PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مهندسان و آشنایان به برق و الکترونیک راهنمایی کنند ( نیاز به مدار یک ویبراتور)

rokefar
10-04-2008, 18:10
با سلام به دوستان عزیز به خصوص مهندسان برق
رشته تحصیلی من به الکترونیک مرتبط نمیشه لذا از شما درخواست دارم تا منو راهنمایی کنید.
من دنبال یک مدار الکتریکی ساده می گردم که با منبع تغذیه 12 ولتی ac یا dc کار کنه و یک خروجی داشته باشه که به یک اسپیکر وصل بشه.
بدین ترتیب که در حین کار به کمک یک ولوم بشه این اسپیکر رو با فرکانس های مختلف به ارتعاش در آورد. مثل یک ویبراتور!!
اگه کسی بتونه منو کمک کنه خیلی ممنون میشم :11:

anti_girl
10-04-2008, 22:37
براي منبع تغذيه ميتوني از پيل يه همون باتري ها استفاده كني البته ترانسفورماتور هم ميشه بشرطي كه پريز هميشه در دسترس باشد

rokefar
10-04-2008, 23:03
براي منبع تغذيه ميتوني از پيل يه همون باتري ها استفاده كني البته ترانسفورماتور هم ميشه بشرطي كه پريز هميشه در دسترس باشد

ممنون
من به دنبال مدار الکتریکیش هستم!!

sanih
13-04-2008, 01:05
دوست من یه ایسی 555 کارت رو را میندازه تو سایت رشد بزن "اسیلاتور" واست میاره ولی اون مدار به درد تو نمی خوره باید بخ جای اون مقاومت و خازن یه مولتی ترن و خازن یه خازن متغیر بزاری این بسنگی به کارن داره که ببینی میخوای تو چه رنجی تغییر بدی در ضمن این مدار جریان پایینی میکشه و به حدود 9الی 15 ولت نیاز داره خروجیش رو با یک سر اسپیکر و (پاییه 3) و سر دیگر اسپیکر رو به Gnd وصل کن البته میتونی از دوتا 555 استفاده کنی که نویز های جالبی بدست میاد ولی اگه بخوای ما میکرو کار کنی بگو تا هم یه مدار برات بکشم و هم واست برنامه بنویسم .

اگه بازم سئوال داشتی بپرس جواب بدم.

فعلا"...
یاحق

rokefar
13-04-2008, 21:34
با تشکر فراوران از شما دوست عزیز
من زیاد از الکترونیک سر در نمیارم و فقط در حد مونتاژ مدارهای الکتریکی از الکترونیک سر رشته دارم.
اگر منظورتون از میکرو کنترل اینه که من این مدار رو از طریق pc کنترل کنم ( مثلاً مدار رو از طریق usb به کامپیوتر وصل کرده و اونو کنترل کنم) خیلی ممنون میشم منو کمک کنید.
من در ابتدا همین فکرو داشتم اما چون بهش وارد نبودم به یک مدار ساده اکتفا کردم.
حالا اگه شما لطف کنید مدار این کنترلر و نحوه کارشو به من بگید خیلی خیلی ازتون ممنون میشم.

mohsen++
14-04-2008, 13:29
نرم افزار هایی وجود داره که شما میتونین کارت صدای کامپیوتر خودتون رو تبدیل به سیگنال ژنراتور کنین
البته توجه داشته باشین که خروجی چنین سیگنال ژنراتوری در باند فرکانس صوتی یا به عبارتی بین 20 هرتز تا 20 کیلو هرتز خواهد بود برای این کار با عبارت signal generator sound card توی google سرچ کنین

sanih
14-04-2008, 23:02
سلام.
منظور من آیسی های میکرو بود ولی تو کامپیوتر هم میتونم کمک کنم مثلا از طریق همین پورت صدا!

این برنامه رو تو متلب کپی کن میتونی ب تغییر تابع و حل معدله اون به هر فرکانسی خواستی دست پیدا کنی اینم برنامه:

>> ao = analogoutput('winsound'); % Use analogoutput function
>> addchannel(ao,1:2);
>> set(ao,'SampleRate',rate);
>> freq=500;
>> data = sin(linspace(0,2*pi*freq*time,rate*time)');
>> putdata(ao,[data data])
>> start(ao)

حتما باید تو متلب کپی کنی.

یا حق

rokefar
15-04-2008, 00:05
برنامه رو کپی کردم پیغام زیر رو میده
??? Undefined function or variable 'rate
من زیاد از مطلب سر در نمیارم الان باید چی کار کنم؟؟

rokefar
15-04-2008, 00:44
نرم افزار هایی وجود داره که شما میتونین کارت صدای کامپیوتر خودتون رو تبدیل به سیگنال ژنراتور کنین
البته توجه داشته باشین که خروجی چنین سیگنال ژنراتوری در باند فرکانس صوتی یا به عبارتی بین 20 هرتز تا 20 کیلو هرتز خواهد بود برای این کار با عبارت signal generator sound card توی google سرچ کنین

ممنون گشتم بر نامه mini digital signal generator رو پیدا کردم.
به نظر برنامه خوبیه.
راستی برای ایجاد حداکثر ارتعاش در ثانیه با دامنه بالا فرکانس و level موج چه جوری باید باشه؟؟

sanih
15-04-2008, 22:25
ذوست عزیز شرمنده ایراد از من بود یادم رفت اینو بنویسم اینو تو خط اول کپی کن یعنی بالای همه
تا مشکلت حل بشه:

>> rate=44100; time=5;

mohsen++
17-04-2008, 05:00
ممنون گشتم بر نامه mini digital signal generator رو پیدا کردم.
به نظر برنامه خوبیه.
راستی برای ایجاد حداکثر ارتعاش در ثانیه با دامنه بالا فرکانس و level موج چه جوری باید باشه؟؟

ظاهرا این برنامه در خروجی خودش فایل wave تولید میکنه برای اینکه مستقیما خروجی صدا داشته باشین میتونین به این لینک مراجعه کنین تو این لینک برنامه های جالبی برای کار با کارت صدا وجود داره

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید