PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گوشی بین 220 تا 380؟

HoshMaN
29-03-2008, 14:17
سلام دوستان

من میخواستم یه گوشی بخرم که فبلش بد ندیدم با شما مشورت کنم.

من یه گوشی میخوام که:

1-صفحه نمایش خوب و بزرگ.

2-دوربین خوب.

3-کیفیت صدا.

4-قشنگی.

در ضمن امکاناتی مثل بازی و نمایش فایل های آفیس و... برام مهم نیست .

در کل یه مبایل میخوام که زود از قیمت نیافته مثلا اگه حالا خریدمش 3 ماه دیگه خواستم بفروشمش خیلی ضرر نکنم.

در ضمن بهتره سونی اریکسون نباشه چون همه ی خونواده مون سونی اریکسون دارن میخوام برام یکم جدید باشه.خودم که از n ها خوشم می آید و موتورولا.

ضمنا هزینه هم تا سقف 380 هزار تومن.
ضمنا اگه نیازهای من تو گوشی های ارزونتر هم هست بگید.
من خودم از n70 خوشم میاد بنظرتون خوبه؟

Highbury
29-03-2008, 16:38
ان70 از گوشیهای قدیمی هستش که این معایب رو داره
نسبت به قیمت نمی ارزه
صفح نمایش خوبی نداره
کیفیت صدا نداره
بلندی صدا متوسط هستش
قشنگی هم نداره
سرعتش پایینه.
کیبورد خوبی برای پیام نوشتن نداره.
:31::31::31:یعنی اگه این گوشی رو میگرفتید پشیمان می شدید
به نظر من گوشی که همه ی نیازهای شما را بتواند برآورده کند
5610 و یا گوشیهایی مثل یو600 و یو700 سامسونگ هستش.
5610:
خیلی قشنگه
کشویی
محکم هستش
دوربین خوبی داره 3 مگاپیکسل
کیبورد خوبی برای پیام نو شتن داره
تقریبا جدیده
قیمتش حدود 300 تومانه(بعد از تعطیلات بخری بهتره همه ی گوشیها الان گرون شدن)
صدای متوسط به بالا و باکیفیت داره
هندسفری توپی داره
فیلمبرداریش با کیفیت دی وی دی و با سرعت15 فریم هستش.
صفحه نمایش اون بزرگ و با کیفیته.
یو600 و یو700 سامسونگ:
دوربین خوب3 مگاپیکسلی
فیلمبرداری ضعیف
صدای ضعیف اما با کیفیت به خصوص یو700(5610 از نظر صدا خیلی بهتره)
ال سی دی خوب اما بازم 5610 به نظرم بهتر باشه.
قیمت یو600 حدود 230 و یو700 حدود 250 است.
از نظر صدا و فیلمبرداری 5610 خیلی بهتر در ضمن جدیدتر.
هر سه تا گوشی خوشکل هستند مخصوصا یو700 مشکی

H M R 0 0 7
29-03-2008, 17:02
گوشي هايي كه دوستمون معرفي كرد گوشيه هاي خوبين،
پيشنهاد من N73 هستش البته با اين چيزايي كه شما گفتين.

aRThaS_08
29-03-2008, 17:28
تو گفتی بهتره سونی اریکسون نباشه ولی W910 یه چیز دیگس فقط شرط دومتو این کمتر داره
قیمتشم کاملا ثابته 380 تا 400 :دی

hamidrezaaa
29-03-2008, 17:34
n81 هم گزینه ی خوبی میتونه باشه

Highbury
29-03-2008, 18:28
تو گفتی بهتره سونی اریکسون نباشه ولی W910 یه چیز دیگس فقط شرط دومتو این کمتر داره
قیمتشم کاملا ثابته 380 تا 400 :دی
دوست عزیز به نظر من دبلیو910 قیمت واقعی اون باید حدود 280 باشه الان توی اون رنج قیمت همراه با دبلیو910 حریفی به نام ان81 و آی 450 سامسونگ رو داره.
دبلیو910 تقریبا میشه گفت همان دبلوی580 است با ظاهری متفاوت و جدیدتر التبه تفاوتهایی هم دارد که در حد جزئی است و نمیشه گفت تغییرات فوق العاده در سخت افزار ونرم افزار آن است.
اما برتری های ان81 هشت گیگ نسبت به دبلوی910:
درسته قیمتش یه 40-50 تومان بیشتره در عوض(اما نسبت به ان81 معمولی هیچ تفاوت قیمتی نداره)
سیمباین جدید
کیفیت صدا و بلندی صدای بیتشر
ال سی دی با کیفیت تر
سی پی یو قوی
رم بالاتر
هشت گیگ حافظه
و قیمت مناسبتر
فیلمبرداری بهتر
که به نظرم همون داشتن سیمباین و سرعت بالاتر و داشتن هشت گیگ مشخص میکنه که ان81 برنده ی این میدان هستش.
برتری های آی 450:
زیبایی این گوشی
قیمت مناسبتر که حدود 330 تومان هستش البته این گوشی از همه جدیدتره و قیمتش خیلی مناسبه
داشتن سیستم عامل سیمباین
داشتن سی پی یو قوی و سرعت بسیار بالا
اسلاید دو طرفه که مثل ان95 میمونه که بر خلاف ان95 اون قسمت بالاش اسپیکر خوابیده که بسیار زیباست
صدای بسیار با کیفیت
اما از نظر بلندی نمیتوانم چیزی بگم به هر حال باید بلندی خوبی داشته باشه چون اسپیکرهای خفنی داره .
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
باید عرض شود که نه ان81 و نه آی450 سامسونگ و نه دبلیو910 دوربین مناسبی نداره
اما اگه بخواهیم یکی از اینها رو انتخاب کنیم مطمئنا ان81 و آی450 مناسبتره
مخصوصا آی450 که هم جدیده و هم زیباست و هم دارای خلاقیتی هست که در گوشیهای دیگه نیست

n81 هم گزینه ی خوبی میتونه باشه
قیمتش بالاست البته دوربین مناسبی نداره اما سایر شرایط رو داره

گوشي هايي كه دوستمون معرفي كرد گوشيه هاي خوبين،
پيشنهاد من N73 هستش البته با اين چيزايي كه شما گفتين.
ان73 کیفیت صفحه و کیفیت صدا رو ندارد
در ضمن دارای سرعت پایین تری میباشد
به نظر من این دوستمون گوشی با سیستم عامل نیاز ندارند.پس بهتره گوشی بدون سیتسم عامل بگیره که قیمتش هم مناسبتر باشه

corey
29-03-2008, 18:48
دوست عزیز به نظر من دبلیو910 قیمت واقعی اون باید حدود 280 باشه الان توی اون رنج قیمت همراه با دبلیو910 حریفی به نام ان81 و آی 450 سامسونگ رو داره.
دبلیو910 تقریبا میشه گفت همان دبلوی580 است با ظاهری متفاوت و جدیدتر التبه تفاوتهایی هم دارد که در حد جزئی است و نمیشه گفت تغییرات فوق العاده در سخت افزار ونرم افزار آن است.
اما برتری های ان81 هشت گیگ نسبت به دبلوی910:
درسته قیمتش یه 40-50 تومان بیشتره در عوض(اما نسبت به ان81 معمولی هیچ تفاوت قیمتی نداره)
سیمباین جدید
کیفیت صدا و بلندی صدای بیتشر
ال سی دی با کیفیت تر
سی پی یو قوی
رم بالاتر
هشت گیگ حافظه
و قیمت مناسبتر
فیلمبرداری بهتر
که به نظرم همون داشتن سیمباین و سرعت بالاتر و داشتن هشت گیگ مشخص میکنه که ان81 برنده ی این میدان هستش.
برتری های آی 450:
زیبایی این گوشی
قیمت مناسبتر که حدود 330 تومان هستش البته این گوشی از همه جدیدتره و قیمتش خیلی مناسبه
داشتن سیستم عامل سیمباین
داشتن سی پی یو قوی و سرعت بسیار بالا
اسلاید دو طرفه که مثل ان95 میمونه که بر خلاف ان95 اون قسمت بالاش اسپیکر خوابیده که بسیار زیباست
صدای بسیار با کیفیت
اما از نظر بلندی نمیتوانم چیزی بگم به هر حال باید بلندی خوبی داشته باشه چون اسپیکرهای خفنی داره .

تمام صحبت های زیمکا جون تائید میشه به غیر از اینکه کیفیت صدای ان81 از دبل910 بیشتره

راستی الان کا850 حدود 410 تومن شده و واقعا گزینه مناسبی هستش دوربین عالی صدای با کیفیت و تقریبا بلند و در کل هم برای موزیک هم واقعا مناسبه

zhina_gian
29-03-2008, 20:01
اگر نوکیا بخوای منم تا حدودی N81 8GB رو حتی بهتر از ان95 8 گیگ قبول دارم البته بدون بررسی دوربین.
به نظر من هم شیک تره و قیافه سنگین تری داره. اما با صداش موافق نیستم. البته صداش از ان95 بهتر است اما
از دبلیو 910 سونی اریکسون نه.

اگر ان81 باطری خوبی داشت حداقل 7 ساعت تاک تایم. اونوقت شاید منم اینو بهتون پیشنهاد میکردم. پس اگر با
مشکل باطری کنار میاید در اون صورت Nokia N81-8GB گزینه بسیار مناسبی برای شماست.

اگر هم از گوشی های سونی اریکسون خواستید انتخاب کنید منم با Corey موافقم و به شما K850i را پیشنهاد
میکنم و اگر هم گوشی رو با سیستم عامل میخواهید داشته باشید در اون صورت P1i انتخاب بسیار مناسبیه.

Sasan Info
29-03-2008, 21:11
من با این قیمت میتونم یه چیزی بهت پیشنهاد کنم که پشیمون نشی
ببین سامسونگ g800 تمام این شرایط رو داره
1 ال سی دی بزرگی داره که در کیفیت اون هیچ شکی نیست
2 این گوشی روی همین مورد بیشتر کار کرده یعنی یه دوربین عکاسی کامل
3 کیفیت صداش هم خوبه ! دو تا اسپیکر استریو داره اما بهت بگم که صداش بلند نیست
4 مطمئنم طراحیش به دلت میشینه من که یکی از اولویت هام برای خرید این گوشی همین زیباییشه
من الان ازش راضی هستم فقط نداشتن سیمبین کمی ناراحتم میکنه

i450 هم گوشی عالی هست(که من فکر کنم این یکی به درد من میخورد)
تمام موراردی رو که میخوای به جز مورد دوم رو داره
البته رو موارد دیگش کار شده مخصوصا مورد سوم
در ضمن سیمبین هم هست(برا همین فکر میکنم انتخابم باید این باشه در صورتی که دیگه g800 رو خریدم)

اگه سیمبین نمیخوای صد در صد بهت g800 رو پیشنهاد میکنم

موفق باشی

zhina_gian
29-03-2008, 22:58
ساسان عزیز شما جی800 دارید؟ یا قبلا استفاده کردید؟

جی 800 به دل منم نشسته بود و یه زمانی یکی از آلترناتیو هام بود برای خرید یک هدیه به خواهرم. جی 800 جزو
اون گوشی هایی بود که در لیست نظر سنجی در این فروم قرار داده بودم. اما 2 مشکل بزرگ من رو از خرید اون
پشیمون کرد و آخرش یک گوشی دیگه گرفتم براش.

یکیش قدرت نگه داشتن شارژ خیلی کم. یک گوشی هر چقدر هم امکاناتش بالا باشه اما باطری نداشته باشه
نمیشه به موقع و هر جایی از گوشی استفاده کرد. در هر مکانی هم که برق و پرِز وجود نداره که همه اش گوشی
تو شارژ باشه.

مشکل دوم به قول یکی از از کسانی که خودش چندین ساله سامسونگ داره این بود که برنامه های جاوا به خوبی
روش نصب نمیشند. یعنی سامسونگ رو همینطوری که هست باید قبول کرد. در فکر برنامه خور بودن نباید بود و
دنبال تم و شکل و نمای قشنگ تر هم نباید بود. یعنی همینه که هست.

من نمیدونم آخه حیف نیست گوشی هایی به این خوبی گاهی هم در نوکیا و هم در سامسونگ وجود داره اما
باطری هاشون سه صوته خالی میشه. اگه یک فکری به حال باطری میکردند خیلی خوب میشد.

موفق باشید.

B L A S T E R
29-03-2008, 23:18
چه جالب.هر کی میاد از گوشیه خودش تعریف میکنه...
ولی من میگم k850 بخر.تو این رنج قیمت بهترینه

hamidrezaaa
29-03-2008, 23:24
قیمتش بالاست البته دوربین مناسبی نداره اما سایر شرایط رو داره

کاظم خان 380 . 370 قیمتی خوبیه برای این گوشی فکر نمیکنم زیاد باشه میارزه

Highbury
29-03-2008, 23:48
کاظم خان 380 . 370 قیمتی خوبیه برای این گوشی فکر نمیکنم زیاد باشه میارزه
منظورت دبلیو910 هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
دبلیو910 باید قیمتش حدود 270-80 تومان باشه حتی این گوشی در موارد از 5700 کم میاره:18:
مثل سرعت.حتی بعضی ها هم که این گوشی رو گرفته بودند مشکل نرم افزاری داشت که میگفتن با آپدیت حل میشه
ببینید این گوشی یعنی دبلیو910 از نظر سخت افزاری ونرم افزاری تفاوت چندانی حتی با دبلیو810 نداره
حالا این واکمن 3 میخواد باشه یا میخواد 11111 باشه چون اینا همش عدد و ورژن هست.
به نظر من دبلیو910 حداقل باید دوربین3 مگا داشت تازه اونم قیمتش باید زیر 330 می بود/الان گوشیهایی بسیار ارزانتر از قبیل 5700 و 5610 و آی450 سامسونگ وجود داره که از دبلیو910 سرتر هستش.

امادر مورد مشکل باتری که دوستمون گفتند
باید عرض کنم که شما باز هم به اون اعداد و ارقام نگاه کردید:31:
ساسان خودش هم دبلیو950 داره و هم 5700 از نظر اعداد شارژ دبلیو950 بایستی دو برابر 5700 باشه اما در واقع اینطور نیست و هر دوشون شارژشون با استفاده معمولی حدود دو روز هستش.
باید اضافه کرد که گوشیهای نوکیا باسی پی یو قوی و رم بالا و صفحه نمایش 16 میلیون رنگ باز هم شارژ مناسبی داره.
البته به گوشیهای سونی اریکسون نمیرسه ولی مثل اون اعداد ارقام کم نمیاره شاید نهایت 20 درصد از گوشی مثل کا800 شارژشون ضعیف تر باشه
اما در مورد گوشیهای سامسونگ حق با شماست شارژ خوب نگه نمیداره نمیدونم چیه
و اینکه گفتید برنامه زیاد نصب نمیشه البته میشه به سختی و در گوشیهای جدید یه کم راحت تر شده
اما باید بدونید که گوشیهای سامسونگ از نظر امکانات در سطح بالایی هستش مثلا یه گوشی ساسمونگ مثل دی880 برنامه های امنیتی و پسورد گذاری -دزدگیر و حتی برنامه ی بلک لیست رو در خودش داره.

hamidrezaaa
30-03-2008, 00:09

کاظم خوبی ...:27:
ببینم تو احینانا مست نمی کنی مییایی فروم :18: پسر خوب من اصلا حرفی از W910 زدم

Highbury
30-03-2008, 00:24
کاظم خوبی ...:27:
ببینم تو احینانا مست نمی کنی مییایی فروم :18: پسر خوب من اصلا حرفی از W910 زدم
شرمنده حال نداشتم برم صفحه قبلی رو نگاه کنم منظورت پس ان81 بود درسته؟

hamidrezaaa
30-03-2008, 00:45
شرمنده حال نداشتم برم صفحه قبلی رو نگاه کنم منظورت پس ان81 بود درسته؟
اره منظورم N81 بود البته معمولیش

zhina_gian
30-03-2008, 01:39
ساسان خودش هم دبلیو950 داره و هم 5700 از نظر اعداد شارژ دبلیو950 بایستی دو برابر 5700 باشه اما در واقع اینطور نیست و هر دوشون شارژشون با استفاده معمولی حدود دو روز هستش.
باید اضافه کرد که گوشیهای نوکیا باسی پی یو قوی و رم بالا و صفحه نمایش 16 میلیون رنگ باز هم شارژ مناسبی داره.
البته به گوشیهای سونی اریکسون نمیرسه ولی مثل اون اعداد ارقام کم نمیاره شاید نهایت 20 درصد از گوشی مثل کا800 شارژشون ضعیف تر باشه
و اینکه گفتید برنامه زیاد نصب نمیشه البته میشه به سختی و در گوشیهای جدید یه کم راحت تر شده
اما باید بدونید که گوشیهای سامسونگ از نظر امکانات در سطح بالایی هستش مثلا یه گوشی ساسمونگ مثل دی880 برنامه های امنیتی و پسورد گذاری -دزدگیر و حتی برنامه ی بلک لیست رو در خودش داره.

سلام .

دوست عزیز من خودم هم 5700 داشتم و نزدیک به 6 ماه ازش استفاده کردم. البته رنگ قرمزش رو داشتم. فکر
کنم 3 الی 4 ماهی میشد که وارد بازار شده بود من خریدمش. اما بعد از 6 ماه دلایل فروختن این گوشی من این
بود که ...

شارژ رو خیلی زود خالی میکرد . اگر میزان استفاده از گوشی از حد وسط به بالا بود روزی 1 بار باید شارژش
میکردم. اگر هم استفاده معمولی ازش میکردم یعنی به موزیک کمتر گوش میدادم ... اصلا نباید تو اینترنت میرفتم
و یا اگر میرفتم فقط برای چک کردن ایمیل هام بود و خیلی کارهای دیگه رو باید کمتر میکردم تا شارژش به
2 روز و با زور زدن به 3 روز میرسید.

یک مشکل دیگه اش هنگ های نا بجاش بود. که دلایل زیادی داشت. حتی با آپدیت کردنش هم مشکل هنگ کردن
پیش میومد.

از نظر قابش هم باید بگم که مثل اسباب بازی بچه ها ساخته بودنش مخصوصا درپوش روی باطریش. منظورم در
پشتش هست که باید برداری تا باطری و سیم کارت رو توش بزاری. درش انقدر نازک بود که با کوچکترین ضربه
بیرون میومد.

البته خوبی هایی هم داشت و همه اش بد نبود. مثلا صدای اسپیکر خوبی داشت و مخصوصا اینکه بصورت
استریو بود.

اینها رو گفتم که بدونید من هم مثل شما با دو سه مدل جدید نوکیا کار کردم بغیر از قدیمیاش مانند 3310 و 3330
که خاطره خوبی ازشون دارم. الانم که پی1 دارم باید بگم که استفاده خیلی زیادی ازش میکنم و به موزیک هم
تا دلتون بخواد گوش میدم اما با وجود اینکه استفاده زیادی ازش میکنم هر 3 روز شارژ میکنم.

اگر استفاده معمولی ازش بکنم شارژش گاهی تا 1 هفته تمام میرسه بدون اینکه آخ بگه. یادمه من مسافرت بودم
تنها با 5 درصد شارژ باقی مونده 20 دقیقه باهاش در اینترنت گشتم و حدود 10 دقیقه ای هم باهاش صحبت کردم
یخورده موزیک گوش گوش دادم ... میتونم بگم اونم 5 الی 6 دقیقه اما با وجود اینکه بوق بوق میکرد و علامت
اخطار نشون میداد هنوزم 1 درصد از شارژ رو داشت.

با همون 1 درصد 4 ساعت بهش دست نزدم تا اگر کسی بهم زنگ زد زود بگم که شارژ گوشیم تموم شده و تماس
هام رو از دست ندم چون داخل ماشین بودم و خیلی راه تا مقصد در پیش داشتیم.

دشمن باطری پی1 فقط یک چیزه که تا بحال دیدم و اونوم هندزفری های بلوتوثه. من الان هندزفری دی اس 980
سونی اریکسون رو براش خریدم میتونم بگم با 4 ساعت موزیک گوش دادن اونم با آخرین حد صدا باطریش از 100
درصد که فول شارژه به 5 درصد میرسه و بوق بوق میزنه.

دوست عزیز من هم مثل شما هم تجربه نوکیا رو دارم و هم سونی اریکسون رو با جیک و پوک هر دوتاشون
آشنایی دارم. اینطوری هام نیست که فقط به اعداد و ارقام نگاه کنم و زود باور باشم. اما وقتی که تجربه خودم
رو در کنار این اعداد و ارقام قرار میدم میبینم که با همدیگه همخوانی دارند. و همچین هم اشتباه نیستند.

گذشته از این اعداد و ارقام به انجمن های تخصصی مانند esato.com و حتی انجمن های خود Gsmarena سر
میزنم و نظرات رو میخونم. اونجا هم از باطری های نوکیا همچین خوب نمیگند و کسی رو راضی نکرده. شاید
بعضی مسائل دیگه مانند...

>> استفاده نکردن از اینترنت بی سیم
>> استفاده نکردن از خطوط 3G
>> کمتر گوش دادن به موزیک
>> گشت و گذار کمتر در اینترنت توسط گوشی

و موارد دیگه ... باعث بشه که مصرف باطری پایین تر بیاد و من هم اینو قبول دارم. اما با کمال تاسف باید بگم که
من تمام موارد بالا رو دارم. یعنی هم از خطوط پرسرعت 3G برای تماس هام استفاده میکنم و هم اینترنت وایرلس
استفاده میکنم. هر چند که نوکیا5700 وایرلس نداشت اما 3G که داشت.

اگر اطلاع داشته باشید زمانی که در Gsmarena مقدار ساعت مکالمه برای گوشی مانند P1i رو زده 10 ساعت
منظورشون 10 ساعت مکالمه با استفاده از خطوط GSM است. اما کسی مثل من اگر 5 ساعت مداوم و شایدم
کمتر با خطوط 3G و با استفاده از گوشی پی1 صحبت کنه شارژش کلا خالی میشه.

اینو گفتم که بدونید زمانی که پی1 با 10 ساعت تاک تایم میتونه فقط 5 ساعت در مقابل 3G دوام بیاره اونوقت چه
انتظاری باید از گوشی هایی داشت که Talk Time شون در حالت معمولی فقط 3 ساعته. شما برو نوکیا ان81 رو
با 4 ساعت تاک تایم که باخطوط GSM داره رو با خطوط 3G امتحان کن اونوقت متوجه میشید که زیاد بتونه دوم بیاره
فقط 2 ساعته نه بیشتر.

راستی برای اینکه براتون جای سوال نشه بگم که من چون نروژ زندگی میکنم از خطوط 3G برای تماس استفاده
میکنم.

موفق باشید دوست عزیز :11:

Highbury
30-03-2008, 09:20
سلام .

دوست عزیز من خودم هم 5700 داشتم و نزدیک به 6 ماه ازش استفاده کردم. البته رنگ قرمزش رو داشتم. فکر
کنم 3 الی 4 ماهی میشد که وارد بازار شده بود من خریدمش. اما بعد از 6 ماه دلایل فروختن این گوشی من این
بود که ...

شارژ رو خیلی زود خالی میکرد . اگر میزان استفاده از گوشی از حد وسط به بالا بود روزی 1 بار باید شارژش
میکردم. اگر هم استفاده معمولی ازش میکردم یعنی به موزیک کمتر گوش میدادم ... اصلا نباید تو اینترنت میرفتم
و یا اگر میرفتم فقط برای چک کردن ایمیل هام بود و خیلی کارهای دیگه رو باید کمتر میکردم تا شارژش به
2 روز و با زور زدن به 3 روز میرسید.

یک مشکل دیگه اش هنگ های نا بجاش بود. که دلایل زیادی داشت. حتی با آپدیت کردنش هم مشکل هنگ کردن
پیش میومد.

از نظر قابش هم باید بگم که مثل اسباب بازی بچه ها ساخته بودنش مخصوصا درپوش روی باطریش. منظورم در
پشتش هست که باید برداری تا باطری و سیم کارت رو توش بزاری. درش انقدر نازک بود که با کوچکترین ضربه
بیرون میومد.

البته خوبی هایی هم داشت و همه اش بد نبود. مثلا صدای اسپیکر خوبی داشت و مخصوصا اینکه بصورت
استریو بود.

اینها رو گفتم که بدونید من هم مثل شما با دو سه مدل جدید نوکیا کار کردم بغیر از قدیمیاش مانند 3310 و 3330
که خاطره خوبی ازشون دارم. الانم که پی1 دارم باید بگم که استفاده خیلی زیادی ازش میکنم و به موزیک هم
تا دلتون بخواد گوش میدم اما با وجود اینکه استفاده زیادی ازش میکنم هر 3 روز شارژ میکنم.

اگر استفاده معمولی ازش بکنم شارژش گاهی تا 1 هفته تمام میرسه بدون اینکه آخ بگه. یادمه من مسافرت بودم
تنها با 5 درصد شارژ باقی مونده 20 دقیقه باهاش در اینترنت گشتم و حدود 10 دقیقه ای هم باهاش صحبت کردم
یخورده موزیک گوش گوش دادم ... میتونم بگم اونم 5 الی 6 دقیقه اما با وجود اینکه بوق بوق میکرد و علامت
اخطار نشون میداد هنوزم 1 درصد از شارژ رو داشت.

با همون 1 درصد 4 ساعت بهش دست نزدم تا اگر کسی بهم زنگ زد زود بگم که شارژ گوشیم تموم شده و تماس
هام رو از دست ندم چون داخل ماشین بودم و خیلی راه تا مقصد در پیش داشتیم.

دشمن باطری پی1 فقط یک چیزه که تا بحال دیدم و اونوم هندزفری های بلوتوثه. من الان هندزفری دی اس 980
سونی اریکسون رو براش خریدم میتونم بگم با 4 ساعت موزیک گوش دادن اونم با آخرین حد صدا باطریش از 100
درصد که فول شارژه به 5 درصد میرسه و بوق بوق میزنه.

دوست عزیز من هم مثل شما هم تجربه نوکیا رو دارم و هم سونی اریکسون رو با جیک و پوک هر دوتاشون
آشنایی دارم. اینطوری هام نیست که فقط به اعداد و ارقام نگاه کنم و زود باور باشم. اما وقتی که تجربه خودم
رو در کنار این اعداد و ارقام قرار میدم میبینم که با همدیگه همخوانی دارند. و همچین هم اشتباه نیستند.

گذشته از این اعداد و ارقام به انجمن های تخصصی مانند esato.com و حتی انجمن های خود Gsmarena سر
میزنم و نظرات رو میخونم. اونجا هم از باطری های نوکیا همچین خوب نمیگند و کسی رو راضی نکرده. شاید
بعضی مسائل دیگه مانند...

>> استفاده نکردن از اینترنت بی سیم
>> استفاده نکردن از خطوط 3G
>> کمتر گوش دادن به موزیک
>> گشت و گذار کمتر در اینترنت توسط گوشی

و موارد دیگه ... باعث بشه که مصرف باطری پایین تر بیاد و من هم اینو قبول دارم. اما با کمال تاسف باید بگم که
من تمام موارد بالا رو دارم. یعنی هم از خطوط پرسرعت 3G برای تماس هام استفاده میکنم و هم اینترنت وایرلس
استفاده میکنم. هر چند که نوکیا5700 وایرلس نداشت اما 3G که داشت.

اگر اطلاع داشته باشید زمانی که در Gsmarena مقدار ساعت مکالمه برای گوشی مانند P1i رو زده 10 ساعت
منظورشون 10 ساعت مکالمه با استفاده از خطوط GSM است. اما کسی مثل من اگر 5 ساعت مداوم و شایدم
کمتر با خطوط 3G و با استفاده از گوشی پی1 صحبت کنه شارژش کلا خالی میشه.

اینو گفتم که بدونید زمانی که پی1 با 10 ساعت تاک تایم میتونه فقط 5 ساعت در مقابل 3G دوام بیاره اونوقت چه
انتظاری باید از گوشی هایی داشت که Talk Time شون در حالت معمولی فقط 3 ساعته. شما برو نوکیا ان81 رو
با 4 ساعت تاک تایم که باخطوط GSM داره رو با خطوط 3G امتحان کن اونوقت متوجه میشید که زیاد بتونه دوم بیاره
فقط 2 ساعته نه بیشتر.

راستی برای اینکه براتون جای سوال نشه بگم که من چون نروژ زندگی میکنم از خطوط 3G برای تماس استفاده
میکنم.

موفق باشید دوست عزیز :11:

من اصلا نمیخوام روی حرف خودم پافشاری کنم
منم یکی از دوستام پی1 داره و از نظر نگهداری شارژ خیلی خوبه اما بحث من روی دبلیو950 بود و اینکه نسبت به اون چیزی که گفته شده تفاوت داره.تقریبا مثل 5700 هست.
تمام حرفهای شما که نسبت به 5700 بود رو قبول دارم از نظر کیفیت ساخت بدنه مزخرف هستش از دستم افتاد و هم قابش در اومد(قابل پیش بینی بود:31:)و هم باتریش در صورتی که هیچ کدام از گوشی های قبلی من اینجوری نبود مخصوصا سامسونگها که محکم هستند.
اما باید قبول کرد که سخت افزاری که روی گوشی مثل 5700 هست نه روی پی1 هست و نه روی دبلیو950.متن حرف من هم این بود:
اونجا هم گفتم که شارژشون به سونی اریکسون نمیرسه اما سخت افزاری نوکیا خیلی قویتره.
مثلا گوشی موتورولاz8 و v8(یا V8 یا U8)سی پی یوش 500 مگاهرتز هستش که واقعا شارژ باتری رو تموم میکنه.
در ضمن دوست عزیز توی این ایران خراب شده خبری از اینترنت مینترنت نیستش اینجا ما در دوره ی غارنشینی هستیم.:31:
موفق باشی عزیز.خوش به حالت که نروژی
در ضمن من تعجب میکنم که 5700 شما دچار هنگ میشد توی سری اول هرزگاهی ریست میکرد ولی هنگ توی کارش نبود سرعت این گوشی واقعا بالاست از گوشیهای جاوا هم بیشتره.مال من که اصلا هنگ نکرد البته وقتی یه بار مستر ریستش کردم دچار مشکل میشد واونم این بود که فیلمبرداری که میکردم سیو نمیکرد.اما خداییش هنگ منگ توی کارش نبوده.حالا برای من فرصتش پیش نیومده که با پی1 کار کنم اما سرعتش به مراتب از دبلیو950 بیشتر بوده.

HoshMaN
30-03-2008, 09:36
با تشکر فراوان از دوستان که نظر مفید خودشون رو گفتند.
گوشی های سامسونگی که دوستان معرفی کردن خیلی گوشی های تمیزی هستند و همینطور گوشی 5610 .
دوستان توجه کنن مثلا اگه یکی از شر های من تو یه گوشی نبود نام ببرن.چون مثلا حالا اگه دوربینش 2 مگا پیکسلی بود مثل k750 هم خوبه یا مثلا بلندی صدا زیاد برام ملاک نیست.من دنبال کیفیت صدا هستم.
ضمنا در مورد سیمبیان،من تا حالا زیاد با گوشی های نوکیا و مخصوصا سیمبیان دارها کار نکردم.نمیدونم دقیقا چه امکاناتی داره میشه یکی از دوستان یه توضیح مختصری درباره ی سیمبیان بده تا اونجایی که من میدونم یه سیستم عامل موبایل هست که امکان نصب برنامه رو موبایل رو میده.مثل دیکشنری و...( خوب این بد نیست بهتره اینم روش باشه.)

Highbury
30-03-2008, 10:10
با تشکر فراوان از دوستان که نظر مفید خودشون رو گفتند.
گوشی های سامسونگی که دوستان معرفی کردن خیلی گوشی های تمیزی هستند و همینطور گوشی 5610 .
دوستان توجه کنن مثلا اگه یکی از شر های من تو یه گوشی نبود نام ببرن.چون مثلا حالا اگه دوربینش 2 مگا پیکسلی بود مثل k750 هم خوبه یا مثلا بلندی صدا زیاد برام ملاک نیست.من دنبال کیفیت صدا هستم.
ضمنا در مورد سیمبیان،من تا حالا زیاد با گوشی های نوکیا و مخصوصا سیمبیان دارها کار نکردم.نمیدونم دقیقا چه امکاناتی داره میشه یکی از دوستان یه توضیح مختصری درباره ی سیمبیان بده تا اونجایی که من میدونم یه سیستم عامل موبایل هست که امکان نصب برنامه رو موبایل رو میده.مثل دیکشنری و...( خوب این بد نیست بهتره اینم روش باشه.)
درسته سیمباین همونه اما امکاناتش در حد یک دیکشنری نیستش شما برو سایت جی اس ام آریا دات کام.می بینی که چه برنامه هایی واسه سیمباین هستش
مثلا برنامه های برای خواندن پی دی اف و آفیس
برنامه های صوتی و تصوری که من فقط با coreplayer کار میکردم
لاکردار حتی فیلمهایی با پسوند dat رو هم نشون میداد با کیفیت دی وی دی روی 5700 نگاه میکردم که توی هر گوشی دیگه ای غیر از این جدیدای نوکیا مینداختی اصلا نشون نمیداد.
مثلا یه برنامه هستش که میتونی با اون گوشیت شبکه های تلیوزیون رو عوض کنی که خیلی فاز میده.
حتی من اسم برنامه ی مگس کش رو هم شنیدم:31:کلا برنامه خیلی زیاد داره اگه یه بار با سیستم عامل مخصوصا این جدیدش که ورژن9.2 سیمباین هستش کار کنی میفهمی چه حالی میده.

Sasan Info
30-03-2008, 22:16
ساسان عزیز شما جی800 دارید؟ یا قبلا استفاده کردید؟

جی 800 به دل منم نشسته بود و یه زمانی یکی از آلترناتیو هام بود برای خرید یک هدیه به خواهرم. جی 800 جزو
اون گوشی هایی بود که در لیست نظر سنجی در این فروم قرار داده بودم. اما 2 مشکل بزرگ من رو از خرید اون
پشیمون کرد و آخرش یک گوشی دیگه گرفتم براش.

یکیش قدرت نگه داشتن شارژ خیلی کم. یک گوشی هر چقدر هم امکاناتش بالا باشه اما باطری نداشته باشه
نمیشه به موقع و هر جایی از گوشی استفاده کرد. در هر مکانی هم که برق و پرِز وجود نداره که همه اش گوشی
تو شارژ باشه.

مشکل دوم به قول یکی از از کسانی که خودش چندین ساله سامسونگ داره این بود که برنامه های جاوا به خوبی
روش نصب نمیشند. یعنی سامسونگ رو همینطوری که هست باید قبول کرد. در فکر برنامه خور بودن نباید بود و
دنبال تم و شکل و نمای قشنگ تر هم نباید بود. یعنی همینه که هست.

من نمیدونم آخه حیف نیست گوشی هایی به این خوبی گاهی هم در نوکیا و هم در سامسونگ وجود داره اما
باطری هاشون سه صوته خالی میشه. اگه یک فکری به حال باطری میکردند خیلی خوب میشد.

موفق باشید.
بله دوست عزیز الان g800 دارم

تمام حرفات رو تایید میکنم
متاسفانه هر دو مشکل رو داره

البته من بهشون عادت کردم

در مورد نرم افزار هم وقتی که خواستم گوشی رو بخرم اطلاع داشتم و گفتم که اشکالی نداره
اما انتظار نداشتم که باطریش اینطور باشه و برای من غیر منتظره بود

به هر حال مشکل خاصی باهاش ندارم و ازش راضی هستم

دبلیو910 باید قیمتش حدود 270-80 تومان باشه حتی این گوشی در موارد از 5700 کم میاره:18:
مثل سرعت.حتی بعضی ها هم که این گوشی رو گرفته بودند مشکل نرم افزاری داشت که میگفتن با آپدیت حل میشه
ببینید این گوشی یعنی دبلیو910 از نظر سخت افزاری ونرم افزاری تفاوت چندانی حتی با دبلیو810 نداره
حالا این واکمن 3 میخواد باشه یا میخواد 11111 باشه چون اینا همش عدد و ورژن هست.
به نظر من دبلیو910 حداقل باید دوربین3 مگا داشت تازه اونم قیمتش باید زیر 330 می بود/الان گوشیهایی بسیار ارزانتر از قبیل 5700 و 5610 و آی450 سامسونگ وجود داره که از دبلیو910 سرتر هستش.

درسته
باطری هر دو گوشی زیاد جالب نیست
خوشبختانه به بد بودن باطری عادت کردم چون اکثر گوشی هایی که این اواخر خریدم باطری های خوبی نداشتن(n95,5700,shineو دو گوشی g800 و w950 که در حال حاظر دارم ازشون استفاده میکنم)
برا همین دیگه چندان مشکلی ندارم

گوشی ای که از لحاظ باطری راضیم کرد n73 هستش که واقعا باطری خوبی داشت

Highbury
30-03-2008, 23:05
میگم ساسان جون رد پات رو توی کلوپ موتورولا دیدم مثل اینکه بدجوری رفته بو دی تو کف زد6. چرا نگرفتیش؟
دیشب داشتم با یکی از دوستان توی فروم چت میکردم که میشناسیش شعارش این بود که مرگ بر ...
(خداییش چه شعاری درست کرده بودا توی دهن همه رفته)یه کم غیبتت رو کردم گفتم این ساسان باید بره بازار رو بگرده و هر گوشی که خوشکل بود بخره ما فقیر فقرا باید با 1110 و اون بیچاره هم باید 5700 قراضه و درب و داغونش حال کنه:31::31::31::31:

Sasan Info
31-03-2008, 00:01
میگم ساسان جون رد پات رو توی کلوپ موتورولا دیدم مثل اینکه بدجوری رفته بو دی تو کف زد6. چرا نگرفتیش؟
دیشب داشتم با یکی از دوستان توی فروم چت میکردم که میشناسیش شعارش این بود که مرگ بر ...
(خداییش چه شعاری درست کرده بودا توی دهن همه رفته)یه کم غیبتت رو کردم گفتم این ساسان باید بره بازار رو بگرده و هر گوشی که خوشکل بود بخره ما فقیر فقرا باید با 1110 و اون بیچاره هم باید 5700 قراضه و درب و داغونش حال کنه:31::31::31::31:
اِ اِ اِ اِ اِ اِ اِ (EEEEEEE)
این چه حرفیه؟!!!!!!!!!!!!!!!
ما کوچیک شماییم داداش

ایول !! میدونی اگه اینجا بود من شرمندش میشدم؟(آخه با این کارایی که انجام میداد مجبور بودم وظیفمو انجام بدم)
چی کار کنم قانونه دیگه و اگرنه خودت هم میدونی من خودم اهل چه کاری هستم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif

راستش من طراحی گوشی تا حدودی برام مهمه
در یکسری شرایط طوری میشه که فقط به طراحی اهمیت میدم(یه قول معروف جو گیر میشم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif)
دلیل خاصی برای نگرفتنش نبود دیگه G800 گرفتم
ولی خوب به نظر خودم انتخاب درستی کردم و الانم راضیم

انشالله یه E90(که گیر من نیومد)بهترش گیرت بیاد

ehsssssan
31-03-2008, 01:01
دوست من اگه دنبال يه گوشيه نازك و صفحه السيدي بزرگ هست آن هم تو سري نوكيا سري ان
چرا با قيمت 380 تومان گوشيه nokia n76 رو نميگيري؟خيلي گوشيه جالب و خوشدستيه
اصلا هم خز نيست من تو دست 2 سه نفر به زور ديدم.
تاشو و سياه
نظرت چيه؟

n76

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

5310 هم گوشيه خوبيه قيمتش هم تو سايته 260 تومان زدن

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

amir2011
31-03-2008, 03:15
سلام دوستان

من میخواستم یه گوشی بخرم که فبلش بد ندیدم با شما مشورت کنم.

من یه گوشی میخوام که:

1-صفحه نمایش خوب و بزرگ.

2-دوربین خوب.

3-کیفیت صدا.

4-قشنگی.

در ضمن امکاناتی مثل بازی و نمایش فایل های آفیس و... برام مهم نیست .

در کل یه مبایل میخوام که زود از قیمت نیافته مثلا اگه حالا خریدمش 3 ماه دیگه خواستم بفروشمش خیلی ضرر نکنم.

در ضمن بهتره سونی اریکسون نباشه چون همه ی خونواده مون سونی اریکسون دارن میخوام برام یکم جدید باشه.خودم که از n ها خوشم می آید و موتورولا.

ضمنا هزینه هم تا سقف 380 هزار تومن.
ضمنا اگه نیازهای من تو گوشی های ارزونتر هم هست بگید.
من خودم از n70 خوشم میاد بنظرتون خوبه؟

به نظر منم گوشیهای سری N تنها گوشیهایی هستند که از خریدشون پشیمون نمیشی و در خرید و فروششون هم کمتر ضرر میکنی...
به نظر من بهترین انتخاب برای شما N73 است...(البته اگه گوشیهای قبلیت رو میگفتی بیشتر میشد راهنماییت کرد برای همین هم یک گوشی با قیمت مناسب و کارایی زیاد رو بهت معرفی کردم )

ehsssssan
01-04-2008, 02:15
73 ديگه از مد افتاده كه هيچ خز كامل هم شده.بيخيالش سال 2008 گوشيه جديد اين سال رو بگير

S A M S U N G
01-04-2008, 15:12
سلام به همگی ...

اول باید بگم مرسی که سونی اریکسون توی الویت خریدت نیست ....

گوشیهای زیادی که این امکاناتو داشته باشن هستش ...

نظر شخصی من اول از همه i450 هست که واقعا یک موزیک فون تک هست و کیفیت صداش هم عالیه ... کیفیت دوربینش هم با وجودی که 2 مگاپیکسل هست خوبه و سیمبیان هم که داره ... صفحه نمایش گوشیهای سامسونگ هم که همگی عالی هستن ...

ولی چون قیمت 330 هزار تومان هستش اگه برات سیمبیان مهم نیست G800 بگیر ( بهتره بگم دوربین دیجیتال تا گوشی ) در عکسبرداری واقعا عالیه ... صفحه نمایشش 2.4 اینچ هست و کیفیت خوبی داره ... دوبین هم5 مگاپیکسل با فلش زنون و تشخیص چهره ... کیفیت صداش خوبه و بلندی هم متوسط ...

و اگه باطری هم خیلی خیلی واست مهمه i450 گزینه بهتری هستش ...

موفق باشی ....

S A M S U N G
01-04-2008, 15:25
سلام به همگی ...

اینم یه عکس از مقایسه N81 با i450 :

اینم از نحوه استفاده از موزیک پلیر i450 :

ehsssssan
03-04-2008, 02:37
سامسونگ كه اين مدلشو دقيق مثل 81 زده.
سامسونگ جان قيمت اين مدل چنده؟مگه؟يه لينك خوب به جز gsm.ir داريد بذاري؟

mm.caffee
03-04-2008, 13:29
سلام
من میخواستم بدونم که e65 صفحه لمسی دارای خودکار،چینی یا نه؟
محصول نوکیاست یا با یه شرکت دیگه مشترکه؟
ممنون میشم جواب بدید:20:

S A M S U N G
03-04-2008, 13:36
سامسونگ كه اين مدلشو دقيق مثل 81 زده.
سامسونگ جان قيمت اين مدل چنده؟مگه؟يه لينك خوب به جز gsm.ir داريد بذاري؟
دوست عزیز شما چه شباهتی بین این 2 گوشی میبینی ؟

کی پد ؟ اسلاید 2 طرفه ؟ صفحه کلید ؟ .... چون هر دو اسلایدی هستن مثل هم هستن ؟

i450 الان فکر میکنم 330 هزار تومان باشه ...

روی اون 2 عکسی که گذاشتم اسم سایت هک شده ...

موفق باشی ...

ehsssssan
12-04-2008, 00:21
مرسي لينك بدكي نيود

actooor
12-04-2008, 13:27
تو این قیمت که میگی 5500 اسپرت خیلی خوبه...

corey
12-04-2008, 15:17
اگه دوربین برات مهمه و زیاد به سیمبیان اهمیت نمیدی کا850 یا جی800
اگر هم سیمبیان و موزیک می خوای ان81 و i450

Moh@mm@d - TNT
12-04-2008, 20:01
N73
5610
U600
N82

actooor
13-04-2008, 13:59
تو این قیمت ان81 و ان73...

actooor
13-04-2008, 14:09
تو این قیمت ان81 و ان73...

S A M S U N G
13-04-2008, 15:48
اگه دوربین برات مهمه و زیاد به سیمبیان اهمیت نمیدی کا850 یا جی800
اگر هم سیمبیان و موزیک می خوای ان81 و i450
مرسی .... بهترین انتخاب همینها هست واسه ایشون ...

ehsssssan
17-04-2008, 00:50
دوست من شما اصلا نمي خواي چيزي بگي؟كه انتخاب كردي نكردي؟
يا اصلا گوشي خريدي يا نه؟
يا يه تشكر كوچولو از بچه ها

Lord-Babak
17-04-2008, 10:33
سلام به نظر من یه 5200 نوکیا بگیر دوربینش فقط 3دهم مگاپیکسله قیمتش هم حول و حوش 230 تومان میشه با رم البته:5:

ehsssssan
17-04-2008, 14:10
يعني چي دوست من فقط 3 دهم هست؟

ehsssssan
18-04-2008, 02:02
منظورت 1.3 هست يا .0.3 ؟

actooor
19-04-2008, 12:45
فکر کنم همون 0.3 هست...

ehsssssan
19-04-2008, 20:51
آخه این که خیلی ضایع هستش

Lord-Babak
24-04-2008, 18:40
K810
:27::27::27::27:

actooor
24-04-2008, 19:00
K810
:27::27::27::27:
دوست عزیز لطف کن درست پست بده...
پستای شما اصلا معنی نداره...
توضیح بده...

ehsssssan
25-04-2008, 01:50
من چندين بار تذكر دادم

تنها 810 و چندتا شكلك به جز بالا بردن پست مفهوم ديگه اي واسم نداره.

Iman_m123
26-04-2008, 10:12
بابا از 0.3 میپری به 810
این چه وعضشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه غلط املایی دارم ببخشید :31:
ولی بو پست دادن دقت لازم رو بکن نه فقط : k810

ehsssssan
26-04-2008, 18:33
اگه غلط املایی دارم ببخشید [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif

پس منظورت 1.3 هستش؟

Iman_m123
26-04-2008, 21:16
نه باب من نمیدونم گوشی 0.3 هست یا 1.3 :31:
من فقط به لرد بابک گفتم در پست دادن توجه کنه

غلط املایی منظورم وعضشه بود چون فکر کردم غلط نوشتم :31:

ehsssssan
28-04-2008, 19:46
آقا باباکمنظورتون رو تکمیل بگین دیگه حتما دوربینش vga هستش نه 0.3

Iman_m123
29-04-2008, 17:22
احتمالا 1.3 هست
میدونی چرا ؟
شاید اشتباه تایپی بوده

baeyan
30-04-2008, 00:28
اگه ميشه يه گوشيه خوب كه قيمتش حدوده 300 تومن يا يه مقدار كمتر يا بيشتر باشه بهم معرفي كنين

ehsssssan
30-04-2008, 01:37
اگه ميشه يه گوشيه خوب كه قيمتش حدوده 300 تومن يا يه مقدار كمتر يا بيشتر باشه بهم معرفي كنين

اول بايد مشخص كني يه گوشي خوب به چي ميگي يعني تعريفت از يه گوشي چيه يا همون چه انتظاراتي از يه گوشي داري؟