PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : در نوجوانی میشه بدنسازی کار کرد؟

S0R3N4
08-04-2008, 13:34
سلام دوستان
راستش من 24 سالمه و از 20 سالگی بدنسازی کار کردم و هیکلم بد نیست.البته خودم هم دوست نداشتم که خیلی هیکلی بشم فقط میخواستم که هیکلم خوش فرم باشه.
یه برادر 14-15 ساله هم دارم.
اون میخواد که بدنسازی کار کنه؟
من بهش گفتم که در این سن ممکنه قدش بسوزه.به گفته ی خودش میخواد قد بلند باشه.

این گفته ی من یه باور غلط قدیمی بود یا واقعا در 15 سالگی هم نمیشه بدنسازی کار کرد.
حتی از لوازمی که به قد فشار نمیارن چی؟

tekno2006
09-04-2008, 10:15
هیچ مانعی نداره خوب هم هست ولی توجه کن که تو این سن اصلا نباید به استفاده از اسید آمینه و ویتامین های تکمیلی و غیره فکر کنه چون عوارض زیادی داره و بدن هم به استفاده از اونا عادت می کنه
در مورد قد هم می تونه بدنسازی رو همراه با ورزش های پرشی دیگه مثلا بسکتبال ادغام کنه

S0R3N4
09-04-2008, 13:34
فوتبال بازی میکنه
با هم میسازن؟

وزنه زدن باعث فشار به قدش نمیشه؟

ممنون

tekno2006
13-04-2008, 09:34
فوتبال بازی میکنه
با هم میسازن؟

وزنه زدن باعث فشار به قدش نمیشه؟

ممنون

اگه وزنه زدن به روش قدرتی و با روش صحیح وزنه برداری با حداقل فشار به ستون فقرات باشه نه ولی اگه به دنبال کسب رکورد در سطح خودش و عدم اجرای اصول وزنه برداری باشه ممکنه یکی از عوال ایجاد کننده باشه
دقت کنید عوامل زیادی از جمله هورمون ها در افزایش قد نقش دارند فقط به یک مورد اکتفا نکید

S0R3N4
14-04-2008, 12:23
خود من که قدم بلنده!پدر و مادرم قدشون کوتاه نیست!
راستی میشه بگید که اگه از مکمل ها استفاده کنه در آینده چی میشه؟

tekno2006
14-04-2008, 18:14
بستگی به نوع مکمل داره اگه از ترکیبات صناعی باشه عوارض کبدی (به خاطر متابولیسم) و کلیوی رو در پی داره.

mobin_mcdc2000
04-09-2008, 03:53
با تشکر ......

من یک نوجوان 14 ساله هستم ...

لطفا بگید که من چه ورزشهای بدنسازی باید بکنم یا همون برنامه اگه دارید لطفا در همین تاپیک بنویسید .
:10::10::10::10::10::10::10::10::10:

سباستین
04-09-2008, 05:31
تجربیات شخصی:
بدن سازی (با رعایت اصول) در هر سنی مفیده. برای نوجوان ها بهتره که از وارد شدن وزن های سنگین بر ستون فقرات جلوگیری بشه. نه به خاطر سوختن قد بلکه به خاطر عوارض دیسکی و دفرمه شدن ستون مهره ها. که اکثرا در حرکت های پا به خصوص حرکت " اسکات" اتفاق می افته. بنده خودم در دوران نوجوانی علاقه زیادی به خود نمایی در باشگاه داشتم و از وزنه های سنگین در حرکت اسکات استفاده می کردم که الآن چوبش رو می خورم. می شه به جای " اسکات" از "جلو ران" نشسته و" پشت ران" خوابیده استفاده کرد. حرکت دیگه "لاک پرس" که امروزه جایی در بدن سازی نداره و فقط انرژی رو تحلیل می بره. بهتره حرکات سرشونه (سرشونه از جلو یا از پشت با حالتر) هم در حالت نشسته و با کمربند انجام بشه. از حرکات زیر بغل با حالتر هم پرهیز بشه و به جاش با دمبل از پهلو استفاده بشه. افرادی که علاقه زیاد به حجم دارن هم لا اقل این حرکت رو با "تی بار" و با کمر بند انجام بدن. در حرکت ساق هم به جایه سنگین کردنه وزنه از تعداد حرکت و ست بیشتر استفاده کنند.

ALIAK28
06-09-2008, 02:09
البته دوستات نظراتشون رو فرمودن...
منتها از نظر علم پزشکی...بدن سازی ( بهتر بگم ..بادی بیلدینگ ) کاملا یک ضد ورزش محسوب میشه...به خصوص نوع بی هوازیش ...!!

Bill Gates
15-02-2009, 15:15
سوال داشتم گفتم اینو بیارم بالا :دی

الان من یه سوال > اگر وزنه سنگین بزنم جلوی قدم رو میگیره؟ یعنی وزنه یا هرچیزه دیگه طبق چیزی که تواناییش رو دارم بزنم؟

kami85
15-02-2009, 16:50
سوال داشتم گفتم اینو بیارم بالا :دی

الان من یه سوال > اگر وزنه سنگین بزنم جلوی قدم رو میگیره؟ یعنی وزنه یا هرچیزه دیگه طبق چیزی که تواناییش رو دارم بزنم؟

اگر صحيح وزنه بزني به قدتت هيچ اسيبي نمي زنه.
در ضمن سعي كن رو پاهات كار نكني.

Bill Gates
15-02-2009, 22:09
اگر صحيح وزنه بزني به قدتت هيچ اسيبي نمي زنه.
در ضمن سعي كن رو پاهات كار نكني.

صحیح منظورت چیه؟
من فقط به خاطر ورزشی که هستم پرشم رو باید بلند تر از اینی که هست کنم

kami85
16-02-2009, 11:40
من فقط به خاطر ورزشی که هستم پرشم رو باید بلند تر از اینی که هست کنم

منظورت رو نمي فهمم.
ميشه توضيح بدي؟؟؟؟؟
يعني چي كه من بخاطر ورزشي كه هستم بايد پرشم رو بلند تر كنم؟

surena_iran2564
16-02-2009, 22:10
منظورت رو نمي فهمم.
ميشه توضيح بدي؟؟؟؟؟
يعني چي كه من بخاطر ورزشي كه هستم بايد پرشم رو بلند تر كنم؟
احتمالآ ایشون یه ورزشی مثل والیبال بازی میکنن و میخوان پرششون رو زیاد کنن.

gladiator.shiraz
16-02-2009, 22:15
اگه پا زیاد کار نکنی مشکلی نداره . در ضمن مگه تو باشگاهتون مربی ندارید که راهنمایی تون کنه ...هر چی باشه اونا کارشون رو بلدن .......

pedramch
16-02-2009, 22:35
دوست عزیز من خودم بدنسازی کار میکنم1
با مربیمون هم خیلی صحبت کردم.
میگفت از سالگی شروع کرده1
الان قدش 190 سانتی متره!
میگه فقط باید درست کار کنی/

gladiator.shiraz
16-02-2009, 22:42
دوست عزیز من خودم بدنسازی کار میکنم1
با مربیمون هم خیلی صحبت کردم.
میگفت از سالگی شروع کرده1
الان قدش 190 سانتی متره!
میگه فقط باید درست کار کنی/

اره همین درسته ...فقط باید درست کار کنی..

kami85
17-02-2009, 15:40
اگه مي خواي ورزش هاي پرشي مثل واليبال و بسكتبال و... انجام بدي احتمال سوختن قد وجود نداره ولي براي بدنسازي احتمال س.وختن از رشد قد بيشتر هست

Bill Gates
22-02-2009, 23:08
خوب ما الان 2 جلسه شد که داریم میریم :31:
البته 5روز ورزش پرشی میرم 1 روز هم بدنسازی !
1 سانت هم افزایش قد داشتم ! :31: سعی میکنم کم وزن بزنم ولی به دفعات بیشتر !

علیرضا
27-02-2009, 02:50
ببین دوست من

حرکاتی مثل اسکات و سرشانه در حالت ایستاده و البته حرکات ایستاده ی دیگه که با وزنه های سنگین انجام میشه رو مفاصل ستون فقرات و مفاصل پا فشار میاره و اگه فشار خیلی زیاد و با مدت زیاد باشه روی قد تأثیر میزاره .
همون طور که دوستان گفتن سعی کن حدالامکان اسکات نزنی و بجاش جلو ران و پشت ران بزنی که خیلی تأثیر قدرتی بیشتر و خستگی کمتری داره . سرشانه هم نشسته و با کمربند...

در مقابل اگه می خواید افزایش قد داشته باشید باید به بدنتون بفهمونید که خواسته تون چیه !!!
چجوری؟
وقتی شما اصطلاحاً بالا و پایین می پرید ، طول استخوان هاتون از دو سر افزایش پیدا می کنه. به همین سادگی !
می تونین برای افزایش قد فقط بالا و پایین بپرید ! البته باز هم میگم اصولی و با توجه به مشخصات و توانایی های بدن باشه .
ورزش هایی مثل والیبال و بسکتبال هم قد رو افزایش میدن . خوب الان دیگه رازش رو می دونین .

موفق باشی

maximiliyanus
10-03-2009, 15:24
در کل من شنیدم بارفیکس اسکوات پرس سینه و حرکاتی که چندین عضله رو در گیر میکنه باعث ترشح هرمون رشد بیشتری در بدن میشه ولی اصولی ینی هر کدام رو که انام میشه باید برنامه داشته باشه وبه بدن استراحت داده بشه و تغذیه درست باشه
ولی در کل ورزشهای هوازی مثل بسکتبال دو واینجور ورزشها باعث ترشح بیشتر هرمون بیشتری در بدن میشه که باعث رشد بهتر قدی میشه....

kourosh_sos
10-03-2009, 15:53
توصيه نميشه بخاطره رشد قدي

Benygh
10-03-2009, 16:10
به نظر من اگر به ورزشی مانند والیبال و یا بسکتبال مشغول بشند خیلی بهتره ! بدن به صورت طبیعی شکل خودش رو میگیره !
که بعد ها در سنین بالاتر اگر با بدن سازی همراه بشه میتونه برای ورزش هم مفید باشه !

NikYar
15-03-2009, 18:08
سلام دوستان
راستش من 24 سالمه و از 20 سالگی بدنسازی کار کردم و هیکلم بد نیست.البته خودم هم دوست نداشتم که خیلی هیکلی بشم فقط میخواستم که هیکلم خوش فرم باشه.
یه برادر 14-15 ساله هم دارم.
اون میخواد که بدنسازی کار کنه؟
من بهش گفتم که در این سن ممکنه قدش بسوزه.به گفته ی خودش میخواد قد بلند باشه.

این گفته ی من یه باور غلط قدیمی بود یا واقعا در 15 سالگی هم نمیشه بدنسازی کار کرد.
حتی از لوازمی که به قد فشار نمیارن چی؟

نه اشکالی نداره ... خوبه ...ولی به نظر من باید تمریناتش "سبک" ولی در عین حال "مداوم" ... و زیر نظر یه مربی واقعی باشه ! ( آخه این روزا دیگه هرکی 4 تا پرس زد ادعای مربی بودن میکنه ! ) البته اگه به خوش فرم بودن بدنش علاقه داره کشتی هم خیلی خوبه :20:

kjhkghjhfkkutkhj
17-02-2011, 17:43
با سلام
ببخشید که دوباره در این تاپیک پست زدم ولی واقعا ضروری بود.
من 14 سال دارم و در تابستان قبل تمریناتی مانند اسکات و مثلا کنار دیوار حالت صندلی مینشستم و 4 دقیقه تا فشار بیاید و اسکات را 200 تا میرفتم و فشار زیادی می امد. ولی هیچ کدام را با وزنه انجام نمیدادم و فقط وزن خودم بود(در خانه انجام میدادم).
الان قدم کوتاه تر از بچه های دبیرستانمان هست؟
میخواستم ببینم ایا ان بدن سازی های بدون وزنه هم باعث فشار روی استخوان شده و قدم کوتاه می ماند؟
اگر نه چرا قدم بلند نشده است؟
البته خودم فکر کنم هورمن رشد در بدنم تکثیرش کم هست!
ممنون میشم کمکم کنید.
باتشکر فراوان

kjhkghjhfkkutkhj
18-02-2011, 12:44
ممنون میشم اگر یکی از دوستان جواب سوال بالا را بدهد.:rolleye: