PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : احتیاج به کمک همکران متخصص

شهراد
09-11-2005, 10:05
با عرض سلام و خسته نباشید ..
سیستم بنده در هنگام بوت به شدت کند شده طوریکه حدود دو الی سه دقیقه طول می کشد که سیستم بوت شود!!! البته سیستم بنده چند وقت پیش مورد حمله قرار گرفت که تونستم از شر اون مزاحمها خلاص بشم .....
من تمام کارهایی که از دستم بر می امد انجام دادم :
1- تمام برنامه های اضافی که هنگام استارت ویندوز ران می شدند را غیر فعال کردم.
2- سیستم را به طور کامل اسکن کردم هر چی فایل مشکوک بود را پاک کردم.
3- از برنامه Tune Up Utility 2006 هم استفاده کردم !!!!!
4- از برنامه سیستم مکانیک 6 هم استفاده کردم!!!!
5- ویندوزم را از Win XP معمولی آپدیت کردم به Win XP With SP2 ولی باز هم نشد........
خلاصه هر کاری که به فکرم رسید کردم ولی نتیجه نگرفتم که نگرفتم ..........
البته باید بگم که من نمی تونم ویندوزم را عوض کنم چون دیتا بیس و ویژوال استودیو و .... من به هم می خورد و من حتما باید از پس این مشکل بر بیام ........
دوستان و همکاران گرامی متخصص در این امر لطف کنید بنده را در این مورد راهنمایی فرمایید.متشکرم.
------------------------------------------------------------------------------------------------
در ضمن : ویروس یاب بنده Norton Anti Virus 2005 آپدیت تاریخ 06/11/2005 هستش لطف کنید در مورد این هم نظر بدهید که آیا در مورد تروجان ها قوی هست یا نه ؟ آیا اصلا ویروس یاب خوبی هست یا این که از ویروس یاب بهتری استفاده کنم (ببخشید البته می دونم که این سوال را باید در بخش آنتی ویروس مطرح می کردم!!!!)
پیشاپیش از لطف شما دوستان و همکاران گرامی متشکرم.

Lord_theOne
09-11-2005, 12:04
فقط ويندوز را بايد عوض كني
يك سوال قبلا هم اينجوري بوده؟

شهراد
09-11-2005, 12:19
لرد عزیز یعنی واقعا هیچ راهی نداره !!!!!!!!!!!!!!!!!! این که خیلی بده ...............

Harry Potter
09-11-2005, 13:25
پیشنهاد میکنم:
1- آنتی ویروست رو به NOD32 تغییر بدی. (هم بهتره و هم سرعت بیشتری داره)
2- بعد هم با استفاده از نرم افزار O&O Defrag هاردت رو یکپارچه کنی. (خصوصا درایو ویندوز)
3- به قسمت Control Panel----->Performance and Maintenance----->Administrative Tools----->Services بری و سرویس های غیر مفید رو از کار بندازی.

دیگه فکر کنم اینجوری سرعتت بهتر بشه، اما اگر باز هم فرقی نکرد چاره ای نداری جز عوض کردن وبندوز.

Lord_theOne
09-11-2005, 14:42
شما به سوال من پاسخ نداديد گفتم قبلا هم سرعتت پايين بوده؟

Harry Potter
09-11-2005, 14:48
سیستم بنده در هنگام بوت به شدت کند شده

lord_theone جان به نظرم منظورش از این جمله این بوده که قبلا سرعت سیستمش خوب بوده اما الان کند شده.
من که این طوری برداشت کردم.

Lord_theOne
09-11-2005, 20:04
هيچ برنامه اي بهش كمك نمي كنه فقط بايد ويندوز را عوض كنه البته اگر رم كامپيوترش پر مي شود يا پر هست را با برنامه ها كمش كنه
در هر صورت بهترين كار ويندوز را عوض كن

reza12100
10-11-2005, 02:42
میتونی از system restor استفاده کنی و سیستم را بهزمانی که سرعت بوت خوبی داشت برگردونی
بعد یک بکاپ از درایو وندوزت بگیر تا هر موقع دچار مشکل شد بکاپ را restor کنی
پیشنهاد میکنم از نرمافزار BootVis 1.3.37.0 که سایت مایکروسافت معرفی کرده استفاده کنید واقعا سرعت بوت شدن را زیاد میکنه (خودم تست کردم)
BootVis download:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یک لینک میزارم مربوط به مجموعه راهکارهای مایکروسافت برای optmize کردن ویندوز :

ebilove
10-11-2005, 03:16
با سلام
منظورت رو از اين جمله واضح تر بگو:
من نمی تونم ویندوزم را عوض کنم چون دیتا بیس و ویژوال استودیو و .... من به هم می خورد
شايد بشه ازشون يه بكاپتي بگيري .البته شايد
.....
نوع حمله رو هم نگفتي چه جور بوده
ايا امكان ا سيب ديدن سخت افزارات هم بوده در اين حمله ؟
.................................
اگه اينو داري استفاده كن ببين چطوره
pcboost
بدرود.

شهراد
10-11-2005, 10:20
ebilove عزیز منظورم این که چون سیستم من به نوعی سرور هستش و چند نفر دارن با این دیتا بیس کار می کنند عوض کردن ویندوزش تقریبا غیر ممکنه !!؟؟؟
در مورد حمله هم باید بگم بیشتر به همین ویندوز صدمه وارد شده و سخت افزار سالمه چون با سخت افزارهای بک آپم هم چک کردم همچنان مشکل باقی بود ....؟؟؟
از همکاری حسین و لرد و رضا هم متشکرم ببخشید در ساعاتی که شما مشغولید بنده در خواب ناز هستم !!!!!

ebilove
10-11-2005, 12:09
با سلام
اينو بگير نصب كون ببين تغييرات سرعت ميبيني
...........
راستي شما يك نگاه به درايوات بنداز ببين اروري چيزي ندارن؟
بهتره با پارتيشن مجيك ببيني.
بدرود.

شهراد
10-11-2005, 14:40
سلام ابی لاو عزیز
من توصیه شما را هم انجام دادم که متاسفانه خود این برنامه هم بوت سیستم را کندتر کرد !!!!!!
در ضمن هارد را هم قبلا چک کرده بودم مشکلی ندیدم. ...
نمی دونم شاید همنجوری با این مسئله کنار بیایم چاره ای نیست ، بیشتر از این هم مزاحم شما دوستان عزیز نشم
باز هم متشکرم از راهنمایی شما.

lord
11-11-2005, 02:30
به نظر من باید درایو های ویندوزت رو Defrag کن مخصوصا درایوی که ویندوز روش نصبه
و بعد با برنامه Fix It Utility هاردت رو پاکسازی کن بهتر میشه