PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : { آرشیو } مشاوره كلی برای خريد انواع لپ تاپ ( پست اول مشاهده شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 [37] 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

sepehrppp
04-08-2009, 13:25
دوست من dv6 1225 داره!!اونم كار archicad انجام ميده!!!
با هم مقايسه كرديم.renderi كه من از مال خودم ميگيرم به مراتب سريع تر از اونه!!!
فكر كنم ديگه تفاوتو احساس بكنين چين چيه!!!

sepehrppp
04-08-2009, 13:29
يادتون باشه اسمبل كردن بي كيفيت 20% از جون دستگاهو ميگيره!! يعني شما همش از 80% قدرت دستگاهتون استفاده ميكنين!!
يعني 20% پولتونو دور ريختين.حالا يك حساب سرانگشتي بكنين ببينين كدوم بهتره!!!
چين يا آمريكا!!

sepehrppp
04-08-2009, 13:35
البته قبلا كه 1640 بود واقعا نمي ارزيد كسي بگيره اما با بين قيمت 1560 عاليه!!
مگر اينكه ايران رهجو ارزون تر بده كه بعيد ميدونم!!!!

h_starboy
04-08-2009, 13:44
البته قبلا كه 1640 بود واقعا نمي ارزيد كسي بگيره اما با بين قيمت 1560 عاليه!!
مگر اينكه ايران رهجو ارزون تر بده كه بعيد ميدونم!!!!

من قیمت ایران رهجو رو نمیدونم. حالا یه بررسی میکنم ببینم چند اینجا .
ممنون بابت توضیحات .

sepehrppp
04-08-2009, 13:45
راستي دوستان كسي ميتونه درباره ي كيفيت LCD كه LED هستند توضيحي بده؟
چون من يكي ديدم كيفيت تصويرش واقعا بالا بود!!!
شايد بگم از سوني هم بهتر بود!!!!!

lotdhaman
04-08-2009, 13:45
سلام خدمت همه علمای اهل فن
عرض به حضورتون من به لپ تاپی احتیاج دارم که علاوه بر کیفیت ساخت مقاومت فیزیکی خوبی هم داشته باشه و با توجه به اینکه سقف هزینه ای که میتونم پرداخت کنم 1600000 است سه مدل زیر رو که در کنار اون مواردی که گفتم کانفیگ نسبتا خوبی هم دارند پیدا کردم :
1-Lenovo ThinkPad T500 6PG
CPU : T9400-2.53GHz - 6MB - 1066
Ram : 2GB DDR3 - 1066
HDD :250GB
Price : 1580000

2- Lenovo ThinkPad SL500 W1M
CPU : T9550-2.66Ghz - 6MB - 1066
Ram : 4GB DDR2 - 667
HDD :320GB
Price : 1170000

3- DELL LATITUDE E6500 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
CPU : T9500-2.53Ghz - 6MB - 1066
Ram : 4GB DDR2 -800
HDD :250GB SATA2 -7200 RPM
Price : 156000

هر سه شون با گارانتی پارس لپ تاپ البته گارانتی هایدیگری هم برای Dell وجود داره و برای Lenovo هم گارانتی سازگار ارقام هم هست .
در مورد Dell دو نفر از دوستام که داشتن گفتن صفحه نمایششون افتضاحه - جدار پشت صفحه نمایش هم به فشار خیلی حساسه و زود میشکنه و بعد از دوسال هم صفحه کلیدش فرسوده میشه طوری که کاملا معلومه کار کردست .
در مورد لنوو برخی فروشنده ها میگن شناخته شده نیست و دیگه کیفیت IBM رو نداره و اینکه بازارش تو ایران کمه حتما یه چیزی هست .
اگه به این نتیجه برسم که لنوو بخرم خودم یه خورده نظرم به SL هست چون اون T عمده دلیل قیمتش کارت گرافیکش و امکانات بیسیمش هست که چندان به درد من نمی خوره .
اما SL هم چنتا مورد داره که دو دلم کرده یکی باس رمش که فکر کنم 667 خیلی پائین باشه - یکی هم اینکه تو یکی بررسی در یک سایت انگلیسی زبان خوندم که یک مصرف کننده گفته سری SL اصلا ThinkPad نیست و مشخصات فیزیکی اونو نداره و در واقع یک IdeaPad هست با طرح و اسم ThinkPad .
لطفا کمک و راهنمایی کنید .

merikh_merikh
04-08-2009, 14:05
دوستان اگه میشه لطفن قیمت Sony VAIO FW-270JB را بدین.
همچنین نظرتونو در موردش بگین که خوبه یا نه؟
ممنون.

Pami
04-08-2009, 14:27
شركت npc تو مشهد!!
سوني هايي كه تو آمريكا هست به هيچ وجه قابل مقايسه با چيني ها نيست!!!

يادتون باشه اسمبل كردن بي كيفيت 20% از جون دستگاهو ميگيره!! يعني شما همش از 80% قدرت دستگاهتون استفاده ميكنين!!
چين يا آمريكا!!

حالا اينم در كنار اين مورد بگم كه جنساي چيني بگير نگير دارن!!!
شانسي هستند!!!پس احتمال تعويض قطعات زياده!!!
پس لپ تاپ درس حسابي نيست!!!

كيفيت ساخت لپ تاپ هاي سوني بارها گفته ام خودتون بريد تست كنيد ببينيد آمريكايي و چيني فرقي ندارن
همون لپ تاپ آمريكايي با قطعات ساخت چين اسمبل ميشه
من خودم از چين خوشم نمياد ولي كيفيت جنس درجه 1 چين فراتر از اين حرف ها است
در مورد اينكه اسمبل كردن بي كيفيت 20 درصد جون لپ تاپ رو ميگيره چطوري حساب كرديد كه به اندازه رند و دقيق 20 درصد رسيديد ؟؟
كي گفته جنس چيني بگير نگير داره ؟ مگه داريد اسباب بازي چيني ميخريد كه بگير نگير داشته باشه ؟
همون 15 تست CE كه در اروپا براي كالاي توليدي گذر ميشه در چين هم ميشه
شما فكر كردي در چين مردم نشستن با دست لپ تاپ ميسازن تو آمريكا همه با ماشين آلاته ؟؟

حرف آخر رو بزنم ،‌ كيفيت ساخت مدلهاي چيني و آمريكايي تقريبا يكسان هست
اين سياست سوني هست كه يه مدل رو هم در چين ميسازه هم در آمريكا ، يه سري از مردم دنيا مثل ما ايراني ها براشون ساخت كجا بودن مهم شده و بابت اين قضيه پول بيشتري مي پردازن ...

هر كسي لپ تاپ ميخره اگه درست استفاده كنه ازش مطمئن باشيد هيچ مشكلي پيش نخواهد آمد

nakeshman
04-08-2009, 14:29
چين يا آمريكا!!

دوست عزیز . این اعداد و ارقام رو از کجا میارید ؟ 20 % و 80 % و اینا.اینجا قراره بحث علمی باشه نه همینجوری سرسری و با استنباط های شخصی.
شما کل تاپیک رو ریختی به هم . بعد چند ساعت میایم میبینیم 3 4 صفحه یه تاپیک اضافه شده همش هم پست های شماست با فاصله ی چند دقیقه به چند دقیقه و مطالبی که همش اظهارنظر های شخصی شماست و فکر نمیکنم اطلاعات مفیدی در اختیار دوستان بذاره.
لطفا مراعات کنید و همه ی پست هاتون رو جمع و جور کنید و تو 1 پست بزنید

:10::10:
ممنون

sepehrppp
04-08-2009, 14:39
بايد به دوستان بگم كه اينكه renderd سريع تره دروغه!!!
اينكه خودم دارم با يك hp dv6 1225 مقايسه ميكنم دروغه!!
عزيز دلم مردم آمريكا پولي كه به لپ تاپ ميدن هيچ وقت آسياي شرقي نميدن!!
در صمن اينو بگم كه بنده تو شركت كامپيوتري كار ميكردم و ديدم اسمبل كردن بد و بي كيفيت چه تاثيري رو سرعت داره!!!
پس اينارو به من نگين!!
كيفيت قطعات آمريكايي به مراتب بهتر از چيني هست!!

sepehrppp
04-08-2009, 14:46
در ضمن شما ها با خودتون گفتين چرا سري هاي چيني بيشتر آسياي شرقي استفاده ميكنن؟
چرا سنگاپور بايد مدلاي اروپايي و ‍ژاپني داشته باشه!!!؟؟
پس بدونين ايراني ها اينطور نيستند اين شماهايين كه بدون تحقيق يك حرفي رو ميزننين!حتي اگر هم بخواين اسم شخصي را ميگم كه تو شركت سوني آمريكا هست!!!
يا به عبارتي اون اين اطلاعاتو به من داده!!! پس نظراي شخصي نيست!!
يا اينكه full hd خيلي كم بدرد ميخوره نظر شخصي هستش؟ يا چرا ايران رهجو گارانتي تعويض نميذاره اينو چي مشگشن؟
در ضمن من اينو تاكيد كنم و بگم كه گفتم ضريب اطمينان آمريكاييش بالاتره!!!

Pami
04-08-2009, 14:51
كيفيت قطعات آمريكايي به مراتب بهتر از چيني هست!! شما چرا متوجه نميشويد ؟؟ قطعات آمريكايي وجود ندارد ! اي خدا بارها گفتم باز هم ميگم ، فرقي بين اين دو نيست
پس يعني دل كه اكثر قطعات رو چين ميسازه و ميره تو لهستان و ايرلند و مالزي اسمبل ميشه تو آمريكا پرفروش نيست ؟
در مورد Apple چي ميگيد ؟ فكر كرديد اپل ها تو آمريكا ساخته ميشن ؟؟ همه چيني هستند
HP چطور ؟؟ اون رو هم فكر كرديد آمريكا ميسازه ؟
شركت هاي بزرگ ميان سرمايه گذاري در چين ميكنن همون محصول رو با همون كيفيت با قيمت مثلا 1/3 تموم شده به بازار ميارن
فقط براي رقابت

شما هم تو شركتي كه اسمبل ميكردن ديديد بد اسمبل بشه كيفيت مياد پايين حق داريد اونجا با دست اسمبل مي كرديد ولي خطوط توليد لپ تاپ تماما اتوماتيك هستند و انسان دخالت زيادي در توليد نداره ( موارد خيلي محدود )

sepehrppp
04-08-2009, 14:57
من نگفتم قطعات آمريكايي هستند!!
اما آمريكا اجناسيرو كه مطابق استاندارداشون نباشه مرجوع ميكنه!!
يعني توليد كمتر كيفيت بهتر!!
اما چين ميگه توليد بيشتر كيفيت كمتر!!
يعني چين استاندارداي آمريكارو نداره!!

dante3
04-08-2009, 15:03
دوستان من مي خوام يه لپ تاپ دل به مدل dell vostro 1520 بگيرم.
ولي کمي از کيفيت ساخت و از استحکام دستگاه نگرانم چون بيرون از خونه مي خوام استفاده کنم.
ويه سوال ديگه اينکه از نظر استحکام کدوم سري هاي دل خوبن؟ البته رنج قيمتشون بين 800 تا 900 باشه.
اگه ميشه سريع راهنمايي کنيد چون کمي عجله دارم
ممنون

amir_dre
04-08-2009, 15:07
دوست عزیز . این اعداد و ارقام رو از کجا میارید ؟ 20 % و 80 % و اینا.اینجا قراره بحث علمی باشه نه همینجوری سرسری و با استنباط های شخصی.
شما کل تاپیک رو ریختی به هم . بعد چند ساعت میایم میبینیم 3 4 صفحه یه تاپیک اضافه شده همش هم پست های شماست با فاصله ی چند دقیقه به چند دقیقه و مطالبی که همش اظهارنظر های شخصی شماست و فکر نمیکنم اطلاعات مفیدی در اختیار دوستان بذاره.
لطفا مراعات کنید و همه ی پست هاتون رو جمع و جور کنید و تو 1 پست بزنید

:10::10:
ممنون

کاملا تایید میشه اینجا جای مشاوره است همش شده بحت های فنی در مورد سونی
من یه سوال در مورد دل پرسیدم هیچکی جواب نداد
سوال:لپ تاپ دل 1545 با کانفیگ
Cpu 2.5--ram 4---HDD 320
رو یکی از دوستام برام جور کرده 750
خوب بهم قیمت داده؟اصلا این مدل خوب است؟؟

Pami
04-08-2009, 15:12
کاملا تایید میشه اینجا جای مشاوره است همش شده بحت های فنی در مورد سونی
من یه سوال در مورد دل پرسیدم هیچکی جواب نداد
سوال:لپ تاپ دل 1545 با کانفیگ
Cpu 2.5--ram 4---HDD 320
رو یکی از دوستام برام جور کرده 750
خوب بهم قیمت داده؟اصلا این مدل خوب است؟؟

مشخصاتش رو از جمله سيستم عامل و گرافيك و ... رو كامل بنويسيد
گارانتي رو هم ذكر كنيد
اگر لينك داريد تو پ.خ براي من بفرستيد چك كنم

من 1545 رو چند روز پيش خريدم ، كيفيت نمايشگر عالي داره ، كاملا بي صدا كار ميكنه ، حرارت خيلي كم

mahmood_20
04-08-2009, 15:22
سلام به همه
من میخواستم یه مدل بهم معرفی کنین
کار من برنامه نویسیه که برنامه های سنگینی میخام روش نصب کنم طوری باشه که تا 4-5 سال دیگه جواب بده
ممنون

Pami
04-08-2009, 15:26
سلام به همه
من میخواستم یه مدل بهم معرفی کنین
کار من برنامه نویسیه که برنامه های سنگینی میخام روش نصب کنم طوری باشه که تا 4-5 سال دیگه جواب بده
ممنون

با چه بودجه اي دوست عزيز ؟
براي برنامه نويسي به پردازنده قوي نياز هست كه بايد براي اينكار بالاي 1 ميليون ( كم كم ) هزينه بشه

mahmood_20
04-08-2009, 15:29
همون 1 میلیون

Pami
04-08-2009, 15:43
دل وسترو 1520 با پردازنده P8700 اينتل با سرعت 2.5 گيگاهرتز و كش 3 مگابايت و 1066 FSB گزينه خيلي خوبي هست
رم 4 گيگ و هارد 320 و گرافيك Geforce 9300 GS تكميل كننده اين دستگاه هستند
ساخت چين
بدون گارانتي زير 1 ميليون هم گير مياد

mahmood_20
04-08-2009, 15:52
ممنون
آیا مدل های دیگه ای هم وجود هست که تقریبا همین کارایی رو داشته باشه؟

nakeshman
04-08-2009, 17:24
پس بدونين ايراني ها اينطور نيستند اين شماهايين كه بدون تحقيق يك حرفي رو ميزننين!حتي اگر هم بخواين اسم شخصي را ميگم كه تو شركت سوني آمريكا هست!!!
يا اينكه full hd خيلي كم بدرد ميخوره نظر شخصي هستش؟ يا چرا ايران رهجو گارانتي تعويض نميذاره اينو چي مشگشن؟

از تمام این حرفا که بگذریم ؛اکثر دوستان 3 سال گارانتی معتبر و خدمات خوب ایران رهجو و امکانات بیشتر ( بلو ری و full HD ) ای که همراه با قیمت کمتریه رو به این احتمالات شما و ارتباطات سری تون با فردی که تو سونی آمریکا کار میکنه ترجیح میدن. شما هم نظر شخصی خودتون رو گفتید و با توجه به برداشت هاتون تصمیم بگیرد . اگر فرد دیگه ای هم نظرات شما به نظرش درست و منطقی اومد حتما ازشون تو خرید استفاده میکنه .
لطفا این بحث ر وهمین جا تمومش کنید تا تاپیک بیشتر از این منحرف نشده , همین جوریش هفت هشت ده صفحه به این تاپیک 900 صفحه ای اضافه شد!
:20:

Pami
04-08-2009, 17:47

دوست عزيز چرا بعضي ها مثل شما اينقدر مطالب رو اشتباه برداشت ميكنن و اينقدر پافشاري روي موضوعي دارند كه اثبات كردنش كاري نداره ؟
شما پست هاي من رو دقيق بخونيد كاملا متوجه خواهيد شد
من هم كاملا به قضيه واقف هستم و حرفي روي هوا نميزنم عزيز من
اون شخص هم خوش به حالش ، محض اطلاع شما دوست عزيز توليدات سوني آمريكايي در آمريكا نيست مكزيك هست ( كارخانه در مكزيك واقع شده )
مكزيك هم شرايط نيروي انساني ارزان شبيه به چين را دارد
من هم دشمن جنس آمريكايي نيستم و نميگم كيفيت پايين تري از چيني داره من ميگم فرق خاصي بين توليدات در كيفيت نيست و اين رو خود سوني تاييد ميكنه ، اگر اينطور بود توليدات چيني سوني به آمريكا نميرفت در حالي كه توليدات مشابه آمريكاييش هست
Full HD هم چه ربطي به بحث داشت ؟؟ ايران رهجو در ابتدا 1 سال گارانتي ميكرد ولي توي يك سمينار با حضور مدير عامل منطقه خاور ميانه سوني فقط و فقط با نظارت سوني براي ايران 3 سال گارانتي تعمير و تعويض قرار داده كه اون زمان صداي اماراتي ها در اومد !
شما خودت جاي اونها بودي جنسي كه مشكل داشته باشه رو 3 سال تضمين ميكني ؟؟

شما يه سوني سري BZ كه اكثرا آمريكايي هستند رو بگيري و باهاش كار كني ميفهمي كه آمريكايي هاش اينقدر هم كه تعريف ميشه خوب نيستند
من مخالف جدي اين كه آمريكايي سوني رو نخريد نيستم ،‌من اين رو ميگم كه ارزش نداره براي مدلهاي همسان شما هزينه اضافي بپردازيد تا زيرش بخوره ساخت USA

بحث هم به نظر من با شما در اين مورد بيهوده هست و تاپيك رو منحرف خواهد كرد
اگر قانع نميشويد در پروفايل من مطرح كنيد بحث خواهيم كرد

با تشكر
تمام

Pami
04-08-2009, 17:51
ممنون
آیا مدل های دیگه ای هم وجود هست که تقریبا همین کارایی رو داشته باشه؟

از برند دل مدلهاي وسترو 1510 هنوز موجود هستند ولي با اومدن 1520 تقريبا خريدش زياد توصيه نميشه
مدل هاي Inspiron 1545 هم براي برنامه نويسي توصيه نميشن

البته مدل Latitude E5500 با گارانتي زيگورات هم توصيه ميشه
با گرافيك Intel 4500MHD و پردازنده مشابه و رم 2 گيگ و هارد 250

n_asadi
04-08-2009, 18:34
سلام
بنده تا چند وقت پیش تصمیمم رو گرفته بودم که اواسط شهریور که دانشگاه ها باز میشن یک Latitude E6400 بگیرم ، اما این بحث های مربوط به vaio fw46 بدجوری وسوسه ام کرد ،از این HP ها هم خیلی تعریف شنیدم، خلاصه اینکه تصمیم گرفته ام حالا که یک ماه فرصت دارم یکم بیشتر فکر کنم.ممنون میشم اگه کمکم کنید.
بودجه: 1,500,000
برند های مورد نظرم: DELL,Sony,HP
میزان استفاده:4 روز در هفته، روزی 8 ساعت
نوع استفاده: نرم افزار های مهندسی عمران+کارهای عادی( وب ، آفیس ، شاید هم نیم ساعت بازی)
سایز به ترتیب اولویت : 14 > 15 > 16 (14 از همه بهتره)
cpu : حتما باس 1066 و 6 مگ و 2.5 به بالا
vga :اهمیت نداره
هارد:حجمش مهم نیست اما اگه 7200 دور باشه واقعا عالی میشه
FP:اهمیت نداره
CAM:اهمیت نداره
رم : 4 گیگ
اما مهمترین مساله مانیتور است، میگن سونی از همه بهتره اما چند جا خوندم که تصویر LED ها خیلی عالی است،آیا کیفیت این LED ها به مانیتور full HD وایو fw46 میرسه؟
وزن : می ارزه مثلا لاتیتود e6400 ـ (2.4) کیلویی رو ول کنم و fw46 سی پی یو خدا و مانیتور توپ 3.1 کیلویی رو بخرم(تازه fw46 پنجاه تومن هم ارزونتره)، چون تاحالا نوت بوک نداشتم نمیتونم تشخیص بدم که این 700 گرم اختلاف وزن چقدر ممکنه آزار دهنده باشه،امکانات و ترکیب fw46 خیلی برام عالیه اما وزنش میترسونتم
تو سونی ها مدلی هست که امکانات fw46 رو با سایز 15 داشته باشه؟

Mah-Shar
04-08-2009, 20:22
سلام
بنده تا چند وقت پیش تصمیمم رو گرفته بودم که اواسط شهریور که دانشگاه ها باز میشن یک Latitude E6400 بگیرم ، اما این بحث های مربوط به vaio fw46 بدجوری وسوسه ام کرد ،از این HP ها هم خیلی تعریف شنیدم، خلاصه اینکه تصمیم گرفته ام حالا که یک ماه فرصت دارم یکم بیشتر فکر کنم.ممنون میشم اگه کمکم کنید.
بودجه: 1,500,000

من هم مثل شما و با موارد استفاده مشابه تا دو هفته پیش تصمیم قطعی گرفته بودم Latitude E6500 رو بگیرم ولی با اومدن سری جدید FW نظرم عوض شد که دلایلم رو برات می نویسم:

- قدرت پردازنده بالاتر که برای کار با نرم افزارهای مهندسی خیلی مهمه

- ظرفیت هارد بیشتر ( GB 150 ) البته rpm کمتری داره ولی من ظرفیت بیشتر رو ترجیح میدم

- رزولوشن تصویر بالاتر و امتیاز FullHD و خروجی HDMI

- زیبایی ظاهری فوق العاده بیشتر

- fw 46 با معتبرترین گرانتی سونی ( 3 ساله ) حدود 200000 تومن ارزونتر از Latitude E6500 با معتبرترین گارانتی دل در ایران ( 3 ساله) هست

- کارت گرافیک قویتر به همراه حافظه بیشتر ( 1 gb در مقابل 256 mb)

- تکنولوژی بلوری ، وبکم با رزولوشن بیشتر، تکنولوژی Centrinio 2

- از همه مهمتر یه کیف مجانی!!!:31:

درمقابل این امتیازات سونی از سبکتر بودن ( نمیدونم با باتری 9cell باز هم همین وزن رو داشته باشه) عمر باتری بیشتر و استحکام بالاتر دل گذشتم!!

Mr-Digital
04-08-2009, 22:36
سلام به همه ی دوستان عزیز،
میخواستم ببینم با هزینه ی 1600000 آیا مدل یا برند بهتری از نظر کیفیت و کارایی (مخصوصا صفحه نمایش!) از لپ تاپ HP Pavilion dv6-1225ee میشه پیدا کرد یا خیر؟ ضمنا آخرین قیمت این مدل رو هم اگر کسی داره لطفا اطلاع بده.
ممنون از لطف همگی...

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]لپ%20تاپ%20و%20نوت%20بوک%20HP%20Pavili on%20dv6-1225.jpg

Operating system installed
Genuine ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) Windows Vista® Home Premium with Service Pack 1 (32-bit)
Processor type
Intel® Centrino® 2 processor technology
• Intel® Core™2 Duo Processor T9600
• 2.8 GHz , Level 2 cache 6 MB
Standard memory
4096 MB
Memory layout
(2 x 2048 MB)
Maximum memory
Supports up to 8 GB DDR2 memory

Internal drivesInternal drives
500 GB
Storage controller
SATA Hard Disk Drive
Hard disk drive speed
5400 rpm
Optical drive type
Blu-Ray ROM with SuperMulti DVD±R/RW Double Layer

System featuresMemory card device
5-in-1 integrated Digital Media Reader for Secure Digital cards, MultiMedia cards, Memory Stick, Memory Stick Pro, or xD Picture cards
Network interface
Integrated 10/100/1000 Gigabit Ethernet LAN
Wireless technologies
Intel 802.11 a/g/n
Wireless capability
Bluetooth® wireless networking
External I/O ports
4 USB 2.0 (4th shared with eSATA port), 1 HDMI connector, 1 eSata connector, 1 VGA port, 1 RJ45 ethernet connector, 2 headphones-out, 1 mic-in, 1 IEEE 1394, consumer IR, cable docking connector
Video capture interface
IEEE 1394 FireWire® Interface
Expansion slots
One ExpressCard/54 slot (also supports ExpressCard/34)
Display size
15.6" Diagonal High Definition HP Brightview Display BID
Display resolution
1366 x 768
Graphic subsystem name
ATI Mobility Radeon HD 4650
Video RAM
Up to 2303 MB total graphics memory with 1 GB dedicated DDR3
Control panel
HP Mediasmart media player software and its dedicated menu controls, music and DVD buttons
Webcam
HP Pavilion Webcam with Integrated Digital Microphone. VGA
Remote control
HP Mobile Remote Control
Internal audio
3D Sound Blaster Pro compatible sound 16 bit integrated
Speakers and microphone
Audio Playback SRS Premium Sound
Keyboard
Full size keyboard with integrated numeric keypad
Power supply type
90 W AC Power Adapter
Pointing device
Touch Pad with On/Off button and dedicated vertical Scroll Up/Down pad, volume control, mute button
Battery type
6-cell Lithium-Ion (Li-Ion) battery

n_asadi
04-08-2009, 22:40
من هم مثل شما و با موارد استفاده مشابه تا دو هفته پیش تصمیم قطعی گرفته بودم Latitude E6500 رو بگیرم ولی با اومدن سری جدید FW نظرم عوض شد که دلایلم رو برات می نویسم:
- قدرت پردازنده بالاتر که برای کار با نرم افزارهای مهندسی خیلی مهمه
- ظرفیت هارد بیشتر ( GB 150 ) البته rpm کمتری داره ولی من ظرفیت بیشتر رو ترجیح میدم
- رزولوشن تصویر بالاتر و امتیاز FullHD و خروجی HDMI
- زیبایی ظاهری فوق العاده بیشتر
- fw 46 با معتبرترین گرانتی سونی ( 3 ساله ) حدود 200000 تومن ارزونتر از Latitude E6500 با معتبرترین گارانتی دل در ایران ( 3 ساله) هست
- کارت گرافیک قویتر به همراه حافظه بیشتر ( 1 gb در مقابل 256 mb)
- تکنولوژی بلوری ، وبکم با رزولوشن بیشتر، تکنولوژی Centrinio 2
- از همه مهمتر یه کیف مجانی!!!:31:
درمقابل این امتیازات سونی از سبکتر بودن ( نمیدونم با باتری 9cell باز هم همین وزن رو داشته باشه) عمر باتری بیشتر و استحکام بالاتر دل گذشتم!!
مرسی، چه جمع بندی خوبی انجام دادید!
fw46 باتریش 9 سلولی است؟ از پشتش بیرون زده؟
آره، ترکیب امکانات fw46 خیلی توپه ،دل فینگرپرینت و eSATA داره عوضش سونی درایو بلوری ، که بلوری بیشتر به درد میخوره و با 200در نظر گرفتن تومن اختلاف قیمت e6500 در برابر fw46 حذف میشه
کاش فقط یکم سبک تر بود، شما زیاد حمل و نقلش میکنید؟ براتون مشکلی ایجاد نمیکنه؟

h_starboy
05-08-2009, 00:09
سلام به همه ی دوستان عزیز،
میخواستم ببینم با هزینه ی 1600000 آیا مدل یا برند بهتری از نظر کیفیت و کارایی (مخصوصا صفحه نمایش!) از لپ تاپ HP Pavilion dv6-1225ee میشه پیدا کرد یا خیر؟ ضمنا آخرین قیمت این مدل رو هم اگر کسی داره لطفا اطلاع بده.
ممنون از لطف همگی...
آره مدل sony vaio fw 46 که صفحه نمایش full hd داره و بسیار با کیفیت تره .
کانفیگش هم مثل همینه و تفاوتهای خیلی جزئی با این داره .
قیمتش هم 1550 هست.
این مدل hp dv6 - 1225 یه جا با گارانتی رایانه همراه 1650 بود

n_asadi
05-08-2009, 01:07
این hp dv6 - 1225 تقریبا مشابه fw46 است،فقط eSATA و num pad اضافه داره که به 150 تومن گرونتر بودنش نمی ارزه
وزن dv6-1225 چقدره؟

ali_biglari
05-08-2009, 08:06
salam do0ostan.
khaheshan komak koninnnnnnnnnnnnnn
man kamtar az 1 mah pish yek lptop kharidam.
kolli ba yeki az familamo0on mashverat kardam akhar raftam sony kharidam.fekr konam modelesh fw46 ya hamchin chizayi hast.khaili alli bo0od amma diro0oz ke dashtam bahash kar mikardam LCD SOKHTTTTTTTTT!!!!!!
PALOYE GARANTISHAM KE MIBARAM JAVAB NEMIDE MIGE IN NASHI AZ NAVASAN BARGHE!!!!
DARSORATI KE ASLAN BE BARGH NABO0OD MAN KAR MIKARDAM!!!!!!
KHAK TO SARE GARANTIYARO BEBARAN KHAHESHAN YEKI KOMAKAM KONE!!!!!!
PLZZZZZZZZZZZ
MAN TAZE OMADAM CHIZI HAM NEMIDONAM AZ LAPTOP!

sepehrppp
05-08-2009, 08:11
وزنش اون چيزي كه تو كاتالوگا نوشته در حدود 2.9 هست!!اما فكر كنم بيشتر باشه.
راستي دوستان نطرتونو درباره ي ASUS نگفتين؟
چهجور كيفيتي داره؟

ali_biglari
05-08-2009, 08:51
اقايان من چه خاكي تو سرم كنم؟كسي جواب نميده؟؟؟؟؟

Pami
05-08-2009, 09:11
اگه گارانتي تاييد كرده باشه كه LCD سوخته كاريش نميشه كرد
چه شركتي گارانتي كرده ؟؟
اگه از ايران رهجو خريده باشيد امكان نداره همچين حرفي بهتون بزنن

Pami
05-08-2009, 09:12
راستي دوستان نطرتونو درباره ي ASUS نگفتين؟
چهجور كيفيتي داره؟

لپ تاپ هاي اسوس هم دارند تو ايران جا ميفتن ، كيفيتشون بستگي به مدل داره
سري Gaming هاي اسوس مثل W90VN واقعا عالي هست
در مورد نت بوك ها به نظر من EeePC ها خوب از آب در نيومدن

ali_biglari
05-08-2009, 09:20
بلي همين بود اسم گارانتيش!ايران رهجو نميشه از دستشون شكايت كنم آخه من كاري نكردم.خودش سوخته.هنوز يك ماهم نشده كه خريدم.گفته بودن گارانتي هاي ايران الكيه اما فكر نميكردم تا اين حد!!
ميگفتن سوني خوبه همينه!

ali_biglari
05-08-2009, 09:43
اين پستايه من چرا انقدر دير مياد؟
چي شد دوستان ميگين من چيكار كنم؟
خودم هزينه كنم بفرستم دوبي چطوره؟
گارانتي اين كه دبه كرده!چه گارانتي مزخرفي داشت!!موقع خريد ازشون خوب تبليغ ميكردن!!تا جايي كه تونستن تعريف كردن حالا كه ميبرم اين چندياتو تحويلم ميدن!!
عجب اشتباهي كردم از اين شركت خريد كردم!!!

sepehrppp
05-08-2009, 09:49
نظرتون در مورد اين چيه: N50VN ASUS
INTEL CORE 2 DUO T9400 2.53 6MB
4GB RAM
320GB HDD
BLUE RAY COMBO
NVIDIA GFORCE 9650 1GB DEDICATED
15.4 LED
PRICE:1580

sepehrppp
05-08-2009, 09:57

دوست گرامي ببين ميتوني ببريش پلوي يك شخص حرفه اي؟
اگه بتوني ثابت كني از نوسانات نبوده شايد بتوني يك كاريش بكني!!
وگرنه بنداز دور سيستمتو!!:18:

StudioX
05-08-2009, 10:08
سلام دوستان

یه سوال، به نظرتون با هزینه ماکسیمم 800-850 تومان میشه یه تبلت خوش دست و خوشکار خرید ؟

از لحاظ اندازه، فرقی نمی کنه بزرگ باشه یا کوچیک فقط فاکتور اصلی قدرت + زیبایی برام اولویت داره ...

ممنون میشم منو راهنمایی کنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Pami
05-08-2009, 10:08
اين پستايه من چرا انقدر دير مياد؟
چي شد دوستان ميگين من چيكار كنم؟
خودم هزينه كنم بفرستم دوبي چطوره؟
گارانتي اين كه دبه كرده!چه گارانتي مزخرفي داشت!!موقع خريد ازشون خوب تبليغ ميكردن!!تا جايي كه تونستن تعريف كردن حالا كه ميبرم اين چندياتو تحويلم ميدن!!
عجب اشتباهي كردم از اين شركت خريد كردم!!!

پست هاي شما نيازمند تاييد هست به همين دليل كمي زمان بر هست ( من تمام مدت رو نميتونم در انجمن باشم :46: )

چرا بفرستيد دبي ؟ اگه ايران رهجو تاييد كرده كه مشكل از خود نمايشگر هست همينجا ميتونيد عوض كنيد

ايران رهجو تخصصي ترين تيم خدمات لپ تاپ در ايران هست ، اين دبه بازي ميتونه 2 دليل داشته باشه :

1-موجودي ال سي دي براي مدل شما به دليل تازه وارد بودن صفر بوده و نميتونستند عوض كنن بنابر اين شما رو دك كردن
2-مشكل از جاي ديگه اي بوده و به دليل هزينه بر بودن به بهونه سوختن ال سي دي شما رو برگردوندن

شما اگر تهران هستيد در پ.خ به من اطلاع بديد من بهتون بگم كجا بريد تا براتون تست كنن ببينن واقعا مشكل چيه

Pami
05-08-2009, 10:11
سلام دوستان

یه سوال، به نظرتون با هزینه ماکسیمم 800-850 تومان میشه یه تبلت خوش دست و خوشکار خرید ؟

از لحاظ اندازه، فرقی نمی کنه بزرگ باشه یا کوچیک فقط فاکتور اصلی قدرت + زیبایی برام اولویت داره ...

ممنون میشم منو راهنمایی کنید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ميتونيد بخريد ولي از برندي مثل Suzuki كه من لپ تاپ هاي معمولي سوزوكي رو به كسي پيشنهاد نميكنم چه برسه به تبلت
اگه 1.300 داشتيد HP گزينه خيلي خوبي بود

با اين قيمت نخريد بهتر هست
در ضمن تبلت ها سخت افزار چندان قدرتمندي ندارن ، روي اينها زياد حساب نكنيد

Pami
05-08-2009, 10:15
بلي همين بود اسم گارانتيش!ايران رهجو نميشه از دستشون شكايت كنم آخه من كاري نكردم.خودش سوخته.هنوز يك ماهم نشده كه خريدم.گفته بودن گارانتي هاي ايران الكيه اما فكر نميكردم تا اين حد!!
ميگفتن سوني خوبه همينه!

شكايت و اين چيزا تو ايران معني نداره
شما با قسمت مديريت ايران رهجو در ميان بگذار يا اگه ديدي نتيجه نداره حتما براي خود سوني مستقيم E-mail بفرست
بوده كسي كه از LG شكايت داشته (‌ در زمينه موبايل با يكي از شركت هاي گارانتي كننده تحت نظارت ال جي ) و مستقيم Email زده و فرداش از خود ال جي با شركت تو ايران تماس گرفتند و پيگيري كردن و گوشي طرف رو عوض كردند
شما به خود ايران رهجو هم بگو كه اگه پيگيري نشه به سوني اطلاع ميدهيد
من هم اولين بار هست ميبينم كسي از ايران رهجو شاكي شده

Mah-Shar
05-08-2009, 10:16
مرسی، چه جمع بندی خوبی انجام دادید!
fw46 باتریش 9 سلولی است؟ از پشتش بیرون زده؟
آره، ترکیب امکانات fw46 خیلی توپه ،دل فینگرپرینت و eSATA داره عوضش سونی درایو بلوری ، که بلوری بیشتر به درد میخوره و با 200در نظر گرفتن تومن اختلاف قیمت e6500 در برابر fw46 حذف میشه
کاش فقط یکم سبک تر بود، شما زیاد حمل و نقلش میکنید؟ براتون مشکلی ایجاد نمیکنه؟

باتریش 6 سلولی هست و از لب تاب بیرون نزده

تکنولوژی Centrino تو مصرف بهینه انرژی تاثیر داره، من تازه این لب تاب رو خریدم و تا حالا باهاش مشکلی نداشتم

BBNHFAK
05-08-2009, 11:53
ببخشید چرا انقدر قحطی لپتاپ شده؟
یعنی نه 1199 تو بازار هست نهfw46 :19:
کسی خبر نداره کی دوباره وارد می شن

h_starboy
05-08-2009, 11:54
این hp dv6 - 1225 تقریبا مشابه fw46 است،فقط eSATA و num pad اضافه داره که به 150 تومن گرونتر بودنش نمی ارزه
وزن dv6-1225 چقدره؟

ورنش 2.8 کیلو
1650 قیمت دارم . 100 تومن گرونتر
ولی اونم می ارزه به نظر من .
البته ال سیدیش اصلا در حد سونی نیست .

ali_biglari
05-08-2009, 11:57
اخه دوستام سوني داشتن اما از اونجا نگرفته بودن هفته ي اول ديدن ايراد كوچوكي داشته براشون تعويض كرده بودند!!
اين ايران رهجو اگه كارش درسته چرا تعويض نكنه برام!!!
چرا چرنديات تحويل من ميدن!
من با تهرانم تماس گرفتم همينو گفتن:از گارانتي خارجه!!!!
شرمنده اما فكر ميكنم شما خيلي رو اينا حساب باز كردين!!!
اين شركت دولتيه فكر كنم هيچ تخصصي هم به نظر من نداره فقط ياد داره اجناس خراب بده بعد بندازن گردن خودت!!!!
خيلي كارشون درسته برام تعويض كنن همينطور كه بقيه اين كارو ميكنن!!!

h_starboy
05-08-2009, 12:17
ببخشید چرا انقدر قحطی لپتاپ شده؟
یعنی نه 1199 تو بازار هست نهfw46 :19:
کسی خبر نداره کی دوباره وارد می شن

والا به خدا
شانس ماست دیگه
فعلا مدل dv6 - 1225 هستش که خیلی خوبه
اون 1199 که شاید نیاد دیگه با توجه به اینکه 1225 اومده ولی فکر کنم fw 46 بیاد . من ایران رهجو شماره دادم که بیاد بهم زنگ میزنن .
احتمال اینکه هفته بعد بیاد هستش .

Mr-Digital
05-08-2009, 13:03
آره مدل sony vaio fw 46 که صفحه نمایش full hd داره و بسیار با کیفیت تره .
کانفیگش هم مثل همینه و تفاوتهای خیلی جزئی با این داره .
قیمتش هم 1550 هست.
این مدل hp dv6 - 1225 یه جا با گارانتی رایانه همراه 1650 بود

ممنون دوست عزیز، آیا FW46 در حال حاضر در بازار ایران موجوده؟ میتونم تهیه کنم؟
البته آخرین قیمتی که من امروز برای 1225 گرفتم 1560 بود.

وزن dv6-1225 چقدره؟

از هر نظر 1225 کانفیگ بهتری نسبت به FW46 داره اما متاسفانه یا خوشبختانه صفحه نمایش برای من که گرافیستم خیلی مهمه. قیمت رو هم گفتم اینجوری نیست، 1560 هست که تقریبا برابرند.
وزنش دقیقا 2.88 kg هست.

BBNHFAK
05-08-2009, 13:42
والا به خدا
شانس ماست دیگه
فعلا مدل dv6 - 1225 هستش که خیلی خوبه
اون 1199 که شاید نیاد دیگه با توجه به اینکه 1225 اومده ولی فکر کنم fw 46 بیاد . من ایران رهجو شماره دادم که بیاد بهم زنگ میزنن .
احتمال اینکه هفته بعد بیاد هستش .
این مدل جدیده من دقت نکرده بودم فکر کردم نوشتین 1125 :27:
می شه مشخصات و قیمت 1225 رو بزارین و آیا تو ایران موجود هست یا نه :20:؟
اگه خبری از fw46 هم شد بگین؟ البته یه خوبی داره که اگه بخوایم 46 بگیریم دو نفر کارشو تست کردن:31:
ویرایش شد...
1225 خیلی گرونه 1900 با این که امکانات خوبی داره ولی بودجه من که محدوده.

HP Dv6 1225
CPU 2.8
Core2Duo
cache 6MB
Ram 4 GB
Hard 320GB
Lcd 15.6” WXGA
VGA ATI 4850HD
1G Up to 2303 MB
Vista home
Esata ندارد
f p ندارد
made in china

Mr-Digital
05-08-2009, 13:48
این مدل جدیده من دقت نکرده بودم فکر کردم نوشتین 1125 :27:
می شه مشخصات و قیمت 1225 رو بزارین و آیا تو ایران موجود هست یا نه :20:؟
اگه خبری از fw46 هم شد بگین؟ البته یه خوبی داره که اگه بخوایم 46 بگیریم دو نفر کارشو تست کردن:31:
ویرایش شد...
1225 خیلی گرونه 1900 با این که امکانات خوبی داره ولی بودجه من که محدوده.

HP Dv6 1225
CPU 2.8
Core2Duo
cache 6MB
Ram 4 GB
Hard 320GB
Lcd 15.6” WXGA
VGA ATI 4850HD
1G Up to 2303 MB
Vista home
Esata ندارد
f p ندارد
made in china

تو بازار موجوده، قیمت رو اشتباه بهتون دادن، حداکثر قیمتش در بازار 1650 هست البته الان زیر 1600 هستش.
ضمنا گرافیکش 4650HD هستش نه 4850 همچنین eSATA داره.
موفق باشید.

n_asadi
05-08-2009, 15:40
سایت ایران اچ پی قیمت dv6-1225 رو با 18 ماه گارانتی ایران اچ پی 1670 و با 24 ماه گارانتی +موس بی سیم+کیف+بیمه ایران ، 1770 زده
اگه 150 تومن ارزون تر بود می ارزید، اما با این قیمت حریف fw46 نمیشه
من تصمیمم رو گرفتم، اوایل شهریور fw46 فقط میخوام یک آلترناتیو دیگه هم پیدا کنم که اگه یک وقتی این نشد یا به احتمال 1 درصد از نزدیک ازش خوشم نیومد اوضاع به هم نریزه

h_starboy
05-08-2009, 16:14
ممنون دوست عزیز، آیا FW46 در حال حاضر در بازار ایران موجوده؟ میتونم تهیه کنم؟
البته آخرین قیمتی که من امروز برای 1225 گرفتم 1560 بود.

از هر نظر 1225 کانفیگ بهتری نسبت به FW46 داره اما متاسفانه یا خوشبختانه صفحه نمایش برای من که گرافیستم خیلی مهمه. قیمت رو هم گفتم اینجوری نیست، 1560 هست که تقریبا برابرند.
وزنش دقیقا 2.88 kg هست.
همونطور که تو پستهای قبلیم گفتم الان فعلا fw 46 نیستش .ولی گفتن تا هفته بعد میاد احتمالا .
از نظر کانفیگ فکر نکنم برتری محسوسی هر کدوم داشته باشن. تقریبا مثل همن .
تنها تفاوت محسوس ال سی دی سونی هستش .
ضمنا 1225 مودم هم نداره ولی خوب e-sata و num pad داره و همچنین حجم هاردش بیشتره (500) و وزن کمتر (2.88)
قیمت رو از کجا داری ؟ کدوم گارانتی ؟ اگه میشه بگید یا واسه من پ.خ کنید. چون میخوام هفته بعد اگه fw 46 نشد همین 1225 رو بگیرم .
ممنون

BBNHFAK
05-08-2009, 19:23
اگه امکانش هست مشخصات دقیق و قیمت دقیق 1225 رو بزارین
با گارانتی ایران اچپی زیر 1600 یا با گارانتی متفرقه ؟
ممنون...
ویرایش شد..
بی خیال fw46 من که رفتم اچپی بخرم یه روز هم صبر نمی کنم نمیخوام دیر بجنبم که این اچپی هم تموم بشه
فردا صبح هم می رم سفارش بدم خدا کنه تموم نشده باشه

BBNHFAK
05-08-2009, 19:30
سایت ایران اچ پی قیمت dv6-1225 رو با 18 ماه گارانتی ایران اچ پی 1670 و با 24 ماه گارانتی +موس بی سیم+کیف+بیمه ایران ، 1770 زده
اگه 150 تومن ارزون تر بود می ارزید، اما با این قیمت حریف fw46 نمیشه
من تصمیمم رو گرفتم، اوایل شهریور fw46 فقط میخوام یک آلترناتیو دیگه هم پیدا کنم که اگه یک وقتی این نشد یا به احتمال 1 درصد از نزدیک ازش خوشم نیومد اوضاع به هم نریزه

این مشکل از سایت ایران اچپی هست که سایت رو به روز نمی کنن
مشخصات رو تو سایت ایران اچپی زده فقط اون قیمت 1560 با گارانتی یا بدون گارانتی؟

eshtebahe khelghat
05-08-2009, 19:32
سلام
راجب dv5 با پردازنده amd مشاوره میخواستم مثلا این مدل
AMD Turion ZM‐80 2.1GHz 2x2MB, FSB 3600, ATI HD3450, 256MB / 1533 MB
dv5‐1055eo 2.1 GHz 320GB, 3GB DVD RW LS 15.4" +WXGA
ATI HD 3450
880,000

sepehrppp
05-08-2009, 21:34
ممنون...
ویرایش شد..
بی خیال fw46 من که رفتم اچپی بخرم یه روز هم صبر نمی کنم نمیخوام دیر بجنبم که این اچپی هم تموم بشه

خوب شما چرا fw 490 dfb رو نميخرين!!!
الان كه خوب ارزون شده!!من خودم آخرين قيمتب كه پيدا كردم 1560 بوده!!
hp ها كه خودم قبلا dv5 1060 داشتم يك ايراد بزرگي كه داره صفحه ي كيبوردش وحشتناك داغ ميشه!!
البته سري هاي جديدشو نميدونم شايد كمتر داغ كنند!
اما حيف lcd سوني نكرده؟!
يا asus مدل N50VN حتما يك نگاهي بنداز!!!
تا جايي كه ميتوني پول مارك بده ضرر نميكنين!:10:

nakeshman
05-08-2009, 21:38
به به
1ماه پیش fw46 رو از ایران رهجو خریدی ؟ والا تا اونجایی که ما آمار داریم حدود 2 هفته هم کمتره که ایران رهجو این مدل رو آورده......
دوست عزیز فکر کنم شما با دوست خوبمون sepehrppp نسبتی داری!
اینو از نحوه ی پست زدن و نحوی نگارش تون میگم ( اون علامت تعجب های زیادتون آخر هر جمله)
میگم شما که باsepehrppp عزیز نسبت داری ؛ ایشون 1 آشنا دارن تو سونی آمریکا کار میکنه؛ هماهنگ کن بده واست درستش کنن! :27:
-----------------------------------
من نمیدونم این کارا واسه ی چیه آخه ؟؟؟؟؟
این همه بچه های گل اینجا با متانت با شما بحث میکنن و واستون وقت میذارن؛ شما اینجوری میخواید با صحنه سازی حرفای بی پایه و اساستون رو به خیال خودتون ثابت کنید ؟؟

مدیر های اینجا کسی نیست رسیدگی کنه ؟
1 زمانی که تو فروم های بازی سنتر نسبتا فعال بودیم ؛ اونجا خیلی سریع با تخلفات برخورد میشد :13::19:

BBNHFAK
05-08-2009, 22:18
الان كه خوب ارزون شده!!من خودم آخرين قيمتب كه پيدا كردم 1560 بوده!!
hp ها كه خودم قبلا dv5 1060 داشتم يك ايراد بزرگي كه داره صفحه ي كيبوردش وحشتناك داغ ميشه!!
البته سري هاي جديدشو نميدونم شايد كمتر داغ كنند!
اما حيف lcd سوني نكرده؟!
يا asus مدل N50VN حتما يك نگاهي بنداز!!!
تا جايي كه ميتوني پول مارك بده ضرر نميكني:10:ن!
اگه بخوام سونی بگیرم که 46 می گیرم ولی قضیه عجله من در خرید اینه:
1 - تصمیم به خرید HP 1199 و اتمام موجودی در سراسر ایران (البته من فقط تهران و مشهد رو پرسیدم)
2 - تصمیم به خرید Sony FW46 و اتمام موجودی ایرانرهجو
3 - به زودی مورد سوم...(در دست احداث با 1225):46:
منظورتون از این جمله چی بود
"تا جايي كه ميتوني پول مارك بده ضرر نميكني"؟

Pami
05-08-2009, 22:29
اخه دوستام سوني داشتن اما از اونجا نگرفته بودن هفته ي اول ديدن ايراد كوچوكي داشته براشون تعويض كرده بودند!!
اين شركت دولتيه فكر كنم هيچ تخصصي هم به نظر من نداره فقط ياد داره اجناس خراب بده بعد بندازن گردن خودت!!!!

عزيز من با نهايت وجودم شما رو درك ميكنم ميفهمم كه چه حسي داره
من به شما يه راه پيشنهاد كردم چرا انجام نميدي ؟
بهت گفتم اگه ميخواي تو پ.خ بهم بگو بهت بگم كجا بري كه برات تست درست حسابي كنن بگن مشكل هموني هست كه ايران رهجو گفته يا نه ( اگه تهران هستي )
من هم گفتم اولين بار هست ميبينم كسي با ايران رهجو مشكل داره
وقتي بهترين خدمات دهنده كه مستقيم تحت نظارت توليد كننده سوني همين ايران رهجو هست چيز ديگري نيست كه روش حساب كنيم
دولتي هم نيستن ، انصافا تيم تخصصي خوبي دارند
در زمينه تعميرات برخي قطعات رو نميشه تعمير كرد و يا ارزش تعمير نداره در حالي كه ميشه يه پكيج نو خريد
و شايد هم بعضي ها نميتونن تعمير كنن

Pami
05-08-2009, 22:30
منظورتون از این جمله چی بود
"تا جايي كه ميتوني پول مارك بده ضرر نميكني

احتمالا منظورشون اين بوده كه ضريب اطمينان به برند هاي معتبر بيشتر است
البته HP تو زمينه لپ تاپ از سوني بيشتر نباشه كمتر نيست

h_starboy
05-08-2009, 23:37
ممنون...
ویرایش شد..

ایران اچ پی که با گارانتی 2 ساله زده 1770 . با گارانتی 18 ماهه هم فکر کنم 1670 باشه .
رایانه همراه هم با گارانتی 1 ساله قیمت دارم 1650 .
حالا این دوستمون از کجا 1560 قیمت دارن من نمیدونم.
مشخصاتشو پیدا کردم تو سایت iranhp

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ولی به نظر من هفته بعد رو صبر کن fw 46 بیاد اون بیشتر می ارزه به نظرم.
وضعیت تو دقیقا مثل خودمه .
-------------------------------------
یه سوال هم داشتم.
اگه از دوبی یه لپتاپ مثلا همین fw46 بشه آورد میشه ایران رهجو واسمون گارانتی بکنه یا نه ؟

BBNHFAK
06-08-2009, 07:35
ایران اچ پی که با گارانتی 2 ساله زده 1770 . با گارانتی 18 ماهه هم فکر کنم 1670 باشه .
رایانه همراه هم با گارانتی 1 ساله قیمت دارم 1650 .
حالا این دوستمون از کجا 1560 قیمت دارن من نمیدونم.
مشخصاتشو پیدا کردم تو سایت iranhp

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدولی به نظر من هفته بعد رو صبر کن fw 46 بیاد اون بیشتر می ارزه به نظرم.
وضعیت تو دقیقا مثل خودمه .
-------------------------------------
یه سوال هم داشتم.
اگه از دوبی یه لپتاپ مثلا همین fw46 بشه آورد میشه ایران رهجو واسمون گارانتی بکنه یا نه ؟

1770 :18::19::19:اگه منظورتون سایت ایران اچپیه اونجا هم به روز نیست هم به خاطر بیمه و موس وکیف و... گرونتر می ده و قیمت واقعی نیست. رایانه همراه هم من یه بار رفته بودم قیمت بگیرم خیلی خوب تخفیف می داد ولی فکر کنم 1600 باشه به هر حال من ترجیحا نمی خوام سونی بگیرم چون به لپتاپ هاش (به خصوص چینی) اعتماد ندارم. هرکی اچپی داشته واقعا ازش راضیه و لپتاپ هاش کیفیت خوبی دارن.
خب فعلا قیمت می کنم اگه زیر 1600 بود که می گیرم وگرنه باید در انتظار بود...:19::19::19:

REGISTERED USER
06-08-2009, 08:18
در حال حاضر 1225 قویترین نوت بوک HP هست ... سری جدید HP را از نظر قدرت با سونی مقایسه نکنید

به نظر من صبر کنید حدود دو ماه دیگر به قیمت حقیقی خودش یعنی حدود 1550 برسه

mehrshad taheri
06-08-2009, 08:51
در حال حاضر 1225 قویترین نوت بوک HP هست ... سری جدید HP را از نظر قدرت با سونی مقایسه نکنید

من که لپ تاپ خودمو بهتر از این مدل hp میدونم هم گارانتی بهتری داره هم نمایشگر full hd داره:20:

h_starboy
06-08-2009, 10:04
من الان یه هفتس دارم زنگ میزنم ایران رهجو همیشه هم میگه یه هفته تا 10 روز دیگه میاد .
ای بابا چه گیری کردیم .

Pami
06-08-2009, 10:32
سلام
راجب dv5 با پردازنده amd مشاوره میخواستم مثلا این مدل
AMD Turion ZM‐80 2.1GHz 2x2MB, FSB 3600, ATI HD3450, 256MB / 1533 MB
dv5‐1055eo 2.1 GHz 320GB, 3GB DVD RW LS 15.4" +WXGA
ATI HD 3450
880,000

شما اين دوتا pdf رو بخون :

PDF 1 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] rl%3Fsa%3Dt%26source%3Dweb%26ct%3Dres%26cd%3D1%26u rl%3D[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] uments%252F42220B_ESC_PB_Turion_PFD.pdf%26ei%3DlHx 6SoeGHp_WmgPvpOHrAQ%26usg%3DAFQjCNHJ6XS4Nq9K2Mw1Vb UHvtMH8uzmWA%26sig2%3Dfg-My9Wnel593WIR2Yzvmg) و PDF 2 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] rl%3Fsa%3Dt%26source%3Dweb%26ct%3Dres%26cd%3D2%26u rl%3D[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] d_tech_docs%252F32816.pdf%26ei%3DlHx6SoeGHp_WmgPvp OHrAQ%26usg%3DAFQjCNEHDQoblW-PoYE0aHI5Ebhodwg3QQ%26sig2%3DP96vA4yWa0Uvv2LDk-EJpw)

يا به اين صفحه برو :

AMD ZM-80 Processor ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Fen-us%2FNotebookCPUDetail.aspx%3Fid%3D432%26f1%3DAMD% 2BTurion%25E2%2584%25A2%2BX2%2BUltra%2BDual-Core%2BMobile%2BProcessor%26f2%3D%26f3%3D%26f4%3D2 000%26f5%3DS1%26f6%3DB1%26f7%3D65nm%2BSOI%26f8%3D% 26f9%3D3600%26)

( در رابطه با پردازنده )

گرافيك 3450 هم گرافيك خيلي معمولي و متوسطي هست كه زياد تعريف و تمجيد نداره

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لپ تاپ خوبي هست ولي با 100 هزار تومن افزايش ميتونيد سري DV6 مدل 1103 رو بگيريد كه گرافيك ATI 4530 رو داره

sepehrppp
06-08-2009, 10:32
با سلام خدمت دوستان.
من بايد يك سري چيزارو اينجا مشخص كنم:
نكته ي اول اينكه:اين تاپيك براي مشاوره و رفع مشگل دوستان ميباشد.پس به جاي خنم مارپل بازي سعي كن به ديگران كمك كنين و ايمقدر راحت به كسي تهمت نزنين.
نكته ي دوم اينكه:براي من هيچ سودي نداره كه بيام اينجا و از اينو ايون بد بگم .بنده ي فوق ليسانس عمران دارم و رشته ي من هيچ ربطي به اين كارا نداره.
نكته ي سوم:براي اينكه يك تاپيك موفق باشه بايد توي اون تاپيك بحث داشته باشيم.اما اينكه همه بيايين و يك جنسي رو تاييد كنند پس نشد مشاوره اين شد تبليغ.
بنده يك سري نظرات داشتم و بيان كردم انتخاب با بقيه ميباشد!
ضمنا پسر كوچولوي خوب شما هم نظراتونو ميتونين بگين و من و شايد ديگران را متقاعد كننين.اما اينكه صرفا كسي بر ضد شما سخني بگه و شما اينطوري به تهمت بگيرين طرفو اين كه نشد تاپيك.
بنده گفتم بازم ميگم جنس چينس مثل يك پژو ميمونه كه تو ايران منتاژ شده اصلا قابل مقايسه با پژوي اصل فرانسه نيست.هرچند قطعات اون فرانسوي باشن(كه ديگه الانم نيست)
پس از مدير محترم اين تاپيك خواهشمندم اين موضوع را به شدت مورد بررسي قرار بده.
با تشكر از تمامي دوستان.

sepehrppp
06-08-2009, 10:35
احتمالا منظورشون اين بوده كه ضريب اطمينان به برند هاي معتبر بيشتر است
البته HP تو زمينه لپ تاپ از سوني بيشتر نباشه كمتر نيست

دقيقا اما بيشتر منظورم ASUS بود.:5:

alef_porrang
06-08-2009, 10:43
با سلام . مدتیه در مورد یه ورود یه مدل بسیار خاص از hp شنیدم به نام dv7 2040 entertainment که پردازنذه ی quad 9000 و کارت گرافیک بسیار خوبی داره . حدود 2 تومان قیمت داره کسی ازین مدل خبر داره ؟
من بین سونی fw 490 dfb و dell 1640 و hp dv7 2040 موندم . حدود تا سقف 2 تومان میخوام هزینه کنم .... هر چی پست هم میذارم کسی جواب نمیده . لطفا راهنمایی کنید .
اپر شما درین رنج قیمت یعنی حذاکثر 2 ..مدل بهتری سراق دارید لطفا بگید . خیلی خیلی ممنون میشم .

sepehrppp
06-08-2009, 10:45

كاملا قبول دارم اما ميخوام بدونم كه ايا اين سري يعنس dv6 همچون سري dv5 داغ ميكنه يا نه؟
چون من dv5 1060 داشتم كاملا راضي بودم اما لعنتي بد داغ ميكرد.

behnam_n80
06-08-2009, 10:57

اگه p9600 باشه که میشه 2.66
پس حتما p9700 یا t 9600 باید باشه
شما میشه بگین چرا این دو قابل مقایسه نیستن؟

REGISTERED USER
06-08-2009, 11:02
من که لپ تاپ خودمو بهتر از این مدل hp میدونم هم گارانتی بهتری داره هم نمایشگر full hd داره:20:

آره نوت بوک شما بجز هارد و گرافیک ، تا حدودی بهتره اما سونی مشکلات خاص خودش را داره !

الان کانفیگی که من دستم هست هیچ کمپانی زیر 2 میلیون نداده بیرون ... اونم با هارد 7200 دور Scorpio Black که 16 مگ بافر هست

من با ویستا rate گرفتم بجز هارد و گرافیک و رم ، تقریبا مشابه شماست

REGISTERED USER
06-08-2009, 11:04
اگه p9600 باشه که میشه 2.66
پس حتما p9700 یا t 9600 باید باشه
شما میشه بگین چرا این دو قابل مقایسه نیستن؟

ددسته ... تصحیح می شود T9600

مقایسه این دو مدل :

مزایا نسبت به سونی : داشتن هارد دیسک بیشتر ، (در مدلهای بالاتر که کانفیگ میشه هارد Scorpio Black 7200 هست که بهترین هارد نوت بوک هست از لحاظ سرعت و کم بودن نویز) ، گرافیک بهتر ( more V-Ram) ، داشتن پورت E-sata ، داشتن قابلیت های مولتی مدیا و مدیا سنتر ، داشتن چیپست محافظ Accelerometer ، ساپورت راحت تر در XP ، طراحی استایلیش و زیبا ، داشتن Bluray با قابلیت light Scribe (حکاکی روی دیسک)

معایب نسبت به سونی : Full HD نبودن LCD ، مصرف باتری بیشتر ، تولید حرارت بیشتر نسبت به سونی در قسمت زیرین (باید گفت که نسبت به سری قبلی DV بهتر شده)

همانطوری که می بینید محاسنش بیشتره

h_starboy
06-08-2009, 11:14
آره نوت بوک شما بجز هارد و گرافیک ، تا حدودی بهتره اما سونی مشکلات خاص خودش را داره !

الان کانفیگی که من دستم هست هیچ کمپانی زیر 2 میلیون نداده بیرون ... اونم با هارد 7200 دور Scorpio Black که 16 مگ بافر هست

من با ویستا rate گرفتم بجز هارد و گرافیک و رم ، تقریبا مشابه شماست

مگه گرافیک این مدل با fw 46 یکی نیستش؟ جفتشون 4650 1 gb هستن دیگه. درسته ؟
در مورد هارد هم بگم این کانفیگی که تو ایران هستش 500 با دور 5400 هستش و فقط حجمش از fw 46 بیشتره .
رم هم همینطور کانفیگ تو ایران همون 4 gb هستش .
در مورد کیفیت ال سی دیش میشه یکم بیشتر توضیح بدین . قابل تحمل هست ؟ آخه خیلی ازش بد میگن .

sepehrppp
06-08-2009, 11:16
با سلام . مدتیه در مورد یه ورود یه مدل بسیار خاص از hp شنیدم به نام dv7 2040 entertainment که پردازنذه ی quad 9000 و کارت گرافیک بسیار خوبی داره . حدود 2 تومان قیمت داره کسی ازین مدل خبر داره ؟
من بین سونی fw 490 dfb و dell 1640 و hp dv7 2040 موندم . حدود تا سقف 2 تومان میخوام هزینه کنم .... هر چی پست هم میذارم کسی جواب نمیده . لطفا راهنمایی کنید .
اپر شما درین رنج قیمت یعنی حذاکثر 2 ..مدل بهتری سراق دارید لطفا بگید . خیلی خیلی ممنون میشم .

من يك عقيده دارم اونم اينه كه لپ تاپايي كه خيلي گرون هستند زود افت قيمت دارن!!
در مورد شما ميتونينت fw 46 gj رو اگه گير اوردين يا fw 490 dfb به قيمت زير 1600 گير اوردين عالي هستند اما اگه برند خوبي ميخواين asus مدل gaming خوبه اما گرونه!!
مدل z670 n/b ژاپنيش هم خوبه!!

deadpan
06-08-2009, 11:22
الان كه خوب ارزون شده!!من خودم آخرين قيمت كه پيدا كردم 1560 بوده!!

میشه بگین قیمت رو از کجا گرفتین؟و اینکه گارانتی داشته یا نه؟

sepehrppp
06-08-2009, 11:41
میشه بگین قیمت رو از کجا گرفتین؟و اینکه گارانتی داشته یا نه؟

گفته بودم از شركت NPC تو مشهد
فكر كنم بدون گارانتي بوده!:31:

deadpan
06-08-2009, 11:43
گفته بودم از شركت NPC تو مشهد
فكر كنم بدون گارانتي بوده!:31:
ممنون :40:
آدرس و شماره تماس یا سایت دارن؟

sepehrppp
06-08-2009, 11:48
ممنون :40:
آدرس و شماره تماس یا سایت دارن؟

بلي دارن الان زنگ ميزنم 118 مشپرسم براتون و پست ميكنم!

behnam_n80
06-08-2009, 11:49

مقایسه این دو مدل :

مزایا نسبت به سونی : داشتن هارد دیسک بیشتر ، (در مدلهای بالاتر که کانفیگ میشه هارد Scorpio Black 7200 هست که بهترین هارد نوت بوک هست از لحاظ سرعت و کم بودن نویز) ، گرافیک بهتر ( more V-Ram) ، داشتن پورت E-sata ، داشتن قابلیت های مولتی مدیا و مدیا سنتر ، داشتن چیپست محافظ Accelerometer ، ساپورت راحت تر در XP ، طراحی استایلیش و زیبا ، داشتن Bluray با قابلیت light Scribe (حکاکی روی دیسک)

معایب نسبت به سونی : Full HD نبودن LCD ، مصرف باتری بیشتر ، تولید حرارت بیشتر نسبت به سونی در قسمت زیرین (باید گفت که نسبت به سری قبلی DV بهتر شده)

قشد بزرگنمایی معایبا ندارم
اما با همین مزایا و معایب که نوشتین میشه گف سونی برتره مخصوصا از زاویه کیفیت lcd
به قول یکی از دوستان تا hp داره lcd با این کیفیت میده ارزش خرید نداره.چون lcd رابط بین یوزر و نوت بوک و اهمیت بسیاری داره

VahidDG2007
06-08-2009, 12:44
یه سوال از لحاظ کیفیت و شفافیت LCD

XPS 1640 بهتره یا fw46gj ? ?

BBNHFAK
06-08-2009, 12:48
گر چه این مورد سلیقه ای ولی به نظر من سونی در برابر dv6 از لحاظ زیبایی هیچ حرفی برای گفتن نداره
این یه هفته ی ایران رهجو که تمام نشد من 1225 هم پرسیدم گفت دو روز دیگه

خودتون بین 1300 تا 1600 چه مدلی پیشنهاد می کنین
حداقل این چیزا رو داشته باشه
CPU: 2.6
RAM:4gb
VGA : ATI HD 46 series
ممنون

Pami
06-08-2009, 14:35
دوستان عزيز با توجه به قوانين انجمن از شما خواهش ميكنم در مورد ارسال آدرس و شماره تلفن و سايت فقط و فقط از طريق پيغام خصوصي مطرح بفرماييد و از ارسال مستقيم در داخل تاپيك ها جدا خودداري كنيد

در صورت تكرار و شكستن قوانين با شدت برخورد خواهد شد
لطفا قوانين انجمن لپ تاپ رو كه در امضاي بنده هست مطالعه بفرماييد

با تشكر

mb11
06-08-2009, 14:38
باسلام
میشه لطفا بگید چرا سری HDX خوب نیستند.تو چند سایت من نظر بدی ندیدم . مخصوصا" که از نظر امکانات تکمیل است وبعضی مدلهاش نیز full HD .

باسلام خدمت مدیران
این ویرایش پستهای من تمام نشد؟

همینطور هم به پستهای من جواب داده نشده چه رسد به اینکه پست دوروز هم منتظر ویرایش بماند آنوقت حتما از موضوع نیز دور شده!!!!!

به نظر میرسه این تاپیک به یک چت روم برای چند نفر تبدیل شده باشد.

به هر حال یا سوالات من بیمورد هستند یا بی جواب !!

Pami
06-08-2009, 16:25
كسي پست شما رو ويرايش نميكند ( ويرايش به معني ايجاد تغييرات هست )
پست شما نيازمند تاييد است كه اين كار رو من هميشه در كمتر از چند دقيقه بعد از ارسال انجام ميدم ( منت نميزارم كاري هست كه دارم ميكنم و نسبت بهش مسئوليت دارم )
اين تاپيك هم محل چت روم براي هيچ كسي نيست و كسي براي وقت تلف كردن به اينجا نمياد
متاسفانه جديدا از اين جور صحبت ها زياد شده و نميدونم شما فعاليت انجمن رو نميبينيد ؟

شما چه انتظاري داريد من بتونم به همه پست ها جواب بدم يعني اينهمه وقت دارم ؟؟

اگر ميبينيد يه پستي بدون جواب ميمونه يا رسيدگي نميشه يا به علت اين هست كه موارد مشابه موجود بوده و شما نديديد يا كسي نميدونه يا وقت نشده پس بيخودي مهر بر چت روم بودن اينجا نزنيد

آخرين پست شما در تاريخ 06-28-2009 ارسال شده و در صفحه 790 همين تاپيك به شماره 7898
شما الان داريد پيگيري درخواست رو ميكنيد ؟

aydin131
06-08-2009, 16:53
من به دنبال خرید سری FW سونی هستم، و دارم تحقیق می کنم.
بیشتر هم چون کارای گرافیکی می کنم برام کیفیت ال سی دی و کارت گرافیکی مهم هستن.
منتها مشکلی که با FW دارم اینه که خیلی سنگین هست.
در مورد سری BZ هم فکر کردم ولی ظاهرا همشون کارت گرافیکیشون با کانفیگ Intel 4650 تو ایران ارائه میشه!؟
آیا از سری BZ مدلی هست که کارت گرافیکیه قویی داشته باشه؟
نظرتون در مورد لپ تاپ های ASUS با ال سی دی تکنولوژی LED چیه؟ باید کیفیت ماوارئی داشته باشه!؟

mehrshad taheri
06-08-2009, 17:00
مقایسه این دو مدل :

حک روی cd جالبه نمیدونستم لپ تاپ هم داره برای کسانی که استفاده میکنن خوبه

جریان گرافیک چیه که نوشتین بهتره!!!
گرافیکی که سیستم من داره 1gb gddr3 هست!با شر میشه حدود 2700mb !
این مدل اچ پی از 1gb گرافیکش بیشتره!!!

تصویر lcd خیلی مهمه کم چیزی نیست!!!
اگه گرافیک خوب باشه بازی رو نتونی فول اچ دی بازی کنی فایده نداره!
خود من دو تا بازی به نام grid و flatout3 رو full hd بازی کردم کلی تفاوت داره با رزولیشن hd:8:

h_starboy
06-08-2009, 17:17

خود من دو تا بازی به نام grid و flatout3 رو full hd بازی کردم کلی تفاوت داره با رزولیشن hd:8:

تفاوت گرافیک 1225 این هستش که تا 2903 مگ share میکنه ولی fw 46 تا 2700 . همین . :31:
در مورد کیفیت ال سی دی دقیقا باهات موافقم . یعنی اصلا به خاطر همین موضوع بوده که تا حالا نرفتم 1225 بخرم .

REGISTERED USER
06-08-2009, 19:36

کلا اچ پی گرافیک نرم تری داره ... توی تست ها نتیجه اش هست :دی

REGISTERED USER
06-08-2009, 19:37
تفاوت گرافیک 1225 این هستش که تا 2903 مگ share میکنه ولی fw 46 تا 2700 . همین . :31:
در مورد کیفیت ال سی دی دقیقا باهات موافقم . یعنی اصلا به خاطر همین موضوع بوده که تا حالا نرفتم 1225 بخرم .

کیفیت LCD سونی فوق العاده است همیشه من هم گفتم و می گم و خواهم گفت

برای تماشای فیلم و ... بهترین انتخاب سونی هست ... ولی کیفیت صدا بهترین HP ... بهترین اسپیکرهای Altec lansing رو HP میزاره روی نوت بوک هاش

REGISTERED USER
06-08-2009, 19:39
مگه گرافیک این مدل با fw 46 یکی نیستش؟ جفتشون 4650 1 gb هستن دیگه. درسته ؟
در مورد هارد هم بگم این کانفیگی که تو ایران هستش 500 با دور 5400 هستش و فقط حجمش از fw 46 بیشتره .
رم هم همینطور کانفیگ تو ایران همون 4 gb هستش .
در مورد کیفیت ال سی دیش میشه یکم بیشتر توضیح بدین . قابل تحمل هست ؟ آخه خیلی ازش بد میگن .

HP ال سی دی های خوب و شفافی می زنه ... اما به پای سونی نمیرسه ... یکم نور صفحه کم هست قبول دارم !

این موضوع توی سری HDX کلا متفاوته و برایتنس بسیار خوب شده

من پیشنهادم اینه که این سونی رو بخرید ولی اگر تونستید کانفیگ من رو از خارجه تهیه کنید ، مهلت ندید

sepehrppp
06-08-2009, 19:40
من به دنبال خرید سری FW سونی هستم، و دارم تحقیق می کنم.
بیشتر هم چون کارای گرافیکی می کنم برام کیفیت ال سی دی و کارت گرافیکی مهم هستن.
منتها مشکلی که با FW دارم اینه که خیلی سنگین هست.
در مورد سری BZ هم فکر کردم ولی ظاهرا همشون کارت گرافیکیشون با کانفیگ Intel 4650 تو ایران ارائه میشه!؟
آیا از سری BZ مدلی هست که کارت گرافیکیه قویی داشته باشه؟
نظرتون در مورد لپ تاپ های ASUS با ال سی دی تکنولوژی LED چیه؟ باید کیفیت ماوارئی داشته باشه!؟

من كيفيت تصويرشونو ديدم!!چند پست قبل هم نوشتم.واقعا وحشتناكه كيفيتش.
به نظر من برند عالي هست asus البته چند مدل خاصش خوبن.
من خودم پيشنهاد مدل N50VN رو ميدم.
INTEL CRE2 DUO T9400 2.53
4 GB RAM
320 GB HDD
15.4 LED
NVIDIA GFORCE 9450
BLUE RAY COMBO
قيمت :1580 شده فكر كنم:8:

REGISTERED USER
06-08-2009, 19:40
یه سوال از لحاظ کیفیت و شفافیت LCD

XPS 1640 بهتره یا fw46gj ? ?

بهترین سونی هست و کسی هم نمیتونه رو دستش بزنه ... LED های بقیه هم به پاش نمیرسه هنوز

REGISTERED USER
06-08-2009, 19:41
گر چه این مورد سلیقه ای ولی به نظر من سونی در برابر dv6 از لحاظ زیبایی هیچ حرفی برای گفتن نداره
این یه هفته ی ایران رهجو که تمام نشد من 1225 هم پرسیدم گفت دو روز دیگه

خودتون بین 1300 تا 1600 چه مدلی پیشنهاد می کنین
حداقل این چیزا رو داشته باشه
CPU: 2.6
RAM:4gb
VGA : ATI HD 46 series
ممنون

حرف اول شما تایید میشه .. . HP همیشه بهترین طراحی رو داره اونم به خاطر استایلیش کار کردنش ... نوت بوک هاش جذاب و طرح دارند

mehrshad taheri
06-08-2009, 20:19
کلا اچ پی گرافیک نرم تری داره ... توی تست ها نتیجه اش هست :دی
نرمه!
مگه سفتم میشه!:31:
لپ تاپی که من خریدم صداشم خیلی خوبه من نمیتونم در مورد صدای اچ پی نظر بدم که میگین ولی من از صداش راضیم برای لپ تاپ خوبه بلندی خوبی داره کیفیتش که مهم ترین چیزم هست خوبه

mehrshad taheri
06-08-2009, 20:22
پس فرقی نمیکنه اصلا شیر مهم نیست یه جورایی!
کارایی گرافیک اصلا میاد پایین بره روی اون!
lcd خیلی خوبی داره من خیلی حساسم روی این موضوع ولی تا حالا نتونستم ایرادی پیدا کنم از توش خوراک بازی و فیلم هست مخصوصا بازی فول اچ دی خیلی حال میده:8:

راستی رفیق گلم فکر کنم لپ تاپ من روش xp نصب نشه اول پرسو جو کن چون تو نیاز داری دردسر نشه برات تو سایتش فقط درایو ویستا هست:10:

Pami
06-08-2009, 20:34
لپ تاپی که من خریدم صداشم خیلی خوبه من نمیتونم در مورد صدای اچ پی نظر بدم که میگین ولی من از صداش راضیم برای لپ تاپ خوبه بلندی خوبی داره کیفیتش که مهم ترین چیزم هست خوبه

كلا در مورد صدا چند شركت هستند كه بيشتر كار ميكنن

شركت Altec Lansing آمريكايي با ASUS و HP همكاري ميكنه كه كيفيت خوبي ارائه كرده
شركت Harman Kardon با Toshiba كه مدلهاي Qosmio واقعا عالي هستند
لپ تاپ هاي سوني برخي سري ها هم با آمپلي فايرهاي تمام ديجيتال S-Master سوني ساخته ميشن و كيفيت خوبي دارند مثل برخي مدلهاي سري AR , AW
دل هم سريهاي Inspiron و XPS صداي خوبي دارند

aydin131
06-08-2009, 21:45
دوستانی که سری FW سونی رو استفاده می کنن؟
می خواستم ببینم سنگینی این لپ تاپ چقدر تاثیر گذار هست؟
آیا میشه تو خونه تو دست گردوندش، یا براحتی بردش محل کار و آوردش خونه؟
خیلی حیف شد که سری BZ گرافیک قویی نداره :(

hesamkowsar
06-08-2009, 22:23
سلا دوستان...کسی میدونه لپ تاپ مدل های بالا تر از aw 170 سونی تو ایران کجا گیر میاد؟پایتخت اینا که ندارن

Pami
06-08-2009, 22:48
سلا دوستان...کسی میدونه لپ تاپ مدل های بالا تر از aw 170 سونی تو ایران کجا گیر میاد؟پایتخت اینا که ندارن

در پيغام خصوصي جواب داده شد دوست عزيز
مدلهاي سري AW جديد هم وارد شده كه زياد فرق سخت افزاري با نسل قبلي نكرده و گرافيك همون 9600 و 9300 هست

biostar
06-08-2009, 23:45
سلام دوستان، من شنبه میرم که یه سونی از نمایندگی اصفهان بگیرم،اینگاری اینجا قحطی تموم شده! فقط چنتا سوال داشتم:
اول اینکه کارت گرافیک این سری از نوع ddr3 هست یا ddr2؟؟؟؟هیچ جا در موردش ننوشته! امیدوارم ddr3 باشه:)
دوم اینکه میشه بازی ها رو به راحتی در رزولیشن 1920*1080 بازی کرد یا باید رزولیشنا کم کنیم؟بازی های سنگین مثل crysis
واقعا ممنون میشم دوستانی که خریدن زود تر جوابما بدن
خیلی ممنون

mehrshad taheri
06-08-2009, 23:55
دوستانی که سری FW سونی رو استفاده می کنن؟
می خواستم ببینم سنگینی این لپ تاپ چقدر تاثیر گذار هست؟
آیا میشه تو خونه تو دست گردوندش، یا براحتی بردش محل کار و آوردش خونه؟
خیلی حیف شد که سری BZ گرافیک قویی نداره :(
خود لپ تاپ وزنش همچین زیاد نیست 3.100 هست ولی با لوازمی که خودت همراهت میبری سنگین میشه یه کوله میتونی برای حمل بخری
روی دستم من مشکلی ندارم به نظرم سبک تره از این وزن
ولی در کل بهتره لپتاپی که دنبالت هر روز میبری زیر 2 کیلو باشه مگه اینکه مثل من یه کوله بگیری یا با ماشین بری!

Pami
07-08-2009, 00:36
سلام دوستان، من شنبه میرم که یه سونی از نمایندگی اصفهان بگیرم،اینگاری اینجا قحطی تموم شده! فقط چنتا سوال داشتم:
اول اینکه کارت گرافیک این سری از نوع ddr3 هست یا ddr2؟؟؟؟هیچ جا در موردش ننوشته! امیدوارم ddr3 باشه:)
دوم اینکه میشه بازی ها رو به راحتی در رزولیشن 1920*1080 بازی کرد یا باید رزولیشنا کم کنیم؟بازی های سنگین مثل crysis
خیلی ممنون

براي اين چيپ گرافيكي 3 نوع حافظه در نظر گرفته شده :
DDR2-DDR3-GDDR3
بستگي به كمپاني استفاده كننده داره كه از چه مدلي استفاده كنه
اطلاعات كاملتر در اين لينك :

ATI 4650 HD ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

كرايسيس رو فكر نكنم بتوني با بالاترين جزئيات مخصوصا در Full HD بازي كني

البته دوستاني كه خريدن بهتر ميتونن نظر بدن

mehrshad taheri
07-08-2009, 01:23
خیلی ممنون

بلخره خشک سالی تموم شد!:31:
اگه بخوای مثل لپ تاپ من بگیری gddr3 هست
یه سری بازی ها اصلا این رزولیشن رو ساپورت نمیکنه من فارکرای 2 رو که از کرایسیس قوی تره همه چیزهاشو های با رزولیشن hd بازی کردم در مورد کرایسیس فکر کنم اگه بخوای اون رزولیشن بازی کنی یه سری چیزهاشو باید بیاری پایین:20:

vertigo123
07-08-2009, 01:42
سلام و ادب..قیمت مدلهای زیر با یک گارانتی معتبر الان چنده تو بازار؟
dell xps 1530 A
dell vostro 1510
hp dv6 1123ee
با امتنان

h_starboy
07-08-2009, 09:57

یعنی الان اومده تو بازار دوباره ؟
من 5شنبه زنگ زدم گفت نیومده هنوز . :41:

h_starboy
07-08-2009, 09:58
HP ال سی دی های خوب و شفافی می زنه ... اما به پای سونی نمیرسه ... یکم نور صفحه کم هست قبول دارم !

این موضوع توی سری HDX کلا متفاوته و برایتنس بسیار خوب شده

من پیشنهادم اینه که این سونی رو بخرید ولی اگر تونستید کانفیگ من رو از خارجه تهیه کنید ، مهلت ندید

از دوبی میشه تهیه کرد؟ قیمت کانفیگ شما چند میشه ؟؟

h_starboy
07-08-2009, 10:07
راستی رفیق گلم فکر کنم لپ تاپ من روش xp نصب نشه اول پرسو جو کن چون تو نیاز داری دردسر نشه برات تو سایتش فقط درایو ویستا هست:10:

آره تو سایتش فقط درایورهای ویستا داره ولی میشه از تو سایتهای خود سخت افزارهای مربوطه مثلا ati یا intel درایور xp هم گیر آورد .
سخت افزارهای مهم رو میشه پیدا کرد مثل گرافیک و صدا و سی پی یو و ..
چیزای جزئی هم مهم نیست چون من xp رو فقط واسه یه سری نرم افزارای تخصصی میخوام . ضمنا میگن رو 7 هم شاید نصب بشه . اگه بشه دیگه xp نیازی نیست . :46:
به جز همه اینا باید بگم که من کار اصلیم تو لینوکسه . :5:

aydin131
07-08-2009, 10:16
خیلی ممنون مهرشاد جان،
منم اصولا با ماشین میرم اینو اونور، اگه اینطور باشه پس زیاد اذیتم نمی کنه.

بچه ها، کسی میدونه ایران رهجو الان دقیقا کدوم کانفیگ های سری FW رو داره برای فروش؟

biostar
07-08-2009, 11:12
یه سری بازی ها اصلا این رزولیشن رو ساپورت نمیکنه من فارکرای 2 رو که از کرایسیس قوی تره همه چیزهاشو های با رزولیشن hd بازی کردم در مورد کرایسیس فکر کنم اگه بخوای اون رزولیشن بازی کنی یه سری چیزهاشو باید بیاری پایین:20:
اگه fw46 کارت گرافیکش GDDR3 باشه که خیلی خوبه!اینطوری که از hp هم بهتره!ممنونم که جوابما دادین...حالا فردا با خیال راحت یکیشا میخرم :):40:
نمایندگی اصفهانا زنگ زدم گفت اوردیم!حالا دیگه تهرانا نمیدونم که اومده یا نه!!!!

h_starboy
07-08-2009, 11:23
اگه fw46 کارت گرافیکش GDDR3 باشه که خیلی خوبه!اینطوری که از hp هم بهتره!ممنونم که جوابما دادین...حالا فردا با خیال راحت یکیشا میخرم :):40:

اگه اونجا اومده پس تهرانم باید اومده باشه . من فردا صبح اونجا ام .
در ضمن گرافیک 1225 hp هم ddr3 هستش و هیچ فرقی به جز مقدار share کردن ندارن با هم .

aydin131
07-08-2009, 11:29
در ضمن گرافیک 1225 hp هم ddr3 هستش و هیچ فرقی به جز مقدار share کردن ندارن با هم .

می بخشید،
شما که فردا میرید پایتخت امکانش هست ببینید ایران رهجو تو سری FW چه کانفیگهایی با چه قیمت هایی داره برای فروش؟

h_starboy
07-08-2009, 11:47
می بخشید،
شما که فردا میرید پایتخت امکانش هست ببینید ایران رهجو تو سری FW چه کانفیگهایی با چه قیمت هایی داره برای فروش؟

اگه مشکلی پیش نیومد و رفتم حتما پیگیری میکنم .

khaiyam
07-08-2009, 12:02
ليست ‍كانفيگ هاي ايران رهجو را ميشه بزاريد

mehrshad taheri
07-08-2009, 12:24
یعنی الان اومده تو بازار دوباره ؟
من 5شنبه زنگ زدم گفت نیومده هنوز . :41:
نمیدونم والا به گفته این دوستمون مثل اینکه خشک سالی تموم شده:31:
شنبه زنگ بزن بپرس:20:

mehrshad taheri
07-08-2009, 12:27
خواهش میکنم
بهترین مدل رمی که میشه گذاشت روش gddr3 هست اچ پی رو نمیدونم ولی مدلی که من دارم gddr3 هست

mehrshad taheri
07-08-2009, 12:32
میری پایتخت؟
پسر خوبی باش ببین این مدل کول پد هست اونجا:31:

COOLER MASTER NotePal INFINITE

در به در دارم دنبالش میگردم:41:
دیدی بود لطف کن شماره مغازه رو یادداشت کن برام پیام خصوصی کن یدونه بگم بفرستن خودتم خواستی بگیر چیز خوبیه رفیق اگه یدونه بود نخری!:34:

اگه ddr3 باشه ضعیف تره نمیدونم چقدر تفاوت بین gddr3 و ddr3 هست ولی میدونم gddr3 بهتره

golabi_65
07-08-2009, 12:47
hp هم gddr3 هست

biostar
07-08-2009, 13:01
نه تو خود سایت hp نوشته که ddr3 تو همه review های معتبر هم نوشته ddr3 پس اگه سونی gddr3 باشه یعنی سونی بهتره!!!میزان share کارت گرافیک هم اصلا مهم نیست و هیچ تاثیر تو اجرای بازی ها نداره!
تو notebookcheck.net نوشته که نوع حافظه ddr3 مدل ارزون تر و پایین تر GDDR3 هست!
پس سونی که بهتر شد!!
در ضمن در سایت معتبر notebookjournal مقایسه کرده بود کیفیت اجرای
بازی بین hp و sony با وجود اینکه سونی fw41 بود و cpu خیلی ضعیف تری نسبت به hp داشت اما بازم سرعتش بهتر بود... پس فقط سونی!!!

aydin131
07-08-2009, 13:26
میری پایتخت؟

دیدی بود لطف کن شماره مغازه رو یادداشت کن برام پیام خصوصی کن یدونه بگم بفرستن خودتم خواستی بگیر چیز خوبیه رفیق اگه یدونه بود نخری!:34:

اگه ddr3 باشه ضعیف تره نمیدونم چقدر تفاوت بین gddr3 و ddr3 هست ولی میدونم gddr3 بهتره

مهرشاد جان، مگه سری FW خیلی گرم میشه که دنبال کول پد هستی؟
آیا آزار دهندست؟ انقدری گرم میشه که نشه روی پا گذاشتش؟

mehrdad21
07-08-2009, 14:00
سلام
بهترین لپ تاپ با قیمت حدود 800 الی 950 چی هست؟ یه چند تا مدل بی زحمت پیشنهاد بدید

alef_porrang
07-08-2009, 14:19
سلام به مهرشاد . یه سوالی داشتم :
1. آیا این مدل سونی : fw 46 و fw 47 gy گرافیکش شیر هم میشه .آخه تو سایت ِ سونی اشاره ای نشده و فقط نوشته 1gb dedi...
2.به نظر شما بین این چهار مدل کدوما انتخاب کنم ؟ (قبلا 1640 دل داشتم . راضی نبودم)
a. hp 1225
b. sony fw 46
c . sony fw 47 gy
d . hp dv7 2040 که البته این مدل اچ پی تازه یک ماهه وارد ایران شده و کسی خیلی در موردش نمیدونه .

همه ی این چهار مدل زیر 2 تومان هست . خوب به نظر تو که سونی fw 46 داری کدوم بهتره ؟
ممنون میشم راهنماییم کنی .

Pami
07-08-2009, 14:55
سلام
بهترین لپ تاپ با قیمت حدود 800 الی 950 چی هست؟ یه چند تا مدل بی زحمت پیشنهاد بدید

براي چه كاري ميخواهيد ؟؟
الان بهترين لپ تاپ ها با اين قيمت رو ميشه به اينها اشاره كرد :

Dell Inspiron 1545 با بهترين كانفيگ
Acer Aspire 5738ZG
Sony VAIO NS-230

اگر كاربرد رو مشخص كنيد بهتر ميشه راهنمايي كرد

golabi_65
07-08-2009, 15:06
نه تو خود سایت hp نوشته که ddr3 تو همه review های معتبر هم نوشته ddr3 پس اگه سونی gddr3 باشه یعنی سونی بهتره!!!میزان share کارت گرافیک هم اصلا مهم نیست و هیچ تاثیر تو اجرای بازی ها نداره!
تو notebookcheck.net نوشته که نوع حافظه ddr3 مدل ارزون تر و پایین تر GDDR3 هست!
پس سونی که بهتر شد!!
در ضمن در سایت معتبر notebookjournal مقایسه کرده بود کیفیت اجرای
بازی بین hp و sony با وجود اینکه سونی fw41 بود و cpu خیلی ضعیف تری نسبت به hp داشت اما بازم سرعتش بهتر بود... پس فقط سونی!!!

این مال لپتاپ خودمه که gddr3 هست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

pherdous
07-08-2009, 15:12
سلام.
دوستان ، من در صدد خرید مدل 1225ee از برند اچ پی با گارانتی ایران اچ پی هستم.دو سوال داشتم.اول اینکه با یک میلیون و دویست و ... این بهترین مدلی است که میشه خرید؟نمیخوام بعد حسرت بخورم.من یک نوت بوک میخوام واسه یک دانشجوی کارشناسی کامپیوتر که برنامه نویسی و طراحی وب کار میکنه و گاهآ بازی هم میبکنه و نمیخواد لپ تاپش تو بازی ها کم بیاره.
سوال دوم اینه که من زنگ زدم ایران اچ پی ، گفتن این مدل رو نداریم و با کمال تآسف نمیاریم.راست میگن؟اگر واقعآ اینطوره من چکار کنم؟من کلی تحقیق و تلاش کردم تا این مدل رو پیدا کردم.به نظر شما اگر این مدل رو گیر نیارم چه چیزی معادل این میتونم بگیرم؟
پیشاپیش از توجه شما ممنونم.

alef_porrang
07-08-2009, 15:26
سلام . یه سوالی داشتم :
1. آیا این مدل سونی : fw 46 و fw 47 gy گرافیکش شیر هم میشه .آخه تو سایت ِ سونی اشاره ای نشده و فقط نوشته 1gb dedi...
2.به نظر شما بین این چهار مدل کدوما انتخاب کنم ؟ (قبلا 1640 دل داشتم . راضی نبودم)
a. hp 1225
b. sony fw 46
c . sony fw 47 gy
d . hp dv7 2040 که البته این مدل اچ پی تازه یک ماهه وارد ایران شده و کسی خیلی در موردش نمیدونه .

همه ی این چهار مدل زیر 2 تومان هست . خوب به نظر تو که سونی fw 46 داری کدوم بهتره ؟
ممنون میشم راهنماییم کنین .

mehrdad21
07-08-2009, 15:37
براي چه كاري ميخواهيد ؟؟
الان بهترين لپ تاپ ها با اين قيمت رو ميشه به اينها اشاره كرد :

Dell Inspiron 1545 با بهترين كانفيگ
Acer Aspire 5738ZG
Sony VAIO NS-230

اگر كاربرد رو مشخص كنيد بهتر ميشه راهنمايي كرد
مرسی از راهنماییت
کار خاصی نمیخواد .کاربردش همین کارهای معمولی با کامپیوتر لطف میکنی قیمتاشون رو هم بدی؟
جای معتبر برای خرید سراغ داری ؟ گارانتی چقدر مهمه ؟ مرسی از لطفت

mehdivet
07-08-2009, 15:42
سلام خدمت همه دوستان
خواهشا میشه یه بحث در مورد sony fw راه بندازین و بحثهاتونو اونجا انجام بدین, راستش به نظر مدتیه اصلا توجهی به عنوان بحث نمیشه.

alef_porrang
07-08-2009, 15:44
سلام . یه سوالی داشتم :
a. hp 1225
b. sony fw 46
c . sony fw 47 gy
پردازندش Qaud 9000 2G.Hrz چهار هسته ای . و بقیه مشخصات مثل 1225 هست .

elyar_atx
07-08-2009, 18:25
سلام به همگي
مي خواستم بدونم dell studio xps 1640 با گرافيك ati 4670 كي وارد بازار ايران ميشه؟

biostar
07-08-2009, 18:40
سلام . یه سوالی داشتم :
a. hp 1225
b. sony fw 46
c . sony fw 47 gy

دوست عزیز یه مطلبا که 20 بار ارسال نمیکنن، از بین اینها که ذکر میکنی fw46 بهتره! البته fw47 که هنوز نیمده اگه هم بیاد قیمتی نزدیک به دو میلیون تومان خواهد داشت اگه پولشا داری حتما بخر!
hp dv7 هم وزنش نزدیک به 3.8 کیلوگرم که عملا دیگه قابل حمل نخواهد بود

Pami
07-08-2009, 18:56
مرسی از راهنماییت
کار خاصی نمیخواد .کاربردش همین کارهای معمولی با کامپیوتر لطف میکنی قیمتاشون رو هم بدی؟
جای معتبر برای خرید سراغ داری ؟ گارانتی چقدر مهمه ؟ مرسی از لطفت

NS230

2.0 1mb 800
3gb
350gb
intel 4500mhd
15.4 xbrite

800.000 bank laptop

------------------
1545

2.0 2mb 800
4gb
320gb
ATI graphic
15.6 trulife

850.000 bank laptop
-------------------
5738ZG

2.0 2mb 800
4gb ddr3
320gb
geforce g105
15.6

other 850.000

گارانتي تا حدودي مهم هست ولي براي زير 1 ميليون تومن اونقدر نميخواد براي گارانتي هزينه كنيد
اگر تهران هستي بهترين جا ( مطئمن ) مجتمع پاييتخت هست

hipo
07-08-2009, 19:56
میری پایتخت؟

من هم این کول پد رو می خام هر کی رفت پایتخت و پیدا کرد به من هم آدرس و شماره تلفنشو بده

mehrshad taheri
08-08-2009, 00:28
مهرشاد جان، مگه سری FW خیلی گرم میشه که دنبال کول پد هستی؟
آیا آزار دهندست؟ انقدری گرم میشه که نشه روی پا گذاشتش؟
رو پا!
من روی پام خیلی کم میزارم در شرایط عادی اصلا حرارتش زیاد نمیشه ولی اگه بخوای جلوی تهویه هواش رو بگیری گرم میشه!
من چون برای بازی خیلی بهش فشار میارم میخوام کمکش کنم خنک تر بشه وقتی فشار خیلی بهش میاد داغ میکنه ولی اصلا دست رو اذیت نمیکنه اونم فقط قسمت خروج هواش داغ میکنه در کل حرارتش با این کانفیگ واقعا عالیه:20:

mehrshad taheri
08-08-2009, 00:32
سلام به همگي
مي خواستم بدونم dell studio xps 1640 با گرافيك ati 4670 كي وارد بازار ايران ميشه؟
زنگ بزن زیگورات ببین چی شد قرار بود بیاد:20:

behnam_n80
08-08-2009, 01:25
زنگ بزن زیگورات ببین چی شد قرار بود بیاد:20:

چه طرز جواب دادن جالبی
اگه نمیدونین بیکاری پست می زنی که بگن اسپم می زنه

zixx
08-08-2009, 05:30
سلام
من یک کاریر جدیدم که تقریبا همین حالا ثبت نام کردم و دنبال چند تا جواب واسه چند تا سوالم میگرد
1. اول اینکه من این سایت رو با جستجو در توی گوگل راجب موضوع سوالم پیدا کردم و از اونجایی که یکم عجله داشتم در مورد دوستانی که سوالات مطرح شده تو این قسمت یا قسمتهای دیگه رو جواب میدن چیزی نمیدونم که آیا این جوابها با استنبات شخصی هست یا نه واقعا راجب سوالات اطلاعات کافی رو دارن؟
2. من میخام یک لپ تاپ بگیرم اما کمی گیج شدم آخه خیلی ها بین لپتاپ های hp و hp ... sony رو پیشنهاد میدن در صورتی که من از sony بیشتر استقبال میکنم تا hp به نظر شما کودوم بهتره؟ (از نظر سخت افزار و دوام کاری (طول عمر))
3. من حدود 1500 تا 1600 تومان میخام خرج کنم پس پیشنهاد شما چی؟
4. مدل vgn-fw46gu/h خوبه یا نه ؟ و اینکه این مدل چینی هست تا چه اندازه این موضوع عیب محصوب میشه؟
5. راجب به مدل vgn-fw47gy/h چه نظری دارید؟
مرسی :(

pherdous
08-08-2009, 09:25
سلام.لطفآ یه توجهی به سوال من بکنید.من به کمک شما نیاز دارم..اقعآ گیج شدم از این همه تنوع محصولات .به نظر شما چه مدلی رو میتونم جانشین HP DV6 1125ee کنم؟
از کمکتون ممنونم.

sepehrppp
08-08-2009, 09:53
من يك چيزي پيدا كردم ميخوام شما هم ببينيد!

رم هاي 490dfb ddr3 هستند.
اگه اينطوري باشه دليل سريع تر بودنشو ميفهمم براي چيه!

Meisam Khan
08-08-2009, 10:17
سلام دوستان
من می خواستم لپتاپ dell vostro 1320 رو بخرم
کسی در موردش اطلاعاتی نداره مزایا و معایب ، قیمت و .....
البته این رو بگم که بیشتر برای استفاده از نرم افزار هایی مثل autocad , etabs , sap2000 , و بقیه استفاده عمومی از لپتاپ می خواستم.

h_starboy
08-08-2009, 10:43
یه خبر در مورد fw 46 .
امروز هم کلی از نمایندگیهای ایران رهجو پرس و جو کردم . ایندفعه گفتن فعلا نمیاد و اصلا هم معلوم نیست کی بیاد . یکیشون هم گفت 20 روز دیگه .
احتمالا باید قیدشو زد .

oranoos_92
08-08-2009, 10:52
سلام دوستان
البته این رو بگم که بیشتر برای استفاده از نرم افزار هایی مثل autocad , etabs , sap2000 , و بقیه استفاده عمومی از لپتاپ می خواستم.

مشخصات كلي : 1520
نوت بوك معمولي
پردازنده: Intel Core 2 Duo 2.6 GHz - Cache 6 MB - Bus 1066 MHz
هارد ديسك: 320 گيگابايت
حافظه رم : 4096 مگابايت
كارت گرافيكي: 256 مگابايت - Geforce 9300
صفحه نمايش: 15.4 اينچ - WXGA Brite
سيستم عامل : DOS

قيمت: 1170000 تومان
Finger Print

لب تاپ خوبی هست چند تا از رفقام دان ازش راضی هستن فکر نکم مشکلی هم با نرم افزار های شما داشته باشه بخصوص با این پردازنده قوی و رم بالا

mehrshad taheri
08-08-2009, 11:14
چه طرز جواب دادن جالبی
اگه نمیدونین بیکاری پست می زنی که بگن اسپم می زنه
اره جات خالی خیلی بیکارم!:27:
جواب این دوستمون اینه چون معلوم نیست کی میاد یه تماس باید با زیگورات بگیره باهاشون حرف بزنه ببینه چی میگن به من که هفته پیش گفته بودن یک هفته دیگه

درضمن به خودم مربوطه چه جوری پست میزنم موفق باشی:13:

sat_mah_sat
08-08-2009, 12:16
من زنگ زدم ايران رهجو گفت fw 46 اصلا معلوم نيست كي بياد
آقا كسي ميدونه dv7 2040 تو تهران كجا داره
راستي اين مدل اچ پي مودم داره يا مثل 1225 نداره و lcd چطوره و قيمتش چنده

biostar
08-08-2009, 12:23
آره ما رفتیم نمایندگی اصفهان، قبلش بهم گفته بود اومده اما رفتم پیشش گفت نیمده! حالمون گرفته شد اساسی،
این دوستمون که هی تبلیغ fw490dfb رو میکنه دیگه دست بر داره! سرمون رفت! ما اگه نخوایم امریکایشا بخریم باید کیا ببنیم؟اصلا مرگ بر امریکا!!!!:))
در ضمن رم سونی ها ddr2 هست اگه یه سر به سایت سونی بزنی بعد مطلب بفرستی کار عاقلانه تری انجام دادی!
در ضمن تفاوت سرعتی هم وجود نداره سعی کن درک کنی! من نمیدونم شما که نوت بوکتا خریدی دیگه چکار به کار ما داری هی تبلیغ میکنی! اصلا شما راست میگی چینی ها با بیل و کلنگ و چکش اسمبل میکنن امریکایی ها با دستگاه! چینی ها کارت گرافیکا میزارن جا رم ، رم میزارن جا سی پی یو! شما راست میگی!

Meisam Khan
08-08-2009, 12:27
مشخصات كلي : 1520
نوت بوك معمولي
پردازنده: Intel Core 2 Duo 2.6 GHz - Cache 6 MB - Bus 1066 MHz
هارد ديسك: 320 گيگابايت
حافظه رم : 4096 مگابايت
كارت گرافيكي: 256 مگابايت - Geforce 9300
صفحه نمايش: 15.4 اينچ - WXGA Brite
سيستم عامل : DOS

قيمت: 1170000 تومان
Finger Print

لب تاپ خوبی هست چند تا از رفقام دان ازش راضی هستن فکر نکم مشکلی هم با نرم افزار های شما داشته باشه بخصوص با این پردازنده قوی و رم بالا
ببخشید من 1320 رو می خواستم نه 1520
من بیشتر معایبش رو می خوام بدونم. صدا بالا و .....

biostar
08-08-2009, 12:28
احتمالا تا آخره این هفته بیاد اخه من پرسیدم گفت تو گمرکه! یعنی زود تر از اینا میاد، ارزش داره بیشتر صبر کنیم
در ضمن صفه نمایش این hp ها همش از نوع مبتدی هست.... حالا امکاناتش هرچی می خواد باشه! حتی اگه کانفیگش دو برابر سونی باشه چه ارزشی داره وقتی صفحه نمایش بی کیفیته؟؟؟؟

sepehrppp
08-08-2009, 12:36
سلام دوستان

شما براي etabs نياز به كش بالايي دارين و همچنين گرافيك بالا.اگه hp يا asus با گرافيكاب قدرتمند بگيري ضرر نداره همچنين كش بالايي داشته باشه.به نظر من 6 mb كش بگيري كارتو راه مي اندازه.

sat_mah_sat
08-08-2009, 15:14
dell studio xps 1340 2.66 6 m ram 4 ddr3 hard 500 vga geforce 9500m
اين لپ تاپ با اين مشخصات چطوره خوبه

scorpion818
08-08-2009, 15:47
dell studio xps 1340 2.66 6 m ram 4 ddr3 hard 500 vga geforce 9500m
اين لپ تاپ با اين مشخصات چطوره خوبه
1340 الان می شه گفت بهترین 13 اینچی موجوده. این کانفیگ رو زیگورات داره:

Dell Studio XPS 1340
CPU: Intel Core 2 Duo Processor 2.66 GHz 6M Cache
RAM: 4GB
HDD: 500GB++
LCD: 13.3 WXGA HD LED
VGA: nVidia 9500M 256 MB Dedicated
Price: 1,680,000 Tomans

mb11
08-08-2009, 16:18
كسي پست شما رو ويرايش نميكند ( ويرايش به معني ايجاد تغييرات هست )
پست شما نيازمند تاييد است كه اين كار رو من هميشه در كمتر از چند دقيقه بعد از ارسال انجام ميدم ( منت نميزارم كاري هست كه دارم ميكنم و نسبت بهش مسئوليت دارم )
اين تاپيك هم محل چت روم براي هيچ كسي نيست و كسي براي وقت تلف كردن به اينجا نمياد
متاسفانه جديدا از اين جور صحبت ها زياد شده و نميدونم شما فعاليت انجمن رو نميبينيد ؟

شما چه انتظاري داريد من بتونم به همه پست ها جواب بدم يعني اينهمه وقت دارم ؟؟

اگر ميبينيد يه پستي بدون جواب ميمونه يا رسيدگي نميشه يا به علت اين هست كه موارد مشابه موجود بوده و شما نديديد يا كسي نميدونه يا وقت نشده پس بيخودي مهر بر چت روم بودن اينجا نزنيد

آخرين پست شما در تاريخ 06-28-2009 ارسال شده و در صفحه 790 همين تاپيك به شماره 7898
شما الان داريد پيگيري درخواست رو ميكنيد ؟

باسلام وتشکر از جوابتون

آمار مختصری ارائه میکنم :

صفحه 557 پست 5569 بی جواب
صفحه 563 پست 5621 بی جواب
صفحه 579 پست 5787 بی جواب

من تک تک پستهای این تاپیک رو خواندم و چیز های زیادی یاد گرفتم ولی سوالاتی هم داشته ام که شاید بدلائل ذکر شده جوابی نگرفته ام.

اگر بدور از تعصب یک مدیر به واحد تحت کنترل خود مروری به پستهای مرتبط با fw 46 ویا fw490 بکنید متوجه میشوید که گله من مستحق سرزنش نیست .
بهر حال باز هم از مطالب مفید استفاده خواهم کرد.

h_starboy
08-08-2009, 16:23
من زنگ زدم ايران رهجو گفت fw 46 اصلا معلوم نيست كي بياد
آقا كسي ميدونه dv7 2040 تو تهران كجا داره
راستي اين مدل اچ پي مودم داره يا مثل 1225 نداره و lcd چطوره و قيمتش چنده

این مدل و یه سرچ زدم . واقعا معرکست .
مودمم داره .
ال سی دیش هم اینه :
17.3” Diagonal HD+ High-Definition HP LED BrightView Widescreen Display (1600 x 900)
که خیی بهتر از سری dv6 هست . مخصوصا اینکه led هستش و رزولوشن 1600*900
سی پی یو هم فوق العادس :
2.00Ghz Intel Centrino 2 Processor Technology featuring Intel Core2 Quad Processor Q9000
6MB L2 Cache
گرافیک هم 4650 1 gb
4gb ram
صداش هم altec lansing
هارد 500
وزن : 3.5 کیلوگرم
من ندیدمش تو بازار ایران ولی اگه بیاد هم حدود 2.5 باید باشه .

nazanin302
08-08-2009, 17:26
مودمم داره .
ال سی دیش هم اینه :
17.3” Diagonal HD+ High-Definition HP LED BrightView Widescreen Display (1600 x 900)
سی پی یو هم فوق العادس :
2.00Ghz Intel Centrino 2 Processor Technology featuring Intel Core2 Quad Processor Q9000
6MB L2 Cache
گرافیک هم 4650 1 gb
4gb ram
صداش هم altec lansing
هارد 500

آقا کجای کاری؟ اومدو اینقدر استقبال بالا بود که نایاب شد!!! مدل Sony FW46GJ/B که دوستمون گفته می گم، CPU 2.80 هستش نه 2.0 و هاردشم 400GB نه 500GB.

abbass65
08-08-2009, 17:30
کسی میدونه fw 490 jeb رو از کجا میشه خرید؟
cpu 2.5 3mb
vga ati 4650 1gb
16.4 full hd
BR combo
ram 4gb
hard 320

Moahammad_sdt
08-08-2009, 18:02
سلام
دوستان من میخواستم که لپ تاپی با شرائط زیر بخرم
AMD باشه
پورت SATA داشته باشه (من بعضی از مادربورد ها رو دیدم که پشتشون جای SATA هم داره)
درایور هاش راحت نصب بشه

خیلی طلایین

h_starboy
08-08-2009, 18:08
آقا کجای کاری؟ اومدو اینقدر استقبال بالا بود که نایاب شد!!! مدل Sony FW46GJ/B که دوستمون گفته می گم، CPU 2.80 هستش نه 2.0 و هاردشم 400GB نه 500GB.

میدونم من مدل fw 46 رو نگفتم . من مشخصات مدل HP dv7 - 2040 رو گفتم.
مدل fw 46 که خودم دنبالشم فعلا نیستش .
در ضمن سی پی یو این مدل 2040 core 2 quad هستش یعنی 4 هسته ای که 6 مگ هم کش داره و خیلی توپه .
حالا چند تومن بود ؟؟؟ و کجا آورده بودش ؟؟

nazanin302
08-08-2009, 18:12
میدونم من مدل fw 46 رو نگفتم . من مشخصات مدل HP dv7 - 2040 رو گفتم.
مدل fw 46 که خودم دنبالشم فعلا نیستش .
در ضمن سی پی یو این مدل 2040 core 2 quad هستش یعنی 4 هسته ای که 6 مگ هم کش داره و خیلی توپه .
حالا چند تومن بود ؟؟؟ و کجا آورده بودش ؟؟

سلام

آخه خیلی نامفهوم و خلاصه پست می زنی.

در مورد سوال آخر هم اگه منظورت FW46Gj/B باشه، شرکت ایران رهجو و قیمتش هم 1.550.000

h_starboy
08-08-2009, 18:12
احتمالا تا آخره این هفته بیاد اخه من پرسیدم گفت تو گمرکه! یعنی زود تر از اینا میاد، ارزش داره بیشتر صبر کنیم
در ضمن صفه نمایش این hp ها همش از نوع مبتدی هست.... حالا امکاناتش هرچی می خواد باشه! حتی اگه کانفیگش دو برابر سونی باشه چه ارزشی داره وقتی صفحه نمایش بی کیفیته؟؟؟؟

منم تعجب کردم وقتی شما گفتین اومده .
منم دقیقا به خاطر ال سیدی نمیخوام hp بگیرم.
آره منم تا آخر هفته صبر میکنم. امیدوارم بیاد .
اینجا که از هر نمایندگی میپرسی همیشه میگن 10 روز دیگه . بعد 10 روز دیگه میپرسی بازم میگن 10 روز دیگه .
امیدوارم بیاد زودتر. :10:

nazanin302
08-08-2009, 18:13
سلام
AMD باشه
پورت SATA داشته باشه (من بعضی از مادربورد ها رو دیدم که پشتشون جای SATA هم داره)
درایور هاش راحت نصب بشه

خیلی طلایین

سلام

چرا AMD؟ فکر می کنم CPU های AMD بیش از حد گرم می کنن و مناسب نیستند، Intel بهتره.

h_starboy
08-08-2009, 18:14
سلام

آخه خیلی نامفهوم و خلاصه پست می زنی.

در مورد سوال آخر هم اگه منظورت FW46Gj/B باشه، شرکت ایران رهجو و قیمتش هم 1.550.000

نه منظورم همون مدل hp dv7 2040 بود .
فکر کنم منظور شما هم همین سونیه بودکه گفتی اومد و تموم شد . اینو تو جریانش بودم .
من منظورم hp dv7 2040 بود که نمیدونم اومده یا نه تو ایران .
خلاصه ببخشید اگه یکم گنگ بود پست هام . :10:

redevil6990
08-08-2009, 18:25
سلام .
كسايي كه دنبال fw46 ميگردن عجله نكنند.حتما تا 20 روز ديگه مياد.
به نظر من صبر كنيد ارزش داره هر چند اگه خيلي نيازه ميتونين fw 490 dfb رو بگيرين.
من يكي كه صبر ميكنم.البته دارم تلاش ميكنم ببينم تو شهرستان هايي كه آشنا دارم ، نمايندگي ايران رهجوي اونجا fw46 داره يا نه.اگه باشه كه راحت يه پست سفارشه ميشه ! اونجا فروشش كمتره صد در صد :27:

biostar
08-08-2009, 18:50
فکر کنم با fw46 سری fw47 هم بیاد ، هنوز قیمتش مشخص نشده؟
اگه راست گفته باشه و جنسا تو گمرک ایران باشه یعنی باید تا آخر همین هفته بیاد، اما به قول شما الان 2 هفتست دارن میگن 10 روز دیگه میاد!

biostar
08-08-2009, 18:55
هموطور که میدونین سری fw سونی esata نداره! حالا اگه بخوایم یه هارد اکسترنال بخریم و از esata استفاده کنیم راهی هست؟
شنیدم با express card ها میشه! شما ها چیزی در موردش شنیدین؟هرچند که چندان هم اهمیت نداره!
یه سوال دیگه هم در مورد کول پد ها دارم،شنیدم ممکنه به لپتاپ آسیب برسونه! حقیقت داره؟میگن وسه usb دستگاه ضرر داره!!!!

Moahammad_sdt
08-08-2009, 19:08
نقل قول:
نوشته شده توسط Moahammad_sdt [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
سلام
AMD باشه
درایور هاش راحت نصب بشه

خیلی طلایین

اگر جوابمو بدین ممنون می شم

mahmoq
08-08-2009, 19:42
سلام دوستان می خواستم در مورد دو مدل زیر راهنماییم کنین... در حقیقت موندم کدوم رو انتخاب کنم : Sony , Vaio cs 230 2.4 GHz,BUS , L2 Cache , 4 GB RAM , HDD 320 GB5400 RPM, , LCD 14.1 , Intel4500 MHD1400 , Vista Home Basic ,6 Cell که با رنگش یکم مشکل دارم ... و وزنش هم زیاد تره ... Sony Corporation, P8400 2.26 Ghz,BUS 1066, L2 Cache 3 MB, 3 GB RAM , HDD 250 GB5400 RPM, DVD RW, LCD 13.3 LED - XBrite, IntelIntel 4500 MHD1500 MB , Vista Home Premium ,6 CELL که CPU کمتره !!! من واسه استفاده دانشجویی می خوام و کار سنگین که بخوام بگیرم فوقش یه نرم افزار مهندسی مطلب و یا اسپن ... قیمتش هم خیلی برام مهمه ... چون ماکسیممش دیگه 1300000 بتونم بدم ... اگه میشه راهنمایی کنین این ها کدوم واسه کار من بهتره ... آیا خوب جواب دادن ... واسه ویندوز 7 خوبه ؟ اگه قیمت های جدید رو بگین هم ممنون میشم ... راستی اسپیکرشون چطوره ؟ ممنون

dante3
08-08-2009, 20:13
دوستان من چند تا پست زدم ولی هیچکی جوابم را نداد.
من دنبال یه لپ تاپم که برنامه های سنگین را بتونه اجرا خوب اجرا کنه.و استحکام خوبی داشته باشه.
قیمت هم حدود 1 میلیون.
خودم این مدل را دیدم.

Latitude E5500
cpu : 2.4
cache: 3 M
ram: 2GB
hdd: 250+
LCD ( TFT ): 15.4 WXGA
vga: 224 GMA 4500HD
Made : Europe
سه سال گارانتی زیگورات
قیمت: 1.050.000

به نظرتون مدل خوبیه؟
مدل تو همین رنج قیمت و مشخصات دیگه چی معرفی می کنید؟

merikh_merikh
08-08-2009, 22:18
سلام.
دوستان ایا
sony Fw 490 jab
تو بازار هست؟
یعنی من اگه برم گیرم میاد؟

zixx
08-08-2009, 22:54
سلام
من میخام یک لپ تاپ بگیرم اما کمی گیج شدم آخه خیلی ها بین لپتاپ های hp و hp ... sony رو پیشنهاد میدن (بخاطر دوام سخت افزار) در صورتی که من از sony بیشتر استقبال میکنم تا hp به نظر شما کودوم بهتره؟ (از نظر سخت افزار و دوام کاری (طول عمر))
من حدود 1.500 تا 1.600 تومان میخام خرج کنم پس پیشنهاد شما چی؟
مدل vgn-fw46gu/h خوبه؟ این مدل چینی هست تا چه اندازه این موضوع عیب محصوب میشه؟ کسی میتونه کمک کنه؟
مرسی (:
و اینکه آره منم که سوال کردم fw 46 ازش خبری نیست یکی میگه هفته آینده و یکی هم میگه تا یک ماه دیگه هم نمیاد. از fw47 هم فعلا خبری نیست برای ورود به ایران...

scorpion818
08-08-2009, 23:02
اگر جوابمو بدین ممنون می شم
1- به نظر من دنبال AMD نباشید. Intel بهتره.
2- باید دنبال یه مدل باشید که پورت E-sata داشته باشه. (الان مدل خاصی توی ذهنم نیست وقت سرچ کردن هم ندارم! می بخشید.)
3- معمولاً درایورها همراه با خود لپ تاپ ارایه می شن و نصبشون هم مشکل نیست.

scorpion818
08-08-2009, 23:05
سلام دوستان می خواستم در مورد دو مدل زیر راهنماییم کنین... در حقیقت موندم کدوم رو انتخاب کنم : Sony , Vaio cs 230 2.4 GHz,BUS , L2 Cache , 4 GB RAM , HDD 320 GB5400 RPM, , LCD 14.1 , Intel4500 MHD1400 , Vista Home Basic ,6 Cell که با رنگش یکم مشکل دارم ... و وزنش هم زیاد تره ... Sony Corporation, P8400 2.26 Ghz,BUS 1066, L2 Cache 3 MB, 3 GB RAM , HDD 250 GB5400 RPM, DVD RW, LCD 13.3 LED - XBrite, IntelIntel 4500 MHD1500 MB , Vista Home Premium ,6 CELL که CPU کمتره !!! من واسه استفاده دانشجویی می خوام و کار سنگین که بخوام بگیرم فوقش یه نرم افزار مهندسی مطلب و یا اسپن ... قیمتش هم خیلی برام مهمه ... چون ماکسیممش دیگه 1300000 بتونم بدم ... اگه میشه راهنمایی کنین این ها کدوم واسه کار من بهتره ... آیا خوب جواب دادن ... واسه ویندوز 7 خوبه ؟ اگه قیمت های جدید رو بگین هم ممنون میشم ... راستی اسپیکرشون چطوره ؟ ممنون
یه کم اگه مرتب تر می نوشتید بهتر بود. در عین حال توی این رنج قیمت این گزینه خوبه:

Dell Vostro 1520
CPU: Intel Core 2 Duo Processor 2.66 GHz 6 M Cache
HDD: 320GB++
LCD: 15.4 WXGA+
VGA: GeForce 9300 256 Dedicated
Battery: 9Cell
Price: 1,240,000 Tomans

scorpion818
08-08-2009, 23:06
من دنبال یه لپ تاپم که برنامه های سنگین را بتونه اجرا خوب اجرا کنه.و استحکام خوبی داشته باشه.
قیمت هم حدود 1 میلیون.
خودم این مدل را دیدم.

Latitude E5500
سه سال گارانتی زیگورات

به نظرتون مدل خوبیه؟

گزینه ای که انتخاب کردید از سری صنعتی Dell هستش بنابراین از نظر استحکام خیالتون راحت باشه. در کنار این می تونید گزینه زیر رو هم مد نظر داشته باشید:
Dell Vostro 1520
Battery: 6Cell
Price: 1,180,000 Tomans

mahmoq
08-08-2009, 23:38
یه کم اگه مرتب تر می نوشتید بهتر بود. در عین حال توی این رنج قیمت این گزینه خوبه:

Dell Vostro 1520

ممنون دوست عزیز ولی من وزن هم برام خیلی مهمه ... 15 ها خیلی لذیت میکنن ... مدل هایی با LCD کوچکتر میشه معرفی کنی ... 13 و 14 .. ممنون ...

mahmoq
08-08-2009, 23:42

Dell Vostro 1520

ممنون ولی این مدل ها (15) خیلی سنگین هستن ... اگه میشه مدل های lcd 13 و14 معرفی کنی ممنون می شم ... من اصلا بازی هم واسم مهم نیست ... مرسی

abbass65
09-08-2009, 00:39
من چند صفحه پیش سوال کردم کسی جواب نداد
واسه همین دوباره میپرسم
کسی میدونه fw 490 jeb رو از کجا میشه خرید؟
cpu 2.5 3mb
vga ati 4650 1gb
16.4 full hd
BR combo
ram 4gb
hard 320
اصلا توی ایران هست یا نه؟
اگه جواب بدین ممنون میشم

personal_trainer
09-08-2009, 09:04
سلام به همه اساتيد و دوستان
من ميخوام يه لپ تاپ hp dv3-2005 بگيرم چون هم صفحه نمايش LED داره و هم سبكه و هم ............ خلاصه دردسرتون ندم اينو ميخوام اما مشكلم اينه كه با ويستا نميخوام كار كنم چون اين لپ تاپ رو براي كار ميخوام و ميخوام با XP كار كنم. به نظرتون جايي هست كه برام روش XP بريزه؟؟؟؟؟؟؟ توي اينترنت كه گشتم خيلي جاها بود كه ادعا ميكردن با 15000تومان تا 30000تومان اين كار رو ميكنن. حالا به نظرتون بايد ويستا بمونه و يك Xp جدا هم ريخته بشه؟ يا فقط يك xp نصب بشه؟؟ يك جاي معتبر (IranHp.ir) هم بهم گفت روي hp ها فقط ويستا كار ميكنه و xp نميشه ريخت!!!! و اگر ميخواهيد از Xp استفاده كنيد بايد از نرم افزارهاي virtual استفاده كنيد كه به شكل مجازي Xp رو براتون نصب ميكنه!! اما يكي گفت با اين شيوه performance (كارايي) دستگاهتون مياد پايين!!!؟؟!!!؟؟؟ من گيج شدم تو رو به خدا راهنماييم كنيد همه كارام مونده به خدا الان يك هفتس براي كارم دارم از اين و اون لپ تاپ قرض ميگيرم.

personal_trainer
09-08-2009, 09:09
dv3-2005 دستگاه خوبي هست دوستان؟؟؟
ميشه ويستا ي اون رو به xp تغيير داد؟؟ يعني xp روش ريخت؟؟
لطفآ بگين چون بدجوري گير كردم :(

prowler88
09-08-2009, 10:05
اوووه. چه خبره؟ یه دونه پست هم بدی بچه ها میبینن.

scorpion818
09-08-2009, 11:42
ممنون ولی این مدل ها (15) خیلی سنگین هستن ... اگه میشه مدل های lcd 13 و14 معرفی کنی ممنون می شم ... من اصلا بازی هم واسم مهم نیست ... مرسی
Dell Vostro 1320
LCD: 13.3 WXGA
VGA: GeForce 9300 256 MB Dedicated
Price: 1,250,000 Tomans

personal_trainer
09-08-2009, 11:42
اوووه. چه خبره؟ یه دونه پست هم بدی بچه ها میبینن.

آخ آخ شرمنده نميدونم چرا اينهمه شده :41:

حالا يكي كمك كنه لطفآ register جان شما كمك كنين ........

aydin131
09-08-2009, 11:46
سلام.
دوستان ایا
sony Fw 490 jab
تو بازار هست؟
یعنی من اگه برم گیرم میاد؟

بله موجود هست
شرکت نقش! طبقه آخر پایتخت داره.
قیمتش 1350 هست

scorpion818
09-08-2009, 11:46
سلام به همه اساتيد و دوستان
من ميخوام يه لپ تاپ hp dv3-2005 بگيرم چون هم صفحه نمايش LED داره و هم سبكه و هم ............ خلاصه دردسرتون ندم اينو ميخوام اما مشكلم اينه كه با ويستا نميخوام كار كنم چون اين لپ تاپ رو براي كار ميخوام و ميخوام با XP كار كنم. به نظرتون جايي هست كه برام روش XP بريزه؟؟؟؟؟؟؟ توي اينترنت كه گشتم خيلي جاها بود كه ادعا ميكردن با 15000تومان تا 30000تومان اين كار رو ميكنن. حالا به نظرتون بايد ويستا بمونه و يك Xp جدا هم ريخته بشه؟ يا فقط يك xp نصب بشه؟؟ يك جاي معتبر (IranHp.ir) هم بهم گفت روي hp ها فقط ويستا كار ميكنه و xp نميشه ريخت!!!! و اگر ميخواهيد از Xp استفاده كنيد بايد از نرم افزارهاي virtual استفاده كنيد كه به شكل مجازي Xp رو براتون نصب ميكنه!! اما يكي گفت با اين شيوه performance (كارايي) دستگاهتون مياد پايين!!!؟؟!!!؟؟؟ من گيج شدم تو رو به خدا راهنماييم كنيد همه كارام مونده به خدا الان يك هفتس براي كارم دارم از اين و اون لپ تاپ قرض ميگيرم.

1-لطفاً فقط یه بار پست بزنید و تکرارش نکنید
2- سواتون رو جای مناسبی مطرح نکردید
3- احتمالاً گزینه های بهتری از dv3-2005 هم می تونید پیدا کنید
4- جوابتون رو احتمالاً می تونید اینجا پیدا کنید:

mahmoq
09-08-2009, 12:42
Dell Vostro 1320
Price: 1,250,000 Tomans

یعنی شما فقط دل رو توصیه می کنین .... توی مدل وایو چیزی مد نظرتون نیست ؟

dante3
09-08-2009, 13:37
دوستان بین این دو مدل به نظر شما کدوم بهتره:

VGN-FW390NAB

پردازنده(C.P.U):
نوع : Intel® Core™ 2 Duo Processor T6570
سرعت: 2.10GHz
F.S.B: 800MHz
L2 Cache:2MB
تکنولوژی: Intel® Centrino® 2 processor technology
حافظه(مموری):
نوع : DDR2 SD RAM
رم نصب شده در دستگاه: 2GB PC2-6400 (2GBx1)I
حداکثر مموری قابل افزایش: 8GB
سرعت: 800MHz
هارد دیسک:
ظرفیت: 250GB
سرعت: 5400rpm
اتصال و اینترفیس: Serial ATA
نمایشگر:
سایز نمایشگر: 16.4 اینچ
رزولوشن (وضوح): 1600x900
تکنولوژی: XBRITE-ECO™ Technology
قیمت:1.090.000
ساخت کشور: آمریکا
ضمانتنامه و گارانتی: 1 سال گارانتی شرکت پرشین پلازا + 1ماه تعویض+1سال ضمانت بین المللی
-----------------------------------------------------------------------

Latitude E5500
سه سال گارانتی زیگورات

aram24
09-08-2009, 15:00
سلام دوستان
يه نوت بوك ميخوام كه بتونم همه كار باش انجام بدم (گرافيك . برنامه نويسي . گيم . ......)
يه مدل خوب معرفي كنيد .قيمتش هم تا 15000000
اسم مدل رو با قيمت بديد لطفا

Meisam Khan
09-08-2009, 17:04
قیمت هم حدود 1 میلیون.
خودم این مدل را دیدم.

Latitude E5500
سه سال گارانتی زیگورات

به نظرتون مدل خوبیه؟
سلام دوست عزیز
یه نظرم به تنها چیزی که توجه نکردید وزن لپتاپ هست که 2.8 است.
به نظرم خیلی سنگینه. برای جابجا کردنش به مشکل می خورید.

dante3
09-08-2009, 18:02
سلام دوست عزیز
یه نظرم به تنها چیزی که توجه نکردید وزن لپتاپ هست که 2.8 است.
به نظرم خیلی سنگینه. برای جابجا کردنش به مشکل می خورید.

یعنی به نظر شما مدل لپ تاپ سونی که مشخصاتش را بالا گفتم بهتره؟

momo
09-08-2009, 18:30
سلام دوستان من یه لپتاپ می خوام با حدود قیمت 1500000 ازبین برندهای سونی دل یا اچپی البته ترجیحا سونی
بیشتر برای بیرون می خوام وچون تو خونه دسکتاپ دارم
اهل بازی هم نیستم اما بعضی وقتها هستم گرافیک اینتل نمی خوام اما خیلی بالا خهم نبود طوری نیست
لطفا چند مدل را ا پیشنهاد دهید ضمنا سری fw نباشد چون سنگین میشه

ممنون از همه

netlcom
09-08-2009, 18:36
سلام اگه امکانش هست این درخواست ما رو هم جواب بدین چون تا سه شنبه می خوام یه لپ تاپ بگیرم
سونی وایو سری SR و HP آیا مدلی هست که این کانفیگی رو که میگم داشته باشه اگه هست ممنون میشم مدل و قیمتش رو برام بزارین
CPU cor dua 2.66
ram 4GB
Hard :320 GB
VGA :ATI 1 GB
LED or LCD 13
و فینگر پرینت
ممنون میشم اگه کسی جواب بده

Pami
09-08-2009, 18:45
سلام اگه امکانش هست این درخواست ما رو هم جواب بدین چون تا سه شنبه می خوام یه لپ تاپ بگیرم
سونی وایو سری SR و HP آیا مدلی هست که این کانفیگی رو که میگم داشته باشه اگه هست ممنون میشم مدل و قیمتش رو برام بزارین
CPU cor dua 2.66
ram 4GB
Hard :320 GB
VGA :ATI 1 GB
LED or LCD 13
و فینگر پرینت
ممنون میشم اگه کسی جواب بده

بله هست ، سري SR سوني مدلهاي جديد با گرافيك 4570 ATI هست
مدل SR-490DEB هست با گارانتي نوتالي با قيمت 1.640 با مشخصات شما يكسان هست

Meisam Khan
09-08-2009, 18:49
یعنی به نظر شما مدل لپ تاپ سونی که مشخصاتش را بالا گفتم بهتره؟
در مورد اون نظری ندارم.
البته وزنش قید نشده ولی با توجه به اینکه lcd 16 داره فکر کنم وزنی در حدود 2.7 داشته باشه که بازم وزن زیادی داره.

momo
09-08-2009, 20:09
با سلام دوباره ببخشد پشت سرهم پست میزنم
میخواستم تفاوت اصلی این مدلها رو بدونم:
sony fw 46 gj
sony fw 490 dfb
hp dv6-1225

یه سوال دیگه این که آیا ویندوز xp رو این مدلها نصب می شه یا نه؟ یعنی درایورهاش هست؟

CATALONIA
09-08-2009, 21:54
سلام به همگی
من میخواستم یه لپ تاپ قوی مثل SONY VAIO CS 320 بخرم
میشه بگید چه رنگایی داره و ایا خوبه یا باید نظرمو عوض کنم
پولم هم در حدود 1 میلیونه
یه سوال دیگه که این لپ تاپ پشتیبانی WINDOWS XP رو داره یا نه

با تشکر اگه زودتر جوابم رو بدهید

biostar
09-08-2009, 22:46
سلام یه خبر جالب! کیفیت صفحه نمایش dv7 جدید با وجود led بودن از dv6 هم حتی پایین تره!!!!! حداکثر برایتنس dv7 برابر 174cd/m2 در صورتی که dv6 برابر 203cd/m2 و همچنین کنتراست هر دو نوت بوک در حد افتضاح 1:170 میباشد!!!!!
در مقایسه با sony FULLHDکه حداکثر برایتنس 300cd/m2 وکنتراستی نزدیک به 1:600 داره خیلی ضایعه نه؟؟؟

netlcom
09-08-2009, 22:57
بله هست ، سري SR سوني مدلهاي جديد با گرافيك 4570 ATI هست
مدل SR-490DEB هست با گارانتي نوتالي با قيمت 1.640 با مشخصات شما يكسان هست

می خواستم ازتون سوال کنم که اختلاف قیمت این مدل در دبی با ایران چقدره و چه رنگ های داره؟

redevil6990
10-08-2009, 08:26
با سلام خدمت pami wega ي عزيز.
راستش من بعد كلي تحقيق به دو مدل studio xps 1340 و SR490 DEB رسيدم.حالا سر انتخاب موندم !
انتخاب سختيه نه؟!!! چون 1340 رمDDR3 داره و 490deb صفحه نمايش و فکر كنم کارت گرافيک بهتر.( اينا رو درست فكر ميكنم ديگه؟! )

حالا از لهاظ کيفيت ساخت و دوام کدوم بهتره.
شما جای من بودی چيکار ميکردی؟انتخابت چي بود؟

در ضمن اگه با وزن fw46 کنار بيام از اين 3 مدل کدوم بهتر ميشه؟

mahmoq
10-08-2009, 10:41
سلام ... می خواستم نظرتون رو درباره ی مدل های زیر جویا شم ... Studio XPS 1340 - 2.4GHZ چطوره ؟ ... درایوش مکشه یا کشویی ؟ نظرتون در مورد Sony VAIO VGN-CS 230 j/COLOR - 2.4GHZ چیه (مشکی) ؟ DELL Latitude E5500 - 2.4GHZ چی ؟ (Sony VAIO SR 140 D/S - (2.26GHZ ؟ یه مدلی می خواستم باشه که درایوش مکشی نباشه و یه جورایی برای کارهای مهندسی در حد نرم افزارهای دانشجویی مناسب باشه ... یعنی در حقیقت زیاد کارم باهاش سنگین نیست ... بازی هم نمی کنم ... اسپکیر سیستم هم مهمه ... قیمت هم در حدود فوق 1.200 یا دیگه خیلی زیاد باشه 1.300 !!! یه جورایی باشه که حداقل یه چن سالی برام کار کنه و بی مصرف نشه ... ممنون میشم راهنمایی ام کنین ... اگه مدلی برای پیشنهاد دارین ممنون میشم بگین ...

Pami
10-08-2009, 15:00
می خواستم ازتون سوال کنم که اختلاف قیمت این مدل در دبی با ایران چقدره و چه رنگ های داره؟

SR رنگ هاي سفيد و تيتانيوم و مشكي و صورتي و طلايي داره (‌شايد برخي رنگهاي سفارشي ديگه اي هم باشه) اين مدل مشكي هست

Pami
10-08-2009, 15:21
نوشته شده توسط ali_biglari [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

دوست عزيز من براتون پيگيري كردم
متاسفانه نميدونم شما روي چه حسابي اينطوري برداشت كرديد ؟
من براي ايران رهجو Mail فرستادم تو سايت خود سوني حتي براي سوني خاورميانه هم فرستادم
2 روز بعد باهام در مورد مشكل شما تماس گرفتند
واقعا سوني روي شركت ها نظارت داره و مثل گارانتي هاي مغازه اي نيست ( ايران رهجو )
طرف خيلي محترمانه صحبت كرد و گفت اصلا همچين موردي تو سايت و همينطور تعميرگاه ثبت نشده و ايران رهجو هرگونه مشكلي در مورد LCD رو كمتر از 1 روز تعويض ميكنه ( غير از شكستگي )
نميدونم حالا شايد شما اينطور برداشت كردي
حتي گفت اگه مشكل به بيشتر از 2 روز بكشه دستگاه جايگزين ( همان مدل يا همرده از همان سري ) در اختيار مشتري ميزارن

Pami
10-08-2009, 16:02
با سلام خدمت pami wega ي عزيز.
راستش من بعد كلي تحقيق به دو مدل studio xps 1340 و SR490 DEB رسيدم.حالا سر انتخاب موندم !
انتخاب سختيه نه؟!!! چون 1340 رمDDR3 داره و 490deb صفحه نمايش و فکر كنم کارت گرافيک بهتر.( اينا رو درست فكر ميكنم ديگه؟! )

حالا از لهاظ کيفيت ساخت و دوام کدوم بهتره.
شما جای من بودی چيکار ميکردی؟انتخابت چي بود؟

در ضمن اگه با وزن fw46 کنار بيام از اين 3 مدل کدوم بهتر ميشه؟

1340 سخت افزار قويتري داره ، رم DDR3 هم مزيت خوبي هست كه تو 13 اينچي ها كمتر ديده ميشه
گرافيك ها تقريبا يكسان هستند البته تو بعضي محيط هاي گرافيكي ATI 4570 بهتر جواب ميده
ببينيد سوني SR خوش ساخت هست و مشكلي با طراحي نداريد ، وزن SR هم از 1340 كمتر هست
ولي كيفيت تصوير سوني SR كمي بالاتر از 1340 هست ( كيفيت رنگ )
كيفيت ساخت و دوام 1340 بيشتر هست البته مدل ساخت مالزي هم تو بازار هست كه به نظر من كيفيت بهتري داره

من با تجربه اي كه از دل دارم 1340 رو برميداشتم باز هم انتخاب آخر به خودتون برميگرده

redevil6990
10-08-2009, 18:15
1340 سخت افزار قويتري داره ، رم DDR3 هم مزيت خوبي هست كه تو 13 اينچي ها كمتر ديده ميشه
گرافيك ها تقريبا يكسان هستند البته تو بعضي محيط هاي گرافيكي ATI 4570 بهتر جواب ميده
ببينيد سوني SR خوش ساخت هست و مشكلي با طراحي نداريد ، وزن SR هم از 1340 كمتر هست
كيفيت ساخت و دوام 1340 بيشتر هست البته مدل ساخت مالزي هم تو بازار هست كه به نظر من كيفيت بهتري داره

من با تجربه اي كه از دل دارم 1340 رو برميداشتم باز هم انتخاب آخر به خودتون برميگرده

نظرتون بينfw46 و سري زد سوني و اين دو مدل بازم روي 1340 هست؟(بودجه تا 1700)
گرافيك 1340 الان از 9300 چقدر بهتره ؟

iman_abi
10-08-2009, 19:05
سلام
من شنیدم قیمت سونی از مدلهای دیگه بیشتره(با کانفیگهای یکسان)
اما دو تا مدل زیر رو که با هم مقایسه می کنیم زیاد تفاوتی ندارن(قیمتهاش رو دیروز گرفتم):
Dell XPS 1530
2.5-6MB-800
RAM: 4G
HDD: 500
LCD: 15.4
VGA: 8600 GF
POLAND
BT-CAM-FP-MODEM-9CELL
PRICE: 1,400,000
################################
SONY FW 390 NOB
2.66-6MB-1067
HDD: 320
LCD: 16.4
VGA: 4500 INTEL
USA
BT-CAM
PRICE: 1,440,000

تنها تفاوتی که به نظر میاد داشته باشن کارت گرافیک این 2 تاست و اینکه نمی دونم مودم داره یا نه!...(البته هارد 500 با 320 صد هزار تومن تفاوت قیمت داره که البته واسه من زیاد مهم نیست و همینطور فینگرپرینت)
کسی راجع به کارت گرافیک این 2 تا اطلاعاتی داره به من بده!؟!؟!
به نظر شما کدوم یکی از این 2 تا رو بخرم بهتره؟!؟!
یه سوال دیگه هم دارم:
از کجا بفهمم که لپ تاپی که می خوام بخرم سالمه؟ یعنی چه چیزایی رو باید تست کنم؟!(مثلا از کجا بفهمم که از اون مدلهایی نیست که ریفر شده!... خلاصه نرم بخرم بندازن بهم!)
کلا توی رنج قیمت تا 1400 چه لپ تاپی خوبه!؟!؟!

abbass65
10-08-2009, 20:25
از fw 46 خبری نشد؟
من رفتم نمایندگی ایران رهجو توی اهواز متوجه شدم داره ولی قیمت رو برده بالا و 1700000 داره میفروشه
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

prowler88
10-08-2009, 21:39
سلام
من شنیدم قیمت سونی از مدلهای دیگه بیشتره(با کانفیگهای یکسان)
اما دو تا مدل زیر رو که با هم مقایسه می کنیم زیاد تفاوتی ندارن(قیمتهاش رو دیروز گرفتم):
Dell XPS 1530
2.5-6MB-800
HDD: 500
LCD: 15.4
VGA: 8600 GF
POLAND
BT-CAM-FP-MODEM-9CELL
PRICE: 1,400,000
################################
SONY FW 390 NOB
2.66-6MB-1067
HDD: 320
LCD: 16.4
VGA: 4500 INTEL
USA
BT-CAM
PRICE: 1,440,000

تنها تفاوتی که به نظر میاد داشته باشن کارت گرافیک این 2 تاست و اینکه نمی دونم مودم داره یا نه!...(البته هارد 500 با 320 صد هزار تومن تفاوت قیمت داره که البته واسه من زیاد مهم نیست و همینطور فینگرپرینت)
کسی راجع به کارت گرافیک این 2 تا اطلاعاتی داره به من بده!؟!؟!
به نظر شما کدوم یکی از این 2 تا رو بخرم بهتره؟!؟!
یه سوال دیگه هم دارم:
از کجا بفهمم که لپ تاپی که می خوام بخرم سالمه؟ یعنی چه چیزایی رو باید تست کنم؟!(مثلا از کجا بفهمم که از اون مدلهایی نیست که ریفر شده!... خلاصه نرم بخرم بندازن بهم!)
کلا توی رنج قیمت تا 1400 چه لپ تاپی خوبه!؟!؟!
کارت گرافیکشون خیلی فرق میکنه. اینتل 4500 یه کارت گرافیک معمولیه روی لپ تاپ هایی میذارن که فقط میخوان یه چیزی به اسم کارت گرافیک داشته باشه. ولی 8600GT یه گرافیک متوسط به حساب میاد.
FW-490 JCB از سونی و N81 VG از ایسوس هم مدل های خوبی هستند. اونام چک کن.

koli
11-08-2009, 01:03
با سلام
1- برای خرید لپ‌تابی که رشته‌های زمین‌شناسی در مقطع دکترا استفاده کنند و قیمت تا سقف 800000 پیشنهاد شما چیست؟
2- داشتن سیستم‌عامل اورژینال(خواه ایکس‌پی یا ویستا) چه حسنیبرای ما بحساب میاد؟ لزومی به دادن این اضافه قیمت هست؟
متشکرم

Pami
11-08-2009, 10:49
نظرتون بينfw46 و سري زد سوني و اين دو مدل بازم روي 1340 هست؟(بودجه تا 1700)
گرافيك 1340 الان از 9300 چقدر بهتره ؟

FW كه اصلا نميشه با 13 اينچي ها مقايسه كرد ، كلي با هم تفاوت دارند مخصوصا در كارت گرافيك
سري Z هم با گرافيك 9300 ساخته ميشه كه از 1340 ضعيف تر هست
اگر براتون گرافيك و قدرت مهم هست با قيمت كمتري نسبت به Z ميتونيد 1340 رو داشته باشيد ولي اگه ظاهر و طراحي و وزن كم مهم هست همينطور كيفيت بهتر نمايشگر سري Z انتخاب خوبي هست
FW46 هم گزينه خوبي به شمار ميره ولي نه براي جابجايي ،‌با وزن 3.1 كيلو سنگين ميشه نسبتا

babialex
11-08-2009, 11:05
یه لپ تاپ دختر پسند میخام که نهایتا قیمتش 850 هزار تومان باشه

ترجیحا اچ پی

مشخصات خوب و زیبایی ظاهر قابل توجه
کارایی خوب برای کارهای معمولی
کیفیت خوب بدنه و امکانات مولتی مدیا

در ضمن این موضوع صحت داره که خدمات و گارانتی قطعات اچ پی چند وقتیه که ضعیف شده و کمبود قطعاتش در بازار ایران بوجود اومده ؟

smhabibi
11-08-2009, 11:30

SR490 DEB
3 MB Cash
است؟
فکر کنم Studio XPS 1340
6 MB Cash
باشد.
2 هفته پیش توی پایتخت سراغ Studio XPS 1340 گرفتم.
خیلی ازش بد می گفتند. آمار برگشتیش توی گارانتی زیاد بوده!
یکی از مغازه دار ها طبقه دوم می گفت.

کسی تجربه ای از این مدل دارد؟

Pami
11-08-2009, 12:11
چندين و چند بار گفتيم از مغازه دار ها راهنمايي خريد نگيريد
برحسب سياستشون بهتون ميگن اين رو بخريد اون رو نخريد
ممكنه مثلا 1340 رو خوب بفروشن مياد بهتون ميگه اين رو نخريد اين يكي رو بخريد تا اون يكي مدل رو بفروشه بهتون
1340 مدلي هست كه دل براي ارتقا 1330 خيلي روش كار كرد و لپ تاپ خيلي خوبي از آب در اومد

redevil6990
11-08-2009, 14:05
ممكنه مثلا 1340 رو خوب بفروشن مياد بهتون ميگه اين رو نخريد اين يكي رو بخريد تا اون يكي مدل رو بفروشه بهتون
1340 مدلي هست كه دل براي ارتقا 1330 خيلي روش كار كرد و لپ تاپ خيلي خوبي از آب در اومد

من از هر نظر 1340 را بهترين 13 اينچي ميدونم.فقط كارت گرافيكش باعث ميشه به انتخابم شك كنم.
توي notebookcheck هم وضعيت اين كارتو بررسي كردم.به نظرم خيلي خوب نيست. ممكنه بشه باهاش بازي هاي روز رو با گرافيك medium بازي كرد؟

ممنون.

hesam4388
11-08-2009, 14:17
دوستان الان بهرتين سيستم موجود در بازار بدون توجه به قيمت كدومه؟ و به صرفه ترين كدام؟

sat_mah_sat
11-08-2009, 14:21

مدل 1340 از هر لحاظ خوبه ولي زود داغ ميكنه وچون فنش در پشت است و وقتي ال سي دي باز است جلوي فن را مي گيرد و داغ مي كند وبه همين علت باد به پايين ميرود واگر روي پا باشد سريع احساس سوختن ميكنيد البته ايرادات ديگري نيز دارد ولي قابل چشم پوشي است و مشكل بزرگش داغ كردن است به علت طراحي بد جاي فن
اگر داغ شدن زياد براي شما مهم نيست و زياد لپ تاپ را روي پا قرار نمي دهيد لپ تاپ تقريبا مناسبي است البته همان طور كه استاد عزيز pami_wega فرمودند با سري fw قابل مقايسه نيست

mehrshad taheri
11-08-2009, 15:24
مودمم داره .
ال سی دیش هم اینه :
سی پی یو هم فوق العادس :
6MB L2 Cache
گرافیک هم 4650 1 gb
4gb ram
صداش هم altec lansing
هارد 500
رفیق گلم سیپیوش خیلی ضعیفه:20:

رتبه 36 رو داره البته از مگاهرتزش مشخصه!

mehrshad taheri
11-08-2009, 15:37
از fw 46 خبری نشد؟
من رفتم نمایندگی ایران رهجو توی اهواز متوجه شدم داره ولی قیمت رو برده بالا و 1700000 داره میفروشه
؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
همون فکری که میکردم شد!!!:27:
جالبه:20:

n_asadi
11-08-2009, 16:01
fw46 نیومد؟ امیدوارم تا شهریور اوضاعش عادی بشه و بتونم یکی با قیمت مناسب پیدا کنم.
با قیمت حداکثر 1،550،000 (قیمت ایران رهجو)بهترین وایو 13 یا 14 یا 15 اینچ موجود چی است؟ گرافیک مهم نیست،بیشتر سی پی یو برام اهمیت داره
با تعریف هایی که از ایران رهجو شنیدم تصمیم دارم فقط از ایران رهجو بخرم

h_starboy
11-08-2009, 16:05
همون فکری که میکردم شد!!!:27:
جالبه:20:

واقعا شانس منه . پولم رو دستم داره باد میکنه :41:
تا کی باید منتطر بمونم !!
هر روز هوس میکنم برم 1225 رو بگیرمو خیالمو راحت کنم و قید ال سی دی رو بزنم .
لا اقل اگه میدونستیم دقیقا کی میاد خیلی خوب بود ولی هیچی معلوم نیست ممکنه 1 ماه دیگه هم نیاد .
هر دفعه هم که زنگ میزنی میگن 10 روز دیگه .

iman_abi
11-08-2009, 16:10
دوستان یکی جواب بده :
از کجا بفهمم که لپ تاپی که می خوام بخرم سالمه(یا آکبنده)؟ یعنی چه چیزایی رو باید موقع خرید تست کنم؟

mehrshad taheri
11-08-2009, 16:28
واقعا شانس منه . پولم رو دستم داره باد میکنه :41:
تا کی باید منتطر بمونم !!
هر روز هوس میکنم برم 1225 رو بگیرمو خیالمو راحت کنم و قید ال سی دی رو بزنم .
لا اقل اگه میدونستیم دقیقا کی میاد خیلی خوب بود ولی هیچی معلوم نیست ممکنه 1 ماه دیگه هم نیاد .
هر دفعه هم که زنگ میزنی میگن 10 روز دیگه .
اگه خواستی بگیری 490 رو بگیر بیخیال full hd و بلوری باید بشی کیفیت lcd خیلی مهمه

من اگه ببینم قیمتشو ببرن بالا ممکنه 100 زیر قیمت بفروشم 1640 رو با گرافیک 4670 بگیرم:31:چون هنوزم اون مدلو بیشتر دوست دارم!:20:

momo
11-08-2009, 17:47
سلام دوستان می خواستم ببینم توی سونی ها همچین کانفیگی هست:

cpu 2.6 به بالا با کش بالا
گرافیک پایین باشه مهم نیست چون بازی نمی کنم اما اینتل نباشه از g force ها باشه
lcd 16 اینچ به پایین با کیفیت خوب اگه full Hd بود که بهتر
ram 4 به بالا البته زیاد مهم نیست چون قابل آپگریده
بقیه قطعات مهم نیست

farhad_s5
11-08-2009, 17:54
سلام دوستان

من یه لپ تاپ سونی می خوام که قیمتش تا 1450 باشه و گرافیک بالا خیلی برام مهمه!

سری USA هم باشه دیگه

ممنون

abbass65
11-08-2009, 17:55
کسی از fw490 jeb خبر نداره که کی وارد ایران میشه
اگه این بیاد من قید fw 46 رو میزنم اینو میگیرم

aydin131
11-08-2009, 18:10
من بعد از کلی گشتن تصمیم گرفته بودم FW-490JAB با گارانتی نقش بخرم.
ولی همین امروز زده که موجودی 490JAB امروز تموم شده :18:

حالا من چی بخرم؟ :37:
46 تموم شد حالا هم 490 تموم شد!!!

Moahammad_sdt
11-08-2009, 19:33
من میخواستم لپ تاب بخرم می خواستم ببینم AMD Turion چه جوریه

abbass65
11-08-2009, 19:52
من بعد از کلی گشتن تصمیم گرفته بودم FW-490JAB با گارانتی نقش بخرم.
ولی همین امروز زده که موجودی 490JAB امروز تموم شده :18:

حالا من چی بخرم؟ :37:
46 تموم شد حالا هم 490 تموم شد!!!
این مدل رو اکثر گارانتی ها دارن
فروشگاه های اینترنتی هم همینطور مثل دیجیکالا و...

redevil6990
11-08-2009, 20:49
من 1340رو از همه نظر بهترين 13 اينچي موجود ميدونم. تنها چيزي كه منو به شك ميندازه كارت گرافيكشه كه توي notebookcheck هم نگاه كردم متوسطه.
به نظرتون اين كارت ميتونه بازي هاي روز رو با گرافيك medium اجرا كنه ؟
ممنون ميشم اگه pami wega هم نظرشو بگه.

prowler88
11-08-2009, 21:30
من 1340رو از همه نظر بهترين 13 اينچي موجود ميدونم. تنها چيزي كه منو به شك ميندازه كارت گرافيكشه كه توي notebookcheck هم نگاه كردم متوسطه.
من خودم 1340 دارم خیلی راضیم. البته اول انتخاب کردم بعد راجع به لپ تاپ های موجود تحقیق کردم. ولی وقتی تحقیق کردم متوجه شدم هیچ لپ تاپی به پاش نمیرسه. هیچ مدل 13 اینچی وجود نداره که هارد دور بالا و رم DDR3 و پروسسور قوی و LED و اینجور چیزا رو با هم داشته باشه. اگه باشه هم قیمتش خیلی بیشتر میشه.
من تا الان فقط یه بازی ریختم روش. Pro Evolution Soccer 2009 که روون روون بدون هیچ گیری اجرا میشه. بازی های روز هم بستگی داره منظورت چه بازی هاییه. مثلا Crysis رو مسلما نمیتونه از پسش بربیاد. ولی بازی هایی که زیاد سنگین نباشن نباید مشکلی باشه.

prowler88
11-08-2009, 21:39
سلام دوستان

من یه لپ تاپ سونی می خوام که قیمتش تا 1450 باشه و گرافیک بالا خیلی برام مهمه!

سری USA هم باشه دیگه

ممنون
FW490 JCB با گرافیک ATI 4650

mehrshad taheri
11-08-2009, 21:51
اگه 13 اینچ میخوای بهترین انتخابه .فکر نکنم 13 اینچی با این گرافیک پیدا کنی کلا لپ تاپ کوچیک برای بازی مناسب نیست به خاطر اینکه lcd کوچیکی داره هم موقعی که بهش فشار زیاد میاری به خاطر اندازه کوچیکش زیاد گرم میکنه
اگه میخوای دنبالت حملش کنی شک نکن بهترین انتخابه اگه نه میتونی یک کیلو گرم اضافه تر رو تحمل کنی میتونی سراغ یه سری سونی و اچ پی با گرافیک 4650 بری:20:

prowler88
11-08-2009, 22:01
سلام دوستان می خواستم ببینم توی سونی ها همچین کانفیگی هست:

cpu 2.6 به بالا با کش بالا
گرافیک پایین باشه مهم نیست چون بازی نمی کنم اما اینتل نباشه از g force ها باشه
lcd 16 اینچ به پایین با کیفیت خوب اگه full Hd بود که بهتر
ram 4 به بالا البته زیاد مهم نیست چون قابل آپگریده
بقیه قطعات مهم نیست

SR490 DEB

2.6 6MB 1066
4GB
320
ATI 3470
LCD: 13.3
Weight: 1.8
1,700,000 تومن

البته سری Z هم هست که LED و رم DDR3 داره ولی قیمتاش بالای 2 تومنه.

biostar
11-08-2009, 23:17
سلام
fw46gj/b گرون شده؟ مگه میشه؟ من زنگ زدم پرسیدم گفتن قیمتش همونه! میتونی زنگ بزنی تهران برای قیمت 1700 بهشون بگی! قیمت سر تا سر ایران ثابته کسی هم حق نداره گرون بفروشه!
زنگ بزنی احتمالا بر خورد میکنن:31:

aydin131
11-08-2009, 23:29
این مدل رو اکثر گارانتی ها دارن
فروشگاه های اینترنتی هم همینطور مثل دیجیکالا و...

آخه من رو گارانتی وسواس دارم
100% می خواستم که یا گارانتی نقش و یا ایران رهجو باشه :41:

farhad_s5
11-08-2009, 23:40
FW490 JCB با گرافیک ATI 4650

من از قیافه ی CS خیلی خوم اومده مخصوصا رنگ مسیش!!:19:

CS ها کلا لپتاپ های خوبی هستن؟! گرافیک های بالایی دارن؟!

momo
12-08-2009, 01:40
SR490 DEB

2.6 6MB 1066
4GB
320
ATI 3470
LCD: 13.3
Weight: 1.8
1,700,000 تومن

البته سری Z هم هست که LED و رم DDR3 داره ولی قیمتاش بالای 2 تومنه.

دوست عزیز گرافیکش 4570 است یا 3470

[

koli
12-08-2009, 02:31
وقتی از یک سؤال 2 صفحه می‌گذره، یعنی یا تاپیک را اشتباه اومدی یا بی‌توجهی پاسخ‌گوهاست! از نو می‌نویسم:

با سلام
1- برای خرید لپ‌تابی که رشته‌های زمین‌شناسی در مقطع دکترا استفاده کنند و قیمت تا سقف 800000 پیشنهاد شما چیست؟

scorpion818
12-08-2009, 10:28
وقتی از یک سؤال 2 صفحه می‌گذره، یعنی یا تاپیک را اشتباه اومدی یا بی‌توجهی پاسخ‌گوهاست! از نو می‌نویسم:
ای دکترا! ای کار درست! (شوخی!) :10:
فکر کنم این گزینه براتون خوب باشه (البته اگر جا به جایی زیاد ندارید)

Acer Aspire 5738G
CPU: Intel® Core 2 Duo T6400 2.0GHz 2MB-FSB 800 MHz
Memory: 4GB DDR3 1066MHz (2x2GB)
Hard Disk Capacity: 320GB SATA
Optical Drive: DVD-RW Super Multi
Graphic: Nvidia Geforce G105M 512MB
Display 15.6" WXGA HD 16:9 (1366 x 768)Crystal Brite + WebCam
Battery: 6Cell (Up to 3 Hours) 2.7 kg
Operating System: Linpus Linux
Price: 799,000 Tomans

اما اگر جا به جایی زیاد دارین باید برید سراغ 13 اینچی ها:
Dell Vostro 1320
CPU: Intel Core 2 Duo Processor 2.1 GHz 2 M Cache
RAM: 2GB
HDD: 250GB++
Price: 899,000 Tomans

scorpion818
12-08-2009, 10:32
دوست عزیز گرافیکش 4570 است یا 3470
پس این کانفیگی که اینجا هست چیه؟

ما که دیگه کیبوردمون (زبونمون) مو در آورد بسکه گفتیم گذاشتن لینک سایت های ایرانی فروش لپ تاپ خلاف قوانینه. بابا! جان من 5 دقیقه وقت بذارید قوانین رو بخونید.

biostar
12-08-2009, 11:05

hp تو این محدوده قیمت نوت بوک های خوبی داره مخصوصا سری probook

Intel® Core™2 Duo Processor T6570 2.1GHz 2mb cache
Internal drives 320 GB
2 x 2048 MB DDR2
Intel 802.11a/b/g/draft-n, Bluetooth® 2.0
15.6" LED HD BrightView (1366 x 768 resolution), integrated 2 MP webcam
DVD+/-RW SuperMulti LightScribe Drive with Double Layer Fixed
Mobile™ Intel® Graphics Media Accelerator X4500 HD

نوت بوک خوب با امکانات خوبی هست حتی پورت hdmi هم داره! و کلا کامله
قیمتش هم حدود850 تا 900 بسته به گارانتی هست

Pami
12-08-2009, 13:42

مثلا چه بازيهايي ؟؟
ببينيد 9500 كارت گرافيك خيلي مناسبي هست براي 13 اينچي ها نه براي مثلا يه لپ تاپ 16 اينچي مثل FW
در رده 13 اينچي ها روي مك بوك ها 9400 و سوني سري Z مدل 9300 رو پيدا ميكنيد و روي سري هاي SR 4570 كه باز به نظر من 9500 از اينها بهتر جواب ميده مخصوصا با رم DDR3 كه روي 1340 هست
تمام اين امكانات با اين قيمت توي اين لپ تاپ هست ، هرچند بعضي ها به سنگين تر بودن 1340 شكايت ميكنن ولي به نظر من با اين مشخصات فوق العاده عالي هست

aydin131
12-08-2009, 15:05
یعنی واقعا FW46 پیدا نمی شه؟
کسی از آخرین موجودی ایران رهجو با خبر نیست؟

biostar
12-08-2009, 16:37
مثلا چه بازيهايي ؟؟
ببينيد 9500 كارت گرافيك خيلي مناسبي هست براي 13 اينچي ها نه براي مثلا يه لپ تاپ 16 اينچي مثل FW
در رده 13 اينچي ها روي مك بوك ها 9400 و سوني سري Z مدل 9300 رو پيدا ميكنيد و روي سري هاي SR 4570 كه باز به نظر من 9500 از اينها بهتر جواب ميده مخصوصا با رم DDR3 كه روي 1340 هست
تمام اين امكانات با اين قيمت توي اين لپ تاپ هست ، هرچند بعضي ها به سنگين تر بودن 1340 شكايت ميكنن ولي به نظر من با اين مشخصات فوق العاده عالي هست

البته دوست عزیز کارت گرافیک نصب شده بر روی 1340 از نوع 9500g میباشد که از 9500gs و همچنین 4570ati ضعیف تر هست، در ضمن این نوت بوک در حد 1640 داغ میکنه
اگر در کل مقایسه کنیم sony sr و 1340 به نظر من sony بهتره، هم سبکتر و هم کیفیت صفحه نمایش به نصبت بهتری داره(بر اساس مقایسه review های معتبر) و گرافیک قابل قبول تری هم داره!
البته از هارد و امکانات 1340 نمیشه گذشت! اما اگه من باشم sony انتخاب میکنم
در ضمن کارت گرافیک sony sr هم از نوع GDDR3 میباشد، و همچنین باتری به مراتب بهتری نصبت به 1340 داره:27:

biostar
12-08-2009, 16:50
یعنی واقعا FW46 پیدا نمی شه؟
کسی از آخرین موجودی ایران رهجو با خبر نیست؟

من که با نمایندگی اصفهان مدام در تماسم و هنوز نیمده! و موجودی هم صفره!
اونظور که میگفت نوت بوک ها تو گمرک ایرانه! اما نمیدونم پس چرا نمیاد!اگه گمرک گیر داده باشه احتمالا باید بیشتر از اینا منتظر بمونیم
من که صبرم داره تموم میشه! تازه من تو فروشگاه اسم نویسی کردم! یعنی تو صف وایسادم!:31:فکر کنم اگه بیاد همون روز اول تموم بشه:31:

Mohammad ak
12-08-2009, 21:19
سلام.من یه لپ تاپ قوی میخوام که به عنوان pcاستفاده کنم.حداقل رم 4GB و ترجیحا مدل های جدید.dell\sony\hp\...فرقی نداره.تا 1 میلیون تومان.
پیشنهادتون چیه؟

sepehrppp
12-08-2009, 22:13
سلام دوستان.
كسي نميدونه دليل گرون بودن fw47gy چي هست؟
چون نگاه ميكردم به غير از رم و blue rw ديگه تفاوت آن چناني نداره با fw46gj من كه زنگ زدم گفتن 3 ميلون تومان تازه سفارش ميگرفتن/
fw46 نصبت به قيمتش واقعا عاليه.شايد ايران رهجو گزاشته تا بقيه مدل هاي لپ تابشم فروش كنن.چون تا وقتي كه fw46 باشه كسي ديگه نميره سراغ بقيه لپ تاپا...
راستي گارانتي نقش چطوره بچه ها؟

sepehrppp
12-08-2009, 22:17
راستي كسي مدل سوني تو سري fw490 با پسوند nvb يا همچين چيزي شنيده؟
اگه ميدونيد ممنون ميشم كانفيگشم بزارين هم چنين كانفيگ و مشخصات fw490bto را هم اگه دارين با جزييات كامل بزارين...
يك سوال ديگه هم داشتم آيا گرافيك fw490jab و fw490ddb از نوع gddr3 هست يا ddr3?با تشكر فراوان از دوستان.
درضمن گران شدن fw46gj فقط شايعه هست...
البته اگه اين پسري كه اونجا كار ميكنه دوباره اطلاعات اشتباه به من نداده باشه ازش كه پرسيدم گفت قيمتش زياد نميشه و تا 1 ماه آينده هم ميارن..منم براي يكي از دوستام پيش فروش خريديم..

prowler88
12-08-2009, 22:26
البته دوست عزیز کارت گرافیک نصب شده بر روی 1340 از نوع 9500g میباشد که از 9500gs و همچنین 4570ati ضعیف تر هست، در ضمن این نوت بوک در حد 1640 داغ میکنه
اگر در کل مقایسه کنیم sony sr و 1340 به نظر من sony بهتره، هم سبکتر و هم کیفیت صفحه نمایش به نصبت بهتری داره(بر اساس مقایسه review های معتبر) و گرافیک قابل قبول تری هم داره!
البته از هارد و امکانات 1340 نمیشه گذشت! اما اگه من باشم sony انتخاب میکنم
در ضمن کارت گرافیک sony sr هم از نوع GDDR3 میباشد، و همچنین باتری به مراتب بهتری نصبت به 1340 داره:27:
البته اسمش 9500M-GE هست. نه 9500G
خب البته نظر شما محترمه. ولی به نظر من قدرت پروسسور و رم مهمتر از یه تفاوت وزن جزئیه.
نمونه ی هم قیمت 1340 از سری SR مدل SR-390 PDB هست که پروسسورش 3 مگ کش کمتر داره. رمش 2 گیگه و مهمتر از اون این که DDR2 هست. ظرفیت هاردش نصف 1340 هست و 7200 دور هم نیست. ضمنا این مدل صفحه ی LED هم نداره. حالا امکانات جانبی اصلا به کنار. اون مدلی که شما مقایسه کردین کدوم بود؟

aydin131
12-08-2009, 22:33
دوستان من تقریبا نظرم در مورد خرید Fw 490JAB قطعیه!
آقای pamiwega ایا لطف می کنین ببینید این لپ تاپ امکان 8 گیگ شدنش هست یا شرکت سونی خودش توصیه نکره؟
چون من می خوام رمش رو 8 گیگ بکنم ؟ می خواستم ببینم توصیه میشه یا این کار رو نکنم؟

hesamkowsar
13-08-2009, 00:42
آقای pamiwega ایا لطف می کنین ببینید این لپ تاپ امکان 8 گیگ شدنش هست یا شرکت سونی خودش توصیه نکره؟
چون من می خوام رمش رو 8 گیگ بکنم ؟ می خواستم ببینم توصیه میشه یا این کار رو نکنم؟

منم میخوام یا aw بگیرم یا fw
تو تحقیقاتی که کردم جفتشون تا 8 گیگ جا دارن....اما بشتر از 4 و 6 بنظرم استفاده ای نداره...من الان 4 گیگ دارم سنگین ترین کار هارو میکنم 3 گیگ استفاده میشه.اینم در نظر بگیر تو بازار تهران 2 تا رم 4 گیگ لپ تاپ ddr2 گیر اوردن اسون نیست.البته فعلآ.الان تا 2 گیگ گیر میاد.اگه از اول 8 باشه بگیری بهتره
البته استاد مهترم pamiwega دقیقتر میدونن اینارو:20:

sepehrppp
13-08-2009, 10:25

نیازی نیست اینقدر هزینه بکنی...
چون شما حداکثر از 3gb رمتون استفاده میکنین.به جای این هزینه اضافی باطری یدک بخری خیلی بیشتر به کارت میاد.البته این نظر شخصی من هستوتصمیم با خودته...

prowler88
13-08-2009, 10:59
نظر من هم همینه. حتی اگه ویندوزت 8 گیگ رو بشناسه باز هم تفاوت خاصی از نظر کارایی با رم 4 گیگ نداره.

hesamkowsar
13-08-2009, 11:05
ویندوز 32 بیت تا 3 گیگ میشناسه اما اگه ویندوزش 64 بیتی باشه تا 8 میشناسه...الان جدیدا بیشتر 64 بیتی شده