PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشگل در كارت متروكس ( لرزش فيلم پس ازتبديل به cd - فقط در هنگام حركت دوربين )

Arash33
03-04-2008, 11:45
سلام
من يك كارت متروكس rtx100 دارم كه متاسفانه بعد از اينكه از پرو‍ژه اكسپورت ميگيرم براي رايت روي cd -dvd در تصاوير ثابت مشگلي ندارد ولي در تصاوير متحرك تصوير لرزش دار شده و چشم را اذيت ميكند.
خواهش ميكنم كمكم كنيد كه واقعاً دچار مشكل شده ام .
قربان شما آرش 33 :41:

mh2002ir
03-04-2008, 13:38
سلام دوست عزيز
اين قضيه كاملا عادي و قابل پيش بيني است .
اولا از چه ورژن پريمير و از چه برنامه اي براي انكودينگ استفاده مي كني ؟
دوما از چه ستينگي براي كار با متروكس استفاده مي كني ؟
سوما در هنگان خروجي گرفتن از پريمير دچار مشكل مي شوي و يا اينكه در برنامه هايي مثل پروكودر كانوپوس هم اين مشكل را داري ؟
چهارما كل مراحل و تنظيمات اين امر را دونه به دونه ( مرحله به مرحله ) با تنظيمات خودت بنويس ....
در خدمت شما هستم
در كل كارت متروكس بد قلق است و زياد با متروكس كار نكردم ولي نا آشنا نيستم ...
ضمنا مشخصات سيستمت علي الخصوص كارت گرافيكت رو هم بگوييد.

Arash33
05-04-2008, 09:43
سلام دوست عزيز
از اينكه به خواهش من جواب داديد واقعاً ممنونم .
در ابتدا بگم من خودم متاسفانه سييستم را نصب نكردم اوايل يكي از دوستان نصب ميكرد كه دچار اين مشكلات نميشدم ولي بار آخري يكنفر ديگر نصب كرده كه اين مشكل پيش آمده و به نفر اولي هم دسترسي ندارم ، ولي ميخواهم بعد از اين خودم انجام بدم تا ياد بگيرم .
1- ورژن پريماير 6.5 است و از برنامه Ulead Dvd v 4 براي اينكودينگ استفاده مي كنم
2-Adobe Mpeg Encoder
3-در واقع وقتي پروژه در پريماير پخش ميشود دچار مشكل نيستم حتي يك خروجي براي min dvd گرفتم كه مشكل ندارد فقط بعد از تبديل به cd - dvd
4-D1/dv Pal = ويديو --- سايز = 720-576 فرم = 25 آيديو = 48000
5- مشخصات سيستم - G FORSE Fx 5500 ( كارت گرافيكي) --
RAM1 Gb -- H.d.d 220 Gb
با عرض تشكر و معذرت از جوابهاي ناقص

Arash33
07-04-2008, 07:00
راستي امكان داره مشكل از ويندوز باشه چون ويندوز قبلي پك 1 بود و ويندوز جديد پك 2
با تشكر آرش33

mh2002ir
07-04-2008, 19:58
سلام دوست عزیز
برای کار با کارت های تصویری از سیتم عامل های پیشنهادی خود شرکت سازنده باید استفاده شود از طرفی چون rtx100 کارت 4-5 سال پیش است احتمال اختلال در کار با سیتم عامل روز وجود خواهد داشت ( همانطوری که خودتان حدس زده اید )
اینگونه که شما می فرمائید قبلا خیلی خوب کار می کرده و در حال حاضر و با نصب ویندوز و متعاقب آن نصب درایور و پریمیر جدید این مشکل اتفاق افتاده است ...
سعی کن درایور متروکس و حتی درایور سخت افزار سیستمتان را خیلی خالص و جمع و جور نصب کنید !!!!
یعنی از نصب موارد غیر ضروری خود داری کنید ..
از رم جفت استفاده کنید ! فرض مثال 2 عدد رم 1 گیگ بهتر از 3 عدد رم 1 گیگ بعضی اوقات جواب می دهد !!! البته حرف من برای رم های معمولی است و بحث رم های دوآل که جداست ..
سعی کنید در پروژه هایتان ( پریمیر ) از مد matrox استفاده کنید.
سعی کنید در پروژه هایتان ( پریمیر ) از ویدیو کمپرسورهای matrox استفاده کنید.
امتحان کنید : در پروژه هایتان ( پریمیر ) در قسمت کیفرم و رندرینگ 2 حالت lower faild , uperfaild را مقایسه کنید.
و ...

Arash33
08-04-2008, 10:02
دوست عزيزم mh 2002ir

از راهنمايهاي شما متشكرم
رم من دوتيكه است 2 تا رم يك گيگ
منظور از ويديو كمپروسور چيست ؟
در ضمن من وقتي پس از اتمام پروژه ميخوام رندر كنم از محيط matrox دو خروجي يكي براي صدا و دومي براي تصوير ميدهد بخاطر همين از adobe empeg encoderاستفاده ميكنم .
متشكرم

amir???
09-04-2008, 17:45
چون شما دارید خروجی dvd میگیرید برای همین جدا به شما میدهد .که این خودش یه مبحث مفصل دارد.در مورد سیستم من با دوست عزیزمون موافق نیستم mh2002ir.اگه سیستم شما بتونه فیلم رو بدون هیچ مشکلی پخش کنه موردی نداره و سیستم تو کیفیت فیلم تاثیری نداره.فقط زمان رندر شما رو کم و زیاد میکنه.شما فقط باید تنظیمات اخر خودت رو چک کنی.چون در فیلمهای dvd فیلد به کار رفته اون هم برای نرم تر شده تصویر و چون شما از dvd به cd تبدیل میکنید و چون cd اصولا فیلد رو نمیشناسه پس موقع خروجی گرفتن تو تنظیمات بدون فیلد بگیر .این طوری مشکلت حل میشه .

mh2002ir
09-04-2008, 22:32
سلام ... من هم با نظر آقا امیر موافقم .
ولی این دوست عزیزمون اشاره ای به این نکرده اند که در خروجی معمولی مشکلی ندارند !!
اتفاقا من برای خروجی دی وی دی از گزینه مولتی استفاده می کنم و با فرمت mpeg2 انکودینگ انجام میدم و ریت رو بالا در نظر میگیرم .
مشکل خاصی هم ندارم .. ( البته با کانوپوس )
من چون با بد قلقی های متروکس آشنایی کامل دارم !!!!!! گیر به تنظیمات پروزه و خروجی و متعاقب تنظیمات سیستم دادم ...

Arash33
12-04-2008, 12:56
سلام عزيزان
من در سي دي مشكلم با خروجي گرفتن بصورت mpeg1حل شد ولي در dvd با اينكه خروجي mpeg 2 گرفتم و يك خروجي مستقل صدا و تصوير داد هنوز تصوير لرزش دارد .
در ضمن در صورت امكان طريقه گذاشتن عكس در مطالب را برايم يادداشت كنيد ، چون از تمامي مراحل setting عكس گرفتم كه اشكال كار را اساتيد بهتر بيان كنند .
راستي مطلبي نيز ميخواستم بپرسم در مورد اينكه پس از نصب برنامه متروكس و نصب برنامه پريماير 6.5 كدام گزينه را براي ست كردن دو برنامه با هم انتخاب مي كنند ، (عملياتش مثل رندر كردن است )
با تشكر آرش 33

EXORCIST2
16-04-2008, 10:39
سلام
من يك كارت متروكس rtx100 دارم كه متاسفانه بعد از اينكه از پرو‍ژه اكسپورت ميگيرم براي رايت روي cd -dvd در تصاوير ثابت مشگلي ندارد ولي در تصاوير متحرك تصوير لرزش دار شده و چشم را اذيت ميكند.
خواهش ميكنم كمكم كنيد كه واقعاً دچار مشكل شده ام .
قربان شما آرش 33 :41:

اول اینکه چرا با پریمیر پرو2 کار نمیکنی ؟! ( حتما میدونی برای نصب اون ، باید ورژن 6122 ماتروکس رو داشته باشی )
دوم اینکه سیستمت هیچ مشکلی نداره . من تمام راههای ممکن برای بهترین کیفیت vcd و dvd رو امتحان کردم .
نتیجه این شد : برای dvd از پروژه make بگیر و سپس avi اون رو در پروکودر تبدیل به dvd کن . برای رایت هم از نرو استفاده کن .
برای vcd از خود پروژه مستقیما mpeg بگیر وسپس در نرو رایت کن .( البته پریمیر پرو 2 )

mh2002ir
16-04-2008, 12:50
دوم اینکه سیستمت هیچ مشکلی نداره . من تمام راههای ممکن برای بهترین کیفیت vcd و dvd رو امتحان کردم .
نتیجه این شد : برای dvd از پروژه make بگیر و سپس avi اون رو در پروکودر تبدیل به dvd کن . برای رایت هم از نرو استفاده کن .
برای vcd از خود پروژه مستقیما mpeg بگیر وسپس در نرو رایت کن .( البته پریمیر پرو 2 )

سلام دوست عزیز
این دوست عزیز درست میگند.
اگر هنوز مشکلت حل نشده ، با صحبتهایی که کردی این نتیجه حاصله که مشکلی از سیستم ( سخت افزاری ) نداری.
شما اگه پروکودر کانوپوس تحت پریمیر داری روی سیستمت بریز ( اگه حتما میخواهی از ورژن 5/6 استفاده کنی ) و با اون تبدیل به دی وی دی کن
ضمنا اگه اشتباه نکنم خود ماتروکس داخل پلاگینهاش برنامه ای برای تبدیل به Mpeg داره ( شنیدم )
اگه حتما میخواهی از برنامه adob encoding پریمیر 5/6 استفاده کنی یک مقدار کوچکی از تای لاین رو که مطمئنی با لرزش و کرکره ای انکود میکنه انتخاب کن و در تنظیمات برنامه انکودینگ با گزینه های qulity و rate بازی کن و ببین کدام مقدار مورد نظر است و لرزش و کرکره نمی کند. این مقادیر را ذخیره کن یا به خاطر بسپار و همیشه از اون استفاده کن .
نباید دیگه مشکلی داشته باشی ......

Arash33
21-04-2008, 14:55
سلام دوستان عزيز
از اينكه توجه كرديد و هركدام به طريقي سعي در كمك به من جوابهايي ارسال كرديد صميمانه متشكرم .
من با هزار مصيبت موفق شدم تنظيمات كارت را در 6صفحه آپلود كنم كه دوستان با توجه به آن جوابم را بدهند و بگويند اشكال در كجاست ، اميدوارم باعث دردسر نشده باشم .:46:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

:10::9::33::15:

قربون همه شما آرش 33:11:

Arash33
04-05-2008, 12:14
سلام
دوستان عزيز خواهش ميكنم به آدرسها نگاه كنيد و كمك كنيد ، من در خروجي cd مشكل ندارم در dvd اشكال دارم .