PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : { آرشیو } مشاوره كلی برای خريد انواع لپ تاپ ( پست اول مشاهده شود )

صفحه ها : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

Adib_88
14-01-2008, 16:56
آقا یه Laptop تا سقف 1200 ؟

surena_iran2564
14-01-2008, 22:42
من مدل نوت بوک خودمو پیشنهاد میکنم: sony vgn-fz290n6
cpu 2.4 T7700 fsb 800
ram 2gb
vga 1gb 8400m gt
ضمن اینکه درارای درایو blu-rey هست
اطلاعات دقیقتر تر رو هم میتونید از اینجا ببینید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

REGISTERED USER
15-01-2008, 11:21
گرافیک 8400 Gs یکی از مزخرفت ترین گرافیک هاست

خوب با این بودجه طرف دیوانست اگر سمت سونی بره و Hp و دل رو بزاره کنار

REGISTERED USER
11-04-2008, 21:50
سلام خدمت همه دوستان

__________________________________________________ __________________________________________________ __________
نکته مهم : از هرگونه پست تبلیغاتی و لینک سایت ایرانی خرید و فروش پرهیز کنید چون پست تبلیغاتی در نظر گرفته میشود و به کاربران اخطار داده خواهد شد (فقط اسم گارانتی را در کنار قیمت ذکر کنید)
__________________________________________________ __________________________________________________ __________

همچنین مشخصات مورد نظر و کارایی و همچنین رنج قیمتی که میتوانید هزینه کنید رو حتما ذکر کنید

با تشکر از تمام دوستان - Registered user

:11:

REGISTERED USER
11-04-2008, 22:14
برای این که سوال در مورد نکات قبل از خرید تکرار نشود من اینجا یک سری نکات رو شرح میدم :

0- نکته فوق العاده مهم و حیاتی ، ببینید دوستان ، به هیچ فروشنده ای اطمینان نکنید. حتی اگر برادر شما باشد ... خوبی بازاری حکم میکنه که برای فروش جنس خودش به شما ، انواع و اقسام اراجیف را برای شما در مورد اون مدل بگه تا مدل مورد نظر خودش رابه شما پیشنهاد بده ... شما مشاوره کنید ، اطلاعات صحیح کسب کنید و بعد بدون توجه به حرف فروشنده ، خرید خود را انجام دهید ... پس ، هیچ ماست فروشی نمیگه که ماست من ترشه !

1- اول از همه مدل دستگاه دقیقا همان باشد که سفارش داده اید حتی رنگش و هیچ کوتاه نیایید ... روی دستگاه ، پشت دستگاه ، کناره های دستگاه را نگاه کنید ... هیچ گونه اثر ضربه و خراشیدگی و بد جا افتادن قطعات مونتاژ شده نباید باشند ... همچنین خاک گرفته هم نباشه چون معلومه یا دست دومه یا توی ویترین بوده ... با نگاه زیر دستگاه میتونید قسمت فن رو چک کنید از لحاظ خاک گرفتگی ... همچنین برچسب پشت مانیتور روی دستگاه کنده نباشه (محافظ طرح دستگاه) ... جنس ویترینی هم نخرید ... به هیچ وجه ... توی جعبه حتما باشه و براتون باز کنه بهتره تا اونی که توی ویترین در بیاره ... سعی کنید برای خرید اینترنتی نخرید و شخصا انتخاب و تست کنید

اثر خوردگی رو پیچ های زیر دستگاه نباشه وگرنه یعنی باز شده و یا آپگرید شده ... اگر هولوگروم گارانتی روی پیچ یا در زیری داره نباید پاره شده باشه

2- سریال روی جعبه رو با پشت دستگاه چک کنید تا مطمئن بشید جعبه خودشه ... همچنین اگر ویندوز اصل داره باید سریال نامبر به همراه ورژن اون زیر دستگاه روی یک برچسب باشه

3- اگر سی دی درایور و application داره نباید باز شده باشند و باید پلمپ باشند ... شارژر و باتری اشکال نداره اگر باز باشه چون توسط خود نمایندگی ها تست میشوند

4- دستگاه رو روشن کنید ، تمام قسمت ها بلوتوث ... WIFI ... دوربین و میکروفنش و ... رو چک کنید ... اگر مقدور بود تبادل اطلاعات داشته باشید و یا با وب کم یک عکس بگیرید ... به مقدار حافظه dedicate و share گرافیک سیستم در بخش system properties ... advanced ... adapter توجه کنید

5- وقتی برای اولین بار روشن میکنید و وارد ویندوز میشید ، باید یوزر و پسورد و تنظیمات زیان و ... رو ازتون بخواد ، در غیر اینصورت یعنی قبلا استفاده شده

6- مانیتور رو توی زاویه 45 افقی بگیرید که نوز توش بتابه و یک بک گراند ترجیحا سیاه یا تیره بزارید ... اثر خط و نقطه یا پیکسل سفید و فرورفتگی و... نباید روش باشه ... همچنین لرزش غیر عادی نباید داشته باشه ... یک پیکسل سوخته یعنی با همه رنگش متفاوت باشه نباید روش باشه

7- یک فیلم DVD واقعی و بدون خش ببرید و DVD rw و پخش DVD و دکمه های بالای کیبورد اون رو تست کنید و از فروشنده بخواهید کنترل از راه دور رو براتون راه بندازه ... صدا و تصویر نباید نویز داشته باشه ... دقت کنید که در تمامی حالات اگر DVD شما سالم است DVD Drive بهیچ وجه نباید لرزش و صدای غیر عادی داشته باشد

8- وارد کامپیوتر که شدید از توی system properties در کنترل پانل تمام قطعات و گرافیک رو تست کنید ... همونجا باید لوگوی HP و مدل دستگاه و همچنین لوگوی ویندوز genuine وجود داشته باشه ... برای دل و توشیبا و ... نیز لوگوی خاص خودشون رو داره

9- شارژر و حتما تست کنید ... یعنی به برق بزنید و شارژ شدنش رو ببینید ... و دکمه های فانکشن و ... رو نیز روی کیبورد تست کنید

10- همچنین محتوای جعبه رو با کاتالوگش چک کنید که چیزی کم و کسری نداشته باشه ... اگر روی جعبه توسط نمایندگی زده FREE Case یعنی باید کیف مجانی اوریجینال هم باش باشه

11- گارانتی رو حتما چک کنید ... اگر مال یک شرکت معتبر باشه حتما باید کارت گارانتی مهر شده توسط فروشگاه بهمراه ذکر در فاکتور از تاریخ خرید داشته باشه و همچنین مشخصات اصلی نوت بوک یعنی سی پی یو و هارد و رم و گرافیک و سایز مانیتور باید ذکر شده باشه... این که کارت نداره و گارانتی خودمه فقط بهونه هست ... در این موارد به فروشنده اعتماد نکنید !

12- حتی اگر از کمپانی هم خرید می کنید و با بهترین و معتبرترین گارانتی ، پس تست دقیق یادتان نرود. غیر از اینکه از اون شرکت گارانتی کننده معتبر خرید سفارشی و تحویل درب منزل کرده باشید.

13- خرید خوبی داشته باشید

توی یک تاپیک در مورد گارانتی ها توضیح دادم اما گفتم بصورت ثابت اینجا بزارم تا دوستان از سرچ کردن راحت بشوند :

گارنتی ها کلا دو نوع هستند :

1- گارانتی اینترناشنال : یعنی در دبی یا نزدیک ترین مرکز خدماتش در خاورمیانه سرویس میدن ... یکسال از تاریخ SHIPING به صورت limited یعنی محدود .... این گارانتی توی ایران مرسوم نیست و هیچ امتیازی ندارد

2- گارانتی شرکتی : یک گارانتی ساختگی در بازار و یعنی این که لپ تاپ توسط متخصصین آموزش دیده شرکت سازنده تعمیر/تعویض می شوند... این گارانتی از طرف شرکت های بزرگ که لپ تاپ کار هستند توی ایران باید پشتیبانی بشود و جز شرکت ایران رهجو (نماینده معتبر سونی در خاورمیانه)، هیچ شرکت دیگری نمایندگی معتبر و متخصصی آموزش دیده با ارتباط مستقیم . ساپورت با شرکت لپ تاپ در ایران ندارد

3- گارانتی ایران : یعنی شرکت سرویس دهنده توی همین کشور سرویس های تعویض - تعمیر و خدمات پس از فروش رو ارائه میده... معتبر ترین و یا باسابقه ترین گارانتی های ایران :

1- ایران رهجو (سونی )
2- امرتات (دل - سونی)
3- زیگورات تکنولوژی (دل)
4- دلیران (دل)
5- گارانتی سبز (اچ پی - دل)
6- نوتالی (اغلب برندها توشیبا - دل - سونی - لنوو)
7- آلبالو (ایسوز - دل)
8- بهین تکنولوژی (تخصصی فوجیتسو زیمنس)
9- الماس ( ایسوس)
10- آواژنگ (گیگابایت)
11- همپارد (اچ پی)
12- ایران اچ پی (اچ پی)
13- دیجیتال + ویستا پخش رایانه (ایسوز)
14- فناوری اریس (اغلب دل)
15- سازگار ارقام (ایسر - IBM لنوو)
16- گروه گامبرون (ایسر)
17- پارس لپ تاپ (اغلب برندها توشیبا - دل - سونی - لنوو)
18- مهرگان ماشین آسیا (اغلب برندها توشیبا - دل - سونی - لنوو)
19- امیتاک پرشیا (اچ پی)
20- آفتاب شرق (توشیبا)
21- ایسوس (ایسوس)
22- داتیس هزاره (هیوندای )
23 - نانو اندیش پیام (جونیپر )
24 - دلتا همراه پردازش شرق (دل - توشیبا - سونی وایوو)
25- شرکت اپل ایران (محصولات دیجیتالی اپل)
26- شرکت رادان (محصولات مکینتاش و اپل)
27- گارانتی نقش (اکثر محصولات سونی ، دل ، اچ پی)
28- رایانه همراه (اچ پی ، دل ، سونی)
29- اسپیناس
30- پرشین پلازا

و بقیه گارانتی های ایران احتمالا فروشگاه هایی هستند که گارانتی هایی که ارائه میدهند هیچ ارزشی نداره و یا سرویس های بروز ارائه نمیهند.... از قیمت گارانتی هم مشخصه خدمات شرکت ... پس همیشه گارانتی معتبر انتخاب کنید از یکی از شرکت های فوق.

کلا همراه این لپ تاپ ها باید یک کارت گارانتی معتبر یکی از شرکت های فوق با تاریخ و مهر فروشنده باشه و حتما پس از خرید با شرکت گارانتی کننده تماس بگیرید و از برگ گارانتی خود مطمئن شوید

راستی ، عجبا ! این پست هزاران تشکر داشت ، هر بار ویرایش میشه ، همه می پرند ! ما را از تشکر خیرتان بی نصیب نگذارید :دی
موفق باشید

Stream
11-04-2008, 22:28
همونطور که توی پست اول گفته از هرگونه پست تبلیغاتی و لینک سایت ایرانی خرید و فروش پرهیز کنید چون بشدت برخورد خواهد شد.

حتی استفاده از لینک سایتهای ایرانی برای مشخص کردن مشخصات لپ تاپ هم بر خلاف قوانین است. در صورت مشاهده ضمن اخطار ارسالهای تبلیغاتی هم حذف خواهند شد.

REGISTERED USER
11-04-2008, 22:31
با تشکر از Stream همکار ارجمند ...

امیدوارم دوستان نیز همکاری کنند

خوب، اینجا به تدریج چند لینک براتون میزارم که راهنمای خوبی هست ، پس با خواندن این مطالب اطلاعاتتان را حتما بالا ببرید:

.: آشنایی با اصطلاحات فنی و تخصصی به کار رفته در لپ تاپ ها :. ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

توضیح فارسی مختصری درباره گرافیک لپ تاپ ها و بیان مقدار گرافیک در لیست قیمت ها و تبلیغات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مقایسه CPU های نوت بوک و دسکتاپ (Comparison of Mobile Prozessors) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مقایسه انواع کارت گرافیک چیپست موبایل در نوت بوک ها (Mobile Graphics Cards - Benchmark List) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دسته بندی و اطلاعات تخصصی درباره گرافیک لپ تاپ ها و چیپست آنها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آشنایی با اختصارات و تکنولوژی های نوت بوک برای خرید بهتر (otebook Purchase Consultation) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آشنایی با اجزای سخت افزاری نوت بوک ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آشنایی با کیفیت صفحه نمایش و توضیحاتی درباره LCD ها ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آشنایی با تکنولوژی core2 intel ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

رابطه پروسسورها با گیم (بازی) در لپ تاپ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مقایسه نوت بوک (لپ تاپ) با کامپیوتر های شخصی دسکتاپ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آشنایی با فعالیت ها و گستردگی کادر فروش شرکت های سازنده نوت بوک ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

راهنمایی ها بعد از خرید :

[آموزش] : پارتیشن بندی لپ تاپ های جدید در ویندوز ویستا و حل مشکلات ریکاوری اطلاعات ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

مشکلات و سوالات جزئی درباره لپ تاپ ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ آموزش ] : نصب ویندوز Xp در کنار ویندوز ویستا بدون حذف نسخه اصلی
([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ آموزش ]: نصب ویندوز XP بروی لپ تاپ ها با چیپست Intel ICHXM و کنترلر Intel Matrix mass Storage ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

آموزش : نصب ویندوز ویستا و Seven از روی USB ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

قبل از سوالات خود درباره خرید پیشنهاد میکنم این مطالب رو نگاهی بندازید تا خرید بهتری داشته باشید

موفق باشید :11:

REGISTERED USER
11-04-2008, 23:10
دسته بندی نوت بوک ها

برای آشنایی دوستان در این بخش میخوام دسته بندی انواع نوت بوک ها را که توی بازار ایران موجودند در هر سری شرح بدم ... امیدوارم مفید باشه :

خوب از شرکت دل شروع میکنم :20:

نوت بوک های شرکت دل ( DELL )

DELL inspiron

این سری از قدیمی ترین سری نوت بوک ها کمپانی دل هست ، قیمت نسبتا مناسب ، ظرافت و قدرت قابل قبول برای کارهای دسکتاپ و خانگی از خاصیت این دستگاه هاست ... ورزن آنها نسبتا زیاد ، حرارت تولیدی متوسط ، رنگ ها و طرح ها متنوع ، کیفیت بالای صفحه نمایش ، و دارای باتری پرقدرت هستند و موضوع قابل توجه اینه که همیشه این سری در بورس بوده و خرید و فروش خوبی نسبت به تمام برند ها توی بازار دارند ... جنس قطعات قابل قبول می باشد ولی دلیل ارزانی آنها دقت پایین در مونتاژ و به کار بردن طراحی نسبتا یوقور نسبت به سونی ها هست ... خاصیتی که بین همه این مدلها مشترک هست سایز مانیتور 15.4 اینچی آن هست و به مهندسان و دانشجویان ای سری پینهاد میشه

قیمت این سری ها از 650 هزار تومان تا 1.400 هزار تومان متغیر هست

سری های اینسپایرون موجود در بازار ایران به این ترتیب هستند:

dell inspiron 1501 series
قیمت بسیار مناسب و ارزان ، استفاده از پردازنده های AMD و گرافیک ATI برای استفاده در کارهای خانگی و اینترنت و حسابداری

dell inspiron 6400 series
قیمت مناسب ،پردازنده های قدرتمند X2 AMD و Intel core dou و Intel core2 dou و استفاده از سری Nvidia GF7300 برای گرافیک عالی برای دانسجویان و مهندسان

dell inspiron 1520 series
قیمت مناسب و استفاده از پردازنده های نسل جدید اینتل سانتاروزا ، گرافیک Geforce 8000M series و مانیتور HD برای تماشای فیلم و بازی مناسب جهت طراحان گرافیک و مهندسان و دانشجویانی که از نرم افزارهای تخصصی و نسبتا سنگین استفاده می کنند

dell inspiron 1525 series
نسل جدید 1520 و دارای پورت HD و گرافیک intel integrated و همچنین طراحی ظریف برای حمل راحت و کاهش وزن مناسب جهت کارهای بیزینس و خانگی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

DELL VOSTRO

نیاز کاربران به لپ تاپ های بیزینس با رنگ های خاص و طراحی زیبا و همچنین قطعات بالا باعث شد شرکت دل به فکر ساخت نوت بوکی بیفتد که تقریبا از لحاظ امکانات داخلی و قدرت شبیه اینسپایرون باشد ولی طرح و رنگ ثابت در یک مدل و با این تفاوت که سایز مانیتور از 12.1 اینچی ، 14 اینچی ، 15.4 اینچی و 17 اینچی تغییر کند هرچند کیفیت مانیتورها مات بنظر میرسد اما قابل قبول هست ، از خواص این دسته هست ... پس کلا برای تنوع در لپ تاپ ها و شکستن قیمت نوت بوک های زیر 15 اینچ مانیتور و سبک کردن انها شرکت دل این سری را ریلیز کرد

قیمت این سری ها از 900 هزار تومان تا 1.500 هزار تومان متغیر هست

سری های ووسترو موجود در بازار ایران به این ترتیب هستند:

dell vostro 1200 series
مانیتور 12.1 اینچی ف سبک و ظریف و دارای پردازنده قدرتمند intel core dou جهت کارهای بیزینس و حمل و نقل دائم

dell vostro 1400 series
مانیتور 14 اینچی ، سبک و پرقدرت برای کارهای حسابداری و بیزینس که نیاز به جابجایی متوسط با سایز مانیتور نسبتا خوب باشد

dell vostro 1500 series
این سری 15.4 اینچی سنگین و پرقدرت به تمامی طرفداران گیم و طرفداران کارهای سنگین دسکتاپ مثل سرورها پیشنهاد میشه ... دارای سری Geforce 8600M GT برای ارائه قدرت بالای گرافیکی و پروسسورهای intel core2 dou برای ایجاد حداکثر قدرت

dell vostro 1700 series
سری 17 اینچی این لپ تاپ برای ارضای گرافیست های رایانه ای و تماشای فیلم و کارهای پرقدرت دسکتاپ پیشنهاد میشود

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

DELL XPS

شرکت دل با ساخت سری XPS نیاز کاربرانی که برای بازی ، تماشای فیلم های HD روی مانیتور 17 و 20اینچی high efinition و داشتن پورت HDMI و زیبایی و طراحی خاص برای مدیرانی که نوت بوک ظریف و خوشدست و زیبا میخواهند و همچنین استفاده پردازنده های پرقدرت گرافیکی Nvidia Geforce 8000M series و پروسسورهای سری extreme core2 dou اینتل بودند را مرتفع کند
XPS را میشود نهایت زیبایی ، قدرت و قیمت! نوت بوک های دل دانست و به بازی خوره ها و گیمر ها که به دنبال نوت بوک برای بازی هستند این سری پیشنهاد میشه

قیمت این سری ها از 1.300 هزار تومان تا 3.200 هزار تومان متغیر هست

سری های ایکس پی اس موجود در بازار ایران به این ترتیب هستند:

dell XPS M1230
لپ تاپی ظریف و پرقدرت با مانیتوری کوچک و باتری قوی 9 سلولی مناسب جهت بیزینس من ها و مدیران

dell XPS M1330
لپ تاپی ظریف و پرقدرت همانند 1230 ولی مانیتور و وزن بالاتر رفته که برای برنامه نویسان و دکترها و بیزینس من ها توصیه میشه

dell XPS M1530
پرطرفدار ترین لپ تاپ جهان تا سه ماهه اول 2008 که در حال حاظر تا اوایل سال 1387 توی ایران طرفدار زیادی داشته ، ساخته شده مخصوص گیم و سرگرمی با گرافیک پرقدرت در لپ تاپ های 15 اینچی GF8600M GT GDDR3 و همچنین سی پی یو پرقدرت intel core2 dou 2.4GHZ سانتاروزا ... این لپ تاپ به همه گیمر ها و مهندسان نرم افزارهای پرقدرت و گرافیست ها پیشنهاد میشه

dell XPS M1730
این لپ تاپ هم مخصوص گیم و تماشای فیلم های HD و استفاده از سری GF8700 و GF8800 جیفورس برای گیمر ها و سی پی یو intel extreme series تونست خودش رو جزو لپ تاپ های مخصوص بازی نگه داره ... پس اگر برای گیم میخواهید و بودجه بالای 2 میلیون داشتید حتما پیشنهاد میشه نسبت به XPS M1530

DELL Latitude

رسیدیم به سری کم طرفدار نوت بوک دل ... گرچه این سری در ایران بدلیل قیمت بالا و امکانات نسبتا بالا در میان اغلب کاربران محبوبیت ندارند اما فراموش نکنیم جای نوت بوک های جان سخت دل یا HARD BOOK در میان این همه ظرافت و قدرت خالیست ... بدنه ضد ضربه و خش و حرارت ، مانیتور مقاوم به آب و ضربه و استفاده از GPS و امکانات فول پورت سریال و ... باعث شد برای کسانی که دائما در سفرهای اکتشافی در طبیعت هستند و نیاز به لپ تاپ قوی دارند و یا مهندسانی که در کارگاه ها و شرکت ها مشغول کارند و نیاز به ارتباط مستقیم با سیستم هایی که باید با پورت های قدیمی سریال کالیبره و کنترل شوند و همچنین در شرایط سخت کار کنند ، طرفدار سرسخت این سری باشند

وزن این نوت بوک ها بالا ، عمر باطری عالی ، امکانات جانبی بالا ، مانیتور 15 اینچی در همه مدل ها و ... از خواص این نوت بوک هاست ... همچنین سری های touch screen هم در این سری پدیدار شدند

قیمت این سری ها از 1.400 هزار تومان تا 2.000 هزار تومان متغیر هست

سری های لاتیتود موجود در بازار ایران به این ترتیب هستند:

dell Latitude D600 series & Older
سری قدیمی این نوت بوک های قوی هنوز هم در بازار هست ... مانیتور 14 و 15 اینچی XGA و قطعات اینتل سلرون و گرافیک intel قدیمی باعث شده تا موجودی این نوت بوک و سری های قبل از خودش کم و در حد استوک باشه و زیر 600 هزار تومان !

dell Latitude D800 series
سری پرقدرت 15 اینچی و بسیار مقاوم HARD که توی بازار ایران به راحتی یافت میشوند ... گرافیک سری Quardo و NV این سری پرقدرت و سی پی یو اینتل core2 dou و همچنین قطعات مقاوم و امکانات فول پورت قیمت رو بالا برده و برای افرادی که با صنایع مکانیک ، الکترونیک ، مخابرات ، معدن و ... سروکار دارند پیشنهاد میشه

dell Latitude E series
این سری رو به ندرت دیدیم توی بازار اما از سری های خوب دارای GPS و قدرت راهیابی برای افرادی که اغلب در طبیعت و اکتشاف گران پیشنهاد میشه

dell Latitude XT series
سری هایی هستند که مانیتور تاچ پد دارند و بیشتر به درد افرادی میخورد که بیزینس کار میکنند و میخواهند پروجکشن در کنفرانس ها ارائه دهند و نیاز به لپ تاپی دارند که وقت برای تایپ ندارند و باید از قلم استفاده کنند ... این سری هم یکمی کمیابه و قدرتش نسبتا پایینه ولی امکانات خوبی داره

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

irangame
11-04-2008, 23:51
ممنون از پستتون،
من قصد خرید لپ تاپ در حدود 1500 رو دارم، قصد دارم این لپ تاپ رو جایگزین PC کنم.
از این لپ تاپ برای برنامه نویسی نسبتا سنگین و برنامه نویسی سایت استفاده خواهم کرد و حداقل روزی 8 ساعت باهاش کار میکنم!
حداقل مشخصاتی رو که انتظار دارم :
-------------------------------------------------------------------------------
CPU 2.0 Ghz Core2Duo
2GB Ram
160 GB H.D.D
LCD 15.4
وزن 2.8 بیشتر نباشه
کارت گرافیکیش اصلا مهم نیست ( چون نمیخوام باهاش بازی کنم)
تکنولوژی BlueRay برام مهم نیست
اگر ممکنه فقط از برند های Toshiba , Sony Vaio FZ مدل های مورد نظرتون رو معرفی کنید :46:
از توشیبا خودم Tecra A9 رو انتخاب کردم و از Sony Vaio مدل های زیر :
FZ 290 N3
FZ 260 E/B
FZ 250 E/B
FZ 340 E/B
FZ 180 E/B
بعضیا میگن Sony به درد کار من نمیخوره ( یعنی تحمل 8 ساعت کار رو تو روز نداره!) و میگفتن که بخاطره اینکه مانیتور Vaio از تکنولوژی xBrite استفاده میکنه برای چشم ضرر داره ( یعنی اگه به مدت بیشتر از چند ساعت پشتش بشینی اذیتت میکنه) و توصیه میکردند که حتما از TFT LCD استفاده کنم:13:
و باز هم بعضیا میگن Toshiba هم جدیدا زیاد خوب از آب در نیومده و اکثرا با مشکل برخوردن، میشه یکی با دلیل علمی منو از این سردرگمی در بیاره
1 سوال دیگه، من 1سری به سایت سونی زدم و متوجه شدم خیلی از این مدل هایی که بالا نوشتم اصلا تو سایتش نیست!!!
یه مقدار مشکوک به نظر میرسه، مثلا قصد داشتم اولش FZ 250 E/B رو با اون مشخصات عالی و قیمت مناسبش بخرم ولی یه ذره شک کردم که نکنه واقعا چیز تقلبی باشه :2:

کسی هستش که کمکم کنه ؟

REGISTERED USER
12-04-2008, 00:06
من سری FZ290N3 رو پیشنهاد میدم ... قوی ... ظریف با طول عمر بالا و کلا لپ تاپی هست که از همه لحاظ قوی هست

توشیبا سری TECRA هم خوبه اولی باید ببینی با کانفیگ های رم 2 عرضه شده یا باید آپگرید کنی ؟

تکنولوژی Xbrite به کیفیت و پردازش تصویر داره و هیچ ربطی به سلامتی نداره ... دوام این سری و کیفیت قطعات FZ290 آمریکایی فوق العاده بالاست و دوام عالی دارند نسبت به چینی های سونی که نسبتا ارزن هستند هرچند با کیفیت و به سفارش آمریکا تولید میشوند

1 سوال دیگه، من 1سری به سایت سونی زدم و متوجه شدم خیلی از این مدل هایی که بالا نوشتم اصلا تو سایتش نیست!!!
یه مقدار مشکوک به نظر میرسه، مثلا قصد داشتم اولش FZ 250 E/B رو با اون مشخصات عالی و قیمت مناسبش بخرم ولی یه ذره شک کردم که نکنه واقعا چیز تقلبی باشه

کسی هستش که کمکم کن

خیلی از مدلها و کانفیگ ها توی ایران عرضه نمیشوند و یا با اسم های دیگری عرضه میشوند
اما سری FZ290 بهترین پیشنهاده ولی کش این مدل پایینه و 2 مگابایتی هست

اگر بیشتر بودجه میزاشتی و سری FZ290 N4 را انتخاب میکردی بهتر بود .. و یا dell XPS M1530 که از هر نظر عالیه

kelark
12-04-2008, 13:07
می خواستم از جناب Registered User بخاطر زحماتی که برای این فروم میکشند و جواب تمام دوستان رو کامل می دهند تشکر کنم ...

می خواستم بپرسم ساپورت لپتاپ های Asus چطورن ؟ همچنین مدل Asus V1s با این کانفیگ چقدر در میاد ؟

2.2 چهار مگ کش ! 160 ساتا - 2 گیگ رم - جی فورس 8600 Gt /.

تو شیراز اصلا کسی Asus کار نمی کنه ... ( از اونجایی هم که Xps اصلا گیر نمیاد ، دوستم میخوات این رو بخره ) .

irangame
12-04-2008, 19:10
REGISTERED USER جان، من تصمیم گرفتم FZ340 E/B v رو تهیه کنم.
مثل اینکه دیگه FZ 290 N3 تولید نمیشه، تو بازار خیلی کم شده!

قیمت این مدل با گارانتی 1 ساله در حدود 1560 هستش و مشخصاتشم به نظرم خوبه ( فقطط چینیه، اونم به نظر من زیاد مهم نیست )

مشخصاتشو تو آدرس زیر ببینید :

نظرت در مورد این مدل چیه ؟

REGISTERED USER
12-04-2008, 20:05
جان، من تصمیم گرفتم FZ340 E/B v رو تهیه کنم.
مثل اینکه دیگه FZ 290 N3 تولید نمیشه، تو بازار خیلی کم شده!

قیمت این مدل با گارانتی 1 ساله در حدود 1560 هستش و مشخصاتشم به نظرم خوبه ( فقطط چینیه، اونم به نظر من زیاد مهم نیست )

مشخصاتشو تو آدرس زیر ببینید :
کد:

نظرت در مورد این مدل چیه ؟

چینی سفارش آمریکاست و ولی کیفیت بسیار خوبی داره

لپ تاپ خوب و قوی هست ... تنها مشکل سونی اینه که قیمتش به خاطر طراحی و کیفیت بالای قطعات بالاست و اگر بخوای یک چیز معادل رو تهیه کنی از مدل های دیگه شاید ارزون تر پات در بیاد و اگر قطعات بالا هم بزاره قیمت میره سمت 2 میلیون که فاجعه هست برای خریداران

babak razaghi
12-04-2008, 20:08
سلام ، تصمیم دارم که یه laptop بگیرم که قیمت اون زیر 950 هزار تومان باشه ، core2duo باشه ، رم 1024 باشه ، گرافیک x3100 ، هارد هم حداقل 120 باشه و مارک هم مهم نیست . ممنون میشم پیشنهاد خودتون رو بدید .

REGISTERED USER
12-04-2008, 20:20
می خواستم از جناب Registered User بخاطر زحماتی که برای این فروم میکشند و جواب تمام دوستان رو کامل می دهند تشکر کنم ...

می خواستم بپرسم ساپورت لپتاپ های Asus چطورن ؟ همچنین مدل Asus V1s با این کانفیگ چقدر در میاد ؟

2.2 چهار مگ کش ! 160 ساتا - 2 گیگ رم - جی فورس 8600 Gt /.

تو شیراز اصلا کسی Asus کار نمی کنه ... ( از اونجایی هم که Xps اصلا گیر نمیاد ، دوستم میخوات این رو بخره ) .

ایسوز رو باگارانتی ها متفرقه زیاد دیدم اما هیچ وقت نمایندگی واقعی ندیدم که خدمات صافی بده ... حتی خود نمایندگی ایسوز که مثل ایران رهجو ادعا داره ! باید بری پاییتخت و ببینی که با چند تا گارانتی عرضع میشن ...! واقعا در بخش نوت بوک توی ایران گارانتی ضعیفه و همه شاکی اند !!!

مدلهای V1 مخصوص مولتی مدیا و گیم هستند و همچنین گران ... حدود 1.900 به بالا هم قیمت دارند ...

کیفیت قطعات خوب و طراحی شیکی داره میتونم بگم تقریبا رقیب جدی دل و سونی و اچ پی در کیفیت و قدرت ... خدمات و ساپورت نرم افزاری هم توی سایتش که عالیه ... پک اش هم شیک و عالی و یک کلی لوازم همراهشه مثل ماوس مخصوص بازی و کیف و ...

اما نکات قوت و ضعفش به نظر من :

ضعف :

1- قدرت و کیفیت صفحه نمایش و همچنین به کار گیری قطعات بالا که performance رو بالا برده

2- پورت dock - in مثل اچ پی ها برای توسعه جانبی و همچنین امکانات جانبی بالا مثل فینگرپرینت

ضعف :

1- جای بد DVD درایور که اهمیت نداره زیاد

2- اسپیکرهاش یکم صداش کمه

3- زمان وارد شدن به منوهای اختصاصی و setup سیستم کمی بالاست

اما در کل من بهش 9 از 10 میدم

REGISTERED USER
12-04-2008, 20:22
سلام ، تصمیم دارم که یه laptop بگیرم که قیمت اون زیر 950 هزار تومان باشه ، core2duo باشه ، رم 1024 باشه ، گرافیک x3100 ، هارد هم حداقل 120 باشه و مارک هم مهم نیست . ممنون میشم پیشنهاد خودتون رو بدید .

با این قیمت DELL 1520 سری n ایرلندی هست ... با سی پی یو T7250 کور2 دوا 2 گیگاهرتز - 2 مگابایت کش

قیمت هم با هارد 120 همین حدوده

فقط ویندوز نداره و کش سی پی یو پایینه و 4 نیست که به نظرم باعث کم شدن قیمت و اومدن زیر 1 میلیون شده و انتخاب بسیار خوب و مناسبیه

babak razaghi
12-04-2008, 20:28
سری 1520 dell مشخصات مختلفی داره ، امکان داره که قیمتها و مشخصات مختلفی رو که دارن رو برام بنویسید ؟

masood hashemy
12-04-2008, 20:29
با سلام
من میخواهم یک لب تاپ بگیرم که حداقل از Windows Vista Business ساپورت کند core2due باشد البته دوست دارم سرعتش در حدود 2 باشد 2048 رم داشته باشد FSB بالایی داشته باشد ( یعنی میخواهم سرعت پردازش بالایی داشته باشد) مانیتور حداقل 15 اینچ دیگه فکر کنم هارد حداقل 250 گیگ کارت گرافیک حداقل GeForce Go 7600 تقریبا همشون هم بلوتوث و وای فای هم دارند. البته قیمتش حداکثر 1.250.000 باشد.
یعنی میخواهم بهترین انتخاب را تا قیمت 1.250.000 داشته باشم.
البته شنیدم اکثر sony vaio چینی هستند ولی من اصل میخواهم.

با تشکر

REGISTERED USER
12-04-2008, 20:39
سری 1520 dell مشخصات مختلفی داره ، امکان داره که قیمتها و مشخصات مختلفی رو که دارن رو برام بنویسید ؟

مدلها که خیلی زیاده وقیمت ها هم بالای 1.100 میلیون هستند اغلب ... میتونی توی اینترنت ببینی ... اما بهترین مدل با توجه به بودجه شما:
dell 1520 n series

این سری زیر کیبورد یک لوگو داره که n series رو نوشته

intel core2 dou T7250 - 2 GHZ - 2 MB cache - FSB 800 santaroza

Ram 1 GB DDR2

HDD 120 GB

15.4 " HD WXGA Bright

Intel X3100 media accelerator GPU- 8 MB dedicate upto 338 MB

DVD RW

Media center remote

2 Mpixel camera

انتخاب بسیار مناسبی هست ... تقریبا 960.000 هم قیمتشه

REGISTERED USER
12-04-2008, 20:42
با سلام
من میخواهم یک لب تاپ بگیرم که حداقل از Windows Vista Business ساپورت کند core2due باشد البته دوست دارم سرعتش در حدود 2 باشد 1024 رم داشته باشد FSB بالایی داشته باشد مانیتور حداقل 15 اینچ دیگه فکر کنم تقریبا همشون هم بلوتوث و وای فای هم دارند. البته قیمتش حداکثر 1.200.000 باشد.
یعنی میخواهم بهترین انتخاب را تا قیمت 1.200.000 داشته باشم.

با تشکر

به شما sony vaio FZ 240 پیشنهاد میشه

Santa roza - core2 DUO - FSB 800 - 2GHZ
2048 DDR2 ram
250 Santa+ HDD
15.4 WXGA+Brite
319 MB intel X3100 integrated - share memory
BT
WIFI
Infrared
Modem

خیلی کامله حدود 1.220.000 تومان
ویستا بیزینس هم داره
بدرد بازی نمیخوره اما برای بقیه کارهای عالیه

hamed1987
13-04-2008, 02:51
لطفا بهترین کانفینگ مدل xps1530 را با ذکر قیمت اعلام کنید
ممنونم

REGISTERED USER
13-04-2008, 09:31
بهترین کانفیگی که در حال حاضر توی پاییتخت دیدم :

DELL XPS M1530

intel core2 dou - 2 GHZ - 4 MB L2 cache - FSB 800 santaroza

3.0 GB RAM DDR2

250+ GB HDD

15.4" WXGA HD Bright

1024 MB Nvidia Geforce 8600M GT with 256 MB dedicate memory GDDR3

BT
WIFI
MODEM
WEBCAM 2 MPixel
DVD RW
Vista
HDMI output

آخرین قیمت : 1.755.000 تومان با گارانتی های مختلف ایران ( حد میانگین)

aboalisinab
13-04-2008, 11:53

DELL XPS M1530

3.0 GB RAM DDR2

250+ GB HDD

15.4" WXGA HD Bright

BT
WIFI
MODEM
WEBCAM 2 MPixel
DVD RW
Vista
HDMI output

این کانفیگ باطریش 9cell هست یا نه؟

REGISTERED USER
13-04-2008, 11:57
خیر .. 6 سلولیه ... اما دیدم بودم قبلا با 9 سلولی هم موجودی که دیگه الان نیست و حدود 70 هزار تومن گرانتر بود

aboalisinab
13-04-2008, 12:08
خیلی ممنون از شما

aboalisinab
13-04-2008, 12:10
با چه گارانتی هایی هست؟ کدوم بهتره؟

ali_md
13-04-2008, 13:07
برای این که سوال در مورد نکات قبل از خرید تکرار نشود من اینجا یک سری نکات رو شرح میدم :

1- اول از همه روی دستگاه ، پشت دستگاه ، کناره های دستگاه را نگاه کنید ... هیچ گونه اثر ضربه و خراشیدگی و بد جا افتادن قطعات مونتاژ شده نباید باشند ... همچنین خاک گرفته هم نباشه چون معلومه یا دست دومه یا توی ویترین بوده ... با نگاه زیر دستگاه میتونید قسمت فن رو چک کنید از لحاظ خاک گرفتگی ... همچنین برچسب پشت مانیتور روی دستگاه کنده نباشه (محافظ طرح دستگاه) ... جنس ویترینی هم نخرید ... به هیچ وجه ... توی جعبه حتما باشه و براتون باز کنه بهتره تا اونی که توی ویترین در بیاره ... سعی کنید برای خرید اینترنتی نخرید و شخصا انتخاب و تست کنید

اثر خوردگی رو پیچ های زیر دستگاه نباشه وگرنه یعنی باز شده و یا آپگرید شده ... اگر هولوگروم گارانتی روی پیچ یا در زیری داره نباید پاره شده باشه

2- سریال روی جعبه رو با پشت دستگاه چک کنید تا مطمئن بشید جعبه خودشه ... همچنین اگر ویندوز اصل داره باید سریال نامبر به همراه ورژن اون زیر دستگاه روی یک برچسب باشه

3- اگر سی دی درایور و application داره نباید باز شده باشند و باید پلمپ باشند ... شارژر و باتری اشکال نداره اگر باز باشه چون توسط خود نمایندگی ها تست میشوند

4- دستگاه رو روشن کنید ، تمام قسمت ها بلوتوث ... WIFI ... دوربین و میکروفنش و ... رو چک کنید ... اگر مقدور بود تبادل اطلاعات داشته باشید و یا با وب کم یک عکس بگیرید ... به مقدار حافظه dedicate و share گرافیک سیستم در بخش system properties ... advanced ... adapter توجه کنید

5- وقتی برای اولین بار روشن میکنید و وارد ویندوز میشید ، باید یوزر و پسورد و تنظیمات زیان و ... رو ازتون بخواد ، در غیر اینصورت یعنی قبلا استفاده شده

6- مانیتور رو توی زاویه 45 افقی بگیرید که نوز توش بتابه ... اثر خط و نقطه یا پیکسل سفید و فرورفتگی و... نباید روش باشه ... همچنین لرزش غیر عادی نباید داشته باشه

7- یک فیلم DVD واقعی و بدون خش ببرید و DVD rw و پخش DVD و دکمه های بالای کیبورد اون رو تست کنید و از فروشنده بخواهید کنترل از راه دور رو براتون راه بندازه ... صدا و تصویر نباید نویز داشته باشه ... دقت کنید که در تمامی حالات اگر DVD شما سالم است DVD Drive بهیچ وجه نباید لرزش و صدای غیر عادی داشته باشد

8- وارد کامپیوتر که شدید از توی system properties در کنترل پانل تمام قطعات و گرافیک رو تست کنید ... همونجا باید لوگوی HP و مدل دستگاه و همچنین لوگوی ویندوز genuine وجود داشته باشه ... برای دل و توشیبا و ... نیز لوگوی خاص خودشون رو داره

9- شارژر و حتما تست کنید ... یعنی به برق بزنید و شارژ شدنش رو ببینید ... و دکمه های فانکشن و ... رو نیز روی کیبورد تست کنید

10- همچنین محتوای جعبه رو با کاتالوگش چک کنید که چیزی کم و کسری نداشته باشه ... اگر روی جعبه توسط نمایندگی زده FREE Case یعنی باید کیف مجانی اوریجینال هم باش باشه

11- گارانتی رو حتما چک کنید ... اگر مال یک شرکت معتبر باشه حتما باید کارت گارانتی مهر شده توسط فروشگاه بهمراه ذکر در فاکتور از تاریخ خرید داشته باشه و همچنین مشخصات اصلی نوت بوک یعنی سی پی یو و هارد و رم و گرافیک و سایز مانیتور باید ذکر شده باشه... این که کارت نداره و گارانتی خودمه فقط بهونه هست ... در این موارد به فروشنده اعتماد نکنید !

12- خرید خوبی داشته باشید

register عزیز ممنون از راهنماییات.اما یه سوال.یکی میگفت اگه دستگاهو جلوت باز کرد اون دیگه مال تویه و قبول نمی کنن اگه نخواهیش.چجوری باید اول کار طی کرد تا این مشکل بوجود نیاد؟ممنون.

hamed1987
13-04-2008, 13:33

DELL XPS M1530

3.0 GB RAM DDR2

250+ GB HDD

15.4" WXGA HD Bright

BT
WIFI
MODEM
WEBCAM 2 MPixel
DVD RW
Vista
HDMI output

ممنونم
راستی این واقعا ایرلندیه؟
منظور منو که کاملا گرفتی؟!
آخه من یه ایرلندیشو قیمت گرفته بودم از تهران البته دوستم گرفت گفته بود 4.700 ،که شاخ در آورده بودم
اینا واقعا روی مادربوردش هم made in irland زده؟
چون نمیخوام اسمی از چین یا بدتر توش باشه
چون یه مدل دل 1501 شنیدم 1.700 ولی بجز آدابتور همش یا ژاپنی بود یا ایرلندی یا تایوانی

REGISTERED USER
13-04-2008, 21:09
register عزیز ممنون از راهنماییات.اما یه سوال.یکی میگفت اگه دستگاهو جلوت باز کرد اون دیگه مال تویه و قبول نمی کنن اگه نخواهیش.چجوری باید اول کار طی کرد تا این مشکل بوجود نیاد؟ممنون.

همچنین حرفی مسخره هست چون در جعبه همشون بازه ... واگر اشکالی داشت واقعا باید بخریش ... حاضری قبول کنی پول بدی بالای اشکال سیستم ؟ من که حاضر نیستم

البته چیزایی که من نوشتم هم اینقدر سفت و سخت نگیرید ... از بعضی موارد جزئی هم میشه چشم پوشی کرد

منونم
راستی این واقعا ایرلندیه؟
منظور منو که کاملا گرفتی؟!
آخه من یه ایرلندیشو قیمت گرفته بودم از تهران البته دوستم گرفت گفته بود 4.700 ،که شاخ در آورده بودم
اینا واقعا روی مادربوردش هم made in irland زده؟
چون نمیخوام اسمی از چین یا بدتر توش باشه
چون یه مدل دل 1501 شنیدم 1.700 ولی بجز آدابتور همش یا ژاپنی بود یا ایرلندی یا تایوانی

بلی... XPS ها فعلا ساخت ایرلند هستند ... مالزی به ندرت دیدم

4.700 ؟ XPS M2030 نبوده ؟!!!

روی مادربرد که نزده ... اما زیر دستگاه و روی جعبه زده... در ضمن دل XPS تقلبی ندیدم ... شاید استوک و دست دوم باشه اما تقلبی خیر ! چینی نداره که ... خوشبختانه 99 درصد بازار اصلیه

دل 1501 سی پی یو AMD هستند فکر کنم ... رده های پایین ساخت چینه ... در ضمن ماکزیمم این مدل 1 میلیونه نه 1.700 ! همه آداپتورها و باطری ها هم چینی اند

علي1800
14-04-2008, 14:32
سلام
می خواستم بپرسم نظر شما در مورد این لبتاب چیه ؟؟:46: من نهایتا میتونم 1 تومن خرج کنم آیا گزینه بهتری هست؟( فقط amd)
HP Pavilion dv6704-nr

[CPU:AMD Athlon 64 X2 Dual-Core(TK57)1.9GHz / CACHE: 1MB / FSB: 1600MHz / RAM: 2GB DDR2 / HDD: 160+ GB SATA / LCD: 15.4” XBrite WXGA / DRIVE: DVD+RW DoubleLayer / VGA: NVIDIA GeForce Go 7150M - 559MB / PORTS: MODEM + LAN + WiFi + i-LINK + CARD READER / 2.7 Kg / Windows Vista Home Premium/]
قیمت 950

ممنون:11:

mamad_chagho
14-04-2008, 15:25
سلام

به نظرتون بهترین انتخاب یک لبتاپ برای کار های ساده و با حداکثر قیمت 600-700 چی هست؟

اگه کوچیک باشه بهتره!

ممنون...

REGISTERED USER
14-04-2008, 16:07
با چه گارانتی هایی هست؟ کدوم بهتره؟

من شخصا امرتات ، زیگورات ، توسعه و تجارت و نوتالی رو پیشنهاد میدم ... البته امرتات چون همه جا نمایندگی فروش داره و در دسترسی هست برای شهرستانی ها هم بهتره

توی کشورهای دیگه 100 تا فروشگاه هست توی یک شهر که یه محصول رو ارائه می دهند و چند تا محدود هم نمایندگی مستقیم اون شرکت هست که همه کارشون توسط خود شرکت های سازنده نوت بوک کنترل میشوند.

توی ایران برعکسه ! هر کسی تونسته یه فروشگاه زده میگه با گارانتی خودم یا امرتات و زیگورات و ... . و حقیقتا هم هیچ کدام وقتی مشکلی پیش اومد ارائه خدمات درستی نمیدهند ...

همینطور که شنیدید بیشترین شکایات در نظام صنفی انفورماتیک در بخش سخت افزار شکایات از شرکت های گارانتی کنده نوت بوک بود و این باعث تاسف هست !!!

اگر واقعا شرکت زیگورات و امرتات وارد کننده رسمی نوت بوک هستند پس موقعی که از شرکت و یا نمایندگی خاورمیانه اجناس رو میخرند پول گارانتی هم میدهند . پس چرا دوباره هزینه از مشتری دریافت میکنند به بهانه گارانتی محلی ؟؟؟

REGISTERED USER
14-04-2008, 16:09
سلام
می خواستم بپرسم نظر شما در مورد این لبتاب چیه ؟؟ من نهایتا میتونم 1 تومن خرج کنم آیا گزینه بهتری هست؟( فقط amd)
HP Pavilion dv6704-nr

[CPU:AMD Athlon 64 X2 Dual-Core(TK57)1.9GHz / CACHE: 1MB / FSB: 1600MHz / RAM: 2GB DDR2 / HDD: 160+ GB SATA / LCD: 15.4” XBrite WXGA / DRIVE: DVD+RW DoubleLayer / VGA: NVIDIA GeForce Go 7150M - 559MB / PORTS: MODEM + LAN + WiFi + i-LINK + CARD READER / 2.7 Kg / Windows Vista Home Premium/]
قیمت 950

ممنون

گرافیک ضعیفه - مدل تقریبا قدیمیه و توی بورس نیست - این مدل رو کجا دیدی من همین رو با گرافیک GF8400 MGS و با رم 1 گیابایت حدود 1 میلیون بنام DV6640 هست توی لیست فروش

علي1800
14-04-2008, 16:28
گرافیک ضعیفه - مدل تقریبا قدیمیه و توی بورس نیست - این مدل رو کجا دیدی من همین رو با گرافیک GF8400 MGS و با رم 1 گیابایت حدود 1 میلیون بنام DV6640 هست توی لیست فروش

ممنون از پاسخ شما
در مورد cpu چطور؟ چون از نوع Athlon 64 X2 آیا این مدل که tk58 هست نسبت به Turion 64 x2 ضعیف تر هست یا خیر؟
متاسفانه من مدل 6450 رو از اهواز گیر نیاوردم.. لطفا راهنمای کنید
ممنون

REGISTERED USER
14-04-2008, 16:34
ببین ... ID عمومی سی پی یو یا همون شماره مدل رو اصلا با نوع تکنولوژی تجاری اون قاطی نکن

TK58 شماره زیر مجموعه cpu هست و Turion X2 64bit هم تکنولوژی آن که نشون میده دو هسته ای و 64 بیتی هست ... مثل اینکه بگیم intel centrino dou که تکنولوژی جدید اینتل هست و T7500 که سی یی یو اینتل با مشخصات core2 dou - 2.4GHZ - FSB 800 -4MB L2 cache که از زیر مجموعه تکنولوژی centrino dou دو هسته ای هست

من پیشنهاد میدم برای خرید مدلی که نمونه اش توی بازار اهواز نیست با یک شرکت معتبر توی تهران تماس بگیرید و سفارش بدهید نه مثلا برید بازار بازرگ و فروشگاه تکنو سیستم و یا رایانه فردا، التماس کنید تا گرانتر از قیمت واقعی براتون سفارش بده ... من که خودم همکارشون هستم ( البته بگم فروشگاه ندارم) نمیتونم اخلاقشون رو تحمل کنم چه برسه به مشتری !!!

نوتالی خوبه :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید ... چون کیفیت کاری اش رو دیدم ... همچنین فروشگاه همپارد هم توی بازار پاییتخت تهران خوبه برای hp .

babak razaghi
14-04-2008, 19:42
با این قیمت DELL 1520 سری n ایرلندی هست ... با سی پی یو T7250 کور2 دوا 2 گیگاهرتز - 2 مگابایت کش

قیمت هم با هارد 120 همین حدوده

فقط ویندوز نداره و کش سی پی یو پایینه و 4 نیست که به نظرم باعث کم شدن قیمت و اومدن زیر 1 میلیون شده و انتخاب بسیار خوب و مناسبیه

امروز چند مدل پیشنهادی شما رو رفتم و دیدم ، DELL 1400 و 1520 و 1525 دیدم ولی هر سه تاشون ساخت لهستان بودند ( سری N هم بودن که منظور از سری N رو نمیدوم یعنی چی ) سیستم عامل هم نداشتند ،
DELL 1400 ( 2 - 1 - 120 - 14.1" - 9700000RLS
DELL 1525 ( 1.66 - 1 - 120 - 15.4" - 8750000RLS
DELL 1520 ( 2 - 1 - 120 - 15.4" - 9550000RLS

به نظرتون کدوم انتخاب بهره ؟

denudate
14-04-2008, 21:49
مخلص داش رجیستر :دی

پیرو این تاپیک (
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید)
می دونم بحث رو..!
من که نمیخوام هیوندا بخرم..!گفتم دوستم می خواد بفلوشه حدود قیمت میخواد بزاره واسه فروش...!روشن نکرده هنوز نوئه!!

Mohandes_mansour
14-04-2008, 22:02
سلام مدل Dell Vostro 1500 با ان کیانفیگ رو 1200 تومان خریداری کردم!
Cpu : 2.2 GHZ 4 MB Catch
Ram : 2
GB Upgradeable 4 GBFSB :800
Geraphic : 8600 GT 1 GB share and 256 or 512 MB Didicate
!کانفیگ Cpu 2.4 توی تهران و از نمایندگیش ( زیگوارت)پرسیدم گفت که 2.4 نیست !! آخرش 2.2 هست که من گرفتمش !این سیستم برای بازی کردن چطوره ؟کرایسیس رو با رزولیشن بالا خوب اجرا می کنه ؟؟آخه چند نفر گفتند که اذیت میکنه برای بازی کردن! راست می گن ؟؟ کارت گرافیکش که بد نیست !راستی با این قیمیت خوب گرفتم ؟؟

Mohandes_mansour
14-04-2008, 22:40
راستی کارت گرافیک نوت بوک هم آور کلاک میشه ؟!

e.iglesias
14-04-2008, 23:04
سلام
کسی قیمت باطری لپتاپ های توشیبا سری p105 رو داره؟
اگه قیمت باطری دوبلش چطور؟
ممنون

REGISTERED USER
14-04-2008, 23:21
امروز چند مدل پیشنهادی شما رو رفتم و دیدم ، DELL 1400 و 1520 و 1525 دیدم ولی هر سه تاشون ساخت لهستان بودند ( سری N هم بودن که منظور از سری N رو نمیدوم یعنی چی ) سیستم عامل هم نداشتند ،
DELL 1400 ( 2 - 1 - 120 - 14.1" - 9700000RLS
DELL 1520 ( 2 - 1 - 120 - 15.4" - 9550000RLS

منظور از سری n اینه که ویندوز بهمراه نداره و اغلب هم با کانفیگ های متوسط عرضه میشه و ارزون تره و به ندرت با سی پی یو و گرافیک بالا عرضه میشه

خوب شما باید بودجه ات رو ببینی چقدره ... نظر من رو بخوای همه خوبند چون شما سوال کلی کردی و من هم کلی جواب دادم

اما سی پی یو زیر core2 نگیر و هارد و رم هم بالای 120 و 2 گیگ باشه اگر مشکل بودجه نداری... دل 1525 هم پورت HD داره و تکنولوژی ساختش جدیدتره ... سبکتره و ظریفتره ...

REGISTERED USER
14-04-2008, 23:26
سلام
کسی قیمت باطری لپتاپ های توشیبا سری p105 رو داره؟
اگه قیمت باطری دوبلش چطور؟
ممنون

باطری توشیبا سری satellite P1XX و 6سلولی حدود 130 هزار تومانه.

باتری 9 سلولی هم تا 210 تومان دیدم اما الان توی لیست هایی که نزدم هست موجودی ندادند.

persia007
15-04-2008, 09:27

فكر كنم اين همون مدلي بود كه من گفتم (با سي.پي.يو Pentium dual core t2330) اگه اون باشه خيلي گرونه...... سايتهاي خارجي 600 دلار زده بودن..... اما فكر كنم خودشه چون دل 1520 با همين سي.پي.يو قيمتش اين حدودا بود........

persia007
15-04-2008, 10:19
سلام
دوستم مي خواد يه لپ تاپ بخره (زير 800 تومان) از اينا كدوم رو پيشنهاد مي ديد؟؟

IBM THINKPAD R61i AEG

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدIBM THINKPAD R61i A25

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدراستي فرق A25 و AEG چيه؟؟

IBM Lenovo N200 BYG

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدAcer Aspir 4720z 12Mi

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدToshiba L45

Toshiba Satellite A205-S5804

راستي لپ تاپهاي msi چطورن ؟؟؟ پارسال كه تعريفشون رو تو يه مجله خوندم......

Mohammad_666
15-04-2008, 14:35
ابتدا عرض سلام و خسته نباشید دارم خدمت تمامی شما دو ستان عزیز :
من یک لپ تاپ فنی مهندسی نیاز دارم که حتما پرت RS-232 داشته باشه . در بازار پایتخت رفتم و دلالان محترم مدل های dell latitude d630-d830 را پیشنهاد کردند . هر کدام هم با یک قیمت متفاوت و امکانات مختلف .
حالا میان گارانتی های نقش - امرتات - ارتاک کدام بهترین است .
خواهشا یک فروشنده ی منصف به من معرفی کنید .
از میان مدلهایی که مطرح شد لطفا یکی را به من معرفی نمایید که زیر 1.5 قیمت داشته باشد .
از میان مدل های موجود محصولات کدام کشور چین،مالزی،ایرلند، را پیشنهاد میکنید .
حتما هم مدل پیشنهادی از ویندوز ویستا بیزینس پشتیبانی کند .
در ضمن مدل های پیشنهادی چه قیمتی دارند .

علي1800
15-04-2008, 19:01
سلام
من تصمیم گرفتم از تهران بخرم به یکی از دوستام گفتم که برام بفرسته
این مدل رو پیدا کردم لطفا نظرتون رو بگید:
hp DV 6500
cpu:Turion 64x2 (2.1 GHz
ram:2gig
vga: 895 MB Nvidia 8400
hdd: 160
lcd:15.4
قیمت: 1050000
بدون گارانتی فقط تعویض 1 ماهه

شما هم اگه فروشگاه دیگری میشناسید به من معرفی کنید تا من باش هماهنگ کنم این دوستم بره ازش تحویل بگیره

بازم ممنون

REGISTERED USER
15-04-2008, 21:05
سلام
دوستم مي خواد يه لپ تاپ بخره (زير 800 تومان) از اينا كدوم رو پيشنهاد مي ديد؟؟

IBM THINKPAD R61i AEG
کد:

IBM THINKPAD R61i A25
کد:

راستي فرق A25 و AEG چيه؟؟

IBM Lenovo N200 BYG
کد:

Acer Aspir 4720z 12Mi
کد:

Toshiba L45

Toshiba Satellite A205-S5804

راستي لپ تاپهاي msi چطورن ؟؟؟ پارسال كه تعريفشون رو تو يه مجله خوندم......

من که خودم پیشنهاد میدم از برند معتبر بخر ... یکی از دوستانم Gigabyte خریده از اواژنگ اما خود این آواژنگ هم قطعاتش رو برای تعمیر نداره ... مسخره نیست ؟

پس فقط دل ، سونی ، اچ پی ، توشیبا

یه چیزی هم بگم در لپ تاپ های ارزان حتما بالاترین سی پی یو را خریداری کنید ... هر طور که شده ... چون شما میتونی هارد و رم و ... رو درآینده ارتقا بدی اما سی پی یو خیر چون امکاناتش نیست ... پس اول تکنولوژی core2 و بعد هم مشخصات ریزتر مانند کش و ...

بین اینا toshiba L45 خوبه...

راستی شما آخرسر نوت بوک خریدی یا خیر؟

REGISTERED USER
15-04-2008, 21:14
ابتدا عرض سلام و خسته نباشید دارم خدمت تمامی شما دو ستان عزیز :
من یک لپ تاپ فنی مهندسی نیاز دارم که حتما پرت RS-232 داشته باشه . در بازار پایتخت رفتم و دلالان محترم مدل های dell latitude d630-d830 را پیشنهاد کردند . هر کدام هم با یک قیمت متفاوت و امکانات مختلف .
حالا میان گارانتی های نقش - امرتات - ارتاک کدام بهترین است .
خواهشا یک فروشنده ی منصف به من معرفی کنید .
از میان مدلهایی که مطرح شد لطفا یکی را به من معرفی نمایید که زیر 1.5 قیمت داشته باشد .
از میان مدل های موجود محصولات کدام کشور چین،مالزی،ایرلند، را پیشنهاد میکنید .
حتما هم مدل پیشنهادی از ویندوز ویستا بیزینس پشتیبانی کند .
در ضمن مدل های پیشنهادی چه قیمتی دارند .

گارانتی امرتات معتبر و خوب هست و در اکثر شهرستان ها هم نمایندگی داره ... خدمات گسترده و اینکه وقتی لپ تاپ واقعا خراب شدن ان و من برات نمی کنند و واقعا تعمیر میکنند ... بهتر است با خود امرتات تماس بگیرید

فروشنده خوب هم خود رایانه همراه هست که توی پاییتخته یک نمونه اش ... البته فکر کنم با گارانتی خودش میده !

Latitude D830
2.2 core2 - 4 MB cache - FSB 800 santa
2GB RAM
160 HDD
15.4"
1024 MB NVIDIA
BT
WiFI
full port
9 cell bat

قیمت حدود 1.490.000 با گارانتی متفرقه

این بهترین انتخابه

اما D630

core2 2.0 GHZ- T7200
1 GB RAM
120 GB sata
14.1"
224 MB intel 950GM share memory
BT
WIFI
Full port

حدود 1.030.000 تومانه با گارانتی متفرقه

این دل ها یا ایرلندی هستند یا مالزی ... که فرق زیادی نداره ... چینی هم توشون نیست من تابحال ندیدم

REGISTERED USER
15-04-2008, 21:16
سلام
من تصمیم گرفتم از تهران بخرم به یکی از دوستام گفتم که برام بفرسته
این مدل رو پیدا کردم لطفا نظرتون رو بگید:
hp DV 6500
cpu:Turion 64x2 (2.1 GHz
ram:2gig
vga: 895 MB Nvidia 8400
hdd: 160
lcd:15.4
قیمت: 1050000
بدون گارانتی فقط تعویض 1 ماهه

شما هم اگه فروشگاه دیگری میشناسید به من معرفی کنید تا من باش هماهنگ کنم این دوستم بره ازش تحویل بگیره

بازم ممنون

اینجا بحث تبلیغات رو میزارم کنار تا حدودی اما پیشنهاد فروشگاه نمیدم و فقط بحث گارانتیه

به دوستت پیسنهاد میدم بره پاییتخت رو بگرده و مناسب ترین رو انتخاب کنه

قیمتش هم خوبه چون با گارانتی حدود 1.110.000 دیدمش

keyvan_73
15-04-2008, 22:11
من لب تاب رو فقط برای کار با مایا و کارهای مهندسی و معماری دارم می خرم و نهایت بودجم 850 تومان هستش از نظر شما چه مدلی برای من مناسب تر هست

قینتهایی که تو بازار گرفتم..در تاریخ.26.1.87

dell inspiron 1501 850000
)vga 224mbintel1950) cpu 1.8sempron ram 1G hdd 80

toshiba 780000
(cp)u 1.8cele ram 1G hdd 120 lcd 15 vga 256 lan

fusetso zimens 850000
(cpu 2coro ram1G hdd 160 vga 256 lan blototh
و
یک مدل اdellکه اسمشو یادم رفته ولی با مشخصات زیر860000
cpu 1.9
1G ram
hdd 120
grafic 256

persia007
15-04-2008, 22:14
من که خودم پیشنهاد میدم از برند معتبر بخر ... یکی از دوستانم Gigabyte خریده از اواژنگ اما خود این آواژنگ هم قطعاتش رو برای تعمیر نداره ... مسخره نیست ؟

پس فقط دل ، سونی ، اچ پی ، توشیبا

یه چیزی هم بگم در لپ تاپ های ارزان حتما بالاترین سی پی یو را خریداری کنید ... هر طور که شده ... چون شما میتونی هارد و رم و ... رو درآینده ارتقا بدی اما سی پی یو خیر چون امکاناتش نیست ... پس اول تکنولوژی core2 و بعد هم مشخصات ریزتر مانند کش و ...

بین اینا toshiba L45 خوبه...

ممنون از راهنمائيت.......... اينايي كه گفتم همشون تكنولوژي كور 2 دوا داشتن (Pentium dual core بودن)
توشيبا L45 يه بار گفتي زياد جالب نيست (كيفيت ساختش خوب نيست ....اين جور چيزي) به نظرم Toshiba Satellite A205-S5804 از L45 بهتر باشه .....

نه خودم لپ تاپ نخريدم........ تو يه تاپيك ديگه هم پرسيدي اونجا بهت گفتم نه... فلوس لا موجود....

راستي فرق A25 و AEG تو اين لنووها؟؟

REGISTERED USER
15-04-2008, 22:48
راستي فرق A25 و AEG تو اين لنووها؟؟

کانفیگ های متفاوت و در بعضی موارد امکانات جانبی ...

راستی یه مدل compaq دیده بودم توی یه لیست

intel core2 - 1.66GHZ - FSB 667
Ram 1 GB
HDD 120 GB
Intel 950GM 128 MB video
DVDRW
15.4" Bright
BT
LAN
WIFI

مدلش یادم نیست اما 810.000 تومان بود.

برای خرید این لپ تاپ ها بهتره بری کل پاییتخت رو زیرو رو کنی ... استوک قیمت مناسب و نو هم گیر میاد ها...

مدلی هم پاییتخت داشت تا همین لیست 1 هفته پیش:

دل Latitude D520

1.66 DUO- Core
512 DDR2
80 Sata+
15." XGA
224MB Intel 950GM
/ Modem/ LAN/ Full Port

حدود 770.000 ... خیلی عالی هست اگر موجودی استوک رو هنوز داشته باشه

در ضمن دل 1520 هم هست عالیه :

DELL Inspiron 1520

1.6 Santa DUO2
1024 DDR2
120 Sata+
15.4 WXGA+Brite
224 intel 950GM
BT/ WIFI/ Modem/ Web Cam/

الان همه جا موجودی هست 800.000 تومان و خیلی عالیه

mostafa-kh
16-04-2008, 09:50
سلام به دوستان عزیز
ممنون می شم اگه منو راهنمایی کنید که چه لپ تاپی بخرم

من وب مسترم
مسئله مهم برام CPU و رم هست
نرم افزار هایی که استفاده می کنم
Adobe Design Premium
و از این دسته برنامه ها + برنامه های کمکی برای برنامه نویسی php و ASP
و Microsoft Ofiice Share PointDesigner و Ofiice
همچنین از برنامه های Appserv و همانند این هم برای تست برنامه ها بصورت لوکال استفاده می کنم

گرافیک برام خیلی مهم نیست چون نمی خوام بازی کنم
در حدود 1 میلیون تا 1200 - 1300 می تونم هزینه کنم

خیلی ممنون

mostafa-kh
16-04-2008, 10:05
سلام به دوستان عزیز

من وب مسترم
Adobe Design Premium
همچنین از برنامه های Appserv و همانند این هم برای تست برنامه ها بصورت لوکال استفاده می کنم

خیلی ممنون
از روی توضیحات دوستان مدل های
dell inspiron 6400
dell inspiron 1520
dell vostro 1500
dellxps m1330
dell xps m1530
رو گلچین کردم
حالا ممنونتون می شم راهنماییم کنید که اصلا" dell بگیرم sony
و آیا این مدل ها برای من مناسب هست ؟
قیمتشون و قطعات اشون رو از کجا می تونم بگیرم ؟
cpu و رم برام مهم هست
ممنونم

persia007
16-04-2008, 10:32
کانفیگ های متفاوت و در بعضی موارد امکانات جانبی ...

راستی یه مدل compaq دیده بودم توی یه لیست

intel core2 - 1.66GHZ - FSB 667
Ram 1 GB
HDD 120 GB
Intel 950GM 128 MB video
DVDRW
15.4" Bright
BT
LAN
WIFI

مدلش یادم نیست اما 810.000 تومان بود.

برای خرید این لپ تاپ ها بهتره بری کل پاییتخت رو زیرو رو کنی ... استوک قیمت مناسب و نو هم گیر میاد ها...

مدلی هم پاییتخت داشت تا همین لیست 1 هفته پیش:

دل Latitude D520

1.66 DUO- Core
512 DDR2
80 Sata+
15." XGA
224MB Intel 950GM
/ Modem/ LAN/ Full Port

حدود 770.000 ... خیلی عالی هست اگر موجودی استوک رو هنوز داشته باشه

در ضمن دل 1520 هم هست عالیه :

DELL Inspiron 1520

1.6 Santa DUO2
1024 DDR2
120 Sata+
15.4 WXGA+Brite
224 intel 950GM
BT/ WIFI/ Modem/ Web Cam/

الان همه جا موجودی هست 800.000 تومان و خیلی عالیه

دل 520 قديميه .. مثل 6400 مي مونه........ اون دل 1520 هم قيمتش رو زدن 850.000 تومان.........

اين توشيبا كه گفتم تو نوتبوك ريويو جزء محبوبترين‌ها هست تو ريويوش نوشته دو مشكل داره يكي گرم مي كنه (فكر كنم اين با كولرپد رفع بشه).......يكي ديگه هم گفته محفظه هارد دوم كانكتور نداره (اين يعني چي؟؟)......... قيمتش با سي.پي.يو Pentium ِِDual Core هم حدود 750.000 تومانه

persia007
16-04-2008, 12:43
dell inspiron 6400
dell inspiron 1520
dell vostro 1500
dellxps m1330
dell xps m1530
رو گلچین کردم
cpu و رم برام مهم هست
ممنونم

اگه گرافيك برات مهم نيست من پيشنهاد مي دم 1520 بگيري (قيمتش با گرافيك آنبرد بين 900.000 تا 1.100.000 تومانه)

با سي.پي.يو core 2 duo t7250, 2MB cache, 2.0GHz

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبا سي پي يو core 2 duo t7500, 2.2GHz, 4MB cache

با كارت گرافيك جيفورس 8600

ELHAMSS
16-04-2008, 13:22
سلام
من می خوام یه لپ تاپ خریداری کنم . ولی بین دو تا مدل dellvostro 1500وdell1520 گیر کردم اگه میشه راهنماییم کنید.
vostro 1500 ساخت مالزیه ولی 1520 ساخت ایرلنده..
البته vostro با cpu 2.4core2due
و 1520 با cpu 2.2core2cue ولی بقیه آیتم هاشون شبیه همه.
.از لحاظ فنی خودم vostro رو بیشتر می پسندم ولی از این لحاظ که میگن کار مالزی زیاد جالب نیست دو دلم..
اگه لطف کنید راهنماییم کنید ممنون میشم..
بیشتر می خوام بدونم کار مالزی با ایرلند از لحاظ کیفیت چه قدر با هم فرق دارن/؟

komail
16-04-2008, 13:42
از مارک های dell/hp/sony
نظرتون در مورد این مدل لپتاپ ها چیه؟

dell imspiron 1520 i
قیمتش 1340000؟
hp compaq pavilion dv 6560

hp dv 2680

یه لپتاپی باشه که کارت وایرلس قوی داشته باشه

ضمنا از دوستای اصفهانی اگه کسی تو اصفهان جایی میشناسه که لپتاپ قسطی با گارانتی معتبر میدن لطفا آدرس بده

Ali_pc
16-04-2008, 16:45
دوستاني كه اطلاعات كامل در اين مورد دارند محبت كنند نظر بدن و منو از اين دو دلي در بيارن من موندم بين نوت بوك dell xps1330 و HP DV2750 كدوم رو بخرم.

REGISTERED USER
16-04-2008, 17:17
سلام به دوستان عزیز

من وب مسترم
Adobe Design Premium

خیلی ممنون

اگر وب مستری و میخوای برای سرور بزاریش یا به عنوان مینی سرور ، حتما سی پی یو اینتل باشه ( هر چی کش L2 هم بیشتر بهتر چون فشار زیادی روشه) و رم هم 4 گیگ کافیه ( دو تا دو گیگ)

من dell 1520 رو پیشنهاد میدم ... خود بچه هایی که میشناسم توی ISP ها همه دل 1520 دارند و راضی هستند... چون واقعا مثل لینوکس اوپن سورسه !

حدود 1.200 با کانفیگ زیر

Core2 dou - T7500- 204GHZ santa
Ram 2 GIG
HDD 160
15.4" HD
Nvidia GF8600M GT - 1024 shared memory
BT
WiFi
Modem
Lan
Camera

اگر میخواستی رمش هم اپدیت کن عالی میشه

اگر میتونستی بیشتر هزینه کنی من hp بهت پیشنهاد میدادم با کش 6 مگابایتی

REGISTERED USER
16-04-2008, 17:21
نقل قول:
نوشته شده توسط mostafa-kh مشاهده تاپيک
dell inspiron 6400
dell inspiron 1520
dell vostro 1500
dellxps m1330
dell xps m1530
رو گلچین کردم
cpu و رم برام مهم هست
ممنونم
اگه گرافيك برات مهم نيست من پيشنهاد مي دم 1520 بگيري (قيمتش با گرافيك آنبرد بين 900.000 تا 1.100.000 تومانه)

کد:

با سي پي يو core 2 duo t7500, 2.2GHz, 4MB cache
کد:

با كارت گرافيك جيفورس 8600
کد:

پرشیا جام، لطفا لینک از سایت نده تا تبلیغات تا حد ممکن انجام نشه

فقط کانفیگ و قیمت

مرسی

REGISTERED USER
16-04-2008, 17:27
سلام
من می خوام یه لپ تاپ خریداری کنم . ولی بین دو تا مدل dellvostro 1500وdell1520 گیر کردم اگه میشه راهنماییم کنید.
vostro 1500 ساخت مالزیه ولی 1520 ساخت ایرلنده..
البته vostro با cpu 2.4core2due
و 1520 با cpu 2.2core2cue ولی بقیه آیتم هاشون شبیه همه.
.از لحاظ فنی خودم vostro رو بیشتر می پسندم ولی از این لحاظ که میگن کار مالزی زیاد جالب نیست دو دلم..
اگه لطف کنید راهنماییم کنید ممنون میشم..
بیشتر می خوام بدونم کار مالزی با ایرلند از لحاظ کیفیت چه قدر با هم فرق دارن/؟

این فقط یه حرفه که کار ایرلند بهتره مالزیه و برای فروش جنس فروشنده ها از این حرف ها زیاد می زنند ... من سفارش دل 1520 ایرلندی داشتم آوردم دیدم از خود نمایندگی دوبی تا اینجا یه صدای بد افتاده توی درایوش

vostro بخر عالیه خیالت راحت

REGISTERED USER
16-04-2008, 17:29
از مارک های dell/hp/sony
نظرتون در مورد این مدل لپتاپ ها چیه؟

dell imspiron 1520 i
قیمتش 1340000؟
hp compaq pavilion dv 6560

hp dv 2680

یه لپتاپی باشه که کارت وایرلس قوی داشته باشه

ضمنا از دوستای اصفهانی اگه کسی تو اصفهان جایی میشناسه که لپتاپ قسطی با گارانتی معتبر میدن لطفا آدرس بده

اینجا تبلیغات ممنوعه تا حدودی

من 2680 رو بیشتر پیشنهاد میدم ... ظریف و قوی و قیمت مناسب ... یک 14 اینچی عالی که نظیر نداره

persia007
16-04-2008, 18:19
دل 520 قديميه .. مثل 6400 مي مونه........ اون دل 1520 هم قيمتش رو زدن 850.000 تومان.........

اين توشيبا كه گفتم تو نوتبوك ريويو جزء محبوبترين‌ها هست تو ريويوش نوشته دو مشكل داره يكي گرم مي كنه (فكر كنم اين با كولرپد رفع بشه).......يكي ديگه هم گفته محفظه هارد دوم كانكتور نداره (اين يعني چي؟؟)......... قيمتش با سي.پي.يو Pentium ِِDual Core هم حدود 750.000 تومانه

رجيستز جان اين پست رو نديدي؟؟ منتظر بودم ها............ اين توشيبا چطوره؟؟

persia007
16-04-2008, 18:42
sorry ....... پستم دوبار تكرار شد...

keyvan_73
16-04-2008, 19:09
من لب تاب رو فقط برای کار با مایا و کارهای مهندسی و معماری دارم می خرم و نهایت بودجم 850 تومان هستش از نظر شما چه مدلی برای من مناسب تر هست

toshiba 780000

fusetso zimens 850000
و
cpu 1.9
1G ram
hdd 120
grafic 256

REGISTERED USER
16-04-2008, 20:45

کد:

حالا این lenovo یا توشیبا خیلی جدیده ؟ از دل 1520 بهتر ؟ قدرت و امکانات بقیه در برابر اون دل هیچ هستند

در ضمن 850 که قیمت دادی قیمت سایته نه اونی که موقع خرید براش میری ! من قیمت روز بهت میدم و شما قیمت سایت رو میگی اینجا ؟

لپ تاپ خوبیه ... نظر خاصی ندارم اما فکر نمیکنم خدمات خوبی داشته باشه ... توی لیست ها اغلب گارانتی متفرقه داره مثلا پارس لپ تاپ

اما Score اون پایین تره dell 1520 هست.

REGISTERED USER
16-04-2008, 20:49

toshiba 780000

fusetso zimens 850000
و
cpu 1.9
1G ram
hdd 120
grafic 256

dell 1520 بهترین انتخابه و یا HP 6720s ... با این بودجه سی پی یو core2 باید بخری به celeron فکر نکن...

اون دل هم که دید فکر کنم vostro 1000 بود ... سی پی یو و گرافیکش خوبه و 15 اینچیه ... گرافیکش هم dedicate هست و به کارت هم میاد برای طراحی گرافیکش ATI هست....

اما بهترین انتخابت همون دل 1520 هست مدلهای جدیدش و ارزونش که میزنه خوب اند نسبت به سایرین

persia007
16-04-2008, 21:19
حالا این lenovo یا توشیبا خیلی جدیده ؟ از دل 1520 بهتر ؟ قدرت و امکانات بقیه در برابر اون دل هیچ هستند

ريويو دل 520 تو نوتبوك ريويو رو ديدم مال 2006 بود........... لنوو و توشيبا و 1520 مال 2007 هستن (cpu اون 520 هم كور دوا بود نه core 2 duo

در ضمن 850 که قیمت دادی قیمت سایته نه اونی که موقع خرید براش میری ! من قیمت روز بهت میدم و شما قیمت سایت رو میگی اینجا ؟

من كه از كار اين فروشنده ها سر در نمبارم............ يعني بايد 50 تومان از قيمت سايت كم كنيم؟؟؟ يه جا ميزنن 900 يه جا ميزنن 870........

لپ تاپ خوبیه ... نظر خاصی ندارم اما فکر نمیکنم خدمات خوبی داشته باشه ... توی لیست ها اغلب گارانتی متفرقه داره مثلا پارس لپ تاپ

.

بالاخره پارس لپ تاپ گارانتي معتبره يا متفرقه؟؟ اصلا گارانتي مهم هست؟؟

ELHAMSS
16-04-2008, 21:51
lمرسی از راهنماییت..
واقعا خیالمو راحت کردی.

Mohandes_mansour
16-04-2008, 23:38
!کانفیگ Cpu 2.4 توی تهران و از نمایندگیش ( زیگوارت)پرسیدم گفت که 2.4 نیست !! آخرش 2.2 هست که من گرفتمش !این سیستم برای بازی کردن چطوره ؟کرایسیس رو با رزولیشن بالا خوب اجرا می کنه ؟؟آخه چند نفر گفتند که اذیت میکنه برای بازی کردن! راست می گن ؟؟ کارت گرافیکش که بد نیست !راستی با این قیمیت خوب گرفتم ؟؟

کسی پست منو ندید ؟!؟؟!؟!

Mohandes_mansour
16-04-2008, 23:40
ببخشید ووسترو 1500 رو گرفتم.بلوتوث نداشت ! می تونم براش اینتل بگیرم ؟
حدود قیمتش چنده ؟

Glossy
17-04-2008, 00:52
سلامdell 1300
cpu:1.6
H.D.D : 60 GB
RAM : 512
VGA :128
دست دوم اما خیلی تمیز 400 می ارزه؟؟

hamed1987
17-04-2008, 08:42
با سلام خدمت همه دوستان مخصوصا رجیستر عزیز
سوالی داشتم
جدیدا متوجه شدم احتمالا میتونم از آمریکا لبتاپ بخرم
1. توصیه میکنید؟
2.تا سقف 1.800 چه مدلی رو معرفی میکنید؟با چه کانفینگی؟
3.مساله گارانتی در اونجا به چه صورته؟
4.میشه از سایت معتبر اون شرکتایی که شما اعلام میکنید ،من کاستوم کنم؟
پیشاپیش ممنونم:11:

shamim24
17-04-2008, 09:06
با سلام و خسته نباشید...

لطفا راجع به این دو مدل نظرتونو بفرمایید که کدوم بهتره؟؟محاسن و معایب هر دو مدل و اینکه نهایتا کدوم رو انتخاب کنم؟؟؟(البته با توجه به محدودیت قیمت این 2 مدل انتخاب شده)

1-HP pavilion dv2775

2-VAIO® CR Series _ sony

ممنون...

faceback2
17-04-2008, 10:26
سلام
لطفا یه مدل از hp و dell با این کانفیگ یا یه چیز مشابه در همین حدود معرفی کنین با قیمت ممنون

Processor: INTEL CORE 2 DOU T9300 CPU
Processor Speed : 2.5 GHz (6M)
Memory Size : 2 GB
Graphics Chipset : GFORCE 8600
Graphics Memory : 1024
Hard Drive Size : 250++ GB SATA

در ضمن اگه مدل هایی با cpu amd هم با همین کارایی بود ممنون می شم اونا رو هم بگید اخه من از amd سر در نمیارم
پیشاپیش از پاسخ شما دوست عزیز متشکرم

amin_joon
17-04-2008, 10:49
با سلام

من میخواستم یه لپ تاپ 1520 دل بخرم.
میخواستم بدونم بین کارت گرافیکی MB 1024 GFORCE 8600 و MB 384 INTEL تفاوت زیادی وجود داره؟
البته من کار گرافیکی زیادی ندارم ولی نمیخوام در آینده دچار مشکل بشم.

یه تفاوت دیگه هم بین این دو کانفیگ وجود داره:
اولی دارای سی پی یو 2.00 هست ولی دومی 2.2

نظرتون در این باره چیه؟؟؟ کدام کانفیگ رو پیشنهاد میکنید؟؟؟

mostafa-kh
17-04-2008, 11:29

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبا سي پي يو core 2 duo t7500, 2.2GHz, 4MB cache

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبا كارت گرافيك جيفورس 8600

دوست عزیز ممنونم از راهنماییت
بعد فقط رم 4 گیگ بخوام رو این بزارم چقدر خرج بر می داره ؟

mostafa-kh
17-04-2008, 11:32
اگر وب مستری و میخوای برای سرور بزاریش یا به عنوان مینی سرور ، حتما سی پی یو اینتل باشه ( هر چی کش L2 هم بیشتر بهتر چون فشار زیادی روشه) و رم هم 4 گیگ کافیه ( دو تا دو گیگ)

من dell 1520 رو پیشنهاد میدم ... خود بچه هایی که میشناسم توی ISP ها همه دل 1520 دارند و راضی هستند... چون واقعا مثل لینوکس اوپن سورسه !

حدود 1.200 با کانفیگ زیر

Core2 dou - T7500- 204GHZ santa
Ram 2 GIG
HDD 160
15.4" HD
Nvidia GF8600M GT - 1024 shared memory
BT
WiFi
Modem
Lan
Camera

اگر میخواستی رمش هم اپدیت کن عالی میشه

دوست گرامی واقعا" ممنونم تشکر از لطفت
بعد رم 4 گیگ چقدرخرج بر می داره ؟
یکیم اون مدلی که گفتی چطور ؟ hp رو می گم قیمتش چه حدودیه و چه مزیتی داره ؟
نهایتا" یم دیر تر می خرم اما خوبشو می خرم
یه ضرب المثل انگلیسی هست که می گه
ما انقدر پولدار نیستیم که جنس ارزان بخریم

یه سئوال دیگه فقط ببخشید که من از سخت افزار هیچ اطلاعاتی ندارم
منظورتون از کش L2 چیه ؟

Bracket
17-04-2008, 11:52
سوالی داشتم
1. توصیه میکنید؟
پیشاپیش ممنونم:11:

با سلام

میخواستم بدونم بین کارت گرافیکی MB 1024 GFORCE 8600 و MB 384 INTEL تفاوت زیادی وجود داره؟

بهترین انتخاب Dell XPS 1530 هست . یکمی از سری dell vostro 1500 گرونتره ولی خیلی بهتره .

(این سیستم لینک اینجا داره رو اعصاب من راه میره ها این چه وضعشه بابا اینجا مگه فرووم نیست , فرووم یعنی جای انتقال اطلاعات و اطلاعاتم یعنی لینک همجوری فرومی دیده بودیم الا اینجوری , کسی میدونه چجوری میشه یه لینک تو پستی میزنی قرار داد که واقعا لینک باشه یا یه متن رو لینک کرد )

سلامdell 1300
cpu:1.6
H.D.D : 60 GB
RAM : 512
VGA :128
دست دوم اما خیلی تمیز 400 می ارزه؟؟

نوچ فکر نکنم .

amin_joon
17-04-2008, 13:12

منظورم Inspiron 1520 هست .

amin_joon
17-04-2008, 13:13

منظورم Inspiron 1520 هست .

komail
17-04-2008, 17:03
hp 2680 چنده؟
sony vaio fz 29 vn چه طوره؟

REGISTERED USER
17-04-2008, 22:05
من كه از كار اين فروشنده ها سر در نمبارم............ يعني بايد 50 تومان از قيمت سايت كم كنيم؟؟؟ يه جا ميزنن 900 يه جا ميزنن 870........

فقط قیمت لیست روزانه که میگیری مطمئنه

بالاخره پارس لپ تاپ گارانتي معتبره يا متفرقه؟؟ اصلا گارانتي مهم هست؟؟

اگر مشکل سخت افزاری بیاره و بخواد قطعه ای مثلا مانیتور عوض بشه زیر بار نمیره وگرنه خدمات خوبی میده

REGISTERED USER
17-04-2008, 22:39
سوالی داشتم
1. توصیه میکنید؟
پیشاپیش ممنونم

1- اگر بتونی ازش مراقبت کنی بله حتما پیشنهاد میدم از اونجا کاستوم کنی و بعد بخری
2- اگر واقعا یک لپ تاپ خفن با این بودجه آمریکا میخوای فقط alienware یا XPS M1730 بخر و لا غیر
3- محلیه ... یعنی با کارت گارانتی اینترناشنال میتونی به هر مرکز خدمات hp توی کشورهای دیگر مراجعه کنی
4- خود سایت HP و ادرس نمایندگی های فروش توی وب سایتش

REGISTERED USER
17-04-2008, 23:33
با سلام و خسته نباشید...

لطفا راجع به این دو مدل نظرتونو بفرمایید که کدوم بهتره؟؟محاسن و معایب هر دو مدل و اینکه نهایتا کدوم رو انتخاب کنم؟؟؟(البته با توجه به محدودیت قیمت این 2 مدل انتخاب شده)

1-HP pavilion dv2775

2-VAIO® CR Series _ sony

ممنون...

من که در کل HP رو بیشتر از سونی می پسندم ... کیفیت قطعات عالی و در حد سونی ، قدرت خوب و قیمت خوب

مزایای HP رو اینطوری خلاصه میکنم : کیفیت خوب و طراحی فوق العاده ... سیستم های قوی با قیمت های متوسط و مناسب ، سیستم فوق العاده آرام و ساکت حتی در پروسس های بالا و شدید ، طول عمر باتری خوب ، کیبورد نرم و عالی و دکمه های کنترل DVD و...

و معایب آن : یکم بهش سمت چپ که هاردشه ( مثل سونیها) گرم میشه که زیاد مهم نیست و در نهایت دمای قسمت های مختلف خوبه ، گرافیک اون 8400M GS هست که در مقایسه با مدلهای هم قیمتش یکم پایین هست

وزن و طراحی هر دوی آنها و کیفیت مانیتور تقریبا یکسانه اما قدرت سونی بالاتره

و برای سونی :

مزایای اون طراحی بدنه ساده و شیک با رنگ های زیاد که در بازار موجوده البته نه بازار ایران، کیفیت و زاویه دید عالی مانیتور، صدای نویز پایین و گرم نشدن سیستم در استفاده های بالا، کیبورد خیلی خوب و نرمه
و معایب : زاویه دید افقی خوبه اما عمودی مانیتور پایین تر از hp هست ، سی پی یو گ رافیک پایین تره hp هست، تاچ پدش اذیت میکنه تا حدودی و چند مورد جزئی دیگر در طراحی بدنه و باتری

vadiossalam
17-04-2008, 23:39
از نظر من ایسوس بهترین لپ تاپ هارا دارد
به خصوص :
Asus-vx2

REGISTERED USER
17-04-2008, 23:40
سلام
لطفا یه مدل از hp و dell با این کانفیگ یا یه چیز مشابه در همین حدود معرفی کنین با قیمت ممنون

Processor: INTEL CORE 2 DOU T9300 CPU
Processor Speed : 2.5 GHz (6M)
Memory Size : 2 GB
Graphics Chipset : GFORCE 8600
Graphics Memory : 1024
Hard Drive Size : 250++ GB SATA

در ضمن اگه مدل هایی با cpu amd هم با همین کارایی بود ممنون می شم اونا رو هم بگید اخه من از amd سر در نمیارم
پیشاپیش از پاسخ شما دوست عزیز متشکرم

HP Pavilion DV 2775

هست اما گرافیک همه این مدلها 8400M هست و مدلهای SPecial فقط 8600 هست که چند مدل بیشتر ندیدم و حدود 150 تا 250 با مدلهای مشابه تفاوت قیمت دارند ... توی سری 9000 مانیتور 17 اینچی البته پیدا میشه

برای AMD ها هم بهترین پیشنهاد HP DV6750 هست حدود 1.280.000 با امکانات عالی زیر:

2.4- Turion x2
2GB RAM
250 HDD
15.4 Bright
1024 Nvidia GF8400M GS
BT
WIFI
Modem
WEBCAM 2MP
microphone و FP
و...

قیمت اون هم حدود 1480.000 هست

REGISTERED USER
17-04-2008, 23:42
با سلام

اگر بودجه ات میرسه بالاترین رو ببنید چون توی تعویض cpu مشکل هست و امکانش نیست

در ضمن گرافیک GF8600 خیلی عالی و برای بازیه ولی برای کارهای عادی و حتی طراحی و مهندسی همون اینتل هم مناسبه

REGISTERED USER
17-04-2008, 23:47
دوست گرامی واقعا" ممنونم تشکر از لطفت
بعد رم 4 گیگ چقدرخرج بر می داره ؟
یکیم اون مدلی که گفتی چطور ؟ hp رو می گم قیمتش چه حدودیه و چه مزیتی داره ؟
نهایتا" یم دیر تر می خرم اما خوبشو می خرم
یه ضرب المثل انگلیسی هست که می گه
ما انقدر پولدار نیستیم که جنس ارزان بخریم

یه سئوال دیگه فقط ببخشید که من از سخت افزار هیچ اطلاعاتی ندارم
منظورتون از کش L2 چیه ؟

چرا پست رو تکرار میکنید ... ویرایش کنید لطفا نه دو بار تکرار !

هم رم 2 گیگ خوب توی بازاربا چیپ hynix حدود 50 تومنه و 4 گیگ میشه دوتا 50 تومن، 100 هزار تومان ! فقط خرید ها و تعویض ، وگرنه رم خودت چقدر بره با فروشنده است.

اون HP هم مدلش رو نوشتم با CPU T9300 اینتل هست HP 2775 ... خیلی لپ تاپ عالی و سریعیه

و اما کش ... ببین فرض کنیم که شما هر روز به رستوران می رید . هر روز راس ساعت 5 بعد از ظهر سفارش غذا می دید . هروز 4 نوع غذا رو به ترتیب خاص سفارس می دید . راس ساعت 5 همبرگر سفارش می دید گارسون سفارش شما رو بررسی می کنه به آشپزخونه میره بعد از 1 دقیقه همبرگر رو برای شما میاره شما همبرگر رو خورده و سفارش سوسیس می دید مجددا سفارش توسط گارسون به آشپزخانه منتقل شده و بعد از یک دقیقه غذا آماده می شه . به همین ترتیب شما سه غذای دیگه رو سفارش داده و برای هر غذا 1 دقیقه معطل میشید . خوب شما هروز همین غذاهارو سفارش داده و برای آماده شدن هر غذا 1 دقیقه معطل می شید . گارسون با خودش فکر می کنه که برای اینکه هم خودش کمتر کار کنه و هم شما کمتر معطل بشید بیاد و 1 میز دیگه ای آماده از غذاهای شما رو تهیه کنه و بلافاصله بعد از سفارش شما غذا رو روی میزتون بزاره . در اینجا گارسون" باس " آشپزخانه " رم " و میز آماده " کش " در نظر گرفته می شن . بعد از چند روز شما همبرگر رو میخورید طبق عادت گارسون برای شما سوسیس میاره اما شما می گید که امروز املت می خوام! اینجا گارسون مجددا مجبور میشه که 1 دقیقه شما رو در انتظار بزاره تا املت رو براتون بیاره . در اینجا گارسون میز دومی رو تهیه می کنه که بر اساس انتخاب های دوم شما چیده شده . بدین ترتیب شما اگر غذایی رو سفارش بدین که در میز اول نباشه اما در میز دوم باشه بلافاصله غذا رو میل می کنید و معطل نمی شید . میز دوم در اینجا کش سطح دو یا " Cache L2 " هست . اصطلاحی که امروزه در رابطه با فول کش یا هالف کش گفته میشه همین کش سطح 2 هست . اصول کار پردازنده بدین صورت که پیش بینی دستورات بعدی رو کرده و جواب دستورات رو در حافظه ی نهان یا همون کش می ذاره . جالبه که بدونید پردازنده 90% دستورات بعدی رو درست حدس میزنه و اگر حدس پردازنده غلط از کار در بیاد مجبوره که به حافظه ی رم مراجعه کنه که همین مراجعه باعث تاخیر زیادی در کار پردازنده میشه .

نکته ی که قابل گفتن هست اینه که این حافظه بسیار گران قیمت هست ... و L2 کش هم افزایشش راحت تر و کم هزینه تر است

REGISTERED USER
17-04-2008, 23:51
hp 2680 چنده؟
sony vaio fz 29 vn چه طوره؟

HP 2680 الان با گارانتی متفرقه حدود 1.295.000 هست.
FZ29 هم مدلهای خاورمیانه و بین المللی سونی هستند و کیفیت ساخت و امکانات و ساپورت فوق العاده عالیه قیمت هم گرونه ... من پیشنهاد میدم این مدلها رو نخر و از برند HP و ایسوز و دل انتخاب کن با این بودجه

REGISTERED USER
17-04-2008, 23:53
از نظر من ایسوس بهترین لپ تاپ هارا دارد
به خصوص :
Asus-vx2

لپ تاپ فوق العاده عالیه اما توی ایران دو مشکل داره

1- گارانتی خوبی نداره مگر خود ایسوز
2- قیمتش یکم بالاست
3- تعمیرش در صورت خرابی و قطعات یدکی اش کمه حتی توی خاورمیانه

Mohandes_mansour
18-04-2008, 00:08
کسی پست منو ندید ؟!؟؟!؟!

واقعا که ! این همه گفتید که بیام اینجا و تو این فروم پست بدم که جواب بگیرم...اما کسی که نگاهی به پست های من ننداخت که !!:41:
انتظار نداشتم ! بابا جواب همه یوزر ها رو دادید الی من...!:13:

موفق باشید!

REGISTERED USER
18-04-2008, 00:16
شما تا همین دیروز توی لیست ignore من بودید به خاطر اینکه تذکر دادم و دوباره تکرار کردید...

الان تازه اولین پست شما را دیدم که اعتراض بود !!!

REGISTERED USER
18-04-2008, 00:21

من ندیدم کسی داشته و بازی کنه و اعتراض کنه ... خوبه و جواب میده

راستی کارت گرافیک نوت بوک هم آور کلاک میشه ؟!

توی همین بخش توضیح داده شده ... و برای اطلاعات بیشتر هم برید بخش سخت افزار و گرافیک سایت

اما پیشنهاد نمیشه چون برای مدت طولانی ( منظورم چند دقیقه است) خطرناکه و خودتان ضررش رو میبینید
استفاده معمولی کنید ... لپ تاپه دیگه ... برای بازی نیست که ... برای کاره

Mohandes_mansour
18-04-2008, 00:26
واقعا که ! این همه گفتید که بیام اینجا و تو این فروم پست بدم که جواب بگیرم...اما کسی که نگاهی به پست های من ننداخت که !!:41:
انتظار نداشتم ! بابا جواب همه یوزر ها رو دادید الی من...!:13:

موفق باشید!

اینم سوالم که قبلا پست کرده بودم....اما...

----------
2.
حدود قیمتش چنده ؟

Mohandes_mansour
18-04-2008, 00:33
شما تا همین دیروز توی لیست ignore من بودید به خاطر اینکه تذکر دادم و دوباره تکرار کردید...

الان تازه اولین پست شما را دیدم که اعتراض بود !!!

ببخشید رجیستر جان...اون موقعه جون عجله داشتم...به خاطر همین چندین بار پست دادم...خلاصه ببخشید!
حالا صبح بالاخره به دستم میرسه !!!!
روز اول فقط بک آپ می گیرم ! بعدش از مقاله های شم استفاده می کنم که هم ویندوز ویستا رو داشته باشم و XP....

:40:Thank You:40:

REGISTERED USER
18-04-2008, 00:33
سوال اول رو جواب دادم ... بعد شما هم خرید کردی خوب هم خریدی ... پس اینجا جای مطرح کردن بحث و مشکلات نیست ... اینجا فقط بحث قبل از خرید

حدود قیمتش چنده ؟

ووسترو ها همه بلوتوث دارند مگه میشه نداشته باشه مدل 1500 اونم موجودی الان بازار؟ اون مدل استثناییه حتما !!! در ضمن اون مدل 2.2 که گفتی حدود 1.220.000 هست و BT هم داره
بلوتوث با کنترلر SiW هست ورژن 2 حدود 11 تومان.
درضمن اینجا برای لپ تاپ بحث میشه نه برای بلوتوث ... سایت قسمت های دیگر هم داره

امیدوارم ادامه ندید

علي1800
18-04-2008, 01:03
سلام
نظرتون در مورد این مدل چیه؟
hp 6732
amd Turion
64*2
vga:8400 g force
hdd 160
ram 1 gig
قیمت: 1020000

متاسفانه مدلی که قبلا گفته بودم گیر نیاوردیم
لطفا اگه مدل بهتری از hp تا 1100000 سراغ دارید به من معرفی کنید

faceback2
18-04-2008, 09:04
خیلی خیلی از راهنماییتون ممنونم و یه سوال دیگه hp 2775 یا hp 6750 مدل special با gf 8600 دارند؟
و اگر هست چطوری می تونم تهیه کنم و کجا ها دارند و اینکه می ارزه ادم یه مدل spcial بخره یا بهتره یه مدل بخره
که روش gf 8600 از اول باشه منظورم اینه که special نباشه و دیگه اینکه 8400 خیلی کمتر از 8600 است یعنی می ارزه
که برم دنبال یه hp 2775 special ؟ راحت گیرم میاد؟

mostafa-kh
18-04-2008, 09:36
چرا پست رو تکرار میکنید ... ویرایش کنید لطفا نه دو بار تکرار !

هم رم 2 گیگ خوب توی بازاربا چیپ hynix حدود 50 تومنه و 4 گیگ میشه دوتا 50 تومن، 100 هزار تومان ! فقط خرید ها و تعویض ، وگرنه رم خودت چقدر بره با فروشنده است.

اون HP هم مدلش رو نوشتم با CPU T9300 اینتل هست HP 2775 ... خیلی لپ تاپ عالی و سریعیه

و اما کش ... ببین فرض کنیم که شما هر روز به رستوران می رید . هر روز راس ساعت 5 بعد از ظهر سفارش غذا می دید . هروز 4 نوع غذا رو به ترتیب خاص سفارس می دید . راس ساعت 5 همبرگر سفارش می دید گارسون سفارش شما رو بررسی می کنه به آشپزخونه میره بعد از 1 دقیقه همبرگر رو برای شما میاره شما همبرگر رو خورده و سفارش سوسیس می دید مجددا سفارش توسط گارسون به آشپزخانه منتقل شده و بعد از یک دقیقه غذا آماده می شه . به همین ترتیب شما سه غذای دیگه رو سفارش داده و برای هر غذا 1 دقیقه معطل میشید . خوب شما هروز همین غذاهارو سفارش داده و برای آماده شدن هر غذا 1 دقیقه معطل می شید . گارسون با خودش فکر می کنه که برای اینکه هم خودش کمتر کار کنه و هم شما کمتر معطل بشید بیاد و 1 میز دیگه ای آماده از غذاهای شما رو تهیه کنه و بلافاصله بعد از سفارش شما غذا رو روی میزتون بزاره . در اینجا گارسون" باس " آشپزخانه " رم " و میز آماده " کش " در نظر گرفته می شن . بعد از چند روز شما همبرگر رو میخورید طبق عادت گارسون برای شما سوسیس میاره اما شما می گید که امروز املت می خوام! اینجا گارسون مجددا مجبور میشه که 1 دقیقه شما رو در انتظار بزاره تا املت رو براتون بیاره . در اینجا گارسون میز دومی رو تهیه می کنه که بر اساس انتخاب های دوم شما چیده شده . بدین ترتیب شما اگر غذایی رو سفارش بدین که در میز اول نباشه اما در میز دوم باشه بلافاصله غذا رو میل می کنید و معطل نمی شید . میز دوم در اینجا کش سطح دو یا " Cache L2 " هست . اصطلاحی که امروزه در رابطه با فول کش یا هالف کش گفته میشه همین کش سطح 2 هست . اصول کار پردازنده بدین صورت که پیش بینی دستورات بعدی رو کرده و جواب دستورات رو در حافظه ی نهان یا همون کش می ذاره . جالبه که بدونید پردازنده 90% دستورات بعدی رو درست حدس میزنه و اگر حدس پردازنده غلط از کار در بیاد مجبوره که به حافظه ی رم مراجعه کنه که همین مراجعه باعث تاخیر زیادی در کار پردازنده میشه .

نکته ی که قابل گفتن هست اینه که این حافظه بسیار گران قیمت هست ... و L2 کش هم افزایشش راحت تر و کم هزینه تر است
دوست گرامی واقعا" ممنون
امیدوارم که روزی بتونم این لطفتو جبران کنم

فقط با عرضض شرمندگی
قیمت hp چند هست ؟

feefy
18-04-2008, 13:29
سلام ببخشید لپ تاپ توشیبا خوبه ؟؟ چند وقت پیش توی یه مجله یه مدلشو دیدیم اگه اشتباه نکنم این lcd لپ تاپ هم یخورده چرخیده بود هم قلم داشت ... کسی میدونه مدلش چیه ؟

REGISTERED USER
18-04-2008, 13:39
سلام
نظرتون در مورد این مدل چیه؟
hp 6732
amd Turion
64*2
vga:8400 g force
hdd 160
ram 1 gig
قیمت: 1020000

متاسفانه مدلی که قبلا گفته بودم گیر نیاوردیم
لطفا اگه مدل بهتری از hp تا 1100000 سراغ دارید به من معرفی کنید

hp pavilion های زیر 1.100 اغلب AMD هستند ... اگر بخواد حداقل به یک Intel T7250 تبدیل بشه حدود 120 هزار تومان گرانتره ... اما برای کارهای مهندسی و بازی و اگر میخوای نوت بوکت سرور نباشه خوبه و این مدل هم جایگزین HP DV6640 شده ... لپ تاپ خوبیه

hamed1987
18-04-2008, 13:41
1- 2- اگر واقعا یک لپ تاپ خفن با این بودجه آمریکا میخوای فقط alienware یا XPS M1730 بخر و لا غیر
3-
مرسی
راستی 1730 مدل good پیشنهادی سایت دل در میاد $ 2,949 !!!!
من 1.800 میخواستم هزینه کنم،شما چطور این مدل رو پیشنهاد کردید؟
2.مدل alienware چه مدلیشو پیشنهاد میکنید؟
3.تو این رنج قیمت(1.800) فقط این دو برند رو پیشنهاد میکنید؟

REGISTERED USER
18-04-2008, 13:52
خیلی خیلی از راهنماییتون ممنونم و یه سوال دیگه hp 2775 یا hp 6750 مدل special با gf 8600 دارند؟
و اگر هست چطوری می تونم تهیه کنم و کجا ها دارند و اینکه می ارزه ادم یه مدل spcial بخره یا بهتره یه مدل بخره
که روش gf 8600 از اول باشه منظورم اینه که special نباشه و دیگه اینکه 8400 خیلی کمتر از 8600 است یعنی می ارزه
که برم دنبال یه hp 2775 special ؟ راحت گیرم میاد؟

روی تقریبا تمام نوت بوک های جدید میشه GF8600 نصب کرد اما چون گرافیک روی برد اصلی سوار هستند باید از سمت نمایندگی توی خود شرکت کاستوم بشه و بعد برای شما بیاد

و این بستگی به طرفی داره که سفارش میگیره ... الان 90 درصد SE های تو ایران همون GF8400M نهایت GT و GS دارند و 8600 فقط توی دو مدل دیدم که قبلا یکی از دوستان توی پاییتخت از دبی آورد ... قیمت هم بالا بود چون سری game edition بودند

زیاد هم برای بازی GF8400 و GF8600 خود را نشان نمیدهند مگر بخوای از پیکسل های بالا و تفکیک پذیری بالا و یا detail های بالاتر استفاده کنی که ممکنه کم بیاره و تراک تراک بشه تصویر ... ورگنه همون 8400 کافیه

برای 2755 هم فکر نکنم کسی se داشته باشه ... اگر میخوای خیلی باید بگردی ...

REGISTERED USER
18-04-2008, 13:57
دوست گرامی واقعا" ممنون
امیدوارم که روزی بتونم این لطفتو جبران کنم

فقط با عرضض شرمندگی
قیمت hp چند هست ؟

حدود 1.490.000 هست آخرین قیمت

REGISTERED USER
18-04-2008, 14:17
سلام ببخشید لپ تاپ توشیبا خوبه ؟؟ چند وقت پیش توی یه مجله یه مدلشو دیدیم اگه اشتباه نکنم این lcd لپ تاپ هم یخورده چرخیده بود هم قلم داشت ... کسی میدونه مدلش چیه ؟

اونها مدل تبلت هستند ... بیشتر برای کسانی هست که می خواهند از لپ تاپ بع عنوان یک دفترچه کارهای اداری استفاده کنند لپ تاپ هایی سبک و کم حجم و مانیتور 12 یا 10 اینچی ... کسایی که تو بورس هستند .. بانکی ها و ارائه دهندگان کنفرانس ... کسی که واقعا میخواد لپ تاپ همیشه باهاش باشه و دستش باشه !

به این سری که توی تویشیبا خیلی قوی و با کیفیت و البته گران هستند Portégé میگویند و پسوند نام آنها M هستند مثلا Toshiba Portege M700 که رنج قیمت بالای 1.200 هست

The Portégé M700 Tablet PC has a 12.1-inch diagonal widescreen LED Backlit Display with digital pen support, optional touch capability and anti-glare display for indoor/outdoor viewing. The Portégé M700 offers a smooth transition from notebook to Tablet PC with powerful Intel Centrino®Pro processor technology support for wireless 802.11a/g/n, and Gigabit Ethernet, making it a highly mobile standard for productivity.

اما من خودم سری TX اچ پی رو که سی پی یو AMD دارند بیشتر پیشنهاد میدم ... بسیار قوی تر و با کیفیت تر ... طراحی هم که نظیر نداره

REGISTERED USER
18-04-2008, 14:21
مرسی
راستی 1730 مدل good پیشنهادی سایت دل در میاد $ 2,949 !!!!
من 1.800 میخواستم هزینه کنم،شما چطور این مدل رو پیشنهاد کردید؟
2.مدل alienware چه مدلیشو پیشنهاد میکنید؟
3.تو این رنج قیمت(1.800) فقط این دو برند رو پیشنهاد میکنید؟

1- اوکی اشتباه از من بود من فکر کردم 2.800 زده بودی ... قاطی شد یه لحظه
2- M51 بهترین مدلشه دیگه
3- خیر XPS M1530 با هارد 7200 دور در دقیقه و رم 4 گیابایت و گرافیک 8600 هم یکی از بهترین پیشنهاداته ... و یا توشیبا X205 که برای بازی عالی ... یا ASUS VX1 که سری فوق العاده قدرتمندیه ... همه اینا برای شرایط سخت کاری و بازی عالی اند

faceback2
18-04-2008, 20:14
بازم سلام و دیگه اینکه خیلی ممنونم از اینکه به سوالات زیاد و گاهی خیلی ابتدایی ما با دقت پاسخ می دید
_سوال دیگه داشتم من رو desktop خودم کریسس رو با رزولوشن 800*600 و با گرافیک یکی مونده به اخریش راحت بازی می کنم می خواستم بدونم می تونم با یه همچین تنظیماتی رو hp 2775 هم بازی کنم؟ و
_دیگه اینکه لطفا یه نمایندگیه hp تو اصفهان معرفی کنید(چون من الان ساکن اصفهانم) .اگه به دلیل تبلیغاتی نمی شه لطفا پ.خ. بدید بازم ممنونم؟ و
_اگه با یه تغییرات کمخرج و راحت تر از تغییر کارت گرافیک میشه سرعتش رو باز هم افزایش داد لطفا راهنماییم کنید.؟
dell xps 1530 اون قدر بهتر از 2775 هست که به تفاوت قیمتش بیارزه؟
_من هم می خوام بازی کنم هم نرم افزارایه مهندسی مثل catia ,fluent,matlab,و ... رو باش کار کنم hp 2775 از پس این کارا بر میاد؟ و
_کلا این جور کار کشیدنا باعث کاهش طول عمر یا داغ کردن و چنین صدماتی نمیشه؟
_در اخر بین HP DV6750 و HP DV2775 کدوم رو بگیرم بهتره از لحاظ کارایی و سرعت؟
_اینا تو بازی یا کارای پردازشیه سنگین داغ نمی کنن؟
_باتریاشون چطوریاس؟

hamed1987
18-04-2008, 20:36
1- اوکی اشتباه از من بود من فکر کردم 2.800 زده بودی ... قاطی شد یه لحظه
2- M51 بهترین مدلشه دیگه
3- خیر Xps M1530 با هارد 7200 دور در دقیقه و رم 4 گیابایت و گرافیک 8600 هم یکی از بهترین پیشنهاداته ... و یا توشیبا X205 که برای بازی عالی ... یا Asus Vx1 که سری فوق العاده قدرتمندیه ... همه اینا برای شرایط سخت کاری و بازی عالی اند

مرسی از جوابات
فقط خودت بین این چند مدل کدوم رو پیشنهاد میکنی؟ همه جوانب برام مهمه مخصوصا اینکه میخوام تو ایران باهاش کار کنم:46:

fanoos2006
18-04-2008, 20:46
سلام
می خواستم بپرسم لب تاب توشیبا مدل x205-sli1 تو ایران گیر میاد؟ قیمتش چنده؟

feefy
18-04-2008, 21:23
اونها مدل تبلت هستند ... بیشتر برای کسانی هست که می خواهند از لپ تاپ بع عنوان یک دفترچه کارهای اداری استفاده کنند لپ تاپ هایی سبک و کم حجم و مانیتور 12 یا 10 اینچی ... کسایی که تو بورس هستند .. بانکی ها و ارائه دهندگان کنفرانس ... کسی که واقعا میخواد لپ تاپ همیشه باهاش باشه و دستش باشه !

به این سری که توی تویشیبا خیلی قوی و با کیفیت و البته گران هستند Portégé میگویند و پسوند نام آنها M هستند مثلا Toshiba Portege M700 که رنج قیمت بالای 1.200 هست

The Portégé M700 Tablet PC has a 12.1-inch diagonal widescreen LED Backlit Display with digital pen support, optional touch capability and anti-glare display for indoor/outdoor viewing. The Portégé M700 offers a smooth transition from notebook to Tablet PC with powerful Intel Centrino®Pro processor technology support for wireless 802.11a/g/n, and Gigabit Ethernet, making it a highly mobile standard for productivity.

اما من خودم سری TX اچ پی رو که سی پی یو AMD دارند بیشتر پیشنهاد میدم ... بسیار قوی تر و با کیفیت تر ... طراحی هم که نظیر نداره

خیلی ممنونم ... یعنی این hp بهتره ؟؟ بعد این مدل Hp تبلت یا نه معمولیه ؟؟؟
بعد یه سوال دیگه ببخشید لپ تاپ سونی vaio اونا چطورن ؟؟ من رشتم گرافیکه یه لپ تاپ خوب میخوام

denudate
18-04-2008, 22:03
محمد جان میشه یه قیمت از hp dv2799 بدی؟؟؟
راستی آریا دنبالت میگشت :دی

REGISTERED USER
19-04-2008, 00:40
سلام
می خواستم بپرسم لب تاب توشیبا مدل x205-sli1 تو ایران گیر میاد؟ قیمتش چنده؟

بلی ... اما کم گیر میاد ... حدود 2 میلیون هست با سی پی یو T7300

مرسی از جوابات
فقط خودت بین این چند مدل کدوم رو پیشنهاد میکنی؟ همه جوانب برام مهمه مخصوصا اینکه میخوام تو ایران باهاش کار کنم

من بودم یه XPS M1530 با بهترین قطعات یا Asus VX1 میخریدم که آخرشه ... اگر با سنگین وزن و 17 اینچی مشکلی نداری X205 بهتر از همه این هاست

خیلی ممنونم ... یعنی این hp بهتره ؟؟ بعد این مدل Hp تبلت یا نه معمولیه ؟؟؟
بعد یه سوال دیگه ببخشید لپ تاپ سونی vaio اونا چطورن ؟؟ من رشتم گرافیکه یه لپ تاپ خوب میخوام

این مدلهای تبلت هستند و قوی ترین و شیک ترین تبلت های توی جهان هستند ... قیمت هم فوق العاده مناسبه
سی پی یو اونها AMD و گرافیک GF8400M dedicate memory و واقعا بی نظیره

اگر رشته ات گرافیکه من سری FZ سونی با گرافیک 8400M GT یا سری DV6000 اچ پی رو پیشنهاد میدم ... شیک و طراحی شده برای گرافیست ها

محمد جان میشه یه قیمت از hp dv2799 بدی؟؟؟
راستی آریا دنبالت میگشت :دی

حدود 1.600.000 هست با گارانتی همپارد طبق آخرین لیست دو هفته پیش

hamed1987
19-04-2008, 01:27
سلام
این دوتا قیمتاشون چنده؟
توشیبا X205 که برای بازی عالی ... یا Asus Vx1 که سری فوق العاده قدرتمندیه

راستی تو سایت توشیبا این مدل رو با کانفینگ زیر قیمتش شده$ 1.950 .به نظر میاد خوبه نظرت چیه؟
Operating System **
Genuine Windows Vista® Home Premium (32-bit)
Processor
Processor Type * : Core™2 Duo Processor Number * : T8300 Processor Speed * : 2.40GHz Front Side Bus * : 800MHz
Memory Size *
3072MB
Memory Speed
PC2-5300 DDR2 667MHz SDRAM
Display Size *
17.0" widescreen
Display Type *
WXGA+ with TruBrite® Technology
Display Resolution *
1440x900, Supports 720p content
Graphics Engine *
NVIDIA® SLI Dual GeForce® 8600M GT
Graphics Memory *
767MB total: 512MB DDR3 discrete memory + up to 255MB shared memory w/NVIDIA® TurboCache™ technology
Hard Drive Size *
160GB
Hard Drive Speed
7200rpm
Secondary Hard Drive Size *
160GB 2nd HDD
Secondary Hard Drive Speed
7200rpm
Optical Drives *
DVD-SuperMulti (+/-R double layer) with Labelflash™ drive supporting up to 11 formats
Wireless LAN * ♣
Intel® Wireless WiFi Link 4965 AGN (802.11a/g/n)
Bluetooth *
Bluetooth® V2.0 + EDR
Webcam
Webcam and microphone built into LCD bezel
Input Devices
Internet Launch button, Dual Mode Pad, CD/DVD Buttons (Play/Pause, Stop, Prev Track, Next Track), 104 key US keyboard with 10 Key Pad
Security
Finger Print Reader
Modem
Modem
LAN
Ethernet LAN

F A R H A D
19-04-2008, 07:14
سلام
با 1.100.000 كدوم لپ تاپ مناسب تر هست؟ كدوم مدل؟ (dell OR toshiba OR hp)
براي برنامه نويسي ميخوام
حداقل مشخصات:
cpu: core 2 dua 2.0 - cash 2 mb - fsb 800
ram: 1 gb
hdd: 120 GB
تشكر

feefy
19-04-2008, 11:42
این مدلهای تبلت هستند و قوی ترین و شیک ترین تبلت های توی جهان هستند ... قیمت هم فوق العاده مناسبه
سی پی یو اونها AMD و گرافیک GF8400M dedicate memory و واقعا بی نظیره

اگر رشته ات گرافیکه من سری FZ سونی با گرافیک 8400M GT یا سری DV6000 اچ پی رو پیشنهاد میدم ... شیک و طراحی شده برای گرافیست ها
خیلی ممنون از راهنمایی خوبت

faceback2
19-04-2008, 12:43
ممنون میشم اگه جواب سوالات منو رو که تو پست 106 همین تاپیک پرسیدم بدید:11:
برای جلوگیری از تکرار سوالات این جوری ادرس دادم:31:

Mohandes_mansour
19-04-2008, 14:31
سلام
براي برنامه نويسي ميخوام
حداقل مشخصات:
تشكر

سلام دوست عزیز.
با این کانفیگی که شما فرمودید به نظر من برند دل از توشیبا بهتر باشه،چون نسبت به قیمت های مناسبی مه دارند دادای بالاترین مشخصات هستند با قیمتی کاملا مناسب.
برای نمونه دل 1500 یا 1500 مدل ها و کانفیگ ها و قیمت های مختلفی داره که بقیه دوستان برای شما بیشتر توضیح میدن...:11::20:

REGISTERED USER
19-04-2008, 23:28
سلام
این دوتا قیمتاشون چنده؟
توشیبا X205 که برای بازی عالی ... یا Asus Vx1 که سری فوق العاده قدرتمندیه

راستی تو سایت توشیبا این مدل رو با کانفینگ زیر قیمتش شده$ 1.950 .به نظر میاد خوبه نظرت چیه؟
Operating System **
Genuine Windows Vista® Home Premium (32-bit)
Processor
Processor Type * : Core™2 Duo Processor Number * : T8300 Processor Speed * : 2.40GHz Front Side Bus * : 800MHz
Memory Size *
3072MB
Memory Speed
PC2-5300 DDR2 667MHz SDRAM
Display Size *
17.0" widescreen
Display Type *
WXGA+ with TruBrite® Technology
Display Resolution *
1440x900, Supports 720p content
Graphics Engine *
NVIDIA® SLI Dual GeForce® 8600M GT
Graphics Memory *
767MB total: 512MB DDR3 discrete memory + up to 255MB shared memory w/NVIDIA® TurboCache™ technology
Hard Drive Size *
160GB
Hard Drive Speed
7200rpm
Secondary Hard Drive Size *
160GB 2nd HDD
Secondary Hard Drive Speed
7200rpm
Optical Drives *
DVD-SuperMulti (+/-R double layer) with Labelflash™ drive supporting up to 11 formats
Wireless LAN * ♣
Intel® Wireless WiFi Link 4965 AGN (802.11a/g/n)
Bluetooth *
Bluetooth® V2.0 + EDR
Webcam
Webcam and microphone built into LCD bezel
Input Devices
Internet Launch button, Dual Mode Pad, CD/DVD Buttons (Play/Pause, Stop, Prev Track, Next Track), 104 key US keyboard with 10 Key Pad
Security
Finger Print Reader
Modem
Modem
LAN
Ethernet LAN

قیمت دقیق ندارم اما حدود 2.200 هستند و ایسوز حدود 1.900 ... اما این توشیبا عالیه

REGISTERED USER
19-04-2008, 23:30
سلام
براي برنامه نويسي ميخوام
حداقل مشخصات:
تشكر

من به همه برنامه نویسها HP رو پیشنهاد میدم و واقعا برای شما کارایی داره ... علی الخصوص 14 اینچی اچ پی که سبکترین و قوی ترین 14 اینچی هاست:

مدل

pavilion DV 2670
2.0 Santa DUO2/ 1024 DDR2/ 160 Sata+/ 14.1" WXGA brite/ 319 intel/ WIFI/ Modem/ LAN/ Finger print/

حدود 1.150.000 هست

REGISTERED USER
19-04-2008, 23:37
بازم سلام و دیگه اینکه خیلی ممنونم از اینکه به سوالات زیاد و گاهی خیلی ابتدایی ما با دقت پاسخ می دید
_سوال دیگه داشتم من رو desktop خودم کریسس رو با رزولوشن 800*600 و با گرافیک یکی مونده به اخریش راحت بازی می کنم می خواستم بدونم می تونم با یه همچین تنظیماتی رو hp 2775 هم بازی کنم؟ و
_دیگه اینکه لطفا یه نمایندگیه hp تو اصفهان معرفی کنید(چون من الان ساکن اصفهانم) .اگه به دلیل تبلیغاتی نمی شه لطفا پ.خ. بدید بازم ممنونم؟ و
_اگه با یه تغییرات کمخرج و راحت تر از تغییر کارت گرافیک میشه سرعتش رو باز هم افزایش داد لطفا راهنماییم کنید.؟
dell xps 1530 اون قدر بهتر از 2775 هست که به تفاوت قیمتش بیارزه؟
_من هم می خوام بازی کنم هم نرم افزارایه مهندسی مثل catia ,fluent,matlab,و ... رو باش کار کنم hp 2775 از پس این کارا بر میاد؟ و
_کلا این جور کار کشیدنا باعث کاهش طول عمر یا داغ کردن و چنین صدماتی نمیشه؟
_در اخر بین HP DV6750 و HP DV2775 کدوم رو بگیرم بهتره از لحاظ کارایی و سرعت؟
_اینا تو بازی یا کارای پردازشیه سنگین داغ نمی کنن؟
_باتریاشون چطوریاس؟

کارخوبی کردی ... عجیبه چطور جا افتادی ؟

1- با تنظیمات آخر هم میتونی بازی کنی اما detail ها کمی باید بیاری پایین ...
2- نمیشناسم توی اصفهان کسی رو
3- میتونی آورکلاک کنی که البته خطرناکه ... من پیشنهاد میدم اگر واقعا دنبال بازی هستی یا XPS M1530 بخر که برای همه کار خوبه یا dell vostro 1500 با بالاترین کانفیگ نه hp
4- میتونی با Hp همه کارهات رو انجام بدی بغیر از بازی هایی که واقعا رس دستگاه رو میکشند ... کلا اچ پی برای بازی سری special داده بیرون و بقیه برای کارهای مولتی مدیا و مهندسی هستند
5- طول عمر دستگاه ات هم به مراقبت ازش بستگی داره اما باتری عمرش نهایت 2 یا 3 ساله با استفاده متوسط
6- طول عمر باتری عالیه ... HP اصلا داغ نمیکنه ... و 2775 بهتره چون 14 اینچی و سبکتره

biya2azizam
19-04-2008, 23:53
با سلام خدمتREGISTERED USERعزيز صحبتهاي شما باعث شد من عضو بشم اطلاعاتي كه شما داريد حتي مدير عامل شركت دل هم نداره!شما دلسوزانه و بي غرض بچه هارو راهنمايي ميكنيد تبريك ميگم به شما.ميبخشيد بنده لپ تاپي رو ميخوام كه تو اينترنت جوابمو بده و عادت دارم همزمان چنتا سايتو باز كنم و طوري باشه كه بازي هم ساپورت كنه و در ضمن عاشق كالايي هستم كه هر ساعت شلو ول نشه به قولي سخت كار باشه چون اين دومين تجربه خريد من هستش كه اوليش يه يارانه رو ميزي بود به اين نتيجه رسيدم كه سي پي يو و رم از همه قطعات مهمتره سنگيني برام مهم نيست و شايد نشانه جرم محكم كالا باشه شما چه مدلي رو مد نظر داريد آيا كارت شبكه و شبكه بيسيم و WiFi...و غيره ضروري ميباشد با تشكر از شما موفق باشيد.

F A R H A D
20-04-2008, 07:55
من به همه برنامه نویسها HP رو پیشنهاد میدم و واقعا برای شما کارایی داره ... علی الخصوص 14 اینچی اچ پی که سبکترین و قوی ترین 14 اینچی هاست:

مدل

pavilion DV 2670
2.0 Santa DUO2/ 1024 DDR2/ 160 Sata+/ 14.1" WXGA brite/ 319 intel/ WIFI/ Modem/ LAN/ Finger print/

حدود 1.150.000 هست

ممنون. اما شنيدم 2670 صداي فن بيشتري نسبت به dell داره و درايورهاي xp اون هم با زحمت گير مياد. درسته؟

Santa DUO2/ 1024 DDR2/ 160 Sata+/ 14.1" WXGA brite/ 319 intel/ WIFI/ Modem/ LAN/ Finger print/
با اين كانفيگ كه dell ارزون تر هست؟ دليل خاصي براي پيشنهاد hp وجود داره؟

sonic63
20-04-2008, 14:02
جناب Registered User خسته نباشی

واقعا از راهنمایی های خوبتون ممنونم... واقعا شما خیلی زحمت می کشین... کاش می شد یه جور واسه شما جبران کرد.

میشه یک مدل بالاتر از 2775 HP با قیمت 1/600/000 معرفی کنی؟

:11:

sonic63
20-04-2008, 14:09
به نام خدا

با سلام خدمت Registered User

می خواستم بدونم نوت بوک HP DV2775 تیونر تلویزیون به طور Integrated روش نصب هست یا نه؟

از آخرین قیمت های این مدل خبر دارین؟

ویندوز XP به راحتی روی این مدل نصب می شه؟

در مورد نصب Ubuntu هم اطلاعی دارین یا خیر؟

سیستم عامل های 64 بیت روی 2775 نصب می شن؟

میشه این مدل رو بدون Fingerprint هم سفارش داد یا خیر؟ اگه جواب مثبته افت قیمت چقدر خواهد بود؟

نوت بوکی سراغ داری که --- روش نصب شده باشه البته با زهم Integrated.

لینک عکس:
Only For Registered User:40:

silent_cry
20-04-2008, 17:14
سلام
آقا این مدل رو که 7 ماه کارکرده رو چند بخرم :
suzuki model : bsv-141-1c
cpu : 7200 coro2due 4mb cash
hdd - 160
ram : 1giga bus 800
lcd : 15.4
graphic : 256
garanty : sarir 5 mah moonde aza garantish
webcam + wifi + wlan +blutooth

mazi_z_PSP
20-04-2008, 20:40
سلام دوستان . بهترين لپ تاپ تا سقف 550-600 تومان چی بخرم خوبه ؟
از مارک های زير به ترتيب اولويت معرفی کنيد. ممنون ميشم. نميخوام زياد ازش کار بکشم اما نميخوام هم بد باشه. بهش ADSLهم ميخوام وصل کنم .
1- DELL
2- Gigabyte
3- ACER
4- ASUS

Untouchable
20-04-2008, 20:43
از مارک های زير به ترتيب اولويت معرفی کنيد. ممنون ميشم. نميخوام زياد ازش کار بکشم اما نميخوام هم بد باشه. بهش ADSLهم ميخوام وصل کنم .
1- DELL
2- Gigabyte
3- ACER
4- ASUS

لطفا یه نوت بوک ارزون هم واسه ما معرفی کنید . . . نمی خوام زیاد ازش کار بکشم . . . . فقط سایزش کوچیک باشه !

RAMINET
20-04-2008, 21:24
دوستان نمیدونم جاش اینجاست یا نه ولی به هر حال من اینجا عنوان میکنم:
من الان 2 ماهه که لب تاب xps m1330 ساخت (ایرلند) رو خریدم 170000000
با گارانتی ا ساله امرتات
با کیپد سفارشی امارات(عربی)
میخوام اگه شد تا یه مدت دیگه بفروشم و حالا که داره پولم جور میشه یه xps 1530 بخرم که بزرگتر از اینه
باید بگم لب تاب خوبیه:
13.3"
2 gig ram
160 hdd
2.2 core 2 due
geforce 8400 (890 mb
روش هم ویستا نصبه هم xp
مشکی رنگ هم است

من خودم دنبال 15" هستم چون فیلم زیاد میبینم
اگر کسی مایل به خرید بود بم پیغام بفرسته
ممنون

persia007
20-04-2008, 21:34
1- DELL
2- Gigabyte
3- ACER
4- ASUS

اين ايسر اسپاير 5315 شايد به درد شما بخوره (واسه كارهاي عمومي فكر كنم خوب باشه)

سي.پي.يو: Celeron M 1.86 GHz
رم:512 مگابايت
هارد: 80 گيگابايت
گرافيك: اينتل GMA X3100

قيمتش هم حدود 560.000 تومان

-------------------------------------------------------------------------------------------
با 680.000 تومان ميشه لپ تاپ با CPU دو هسته‌اي هم بگيري
مثلاً توشيبا L45

mazi_z_PSP
20-04-2008, 22:17
اين ايسر اسپاير 5315 شايد به درد شما بخوره (واسه كارهاي عمومي فكر كنم خوب باشه)

سي.پي.يو: Celeron M 1.86 GHz
رم:512 مگابايت
هارد: 80 گيگابايت
گرافيك: اينتل GMA X3100

قيمتش هم حدود 560.000 تومان

-------------------------------------------------------------------------------------------
با 680.000 تومان ميشه لپ تاپ با CPU دو هسته‌اي هم بگيري
مثلاً توشيبا L45
ممنون دوست من. پيشنهاد جالبيه. اما من ميخوام رو مدل های بيشتری فکر کنم. اگر موارد ديگه ای هم هست بگيد لطفا.( مدل کامل )

REGISTERED USER
20-04-2008, 23:23
با سلام خدمتREGISTERED USERعزيز صحبتهاي شما باعث شد من عضو بشم اطلاعاتي كه شما داريد حتي مدير عامل شركت دل هم نداره!شما دلسوزانه و بي غرض بچه هارو راهنمايي ميكنيد تبريك ميگم به شما.ميبخشيد بنده لپ تاپي رو ميخوام كه تو اينترنت جوابمو بده و عادت دارم همزمان چنتا سايتو باز كنم و طوري باشه كه بازي هم ساپورت كنه و در ضمن عاشق كالايي هستم كه هر ساعت شلو ول نشه به قولي سخت كار باشه چون اين دومين تجربه خريد من هستش كه اوليش يه يارانه رو ميزي بود به اين نتيجه رسيدم كه سي پي يو و رم از همه قطعات مهمتره سنگيني برام مهم نيست و شايد نشانه جرم محكم كالا باشه شما چه مدلي رو مد نظر داريد آيا كارت شبكه و شبكه بيسيم و WiFi...و غيره ضروري ميباشد با تشكر از شما موفق باشيد.

قربانت ... شاید هم یه روزی خود مدیر عامل اومد کمکتون کرد lol

شما در کنار این خصوصیاتی که گفتید اگر قیمت هم میگفتید عالی بود

اگر میتونی تا 1.700 هزینه کنی DELL XPS M1530 یا توشیبا سری TECRA برای کار شما عالیه
اما برای بازی و سرگرمی تا رنج 1.500 مدل های اچ پی پیشنهاد میشه ... کیفیت و زاحی خوبه و اصلا شما از شکل و شمایل و طراحی لپ تاپ خسته نمیشوید ... من به ندرت دیدم کسی HP pavilion بخره و بعد عوضش کنه چون جدی میگم عاشقش میشه ... من خودم طرفدار سرسخت دل بودم اما وقتی Hp رو کار کردم دیگه سمت محصولات دل کمتر رفتم و خودم هم بیشتر توی برند اچ پی و دل کار کردم

HP مدلهای 2775 , 6750 , 6699 هم جزو بندها و محصولات پرفروش و عالی هستند

برای وزن هم که ظریفترین و کم وزن ترین 15 اینچی به نظرم فقط HP هست ... البته سونی سری FZ هم می پسندم...

کارت شبکه و شبکه بیسیم و WIFI هم که تمام لپ تاپ ها دارند ... و بلوتوث و درایور دی وی دی و کارت خوان هم که اکثر لپ تاپ های بالای 1 میلیونی دارند

sonic63
20-04-2008, 23:28
Registered User انگار جواب ما رو نمی خوای بدی قربونت برم...

ما که یک گل زیبا تقدیم شما کردیم!!!

ما رو هم بسیاز قربونت!

sonic63
20-04-2008, 23:28

ما رو هم بساز قربونت!

REGISTERED USER
20-04-2008, 23:34
ممنون. اما شنيدم 2670 صداي فن بيشتري نسبت به dell داره و درايورهاي xp اون هم با زحمت گير مياد. درسته؟
نقل قول:
Santa DUO2/ 1024 DDR2/ 160 Sata+/ 14.1" WXGA brite/ 319 intel/ WIFI/ Modem/ LAN/ Finger print/
با اين كانفيگ كه dell ارزون تر هست؟ دليل خاصي براي پيشنهاد hp وجود داره؟

هیچ لپ تاپ اچ پی ندیدم که صدای فن و یا نویز داشته باشه (تجربه خودم) ... درایور هاش هم اگر توی سایت اچ پی نبود ( که هست) میتونی از مشابه استفاده کنی

بله دل ارزونتره ... اما کیفیت قطعات کمی پایینتره ... نویز و گرما بیشتری میده ... طراحی اصلا شیک نیست و بیشتر بیزینس و برای کارخای اداری ساخته شده ...

REGISTERED USER
20-04-2008, 23:35

ما رو هم بساز قربونت!

من برای این سایت کلا شب ها اونم نیم ساعت وقت میزارم قبل از استراحت ... اگر اجازه بدید چشم ... بخونم و جواب میدم

REGISTERED USER
20-04-2008, 23:36
جناب Registered User خسته نباشی

واقعا از راهنمایی های خوبتون ممنونم... واقعا شما خیلی زحمت می کشین... کاش می شد یه جور واسه شما جبران کرد.

میشه یک مدل بالاتر از 2775 HP با قیمت 1/600/000 معرفی کنی؟

بالاترش رو توی بازار ندیدم اما سری special ممکنه باشه که گرافیکش 8600 هست و اینجا هم نیست

فهلا بالاترین مدل تو بورسه اچ پی هست که الان هم موجودی اش کم شده

اما بالاتری از این مدل توی برند های دیگه DELL XPS M1530 که قیمتش جدیدا افت کرده و با سی پی یو 2.2 شده 1580.000 و ASUS VX1 که خیلی کم ازش دیدم

REGISTERED USER
20-04-2008, 23:43
با سلام خدمت Registered User

می خواستم بدونم نوت بوک HP DV2775 تیونر تلویزیون به طور Integrated روش نصب هست یا نه؟

از آخرین قیمت های این مدل خبر دارین؟

ویندوز XP به راحتی روی این مدل نصب می شه؟

در مورد نصب Ubuntu هم اطلاعی دارین یا خیر؟

سیستم عامل های 64 بیت روی 2775 نصب می شن؟

میشه این مدل رو بدون Fingerprint هم سفارش داد یا خیر؟ اگه جواب مثبته افت قیمت چقدر خواهد بود؟

نوت بوکی سراغ داری که --- روش نصب شده باشه البته با زهم Integrated.

چند بار پست میدید آخه ؟ امضام واضح نیست ؟

1- توی سری special که کاستوم کنی هست ولی توی مدلهایی که توی ایرانه Special اش رو هنوز ندیدم و باید از تی وی تیونر اکسترنال استفاده کنی

2- حدود 1.500.000 متغیره

3- با یک روش خاص که قبلا توضیح دادم بله

4- خیر ... تست نکردم اما توی فروم های خارجی معتبر دیدم جواب گرفتند

5- بلی ... سی پی یو ساپورت میکنه

6- خیر ... اینها که تو ایران میبینید آکبند توی جعبه است اما فکر کنم توی کانفیگ us این مدل وجود نداره FP ... قیمتش هم دقیق نمیدونم حدود 50 تا 80 باید باشه

7- برای PC ایسوز مادربرد داده بود بیرون اما لپ تاپ خیر ... بعضی مدلهای دل و یا توشیبا ویا panasonic HBOOK ماژول GPS دارند ولی --- فقط اکسترنال باید بخری

REGISTERED USER
20-04-2008, 23:45
سلام
hdd - 160
webcam + wifi + wlan +blutoot

بین 800 تا 850 خوبه ... اما بهت گرونتر و بالای 900 میدن

REGISTERED USER
20-04-2008, 23:46
1- DELL
2- Gigabyte
3- ACER
4- ASUS

acer توی رنج خیلی ارزان بهتر جواب داده کیفیت نسبتا خوبی داره ولی در کنار کارایی، امکانات خوبی هم داره ... اما بالای 700 دل و توشیبا و IBM

F A R H A D
21-04-2008, 09:17
هیچ لپ تاپ اچ پی ندیدم که صدای فن و یا نویز داشته باشه (تجربه خودم) ... درایور هاش هم اگر توی سایت اچ پی نبود ( که هست) میتونی از مشابه استفاده کنی

بله دل ارزونتره ... اما کیفیت قطعات کمی پایینتره ... نویز و گرما بیشتری میده ... طراحی اصلا شیک نیست و بیشتر بیزینس و برای کارخای اداری ساخته شده ...

آقا تشكر فراوان. بعد از حدود 1 ماه جستجو بين مدل هاي dell صحبت هاي شما باعث شده كه برم دنبال hp بگردم
البته 2670 پيدا نكردم. بين سايتهاي ايراني كدومشون اين مدل رو داره؟ ساخت كدام كشور بهتر هست؟

ahmadgipsy
21-04-2008, 15:21
دوستان در مورد لپتاپهای دل 1520 از کجا باید متوجه بشیم که ال سی دی Tft هست يا Xbrite ?

sma123
21-04-2008, 16:31
لطفاً راهنمایی کنید : یک لپ تاپ برای برنامه نویسی میخوام تا 800 تومن.

silent_cry
21-04-2008, 17:46
سلام
hdd - 160

خواهش می کنم کمکم کنید ، فوریه

ممنوون

A-H-S
21-04-2008, 18:45
سلام
hdd - 160

ممنوون
دوست عزيز اگه به پست هاي قبلي نگاه كنين ميبينين كه رجيسترجان به شما پاسخ دادن.
پس لطفا پست تكراري نفرستيد تا تاپيك زياد شلوغ نشه.
در ضمن استادمون رجيسترجان گفتن اگه پست تكراري بدين جواب داده نخواهد شد.
با تشكر:11:

mazi_z_PSP
21-04-2008, 20:31
acer توی رنج خیلی ارزان بهتر جواب داده کیفیت نسبتا خوبی داره ولی در کنار کارایی، امکانات خوبی هم داره ... اما بالای 700 دل و توشیبا و IBM

ممنون عزيز از راهنماييت. لطفا چند مدل خوب از این مارک ها در این رنج قيمت بهم پيشنهاد کنيد . خيلی فوريه.
دوست من ، 5 ماه پيش برای خواهرم يک لپ تاپ دل خريدم به 670 . مدلش الان يادم نيست اما خيلی خيلی ازش راضی هستيم. الان هم به دليل اینکه يک مدت طولانی از بازار دور موندم آمدم اینجا تا راهنمايی بگيرم که چه مدلی بگيرم. لطفا راهنمايی بفرماييد.

keyvan_73
21-04-2008, 22:58
همون طور که قبلا ÷ست داده بودم من دنبال یه لب تاب واسه کار با مایا و نرم افزارهای مهندسی و معماری می خوام و نهایت بودجم 850000 هستش ...مدلی رو که مد نظرم هستش رو معرفی می کنم لطفا نظرتون رو بگید و اگه مدله بهتری واسه کاره من سراغ دارید کوتاهی نکنید لطفا مرسی

acer5715 820000t
cpu 2core2duo
ram 1g hdd 160
grafic 256 intel
cash 2
monitor 15
dvd

biya2azizam
21-04-2008, 23:36
ممنون از شماregistered Userعزيز بازم مثل هميشه با اطلاعات كاملتون كه حكايت از تجربه بالاي شماست به يك كاربر آماتور كمك كرديددرست فرموديد منم با خوندن مطالب مختلف و تجربياد شما و دوستان به Hp علاقه پيدا كردم اميدوارم موفق باشيد.

REGISTERED USER
22-04-2008, 00:15
آقا تشكر فراوان. بعد از حدود 1 ماه جستجو بين مدل هاي dell صحبت هاي شما باعث شده كه برم دنبال hp بگردم
البته 2670 پيدا نكردم. بين سايتهاي ايراني كدومشون اين مدل رو داره؟ ساخت كدام كشور بهتر هست؟

HP ها همه ساخت چین هستند
پیشنهاد میکنم برید از فروشگاه بخرید تا سایت

REGISTERED USER
22-04-2008, 00:16
دوستان در مورد لپتاپهای دل 1520 از کجا باید متوجه بشیم که ال سی دی Tft هست يا Xbrite ?

از کی تا حالا شرکت دل از تکنولوژِی Xbrite مختص سونی برای لپ تاپ هاش استفاده میکنه ؟ :31:

REGISTERED USER
22-04-2008, 00:18
لطفاً راهنمایی کنید : یک لپ تاپ برای برنامه نویسی میخوام تا 800 تومن.

HP compaq 6720s یک انتخاب خوب و قوی و ارزان برای برنامه نویسان هست

همچنین قیمت 800 تومان دل 1520 هسم هست با کانفیگ زیر

1.66 Santa DUO2
/ 1024 DDR2/ 120 Sata+/ 15.4 WXGA+Brite/ 224 intel/ BT/ WIFI/ Modem/ Web Cam

REGISTERED USER
22-04-2008, 00:19
سلام
hdd - 160

ممنوون

قبلا جوابتو دادم ... چند صفحه قبل رو بگرد

F A R H A D
22-04-2008, 07:29
hp ها همه ساخت چین هستند
پیشنهاد میکنم برید از فروشگاه بخرید تا سایت

چين؟ اسم جنس چيني رو كه ميشنوم تنم مي لرزه! روي تجربه شما خيلي حساب كردم. اگر چيني خوبه لطفا راهنمايي كنيد.
من شهرستانم نمي تونم برم فروشگاه. مگه خريد از سايت چه مشكلاتي داره؟
آقا آخر 2670 يا 6720 ؟

ahmadgipsy
22-04-2008, 10:31
از کی تا حالا شرکت دل از تکنولوژِی Xbrite مختص سونی برای لپ تاپ هاش استفاده میکنه ؟ :31:
نميدونم پس اينا اشتباه مينويسن؟

munika
22-04-2008, 12:01
سلام من 1200 پول دارم به نظر شما تو اين گروني بازار مي شه يه لپ تاپ dell با ويژگي هاي قابل قبول خريد ؟ يادم رفت كه بگم اون رو براي كارهاي عادي مي خوام ولي ظرفيت رم و هاردش برام خيلي مهم هست. ممنون ميشم راهنمايي كنيد

Ni_nigc
22-04-2008, 12:04
سلام رجیستر جان
خواهش می کنم بدون اینکه به تهداد پستهام نگاه کنید جواب منو بدین .

من یه لب تاپ می خوام که بتونم باعهاش کارایی از قبیل یه سری نرم افزارهای مهندسی مثل Autocad و یک سری بازی ها ، البته بازیهای آنچنان سنگین نه ، ( متوسط به بالا ) و یا نرم افزارهای میکس قیلم معمولی و... .

حالا می ریم سر اصل مطلب : من نهایتاً 800 تومان می تونم بدم . البته دوام و به روز بودنش هم برام خیلی خیلی مهمه .
ازتون می خوام یه مدل لب تاب با قیمت و مشخصاتش با این شرایط به من معرفی بفرمائید .
رجیستر جان خیلی واجب هست چون قصد خرید دارم .
با تشکر

Ni_nigc
22-04-2008, 12:07
شرمنده اشتباهی دو بار فرستادم .

keyvan_73
22-04-2008, 14:13
به بزرگواریه خودتون ببخشید چون خیلی عجله داشتم دوباره ÷ست دادم
همون طور که قبلا ÷ست داده بودم من دنبال یه لب تاب واسه کار با مایا و نرم افزارهای مهندسی و معماری می خوام و نهایت بودجم 850000 هستش ...مدلی رو که مد نظرم هستش رو معرفی می کنم لطفا نظرتون رو بگید و اگه مدله بهتری واسه کاره من سراغ دارید کوتاهی نکنید لطفا مرسی

acer5715 820000t
cpu 2core2duo
ram 1g hdd 160
grafic 256 intel
cash 2
monitor 15
dvd

silent_cry
22-04-2008, 14:13
بین 800 تا 850 خوبه ... اما بهت گرونتر و بالای 900 میدن

واقعا بهت خسته نباشید میگم ایول خیلی پرکاری
قیمتشو بهم 750 گفنه ولی حقیقت مشکل سر مارک سوزوکیه اگه مشکلی برای برداش پیداشه جایی نیست که از سوزوکی سرش بشه - کلا نظرت در مورد این مارک چیه ؟بخرمش با این قیمت

sma123
22-04-2008, 15:55
رجیستر جان درباره HP Compaq 6720s بیشتر توضیح بده که چرا خوبه، ضمناً کانفیگ و قیمت هم بده. متشکرم. ( برنامه نویسی تا 800 تومن)

khaiyam
22-04-2008, 16:18
سلام من 1200 پول دارم به نظر شما تو اين گروني بازار مي شه يه لپ تاپ dell با ويژگي هاي قابل قبول خريد ؟ يادم رفت كه بگم اون رو براي كارهاي عادي مي خوام ولي ظرفيت رم و هاردش برام خيلي مهم هست. ممنون ميشم راهنمايي كنيد
بله مدل 1520 یا Vostro 1500 همین حدود هست

-Clan-
22-04-2008, 16:52
سلام
یک سوال فوری داشتم !
دوستان کسی یه نت بوک سراغ نداره که بازی های Hitman Blod mony و Assassins بدون هیچ اشکال و full Graphic روش اجرا بشه ؟

لطفا :
Name
Model
Advanced

zhina_gian
22-04-2008, 17:06
سلام دوستان.

من یک موقعیتی برام پیش اومده که میتونم یک نوع نوت بوک رو به قیمت مناسبی و آکبند خریداری کنم اما هر چقدر
در اینترنت گشتم اطلاعاتی در مورد این مدل پیدا نکردم. اطلاعات بود اما اطلاعات کلی بودند و مثل بقیه نوت بوک ها
هیچ رویو و یا بحثی در مورد این مدل نشده.

مدل انتخابی من HP Pavilion DV6829eo هست. دقیقا مدلش همینه که نوشتم.

از لحاظ سخت افزاری هم این مشخصات رو داره ...

AMD Turion 64 X2 TL-60 /2,0 GHz
15,4" WXGA
320 GB SATA harddisk
3 GB RAM
Super Multi DVD
10/100 Lan
Nvidia GeForce Go 8400M GS med 256/1535 MB
5i1 قابلیت خواندن مموری کارت ها, وب کم 1.3 مگاپیکسل و FireWire, HDMI
S-Video, Bluetooth
Windows Vista Home Premium
و قابلیت رمز گذاشتن از طریق اثر انگشت.

آیا به نظرتون این سیستم برای من که میخواهم کارهای ساده با برنامه هایی مانند Adobe Photoshop بکنم و
همچنین بعضی وقت ها هم میخوام بازی کنم بدرد میخوره؟

البته میدونم شاید بعضی بازی ها با این کارت گرافیک که داره جواب نده اما میشه راهنمایی کنید ببینم مثلا چه
نوع بازی هایی رو میشه روش نصب کرد.

مثلا Call of Duty 2 و Quack 4 و Doom3 رو میتونه جواب بده؟

ممنون... :11:

mazi_z_PSP
22-04-2008, 17:21
ممنون عزيز از راهنماييت. لطفا چند مدل خوب از این مارک ها در این رنج قيمت بهم پيشنهاد کنيد . خيلی فوريه.
دوست من ، 5 ماه پيش برای خواهرم يک لپ تاپ دل خريدم به 670 . مدلش الان يادم نيست اما خيلی خيلی ازش راضی هستيم. الان هم به دليل اینکه يک مدت طولانی از بازار دور موندم آمدم اینجا تا راهنمايی بگيرم که چه مدلی بگيرم. لطفا راهنمايی بفرماييد.

عزيزان مثل اینکه پست منو جا انداختين.!!

silent_cry
22-04-2008, 20:11
من خیلی عجله دارم رجیستر جان

REGISTERED USER
22-04-2008, 23:25
چين؟ اسم جنس چيني رو كه ميشنوم تنم مي لرزه! روي تجربه شما خيلي حساب كردم. اگر چيني خوبه لطفا راهنمايي كنيد.
من شهرستانم نمي تونم برم فروشگاه. مگه خريد از سايت چه مشكلاتي داره؟
آقا آخر 2670 يا 6720 ؟

چین سفارش آمریکا ... اچ پی من هم همینه دیگه ... همه اینطورند ... کیفیت خوب و مناسبه

سایت معلوم نیست برات چی میفرستند ... ما که همکاریم سرمون میاد چه برسه مشتری که دیگه ...!

ميدونم پس اينا اشتباه مينويسن؟
کد:

این سایت که چرند زیاد میگه ... اما یه نگاه میکردی همه جا نوشته :
صفحه نمایش وایداسکرین 15.4 اینچی WSXGA

واقعا بهت خسته نباشید میگم ایول خیلی پرکاری
قیمتشو بهم 750 گفنه ولی حقیقت مشکل سر مارک سوزوکیه اگه مشکلی برای برداش پیداشه جایی نیست که از سوزوکی سرش بشه - کلا نظرت در مورد این مارک چیه ؟بخرمش با این قیمت

اگر واقعا تمیزه و مشکلی نداره خوبه

اما به فکر خدماتی که هیچ جا براش نیست هم باش

REGISTERED USER
22-04-2008, 23:27

چرا که نه ؟ یک vostro 1500 با امکانات و کانفیگ عالی میتونی بخری

لیست قیمت ها رو نگاه کن ... دل با این بودجه موجودی زیاده

REGISTERED USER
22-04-2008, 23:30
سلام رجیستر جان
خواهش می کنم بدون اینکه به تهداد پستهام نگاه کنید جواب منو بدین .

من یه لب تاپ می خوام که بتونم باعهاش کارایی از قبیل یه سری نرم افزارهای مهندسی مثل Autocad و یک سری بازی ها ، البته بازیهای آنچنان سنگین نه ، ( متوسط به بالا ) و یا نرم افزارهای میکس قیلم معمولی و... .

حالا می ریم سر اصل مطلب : من نهایتاً 800 تومان می تونم بدم . البته دوام و به روز بودنش هم برام خیلی خیلی مهمه .
ازتون می خوام یه مدل لب تاب با قیمت و مشخصاتش با این شرایط به من معرفی بفرمائید .
رجیستر جان خیلی واجب هست چون قصد خرید دارم .
با تشکر

خوب با این بودجه اکثرا گرافیک share دارند ... نرم افزار های مهندسی چرا میشه و همچنین میکس فیلم ... اما بازی به هیچ وجه با این بودحه

دو انتخاب داری

DELL 1520 - core2 dou 1.66
830.000

HP compaq 6720s
840.000

REGISTERED USER
22-04-2008, 23:35
به بزرگواریه خودتون ببخشید چون خیلی عجله داشتم دوباره ÷ست دادم

acer5715 820000t
cpu 2core2duo
ram 1g hdd 160
grafic 256 intel
cash 2
monitor 15
dvd

خیلی خوبه ...

اما کیفیت ساخت ایسرها زیاد خوب نیست ... اگر باگارانتی معتبر میدن خوبه

REGISTERED USER
22-04-2008, 23:37
رجیستر جان درباره HP Compaq 6720s بیشتر توضیح بده که چرا خوبه، ضمناً کانفیگ و قیمت هم بده. متشکرم. ( برنامه نویسی تا 800 تومن)

کیفیت ساخت خوبه

سی پی یو و رم خوبی داره و سانتاروزا هست

صفحه نمایش و طراحی خوبی داره

درایورش LS هست و امکانات جانبی مناسبی داره

سیستم نرم افزاری ریکاوری و ... خوبی داره

به قیمتش می ارزه

REGISTERED USER
22-04-2008, 23:39
سلام دوستان.

من یک موقعیتی برام پیش اومده که میتونم یک نوع نوت بوک رو به قیمت مناسبی و آکبند خریداری کنم اما هر چقدر
در اینترنت گشتم اطلاعاتی در مورد این مدل پیدا نکردم. اطلاعات بود اما اطلاعات کلی بودند و مثل بقیه نوت بوک ها
هیچ رویو و یا بحثی در مورد این مدل نشده.

مدل انتخابی من HP Pavilion DV6829eo هست. دقیقا مدلش همینه که نوشتم.

از لحاظ سخت افزاری هم این مشخصات رو داره ...

AMD Turion 64 X2 TL-60 /2,0 GHz
15,4" WXGA
320 GB SATA harddisk
3 GB RAM
Super Multi DVD
10/100 Lan
Nvidia GeForce Go 8400M GS med 256/1535 MB
5i1 قابلیت خواندن مموری کارت ها, وب کم 1.3 مگاپیکسل و FireWire, HDMI
S-Video, Bluetooth
Windows Vista Home Premium
و قابلیت رمز گذاشتن از طریق اثر انگشت.

آیا به نظرتون این سیستم برای من که میخواهم کارهای ساده با برنامه هایی مانند Adobe Photoshop بکنم و
همچنین بعضی وقت ها هم میخوام بازی کنم بدرد میخوره؟

البته میدونم شاید بعضی بازی ها با این کارت گرافیک که داره جواب نده اما میشه راهنمایی کنید ببینم مثلا چه
نوع بازی هایی رو میشه روش نصب کرد.

مثلا Call of Duty 2 و Quack 4 و Doom3 رو میتونه جواب بده؟

ممنون...

تقریبا میشه گفت مثل دستگاه منه و از سری SE باشه ... خیلی خوبه و جواب هم میده برای این بازیها

لپ تاپ پر بازدهی هست

REGISTERED USER
22-04-2008, 23:42

الن دقیقا قیمت های لپ تاپ ارزان یادم نیست ... مثلا مدلهای aspire ایسر زیر 750 هستند ...سری IBM R6 هم خوبه

اون لپ تاپ دلی هم که داستی DELL 6400-D - core dou 1.66 احتمالا بوده ... لپ تاپ های خوبی بودند اما جدیدا کیفی کارشون اومده پایین

REGISTERED USER
22-04-2008, 23:43
دوستان اگر پستی جا افتاد لطفا شماره اش رو که در گوشه بالا سمت چپ پست هست بگویید

REGISTERED USER
22-04-2008, 23:45
سلام
یک سوال فوری داشتم !
دوستان کسی یه نت بوک سراغ نداره که بازی های Hitman Blod mony و Assassins بدون هیچ اشکال و full Graphic روش اجرا بشه ؟

لطفا :
Name
Model
Advanced

DELL

XPS M1530

core2 dou - 2.4 GHZ - 4 MB cache T7500
2~3 GB ram DDR2
160~200 GB HDD SATA
Nvidia GF8600M GT GDDR3 - 256 MB dedicate memory upto 1204MB

حدود 1.720.000 تومان

F A R H A D
23-04-2008, 07:21
چین سفارش آمریکا ... اچ پی من هم همینه دیگه ... همه اینطورند ... کیفیت خوب و مناسبه
همه hp هاي چيني، سفارش آمريكا هست يا علامت مشخصي دارند؟

سایت معلوم نیست برات چی میفرستند ... ما که همکاریم سرمون میاد چه برسه مشتری که دیگه ...!
بايد دل رو به دريا بزنم. چاره اي نيست. مشخصات خاصي هست كه متوجه بشم طرف چقدر با انصاف بوده يا نه؟

باز هم جواب نداديد كه 6720 يا 2670 ؟ مدل هاي ديگه hp كه در رنج قيمت 1.100.000 هستند چطور؟ خوب نيستند؟
تشكر فراوان

hamed1987
23-04-2008, 11:31
رجیستر جان سلام
یه خبری شنیدم
من مدل Toshiba Satellite X205 رو تو سایتش دیدم،به نظر خیلی خوب میومد مخصوصا گرافیکش فقط یه چیزی یکی از آشنایان گفته اصلا توشیبا نگیر سرعتش خیلی پایینه چون طراحی مادربورد خوبی نداره
حالا بین این و 1530 کدومو می پسندی؟

ali_md
23-04-2008, 14:35
DELL

XPS M1530

core2 dou - 2.4 GHZ - 4 MB cache T7500
2~3 GB ram DDR2
160~200 GB HDD SATA
Nvidia GF8600M GT GDDR3 - 256 MB dedicate memory upto 1204MB

حدود 1.720.000 تومان

register عزیز.منظورت از gb ram ddr2~3 چیه؟هر دو نوع هست؟میشه معلوم کرد؟

sma123
23-04-2008, 16:19
رجیستر جان کانفیگ HP Compaq 6720s را دقیق بده با قیمت در ضمن نظرت درباره IBM Lenovo چیه؟
(برای برنامه نوسی تا 850 تومن)
6720 بخرم یا 6720s

REGISTERED USER
23-04-2008, 20:21
نقل قول:
همه hp هاي چيني، سفارش آمريكا هست يا علامت مشخصي دارند؟
نقل قول:
بايد دل رو به دريا بزنم. چاره اي نيست. مشخصات خاصي هست كه متوجه بشم طرف چقدر با انصاف بوده يا نه؟

باز هم جواب نداديد كه 6720 يا 2670 ؟ مدل هاي ديگه hp كه در رنج قيمت 1.100.000 هستند چطور؟ خوب نيستند؟
تشكر فراوان

اغلب هستند ... نشانه خاصی نداره اما همه سری pavilion سفارش آمریکا هستند یعنی کیفیت خوبه ... تازه سفارش آمریکا نمایندگی اماراتش هم هست که راهنما و برچسب عربی روی قسمت های بدنه و حروف عربی روی کیبورد هست که بهتره اگر گیر آوردی

2670 هم ارزونه و هم سایز مانیتور پایینه ... سبک و کم حجم ... من که خودم 14 اینچی بیشتر میپسندم

REGISTERED USER
23-04-2008, 20:24
جیستر جان سلام
یه خبری شنیدم
من مدل Toshiba Satellite X205 رو تو سایتش دیدم،به نظر خیلی خوب میومد مخصوصا گرافیکش فقط یه چیزی یکی از آشنایان گفته اصلا توشیبا نگیر سرعتش خیلی پایینه چون طراحی مادربورد خوبی نداره
حالا بین این و 1530 کدومو می پسندی؟

سرعت پایینه ؟ به طراحی مادربرد چه ربطی داره ؟

مدل های X توشیبا خیلی خوب و قوی هستند اما 17 اینچی بودنش مشکله ... من خودم قوی و ظریفتر رو به قوی تر و بزرگتر ترجیح میدم

REGISTERED USER
23-04-2008, 20:25
register عزیز.منظورت از gb ram ddr2~3 چیه؟هر دو نوع هست؟میشه معلوم کرد؟

آره ... یا 2 یا 3 گیگ رم هست ... قیمت هم 30 تومنی فرق داره ... علامت ~ منظورم یا هست

silent_cry
23-04-2008, 20:25
رجیستر جان نظرت در مورد مارک suzuki چیه؟

REGISTERED USER
23-04-2008, 20:26
رجیستر جان کانفیگ HP Compaq 6720s را دقیق بده با قیمت در ضمن نظرت درباره IBM Lenovo چیه؟
(برای برنامه نوسی تا 850 تومن)
6720 بخرم یا 6720s

اول ببین کدوم موجوده ... فرقی هم نداره یکی هاردش بیشتره

IBM جالب نیست به نسبت HP ... HP رو خیلی بیشتر ترجیح میدم به خاطر قدرت و زیبایی اش

REGISTERED USER
23-04-2008, 20:26
رجیستر جان نظرت در مورد مارک suzuki چیه؟

بد نیست من مثل ایسر میدونمش از لحاظ کیفیت اما خدمات براش نیست ... مشکل اینه

silent_cry
23-04-2008, 21:40
خیلی نوکرم
دمت گرم

REGISTERED USER
24-04-2008, 00:11
دوستانی که دنبال لپ تاپ قوی تا 850 میگردند جدیدا مدلهای core2 1.66 دل 1525 هم اومده با رم 1 و هارد 120 حدود 725.000 تومان با گارانتیهایمعتبر ... در کنار و زیر HP 6720 انتخاب خوبیه

hamed1987
24-04-2008, 00:22
سرعت پایینه ؟ به طراحی مادربرد چه ربطی داره ؟

مدل های X توشیبا خیلی خوب و قوی هستند اما 17 اینچی بودنش مشکله ... من خودم قوی و ظریفتر رو به قوی تر و بزرگتر ترجیح میدم

اول ممنونم
دوم. بی ریط که نیست،خودت میگی مادربورد
یعنی میگی هر سیستمی که رم و سی پی یو و هاردو ... یکی داشت عین هم کار میکنن؟!!!!:13:(من که فکر نمی کنم، لا اقل که من که این مدته رو دسکتاپ کار کردم خلاف این مطلب بود)

F A R H A D
24-04-2008, 08:44
registered جان تشكر فراوان
يك مدل رو انتخاب مي كنم باز مزاحم ميشم

ALIA2007
24-04-2008, 10:05
با سلام
از کاربر محترم registered user یه سوال داشتم.
من مدتی که داشتم از این بخش اطلاعات جمع میکردم و میخوام یه xps 1530 بگیرم ولی شما تو امضاتون خیلی از hp 6650 تعریف میکنی میشه این دو یه مقایسه کنی و بگید کدوم بهتره ؟ قیمتش چنده چون با این کافیگ تو اینترنت پیدا نکردم .اگه از 1530 بهتره بگید اونو بگیرم .

ritzdvb
24-04-2008, 10:28
سلام.من در تركيه هستم و در اينجا يك لبتاب casper به سايز 14.1 اينچ و به مشخصات زير است :
l2 cache 2 .cpu:core2duo 1.8
ram:2 gig
vga:128 intel
hd:160gig
و به قيمت ايران 762هزار تومان كه در فروشگاه و نمايندگيهاي شركت casper قرار دارد.به نظر شما بگيرم يا خير؟وسوال دوم اينكه گمرگي به ان ميخورد اگر بگيرم يا خير؟

ritzdvb
24-04-2008, 10:35
[QUOTE=REGISTERED USER;2336341]دوستانی که دنبال لپ تاپ قوی تا 850 میگردند جدیدا مدلهای core2 1.66 دل 1525 هم اومده با رم 1 و هارد 120 حدود 725.000 تومان با گارانتیهایمعتبر ....

ميشه ادرس بدهيد؟

ahmadgipsy
24-04-2008, 10:56
دوستان نظرتون در مورد hp 6755 چیه
قیمت 1200000 دارم شما قیمت ندارین تو بازار چنده؟

munika
24-04-2008, 11:19
file:///C:/DOCUME%7E1/DEAR-U%7E1/LOCALS%7E1/Temp/moz-screenshot.jpg

REGISTERED USER
24-04-2008, 14:07
اول ممنونم
دوم. بی ریط که نیست،خودت میگی مادربورد
یعنی میگی هر سیستمی که رم و سی پی یو و هاردو ... یکی داشت عین هم کار میکنن؟!!!!(من که فکر نمی کنم، لا اقل که من که این مدته رو دسکتاپ کار کردم خلاف این مطلب بود)

ماردبرد های شون رو که اغلب یک شرکت میزنه ( البته چیپ و قطعا اصلیوگرنه توی شرکت های سازنده مونتاژ میشه) ... منظورم این بود که ببینی بر چه اساسی و با چه طراحی ساخته شده .... مثلا مادربرد ساخت asus یا ساخت giga توی بازار PC اگر چیپ ها یکی باشند واقعا اهمیتی داره ؟ چیپ مهمه ! چیپ

REGISTERED USER
24-04-2008, 14:10
با سلام
از کاربر محترم registered user یه سوال داشتم.
من مدتی که داشتم از این بخش اطلاعات جمع میکردم و میخوام یه xps 1530 بگیرم ولی شما تو امضاتون خیلی از hp 6650 تعریف میکنی میشه این دو یه مقایسه کنی و بگید کدوم بهتره ؟ قیمتش چنده چون با این کافیگ تو اینترنت پیدا نکردم .اگه از 1530 بهتره بگید اونو بگیرم .

این مدل 6650 special game edition هست و فقط برای گیم و به درخوایت توی یک سری نمایندگیهای خاص برای مشتری کاستوم میشه و یک ماه بعد هم دستش میرسه

این مدل توی ایران نیست ... من از آمریکا آوردند برام

XPS M1530 قدرتش از این مدل کمتره ولی توی موجودی بازار ایران قوی ترین لپ تاپ 15.4 اینچی برای بازی هست

REGISTERED USER
24-04-2008, 14:16
سلام.من در تركيه هستم و در اينجا يك لبتاب casper به سايز 14.1 اينچ و به مشخصات زير است :
l2 cache 2 .cpu:core2duo 1.8
ram:2 gig
vga:128 intel
hd:160gig
و به قيمت ايران 762هزار تومان كه در فروشگاه و نمايندگيهاي شركت casper قرار دارد.به نظر شما بگيرم يا خير؟وسوال دوم اينكه گمرگي به ان ميخورد اگر بگيرم يا خير؟

اسم همه لپ تاپ چینی شنیده بودم جز این ... اصلا این برند رو نمیشناسم ... چینیه دیگه عین گوشی های موبایل چینی ... اگر خراب شد نه کسی هست خدماتش رو بده نه کسی میخردش

البته شاید این برند ساخت خود ترکیه باشه ....! نمیدونم !

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

قیمت که خوبه ... گمرکی هم اگر بخوای قانونی بدی بله باید بپردازی ... اما به نظرم پول بیشتر بزار و یک برند معتبر مثل HP یا ACER و ... بخر

REGISTERED USER
24-04-2008, 14:23
ميشه ادرس بدهيد؟

بازار پاییتخت تهران ... شرکت های زیادی در حال حاضر آوردند ... میتونید به سایت آنها رجوع کنید مثلا :

البته اینجا تبلیغات ممنوعه و من هم این فروشگاه رو نمیشناسم ... بزارید یکم دیگه تا شرکت های معتبر هم وارد کنند مثل زیگورات یا ... که با گارانتی های معتبر خریداری کنید

البته خود زیگورات هم دو مدل با رنج بالای 1.000.000 تومان داره

کلا این مدل ریلیز شده اما جدیدا مدلهای ارزان با کانفیگ خوب هم آمده

REGISTERED USER
24-04-2008, 14:29
دوستان نظرتون در مورد hp 6755 چیه
قیمت 1200000 دارم شما قیمت ندارین تو بازار چنده؟
[URL][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL

خوبه ... قیمت خوبی هم داره از مدلهای جدیدا که در مقابل HP 6680 اومدند ... البته من حدود 1.340.000 توی آخرین لیست های همکارم قیمت دارم .... باید ببینی شاید بدون گارانتی میده یا قیمت اشتباهه !

hamed1987
24-04-2008, 15:04
ماردبرد های شون رو که اغلب یک شرکت میزنه ( البته چیپ و قطعا اصلیوگرنه توی شرکت های سازنده مونتاژ میشه) ... منظورم این بود که ببینی بر چه اساسی و با چه طراحی ساخته شده .... مثلا مادربرد ساخت asus یا ساخت giga توی بازار PC اگر چیپ ها یکی باشند واقعا اهمیتی داره ؟ چیپ مهمه ! چیپ

درسته مثلا چیپها اگه یکی باشن سیستم خنک کننده چی؟
بیخیال این بحث فکر نکنم مال اینجا باشه:46:

ritzdvb
24-04-2008, 15:50
دوستان نظرتان درباره Fujitsu-Siemens Amilo Pro V-3515-C وSony VAIO N-325 چیست؟

sma123
24-04-2008, 17:19
رجیستر جان چند مدل 6720 هست کدام را بخرم (کانفیگ و قیمت هم بده) برای برنامه نویسی می خوام.

silent_cry
24-04-2008, 17:22
قیمت و کارایی hp 1501 برای کار طراحی گرافیک نه زیاد حرفه ای ؟ رجیستر خیلی نوکرم

ahmadgipsy
24-04-2008, 18:07
لطفا يك نگاه به لينك زير بندازيد
من زنگ زدم بهم 620 قيمت داد
2.2 اينسپايرون رو هم گفت 850 با 9 سل بهت ميدم
داستان چيه به نظر شما؟

khaiyam
24-04-2008, 18:56
تو سایت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید دیدم نوشته تو تجهیزات جانبی لپتاپ 1330 دو تا باتری با یک گوشی سونی اریکسون بود این درسته تو ایران هم هست

یکی از دوستان من قصد خرید این لپتاپ را داره آیا مانیتور اون 13 اینچ هست برای کاره گرافیک و برنامه نویسی اذیت نمیکنه
الان XPS 1530 تو ایران با چه کانفیگی و چه قیمتی هست

hamed1987
25-04-2008, 00:37
این مدل 6650 special game edition هست و فقط برای گیم و به درخوایت توی یک سری نمایندگیهای خاص برای مشتری کاستوم میشه و یک ماه بعد هم دستش میرسه

این مدل توی ایران نیست ... من از آمریکا آوردند برام

XPS M1530 قدرتش از این مدل کمتره ولی توی موجودی بازار ایران قوی ترین لپ تاپ 15.4 اینچی برای بازی هست

بازم سلام:31:
راستی اگه بخوام از آمریکا بگیرم لبتاپ خودت رو پیشنهاد نکردی؟
مگه بهتر نیست؟
من هر چی خواستم ببینم تو سایت hp کاستومش چجوریه نتونستم این مدل رو پیدا کنم
لینکشو واسم میذاری؟:11:

archexpert
25-04-2008, 15:50
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] صاحب نظرا بیان جلو!!!!
یخوام ی لپ تاپ برای کارای سنگین بخرم به این 2 مدل رسیدم
F3s v/b ASUS
cpu 2.4 core 2 dou santarosa
MB L2 cash 4
fsb 800
RAM 4 G
HDD 250
LCD 15
VGA Geforce Go 8400
BT/WiFi/TV tuner /s video /LAN /modem
3usb 1394(IEEE) / Camera 1.3/ card Reader 4 in 1
Price 1650000

DELL XPS 1530
santa COre dou 2 2.2
cash 4mb
RAm 4 G
HDD 160
VGA 1000nvi
BT/WIFI/Camera/
1650000 Price
قیاس کنید و پیشنهاد بدید ممنون میشم....

denudate
25-04-2008, 20:34
دوستان بهترین رم موجود واسه لپ تاپ 2گیگی چنده حدودا؟؟
مدل و نوع چیپ رو هم بگین ممنون میشم!
2تا 1 گیگ دارم می خوام بفروشم 2تا 2گیگ بگیرم....
مرسی

faceback2
25-04-2008, 20:55
سلام لطفا چند مدل از hpو dell وsonyو toshiba‏ و ... را معرفی کنید یکی از دوستام رفته امارات می خوام بگم برام بیاره لطفا با اسکرین 14 تا 15 و در اونجا بیشتر از 2 میلیون به پول ما نشه ولی دیگه تش باشه برای بازی و کارهای گرافیکی و مهندسی می خوام و خلاصه کامل باشه، ممنون.

amin2009
25-04-2008, 23:52
با سلام خدمت تمامی دوستان
من تمامی پستهای این موضوع رو خوندن از زحمت تمامی دوستان متشکرم
من با 1.500 بهترین لپتاپی که میتونم بخرم چه مدلی ؟ مدلشم اول hp بعد dell
برای کار با matlab و بازی می خوام lcd 15.4 باشه ممنون
لطفا زودتر جواب بدید

AMKS
26-04-2008, 07:43
سلام
قيمت لپتاپ سوني وايوو مدلar650u تو بازار ايران چنده اگه بخوام بفروشمش چند !
در مورد بك آپ گرفتن از درايورهاي اون برام توضيح ميدين كه از كجا بايد برم!
اگه هنگام بازي بعضي مواقع (كم)هنگ كنه مشكلش چي ميتونه باشه!
تشكر

davy jones
26-04-2008, 10:52
با سلام.:20:

می خواستم بدونم به غیر از مدل های Toshiba tecra A9 9013 و Toshiba tecra A9 9015 مدل های دیگری ( نه لزوما" از این برند ) وجود دارند که ویندوز XP اوریجینال داشته باشند و به درد نرم افزارهای مهندسی بخورند؟

لطفا" از میان مدل هایی جواب بدین که cpu آنها core 2 dou باشند و 4Mb catsh داشته باشند.

ممنون.:11:

persia007
26-04-2008, 11:35
جدیدا مدلهای core2 1.66 دل 1525 هم اومده با رم 1 و هارد 120 حدود 725.000 تومان با گارانتی های معتبر ...

من چند وقت پیش قیمت دل 1525 رو حداقل تا 820.000 تومان دیده بودم.......این قیمت مال کجاست؟؟؟

REGISTERED USER
26-04-2008, 17:52
قیمت و کارایی hp 1501 برای کار طراحی گرافیک نه زیاد حرفه ای ؟ رجیستر خیلی نوکرم

دل 1501 هست نه HP 1501 ... ارزونه اونم بدلیل سی پی یو AMD سمپرون ... اگر X2 گیر آوردی ارزش خریدن داره ... گرافیک اش با intel X3100 تقریبا توی یک رنج هست و این حتی کمی بالاتره ... اما سی پی یو قیمتش رو مهم میکنه

رجیستر جان چند مدل 6720 هست کدام را بخرم (کانفیگ و قیمت هم بده) برای برنامه نویسی می خوام.

دوستان نظرتان درباره Fujitsu-Siemens Amilo Pro V-3515-C وSony VAIO N-325 چیست؟

SONY VAIO سری N کارایی پایینی داره و میشه گفت قدرت گرافیکش واقعا پایینه ... این سیستم برای کارهای خانگی و اینترنت و تماشای فیلم به دلیل داشتن سی پی یو متوسط core dou و intel share video memory خوبه و برای کارهای مهندسی و برنامه نویسی اصلا پیشنهاد نمیشه ... طراحی اش ضمخت و سنگین و بزرگه ... یکم هم این مدل ها داغ میکنند

در مورد fujitsu simens هم نظر خاصی ندارم ... اونم بیشتر به درد کارهای اداری و آفیس میخوره تا مهندسی و طراحی و ... ظاهر ساده ای داره و کیفیت قطعاتش هم بد نیست

کانفیگی که بدرد شما میخوره

HP compaq 6720s

core2 dou 1.86 - 2 MB cache - FSB 800

ram 1 GB

HDD 80 GB

DVD-RW DL +LS

15.4" WXGA

Intel X3100 share- 384 MB

BT
wireless
MS DOS

ممکنه با رم و هارد بالاتر هم باشه ... اما سی پی یو زیر 1.6 core2 dou و کش 2 نخر

قیمت هم بین 800 تا 820 متغیره

REGISTERED USER
26-04-2008, 17:57
لطفا يك نگاه به لينك زير بندازيد
من زنگ زدم بهم 620 قيمت داد
2.2 اينسپايرون رو هم گفت 850 با 9 سل بهت ميدم
داستان چيه به نظر شما؟

با باتری 9 سلولی اونم ژاپنی ؟؟؟ :18:

احتمالا طرف از دبی میاره اینجا مستقیم میفروشه !!!

شاید دست دوم یا ریفر باشن

REGISTERED USER
26-04-2008, 18:00
تو سایت
کد:

دیدم نوشته تو تجهیزات جانبی لپتاپ 1330 دو تا باتری با یک گوشی سونی اریکسون بود این درسته تو ایران هم هست
کد:

یکی از دوستان من قصد خرید این لپتاپ را داره آیا مانیتور اون 13 اینچ هست برای کاره گرافیک و برنامه نویسی اذیت نمیکنه
الان XPS 1530 تو ایران با چه کانفیگی و چه قیمتی هست

مانیتور 13 اینچی و بهترش یعنی 14 اینچی کلا برای برنامه نویسان و کارهای پرتابل ساخته شده اند و 1330 انتخاب خیلی خوبه ... گرافیکش هم کافیه دیگه ... GF8400M تمام نیازتان را برطرف میکنه

توی ایران مطمئن باش اون گوشی و یک باتری رو بر میدارند ... قبل از اینکه دست فروشنده هم برسه !

در مورد 1530 هم زیاد بحث و تبادل نظر شده ... لطفا کمی جستجو کنید میبینید

REGISTERED USER
26-04-2008, 18:03
بازم سلام
راستی اگه بخوام از آمریکا بگیرم لبتاپ خودت رو پیشنهاد نکردی؟
مگه بهتر نیست؟
من هر چی خواستم ببینم تو سایت hp کاستومش چجوریه نتونستم این مدل رو پیدا کنم
لینکشو واسم میذاری؟

توی سایت HP ارائه نمیدهند ... من هم با شرایط خاصی تونستم این رو بگیرم ... اصلا مال من نبود دوستم خیلی خاص تونسته select کنه و من هم ازش خریدمش :27:

در ضمن من اینو 1500 دلار خریدم و شما 1800 دلار دارید :31:

REGISTERED USER
26-04-2008, 18:05
یخوام ی لپ تاپ برای کارای سنگین بخرم به این 2 مدل رسیدم
F3s v/b ASUS
cpu 2.4 core 2 dou santarosa
MB L2 cash 4
fsb 800
RAM 4 G
HDD 250
LCD 15
VGA Geforce Go 8400
BT/WiFi/TV tuner /s video /LAN /modem
3usb 1394(IEEE) / Camera 1.3/ card Reader 4 in 1
Price 1650000

DELL XPS 1530
santa COre dou 2 2.2
cash 4mb
RAm 4 G
HDD 160
VGA 1000nvi
BT/WIFI/Camera/
1650000 Price
قیاس کنید و پیشنهاد بدید ممنون میشم....

باز هم بحث شده ... درسته CPU ایسوز بالاتره اما من خودم DELL XPS رو پیشنهاد میدم چون از هر لحاظی کامله ... البته با GPU گرافیک 8600M GT

REGISTERED USER
26-04-2008, 18:07
وستان بهترین رم موجود واسه لپ تاپ 2گیگی چنده حدودا؟؟
مدل و نوع چیپ رو هم بگین ممنون میشم!
2تا 1 گیگ دارم می خوام بفروشم 2تا 2گیگ بگیرم....
مرسی

اگر بتونی OCZ و کراسیر گیر بیاری عالیه و قیمت هم بالاست ! هر ماژول حدود 80 تومانه ... اما چیپ Hynix هم برند معتبر بازاره و عالیه و مثلا کینکش حدود 50 تومان هست

j.sebastian.bach
26-04-2008, 18:09
سلام و متاسفم که سوالم رو جای اشتباه گذاشتم! انتقال دادم به اینجا : من بعد از خواندن تمامی تاپیک ها و زیر و رو کردن اینترنت و سایت dell.com تصمیم گرفتم xps m1530 رو با config زیر بخرم.از اونجایی که امکانش هست میخوام بدم از دوبی بیارن چون ارزون تره و گارانتی ایران رو هم نیاز ندارم و تا چند وقت دیگه خارج میشم(البته در اون صورت هم از دوبی بگیرم بهتره ) .من نگرانم نشه دقیقا همینو پیدا کرد و نمیدونم که config ها اونجا انعطاف لازم رو دارن یا نه و اصلا چقدر برام آب می خوره.تو تهران 2.6GHz/800Mhz FSB, 6MB Cache رو با این مشخصات قیمت گرفتم 1700 که البته طبق تجربه شخصی وقت تحویل نصف مشخصاتش نمیخوره و هر چی توش بوده بردن واسه بچه شون یا اشانتیون شده واسه زیدشون! .پس شاید دوبی بشه کاملشو 1600 گرفت.لطف کنید اگه تجربه اش رو دارید راهنمایی کنید چقدر میشه و اصلا از کجاش بگیره؟ یه سوال دیگه اینکه config بهتر داره یا نه؟ مشخصات: Dell XPS M1530 • (PRODUCT) Crimson RED Color • Intel® Core™ 2 Duo Processor T9500 (2.6GHz/800Mhz FSB, 6MB Cache) • Genuine Windows Vista® Ultimate (PRODUCT) RED ($25 More Than Home Premium For AIDS Help) • High Resolution WSXGA, Glossy Widescreen 15.4 inch LED Backlit LCD (1440x900) & Integrated 2.0 MP Webcam • 4GB Shared Dual Channel DDR2 SDRAM at 667MHz , 2 Dimms , PC 5200 (Company Assembled) • 250/320 GB 7200rpm SATA Hard Drive Free Fall Sensor • 256 / 512 MB NVIDIA® GeForce® Go 8600M GT(Shared Up To 1 GB) Core: 475 MHz, Memory: 702 MHz,GDDR3 • Slot Load DVD+/-RW (DVD/CD read/write) • Dell Wireless 1395 wifi , 802.11 a/b/g/n Mini Card • Verizon built-in Cellular Mobile Broadband • Dell Wireless 355 Bluetooth Internal (2.0+Enhanced Data Rate) • 85 WHr 9-cell Lithium Ion Primary Battery • Finger Print Reader • 3 USB 2.0 Ports • HDMI • VGA TV Out • S-Video • Firewire (IEEE 1394a) • Ethernet Port (10/100) • 8-in-1 Card Reader (SD, SDIO, MMC, MS, MSPro, xD, High Speed SD, Hi Capacity SD) • ExpressCard 54 mm slot (PCMCIA) • Intel 965PM/GM Main Board • Integrated Sound Blaster Audigy HD Software Edition • Stereo In & Headphone/Speaker Out (x2) Dual Digital Array Mics • Media Center Remote Control • Height x Width x Depth (in mm): 39 x 263 x 357 • 2.63 Kg Weight • 12 Months International Warranty Without DELL Care • Made In Ireland (Or Malaysia) • Free DELL Case ------------------------------------------------------- Available Features in Box Transport Cover, Accessory Briefcase, Manual, Microfibre Cleaning Cloth, Creative EP 630 Headphones, Dell Media Direct, Dell Treiber und Utilities, Windows Recovery, Windows Vista DVD, Roxio Creator, My DVD 9.0 --------------------------------------------------------------------------------- Additional Requirements 1. Dell External Mini USB Modem For XPS M1530 2. Additional 56 WHr 6-cell Lithium Ion Primary Or Additional 85 WHr 9-cell Lithium Ion Primary Battery 3. Dell Bluetooth Travel mouse Or Logitech V220 Wireless Mouse Ruby Red ----------------------------------------------------------------------------------- Decreasing price steps : 1. Intel® Core™ 2 Duo Processor T9300(2.5GHz/800Mhz FSB, 6MB Cache) 2. Genuine Windows Vista® Home Premium (If Ultimate Was Very Expensive) 3. 250GB 7200rpm SATA Hard Drive (Without Free Fall Sensor) 4. 320GB 5400rpm SATA Hard Drive 5. Full Hi Definition, glossy widescreen 15.4 inch LCD (1920x1200) & 2.0 M 6. High Resolution glossy widescreen 15.4 inch LCD(1680x1050) & 2MP Camera 7. High Resolution, glossy widescreen 15.4 inch LCD(1440x900) & 2MP Camera (No LED)

REGISTERED USER
26-04-2008, 18:13
با سلام خدمت تمامی دوستان
من تمامی پستهای این موضوع رو خوندن از زحمت تمامی دوستان متشکرم
من با 1.500 بهترین لپتاپی که میتونم بخرم چه مدلی ؟ مدلشم اول hp بعد dell
برای کار با matlab و بازی می خوام lcd 15.4 باشه ممنون
لطفا زودتر جواب بدید

ذکر شده است ... HP 2775 عالی است برای شما ... و اگر 15 اینچی میخواهید 6755 هم هست با سی پی یو 2.4 حدود 1.400.000 عالی هست

سلام
قيمت لپتاپ سوني وايوو مدلar650u تو بازار ايران چنده اگه بخوام بفروشمش چند !
در مورد بك آپ گرفتن از درايورهاي اون برام توضيح ميدين كه از كجا بايد برم!
اگه هنگام بازي بعضي مواقع (كم)هنگ كنه مشكلش چي ميتونه باشه!
تشكر

قیمت این مدل رو ندارم
برای بک آپ گرفتن هم از برنامه vaio recovery tools در بخش all programs استفاده کنید
اگر هم هنگ میکنه به خاطر کم بودن رم یا سرعت پایین CPU هست

REGISTERED USER
26-04-2008, 18:15
با سلام.

می خواستم بدونم به غیر از مدل های Toshiba tecra A9 9013 و Toshiba tecra A9 9015 مدل های دیگری ( نه لزوما" از این برند ) وجود دارند که ویندوز XP اوریجینال داشته باشند و به درد نرم افزارهای مهندسی بخورند؟

لطفا" از میان مدل هایی جواب بدین که cpu آنها core 2 dou باشند و 4Mb catsh داشته باشند.

ممنون.

سونی سری SZ اغلب XP professional دارند اما اگر هم لپ تاپی نداشت میتونی نصب کنی و ممکنه مشکل درایور داشته باشی که اگر دل یا HP باشه تا حدود زیادی قابل حله

من چند وقت پیش قیمت دل 1525 رو حداقل تا 820.000 تومان دیده بودم.......این قیمت مال کجاست؟؟؟

شما دو تا سایت میگردی من 100 تا لیست که برام فاکس میشه ... پاییتخت و بازار رضا بری میبینی

REGISTERED USER
26-04-2008, 18:18
سلام و متاسفم که سوالم رو جای اشتباه گذاشتم! انتقال دادم به اینجا : من بعد از خواندن تمامی تاپیک ها و زیر و رو کردن اینترنت و سایت dell.com تصمیم گرفتم xps m1530 رو با config زیر بخرم.از اونجایی که امکانش هست میخوام بدم از دوبی بیارن چون ارزون تره و گارانتی ایران رو هم نیاز ندارم و تا چند وقت دیگه خارج میشم(البته در اون صورت هم از دوبی بگیرم بهتره ) .من نگرانم نشه دقیقا همینو پیدا کرد و نمیدونم که config ها اونجا انعطاف لازم رو دارن یا نه و اصلا چقدر برام آب می خوره.تو تهران 2.6GHz/800Mhz FSB, 6MB Cache رو با این مشخصات قیمت گرفتم 1700 که البته طبق تجربه شخصی وقت تحویل نصف مشخصاتش نمیخوره و هر چی توش بوده بردن واسه بچه شون یا اشانتیون شده واسه زیدشون! .پس شاید دوبی بشه کاملشو 1600 گرفت.لطف کنید اگه تجربه اش رو دارید راهنمایی کنید چقدر میشه و اصلا از کجاش بگیره؟ یه سوال دیگه اینکه config بهتر داره یا نه؟ مشخصات: Dell XPS M1530 • (PRODUCT) Crimson RED Color • Intel® Core™ 2 Duo Processor T9500 (2.6GHz/800Mhz FSB, 6MB Cache) • Genuine Windows Vista® Ultimate (PRODUCT) RED ($25 More Than Home Premium For AIDS Help) • High Resolution WSXGA, Glossy Widescreen 15.4 inch LED Backlit LCD (1440x900) & Integrated 2.0 MP Webcam • 4GB Shared Dual Channel DDR2 SDRAM at 667MHz , 2 Dimms , PC 5200 (Company Assembled) • 250/320 GB 7200rpm SATA Hard Drive Free Fall Sensor • 256 / 512 MB NVIDIA® GeForce® Go 8600M GT(Shared Up To 1 GB) Core: 475 MHz, Memory: 702 MHz,GDDR3 • Slot Load DVD+/-RW (DVD/CD read/write) • Dell Wireless 1395 wifi , 802.11 a/b/g/n Mini Card • Verizon built-in Cellular Mobile Broadband • Dell Wireless 355 Bluetooth Internal (2.0+Enhanced Data Rate) • 85 WHr 9-cell Lithium Ion Primary Battery • Finger Print Reader • 3 USB 2.0 Ports • HDMI • VGA TV Out • S-Video • Firewire (IEEE 1394a) • Ethernet Port (10/100) • 8-in-1 Card Reader (SD, SDIO, MMC, MS, MSPro, xD, High Speed SD, Hi Capacity SD) • ExpressCard 54 mm slot (PCMCIA) • Intel 965PM/GM Main Board • Integrated Sound Blaster Audigy HD Software Edition • Stereo In & Headphone/Speaker Out (x2) Dual Digital Array Mics • Media Center Remote Control • Height x Width x Depth (in mm): 39 x 263 x 357 • 2.63 Kg Weight • 12 Months International Warranty Without DELL Care • Made In Ireland (Or Malaysia) • Free DELL Case ------------------------------------------------------- Available Features in Box Transport Cover, Accessory Briefcase, Manual, Microfibre Cleaning Cloth, Creative EP 630 Headphones, Dell Media Direct, Dell Treiber und Utilities, Windows Recovery, Windows Vista DVD, Roxio Creator, My DVD 9.0 --------------------------------------------------------------------------------- Additional Requirements 1. Dell External Mini USB Modem For XPS M1530 2. Additional 56 WHr 6-cell Lithium Ion Primary Or Additional 85 WHr 9-cell Lithium Ion Primary Battery 3. Dell Bluetooth Travel mouse Or Logitech V220 Wireless Mouse Ruby Red ----------------------------------------------------------------------------------- Decreasing price steps : 1. Intel® Core™ 2 Duo Processor T9300(2.5GHz/800Mhz FSB, 6MB Cache) 2. Genuine Windows Vista® Home Premium (If Ultimate Was Very Expensive) 3. 250GB 7200rpm SATA Hard Drive (Without Free Fall Sensor) 4. 320GB 5400rpm SATA Hard Drive 5. Full Hi Definition, glossy widescreen 15.4 inch LCD (1920x1200) & 2.0 M 6. High Resolution glossy widescreen 15.4 inch LCD(1680x1050) & 2MP Camera 7. High Resolution, glossy widescreen 15.4 inch LCD(1440x900) & 2MP Camera (No LED)

لطفا درست صحبت کنید ... زیدش چیه ؟ :31:

بلی ... اگر بتونی از دبی خرید کنی بهتره ... اشانتیون خاصی هم نداره که بخواد مثلا بلند کنه ... اما قیمت این مدل حدود 6030 درهم موجودی هست تقریبا همون قیمتی که گفتی ... گارانتی لوکال dell هم داره ... یعنی همه جا بجز ایران سرویس میده براش

اگر میخوای خرید کنی پک صفر بخر ... نمایندگی دوبی اغلب مدل روز و بالا رو نمیاره و باید از مراکز خرید مثل alplaza computer center خریداری کنی

hamidghasemi
26-04-2008, 23:24
سلام و یه خسته نباشید درست و حسابی به ریجستر عزیز!

عرضم به خدمتتون که من دنبال یه چیزیم برای انجام کارای سنگین گرافیکی و اجرای بازی های روز در حد مطلوب ، برای قیمتشم گمونم تا 1700000 مشکلی نباشه ، نمی دونم چیز ایده آلی میشه با این قیمت گرفت یا نه؟ ولی به هر حال با همین مشخصات می خواستم ببینم چه چیزیو پیشنهاد میدید؟ البته یه نکته ای هم که میشه اشاره کرد بهش اینه که تا حد امکان سبک باشه .
در ضمن جایی هست که بشه با یه شرایط معقول و منصفانه به صورت قسطی تهیه ش کرد یا نه؟ میدونم تبلیغ توی این تاپیک جایز نیست ولی به هر حال بحث موجود یه حالت کاربردی داره و هر چیزی که به رفع نیاز های بچه ها کمک کنه در حدی که به منافع کسی لطمه نزنه گمون نکنم واقعاً مشکلی داشته باشه! ؟ به هر حال اگر کمک کنی خیلی ممنون میشم! در ضمن تا حد امکان از نظر ظاهری هم معقول و مناسب باشه! مرسی!

mark3257
27-04-2008, 10:18
من بيشتر کارهام برنامه نويسي اينترنت و نرم افزارهاي مهندسي مثل MATLAB ISIS و . . هست يک مدل از سوني به نام SZ670N/C انتخاب کردم.با توجه به اينکه شهرستان هستم بعد از تحقيق متوجه شدم که اگر بيام و از تهران تهيه کنم خيلي به صرفه تر هست.چند سوال دارم که اگر دوستان بتونند منو راهنمايي کنند ممنون ميشم:
1- تفاوت مدل هاي آسياي سوني (در سايت سوني خاورميانه) و مدل هاي آمريکايي و ژاپني چيه؟(هر دو داراي کانفيگ مشابه هستن فقط اسمشون متفاوته)
2- گارانتي معتبر سوني در ايران چيه؟ (البته ميدونم گارانتي = کشک اما ميخوام حداقل Refurbished نباشه و سرم کلاه نره)نقش/امرتات/ايران رهجو؟
3-در تهران جاي خاصي براي خريد اگر ميشناسيد و مطمئنيد معرفي کنيد.
با تشکر

davy jones
27-04-2008, 11:18
سونی سری SZ اغلب XP professional دارند اما اگر هم لپ تاپی نداشت میتونی نصب کنی و ممکنه مشکل درایور داشته باشی که اگر دل یا HP باشه تا حدود زیادی قابل حله

منظورت از اینکه قابل حله چیه؟ آخه من با لبتاپی که می خوام بخرم ، زیاد میخوام به اینترنت وصل بشم (چون یه شبکه وایرلس تقریبا" مجانی در اختیار دارم) فکر نمی کنی که احیانا" اگر automatic apdate یکی از نرم افزارها ( مثل بابیلون ) راه بیفته یا اصلا" درحالیکه نرم افزار در حال اجراست، به اینترنت کانکت بشم، مشکلی پیش بیاد؟

hossein61
27-04-2008, 17:15
با سلام خدمت دوستان عزیز ،
می خواستم ببینم نظر دوستان در مورداین Tablet PC با قیمت 1300000 تومن چیه؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] null
به نظر خودم که با این قیمت انتخاب خیلی خوبیه.
خوشحال میشم نظر بقیه دوستان رو هم بدونم.
اگه کسی پیشنهاد بهتری هم داره خوشحال میشم بدونم.
در ضمن این Laptop با 2 تا گارانتی HPIran و نوآور همراه موجوده.کدوم یکی از اینا بهتره؟
با تشکر

aslanaslan
27-04-2008, 20:05
من يه سيستم مي خوام با اين انتظار ها:
باتري خوب
گرافيك و CPU خوب
صفحه 14.1

من خودم HP Pavilion 2775 رو انتخاب كردم. با اين امكانات:
1. CPU: 2.5 ghz
2. hard: 250 gb
3. vga: 1407 mb geforce 8400
4. ram: 4 gb
5. 14.1
6. lan-wifi-modem-webcam-rc-bt-fp
نظرتون چيه؟ در ضمن به نظرتون ارزش داره كه يه Sony بخرم با همين قيمت ولي با امكانات پايين تر؟ اصلا چرا سوني اين همه توصيه ميشه؟ مگه HP و Sony تو نظر سنجي سال قبل نمره هاي نزديك به هم نگرفتن؟

REGISTERED USER
27-04-2008, 23:22
سلام و یه خسته نباشید درست و حسابی به ریجستر عزیز!

عرضم به خدمتتون که من دنبال یه چیزیم برای انجام کارای سنگین گرافیکی و اجرای بازی های روز در حد مطلوب ، برای قیمتشم گمونم تا 1700000 مشکلی نباشه ، نمی دونم چیز ایده آلی میشه با این قیمت گرفت یا نه؟ ولی به هر حال با همین مشخصات می خواستم ببینم چه چیزیو پیشنهاد میدید؟ البته یه نکته ای هم که میشه اشاره کرد بهش اینه که تا حد امکان سبک باشه .
در ضمن جایی هست که بشه با یه شرایط معقول و منصفانه به صورت قسطی تهیه ش کرد یا نه؟ میدونم تبلیغ توی این تاپیک جایز نیست ولی به هر حال بحث موجود یه حالت کاربردی داره و هر چیزی که به رفع نیاز های بچه ها کمک کنه در حدی که به منافع کسی لطمه نزنه گمون نکنم واقعاً مشکلی داشته باشه! ؟ به هر حال اگر کمک کنی خیلی ممنون میشم! در ضمن تا حد امکان از نظر ظاهری هم معقول و مناسب باشه! مرسی!

برای کارهای گرافیکی و سنگین بیشترین امتیاز رو XPS M1530 T7500 داره که هیچ لپ تاپی تا 1.700 بهش نمیرسه ...

intel core2 T7500 - 2.4 GHZ - 4MB cache
3 GB DDR2 ram
HDD 160~200 GB SATA
GF8600M GT GDDR3 memory - upto 1024MB share memory
15.4: WXGA FULL HD support
DVD RW
BT
WIFI
LAN
HDMI
VISTA

حدود 1.720.000 با گارانتی بسیار معتبر

لپ تاپ های asus VX هم عالی اند اما با گارانتی معتبری فعلا ندیدم

در مورد اقساط هم جای معتبری توی تهران نمیشناسم .... از اقساط هم خوشم نمیاد چون همشون کلاه برداری ... 2 درصد روی چک ! خروم خوریه به نظرم

REGISTERED USER
27-04-2008, 23:26
من بيشتر کارهام برنامه نويسي اينترنت و نرم افزارهاي مهندسي مثل MATLAB ISIS و . . هست يک مدل از سوني به نام SZ670N/C انتخاب کردم.با توجه به اينکه شهرستان هستم بعد از تحقيق متوجه شدم که اگر بيام و از تهران تهيه کنم خيلي به صرفه تر هست.چند سوال دارم که اگر دوستان بتونند منو راهنمايي کنند ممنون ميشم:
1- تفاوت مدل هاي آسياي سوني (در سايت سوني خاورميانه) و مدل هاي آمريکايي و ژاپني چيه؟(هر دو داراي کانفيگ مشابه هستن فقط اسمشون متفاوته)
2- گارانتي معتبر سوني در ايران چيه؟ (البته ميدونم گارانتي = کشک اما ميخوام حداقل Refurbished نباشه و سرم کلاه نره)نقش/امرتات/ايران رهجو؟
3-در تهران جاي خاصي براي خريد اگر ميشناسيد و مطمئنيد معرفي کنيد.
با تشکر

1- مدل های خاورمیانه گارانتی لوکال دارند یعنی همه جا سرویس رایگان براشون در خاورمیانه و حتی ایران! ارائه میشه ... کیفیت ساهت بالاتره ... یک سری سرویس های عربی دارند .... قیمت هم بالاتره !

2- امرتات و ایران رهجو سرویسهای بهتری میدن نسبت به سایرین

3- امرتات ... توی پاییتخت ... خود ایران رهجو و امرتات فروشگاه دارند و میتونی از شهرستان هم خرید کنی از نمایندگیهاشون چون قیمت شان یک لیست هست

REGISTERED USER
27-04-2008, 23:28
منظورت از اینکه قابل حله چیه؟ آخه من با لبتاپی که می خوام بخرم ، زیاد میخوام به اینترنت وصل بشم (چون یه شبکه وایرلس تقریبا" مجانی در اختیار دارم) فکر نمی کنی که احیانا" اگر automatic apdate یکی از نرم افزارها ( مثل بابیلون ) راه بیفته یا اصلا" درحالیکه نرم افزار در حال اجراست، به اینترنت کانکت بشم، مشکلی پیش بیاد؟

اون مشکل که با یک firewall حله

مشکل سونی توی XP هم میشه با درایورهای مدلهای مشابه و خاورمیانه حل کرد

REGISTERED USER
27-04-2008, 23:35
با سلام خدمت دوستان عزیز ،
می خواستم ببینم نظر دوستان در مورداین Tablet PC با قیمت 1300000 تومن چیه؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] null
به نظر خودم که با این قیمت انتخاب خیلی خوبیه.
خوشحال میشم نظر بقیه دوستان رو هم بدونم.
اگه کسی پیشنهاد بهتری هم داره خوشحال میشم بدونم.
در ضمن این Laptop با 2 تا گارانتی HPIran و نوآور همراه موجوده.کدوم یکی از اینا بهتره؟
با تشکر

نوآور رو زیاد نمیشناسم ... ایران اچ پی بد نیست البته من به مشکل تا حالا بر نخوردم توی HP

مدل خوبیه ... اگر TX2070 میخریدی و بودجه بیشتر میزاشتی بهتر بود چون سی پی یو قوی تری داره و هاردش هم بیشتره ولی خوب تا 1.300 این بهترین انتخابه اما در کل Table های خوبی میده HP و من مشکل خاصی ندیدم ... یکم حرارت توی دستت ایجاد میکنه ولی اذیت نمیکنه

قیمتش هم همه جا 1.300 هست

REGISTERED USER
27-04-2008, 23:38
من يه سيستم مي خوام با اين انتظار ها:
باتري خوب
گرافيك و CPU خوب
صفحه 14.1

من خودم HP Pavilion 2775 رو انتخاب كردم. با اين امكانات:
1. CPU: 2.5 ghz
2. hard: 250 gb
3. vga: 1407 mb geforce 8400
4. ram: 4 gb
5. 14.1
6. lan-wifi-modem-webcam-rc-bt-fp
نظرتون چيه؟ در ضمن به نظرتون ارزش داره كه يه Sony بخرم با همين قيمت ولي با امكانات پايين تر؟ اصلا چرا سوني اين همه توصيه ميشه؟ مگه HP و Sony تو نظر سنجي سال قبل نمره هاي نزديك به هم نگرفتن؟

همه جا HP , DELL توصیه میشه و میگن اگر میخوای پول مفت بیشتری بدی سونی بخر به دلایل زیر:

1- LCD اش واقعا متفاوته
2- طراحی محکم و شیکی داره و فناوری داخلی اش هم بهتر جواب میده
3- خواستی بفروشیش تو سر قیمت نمیزنند و توی بورس هم هست
4- عمر میکنه جدا

و اما 2775 بهترین پیشنهاد است و هر کی خریده راضیه ... از XPS هم ارزانتر و میشه گفت بهترین 14.1 اینچی سبک و جمع و جوره

AMKS
28-04-2008, 07:40
سلام
درمورد قيمت خريد وفروش لپ تاپ سوني مدل وايوو Ar650u در بازار ايران من رو راهنمايي كنيد! متشكرم

davy jones
28-04-2008, 08:01
اون مشکل که با یک firewall حله

مشکل سونی توی XP هم میشه با درایورهای مدلهای مشابه و خاورمیانه حل کرد

دوست عزيز خواهشا" توضيحاتي در حد زير ديپلم بده ! من كه متوجه نمي شم.:19:

mark3257
28-04-2008, 08:39
1- مدل های خاورمیانه گارانتی لوکال دارند یعنی همه جا سرویس رایگان براشون در خاورمیانه و حتی ایران! ارائه میشه ... کیفیت ساهت بالاتره ... یک سری سرویس های عربی دارند .... قیمت هم بالاتره !

2- امرتات و ایران رهجو سرویسهای بهتری میدن نسبت به سایرین

3- امرتات ... توی پاییتخت ... خود ایران رهجو و امرتات فروشگاه دارند و میتونی از شهرستان هم خرید کنی از نمایندگیهاشون چون قیمت شان یک لیست هست

از راهنمايي خوبتون ممنونم پس شما مدل هاي خاورميانه سوني رو پيشنهاد مي کنيد. آيا مي دونيد ساخت چه کشوري هستن؟ واقعاً کيفيت ساخت و کارشون از مدل هاي ساخت ژاپن بهتر هست؟

امروز قيمت گرفتم مدل SZ670NC (ژاپني) با گارانتي يکساله امرتات 1860000 معادل خاورميانه با همين کانفيگ يعني sz588 با گارانتي سه ساله ايران رهجو 2440000 :18::18::18:
آيا واقعاً ارزش اين اختلاف قيمت رو داره؟

persia007
28-04-2008, 10:06
شما دو تا سایت میگردی من 100 تا لیست که برام فاکس میشه ... پاییتخت و بازار رضا بری میبینی

قبل از عيد سايت نوتالي قيمت اچ.پي 6720s رو زده بود 940.000 تومان... دوستم هم رفت از فروشگاه لپ تاپ بخره اونا همون 940.000 تومان رو بهش گفته بودن ... دوستم تونسته بود به زور 10.000 تومان تخفيف بگيره (اما... تو فاكتور به جاي 930 تومان اشتباهي 920 تومان رو زده بودن :27: اون هم 920 تومان داده بود)

راستي مثل اينكه قيمت لپ تاپ هم اومده پائين.. درسته؟؟

ly.comeng
28-04-2008, 10:54
سلام

لطفا یک لپ تاپ با قیمت زیر 1 ملیون(800-900) فقط برای استفاده در کارهای حسابداری ( فقط یک نرم افزار حسابداری) به من معرفی کنید.

ممنونم

REGISTERED USER
28-04-2008, 11:54
سلام
درمورد قيمت خريد وفروش لپ تاپ سوني مدل وايوو Ar650u در بازار ايران من رو راهنمايي كنيد! متشكرم

من گفتم که قیمت رو ندارم ... مشخصات رو بده تا قیمت مشابه بدم

اما قیمت این مدل رو دارم

sony vaio AR 650e T7500

Intel core2 dou 2.2 GHZ - 4 MB cache - FSB800
2 GB RAM
250 GB+ HDD
17" WXGA Xbrite HC full HD
256 MB nvidia GF8400 dedicate - upto 1024MB
Vista Bizz
Blueray+DVD RW
free case + mouse original SONY STYLE

حدود 1.800.000 تومان با گارانتی ایران (متفرقه)

REGISTERED USER
28-04-2008, 11:57
از راهنمايي خوبتون ممنونم پس شما مدل هاي خاورميانه سوني رو پيشنهاد مي کنيد. آيا مي دونيد ساخت چه کشوري هستن؟ واقعاً کيفيت ساخت و کارشون از مدل هاي ساخت ژاپن بهتر هست؟

ساخت چین هستند و سفارش عرب ها ... بلی کیفیت خوبه

امروز قيمت گرفتم مدل SZ670NC (ژاپني) با گارانتي يکساله امرتات 1860000 معادل خاورميانه با همين کانفيگ يعني sz588 با گارانتي سه ساله ايران رهجو 2440000
آيا واقعاً ارزش اين اختلاف قيمت رو داره؟

نه بابا ... ایران رهجو پول گارانتی 3 برابر رو پیش پیش ازت میگیره ... همون ژاپنی رو بخر خاورمیانه میخوای چیکار !

REGISTERED USER
28-04-2008, 11:58
قبل از عيد سايت نوتالي قيمت اچ.پي 6720s رو زده بود 940.000 تومان... دوستم هم رفت از فروشگاه لپ تاپ بخره اونا همون 940.000 تومان رو بهش گفته بودن ... دوستم تونسته بود به زور 10.000 تومان تخفيف بگيره (اما... تو فاكتور به جاي 930 تومان اشتباهي 920 تومان رو زده بودن اون هم 920 تومان داده بود)

راستي مثل اينكه قيمت لپ تاپ هم اومده پائين.. درسته؟؟

آره دل و HP بدلیل وارد شدن مدل های جدید و ارزانی مثل 1525 قیمت از 30 تا 80 هزار تومان در مدلها افت داشته

سونی و توشیبا هم اغلب مدلهاش افت داشتند

بازار کم کم داره جون میگیره و سفارشات هم خوب شده

REGISTERED USER
28-04-2008, 12:02
سلام

لطفا یک لپ تاپ با قیمت زیر 1 ملیون(800-900) فقط برای استفاده در کارهای حسابداری ( فقط یک نرم افزار حسابداری) به من معرفی کنید.

ممنونم

DELL inspiron 1520
intel core2 dou 1.66 - 2MB cache santaroza
120 GB HDD
1 GB ram
DVDRW
15.4" WXGA

حدود 800.000

HP 6270
DELL inspiron 1525
sony vaio N320EB
Toshiba Satellite A205-5804

همه این ها بین 800 تا 900 هستند و انتخابهای بسیار عالی برای شما

hossein61
28-04-2008, 12:30
نوآور رو زیاد نمیشناسم ... ایران اچ پی بد نیست البته من به مشکل تا حالا بر نخوردم توی HP

مدل خوبیه ... اگر TX2070 میخریدی و بودجه بیشتر میزاشتی بهتر بود چون سی پی یو قوی تری داره و هاردش هم بیشتره ولی خوب تا 1.300 این بهترین انتخابه اما در کل Table های خوبی میده HP و من مشکل خاصی ندیدم ... یکم حرارت توی دستت ایجاد میکنه ولی اذیت نمیکنه

قیمتش هم همه جا 1.300 هست

از راهنمایی شما بسیار ممنونم.

mark3257
28-04-2008, 15:54
واقعاً از REGISTERED USER عزيز بخاطر فعاليت زياد و پاسخهاي بجا و منطقي بايد تشکر کرد. من تصميمم براي خريد SZ670N/C با گارانتي امرتات قطعي هست و ميخوام بيام از تهران تهيه کنم. فقط از کجا بفهمم که نو هست Refurbished نيست ؟ ضمناً بايستي کارتن دستگاه پلمپ باشه يا شرکت هاي گارانتي کننده قبلاً بازشون کردن.اين اولين باري هست که دارم لپ تاپ ميخرم.نکات ابتداي تاپيک هم خيلي خوب بود باز هم ممنون

shelerance_f
28-04-2008, 17:02
سلام اقاي رجيستر عزيز
من تمام صفحات را خوندم اما نمي دونم هنوز بهترين مدلي كه مي تونم با يك ميليون تا 1200 بخرم كدام هست؟
مي خوام vga اون share نباشه و كم نياره . ترجيحا كدام برند رو معرفي مي كنيد؟ بعضي از مدل ها رو ديدم مثل hp 6750 ,sony fz240 البته كارم روي مورد خاصي فوكوس نداره كه بخوام حتما ghrafic كار كنم يا بازي . اما مي خوام كلا خوب باشه و در حد خوبي جواب بده . ميدونم اماتوري سوال كردم اما شما راهنمايي كنيد please

aminmafia
28-04-2008, 17:41
باسلام
بنده می خواشتم نظر شما در مورد Dell XPS M1330 اصلاح شده :31: بدونم
CPU: 2.5 GHZ Cpu cach: 6mb Bus speed:800 MHZ
Lcd:13
GPU: 8400 GTS -- 256
HDD:250GB
ram: 3GB

به نظر شما کدام گارانتی برای خرید بهتره و اینکه این مدل مونتاژ لهستان است مشکلی نداره؟چون تا حالا لهستان را برای لپتاپ نشنیده بودم؟ کیفیت ساخت های دیگر چه طوره؟ اگر لطف کنید توضیحات کاملی بدید ممنون می شوم.:40:

p990
28-04-2008, 19:50
مي خواستم بدونم احتمال تقلب در خريد لپ تاب وجود دارد؟
آيا ممكن لپتاب باز شده باشه و قطعات نا مرغوب جايگزين شود؟
احتمال تقلب در چه بخشي بيشتر است؟
نقش گارانتي در اين بين چيه؟آيا جوابگو هر نوع ايراد در هنگام خريد و يا بعد از خريد است؟(البته فكر كنم گارانتي ها هم متفاوت باشه پس اگه ميشه چند تا گارانتي معتبر رو نام ببريد)
چاره كار براي شخص آماتوري مثل من چيه؟
آيا سوني ويو در ايران همه اصل آمريكا است؟آيا دل آمريكا در ايران هست؟
آيا ميشه به لپ تاب هارد رم گرافيك باطري يا مثلا كارت --- رو به صورت اينترنال يا اكسترنال وصل كرد؟
ممنون.

kelark
28-04-2008, 20:14
باسلام
بنده می خواشتم نظر شما در مورد Dell XPS M1330 اصلاح شده :31: بدونم
CPU: 2.5 GHZ Cpu cach: 6mb Bus speed:800 MHZ
Lcd:13
GPU: 8400 GTS -- 256
HDD:250GB
ram: 3GB
به نظر شما کدام گارانتی برای خرید بهتره و اینکه این مدل مونتاژ لهستان است مشکلی نداره؟چون تا حالا لهستان را برای لپتاپ نشنیده بودم؟ کیفیت ساخت های دیگر چه طوره؟ اگر لطف کنید توضیحات کاملی بدید ممنون می شوم.:40:

کانفیگ خیلی خوبیه . لهستان هم مثل اینکه جدیدترین کارخانه دل هست و کیفیت خیلی خوبی داره ... دوستم هفته پیش یک عدد 1530 با کانفیگ 2.2 - 2GB رم - 160 هارد - جیفورس 8600 - باتری 9 سل خرید شیراز 1و550 تومن بدون گارانتی و البته لهستانی که الانم راضیه ...

من ایرلندی همین کانفیگ رو دارم تنها فرق لهستانی اینه که کیبردش دکمه هاش فرق داره ( عربی هم روش نوشته شده ) اینترش به جای اینکه کشیده باشه عمودیه .... ولی کیفیتش همونه . حتی لیبل های ویندوز رو کیبرد هم مثل بعضی از ایرلندی ها کح نیست ...

راستی از نظر من گارانتی تو ایران یعنی کشک ( پول اضافه ) فقط موقع خرید حتما کامل چکش کنید ...

aslanaslan
28-04-2008, 22:16
يه زحمتي داشتم:
register خان
ميشه به هر كدوم از برند هاي Hp- dell- spny تو موارد عمر-كيفيت قطعات-نسبت كارايي به قيمت يه نمره از 100 بدين؟ ممنون!
يه سوال ديگه: با يه صفحه 14.1 اينچي بدون اذيت ميشه بازي كرد؟ در حد كانتر و جنرال. به خاطر اندازه صفحه مي پرسم.

aminmafia
28-04-2008, 22:29
کانفیگ خیلی خوبیه . لهستان هم مثل اینکه جدیدترین کارخانه دل هست و کیفیت خیلی خوبی داره ... دوستم هفته پیش یک عدد 1530 با کانفیگ 2.2 - 2GB رم - 160 هارد - جیفورس 8600 - باتری 9 سل خرید شیراز 1و550 تومن بدون گارانتی و البته لهستانی که الانم راضیه ...

من ایرلندی همین کانفیگ رو دارم تنها فرق لهستانی اینه که کیبردش دکمه هاش فرق داره ( عربی هم روش نوشته شده ) اینترش به جای اینکه کشیده باشه عمودیه .... ولی کیفیتش همونه . حتی لیبل های ویندوز رو کیبرد هم مثل بعضی از ایرلندی ها کح نیست ...

راستی از نظر من گارانتی تو ایران یعنی کشک ( پول اضافه ) فقط موقع خرید حتما کامل چکش کنید ...
ممنون از لطف شما :40: