PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشاوره درباره ی HP Pavilion DV6750

afghantoday
03-04-2008, 19:42
درود خدمت تمامی دوستان

من بعد از کلی گشتن یه مدل لپ تاپ HP پیدا کردم که به نظرم خیلی به کارم میاد. اینم مشخصاتش:

تصویر و مشخصات کامل:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Microprocessor : AMD Turion™ 64 X2 Mobile Technology TL-68-2.4GHZ

Microprocessor Cache : 1 MB Level 2 cache

Memory : 2048MB

Memory Max : Up to 4 GB

Video Graphics : NVIDIA GeForce 8400M GS

Video Memory : 256MB D Up to 1023 MB

Hard Drive : 250 GB (5400)

Multimedia Drive : Lightscribe Super Multi DVD Writer (+/-R +/-RW) with Double Layer support

Display : 15.4” WXGA High Definition BrightView Widescreen (1280 x 800)

Webcam - Microphone - WIFI - Bluetooth

HP Remote Control

Windows VISTA Home Premium

قیمتش هم نمایندگی همپارد توی پایتخت میده 1.230.000 و سایت ایران اچ پی هم میده 1.260.000

یه چند تا سوال کلی درباره ی این محصول و لوازم جانبی اش داشتم.

1. آیا تا اردیبهشت مدل جدید تری قرار بیاد تو ایران که ارزش صبر کردن داشته باشه و آیا ممکنه قیمت ها خیلی تکون بخوره؟

2. از کجا این لپ تاپ رو بگیرم (تهران)؟ این دو شرکتی که گفتم، جفتشون میگن تنها نماینده رسمی hp تو ایرانن و جفتشون گارانتی یک ساله میدن!!! کدومشون معتبره و اصلاً نمایندگی اصلی hp تو ایران کیه؟

3. کشور سازنده چین هست. آیا این چین با این جنس های آشغالی چین فرق داره یا از هموناست؟! از کشور سازنده ی دیگه ای تو ایران وارد نمی کنن؟

4. رم لپ تاپ رو اگر بخوام تا 4GB افزایش بدم باید از کجا بگیرم که اصل باشه و آیا گارانتیش باطل میشه؟

5. هارد رو که پرسیدم گفتن قابل افزایشه. ارزش داره که هارد با سرعت بالاتر بگیرم و اگر بخوام هارد لپ تاپ رو با 250 با سرعت 7200 عوض کنم چقدر هزینش میشه؟

6. در مورد باطریش که 6CELL هست چقدر زمان استفاده داره؟ و قیمت باطری دابل (12CELL) براش چقدره؟ آیا میشه بجای این باطری یه باطری دابل بگیرم که قیمتش کمتر باشه؟

7. من تا یک سالی از این لپ تاپ میخوام تو خونه استفاده کنم. میشه باطری رو در اوورد و مستقیم اونو به برق وصل کرد برای استفاده که الکی باطری مصرف نکنه؟

8. برای اینکه اگر خواستم از سیستم برق 110 ولت استفاده کنم میشه با خرید آداپتور جدید مشکل رو حل کرد و یا اینکه این لپ تاپ ها کلاً سازگار نیستن با اون سیستم برق؟

9. یه سری لوازم جانبی می خوام که لازمم میشن و میخواستم ببینم از کجا باید بگیرم و اصلاً گیر میاد؟ اگر هم گیر میاد قیمتش حدوداً چقدره؟

1.9. 2gb رم (اگر میشه لطفاً یه توضیحی درمورد اضافه کردن رم و هارد بدین که چه جوریاست و با گارانتی مشکل داره یا نه!)

2.9. کیف لپ تاپ (که ماشالله همه جا هست فقط قیمتش رو می خوام!)

3.9. موس و کیبرد وایرلس ترجیحاً خود hp اصل

4.9. یه HEADPHONE یا HEADSET خوب ایضاً ترجیحاً hp اصل

5.9. به کولر پد خیلی خوب (فکر کنم مارک Targus خوب باشه اگر گیر بیاد)

9.6. یه هارد اکسترنال 500GB خود hp و کاور (چون که هارد مدل HP 500GB Personal Media Drive که تو سایت ها دیدم خیلی سبک و جکع و جور بودن؛ البته اگر پیدا بشن. اگر نیست یه هارد خوب و جمع جور چنده؟)

10. این که تو مشخصاتش نوشته شامل remote control هست یعنی tv tuner هم داره دیگه؟

11. سیستم عاملش که VISTA HOME هست میشه روش برنامه های مهندسی رو نصب کرد؟ و آیا اگر این برنامه های کرک شده رو روی os اورجینال نصب کنم مشکلی پیش نمیاد؟ و آیا میشه چند تا سیستم عامل دیگه رو هم کنارش نصب کرد؟

12. اگر بخوام میشه از اونجایی که لپ تاپ رو میگیرم بخوام یه سری برنامه اورجینال رو نصب کنه؟

13. در مرحله آخر برای خرید هم باید چیا رو چک کنم؟ (اگر تاپیکی در این زمینه هست که توضیح داده باشه ممنون میشم)

خیلی خیلی ممنون میشم اگر به این سوالاتم پاسخ بدین که دیگه شنبه برم لپ تاپ رو بگیرم.

سپاس گزارم

REGISTERED USER
03-04-2008, 23:43
1- احتمالا بیاد پایین ... چون مدلهای جدید در راهه

2- hp نمایندگی صافی نداره اما iranhp معتبرتر هست ... من خرید داشتم سرویسهای خوبی میده

3- خیلی هم عالیه ... من سری special edition 6650 دارم حرف نداره کیفیت عالی ... در ضمن بجز دل و بعضی سونی ها همه نوت بوک ها ساخت چین اند

4- از توی پاییتخت ... دو تا 2 گیگ بنداز با چیپ hynix ... مارک زیاد مهم نیست چیپ اصل یاشه ...گارانتی هم مادام العمر

5- هزینه اش تا 200 هزار تومن میره بالا اما واقعا تاثیر داره ... من با لپ تاپ جدیدم مثل ماست crysis بازی میکنم

6- همون 6 سلولی کافیه ... حدود 2 ساعت تا 3 ساعت دوام میاره با توجه به مصرف ات

7- اونوقت وقتی برق رفت بشین گریه کن که ای وای ... این که شبیه pc شد ؟ راهکارش هم قبلا توی خیلی تاپیک ها گفتم

8- اداپتور رو باید عوض کنی

9- باید از پاییتخت قیمت روز بگیری ... دست فروشنده ها هست نه من که باهات مشاوره میکنم ... پیشنهاد هم نمیدم چون مسئولیت میاره

10- خیر ... یعنی میتونی با remote اون مثل کنترل ویدیو فیلم رو جلو عقب کنی و ...

11- خیر ... مشکلی نیست ... من خودم solid و catia کار میکنم مشکلی ندارم

12- بله ... همه انجام میدن فقط باید سر کیسه رو شل کنی

13- اینو دیگه من مفصل قبلا توضیح دادم ... خواهشا از من نخواهید دوباره توضیح بدم ... یکم زحمت بکشید و جستجو کنید

دستم درد گرفت با این کیبورد لپ تاپ ... اونم داغون شد !!!

afghantoday
04-04-2008, 01:09
دستت درد نکنه!
ایشالا لپ تاپ گرفتم یه کیبورد توپ برات شیرینی میفرستم گه دیگه اذیت نشی.
ممنون

mashiat
05-04-2008, 15:38
6750 بهتره یا 6650 ؟

REGISTERED USER
06-04-2008, 23:18
6750 بهتره یا 6650 ؟

خوب سی پی یو و گرافیک 6750 بهتره ... مشخصه که 6750

afghantoday
07-04-2008, 00:17
درود بر تمامی دوستان
لپ تاپ رو گرفتم. با accessory هاش. فقط یه سوال این اول کاری پیش اومده!
رم رو تا 4 گیگ ارتقا دادم (2*2gb). وقتی هم سیستم رو روشن می کنم 4 گیگ میشناسه. ولی وقتی ویستا بالا میاد تو قسمت Welcome Center میزنه رم 3گیگ!!! چرا؟!؟!

REGISTERED USER
07-04-2008, 00:19
مشکلی نیست ... باید توی system properties درست نوشته باشه

afghantoday
07-04-2008, 00:26
از کجا باید چک کنم؟

afghantoday
07-04-2008, 19:06
از کجا باید چک کنم؟

می بخشید میشه راهنماییم کنید؟
چون اگر مشکل داشته باشه باید زودتر ببرم اونجایی که خریدم درستش کنه.
ممنون

mashiat
07-04-2008, 22:26
من هم به این دوستمون خرید این لپ تاپ رو تبریک میگم .
من هم بلاخره همین لپ تاپ رو خریدم .

یه سوال : من برنامه ی hp total care advisor رو اجرا کردم و بعد از اون سرچ یاهو با استارت آپ بالا میومد و هر کاری کردم کلوز نمیشد . هارد هم یکسره چشمک میزد و کار میکرد و قطع نمیشد . من برنامه hp total advisor رو unistall کردم . اما باز هم موقعی که ویندوز بالا میاد 10 دقیقه ای هارد کار میکنه بدون اینکه برنامه ای باز باشه .
مشکل از چیه ؟ و آیا اون برنامه رو که ریممو کردم به درد بخور بود و بگردم دوباره پیدا کنم و نصبش کنم یا زیاد مهم نیست ؟

mashiat
07-04-2008, 22:27
می بخشید میشه راهنماییم کنید؟

شما از کنترل پنل >> سیستم اینفورمیشن و یا پروپرتیز چک کنید

mashiat
07-04-2008, 22:37
afghantoday عزیز یه سوال مبتدیانه :

وبکمش چطوری روشن میشه ؟

afghantoday
08-04-2008, 00:09
درود
در مورد HP Total Care Adviser که برای disable کردنش میشد از startup ورش داشت. به نظر من که بدرد بخوره. فقط امیدوارم قبل از remove کردن از دستگاهت recovery disc تهیه کرده باشی!
در مورد مشکل هاردت نمیدونم، دوستان حرفه ای تر پاسخ بدن!
در مورد رم نوت بوکم وقتی سیستم رو روشن میکنم و میرم تو system information (با زدن کلید F1) رم رو 4096 مگابایت نشون میده ولی از کنترل پنل خود ویندوز که چک می کنم رم رو 3 گیگ نشون میده! حالا مشکل از چیه؟
در مورد وب کم نمیدونم چطوری روشن میشه ولی منطقیش اینه تو برنامه هایی که وب کم داره (مثل یاهو) وقتی نیاز به وب کم باشه خودش راش میندازه!
اگر کسی جواب سوال من و همچنین دوستمون رو بده ممنون میشم.

REGISTERED USER
08-04-2008, 00:41
من هم به این دوستمون خرید این لپ تاپ رو تبریک میگم .
من هم بلاخره همین لپ تاپ رو خریدم .

یه سوال : من برنامه ی hp total care advisor رو اجرا کردم و بعد از اون سرچ یاهو با استارت آپ بالا میومد و هر کاری کردم کلوز نمیشد . هارد هم یکسره چشمک میزد و کار میکرد و قطع نمیشد . من برنامه hp total advisor رو unistall کردم . اما باز هم موقعی که ویندوز بالا میاد 10 دقیقه ای هارد کار میکنه بدون اینکه برنامه ای باز باشه .
مشکل از چیه ؟ و آیا اون برنامه رو که ریممو کردم به درد بخور بود و بگردم دوباره پیدا کنم و نصبش کنم یا زیاد مهم نیست ؟

به تمام app ها و درایورها از پوشه hp و support توی درایور c میتونی دسترسی داشته باشی

hp من هم یه کلی برنامه اضافی داشت همه رو پاک کردم چون خیلی از این سرویس ها بدرد ایران نمیخوره

REGISTERED USER
08-04-2008, 00:43
در مورد رم نوت بوکم وقتی سیستم رو روشن میکنم و میرم تو system information (با زدن کلید F1) رم رو 4096 مگابایت نشون میده ولی از کنترل پنل خود ویندوز که چک می کنم رم رو 3 گیگ نشون میده! حالا مشکل از چیه؟

4096 مطمئنی که فضای کل رو بهت نشون نداده ؟ منظورم کل ظرفیت اسلات ها هست ...
احتمالا ویستا فقط 3 گیگابایت از رم شما رو شناسایی کرده ...

ببر جایی که خریدی ببین مشکل چیه

REGISTERED USER
08-04-2008, 00:48
در مورد وب کم نمیدونم چطوری روشن میشه ولی منطقیش اینه تو برنامه هایی که وب کم داره (مثل یاهو) وقتی نیاز به وب کم باشه خودش راش میندازه!
اگر کسی جواب سوال من و همچنین دوستمون رو بده ممنون میشم.

توی ویستا با برنامه quick play میتونید راه اندازی کنید و یا یک برنامه messenger مثل یاهو یا msn

همچنین برنامه hp pavilion webcam هم توی پوشه all programs دکمه start هست

راه دیگه دسترسی scanners and cameras توی بخش control panel هست

mashiat
08-04-2008, 01:39
حالا این برنامه hp total care advisor رو که ریممو کردم به درد بخور بود یا نه . اگه استفاده چندانی نداره بی خیال نصب مجددش بشم .

فقط امیدوارم قبل از remove کردن از دستگاهت recovery disc تهیه کرده باشی!

بله ریکاوری رو تهیه کردم و 3 تا dvd شده .

mashiat
08-04-2008, 01:48
afghantoday جان شما xp هم ریختید ؟ از کجا خریدید ؟

من از همپارد خریدم . گفت اگه بخواهی xp بریزیم ویستا رو بکاپ میگیرم و ریممو میکنیم و فقط باید 1 ویندوز روی دستگاه نصب باشه و اگه 2 تا باشه وقتی سیستم بوت میشه به هارد در یک لحظه فشار میاد و دیگه هارد رو اونموقع گارانتی نمیکنیم و ممکنه 1 ماه بعد هارد بسوزه .

آیا این حرفشون مبنای علمی داره و درست هست یا خیر ؟ چون الان همه 2 ویندوزه هستند و من این حرف رو برای اولین بار شنیدم .

REGISTERED USER
08-04-2008, 13:39
دلیل علمی نداره ، الان من XP SP2 دارم بهمراه vista bizz .... مشکلی هم نیست هارد هم فشار نمیاد

میخواسته پیشاپیش از گارانتی خارج اش کنه و شرط مسخره ای گذاشته

از نمایندگی ها این حرف ها بعیده و خیلی زشته با یوزرها که تجربه ندارند اینطوری برخورد کنند

mashiat
08-04-2008, 17:54
دلیل علمی نداره ، الان من XP SP2 دارم بهمراه vista bizz .... مشکلی هم نیست هارد هم فشار نمیاد

میخواسته پیشاپیش از گارانتی خارج اش کنه و شرط مسخره ای گذاشته

از نمایندگی ها این حرف ها بعیده و خیلی زشته با یوزرها که تجربه ندارند اینطوری برخورد کنند

تا یکماه فرصت داده که اگه بخوام ببریم رایگان برام xp بریزه . اما گفت ویستا رو فرمت میکنیم .

خودم میتونم بریزم و دنگ و فنگ زیاد داره یا نه ؟ درایورهاش رو شما دارید ؟

mashiat
08-04-2008, 18:01
ببخشید یه سوال دیگه :

باطری برای من 2 ساعت و 20 دقیقه کار کرد آیا کم نیست ؟
و اینکه وقتی لپ تاپ به شارژ نیست lcd کم نورتر هست و وقتی میزنم به برق پرنورتر میشه . این طبیعی هست ؟

afghantoday
08-04-2008, 19:24
درود
منم از پایتخت گرفتم. از همون همپارد. به منم گفت دو سیستم عامل فشار میاره به هارد. البته من الان از ویستاش راضیم و نیازی به اکس پی ندارم.
در مورد شارژش هم طبیعیه. بستگی به power option داره. تازه خیلی هم خوب دووم اورده!
من شنبه لپ تاپ رو می برم پلوش ببینم رمش چه مشکلی داره! فقط اگر خواست بپیچونه و بگه مشکلی نیست شما که حرفه ای هستی بهش چی بگم؟!
یه سوال: من سی پی یوم 64 بیت هست و ویندوزم 32 بیت. برنامه هایی مثل 3dmax ورژن 64 بیت رو باید نصب کنم یا 32 بیت؟

mashiat
08-04-2008, 20:01
من بازی top speed ford رو نصب کردم بزنم به تخته عجب گرافیکی . عشق کردم ...

راستی این که نوشته x2 یعنی cpu دو هسته ای است ؟
برای من هم 64 زده و 64 بیت هست .
من هم از ویستا راضیم با وجود اینکه 2 گیگ رم دارم و ارتقا ندادم اما کندی احساس نمیکنم در ویستا و فعلا نیازی به اکس پی ندارم و در آینده اگه نیاز شد خودم نصب میکنم و دیگه نمیبرم پایتخت .
به شما ماوس و کیف هم داد ؟

REGISTERED USER
08-04-2008, 21:44
تا یکماه فرصت داده که اگه بخوام ببریم رایگان برام xp بریزه . اما گفت ویستا رو فرمت میکنیم .

خودم میتونم بریزم و دنگ و فنگ زیاد داره یا نه ؟ درایورهاش رو شما دارید ؟

زیاد توضیح دادم قبلا ... درایور ها هم خود سایت hp ارائه میده

REGISTERED USER
08-04-2008, 21:45
یه سوال: من سی پی یوم 64 بیت هست و ویندوزم 32 بیت. برنامه هایی مثل 3dmax ورژن 64 بیت رو باید نصب کنم یا 32 بیت

کلا روی 64 بیتی کار نکن ... خیلی از برنامه ها ناسازگارند

راستی این که نوشته x2 یعنی cpu دو هسته ای است ؟

نه یعنی سه هسته ایه ... یکیش کمه ! lol

mashiat
09-04-2008, 19:17
ببخشید 3 هسته ای رو شوخی فرمودید :31: !!

afghantoday
10-04-2008, 18:01
درود
من امروز لپ تاپ رو بردم پایتخت مشکل رم رو بهش گفتم. یکیشون گفت ویستا تا 3 گیگ رو نشن میده و اون اکس پی هستش که 4 گیگ نشون میده، در ضمن گرافیک هم یک گیگ از رو رم ور میداره! درست گفته؟ رم که مشکلی نداره؟

afghantoday
10-04-2008, 18:38
درود
یه سوال نرم افزاری دیگه هم داشتم. ویندوز ویستا یی که رو سیستم من نصب هستش سرویس پک نیست. می خواستم ببینم میشه از سایت مایکروسافت سرویس پک 1 رو دانلود و نصب کنم؟

REGISTERED USER
11-04-2008, 16:08
درود
من امروز لپ تاپ رو بردم پایتخت مشکل رم رو بهش گفتم. یکیشون گفت ویستا تا 3 گیگ رو نشن میده و اون اکس پی هستش که 4 گیگ نشون میده، در ضمن گرافیک هم یک گیگ از رو رم ور میداره! درست گفته؟ رم که مشکلی نداره؟

نه مشکلی نداره ... اما این حرفش چرته ... گرافیک چه با رم share کنه چه نکنه باید رم کلی رو نشون بده

رود
یه سوال نرم افزاری دیگه هم داشتم. ویندوز ویستا یی که رو سیستم من نصب هستش سرویس پک نیست. می خواستم ببینم میشه از سایت مایکروسافت سرویس پک 1 رو دانلود و نصب کنم؟
کد:

میتونی اتو اپدیت رو فعال کنی ... سریعتر و راحت تره

afghantoday
11-04-2008, 17:40
درود
من امروز سرویس پک مایکروسافت رو دانلود و نصب کردم. مشکل رمم هم حل شد. به نظرم چیز به درد بخوریه. اگر اینترنت پر سرعت دارین دانلود کنید ضرر نداره! اگر هم تا یه هفته دیگه صبر کنید می تونید با روشن کردن ویندوز آپدیت و دانلود 65 مگابایتی اون نصبش کنید.
یه سوال مسخره و آبدارچیانه هم داشتم! اگر lcd لک شه چجوری میشه تمیزش کرد؟! با دستمالش پاک نشد، میشه شیشه پاک کن زد؟!

REGISTERED USER
11-04-2008, 21:35
شیشه پاک کن با درصد 30 و آب مقطر با درصد 70 قاطی میکنی روی پارچه اسپری و بعد پارچه رو آرم چند بار میکشی روش تا لک بره ، بعد با یک پارچه نرم کتانی یا نخی ( اینا که توی جعبه های عینک هست عالیه) تمیزش کن

REGISTERED USER
11-04-2008, 22:32
دوستان عزیز ، لطفا برای مشاوره قبل از خرید سوالات را در این قسمت مطرح نمایید ... در باقی تاپیک ها پاسخ داده نمیشود :

mashiat
11-04-2008, 23:48
من میخواستم با یه pc شبکه کنم اما چون این ویستا هست و اون xp شبکه نمیشه .

حالا موندم ببرم پایتخت خودشون xp رو بریزن و ویستا رو بیخیال شم یا اینکه خودم یه همت کنم و درایورها رو جور کنم و نصب کنم .

اما اطلاعات زیادی ندارم . میشه روی همین ویستا xp رو بریزم یا باید اول اکس پی باشه بعد ویستا ؟
نکته ی دوم اینکه که من 2 تا درایور دارم روی لپ تاپ ! برخلاف pc که c, d ,e ,f و .. اما این 2 تا داره .

آیا با پارتیشن مجیک میتونم روی ویستا درایوها رو افزایش بدم . و آیا اکس پی بریزم این درایوها رو میتونم زیاد کنم ؟

چون الان هم خودم بخوام xp بریزم و ویستا هم باشه چطوری این کار رو بکنم در حالیکه تمام هارد روی 2 تا درایو هست ؟

REGISTERED USER
11-04-2008, 23:59
چه ربطی داره شما IP تنظیم کن به ویستا وصل شو و استفاده کن از قابلیت شبکه ... قبلا در مورد شبکه کردن اینا توضیح دادم اگر خواستی بگرد و مطالب رو پیدا کن

اما اطلاعات زیادی ندارم . میشه روی همین ویستا xp رو بریزم یا باید اول اکس پی باشه بعد ویستا ؟
نکته ی دوم اینکه که من 2 تا درایور دارم روی لپ تاپ ! برخلاف pc که c, d ,e ,f و .. اما این 2 تا داره .

تمام این مطالب از پارتیشن بندی و نصب XP رو این سری و Dual booting رو توضیح داده شده ... یکم جستجو کن و مطالب رو پیدا کن و راحت استفاده کن

آیا با پارتیشن مجیک میتونم روی ویستا درایوها رو افزایش بدم . و آیا اکس پی بریزم این درایوها رو میتونم زیاد کنم ؟

پارتیشن مجیک سر ویستا کار نمیده از قابلیت shirink ویستا یا نرم افزار paragon partition manager استفاده کن
این هم مفصلا تاپیک زده شده

شاید اگر وقت داشتم اونا رو در یک تاپیک جمع کنم

یاعلی

afghantoday
12-04-2008, 22:54
درود
یه مشکل جدید! روی Touch Pad لپ تاپم گوشش یه جایی هست که کار scroll رو انجام میده. از کار افتاده! چرا؟!

REGISTERED USER
12-04-2008, 23:52
باید تست میکردی ... احتمالا نقطه کورش یعنی پایین سمت راست نیست ؟ اگر فقط یک ناحیه خیلی کوچیکه مشکلی نیست ولی اگر در جای دیگه هست یه ریست کن و تست کن اگر کار نداد ببر مرکز خدماتش

afghantoday
13-04-2008, 22:16
درود
والا نقطه کورش رو نمیدونم (!) ولی کلاً اون بخشی که این کار و میکرد و اطرافش دیگه کار scroll رو انجام نمیده. برای ریست باید چیکار کنم؟ منظور ریکاوری کل سیستمه؟

REGISTERED USER
13-04-2008, 23:12
باید از HP Backup and Recovery Manager استفاده کنی ... توی خود سایت اچ پی و همچنین راهنمای سیستم ات کامل توضیح داده

البته فکر نمیکنم مشکل نرم افزاری باشه ... اما بد نیست ریکاوری کنی و یا برو توی درایور C بخش hp و پوشه support و از آنجا فقط درایور pointing system رو reinstall کنی

در ضمن بگم اسکرول فقط در یک فضای محدود در راست و پایین تاچ پد انجام میشه اونم در محیطهای خاص مثل اینترنت نه در همه جا ... اشتباه نکن

afghantoday
14-04-2008, 11:04
درود
تستش کردم. کلاً هیچ جا انجام نمیشه. درضمن راهی به جز ریکاوری نداره؟ چون کلی برنامه و ... نصب کردم که دوباره نصب کردنشون دو روز طول میکشه!

mashiat
14-04-2008, 13:25
چه ربطی داره شما IP تنظیم کن به ویستا وصل شو و استفاده کن از قابلیت شبکه

آیپی تنظیم کردم و ورک گروپ هم ساختم اما ویستا با xp شیر نمیشه شما اگه راهی بلدی زحمت بکشید همینجا بگید من هر چی سرچ کردم پیدا نکردم لااقل یه زحمت بکشید لینک تاپیک شبکه رو بدید . متشکرم

REGISTERED USER
14-04-2008, 16:18
رود
تستش کردم. کلاً هیچ جا انجام نمیشه. درضمن راهی به جز ریکاوری نداره؟ چون کلی برنامه و ... نصب کردم که دوباره نصب کردنشون دو روز طول میکشه!

گفتم ... لینک تک تک درایورها در بخش support پوشه hp توی درایور سیستم عامل (C ) هست

REGISTERED USER
14-04-2008, 16:27
آیپی تنظیم کردم و ورک گروپ هم ساختم اما ویستا با xp شیر نمیشه شما اگه راهی بلدی زحمت بکشید همینجا بگید من هر چی سرچ کردم پیدا نکردم لااقل یه زحمت بکشید لینک تاپیک شبکه رو بدید . متشکرم

آخه مگه جستجو کردن هم کاری داره ؟

بفرمایید :

afghantoday
15-04-2008, 11:16
درود
آقا ببخشید ما هی مزاهم میشیم!!! من لیست درایور هارو نگاه کردم همه تاریخ نصب ها قدیمی بود و چیز جدیدی اضافه نشده بود. یه چیز جدیدی که الان متوجه شدم اینه که من اکثر فایل های Startup رو disable کردم که سیستم سریع بالا بیاد، البته به جز آنتی ویروس و چندتا چیز دیگه. ممکنه این درایور رو هم disable کرده باشم و دیگه تو بالا اومدن ویندوز اجرا نشه؟ اگر اینطوریه اسمه فایلش یا برنامه اش چیه که دوباره enable کنم؟

REGISTERED USER
15-04-2008, 18:01
اگر آیکن برنامه که شبیه یک تاچ پد کوچیک کنار ساعته اونجا باشه یعنی برنامه Enable هست ... اسم درایورش هم Synaptics Pointing Device هست که اگر باشه توی اون لیست هست.

اگر شک هم داری که درایورش خطا داشته باشه وارد Device manager بشو ... اینطور که دکمه ویندوز روی کیبورد رو همراه R بزن و تایپ کن devmgmt.msc و enter کن... توی لیست این درایور رو پیدا کن که گفتم و بازش کن... باید زده باشه this device is working properly ...

همچنین توی کنترل پانل در قسمت Mouse or Pointing Device option میتونی ببینی گزینه های مربوط به اسکرول disable نشده باشند ...

afghantoday
16-04-2008, 15:35
درود
درست شد، همون مشکل start up بود. enable کردم درست شد. مرسی رجیستر جان...
راستی خداییش لپ تاپ خوبیه! با مدل intel همین رده 6700 مقایسه کردم خیلی ازش سریعتره!!!

REGISTERED USER
16-04-2008, 17:20
من کسی ندیدم amd turion بخره اونم اچ پی ناراضی باشه ... خوبه خودم یکی شو دارم

mashiat
17-04-2008, 00:52
من هم راضیم . توی گرافیک اصلا کم نیاوردم و اون توقعاتی که داشتم رو کاملا برآورده کرد .

از afghantodya و registered user بابت راهنماییشون و مشاوره در مورد خرید سپاسگذارم .

afghantoday
21-04-2008, 22:31
درود
ببخشید من برای اینکه بخش لپ تاپ شلوغ نشه همه ی سوال های چرت و پرتم (!) رو اینجا می پرسم.
رو خود لپ تاپ یه آنتی ویروس نورتون ارجینال هست که فقط 60 روز اعتبار داره. خیلی ازش راضیم و فکر نکنم کپی شده ها به پاش برسن. می خواستم ببینم راهی هست که بشه خریدش (اورجینالشو) و قیمتش این جوری حدوداً چقدر میشه؟

REGISTERED USER
22-04-2008, 00:08
درود
ببخشید من برای اینکه بخش لپ تاپ شلوغ نشه همه ی سوال های چرت و پرتم (!) رو اینجا می پرسم.
رو خود لپ تاپ یه آنتی ویروس نورتون ارجینال هست که فقط 60 روز اعتبار داره. خیلی ازش راضیم و فکر نکنم کپی شده ها به پاش برسن. می خواستم ببینم راهی هست که بشه خریدش (اورجینالشو) و قیمتش این جوری حدوداً چقدر میشه؟

من نظرم برعکسه چون مزخرف ترین آنتی ویروسه جهانه ... یه کلی از سرت سیستم رو میگیره و امنیت هم اصلا نداره

اما برای خرید موقعی که expire شد باید بری و یک license جدید بخری ... برای خرید کد رجیستر هم میتونی از نمایندگی هاش توی تهران کمک بگیری

اما بیخود هزینه نکن ... یا عوضش کن کاسپر یا نود32 نصب کن یا کرکش کن

afghantoday
22-04-2008, 00:31
درود
کدوم یکی از اینا بهتره؟ (نود یا کاسپر)؟ چون یه پکیج اینترنت سکیوریتی می خوام که هم آنتی ویروس داشته باشه هم فایروال. در ضمن قوی و سبک باشه، آپدیت هم بشه!

REGISTERED USER
22-04-2008, 22:57
من خودم توی سرعت و جامعیت Kaspersky رو ترجیح میدم اما قدرت فقط NOD32

souiliana
27-04-2008, 22:24
با سلام به أقاي رجيستر
من تقريبا تمام مءالبرو خوندم اما... اما سوال دارم! انقدر مدلهاي مختلفي دادي كه قات زدم. من مي خوام يه لبتاب بخرم تا 1500 . سوني دوست دارم اما يكي كفت نخر اشغاله !!!HP Pavilion DV6750 رو معرفي ميكني يا ... اه اين ويستا لعنتي برخي حرف ها رو نداره اه

1اما

REGISTERED USER
27-04-2008, 23:15
what?

لطفا در بخش خرید و فروش انجمن لپ تاپ مطرح کنید

afghantoday
28-04-2008, 09:25
با سلام به أقاي رجيستر
من تقريبا تمام مءالبرو خوندم اما... اما سوال دارم! انقدر مدلهاي مختلفي دادي كه قات زدم. من مي خوام يه لبتاب بخرم تا 1500 . سوني دوست دارم اما يكي كفت نخر اشغاله !!!HP Pavilion DV6750 رو معرفي ميكني يا ... اه اين ويستا لعنتي برخي حرف ها رو نداره اه

1اما

درود
ببخشید من که چیزی نفهمیدم ولی اگر سر این مدل دو دلی خیالت راحت. خیلی از بقیه سر تره!

khadem56
09-05-2008, 12:11
با سلام کسی می دونه پسوند هایی که آخر لپ تا پ اچ پی می ذارند یعنی چی؟ مثلا HP DV 2775 ee یا hp dv 2860ea یا en ؟ آیا درسته سری ee در امارات مونتاژ می شند؟ ممنون می شم اگه پاسخ بدینَ

REGISTERED USER
09-05-2008, 15:20
نه اینکه در امارات مونتاژ میشوند ee یعنی سفارش برای اعراب ... راهنما و برچسب و کیبورد عربی داره

اون پسوند ها هم یا سفارش هستند یا کانفیگ ها و امکانات جانبی مثل finger print و ...

khadem56
09-05-2008, 18:25
نه اینکه در امارات مونتاژ میشوند ee یعنی سفارش برای اعراب ... راهنما و برچسب و کیبورد عربی داره

اون پسوند ها هم یا سفارش هستند یا کانفیگ ها و امکانات جانبی مثل finger print و ...
register جان ممنون از پاسخ سریعت . آیا این سری ee مشکلی ندارند چون من خواستم بگیرم یه فروشنده منو بشدت بر حذر داشت و گفت چند مورد داشتیم که به مشکل بر خوردن و میشه گفت یکبار مصرف شدند. مارک مورد نظر من hp2860ee با مشخصات نزدیک به 2775 هست از نظر شما این مدل بهتره یا dell 1530 ؟ وزن کم حتی واسم مهمه . سپاسگذار می شم پاسخ بدی.

REGISTERED USER
13-05-2008, 22:10
توی بخش خرید و فروش قبلا در مورد تفاوت و قدرت بین این لپ تاپ ها بحث شده

من خودم HP dv6640 ee داشتم قبل از این مدلی که دستمه ، هیچ عیبی هم نداشته

البته توی سفارشاتی که قبلا داشتم یک مدل دیدم که کاور روی اسپیکر رو خوب جا نزده بودند وگرنه کیفیت خوبه