PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دو سوال خیلی مبتدی در رابطه با Ollydbg

dadafarid
06-04-2008, 01:30
با سلام و درود...
من جدیدا به این مبحث کرک خیلی علاقمند شدم ، خلاصه میخوام یه چیزایی یاد بگیرم از اساتید!...
اکثر مقاله ها یی که بود رو دانلود کردم...
یه مقاله ایی بود که جنابه hakhamanesh نوشته بودن ، در رابطه با کرک برنامه ی DVD 2 AVI ...توسط ollydbg
اولا از ایشون و دیگر دوستان به خاطر مقالات توپشون تشکر میکنم...
سوالی که داشتم در رابطه با همین مقاله بود... البته ببخشید خیلی ناشیانه هستش ! ولی هر چی تو انجمن سرچ کردم به نتیجه ای نرسیدم !
تو یه قسنتی از مقاله نوشتن "سپس روی JE SHORT DVD-2-AVI.00403D03" دو بار کلیک کرده و دستور NOP جیگزین اون میکنیم.
حالا سوالم اینه ، وقتی روش دو بار کلیک کردیم ، یه پنجر ه ای باز میشه بعد ما دکمه ی Assemble رو میزنیم درسته ؟ یعنی با این کار گفته ی بالایی انجام میشه ، درسته؟!
... بعد نوشتن "برنامه رو سیو میکنیم بعد اجراش میکنیم" ... سوالم اینه ججوری باید سیو کنیم ؟ من هر جا رو گشتم SAVE ندیدم !(اولین بارمه با OLLYDBG کار میکنم)
بعد ازعمل NOP ، ججوری سیو کنم ؟ تا نتیجش رو ببینم؟
در ضمن اگه مقاله ایی یا لینکی که اموزشه OLLYDBG هم اگه دارین معرفی کنین... خیلی ممنون... ببخشید زحمت میدم:11:
سپاس...............

hakhamanesh
06-04-2008, 08:42
به شما پيشنهاد ميكنم براي يادگيري كرك ابتدا كتاب آموزش اسمبلي را مطالعه كنيد.بدون يادگيري اسمبلي شما كرك رو در حد خيلي مبتدي يادخواهيد گرفت.اگر اسمبلي را ياد نگيريد و بخواهيد آموزش هاي من يا باقي دوستان رو مطالعه كنيد فكر نميكنم هيچ چيز متوجه بشيد چون ما تو آموزش هامون توضيحات كاملي درباره دستورات اسمبلي نداديم و فرض نويسنده اكثر آموزش ها بر اين هست كه خواننده با دستورات اسمبلي آشنايي دارد.
براي دانلود اين كتاب به لينك زير مراجعه كنيد:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
بعد هم پيشنهاد ميكنم اگر ميخواهيد كرك را از ابتدا ياد بگيريد از آموزش هاي كرك Alireza_shafaei_P30world شروع كنيد.به ترتيب هم پيش برويد يعني آموزش كرك 0 بعد اموزش كرك 1 الي آخر.

Mr.reCoder
06-04-2008, 08:52
در پنجره ی Disasam همون پنجره ای که توش سورس اسمبلی رو میبینی!! راست کلیک کن و روی Copy to executable file کلیک کن سپس روی All modifications کلیک کن سپس روی save all کلیک کن حالا یه کادر میاد که فایل exe را save میکنه!! دقت کن که با نامی به غیر از نام فایل اصلی save کنی!!

در مورد آموزش Olly من چندتا آموزش انگلیسی دارم که از [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) دانلود کردم. بهتره به این سایت که پر از آموزش کرکه یه نگاهی بیندازی!!!

dadafarid
06-04-2008, 15:12
سلام...
خیلی ممنون از دوستان به خاطر راهنمایی ....
جناب hakhamanesh ، من زبان اسمبلی رو بلدم ، البته نه بصورت تخصصی! ولی به خاطر اینکه دانشجوی کامپیوترم ، یکی از درسام همین اسمبلی بود ... تو فهمیدن دستورات مشکلی ندارم اگه هم بود کتابو (قمی) رو نگاه میکنم ... (البته فعلا !!!)
مشکلم کار با برنامه ی ollydbg و نحوه ی استفاده از پلاگین های برنامه و توابع ...
البته چون اوله راهه ، انشالله درست میشه...
فقط به این ناراحتم که قبلا از دانلود آفلاین گاها فیلم هایی میومد که با همین ollydbg یه برنامه ای رو طرف کرک میکرد به زبان روسی هم بود ... منم اون موقع اصلا نمیدونستم چیه و چیکار میکنه! به همین خاطر delete میکردم....
الانم از این فیلما دیگه نمیاد از شانس بد ما!!! .... منم با این اینترنت دیال آپ نمیتونم دانلود کنم!!!!
ولی با وجود اساتیدی مثله شما فکر نکنم مشکلی باشه....
موفق باشید ........

hakhamanesh
06-04-2008, 15:35
خوب پس همون آموزش هاي Alireza_shafaei_p30world رو ببينيد كار با Ollydbg رو هم ياد ميگيريد.البته اگر ميخواهيد كار با Olly رو حرفه اي ياد بگيريد ميتونيد كتاب Crack و تكنيك هاي نفوذ به نرم افزار رو هم بگيريد و بخونيد كه آموزش OllyDBG هم به صورت خيلي كاملي توش هست.راه ديگر هم همون كمك از سايت
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید هست كه Mr.reCoder عزيز به اون اشاره كردند.
در ضمن آموزش هاي Lena هم هست كه لينك دانلود اونها هم در انجمن هست

xx750
18-04-2008, 10:51
اگه یه نگاه به سایت ARTeami بیندازی بد نیست توی قسمت tutorials آموزشهای خوبی داره

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید