PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سیم کارت در لب تاپ و چگونگی وصل کردن

IMANOKIA
12-04-2008, 14:22
دوستان عزیز دل اینسپایرون 1520که من گرفتم یه شیار کوچک زیز باطریش داره که فکر می کنم جای سیم کارت هست

اگه واقعا اطلاعاتی دارید راهنمایی کنید که چه کاربردی داره و چگونه باید اتصال صورت بگیره؟

آیا نرم افزار خاصی داره؟

من سیم کارت گذاشتم و بعد لب تاپ را روشن کرد م ولی هیچ تغییری صورت نگرفت چرا؟؟؟

REGISTERED USER
12-04-2008, 20:25
من هم اگر وقت داشتم دوست داشتم در این مورد تحقیق کنم

اما آخرین خبری که برات دارم اینه که با سرویس های توی ایران جواب نمیده

اگر کسی راه اندازی کرده و تجربه واقعی داره بیاد توضیح بده ممنونش میشیم

Mohandes_mansour
13-04-2008, 04:50
سلام

قبلش به من بگید که Dell Vostro 1500 م از این جای سیم کارتی ها هم داره یا نه ؟!
بله این سیم کارت برای استفاده از اینترنت هست...
توی ایران هم سرویس میده!(اپراتور دوم-ایرنسل!)
باید این سیم کارت پیام رسان رو به لپ تاپ وصل کنی بعدش تنظیمان مربوز کانکت شدن و ... تا اینکه به اینترنت وصل میشی !
من توی لپ تاپ یکی از دوستام چند ماه پییش دیدم !
در ضمن اگر هم توی لپ تاپ سیم کارت نمیخورد، میتونی از کارت PCMI(اسمشو یادم نیست !) وصل بشی !

ببخشید رجیستر جان.
ووسترو هم سفارش دادم که تا پس فردا می فرستنش با همون آخرین کانفیگ!

ashkan1360
31-05-2008, 10:09
چند تا تاپیک دریاره یه موضوع؟
یکی ازمدیران لطف کنه و اینها رو یکی کنه
ممنون

REGISTERED USER
01-06-2008, 01:00
شما بازش کردی والا اینا فسیل اند ....!

linuxboy
03-06-2008, 06:32
به نظر من تو quick set یه در قسمت radio برید
بعد advance انجا نوشته شده wifi ,bluetooth,broadband
بعد broadband رو تیک بزنید
انشالله درست میشه
ولی آخرش که چی لپتاپ مگر کجا می بریم
adsl بگیر حال کن سرعت gprs خیلی پائینه
از لحاظی خوبه ها مثلا داری با لپتاپ کار می کنی زنگم بزنی و این جور حرفا شاید مثلا sms هم از طریق لپتاپ بدی
ولی اصلا مقرون به صرفه نیست من تو سایت دل دیدم 150$ می گیره تا این امکان را به شما بده
تقریبا پول یک گوشی متوسط ولی با این تفاوت که فقط می تونی تو خونه ازش استفاده کنی

ashkan1360
03-06-2008, 08:39
به نظر من تو quick set یه در قسمت radio برید
بعد advance انجا نوشته شده wifi ,bluetooth,broadband
بعد broadband رو تیک بزنید
انشالله درست میشه
ولی آخرش که چی لپتاپ مگر کجا می بریم
adsl بگیر حال کن سرعت gprs خیلی پائینه
از لحاظی خوبه ها مثلا داری با لپتاپ کار می کنی زنگم بزنی و این جور حرفا شاید مثلا sms هم از طریق لپتاپ بدی
ولی اصلا مقرون به صرفه نیست من تو سایت دل دیدم 150$ می گیره تا این امکان را به شما بده
تقریبا پول یک گوشی متوسط ولی با این تفاوت که فقط می تونی تو خونه ازش استفاده کنی

ممنون
رفتم ، گزینه مورد نظر رو هم دیدم ولی غیر فعال بود و نمیشد انتخابش کنی

linuxboy
03-06-2008, 10:17
کاتلوگ دل را بخون آنجا هم یه چیزهایی نوشته برا من که 6400 , e1500 هست نوشته cd را نصب کن بعد علامت آنتن باید بیاد بقل ساعت
می تونی کاتلاوگ سیستمت را از ساپورت دل دانلود کنی
بعدش تو قسمت درایور هم بگردی ببینی درایورش هست یا نه؟

ashkan1360
03-06-2008, 12:42
کاتلوگ دل را بخون آنجا هم یه چیزهایی نوشته برا من که 6400 , e1500 هست نوشته cd را نصب کن بعد علامت آنتن باید بیاد بقل ساعت
می تونی کاتلاوگ سیستمت را از ساپورت دل دانلود کنی
بعدش تو قسمت درایور هم بگردی ببینی درایورش هست یا نه؟

دوست عزیزم
من آنتن کنار ساعت رو دارم ولی اون برای wireless lan هست نه broadband )cellular)
البته من هیچ کدوم از سی دی هایی که همراه نوت بوکم بوده شامل همچین برنامه ای نیست
کلا" یه سی دی مربوط به درایور و برنامه ها دارم ، که اون هم توش همچین برنامه ای نیست (چک کردم)
اون وقتی یه چیز جدید تر پیدا کردم ، توی setup که رفته بودم ، اونجا میگه که cellular ات فعال نیست ، به نظر میاد که اصلا" از لحاظ سخت افزاری فعال نیست ، البته یه گزینه توی setup بود که مربوط به cellular بود و اون هم enable هست

ashkan1360
03-06-2008, 12:53
الان این توضیح رو توی سایت dell پیدا کردم :

You must be a Sprint, Verizon Wireless or AT&T wireless broadband data subscriber. Actual connectivity is subject to service provider's coverage area and may be affected by factors such as topography and signal strength. Dell does not guarantee coverage. Additional charges will apply.
به نظر میاد واقعا" فقط باسیم کارت های این 3 تا شرگت میتونه کار کنه که یه ضعف بزرگ محسوب میشه
ولی من حرف حسابم اینه که درگاه و سیم کارت ما رو بشناسه ، بعد اگه گفت شبکتون نمیتونه با من کار کنه ، اون یه حرف دیگه است

linuxboy
03-06-2008, 13:08
Fn+F2 را بگیر تا تمام تجهیزات وایرلس روشن بشه
بعد تست کن
به نظر من اگر از گارانتیت هنوز مانده باشه می تونی بری تو سایت دل چت کنی
بعدشم وریزون از این جور حرفها فکر کنم بشه مثل این موبایل هایی که مثلا فقط برا ودافون هست بری کرک کنی سیم های دیگه هم بخونه
ولی هر چی هست شما باید درایورش را نصب کنی
با سی دی درایور دل برو تو دیاگنوس همه قطعات چک می کنه اسم کاملشم میگه بعد اسمش بردار برو از سایت خودش کمک بگیر مثلا سازنده اش همون وریزون باشه
هر چی هست مربوط میشه به اینکه درایورش نصب نیست

linuxboy
03-06-2008, 13:11
یه چیز دیگه هم یادم آمد
برای من تو قسمت بایوس بلوتوث میشه انیبل کرد البت بلوتوث ندارم ولی میشه این کار را کرد
برو ببین تو قسمت بایوس میشه انیبل کنی؟

ashkan1360
03-06-2008, 14:12
Fn+F2 را بگیر تا تمام تجهیزات وایرلس روشن بشه

برا من کار نکرد
نوت بوک من vostro 1500 هست

ashkan1360
03-06-2008, 14:13
یه چیز دیگه هم یادم آمد
برای من تو قسمت بایوس بلوتوث میشه انیبل کرد البت بلوتوث ندارم ولی میشه این کار را کرد
برو ببین تو قسمت بایوس میشه انیبل کنی؟

نرم افزاریش توی بایوس که enable هست
از لحاظ سخت افزاری میگه فعال نیست

linuxboy
03-06-2008, 14:41
سلام
ببین عزیز برات یه چیزی گیر آوردم بری حال کنی
ولی قبلش برو با دیاگنوس قطعت رو قشنگ ردیابی کن ببین چیه
من 3 تا درایور مال برات گیر آودرم انشالله یه دونش همون هست که تو میخواهی

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
بعد برو تو قسمت کامیونیتیکیشن 3 تا درایور داره اون چیزی که مال خودت هست را دانلود کن دیگه برو حال کن
یا علی

ashkan1360
04-06-2008, 13:15
سلام

بعد برو تو قسمت کامیونیتیکیشن 3 تا درایور داره اون چیزی که مال خودت هست را دانلود کن دیگه برو حال کن
یا علی

ممنون عزیزم
حالا چند تا بحث هست :
یکی اینکه من هیچ جای نوت بوکم اثری از این بلا شده نمی بینم تا بفهمم مدلش چیه و درایورش رو استفاده کنم
نظر خاصی داری که چجور پیداش کنم ؟
دوم اینکه اگه اگه بخوام بگیرم بهتر نیست ای لینک زیر که مربوط به مدل نوتبوک خودمه بگیرم ؟

linuxboy
04-06-2008, 17:31
ببین cd درایور دل را داری؟
با اون سی دی بگیر سیستمت را بوت کن میری تو یه چیزه گرافیکی بعدش همه قطعاتت را با نام کامل لیست می کنه
مثلا من رم ریدر خودم را با این روش شناختم بعد رفتم دانلود کردم

ashkan1360
04-06-2008, 18:23
سلام

یا علی

برنامه اش رو که 24 مگ بود گرفتم ، و نصب کردم ولی نصب نشد
میگه که سخت افزار مورد نظر رو پیدا نمیکنه

ببین cd درایور دل را داری؟
با اون سی دی بگیر سیستمت را بوت کن میری تو یه چیزه گرافیکی بعدش همه قطعاتت را با نام کامل لیست می کنه
مثلا من رم ریدر خودم را با این روش شناختم بعد رفتم دانلود کردم

خیلی جالب بود
نمیدونسم این DVD بوت هست
ولی خلاصه اینجا هم چنین سخت افزاری یافت نشد

====
من دارم یواش یواش به این نتیجه میرسم که این قطعه در نوت بوک من به جایی وصل نیست
چرا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟ معلوم نیست !!!!!!!
این شرکت DELL هم که به نامه من جواب نداده ، بعد از 3 یا چهار روز :41:

linuxboy
05-06-2008, 12:59
فکر کنم وصل باشه
چون یه بار گفتی آیکون آنتن میاد بقل ساعت
می خوای یه سری به فروم های خارجی بزن ببین اونجا چه خبره
ولی برو دنبالش چون 150 دلار ازت دل تیغ زده بخاطر همین

ashkan1360
05-06-2008, 13:47
فکر کنم وصل باشه
چون یه بار گفتی آیکون آنتن میاد بقل ساعت
می خوای یه سری به فروم های خارجی بزن ببین اونجا چه خبره
ولی برو دنبالش چون 150 دلار ازت دل تیغ زده بخاطر همین

اون آنتن که مربوط به WLAN هست و کار هم میکنه
من با فروم های خارجی زیاد بحث کرده ام ، توی آدرس زیر بخونشون :

ولی به نظر میاد که سخت افزار WWAN رو نوت بوکم قرار نداره
اگه یه جایی تو Dell میشد که من کد نوت بوکم رو بزنم و لیست دقیق قطعه ها رو بهم بده خوب بود
من که همچین جایی تو سایت دل ندیدم ، اگه شما دیدی خبر بده

linuxboy
05-06-2008, 16:02
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بعد از مساوی سرویس تگ خودت را بده یه لیست هایی برات میاره
می تونی از دل ساپورت سنتر هم استفاده کنی تا بگه چه قطعاتی داری که می تونی از دل دانلود کنی

ashkan1360
05-06-2008, 17:28
بعد از مساوی سرویس تگ خودت را بده یه لیست هایی برات میاره
می تونی از دل ساپورت سنتر هم استفاده کنی تا بگه چه قطعاتی داری که می تونی از دل دانلود کنی

ممنون ، پیداش کرده بودم ، البته مثل اینکه WWAN رو ندارم

ashkan1360
16-06-2008, 23:17
امروز بالاخره Dell جوابم رو داد و اون مسئوله که جوایم رو داده بود گفته بود که از روی شماره سریالت که بررسی کردم ، شما WWAN رو نداری و اگه میخوای باید بذاریش
حالا مسئله این است که اگه ما WWAN رو بذاریم ، آیا با سیم کارت ایرانسل جواب میده ؟

Karim22
05-07-2008, 17:07
سلام
جداً کسی امتحان نکرده؟
من هم می خوام یه vostro 1500 بگیرم اگه بشه با ایرانسل کار کرد ترجیح می دم این گزینه در اختیارم باشه.
registred user عزیز لطفاً شما هم پیگیری کنین. ممنون

REGISTERED USER
05-07-2008, 23:07
اینترنت بی سیم با این وضعیت و قیمت گران به چه کاری میاد ؟

برید یک اکنت wimax بگیرید تمام

ashkan1360
06-07-2008, 00:53
سلام
جداً کسی امتحان نکرده؟
من هم می خوام یه vostro 1500 بگیرم اگه بشه با ایرانسل کار کرد ترجیح می دم این گزینه در اختیارم باشه.
registred user عزیز لطفاً شما هم پیگیری کنین. ممنون
نه دوست عزیز
طبق بررسی های زیاد من ، نوت بوک های ما کارت WWAN نداره ، پس اون شکاف مربوز به سیم کارت برای قشنگی هست

اینی که گفتی چیه ؟

devil_ff2008
06-07-2008, 12:03
لپ تاپ من چی اونم wwan نداره ؟
Xps M1530

ashkan1360
06-07-2008, 12:14
لپ تاپ من چی اونم wwan نداره ؟
Xps M1530

شاید
برو تو قطعاتت چک کن
یا سرویس تگ ات رو تو سایت دل بزن و ببین قطعاتت چیه
ولی اگه سیم کارت میذاری و جواب نمیده ، یعنی چی ؟؟؟؟

BIZIMT
12-08-2008, 00:45
سلام من لپ تاپ دل inspiron 1520 مال 2008 هست خریدم.
پشت باطری یه جای سیم کارت هست .
ولی نمیتونم کار کنم باهاش.
میگن باید pcmci بگیرم.
من پشت لپ تاپ رو باز کردم و wwan داره.
من به گمان شما بتونم به تلفن یا gprs وصل بشم؟

mahmud.k
23-08-2008, 17:19
اگه این عکس لپ تاپ شماست اگه دقت کنی(مثل لپ تاپ خودم) slot کارت wwan حالیه

BIZIMT
23-08-2008, 17:22
حیف شد نه از تلفن و نه از gprs بهره ای نبردیم.

persia007
23-08-2008, 18:24
اين همه دردسر واسه چيه
wwan ديگه چيه
موبايلتون رو وصل كنيد به لپ تاپ و از اينترنت موبايل روي لپ تاپ استفاده كنيد

يه قطعه هم بود واسه اين كار كه سيم كارت رو ميشد وصل كرد به لپ تاپ.. اما اسمش رو يادم نمياد

bijan.tm
08-10-2008, 16:08

wimax چیه ؟ قیمتش چنده ؟ میشه بیشتر توضیح بدید ؟

BIZIMT
08-10-2008, 17:28
اين همه دردسر واسه چيه
wwan ديگه چيه
موبايلتون رو وصل كنيد به لپ تاپ و از اينترنت موبايل روي لپ تاپ استفاده كنيد

يه قطعه هم بود واسه اين كار كه سيم كارت رو ميشد وصل كرد به لپ تاپ.. اما اسمش رو يادم نمياد

آفرین دوست من .
درسته این بهترین روش هست برای اینترنت اما خوب دوست داشتیم لپ تاپمون هم موبایل باشه و هم اینکه همون سیم کارت رو بخونه.
ولی آره اون قطعه هم هست که خوب باید خرج کنیم.

wimax چیه ؟ قیمتش چنده ؟ میشه بیشتر توضیح بدید ؟

بیشتر لپ تاپ های جدید این خاصیت رو دارند.اما آنهایی هم که ندارند باید تهیه کنند.
مقاله کامل در مورد wimax :

IMANOKIA
25-10-2008, 23:13
اي بابا كوتاه بيايم يادتون باشه جهان سوم هستيم ولي ادعامووووووووووووووون ............

mh_venus
30-10-2008, 14:13
حالا کسی اینجا نیست که بگه چطور میشه از کجا میشه یه wwan خرید ؟
قیمتشم چنده ؟

880866111
22-02-2011, 14:13
سلام
دوستان روی بیشتر لب تاب های دل این قطعه هست که مربوط میشه به hdps این سرور در ایران ساپورت نمیش ولی لب تاب هایی که این قطعه رو ندارن می تونن به وسیله usbهای جدید در بازار که قمتش از 2هفته پیش چک کردم به صورت شگفت اوری در حال نزول هست استفاده کنند.(100هزار تومان به19هزار تومان تا این لحظه هر وقت 6تومان شدن من میگیرم.

saze
22-02-2011, 18:44
سلام
دوستان روی بیشتر لب تاب های دل این قطعه هست که مربوط میشه به hdps این سرور در ایران ساپورت نمیش ولی لب تاب هایی که این قطعه رو ندارن می تونن به وسیله usbهای جدید در بازار که قمتش از 2هفته پیش چک کردم به صورت شگفت اوری در حال نزول هست استفاده کنند.(100هزار تومان به19هزار تومان تا این لحظه هر وقت 6تومان شدن من میگیرم.
سلام
قیمتشون چنده؟

HP2HP
25-09-2011, 15:24
کارت WWAN +اسلا ت سیم کارت اگر بخوای بخری 160 تا 200 هزار تمنی در میاد! معمولا هم از شر کتی به نام سیرا هست ، البته توشیبا و هیوایی هم وجود داره!

نصبش سادس ، بجای کارت وایر لس نصب میشه ، البته سیم کارت اسلات برای نوتبوک هایی که شیار سیم ندارن مثل اچ پی

شیار سیم کارت و آنتن 3g در چند مدل دل و بیشتر مدل های lenovo موجوده+ گیگابایت ولی کارت 3g باید خریده بشه تا وقتی سیم کارت میزاری داخلش کار کنه، همانطور که دوستان گفتن این قابلیت بصورت آپشن هست

marmolak99
21-12-2011, 14:45
سلام دوستان...

این اولین باره که این پست رو دیدم! امروز گیره سه پیچ دادم مستقیم زنگ زدم به پشتیبانی دل تو آمریکا...خلاصه بعد از کلی پرس وجو و معطلی واسه جنابه اپراتور که کلی پرس وجو کردن به این نتیجه رسیدیم که این جای سیم کارت فقط روی ۲-۳ اپراتور در آمریکا کار میکنه که فقط با اون اپراتور ها میشه هماهنگ کردو ازشون سرویس اینترنت گرفت...
پس به این ترتیب میتونیم از این جای خالی عزیز واسه گذاشتن سیم کارت زاپاس استفاده کنیم که گم نشه !!!
معتبرترین نرم افزاری که میشه ازش استفاده کرد هم Dell Mobile Broadband هست که با ریختن درایور وایرلس لن درایور اون جای سیم کارت هم نصب میشه!

yalgiz1
23-11-2012, 00:15
[QUOTE=IMANOKIA;2296107]دوستان عزیز دل اینسپایرون 1520که من گرفتم یه شیار کوچک زیز باطریش داره که فکر می کنم جای سیم کارت هست

اگه واقعا اطلاعاتی دارید راهنمایی کنید که چه کاربردی داره و چگونه باید اتصال صورت بگیره؟

آیا نرم افزار خاصی داره؟

من سیم کارت گذاشتم و بعد لب تاپ را روشن کرد م ولی هیچ تغییری صورت نگرفت چرا؟؟؟[/QUO

yalgiz1
23-11-2012, 00:16
شما باید یک(مودم) کارت که اصطلاحاً بهش WWAN Card گفته میشه تهیه کنی که یه ارتباط دهنده بین سخت افرار جای سیم کارت و مادر برد محسوب میشه.بعد درایورشو نصب کنی و با یه سیم کارت به اینترنت وصل بشی.البته باید به اطلاع برسونم که این کارت تو ایران گیر نمیاد.اگه کسی رو اونور داری میتونی بگی برات بگیره.من خودم یکی به قیمت 43 دلار چند سال پیش گرفتم.مدلای مختلفی با توجه به تجهیزات اپراتورای کشورهhی مختلف داره.در کل باید کلی تو نت بگردی تا چیزی گیرت بیاد که هم با لب تاب و هم اپراتورای خودمون جواب بده.اسم کاملش wide wireless area network:5:

afghansoft
23-01-2015, 05:38
دوستان عزیز دل اینسپایرون 1520که من گرفتم یه شیار کوچک زیز باطریش داره که فکر می کنم جای سیم کارت هست

آیا نرم افزار خاصی داره؟

من سیم کارت گذاشتم و بعد لب تاپ را روشن کرد م ولی هیچ تغییری صورت نگرفت چرا؟؟؟
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
سلام دوست عزیز سیم کارت در تمام لبتابهای که جای سیم کارت داره فعال میشه
من خودم دارم استفاده میکنم با سرعت خیلی بیشتر از مودم های بازاری تمام سیم کارتها را هم چک کزدم حتا سی دی ام ا
یک سخت افزار داره و یک نرم افزار مخصوص دو تا ثصویر را ببین سوالی داشتی ایمیل کن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sam.enzo.man
21-02-2015, 13:06
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
من خودم دارم استفاده میکنم با سرعت خیلی بیشتر از مودم های بازاری تمام سیم کارتها را هم چک کزدم حتا سی دی ام ا
یک سخت افزار داره و یک نرم افزار مخصوص دو تا ثصویر را ببین سوالی داشتی ایمیل کن[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام دوست عزیز ، لطف می کنید لینک ار جای که نرم افزار رو دانلود کردین رو بزارید ، ممنون میشم!!!!!!

afghansoft
21-02-2015, 15:28
باید کامپیوتر شما سخت افر موبایل رو داشته باشه نرم افزار هم بستگی داره به مدل لبتاب و چیپ سخت افزار
مدل لبتاب رو برام بفرست تا راهنمایی کنم

sam.enzo.man
21-02-2015, 21:29
باید کامپیوتر شما سخت افر موبایل رو داشته باشه نرم افزار هم بستگی داره به مدل لبتاب و چیپ سخت افزار

دوست عزیز لپ تاب من Dell Ltatiude E6400 که زیر باتری هم سلات برای سیم کارت وجود داره و علامت آنتن موبایل هم کنار علامت بلوتوث و وای فای رو خود بدنه لب تاپ موجوده ، حالا نمیدونم چرا سیم کارت رو شناسایی نمیکنه ، شاید اصلا هیچ سخت افزاری توی خود دستگاه برای اتصال وجود نداره و اسلات هم نمایشی باشه:n27:!!!!!!!

sam.enzo.man
21-02-2015, 21:34

ضمنا دوست عزیز من نرم افزار Dell Mobile Broadband Manager رو هم نصب کردم ولی میگه The mobile boardband device is not communicating !!!!!!!!!!!!
پیشاپیش سپاس از جواب شما !

اصغر e
21-05-2015, 19:04
از چه سیم کارتی استفاده می کنی

tadvingar.sina
10-10-2015, 21:40
سلام مدل لب تاب من HP EliteBook 8760w چطوری میتونم درایور مربوطه بگیرم و استفاده کنم خیلی واجبه ممنون میشم راهنماییم کنید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

tadvingar.sina
10-10-2015, 22:59
سلام مدل لب تاب من HP EliteBook 8760w چطوری میتونم درایور مربوطه بگیرم و استفاده کنم خیلی واجبه ممنون میشم راهنماییم کنید ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

reza1reza1
17-12-2015, 03:36
شما می بایست کارت wwan مخصوص به خودش رو بگیرید که برای 8760 فکر میکنم از مارک erricson با شه و دریوارش رو هم از سایت hp

reza1reza1
17-12-2015, 03:42
یه برنامه هم خود اچ پی داره به نام hp connection manager از اون هم می تونی استفاده کنی