PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : 6 کتاب مجزا به زبان فارسی درباره گیاهخواری

majid-ar
10-04-2008, 00:24
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

101 دلیل برای اینکه من گیاهخوار هستم

پاملا رایس
ترجمه: سیاوش احمدی نوربخش
این کتاب به شما کمک خواهد کرد که مطالبی کاملا علمی و شفاف در مورد گیاهخواری بخوانید و چشم انداز تازه ای است به سوی سلامتی انسان، آسایش حیوانات، اقتصاد و محیط زیست.
تا بحال 180000 نسخه از آن در 6 نوبت به چاپ رسیده است. آخرین ویرایش آن نیز در سال 2005 می باشد.

قرآن و گیاهخواری

جمشید ایمانی راد
هدف از انتشار این کتاب اینست که به کمک علم، آمار و نشانه های طبیعی سیری در خوراک و تغذیه بشر بنمایئم و ببینیم انسان به کدام دسته از جانوران متعلق است، ببینیم نوع خوراکش چیست و کتاب مقدس قرآن در اینباره چه می گوید...

فوائد گیاه خواری

صادق هدایت
این کتاب سالها تنها کتاب گیاهخواری ایران بود. قدرت عاطفی که بر احترام به حیات حیوانات دراین کتاب بکار رفته اعلاترین مدارج روح اشراقی گیاهخوار ایرانی را سیراب می کند و جبران همه کمبودهای دانستنی دیگر را نموده است...

چرا بکشیم برای خوراک؟
(WHY KILL FOR FOOD)

جفری ال. راد
ترجمه: جهانگیر ایرمیان- خراباتی
نویسنده کتاب مغز متفکر جهان امروز گیاهخواران است و کتابش عالیترین شاهکار کتب گیاهخواری عصر حاضر.

كتاب راهنما درباره حقوق حيوانات

ديويد كارلز هامار
ترجمه: محمد مسعودپور
كتابي بسيار مفيد و مهم درباره حقوق حيوانات است كه در سال 1993 به انگليسي نوشته شده. نويسنده كتاب كوشش كرده موارد نقض حقوق حيوانات را به طور اختصار توضيح دهد و راه كارهايي براي جلوگيري از اين ظلم و ستم ارائه داده كه در اين راه بسيار موفق بوده و حاصل كارش كتابي است با ارزش كه در آن انسانها را به سمت و سوي گياهخواري هدايت مي‌كند.

چرا بکشیم برای غذا

آرش مدرس
كتاب كوچكي است كه به سئوالهايي مانند: گياهخواري چيست؟ چرا گياهخوار شويم؟ و... مي‌پردازد و اين مسائل را در قالب يك داستان ساده و به زبان عاميانه بيان مي‌كند.

منبع اصلی که در صورت تغییر مسیر دانلود میتوانید استفاده کنید:

babak_deghat
07-12-2008, 21:02
بسیار کتابهای خوبی بودند.....خواندن این کتابها را به همه توصیه میکنم....

ifu
08-12-2008, 03:52
خوب بود ممنون

mfa.net
25-12-2008, 00:19
پيامبر فرمودند:
اگر به مدت 40 روز گوشت نخوريد بد اخلاق ميشيد واگر به مدت 40 روز هم گوشت بخوريد بد خلق ميشويد.

اين ضرورت گوشت رو ميرسونه.

babak_deghat
25-12-2008, 13:53
پيامبر فرمودند:
اگر به مدت 40 روز گوشت نخوريد بد اخلاق ميشيد واگر به مدت 40 روز هم گوشت بخوريد بد خلق ميشويد.

چه ربطی داشت؟؟
یعنی گوشت خوردن آدم رو خوش اخلاق میکنه؟

mfa.net
25-12-2008, 15:55
چه ربطی داشت؟؟
یعنی گوشت خوردن آدم رو خوش اخلاق میکنه؟

ميدوني مشكلت چيه ؟
اينه كه به خودت زحمت نميدي يه كم فكر كني.

خودت برو ربطش رو پيدا كن.

majid-ar
25-12-2008, 16:14
پيامبر فرمودند:

دوست عزیز ، این لیست 800 نفری هست از انسانهای بزرگی كه همشون گیاهخوار بودن:

خیلی از اینها 40 روز كه نه بلكه سالها گوشت نخوردن.

این هم یه فیلم از نوابغ فعلی گیاهخوار دنیا:

فیلم زیر نویس فارسی هم داره.

مطمئنا این افراد هیچ گونه مشكلی نداشتن و ندارن ،مگه نه به این مراتب نمیرسیدن.

من به عقاید شما احترام میزارم ، ولی شما باید وقتی چیزی رو به دیگران توصیه میكنید بر اساس مثال عینی باشه .

این بحث رو من اینجا ادامه نمیدوم چون خلاف قوانین این قسمت هست.

هر كسی مسئله خاصی داره با گیاهخواری میتونه به من خصوصی بده یا توی یاهو مسنجر با من ارتباط برقرار بكنه.

pandemonium
03-02-2009, 05:21
سلام

من یک سوال دارم .

یکی از شعارهایی که در این موضوع اینجا زیاد مطرح و تاکید شده این هست که : سیاره را نجات دهیم .

الان فقط میخوام روی این قسمت زوم کنم .

- چطوری گیاه خواری "در مورد ماها" موجب میشه که سیاره را نجات دهیم ؟

در این قسمت از شعار - منظور حفظ گونه های جانوران هست ؟

خب یک شهروند ساکن شهرهای ایران مگر از گوشت چه گونه های جانوری تغذیه میکند ؟

گوسفند - گاو - شتر - مرغ - ماهی های متداول - میگو و ...

خب میبینیم که موارد بالا تماما حیواناتی هستند که به وفور در همه جا وجود دارند و علاوه بر این به تعداد بالا هم پرورش داده میشوند .

و هیچ تهدیدی هم متوجه انقراض این جانورانی که اسم بردم نیست .

(گونه های کمیاب و ارزشمند برای ایران -مثه مثلا خاویار- رو هم که حتی اگر بخوایم هم که اصلا وسعمون نمیرسه ! و برای ما نیستند)

پس این قسمت "سیاره را نجات دهیم" در مورد ما چه ارتباطی داره ؟

حالا اگر مثلا ژاپن و امثال چنین کشورهایی رو بگید که مثلا دلفین ها و بسیاری آبزیان در معرض خطر و ارزشمند رو با حجم بالا صید میکنند درست . ولی ماها به عنوان شهروند ساکن شهرهای ایران چه ارتباطی میتونیم داشته باشیم با نجات سیاره زمین از طریق مصرف نکردن گوشت ؟

حالا اگر منظور چیز دیگری بوده توضیح دهید .

من ارتباط گوشت نخوردن خودمون رو با نجات سیاره زمین متوجه نمیشم .

babak_deghat
03-02-2009, 11:24
سلام

من یک سوال دارم .

یکی از شعارهایی که در این موضوع اینجا زیاد مطرح و تاکید شده این هست که : سیاره را نجات دهیم .

خب میبینیم که موارد بالا تماما حیواناتی هستند که به وفور در همه جا وجود دارند و علاوه بر این به تعداد بالا هم پرورش داده میشوند .

(گونه های کمیاب و ارزشمند برای ایران -مثه مثلا خاویار- رو هم که حتی اگر بخوایم هم که اصلا وسعمون نمیرسه ! و برای ما نیستند)

حالا اگر مثلا ژاپن و امثال چنین کشورهایی رو بگید که مثلا دلفین ها و بسیاری آبزیان در معرض خطر و ارزشمند رو با حجم بالا صید میکنند درست . ولی ماها به عنوان شهروند ساکن شهرهای ایران چه ارتباطی میتونیم داشته باشیم با نجات سیاره زمین از طریق مصرف نکردن گوشت ؟

الان براتون توضیح میدم :

1-آیا شما میدانید یک گاو در یک روز به اندازه ی 1 ساعت کار یک اتوموبیل گاز گلخانه ای متان تولید میکند؟گوسفند و اکثر بقیه ی دامها هم به همین مقادیر گاز متان میتوانند تولید کنند.پرورش صنعتی آنهم در حد زیاد اینگونه دامها به عنوان یک تجارت که هر روز در حال افزایش است خطر بالا رفتن گازهای گلخانه ای ، آب شدن یخ های قطبی و برخی عوارض دیگر مانند طوفانهای سونامی که در اثر آب شدن یخ های قطبی به وجود میآید را به همراه دارد.اخیرا اتحادیه ی اروپا صنعت دامداری را به عنوان یک معضل زیست محیطی به رسمیت شناخت
2-سالانه 34%غلات و محصولات کشاورزی ای که در تمام جهان تولید میشوند صرف تغذیه ی دامها و پروار کردن آنها میشود.اگر همه ی مردم گیاهخوار شوند میتوانیم گرسنگی را در بین تمام ملل جهان ریشه کن کنیم
همچنین سالیانه صدها هکتار از جنگلهای استوایی و پرباران که درختهایی بسیار مسن دارند(حتی بیشتر از 500ساله)نابود و قطع میشوند و با خاک یکسان میشوند برای درست کردن دامداری ها ی جدید یا مزارع تولید کاه و یونجه
آبی که برای پروار کردن یک گاو گوشتی در یک روز لازم است ، معادل آبی است که یک خانواده ی 10 نفره ی هندی مصرف در یک هفته میکنند
3-با خواندن کتابهایی که در پست 1 گفته شد و رفتن به آدرس زیر
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید پاسخهای بیشتری خواهید یافت. . . . .

majid-ar
03-02-2009, 18:02
سلام

من یک سوال دارم .

سلام.محمد جان ، گرمایش زمین یكی از مهمترین مسائلی هست كه بشر امروز باهاش درگیره و گازهای گلخانه ای هم یكی از علل مهم این قضیه هست.مقدار زیادی از گازهای گلخانه ای از طریق دامپروری صنعتی تولید میشه.

دامپروی = از بین رفتن جنگلها + فرسایش خاك + تولید گاز متان و گازهای گلخانه ای دیگه.

تو سال 2007 سازمان ملل از مردم دنیا خواست كه مصرف گوشت رو كم بكنن.

طبق گزارش FAO تو سال 2003 سالی 53 میلیارد حیوان دارن تو این سیستم كشته میشن(فقط كشتارگاهای رسمی و به غیر از موجودات دریایی)

درباره نقش گیاهخواری توی نگهداری طبیعت و كمك به سیاره:

مقاله فارسی:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

ویدئو با زیر نویس فارسی:

كتابچه انگلیسی:

Why it's green to go vegetarian

Going vegetarian is an easy way to lower your own environmental impact and help ensure worldwide food security4, 9, 10. This booklet explains why.

430 kb