PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : لطفا در خرید ACER Aspire 9413 راهنمایی نمایید

mashiat
31-03-2008, 14:02
سلام آیا با هزینه 1 میلیون خرید نوت بوک زیر صحیح هست یا خیر و لطفا نظرتون رو در مورد خرید لپ تاپ با این هزینه بفرمایید و شما چه لپ تاپی رو پیشنهاد میدید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

نیاز من : کار با برنامه های adobe cs3 . آیا دستگاه فوق جوابگو است یا خیر . با تشکر

AABB
31-03-2008, 14:46
سلام آیا با هزینه 1 میلیون خرید نوت بوک زیر صحیح هست یا خیر و لطفا نظرتون رو در مورد خرید لپ تاپ با این هزینه بفرمایید و شما چه لپ تاپی رو پیشنهاد میدید

نیاز من : کار با برنامه های adobe cs3 . آیا دستگاه فوق جوابگو است یا خیر . با تشکر
آزه خوبه. ولی حواست باشه که بعضی از این لپ تاپ ها مخصوصا توشیبا های جدید فقط با ویستا میاد که با بعضی برنامه ها هماهنگ نیست(خودم اصلا با ویستا حال نمی کنم در ضمن سرعت لپ تاپ رو پایین میاره)
راستی قیمتی که گفتی یه جورایی عجیب نیست؟ نکنه که چینی هست؟؟؟

mashiat
31-03-2008, 16:53
ممنون از توضیحات شما .

قیمت رو در سایت pcsearch.ir زده . البته من منظور از گرافیک 385 رو متوجه نمیشم .

لطفا از دوستان اگه اطلاعات بیشتری در مورد این نوت بوک دارند راهنمایی کنند .

و اینکه با این پول چه لپ تاپی میتونم بگیرم که پس xp داشته باشه و پردازنده نسبتا خوبی داشته باشه .

AABB
31-03-2008, 19:01
من تا به حال که چند تا لپ تاپ واسه دوستام گرفتم، compaq (البته اگه آمریکاییش گیرت بیاد) خیلی چیز با حالی بود. البته بچه ها می گن Apple notebook هم بد نیست.
در مورد کارت گرافیک که نشون میده:385MB البته یه جورایی غیر عادیه چون توی پخش تصویر زیاد با 128 فرقی نداره!!!

REGISTERED USER
01-04-2008, 11:50
خوب برای یک لپ تاپ 17 اینچی قیمت خوبیه به چند دلیل :

1- گرافیک GF7300 و با حافظه 128 MB dedicate هست که با رم 1 تا 385 مگابایت share میکنه که تاثیر زیادی نداره

2- سی پی یو core2 با این رنج قیمت خوبه

3- امکانات جانبی خوبی داره

4- سرعت خوبی توی ویستا داره و نرم افزارهای جانبی و مفیدی روی سیستم نصب است چون خودم داشتم میگم acer empowering technology واقعا عالیه ... با رم 2 گیگ حدود 1.080.000 تمام میشه

من بهش از 100 امتیاز 50 میدم

ولی ضعف های لپ تاپ شما :

1- کیفیت مانیتور و رنگ ها پایینه که برای گرافیست ها فاجعه هست
2- هارد روی ویستا حدودی کند هست
3- گرافیم با توجه به مدلهای جدید ضعیف است برای بازی
4- کیفیت قطعات و باتری کم هست
5- عمر باتری کم هست نسبت به سایر نوت بوک ها

و اینکه با این پول چه لپ تاپی میتونم بگیرم که پس xp داشته باشه و پردازنده نسبتا خوبی داشته باشه .

من بهت HP pavilion Dv6640 را پیشنهاد میدم ، هم خودم دارم و خیلی دوستان گرافیک کارم این لپ تاپ قوی رو انتخاب کردند ... واقعا عالیه

amd turion X2 1.9GHZ
FSB 1600

1 GB ram
160 GB HDD SATA

Geforce 8400M GS - 128 MB dedicate upto 876 MB

BT
FP
Wifi
DVDRW light scribe

15.4" WXGA high definition

mashiat
04-04-2008, 13:24
ممنون از راهنمایی شما

قیمت چند هست ؟

چون من در سایت رایانه الان نگاه کردم دیدم گرافیک رو زده تا 383 و شما زدید تا 876 ؟

این نوت بوک کیفیت مانیتورش خوبه ؟ و اینکه پس با این پول باید قید 17 اینچ رو بزنم درسته ؟

mashiat
04-04-2008, 13:25
و یه سوال خیلی اساسی دیگه که ممنون میشم راهنمایی کنید :

core 2 با amd turion X2 چه فرقی داره و کدوم قویتر هستند ؟

REGISTERED USER
04-04-2008, 23:54
ممنون از راهنمایی شما

قیمت چند هست ؟

چون من در سایت رایانه الان نگاه کردم دیدم گرافیک رو زده تا 383 و شما زدید تا 876 ؟

این نوت بوک کیفیت مانیتورش خوبه ؟ و اینکه پس با این پول باید قید 17 اینچ رو بزنم درسته ؟

383 مگابایت با رم 1 گیگابایتی share میکنه و ماکزیمم با رم 2 گیگ تا 876 مگابایت ... اما خودش 128 مگابایت حافظه استاتیک داره و حافظه داینامیک بستگی به رم شما داره
قیمت HP DV6640 حدود 1.040.000 تومان هست

با این پول میتونی 17 اینچی توشیبا بخری حدود 1.050.000 تومان مدل TOSHIBA SATELLITE P100 ... اما گرافیکش Share هست و فوق العاده ضعیف ...

کیفیت مانیتور HP عالی و high definition هست ... اما نه به اندازه سونی ... اما از acer و توشیبا و دل بهتره

و یه سوال خیلی اساسی دیگه که ممنون میشم راهنمایی کنید :

core 2 با amd turion X2 چه فرقی داره و کدوم قویتر هستند ؟

1- کش core 2 ها بیشتره پس یه جورایی در مدیریت برنامه های همزمان بهتر هستند

2- AMD ها از سرعت front side buss بیشتری برخوردارند پس توی اجرای برنامه ها سریعتر هستند

3- قیمت AMD به خاطر نوع اتصالات و تکنولوژی ساخت ارزان تر هست

اما این سی پی یو معال T7250 اینتل هست core2 dou - 2MB cache - 2.0 GHZ ... تقریبا قویتر و ارزان تره ... اما یکم حرارت بیشتری تولید میکنه که مساله ای نیست

mashiat
05-04-2008, 01:39
REGISTERED USER عزیز از توضیحات و راهنمایی شما بی نهایت ممنونم .

راستش خیلی مردد و دو دل شدم . چون این 6650 که توی امضای شما هست خیلی امکانات بالایی داره . یا 6750 .

آیا صلاح هست 200 و 300 تومان بیشتر پول جور کنم تا بعدا پشیمون نشم ؟ چون میدونم بعد از خرید دیگه کار تمومه و پشیمونی سودی نداره .
قیمت و تفاوت 6650 با 6750 چیه ؟
باز هم سردرگم هستم که dell 1500 که قیمتش میگن اومده پایین در مقایسه با اینها کارایی کدوم بهتره .
در گرافیک و در بازی چطور ؟

ببخشید خیلی سوال میپرسم . اما خب میخوام تصمیم درستی در خرید بگیرم و بهترین تصمیم باشه .
بیشتر نظرم روی این هست که کارت گرافیکی 256 باشه نه 128 . در مورد share کردن هم حرف و حدیث زیاده .

mashiat
05-04-2008, 01:53
REGISTERED USER عزیز لطفا در مورد

هم نظرتون رو بگید و قیمتی از این نوت بوک دارید ؟ کیفی مانیتورش چطوره ؟

ممنونم از شما

REGISTERED USER
06-04-2008, 23:09
راستش خیلی مردد و دو دل شدم . چون این 6650 که توی امضای شما هست خیلی امکانات بالایی داره . یا 6750 .

آیا صلاح هست 200 و 300 تومان بیشتر پول جور کنم تا بعدا پشیمون نشم ؟ چون میدونم بعد از خرید دیگه کار تمومه و پشیمونی سودی نداره .
قیمت و تفاوت 6650 با 6750 چیه ؟
باز هم سردرگم هستم که dell 1500 که قیمتش میگن اومده پایین در مقایسه با اینها کارایی کدوم بهتره .
در گرافیک و در بازی چطور ؟

ببخشید خیلی سوال میپرسم . اما خب میخوام تصمیم درستی در خرید بگیرم و بهترین تصمیم باشه .
بیشتر نظرم روی این هست که کارت گرافیکی 256 باشه نه 128 . در مورد share کردن هم حرف و حدیث زیاده .

اون سری special edition هست و سفارش آمریکا ... یکی از دوستانم برام از نمایندگی آمریکا customize کرده و اورده .... دستش درد نکنه ... توی ایران و خاورمیانه خیلی کم هست و بهتره بگیم توی ایران نیست !

ببین ، دل روی قطعات بالا روی سری inspiron کار میکنه و قیمت هم پایین آورده ، اما این ارزانی بی دلیل نیست چون سری vostro و inspiron با ظرافت و دقیت کمتری نسبت به pavilion hp ساخته میشوند ... چرا اچ پی با این تکنولوژی بالا هنوز چیپست GF8600 را به کار نبرده و یا چرا سونی این کار رو نکرده ؟ حتما GF8400 تا حدود زیادی نیاز کاربران رو تامین میکنه

من همین شب گذشته crysis بازی کردم خیلی هم راضی بودم ... نمیگم روی shader بالا ، اما کیفیت خوب و روان بود اصلا هم لپ تاپ داغ نکرد ... سری SE وجهز به imprint technology هست که مال من هم که سفارش 2008 هست این رو داره ... و فوق العاده زیبا و دوست داشتنی و قوی هست

به هر حال انتخاب با خودت هست ... سرعت ؟ کیفیت ؟ یا برای مولتی مدیا و بازی ؟ یا برای کارهای سنگین و محاسباتی ؟

256 هم برای بازی خوبه وگرنه من میگفتم 128 share بخر و بقیه اش رو برو یه PS2 یا Xbox بخر و کیف دنیا و آخرت رو بکن !

REGISTERED USER
06-04-2008, 23:11
REGISTERED USER عزیز لطفا در مورد
کد:

هم نظرتون رو بگید و قیمتی از این نوت بوک دارید ؟ کیفی مانیتورش چطوره ؟

ممنونم از شما

کیفیت مانیتور مثل ایسر ها هست ... نمیگم بده اماشفاف نیست و کیفیت رنگ ها پایینه

در ضمن روی تکنولوژی solo core intel اصلا فکر نکن چون در حال حذفه و خیلی ضعیفه ... باید کم کم بریم سمت centrino dou ...

mashiat
07-04-2008, 22:33
دوست خوبم Registered User ممنون از راهنمایی شما

من بلاخره 6750 رو گرفتم و قال قضیه رو کندم .

ممنونم از راهنمایی های شما