PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ويروس ( خراب شدن فونت های فارسی )

Alishmas
07-04-2008, 20:35
سلام.

کامپيوترم يه ويروس گرفته که تمام فونت های فارسی رو به ؟؟؟؟؟؟ تبديل کرده ، از همين ها که Autorun.inf داره

خودش رو روی گوشيم هم کپی کرده.

وقتی گوشی رو وصل ميکنم و روی مموری کليک راست ميکنم به جای Open يه چيزای خرچنگ قورباغه اي نوشته

چيکار کنم ؟

يکی جواب منو بده لطفاً

Mr.reCoder
08-04-2008, 17:25
بهتره به تایپیک زیر سری بزنی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Alishmas
08-04-2008, 20:40
فايده اي نداشت

ببين

من وقتی يه متن فارسی تايپ ميکنم همون موقع درسته ، اما وقتی متن رو Save ميکنم و دوباره بازش ميکنم به جای همه ی حروف فارسی ؟ ( علامت سؤال ) گزاشته

برنامه هايی هم که فارسی هستند نوشته هاش رو همينطوری به صورت ؟؟؟؟ نشون ميده !

( فکر کنم من اولين نفری هستم که اين ويروس رو گرفتم ! )

فايل autorun.inf رو که باز ميکنم :

[autorun]
open=
shell\open=´ò¿ª(&O)
shell\open\Command=RECYCLER\autorun.exe -OpenCurDir
shell\open\Default=1
shell\explore=×ÊÔ´¹ÜÀíÆ÷(&X)
shell\explore\Command=RECYCLER\autorun.exe -ExploreCurDir

Alishmas
11-04-2008, 11:12
آقا يه کاری بکنيد برام لطفاً

درضمن ، من وقتی از توی گزينه show hidden file رو ميزانم ، وقتی که برميگردم ميبينم که تيکش باز رفته

eng.mehrdad
11-04-2008, 11:24
شما ویروس کش Nod32 رو نصب کن ، تروجان هست این من هم گرفته بودم ...

mahdi7610
11-04-2008, 13:04
فايده اي نداشت

ببين

من وقتی يه متن فارسی تايپ ميکنم همون موقع درسته ، اما وقتی متن رو Save ميکنم و دوباره بازش ميکنم به جای همه ی حروف فارسی ؟ ( علامت سؤال ) گزاشته

برنامه هايی هم که فارسی هستند نوشته هاش رو همينطوری به صورت ؟؟؟؟ نشون ميده !

( فکر کنم من اولين نفری هستم که اين ويروس رو گرفتم ! )

فايل autorun.inf رو که باز ميکنم :

[autorun]
open=
shell\open=´ò¿ª(&O)
shell\open\Command=RECYCLER\autorun.exe -OpenCurDir
shell\open\Default=1
shell\explore=×ÊÔ´¹ÜÀíÆ÷(&X)
shell\explore\Command=RECYCLER\autorun.exe -ExploreCurDir
سلام دوست عزیز

تبدیل شدن نوشته های شما به ??????? هیچ ربطی به ویروس نداره .

این مشکل به دلیل نصب نبودن یا درست نصب نشدن فارسی ساز ویندوز هستش .

شما به کنترل پنل برید و روی گزینه Regional and Language Options دوبار کلیک کنید تا وارد اون بشید و سپس همه گزینه ها را روی iran یا farsi تنظیم کنید و توی تب Language تیک گزینه اول را بزنید . و بعد هم پنجره ها را ok کنید .

نکته : برای این کار حتما باید سی دی ویندوز داخل سی دی رام باشه .

با این کار مشکل فارسی حل می شه .

قبل از انجام کارهای زیر حتما انتی ویروس بیدیفندر را روی سیستم خودتون نصب کنید و حتما اون را اپدیت کنید و بعد به طور کامل سیستم خودتون را باهاش اسکن کنید .
پس فراموش نکنید حتما از این انتی ویروس استفاده کنید و سیستم را ابتدا به طور کامل اسکن کنید .

حالا کار های زیر را اگر مشکل حل نشد انجام دهید .

اما گزینه خرچنگ غورباغه که فرمودین مربوط به ویروس Autorun.inf هستش که نحوه پاک کردن اون به صورت زیر هستش .

ابتدا وارد My Computer شوید .
بعد از مشاهده لیست درایوها از نوار بالا بروی گزینه Tools کلیک کرده سپس گزینه Folder Options را انتخاب کنید
در پنجره جدید باز شده گزینه View را انتخاب کنید و بروی گزینه Show hidden files and folders کلیک کنید تا دایره آن توپر شود .
کمی پایینتر تیک گزینه Hide Protected Operationg System Files را بر دارید.حالا ok کنید

با این کار همه فایلهای مخفی و سوپر هایدن شما قابل روئیت خواهند بود .

شما باید به دو نکته توجه کنید که خیلی مهم هستند و اگه دقت نکنید مشکل حل نخواهد شد .

به هیچ عنوان نباید روی هیچ کدوم از درایو هاتون دوبار کلیک کنید . شما باید برای وارد شدن به درایو هاتون با راست کلیک کردن و زدن open وارد بشید و حتی باید داخل پوشه ها هم با راست کلیک کردن و زدن open وارد بشید .

پس این نکته اول بود که باید بهش توجه کنید چون با دابل کلیک کردن روی یه درایو یا فولدر دوباره ویروس فعال خواهد شد .

پس شما با راست کلیک وارد درایو خودتون بشید و فایلی به اسم Autorun.inf را پیدا کنید و اون را پاک کنید .
ابتدا باید از داخل درایو c این فایل را پاک کنید.

باز هم می گم به هیچ عنوان نباید از دابل کلیک استفاده کنید .

نکته مهم اینجاست که وقتی این ویروس را از داخل درایو ها پاک کردید بلافاصله بدون انجام هیچ کار اضافی سیستم را ریستارت کنید . حتما باید این کار را بکنید و سیستم را ریستارت کنید .

از روی کیس نباید سیستم را ریستارت کنید باید به منوی استارت رفته و گزینه turn off را بزنید و بعد هم reset کنید .

با این روش مطمئنا و 100 درصد مشکل حل می شه .فقط باید نکات گفته شده موبه مو انجام بشه .

در اخر می تونید سیستم را به طور کامل با انتی ویروس NOD32 به شرطی که اپدیت شده باشد ویروس یابی کنید و بعد یه فایل batch که توی اموزش ها گذاشتم را بگیرید و اجرا کنید .

حتما این کار را بکنید یعنی اون فایل batch را بگیرید و اجرا کنید . برای گرفتن فایل batch به ادرسی که توی امضام هست رجوع کنید .

موفق باشید.

Alishmas
12-04-2008, 19:05
خيلی ممنون اما اين روهی که گفتيد بعد درست شدن فونت های فارسی نشد !

NOD32 رو هم وقتی نصب ميکنم، بعدش هيچ فايل اجرايی باز نميشه ! error ميده روی هر فايلی که فرمت exe داره کليک ميکنم

Mr.reCoder
13-04-2008, 12:09
خيلی ممنون اما اين روهی که گفتيد بعد درست شدن فونت های فارسی نشد !

NOD32 رو هم وقتی نصب ميکنم، بعدش هيچ فايل اجرايی باز نميشه ! error ميده روی هر فايلی که فرمت exe داره کليک ميکنم

متاسفانه آنتی ویروسها خود ویروس را پاک میکنند اما تغییراتی که توی رجیستری داده شده اصلا پاک نمیشود.
من یه فایل رجیستری میزارم اونو دانلود کن سپس اجرا کن و روی yes کلکیک کن.
قبل از این کار خواهشا به مسیر زیر برو و از مقداری که خواهی دید آدرس فایل (احتمالا soundmix.exe) است. اونو فایل رو که فایل اصلی ویروس است رو برام بفرست.

HKEY_CLASSES_ROOT\exefile\shell\open\command

مقدار درون (Default) را اگه نگاهی بکنی مسیر فایل را خواهی دید. اون فایل رو اگه ویروس کش پاکش نکرده برام بفرست.

لینک فایل رجیستری:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
----------------------------------------------------------
با تشکر Mr.reCoder