PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : { آرشیو } مشاوره كلی برای خريد انواع لپ تاپ ( پست اول مشاهده شود )

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48

REGISTERED USER
13-08-2008, 12:23
اينم فريم ريت جيفورس 9600 جي.تي (با 512مگابايت) رم تو بازيها

Crysis: 1024x768, med: 25 fps -> playable (only in low fully playable)
Unreal Tournament 3: 1280x800, Stufe 3/5 -> fully playable
Call of Duty 4: 1024x768, high Details: 50 fps -> fully playable
Supreme Commander (Gameplay, Multiplayer 2vs2): 1024x768, med -> playable
Race Driver Grid: 1024x768, med -> fully playable
Colin Mc Rae Dirt: 1024x768, med Details: 30 fps -> playable
Gothic 3: 1024x768, high Details: 35 fps -> fully playable
Lost Planet: 1024x768, med Details, DX10: 30 fps -> playable

بله مشخصه که 9600 چه جایگاهی داره ... لیست بنچ مارک رو ببینید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

هر چند هنوز GeForce 8800M GTX SLI و GeForce 8800M GTX و GeForce 8700M GT SLI و GeForce 8600M GT SLI که گرافیک های لپ تاپهای dell XPS 1730 و mack book apple و m51-x alienware و Toshiba X series هستند سرتر الباقی هستند و میشه گفت : HP باز هم عقبه توی گرافیک بازی ها !!!! غیر از اینکه به سری special game اش که ممکنه بزودی بیاد دل بست !

Acer 5930G

1,910 $

processor: Intel Core2 Duo T9400(2.53GHz, 6MB L2 cache, 1066MHz FSB)Centrino® 2
Ram: 4096MB DDR2-667
HDD: 320GB
Drive: Blu-ray Disc
LCD: 15.4” WXGA Acer CrystalBrite TFT
VGA: GeForce 9600M GT 512MB
GLAN/Intel Wireless WiFi Link 5300/56KB/Bluetooth
Web Camera/Finger Print / 5-in-1 Card Reader

ولي حيف نيست لپ تاپ با اين كانفيك (جيفورس 9600 و بلو ري) مانيتورش hd نباشه
رزولوشن اون 800*1280 هست

اینقدر اسم acer رو نیارید حالم بد میشه ... به هر حال باید یکی این لپ تاپ های ارزان بی کیفیت رو بخره ؟ چقدر هم گرون میده ! :18:

واقعا فکر کردی نوت بوک با کیفیتیه ؟ افتضاحه گول قطعات بالا رو نخورید ... روشنش کنید مانیتور رو ببینید حالتون بهم میخوره ! :2:

L05T
13-08-2008, 13:16
خیلی ممنون از راهنمایی هاتون
فعلا همون hp 6870 بهتره
ببینم چقدر میتونم جور کنم
با تشکر

Corvette
13-08-2008, 13:49
سلام خدمته دوستان...

من اطلاعاته زیادی در مورده لپ تاپ ندارم و زمانه کمی هم واسه تصمیم دارم.. لطفا راهنما ییم کنید..

میخام 800 نهایتا هزینه کنم..

1. Lcd مهم نیست برام! هر چی کوچیکتر بهتر . 12 13 !

2. سبک باشه باتریشم خوب باشه..

3.برنده معتبر.. با گارانتی خوب!

مشخصاته سخت افزاری مناسبی داشته باشه با این قیمت.. گرافیکش onboard نباشه تا حد ممکن..

خلاصه مناسب باشه دیگه :46: مرسی

yashm1365
13-08-2008, 13:49
نمی دونم چرا سوالم رو پیدا نمی کنم ؟
شاید توهم بوده که سوال پرسیدم.

آیا نوت بوکی هست که کارت --- تو جعبه اش داشته باشه ؟

REGISTERED USER
13-08-2008, 13:58
نمی دونم چرا سوالم رو پیدا نمی کنم ؟
شاید توهم بوده که سوال پرسیدم.

آیا نوت بوکی هست که کارت --- تو جعبه اش داشته باشه ؟

قبلا سوال کرده بودی نه ؟

توی جعبه نه اما توی نوت بوکت چرا هست :31:

REGISTERED USER
13-08-2008, 14:07
سلام خدمته دوستان...

من اطلاعاته زیادی در مورده لپ تاپ ندارم و زمانه کمی هم واسه تصمیم دارم.. لطفا راهنما ییم کنید..

میخام 800 نهایتا هزینه کنم..

1. Lcd مهم نیست برام! هر چی کوچیکتر بهتر . 12 13 !

2. سبک باشه باتریشم خوب باشه..

3.برنده معتبر.. با گارانتی خوب!

مشخصاته سخت افزاری مناسبی داشته باشه با این قیمت.. گرافیکش onboard نباشه تا حد ممکن..

خلاصه مناسب باشه دیگه :46: مرسی

با 800 نمیشه هم 13.3 اینچی خرید و جمع و جور هم مشخصات بالا ... کلا 13.3 ها بالای 1.000.000 با گارانتی معتبر حداقل هستند غیر از مارک acer و Toshiba satellite U300 و سری مشابه

این ها انتخاب خوب و قوی هستند علی الخصوص دومی که به نظرم بهترین قیمت و کیفیت رو توی 13.3 اینچی های سبک داره :

DELL Vostro 1310

1.8 core2 dou -2MB-FSB800
1024 MB
160 GB
DVD RW
13.3 TFT
358 intel X3100 share
DOS
1.8 KG
CHINA
WebCam/BT

830,000 با گارانتی معتبر یکساله ایران

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

TOSHIBA U300-AY

1.6 core2 dou -1MB-FSB667
1024 MB
160 GB
DVD RW
13.0 WXGA
358 Intel X3100 shared
Vista-H
1.8KG
CHINA
Web Cam/BT

880,000 با گارانتی معتبر ایران یکساله

این دو برند هم خوب و با کیفیت هستند و معروف و پرکاربرد و با گارانتی معتبر

قید گرافیک dedicate هم با این سایز و بودجه رو بزن :10:

موفق باشید :11:

ravani_13
13-08-2008, 14:12
دوستان نظرتون راجع به این دوتا مدل چی هست

xps 1330 و sz 640 n6

کدوم یکی رو پیشنهاد میکینین با دوام بودن بدنه برام مهمه . البته پرفورمانس هم برام مهمه ولی زیاد اهل گیم
نیستم در کل اینترنت و کارای سبک گرافیکی .
خودم با وایو بیشتر موافق ترم . ضمنا اگه کسی از قیمت ها هم مطلع هست ما رو در جریان بزاره البته غیر از قیمتهای اسپیناس .
اگر پیشنهاد دیگه ای غیر از اینا دارین هم بگین تو همین کلاس 13.3 اینچ یا حداکثر 14 اینچ فقط بشه گیر آورد با گارانتی :20: تشکر .

منبع : خودم + سایت digikala

سلام دوست عزیز

من خودم 1330 دارم و مثل تو بین این مدل و sz های سونی در شک بودم چند تا نکته میگم شاید بتونی راحتتر تصمیم بگیری

اولا بیشتر 14.1 اینچی ها که اچ پی اونها رو میزنه از لحاظ وزن با 15 اینچی ها زیاد فرقی ندارن و 2.5 کیلو وزن دارن که به درد تو نمی خوره

مزیت sz ها به 1330 :

1. کیفیت ساخت کمی بهتر

2. lcd شفاف تر

مزیت 1330 به sz ها :

1. با قیمت برابر دارای کافیگ بالاتری هستن

2.قیمت مناسب تر

3. طراحی جدید تر

__________________________________________________ _____________________________________

review از sz 640 n6 :

نوت بوك سبک وزن
پردازنده: Intel Core 2 Duo 2.4 GHz - Cache 4 MB - Bus 800 MHz
هارد ديسك: 160 گيگابايت
حافظه رم : 2048 مگابايت
كارت گرافيكي: مگابايت - Geforce 7400
صفحه نمايش: 13.3 اينچ - WXGA XBrite
سيستم عامل : Microsoft Windows Vist

:: طراحی و شکل ظاهری
ممکن است در نگاه اول این طور به نظر برسد که نوت بوک سونی مدل SZ دستگاهی بسیار کوچک است. بله! دقیقا همین طور است. این نوت بوک تنها 1.69 کیلوگرم وزن دارد. ازا ین رو، اگر به دنبال نوت بوکی هستید که اندازه‌ای کوچک و وزن سبکی داشته باشد، سونی مدل SZ همان چیزی است که می‌خواهید.
پوشش خارجی بدنه این نوت بوک را نوعی کربن پوشانده است. بدنه آن نیز طوری طراحی شده که کمتر موج برمی‌دارد. روی هم رفته، بدنه‌ این نوت بوک از جنس خوبی ساخته شده و در اثر تابش نور به رنگ آبی می‌درخشد.
صفحه کلید این نوت بوک و قسمتی که کف دست بر روی آن قرار می‌گیرد با لایه‌ای از آلومینیوم پوشانده شده است که نسبت به پلاستیک نمای نسبتا متفاوتی دارد. در عین حال، جلوه خاصی نیز به دستگاه بخشیده که واقعا زیباست.
در قسمت بالایی صفحه کلید این نوت بوک 5 کلید قرار دارد که دو تای آن کلید میان‌بر هستند. یک کلید برای on/off، یک کلید برای روشن کردن دستگاه و کلیدی هم برای کارکردهای گرافیکی آن در نظر گرفته شده است. متاسفانه،‌ در این نوت بوک قابلیتی برای خاموش کردن wifi/Bluetooth به صورت مستقل در نظر گرفته نشده است.

:: صفحه نمایش
صفحه نمایش این نوت بوک به لامپ LED مجهز است و از نور پس زمینه خوبی بهره می‌برد. این صفحه نمایش بسیار باریک است و تنها 5.6 میلی‌متر ضخامت دارد. از آن جایی‌ که در این نوت بوک سعی شده تا حد امکان از وزن و حجم دستگاه کاسته شود، صفحه نمایش آن بسیار باریک و در عین حال، ظریف و شکننده طراحی شده است.
این صفحه نمایش رزولوشنی برابر با 800×1280 پیکسل دارد و ابعاد آن نیز 13.3 اینچ است. از کیفیت نمایشی خوبی نیز بهره می‌برد و هنگام کار با آن به مشکل خاصی بر نخواهید خورد. میزان درخشانی آن نیز بسیار عالی است و بسیار راضی کننده است.
در این صفحه نمایش از تکنولوژی X-Black بهره برده شده است که نمای شیشه‌ای خاصی را به صفحه می‌بخشد. از دیگر مشخصه‌های آن می‌توان به پوشش ضد درخشندگی اشاره کرد که انعکاس‌های ناشی از تابش نور را کاهش داده،‌ به کیفیت هر چه بهتر آن کمک می‌کند. اگر با این صفحه نمایش کار کنید مطمئنا از زاویه واید آن استقبال خواهید کرد.

:: مشخصه‌ها و عملکرد
پردازش‌گر Core Duo به کار رفته در این نوت بوک کار خود را به خوبی انجام می‌دهد.
یکی دیگر از امکانات این نوت بوک قابلیت خواندن اثر انگشت کاربر است. این مشخصه‌ بین دو دکمه‌ لمسی نوت بوک قرار گرفته است. به این ترتیب، به راحتی می‌توانید با ویندوز کار کنید و آن را بارگزاری نمایید یا آنکه برنامه‌ها و نرم‌افزارهای مختلفی را اجرا نمایید. حتی به شما امکان داده شده برای صفحات مختلف وب نوعی کلمه عبور تعیین کنید. این مشخصه عملکرد بسیار خوبی دارد و تا 95٪ درست عمل می‌کند. میزان امنیت این قابلیت نیز نه در حد عالی،‌ اما قابل قبول است.
درایو اپتیکال نوت بوک نیز فوق‌العاده کارآمد عمل می‌کند. شیار مخصوصی نیز برای Expresscard 34 و PCMCIA در نظر گرفته شده است.
از دیگر ویژگی‌های این دستگاه می‌توان به دو عدد پورت USB 2 اشاره کرد که امکان بسیار خوبی است. خروجی VGA نیز مشخصه‌ دیگری است که می‌توان به آن اشاره کرد. در این دستگاه، مبدل تبدیل VGA به TV نیز در نظر گرفته شده که البته،‌ عملکرد آن در این نوت بوک به خوبی مدل Mac Mini نیست.

:: گرما و سر و صدا
نوت بوک فوق تا اندازه زیادی آرام و بی صدا کار می‌کند. روی هم رفته می‌توان گفت که سیستم خنک کننده این دستگاه هنگام کار صدای زیادی ایجاد نمی‌کند و در واقع در سکوت کار می‌شود. دکمه میان‌بر 2 نیز از قبل تنظیم شده تا به این ترتیب، از صدای فن دستگاه و CPU کم شود.
البته، درایو اپتیکال دستگاه با کمی سر و صدا کار می‌کند. اما این مسئله، مشکل چندان مهمی نیست که بخواهید نگران آن شوید.

:: صفحه کلید و پد لمسی
صفحه کلید این نوت بوک یک صفحه کلید معمولی است که نقاط قوت و ضعف خودش را دارد. روی هم رفته می‌توان گفت این صفحه کلید عملکرد خوبی دارد. این‌جا هم مانند دیگر مدل‌ها اگر بخواهید با کلید‌های لمسی دستگاه تایپ کنید امکان اشتباه تایپی وجود دارد.
صفحه کلید لمسی آن نیز بافت سختی دارد اما عملکرد نسبتا خوبی را از خود نشان داده است. با کار کردن با قسمت بالایی و سمت راست پد لمسی دستگاه می‌توانید صفحات ویندوز را بزرگ ‌و کوچک‌ کرده یا آنکه ببندید. البته، این قابلیت در میان بیشتر نوت بوک‌ها مشترک است، اما سادگی‌ کار این نوت بوک بسیار قابل توجه است. حتی به شما امکان داده شده تا هنگام تایپ کردن، با وارد کردن ضربه‌ آرامی به قسمت بالایی سمت چپ آن، پنجره فعال را ببندید.

:: بلندگو
برای بلندگوهای خارجی این نوت بوک، مبدل صوتی 3.5 میلی‌متری در نظر گرفته شده است. کیفیت صدای پخش شده از بلندگوهای خارجی دستگاه نسبتا خوب است، اما وقتی با سیمAC کار شود، نوعی صدای هیس مانند به گوش می‌رسد. توجه داشته باشید در صورت استفاده بیش از حد از بلندگوهای خارجی ممکن است صدای پخش شده کیفیت خود را از دست بدهد.

:: باتری
در صورتی که با کارت گرافیکی nVidia، بلوتوث و قابلیت‌های بی سیم فعال کار شود، عمر باتری این دستگاه حداکثر سه چهارم عمر واقعی آن خواهد بود. این در حالتی است که میزان درخشانی صفحه نمایش نوت بوک در حد متوسط به بالای آن تنظیم شده باشد. در صورتی که با کارت‌های Intel و قابلیت‌های بی‌سیم غیر فعال کار شود، عمر باتری 4 ساعت خواهد بود.
روی هم رفته می‌توان گفت نوت بوک مدل VAIO SZ دستگاه کارآمدی است که عملکرد خوبی را از خود نشان داده است. این نوت بوک اندازه باریکی دارد و بسیار سبک وزن است. قابلیت‌های آن در حدی است که به راحتی می‌توانید به عنوان یک کامپیوتر دسکتاپ روی آن حساب کنید.

نقاط قوت :

• سرعت بالا ـ عملکرد T2600 dual core با GHz 2.16
• عمر باتری حدودا 4 ساعت با قابلیت‌های بی‌سیم غیر فعال و کارت گرافیکی Intel
• وزن سبک، تنها 1.69 کیلوگرم
• طراحی زیبا و جالب، بدنه‌ آلومینیومی

نقاط ضعف :

نرم‌افزارهای نامناسب و ناکارآمد
• عدم تجهیز به کلیدهای مستقل
• عدم تجهیز به خروجی TV
• ناکافی بودن پورت‌های USB

__________________________________________________ _____________________________________

review از xps 1330 :

نوت بوك سبک وزن
پردازنده: Intel Core 2 Duo 2.5 GHz - Cache 6 MB - Bus 800 MHz
هارد ديسك: 320 گيگابايت
حافظه رم : 3072 مگابايت
كارت گرافيكي: 895 مگابايت - GeForce 8400 GS
صفحه نمايش: 13.3 اينچ - WXGA XBrite
سيستم عامل : Microsoft Windows Vista

عمده شهرت شرکت Dell بیش‌تر به خاطر طراحی و عرضه‌ی کامپیوترها و نوت‌بوک‌های مقرون به صرفه با قابلیت‌های بالا ست تا ظاهر و طراحی زیبای یک دستگاه. افزون بر این، شرکت Dell به این باور رسیده است که قیمت مناسب همیشه عامل موفقی برای فروش نیست. نوت‌بوک مدل XPS 1330 یکی دیگر از مدل‌های شرکت Dell است که در این جا به معرفی آن می‌پردازیم. XPS 1330 یک نوت‌بوک 13.3 اینچی است که از مشخصه‌های آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

• صفحه نمایش 13.3 اینچی WXGA Ultra Sharpبه همراه مشخصه‌ی TrueLife

• شیار DVD+/-RW به همراه Dual Layer DVD+R
• Intel Integrated Graphic Media Accelerator 3000
• Dell 1490 WiFi (a/g) و Dell 355 Bluetooth
• وب‌کم 2 مگاپیکسلی
• دو عدد USB 2.0
• IEEE 1394a، VGA، HDMI، خروجی بلندگو / ورودی هدفون
• سیستم عامل Windows Vista Home Premium

این نوت‌بوک با ابعاد و اندازه‌ی مناسبی طراحی شده و وزن زیادی هم ندارد؛ حدود 1.8 کیلوگرم. اندازه‌ی 13.3 اینچی صفحه نمایش آن کافی است تا مطمئن شویم با نوت‌بوک نسبتا سبکی رو به رو هستیم. این نوت‌بوک بسیار باریک است و طراحی زیبایی هم دارد. روی هم رفته باید گفت ابعاد و اندازه‌ی XPS 1330 بزرگ‌ترین مزیت این نوت‌بوک در بین مدل‌های مشابه آن به شمار می‌رود. این نوت‌بوک آن قدر جمع و جور است که به راحتی در آغوش شما و بین دو دستان‌تان جا می‌شود.

اگر بخواهیم به مهم‌ترین نقطه ضعف XPS 1330 اشاره کنیم باید گفت ضعف نرم‌افزاری آن مهم‌ترین مشکلی است که می‌توان عنوان کرد. این نوت‌بوک با سیستم عامل Windows Vista Home Premium کار می‌کند و تعداد نرم‌افزارهای به کار رفته در آن نسبتا کم است. به عبارت دیگر، به‌تر بود در مورد نرم‌افزارهای آن سخاوت بیش‌تری به عمل می‌آمد. XPS 1330 به Microsoft Works 9.0 مجهز می‌باشد. Microsoft Office 2007 نیز مشخصه‌ی دیگری است که می‌توان به آن اشاره کرد. شایان ذکر است که گروهی بر این باورند نصب از پیش سیستم عامل Vista را نمی‌توان یک مزیت به شمار آورد. سیستم عامل Vista از بعضی از جنبه‌ها بر سیستم عامل Windows XP پیشی گرفته است، اما از بعضی جنبه‌ها پس کشیده است. از نقاط مثبتی که Vista دارد می‌توان به Windows Defender، سیستم User Account Control و برنامه‌های از پیش نصب‌شده‌ای مانند Windows Photo Gallery اشاره کرد. اما عدم پشتیبانی از ملزومات گرافیکی، سرعتی و درایورها در این سیستم عامل می‌تواند نوعی عدم مزیت به شمار رود. البته، نوت‌بوک Dell مدل XPS 1330 به علت برخورداری از پردازنده‌ی Intel Core 2 Duo و مقدار رم مناسب، به خوبی توانسته است با سیستم عامل Vista کار کند.

در مورد عمل‌کرد XPS 1330 باید گفت که این نوت‌بوک عمل‌کرد خوب و نسبتا سریعی دارد و از کار با آن راضی خواهید بود. از اتصالات آن نیز می‌توان به دو عدد پورت USB 2.0، Wi-Fi و HDMI اشاره کرد. البته، ما انتظار داشتیم تعداد پورت‌های USB دستگاه بیش‌تر از دو عدد باشد که این تعداد با توجه به ابعاد آن، چندان هم دور از انتظار نبود. بازی‌های خوبی هم روی آن نصب شده که کیفیت خوبی دارند و بسیار سرگرم کننده می‌باشند.

نمایش‌گر XPS 1330 از نوع WXGA Ultra Sharp می‌باشد و رزولوشنی برابر با 1200×1920 پیکسل دارد. کیفیت نسبتا خوبی را هم از نظر شارپنس و شفافیت تصویر به نمایش گذاشته است. نکته‌ی دیگری که در مورد نمایش‌گر 13.3 اینچی XPS 1330 می‌توان گفت این است که نور زمینه‌ی آن از قسمت پایین نمایش‌گر چندان یک‌نواخت نیست. اما این عدم یک‌نواختی در حدی نیست که آزاردهنده باشد.

بلندگوهای به کار رفته در XPS 1330 نیز عمل‌کرد خوبی دارند و صدا را با کیفیت خوبی پخش می‌کنند.

به طور کلی،‌ نوت‌بوک Dell مدل XPS 1330 یک نوت‌بوک سبک‌وزن با ابعادی مناسب است که ظاهر خوب و زیبایی هم دارد و دوست‌داران بازی‌های کامپیوتری از آن استقبال خواهند کرد.

من به شخص 1330 رو ترجیح دادم چون در کیفیت ساخت اختلاف زیادی ندارن و 1330 هم کانفیگ بهتری داره هم طراحی جالبتر تازه با قیمتی برابر .

1330 با گارانتی امرتات و بالاترین کانفیگ پیشنهاد منه ( 1.500000 )

موفق...

REGISTERED USER
13-08-2008, 14:28
مرسی ravani_13 از زحماتت اما اما قرار بود جواب پست های غیر مجاز هم پاک بشه ... البته خودت ادیتش کنی بهتره پستت رو لینک ها رو توی نقل قول حذف کن

b-z
13-08-2008, 16:06
با تشکر از ravani_13 عزیز واسه پاسخ به پست حذف شدم :20:
دوستان دیگه راجب انتخاب بین این دو مدل نظری دارنxps 1330 و sz 640 n6
. ظمناٰ گارانتی با قیمت مناسب کدوم هست من چنتا خرید از اسپیناس داشتم به نظرم واقعا بی نظیر هست خدماتشون البته در تبریز ولی یکم قیمتاشون بالاست .

mojtaba_1362
13-08-2008, 16:16
سلام. به نظر شما این سری 1310 وسترو که اومده چطوره؟ راستش اول می خواستم xps 1330 بخرم ولی مثلا با 150 تومن کمتر می شه یه دونه از این 1310 ها با configuration عالی رو انتخاب کرد . اما چیزی که هست میگن اینا یه ماه بیشتر نیست اومده تو بازار و امتحانشو پس نداده تو پایتخت هم یکی می گفت چون مشکل داشته امرتات هم این مدل رو گارنتی نکرده حالا نمی دونم چقدر درسته این حرفا. نظر شما چیه ؟ یه سوال دیگه هم داشتم مثل اینکه سی پی یو های 2.8 هم دارن میان . حالا به نظرتون اگه این مدل بالاتر سی پی یو بیاد چقدر تو قیمت مثلا 2.5 تاثیر می ذاره؟ یعنی ارزشش رو داره یه مدت صبر کنیم تا این مدل سی پی یو ها بیان و قیمت ها کمی بیاد پایین؟

sepand_salehi
13-08-2008, 16:47
خب با تشکر از دوستان من تصمیم گرفتم که لپ تاپ دل 1530 رو بخرم. ولی یه سوال. بهتر است که این مدل را از تهران بگیرم یا از کیش؟ یعنی اینکه آیا این لپ تاپ تو کیش که منطقه ی آزاد تجاری است با قیمت پایین تری به فروش می رسد یا اینکه اصلا فرقی با قیمت های تهران ندارد؟

morteza_n21
13-08-2008, 16:54
سلام من اگر بخوام از دبی لپ تاب بگیرم شما کدام رو انتخاب می کنید hp dv 6870 یا hp d5 1060 که جدیدا اومدن می خوام به عنوان کامپیتور خونگی هم برام کار کنه این مدل های جدید review نداشتن که بشه خوند مخصوصا d5 1060ee که چیز زیادی در مورد نبود !!!
(راستی یادم رفت بگم قیمت تا 1 و 200 و دل وسترو هم نباشه )
</p>

مدل HP Pavilion dv5 1060ee این مشخصات رو داره Core™2 Duo Processor P8400 • 2.26 Ghz , Level 2 cache 3 MB>Home Premium Standard memory 3072 MB Memory layout (1 x 1024 MB + 1 x 2048 MBGeForce 9600M GT
اینم سایت مشخصات کامل اون :
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید از راهنماییتون

arashams
13-08-2008, 17:59
سلام
من میخواستم بدونم آیا جایی هست که بشه این دو مدل لپتاپ رو گیر آورد چون تو پارسیان و ولیعصر و پایتخت هر چی گشتم پیدا نکردم
در ضمن اگر لطف کنید قیمت اونا رو هم بگید ممنون میشم

dell
Inspiron 6400
HP
pr..V4000

Corvette
13-08-2008, 18:01
REGISTERED USER

ممنون از راهنماییت..

یه سوال دیگه... بینه اینا

Dell مشخصاتش بهتره! (cpu) !

پس چرا شما دومی رو پیشنهاد میدین؟

و اینکه از کجا برم تهیه کنم؟ با گارانتیه معتبر یه فروشنده ی خوب... تهرانم مرسی از لطفت.

man7tomani
13-08-2008, 18:26
کانفیگهای مختلف سری Dv7t, اگه این سریو بیاره مطمئنا میگیرم

arashams
13-08-2008, 18:46
سلام
من میخواستم بدونم آیا جایی هست که بشه این دو مدل لپتاپ رو گیر آورد چون تو پارسیان و ولیعصر و پایتخت هر چی گشتم پیدا نکردم
در ضمن اگر لطف کنید قیمت اونا رو هم بگید ممنون میشم

dell
Inspiron 6400
HP
pr..V4000

خواهشا کمک کنید خیلی مهمه
این مدل هایی که یکی دو سال ازش میگزره رو از کجا میشه گیر آورد ؟
مرسی

ravani_13
13-08-2008, 19:37
خواهشا کمک کنید خیلی مهمه
این مدل هایی که یکی دو سال ازش میگزره رو از کجا میشه گیر آورد ؟
مرسی

تو پایتخت که اصلا فکر نکنم گیر بیاری

تو سایت گارانتی های نوتالی - زیگورات - پارس لپ تاپ - ایسر و ..... هم واسط گشتم نبود

ولی تو سایت ایستگاه 1 نفر نوی اون رو واسه فروش گذاشته . ( اسم استگاه رو در گوگل سرچ کن تا ... )

راستی اصلا مدلهای قدیمی توصیه نمیشه چون...

موفق...

mojtaba_1362
13-08-2008, 20:07
کسی نیست سوال من رو جواب بده؟
به نظر شما این سری 1310 وسترو که اومده چطوره؟ راستش اول می خواستم xps 1330 بخرم ولی مثلا با 150 تومن کمتر می شه یه دونه از این 1310 ها با configuration عالی رو انتخاب کرد . اما چیزی که هست میگن اینا یه ماه بیشتر نیست اومده تو بازار و امتحانشو پس نداده تو پایتخت هم یکی می گفت چون مشکل داشته امرتات هم این مدل رو گارنتی نکرده حالا نمی دونم چقدر درسته این حرفا. نظر شما چیه ؟ یه سوال دیگه هم داشتم مثل اینکه سی پی یو های 2.8 هم دارن میان . حالا به نظرتون اگه این مدل بالاتر سی پی یو بیاد چقدر تو قیمت مثلا 2.5 تاثیر می ذاره؟ یعنی ارزشش رو داره یه مدت صبر کنیم تا این مدل سی پی یو ها بیان و قیمت ها کمی بیاد پایین؟

sari-1369
13-08-2008, 20:24
سلام ....

امروز منم رفتم لپتاپ بگيرم ... فروشنده به من گفت 1310 رو بگير ... منم اومدم كه يه سري اطلاعات راجع بهش بگيرم .

حالا اگه با سري xps يه مقايسه كوچيك كنين ممنون مي شم ..

راستي . xps 1330 مودم دايال آپ داره ؟

اگه شما بودين كدومو انتخاب مي كردين ؟

( 1 . واسه بازي pc ‌قوي دارم ... با لپتابم بازي نميكنم . ولي ممكنه با نرم اقزار هاي گرافيكي زياد كار كنم .
2 . واسه برنامه نويسي + اينترنت و تماشاي فيلم ( اندازه lcd مهم نيست ، مي خوام از نظر كيفيت بدونم ) و كار هاي عادي مي خوام .
3 . باتري هم واسم مهمه .
4. وزن هم مهمه . چون من اكثرا بايد لپتاپم همراهم باشه .
5. و هر نكته اي كه به نظر خودتون مهمه )

تو اين مواردي كه گفتم يه مقايسه تفسيري كوچولو بزارين ممنون مي شم .

mhahmadi
13-08-2008, 20:24
با سلام
من می حوام لب تاپ dell مدل vostro 1310 بخرم لطفا نظر بدهید .
با تشکر

ravani_13
13-08-2008, 20:38
با سلام
من می حوام لب تاپ dell مدل vostro 1310 بخرم لطفا نظر بدهید .
با تشکر

با کدوم کانفیگش ؟

ravani_13
13-08-2008, 20:45
سلام ....

امروز منم رفتم لپتاپ بگيرم ... فروشنده به من گفت 1310 رو بگير ... منم اومدم كه يه سري اطلاعات راجع بهش بگيرم .

حالا اگه با سري xps يه مقايسه كوچيك كنين ممنون مي شم ..

راستي . xps 1330 مودم دايال آپ داره ؟

اگه شما بودين كدومو انتخاب مي كردين ؟

( 1 . واسه بازي pc ‌قوي دارم ... با لپتابم بازي نميكنم . ولي ممكنه با نرم اقزار هاي گرافيكي زياد كار كنم .
2 . واسه برنامه نويسي + اينترنت و تماشاي فيلم ( اندازه lcd مهم نيست ، مي خوام از نظر كيفيت بدونم ) و كار هاي عادي مي خوام .
3 . باتري هم واسم مهمه .
4. وزن هم مهمه . چون من اكثرا بايد لپتاپم همراهم باشه .
5. و هر نكته اي كه به نظر خودتون مهمه )

تو اين مواردي كه گفتم يه مقايسه تفسيري كوچولو بزارين ممنون مي شم .

سلام سلام

1. review کامل 1330 xps رو تویه یکی دوتا پیج قبل تر گذاشتم برو ببین .

2. من بودم 1330 می گرفتم , هم واسه طراحی زیباتر وبهتر و نیز رم بالاتر و وزن کمتر و قطر کمتری هم داره و کیفیت بالاتر . ( راستی خودم 1330 دارم :31: )

3. مودمش که دایال اپ هست اما اکسترنال هست یعنی چیز جدایی هست و با usb به دستگاه وصل میشه .

4. واسط review 1310 رو پیدا می کنم و میزارم .

موفق...

ravani_13
13-08-2008, 20:51
منبع : سایت digikala

review از vostro 1310-A

پردازنده: Intel Core 2 Duo 2.5 GHz - Cache 6 MB - Bus MHz
هارد ديسك: 250 گيگابايت
كارت گرافيكي: 1536 مگابايت - GeForce 8400
صفحه نمايش: 13.3 اينچ - WXGA TFT

نوت‌بوک مدل Vostro 1310 یکی دیگر از نوت‌بوک‌های Dell می‌باشد که کاربران زیادی را به خود جلب کرده است. این نوت‌بوک را می‌توان برای کارهای نه چندان پیشرفته و سنگین پیشنهاد کرد. بسته به قابلیت‌هایی که دارد از قیمت مناسبی هم برخوردار می‌باشد و به عبارت دیگر می‌توان گفت نوت‌بوک Dell مدل Vostro 1310 یک نوت‌بوک کارآمد با قیمتی مناسب است که می‌تواند نیاز شما را برطرف کند و در کل، از آن راضی باشید.

Vostro 1310 یکی از جدیدترین مدل‌های این شرکت است که به همراه یک نمایش‌گر 13.3 اینچی طراحی و ساخته شده است. امکانات خوبی هم دارد. در عین حال،‌ وزن زیادی ندارد و مشکلی هم در حمل آن نخواهید داشت.

این نوت‌بوک با پردازنده‌های مختلفی از 1.86GHz Celeron M M540 گرفته تا T9500 2.6GHz Core 2 Duo کار می‌کند. نمایش‌گر 13.3 اینچی آن نیز از نوع WXGA می‌باشد و رزولوشنی برابر با 800×1280 پیکسل دارد. این صفحه نمایش با نوعی پوشش ضد درخشانی پوشانده شده است.

همان طور که می‌دانید شرکت Dell نوت‌بوک‌های خوب و توانمندی را طراحی و عرضه می‌کند. از این میان می‌توان به مدل‌های XPS M1330 و XPS M1530 اشاره کرد. با وجود آن که این دو مدل از جمله مدل‌های نسبتا گران هستند، اما به خاطر وزن سبک و در عین حال، ظاهر زیبایی که دارند نظر بسیاری را به خود جلب کرده‌اند. حال آن که مدل‌های اینسپایرون و وسترو، هم‌واره به علت حجم زیاد و وزن سنگینی که دارند مواخذه می‌شدند. به همین دلیل، شرکت Dell به ایرادات وارده عکس‌العمل نشان داد و نوت‌بوک مدل Vostro 1310 را که چیزی حدود 20 درصد سبک‌تر و در عین حال،‌ کوچک‌تر است به بازار معرفی کرد.

متاسفانه، طراحی و ساخت یک نوت‌بوک سبک‌تر و در عین حال نازک‌تر، کمی هزینه‌بر است. پلاستیک به کار رفته در بدنه، نظیر قسمت‌های بالای صفحه کلید و جادستی‌ی نوت‌بوک از نوع انعطاف‌پذیری است. لبه‌های نوت‌بوک نیز کمی تیز طراحی شده‌اند.

نوت‌بوک Vostro 1310 تنوع رنگی زیادی ندارد. در واقع، باید گفت این نوت‌بوک به صورت تک‌رنگ مشکی عرضه شده و انتخاب دیگری وجود ندارد.

صفحه نمایش
نوت‌بوک Dell مدل Vostro 1310 با دو گزینه برای صفحه نمایش ارایه شده است: یک نمایش‌گر 13.3 اینچی وایداسکرین XGA با رزولوشن 800×1280 و TrueLife؛ یک نمایش‌گر مات 13.3 انیچی وایداسکرین XGA با همان رزولوشن. البته، به‌تر بود رزولوشن بالاتری برای آن به کار می‌رفت. نمای رو به رو و زاویه دید افقی این صفحه نمایش بسیار عالی است. زاویه دید عمودی آن نیز در حد مطلوبی است؛ اما ممکن است رنگ‌های آن با کمی افت کیفی رو به رو شوند که البته، مساله‌ی چندان خاصی به شمار نمی‌رود.

صفحه کلید، پد لمسی و تنظیمات چندرسانه‌ای
صفحه کلید به کار رفته در نوت‌بوک مدل Vostro 1310 طراحی خوب و خوش‌ساختی دارد. کلیدهای آن نیز چیدمان خوبی دارند و کار کردن با آن راحت است. این کلیدها به صورت مات طراحی شده‌اند و مقدار فضای بین هر کلید در اندازه‌ی مناسبی است به طوری که هنگام تایپ با آن‌ها، انگشتان شما خسته نخواهند شد. دو کلید مخصوص Page Up و Page Down نیز ارایه شده، اما برای کارکردهای Home و End باید با دکمه‌ی Function کار کنید.

پد لمسی دستگاه نیز عمل‌کرد خوبی را از خود نشان داده است. این پد نسبت به مدل‌های مشابه، اندازه‌ی کوچک‌تری دارد که این اندازه‌ی کوچک به حجم کوچک و جمع و جور دستگاه بستگی دارد. روی هم رفته، از کار با آن راضی خواهید بود.

تعدادی کلید چندرسانه‌ای نیز در نظر گرفته شده است که نور زمینه‌ی آبی رنگی دارند. این نور از لامپ LED منتشر می‌شود. کلیدهای چندرسانه‌ای Vostro 1310 درست در بالای صفحه کلید قرار دارند. نکته‌ی جالب توجهی که می‌توان به آن اشاره کرد این است که نور آبی رنگ زمینه‌ی این کلیدها تنها برای کسری از ثانیه بعد از فشار دادن کلید روشن می‌ماند و بعد از آن به طور اتوماتیک خاموش می‌شود. به همین خاطر، تمرکز شما از بین نخواهد رفت.

پورت‌ها و اتصالات
در قسمت جلوی نوت‌بوک می‌توانید چراغ‌های وضعیت LED و بلندگوی مونوی دستگاه را ببینید.

در قسمت چپ نوت‌بوک، پورت‌های USB، FireWire، ورودی میکروفون، خروجی هدفون، کارت‌خوان چندکاره و شیار مخصوص ExpressCard قرار دارد.

در سمت راست دستگاه نیز درایو اپتیکال، WiFi on/off، پورت‌های USB و مبدل برق قرار گرفته است.

در قسمت پشت نوت‌بوک می‌توانید باتری، خروجی VGA، Ethernet و شیار قفل امنیتی را ببینید.

شاید از پورت‌های حذف شده‌ی این نوت‌بوک بتوان به خروجی S-video یا HDMI اشاره کرد. بعضی از ویدیو پروژکتورهای قدیمی هم‌چنان از پورت S-video استفاده می‌کنند. تعداد زیادی از مانیتورهای جدید و پروژکتورهای با رزولوشن بالا هم هستند که به پورت HDMI مجهز می‌باشند. عدم تجهیز Vostro 1310 به پورت‌های S-video و HDMI بدان معنا ست که این نوت‌بوک از تمام نمایش‌گرهای خارجی با کاربری‌های‌ گروهی و سخن‌رانی‌ها پشتیبانی نمی‌کند. اما در عین حال، تجهیز آن به FireWire، چهار پورت USB، کارت‌خوان چندرسانه‌ای، مبدل هدفون، مبدل میکروفون، شیار کارت ExpressCard و پورت Ethernet، از این نوت‌بوک یک دستگاه خوب با کاربری‌های خوب ساخته است.

صدا
بلندگوی به کار رفته در نوت‌بوک مدل Vostro 1310 یک بلندگوی مونو ست که کیفیت خوبی دارد و صدا را به شکل خوب و مناسبی پخش می‌کند. شما به راحتی می‌توانید میزان صدای دستگاه را تنظیم کرده، آن را کم یا زیاد کنید. شایان ذکر است نوت‌بوک مدل Vostro 1310 نوت‌بوکی است که با توجه به مسایل اقتصادی طراحی شده است.

گرما و سر و صدا
Vostro 1310 در کنترل میزان گرمای ایجاد شده عمل‌کرد نسبتا خوبی را از خود نشان داده است. سیستم خنک کننده و فن دستگاه به شکل خوبی طراحی شده‌اند و گرمای ایجاد شده را به خوبی مدیریت می‌کنند. اگر با این نوت‌بوک کار کنید متوجه می‌شوید که قسمت زیرین آن از صفحه کلید و قسمت‌هایی که کف دست شما روی آن قرار می‌گیرد خنک‌تر است.

در مورد صدای 1310 هم باید گفت که میزان صدای ایجاد شده‌ی آن در حدی نیست که مشکل خاصی به شمار رود. این نوت‌بوک به طور کلی عمل‌کرد آرام و بی‌صدایی دارد. فن دستگاه نیز خیلی خوب و روان کار می‌کند و نسبتا بدون صدا ست.

باتری‌
باتری‌های 6 سلولی یون لیتیوم نوع 58WHr از جمله باتری‌هایی هستند که عمر بسیار خوبی دارند. در صورتی که نوت‌بوک خود را در حالت "high performance" تنظیم کرده باشید،‌ میزان درخشانی صفحه نمایش در بیش‌ترین حد خودش باشد و وایرلس نیز فعال باشد، این باتری برای حداکثر 3 ساعت و 18 دقیقه عمر می‌کند. اگر نوت‌بوک را در حالت "balanced" تنظیم کنید و میزان درخشانی صفحه نمایش نیز تا 50 درصد تنظیم شده باشد، این مقدار زمان به حدودا 3 ساعت و 52 دقیقه افزایش خواهد یافت. هم‌چنین، امکان استفاده از یک باتری 9 سلولی یون لیتیوم نوع 87WHr نیز وجود دارد.

روی هم رفته، نوت‌بوک Dell مدل Vostro 1310 نوت‌بوک کارآمد و قابل اعتمادی است که با در نظر گرفتن مشخصه‌های اقتصادی و سطح بودجه‌ی کاربر طراحی و ساخته شده است. این نوت‌بوک بسته به نیاز شما عمل‌کرد خوبی دارد و به راحتی حمل می‌شود. اندازه‌ی جمع و جور و وزن سبک مهم‌ترین مشخصه‌ای است که در این دستگاه می‌بینید. اگر از جمله کاربرانی هستید که به مشخصه‌هایی مانند آن چه در بالا ذکر شد اهمیت می‌دهید و می‌خواهید با دستگاه کارآمدی کار کنید که از پس بازی‌های کامپیوتری هم بربیاید، نوت‌بوک Dell مدل Vostro 1310 انتخاب مناسبی خواهد بود.

مشخصه‌های اصلی نوت‌بوک Dell مدل Vostro 1310:

• پردازنده‌ی Intel Core 2 Duo T8100
• سیستم عامل Vista Business SP1 (سیستم عامل XP Professional نیز موجود می‌باشد)
• اپتیکال درایو 8x DVD +/- RW
• صفحه نمایش 13.3 اینچی با پوشش مخصوص ضد درخشانی
• مجهز به نرم‌افزارهای کارآمد و مناسب
• وایرلس Dell 1505 Wireless-N Mini Card
• باتری 6 سلولی
• وب‌کم و قابلیت خواندن اثر انگشت
• قیمت مناسب

نقاط قوت :

• بدنه‌ای باریک و کوچک با وزنی سبک
• عمر باتری قابل قبول
• صفحه نمایش خوب و کارآمد با عمل‌کردی راضی کننده
• کلیدهای خوب و راحت با کاربری مناسب
• کلیدهای چندرسانه‌ای
• عمل‌کرد خوب
• طراحی خوب و خوش‌ساخت
• امکان برخورداری از سیستم عامل Windows XP

نقاط ضعف :

• احتمال ماندن اثر انگشت بر روی نمایش‌گر LCD دستگاه
• نازک بودن پلاستیک به کار رفته در بدنه‌
• عمل‌کرد بلندگوی مونو می‌توانست به‌تر از این باشد
• دکمه‌های نه چندان عالی پد لمسی
• عدم تجهیز به پورت HDMI یا خروجی S-video

موفق...

persia007
13-08-2008, 20:57
رواني بهتر نيست خودت يه تاپيك درست كني و نقد و بررسي لپ تاپها رو تو اون بزاري؟؟

persia007
13-08-2008, 21:05
و بهترین انتخابت :

ACER 5920
2.0 core2 dou -2MB-FSB667
1024 MB
160 GB
DVD RW
15.4 WXGA
256 Intel X3100
DOS
2.8
CHINA
BT/Web

700,000 با گارانتی یکساله معتبر ایران که فوق العاده به کار شما میاد
ر

رجيستر چرا يه بار ميگي ايسر آشغاله .. يه بار ايسر رو پيشنهاد ميدي

راستي قضيه اين acer usa چيه؟؟ نكنه لپ تاپهايي كه تو اروپا هستن آمريكايي باشن و اينايي كه تو ايران هست چيني؟

ravani_13
13-08-2008, 21:11
رواني بهتر نيست خودت يه تاپيك درست كني و نقد و بررسي لپ تاپها رو تو اون بزاري؟؟

اخه مردم عقلشون تو چشمشون هست تا می بینن اینجا 300 تا پیج داره دیگه زیاد طرفه تاپیک های دیگه نمیرن.

شایدم یه تاپیک زدم :31:

mojii
13-08-2008, 21:15
ولی چند وقت پیش دیدم که یکی از دوستام یک هارد 320 گیگ رو روی یک لپ تاپی سوار کرد که هاردش 120 گیگ بود. مدل لپ تاپش هم توشیبا بود.
می شه مشخصات این اچ پی که کارت گرافیکی 8600 (یا بالاتر) رو داره ، بنویسید؟
درسته در بعضی موارد میشه ram و هارد رو ارتقاء داد ولی گرافیک رو اکثرآ نمیشه بجز 1730 xps

ravani_13
13-08-2008, 22:25

راستي قضيه اين acer usa چيه؟؟ نكنه لپ تاپهايي كه تو اروپا هستن آمريكايي باشن و اينايي كه تو ايران هست چيني؟

اینکه acer مارک زیاد خوبی نیست جای خود . ولی پیشنهاد این مدل بخاطر بودجه ی کاربر بوده .

sari-1369
13-08-2008, 22:36
دوست عزيز ....

من دنبال رويو 1530 تو خيلي از پيج هاي تايپيك گشتم ... ولي پيدا نكردم .

ميشه آدرس بدين .

UnKnOwN_MaX
13-08-2008, 22:50
میشه نظرتون رو در مورد این دو مدل بدونم :

Dell Vestro 1510 C
پردازنده : Intel Core 2 Duo 2.4 GHz - Cache 3 MB - Bus 800 MHz
هارد ديسك : 250 گيگابايت
كارت گرافيكي : 1536 مگابايت - Geforce 8400
صفحه نمايش : 15.4 اينچ - WXGA Brite

قيمت : 1190000 تومان

Sony Vaio CR420
پردازنده : Intel Core 2 Duo 2.1 GHz - Cache 2 MB - Bus 800 MHz
حافظه رم : 3073 مگابايت
كارت گرافيكي : 358 مگابايت - Intel GMA950
صفحه نمايش : 14 اينچ - WXGA XBrite
قيمت: 1130000 تومان

و اما چند سوال :
1- آیا میشه این دو مدل رو بعدا ارتقاء داد یا خیر ؟ اصلا تو لپ تاپ چیزی به نام آنبورد داریم یا نه ؟ تو این دو مدل آنبورد هست که نشه ارتقائش داد‌؟
2- تو این دو مدل از نظر گرافیک (1536 مگابايت - Geforce 8400) قویتره یا (358 مگابايت - Intel GMA950) ؟
3- این دو مدل تو بازار موجوده یا خیر ؟

مر30 :11:

ravani_13
13-08-2008, 22:52
دوست عزيز ....

من دنبال رويو 1530 تو خيلي از پيج هاي تايپيك گشتم ... ولي پيدا نكردم .

ميشه آدرس بدين .

در صفحه ی اول تاپیک های بخش لپ تاپ , تاپیکی اختصاصی برای 1530 هست. ( اون وسطاااا :8: )

موفق...

ravani_13
13-08-2008, 23:02

Dell Vestro 1510 C

Sony Vaio CR420

و اما چند سوال :
1- آیا میشه این دو مدل رو بعدا ارتقاء داد یا خیر ؟ اصلا تو لپ تاپ چیزی به نام آنبورد داریم یا نه ؟ تو این دو مدل آنبورد هست که نشه ارتقائش داد‌؟
2- تو این دو مدل از نظر گرافیک (1536 مگابايت - Geforce 8400) قویتره یا (358 مگابايت - Intel GMA950) ؟

سلام

1. در لپ تاپ و همچنین این 2 مدل تنها شما قادر به ارتقا رم و هارد هستین .

2. 8400 geforce

3. 1510 که خوراک بازار هست , مدل دوم هم اره هست .

در ضمن من 1510 رو پیشنهاد می دم به هزار و یک دلیل که با کمی درنگ در مقایسه ی کانفیگ ها هر موجودی :5: به این نتیجه میتونه برسه.

موفق...

sari-1369
13-08-2008, 23:06
دستت مرسي دي‌:

يادم رفته بود : دي

----------------------------------------------

REGISTERED USER
14-08-2008, 00:05

همه ساخت چین هستند . بی کیفیت ... من توی رنج زیر 800 و تا 1000 دلار قبول دارم اما ارزش پول دادن بالای 1000 دلار رو اصلا نداره ! چه برسه 2 میلیون ! اونم چی ؟ ایسر ! :2: ان شالله یکی میخری بعد مدتی کار کردن باهاش میبینیمت :21:

Acer usa یعنی ساپورت مستقیم برای آمریکایی ها داره ! خدمات بهتر و گرانتر !

REGISTERED USER
14-08-2008, 00:10
اخه مردم عقلشون تو چشمشون هست تا می بینن اینجا 300 تا پیج داره دیگه زیاد طرفه تاپیک های دیگه نمیرن.

شایدم یه تاپیک زدم :31:

نه پسرم ... رک بگم اگر میخوای نقدهای سایت های دیگه فارسی رو مثل دیجی کالا :21: بیاری اینجا paste کنی که دیگه تاپیک مجزا نمیخواد (هر وقت خواستی سه سوت بزن) ... اسم سایت هم پیش اونا خراب میشه (باید اجازه میگرفتید یا ذکر منبع می کردید که اگر اعتراض کردند بیا درستش کن ) ! :46:

توی صفحه تالار برای نقد بخشی داریم ... میتونید اونجا نوشته هاتون رو paste کنید :31:

و ممنون از زحمات شما دوستان :11:

موفق باشید

UnKnOwN_MaX
14-08-2008, 00:14
رجیستر جان میشه یه عنایتی به پست شماره 2998 بفرمایید .

استفاده میکنیم . :40:

REGISTERED USER
14-08-2008, 00:25

Dell Vestro 1510 C

Sony Vaio CR420

و اما چند سوال :

1- آنبورد یعنی چی؟ خوب گرافیک ها انبورد هستند بجز سری SLI در بعضی مدلهای سونی و توشیبا و aleinware که گرافیک هم تغیییر میکنه ... در حالت عادی : فقط هارد - رم - درایور اپتیک

2- مسلما 8400 ! بعد این همه بحث ؟! ببین چند صفحه پیش توی بررسی ها یک لینک از مقاسیه گرافیک های سری mobile توی لپ تاپ ها از نوتبوک چک گذاشتم ... ولش کن ... ایناهاش ! :

جدول رتبه بندی رو نگاه کنی خوبه !

3- ببین لیست دیجی کالا شماره الکی میزنه با حروف B و C و ... بله با این کانفیگ ها ( نه مدل) هست

Sony Vaio CR420 با پروسسور 3 مگابایت کش ( این سایت دیجی کالا خیلی نامعتبره همش چرت مینویسه یا اشتباه ) و همین مشخصات و با گارانتی 1 ساله رهجو حدود 1.180.000 هست

Dell Vestro 1510 با هارد 160 حدود 1.250.000 با گارانتی ایران 1 ساله

REGISTERED USER
14-08-2008, 00:27
ممنون از راهنماییت..

یه سوال دیگه... بینه اینا

Dell مشخصاتش بهتره! (cpu) !

پس چرا شما دومی رو پیشنهاد میدین؟

و اینکه از کجا برم تهیه کنم؟ با گارانتیه معتبر یه فروشنده ی خوب... تهرانم مرسی از لطفت.

دومی قابلیت های سری U رو داره ... بدنه محکم تر و قوی تر --- سی پی یو پایینه اما از لحاظ قدرت و باتری و جمع و جوری بهتره

فروشگاه ؟ هست یه سر برو بازار پارسیان و ... کلا بگردی بهتره ... نام نمی برم

soheiloooooo
14-08-2008, 00:49
ببخشيدا ولي اين پست رو واسه شما نزدم .. فكر فكنم جواب maryam بود
بعدش هم بعد از xps1530 قويترين كارت گرافيك رو داره (جيفورس 8600 جي.اس ) ... از تمام مدلهاي15 اينچي هاي hp سرتره (بجز مال رجيستر:31:)
cpuش كه خيلي خوبه ... t8300 بده؟؟
هارد 250 گيگ و رم 3 گيگ هم فكر نكنم بد باشه

ديگه؟؟
اخی ببخشید عزیزم قصد بی احترامی نداشتم.فکر نکردم بهت بر می خوره.فقط یاد گرفتم که 8300tاز t9300 بالاتره.بقیه کانفیگاشم که منو از حال برد.خدا رحمتم کنه:11:

amin_ict_5
14-08-2008, 00:57
یک خبر مهم
قیمت های لپ تاپ بزودی در ایران کاهش خواهد یافت
مثلا زیگورات
vostro 1400
60 هزار تومان پایین داره می آره و بقیه هم را به همین نسبت
برای خرید عجله نکنید کمی دست نگه دارید
شرمنده که اینجا نمی تونم لینک بزارم خودتون یه سر به سایت زیگورات بزنید ...

برای تشکر می توانید روی آیکون تشکر کلیک کنید

REGISTERED USER
14-08-2008, 01:00
خوب تبلیغ شده برای زیگورات ...!!! این شرکت هم مجبوره جنسش رو بفروشه وگرنه حقوق کارکنانش رو از کجا بیاره ؟!!

جالبه که XPS هاشو کاهش نداده و بعضی مدلها رو اصلا ...!

قیمت لپ تاپ به طور کلی افت داشته توی خاورمیانه ... بدلیل ورود نسل جدید لپ تاپ ها مجهز به centrino dou2 هست ...

خبر خوبیه البته اگر برای تمام برندها توی ایران باشه

persia007
14-08-2008, 01:01
اخی ببخشید عزیزم قصد بی احترامی نداشتم.فکر نکردم بهت بر می خوره.فقط یاد گرفتم که 8300tاز t9300 بالاتره.بقیه کانفیگاشم که منو از حال برد.خدا رحمتم کنه:11:
پس خيال داري با يك ميليون و دويست هزار بيان سي.پي.يو t9500 و گرافيك gf 9600gt بهت بدن

كانفيگ كدوم بالاتره .. اونا اچ.پي 6870 رو پيشنهاد داده بودن .. من گفتم وسترو 1500

vostro 1500
cpu: CORE 2 DUO 2.4 GHz T8300 SANTA ROSA 3MB- FSB 800
ram: 3GB
hdd: 250+
lcd: 15.4"TruLife
weight 2.8KG
vga: 1.5GB Nvidia GeForce 8600 / 256D
battery: 6 CELL
DVD±RW/BLUETOOTH/WiFi/WEB CAM2/SVIDEO/READER/

1,220,000t

hp dv 6870

cpu : 2.1 - 2 meg cache
ram : 3gig
hard : 250 gig
vga : 8400 geforce
lcd : 15.4 inch
weight : 3 kg

1.250000 با گارانتی و 1.150000 بدون گارانتی .

Iman1989
14-08-2008, 01:01
cpu 2.5 با cpu 2 جقدر تو کارایی متفوته ؟ تو بازی خیلی تاثیر داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟

soheiloooooo
14-08-2008, 01:18
خوب تبلیغ شده برای زیگورات ...!!! این شرکت هم مجبوره جنسش رو بفروشه وگرنه حقوق کارکنانش رو از کجا بیاره ؟!!

جالبه که XPS هاشو کاهش نداده و بعضی مدلها رو اصلا ...!

قیمت لپ تاپ به طور کلی افت داشته توی خاورمیانه ... بدلیل ورود نسل جدید لپ تاپ ها مجهز به centrino dou2 هست ...

خبر خوبیه البته اگر برای تمام برندها توی ایران باشه
این که موضوعه حاددی نیست.کاهش قیمت ها توی لیستiranhpاز مدت ها قبل شاهد بودیم.اگه دوستان نبودم من یکی خوب شاهد بودم.چون مدام لیست قیمتها رو هر از چند گاهی پرینت می گرفتم واسه خودم.dellدید فروشhpرفته بالا گفته ما هم یه چوب حراجی بزنیم به کالامون بلکه بشیمiHP.:27:

natanaiila
14-08-2008, 09:10
سلام
یه سواله کاملا بی ربط
به نظر شما xps 1530 رنگ آبیش خوشگلتره یا مشکیش

hiva_obs
14-08-2008, 09:36
سلام برهمگی
دوستان نظرتوم در مورد Sony CR 353 چی هست؟و لپ تاپ هم ردش در HP چیه ؟برای کار های روزمره و یکم فتوشاپ در حد متوسط.قیافه برام خیلی مهمه چون برای خانم میخوام بگیرم.به نظرتون این سونی رو بگیرم یا اچ پی؟

ravani_13
14-08-2008, 10:27
نه پسرم ... رک بگم اگر میخوای نقدهای سایت های دیگه فارسی رو مثل دیجی کالا :21: بیاری اینجا paste کنی که دیگه تاپیک مجزا نمیخواد (هر وقت خواستی سه سوت بزن) ... اسم سایت هم پیش اونا خراب میشه (باید اجازه میگرفتید یا ذکر منبع می کردید که اگر اعتراض کردند بیا درستش کن ) ! :46:

توی صفحه تالار برای نقد بخشی داریم ... میتونید اونجا نوشته هاتون رو paste کنید :31:

و ممنون از زحمات شما دوستان :11:

موفق باشید

( ما که نگفتیم اینا از خودمونه , هرکی یه ذره دقت کنه میفهمه که.... گفتی سایت فارسی نگین منم لینک ندادم جاش مطالب رو اوردم اینجا )

فکر نکنم نه وقت داسته باشم 50 خط از خودم بنویسم نه اینکه همه ی لپ تاپ ها رو داشتم که بخوام از خودم نظر بدم . حالا یا شما کمی حوصله ی بیشتری داری و اول مطالب رو از سایتی رو مغزت paste :31: میکنی وبعد از اون چکیدش رو می نویسی یا اینکه اکثر لپ تاپ های بازار رو تو خونه داری :5: .
از این به بعد چکیده ی سایتها رو مینویسم ( مثل بعضی ها ) :31: .

بگذریم...

پست ها edit شد و منبع رو گذاشتم .

مرسی...

ravani_13
14-08-2008, 10:52
سلام
یه سواله کاملا بی ربط

سلام

1. ابیش کم گیر میاد

2. به نظر من اول مشکی بعد قرمز و بعدش ابی. :31:

ravani_13
14-08-2008, 10:57

سلام

ببین من یه d820 داشتم با cpu 2 و 2 meg cache - الان که 1330 دارم با cpu 2.5 و 6 meg cache - مقایسه که میکنم اختلاف نسبتا محسوسی در همه ی زمینه ها دارن .

موفق...

mojii
14-08-2008, 10:59
1- آنبورد یعنی چی؟ خوب گرافیک ها انبورد هستند بجز سری SLI در بعضی مدلهای سونی و توشیبا و aleinware که گرافیک هم تغیییر میکنه ... در حالت عادی : فقط سی پی یو - رم - درایور اپتیک

رجیستر cpu رو در حالت عادی میشه تغییر داد!!!؟؟:18:

ravani_13
14-08-2008, 11:03

cpu ?????????????????????????????????????????????????? ?????

mojii
14-08-2008, 11:08
سلام
یه سواله کاملا بی ربط
خداییش اول سرمه ایش قشنگتره بعد مشکی ...قرمز رو در مواقع خاص (زیاد هم فروش نداره)....:46:

sma123
14-08-2008, 11:49
رجیستر جون یه لپ تاپ دل ترجیحاً سری وسترو با سی پی یو اینتل هارد حداقل 80 و رم حد اقل یک گیگ 15 اینچ تا 700 تومن معرفی می کنی

REGISTERED USER
14-08-2008, 11:57

بسیار متفاوت هست ... در پردازش برنامه ها و بازی ها تفاوت رو احساس میکنید

اونم چی ؟ تفاوت دو نسل :

T7300

T9300

REGISTERED USER
14-08-2008, 11:59

به این میگن اشتباه بزرگ ...

تصحیح میشه : هارد دیسک (HDD) :10:

REGISTERED USER
14-08-2008, 12:09
رجیستر جون یه لپ تاپ دل ترجیحاً سری وسترو با سی پی یو اینتل هارد حداقل 80 و رم حد اقل یک گیگ 15 اینچ تا 700 تومن معرفی می کنی

این کانفیگ منسبی هست :

DELL inspiron 1525

1.6 GHZ core2 dou- 2MB L2 cache - FSB 667
1024 MB DDR2 ram
120GB HDD SATA 5400rpm
DVD RW DL
15.4" WXGA High definition
358 MB Intel X3100 full shared - No dedicate memory - 8 MB system memory
OS DOS
2.8 KG
Poland

BT/Web cam/HDMI/Card reader

730,000 با گارانتی یکساله ایران انتخاب مناسبی هست ... البته من موجودی هفته قبل رو گفتم الان ندیدم توی بازار زیاد ازش

________

دوستان یکی رو دیدم توی دبی چند تا میل زده از این قابها برای دل میفروشه ... البته چینیه اما میصرفه 20 تومن بدی (اونجا) طرح رو عوض کنی

خلاصه دنبالش باشید

UnKnOwN_MaX
14-08-2008, 12:13
Sony Vaio CR420 با پروسسور 3 مگابایت کش ( این سایت دیجی کالا خیلی نامعتبره همش چرت مینویسه یا اشتباه ) و همین مشخصات و با گارانتی 1 ساله رهجو حدود 1.180.000 هست

Dell Vestro 1510 با هارد 160 حدود 1.250.000 با گارانتی ایران 1 ساله
ممنون از توضیحات
ولی نگفتی بین این دوتا کدومش رو شما تائید میکنید‌؟
:11:

REGISTERED USER
14-08-2008, 12:17
بیشتر دومی : Dell Vestro 1510 ... قدرت رو بیشتر اهمیت بده اگر می خوای توی ذوقت نزنه که لااقل یک بازی ساده هم باهاش انجام بدی

ببین انتخاب سونی واقعا باید طرفدار سونی باشی که ازش زده نشی !

Gladiator King
14-08-2008, 12:45
با سلام خدمت دوستان
من دانشجوی کارشناسی کامپوتر هستم و میخوام یک لپتاب بخرم بین 600 تا 800 تومن.
و میخوام که مشکلی با محیط های برنامه نویسی مثل Visual Studio 2005 نداشته باشه.
و cpu amd و رم هم حداقل 1G باشه

ravani_13
14-08-2008, 13:02
با سلام خدمت دوستان

منبع REGISTERED USER ( پیج 292 - پست 2916 ) . ( با کمی تغییر )

DELL Vostro 1000
AMD 1.9 X2 turion
1024 MB
160 GB
DVD RW
15.4 WXGA
256 ATI
DOS
2.8
MALAYSIA
Wifi

740,000 با گارانتی

که اگه یه رم خوبه 1 گیگ اضافه کنی سیستم مناسبی واست میشه و در اخر 800000 بیشتر نمیشه .

حالا چرا حتما AMD ?

__________________________________________________ _______________________________________

این یکی هم بد نیست :

TOSHIBA A215-S6804 ( سری satellite )

cpu : 2.2 - 1 meg turion
ram : 2 gig
h.d.d : 250 gig
vga : x1200 radeon

با گارانتی سرزمین رایانه : 800,000

موفق...

REGISTERED USER
14-08-2008, 13:03
با سلام خدمت دوستان

DELL Vostro 1000

AMD 1.9 turion X2
1024 MB ram
160 GB HDD
DVD RW DL
15.4 WXGA
256 ATI X1150 - dedicate - vista shared compatibility
OS DOS
2.8 KG
MALAYSIA

Wifi - card reader - BT & WEB (optional)
740,000 با گارانتی یکساله ایران معتبر ... انتخاب خوب و قوی هست :5:

البته این یکی BT هم روش بوده ( توی لیستی که من دارم) بهمراه webcam آپشنال ... هارد هم بالاتره

گرونتر شده به جای ارزانتر ... ! مسخره هست این بازارها :2:

hiva_obs
14-08-2008, 13:25
سلام برهمگی
دوستان نظرتون در مورد Sony CR 353 چی هست؟و لپ تاپ هم ردش در HP چیه ؟برای کار های روزمره و یکم فتوشاپ در حد متوسط.قیافه برام خیلی مهمه چون برای خانم میخوام بگیرم.به نظرتون این سونی رو بگیرم یا اچ پی؟
نظرتون چیه؟

senjin
14-08-2008, 13:34
سلام میشه بین این مدلها بهترینو معرفی کنین و بگین برای چی

سونی fz38gu

سونی FZ35G

hp :1070 ea-ar-j

توشیبا :A300-15A

توشیبا : A300-15b

بهترین از نظر قیمت یعنی هر کدوم به نصبت قیمتی که دارن.کدوم مدل بازی های قوی رو اجرا میکنه
ممنون

Gladiator King
14-08-2008, 13:36
حالا چرا حتما AMD ?

چون خودم فکر میکنم با Cpu AMD ارزونتر میشه!
به نظر شما این حرف من درسته؟؟؟

ravani_13
14-08-2008, 13:40
چون خودم فکر میکنم با Cpu AMD ارزونتر میشه!
به نظر شما این حرف من درسته؟؟؟

دوسته عزیز حرفتون 100% درسته

موفق...

ravani_13
14-08-2008, 13:42
نظرتون چیه؟

لینک بررسی مختصر توسط RIGESTERED USER ( حالا باز بگو ما کپی رایت رو رعایت نمی کنیم ) :

من , تو این رنج 6870 اچ پی رو بیشتر ترجیح میدم که ظاهر بسیار شیکی هم داره .

موفق...

Gladiator King
14-08-2008, 14:00
ممنون دوست عزیز
پس من همین DELL Vostro 1000 رو میگیرم

که اگه یه رم خوبه 1 گیگ اضافه کنی سیستم مناسبی واست میشه و در اخر 800000 بیشتر نمیشه

یعنی بگم فروشنده بش اضافه کنه ، خوب اگه فروشنده بازش کنه و رم اضافه کنه مشکلی برای گارانتیش پیش نمیاد؟

MatinCracker
14-08-2008, 14:08
سلام. ببخشيد Xps M1530 اينجا تو باکسش هدفون کريتيو داره ؟؟ يا برداشتن ؟؟

yashm1365
14-08-2008, 14:24
به این نتیجه رسیدم که 1530 xps فقط ال سی دی با کیفیتر داره و بقیه چیزهاش جینگولک بازیه ؟ یعنی به درد ما نمی خوره ! . چطوری قبل از خرید 1500 باید بفهمم گرافیکش 8600 از مدل gt هستش ؟

ravani_13
14-08-2008, 14:31
ممنون دوست عزیز
پس من همین DELL Vostro 1000 رو میگیرم

یعنی بگم فروشنده بش اضافه کنه ، خوب اگه فروشنده بازش کنه و رم اضافه کنه مشکلی برای گارانتیش پیش نمیاد؟

نه - بیشتر گارانتی ها اگه بخوای اول واسط ارتقا می دن و بعدش میان با 100 هولوگرامه شرکتشون , هم دستگاه و هم خودشون رو خفه کنن :31: .

موفق...

Gladiator King
14-08-2008, 14:45
دوستان توی اهواز کسی جایی رو سراغ داره که مطمئن باشه و لپتاپ کارکرده به آدم نندازه؟؟

tavakoli1353
14-08-2008, 14:59
سلام ravani_13
ببين حدود 1300000ميتونم هزينه كنم لپ تاپي مي خام كه هم براي كار گرافيكي معمولي وفيلم باشه با كلاس هم باشه كانفيگ خوبي هم داشته باشه (sony با گارانتي ايران رهجو چطوره)يا dellكدام بهتره ؟
در ضمن كدام مدل برندها را پيشنهاد ميكني؟

mojii
14-08-2008, 15:56
ببين حدود 1300000ميتونم هزينه كنم لپ تاپي مي خام كه هم براي كار گرافيكي معمولي وفيلم باشه با كلاس هم باشه كانفيگ خوبي هم داشته باشه (sony با گارانتي ايران رهجو چطوره)يا dellكدام بهتره ؟
با بودجه ای که داری باید بیخیال سونی شی..اگه سونی با امکانات و گرافیک خوب میخوای باید بالای 2.5 هزینه کنی...
ببین طبق گفته ی بقیه ی دوستان سونی کاربرای مخصوص خودشو داره و بدرد هر کسی نمیخوره(خرپول)...
چون برای فیلم میخوای باید lcd لپتابت 15.4 به بالا باشه و گرافیکشم 8600gt یا Nvidia NVS140 برای کارای گرافیکی خوبه و توی dell از مدلهای زیر می تونی انتخاب خوبی داشته باشی:
latitude D830
vostro 1500
xps 1530

راستی HP هم مدلهای تاپی داره:5:

persia007
14-08-2008, 16:16
دوستان توی اهواز کسی جایی رو سراغ داره که مطمئن باشه و لپتاپ کارکرده به آدم نندازه؟؟

رجيستر هستا:31:

ravani_13
14-08-2008, 16:46
سلام ravani_13

به نظر من توی رنج 1.200 تا 1.300 . 6870 اچ پی از همه بهتره و کارهای گرافیکی معمولی رو ساپورت می کنه و از همه مهمتر تو این رنج 6870 از 99 % لپ تاپ های هم قیمت خود بسیار زیبا تر هست .

( اگه گرافیک خیلی واست مهم بود وسترو پیشنهاد می دادم یا کانفیگ های پایین d820 و xps 1530 که البته وسترو ها ظاهرشون در مقایسه با اچ پی صفر هست ).

موفق...

ravani_13
14-08-2008, 16:57
با بودجه ای که داری باید بیخیال سونی شی..اگه سونی با امکانات و گرافیک خوب میخوای باید بالای 2.5 هزینه کنی...
ببین طبق گفته ی بقیه ی دوستان سونی کاربرای مخصوص خودشو داره و بدرد هر کسی نمیخوره(خرپول)...
چون برای فیلم میخوای باید lcd لپتابت 15.4 به بالا باشه و گرافیکشم 8600gt یا Nvidia NVS140 برای کارای گرافیکی خوبه و توی dell از مدلهای زیر می تونی انتخاب خوبی داشته باشی:
latitude D830
vostro 1500
xps 1530

راستی HP هم مدلهای تاپی داره:5:

اگه منظورت کانفیگ های پایین تره 1530 و 830 هست ( چون کانفیگ های بالای این 2 مدل تو مایه های 1500-1600 هست. ) اره اینها هم انتخاب های خوبیه . ( تایید میشه :5: )

sepand_salehi
14-08-2008, 17:05
ببخشید به سوال من جواب داده نشد.
می خواستم بدونم که لپ تاپ ها ، قیمتشان در تهران با جزیره ی کیش (که منطقه ی آزاد تجاری هست) تفاوتی دارد یا نه؟

natanaiila
14-08-2008, 17:11
سلام
یه چند تا سوال داشتم اگه جواب بدید ممنون می شم :
1. می خواستم ببینم الان تو بازار ایران لپ تاپی با cpu های fsb 1066 موجود هست؟یعنی همین الان تو مغازه داشته باشه ها نه 1 ماه دیگه بیاره
2.با کارت گرافیکای سری 9000 چطور(9600و9500)؟ هستش؟
3.cpu های fsb 1066 خیلی اختلاف کارایی با fsb 800 دارن یا اینکه cache مهمتره ؟ کلا سایتی هست که cpu سری مختلف لپتاپ رو با هم مقایسه کرده باشه
4-کلا در حال حاضر لپتاپ با استاندارد centrino 2 تو بازار چیزی هست؟

sepand_salehi
14-08-2008, 17:12
درسته در بعضی موارد میشه ram و هارد رو ارتقاء داد ولی گرافیک رو اکثرآ نمیشه بجز 1730 xps

می شه مشخصات XPS 1730 رو شما یا هر کس دیگری که می داند ، بگذارد؟ با ذکر قیمت

sari-1369
14-08-2008, 17:17
سلام دوستان ....

xps 1330

cpu : 2.5 6MB

hdd: 320

ram: 3

graphic: 8400

vista

+

modem dell

+

گارانتي معتبر

= 1600 تومن . خوبه ؟؟

ravani_13
14-08-2008, 17:44
می شه مشخصات XPS 1730 رو شما یا هر کس دیگری که می داند ، بگذارد؟ با ذکر قیمت

داداش 1730 اصلا توزیع عمومی تو بازار نداره چون مدل خاصی هست و استقبال کمی ازش میشه . شاید تو پایتخت 2-3 عدد ازش باشه واصلا فکر نکنم گیر بیاری که اگرم بیاری باید 2.100 تا 2.200 خرج کنی :31: حالا اگه بازم طالبی تو لینک زیر بررسی اون هست

موفق...

ravani_13
14-08-2008, 17:52
سلام دوستان ....

xps 1330

vista

+

modem dell

+

گارانتي معتبر

= 1600 تومن . خوبه ؟؟

تو 13 اینچی ها از بهترینهاست . من خودم دارم ولی حواست باشه بعضی مدلهاش صدای هارد و فن زیادی دارن اگه تو مغازه یه cd اجرا کنی و 2-3 دقیقه کار کنی و خودش رو نشون نداد انشا الله اونوقت 99% احتمال میره مال تو اونجوری نباشه .

موفق...

sari-1369
14-08-2008, 18:10
سلام دوستان ....

xps 1330

vista

+

modem dell

+

گارانتي معتبر

= 1600 تومن . خوبه ؟؟

منظورم اينه كه با اين مشخصات + external mode ( dell ) + گارانتي ، قيمت عادلانست ؟؟؟

راستي . چه رنگي پيشنهاد ميكنين ؟ مي خوام لك نگيره و قشنگ باشه .

مر30

REGISTERED USER
14-08-2008, 18:52
سلام. ببخشيد Xps M1530 اينجا تو باکسش هدفون کريتيو داره ؟؟ يا برداشتن ؟؟

هدفون نداره ... کجا دیدی ؟ اون اشانتیون بوده ! بعد یعنی دل بیاد هدفون رقیبش کریتیو رو ارائه بده ؟ :31:

ravani_13
14-08-2008, 18:54
منظورم اينه كه با اين مشخصات + external mode ( dell ) + گارانتي ، قيمت عادلانست ؟؟؟

راستي . چه رنگي پيشنهاد ميكنين ؟ مي خوام لك نگيره و قشنگ باشه .

مر30

ببین قیمتش خوب که هست مثلا امرتات داره اینو 1.500 میده و زیگورات ( که انگار نمی خواد قیمت هارو بشکونه همین ) 1650 میده .

من اصولا با مشکی حال می کنم .

موفق...

REGISTERED USER
14-08-2008, 18:57

کلا همه توی اهواز توی بخش نوت بوک کلاه بردارند : از فروشگاه های رایانه فردا که افتضاحه تا تکنو سیستم و به پرداز نیک و میلاد سیستم و ... که گارانتی های غیر معتبر ارائه میدهند (پول بازار و گارانتی تهران میگیرند و گارانتی مسخره خودشون رو میدن)

ببین اگر از اهواز میخوای بخری قسطی مجبوری ... وگرنه نقد فقط و فقط از نمایندگی های معتبر تهران و بعد هم برات ارسال کنند به شهرستان با TPOX یا چاپار

من هیچ جا رو توی اهواز پیشنهاد نمی دم (خودم باهاشون کار میکنم و کردم و همشون رو میشناسم لپ تاپ دست دوم که سهله ... بهت ریفرش میدن و خراب)

خرید نقد فقط تهران

ravani_13
14-08-2008, 18:59

اینجوری که میگن انگار اهواز اصلا تعریفی نداره...

ببین زیگورات تو دزفول نمایندگی خوبی داره اگه می خوای دل بگیری.....

موفق...

REGISTERED USER
14-08-2008, 19:00
می خواستم بدونم که لپ تاپ ها ، قیمتشان در تهران با جزیره ی کیش (که منطقه ی آزاد تجاری هست) تفاوتی دارد یا نه؟

احتمالا بدون گارانتی تفاوت کمتری با اختلاف دبی داره

منطقه آزاد قشم و کیش رو نمیدونم چون به هر حال آنها هم قانونی وارد می کنند

اما در بندر گناوه حدود 80 تا 100 زیر قیمت بدون گارانتی تهران هست

ravani_13
14-08-2008, 19:04

خرید از بندر گناوه و دیلم اصلا توصیه نمیشه ( تجربش رو داشتم :31: )

موفق...

REGISTERED USER
14-08-2008, 19:04
سلام
یه چند تا سوال داشتم اگه جواب بدید ممنون می شم :
1. می خواستم ببینم الان تو بازار ایران لپ تاپی با cpu های fsb 1066 موجود هست؟یعنی همین الان تو مغازه داشته باشه ها نه 1 ماه دیگه بیاره
2.با کارت گرافیکای سری 9000 چطور(9600و9500)؟ هستش؟
3.cpu های fsb 1066 خیلی اختلاف کارایی با fsb 800 دارن یا اینکه cache مهمتره ؟ کلا سایتی هست که cpu سری مختلف لپتاپ رو با هم مقایسه کرده باشه
4-کلا در حال حاضر لپتاپ با استاندارد centrino 2 تو بازار چیزی هست؟

1- مدلهای HP dv5t باس 1066 دارند ... باید بگردی ببینی با گارانتی معتبر مثل ایران اچ پی آورده یا نه ... فعلا نداره و فقط اسمش توی لیسته و یک قیمت بدون موجودی !

2- توضیح داده شده قبلا .. برگردید چند پیج عقب تر

3- بله ... باس خیلی در سرعت تفاوت ایجاد میکنه تا 1 تا 3 مگابایت اختلاف کش ... سایت notebook check هست و سایت notebook review

4- فقط یک سری DV5t و توشیبا هم دیده بودم سری satellite P

REGISTERED USER
14-08-2008, 19:06
خرید از بندر گناوه و دیلم اصلا توصیه نمیشه ( تجربش رو داشتم :31: )

موفق...

روانی جان :31:

اگر بلد باشی بخری، از اونی که سابقه خیلی بدی هم در فروش داره هم میتونی بهترین انتخاب رو داشته باشی :10:

ravani_13
14-08-2008, 19:16
روانی جان :31:

اگر بلد باشی بخری، از اونی که سابقه خیلی بدی هم در فروش داره هم میتونی بهترین انتخاب رو داشته باشی :10:

درسته الان جنوب نیستم اما من اصلیتم گچسارانی هستم و سالی 3-4 بار اونجا میرم و 2 تا از فروشنده ها از اشنا هامون هستن . این قبول که جنس درست هم میشه اونجا پیدا کرد ( البته اگه باشه :31: ) ولی اگه بدونی چه چیزهایی که تعریف نمیکنن در مورد لپ تاپ هاشون......

بگذریم

توی گناوه فقط خرید ترقه توصیه میشه:31:

sari-1369
14-08-2008, 19:17
هدفون نداره ... کجا دیدی ؟ اون اشانتیون بوده ! بعد یعنی دل بیاد هدفون رقیبش کریتیو رو ارائه بده ؟ :31:

فكر كنم يه هدفون همراش باشه ...

چون من چند تا فيلم از youtub در مورد XPS ديدم . تو جعبه همشون . هندفون كريتيو بود . + كيف براي هدفون .

:-??

---------------------------------

يه سوال ديگه ، اختلاف قيمت باتري 9 سلول و 6 سلول حدودا چقدره ؟؟؟

ravani_13
14-08-2008, 19:23
فكر كنم يه هدفون همراش باشه ...

چون من چند تا فيلم از youtub در مورد XPS ديدم . تو جعبه همشون . هندفون كريتيو بود . + كيف براي هدفون .

:-??

---------------------------------

يه سوال ديگه ، اختلاف قيمت باتري 9 سلول و 6 سلول حدودا چقدره ؟؟؟

اره منم در مورد هدفون............شنیدم ولی تو مدلهای ایران و حتی دبی ازش خبری نبود ( نتیجی اخلاقی : تو ایران فروشنده ها اصلا تو جعبه دستکاری نمیکنن . چه ادمهای خوبین :31: )

تقریبا 50 تومن

ravani_13
14-08-2008, 19:29
سلام میشه بین این مدلها بهترینو معرفی کنین و بگین برای چی

سونی fz38gu

سونی FZ35G

hp :1070 ea-ar-j

توشیبا :A300-15A

توشیبا : A300-15b

بهترین از نظر قیمت یعنی هر کدوم به نصبت قیمتی که دارن.کدوم مدل بازی های قوی رو اجرا میکنه
ممنون

RIGESTERED USER عزیز جواب دقیق این دوستمون رو هم بده ( انگار این پست از زیر دستت در رفته :8: )

خسته نباشی ( ایهام داشت اااااااااااااااا :31: )

REGISTERED USER
14-08-2008, 19:31
اره منم در مورد هدفون............شنیدم ولی تو مدلهای ایران و حتی دبی ازش خبری نبود ( نتیجی اخلاقی : تو ایران فروشنده ها اصلا تو جعبه دستکاری نمیکنن . چه ادمهای خوبین :31: )

تقریبا 50 تومن

توی پک هایی که برای بعضی سفارش ها میفرسته به درخواست خود مشتریان اینو قرار میده ... حتی این خبر توی خاورمیانه هم نشنیدم

sari-1369
14-08-2008, 20:18
كسي اينجا هست كه xps گرفته باشه و وسايل زير توش باشه ؟
هدفون كريتيو و كيفش
دستمال مخصوص تميز كردن دستگا و lcd با مارك XPS
مودم اكسترنال

ravani_13
14-08-2008, 20:38
هدفون كريتيو و كيفش
مودم اكسترنال

من خودم هفته ی پیش گرفتم . داداش به پیر به پیغمبر رو هیچ مدلیش در ایران هدفون کریتیو نیست .

اره مال من مودم اکسترنال روش بود ولی دستمال من ندیدم.

موفق...

MatinCracker
14-08-2008, 22:52
Durablity لپتاپهای اچ پی بیشتره یا دل ؟؟
عمر مفید قطعات کدوم برند بيشتره ؟؟
شما اساتيد برای کار مداوم کدوم برند رو پیشنهاد ميکنيد ؟؟
بهترین HP توی ايران که از XPS M1530 قويتر باشه چيه ؟؟
تا سقف دو ميليون
برای کارهای مهندسی و بعضی وقتا هم بازی

مرسی دوستان

amirtaker
14-08-2008, 22:56
Durablity لپتاپهای اچ پی بیشتره یا دل ؟؟
عمر مفید قطعات کدوم برند بيشتره ؟؟
شما اساتيد برای کار مداوم کدوم برند رو پیشنهاد ميکنيد ؟؟
بهترین HP توی ايران که از XPS M1530 قويتر باشه چيه ؟؟
تا سقف دو ميليون
برای کارهای مهندسی و بعضی وقتا هم بازی

مرسی دوستان

وااااای زبونمون مو در آورد اگه برای بازی میخوای 1530 با ابلاترین کانفیگ وگرنه hp pavilion DV-6880 از هر لحاظ بهتره با بقیه پولتم برو یه کیف و موس وایرلس و .... بخر.:8:

mojii
14-08-2008, 23:34
هدفون كريتيو و كيفش
مودم اكسترنال
اصلآ هدفون نداره فقط کیف داره و مودم اکسترنال و چندتا کابل مابل و ......منظورت از lcd با مارک xps چیه؟
همین امروز گرفتم فروشش کولاک کرده فقط همین امروز 9 تا دستگاه فروخته شد...فقط رنگ قرمزش رو میخواستم که گیرم نیومد یارو می گفت فقط 1330 قرمز داره و 1530 اصلآ قرمز نداره...خلاصه عجب دستگاهیه...فوق العادس هم شکلش همه چیزش توپ توپه به قول شاعر مادر بگرید پدر جیک جیک کند....
کیفیتش که غوغاس مال لهستان هم هست....
فقط دوستان یه سوال خیلی ضروری : چجوری باید به مودم وایرلس adsl بشناسونمش چون تاحالا با ویستا کار نکردم ...خیلی ممنون میشم ضروریه.. .:11:
فقط به کسایی که دودل هستن بگم که سریع تر تصمیمشون رو بگیرن چون داره بازار رو میترکونه:5:
HP هم یه حرفی در موردش شنیدم نظرم برگشت حالا نمیدونم تا چه اندازه صحت داره؟؟!!!؟؟

ALI TT
14-08-2008, 23:42
الان m1730 با بالاترین کانفیگ چنده (VGA 8800 gtx) ؟

کانفیگش رو میگید ؟ پستشو گم کردم .

می دونم که گفتین ، ولی اصلا تو ایران هست ؟

قیمتشو اگه اشتباه نکنم گفته بودین 2.200.000 هستش .

آیا m1730 با قیمت به این بالایی ، نسبت به m1530

اصلا این همه پول میدی ، همون قدر قدرت رو داره ؟

MatinCracker
15-08-2008, 00:05
وااااای زبونمون مو در آورد اگه برای بازی میخوای 1530 با ابلاترین کانفیگ وگرنه hp pavilion DV-6880 از هر لحاظ بهتره با بقیه پولتم برو یه کیف و موس وایرلس و .... بخر.:8:

دوست عزيز خودم ميدونم برای بازی 1530 بهتره. ولی از مدلای جديد HP تو ايران اطلاع دقيقی ندارم. REGISTER شما ميتونی به سوالم جواب بدی ؟؟

ravani_13
15-08-2008, 00:31
الان m1730 با بالاترین کانفیگ چنده (VGA 8800 gtx) ؟

کانفیگش رو میگید ؟ پستشو گم کردم .

می دونم که گفتین ، ولی اصلا تو ایران هست ؟

قیمتشو اگه اشتباه نکنم گفته بودین 2.200.000 هستش .

آیا m1730 با قیمت به این بالایی ، نسبت به m1530

اصلا این همه پول میدی ، همون قدر قدرت رو داره ؟

علی تو نبودی یه ماه پیش میگفتی ما چند تا 1730 واسه فروش داریم ؟؟؟

اون 2.200 همون مدلی هست که کانفیگ 2.6 داره تو تاپیک 1730.

اینم لینک داش علی :

با اینکه vga بسیار قوی داره اما :
حتی واسه اونایی که عشق بازی هستن هم نمی ارزه چون با 2.200000 میشه یه pc خداااااااا جمع کرد .

موفق...

REGISTERED USER
15-08-2008, 00:34
من 2.000.000 داشتم یه Pc می بستم + یک Lcd + یک Ps3 !

واقعا می ارزه 2 بدید بالای لپ تاپ که نهایت عمر کاری اش 3 ساله ؟!

ravani_13
15-08-2008, 00:39
دوست عزيز خودم ميدونم برای بازی 1530 بهتره. ولی از مدلای جديد HP تو ايران اطلاع دقيقی ندارم. REGISTER شما ميتونی به سوالم جواب بدی ؟؟

( جای registered نظر میدم:31: بعدا خودت نظر اونم بپرس ) .

بهترین 15.4 اینچی اچ پی بازار ایران همین 6880 هست که امیر گفت و ظاهر بسیار شیکی داره کانفیگشم به شرح زیر :

cpu : 2.5 - 6meg cache
ram : 4 gig
vga : 8400 gs
h.d.d : 320 gig
بلو ری
weight : 3.1 kg

خفنه مگه نه ؟:5:

با گارانتی ایران اچ پی : 1.630000

با گارانتی همپارد : 1610000

موفق...

ravani_13
15-08-2008, 00:59
اصلآ هدفون نداره فقط کیف داره و مودم اکسترنال و چندتا کابل مابل و ......منظورت از lcd با مارک xps چیه؟
همین امروز گرفتم فروشش کولاک کرده فقط همین امروز 9 تا دستگاه فروخته شد...فقط رنگ قرمزش رو میخواستم که گیرم نیومد یارو می گفت فقط 1330 قرمز داره و 1530 اصلآ قرمز نداره...خلاصه عجب دستگاهیه...فوق العادس هم شکلش همه چیزش توپ توپه به قول شاعر مادر بگرید پدر جیک جیک کند....
فقط دوستان یه سوال خیلی ضروری : چجوری باید به مودم وایرلس adsl بشناسونمش چون تاحالا با ویستا کار نکردم ...خیلی ممنون میشم ضروریه.. .:11:
فقط به کسایی که دودل هستن بگم که سریع تر تصمیمشون رو بگیرن چون داره بازار رو میترکونه:5:
HP هم یه حرفی در موردش شنیدم نظرم برگشت حالا نمیدونم تا چه اندازه صحت داره؟؟!!!؟؟

منظورش از lcd xps همون دستمال مخصوص پاک کردن lcd هست که روش xps هک شده باشه . نترس بابا تو پاچت نرفته :31:

راستی مبارک باشههههههههههههههه :7:

قربانت___علی

ALI TT
15-08-2008, 01:13
هدفون هم داره !!

اون کیف بالا رو میدن دیگه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ALI TT
15-08-2008, 01:14
ravani_13 جان

با اینکه vga بسیار قوی داره اما :
حتی واسه اونایی که عشق بازی هستن هم نمی ارزه چون با 2.200000 میشه یه pc خداااااااا جمع کرد .

موفق...
REGISTERED USER عزیز

من 2.000.000 داشتم یه Pc می بستم + یک Lcd + یک Ps3 !

واقعا می ارزه 2 بدید بالای لپ تاپ که نهایت عمر کاری اش 3 ساله ؟!

ممنون دوستان . خوب پس این کار رو میکنم : یه PC اسب ! + یه M1530 مشتی ..... چطوره ..... کلا فکر نکنم بشه 2,200,000 ...!!

حلا واقعا عمرش 3 ساله ! شما خودت لپ تاپ رو چند ساله داری ؟

ALI TT
15-08-2008, 01:18
میشه یکی بگه این پورت ها از راست به چپ چکار میکنن ؟

Iman1989
15-08-2008, 01:28
واسه بازی لپ تاپ با کانفیگ cpu2 با گرافیک 8600 gt بهتره یا کانفیگ cpu 2.5 با گرافیک 8400 gs??????

soheiloooooo
15-08-2008, 01:28
حتما همین طوره ذوستم.شک نکن!!!!!!!!!!!!!!!!!1:8:

soheiloooooo
15-08-2008, 01:30
سلام دوستان ....

xps 1330

vista

+

modem dell

+

گارانتي معتبر

= 1600 تومن . خوبه ؟؟
نه عزیزم اشتباه نکن.با این قیمت برو6880با مانیتور15.4و یا2860با شایز14اینچ رو بگیر که امکانات و زیباییشم از این بهتره با گارانتی معتبر

soheiloooooo
15-08-2008, 01:35

همه ایرانو که بلدی ؟گناوه کسی رو می تونی معرفی کنی؟

Iman1989
15-08-2008, 02:19
گناوه من یکیو میشناسم البته دوسته یکی از دوستامه . میگه xps 1530 با کانفیگ
cpu 2
graphic 8600 gt
ram 2
hdd 160
میده 1175 همین کانفیگ تو سایت دل میده1224

ravani_13
15-08-2008, 08:36
هدفون هم داره !!

اون کیف نیست کاور هست جیگر :31:( تو کیف همه چی میشه گذاشت و..... ولی کاور تنها تقریبا جای لپ تاپ رو بیستر نداره و واسه مسافت درون شهری که مثلا دستگاه رو میخوای ببری یه 2 ساعت دانشگاه..... )

این هدفون اختیاری هست ( تو سفارشها شخصی امریکا و اروپا ) اما در خاورمیانه خبری ازش نبوده.

ravani_13
15-08-2008, 08:50
cpu 2
graphic 8600 gt
ram 2
hdd 160

اگه تو کار لپ تاپ حرفه ای نیستی اصلا بهت توصیه نمیکنم از بندر بگیری مگر اینکه اشنا داشته باشی . ( ولی اگه اشناست خیلی خوبه ).

قربانت___ علی

ravani_13
15-08-2008, 09:12
نه عزیزم اشتباه نکن.با این قیمت برو6880با مانیتور15.4و یا2860با شایز14اینچ رو بگیر که امکانات و زیباییشم از این بهتره با گارانتی معتبر

سلام

تاحالا از خودت پرسیدی چرا قیمت این دستگاه ها با کانفیگ برابر با یه 15 اینچی مثل 6880 یکی هست - چون سختره که لپ تاپ رو سبک و کوچیک کنی اما قدرت اون تغییر نکنه واین نکته که واسه شما اهمیت نداره واسه ی خیلی ها یک موهبت هست .

عزیز فکر کردی چرا 13 اینچی می زنن چون بعضی ها دستگاه سبک می خوان ( کارهای مدیریتی و پرتابل ) - 1330 1.7 کیلو گرم هست اما 6880 3.1 یجورایی خیلی سنگین تره مگه نه ؟ ( یجورایی 2تا 1330 میشه یه 6880 تقریبا )

در مورد 14 اینچی های اچ پی :

کلا متاسفانه اچ لپ تاپ هاش از سایر برند ها سنگین تره :41: , بیشتر 15 اینچی ها 2.7 کیلو هستن اما 15 اینچی های اچ پی 3 تا 3.1 کیلو گرم وزن دارن و طبعا 14 اینچی هاش با وجود سایز lcd کوچک بازم 2.5 کیلو وزن دارن ( مثل یه 15 اینچی سونی :13: )

پس حتی 14 اینچی های اچ پی هم جزو سبک ورنها نبوده و نمی تواند نیاز افرادی که دستگاه سبک می خوان رو بر طرف کنند.

قربانت___علی

ravani_13
15-08-2008, 09:39
همه ایرانو که بلدی ؟گناوه کسی رو می تونی معرفی کنی؟

علاوه بر ریجستر , ایمان هم می تونه کمکت کنه :31:

قربانت___علی

shadgol
15-08-2008, 09:43
سلام

من می خوام بدونم از بین این دو تا مدل که می گم کدوم خوب تره.... میشه زود بهم جواب بدید!!!!!!!!!!لطفا !!!!!
Sony Cr 590 NCB Made in USA

Dell Vostro 1510

shadgol
15-08-2008, 09:48
سلام

من می خوام بدونم از بین این دو تا مدل که می گم کدوم خوب تره.... میشه زود بهم جواب بدید!!!!!!!!!!لطفا !!!!! :11:

سرعت برام خیلی مهمه...

یه چیزه دیگه هم می خوام بپرسم.بین گارانتی ایران رهجو برای سونی با گارانتی پارس لب تاب چه فرقی هست؟

اگه تا 1300 - 1400 مدل بهتری هست هم بهم معرفی می کنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

مرسی

BRAND :SONY

1399000

MODEL :CR590 NCB

CPU :CORE 2 DUO 2.4 GHZ

CPU TYPE :T 8400

CACHE:MB 3

RAM :MB 3072 DDR2

HARD :GB 320 SATA

DRIVE :DVD / RW DUAL LAYER

LCD:XBRITE WXGA 14.1''

GRAPHIC:MB 358 INTEL X3100

OS.:VISTA BUSSINESS

WIFI :a/b/g/N 802.11

BLUETOOTH :YES

i Link :YES - WEBCAM

PORT :USB II * 3 - S VIDEO

WEIGHT :KG 2.2

GUARANTEE :ONE YEAR

COUNTRY:MADE IN USA
یا

BRAND :DELL

:1330000

MODEL :VOSTRO 1510

CPU :CORE 2 DUO 2.5 GHZ T9300

CACHE:MB 6

HARD :GB 250 SATA

LCD:TRULIFE WXGA + 15.4

GRAPHIC:MB 1024 GFORCE 8400

WIFI :a/b/g 802.11

i Link :YES-WEBCAM

PORT :USB II * 4- S VIDEO

WEIGHT :KG 2.6

COUNTRY:MADE IN MALAYSIA

tavakoli1353
15-08-2008, 09:49
سلام ravani_13
مرسي از كمكت
در ضمن من بايد چند وقتي برم اهواز با توجه به اينكه در اهواز گارانتي وجود نداره باز گاراني دار بخرم
ميشه در صورت اشكال براي شركت لپ تاپ فرستاد؟

tavakoli1353
15-08-2008, 09:52
سلام ravani_13
مرسي از كمكت با توجه به اينكه من يه مدتي بايد برم اهواز بهنظرت با گارانتي بخرم؟
در اهواز گارانتي وجود نداره(بجز ايران رهجو)
در صورت اشكال ميتونم لپ تاپ رو براي شركت گارانتي كننده بفرستم؟

ravani_13
15-08-2008, 10:12
سلام

من می خوام بدونم از بین این دو تا مدل که می گم کدوم خوب تره.... میشه زود بهم جواب بدید!!!!!!!!!!لطفا !!!!!
Sony Cr 590 NCB Made in USA

Dell Vostro 1510

1510 با چه کانفیگی .؟؟؟

ravani_13
15-08-2008, 10:23
سلام ravani_13
مرسي از كمكت با توجه به اينكه من يه مدتي بايد برم اهواز بهنظرت با گارانتي بخرم؟
در اهواز گارانتي وجود نداره(بجز ايران رهجو)
در صورت اشكال ميتونم لپ تاپ رو براي شركت گارانتي كننده بفرستم؟

1. اره برای اماتورها گارانتی چیز خوبیه :31: ( اره حتما با گارانتی بگیر )

2. اهواز رو بی خیال - اره میتونی . اگه اهواز خراب شد میتونی راحت بفرستی تهران . اگه دل خواستی بگیری زیگورات تو دزفول نمایندگی داره و تو اهواز cooming soon هست :31:

قربانت___علی

msseng
15-08-2008, 10:47
من بالاخره گرفتم:
DELL VOSTRO 1510 با گارانتی زیگورات به قیمت 1.350
با این کانفیگ:
cpu core 2 due 2.5G 6M
ram 2G
hdd 350+
vga GeForce 8400GS 256d

ظاهرش خیلی بهتر و شیکتر از سری 1500 هست. با اسپیکرهای دوطرفه و صفحه لمسی برای کار با مدیا پلیر.

فقط یه ضعفی که داره اینه که ویندوزش ویستا Home Basic هست. با این کاری میشه کرد؟!

ravani_13
15-08-2008, 10:57
من بالاخره گرفتم:
DELL VOSTRO 1510 با گارانتی زیگورات به قیمت 1.350
با این کانفیگ:
cpu core 2 due 2.5G 6M
ram 2G
hdd 350+
vga GeForce 8400GS 256d

ظاهرش خیلی بهتر و شیکتر از سری 1500 هست. با اسپیکرهای دوطرفه و صفحه لمسی برای کار با مدیا پلیر.

فقط یه ضعفی که داره اینه که ویندوزش ویستا Home Basic هست. با این کاری میشه کرد؟!

منظورت مقایسه home basic با premium هست یا vista با xp - اگه xp می خوای درایو هاش برای 1510 در انجمنها گیر میاد .

نکنه منظورت از هارد 350 همون 320 خودمونه , چون هارد 350 نداریم عزیز :31: .

مبارک باشه

قربانت___علی

REGISTERED USER
15-08-2008, 12:11
ممنون دوستان . خوب پس این کار رو میکنم : یه PC اسب ! + یه M1530 مشتی ..... چطوره ..... کلا فکر نکنم بشه 2,200,000 ...!!

حلا واقعا عمرش 3 ساله ! شما خودت لپ تاپ رو چند ساله داری ؟

عمر لپ تاپ رو در بهترین شرایط 3 سال فرض کن ... بعد دو سال اونقدر افت پیدا میکنه که متوجه میشی !

من الان ین HP رو حدود 8 ماهه دارم (واقعا استثنائی هست وگرنه ظرف 1 ماه عوض میکردم) ... البته منتظرم یکی از آشناها برج آینده بیاد ایران ... شاید DV5t با گرافیک 9600M GT بخرم 1 معلوم نیست

1- پورت firewire برای انتقال دیتا و تصویر از وسائل مولتی مدیا مثل هندی کم و دوربین های عکاسی و ...

2- پورت انتقال تصویر HD اصطلاح : HDMI

3- شبکه سیمی : RJ 45

4-پورت VGA آنالوگ برای اتصال به مانیتور یا پروژکتورها و ...

5- 2 تا USB

6- پورت آداپتور AC power

7- lock

payam_x62
15-08-2008, 12:14
سلام
من یه dell xps 1530 با گرافیک 8600gt 1.5 GB , Cpu2.5 cor2 dual, ram 3GB , hard320, Pack full , گارانتی خریدم 1660 خریدم؟
گرافیک خیلی خفنی داره چون بازی Assasin's creed که ریختم با بالاترین details اصلا تیک نمیخوره ولی 1.5 ساعت بشتر شارز نگه نمیداره؟

ALI TT
ممنون از دوست عزیزم ravani_13 ؛ بین نسخه های ویستا کدوم بهتر و کدوم گرانتر هستش ؟

آیا premium خوبه ؟ چه فرقی دارن ؟

REGISTERED USER
هدفون هم داره !!

عکس میری از کجا میزاری ؟ اینجا یه بخشش برای تبلیغ هست ...

اگر میتونی عکس از خود فروشنده های معتبر داخلی بزار ! :31:

sepand_salehi
15-08-2008, 12:17
این لپ تاپ ها مخصوصا dell xps 1530 قابلیت نصب شدن به مانیتور را دارند؟

ALI TT
بعد دو سال اونقدر افت پیدا میکنه که متوجه میشی !

یعنی کند میشه .... علت خاصی داره ، ؟؟؟؟؟

REGISTERED USER
. اهواز رو بی خیال - اره میتونی . اگه اهواز خراب شد میتونی راحت بفرستی تهران . اگه دل خواستی بگیری زیگورات تو دزفول نمایندگی داره و تو اهواز cooming soon هست

دزفول کدوم دهاتیه دیگه ؟ خوبه همیشه آخر هفته ها اونجام پیش فامیل ... خود دزفولی ها از دزفول نمیخرند چه برسه به اهوازیها !!!

فقط با تهران کار کنید ... تهران

ALI TT
15-08-2008, 12:19
عکس میری از کجا میزاری ؟ اینجا یه بخشش برای تبلیغ هست ...

اگر میتونی عکس از خود فروشنده های معتبر داخلی بزار !

اگه مشکلی داره یا ..... برشدارم

man7tomani
15-08-2008, 12:21
واقعا نمی ارزه واسعه لپ تاپ 2 تومن داد؟ دلمو خالی کردی رجیستر

ALI TT
15-08-2008, 12:23
می دونید چرا m1730 مخم رو زد ( فقط دیروز ) ؛ چون تو یه سایت داشتم مقایسه m130 رو با برندهای دیگه نگاه می کردم ؛ دیدم با M1730 هم مقایسه شده ؛ که تقریبا توی همه بازی ها 50 FPS از M1530 بیشتره داشت .

بعد بعد از حرف شما که گفتید گرونه ، ............... PC و ..... رفتم توی همون سایته برای M1730 رو نگاه کردم ، دیدم اونجا هم اون گند زده و اونو با دو سه تا برند از Toshiba و .... مقایسه کرده و کاملا زده تو سر مال ....... !!!

Iman1989
15-08-2008, 12:25
cpu 2
graphic 8600 gt
ram 2
hdd 160

:10:رجیستر جان شما نظری نداری؟

REGISTERED USER
15-08-2008, 12:25
یعنی کند میشه .... علت خاصی داره ، ؟؟؟؟؟

1- کند میشه

2- نسل های جدید ترو ارزان تر میاد

3- باتری اش از کار میفته

4- نویز پیدا میکنه

5- به تدریج اشکالات سخت افزاری زیادی پیدا میکنه

اینا همه بعد 2 تا 3 سال هست

اگه مشکلی داره یا ..... برشدارم

نه میخوام بهت بگم که خیلی تفاوت داره اینجا با خرید از reseller اصلی

شیاد باورتون نشه اما به مناسبت کریسمس توی خیلی از پک های لپ تاپ عادی و special توی نمایندگی دبی، یک قاب رایگان ART کنار پک بسته بندی شده + یک ماوس اپتیکال اوریجینال اچ پی با خود پک بود (نه داخلش) اما چون روی جعبه اش نبود هیچ کدوم از این ها دست مشتریان ایرانی نمیرسه !

خوب ... اونایی که از برج 11 تا 3 لپ تاپ HP خریدند یا روی جعبه تاریخ ساخت یا حمل رو از دسامبر 2007 تا فوریه 2008 زده ، کدوم اینا باهاشون بود ؟ :27:

نبود ... پس اگر هم باشه انتظار نداشته باش بهت بدن ، اگر هم توی فروشگاه اصرار کردی اینطور جوابت میده :

نمیخوای بخری ؟ همینه که هست برو بیرون ! چون مشتری دیگه ای بعد شما میاد و بدون سوال ازش میخره :31:

sepand_salehi
15-08-2008, 12:30
آقا مدل Xps 1530 قابلیت نصب شدن به مانیتور را دارد یا نه؟

ravani_13
15-08-2008, 12:30
دزفول کدوم دهاتیه دیگه ؟ خوبه همیشه آخر هفته ها اونجام پیش فامیل ... خود دزفولی ها از دزفول نمیخرند چه برسه به اهوازیها !!!

فقط با تهران کار کنید ... تهران

من که زنگ زدم گفت نمایندگی های شهرستان های ما با تهران هیچ تفاوت خاصی نداره . ؟؟؟؟؟؟:13:

از لحاط عقلی هم حرف تو درسته اما ...... حتما حرف مفت زده !!!

قربانت___علی

REGISTERED USER
15-08-2008, 12:32
رجیستر جان شما نظری نداری؟

چرا وقتی تهران هست دنبال مناطق آزاد هستید ؟ به حاطر 100 تومن همش ؟

یکم بزرگتر فکر کنید تا اقتصادی .... من هیچ جا رو پیشنهاد نمیدم ... چون بعدا باعث اعتراض خودتون میشه

در ضمن قرار نیست Resource هامون رو لو بدیم ؟ بازار بهم میریزه :31:

MatinCracker
15-08-2008, 12:34

دوست عزيز ميشه لطف کنی بگی درباره hp چی شنيدي ؟؟
چون خودم هم تا چند روز آينده ميرم پايتخت واسه خريد از اين دو برند.
مرسی.:10:

REGISTERED USER
15-08-2008, 12:35
دوستانی که میخواهند بدانند پک اصلی و official شرکت دل (که توسط نمایندگیهای اصلی خود شرکت دل فروخته و سرویس میشه ) برای XPS M1530 چیه این رو ببینند :

توجه کنید که هر هدیه یا چیز اضافه ای رو ممکنه :

1- خودشون خرید کرده و اضافه کرده باشند

2- هدیه بوده و درون محتویات هم ذکر نشده

3- طرح فروش خاصی بوده و دل مثل سری special HP ، روی XPS one و XPS red os و ... هم اینا رو داده (البته در این Review بالاترین کانفیگ در رده خودش هست)

ولی توی ایران انتظار هیچ چیز رو نداشته باشید ... واگر کمی کسری دیدید اعتراض نکنید چون ورداشته شده و بی فایده است !!!

ravani_13
15-08-2008, 12:53
ممنون از دوست عزیزم ravani_13 ؛ بین نسخه های ویستا کدوم بهتر و کدوم گرانتر هستش ؟

آیا premium خوبه ؟ چه فرقی دارن ؟

Business و premium گرونتر هستند .

با بیزینس حال نمیکنم چون زیاد خشکه مثلا بازی های ویستا روش نیست و .....

premium ( به معنای مزایا - اضافه تر و... ) اره از home basic کمی بهتره ومثلا امکانات multi media و... کمی بهتری رو داراست .

قربانت ___علی

REGISTERED USER
15-08-2008, 12:54
مطمئنی Ultimate X86 از همه گرونتر نیست ؟ و بعد Business ؟

REGISTERED USER
15-08-2008, 13:05
آقا مدل Xps 1530 قابلیت نصب شدن به مانیتور را دارد یا نه؟

به نظر شما روی عتیقه ترین لپ تاپ ها این پورت خروجی VGA کارش چیه ؟

و مردم نمونه این کابل رو برای چی میخرند ؟ :31:

ALI TT
15-08-2008, 13:07
m1530 پورت جدا برای اتصال به برق دارد یانه و یا باید به پورت باطری وصل کرد ؟

اگه به باطری باید وصل کرد ، وقتی توی خونه هستید ؛ عمر باتری کم نمیشه ؟

sepand_salehi
15-08-2008, 13:08
من امروز داشتم تو سایت Notebookreview.com چرخ می زدم و درباره ی M1530 تحقیق می کردم ، دیدم که مدل های مختلفی دارد. می خواستم بدونم که با مشخصات زیر ، تو ایران در چه قیمتیه:
CPU: Intel 2 core 2.4GHz with 6MB Ca
Ram: 4GB
کارت گرافیک: آیا با رم 1 گیگابایت (با هر چیپی) دارد؟
هارد: 320 گیگ ساتا

ravani_13
15-08-2008, 13:10
مطمئنی Ultimate X86 از همه گرونتر نیست ؟ و بعد Business ؟

حرفت درست ولی اکثر نوت بوک ها یا home یا businees و یا premium هستن ( xps 1330 - 1530 . وسترو . 6880 . 2860 . sz 740 ها . sz 780 n5 و........... ) حالا شما 3 تا ultimate بگو :31:

قربانت___علی

mojii
15-08-2008, 13:17
دوست عزيز ميشه لطف کنی بگی درباره hp چی شنيدي ؟؟
چون خودم هم تا چند روز آينده ميرم پايتخت واسه خريد از اين دو برند.
مرسی.:10:
من خودم میخواستم hp بگیرم اما فروشنده بهم گفت که hp تا دو سه سال پیش خیلی تولیدی خوبی داشت و اجناسش با کیفیت و خوب بودند ولی از موقعی که امتیازشو چین گرفت و تولید کرد فوق العاده افت کیفیت داره و بعد از یه مدت محسوس میشه به من گفتش میتونی بری بازار رو بگردی خودت ببینی چقدر دستگاه خراب آوردن برای تعمیر بعد در کمدشو وا کرد (کرک و پرم ریخت:18:) دیدم hp زیاد بود و توشیبا و چندتا هم زیاد معروف نبودن ...حالا نمیدونم hp که خیلی تعریف داشت چرا به این روز افتاد؟؟؟؟؟ شاید تو ایران اینجوریه؟؟؟ نمیدونم؟؟؟
خلاصه dell گرفتیم و پشیمون هم نیستیم.....فوق العادس.....گرافیکش با لبات بازی میکنه.....کیفیت تصویرش هم محشره....اسپیکرش هم خوبه و هرکسی رو راضی میکنه...راستی سری جدید که وارد شده ساخت لهستان هست:26:
سوال از رجیستر جووون: چجوری میشه لپتاب رو به مودم adsl وایرلس شناسایی کرد؟
دستت درد نره

mojii
15-08-2008, 13:27

از راست به چپ:
1-IEEE connector
2-HDMI connector
3-کابل اتصال به شبکه RJ-45
VGA Connector-4
5- 2 USB Connector
6- آدابتور و محل شارژر
:8:

mojii
15-08-2008, 13:33
m1530 پورت جدا برای اتصال به برق دارد یانه و یا باید به پورت باطری وصل کرد ؟

اگه به باطری باید وصل کرد ، وقتی توی خونه هستید ؛ عمر باتری کم نمیشه ؟
نه فکر نکنم به باتری وصل بشه ...پورت جداگانه داره.. اصلآ باتریش طرف دیگه هستش و پورت اتصال به AC طرف فنش هست:20:

persia007
15-08-2008, 13:34
چرا وقتی تهران هست دنبال مناطق آزاد هستید ؟ به حاطر 100 تومن همش ؟

یکم بزرگتر فکر کنید تا اقتصادی .... من هیچ جا رو پیشنهاد نمیدم ... چون بعدا باعث اعتراض خودتون میشه

در ضمن قرار نیست Resource هامون رو لو بدیم ؟ بازار بهم میریزه :31:
رجيستر بعضي وقتا مشكوك حرف ميزني ها:31: ... اشكال داره مردم لپ تاپ رو ارزونتر بخرن...
فكر كنم اختلافشون هم 100.000 تومان بيشتر باشه

من امروز داشتم تو سایت Notebookreview.com چرخ می زدم و درباره ی M1530 تحقیق می کردم ، دیدم که مدل های مختلفی دارد. می خواستم بدونم که با مشخصات زیر ، تو ایران در چه قیمتیه:

بين 1.600.000 تا 1.750.000 تومان

mojii
15-08-2008, 13:37
اگه گارانتی دار معتبر بخوای این مدل رو پیدا نمی کنی و اکثرآ با CPU 2.5, 2.6 موجود هست و این مدل قیمت 1600000 تا 1700000 هم نمیاد...
:5:

sari-1369
15-08-2008, 13:37
سلام

تاحالا از خودت پرسیدی چرا قیمت این دستگاه ها با کانفیگ برابر با یه 15 اینچی مثل 6880 یکی هست - چون سختره که لپ تاپ رو سبک و کوچیک کنی اما قدرت اون تغییر نکنه واین نکته که واسه شما اهمیت نداره واسه ی خیلی ها یک موهبت هست .

عزیز فکر کردی چرا 13 اینچی می زنن چون بعضی ها دستگاه سبک می خوان ( کارهای مدیریتی و پرتابل ) - 1330 1.7 کیلو گرم هست اما 6880 3.1 یجورایی خیلی سنگین تره مگه نه ؟ ( یجورایی 2تا 1330 میشه یه 6880 تقریبا )

در مورد 14 اینچی های اچ پی :

کلا متاسفانه اچ لپ تاپ هاش از سایر برند ها سنگین تره :41: , بیشتر 15 اینچی ها 2.7 کیلو هستن اما 15 اینچی های اچ پی 3 تا 3.1 کیلو گرم وزن دارن و طبعا 14 اینچی هاش با وجود سایز lcd کوچک بازم 2.5 کیلو وزن دارن ( مثل یه 15 اینچی سونی :13: )

پس حتی 14 اینچی های اچ پی هم جزو سبک ورنها نبوده و نمی تواند نیاز افرادی که دستگاه سبک می خوان رو بر طرف کنند.

قربانت___علی

تاييد ميشه :31::31:

من بخاطر وزن كم xps انتخابش كردم .

sari-1369
15-08-2008, 13:54
سلام دوستان ...

يه سوال فني . چه كشور هايي xps 1330 ميزنن ؟ كدومشون بهتره ؟

ravani_13
15-08-2008, 14:04
سلام دوستان ...

يه سوال فني . چه كشور هايي xps 1330 ميزنن ؟ كدومشون بهتره ؟

1530 های موجود بیشتر اروپایی هستن ( لهستان یا ایرلند )

1330 های موجود هم بیشتر ساخت malaysia ( سفارش مستقیم امریکا (( دل )) برای اسیا و تا حدی اروپا ) هست و اصلا تفاوت خاصی بین این 2 نیست مواد اولیه و کیفیت ساخت تقریبا یکی هست.

قربانت___علی

REGISTERED USER
15-08-2008, 14:45
حالا شما 3 تا ultimate بگو

HP pavilion special edition

dell XPS M1530

dell XPS M1730

ASUS VX

و هزار تا دیگه

اصلا سوال طرف رو خوندی ؟ این دوستمون کلی پرسیده بود ... و شما هم کلی جوابش بده که اگر توی یک کانفیگ کردن ببینی از لحاظ قیمت ultimate بالاترینه

REGISTERED USER
15-08-2008, 15:04
رجيستر بعضي وقتا مشكوك حرف ميزني ها ... اشكال داره مردم لپ تاپ رو ارزونتر بخرن...
فكر كنم اختلافشون هم 100.000 تومان بيشتر باشه

نه اشکالی نداره ... اما شاکی بودن از خریدشان و تاثیرات بعدی اشکال داره

سعی کنید اگر آنقدر حرفه ای نیستید برای خرید ، فروشگاهی که خریداری کردید حداقل راحت در دسترس باشه

ravani_13
15-08-2008, 15:55
HP pavilion special edition

dell XPS M1530

dell XPS M1730

ASUS VX

و هزار تا دیگه

اصلا سوال طرف رو خوندی ؟ این دوستمون کلی پرسیده بود ... و شما هم کلی جوابش بده که اگر توی یک کانفیگ کردن ببینی از لحاظ قیمت ultimate بالاترینه

اخه 1730 و special editon در ایران نیست و 99 % 1530 ها هم premium هستن:31:

بیشتر واسش گفتم چون اگه میگفتم ultimate ( که تو ایران از هر صدا دستگاه یکیش ultimate هست :31: ) بعد میگفت ultimate چه مزیتی نسبت به.........داره و........

بگذریم...

قربانت___علی

shadgol
15-08-2008, 15:59
1510 با چه کانفیگی .؟؟؟

1399000

یا

ravani_13
15-08-2008, 16:05

1399000

یا

ببین کانفیگ 1510 که بهتره.

حالا اگه قیافه و وزن واسط خیلی مهمه سونی رو بگیر.

اصلا دستگاه رو واسه چه کاری می خوای ؟ وچیا واسط خیلی مهمه ؟

sepand_salehi
15-08-2008, 17:24
اگه گارانتی دار معتبر بخوای این مدل رو پیدا نمی کنی و اکثرآ با CPU 2.5, 2.6 موجود هست و این مدل قیمت 1600000 تا 1700000 هم نمیاد...
:5:
خب اگر سی پی یو آن یک همچین قدرتی دارد که چه بهتر :20:
فقط شما یا دیگران یک جای قابل اعتماد و معتبر را برای فروش این محصول سراغ دارید؟

mojii
15-08-2008, 17:55
کدوم شهری؟
اگه تهران باشی خیلی بهتره..جدیدآ تهران هم خیلی کم دستگاه میاره دلیلشو نمیدونم حالا چه برسه به جاهای دیگه:13:..

mojii
15-08-2008, 18:05
رجیستر بابا دمت گرم دیگه جواب سوال مارو نمیدی!!!
دوستان هرکی 1330 یا 1530 داره میتونه راهنمایی کنه که چطوری میشه مودم وایرلس ADSL رو به لپتاب معرفی کرد و شناسوند؟؟؟

ravani_13
15-08-2008, 18:17

اگه تهرانی که هیچ . اگه می تونی بیای توصیه میشه حتما از تهران بگیری.

تهران مجتمع پایتخت ( میرداماد )

گارانتی های خوب ممکنه 70-80 تومن هم بیشتر بدی ولی واسه اماتورها واقعا می ارزه .

گارانتی زیگورات و تا حدودی امرتات در زمینه ی دل خوبن .

قربانت____علی

ravani_13
15-08-2008, 18:24
رجیستر بابا دمت گرم دیگه جواب سوال مارو نمیدی!!!
دوستان هرکی 1330 یا 1530 داره میتونه راهنمایی کنه که چطوری میشه مودم وایرلس ADSL رو به لپتاب معرفی کرد و شناسوند؟؟؟

ریجستر که 100% ( عدد گفته شده از روی ترس گفته شده است زیاد جدی نگیرین:31: ) میدونه ولی اگه کارت فوریه بچه های انجمن اینترنت هم 100% ( این یکی واقعی هست و قابل استناد ) می تونن کارتو راه بندازن .

قربانت___علی

ravani_13
15-08-2008, 18:38
سلام

دوستان من خودم یه سوال داشتم :

چرا تمام 14 اینچی های دنیا ( اکثرشون :31: ) 2.2 kg هست اما 14 اینچی اچ پی 2.5 kg هست .

چرا تمام 15 اینچی های دنیا ( اکثرشون ) 2.7 kg هست اما 15 اینچی های اچ پی 3 یا 3.1 kg هست .

این 300 - 400 گرم اضافه که به اندازه ی وزن یک قطعه اصلی دستگاه هست ( 400 گرم تو لپ تاپ کم نیستااااا ) جریانش چیه نکنه hp توش جایزه داره :31: ؟؟؟

قربانت___علی

abolf@zl
15-08-2008, 19:59
سلام کسی قیمت 1530 full config رو داره ؟ ممنون.
(و 1510)

persia007
15-08-2008, 20:04
رجيستر تا حالا ديوونه نشده عجيبه:31:
چقدر سوال تكراري
بالاترين كانفيگ 1530 با گارانتي زيگورات حدود 1.700.000 نومانه

1510 رو هم فكر كنم رواني تو پستاي قبلي قيمتش رو داده

ravani_13
15-08-2008, 21:18
سلام کسی قیمت 1530 full config رو داره ؟ ممنون.
(و 1510)

سلام دوست عزیز xps 1530 دو تا از بهترین کانفیگ هاش به شرح زیر هست :31: .

cpu : 2.5
vga : 8600 gt
hard : 320 gig
lcd : 15.4
bttery : 9 cell

1.750000 ( با گارانتی زیگورات )

این بالاترین کانفیگ xps در بازار هست ( بالایی ) . و کانفیگ بهتری هم هست که واسط میگم ولی تو بازار کمه ( پایینی ) :

cpu : 2.6
vga : 8600 gt
battery : 9cell

1.850000 ( با گارانتی متفرقه )

vostro 1510 :

cpu : 2.5
ram : 3 gig
battery : 6 cell

1.350000 ( با گارانتی زیگورات )

قربانت___علی

natanaiila
15-08-2008, 21:23
سلام
می شه همه در مورد اینکه xps کدوم رنگش خوشگلتره یه نظری بدن
البته صورتیش که اصلا تو ایران نیست ولی آبی و قرمزش پیدا میشه .مشکیشم که زیاده
الان xps 1530 با :
cpu 2.5 t9300 -6meg cache
ram 4gig
hard: 320
vga: 8600gt ddr3
battry 9 cell
1750000 تومنه . البته با گارانتی زیگورات

ravani_13
15-08-2008, 21:41

سلام ببین من تو دبی صورتی اون رو دیدم زیاد جالب نیست یعنی اون چیزی نیست که فکر میکنی.

1. مشکی

2. قرمز

3. ابی

اصولا من از مشکی خوشم میاد و xps 1330 من رنگه عشقه , مثه رنگ چشای مهربونت .....

قربانت___علی

persia007
15-08-2008, 21:49
اصولا من از مشکی خوشم میاد و xps 1330 من رنگه عشقه , مثه رنگ چشای مهربونت .....:46:

قربانت___علی

قرمز هم خوبه ها
من تو سايتها بيشتر رنگ قرمز ديدم

shadgol
15-08-2008, 21:53
ببین کانفیگ 1510 که بهتره.

حالا اگه قیافه و وزن واسط خیلی مهمه سونی رو بگیر.

اصلا دستگاه رو واسه چه کاری می خوای ؟ وچیا واسط خیلی مهمه ؟

من لیسانس نرم افزارم.یعنی برنامه نویسی می کنم...الانم دارم فوق مدیریت صنعتی می خونم که برنامه هاش خودشون خیلی ایراد دارن و کند هستن! :41: به خاطر همینم برام از همه مهم تر سرعته...البته قیافه هم برام خیلی مهمه...و چون می خوام همش ببرم دانشگاه وزنش هم هر چی کمتر بهتر...
کلا می خوام بدونم بین دو مدل cpu T9300 , T8400 چقدر تفاوت وجود داره؟؟؟

بعدم همه میگن چون سونی قطعاتش تو چین تولید میشه خوب نیست و از این حرفا......
از طرفه دیگه میگن مالزی هم خوب نیست!!!!!!!
حسابی گیج شدم :13:
از سونی ها با این 1300-1400 چه سیستم بهتری می تونم بخرم؟

shadgol
15-08-2008, 21:57
به نظر منم حتما مشکی بگیر....
آخه دل رنگیاش خیلی قشنگ نیستن...باز اگه سونی بود که صورتیش عشقه!!!!!! اما دل خیلی بی ریخته من صورتیش رو دیدم ... البته آبیش هم قشنگه!!!!! (((((((((((((((( آبی کلا قشنگه)))))))))))

mojii
15-08-2008, 22:10
سلام
البته صورتیش که اصلا تو ایران نیست ولی آبی و قرمزش پیدا میشه .مشکیشم که زیاده
الان xps 1530 با :
cpu 2.5 t9300 -6meg cache
ram 4gig
hard: 320
vga: 8600gt ddr3
battry 9 cell
1750000 تومنه . البته با گارانتی زیگورات

من خودم فکر میکردم قرمز داره و میخواستم بگیرم ولی هرجا رفتم گفت 1530 اصلآ قرمز نداره ....
خوب این معلومه اگه دختری صورتی و اگه پسری مشکی یا سرمه ای و تا حدودی قرمز(هم پسر , هم دختر)....

قرمز هم خوبه ها
من تو سايتها بيشتر رنگ قرمز ديدم
1530 قرمز نداره ...اونیکه قرمز 1330 هستش...
من که لپتابم رو دیروز خریدم :تمام رنگهاش موجود بود و فروشنده هم واسم آورد و دیدم صورتی و مشکی و سرمه ای که من سرمه ای رو گرفتم(اس استه:31:)...

mojii
15-08-2008, 22:14
نسبتآ زیاد

در ضمن سونی های ایران رهجو همش مال چین هست و 1 تا 3 سال گارانتی تعویض کامل هست یعنی اگه دستگاهت یک پیکسل سوخته داشته باشه هم تعویض میکنن...پس خیالت راحت باشه چون چین و مالزی تفاوت زیادی نداره...

mojii
15-08-2008, 22:16
به نظر منم حتما مشکی بگیر....
آخه دل رنگیاش خیلی قشنگ نیستن...باز اگه سونی بود که صورتیش عشقه!!!!!! اما دل خیلی بی ریخته من صورتیش رو دیدم ... البته آبیش هم قشنگه!!!!! (((((((((((((((( آبی کلا قشنگه)))))))))))
کاملآ موافقم آبیش فوق العادس چند نفر هم بعد من اومدن آبیش رو میخواستن اما شانس من آخریش نصیب من شد:20::46:

persia007
15-08-2008, 22:18
من لیسانس نرم افزارم.یعنی برنامه نویسی می کنم...الانم دارم فوق مدیریت صنعتی می خونم که برنامه هاش خودشون خیلی ایراد دارن و کند هستن! :41: به خاطر همینم برام از همه مهم تر سرعته...البته قیافه هم برام خیلی مهمه...و چون می خوام همش ببرم دانشگاه وزنش هم هر چی کمتر بهتر...

بعدم همه میگن چون سونی قطعاتش تو چین تولید میشه خوب نیست و از این حرفا......
از طرفه دیگه میگن مالزی هم خوب نیست!!!!!!!
حسابی گیج شدم :13:
از سونی ها با این 1300-1400 چه سیستم بهتری می تونم بخرم؟

سوني فكر نكنم با 1400 بتوني چيز خوبي پيدا كني

مقايسه سي پي يو ها رو هم ميتوني اينجا پيدا كني

shadgol
15-08-2008, 22:22
نسبتآ زیاد

در ضمن سونی های ایران رهجو همش مال چین هست و 1 تا 3 سال گارانتی تعویض کامل هست یعنی اگه دستگاهت یک پیکسل سوخته داشته باشه هم تعویض میکنن...پس خیالت راحت باشه چون چین و مالزی تفاوت زیادی نداره...

در مورد تفاوتش برام توضیح میدی؟؟؟؟

natanaiila
15-08-2008, 22:34
کاملآ موافقم آبیش فوق العادس چند نفر هم بعد من اومدن آبیش رو میخواستن اما شانس من آخریش نصیب من شد:20::46:

ببینم آبیش روشنه یا تیرست.منم بین آبیو مشکیش شک دارم.راستی من 1530 صورتی ندیدم.با چه گارانتیی خریدی

shadgol
15-08-2008, 22:38
البته vostro 1510 با گارانتی پارس لب تاب 1330 تومنه.

shadgol
15-08-2008, 22:47
ببینم آبیش روشنه یا تیرست.منم بین آبیو مشکیش شک دارم.راستی من 1530 صورتی ندیدم.با چه گارانتیی خریدی

صورتیش اصلا تو ایران نیست.......البته شایدم باشه اما من اصلا ندیدم جایی. اگرم کسی داره از دبی خریده احتمالا....

bineshan
15-08-2008, 23:01
سلام دوستان
عزیزانی که این لپ تاپ رو گرفتن یه توضیخ در مورد محتویات جعبش بگن من تا 2 روز دیگه می خوام برم بخرم فروشنده نندازه بهمون
نظرتون در مورد گارانتی سبز چیه؟
رجییستر جان اهواز جایی سراغ نداری؟

bineshan
15-08-2008, 23:01
سلام دوستان
عزیزانی که لپ تاپ xps1530 رو گرفته یه توضیخ در مورد محتویات جعبش بگه من تا 2 روز دیگه می خوام برم بخرم فروشنده نندازه بهمون
رنگ ابیش یا همون سرمه ایش چطوره؟از نزدیک این رنگشو ندیدم ولی میخوام بدونم رنگش قشنگه و تو چشم نمیزنه این رنگشو بگیرم تو عکس که قشنگه.
ببخشید 2 تا پست شد این اینترنت نفتی هم بعضی وقتا هسته ای میشه

ravani_13
15-08-2008, 23:38
سلام دوستان
عزیزانی که لپ تاپ xps1530 رو گرفته یه توضیخ در مورد محتویات جعبش بگه من تا 2 روز دیگه می خوام برم بخرم فروشنده نندازه بهمون
ببخشید 2 تا پست شد این اینترنت نفتی هم بعضی وقتا هسته ای میشه

سلام

5-6 تا cd داخلشه که عکس اونها رو واست لینک می زارم .راستی دنبال اون هدفون در عکس + کیف هدفون نگردیاااا چون گشتیم نبود , نگرد نیست ( تو خاورمیانه از این خبراااا نیست )

و باید کاور + مودم اکسترنال + ریموت + یکی دوتا برشور 1530 + 2تا دفترچه راهنما و... هم باشه ( تو بیشتر حواست باشه سی دی ها کامل باشه و کاور و مودم تو پک باشن ).

2. گارانتی سبز بد نیست ( جدیدن خبر ندارم )

و تو لسیت گارانتی های معتبر که ریجستر تو پیج 1 گفته هم هست . میگی نه ؟ نگاه کن :

2- امرتات (دل - سونی)
3- زیگورات تکنولوژی (دل)
4- دلیران (دل)
5- گارانتی سبز (اچ پی - دل)
6- نوتالی (اغلب برندها توشیبا - دل - سونی - لنوو)

ولی تو که داری پول میدی یه 20-30 تومن بیشتر بده و از یه گارانتی معروفتر بگیر .

3. به گفته ی ریجستر در اهواز اصلا نخر ( البته یه چیز واسه خودش میگه تو جدی نگیر :31: - نه راست میگه اهواز جالب نیست ) . وردار بیا تهران به 1 روز وقت و.... می ارزه از نظر من .

قربانت___علی

Gladiator King
16-08-2008, 00:03
کلا همه توی اهواز توی بخش نوت بوک کلاه بردارند : از فروشگاه های رایانه فردا که افتضاحه تا تکنو سیستم و به پرداز نیک و میلاد سیستم و ... که گارانتی های غیر معتبر ارائه میدهند (پول بازار و گارانتی تهران میگیرند و گارانتی مسخره خودشون رو میدن)

ببین اگر از اهواز میخوای بخری قسطی مجبوری ... وگرنه نقد فقط و فقط از نمایندگی های معتبر تهران و بعد هم برات ارسال کنند به شهرستان با TPOX یا چاپار

من هیچ جا رو توی اهواز پیشنهاد نمی دم (خودم باهاشون کار میکنم و کردم و همشون رو میشناسم لپ تاپ دست دوم که سهله ... بهت ریفرش میدن و خراب)

خرید نقد فقط تهران

سلام
دوست عزیر
من پنجشنبه شب از اهواز - بازار بزرگ طبقه دوم شرکت نیک نگار گرفتم که نمایندگی لاوان هستن
بدبخت شدم چون تا آوردم خونه دیدم یکی از پیکسل های lcd همیشه سفیده و رنگش هم تغییر نمیکنه.:41:
دیگه دارم دیونه میشم. جمعه هم تعطیل بود. حالا شنبه ببرم پس میگیرن یا نه؟؟ هنوز 24 ساعت کاری نگذشته .

bineshan
16-08-2008, 00:10
ravani جان ممنون که راهنمایی کردی اره بیشتر این مطالبو خونده بودم فقط اطلاع دقیقی از محتویاتش نخونده بودم
من به خاطر مشکلات تهران نمی تونم بیام
رجیستر جان هم قشنگ اسم همون مغازهای رو که میخواستم ازش بگیرم برده گفته خوب نیست
اگه رجیستر عزیز یه راهنمایی کنه ببینم از این مغازه رایانه فردا بگیرم یا نه
گلادیتور جان واقعا متاسفم اینطور که گفتی منم ترسیدم برم بگیرم
با چه گارانتی گرفتی؟
قبل از اینکه بیاریش خونه امتحانش نکردی چرا؟

Gladiator King
16-08-2008, 00:22
ravani جان ممنون که راهنمایی کردی اره بیشتر این مطالبو خونده بودم فقط اطلاع دقیقی از محتویاتش نخونده بودم
من به خاطر مشکلات تهران نمی تونم بیام
با چه گارانتی گرفتی؟

'گارانتیش سریر تهرانه.
قبل از اینگه بیارم همه چیزو تست کردم ولی اصلا حواسم به این یه نقطه نبود.

mojii
16-08-2008, 00:24
آبیش روشن نیست در واقع سرمه ایه....ببین به نظر من اصلآ مشکیشو نگیر قشنگ نیست سرمه ای یا قرمزش فوق العادس که تازه بعد فهمیدم قرمز نداره .... من که بین همه ی اینا سرمه ایشو گرفتم....چرا صورتیشم از نزدیک دیدم ولی زیاد قشنگ نبود و رو دست یارو باد کرده بود....من با گارانتی زیگورات خریدم که از باتری گرفته تا آدابتور رو ضمانت کرده و دارای تعویض قطعه هستش فقط نباید از دست بیفته و آب بره توش یا مودم رو به برق نزنی:31: همه چی حله :20: با یه ماوس microsoft 3000 واسم 1770 تموم شد که در آخر با یه کیف belkin قیمتش در اومد 1840000

mojii
16-08-2008, 00:27
صورتیش اصلا تو ایران نیست.......البته شایدم باشه اما من اصلا ندیدم جایی. اگرم کسی داره از دبی خریده احتمالا....
چه جالب من همین دیروز دیدم نمیدونم شایدم من خواب بودم.....اتفاقآ همین الان هم طبقه ی سوم
پایتخت داره....خیلی زیاده صورتیش الان تو پایتخت موجوده اگه کسی نبره چون دیروز 9 تا دستگاه 1530 رو 3سوت خریدن...:5:

bineshan
16-08-2008, 00:30
mojii جان با چه کانفیگی گرفتی؟
گلادیاتور عزیز فردا ببرش نتیجش هم بهم بده
پس سرمه ایش تصویب شد

mojii
16-08-2008, 00:37
سلام دوستان
عزیزانی که این لپ تاپ رو گرفتن یه توضیخ در مورد محتویات جعبش بگن من تا 2 روز دیگه می خوام برم بخرم فروشنده نندازه بهمون
فقط تهران یه سر بیا تهران بخر....
من فقط برای کسایی که تهران هستن توصیه می کنم..
تا 2 روز دیگه 100% تموم شده ولی باز موردی نیست:
1-اولآ سابقه ی ایرانیا نشون داده که از سروته جنس میزنن و بعد تحویل مشتری میدن پس بخاطر همین هدفون نداره ...
2-یه مودم اکسترنال USB اصل شرکت dell باید داشته باشه(توجه کنید که حتمآ اصل شرکت dell باشه و آرم روی مودم هک شده باشه...)
3-cd اورجینال حتمآ همراه لپتاب باشه....
4-نامردا حتی از دستمال تمیز کردن دستگاه هم نگذشتن:41:
5-و دو سه تا کابل ناقابل که خوشبختانه اونا رو دیگه گذاشتن...RJ-45 , ....

mojii
16-08-2008, 00:41
mojii جان با چه کانفیگی گرفتی؟
گلادیاتور عزیز فردا ببرش نتیجش هم بهم بده
پس سرمه ایش تصویب شد
بله دوست عزیز
بالاترین کانفیگ بازار چون حالا حالا ها 2.6 نمیاد ....
CPU:2.5 T9300 FSB800 cache 6MB
RAM:4 GB
HDD:320
VGA:8600 GT with video memory DDR3
battery 9cell
1750000
اینم برای دوستان

mojii
16-08-2008, 00:47
دوستان اگه میخواین دستگاهی با گارانتی بگیرین همیشه سعی کنین که گارانتی که فقط یک برند رو ارائه میده برین و بعد برین سراغ بعدیا.....و امکاناتی که شرکت ارائه میده رو دقت کنید....این امکانات رو در بروشور شرکت می توانید ببینید.

bineshan
16-08-2008, 00:54
ممنون mojiiجان

soheiloooooo
16-08-2008, 01:25
کسی میتونه اختلاف بین گرافیک 8600که روی سریxpsهست با9600که رویdv5هست بطور کامل و روشن راهنمایی کنه و توضیح بده.کدومش سرتره؟

amin_ict_5
16-08-2008, 01:51
مهندس
عمده فروش ها چه کسی را پیشنهاد می دید
می خوام برای مفازه با هاشون قرارداد ببندم یا خرید نقدی کنم
تا چی پیش بیاد

دوسی
16-08-2008, 10:35
سلام

دوستان برای یک دانشجوی دکترای پزشکی که 1.200000تومان پول داره

ومی خواد باخودش همیشه لپ تاپ راجابجاکنه چی پیشنهاد مدهید؟

دوسی
16-08-2008, 10:36
سلام

ومی خواد باخودش همیشه لپ تاپ راجابجاکنه چی پیشنهاد می دهید؟

ازراهنماییتون ممنون میشم.

angels_eye2006
16-08-2008, 10:36
فکر کنم دل تو خوابم نمیدید کل ایران دارن
1530 می خرن :18::18:

mojii
16-08-2008, 11:34
فکر کنم دل تو خوابم نمیدید کل ایران دارن
1530 می خرن :18::18:

درسته داره رکورد میزنه...سری xps ترکونده ...فقط یه مورد اینه که میگن با سری ایرلندیش فرق داره میگن باز از لحاظ کیفیت تفاوت دارن!!خوش به حال کسایی که خارج از ایران میرن ..فعلآ که این سربازی خِرِ مارو چسبیده
وگرنه از خارج میگرفتم و کلی هزینشم کمتر میشد و کلآ مطمئن تر بود:13:

MatinCracker
16-08-2008, 13:46
کسی میتونه اختلاف بین گرافیک 8600که روی سریxpsهست با9600که رویdv5هست بطور کامل و روشن راهنمایی کنه و توضیح بده.کدومش سرتره؟

سلام.
9600GT از 8600GT که روی بعضی از سیستمای hp يا DELL يا ASUS هستش 10 تا 15 درصد سريعتره. ولی 8600GT
که روی XPS M1530 نصب شده از رم GDDR3 استفاده ميکنه به همين دليل توی 3D Mark 06 امتيازش یه کم بالاتر از
9600GT هستش.(300 تا 400 امتياز)
:46:
راستی دوست عزيز الان تو ايران dv5 با کارت 9600 هستش ؟
چنده ؟

ravani_13
16-08-2008, 14:43
سلام

ومی خواد باخودش همیشه لپ تاپ راجابجاکنه چی پیشنهاد می دهید؟

ازراهنماییتون ممنون میشم.

فقط تو این رنج 6870 اچ پی , وستروهای دل هم خوبن ولی اصلا زیبا نیستن .

6870

cpu : 2.1 - 2 meg cache
ram : 3 gig
hard : 250 gig
weight : 3 kg

1.250000

با گارانتی همپارد

اینم یه عکس از 6870 :

قربانت___علی

ravani_13
16-08-2008, 14:46
سلام.
9600GT از 8600GT که روی بعضی از سیستمای hp يا DELL يا ASUS هستش 10 تا 15 درصد سريعتره. ولی 8600GT
که روی XPS M1530 نصب شده از رم GDDR3 استفاده ميکنه به همين دليل توی 3D Mark 06 امتيازش یه کم بالاتر از
9600GT هستش.(300 تا 400 امتياز)
:46:
راستی دوست عزيز الان تو ايران dv5 با کارت 9600 هستش ؟
چنده ؟

عزیز دلم 6880 که 7-8 ماهه تو بازار جهان عرضه شده الان تو پایتخت گیر نمیاد ( اب شده رفته تو زمین ) , اون وقت داری دنبال سیستم جدید تازه وارد میگردی ؟؟؟ . دلت خوشه هااا.

naviri84
16-08-2008, 14:55
سلام
تا حالا کسی چیزی از گارانتی "اسپیناس" به گوشش خورده یا باهاش کارکرده؟
خودش که خیلی از خودش تعریف کرده ! (که البته تا حدیش طبیعیه)
ممنون.

ravani_13
16-08-2008, 15:44
سلام
تا حالا کسی چیزی از گارانتی "اسپیناس" به گوشش خورده یا باهاش کارکرده؟
خودش که خیلی از خودش تعریف کرده ! (که البته تا حدیش طبیعیه)
ممنون.

فکر کنم تو کار دل بیشتر باشه - من اسمش رو شنیدم اما ازش تعریفی نشنیدم . :31:

خلاصه بگم تو که داری 1 ملیون یا بیشتر میدی خوب برو از یه گارانتی که معتبر تره بگیر. :19:

گارانتی های نسبتا معتبر : ( با تشکر از REGISTERED USER ).

1- ایران رهجو (سونی )
2- امرتات (دل - سونی)
3- زیگورات تکنولوژی (دل)
4- دلیران (دل)
5- گارانتی سبز (اچ پی - دل)
6- نوتالی (اغلب برندها توشیبا - دل - سونی - لنوو)
7- آلبالو (ایسوز - دل)
8- بهین تکنولوژی (تخصصی فوجیتسو زیمنس)
9- الماس ( ایسوس)
10- آواژنگ (گیگابایت)
11- همپارد (اچ پی)
12- ایران اچ پی (اچ پی)
13- دیجیتال + ویستا پخش رایانه (ایسوز)
14- فناوری اریس (اغلب دل)
15- سازگار ارقام (ایسر - IBM لنوو)
16- گروه گامبرون (ایسر)
17- پارس لپ تاپ (اغلب برندها توشیبا - دل - سونی - لنوو)
18- مهرگان ماشین آسیا (اغلب برندها توشیبا - دل - سونی - لنوو)
19- امیتاک پرشیا (اچ پی)
20- آفتاب شرق (توشیبا)
21- ایسوس (ایسوس)
22- داتیس هزاره (هیوندای )
23 - نانو اندیش پیام (جونیپر )
24 - دلتا همراه پردازش شرق (دل - توشیبا - سونی وایوو)

persia007
16-08-2008, 16:18
لپ تاپ با گارانتي
موبايل بدون گارانتي

natanaiila
16-08-2008, 16:24
سلام
دوستانی که 1530 دارن میشه rate هایی که vista به لپتاپشون داده عکسشو بذارن
ممنون میشم . میخوام با hp dv5t مقایسه بشه

persia007
16-08-2008, 16:44
سلام
دوستانی که 1530 دارن میشه rate هایی که vista به لپتاپشون داده عکسشو بذارن
ممنون میشم . میخوام با hp dv5t مقایسه بشه

اين ريت هايي كه ويستا ميده دقيق نيست
بهترين بنچ ماركها واسه مقايسه pc mark و 3d mark هستن ... ميتوني نتيجه هر لپ تاپ تو اون تست ها رو هم تو سايت نوتبوك ريويو پيدا كني

Naser_helboy
16-08-2008, 17:16
سلام دوشنبه دارم میرم یه hp 6880 بگیرم

به خدا دارم دیونه میشم

یکی میگه dell xps m1530 یکی میگه hp6880 ولی آخر به این نتیجه رسیدم که hp بگیرم

به نظرتون برای کارای برنامه نویسی و طراحی وب و گرافیک چطوره؟

خلاصه نظر نهاییتون بدیدن تا بیشتر دیوونه نشدم

mojii
16-08-2008, 17:32
از همه لحاظ که گفتی xps 1530 بهتره ....برای هزارمین بار برای کارای گرافیکی xps 1530 خوبه...
برای برنامه نویسی نیاز به cpu قوی داری که xps عالیه و و برای طراحی وب هم کارتو راه میندازه و از لحاظ مالتی مدیا هم که شاخه.....اَه اَه اَه چقدر از xps تعریف کردم حالم بهم خورد.....همون HP بهتره از لحاظ قیافه هم جفتشون قشنگه.....پس فقط میمونه blueray.....
سلامت

Naser_helboy
16-08-2008, 17:42
چی شد آخر ؟ :d

hp6880 ؟

ravani_13
16-08-2008, 17:57
چی شد آخر ؟ :d

hp6880 ؟

بهت رو راست بگم با اینکه خودم اچ پی رو بیشتر می پسندم ولی ببین اگه بخوای کار گرافیکی انجام بدی یا یه روز اگه دلت خواست یه بازی جدید و با کیفیت بالا بازی کنی 6880 دستت رو می بنده . ولی اگه کارت گرافیک نیست و اصلا اهل بازی نیستی , 6880 خیلی زیبا تره و تجربه ی بهتری رو هم می تونه واسط به همراه داشته باشه .

قربانت___علی

ravani_13
16-08-2008, 18:04
از همه لحاظ که گفتی xps 1530 بهتره ....برای هزارمین بار برای کارای گرافیکی xps 1530 خوبه...
برای برنامه نویسی نیاز به cpu قوی داری که xps عالیه و و برای طراحی وب هم کارتو راه میندازه و از لحاظ مالتی مدیا هم که شاخه.....اَه اَه اَه چقدر از xps تعریف کردم حالم بهم خورد.....همون HP بهتره از لحاظ قیافه هم جفتشون قشنگه.....پس فقط میمونه blueray.....
سلامت

اولا 6880 خیلی قشنگتره از 1530

دوما 6880 بسیار خوش ساخت تر هست نسبت به 1530 و اصلا هم صدای اضافی نداره مثل بعضی هاااا :31:

ولی با این همه 1530 خریدش بیشتر توصیه میشه ( فقط به خاطر گرافیکش :27: )

Naser_helboy
16-08-2008, 18:05
ممنونم که جوابمو میدید

یعنی گرافیک hp نمیتونه یه بازی مثل pes2008 یا call of duty رو اجرا کنه ؟

اگه بتونه اجرا کنه دیگه شکی ندارم که برم سراغ hp

منظورمم از گرافیک این نیست که بخوام یه طرح خفن بیلبورد بزنم کارم در حد طراحی قالب یه سایته

ممنون

mojii
16-08-2008, 18:34
اولا 6880 خیلی قشنگتره از 1530

دوما 6880 بسیار خوش ساخت تر هست نسبت به 1530 و اصلا هم صدای اضافی نداره مثل بعضی هاااا :31:

ولی با این همه 1530 خریدش بیشتر توصیه میشه ( فقط به خاطر گرافیکش :27: )
اولآ هیچ دلیلی بر زیبایی نداره و زیبایی نسبی هست و ممکنه یکی از xps خوشش بیاد و یکی از HP پس نمیشه دقیق گفت قیافش خوبه ......ممکنه من با طراحی xps حال کنم و تو با HP....
دومآ از چه لحاظ خوش ساخت تره؟؟؟؟؟؟؟؟ اگر از بُعد طراحی بخوایم ببینیم که xps طراحیش فوق العاده مناسب هست (هم باریک,هم خوش دست,فضای خالی زیر دستگاه برای اینکه دستگاه بیش از حد گرم نشه پس میبینیم که هم از لحاظ تکنیکی و هم طراحی بینظیره در نوع خودش,طراحی کیبورد و طراحی دکمه های تاچ اسکرین مالتی مدیا...)....
این خیلی بی منطق هست که بخوایم مدلی رو بگیم قشنگتره چون زیبایی نسبیه....
از لحاظ کاربرد هم که دیگه معلومه:21:
خودت هم که رفتی xps گرفتی حالا داری از HP دفاع میکنی....اگه قضیه ای هست بگو ماهم از HP خوب میگیم...:5:

ravani_13
16-08-2008, 18:46
ممنونم که جوابمو میدید

یعنی گرافیک hp نمیتونه یه بازی مثل pes2008 یا call of duty رو اجرا کنه ؟

اگه بتونه اجرا کنه دیگه شکی ندارم که برم سراغ hp

منظورمم از گرافیک این نیست که بخوام یه طرح خفن بیلبورد بزنم کارم در حد طراحی قالب یه سایته

ممنون

call of duty رو راحت اجرا میکنه و بازی های سنگین مثل کرایسیس رو هم اجرا میکنه ولی اگه بخوای با رزولوشن بالا بازی کنی زیاد روان نیست .

قربانت___علی

ravani_13
16-08-2008, 19:07
اولآ هیچ دلیلی بر زیبایی نداره و زیبایی نسبی هست و ممکنه یکی از xps خوشش بیاد و یکی از HP پس نمیشه دقیق گفت قیافش خوبه ......ممکنه من با طراحی xps حال کنم و تو با HP....
دومآ از چه لحاظ خوش ساخت تره؟؟؟؟؟؟؟؟ اگر از بُعد طراحی بخوایم ببینیم که xps طراحیش فوق العاده مناسب هست (هم باریک,هم خوش دست,فضای خالی زیر دستگاه برای اینکه دستگاه بیش از حد گرم نشه پس میبینیم که هم از لحاظ تکنیکی و هم طراحی بینظیره در نوع خودش,طراحی کیبورد و طراحی دکمه های تاچ اسکرین مالتی مدیا...)....
این خیلی بی منطق هست که بخوایم مدلی رو بگیم قشنگتره چون زیبایی نسبیه....
از لحاظ کاربرد هم که دیگه معلومه:21:
خودت هم که رفتی xps گرفتی حالا داری از HP دفاع میکنی....اگه قضیه ای هست بگو ماهم از HP خوب میگیم...:5:

اولا چون من 13 اینچی می خواستم و اچ پی نداشت ولی اگه 15 می خواستم حتما.......

دوما منم که گفتم به نظر من 6880 بهتره .

از لحاظ کاربرد هم جز گرافیک 6880 بیشتر نباشه کمتر نیست .

این نظر منه و فکر کنم درست هم باشه .

قضیه ای هم هست اینکه واقعا 6880 خوش ساخت تره از 1530 :21:.

نظرات ریجستر و مقایسه ای که از این 2 مدل انجام داده :

از مزیت های HP 6880 :

1- بسیار شیک تر و طراحی دقیق تری داره بطوریکه هیچ لرزشی در اثر کارکرد توی اون ایجاد نمیشه ... تمام قطعات خوب مونتاژ شدند ... طرح روی بدنه از تکنولوژی پرینت طرح imprint استفاده میکند نه یک رنگ ثابت و معمولی

2- اسپیکرهای برند HP ساخت شرکت altec lasting هست که بهترین اسپیکرها رو برای نوت بوک ها میسازه ... نویز در حد صفر و کیفیت صدا محشره

3- اپتیکال درایور این لپ تاپ مجهز به لنز light scribe هست که در هیچ برند دیگه ای پیا نمیشه و قابلیت اختصاصی HP هست

4- دکمه های کنترل مولتی مدیا همه لمسی هستند. خرابی در حد صفر و بسیار راحت و دقیق

5- کیفیت پخش فیلم HD در HP ها بالاتر هست ... مانیتور روشنایی کمتری دارد بدلیل طراحی برای مصرف کمتر باتری اما کیفیت و تفکیک پذیری پیکسل ها عالی هست

6- سیستم ریکاوری و اشکال یابی فوق العاده ای دارد ... شما در کمتر از 6 دقیقه تمام اطلاعات پارتیشن C را میتوانید ریکاوری کنید

7- سری Special را HP دارد که می تواند تا قابلیت های بسیار بالاتر کانفیگ شود

8- صدای نویز سیستم در حد صفر هست ... هیچ صدایی از هارد و فن شنیده نمیشود

9- کیبورد بسیار نرم و طراحی عالی ... فانکشن های بیشتر و همراه داشتن دکمه خاموش کردن تاچ پد برای جلوگیری از خطاهای احتمالی

10- ریموت کنترل مطابق با مدیاسنتر ویستا که بسیار کاربردی هست

11- کیفیت تصویر وب کم و صدای میکروفن استریو بسیار عالی هست

12- برنامه های جانبی مانند HP assistant و HP total care را دارا می باشد که بسیار برای مدیریت لپ تاپ مفید هست

و مزایای XPS M1530 dell :

1- قدرت گرافیکی بیشتری دارد و انتخاب گیمر ها هست ولی خنک کنندگی بیشتری لازم دارد

2- بدنه قوی تری دارد و انقدر ظریف نیست که نگهداری زیادی بخواهد

3- عمر باتری بیشتری دارد چون باتری قوی 9 سلولی دارد ... هر چند اگر HP شما هم باتری 12 سلولی سفارشی رویش باشد قویترین لپ تاپ از لحاظ شارژ می باشد

4- بسیار هماهنگ با سیستم عامل XP دانگریدی هست

5- قطعات و تعمیراتش در بازار راحت تر هست ... و همه تعمیرکارا باهاش آشنایی دارند چون طراحی داخلی پیچیده ندارد و این خود یک مزیت هست

6- دل شاید سبکتر به نظر بیاد اما اینطور نیست و یقور هست ... حملش سخت تره7- حرارت بیشتری تولید میکنه

8- دکمه eject در کنار دکمه های مولتی مدیا هست و ممکن هست حین کار دیسک ایجکت شود در کنار کار با دکمه ها ... هر چند از لحاظ طراحی و راجتی بهتر هست اما این مشکل بزرگ هم دارد

در کل هر 2 از بهترینها هستن ولی موضوع ساخت که پیش میاد زورم میگیره که میگه خوش ساخت تره و شیک تر ( شاید بد سلیقه ای :31: )

بگذریم...

قربانت___علی

Naser_helboy
16-08-2008, 19:10
ممنون از جوابتون

پس پیش به سوی hp6880

mojii
16-08-2008, 20:44
بگذریم ولی جایی نگی که خوشگل تره.....بذار واست مثال بزنم ببین یکی میگه بوگاتی مادر ماشیناس یکی میگه لامبورگینی گالاردو حالا این ماشینا به چشم هر کدوم یه جوری میاد و هر دو هم درست میگن ولی اصلآ درست نیست که بگی کدوم قشنگتره و این فقط یه نظر هست و طرف اظهار نظر می کنه بیش از این نیست....مثل انتخاب رنگ لپتاب میمونه یکی میگه قرمز یکی میگه آبی...حالا به نظرت کدوم قشنگه؟؟؟؟معلومه آبی......
و در آخر فقط XPS .....آره اصلآ بهتر اینه که 6880 بگیره ببینیم این مزخرفاتی که میگن پشت سرش حقیقت داره یا نه!!!!؟؟؟!!!!...

mojii
16-08-2008, 20:48
در مورد هدفون هم پرسیدم گفتش تو هیچکدوم نیست باید خودت از سایت dell سفارش بدی...گفت اگه بخوای یه blueray یا هر چیز اضافه ی دیگه رو باید از سایت سفارش بدی.....اینم از دزدی تو روز روشن.....فقط به هر کسی که میخواد xps بگیره بگم که
بیش از حد داغ میکنه انگاری زیرش آتیش روشن کردن..

mojii
16-08-2008, 20:49
بابا این همه کار کشته اینجا هست یعنی یکی نمیتونه بگه تو ویستا چجوری باید به مودم وایرلس متصل شد؟؟؟؟

ravani_13
16-08-2008, 21:34
پشت سر خیلی از دستگا ه ها حرف هست نگران نباش.

متاسفانه تو مجتمع پایتخت بیشتر همه تو کار دل و سونی و توشیبا هستن به خاطر همین کسی از hp تعریفی نمیده که هیچ تازه ....

i love hp

ravani_13
16-08-2008, 21:49
در مورد هدفون هم پرسیدم گفتش تو هیچکدوم نیست باید خودت از سایت dell سفارش بدی...گفت اگه بخوای یه blueray یا هر چیز اضافه ی دیگه رو باید از سایت سفارش بدی.....اینم از دزدی تو روز روشن.....فقط به هر کسی که میخواد xps بگیره بگم که
بیش از حد داغ میکنه انگاری زیرش آتیش روشن کردن..

زبل بازی فروشنده ها در بارهی 1530 روی مودم اکسترنال اون بوده . نه این رو راست گفتن ( چه عجب :31: ) حتی در مدل های دبی - هم هدفون نیست . دوستم هم 3 ماهه پیش تو هلند خریده بود و روش نبود .

باید سفارش بدی ( که ایران متاسفانه.... ) - البته مشاهده شده در کریسمس یا روز سالگرد تاسیس dell این هدفون به پک اضافه شده باشه واسه کسایی که از نمایندگی اصلی دل خرید کردن. ( اما بازم به ما چیزیش نمیرسه ... )

موفق...

saeed_ilu_2009
16-08-2008, 22:18
سلام دوستان.
من یک لب تاب می خواستم که قیمتش بین 1200تا1400تومان باشه {برام هاردوسی پی یو خیلی برام مهم است}:20:
اگه میشه یک مودل خوب لب تاب با موشخصات که تو ایران پیدا می شه بهم معرفی کنین
ممنون می شم!!

ravani_13
16-08-2008, 22:29
سلام دوستان.
من یک لب تاب می خواستم که قیمتش بین 1200تا1400تومان باشه {برام هاردوسی پی یو خیلی برام مهم است}:20:
اگه میشه یک مودل خوب لب تاب با موشخصات که تو ایران پیدا می شه بهم معرفی کنین
ممنون می شم!!

سلام

hp dv 2860

cpu : 2.5 - 6 meg cache
lcd : 14.1 inch
weight : 2.5 kg

1.470000 با گارانتی معتبر

همین طور که می بینی بهترین رم و cpu بازار رو داره . - سبک . زیبا . قدرتمند .

اگه 15 اینچی میخوای که من همون 14 اینچ رو پیشنهاد میدم وسترو 1510 خوبه . که همین کانفیگ فقط رم 3 هست و سیستم عامل داس که خودت باید ویستا رو... . 1.350000 تا 1.320000 با گارانتی های معتبر .

موفق...

REGISTERED USER
16-08-2008, 22:56
خوبه ، 90 دصد این تاپیک شده کل کل سر Hp 6880 و Xps M1530 !!!

واقعا فعالیت جالبیه !

REGISTERED USER
16-08-2008, 22:58
بابا این همه کار کشته اینجا هست یعنی یکی نمیتونه بگه تو ویستا چجوری باید به مودم وایرلس متصل شد؟؟؟؟

من میتونم جوابت رو بدم اما اینجا جاش نیست و همچنین چون توضیح دادم قبلا تکرار نمیکنم ... یا سرچ کن توی تالار لپ تاپ یا توی بخش شبکه مطرح کنید

موفق باشید

sari-1369
16-08-2008, 23:05
سلام دوستان .

من در مورد لپتاپ اطلاعات زيادي ندارم ... ولي به يه دليل Xps رو ترجيح مي دم . اونم وزن كمش نسبت به Hp .

( قابل توجه دوستاني كه تو 2 راهي بين اين دو مدل موندن :d )

REGISTERED USER
17-08-2008, 00:17
سلام
دوست عزیر
من پنجشنبه شب از اهواز - بازار بزرگ طبقه دوم شرکت نیک نگار گرفتم که نمایندگی لاوان هستن
بدبخت شدم چون تا آوردم خونه دیدم یکی از پیکسل های lcd همیشه سفیده و رنگش هم تغییر نمیکنه.
دیگه دارم دیونه میشم. جمعه هم تعطیل بود. حالا شنبه ببرم پس میگیرن یا نه؟؟ هنوز 24 ساعت کاری نگذشته .

حالا من یه اشتباهی کردم اسم آوردم چون واقعا دلم سوخت ، اما نه دیگه اسم همه رو ببرید :31:

من نمیدونم اینقدر فروشگاه قحطیه واقعا چرا ! توی این اهواز به این بزرگی ! مثلا یکی این همه نبلیغ میکنه لپ تاپ با گارانتی یکساله ، نمایندگی فلان جا و ... ، اما مغازه اش 20 متر نیست :31:

لاوان هم بیشتر سایته اطلاع رسانی میمونه تا گارانتی لپ تاپ !!! :5:

با خداست ... طرف به هر حال یا با روشهایی که بلده برات دستی درستش میکنه همون موقع ، یا میگه بزار چکش کنم و میره چند رز بعد، یا میگه بمن چه ، می فرستیم نمایندگی !

خوبه در مورد تست لپ تاپ بخصوص پیکسل سوخته توضیح دادم توی صفحه اول تاپیک ؟ باید دقت میکردید

با چه گارانتی گرفتی؟

حالا اهواز جدا چی داره ؟ برید تهران ارزشش رو داره

نکته مهم : از جایی بخرید که مطمئن باشید شرکت گارانتی کننده کار تخصصی اش لپ تاپ هست نه یکی از کارهاش اینه !

mojii
17-08-2008, 00:19
روانی
تو که 1330 گرفتی سیستمت داغ نمیکنه؟؟؟!! خداییش بدون تعریف و کم وکاستی بگو؟؟
این شارژر رو هر دفعه میزنیم باید بعدش بکنیم(در بیاریم) یعنی اگه به لپتاب وصل باشه موردی نداره؟؟؟ چون شارژر هم داغ کرده بود خفن!!!؟...
دمت غیــــــــــژ

general_sorena
17-08-2008, 00:26
پشت سر خیلی از دستگا ه ها حرف هست نگران نباش.

متاسفانه تو مجتمع پایتخت بیشتر همه تو کار دل و سونی و توشیبا هستن به خاطر همین کسی از hp تعریفی نمیده که هیچ تازه ....

i love hp

آره واقعا! غیر از همپارد کسی درست و حسابی HP کار نمی کنه.

راستی رجیستر عزیز این سری DV5t توی این لینک:

14 اینچ نداره؟

tavakoli1353
17-08-2008, 09:37
سلام
من دو دو مدل vostro 1510 با يك كانفيگ ديدم
مال زيگورات os:vhb بود يكي os:dos با قيمت تقريبا مشابه؟؟؟؟؟
بكي راهنمايي كنه؟؟؟

tavakoli1353
17-08-2008, 09:44
سلام
بكي راهنمايي كنه؟؟؟

bineshan
17-08-2008, 11:17
گارانتی زیگورات چطوره؟ارزش داره پول اضافی بدیم براش؟

mojii
17-08-2008, 11:52
تمام گارانتی های ایران تعریفی ندارن اما بالاخره باید یکی رو انتخاب کرد.....زیگورات گارانتی ای هستش که اونجوری که میگن تمام قطعات رو ساپورت میکنه ولی برای هر قطعه ای که مشکلی پیدا کنه کارشناسی میکنه
و اگه مشکل از تو نباشه تعویض قطعه داره.....اما اینم بگم که بین تمام گارانتی های dell از همه بهتره ...چون میخوای بالای 1500000 هزینه کنی گارانتی دارشو بگیری می ارزه....باز اینو میدونی که تا 1 سال خیالت راحته...

سلام
بكي راهنمايي كنه؟؟؟
درسته از لحاظ قیمت خیلی کم تفاوت دارن..
ویستا پرمیوم 1090000و ویستا بیزینس 1120000و داس رو موجود دارن که داس با بالاترین کانفیگ 1350000 هست...
و چون گرافیکشون فرق داره قیمتاشون هم فرق داره و بیزینس از پرمیوم کمی گرانتر هست اونم بخاطر کارت گرافیکش که Intel X3100 هست و اونیکی هم geforce 8400 ...

bineshan
17-08-2008, 12:39
moji جان نمی دونی مودم تو جعبش هست با گارانتی زیگورات؟
چون مثل اینکه تو کشور خراب شده ما هر شرکت گارانتی کننده عشقی کار میکنه بعضیا می زارن بعضیا نمی زارن

ravani_13
17-08-2008, 12:58
چون مثل اینکه تو کشور خراب شده ما هر شرکت گارانتی کننده عشقی کار میکنه بعضیا می زارن بعضیا نمی زارن

تقریبا توی دل زیگورات بهترینه چون فقط روی دل متمرکز هست

اره مودم روش هست با این گارانتی

وسترو 1510 هایی که سیستم عامل داس دارن واسه پایین اومد قیمت نهایی هست تنها فرقش اینه که خودت باید vista رو........

ravani_13
17-08-2008, 13:30
1530 ها خیلی داغ میکنن.

1330 من هم داغ میکنه ولی خیلی کم - زیاد لپ تاپ تو برق نباشه بهتره وقتی فول شد یه نیم ساعت بعد بکشش از برق و تا به 10% رسید بزن به برق و نذار کامل شارز خالی شه چون این باتری ها لیتیومی هستن و.....

راستی این اثبات شده که برند دل از سایر برندها بیشتر داغ میکنه .

موفق...

bineshan
17-08-2008, 13:38
تقریبا توی دل زیگورات بهترینه چون فقط روی دل متمرکز هست

اره مودم روش هست با این گارانتی.
ممنون ravani جان:10:

ravani_13
17-08-2008, 13:45
تمام گارانتی های ایران تعریفی ندارن اما بالاخره باید یکی رو انتخاب کرد.....زیگورات گارانتی ای هستش که اونجوری که میگن تمام قطعات رو ساپورت میکنه ولی برای هر قطعه ای که مشکلی پیدا کنه کارشناسی میکنه
و اگه مشکل از تو نباشه تعویض قطعه داره.....اما اینم بگم که بین تمام گارانتی های dell از همه بهتره ...چون میخوای بالای 1500000 هزینه کنی گارانتی دارشو بگیری می ارزه....باز اینو میدونی که تا 1 سال خیالت راحته...

سلام
بكي راهنمايي كنه؟؟؟
درسته از لحاظ قیمت خیلی کم تفاوت دارن..
ویستا پرمیوم 1090000و ویستا بیزینس 1120000و داس رو موجود دارن که داس با بالاترین کانفیگ 1350000 هست...
و چون گرافیکشون فرق داره قیمتاشون هم فرق داره و بیزینس از پرمیوم کمی گرانتر هست اونم بخاطر کارت گرافیکش که Intel X3100 هست و اونیکی هم geforce 8400 ...

حرفت کاملا درست نیست چون زیگورات 1510 هایی هم داره که فقط تفاوتشون سیستم عامل هست و هردو گرافیک 8400 دارن و تازه اونهایی که هم 8400 نیستن سیستم عامل داس ندارن و vista home basic هستن .

موفق...

Glossy
17-08-2008, 14:16
سلام
من یک لب تاب dell 1300 دارم یکی بهم پیشنهاد داده 500 ازم برش داره جاش dell 1310 بر دارم 850 تومن
مشخصات 1310:
CPU : 2.0 INTEL
RAM : 1G DDR2
H.D.D : 160 GB
VGA : INTEL 256
LCD : 13.3 WXGA
به نظرتون بگیرمش؟؟

mojii
17-08-2008, 14:20
دوست عزیز مودم 100% هست......هدفون و دستمال لعنتی 100% نیست:20:
هیف که نمیخوام جو تاپیک رو سیاسی کنم وگرنه...:46:

mojii
17-08-2008, 14:23
حرفت کاملا درست نیست چون زیگورات 1510 هایی هم داره که فقط تفاوتشون سیستم عامل هست و هردو گرافیک 8400 دارن و تازه اونهایی که هم 8400 نیستن سیستم عامل داس ندارن و vista home basic هستن .

موفق...
میدونم من که تمام مدلهارو نگفتم فقط چندتاشو گفتم تا دوستان متوجه شن...Dell دقیقآ 5 تا کانفیگ داره که من 3 تاشو گفتم ....

mojii
17-08-2008, 14:28
سلام
من یک لب تاب dell 1300 دارم یکی بهم پیشنهاد داده 500 ازم برش داره جاش dell 1310 بر دارم 850 تومن
مشخصات 1310:
CPU : 2.0 INTEL
RAM : 1G DDR2
H.D.D : 160 GB
VGA : INTEL 256
LCD : 13.3 WXGA
به نظرتون بگیرمش؟؟
دوست عزیز اینکه آفیس رو هم بزور بالا میاره:31:..اول باید ببینی برای چه کاری میخوای این دستگاهی که گفتی برای برنامه نویسی خوبه..
برای برنامه نویسی خوبه چون قابل حمله و cpu هم فکر نکنم برات مشکلی داشته باشه(برنامه نویسی)...ولی برای کارای دیگه جالب نیست...:8:

semorena
17-08-2008, 16:09
با سلام. من میخوام یه لپ تاپ Hp 6680 بگیرم. (اگه بشه با باطری 12 سلولی و ویستا اولتیمیت). شما پیشنهاد میکنید از کجا و با چه قیمتی تهیه کنم؟

REGISTERED USER
17-08-2008, 17:15
اگر از بازار داخلی میخواهید بگیرید :

1- نه باتری 12 سلولی باشه (فقط 6 سلولی هست )

2- نه ویندوز ویستا اولتیمیت به صورت پیشفرض

شما باید از ریسلر های آمریکا یا اروپا تهیه کنید یا از سایت کانفیگ کنید