PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : { آرشیو } مشاوره كلی برای خريد انواع لپ تاپ ( پست اول مشاهده شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 [40] 41 42 43 44 45 46 47 48

REGISTERED USER
31-08-2009, 10:34
سلام
دوستان من می خواستم یک لپ تاپ خیلی کوچیک بخرم (تقریبا به جای پی سی پاکت)قیمت هم حدود 500 تا 700 چه چیز هایی هست
با تشکر

اگر دقیقا جای پاکت پی سی می خوای باید سونی UX بخری ... تنها چیزیه که شبیه پاکت پی سی هست و بسیار عالیست :

قیمت حدود 850 بود فکر کنم با گارانتی متفرقه

عکس خود نوت بوک روی شارژر :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مشخصات كلي نوت بوك

نام نوت بوك Sony UX 380 N
سوني يو ايكس 380 ان

نوع نوت بوك سبک وزن
ساخت ژاپن

پردازنده
نوع پردازنده Core Solo
سرعت پردازنده 1.3 گيگاهرتز

حافظه Cache
سرعت Bus 667 مگاهرتز

حافظه
حافظه RAM 1024 مگابايت
نوع حافظه RAM DDR2 SDRAM
هارد ديسك 40 گيگابايت
مشخصات هارد ديسك 5400 RPM
درايو نوري DVD/RW
صفحه نمايش
اندازه صفحه نمايش 4.5 اينچ
نوع صفحه نمايش XBrite
نسبت صفحه نمايش WXGA
حداكثر رزولوشن
ساير مشخصات
كارت گرافيكي Intel - 224 MB
مودم دارد 56k
كارت شبكه (LAN) دارد 10/100
شبكه بي سيم (WLAN) دارد
iLink - 1394 ندارد
بلوتوث دارد
كارت خوان (Memory Reader) ندارد
وب كم دارد
باتري Li-Ion
مدت كاركرد باتري
باتري دوم No
وزن
ابعاد
سيستم عامل Microsoft Windows Vista
ساير امكانات

مشخصات دقیقتر : سرچ توی نت

REGISTERED USER
31-08-2009, 10:37
ممنون دوستان عزیز
یه سوال دیگه داشتم مدل Asus F81SE که معرفی کردین زیاد قدیمی که نیست؟چون من در سایت نوت بوک ویو جستجو کردم نبود !!
چون ممکنه بعد یه مدت آپگریدش امکان پذیر نباشه بعد گذشت زمان نسبتا زیاد بخواد آپش کنه و با مشکل مواجه بشه .

و این که این sr که معرفی کردین عجب تیپی داره :18: ببین:

ولی هر چی گشتم نتونستم اطلاعاتی در مورد این که مودم داره یا از وایلنس ساپورت میکنه یا نه به دست بیارم؟

سایت نوت بوک ریوو ، Review های خوبی داره ولی بانک اطلاعاتی لپ تاپ هاش نه اینکه جدید نیست و یا قدیمی ها رو حذف میکنه ، برای اروپا و آمریکاست و خاورمیانه را در نظر نمیگیره !

سری F81 چند وقتیه اومدند و بسیار هم خوب نیاز های کاربرانشون را ارضا می کنند ... کسی نبوده که خریده باشه و شکایت کرده !

سونی SR هم مودم داره و هم وایرلس ! توی سایت sonystyle اطلاعات بیشتر را بگیرید

REGISTERED USER
31-08-2009, 10:38
بهترین کیفیت LCD متعلق به کدام یک از لپ تاپ های زیر است؟
studio XPS 1340
vostro 1320
HP DV3655

1340 ، بعد 3655 و بعد هم 1320

REGISTERED USER
31-08-2009, 10:40
اخه من نمیدونم این vostro 1320-A چی از sr کم داره ؟
2.66 , 6Mb Cache , 1066 bus
4066 رم
320 gigabyte
13 lcd
Geforce 9300
فینگر پرینتی هم که من میخوام داره .
قیمتش حدود 1.100 تومن .
اون وقت SR سونی سراغ گرافیک غیر اینتلش میری میزنه بالای 1.500
میدونیم که سونی پول برندشو میگیره و باز هم میریم طرفش.
ولی لامصب مگه میشه از این اسم گذشت ؟
SONY کشتی مارو با این اسمت . چرا اخه انقدر گرونی لامصب ...

شما دل 1320 اونم وسترو را با سونی مقایسه می کنید ؟ مگر همه چیز قطعاته ؟

اون وسترو انگار پلاستیک کهنه سیاه رنگه ، پس استایل و دیزاین سونی کجا رفت ؟

یکی کلاسش دسکتاپ و مدیا هست و گرانتره ، یکی کلاسش بیزینس هست ، قوی تره ولی ارزانتر

REGISTERED USER
31-08-2009, 10:42
اگه برم از بانه بیارم چی ؟
مثلا یه دونه SR که اینجا 1600 پولشه ، اونجا چند میفروشن ؟
اخه من بیچاره فقط و فقط سونی میخوام . هیچ برند دیگه ای تو کتم نمیره .

بانه گرونتر بدون گارانتی تهران هست

بانه = لوازم صوتی تصویری - آشپزخانه - LCD و کولر دو تیکه و لوازم آرایشی و تا حدودی موبایل

همین :31:

momo
31-08-2009, 11:13
ببین سری CS سونی یک سری است برای کارهای دسکتاپ و آفیس و نه چندان مهندسی
بیشتر هم با این رنگ و لعابش بدرد دخترا میخوره

کارت گرافیکش برای بازی و گیم اصلا نیست و اصلا هم بدرد کارهای مهندسی نمیخوره ... کیفیت LCD خوبش اون رو برای کارهای طراحی خوب جلوه میده ... و بدنه و کیفیت ساخت خوبی داره ... اینا رو قبلا گفته بودم

این سری فقط بدرد میخوره که گرافیکش geforce dedicate هست :

Sony CS 325
2.1-2MB-FSB1066 4GB 320 DVD RW 14.1 WXGA 9300 Geforce VISTA-H 2.4 CHINA BT\WebCam

حدود 1.065.000 هست و سی پی یو متوسط هست ... متاسفانه پروسور قوی تا 6 مپابایت کش و گرافیک قوی نداره

اگر کارهاتون روزمره و دیدن فیلم و گشتن توی اینترنت و آفیس و ایناست انتخاب خوب و جذابی هست

عزيز من شما هم كشتي مارو با CS36 من دو سه جاي ديگه هم برات توضيح دادم
مهمترين مزاياي سري CS از نظر من :

طراحي عالي و بي عيب
كيبورد عالي
تاچ پد عالي
حرارت كم
رنگ بندي متنوع
استفاده از پردازنده هاي جديد اينتل با باس 1066

مهمترين معايب سري CS :

كيفيت بدنه متوسط رو به پايين
كيفيت ال سي دي نسبتا معمولي ( البته نسبت به مدلهاي مشابه بقيه برند ها در سطح خوبي هم هست )
مشكل در نصب كردن درايور هاي ساين شده XP براي مدلهاي دو رقمي سفارش آسيا
صداي نه چندان بلند و با كيفيت
ضعف درايو DVD
كمبود امكانات مالتي مديا براي لپ تاپ مالتي مديا ( مثل ريموت و TV Tunrer و ... )
اصرار بر استفاده از ماژول هاي قديمي DDR2

سري CS يكي از بهترين انتخاب ها براي مالتي مديا هستند و كاربرد هاي خانگي و اينترنت
مشتري پسند هم هست چون طراحي خيلي خوب و رنگ بندي هاي متنوعي داره
قيمتش هم نسبتا عادلانه هست

ممنون از دو استاد عزیز که این پست را جواب دادند
راستش من برای کار مهندسی و حرفهای نمیخوام
دوست عزیز این مشکل درایور ها یعنی چی؟آیا درایورهای xp آن وجود ندارد یا وجود دارد اما نصب آن مشکل دارد؟
آیا این موضوع صحت دارد که مدل CS 36 به علت کوچک بودن داغ میکند یا خیر؟

Pami
31-08-2009, 11:40
گفتم برخي مدلهاي سفارش آسيايي مشكل درايور ها رو براي سيستم عامل XP دارند ، البته اين مشكل بيشتر مربوط به سري هاي CS2x بود و شايد هم در CS3x ها هم باشه
البته فكر كنم نسخه هاي بروز شده تو سايت سوني آسيا موجود باشه ( تصحيح شده )
حرارت هم زياد نيست
توليد حرارت ارتباط با طراحي داخلي و سخت افزار استفاده شده رو دارد نه اندازه لپ تاپ
لپ تاپ هاي DV7 از HP بزرگ هستند و به نظر بايد كم حرارت برسن در حالي كه برعكس هست و مثلا لپ تاپ هاي سوني Z چون كوچك هست بايد حرارت زيادي داشته باشه كه نيست ، پس ربطي به اندازه نداره

ehsan.b
31-08-2009, 12:05
از لحاظ دوام قطعات و محکم بودن و کیفیت ساخت کدوم از مارک های dell ,sony,HP بهتر هستن؟

prowler88
31-08-2009, 12:20
از لحاظ دوام قطعات و محکم بودن و کیفیت ساخت کدوم از مارک های dell ,sony,HP بهتر هستن؟
بستگی به مدلش داره. و بستگی به استفاده. و این که چطور مراقبت میکنین ارش. مثلا یه نگاه به این بنداز:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بدنه ش از زره بالیستیک ساخته شده.

ehsan.b
31-08-2009, 12:42

بدنه ش از زره بالیستیک ساخته شده.[/QUOTE]

نه دیگه همچین تانکی هم نمیخوام:31:در کل دارم میگم،لبتاپهای سونی ظریف نیستن؟

prowler88
31-08-2009, 12:52
به نظرم HP ظریف تر از سونیه. سونی کیفیت ساختش بالاست ولی میگن دل خرکارتره.

FIRE5BOY
31-08-2009, 13:45
کسی نبود بگه بهترین لبتاپ موجود در ایران چیه و قیمتش چنده ؟

Pami
31-08-2009, 13:57
بهترين براي چه كاري ؟ چه كاربردي ؟ توي رده هاي 13 اينچي بهترين هايي داريم و همينطور 15 اينچي و همينطور 17 اينچي و قابل مقايسه نيستند با هم
مثلا به نظر من بهترين 17 اينچي كه ميشه تو بازار پيدا كرد Dell Precision M6400 Covet هست كه 4 ميليون قيمتشه ولي خب شايد كسي بياد بگه مثلا ASUS G71GX بهترين 17 اينچي هست

نميشه دقيق مشخص كرد چون كاربرد ها تفاوت دارند

ya_hossayn
31-08-2009, 14:43
بسم الله
سلام به دوستان گرامی
آقا من دانشجوی تقریبا سال دوم رشته برق هستم. می خوام یه لب تاب بخرم حداکثر 650000 تومن. یه کم که جست و جو کردم به نظرم acer aspire 4530 خیلی خوب اومد البته مشخصاتشون متفاوت بود.
Intel 2 Core2Dou 2M cash
Chipset NVIDIA® nForce® MCP77MH Chipset
Memory 3GB.
upgradeable to 2GB with discard
Display Screen 14.1" WXGA TFT LCD "CrystalBrite"
(1280 x 800 pixel resolution)
Video Type NVIDIA® GeForce® 9100M G
Video Memory integrated 3D graphics with up to 752 MB of Turbo Cache™ (256 MB of dedicated video memory, up to 496 MB of shared system memory)
Hard Disk 320 GB SATA HDD
Weight 2.4 kg (5.29 lbs)
Operating System vista
Battery 6 Cells (3.0Hours battery life)
و یکی اش هم این بود:

Cpu: AMD Turion™ X2-2GHz- 533Mhz -1Mb Cashe
Ram: 3G DDR2
Hard: 320Gb
VGA: GeForce 9100-256Mb
LCD: 14.1WXGA 1366*768
Wheight: 2.2Kg
Other:6cell battery-wireless-lan
به نظرتون چطورن؟ من می خوام با این لب تاب نرم افزارهای رشته ام رو و برنامه هایی مثل فتو شاپ و... کارکنم . ؟
پیشا پیش ممنون از جوابتون.
یا علی:46:

redevil6990
31-08-2009, 15:24
سلام خدمت همه دوستان.
ممكنه يه مقايسه بين SR490DEB و StudioXPS1340 انجام بشه؟(بيشتر از نظر صفحه نمايش , كارت گرافيك و كيفيت ساخت) در هر مورد بگين كدوم بهتره و چرا.
در پايان هم بگين نظر خودتون روي كدومه؟

mb11
31-08-2009, 15:56
با سلام خدمت جناب رجیستر

مدتی قبل این سوال رو پرسیده بودم ولی جواب کافی نگرفتم. لطفاشما جواب بدید که سری HDX چطورند؟

از نظر امکانات که عالی بنظر میرسند:full HD -TV tuner -sub woofer -Blue ray light scribe -...

آیا قدیمی هستند ؟ نقطه ضعفشان چیست؟ میشه با dv6 و Fw 490 مقایسه کنید.

باتشکر فراوان

ma@@#
31-08-2009, 15:58

بانه = لوازم صوتی تصویری - آشپزخانه - LCD و کولر دو تیکه و لوازم آرایشی و تا حدودی موبایل

همین :31:
خوب سوال خوبیه بانه نمیشه ولی پیرانشهر فلان میشه ار زونتر گیر آورد یا یه راهنمایی کنید که ما ارزونتر بتونیم بخریم دووووستان؟:11:ممنون

و بین برندهای لب تاب سونی از همه مطمعن تره ؟/(از نظر ساخت قطعات در ژاپن)ولی دل اکثرآ چینیه چه معلوم اونایی که نوشتن ایوروپ اونا هم کشک باشن
در کل اگه راست هم باشه کار ژاپن باز هم از آمریکا یا اروپا بهتره ننننه؟

Pami
31-08-2009, 16:19
کار ژاپن باز هم از آمریکا یا اروپا بهتره ننننه؟

در بيشتر موارد و مخصوصا لپ تاپ هاي سوني قطعا بهتره
كيفيت ساخت ژاپن هميشه يه سر و گردن بالاتر از ديگر كشور هاست مخصوصا بازار لوازم الكترونيكي

ma@@#
31-08-2009, 16:26
در بيشتر موارد و مخصوصا لپ تاپ هاي سوني قطعا بهتره
كيفيت ساخت ژاپن هميشه يه سر و گردن بالاتر از ديگر كشور هاست مخصوصا بازار لوازم الكترونيكي
مرسی
ولی
فقط اون قسمت از حرفام تایید میشود؟!:31:

graphmax
31-08-2009, 16:48
راستش من این حرف رو قبول ندارم!
محصولی که تحت لایسنس یه شرکت مثل سونی، چنانچه در آنگولا هم تولید شده باشد، هیچ فرقی با محصولی که با همون درجه کیفیت در ژاپن ساخته شده نداره.
الان دیگه اهمیتی نداره که در کجا ساخته شده باشه، مهم اینه که گرید یا همون درجه کیفیتش چی باشه.

ma@@#
31-08-2009, 17:10
محصولی که تحت لایسنس یه شرکت مثل سونی، چنانچه در آنگولا هم تولید شده باشد، هیچ فرقی با محصولی که با همون درجه کیفیت در ژاپن ساخته شده نداره.
الان دیگه اهمیتی نداره که در کجا ساخته شده باشه، مهم اینه که گرید یا همون درجه کیفیتش چی باشه.

درسته ولی این چین لیسانس میسانس حالیش نمیشه که اونا تو مکتب درس میخونن دانشگاه فلان ندارنننننننننننند:27:

REGISTERED USER
31-08-2009, 18:01
با سلام خدمت جناب رجیستر

مدتی قبل این سوال رو پرسیده بودم ولی جواب کافی نگرفتم. لطفاشما جواب بدید که سری HDX چطورند؟

از نظر امکانات که عالی بنظر میرسند:full HD -TV tuner -sub woofer -Blue ray light scribe -...

آیا قدیمی هستند ؟ نقطه ضعفشان چیست؟ میشه با dv6 و Fw 490 مقایسه کنید.

باتشکر فراوان

سلام

دوست عزیز سری HDX توسط دوستان مفصلا در کلوپ HP ها بررسی و مقایسه شده ! می توانید رجوع کنید به و در صفحات میانی و آخری جستجو کنید :

Pami
31-08-2009, 18:09
مرسی
ولی
فقط اون قسمت از حرفام تایید میشود؟!:31:

در مورد باقي حرف ها REGISTERED USER پاسخ خواهند داد ( روي صحبت شما با ايشون بود )

REGISTERED USER
31-08-2009, 18:12
بسم الله
سلام به دوستان گرامی
آقا من دانشجوی تقریبا سال دوم رشته برق هستم. می خوام یه لب تاب بخرم حداکثر 650000 تومن. یه کم که جست و جو کردم به نظرم acer aspire 4530 خیلی خوب اومد البته مشخصاتشون متفاوت بود.
Intel 2 Core2Dou 2M cash
Chipset NVIDIA® nForce® MCP77MH Chipset
Memory 3GB.
upgradeable to 2GB with discard
Display Screen 14.1" WXGA TFT LCD "CrystalBrite"
(1280 x 800 pixel resolution)
Video Type NVIDIA® GeForce® 9100M G
Video Memory integrated 3D graphics with up to 752 MB of Turbo Cache™ (256 MB of dedicated video memory, up to 496 MB of shared system memory)
Hard Disk 320 GB SATA HDD
Weight 2.4 kg (5.29 lbs)
Operating System vista
Battery 6 Cells (3.0Hours battery life)
و یکی اش هم این بود:

Cpu: AMD Turion™ X2-2GHz- 533Mhz -1Mb Cashe
Ram: 3G DDR2
Hard: 320Gb
VGA: GeForce 9100-256Mb
LCD: 14.1WXGA 1366*768
Wheight: 2.2Kg
Other:6cell battery-wireless-lan
به نظرتون چطورن؟ من می خوام با این لب تاب نرم افزارهای رشته ام رو و برنامه هایی مثل فتو شاپ و... کارکنم . ؟
پیشا پیش ممنون از جوابتون.
یا علی:46:

اینجا همه کاربرا اهل کل کل و فک زدن هستند ... کمک که نمی کنند به کاربرای تازه وارد و عموم :13:
طرف کارش اینه هر روز بیاد و مهر تاییدش رو زیر سونی FW اش بزنه که باباییش براش خریده یا یکی بیاد اخبار بازارش رو بگه ... بررسی تخصصی که ندارم ! ماشالله ! :2:

بگذریم ...! :5:

دو تا برای فتوشاپ ضعبف هستند ... ببین وقتی میخوای به بنر 6 متری کار کنی ، تمام رم و فضای مجازی هاردت رو با حجم بالای 500 مگابایتی پر میشه ... هر دو سی پی یو ضعیفی دارند (بخصوص دومی باسش 533 هست) و پردازش این حجم براشون سخته !

بهترین انتخاب شما Acer 5738ZG هست که حدود 650 قیمتش هست با گارانتی یکساله سازگار و بهترین انتخاب برای دانشجویان و گرافیست هایی است که بودجه کم دارند :

موفق باشید

Pami
31-08-2009, 18:15

درسته ، محصولات بطور مثال سوني توي همه كشور ها تحت ليسانس سوني ژاپن هستند ولي خب كيفيت مونتاژ و اسمبل توليدات سوني ژاپن تفاوت ميكنه دوست من
البته اين تفاوت اونقدر نيست كه بخواد ملاك اول براي خريد باشه
ببينيد بيشتر برند ها الان توليدشون رو دادن شرق آسيا ( غير از ژاپن و كره ) براي اينكه نيروي كار ارزان تر هست و بيشتر توليدات قيمت تمام شده پايينتري نسبت به كارخانه مبدا رو دارند
ولي خب دوام و طول عمر يك لپ تاپ سوني ژاپن بيشتر و بالاتر از مشابه چين هست ( اگرچه كيفيت ساخت يكسانه )

REGISTERED USER
31-08-2009, 18:35
در مورد باقي حرف ها REGISTERED USER پاسخ خواهند داد ( روي صحبت شما با ايشون بود )

عجب ، پیام جان داشتیم؟ :دی
والا من نفهمیدم آخر کی از من چی می خواست ... سوالی که از من می پرسید بیزحمت یه Registered user قبلش بزارید

REGISTERED USER
31-08-2009, 18:40
درسته ، محصولات بطور مثال سوني توي همه كشور ها تحت ليسانس سوني ژاپن هستند ولي خب كيفيت مونتاژ و اسمبل توليدات سوني ژاپن تفاوت ميكنه دوست من
البته اين تفاوت اونقدر نيست كه بخواد ملاك اول براي خريد باشه
ببينيد بيشتر برند ها الان توليدشون رو دادن شرق آسيا ( غير از ژاپن و كره ) براي اينكه نيروي كار ارزان تر هست و بيشتر توليدات قيمت تمام شده پايينتري نسبت به كارخانه مبدا رو دارند
ولي خب دوام و طول عمر يك لپ تاپ سوني ژاپن بيشتر و بالاتر از مشابه چين هست ( اگرچه كيفيت ساخت يكسانه )

البته من یه تجربه در مورد HP و Acer بگویم

دفعات اولی که سفارش دادیم این نوت بوک ها را ، دو کیفیت توی بازار بود ... سفارش خاورمیانه (امارات) و سفارش کانادا

باید بگم که دقیقا این نوت بوک ها توی کیفیت تفاوت داشتند ... سفارش کانادا حدود 35 تومن گرانتر بود ولی شرایط کارکرد بسیار ثابت و استیبل بود ولی سفارش امارات (ارزانتر) کاور پشتش رو نگاه می کردی ، درست جا نرفته بود (برای رم ) و بعضی لپ تاپ هنگام کار لرزش داشت

ببینید ، هر دوی اینها رو چین تولید کرده ولی سلایق یک کشور و قدرت خرید مردم فرق داره و کیفیت مونتاژ و روی هم سوار کردن تفاوت میکنه ...

به نظر من مهم تر از تولید توی چین و ژاپن و آمریکا ، سفارش دهنده برای خرید آن نوت بوک هست :11:

VahidDG2007
31-08-2009, 19:32

:27::27::27::27:

کاش طرف اینو بخونه:31:

حرف دل مارو زدی :31:

mehrshad taheri
31-08-2009, 20:23
اینجا همه کاربرا اهل کل کل و فک زدن هستند ... کمک که نمی کنند به کاربرای تازه وارد و عموم :13:
طرف کارش اینه هر روز بیاد و مهر تاییدش رو زیر سونی FW اش بزنه که باباییش براش خریده یا یکی بیاد اخبار بازارش رو بگه ... بررسی تخصصی که ندارم ! ماشالله ! :2:

شما که استادی جواب بده:34:
در ضمن انقدر از 1225 خودت تعریف میکنی مثل اینکه یادت رفته:27:هر کسیم چیزی بهت میگه صدات در میاد:2:
ما تو تاپیک fw حرفی میزنیم پس مشکلی نیست:13:

ma@@#
31-08-2009, 20:38
عجب ، پیام جان داشتیم؟ :دی
والا من نفهمیدم آخر کی از من چی می خواست ... سوالی که از من می پرسید بیزحمت یه Registered user قبلش بزارید

نقل قول:
نوشته شده توسط REGISTERED USER [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

همین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خوب سوال خوبیه بانه نمیشه ولی پیرانشهر فلان میشه ار زونتر گیر آورد یا یه راهنمایی کنید که ما ارزونتر بتونیم بخریم دووووستان؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ممنون

و بین برندهای لب تاب سونی از همه مطمعن تره ؟/(از نظر ساخت قطعات در ژاپن)ولی دل اکثرآ چینیه چه معلوم اونایی که نوشتن ایوروپ اونا هم کشک باشن
:11::11::11::11::11::11::11::11::11:مخلصیم

REGISTERED USER
31-08-2009, 20:42
نقل قول:
نوشته شده توسط REGISTERED USER [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

همین [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خوب سوال خوبیه بانه نمیشه ولی پیرانشهر فلان میشه ار زونتر گیر آورد یا یه راهنمایی کنید که ما ارزونتر بتونیم بخریم دووووستان؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]ممنون

:11::11::11::11::11::11::11::11::11:مخلصیم

مریوا ن وپیرانشهر بازار بهتری دار ولی ببینید اونجا کارشون لپ تاپ نیست و کسی هم نمی خره ... ارزانتر از بازار کف تهران من توی ایران جایی ندیدم :دی
شما ارزونتر این فقط دبی می تونی تهیه کنی
موفق باشید

کیفیت مونتاژ ژاپن فوق العاده است ... شما سری SZ ژاپنی و آمریکایی رو با هم مقایسه کنید متوجه می شید ... حتی بسته بندی اش هم دقیق تره

redevil6990
31-08-2009, 21:28
سلام خدمت همه دوستان.
ممكنه يه مقايسه بين SR490DEB و StudioXPS1340 انجام بشه؟(بيشتر از نظر صفحه نمايش , كارت گرافيك و كيفيت ساخت) در هر مورد بگين كدوم بهتره و چرا.
در پايان هم بگين نظر خودتون روي كدومه؟

كسي جواب نميده؟
من راستش يه كم عجله دارم.

Pami
31-08-2009, 21:37
كسي جواب نميده؟

امروز فايل هاي PDF سري SR490 رو ميزارم ، بهترين روش مقايسه اينه كه فايل هر دوتا رو كنار هم بخونيد

بريد تاپيك دانلود مشخصات لپ تاپ ها در قالب فايل ( پست اول مشاهده شود ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

vanish
31-08-2009, 21:40
دوستان با 1.5 چی بخرم؟
بیشتر برای کارهای اداری باشه
سبک باشه
ال سی دیش هم 15 اینچی باشه
دل یا سونی هم باشه

redevil6990
31-08-2009, 21:43
امروز فايل هاي PDF سري SR490 رو ميزارم ، بهترين روش مقايسه اينه كه فايل هر دوتا رو كنار هم بخونيد

بريد تاپيك دانلود مشخصات لپ تاپ ها در قالب فايل ( پست اول مشاهده شود ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

ممنون. من مشخصات كمي (با تشديد !) رو ميدونم . فقط خواستم از لحاظ كيفي و بيشتر از اون جنبه هايي كه اشاره كردم، نوت بوك بهتر رو پيدا كنم و توصيه ي اساتيدي مثل شما رو توي خريد لحاظ كنم.

H@mid-Vista
31-08-2009, 21:56
كسي جواب نميده؟

شك نكن برو استوديو رو بگير
خيلي سرتره

amir_dre
31-08-2009, 21:57
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید:27::27::27::27:

کاش طرف اینو بخونه:31:

حرف دل مارو زدی :31:
2 - 3 ماه پیش اینجوری نبود.فکر کنم ویروس انفولانزای FW اومده
دوستان به برند های دیگه (مثله ایسر ایسوس ام اس آی) هم توجه کنند.انحصار طلبی تو برند الاوه براینکه بازار رو از تنوع در میاره بلکه موجب سودجویی فروشندگان میشه.نمگنم برین ایسر بخربن اما اینقدر رو یه مارک تعصب نداشته باشد
من عموم رو سونی خیلی تعصب داشت رفت از مالزی یه وایو Sr گرفت وقتی اومد ایران دیدم یه هفته نشد دیدیم در دی وی دی رام چفت نمیشه

REGISTERED USER
31-08-2009, 22:20
2 - 3 ماه پیش اینجوری نبود.فکر کنم ویروس انفولانزای FW اومده
دوستان به برند های دیگه (مثله ایسر ایسوس ام اس آی) هم توجه کنند.انحصار طلبی تو برند الاوه براینکه بازار رو از تنوع در میاره بلکه موجب سودجویی فروشندگان میشه.نمگنم برین ایسر بخربن اما اینقدر رو یه مارک تعصب نداشته باشد
من عموم رو سونی خیلی تعصب داشت رفت از مالزی یه وایو Sr گرفت وقتی اومد ایران دیدم یه هفته نشد دیدیم در دی وی دی رام چفت نمیشه

ببین همیشه یک عده سر بعضی برند ها تعصب دارند ... مثلا من خودم تا پارسال بجز HP دست به برند دیگری نمی زدم

ولی خوب ، توی ایران بجز سونی و HP و دل که حدود 80 درصد بازار دستشون هست و سابقه طولانی دارند ، برند دیگری هنوز قد علم نکرده... ایسوز هم به تازگی فروشش خوب شد و ایسر هم بازار ارزان ها را یکسالی دستش گرفته !

من از زمانی که به سری thinkpad lenovo کار کردم این اعتقاد در من ایجاد شد که کاربردی ترین نوت بوک ها لنوو ها هستند که اصلا توی ایران سری های بالاشون وارد نمیشه !

یا برندهای MSI و Alienware و gateway جزو بهترین ها هستند ولی توی ایران نیست !

بازار خاورمیانه دست سونی و دل و اچ پی هست و کاریش هم نمیشه کرد و تا وقتی برندی زیر دست تحلیلگران ایرانی نیاد ، نمیشه در موردشون قضاوت کرد

الان زیر 2 میلیون High End ها رو سونی FW و اچ پی DV6 توی ایران میزنه و لا غیر ... امکانات عالیست

iman206
31-08-2009, 23:09
من امروز دل رو دیگه به دریا زدم(خسته شدم از انتظار) و رفتم یک FW 490 DFB به قیمت 1730 خریدم.
گارانتی اش فکر کنم از این قلابی ها باشه به اسم "ایران لپ تاپ"

REGISTERED USER
31-08-2009, 23:13
من امروز دل رو دیگه به دریا زدم(خسته شدم از انتظار) و رفتم یک FW 490 DFB به قیمت 1730 خریدم.

پارس لپ تاپ داریم ولی ایران لپ تاپ خیر ... گارانتی اش از این برگه ای های 20 تومنیه ... خود فروشگاه شاید حتی ازش چاپ کنه

مبارک باشه :11:

AlirezaWiFi
31-08-2009, 23:16
درود
قیمت سه کانفیگ زیر از DELL Studio XPS 1340 می خواهم.
لطف کنید قیمت ها را از سایت ها کپی نزنید که من همشون را حفظم !
قیمت کف بازار تهران را می خواهم و اطلاعات فروشنده آن را که بعدا خواهم پرسید.

1-
Core 2 Duo 2.4 GHz, 3MB L2 Cache
4GB DDR2 SDRAM
320GB+ SATA
1.5GB Gforce

2-
CORE 2 DUO 2.53 \ 6M L2 cach
4GB DDR3 RAM
500++ SATA
2GB Gforce 9500

3-
CORE 2 DUO 2.66 \ 6M L2 Cache
4GB DDR3 RAM
500++ SATA
2GB Gforce 9500

باز هم میگم که قیمت کف بازار تهران را می خواهم و از سایت قیمت ندهید
با تشکر بی پایان

iman206
31-08-2009, 23:24
پارس لپ تاپ داریم ولی ایران لپ تاپ خیر ... گارانتی اش از این برگه ای های 20 تومنیه ... خود فروشگاه شاید حتی ازش چاپ کنه

مبارک باشه :11:
مرسی:blush:
ایشالا که گارانتیش به کارمون نیاد اصلا..
گارانتی الماس برای سونی هم داریم 3 ساله؟
چون تا اونجا که یادمه صفحه اول الماس برای یک مارک دیگه گارانتی میکرد.
این الماس هم بود 10 تومن گرونتر بود.

ya_hossayn
31-08-2009, 23:26

دو تا برای فتوشاپ ضعبف هستند ... ببین وقتی میخوای به بنر 6 متری کار کنی ، تمام رم و فضای مجازی هاردت رو با حجم بالای 500 مگابایتی پر میشه ... هر دو سی پی یو ضعیفی دارند (بخصوص دومی باسش 533 هست) و پردازش این حجم براشون سخته !

بهترین انتخاب شما Acer 5738ZG هست که حدود 650 قیمتش هست با گارانتی یکساله سازگار و بهترین انتخاب برای دانشجویان و گرافیست هایی است که بودجه کم دارند :

موفق باشید

راستش من نمی دونستم چطور می شه تشکر کرد برا همین یه پست گذاشتم.
آقای Registered از راهنماییتون ممنون!

biostar
31-08-2009, 23:29

مبارک باشه.تبریک میگم که به جمع fw490dfb ها اومدی.
اما به نظرم گرون خریدی. من 1630 دو هفته پیش خریدم:10:

iman206
01-09-2009, 00:16
مبارک باشه.تبریک میگم که به جمع fw490dfb ها اومدی.
اما به نظرم گرون خریدی. من 1630 دو هفته پیش خریدم:10:
مرسی از شما:40:
در مورد گرونیش باید بگم خدا نکنه که فروشنده ها بفهمن مدلی کم شده تو بازار، همون 10 رو هم احتکار میکنند.
من تازه 1800 و 1850 هم قیمت گرفتم امروز...
هفته قبل قیمت 1650 بوده اما این هفته...:13:
میخواستم JAB بخرم اما حوصله ارتقا نداشتم که بعدا انجام بدم گفتم همین رو بگیرم.
کلا قیمت اکثر لیست ها امروز 1770 بود.
فردا چه شود خدا داند...

reza_3722
01-09-2009, 09:05
با بودجه حدود 1,350,000 یه لپ تاپ سبک وزن و زیبا با 4 گیگ رم چی پیشنهاد میکنین؟
از نظر گرافیک و cpu کم نیاره تو برنامه های امروزی، مارکش هم ترجیحا سونی باشه
و یه سؤال دیگه اینکه اطلاع دارین لپ تاپ های دارای ویندوز 7 از کی وارد بازار میشن؟
ممنون :20:

goldenmasoud
01-09-2009, 09:54
یه لپ تاپ میخوام برای دانشجوی رشته الکترونیک حد اکثر تا 1میلیون.
کار هایی که میخوام باهاش بکنم....
1-شبیه سازی مدارهای الکترونیکی
2-یکم هم بازی
3-خر کار باشه چون در روز میخوام حدود 6 تا 7 ساعت باهش کار کنم
4-lcd خوب باشه و چشم رو اذیت نکنه
ممنون میشم راهنماییم کنید.

Simaaa
01-09-2009, 11:46
سلام
می شه من رو هم راهنمایی کنید...
- من یه لپ تاپ می خوام ، ظرافتش اصلا برام مهم نیست ، بیشتر ترجیح می دم به قول معروف خر کار باشه چون همیشه همرامه و خیلی جابجا میشه ،
- می خوام نرم افزارهایی مثل Etabs, Safe, SAP, Autocad , ... به راحتی روش کار کنه ،
( به این زودیها قصد تعویض ندارم، برای همین بتونه نسخه جدید نرم افزار ها رو هم ساپورت کنه.)
(لپ تاپ قبلیم Toshiba Tecra بود که 1 ماه پیش مانیتورش سوخت و تعمیرش حدود 600 در می اومد که بی خیال تعمیر شدم.)

- تا حد ممکن سبک باشه،
- حدود قیمت 1000000 تا 1200000،
- مدت زمان طولانی حدود 8 ، 9 ساعت در روز بشه باهاش کار کرد، (یه نفر بهم گفته در این مورد باید صفحه LCD مات انتخاب کنم .)
...
نمیدونم سراغ چه برندی برم یا حتی چه مدلی .... یکی IBM رو بهم معرفی کرد ولی نمیدونم مناسبه یا نه...
ممنون می شم راهنماییم کنید..

AlirezaWiFi
01-09-2009, 12:32
درود
قیمت سه کانفیگ زیر از DELL Studio XPS 1340 می خواهم.
لطف کنید قیمت ها را از سایت ها کپی نزنید که من همشون را حفظم !
قیمت کف بازار تهران را می خواهم و اطلاعات فروشنده آن را که بعدا خواهم پرسید.

1-
Core 2 Duo 2.4 GHz, 3MB L2 Cache
4GB DDR2 SDRAM
320GB+ SATA
1.5GB Gforce

2-
CORE 2 DUO 2.53 \ 6M L2 cach
4GB DDR3 RAM
500++ SATA
2GB Gforce 9500

3-
CORE 2 DUO 2.66 \ 6M L2 Cache
4GB DDR3 RAM
500++ SATA
2GB Gforce 9500

باز هم میگم که قیمت کف بازار تهران را می خواهم و از سایت قیمت ندهید
با تشکر بی پایان

دوستان منتظر پاسخ های شما هستم.
با تشکر

behnam_n80
01-09-2009, 13:55
سلام
- من یه لپ تاپ می خوام ، ظرافتش اصلا برام مهم نیست ، بیشتر ترجیح می دم به قول معروف خر کار باشه چون همیشه همرامه و خیلی جابجا میشه ،
- می خوام نرم افزارهایی مثل Etabs, Safe, SAP, Autocad , ... به راحتی روش کار کنه ،
( به این زودیها قصد تعویض ندارم، برای همین بتونه نسخه جدید نرم افزار ها رو هم ساپورت کنه.)
(لپ تاپ قبلیم Toshiba Tecra بود که 1 ماه پیش مانیتورش سوخت و تعمیرش حدود 600 در می اومد که بی خیال تعمیر شدم.)

- تا حد ممکن سبک باشه،
- مدت زمان طولانی حدود 8 ، 9 ساعت در روز بشه باهاش کار کرد، (یه نفر بهم گفته در این مورد باید صفحه LCD مات انتخاب کنم .)
...
نمیدونم سراغ چه برندی برم یا حتی چه مدلی .... یکی IBM رو بهم معرفی کرد ولی نمیدونم مناسبه یا نه...

من به شخصه با توجه به حمل و نقل زیادتون 1320-A را پیشنهاد میکنم

behnam_n80
01-09-2009, 13:57
2-یکم هم بازی

اگه جابجایی نداری یه 1510 یا 1520 دل بردار
در مورد ایسر هم اطلاع ندارم اما تو قیمتا پایین خوبه

behnam_n80
01-09-2009, 14:00
با بودجه حدود 1,350,000 یه لپ تاپ سبک وزن و زیبا با 4 گیگ رم چی پیشنهاد میکنین؟
از نظر گرافیک و cpu کم نیاره تو برنامه های امروزی، مارکش هم ترجیحا سونی باشه
و یه سؤال دیگه اینکه اطلاع دارین لپ تاپ های دارای ویندوز 7 از کی وارد بازار میشن؟

سبک سری cs سونی هس که خوبه
مد لشم: cs 390 deb

Pami
01-09-2009, 15:48
سلام

- تا حد ممکن سبک باشه،
...

Lenovo N500 با گرافيك 9300 GS گزينه خيلي خوبي هست ولي سنگينه نسبتا
همينطور Sony CS36 GJ هم هست كه نسبتا بدنه ضعيف تري داره

ولي Dell Vostro 1320 هست كه هم 13 اينچي هست هم گرافيك Geforce 9300 GS داره

2.6 6MB 1066
4GB DDR2 Ram
320GB HDD
Geforce 9300 GS
DVD RW
Made in China
Windows Vista
1.150 بدون گارانتي

eshtebahe khelghat
01-09-2009, 16:36
در مورد hp dv2 راهنمایی کنید. وقیمت روز این سری .ممنون

goldenmasoud
01-09-2009, 17:05
2-یکم هم بازی
لطفا یه مدل معرفی کنید دوستان.
acer 5738g چطوره؟خوبه؟

biostar
01-09-2009, 17:36
سلام
من یه لپ تاپ تریپ دانشجویی میخوام رفت و آمد زیاد دارم
در حال حاضر اصلا روی قسمت خاصی از لپ تاپ تاکید ندارم
ممنون میشم راهنمایی کنید
این آدرس یکی هست میشه نظرتونو بگید؟
واقعا نیاز به کمک دارم پس دوستانی که با اطلاع هستن کمک کنید
مرسی
گذاشتن لینک خلاف قوانین سایت هست ، لطفا دقت کنید.

قیمت و کاربردتونا مشخص کنید تا بشه راهنمایی کرد.
اگه از لحاظ قیمت مشکل ندارین سری Z از سونی و macBookAir پیشنهاد میشه! با توجه به این که یه نوت بوک پرتابل میخواین!!!!هردوشون قیمت بالایی دارن!
پس بهتره مشخصات مد نظرتونا بگید تا بشه راهنمایی کرد:31:

sat_mah_sat
01-09-2009, 23:15
Lenovo N500 با گرافيك 9300 GS گزينه خيلي خوبي هست ولي سنگينه نسبتا
همينطور Sony CS36 GJ هم هست كه نسبتا بدنه ضعيف تري داره

ولي Dell Vostro 1320 هست كه هم 13 اينچي هست هم گرافيك Geforce 9300 GS داره

2.6 6MB 1066
4GB DDR2 Ram
320GB HDD
Geforce 9300 GS
DVD RW
Made in China
Windows Vista
1.150 بدون گارانتي

مدل 1320 مودم داره يا نه ؟
آيا مالزيش پيدا ميشه ؟
كلا چطوره براي كار طولاني از نظر باطري داغ كردن و ....

aram24
02-09-2009, 11:05
دوستان كاش ميشد يه نماي سه بعدي از نوت بوك ها رو ايجا گذاشت
نظر شما چيه

REGISTERED USER
02-09-2009, 11:41
دوستان كاش ميشد يه نماي سه بعدي از نوت بوك ها رو ايجا گذاشت
نظر شما چيه

والا دوست عزیز فایل فلش نمای سه بعدی را باید grab کرد و بع ددانلود ضمیمه کرد ... کار و سختی زیادی می خواد و همه نوت بوک ها جامعیت ندارند !

ma@@#
02-09-2009, 17:40
1- دوستان از برند Asus پیشنهادات خوبی صفحات گذشته دادند ... قیمت هم عالی ... هر امکانات بالاست و هم کیفیت و اصلا هم داغ نمیکنه

پست صفحه 996 :

نوت بوک دومی از تمام جهات عالیست و قیمت هم مناسبه

2- نوت بوک دومی را از سری SR سونی تهیه کنید ... الحق عالی هستند :

Sony SR 399 PCB
2.4-3MB-FSB1066
3GB
160
DVD RW
13.3 LED
4500 Intel
VISTA-H
1.8
USA BT\WebCam\FP

1.430.000 تومان گارانتی یکساله

دوستان من دیگه دارم میرم Sony SR 399 PCB رو بخرم و فقط واسه محکم کاری یک سوال دیگه داشتم :46::
من زیاد کل هاردم رو فرمت , سیستم عامل عوض میکنم و از قبیل اینها نه این که برم رو اکس پی و اینا ولی شاید ازویستا برم وین ۷ و رو لینوکس یا دو تا سیستم عامل بخام بنصبم و پارتیشن هاشو عوض کنم .مشکلی که پیش نمیاد؟:18:

:11::11::11::11::11::11::11::11::11::11::11::11::1 1::11:

Pami
02-09-2009, 17:55
دوستان من دیگه دارم میرم Sony SR 399 PCB رو بخرم و فقط واسه محکم کاری یک سوال دیگه داشتم :46::
من زیاد کل هاردم رو فرمت , سیستم عامل عوض میکنم و از قبیل اینها نه این که برم رو اکس پی و اینا ولی شاید ازویستا برم وین ۷ و رو لینوکس یا دو تا سیستم عامل بخام بنصبم و پارتیشن هاشو عوض کنم .مشکلی که پیش نمیاد؟:18:

:11::11::11::11::11::11::11::11::11::11::11::11::1 1::11:

نصب لينوكس كنار نسخه هاي ويندوز بسيار راحت هست و هيچ مشكلي هم نيست ، من خودم XP و Linux Ubuntu و Linux Mint رو كنار هم دارم
عوض كردن پارتيشن ها هم مسكلي براي لپ تاپ ايجاد نميكنه البته اگه ويندوز اصلي رو احتياج نداشته باشيد و بخواهيد 7 بريزيد

Pami
02-09-2009, 17:57
مدل 1320 مودم داره يا نه ؟
آيا مالزيش پيدا ميشه ؟
كلا چطوره براي كار طولاني از نظر باطري داغ كردن و ....

مودم ندارند ، ديگه بهتره به فكر ADSL باشيد ، تا يكي دو سال ديگه كلا نسل مودم هاي Dial Up از رو لپ تاپ ها منسوخ ميشه
مالزي هم فكر نكنم داشته باشه و اكثرا چين هستن
براي كارهاي فشرده و سنگين لپ تاپ خوبي هست و ظريف نيست

Pami
02-09-2009, 17:58
لطفا یه مدل معرفی کنید دوستان.
acer 5738g چطوره؟خوبه؟

متاسفانه Acer 5738g تو بازار خيلي ناياب شده وگرنه لپ تاپ خوبي هست
براي كار شما يه Vostro 1520 جواب گو هست
براي بازيهاي سبك هم مناسبه با گرافيك 9300

laminor
02-09-2009, 18:05
سلام

با توجه به تاریخ ریلیز ویندوز 7 . کی لپ تاپ های سونی با این ویندوز وارد ایران میشه . وآیا خوبه صبر کنیم یا نه ؟

ممنون

momo
02-09-2009, 19:54
دوستان ممکنه بگید مدل SR 490 DEB چه رنگهایی تو بازار داره؟
کیفیت بدنه این مدل چجوریه آیا از مدل CS بهتره؟

Pami
02-09-2009, 20:15
کیفیت بدنه این مدل چجوریه آیا از مدل CS بهتره؟

كيفيت پايه هاي نگهدارنده نمايشگر به مراتب قويتر از CS هست
كيفيت بدنه هم نسبتا از CS بهتر هست مخصوصا كاور پشت

babialex
02-09-2009, 20:29
دوستان با 1100 کدوم مدل های اچ پی رو میشه خرید که نسبت به قیمتش بهترین باشه ؟

smallfrank
02-09-2009, 21:00
سلام دوستان
میشه یه لپ تاب دل تا 1 ملیون بهم معرفی کنید.برای خونه میخام.
ممنون.

merikh_merikh
02-09-2009, 21:04
سلام و تشکر از دوستان که کمک میکنن.........
دوستان من یه سوالی کردم . یه سری جواب هم گرفتم ولی دوباره میپرسم چون نیاز به راهنماییه بیشتری دارم:

دوستان من قصد خريد sony vaio fw-490jab را داشتم که قيمتش حدودن 1ميليونو 300 هزار تومان ميباشد يه مقدار بالاتر........
ولي الان چشم خورد به sony vaio fw-490dfb.چيزه خوبيه ولي قيمتش حدودن اميلينو 600 هزار تومان ميباشد حدودن نزديک به 700 هزار تومانه......
حالا به نظره شما ارزش دارم به پولم اضاف کنم و sony vaio fw-490dfb را بخرم يا همون sony vaio fw-490jab را بخرم.
نظره دوستان چيه؟

Pami
02-09-2009, 21:09
دوستان با 1100 کدوم مدل های اچ پی رو میشه خرید که نسبت به قیمتش بهترین باشه ؟

بهترين مدلي كه ميشه خريد DV6-1235 هست با اين مشخصات :

Intel 2.2 3mb 1066
4GB DDR2
500GB HDD
ATI 4530
15.6" HD
قيمت پكيج 1 ايران اچ پي 1.800

Pami
02-09-2009, 21:13
سلام دوستان
میشه یه لپ تاب دل تا 1 ملیون بهم معرفی کنید.برای خونه میخام.
ممنون.

Vostro 1520 با اين مشخصات :

2.6 6MB 1066
4GB DDR2
320GB HDD
Geforce 9300 GS
DVD RW
Vista Home
6 Cell
FP

گارانتي متفرقه 1.050.000

Pami
02-09-2009, 21:15
سلام و تشکر از دوستان که کمک میکنن.........
دوستان من یه سوالی کردم . یه سری جواب هم گرفتم ولی دوباره میپرسم چون نیاز به راهنماییه بیشتری دارم:

دوستان من قصد خريد sony vaio fw-490jab را داشتم که قيمتش حدودن 1ميليونو 300 هزار تومان ميباشد يه مقدار بالاتر........
ولي الان چشم خورد به sony vaio fw-490dfb.چيزه خوبيه ولي قيمتش حدودن اميلينو 600 هزار تومان ميباشد حدودن نزديک به 700 هزار تومانه......
حالا به نظره شما ارزش دارم به پولم اضاف کنم و sony vaio fw-490dfb را بخرم يا همون sony vaio fw-490jab را بخرم.
نظره دوستان چيه؟

تفاوت عمده اين دو مدل در پردازنده هست ( سرعت )
اگر كاربردتون كارهاي سنگين پردازشي و برنامه نويسي هاي سنگين هست ميشه توجيه كرد خريدش رو
ولي براي كارهاي معمولي و روزانه JAB مناسب هست
براي اين كاربرد ارزش نداره اختلاف قيمت زيادي بپردازيد

laminor
02-09-2009, 21:20
سلام

با توجه به تاریخ ریلیز ویندوز 7 . کی لپ تاپ های سونی با این ویندوز وارد ایران میشه . وآیا خوبه صبر کنیم یا نه ؟

ممنون

آقا این سوال من مشکلی داره یا خبری وجود نداره ؟ چون من فقط گیر این مسئلم :20:

Pami
02-09-2009, 21:48
مشكلي نداره ولي سازنده هاي لپ تاپ با نسخه RTM وارد بازار نميكنن و بايد صبر كنيد تا نسخه نهايي فروش به بازار بياد
حدود 1 ماه بعد از اون سازنده ها روي لپ تاپ قرار ميدن
اينطور كه ميگن 2010 نسخه نهايي ويندوز 7 مياد

smallfrank
02-09-2009, 22:39
Vostro 1520 با اين مشخصات :

2.6 6MB 1066
4GB DDR2
320GB HDD
Geforce 9300 GS
DVD RW
Vista Home
6 Cell
FP

گارانتي متفرقه 1.050.000

میشه یه مدل ارزونتر معرفی کنید.
خیلی ممنونم.

Pami
02-09-2009, 23:34
همين مدل هست با مشخصات پايين تر ( رم و هارد و پردازنده ) و بدون سيستم عامل با قيمت دور و بر 850 تومن

Intel 2.1 2MB 800
2GB RAM
250GB HDD
Geforce 9300
Free DOS

زيگورات ميده 900

momo
03-09-2009, 00:28
كيفيت پايه هاي نگهدارنده نمايشگر به مراتب قويتر از CS هست
كيفيت بدنه هم نسبتا از CS بهتر هست مخصوصا كاور پشت

پامی وگا جان میشه بگید چه رنگهایی هم داره؟ ممنون

Pami
03-09-2009, 00:48
پامی وگا جان میشه بگید چه رنگهایی هم داره؟ ممنون

اين رنگ بندي سري SR هستنش : ( كلي )

Titanium Gray و Classic Black رو ميدونم براي سري SR-490 تو ايران هست

مدل SR-490 DEB رنگ مشكي هست

babialex
03-09-2009, 01:28
بهترين مدلي كه ميشه خريد DV6-1235 هست با اين مشخصات :

Intel 2.2 3mb 1066
4GB DDR2
500GB HDD
ATI 4530
15.6" HD
قيمت پكيج 1 ايران اچ پي 1.800

ممنون اما من گفتم 1100 نه 1800 :41:

garagheh
03-09-2009, 10:49
من قصد خرید لپ تاپ رو دارم بودجه ام در حدوده 800 تومنه
از این لپ تاپ برای برنامه نویسی سایت نسبتا معمولی استفاده خواهم کرد و حداقل روزی 3-4 ساعت باهاش کار میکنم!

Pami
03-09-2009, 10:49
ممنون اما من گفتم 1100 نه 1800 :41:

شرمنده قيمت تصحيح شد : 1.180.000 :11:
بدون گارانتي و متفرقه هم ميتونيد پايينتر پيدا كنيد

greatsaeed2003
03-09-2009, 11:59
سلام عزيزان . من يه دونه vostro1320 خريدم. تنها مشكلي كه باهاش دارم سرعت كند ويندوز ويستا vista HB هستش. به نظر شما چيكار كنم؟ ويندوز اوريجينالشو عوض كنم؟ يا اينكه اين طبيعت ويستاست؟

laminor
03-09-2009, 12:03
مشكلي نداره ولي سازنده هاي لپ تاپ با نسخه RTM وارد بازار نميكنن و بايد صبر كنيد تا نسخه نهايي فروش به بازار بياد
حدود 1 ماه بعد از اون سازنده ها روي لپ تاپ قرار ميدن
اينطور كه ميگن 2010 نسخه نهايي ويندوز 7 مياد

ممنون . پس بعدشم دو سه ماه بعد ایران میرسه با اون ویندوز که دیگه خیلی طول میکشه بهتره همین الان بگیرم

-

Pami
03-09-2009, 13:02
سلام عزيزان . من يه دونه vostro1320 خريدم. تنها مشكلي كه باهاش دارم سرعت كند ويندوز ويستا vista HB هستش. به نظر شما چيكار كنم؟ ويندوز اوريجينالشو عوض كنم؟ يا اينكه اين طبيعت ويستاست؟

براي كسايي كه قبل از ويستا با XP كار ميكردن كمي سخت هست كه با ويستا كار كنن
ويندوز ويستا خودش بخاطر هسته و Kernel سنگيني كه داره سرعت سيستم رو نسبت به XP پايين مياره
البته راههاي زيادي هم هست كه سرعت رو افزايش بديد مثل تميزكردن StartUp از برنامه هاي بيهوده كه احتياجي نداريد و Defrag كردن هارد و ...

ma@@#
03-09-2009, 13:12
چرا قیمت های این دوتا رو برعکس نوشتن؟؟!!!!!!!!!!

sony sr 490 DBB 1400toman
sony sr 399 PCB 1440toman
---------------------------------------------------------

این یکی دیگه مهشره هیچی ندار ولی قیمتو!!!!!!!!::::::::::::: چون یه گرافیک ATI داره گرون شده؟

sony 499PBB 14300toman

----------------------------------------------------------
اگه روزی پول دستم رسید ارزششو داره که یه hp dv6 1225 بخرم؟ بلوری رایتر داره هااااااااااااا!!

mb11
03-09-2009, 14:32
سلام
ایا میشه در ژاپن از سایت HP , SONY یک لپتاپ کاستومایز کرد؟
من یک Hp با مشخصات زیر کاستومایز کردم به قیمت 1350 دلار

HDX 16 t
CPU :2.53 ,1066,3 Mb
RAM :4 GB DDR2
H.D.D.:500 GB 7200 rpm
GRAPHIC : GF 9600 M GT
Lightscribe BlueRay
Tv Tuner
LCD: Full HD 1920*1200
2 Pairs Headphone

به نظر شما چطوره ؟

merikh_merikh
03-09-2009, 14:55
تفاوت عمده اين دو مدل در پردازنده هست ( سرعت )
اگر كاربردتون كارهاي سنگين پردازشي و برنامه نويسي هاي سنگين هست ميشه توجيه كرد خريدش رو
ولي براي كارهاي معمولي و روزانه JAB مناسب هست
براي اين كاربرد ارزش نداره اختلاف قيمت زيادي بپردازيد
از توجه شما تشکر میکنم.
من قصدم از خرید لپ تاپ بازی کردن و همچنین استفاده از اینترنت و تماشای فیلم و گوش دادن موسیقی و باقیه کار های روزانه.........همچجنین میخام لپ تاپ را برای طولانی مدت نگه دارم.....
حالا به نظره شما کدام یک از این دو مودل ارزش خرید بیشتری برای من دارن؟
(البته من سرعت لپتاپ نیز برام مهمه حالا ایا سرعت این دو تفاوت زیادی داره؟)
ممنون

Pami
03-09-2009, 16:45
از توجه شما تشکر میکنم.
من قصدم از خرید لپ تاپ بازی کردن و همچنین استفاده از اینترنت و تماشای فیلم و گوش دادن موسیقی و باقیه کار های روزانه.........همچجنین میخام لپ تاپ را برای طولانی مدت نگه دارم.....
حالا به نظره شما کدام یک از این دو مودل ارزش خرید بیشتری برای من دارن؟
(البته من سرعت لپتاپ نیز برام مهمه حالا ایا سرعت این دو تفاوت زیادی داره؟)
ممنون

توي پردازش هاي سنگين بله تفاوت به راحتي احساس ميشه
البته ربطي به طولاني مدت نگه داشتن نداره ، پردازنده JAB هم تا 2-3 سال نياز شما رو رفع ميكنه
باز هم ميگم ، نيازي به پردازنده قويتر از JAB نداريد زياد هزينه نكنيد

AlirezaWiFi
03-09-2009, 17:26
درود
قیمت کف بازار تهران برای SR490JAB چند است؟
نوت بوک قابل اعتمادی هست؟ از لحاظ مشکلات 1340 میگویم.

VahidDG2007
03-09-2009, 17:44
------------------------------------------------------
اگه روزی پول دستم رسید ارزششو داره که یه hp dev6 1225 بخرم؟ بلوری رایتر داره هااااااااااااا!!
[/LEFT]

دوست عزیز 1225 فکر نکنم بلوری رایتر داشته باشه

یا من اشتباه میکنم؟

HP Pavilion DV6-1225

• Intel® Core™2 Duo Processor T9600
• 2.8 GHz , Level 2 cache 6 MB

Windows Vista® Home Premium with
Service Pack 1 (32-bit)

4096 MB

500 GB

15.6" Diagonal High Definition HP
Brightview Infinity Display

ATI Mobility Radeon HD 4650 Up to 2303 MB
total graphics memory with 1 GB dedicated
DDR3

DVD Writer ( +/-R +/-RW - BR) - BT -CAM - HDMI
Reader –Remot - HP ProtectSmart Hard Drive
Protection+ Intel 802.11 a/g/n+ IEEE 1394

6-cell Lithium-Ion (Li-Ion) battery

Price : 1.670 Tomans

18 ماه گارانتی ایران اچ پی

ma@@#
03-09-2009, 20:26
hp pavilion dv6-1225 black
1690
بود منظورم شاید مدل رو اشتباه گفتم

محشره نه:

Hamed_forum
03-09-2009, 22:58
سلام ميخواستم نظر دوستان رو راجب يه لب تاب كاركد بدونم
msi vr440 سه ماه كار كرده يك ماه نيم فكر كنم گارانتيش مانده نظر دوستان چقدر بگيرم خوبه اصلان ارزش گرفتن داره تميز بود
ايا سي پي يوش رو ميشه ارتقا داد
VR440 Model
سلرون ميشه فكر كنم ؟ 2.0-1MB-FSB800 CPU
2GB RAM
320 HDD
DVD RW Drive
14.1 WXGA LCD
4500 Intel VGA
VISTA-H OS
2.4 Weight
CHINA Made in
BT\WebCam

biostar
03-09-2009, 23:11
سلام

HDX 16 t
Lightscribe BlueRay
Tv Tuner
2 Pairs Headphone

به نظر شما چطوره ؟

کاستومایز که میشه کرد! اما نمیشه خرید:31:چون تو ایران زندگی میکنی جیگر
اما اگه قرار به کاستومایزه سونی و دل مدل های بهتر و به صرفه تری دارن سری HDX با این کارت کرافیک دیگه قدیمی شده و نمی ارزه.

برخی شرکت ها هستن که مدل دلخواهتونا از خارج از کشور وارد میکنن اما بدون گارانتی و حدود 5% از قیمت نوت بوکا به عنوان سود میگیرن تازه پول گمرک هم با شماست. پولا پیش ازت میگیرن!به ریسکش نمی ارزه.
خلاصه بگم که اگه بشه هم نمی ارزه و بیخیال شو از خود بازار ایران و با گارانتی بخر! حالا یه 400 تومان ناقابل تو ایران بیشتر پول بده:27:

biostar
03-09-2009, 23:23
msi vr440 سه ماه كار كرده يك ماه نيم فكر كنم گارانتيش مانده نظر دوستان چقدر بگيرم خوبه اصلان ارزش گرفتن داره تميز بود
VR440 Model
2GB RAM
320 HDD
DVD RW Drive
14.1 WXGA LCD
4500 Intel VGA
VISTA-H OS
2.4 Weight
CHINA Made in
BT\WebCam
نوت بوک کارکرده هرگز نخر! اگه از همین مدل خوشت اومده نو و آکبندشا بخر
نوت بوک کارکرده خریدن دور ریختن پوله.
از ما گفتن بود
رم و هارد دیسک دستگاه قابلیت ارتقا دارن اما سی پی یو و کارت گرافیک (به جز چند مدل از دل که 8400gs به 8600gt ارتقا پیدا میکنه) قابلیت ارتقا ندارن

ehsann69
03-09-2009, 23:24
میشه بفرمایید چرا dell vostro 1520 نسبت به امکاناتی که داره اینقد ارزونه

gba
03-09-2009, 23:25
درود
قیمت کف بازار تهران برای SR490JAB چند است؟
نوت بوک قابل اعتمادی هست؟ از لحاظ مشکلات 1340 میگویم.

اگه منظورت مشکل حرارتیه، نه مشکلی نداره.

Pami
04-09-2009, 00:09
میشه بفرمایید چرا dell vostro 1520 نسبت به امکاناتی که داره اینقد ارزونه

اين سري و مدل سري رقابتي دل هست ، ميشه مثلا شما بگيد چرا سري Dell Precision اينقدر گرونه ؟؟ :20:
هر سري و مدلي رو براي كاري ساختند هرچند Precision فوق العاده قدرتمند هست و تقريبا تو ايران رقيب چنداني ندارد ولي خب قيمت بسيار بالايي دارد
سري Vostro و مخصوصا 1520 رقيب اصلي لپ تاپ هايي نظير Lenovo n500 و Acer 5738 و Sony NW و HP DV6 ( رده هاي پايين ) هست و به خاطر حفظ بازار قيمتش پايين نگه داشته شده

honolooo
04-09-2009, 00:31
سلام خدمت دوستان و اساتید
تو رنج قیمت 1.5 تا 1.7 پیشنهادتون چیه؟
برای استفاده نرم افزار های طراحی و نقشه کشی مثل کتیا ، سالیدورک یا اتوکد همچنین نرم افزار های کنترل پروژه
دارای کارت گرافیک مناسب برای کارهای گرافیکی و گهگاهی بازی!
ترجیحا از برندهای وایو ، دل یا اچ پی
پیشاپیش متشکرم

nakeshman
04-09-2009, 01:35
سلام

HDX 16 t
Lightscribe BlueRay
Tv Tuner
2 Pairs Headphone

به نظر شما چطوره ؟

1 مقداری هم شیپ میخوره بهش ( مالیات و اینا و فکر میکنم حدود 8 تا 10 درصد قیمت)
اگر آشنا دارید که براتون بیاره خوبه وگرنه شرکتی ها فکر نمیکنم بصرفه باشه :10:

sarah.s
04-09-2009, 01:38
سلام به همگی
من یه لپ تاپ می خوام که به درد یه دانشجوی رشته IT بخوره و واسه کار با نرم افزارهای طراحی سیستم و طراحی وب سایت مناسب باشه ودر ضمن به درد فیلم دیدن هم بخوره.
امکانات جانبیش هم خوب باشه
قیمتش هم تا 1.5 باشه
لطفا راهنمایی کنین
ممنون

zahrazt
04-09-2009, 01:48
سلام
من دانشجوی کامپیوترم و می خوام یه لپ تاپ بخرم که برام جایگزین PC باشه و کوچیک و سنگین هم نباشه و چند سالی هم عمر کنه
قیمتش هم 600 - 700 باشه.
ممکنه راهنمایی کنید.
یه چیز دیگه . این برند msi چطوریه؟

sarah.s
04-09-2009, 01:51
سلام به همگی
بچه ها من یه لپ تاپ میخوام که به درد یه دانشجوی رشته IT بخوره.
بشه با نرم افزارهای طراحی سیستم و طراحی وب سایت کار کرد
به درد کار با اینترنت هم بخوره
در ضمن فیلم هم بشه باهاش دید
قیمتشم زیر 1.5 باشه
لطفا راهنمایی کنین
مممنون

iman1983
04-09-2009, 02:23
سلام دوستان
من یه لپ تاپ میخوام بخرم تاسقف1/200 ،14 اینچ به پایین باشه بهتره، کارت گرافیکش هم مهم نیست استحکامش واسم مهمتره، یه مقدار هم زیباییش، به نظر دوستان کدوم یکی بهتره و یا خودتان اگر نظر خاصی دارید:
hp dv4 -1413tx : 2.5 intel c2d , 3m cach, 4g ram,320g hard
ibm thinkpad sl300 a38 :2.5 intel c2d, 6m cach, 4g ram, 320g hard
vaio cs 190 c4: 2.4 intel c2d , 3m cach , 4g ram,250g hard,made in usa
dell studio xps1340: 2.5 intel c2d,6mcach , 4g ram,320g hard
dell vostro 1320:2.66 intel c2d ,6mb cach,4g ram, 320g hard
اول خودم نظرم روی دل بود ولی خیلی ها بهم گفتن این دو مدل استحکامش خوب نیست زود هم گرم میکنه ممنون میشم دوستان نظرشان را بگند

babialex
04-09-2009, 05:11
میشه رفت از دوبی آورد ؟ چقدر ارزون تر میفته ؟ میدونم بدون گارانتی میشه !

مثلا یه اچ پی hdx

Hamed_forum
04-09-2009, 09:34
VR440 Model
2GB RAM
320 HDD
DVD RW Drive
14.1 WXGA LCD
4500 Intel VGA
VISTA-H OS
2.4 Weight
CHINA Made in
BT\WebCam

حالا حوش قيمت نوش چنده كاركدش چند بشه خوبه؟ اصلان msi خوبه اين رو براي برنامه نويسي ميخوام به كارم مياد؟

ma@@#
04-09-2009, 10:38
سلام دوستان
مدلی که بهم معرفی کرده بودید : sony sr 399 pcb
40 هزار تومن از این مدل که من میگم گرونتر بود در حالی که هر دو مونتاژ آمریکا هستن و بعضی مشخصاتش کم تر که نیست بالا تر هم هست مثل سی پی یو
sony sr 490 dbb
به نظرتون به چه دلیل اینگونه شده ؟!!
پیشنهاد میکنید sony sr 490 dbb رو به جای sony sr 399 pcb بخرم؟؟

این هم مقایسه:( البته در این عکس قیمت ها فرق داره ولی در سایت دیگری میشد با 1400 تومن خرید)

behnam_n80
04-09-2009, 10:44
سلام خدمت دوستان و اساتید
تو رنج قیمت 1.5 تا 1.7 پیشنهادتون چیه؟
برای استفاده نرم افزار های طراحی و نقشه کشی مثل کتیا ، سالیدورک یا اتوکد همچنین نرم افزار های کنترل پروژه
دارای کارت گرافیک مناسب برای کارهای گرافیکی و گهگاهی بازی!
ترجیحا از برندهای وایو ، دل یا اچ پی
پیشاپیش متشکرم

fw 490 dfb sony vaio
hp dv6-1225
dell studio xps 1640

behnam_n80
04-09-2009, 10:47
سلام به همگی
بچه ها من یه لپ تاپ میخوام که به درد یه دانشجوی رشته IT بخوره.
بشه با نرم افزارهای طراحی سیستم و طراحی وب سایت کار کرد
به درد کار با اینترنت هم بخوره
در ضمن فیلم هم بشه باهاش دید
قیمتشم زیر 1.5 باشه
لطفا راهنمایی کنین
مممنون

fw 490 jab sony vaio
2.53 cpu 3mg cash
4gig ram ddr2
vga:ati 4650 1gig dedicate
16.4 inch
3.2 kg

behnam_n80
04-09-2009, 10:51
سلام دوستان
من یه لپ تاپ میخوام بخرم تاسقف1/200 ،14 اینچ به پایین باشه بهتره، کارت گرافیکش هم مهم نیست استحکامش واسم مهمتره، یه مقدار هم زیباییش، به نظر دوستان کدوم یکی بهتره و یا خودتان اگر نظر خاصی دارید:
اول خودم نظرم روی دل بود ولی خیلی ها بهم گفتن این دو مدل استحکامش خوب نیست زود هم گرم میکنه ممنون میشم دوستان نظرشان را بگند

vaio cs قشنگه اما کانفیگش نسبت به دل پایین تره
من به شخصه یه شما 1320 را معرفی می کنم
در ضمن 1340 من تا بحال با همچین کانفیگی ندیدم

mb11
04-09-2009, 11:10
کاستومایز که میشه کرد! اما نمیشه خرید:31:چون تو ایران زندگی میکنی جیگر
اما اگه قرار به کاستومایزه سونی و دل مدل های بهتر و به صرفه تری دارن سری HDX با این کارت کرافیک دیگه قدیمی شده و نمی ارزه.

برخی شرکت ها هستن که مدل دلخواهتونا از خارج از کشور وارد میکنن اما بدون گارانتی و حدود 5% از قیمت نوت بوکا به عنوان سود میگیرن تازه پول گمرک هم با شماست. پولا پیش ازت میگیرن!به ریسکش نمی ارزه.
خلاصه بگم که اگه بشه هم نمی ارزه و بیخیال شو از خود بازار ایران و با گارانتی بخر! حالا یه 400 تومان ناقابل تو ایران بیشتر پول بده:27:

برای کاری چند هفته ای میرم ژاپن . منظورم اینه که وقتی اونجا هستم اینکار رو انجام بدم .البته با کارت GF 130 هم 100 دلار بالاتر میشه .فکر کنم این یکی از قویترین هاست .مشکل فقط مقدار کش است که 6 مگ ندارد.

aram24
04-09-2009, 11:35
HP Pavilion DV6-1199
Intel® Centrino® 2 processor technology نوع پردازنده
• Intel® Core™2 Duo Processor T9550
• 2.66 GHz , Level 2 cache 6 MB
Windows Vista® Home Premium with Service سيستم عامل نصب شده
Pack 1 (32-bit)

4096 MB حافظه داخلي استاندارد
500 GB ظرفيت هارد ديسک
15.6" Diagonal High Definition HP Brightview
Infinity Display اندازه نمايشگر
total graphics memory with 1 GB dedicated کارت گرافيگي
DVD Writer ( +/-R +/-RW - BR) - BT -CAM - HDMIReader ويژگي هاي سيستم
–Remot - Protection+ Intel 802.11 a/g/n

6-cell Lithium-Ion (Li-Ion) battery نوع باتري
price 15600000
----------------------------------------
dell Latitude E6500
CORE 2 DUO 2.66 GHz T9550
6 MB Cashe FSB1066
Ram 4GB
HDD 250++
Screen 15.4" WXGA TFT LED 1280 x 800
Graphics 1.7 GB Nvidia Quadro NVS160 256 MB Dedicated
weight 2.8 kg
os VB 64
FEATURES 9 CELL . DVD±RW . BT WPAN . WIFI . FP . READER . WEB CAM 1.3 . 1394 . BACKLIT.
price 1,590,000
sony FW-490 JAB
CPU 2.5 3MB 1066
RAM 4GB
HDD 320GB
Graphics ATI 4650
SCREEN 16.4
DVD-RW
OS VH
weight 3.2
USA
price 1.390.000
دوستان شما کدو رو پیشنهاد میکنید.
دوستان گرافیک کدو یکی از این سیستم ها قوی تره
نظرتون در مورد خرید اینترنتی چیه؟

aydin131
04-09-2009, 11:55
سلام
بچه ها من بالاخره بعد از کلی گشتن و پیدا نکردن لپ تاپ برای مدل 490 تو نقش اسم نوشتم
3 شنبه بارشون رسید
رفتم نشستم اونجا و اولین FW 490 JAB رو خریدم و از خریدم فوق العاده راضی هستم.
با قیمت 1,350,000 بهترین انتخاب بود به نظرم.

البته فعلا کاری باهاش انجام ندادم.

آقا مهرشاد شما چطوری هارد FW تو درایو بندی کردی؟
من 1 درایو تو کتم نمیره. :31:
می خوام 3 تا درایو بکنم بکنم.

راستی بچه ها من همون اول با 2 تا دی وی دی 9 گیگ ریگاوری دیسک گرفتم!
دیگه نیازی به کار دیگه نیست برای بک آپ و اینا؟

یه ماوس لاجیتک وی550 نانو هم گرفتم 68 تومن که خیلی توپه! به همه کسایی که لپتاپ دارن توصیه می کنمش

amir_dre
04-09-2009, 12:26
سلام دوستان
ایسوس F81 Se
Cpu:2.53 C2d 3Mb
Ram 4 Gig
HDD 500GB
LCD 14.1 HD LED
Vga:Ati 4570
من با تخفیف 1.140 خریدم
کیفیت ساختش خوبه
یه هفته خریدم

fouad-pes
04-09-2009, 12:30
سلام
میخواستم نظرتونو درباره Dell Studio 17 بدونم و این که قیمتش رو هم میخواستم.

biostar
04-09-2009, 12:32
سلام به همگی
من یه لپ تاپ می خوام که به درد یه دانشجوی رشته IT بخوره و واسه کار با نرم افزارهای طراحی سیستم و طراحی وب سایت مناسب باشه ودر ضمن به درد فیلم دیدن هم بخوره.
امکانات جانبیش هم خوب باشه
قیمتش هم تا 1.5 باشه
لطفا راهنمایی کنین
ممنون

من هم رشتم IT هست و برای برنامه نویسی نیازی به سیستم بالا نیست و فقط 2گیگ رم میخواد که همه نوت بوک ها دارن
برای کاربرد شما 4 سری نوت بوک توصیه میکنم
اگه نوت بوک سبک . کوچک و قابل حمل میخوای سری SR از سونی و xps1340 از دل توصیه میشه
اگر وزن و اندازه برات مهم نیست سری FW از سونی و xps1640 از دل توصیه میشه
نوت بوک هایی که گفتم LCD خیلی خوبی دارن و مخصوص فیلم و کار های حرفه ایی هستن و چشما اذیت نمیکنن
من خودم از سری fw دارم و خیلی رازی هستم.
کیبرد خیلی خوبی داره و جون میده وسه برنامه نویسی و به راحتی میشه بدونه این که کیبرد نگاه کنی تایپ کنی
در ضمن این سری ساخته شده وسه فیلم و بازی:31:

biostar
04-09-2009, 12:35
برای کاری چند هفته ای میرم ژاپن . منظورم اینه که وقتی اونجا هستم اینکار رو انجام بدم .البته با کارت GF 130 هم 100 دلار بالاتر میشه .فکر کنم این یکی از قویترین هاست .مشکل فقط مقدار کش است که 6 مگ ندارد.

ژاپن فقط سونی !

Shayan Arya
04-09-2009, 12:47
سلام
من دانشجوی کامپیوترم و می خوام یه لپ تاپ بخرم که برام جایگزین PC باشه و کوچیک و سنگین هم نباشه و چند سالی هم عمر کنه
قیمتش هم 600 - 700 باشه.
ممکنه راهنمایی کنید.
بهترین گزینه Dell Inspiron 1545 با قیمت حدود 750،000
خیلی کوچک نیست ولی تقریبا سبک هست

ma@@#
04-09-2009, 12:49
سلام دوستان
مدلی که بهم معرفی کرده بودید : sony sr 399 pcb
40 هزار تومن از این مدل که من میگم گرونتر بود در حالی که هر دو مونتاژ آمریکا هستن و بعضی مشخصاتش کم تر که نیست بالا تر هم هست مثل سی پی یو
sony sr 490 dbb
به نظرتون به چه دلیل اینگونه شده ؟!!
پیشنهاد میکنید sony sr 490 dbb رو به جای sony sr 399 pcb بخرم؟؟

این هم مقایسه:( البته در این عکس قیمت ها فرق داره ولی در سایت دیگری میشد با 1400 تومن خرید)

ژاپن فقط سونی !
مثل این که سونی هم اکثرآ مونتاژ آمریکا میزنه و ژاپنی الاصل وجود نداره؟!

Hamed_forum
04-09-2009, 13:18
VR440 Model
2GB RAM
320 HDD
DVD RW Drive
14.1 WXGA LCD
4500 Intel VGA
VISTA-H OS
2.4 Weight
CHINA Made in
BT\WebCam

قيمت اين چند نوعش حالا يا مشابه اين با همينسخت افزار msi مارك خوبيه؟ دست دوش رو چند بگيري خوبه؟

al_info
04-09-2009, 13:18
بین این دو مدل کدوم رو برای کار با نرم افزارهای سنگین مهندسی پیشنهاد می کنید ؟

Dell Latitude E6400
و
Sony FW -390 NOB

با توجه به اینکه ظاهر سونی FW -390 NOB که خیلی شیک تره از E6400

کسی نظری نداره ؟

mohammadmother
04-09-2009, 15:33
با سلام من یه لپ تاپ می خواستم که این 4 خصوصیت رو داشته باشه
1-سرعت بالای cpu سه گیگ
2-گرافیک بالا در حد GForce 8600 Nvidia
3-مجهز به امکانات WiFi و wireless و GPRS
4-عمر باتری بالا
ضمنا جدید هم باشه
با تشکر

Pami
04-09-2009, 16:37
با سلام من یه لپ تاپ می خواستم که این 4 خصوصیت رو داشته باشه
1-سرعت بالای cpu سه گیگ
2-گرافیک بالا در حد GForce 8600 Nvidia
3-مجهز به امکانات WiFi و wireless و GPRS
4-عمر باتری بالا
ضمنا جدید هم باشه
با تشکر

لپ تاپ با پردازنده 3GHZ چند مدل تك و بسيار محدود داريم مثل Dell Precision M6400 كه با عرض پوزش 4 ميليون قيمتش هست !
گرافيك Geforce 8600 GT هم قديمي شد و هم اينكه خيلي قدرتمند نيست ، نه به CPU درخواستي نه به GPU !!
امكانات Wireless هم همه لپ تاپ ها دارند ، كلا لپ تاپ با قابليت جابجايي و بيسيم بودن معني پيدا ميكند
GPRS هم بسيار بسيار در ايران محدود هست و همينطور روي همه لپ تاپ ها نيست ، بيشتر روي نت بوك ها هست و برخي مدلهاي Portable كه در صورت خواستن بايد دو مورد بالا رو كلا فراموش كنيد
عمر باتري بالا هم با باتري هاي 9 سلولي و مدلهاي كم مصرف حاصل ميشه و بطور كلي لپ تاپ هاي كوچك تر

اينا رو گفتم كه بدونيد همچين لپ تاپ درخواستي براي شما نداريم !
بايد يكم محدوده درخواست رو معقول تر كنيد

honolooo
04-09-2009, 16:49
fw 490 dfb sony vaio
hp dv6-1225
dell studio xps 1640

مر30
xps studio 1640 مشکل داغ کردن داره؟ چون چند جا دیدم دوستان اشاره کردن! نسبت به fw 490 dfb گرافیکش و lcd ضعیفتری داره؟
برای 1225 چند نوع مشخصات دیدم black یا special یا همینی که ایران اچ پی داره همشون تو ایران گیر میاد

mohammadmother
04-09-2009, 18:09
لپ تاپ با پردازنده 3GHZ چند مدل تك و بسيار محدود داريم مثل Dell Precision M6400 كه با عرض پوزش 4 ميليون قيمتش هست !
گرافيك Geforce 8600 GT هم قديمي شد و هم اينكه خيلي قدرتمند نيست ، نه به CPU درخواستي نه به GPU !!

منظورم از کارت گرافیک GForce 8600 Nvidia مخصوص کامپیوتر خونگی بود که از نظر بنده یه کارت گرافیک عالیه

اينا رو گفتم كه بدونيد همچين لپ تاپ درخواستي براي شما نداريم !
بايد يكم محدوده درخواست رو معقول تر كنيد

شما که وارد ترین بگین کدوم لپ تاپ خوبه

fouad-pes
04-09-2009, 20:30
سلام
میخواستم نظرتونو درباره Sony vaio AW 190 بدونم و این که قیمتش رو هم میخواستم.
مرسی

goldenmasoud
04-09-2009, 20:35
نظر شما در مورد fw 490 jab چیه؟
لپ تاپه خوبی برای برنامه نویسی و کار دراز مدت هست؟همچنین کارهای پردازشی سنگین؟به قول معروف خر کار هست؟
تو این رنج قیمت لپ تاپ بهتر از این از برندهای دیگه هست که lcd خوب باشه و چشم رو اذیت نکنه؟همچنین خر کار باشه؟

milad_dante
04-09-2009, 20:52
سلام میخواستم بدونم الان FW-46GJ/Bهست تو بازار؟
من برای بازی و کارهای گرافیکی و مهندسی میخوام.
این مدل خوبه بگیرم؟

aram24
04-09-2009, 21:20
لطفا کمک کنید....
بین این سه مدل گیر کردم
برای گیم .برنامه نویسی و کارهای سنگین

HP Pavilion DV6-1199
Pack 1 (32-bit)

500 GB ظرفيت هارد ديسک

price 15600000
dell Latitude E6500
6 MB Cashe FSB1066
Ram 4GB
HDD 250++
weight 2.8 kg
os VB 64
FEATURES 9 CELL . DVD±RW . BT WPAN . WIFI . FP . READER . WEB CAM 1.3 . 1394 . BACKLIT.
price 1,590,000
sony FW-490 JAB
CPU 2.5 3MB 1066
RAM 4GB
HDD 320GB
Graphics ATI 4650
SCREEN 16.4
DVD-RW
OS VH
weight 3.2
USA
price 1.390.000

دوستان شما کدو رو پيشنهاد ميکنيد.
گرافيک کدو يکي از اين سيستم ها قوي تره ?
نظرتون در مورد خريد اينترنتي چيه؟

mehran_286
04-09-2009, 22:08
سلام خدمت دوستان
یه لپ تاپ با مشخصات زیر میخوام
کارم فتوشاپ و برنامه نویسی (VB) و کم بازی می کنم ولی اهنگ زیاد گوش میدم و اینترنت زیاد میام
ترجیحا دارای موارد زیر باشد
ویندوز 7 یا ویستا
دارای بلوتوث و وایرلس
اگر دارای انتی ویروس کسپر یا ناد32 با اکانت 1 ساله باشه عالیه
ram:3 gig or higher
vga : not important
cpu : در حد فتوشاپ و برنامه نوشتن باشه
H.D.D: 120 or higher
اگر سیستم خنک کنندگی خوب داشته باشه عالی میشه
با تشکر

iman1983
04-09-2009, 23:14
ایسوس F81 Se
Cpu:2.53 C2d 3Mb
Ram 4 Gig
HDD 500GB
LCD 14.1 HD LED
Vga:Ati 4570
من با تخفیف 1.140 خریدم
کیفیت ساختش خوبه
یه هفته خریدم
ممنونم دوست عزیز ، ممنون میشم محل خریدتو بگی؟ وزنش چه قدره؟

iman1983
04-09-2009, 23:21
1340 که نوشتم HARD 500 بوده اشتباه شد

iman1983
04-09-2009, 23:34
دوستان امروز یه مدل LG دیدم 980 تومان ولی کانفیگش خیلی خوبه ، همه انتخابهامو تحت تاثیر قرارداده .مشکل اصلیم با مارکشه:
INTEL C2D 2.53
6M CACHE
4G DDR3 RAM
320G HARD
GEFORCE 9600M GT
دوستان نظری ندارن؟چرا اینقد ارزونه؟

REGISTERED USER
04-09-2009, 23:44
سلام میخواستم بدونم الان FW-46GJ/Bهست تو بازار؟
من برای بازی و کارهای گرافیکی و مهندسی میخوام.
این مدل خوبه بگیرم؟

این مدل یکی از قویترین مدل های ارائه شده توسط سونی در ایرانه و قیمتش هم تا حدودی منصفانه هست

ولی اگر گیر آوردی بگیر ! اگر ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Pami
05-09-2009, 00:08
دوستان امروز یه مدل LG دیدم 980 تومان ولی کانفیگش خیلی خوبه ، همه انتخابهامو تحت تاثیر قرارداده .مشکل اصلیم با مارکشه:
INTEL C2D 2.53
6M CACHE
4G DDR3 RAM
320G HARD
GEFORCE 9600M GT
دوستان نظری ندارن؟چرا اینقد ارزونه؟

اين مدل كه ميفرماييد من تو امضام داشتم ، مدل S510U هست كه قيمتش 1.800 هزار تومنه نه 980
احتمالا اوني كه شما ديديد R510 هست كه با گرافيك 9300 هست
لپ تاپ هاي ال جي هم چون فقط يك توزيع كننده تو بازار دارند زياد جا افتاده نيستند
اگرچه نت بوك X110 ال جي بسيار زيبا و خوش دست هست و باهاش كار كنيد ميفهميد چي ميگم
كيفيت S510U هم بسيار عالي هست ، امكانات خيلي خوبي هم داره ولي تا جايي كه من ميدونم قيمتي كه شما داديد نيست !

Pami
05-09-2009, 00:15
سلام خدمت دوستان
یه لپ تاپ با مشخصات زیر میخوام
کارم فتوشاپ و برنامه نویسی (VB) و کم بازی می کنم ولی اهنگ زیاد گوش میدم و اینترنت زیاد میام
ترجیحا دارای موارد زیر باشد
ویندوز 7 یا ویستا
دارای بلوتوث و وایرلس
اگر دارای انتی ویروس کسپر یا ناد32 با اکانت 1 ساله باشه عالیه
ram:3 gig or higher
vga : not important
cpu : در حد فتوشاپ و برنامه نوشتن باشه
H.D.D: 120 or higher
اگر سیستم خنک کنندگی خوب داشته باشه عالی میشه
با تشکر

ويندوز 7 كه فعلا بصورت Default روي لپ تاپ ها نصب نيست و ويستا موجوده
آنتي ويروس كسپر و NOD32 هم اگه نداره تو بازار با License هاي معتبر و نسخه هاي اصلي موجوده ( اگه براتون خيلي مهمه )
بلوتوث رو تقريبا اكثر لپ تاپ ها دارند و وايرلس رو همه
بهترين پيشنهاد : Dell Vostro 1520

Pami
05-09-2009, 00:17
لطفا کمک کنید....
بین این سه مدل گیر کردم
برای گیم .برنامه نویسی و کارهای سنگین

HP Pavilion DV6-1199
Pack 1 (32-bit)

500 GB ظرفيت هارد ديسک

price 15600000
dell Latitude E6500
6 MB Cashe FSB1066
Ram 4GB
HDD 250++
weight 2.8 kg
os VB 64
price 1,590,000
sony FW-490 JAB
CPU 2.5 3MB 1066
RAM 4GB
HDD 320GB
Graphics ATI 4650
SCREEN 16.4
DVD-RW
OS VH
weight 3.2
USA
price 1.390.000

دوستان شما کدو رو پيشنهاد ميکنيد.
گرافيک کدو يکي از اين سيستم ها قوي تره ?
نظرتون در مورد خريد اينترنتي چيه؟\

براي كارهاي مهندسي بهترين انتخاب بين اينها Latitude E6500 هست ولي براي بازي دو مدل ديگه
گرافيك ATI 4650 بسيار از Quadro NVS 160 قويتر هست
اگر بودجه مناسب و اندازه داريد 1199 يا مدل 1225 از HP پيشنهاد ميشه در غير اينصورت FW490
خريد اينترنتي رو هم بيخيال بشيد ، لپ تاپ چيزي نيست كه اينترنتي بشه خريد خوبي داشت

babialex
05-09-2009, 06:59
میشه رفت از دوبی آورد ؟ چقدر ارزون تر میفته ؟ میدونم بدون گارانتی میشه !

مثلا یه اچ پی hdx

کسی نبود جواب مارو بده ؟

راستی dell vostro 1520 خیلی زشته ؟

Type : INTEL CORE 2 Duo T9550
Speed : 2.66 GHz
cache : 6M
* Software :
Operating System : Vista HB
* Memory :
Speed : 800MHz
Installed : 4096 MB
* Display :
Screen Size : 15.4
Type : Widescreen XGA+ with TruBrite Technology
Resolution : 1440x900
* Graphics :
Chipset : GFORCE 9300
Memory : 1538MB
* Hard Drive :
Interface : Serial ATA
Speed : 7200rpm
Capacity: 320++ GB
* Optical Drive :
Type: DVD-SuperMulti drive (+/-R double layer)
* Networking/Modem :
Bluetooth : Yes
Wireless LAN (wifi) : Yes
Modem Type : V.92 Modem/56K
* Power :
Battery Type : Standard Capacity Lithium-ion Battery
Battery Life : 6 Cell
* Port :
USB 2.0 : 4
15-pin VGA video connector : 1
Network connector (RJ45) : 1
AC adapter connector : 1
Microphone in : 1
Headphone jack : 1
4-pin IEEE 1394 port :1
* Card Reader :
slots : 8 In 1
* Weight :
Starting at : 2.5 Kg.
* Other :
Finger Print : Yes
Web Cam : Yes
Color : jet Black
Warranty : 1 Year International & Local
Price : 11200000 ریال

babialex
05-09-2009, 07:10
اين مدل كه ميفرماييد من تو امضام داشتم ، مدل S510U هست كه قيمتش 1.800 هزار تومنه نه 980
اگرچه نت بوك X110 ال جي بسيار زيبا و خوش دست هست و باهاش كار كنيد ميفهميد چي ميگم
كيفيت S510U هم بسيار عالي هست ، امكانات خيلي خوبي هم داره ولي تا جايي كه من ميدونم قيمتي كه شما داديد نيست !

منم با همین قیمت 1800 تو بازار دیدم و 980 تومن اشتباهه

hoha881
05-09-2009, 09:45
سلام
در حد 1.400 چی بخرم که برای بازی و دیدن فیلم خوب باشه
البته من pc دارم و عجله ای برای خرید ندارم
ایا ارزش داره که تا رسیدن مدل های 2010 (نزدیک های عید) صبر کنم

fouad-pes
05-09-2009, 10:04
کسی نیست جوابمو بده؟
مرسی

Radiohead
05-09-2009, 10:28
راستی dell vostro 1520 خیلی زشته ؟

خواهشا یه نگاهی به قابلیت هاش بنداز... من ترجیح میدم همچین سیستمی رو تو سطل آشغال ببندن با اون قیمت بدن بهم :31: لپ تاپ با ظاهر دل 1520 که سهله. به علاوه فکر نمیکنم زشت باشه. درسته، به قشنگی لپ تاپ های اچ پی یا سونی نیست، ولی قیافه ی جوندار و خرکار و مردونه ای داره! من خودم میخوام لپ تاپ بگیرم و الان تو مرحله ی تحقیقاتم و راستش هنوز لپ تاپی مناسب تر از همین 1520 پیدا نکردم. (البته تو برند های سونی اچ پی دل. ایسر و ... رو من که پایه نیستم)

Pami
05-09-2009, 10:57
کسی نیست جوابمو بده؟
مرسی

سري AW يكي از بهترين لپ تاپ هاي جايگزين دسكتاپ هست كه سوني ساخته وليدوتا تا ايراد اساسي داره :
1-قيمت بالا
2-گرافيك نه چندان قدرتمند

اين مدل ديگه گير نمياد تو بازار ،‌مدلهاي ديگه اي هستند مثل AW390 JDH با بالاترين امكانات قيمت نوتالي 1.900

Pami
05-09-2009, 11:00
سلام
در حد 1.400 چی بخرم که برای بازی و دیدن فیلم خوب باشه
البته من pc دارم و عجله ای برای خرید ندارم
ایا ارزش داره که تا رسیدن مدل های 2010 (نزدیک های عید) صبر کنم

اگر بخواهيد براي مدلهاي جديد 2010 صبر كنيد همينطور بايد صبر كنيد چون پشت سر هم داره مدلهاي جديد مياد از برندهاي مختلف
خريدتون رو قطعي كرديد بخريد
مدلهاي خيلي خوبي هستند براي اين محدوده قيمت ، بهترين انتخاب ها از سري DV6 اچ پي و FW490 سوني
مشخصات و قيمت هم اينجا پر هست يكم بگرديد پيدا ميكنيد

behnam_n80
05-09-2009, 12:10
مر30
xps studio 1640 مشکل داغ کردن داره؟ چون چند جا دیدم دوستان اشاره کردن! نسبت به fw 490 dfb گرافیکش و lcd ضعیفتری داره؟
برای 1225 چند نوع مشخصات دیدم black یا special یا همینی که ایران اچ پی داره همشون تو ایران گیر میاد

اون حدی نیس که مشکل زا باشه مثه 1340
گرافیکش ضعیف تره اما lcd بسیار قوی تره
رمش ddr3 هس
البته cpu کمتره اما به دلیل رم ddr3 بسیار سریع بدلیل باس رم

sarah.s
05-09-2009, 12:26
سلام
من میخواستم یه لپ تاپ از برند سونی بگیرم ولی بهم گفتن سونی چینی شده و دل بهتره
درسته؟

momo
05-09-2009, 12:32
دوستان در بین سری SR سونی کدوم مدل ها رو پیشنهاد میدید با مشخصات زیر؟
گرافیک نسبتا مناسب به غیر از اینتل
CPU 2.2 به بالا
رم 2 به بالا
هارد 250 به بالا
قیمت حداکثر 1500000

biostar
05-09-2009, 13:00
اون حدی نیس که مشکل زا باشه مثه 1340
گرافیکش ضعیف تره اما lcd بسیار قوی تره
رمش ddr3 هس
البته cpu کمتره اما به دلیل رم ddr3 بسیار سریع بدلیل باس رم

کی گفته lcd دل 1640 از fw490dfb بهتره؟
من خودم با هردوشون کارکردم.تنها مزیت خوب 1640 زاویه دید وسیع و عالی و همچنین led بودنشه
در عوض زیر نور خیلی ضعیف عمل میکنه و بیش از اندازه براقه
صفحه نمایش fw رزولیشن بالاتر و کاملا مناسب تری داره و زیر نور عملکرد بهتری داره.و در ضمن 900p هست و تا 1080p رو ساپورت میکنه.
کیفیت و رنگ بندی تصاویر و همچنین کنتراست تصویر هر دو تقریبا در یک سطح است.

در مورد داغ کردن هم باید بگم اگه با سونی 3ساعت یه ریز بازی کنی هم داغ نمی کنه و فقط گرم میشه.
خودم روزی حداقل 4 ساعت بازی میکنم.
اما 1640 برای کارهای معمولی و حتی اینترنت به شدت داغ میکنه و برای بازی ها هم اینقدر داغ میکنه که پس از 40 دقیقه بازی میره رو حالت sleep
در حالت معمولی شاید وسه نوت بوک مشکلی به وجود نیاد اما اگه نوت بوک رو فرش و پتو باشه 100% میسوزه
اگه قصد خرید 1640 دارید حتما باید از یه coolpad استفاده کنید.از ما گفتن بود.

در مورد رم هم باید بدونید که زمان تاخیر حافظه های ddr3 هنوز خیلی بیشتر از ddr2 هست و اگه حافظه های ddr2 و ddr3 در یک باس یکسان مقایسه کنید ddr2 سریع تر هست.
باس ddr3 در نوت بوک 1640 چندان هم بالا نیست.
پس تفاوت سرعتی وجود نداره یا اگه باشه کم هست
هنوز اکثر شرکت ها نوت بوک های game رو بر اساس DDR2 اسمبل میکنن

AlirezaWiFi
05-09-2009, 13:05
دوستان در بین سری SR سونی کدوم مدل ها رو پیشنهاد میدید با مشخصات زیر؟
گرافیک نسبتا مناسب به غیر از اینتل
CPU 2.2 به بالا
رم 2 به بالا
هارد 250 به بالا
قیمت حداکثر 1500000

درود
SR 490 JAB
2.53 P8700 / 3MB Cache /1066
4GB DDR2
250GB+
1.5GB Intel 4600HD
Vista H + XP
Finger Print
مجتمع ایرانیان قیمت 1300000 با گارانتی متفرقه

Pami
05-09-2009, 13:45
سلام
درسته؟

الان بايد كالايي رو پيدا كرد كه چين توليد نكنه !! بازار لوازم الكترونيكي دست چين هست ( توليدش نه تكنولوژي )
سوني مدلهاي چيني / آمريكايي / ژاپني داره و دل هم چيني / مالزي / لهستان / ايرلند كه قطعات اكثرشون چيني هست ولي كيفيت اسمبل فرق ميكنه

scorpion818
05-09-2009, 13:52
کی گفته lcd دل 1640 از fw490dfb بهتره؟
من خودم با هردوشون کارکردم.تنها مزیت خوب 1640 زاویه دید وسیع و عالی و همچنین led بودنشه
در عوض زیر نور خیلی ضعیف عمل میکنه و بیش از اندازه براقه
صفحه نمایش fw رزولیشن بالاتر و کاملا مناسب تری داره و زیر نور عملکرد بهتری داره.و در ضمن 900p هست و تا 1080p رو ساپورت میکنه.
کیفیت و رنگ بندی تصاویر و همچنین کنتراست تصویر هر دو تقریبا در یک سطح است.

در مورد داغ کردن هم باید بگم اگه با سونی 3ساعت یه ریز بازی کنی هم داغ نمی کنه و فقط گرم میشه.
خودم روزی حداقل 4 ساعت بازی میکنم.
اما 1640 برای کارهای معمولی و حتی اینترنت به شدت داغ میکنه و برای بازی ها هم اینقدر داغ میکنه که پس از 40 دقیقه بازی میره رو حالت sleep
در حالت معمولی شاید وسه نوت بوک مشکلی به وجود نیاد اما اگه نوت بوک رو فرش و پتو باشه 100% میسوزه
اگه قصد خرید 1640 دارید حتما باید از یه coolpad استفاده کنید.از ما گفتن بود.

در مورد رم هم باید بدونید که زمان تاخیر حافظه های ddr3 هنوز خیلی بیشتر از ddr2 هست و اگه حافظه های ddr2 و ddr3 در یک باس یکسان مقایسه کنید ddr2 سریع تر هست.
باس ddr3 در نوت بوک 1640 چندان هم بالا نیست.
شما دیگه خیلی داغش کردیا !! بابا سونی خوب! سونی عالی1! سونی .... ولی دیگه نباید برای بالا بردنش توی سر 1640 بزنی که. 1640 در حال حاضر یکی از بهترین گزینه های خریده که در مقایسه با بسیاری از مدل های هم رده یک سر و گردن بالاتره. از نظر قدرت، زیبایی، کارآیی، کلاس، صفحه نمایش و خیلی چیزهای دیگه واقعاً تکه.
در ضمن اینکه می گی بعد از 40 دقیقه بازی می ره روی Sleep به هیچ وجه درست نیست. راستی مگه شما لپ تاپ رو روی پتو می ذاری؟ دوست عزیز نه تنها 1640 ، هر لپ تاپ دیگه ای هم که رو همچین سطحی قرار بگیره به شدت گرم می شه (با کم و زیادش!). در کل درسته که 1640 کمی داغ می کنه اما این داغ کردن به هیچ وجه اذیت کننده نیست.

BBNHFAK
05-09-2009, 14:01
.

-کاملا تفاوت سرعت وجود داره و کم هم نیست

این کار به خاطر قیمته نه کیفیت رم DDR2
اگه قبول ندارید هم می تونید پیشرفته ترین لپتاپ گیم رو در این لینک ببینید که برای شرکت سازنده اش اصلا قیمت مطرح نبوده و فقط یک بودن لپتاپ مطرح بوده و از DDR3 استفاده شده و شکی نیست که DDR3 از DDR2 بهتره-از هر لحاظ(بجز قیمت:31:):

amir_dre
05-09-2009, 14:14
ممنونم دوست عزیز ، ممنون میشم محل خریدتو بگی؟ وزنش چه قدره؟
وزنش 2.4 کیلوگرم زیر همکف پایتخت
به یاهوم آف بزن تا اسمشو بگم
فقط یادم رفت بگم مودم دیال آپ نداره

AlirezaWiFi
05-09-2009, 14:25
سلام
درسته؟

درود
دوست من اینها همگی برای خراب کردن بازار سونی هست تا بتونن جنسایی مثل دل و اچ پی و ... را بفروشن.
من تجربه شخصی خودم را میگم. مثلا یکی از بهترین تولیدات دل مالزی 1340هست که پس از مدتی در بسیاری از موارد با ترمال شدن گرافیک بورد میسوزه و تقریبا باید بندازیش دور.
در مورد برند هایی مثل ایسر و ... هم هیچ نگم بهتره!
هنوز بسیاری از تولیدات سونی از چین نیست و معمولا تولید امریکا است و میتونید از بین انها انتخاب کنید. البته وقتی شما دارید از برند سونی خرید میکنید خیلی فرق میکنه. البته سعی کنید با گرانتی معتبر مانند ایران رهجو خریدکنید.
موفق باشید

gba
05-09-2009, 14:49
شما دیگه خیلی داغش کردیا !! بابا سونی خوب! سونی عالی1! سونی .... ولی دیگه نباید برای بالا بردنش توی سر 1640 بزنی که. 1640 در حال حاضر یکی از بهترین گزینه های خریده که در مقایسه با بسیاری از مدل های هم رده یک سر و گردن بالاتره. از نظر قدرت، زیبایی، کارآیی، کلاس، صفحه نمایش و خیلی چیزهای دیگه واقعاً تکه.
در ضمن اینکه می گی بعد از 40 دقیقه بازی می ره روی Sleep به هیچ وجه درست نیست. راستی مگه شما لپ تاپ رو روی پتو می ذاری؟ دوست عزیز نه تنها 1640 ، هر لپ تاپ دیگه ای هم که رو همچین سطحی قرار بگیره به شدت گرم می شه (با کم و زیادش!). در کل درسته که 1640 کمی داغ می کنه اما این داغ کردن به هیچ وجه اذیت کننده نیست.

میشه این سروگردن اینا رو به ما نشون بدید.
1640 و 1340 هر دو مشکل داغ شدن حاد دارند (توی 1330 هم بوده که باعث مشکل در کارت گرافیک میشده). یه سری به notebookreview بزنید کاملا دستتون میاد. ولی سونی از لحاظ مشکل کولینگ حتی یک تاپیک هم نداره.

Pami
05-09-2009, 14:52
دوست من اینها همگی برای خراب کردن بازار سونی هست تا بتونن جنسایی مثل دل و اچ پی و ... را بفروشن.
من تجربه شخصی خودم را میگم. مثلا یکی از بهترین تولیدات دل مالزی 1340هست که پس از مدتی در بسیاری از موارد با ترمال شدن گرافیک بورد میسوزه و تقریبا باید بندازیش دور.

كاملا مخالف هستم ، thermal شدن چيپ يا تراشه ربطي به سوختن اون نداره ( اگر از حد مجاز بالا نرود )
ببينيد معمولا براي محدوده كاري چيپ ها حد معيني رو تعريف ميكنن تا از اون اندازه بالاتر نره و بهش آسيب نرسه
1340 دل ساخت مالزي هم بالاترين كيفيت رو داره و اصلا اينطوري نيست
الان بازار ايران دست دل هست و نيازي به اين حرف ها نيست براي فروش دل
ايسر هم روي برخي مدلها مثل 5738 داره عالي كار ميكنه ، يكي از بهترين توليداتش هست كه انقلابي در لپ تاپ هاي زير 800 هزار تومن ايجاد كرد و كيفيت خوبي هم داره و خيلي ها هم اينجا خريدن و راضي هستن

Pami
05-09-2009, 14:54
دوست عزیز نه تنها 1640 ، هر لپ تاپ دیگه ای هم که رو همچین سطحی قرار بگیره به شدت گرم می شه (با کم و زیادش!). در کل درسته که 1640 کمی داغ می کنه اما این داغ کردن به هیچ وجه اذیت کننده نیست.

دقيقا ، هرچي سخت افزار قويتر باشه توليد حرارت با افزايش ولتاژ بالا ميره
مهم اينه كه اين حرارت به خوبي به بيرون هدايت بشه و داخل محيط لپ تاپ نمونه و به سطح كيبورد نرسه

gba
05-09-2009, 14:56
-کاملا تفاوت سرعت وجود داره و کم هم نیست

این کار به خاطر قیمته نه کیفیت رم DDR2
اگه قبول ندارید هم می تونید پیشرفته ترین لپتاپ گیم رو در این لینک ببینید که برای شرکت سازنده اش اصلا قیمت مطرح نبوده و فقط یک بودن لپتاپ مطرح بوده و از DDR3 استفاده شده و شکی نیست که DDR3 از DDR2 بهتره-از هر لحاظ(بجز قیمت:31:):

ddr2 to ddr3 is not that much of a jump of performance in a laptop quite yet. Only certain programs like prime95 can tell the difference because they put your parts under extreme stress. so not worry about your ram.

Pami
05-09-2009, 15:02
میشه این سروگردن اینا رو به ما نشون بدید.

كيفيت عالي نمايشگر در مقايسه با مدلهاي DV6 اچ پي
رم DDR3 در مقايسه با FW4xx هاي سوني و DV6 هاي اچ پي
كيفيت عالي صدا به همراه ساب ووفر
Backlit كيبورد
طراحي بسيار مناسب و جا افتاده كه زننده نيست و دلتون رو نميزنه
درايو Slot Load ( مكشي ) نسبت به بقيه مدلهاي همرده
كيفيت عالي پايه هاي نگه دارنده مانيتور
هيت سينك عالي مسي به كار رفته كه هم CPU را پوشش ميدهد و هم GPU

redevil6990
05-09-2009, 15:02
من قبلا هم اين سوال رو پرسيدم ولي كسي جواب درست حسابي به من نداد :41:

ميشه لطفا studioXPS1340 و SR490DEB رو از لحاظ كيفيت صفحه نمايش و ميزان داغ كردن و كارت گرافيك مقايسه كنين؟
كيفيت ساخت رو هم مقايسه كنين و توصيه خودتونم بگيد :46:

ممنون

gba
05-09-2009, 15:09
كيفيت عالي نمايشگر در مقايسه با مدلهاي DV6 اچ پي
رم DDR3 در مقايسه با FW4xx هاي سوني و DV6 هاي اچ پي
كيفيت عالي صدا به همراه ساب ووفر
Backlit كيبورد
طراحي بسيار مناسب و جا افتاده كه زننده نيست و دلتون رو نميزنه
درايو Slot Load ( مكشي ) نسبت به بقيه مدلهاي همرده
كيفيت عالي پايه هاي نگه دارنده مانيتور
هيت سينك عالي مسي به كار رفته كه هم CPU را پوشش ميدهد و هم GPU

اگه به حساب کل کل گذاشتن نذارید این رو جواب میدم.
کیفیت نمایشگرش خوبه ولی به پای fw نمیرسه. رنگ های بسیار vivid تر
رم ddr2 و 3 تفاوت چندانی توی پرفورمنس ندارند. بالا هم لینک دادم
صداش بهتره قبول
back light هم قبول (با اینکه به نظرم همون نور lcd کافیه) کیبورد سونی از این کلید جدا هاست که واقعا از معمولی ها سرتره.
درایو مکشی مشکل Mini dvd ها رو دارند که نمی خونند (مثلا گوشی های نوکیا mini dvd همراهشون هست) صداش هم بیشتره.
سونی هم مشکلی از این بابت نداره
اگه کولینگش به این خوبی که شما گفتید بود مشکل حرارتی پیدا نمی کرد در حالی که اصلا برای سونی حرارت مشکلی نیست.

KAMAL_CAMARO
05-09-2009, 15:29
سلام ، من در حال خرید یک عدد لپ تاپ هستم و میخواستم نظر شما رو بدونم ،

برند رو SONY انتخاب کردم و میخوام که فناوری Blue-RAY -RW رو داشته باشه ،

چند مدل رو دیدم ولی بازم خوشحال میشم نظرات شما رو بدونم ،

کارم برنامه نویسی به صورت سنگین هستش ( به طوری که شاید 6 ساعت پشت سر هم کد بزنم ) ، اینترنت بسیار زیاد میرم ، بازی زیاد نمیکنم ، آهنگ زیاد گوش میدم ، فیلم هم به نسبت زیاد میبینم .

این مدل هایی هست که من اتخاب کردم :

SONY Vaio FW 31 ZJ

SONY Vaio FW 460

Sony Vaio AW 190

ممنون .

Pami
05-09-2009, 15:37
اگه به حساب کل کل گذاشتن نذارید این رو جواب میدم.
کیفیت نمایشگرش خوبه ولی به پای fw نمیرسه. رنگ های بسیار vivid تر
رم ddr2 و 3 تفاوت چندانی توی پرفورمنس ندارند. بالا هم لینک دادم
صداش بهتره قبول
back light هم قبول (با اینکه به نظرم همون نور lcd کافیه) کیبورد سونی از این کلید جدا هاست که واقعا از معمولی ها سرتره.
درایو مکشی مشکل Mini dvd ها رو دارند که نمی خونند (مثلا گوشی های نوکیا mini dvd همراهشون هست) صداش هم بیشتره.
سونی هم مشکلی از این بابت نداره
اگه کولینگش به این خوبی که شما گفتید بود مشکل حرارتی پیدا نمی کرد در حالی که اصلا برای سونی حرارت مشکلی نیست.

نه بابا كل كل چيه ، تاپيك مشاوره هست و يه بحث مفيد
آره كيفيت رنگ نمايشگرش نسبت به FW پايينتر هست اگه دقت كنيد من گفتم نسبت به DV6
در مورد اختلاف رم DDR2 با DD3 مخالف هستم ، تفاوت قابل محسوسي وجود دارد مخصوصا تو بازيهاي سنگين و پردازش هاي سنگين كه نياز به بازنويسي رم دارند
Mini Disc رو ميدونم چيه ، اين مشكل نيست ، شما مثلا در سال چند بار ميخواين از اين ديسك ها استفاده كنيد ؟
اگه مزيت درايو Slot Load رو در نظر بگيريد ميبينيد خيلي بهتر هست ،‌ هرگز مشكل لق شدن درايو و شكسته شدن وجود ندارد
ببينيد سري هايي مثل XPS M1530 هم سري هاي اول مشكل حرارتي پيدا كردن كه دل با آپديت درايور گرافيك و تنظيمات دوباره در بايوس و ولتاژ ها اين مشكل رو حل كرد ، الان هم حرارت بالا رو بيشتر لپ تاپ ها دارند حتي خود سوني ، البته اين به نظر من مشكل نيست و نبايد به عنوان مشكل بهش نگاه كرد
FW4xx هاي سوني بسيار عالي هستند در مقابل قيمت ولي امكانات جانبي 1640 بسيار كاربردي تر هست

باز هم بين اين 3 تا مدل انتخاب با مشتري هست

scorpion818
05-09-2009, 17:32
نه بابا كل كل چيه ، تاپيك مشاوره هست و يه بحث مفيد
آره كيفيت رنگ نمايشگرش نسبت به FW پايينتر هست اگه دقت كنيد من گفتم نسبت به DV6
در مورد اختلاف رم DDR2 با DD3 مخالف هستم ، تفاوت قابل محسوسي وجود دارد مخصوصا تو بازيهاي سنگين و پردازش هاي سنگين كه نياز به بازنويسي رم دارند
Mini Disc رو ميدونم چيه ، اين مشكل نيست ، شما مثلا در سال چند بار ميخواين از اين ديسك ها استفاده كنيد ؟
اگه مزيت درايو Slot Load رو در نظر بگيريد ميبينيد خيلي بهتر هست ،‌ هرگز مشكل لق شدن درايو و شكسته شدن وجود ندارد
ببينيد سري هايي مثل XPS M1530 هم سري هاي اول مشكل حرارتي پيدا كردن كه دل با آپديت درايور گرافيك و تنظيمات دوباره در بايوس و ولتاژ ها اين مشكل رو حل كرد ، الان هم حرارت بالا رو بيشتر لپ تاپ ها دارند حتي خود سوني ، البته اين به نظر من مشكل نيست و نبايد به عنوان مشكل بهش نگاه كرد
FW4xx هاي سوني بسيار عالي هستند در مقابل قيمت ولي امكانات جانبي 1640 بسيار كاربردي تر هست

باز هم بين اين 3 تا مدل انتخاب با مشتري هست
بازهم مثل همیشه عالی!! ممنون از جواب هات. نه Dell سوخت نه سونی!:31:

iman1983
05-09-2009, 17:33
آره من اون قیمت شما رو دیدم. همون s510u بود واسه همین خیلی تعجب کردم با قیمت 980 تومان.اگر میشد لینکشو میذاشتم.
به هر حال با این قیمت به صرفه نیست تا بخام یه سونی بخرم که با این کانفیگ حداقل 300 تومن گرونتره؟ کسی این مدلو نداره؟

Pami
05-09-2009, 18:15
آره من اون قیمت شما رو دیدم. همون s510u بود واسه همین خیلی تعجب کردم با قیمت 980 تومان.اگر میشد لینکشو میذاشتم.
به هر حال با این قیمت به صرفه نیست تا بخام یه سونی بخرم که با این کانفیگ حداقل 300 تومن گرونتره؟ کسی این مدلو نداره؟

بحث به صرفه بودن نيست ، ال جي هر سال كه مدل جديد وارد بازار ميكنه كلي جايزه طراحي رو ميبره
ولي خب قيمت هاش كمي كاذبه چون فقط يك توزيع كننده تو بازار داره و اون هم ماديران
مدل مشابه R510 توي سوني ها تقريبا ميشه گفت سري CS هست كه از نظر قيمت كمي بالاتر از R510 هست

KAMAL_CAMARO
05-09-2009, 18:42
آقایون یه جوابی هم به ما میدادین بد نبود :

کارم برنامه نویسی به صورت سنگین هستش ( به طوری که شاید 6 ساعت پشت سر هم کد بزنم ) ، اینترنت بسیار زیاد میرم ، بازی زیاد نمیکنم ، آهنگ زیاد گوش میدم ، فیلم هم به نسبت زیاد میبینم .

SONY Vaio FW 31 ZJ

SONY Vaio FW 460

Sony Vaio AW 190

ممنون .

KAMAL_CAMARO
05-09-2009, 19:00

SONY Vaio FW 31 ZJ

SONY Vaio FW 460

Sony Vaio AW 190

ممنون .

scorpion818
05-09-2009, 20:44
SONY Vaio FW 460 انتخاب خوبیه. در ضمن به نظرم اگه پول بی خودی برای بلوری ندی بهتره. چون حداقل تا 2 3 سال دیگه به هیچ کاری نمی آد اون هم توی ایران. اون موقع هم می ری یه دونه می خری می ندازی روی لپ تاپت حالشو می بری تازه می تونی اکسترنالش رو هم بخری در حالی که الان قیمتش خیلی بالاست و بهش نمی ارزه.

KAMAL_CAMARO
05-09-2009, 21:19
بنابر گفته ی شما که Blue - Ray فعلا به کار نمیاد ( که البته من یذره شک دارم ) ، کدوم مدل از مدلهای Sony Vaio بیشتر به کار من میاد بنا بر همون مشخصاتی که گفتم

iman1983
05-09-2009, 22:08
بحث به صرفه بودن نيست ، ال جي هر سال كه مدل جديد وارد بازار ميكنه كلي جايزه طراحي رو ميبره
ولي خب قيمت هاش كمي كاذبه چون فقط يك توزيع كننده تو بازار داره و اون هم ماديران
مدل مشابه R510 توي سوني ها تقريبا ميشه گفت سري CS هست كه از نظر قيمت كمي بالاتر از R510 هست

منظورتون از کاذب رو ندونستم یعنی این قیمتی که زدن واقعی نیست؟

biostar
05-09-2009, 22:41

جیگرمن با 1640 مشکلی ندارم کلی هم باهاش حال میکنم
از اون افرادی هم نیستم که بی دلیل از برند خاصی طرفداری کنم
حقیقتا گفتم و اینکه میره رو حالت sleep هم فقط من که دوستم داره نمیگم ، در همین forum هم خیلی ها اینا میگن.
در مورد رم و صفحه نمایش هم طرفداری نکردم و حقیقتا گفتم:10:
در مورد ظاهر دستگاه و زیبایی به نظر من اینکه اثر انگشت رو دستگاه میمونه یه عیب و دردسره
هرکس یه سلیقه ای داره و از یه نوت بوکی خوشش میاد

sarah.s
05-09-2009, 22:49
درود
هنوز بسیاری از تولیدات سونی از چین نیست و معمولا تولید امریکا است و میتونید از بین انها انتخاب کنید. البته وقتی شما دارید از برند سونی خرید میکنید خیلی فرق میکنه. البته سعی کنید با گرانتی معتبر مانند ایران رهجو خریدکنید.
موفق باشید
از کجا باید بفهمم کدوم سونی چینیه کدوم امریکایی؟

sarah.s
05-09-2009, 23:21
الان بايد كالايي رو پيدا كرد كه چين توليد نكنه !! بازار لوازم الكترونيكي دست چين هست ( توليدش نه تكنولوژي )
سوني مدلهاي چيني / آمريكايي / ژاپني داره و دل هم چيني / مالزي / لهستان / ايرلند كه قطعات اكثرشون چيني هست ولي كيفيت اسمبل فرق ميكنه
خوب کدومش بهتره؟اصلا از کجا میشه فهمید کجاییه؟
من یه لپ تاپ میخوام تو محدوده قیمتی 1 تا 1.5 که سنگین و یقر نباشه
همه چیش در حد متعارف خوب باشه، به درد طراحی سیستم و طراحی وب بخوره
در ضمن با اینترنت زیاد کار میکنم.زیاد اهل بازی نیستم.فیلم زیاد میبینم.
پیشنهاد شما چیه؟
واقعا گیج شدم.چون هر کس یه چیزی میگه

biostar
05-09-2009, 23:25
از کجا باید بفهمم کدوم سونی چینیه کدوم امریکایی؟
سری های که ایران رهجو میاره و دو رقمی هست (مثل fw46 و.....)چینی هست
البته چینی بودن یا نبودن همه مشخصه، اینطور نیست که جنس چینی رو به عنوان امریکایی بفروشن!
تمامی سری هایی که در سایت b2b سونی معرفی شده امریکایی هستن.:10:

AlirezaWiFi
05-09-2009, 23:39
من قبلا هم اين سوال رو پرسيدم ولي كسي جواب درست حسابي به من نداد :41:

ميشه لطفا studioXPS1340 و SR490DEB رو از لحاظ كيفيت صفحه نمايش و ميزان داغ كردن و كارت گرافيك مقايسه كنين؟
كيفيت ساخت رو هم مقايسه كنين و توصيه خودتونم بگيد :46:

ممنون

درود
مقایسه جالبی است.
از لحاظ فنی تقریبا صفحه نمایش یکسانی دارند ولی تجربه میگوید که ترکیب رنگ سونی بهتر است.
و اما نکته اصلی؛
کارت گرافیک 1340 قوی تر از این کانفیگ از سری SR می باشد ولی چه فایده . مشکل اصلی بسیاری از خریداران 1340 هم این موضوع است، البته از این لحاظ که کسانی به مشکل برنمی خورند که معمولا از ان کار نمی کشند وگرنه مشکل این سری از دل مشکلی نیست که تو یکی باشه و تو یکی دیگه نباشه، این مشکل در نحوه طراحی و تولید وارد می شود و سوال اصلی همینجاست که چرا شرکت معظم دل با سابقه و تجربه قبلی 1330 باز هم این افتضاح را تکرار کرده است.
مشاهده عینی من از این قرار است که یکی از همین 1340 ها پس از یک سال و اندی با بالارفتن بیش از حد دمای گرافیک بورد سوزانده بود و طرف هم چاره ای نداشت جز اینکه نوت بوکی که با مبلغ 1500000 خریده بود را پس از این مدت به مبلغی در حدود 350000 بفروشد.
همانطور که خواندید به نظر بنده به هیچ عنوان به ریسکش نمی ارزد این مدل از دل خریداری شود و توصیه اکید بنده خرید از برند سونی می باشد.
موفق باشید

Pami
06-09-2009, 00:35
خوب کدومش بهتره؟اصلا از کجا میشه فهمید کجاییه؟
من یه لپ تاپ میخوام تو محدوده قیمتی 1 تا 1.5 که سنگین و یقر نباشه
همه چیش در حد متعارف خوب باشه، به درد طراحی سیستم و طراحی وب بخوره
در ضمن با اینترنت زیاد کار میکنم.زیاد اهل بازی نیستم.فیلم زیاد میبینم.
پیشنهاد شما چیه؟
واقعا گیج شدم.چون هر کس یه چیزی میگه

توليدات سوني ژاپن بهترين كيفيت رو در بين سوني ها دارند ولي بدبختانه توليدات ژاپن بيشتر تو رده Portable ها هست يعني سري هاي زير 13.3 اينچ
بهترين توليدات دل هم تو سري هاي غير Latitude Precision توليدات مالزي هستند

براي اين مقدار گزينه هاي خيلي خوبي هست
براي طراحي وب سايت و اينترنت لپ تاپ قدرتمندي احتياج نداريد ، معمولا با قيمت 1 ميليون هم كارتون راه ميفته
اين دو مدل براي كار شما عالي هستند :

Sony VAIO SR-490 PBB
Sony VAIO CS-390 DGB

قيمت هر دوتا هم 1.400-1.450 هست
تو اينترنت سرچ كنيد هم مشخصات رو پيدا كنيد و هم عكسشون رو

Vah!d
06-09-2009, 00:35
با سلام خدمت دوستان . من میخواستم لپ تاپ بگیرم یکی از دوستان HP HDX X16-1040 روپیشنهاد کرده . نظر شما چیه ؟ حدود قیمتش رو هم میدید ؟

سوال دیگه اینکه تفاوت کارت گرافیک GeForce

Pami
06-09-2009, 00:37
منظورتون از کاذب رو ندونستم یعنی این قیمتی که زدن واقعی نیست؟

ببينيد اگه مثلا مثل سوني گارانتي هاي زيادي داشت مثل امرتات ، ايران رهجو ، نقش ، نوتالي و ... قيمت رقابتي ميشد و پايين تر ميومد
فكر كنيد مثلا سوني مدل FW490 xxx فقط توسط يه شركت توزيع ميشد ، اونوقت قيمت نهايي تو بازار رو فقط همين يه شركت تعيين ميكرد و بعضي مدلها به 2 ميليون هم ميرسيد
لپ تاپ هاي ال جي هم الان همين وضعيت رو داره
اگرچه شركت بسيار خوبي پشتيباني كننده اش هست

Vah!d
06-09-2009, 00:43
دوستان ظاهرا پست قبلی من کامل نیست ! من تفاوت بین کارت گرافیک Geforce

Vah!d
06-09-2009, 01:03
دوستان ظاهرا سوال من کامل نشون داده نمیشه ! میخواستم ببینم فرق بین گرافیک Geforce 9600 512 MB با ATI HD 4650 1GB چی هست ؟‌ کدومشون در لپ تاپ قوی تر هست ؟

Pami
06-09-2009, 01:05
دوستان ظاهرا سوال من کامل نشون داده نمیشه ! میخواستم ببینم فرق بین گرافیک Geforce 9600 512 MB با ATI HD 4650 1GB چی هست ؟‌ کدومشون در لپ تاپ قوی تر هست ؟

شما يك بار بفرستيد تاييد ميشه و نشون داده ميشه

خلاصه بگم ATI 4650 بسي قويتر از Geforce 9600 هست

Vah!d
06-09-2009, 01:51
با سلام خدمت دوستان . من میخواستم لپ تاپ بگیرم یکی از دوستان HP HDX X16-1040 روپیشنهاد کرده . نظر شما چیه ؟ حدود قیمتش رو هم میدید ؟

ممنون میشم جواب این سوال رو هم بدید

goldenmasoud
06-09-2009, 10:51
سلام.
لپ تاپ میخوام با این مشخصات:
برای برنامه نویسی الکترونیک میخوام و برنامه متلب و کلا مهندسی الکترونیک
یکم هم بازی
میخوام زیاد باش کار کنم
کیفیت lcd هم خوب باشه
دوام باتری زیاد باشه
جا به جایی هم زیاد دارم
حد اکثر 1.300.000 هم قیمتش باشه.

reza_3722
06-09-2009, 11:08
تقریبا Dell Studio XPS 13 پسند شده واسه خرید
نظرتون درباره ش چیه؟ اشکال اساسی تو سری ساختش وجود نداره؟
از بعضی سایت ها خوندم که زیاد گرم میکنه! درسته!؟
الان حدود قیمتش چقدره؟

sat_mah_sat
06-09-2009, 11:39
تقریبا Dell Studio XPS 13 پسند شده واسه خرید
نظرتون درباره ش چیه؟ اشکال اساسی تو سری ساختش وجود نداره؟
از بعضی سایت ها خوندم که زیاد گرم میکنه! درسته!؟
الان حدود قیمتش چقدره؟

يك مقداري داغ ميكنه و زياد نميتوني روي پاهات بزاري چون داغ ميشه
حدود قيمت از 1400 تا 1600 البته بسته به گارانتي

momo
06-09-2009, 11:45
درود
SR 490 JAB
2.53 P8700 / 3MB Cache /1066
4GB DDR2
250GB+
1.5GB Intel 4600HD
Vista H + XP
Finger Print
مجتمع ایرانیان قیمت 1300000 با گارانتی متفرقه

دوست عزیز این که گرافیکش اینتله من میخواستم اینتل نباشه

KAMAL_CAMARO
06-09-2009, 12:48
با سلام ،

آقایون میشه یه راهنمایی کلی به من بدین ،

من دنبال یه لپ تاپ میگردم برای موارد زیر ( دنبال برند SONY بودم ولی حالا فرقی نداره ، هر کدوم بهتر بود ) :

برنامه نویسی ( به صورت سنگین ) ،

اینترنت ، تماشای فیلم ، گوش دادن آهنگ

من این لپ تاپ رو بسیار جا به جا خواهم کرد ! ( بنا بار این وزنش تا حدودی واسم مهمه )

از نظر گرما نمیخوام زیاد اذیت کنه ،

قیافه ای هم نداشته باشه که بعد از یه هفته دلم رو بزنه .

ممنون .

goldenmasoud
06-09-2009, 13:05
سلام.
یکم هم بازی جدید
میخوام زیاد باش کار کنم
کیفیت lcd هم خوب باشه
دوام باتری زیاد باشه
جا به جایی هم زیاد دارم

لطفا جواب بدید.
عجله دارم.

Pami
06-09-2009, 13:17
سلام.
یکم هم بازی
میخوام زیاد باش کار کنم
کیفیت lcd هم خوب باشه
دوام باتری زیاد باشه
جا به جایی هم زیاد دارم

جابجايي زياد داريد بريد سراغ زير 13.3 اينچي ها
براي بازي زياد روي اين سري لپ تاپ ها حساب نكنيد ، قويترين گرافيك هاي موجود تو اين رده Geforce 9500 M و ATI 4570 HD هست (‌سري هاي سوني NW-SR و دل Studio XPS1340 )
اين مدل مناسب هست براي كار شما :

SR-420 JHB از سوني
پردازنده دو هسته اي T6500 با سرعت 2.1 و 2 مگابايت L2 Cache و باس 800
4 گيگابايت رم DDR2 800
320GB HDD 5400 RPM
ATI 4570
13.3" LED Display
بدون گارانتي 1.300 ميشه گير آورد
باتري هم در استفاده استاندارد تا 4 ساعت دوام مياره

ma@@#
06-09-2009, 13:26
دوستان چرا سری FW سونی با امکانات و قدرت بیشتر قیمتشون از سری SR کمتر هست ؟ آیا مدل FW باتریش زود تر تمام میشه یا این که صفحه نمایشش به دلیل بزرگتر بودن از سری SR قابل حمل تر نیست ؟ ویا مشکل دیگه ای داره ؟

برای مثال مدل SR 399 PCB قیمتش 14,350,000 ریال و FW 490 DEB قیمتش 13,380,000 ریال هست در حالی که سی پی یو هارد رام صفحه نمایش و WT بسیار بالاتر از سری SR هست.
این قیمتها من رو حسابی گیج کرد خواهش میکنم جواب بدید.:11::11::11::11::11::11:

biostar
06-09-2009, 13:30
با سلام ،

آقایون میشه یه راهنمایی کلی به من بدین ،

من دنبال یه لپ تاپ میگردم برای موارد زیر ( دنبال برند SONY بودم ولی حالا فرقی نداره ، هر کدوم بهتر بود ) :

برنامه نویسی ( به صورت سنگین ) ،

اینترنت ، تماشای فیلم ، گوش دادن آهنگ

من این لپ تاپ رو بسیار جا به جا خواهم کرد ! ( بنا بار این وزنش تا حدودی واسم مهمه )

از نظر گرما نمیخوام زیاد اذیت کنه ،

قیافه ای هم نداشته باشه که بعد از یه هفته دلم رو بزنه .

ممنون .

دوست عزیز این که گرافیکش اینتله من میخواستم اینتل نباشه

اگه از لحاظ مادی مشکلی نیست سری SR بهترین انتخابه، ظاهر این نوت بوک بسیار زیبا و ظریفه.
sr490jbb
intel 2.5 3mb
3GB ram
250 hdd
4570 ATI
قیمت تقریبی 1450

biostar
06-09-2009, 13:39
دوستان چرا سری FW سونی با امکانات و قدرت بیشتر قیمتشون از سری SR کمتر هست ؟ آیا مدل FW باتریش زود تر تمام میشه یا این که صفحه نمایشش به دلیل بزرگتر بودن از سری SR قابل حمل تر نیست ؟ ویا مشکل دیگه ای داره ؟

برای مثال مدل SR 399 PCB قیمتش 14,350,000 ریال و FW 490 DEB قیمتش 13,380,000 ریال هست در حالی که سی پی یو هارد رام صفحه نمایش و WT بسیار بالاتر از سری SR هست.

ربطی نداره.
کاربرد سری SR با fw فرق داره و دو نوت بوک در کلاسی متفاوت هستن.
سری TT که امکاناتش هم از SR و هم از FW بسیار کمتره اما قیمتش بیشتر!
دلیل گرونتر بودنشون هم ظرافت بیشتر و LCD گرونتر(نه بهتر)هست.

Pami
06-09-2009, 13:46

دليل اصلي در تفاوت قيمت بين اين دو سري قابليت جابجايي بالاتر سري SR نسبت به FW هست وگرنه كلا مقايسه اين دو اشتباه هست
اصولا هرچي لپ تاپ ها كوچكتر باشند قيمتشون بالاتر ميره

babialex
06-09-2009, 14:08
لپ تاپ میخام که نهایتا 1200 تا 1300 تموم بشه

بین دو برند hp و sony موندم

خودم از برند اچ پی خیلی خوشم میاد و محصولاتشو دوست دارم

برای اینترنت - بازی - فیلم - گاهی کارای گرافیکی میخام

میشه یه رده بندی کارت های گرافیکی لپ تاپ هارو بدید که بدونیم کدوم ها بهترن ؟ gf 9600 یا 4650 یا intel 4500 ؟

جنس بدنه هم مهمه که زود خش نیفته و از قیافه نیفته ! کیفیت قطعات سونی بهتره یا اچ پی ؟ گارانتی خیلی مهمه ؟ من دو سه بار پرسیدم اگه بخام از دوبی بیارم چقدر ارزون تر برام میفته که کسی جواب نداد !!!

چند تا مدل خوب برام از اچ پی و سونی معرفی کنید ( البته 1520 دل هم خوب بود مشخصاتش اما قیافشو درست ندیدم عکس واضحی ازش گیر میاد ؟ )

اچ پی الان سری های dv4 و dv5 رو تولید میکنه ؟

من درایور های لپ تاپ که بگیرم لازم دارم چون شاید بخام ویندوز دیگه ای روش بریزم ؟ میشه ویندوز 7 نصب کرد روی لپ تاپ ؟

ma@@#
06-09-2009, 14:34
دليل اصلي در تفاوت قيمت بين اين دو سري قابليت جابجايي بالاتر سري SR نسبت به FW هست وگرنه كلا مقايسه اين دو اشتباه هست
اصولا هرچي لپ تاپ ها كوچكتر باشند قيمتشون بالاتر ميره
آره یک مدلی نیست که صفحش یه کم از ۱۶.۴ کوچک تر و یکم از 13.3 بزرگتر باشه و سی پی یو بیشتر از 2.4 داشته باشه و مودم هم داشته باشه ؟
برای من هم صفحه نمایش بزرگ مهمه و هم قابل حمل بودن یه چیز مایه های ۱۵.۵ یا ۱۴.۱ و مودم
در نوع SR وقتی سی پی یو میره بالای 2.4 قیمت هم از ۲.۵ ملیون میره بالا تر :41:

KAMAL_CAMARO
06-09-2009, 14:48
اگه از لحاظ مادی مشکلی نیست سری SR بهترین انتخابه، ظاهر این نوت بوک بسیار زیبا و ظریفه.
sr490jbb
intel 2.5 3mb
3GB ram
250 hdd
4570 ATI
قیمت تقریبی 1450

سری SR زیاد زیبا نیست از اون زیبا تر DV3-2027 و DV3-2025 هستش !

دوستان نظرتون راجع بع این دو تا چیه ؟

خر کار هستن ؟

scorpion818
06-09-2009, 16:24

میشه یه رده بندی کارت های گرافیکی لپ تاپ هارو بدید که بدونیم کدوم ها بهترن ؟ gf 9600 یا 4650 یا intel 4500 ؟

جنس بدنه هم مهمه که زود خش نیفته و از قیافه نیفته ! کیفیت قطعات سونی بهتره یا اچ پی ؟ گارانتی خیلی مهمه ؟ من دو سه بار پرسیدم اگه بخام از دوبی بیارم چقدر ارزون تر برام میفته که کسی جواب نداد !!!

چند تا مدل خوب برام از اچ پی و سونی معرفی کنید ( البته 1520 دل هم خوب بود مشخصاتش اما قیافشو درست ندیدم عکس واضحی ازش گیر میاد ؟ )

من درایور های لپ تاپ که بگیرم لازم دارم چون شاید بخام ویندوز دیگه ای روش بریزم ؟ میشه ویندوز 7 نصب کرد روی لپ تاپ ؟

Vaio FW 490JBB
CPU: Intel Core 2 Duo Processor 2.5GHz 3MB Cache FSB1066
RAM: 4GB
HDD: 250GB
Display: 16.4 WXGA
VGA: ATI Mobility Radeon HD 4650 with 1GB dedicated
USA
Price: 1290000 Tomans

این قیمت با گارانتی نوتالیه. نمی دونم الان ایران رهجو این مدل یا شبیه اینو داره یا نه اگه داشته باشه بهتره از ایران رهجو بگیری که گارانتیش حرف نداره.

برای مقایسه کارت های گرافیک می تونی یه سر به اینجا بزنی:

ویندوز 7 رو می تونی روی لپ تاپ بدون مشکل نصب کنی. اکثر درایورها یا نیازی به نصب ندارن یا همون درایورهای ویستا هستن.

goldenmasoud
06-09-2009, 16:33
جابجايي زياد داريد بريد سراغ زير 13.3 اينچي ها
براي بازي زياد روي اين سري لپ تاپ ها حساب نكنيد ، قويترين گرافيك هاي موجود تو اين رده Geforce 9500 M و ATI 4570 HD هست (‌سري هاي سوني NW-SR و دل Studio XPS1340 )
اين مدل مناسب هست براي كار شما :

SR-420 JHB از سوني
پردازنده دو هسته اي T6500 با سرعت 2.1 و 2 مگابايت L2 Cache و باس 800
4 گيگابايت رم DDR2 800
320GB HDD 5400 RPM
ATI 4570
13.3" LED Display
بدون گارانتي 1.300 ميشه گير آورد
باتري هم در استفاده استاندارد تا 4 ساعت دوام مياره

حمل و نقل زیاد که نه!!!
15.4 به زیر باشه.
اگه میشه چند تا مدل معرفی کنید.خیلی عجله دارم

redevil6990
06-09-2009, 17:17
درود
مقایسه جالبی است.
از لحاظ فنی تقریبا صفحه نمایش یکسانی دارند ولی تجربه میگوید که ترکیب رنگ سونی بهتر است.
و اما نکته اصلی؛
کارت گرافیک 1340 قوی تر از این کانفیگ از سری SR می باشد ولی چه فایده . مشکل اصلی بسیاری از خریداران 1340 هم این موضوع است، البته از این لحاظ که کسانی به مشکل برنمی خورند که معمولا از ان کار نمی کشند وگرنه مشکل این سری از دل مشکلی نیست که تو یکی باشه و تو یکی دیگه نباشه، این مشکل در نحوه طراحی و تولید وارد می شود و سوال اصلی همینجاست که چرا شرکت معظم دل با سابقه و تجربه قبلی 1330 باز هم این افتضاح را تکرار کرده است.
مشاهده عینی من از این قرار است که یکی از همین 1340 ها پس از یک سال و اندی با بالارفتن بیش از حد دمای گرافیک بورد سوزانده بود و طرف هم چاره ای نداشت جز اینکه نوت بوکی که با مبلغ 1500000 خریده بود را پس از این مدت به مبلغی در حدود 350000 بفروشد.
همانطور که خواندید به نظر بنده به هیچ عنوان به ریسکش نمی ارزد این مدل از دل خریداری شود و توصیه اکید بنده خرید از برند سونی می باشد.
موفق باشید

سلام.ممنونم كه بالاخره حئاقل يه نفر جواب داد.
در مورد كارت گرافيك كه من توي بنچ مارك هاي notebookreview نگاه كردم 4570 ده رده بالاتر بود.حالا در بازي آيا واقعا دل بهتر عمل ميكنه؟
خب حالا فرض كنيم صفحه نمايش سوني بهتر باشه.از نظر داغ كردن اگه باهاش بازي كنيم مثل دل داغ نميشه بره رو sleep ?!!! يا بسوزه؟
ولي خب 1340 رمش DDR3 هست ولي سوني DDR2.
در مورد كيفيت ساخت هم من نميدونم سري SR سوني بدنه محكمي دارن يا نه؟
اگه اينارو كنار هم بذاريم مي بينيم واقعا انتخاب سختي هست. با توجه به اينكه من عجله دارم ميشه كمك كنيد و اين 2-3 موردو كاملا دقيق بگين هر كدوم چطوره؟

sepand_salehi
06-09-2009, 17:19
با سلام
یک مشاوره برای خریدن دو مدل لپ تاپ می خواستم

یک مدل برای کارهای بسیار سنگین. خصوصا بازی. قیمت و وزنش اصلا مهم نیست. سخت افزار پیشرفته ای داشته باشه

و یک مدل دیگه که وزنش کم باشه. برای برنامه های office مناسب باشه.

با تشکر

babialex
06-09-2009, 17:39
Vaio FW 490JBB
CPU: Intel Core 2 Duo Processor 2.5GHz 3MB Cache FSB1066
RAM: 4GB
HDD: 250GB
Display: 16.4 WXGA
VGA: ATI Mobility Radeon HD 4650 with 1GB dedicated
USA
Price: 1290000 Tomans

این قیمت با گارانتی نوتالیه. نمی دونم الان ایران رهجو این مدل یا شبیه اینو داره یا نه اگه داشته باشه بهتره از ایران رهجو بگیری که گارانتیش حرف نداره.

.

به نظرتون این قیمت این مدل اچ پی بهتر نیست ؟

HP Pavilion DV6-1215

Model DV6-1215
Processor
Intel Core2Duo
CPU Speed
2.53GHZ
CPU Detail
3MB P8700
RAM
4096MB
HDD
500 GB
Optical Drive
DVD+RW DL LightScribe
Webcam
Yes
VGA
ATI HD4650 2048MB-1024DDR3
LCD
15.6 WXGA B.V
Modem
No
Network
LAN - WLan
Momory Card Reader
Yes
HDMI
Yes
Bluetooth
Yes
iLink
Yes
Other
Remote
Battery 6 Cell
O.S
Vista Home Pre.
Weight
2.9 KG

قیمت 1230

mehran_286
06-09-2009, 20:22
سلام دوستان
من پست اول رو خوندم ولی چیزی زیاد دستگیرم نشد
میشه فرقcore 2 doue & core doueرو یکی بهم بگه ؟
ایا گرافیک های لپ تاپ شیر هستش ؟ اگر هست یا نیست از کجا بفهمیم ؟
تجهیزات اضافه مثل نسل سوم وای فای و .... برای نوت بوک علاوه بر این ها چی هستش ؟ میشه همه رو بگید ؟
چند جور صفحه نمایش داریم ؟ شنیدم OLED هم برای لپ تاپ هم زدند ؟
لپ تاپ ها فقط یک جور سیستم خنک کنندگی دارند ؟ اون هم فن ؟

KAMAL_CAMARO
06-09-2009, 23:08
خب دوستان آخر به یه نتیجه هایی رسیدم ولی باز گیرم ، بین

Sony Vaio 490 FW XXX

و

Sony Vaio CS XXX

حالا نمیدونم کدوم بهتره و از هر سری و شماره کدوم بهتره ؟

از سری FW صفحه های Full HD رو دوست دارم

و

از سری CS اندازه شون رو

حالا اگه ممکنه راهنماییم کنید ، ممنون

scorpion818
06-09-2009, 23:12
به نظرتون این قیمت این مدل اچ پی بهتر نیست ؟

HP Pavilion DV6-1215

Model DV6-1215
Processor
Intel Core2Duo
CPU Speed
2.53GHZ
CPU Detail
3MB P8700
RAM
4096MB
HDD
500 GB
Optical Drive
DVD+RW DL LightScribe
Webcam
Yes
VGA
ATI HD4650 2048MB-1024DDR3
LCD
15.6 WXGA B.V
Modem
No
Network
LAN - WLan
Momory Card Reader
Yes
HDMI
Yes
Bluetooth
Yes
iLink
Yes
Other
Remote
Battery 6 Cell
O.S
Vista Home Pre.
Weight
2.9 KG

قیمت 1230

کانفیگاشون تقریباً یکی هستش. بین HP و Sony شخصاً Sony رو ترجیح می دم (نظر شخصی من). البته توجه داشته باشید که FW ها 16 اینچ هستند و حدود 300 گرم سنگین تر از این مدل HP. اما مثلاً یکی از نقاط قوت Sony به HP کیفیت بسیار عالی صفحه نمایش هستش.

Pami
06-09-2009, 23:14
در مورد كارت گرافيك كه من توي بنچ مارك هاي notebookreview نگاه كردم 4570 ده رده بالاتر بود.حالا در بازي آيا واقعا دل بهتر عمل ميكنه؟
خب حالا فرض كنيم صفحه نمايش سوني بهتر باشه.از نظر داغ كردن اگه باهاش بازي كنيم مثل دل داغ نميشه بره رو sleep ?!!! يا بسوزه؟
اگه اينارو كنار هم بذاريم مي بينيم واقعا انتخاب سختي هست. با توجه به اينكه من عجله دارم ميشه كمك كنيد و اين 2-3 موردو كاملا دقيق بگين هر كدوم چطوره؟

اگر بودجه بالاتري داشتيد حتما بهتون ميگفتم سوني سري Z بگيريد ولي خب ...
فرق زيادي بين Geforce 9500M و ATI 4570 HD نيست هرچند براي بازي هاي سنگين هيچ كدوم مناسب نيستند
صفحه نمايش سوني كيفيت رنگ بهتري داره ولي 1340 روشنايي و تفكيك بهتري داره

دوستان بار آخره اين حرف رو ميزنم ، اين شايعات رو تموم كنيد داريد كاربران رو گمراه ميكنيد
هيت سينك لپ تاپ 1340 طوري طراحي شده ( مثل 1640 ) كه هم CPU رو پوشش ميده هم GPU
همه لپ تاپ ها هم اگه حرارت از حد تعيين شده بالا بره ( معمولا 10-15 درجه ) يا سيستم رو Halt ميكنن يا ري استارت
اگه درست و در موقعيت مناسب استفاده كنيد هرگز اين مشكلات رو نداريد
مهم هدايت درست حرارت به بيرون هست نه سطح حرارت
بايد سعي بشه عامل خارجي روي حرارت لپ تاپ تاثير منفي نزاره

رم DDR3 هم تو پردازش هاي سنگين و اجراي برنامه هاي سنگين كارايي بالايي نشون ميده
تقريبا مشابه هم هستند ، هرچند من طراحي 1340 رو ترجيح ميدم و همينطور كانفيگ
ولي خب كيفيت مانيتور SR به نظر بهتره و رنگ ها رو واقعي تر نشون ميده
انتخاب آخر با خودتون
1340 رو هم سعي كنيد ساخت مالزي بخريد

scorpion818
06-09-2009, 23:15
سلام دوستان
من پست اول رو خوندم ولی چیزی زیاد دستگیرم نشد
میشه فرقcore 2 doue & core doueرو یکی بهم بگه ؟
ایا گرافیک های لپ تاپ شیر هستش ؟ اگر هست یا نیست از کجا بفهمیم ؟
تجهیزات اضافه مثل نسل سوم وای فای و .... برای نوت بوک علاوه بر این ها چی هستش ؟ میشه همه رو بگید ؟
چند جور صفحه نمایش داریم ؟ شنیدم OLED هم برای لپ تاپ هم زدند ؟
لپ تاپ ها فقط یک جور سیستم خنک کنندگی دارند ؟ اون هم فن ؟
اینجا رو بخون:

اطلاعات کاملی وجود داره.

goldenmasoud
06-09-2009, 23:41
حمل و نقل زیاد که نه!!!
15.4 به زیر باشه.
اگه میشه چند تا مدل معرفی کنید.خیلی عجله دارم

لطفا جواب بدید دوستان.

Pami
06-09-2009, 23:53
لطفا جواب بدید دوستان.

جواب درخواست شما در اين پست ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) داده شده ، لطفا صفحات قبل تاپيك رو هم مطالعه بفرماييد دوست عزيز

با تشكر

redevil6990
06-09-2009, 23:59
اگر بودجه بالاتري داشتيد حتما بهتون ميگفتم سوني سري Z بگيريد

من تا 2 ميليون بودجه دارم.(شايد يه كم بالاتر)آيا با اين بودجه سري زد مدلي در حد بالاترين كانفيگ 1340 داره؟

از يه طرف كارت گرافيك سري زد 9300GS هست.خيلي پايينه نه؟:13:
مزيت هاي سري زد نسبت به 1340 چيان؟

biostar
07-09-2009, 00:03
خب دوستان آخر به یه نتیجه هایی رسیدم ولی باز گیرم ، بین

Sony Vaio 490 FW XXX

و

Sony Vaio CS XXX

حالا نمیدونم کدوم بهتره و از هر سری و شماره کدوم بهتره ؟

از سری FW صفحه های Full HD رو دوست دارم

و

از سری CS اندازه شون رو

حالا اگه ممکنه راهنماییم کنید ، ممنون

من هیچ گونه شباهتی بین مدل های انتخابی شما نمیبینم.دو نوت بوک از دو کلاس متفاوت.
سری fw از کلاس desktop replacement هست و در نتیجه امکانات و قدرت بیشتری داره
اگه وزن نوت بوک برات اهمیت نداره سری FW از هر لحاظ قدرت مندتره و جزو نوت بوک های گیم و مولتی مدیا محصوب میشه

asklt
07-09-2009, 00:06
ویرایش شد............................

goldenmasoud
07-09-2009, 00:10
سلام.
یکم هم بازی
میخوام زیاد باش کار کنم
کیفیت lcd هم خوب باشه
دوام باتری زیاد باشه
اگه 15.4 اینچ بخوام چی؟
fw 490jab خوبه؟ البته این 16 اینچ هست.
dv6 1215 چطوره؟

Pami
07-09-2009, 00:20
من تا 2 ميليون بودجه دارم.(شايد يه كم بالاتر)آيا با اين بودجه سري زد مدلي در حد بالاترين كانفيگ 1340 داره؟

از يه طرف كارت گرافيك سري زد 9300GS هست.خيلي پايينه نه؟:13:
مزيت هاي سري زد نسبت به 1340 چيان؟

در حد 1340 نه نداره ،‌ گرافيك هاي سري Z جيفورس 9300 هستند كه بالطبع از 9500 ضعيفتر هست
مهمترين مزيتي كه سري Z داره و بقيه ندارن كيفيت ساخت بسيار بالا هست
بدنه بسيار محكم و قوي كه در 13 اينچي ها خيلي سخت پيدا ميشه

اگه ميتوني اين لينك رو دانلود كن ببين : ( خودم آپ كردم ، همون فيلمي هست كه قولش رو قبلا داده بودم )

VAIO Z Series Crash Test ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

با اين بودجه مدل Z540 NMB رو ميتونيد بخريد با قيمت 1.660 با گارانتي نوتالي
2.4 3MB 1066
4GB DDR3
250GB HDD 7200 RPM
Geforce 9300 GS
13.1" LED 1600x900
Made in JAPAN

AlirezaWiFi
07-09-2009, 00:35

درود
من در زمینه بازی هیچ تخصصی ندارم ولی بازی خورها دل خوشی از گرافیک های اینتل ندارن و البته باید گفت من روی هیچ نوت بوکی گرافیک قدرتمند ندیدم و این مقایسه بین خود نوت بوک ها است ولی در هر صورت گفته می شود در اینجا گرافیک 1340 بهتر عمل می کند.
بی شک DDR3 باس بیشتری دارد ولی این را شما زمانی احساس می کنید که با نرم افزار های پیشرفته مهندسی مانند MATLAB محاسبات سنگین انجام دهید.
باید دید شما از استحکام بدنه در چه حدی است ولی اگر توقعتان معقول و مقایسه بین سایر نوت ها باشد می توان گفت که 13 اینچی ها معمولا برای کم کردن وزن از جنس های خاصی استفاده می کنند که یکی از عوامل افزایش قیمت همین. مثلا در 1340 از فلز منیزیم و چرم استفاده شده و در سونی از کربن استفاده شده که مقاومت خوبی دارد.
در انتها باید نوع استفاده خود از نوت بوک را مشخص کنید. در هر صورت این کارت گرافیک ها در اینده نچندان دور با بازی های روز به مشکل بر می خورند. اگر هم واقعا همیشه از نرم افزار های مهندسی استفاده کرده و محاسبات سنگین انجام می دهید رم DDR3 بسیار به کار می اید ولی با CPU های دو هسته ای روی نوت بوک ها هیچ گاه ندیده ام که اساتیدم از ان برای محاسبات استفاده کنند و معمولا از کامپیوتر های 4 هسته ای استفاده می شود.
اگر به تعصب به یک برند متهم نشوم من باز هم سونی به شما پیشنهاد می دهم.
موفق باشید

hps2142
07-09-2009, 01:00
سلام .میشه یه لپ تاپ واسم معرفی کنید که حول و حوش 1.3 میلیون باشه ...!!

اگه HP ... Sony .... Del باشه بهتره !!

mohammadmother
07-09-2009, 02:09
سلام می خواستم بدونم که کارت گرافیک GForce 8600 FX بهتره یا کارت گرافیکی که با نام GForce 9500 در لپ تاپ وجود داره؟

Vah!d
07-09-2009, 02:51
آقا کسی جواب منو نمیده ؟ من یه لپ تاپ واسه نرم افزارهای عمران مثل etabs , safe, sap میخواستم و گوش دادن به موزیک و دیدن فیلم . یکی از دوستان HP HDX X16-1040 رو پیشنهاد کرده . نظر شما چیه ؟

scorpion818
07-09-2009, 07:13
سلام .میشه یه لپ تاپ واسم معرفی کنید که حول و حوش 1.3 میلیون باشه ...!!

برای چه کاری می خوای؟ گرافیک بالا نیاز داری؟ قیافه مهمه؟ می خوای زیاد جا به جا بشی؟ برای کاربری های معموبی مثل اینترنت و فیلم دیدن می خوای؟ جواب شما به این سوالات توی پیشنهاد دوستان خیلی تاثیر داره.

babialex
07-09-2009, 09:45

هیچ کس نبود این سوالای مارو جواب بده ؟

تفاوت کیفیت lcd های سری dv6 با fw490 چقدره ؟

گارانتی های پارس لپ تاپ - اریس - نوتالی - ایران نوت بوک چطورن ؟

redevil6990
07-09-2009, 10:20
درود
من در زمینه بازی هیچ تخصصی ندارم ولی بازی خورها دل خوشی از گرافیک های اینتل ندارن و البته باید گفت من روی هیچ نوت بوکی گرافیک قدرتمند ندیدم
موفق باشید

سوني كه گرافيكش اينتل نيست،ATI 4570 هست.

و این مقایسه بین خود نوت بوک ها است ولی در هر صورت گفته می شود در اینجا گرافیک 1340 بهتر عمل می کند.
منم دقيقا ميخوام بدونم چرا با اينكه بنچ مارك هاي 4570 مقداري بالاتره،از چند نفر شنيدم كه 9500G بهتر عمل ميكنه؟

باید دید شما از استحکام بدنه در چه حدی است ولی اگر توقعتان معقول و مقایسه بین سایر نوت ها باشد می توان گفت که 13 اینچی ها معمولا برای کم کردن وزن از جنس های خاصی استفاده می کنند که یکی از عوامل افزایش قیمت همین. مثلا در 1340 از فلز منیزیم و چرم استفاده شده و در سونی از کربن استفاده شده که مقاومت خوبی دارد.

سري SR سوني كه بدنه كربن فكر نكنم باشه ؟
با اين وجود يعني از لحاظ كيفيت بدنه SR بهتره؟

Pami
07-09-2009, 10:39

كيفيت بدنه نسبت به Z پايين تر هست و اينجا كيفيت ساخت 1340 بالاتره ، مخصوصا پايه هاي نگه دارنده مانيتور

Hamed_jon
07-09-2009, 11:16
سلام به همه دوستان

من یه لپ تاپ میخوام بین 1 تا 1300

من دانشجو سال آخر مهندسی نرم افزار هستم
چیزایی که میخوام:
-امکاناتش کامل باشه-وایرلس-بلوتوس-وبکم-فینگر و...
-سرعت برام خیلی مهمه و میخوام تا مدتی نیازمو برطرف کنه
-گارانتی معتبری داشته باشه
-قیافش هم خیلی ضایع نباشه
-وزنش اصلا مهم نیست

در ضمن یکی از فروشنده ها گیر داده بیا Dell Vostro 1510 بگیر و برای تو بهترینه.
نظرتون رو در این مورد هم بگین؟؟

ممنون از همگی..
-

biostar
07-09-2009, 12:59
سوني كه گرافيكش اينتل نيست،ATI 4570 هست.

منم دقيقا ميخوام بدونم چرا با اينكه بنچ مارك هاي 4570 مقداري بالاتره،از چند نفر شنيدم كه 9500G بهتر عمل ميكنه؟

Nvidia 9500m gs
Nvidia 9500m ge
Nvidia 9500m g

اینها تماما توسط Nvidia تولید میشن که از لحاظ کارایی با هم کاملا متفاوت هستند
بر روی studio ps 1340 مدل Nvidia 9500m gقرار داره که از 4570 به مراتب ضعیف تره
این کارت گرافیک درسته که نمره 3dmark قابل قبولی داره اما در اجرای بازی ها حتی در برخی موارد از 9300gs هم ضعیف تر عمل میکنه
در اجرای بازی ها 1340 با سی پی یو p9600 از سری sr با سی پی یو p8700 ضعیف تره! دلیلش هم کارت گرافیک 4570 ATI هست

signinfo
07-09-2009, 13:22
سلام
ببخشید بهترین کانفیگ FW490 کدومه تا 1 میلیون و پونصد؟ jab? jbb ? یا غیره که نمی دونم...

ممنون

biostar
07-09-2009, 13:25
سلام به همه دوستان

من یه لپ تاپ میخوام بین 1 تا 1300

من دانشجو سال آخر مهندسی نرم افزار هستم
چیزایی که میخوام:
-امکاناتش کامل باشه-وایرلس-بلوتوس-وبکم-فینگر و...
-سرعت برام خیلی مهمه و میخوام تا مدتی نیازمو برطرف کنه
-گارانتی معتبری داشته باشه
-قیافش هم خیلی ضایع نباشه
-وزنش اصلا مهم نیست

در ضمن یکی از فروشنده ها گیر داده بیا Dell Vostro 1510 بگیر و برای تو بهترینه.
نظرتون رو در این مورد هم بگین؟؟

ممنون از همگی..
-

DV6-1215
cpu:p8700 2.5Ghz 3mb
4GB DDR2
500GB (5400RPM
ATI 4650 GDDR3
Lightscribe Super Multi DVD Writer (+/-R +/-RW) with Double Layer support
15.6" Diagonal High Definition HP Brightview Display 1366 x 768
Bluetooth
Wireless Intel 802.11 a/g/n
HP Mobile Remote Control
HP Pavilion WebCam with Integrated Microphone

حدود قیمت:1300

Simaaa
07-09-2009, 13:33
سلام
اگه لپ تاپی بخوام که Intel® Core™2 Quad داشته باشه حدود قیمتش چنده ؟
می خوام ببینم اصلا دنبالش باشم یا دنبال همون مدل های Intel® Core™2 Duo بگردم..

( لپ تاپ برای کار مهندسی عمران می خوام,
Etabs ,Auto CAD ,SAP , ... این جور نرم افزار ا که گرافیک بالایی از سیستم می خوان، و زیبایی و ظرافت ظاهر اصلا برام مهم نیست , سیستمی می خوام که از نظر بدنه مقاومت بالایی داشته باشه و وزن سبک ... اندازه lcd حدود 14 باشه و گرافیک بالا هم داشته باشه .... )
شما چه برند و مدلی رو پیشنهاد می کنین
( حتی الامکان قیمت هر چه پایینتر بهتر _تر جیحا زیر 1/5)

biostar
07-09-2009, 13:42
سلام
ببخشید بهترین کانفیگ FW490 کدومه تا 1 میلیون و پونصد؟ jab? jbb ? یا غیره که نمی دونم...

ممنون

FW-490 JDB
p8700 2.5 3mb
6GB DDR2
320GB HDD
ATI 4650

Pami
07-09-2009, 14:07
سلام
اگه لپ تاپی بخوام که Intel® Core™2 Quad داشته باشه حدود قیمتش چنده ؟
می خوام ببینم اصلا دنبالش باشم یا دنبال همون مدل های Intel® Core™2 Duo بگردم..

( لپ تاپ برای کار مهندسی عمران می خوام,
Etabs ,Auto CAD ,SAP , ... این جور نرم افزار ا که گرافیک بالایی از سیستم می خوان، و زیبایی و ظرافت ظاهر اصلا برام مهم نیست , سیستمی می خوام که از نظر بدنه مقاومت بالایی داشته باشه و وزن سبک ... اندازه lcd حدود 14 باشه و گرافیک بالا هم داشته باشه .... )

Dell Latitude E6400
2.6 6MB 1066
4GB RAM
250GB HDD 7200RPM
nVidia Quadro NVS 160 ( كاملا مناسب براي طراحي هاي گرافيكي )
Made in Poland
بدون گارانتي 1.450 ، زيگورات 1.590

Hamed_jon
07-09-2009, 16:51
ممنون دوست من ..!!!

فقط نگفتین Dell Vostro 1510 چجوریاس به نسبت DV6-1215 ؟
آخه فروشنده همش گیر داده به این !!!

چطوری میتونم قیمت امروز لب تاپ رو گیر بیارم؟

ممنون از همگی!!!

P A R S A
07-09-2009, 17:08
سلام
مینی لپ تاپ ارزون معرفی کنید، البته مشخصات مناسبی هم داشته باشه، قیافه اش هم مهمه، من خودم از Dell Inspiron Mini10 خوشم اومده ولی توی مقایسه PCworld سرعت انتقال فایل و دوام باطریش خیلی کمتر از مدل های دیگه است!

Radiohead
07-09-2009, 17:11
یه سئوال دارم،

یه سری از مدل های HP (مثل DV6-1235ee) کارت ضبط تلویزیون (TV Tuner ----T) دارن. اگه لطف کنید کمی در موردش توضیح بدید ممنون میشم!

hps2142
07-09-2009, 17:21
یه لپ تاپ واسم معرفی کنید که حول و حوش 1.6 تا 1.3 میلیون باشه ...!!

واسه ی game , win 7 , خلاصه کار گرافیکیش خوب باشه اگه خواستین تا 1600 هم میتونم !!

Pami
07-09-2009, 17:21
ممنون دوست من ..!!!

فقط نگفتین Dell Vostro 1510 چجوریاس به نسبت DV6-1215 ؟
آخه فروشنده همش گیر داده به این !!!

چطوری میتونم قیمت امروز لب تاپ رو گیر بیارم؟

ممنون از همگی!!!

Vostro 1510 قديمي شد دوست من ! سري جايگزين اومده براش : Vostro 1520
فروشنده هم ... ! لپ تاپ هاش رو دستش باد كرده داره بهت اينطوري ميگه
براي قيمت هم بريد تو لينكي كه تو امضاي من هست ( دانلود ليست قيمت )

Pami
07-09-2009, 17:26
سلام
مینی لپ تاپ ارزون معرفی کنید، البته مشخصات مناسبی هم داشته باشه، قیافه اش هم مهمه، من خودم از Dell Inspiron Mini10 خوشم اومده ولی توی مقایسه PCworld سرعت انتقال فایل و دوام باطریش خیلی کمتر از مدل های دیگه است!

اگه منظورتون Netbook هست اتفاقا Mini 10 يكي از بهترين مدلهاست
اكثر مدلهاي نت بوك از پردازنده هاي اتم N استفاده ميكنن ولي Mini 10 از Z كه تفاوت در دو هسته اي بودنش هست
( N270 و Z530 )
مدل Mini 10 پورت خروجي HDMI داره ( خروچي با كيفيت HD ) كه بسيار نسبت به D-Sub يا VGA برتري داره
قطر و اندازه اش هم بسيار مناسب هست و همينطور كيبورد اين مدل نسبت به تمام نت بوك ها بزرگتر و راحت تر هست
البته ايراد Mini 10 هم اينه كه گرافيكش Intel GMA 500 هست در مقابل مدلهاي ديگه كه Intel GMA 950 هستند

نت بوك هاي خوب ديگه ( 10 اينچي ها ) رو ميشه به Acer Aspire One D250 و يا Lenovo S10 اشاره كرد .
همينطور مدلهاي جديد Asus EeePC مثل 1002

hps2142
07-09-2009, 23:17

واسه ی game , win 7 , خلاصه کار گرافیکیش خوب باشه اگه خواستین تا 1600 هم میتونم !!

up .......

lordsuperboys
07-09-2009, 23:44
منم یه چی تو همون مایه ها ولی یکم ارزونتر نزدیک به 1000000 باشه طوری بگین که بعد خرید نگمک کاش یه یکم بهترش و میخریدم پیشاپیش ممنون

saeed8170
07-09-2009, 23:48
سلام
از دوستان کسی نمیدونه fw46 میاد یا نه؟اگه میاد چه زمانی؟

biostar
08-09-2009, 00:03

در حال حاظر قوی ترین نوت بوک ها برای گیم در بازار ایران با قیمت شما با کارت گرافیک ATI4650 هست.
برند های سونی و HP این نوت بوک ها را عرضه میکنند
البته هنوز خبری از win7 نیست و به این زودی ها نخواهد بود.
با قیمت پیشنهادی شما

HP DV6 1225ee
Intel Core2 Dou T9600 2.8GHZ 6MB FSB1066
4GB Ram
500GB+
LCD Diagonal High Definition HP Brightview Display 15.6
ATI Radeon HD 4650 1GB dedicate
Bluray
دوستان این نوت بوک را با قیمت 1570 خریدن.

REGISTERED USER
08-09-2009, 00:16
الان نوت بوک های اچ پی از ویندوز سون پشتیبانی می کنند

توی سری DV6 الان برید سایت HP می بینید تمام برنامه ها و درایورها برای ویندوز 7 موجوده

momo
08-09-2009, 00:24
با سلام خدمت اساتید محترم
راستش من نوت بوک رو برای جابه جایی می خوام برا همین رفتم سراغ 13 اینچی ها
اول مدل cs 36 را پسندیدم اما مثل اینکه مدل ضعیفیست و بیشتر فانتزیست
حالا می خوام یکی از دو مدل زیر رابگیرم
SR 490 DEB
SR 490 JBB
لطفا دوستان بگند کدوم بهتره و اگر تو این رنج مدل دیگه ای هست به من معرفی کنند
و این سری SR چه نقاط ضعفی داره؟
ممنون

babialex
08-09-2009, 02:28
بار سوم

alireza661299
08-09-2009, 02:40
تاپیک داره میره صفحه ی 1000

timsar jackson
08-09-2009, 05:23
لپ تاپ dell vostro 1500 که میگن 2 ساله که تولید نمیشه

یه بنده خدایی دسته 2 داره خیلی هم تمیزه و مشکلی نداره..

من فقط واسه 10 ماه استفاده میخوامش

چند تومن میارزه ازش بگیرمش؟

biostar
08-09-2009, 06:10
الان نوت بوک های اچ پی از ویندوز سون پشتیبانی می کنند

توی سری DV6 الان برید سایت HP می بینید تمام برنامه ها و درایورها برای ویندوز 7 موجوده

بله اما تا با win7 برسه ایران خدا بزرگه!حداقل 6 ماه طول میکشه.
ارزش صبر کردن نداره
خودم صفحه ی 1000 ام این تاپیک رو رقم زدم! مبارک باشه!

biostar
08-09-2009, 06:57
بار سوم

اینقدر سوال پرسیدی که دو روز جواب دادنش طول میکشه:31:

1) در مورد کارت های گرافیکی :کارت گرافیک ATI4650 قوی ترین از بین این 3 مدله//اینتل 4500 یک گرافیک onboard هست که dedicated graphics memory نداره و از حافظه اصلی سیستمRAM ها استفاده می کنه و میشه گفت خیلی ضعیفه و ازش نباید توقع بازی و کارهای گرافیکی حتی در سطح متوسط داشت
Gforce9600 هم کارت گرافیک بسیار خوبیه اما از ATI 4650 بسی ضعیف تره.
2) در مورد خرید از دبی خوب قطعا اونجا ارزون تره اما گارانتی دیگه نداره و یک ریسک محصوب میشه.
اگه خودت میری دبی و میخری قابل قبوله چون چند روزی اونجا میتونی دستگاه رو تست کنی
اما اگه بخوای بگی وسط بیارن اشتباه بزرگی مرتکب میشی و اصلا کار عاقلانه ای نیست.
در کل خرید در ایران بهتره.
3) درایور تمامی لپتاپ ها از سایت سازنده به راحتی در دسترس هست و مشکلی از نصب win7 نخواهی داشت.الان اکثر شرکت ها درایور های win7 رو برای download گذاشتن
4)کلا کیفیت ساخت تمامی نوت بوک ها بالاست و هردو برند سونی و HP نوت بوک های زیبا و با کیفیتی میسازن اما در هر صورت بدنه نوت بوک نیاز به مراقبت بسیار زیادی داره و کوچیکترین ضربه به نوت بوک آسیب وارد میکنه.
5)کیفیت صفحه نمایشه هردو نوت بوک بیان شده در سطح قابل قبولیه و نیازهای فردی رو برطرف میکنه.
میشه گفت رنگ بندی سونی و کیفیت LCD های سونی مقداری بهتره اما تفاوت چندان زیاد نیست و قابل چشم پوشیه

در مورد عکسی که از vostro هم خواستی بهترین کار اینه که بری بازار و همه رو از نزدیک ببینی.تفاوتش با عکس های تبلیغاتی که کلی روش کار میکنن و زرق و ورقش میدن زیاده

Simaaa
08-09-2009, 07:29
Dell Latitude E6400
2.6 6MB 1066
4GB RAM
250GB HDD 7200RPM
Made in Poland

آیا واقعا گارانتی به درد می خوره ؟ یعنی ارزش داره تفاوت قیمت رو بدم و با گارانتی بگیرم ؟
من لپ تاپ قبلیم Toshiba Tecra بود ولی وقتی lcd ش مشکل پیدا کرد ، گارانتی 550 برام هزینه برآورد کرد ، با اینکه می گفت این مشکل هیچ ربطی به طرز استفاده از لپ تاپ نداره و آی سی هر زمانی ممکنه بسوزه , ولی به هر حال گارانتی قبول نکرد....

و سوال دیگه اینکه مثلا همین مدل لپ تاپ Dell رو که معرفی کردین من چه جوری می تونم بدون ویندوز بخرم ...
من که به هر حل ویندوز اورجینالش رو پاک می کنم ، پس اقلا پولشو ندم دیگه....
با تشکر

REGISTERED USER
08-09-2009, 08:18

گارانتی ها در صفحه اول این تاپیک توضیح داده شده اند !

پارس لپ تاپ = معمولی ! بیشتر یک فروشگاه هست تا شرکت !

اریس تکنولوژی = کلا سه گارانتی برای دل معتبره : زیگورات ، دلیران و اریس ، اینا کارشون از قدیم دل بوده است ! گارانتی خوبیه و خدمات گسترده ای داره !

نوتالی = نوتالی هم یک فروشگاه بزرگ است که تازگی شرکت شده ! لیست قیمت و خدمات خوبی داره! واحد گارانتی اش بدک نیست تعمیرات خوبی داره ولی هزینه زیاد میگیره !

ایران نوت بوک = جدیداً اومده و اصلا نمی شناسمش ! اینم قبلا مغازه و اینا بوده حالا از یمن وجود مشتری های بازار نوت بوک ، شده گارانتی !!!!

REGISTERED USER
08-09-2009, 08:18
بله اما تا با win7 برسه ایران خدا بزرگه!حداقل 6 ماه طول میکشه.
ارزش صبر کردن نداره
خودم صفحه ی 1000 ام این تاپیک رو رقم زدم! مبارک باشه!

منظور بنده این بود که الان فقط HP داره روی ویندوز سون خوب مانور میده ، توی سایتش تمام درایور و برنامه ها برای سون هست !

REGISTERED USER
08-09-2009, 08:22
آیا واقعا گارانتی به درد می خوره ؟ یعنی ارزش داره تفاوت قیمت رو بدم و با گارانتی بگیرم ؟
من لپ تاپ قبلیم Toshiba Tecra بود ولی وقتی lcd ش مشکل پیدا کرد ، گارانتی 550 برام هزینه برآورد کرد ، با اینکه می گفت این مشکل هیچ ربطی به طرز استفاده از لپ تاپ نداره و آی سی هر زمانی ممکنه بسوزه , ولی به هر حال گارانتی قبول نکرد....

و سوال دیگه اینکه مثلا همین مدل لپ تاپ Dell رو که معرفی کردین من چه جوری می تونم بدون ویندوز بخرم ...
من که به هر حل ویندوز اورجینالش رو پاک می کنم ، پس اقلا پولشو ندم دیگه....
با تشکر

گارانتی برای آماتورها بله ، حتما لازم است ولی یک گارانتی معتبر ! گارانتی های فروشگاه ها و ... بیشتر شبیه تعمیرگاه ایران خودرو هستند ! باید هزینه بدی و وقت هم صرف کنی !

خوب اون شرکت گارانتی معتبری نبوده متاسفانه ! :41:
یا بی دلیل میخواسته از این کار سر باز بزنه ! شما باید محکم سر حرفتان می ایستادید !

جواب دوم ،
اونهایی که ویندوز ندارند (سری n - ارزان) نوشته شده که سیستم عاملشان DOS هست و همچنین لوگوی سری n Series روی آنها کنار تاچ پد چسبانیده شده است !
تفاوت قیمتشون حدود 30 تا 40 تومنه با کانفیگ ویندوز دار ! :8:

Simaaa
08-09-2009, 09:23
سلام
سوال اول : اگه لپ تاپی بخوام که Intel® Core™2 Quad داشته باشه حدود قیمتش چنده ؟
می خوام ببینم اصلا دنبالش باشم یا دنبال همون مدل های Intel® Core™2 Duo بگردم که تو بازار زیاده؟

سوال دوم: ( لپ تاپ برای کار مهندسی عمران می خوام, برای Etabs ,Auto CAD ,SAP , ... این جور نرم افزار ا که گرافیک بالایی از سیستم می خوان، و زیبایی و ظرافت ظاهر اصلا برام مهم نیست , سیستمی می خوام که از نظر بدنه مقاومت بالایی داشته باشه و وزن سبک ... اندازه صفحه نمایش هم از 14کوچیکتر نباشه .... )

pami_wega این مدل رو معرفی کردند:
Dell Latitude E6400
2.6 6MB 1066
4GB RAM
250GB HDD 7200RPM
Made in Poland

با کاربردی که من می خوام و رنج قیمت حدود 1/5 تو برند IBM یا Toshiba چی رو معرفی می کنید؟
( شنیدم اینها از نظر مقاومت بدنه و کارایی خیلی بهتر از Dell هستند , درسته؟ )

سوال سوم : در مورد LED یا ELED به جای LCD چی؟ الان چیزی تو بازار هست ؟ حدود قیمتش چه جوریه ؟

ببخشید که اینهمه سوال می کنم ...آخه اینقدر مدل و برند زیاده تو لپ تاپ که بدون داشتن اطلاعات کافی تصمیم گیری خیلی سخته..:41: