PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : [ درخواست راهنمايی ] ----dvpچيست؟

mazi_z_PSP
04-04-2008, 18:27
سلام دوستان گلم.
سره دوراهی گير کردم. رسيور يا Adsl!!
با يکی از دوستان که مشورت کردم گفت يک کارتهايی هست به نام Dvbيا Dvpيا رسيور کارت.!! کدوم يکی درسته؟
گفت باهاش به اینترنت ميتونی بری هرچی بخوای دانلود کنی. سرعتش در حد Dslهست.!!! تمام کانالهای ماهواره رو هم ميگيره. ديگه توپه توپه اما مشکلش اینه که زيادی غير قانونيه .
خوب دوستان ميخوام هرچی اطلاعات از این وسيله دارين بهم بگين با قيمت ، نوع ، مدل ، شرايط استفاده( وسايل مورد نياز ) ، و تمام چيز هايی که این دوستم بهم گفت راسته يا نه؟ و در کل چه کارهايی ميشه با این وسيله کرد.
خيلی ممنونم

:11:

mazi_z_PSP
04-04-2008, 19:46
دوستان با خوندن تاپيک های ديگه چند تا سوال برام پيش آمد. در ضمن به سوالات قبليم هم لطفا پاسخ بديد.
1- دانلود آفلاين يعنی چی؟ همون دانلود معمولی رو ميگين؟
2- چجوری از اینترنتش ميشه استفاده کرد؟ يعنی همينجوری که من ميام تو این سايت ها و لينک دانلود ميگيرم با اون هم همينجوری ميشه کار کرد؟
3- تمام کانال های ماهواره رو ميتونم باهاش بگيرم و راحت نگاه کنم؟
4- سيستم من 1 گيگ رم داره 80 هارد داره و 2.6 سی پی يو اینتل هست. خوبه برای دانلود و نگاه کردن فيلم ؟
5- ميتونم باهاش به سرور های بازی وصل بشم و آنلاين بازی کنم؟ چون سرعتش بالای؟!
6- من شهرستانم. از اینجا بگيرم بهتره يا از تهران؟
7- آخرين مدلش 2.8 اسکای استار 2 هست؟ با این ميشه همه ی اینکارهارو کرد؟
8- من در مورد کار کردن با این وسيله و نصب و برنامه هاش و ..... هيچی نميدونم. در حد صفر هستم. خواهش ميکنم کامل راهنماييم کنيد که گيج نشم. عاشقش شدم. تازه باهاش آشنا شدم . طلايه.

persian_test
04-04-2008, 20:06
دوست عزیز اسم این سخت افزار --- هست مخفف Digital Video Broadcasting
بکمک این سخت‌افزار میتونید امواج دریافتی توسط ماهواره رو روی پی سی آشکار کنید.
در حالت عادی فقط میتونید باهاش کانال تماشا کنی و دانلود کنی اونم آفلاین.

دانلود آفلاین هم به زبان ساده یعنی اینکه ملتی که با ماهواره فایل میگیرن شما هم فایلهای اونا رو دریافت میکنی ولی خودت مستقیم نمیتونی درخواست دانلود بدی. مثل یه رادیو که میتونی به برنامه هاش گوش بدی (یه گیرنده)

با این سخت افزار میشه اکانت اینترنت ماهواره‌ای خرید اما فقط برای دریافت اطلاعات نه ارسالشون. برای اینکه ارسالش رو هم با ماهواره انجام بدی یه سری تجهیزات دیگه میخواد که خیلی غیر قانونی میشه و عملا تو ایران افرادی که این کارو میکنن لو میرن (بخاطر ارسال امواج) پس چطور ارسال اطلاعات میکنن؟! به روشهایی مثل دیال آپ یا وایرلس یا ...

بنظر من با توجه به قیمت بالای اکانتهای ماهواره ای در مقابل ADSL اصلا مقرون به صرفه نیست.

mazi_z_PSP
04-04-2008, 20:18
خوب دوست من علاوه بر سوال های قبلی این سوالات هم پيش آمد برام :
1- دانلود آفلاين رو دقيق تر توضيح بديد، مثلا من ميخوام برم فلان فيلم و يا فلان بازی رو دانلود کنم. يعنی نميتونم خودم انتخاب کنم که چی دانلود کنم. يعنی همينجوری شانسی مياد برای دانلود يا نه؟
2- من که نميخوام اکانت اینترنت ماهواره ای بخرم . بدون اون ميتونم تمام کانالها رو نگاه کنم ؟ و هرچی ميخوام دانلود کنم؟ ميشه نحوه کامل دانلود کردن رو بگيد؟

mazi_z_PSP
04-04-2008, 21:18
خوب دوستان چند تا سوال ديگه برام پيش آمد لطفا جواب بديد :
من کلا ميخوام با این کارت تمام کانالهای ماهواره رو بگيرم و بتونم دانلود کنم.
خوب سيستمم رو که گفتم چيه. با این سيستم مشکلی پيش نمياد؟ بعد مثلا ميخوام يک فيلم رو دانلود کنم . برنامه رو ، روی فرمت مورد نظر تنظيم ميکنم و هروقت يک کسی درخواست اون فايل رو داد منم دانلود ميکنم فقط عنوان فيلمش ديگه با خداست نه؟
اگر بخوام مثلا فلان شو رو از شبکه پی ام سی ضبط کنم چی؟ اونو که ميتونم راحت انجام بدم؟ و با انتخاب خودم؟ و يا مثلا در شبکه Mbcيک فيلم داره نشون ميده . ميتونم اونو همونجا دانلود کنم؟ ( ضبط کنم )؟
بعد مثلا من ميخوام بازی Lostرو دانلود کنم. برنامه رو روی فرمت خاصی ميزارم و هر وقت فايلی برای دانلود آمد منم اونو دانلود ميکنم. در تمام این مدت هم بايد کامپيوتر روشن باشه که يک وقت فايل هارو از دست ندم. ديگه شانسيه که اون فايلی که داره دانلود ميشه چی باشه نه؟ يعنی از همون اول دانلود معلوم ميشه که فايلی که داره دانلود ميشه کدوم بازيه يا بايد تا آخرش صبر کنی؟
بعد من ميخوام يک ديش و دو تا Lnbبزارم ( قيچی ) اینجوری ميتونم تمام کانالها و تمام شبکه های دانلود آفلاين رو بگيرم؟ و بعد از اینکه کلا من این وسايل رو خريدم چجوری بايد طرز کار باهاشون رو ياد بگيرم؟ کسی راهنمای کامل با عکس داره؟

persian_test
05-04-2008, 00:26
خوب مثل اینکه باید مفصل توضیح داد:
ببینید دانلود آفلاین از اسمش معلومه "آفلاین" شما با کارت دی وی بی فقط یه گیرنده دارید. دقیقا مثل یک رادیو. میتونید تیونر رو بچرخونید و استیشن‌های مختلفی رو بگیرید. کارت دی وی بی هم همینطوره. در دانلود آفلاین شما به هیچ وجه قابلیت ارسال ندارید یعنی نمیتونید بگید من فلان فایلو از این آدرس میخوام تا اونوقت فایل روی سرور ارسال بشه تا بتونید بگیریدش.

پس بنابراین شما فقط فایلهایی رو میتونی بگیری که افرادی که درخواست دادن (اکانت داشتن)! اما شما میتونی با برنامه‌ای که برای دانلود استفاده میکنی مشخص کنی که مثلا چه فرمتهایی رو ----- کنی و روی هاردت ذخیره کنی. بالفرض میگی من فقط ام پی تری میخوام. اونوقت هر چی بقیق ام پی تری بگیرن برای شما هم میاد و میتونی ذخیره کنی.

حتی میتونی این انتخاب رو محدود تر هم بکنی. لازمه در مورد مک آدرس یه توضیحی بدم. ببین هر کارت دی وی بی یه شناسه داره که بهشن میگن مک آدرس. MAC Address. این مک برای هر کارت منحصر بفرده. شما میتونی دانلودت رو طوری تنظیم کنی که فیلهایی رو که یه مک خاص میگره شما هم بگیری. چون معمولا در دانلود آفلاین فایلهای هرزه زیاده...

همچنین میتونی فیلترت رو بر اساس سایز فایل تنظیم کنی. بالفرض به برنامه بگی من میخوام هر فایلی که حجمش حداقل 20 مگ باشه رو بگیرم.

تمام این موارد در برنامه اسکای نت موجوده و این برنامه بنظرم قویترین در دانلود آفلاینه....
-------
در مورد ما بقی سئوالات شما میتونی کانالهای یه جهت خاص رو (اگه قیچی ببندی یه جهت دیگه رو هم داری) دریافت کنی. اما در مورد کانالهای رمزنگاری (قفلی) شده! طیفی از این کانالها توسط پلاگین باز میشن اما بقیو رو باید براش $ بدی. کانالهای فری روی که راحت میتونی دریافت کنی و هیچ مشکلی هم نداره. بله براحتی هم میتونی ضبط و روی هارد ذخیره کنی.

persian_test
05-04-2008, 00:41
این توضیح رو هم در ادامه حرفام بگم:
یه نرم افزاری و سرویس دیگری هست بنام اوپن‌اسکای OpenSky! این نرم افزار یه ست کیوسک داره.
شما میتونی دانلودش کنی. روی w3 فقط کار میکنه. وقتی در سایتش ثبت نام میکنی میتونی از طریق اینترنتی که داری مثلا دیال آپ لینک فایل دانلودی رو براشون بفرستی. معمولا اگر فایلتون پاپولار باشه 24 ساعت بعد روی سرور هست و میتونی با همین نرم افزار بگیریش.

mazi_z_PSP
05-04-2008, 20:09
ممنونم دوست من از توضيحات خوبت.
در مورد پست بالا، يعنی مثلا من لينک يک بازی رو دارم و ميخوام دانلودش کنم که حجمش حدود 4 گيگابايت هست. خوب من با دايلاپ این لينکو براشون ميفرستم و بعد از چند روز برام ميفرستن رو سرور. خوب پس من اون موقع حتما بايد آنلاين باشم تا بتونم بگيرمش؟

بعد این سرويس پولی نيست؟ يعنی همه ميتونن ازش استفاده کنن؟ مشکلاتش چيه؟

در مورد بقيه دانلود ها هم از همون اول که دانلود شروع ميشه ميتونم بفهمم که عنوان دانلود چيه؟ يا بايد تا آخرش صبر کنم؟
به بقيه سوالاتم هم اگر پاسخ بدی ممنون ميشم. با مثال لطفا.

mazi_z_PSP
08-04-2008, 17:24
دوستان من بدجوری کارم گيره. کسی نيست راهنمايی کنه؟

nobody2000
08-04-2008, 21:30
دوستان من بدجوری کارم گيره. کسی نيست راهنمايی کنه؟

در سایت زیر جواب تمام سوالات شما راجعبه کارت --- هست.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای استفاده از اینترنت online دنبال ADSL برو نه --- .

mazi_z_PSP
09-04-2008, 14:36
ممنون دوست من از راهنماييت. من بدجوری سره دوراهی ADSLيا DVBگير کردم.
از طرفی DVBرو ميخوام برای سرعت بالای دانلود و البته گرفتن تمام کانالهای ماهواره.
از طرف ديگه ADSLرو ميخوام برای بازی های آنلاين مثل World of Warcraftو البته سرعت نسبتا بهتر دانلود از اینترنت به نسبت دايل آپ. به نظر شما چيکار ميتونم بکنم؟
بعد اگر بخوام ADSLبگريم از 128 بيشتر نميتونم چون 256 رو هرجايی نميدن و البته غير قانونيه. و با توجه به هزينه و شارژ ماهيانه 128 و البته سرعتش کمی به صرف نيست.

سوال : با دی وی بی ميشه به صورت گيرنده بازی کرد و با دايل آپ فقط دستورات رو فرستاد؟

nobody2000
09-04-2008, 19:20
ممنون دوست من از راهنماييت. من بدجوری سره دوراهی ADSLيا DVBگير کردم.
از طرفی DVBرو ميخوام برای سرعت بالای دانلود و البته گرفتن تمام کانالهای ماهواره.
از طرف ديگه ADSLرو ميخوام برای بازی های آنلاين مثل World of Warcraftو البته سرعت نسبتا بهتر دانلود از اینترنت به نسبت دايل آپ. به نظر شما چيکار ميتونم بکنم؟
بعد اگر بخوام ADSLبگريم از 128 بيشتر نميتونم چون 256 رو هرجايی نميدن و البته غير قانونيه. و با توجه به هزينه و شارژ ماهيانه 128 و البته سرعتش کمی به صرف نيست.

سوال : با دی وی بی ميشه به صورت گيرنده بازی کرد و با دايل آپ فقط دستورات رو فرستاد؟

بهتره تو فامیل یه دانشجو گیر بیاری که یه نامه از دانشگاش بگیره برای اینترنت 256
من هم --- دارم هم ADSL 256 ولی اصلا فکر استفاده از --- رو برای اینترنت از سرت بیرون کن و فقط برای offline Download و تصویر از --- استفاده کن
سرویسهای اینترنت رو --- هر مدلش هزینش از ADSL بیشتره .ختم کلام . :5:

mazi_z_PSP
10-04-2008, 19:29
خوب عزيز کمترين هزينه شارژ 256 ماهی چقدره؟ بعد 24 ساعته وصله؟ بعد از يک ماه اگر شارژ نکنم کامل قطع ميشه نه؟

nobody2000
10-04-2008, 21:03
خوب عزيز کمترين هزينه شارژ 256 ماهی چقدره؟ بعد 24 ساعته وصله؟ بعد از يک ماه اگر شارژ نکنم کامل قطع ميشه نه؟

من در حال حاضر 256 از داتک گرفتم و خیلی راضی هستم . همینطور برادرم داره از 256 آسیاتک استفاده میکنه . هر دوی اینها بدون محدودیت هستند و قیمت ها به ترتیب 28600 و 24000 تومان در ماه هست .

24 ساعته وصله
بله پول ندی قطع میشه .

mazi_z_PSP
10-04-2008, 23:43
خوب من نميتونم 24000 تومان در ماه بدم. پس برم دی وی بی بخرم ، يک دايل آپ هم بندازم تنگش.!

nobody2000
11-04-2008, 00:23
خوب من نميتونم 24000 تومان در ماه بدم. پس برم دی وی بی بخرم ، يک دايل آپ هم بندازم تنگش.!

بابا برای استفاده از --- و خط دیال آپ باید 2 3 برابر ADSL پول بدی چرا نمیگیری ؟؟
در --- و دانلود offline شما فقط گیرنده هستی اونم فایلهایی که دیگران download میکنند
اگه بخوای مثل اونا عمل کنی باید هر ماه 2 3 برابر یه ADSL 256 پول بدی .:18:

mazi_z_PSP
11-04-2008, 19:05
بابا عزيز منم اینو ميدونم که . اما نميدونم خود شما بودی يا يک جای ديگه بهم گفت که يک سايتی هست که ميری توش عضو ميشی. بعد با دايل آپ براش يک لينک دانلود مثلا فلان فيلم يا نرم افزار رو براش ميفرستی. بعد از 24 ساعت اون فيلم يا نرم افزار رو برات ميفرستن و ميتونی با دانلود آفلاين ، دانلودش کنی. به همين سادگی. من که نميخوام اکانت اینترنت ماهواره ای بگيرم.

تازه همون فايلهايی که ديگران دانلود ميکنن رو منم ميتونم دانلود کنم که از هر 10 تاش حداقل 3-4 تاش که بدرد بخور هست، نيست؟

mazi_z_PSP
11-04-2008, 19:09
این توضیح رو هم در ادامه حرفام بگم:
یه نرم افزاری و سرویس دیگری هست بنام اوپن‌اسکای OpenSky! این نرم افزار یه ست کیوسک داره.
شما میتونی دانلودش کنی. روی w3 فقط کار میکنه. وقتی در سایتش ثبت نام میکنی میتونی از طریق اینترنتی که داری مثلا دیال آپ لینک فایل دانلودی رو براشون بفرستی. معمولا اگر فایلتون پاپولار باشه 24 ساعت بعد روی سرور هست و میتونی با همین نرم افزار بگیریش.

اینا همينه . تو صفحه ی قبل همين دوست عزيزمون برام نوشت. ميشه شما کاملش کنی؟ مشکلاتش چيه؟

nobody2000
11-04-2008, 21:04
بابا عزيز منم اینو ميدونم که . اما نميدونم خود شما بودی يا يک جای ديگه بهم گفت که يک سايتی هست که ميری توش عضو ميشی. بعد با دايل آپ براش يک لينک دانلود مثلا فلان فيلم يا نرم افزار رو براش ميفرستی. بعد از 24 ساعت اون فيلم يا نرم افزار رو برات ميفرستن و ميتونی با دانلود آفلاين ، دانلودش کنی. به همين سادگی. من که نميخوام اکانت اینترنت ماهواره ای بگيرم.

تازه همون فايلهايی که ديگران دانلود ميکنن رو منم ميتونم دانلود کنم که از هر 10 تاش حداقل 3-4 تاش که بدرد بخور هست، نيست؟

همون سایت هم از شما پول میگیره .مجانی نیست که .بگو کدوم سایت بگم چقدر میگیره :46:

nobody2000
11-04-2008, 21:12
اینا همينه . تو صفحه ی قبل همين دوست عزيزمون برام نوشت. ميشه شما کاملش کنی؟ مشکلاتش چيه؟

من با این کار کردم .دقت کن گفته اگه پاپولار باشه .مثلا نسخه های مختلف linux نه هر فایلی. :46:

mazi_z_PSP
11-04-2008, 23:55
ميشه بيشتر توضيح بدی؟
فکر کن برای يک بيسواد ميخوای توضيح بدی.! ( جايی نگی اینو ) : دی

کلا در مورد این سايت و طرز کار باهاش هم توضيح بده. پوليه اینم؟ مشکل داره کار باهاش؟
و توجه کن که ایشون گفتن " معمولا اگر فايلتون پاپولار باشه 24 بعد رو سروره. " . پس ميشه فايل های ديگه رو هم فرستاد. من بيشتر برای دانلود فيلم و بازی ميخوامش.

nobody2000
12-04-2008, 00:32
ميشه بيشتر توضيح بدی؟
فکر کن برای يک بيسواد ميخوای توضيح بدی.! ( جايی نگی اینو ) : دی

کلا در مورد این سايت و طرز کار باهاش هم توضيح بده. پوليه اینم؟ مشکل داره کار باهاش؟
و توجه کن که ایشون گفتن " معمولا اگر فايلتون پاپولار باشه 24 بعد رو سروره. " . پس ميشه فايل های ديگه رو هم فرستاد. من بيشتر برای دانلود فيلم و بازی ميخوامش.

برای این 2 کار که شما میگی بهترین کار ADSL 256 و خرید یه اکانت rapidshare.com به صورت شریکی با 2 3 نفر دیگست
باور کن من که الان 4 ساله --- دارم این کارو میکنم . محض اطلاع هم بگم دارم روزی 2 حد اقل فیلم با کیفیت dvd rip از Rapidshare دانلود میکنم
بازی هم هر چند وقت یک بار میرم بازار 5 6 تا بازی میگیرم هر dvd هراز تومان , مگه آدم در ماه چند تا بازی میکنه ؟

mazi_z_PSP
12-04-2008, 22:24
ای بابا دوست من 256 رو بيخييال شو. اگر پول شارژش رو ميفرستی برام هر ماه که بگيرم.!
در مورد سايت هم توضيح ندادی ها شيطون.!!
در کل بهترين کارهايی رو که ميشه با دی وی بی انجام داد و چه کاری انجام بديم تا بهترين استفاده رو ازش ببريم بگو خودمو خدتو راحت کن.!

nobody2000
13-04-2008, 00:14
ای بابا دوست من 256 رو بيخييال شو. اگر پول شارژش رو ميفرستی برام هر ماه که بگيرم.!
در مورد سايت هم توضيح ندادی ها شيطون.!!
در کل بهترين کارهايی رو که ميشه با دی وی بی انجام داد و چه کاری انجام بديم تا بهترين استفاده رو ازش ببريم بگو خودمو خدتو راحت کن.!

شرمنده اگه من کوتاه جواب میدم .من تایپ فارسی بلد نیستم .هر خط 5 دقیقه طول میکشه
یه pm بهم بده penglish برات جواب میدم . :11: