PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✦ تاپیــک جــامــع دانشــگاه پیــــــام نــــــــور

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46

sasan.69
21-07-2013, 01:07
بچه‌ها امروز رفتم کارای فارغ التحصیلیم رو انجام دادم!
من که از دست پیام نور راحت شدم,به شماها هم خدا صبر بده:rolleyes:

tApAtAĺK

داداش تبریک میگم.......

sasan.69
21-07-2013, 01:10
چون اکثرا دانشجو ها دروس معارف رو ترم تابستون برمیداشتن یکیش خود من برای همین تو ترم های عادی کلاس ها خالی میشد احتمالا برای همین این کار رو کردن
یه مورد دیگه که امروز زیاد به چشم میخورد مساله درس دفاع مقدس بود که به یک باره اجباری شد و به یک باره اختیاری سر همین ندونم کاری اینا با این درس خیلی ها یه ترم عقب افتادن کی اهمیت میده :n27:
کلا برنامه ریزی های پیام نور زیاد تغییر میکنه اعتباری بهش نیست

ترم پیش مگه اجباری نبود؟ الان 139 واحده کلا؟ درسایی که 3واحدی و عملی داره ارایه شده عملیشو چطوری میشه نمره گرفت خودخوانه

rezarrrr
21-07-2013, 11:39
درسته میگن باید 10 واحد درس اختیاری پاس کنیم؟
درس عمومی چند واحد باید پاس کرده باشیم؟
رشته ما (مدیریت دولتی)کلا باید 135 واحد پاس کنه من دروس لیست 9 ترم رو حساب کردم رسیدم به عدد133 اون 2 واحدی که تو لیست نیست چی میتونه باشه:n09:

mohsenjxj
21-07-2013, 11:58
سلام بچه ها درس
اصول طراحی پایگاه داده ها چجور درسی هست؟ حفظی هست یا توش ریاضی و ... زیاد هست؟

ملا نصرالدین
21-07-2013, 12:58
پایگاه داده حفظی هست و یک مقداری برنامه نویسی داره.ولی مسئله ی مهم اینجاست که دکتر رانکوهی اصولا فکر میکنه که هرکسی که کتاب هاش رو میخونه مثل خودش دکترا داره...نثرش یک مقدار سخته

Eblis 2011
21-07-2013, 16:16
درسته میگن باید 10 واحد درس اختیاری پاس کنیم؟
درس عمومی چند واحد باید پاس کرده باشیم؟
رشته ما (مدیریت دولتی)کلا باید 135 واحد پاس کنه من دروس لیست 9 ترم رو حساب کردم رسیدم به عدد133 اون 2 واحدی که تو لیست نیست چی میتونه باشه:n09:

دوست عزیز !!
باید چارت 9 ترمه جدید رو دانلود کنید و ببینید چند درس اختیاری باید پاس کنید !
تعداد واحد های کل هم با جمع زدن مقادیر جدول مشخص میشه !!

rezarrrr
21-07-2013, 16:40
دوست عزیز !!
باید چارت 9 ترمه جدید رو دانلود کنید و ببینید چند درس اختیاری باید پاس کنید !
تعداد واحد های کل هم با جمع زدن مقادیر جدول مشخص میشه !!

این لیست رو در اوردم تنها درس اختیاری که نوشته دفاع مقدس هست که اون رو هم پاس کردم
پس خارج از لیست چیزی نیاز نیست پاس کنم؟من همه دروس عمومی به جز یکی رو پاس کردم ولی هر ترم چندتا درس با عنوان های مختلف به عنوان درس عمومی تو لیست ارائه دروسم میاد

Eblis 2011
21-07-2013, 16:47
این لیست رو در اوردم تنها درس اختیاری که نوشته دفاع مقدس هست که اون رو هم پاس کردم
پس خارج از لیست چیزی نیاز نیست پاس کنم؟من همه دروس عمومی به جز یکی رو پاس کردم ولی هر ترم چندتا درس با عنوان های مختلف به عنوان درس عمومی تو لیست ارائه دروسم میاد

هر چی تو لیست داری باید پاس کنی !!!
درسته عمومی ها میاد ، مثلا شما از گروه اخلاق اسلامی ( آیین زندگی - اخلاق اسلامی - فلسفه اخلاق ) باید یکی از دروس رو پاس کنید ، به عنوان مثال درس آیین زندگی رو پاس میکنید اما باز ممکنه 2 درس دیگه ی این گروه ( اخلاق اسلامی - فلسفه اخلاق ) در لیست انتخابی قرار بگیرن !!!

hamid_diablo
21-07-2013, 17:09
سلام...

دوستان درس دفاع مقدس اختیاریه..؟

مگه دروس اختیاری 15 واحد نیستن...اگه الان من واسه تابستون دفاع مقدس رو بردارم که دروس اختیاری من با توجه به 2 واحد بودن دفاع مقدس 14 واحد میشه...اون 1 واحد باقی مونده رو چیکار کنم؟

Eblis 2011
21-07-2013, 17:15
سلام...

دوستان درس دفاع مقدس اختیاریه..؟

مگه دروس اختیاری 15 واحد نیستن...اگه الان من واسه تابستون دفاع مقدس رو بردارم که دروس اختیاری من با توجه به 2 واحد بودن دفاع مقدس 14 واحد میشه...اون 1 واحد باقی مونده رو چیکار کنم؟

سلام:n26:

آره حمید جان ، اختیاریه ..... 15 واحد بودن دروس اختیاری رو باید از چارت 9 ترمه رشتت نگاه کنی !!!!
قسمت دوم سوالت ، نظرم اینه که باید یه درس اختیاری 2 واحدی دیگه هم پاس کنی !!! یعنی 16واحد اختیاری پاس کرده میشه!

nits
21-07-2013, 18:32
سیستک عامل و شبکه همیشه همینطوره.این ترم هم که من داشتم توی یک روز بود.شبکه کم حجم.اسون و نمره بیاره.در عوض سیستم عامل سخت نسبتا حجیم هست ...مخصوصا این ترم که تستی ها رو خیلی سخت گرفته بودند.اگر حسابی اهل درس و مطالعه هستی بدون 6 میتونی پاس کنی.ولی اگر شب امتحانی هستی اصلا فکرشم نکن

در مورد سیستم عامل که بالا گفتم...دهن صاف کنه
مهندسی نرم 2 عین نرم 1 هست.خواندنیه.نه ریاضی داره.نه هیچی.
هوش مصنوعی حجیمه و خواندنی...معمولا من دیدم که بچه ها پاس میکنند.
تحقیق در عملیات ما نداشتیم.

دوستان کسی کاراموزی پروژه نداشته؟؟؟ به این مدیر گروهمون هم هرچی ایمیل میزنم جواب نمیده...
تا کی وقت داره که پروژه رو تحویل بدیم
معمولا چه موضوعاتی میدن
کسی تجربه ی خاصی نداره؟

آقا ممنون از پاسخت

یک سوال دیگه ... این درس نظریه زبان ها و ماشین ها ارائه شده ولی واسه ترم 4 ـه ... یا اصول طراحی پایگاه داده یا برنامه سازی سیستم واسه ترم 5 هستند ... در صورتی که بخشنامه گفته فقط از 6 به بعد باید برداشت ... یکی از همکلاسی هام که نظریه رو افتاد این ترم ، برداشته این درس رو ... مشکلی پیش نمیاد ؟

0015351971
21-07-2013, 21:28
بچه ها سلام دوباره
یه سوال
این درس "حفظ جز 30 " جریانش چیه ؟ ( :
چجوریاس ؟ کتاب داره ؟ :دی
امتحانش از چیه ؟
یکی یه کوچولو توضیح بده :)

=
و اینکه اگه درسی الان برای تابستون اراده نشده به کجا باید درخواست داد اضافه کنن ؟ :) اصن میشه همچین کاری کرد ؟ :دی :*

Eblis 2011
21-07-2013, 21:36
بچه ها سلام دوباره
یه سوال
این درس "حفظ جز 30 " جریانش چیه ؟ ( :
چجوریاس ؟ کتاب داره ؟ :دی
امتحانش از چیه ؟
یکی یه کوچولو توضیح بده :)

=
و اینکه اگه درسی الان برای تابستون اراده نشده به کجا باید درخواست داد اضافه کنن ؟ :) اصن میشه همچین کاری کرد ؟ :دی :*

سلام
درس اختیاریه،مازاد بر سقف کل واحدهاس ; یعنی جدای از تمامی واحدهاس...
کتابش همون قرآن.. جز ۳۰قرآن رو باید بخونی..
در مورد سوال دومتون هم باید عرض کنم که باید به مرکزتون اطلاع بدین!

ملا نصرالدین
21-07-2013, 21:53
آقا ممنون از پاسخت

یک سوال دیگه ... این درس نظریه زبان ها و ماشین ها ارائه شده ولی واسه ترم 4 ـه ... یا اصول طراحی پایگاه داده یا برنامه سازی سیستم واسه ترم 5 هستند ... در صورتی که بخشنامه گفته فقط از 6 به بعد باید برداشت ... یکی از همکلاسی هام که نظریه رو افتاد این ترم ، برداشته این درس رو ... مشکلی پیش نمیاد ؟

متوجه منظورتون نشدم
مگه شما الان ترم چندی؟مگه تا حالا هرچی برداشتید طبق چارت بوده؟
اگر تا الان هرچی برداشتید طبق چارت بوده و میخواهید همین روند رو داشته باشه تابستان عمومی بردارید
ولی اگر تاحالا هرچی دم دستتون امده برداشتید خب این درس ها رو هم بردارید دیگه

0015351971
21-07-2013, 22:44
سلام
درس اختیاریه،مازاد بر سقف کل واحدهاس ; یعنی جدای از تمامی واحدهاس...
کتابش همون قرآن.. جز ۳۰قرآن رو باید بخونی..
در مورد سوال دومتون هم باید عرض کنم که باید به مرکزتون اطلاع بدین!
عینی چی مازاد بر واحد هاس
یعنی کلا" حساب نیس ؟
امتحانش چجووریه ؟

Eblis 2011
21-07-2013, 22:52
عینی چی مازاد بر واحد هاس
یعنی کلا" حساب نیس ؟
امتحانش چجووریه ؟

هر آنچه درباره درس حفظ جزء سی قرآن کریم دانشگاه باید بدانید:

۱- نمره درس حفظ جز سی قرآن کریم به صورت صفر واحدی فقط به جمع کل نمرات دانشجو اضافه و در میانگین کل محاسبه می شود. در مقطع کارشناسی نمره ۱۰ و بالاتر قبول و نمره با ضریب ۲ در جمع نمرات لحظ می شود.در مقطع کارشناسی ارشد و دکترای اخصصی نمره ۱۴ و بالاتر قبول و نمره با ضریب ۱ در جمع نمرات لحاظ می شود.دانشجویانی که نمره کمتر از ۱۷ اخذ کرده اند می توانند هر چند بار درس فوق را اخذ و در آزمون آن شرکت کنند.پس از اخذ اولین نمره ۱۷ یا بالاتر از آن ، نمره نهایی درس خواهد بود.

۲- این درس معادل دو واحد درسی خودخوان ، بدون شهریه ، خارج از سقف واحدهای تعیین شده و مؤثر در معدل کل دانشجویان.
نکته : آنچه که از دانشجویانی که این درس را انتخاب کرده اند شنیده شده است، هر نمره ایی که بگیرید در معدل ترم شما تاثیر دارد ولی اگر نمره کمتر از ۱۷ بگیرید می توانید با مراجعه به کارشناس رشته برای شما کد ۳ اعمال کنند و در معدل کل بی تاثیر شود ولی همچنان تاثیر آن در معدل ترم باقی خواهد ماند.

۳- این درس در حال حاضر کاملا اختیاری می باشد و هیچ الزامی در گذراندن این درس نیست.قابل تطبیق نیست و نمی توان بجای درس اختیاری دیگری آن را گذراند.

۴- دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا نیز، می توانند این واحد درسی را انتخاب نمایند.

۵- منبع مورد مطالعه این درس، آیات جز ء ٣٠ قرآن کریم مطالعه و حفظ شود. شایان ذکر است این درس بصورت خودخوان و بدون استاد و بدون جزوه ارائه می شود.

۶- آزمون به صورت تستی می باشد و فاقد شهریه می باشد.

+ والا سوالاتش رو نمیدونم دقیقا از چی میارن ، ولی اگه بتونی یک دوره نمونه سوال گیر بیاری نگاه کنی ، همه چی دستت میاد !

ویرایش : منبع درس، جزء 30 قرآن کریم دانشگاه پیام نور ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نمونه سوال نیمسال اول 92-91 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

nits
21-07-2013, 22:56
متوجه منظورتون نشدم
مگه شما الان ترم چندی؟مگه تا حالا هرچی برداشتید طبق چارت بوده؟
اگر تا الان هرچی برداشتید طبق چارت بوده و میخواهید همین روند رو داشته باشه تابستان عمومی بردارید
ولی اگر تاحالا هرچی دم دستتون امده برداشتید خب این درس ها رو هم بردارید دیگه

من ترم4 رو پشت سر گذاشتم و پاییز میریم 5 :n02:
آره طبق چارت پیش رفتم و فقط فیزیک 2 رو فعلا برنداشتم
طبق چارتی که پیام نور واسه این رشته داده ( برنامه ی 9 ترمه ) درس نظریه زبان ها در ترم 4 هست ، درست ؟
حالا بخشنامه میگه باید از درس های ترم 6 و 7 - 8 - 9 و اختیاری ها برداریم ... در صورتی که درسهای اصلی ترم 4 - 5 هم اومده و دو نفر نظریه زبان ها رو برداشتن ( من با 10.34 پاس کردمش :n02: ) و سیستم اشکالی نگرفته ... بعدا مشکلی واسشون پیش نمیاد ؟

mili_k
22-07-2013, 05:27
نکته : آنچه که از دانشجویانی که این درس را انتخاب کرده اند شنیده شده است، هر نمره ایی که بگیرید در معدل ترم شما تاثیر دارد ولی اگر نمره کمتر از ۱۷ بگیرید می توانید با مراجعه به کارشناس رشته برای شما کد ۳ اعمال کنند و در معدل کل بی تاثیر شود ولی همچنان تاثیر آن در معدل ترم باقی خواهد ماند.

این کد 3 جریانش چیه ؟!

newman222
22-07-2013, 11:25
من می خوام ریاضی 1 رو تابستونه بردارم ولی می گه ضرفیت پره!!
ولی ضرفیتش 0
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

iman-khan
22-07-2013, 11:45
من رشت میخونم ترم پیش اصول حسابداری رو نخوندم افتادم دانشگاه بم گفت تابستون ارائه نمیشه ولی الان تو سایت که نگاه میکنم هم عادیش هست هم خود خوانش,چجوریاست؟پس اینایی که تو سایت هست اونم با ظرفیت 69 جلوشم نوشته رشت کدوم دانشگاه ارائه میشه؟!!!

ابلیس و نیتس جان کمک :n02:

iman-khan
22-07-2013, 12:24
کسی نیست؟ :n03: پس من ثبت نام میکنم میخوان ارائه بدن میخوان ندن :n02:

ملا نصرالدین
22-07-2013, 12:59
من ترم4 رو پشت سر گذاشتم و پاییز میریم 5 :n02:
آره طبق چارت پیش رفتم و فقط فیزیک 2 رو فعلا برنداشتم
طبق چارتی که پیام نور واسه این رشته داده ( برنامه ی 9 ترمه ) درس نظریه زبان ها در ترم 4 هست ، درست ؟
حالا بخشنامه میگه باید از درس های ترم 6 و 7 - 8 - 9 و اختیاری ها برداریم ... در صورتی که درسهای اصلی ترم 4 - 5 هم اومده و دو نفر نظریه زبان ها رو برداشتن ( من با 10.34 پاس کردمش :n02: ) و سیستم اشکالی نگرفته ... بعدا مشکلی واسشون پیش نمیاد ؟

به بخشنامه های اینها زیاد توجه نکنید...اتفاقا تابستان وقت خوبیه که درس های افتاده رو ادم پاس کنه...اگر که ترم قبل این درس رو افتادند و الان میخواهند پاس کنند هیچ مشکلی براشون پیش نمیاد...ترم بعد هم میتونند مثل قبل طبق چارت پیش بروند

ولی ضرفیتش 0

برای این درس هنوز ظرفیتی باز نکردند.شما با دانشگاه تماس بگیر و موضوع رو اطلاع بده...شاید اول قرار بوده بذارند بعد حذفش کردند...یا اینکه درس رو ارائه دادند یادشون رفته براش ظرفیت باز کنند

من رشت میخونم ترم پیش اصول حسابداری رو نخوندم افتادم دانشگاه بم گفت تابستون ارائه نمیشه ولی الان تو سایت که نگاه میکنم هم عادیش هست هم خود خوانش,چجوریاست؟پس اینایی که تو سایت هست اونم با ظرفیت 69 جلوشم نوشته رشت کدوم دانشگاه ارائه میشه؟!!!

شما الان دانشجوی کدام شهر هستی؟یعنی توی اطلاعات جامع دانشجو مربوط به این ترم مرکزتون رو چی نوشته؟
اگر نوشته رشت پس این درس ها رو دانشگاه رشت ارائه داده.
اگر نوشته بم پس مربوط به دانشگاه بم هست

iman-khan
22-07-2013, 13:19
شما الان دانشجوی کدام شهر هستی؟یعنی توی اطلاعات جامع دانشجو مربوط به این ترم مرکزتون رو چی نوشته؟
اگر نوشته رشت پس این درس ها رو دانشگاه رشت ارائه داده.
اگر نوشته بم پس مربوط به دانشگاه بم هست

آقا بم کجا بود منظورم از بم بهم بود دانشگاه "بهم" گفت :n02: من رشت هستم ولی چون مسئول آموزش بهم گفت ارائه نمیشه اما الان تو سایت میبینم هست تعجب کردم,من ثبت نامم رو انجام دادم این دروسی که برداشتم غیر من فقط یک نفر دیگه برداشته بود اینطوری مشکلی ایجاد نمیشه؟یعنی با 2 نفر آزمون رو برگزار میکنن؟الان 2تا از دروسی که برداشتم نوشته عادی جای خودخوان کلاس که نداره چرا زدن عادی؟اینطوری فقط پول بیشتر باید بدیم دیگه!!

iman-khan
22-07-2013, 13:32
هر آنچه درباره درس حفظ جزء سی قرآن کریم دانشگاه باید بدانید:

۱- نمره درس حفظ جز سی قرآن کریم به صورت صفر واحدی فقط به جمع کل نمرات دانشجو اضافه و در میانگین کل محاسبه می شود. در مقطع کارشناسی نمره ۱۰ و بالاتر قبول و نمره با ضریب ۲ در جمع نمرات لحظ می شود.در مقطع کارشناسی ارشد و دکترای اخصصی نمره ۱۴ و بالاتر قبول و نمره با ضریب ۱ در جمع نمرات لحاظ می شود.دانشجویانی که نمره کمتر از ۱۷ اخذ کرده اند می توانند هر چند بار درس فوق را اخذ و در آزمون آن شرکت کنند.پس از اخذ اولین نمره ۱۷ یا بالاتر از آن ، نمره نهایی درس خواهد بود.

۲- این درس معادل دو واحد درسی خودخوان ، بدون شهریه ، خارج از سقف واحدهای تعیین شده و مؤثر در معدل کل دانشجویان.

۳- این درس در حال حاضر کاملا اختیاری می باشد و هیچ الزامی در گذراندن این درس نیست.قابل تطبیق نیست و نمی توان بجای درس اختیاری دیگری آن را گذراند.

۴- دانشجویان کارشناسی ارشد و دکترا نیز، می توانند این واحد درسی را انتخاب نمایند.

۵- منبع مورد مطالعه این درس، آیات جز ء ٣٠ قرآن کریم مطالعه و حفظ شود. شایان ذکر است این درس بصورت خودخوان و بدون استاد و بدون جزوه ارائه می شود.

۶- آزمون به صورت تستی می باشد و فاقد شهریه می باشد.

+ والا سوالاتش رو نمیدونم دقیقا از چی میارن ، ولی اگه بتونی یک دوره نمونه سوال گیر بیاری نگاه کنی ، همه چی دستت میاد !

ویرایش : منبع درس، جزء 30 قرآن کریم دانشگاه پیام نور ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نمونه سوال نیمسال اول 92-91 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

من الان ثبت نام کردم اصلا ارائه نداده بودن

Gazmali
22-07-2013, 13:50
دوستان فكر كنم تو صفحات قبل توضيح داده بودين اما من گشتم و نديدم .. تربيت بدني 2 رو براي تابستون ارائه دادن ! چطوريه ؟ واحد عمليش رو چجوري ميگذرونيم ؟

mehdig20
22-07-2013, 14:14
دوستان فكر كنم تو صفحات قبل توضيح داده بودين اما من گشتم و نديدم .. تربيت بدني 2 رو براي تابستون ارائه دادن ! چطوريه ؟ واحد عمليش رو چجوري ميگذرونيم ؟

مثل وقتایی که تو طول ترم غیر تابستونی ارایه میشه باید برید کلاس!
در واقع تنها واحدیه که تو تابستون هم کلاس داره و خودخوان نیست!

Eblis 2011
22-07-2013, 14:46
همین که نیستی هزارتا سوال میپرسن دوستان :n02:

این کد 3 جریانش چیه ؟!

جریانش اینه که میتونی به مسئول رشتت بگی برات درس جزء 30 قران رو کد3 اعمال کنه که نمرش تو معدل کل تاثیری نداشته باشه !!!!
مثلا شما درس حفظ جزء 30 رو ورداشتی و با یه نمره ی نچندان دلخواه پاسش کردی ( از اونجایی که درس مازاد بر سقف کل واحدهاس ) میتونه بگی کاری کنن که تو معدل کل ت تاثیر نداشته باشه !

ولی ضرفیتش 0

در تکمیل فرمایشات ملا نصرالدین عزیز :
احتمالا قرار بود این درس رو ارائه بدن ، اما یحتمل مشکلی پیش اومد و منصرف شدن ، یا سیستم قاطی کرده و به زودی اوکی میشه !!!!

آقا بم کجا بود منظورم از بم بهم بود دانشگاه "بهم" گفت :n02: من رشت هستم ولی چون مسئول آموزش بهم گفت ارائه نمیشه اما الان تو سایت میبینم هست تعجب کردم,من ثبت نامم رو انجام دادم این دروسی که برداشتم غیر من فقط یک نفر دیگه برداشته بود اینطوری مشکلی ایجاد نمیشه؟یعنی با 2 نفر آزمون رو برگزار میکنن؟الان 2تا از دروسی که برداشتم نوشته عادی جای خودخوان کلاس که نداره چرا زدن عادی؟اینطوری فقط پول بیشتر باید بدیم دیگه!!

مسئول آموزش رو ولش کن ، اونا سواد کافی ندارن :n02: همین که ارائه شده کلاهتو بنداز هوا ، برو ورش دار حالشو ببر :n01:
نه مشکلی پیش نمیاد ؛ یک نفر هم باشی امتحان برگزار میشه !

به نقل از پیام نورنا : با توجه به اینکه شهریه ثابت در ترم تابستان به صورت نصف می باشد و همچنین شهریه متغیر به دلیل خودخوان بودن نصف می باشد برخی مراکز متاسفانه در زمان ارائه لیست دروس آنها را به صورت عادی ارائه داده اند به همین دلیل شهریه برخی دانشجویان بیشتر از حد معمول ترم های تابستان می باشد.
دانشجویان عزیز دقت داشته باشید کارشناسان مراکز و واحدها بایستی این دروس را خودخوان نمایند تا شهریه هم به صورت خودخوان از دانشجویان اخذ گردد حال آنکه به تعطیلی تابستانه برخورد کرده است. لذا این دروس را کارشناسان مراکز و واحدها در شهریور خودخوان خواهند کرد و اگر دانشجویی به فرض شهریه اش را هم اکنون پرداخت نماید برای ترم آینده مبلغ مابه التفاوت را طلبکار خواهد شد.

این بستگی به مرکزتون داره ! احتمالا چند جلسه کلاس سوری میزارن باید شرکت کنید !

majidli
22-07-2013, 17:23
دوستان این سیستم گهستان واس شما هم باز نمیشه عایا؟!:n21:

Eblis 2011
22-07-2013, 17:24
دوستان این سیستم گهستان واس شما هم باز نمیشه عایا؟!:n21:

نه ، برا من که باز میشه :n01:

rezarrrr
22-07-2013, 18:19
من این ترم یه درسی میخواستم بردارم که ترم بعد به مشکل پیش نیاز بودن برنخورم ولی گویا اون درس رو برام ارائه نمیدن
چیکار میتونم بکنم ؟با دانشگاه حف زدم گفتن ما ارائه نمیدیم مهمان هم گفت این ترم دانشگاه به جایی نمیدیم
من چه خاکی به سرم بریزم؟این دانشگاه بی صاحب جایی نداره بریم ازش شکایت بکنیم؟ما بریم دردمون رو به کی بگیم؟:n03:

Eblis 2011
22-07-2013, 18:22
من این ترم یه درسی میخواستم بردارم که ترم بعد به مشکل پیش نیاز بودن برنخورم ولی گویا اون درس رو برام ارائه نمیدن
چیکار میتونم بکنم ؟با دانشگاه حف زدم گفتن ما ارائه نمیدیم مهمان هم گفت این ترم دانشگاه به جایی نمیدیم
من چه خاکی به سرم بریزم؟این دانشگاه بی صاحب جایی نداره بریم ازش شکایت بکنیم؟ما بریم دردمون رو به کی بگیم؟:n03:

تنها راه این بود که به مرکزتون بگین ، که اونا هم گفتن ارائه نمیدن :n22:

ittools
22-07-2013, 18:37
این ترم پیام نور رسما دهن منو آسفالت کرده :n29: یه درسی براش امتحان برگزار نشد رفتم آموزش بهم میگه یا حذفش کن یا طی این هفته امتحانش رو بده اونم از کتابی که اصلا چاپ نشده ! چون این ترم گویا این درس اختیاری بدون منبع بوده در حالی که تو لیست ارائه دروس براش منبع زده ! حالا من نمیدونم از کجا سوال طرح میشه
رسما از پیام نور زده شدم :n27: ای خدا این دو ترم رو هم تموم کنم جونم آزاد شه :n14:

danijon_2006
22-07-2013, 20:27
دانشگاه ما برای تربیت بدنی 1 سه جلسه کلاس گذاشته.میخواستم ببینم کتابش چطوریه؟امتحاناش معمولا سخت بوده یا آسون؟

nits
22-07-2013, 21:25
این ترم پیام نور رسما دهن منو آسفالت کرده :n29: یه درسی براش امتحان برگزار نشد رفتم آموزش بهم میگه یا حذفش کن یا طی این هفته امتحانش رو بده اونم از کتابی که اصلا چاپ نشده ! چون این ترم گویا این درس اختیاری بدون منبع بوده در حالی که تو لیست ارائه دروس براش منبع زده ! حالا من نمیدونم از کجا سوال طرح میشه
رسما از پیام نور زده شدم :n27: ای خدا این دو ترم رو هم تموم کنم جونم آزاد شه :n14:

مهرت حلال جونت آزاد آره ؟ :n02:

آقا این جمعیت و تنظیم خانواده رو چیکار کنیم ؟ نوشته ترم 9 اخذ شود ... بر ندارم یعنی ؟

دانشگاه ما برای تربیت بدنی 1 سه جلسه کلاس گذاشته.میخواستم ببینم کتابش چطوریه؟امتحاناش معمولا سخت بوده یا آسون؟

نه اصلا سخت نیست .. یه دور بزنی کافیه ... در حد روخوانی + چند تا نمونه سوال

M o h a m m @ d
22-07-2013, 21:36
آقا این جمعیت و تنظیم خانواده رو چیکار کنیم ؟ نوشته ترم 9 اخذ شود ... بر ندارم یعنی ؟

اونا میگن شما باور نکن :n02:
از ترم دو به بعد میتونی برداری .ترم یکم برداری فکر نکنم کسی بگه بالا چشمت ابروه:n09:

hp722
23-07-2013, 13:00
مهر ماه که میخوایم انتخاب واحد کنیم معدل ترم تابستون رو مد نظر قرار میدن یا ترم قبلیش رو؟(برای اینکه 12 واحد بدن یا بیشتر)

M o h a m m @ d
23-07-2013, 13:07
مهر ماه که میخوایم انتخاب واحد کنیم معدل ترم تابستون رو مد نظر قرار میدن یا ترم قبلیش رو؟(برای اینکه 12 واحد بدن یا بیشتر)

نه .مدل ترم قبل معیار قرار میدن.معدل ترم تابستان تو معدل کل فقط حساب میشه.

hp722
23-07-2013, 23:18
حالا یکی ترم تابستون برنداره مشکلی که پیش نمیاد؟یعنی لازم نیست هیچ کاری بکنه و همون وایسه مهر ماه که اومد انتخاب واحد بکنه؟

Eblis 2011
23-07-2013, 23:19
حالا یکی ترم تابستون برنداره مشکلی که پیش نمیاد؟یعنی لازم نیست هیچ کاری بکنه و همون وایسه مهر ماه که اومد انتخاب واحد بکنه؟

ترم تابستان اختیاریه!

hp722
23-07-2013, 23:40
دوستانی که رشته ی نرم افزار یا فناوری اطلاعات میخونن میشه یه توضیحی درمورد درس "سیستم های چند رسانه ای" بدن؟اینم مثل پاسکال و برنامه سازی پیشرفته سخته و یاد گرفتنیه یا حفظ کردنیه و میشه پاس کرد؟کتابش قطوره؟و این پروژه ی فناوری اطلاعات دیگه چیه که 3واحد عملی هست و براش استاد هم گذاشتن و پیش نیاز هم نمیخواد؟من ترم 3 هستم میتونم بردارمش و انجامش بدم؟

M o h a m m @ d
23-07-2013, 23:50
دوستانی که رشته ی نرم افزار یا فناوری اطلاعات میخونن میشه یه توضیحی درمورد درس "سیستم های چند رسانه ای" بدن؟اینم مثل پاسکال و برنامه سازی پیشرفته سخته و یاد گرفتنیه یا حفظ کردنیه و میشه پاس کرد؟کتابش قطوره؟و این پروژه ی فناوری اطلاعات دیگه چیه که 3واحد عملی هست و براش استاد هم گذاشتن و پیش نیاز هم نمیخواد؟من ترم 3 هستم میتونم بردارمش و انجامش بدم؟

کتابش حفظ کردینه حالت یه کتاب اطلاعات عمومی داره.بدیش اینه هر خطی سواله .ولی نمونه سوال ترمهای قبل بخونی بیشتر تو همون مبحث سوال میده فقط جابحا میکنه.340 صفحه و تا اخر فصل 11
پروژه هم پیش نیاز داره و معمولا ترمهای اخر میشه برداشت که درسهای پیش نیازش پاس بشه.برنامه نه ترم دانلود کن نوشته چه درسای پیش نیازه.

hp722
24-07-2013, 00:00
پروژه هم پیش نیاز داره .برنامه نه ترم دانلود کن نوشته چه درسای پیش نیازه.
برنامه 9ترمه رو دانلود کردم ولی چیزی منوط بر پروژه ی فناوری اطلاعات توش ندیدم و اصلا نبود و تو سایتم میخوام بردارمش زده پیش نیاز ولی میزنم میگه این درس برای نظام شما فاقد پیش نیاز هست.میخوام بدونم میشه پاسش کرد؟چجوریه؟

M o h a m m @ d
24-07-2013, 00:13
برنامه 9ترمه رو دانلود کردم ولی چیزی منوط بر پروژه ی فناوری اطلاعات توش ندیدم و اصلا نبود و تو سایتم میخوام بردارمش زده پیش نیاز ولی میزنم میگه این درس برای نظام شما فاقد پیش نیاز هست.میخوام بدونم میشه پاسش کرد؟چجوریه؟

هست خوب نگاه نکردی.بنظرم مهر برداشتن پروژه بهتره استاد تا اسفند در دسترسه میشه کمک گرفت بعدش تعطیلات میشه جواب نمیدن فقط رد میکنن ادم .

mohsenjxj
24-07-2013, 19:19
​سلام بچه ها پرداخت اینترنتی شهریه فعال شده و دیگه نیازی به پرداخت حضوری ندارید.
فقط کافیه یه سر یه سایت گلستانتون بزنید و از اونجا قسمت شهریه را انتخاب کنید و ...
التماس دعا

nits
24-07-2013, 19:35
آره الان دیدم
این چه جوریاست ؟ شهریه من اول 108 تومن شد ولی الان شده 70 تومن ؟

0015351971
24-07-2013, 20:42
بچه ها نظریه گراف + گرافی کامپیتر چطور درسیه ؟
تابستون میشه پاسید ؟

M o h a m m @ d
24-07-2013, 21:29
آره الان دیدم
این چه جوریاست ؟ شهریه من اول 108 تومن شد ولی الان شده 70 تومن ؟

چون وضعیت درس اول خودخوان نمیزنه برای همین شهریه کامل حساب میشه بعد که تغییر میکنه وضعیت خودخوان میشه شهریه درس نصف میکنه

aryna
25-07-2013, 00:43
دوستان در مورد شهریه پیام نور بگید

شهریه ثابتهر ترم؟
شهریه خودخوان هر واحد؟
شهریه غیر خود خوان هرواحد ؟

یا شهریه های دیگه که من نمیدونم مثلا شاید دورس عملی یا ...

و کلا هر چی شهریه توی پیام نور است بگید

Eblis 2011
25-07-2013, 01:38
دوستان در مورد شهریه پیام نور بگید

شهریه ثابتهر ترم؟
شهریه خودخوان هر واحد؟
شهریه غیر خود خوان هرواحد ؟

یا شهریه های دیگه که من نمیدونم مثلا شاید دورس عملی یا ...

و کلا هر چی شهریه توی پیام نور است بگید

جدول شهریه دوره های کاردانی و کارشناسی ویژه ورودی های آزمون سراسری قبل از سال تحصیلی ۸۶-۱۳۸۵ و پذیرفته شدگان فراگیر دانشگاه در سالهای مختلف

جدول شهریه های دوره های کاردانی و کارشناسی ویژه دانشجویان پذیرفته شده از طریق آزمون سراسری ورودی های سالهای ۱۳۸۵ لغایت ۱۳۹۱ دانشگاه پیام نور

جدول شهریه دوره کارشناسی سال تحصیلی ۹۲-۱۳۹۱ دانشگاه پیام نور – ویژه دانشجویان آزمون محور پذیرفته شده از طریق آزمون سراسری و دوره فراگیر

جدول شهریه دوره های کارشناسی ارشد سال تحصیلی ۹۲-۱۳۹۱ دانشگاه پیام نور

جدول شهریه دوره دکترای تخصصی سال تحصیلی ۹۲-۱۳۹۱ دانشگاه پیام نور

0015351971
25-07-2013, 11:09
بچه ها نظریه گراف + گرافی کامپیتر چطور درسیه ؟
تابستون میشه پاسید ؟

یک بشر جواب ما رو هم بده بی زحمت :دی

ittools
25-07-2013, 12:03
دیروز امتحان بدون منبعم رو دادم جالب اینکه به زور میخواستن سوالات رو تشریحی بدن من قبول نکردم چون نه کتابی وجود داره و همین که تو ارائه دروس نوشته بود تستی
یارو بهم میگفت 4-5 تاش رو غلط بزن نمره بالا نگیری چون ما الان برات نمره بالا رد کنیم از تهران ممکنه گیر بدن که قضیه چیه
خدایی پیام نور تو برنامه ریزی خیلی ضعیفه

M o h a m m @ d
25-07-2013, 12:13
یک بشر جواب ما رو هم بده بی زحمت :دی
یه نگاه به نمونه سوالات بنداز:n02:
از نمونه سوالات معلومه که درس اسونیه .بهتره اینجور درس بزاری برای ترم های که استاد داره .با خودخوان خوندن ممکنه نمره خوب نشه اگه نتونی خوب بخونی .یه درس حفظی بردار

rezarrrr
25-07-2013, 12:28
این طرح ضیافت تمدید شد از 2 مرداد تا 7 مرداد ولی فکر کنم این طرح فقط مال دانشگاه آزاده کسی رو پیدا نکردم که ثبت نام کرده باشه
قبلا ها وقتی این طرح رو میزاشتن بیشتر ثبت نام کرده ها از پیام نور بود مث اینکه من رو هر چی دست بزارم سنگ میشه اسمان و مه و خورشید و فلک در کارند تا من نتونم این مدرک کوفتی رو بگیرم

Eblis 2011
25-07-2013, 15:48
این طرح ضیافت تمدید شد از 2 مرداد تا 7 مرداد ولی فکر کنم این طرح فقط مال دانشگاه آزاده کسی رو پیدا نکردم که ثبت نام کرده باشه
قبلا ها وقتی این طرح رو میزاشتن بیشتر ثبت نام کرده ها از پیام نور بود مث اینکه من رو هر چی دست بزارم سنگ میشه اسمان و مه و خورشید و فلک در کارند تا من نتونم این مدرک کوفتی رو بگیرم

مال پیام نورم هست!

sasan.69
25-07-2013, 17:23
سایتی هست که نمونه سوال همراه جواب داشته باشه؟(رایگان)
رشته روانشناسی

Eblis 2011
25-07-2013, 18:52
به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور : بر اساس بخشنامه الکترونیکی شدن پرداخت شهریه دانشجویان دانشگاه پیام نور ، امکان پرداخت الکترونیکی از طریق سایت گلستان فعال گردید.

با مراجعه به سایت گلستان دانشگاه پیام نور و طی کردن مسیر :
گزارشهای آموزش –> شهریه –> لیست ها و آمار ها –> 163 – فرم واریز وجوه دانشگاه پیام نور
و یا همان گزارش ۱۶۳ به صفحه ای منتقل می شوید که در آن نوشته شده است پرداخت شهریه به ۳ صورت قابل پرداخت می باشد.

روش های پرداخت شهریه :

روش ۱: پرداخت از طریق خودپرداز و سایر سامانه های بانک صادرات (غیر حضوری)
توضیح : که در این روش می توانید با داشتن شناسه قبض و شناسه پرداخت نسبت به پرداخت وجه شهریه از طریق دستگاهای خودپرداز و سامانه های بانک صادرات اقدام نمایید.
امکان پرداخت شهریه از طریق این روش با تمام کارت های عابربانک عضو سیستم شتاب بانک مرکزی میسر می باشد.

روش ۲: پرداخت الکترونیکی
توضیح : در این روش می توانید با مراجعه به مسیر زیر در سیستم گلستان دانشگاه پیام نور ، نسبت به پرداخت شهریه خود اقدام نمایید.
آموزش –> شهریه –> پرداختهای الکترونیکی دانشجو
در این روش به صورت اینترنتی با هدایت به سایت بانک صادرات می توانید نسبت به پرداخت شهریه خود اقدام نمایید که برای این کار نیاز به ( کارت عابربانک – رمز دوم کارت – CCV2 ) نیز می باشد. (به زودی آموزش تصویری این روش قرار داده خواهد شد)
امکان پرداخت شهریه از طریق این روش با تمام کارت های عابربانک عضو سیستم شتاب بانک مرکزی میسر می باشد.

روش ۳: پرداخت حضوری در شعب بانک صادرات با استفاده از شماره سریال فیش
توضیح : این روش هم طبق روال معمول و قدیمی پرداخت شهریه می باشد و از طریق مراجعه به بانک صادرات و به صورت واریز از طریق فیش پرداختی انجام می شود.

نکته : در پرداختهای غیرحضوری (روش ۱ و ۲) بلافاصله بعد از پرداخت موفق ، شهریه واریزی در سایت گلستان ثبت و فرم واریز شهریه ۰ می شود.همچنین در قسمت پرداختهای الکترونیکی مشخصات پرداختی (شماره تراکنش و تاریخ تراکنش پرداختی) ثبت می شود.

توزیع کارت عابربانک دانشجویان دانشگاه پیام نور بعد از تعطیلات تابستانی

معاون اداری مالی و عمرانی دانشگاه پیام نور گفت: کارت عابربانک دانشجویان پیام نور برای پرداخت الکترونیکی شهریه بعد از تعطیلات تابستانی این دانشگاه توزیع می شود .
دکتر ابراهیم پور افزود: مقدمات صدور کارت عابربانک صادرات دانشجویان با اختصاص مبلغی به عنوان هدیه به تفکیک هر استان در حال انجام است و نحوه توزیع کارت ها بعد از تعطیلات تابستانی دانشگاه اعلام می شود.
وی اظهار داشت: کارت های هر استان به تفکیک برای آنها ارسال و توسط دانشگاه مربوطه توزیع می شود و دانشجویان باید پس از دریافت کارت های عابربانک جهت فعال کردن آن به نزدیک ترین شعبه بانک صادرات مراجعه نمایند.
وی در مورد نحوه پرداخت الکترونیکی شهریه دانشجویان گفت: زمان و نحوه پرداخت الکترونیکی شهریه دانشجویان متعاقبا اعلام می شود.
به گفته دکتر ابراهیم پور دانشگاه پیام نور برای نخستین بار در سراسر کشور با ارائه تسهیلات جدید امکان پرداخت الکترونیکی شهریه دانشجویان را فراهم کرده و با استفاده از این تسهیلات دانشجویان می توانند با کارت هایی که از طرف دانشگاه به نام کلیه دانشجویان پیام نور صادر شده و به دانشجویان اهدا می شود، شهریه خود را از طریق سامانه های پرداخت الکترونیکی نظیر خودپرداز، درگاه اینترنتی، تلفن بانک و دستگاه کارتخوان( POS )پرداخت کنند.

+

تعطیلات تابستانی مراكز دانشگاه پيام نور
از تاريخ 5 مردادماه 1392 لغايت 25 مردادماه 1392

rezarrrr
25-07-2013, 21:51
مال پیام نورم هست!

من که هر چی گشتم چیزی پیدا نکردم
یه جا بود که باید یوزر پسورد میزدیم که اون رو هم هر چی میزنم و دکمه ارسال رو میزنم هیچ به هیچی

0015351971
26-07-2013, 16:07
بچه ها ببخشید من هی سوال میپرسم :)
درس : سیستم اطلاعات مدیریت
چجوری درسیه اونایی که پاس کردن ؟ سخته یا .. ؟

Eblis 2011
27-07-2013, 03:16
فکر کنم حال این روزای ما اینجوری باشه : :n02:

بچه ها چه خبر؟
درس میخونید یا حسش نیست؟:n01:
ماه رمضونم هست ، هوا هم که امون نمیده از بس گرمه!

زورکی هم شده سعی کنید روزی 20 صفحه ای بخونید . ایشالله که با نمره های خوب این ترم تابستونی رو رد کنید! :n16:

ittools
27-07-2013, 10:00
من که امسال ترم تابستون برنداشتم میخوام یه ذره استراحت کنم ولی خدایی 8 واحد خیلی خوبه :n02: گاهی وسوسه میشم انتخاب کنم ولی اصلا حالش رو ندارم :n09:

0015351971
27-07-2013, 12:06
کسی نبوددددد؟
امروز روز آخر این بالاییو یکی ج بده :) :دی

ittools
27-07-2013, 12:45
کسی نبوددددد؟
امروز روز آخر این بالاییو یکی ج بده :) :دی

سخت بتونی اینجا جواب بگیری مگر اینکه از بچه ها هم رشته ات باشن
اول برو کتابش رو یه نگاه بنداز + نمونه سوالای ترم های گذشته
وقت چندانی هم نداری ها فکر کنم امروز آخرین روز انتخاب واحد باشه

ruslan
27-07-2013, 14:19
سلام
کمک من 2 تا درس برای تابستون انتخاب کرده بودم ظرفیت 2 تاش پر شده بود و انتظار رو زدم (جلوی یکیش که چند بار قبول نشده بودم زده بود نظام خاص)الان که می خواهم دوباره وارد قسمت ثبت نام بشم این اررو رو نشون می ده:

ثبت نام شما به طور صحيح پايان نيافته است. با مسول ثبت نام تماس بگيريد:n28:

Eblis 2011
27-07-2013, 14:36
سلام
کمک من 2 تا درس برای تابستون انتخاب کرده بودم ظرفیت 2 تاش پر شده بود و انتظار رو زدم (جلوی یکیش که چند بار قبول نشده بودم زده بود نظام خاص)الان که می خواهم دوباره وارد قسمت ثبت نام بشم این اررو رو نشون می ده:

ثبت نام شما به طور صحيح پايان نيافته است. با مسول ثبت نام تماس بگيريد:n28:

سلام
برای رفع مشکل باید با مرکزتان تماس بگیرید. از دست شما و ما کاری بر نمی آید .

+

اگه خواستین یوزر و پس رو برام پ خ کنید تا چک کنم !

ruslan
27-07-2013, 14:50
سلام
برای رفع مشکل باید با مرکزتان تماس بگیرید. از دست شما و ما کاری بر نمی آید .

امروز یه اس ام اس دادند که :
دانشجوی گرامی با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات دانشگاه از تاریخ 3/5/92 تا 25/5/92 تعطیل می باشد

Eblis 2011
27-07-2013, 14:57
امروز یه اس ام اس دادند که :
دانشجوی گرامی با سلام و آرزوی قبولی طاعات و عبادات دانشگاه از تاریخ 3/5/92 تا 25/5/92 تعطیل می باشد

خیلی بد شد!
بعید از اینجا بشه کاری کرد !
در صورت تمایل نام کاربری و رمز عبورتو بهم پ خ کن ببینم چطوریاس!

Hossein_128
27-07-2013, 20:56
سلام

ببخشید نمیدونم قبلا اینجا پرسیدم یا نه

من برای آزمون تغییر رشته (بند ج) ثبت نام کردم. شهریه هم دادم، ولی حالا پشیمون شدم. میخوام رشته خودم رو که ترم 3 هستم ادامه بدم.

حالا باید چیکار کنم؟؟ اگه توی آزمون تغییر رشته شرکت نکنم مشکلی پیش میاد؟؟ میذارن رشته خودم رو ادامه بدم؟

Eblis 2011
27-07-2013, 21:08
سلام

ببخشید نمیدونم قبلا اینجا پرسیدم یا نه

من برای آزمون تغییر رشته (بند ج) ثبت نام کردم. شهریه هم دادم، ولی حالا پشیمون شدم. میخوام رشته خودم رو که ترم 3 هستم ادامه بدم.

حالا باید چیکار کنم؟؟ اگه توی آزمون تغییر رشته شرکت نکنم مشکلی پیش میاد؟؟ میذارن رشته خودم رو ادامه بدم؟

سلام
مشکلی نیست ، شرکت نکنید !
رشته ی قبلی رو میتونید ادامه بدید !

ملا نصرالدین
27-07-2013, 22:51
بچه ها ببخشید من هی سوال میپرسم :)
درس : سیستم اطلاعات مدیریت
چجوری درسیه اونایی که پاس کردن ؟ سخته یا .. ؟

کلا خواندنیه.همه هم پاس میکنند.معمولا هم با نمره ی بالا
برای تابستان درس خوبیه.بردار

nits
27-07-2013, 23:39
من سیستم عامل و شبکه رو برداشتم :n26:

hp722
28-07-2013, 01:16
سلام دوستان.جمیعا خسته نباشید.یه سوالی بس فنی داشتم:n02:به عنوان مثال بنده ترم پیش مبانی رو برداشتم و افتادم.حالا این ترم هم برداشتم و افتادم.ترم بعد میخوام برنامه سازی پیشرفته بردارم که مبانی پیش نیازش هست.یه قضیه ای هست به اسم هم نیاز که نمیدونم چیه.میخواستم بدونم میشه ترم بعد پیشرفته رو بردارم ولی مبانی رو نه؟یا هر2تاشون رو باهم بردارم؟بعد اگه مبانی رو بیفتم و پیشرفته رو قبول شم تکلیف چیه؟با مهدی عزیز در این مورد صحبت کردم و ایشون راهنماییم کردن.میخوام نظر شما دوستان رو هم بدونم

nits
28-07-2013, 08:19
سلام دوستان.جمیعا خسته نباشید.یه سوالی بس فنی داشتم:n02:به عنوان مثال بنده ترم پیش مبانی رو برداشتم و افتادم.حالا این ترم هم برداشتم و افتادم.ترم بعد میخوام برنامه سازی پیشرفته بردارم که مبانی پیش نیازش هست.یه قضیه ای هست به اسم هم نیاز که نمیدونم چیه.میخواستم بدونم میشه ترم بعد پیشرفته رو بردارم ولی مبانی رو نه؟یا هر2تاشون رو باهم بردارم؟بعد اگه مبانی رو بیفتم و پیشرفته رو قبول شم تکلیف چیه؟با مهدی عزیز در این مورد صحبت کردم و ایشون راهنماییم کردن.میخوام نظر شما دوستان رو هم بدونم

اگر برای اولین بار هست که پیشرفته رو بر میداری باید مبانی رو باهاش برداری و اگر پیشرفته رو قبول شدی ولی مبانی رو افتادی ، پیشرفته پاس میشه و مبانی رو دیگه احتیاج نیست برداری ... ولی باید آخر این درس پاس بشه
دو درس رو وقتی میتونی هم نیاز برداری که پیش نیازش رو مشروط شده باشی
مثلا فیزیک 1 پیش نیاز فیزیک 2 هست ... در صورتی این دو رو میتونی باهم برداری که یه بار فیزیک 1 رو افتاده باشی ... در اینصورت ترم بعد میتونی فیزیک 1 و 2 رو باهم برداری که میگن هم نیاز
اما به عنوان مثال در چارت ما ، جلوی درس مدارهای الکتریکی نوشته : فیزیک 2 یا همزمان
همزمانی با هم نیازی فرق میکنه ... شما اگر اصلا فیزیک 2 رو هم برنداشته باشی میتونی باهم مدارهای الکتریکی و فیزیک 2 رو برداری که میگن همزمانی
یا همین ترم تابستون من سیستم عامل و شبکه رو باهم برداشتم ... چون میشد شبکه رو همزمان با سیستم عامل برداشت ... اما اینها وقتی بود که معماری کامپیوتر رو پاس میکردم
مثل این میمونه که مثلا فیزیک 1 در مثال بالا پاس شده باشه

ملا نصرالدین
28-07-2013, 16:25

شما الان می تونید این 2 درس رو هم نیاز بردارید
اگر پیشرفته رو قبول بشید و مبانی رو بیوفتید پیشرفته قبول حساب میشه و مبانی افتاده...بعد اگر دوباره مبانی رو بردارید و بیوفتید پیشرفته هم افتاده حساب میشه
یعنی اگر هم نیاز کنید فقط 2 بار فرصت دارید تا اون درس پیش نیاز(یعنی مبانی) رو بیوفتید

sasan.69
28-07-2013, 16:28
سایتی هست که نمونه سوال همراه جواب داشته باشه؟(رایگان)
رشته روانشناسی

کسی جواب نمیده واجبه:n03:

M o h a m m @ d
28-07-2013, 16:41
فکر نکنم برای رشته روانشناسی پیدا کنی که جوابم داشته باشه

ittools
28-07-2013, 16:53

سوال رو میشه پیدا کرد ولی جوابش یه مقدار سخته
حالا کدوم درس رو میخوایی ؟

sasan.69
28-07-2013, 17:57
سوال رو میشه پیدا کرد ولی جوابش یه مقدار سخته
حالا کدوم درس رو میخوایی ؟

سایتی باشه که نمونه سوال با جواب داشته باشه همین:n03:

Eblis 2011
28-07-2013, 18:20

اگر برای اولین بار هست که پیشرفته رو بر میداری باید مبانی رو باهاش برداری و اگر پیشرفته رو قبول شدی ولی مبانی رو افتادی ، پیشرفته پاس میشه و مبانی رو دیگه احتیاج نیست برداری ... ولی باید آخر این درس پاس بشه
دو درس رو وقتی میتونی هم نیاز برداری که پیش نیازش رو مشروط شده باشی
مثلا فیزیک 1 پیش نیاز فیزیک 2 هست ... در صورتی این دو رو میتونی باهم برداری که یه بار فیزیک 1 رو افتاده باشی ... در اینصورت ترم بعد میتونی فیزیک 1 و 2 رو باهم برداری که میگن هم نیاز
اما به عنوان مثال در چارت ما ، جلوی درس مدارهای الکتریکی نوشته : فیزیک 2 یا همزمان
همزمانی با هم نیازی فرق میکنه ... شما اگر اصلا فیزیک 2 رو هم برنداشته باشی میتونی باهم مدارهای الکتریکی و فیزیک 2 رو برداری که میگن همزمانی
یا همین ترم تابستون من سیستم عامل و شبکه رو باهم برداشتم ... چون میشد شبکه رو همزمان با سیستم عامل برداشت ... اما اینها وقتی بود که معماری کامپیوتر رو پاس میکردم
مثل این میمونه که مثلا فیزیک 1 در مثال بالا پاس شده باشه

اگر پیشرفته رو قبول بشید و مبانی رو بیوفتید پیشرفته قبول حساب میشه و مبانی افتاده...بعد اگر دوباره مبانی رو بردارید و بیوفتید پیشرفته هم افتاده حساب میشه
یعنی اگر هم نیاز کنید فقط 2 بار فرصت دارید تا اون درس پیش نیاز(یعنی مبانی) رو بیوفتید

من کلا گیج شدم با این نظرات :

یا من اشتباه میکنم یا شماها ،
من نظرم رو بگم : من به محمد گفتم ، شما میتونی این ترم ( ترم پاییز ) ، هم مبانی رو ورداری هم پیشرفته رو
بعد در صورتی که مبانی و پیشرفته رو پاس کردی که خوشا به حالت ، اگر پیشرفته رو پاس کنی و مبانی رو بیفتی یعنی پیشرفته رو هم افتادی دلیل : چون پیش نیازش رو نتونستی پاس کنی
اگر مبانی رو قبول شی و پیشرفته رو بیفتی ، مشکلی نیست ( یعنی مبانی پاس شده و پیشرفته رو ترم بعد میتونی ورداری ) !!!!!

تا اونجایی که من اطلاع دارم اینجوریه !
یعنی شما میگی پیشرفته رو قبول شه و مبانی رو بیفته ، پیشرفته رو پاس کرده براش حساب میکنن ؟ در صورتی که پیش نیازش ( مبانی ) رو نتونسته پاس کنه؟

Eblis 2011
28-07-2013, 18:22
به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور : فرشاد ابراهیم‌پور معاون اداری‌ و‌ مالی دانشگاه پیام نور گفت: بر اساس مصوبات هیئت‌ امنای دانشگاه پیام‌نور، شهریه‌های این دانشگاه هر ساله‌ با افزایش حدود ۱۵ درصدی رو‌به‌رو می‌شود.
وی افزود: با این حال در سال ۹۲ اتفاقی در سیستم شهریه‌های دانشگاه پیام‌نور افتاد و طبق این اتفاق شهریه‌های متغیر دوره‌های فراگیر، رسمی، ورودی‌های قدیم و ورودی‌های سال‌های قبل یکسان شد.
ابراهیم پور خاطرنشان کرد: طبق یکسان‌سازی شهریه‌های همه دوره‌های پیام‌نور در سال ۹۲، به دلیل افزایش ۲۰ درصدی شهریه‌ دوره‌های فراگیر در سال گذشته، شهریه دانشجویان این دوره با کاهش رو‌به‌رو‌ می‌شود
وی همچنین تاکید کرد: با این حال دانشجویان دوره‌های رسمی با افزایش شهریه‌ای معادل ۱۵ درصد رو‌به‌رو می‌شوند که این شهریه‌ها برای ثبت‌نام سال تحصیلی جدید دانشجویان اعمال خواهد شد.

nits
28-07-2013, 20:34
من کلا گیج شدم با این نظرات :

یا من اشتباه میکنم یا شماها ،
من نظرم رو بگم : من به محمد گفتم ، شما میتونی این ترم ( ترم پاییز ) ، هم مبانی رو ورداری هم پیشرفته رو
بعد در صورتی که مبانی و پیشرفته رو پاس کردی که خوشا به حالت ، اگر پیشرفته رو پاس کنی و مبانی رو بیفتی یعنی پیشرفته رو هم افتادی دلیل : چون پیش نیازش رو نتونستی پاس کنی
اگر مبانی رو قبول شی و پیشرفته رو بیفتی ، مشکلی نیست ( یعنی مبانی پاس شده و پیشرفته رو ترم بعد میتونی ورداری ) !!!!!

تا اونجایی که من اطلاع دارم اینجوریه !
یعنی شما میگی پیشرفته رو قبول شه و مبانی رو بیفته ، پیشرفته رو پاس کرده براش حساب میکنن ؟ در صورتی که پیش نیازش ( مبانی ) رو نتونسته پاس کنه؟

نه ... این تبصره رد شده ... شما مبانی رو باید از دوباره برداری ولی پیشرفته رو پاس میکنی
اما من این رو نمیدونستم که اگر برای بار سوم مبانی رو برداری پیشرفته هم میفتی ... این رو نمیدونستم

یعنی محمد خان مبانی رو یه بار افتاده برای اولین بار ( 1 )
حالا باید مبانی و پیشرفته رو باهم برداره ( 2 )
اگر هر دو رو قبول شد که هیچ
اگر مبانی رو افتاد و پیشرفته رو قبول شد ، مبانی در ترم های بعد باید برداشته بشه و پیشرفته پاس میشه
اگر مبانی قبول و پیشرفته رو بیفته باید پیشرفته رو با پس نیازهاش برداره در ترم های بعد
برای بار سوم مبانی رو بخواد برداره ( 3 )
اگر مبانی رو بیفته در اینصورت اون پیشرفته رو هم که پاس کرده افتاده ( من این رو نمیدونستم که ملا نصرالدین گفت ... ولی اینجوری زنجیر وار درسهای بعدی هم ممکنه افتاده محسوب بشن :n02:)

Eblis 2011
28-07-2013, 20:52
نه ... این تبصره رد شده ... شما مبانی رو باید از دوباره برداری ولی پیشرفته رو پاس میکنی
اما من این رو نمیدونستم که اگر برای بار سوم مبانی رو برداری پیشرفته هم میفتی ... این رو نمیدونستم

یعنی محمد خان مبانی رو یه بار افتاده برای اولین بار ( 1 )
حالا باید مبانی و پیشرفته رو باهم برداره ( 2 )
اگر هر دو رو قبول شد که هیچ
اگر مبانی رو افتاد و پیشرفته رو قبول شد ، مبانی در ترم های بعد باید برداشته بشه و پیشرفته پاس میشه
اگر مبانی قبول و پیشرفته رو بیفته باید پیشرفته رو با پس نیازهاش برداره در ترم های بعد
برای بار سوم مبانی رو بخواد برداره ( 3 )
اگر مبانی رو بیفته در اینصورت اون پیشرفته رو هم که پاس کرده افتاده ( من این رو نمیدونستم که ملا نصرالدین گفت ... ولی اینجوری زنجیر وار درسهای بعدی هم ممکنه افتاده محسوب بشن :n02:)

من هنوز قانع نشدم !
برای حرفت اطلاعیه یا منبعی داری؟ از کی این قانون اجرا شده؟

+

یعنی ایشون پیش نیاز درسی رو پاس نکنه میتونه بره مرحله ی جلوتر؟

hp722
28-07-2013, 20:57
شما از این مطمئنید که اگر 2بار بیفتم مبانی رو پیشرفته رو هم نمره ی قبولی ام رو رد میکنن؟

jorj
28-07-2013, 21:13
سلام .
من با معدل 16.93 آیا امکان قبولی در تهران ، در کنکور بدون آزمونی که 15 مرداد برگزار می شه دارم ؟

Eblis 2011
28-07-2013, 21:18
سلام .
من با معدل 16.93 آیا امکان قبولی در تهران ، در کنکور بدون آزمونی که 15 مرداد برگزار می شه دارم ؟

سلام
باید تا 15 مرداد صبر کنید تا اطلاعیه سازمان سنجش منتشر بشه !
احتمالش زیاده!

hp722
29-07-2013, 11:27
دوستان من مبانی فناوری اطلاعات رو برداشتم.خیلی کتابشم هیولاست خبر نداشتم:n03:حالا تو گزارش 1009 نوشته که بجز فصل 1 باقی فصول خوانده بشه.ولی این کتاب فصل بندی نیست.مثلا نوشته بخش 1 فناوری اطلاعات در سازمان و بخش 2 انقلاب وب و از دو بخش تشکیل شده کتاب و توی بخش 1 نوشته:1-فناوری اطلاعات در اقتصاد دیجیتالی2-فناوری اطلاعات ....تا5-پردازش سیار.حالا اینجا اصلا فصل ننوشته.دوستانی که این درس رو دارن یا پاس کردن یه راهنمایی بکنن فصل 1 دقیقا کجای این کتاب میشه؟همون فناوری اطلاعات در اقتصاد دیجیتالی؟

Hossein_128
29-07-2013, 14:26
دوستان ببخشید این آزمون بند ج که ثبت نام کردم خودش یک ترم حساب میشه؟؟
یعنی جزو اون 12 ترمی که معافیت تحصیلی میدن، محسوب میشه؟

توی جدول "اطلاع جامع دانشجو" به عنوان یک ترم ثبت شده:

M o h a m m @ d
29-07-2013, 14:51
دوستان من مبانی فناوری اطلاعات رو برداشتم.خیلی کتابشم هیولاست خبر نداشتم:n03:حالا تو گزارش 1009 نوشته که بجز فصل 1 باقی فصول خوانده بشه.ولی این کتاب فصل بندی نیست.مثلا نوشته بخش 1 فناوری اطلاعات در سازمان و بخش 2 انقلاب وب و از دو بخش تشکیل شده کتاب و توی بخش 1 نوشته:1-فناوری اطلاعات در اقتصاد دیجیتالی2-فناوری اطلاعات ....تا5-پردازش سیار.حالا اینجا اصلا فصل ننوشته.دوستانی که این درس رو دارن یا پاس کردن یه راهنمایی بکنن فصل 1 دقیقا کجای این کتاب میشه؟همون فناوری اطلاعات در اقتصاد دیجیتالی؟
اره فصل اول همون فناوری اطلاعات در اقتصاد دیجیتالیه.
چون کتاب چند جلدیه فقط تا فصل 5تو این کتاب هست .

Eblis 2011
29-07-2013, 15:14
دوستان ببخشید این آزمون بند ج که ثبت نام کردم خودش یک ترم حساب میشه؟؟
یعنی جزو اون 12 ترمی که معافیت تحصیلی میدن، محسوب میشه؟

توی جدول "اطلاع جامع دانشجو" به عنوان یک ترم ثبت شده:

نه یک ترم حساب نمیشه !
مگه ترم تابستان ور میداری براش یه ستون جدید ایجاد نمیشه؟ اونجوری ترم تابستون هم باید یک ترم حساب بشه که اینجوری نیست !

Eblis 2011
29-07-2013, 15:25
سوال و جواب از سایت پیام نورنا برای محمد : :n02:

به عنوان مثال بنده ترم پیش مبانی رو برداشتم و افتادم.حالا این ترم هم برداشتم و افتادم.ترم بعد میخوام برنامه سازی پیشرفته بردارم که مبانی ، پیش نیازش هست!حالا سوالم اینجاس: مثلا این ترم که جفتشو باهم ورداشتم ( مبانی + برنامه سازی پیشرفته )
اگه پیشرفته رو پاس کنم اما دوباره مبانی رو بیفتم ایا پیشرفته پاس میشه یا به دلیل اینکه پیش نیازش ( میانی ) رو رعایت نکردم ، پیشرفته رو هم اتوماتیک میفتم !؟

پیام نورنا

بله پاس می شود و مشکلی ندارد و پیشرفته ثبت می شود ولی بلافاصله باید در ترم بعد مبانی رو بردارید تا زمانی که پاسش کنید

nits
29-07-2013, 16:38
سوال و جواب از سایت پیام نورنا برای محمد : :n02:

پیام نورنا

برادر اونا چی ؟ اطلاعیه یا مدرکی گذاشتن واست ؟ چه مدرکی بهتر از دانشجو ... پیام نور دیگه
حالا اگر بلافاصله برنداشته بشه چه اتفاقی میفته ؟

Eblis 2011
29-07-2013, 16:47
برادر اونا چی ؟ اطلاعیه یا مدرکی گذاشتن واست ؟ چه مدرکی بهتر از دانشجو ... پیام نور دیگه

خب اونا هم مدرکی نذاشتن چون ، اولا من ازشون مدرکی نخواستم :n02: ثانیا اونا هر روز به سوالات زیادی پاسخ میدن
در نتیجه اطلاعاتشون دقیق تره

حالا اگه بلافاصله ورنداره لابد مشکل پیش میاد یا پیشرفته هم افتاده به حساب میارن !

اینم الان سرچ زدم پیدا کردم :

+

نمیدونستم با حرفم ناراحت میشی nits جان ، قصدم این نبود :n16:

hp722
29-07-2013, 17:05
یعنی این ترم من مبانی و پیشرفته رو بردارم و پیشرفته رو قبول شم و مبانی رو بیفتم و ترم بعد مبانی رو بردارم و باز بیفتم چی میشه؟نوشته در نیمسال های تحصیلی بعد انتخاب کند؟یعنی قید نشده حتما باید توی 2ترم پاس کنم و بعدش قبول نشم پیشرفته هم مردود حساب میشه؟یا هرچقد که بخوام میتونم بردارمش؟

Eblis 2011
29-07-2013, 17:07
یعنی این ترم من مبانی و پیشرفته رو بردارم و پیشرفته رو قبول شم و مبانی رو بیفتم و ترم بعد مبانی رو بردارم و باز بیفتم چی میشه؟نوشته در نیمسال های تحصیلی بعد انتخاب کند؟یعنی قید نشده حتما باید توی 2ترم پاس کنم و بعدش قبول نشم پیشرفته هم مردود حساب میشه؟یا هرچقد که بخوام میتونم بردارمش؟

طبق این مطالبی که گفتن و این نامه ! هر چند ترم میتونی ورش داری ، فقط باید هر نیمسال بدون وقفه ورش داری تا بالاخره یه نیمسال پاسش کنی!

nits
29-07-2013, 17:28
خب اونا هم مدرکی نذاشتن چون ، اولا من ازشون مدرکی نخواستم :n02: ثانیا اونا هر روز به سوالات زیادی پاسخ میدن
در نتیجه اطلاعاتشون دقیق تره

حالا اگه بلافاصله ورنداره لابد مشکل پیش میاد یا پیشرفته هم افتاده به حساب میارن !

اینم الان سرچ زدم پیدا کردم :

+

نمیدونستم با حرفم ناراحت میشی nits جان ، قصدم این نبود :n16:

نه عزیز من ناراحت واسه چی ... بچه ایم مگه
پس بدبخت شدیم رفت با این قانون ... حالا اگر کسی یه نیمسال پاسش نکنه و همینجوری نگه داره چی ؟

Eblis 2011
29-07-2013, 17:32
نه عزیز من ناراحت واسه چی ... بچه ایم مگه
پس بدبخت شدیم رفت با این قانون ... حالا اگر کسی یه نیمسال پاسش نکنه و همینجوری نگه داره چی ؟

من سوالت رو متوجه نشدم امین جان !
ولی کلا الان این قضیه اینه که اگه شما درسی رو بیفتی و ترم بعد با پس نیازش ورش داری ؛ درصورتی که پس نیازش رو پاس کنی و اون درس رو بیفتی
باید درس رو نیم سال بعدی ورش داری تا پاس بشه ، اگه نشد باید باز نیسمال بعدی ورش داری ، باید پشت هم ورداری تا بتونی پاسش کنی!

nits
29-07-2013, 17:42
من سوالت رو متوجه نشدم امین جان !
ولی کلا الان این قضیه اینه که اگه شما درسی رو بیفتی و ترم بعد با پس نیازش ورش داری ؛ درصورتی که پس نیازش رو پاس کنی و اون درس رو بیفتی
باید درس رو نیم سال بعدی ورش داری تا پاس بشه ، اگه نشد باید باز نیسمال بعدی ورش داری ، باید پشت هم ورداری تا بتونی پاسش کنی!

پس اگه مثلا 3 ترم وقفه بیندازی چه اتفاقی میفته ؟ پس نیاز میپره ... پس نیاز پس نیاز هم میپره ... آره ؟

Eblis 2011
29-07-2013, 17:47
پس اگه مثلا 3 ترم وقفه بیندازی چه اتفاقی میفته ؟ پس نیاز میپره ... پس نیاز پس نیاز هم میپره ... آره ؟

والا اینو نمیدونم دقیقا که آیا میپره اگه وقفه بندازی یا نه :n02: ( ولی اینجوری هم نیست که سلسله مراتبی همه بپره و این همه درس حذف شه )
کلا گیج شدم قضیه چطوریه !!!!

باید از چند جا دیگه سوال بپرسم ! هرکسی یه چیزی میگه !
پیام نورم که نه سر داره نه ته ! صبح بیدار شدی میبینی قانون جدید اومده و قبلیا عوض شده!

فــــــــرشید جان برس به داد ناتوان :n02:

hp722
29-07-2013, 17:59
یعنی دم خودم گرم تایپیک پیام نور رو یه تکونی دادم اساسی:n02:یعنی ببین کار به کجا رسید مهدی که مخ پیام نوره دست به دامن فرشید شد:n19:احسنت بمن:n09:

Eblis 2011
29-07-2013, 18:02
یعنی دم خودم گرم تایپیک پیام نور رو یه تکونی دادم اساسی:n02:یعنی ببین کار به کجا رسید مهدی که مخ پیام نوره دست به دامن فرشید شد:n19:احسنت بمن:n09:

حالا تو فکر کردی من خدای پیام نورم؟:n02:
منم یکی مثل شماها ! :n01:

به آروزت رسیدی بالاخره :n19: تو هم با اون درس ورداشتنت :n08:

hp722
29-07-2013, 18:07
[QUOTE=Eblis 2011;7780389
به آروزت رسیدی بالاخره :n19: تو هم با اون درس ورداشتنت :n08:[/QUOTE]

آرزوی چندین ساله:n02:(اصلا به سال کشیده رفاقتمون؟؟؟؟).من که واسه ترم تابستون برنداشتمشون.واسه مهر دارم برنامه ریزی میکنم:n10:

Eblis 2011
29-07-2013, 18:09
آرزوی چندین ساله:n02:(اصلا به سال کشیده رفاقتمون؟؟؟؟).من که ترم تابستون برنداشتم.واسه مهر دارم برنامه ریزی میکنم:n10:

الان حقت نیست بزنم نصف شی؟:n29:
بازم که ورنداشتی ... خدا به خیر کنه ! فکر کنم تو پیر پیام نور میشی زمانی که داری برگه ی فارغ التحصیلی رو بهت میدن :n26:

hp722
29-07-2013, 18:11
الان حقت نیست بزنم نصف شی؟:n29:
بازم که ورنداشتی ... خدا به خیر کنه ! فکر کنم تو پیر پیام نور میشی زمانی که داری برگه ی فارغ التحصیلی رو بهت میدن :n26:

از ترس همین حرفت سریع ادیت کردمش.اگه برنداشته باشم واسه چی دارم درمورد حذفیات مبانی فناوری اطلاعات میپرسیدم تو صفحه ی قبل؟6واحد برداشتم بابا کلا 900صفحه س هردوتا کتاب نمیدونم چیکار کنم:n03:

Eblis 2011
29-07-2013, 18:15
از ترس همین حرفت سریع ادیت کردمش.اگه برنداشته باشم واسه چی دارم درمورد حذفیات مبانی فناوری اطلاعات میپرسیدم تو صفحه ی قبل؟6واحد برداشتم بابا کلا 900صفحه س هردوتا کتاب نمیدونم چیکار کنم:n03:

اگه برنامه ریزی داشته باشی هم به تفریحت میرسی هم به درست !
روزی 30 صفحه مطالعه کردن فک نکنم زیاد وقت ببره !
تنبلی نکن بشین بخون !
وقتی پیام نور ثبت نام کردی ، یعنی شرایطش رو کاملا پذیرفتی ، میدونی که حجم کتاب ها بالاس . زمان اندک ، استادا ا ح م ق و ....

PNUNA.COM
30-07-2013, 10:13

با سلام و احترام
دوست عزيز تمام پاسخهايي كه داده مي شود بر اساس قوانين دانشگاه و جديدترين بخشنامه ها مي باشد و اگر كسي مدركي براي پاسخها خواسته باشد داده مي شود كه دوست عزيزمون سرچ كردن و بخشنامه مربوطه هم پيدا كردن !! :)

قضيه رو روشنتر ميكنم براتون.

در تبصره ماده 10 به اين صورت هست كه اگر درس پيش نيازي رو نمره ردي بگيريد در ترم بعد مي توانيد درس پس نياز و پيش نياز رو با هم همنياز كنيد و فقط در صورتي مي توانيد همنياز كنيد كه با هم برداريد به صورت همزمان و اگر در ترم بعد كه هم نياز كرديد درس پيش نياز رو مجددا رد بشيد و در پس نياز رو قبول شويد بايد بلافاصله در ترم هاي بعد درس پيش نياز رو اخذ كنيد تا زماني كه پاسش كنيد.
اگر مثلا وقفه اي در اين بين بيافتد ديگر بستگي به گير دادن كارشناس مركزتان در زمان فارغ التحصيلي دارد كه چقدر روي اين موضوع حساسيت به خرج دهد . ولي در كل در قضيه هاي عدم رعايت پيش نياز ها و هيمن موضوع اگر در زمان فارغ التحصيلي بخواهند درسي رو حذف كنند فقط و فقط يك درس ، آن هم درس پس نياز حذف مي شود و به دروس ديگر كاري ندارند.
اميدوارم توضيحات كافي باشد.

با سپاس - گروه پشتيباني پايگاه خبري دانشجويان پيام نور

nits
30-07-2013, 11:28
با سلام و احترام
دوست عزيز تمام پاسخهايي كه داده مي شود بر اساس قوانين دانشگاه و جديدترين بخشنامه ها مي باشد و اگر كسي مدركي براي پاسخها خواسته باشد داده مي شود كه دوست عزيزمون سرچ كردن و بخشنامه مربوطه هم پيدا كردن !! :)

در تبصره ماده 10 به اين صورت هست كه اگر درس پيش نيازي رو نمره ردي بگيريد در ترم بعد مي توانيد درس پس نياز و پيش نياز رو با هم همنياز كنيد و فقط در صورتي مي توانيد همنياز كنيد كه با هم برداريد به صورت همزمان و اگر در ترم بعد كه هم نياز كرديد درس پيش نياز رو مجددا رد بشيد و در پس نياز رو قبول شويد بايد بلافاصله در ترم هاي بعد درس پيش نياز رو اخذ كنيد تا زماني كه پاسش كنيد.
اگر مثلا وقفه اي در اين بين بيافتد ديگر بستگي به گير دادن كارشناس مركزتان در زمان فارغ التحصيلي دارد كه چقدر روي اين موضوع حساسيت به خرج دهد . ولي در كل در قضيه هاي عدم رعايت پيش نياز ها و هيمن موضوع اگر در زمان فارغ التحصيلي بخواهند درسي رو حذف كنند فقط و فقط يك درس ، آن هم درس پس نياز حذف مي شود و به دروس ديگر كاري ندارند.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ممنون از پاسخ شما
بنده هم اول واسشون گفتم : اون تبصره که اگر پیش نیاز رو بیفتی پس نیاز رو هم میفتی رد شده و پس نیاز رو پاس میکنی و پیش نیاز رو باید از دوباره برداری .... حالا این رو نمیدونستم که باید بدون وقفه برداری

من هم همینجوری که نگفتم ... یکی از بچه های همین تاپیک که کارکشته ی پیام نور بود گفت و من اونموقع ترم 2 بودم
حالا آقا مهدی مدرک خواست و حرف ما رو قبول نداشت ...
مدرک خواست و خودش هم واسه خودش مدرک آورد که دونست حرف بنده از رو باد هوا نبود ... اشتباه نکنید لطفا ... من مدرک و بخشنامه نخواستم
من منظورم از اون پست این بود که ایشون حرف سایت شما رو قبول داره بدون بخشنامه ؟ چون چند سال هست اخبار و بخشنامه های پیام نور میذارید ؟؟؟ و به ما شک داشت ؟؟؟

موفق باشید

Eblis 2011
30-07-2013, 14:41
با سلام و احترام

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ممنون از پاسخ شما
بنده هم اول واسشون گفتم : اون تبصره که اگر پیش نیاز رو بیفتی پس نیاز رو هم میفتی رد شده و پس نیاز رو پاس میکنی و پیش نیاز رو باید از دوباره برداری .... حالا این رو نمیدونستم که باید بدون وقفه برداری

من هم همینجوری که نگفتم ... یکی از بچه های همین تاپیک که کارکشته ی پیام نور بود گفت و من اونموقع ترم 2 بودم
حالا آقا مهدی مدرک خواست و حرف ما رو قبول نداشت ...
مدرک خواست و خودش هم واسه خودش مدرک آورد که دونست حرف بنده از رو باد هوا نبود ... اشتباه نکنید لطفا ... من مدرک و بخشنامه نخواستم
من منظورم از اون پست این بود که ایشون حرف سایت شما رو قبول داره بدون بخشنامه ؟ چون چند سال هست اخبار و بخشنامه های پیام نور میذارید ؟؟؟ و به ما شک داشت ؟؟؟

موفق باشید

تشکر میکنم از جناب PNUNA.COM بابت توضیحات
+
هدف همه ی ما کمک به بچه هاس ... حالا اگه این بین سر این قضیه کسی از حرفم ناراحت شد ( مخصوصا امین جان ) ازش عذر میخوام !
هدفم از گذاشتن مدرک ، مطمئن شدن از موضوع بود نه ضایع کردن ایشون !

چون زمانی که یه اطلاعاتی به بچه ها میدیم اگه اشتباه باشه ، ممکنه طرف به حرف ما اطمینان کنه و یک کارایی رو انجام بده که بعدا واسه خودش بد تموم بشه !
واسه همین یکم حساسیت به خرج دادم و گفتم اطلاعیه ای ، چیزی بیار که همه مطمئن شیم ! قصد جسارت نداشتم ! :n16:

majidli
30-07-2013, 14:53
دوستان ترم تابستونی مشروطی هم داره عایا؟!!!

aryna
30-07-2013, 15:00
سلام دوستان خسته نباشید این تبصره ماده 10گفته باید پیش نیاز را در نیمسالهدی بعدی بصورت متوالی برداره تا پاس شه

اما سوال اینجاست مگر ترم تابستان در این قانون هم ترم حساب شده فکر نمیکنم؟

چون ما کلا دوتا ترم داریم و تابستان کاملا اختیاری است
که اگر نبود یعنی باید برای برنداشتن ترم تابستان دانشجو میرفت مرخصی رد کنه که اینطور نیست

اما یک سوال دیگه-کسی که درس پیش نیاز را انتخاب واحد کرده اما سرجلسه امتحان نرفته(براش حذف اضطرای منظورشده)ایا این درس در ترم بعد براش همنیاز میشه یا نه؟

M o h a m m @ d
30-07-2013, 15:33
دوستان ترم تابستونی مشروطی هم داره عایا؟!!!
نه مشروطی نداره .هر معدلی که بدست بیاد بعد تو جمع معدل کل تاثیر داره .

سلام دوستان خسته نباشید این تبصره ماده 10گفته باید پیش نیاز را در نیمسالهدی بعدی بصورت متوالی برداره تا پاس شه

اما سوال اینجاست مگر ترم تابستان در این قانون هم ترم حساب شده فکر نمیکنم؟

چون ما کلا دوتا ترم داریم و تابستان کاملا اختیاری است
که اگر نبود یعنی باید برای برنداشتن ترم تابستان دانشجو میرفت مرخصی رد کنه که اینطور نیست

اما یک سوال دیگه-کسی که درس پیش نیاز را انتخاب واحد کرده اما سرجلسه امتحان نرفته(براش حذف اضطرای منظورشده)ایا این درس در ترم بعد براش همنیاز میشه یا نه؟
سوال اول متوجه نشدم ولی ترم تابستونم یه ترم ولی اختیاری میتونی درس برداری یا نه .

سوال دوم .نه مثل این میمونه شما اصلا اون درس برنداشتی .

hp722
30-07-2013, 21:02
دست همگی درد نکنه.هم مهدی عزیز هم امین جان هم pnuna که دیگه همه رو مطمئن کردن.از همه ممنونم:n16:

Eblis 2011
30-07-2013, 23:43
به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور : با توجه به نزدیک شدن امتحانات ترم تابستان ۹۲ دانشگاه پیام نور , برای شرکت در امتحانات پایان ترم دانشگاه پیام نور داشتن کارت ورود به جلسه (گزارش ۴۲۸) و کارت دانشجویی الزامی می باشد.
در همین رابطه گزارش ۴۲۸ (کارت آزمون) دانشجویانی که در ترم تابستان ۹۲ دانشگاه پیام نور ثبت نام و انتخاب واحد نموده اند فعال شده است.

آموزش دریافت گزارش ۴۲۸ ( کارت آزمون ) :

یا از طریق مسیر زیر :
آموزش => گزارشهای آموزش => دانشجو => اطلاعات ثبت نام و امتحان => برنامه امتحان پایان ترم دانشجو

امتحانات ترم تابستان ۹۲ دانشگاه پیام نور از ۲۷ مردادماه الی ۷ شهریور ماه ۱۳۹۲ برگزار خواهد شد.
منابع و نحوه طراحی سوالات پایان ترم تابستان ۹۲ پیام نور بر اساس منابع نیمسال دوم ۹۲-۹۱ (نیمسال قبل) می باشد.

نکات زیر برای دانشجویانی که نتوانستد کارت آزمون خود را دریافت کنند ، ضروری می باشد.۱- دانشجویان بدهکار که شهریه ترم تابستان خود را واریز نکرده اند ، پس از مراجعه به گزارش ۴۲۸ به خطای “به دلیل/دلایل زیر دروس نمایش نیافته است : دانشجو بدهکار است” روبه رو خواهند شد.
۲ – شایان ذکر است دانشجویان بدهکار بین ۴۸ الی ۷۲ ساعت بعد از پرداخت در بانک قادر به اخذ گزارش خواهند بود (تعطیلات به این زمان اضافه می گردد)
در صورت واریز شهریه به صورت الکترونیکی ، به صورت آنی وجه واریزی شما در سیستم ثبت می شود و شهریه شما صفر می شود.
۳- دانشجویان عزیز دقت داشته باشید پس از ورود به قسمت گزارش ۴۲۸ در قسمت ” ترم دانشجو “ باید حتما” مقدار آن ” ۳۹۱۳ ” باشد تا بتوانید کارت آزمون را مشاهده نمایید.
۴ – دانشجویانی که کد ملی آنها در سیستم ثبت نگردیده است نیز قادر به دریافت کارت آزمون نخواهند بود. این دسته از دانشجویان باید از طریق مسیر زیر نسبت به ورود کد ملی خود اقدام نمایند.

+

توجه : در گزارش ثبت نام (کارت آزمون) ، شماره صندلی دانشجو مشخص نمی باشد. شماره صندلی را از دو طریق زیر دریافت نمایید:
۱- از طریق سایت اینترنتی مرکز خود
۲- هنگام امتحان در مکان آزمون، شماره صندلی هر فرد زده می شود

+

توجه توجه

قابل توجه دانشجویانی که برای مشاهده کارت آزمون با خطای “اطلاعاتی جهت نمایش یا چاپ موجود نیست” مواجه شده اند :
در هنگام ورود به گزارش ۴۲۸ گزینه های زیر را به صورت صحیح تنظیم کنید تا مشکل شما برطرف شود:

ترم دانشجو : ۳۹۱۳
نمایش شماره صندلی : ۲
تایید امور مالی/آموزش : ۱ (خیر)
چاپ برنامه امتحان دانشجوی بدهکار : ۲ (بله)
چاپ دانشجوی فاقد ارزشیابی استاد : ۲ (بله)

نکته: به دلیل حجم واریزی های زیاد ، فیش ها کمی دیرتر از موعد مقرر در سیستم ثبت می شوند.دوستانی که مشکل دارند و تا زمان امتحانات فیش آنها در سیستم ثبت نشد ، در زمان مراجعه برای امتحان فیش واریزی شهریه + کارت دانشجویی خود را همراه داشته باشند.

با آرزوی موفیقت :n16:

hp722
31-07-2013, 00:06
نوشتن با توجه به نزدیک شدن امتحانات ترم تابستان ۹۲ دانشگاه پیام نور.آخه چند روز بیشتر نمیشه انتخاب واحد کردیم هنوز انتخاب نکرده امتحانات شروع شده.خدا وکیلی پیام نور داستانیه واسه خودش.کتاباشم که اونجوری قطور.استاداشم که اونجوری پ چ ول.کلاسام که اونجوری مچول:n02: خدا به دادمون برسه

ittools
31-07-2013, 11:13
نوشتن با توجه به نزدیک شدن امتحانات ترم تابستان ۹۲ دانشگاه پیام نور.آخه چند روز بیشتر نمیشه انتخاب واحد کردیم هنوز انتخاب نکرده امتحانات شروع شده.خدا وکیلی پیام نور داستانیه واسه خودش.کتاباشم که اونجوری قطور.استاداشم که اونجوری پ چ ول.کلاسام که اونجوری مچول:n02: خدا به دادمون برسه

من به خاطر همین کمبود وقت ترجیح دادم انتخاب واحد نکنم آخه مگه میشه کتاب های به این قطوری رو تو سه هفته خوند !

error403
31-07-2013, 13:08
سلام
من 6 واحد انتخاب کردم برای ترم تابستون ولی الان یه کاری برای پیش اوده باید چند ماهی برم یه شهر دیگه. راهی هست بتونم این ترم تابستون رو حذف کنم ؟ اگر امتحاناشو ندم توی معدلم تاثیر داره؟
ممنون

M o h a m m @ d
31-07-2013, 13:21
سلام
من 6 واحد انتخاب کردم برای ترم تابستون ولی الان یه کاری برای پیش اوده باید چند ماهی برم یه شهر دیگه. راهی هست بتونم این ترم تابستون رو حذف کنم ؟ اگر امتحاناشو ندم توی معدلم تاثیر داره؟
ممنون
ترم تابستان حذف اضطراری نداره .نه وقتی نرین و امتحان ندین تاثیر نداره . فقط شهریه بدهکار میشید به دانشگاه که باید بدید .

error403
31-07-2013, 14:11
شهریه که دادم رفت و مهم هم نیست! ولی میترسم حتی اگه تو معدل کل هم تاثیر نداشته باشه توی ریز نمراتم اون صفر های کله گنده بیاد! نمیشه رفت آموزش درخواست حذف ترم کرد؟

M o h a m m @ d
31-07-2013, 14:20
شهریه که دادم رفت و مهم هم نیست! ولی میترسم حتی اگه تو معدل کل هم تاثیر نداشته باشه توی ریز نمراتم اون صفر های کله گنده بیاد! نمیشه رفت آموزش درخواست حذف ترم کرد؟

نه اینطوری نیست .از قانونهای پیام نور اینه وقتی سر امتحان نری برات غیبت موجه میزنه و اون درس حذف میکنه هیچ نمره صفر ایم نمیده و جلوش حتی موقعه گرفتن ریز نمرات خالیه هیچی ننوشته ،انگار اصلا اون درسها انتخاب نکردی .هیچ تاثیری هم رو معدل نداره .با خیال راحت برو به پای من:n02:

Eblis 2011
31-07-2013, 21:18
به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور : علیرضا دل افکار معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور اظهار کرد: شایعه نمره منفی و حذف نمره میان ترم در دانشگاه پیام نور منتفی است و آزمون پایان ترم دانشگاه پیام نور طبق روال چند سال گذشته نمره منفی نخواهد داشت.

وی اعلام کرد: موضوع نمره میان ترم در اختیار اساتید می باشد و اگر استاد آزمون میان ترم اخذ کند می تواند بر اساس زمان بندی تقویم سال تحصیلی نمره میان ترم دانشجویان را در سیستم گلستان ثبت کند.
دل افکار همچنین ادامه داد: موضوع زوج و فرد شدن ارائه دروس در ترم‌های تحصیلی این دانشگاه نیز همانند گذشته همه دروس را در دو ترم بهار و پاییز ارائه می‌دهیم و اصلا درسی نیست که در ترم تحصیلی بهار و پاییز در دانشگاه پیام نور ارائه ندهیم لیکن موضوع حد نصاب تشکیل کلاس پیش می آید که در صورت به حد نصاب نرسیدن تعداد دانشجویان یک درس ( حداقل پانزده نفر) آن درس به صورت خودخوان و بدون تشکیل کلاس انجام می‌شود.

وی به درس حفظ جزء سی قرآن نیز اشاره کرد و افزود: طبق مصوبه شورای دانشگاه این درس به عنوان یک فعالیت قرآنی که دانشجویان را به حفظ قرآن تشویق کنیم در دانشگاه به صورت اختیاری تعریف شده است.

حذف کارشناسی فراگیر دانشگاه پیام نور از امسال / پذیرش از طریق آزمون سراسری و بر اساس سوابق تحصیلی داوطلب

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور در بخش دیگری از صحبت‌های خود پیرامون حذف کارشناسی فراگیر پیام نور اظهار داشت : دانشگاه پیام نور با توجه به نظام آموزشی نیمه حضوری و غیر حضوری خود در بخش آموزش عالی کشور سهم مهم و عمده‌ای را ایفا کرده و توانسته آموزش عالی را به اقصی نقاط کشور توسعه ببخشد و بخشی از متقاضی‌های تحصیلات دانشگاهی را نیز پوشش دهد.
وی درباره حذف کنکور و پذیرش دانشجو بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه پیام نور گفت: بر اساس مصوبه کارگروه ماده چهار که در سال ۹۱ تشکیل شد حدود ۵ هزار رشته محل دانشگاه در سال گذشته در جدول پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی قرار گرفت و امسال در مکاتبه‌ای که با سازمان سنجش آموزش کشور داشتیم اعلام شد که این دانشگاه آمادگی دارد در تمام رشته محل‌های خودش پذیرش دانشجو را بر اساس سوابق تحصیلی و بدون آزمون جذب کند.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه پیام نور ادامه داد: اما پاسخی که سازمان سنجش آموزش کشور به این نامه دانشگاه پیام نور داد، از اختیارات کارگروه ماده چهار سخن گفت که در صورت تصویب در آن کارگروه این کار انجام می‌شود و در غیر این صورت به روال سال گذشته همان میزان ۵ هزار رشته محل در جدول پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی باقی خواهد ماند و بقیه رشته محل‌های دانشگاه در دفترچه کنکور سراسری پذیرش دانشجو قرار خواهد داشت.
وی پیرامون نتیجه توافقات دانشگاه پیام نور با سازمان سنجش تصریح کرد: هیچ مشکلی بین سازمان سنجش آموزش کشور و دانشگاه پیام نور در این مورد وجود ندارد، سازمان سنجش آموزش کشور بر اساس وظیفه قانونی خودش اعلام کرده که این باید به تصویب کارگروه برسد و دانشگاه پیام نور نیز متقاضی هست و اگر چنانچه کارگروه هم مصوب نکند طبق روال سال گذشته به صورت بخشی از رشته محل‌ها با سوابق تحصیلی پذیرش می‌کنیم و بخشی را هم در دفترچه کنکور سراسری و از طریق آزمون سراسری پذیرش خواهیم کرد.
دل افکار همچنین افزود: کارگروه ماده چهار توسط کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تشکیل می‌شود که وزارت علوم و تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزارت آموزش و پرورش، سازمان سنجش آموزش کشور، دانشگاه پیام نور و دانشگاه آزاد اسلامی در این کارگروه عضو هستند.
وی در مورد دوره‌های فراگیر این دانشگاه گفت: در سال ۹۲ در مقطع کارشناسی جذب فراگیر نخواهیم داشت و در این مقطع از طریق کنکور سراسری و سوابق تحصیلی پذیرش انجام خواهد پذیرفت، اما در خصوص کارشناسی ارشد مذاکرات را با سازمان سنجش انجام داده‌ایم که انشاالله از مهر ماه ۹۲ ثبت نام برای پذیرش کارشناسی ارشد دوره‌های فراگیر را داشته باشیم.

aryna
02-08-2013, 15:35
سلام دوستان چرا در سیستم گلستان برای من منوی گزارش های ثبت نام نیست؟وجود ندارد

من ترم تابستان انتخاب واحد کردم اما الان گزارش های ثبت نام وجود نداره تا ببینم چی ورداشتم

Eblis 2011
02-08-2013, 16:24
سلام دوستان چرا در سیستم گلستان برای من منوی گزارش های ثبت نام نیست؟وجود ندارد

من ترم تابستان انتخاب واحد کردم اما الان گزارش های ثبت نام وجود نداره تا ببینم چی ورداشتم

سلام
واسه خودم رو نگاه کردم ، درست بود !
شما شهریه رو واریز کردی؟

aryna
02-08-2013, 16:35
سلام
واسه خودم رو نگاه کردم ، درست بود !
شما شهریه رو واریز کردی؟

اخه من نمیخام مثلا گزاش 248 را بگیرم که باید حتما اول شهریه را پرداخت کنی بعد بتونی ببینی یا بگیری

من الان فقط میخام ببینم چه دورسی را برداشتم و همین طور تعداد واحدشون را

راستی الان ترم تابستان شرهیه ثابت و هر واحد خودخوان چقدر است هزینه اش

من به تفکیک میخام

و یک وسوال دیگه کسی که بنا به دلایلی پرداخت اینترنتی اش موفق نباشه ولی بره با دوروش دیگه بریزه چطوریه میشه چون الان در زیر مجموعه پرداخت اینترنتی پرداخت تایید نشده دارم ایا اگر با دوروش دیگر پرداخت شود این تایید نشده اتوماتیک حل می شود؟

Eblis 2011
02-08-2013, 17:16
اخه من نمیخام مثلا گزاش 248 را بگیرم که باید حتما اول شهریه را پرداخت کنی بعد بتونی ببینی یا بگیری

من الان فقط میخام ببینم چه دورسی را برداشتم و همین طور تعداد واحدشون را

راستی الان ترم تابستان شرهیه ثابت و هر واحد خودخوان چقدر است هزینه اش

من به تفکیک میخام

و یک وسوال دیگه کسی که بنا به دلایلی پرداخت اینترنتی اش موفق نباشه ولی بره با دوروش دیگه بریزه چطوریه میشه چون الان در زیر مجموعه پرداخت اینترنتی پرداخت تایید نشده دارم ایا اگر با دوروش دیگر پرداخت شود این تایید نشده اتوماتیک حل می شود؟

احتمال میدم واسه بدهی باشه !
در صفحات قبل نرخ شهریه رو گذاشتم ، میتونید بررسی کنید !
بله حل میشه ! از هر روشی پرداخت کنید ، مشکلی نیست و بدهی صفر میشه !

Eblis 2011
03-08-2013, 21:56
به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور: بر اساس بخشنامه الکترونیکی شدن پرداخت شهریه دانشجویان دانشگاه پیام نور ، امکان پرداخت الکترونیکی از طریق سایت گلستان فعال گردید.
پرداخت الکترونیکی به ۴ صورت امکان پذیر می باشد که در این آموزش پرداخت الکترونیکی به صورت پرداخت از طریق سایت بانک صادرات برایتان آماده شده است.

نکته : در پرداختهای غیرحضوری (الکترونیکی) بلافاصله بعد از پرداخت موفق ، شهریه واریزی در سایت گلستان ثبت و فرم واریز شهریه ۰ می شود.همچنین در قسمت پرداختهای الکترونیکی مشخصات پرداختی (شماره تراکنش و تاریخ تراکنش پرداختی) ثبت می شود.

دقت داشته باشید همانند سابق نیز پرداخت به صورت حضوری در بانک و پرکردن فیش های بانکی نیز امکان پذیر می باشد.

آموزش تصویری به صورت فایل پی دی اف ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

PNUNA.COM
03-08-2013, 22:06
آموزش تصویری پرداخت الکترونیکی شهریه در سایت گلستان دانشگاه پیام نور

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] a%a9-%d8%b4%d9%87%d8%b1%db%8c%d9%87-%d9%be%db%8c%d8%a7%d9%85-%d9%86%d9%88%d8%b1.html)

نام آموزش

نمایش فایل

آموزش تصویری به صورت فایل پی دی اف (PDF) ا ۶۳۵KB

آموزش تصویری به صورت فایل عکس (با کیفیت بالا) ا ۱٫۵۸MB

آموزش تصویری به صورت فایل عکس (با کیفیت پایین) ا ۷۵۷KB

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور :: PNUNA.COM ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mohsenjxj
03-08-2013, 22:32
سلام یکی از رفقای بنده میخواد بیاد پیام نور ثبت نام کنه:n26: و از من درمورد پذیرش بدون آزمون پیام نور که قرار بود مرداد ماه اجراء بشه راهنمایی خواست:n13:. اگه خبری چیزی دارید و شرایط و تاریخ دقیق ثبت نام را میدونید بگید.

Eblis 2011
03-08-2013, 22:33
سلام یکی از رفقای بنده میخواد بیاد پیام نور ثبت نام کنه:n26: و از من درمورد پذیرش بدون آزمون پیام نور که قرار بود مرداد ماه اجراء بشه راهنمایی خواست:n13:. اگه خبری چیزی دارید و شرایط و تاریخ دقیق ثبت نام را میدونید بگید.

به سایت سازمان سنجش مراجعه کنه ! اطلاعات و اخبار رو از اونجا پیگیری کنه!

mohsenjxj
03-08-2013, 22:37
به سایت سازمان سنجش مراجعه کنه ! اطلاعات و اخبار رو از اونجا پیگیری کنه!
اونجارو دیدم خبری نبود.:n27:
ضمنا اگه قرار بود اونجا پیگیری کنم دیگه این تاپیک برای چی هست؟:n24:

Eblis 2011
03-08-2013, 22:38
:n17:
اونجارو دیدم خبری نبود.:n27:
ضمنا اگه قرار بود اونجا پیگیری کنم دیگه این تاپیک برای چی هست؟:n24:

به اینجا مربوط نمیشه فعلا !
سازمان سنجش باید اطلاعیه و دستورات رو درج کنه و شرایطش رو اعلام کنه !
اگه خبری نبود باید منتظر بمونید !

Iman-Emperatour
04-08-2013, 03:59
سلام
دفترچه های ثبت نام سری بعدی (کارشناسی ناپیوسته) کی میاد عزیزان؟!

PNUNA.COM
04-08-2013, 10:13
مبلغ هدیه کارتهای اعتباری پرداخت شهریه دانشجویان پیام نور چقدر می باشد؟؟ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور ” PNUNA.COM ” : در کارت‌های اعتباری برای پرداخت شهریه دانشجویان دانشگاه پیام‌نور ، مبلغی به عنوان هدیه برای دانشجویان در نظر گرفته شده است.

به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) : فرشاد ابراهیم‌پور معاونت امور مالی دانشگاه پیام‌نور گفت: با صدور کارت‌های اعتباری برای پرداخت شهریه دانشجویان دانشگاه پیام‌نور، هدیه‌های ۱۰۰ و ۲۰۰ هزار ریالی از طریق این کارت‌ها به دانشجویان این دانشگاه تعلق می‌گیرد.
وی افزود: این مبالغ با توجه به مقطع تحصیلی دانشجویان تغییر می‌کند و مبلغ ۱۰۰ هزار ریال برای دانشجویان مقطع کارشناسی و مبلغ ۲۰۰ هزار ریال برای دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی در نظر گرفته شده است.
معاون امور مالی دانشگاه پیام‌نور در ادامه خاطرنشان کرد: هدیه‌ها از طریق کارت‌های اعتباری صادر شده برای دانشجویان قابل برداشت است و این اقدام با همکاری بانک صادرات به عنوان بانک عامل دانشگاه پی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])ام‌نور صورت گرفته است.

Eblis 2011
04-08-2013, 14:59
سلام
دفترچه های ثبت نام سری بعدی (کارشناسی ناپیوسته) کی میاد عزیزان؟!

سازمان سنجش قراره تو همین ماه اعلام کنه !

hp722
04-08-2013, 21:46
تو سایت گلستان حذف اضطراری هست ولی میزنی باز نمیکنه.کی هست حذف اضطراری؟

Eblis 2011
04-08-2013, 22:39
تو سایت گلستان حذف اضطراری هست ولی میزنی باز نمیکنه.کی هست حذف اضطراری؟

اولین تابستان که درس ورمیدارم
ولی تا اونجایی که یادمه ترم تابستان حذف اضطراری نداره
اگه اشتباه میگم دوستان تصحیح کنن!

ittools
05-08-2013, 12:37
ترم تابستون حذف اضطراری نداره

Eblis 2011
05-08-2013, 15:10
به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور : با توجه به حذف پذیرش دانشجو کارشناسی از طریق آزمون فراگیر دانشگاه پیام نور ، داوطلبان ورود به دانشگاه پیام نور می توانند از طریق پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) وارد دانشگاه پیام نور شوند.

آن دسته از داوطلبانی که در آزمون سراسری سال ۱۳۹۲ ثبت‌نام نموده لکن مجاز به انتخاب رشته نشده و یا غایب جلسه آزمون بوده‌اند و همچنین داوطلبانی که اصولاً در آزمون سراسری سال ۹۲ ثبت‌نام ننموده‌اند می‌توانند منحصراً متقاضی رشته‌هایی شوند که پذیرش برای آنها با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) صورت می‌گیرد.

فلذا برای این قبیل داوطلبان دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته بطور جداگانه پیش‌بینی شده است که از روز پنجشنبه ۱۷ مردادماه ۹۲ منتشر خواهد شد و علاقه‌مندان بایستی ضمن مراجعه به سایت و مطالعه شرایط و ضوابط و پس از پرداخت وجه ثبت‌نام (حسب مورد) با توجه به توضیحات مندرج در دفترچه راهنما نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته‌های تحصیلی مورد علاقه خود در محدوده زمانی ثبت نام از پنجشنبه ۱۷ مردادماه ۹۲ لغایت یکشنبه ۲۲ مردادماه ۹۲ اقدام نمایند.
نحوه انتخاب کد رشته محل‌های تحصیلی بدون آزمون که بر اساس سوابق تحصیلی دیپلم (سال سوم آموزش متوسطه) گزینش آنها به ترتیب در دانشگاه پیام نور و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی صورت می‌گیرد.
رشته محل هایی دانشگاه پیام نور که پذیرش آنها صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) صورت می گیرد را به تفکیک گروه آموزشی می توانید از جدول زیر دریافت فرمایید.

تا زمان انتشار دفترچه راهنما ، هیچگونه اطلاعاتی در مورد نحوه و شرایط پذیرش مشخص نیست. لطفا در مورد شرایط و نحوه ثبت نام و پذیرش سوال نفرمایید.

همچنین دقت داشته باشید ثبت نام فراگیر کارشناسی ارشد پیام نور از مهرماه ۹۲ آغاز خواهد شد.

رشته های محل های تحصیلی بدون آزمون گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی دانشگاه پیام نور ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

رشته های محل های تحصیلی بدون آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی دانشگاه پیام نور ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

رشته های محل های تحصیلی بدون آزمون گروه آزمایشی علوم انسانی دانشگاه پیام نور ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

رشته های محل های تحصیلی بدون آزمون گروه آزمایشی هنر دانشگاه پیام نور ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

رشته های محل های تحصیلی بدون آزمون گروه آزمایشی زبان های خارجی دانشگاه پیام نور ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Eblis 2011
06-08-2013, 18:35
پاسخگویی به سوالات دواطلبان ورود به دانشگاه پیام نور:

* آیا دانشگاه پیام نور یک دانشگاه دولتی است؟
جواب: بلی

* آیا دانشگاه پیام نور به دانشجویان خوابگاه می دهد؟
جواب: خیر

* آیا دانشجویان دانشگاه پیام نور، می تواند از معافیت تحصیلی استفاده نمایند؟
جواب: بلی؛ همانند سایر دانشگاه ها می توانند از معافیت تحصیلی استفاده نمایند.

* آیا حضور در کلاس های درسی الزامی است؟
جواب:خیر؛ به استثناء دروس عملی و آزمایشگاهی، ضمننا دانشجویان از ۶ نمره فعالیت کلاسی بهره مند خواهند شد.

* کلاس های دانشگاه پیام نور، چه روزهایی تشکیل می شود؟
جواب: تلاش بر آن بوده که در روزهای آخر هفته، مخصوصا پنجشنبه و جمعه تشکیل شود. ولی در سالهای اخیر کلاسها تقریبا در تمام طول هفته برگزار می شود و جمعه ها دانشگاه نیز تعطیل می باشد!!!!!!

* آیا مدرک تحصیلی دانشگاه پیام نور معتبر است؟
جواب: بلی؛ مدارک تحصیلی این دانشگاه همانند مدارک تحصیلی سایر دانشگاههای دولتی، معتبر است و برای ادامه تحصیل در داخل و خارج از کشور نیز معتبر است.
مدارک از طرف وزارت علوم تحقیقات و فناوری تایید شده می باشد.

* آیا دانشجویان دانشگاه پیام نور، می توانند از وام دانشجویی استفاده نمایند؟
جواب: بلی؛ همانند دانشجویان سایر دانشگاهها، می توانند از وام تحصیلی بهره مند شوند.

* آیا دانشگاه پیام نور، دانشجوی اخراجی نیز دارد؟
جواب: خیر؛ فقط دانشجوی مشروطی دارد. اخراجی به دلیل مشروطی در پیام نور وجود ندارد.

* آیا تغییر رشته در پیام نور، میسر است؟
جواب: بلی؛ تغییر رشته در دانشگاه پیام نور، با شرایط آسان تری نسبت به سایر دانشگاه ها انجام می پذیرید.
پذیرفته شدگان از طریق بدون آزمون (بر اساس سوابق تحصیلی) امکان تغییر رشته و انتقالی ندارند.

* آیا مدارک دانشگاه پیام نور رسمی است؟
جواب: بلی - مورد تایید وزارت علوم تحقیقات و فناوری می باشد.

* آیا با مدارک تحصیلی دانشگاه پیام نور می توان ادامه تحصیل داد؟
جواب: بلی؛ هم در داخل و هم در خارج کشور.

* آیا دانشگاه پیام نور در تمامی گروه های آموزشی دانشجو می پذیرید؟
جواب: خیر؛ در حال حاضر در رشته های علوم پزشکی، دانشجو ندارد.

* آیا تحصیل در دانشگاه پیام نور رایگان است؟
جواب: خیر؛ ولی شهریه دریافتی در مقطع لیسانس بسیار ناچیز است.
جدول شهریه آموزشی دانشجویان ورودی مهر ۹۲ دانشگاه پیام نور ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

* آیا کسانی که در سایر دانشگاه ها مدرک کاردانی گرفته اند. ادامه تحصیل آنها در پیام نور به چه شکل است؟
جواب: دانشجویان پس از پذیرفته شدن در دانشگاه با ارائه ریزنمرات، تقاضای تطبیق واحد می کنند. واحد های گذرانده شده قابل بررسی و تطبیق است.

* آیا در دانشگاه پیام نور، شرایط انتقال و مهمان شدن وجود دارد؟

* آیا در دانشگاه پیام نور ساعات کلاس ها جوابگوی مشکلات و رفع اشکال دانشجویان است؟
جواب: بلی؛ به علت این که تمامی کتاب ها به صورت خود آموز بوده و اصول تکنولوژی آموزشی در آنها رعایت شده است دانشجو بدون نیاز به استاد می تواند آنها را مطالعه نماید.

* آیا دانشگاه پیام نور، شرایط استخدامی بعد از فارغ التحصیلی دارد؟
جواب: با توجه به معتبر بودن مدرک این دانشگاه همه ارگان ها در صورت نیاز، فارغ التحصیلان این دانشگاه را استخدام می نمایند.

* آیا در دانشگاه پیام نور، مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری، در تمامی رشته ها دایر است؟
جواب: در حال حاضر در تمامی رشته ها دایر نمی باشد.

* حداقل نمره قبولی در دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی چه نمره ای است؟
جواب : نمره ۱۰

* آیا سلف سرویس، وسیله ایاب و ذهاب در دانشگاه موجود می باشد؟
جواب : در بیشتر مراکز، سلف سرویس و وسیله ایاب و ذهاب مهیا است.

* آیا می توان بدون گذراندن پیش دانشگاهی، وارد دانشگاه شد و در آزمون ثبت نام کرد؟
جواب: خیر؛ شرط ورود به دوره های مقطع کارشناسی دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی می باشد.

* آیا دانشجویان فعلی دانشگاه و موسسات آموزش عالی داخل و خارج از کشور (دولتی، غیردولتی) می توانند بدون انصراف از تحصیل در آزمون سراسری برای ورود به دانشگاه یا دوره های فراگیر شرکت کنند؟
جواب: بلی.

* آیا در دانشگاه پیام نور، تحصیل همزمان با انجام خدمت وظیفه عمومی امکان پذیر است؟
جواب: بلی – البته این موضوع از در حال حاضر از طرف سازمان نظام وظیفه ممنوع اعلام شده است.

* آیا برای خانواده ایثارگران، جانبازان و شهدا سهمیه ای در نظر گرفته شده است؟

* آیا می توان همزمان در دو رشته مختلف در دانشگاه تحصیل نمود؟
جواب : بلی . در پیام نور نیز می توان به صورت همزمان در ۲ رشته تحصیل کرد.به شرط آنکه یک رشته از طریق ورودی کنکور سراسری باشد و یک رشته از طریق ورودی های دیگر پیام نور باشد.

* آیا برنامه های درسی و سرفصل دروس مطابق با سرفصل وزارت علوم تحقیقات و فناوری است؟

* آیا در صورتی که دانشجویی نتواند ادامه تحصیل دهد مدرکی دال بر گذراندن تعداد واحدهای گذرانده شده و یا مدرک کاردانی داده می شود؟

* با توجه به جدول مراکز و واحدهای دانشگاه، در صورتی که مرکز یا واحد انتخابی ستاره دار باشدو احیانا امکان ارائه آموزش را نداشته باشد تکلیف دانشجو چیست؟
جواب: طبق مقررات مربوط دانشجو برای ادامه تحصیل به نزدیکترین مرکز یا واحد آموزشی معرفی میشود.

* فرق واحد با مرکز چیست؟
جواب: از نظر نوع آموزش و عملکرد تفاوتی ندارند. اطلاق عناوین مرکز یا واحد، براساس ساختار اداری دانشگاه است.

* در صورتی که در جدول مربوط به شهرهای تحت پوشش، نام منطقه ای یا شهر قید نشده باشد، ولی نزدیک به مرکز یا واحد دانشگاه باشد آیا می تواند به عنوان منطقه تحت پوشش آن مرکز یا واحد محسوب شود؟
جواب: منظور از شهرستان تحت پوشش، کلیه مناطقی است که در فاصله تقریبی ۱۲۰ تا ۱۶۰ کیلومتری هر مرکز یا واحد دانشگاه قرار دارند. در جدول فوق نیز فقط نام شهرستان ها و نقاط شهری مرکز یا واحد مربوط نوشته شده است شرکت داوطلبان از مناطق همجوار بلامانع است بدیهی است دانشگاه به دلیل بومی پذیری فاقد هر گونه امکانات خوابگاهی و اقامتی می باشد.

* آزمایشگاه ها و کارگاه هادر دانشگاه پیام نور چگونه تشکیل می شوند؟
جواب: در حال حاضر نه تنها در غالب مراکز و واحدهای دانشگاه، امکانات آزمایشگاهی و کارگاهی وجود دارد. بلکه برخی از مراکز و واحدهای دانشگاه مجهز به آزمایشگاه ها و کارگاه های پیشرفته ای نیز می باشند.برخی از کلاس های آزمایشگاهی و کارگاهی نیز در آزمایشگاه های استانی تشکیل می شود. رشته های علوم پایه و مهندسی در دانشگاه از سطح فناوری آموزشی و تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی مناسب برخوردارند.

* واحدهای دولتی تحت نظارت چیست؟
جواب: دانشگاه برای توسعه ظرفیت و پذیرش دانشجو در تعدادی از رشته های پر متقاضی در بسیاری از مراکز استان های پر جمعیت، علاوه بر ارائه آن رشته در مرکز یا واحد خود، با استفاده از امکانات سایر دانشگاه ها و موسسات دولتی نسبت به ارائه آن رشته اقدام کرده است آموزش در این واحد ها تفاوتی با آموزش در دیگر مراکز و واحدهای دانشگاه ندارد.

* آزمونهای پایان نیمسال دانشگاه، چگونه برگزار می شود؟
جواب: برای کلیه دانشجویانی که در یک ماده درسی ثبت نام نموده اند. در هر یک از مرکز یا واحد دانشگاه در یک زمان آزمون سراسری برگزار می شود. تصحیح اوراق در اغلب موارد بصورت کامپیوتری انجام گرفته و نتایج بلافاصله همراه با پاسخنامه دانشجو و کلید سوالات اعلام می شود.

* سوالات آزمونهای پایان نیمسال تحصیلی دانشگاه چگونه است؟
جواب:تستی؛ تشریحی و تستی؛ تشریحی

*آیا تحصیل در دانشگاه پیام نور سخت است؟
جواب: دانشگاه پیام نور تلاش دارد در ارائه آموزش و انجام سنجش، استانداردهای لازم را به منظور آموزش دانشجویان توانمند، در نظر گیرد. سوالات آزمونها غالباً از استانداردهای لازم برخوردار است ضوابط جدید پیش بینی شده نیز این امکان را فراهم آورده، که ضمن حفظ کیفیت آموزشی ، فرآیند تحصیل تا فارغ التحصیلی دانشجویان، تسهیل شود.

*دانشگاه در ارائه آموزش ، از چه شیوه هایی استفاده می کند؟
جواب: کلاس های درس نیمه حضوری با استفاده از بالاترین تکنولوژی آموزشی، از جمله نمایشگر پاورپوینت، ویدئو پروژکتور، DVD Player ، CD های چند رسانه ای و الکترونیکی، کلاس های رفع اشکال فردی، کتاب های خود آموز، آزمایشگاه ها و کارگاه ها، کلاس های آموزشی الکترونیکی و شیوه آموزش خودخوان ارائه می شود.

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور

Bobby Sands
07-08-2013, 19:11
با سلام
من یه سوال داشتم
من الان دارم دانشگاه ازاد ارشد میخونم.
میتونم همزمان تو پیام نور تو این رشته های بدون ازمون هم شرکت کنم؟

Eblis 2011
08-08-2013, 20:18
به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور : بر اساس مصوبه کارگروه ماده ۴ قانون پذیرش دانشجو، در مردادماه سال ۱۳۹۲ در بیش از ۸ هزار و ۸۴۸ کد رشته محل تحصیل دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی بدون برگزاری آزمون و بر اساس سوابق تحصیلی داوطلب صورت می‌گیرد که ۶ هزار و ۸۱۹ رشته محل مربوط به دانشگاه پیام نور می باشد.

دریافت دفترچه راهنمای پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی مردادماه سال ۱۳۹۲ – کلیک کنید
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ثبت نام برای پذیرش در رشته‌های تحصیلی بدون آزمون مردادماه سال ۱۳۹۲ – هنوز آغاز نشده

خرید کارت اعتباری جهت ثبت نام برای پذیرش در رشته‌های تحصیلی بدون آزمون مردادماه سال ۱۳۹۲ – ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])کلیک کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

کلیه داوطلبان علاقه‌مند به شرکت در پذیرش کد رشته محل‌های بدون آزمون دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی برای نیم سال تحصیلی ۹۳-۹۲ توصیه می شود ابتدا نسبت به مطالعه دفترچه راهنمای این آزمون مبادرت کرده و سپس در صورت واجد شرایط بودن از ۱۷ مردادماه ۹۲ لغایت ۲۲ مردادماه ۹۲ به سایت سازمان سنجش مراجعه و نسبت به انتخاب‌رشته اقدام و با واریز مبلغ ۱۰۶٫۰۰۰ (یکصدوشش هزار) به عنوان وجه ثبت نام و انتخاب‌ رشته برای یک گروه آزمایشی از طریق کارت های عضو شبکه شتاب که پرداخت الکترونیکی آن ها فعال باشد نسبت به دریافت شماره پرونده و رمز ورود اقدام و پس از مطالعه دقیق دفترچه راهنمای ثبت نام و انتخاب‌ رشته ابتدا نسبت به تکمیل پیش نویس تقاضانامه و انتخاب‌رشته مبادرت نموده و پس از بررسی های لازم و اطمینان از صحت اطلاعات مربوط حد‌اکثر تا ساعت ۲۴ روز سه شنبه ۲۲ مردادماه ۹۲ به سایت سازمان مراجعه و نسبت به تکمیل فرم ثبت نام و انتخاب‌رشته الکترونیکی اقدام نمایند.

بر‌اساس ضوابط هر داوطلب می تواند از میان کد رشته محل‌های تحصیلی گروه آزمایشی انتخابی و یا گروه های آزمایشی انتخابی حداکثر ۱۰۰ کد رشته محل را انتخاب و کد رشته محل‌های مذکور را به ترتیب تقدم علاقه در فرم ثبت نام و انتخاب‌رشته الکترونیکی ثبت نام نمایند.

نکتـــه مهـــم در مورد تحصیل همزمان:

دانشجویان دوره های نوبت دوم (شبانه)، نیمه حضوری، مجازی و پردیس خودگردان یا بین الملل دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی ، دانشگاه پیام نور و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی که از معافیت تحصیلی استفاده نمی کنند، می توانند بدون انصراف از تحصیل در این مرحله ثبت نام و شرکت نمایند. بدیهی است این دسته از داوطلبان در صورت موفقیت و قبل از ثبت نام در رشته قبولی جدید، لازم است از رشته قبولی قبلی خود انصراف قطعی حاصل نموده و گواهی مربوط را به مؤسسه ذیربط ارائه نمایند. لازم به توضیح است که این دسته از داوطلبان حق بازگشت و ادامه تحصیل در رشته قبولی قبلی خود را ندارند.
تبصره: دانشجویان دوره های فوق که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند، برای ثبت نام و انتخاب رشته در این مرحله لازم است شرایط مندرج در بند یک ( ۱) تذکرات مهم مقررات وظیفه عمومی در دفترچه راهنما را داشته باشند.

نکــــــــــــات مهــــــــــــــم :

۱- دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی و یا اخذ مدرک پیش دانشگاهی حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریورماه ۹۲ و یا دارا بودن دیپلم نظام قدیم و یا مدرک کاردانی (فوق دیپلم ) دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای برای کلیه داوطلبان الزامی است.

۲- دارندگان دیپلم فنی و حرفه ای و کاردانش که فاقد مدرک پیش دانشگاهی و یا مدرک کاردانی می باشند حق ثبت نام و شرکت در این مرحله را ندارند و در صورت ثبت نام و انتخاب رشته بعنوان متخلف شناخته شده و برابر ضوابط با آنان برخورد خواهد شد.

۳- نظر به اینکه گزینش دانشجو در این مرحله بر اساس سوابق تحصیلی (معدل کتبی دیپلم )، صورت خواهد گرفت؛ لذا کلیه متقاضیان (دیپلمه های نظام قدیم، نظام جدید و همچنین دیپلمه های فنی و حرفه ای و کاردانش که دارای مدرک کاردانی می باشند ) بایستی معدل کتبی خود را بصورت صحیح در تقاضانامه ثبت نام اینترنتی درج نمایند. داوطلبان توجه داشته باشند در صورت مغایرت معدل کتبی واقعی و معدل کتبی اعلام شده در تقاضانامه ثبت نام، از ثبت نام پذیرفته شدگان ممانعت بعمل آمده و قبولی آنها لغو می گردد.

۴-انتقال و تغییر رشته از رشته محل های پذیرش دانشجو صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی به رشته محل هایی که پذیرش آنها با نمرات آزمون سراسری صورت می گیرد، ممنوع است. لذا توصیه می شود که دقت و توجه کافی در انتخاب کدرشته محل های تحصیلی و اولویت بندی آنها بعمل آورند.

۵- داوطلبانی که در آزمون سراسری سال ۱۳۹۲ مجاز به انتخاب رشته نشده اند و یا غایب جلسه آزمون بوده اند، منحصراً مجاز به انتخاب رشته های تحصیلی به روش پذیرش با اعمال سوابق تحصیلی می باشند و در صورت درج کدرشته محل های رشته هایی که نمره آزمون در آن تأثیر دارد، اجازه تأیید و ادامه مراحل انتخاب رشته اینترنتی به آنان داده نخواهد شد و می بایست در همان مرحله نسبت به حذف کدرشته های مربوط، از اولوی تهای انتخابی خود اقدام نموده و سپس مراحل بعدی را ادامه دهند.

تبصره: داوطلبان مشمول بند فوق: ۱- بر حسب اینکه در یک گروه آزمایشی و یا چند گروه آزمایشی در آزمون سراسری سال ۱۳۹۲ ثبت نام نموده اند، می توانند رشته های مربوط به گروه یا گروه های آزمایشی که در آن ثبت نام نموده اند را انتخاب نمایند. ۲- چنانچه قبلاً فقط در یک یا دو گروه آزمایشی ثبت نام نموده اند و علاقمند به انتخاب رشته از سایر گروه های آزمایشی می باشند می بایست ابتدا هزینه اعلام علاقمندی برای گروه های آزمایشی مربوط یعنی مبلغ ۱۰۶٫۰۰۰ ریال ( به ازای هر گروه آزمایشی) را از طریق کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب پرداخت و سپس نسبت به انتخاب رشته اقدام نمایند.

۶- داوطلبانی که قبلاً در یکی از گروه های آزمایشی (علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی، علوم انسانی، هنر و زبا ن های خارج ی ) در آزمون سراسری سال ۱۳۹۲ ثبت نام نموده اند، در صورت تمایل در این مرحله می توانند با پرداخت هزینه مربوط (برای هر یک از گروه های آزمایشی ۱۰۶٫۰۰۰ ریال )، منحصرا از طریق کارت های بانکی عضو شبکه شتاب بصورت الکترونیکی ، نسبت به انتخاب رشته ازگروه یا گرو ههای آزمایشی مورد نظر اقدام نمایند.

* نکته مهم: لازم به تأکید است که در روش پذیرش با سوابق تحصیلی، هر داوطلب می تواند متقاضی یک گروه آزمایشی اصلی (علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی) و دو گروه آزمایشی هنر و زبان های خارجی باشد. بدیهی است یک داوطلب نمی تواند همزمان متقاضی دو گروه آزمایشی از گروه های آزمایشی اصلی یعنی گرو ههای آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم تجربی و علوم انسانی باشد.

paranoid_android
08-08-2013, 22:02
بنده کاردانی ناپیوسته کامپیوتر از دانشگاه آزاد دارم و میخوام تو انتخاب رشته کارشناسی پیوسته بدون آزمون دانشگاه های سراسری/ پیام نور شرکت کنم. آیا دانشگاه پیام نور واحدهای گذرانده کاردانی بنده از دانشگاه آزاد رو تطبیق میده یا باید از صفر تمام واحدهای دوره کارشناسی رو پاس کنم؟ اگه پاسخ مثبته با چه شرایطی؟ یالای 12 باشه مثلا؟ اینو با توجه به این می پرسم که تو انتخاب رشته بدون آزمون کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد شرکت کردم و میخوام بدونم اگر بعدها دانشگاه پیام نور واحدهامو نمیپذیره دیگه بهش فکر نکنم.. با تشکر.

PNUNA.COM
09-08-2013, 09:52
آغاز ثبت نام پذیرش بدون آزمون مرداد سال ۹۲ دانشگاه پیام نور + دانلود دفترچه راهنما ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دریافت دفترچه راهنمای پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی مردادماه سال ۱۳۹۲ – کلیک کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (علاقه مندانی که در آزمون سراسری سال ۹۲ ثبت نام نکرده اند) – کلیک کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ثبت نام و انتخاب رشته داوطلبانی که در آزمون سراسری سال ۹۲ ثبت نام کرده اند (اعم از حاضرین و غایبین) صرفا بر اساس سوابق تحصیلی – کلیک کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

خرید کارت اعتباری جهت ثبت نام برای پذیرش در رشته‌های تحصیلی بدون آزمون مردادماه سال ۱۳۹۲ – کلیک کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mohsenjxj
09-08-2013, 22:57
سلام از دوستان کسی میدونه برای پرداخت اینترنتی شهریه پیام نور از طریق سایت گلستان میشه از تمام کارتهای عضو شتاب استفاده کرد (یعنی کارت هر بانکی میشه فقط کافیه رمز دوم ، شماره کارت ، تاریخ و شماره CVV2 را داشته باشی )یا فقط باید برای بانک صادرات باشه؟

Eblis 2011
09-08-2013, 23:06
حذف شود لطفا .........

mohsenjxj
09-08-2013, 23:11
سلام ، با توجه به این عکس ، با هر کارت عضو شتابی امکان پذیره !

اینکه سایت سازمان سنجش هست میشه بگید چه ربطی داره؟ شما اصلا خودت این ترم (ترم تابستون) شهریتو چطوری واریز کردی؟

Eblis 2011
09-08-2013, 23:18
سلام از دوستان کسی میدونه برای پرداخت اینترنتی شهریه پیام نور از طریق سایت گلستان میشه از تمام کارتهای عضو شتاب استفاده کرد (یعنی کارت هر بانکی میشه فقط کافیه رمز دوم ، شماره کارت ، تاریخ و شماره CVV2 را داشته باشی )یا فقط باید برای بانک صادرات باشه؟

آخ ببخشید
اصلا حواسم اینجا نیست این روزا !

برای شهریه دانشگاه ، آره فقط باید کارت صادرات باشه !

jorj
10-08-2013, 01:30
به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور : با توجه به حذف پذیرش دانشجو کارشناسی از طریق آزمون فراگیر دانشگاه پیام نور ، داوطلبان ورود به دانشگاه پیام نور می توانند از طریق پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) وارد دانشگاه پیام نور شوند.

آن دسته از داوطلبانی که در آزمون سراسری سال ۱۳۹۲ ثبت‌نام نموده لکن مجاز به انتخاب رشته نشده و یا غایب جلسه آزمون بوده‌اند و همچنین داوطلبانی که اصولاً در آزمون سراسری سال ۹۲ ثبت‌نام ننموده‌اند می‌توانند منحصراً متقاضی رشته‌هایی شوند که پذیرش برای آنها با سوابق تحصیلی (بدون آزمون) صورت می‌گیرد.

فلذا برای این قبیل داوطلبان دفترچه راهنمای ثبت‌نام و انتخاب رشته بطور جداگانه پیش‌بینی شده است که از روز پنجشنبه ۱۷ مردادماه ۹۲ منتشر خواهد شد و علاقه‌مندان بایستی ضمن مراجعه به سایت و مطالعه شرایط و ضوابط و پس از پرداخت وجه ثبت‌نام (حسب مورد) با توجه به توضیحات مندرج در دفترچه راهنما نسبت به ثبت‌نام و انتخاب رشته‌های تحصیلی مورد علاقه خود در محدوده زمانی ثبت نام از پنجشنبه ۱۷ مردادماه ۹۲ لغایت یکشنبه ۲۲ مردادماه ۹۲ اقدام نمایند.
نحوه انتخاب کد رشته محل‌های تحصیلی بدون آزمون که بر اساس سوابق تحصیلی دیپلم (سال سوم آموزش متوسطه) گزینش آنها به ترتیب در دانشگاه پیام نور و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی صورت می‌گیرد.
رشته محل هایی دانشگاه پیام نور که پذیرش آنها صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (بدون آزمون) صورت می گیرد را به تفکیک گروه آموزشی می توانید از جدول زیر دریافت فرمایید.

تا زمان انتشار دفترچه راهنما ، هیچگونه اطلاعاتی در مورد نحوه و شرایط پذیرش مشخص نیست. لطفا در مورد شرایط و نحوه ثبت نام و پذیرش سوال نفرمایید.

همچنین دقت داشته باشید ثبت نام فراگیر کارشناسی ارشد پیام نور از مهرماه ۹۲ آغاز خواهد شد.

رشته های محل های تحصیلی بدون آزمون گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی دانشگاه پیام نور ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

رشته های محل های تحصیلی بدون آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی دانشگاه پیام نور ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

رشته های محل های تحصیلی بدون آزمون گروه آزمایشی علوم انسانی دانشگاه پیام نور ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

رشته های محل های تحصیلی بدون آزمون گروه آزمایشی هنر دانشگاه پیام نور ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

رشته های محل های تحصیلی بدون آزمون گروه آزمایشی زبان های خارجی دانشگاه پیام نور ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام . این شامل حال من که کاردانی نرم افزار دارم هم می شه برای گرفتن کارشناسی ؟

error403
10-08-2013, 08:20
آخ ببخشید

من شهریه ترم تابستون رو با کارت بانک ملی پرداخت کردم!

vanish
10-08-2013, 10:11
منم با کارت سامان پرداخت کردم! فرقی نداره فقط عضو شتاب باشه

mohsenjxj
10-08-2013, 13:38
آخ ببخشید

ابلیس جان شرمنده ولی فرمایش شما صحیح نیست:n27: من خودم امتحان کردم همونطور که دوستان گفتن در پرداخت الکترونیکی یا همون اینترنتی ، میشه با تمام کارت های عضو شتاب شهریه را پرداخت کرد و من هم الان با کارت بانک ملی شهریه ترم تابستون را پرداخت کردم.
اونیکه شما گفتید احتمالا در پرداخت شهریه به وسیله عابربانک هست که فقط با کارت بانک صادرات و همینطور عابربانک خود بانک صادرات باید پرداخت بشه.

Eblis 2011
10-08-2013, 15:29
بنده کاردانی ناپیوسته کامپیوتر از دانشگاه آزاد دارم و میخوام تو انتخاب رشته کارشناسی پیوسته بدون آزمون دانشگاه های سراسری/ پیام نور شرکت کنم. آیا دانشگاه پیام نور واحدهای گذرانده کاردانی بنده از دانشگاه آزاد رو تطبیق میده یا باید از صفر تمام واحدهای دوره کارشناسی رو پاس کنم؟ اگه پاسخ مثبته با چه شرایطی؟ یالای 12 باشه مثلا؟ اینو با توجه به این می پرسم که تو انتخاب رشته بدون آزمون کارشناسی ناپیوسته دانشگاه آزاد شرکت کردم و میخوام بدونم اگر بعدها دانشگاه پیام نور واحدهامو نمیپذیره دیگه بهش فکر نکنم.. با تشکر.

اگر مدرک پیش دانشگاهی داشته باشید بله دروس کاردانی شما که شرایط تطبیق واحد رو داشته باشد قابل تطبیق هست
ولی اگر مدرک پیش دانشگاهی نداشته باشید ، مدرک کاردانی شما به عنوان مدکر پیش دانشگاهی تطبیق خواهد خورد..

سلام . این شامل حال من که کاردانی نرم افزار دارم هم می شه برای گرفتن کارشناسی ؟

بله میشه!

paranoid_android
10-08-2013, 16:23
اگر مدرک پیش دانشگاهی داشته باشید بله دروس کاردانی شما که شرایط تطبیق واحد رو داشته باشد قابل تطبیق هست
ولی اگر مدرک پیش دانشگاهی نداشته باشید ، مدرک کاردانی شما به عنوان مدکر پیش دانشگاهی تطبیق خواهد خورد..

بله میشه!

طبیعتا مدرک پیش دانشگاهی دارم.. شرایط معادل سازی واحدها به چه صورتی هست؟

PNUNA.COM
10-08-2013, 17:40
امکان پرداخت شهریه دانشگاه پيام نور به صورت الكترونيكي با تمام کارت های عابربانک عضو سیستم شتاب بانک مرکزی میسر می باشد.

Eblis 2011
10-08-2013, 18:20
طبیعتا مدرک پیش دانشگاهی دارم.. شرایط معادل سازی واحدها به چه صورتی هست؟

بخشنامه معادل سازی دروس در پیام نور ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

jorj
11-08-2013, 12:07

بله میشه!

عذر می خوام دوباره سوال می پرسم . در حال حاظر دفترچه اش امده ؟ تو سایت سازمان سنجش ، قسمت پیام نور نگاه کردم ولی چیزی یافت نشد !

0015351971
11-08-2013, 13:58
بچه ها من الان شهریه رو ریختم ولی سایت برام باز نشد :(
واسه شمام باز نیست ؟ :|
پس کارتها کی میاد ؟:n13:
هیچیو نمیتونم ببینم:n15:

rezarrrr
11-08-2013, 14:29
سلام من شهریه رو ریختم ولی باز وقتی میخوام گذارش ثبت نام رو نگاه کنم یه نوشته قرمز میاد که اطلاعاتی جهت نمایش وجود ندارد
من هم که ساعت دقیق امتحان خاطرم نیست موندم:n15:

Eblis 2011
11-08-2013, 16:15
بچه ها من الان شهریه رو ریختم ولی سایت برام باز نشد :(
واسه شمام باز نیست ؟ :|
پس کارتها کی میاد ؟:n13:
هیچیو نمیتونم ببینم:n15:

سلام من شهریه رو ریختم ولی باز وقتی میخوام گذارش ثبت نام رو نگاه کنم یه نوشته قرمز میاد که اطلاعاتی جهت نمایش وجود ندارد
من هم که ساعت دقیق امتحان خاطرم نیست موندم:n15:

این پست رو مطالعه کنید دقیق : #9111 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hp722
11-08-2013, 19:33
کسی که ترم تابستون واحد برداشته و شهریه رو واریز نکنه چی میشه؟

Eblis 2011
11-08-2013, 20:56
کسی که ترم تابستون واحد برداشته و شهریه رو واریز نکنه چی میشه؟

یعنی چی ، چی میشه؟
خب کارت ورود به جلسه براش فعال نمیشه ! گزارش 428
بخواد بره سر امتحان بهش گیر میدن ، اگرم بزارن بره امتحان بده ، بعدا باید پرداخت کنه ، بالاخره بدهکار میشه به دانشگاه !

hp722
11-08-2013, 22:42
یعنی چی ، چی میشه؟
خب کارت ورود به جلسه براش فعال نمیشه ! گزارش 428
بخواد بره سر امتحان بهش گیر میدن ، اگرم بزارن بره امتحان بده ، بعدا باید پرداخت کنه ، بالاخره بدهکار میشه به دانشگاه !

نه منظورم اینه که کلا میخوام کنسلش کنم.چیکار باید بکنم؟با ندادن شهریه کنسل میشه؟

Eblis 2011
11-08-2013, 22:51
نه منظورم اینه که کلا میخوام کنسلش کنم.چیکار باید بکنم؟با ندادن شهریه کنسل میشه؟

نه ، شهریه رو که باید پرداخت کنی!
میتونی سر جلسه امتحان حاضر نشی و غیبت بخوری !

hp722
11-08-2013, 23:29
نه ، شهریه رو که باید پرداخت کنی!
میتونی سر جلسه امتحان حاضر نشی و غیبت بخوری !

نه نمیخوام الکی شهریه بدم.میخوام کلا کنسلش کنم.راهی نداره؟

Eblis 2011
11-08-2013, 23:31
نه نمیخوام الکی شهریه بدم.میخوام کلا کنسلش کنم.راهی نداره؟

تا اونجایی که من خبر دارم نه .
چون حذف و اضافه هم نداره که بخوای حذف کنی !

حذف اضطراری هم نمیدونم داره یا نه ، اگرم داشته باشه بازم باید شهریه رو پرداخت کنی ...!

hp722
12-08-2013, 00:21
یعنی من الان ندم جز اینکه کارت صادر نمیشه مشکل دیگه ای پیش نمیاد و فقط بدهکار میشم به سایت و بدهی ام میاد روی مبلغ ترم بعد؟و این بدهی باعث نمیشه که نتونم ثبت نام کنم؟

newman222
12-08-2013, 09:53
سلام بچه ها
من برای ترم تابستونه تنظیم خانواده و مدیریت کنترل پروژه های فناوری اطلاعات برداشتم
دیروز که شهریه رو پرداخت کردم دیدم درس مدیریت و کنترل پروژهای فناوری اطلاعات حذف شده و جاش یه درس دیگست , سیستم های چند رسانه ای :n13:
جفتشون 3 واحدی هستن
مشکل اینجاست که من پیش نیاز این درس رو پاس نکردم :n29:
چه جوری اینا خودشون ای درس رو برای من برداشتن؟
کتابشم خریدم می خوام بخونم
فقط الان شک دارم
بخونم پاسش کنم بعدا مشکلی پیش نمیاد؟؟!

sansi
12-08-2013, 11:05
سلام به همه ي پيام نوريا.

بچه ها يكي از دوستانم براي ترم تابستون واحد برداشته ولي تاريخ امتحاناتش رو نداره فعلا هم قصد پرداخت شهريه رو نداره.

كدوم يكي از شماها براي تابستون درس هاي طراحي و پياده سازي زبان هاي برنامه نويسي + طراحي VLSI ديجيتال رو برداشته. لطفا تاريخ و ساعت امتحان رو برام بگذاره .ممنونم.

mohsenjxj
12-08-2013, 12:33

بچه ها يكي از دوستانم براي ترم تابستون واحد برداشته ولي تاريخ امتحاناتش رو نداره فعلا هم قصد پرداخت شهريه رو نداره.

كدوم يكي از شماها براي تابستون درس هاي طراحي و پياده سازي زبان هاي برنامه نويسي + طراحي VLSI ديجيتال رو برداشته. لطفا تاريخ و ساعت امتحان رو برام بگذاره .ممنونم.
سلام تا اونجاییکه من میدونم امتحان درس طراحي و پياده سازي زبان هاي برنامه سازی 92/05/29 از ساعت 15/45 تا 16/45 هستش. ولی مورد دوم را خبر ندارم.

PNUNA.COM
13-08-2013, 08:41

مراجعه كنيد به :

برنامه امتحانات پایان ترم تابستان ۹۲ تمامی مقاطع دانشگاه پیام نور (بروز شده در ۲۶ تیرماه ۹۲) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

PNUNA.COM
13-08-2013, 10:46
تمدید مهلت ثبت نام پذیرش بدون آزمون مرداد سال ۹۲ دانشگاه پیام نور / انتخاب رشته

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور ” PNUNA.COM ” : مهلت ثبت‌نام پذیرش بدون آزمون در رشته محل‌های دانشگاه‌های پیام‌نور و غیرانتفاعی مردادماه سال 92 تمدید شد / تمدید مهلت ثبت نام و انتخاب رشته

به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) : مهلت ثبت‌نام پذیرش بدون آزمون در رشته محل‌های دانشگاه‌های پیام‌نور و غیرانتفاعی مردادماه سال ۹۲ که پیش از این تا ۲۲ مردادماه ۹۲ بود ، تا پنج شنبه ۲۴ مردادماه ۹۲ تمدید شد.

بدینوسیله به اطلاع می رساند مهلت ثبت‌نام پذیرش بدون آزمون در رشته محل‌های دانشگاه‌های پیام‌نور و غیرانتفاعی مردادماه سال ۹۲ تا پنج شنبه ۲۴ مردادماه ۹۲ تمدید گردید و متقاضیان می توانند براساس ضوابط و شرایط مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته و همچنین کدرشته های تحصیلی ، نسب ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])ت به ثبت کدرشته های مورد نظر حداکثر تا پایان روز مذکور منحصراً از طریق سایت اینترنتی این سازمان اقدام نمایند.

ضمناً داوطلبانی که قبلاً فرم انتخاب رشته خود را تکمیل نموده اند، در صورت تمایل با توجه به مندرجات اطلاعیه مذکور، می توانند نسبت به ویرایش رشته های انتخابی خود تا تاریخ ۲۴ مردادماه ۹۲ نیز اقدام نمایند.

آغاز ثبت نام پذیرش بدون آزمون مرداد سال ۹۲ دانشگاه پیام نور + دانلود دفترچه راهنما

دریافت دفترچه راهنمای پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی مردادماه سال ۱۳۹۲ – کلیک کنید

خرید کارت اعتباری جهت ثبت نام برای پذیرش در رشته‌های تحصیلی بدون آزمون مردادماه سال ۱۳۹۲ – کلیک کنید

ثبت نام و انتخاب رشته برای پذیرش دانشجو صرفا بر اساس سوابق تحصیلی (علاقه مندانی که در آزمون سراسری سال ۹۲ ثبت نام نکرده اند) – کلیک کنید

ثبت نام و انتخاب رشته داوطلبانی که در آزمون سراسری سال ۹۲ ثبت نام کرده اند (اعم از حاضرین و غایبین آزمون سراسری) صرفا بر اساس سوابق تحصیلی – کلیک کنید

newman222
13-08-2013, 10:59
سلام بچه ها
من برای ترم تابستونه تنظیم خانواده و مدیریت کنترل پروژه های فناوری اطلاعات برداشتم
دیروز که شهریه رو پرداخت کردم دیدم درس مدیریت و کنترل پروژهای فناوری اطلاعات حذف شده و جاش یه درس دیگست , سیستم های چند رسانه ای :n13:
جفتشون 3 واحدی هستن
فقط الان شک دارم
کسی نمیدونه؟

M o h a m m @ d
13-08-2013, 11:28
کسی نمیدونه؟
برای نظام تجمیع درس چند رسانه ای پیش نیاز نمیخواد الکی زده پیش نیاز میخواد

Eblis 2011
13-08-2013, 13:22
یعنی من الان ندم جز اینکه کارت صادر نمیشه مشکل دیگه ای پیش نمیاد و فقط بدهکار میشم به سایت و بدهی ام میاد روی مبلغ ترم بعد؟و این بدهی باعث نمیشه که نتونم ثبت نام کنم؟

خیر شهریه ترم کلا دریافت می شود چه شما در امتحانات شرکت کنید و چه نکنید و قابل انتقال به ترم های بعد هم نیست و می سوزد. و اگر هم پرداخت نکنید برای ترم آینده نمی توانید انتخاب واحد کنید به دلیل بدهی.

سلام بچه ها
جفتشون 3 واحدی هستن
فقط الان شک دارم

مشخص نیست و باید موضوع رو از مرکزتان پیگیری کنید که چرا حذف شده. احتمالا درس مورد نظری که انتخاب کردید بدون تاریخ امتحان بوده و به همین دلیل خود مرکزتان آنرا حذف کرده و درس دیگری جایگزین کرده.

rpf
13-08-2013, 13:25
سلام دوستان...
پر طرفدارترین رشته پیام نور تهران برای رشته تجربی چیه؟؟
من خودم دانشجو هستم ورودی 91 ولی حالا از سر بیکاری شدید..اومدم انتخاب رشته کردم..(در آزمون امسال شرکت کردم ولی سر جلسه نرفتم)
و تنها میتونم رشته های پیام نور+ غیرانتفاعی بزنم...

حالا من میخوام قبول نشم..چیکار کنم؟
معدل هم بجای 16.63 زدم 7.00 !!!!!!!!:n27:
میترسم اگه قبول بشم قبولی پارسالم انصراف داده بشه!!!!!!!!!!:n28:

خودم شیمی واحد تهران زدم...

rpf
13-08-2013, 19:06
کسی نیست کمک کنه آیا؟؟؟؟؟؟؟:n27:

M o h a m m @ d
13-08-2013, 19:46
سلام دوستان...
پر طرفدارترین رشته پیام نور تهران برای رشته تجربی چیه؟؟
من خودم دانشجو هستم ورودی 91 ولی حالا از سر بیکاری شدید..اومدم انتخاب رشته کردم..(در آزمون امسال شرکت کردم ولی سر جلسه نرفتم)
و تنها میتونم رشته های پیام نور+ غیرانتفاعی بزنم...

حالا من میخوام قبول نشم..چیکار کنم؟
معدل هم بجای 16.63 زدم 7.00 !!!!!!!!:n27:
میترسم اگه قبول بشم قبولی پارسالم انصراف داده بشه!!!!!!!!!!:n28:

خودم شیمی واحد تهران زدم...
پرطرفدارین فکر کنم حسابداریه.
خوب انتخاب رشته نکن.حسابداری بزن اگه رتبت تعریفی نباشه قبول نمیشی:n02:
موقعه انتخاب رشته گزینه داره اگه اشتباه زده باشی دوباره معدل جدید بزنی و تایید کنی .
شما قبولم بشی تا نری دانشگاه ثبت نام نکنی به معنی انصراف از اون رشته و کاری به رشته ای که الان میخونی نداره

rpf
13-08-2013, 20:21
خیلی ممنون...
آخه بدبختی اینجاست انتخاب رشته کردم!!!!!!1
من که جلسه کنکور نرفتم!!! رتبه این چیزا که ندارم...من فقط پذیرش با معدلو میتونم....
معدل هم عمدا 7 زدم!!! چون گفتم بر اساس معدل پذیرش داره....
آخه حسابداری که تو تجربی ها نیست...

این پیام نور مگه فقط بومی ها رو برنمیداره؟؟؟ من تهرانو بخاطر اون زدم که بومی تهران نیستم!!!!

کلا به این میگن : سری که درد نمیکنه چرا دستمال میبندی... از بیکاری شدید رو آوردم به انتخاب رشته:n09::n28::n27::n16:

M o h a m m @ d
13-08-2013, 20:30
خیلی ممنون...
آخه بدبختی اینجاست انتخاب رشته کردم!!!!!!1
من که جلسه کنکور نرفتم!!! رتبه این چیزا که ندارم...من فقط پذیرش با معدلو میتونم....
معدل هم عمدا 7 زدم!!! چون گفتم بر اساس معدل پذیرش داره....
آخه حسابداری که تو تجربی ها نیست...

این پیام نور مگه فقط بومی ها رو برنمیداره؟؟؟ من تهرانو بخاطر اون زدم که بومی تهران نیستم!!!!

کلا به این میگن : سری که درد نمیکنه چرا دستمال میبندی... از بیکاری شدید رو آوردم به انتخاب رشته:n09::n28::n27::n16:
خوب امکان ویرایش اطلاعات وجود داره میتونیهنوز معدل و رشته انتخابی تغییر بدی
تمام انتخابات حذف کن فقط یکی بزار تا شانس قبولیت کم شه هرچند لازم نیست

حسابداری تو هرسه گروه ازمایشی هست مشترکه (ریاضی ،تجربی ،انسانی)
بعدم مهم نیست که قبول شی و نری و احتیاج به انصراف از رشته قبل نیست .درصورتی لازم بود که انصراف بدید که دانشگاه روزانه میخونیدید

rpf
13-08-2013, 21:05
من فقط 1 انتخاب زدم اونم شیمی پیام نور تهران شرق..
اصلا حسابداری تو رشته های بدون آزمون نیست!!

تنها مشکل من اینه که قبولی پارسالمو رد کنن!!!!

اون معدل هم عمدا 7 زدم...

تا حالا شده کسی درخواست بده انتخاب رشته شو حذف کنن..کل انتخاب رشته منظورمه

gigabyte2052
14-08-2013, 06:26
سلام دوستان میشه من مثلا دانشگاه ازاد شیمی بخونم بعد از طریق این فراگیر های پیام نور کنارش همزمان ی مهندسی هم بخونم ؟ مدرک ش معتبره ? شهریش چقدره ؟ :) مرسی

aryna
15-08-2013, 20:06
سلام
خوب من یک ساعت پیش شهریه را اینترنتی پرداخت کردم والان تونستم کارت ورود را بگیرم فکر نمیکردم الا حالا ها بشه کارت ورود به جلسه را گرفت اما گلستانه دیگه!

اما در مورد پرداخت های غیر حضوری تا جایی که من میدونم باید فقط ار درگاهایی بانک صادارت باشه که میتونه(اینترنت بانک صادارت -موبایل بانک صادارت -خودپرداز صادارت -کارت خوان هایی فروشگاهی(پوز)صادارت و ... )باشه که با اون شناسه ها راحت میشه پرداخت کرد

ولی کارت عابر فرقی نمیکنه که مال کدونم بانک باشه فقط باید از اون درگاه های صادرات باشه

aryna
15-08-2013, 21:31
سلام دوستان یک سوال
این یک واحد عملی تربیت بدنی را چطوری باید گذورند؟کلاس داره باید بری ؟اصلا چطوریه ؟

دوستانی که میدونند توضیح دهند

Eblis 2011
15-08-2013, 21:58
سلام دوستان یک سوال
این یک واحد عملی تربیت بدنی را چطوری باید گذورند؟کلاس داره باید بری ؟اصلا چطوریه ؟

دوستانی که میدونند توضیح دهند

به نقل از پیام نورنا :

بستگی به مرکزتون داره !
بعضی مراکز کلاس تشکیل نمیدن و بعضی هم تشکیل میدن تو تابستون ...
حتی گفته شده ممکنه ترم بعد کلاسش رو برگزار کنن !

aryna
15-08-2013, 21:58

خوب دوستان من الان اینرا از سایت پیام نور مرکز مشهد گرفتم
ولی اصلا این جدول را متوجه نشدم باید کدوم را برم (استاد)

چون در کارت ازمون من زده اساتید گروه اموزشی
ودیگری من که از بیستم نرفتم چی میشه؟یعنی تا الان نرفتم
دوستان کمک کنید

Eblis 2011
15-08-2013, 22:00
باید از مرکزتون سوال کنی !
چون تابستونه زیاد گیر نمیدن به اینکه چند جلسه غیبت کنی !

aryna
15-08-2013, 22:15
باید از مرکزتون سوال کنی !
چون تابستونه زیاد گیر نمیدن به اینکه چند جلسه غیبت کنی !

مشهد الان که پیام نور همه تعطیل است(حتی اطلاعیه زده )همه کارمندان و کارکنان پیام نور مرکز مشهد تعطیل فعلا

Eblis 2011
15-08-2013, 23:03
مشهد الان که پیام نور همه تعطیل است(حتی اطلاعیه زده )همه کارمندان و کارکنان پیام نور مرکز مشهد تعطیل فعلا

طبق اطلاعیه ، تعطیلی دانشگاه تا فرداس ( 25 مرداد )
خب شما جلسه بعدی یه سر برو ببین اوضاع از چه قراره !!!!

Eblis 2011
16-08-2013, 21:23
به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور : قابل توجه دانشجویانی که درس حفظ جز ۳۰ قرآن کریم را انتخاب کرده اند ، با این روش اگر از نمره خود رضایت ندارند می توانند نمره مورد نظر را حذف نمیاند.
یعنی حذف نمودن درسی که نوع آن با تاثیر مثبت می باشد : مثل درس حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم (فعلا فقط همین درس جز دروس با تاثیر مثبت می باشد)
درصورتیکه تمایل ندارید نمره اخذ شده در درس مذکور در میانگین کل شما محاسبه گردد ، می توانید با مراجعه به سایت گلستان دانشگاه پیام نور درس فوق را از مسیر زیر انتخاب و تاثیر در میانگین کل را حذف نمائید:
آموزش –> دانشجو –> درخواست ها –> درخواست حذف دروس با تاثیر مثبت

توضیحات راجع به حذف نمره :
کسانی که در این درس نمره پایین آوردن و می خواهند نمره آن درس از معدل کلشان حذف شود. ، مسیر بالا را در سایت گلستان طی کنند و شماره دانشجویی خود رو وارد کنند.
پایین گزینه جستجو رو که بزنند ، در جدول درس حفظ جزء ۳۰ قرآن کریم با تمام جزئیات آن (نمره – محل آزمون و … ) نمایش داده خواهد شد.
زیر ستون عملیات “حذف فرهنگی(با رنگ قرمز)” نشان داده می شود که با زدن آن گزینه عملیات حذف انجام خواهد شد.
بعد اگر به اطلاعات جامع دانشجو مراجعه کنید ، خواهید دید که جلوی درس ها یه ستون هست که وضعیت رو مثلا برای درسی عادی نوشته شده است ، برای درس حفظ جزء ۳۰ که از روش فوق حذف شده باشد ، نمایش داده می شود “حذف فرهنگی” که مشخص می شود حذف نمره با موفقیت انجام شده است.

+

آمار پذیرش دانشجو در سال ۱۳۹۲ دانشگاه پیام نور اعلام شد

معاون فنی و آماری سازمان سنجش و آموزش کشور گفت :امسال سهم پذیرش دانشجو در دانشگاه پیام نور ۴۲۱ هزار نفر است.
دکتر احسان جمالی افزود: البته از این تعداد حدود ۱۷۶ هزار نفر از طریق کنکور پذیرش خواهند شد.
وی تصریح کرد: همچنین ۲۴۵ هزار نفر از طریق ثبت نام در رشته های بدون کنکور وارد دانشگاه پیام نور می شوند.

Bobby Sands
17-08-2013, 11:32
باسلام
ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور کی شروع میشه؟ امتحانش کیه و چجوریه؟ این که 3 تا درس اعلام میکنن یعنی چی؟ یعنی از همین 3 تا امتحان میگیرن؟
دوستان اگر امکان داره یکم در این مورد توضیح بدین . من یک سال ارشد دانشگاه ازاد خودندم اما بخاطر دوری راه و مشغله کاری زیاد امکان ادامه تحصیل برام وجود نداره و میخوام انصراف بدم و بیام همین پیام نور تهران بخونم. اگر ممکنه راهنماییم کنین.

Fusi0n
17-08-2013, 11:58
ورودی جدید یه حداقل نمره 12 گذاشته بودن ترم اول قرار شده بود این نمره بیارن پایین تر رو 10
به جایی رسید ؟

مديريت
17-08-2013, 12:31
پست ديشب من چرا پاك شده اينجا ؟

PNUNA.COM
17-08-2013, 12:57
نکات مهم و لازم الاجرا توسط دانشجویان در حوزه امتحانی آزمون های پایان ترم تابستان ۹۲ پیام نور ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پایگاه خبری دانشجویان پیام نور ” PNUNA.COM ” : جهت شرکت در امتحانات پایان ترم تابستان 92 دانشگاه پیام نور نکات مهم زیر را باید توجه داشته باشید.

به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (پیام نورنا ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])) : دانشجویان عزیز:هنگام شرکت در جلسه آزمون مقررات زیر را دقیقا رعایت فرمایید:

نکته مهم امتحاناتترم تابستان ۹۲ دانشگاه پیام نور:
با توجه به اینکه اکثر امتحانات دروس ترم تابستان ۹۲ به صورت الکترونیکی و مکانیزه برگزار می شود ، آموزش تصویری زیر را قبل از حضور در جلسه آزمون پایان ترم مشاهده و مطالعه فرمایید:

راهنمای تصویری شرکت در آزمون های الکترونیکی (بدون کاغذ) دانشگاه پیام نور

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] A%A9%DB%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85-%D9%86%D9%88%D8%B1.html)

۱- به همراه داشتن کارت دانشجویی و اخذ کارت آزمون از گزارش ۴۲۸ سیستم گلستان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) الزامی است. دلایل مشاهده نکردن گزارش ۴۲۸ (گزارش ثبت نام – کارت ورود به جلسه) : - بدهی شهریه داشته باشید - سرعت پایین اینترنت شما

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] a%a9-%d8%b4%d9%87%d8%b1%db%8c%d9%87-%d9%be%db%8c%d8%a7%d9%85-%d9%86%d9%88%d8%b1.html)

۲- حضور در محل برگزاری آزمون حداقل ۳۰ دقیقه قبل از شروع امتحان

۳- از آوردن کتاب ،جزوه ، ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])یادداشت ،هندزفری،تلفن همراه و هرگونه وسیله الکترونیکی دیگر به جلسه خودداری کنید.

۴- با توجه به سربرگ سوالات ،دانشجو مجاز به داشتن ماشین حساب ،کتاب قانون و غیره می باشد.

۵- دانشجویانی که فاقد عکس در سیستم گلستان می باشند، در اسرع وقت عکس خود را به کارشناس رشته تحویل دهند تا گزارش ۴۲۸ آنها عکس دار باشد.
دانشجویان مهمان نیز جهت عکس دار شدن پریپرینت های امتحانی، یک قطعه عکس خود را به واحد رایانه تحویل دهند.

۶- دانشجویان عزیز دقت نمایید پاسخنامه preprint شده با مشخصات فردی تان تطبیق کند.در صورت وجود هرگونه مشکل مسئول جلسه را در جریان قرار دهید . ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])در غیر این صورت مسوولیت عدم تصحیح پاسخنامه بعهده دانشجو است.

۷- پاسخنامه های خود را تمیز و بدون تاخوردگی نگاه داشته و تحویل دهید.ضمنا به هیچ عنوان دایره های چهار طرف پاسخنامه و بارکد را مخدوش ننموده و محل مشخص شده را با خودکار فقط در کادر مخصوص امضاء نمائید.

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] A%A9%DB%8C-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85-%D9%86%D9%88%D8%B1.html)

۸- پاسخنامه های تستی را فقط با مداد مشکی نرم پررنگ پر نمائید. و پاسخنامه های تشریحی را با خودکار آبی تکمیل نمایید.

۹- دانشجویان محترم به تعداد سوالات و زمان آن در سربرگ دقت نموده در صورت مغایرت در تعداد سوالات مراقب را در جریان قرار دهید.

۱۰- در حین برگزاری آزمون از صحبت نمودن ،نگاه کردن به اطراف و همراه داشتن یادداشت ،خودداری نموده در غیر این صورت با فرد خاطی بر اساس آیین نامه انضب ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])اطی برخورد می گردد.

۱۱- نکاتی که مسوولان اجرای ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])ی آزمون متذکر شده یا از طریق بلندگو پخش می شود را رعایت نمایید.

۱۲- تکمیل کد سری سوال با توجه به توضیحات مندرج بر روی صفحه اول سوالات توسط دانشجو الزامی می باشد عواقب ناشی از عدم تکمیل یا درج اشتباه کد سری سوال به عهده دانشجو است.

۱۳- دانشجویان موظفند برگ حضور و غیاب رابا خودکار امضا نمایند.

۱۴- دانشجویان ترم آخر که به طور همزمان بیش از یک درس امتحان دارند موظفند به مسئول جلسه ای ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])ن موضوع را اعلام و بعد از امتحان جلسه را ترک نمایند.

۱۵- دانشجویان موظفند بعد از پایان زمان آزمون سئوالات را تحوی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])ل مراقب داده ،و سریعا ازحوزه امتحانی خارج شوند.

۱۶- دانشجویان معترض به سئوالات پس از پایان هر جلسه آزمون ، حداکثر پس از سه روز ازبرگزاری آزمون به مدت یک هفته اعتراض خود را به سئوالات در سیستم گلستان به آدرس [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ثبت نمایند.

۱۷- دانشجویان درصورت مشاهده نمره تشریحی می توانند در سیستم اعت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])راض خود را ثبت نمایند و اساتید محترم مورد بازنگری قرار دهند.

۱۸- چنانچه دانشجویان با رویت سئوالات ،پاسخنامه ها و کلید آن ها و بررسی کامل آن مشکل خاصی مشاهده نمودند حداکثر پس از سه روز از برگزاری آزمون به مدت یک هفته در سیستم گلستان اعلام نمایند.

۱۹- دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد دقت داشته باشند در ترم تابستان ۹۲ تعیین و تغییر محل آزمون امکان پذیر نمی باشد و تمام دانشجویان باید در مراکز خود آزمون دهند.

نکته ای در مورد شماره صندلی امتحانات:
توجه : در گزارش ثبت نام (کارت آزمون) ، شماره صندلی دانشجو مشخص نمی باشد. شماره صندلی را از دو طریق زیر دریافت نمایید:

۱- از طریق سایت اینترنتی مرکز خود ۲- هنگام امتحان در مکان آزمون، شماره صندلی هر فرد زده می شود.

در همین رابطه مطالب مهم زیر را مطالعه فرمایید:

([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] a%a9%db%8c-%d9%be%db%8c%d8%a7%d9%85-%d9%86%d9%88%d8%b1.html)

نحوه محاسبه نمرات پایان ترم و میان ترم ترم تابستان ۹۲ پیام نور

موارد تخلف امتحانی و منتخبی از آرای کمیته انضباطی دانشگاه پیام نور

راهنمای تصویری مشاهده و پرینت کارت ورود به جلسه امتحانات پایان ترم -گزارش
۴۲۸ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

لیست منابع درسی ترم تابستان ۹۲ دانشگاه پیام نور

راهنمای تکمیل پاسخنامه های تستی امتحانات پایان ترم دانشگاه پیام نور

راهنمای اعتراض به نمرات امتحانات پایان ترم دانشگاه پیام نور

راهنمای نحوه مشاهده نمرات پایان ترم دانشجویان پیام نور / راهنمای دریافت سوالات امتحانات پایان ترم

راهنمای اعلام اشکال واعتراض به سوالات امتحانات پایانترم پیام نور ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

xperia990
17-08-2013, 23:45
تحصيل همزمان با خدمت وظيفه" هنوز برجاست؟

Eblis 2011
17-08-2013, 23:55
تحصيل همزمان با خدمت وظيفه" هنوز برجاست؟

طبق بخشنامه سازمان نظام وظيفه /
امکان تحصیل همزمان با خدمت سربازی ممنوع می باشد

طیق بخشی از متن دستورالعمل صادره در تاریخ ۱۸ شهریورماه ۹۱ از طرف سازمان وظیفه عمومی ناجا در رابطه با تحصیل همزمان با خدمت که صراحتا در بند ۱۱ این دستور العمل آمده است :
تحصیل همزمان با خدمت (حتی در صورت تایید دانشگاه) مجاز نبوده و برای اینگونه از دانشجویان معافیت تحصیلی صادر نخواهد شد

بخشنامه سازمان وظیفه عمومی ناجا در مورد ضوابط ثبت نام مشمولان در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

پیام نورنا

Bobby Sands
18-08-2013, 07:02
باسلام
ثبت نام کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور کی شروع میشه؟ امتحانش کیه و چجوریه؟ این که 3 تا درس اعلام میکنن یعنی چی؟ یعنی از همین 3 تا امتحان میگیرن؟
دوستان اگر امکان داره یکم در این مورد توضیح بدین . من یک سال ارشد دانشگاه ازاد خودندم اما بخاطر دوری راه و مشغله کاری زیاد امکان ادامه تحصیل برام وجود نداره و میخوام انصراف بدم و بیام همین پیام نور تهران بخونم. اگر ممکنه راهنماییم کنین.
یک نفر جواب ما رو هم بده ثواب داره

nits
18-08-2013, 10:15
سلام به همگی ... امتحانات شروع شد :n26:... دوستان نرم افزار لطفا کمک کنید برای درس سیستم عامل
در منابع نوشته شده که کجاها رو بخونیم ... این که بیشترش حذفه ... 12 فصل هست ... 10 / 12 حذفه ... من فقط 8 فصل میخونم

گفته شده که مسائل پایان هر فصل هم در نظر گرفته شود ... کسی میدونه بیشتر از کجا سوالات تشریحی میاد ... هنوز نمونه سوالات رو بررسی نکردم ... تستی ها چطورن ؟ سخت اند ؟
بیشترین تشریحی دیگه از 8 فصل میاد دیگه آره ؟ ... یه سری سوالات مروری هست در پایان هر فصل و یه سری مسائل پایان هر فصل ... کدوما مهم ترن ؟

برای شبکه هم یه راهنمایی بکنید ... هر چند تستی کلا

مرسی :n16:

error403
18-08-2013, 10:30
یک نفر جواب ما رو هم بده ثواب داره
ارشد ثبت نامش مهرماه شروع میشه. پارسال که 17مهر شروع شد!
بله 8واحد بهتون معرفی میشه باید اونها رو امتحان بدید و در صورت قبولی جز ترم اولتون حساب میشه!
این دفترچه پارسال هست:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](pnunews.com).pdf
دانلود کنید منابعی که باید امتحان بدید با توجه به رشته ای که میخواید شرکت کنید داخلش هست. فکر نکنم تغییری نسبت به پارسال داشته باشه

faded
18-08-2013, 11:10
من دنبال کتاب های پیام نور برای رشته ادبیات انگلیسی هستم اما ظاهرا چون این رشته زیاد توی پیام نور طرفدار نداره کتابهاش به راحتی گیر نمیاد سایت هایی که نوشتن نمایندگی فروش کتاب پیام نور هستند ندارند این کتاب ها را - ایا باید به خود دانشگاه مراجعه کنم یا به مغازه های نمایندگی کتاب پیام نور؟

Bobby Sands
18-08-2013, 11:17
ارشد ثبت نامش مهرماه شروع میشه. پارسال که 17مهر شروع شد!
بله 8واحد بهتون معرفی میشه باید اونها رو امتحان بدید و در صورت قبولی جز ترم اولتون حساب میشه!
این دفترچه پارسال هست:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](pnunews.com).pdf
دانلود کنید منابعی که باید امتحان بدید با توجه به رشته ای که میخواید شرکت کنید داخلش هست. فکر نکنم تغییری نسبت به پارسال داشته باشه
ممنون از پاسختون
واقعیتش این دفترچه رو قبلا گرفته بودم اما هنوز چند مورد مبهم برام وجود داره . اگر ممکنه اینا رو هم پاسخ بدید چون برام خیلی مهمه. هفته دیگه میخوام برم انصراف بدم از دانشگاه آزاد .میخوام مطمئن بشم و همه چیز برام قطعی و روشن بشه بعد برم این کار رو بکنم.
1- اگر امسال هم مثل پارسال باشه و من شرکت کنم و قبول هم بشم میتونم از بهمن همین امسال برم ثبت نام کنم یا نه باید تا مهر سال دیگه صبر کنم؟
2- این که توی دوره دانشپذیری قبول بشی چجوریه؟ یعنی هر کس توی امتحان اون 3 درس نمره قبولی بگیره میتونه به عنوان دانشجو ثبت نام کنه یا نه مثل بقیه دانشگاههی دولتی و آزاد هرکی درصدهاش بیشتر باشه قبول میشه و بقیه رد میشن؟ یعنی مثلا ممکنه همه درسها رو مثلا 16 بگیری اما قبول نشی و نتونی ثبت نام کنی؟ با توجه به اینکه رشته ای که من میخوام انتخاب کنم فقط تهران داره ( ارشد مهندسی عمران - سازه های هیدرولیکی)
این مورد خیلی برام مهمه . میخوام بدونم شانس قبول شدن تو پیام نور تهران چقدره نسبت به دانشگاه آزاد مثلا؟
ممنون میشم دوستان اگر نظری دارن بیان کنن چون میخوام یه تصمیم مهم بگیرم.
ممنون.

0015351971
18-08-2013, 11:39
نرم 2 فرداست :(
من هیچی بلد نیستم :(
کتاب اصلن معلوم نیس چی میخواد
چیکار کنم ؟ :(

Eblis 2011
18-08-2013, 13:42
ممنون از پاسختون
واقعیتش این دفترچه رو قبلا گرفته بودم اما هنوز چند مورد مبهم برام وجود داره . اگر ممکنه اینا رو هم پاسخ بدید چون برام خیلی مهمه. هفته دیگه میخوام برم انصراف بدم از دانشگاه آزاد .میخوام مطمئن بشم و همه چیز برام قطعی و روشن بشه بعد برم این کار رو بکنم.
1- اگر امسال هم مثل پارسال باشه و من شرکت کنم و قبول هم بشم میتونم از بهمن همین امسال برم ثبت نام کنم یا نه باید تا مهر سال دیگه صبر کنم؟
2- این که توی دوره دانشپذیری قبول بشی چجوریه؟ یعنی هر کس توی امتحان اون 3 درس نمره قبولی بگیره میتونه به عنوان دانشجو ثبت نام کنه یا نه مثل بقیه دانشگاههی دولتی و آزاد هرکی درصدهاش بیشتر باشه قبول میشه و بقیه رد میشن؟ یعنی مثلا ممکنه همه درسها رو مثلا 16 بگیری اما قبول نشی و نتونی ثبت نام کنی؟ با توجه به اینکه رشته ای که من میخوام انتخاب کنم فقط تهران داره ( ارشد مهندسی عمران - سازه های هیدرولیکی)
این مورد خیلی برام مهمه . میخوام بدونم شانس قبول شدن تو پیام نور تهران چقدره نسبت به دانشگاه آزاد مثلا؟
ممنون میشم دوستان اگر نظری دارن بیان کنن چون میخوام یه تصمیم مهم بگیرم.
ممنون.

سلام
1) شما موقع ثبت نام اول کد رشته های بهمن رو وارد کن و بعد کد رشته های مهر ماه رو ....
2) من خودم دوره ی قبلی دیدم طرف هر 2 درسی که امتحان داد رو رد شده بود ولی مجاز به ثبت نام شده بود ( با این تفاوت که باید اون درس ها رو در ترم بعدی پاس میکرد )
با توجه به این ، یعنی شرایط قبول شدن تو این روش بسیار آسونه و احتمالش بسیار بالاس ......

موفق باشید

Eblis 2011
18-08-2013, 13:48
من دنبال کتاب های پیام نور برای رشته ادبیات انگلیسی هستم اما ظاهرا چون این رشته زیاد توی پیام نور طرفدار نداره کتابهاش به راحتی گیر نمیاد سایت هایی که نوشتن نمایندگی فروش کتاب پیام نور هستند ندارند این کتاب ها را - ایا باید به خود دانشگاه مراجعه کنم یا به مغازه های نمایندگی کتاب پیام نور؟

خود دانشگاه که پاسخگو نیست !
باید به نمایندگی ها پیام نور در شهرتون مراجعه کنید .. در صورتی که کتاب رو نداشتن به شهرهای مجاور.....
در صورتی که بازم موفق به تهیه کتاب نشدید باید سری به پایتخت بزنید .... البته با تماس تلفنی هم میتونید از تهران کتاب رو تهیه کنید ..

xperia990
18-08-2013, 22:25
بخشنامه سازمان وظیفه عمومی ناجا در مورد ضوابط ثبت نام مشمولان در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با تشکر از پاسخگویی. می خواستم مطمئن شم هنوز پا بر جاست این قانون که ظاهرا هست.
سوال دیگه- می شه هم کنکور سراسری ارشد داد هم فراگیر رو؟

Eblis 2011
18-08-2013, 23:05
با تشکر از پاسخگویی. می خواستم مطمئن شم هنوز پا بر جاست این قانون که ظاهرا هست.
سوال دیگه- می شه هم کنکور سراسری ارشد داد هم فراگیر رو؟

بله مشکلی ندارد .

ittools
19-08-2013, 19:47
یه درس من هنوز نمره اش تایید نشده :n04: یارو رفته مرخصی طولانی مدت :n02: حال ندارم برم دانشگاه زنگ هم میزنم میگن نیست :n09: پیام نور خودش یه پا خنده بازاره :n02:

Hossein_128
21-08-2013, 01:48
حذف شود................

0015351971
21-08-2013, 10:37
نرم 2 فرداست :(
من هیچی بلد نیستم :(
کتاب اصلن معلوم نیس چی میخواد
چیکار کنم ؟ :(

کلا" تستیشو 8 تا درست زدم :-| :n23:
خدایی مزخرف ترین درسه :n30:
خدا کنه تشریحی نمره بدن :) (عمرا") :n22:

پ.ن » بدون استاد این درسو برندارین :n25: خدایی 6 نمره استاد رو میخواد :n15: گفتم یه کمکی به دوستان کامپیوتری کرده باشم :n26::دی

nits
22-08-2013, 09:40
بسیار بسیار عالی
بنده امتحاناتم یعنی شبکه و سیستم عامل که هر دو توی یک روزه از 9 ام اومده به 5 ام :n26: ... اولش توی انتخاب واحد زده بود 9 ام

teraktor2003
22-08-2013, 10:21
سلام
من یه کارشناسی معدن دارم امسال هوس کردم کامپیوتر بخونم پیام نور
ازین بدون کنکور براساس معدل ها رشته کامپیوتر زدم به نظرتون قبول می شم با معدل 15.60 ؟
اصلا توصیه می کنین برم؟
نکته بعدی اینکه ایا پیام نور ارشد فراگیر داره مثه همینی که امسال شرکت کردم بدون کنکور؟
سوال اخر برای معادل سازی دروس چه مدارکی لازمه؟ 12 به بالا باشه اذیت که نمی کنن؟

sasan.69
23-08-2013, 16:45
ثبت نام و انتخاب واحد از چه تاریخی شروع میشه؟

Eblis 2011
23-08-2013, 16:52
سلام
من یه کارشناسی معدن دارم امسال هوس کردم کامپیوتر بخونم پیام نور
ازین بدون کنکور براساس معدل ها رشته کامپیوتر زدم به نظرتون قبول می شم با معدل 15.60 ؟
اصلا توصیه می کنین برم؟
نکته بعدی اینکه ایا پیام نور ارشد فراگیر داره مثه همینی که امسال شرکت کردم بدون کنکور؟
سوال اخر برای معادل سازی دروس چه مدارکی لازمه؟ 12 به بالا باشه اذیت که نمی کنن؟

سلام
هر چی درس بخونی خوبه :n02: آره توصیه میشه ... حالا قبولیش رو دقیق نمیدونم ولی احتمالش زیاده !
آره داره . فراگیر ارشد حذف نشده تا الان .

بخشنامه معادل سازی دروس در پیام نور

ثبت نام و انتخاب واحد از چه تاریخی شروع میشه؟

7 شهریور الی 15 شهریور

fastcharge
23-08-2013, 17:30
بنظرم این کاررا انجام ندید، کیفیت دانشگاه پیام نور نسبتا پایین هست برخلاف این که امتحان های سختی داره و کتابهاش نسبت به زمانی که درنظر گرفته میشه استاندارد لازم را نداره

Hossein_128
23-08-2013, 20:49
سلام

من از 3 درسی که باید برای آزمون بند ج امتحان میدام 2 تاش رو امتحان دادم و مطمئنم که قبول نمیشم. دیگه نمیخوام اون یک درس باقی مونده رو امتحان بدم. میخوام توی رشته خودم بمونم.

حالا شنیدم نمرات این 2 درسی که امتحان دادم در معدل کل رشته فعلی ـم حساب میشه. این درسته؟؟

ممنون

Eblis 2011
23-08-2013, 20:51
سلام

من از 3 درسی که باید برای آزمون بند ج امتحان میدام 2 تاش رو امتحان دادم و مطمئنم که قبول نمیشم. دیگه نمیخوام اون یک درس باقی مونده رو امتحان بدم. میخوام توی رشته خودم بمونم.

حالا شنیدم نمرات این 2 درسی که امتحان دادم در معدل کل رشته فعلی ـم حساب میشه. این درسته؟؟

ممنون

سلام .
نه حساب نمیشه !
این 3 درسی که امتحان دادی ربطی به رشتت که نداره ! داره؟

درس هاش یه چیز دیگس و اصلا تو رشته ی فعلیت نیست !

Hossein_128
23-08-2013, 21:07
سلام .
نه حساب نمیشه !
این 3 درسی که امتحان دادی ربطی به رشتت که نداره ! داره؟

درس هاش یه چیز دیگس و اصلا تو رشته ی فعلیت نیست !
نه جزو رشته خودم نیست

قبلا میخواستم تغییر رشته بدم که پشیمون شدم. این ریاضی 1 و فیزیک 1 هم همینجوری شرکت کردم. یک درس دیگه هم مونده که دیگه شرکت نمیکنم

ممنون

Eblis 2011
23-08-2013, 21:09
نه جزو رشته خودم نیست

قبلا میخواستم تغییر رشته بدم که پشیمون شدم. این ریاضی 1 و فیزیک 1 هم همینجوری شرکت کردم. یک درس دیگه هم مونده که دیگه شرکت نمیکنم

ممنون

پس مشکلی پیش نمیاد ....
در صورتی که در آزمون تغییر رشته ی بند ج قبول نشید ! میتونید رشته ی قبلی خودتون رو ادامه بدید!
موفق باشی.

teraktor2003
24-08-2013, 10:49
سلام
ممنون از شما
یک سوال دیگه ایا منی که مدرک کارشناسی معدن دارم می تونم همزمان پیان نور هم کارشناسی بخونم و هم ارشد؟
راستش قصدم اینه که کارشناسی ثبت نام کنم و تا 75 واحد پاس کنم(احتمالا 30 واحد معادل سازی می شه) یعنی 2 ترم می شه...امسال هم کارشناسی ارشد شرکت کنم همین پیام نور...همین رشته کامپیوتر...یعنی همزمان با هم فوق دیپلم و کارشناسی ارشد رو بگیرم...این فکری که من کردم ایا شدنیه یا اصلا نمی ذارن ؟
ضمنا من کارت معافیت سربازی دارم و از نظر سربازی مشکلی ندارم...

Eblis 2011
24-08-2013, 13:54
سلام
ممنون از شما
یک سوال دیگه ایا منی که مدرک کارشناسی معدن دارم می تونم همزمان پیان نور هم کارشناسی بخونم و هم ارشد؟
راستش قصدم اینه که کارشناسی ثبت نام کنم و تا 75 واحد پاس کنم(احتمالا 30 واحد معادل سازی می شه) یعنی 2 ترم می شه...امسال هم کارشناسی ارشد شرکت کنم همین پیام نور...همین رشته کامپیوتر...یعنی همزمان با هم فوق دیپلم و کارشناسی ارشد رو بگیرم...این فکری که من کردم ایا شدنیه یا اصلا نمی ذارن ؟

سلام
خواهش میکنم
والا دقیق این قضیه رو اطلاع ندارم و فقط میتونم نظر شخصیمو بگم : نه نمیشه .. یعنی همزمان تو پیام نور هم کارشناسی بخونی و هم ارشد؟
فکر نمیکنم همچین چیزی امکان پذیر باشه !!!
حالا اگه تونستم برات سوال میپرسم و جواب قطعی رو بهت میگم !
موفق باشی.

teraktor2003
24-08-2013, 16:32
سلام
خواهش میکنم
والا دقیق این قضیه رو اطلاع ندارم و فقط میتونم نظر شخصیمو بگم : نه نمیشه .. یعنی همزمان تو پیام نور هم کارشناسی بخونی و هم ارشد؟
فکر نمیکنم همچین چیزی امکان پذیر باشه !!!
حالا اگه تونستم برات سوال میپرسم و جواب قطعی رو بهت میگم !
موفق باشی.

درود دوباره
شما در مورد کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور هم اطلاعاتی دارین؟ اینکه کی ثبت نام می شه و کی کلاسا شروع می شه...
ممنون از شما...

Eblis 2011
24-08-2013, 16:54
درود دوباره
شما در مورد کارشناسی ارشد بدون کنکور پیام نور هم اطلاعاتی دارین؟ اینکه کی ثبت نام می شه و کی کلاسا شروع می شه...
ممنون از شما...

بدون کنکور تا اونجایی که خبر دارم فقط ویژه استعدادهای درخشان !
اگه منظورت فراگیر ارشد که باید چند درس رو امتحان بدی ....
بهمن ماه و مهر ماه دانشجو میگیرن ....

teraktor2003
24-08-2013, 17:26
بدون کنکور تا اونجایی که خبر دارم فقط ویژه استعدادهای درخشان !
اگه منظورت فراگیر ارشد که باید چند درس رو امتحان بدی ....
بهمن ماه و مهر ماه دانشجو میگیرن ....

همون فراگیر ارشد...
منظور از چندتا درس چیاس؟ برای رشته کامپیوتر نرم افزار
اونوقت این درس های پاس شده هم جزو درس های رشته محسوب می شه یا اونا فقط بحث ورودی به دانشگاهه؟
اقا ممنون ازت شرمنده اینقد سوال می پرسم:n16:

Eblis 2011
24-08-2013, 17:45
همون فراگیر ارشد...
منظور از چندتا درس چیاس؟ برای رشته کامپیوتر نرم افزار
اونوقت این درس های پاس شده هم جزو درس های رشته محسوب می شه یا اونا فقط بحث ورودی به دانشگاهه؟
اقا ممنون ازت شرمنده اینقد سوال می پرسم:n16:

دانلود دفترچه ثبت نام دوره های فراگیر کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور 92-91 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

از داخل این دفترچه دروس مورد نیاز رشته رو پیدا کنید !!!
بله جزو دروس پاس شده محسوب میشه ! ( در صورتی که با نمره 12 قبول بشید )
اگر در آزمون فراگیر نمره ی زیر 12 بگیرید ، باید در ترم اول دوباره همون دروس رو پاس کنید !

sansi
24-08-2013, 19:18
سلام ..

يكي از دوستانم براي تابستون واحد كاراموزي رو برداشته ولي متاسفانه فرم هاي كاراموزي رو نگرفته... اموزش دانشگاهش ارجاعش داده به سايت كه اونجا دانلود كنه ولي فرمي كه در سايت موجوده با فرمي كه خودم براي كاراموزيم داشتم (فرم هاي گزارش هفتگي و ماهانه و خلاصه كاراموزي ) متفاوت هستن ... كسي فرم ها رو داره؟ اگر دوستان دارن ممنون مي شم جايي اپلود كنن ، اين بنده خدا به شدت بهشون احتياج داره تا چند روز ديگه بايد صحافي+ فرم هاشو تحويل بده.

parspro
24-08-2013, 21:24
سلام

دوستان خواهشا فوری راهنمائی کنید

1 - کدام رشته از همه آسونتر و ریاضی در آن یا استفاده نمیشود و اگر هم باشه خیلی کم استفاده میشود چون ریاضی و فیزیک و محاسباتم خوب نیست و زیاد هم وقت کلاس رفتن را ندارم

2 - حالا لطف کنید بگید کدام از همه آسان تره ( چون بیشتر میخواهم برای آینده مدرکی داشته باشم :n12: )

3 - راستی هر ترم چند ماه است و معمولا هزینه هر ترم چقدره

4 - و آیا باید هر روز برویم سر کلاس ؟ چون وقت هام زیاد آزاد نیست که هر روز بروم دانشگاه

مممنون میشوم اهنمائی کنید

خداحافظ

Eblis 2011
24-08-2013, 21:59
سلام

دوستان خواهشا فوری راهنمائی کنید

1 - کدام رشته از همه آسونتر و ریاضی در آن یا استفاده نمیشود و اگر هم باشه خیلی کم استفاده میشود چون ریاضی و فیزیک و محاسباتم خوب نیست و زیاد هم وقت کلاس رفتن را ندارم

2 - حالا لطف کنید بگید کدام از همه آسان تره ( چون بیشتر میخواهم برای آینده مدرکی داشته باشم :n12: )

3 - راستی هر ترم چند ماه است و معمولا هزینه هر ترم چقدره

4 - و آیا باید هر روز برویم سر کلاس ؟ چون وقت هام زیاد آزاد نیست که هر روز بروم دانشگاه

مممنون میشوم اهنمائی کنید

خداحافظ

سلام

1,2) رشته ی آسون تو پیام نور وجود نداره ، آسون و سخت بودن رشته بستگی به درس خوندن و برنامه ریزی خودتون داره ...
3) حدودا 4 ماه - بین 300 تا 500 ، بستگی به تعداد واحد و عملی یا نظری بودن واحدها داره !
4) الزامی به حضور در کلاس نیست ! کلاس های اختیاریه به جز دروسی که واحد عملی دارن !

parspro
24-08-2013, 22:40
ممنون خوب حالا بنظر شما کدام دانشگاه بروم که بنظر شما دوستان راحت تر است پیام نور و یا علمی کاربردی راستی معدل دیپلمم یک خورده از 14 کمتر است
دوستان ببخشید ممکنه چندین سوال دیگر هم بپرسم چون اطلاعاتم کم است در مورد دانشگاه
مرسی

Eblis 2011
24-08-2013, 22:47
ممنون خوب حالا بنظر شما کدام دانشگاه بروم که بنظر شما دوستان راحت تر است پیام نور و یا علمی کاربردی راستی معدل دیپلمم یک خورده از 14 کمتر است
دوستان ببخشید ممکنه چندین سوال دیگر هم بپرسم چون اطلاعاتم کم است در مورد دانشگاه
مرسی

والا من از دانشگاه های دیگه و شرایطتشون زیاد اطلاع ندارم

درمورد پیام نور :
حالت عادی یک چارت 9 ترمه دارید که باید برای کارشناسی بین 130 تا 140 واحد پاس کنید !
بعضی از دروس ، شامل واحدهای عملی هستند که حتما باید در کلاس هاش شرکت کنید .
6 نمره به عنوان میان ترم دست استاد مربوطه و بقیش هم باید در امتحان پایانی شرکت کنید ، سوالات پایانی پیام نور سراسری و از تهران طرح میشه !

کلاس های پیام نور شامل رفع اشکال میشه و ممکنه تو هر جلسه ، 100 صفحه درس هم داده بشه ، به علت حجیم بودن کتاب ها و وقت کم ، استاد تک تک مطالب رو نمیگه و یه اشاره ی کوچیکی میکنه ، پس باید خود دانشجو تو خونه بخونه !

سوالات پایانی هم میشه گفت ترکیبی از نمونه سوالات سال های قبل و با مطالعه نمونه سوالات سال های قبل ، میتونی درس رو کاملتر یاد بگیری ....

و....

Eblis 2011
25-08-2013, 11:08
سلام
ممنون از شما

جواب به نقل از پیام نورنا :

سلام
مشکلی از این جهت احتمال زیاد وجود ندارد

hp722
25-08-2013, 12:50
زمان انتخاب واحد از کی تا کی هست؟

Eblis 2011
25-08-2013, 12:52

7 شهریور الی 15 شهریور

0015351971
25-08-2013, 13:24

برو تو گلستان ببين
تازيخش فعال شده
مال من دهمه

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

M o h a m m @ d
25-08-2013, 13:33
7 شهریور الی 15 شهریور

چه قدر زود :n21:همیشه تا 20 مهر میشد پیچوند الان باید اول مهر پاشی بری مدرسه:n02:

Eblis 2011
25-08-2013, 15:27
به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور : سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور دستورالعمل برنامه ریزی درسی سال تحصیلی ۹۳-۹۲ را به واحدها و مراکز دانشگاه پیام نور ابلاغ کرد.

از مهمترین بندهای این دستورالعمل :
۱- ارائه تمام دروس در هر نیمسال تحصیلی
۲- تشکیل کلاسهای رفع اشکال به صورت کامل و با کامل کردن ساعت مجاز آن بر اساس منابع درسی
۳- تفکیک جنسیتی در کلاسهای معارف و تربیت بدنی
۴- و….

0015351971
25-08-2013, 16:38
چه قدر زود :n21:همیشه تا 20 مهر میشد پیچوند الان باید اول مهر پاشی بری مدرسه:n02:

اين ترم اينجوري كردن ديگه
ميخوان ترم قبل رو حتما جبران كنن :)))
خخخخخخ

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

nits
25-08-2013, 18:36
من هنوز امتحان ترم تابستونم رو ندادم انتخاب واحد ترم بعد شروع شده :n08:

mohsenjxj
25-08-2013, 21:07
دانلود لیست ارائه دروس و منابع نیمسال اول سال تحصیلی 93-92 پیام نور ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

hosseincode2008
25-08-2013, 23:52
چقدر دلم براي دانشگاه تنگ شده! اصلا سابقه نداشته من دلم براي درس تنگ بشه ولي اين تابستون چيزهايي كه خوندم به دردم خوردن برا همين ميخوام زودتر شروع بشه! خوب شد كه رشته دلخواهم (نرم افزار) رو خوندم.

راستي دوستان الان اين برنامه 8 ترمه كه اومده، من بايد طبق اين انتخاب واحد كنم يا برنامه 9 ترمه كه دو سال پيش بهم دادن؟ آخه مثلا برا مدار الكتريكي تو برنامه خودم پيشنياز فقط يدونه ميخواد كه تو اين برنامه امسال شده دو تا و ديفرانسيل هم پيش نيازش شده.

danial13
26-08-2013, 00:18
سلام
دوستان ثبت نام و انتخاب واحد فراگیر ورودی مهر کی هستش؟
پسورد گلستان رو فراموش کردم حتما باید برم دانشگاه یا تلفنی هم جواب میدن؟
ممنون

smahdis
26-08-2013, 06:43
سلام دوستان،

ثبت نام بدون آزمون کیه؟ معلومه؟

انتخاب واحد مهر کی شروع میشه؟

Eblis 2011
26-08-2013, 10:35
چقدر دلم براي دانشگاه تنگ شده! اصلا سابقه نداشته من دلم براي درس تنگ بشه ولي اين تابستون چيزهايي كه خوندم به دردم خوردن برا همين ميخوام زودتر شروع بشه! خوب شد كه رشته دلخواهم (نرم افزار) رو خوندم.

راستي دوستان الان اين برنامه 8 ترمه كه اومده، من بايد طبق اين انتخاب واحد كنم يا برنامه 9 ترمه كه دو سال پيش بهم دادن؟ آخه مثلا برا مدار الكتريكي تو برنامه خودم پيشنياز فقط يدونه ميخواد كه تو اين برنامه امسال شده دو تا و ديفرانسيل هم پيش نيازش شده.

سلام
طبق برنامه جدید پیش برید .

سلام
دوستان ثبت نام و انتخاب واحد فراگیر ورودی مهر کی هستش؟
پسورد گلستان رو فراموش کردم حتما باید برم دانشگاه یا تلفنی هم جواب میدن؟
ممنون

سلام
فراگیر ارشد ، هنوز تاریخ دقیقش مشخص نشده ولی معمولا فک کنم آبان ماه باشه !
بستگی به مرکز داره ، معمولا باید حضوری برید.

سلام دوستان،

ثبت نام بدون آزمون کیه؟ معلومه؟

انتخاب واحد مهر کی شروع میشه؟

سلام
7 الی 15 شهریور

Eblis 2011
26-08-2013, 10:37
به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور: بر اساس آخرین جلسه هیات امنای دانشگاه پیام نور و تصویب آیین نامه جدید این دانشگاه در مقاطع کاردانی ، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته ، شرایط جدید درخواست مهمان و انتقالی در دانشگاه پیام نور اعلام شد.

بر اساس این بخشنامه نیز شهریه دانشجویان مهمان و انتقالی تغییراتی خواهد داشت.
دقت داشته باشید این شرایط و دستورالعمل فقط مربوط به مقاطع کاردانی ، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه پیام نور می باشد.

smahdis
26-08-2013, 21:41
سلام
7 الی 15 شهریور

سلام,

این تاریخی که گفتی برای انتخاب واحد بود یا برای شروع ثبت نام بدون آزمون؟

Eblis 2011
26-08-2013, 21:42
سلام,

این تاریخی که گفتی برای انتخاب واحد بود یا برای شروع ثبت نام بدون آزمون؟

زمان انتخاب واحد ترم پاییز !

Eblis 2011
26-08-2013, 21:48
به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور : بر اساس سرفصل جدید ارسالی از سازمان مرکزی دروس زیر به عنوان دروس عمومی مشخص گردیده است.
دروس عمومی و معارف اسلامی در پنج گرایش و با عناوین درسی زیر اعلام می گردد.
ضمنا” توضیحات لازم در خصوص انتخاب واحد ها در فایل مورد نظر درج گردید است.
همچنین توجه داشته باشید لیست دروس عمومی زیر هم برای گروه های تجمیع و هم برای گروه های سنتی می باشد.

لیست دروس معارفی و عمومی سال تحصیلی ۹۳-۹۲ پیام نور به صورت فایل پی دی اف (PDF) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

لیست دروس معارفی و عمومی سال تحصیلی ۹۳-۹۲ پیام نور به صورت فایل عکس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نکــــــــــات مهــــــــــــم :

* از نیمسال اول سال تحصیلی ۹۳-۹۲ کلیه دانشجویان موظف به گذراندن درس جدید “دانش خانواده و جمعیت” می باشند. درسی ۲ واحدی که طبق بخشنامه وزارت علوم برای کلیه دانشگاه ها و رشته ها جایگزین درس “جمعیت تنظیم خانواده” شده است.
دانشجویانی که موفق به گذراندن درس “جمعیت تنظیم و خانواده” شده اند ، نیاز به اخذ درس “دانش خانواده و جمعیت” را ندارند.

* انتخاب درس از گروه معارف : دانشجویان در یک نیمسال تحصیلی فقط حق انتخاب یک عنوان درسی (۲ واحدی) از گروه معارف را دارند. (به جز در ترم آخر)

* یادآور میشویم درس آشنایی با دفاع مقدس دیگر جز دروس عمومی و معارفی نیست.بر اساس بخشنامه جدید سازمان مرکزی ، درس آشنایی با دفاع مقدس در دانشگاه پیام نور از نیمسال دوم ۹۲-۹۱ ، اختیاری شد.

Eblis 2011
27-08-2013, 19:17
به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور : دانشجویان متقاضی می توانند از تاریخ ۷ شهریورماه ۹۲ لغایت ۲۰ شهریورماه ۹۲ با مراجعه به امور دانشجویی مرکزشان نسبت به تکمیل فرم ثبت نام اقدام و پس از تایید آموزش به همراه مدارک دیگر به امور دانشجویان دانشگاه تحویل دهند.

سقف وام شهریه برای دانشجویان کارشناسی ۲٫۵۰۰٫۰۰۰ ریال و کارشناسی ارشد ۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰ ریال می باشد که پس از تایید صندوق رفاه از شهریه دانشجو در سیستم گلستان کسر می گردد.

شرایط دریافت وام:

۱- دانشجوی مقطع کارشناسی ورودی نیمسال دوم ۸۸ به بعد باشد (دانشجوی ورودی نیمسال اول۸۸ به قبل نمی تواند از وام شهریه استفاده نماید.)
۲- دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد ورودی نیمسال دوم ۹۰ به بعد باشد (دانشجوی ورودی نیمسال اول ۹۰ به قبل نمی تواند از وام شهریه استفاده نماید.)
۳- دانشجو در ترم گذشته مشروط نشده باشد.
۴- سپردن تعهد با ضامن معتبر (ضامن کارمند رسمی یا پیمانی دولت باشد.)
تذکر: دانشجویانی که قبلاً وام گرفته اند نیاز به سپردن تعهد ندارند اما باید نسبت به تکمیل فرم و تحویل مدارک به امور دانشجویان اقدام نمایند.
۵- به دانشجویانی که از مرخصی تحصیلی استفاده می نمایند در نیمسال مربوطه وام شهریه داده نخواهد شد.
۶- عدم اشتغال به کار در زمان دریافت وام دانشجویی (به استثنای کار دانشجویی)
۷- عدم استفاده از وام یا بورس تحصیلی

دانشجویانی که قبلاً از وام استفاده ننموده اند و برای اولین نوبت می خواهند برای وام ثبت نام نمایند می بایست پس از دریافت نمونه تعهدنامه از سایت با مراجعه به یکی از دفاتر اسناد رسمی به دریافت تعهد نامه محضری اقدام نمایند:

مدارک مورد نیاز جهت ارائه به دفتر اسناد رسمی:
۱-تصاویر کارت دانشجویی، صفحه اول شناسنامه ، کارت ملی دانشجو
۲-تصاویر صفحه اول شناسنامه ، کارت ملی ضامن
۳-حکم کارگزینی و فیش حقوقی ضامن
۴-تصویر کارت دانشجویی دانشجو
۵-نمونه تعهدنامه (دانلود نمایید)
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])تذکر: ضامن حتماً کارمند رسمی یا پیمانی دولت باشد و ضمانت بازنشسته،مشاغل آزاد و قراردادی پذیرفته نمی شود.
مدارک مورد نیاز جهت تحویل به امور دانشجویان:
۱- فرم ثبت نام تأیید شده توسط آموزش.
۲- اصل تعهد نامه محضری
۳- تصاویر کارت دانشجویی، صفحه اول شناسنامه ، کارت ملی دانشجو
۴- تصاویر حکم کارگزینی و فیش حقوقی ضامن
۵- تصویر مدرک مقطع کارشناسی( فقط :دانشجویان کارشناسی ارشد)

باز پرداخت کلیه وام ها بعد از فارغ التحصیلی دانشجو و به صورت اقساط می باشد.
مهلت ثبت نام تمدید نخواهد شد و دانشجویان باید در مهلت مقرر نسبت به ثبت نام و تحویل مدارک اقدام نمایند. (تحویل مدارک به منزله تعلق گرفتن وام نمی باشد و باید به تایید آموزش و صندوق رفاه دانشجویی برسد)

تذکر ۱: دانشجو موظف است فرمهایدرخواست وام را با اطلاعات صحیح تکمیل نماید . چنانچه خلاف آن ثابت شود دانشجو می بایست کلیه وام های دریافتی را بلافاصله و به طور یکجا پرداخت نماید.

تذکر۲ : ضامن باید کارمند رسمی باشد. (بستگان درجه اول درصورت داشتن شرایط اعلام شده می توانند ضامن شما شوند )

تذکر۳ : برای دریافت وام شهریه نیازی به افتتاححساب بانکی نمی باشد.

تذکر۴ : درصورت گذشتن بیش از چهار سال ( ۸ نیمسال ) برای مقطع کارشناسی و دوسال (چهار نیمسال ) برای مقطع کارشناسی ارشد از ورود به دانشگاه ، هیچگونه وامی به این دانشجویان تعلق نمی گیرد.

تذکر۵ : متقاضیان وام عمره دانشجویی و عتبات باارائه مدارک معتبر و برای یک بار می توانند از وام مربوطه بهره مند گردند.

تذکر۶: مهلت بازپرداخت وام صندوق رفاه برای دانشجویان انصرافی، اخراجی و یا ترک تحصیل بلافاصله پس از روشن شدن وضعیت دانشجو توسط مدیریت آموزش دانشگاه به صورت یکجا و با احتساب ۴% کارمزد وام از زمان دریافت طی یک فیش کلی که فقط تا پایان وقت اداری همان روز قابل پرداختمی باشد میسر می گردد.

تذکر۷ : بازپرداخت وام برای دانشجویان فارغ التحصیل پس از روشن شدن وضعیت و اعلام تاریخ فراغت از تحصیل توسط مدیریت آموزش دانشگاه به دو صورت امکان پذیر می باشد:
۱- اقساط ۲- نقدی
الف) اقساط: ۹ ماه پس از فارغ التحصیلی به صورت اقساط ۶۰ ماهه قابل پرداخت میباشد .
ب) بازپرداخت نقدی: به صورت فیش یکجا، به مبلغ کل بدهی با مهلت پرداخت ۴۸ ساعت امکان پذیر می باشد.
تذکر مهم: در صورت عدم رعایت موارد فوق وعدمپرداخت به موقع، صدور تسویه حساب و یا دفترچه اقساط از طریق دانشگاه امکان پذیر نمی باشد؛ و کلیه عواقب به عهده دانشجو می باشد.

تذکرات مهم:

۱- با توجه به محدودیت اعتبار، اداره خدمات دانشجویی استانها امکان پاسخگویی به همه درخواستهای وام شهریه دانشجویی را ندارد.
۲- دانشجوی ارشد تا ترم چهار و کارشناسی تا ترم ۸ مشمول وام می گردد .
۳- تکمیل فرم درخواست وام و تحویل آن به ادارات خدمات دانشجویی به منزله اختصاص قطعی وام ازصندوق رفاه دانشجویان نمی باشد و دانشجویان می بایست یکماه پس از ارائه درخواست خود از اختصاص وام شهریه اطمینان حاصل نموده و در صورت عدم اختصاص وام نسبت به واریز شهریه خود طبق مقررات اقدام نمایند.
۴- برای اطلاعات بیشتر به امور دانشجویی مرکزتان مراجعه فرمایید.

teraktor2003
28-08-2013, 00:16
سلام
الان نتایج کنکور ارشد رو زدن...من اصلا کنکور شرکت نکردم...بخوام فراگیر ارشد پیام نور رشته کامپیوتر بخونم دقیقا باید چیکار کنم؟ به کدوم مرکز پیام نور مراجعه کنم؟ فرقی داره کدوم مرکزش باشه؟ شانس قبولی چجوریه؟ یعنی فقط 3 درسی که ذکر کردن رو پاس کنیم و اوکیه؟ چون زده 15 نفر می گیره! الان من کمی تا قسمتی گیج شدم از این سیستم پیام نور!
ممنون می شم راهنمایی کنید.

Eblis 2011
28-08-2013, 05:28
سلام
الان نتایج کنکور ارشد رو زدن...من اصلا کنکور شرکت نکردم...بخوام فراگیر ارشد پیام نور رشته کامپیوتر بخونم دقیقا باید چیکار کنم؟ به کدوم مرکز پیام نور مراجعه کنم؟ فرقی داره کدوم مرکزش باشه؟ شانس قبولی چجوریه؟ یعنی فقط 3 درسی که ذکر کردن رو پاس کنیم و اوکیه؟ چون زده 15 نفر می گیره! الان من کمی تا قسمتی گیج شدم از این سیستم پیام نور!
ممنون می شم راهنمایی کنید.

سلام
زمانی که دفترچه ارشد فراگیر پیام نور اومد ، ( که فکر کنم تو آبان ماه باشه ) ، شما دفترچه رو تهیه میکنی...
رشته ای رو که میخوای بری انتخاب میکنی و دروس لازمه ای که باید پاس کنی تو دفترچه هست پیداش میکنی و میری امتحان میدی ، در صورتی که مجاز شدی ( که اکثرا میشن ) ، میای رو سیستم انتخاب شهر و اینکه بخوای ورودی بهمن باشی یا مهر ، به ترتیب الویت کدهاش رو وارد میکنی ، کمی صبر میکنی تا نتایج اعلام شه ....

nits
28-08-2013, 10:35
سلام
آقا رفتیم امتحان دادیم :n14::n14::n14: شبکه + سیستم عامل هر دو توی یک روز
شبکه رو باز امیدی داریم بهش که قبول بشیم ولی سیستم عامل رو بعید میدونم
سیستم عامل تشریحی هاش اصلا تکراری نبود ... به جز یه دونه که اونم خیلی تغییر داده بودن توش
در کل از 5 تا سوال 4 تاش رو یه چی نوشتم با توجه به دانش خود ولی امیدی نیست
حالا این سیستم عامل پیش نیاز شبکه است ... اگر شبکه رو قبول بشم باید سیستم عامل رو بردارم ترم بعد ؟ یا اینکه چون اولین بار اینا رو همزمان برداشتم نمیشه ؟ هر دو میشد همزمان برداشت:n28: :n28::n28::n14::n14::n14:

این معرفی به استاد رو یه توضیحی میدید ؟ که چه جوریه در کل جریانش

ممنون :n14:

ittools
28-08-2013, 11:23
دوستان زمان حذف و اضافه ترم پاییز چه تاریخی ــه ؟ بعد از این تاریخ هم میشه انتخاب واحد کرد ؟
جریان از این قراره که پسر عمو ــی من مشکل سربازی داره و برای معافیت اقدام کرده ولی احتمالا مشخص شدن وضعیتش تا پایان مهر ماه طول بکشه این بنده خدا هم برای گرفتن معافیت از دانشگاه انصراف داده و میخواد از ترم پاییز اگر معاف بشه برگرده دانشگاه تکلیف این چی میشه ؟

teraktor2003
28-08-2013, 11:46
سلام
زمانی که دفترچه ارشد فراگیر پیام نور اومد ، ( که فکر کنم تو آبان ماه باشه ) ، شما دفترچه رو تهیه میکنی...
رشته ای رو که میخوای بری انتخاب میکنی و دروس لازمه ای که باید پاس کنی تو دفترچه هست پیداش میکنی و میری امتحان میدی ، در صورتی که مجاز شدی ( که اکثرا میشن ) ، میای رو سیستم انتخاب شهر و اینکه بخوای ورودی بهمن باشی یا مهر ، به ترتیب الویت کدهاش رو وارد میکنی ، کمی صبر میکنی تا نتایج اعلام شه ....
درود بسیار ما همیشه مزاحم شماییم
اگه از 3 تا درس یکیش پاس نشه چه وضعیتی پیدا می کنه؟
ضمنا برای این 3 درس فقط پول واحد رو باید پرداخت کرد یا پول شهریه ثابت هم می گیرن؟
نکته دیگه تو دفترچه ارشد پارسال از کد 2525 تا 2531زده تهران و ری...اما نزده کدوم مرکز:n27: امسال هم همینجوریه؟ یعنی باید بزنیم کد 2525 تهران اما ندونیم کدوم مرکزه؟
اقا شرمنده:n16:

Eblis 2011
28-08-2013, 14:25
سلام
آقا رفتیم امتحان دادیم :n14::n14::n14: شبکه + سیستم عامل هر دو توی یک روز
شبکه رو باز امیدی داریم بهش که قبول بشیم ولی سیستم عامل رو بعید میدونم
سیستم عامل تشریحی هاش اصلا تکراری نبود ... به جز یه دونه که اونم خیلی تغییر داده بودن توش
در کل از 5 تا سوال 4 تاش رو یه چی نوشتم با توجه به دانش خود ولی امیدی نیست
حالا این سیستم عامل پیش نیاز شبکه است ... اگر شبکه رو قبول بشم باید سیستم عامل رو بردارم ترم بعد ؟ یا اینکه چون اولین بار اینا رو همزمان برداشتم نمیشه ؟ هر دو میشد همزمان برداشت:n28: :n28::n28::n14::n14::n14:

این معرفی به استاد رو یه توضیحی میدید ؟ که چه جوریه در کل جریانش

ممنون :n14:

سلام :n01: اگه شبکه رو قبول شی و سیستم عامل رو بیفتی ، در ترم بعد اختیار دست خودته که سیستم عامل رو ورداری یا فاصله بندازی
ولی اگه سیستم عامل رو قبول شی و شبکه رو بیفتی ، باید شبکه رو ترم های بعد پشت هم ورداری تا پاس بشه !
اگه جفتشو بیفتی :n02: هم میتونی تک تک ورداری و هم باهم :n02:

+ در مورد معرفی به استاد هم از طریق سایت قسمت ثبت نام باید ثبت نام ریزشی و تک درس بری و از اونجا درس رو ثبت کنی ، حالا مراحلش رو دقیق نمیدونم ولی خود استاد سوال طرح میکنه و از شما امتحان میگیره !!!

دوستان زمان حذف و اضافه ترم پاییز چه تاریخی ــه ؟ بعد از این تاریخ هم میشه انتخاب واحد کرد ؟
جریان از این قراره که پسر عمو ــی من مشکل سربازی داره و برای معافیت اقدام کرده ولی احتمالا مشخص شدن وضعیتش تا پایان مهر ماه طول بکشه این بنده خدا هم برای گرفتن معافیت از دانشگاه انصراف داده و میخواد از ترم پاییز اگر معاف بشه برگرده دانشگاه تکلیف این چی میشه ؟

سلام

زمان حذف و اضافه ی ترم پاییز امسال از تاریخ 8 مهر 92 تا 16 مهر 92 - بعد از این هم دیگه نمیشه اضافه کرد ، فقط جلوتر حذف اضطراری داره !
والا قسمت دوم سوال رو اطلاع ندارم ، باید از مرکز سوال کنه!

درود بسیار ما همیشه مزاحم شماییم
اگه از 3 تا درس یکیش پاس نشه چه وضعیتی پیدا می کنه؟
ضمنا برای این 3 درس فقط پول واحد رو باید پرداخت کرد یا پول شهریه ثابت هم می گیرن؟
نکته دیگه تو دفترچه ارشد پارسال از کد 2525 تا 2531زده تهران و ری...اما نزده کدوم مرکز:n27: امسال هم همینجوریه؟ یعنی باید بزنیم کد 2525 تهران اما ندونیم کدوم مرکزه؟
اقا شرمنده:n16:

سلام . خواهش میکنم
اگه هر 3درس رو هم نمره ی زیر 12 بگیری و رد بشی بازم احتمال اینکه قبول بشی هست ، فقط بعدش باید در ترم اول این 3 درس رو دوباره بگذرونی!
پول واحدها رو باید پرداخت کنی فقط .

باید تا اومدن دفترچه ی جدید صبر کنید ، احتمالا تغییری نخواهد کرد!

Eblis 2011
28-08-2013, 14:35
حتما مطالعه شود ( راهنمای جامع انتخاب واحد )

به گزارش پایگاه خبری دانشجویان پیام نور : انتخاب واحد نیمسال اول ۹۳-۹۲ دانشگاه پیام نور بر اساس تقویم آموزشی سال تحصیلی ۹۳-۱۳۹۲ پیام نور از روز ۷ شهریورماه ۱۳۹۲ آغاز و از طریق سایت گلستان به نشانی reg.pnu.ac.ir انجام خواهد شد.
با مراجعه به سایت گلستان پیام نور می توانید از تاریخ و ساعت دقیق مراجعه خود به سایت گلستان برای انتخاب واحد مطلع شوید.
مدت زمان انتخاب واحد هر دانشجو ۷۲ ساعت بعد از زمان تعیین شده برای دانشجو می باشد

اطلاعیه مهم در مورد تعداد واحد قابل اخذ در نیمسال اول ۹۳-۹۲ پیام نور:

حداکثر تعداد واحد قابل اخذ در ترم جدید بر اساس جدیدترین آیین نامه دانشگاه پیام نور طبق جدول زیر انجام می شود.

کلیه مفاد این آیین نامه برای دانشجویان دوره های کاردانی و کارشناسی از تاریخ ابلاغ لازم الاجرا می باشد و کلیه آیین نامه و بخشنامه ها و دستورالعمل های مغایر ملغی می باشد و فقط موارد زیر از آیین نامه های قبلی رعایت گردد.
این آیین نامه در ۳۴ ماده و ۲۱ تبصره در تاریخ ۲۰ اسفندماه ۹۱ به تصویب شورای آموزشی دانشگاه پیام نور قرار گرفته است و از تاریخ اعلام شده لازم الاجرا می باشد.

دانلود آیین نامه جدید آموزشی دوره های کاردانی، کارشناسی پیوسته و ناپیوسته دانشگاه پیام نور – کلیک کنید ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

تغییرات مهم و اساسی این آیین نامه به شرح زیر می باشد:
۱- تغییرات در قوانین تکدرس و معرفی به استاد
۲- تغییرات در سنوات مجاز تحصیلی دانشجویان مشمول
۳- توضیح تمام موارد آموزشی دانشگاه پیام نور
۴- ضوابط عمومی و اختصاصی ورود به دانشگاه پیام نور
۵- تعداد واحد قابل اخذ در هر نیمسال تحصیلی
۶- تغییر در تعداد واحد قابل اخذ در ترم تابستان از ۶ واحد به ۸ واحد درسی
۷- تعداد واحد های جبرانی در هر مقطع تحصیلی
۸- تبصره ماده ۱۰ (هم نیاز کردن دروس در صورت مردودی در درس پیش نیاز)
۹- مجاز بودن تحصیل همزمان در ۲ رشته
۱۰- دستور العمل لغو عدم مراجعه و صدور مرخصی تحصیلی
۱۱- دستور العمل انصراف از تحصیل و لغو انصراف
۱۲- دستور العمل تقاضای مهمان و انتقالی
۱۳- دستور العمل تطبیق واحد دروس در دوره های کاردانی و کارشناسی
۱۴- و …

نکات مهم در مورد آیین نامه جدید:
۱- درخصوص ماده ۸ موارد زیر رعایت گردد :
الف – چنانچه دانشجو دو درس نظری باقیمانده را به صورت معرفی به استاد بگذراند و در هر زمان مشخص گردد که بیشتر از دو درس برای فراغت از تحصیل داشته، نمرات آن دروس حذف می گردد و دانشجو موظف است هر دو درس را به همراه دروس باقیمانده سرفصل، مجدداً در قالب سنوات مجاز تحصیلی در اولین نیمسال ممکن انتخاب و بگذراند.
ب- چنانچه دانشجو پس از یک یا چند نیمسال وقفه تحصیلی (به گمان تکمیل سقف دوره )، مشخص شود یک یا دو عنوان درس باقیمانده دارد ; درس یا دروس باقیمانده را به صورت معرفی به استاد می گذراند و نمره آن دروس باید در اولین نیمسال وقفه تحصیلی در قالب سنوات مجاز ثبت شود.
۲- درخصوص ماده ۱۳ موارد زیر الزامی است :
سنوات مجاز تحصیل دانشجویان مشمول و همچنین افزایش سنوات آنان برای ورودی های سال ۱۳۸۹ و قبل از آن مطابق دستورالعمل شماره ۴۴۲۵۱/۲۱/د ؛ ۲۷/۶/۹۰ و ۱۱۷۳۶/۲۱/ص ؛ ۲۲/۳/۸۹ و همچنین برای ورودی های سال ۱۳۹۰ و بعد از آن مطابق دستورالعمل شماره ۲۹۹۵۶/۳/د ؛ ۲۹/۶/۹۱ و ضمایم پیوستی آن تعیین گردیده است. سنوات مجاز تحصیل دانشجویان اتباع غیر ایرانی مطابق دستورالعمل شماره ۴۴۳۴۴/۳/د ؛ ۳۰/۸/۹۱ و شیوه نامه ثبت نام پذیرفته شدگان اتباع غیر ایرانی ارسالی از وزارت علوم تحقیقات و فناوری در هر سال تحصیلی تعیین و قابل اجراست.
۳- درخصوص اجرای ماده ۱۷ موارد زیر به قوت خود باقی است :
الف : دانشجویان ورودی سال تحصیلی ۸۷-۸۶ و قبل از آن مطابق بخشنامه ۹۶/۸۶/۳/م مورخ ۱۲/۳/۸۶ اقدام شود.
ب : برای دانشجویان ورودی سال تحصیلی ۸۸-۸۷ تا پایان سال تحصیلی ۹۱-۹۰ مطابق بخشنامه ۵۲۴۸/۲۱ مورخ ۲۰/۸/۸۷ اقدام شود.

تغییر به وجود آمده در حداکثر واحد قایل اخذ برای دانشجویان مشروط می باشد که از این ترم تا حداکثر ۱۴ واحد درسی دانشجویان مشروط می توانند واحد اخذ کنند.

معدل ترمی=========>حداکثر واحد قابل انتخاب(کارشناسی ناپیوسته – کارشناسی)
زیر ۱۲=============> حداکثر ۱۴ واحد
بین ۱۲ تا ۱۷=============> حداکثر ۲۰ واحد
بالاتر از ۱۷=============> حداکثر ۲۴ واحد

معدل ترمی =========> حداکثر واحد قابل انتخاب (کارشناسی ارشد)
زیر ۱۴ =============> حداکثر ۱۲ واحد
بالاتر از ۱۴=============>حداکثر ۱۴ واحد

* دانشجویان عزیز ملاک انتخاب واحد شما معدل ترمی نیمسال دوم ۹۲-۹۱ می باشد.

* دانشجویانی که به هر دلیل ( اعم از مرخصی تحصیلی – عدم حضور در کل امتحانات ترم قبل و … ) فاقد معدل ترم قبل می باشند , انتخاب واحد خود را بر اساس معدل آخرین ترم تحصیلی خود انجام دهند.

* بر اساس آیین نامه جدید دانشگاه ، دانشجویان ترم اخر بشرط فراغت از تحصیل اگر معدل ترم قبلشان (نیمسال دوم ۹۲-۹۱) حداقل ۱۲ باشد می تواند تا حداکثر ۲۴ واحد درسی اخد نماید.
* حداقل واحد قابل اخذ در هر ترم طبق آیین نامه جدید نباید کمتر از ۱۲ واحد درسی باشد (به جز در ترم آخر) به جز در مواردی موجه و خارج از اراده دانشجو که با موافقت کارشناس رشته می توانید کمتر از ۱۲ واحد اخذ نمایید.

* در صورتی که نمرات دانشجویی در نیمسال قبل قطعی نشده باشد ، دانشجو باید ضمن پیگیری جهت قطعی شدن نمره خود ، با محاسبه دستی معدل ، نسبت به انتخاب واحد با معیارهای مذکور اقدام نماید .

* چنانچه دانشجو به هر دلیلی (سهوا و یا باز بودت سایت به علت بروز شدن و … ) ، بیشتر از حد مجاز انتخاب واحد نماید و یا پیش نیازها را رعایت نکند ، در این صورت واحدهای مازاد و عدم رعایت پیش نیاز پذیرفته نمی شود ، ضمن اینکه دانشجو شهریه را از دست می دهد .
تبصره : چنانچه دانشجویی درس پیشنیاز را یک بار مردود شده باشد ، می تواند آن درس را با درس بعدی (پس نیاز) به طور همزمان انتخاب نماید . در این صورت چنانچه دانشجو درس پس نیاز را گذرانده ولی درس پیش نیاز را مردود شود ، درس پس نیاز پذیرفته می شود اما باید بلافاصله در نیمسال بعدی ، درس پیش نیاز را تا دریافت نمره قبولی انتخاب نماید .

* چنانچه برای دانشجویان نیمسال آخردرس یا دروسی ارائه نشده باشد ، این افراد بایستی در زمان انتخاب واحد نسبت به انتخاب واحدهای ارائه شده اقدام نموده و سپس با مراجعه به کارشناس رشته تقاضای خود را برای ارائه دروس باقیمانده بدهند تا در زمان حذف و اضافه نسبت به ارائه آنها اقدام گردد .

* دانشجویانی که فقط ۲ درس نظری باقیمانده جهت اتمام تحصیلات کارشناسی دارند ، نیازی به انتخاب واحد ندارند .
این افراد با مراجعه به کارشناس رشته خود ، نسبت به دریافت فرم تکدرس اقدام نمایند.

نکات مهم در خصوص انتخاب واحد دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد
۱- حداکثر واحد انتخابی این دانشجویان ۱۴ و حداقل ۵ واحد می باشد .
۲- تکدرس فقط به دانشجویان شیوه آموزش محور که تنها یک درس نظری باقیمانده دارند تعلق می گیرد .
۳- دانشجویان می توانند فقط یک درس (بجز درس روش تحقیق) را با پایان نامه اخذ نمایند .
۴- دانشجو بایستی تا زمان دفاع ، درس پایان نامه را در زمان انتخاب واحد هر نیمسال ، در سیستم گلستان انتخاب نماید ، در غیر اینصورت عدم مراجعه تلقی خواهد شد .
۵- انتخاب واحد و رعایت پیش نیاز بر اساس برنامه ارائه دروس و ورودی هر رشته الزامی می باشد .

توجه : ممکن از در زمان ورود به قسمت انتخاب واحد با خطاهای زیر مواجه شوید:

حداقل واحد قابل اخذ در ترم رعایت نشده است
دلیل این خطا این است که باید حداقل ۵ واحد انتخاب کنید. در هر صورت به خطای نمایش داده شده توجهی نکنید و در همان حال چند دقیقه صبر کنید تا لیست دروس انتخاب واحد برایتان نمایش داده شود و انتخاب واحد خود را انجام دهید.

سر ترم شما در ترم جاری تولید نشده است
این خطا نیز به دلیل ثبت نکردن سرترم رشته شما در سایت گلستان توسط مرکز می باشد که برای رفع این مشکل باید با مرکز خود تماس و یا به انجا مراجعه کنید تا مشکل شما را رفع نمایند.

پیغام وضعیت مهمان شما نا مشخص است
برای رفع این مشکل شما دو راه دارید یا به مبدا مراجعه کنید تا مهمان شما را لغو کنند یا اینکه به مقصد مراجعه کنید و به بخواهید وضعیت مهمان شما را در سیستم گلستان مشخص کنند تایید و یا رد کنند تا شما بتوانید انتخاب واحد کنید.

انتخاب ۲ درس که امتحان آنها در یک روز و یک ساعت برگزار می شود
این امکان در حال حاضر فقط برای دانشجویان ترم آخر وجود دارد که این دسته از دانشجویان باید حتما ترم آخر بدون آنها در سیستم ثبت شده باشد تا این امکان را داشته باشند.
سایر دانشجویان اگر کارشناس رشته آنها اجازه دهد می توانند از این امکان استفاده کنند.

اخطار های سیستم گلستان کنترل شماره ۳۴ و کد ۴
برای برطرف کردن اخطار کنترل شماره ۳۴ در سیستم گلستان پیام نور به کارشناس رشته خود مراجعه کنید
کد ۴ : شما فقط یک درس معارف در هر ترم می توانید انتخاب کنید.

نداشتن منو ثبت نام در سیستم گلستان دانشگاه پیام نور
این حالت در زمان انتخاب واحد پیام نور برای دانشجویانی که بدهی شهریه دارند بوجود می آید پس برای رفع آن فرم واریز شهریه خود را از قسمت گزارش های گزارش ۱۶۳ دریافت کنید و نسبت به پرداخت بدهید خود اقدام کنید

آموزش تصویری پرداخت الکترونیکی شهریه در سایت گلستان دانشگاه پیام نور - کلیک کنید

۱- انتخاب واحد بر اساس نوبت دهی در سایت گلستان انجام خواهد شد،لذا توصیه می شود دانشجویان با ورود به سایت گلستان از زمان دقیق انتخاب واحد خود مطلع شوند.
۲- تاریخ حذف و اضافه ۸ مهرماه ۱۳۹۲ لغایت ۱۶ مهرماه ۱۳۹۲ خواهد بود.
۳- به دانشجویان توصیه می شود قبل از انتخاب دروس خود،ابتدا از سر فصل دروس رشته خود و نیز منابع درسی آگاهی کامل حاصل نمایند.( موکدا به دانشجویان توصیه می شود چنانچه کتابهای درسی خود را از دانشجویان ترمهای قبل تهیه می کنند حتما آنها را با وضعیت منابع درسی رشته خود تطبیق دهند.)

دانلود لیست ارائه دروس و منابع درسی نیمسال اول ۹۳-۱۳۹۲ دانشگاه پیام نور - کلیک کنید

۴- مسئولیت عدم رعایت پیشنیاز و سقف واحد حتی در صورتی که سیستم به دانشجو اخطار ندهد به عهده دانشجو می باشد و دانشجویان موظف به رعایت آن هستند.و دانشجویان ملزم به رعایت این بند می باشند. (پیش نیاز ها و هم نیاز ها در قسمت لیست ارائه دروس ذکر شده اند)
*دانشجویان ترم آخر بشرط فراغت از تحصیل می توانند بدون رعایت پیش نیاز ها و هم نیاز ها انتخاب واحد نمایند.
۵- دانشجویانی که سنوات تحصیلی آنان به پایان رسیده حق انتخاب واحد ندارند و برای تعیین تکلیف خود به کارشناس رشته مراجعه نمایند.
۶- با توجه به تغییرات پیش آمده در دروس عمومی،دانشجویان قبل از انتخاب دروس عمومی لیست و شرایط این دروس را از قسمت زیر دقیقا مطالعه نمایند.

اطلاعیه درباره دروس معارفی و عمومی که دانشجو باید بگذراند - کلیک کنید

۷- دانشجویانی که بدهی شهریه دارند ، منوهای ثبت نام برایشان غیرفعال می باشد و امکان انتخاب واحد ندارد. بعد از واریز شهریه ۴۸ الی ۷۲ ساعت زمان لازم است تا منوهای ثبت نام برایشان فعال شود.
۸- ثبت نام و انتخاب واحد پذیرفته شدگان ورودی مهرماه ۹۲ احتمالا از ۳۰ شهریورماه ۱۳۹۲ آغاز خواهد شد.

برای انتخاب واحد باید به طریقه زیر عمل کرد:
- به سایت reg.pnu.ac.ir بروید ( توجه داشته باشید دسترسی به سایت انتخاب واحد گلستان فقط از طریق مرورگر اینترنت اکسپلورر – مرورگر اصلی ویندوز – امکان پذیر می باشد)
- پس از مشاهده صفحه ورود به سیستم نام و کلمه عبور خود را به صورت زیر وارد نمایید:

* نام عبور : ۹ رقم اول شماره دانشجویی
* کلمه عبور : شماره شناسنامه (اگر رمز خود را تاکنون تغییر نداده اید)
تذکر : در صورت عدم ثبت شماره شناسنامه کلمه عبور برابر نام عبور خواهد بود.

۱- نحوه اطلاع از تاریخ دقیق ثبت انتخاب واحد:
کلیه دانشجویان گرامی می توانند برای اطلاع از زمان دقیق ثبت نام خود پس از ورود به پروفایل خود در سیستم گلستان , با کلیک برروی گزینه ( ثبت نام >عملیات ثبت نام >ثبت نام اصلی ) از تاریخ ثبت نام خود مطلع شوند در صورتیکه زمان ثبت نام دانشجو فرا نرسیده باشد پس از ورود دانشجو به فرم ثبت نام زمان ثبت نام به صورت خطا به دانشجو اعلام می گردد.

۲-نحوه ثبت نام:
دانشجو می توانید پس ازورود به سیستم با طی مسیر زیر نسبت به انجام ثبت نام خود اقدام نماید:
ثبت نام –> عملیات ثبت نام –> ثبت نام اصلی

الف) انتخاب درس از جدول پایین فرم : در این جدول لیست دروس ارائه شده توسط مرکز با توجه به رشته دانشجو نمایش می یابد.برای انتخاب یک درس کافی است برروی درس در جدول پایین فرم کلیک کنید تا درس به جدول بالای فرم منتقل وانتخاب شود .

ب) بررسی وضعیت دروس انتخابی: برای بررسی وضعیت دروس انتخابی می توانید از کلید« بررسی تغییرات» در پایین فرم استفاده کنید.در صورت وجود هر گونه خطا در درخواست دانشجو نظیر تداخل امتحانی و نظایرآن هیچ کدام از دروس قابل ثبت نخواهد بود.

ت) ثبت دروس با استفاده از کلید «اعمال تغییرات» ثبت دروس با استفاده از کلید «اعمال تغییرات»پس از انتخاب و بررسی دروس می توانید نسبت به ثبت دروس در دست ثبت نام با کلیک بر روی کلید اعمال تغییرات اقدام نمایید.

ج) رعایت سقف انتخاب واحد و پیش نیاز وهم نیاز رعایت سقف انتخاب واحد و پیش نیاز وهم نیاز براساس برنامه ۸ ترمه رشته مربوطه الزامی و عدم رعایت در این موارد موجب حذف درس از انتهای برگه انتخاب واحد وحتی در زمان فراغت از تحصیل خواهد شد.

د) انتخاب دروس باید بر اساس کد درس ،رشته و گروه مربوطه انجام شود واخذ درسی خارج از این موارد قابل پذیرش نخواهد بود.

تذکرات مهم:
توجه۱: عدم کلیک بر روی گزینه «اعمال تغییرات » به منزله حذف انتخاب واحد است.
توجه۲: وجود خطا برای یک یا چند درس مانع ثبت سایر دروس است. بنابراین لازم است در صورت وجود خطا دروس خطا دار را حذف و سایر دروس را ثبت کنند.
مراحل۲٫۱ به طور متوالی و چندین بار برای هر دانشجو قابل انجام است،بنابراین به دانشجویان گرامی پیشنهاد می گردد ابتدا نسبت به ثبت دروس بدون اشکال خود اقدام نموده و سپس وضعیت سایر دروس خود را مشخص کنند.