بر فعاليت غير قانوني موسساتي با عنوان فراگير پيام نور، گفت: در اين زمينه 37 مورد شكايت و اخطار براي موسسات مختلف تهيه شده كه اين مساله باعث كاهش تبليغات از سوي اين موسسات شده است.
وي افزود: دانشگاه پيام نور آمادگي دارد كلاسهاي دانشپذيري را در واحدهاي خود برگزار كند لذا به داوطلبان توصيه مي‌شود كه در صورت نياز براي گذراندن كلاسهاي دروس دانشپذيري به مراكز و واحدهاي دانشگاه پيام نور مراجعه كنند.

ايجاد شعبه دانشگاه در افغانستان و تاجيكستان
وي همچنين با اشاره به وجود 17 نمايندگي دانشگاه در خارج از كشور گفت: در اين راستا مجوز ايجاد شعبه دانشگاه در افغانستان صادر شده و در حال ايجاد شعبه در تاجيكستان نيز هستيم.

برگزاري جشن سراسري دانش‌آموختگان دانشگاه پيام نور در اسفند
وي در بخش ديگري از سخنانش اظهار كرد: امسال براي نخستين بار مراسم جشن دانش آموختگي دانشجويان پيام نور به صورت سراسري در كل كشور اسفند ماه برگزار مي‌شود كه طي اين مراسم از نخبگان و دانش‌آموختگان برجسته دانشگاه پيام نور دعوت به عمل مي‌آيد.
دكتر حسيني با اشاره به افتتاح پروژ‌ه‌هاي متعدد در دانشگاه پيام نور از مهرماه سال جاري به مناسبت سي امين سال انقلاب اسلامي، گفت: در اين زمينه از ابتداي مهرماه تا كنون 25 پروژه افتتاح شده است كه متراژ آن 53 هزار و 230 متر مربع و اعتبار آن 24 ميليارد تومان است.

واگذاري80 ساختمان به دانشگاه در پي مصوبه دولت
وي افزود: همچنين 366 هزار و 651 متر مربع نيز پروژه عمراني دانشگاه پيام نور در سراسر كشور در حال احداث و 26 هزار و 901 متر مربع پروژه سوله‌هاي چند منظوره در حال ساخت است.
وي تصريح كرد: طي مصوبه دولت 58 ساختمان به دانشگاه پيام نور واگذار شده است كه سند آن نيز به نام دانشگاه است و 23 مورد از ساختمان‌ها نيز به صورت موقت واگذار شده كه در اين زمينه متراژ اين ساختمان‌ها 152 هزار و 925 متر مربع و اعتبار آن 210 ميليارد و 400 ميليون تومان است.
وي با اشاره به مجموع ساختمان‌هاي بلااستفاده شناسايي شده توسط دانشگاه پيام نور گفت: در اين زمينه 399 ساختمان بلااستفاده توسط دانشگاه پيام نور شناسايي شده است كه در اين ميان 58 مورد به صورت قطعي و 23 مورد نيز در حال نهايي شدن و وضعيت مابقي ساختمان‌ها در حال پيگيري است.

انتشار 15 مجله علمي و اجراي طرح جامع گرنت براي اعضاي هيات علمي دانشگاه
وي با اشاره به تاكيد صورت گرفته به مراكز و واحدهاي دانشگاه پيام نور در جهت فعاليت در زمينه امور پژوهشي و حركت به سمت تحصيلات تكميلي، گفت: در اين راستا مي‌توان به مقدمات ايجاد 15 مجله علمي در دانشگاه پيام نور و طرح جامع گرنت براي اعضاي هيات علمي اشاره كرد.

برگزاري همايش «نقش علوم انساني در توسعه علمي كشور» در ارديبهشت
وي همچنين با اشاره به توصيه مقام معظم رهبري در ابلاغ برنامه پنجم توسعه در زمينه علوم انساني گفت: در اين راستا همايش نقش علوم انساني در توسعه علمي كشور ارديبهشت ماه سال جاري توسط دانشگاه پيام نور برگزار مي‌شود.

تشكيل ستاد بازنگري كتابهاي درسي در دانشگاه‌ پيام نور
دكتر حسيني با اشاره به تشكيل ستاد بازنگري كتابهاي درسي در دانشگاه‌ پيام نور گفت:‌ در اين راستا با دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌هاي مختلف جهت تدوين كتب دانشگاه پيام نور وارد مذاكره شده‌ايم.
وي با اشاره به اقدامات دانشگاه پيام نور در زمينه فعاليت‌هاي ورزشي، گفت: در اين راستا امسال براي نخستين بار المپياد ورزشي دانشگاه پيام نور با حضور4 هزار نفر در ارديبهشت ماه سال جاري در دانشگاه پيام نور برگزار شد، همچنين سرانه ورزشي دانشجويان دانشگاه پيام نور از 3 هزار تومان به 5 هزار تومان افزايش يافته است.
وي درباره اقدامات صورت گرفته در زمينه فعاليت‌هاي فرهنگي، اظهار كرد: در اين راستا از امسال هر ماه يك جشنواره فرهنگي در دانشگاه پيام نور برگزار شده است و همچنين200 هزار بسته فرهنگي نيز به دانشجويان جديدالورود ارائه شد. به عبارت ديگر دانشگاه پيام نور داراي 1000 نشريه است.
وي افزود: در زمينه فعاليت‌هاي فرهنگي امسال اولين جشنواره پژوهشي قرآني 15اسفند ماه در دانشگاه پيام نور برگزار مي‌شود.

برنامه‌هاي دهه فجر دانشگاه
برگزاري نمايشگاه در مسير راهپيمايي 22 بهمن
وي به راهپيمايي 22 بهمن اشاره كرد و گفت: در اين ميان علاوه بر اينكه دانشگاهيان پيام نور در اين مراسم حضور خواهند يافت، در نظر داريم در مسير راهپيمايي نمايشگاه‌هايي توسط دانشگاه پيام نور برگزار شود.
دكتر حسيني با اشاره به برنامه‌هاي دهه فجر دانشگاه پيام نور، گفت: در اين زمينه علاوه بر افتتاح پروژه‌ها مراسمي همچون گلباران مزار شهدا، مسابقه كتابخواني با موضوع انقلاب،‌ برگزاري نمايشگاه دستاوردهاي انقلاب، مسابقه وبلاگ نويسي فجر، بازديد از اماكن مربوط به انقلاب، تجليل از ياران انقلاب، معرفي دانشجويان برگزيده در زمينه‌هاي مختلف، برگزاري نشست‌هايي در زمينه نقش حضور زنان در انقلاب و تريبون‌هاي آزاد دانشجويي و غيره در واحدها و مراكز دانشگاه پيام نور برگزار مي‌شود.

انتشار كتاب عصر شكوفايي با تيراژ 5 هزار نسخه
برگزاري مراسم خاكسپاري شهداي گمنام در سازمان مركزي دانشگاه پيام نور
وي اظهار كرد: كتاب عصر شكوفايي نيز با تيراژ 5 هزار نسخه در اختيار دانشجويان قرار مي‌گيرد.
رييس دانشگاه پيام نور اعلام كرد: مراسم خاكسپاري شهداي گمنام در روز اربعين حسيني در سازمان مركزي دانشگاه پيام نور برگزار مي‌شود.

ضرورت افزايش 100 درصدي وام شهريه دانشگاهها
دكتر حسيني در بخش ديگري از سخنانش با بيان اينكه طي نيمسال اول تحصيلي امسال 8 ميليون تومان وام در اختيار دانشجويان دانشگاه پيام نور قرار گرفته است، گفت: منتظريم صندوق رفاه اين اعتبار را در اختيار دانشگاه قرار دهد و همچنين انتظار داريم كه اين رقم براي سال آينده حداقل ده ميليارد تومان شود.
در اين راستا مي‌توان اشاره كرد كه وام شهريه دانشگاه پيام نور در سال گذشته 6/4 ميليارد تومان بوده است.
وي اظهار اميدواري كرد كه مجلس وام شهريه 120 ميليارد توماني را با توجه به افزايش دانشجو، 100 درصد افزايش دهد.
قائم مقام وزير علوم در خاتمه در پاسخ به سوالي مبني بر ضرورت ايجاد دوره‌هاي فراگير كارشناسي ناپيوسته در دانشگاه پيام نور با توجه به سياست وزارت علوم مبني بر واگذاري مباحث آموزشي به بخش خصوصي و همچنين افزايش تعداد دانشجويان دوره كارشناسي، گفت:‌ دانشگاه پيام نور امسال دوره‌هاي فراگير كارشناسي ناپيوسته را در تعداد محدودي از رشته‌ها ايجاد كرده است و ممكن است سال بعد در صورتي كه موسسات غير انتفاعي توان پذيرش دانشجو در مقطع كارشناسي پيوسته را داشتند اين مسووليت به آنها واگذار شود.

mohamad23
26-01-2009, 19:40
برنامه پنج ساله دانشگاه پیام نور قم تدوین می‌شود

قم - خبرگزاری مهر: رئیس دانشگاه پیام نور استان قم از تدوین برنامه پنج ساله این دانشگاه با محوریت توسعه علمی و ‏فرهنگی خبر داد.‏ به گزارش خبرنگار مهر در قم، دکتر مصطفی عباسی مقدم ظهر دوشنبه در جمع خبرنگاران ضمن تشریح عملکرد، اقدامات و فعالیت‌های ‏دانشگاه ‏پیام نور استان قم اظهار داشت: با هماهنگی‌های صورت گرفته و استفاده از مشاورین لایق برنامه پنج ساله دانشگاه ‏پیام نور قم در ‏حال تدوین است.‏

وی افزود: در این برنامه مدون که با محوریت توسعه و غنای علمی و فرهنگی دانشگاه خواهد بود به اصلاح و ‏ارتقاء سطح ساختار سازمانی در ‏ابعاد مختلف دانشگاه نیز توجه خواهد شد.‏

رئیس دانشگاه پیام نور قم در ادامه سخنان خود، اواخر سال آینده را زمان افتتاح پروژه فاز یک این دانشگاه در ‏پردیسان ذکر کرد و گفت: با ‏مساعدت سازمان مرکزی پیام نور اخیراً یک میلیارد و 500 هزار تومان جهت تکمیل ‏فاز اول دانشگاه پیام نور در منطقه پردیسان اختصاص ‏داده شد، همچنین مقرر شد یک میلیارد تومان دیگر نیز از ‏منابع استانی جهت تکمیل این ساختمان جذب کنیم.‏

عباسی مقدم با اشاره به فواید و مزایای متعدد انتقال ساختمان این دانشگاه به منطقه پردیسان تأکید کرد: اگر ‏حمایت‌های استانی به میزان ‏حمایت‌های سازمان مرکزی پیام نور باشد اواخر سال آینده فاز اول پروژه پردیسان به ‏بهره‌برداری خواهد رسید.‏

وی در بخش دیگری از سخنانش خواستار همکاری شهرداری در خصوص ساماندهی وضعیت مبادی ورودی ‏ساختمان شماره 3 دانشگاه پیام ‏نور شده و گفت: امیدواریم شهرداری در این زمینه مساعدت کند تا تردد و رفت و ‏آمد دانشجویان و شهروندان با مشکل مواجه نشود.‏

عضو هیأت علمی دانشگاه کاشان از پیش‌بینی برگزاری 10 برنامه جهت گرامیداشت دهه فجر توسط دانشجویان و ‏پرسنل دانشگاه پیام نور ‏خبر داد و افزود: برگزاری مسابقات متعدد علمی، فرهنگی، ورزشی، سخنرانی یکی از ‏شخصیت‌های کشوری در جمع دانشجویان، راه اندازی ‏ایستگاه صلواتی در دانشگاه، بر‌پایی نمایشگاه قلب انقلاب، ‏توزیع بروشور روز شمار انقلاب و... از جمله مهمترین برنامه‌هایی است که توسط ‏دانشجویان پیام نور در ایام ‏خجسته دهه فجر به اجرا در خواهد آمد.‏

mohamad23
26-01-2009, 19:40
حسینی خبر داد: منابع تامین هزینه های پیام نور / شکایت و اخطاریه برای 37 موسسه غیرمجاز

رئیس دانشگاه پیام نور گفت:‌ بخشی از هزینه های دانشگاه پیام نور از طریق سفرهای استانی هیئت دولت، وزارت نفت و افراد خیر تامین می شود. به گزارش خبرنگار مهر، دکتر سید محمد حسینی صبح امروز در جمع خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: دانشگاهیان دانشگاههای سراسر ایران در حمایت از مردم مظلوم غزه پیشگام بودند. در حال حاضر نیز تمامی دانشجویان، اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاههای سراسر کشور آمادگی خود را برای بازسازی غزه اعلام کرده اند.
وی در زمینه بخش عمرانی دانشگاه پیام نور گفت: دانشگاه پیام نور پروژه های عمرانی بسیاری را در دهه فجر سال جاری به بهره برداری خواهد رساند. افتتاح این پروژه ها از مهر ماه آغاز شده به طوری که تا کنون بیش از 25 پروژه عمرانی جدید در دانشگاه های پیام نور سراسر کشور راه اندازی شده است.
رئیس دانشگاه پیام نور تاکید کرد: طی ماه های اخیر بیش از 53 هزار و 230 متر مربع فضای آموزشی و سالن های ورزشی با هزینه ای بالغ بر 24 میلیارد تومان در دانشگاه پیام نور راه اندازی شده است.
حسینی اظهار داشت: در حال حاضر بیش از 366 هزار متر مربع ساختمان نیز در واحدهای مختلف دانشگاه پیام نور در دست احداث است. در 488 واحد و مرکز دانشگاه پیام نور بیش از 483 پروژه عمرانی وجود دارد که در حدود 200 پروژه آن فعال است.
وی ادامه داد: همچنین در واحدهای دانشگاه پیام نور بیش از 26 هزار مترمربع سوله چند منظوره ورزشی در دست احداث و راه اندازی است.
رئیس دانشگاه پیام نور گفت: اعتبارات سالانه ای که از سوی دولت به دانشگاه پیام نور اختصاص پیدا می کند جوابگوی تمامی هزینه های دانشگاه برای انجام پروژه های عمرانی نیست. بخشی از هزینه ها از طریق سفرهای استانی هیئت دولت، وزارت نفت و افراد خیر تامین می شود.
واگذاری 81 ساختمان دولتی به دانشگاه پیام نور
حسینی تاکید کرد: با مصوبه دولت تعدادی از ساختمان هایی که مالک آن دولت بوده در اختیار دانشگاه پیام نور قرار گرفته است. تا به امروز 58 ساختمان در شهرهای مختلف با مالکیت دولت و بهره برداری پیام نور در اختیار این دانشگاه قرار گرفته و 23 ساختمان دیگر نیز در حال واگذاری است.
وی افزود: در مجموع 152 هزار و 926 مترمربع فضای آموزشی با میزان ارزشی در حدود 210 میلیارد و 400 میلیون تومان در اختیار دانشگاه پیام نور قرار گرفته است. همچنین 399 ساختمان نیز توسط دانشگاه در شهرهای مختلف شناسایی شده که امیدواریم بخشی از آنها به دانشگاه واگذار شود.
رئیس دانشگاه پیام نور با اشاره به فعالیتهای این دانشگاه در راستای توسعه کیفی خاطرنشان کرد: تمامی واحدهای دانشگاه پیام نور باید در بعد تحصیلات تکمیلی فعال شوند. همچنین باید مجلات علمی پژوهشی و تخصصی راه اندازی کنند.
راه اندازی 15 نشریه علمی پژوهشی در دانشگاه پیام نور
حسینی اظهار داشت: مقدمات راه اندازی 15 نشریه علمی پژوهشی در دانشگاه پیام نور فراهم شده که امیدواریم در آینده ای نزدیک بتوانیم برای چاپ مقالات اعضای هیئت علمی دانشگاه این نشریات را راه اندازی کنیم.
تشکیل ستاد بازنگری کتاب های درسی دانشگاه پیام نور
وی تاکید کرد: تشکیل ستاد بازنگری کتاب های درسی دانشگاه پیام نور، حضور اعضای هیئت علمی دانشگاه در 100 همایش بین المللی، افزایش سرانه ورزش دانشگاه از سه هزار تومان به پنج هزار تومان، پذیرش 44 نفر از قهرمانان ورزشی بر اساس آئین نامه پذیرش قهرمانان دانشگاه، راه اندازی تعاونی های مسکن برای حمایت از کارکنان دانشگاه، برگزاری جشنواره مسابقات ماهیانه، تشکیل ستاد اقامه نماز، برنامه ریزی برای برگزاری همایش نوآوری در استان گیلان، تشکیل کانون های قرآن و عترت، برگزاری چهارمین جشنواره نشریات دانشجویی و برگزاری اولین جشن دانش آموختگی سراسری دراسفند ماه از جمله برنامه ها و اقدامات دانشگاه پیام نور است.
رئیس دانشگاه پیام نور درباره وامهای دانشجویان نیز گفت: در نیمسال اول سال تحصیلی 88-87 بیش از هشت میلیارد تومان وام در اختیار دانشجویان پیام نور قرار گرفته است که انتظار داریم در نیمسال دوم بیش از 10 میلیارد تومان در اختیار دانشجویان قرار گیرد.
وی اضافه کرد: وام شهریه دانشگاههای سراسر کشور که بر اساس تصویب مجلس شورای اسلامی 120 میلیارد تومان است پاسخگوی نیاز دانشجویان نیست و باید 100 درصد افزایش یابد.
راه اندازی واحدهای پیام نور در افغانستان و تاجیکستان
رئیس دانشگاه پیام نور درباره واحدهای خارج از کشور این دانشگاه نیز گفت: در حال حاضر 17 نمایندگی دانشگاه پیام نور در خارج از کشور وجود دارد که برنامه ریزی برای راه اندازی واحد در افغانستان و تاجیکستان نیز صورت گرفته است. همچنین درحال فراهم آوردن تسهیلاتی برای انتقال دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از کشور به پیام نور هستیم.
شکایت و اخطاریه برای 37 موسسه فراگیر غیر مجاز
حسینی با اشاره به فعالیت آموزشگاههای غیرمجاز فراگیر خاطرنشان کرد: 37 مورد شکایت و اخطاریه علیه برخی از موسسات آموزشی فراگیر آماده شده تا امکان سوء استفاده آنها از داوطلبان گرفته شود.

mohamad23
30-01-2009, 20:52
/سفر استاني هيات دولت/
رييس دانشگاه پيام نور: ‌‌٢هزار عضو هيات علمي جديد در دانشگاه جذب مي‌شود
نسبت كارمند به دانشجو در پيام نور يك به ‌‌١٠٠ است

رييس دانشگاه پيام نور کشور از كسب مجوز استخدام 2هزار عضو هيات علمي جديد در دانشگاه خبر داد و گفت: در حاليکه در دانشگاه‌هاي ديگر در ازاي هر14 دانشجو يک کارمند دانشگاهي وجود دارد اين آمار در دانشگاه پيام نور يک کارمند در ازاي هر 100 دانشجوست که اين امر موجب بروز برخي مشکلات از جمله تاخير در رسيدگي به امور دانشجويان و اعلام نمره‌هاي آنان مي‌شود.
به گزارش خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه کرمانشاه، سيد محمد حسيني در سفر استاني هيات دولت به كرمانشاه در يك كنفرانس خبري، اظهار كرد: دانشگاه پيام نور در حال حاضر در سطح کشور 488 واحد و مرکز دارد و850 هزار دانشجو نيز در اين دانشگاه مشغول به تحصيل هستند که از اين لحاظ جزو بزرگترين جمعيتهاي دانشجويي کشور محسوب مي‌شود.
وي با بيان اينكه در حال حاضر 7 هزار رشته محل در اين دانشگاه وجود دارد، افزود: هم اکنون حدود 3000 عضو هيات علمي در دانشگاه پيام نور فعاليت مي‌كنند و مجوز استخدام 2هزار عضو هيات علمي ديگر نيز کسب شده است.
وي با اشاره به فعاليتهاي دانشگاه در جهت توسعه کيفي، اظهار كرد: افزايش درصد قبولي دنشجويان پيام نور در مقاطع کارشناسي ارشد و دکتري، افزايش هيات علمي دانشگاه، تجهيز آزمايشگاه‌ها، برگزاري جشنواره‌هاي مختلف فرهنگي و ورزشي و بازنگري در محتواي کتابهاي درسي از جمله مواردي هستند که در جهت توسعه كيفي صورت گرفته است.
حسيني در ادامه با اعلام افتتاح 250 واحد دانشگاهي جديد پيام نور در کشور تا سال آينده، از دانشگاه پيام نور به عنوان دانشگاهي نام برد که امکان تحصيل براي اکثر افراد علاقمند را فراهم نموده و افزود: خوشبختانه شرايط اين دانشگاه به گونه‌ايست که بسياري از افراد مي‌توانند تحصيلات خود را تا سطوح عالي در آن پي بگيرند و عدم محدوديت جهت حضور در کلاس درس باعث شده بسياري از افراد شاغل درکنار کار به امر تحصيل نيز بپردازند.
معاون وزير علوم در پاسخ به سئوالي مبني بر مجازي شدن دانشگاه پيام نور و اينکه اين اقدام چه تأثيري بر عملکرد آن خواهد داشت، گفت: مجازي کردن دانشگاه در واقع استفاده از تکنولوژي‌هاي نو و فناوريهاي پيشرفته دنياست و باعث ارتقاي سطح کيفي مي‌شود.
حسيني افزود: در صورت محقق شدن اين مهم بسياري از مشکلات آموزشي دانشجويان مرتفع مي‌شود، ضمن آنکه با مجازي شدن دانشگاه محدوديت پذيرش دانشجو نيز از ميان برداشته مي‌شود.
رييس دانشگاه پيام نور، تصريح کرد: مجازي شدن دانشگاه‌ها به معناي انحلال کلاسها و عدم تشکيل آن نيست، بلکه کلاسهاي درسي که عموماً جهت رفع اشکال تشکيل مي‌شود همچنان به قوت خود باقي خواهد ماند.
وي به برنامه هاي آتي اين دانشگاه اشاره و خاطر نشان ساخت: برگزاري سمينارها و مسابقات فرهنگي و ورزشي، بازنگري در کتب درسي، ارتقاي سطح آموزشي و مجازي کردن دانشگاه را از جمله برنامه‌هاي در دست اجراي دانشگاه عنوان كرد.
دكتر حسيني در خاتمه با اشاره به اينکه سفر وي به کرمانشاه در جهت بررسي و رفع نواقص و کمبودهاي دانشگاه‌هاي پيام نور اين استان انجام شده، وضعيت دانشگاه‌هاي پيام نور اسلام آباد و قصرشيرين را مطلوب ارزيابي و تصريح کرد: در بازديد از اين دو واحد دانشگاهي متوجه شدم که از قابليتهاي فراواني برخوردارند و مطمئناً با توجه بيشتر مي‌توان اين واحدها را به مراکز بين‌المللي تبديل کرد.

mohamad23
31-01-2009, 20:15
رييس دانشگاه پيام‌نور:
ظرفيت پذيرش300 هزار داوطلب از طريق كنكور در دانشگاه پيام نور وجود دارد

رييس دانشگاه پيام نور با بيان اينكه ظرفيت پذيرش دانشجو در اين دانشگاه از طريق كنكور200 هزار نفر است، گفت: دانشگاه پيام نور توان پذيرش300 هزار دانشجو از طريق كنكور را نيز داراست.
به گزارش خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، دكتر سيد محمد حسيني قائم مقام وزير علوم، تحقيقات و فناوري در شهرستان شاهين‌دژ در جمع خبرنگاران، اظهار كرد: در سراسر كشور 488 واحد اين دانشگاه وجود دارد كه 850 هزار دانشجو در مقاطع كارشناسي، كارشناسي ارشد و دكترا در اين واحدها مشغول به تحصيل هستند.
وي از لزوم راه‌اندازي2 واحد كارآفريني بر اساس نيازهاي منطقه در زمينه‌هاي كشاورزي، صنعت و معدن در هريك از واحدهاي اين دانشگاه در كشور خبر داد و گفت: اساتيدي به منظور تدريس در اين واحدها تربيت شده‌اند تا دانشجويان با حضور و فعاليت در اين واحدها بعد از فارغ‌التحصيلي در مناطق بومي خود مشغول به كار شوند.
دكتر حسيني ادامه داد: در سازمان كنفرانس اسلامي و با تصويب وزارت علوم، دانشگاه پيام نور به عنوان قطب مجازي آموزشي جهان اسلام انتخاب شد و امروز اين دانشگاه به عنوان بزرگترين شبكه دانشگاهي دولتي در تلاش است نيازمندي‌هاي آموزشي و راه توسعه آموزش الكترونيكي در سطح كشور را متحول كند.
وي افزود: دامنه اين فعاليت‌ها بايد به گونه‌اي باشد كه همه دانشجويان در داخل و خارج كشور از اين امكانات بهره‌مند شوند.
وي لازمه اين امر را تلاش گسترده در جهت مهيا كردن فعاليت‌هاي سخت‌افزاري دانست و خاطر نشان كرد: در جهت اتصال به فيبرنوري و شبكه‌هاي اينترنتي و اينترانتي قدم‌هاي خوبي در اين مسير برداشته شده است.
رييس دانشگاه پيام نور در پايان با بيان اينكه 90 درصد دانشجويان اين دانشگاه جوانان هستند، گفت: بهره‌گيري مناسب از اين سرمايه نيروي جوان مستلزم امكانات، تدابير و تحقيقات و توليد علمي در سطح وسيع مي‌باشد.

doost joon
01-02-2009, 10:04
اولا اینکه بازم تاکید میکنم اطلاعات من ماله 2 ساله پیشه خودتون بیشتر تحقیق کنید
زمان ما برا یه رشته که فکر کنم حسابداری بود فقط کلاس میزاشت ولی الان برا همه ی رشته ها ترم اول کلاس میزاره ترم های بعد هم برا بعضی از درس ها کلاس حضوری داره و برا بقیه فقط هر 5 شنبه کلاسه رفع اشکال میزاره در مورد مدرک هم یه مدرک بهت میدن که توش نوشته مثلا مدر ک معادل دوره ی کارشناسی ولی تو مدرک آزاد نوشته مدرک کارشناسی هزینه ی پیام نور هم از آزاد کمتره و آزاد کلاس هاش حضوریه تفاوت دیگه ای نداره

ببین مسلم جان اینقدر این بچه رو نترسون اصلا کی گفته وقتی می خوای بری سر کار میان بپرسن که مدرکتون رو از کدامین دانشگاه ستوده ای؟
این که بچه های هر دانشگاهی در مورد مدرک دانشگاه های دیگه بد می گن رو نباید خیلی مد نظر قرار داد
شما دوست عزیز هم اگه می خواید رشته ی کاربردی مثل کامپیوتر و برق یا امثال اینها رو شرکت کنی فقط باید سعی کنی تا خودت یه چیزی یاد بگیری
اینو همه می دونن که دانشگاه یا استاد نمیاد چیزی بهت یاد بده این ما ها هستیم که باید بریم دونبالش
بخوای دانشجویان ترم آخری رو بهت معرفی می کنم که فرق باتری cmos رو با cpu تشخیص نمی دن و باور کن که همین طوره
فردا هم که انشا ا... خواستی بری سر کار ازت کااااااار می خوان دیگه مدرک نمی خان که قاب کنن بزنن به دیوار شرکتشون باهاش حال کنن
به هر حال موفق باشید و هر راهی رو برای ادامه ی تحصیل امتحان کنید:11:

mohamad23
01-02-2009, 16:47
با ايجاد 255 واحد پيام‌نور در طول دولت نهم؛
رييس دانشگاه پيام‌نور:200 پروژه‌ عمراني و آموزشي دانشگاه در حال ساخت و اجراست

قائم مقام وزير علوم و رييس دانشگاه‌ پيام‌نور كشور، گفت:200 پروژه‌ عمراني و آموزشي پيام‌نور در كشور در حال ساخت و اجرا مي‌باشد.
دكتر سيد محمد حسيني در مراسم بازديد از احداث فاز دوم دانشگاه پيام‌نور بوكان در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، گفت: از اين تعداد پروژه 25 طرح از ابتداي مهر سال جاري تاكنون احداث شده و 25 پروژه ديگر نيز تا پايان سال راه‌اندازي خواهد شد و مابقي نيز در سال آينده با شتاب بيشتري احداث مي‌شود.
وي تصريح كرد: از ابتداي سال جاري براي احداث اين تعداد پروژه 100 ميليارد تومان اعتبار از محل اعتبارات سفرهاي رياست جمهوري، بودجه دولتي و درآمد دانشگاه‌ها اختصاص يافته است.
وي همچنين از احداث 255 واحد پيام‌نور در شهرهاي كشور در طول دولت نهم خبر داد.
دكتر حسيني در ادامه از تكميل طرح‌هاي عمراني، ارتقاي كيفيت طرح‌هاي آموزشي، بازنگري كتاب‌هاي درسي جهت كيفيت بهتر علمي و چاپي، اصلاح روند آموزشي و تقويت بخش مجازي به عنوان برنامه‌هاي در دست اقدام وزارت علوم نام برد كه طي سال آينده اعمال خواهد شد.
رييس دانشگاه پيام‌نور در پايان افزود: هم‌اكنون تعداد واحدهاي دانشگاهي پيام‌نور در كل كشور 488 واحد با 851 هزار دانشجو مي‌باشد.

mohamad23
02-02-2009, 17:52
اعلام شرایط اعطای مجوز / تصمیم جدید وزارت علوم برای ساماندهی موسسات دوره های فراگیر پیام نور

مدیر کل دفتر آموزشهای آزاد وزارت علوم از اعطای مجوز به موسسات آموزش عالی آزاد دارای مجوز قطعی برای برگزاری دوره های آمادگی فراگیر خبر داد و تاکید کرد: به موسساتی که در گذشته بدون مجوز اقدام به برگزاری دوره های آمادگی فراگیر کرده اند مجوزی داده نمی شود. غلامعلی نادری در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: طبق توافقی که بین وزارت علوم و دانشگاه پیام نور به عمل آمده است به موسسات آموزش عالی آزاد بر اساس شرایط و ضوابط مجوز برگزاری دوره های آمادگی فراگیر دانشگاه پیام نور اعطا می شود.
وی اظهار داشت: بدین ترتیب به تمامی موسسات مجاز آموزش عالی آزادی که دارای مجوز قطعی و برگزاری موفق یک دوره آموزشی هستند، اطلاعیه ای صادر شده است که در صورت تمایل به برگزاری دوره، تقاضای خود را به وزارت علوم ارسال کنند.
مدیر کل دفتر آموزشهای آزاد وزارت علوم تعداد موسسات آموزش عالی دارای مجوز قطعی از وزارت علوم را 110 موسسه عنوان کرد و به مهر گفت: از این تعداد 75 موسسه مجوز قطعی برای برگزاری دوره های فراگیر را دارند.
وی اظهار داشت: وزارت علوم در کمیته ای با حضور نماینده معاونت آموزشی وزارتخانه، نماینده دانشگاه پیام نور و نماینده دفتر آموزشهای آزاد، وضعیت موسسات متقاضی را ارزیابی و امتیازبندی می کند.

mohamad23
02-02-2009, 17:53
بر خلاف تصمیم وزارت علوم / پیام نور با اعطای مجوز دوره های فراگیر به موسسات آزاد مخالف است

رئیس دانشگاه پیام نور گفت: دانشگاه پیام نور با ارائه مجوز به موسسات آموزشی آزاد برای برگزاری دوره های فراگیر موافق نیست. دکتر سید محمد حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: جلساتی برای واگذاری دوره های آموزشی فراگیر به موسسات خصوصی و آزاد میان مسئولان وزارت علوم و دانشگاه پیام نور برگزار شده اما هنوز نهایی نشده است.
وی ادامه داد: واگذاری دوره های آموزشی فراگیر به موسسات خصوصی و آزاد مورد تائید دانشگاه پیام نور نیست و تنها در حد یک پیشنهاد و نظر از سوی مسئولان وزارت علوم مطرح شده است.
رئیس دانشگاه پیام نور خاطرنشان کرد: دانشگاه پیام نور بدون شک این آمادگی را دارد که دوره های فراگیر را در واحدهای دانشگاهی خود در سراسر کشور برگزار کند.
حسینی تاکید کرد: برگزاری کلاسهای آموزشی دوره های فراگیر در واحدهای دانشگاه پیام نور از سوء استفاده آموزشگاههای غیر مجاز و اخذ مبالغ زیاد از داوطلبان جلوگیری می کند. دانشگاه پیام نور در حال حاضر هیچ موسسه آموزشی را برای برگزاری کلاسهای دوره فراگیر قانونی نمی داند.

mohamad23
03-02-2009, 18:00
رئيس دانشگاه پيام‌نور:
شعبه دانشگاه پيام‌نور در افغانستان تأسيس مي‌شود

خبرگزاري فارس: رئيس دانشگاه پيام‌نور گفت: به زودي شعبه دانشگاه پيام‌نور در افغانستان تأسيس مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس، هيئت علمي دانشگاه كابل امروز صبح با قائم مقام وزير علوم تحقيقات وفناوري و رئيس دانشگاه پيام نور ديدار و گفت‌وگو كردند.
ايمن الله، رئيس دانشگاه كابل گفت: توانمندي‌هاي كشور ايران در زمينه آموزش عالي بسيار زياد و قابل ستودن است و كشور افغانستان نيز علاقمند به همكاري و تبادل افكاربيشتر درر زمينه علمي بين دو كشور است.
وي افزود: كشور افغانستان در حال حاضر 22 دانشگاه دولتي و 12 دانشگاه خصوصي دارد كه از دانشگاه كابل با 14 دانشكده و 66 رشته تحصيلي به عنوان دانشگاه مادر نام برده مي‌شود.
امين الله از امضاي قرارداد همكاري با 16 كشور جهان خبر داد و گفت: تحصيلات در كشور افغانستان تا دوره ليسانس به صورت رايگان است و هم اكنون 15 هزار دانشجو در دانشگاه كابل مشغول به تحصيل هستند.
حسيني، رئيس دانشگاه پيام نور ايران با اعلام اينكه تاكنون در حدود10 كشور خارجي، دانشگاه پيام نور شعبه دارد گفت: مذاكراتي جهت تاسيس شعبه دانشگاه پيام نور در كشور افغانستان انجام يافته است كه اميدواريم به‌زودي اين شعبه نيز افتتاح و فرصت تحصيل در دانشگاه نيمه حضوري براي دانشجويان كشور افغانستان نيز فراهم شود.
حسيني همچنين از انتشار CD, DVDهاي آموزشي كتاب هاي پيام نور در آينده نزديك خبر داد و تاكيد كرد: كشور ايران و افغانستان مي‌توانند در زمينه‌هاي استفاده از كتب آموزشي و اساتيد ،تبادل دانشجويان و همچنين برگزاري كنفرانس ها و همايش ها ي مشترك با يكديگر همكاري كنند.
در پايان هيات علمي دانشگاه كابل از كتابخانه مركزي اين دانشگاه بازديد كردند.

mohamad23
03-02-2009, 18:03
حسینی به مهر خبر داد: تاکید بر حصارکشی دانشگاهها / بخشنامه پیام نور برای ساخت و ساز

قائم مقام وزیر علوم گفت: وزارت علوم سعی کرده با فعال سازی بخش حقوقی مشکلاتی که درباره زمینهای دانشگاهها بوجود می آید را بدون مراجعه به مراجع قضائی حل کرده و با ارائه اسناد و مدارک لازم به کمسیون مستندسازی دولت سند قانونی اخذ کند. دکتر سید محمد حسینی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان این مطلب افزود: یکی از مشکلاتی که همواره وزارت علوم با آن روبرو بوده زمینهایی است که مالکیت آن به نام وزارت علوم و یا دانشگاه به ثبت نرسیده و پس از مدتی افرادی مدعی مالکیت این زمینها شده اند.
وی خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از این مشکل به تمامی مسئولان دانشگاههای کشور تاکید شده تا مسائل حقوقی زمینهای دانشگاه را مشخص کرده و حصارکشی دور زمینهای دانشگاه را در اولویت قرار دهند.
قائم مقام وزیرعلوم اظهار داشت: در سفرهای استانی هیئت دولت یکی از مهمترین مسائل وزارت علوم حل اختلاف این گونه زمین ها و مشکلات حقوقی دانشگاهها در این خصوص بود.
حسینی ادامه داد: برای مثال در کنار دانشگاه اراک زمینی وجود داشت که سپاه مدعی بخشی از این زمین بود که در سفر استانی وزارت علوم مبلغی به سپاه پاسداران ارائه شد و این زمینها در اختیار دانشگاه قرار گرفت.
رئیس دانشگاه پیام نور با اشاره به وجود این مشکل در زمینهای دانشگاه پیام نور نیز گفت: در دانشگاه پیام نور بارها این موضوع پیش آمده که فردی زمین هایی را در اختیار دانشگاه قرار داده و هنگامی که ساخت و سازآموزشی توسط دانشگاه در این زمین ها انجام شده خود فرد یا افرادی معارض آن زمین شده اند.
حسینی اظهار داشت: برای جلوگیری از این مشکل در دانشگاه بخشنامه ای صادر شده مبنی بر اینکه تا زمینی به طور قطعی در اختیار دانشگاه پیام نور قرار نگرفت و سند به نام دانشگاه نشد ساخت و ساز در آن زمینها صورت نگیرد.

vanish
04-02-2009, 18:31
سلام دوستان کسی این ترم ساختمان گسسته گرفته بود؟
تمام دوستام نمره هاشون زیاد شده الا مال من!!!
نمیدونین قضیه چیه؟

ghomeishi
04-02-2009, 19:55
من به اینها که خیلی ادعا می کنند پیشنهاد میکنم به جای این همه گسترش شعبه ها وساختمانهای پیام نور(پیام زور یا پیام پول یا ... ) به فکر درست برگزار کردن امتحانات باشند یه مشت ادم عقده ای میشند طراح سوال که ادم به عقل اینا شک می کنه
اخه توی کتاب 380 صفحه ای مهندسی نرم افزار سوال دادن از پاورقی دیگه برای چی
یا تو امتحان کامپایلر 8 سوال تستی و یه سوال تشریحی غلط بود جالبه چند تاز این سوالها اصلا صورت نداشت که ما حل کنیم
امتحان معماری سوال یک راحت ترین سوال بود اما جواب سوال تو دو تا گزینه اومده
سایت مزخرف گلستان همه تست ها را حساب کرده و برای تست ها گزینه صحیح هم زده !!
تنها کاری که از ما برمیاد پر کردن فرم اعتراض و بزرگترین کاری که اونها انجام میدن انبار کردن این فرمها
به همین راحتی زحمات ما را هدر میدن
اخه این چه امتحانی هستش که بیشتر نمره را به تستی اختصاص دادند

mohamad23
04-02-2009, 20:16
در ديدار رييس دانشگاه كابل با رييس دانشگاه پيام‌نور مطرح شد:
تاسيس شعبه دانشگاه پيام نور در افغانستان
همكاري و تبادل افكار در زمينه‌هاي علمي بين دو كشور

در ديدار هيات علمي دانشگاه كابل با قائم مقام وزير علوم و رييس دانشگاه پيام نور بر گسترش همكاريهاي علمي و بين‌المللي و ايجاد شعبه دانشگاه پيام نور در افغانستان تاكيد شد.
به گزارش سرويس صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، دكتر امين الله رييس دانشگاه كابل در اين ديدار، اظهار كرد: توانمندي‌هاي كشور ايران در زمينه آموزش عالي بسيار مطلوب است و كشور افغانستان نيز علاقمند به همكاري و تبادل افكار بيشتر در زمينه‌هاي علمي بين دو كشور است.
وي افزود: افغانستان در حال حاضر 22 دانشگاه دولتي و 12 دانشگاه خصوصي دارد كه از دانشگاه كابل با 14 دانشكده و 66 رشته تحصيلي به عنوان دانشگاه مادر نام برده مي‌شود.
دكتر امين الله از امضاي قرارداد همكاري با 16 كشور جهان خبر داد و گفت: تحصيلات در كشور افغانستان تا دوره ليسانس به صورت رايگان است و هم اكنون 15 هزار دانشجو در دانشگاه كابل مشغول به تحصيل هستند.
دكتر حسيني رييس دانشگاه پيام نور نيز با ابراز خرسندي از اينكه دانشگاه پيام نور در حدود 10 كشور خارجي شعبه دارد، گفت: مذاكراتي جهت تاسيس شعبه دانشگاه پيام نور در كشور افغانستان انجام شده كه اميدواريم بزودي اين شعبه نيز افتتاح و فرصت تحصيل در دانشگاه نيمه حضوري براي دانشجويان كشور افغانستان نيز فراهم شود.
دكتر حسيني در خاتمه همچنين از انتشار cd, dvdهاي آموزشي كتاب‌هاي پيام نور در آينده نزديك خبر داد و تاكيد كرد: كشور ايران و افغانستان مي‌توانند در زمينه‌هاي استفاده از كتب آموزشي و اساتيد، تبادل دانشجويان و همچنين برگزاري كنفرانس‌ها و همايش‌ها‌ي مشترك با يكديگر همكاري كنند.

mohamad23
04-02-2009, 20:17
زمان دقيق آزمون‌هاي فراگير دانشگاه پيام نور اعلام شد
معاون سازمان سنجش خبرداد: آغاز ثبت‌نام آزمون ارشد فراگير از30 بهمن و آزمون كارشناسي از دهه دوم اسفند

معاون سازمان سنجش آموزش كشور با اشاره به هماهنگي‌هاي صورت گرفته و صورت جلسه تنظيم شده با سازمان سنجش مبني بر برگزاري آزمون دوره‌هاي كارداني به كارشناسي ناپيوسته فراگير دانشگاه پيام نور، گفت: ثبت‌نام دوره‌هاي فراگير كارشناسي پيوسته و ناپيوسته دانشگاه پيام نور11 تا 19 اسفند ماه انجام مي‌شود.
دكتر حسين توكلي در گفت‌و‌گو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، اظهار كرد: آزمون دوره‌هاي فراگير كارشناسي ناپيوسته و پيوسته دانشگاه پيام نور روز پنج شنبه 29 مرداد 88 برگزار مي‌شود.
آغاز ثبت‌نام آزمون كارشناسي ارشد فراگير از30 بهمن و برگزاري آزمون در30 مرداد
معاون سازمان سنجش در خاتمه گفت: ثبت‌نام دوره‌هاي كارشناسي ارشد فراگير دانشگاه پيام نور نيز از30 بهمن تا 7 اسفند ماه انجام مي‌شود و اين آزمون روز جمعه 30 مرداد ماه برگزار مي‌شود.

ghomeishi
05-02-2009, 10:07
خودتون به یه سوال درس معماری نگاه کنید و قضاوت کنید:
حالا بقیه سوال ها هیچی جالبه برای این سوال گزینه درست انتخاب کرده و هیچ سوالی حذف نشده
سوال های غلط تصحیح با کلید نادرست

ghomeishi
05-02-2009, 18:55
پاسخ دانشگاه پیام نور به اعتراضات و شکستن قفل سکوت

در پی درج خبر اعتراض گسترده دانشجویان و همکاری سایت خبری تابناک انتشار پیام بیننده «تابناک» در باره وضعیت دانشگاه پیام نور، روابط عمومی این دانشگاه پاسخی را برای این سایت فرستاده است که در زیر می‌‏آید:

با تشکر از نظر ارایه‌ شده در مورد شیوه آزمون دانشگاه پیام نور، لازم است به اطلاع رسانیده شود که معرفی منبع درسی از سوی دانشگاه برای دانشجویان و برگزاری امتحان یکسان از تمام محتوایی که در نظر گروه‌های تخصصی است، از جمله امتیازات دانشگاه پیام نور است و همان‌طور که گفته شده است، سطح علمی دانشجویان دانشگاه پیام نور در مقایسه با بسیاری دانشگاه‌های دیگر از جایگاه ویژه و ممتازی برخوردار است، آنچنان که معمولا در آزمون‌های ورودی دوره‌های بالاتر پذیرفته‌شدگان دانشگاه پیام نور موقعیت بسیار برتری را دارند اما این‌که گفته شده است، سهم نمرات تستی و تشریحی نسبت به ترم‌های دیگر تغییر کرده است، این تغییرات با نظر گروه‌های تخصصی صورت می‌پذیرد و متناسب با محتواهای ارایه‌شده، نوع سؤال تعیین می‌شود.یکی از ویژگی‌های آزمون چند گزینه‌ای (اصطلاحا تستی) این است که گزینه انحرافی باید شک‌برانگیز باشد و در بسیاری از مواقع ممکن است دانشجویان گزینه انحرافی را اشتباه بگیرند و از این بابت فکر کنند آزمون اشکال داشته است. ضمن آن‌که در آزمون سال جاری دانشجویان می‌توانند در مدت مقرر اعتراض خود را ارایه و پس از تصحیح برگه‌ها نیز اعتراضات آنها قابل بررسی است.در مجموع این‌که گفته شده است در مورد مدرک دانشگاه پیام نور برخی تردیدهایی دارند، عمدتا ناشی از بی‌اطلاعی افراد از شیوه‌های آموزشی این دانشگاه است و مدارک دانشگاه پیام نور که یکی از دانشگاه‌های دولتی است، در داخل و خارج از کشور معتبر و به لحاظ سطح توانایی علمی فارغ‌التحصیلان نیز موضوع کاملا مبرهن و روشن است
کاش چشم هاشون را یه ذره بیشتر باز می کردند و واقعیت ها را می پذیرفتند
معنی انحراف را فهمیدیم

ghomeishi
05-02-2009, 19:07
اوج انحراف توی این سوال دیده میشه کاش ورقه امتحان را می تونستم بیارم بیرون تا متوجه انحراف سوال و انحراف مغزی این پررو ها بشید
طراح گزینه الف را به عنوان جواب انتخاب کرده
[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
هرچند من همین یه سوال را تونستم گیر بیارم

baharshiraz
09-02-2009, 09:35
میگن اگه سر جلسه نریم صفر میگیریم درسته؟

با گواهی از پزشک کار درست میشه؟

مراحل این کار رو دوستان لطف کنند توضیح بدن.

behnam_tr
09-02-2009, 11:02

نه دوست عزيز.....اگه سر جلسه امتحان حاضر نشيد به منزله حذف آن درس است..........البته جديدا اين طور شده.......

Backstreetboys
09-02-2009, 13:25
اگه به نمرات امتحان اعتراض داشته باشیم باید چه کار کنیم.تاریخ معینی داره ؟

baharshiraz
09-02-2009, 13:30
نه دوست عزيز.....اگه سر جلسه امتحان حاضر نشيد به منزله حذف آن درس است..........البته جديدا اين طور شده.......
جدا؟؟؟؟

مطمئنی ؟

آخه من شنیدم مثل دانشگاه آزاد نیست که اگه نری حذف کنند صفر میذارن مگر اینکه گواهی معتبر و مورد تایید دانشگاه بیاری.

پس سر جلسه نریم دیگه

993
09-02-2009, 16:31
جدا؟؟؟؟

مطمئنی ؟

آخه من شنیدم مثل دانشگاه آزاد نیست که اگه نری حذف کنند صفر میذارن مگر اینکه گواهی معتبر و مورد تایید دانشگاه بیاری.

پس سر جلسه نریم دیگه
مثل ازاد نیست! صفر میدن

Soda
09-02-2009, 16:38
با سلام به همه دوستان

در مورد هزینه هر ترم پیام نور برای کارشناسی ارشد ( فراگیر ) برای نرم افزار کامپیوتر میخواستم بدونم

حدودا ترمی چقد می افته ؟

karin
09-02-2009, 19:20

تا ترم پیش نرفتن سر جلسه مساوی بود با صفر و برای حذف باید از گواهی پزشکی استفاده می کردید
مگر اینکه این ترم تغییراتی صورت گرفته باشه که من در جریان نیستم

danavan
09-02-2009, 19:34
سلام.
من کارشناسی ریاضی محض دارم.
یه دانشجو یا فارق التحصیل یکی از گرایشهای مدیریت در مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه پیام نور هستش که به من یه مشورتی بده؟

!Bikhaneman!
09-02-2009, 20:26
مثل ازاد نیست! صفر میدن

طبق قانون جدید، نرفتن سر جلسه = حذف

DaRiOuShJh
09-02-2009, 21:46
طبق قانون جدید، نرفتن سر جلسه = حذف

به به به
سلام حاج آقا
آقا اطلاع نداری اگه کلا نریم ثبت نام چی میدن؟ فحش ندن یه وقت!:31:

در مورده اون موضع هم پیگیر هستم با این سرعته افتضاح
ولی چیزه دندون گیری که اونطوری نیافتم

993
10-02-2009, 16:09
من دارم اوسگول بازی در میارم یا اینکه واقعا برنامه ی امتحانی رو نذاشتن؟! من نمیتونم پیدا کنم برنامه رو تا بتونم انتخاب واحد کنم!! من اوسگولم یا اونا؟!!

behnam_tr
10-02-2009, 17:33
پيام نوريها 400-500 صفحه رو بايد خودوشون بخونند و با نمره 10 اونم به زور قبول بشن در حالي كه در دانشگاه هاي ديگه دانشجويان با خوندن جزوه 20 صفحه اي استاد با نمره 18-19 قبول ميشن تازه پيام نوري ها رو مسخره ميكنن...... آخه اين انصافه ؟؟؟؟

kasra_khan2003
11-02-2009, 00:54
پيام نوريها 400-500 صفحه رو بايد خودوشون بخونند و با نمره 10 اونم به زور قبول بشن در حالي كه در دانشگاه هاي ديگه دانشجويان با خوندن جزوه 20 صفحه اي استاد با نمره 18-19 قبول ميشن تازه پيام نوري ها رو مسخره ميكنن...... آخه اين انصافه ؟؟؟؟

دقیقا!!!!

خیلی نامردیه! بعد به ما میگن پیام نورم شد دانشگاه؟:19:

دیروز دانشگاه پیام نور ما ( رشت ) بچه های دانشگاه برای همین وضعیت داغون دانشگاه اعتصاب کردن!

طوری که از صدا سیما هم اومدن! همه نشسته بودیم کف حیاط دانشگاه...

رئیس دانشگاه اومد، گفت بیاین سالن اجتماعات، مشکلتون رو حل میکنم، رفتیم، یه 30 دقیقه مزخرف گفت! ما هم دیدیم میخواد بپیچونه، دوباره رفتیم تو حیاط نشستیم!

این نمره های ما هم که هنوز نیومده!!!!!!!!!!!!

vanish
11-02-2009, 17:46
نامردا اومدن سر مارو کلاه گذاشتن
ما اعتراض کردیم چرا وقتی 16 سوال از امتحان ساختمان گسسته حذف میشه امتحان رو دوباره برگزار نمیکنن
امروز دوباره اون سوال حذفی ها رو بر گر دوندن همه بچه ها رد شدن

P A R M I S
11-02-2009, 18:18
سلام دوستان
کسی درمورد دانشگاههای پیام نوری که دانشجوبرای رشته حقوق (هرگرایشی که برای خانم ها باشه)درمقطع کارشناسی ارشد دانشجومیگیره اطلاعاتی داره درچه شهرهایی این رشته وجود داره واین که کتابهاشون ازچه منابعی وبه چه زبانیه اخه بعضی رشته های ارشد پیام نور تماما انگلیسیه کتاباشون
ممنون

!Bikhaneman!
13-02-2009, 15:10

اگه طرز فکر شما از دانشگاه و در کل تحصیل اینه که تو یه جمع بشینید و مدرکتون رو به رخ دیگران بکشید خوب از همین الان دوستانه میگم بیخیال شید ! اما اگه هدف شما یادگیری به معنای دقیق کلمه باشه، دانشگاه خوبی رو انتخاب کردید :5:
درسم رو تو آزاد تموم کردم و فقط برای یادگیری اومدم این دانشگاه
مشکلاتی که این دانشگاه داره مربوط به سازماندهی اداری این دانشگاه هست و کمی هم نحوه امتحان گرفتنشون

اون زمانی که ما رفتیم دانشگاه آزاد همه به ما میگفتن اخه آزادم شد دانشگاه ؟! وقتی پیام نور اومد آبای دانشگاه آزاد از آسیاب افتاد ! حالا که علمی کاربردی اومده کم کم ملت دارن به پیام نور عادت میکنن ! وقت خودتون رو به حرف مردم تباه نکنید که این قضایا همچنان ادامه دارد :27:

!Bikhaneman!
13-02-2009, 15:12
به به به
سلام حاج آقا
آقا اطلاع نداری اگه کلا نریم ثبت نام چی میدن؟ فحش ندن یه وقت!:31:

در مورده اون موضع هم پیگیر هستم با این سرعته افتضاح
ولی چیزه دندون گیری که اونطوری نیافتم

سلام علیکم و رحمه ا.. برار :27:
اگه همینطوری با قدرت ادامه بدی مطمئنا سال بعد با لباس سربازی میبینمت :31:

متشکرم

kasra_khan2003
13-02-2009, 19:30
اگه طرز فکر شما از دانشگاه و در کل تحصیل اینه که تو یه جمع بشینید و مدرکتون رو به رخ دیگران بکشید خوب از همین الان دوستانه میگم بیخیال شید ! اما اگه هدف شما یادگیری به معنای دقیق کلمه باشه، دانشگاه خوبی رو انتخاب کردید :5:
مشکلاتی که این دانشگاه داره مربوط به سازماندهی اداری این دانشگاه هست و کمی هم نحوه امتحان گرفتنشون

اون زمانی که ما رفتیم دانشگاه آزاد همه به ما میگفتن اخه آزادم شد دانشگاه ؟! وقتی پیام نور اومد آبای دانشگاه آزاد از آسیاب افتاد ! حالا که علمی کاربردی اومده کم کم ملت دارن به پیام نور عادت میکنن ! وقت خودتون رو به حرف مردم تباه نکنید که این قضایا همچنان ادامه دارد :27:

ببین بحث این نیست که ما میخوایم مدرک بگیریم به رخ بکشیم یا نه، اما مشکل اینجاست که شنیدن حرف یکم سخت هست!

کسی به این مشکل دانشگاه پیام نور اشاره نمیکنه! فکر میکنن فلانی کاردانی مکانیک دانشگاه آزاد میخونه، دیگه بیاد پیام نور، مدیریت بخونه، چشم بسته پاس میکنه!

در صورتی که اصلا اینطور نیست! ترم اول رو شاید، اما از ترم های بعدی، میفهمه حفظ کردن یه کتاب 500 صفحه ای تک واحدی یعنی چی! اونم چی، درس غیر تخصصی که فردا مدرکت رو گرفتی هیچ تاثیری تو کارت نداره...

DaRiOuShJh
13-02-2009, 19:48

:10:

ببین بحث این نیست که ما میخوایم مدرک بگیریم به رخ بکشیم یا نه، اما مشکل اینجاست که شنیدن حرف یکم سخت هست!

کسی به این مشکل دانشگاه پیام نور اشاره نمیکنه! فکر میکنن فلانی کاردانی مکانیک دانشگاه آزاد میخونه، دیگه بیاد پیام نور، مدیریت بخونه، چشم بسته پاس میکنه!

در صورتی که اصلا اینطور نیست! ترم اول رو شاید، اما از ترم های بعدی، میفهمه حفظ کردن یه کتاب 500 صفحه ای تک واحدی یعنی چی! اونم چی، درس غیر تخصصی که فردا مدرکت رو گرفتی هیچ تاثیری تو کارت نداره...

بابا این حرف ها همیشه بوده و هست و خواهد بود
ما یه عمر آزاد خوندیم میگفتن سراسری اله سراسری بله
اونایی هم که سرارسیری میخوندن بهشون میگفتن مدرکه ایران اندازه چغندر هم نمیارزه!
حالا هم که پیام نور میخونیم (اگه بخونیم!:31:) میگن آزاد اله و آزاد بله

در کل همه ی اینا رو هم بزاری یه بابای مایه دار که گاوداری ای کارخونه ای چیزی داشته باشه نمیشه و نخواهد شد در این مملکت!:27:

سلام علیکم و رحمه ا.. برار :27:
اگه همینطوری با قدرت ادامه بدی مطمئنا سال بعد با لباس سربازی میبینمت :31:

متشکرم

سلام آقا بر شما برادر:31:
آره اتفاقا همه میگن میکن اینقد به خودت فشار نیار یه وقت تلف میشی ولی ما اینیم دیگه در کل چه کنیم!@[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فعلا که هم اینجا مفت و مسلم یه معافی داریم هم آزاد تا دو سال دیگه گارانتیش مونده!:31:
ولی آزاد اگه گوشه شیطون کر و کور! تموم شه این رو میزارم بقله سربازی میخونم چون این سربازی رو نره آدم بوقم نمیتونه بزنه تو خیابون ها!

فعلا که دو هفته پیش انتخاب واحده آزاد بود نتونستم رفت نمیدونم تا کی!

هر چی اسکریپت یافتم در پیتی بودن!:13:

993
13-02-2009, 19:51
بالاخره برنامه ی امتحانات رو گذاشتن! و اینطوری که معلومه درسهای مهارتی و ارزشی حذف شده و کلا دیگه ارائه نمیشه! اگه ترم های قبل پاسشون کردید سرتون کلاه رفته:d

danavan
14-02-2009, 17:48
سلام.
یه سوال کارشناسی ارشد رو تو دانشکاه پیام نور حد اکثر چند سال میشه کش داد؟
آیا در دوره کارشتاسی ارشد حداقل واحد انتخابی برای هر ترم تعیین شده؟
یعنی میشه به جای دو سال 4 ساله نموم کرد خورد خورد واحد برداشت؟

danavan
14-02-2009, 17:56
با سلام دوباره
خودم جوابش رو پیدا کردم به خودتون زحمت ندید.
اینم لینکش برای اونایی که شاید همین سوال رو داشتن:

vahid_203
14-02-2009, 21:28
سلام

ميخواستم بدونم پارسال هزينه دفترچه كارشناسي فراگير پيام نور چقدر بود ... ؟؟؟؟؟

آيا اين پول دفترچه همون شهريه ترم اول كه دانشپذيري گفه ميشه ؟‌ يا نه شهريه رو بعد از قبولي در آزمون و دانشجو شدن پرداخت مي كنند ؟

شهريه هر ترم كارشناسي فراگير چنده ؟

:11:

!Bikhaneman!
15-02-2009, 09:20
سلام

ميخواستم بدونم پارسال هزينه دفترچه كارشناسي فراگير پيام نور چقدر بود ... ؟؟؟؟؟

آيا اين پول دفترچه همون شهريه ترم اول كه دانشپذيري گفه ميشه ؟‌ يا نه شهريه رو بعد از قبولي در آزمون و دانشجو شدن پرداخت مي كنند ؟

شهريه هر ترم كارشناسي فراگير چنده ؟

دفترچه حدودا 50 تومن بود.

vahid_203
15-02-2009, 11:21
دفترچه حدودا 50 تومن بود.

تشكر دوست عزيز

فقط دوست عزيز 2 تا سوال داشتم ممنون ميشم راهنمايي كني

1) بعد از خريد دفترچه و ثبت نام در دانشگاه بايد شهريه ترم اول (دوره دانشپذيري) رو واريز كنيم ، درسته ؟ يا نه اين 50 تومان همون هزينه دوره دانشپذيري ؟‌

2) اون كتابهايي رو كه بايد در دوره دانشپذيري بخونيم دانشگاه ميده ؟ يا نه ما بايد از بيرون خودمون خريداري كنيم ؟

farshidshd
15-02-2009, 12:32
تشكر دوست عزيز

1) بعد از خريد دفترچه و ثبت نام در دانشگاه بايد شهريه ترم اول (دوره دانشپذيري) رو واريز كنيم ، درسته ؟ يا نه اين 50 تومان همون هزينه دوره دانشپذيري ؟‌

2) اون كتابهايي رو كه بايد در دوره دانشپذيري بخونيم دانشگاه ميده ؟ يا نه ما بايد از بيرون خودمون خريداري كنيم ؟

بله باید شهریه واریز کنین
کتابها رو هم خودتون باید بخرین

DaRiOuShJh
15-02-2009, 13:03
ما شهریه واریز کردیم؟

نه دیگه

همین 50 چوقی که میگیرن کارد بخوره شیکمشون شهریه ترم اول هسم هست دیگه وگرنه 4 تا تیکه ورق بازیافتی چه قدر مگه میارزه؟

behnam_tr
15-02-2009, 15:04
كسي قانون انتخاب واحد رو ميدونه ؟؟؟ ( دانشجويان رسمي )

مثلا با معدل بين 12&13 حداكثر چند واحد ميشه برداشت ؟؟؟

vahid_203
15-02-2009, 17:30
بله باید شهریه واریز کنین
کتابها رو هم خودتون باید بخرین

ما شهریه واریز کردیم؟

نه دیگه

همین 50 چوقی که میگیرن کارد بخوره شیکمشون شهریه ترم اول هسم هست دیگه وگرنه 4 تا تیکه ورق بازیافتی چه قدر مگه میارزه؟

دو جواب متفاوت ............. :18:

حالا من نفهميدم اين 50 تومن شهريه دوره دانشپذيري يعني ترم اول يا نه ؟‌

ميشه كمي بيشتر توضيح بديد :11:

DreaMaryam
15-02-2009, 17:53

سلام
ظاهرن این 50تومن بخش اول شهریه دانش پذیری محسوب می شود و چنانچه داوطلب در رشته مورد نظر پذیرفته شود پس از پذیرفته شدن و دانشجو شدن باید بخش دوم شهریه را نیز پرداخت کنه.
و البته کتاب ها رو هم خودتون باید تهیه کنید

DreaMaryam
15-02-2009, 17:55
تو رشته های دانشگاه پیام نور برای کارشناسی ارشد رشته "پژوهش هنر" هست ولی ظاهرن به صورت فراگیر نیست و فقط با کنکور میشه رفت، کسی اطلاع داره که این رشته به صورت فراگیر هم ارائه می شود یا نه؟

DaRiOuShJh
15-02-2009, 17:57

سلام
ظاهرن این 50تومن بخش اول شهریه دانش پذیری محسوب می شود و چنانچه داوطلب در رشته مورد نظر پذیرفته شود پس از پذیرفته شدن و دانشجو شدن باید بخش دوم شهریه را نیز پرداخت کنه.
و البته کتاب ها رو هم خودتون باید تهیه کنید

والا من دقیق یادم نیست
ولی تا اونجا که یادمه 50 چوق پوله دفترچه دادم یه حدودا 15-20 چوق هم پوله کتاب ها و ....
یه 500 تومن هم پوله تاکسی تا حوزم تو شریعتی!

همین دیگه برای دوره دانش پذیری همین رو دادم

!Bikhaneman!
15-02-2009, 23:55
تشكر دوست عزيز

همونطور که داریوش عزیز درست نگفت شهریه حدودا 54 تومنه که شما موقع خرید دفترچه میدی به پست نقد (داریوش حالتو گرفتم :34: )
شما دیگه هیچ هزینه ای نداری بجز همون کتابایی که بهت معرفی میکنن و باید بخری که گرون هم نیستن حدودا 10-15 تومن :20:

نتیجه اخلاقی : داریوش همش در اشتباهه :14:

vahid_203
16-02-2009, 02:02
ممنون دوستان عزيز

البته من ميخوام كارداني به كارشناسي (كارشناسي ناپيوسته) شركت كنم .. رشته فناوري اطلاعات (it)

شايد قيمت كارداني به كارشناسي فرق داشته باشه چون امسال براي اولين بار كه انجام ميشه

ولي در كل شرايط ثبت نام بايد عين كارشناسي پيوسته باشه و تفاوتي نداشته باشن

درخواست :
ممنون ميشم اگه از دوستان كسي دفترچه فراگير كارشناسي سال قبل رو داره واسم بزاره تا دانلود كنم بلكه اطلاعاتم كمي بيشتر بشه .. چون چيزي زيادي از فراگير نميدونم

DreaMaryam
16-02-2009, 02:16
می تونید به سایت دانشگاه پیام نور مراجعه کنید تا هم اطلاعاتی که لازم دارید بگیرید و هم دفترچه سال قبل

behnam_tr
16-02-2009, 11:02
كسي قانون انتخاب واحد رو ميدونه ؟؟؟ ( دانشجويان رسمي )

مثلا با معدل بين 12&13 حداكثر چند واحد ميشه برداشت ؟؟؟

كسي نيست كمكم كنه.......[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mojtaba007
16-02-2009, 11:48
من 15 واحد دیگه بیشتر ندارم تا مدرک کارشناسی بگیرم
معدل کل من بدون افتاده ها میشه 14
و معدل کل من با افتاده ها میشه زیر 12
و معدل ترم قبل من هم شده زیر 12
ایا با اینکه بنده ترم اخر هستم و بنا به قانون ترم اخری ها میتونند تا 24 واحد بردارند ایا بنده میتونم 15 واحد را بردارم یا اینکه اجازه نمیدن بیشتر از 12 واحد بردارم

!Bikhaneman!
16-02-2009, 12:09
من 15 واحد دیگه بیشتر ندارم تا مدرک کارشناسی بگیرم
معدل کل من بدون افتاده ها میشه 14
و معدل کل من با افتاده ها میشه زیر 12
و معدل ترم قبل من هم شده زیر 12
ایا با اینکه بنده ترم اخر هستم و بنا به قانون ترم اخری ها میتونند تا 24 واحد بردارند ایا بنده میتونم 15 واحد را بردارم یا اینکه اجازه نمیدن بیشتر از 12 واحد بردارم

تجربه نشون داده تنها جایی که می تونید جواب سوالتون رو پیدا کنید آموزش دانشگاه خودتونه
حتی اگه مثلا تو دانشگاه ما جواب سوال شما مثبت باشه بعید نیست تو دانشگاه شما منفی باشه !!

DaRiOuShJh
16-02-2009, 13:42
همونطور که داریوش عزیز درست نگفت شهریه حدودا 54 تومنه که شما موقع خرید دفترچه میدی به پست نقد (داریوش حالتو گرفتم :34: )
شما دیگه هیچ هزینه ای نداری بجز همون کتابایی که بهت معرفی میکنن و باید بخری که گرون هم نیستن حدودا 10-15 تومن :20:

نتیجه اخلاقی : داریوش همش در اشتباهه :14:

دهه!
پس که اینطور! حاله ما رو تو روزه روشن میگیری![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اصلا حالا که اینطور شد ما تخفیف دانشجویی گرفتیم شد 50 چوق![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در ضمن اون کتاب ها هم باید یه چند تاییش رو راهنما و این جور چیزا بگیره همون 15-20 میشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تجربه نشون داده تنها جایی که می تونید جواب سوالتون رو پیدا کنید آموزش دانشگاه خودتونه
حتی اگه مثلا تو دانشگاه ما جواب سوال شما مثبت باشه بعید نیست تو دانشگاه شما منفی باشه !!

والا بنده هم که هنوز به معدل گرفتن نرسیدم تو راهم!
ولی در کل پیام نور ......[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mohsen_blid
17-02-2009, 09:16
تا کی فرصت ثبت نام داریم؟

993
17-02-2009, 16:49
تا کی فرصت ثبت نام داریم؟
ثبت نام چی؟! ترم یا دوره های فراگیر؟

emp-ehsan
17-02-2009, 18:21
دفترچه فراگير كارشناسي و كارشناسي ناپيوسته هنوز نيومده؟

farshidshd
17-02-2009, 19:01
دفترچه فراگير كارشناسي و كارشناسي ناپيوسته هنوز نيومده؟

نه هنوز نیومده
کارشناسی ناپیوسته 12 اسفند میاد

mohsen_blid
17-02-2009, 19:46
منظورم ترم هست تا چندم وقت انتخاب واحد داریم

kasra_khan2003
17-02-2009, 22:14

برای هر کسی از یه تاریخی شروع میشه که تو سایت میگه، بعد اون، 72 ساعت زمان داره برای ثبت نام.

اگه زمانت تموم شد، میتونی بری واحد کامپیوتر دانشگات، تا برات تمدید کنن...:10:

farshidshd
18-02-2009, 10:45

امروز فکر کنم انتخاب واحد رشته it شروع میشه

DreaMaryam
19-02-2009, 01:06
دفترچه های ارشد هنوز نیومده؟؟؟

farshidshd
19-02-2009, 16:06
دفترچه های ارشد هنوز نیومده؟؟؟

نه نیومده ولی نزدیکه به محض اینکه خبری شد اینجا اعلام میکنیم

farshidshd
19-02-2009, 20:41
جهت دریافت دفترچه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد فراگیر سال 1388 اینجا را کلیک نمایید .

براي ورود به سيستم ثبت نام پذيرش دانش پذير تحصيلات تکميلي (دوره هاي فراگير کارشناسي ارشد نوبت هشتم) سال 1388 اينجا را کليک نماييد

DreaMaryam
20-02-2009, 02:52
چرا یه دفعه از پارسال تا حالا اینقدر شهریه ها تغییر کرده؟
اصلن یه سوال بدون کلاس اینقدر در اومده مگه چه امکانات دیگه ای داره؟؟؟
الآن نمی دونم اصلن شرکت کنم یا نه :(

K A R I M I
20-02-2009, 09:14
دفترچه فراگیر کارشناسی کی میاد ؟
تو این هفته میاد یا هفته بعد ؟

farshidshd
20-02-2009, 17:54
چرا یه دفعه از پارسال تا حالا اینقدر شهریه ها تغییر کرده؟
اصلن یه سوال بدون کلاس اینقدر در اومده مگه چه امکانات دیگه ای داره؟؟؟
الآن نمی دونم اصلن شرکت کنم یا نه :(

هرسال تغییر میکنه دیگه چه میشه کرد؟

دفترچه فراگیر کارشناسی کی میاد ؟
تو این هفته میاد یا هفته بعد ؟

هروقت اومد همینجا اعلام میکنیم

DaRiOuShJh
20-02-2009, 18:25
انسانی مگه چند شده شهریه جدیدیش؟

farshidshd
20-02-2009, 18:41
انسانی مگه چند شده شهریه جدیدیش؟

شهریه متغیر به ازای هر واحد :: 459000 ریال و ثابت هم حدود 2200000 ریال که البته مال دوره دانشپذیریه
اولشم که باید 560000 ریال واسه ثبت نام بدین

DaRiOuShJh
20-02-2009, 18:53
هاااااااااااااااااااااااا اااااااااااااااااا×!×!
اووووووووووه×!!×@$^%#$^
بابا چه خبره! اینکه داره نم نم میزنه رو دسته آزاد!×!

برای ما که قبلا قبول شدیم زیاد شده یا همونه؟

میثمی کوشی بیا کمک!

farshidshd
20-02-2009, 19:04
نه زیاد شده واسه همه زیاد شده

vahid_203
20-02-2009, 21:53
يكي از دوستان ميگفت تو پيام نور الان 6 نمره از 20 نمره دست استاد و 14 نمره امتحان برگزار ميشه

درسته ؟ اينجوري ؟؟

:40::11::40:

DreaMaryam
20-02-2009, 23:21
آره من هم از دوستانی که پیام نور میرن این رو شنیدم. ولی اینکه دقیقن به چه صورت است رو نمی دونم ولی کلیت خبر درسته

kasra_khan2003
21-02-2009, 11:23
يكي از دوستان ميگفت تو پيام نور الان 6 نمره از 20 نمره دست استاد و 14 نمره امتحان برگزار ميشه

درسته ؟ اينجوري ؟؟

:40::11::40:

درس های تخصصی به این صورت هست. البته اگر شما باز سر کلاس نرید، یا در کل در امتحان میانترم شرکت نکنید، نمره ای که از ورقه میگیرید ( 14 نمره ) ضرب در کسر 7 / 10 میشه که در صورت گرفتن نمره کامل از ورقه، همون 20 میشه.

tarane-eshgh
21-02-2009, 13:00
سلام
آيا امكان تغيير رشته در پيام نور هست؟
يه نفر در رشته مديريت دولتي پيام نور قبول شده ولي به اين رشته علاقه نداره
ميتونه در همون دانشگاه تغيير رشته بده؟
اگه ميشه، چكار بايد كرد؟!

با تشكر

vahid_203
21-02-2009, 13:32
آره من هم از دوستانی که پیام نور میرن این رو شنیدم. ولی اینکه دقیقن به چه صورت است رو نمی دونم ولی کلیت خبر درسته

درس های تخصصی به این صورت هست. البته اگر شما باز سر کلاس نرید، یا در کل در امتحان میانترم شرکت نکنید، نمره ای که از ورقه میگیرید ( 14 نمره ) ضرب در کسر 7 / 10 میشه که در صورت گرفتن نمره کامل از ورقه، همون 20 میشه.

تشكر بچه ها :40:

پس فقط درسهاي تخصصي اينجوريه :5:

خيلي خوبه :8:

چون من ميخوام كارداني به كارشناسي كه دفترچه هاش قراره 11 اسفند بياد شركت كنم ... و شنيده بودم كه سوالات از تهران مياد و هيچ دخالت و نمره اي دست استاد و مركز دانشگاهت نيست .. اين خيلي بد بود و داشتم كم كم پشيمون ميشدم .. ولي تو اين حالت عاليه :10:

آدم ميتونه حداقل يه 4 از استاد بگيره و بعد با يه 6 از امتحان پاياني بشه 10 و پاس كنه :31:

farshidshd
21-02-2009, 18:41
سلام
آيا امكان تغيير رشته در پيام نور هست؟
يه نفر در رشته مديريت دولتي پيام نور قبول شده ولي به اين رشته علاقه نداره
ميتونه در همون دانشگاه تغيير رشته بده؟
اگه ميشه، چكار بايد كرد؟!

با تشكر

اگه مدیریت قبول شده نه امکان تغییر رشته نیست مگه اینکه دوباره ثبت نام کنه و امتحان بده

adorian
21-02-2009, 18:45
سلام دوست عزیزم
آره. امکان پذیره. از طریق بند ج. شما باید زمانی که ثبت نام برای بند ج فرا میرسه، ثبت نام کنی. تعدادی از دروسی به شما اعلام میشه که معمولا 3 درس عمومی و 3 درس اختصاصی هستش. دروس اختصاصی که باید بخونی و امتحان بدی از دروس رشته ای هستند که میخوای به اون تغییر رشته بدی. یادت باشه که در آزمونی که اواخر شهریور ماه برای تغییر رشته برگزار میشه باید حداقل از هر درس 50 درصد نمره خام رو بیاری یا اینکه از اونا نمره 12 رو حداقل کسب کنی. اگه تونستی این نمره ها رو بیاری عملا شما میتونی تغییر رشته بدی. تمامی این درسایی که امتحانشون رو اواخر شهریور میدی به عنوان واحد های انتخابی ترم اول محسوب میشن یعنی شما که به رشته ی دلخواهت رفتی از این به بعد ترم دوم خواهی بود. ضمنا یادت نره که دنبال ثبت نام بند ج باشی که از دستت نره. امیدوارم موفق باشی و اینایی که گفتم به درد همه بخوره.
بای

adorian
21-02-2009, 18:47
البته اینو بگم که به گرایش و رده ی تحصیلی مثل مدیریت یا مهندسی یا علوم هم باید توجه کنی. میتونی به مسئول رشته ات مراجعه کنی. اون بیشتر بلده.

truman
21-02-2009, 22:24
عزيزان من از چند نفر شنيدم دفترچه پيام نور اومده . درسته ؟ مگه قرار نبود وسطاي اسفند بياد ؟

vahid_203
21-02-2009, 22:42
عزيزان من از چند نفر شنيدم دفترچه پيام نور اومده . درسته ؟ مگه قرار نبود وسطاي اسفند بياد ؟

دوست عزيز تا جايي كه اطلاع دارم اون دفترچه هايي كه شما ميگيد فراگير كارشناسي ارشد

دفترچه هاي كارشناسي پيوسته و ناپيوسته فراگير قراره 11 اسفند بياد

kasra_khan2003
22-02-2009, 15:29
بچه ها کسی لیستی از سایت های پیان نور هر استان نداره؟

vahid_203
23-02-2009, 18:16
بچه ها رشته هاي كارداني به كارشناسي اعلام شده ...

رشته‌هاي تحصيلي دوره فراگير كارشناسي ناپيوسته شامل رشته‌هاي آموزش حرفه و فن ، آموزش ديني و عربي، آموزش رياضي ، آموزش زبان انگليسي ،آموزش علوم تجربي، آموزش وپرورش ابتدايي، امور تربيتي ، تربيت بدني وعلوم ورزشي، تربيت معلم قرآن كريم، مهندسي توليدات دامي مي‌باشد.

لينك خبر :

سوال :

آخه اين كه نشد .. اينا چه رشته هايي ؟ من كارداني ام IT .. ميخواستم كارشناسي ناپيوسته فراگير IT شركت كنم ..

يعني نميشه ؟ امكان نداره ؟

چكار كنم ؟

به نظرتون من برم دفترچه كارشناسي پيوسته فراگير بخرم تو IT شركت كنم .. ؟

آيا دروسي رو كه تو كارداني پاس كردم تطبيق ميدن ؟

ممنونن ميشم كمك و راهنمايي كنيد :11:

K A R I M I
23-02-2009, 21:09
بچه ها کسی لیستی از سایت های پیان نور هر استان نداره؟

Ship Storm
23-02-2009, 21:43
بچه ها رشته هاي كارداني به كارشناسي اعلام شده ...

رشته‌هاي تحصيلي دوره فراگير كارشناسي ناپيوسته شامل رشته‌هاي آموزش حرفه و فن ، آموزش ديني و عربي، آموزش رياضي ، آموزش زبان انگليسي ،آموزش علوم تجربي، آموزش وپرورش ابتدايي، امور تربيتي ، تربيت بدني وعلوم ورزشي، تربيت معلم قرآن كريم، مهندسي توليدات دامي مي‌باشد.

لينك خبر :

سوال :

آخه اين كه نشد .. اينا چه رشته هايي ؟ من كارداني ام IT .. ميخواستم كارشناسي ناپيوسته فراگير IT شركت كنم ..

يعني نميشه ؟ امكان نداره ؟

چكار كنم ؟

به نظرتون من برم دفترچه كارشناسي پيوسته فراگير بخرم تو IT شركت كنم .. ؟

آيا دروسي رو كه تو كارداني پاس كردم تطبيق ميدن ؟

ممنونن ميشم كمك و راهنمايي كنيد :11:

بههههه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اینم که رشته من رو نداره من کاردانی نرم افزار خوندم چه مسخره بازی ای هستش ها 4 تا رشته الکی داره

Ship Storm
23-02-2009, 21:47
مرسیییییی قیمت دفترچه 56 هزار تومان +500 تومان [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

vahid_203
23-02-2009, 22:53
درسته .. چند تا رشته مزخرف گذاشتن .. :41:

از بچه هايي كه تو پيام نور ميخونن آيا اطلاعي در مورد تطبيق واحد داريد ؟ :20:

اگه من فراگير كارشناسي پيوسته شركت كنم آيا دروسي رو كه تو كارداني خوندم تطبيق ميدن ؟ :46:

چند واحد ؟ :13:

ممنون ميشم منو راهنمايي كنيد :11:

mohsen_blid
24-02-2009, 11:03
دوستان فراگیر کارشناسی پیوسته یعنی اینکه 4 سال باید درس بخونیم دیگه درسته؟برای منی که پیش دانشگاهی دارم کارشناسی پیوسته و برای اونهایی که کاردانی دارند کارشناسی ناپیوسته درسته؟
بعد دفترچه اش کی میاد؟

vahid_203
24-02-2009, 11:11
دوستان فراگیر کارشناسی پیوسته یعنی اینکه 4 سال باید درس بخونیم دیگه درسته؟برای منی که پیش دانشگاهی دارم کارشناسی پیوسته و برای اونهایی که کاردانی دارند کارشناسی ناپیوسته درسته؟
بعد دفترچه اش کی میاد؟

بله درسته كارشناسي پيوسته يعني 4 سال

بله ... شما با مدرك پيش دانشگاهي ميتونيد تو دوره كارشناسي پيوسته فراگير شركت كنيد ...

كارشناسي ناپيوسته براي اونايي كه كارداني دارن و مدتش 2 سال

دفترچه هاش 11 اسفند قراره بياد

نادر1368
24-02-2009, 16:22
شرايط و ضوابط،تاريخ و نحوه ثبت نام در آزمون دوره هاي فراگير كارشناسي ناپيوسته (كارداني به كارشناسي) دانشگاه پيام نور سال 1388اعلام شد

سازمان سنجش آموزش كشور بدين وسيله به اطلاع كليه متقاضيان شركت كننده در آزمون دوره هاي فراگير كارشناسي ناپيوسته (كارداني به كارشناسي) دانشگاه پيام نور سال 1388 ميرساند كه ثبت نام براي شركت در آزمون مذكور از طريق اينترنت و از ساعت 9صبح روز يكشنبه 11/12/87 آغاز و در پايان روز دوشنبه 19/12/87 پايان مي‌پذيرد، لذا كليه داوطلبان متقاضي ثبت نام كه داراي شرايط ذيل ميباشند ميتوانند در آزمون مذكور ثبت نام و شركت نمايند.

شرايط و ضوابط،تاريخ و نحوه ثبت نام در آزمون دوره هاي فراگير كارشناسي سال 1388 دانشگاه پيام نور اعلام شد

سازمان سنجش آموزش كشور بدين وسيله به اطلاع كليه متقاضيان شركت كننده در آزمون دوره هاي فراگير كارشناسي سال 1388 دانشگاه پيام نور ميرساند كه ثبت نام براي شركت در آزمون مذكور از طريق اينترنت و از ساعت 9صبح روز يكشنبه 11/12/87 آغازو در پايان روز دوشنبه 19/12/87 پايان مي‌پذيرد، لذا كليه داوطلبان متقاضي ثبت نام كه داراي شرايط ذيل ميباشند ميتوانند در آزمون مذكور ثبت نام و شركت نمايند.

farshidshd
24-02-2009, 16:47
شرايط و ضوابط،تاريخ و نحوه ثبت نام در آزمون دوره هاي فراگير كارشناسي ناپيوسته (كارداني به كارشناسي) دانشگاه پيام نور سال 1388اعلام شد

سازمان سنجش آموزش كشور بدين وسيله به اطلاع كليه متقاضيان شركت كننده در آزمون دوره هاي فراگير كارشناسي ناپيوسته (كارداني به كارشناسي) دانشگاه پيام نور سال 1388 ميرساند كه ثبت نام براي شركت در آزمون مذكور از طريق اينترنت و از ساعت 9صبح روز يكشنبه 11/12/87 آغاز و در پايان روز دوشنبه 19/12/87 پايان مي‌پذيرد، لذا كليه داوطلبان متقاضي ثبت نام كه داراي شرايط ذيل ميباشند ميتوانند در آزمون مذكور ثبت نام و شركت نمايند.

شرايط و ضوابط،تاريخ و نحوه ثبت نام در آزمون دوره هاي فراگير كارشناسي سال 1388 دانشگاه پيام نور اعلام شد

سازمان سنجش آموزش كشور بدين وسيله به اطلاع كليه متقاضيان شركت كننده در آزمون دوره هاي فراگير كارشناسي سال 1388 دانشگاه پيام نور ميرساند كه ثبت نام براي شركت در آزمون مذكور از طريق اينترنت و از ساعت 9صبح روز يكشنبه 11/12/87 آغازو در پايان روز دوشنبه 19/12/87 پايان مي‌پذيرد، لذا كليه داوطلبان متقاضي ثبت نام كه داراي شرايط ذيل ميباشند ميتوانند در آزمون مذكور ثبت نام و شركت نمايند.

vahid_203
24-02-2009, 17:47
از بچه هايي كه تو پيام نور ميخونن آيا اطلاعي در مورد تطبيق واحد داريد ؟ :20:

اگه من فراگير كارشناسي پيوسته شركت كنم آيا دروسي رو كه تو كارداني خوندم (76 واحد) تطبيق ميدن ؟ :46:

حداكثر سقف تطبيق واحد چندتاست ؟ :13:

ممنون ميشم منو راهنمايي كنيد :11:

كسي نيست كمك كنه .. منتظرم

bandary
24-02-2009, 18:33
احتمالا سال آینده رشته های کاردانی به کارشناسی فراگیر بیشتر میشه،رشته منم نبود ،این رشته ها فقط به درد کارمند های آموزش و پرورش می خوره وقتی رئیس قبلی دانشگاه پیام نور (علی احمدی) وزیر اموزش و پرورش بشه از این بهتر نمیشه

ferdfe
24-02-2009, 18:39
دوستان كارداني به كارشناسي حسابداري هم داره يا ن ه!!!!!!!!!!

vahid_203
24-02-2009, 22:20
دوستان كارداني به كارشناسي حسابداري هم داره يا ن ه!!!!!!!!!!

نه دوست عزيز :20:

كل رشته ها مزخرفه :13:

نادر1368
24-02-2009, 23:17
رشته­های تحصیلی دوره فراگير براي پذيرش دوره بیستم كارشناسي پیوسته شامل رشته‌هاي امتحاني اقتصاد و مديريت، الهيات و معارف اسلامي، آمار، تاريخ، تربيت بدني و علوم ورزشي، حقوق، روانشناسي و علوم تربيتي، رياضي، زبان و ادبيات عربي، زبان و ادبيات فارسي، زبانهاي خارجي، شيمي، علوم اجتماعي، علوم جغرافيا، علوم زمين، علوم زيستي، علوم سياسي، فناوري ارتباطات و اطلاعات (ICT) ، فيزيك، كشاورزي و منابع طبيعي، مهندسي اجرايي و هنر تنظیم مي‌باشد.

فکر کنم چون که ظرفیت کارشناسی ناپیوسته دولتی و ازاد و علمی کاربردی و غیر انتفاعی فوق العاده زیاده قبولی هم مثل آب خوردن!دیگه فکر کردن همه پذیرشها در این دانشگاه ها صورت بگیره پس رشته های درپیت مونده برای کارشناسی ناپیوسته!فراگیر پیام نور.رشته های کارشناسی پیوسته تا حدی بهتر از ناپیوستس.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](19).gif

!Bikhaneman!
25-02-2009, 09:01
هاااااااااااااااااااااااا اااااااااااااااااا×!×!
اووووووووووه×!!×@$^%#$^
بابا چه خبره! اینکه داره نم نم میزنه رو دسته آزاد!×!

برای ما که قبلا قبول شدیم زیاد شده یا همونه؟

میثمی کوشی بیا کمک!

سلام
شهریه ثابت ما فکر کنم 120 باشه ! چون با 12 واحدی که برداشتم شد 144 تومن :40:

اینم داشته باش :

3ـ دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه ها وموسسات آموزش عالی کشور (به استثناء موردمذکور دربند «1») حق ثبت نام وشرکت در این آزمون را ندارند و درصورت شرکت با آنان طبق مقررات رفتار خواهدشد واگر هم پذیرفته شوند، پذیرش آنها «کان لم یکن» تلقی می‌گردد.

قانون امساله ! سر معافیت دادن به ما کلی با نظام وظیفه درگیری داشتن..پس قدر این معافیتتو بدون ای نابکار چنانت بکوبم به گرز گران که مسمار کوبند آهنگران (شاعر دارد تهدید می کند که اگر نیایی حال تو را میگیرد)

DaRiOuShJh
25-02-2009, 14:03
سلام
شهریه ثابت ما فکر کنم 120 باشه ! چون با 12 واحدی که برداشتم شد 144 تومن :40:

اینم داشته باش :

3ـ دانشجویان مشغول به تحصیل در دانشگاه ها وموسسات آموزش عالی کشور (به استثناء موردمذکور دربند «1») حق ثبت نام وشرکت در این آزمون را ندارند و درصورت شرکت با آنان طبق مقررات رفتار خواهدشد واگر هم پذیرفته شوند، پذیرش آنها «کان لم یکن» تلقی می‌گردد.

قانون امساله ! سر معافیت دادن به ما کلی با نظام وظیفه درگیری داشتن..پس قدر این معافیتتو بدون ای نابکار چنانت بکوبم به گرز گران که مسمار کوبند آهنگران (شاعر دارد تهدید می کند که اگر نیایی حال تو را میگیرد)

:40::10:به به به
سلام حاج آقا زیارت قبول:20:
هان؟
ایشون چی میگن
احتمالا اسمه این شاعره میثم نبوده؟:31:

بابا ما که ماشالله دیگه ترم بالایی هستیم و مثلا ترمه 3!×!#@$^$%&*$%^@^:27:

ولی 120 که ناجوانمردانس!×! مگه 60-70 نبود؟>

چون با 12 واحدی که برداشتم شد 144 تومن

یعنی با یه حساب سر دمپایی! میشه حراج واحد دیگه!×! 12 واحد 22 چوق!×!:27:
خوبه در حده همون 12 تا دی وی دیه:21:

mohsen_blid
25-02-2009, 14:33
سلام بچه ها خوبید
من دانشجو مشروط نرم افزار هستم و یک ترم رو افتادم و برای بار دوم دارم انتخاب واحد میکنم همون درس های عمومی رو
اما سوال
اگر من اینبار نیز قبول نشم دیگه نمیتونم ادامه بدم و اخراج میشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
و سوال دیگه که از بالایی هم مهم تره
اگر من الان دفترچه فراگیر پیام نور رو بگیرم و خرداد هم دوباره بیافتم و در مرداد ماه که کنکورش هست قبول بشم میتونم وارد دانشگاه بشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یا نه مشکل داره؟؟؟؟

farshidshd
25-02-2009, 16:23
سلام بچه ها خوبید
من دانشجو مشروط نرم افزار هستم و یک ترم رو افتادم و برای بار دوم دارم انتخاب واحد میکنم همون درس های عمومی رو
اما سوال
اگر من اینبار نیز قبول نشم دیگه نمیتونم ادامه بدم و اخراج میشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
و سوال دیگه که از بالایی هم مهم تره
اگر من الان دفترچه فراگیر پیام نور رو بگیرم و خرداد هم دوباره بیافتم و در مرداد ماه که کنکورش هست قبول بشم میتونم وارد دانشگاه بشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یا نه مشکل داره؟؟؟؟

خب بخون درسا رو تا مشروط نشی دوباره
اگه بازم مشروط شی قانونش اینه که اخراجی ولی قانون شکن زیاده×!!!!

سوال دومتون هم جوابش منفیه البته بر اساس قوانین

mohsen_blid
25-02-2009, 16:49
خب بخون درسا رو تا مشروط نشی دوباره
اگه بازم مشروط شی قانونش اینه که اخراجی ولی قانون شکن زیاده×!!!!

سوال دومتون هم جوابش منفیه البته بر اساس قوانین
یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خوب فکر کنید من نتونم پاس کنم همه درسا رو باید چکار کنم میگن حتی 1 عدد درس هم بیافتی اخراجی
در ضمن
حالا اومیدمو من امتحان رو افتادم و در کنکور قبول شدم یعنی نمیزارن من ثبت نام کنم اخه از خرداد تا مهر کلی وقت هست ؟؟؟؟؟؟؟؟
یعنی نمیشه وای خدای من oh my God

Ship Storm
25-02-2009, 19:26
این رشته نرم افزار رو نداره چرا پس حال ما رو گرفتا
فقط تو مقطع کارشناسی ارشد قرار دادنش [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

bandary
26-02-2009, 10:33
اخ اگه سال دیگه کارشناسی ناپیوسته مدیریت بیارن من با کله میرم ،البته اگه تا اون موقع جای دیگه قبول نشم