PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : { آرشیو } مشاوره كلی برای خريد انواع لپ تاپ ( پست اول مشاهده شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 [46] 47 48

biostar
20-11-2009, 19:07
سلام بچه ها نظرتون درباره ی Sony NW 130 J/W با این مشخصات چیه!!

CPU 2.1 GHz T6500 core 2 Due (2M)
RAM 4.0 GB DDR2
HDD 320+ GB
VGA ATI 4570 512MB
LCD 15,5"
DVD Writer R/RW
WIFI/LAN/CAMERA/HDMI

دقیقا تو همین رنج قیمت چه انتخاب های مناسب دیگه ای هم است!؟
نطرتون درباره ی HP DV5-1099 چیه!؟؟

سونی nw130j انتخاب بسیار خوبیست.
W و T و S که در آخر این سری میاید معرف رنگ هست.
به زودی نقد و بررسی این نوت بوک رو خواهم نوشت

pini30lin
20-11-2009, 19:27
انتخاب نهایی با خودته . هر دو مزایایی دارند .
من خودم به شخصه acer رو انتخاب میکنم به خاطر گرافیک .

با توجه به اینکه دل بدون گارانتی هستش لطفا مزایا و معایب هر کدوم رو بگو
البته توی تاپیکش مطالب رو دنبال کردم یه بحث هایی درباره کیفیت و دوام acer مطرح شده بود که به شکم انداخت چون من بودجم(حدود 800) دانشجویی و اگر الان بخرم دیگه نمی تونم حداقل تا 3 شایدم 4 ساله دیگه یه مدل دیگه بگیرم برای همین اینقدر سوال می پرسم تا اندازه اپسیلونی پشیمون نشم!

h_starboy
21-11-2009, 00:35
این لب تاپ سیستم عامل لینکوکس دارد یعنی نمی شود روی آن ویندوز xpنصب کرد؟؟؟؟؟ ----ممنون ازراهنماییتان
چرا میتونی براحتی روش ویندوز نصب کنی .
اگه در این مورد سوال داشتی در اینجا مطرح کن :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ashkan24
21-11-2009, 09:19
Nvidia Ion is a system/motherboard platform that includes Nvidia's GeForce 9400M (MCP79) chipset, DDR3-1066 or DDR2-800 SDRAM, and the Intel Atom processor

پلتفرم یون nvidia بروی مادربردی اطلاق می شود که دارای کارت گرافیک جیفورس 9400 (چیپ MCP79) به همراه رم DDR3-1066 یا DDR2-800 به همراه پردازنده اینتل اتم باشد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
محصول وارداتی سازگار ارقام دارای چنین پلتفورمی نیست.

****پلتفرم CENTRINO اینتل: INTEL CORE 2 DUO+INTEL CONTROLLER CHIPSET+INTEL WIRELESS CHIPSET هر نوت بوکی با چنین مشخصاتی حق چاپ علامت ثبت شده CENTRINO را بروی محصولات خود دارد.

خوب برو سایت سازگار ببین چنین چیزی اورده یا نه
خودت رو کشتی!!!
LENOVO S12 با کانفیگهای مختلفی هست با VIA یا INTEL ATOM و چیپ کنترلر NVIDIA
همه چیو که تو ایران نمیارن اینا
اینی که سازگار اورده ویندوز XP داره با پردازشگر VIA

1.کسی از شما سوال نکرد(من بارها از تیم فنی سوال کرده و جواب های خوب و با حوصله ای گرفته ام)
2.در مورد چیزی که اطلاع ندارید نظر ندهید!!در nividia ion هیچ اصراری بر DDR2-800 نیست (در حال حاضر لنو با ddr-2 667 دستگاه ارایه داده است.می توانید به لینک زیر بروید و ببینید

3.سوال را خوانده و بعد جواب دهید؟؟ کجای سوال من گفتم که سازگار این دستگاه را اورده یا نه؟؟
ایا فقط سازگار در ایران لپ تاپ می اورد ؟ سوال من بابت وجود این دستگاه با کانفیگ مورد نظر من در بازار بوده و هست؟ نه سوال بابت تکنولوژی ion کردم نه سازگار ؟

h_marcopolo
21-11-2009, 09:20
میشه بین 9400 و 9500ge و قویتر از 9300gs

همينطور 130 و 240؟

n.rezaie13
21-11-2009, 09:23
این مدلهایی که گفتید هر دو خیلی خوبن . اما نظر من رو این مدلش هم هست که کانفیگ فوق العاده ای داره :

fw 460j+
cpu 2.8 6mb cache
ram gb
vga ati 4650
blueray
vista H

این مدل cpu قویتری داره .
مدلهایی سری 5 مزیتشون ویندوز 7 هستش .
بین اون دو مدل شما تفاوت در 3 مورد هستش :

1-هارد 550fh 320 gb با سرعت 7200 - 590gib هارد 250 gb با سرعت 5400
2- 550 بلو ری داره 590 نداره
3- cpu 590 یکم قویتره (ولی خیلی تفاوت ندارند) 2.66 3mb cache در مقابل 2.5 3mb cache

ممنون از اینکه راهنمایی کردین.حتما رو ین مدلی هم که پیشنهاد دادید فکر میکنم.
اما یه سوال دیگه:اون 2 تا مدلی که من گفتم و این مدلی که شما پیشنهاد دادید،آیا هیچ کدوم دارای مانیتور LED هستند یا خیر؟و اگر نیستند میتوانید بگویید کدام سری از لپ تاب های SONY دارای مانیتور LED هستند؟
ممنون

Pami
21-11-2009, 09:37
اگر نیستند میتوانید بگویید کدام سری از لپ تاب های SONY دارای مانیتور LED هستند؟

سری AW دارای مانیتور RGBLED نسل پیشرفته هست ، سری های CW - SR - Z - P - TT - X دارای مانیتور با نور پس زمینه LED هستند

hossien535
21-11-2009, 11:17
سلام-جواب من را کسی نداد

mehran_4x
21-11-2009, 12:42
1.کسی از شما سوال نکرد(من بارها از تیم فنی سوال کرده و جواب های خوب و با حوصله ای گرفته ام)
2.در مورد چیزی که اطلاع ندارید نظر ندهید!!در nividia ion هیچ اصراری بر DDR2-800 نیست (در حال حاضر لنو با ddr-2 667 دستگاه ارایه داده است.می توانید به لینک زیر بروید و ببینید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید3.سوال را خوانده و بعد جواب دهید؟؟ کجای سوال من گفتم که سازگار این دستگاه را اورده یا نه؟؟
ایا فقط سازگار در ایران لپ تاپ می اورد ؟ سوال من بابت وجود این دستگاه با کانفیگ مورد نظر من در بازار بوده و هست؟ نه سوال بابت تکنولوژی ion کردم نه سازگار ؟

تیم فنی و این حرفا نکن،دیدم کسی جواب تو نمیده جواب دادم
اگه میخواستی که جوابتو کارشناس الکترونیک بده در حد تعمیر و عیب یابی کار کرده باشه و صحیح باشه .که من ترم اخر فوق لیسانس الکترونیک دیجیتال شریف هستم.دارم تو خونه تزم و می نویسم.این جا بعضی اوقات جواب هم میدم. من کارشناس فروش نیستم که قیمت هی بدم .مشتری پیدا کنم.در حد من هم نیست با شما یکی بدو کنم.بزرگ میشی یاد میگیری

سازگار ارقام تنها شرکتی که محصولات لنوو وارد میکنه،اگه لنوو با گارانتی جای دیگه هم باشه خیلی محدوده
رو هوا هم حرف نزن.اگه اون علامت یون روی نوت بوک بخوره باید اون ویژگیهایی که گفتم داشته باشه
جهت اطلاع ،لینک ویکیپدیا:

biostar
21-11-2009, 13:02

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید3.سوال را خوانده و بعد جواب دهید؟؟ کجای سوال من گفتم که سازگار این دستگاه را اورده یا نه؟؟

اگه میخواستی که جوابتو کارشناس الکترونیک بده در حد تعمیر و عیب یابی کار کرده باشه و صحیح باشه .که من ترم اخر فوق لیسانس الکترونیک دیجیتال شریف هستم.دارم تو خونه تزم و می نویسم.این جا بعضی اوقات جواب هم میدم. من کارشناس فروش نیستم که قیمت هی بدم .مشتری پیدا کنم.در حد من هم نیست با شما یکی بدو کنم.بزرگ میشی یاد میگیری

سازگار ارقام تنها شرکتی که محصولات لنوو وارد میکنه،اگه لنوو با گارانتی جای دیگه هم باشه خیلی محدوده
رو هوا هم حرف نزن.اگه اون علامت یون روی نوت بوک بخوره باید اون ویژگیهایی که گفتم داشته باشه

دوستان خواهشا رعایت کنید.
دوست عزیز اشکان خان باید بگم که پست شما رو من و دیگر دوستان چند بار دیدیم ولی خوب اگر بلد بودیم و اطلاعی داشتیم حتما پاسخ شما رو می دادیم، اما خودم بشخصه چون اطلاعی نداشتم پاسخی هم ندادم.
دلیل نمیشه همه چیز و بلد باشیم یا تجربه ای داشته باشیم. این تاپیک ها فقط در حد یک پیشنهاد دادن هست! همین
مهران جان شما هم اینقدر نسبت به پست های بقیه انتقادی برخورد نکنید.
مسئله سطح سواد و دانش و ... نیست هر کس هرچی بلده به پست هایی که نیاز به جواب دارن میده،
ممکنه نظر شما متفاووت باشه اما این دلیل نمی شه که با انتقاد و تغییر لحن بر خورد بشه

mehran_4x
21-11-2009, 14:37
دوست عزیز اشکان خان باید بگم که پست شما رو من و دیگر دوستان چند بار دیدیم ولی خوب اگر بلد بودیم و اطلاعی داشتیم حتما پاسخ شما رو می دادیم، اما خودم بشخصه چون اطلاعی نداشتم پاسخی هم ندادم.
دلیل نمیشه همه چیز و بلد باشیم یا تجربه ای داشته باشیم. این تاپیک ها فقط در حد یک پیشنهاد دادن هست! همین
مسئله سطح سواد و دانش و ... نیست هر کس هرچی بلده به پست هایی که نیاز به جواب دارن میده،
ممکنه نظر شما متفاووت باشه اما این دلیل نمی شه که با انتقاد و تغییر لحن بر خورد بشه

من والا ادعایی ندارم ایشون بجای تشکر .... ای بابا
خوب اگه اطلاع داره چرا میپرسه؟؟؟
اون سیستم های s12 که لنوو تو سایتش برای فروش گذاشته هم روی پلتفورم این نیست.بلکه یک تعدای از این سیستمها روی این پلتفورم چیپ MCP979 قرار گرفتند.

biostar
21-11-2009, 22:08
سلام-جواب من را کسی نداد
پاسخ شما که داده شده! کمی با دقت تر پست ها رو بخونید.
پست 11250

ashkan24
22-11-2009, 01:37

من والا ادعایی ندارم ایشون بجای تشکر .... ای بابا
خوب اگه اطلاع داره چرا میپرسه؟؟؟
اون سیستم های s12 که لنوو تو سایتش برای فروش گذاشته هم روی پلتفورم این نیست.بلکه یک تعدای از این سیستمها روی این پلتفورم چیپ MCP979 قرار گرفتند.

1.ای بابا تو دیگه خیلی پر رویی بچه جون اگه تو داری تز می نویسی من سال86 فوق لیسانس نرم افزارم رو
گرفتم
2. سایت ویکیدیا سایتیه که خود مردم راجب اطلاعاتی که دارن می نویسن وحی الهی نیست که هرچی توش
هست حتما درسته (سوادت همین قدر میکشه !)
برای اثبات حرفم هم از همین ادرس که گزاشتی یه عکس می زارم که ببینی به راحتی میشه ادیتش کرد

3.طبق لینکی که گذاشته بودم ( عکس پایین )کاملا مشهوده که چرت و پرت محض راجب پلتفرم یون گفتی
اگه لازم عکس لپ تاپ با همون بر چسب یون رو هم بزارم (الیته میتونی به ادرس nvidia.com/ion هم برید
و ببینید)
(که البته با رویی که تو داری احتمالا میای میگی که سایت lenovo هم حالیش نیست و تو بلدی !!)

4. اتفاقا اینجا تاپیک مشاوره كلی برای خريد انواع لپ تاپ هستش و باید کارشناس فروش نظر بده نه !!!

5.من نه می دونم حد شما چیه و نه خودم رو بابت چیزی کشتم بلکه از طرز حرف زدن ادم ها حدشون و
شخصیتشون کاملا مشخصه !!!!!!!!!!!!
(کافیه یه نگاه به جمله بندی ها ی تاپیک های ارسالی شما بشه )

6.در کل بابت جواب های شما فقط جمله " محصول وارداتی سازگار ارقام دارای چنین پلتفورمی نیست " بدرد من خورد که بابت ان از شما ممنونم (همچنین بابت اینکه سعی کردید مطلب مفیدی بزارید)

7.از بقیه دوستان بابت ارسال تاپیک های بی ارتیاط یا این پست پوزش می خوام

ashkan24
22-11-2009, 01:48

فکر می کنم لحن ایشون مناسب اینجا نباشه (فکر کنم اینجا رو با میدون جنگ اشتباه گرفتن )
بنده به خاطر مشغله کاری وقت رفتن به بازار و دنبال چیزی گشتن ندارم به خاطر همین و به خاطر اینکه در اینجا
بسیاری از مشکلاتم رو رفع کردم عادت دارم که اطلاعات بیشتری جمع کنم تا کمتر در بازار و فروشگاه ها دنبال
کالای با کیفیت بگردم
در پایان همین جا مجددا از شما و بقیه کاربران پوزش می خوام

Pami
22-11-2009, 01:49
دوستان عزیز ashkan24 و mehran_4x ، تا الان صبر کردم ببینم خودتون این مسئله رو تموم میکنید یا نه

اولا این بحث ارتباطی به این تاپیک نداره و مربوط به مشاوره برای خرید نمیشه

دوما من موافق بحث کردن هستم نه کل کل کردن و توهین و بهم ریختن تاپیک ها ، سعی کنید دوستانه بحث کنید تا بقیه بتونن از حرف های شما استفاده کنن و نتیجه ای بگیرن
سعی کنید با دلیل همدیگر رو قانع کنید نه با زور

سوما اینکه در صورت ادامه دادن این روند برخورد جدی خواهد شد ، بی تعارف ...

با تشکر از شما که رعایت میکنید
پیام

dadsefat
22-11-2009, 18:59
سلام

من میخوام یه dv6-1390 بخرم ولی دو دلم بی زحمت اونایی که این مدل رو دارن یه توضیح کامل بدن خ
وبیها و بدی هاش چیه
تو بازی کم نمیاره ؟
داغ کردنش قابل تحمله؟
چقدر باتری نگه میداره؟

khoushab
23-11-2009, 14:54
سلام
من میخواستم با مبلغ 1300000 یک لپ تاپ بگیرم ولی بین برندهای مختلف گیج شدم
کارت گرافیک و پردازنده برام مهم هست
لطفا من رو راهنمایی کنید
با تشکر از دوستان

masoud8
23-11-2009, 18:09
سلام
لطفا من رو راهنمایی کنید
با تشکر از دوستان

من که بعد از کلی گشت و گذار تصمیم به خرید HP DV6 139 گرفتم
(اما هنوز نخریدم می خوام ببینم کجا قیمت مناسب تر میده؟)
قطعات نسبت به قیمت بسیار خوب
DELL Studio 1555 هم بد نیست

ashkan24
23-11-2009, 19:33
سلام
لطفا من رو راهنمایی کنید
با تشکر از دوستان

من تو همین رنج می خوام بگیرم
به نظر من تو این قیمت یکی از این دو تا خیلی خوبه
sony vaio sr 490 jbb که مثل اینکه توی بازار کم شده با مشخصات زیر

یا
hp pavilion dv3 2270 با مشخصات زیر

البته نکته جالب راجب این مدل hp اینه که مانیتورش touch هستش (با tablet pc اشتباه نشه) و ویندوزش 7 هستش(cpu 2.26 با 3 مگ کش 1066)

البته برای من وزن دستگاه خیلی مهمه که این دوتا دستگاه هردو وزنی حدود 2 کیلو گرم دارن واگر وزن دستگاه برای شما مهم نباشه احتمالا دستگاه بهتری هم پیدا می کنید (قیمت هرد دستگاه حدود 1400 هستش)

در پایان نیز dell vostro 1320 با cpu 2.6 و 6 مگ کش و گرافیک geforce 9300 و 2 kg وزن و قیمت 1.100(طبق لیست قیمت انجمن p30world ) دستگاه بسیار مناسبی به نظر میاد

foru
24-11-2009, 09:42
سلام..
دوستان من دیروز ایم مدل 2270 اچ پی رو گرفتم..:31: صفحه نمایش مولتی تاچ مثل آیفون داره خیلی عالیه..:46:

biostar
24-11-2009, 10:36
سلام..
دوستان من دیروز ایم مدل 2270 اچ پی رو گرفتم..:31: صفحه نمایش مولتی تاچ مثل آیفون داره خیلی عالیه..:46:
مبارک باشه، حتما بعد از چند هفته استفاده، نوقاط ضعف و قوت این دستگاه رو در یک بررسی کامل در این تاپیک بنویسید ،چون خیلی ها قصد خرید این محصول را ممکنه داشته باشند.

LHM
24-11-2009, 12:11
سلام . من میخواستم CW!NFXببگیرم . ولی به یه مشکل اساسی خوردم . ویندوزش 64بیتیه . و میگن 64بیتیها همه برنامه ها روشون نصب نمی شه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟شما اطلاعاتی دارین ؟32بیتی با cpu2.6تو sony14-15inchمی خوام . کمممممممممممممممممممممممم ممک

biostar
24-11-2009, 12:57
سلام . من میخواستم CW!NFXببگیرم . ولی به یه مشکل اساسی خوردم . ویندوزش 64بیتیه . و میگن 64بیتیها همه برنامه ها روشون نصب نمی شه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟شما اطلاعاتی دارین ؟32بیتی با cpu2.6تو sony14-15inchمی خوام . کمممممممممممممممممممممممم ممک

امروزه اکثر (اگر نگم تمامی) با نوت بوک ها با سیستم عامل های 64 بیتی عرضه میشوند و تمامی نرم افزار های X86 هم به راحتی بر روی اون نصب میشوند و برخی نرم افزار ها در دونسخه 64 و 32 روانه بازار میشوند که فقط نسخه 64 بیتی بر روی سیتم عامل 64 بیتی نصب می شود.
در کل هیچ شکلی نخواهید داشت

foru
24-11-2009, 13:04
با برنامه wow 64 دیگه مشکلی برای نصب برنامه های 32 بیتی ندارین..یه مقدار search کنین متوجه میشین...
حتما ویندوز 64 بیتی بگیر که سرعتش فوقالعادس و از همه رمت استفاده میکنه..

LHM
24-11-2009, 17:05
امروزه اکثر (اگر نگم تمامی) با نوت بوک ها با سیستم عامل های 64 بیتی عرضه میشوند و تمامی نرم افزار های X86 هم به راحتی بر روی اون نصب میشوند و برخی نرم افزار ها در دونسخه 64 و 32 روانه بازار میشوند که فقط نسخه 64 بیتی بر روی سیتم عامل 64 بیتی نصب می شود.
در کل هیچ شکلی نخواهید داشت
مرسی . ولی میگن برنامه هاشو باید جدا بخری و نمی تونی از همین برنامه های غیر کپی رایت که هممون از همدیگه می گیریم استفاده کرد.

LHM
24-11-2009, 17:08
با برنامه wow 64 دیگه مشکلی برای نصب برنامه های 32 بیتی ندارین..یه مقدار search کنین متوجه میشین...
حتما ویندوز 64 بیتی بگیر که سرعتش فوقالعادس و از همه رمت استفاده میکنه..
مرسی از کمکت . لینک خاصی براش سراغ داری واسم بزاری . ممنون میشم .

mehran_4x
24-11-2009, 18:44
WOW 64 قسمتی از خود ویندوز ،نه یک برنامه جدا و یه جور EMULATOR
مثل COMPATIBILITY MODE ،آیا اون کاملا درست کار میکنه و برنامه های قدیمی همه کار میکنند؟

mb11
24-11-2009, 19:48
سلام
نمیدونم جای این سوال اینجاست یا نه.ببخشید.
آیا تو نمایشگاه الکامپ میشه لپ تاپ خرید یانه؟

اونهایی که اطلاع دارند راهنمایی کنند.
با سپاس

fandak
24-11-2009, 19:58
بله می شه خرید

m.behnam
24-11-2009, 20:05
سلام
دوستان من یه مک پرو مدل 991 سفارش دادم که تا 3 روز دیگه دستم میرسه می خواستم بدونم تو ویندوزش میتونم بازی GTA IV با کارت گرافیک 9400M رو اجرا کنم ؟؟
TANX

biostar
24-11-2009, 20:14
سلام
دوستان من یه مک پرو مدل 991 سفارش دادم که تا 3 روز دیگه دستم میرسه می خواستم بدونم تو ویندوزش میتونم بازی GTA IV با کارت گرافیک 9400M رو اجرا کنم ؟؟
TANX
میشه ولی با جزییات پایین.

amir_rahmani
24-11-2009, 20:17
لپ تاپ هایی که گاج می فروشه از چه نوعی هستش یعنی برندش چیه و قیمتش چنده و کلا مشخصات سیستمش چیه؟
و اصلا خریدش به درد می خوره؟

biostar
24-11-2009, 20:20
لپ تاپ هایی که گاج می فروشه از چه نوعی هستش یعنی برندش چیه و قیمتش چنده و کلا مشخصات سیستمش چیه؟
و اصلا خریدش به درد می خوره؟

واضح تر بگید! گاج دیگه چیه؟ اسم یه گارانتی هست؟ معمولا اول نوت بوک رو انتخاب میکنند بعد به فکر گارانتی می افتند! نه این که اول گارانتی انتخاب بشه بعد نوت بوک هاش:20:

amir_rahmani
24-11-2009, 20:23
واضح تر بگید! گاج دیگه چیه؟ اسم یه گارانتی هست؟ معمولا اول نوت بوک رو انتخاب میکنند بعد به فکر گارانتی می افتند! نه این که اول گارانتی انتخاب بشه بعد نوت بوک هاش:20:
من نوت بوک های دانش آموزی گاج (گروه آموزشی جوکار) را می گم!

biostar
24-11-2009, 21:37
من نوت بوک های دانش آموزی گاج (گروه آموزشی جوکار) را می گم!

تا اونجا که من سرچ کردم.
اولا که نوت بوک نیستن! نت بوک هستن.
حالا اومده با اسم نت بوک های تحصیلی و تبلیغات می خواد فروش کنه و یه پولی به جیب بزنه(نه این که سودش خیلی کمه!!!)

در کل الان در فاز ثبت نامی هم هست.
ارزش نداره در موردش هم فکر کرد.
از فروشگاه های معتبر و گارانتی معتبر هم میشه این نت بوک ها رو تهیه کرد

pini30lin
24-11-2009, 22:20
سلام
به نظر شما می صرفه که با بودجه 800 بجای خرید یه لپ تاب نو (مثل DELL 1520 یا ACER 5738G) یه لپ تاب دسته دوم در حد نو با کانفیگ مشابه یا بالاتر مثل HP dv6-1205 یا sony fw 455j خرید؟

khoushab
24-11-2009, 22:49
سلام
با جستجو های زیاد به نظرم dell studio 1555 با این امکانات خیلی خوبه :

نوت بوك معمولي
پردازنده: Intel Core 2 Duo 2.8 GHz - Cache 6 MB - Bus 1066 MHz
هارد ديسك: 500 گيگابايت
حافظه رم : 4096 مگابايت
كارت گرافيكي: 2000 مگابايت - ATI HD 4570 512MB Dedicated
صفحه نمايش: 15.6 اينچ - WXGA High Definition LED Displays With TrueLife
سيستم عامل : Microsoft Windows Vista
باتري 9 سلولي + وب‌کم با قابليت تشخيص چهره
قیمت : 1290000
البته نمیدونم قدرت این کارت گرافیک چقدره ؟
جدیدا یک برند دیدم به نام juniper که مدعی ساخت در داخل ایران است . میگه قطعات هم از کارخانه ای میگیره که dell , HP . sony ... از اون خرید میکنند !!! نکته قابل توجه هم اینه که میتونی لپ تاپ را سفارش بدی با سخت افزار دلخواه !!!
میخواستم بدونم کسی در این باره اطلاعی داره یا خرید کرده ؟
کارت گرافیک این dell studio 1555 در چه حدیه ؟ و اینکه کارت گرافیک خوب برای لپ تاپ چیه ؟
لپ تاپ ASUS G 50VTX :
Core 2 Duo 2.53 GHz P8700 3MB-FSB1066 : CPU
4Gig : RAM
320 H.D.D
screen : 15.6" WXGA 1366x768
WEIGHT : 2.8KG
Graphic : 2 GB Nvidia GeForce 9800 M / 512D
قیمت : 1299000
اینم نظر بدید
با تشکر و شرمندگی از زیادی پست

h_starboy
25-11-2009, 00:24
کارت گرافیک این dell studio 1555 در چه حدیه ؟ و اینکه کارت گرافیک خوب برای لپ تاپ چیه ؟
ati 4570 گرافیک نسبتا خوبیه ولی عالی نیست .
الان روی لپتابها گرافیک خوب ati 4650 هستش.

برای گرافیک از این بهتر باید بری سراغ سری g از ایسوس مثل همین مدلی که شما گفتید که گرافیک فوق العاده قوی ای داره یا g60 که هنوز ایران نیومده .
در کل برای مقایسه گرافیکها این لینک مناسبیه :

pezhman32
25-11-2009, 00:53
سلام
راستش من چندوقت پیش یه لپتاب hp dv6-1127ee برای خونه گرفتم که از اونجا که کلا" با hp حال نمی کنم و خونه هم یه سیستم دسکتاپ دارم اونو دادم داداشم، هرچند لپتاب خیلی خوبی بود و امکانات multimedia ش عالی بود!!!
حالا نیاز به لپتاب دارم و می خوام سیستمم رو (که تقریبا" قدیمی هم شده) بفروشم و لپتاب بگیرم، کارم هم بیشتر برنامه نویسی، اینترنت و مولتی مدیا (بجز بازی) و استفادم هم از کامپیوتر در هر نوبت زیاده (شاید 5 6 ساعت در هر نوبت، در نتیجه یه چیزی می خوام از نظر کیفیت و راحتی سرش به تنش بیارزه)
خوب رم و cpu برام مهمه و گرافیک هم فقط تا حدی که تو جلوه های 3d لینوکس که سنگین هم نیست تیک نزنه و کلا" همه جا (هرجایی بجز بازی) خوب جواب بده برام بسه، راستی می خوام روش لینوکس هم نصب کنم.
و اینکه رزولیشن صفحه هم حداقل تو مایه های 1280 * 800 باشه!
خوشگل هم باشه (یعنی vostro نباشه :دی) و تا جای امکان از بین دو برند sony و dell باشه (accer رو نمی دونم چجوریه ولی تاحالا ندیدم جایی accer توصیه کنن!) (حالا باز هم اگه از hp مدل خاصی در نظر دارید بگید)
با توجه به نیازم فکر می کنم dell studio 1537 خوب باشه، قیمت دقیق ندارم ولی با حدود 800 تومن فکر می کنم خوب باشه، و studio 1555 رو هم دو هفته پیش دیدم خیلی باهاش حال کردم و حدود 1.300 بود، اما فکر نمی کنم 500 تومن تفاوت قیمت تو کار من به اندازه 500 تومن فرق داشته باشه! غیر از اینه اصلاح کنید.
البته nw 120 2009 رو هم امروز تو اینترنت دیدم که هم رده ی همون studio 1537 ه اما قیمت ندارم.
پیشنهاد شما؟!

پ.ن: و در آن هنگام که عقل انسان ها در پس چشمان آنان ظاهر میشود پای لپتاب های سری cs سونی نیز به میان می آید!!! نظرتون راجع به cs 230j و 280j و 390 ddb, deb, dfb چیه؟ (قیمت هم ندارم!)

mehran_4x
25-11-2009, 08:54

biostar
25-11-2009, 12:12
سلام
راستش من چندوقت پیش یه لپتاب hp dv6-1127ee برای خونه گرفتم که از اونجا که کلا" با hp حال نمی کنم و خونه هم یه سیستم دسکتاپ دارم اونو دادم داداشم، هرچند لپتاب خیلی خوبی بود و امکانات multimedia ش عالی بود!!!
حالا نیاز به لپتاب دارم و می خوام سیستمم رو (که تقریبا" قدیمی هم شده) بفروشم و لپتاب بگیرم، کارم هم بیشتر برنامه نویسی، اینترنت و مولتی مدیا (بجز بازی) و استفادم هم از کامپیوتر در هر نوبت زیاده (شاید 5 6 ساعت در هر نوبت، در نتیجه یه چیزی می خوام از نظر کیفیت و راحتی سرش به تنش بیارزه)
خوب رم و cpu برام مهمه و گرافیک هم فقط تا حدی که تو جلوه های 3d لینوکس که سنگین هم نیست تیک نزنه و کلا" همه جا (هرجایی بجز بازی) خوب جواب بده برام بسه، راستی می خوام روش لینوکس هم نصب کنم.
خوشگل هم باشه (یعنی vostro نباشه :دی) و تا جای امکان از بین دو برند sony و dell باشه (accer رو نمی دونم چجوریه ولی تاحالا ندیدم جایی accer توصیه کنن!) (حالا باز هم اگه از hp مدل خاصی در نظر دارید بگید)
با توجه به نیازم فکر می کنم dell studio 1537 خوب باشه، قیمت دقیق ندارم ولی با حدود 800 تومن فکر می کنم خوب باشه، و studio 1555 رو هم دو هفته پیش دیدم خیلی باهاش حال کردم و حدود 1.300 بود، اما فکر نمی کنم 500 تومن تفاوت قیمت تو کار من به اندازه 500 تومن فرق داشته باشه! غیر از اینه اصلاح کنید.
البته nw 120 2009 رو هم امروز تو اینترنت دیدم که هم رده ی همون studio 1537 ه اما قیمت ندارم.
پیشنهاد شما؟!

پ.ن: و در آن هنگام که عقل انسان ها در پس چشمان آنان ظاهر میشود پای لپتاب های سری cs سونی نیز به میان می آید!!! نظرتون راجع به cs 230j و 280j و 390 ddb, deb, dfb چیه؟ (قیمت هم ندارم!)

با توجه به اینکه شما یک لپتاپ با کارایی متوسط نیاز دارید . نیازی نیست زیاد هزینه کنید.
نوت بوک های زیر یک میلیون تومان برای شما مناسب هستن.
SONY NW130J مدل مناسبی برای شما هست.
ارزان تر از اون هم مدل K50IN از ایسوس رو پیشنهاد میکنم

ASUS K50IN
CPU Intel 2Ghz 1mb chache 800
RAM 4 GB
HDD 500 GB
DVD RW
Geforce 102M
Display 15.6 inch LED
WiTH DIGITAL :price:780T

بررسی سونی NW

khoushab
25-11-2009, 13:35
سلام
پیشنهاد شما؟!

سلام
به نظر من شما که به صورت کاری میخواین استفاده کنید میتونید DELL vostro 1520 که سری کاری هست یا DELL latitude که سزی صنعتی هست استفاده کنید که طبق گفته سازنده محکم ساخته شده و خیلی دیر گرم میشه و شکل ساده کاری داره

ٍٍِِ

nima6286
25-11-2009, 19:36
بچه ها من میخوام یه umpc بخرم
دوستانی که نمایشگاه رفتن آیا توی نمایشگاه یو ام پی سی هست؟
من اصفهانم گفتم اگه هست بیام تهران واسه خرید
ممنون میشم راهنمایی کنید

mohamad_skiller
25-11-2009, 23:01
فروشگاهش تو پايتخت اينم سايتشه
قبلا فقط رو Hp كار ميكرد اما حالا همه چي هم مياره
قيمت گارانتي رو هم جدا حساب ميكنه
اينطوري مشتري جذب ميشه با گفتن قيمت پايينتر
تعمير هم درست و حسابي ندارند.ميفرستن دوبي همه چيو
واي به حال كساني كه گارانتيشون تموم بشه!

سلا م مرسی از راهنماییتون ولی قیمت های لپتاپ hp مثل بقیه جاهاست فقط این مدل دل LAPTOP DELL STUDIO 1555 خیای مشکوک من تا حالا این مدل با این کانفیگ ندیدم ATI Mobility Radeon HD 4670 و cpu T9600
• 2.8 GHz , Level 2 cache 6 MB
من که هیجا این کانفیگ برای 1555 ندیدم قیمتم جور در نمیاد حتما ایرا دی داره کطفا بقیه دوستانم ببینن نظرشونو بدن چون می خوام بخرمش....

nima6286
26-11-2009, 08:49
بچه ها من میخوام یه umpc بخرم
دوستانی که نمایشگاه رفتن آیا توی نمایشگاه یو ام پی سی هست؟
من اصفهانم گفتم اگه هست بیام تهران واسه خرید
ممنون میشم راهنمایی کنید
این ممدم باید اولین پستاشو درست بعد ما بزنه
از شانس ماست دیگه
اینجا نوشتم چون مثلا آپدیته
کسی نیست جواب مارو بده؟
هست؟یو ام پی سی

h_starboy
26-11-2009, 11:49
دوستان چرا با اینکه بارها گفته شده رعایت نمیکنید و اینجا پر شده از لینک ایرانی !!
مهران جان شما که حداقل چند باری بهتون گفته شده ولی بازم همچنان ... !!!!!

Pami
26-11-2009, 12:15
یکسری پست های اضافی و همینطور دارای لینک سایت فارسی پاک شدند

در ضمن بار دیگه میگم قوانین انجمن لپ تاپ رو در امضای بنده بخونید

دادن تلفن ، آدرس و لینک شرکتهای فروش ایرانی خلاف قوانین انجمن هست و پاک میشوند .

لطفا رعایت کنید

khoushab
26-11-2009, 13:43
سلام
کسی درباره لپ تاپ juniper چیزی میدونه ؟ کسی تا حالا خریده یا باهاش کار کرده ؟

mehran_4x
26-11-2009, 22:41
سلام

كار باهاش نكردم
اما شركتي هست كه به شركت compal كه از بزرگترين شركتهاي سازنده نوت بوك و براي شركتهاي
ديگه نوت بوك ميزنه ،سفارش كانفيگ ميده، كانفيگهاي بالايي رو ميده،اما فعلا كسي روش تجربه نداره
بيشتر به شركتها ميفروشه
چون بچه ها و بخصوص مردم به شركتهاي اين مدلي اعتماد ندارند
و ماركهاي خارجي رو بيشتر مپسندند
اما نكته جالب اينه كه با گوگل قرارداد بسته
و وقتي با گوگل سرچ ميكنيد اون بغل سايتش ظاهر ميشه

تو اينترنت سايتش رو سرچ كنيد

mehran_4x
26-11-2009, 22:43
سلام

كار باهاش نكردم
اما شركتي هست كه به شركت compal كه از بزرگترين شركتهاي سازنده نوت بوك و براي شركتهاي
ديگه نوت بوك ميزنه ،سفارش كانفيگ ميده، كانفيگهاي بالايي رو ميده،اما فعلا كسي روش تجربه نداره
بيشتر به شركتها ميفروشه
چون بچه ها و بخصوص مردم به شركتهاي اين مدلي اعتماد ندارند
و ماركهاي خارجي رو بيشتر مپسندند
اما نكته جالب اينه كه با گوگل قرارداد بسته
و وقتي با گوگل سرچ ميكنيد اون بغل سايتش ظاهر ميشه

تو اينترنت سايتش رو سرچ كنيد

mehran_4x
26-11-2009, 22:50
بچه هايي كه دانشجو هستند
سايت صندوق رفاه دانشجويان وام خريد بعضي مدلها از نوت بوك هاي اسوس فوجيتسو زيمنس و جونيپر ميده
البته لپ تاپ دانشجويي ،نه براي بازي !!!
براي اونايي كه پول يكجا ندارند يا كم دارند گزينه خوبيه
دانشجويان دولتي و آزاد

صندوق رفاه دانشجويی
طرح لیزینگ رایانه ی همراه (لپ تاپ)

تو گوگل سرچ كنيد

mehran_4x
26-11-2009, 22:50

pezhman32
27-11-2009, 12:41
با توجه به اینکه شما یک لپتاپ با کارایی متوسط نیاز دارید . نیازی نیست زیاد هزینه کنید.
نوت بوک های زیر یک میلیون تومان برای شما مناسب هستن.
SONY NW130J مدل مناسبی برای شما هست.
ارزان تر از اون هم مدل K50IN از ایسوس رو پیشنهاد میکنم

ASUS K50IN
CPU Intel 2Ghz 1mb chache 800
RAM 4 GB
HDD 500 GB
DVD RW
Geforce 102M
Display 15.6 inch LED
WiTH DIGITAL :price:780T

بررسی سونی NW

ممنون :10:
از این nw خوشم اومد، قبلا" هم دیده بودمش اما روش فکر نکرده بودم!
فقط یه چیزی: cpu سیستمم از اون اینتل های پنتیوم نسبتا" قدیمیه 2 هسته ی 3.4ghz که 4mb cache ه، حالا می خوام بدونم این cpu ه nw 130j در مقایسه با سیستمی که الان دارم چجوریاست (می خوام ببینم کارمو جواب میده یا نه! چون تو دیباگ یا کامپایل برنامه ها با نرم افزارهای سنگین مثل visual studio یکمی اذیت می کنه، البته کمیش هم بخاطر رم پایینمه)
و یه مورد دیگه اینکه درایور های nw 130j واسه xp گیر میاد یا نه؟ چون ترجیها" باید یه ویندوز xp جدا برای تست برنامه هام داشته باشم :41:

*mhm*
27-11-2009, 15:51
سلام من قصد خريد dv6 2020 رو دارم.
با توجه به اينكه مصرف cpu چهل و پنج وات هستش اين باعث نميشه كه دستگاه گرم كنه و از عمر مفيدش كم بشه؟
كيفيت لپ تاپ هاي اچ پي چطوره؟(نسبت به سوني و دل)
اين dv6 2020 چند ساعت شارژ نگه مي داره؟

ريفر بودن يعني چي؟
هنگام خريد بايد به چه نكاتي توجه كنم؟

pezhman32
27-11-2009, 17:48
سلام
من hp 1127 داشتم، امکانات مولتی مدیاش عالیه، کیفیت lcd ش هم خوبه، کیفیت بدنش هم قابل قبوله و خوشگل هم هست، و hp ها هم که جدیدا" همشون نقریبا" یه شکلن.
فقط زمانی که یه بازی سنگین اجرا می کردی کفش آتیش می گرفت! یعنی دستت رو روی میز هم نمیتونستی بزاری چه برسه به ته لپتاب! ولی در کار عادی "داغ" نمی کرد، اما من شنیدم 2020 خیلی داغ می کنه و بخاطر خفن بودن کانفیگش احتمال اینکه یه مرگیش بشه هست، پس اگه خریدی حتما" با گارانتی معتبر بخریش (اینارو از چندتا فروشنده شنیدم)

mb11
27-11-2009, 18:15
با سلام
روی fw های سری 455و460 نوشته قابل اپدیت به ویندوز 7 . ایا کسی تا حال از طریق آدرسی که داده شده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) آپگرید کرده یانه ؟ این ویندوز اصلی براش میشه یا خیر.اگه سری 500 بگیریم بهتر ه یا با این کار مشکل حل میشه ؟
باتشکر از راهنماییتون

pini30lin
27-11-2009, 18:57
با سلام
روی fw های سری 455و460 نوشته قابل اپدیت به ویندوز 7 . ایا کسی تا حال از طریق آدرسی که داده شده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) آپگرید کرده یانه ؟ این ویندوز اصلی براش میشه یا خیر.اگه سری 500 بگیریم بهتر ه یا با این کار مشکل حل میشه ؟
باتشکر از راهنماییتون

اگر ویندوزی که روش نصبه اوجینال باشه و تغییری درش ندادی فکر کنم بشه
حالا ویندوز اصلی اینقدر مهمه که بخوای یه سری بالاتر بگیری؟

mehran_4x
27-11-2009, 19:36
من برای LENOVO کردیت دادم سایتش قبول کرد برام فرستاد اما آدرسم خارج کشور بود
از اونجا هم برام فرساتدن
ایران تو لیست تحویل نیست
اما کرک شده با ارجینال چه فرقی داره؟

mb11
27-11-2009, 20:17
من برای LENOVO کردیت دادم سایتش قبول کرد برام فرستاد اما آدرسم خارج کشور بود
از اونجا هم برام فرساتدن
ایران تو لیست تحویل نیست
اما کرک شده با ارجینال چه فرقی داره؟

باتشکر
اینجا ازطریق اینترنت نمیتونم آپگرید کنم به 7 ؟

mehran_4x
27-11-2009, 20:28
نه بابا
dvd شو میفرستن
اونمdvd که ویندوز قبلیت رو update میکنه

Pami
27-11-2009, 21:53
ريفر بودن يعني چي؟

لپ تاپ ریفر به لپ تاپی گفته میشه که در خط تولید کارخانه به دلیل نقض ظاهری دوباره به خط تولید برمیگرده و با بسته بندی متفاوت و دارای نشان به بازار فرستاده میشه با قیمت پایین تر

البته در ایران کالاهای استوک و بعضا مشکل دار رو هم به عنوان ریفر جا میزنن و باید حواستون باشه

moossavi
28-11-2009, 11:39
متشکرم از این تاپیکتون

biostar
28-11-2009, 11:53
ممنون :10:
از این nw خوشم اومد، قبلا" هم دیده بودمش اما روش فکر نکرده بودم!
فقط یه چیزی: cpu سیستمم از اون اینتل های پنتیوم نسبتا" قدیمیه 2 هسته ی 3.4ghz که 4mb cache ه، حالا می خوام بدونم این cpu ه nw 130j در مقایسه با سیستمی که الان دارم چجوریاست (می خوام ببینم کارمو جواب میده یا نه! چون تو دیباگ یا کامپایل برنامه ها با نرم افزارهای سنگین مثل visual studio یکمی اذیت می کنه، البته کمیش هم بخاطر رم پایینمه)
و یه مورد دیگه اینکه درایور های nw 130j واسه xp گیر میاد یا نه؟ چون ترجیها" باید یه ویندوز xp جدا برای تست برنامه هام داشته باشم :41:
انتخاب بسیار خوبی هست.
معماری پردازنده های سری core2d بسیار پیشرفته تر از پردازنده های سری pentium هست و در ضمن بسیار کمتر داغ می کنند و اگر مقایسه ای دقیق و بر اساس اعلام سایت اینتل داشته باشیم ‌
پردازنده ی ۱.۶Ghz از سری core2d قوی تر از پردازنده ی 3.2Ghz از خانواده ی سری پنتیوم هست.

h_starboy
28-11-2009, 12:20
سلام
من hp 1127 داشتم، امکانات مولتی مدیاش عالیه، کیفیت lcd ش هم خوبه، کیفیت بدنش هم قابل قبوله و خوشگل هم هست، و hp ها هم که جدیدا" همشون نقریبا" یه شکلن.
فقط زمانی که یه بازی سنگین اجرا می کردی کفش آتیش می گرفت! یعنی دستت رو روی میز هم نمیتونستی بزاری چه برسه به ته لپتاب! ولی در کار عادی "داغ" نمی کرد، اما من شنیدم 2020 خیلی داغ می کنه و بخاطر خفن بودن کانفیگش احتمال اینکه یه مرگیش بشه هست، پس اگه خریدی حتما" با گارانتی معتبر بخریش (اینارو از چندتا فروشنده شنیدم)

بله موقع بازی و کارهای سنگین داغ میکنه . حتما کول پد رو پیشنهاد میکنم که تاپیر بسزایی داره در خنک کردن لپتاب .

n.rezaie13
28-11-2009, 12:58
سلام.من قصد خرید FW56GF/B را دارم.اگه کسی از دوستان نظری دربارش داره لطفا بگه.

h_starboy
28-11-2009, 13:02
سلام.من قصد خرید FW56GF/B را دارم.اگه کسی از دوستان نظری دربارش داره لطفا بگه.

در تاپیک دیگر هم پرسیدید جواب دادم .
مدل بسیار عالی ایه . مثل fw 46 سابق .
بخری ضرر نمیکنی .

بردیا
28-11-2009, 16:38
سلام
میخواستم مشخصات و قیمت لپ تاپ های MSI که جدیدا داره خیلی تبلیغش میشه رو بدونم
گارانتی ماتریکس مد نظرم هستش

Saharsashia
28-11-2009, 19:26
سلام.
لپ تاپ وايو مي خواستم بين 1 تا 1.5 تومان.
كار بخصوصي انجام نميدم. بيشتر گرافيكي است و براي كارهاي شخصي يا شبكه ميخوام استفاده كنم.
چه مدلي رو پيشنهاد مي كنيد؟

*mhm*
29-11-2009, 08:37
سلام من قصد خريد dv6 2020 رو دارم.
با توجه به اينكه مصرف cpu چهل و پنج وات هستش اين باعث نميشه كه دستگاه گرم كنه و از عمر مفيدش كم بشه؟
كيفيت لپ تاپ هاي اچ پي چطوره؟(نسبت به سوني و دل)
اين dv6 2020 چند ساعت شارژ نگه مي داره؟

ريفر بودن يعني چي؟
هنگام خريد بايد به چه نكاتي توجه كنم؟

دوستان راهنمایی نمی کنند.
اکثر استفادم هم برنامه نویسی و کار با فتوشاپ هست.

ممنون

Ramtin_La
29-11-2009, 09:58
لپ تاپ می خواستم تا حداکثر 1.5 ..

کار من هم در حد اتوکد و بازی در حد کانتر هست..

زیبایی و قدرت هم برا من مهمه..

نظر خودم tx2z از hp و سری cw از سونی هست.. بقیه ی برندا رو نمی دونم..

هر چی لپ تاپ خوب تو این رنج قیمت می دونید بگید..:D تنکس

biostar
29-11-2009, 12:34
سلام.
لپ تاپ وايو مي خواستم بين 1 تا 1.5 تومان.
كار بخصوصي انجام نميدم. بيشتر گرافيكي است و براي كارهاي شخصي يا شبكه ميخوام استفاده كنم.
چه مدلي رو پيشنهاد مي كنيد؟

سلام
به شما مدل های مختلفی میشه پیشنهاد داد.
اگر از نوت بوک های سونی می خواهید میشه از سری های FW و cw پیشنهاد داد که هر دو دارای گرافیک قوی هستن.
سری fw با صفحه نمایش ۱۶.۴ اینچی و وزن ۳ کیلو و سری cw با صفحه ۱۴ اینچی و وزنی کمتر از ۲.۵ عرضه میشه.
اگر از سری جدید cw بخواهید این مدل ها رو پیشنهاد میدم.

SONY CW 1MFX
CORE 2D T7450 3mb chache
RAM 4GB DDR3
14 WXGA LED DISPLAY
HDD 500GB SATA
Geforce 230M 512 MB GDDR3
BLUE-RAY
WINDOWS 7
price 1340

biostar
29-11-2009, 12:38
لپ تاپ می خواستم تا حداکثر 1.5 ..

کار من هم در حد اتوکد و بازی در حد کانتر هست..

زیبایی و قدرت هم برا من مهمه..

نظر خودم tx2z از hp و سری cw از سونی هست.. بقیه ی برندا رو نمی دونم..

هر چی لپ تاپ خوب تو این رنج قیمت می دونید بگید..:D تنکس

دوست عزیز با سری tx که نمیشه بازی کرد!
اگر هدف اصلی شما بازی و کارهای گرافیکی هست این مدل رو پیشنهاد میدم.
SONY FW460+j
T9600 2.8Ghz 6MB chache 1066
RAM 4GB
320GB HDD
Xbrite ECO 16,4
ATI 4650 GDDR3
BLUE-RAY
price 1500

biostar
29-11-2009, 12:47
دوستان راهنمایی نمی کنند.
اکثر استفادم هم برنامه نویسی و کار با فتوشاپ هست.

ممنون

دوست عزیز این مدل انتخابی شما مدل بسیار خوبی هست و با امکانتا عالی.
گدر مورد پردازنه و مصرف زیاد شما میتونی این تیکه رو بخونی:
حالا اینکه HP برای این مدل تغیری در فن و سیستم خنک کننده داده یا نه رو نمیدونم.

However, the TDP (Thermal Design Power) of 45 Watt should be kept clearly in mind. Compared to the Intel Core 2 Duo chips of the Pxxx series (25/28 W TDP) the cooling capacity has to be nearly doubled. Even the powerful Txxx models are with 35 W still clearly below the level of the Core i7 chips. A very slim notebook could easily get in trouble, because a sufficiently powerful fan, which blows the waste heat to the outside, requires place in the case.

در کل باید شرکت مورد نظر فکری به حال پردازنه و سیستم خنک کننده کرده باشه.
در مورد باتری هم وقتی آداپتور رو از دستگاه جدا کنی نهایتا ۲:۳۰ رو نشون خواهد داد

ahmad_che
29-11-2009, 12:48
سلام
من رفتم E6500 رو بخرم اما زيگورات گفت فقط باطري 6 سل داره ، گفت اگه باطري 9 سل بزاري از پشت لپتاپ ميزنه بيرون!!!
اين درسته؟
عکسي که تو لينک زير هست با کدوم باطري هستش؟

کارکردشون تو اين مدل چقدر با هم فرق ميکنه؟ باطري رو ميگم؟
با تشکر

biostar
29-11-2009, 13:02
سلام
من رفتم E6500 رو بخرم اما زيگورات گفت فقط باطري 6 سل داره ، گفت اگه باطري 9 سل بزاري از پشت لپتاپ ميزنه بيرون!!!
اين درسته؟
عکسي که تو لينک زير هست با کدوم باطري هستش؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدکارکردشون تو اين مدل چقدر با هم فرق ميکنه؟ باطري رو ميگم؟
با تشکر
سلام.
باتری های ۹ سل مخصوصا مدل های دل از لپتاپ میزنه بیرون و کمی هم سنگین تر هستند.
در کل لینکی که دادین باتری ۶ سل هست.
باتری ۶ سل نهایتا ۵ساعت و باتری ۹ سل بیش از ۷ ساعت شارژ‌در اختیار شما قرار خواهد داد.

ahmad_che
29-11-2009, 13:16
biostar ، دستتون درد نکنه

باتری های ۹ سل مخصوصا مدل های دل از لپتاپ میزنه بیرون و کمی هم سنگین تر هستند.
عکسي نداريد که من ببينم؟ (اگه نداشتيد مهم نيست. دوستان ميگن يک بند انگشت ميزنه بيرون. اما اگه عکس بديد ممنون ميشم)

باتری ۶ سل نهایتا ۵ساعت و باتری ۹ سل بیش از ۷ ساعت شارژ‌در اختیار شما قرار خواهد داد.

البته اگر 6 سل 5 ساعت بهم بده کافيه :دي اخه نمايندگيش ميگه اگه معموملي کار کني تا 2.30 ساعت کار ميده! 9 سل هم تا 4.30!!!
مي ارزه که براش وايستم و 60 تومن اضافي بدم؟

biostar
29-11-2009, 13:52
biostar ، دستتون درد نکنه
عکسي نداريد که من ببينم؟ (اگه نداشتيد مهم نيست. دوستان ميگن يک بند انگشت ميزنه بيرون. اما اگه عکس بديد ممنون ميشم)
البته اگر 6 سل 5 ساعت بهم بده کافيه :دي
مي ارزه که براش وايستم و 60 تومن اضافي بدم؟

برای کسانی که مدام در محیط های بی برق و سفر از نوت بوک استفاده میکنن واقعا ارزش داره.
اما برای کسی که بیشتر در محیط منزل و دانشگاه و اداره باهاش کار میکنه نمی ارزه و همیشه برق کنارش هست
این عکس مربوط به E6500 نیست اما دقیقا با باتری ۹ سل همین شکلی میشه:

*mhm*
29-11-2009, 14:55
سلام
شما بین studio 1557 و dv6 2020 کدوم رو انتخاب ی می کنید؟با دلیل؟
پردازنده ی هر دو core i7 720qm هست.؟

thelastblack
29-11-2009, 15:31
یکی مشخصات لپتاپ del 1530 رو میده؟ فک کنم سری XPS هست مطمئن نیستم.... قیمتش چجوریه؟ کاراییش چطور؟ به درد بازی میخوره؟ نرم افزار های مهندسی سنگین چی؟
یه دست دوم دیدم یارو 600-700 میده... نظرتون چیه؟

jahfer
29-11-2009, 15:43
سلام
شما بین studio 1557 و dv6 2020 کدوم رو انتخاب ی می کنید؟با دلیل؟
پردازنده ی هر دو core i7 720qm هست.؟
2020 از هر نظر بهتره و فقط در پردازنده مشابهند. از كيس و نمايشگر گرفته تا درايو DVD و ...
ِسري DV6 زير يك مليون ندارند ولي Studio 155X از 700 تومان شروع ميشن. اين ميتونه به اين معني باشه كه در همه موارد DV6 بهتره.

soroush20
29-11-2009, 16:59
منم با نظرش موافقم

biostar
29-11-2009, 19:28
یکی مشخصات لپتاپ del 1530 رو میده؟ فک کنم سری XPS هست مطمئن نیستم.... قیمتش چجوریه؟ کاراییش چطور؟ به درد بازی میخوره؟ نرم افزار های مهندسی سنگین چی؟
یه دست دوم دیدم یارو 600-700 میده... نظرتون چیه؟

مدل XPS 1530 ها قدیمی شده و کارت گرافیکش دیگه کاربردی نیست.
اگر دسته دوم میخوای فکر کنم در این محدوده قیمت از HP DV5 و sony fw 4 هم میتونی برخی مدل های ارزون قیمتش رو گیر بیاری که به مراتب بهتر هست.

Saharsashia
30-11-2009, 00:11
سلام
به شما مدل های مختلفی میشه پیشنهاد داد.
اگر از نوت بوک های سونی می خواهید میشه از سری های FW و cw پیشنهاد داد که هر دو دارای گرافیک قوی هستن.
سری fw با صفحه نمایش ۱۶.۴ اینچی و وزن ۳ کیلو و سری cw با صفحه ۱۴ اینچی و وزنی کمتر از ۲.۵ عرضه میشه.
اگر از سری جدید cw بخواهید این مدل ها رو پیشنهاد میدم.

SONY CW 1MFX
CORE 2D T7450 3mb chache
RAM 4GB DDR3
14 WXGA LED DISPLAY
HDD 500GB SATA
Geforce 230M 512 MB GDDR3
BLUE-RAY
WINDOWS 7
price 1340

ممنون.
براي مدل FW چه پيشنهادي داريد؟
با همون مشخصات قبلي قيمت بين 1 تا 1.5 و كارآيي شخصي + گرافيكي

Saharsashia
30-11-2009, 01:25
در مورد سري z چه نظري داريد؟

Vahid67
30-11-2009, 01:34
سلام دوستان نظرتون در مورد سری p سونی چیه ؟؟؟؟؟ مخصوصاً مدل
VGN-P530HQ

sm.khalili
30-11-2009, 08:31
salam bebakhshid english mizanam!!

sony modele cw1nfxb chetore? too in renj chize behtari ham az sony hast?

lotfan sari rahnamai konid ke mikham emruz farda ye laptop bardaram

mer30 az barobache bahale p30world

Pami
30-11-2009, 11:24
در مورد سري z چه نظري داريد؟

در یک کلام میشه گفت بهترین لپ تاپ 13 اینچی حال حاضر دنیا هست ، با توجه به مهندسی پیشرفته و امکانات عالی و بدنه بسیار با کیفیت بهترین 13 اینچی برای خرید هست ، هرچند قیمتش بالاست و گرافیک قدرتمندی نداره ولی برای 13 اینچی عالیست

Pami
30-11-2009, 11:28
سلام دوستان نظرتون در مورد سری p سونی چیه ؟؟؟؟؟ مخصوصاً مدل
VGN-P530HQ

سری P یک UMPC شیک از سونی هست که جایگزین UMPC های سری UX شده
طراحی خیلی خوبی داره و وزن بسیار کم ولی یکسری ایراد از نظر من داره :

1- نداشتن Touchpad
2- عملکرد بد Trackpoint
3- تعداد کم پورت های USB
4- عدم قابلیت ارتقای رم ( Onboard هست )
5- قیمت بالا

Vahid67
30-11-2009, 12:06
سری P یک UMPC شیک از سونی هست که جایگزین UMPC های سری UX شده
طراحی خیلی خوبی داره و وزن بسیار کم ولی یکسری ایراد از نظر من داره :

1- نداشتن Touchpad
2- عملکرد بد Trackpoint
3- تعداد کم پورت های USB
4- عدم قابلیت ارتقای رم ( Onboard هست )
5- قیمت بالا

فکر میکنم مزیت 8 اینچی بودنش میتونه اینا رو خنثی کنه ...

شما 8 اینچی دیگه ایی میتونید پیشنهاد بدید؟

biostar
30-11-2009, 13:45
ممنون.
براي مدل FW چه پيشنهادي داريد؟
با همون مشخصات قبلي قيمت بين 1 تا 1.5 و كارآيي شخصي + گرافيكي

تا قیمت ۱.۵ سونی fw مدل های بسیار خوبی داره.صفحه نمایش این سری واید هست و برای کارهای گرافیکی مناسب تر از سری CW هست.
کارت گرافیک قدرتمندتری هم داره.
پیشنهاد من به شما FW460+j که با توجه به قیمت مشخصات خوبی داره

INtel T9600 2.8Ghz 6MB chache 1066
RAM 4GB DDR2
HDD 320GB 7200RPM
16.4 Inch Xbrite ECO 1600*900
BLUE-RAY
ATI 4650 1GB GDDR3
1500 price
در کل مدل بسیار خوبی هست! البته اگر در بازار پیداش کنی.

biostar
30-11-2009, 13:57
فکر میکنم مزیت 8 اینچی بودنش میتونه اینا رو خنثی کنه ...

شما 8 اینچی دیگه ایی میتونید پیشنهاد بدید؟

R50A ASUS

Vahid67
30-11-2009, 14:23
خوشم نیومدش !!!!!!!!
شبیه PSP هستش !!!!!!!!
اون سری p سونی یه چیز دیگس یه ویدئو ازش توی یوتیوب دیدم کلی باهاش حال کردم....

biostar
30-11-2009, 14:43
خوشم نیومدش !!!!!!!!
شبیه PSP هستش !!!!!!!!
اون سری p سونی یه چیز دیگس یه ویدئو ازش توی یوتیوب دیدم کلی باهاش حال کردم....
خوب کاملا واضح هست که سونی بهتره. شما پرسیدین مدل دیگری هم هست! منم گفتم بلی هست!:31:

Vespoher
30-11-2009, 15:28
دوستان اين كه ميگن تو نمايشگاه الكامپ خريد لپ تاب تخفيف ميخوره راسته؟ آيا همه نمايندگي ها اين تخفيفو ميدن ، اگه ميدن چند درصده ؟؟؟

Vahid67
30-11-2009, 19:08
دوستان اين كه ميگن تو نمايشگاه الكامپ خريد لپ تاب تخفيف ميخوره راسته؟ آيا همه نمايندگي ها اين تخفيفو ميدن ، اگه ميدن چند درصده ؟؟؟

مگه نمایشگاه تموم نشده؟

biostar
30-11-2009, 19:22
مگه نمایشگاه تموم نشده؟
۷ آذر تمام شد و تخفیف زیادی هم در کار نبود. و کسایی که رفتن معمولا دست خالی برگشتن.!

h_starboy
30-11-2009, 19:28
مگه نمایشگاه تموم نشده؟

بله تموم شده .
منم رفتم نمایشگاه و حرف biostar رو کاملا تایید میکنم .

Ardavan
30-11-2009, 22:34
سلام به شما!
اساتید عزیز،این دوست من میخواهد لپتاب بگیره،پولشم تقریبا به زور 800تومان میشود،به نظر شما چه نمونه لپتاپی خوبه براش:20:
ممنون از شما عزیزان!
"عزیزان شرمنده من شاید سوالم تکراری بود،ولی وقت نمیکردم این همه صفحات رو بخوانم!"
ممنون!

Saharsashia
30-11-2009, 23:38
لپ تاپ fw مي خوام. وايو سوني. گرافيك بالا، ويندوز 7، و شيك و مقاوم باشه... سرعتش هم توپ باشه. بين 1 تا 1.5...
كدوم سري fw مناسبه؟

h_starboy
01-12-2009, 01:40
سلام به شما!
اساتید عزیز،این دوست من میخواهد لپتاب بگیره،پولشم تقریبا به زور 800تومان میشود،به نظر شما چه نمونه لپتاپی خوبه براش:20:
ممنون از شما عزیزان!
"عزیزان شرمنده من شاید سوالم تکراری بود،ولی وقت نمیکردم این همه صفحات رو بخوانم!"
ممنون!

زیاد دقیق نگفتی که برای چه کارهایی میخواد ولی تو این رنج از برند ایسر گزینه خوبی هستش :

acer 5738g

h_starboy
01-12-2009, 01:43
لپ تاپ fw مي خوام. وايو سوني. گرافيك بالا، ويندوز 7، و شيك و مقاوم باشه... سرعتش هم توپ باشه. بين 1 تا 1.5...
كدوم سري fw مناسبه؟

fw سری 5 الان جدیدترینشونه با ویندوز 7 .

با گارانتی ایران رهجو این مدل مناسبه :

fw 55g/f
cpu 2.53 3mb cache
ram 4
hard 500
ati 4650 512mb

از سری آمریکایی هم این مدل هستش :

fw 599 GBB
کانفیگش همونه فقط گرافیکش 1 گیگ ددیکیتد داره که خیلی هم فرقی ندارن و اینکه این ویندوزش 7 پروفشنال هستش .
قیمت هم 1450000 با گارانتی رایانه همراه

metal gear
01-12-2009, 20:07
سلام دوستان و استادان

بودجه 1200000
موارد استفاده: گشتن در اینترنت/بازی در حده نرمال و خوب مثل جنرال یا.../کار با آفیس و فوتوشاپ

لطفا منو راهنمایی کنید که از بین این 4 تا مدل لپتاپ کدوم رو بگیرم بهتره؟ ( asus\sony\sony\dell ) اینم مقایسه این 4 تا با هم.

دلیلتونم بهم بگین و همین طور به اختلاف cpu\catch\ram و بقیه مشخصات ریزشون دقت کنید.و بگین با چه گارانتی بگیرم و از کجا؟

piroooz
01-12-2009, 20:18
سلام دوستان و استادان

لطفا منو راهنمایی کنید که از بین این 4 تا مدل لپتاپ کدوم رو بگیرم بهتره؟ ( asus\sony\sony\dell ) اینم مقایسه این 4 تا با هم.لطفا

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددلیلتونم بهم بگین همین طور به اختلاف cpu\catch\ram و بقیه مشخصات ریزشون دقت کنید.

دوست عزیز اینها که برند هستند نه مدل ...
راستی دادن لینک سایت فارسی هم ممنوعه ...
شما مدل های مدنظرتون یا قیمت را بنویسید تا بتونیم راهنمایی کنیم...

Ardavan
01-12-2009, 20:53
زیاد دقیق نگفتی که برای چه کارهایی میخواد ولی تو این رنج از برند ایسر گزینه خوبی هستش :

acer 5738g

ممنون از جوابت،والا زیاد اهل بازی نیست،بازی میکنه،ولی نه اونجوری،بیشتر تو نت میره،نرمافزارهای ریاضی(رشتش ریاضی هست)از این نمونه کار ها!

biostar
01-12-2009, 21:12
ممنون از جوابت،والا زیاد اهل بازی نیست،بازی میکنه،ولی نه اونجوری،بیشتر تو نت میره،نرمافزارهای ریاضی(رشتش ریاضی هست)از این نمونه کار ها!
در این محدوده قیمت بهترین مدلی که میشه یشنهاد داد همین هست.

metal gear
01-12-2009, 22:17
دوست عزیز اینها که برند هستند نه مدل ...
راستی دادن لینک سایت فارسی هم ممنوعه ...
شما مدل های مدنظرتون یا قیمت را بنویسید تا بتونیم راهنمایی کنیم...

ای بابا ! من 4 تارو باهم مقایسه گذاشتم تا از بین این 4 تا بهم کمک کنید ! غیر قانونی دیگه چه صیغه ایه!!! همه میان اینجا تا یه مشورتی بکنن دیگه این کارا چیه ! من اگه میخواستم دونه دونه بنویسم مشخصات رو که صبح شده!

FW455J/H SONY
FW460J/B/H SONY
UL80VT-A ASUS
Vostro 1520-D DELL

بیشتر از 120000 نمیتونم بدم. بین این 4 تا کدوم بهتره؟!

- 1520 دل سیپییو عالی داره ولی گرافیکش خیلی پایینه درسته؟

من نظرم رویه fw460 هست! حالا شما هم راهنمایی کنید!

h_starboy
02-12-2009, 00:15
ای بابا ! من 4 تارو باهم مقایسه گذاشتم تا از بین این 4 تا بهم کمک کنید ! غیر قانونی دیگه چه صیغه ایه!!! همه میان اینجا تا یه مشورتی بکنن دیگه این کارا چیه ! من اگه میخواستم دونه دونه بنویسم مشخصات رو که صبح شده!

FW455J/H SONY
FW460J/B/H SONY
UL80VT-A ASUS
Vostro 1520-D DELL

باید بگم که اگه قرار باشه هر کسی بیاد و بگه قانون چه صیغه ایه که دیگه هیچی . وقتی تو یک جامعه مجازی قانون رو نتونیم رعایت کنیم دیگه نباید در جامعه واقعی انتظار داشته باشیم دوست من .

در تاپیک دیگری جواب دادم بهتون . من شخصا fw 460j رو انتخاب میکنم چون گرافیک بالاتر نیاز دارم - hdmi داره - زیباتر هم هست .
شما بشین دو دو تا 4 تا کن ببین نیازهات چیه .
هر کدوم مزایای خودشونو دارن .
اما به هر حال من fw سونی رو بیشتر ترجیح میدم .

metal gear
02-12-2009, 10:23
مرسی از راهنماییتون.

والا کارایه من در حده بازی و اینترنت و آفیس و گاهی فتو شاپ هست.من خودم نظرم رویه FW460 ست ولی دیشب یه مدله دیگه هم دیدمFW520 که خیلی خوب بود و تا جایی که من دیدم اختلافشون تو باس و گرافیک و هارد بود.

fw520:cpu 2.13/ bus 800/hard 500/ graphic 512 d up to 2g
fw460:cpu 2.0/ bus1060/ hard 320/ graphic 1g

حالا در مورده اختلاف مدل و رندر گرافیکشون و فرق باسشون یه توضیحی بدین که امروز خدا بخواد برم یکیشون رو بخرم

فقط یه چیزی:
1-از کجا برم بخرم که مطمئن باشه؟
2-از چه گارانتی برم بخرم و کجا پیدا میشه؟
3-اگه میشه یه 2 تا عکسی چیزی ازشون بزارین ببینم چه مدلین آخه هرجا دیدم عکس ها با کیفیت نبودن.
4-fw460 فقط سفید داره؟ من مشکی میخوام

ممنون ازتون

gisha
02-12-2009, 11:24
سلام.
یه لپ تاپ می خواهم برای کارهای زیر:
1-کاربرد در زمینه مهندسی عمران (انجام نرم افزارهای المان محدود، Autocad و نرم افزار های مشابه)
2-نمایش 15.4 اینچی یا یه چیزی تو این مایه ها.
3-قیمت بین 900000 تا 1100000 تومان.
4-ترجیها بدون سیستم عامل.
با تشکر...

biostar
02-12-2009, 11:37

FW455J/H SONY
FW460J/B/H SONY
UL80VT-A ASUS
Vostro 1520-D DELL

اگر با وزنش مشکلی نداری ۱۰۰٪ fw460 رو انتخاب کن.
برای بازی های خیلی خیلی بهتر از دو برند دیگه جواب میده.

n.rezaie13
02-12-2009, 11:38
سلام وخسته نباشید.
من حدود 2 هفته پیش پستی را زدم و با کمک دوستان و بودجه خودم تصمیم بر این گرفتم که در این چند روز تعطیل سری به تهران بزنم و مدل FW56GF/B را بخرم.
قصد من از زدن این تاپیک این هست که چون یه آدم غیر حرفه ای هستم از شما درخواست داشتم به غیر از تاپیک اول این پست(که مطالعه کردم)آیا نکته ی دیگری هست که من باید در هنگام خرید به اون توجه کنم تا بعدا پشیمون نشم،و اینکه به غیر از شارژر-باطری و احیانا کیف رایگان،چه وسایل دیگری را باید همراه لپ تاپ تحویل بگیرم.
سوال آخرم هم این است که با توجه به اینکه بررسی کردن مشخصات ظاهری و سخت افزاری (یعنی مطمئن بشم از اینکه هارد دستگاهی که میخوام خریداری کنم با توجه به کاتالوگ محصول باید 500گیگ باشه و نه کمتر)از مهمترین نکات خرید هست،آیا روش ساده و رایجی هست(که البته در ویندوز 7 هم قابل اجرا باشه)که بتونم از یکسان بودن قطعات دستگاه با کاتالوگ مطمئن بشم،وجود داره که در هنگام خرید بتونم از اون استفاده کنم؟

یک دنیا ممنون

biostar
02-12-2009, 11:40
مرسی از راهنماییتون.

والا کارایه من در حده بازی و اینترنت و آفیس و گاهی فتو شاپ هست.من خودم نظرم رویه FW460 ست ولی دیشب یه مدله دیگه هم دیدمFW520 که خیلی خوب بود و تا جایی که من دیدم اختلافشون تو باس و گرافیک و هارد بود.

fw520:cpu 2.13/ bus 800/hard 500/ graphic 512 d up to 2g
fw460:cpu 2.0/ bus1060/ hard 320/ graphic 1g

حالا در مورده اختلاف مدل و رندر گرافیکشون و فرق باسشون یه توضیحی بدین که امروز خدا بخواد برم یکیشون رو بخرم

فقط یه چیزی:
1-از کجا برم بخرم که مطمئن باشه؟
2-از چه گارانتی برم بخرم و کجا پیدا میشه؟
3-اگه میشه یه 2 تا عکسی چیزی ازشون بزارین ببینم چه مدلین آخه هرجا دیدم عکس ها با کیفیت نبودن.
4-fw460 فقط سفید داره؟ من مشکی میخوام

ممنون ازتون
اولا که مدل ۵۲۰ جدید تر هست و قیمت کمی بالاتر از قیمت واقعی
۵۱۲ مگ با ۱ گیگ در اکثر حالات هیچ فرقی ندارند اما در بازی های سنگین و بازی هایی که به حافظه ی زیاد نیاز دارند تفاوت مشخص میشه.
در کل اگر چندان اهل بازی نیستی یا بازی های سنگین رو کمتر اجرا می کنی مدل ۵۲۰ رو انتخاب کن

biostar
02-12-2009, 11:41
سلام.
یه لپ تاپ می خواهم برای کارهای زیر:
1-کاربرد در زمینه مهندسی عمران (انجام نرم افزارهای المان محدود، Autocad و نرم افزار های مشابه)
2-نمایش 15.4 اینچی یا یه چیزی تو این مایه ها.
3-قیمت بین 900000 تا 1100000 تومان.
4-ترجیها بدون سیستم عامل.
با تشکر...

Notebook Ideapad Y550
Intel Core 2 Duo P7550 2.26GHz 3MB 1066MHz
Windows 7 Home Premium
4GB DDRIII 1066MHz (2 x 2GB)
500GB SATA 5400RPM
Multi burner Drive (DVD-RW)
Nvidia GeForce GT240M 1024MB Dedicated Memory, Up to 2301MB
15.6” HD WLED Glossy, WXGA (1366×768)
Wireless: Intel WiFi Link 5100AGN
Gigabit Ethernet
Bluetooth
1.3 Mega Pixel Camera
Card Reader 6*1
Express Card
Multi-Touch Touchpad
Multimedia TouchKeys
2 x USB 2.0
VGA output
RJ45
HDMI
E-SATA+USB Combo
Battery: 6Cell 56Wh (Up to 3 Hours) 2.5 Kg

majidrezaei
02-12-2009, 14:15
دنبال يک لب تاپ مي گردم با قيمت حدود 1100000 تا 1200000 که خروجي HDMI داشته باشه و براي کار گرافيکي مناسب باشه. Windos vista نمي خوام .
شنيدم که اگه مونيتور bright باشه کارکردن با لب تاپ تو نور طبيعي آزاردهنده است. اگه اينطوره مونيتورهاي TFT بهتر نيست . LED چطوره؟ اين موضوع برام مهمه اما ميگن مونيتور TFT ديگه از رده خارج شده. اين موضوع صحت داره يا نه.

در بين لب تاپ هاي سوني کدام گزينه زير را پيشنهاد مي کنيد. اگر گزينه ديگري (غير از سوني )مدنظرتان است لطفا معرفي کنيد. ممنون
nw130j
cw14fx
nw250f
fw455
fw378

biostar
02-12-2009, 20:46
سلام وخسته نباشید.
من حدود 2 هفته پیش پستی را زدم و با کمک دوستان و بودجه خودم تصمیم بر این گرفتم که در این چند روز تعطیل سری به تهران بزنم و مدل FW56GF/B را بخرم.
قصد من از زدن این تاپیک این هست که چون یه آدم غیر حرفه ای هستم از شما درخواست داشتم به غیر از تاپیک اول این پست(که مطالعه کردم)آیا نکته ی دیگری هست که من باید در هنگام خرید به اون توجه کنم تا بعدا پشیمون نشم،و اینکه به غیر از شارژر-باطری و احیانا کیف رایگان،چه وسایل دیگری را باید همراه لپ تاپ تحویل بگیرم.
سوال آخرم هم این است که با توجه به اینکه بررسی کردن مشخصات ظاهری و سخت افزاری (یعنی مطمئن بشم از اینکه هارد دستگاهی که میخوام خریداری کنم با توجه به کاتالوگ محصول باید 500گیگ باشه و نه کمتر)از مهمترین نکات خرید هست،آیا روش ساده و رایجی هست(که البته در ویندوز 7 هم قابل اجرا باشه)که بتونم از یکسان بودن قطعات دستگاه با کاتالوگ مطمئن بشم،وجود داره که در هنگام خرید بتونم از اون استفاده کنم؟

یک دنیا ممنون
سلام
این که تاپیک نیست پست هست!!!
شما خیالتان از مشخصات فنی راحت باشه.
تمامی مشخصات بر روی کارتون دستگاه نوشته شده و بعد اون در ویندوز همه مشخصات قابل دیدن هست.
از طرفی دارید با گارانتی معتبر خریداری میکنید و هیچ جای نگرانی نیست.
همراه دستگاه هم فقط باتری و شارژر هست. همین.

biostar
02-12-2009, 20:53
دنبال يک لب تاپ مي گردم با قيمت حدود 1100000 تا 1200000 که خروجي HDMI داشته باشه و براي کار گرافيکي مناسب باشه. Windos vista نمي خوام .
شنيدم که اگه مونيتور bright باشه کارکردن با لب تاپ تو نور طبيعي آزاردهنده است. اگه اينطوره مونيتورهاي TFT بهتر نيست . LED چطوره؟ اين موضوع برام مهمه اما ميگن مونيتور TFT ديگه از رده خارج شده. اين موضوع صحت داره يا نه.

در بين لب تاپ هاي سوني کدام گزينه زير را پيشنهاد مي کنيد. اگر گزينه ديگري (غير از سوني )مدنظرتان است لطفا معرفي کنيد. ممنون
nw130j
cw14fx
nw250f
fw455
fw378

CW14FX از بین این چند مورد
بهترینش هست و از طرفی هرچقدر برایتنس صفحه نمایش بیشترباشه با صفحه نمایش بهتری سرکار خواهید داشت.
و یکی از ملاک های زاویه دید بهتر و برای بازی و فیلم بسیار عالی خواهد بود

iman_n21
02-12-2009, 21:52
سلام
يه لپ تاپ ميخوام از برند سونى يا Dell
12 اينچ
كم وزن
باطرى خوب
حدود 800
زيبا
رم و cpu خوب

مرسى

mamad_hv
03-12-2009, 03:10
سلام و عرض خسته نباشید.حقیقتش یکی از دوستان من یه لپ تاپ سونی داره که مدل کاملش اینه

PCG-Z1XGP و میخواد بفروشدش.حدود 9 ماه کار کرده اوالا من توی هر سایت ایرانی گشتم همچین مدلی توی سری z پیدا نکردم ولی توی یه سایت خارجی یکم مطلب راجع بهش دیدم.کلا این مدل چجور مدلی هست.به درد بخوره یا نه؟حدود قیمتش چنده این دوست من به من گفته یک میلیون و دویست.اصلا ارزش این مبلغ را داره؟خلاصه یه راهنمایی من را بکنید.ممنونم.

اینم اون سایت خارجی که راجع به این مدل توضیح داده

ehsan_shp
03-12-2009, 18:08
سلام دوستان
یه لپتاپ 13 اینچی با کانفیگ بالا وحداقل کارن گرافیک 512 چی پیشنهاد میکنین؟
برای کارای سه بعدی

biostar
03-12-2009, 18:38
سلام
12 اينچ
كم وزن
باطرى خوب
حدود 800
زيبا
رم و cpu خوب

مرسى
با این قیمت مدل ۱۲ اینچی مناسبی در بازار از برند هایی که گفتین نداریم.
سری های ۱۳ و به پایین سونی که بسیار گرانقیمت هستند و همچنین از دل میتونید از VOSTRO 13 ها انتخاب کنید.
وسترو های ‍۱۲ اینچی در بازار بسیار کم هستند و همچنین مشخصات بالایی ندارند.
۱۳ اینچی های وسترو هم حدود ۲ کیلوگرمی وزن دارند.

biostar
03-12-2009, 18:42
سلام و عرض خسته نباشید.حقیقتش یکی از دوستان من یه لپ تاپ سونی داره که مدل کاملش اینه

PCG-Z1XGP و میخواد بفروشدش.حدود 9 ماه کار کرده اوالا من توی هر سایت ایرانی گشتم همچین مدلی توی سری z پیدا نکردم ولی توی یه سایت خارجی یکم مطلب راجع بهش دیدم.کلا این مدل چجور مدلی هست.به درد بخوره یا نه؟حدود قیمتش چنده این دوست من به من گفته یک میلیون و دویست.اصلا ارزش این مبلغ را داره؟خلاصه یه راهنمایی من را بکنید.ممنونم.

اینم اون سایت خارجی که راجع به این مدل توضیح داده

اینی که گذاشتی مربوط به دوران صفویه هست و در موزه ها نگه داری میشه و بیشتر از ۵۰۰ تومان هم ارزش خرید نداره.
با ۱۲۰۰ میشه یک مدل خوب از سری VGN Z خرید که امکانات و قدرت بسیار بسیار بهتری نسبت به این مدل داره.

sahand119
04-12-2009, 11:51
سلام دوستان من یه لب تاپ میخوام واسه برنامه نویسی طولانی مدت ولی بازیم میکنم. بین 3 مدل dv62020,dv61225 اچ پی و latitude e 6400 دل شک دارم. با توجه به سگجون بودن و خدمات پس از فروش دله و کانفیگ بالا و داغ کردن و نداشتن خدمات پس از فروش اچ پی یه کدومشو بهم پیش نهاد میدید؟ الهی خیر ببینید! :20:

sahand119
04-12-2009, 12:04
به نظر شما میشه با کوول پد این مشکل اچ پیرو حل کرد؟ بعد باتری 9cell واسش گیر میاد؟
سرصدا چی داره؟ اگه یکی جواب بده، داده دیگه دمش گرم ! :31:

biostar
04-12-2009, 12:51
سلام دوستان من یه لب تاپ میخوام واسه برنامه نویسی طولانی مدت ولی بازیم میکنم. بین 3 مدل dv62020,dv61225 اچ پی و latitude e 6400 دل شک دارم. با توجه به سگجون بودن و خدمات پس از فروش دله و کانفیگ بالا و داغ کردن و نداشتن خدمات پس از فروش اچ پی یه کدومشو بهم پیش نهاد میدید؟ الهی خیر ببینید! :20:

خوب دو مدلی که گفتین از هیچ لحاظی قابل مقایسه نیستند و با مدل دل اصلا نمیشه بازی کرد و بیشتر برای کار های مهندسی هست و باتری بسیار خوبی هم دارد و همچنین کیفیت ساخت و جنس بدنه بالاست! اما اصلا به درد کارهای مولتی مدیا نمیخوره و حتی به درد فیلم دیدن یا گوش دادن به موسیقی هم نمیخوره!(تجربه شخصی)
اسپیکر ها ضعیف هست و کلید میانبر نداره و صفحه نمایش وسه فیلم دیدن مناسب نیست.

در صورتی که مدل hp یک مدل مولتی مدیا و بیشتر برای بازی و تماشای فیلم و موسیقی مناسب هست .

iman_n21
04-12-2009, 20:27
سلام
12 اينچ
كم وزن
باطرى خوب
حدود 800
زيبا
رم و cpu خوب

مرسى

با این قیمت مدل ۱۲ اینچی مناسبی در بازار از برند هایی که گفتین نداریم.
سری های ۱۳ و به پایین سونی که بسیار گرانقیمت هستند و همچنین از دل میتونید از VOSTRO 13 ها انتخاب کنید.
وسترو های ‍۱۲ اینچی در بازار بسیار کم هستند و همچنین مشخصات بالایی ندارند.
۱۳ اینچی های وسترو هم حدود ۲ کیلوگرمی وزن دارند.

ممنون بزرگوار
اگر بودجه رو به 1.100.000 برسونم چى ؟
زمان ما (!) توشيبا خوب تو بورس بود، ولى الان ظاهرا اسمى ازش نيست
اگر از برند توشيبا هم معرفى بفرماييد حرفى نيست

biostar
04-12-2009, 22:25
ممنون بزرگوار
اگر بودجه رو به 1.100.000 برسونم چى ؟
زمان ما (!) توشيبا خوب تو بورس بود، ولى الان ظاهرا اسمى ازش نيست
اگر از برند توشيبا هم معرفى بفرماييد حرفى نيست

اگر حتما می خواهید 12 اینچی باشد می تونم از سری N20 ایسوس مثال بزنم که مدل های خوبی هستن و چند جایزه هم گرفتن.

ASUS N20
2.16GHz Core2Duo T5850 2
2GB DDR2
320GB SATA
12.1" Color shine(LED)
DVD+/-RW DL
128MB IntelX4500
V-HP
BT
Cam
FP
Bag
price :1050

amin n & i series
05-12-2009, 00:20
سلام دوستان
ماشالا تاپیک پر بار وخوبیه
من قصد خرید یه لب تاب دارم
مارکش اصلا برام مهم نیست و جنسش هم اشغال و بیکیفیت نباشه
قیمتش هم نهایتا۷۰۰ تومن باشه
دوست دارم این مشخصات رو هم داشته باشه:
حداقل رم ۲ گیگ باشه
حداقل گرافیک هم ۲۵۶ باشه اگه هم بالاتر باشه چه بهتر(اگه کارت گرافیک ati هم باشه دیگه فوق العادس اگه نباشه هم که هیچ)
بیشتر برای کار با world و ... و برنامه های جانبی میخوام
در کنارش هم بشه باهاش بازی کرد(توقع زیادی ازش ندارم ولی بشه بعضی بازی ها رو هم روش نصب کرد) وفیلم دید
ممنون میشم اساتید منو راهنمایی کنن

ires
05-12-2009, 20:40
سلام دوستان
میشه راهنمایی بفرمایید لپ تاب در حدود 800 تومان چه مارکی و چه مدلی هستش؟

biostar
05-12-2009, 22:31
سلام دوستان
ماشالا تاپیک پر بار وخوبیه
من قصد خرید یه لب تاب دارم
مارکش اصلا برام مهم نیست و جنسش هم اشغال و بیکیفیت نباشه
قیمتش هم نهایتا۷۰۰ تومن باشه
دوست دارم این مشخصات رو هم داشته باشه:
حداقل رم ۲ گیگ باشه
حداقل گرافیک هم ۲۵۶ باشه اگه هم بالاتر باشه چه بهتر(اگه کارت گرافیک ati هم باشه دیگه فوق العادس اگه نباشه هم که هیچ)
بیشتر برای کار با world و ... و برنامه های جانبی میخوام
در کنارش هم بشه باهاش بازی کرد(توقع زیادی ازش ندارم ولی بشه بعضی بازی ها رو هم روش نصب کرد) وفیلم دید
ممنون میشم اساتید منو راهنمایی کنن
vostro 1015
2.0 2 M
2GB
250+
15.6 WXGA
224 Intel GM45
Dos
China
TL / Web Cam

hamid_hitman47
05-12-2009, 22:59
سلام...
نظرتون درباره مدل Dell Inspiron 1545 با این مشخصات چیه!؟

FSB1066 2.0 _ 1M CASH T4200
RAM : 3072DDR 2
Hard: 320 sata
Monitor: 15.6 WXGA Brite
VGA : intel x4500_(128 up 1400
BT / WIFI/ Moodem / LAN/ CAMERA+9cell

کارایی فقط کارای حسابداری معمولی و کار با word ,... و همین کاربرد های معمولی مثل موسیقی و دیدن فیلم و... آن هم نه به صورت خیلی حرفه ای.
.
این مدل Dell Inspiron 1545 مثل اینکه کانفیگ های زیادی داره ...فروشنده این کانیفیگو بهم معرفی کرد.
اصلا ایک کانفیگ به صورت رسمی وجود داره و یا فروشنده مارو سر کار گذاشته!!!
کسی قیمتی از این مدل داره!؟ حدودی!!
راستی وزن این مدل چند کیلوگرمه!؟
آیا تو این رنج قیمت و با این کارایی که من مد نظرمه گزینه های بهتر هم هست که کیفیت بدنه و تصویر خوبی هم مثل این مدل یا بهتر داشته باشن!!؟
.
راستی منظور از سیستم عامل Dos چیه !؟یعنی خودمون باید روش ویندوز نصب کنیم یا از قبل روش ویندوز نصب شده و یا فروشنده این کارو انجام میده!؟
راستی این مدل با ویندوز 7 هم سازگار هست یا نه!؟
.
ببخشید که سوالام زیاد شد.

biostar
06-12-2009, 13:44
سلام...
نظرتون درباره مدل Dell Inspiron 1545 با این مشخصات چیه!؟

FSB1066 2.0 _ 1M CASH T4200
RAM : 3072DDR 2
Hard: 320 sata
Monitor: 15.6 WXGA Brite
VGA : intel x4500_(128 up 1400
BT / WIFI/ Moodem / LAN/ CAMERA+9cell

کارایی فقط کارای حسابداری معمولی و کار با word ,... و همین کاربرد های معمولی مثل موسیقی و دیدن فیلم و... آن هم نه به صورت خیلی حرفه ای.
.
این مدل Dell Inspiron 1545 مثل اینکه کانفیگ های زیادی داره ...فروشنده این کانیفیگو بهم معرفی کرد.
اصلا ایک کانفیگ به صورت رسمی وجود داره و یا فروشنده مارو سر کار گذاشته!!!
کسی قیمتی از این مدل داره!؟ حدودی!!
راستی وزن این مدل چند کیلوگرمه!؟
آیا تو این رنج قیمت و با این کارایی که من مد نظرمه گزینه های بهتر هم هست که کیفیت بدنه و تصویر خوبی هم مثل این مدل یا بهتر داشته باشن!!؟
.
راستی منظور از سیستم عامل Dos چیه !؟یعنی خودمون باید روش ویندوز نصب کنیم یا از قبل روش ویندوز نصب شده و یا فروشنده این کارو انجام میده!؟
راستی این مدل با ویندوز 7 هم سازگار هست یا نه!؟
.
ببخشید که سوالام زیاد شد.

مشخصات کامل به راحتی در سایت دل قابل مشاهده هست.
Dell Inspiron 1545 جزو نوت بوک های خوب در محدوده زیر 800 تومان به حساب میاد که برای کاربرد های سبک شما کاملا مناسب هست.
این نوت بوک بدون سیستم عامل(برای کاهش قیمت) عرضه میشه و شما میتونید هر گونه سیستم عامل از جمله xp و vista و linux و 7 ....هرچی دوست داری روش نصب کنی.
در این محدوده قیمت ACER هم مدل های خوبی داره اما با توجه به نیاز های شما همین مدل دل رو پیشنهاد میکنم
علاوه بر این سری VOSTRO 1015 هم هست که جدیدا روانه بازار شده.

mobin
06-12-2009, 22:19
یه سری اطلاعات کلی و عمومی در باره لب تاپ های معروف در بازار فعلی گیر آوردم که قطعا بدرد دوستان میخوره
بخصوص با دسته بندی که انجام داده انتخاب و بررسی مختصر و مفید رو آسان کرده
خواستم یه تاپیک جدا براش بزارم دیدم اینجا جای مناسبیه

سونی: شکی نیست که برای بسیاری از کاربران ایرانی در تمامی سطوح از خانگی تا حرفه ای، نوت بوک با این برند شناخته می شود و سایر برندها از دید کاربران وطنی اصولا در سطح نازل تری از کیفیت جای دارند. یکی از دلائل اصلی ایجاد این طرز فکر که البته با واقعیت و میزان گستردگی و فروش برندها در سطح جهانی تفاوت دارد، به محبوبیت و کیفیت برند سونی در رده صوتی تصویری باز می گردد و این شاید محکم ترین دلیلی ست که کاربر ایرانی همواره محتاط و زخم خورده از کالاهای بی کیفیت، هیچ برند دیگری را بر سونی ترجیح ندهد.

دسته بندی های حال حاضر این سازنده شامل رده های Performance، Ultra Portable، رده Basic، کلاس Desktop Replacement و بلاخره کلاس نت بوکی سری Travel می گردد که در پائین به تفکیک به جایگزین حروفی هرکدام اشاره می کنیم نکته مهم در این بررسی پرداختن به مدل های جدیدتر هر رده است و در هر مورد تنها کلاس های فعلی و حاضر در بازار معرفی می گردند.

الف- Performance Series: این سری یکی از محبوب ترین کلاس های نوت بوکی سونی در تمامی زمان ها به حساب می آید در این سری در حال حاضر مدل های کلاس BZ، CS و از همه محبوب تر FW وجود دارد که به ترتیب دارای صفحه نمایش های 14.1 اینچی 15.4 و 16.4 اینچی می باشند. از دلائلی که این مدل ها را در این کلاس جای داده است مشخصات سخت افزاری بالا در رده پردازشی، حافظه جانبی و در اغلب موارد استفاده از کارت گرافیک جداگانه است. قیمت مدل های متفاوت این کلاس در طیف وسیعی از قیمت ها از حداقل 1.100 میلیون تومان در کلاس CS تا بالای 1.700 در مدل های پیشرفته سری FW گسترده گردیده است.

ب- Ultra Portable : این رده همانطور که از نام آن می توان حدس زد شامل های مدل های سبک وزن و کاملا قابل حملی ست که سه سری از گرانقیمت ترین محصولات سونی را در خود جای داده است. این سه سری شامل کلاس های Z، TT و بلاخره SR می گردد که به ترتیب 11.1، 13.1 و 13.3 اینچ ابعاد داشته و قیمت آنها با ابعادشان رابطه معکوس دارد. سبک وزن ترین دستگاه در این کلاس به نوت بوک های سری TT باز می گردد که تنها 1.310 کیلوگرم وزن دارد.

ج- Basic: این گروه که یکی دیگر پر استقبال ترین رده های سونی را تشکیل می دهد شامل دو سری NS و NW می گردد که هر دو با مشخصات نسبتا مناسب، اما نچندان فوق العاده از قیمت متعادلی نیز برخوردارند و درست به همین علت انتخاب اول کاربرانی را تشکیل می دهند که قصد خرید از برند سونی اما با قیمت مناسب را دارند. این دو سری مطمئنا ارزان ترین محصولات سونی هستند که درایو Blu-ray را در آنها می توان پیدا کرد. رده قیمتی این دو مدل بین 1.0 تا 1.100 میلیون تومان است.

د- Multimedia: این سری شامل نوت بوک های بزرگ و اصطلاحا Desktop Replacement می گردد که دارای صفحه نمایش های بزرگ بالای 17 اینچ با مشخصات گرافیکی قوی ست دو مدل مطرح حال حاضر این کلاس شامل سری AW و سری AR می گردد که از لحاظ مقایسه سری AW کاملا جدیدتر به حساب می آید. صفحه نمایش سری AW از نوع 18.4 اینچی و AR از نوع 17 اینچی. کارت گرافیک های جیفورس سری 9 در AW و سری 8 در AR بکار گرفته شده اند. این دسته با وزن سنگین خود امکان جابجائی فراوان را از کاربر می گیرند. حوزه قیمتی مدل های این کلاس بجز نمونه های نسبتا قدیمی تر AR بالای 1.5 میلیون تومان است و برای یافتن یک AW مناسب حداقل می بایست 1.8 میلیون تومان هزینه کرد.

ه- Travel: این کلاس که در پاسخ به بازار کاملا داغ نت بوک ها (Netbooks) معرفی گردیده است شامل دو سری P و W می گردد که به ترتیب دارای صفحه نمایش های کوچک 8 و 10 اینچی و پردازنده های کم مصرف و ضعیفی در کلاس پردازندهای Atom هستند. از میان این دو گروه، سری P نمونه های قوی تری بوده و با مشخصات نسبتا بالاتر و تجهیز به GPS و اتصال 3G از قیمت های بسیار بالاتری نیز برخوردارند. قیمت این کلاس مابین 800 تا 1.500 دلار است. اما سری W با قیمت های مناسب بلاخره سونی را نیز وارد بازی نت بوکی کرد این گروه که از لحاظ مشخصات در حد دیگر نت بوک های معمول است از قیمتی حول و حوش 500 هزار تومان برخوردارند.

Dell: بدون شک این دومین نام و شاید هم اولین نام پر فروش در میان کاربران داخلی باشد. نوت بوک های پر شمار این شرکت در پنج دسته کلی قابل تقسیم بندی هستند که شامل سری Inspiron، Vostro، XPS، Studio و Latitude می گردند البته سری دیگری نیز از نوت بوک های این شرکت با نام Precision از کلاس Workstation نیز تولید می گردید که در حال حاضر حضور چندانی در بازار نداشته و به آنها نمی پردازیم.

الف- Inspiron: این کلاس برای کاربران با بودجه محدود و افرادی که به پردازش های نچندان سنگین و البته غیر گرافیکی احتیاج دارند ساخته شده است.
Inspiron ها را لپ تاپ های اصطلاحا Entry-Level می نامند و هدف از ساخت آنها فروش هرچه بیشتر به واسطه قیمت و مشخصات نسبتا مناسب آنهاست.
قیمت کاملا پائین این گروه شرکت Dell را بر آن داشت که حتی Netbook های جدید خود یعنی سری Mini را نیز تحت این کلاس معرفی نماید.
البته باید به این نکته توجه کرد که تا قبل از ظهور کلاسی به نام Studio، سری Inspiron به رده میانی قیمت که از مشخصات گرافیکی بالاتری برخوردار بودند نیز راه پیدا می کرد اما از آن پس یعنی از میانه سال 2008 به این سو این خانواده تنها به تولید نوت بوک های ساده و ارزان قیمت و البته بسیار پر فروش می پردازد.
ابعاد صفحه نمایش Inspiron ها بجز (نت بوک های 10 اینچی) عمدتا 14.1 و 15.4 اینچ می باشد. حوزه قیمتی این خانواده از حداقل 650 هزار تومان تا حداکثر 1.100 میلیون تومان گسترده شده است.

ب- Vostro: همگان Vostro را به نام نوت بوک مخصوص کار با قیمت مناسب می دانند.
از مشخصات این سری می توان به ظاهر ساده با رنگ بندی کاملا معمولی و بدنه پلاستیکی اشاره کرد که در قیاس با مدل های رنگارنگ دیگر مدل ها کاملا ساده به نظر می رسد. مشخصات سخت افزاری Vostro ها اما برخلاف ظاهرشان اغلب بسیار پیشرفته است تا جائیکه در برخی موارد می توان آنها را با سری گرانقیمت XPS نیز مقایسه کرد.
تنها نکته ای که Vostro ها را در این رقابت در مکان پائین تری جای می دهد قابلیت های گرافیکی آنهاست که در بهترین حالت به یک کارت گرافیک معمولی و نچندان مرغوب بسنده کرده اند.
Vostro ها در سه سایز 13.3، 14.1 و 15.4 اینچی تولید می گردند. حوزه قیمتی محصولات این کلاس از حدود 700 هزار تومان تا نزدیک به 1.300 میلیون تومان گسترده شده است.

ج- Studio: این گروه جدیدترین عضو خانواده نوت بوک های Dell است جائیکه از به بازار آمدن اولین عضو این خانواده به زحمت یک سال می گذرد.
Studio ها در حقیقت سری گرافیکی و میان قیمت شرکت Dell هستند که جای خالی میان گروه ارزان قیمت Inspiron و گرانقیمت XPS را پر می کنند این نوت بوک ها دارای ظاهری بسیار زیباتر از Inspiron ها و دارای رنگ بندی بسیار کامل و جذابی هستند.
مشخصات گرافیکی این رده کاملا بهبود یافته است و استفاده از کارت های گرافیک ATI در آنها یک رویه معمول است. از مشخصات سخت افزاری Studio ها می توان به کلیدهای مولتی مدیائی، درایوهای نوری مکشی و پورتهای پر کاربردی مثل HDMI eSATA اشاره کرد.
Studio ها در دو سایز 15 و 17 به بازار ارائه می شوند. حوزه قیمتی این محصولات از یک تا 1.3 میلیون تومان است.

د- XPS: نوت بوک های گرافیکی شرکت Dell از سال 2005 به این سو با این نام خوانده

می شوند.
نام XPS که مخفف Xtreme Performance System است به خوبی رده ای که این نوت بوک ها در آن جای می گیرند را به نمایش می گذارد.
ظاهر زیبا، طراحی جذاب، مشخصات پردازشی و گرافیکی بالا و البته قیمت نسبتا بالا از مشخصات اصلی نوت بوک های این سری است.
هدف از طراحی XPS ها دستیابی به حداکثر توان در پردازش های گرافیکی ست. سایز صفحه نمایش در XPS ها 13.3 و 15.4 اینچ است. پس از ارائه سری Studio شرکت Dell تصمیم گرفت تا با ترکیب این سری با رده XPS نوت بوک های جدیدی را به بازار ارائه کند که این بار Studio XPS خوانده می شدند این سری از نوت بوک ها که به سایز 16.4 اینچ نیز مجهزند از لحاظ قدرت گرافیکی و پردازشی و همچنین حجم ذخیره سازی هارد در کلاس بالاتری از هر دو گروه Studio و XPS قرار می گیرند. حوزه قیمتی این گروه که در دو سایز 13.3 و 16.4 به بازار ارائه می شود مابین 1.500 تا 1.600 میلیون تومان است.

ه- Latitude : کلاس نوت بوک های حرفه ای و صنعنی Dell با این نام خوانده می شود جائیکه علاوه بر استحکام بدنه و استفاده از شاسی آلومینیوم-منیزیوم در ساخت دستگاه، به موارد دیگری همچون پورت های ورودی و خروجی متعدد و کامل و مدت بسیار طولانی گارانتی بر می خوریم که در دیگر مدل ها هیچگاه با هم دیده نمی شود.
از دیگر مواردی که در مورد این سری باید به آن اشاره کرد استقامت و پایداری مناسب آنها در کارکرد در شرایط سخت آب و هوائی و طراحی ویژه برخی قسمت ها برای مقاومت در برابر ضربه و سقوط از ارتفاع است که استفاده از هارد دیسک های مبتنی بر حافظه فلش موسوم به SSD در مدل های جدید این کلاس از جمله این قسمت های مقاوم به حساب می آید .
این موارد البته همگی باعث افزایش قیمت محصولات این خانواده می شود تا جائیکه در شرایط مساوی با دیگر نمونه ها از لحاظ سخت افزاری، Latitude ها تقریبا همیشه از قیمت بالاتری برخوردارند.
مدل های گوناگون این سری هر سه سایز 13.3، 14.1 و 15.4 را در میان خود می بینند و در نمونه های جدید از 1.100 تا 1.600 میلیون تومان قیمت دارند.

HP: غول شماره یک دنیای نوت بوک در خارج از مرزهای ایران، در میان کاربران داخلی به مانند دو برند قبلی از اقبال چندانی روبرو نیست البته این معادله نابرابر با ورود مدل های جدید و پیشرفته و در عین حال خوش قیمت این برند اندک اندک در حال تغییر است.
دسته بندی محصولات HP البته به مانند نمونه های یاد شده تا این اندازه کلاسیک و مشخص نمی باشد اما با یک نگاه به لیست تولیدات این شرکت می توان ردپای چهار گروه متفاوت را در لیست تولیدات این برند یافت.

این چهار گروه شامل خانواده DV که پسوند Pavilion را همواره با خود می بینند، محصولات اقتصادی همراه با پسوند Compaq، تبلت های خانواده TX و بلاخره اعضای نوظهور نت بوکی این شرکت است که البته این آخری را به همراه دیگر نت بوک های سایر برندها در مقاله جداگانه ای بررسی کرده ایم.

الف- خانواده DV: Pavilion ها را به نوعی می توان پر فروش ترین اعضای خانواده HP در میان تمامی کاربران دانست این گروه که حوزه فعالیت آن از ارزان قیمت های مبتنی بر پردازنده های AMD تا گرانقیمت های گرافیکی گسترش دارد همواره از اولین انتخاب های دوستداران HP محسوب می شود.

در خود این گروه و بعنوان یک زیر گروه می توان به DV هائی اشاره کرد که پس از این دو حرف یک عدد دارند مثلا DV4 و یا DV6 که البته از زمانی که HP این شیوه نامگذاری را بطور رسمی در محصولات خود بکار گرفت مدت چندان زیادی نمی گذرد. قیمت مدل های مختلف این کلاس از حوالی یک میلیون تا بالای 1.700 میلیون تومان ادامه دارد.

ب- Compaq ها: این خانواده که تعداد اعضای حاضر در بازار آن بسیار کمتر از سری قبل است بطور کامل به محصولات ارزان قیمت و دانشجوئی HP اختصاص دارد. اعضای کم شمار این گروه در بسیاری از مشخصات ساختاری با یکدیگر تشابه دارند که از آن میان می توان به حداکثر حافظه RAM دو گیگابایتی و پردازنده های نچندان پیشرفته در غیاب کارت گرافیک اشاره کرد. قیمت این دسته در مدل های جدید مابین 600 تا 800 هزار تومان است.

ج- تبلت های سری TX: این گروه از دیرپاترین تبلت های حال حاضر بازار به حساب می آید که مدتهاست در این رده تا حدود زیادی بی رقیب باقی مانده است. از خصوصیات مشترک تبلت ها می توان به صفحه نمایش لمسی و گردانی اشاره کرد که با چرخش 180 درجه می تواند بروی صفحه کلید بطور معکوس بسته شده و فرم یک Tablet (لوح، صفحه تخت) را به خود بگیرد.
اما تبلت های سری TX از HP خصوصیات مشترک دیگری هم دارند که از آن میان می توان به استفاده تقریبا همیشگی از پردازنده های AMD، صفحه نمایش های 12 اینچی و کارت گرافیک های سری 6 از Nvidia (که البته در مدل های حدید جای خود را با مدل های نچندان پیشرفته ATI داده است) اشاره کرد. قیمت مدل های مختلف این کلاس بین 1 تا 1.3 میلیون تومان متغیر است.

-Lenovo: این همان برندی ست که نه تنها شرکت مادر بلکه کاربران ایرانی هم کاملا علاقه دارند آن را IBM بنامند اما حقیقت قضیه همانطور که بارها و بارها گفته شده است این است که شرکت چینی Lenovo موفق شد بخش کامپیوتر شرکت IBM را چندین سال پیش خریداری کرده و با این خرید حق استفاده از برند IBM را نیز برای مدت محدودی بدست آورد
اینک اما با سپری شدن این مدت دیگر نامی از IBM به لحاظ قانونی نمی تواند در میان باشد و نوت بوک های این شرکت با همان نام Lenovo خوانده می شوند.

محصولات متفاوت این برند را به سه دسته کلی می توان تقسیم کرد نخست نوت بوک های موسوم به ThinkPad که در حقیقت بدنه اصلی بوت بوک های این شرکت و محل حضور مدل های گوناگون است، دوم سری جدید Value Line که نوت بوک های کم شمار ارزان قیمت با ظاهر و مشخصات معمولی ارائه می کند و در نهایت سری IdeaPad که سری پرتابل در کنار اعضای نت بوکی این شرکت است.
البته یک نکته نگفته در رابطه با نوت بوک های این برند وجود دارد که به سری متوقف شده 3000 این شرکت باز می گردد. این سری که هم اکنون با مدل معروف N500 یکی از پر فروش ترین های Lenovo در بازار داخلی محسوب می شود در سال 2008 و با معرفی سری IdeaPad بطور کامل از چرخه تولید این شرکت خارج گردید.

الف- ThinkPad ها: اعضای پر شماره این خانواده در 6 گروه شامل سری SL، سری R، سری T، سری X به همراه تبلت های آن و بلاخره سری W دسته بندی می گردند. لنوو بجز نامگذاری های فوق برای هر دسته یک تعریف کوچک نیز ارائه داده که از روی آن می توان نوع کاربری در نظر گرفته شده برای هر دسته را تعیین کرد:

-سری SL: لنوو این سری را Essential Small Business Tool یا ابزار تجاری کوچک و ضروری نامیده است. اعضای این گروه از مدل های ساده ارزان قیمت تا نمونه پیشرفته و گران قیمت گسترش یافته اند. سایز صفحه نمایش در این گروه 14.1 یا 15.4 اینچ است.

-سری R: در توضیح این مدل به عبارت Cost-effective enterprise productivity و یا محصول توسعه یافته ارزشمند اشاره شده است. رده قیمتی و سخت افزاری این گروه اندکی بالاتر است و سایز صفحه نمایش آن نیز همچنان 14.1 یا 15.4 اینچ است.

-سری T: در توضیح این مدل آمده است: Portable business Powerhouse که همانطور که از نام آن می توان حدس زد وزن پائین اصلی ترین نکته در رابطه با این سری قدرتمند است. در عمل نیز سری T یکی از سبک ترین ها در میان 15.4 و 14.1 اینچی هاست.

-سری X : این سری با نام Extreme Mobility خوانده شده و با صفحه نمایش 12.1 یا 13.3 اینچی و مشخصات مطلوب برای کاربران پرتابل طراحی شده است.

-تبلت های سری X : عنوان این گروه Versatility to go می باشد که به خوبی وظیفه یک تبلت را توصیف می کند. این گروه گرانقیمت ترین نوت بوک های لنوو ست و دارای صفحه نمایش 12.1 اینچی و پردازنده های کم مصرف LV اینتل در آن بکار گرفته شده است.

-سری W: این گروه با عنوان Ultimate mobile Workstation خوانده شده و از پردازنده های سری Extreme و صفحه نمایش های 15.4 یا 17 اینچی دو گانه بهره می برد. W ها هم از انواع گرانقیمت این خانواده هستند.

ب- Value Line: این گروه که از ارزان ترین های بازار برای این برند به حساب می آید در حال حاضر سه محصول در سری جدید G معرفی کرده است که از سه سایز 14.1، 15.4 و 15.6 اینچ در صفحه نمایش برخوردار می باشند. یک نکته مشترک در رابطه با محصولات این گروه به پردازنده های سری T اینتل آنها باز می گردد که در بالاترین حالت به فرکانس 2.1 گیگاهرتز و 2 مگابایت حافظه L2 مجهز گردیده اند.

ج- IdeaPad: اعضای این خانواده به سه دسته کلی تقسیم بندی شده اند که شامل سری U، سری Y و سری S می گردند که بجز این آخری که به دسته نت بوک های این شرکت تعلق داشته و به دو سه مدل محدود گردیده است دو دسته دیگر مدل های متعددی را شامل می گردند:

-سری U: این سری که لنوو آن را Affordable Ultraportable نامیده است شامل نمونه هائی با صفحه نمایش های 11.1 تا 14 اینچی ست که پردازنده های آنها یا نمونه های نسبتا ضعیف C2D با سرعت حداکثر 2 گیگاهرتر و یا نمونه های کم مصرف ULV با سرعت حداکثر 1.4 گیگاهرتز می باشد. قیمت این مدل ها البته نسبتا بالاست و آنچه از ظواهر امر به نظر می رسد هنوز خبری از چهار مدل حاضر در این کلاس (یعنی U350، U110، U330 و U450p) در بازارهای داخلی نیست.

-سری Y: اعضای این گروه که به عنوان Maximum multimedia مفتخر شده اند شامل نمونه های با صفحه نمایش های 14، 15.6، 16 و بلاخره 17 اینچی هستند که از مشخصات بالنسبه بالائی همچون پردازنده های Extreme در مدل 17 اینچی، صفحه نمایش های LED و مشخصات گرافیکی بالا برخوردار گردیده اند. جستجو برای اعضای پنج گانه این کلاس (شامل Y550، Y550HD، Y650، Y450 و بلاخره Y730) در بازارهای داخلی احتمالا نتیجه چندانی در بر نخواهد داشت.

Acer: قرار گرفتن در جایگاهی که این برند پر آوازه در میان کاربران ایرانی اینک به آن دست یافته است بدون شک شایسته نام ایسر نیست. برخلاف نظر کاربران ایرانی که همواره از ایسر بعنوان یک برند جایگزین یاد می کنند و معمولا بجز در خریدهای دانشجوئی جائی برای این برند در سبد خرید کاربر ایرانی وجود ندارد،
این نام تجاری در دنیای مدرن در رده دوم از لحاظ میزان فروش جهانی لپ تاپ پس از HP قرار دارد. برگ برنده محصولات ایسر در قیمت فوق العاده آنها نهفته است جائیکه فاکتور تعیین کننده مشخصات ارائه شده در مقابل قیمت پرداختی سرسخت ترین رقبا را نیز در مقابل Acer وادار به تسلیم کرده است.
محصولات متفاوت Acer تحت شش نام ارائه می شوند: Aspire، Extensa، EMachine، Ferrari، TimeLine و Travelmate که البته نگفته پیداست که همه این موارد را نمی توان در بازارهای داخلی پیدا کرد:

الف- Aspire: این سری بدون شک پر افبال ترین گروه در اعضای خانواده Acer را تشکیل می دهد. این گروه خود شامل چندین زیر گروه است از آن میان Aspire One به دسته نت بوک های این شرکت و دو گروه GEMSTONE و GEMSTON Blue یکی در کلاس 12 تا 17 اینچ و دیگری در کلاس نمونه های Desktop Replacement و در در دسته 16.4 و 18.4 اینچی قرار دارند. در اعضای پیشرفته دسته دوم موارد فوق العاده ای همچون TV Tuner، درایو Blu-ray در کنار کارت گرافیک های قدرتمند و صفحه نمایش های Full HD یافت می شود.

ب- Extensa: این سری با تمرکز بر کاربری تجاری و کاملا سبک به نوت بوک های ارزان قیمتی اشاره دارد که از لحاظ مشخصات پردازشی در سطح چندان بالائی قرار ندارند اما در عوض از امکانات ارتباطی مطلوبی بر خوردارند.

ج- Travelmate: این دسته نیز به مانند Extensa ها بر مشخصات پردازشی تمرکز نداشته و از قیمت مناسبی برخوردارند.

د- TimeLine: این دسته نوت بوک های مدرن که در سه سایز 13.3، 14 و 15.6 به بازار ارائه گردیده اند در یک خصوصیت مشترکند و آنهم تغییر در میزان عمر باتری ست که در شرایط ایده آل در این گروه حتی به 8 ساعت هم می رسد.

ه- Ferrari: این دسته که البته تعداد اعضای آن از چند نمونه کاملا معدود فراتر نمی رود حاصل همکاری ایسر با تیم Ferrari F1 است که ظاهری بسیار زیبا با بدنه فیبر کربن و البته قیمت بسیار بالا مشخصات اصلی آن را تشکیل می دهد.

و- EMachine: این رده نوظهور در حقیقت ارزان ترین نوت بوک های ایسر هستند که با اینکه از لحاظ پردازشی حرفی برای گفتن ندارند اما قیمت بسیار پائین آنها باعث شده است تا بخش وسیعی از کاربران این مدل ها را بر نت بوک های هم قیمت آنها ترجیح بدهند.

Asus: این شرکت خوشنام در زمینه تجهیزات سخت افزاری که بیشترین اعتبار خود را در بازار قطعات کامپیوتری و در مواردی همچون مادربورد و کارت گرافیک کسب کرده مدتهاست بازار نوت بوک را نیز مورد هدف قرار داده است.

محصولات این شرکت در شش دسته تقسیم شده اند که شامل رده Business، Gaming Powerhouse، Multimedia Entertainment، Special edition، Superior Mobility و بلاخره Versatile Performance می گردد که تقریبا تمامی آنها در قیمت نسبتا بالا با هم مشترکند.

Fujitsu-Siemens این برند نیز از داستان مشابه ای همچون Lenovo برخوردار است و با اینکه تقریبا در تمامی تبلیغات داخلی آن سعی شده است تا با تکیه بر نام حالا نچندان محبوب Siemens این دستگاه را ساخت آلمان معرفی کنند

اما واقعیت این است که Fujitsu برندی در اصل ژاپنی ست و بجز نام، ارتباطی با زیمنس ندارد. محصولات این برند در چهار دسته شامل تبلت های Lifebook، مدل های ESPRIMO، نوت بوک های AMILO و بلاخره سری نت بوکی این شرکت می گردد. مدل های این برند نیز یا کاملا گران و یا کاملا ارزان هستند و در این میان معمولا حد میانه ای وجود ندارد.

Apple : شاید اگر اینجا جائی غیر از ایران بود جایگاه اپل بسیار بالاتر از این رقمی بود که حالا در میان کاربران ایرانی وجود دارد.
کیفیت فوق العاده و جذابیت های فراوان پیرامون Apple چیزی نیست که بتوان آن را کتمان کرد اما آنچه به روشنی در بازار این کالا در میان کاربران داخلی به چشم می خورد نوعی عدم اطمینان از کارکرد نرم افزاری بدون اشکال دستگاه، عدم توجیه قیمت نسبتا بالای آن و شاید از همه مهمتر عدم وجود یک توزیع کننده و گارانتی رسمی و بزرگ برای آن است که بسیاری را از خرید این جواهر درخشان باز داشته است.
MacBook های این شرکت در سه کلاس معمولی، Pro و Air تقسیم بندی می شوند. که در این میان حداقل قیمت به MacBook های معمولی و گرانقیمت ترین نمونه به بالاترین سایز در MacBook های Pro تعلق دارد.
MacBook معمولی 15.4 اینچی، MacBook Pro در سه سایز 13.3، 15.4 و 17 اینچی و بلاخره MacBook Air نیز 13.3 اینچی ست.
از نکات مشترک اصلی MacBook ها بجز حضور همیشگی کارت های گرافیکی و تاچ پد های مولتی تاچ می بایست به طراحی بی نظیر و فوق زیبای آنها اشاره کرد.
حوزه قیمتی این مدل ها از 1000 تا 2500 دلار است که با اینکه Apple بار دیگر قیمت های خود را کاهش داده است اما هنوز هم این قیمت ها اندکی بالا به نظر رسیده و از آن مهمتر مطمئنا این کاهش قیمت ها، به این زودی ها با بازار داخلی راه پیدا نخواهد کرد.

Toshiba: نام توشیبا برای بسیاری از کاربران بجز رده حرفه ای تلویزیون های پلاسما در عرصه لپ تاپ ها هم آشنا به نظر می رسد و با اینکه عدم توزیع گسترده،
این برند خوش نام را در جایگاه نچندان راضی کننده فعلی قرار داده است اما هنوز هم هستند کسانی که برند دلخواه خودشان را با هیچ نام دیگری تعویض نمی کنند.

مدل های مختلف توشیبا در شش گروه تقسیم شده اند که شامل Satellite Pro، Tecra، Qosmio، Mini، Satellite و بلاخره Portégé می گردند که تنها نام جدید در این میان رده نت بوکی Mini این شرکت است و سایرین همان دسته بندی های کلاسیک همیشگی توشیبا به حساب می آیند.

biostar
06-12-2009, 22:37
سلام دوستان
میشه راهنمایی بفرمایید لپ تاب در حدود 800 تومان چه مارکی و چه مدلی هستش؟

اگر سری به تا پیک نوت بوک های بین 600 تا 1 تومان بزنید دها مدل پیشنهاد شده.
با توجه به نیاز های خود یکی رو انتخاب کنید.
کافیست 10 صفحه آخر تاپیک رو مطالعه فرمایید

NELLY
07-12-2009, 00:08
کسی می دونه چرا لپ تاپ های با وزن کمتر و صفحه نمایش کوچکتر در حدود 12 و 13 چرا کارت گرافیک های قوی بازار رو ندارند؟

اگه بخوایم لپ تاپ کم وزن و با گرافیک بالا بگیریم چه انتخاب هائی میتونیم بکنیم

دوتا چیز برام اهمیت زیادی داره یکی وزن کم و دیگری گرافیک و کانفینگ هر چه بالاتر

آیا واقها باید از یکی از این دو بگذرم ؟؟

Pami
07-12-2009, 00:29
نهایت گرافیکی که برای یک لپ تاپ 13 اینچی مشاهده شده لپ تاپ Dell Studio XPS 1340 هست با گرافیک Geforce 9500 و لپ تاپ هایی مثل Sony VAIO SR با گرافیک ATI 4570
این دوتا گرافیک تقریبا همرده هستند و در برخی موارد اختلاف جزئی در کارایی دارند

DivxCntr
07-12-2009, 01:19
سلام
من میخوام لپ تاپ بخرم ولی از همون اول تو کلیاتش گیر کردم
به نظر شما لپ تاپ دل یا اچ پی ؟
مقایسه از همه نظر
ممنون میشم کمکم کنید

*mhm*
07-12-2009, 09:58
سلام
می خواستم ببینم سونی لپتاپی داره که دارای ویندوز 7 باشه و سی پی یو 2.8 وگرافیک 4650 وقیمت زیر 1550؟
اگر تا این قیمت نیست حد اکثر چقدر بیشتره؟
و سوال آخر برای استفاده ی 5 یا 6 ساعت در روز hp بهتره با vaio?
kasra2002
07-12-2009, 11:57
سلام
من تصميمم رو گرفتم
سوني وايو
كارت گرافيك هم جي فورس رو ترجيح ميدم
ولي مطمئن نيستم نظر شما چيه
رنج قيمت تا 1200 دلار
ممنون

h_starboy
07-12-2009, 12:34
سلام
من میخوام لپ تاپ بخرم ولی از همون اول تو کلیاتش گیر کردم
به نظر شما لپ تاپ دل یا اچ پی ؟
مقایسه از همه نظر
ممنون میشم کمکم کنید

هر دو خوبن . به طور کلی دو تا برند رو نمیشه با هم مقایسه کرد ولی مدل با مدل میشه .
با توجه به بودجتون و نیازهای شما میشه راهنماییتون کرد .

h_starboy
07-12-2009, 12:36
سلام
می خواستم ببینم سونی لپتاپی داره که دارای ویندوز 7 باشه و سی پی یو 2.8 وگرافیک 4650 وقیمت زیر 1550؟
اگر تا این قیمت نیست حد اکثر چقدر بیشتره؟
و سوال آخر برای استفاده ی 5 یا 6 ساعت در روز hp بهتره با vaio?
بهترین گزینه مدل fw 56gj/b با گارانتی ایران رهجو هستش با قیمت . البته اگه داشته باشه هنوز .
هر دو مشکلی ندارند با این قضیه .

h_starboy
07-12-2009, 12:41
سلام
من تصميمم رو گرفتم
سوني وايو
كارت گرافيك هم جي فورس رو ترجيح ميدم
ولي مطمئن نيستم نظر شما چيه
رنج قيمت تا 1200 دلار
ممنون

خوب تو مدلهای fw که اندازه 16 اینچ دارند گرافیگ جیفورس نیستش .
شما باید cw بگیرید که 14 اینچ هستش و بهترین گزینه cw 14 fx هستش .
cpu 2.2 2mb cache
ram 4gb ddr3
vga geforce g230m 512mb dedicated
14 inch led 1366*768

biostar
07-12-2009, 16:55
کسی می دونه چرا لپ تاپ های با وزن کمتر و صفحه نمایش کوچکتر در حدود 12 و 13 چرا کارت گرافیک های قوی بازار رو ندارند؟

اگه بخوایم لپ تاپ کم وزن و با گرافیک بالا بگیریم چه انتخاب هائی میتونیم بکنیم

دوتا چیز برام اهمیت زیادی داره یکی وزن کم و دیگری گرافیک و کانفینگ هر چه بالاتر

آیا واقها باید از یکی از این دو بگذرم ؟؟

خوب کاملا واضح هست که نوت بوکی که وزن کمتری داره نمی تونه کارت های گرافیکی قدرتمندی داشته باشه.
شما میتونید از سری CW سونی انتخاب کنید که وزنش هم مناسب هست و هم کارت گرافیک خوبی داره.
سری SR هم گرافیک بسیار خوبی داره و وزن خوب و عالی.
برای نوت بوک های سبک وزن کارت گرافیک 4570 به بالا نداریم.

DivxCntr
07-12-2009, 20:08
هر دو خوبن . به طور کلی دو تا برند رو نمیشه با هم مقایسه کرد ولی مدل با مدل میشه .
با توجه به بودجتون و نیازهای شما میشه راهنماییتون کرد .
سلام
به هر حال هر برندی یه مزیتی نسبت به برند دیگه ای داره ، اینطور نیست ؟
استفاده من هم
کار با چند نرم افزار مهندسیه که اکثرا طراحی و شبیه سازیه
کار با فتوشاپ و اتوکد و چند مورد دیگه هم هست
استفاده واسه مدت طولانی که باید باتری مرغوبی داشته باشه
( یه مورد درباره باتری ، جایی شنیدم که باتری های اچ پی گاها فاسد شد ن ف این درسته ؟ )

دیدن فیلم با کیفیت HD 1080
کپچر و کانورت فایل های ویدئویی
خروجی HDmi
و . . . . .

نظر شما چیه ؟

h_starboy
08-12-2009, 01:04
سلام
به هر حال هر برندی یه مزیتی نسبت به برند دیگه ای داره ، اینطور نیست ؟
استفاده من هم
کار با چند نرم افزار مهندسیه که اکثرا طراحی و شبیه سازیه
کار با فتوشاپ و اتوکد و چند مورد دیگه هم هست
استفاده واسه مدت طولانی که باید باتری مرغوبی داشته باشه
( یه مورد درباره باتری ، جایی شنیدم که باتری های اچ پی گاها فاسد شد ن ف این درسته ؟ )

دیدن فیلم با کیفیت HD 1080
کپچر و کانورت فایل های ویدئویی
خروجی HDmi
و . . . . .

نظر شما چیه ؟

از لحاظ باتری برند لنوو بسیار برند خوبی هستش . اما سری مولتی مدیا مثل dv6 hp و fw از سونی حداکثر تا 2.5 ساعت شارژ دارند و در مورد hp باید بگم باتریهاش نسبت به برندهای دیگه مثل سونی و ایسوس و لنوو ضعیفتر هستش

خروجی hdmi رو الان خیلی از مدلها از برندهای مختلف دارند .
کیفیت full hd هم مدلهای خاصی الان هستند مثلا یکی از بهترینشون الان fw 56gj/b با گارانتی ایران رهجو هستش .

DivxCntr
08-12-2009, 01:12
از لحاظ باتری برند لنوو بسیار برند خوبی هستش . اما سری مولتی مدیا مثل dv6 hp و fw از سونی حداکثر تا 2.5 ساعت شارژ دارند و در مورد hp باید بگم باتریهاش نسبت به برندهای دیگه مثل سونی و ایسوس و لنوو ضعیفتر هستش

خروجی hdmi رو الان خیلی از مدلها از برندهای مختلف دارند .
کیفیت full hd هم مدلهای خاصی الان هستند مثلا یکی از بهترینشون الان fw 56gj/b با گارانتی ایران رهجو هستش .

ممنون از پاسختون
حالا اگه رو full hd خط بکشیم ( به 720 قانع بشیم ) و مشکل باتری رو نادیده بگیریم چه مدل و برندی رو پیشنهاد میکنید ؟

شرمنده یه سوال خودمونی تر ، شما خودتون اگه بخواین الان یه لپ تاپ بخرین چی میگیرین ؟

پیروز باشید

h_starboy
08-12-2009, 01:22
ممنون از پاسختون
حالا اگه رو full hd خط بکشیم ( به 720 قانع بشیم ) و مشکل باتری رو نادیده بگیریم چه مدل و برندی رو پیشنهاد میکنید ؟

شرمنده یه سوال خودمونی تر ، شما خودتون اگه بخواین الان یه لپ تاپ بخرین چی میگیرین ؟

پیروز باشید

من الان اول میرم سراغ ایران رهجو و اگه fw 56gj/b داشت همون لحظه بی درنگ میخرم میام بیرون . :31:
دقیقا همونکاری که 3 ماه پیش کردم برای fw 46 ولی اون موقع fw 46 نداشت و منم نخریدم و رفتم hp dv6 1225 گرفتم.

بستگی به بودجتون هم داره البته . گزینه های زیادی میشه پیشنهاد داد .

DivxCntr
08-12-2009, 01:36
من الان اول میرم سراغ ایران رهجو و اگه fw 56gj/b داشت همون لحظه بی درنگ میخرم میام بیرون . :31:
دقیقا همونکاری که 3 ماه پیش کردم برای fw 46 ولی اون موقع fw 46 نداشت و منم نخریدم و رفتم hp dv6 1225 گرفتم.

بستگی به بودجتون هم داره البته . گزینه های زیادی میشه پیشنهاد داد .

بودجه بین 1 تا 1.200
میشه لطف کنید و مشخصات این دو مدل رو بذارید ؟ + قیمت
الان شما راضی هستید ؟ به مشکلی بر نخوردید ؟

یه سوال خارج از لپ تاپ : خبر ندارید هارد 2.5 یک ترا اومده تو بازار و با چه قیمتی ؟

ببخشید که زیاد سوال میکنم

biostar
08-12-2009, 12:29
بودجه بین 1 تا 1.200
میشه لطف کنید و مشخصات این دو مدل رو بذارید ؟ + قیمت
الان شما راضی هستید ؟ به مشکلی بر نخوردید ؟

یه سوال خارج از لپ تاپ : خبر ندارید هارد 2.5 یک ترا اومده تو بازار و با چه قیمتی ؟

ببخشید که زیاد سوال میکنم

هارد 2.5 ترا دیگه چیه؟:31: روی نوت بوک؟ به چه دردی میخوره حالا؟ 2 ترا اکسترنال هست حدود 380 تومان.

برای بودجه ی شما:

DV6-1390
C2D 2.66 P8800 3MB
4GB DDR3
500GB
15.6 LED BrightView 1366*768
ATI 4650 1024MB
DVD-RW P b/g
CAM VGA FP HDMI - BT
6CELL
winows 7.H
2.8KG
China
13,000,000

Studio 1555
C2D 2.8 P9700 6MB
4GB DDr2
500GB
15.6 WXGA+ LED 1366*920
ATI 4570 512MB
DVD-RW
CAM VGA - HDMI - BT 9CELL
Vista.H
2.8KG
China
13,000,000

DivxCntr
08-12-2009, 16:57
هارد 2.5 ترا دیگه چیه؟:31: روی نوت بوک؟ به چه دردی میخوره حالا؟ 2 ترا اکسترنال هست حدود 380 تومان.

برای بودجه ی شما:

DV6-1390
C2D 2.66 P8800 3MB
4GB DDR3
500GB
15.6 LED BrightView 1366*768
ATI 4650 1024MB
DVD-RW P b/g
CAM VGA FP HDMI - BT
6CELL
winows 7.H
2.8KG
China
13,000,000

Studio 1555
C2D 2.8 P9700 6MB
4GB DDr2
500GB
15.6 WXGA+ LED 1366*920
ATI 4570 512MB
DVD-RW
CAM VGA - HDMI - BT 9CELL
Vista.H
2.8KG
China
13,000,000

سلام دوست عزیز
ممنون از پاسختون
منظورم هارد یک ترا اکسترنال 2.5 اینچی بود

میشه مشخصات اون دو مدل که تو پست قبلی بود رو هم بزارید؟
راستی از سونی چی رو پیشنهاد میکنید با همین بودجه ؟

ممنون

shahrsaze ayande
09-12-2009, 06:15
یه لب تاب تا سقف 1.5 تومان
سرعت و گرافیک خوبی داشته باشه . از نرم افزارهایی مثل اتوکد و خصوصا جی ای اس و 3دی مکس استفاده میکنم.
خیلی سنگین نباشه .مودم دیال آپ و وایرلس هم داشته باشه. عمر باتریش خیلی مهمه. دی وی دی رایتر داشته باشه و صفحه نمایششم هر چی کوچیک تر بهتر ولی خوب بازم مهم نیست صفحه کلید نرم و راحت باشه.داغ نکنه خلاصه اینکه اذیت نکنه . شیک و با کلاس باشه

یه سوال دیگه اونم اینه که اگه الان یه لب تاب با قیمت نسبتا پاییین 700-800 تومان بگیرم بعد مثلا 2-3 سال دیگه یه مدل جدید بگیرم بهتره یا اینکه الان قیمت بالاتر مثلا تا 2-2.5 بگیرم .

h_starboy
09-12-2009, 13:56
سلام دوست عزیز
ممنون از پاسختون
منظورم هارد یک ترا اکسترنال 2.5 اینچی بود

میشه مشخصات اون دو مدل که تو پست قبلی بود رو هم بزارید؟
راستی از سونی چی رو پیشنهاد میکنید با همین بودجه ؟

ممنون

از سونی این مدل :

fw 520f/b
core 2 duo 2.13 3mb cache
ram 4gb
vga ati 4650 512mb
h.d.d 500gb
16.4 1600*900
blueray
رایانه همراه 1220000

شما کدوم دوتا مدل مشخصاتشو میخواید ؟

h_starboy
09-12-2009, 14:06
سرعت و گرافیک خوبی داشته باشه . از نرم افزارهایی مثل اتوکد و خصوصا جی ای اس و 3دی مکس استفاده میکنم.
خیلی سنگین نباشه .مودم دیال آپ و وایرلس هم داشته باشه. عمر باتریش خیلی مهمه. دی وی دی رایتر داشته باشه و صفحه نمایششم هر چی کوچیک تر بهتر ولی خوب بازم مهم نیست صفحه کلید نرم و راحت باشه.داغ نکنه خلاصه اینکه اذیت نکنه . شیک و با کلاس باشه

یه سوال دیگه اونم اینه که اگه الان یه لب تاب با قیمت نسبتا پاییین 700-800 تومان بگیرم بعد مثلا 2-3 سال دیگه یه مدل جدید بگیرم بهتره یا اینکه الان قیمت بالاتر مثلا تا 2-2.5 بگیرم .

sony SR 590 FHB
cpu 2.5 3mb cache
ram 4gb ddr2
h.d.d 320gb
13.3 LED 1280*800
vga ati 4570 512mb dedicated
dvdrw
windows 7 Home
1.8 kg
رایانه همراه 1550000

sony CW 1LFX/W
cpu 2.5 3mb cache
ram 4gb ddr3
h.d.d 320 gb
vga geforce g 230M 512mb dedicated
14.1 LED 1280*800
dvdrw
2.5kg
Windows 7 Home
رایانه همراه 1380000

همه مدلها بعد از مدتی قدیمی میشوند .
به شخصه دادن پول بالای 2 میلیون رو زیاد جالب نمیدونم . به نظر من همین حدودای 1.5 یک مدل خوب میتونی بگیری که 4 - 5 سالی کار کنه .

shahrsaze ayande
09-12-2009, 14:34

ممنون دوست عزیز که زود جواب دادین. حالا اگه گزینه شیک و با کلاس بودن رو حذف کنیم با همون مشخصات قبلی و با بهترین کارایی چه مدلی رو پیشنهاد میکنین؟؟؟؟

DivxCntr
09-12-2009, 15:53
از سونی این مدل :

fw 520f/b
ram 4gb
vga ati 4650 512mb
h.d.d 500gb
16.4 1600*900
blueray
رایانه همراه 1220000

شما کدوم دوتا مدل مشخصاتشو میخواید ؟

ممنون
این مدل چجوریاس از نظر سرعت و قدرت ؟
معایبش چیه و برتری هاش چیه ؟

راستش من بین یه دو راهیه HP یا Dell موندم شما منو راهنمایی کنید !!!

این مدل رو میگم
fw 56gj/b
fw 46
hp dv6 1225

قیمتاش رو هم اگه بگید که چه بهتر

راستی امکانش هست چند تا عکس از زوایای مختلف از لپ تاپ تون بزارید ممنون میشم

DivxCntr
09-12-2009, 16:01
از سونی این مدل :

fw 520f/b
ram 4gb
vga ati 4650 512mb
h.d.d 500gb
16.4 1600*900
blueray
رایانه همراه 1220000

راستی این فقط بلوری رامه ؟ یا DVD/Writer هم هست ؟

kalantarahura
09-12-2009, 17:29
سلام.چند سوال داشتم:
یک فروشنده به من گفت به علت اینکه ایران تحریمه HP در ایران خدمات نداره و اگر مثلا باتری لپتاپ HP خراب بشه کاریش نمیشه کرد و خیلی دردسر داره ولی لپتاپ دل کم دردسرتره.درسته؟
یک لپتاپ واسه کارهای نرم افزاری زمین شناسی میخواستم که عمدتا 3بعدی میباشه و مدلسازی هم داره.بنابراین کارت گرافیک باید معقول باشه.(البته گاهی بازی هم میکنم)هزینه تا 1300-1350 دارم.شخصا از HP DV6-2020 خوشم اومده ولی کمی واسم گرونه.یک عده dell studio 1555 را پیشنهاد دادن.نظر شما چیست؟ایا کارت گرافیک ATI 4570 جوابگوی من خواهد بود؟ممنون

h_starboy
09-12-2009, 18:50
ممنون دوست عزیز که زود جواب دادین. حالا اگه گزینه شیک و با کلاس بودن رو حذف کنیم با همون مشخصات قبلی و با بهترین کارایی چه مدلی رو پیشنهاد میکنین؟؟؟؟

همین دو مدلی که گفتم مناسبند . چون شما سبک میخواید زیر 15 اینچ باید بگیرید .
از لحاظ قدرت هم خوبند .

h_starboy
09-12-2009, 18:55
ممنون
این مدل چجوریاس از نظر سرعت و قدرت ؟
معایبش چیه و برتری هاش چیه ؟

راستش من بین یه دو راهیه HP یا Dell موندم شما منو راهنمایی کنید !!!

این مدل رو میگم
fw 56gj/b
fw 46
hp dv6 1225

قیمتاش رو هم اگه بگید که چه بهتر

راستی امکانش هست چند تا عکس از زوایای مختلف از لپ تاپ تون بزارید ممنون میشم

ریویو کامل مدل خودم در اینجا :

در مورد سری fw (مدل 490dfb) هم ریویویی نوشته شده توسط دوستمون :

fw 56 GJ/B
cpu 2.8 6mb cache
ram 4gb
h.d.d 500gb 5400 rpm
vga ati 4650
display 16.4 Full HD 1920*1080
ایران رهجو 1650000 تومن

h_starboy
09-12-2009, 18:56
راستی این فقط بلوری رامه ؟ یا DVD/Writer هم هست ؟

هم بلوری رام داره هم دی وی دی رایتر
به اینا میگن بلوری کومبو

h_starboy
09-12-2009, 19:02
سلام.چند سوال داشتم:
یک فروشنده به من گفت به علت اینکه ایران تحریمه HP در ایران خدمات نداره و اگر مثلا باتری لپتاپ HP خراب بشه کاریش نمیشه کرد و خیلی دردسر داره ولی لپتاپ دل کم دردسرتره.درسته؟
یک لپتاپ واسه کارهای نرم افزاری زمین شناسی میخواستم که عمدتا 3بعدی میباشه و مدلسازی هم داره.بنابراین کارت گرافیک باید معقول باشه.(البته گاهی بازی هم میکنم)هزینه تا 1300-1350 دارم.شخصا از HP DV6-2020 خوشم اومده ولی کمی واسم گرونه.یک عده dell studio 1555 را پیشنهاد دادن.نظر شما چیست؟ایا کارت گرافیک ATI 4570 جوابگوی من خواهد بود؟ممنون

الان شرکت های معتبری hp رو گارانتی کردن مثل ایران اچ پی - نوتالی - رایانه همراه و خدمات خوبی هم دارند .
اکثر شرکت ها باطری رو گارانتی محسوب نمیکنن ولی باطری هاش گیر میاد . مشکلی نداره .

خرید dell studio 1555 نسبت به قیمتش و کانفیگش بسیار مناسبه . اگه کار گرافیکی سنگینتر داری 2020 یا سری fw با گرافیک ati 4650 ولی فکر کنم برای این برنامه شما راحت جواب بده .
dv6 1390 هم با گرافیک ati 4650 هستش با قیمت 1300 . اونم خوبه .

shahrsaze ayande
09-12-2009, 19:12
همین دو مدلی که گفتم مناسبند . چون شما سبک میخواید زیر 15 اینچ باید بگیرید .
از لحاظ قدرت هم خوبند .

ببخشید مرتب سوال میکنم. سبک بودنش رو هم ندید بگیرید تا 2.6 باشه مسئله ای نیست. از این جهت میگم مدلهایی که گفتینو سرچ کردم اصلا مدل های معروفی نیستن و خیلی راجع بشون بحث نشده.قدرت کارایی و کیفیت مهترین ملاکمه

DivxCntr
09-12-2009, 19:36
ریویو کامل مدل خودم در اینجا :

در مورد سری fw (مدل 490dfb) هم ریویویی نوشته شده توسط دوستمون :

fw 56 GJ/B
cpu 2.8 6mb cache
ram 4gb
h.d.d 500gb 5400 rpm
vga ati 4650
display 16.4 Full HD 1920*1080
ایران رهجو 1650000 تومن

ممنون دوست عزیز

راستی قیمت لپ تاپ خودت الان تو بازار چنده ؟

یه راهنمایی به منم بکنید : من تو یه چیز موندم HP یا Dell ؟ لطفا یکم راهنمایییم کنید

biostar
10-12-2009, 13:01
ببخشید مرتب سوال میکنم. سبک بودنش رو هم ندید بگیرید تا 2.6 باشه مسئله ای نیست. از این جهت میگم مدلهایی که گفتینو سرچ کردم اصلا مدل های معروفی نیستن و خیلی راجع بشون بحث نشده.قدرت کارایی و کیفیت مهترین ملاکمه

ببخشید سری SR و CW معروف نیستن؟؟؟؟؟؟؟؟؟:18::18::18::18::18::1 8::18::18:
سری sr سالهاست داره در بازار جهانی فروش میره و جزو برترین 13 اینچی ها با صفحه نمایش بی نظیر هست.
قدرت و کارایی فوق العاده بالایی هم داره و بسیار شیک هم هست و سونی سالهاست بی مورد این نوت بوک رو تولید میکنه.
سری CW هم درسته تازه وارد بازار شده اما اگر نگاهی به بازار بکنید میبینید که فروش بسیار بالایی داره و چند تن از دوستان p30world هم که گرفته بودند راضی بودن و میشه گفت کامل شده ی سری CS هست ، پس بنظر میاد مشکلی نداشته باشه و کامل باشه.

shahrsaze ayande
10-12-2009, 15:25
ببخشید سری SR و CW معروف نیستن؟؟؟؟؟؟؟؟؟:18::18::18::18::18::1 8::18::18:
سری sr سالهاست داره در بازار جهانی فروش میره و جزو برترین 13 اینچی ها با صفحه نمایش بی نظیر هست.
قدرت و کارایی فوق العاده بالایی هم داره و بسیار شیک هم هست و سونی سالهاست بی مورد این نوت بوک رو تولید میکنه.
سری CW هم درسته تازه وارد بازار شده اما اگر نگاهی به بازار بکنید میبینید که فروش بسیار بالایی داره و چند تن از دوستان p30world هم که گرفته بودند راضی بودن و میشه گفت کامل شده ی سری CS هست ، پس بنظر میاد مشکلی نداشته باشه و کامل باشه.

حالا نمیخواد خیلیم تعجب کنبد. کاری به سری اس ار ندارم ولی همین مدل رو که گفتین sony SR 590 FHB
اگه تو گوگل سرچ کنین فقط 8 مورد واستون میاره که همشم سایتای ایرانیه. انگار این مدل فقط مختص ایرانه ولی مثلا dell 1320 رو سرچ کنید نتیجه جستجو یه چیزی نزدیک به 2320000 میشه

GhoGhnusche
10-12-2009, 20:29
سلام دوستان
تفاوت cw14fx و cw13fx تو کارت گرافیکشونه.میخواستم ببینم از نظر کارایی چقدر با هم تفاوت دارن؟
ممنون

h_starboy
10-12-2009, 22:20
ممنون دوست عزیز

راستی قیمت لپ تاپ خودت الان تو بازار چنده ؟

یه راهنمایی به منم بکنید : من تو یه چیز موندم HP یا Dell ؟ لطفا یکم راهنمایییم کنید

الان رایانه همراه خفن ارزونش کرده . شده 1440 .
به طور قطع نمیشه جواب این سوال رو داد که hp یا dell ولی مدل با مدل میشه بررسی کرد .
مثلا سری dv6 در مقابل سری studio . هردو انتخابهای خوبی هستند ولی dv6 تنوع بیشتری داره تو مدلهاش .
اکثرا از سری dv6 راضی هستند و به همین ترتیب کسایی که studio 1555 دارن خیلی راضی هستند .

h_starboy
10-12-2009, 22:23
حالا نمیخواد خیلیم تعجب کنبد. کاری به سری اس ار ندارم ولی همین مدل رو که گفتین sony SR 590 FHB
اگه تو گوگل سرچ کنین فقط 8 مورد واستون میاره که همشم سایتای ایرانیه. انگار این مدل فقط مختص ایرانه ولی مثلا dell 1320 رو سرچ کنید نتیجه جستجو یه چیزی نزدیک به 2320000 میشه

یکی از دلایلش اینه که تنوع محصول سونی تو سری هاش بسیار زیاده . مثلا سری sr یا سری fw مدلهای خیلی زیادی داره ولی 1320 خوب 2 یا 3 تا داره .
ضمنا سری وسترو کلا به خاطر قیمت پایینش و کاربرد اداریش با cpu خیلی خوب فروش زیاد داره و خیلی در موردش بحث میشه .
شما در مورد یک مدل خاص از sr یا fw حساس نباشید بیشتر ببینید نظر کاربران در مورد کل این سری چی بوده .

Psychic
11-12-2009, 13:06
سلام

یه lao-top با مشخصات زیر می خواستم

کاری هم که می خوام باهاش انجام بدم اجرای برنامه هایی مثل Vm-ware هست و برنامه نویسی و Game

cpu حداقل 2.8

4gig ram
هاردش کمتر از 320 نباشه بیشتر هم نبود مهم نیست
گرافیک بالا و خیلی قوی
blue-ray
سایز lcd بین 14 تا 15.4 نه بیشتر نه کمتر توی حدود 14 باشه بهتر هست

مهمتر از همه اینکه زود مجبور نشم ببرمش تعمیر
DELL که همه بهم می گن کیفdت سابقش و کامل از دست داده و مرجوعی هم خیلی داره

یکی از استاتیدم که ACER رو هم حتی به DELL ترجیح می دن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ترجیحا می خوام Sony یا HP باشه ظاهرش هم خوب باشه.سری FW سونی عالی هستن ولی LCD شون بیش از حد بزرگه.

قیمتشم هرچی کمتر بهتر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] حد اکثر تا 2 ملیون

گارانتی هم برام مهم نیست

سپاس بی کران

iman_n21
11-12-2009, 14:22
سلام
اگر ممكنه يه مينى خوب به حقير معرفى كنيد
9 يا 10 اينچ
باطرى خوب
رم 1 گيگ
داشتن بلوتوث
ساپورت استانداردهاى مختلف WLAN
قيمت زير 400

biostar
11-12-2009, 18:45
سلام

یه lao-top با مشخصات زیر می خواستم

کاری هم که می خوام باهاش انجام بدم اجرای برنامه هایی مثل Vm-ware هست و برنامه نویسی و Game

cpu حداقل 2.8

4gig ram
هاردش کمتر از 320 نباشه بیشتر هم نبود مهم نیست
گرافیک بالا و خیلی قوی
blue-ray
سایز lcd بین 14 تا 15.4 نه بیشتر نه کمتر توی حدود 14 باشه بهتر هست

مهمتر از همه اینکه زود مجبور نشم ببرمش تعمیر
DELL که همه بهم می گن کیفdت سابقش و کامل از دست داده و مرجوعی هم خیلی داره

یکی از استاتیدم که ACER رو هم حتی به DELL ترجیح می دن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ترجیحا می خوام Sony یا HP باشه ظاهرش هم خوب باشه.سری FW سونی عالی هستن ولی LCD شون بیش از حد بزرگه.

قیمتشم هرچی کمتر بهتر [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] حد اکثر تا 2 ملیون

گارانتی هم برام مهم نیست

سپاس بی کران

با توجه به کاربرد شما فقط میشود از سری CW از سونی پیشنهاد داد که 14 اینچی هست و اگر 15.6 اینچی هم مشکلی نداره میشه از سری DV6 از HP پیشنهاد داد.

SONY CW1NFX/B
C2D 2.8 T9600 6MB
4GB DDR3
500GB HDD
14.1 WXGA XBRITE-Eco LED
GeForce G230M 512MB GDDR3
Blu-ray COMBO
HDMI
windows 7.H
2.4 KG
USA
16,500,000

از hp هم میشه مدل dv6 1225 رو مثال زد که مشخصاتش با مدل بالایی تقریبا یکی هست ولی کارت گرافیکش 4650 هست که قوی تر هست و همچنین حافظه ی آن DDR2 است. ولی خوب به دلیل 15.6 اینچی بودن سنگین تر هم هست.

biostar
11-12-2009, 18:48
سلام
اگر ممكنه يه مينى خوب به حقير معرفى كنيد
9 يا 10 اينچ
باطرى خوب
رم 1 گيگ
داشتن بلوتوث
ساپورت استانداردهاى مختلف WLAN
قيمت زير 400

fandak
11-12-2009, 19:32
از بین این ها کدومش : ؟
دل 1520
دل 154
ایسر 5738
لینوو g550

biostar
11-12-2009, 20:22
سلام دوستان
تفاوت cw14fx و cw13fx تو کارت گرافیکشونه.میخواستم ببینم از نظر کارایی چقدر با هم تفاوت دارن؟
ممنون

تفاوت زیاده.

biostar
11-12-2009, 20:24
از بین این ها کدومش : ؟
دل 1520
دل 154
ایسر 5738
لینوو g550

مدل ایسر رو دقیق ار بگید 5738z یا 5738g یا 5738zg
در کل اگر برای بازی می خواهید مدل ایسر و اگر بیشتر برای کارهای اداری و نرم افزاری می خواهید مدل 1520 رو انتخاب کنید.

not_in_love_en
11-12-2009, 22:54
سلام خدمت بزرگواران، می خواستم بدونم نظرتون راجه به Fw 455 چیه، خریدش به صرفه هست یا نه

ممنون

biostar
11-12-2009, 23:40
سلام خدمت بزرگواران، می خواستم بدونم نظرتون راجه به Fw 455 چیه، خریدش به صرفه هست یا نه

ممنون

بهترش هم هست
FW 550 F/H-T
C2D 2.53 P8700 3MB
4GB
320GB
16.4 XBRITE-Eco 1600*900
ATI 4650 1024MB
Blu-ray
HDMI - BT 6CELL
winows 7.H
2.9KG
China
13,00,000

Psychic
12-12-2009, 02:28
با توجه به کاربرد شما فقط میشود از سری CW از سونی پیشنهاد داد که 14 اینچی هست و اگر 15.6 اینچی هم مشکلی نداره میشه از سری DV6 از HP پیشنهاد داد.

SONY CW1NFX/B
C2D 2.8 T9600 6MB
4GB DDR3
500GB HDD
14.1 WXGA XBRITE-Eco LED
Blu-ray COMBO
HDMI
windows 7.H
2.4 KG
USA
16,500,000

از hp هم میشه مدل dv6 1225 رو مثال زد که مشخصاتش با مدل بالایی تقریبا یکی هست ولی کارت گرافیکش 4650 هست که قوی تر هست و همچنین حافظه ی آن DDR2 است. ولی خوب به دلیل 15.6 اینچی بودن سنگین تر هم هست.

سپاس

من این مدل رو توی خود سایت سونی (sony-asia) پیدا نکردم ، نبود

سری cw سایز lcd شون 14 هست و سری cs سایزشون 14.1 هست

سری های cw رو که نگا کردم مدت شارژی که نگه می دارن در حالت عادیش خیلی کم بود حدود یک ساعت و چهل دقیقه

پیشنهاد و نظر خودتون چیه

Pami
12-12-2009, 11:55

مهمترین تفاوت این دو صفحه در نسبت اندازه هست ، سری CS نسبت 16:10 داره ولی CW نسبت 16:9 ، در نتیجه صفحه CW عریض تر خواهد بود

biostar
12-12-2009, 12:21
سپاس

من این مدل رو توی خود سایت سونی (sony-asia) پیدا نکردم ، نبود

سری های cw رو که نگا کردم مدت شارژی که نگه می دارن در حالت عادیش خیلی کم بود حدود یک ساعت و چهل دقیقه

پیشنهاد و نظر خودتون چیه

همه ی نوت بوک های مولتی مدیا شارژ در همین محدوده در اختیار شما قرار میدهند در صورتی که سری CW شارژ مناسب تری نسبت به نوت بوک های ۱۵ اینچی در اختیار شما قرار می دهد.

Psychic
12-12-2009, 12:27
یه لینک از خود سایت سونی می شه بذارید ببینم؟
خودم این مدل و پیدا نکردم توی سایت رسمیش

سپاس

erf45
12-12-2009, 17:43
سلام
می خواستم بدونم سی پی یو :
Intel Pentium Dual Core Processor T4300, 2.1GHz, 1MB Cache, FSB 800MHz
از این :
Intel Pentium 4 3.0GHz 2MB L2 Cache ingle-Core

erf45
12-12-2009, 17:46
سلام
می خواستم بدونم این سی پی یو :

Intel Pentium Dual Core Processor T4300, 2.1GHz, 1MB Cache, FSB 800MHz
از این قوی تره ؟
Intel Pentium 4 3.0GHz 2MB L2 Single-Core

برای خرید نوت بوک می خوام ببینم این سی پی یو ش مناسبه . چون سی پی یو فعلی خودم همین اولی هست ...
ممنون

h_starboy
12-12-2009, 18:41
یه لینک از خود سایت سونی می شه بذارید ببینم؟
خودم این مدل و پیدا نکردم توی سایت رسمیش

سپاس

خدمت شما مدل CW1NFX/B :

Saharsashia
12-12-2009, 19:19
من 3 تا انتخاب دارم.
مدل سوني fw520 و fw550
و مدل وسترو dell 1550
اگه ممكنه دوستاني كه با اين 3 مدل كار كردن يه مقايسه اي داشته باشن كه كلاً كدومشون ميتونه بهتر باشه از نظر كارايي و قيمت...

biostar
12-12-2009, 21:56
من 3 تا انتخاب دارم.
مدل سوني fw520 و fw550
و مدل وسترو dell 1550
اگه ممكنه دوستاني كه با اين 3 مدل كار كردن يه مقايسه اي داشته باشن كه كلاً كدومشون ميتونه بهتر باشه از نظر كارايي و قيمت...

سری FW رو با این مدل ها از دل مقایسه نکنید.
نمی دونم چرا هر کی دل می خره ، مخصوصا سری VOSTRO یک ماه بعدش به مشکل میخوره/
من به شما fw550 رو پیشنهاد میکنم و به نظرم به قیمتش می ارزه و مطمئن باشید سال های سال عمر خواهد کرد.
از طرفی بهترین گزینه برای داشتن یک نوت بوک مولتی مدیاست.

صفحه نمایش عالی
صدای خوب و دالبی
بلوری
کارت گرافیک بسیار قدرتمند.
و.......

majidhosseini
12-12-2009, 23:02
سلام دوستان
یه درخواستی ازتون داشتم
من میخواستم لپتاپ بگیرم
برای اینکه سال آخر لیسانس که هستم و برای ارشد بتونم در همین حد کارای مهندسیمو باهاش انجام بدم
و قیمتشم مهمه برام

زیاد اهل بازی روی لپتاپ یا فیلم دیدن هم نیستم(روی پی سی هم همینطور)البته اینم بگم پی سی من خداییش خفنه اما تو دانشگاه و کلا چون خونه نیستم میگم!

میشه راهنمایی کنین؟
یه سری از دوستام گفتن 1520 اما الان که میام میبینم برای مصرف گرافیک به درد میخوره

زیاد هم سررشته ندارم تو اینا که کارم نیست(اگه درمو رد تنش و کرنش سوال دارین درخدمتم:D)

اگر هم مارک های دیگه ای هستن که با شرایط من سازگارن ممنون میشم راهنماییم کنین

البته اینم بگم منم شنیدم کیفیت دل خیلی بد شده مرجوعی هم زیاد داره
منم اصلا وقت تعمیر ندارم......!
ممنون دوستان...خیلی ضروری و سریع بشه جواب بدین ممنون میشم

Saharsashia
12-12-2009, 23:15
سری FW رو با این مدل ها از دل مقایسه نکنید.
نمی دونم چرا هر کی دل می خره ، مخصوصا سری VOSTRO یک ماه بعدش به مشکل میخوره/
من به شما fw550 رو پیشنهاد میکنم و به نظرم به قیمتش می ارزه و مطمئن باشید سال های سال عمر خواهد کرد.
از طرفی بهترین گزینه برای داشتن یک نوت بوک مولتی مدیاست.

صفحه نمایش عالی
صدای خوب و دالبی
بلوری
کارت گرافیک بسیار قدرتمند.
و.......
550 رو يكي بهم گفت كه قدرت نداره... ممنون ميشم دقيقاً بگين چطورياس. نسبت به دل هم سنگين هستن اين نوت بوك ها. خودم سوني رو ترجيح ميدم. تفاوت 520 و 550 زياد نيست. چرا 550؟ درحاليكه هاردش هم 320 است ولي 520 هارد 500 داره...

biostar
12-12-2009, 23:23
سلام دوستان
یه درخواستی ازتون داشتم
من میخواستم لپتاپ بگیرم
برای اینکه سال آخر لیسانس که هستم و برای ارشد بتونم در همین حد کارای مهندسیمو باهاش انجام بدم
و قیمتشم مهمه برام

زیاد اهل بازی روی لپتاپ یا فیلم دیدن هم نیستم(روی پی سی هم همینطور)البته اینم بگم پی سی من خداییش خفنه اما تو دانشگاه و کلا چون خونه نیستم میگم!

میشه راهنمایی کنین؟
یه سری از دوستام گفتن 1520 اما الان که میام میبینم برای مصرف گرافیک به درد میخوره

زیاد هم سررشته ندارم تو اینا که کارم نیست(اگه درمو رد تنش و کرنش سوال دارین درخدمتم:D)

اگر هم مارک های دیگه ای هستن که با شرایط من سازگارن ممنون میشم راهنماییم کنین

البته اینم بگم منم شنیدم کیفیت دل خیلی بد شده مرجوعی هم زیاد داره
منم اصلا وقت تعمیر ندارم......!
ممنون دوستان...خیلی ضروری و سریع بشه جواب بدین ممنون میشم

جواب سریعتر از تا حالا دیده بودی؟:31:

خوب شما قیمت مورد نظر خود رو ذکر نکردین اما اگر در محدوه قیمت 1520 بخواهید نوت بوک بگیرید باید بگم که در این محدوده قیمت مدل vostro1520 بهترین CPU رو داره ، اما به دلیل طراحی متوسط و نداشتن گرافیک قوی و همچنین دمده شدن ، دیگه چندان مورد استقبا ، مثل سابق قرار نمی گیره اما نه اینکه تمامی این مدل ها خرابی داشته باشند و مرجوعی..... اما در کل کم هم خرابی نداشته.....(مشکلات سطحی و سبک بیشر داشته)

مدلی که به شما پیشنهاد میدم از سونی هست و شاید خیلی ها سونی را به دلیل قیمتش چندان توجیه نمی کنند اما به نظر من کیفیت خیلی مهم هست.
من با مدل مشابه این دستگاه زیاد کار کردم و انصافا با توجه به قیمتش هیچ مشکل خاصی رو ازش ندیدم و به نظرم از هر لحاظ مناسب هست.

NW250F/S-B
C2D 2.2 T6600 2MB
4GB
320GB
15.5 WXGA XBRITE-Eco 1366*768
ATI 4570 512MB GDDR3
DVD-RW
HDMI
windows 7.H
2.8KG
10,800,000

نقد و برسی مدل مشابه:

biostar
12-12-2009, 23:29
550 رو يكي بهم گفت كه قدرت نداره... ممنون ميشم دقيقاً بگين چطورياس. نسبت به دل هم سنگين هستن اين نوت بوك ها. خودم سوني رو ترجيح ميدم. تفاوت 520 و 550 زياد نيست. چرا 550؟ درحاليكه هاردش هم 320 است ولي 520 هارد 500 داره...

تفاوت وزنی که خیلی زیاد نیست. 2.8 در مقابل 3 !!!!!
اولا مدل FW550 سی پی یو به مراتب قوی تری داره و در ثانی کارت گرافیک با حافظه 1گیگ داره اما مدل FW520 حافظه 512 داره.

ظرفیت هارد چندان مهم نیست چون قیمت هارد به اندازه کافی پایین اومده و خیلی راحت قابل ارتقا هست ولی سی پی یو و کارت گرافیک این قابلیت رو ندارند.

در ضمن این مدل 550 به اندازه ی کافی قدرتمند در اجرای بازی ها و نرم افزار های مختلف هست و سی پی یو به نسبت مناسبی هم داره و بقیه مشخصاتش تقریبا با دستگاه من یکی هست.
شما بخرید.... خیالتون از نظر قدرت دستگاه راحت باشه و تضمین من!!!!:31:
اگر هم در رابطه با این سری سوالی داشتین در خدمتیم.

Saharsashia
12-12-2009, 23:44
تفاوت وزنی که خیلی زیاد نیست. 2.8 در مقابل 3 !!!!!
اولا مدل FW550 سی پی یو به مراتب قوی تری داره و در ثانی کارت گرافیک با حافظه 1گیگ داره اما مدل FW520 حافظه 512 داره.

ظرفیت هارد چندان مهم نیست چون قیمت هارد به اندازه کافی پایین اومده و خیلی راحت قابل ارتقا هست ولی سی پی یو و کارت گرافیک این قابلیت رو ندارند.

در ضمن این مدل 550 به اندازه ی کافی قدرتمند در اجرای بازی ها و نرم افزار های مختلف هست و سی پی یو به نسبت مناسبی هم داره و بقیه مشخصاتش تقریبا با دستگاه من یکی هست.
شما بخرید.... خیالتون از نظر قدرت دستگاه راحت باشه و تضمین من!!!!:31:
اگر هم در رابطه با این سری سوالی داشتین در خدمتیم.
حرفتون در مورد تفاوت هاشون درسته.
درمورد كيفيت هم درست ميگين. يه جورايي قيمت و كيفيت با هم برام مهم هستن.
من هم كه زياد اهل حمل و نقل لپ تاپ نيستم.:27: ولي ديگه نبايد ساك مسافرتي باشه...
مدل 590 به نسبت قيمتش رو اگه بخوايم با 550 مقايسه كنيم چطور؟
مرسي سريع جواب دادين... :11:

Saharsashia
13-12-2009, 00:13
يه مسئله ديگه در مورد كش است.
كش سوني اين مدل ها 3 مگ است.
ولي مدل دل 1550، 6 مگ است...
در جمع بندي به نظرتون همچنان سوني اوله؟

Psychic
13-12-2009, 00:36
امروز توی یکی از نمایندگی ها یه حرف عجیب بهم زدن
گفتن اونایی که به اسم USA بهتون می دن تقلبی هست و اگر لپ تا ساخت usa اصل باشه کمتر از 3 تومن نیست و ازین حرفا
نمی دونم چرا ولی به نظرم اومد داره چرت می گه

تصمیم دارم cw1nfx بخرم vaio
ولی اگه lcd ش یه کوچولو بزرگتر بود خیلی بهتر بود

Sony با این Config زیر 16 اینچ چیز دیگه ای نداره (فقط سری cs و cw و fw که سایز lcd شون 16.4 هست)

any suggestions؟

h_starboy
13-12-2009, 00:42
امروز توی یکی از نمایندگی ها یه حرف عجیب بهم زدن
گفتن اونایی که به اسم USA بهتون می دن تقلبی هست و اگر لپ تا ساخت usa اصل باشه کمتر از 3 تومن نیست و ازین حرفا
نمی دونم چرا ولی به نظرم اومد داره چرت می گه

تصمیم دارم cw1nfx بخرم vaio
ولی اگه lcd ش یه کوچولو بزرگتر بود خیلی بهتر بود

Sony با این Config زیر 16 اینچ چیز دیگه ای نداره (فقط سری cs و cw و fw که سایز lcd شون 16.4 هست)

any suggestions؟

15.5 اینچ داره سری nw هستش ولی کانفیگاش بالا نیست.
اگه کانفیگ بالا میخوای با lcd بزرگتر سری fw باید بگیری .

در مورد اون مطلب اولی هم باید بگم درست فکر کردی . 3 تومن آخه آدم پول fw میده ؟ که میشه با همون کانفیگ تقریبا از برندای دیگه مثل hp بگیری .

Psychic
13-12-2009, 00:57
15.5 اینچ داره سری nw هستش ولی کانفیگاش بالا نیست.
اگه کانفیگ بالا میخوای با lcd بزرگتر سری fw باید بگیری .

در مورد اون مطلب اولی هم باید بگم درست فکر کردی . 3 تومن آخه آدم پول fw میده ؟ که میشه با همون کانفیگ تقریبا از برندای دیگه مثل hp بگیری .

آره متاسفانه nw ها config شون پایین هست
اینا هم یه سیاستای عجیبی دارن البته می شه درکشون کرد

خوب HP یا اون config چه مدلی خوبه؟

واقعا می شه جایگزین sony vaio کردش؟

shahrsaze ayande
13-12-2009, 03:16
ببخشید میخواستم بدونم مدت شارژ سری اس ار سونی چقدره؟

h_starboy
13-12-2009, 11:56
آره متاسفانه nw ها config شون پایین هست
اینا هم یه سیاستای عجیبی دارن البته می شه درکشون کرد

خوب HP یا اون config چه مدلی خوبه؟

واقعا می شه جایگزین sony vaio کردش؟

چرا نشه .
hp dv6 2020
hp dv6 1225
hp dv6 1390
hp dv6 1370

اینها مدلهایی از hp هستند که خیلی خوبن .

h_starboy
13-12-2009, 12:10
ببخشید میخواستم بدونم مدت شارژ سری اس ار سونی چقدره؟

اینگونه سوالها در تاپیک بحث و تبادل نظر پرسیده میشه :

تا اونجایی که چند تا ریویو ازش خوندم حدود 3.5 تا 4 ساعت شارژ دارند .

GhoGhnusche
13-12-2009, 20:12
تفاوت زیاده.

ممنون از پاسختون
پس شما 14 رو توصیه می کنید؟
به نظر شما لپتاپ از اینجا بخرم یا از آلمان؟
آخه یکی از آشناها اونجاس تا یه ماه دیگه برمی گرده
Psychic
14-12-2009, 00:32
چرا نشه .
hp dv6 2020
hp dv6 1225
hp dv6 1390
hp dv6 1370

اینها مدلهایی از hp هستند که خیلی خوبن .

مهندس حالا پیشنهاد شخصیتون چی هست؟

شما بوده sony vio cw1nfx و می گرفتین یا HP ؟

با توجه به کلاس کاری ، کیفیت قطعات و ... کدوم و پیشنهاد می دین؟

شـیـفــو
14-12-2009, 10:49
من موندم كمك كنيد تو روخد
بين vostro 1015
insprit 1545
كدومو بگيريم
وسترو همه چيز داره اما اينسژريته مودم دايال اپ نداره بقيه اشو نميدونم
مثلا سيستم عامل وسترو شنيدم اوبونتو هست البته تو سايت دل نزده اينو اما در سايت خوده دل براي 1545 حدود42 فايل دانلود ي داشت و ويندوز 64 پشتيباني ميكرد
كدومو بخرم كمك كنيد
برام اينا مهمه
لن - واي فاي- بلوتوث داخلي-پردازنده- سيستم عامل سون يا ويستا بخوره بهش
اينا مهم نيست هارد - مانيوتر - رم
براي كاراي ساده مثل كار با فتوشاپ و افيس و اينا ميخوام كاربرد معمولي تقريبا
قيمت وسترو با هارد 250 هست 600
قيمت اينسپريته هست با هارد250اينم 590

h_starboy
14-12-2009, 14:05
مهندس حالا پیشنهاد شخصیتون چی هست؟

شما بوده sony vio cw1nfx و می گرفتین یا HP ؟

با توجه به کلاس کاری ، کیفیت قطعات و ... کدوم و پیشنهاد می دین؟

کلاس کاری cw فرق میکنه و نمیشه با dv6 مقایسه کرد . cw ها 14 اینچ هستند و سبکتر و با کانفیگهای خیلی خوب و البته در کانفیگ مشابه نسبتا گرونتر .
شما اگه لپتاب نسبتا کوچیک و سبک و با کانفیگ خوب میخواید cw 1nfx بسیار عالیه و منم همین مدل رو بهتون پیشنهاد میدم .

h_starboy
14-12-2009, 14:10
من موندم كمك كنيد تو روخد
بين vostro 1015
insprit 1545
كدومو بگيريم
وسترو همه چيز داره اما اينسژريته مودم دايال اپ نداره بقيه اشو نميدونم
مثلا سيستم عامل وسترو شنيدم اوبونتو هست البته تو سايت دل نزده اينو اما در سايت خوده دل براي 1545 حدود42 فايل دانلود ي داشت و ويندوز 64 پشتيباني ميكرد
كدومو بخرم كمك كنيد
برام اينا مهمه
لن - واي فاي- بلوتوث داخلي-پردازنده- سيستم عامل سون يا ويستا بخوره بهش
اينا مهم نيست هارد - مانيوتر - رم
براي كاراي ساده مثل كار با فتوشاپ و افيس و اينا ميخوام كاربرد معمولي تقريبا
قيمت وسترو با هارد 250 هست 600
قيمت اينسپريته هست با هارد250اينم 590

وسترو سیستم عاملش dos هستش و شما به راحتی میتونید ویستا و یا 7 روش نصب کنید .
مودم دایل آپ هم که بارها گفته شده که کم کم داره از روی لپتابها جمع میشه و میتونید با 20 تومن اکسترنالشو بگیرید .
مواردی که شما گفتین هر دو مدل جواب میدن وو مشکلی ندارن. پس هر دو رو از نزدیک ببینیند و هرکدوم رو که پسندیدید بگیرید .
من خودم وسترو 1015 رو ترجیح میدم .

Psychic
14-12-2009, 17:27
کلاس کاری cw فرق میکنه و نمیشه با dv6 مقایسه کرد . cw ها 14 اینچ هستند و سبکتر و با کانفیگهای خیلی خوب و البته در کانفیگ مشابه نسبتا گرونتر .
شما اگه لپتاب نسبتا کوچیک و سبک و با کانفیگ خوب میخواید cw 1nfx بسیار عالیه و منم همین مدل رو بهتون پیشنهاد میدم .

البته دلیلی که پرسیدم HP یا این مدل LCD بزگرتر HP بود:31:

بازم ممنون از راهنمایی هاتون

biostar
14-12-2009, 17:53
ممنون از پاسختون
پس شما 14 رو توصیه می کنید؟
به نظر شما لپتاپ از اینجا بخرم یا از آلمان؟
آخه یکی از آشناها اونجاس تا یه ماه دیگه برمی گرده

قیمت ها و مدل های موجود در بازار آلمان رو نمی دونم اما اگر اختلاف قیمت زیاده بگیر ! شانس باهات نباشه و خراب بشه باید هزینه ی زیادی رو متقبل بشی
مثلا مدل های studio xps 16 جدید که هنوز در بازار ایران نیست رو بخری ، ارزشش رو داره.

Saharsashia
14-12-2009, 18:53
ديروز رفتم fw550 سفارش بدم. با گارانتي رهجو. ميگفت رهجو اين مدل رو نداره هنوز.
راست گفته؟
اگه آره منتظر بمونم يا با يه گارانتي ديگه بخرم؟
اگه ok با چه گارانتي؟

biostar
14-12-2009, 19:47
ديروز رفتم fw550 سفارش بدم. با گارانتي رهجو. ميگفت رهجو اين مدل رو نداره هنوز.
راست گفته؟
اگه آره منتظر بمونم يا با يه گارانتي ديگه بخرم؟
اگه ok با چه گارانتي؟

با گارانتیهای مختلفی از جمله رایانه همراه ، پلازا ، امرتات هم می تونید این دستگاه رو تهیه کنید.

شـیـفــو
14-12-2009, 22:14
پس بين وسترو 1015
و اينسپريت 1545
بهتره اينسپريت بگيرم
تو اين رنج قيمت اچ پي چي داره و كيفيتش چطوره؟

biostar
14-12-2009, 22:51
پس بين وسترو 1015
و اينسپريت 1545
بهتره اينسپريت بگيرم
تو اين رنج قيمت اچ پي چي داره و كيفيتش چطوره؟

اینسپیریت دیگه چیه؟inspiron
در این محدوده قیمت بهتره که از دل و ایسر و lenovo اینتخاب کنید. چون در این محدوده قیمت نوت بوک های شناخته شده ای دارند.

milaneze667
15-12-2009, 18:30
سلام آقاي biostar
من خيلي وقته نوشته هاتونو ميخونم تورو خدا منو راهنمايي كنين:41:
من ميخواستم CW1NFXB بگيرم كاربردم نپرسين چون شايد بخام بعضا GAMe اينا هم بازي كنم
نميدونم يكم ازFW خوشم نمياد ميخام بدونم
1)واسم كوچولو بودن صفحه مهم نيست مهم كيفيت تصوير و رنگ هست عاميانه بخام بگم هينه كه تصوير مرده نباشه شفاف باشه!همه Vaio ها تصويرشون خوبه؟اين رزوليشن به اينچ تصوير هم ربط داره؟نميدونم ميتونم منظورمو برسونم؟مثلا تو يه عكس FW يا CW شفاف تر و مرغوب تر نشون ميدن؟منظورم شايد همون contrast باشه!LED و LCD ميدونم تو مصرف برق اينا فرق دارن!بعضيا ميگن كيفيت تصوير LED بهتره!بعضيا ميگن مات تر ازLCD نشون ميده تورو خدا راهنمايي كن من برم فردا بگيرم

Saharsashia
15-12-2009, 19:53
سلام مجدد.
خيلي دنبال fw 550 گشتم. حتي سايت رايانه هم اونو توي ليستش نداشت.
يه سوال فني... ديگه اين مدل به بازار نمي آد؟
الآن كدوم گارانتي اين مدل رو داره؟

Saharsashia
15-12-2009, 20:01
با گارانتیهای مختلفی از جمله رایانه همراه ، پلازا ، امرتات هم می تونید این دستگاه رو تهیه کنید.
مي دونم تاپيك جداگانه داره ولي لطف كنيد قيمتش رو با اين گارانتي ها بهم بگين ممنون ميشم.

Pami
15-12-2009, 20:44
سلام مجدد.
خيلي دنبال fw 550 گشتم. حتي سايت رايانه هم اونو توي ليستش نداشت.
يه سوال فني... ديگه اين مدل به بازار نمي آد؟
الآن كدوم گارانتي اين مدل رو داره؟

شما چطوري ليست رايانه همراه رو ديديد و پيدا نكرديد ؟ قيمتش 1.330 ميليون هست با گارانتي رايانه همراه
گارانتي Persian Plaza هم هست 1.340 ميليون هست

Saharsashia
15-12-2009, 20:54
شما چطوري ليست رايانه همراه رو ديديد و پيدا نكرديد ؟ قيمتش 1.330 ميليون هست با گارانتي رايانه همراه
گارانتي Persian Plaza هم هست 1.340 ميليون هست
مرسي و تشكر بسيار pami wega عزيز. :11:
اينقدر دنبال مدلهاي مختلف بودم كه ديگه كلهم قاطي كردم...
بازم ممنون.

samirsasan
15-12-2009, 21:38
سلام
برای بازی کدام سیستم را بخرم؟
msi gt640
asus lamborgini
acear farari
dell alienware
یا سیستم دیگری راهنمایی کنید
در ضمن تمام سیستم های فوق را از آلمان می خوام بخرم اگه در ایران هست راهنمایی کنیید

samirsasan
15-12-2009, 21:45
سلام
msi gt640
asus lamborgini
acear farari
dell alienware
در ضمن تمام سیستم های فوق را از آلمان می خوام بخرم اگه در ایران هست راهنمایی کنیید
فراموش کردم بگم cpu cor i7 باشه بهتره

biostar
15-12-2009, 21:47
سلام آقاي biostar
من خيلي وقته نوشته هاتونو ميخونم تورو خدا منو راهنمايي كنين:41:
من ميخواستم CW1NFXB بگيرم كاربردم نپرسين چون شايد بخام بعضا GAMe اينا هم بازي كنم
نميدونم يكم ازFW خوشم نمياد ميخام بدونم
1)واسم كوچولو بودن صفحه مهم نيست مهم كيفيت تصوير و رنگ هست عاميانه بخام بگم هينه كه تصوير مرده نباشه شفاف باشه!همه Vaio ها تصويرشون خوبه؟اين رزوليشن به اينچ تصوير هم ربط داره؟نميدونم ميتونم منظورمو برسونم؟مثلا تو يه عكس FW يا CW شفاف تر و مرغوب تر نشون ميدن؟منظورم شايد همون contrast باشه!LED و LCD ميدونم تو مصرف برق اينا فرق دارن!بعضيا ميگن كيفيت تصوير LED بهتره!بعضيا ميگن مات تر ازLCD نشون ميده تورو خدا راهنمايي كن من برم فردا بگيرم

کیفیت تصویر سری CW نیز خوبه.
led بودن صفحه نمایش بیشتر برای صفحه نمایش های کوچک مزیت هست.چون هم باعث سبک تر شدن و باریک تر شدن دستگاه می شود و هم باعث توزیع مناسب نور دستگاه میشود.

رزولیشن بیشتر برای کار های گرافیکی ، عکس و فیلم و ......از این قبیل موارد مهم هست و هر چه بیشتر باشد ، لذت تماشا بیشتر میشود.
برای صفحه نمایش های زیر 15 اینچ رزولیشن استاندارد ، همان رزولیشن مدل CW هست.
کیفیت تصویر مدل CW را تا به حال از نزدیک ندیدم اما یادم نمیاد سونی تا کنون صفحه نمایش بی کیفیتی داده باشه.
مطمئنا از کیفیتش راضی خواهید بود.
من خودم بیشتر از همه از صفحه نمایش FW و Studio xps 16 و همچنین macbookpro 15 خوشم میاد و اینها
نوت بوک هایی هستند که زیاد با آنها کار کردم.

wing-mirror
15-12-2009, 22:31
سلام. به نظرتون این می ارزه 369 دلار کانادا؟ ال ای دی بک لایت داره که خیلی خوبه اما بقیه مشخصاتش بیشتر به نت بوک میبره. من کار زیادی با لپتاپ ندارم و بیشتر برای وبگردی و ورد میخوام.

Acer Aspire 15.6" AMD Athlon TF-20 1.6GHz Laptop (AS5534-5950) - Black - English ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
AMD Athlon 64 Processor TF-20
2GB
160GB (5400RPM)

biostar
15-12-2009, 22:48
سلام
msi gt640
asus lamborgini
acear farari
dell alienware

asus lamborgini که عتیقست و بسیار بسیار گران قیمت هست و اصلا قیمتش با مدل های دیگری که گذاشتین قابل مقایسه نیست.
alienware هم برای بازیست اما دو ضعف دارد ، یکی وزن بسیار زیاد و دیگری قیمت بسیار زیاد.
MSI و ACER هم که ارزان قیمت و نوت بوک گیم متوسط و معمولی هستند.

milaneze667
15-12-2009, 23:46
مانيتور PC من samsung bf 1740 با رزوليشن1024*1280 هست ميخاستم بدونم من كه ميخام CW بگيرم و رزوليشنش تقريبه نزديك به همين مانيتور خودمه كيفيتشون يكيه؟پس contrast اينا چيه تكليفش؟اصلا يه جايي نيست مشخصات كامل صفحه نمايش Vaio رو بده؟مثل نسبت contrast?حداكثر تعداد رنگ؟روشنايي؟مگه اينا مهم نيستن و فقط رزوليشن مهمه؟

reza17871
16-12-2009, 08:33
سلام
لطفا راهنماییم کنید
واسم مدلی رو معرفی کنید که:
سبک باشه یعنی وزنش واسم خیلی مهمه حتی 12 13 اینچ باشه بهتر
باتریش عمرش بالا باشه 6 ساعت به بالا واسم نگه داره
ممنونم

GhoGhnusche
16-12-2009, 19:08
قیمت ها و مدل های موجود در بازار آلمان رو نمی دونم اما اگر اختلاف قیمت زیاده بگیر ! شانس باهات نباشه و خراب بشه باید هزینه ی زیادی رو متقبل بشی
مثلا مدل های studio xps 16 جدید که هنوز در بازار ایران نیست رو بخری ، ارزشش رو داره.

ممنون
دیروز یه cw 14fx خریدم مشکی با گارانتی اینفوتک 1و 60

samirsasan
16-12-2009, 20:50
برای بازی لب تابهای asuse خوبه یا msi
مدل
ASUS G71Gx-A2

ASUS G71Gx-A2: Intel® Quad-Core Mobile Processor Q9000 (2.0GHz, 1066MHz, 6MB L2) | 17" WUXGA(1920x1200) | 6GB | (320GB,7200rpm)x2 HDD | NVIDIA GTX 260M 1GB DDR3 VRAM | Blu-Ray Combo | Windows 7 Home Premium (64bit) | Wifi-N | Audio/Video: 2.0M webcam, HDMI, Dolby Home Theater, Altec Lansing speakers, Express Gate | 2nd LCD for direct messenger, in game messaging, Interactive LED light control) | Numeric keyboard | 8 Cell BATTERY | 2YR Global/1YR Accidental Damage/30-Day Zero Bright Dot/24-7 tech support
قیمت 2100000

یا مدلASUS G51J-A1

ASUS G51J-A1: 15.6" Full HD (1920x1080) LED backlight | Intel Core Core i7-720QM (1.6~2.8GHz, 45W) w/6M L3 Cache - (10Gb/s DMI I/O BUS) Processor | NVIDIA GTX 260M 1GB DDR3 VRAM | 4GB DDR3 | 640GB (2 x 320GB 7200RPM) HDD | DVDRW Super Multi | Windows 7 Home Premium (64 bit) | 802.11BGN | BlueTooth:Y | 2.0M Webcam | Gigabit Ethernet | 6 Cell | Gaming Backpack, Gaming Mouse and Eee Stick | 2YR Global/1YR Accidental Damage/30-Day Zero Bright Dot/24-7 tech support
قیمت 1500000

یا مدل msi gt640
The latest Intel® Core™ i7 Processor ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
• Genuine (javascript:ShowToolTip()) Windows® 7 Home Premium
• Exclusive ECO Engine Power Management System
• Exclusive Cinema Pro Technology
• Housing combines aluminum alloy construction and brushed metal texturing
• High-end nVIDIA GeForce GTS 250M 3D discrete graphics card (with DDR3 1GB VRAM)
• Digital/analog 7.1-channel headphone output qualified by SRS Premium Sound™
• HDMI (High-Definition Multimedia Interface) Output
• Built-in 2.0 Mega Pixel Webcam
• 802.11 b/g/draft-n Wireless LAN with Bluetooth
قیمت 2400000
کلیه قیمتها از سایت آمازون گرفته شده است

h_starboy
16-12-2009, 21:45
سلام
لطفا راهنماییم کنید
واسم مدلی رو معرفی کنید که:
سبک باشه یعنی وزنش واسم خیلی مهمه حتی 12 13 اینچ باشه بهتر
باتریش عمرش بالا باشه 6 ساعت به بالا واسم نگه داره
ممنونم

تو چه رنج قیمتی و واسه چه کارهایی میخوای ؟

یک مدل با یاطری عالی تا 8 ساعت سراغ دارم .

acer 4810TG
14 اینچ با وزن 1.9 کیلو

acer 3810TG
13.3 اینچ با وزن 1.6 کیلو
dvdrw نداره کلا

این دو مدل cpu core 2 solo 1.4 3mb cache داره که فوق العاده کم مصرفه ولی تک هسته ای هستش و قدرت خیلی بالایی نداره .
رم ddr3 دارند که مزیت خوبیه .

milaneze667
17-12-2009, 18:36
مانيتور PC من samsung bf 1740 با رزوليشن1024*1280 هست ميخاستم بدونم من كه ميخام CW بگيرم و رزوليشنش تقريبه نزديك به همين مانيتور خودمه كيفيتشون يكيه؟پس contrast اينا چيه تكليفش؟اصلا يه جايي نيست مشخصات كامل صفحه نمايش Vaio رو بده؟مثل نسبت contrast?حداكثر تعداد رنگ؟روشنايي؟مگه اينا مهم نيستن و فقط رزوليشن مهمه؟ ???

shahrsaze ayande
17-12-2009, 21:08
ببخشید تو سری اس ار سونی کدوم مدل بهتر و خریدش با صرفه تره؟ اصلا ارزش داره مدلهایی که قیمتشون بالاتره رو بگیرم؟منظورم اینه که نسبت به مدل هایی که قیمت پایین تری دارن چه مزایایی دارن.لطفا از سری sr 590 G معرفی کنید بقیه مدلها گیر نمیان. مدت شارژ این مدل نسبت به بفیه مدل های سونی کمتر هست. درسته؟ شارژ واقعیش چقدره؟ یه چیزی میخوام که اذیت نکنه و تا 4 -5 سال ازش کار بکشم

h_starboy
17-12-2009, 23:41
ببخشید تو سری اس ار سونی کدوم مدل بهتر و خریدش با صرفه تره؟ اصلا ارزش داره مدلهایی که قیمتشون بالاتره رو بگیرم؟منظورم اینه که نسبت به مدل هایی که قیمت پایین تری دارن چه مزایایی دارن.لطفا از سری sr 590 G معرفی کنید بقیه مدلها گیر نمیان. مدت شارژ این مدل نسبت به بفیه مدل های سونی کمتر هست. درسته؟ شارژ واقعیش چقدره؟ یه چیزی میخوام که اذیت نکنه و تا 4 -5 سال ازش کار بکشم

مدلهای خوبی داره که ارزش خرید دارند .
یکی از بهترینهاش Sr 590 GPB هستش با cpu خیلی خوب 2.8 6mb cache و قیمت 1780
اما اگه پایینتر میخوای هزینه کنی این مدل ها خوبن :

SR 599 GEB با cpu 2.66 3mb cache و قیمت 1630

SR 590 FHB با cpu 2.5 3mb cache و قیمت 1550

شارژشون هم حدود 4 ساعت هستش .

milaneze667
18-12-2009, 01:39
آقاي h_starboy تورو خدا به منم جواب بدين من ميخوام CW1NFX/B بگيرم!كارت گرافيكيش چطوره؟LED بودنش خوبه؟اصلا تو شفافيت تصوير اثر داره؟من ميخوام بدونم فقط رزوليشن مهمه تو بهتر بودن تصوير؟يعني همه مونيتور ها با رزوليشن يكسان و با مارك هاي مختلف كيفيت تصوير يكسان دارن؟اين CW كيفيتش خوبه؟يا عاليه؟!!!

natani
18-12-2009, 02:17
سلام
يک نوت بوک با مشخصات زير مى خوام:
LCD:13"(ONLY)
CPU:2.8Gh OR BETTER
RAM:2G DDR2 OR BETER
HDD:320G OR UPER
VGA:براى بازى هاى روز عالى باشه،يه چيزى مثل ۴۶۵۰يا ۹۸۰۰
اگه LED باشه و پورت HDMI هم داشته باشه عاليه
از مارک سونى باشه حرف نداره
دل و msi نمى خوام!
خوشگلم باشه!
حدود قيمت هم تا ۱.۷ ميليون،اگه نبود نزديکترين لپ تاپ به اين قيمت
حداکثر2.5ميليون
کاربرد:بازى،فيلم،طراحى و نرم افزاراى مهندسى
لطفا وزن و مدت نگه دارى شارژ رو هم بگيد.
باتشکر

piroooz
18-12-2009, 10:05
سلام
يک نوت بوک با مشخصات زير مى خوام:
LCD:13"(ONLY)
CPU:2.8Gh OR BETTER
RAM:2G DDR2 OR BETER
HDD:320G OR UPER
VGA:براى بازى هاى روز عالى باشه،يه چيزى مثل ۴۶۵۰يا ۹۸۰۰
اگه LED باشه و پورت HDMI هم داشته باشه عاليه
از مارک سونى باشه حرف نداره
دل و msi نمى خوام!
خوشگلم باشه!
حدود قيمت هم تا ۱.۷ ميليون،اگه نبود نزديکترين لپ تاپ به اين قيمت
حداکثر2.5ميليون
کاربرد:بازى،فيلم،طراحى و نرم افزاراى مهندسى
لطفا وزن و مدت نگه دارى شارژ رو هم بگيد.
باتشکر

بهترین گزینه مسلما sony-sr590GPB هست ... که در دو تا پست بالاتر هم بهش اشاره شده...

كارت گرافيكي: 2048 مگابايت - ATI 4570 - 512MB Dedicated
صفحه نمايش: 13.3 اينچ - WXGA LED - XBrite
سيستم عامل : Microsoft Windows Seven

رایانه همراه : 1.780
دیجی کالا : 1.735
نوتالی : 1.770

biostar
18-12-2009, 11:46
مانيتور PC من samsung bf 1740 با رزوليشن1024*1280 هست ميخاستم بدونم من كه ميخام CW بگيرم و رزوليشنش تقريبه نزديك به همين مانيتور خودمه كيفيتشون يكيه؟پس contrast اينا چيه تكليفش؟اصلا يه جايي نيست مشخصات كامل صفحه نمايش Vaio رو بده؟مثل نسبت contrast?حداكثر تعداد رنگ؟روشنايي؟مگه اينا مهم نيستن و فقط رزوليشن مهمه؟ ???

معمولا کیفیت صفحه نمایش لپتاپ ها پایین تر هست.
هم از لحاظ برایتنس و هم از لحاظ کنتزاست.
اما هیچ مشکلی از لحاظ صفحه نمایش نوت بوک ها نخواهید داشت و از کیفیت آن راضی خواهید بود.

natani
18-12-2009, 15:23
بهترین گزینه مسلما sony-sr590GPB هست ... که در دو تا پست بالاتر هم بهش اشاره شده...

كارت گرافيكي: 2048 مگابايت - ATI 4570 - 512MB Dedicated
صفحه نمايش: 13.3 اينچ - WXGA LED - XBrite
سيستم عامل : Microsoft Windows Seven

رایانه همراه : 1.780
دیجی کالا : 1.735
نوتالی : 1.770

هیج لپ تاپ 13 اینچ با گراف 4650 وجود نداره؟
آلان یه لپ تاپ دارم با این مشخصات:
HP DV5-1053
cpu:2gh
ram:2g
vga:9600gs
بازی ها رو بخوبی اجرا می کنه(الان دارم COD6 رو رو های اجرا می کنم!)
فقط تنها مشکلش وزنشه!(البته یپبرا من)
می ارزه عوض کنم؟(این چند می ارزه؟ سالمه و بدون خط و ضربه!)

biostar
18-12-2009, 16:17
هیج لپ تاپ 13 اینچ با گراف 4650 وجود نداره؟
آلان یه لپ تاپ دارم با این مشخصات:
HP DV5-1053
cpu:2gh
ram:2g
vga:9600gs
بازی ها رو بخوبی اجرا می کنه(الان دارم COD6 رو رو های اجرا می کنم!)
فقط تنها مشکلش وزنشه!(البته یپبرا من)
می ارزه عوض کنم؟(این چند می ارزه؟ سالمه و بدون خط و ضربه!)

از مدل های 13 اینچی و سبک وزن و زیر 2 کیلو ، نباید توقع کارت گرافیکی قوی تر از 4570 از ATI رو داشت و اگر نگاهی به مشخصات نوت بوک های سبک وزن بیندازید ، بهتر از این گرافیک پیدا نخواهید کرد.
نوت بوکی که شما دارید هم دیگه قدیمی شده و نهایتا 500 یا 600 تومان از شما بخرند.

*mhm*
18-12-2009, 16:24
سلام
از ايران رهجو پرسيدم گفتن كه به ازاي خريد لپ تاپ يك كيف اصلي وايو هم مي دهند.
مي خواستم ببينم اين كيف ها چه كيفيتي دارند.آيا مي تونه كارمو راه بندازه؟
اگر دوستان اين كيف رو ديدند يا عكسي ازش دارند ممنون مي شم كه تصويرش رو قرار بدهند.
تشكر

biostar
18-12-2009, 16:34
سلام
از ايران رهجو پرسيدم گفتن كه به ازاي خريد لپ تاپ يك كيف اصلي وايو هم مي دهند.
مي خواستم ببينم اين كيف ها چه كيفيتي دارند.آيا مي تونه كارمو راه بندازه؟
اگر دوستان اين كيف رو ديدند يا عكسي ازش دارند ممنون مي شم كه تصويرش رو قرار بدهند.
تشكر

وایو که فقط ی مدل کیف نداره، سری های مختلفی داره ، از کوله گرفته تا کیف های معمولی.
اما اکثر فروشندگان ایرانی کیف های معمولی و بی کیفیت ، با مارک های دل و اچ پی و وایو ، همراه نوت بوک می دهند که اسم برند رو خودشون بر روی کیف میزارند.
حالا باید دید منظور اون نمایندگی ایران رهجو چی بوده.
کیف های اصل وایو بالای 50 تومان قیمت دارند.

fmps
18-12-2009, 18:43
سلام دوستان
لپتاپ hp
dv6-2020 چه جور لپتاپیه؟
توصیه میکنید یا نه؟

h_starboy
18-12-2009, 18:45
سلام دوستان
لپتاپ hp
dv6-2020 چه جور لپتاپیه؟
توصیه میکنید یا نه؟

کانفیگ بالا و قیمت مناسب . بله توصیه میشه .

fmps
18-12-2009, 19:10
کانفیگ بالا و قیمت مناسب . بله توصیه میشه .
شرمنده من یجا نگاه کردم ولی ندیدم
wi-fi هم داره؟

h_starboy
18-12-2009, 19:12
شرمنده من یجا نگاه کردم ولی ندیدم
wi-fi هم داره؟

همه لپتابها wi-fi دارند .

شـیـفــو
19-12-2009, 03:00
دوستان من بين اين سه مدل كدومو بگيرم كه
ويندوز سون يا حداقل ويستا روش نصب باشه
محدوديتم بين همين سه مدله
vostro 1015
inspiron 1545
lenovo g550
اخريه ماله كدوم كشوره و تو ايران پشتيباني ميشه و مشكلي نداره از نظر كيفيت ؟

samirsasan
19-12-2009, 18:02
مدل
ASUS G71Gx-A2
ASUS G71Gx-A2: Intel® Quad-Core Mobile Processor Q9000 (2.0GHz, 1066MHz, 6MB L2) | 17" WUXGA(1920x1200) | 6GB | (320GB,7200rpm)x2 HDD | NVIDIA GTX 260M 1GB DDR3 VRAM | Blu-Ray Combo | Windows 7 Home Premium (64bit) | Wifi-N | Audio/Video: 2.0M webcam, HDMI, Dolby Home Theater, Altec Lansing speakers, Express Gate | 2nd LCD for direct messenger, in game messaging, Interactive LED light control) | Numeric keyboard | 8 Cell BATTERY | 2YR Global/1YR Accidental Damage/30-Day Zero Bright Dot/24-7 tech support
قیمت 2100000
یا مدل
ASUS G51J-A1
ASUS G51J-A1: 15.6" Full HD (1920x1080) LED backlight | Intel Core Core i7-720QM (1.6~2.8GHz, 45W) w/6M L3 Cache - (10Gb/s DMI I/O BUS) Processor | NVIDIA GTX 260M 1GB DDR3 VRAM | 4GB DDR3 | 640GB (2 x 320GB 7200RPM) HDD | DVDRW Super Multi | Windows 7 Home Premium (64 bit) | 802.11BGN | BlueTooth:Y | 2.0M Webcam | Gigabit Ethernet | 6 Cell | Gaming Backpack, Gaming Mouse and Eee Stick | 2YR Global/1YR Accidental Damage/30-Day Zero Bright Dot/24-7 tech support
قیمت 1500000
یا مدل msi gt640
The latest Intel® Core™ i7 Processor ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
• High-end nVIDIA GeForce GTS 250M 3D discrete graphics card (with DDR3 1GB VRAM)

قیمت 2400000

hassan_magic2000
19-12-2009, 18:08
سلام دوستان خوبین ؟!

یه سوال داشتم حیاتی ...
یه لپ تاپ مدل توشیبا هست که مشخصاتشو دقیق نمیدونم ولی

سی پی یوش 2.00 هستش و به احتمال core 2 dou دوربین داره و ویستا روش نصبه

و اینکه ویستا بهش نمره 3.1 داده
فروشنده میگه 600 تومن . به نظرتون بگیرم ؟!

samirsasan
19-12-2009, 19:14
لب تاب HP ENVY 15 beats تو ایران هست
و سوالی دیگه همه ای این سری با گرافیک ati هست یا با gforse هم هست

biostar
19-12-2009, 22:34
دوستان من بين اين سه مدل كدومو بگيرم كه
ويندوز سون يا حداقل ويستا روش نصب باشه
محدوديتم بين همين سه مدله
vostro 1015
inspiron 1545
lenovo g550
اخريه ماله كدوم كشوره و تو ايران پشتيباني ميشه و مشكلي نداره از نظر كيفيت ؟

G550 کانفیگ های مختلفی داره اما اگر منظور همون کانفیگ هم قیمت مدل های دلی که گفتین هست ، باید بگم تفاوتی ندارند و شاید به دلیل شرایط بازار انتخاب دل منظقی تر باشه.
اما برخی مدل های G550 با کارت گرافیک 210 عرضه میشند که باید بگم که بسیار بهتر از مدل های دل هست و حتما تهیه کنید.

biostar
19-12-2009, 22:42
مدل
ASUS G71Gx-A2
قیمت 2100000
یا مدل
ASUS G51J-A1
قیمت 1500000
یا مدل msi gt640

قیمت 2400000

مدل MSI در ایران 3250 تومان قیمت داره و مدل های ایسوس هم بیش از 2800و به بالا
پس هیچ کدوم ارزش خریدن ندارند.
با این هزینه نیشه بهترین و قدرتمند ترین دسکتاپ های گیم رو داشت.

biostar
19-12-2009, 22:45
لب تاب HP ENVY 15 beats تو ایران هست
و سوالی دیگه همه ای این سری با گرافیک ati هست یا با gforse هم هست

مدل های ENVY هم در ایران من ندیدم اما احتمالا باشه ، چون وارد خاور میانه شده و قیمتی بالای 2800 خواهد داشت و از کارت های گرافیکی بسیار قدرمند ATI استفاده میکنه و اگر سری به سایت HP بزنید خواهید دید که خبری از Nvidia نیست.

mahsa_mahsa_s
20-12-2009, 00:24
سلام،لطفآ به من کمک کنید من خیلی گیج شدم که چه مدل لپ تاپی بخرم من رشتم گرافیک هستش یه لپ تاپ می خوام که کارت گرافیک خوبی داشته باشه حافظش زیاد باشه blutooth داشته باشه webcam داشته باشه wireless داشته باشه وزنشم کم باشه یعنی 1.5 کیلو بیشتر نباشه ظاهرشم خوب باشه قیمتش هم هر چی کمتر بهتر 1 تومان حالا نبود 1500 یه همچین لپ تاپی اصلا وجود داره؟:31:یادم رفت راستی صفحشم 14 باشه.:46:

Pami
20-12-2009, 00:47
سلام،لطفآ به من کمک کنید من خیلی گیج شدم که چه مدل لپ تاپی بخرم من رشتم گرافیک هستش یه لپ تاپ می خوام که کارت گرافیک خوبی داشته باشه حافظش زیاد باشه blutooth داشته باشه webcam داشته باشه wireless داشته باشه وزنشم کم باشه یعنی 1.5 کیلو بیشتر نباشه ظاهرشم خوب باشه قیمتش هم هر چی کمتر بهتر 1 تومان حالا نبود 1500 یه همچین لپ تاپی اصلا وجود داره؟:31:یادم رفت راستی صفحشم 14 باشه.:46:

اول اينكه 14 اينچي با وزن 1.5 كيلو نداريم تا جايي كه من ميدونم
Webcam و Wireless و بلوتوث رو اكثر لپ تاپ ها دارند ، مورد خاصي نيست
بهترين گزينه VAIO CW هست كه ظاهر خيلي خوبي هم داره + گرافيك Geforce GT230 كه در رده خودش خيلي خوب هست

يه نگاهي به ليست قيمت امضاي من بندازيد

ebi6464
20-12-2009, 16:11
سلام.میخواستم دوستان یک مدل از سونی به من معرفی کنن که مودم و خروجی hd داشته باشه و ساخت امریکا باشه و مانیتور تا 14 سبک هم باشه.ممنون میشم اگه از بلاتکلیفی درم بیارید

ebi6464
20-12-2009, 16:17
سلام

لطفا من را راهنمایی کنید.

یک مدل از سونی میخواستم که این ویژگی ها را داشته باشه1.ساخت امریکا2.مانیتور 14 به پایین3.مودم4.خروجی hd و 5.قیمت زیر 1400

biostar
20-12-2009, 17:19
سلام

لطفا من را راهنمایی کنید.

یک مدل از سونی میخواستم که این ویژگی ها را داشته باشه1.ساخت امریکا2.مانیتور 14 به پایین3.مودم4.خروجی hd و 5.قیمت زیر 1400

سلام.میخواستم دوستان یک مدل از سونی به من معرفی کنن که مودم و خروجی hd داشته باشه و ساخت امریکا باشه و مانیتور تا 14 سبک هم باشه.ممنون میشم اگه از بلاتکلیفی درم بیارید

اولا سوالاتتون رو میتونستید در یک پست هم مطرح کنید. چون اینگونه نظم تاپیک بهم میخوره.

برای شما این مدل رو پیشنهاد میکنم
CW1LFX/B
C2D 2.53 T8700 3MB
4GB DDR3
320GB
14.1 WXGA XBRITE-Eco LED 1280*800
DVD-RW
VGA - HDMI - BT
6CELL
win 7.H
2.5KG
USA
13,800,000

بهتره دیگه بی خیال مودم بر روی لپتاپ ها بشید چون در تمامی کشور ها استفاده از دیال آپ منقرض شده و حتی سونی و HP و دل که معمولا لپتاپ های مودم دار تولید میکردند دیگر این کار رو نمی کنند.