PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : یک مشکل از مونیتور

aminmousavi86
14-11-2005, 15:44
با عرض سلام
مدتي است كه بدون اينكه سخت افزاري عوض كرده باشم هنگامي كه هر گونه تغييري در Resolution مي دهم(رزولوشن اوليه 800×600 است) در مانيتور با پيغام " Out of Frequency " مواجه می شوم و تایمر شمارش معکوس را انجام می دهد و بعد از 20 ثانیه به تنظیمات قبلی بر می گردد. مانیتور را به تنظیمات اولیه Reset کردم و کامپیوتر را هم Reset کردم. هنگام بالا آمدن ویندوز ( ویندوز XP ) همه صفحات را درست نشان می داد ولی وقتی به صفحه Desktop رسید دوباره با پیغام "Out of Frequency" مواجه شدم و بعد از 20 ثانیه مونیتور خاموش شد. با توجه به اینکه فقط ویندوز XP رو کامپیوترم نصب شده مرا راهنمایی کنید.

HR
14-11-2005, 15:51
فکر کنم screen refresh rate یا حیلی بالاست یا خیلی پایینه... ببین چنده.....

Rashidahwazian
14-11-2005, 23:04
aminmousavi86 عزيز با Safe mode بیا بالا (f8 در هنگام بوت) وبعد شرایط رو به حالت اول برگردون تا ویندوزت درست بیاد بالا.
درایور مونیتور رو هم نصب کن تا دیگه این مشکل پیش نیاد (البته اگر refresh rate زیادی بالا نیست.)

aminmousavi86
15-11-2005, 09:20
ببخشيد ميتونم بپرسم كه Refresh Rate چيست وتنظيمش چطور انجام مي شود؟

mahdy2021
15-11-2005, 13:34
براي تنظيم Refresh Rate ميتوني به قسمت display propertis>>setings>>advanced>>monitor بري(بگرد پيدا ميكني) و رفرش ريت مناسب انتخاب كني.
اگر مانيتور و كارت گرافيكت كامل معرفي كني رفرش ريت و رزولوشن مناسبش بهت ميگم ;) .

رفرش ريت به زبان ساده يعني تعداد تعويض صفحه در هر ثانيه . 85 هرتز يعني تصويري كه در مانيتور در حال نمايش است 85 بار در يك ثانيه نمايش داده مي شود
پس هر چه قدر رفرش ريت بالاتر باشد كيفيت تصوير بيشتر ولرزش كمتري دارد.