PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : دانلود Directx 10.1

kmn
31-03-2008, 09:13
ويژگي هاي‏ DirectX 10

طبق اظهارات مایکرو سافت، دایرکت 10ميتواند با مديريت هوشمندتر منابع، افزايش بازده ‏و انتقال بيشتر بار كاري از ‏سی پی یو ‏به پردازنده گرافيك، كارايي را در بازي هاي مختلف از 6 تا 8 برابر افزايش دهد. البته اين امر اندكي اغراق آميز به نظر ميرسد ‏اما مسلما شاهد افزايش زيادي در كارايي خواهيم بود.‏‎ ‎براي اين منظور دایرکت 10 و معماري خط لوله هاي پردازشي در داخل ‏پردازنده گرافيك براي به حداقل رساندن بار كاري بر روي ‏ ‏سی پی یو‏ و زير سيستم حافظه، مجددا از ابتدا طراحي شده اند. مهمترين ‏موضوعي كه در اين زمينه مد نظر طراحان قرار داشته است، افزيش كارهايي بوده كه پردازنده گرافيكي قادر است بدون نياز به ‏گفتگو با ‏ ‏سی پی یوانجام دهد. به همين دليل هنگامي كه نياز به استفاده از ‏ ‏سی پی یوداشته باشيم، خواهيم توانست به شكلي بسيار ‏سريع و موثر از آن استفاده كنيم

در ادامه مواردي را كه سبب افزايش كارايي هنگام استفاده از ‏دایرکت 10‎‏ ميشود را ذكر ميكنيم‏

� با استفاده از بافرهاي جديد براي مقادير، بازده عملياتي سايه زن ها هنگام ارسال و دريافت داده هاي مورد نياز ‏مانند مكان نورها، مشخصات مواد و غيره، افزايش خواهد يافت.علاوه بر اين با حذف داده هاي زايد، حجم عظيمي ‏از نقل انتقال هاي موجود بين ‏ای پی ای و درايور حذف خواهد گرديد. اين امر به ميزان قابل توجهي باعث كاهش فراخوان ‏داده ها توسط ‏ای پی ای و از بين بردن بار اضافي بر روي پهناي باند حافظه شده و اجازه خواهد داد تا اعمالي كه قبلا نياز ‏به گفتگو ميان ‏ای پی ای و درايور داشتند، در سطح درايور انجام شوند

� با استفاده از آرايه هاي جديد بافت گذاري، پردازنده گرافيك خواهد توانست تا به طور شناور موارد استفاده از بافت را ‏تغيير داده و بدون نياز به فراخواني و يا ذخيره، آن را مجددا مورد استفاده قرار دهد.‏

� با بررسي داده هاي مربوط به هر فريم، داده هاي نالازم بدون هيچ فعل و انفعالي با پردازنده حذف خواهد شد. ‏تكنيك فوق از تكنيك هاي بررسي مختصات عمق به صورت سلسله مراتبي براي تشخيص و حذف اشيايي كه ‏توسط اشيا ديگر پوشانده شده و قابل ديد نيستند استفاده مينمايد. اين تكنيك قبلا نيز در پردازنده هاي گرافيكي ‏مختلف مورد استفاده قرار گرفته بود اما مهمترين تفاوت تكنيك فوق با تكنيك هاي قبلي، بررسي اطلاعات فريم ‏قبلي براي يافت و حذف اين اشيا است كه نياز به محاسبات جداگانه براي هر فريم را از بين برده و سربار عمليات را ‏تا حد زيادي كاهش ميدهد

� دایرکت 10‎‏ داراي مشخصات منحصر به فردي است كه به كاربردها اجازه ميدهد آن را با توجه به نياز خود تنظيم و ‏بهينه كرده و در نتيجه كارايي را در تمام شرايط در سطح بالايي نگه دارند

� با پشتيباني از سايه زن هاي نسخه 4 ‏‎‎، پردازنده گرافيكي قادرخواهد بود تا تعداد بسيار ‏بيشتري از دستورالعمل ها را در هر سيكل كلاك انجام دهد. علاوه بر اين با استفاده از تعداد زيادي دستور العمل ‏جديد ميتوان كار بسيار بيشتري را از ‏ ‏سی پی یو به پردازنده گرافيكي منتقل كرد. در جدول زير ميتوانيد تفاوت هاي موجود ‏ميان نسخه هاي قبلي سايه زن ها را با سايه زن هاي جديد نسخه 4 مشاهده كنيد

توجه : در صورت بروز مشكل روي سيستمتان مسئوليت آن به عهده خودتان خواهد بود لذا پيشنهاد مي شود يكي از اساتيد آنرا روي سيستم خود آزمايش نموده و نتيجه را در همين جا اعلام نمايد.

حجم 59.4 مگابايت دانلود از سايت راپيدشير
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
دانلود از سايت سافت آرشيو
پسورد:

Stream
31-03-2008, 22:51
این نسخه هم مثل همه قبلیها Fake است. برای DirectX 10.1 باید VISTA Service Pack 1 را نصب کنید.

Oracle_Eldorado
31-03-2008, 22:58
خوب دوست عزیز VISTA SP1 هم اومده :دی
راستی میگن اگه Vista SP1 نصب کنی ، دیگه کرکش غیر فعال میشه و میشه همون 30 روزه .
این واقعیت داره ؟

Stream
31-03-2008, 23:01
بالاخره یکی از مهمترین آپدیتهای Service Pack 1 حتما مسائل امنیتی بوده و طبیعیه برای اکثر کرکهای قبلی مشکل پیش بیاد. گرچه این مسئله ربطی به DirectX 10.1 نداره!

Razel
31-03-2008, 23:12
تو لینکش که نوشته برای ویندوز Xp . لطفا اگر کسی تست کرد بگه ما هم دانلود کنیم.

خیلی ممنون

Oracle_Eldorado
31-03-2008, 23:38
بالاخره یکی از مهمترین آپدیتهای Service Pack 1 حتما مسائل امنیتی بوده و طبیعیه برای اکثر کرکهای قبلی مشکل پیش بیاد. گرچه این مسئله ربطی به DirectX 10.1 نداره!

خوب شما تست کردی که چه مشکلی پیش میاد ؟

Stream
31-03-2008, 23:49
مگه فقط یک کرک برای ویستا وجود داره که من بگم چه مشکلی پیش میاد؟
برای بحث درباره ویستا به انجمن ویندوز Vista ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه کنید.

Benygh
31-03-2008, 23:50
خوب وقتی مایکروسافت میاد نسخه سرویس پک جدید میده کاری میکنه که دیگه کرک هاش کار نکنه دیگه ...

amirtoty
01-04-2008, 00:15
ببخشید !
من ویندوز ویستا 32Bit دارم.
این Directx10 روش کار میکنه ؟

Stream
01-04-2008, 00:51
ببخشید !
من ویندوز ویستا 32Bit دارم.
این Directx10 روش کار میکنه ؟
DirectX 10.0 در حالت عادی روی Windows VISTA هست. برای استفاده از DirectX 10.1 باید Service Pack 1 رو نصب کنید و کارت گرافیکی شما هم از DirectX 10.1 پشتیبانی کند. ( فقط سری Radeon HD 3000 )

yasser1680
01-04-2008, 01:28
ويژگي هاي‏ DirectX 10

طبق اظهارات مایکرو سافت، دایرکت 10ميتواند با مديريت هوشمندتر منابع، افزايش بازده ‏و انتقال بيشتر بار كاري از ‏سی پی یو ‏به پردازنده گرافيك، كارايي را در بازي هاي مختلف از 6 تا 8 برابر افزايش دهد. البته اين امر اندكي اغراق آميز به نظر ميرسد ‏اما مسلما شاهد افزايش زيادي در كارايي خواهيم بود.‏‎ ‎براي اين منظور دایرکت 10 و معماري خط لوله هاي پردازشي در داخل ‏پردازنده گرافيك براي به حداقل رساندن بار كاري بر روي ‏ ‏سی پی یو‏ و زير سيستم حافظه، مجددا از ابتدا طراحي شده اند. مهمترين ‏موضوعي كه در اين زمينه مد نظر طراحان قرار داشته است، افزيش كارهايي بوده كه پردازنده گرافيكي قادر است بدون نياز به ‏گفتگو با ‏ ‏سی پی یوانجام دهد. به همين دليل هنگامي كه نياز به استفاده از ‏ ‏سی پی یوداشته باشيم، خواهيم توانست به شكلي بسيار ‏سريع و موثر از آن استفاده كنيم

در ادامه مواردي را كه سبب افزايش كارايي هنگام استفاده از ‏دایرکت 10‎‏ ميشود را ذكر ميكنيم‏

بالخره این تاپیک DX 10 هست یا DX 10.1 ؟

برای استفاده از 10.1 باید کارت گرافیکتان این نسخه رو ساپورت کنه.

فعلا کارتهای AMD 38xx نسخه DX 10.1 رو پشتیبانی میکنند.

G G Game
04-04-2008, 16:21
من سرویس پک یک ویستا را نصب کردم و به هر حال می خوام این دایرکس رو دانلودش کنم تا ببینیم چه شود کارت گرافیک هم 8600 جی تیه

Stream
04-04-2008, 16:38
من سرویس پک یک ویستا را نصب کردم و به هر حال می خوام این دایرکس رو دانلودش کنم تا ببینیم چه شود کارت گرافیک هم 8600 جی تیه
بعد از نصب Vista Service Pack 1 دیگه نیازی به نصب DirectX 10.1 جداگانه نیست. در ضمن کارت گرافیک شما از DirectX 10.1 پشتیبانی نمی کنه.

G G Game
05-04-2008, 10:30
بعد از نصب Vista Service Pack 1 دیگه نیازی به نصب DirectX 10.1 جداگانه نیست. در ضمن کارت گرافیک شما از DirectX 10.1 پشتیبانی نمی کنه.
اگر به سایت های دیگه سر بزنی متن زیر را به صورت داس سیو میکنند تا در آپدیت ویندوز فایلهایupdate: KB935509, KB937287 and KB93837.
اجرا و دانلود شوندبعدشم در Dxdiag مینوسه دایرکس10.1----------- در حالی که مال من نوشته 10
ضمنآ اگه ساپورت نمیکنه حتمآ در جلوه های تصویر اثر داره بی تاثیر نیست
بازی دایرکس 10.1 هم در بازار موجود نیست پس میگی دانلود نشه.اما برای اینها در سیستم عامل خودش می باشد Windows Vista Service Pack 1 وسرویس پک 3اکس پی Build 6001.16659 and Windows Server 2008 codenamed Longhorn
اینم متن کد هک آپدیت ویستا:
@echo off
reg add HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Curr entVersion\WindowsUpdate\VistaSp1 /v Beta1 /t REG_SZ /d a2c3c14a-9586-4d37-9aaa-79fbd64069d2 /f
reg add HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Wow6432Node\Microsoft\ Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\VistaSP1 /v Beta1 /t REG_SZ /d a2c3c14a-9586-4d37-9aaa-79fbd64069d2 /f

echo Vista SP1 registry key has been set. Please check for updates in Windows Update.

yasser1680
07-04-2008, 11:29
ضمنآ اگه ساپورت نمیکنه حتمآ در جلوه های تصویر اثر داره بی تاثیر نیست

اصلا اثري نخواهد داشت،10.1 سخت افزاري است.

sajadblog.blogfa
14-04-2008, 14:52
گرافیک من 7600gt 1g هست فکر می کنید بخوره

Stream
14-04-2008, 14:56
گرافیک من 7600gt 1g هست فکر می کنید بخوره
تا این تاریخ فقط و فقط سری Radeon HD 3000 از DirectX 10.1 پشتیبانی می کنند.

naeemtop
21-03-2009, 10:44
gt9600 از directx 10.1 پشتیبانی میکنه؟

Hitman-Group
21-03-2009, 10:57
با سلام
من کارت گرافیکم geforce 9600 gso ddr3 است ایا کارت گرافیک من این دایرکت ایکس را ساپورت می کنه
اگر می کنه لینک دانلود را بگذارید
اگر هم نمی کنه لینک ادرس دانلود دایرکت ایکس 10 را برایمان بگذارید اگر میشه این دایرکت ایکسی که نوشته km-software را نگذارید و اگر جایی دیگر توسط یک شرکت دیگر این نسخه وجود دارد ان را بگذارید.
با تشکر

ali_ranger22
21-03-2009, 12:04
شما این پست رو ندیدید که دوباره سوال می کنین ؟

تا این تاریخ فقط و فقط سری radeon hd 3000 از directx 10.1 پشتیبانی می کنند.

البته الان سری 4000 ati هم پشتیبانی میکنه