PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : قفل شدن فلش (‌USB Port )

Majid Reza
08-04-2008, 09:25
سلام به همه دوستان
شبكه شركت ، تمامي دسترسي هاي بچه ها را به پورت USB بسته .
البته نه اينكه پورت بسته شده باشه - فقط فلش ديسك ها / كول ديسكها را نمي خونه
روي دستگاه بچه ها هم نيومدن كه توي بايوز كاري كرده باشن - عرض كردم ، پورت فعاله
[B]كمك كنين

Julian
08-04-2008, 09:58
بستن usb از طریق شبکه؟
مگه ممکنه؟

Majid Reza
08-04-2008, 10:06
درحال حاضر به غير از هماهنگ كننده ها (‌نور چشمي ها )
ديگران امكان استفاده از فلش رو ندارن
يعني وقي وصل ميكني ، انگار هيچي وصل نيست .
سوال من هم همينه >>> چطور ميشه از طريق نرم افزار همچين كاري كرد ؟؟؟
اگر اينطور باشه _(‌كه شده )‌ ما فقط مي تونيم با شناخت آن قسمت از ويندو كه كار كنترل اين پورتها را به عهده داره (‌و من نمي دونم كه كجاست )‌ اون رو دوباره فعال كنيم - حتي موقت - چون احتمالا مثل بچ فايل هر بار كه سيستم استارت مي خوره ، اجرا ميشه ولي از روي شبكه.. و فقط راهش كشيدن كابل شبكه در هنگام بوت شدن سيستمه . حالا كارمون رو كه كرديم دوباره كابل شبكه رو وصل مي كنيم - به جان خودم قسم ميخورم كه وصل كنيم !!!

C0nd@ct0r
09-04-2008, 15:29
وقتی یو اس بی را میزاری برو تو my computer و در ادرس یکی از اینها را تایپ کن !
f:
d:
e:
و ....
به فلدر میری !

Majid Reza
12-04-2008, 08:49
وقتی یو اس بی را میزاری برو تو my computer و در ادرس یکی از اینها را تایپ کن !
f:
d:
e:
و ....
به فلدر میری !

ممنون از شما
امتحان كردم جواب نداد
اگر منظور شما اين بود كه Drive letter را محدود كنن (‌ مثلا مثل اصلاح config .sys ) ، حدس زده بودم ولي جواب نداد .
ممنون ميشم اگر دوستان روشهاي ديگري را داشته باشند ارائه كنن .....

bi7323
12-04-2008, 20:17
دوست عزيز بايد بري تو device manager و ببيني وضعيت پورتهاي USB به چه شكل هست .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Majid Reza
13-04-2008, 06:17
پيش از اين با لاگين يوزر نه !! ولي با ادمين وارد ميشدي وضعيت رو بهت نشون مي داد ولي الان اجازه نمي ده
پيغام ميده : SNAP-IN BELOW
از قرار يك policy تعريف شده كه ميگه با ادمينيستريتور تماس بگيريد

mahdi17729
13-04-2008, 19:10
اصلا چطوری میشه همچین کاری کرد
از register یا نرم افزاره

AABB
13-04-2008, 19:19
تو بانک جهانی یه همچین چیزایی رو بسته بودند!!!
به برنامه بود به نام winlock فکر کنم که حتی می تونستی تعریف کنی که در چند ساعت usb بسته باشه و از این حرفا...

Majid Reza
14-04-2008, 06:52
تو بانک جهانی یه همچین چیزایی رو بسته بودند!!!
به برنامه بود به نام winlock فکر کنم که حتی می تونستی تعریف کنی که در چند ساعت usb بسته باشه و از این حرفا...

اطلاعات بيشتري از اين برنامه داريد در اختيار دوستان بگذاريد ؟؟؟

morteza_mzh
14-04-2008, 09:17
به احتمال %90 usb ها رو از Bios بستن .اگر بتونی بری تو Bios و از اونجا به حالت تنظیم اولیه برش گردونی احتمالا کارت راه میفته.
به هر حال امتحانش ضرر نداره ، البته احتمالا برا bios پسورد گذاشتن.

AABB
14-04-2008, 18:13
اطلاعات بيشتري از اين برنامه داريد در اختيار دوستان بگذاريد ؟؟؟
من فقط چند ساعت پشت سیستم نشستم. ولی مثل اینکه برنامه رو به طور سفارشی بانک جهانی خریداری کرده بود!!!

Majid Reza
15-04-2008, 12:36
[QUOTE=morteza_mzh;2301753]به احتمال %90 usb ها رو از Bios بستن .اگر بتونی بری تو Bios و از اونجا به حالت تنظیم اولیه برش گردونی احتمالا کارت راه میفته.
به هر حال امتحانش ضرر نداره ، البته احتمالا برا bios پسورد گذاشتن.[/QUOT

با توجه به قابليتهاي admin در تعريف نرم افزارها و كاربري از آنها ديگر نيازي به دسترسي به باپوز نيست كه تك تك دستگاه ها را تك تك محدود كنند .
به هر حال پورت يواس بي براي ميشه گفت همه چي بازه جز كول ديسك

jooya
16-04-2008, 16:31
Majid Reza اینطوری که نمیشه ، فقط صرفا برای کول دیسک بسته باشه . دو حالت وجود داره یا برای کلیه وسائلی که از پورت استفاده می کنند بسته است که یعنی Disable شده .

و حالت دوم که احتمالا برای شما از این نوع هست ، اینکه شما نمی تونید هیچ فایلی رو بر روی اون سیو کنید . که اگه احیانا این باشه و شما دسترسی ادمین لوکال به سیستمی که پشتش هستید داشته باشید . از مشیر زیر استفاده کنید .

توی رجیستری برید به این مسیر :

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\ Control\StorageDevicePolicies

و متغییر DWORD با نام WriteProtect پیدا کنید و مقدار آنرا به 1 تغییر دهید .

البته این قابلیت فقط در Windows XP SP2 وجود داره .

امیدوارم با این مشکلتون حل بشه . البته تمام این های که گفتم به شرطی است که شما دسترسی ادمین داشته باشید مه اگه اون رو هم ندایرد توی بخش مقالات یا معرفی نرم افزار راه حلها و نرم افزاهای لازم برای رد شدن از پسورد ادمین وینودز اکس پی ارئه شده .

AABB
16-04-2008, 16:43
Majid Reza :

HKEY_LOCAL_MACHINE\System\CurrentControlSet\ Control\StorageDevicePolicies

و متغییر DWORD با نام WriteProtect پیدا کنید و مقدار آنرا به 1 تغییر دهید .

البته این قابلیت فقط در سرویس پک دو هستش .

امیدوارم با این مشکلتون حل بشه . البته تمام این های که گفتم به شرطی است که شما دسترسی ادمین داشته باشید مه اگه اون رو هم ندایرد توی بخش مقالات یا معرفی نرم افزار راه حلها و نرم افزاهای لازم برای رد شدن از پسورد ادمین وینودز اکس پی ارئه شده .
برای من آخرین بخش (StorageDevicePolicies) رو نداره!!!

jooya
16-04-2008, 19:33
خودتون بسازید مشکلی نیست .

ولی اگه محدودیتی ندارید که هیچی ، این رو گفتم که اگه دوستانی که همچین مشکلی دارند رفع بشه نه اینکه مشکل رو ایجاد کنند "دی"

البته اگه می خواهید همچین محدودیتی توی سیستموتون ایجاد کنید قضیه اش فرق داره . ولی این رو در نظر داشته باشید که Windows XP SP2 باید باشه .

Majid Reza
03-05-2008, 12:21
سلام مجدد
به علت مشكلات سيستمي دستگاهم رو دادم ويندوز نصب كردن
قشنگ بود اول كه روشن كردم و بلافاصله كول ديسك را وصل كردم New Hard Ware داد و نصب كرد و به عنوان يك پارتيشن فعال شد . ولي چند دقيقه بعد كه دستگاه رو ريست كردم ، مثل قبل انگار نه انگار كه كول به اون وصل شده باشه هيچ كاري انجام نمي ده .
برق جريان داره چون حالت شارژ داره ولي ديتا رد و بدل نميشه .

m_diamond67
22-02-2010, 14:08
دوستان سلام
اين مشكل تو شركت ما هم هست.اين كارو از ريجستري انجام مي دن و با يه دستكاري مي شه فعالش كرد.تا اين حد مي دونم.لطفا كمك كنيد اساتيد.

i_lvlan
22-06-2012, 16:16
با عرض سلام. من کارمند شرکت نفت هستم و مدتی هست که روی سیستم ها پورت یو اس بی رو بستن. میدونم هم از کجا بستن. شرکت نفت از آنتی ویروس مک آفی استفاده میکنه, وقتی باز میکنی صفحه اش رو قسمت Access Protection رو میبینید که فعال هست, دبل کلیلک که بکنی به صفحه باز میشه, خط آخر این صفحه نوشته User Defined Rules, که اگر کلیک کنید میبینید که یکی از آیتم هایی که به دلخواه بسته شده پورت یو اس بی هست و البته نیازی هم به حضورشون تو محل هم نیست و از طریق نرم افزار مخصوص مک آفی به اسم AutoPilot که روی سرور نصبه میتونن بک تغییر ایجاد کنند و روی کلیه سیستم های شبکه اعمال بشه.