PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فرمت فلاپی دیسکت

rahro
15-11-2005, 05:42
سلام دوستان
من در محیطی کار میکنم که معمولا ماهانه با چیزی بیش از 300 فلاپی اطلاعات سروکار دارم برای کاهش در هزینه ها قبلا توسطی سیستم داس فلاپی دیسکتها را فرمت u/c میکردم واگر بعد از ارائه نمودار فلاپی مربوطه بدون بد سکتور بود دومرتبه از ان استفاده میکردم ولی جدید کجبور تمامی سیستمها به ویندوز ایکس پی مجهز شده و جایی برای فرمت فلاپی که در اخر نمودار مربوطه را برای نمایش دهد را ندارد .
حال با نصب چه نرم افزاری میتوانم به خواسته خود برسم

rasool_bbc
15-11-2005, 08:25
خب عزیز جون فلاپی چرا می خوای لقمه رو دور سرت بگردونی برو فلاپی رو بزار توی فلاپی درایو بعد روی فلاپی درایوت راست کلیک کن بعد گزینه Format رو انتخاب کن برای اینکه کارت سرع تر انجام بشه Quick Format رو انتخاب کن .

rahro
16-11-2005, 06:08
خب عزیز جون فلاپی چرا می خوای لقمه رو دور سرت بگردونی برو فلاپی رو بزار توی فلاپی درایو بعد روی فلاپی درایوت راست کلیک کن بعد گزینه Format رو انتخاب کن برای اینکه کارت سرع تر انجام بشه Quick Format رو انتخاب کن .
چقدر باهوشی!
خوب گفتم که من نمودار فرمت را در اخر میخواهم !؟ یعنی میخواهم در آخر بدونم از کل حجم درایو من چه مقدار آن بد سکتور دارد و چه مقدار آن سالمه!
چون باید دوباره از این دیسکتها استفاده بشه نمیخواهم از دیسکتهایی که بد سکتور دارند استفاده کنم این ریسکه!!

rasool_bbc
16-11-2005, 07:48
آهان از اون لحاظ گفتی . من از این لحاظ گرفتم

'POP'
17-11-2005, 07:57
آيا با Ndd كار كردين؟
;)

rahro
18-11-2005, 07:52
سلام چیه میشه توضیح بدین!!

'POP'
18-11-2005, 08:30
Norton Disk Doctor يا همون NDD !!
قديميترين برنامه ي اسكن ديسكي كه از 8 سال پيش و فقط توي كلاسهاي اپراتوري از اون استفاده ميكرديم! :laughing:
اين برنامه اگر با ويندوز و سيستم فايل شما مشكلي نداشته باشه ، بعد از اسكن ديسكت (يا پارتيشنها) ، ضمن نماياندن بدسكتورها بصورت گرافيكي ، اقدام به اصلاح اشكالات و معايب موجود ميكنه. :ohno:
بعد از سالها ، مدتي قبل دوباره بيادش افتادم اما با جستجو و زحمت زيادي از اينترنت بدست آوردمش! :laughing: و اينجا آپلود ميكنم:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
(در صفحه ي باز شده ، پس از 30 ثانيه لينك دانلود در پايين صفحه نمايان ميشه )
اميدوارم كار شما رو راه بندازه. ;)

sorset
18-11-2005, 08:44
سلام
اين دستور رو در CMD (محيطي شبيه داس در ويندوز) تايپ كن
format a:/u
همه ي اطلاعات رو در آخر نمايش ميدهد

baba barghi
18-11-2005, 23:30
سلام
من حرف شما دوستان عزیز رو کامل می کنم مخصوصا حرف فرید جان
با برنامه ی Nu می تونی بری در قسمت NDD و کاری که فرید جان گفت انجام بدی باید بری بازار بگی برنامه ی NU می خوام و این برنامه مجوعه ای از بهترین برنامه هاست که به کار شما فکر کنم بیاد

ممنون
بای

rahro
19-11-2005, 05:46
سلام
من حرف شما دوستان عزیز رو کامل می کنم مخصوصا حرف فرید جان
با برنامه ی Nu می تونی بری در قسمت NDD و کاری که فرید جان گفت انجام بدی باید بری بازار بگی برنامه ی NU می خوام و این برنامه مجوعه ای از بهترین برنامه هاست که به کار شما فکر کنم بیاد

ممنون
بای
سلام
دوست عزیز برنامه nu یا dn تحت داسه و فکر نمیکنم رو سیستم ویندوز xp خوب جواب بده بحرحال از راهنمائیتون متشکرم و اما در قسمت run تایپ ان سویچ خیلی برایم جالب بود ولی قبول کنید برای فرمت یک دفعه چیزی بالای 100 دیکست هر دفعه نوشتن این فرمان وقت گیره !!
دوستان راه کار دیگه ای نیست

'POP'
19-11-2005, 06:39
...dn تحت داسه و فکر نمیکنم رو سیستم ویندوز xp خوب جواب بده
امتحان كنيد.فكر كنم كار كنه. ;)