PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دندون عقل

ohnus
10-04-2008, 19:16
سلام یه سووال دارم
من دندونام ارتودنسی شدن والان دندون عقلم دو ساله می خواد دربیاد ولی نمی تونه!مدتی جاش درد می کنه و فکم هم از همون سمت درد می کنه ولی دندونام جابه جا نشده(قبل از ارتودنسی مشکل فکی داشتم نه دندانی فک پایینم کمی جلو بود)حالا می خوام بدونم درد فکم به دندون عقل مربوطه یا به فکم؟ایا باید دندون عقلمو جراحی:41:کنن؟یا این مشکل به خود فک مربوطه وباید به ارتودنتیست مراجعه کنم.مرسی.

ملا نصرالدین
10-04-2008, 21:18
من درست متوجه نشدم الان هم دندوناتون ارتودنسی هست؟اگه اره که احتمال داره این درد فک مال جابه جا شدن سایر دندوناتون باشه و ربطی به دندان عقل نداشته باشه...در ضمن شما سنتون رو هم نگفتید..من خودم دندونام ارتودنسی بود هر چند وقت یک بار یه قسمت از فکم درد میگرفت...حتی اگر فکر نکنم تا وقتی که سیم ها توی دهانتون هست بشه کاری کرد...
به هر حال به ارتودنتیست خودتون هم مشورت کنید خیلی بهتره

ohnus
11-04-2008, 12:33
سلام و مرسی.من 20 سالمه و الان دندونام ارتودنسی نیست قبلن ها بود

ملا نصرالدین
11-04-2008, 23:13
خب پس احتمالا فک شما کوچیکه
من خودم الان سیم ها رو برداشتم....دکترم گقت که باید دندون عقل ها رو بکشم چون باعث میشه بقیه دندون ها کج بشه..

totia kh
13-04-2008, 09:16
سلام دوست عزیز
مشکلی که شما دارید میتونه به دلایل گوناکگون باشه:
1)کوچکی فکتون
2)مسیر رویشی غلط دندان عقلتون
که البته هم میتونه باعث نامنظمی دندوناتون بشه و هم با فشار به دندان 7 شما باعث پوسیدگی و حتی تحلیل ریشه و در نهایت از دست رفتن دندان 7 شما هم بشه...و با از دست رفتن دندان 7 مشکلات شما رو دو چندان کنه...یعنی بین دندونای قدامی شما فاصله بندازه و کل نتیجه ارتودنسی شمارو خراب کنه..بنابراین حتما باید عکسopg تهیه کنید و بعد از مشورت با دندانپزشک اگر نیاز به جراحی بود،اقدام کنید..مطمئن باشید مزایای این کار از ترس شما از جراحی بیشتره..لطفا سریع اقدام کنید...موفق باشید

tekno2006
13-04-2008, 09:28
سلام دوست عزیز
مشکلی که شما دارید میتونه به دلایل گوناکگون باشه:
1)کوچکی فکتون
2)مسیر رویشی غلط دندان عقلتون
که البته هم میتونه باعث نامنظمی دندوناتون بشه و هم با فشار به دندان 7 شما باعث پوسیدگی و حتی تحلیل ریشه و در نهایت از دست رفتن دندان 7 شما هم بشه...و با از دست رفتن دندان 7 مشکلات شما رو دو چندان کنه...یعنی بین دندونای قدامی شما فاصله بندازه و کل نتیجه ارتودنسی شمارو خراب کنه..بنابراین حتما باید عکسopg تهیه کنید و بعد از مشورت با دندانپزشک اگر نیاز به جراحی بود،اقدام کنید..مطمئن باشید مزایای این کار از ترس شما از جراحی بیشتره..لطفا سریع اقدام کنید...موفق باشید

حرفهای این دوستمون کاملا تایید میشه
اغلب به علت بی نظمی در چینش دندان ها دندان عقل در زمان در آمدن با مشکل مواجه میشه که میشه راحت با عکس opg فهمید و اگر صحت داشت به جراحی اقدام کرد شما به یک دندان پزشک مراجعه کنید