PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بیا تو انرژی مثبت بگیر

sarina_sh
29-03-2008, 10:50
شاید بچه هایی که می خوان کنکور بدن هر کاری می کنن انگیزه درس خوندن و تلاش را پیدا نمی کنن ... بعضی اوقات یه جمله یا یه بیت شعر و یا یه داستان کوتاه یه تلنگری به آدم میزنه و انگیزه پیدا می کنه و تلاششو شروع می کنه .... امیدوارم مفید باشه برای همه دوستان کنکوری [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](26).gif

اینم از اولین شعر :
نیرویی از آن توست باور نکردنی
و توانایی به کارهایی که تصورشان هم مشکل است
تنها مانع دیوار بلند ذهن توست
پس به ناتوان بودن میندیش
باور کن که می توانی

sarina_sh
29-03-2008, 11:00
آيا تا به حال به اين موضوع فكر كرده ايد كه اين خود ما هستيم كه از طريق بسياري از اعمالي كه انجام مي دهيم يا انديشه هايي كه مي كنيم و حرف هايي كه بر زبان مي آوريم ، مجازاتها و تنبيهات خود را تعيين و مشخص مي كنيم. يعني اگر تفكرات و انديشه هاي ما مثبت باشند ما انرژي مثبت موجود در پيرامونمان را به خود جذب مي كنيم و اگر تفكرات و انديشه اي ما منفي باشند ، به تناسب انرژي منفي موجود در ژيرامونمان را جذب مي كنيم.راستي انرژي مثبت چيست؟

انرژي مثبت اساساً همان چيزي است كه در ذهن خود تصوري درست از آن داريم؛ يعني همان نور- خوبي - محبت- عشق- انفاق- صبر-احسان به همنوع - اميدواري و...

و به همان اندازه انرژي منفي همان چيزي است كه در ذهن خود تصويري درست از آن نداريم؛ تاريكي و ظلمت ونفرت(كه مهمترين سلاح براي شيطان به شمار مي رود) بد جنسي ،شرارت، رذالت ،بي صبري، خود خواهي ،تعصب، نا اميدي و ياس و اندوه .

اين دو انرژي مثبت و منفي در مخالفت از همديگر فعاليت مي كنند و ضد يكديگر و زماني ما بتوانيم اين انرژي ها را در درونمان،آرام سازيم و بر آنها تسلط يابيم بي درنگ خدمتگذار ما مي شوند. هر چيز مثبت ، مثبت خود را جذب مي كند و هر چيز منفي ، منفي خود را . نور در جستجوي نور است و ظلمت شيفته ظلمت پس چنانچه ما كاملاً مثبت يا كاملاً منفي بشويم كم كم به سراغ اشخاصی مي رويم و جذب مي شويم كه مانند خود ما هستند. اما نبايد فراموش كرد كه ما خود مثبت و يا منفي را انتخاب مي كنيم . صرفاً با تفكر انديشه هاي مثبت و بيان مطالب خوب و مثبت قادر مي شويم انرژي مثبت را به خود جذب كنيم . زيرا انسان با بيان مطالبي ، قادر است ميدان انرژي اطراف بدنش را تحت تأثير قرار دهد . زيرا قدرتي عظيم در افكار و انديشه هاي ما نهفته است و اين خود ما هستيم كه محيط اطرافمان را با افكاري كه در ذهن داريم ، مي آفرينيم .

روح قدرتي عظيم براي كنترل ذهن دارد و ذهن نيز بر جسم تسلط دارد و زمانيكه ذهن و فكر ما منفي باشد ، انرژي منفي اطراف را جذب كرده و باعث ضعف تدريجي سيستم دفاعي بدن شده و كالبد فيزيكي ياراي مقاومت و مصونيت از بيماريها و امراض را ندارد و اين زماني پيش از پيش صادق است كه افكار ما (منفي) بر حول محور وجود خودمان بچرخد و به نيازها و مشكلات ديگران اهميتي ندهد . حال آنكه اگر به فكر خدمت به ديگران باشد مي تواند امراض خود را شفا دهد . با پرورش نيروي ايمان كه مانند كشت گياهان است و داشتن اين تصور كه اگر خوبي كنيم ، خوبي دريافت مي كنيم و اگر بدي كنيم ، بدي دريافت مي كنيم و اينكه با داشتن تفكر مثبت و بيان جملات و واژه هايي هر چند ساده كه قادرند يكي از دو نوع انرژي مثبت و يا منفي را جذب كنند ، باورمان نمي شود كه اين خود ما هستيم كه مي توانيم راهرويي پيچ در پيچ از نااميدي و اندوه خود بيافزاييم . به همان اندازه ما مي توانيم جاده اي عريض و پهن و دلپذير از تحقق يافتن تمام آرزوها و اميدهايمان و سعادت و نيكبختي مان ، پديد بياوريم.

حقيقت اين است كه انديشه هاي ما ، از قدرتي خارق العاده برخوردارند.

بر گرفته از : در آغوش نور « بتی جین ایدی » - زهره كوليوند

sarina_sh
29-03-2008, 11:03
هنگامی که همه مانند هم می اندیشند درواقع کسی نمی اندیشد .

اگر خودم به فکر خودم نباشم چه کسی خواهد بود و اگر فقط به فکر خودم باشم چه کسی هستم ؟

بزرگان زاده نمی شوند بلکه ساخته می شوند .

آنکه با خودش تنهاست هنوز کامل نیست .

شعاع مسئولیت هر فرد بسته به وسعت فکر اوست .

انسان های موفق کارهای متفاوت انجام نمی دهد بلکه کارها را به گونه ای متفاوت انجام می دهند .

شخص قوی و آبشار هر دو راه خود را باز می کنند.

farshidshd
29-03-2008, 13:08
با داشتن اراده قوی مالک همه چیز هستید

farshidshd
29-03-2008, 13:10
شخصی که دارای تفکرات منفی هست، با تفکرات منفی دورش خودش پیله ای میتنه که خودش رو داخل اون پیله محصور میکنه و لذت پرواز رو ازش میگیره، تنها موقعه ای میتونه پرواز کنه که از اون پیله بیرون بیاد و لذت پرواز رو بچشه، و چیزی که باعث میشه بتونه از این پیله خارج بشه امید و تلاشه و این امید به پروازه که باعث تلاش میشه.

زمستان نيز در اين برفِ بی‌پايان
پير خواهد شد.
همين جا بمانيد
کنار هم که باشيم
گرم خواهيم شد.

پراکندگی خوب نيست
پراکندگی
سرآغازِ سرمایِ بی‌رحم زمستان است.
شک نکنيد
بحثِ بی‌دليلِ بعضی‌ها
به جايی نخواهد رسيد.

زندگی
همين است
در اين برفِ سرخِ مايل به سرخ.

سید علی صالحی

sarina_sh
29-03-2008, 13:30
رؤياهاي بزرگ در سر بپرورانيد

فقط رؤياهاي بزرگ ميتوانند روح انسان ها را به حركت درآورند.(ماركوس ارليوس)

حس هدفمندي را در خود پرورش دهيد

كسي كه هدفي روشن داشته باشد حتي در ناهموارترين راه ها به جلو ميرود و شخص بدون هدف در هموارترين راه ها نيز پيشرفتي نخواهد داشت.(توماس كارلايل)

خود را داراي شغل آزاد بدانيد

من بر روان و سرنوشت خود مسلط هستم.(ويليام هنلي)

كاري را كه واقعاً دوست داريد انجام دهيد

وقتـي كاري را انجام دهيد كه واقعاً آن را دوست داريد ديگر حتي يك روز هم به زحمت دچار نخواهید شد.(برايان تريسي)

در كار خود هميشه بهترين باشيد

كيفيت زندگي شما ، صرف نظر از اينكه در چه حوزه اي كار ميكنيد ، بسته به اين است كه تا چه حد خود را متعهد ميدانيد در كار خود بهترين باشيد.(وينس لومباردي)

farshidshd
29-03-2008, 13:38
مردی که برای اولین بار اصطلاح تفکر مثبت را بکار برد این مطلب را اینگونه بیان کرده است :
هم آنانی که خود را ناتوان میدانند درست می اندیشند ، و هم آن دیگرانی که خویشتن را توانا می انگارند -> نورمن وینست پیل

تفکر مثبت هیچ تضمینی به شما ارائه نمیدهد . اما امکانی به وجود می آورد که از حداکثر توان خود بهره بگیرید ، آینده شما بستگی به اندیشه های هشیار شما دارد .

farshidshd
29-03-2008, 13:39
شکست تنها يک چيز را ثابت مي کند: اينکه اراده و قصدمان براي پيروزي کافي نبوده است.

-----------------------------------

خداوند براي دشواريهاي زندگي سه راه قرار داده است:

خنده، خواب و اميد

----------------------------------
انسان آن قدرها كه به نظر مي آيد،
كوچك و حقير نيست.
او تمامي آسمان و كائنات را در خويشتن دارد؛
او همه ي هستي را در خويش پيچيده است.
آري، او در ظاهر شبنمي بيش نيست،
اما در دل، اقيانوسي بي كرانه را پنهان كرده است.
علم، به همين ظاهر محدود پرداخته است؛ ظاهر شبنم.
آنهايي كه به ژرفاي هستي آدمي فرو رفته اند،
با شگفتي دريافته اند كه
هر چه بيشتر در اين بي كرانه غرق شوند،
او را بي كرانه تر مي يابند.
هنگامي كه به هسته ي مركزي وجود آدمي مي رسي،
در مي يابي كه او با هستي يگانه است.
او همه ي جها ن است.
اين است تجربه ي ذات الوهي در انسان
به درون خويش سفر كن.
به ژرفاي خود برو.
خدا در توست.
كشفش كن.

farshidshd
29-03-2008, 13:40
چند قورباغه از جنگلي عبور مي كردند كه ناگهان دو تا از آنها به داخل گودال عميقي افتادند . بقيه ي قورباغه ها در كنار گودال جمع شدند و وقتي ديدند كه گودال چه قدر عميق است به دو قورباغه ي ديگر گفتند كه ديگر چاره اي نيست . شما به زودي خواهيد مرد .

دو قورباغه اين حرفها را ناديده گرفتند و با تمام توانشان كوشيدند كه از گودال بيرون بپرند . اما قورباغه هاي ديگر دائما به آنها مي گفتند كه دست از تلاش برداريد ، چون نمي توانيد از گودال خارج شويد ، به زودي خواهيد مرد
بالاخره يكي از دو قورباغه تسليم گفته هاي ديگر قورباغه ها شد و دست از تلاش برداشت او بي درنگ به ته گودال پرتاب شد و مرد
اما قورباغه ي ديگر با حداكثر توانش براي بيرون آمدن از گودال تلاش مي كرد . بقيه ي قورباغه ها فرياد مي زدند كه دست از تلاش بردار ،‌ اما او با توان بيشتري تلاش كرد و بالاخره از گودال خارج شد
وقتي از گودال بيرون آمد ،‌ بقيه ي قورباغه ها از او پرسيدند : مگر تو حرفهاي ما را نشنيدي ؟
معلوم شد كه قورباغه ناشنواست ، در واقع او در تمام مدت فكر مي كرده كه ديگران او را تشويق مي كنند .

sarina_sh
29-03-2008, 13:47
فرشید جان ممنون از کمک و همکاریت دوست گلم :11:

سخت تر و بيشتر كار كنيد

هر چه سخت تر كار كنم موفق تر ميشوم.(جيمز تربر)

خود را وقف يادگيري مادام العمر كنيد

يادگيري مستمر حداقل شرط لازم براي كسب موفقيت در هر زمينه اي است.(دنيس ويتلي (

با خود و ديگران كاملاً صادق باشيد

تفكر منبع اصلي ثروت ، موفقيت ، پيشرفتهاي مادي ، اكتشافات و اختراعات بزرگ و همه كاميابي هاست.(كلود بريستول)

بالاترين الويت هايتان را تعيين و سپس با تمام قوا روي انها تمركز كنيد

انسان غيرمتمركز در همه امورش ناپايدار است.(برايان تريسي)

براي جهش از قله اي به قله ديگر آماده باشيد

برنده شدن يك چيز گاهگاهي نيست ، بلكه هميشگي است.(وينس لمباردي)

هرگز شكست را يك انتخاب ندانيد

چيزي براي ترسيدن وجود ندارد جز خود ترس.(فرانكلين روزولت)

در امتحانات پايداري قبول شويد

هيچ چيز نميتواند جايگزين پايداري شود. استعداد نميتواند : انسان هاي با استعداد ناموفق فراوانند. نبوغ نميتواند : نابغه هاي ناكام به صورت ضرب المثل درآمده اند. تحصيلات نميتواند : دنيا پر از تحصيل كرده هاي بيحاصل است. فقط پايداري و اراده داراي قدرت لايتناهي است.(كالوين كوليج(

farshidshd
30-03-2008, 16:54
توی یکی از کلیساهای بزرگ لندن نوشته ای وجود داره : «پیرمردی میگفت، وقتی که بچه بود دلم میخواست دنیا رو تغییر بدم، ولی وقتی کمی بزرگتر شدم و به سن نوجوانی رسیدم دیدم دنیا خیلی بزرگه، پس بهتره که انگلستان رو تغییر بدم، اما وقتی به سن جوانی رسیدم دیدم انگلستان خیلی بزرگه، پس باید لندن رو تغییر بدم، اما وقتی به سن میانسالی رسیدم دیدم لندن هم خیلی بزرگه و من نمیتونم لندن رو تغییر بدم، پس تصمیم گرفتم که خانوادم رو تغییر بدم، اما وقتی به سن کهنسالی رسیدم دیدم خانوادم رو هم نتونستم تغییر بدم، اون لحظه بود که فهمیدم اگر از ابتدا خودم رو تغییر میدادم، میتونستم به هر چیز که میخوام برسم.»

بعضی ها میگن من تا نبینم باور نمیکنم، بدونید قرار نیست ببینید تا باور کنید، باید باور کنید تا بتونید ببینید. بگین من باور دارم که میبینم موفق شدم. پس خودتون رو باور داشته باشید.

farshidshd
30-03-2008, 16:56
«آنتوني رابينز» در كتاب «يادداشت هاي يك دوست» مي نويسد:

دوست من «دابليو ميچل» در يك حادثه وحشتناك موتورسيكلت دو سوم بدنش سوخت.
هنگامي كه در بيمارستان بستري بود تصميم گرفت به هر قيمتي كه شده، راهي براي كمك به اطرافيان خود پيدا كند، صورت او چنان سوخته بود كه شناخته نمي شد اما اعتقاد داشت كه لبخندش مي تواند دنياي ديگران را روشن كند و چنين شد.
او معتقد بود كه مي تواند موجب شادماني ديگران شود، به درددل مردم گوش كند و به آنان آرامش ببخشد و چنين كرد.

چند سال بعد حادثه ديگري برايش اتفاق افتاد. در يك سانحه هوايي از كمر به پايين فلج شد. آيا اميد خود را از دست داد؟
خير. بلكه توجه او به پرستار زيبايي كه در بيمارستان خدمت مي كرد جلب شد. از خود پرسيد:«چگونه مي توانم دل او را به دست آورم؟»
دوستانش او را ابله خواندند. شايد در دل خود حرف آنها را تصديق مي كرد، با وجود اين هرگز از رؤياهاي خود دست برنداشت.
"دابليو ميچل" آينده خود را در كنار اين زن بسيار تابناك مي ديد. بنابراين از فنون جلب توجه و هوش و شوخ طبعي، روح آزاده ، و شخصيت پوياي خود براي جلب توجه او كمك گرفت و سرانجام با وي ازدواج كرد.

بيشتر مردم اگر در شرايط او باشند براي رسيدن به چنين هدفي كمترين تلاشي هم نمي كنند ، اما او بخت خود را آزمود و زندگيش براي هميشه تغيير كرد.

پس تعلل نكنيم و بدانيم كه ما بهترين افراد براي داشتن يك زندگي عالي هستيم. بنابراين نبايد خود را محدود كنيم. با خودتان دوست شويد، بابت اتفاق هايي كه در گذشته رخ داده خود را مجازات نكنيد بلكه خود را از مشكلات برگيريد و به راه حل ها فكر كنيد...

farshidshd
30-03-2008, 16:57
با هر پاياني شروعي تازه فرا مي رسد. با هر نااميدي، فرصت جديدي براي موفقيت پيش مي آيد.
با هر اشتباه درسي جديد و ارزشمند براي يادگيري، به دست مي آيد.
با هر شكست، موقعيت جديدي براي موفقيت فراهم مي شود.
با هر ياس و ناكامي، انرژي براي حركت به سطح بالاتري از پيشرفت، كسب مي شود.
در هر مبارزه راه حل جديدي براي عمل كردن يافت مي شود.
با هر لحظه تاريك، شانسي براي ايجاد تفاوتي اساسي ايجاد مي شود.
با هر غم و اندوه قدرداني بيشتري حاصل مي شود.
با هر ضرري اراده بيشتري براي پيروزي و برنده شدن كسب مي شود.
اگر چه زندگي موانع و مشكلات فراواني دارد، اما براي هريك از آنها جنبه مثبتي نيز وجود دارد.
انتخاب كن كه واقعيت مثبت را ببيني و با آن زندگي كني.
هيچ مسئله اي براي زماني طولاني مسئله نخواهد بود.

sarina_sh
31-03-2008, 09:01
:40:راهی خواهم یافت یا راهی خواهم ساخت :40:

بالزاک : استعداد بزرگ بدون وجود اراده بزرگ وجود ندارد

پوشه : از تمام صفاتی که برای پرورش جان و جسم شما سودمند است هیچ یک به سودمندی تصمیم و اراده نیست

ثورو ويک : زندگيت هرچه باشد با آن روبرو شو و آن را در آغوش گير ، از آن دوري مکن و به نامهاي سخت و درشتش مخوان .زندگي آنقدر بد نيست که توهستي.

farshidshd
31-03-2008, 11:41
وزير امور خارجه پيشين آمريكا، كلين پاول، در گفته های خود اظهار می دارد: "خوش بینی مداوم یکی از ضروریات زندگی است." این یکی از 13 اصلی است که او در کتاب خود با نام "سفر آمریکایی من" آورده است.

به دلیل حس مثبت گرایی که پاول در وجود خود داشت افراد مختلف در زمینه کاری خیلی سریع نسبت به او جذب می شدند. با بیان این مطلب که مثبت گرایی یکی از ضروریات زندگی است می توان به راحتی اعتماد و امید را به فرد مقابل انتقال داد.

همه می دانیم که از طریق مثبت گرایی به راحتی می توانیم به سمت موفقیت سوق پیدا کنیم، اما آیا شما یک حس مثبت دائمی را نسبت به فضای بیرون از خود به نمایش می گذارید؟

در این قسمت نکاتی را به شما آموزش می دهیم که با به کارگیری آنها به راحتی بتوانید انرژی مثبت خود را به دیگران نیز انتقال دهید.

1- سلام و احوالپرسی با همکاران
شاید به نظرتان سلام و احوالپرسی با همقطاران یک امر بدیهی باشد، اما آنقدرها هم که شما تصور می کنید پیش پا افتاده نیست. این کار چند لحظه بیشتر وقت شما را نمی گیرد اما در عوض باعث می شود که در نظر دوستان و همکارانتان فرد خوش مشرب، جالب، و به یادماندنی جلوه کنید.

من در طول زندگی شغلی خود هم شغل های تمام وقت داشتم و هم به عنوان مشاور برای شرکتهای بسیاری در شهرهای بزرگ و مختلفی فعالیت داشتم. خیلی از افراد را میدیدم که با سر پایین و چهره ترشرویی رفت و آمد می کردند. یادم می آید یک بار برای شرکتی مشاوره می کردم. مدیر امور مالی هر روز صبح که می آمد مستقیم به سمت دفتر خود می رفت و حتی یک لحظه هم توقف نمی کرد که به افرادی که بر سر راهش قرار دارند نیم نگاهی بیندازد. حتما تا به اینجا خودتان متوجه شده اید که او یکی از افرادی بود که هیچ کس به او علاقه ای نداشت. شاید کار او با اعداد و ارقام قابل ستایش بود اما در روابط خود با مردم یک فاجعه بود.

2- لبخند
این کار هم شاید بدیهی باشد اما افراد بسیار کمی هستند که در زمینه شغلی این کار را انجام می دهند. زمانی که مشغول صحبت کردن با کارکنان هستید و یا در حال سخنرانی می باشید اجازه دهید هر چند وقت یکبار لبخندی بر روی لبانتان بنشیند. آنقدرها هم که فکر می کنید کار دشواری نیست. با مشاهده یک لبخند گرم هر کسی احساس بهتری هم نسبت به خود و هم نسبت به شما پیدا می کند.

به عنوان مربی ارتباطات من مدیران و کارفرمایانی را دیدم که به صورت خود یک ماسک می زنند و زمانی که در حال صحبت کردن با خدمه، کارکنان و همکارانشان هستند به سختی چهره هایشان تغییر می کند. اما موفق ترین مدیران کسانی هستند که اعتماد به نفس کامل داشته، از زندگی خود لذت ببرند و از اینکه در زمان مناسب لبخند ملیحی بر لبان خود آورند هیچ ترسی به دل راه نمی دهند.

3- تحسین و تشکر
سعی کنید به طور روزانه از افراد تشکر کنید. کسانی که کارهایشان را دور از انتظار انجام می دهند مستحق تشکر و تمجید شما می باشند. البته اگر این کار را در حضور سایرین انجا دهید که دیگر کارتان حرف ندارد!

ریچارد برنشن، مدیر یک موسسه اقتصادی که به دلیل شور و اشتیاق زیادش در کار مـعـروف شـده بـود در طـی مصاحبه خود با مجله "ثبت شرکت ها" به خبرنگار گفته بود "تعریف کردن از دیگران باعث می شود آنها رشد کنند، و انتقاد باعث می شود که ریشه تمام خلاقیت ها خشک شود." اغلب افراد به این دلیل که درآمد بالاتری داشته باشند شغل های خود را ترک می کنند و اولین دلیل استعفا نیز همین مورد می باشد. اما کنار آمدن از کار فقط به خاطر مسائل مالی نیست، عده دیگری از افراد نیز هستند که به این دلیل که به اندازه کافی تایید نشده و سایرین آنها را به رسمیت نمیشناسند مجبور می شوند که شغل خود را عوض کنند. یک رءیس شرکت که جزء میلیونرها هم هست "اسکات کوک" روزی به من گفت: " مردم به چیزی فراتر از حقوق سر ماه نیاز دارند" این گفته کاملا صحت دارد. افراد پایین مقام تر می خواهند که احساس کنند کارشان مفید است و از دید سازمان و کارفرمای خود افراد ارزشمندی هستند.

4- با همه به خوبی رفتار کنید
سعی کنید هر روز صبح در محل کار خود یک کار زیبا و دلپسند را در مورد یکی از همکاران خود انجام دهید به ویژه آنهایی که مقام پایین تری نسبت به شما دارند. برای مثال پیام تشکری برای آبدارچی که چای و شیرینی جلسه امروز را درست کرده بفرستید.

اگر فکر می کنید دیگران کارهای شما را زیر نظر ندارند من یک خبر برایتان دارم. مدیران، همقطاران و افراد پایین رتبه همه و همه چشم به کارهای شما دوخته اند و مرتبا در حال ارزیابی رفتار شما هستند. زمانی که سرمایه دار بزرگ "برنسن" را به یک برنامه تلویزیونی دعوت کرده بودن او صورت خود را آراسته بود و روی سر خود موی مصنوعی گذاشته بود، درست مثل اینکه قصد دارد در یک مسابقه زیبایی شرکت کند. او به شدت بر روی این امر تاکید می کرد و اظهار می داشت که از این طریق می توان تشخیص داد که افراد با اطرافیان خود چگونه برخورد می کنند و برای آنها در چه حد ارزش قائل هستند.

5- خونسردی خود را حفظ کنید
زمانی که مسائل جزئی بر وفق مراد شما پیش نرفت نباید به سرعت از کوره در روید و بگذارید چنین مواردی خونسردی شما را از بین ببرند. از یک زبان مثبت و خوش بینانه در گفته های خود استفاده کنید و حرکات بدن خود را کنترل کنید. به عبارت دیگر با سرعت به سمت جلو و عقب راه نروید و انگشتان و دستان خود را به هم نفشارید. محکم و استوار باشید و با قاطعیت صحبت کنید!

من روزی این شانس را پیدا کردم که با یکی از قهرمانان واقعی ارتش، مردی که شخصیتی شبیه به آنچه در فیلم های سینایی می بینید داشت. فرمانده ارشد "مت اورسمن" گفت که رهبران و فرماندهان باید در یک جو مملو از اعتماد به نفس زندگی کنند. یک رهبر بدون توجه به اتفاقاتی که در اطراف او در حال رخ دادن است، باید محکم و استوار " مثل یک کوه" بر سر جای خود بایستد. او می گوید حتی اگر راه حل مشکلی در همان لحظه به ذهنتان نمی رسد باز هم باید خونسردی خود را حفظ کنید و به دیگران القا کنید که همیشه کنترل تمام امور را به دست خود دارید. در چنین شرایطی آن جو اعتمادی که قبلا در مورد آن با شما صحبت کردیم به حقیقت میپیوندد. زمانی که در شرایط فشار خوش بین باشید می توانید تاثیر بی نهایت مثبتی را در ذهن دیگران از خود بر جای بگذارید. در جریان 11 سپتامبر، شهردار نیویورک "رادولف گالیانی" به عنوان یکی از افرادی که تسلط کاملی بر نفس خود دارد شناخته شد. او آنچنان تاثیری بر روی مردم گذاشت که تا به حال هیچ کجا دیده نشده بود. یکی از افرادی که تحت تاثیر شدید او قرار گرفته بود " اپرا وینفری" بود. اپرا در مورد او اینچنین می نویسد: "در روزهایی که برای همه سخت بود، او آنچنان اعتماد به نفسی داشت و آنچنان محکم و پر صلابت به خانواده های بازمندگان قوت قلب می داد که مردم به او لقب شهردار آمریکا دادند."

6- e-mailهای خود را شخصی (personalized) كنيد
زمانی که شما برای کسی نامه الکترونیکی می فرستید هیچ کس نمی تواند ظاهر و یا حرکات شما را ببیند، به همین دلیل به راحتی می تواند شما را یک فرد رک، متکبر و خودخواه تصور کند. به همین دلیل چند ثانیه بیشتر وقت بگذارید و نامه های را شخصی کنید.

به این مثال توجه کنید؛ به جای اینکه بنویسید "من گزارش را تا ساعت 2 بعد از ظهر می خواهم" از این جمله استفاده کنید "مهم است که گزارش شما امروز آماده شود، اگر آنرا تا اخرین مهلت "2 بعد از ظعر" به ما تحویل دهید، ممنون خواهیم شد." آیا به نظر شما دومی بهتر نیست؟ البته شاید کمی دارای اطناب و درازگویی باشد و معمولا نامه های ادارای باید مختصر و مفید باشند. اما اگر به دقت نگاه کنیم متوجه می شویم که آنقدرها هم که فکر می کردیم طولانی نیست و گذشته از آن می توانید از این طریق ارتباط خوبی را با خدمه خود برقرار کنید.

7- خیلی زود جلوی مشکلات را بگیرید
خیلی سریع باید راه حل مشکلات را پیدا کنید، به ویژه آن دسته از مسائلی که باعث بروز جر و بحث و دعوا می شوند. اگر شما سرپرست بخشی هستید وظیفه سنگین تری نسبت به حل مشکلات دارید. اگر یکی از کارمندان به شما خبر داد که یک خدمه مشغول انجام امور غیر اخلاقی است حرف او را جدی بگیرید. در مورد او تحقیق و پرس و جو کنید، با شخص مورد نظر گفتگو کنید و تمام مواد را ثبت و ضبط کنید! با این کار شما به عنوان شخصی که به مشکلات اجازه رشد نمی دهد شناخته خواهید شد.

رهبران موفق همیشه به سرعت مشکلات و موانع مختلف را بررسی کرده و در رفع آنها کوشش می کنند. به خاطر می آورم که در یک شرکت بیشتر کارمندان ایمان خود را به کارفرمای خود از دست داده بودند. پشت سر هم غیبت می کردند، همیشه در حال شایعه پراکنی بودند و با هم دست به یقه می شدند. کارفرما که مکررا از حضور در بین آنها خودداری می کرد، کنترل خود را در امور مختلف از دست داده بود و چیزی نگذاشت که هیچ فایده ای برای شرکت نداشت و پس از چندی شغل خود را از دست داد.

8- دور هم جمع شوید
کارمندان دوست دارند احساس کنند که شما به آنها و زندگی شخصی شان اهمیت می دهید. آنها را بعد از کار به مهمانی دعوت کنید و یا با هم به یک مسابقه بیس بال بروید. این کار خوش نیتی شما را به همکاران، خدمه و کارمندانتان ثابت می کند.

امتحان کنید: یک مهمانی کوچک و خودمانی ترتیب دهید، به همکارانتان mail بزنید و آنها را برای نهار به اتاق کنفرانس دعوت کنید. حتما نباید یک مهمانی بزرگ بگیرید. دور هم جمع شدن های کوچک و خودمانی باعث می شود کارکنان با هم اتحاد بیشتری پیدا کنند.

برای رسیدن به موفقیت، مثبت باشید
بالارفتن از پله های موفقیت شغلی نیازمند کمک دیگران نیز می باشد. رهبران حرفه ای و موفق کسانی هستند که بتوانند در میان همکاران و کارمندان خود شور و اشتیاق ایجاد کنند. اگر تنها مثبت فکر کنید کافی نیست، بلکه باید مثبت زندگی کنید.

منبع::
مردمان

sarina_sh
04-04-2008, 11:50
خود را سرزنش نكنيد، زيرا خود باوري را كاهش مي دهد

:40::40::40:

اجازه ندهيد كه محروميتهای شما ، مانع استفاده از نعـمتهايتان شوند.

هيـچ وقت برای لذت بردن از زندگی و برای عوض شدن ديـر نيست.

شما همان چيزی هستيد كه باور داريد ، شما همان كسی می شويد كه انتظارش را داريد ، انتخاب با شماست.

از همین امروز آینده خود را درست کن ، فردا همان چیزی کی میشوی که امروز به آن فکر می کنی .

اراده انسان او را تا اوج بالا می برد پس قوی باش .

نبردهای زندگی هميشه به نفع قويترين ها و يا سريع ترين ها پايان نمی گيرد ، بلكه دير يا زود از آن كسی است كه بُـردن را باور دارد .

sarina_sh
05-04-2008, 10:37

بالزاک : استعداد بزرگ بدون وجود اراده بزرگ وجود ندارد

پاستور : در كارهاي دشوار نشاط بسيار وجود دارد

بلز پاسكال : تمام شان و عظمت انسان در فكر او ست

آلکس مک کنزی : وارد عمل شدن بدون برنامه ریزی علت همه شکست هاست

ارد بزرگ : افراد ضعیف در بهترین شرایط هم ، عذرهای فراوان برای انجام ندادن وظایف خویش دارند

اریسون سووت ماردن : میزان بزرگی و موفقیت هر فرد بستگی به این دارد که تا چه حد می تواند همه نیروهای خود را در یک کانال بریزد.

برایان تریسی : یک روش عالی برای موفقیت در کار این است : افکارتان را روی کاغذ بیاورید.

sarina_sh
07-04-2008, 08:23

برایان تریسی : همین امروز مهم ترین هدف زندگی تان را مشخص کنید . این هدف چیست؟ چه هدفی است که اگر در زندگی به آن دست پیدا کنید بهترین تاثیر را در زندگی شما خواهد داشت؟ چه کاری است که اگر آن را به اتمام برسانید بیشترین تاثیر مثبت را بر زندگی کاری تان خواهد داشت ؟
هنگامی که مطمئن شدید هدف اصلی تان را پیدا کردهاید از خوتان بپرسید : چه عاملی است که تعیین کننده سرعت من در رسیدن به هدف است؟ چرا تا کنون به آن نرسیده ام ؟ چه ویژگی در من است که مرا از پیشرفت و رسیدن به هدفم باز می دارد ؟ جواب هر چه بود ، اقدامات خود را برای از بین بردن مانع اصلی فورا شروع کنید. با هر کاری که فورا به فکرتان می رسد کار را شروع کنید . هر کاری ، مهم این است که شروع کنید.

sarina_sh
10-04-2008, 13:27
بزرگ بیندیشید تا بزرگ شوید !

:40:
همواره به خاطر بسپار : ناممکن وجود ندارد .

دو گروه قادر به تغییر افکارشان نیستند : احمق ها و مردگان !

اعتراف به ایمان یک انسان در اعمال اوست نه در گفته هایش .

تنها ذهن های پاک به خرد الهی دست می یابند !

وقتی در جستجوی خودت باشی ، خداوند را در کنارت احساس می کنی .

بزرگترین اشتباه ما در این است که پیوسته از اشتباه کردن واهمه داشته باشیم !

هدف ما باید در زندگی مشخص باشد : آموختن و عشق ورزیدن !

sarina_sh
10-04-2008, 13:50

گنج تو در وجود توست ، جای دیگر دنبال آن نباش .

تنها آن چه را که تجربه کرده ای از آن توست !

کسانی که ترس را لمس نکرده اند ، شجاعت را نخواهند آموخت !

یگانگی خود را بپذیر ، نادانی خود را بپذیر ، مسئولیت خود را بپذیر و سپس معجزه را ببین !

انسان بدون از دست دادن منظره ساحل برای مدتی طولانی ، سرزمین های تازه را کشف نمی کند !

هر چیزی را که در این جهان از دست بدهی ، معادل یا بهترش را به تو خواهند داد !

به زندگی پس از مرگ کاری نداشته باش ، دغدغه ات باید حیات پیش از مرگ تو باشد !

بشریت رشد خود را مدیون گروهی انگشت شمار است و نه گروه های بی شمار مردم !

زندگی هدیه ای حاضر و آماده نیست ، تو وارث همان حیاتی هستی که خود آفریده ای !

اگر می خواهی با عشق زندگی کنی ، بایستی آن را با دیگران تقسیم کنی .

farshidshd
10-04-2008, 13:56
لاورنس: هر شکست لااقل این فایده را دارد که انسان یکی از راههایی را که به شکست خوردن منتهی می شود را می شناسد.

کلمات مهمترین عامل ارتباط بین انسانها می باشند و قدرت بسیار زیادی در ارتقاء شخصیت یک فرد و یا از بین بردن اعتماد به نفس وی دارند.

ما با کلمات می توانیم زندگی افردای که دوستشان داریم را تخریب کرده و یا بسازیم.

ما همگی کلمات و جملات نا امید کننده زیادی را در طول دوران کودکی شنیده ایم که برخی از آنها تاثیر منفی بر عملکرد ما در سنین بزرگسالی داشته اند. متاسفانه استفاده از کلماتی که باعث آزار اطرافیان می شود ناشی از عصبانیت و رفتارهای کنترل نشده است.

دکتر ماسارو اموتو یک محقق ژاپنی در این زمینه تحقیقاتی انجام داده است. وی کلماتی را در یک شیشه آب ادا کرده تا تاثیر آنها را بر مولوکول های آب مشاهده کند.

وی با کمال تعجب متوجه شد که کلمات موجب تغییر مولوکولهای آب شدند. عبارات مثبت مولوکولهای ناشفاف آب را شفاف کردند درحالیکه جملات منفی مولوکولهای شفاف را کدر و تیره نمودند.

این آزمایش شاهد عینی و فیزیکی از تاثیر مستقیم افکار و کلمات نه تنها بر احساسات بلکه بر جسم انسان می باشد. قسمت اعظم بدن انسان از آب تشکیل شده است پس اگرعبارات منفی و یا مثبت اینگونه می تواند بر مولوکول های آب تاثیر بگذارند ، تصور کنید که تا چه میزان می توانند بر بدن و روحیات انسان موثر باشند.

sarina_sh
13-04-2008, 08:47

هیچ وقت نا امید نشو و همیشه تلخی شکست را با شیرینی تلاش کم رنگ کن

.................

به چیزی که گذشت غم مخور ، به آنچه پس از آن خواهد آمد لبخند بزن

.................

همین حالا بلند شو ....همین حالا

.................

شانس فقط گاهی بهت کمک میکنه اما تلاش همیشه

.................

هرگز تسلیم نشوید هر روز معجزه ی تازه ای رخ خواهد داد.

.................

هنگامي كه چشمان ما نمي‌‌تواند مسير را مشاهده كند، اميد، قدم‌هاي ما را در مسير صحيح قرار مي‌‌دهد

.................

يك انسان خردمند، فرصت‌ها و شانس‌ها را مي‌‌سازد، نه اين كه در انتظار آنها بنشيند.

.................

هيچ كسي جز خود ما مسئول بدبختي و خوشبختي‌هاي ما نيست

با الهام از نيروي ايمان، خود را به سوي موفقيت سوق دهيد.

.................

farshidshd
13-04-2008, 14:59
درويشي به اشتباه فرشتگان به جهنم فرستاده ميشود .
پس از اندك زماني داد شيطان در مي آيد و رو به فرشتگان مي كند و مي گويد : جاسوس مي فرستيد به جهنم!؟
از روزي كه اين ادم به جهنم آمده مداوم در جهنم در گفتگو و بحث است و جهنميان را هدايت مي كند و...
حال سخن درويشي كه به جهنم رفته بود اين چنين است: با چنان عشقي زندگي كن كه حتي بنا به تصادف اگر به جهنم افتادي خود شيطان تو را به بهشت باز گرداند.

sarina_sh
14-04-2008, 07:22

================

اگر در زندگي در يك ترافيك سنگين گير كردي٬ نا اميد نشو ، صبور باش تا به مقصد برسی

================

من از زمان نردبان درست می کنم برای موفقیت نه کاناپه ای برای استراحت

==================

تصمیم مثل ماهی گرفتنش آسونه ولی نگه داشتنش سخته.

================

با این همه رنگهای قشنگ چرا همه چیز رو سیاه و سفید ببینم

================

من میدونم کسی که به امید شانس نشسته باشه سال هاست که مرده.

================

ساعتی اندیشه کردن بهتر از مدتی عبادت کردن است.

================

اگر تمام شب برای از دست دادن خورشید گریه کنی ستاره ها رو هم از دست می دی.

================

sarina_sh
14-04-2008, 07:44
==================================

موفقيت از آن كساني است كه ذهنيت موفق دارند

رسيدن به موفقيت، قدرت و هر چيز خوب ديگري در اين دنيا آرزوي مشترك بيشتر انسانهاست ولي با اين حال هنوز اكثريت انسان ها از وضعيت مالي، فكري و روحي مناسبي برخوردار نيستند. در دنيايي كه ما انسان ها در آن زندگي مي كنيم فرصت هاي زيادي براي رسيدن به موفقيت وجود دارد ولي متأسفانه كمتر كسي مي تواند از اين فرصت ها به نفع خود استفاده كند. متأسفانه انسان ها بيشتر در رؤياي رسيدن به موفقيت زندگي مي كنند تا اين كه بخواهند براي رسيدن به آن تلاشي از خود نشان دهند. حقيقتي كه هر انساني در راه رسيدن به موفقيت بايد همواره به آن توجه كند اين است كه نه كسي شانسي و از روي اتفاق به موفقيت مي رسد و نه كسي به همين صورت موفقيت هاي خود را از دست مي دهد. اين موضوع بيانگر اين مطلب است كه رسيدن به موفقيت خود مراحلي دارد و فقط كساني كه از اين موضوع باخبرند که مي توانند اميدوار به دستيابي به آن باشند.

افكار همه چيز شماست

با كمي مطالعه و تحقيق در زندگي بيشتر انسان هاي موفق جهان به اين نتيجه مي رسيم كه پشتكار داشتن و سخت كوش بودن ويژگي مشترك تمام انسان هاي موفقي است كه تا به حال روي كره زمين زندگي كرده و مي كنند. اگر در زندگي بيشتر انسان هاي موفق جهان نگاهي بيندازيد به اين نتيجه مي رسيد كه بيشتر آنها در ابتدا به اشخاصي خانه به دوش شبيه بوده اند اما در عين حال افكاري سلاطين گونه داشته اند! بنابراين اگر شما هم مي خواهيد به موفقيت برسيد (بسته به اين كه موفقيت براي شما چه مفهومي دارد) بايد جنس ذهنيت شما از افكار مثبت و اميد به آينده باشد تا شما بتوانيد با اشتياق و طراحي برنامه اي مناسب براي رسيدن به آن تلاش كنيد.

همه از صفر شروع كرده اند

با اين حال، ممكن است اين ذهنيت در شما ايجاد شده باشد كه حتي با وجود اين كه ذهنيتي مثبت داريد ولي به علت كمبود منابع و امكانات لازم نمي توانيد به اهداف خود برسيد. فراموش نكنيد كه تمام انسان هاي موفق هم در ابتداي كار وضعيتي مانند شما داشتند ولي با اين حال توانستند با تلاش بيش از حد و داشتن افكار و برنامه اي مناسب به اهداف خود برسند. اصولاً انساني كه در ذهن خود هدف قاطعي دارد كه بايد به آن برسد هيچوقت به محدوديت ها فكر نمي كند. تنها منبعي كه انسان هاي موفق از آن بهره مي برند ذهن است.
اين افراد از آنجايي كه مي دانند مغز انسان با افكار او دوست مي شود، هميشه بهترين افكار را براي دوستي با ذهن خود انتخاب مي كنند. اگر شما به خود به چشم يك انسان موفق نگاه كنيد ذهنتان نيروي دروني شما را براي رسيدن به وضعيتي كه دوست مي داريد هماهنگ مي كند، اما اگر افكار و تصورات شما عليه خودتان باشد حتي اگر از منابع خوبي نيز برخوردار باشيد به زودي همه چيز را از دست خواهيد داد. متأسفانه بسياري از انسان ها فكر مي كنند كه محدوديت، معيار سنجش انسانهاست، در حالي كه معيار حقيقي سنجش انسان ها، افكاريست كه آنها در سر دارند.

هيچ وقت نگو دير شده

وقتي صحبت از رسيدن به موفقيت است و انساني از انسان ديگري دعوت مي كند تا براي رسيدن به هدفي تلاش كند، معمولاً اين گونه پاسخ مي شنود كه ديگر دير شده است. عبارت «ديگر دير شده» جواب انسان هايي است كه ارباب ذهن خود نيستند. كسي كه ارباب ذهن خود باشد هيچ وقت به كمبود منابع، پيري يا... فكر نمي كند، بلكه به اين فكر مي كند كه از كدام راه بايد براي رسيدن به موفقيت استفاده كند. كسي كه ارباب ذهن خود نباشد حتي اگر تلاش شبانه روزي براي رسيدن به موفقيت داشته باشد هيچ وقت به خواسته خود نمي رسد.
اگر كسي مي خواهد به موفقيت برسد بايد تلاشي توأم با ايمان به پيروزي داشته باشد. در كنار اين موارد اگر شما بدانيد كه چه مي خواهيد و در پي چه چيزي هستيد مي توانيد در هر وضعيتي به موفقيت برسيد. فراموش نكنيد كه هرگز بدون زحمت چيزي عايد شما نمي شود.
براي رسيدن به موفقيت بايد بهاي آن را بپردازيد، هرچند كه اين هزينه در مقايسه با آنچه كه به دست مي آوري بسيار ناچيز است.

از همين امروز شروع كن

براي رسيدن به موفقيت بايد از همين امروز شروع كنيد و قدر تك تك لحظات و كوچكترين فرصت هاي زندگي را بدانيد. كساني كه براي رسيدن به موفقيت منتظر لحظات جادويي مي مانند هيچ وقت به آن نمي رسند. فراموش نكنيد كه فرصت ها هميشه در جامه مبدل (گرفتاري يا شكست) به سراغ انسان ها مي آيند. پس فراموش نكنيد كه هر وقت در زندگي با مشكلي روبرو شديد با چشمان باز به اطراف نگاه كنيد تا بتوانيد موفقيتي كه در نزديكي شما پنهان شده است را پيدا كنيد. يك ضرب المثل ايتاليايي مي گويد:« كسي كه منتظر زمان مي ماند آن را از دست مي دهد.» براي رسيدگي به چيزي منتظر آمدن آن نمانيد، به سمت آن برويد. با چشمان باز خود مراقب تك تك لحظاتي باشيد كه به سادگي از كنار شما مي گذرند».

اگر اراده اي باشد راهي وجود دارد

براي رسيدن به موفقيت بايد به تلاش خود بيفزاييد. اين مهم نيست كه شما در چه سن و سالي هستيد. تفكر مسموم «ديگر دير شده» را از خود دور كنيد تا به شما ثابت شود براي كسي كه اراده اي در خود مي بيند همواره راهي وجود دارد. تلاش و برنامه مناسب تنها چيزهايي هستند كه شما به آنها نياز داريد. همواره به خود يادآوري كنيد كه موفقيت از آن كساني است كه ذهنيت موفق دارند و شكست از آن كساني است كه بي تفاوت اجازه مي دهند ذهنيت شكست در آنها نفوذ كند. يكي از ويژگي هاي مثبت استفاده از اين تفكر اين است كه وقتي به آن تسلط پيدا مي كنيد و دائما از آن استفاده مي كنيد بي اراده خود را در مسير رسيدن به موفقيت در حال حركت مي بينيد. در اين هنگام است كه شما موفقيت را با تمام وجود در آغوش مي گيرد و از اين موضع تعجب مي كنيد كه در اين چند سال كجا بوده است!

هيچ وقت گول ا حساسات خود را نخوريد

روزي شاگردي به ديدن استاد خود مي رود و به او مي گويد قدرت تمركز حواس ندارم و نمي توانم كارهايم را درست انجام دهم. استاد در جواب شاگردش به او مي گويد: مي گذرد، هيچ وقت به اكنون توجه نكن و به تلاش ادامه بده. همانطور كه قبلاً اشاره شد، رسيدن به موفقيت از روي شانس و اقبال نيست و همواره نياز به تلاش دارد. در حقيقت زماني كه هم به آن رسيده ايم بايد براي حفظ آن تلاش كنيم وگرنه به زودي آن را از دست مي دهيم.

منابع:
پيروزي آسان است، نوشته : مايک ويکت، مترجم: محمدرضا آل ياسين، انتشارات: يگانه
از کاه کوه نسازيد، تأليف : دکتر ريچارد کارلسون، مترجم : سهيلا موسوي رضوي، انتشارات : نسل نوانديش

sarina_sh
14-04-2008, 07:54
==============

من مثبت

1. من ايمان دارم كه راه حل بهتري هم هست.
2. من همواره به آينده ائي خوب اميدوارم.
3. من افكار و باورهاي مثبت دارم.
4. من توانائي انجام هر كار مثبتي را دارم.
5. من از مصاحبت با مردم لذت فراواني مي برم.
6. من نيتي خير و مثبت دارم.
7. من مي توانم بسازم چون خلاق هستم.
8. من مي دانم كه خداوند دنيا را براي زندگي بهتر و زيباتر و به منظور لذت بردن از نعمتهاي آن به انسان ارزاني داشته است.
9. من تمام اعضاي وجودم را آنچنان كه هستند مي پذيرم و به خلاقيت و اثر بخشي هر كدام از آنها ايمان دارم.

==============

من توانمند

۱. من یقین دارم برای هر مسئله ای در زندگی ام ،راه حل خوبی پیدا میکنم.
۲. من وظایف کاری و شغلی ام را به نحو احسن انجام می دهم.
۳. من از توانائی های بالائی بر خوردار هستم.
۴. من هیچ فرصتی را صرف عیب جوئی از دیگران نمی کنم.
۵. من در هر شرایطی آرامش خود را حفظ می کنم.

==============

من هدفمند

1. من انسان هدفمندي هستم.
2. من هرگز از تلاش باز نخواهم ايستاد.
3. من آينده ائي درخشان را در دستان قدرتمند خود احساس مي كنم.
4. من پشتكار عالي دارم.
5. من براي برنده شدن به پا خوسته ام.
6. من هر آنچه را بر مي گزينم به آن مي رسم.
7. من در ذهنم موفقيت و پيروزي را تصور مي كنم و به اهداف مثبتم مي رسم.
8. من لياقت بسيار زيادي دارم و شايسته برخورداري از هر نعمت و هدفي را دارا هستم.
9. من با نگرشي مثبت تمام عوامل بيروني را در جهت تخقق اميدها و نيات مثبتم بسيج كرده ام.
10. من انساني مسئوليت پذير هستم.

==============

منبع : وبلاگ من موفق

==============

sarina_sh
15-04-2008, 08:22
:40::40::40::40:

1 موفقيت افراد بيش از آنكه به ميزان هوش آنها بستگي داشته باشد به ميزان اشخاص بستگي دارد.

====================================

2. همه ما بيش از آنكه متوجه خود باشيم محصول تفكرات پيرامون خويش هستيم پس بايد اين تفكرات را تقويت كنيم.

3. امرسون مي گويد : مردان بزرگ كساني هستند كه مي دانند انديشه ها بر جهان حكم مي رانند.

4. ميلتون در بهشت گمشده مي گويد : ذهن بر تخت خود نشسته است و مي تواند درون خود بهشتي از جهنم و جهنمي از بهشت بر پا كند.

5. كساني كه خود را در رده دوم مي بينند ، زندگي و كارهايشان هم در رده دوم باقي مي ماند.

6. نگذاريد فكرتان عليه شما به كار افتد ، در عوض كوشش كنيد كه آنرا به خدمت بگيريد.

7. اولين رمز موفقيت ايمان و اعتقاد به تواناييهاي خويش است.

8. افراد موفق آدمهاي معمولي هستند كه از اعتماد به نفس و ايمان بيشتري برخوردارند.

9. پايداري و پشتكار95% از توانايي را تشكيل مي دهد

10. از انيشتين پرسيدند : يك مايل چند فوت است؟ پاسخ داد :چرا بايد مغزم را از اطلاعاتي پر كنم كه مي توان در عرض دو دقيقه از هر كتاب مرجعي يافت. پس اطلاعات بهينه و به جا را در فكر خود جايگزين اطلاعات بيهوده سازيد.

11. ذهن انسان براي فكر كردن است نه براي انبار كردن اطلاعات.

12. اقدام ترس را از ميان بر مي دارد.

13. براي موفقيت و نفوذ بهتر به ميان ديگران اقدامات زير را در زندگي روزمره به كار گيريد:
• هميشه در رديف هاي جلو بنشينيد.
• مستقيماً به چشم ديگران نگاه كنيد.
• بلند و قاطع سخن بگوييد.
• خنده رو باشيد.
• انعطاف پذير باشيد.

14. براي نفوذ بر قلب هاي افراد نكات زير را به كار گيريد:
• افراد در هر سني كه باشند تشنه تعريفند.
• در تعريف از ديگران زياده روي و مبالغه ننماييد.
• خودتان را آنگونه كه هستيد بنگريد و ديگران را آنگونه كه بايد باشند بنگريد.

15. وقتي كه فكر كنيد چيزي غير ممكن است فكرتان در پي آنست كه دلايلي بيابد كه اين مطلب را اثبات كند ، ولي هنگامي كه ايمان داشته باشيد ، ايماني حقيقتي انكار نشدني است ، فكرتان راه هاي انجام آن كار را مي يابد.

16. وقتي كاري را شروع مي كنيد ، زياد مهم نيست كه از آن چه ميدانيد ، مهم اين است كه وقتي كارتان را شروع مي كنيد ، چه چيزهايي ياد مي گيريد و چه طور از آنها استفاده مي نماييد.

17. انسان هاي بزرگ گوش كردن را به انحصار خود در مي آورند.

18. انسان هاي كوچك حرف زدن را به انحصار خود در مي آورند.

19 . رهبران بزرگ بيشتر وقت خود را صرف نصصيحت شدن مي گذرانند تا نصيحت كردن.

20. براي به حركت در آوردن ديگران اول بايد خودتان را به حركت در آوريد.

21. براي موفق بودن بايد احساس ارزشمند بودن كنيد.

22. نكات مهم زير را براي موفق شدن به كار ببنديد:
• قدر داني و تشكر را از ياد نبريد.
• تعريف و تجيد از ديگران را از ياد نبريد.
• افراد را محترمانه مورد خطاب قرار دهيد.
• افتخارات را در انحصار خويش قرار ندهيد.

23. موفقيت هر شخص به حمايت ديگران بستگي دارد

منبع : وبلاگ من موفق

negar20
15-04-2008, 08:41
جملات خيلي عالي هستن .خيلي ممنون:11:

جمله انرژي بخش: هفت بار كه افتادي براي هشتمين بار برخيز

*Necromancer
15-04-2008, 20:11
من الان کلی انرژی گرفتم... دست و سنگ بذارم خورد می شه!
بیخیال
جمله ای که همش به من انرژی می ده:
stand and fight!!!
جو گیر نشین تو هنر نبرد اون تایرن چیفن هه به سربازاش می گه! البت از اونا نیست که اون عقب وایسه دستور بده خودش همیشه یه قدم از سربازا جلو تو می ایسته(چه سورئال!:31:)

sarina_sh
16-04-2008, 07:48
:40:معجزه‌اي به نام ‌ذهن :40:

انسان بزرگترين شگفتي آفرينش است و ذهن او قدرتمندترين ابزار موجود در جهان هستي. نيروي ذهن از تولد تا مرگ با شماست واين تنها قدرتي است كه حتي لحظه‌اي از شما جدا نمي‌شود.

آثار عظيم و قابل تحسيني كه در طي حيات بشر به‌وجود آمده است ،قطعأبه دليل استفاده از اين نيروي عظيم دروني بوده‌است.

دانشمندان معتقدند كه يك انسان در حالت عادي كمتر از 10%نيروها و استعدادهاي خوداستفاده مي‌كند. وقتي كه شما، با بخش عظيم قدرت خود آشنا شويد و آن را به كار بگيريد،به گروه انسان‌هاي بزرگ خواهيد پيوست.

از كودكي به غلط به ما آموخته‌اند كه براي رسيدن به آرزوهايمان فقط بايد تلاش وتقلا كنيم

نابرده رنج ،گنج ميسر نمي‌شود مزدآن گرفت جان برادركه کارکرد

اين شعر سعدي بيان كننده قدرت پشتكار است. ولي اگر فكر كنيد كه كار و رنج زياد به تنهايي باعث موفقيت مي‌شود، به بيراهه رفته‌ايد ؛چرا كه قدرت اراده و تلاش جسمي در بالاترين حد خود فقط بخش اندكي از نيروهاي شما را به كار مي‌گيريد.

تلاش جسمي بيش از حد به تنهايي ،نه تنها شما را به آرزوهايتان نمي‌رساند،بلكه باعث از بين رفتن انرژي و ايجاد بيماريهاي روحي و جسمي نيز مي‌گردد.براي رسيدن سريع و آسان به آرزوها بايد از قدرت عظيم ذهن كمك گرفت.

ناكرده فكر، گنج ميسر نمي‌شود مزدآن گرفت جان برادركه فکر کرد

با مطالعه كتاب معجزه ذهن متوجه مي‌شويد كه براي رسيدن به اهدافتان ديگر نيازي به تقلا وفشار جسمي نداريد و يك حركت تؤام با آرامش كفايت مي‌كند.

با استفاده از قسمت راكد ذهن شاهد افزايش معنويت ،سلامت،آرامش ،قدرت ،ثروت ،حافظه ودر كل شاهد يك زندگي عالي خواهيد بود.

=================

برگرفته از كتاب پر فروش معجزه ذهن براي رسيدن به آرزوها نوشته دكتر مرتضي احمدي منش وبلاگ جزیره موفقیت

=================

sarina_sh
16-04-2008, 08:00
فرصت های زندگی

مرد جواني در آرزوي ازدواج با دختر ِ زيباروي کشاورزي بود. به نزد کشاورز رفت تا از او اجازه بگيره. کشاورز براندازش کرد و گفت: پسر جان، برو در آن قطعه زمين بايست. من سه گاو نر رو يک به يک آزاد ميکنم، اگر تونستي دم هر کدوم از اين سه گاو رو بگيري، ميتوني با دخترم ازدواج کني.

مرد جوان در مرتع، به انتظار اولين گاو ايستاد. در طويله باز شد و بزرگترين و خشمگين‌ترين گاوي که تو عمرش ديده بود به بيرون دويد. فکر کرد يکي از گاوهاي بعدي، گزينه ي بهتري خواهد بود، پس به کناري دويد و گذاشت گاو از مرتع بگذره و از در پشتي خارج بشه. دوباره در طويله باز شد. باورنکردني بود! در تمام عمرش چيزي به اين بزرگي و درندگي نديده بود. با سُم به زمين ميکوبيد، خرخر ميکرد و وقتي او رو ديد، آب دهانش جاري شد. گاو بعدي هر چيزي هم که باشه، بايد از اين بهتر باشه. به سمتِ حصارها دويد و گذاشت گاو از مرتع عبور کنه و از در پشتي خارج بشه.

براي بار سوم در طويله باز شد. لبخند بر لبان مرد جوان ظاهر شد. اين ضعيف ترين، کوچک ترين و لاغرترين گاوي بود که تو عمرش ديده بود. اين گاو، براي مرد جوان بود! در حالي که گاو نزديک ميشد، در جاي مناسب قرار گرفت و درست به موقع بر روي گاو پريد. دستش رو دراز کرد... اما گاو دم نداشت!..

زندگي پر از فرصت هاي دست يافتنيه. بهره گيري از بعضي هاش ساده ست، بعضي هاش مشکل. اما زماني که بهشون اجازه ميديم رد بشن و بگذرن (معمولاً در اميد فرصت هاي بهتر در آينده)، اين موقعيت ها شايد ديگه موجود نباشن.

برگرفته از : وبلاگ روانشناسی موفق

farshidshd
16-04-2008, 14:04
زندگی آموخت مرا....

بر سر هر راهی , چاهیست با نام شکست .

چه هراسی دارد این عزل ستبر .

و عجب گامی که از هول شکست, هیچگاه راه نمی پوید .

تلخی هجر از سوی کسی که زمانی به تو می بالید ,

یا غروبی دلتنگ ,که خبر میدهد از یک دل پر ,

از پریشانحالی یک موج , بیقرار از دوری ,

از نگاهی پر از اشک , که به تاراج داده همه دارایی خویش .

زندگی گفت :

همه ی هستی من پر از این حادثه هاست .

و تو ,

از سختی یک دل به ستوه آمده ای؟

راه بسیار است ,

مرنج...

تو فقط گام بنه

با اراده , پر تلاش ,

و یقینی که پر از یاد خداست .

sarina_sh
17-04-2008, 12:15
:40:-:40:-:40:-:40:-:40:-:40:-:40:-:40:-:40:-:40:-:40:-:40:

عظمت واقعي در آن نيست كه هرگز سقوط نكنيم ؛ بلكه در آن است كه هر بار سقوط كرديم، دوباره برخيزيم .ژید

اگر هنوز زنده ای دلیلش این است که هنوز به جایی که باید برسید، نرسیده اید.

آنقدر به تاريکي لعنت نفرستيد، شمعي روشن کنيد ( کنفوسيوس)

آن کس که به فکر فردانيست به غم فردا گرفتار مي شود ( کنفوسيوس)

زندگي کوتاه است و راه دراز و فرصتهازود از دست مي روند

هرآنچه بخواهيد بدست خواهيد آورد بشرطي که استقامت را

سرمايه خود قرار دهيد (لافونتن)

اندکي درنگ کن تا زودتر به نتيجه برسي ( فرانکلين)

:40:-:40:-:40:-:40:-:40:-:40:-:40:-:40:-:40:-:40:-:40:-:40:

sarina_sh
17-04-2008, 12:22
چهار شمع به آرامي مي‌سوختند. محيط پيرامون آنها آنقدر آرام بود كه صداي آنها شنيده مي‌شد. شمع اول گفت: من "صلح" نام دارم! بنابراين، هيچ كس نمي‌تواند مرا روشن نگه دارد و يقين دارم كه به زودي خاموش خواهم شد. پس شعله آن به سرعت كم و سپس خاموش شد.
دومي گفت: من "ايمان" نام دارم. احساس مي‌كنم كه ديگر كسي وجود مرا ضروري نمي‌داند و لزومي ندارد كه بيش از اين شعله‌ور بمانم. وقتي سخنش به پايان رسيد، نسيم ملايمي وزيد و آن را خاموش كرد.

نوبت به شمع سوم كه رسيد، با ناراحتي گفت: نام من "عشق" است! من ديگر قدرت روشن ماندن ندارم و مردم مرا كنار گذاشته‌اند و اهميت مرا درك نمي‌كنند و حتي عشق ورزيدن به نزديكانشان را هم فراموش كرده‌اند. طولي نكشيد كه او هم خاموش شد.
ناگهان پسركس وارد اتاق شد و ديد كه از چهار شمع سه تا خاموش شده است. پسرك گفت: چرا شما روشن نيستيد؟ شما كه قرار بود تا وقتي تمام شويد روشن بمانيد؛ و سپس به گريه كرد.

در اين هنگام، شمع چهارم گفت: نگران نباش! تا زماني كه من روشنم، مي‌تواني با من آن سه شمع ديگر را هم دوباره روشن كني. من "اميد" نام دارم. پسرك با خوشحالي آن را برداشت و سه شمع ديگر را روشن كرد

:40:همیشه امید داشته باش ... همیشه :40:

farshidshd
17-04-2008, 12:35
بدون انرژی هیچ کاری انجام نمی‌شود فقط زمانی که به حد کافی انرژی داشته باشیم می‌توانیم درست بیندیشیم و مسائل را با بینشی دقیق و صحیح مورد ارزیابی قرار دهیم. زمانی که انرژی کافی داشته باشیم می‌توانیم به مسائلی که برایمان اهمیت دارند و کارهایی که باید انجام شوند، بپردازیم اما فراموش نکنیم تنها هنگامی می‌توانیم احساس خوشبختی را درون خویش پیداکنیم که از انرژی ذخیره شده کافی برای افزایش کیفیت همه کارها در زندگی برخوردار باشیم. در بدن ما برای تداوم حیات فعل و انفعالات بسیاری به‌طور خودکار انجام می‌شود فعل و انفعالاتی که هیچ‌گاه به آن فکر نمی‌کنیم، ما می‌توانیم از این فعل و انفعالات بدن خود انرژی لازم را خلق و احساس خوشبختی را از هر آنچه که هم‌اکنون در پیش رو داریم به دست آوریم، پس انرژی مثبت به یکدیگر بدهیم.
● شور و نشاط، تضمین خوشبختی
آیا شما هم افرادی را می‌شناسید که دارای انرژی فوق‌العاده‌ای هستند و حتی تا سنین بالا نیز به‌طور غیرقابل تصور فعال و توانمند باقی می‌مانند؟ ما چه چیزی را باید از این افراد بیاموزیم؟ آنها یک اصل مهم را شعار زندگی خود قرار می‌دهند؛ هر کاری که برای ما لذت‌بخش باشد آن را آسان‌تر و کم زحمت‌تر انجام می‌دهیم و در عین حال احساس خوشحالی و خوشبختی را در حاشیه اعمالمان لمس می‌کنیم. اگر کاری را با علاقه و لذت انجام دهیم به‌طور معمول انرژی کم‌ تری به کار می‌بریم و برای آن کار شور و شوق از خود نشان می‌دهیم مگر خوشبختی اکنون چیزی جز داشتن شور و نشاط در هر موردیست؟ به عبارتی شور و نشاط تضمین خوشبختی است.
● نگرانی مثبت
فراموش نکنید که نگرانی و فشار، یک جنبه مثبت نیز دارد. نگرانی مثبت می‌تواند قدرت و انگیزه به وجود بیاورد. هنگام صرف تلاش زیاد برای انجام کار یا مبارزه‌طلبی (مثلا در مسابقات ورزشی، امتحانات، ارتقای شغلی رقابت‌جویانه) ما در حال تجربه نگرانی مثبت هستیم از موارد دیگر نگرانی مثبت می‌توان از انجام همراه با موفقیت یک وظیفه یا تکلیف مشکل برای برتری یافتن بر دیگران و تجربه کردن تایید و تحسین آنان نام برد �هایکوارنست� روانشناس، اظهار می‌دارد که یک دیدار غیرمنتظره، یک موفقیت باورنکردنی، برنده شدن تیم ورزشی و هر چه را که تجربه‌ای مثبت به شمار رود بر جسم و روان ما تاثیر مثبت می‌گذارد در چنین مواقعی هورمون‌هایی مثل تستسترون، انسولین، و آدرنالین ترشح می‌شود و ما به سرعت احساس رضایت و خوشحالی می‌‌کنیم.
● اعتماد به نفس داشته باشید
این ده دستور ساده و عملی برای غلبه بر احساس خود کم‌بینی و تقویت ایمان و اعتقاد درونی است به این برنامه عمل کنید تا شما هم جزو افرادی باشید که به قوای درونی خود ایمان آورده و احساس قدرت تازه‌ای می‌کنند.
۱) تصویر ذهنی فردی موفق و خوشبخت را به‌‌طور مستمر و دائمی در ذهن خود حک و تثبیت کنید. به این تصویر محکم بیاویزید و اجازه ندهید محو شود ذهنتان به تدریج تصویر داده شده را ثبت می‌کند. هرگز به صورت آدمی شکست خورده به خود نگاه نکنید به قدرت واقعی تصویر ذهنی شک نکنید چرا که این کار خطرناک است چون هر چیز به ذهن وارد شود آن را تقویت می‌کند. صرف‌نظر از این‌که در حال حاضر اوضاع چقدر بد و ناگوار به نظر می‌رسد همواره تصویر موفقیت را در ذهنتان مجسم کنید.
۲) هرگاه فکری منفی می‌خواهد ذهنتان را به خود مشغول کند با وارد کردن فکری مثبت آن را از مغزتان بیرون کنید.
۳) مسایل و موانع را در ذهنتان بزرگ نکنید. هر مانعی را کوچک و بی‌ارزش بشمارید و آن را تا حد امکان با دقت بررسی و به‌طور موثر مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید. مسائل را باید آن‌طور که هستند دید نباید اجازه داد افکار منفی آنها را بزرگ‌تر از آنچه هست جلوه دهد.
۴) تحت تاثیر اعمال و موفقیت‌های اطرافیان قرار نگرفته و سعی نکنید از آنها تقلید کنید هیچ‌کس نمی‌تواند به خوبی شما باشد یادتان باشد که بسیاری از افراد با وجود رفتار و ظاهری مطمئن، همان‌قدر گرفتار ترس و تردید هستند که شما هستید.
۵) این کلمات پویا و نیروبخش را روزی ده بار تکرار کنید �وقتی خدا با ماست چه کسی می‌تواند بر ما غلبه کند�.
۶) از مشاوری صلاحیت‌دار کمک گرفته تا بدانید چرا اعمالی منفی از شما سر می‌زند، علت حقارت و بدگمانی به خویشتن را که بیشتر ریشه در کودکی دارد ریشه‌یابی کنید شناخت آنها راهی به سوی درمان آنهاست.
۷) روزی ده بار جمله زیر را با صدای بلند تکرار کنید �من می‌توانم، آری من می‌توانم به کمک خدایی که به من نیرو می‌بخشد به انجام هر کاری که بخواهم موفق شوم آری من می‌توانم�.
۸) توانایی‌های بالقوه خود را ارزیابی کنید و سپس آنها را چند برابر افزایش دهید البته به خود مغرور نشوید اما حس احترام به خود را تقویت و افزایش دهید.
۹) خود را به ذات احدیت بسپارید برای این کار کافیست بدانید قلب شما خانه خداست.
۱۰) به خود بگویید چرا من از قلب خویش نیروی ماورای طبیعت را به سوی خود و زندگی خود جذب نکنم؟
● غول چراغ جادو
غول چراغ جادو می‌گوید: شنیدم که می‌گویی دیگران باعث شده‌اند که شما در این نقطه که مورد رضایت‌تان نیست قرار گیرید اما ارباب من، اصلا دیگران در این تفسیر وجود ندارند هر یک از ما دیگری است که مستقل می‌اندیشد و عمل می‌کند اگر به دقت به رفتارها بنگری، درخواهی یافت که ناتوانی عاطفی و خونسردی و عدم تفاهم و مقاومت در برابر دگرگونی‌های مثبت و آنچه را که در دیگران می‌بینی به راستی از خود توست. تو خود آنهایی با اندیشه‌ای متفاوت که تنها روی محدوده باورهایت تمرکز نموده‌ای. اگر کاری انجام نشده این خودت هستی که آن را انجام نداده‌ای اگر سوء‌تفاهمی ایجاد شده خودت به‌ آن باور دامن زده‌ای اگر در رنج و فشار عاطفی قرار داری خودت آن را برگزیده‌ای اگر تمامی آنچه را که آرزو داری نمی‌شوی این خودت هستی که تن به دگرگونی نمی‌دهی پس نباید از عدم هستی در خوشبختی شیرین خودت رنج ببری.
هیچ‌کس نمی‌تواند به شما بیاموزد که تو باید حتما دگرگون شوی مگر خودت بخواهی ارباب من، هیچ کسی نمی‌تواند برایت از بیرون خودت شادی و آرامش مهیا کند تا خودت این احساسات زیبا را در درون خویش مهمان کنی البته اگر بتوانی با حداقل‌ها هم سازگار باشی هیچ‌کس نمی‌تواند استعدادهای شما را تا خودت واقعا نخواهی از قوه به فعل درآورد و تو را تحقق بخشد. شما خود و تنها خود می‌توانی خویشتن را دریابی و از نو آغاز کنی تنها روی دو پایت بایستی و فریاد برآوری این یگانه کسی است که می‌تواند جایگاه بودن را در این نقطه پر کند.

ذرات تو غنی بوده و ما محتاجیم

محتاج به غیر خود مگردان ما را

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

sarina_sh
19-04-2008, 13:52

اهدافتان را دنبال کنید و پشتکار داشته باشید خداوند یاریتان خواهد کرد

ناپلئون گفته است:آنچه را كه با عشق و اشتیاق بخواهیم و دردستیابى به آن پافشارى كنیم بى‏تردید به دست خواهیم آورد.

كسانى در زندگى موفق هستند كه سماجت و استقامت ازخودشان نشان مى‏دهند، كسانى كه هرگز مأیوس نمى‏شوند و عادت به‏انجام كارهایى دارند كه دیگران از آنها مأیوس شده‏اند.

هر كارى را كه در دست گرفتید كاملاً خود را در آن غوطه‏ورسازید . ایده‏ها، هوش، ذكاوت، آگاهى، درك، به كسانى داده مى‏شودكه با تمام وجود خود را در حرفه و یا هر كار سازنده‏اى غرق كنند، اگربخواهید براى كسب ایده‏هاى جدید مدت زمانى دست از تلاش‏ بردارید و به استراحت بپردازید بسیار راه بیهوده‏اى را پیموده‏اید... نابغه‏شدن 90% به تلاش بستگى دارد، براى اینكه در حرفه خود نابغه‏شوید خود را در آن غوطه‏ور سازید.

رى كراك معتقد بود كه درد و رنج قابل تحمل‏تر از تنبلى و بطالت است.

یكى از نكاتى كه افراد موفق را از ناموفق جدا مى‏كند این است كه‏افراد كوفق تلاش مى‏كنند و منتظر مى‏مانند اما افراد ناموفق فقط منتظرمى‏مانند.

sarina_sh
23-04-2008, 19:28
:40:حركت كن و اميد داشته باش :40:

زندگي سراسر شور و حركت و هدف است . دنيا جاي ماندن و سكون نيست . روي پل نبايد خانه ساخت بلكه بايد رفت . از خطر نبايد ترسيد هر روز فكري نو ، حركت نو واحساسي بايد داشت .

آنچه تو را به حرکت وا میدارد ، اراده توست

روياهاي بزرگ در سر بپرورانيد. (ماركوس اورليوس)

فقط روياهاي بزرگ مي توانند روح انسانها را به حركت در آورند.

حس هدفمندي را در خود پرورش دهيد. (توماس كارلايل)

كسي كه هدفي روشن داشته باشد، حتي در ناهموارترين راه ها به جلو مي رود. شخص بدون هدف در هموارترين راه ها هم پيشرفتي نخواهد داشت.

براي جهش از قله اي به قله اي ديگر آماده باشيد. (وينس لمباردي)

برنده شدن يك چيز گاه گاهي نيست بلكه هميشگي است. هر انسان با سعي و تلاش ميتواند پيروز شود و اگر در كارش نقصي صورت نگيرد هميشه پيروز خواهد ماند.

:40:فقط پايداري و اراده داراي قدرت لايتناهي است:40:

sarina_sh
23-04-2008, 20:28
به آرامي آغاز به مردن مي کني
اگر سفر نکني،
اگر چيزي نخواني،
اگر به اصوات زندگي گوش ندهي،
اگر از خودت قدرداني نکني.
زمانيکه خودباوري را در خودت بکشي،
وقتي نگذاري ديگران به تو کمک کنند
اگر برده عادات خود شوي،
اگرهميشه از يک راه تکراري بروي...
اگر روزمرگي را تغيير ندهي
اگر رنگهاي متفاوت به تن نکني،
يا اگر با افراد ناشناس صحبت نکني
تو به آرامي آغاز به مردن مي کني
اگر از شور و حرارت،
از احساسات سرکش،
و از چيزهايي که چشمانت را به درخشش وا مي دارند
و ضربان قلبت را تندترمي کنند،
دوري کني...
تو به آرامي آغاز به مردن مي کني
اگر هنگاميکه با شغلت، يا عشقت شاد نيستي، آنرا عوض نکني
اگر براي مطمئن در نامطمئن خطر نکني
اگر وراي روياها نروي،
اگر به خودت اجازه ندهي
که حداقل يکبار در تمام زندگيت
وراي مصلحت انديشي بروي....
امروز زندگي را آغاز کن!
امروز مخاطره کن!
امروز کاري بکن!
نگذار که به آرامي بميري...
شادي را فراموش نکن!

farshidshd
25-04-2008, 16:17
پدر: دوست دارم با دختري به انتخاب من ازدواج کني
پسر: نه من دوست دارم همسرم را خودم انتخاب کنم
پدر: اما دختر مورد نظر من ، دختر بيل گيتس است
پسر: آهان اگر اينطور است ، قبول است
پدر به نزد بيل گيتس مي رود و مي گويد:
پدر: براي دخترت شوهري سراغ دارم
بيل گيتس: اما براي دختر من هنوز خيلي زود است که ازدواج کند
پدر: اما اين مرد جوان قائم مقام مديرعامل بانک جهاني است
بيل گيتس: اوه، که اينطور! در اين صورت قبول است
بالاخره پدر به ديدار مديرعامل بانک جهاني مي رود
پدر: مرد جواني براي سمت قائم مقام مديرعامل سراغ دارم
مديرعامل: اما من به اندازه کافي معاون دارم!
پدر: اما اين مرد جوان داماد بيل گيتس است!
مديرعامل: اوه، اگر اينطور است، باشد
و معامله به اين ترتيب انجام مي شود
نتيجه اخلاقي: حتي اگر چيزي نداشته باشيد باز هم مي توانيد
چيزهايي بدست آوريد. اما بايد روش مثبتي برگزينيد

farshidshd
26-04-2008, 12:46
اگر انسان رو یک منبع انرژی فرض کنیم و بشه این منبع انرژی رو به یک شهر متصل کرد، بوسیله این انرژی میشه لامپ های یک شهر به اندازه تهران رو به مدت طولانی و بدون قطعی روشن نگه داشت. این جسم خاکی تو هست که محدوده، ولی انرژی تو به اندازه نامحدود در عالم وجود داره، پس سعی کن از این انرژی در جهت مثبت استفاده کنی، نه جهت انرژی منفی.

sarina_sh
11-05-2008, 18:48
برای داشتن چیزی که تا حالا نداشته اید........

کسی باشید که تا حالا نبوده اید.

============================

عظمت واقعی در این نیست که هرگز شکست نخوریم بلکه در آن است که............

هر بار شکست خوردیم دوباره به پا خیزیم

آلبرت هوبارد می گويد........

براي اينكه از تو انتقاد نكنند نه كاري كن نه حرفي بزن و نه كسي باش...

اگر زلال باشي آسمان درون توست.

sarina_sh
13-05-2008, 06:43

"زندگي" هديه خداوند به شماست

و

"شيوه زندگي شما" هديه شما به خداوند.

"لئوبوسكاليا"

sarina_sh
13-05-2008, 06:47
اين ديوانگيست ...

که از همه گلهاي رُز تنها بخاطر اينکه خار يکي از آنها

در دستمان فرو رفته است متنفر باشيم.........

که همه روياهاي خود را تنها بخاطر اينکه يکي از آنها

به حقيقت نپيوسته است رها کنيم..........

که اميد خود را به همه چيز از دست بدهيم بخاطر اينکه

در زندگي با شکست مواجه شده ايم ...

که از تلاش و کوشش دست بکشيم بخاطر اينکه

يکي از کارهايمان بي نتيجه مانده است...........

و به ياد داشته باشيم که هميشه

شانس هاي ديگري هم هستند

تنها بايد قوي و پُر استقامت باشيم و

همه روزه در انتظار روزي بهتر و شادتر

از روزهاي پيش باشيم...

منبع : وبلاگ مشاوران شهرضا

sarina_sh
27-05-2008, 07:24
از امروز استفاده كن و امروز را از دست مده. ديل كارنگي

اميد قوه محرك زندگي است. ساموئل اسمايلز

هيچ‌كس نمي‌تواند به افراد اين دوره انگيزه ببخشد بلكه اين انگيزه مي‌بايست درون خود افراد وجود داشته باشد . هرمن كين

افتادن در گل و لاي ننگ نيست. ننگ در اين است كه آنجا بماني. مثل آلماني

به جاي آنكه به تاريكي لعنت بفرستيد ، يك شمع روشن كنيد. كنفسيوس

طوفان هاي حوادث، اخلاقيات و روحيات انسان را تقويت مي كند. گوته

در زندگي هركس طريق راستي و درستي را بپيمايد، زودتر به هدف مي رسد. تولستوي

sarina_sh
27-05-2008, 07:49
به یاد داشته باش که امروز طلوع دیگری ندارد ....

پس همین امروز شروع کن ...

DrXoX
27-05-2008, 12:25
مردی که کوه را از میان برداشت کسی بود که شروع به برداشتن سنگ ریزه ها کرد

به عقب نگاه نکنید ، ممکن است خوشبختی را که رو به سوی شما دارد از دست بدهید

جهان بزرگ است و آدمی کوچک ،اما انسان می تواند چنان بزرگ شود که جهان در برابرش کوچک شود

نازآفرین
24-06-2008, 21:02
روزهای شادی و جشن پیروزی را تصور کن که ثمره اهداف طلایی توست.

makalo 5
11-09-2008, 08:12
به استعداد خودت ایمان داشته باش
همانطور که به خدا ایمان داری.
روح تو پاره ای از آن " واحد " بزرگ است.
نیروهایی که در تو هست
مانند دریای وسیعی عمیق و بی پایان است.
روحت را در میان سکوت،
در جزایر الماس گردش بده
آن جزایر را کشف کن و از آن ها استفاده کن.
اما برای اینکه تسلیم بادها نشوی
سکان اراده را به کار انداز.
اگر به آفریننده و به خودت ایمان داشته باشی
هیچکس نمی تواند به نیروهای تو حدودی قائل شود
بزرگترین پیروزی ها به تو تعلق می گیرد .
به پیش! به پیش!

makalo 5
11-09-2008, 08:21
در روی امواج تیره
خورشید را به چنگ بیاورید! ننالید.
زندگی دریای پرطوفانی است که درهرجایی ممکن است با امواج آن روبرو شد.
امواج را بشکافید و عبور کنید ! بایستید!
جزرو مد را پشت سر بگذارید.
در ساحل دیگر
آفتاب زیبایی خواهید دید.
از سعادت ها بحث کنید! دنیا به قدری پراندوه است که احتیاجی به نگهداری غم خود ندارید.
هیچ راهی بکلی سخت و صعب العبور نیست.
به جنبه های درست و روشن نگاه کنید!
روحتان بر اثر کار مداوم ، ناخشنودی و اندوه خسته است.
برای استراحت از درستی ها و روشنی ها بحث کنید!

الویلر ویلکاکس

makalo 5
11-09-2008, 08:27
چه می خواهی؟
همه چیز مال توست .راهها در برابرت باز است.
نور حقیقت برای تو می درخشد.
پس نایست و نپرس، به راحتی پیش برو و شخصیت خود را نشان بده.

خط حرکت معینی برای خود رسم کن و آنگاه چه در مواقع تنهایی و چه در میان
جمعیت، پیوسته این راه را طی کن.

makalo 5
11-09-2008, 08:32
ترس بزرگ ترین دشمن ما

تردیدهای ما خیانتکارند.ما را از امتحان فرصت هایی که به دست آورده ایم باز می دارند و از نعمت هایی که می توانیم استفاده کنیم ،محروممان می سازند.

makalo 5
11-09-2008, 08:41
در هر چیزی جنبه های خوب آن را ببین.
در جستجوی کمال باش و بدی های زندگی را فراموش کن.

خوشبینی شکل ظاهری ایمان است.تا ایمان و امید وجود نداشته باشد،هیچ کاری نمی توان انجام داد.
..هلن کلر..

آنان که با نشاط و امید زندگی کرده اند،بزرگترین موفقیت ها را در زندگی به دست آورده اند.آنان حوادث نیک و بد زندگی را مردانه استقبال کرده و سعادت و تیره بختی را با متانت یکسانی پذیرفته اند و با لبان متبسم پیش رفته اند.

..چارلز کینگزلی..

sarina_sh
26-09-2008, 18:57

وقتی كه زندگی برات خیلی سخت شد، یادت باشه كه دریای آروم، ناخدای قهرمان نمی‌سازه :40::40::40:

sarina_sh
26-09-2008, 19:43

به گونه ای عمل كنید

گویی هر آنچه تمنا می كنید ، پیشاپیش در این جاست .

باور داشته باشید كه همه آنچه طلب می كنید پیشاپیش دریافت كرده اید

كه آن در روح زندگی می كند

و می داند كه شما خواسته هاتان را شكوفا خواهید كرد .

sarina_sh
26-09-2008, 20:15

..........آرام باش

......................توکل کن

....................................تفکر کن

.......................................سپس آستینها را بالا بزن،

.................................................. .....آنگاه دستان خداوند را می بینی که زودتر از تو دست بکار شده است :40:

sarina_sh
27-09-2008, 14:20

دل به اوج بسپار و فرصت پرواز را از پرنده‌ی جان دریغ مدار

که ذات انسان در فرا رفتن است که ظهور می‌یابد

نه در فرو ماندن....

sarina_sh
29-09-2008, 07:26
:40::40::40::40::40::40:

وقتی چشم امیدتان به خدا باشد،

هیچ چیز آن قدر عجیب نیست كه راست نباشد.

هیچ چیز آن قدر عجیب نیست كه پیش نیاید.

و هیچ چیز آن قدر عجیب نیست كه دیر نپاید.

« كاترین پاندر »

:40::40::40::40::40::40::40:

sarina_sh
30-09-2008, 08:05

فقط برای امروز

فقط برای امروز، خشمگین مباش

فقط برای امروز، نگران مباش

فقط برای امروز، سخت كوش باش

فقط برای امروز، شكرگزار باش

فقط برای امروز، نسبت به همه مهربان باش

makalo 5
03-10-2008, 11:42
اگر همه هستی مان را یک خواستن کنیم

یک خواهش مطلق شویم

واگر با هجوم ها و حمله های صادقانه

وسرشار از امید و یقین و ایمان

بخواهیم

پاسخ را خواهیم گرفت.

دکتر علی شریعتی

makalo 5
03-10-2008, 11:58
هرگز تسلیم نشو..........آینده را ببین..........مثبت بمان............. و همه تلاشت را بکن!!!!

as3f3h
04-10-2008, 18:40
whatever the struggle
مبارزه هر قدر صعب

continue the climb
صعود را ادامه بده

it may be only
شايد،

one step to the summit
قله تنها در يك قدمي تو باشد.

diana westlake

مبارزه هر قدر صعب

continue the climb
صعود را ادامه بده

it may be only
شايد،

one step to the summit

diana westlake

مبارزه هر قدر صعب

continue the climb
صعود را ادامه بده

it may be only
شايد،

one step to the summit

diana westlake

mahdi.a81
07-10-2008, 02:22
دوستم هميشه يه جمله ميگفت :

:40:اگه ميخواي بهتر از بقيه باشي بايد كارهاي بهتري رو بكني كه بقيه نميكنند:40:
حالا اگه ميخواي رتبه يك بياري بايد كتابهايي كه لازمه يه رتبه يك بخونه ، بخوني

يه خورده فك كن خيلي قشنگه

timsar jackson
10-04-2009, 01:22
اگه میخوای چیزی رو بدست بیاری که تا حالا نداشتی باید کسی بشی که تا حالا نبودی!!!

farshidshd
10-04-2009, 12:42
وقتي صحبت از رسيدن به موفقيت است و انساني از انسان ديگري دعوت مي كند تا براي رسيدن به هدفي تلاش كند، معمولاً اين گونه پاسخ مي شنود كه ديگر دير شده است. عبارت «ديگر دير شده» جواب انسان هايي است كه ارباب ذهن خود نيستند. كسي كه ارباب ذهن خود باشد هيچ وقت به كمبود منابع، پيري يا... فكر نمي كند، بلكه به اين فكر مي كند كه از كدام راه بايد براي رسيدن به موفقيت استفاده كند. كسي كه ارباب ذهن خود نباشد حتي اگر تلاش شبانه روزي براي رسيدن به موفقيت داشته باشد هيچ وقت به خواسته خود نمي رسد.
اگر كسي مي خواهد به موفقيت برسد بايد تلاشي توأم با ايمان به پيروزي داشته باشد. در كنار اين موارد اگر شما بدانيد كه چه مي خواهيد و در پي چه چيزي هستيد مي توانيد در هر وضعيتي به موفقيت برسيد. فراموش نكنيد كه هرگز بدون زحمت چيزي عايد شما نمي شود.
براي رسيدن به موفقيت بايد بهاي آن را بپردازيد، هرچند كه اين هزينه در مقايسه با آنچه كه به دست مي آوري بسيار ناچيز است.

BoOghz
29-04-2009, 15:42
روشنايي الهي مرا احاطه كرده است

عشق الهي مرا در بر گرفته است

نيروي خداوند مرا حمايت ميكند

حضور خداوند مراقب من است

هر جا كه هستم خداوند انجاست

جي.پي.وسواني

BoOghz
29-04-2009, 15:51
زندگي قانون باورهاست

انديشه ها از باورها پيروي ميكنند

ما زندگي ميكنيم انگونه كه باور داريم

پس باور كنيد تا ببينيد

majid.khaledi
01-05-2009, 17:39
" هيچ گلي عطر ، رنگ وزيبايي مادر را ندارد " . (همينگوي)
" بر بالاي در علم نوشته شده است که بايد ايمان داشته باشي " . (ماکس پلانک)
" انسان براي بر خورداري از شادي بايد خودش را باور کند " . (توماس پاين)
" راه آشتی را کسی باید بیابد که خود سبب جدایی شده است " . (ارد بزرگ)

timsar jackson
10-07-2009, 10:42
یادآوری آرمانها ، از بیراهه روی بازمان می دارد..

وارد عمل شدن بدون برنامه ریزی علت همه شکست هاست...

Marichka
10-07-2009, 15:02
If you can dream it you can do it
Walt Disney
:46:

roz_kareN
11-07-2009, 19:23
موفقیت این است : تعیین هدف و زنده نگه داشتن آن و بعد تلاش شایسته برای رسیدن به آن هدف

برای رسیدن به هدف باید با آن زندگی کرد

یک اصل وجود دارد. تلاش = نتیجه
پس هیچ زحمت و تلاشی بی نتیجه نمی ماند و هیچ موفقیتی بدون تلاش بدست نمی آید
هدف تعیین کنید.. آن را باور کنید وآن زمان برای رسیدن به آن بی وقفه تلاش خواهید کرد

نخستین قدم را درست بردارید.. اگرچه باقی مسیر را نمی بینید.. مهم این است که نخستین قدم را درست بردارید

Marichka
11-07-2009, 19:28
سلام

این یه جمله یادمه موقع کنکور خیلی من رو به پیش رفتن وا می داشت. (نمی دونم منبعش یا گوینده ش رو)

"برای انسان جز آن چیزی که برایش تلاش می کند، نیست"

:)

roz_kareN
11-07-2009, 19:28
همیشه انسان چیزی رو که انتظار داره بدست میاره پس روی خودتون حساب کنید و بهترین
پیشا مدها رو برای خود انتظار داشته باشید

هیچ گاه نا امید نباشید زیرا اگر شکست نبود موفقیت نهایی ممکن نبود
پس پیروزی آن نیست که هرگز زمین نخوری بلکه آن است که بعد از هر زمین خوردنی برخیزی

کلید موفقیت ها و پیروزی ها " ارده" است

NiLGo0n
12-07-2009, 15:04
آرمانهای بزرگ همت های بلند می طلبد.

موفقیت های بزرگ تنها در صورتی نصیب انسان می شود که از شروع های کوچک راضی باشد.

محال از طرز فکر ما بوجود می آید.

تا زمانی که توانایی تصور آرزوها و اهدافتان را از دست نداده اید می توانید آنها را بدست آورید.

farzaneh*f
12-07-2009, 19:17
بزرگترین افــســوس آدمی آن است که حس میکند میخواهد اما نمیتواند و به یاد می آورد زمانی را که می توانست اما نــخــواســت
(حالا این انرژی مثبت بود من دادم؟!)

roz_kareN
12-07-2009, 19:31
عامل حرکت این است که هر روز از خود بپرسیم : امروز برای رسیدن به هدفم چه کردم؟

salarnight
12-07-2009, 21:31
ارزش انسان به تلاشی است که می کند نه به هدفی که می رسد

آلبرت اینشتین

roz_kareN
13-07-2009, 18:33
آسیب شکست زمانی شدیدتر است که بدانیم حد اکثر توان خود را بکار نبرده ایم
پیروزی زمانی دلپذیرتر میشود که بدانیم از همه توان خود استفاده کرده ایم

attractive_girl
14-07-2009, 11:35
NOTHING IS IMPOSSIBLE IN THE WORLD BECAUSE IMPOSSBLE HIMSELF SAYS : I'M POSSIBLE

farshidshd
14-07-2009, 12:08
معیار واقعی بودن تصمیم آن است که دست به عمل بزنیم اجازه نده ترس تو را فلج سازد >>>> مارک فیشر

افرادی که از ریسک کردن میترسند به جایی نمیرسند >>>>>>>>>> مارک فیشر

منشا همه بیماریها در فکر است >>>>>>>>>>> ژوزف مورفی

رحمت خداوند ممکن است تاخیر داشته باشد اما حتمی است >>>>>>> انتونی رابینز

چنانچه نیک اندیش باشید خیر و خوشی به دنبالش خواهد امد >>>>>> ژوزف مورفی

افراد موفق هیچ وقت اجازه نمیدهند که شرایط آزارشان دهد >>>>>>> مارک فیشر

افرادی که زمان را در انتظار شرایط عالی از دست میدهند هرگز موفق نمیشوند > مارک فیشر

اعمال ثابت ما سرنوشت ما را تعیین میکند >>>>>>>>>>>>>> انتونی رابیتز

هنگامی که تخیلات و منطق در ضدیت با هم قرار بگیرند تخیلات پیروز میشوند .>> مارک فیشر

وقتی که هدف روشنی داشته باشیم احساس روشنی به ما دست میدهد . >>>انتونی رابینز

ترس را از خود بران و با خود بگو من با نیروی شعور خود قدرت انجام هر کاری را دارم.>>>>ژوزف مورفی

هر کس از قدرت انتخاب برخوردار است پس سلامتی و شادی را انتخاب کند.> ژوزف مورفی

قانون زندگی , قانون باور است >>>>>>>>> ژوزف مورفی

اعتقادات ما اعمال افکار و احساسات ما را شکل میدهد >>>>>>>>>> انتونی رابینز

با هر تصمیمی تغییری تازه در زندگی اغاز میکنید >>>>>>>>>>> انتونی رابینز

برای شروع باید باور داشته باشی که میتوانی سپس با اشتیاق شروع کنی.> مارک فیشر

اگر نمیدانی به کجا میروی به هیچ کجا نخواهی رسید >>>>>>> مارک فیشر

نبوغ در سادگی نهفته است >>>>>>> مونزارت

این روشنی هدف است که به شما نیرو میبخشد >>>>>> انتونی رابینز

در زندگی شکست وجود ندارد بلکه فقط نتیجه موجود است >>>>> انتونی رابینز

تمام کسانی که ثروتمند شده اند باور داشته اند که میتوانند ثروتمند شوند.> مارک فیشر

باور به طور خود بخود به اجرا در میاید >>>>> ژوزف مورفی

نه موفقیت و نه شکست یک شبه ایجاد نمیشود >>>>>> انتونی رابینز

به ضمیر باطن خود به صورت یک هوش زنده و یک یار موافق بنگرید >>>> ژوزف مورفی

ترس باعث میشود تا بسیاری از مردم به رویاهایشان نرسند>> مارک فیشر

زندگی دقیقا به ما ان چیزی را میدهد که به دنبالش هستیم>>> مارک فیشر

نباید مطالب غلطی که از گذشته در ذهن ما برنامه ریزی شده اند حال و اینده ما را تباه کنند >>> انتونی رابینز

آرزوهی هر فرد موجب شکل گرفتن و بقای افکار او میشود>> هراکلیتوس

اندیشه هایتان را عوض کنید تا سرنوشتتان عوض شود.>>>ژوزف مورفی

زندگی آماده است تا بسیار بیشتر از انچه تصورش را میکنید به ما بدهد >>>>> مارک فیشر

تنها کسانی میتوانند کارهای بزرگی انجام دهند که به قدرت ذهن ایمان دارند >> مارک فیشر

ضمیر باطن شما سازنده بدن شماست و میتواند شما را درمان کند >>>>>> ژوزف مورفی

.

hamashion
15-07-2009, 15:59
اگر به دنبال موفقيت نرويد خودش به دنبال شما نخواهد آمد . مارو اكلينز

مراقب باشيد چيزهايي را كه دوست داريد بدست‌آوريد وگرنه ناچار خواهيد بود چيزهايي را كه بدست آورده‌ايد دوست داشته‌باشيد. جرج برنارد شاو

هر چه موانع جدي تر و سخت تر باشد , لذت تلاش و پيروزي بيشتر است . اريك باتروورت

در جستجوي نور باش، نور را مي‌يابي. آرنت

اگر در اولين قدم موفقيت نصيب ما مي شد سعي و عمل ديگر معني نداشت . مترلينگ

شما هماني هستيد كه فكر مي كنيد . كلمنت استون

اگر باور داشته باشي كه مي تواني , حتما مي تواني . ناپلئون هيل

بيش از هر چيز نخست بدان كه چه ميخواهي . فوخ

roz_kareN
19-07-2009, 20:32
کسی که کوه را از میان برداشت کسی بود که شروع به برداشتن سنگریزه ها کرد

farshidshd
26-11-2009, 18:11
مردی که کوه را از میان برداشت کسی بود که شروع به برداشتن سنگ ریزه ها کرد

به عقب نگاه نکنید ، ممکن است خوشبختی را که رو به سوی شما دارد از دست بدهید

جهان بزرگ است و آدمی کوچک ،اما انسان می تواند چنان بزرگ شود که جهان در برابرش کوچک شود

Переклад не
27-11-2009, 12:59
به کنکور فکر نکن ، بلکه به آماده شدن به کنکور فکر کن
به خودت مصلت باش و امید وار
پیروزی نزدیک است کم نیار

new life
30-11-2009, 20:55
امتحان های دوره ی تحصیل اسان ترین امتحان های زندگیست !

فرصت ها هیچ گاه ازبین نمی روند بلکه فرد دیگری فرصت از دست داده ی ما را تصاحب خواهد کرد

Переклад не
30-11-2009, 22:44
کسی که داره واسه کنکور میخونه و رقیباشو درنظر میگیره، مثله اینه که توی مسابقه رالی دارن مسابقه میدن
رفیق یه وقت سرعتتو با پشت کارت کم نکن جلوت میزنن!

mehdiaga
01-12-2009, 00:56
به بچه های پشت کنکور یه مژده بدم . اون هم اینکه تلاشتون رو بیشتر کنیین حتما امسال یه رشته خوب قبول میشین . چون الان تو دانشگاه ما 80 درصد هم رشته ای من سال دومی هستند.
تلاش - صبر - حوصله - ..................

masih eia
01-12-2009, 22:58
به بچه های پشت کنکور یه مژده بدم . اون هم اینکه تلاشتون رو بیشتر کنیین حتما امسال یه رشته خوب قبول میشین . چون الان تو دانشگاه ما 80 درصد هم رشته ای من سال دومی هستند.
تلاش - صبر - حوصله - ..................

دانشكاه و رشته شما؟؟؟؟؟:31:

milad_badboy
02-12-2009, 22:06
من به‌جای این‌که اجازه بدهم به یک صلیب میخ‌کوب شوم، با هر سلاحی که دستم به آن برسد می‌جنگم.»(ارنستو چگوارا)

Gam3r
11-12-2009, 14:52
اگر افراد بدانند كه چقدر به موفقيت نزديك هستند هرگز دست از كارشان نميكشند و نااميد نميشوند

Gam3r
14-12-2009, 15:31
تنها كار هايي غير ممكن هستند كه برايشان تلاشي نشده است

DrXoX
14-12-2009, 21:32
یه جمله ای رو یه بنده خدایی 6 سال پیش به من گفت و من همیشه تو هر کاری که فکر می کنم مشکله ، یاد این جمله میفتم:
خواستن توانستن است پس بخواه تا بتوانی

nafas
07-01-2010, 20:58

چگونه با انگيزه باشيم و بمانيم

هر روز براي خود انگيزه ايجاد كنيد.
اگر به گذشته نگاه كنيد متوجه خواهيد شد كه بسيار پيش آمده براي انجام كاري بي نهايت هيجان زده بوده ايد و پس از گذشت زمان كم كم از شدت شور و هيجان شما كاسته شده است. خوب اين طبيعي است. ايجاد انگيزه مانند دوش گرفتن است شما براي نظافت بدن خود بايد هر روز يا يك روز در ميان حمام كنيد. و اگر اين كار را نكنيد ديگر تميز و شاداب نيستيد. انگيزه هم مانند پاكيزگي ماندگار نيست. بنابراين بايد هر روز و هر لحظه آن را تازه كنيد. حال مي دانيم كه بايد انگيزه و شور شوق خود را مرتباً تمديد كنيم. اما چگونه؟
براي زندگي خود چشم انداز تعريف كنيد.
انگيزه يعني داشتن دليل براي انجام كار. خوب همه مي دانيم براي انجام هر كاري به يك دليل نياز داريد. و دليلي كه شما داريد از نگرش شما به زندگي ناشي مي شود. بنابراين چشم انداز شما بايد به اندازه كافي بزرگ باشد. تا براي شما ايجاد انگيزه و شور شوق نمايد. بگذاريد براي شما يك مثال بياورم: فرض كنيد در آمد شما 500 هزار تومان در ماه باشد. حال اگر با اين ديد كار كنيد كه در آمد خود را به 600 هزار تومان در ماه برسانيد انگيزه شما خيلي قوي نخواهد بود چون هدف كوچكي انتخاب كرده ايد. حال اگر براي خود چشم اندازي تعريف كنيد كه براي خود يك كار كاسبي پر رونق مستقل با 5 ميليون تومان درآمد ماهيانه در نظر بگيريد. انگيزه شما براي كار و تلاش بسيار بيشتر خواهد بود. البته براي رسيدن به هدف بزرگتر بايد برنامه و استراتژي مشخص داشته باشيد و روي آن كار كنيد. آن را به اهداف كوچكتر تقسيم كنيد ولي هدف اصلي خود را در خاط داشته باشيد. در اين شرايط با پشتكار بيشتر برنامه خود را اجرا خواهيد كرد. پس فراموش نكنيد كه در انتخاب هدف دست و دلباز باشيد و هدف بزرگي براي خود انتخاب كنيد.
ابتداي جاده
حال كه شما يك هدف مهم قابل دفاع و با ارزش براي جنگيدن داريد. وقت آن رسيده كه تلاش و كوشش خود را شروع كنيد. توصيه من به شما اين است كه در ابتداي راه تلاش و كوشش خود را مضاعف كنيد. فرض كنيد براي كاهش وزن و تناسب اندام تلاش مي كنيد. حال اگر چند كيلوي اول را با تلاش بيشتري وزن كم كنيد از كار خود رضايت بيشتري خواهيد داشت و با اعتماد به نفس بيشتر به تلاش خود ادامه مي دهيد. بنابراين تلاش و كوشش شما در ابتداي راه بسيار مهم است تا با اميد بيشتر به سمت هدف حركت كنيد.
به خود جايزه بدهيد
همانطور كه قبلاً گفته شد بهتر است هدف اصلي خود را به اهداف كوچكتر تقسيم نماييد. با اين كار هر بار كه يك پله را گذرانديد اميد شما براي رسيدن به مرحله بعد بيشتر مي شود. در عين حال مي توانيد براي خود يك جايزه قرار دهيد. مثلاً بعد از سه هفته كار سخت و گذشتن از يك مرحله به عنوان جايزه آخر هفته را مي توانيد با دوستان به گردش برويد.
ياد آوري شيريني هدف نهايي
براي رسيدن به اهداف بزرگ هميشه موانع و مشكلات سر راه شما سبز مي شوند. و گاه اين موانع غير قابل عبور به نظر مي رسند. در اين هنگام ياد آوري هدف بزرگ و زيباي شماست كه مي تواند به شما در گذشتن از مشكلات كمك كند. براي اين كار راه هاي مختلف وجود دارد. مثلاً مي توانيد از اهداف خود را به صورت جملات زيبايي با خط خوش در محل كار و در مقابل ديدگان خود قرار دهيد. يا حتي مي توانيد در صورت امكان از آنها پوستر تهيه كنيد.
مشاهده توانايي ها
وقتي كه قدم در راهي مي نهيد با تجارب مختلفي مواجه مي شويد. كه به توانايي ها و مهارت هاي شما مي افزايد. حال اگر به گذشته برگرديد و توانايي هاي كنوني خود را با آن زمان مقايسه كنيد، متوجه اين تغييرات در خود مي شويد. مي توانيد نمونه كار هاي قديمي خود را مرور كنيد. آنوقت است كه متوجه مشكلات قديمي (ناشي از بي تجربگي) مي شويد كه اكنون آن مشكلات را نداريد نداريد و اعتماد به نفس شما افزايش مي يابد.
مطالعه زندگي افراد موفق
خواندن زندگينامه هاي افراد موفق چون ابو علي سينا، ابو ريحان بيروني، بيل گيتس، فرديناند پورشه و... كه بدون امكانات خاصي توانسته اند به موفقيت هاي بزرگي دست پيدا كنند. همانند روشن كردن موتور توليد انگيزه در شماست. لذا خواندن اين گون كتابها و داستانها را آنهم به طور مرتب به شما توصيه مي كنم. چون فوق العاده موثر است.

nafas
07-01-2010, 23:40
تقریباً سه ماه از سال گذشته است. سالی که مهم‌ترین سال تحصیلی است. خستگی را می‌شود توی چشم همه‌ اعضای خانواده دید. از خودم که دانش‌آموز پیش‌دانشگاهی هستم تا مادرم، پدرم حتی خواهر کوچک‌ترم احساس خستگی می‌کنند. مهمانی‌ها همه تعطیل شده، نه کسی می‌آید، نه کسی می‌رود. مسافرت‌ها که تقریباً دو سالی است در برنامه‌ خانوادگی ما جایی ندارد.

دیروز پدرم گفت: «همه‌ این سختی‌ها را به خاطر «تو» تحمل می‌کنیم». این جمله‌اش مثل وزنه‌ سنگینی روی دوش من افتاد. با خودم گفتم اگر قبول نشوم، چه می‌شود. دنیا دور سرم چرخید، پدرم را می‌دیدم که ناراحت و عصبانی است. مادرم را می‌دیدم که زیر زیرکی گریه می‌کند و خواهرم که مدام صفحه‌ روزنامه را دنبال اسم من زیر و رو می‌کند ... . راستی اگر من دانشگاه قبول نشوم، جواب پدر و مادرم را چه بدهم؟!

این سؤالی است که ذهن خیلی از کنکوری‌ها را به خودش مشغول می‌کند. آن‌ها از خود می‌پرسند، اگر دانشگاه قبول نشوم، چه می‌شود؟ بعد شروع می‌کند به تصور کردن آن روزی که دانشگاه قبول نشده‌اند، تصویر پدر را می‌بینند، تصویر خواهر و عمه و عمو را می‌بینند، خودشان را می‌بینند ... .

از نگاهی دیگر، پدر و مادر‌ها هستند که این سؤال را از خود می‌پرسند: اگر او دانشگاه قبول نشود؟ بعد شروع می‌کنند به تصور کردن فرزندان‌شان که ناراحت و خسته باید شروع به درس خواندن کند، خودشان را تصور می‌کنند که دوباره باید خیلی از برنامه‌های اصلی زندگی معمول را تغییر دهند. آن وقت با این تصورات هر دو طرف، هم پدر و مادر و اعضای خانواده و هم خود فرد خسته‌تر از آن‌چه که هست می‌شود و بهتر از همه این‌که، دانش‌آموز انرژی لازم را برای ادامه‌ را از دست می‌دهد و یا با انرژی کم‌تری برنامه‌های‌ا‌ش را دنبال می‌کند و این موضوعی است که می‌خواهیم با همدیگر به حل آن بپردازیم. یعنی جلوگیری از خستگی مضاعف و ترس از آینده. اما چگونه؟

1- منت نگذاریم

اگر به اول متن برگردید، می‌بینید فرد کنکوری«منظورمان همان دانش‌آموز پیش‌دانشگاهی است»، با این جمله‌ پدر که: «همه‌ این سختی‌ها را به خاطر تو تحمل می‌کنیم»، احساس بدی را پیدا می‌کند. احساس سنگینی که به گفته‌ خودش، شانه‌های‌اش را سنگین می‌کند.

اعضای خانواده باید به یاد داشته باشند که اگر شرایط سختی را متحمل می‌شوند، تنها به خاطر فرد کنکوری نیست بلکه به خاطر خودشان است. چرا؟ چون موفقیت یکی از اعضای خانواده – البته اگر همه‌ اعضا همبستگی با هم داشته باشند- موفقیت همه است و خانواده قبول کرده که همه‌ هزینه‌های مادی مثل کلاس کنکور، مدرسه‌ خوب، تهیه‌ کتاب و .... و هزینه‌های معنوی مثل به تعویق انداختن مهمانی و مسافرت، رعایت سکوت و نظم در خانه و ... را بپردازند.

از طرف دیگر، فرد کنکوری و دانش‌آموز پیش‌دانشگاهی هم باید بداند که اگر او امروز متحمل تلاش بیش‌تری می‌شود، فقط به خاطر خودش است. شاید کار و تلاش او مورد تقدیر خانواده و اطرافیان هم قرار بگیرد اما نفع این تلاش اول از همه متوجه‌ خودش می‌شود. او است که امکان تحصیل پیدا می‌کند، در جامعه مورد توجه بیش‌تری قرار می‌گیرد، شانس یافتن شغل برایش بیش‌تر می‌شود و ... .
پس نتیجه‌ اول: منت نگذاریم چون همه‌ ما قرار است از این پیروزی شیرین، سهمی داشته باشیم.

2- تصورات خوب داشته باشیم

«اگر قبول نشوم چه می‌شود؟» «اگر قبول نشوی چه می‌شود؟» همه‌ این اگر و اماها را دور بریزید و کاملاً مثبت فکر کنید. به جای این‌که بخواهید با این جمله‌های مأیوس‌کننده خود را سرگرم کنید، برای خود و اعضای خانواده‌تان فردای خوبی را تصور کنید. مثلاً تصور کنید که در حال خط‌کشیدن دور اسم خود در روزنامه هستید. تصور کنید سر کلاس درس دانشگاه نشسته‌اید و یا تصور کنید جزو رتبه‌های برتر هستید. چرا که نه. اگر هم نمی‌توانید تصور مثبتی داشته باشید، لااقل تصور‌های منفی را خنثی کنید. چگونه؟ به این مثال دقت کنید:
تصور: اگر دانشگاه قبول نشوم!

جواب‌های ذهنی:

1) دوباره شروع به درس‌خواندن می‌کنم.

2) راه دیگری را انتخاب می‌کنم. مثلاً دنبال کار می‌روم.

3) رشته‌ تحصیلی‌ام را عوض می‌کنم.

واقعیت این است که کنکور تنها یک گزینه است و شما می‌توانید گزینه‌های دیگر زندگی خودتان را امتحان کنید و به قول معروف، هیچ‌وقت با هیچ امتحانی دنیا به آخر نمی‌رسد.

3- به همدیگر زنگ تفریح بدهیم

خسته شده‌اید؟ ایرادی ندارد. در این خستگی به هیچ کاری ادامه ندهید. اگر دانش‌آموز هستید، کمی به خودتان فرصت رفع خستگی بدهید. به ورزش بروید یا قرار یک تفریح دوستانه را بگذارید. اگر خانواده‌ این فرد کنکوری هستید، با هم یک پیک‌نیک کوچک را ترتیب دهید، به سینما بروید و یک فیلم خوب و امید‌بخش ببینید. خود را گاهی از قید‌ و بند‌ها و برنامه‌های منسجم رها کنید تا بتوانید با انرژی بیش‌تری به راه و کارتان ادامه دهید.

4- حرف زدن با برنده‌ها

این هم یک راه‌کار ویژه است برای شما که کمی احساس خستگی می‌کنید. حتماً در اطراف شما خانواده‌های زیادی هستند که سال‌های قبل، دانش‌آموز پیش‌دانشگاهی داشته‌اند. با کمی دقت، یکی از آن‌ها را که در این راه موفق بوده، انتخاب کنید و به دیدار‌شان بروید. حتی شده در حد گفتگوی تلفنی با هم صحبت کنید و از پیشنهاد‌های‌شان برای این مدت استفاده کنید؛ چرا که آن ها این دوره را گذرانده‌اند و با پیچ و خم این راه آشنا هستند. شما می‌توانید با دیدن آن‌ها – خصوصاً اگر افرادی مثبت‌اندیش باشند- انرژی بگیرید و با شنیدن کارهایی که در طول این مدت انجام داده و روز‌ها و شب‌هایی که گذرانده‌اند، خستگی را از تن بیرون کنید.

مثلاً یکی از دانش‌آموزان پیش‌دانشگاهی که دانش‌آموز متوسطی بود و فکر می‌کرد نمی‌تواند به رتبه‌ای خوب برای ورود به دانشگاه دست پیدا کند، با دیدار یکی از رتبه‌های دو رقمی کنکور متوجه شد او نه تنها وضعیت مشابه تحصیلی و خانوادگی با این فرد موفق در کنکور دارد، بلکه در بعضی از درس‌ها از او قوی‌تر است و همین موضوع باعث شد با اطمینان بیش‌تری به درس‌خواندن ادامه دهد و احساس ضعف نکند.

nafas
19-02-2010, 14:02
تو می تونی ، من می دونم !

اعتماد به‌نفس، لازمه‌ پیروزی است.

نمی‌دانم قصه‌ شاگردهای ممتاز کنکور را خوانده‌اید یا نه؟! شاید خوانده باشید! و اگر این‌طور است، حتماً به این جمله یا شبیه به این جمله از آن‌ها برخورده‌اید که: «من می‌دانستم شاگرد ممتاز می‌شوم!» حتی بعضی از آن‌ها، رتبه‌ای که قرار بوده به دست بیاورند را می‌دانسته‌اند. چرا؟ چون خیلی باهوش و فوق‌العاده‌اند؟ چون غیب‌گو هستند؟ نه! هیچ‌کدام از این‌ها نیست، بلکه فقط آن‌ها تلاش می‌کنند و در عین این‌که تلاش می‌کنند، اعتماد به‌نفس دارند! آن‌ها اعتماد به‌نفس دارند که حتی رتبه‌ قبولی در کنکورشان را قبل از اعلام نتایج می‌دانند.

اما شما چی؟ شما هم اعتماد به‌نفس دارید یا نه؟ مدام با خودتان فکر می‌کنید: «من استعداد کافی ندارم، ذهن‌ام خوب کار نمی‌کند، همه‌چیز مدام از ذهن‌ام می‌پرد» و هزار حرف و سخن دیگر که در خلوت با خودتان می‌گویید! با گذشته کاری نداریم، اما می‌خواهیم در این زمان، کمی با هم اعتماد به‌نفس داشتن را تمرین کنیم. چگونه؟ عجله نکنید با من بیایید تا برای شما بگویم:

1) معنی اعتماد به نفس: روان‌‌شناس‌ها و جامعه‌شناس‌ها، تعریف‌های زیاد و کاملی درباره‌ اعتماد به‌نفس مطرح کرده‌اند که ما با هیچ‌کدام از آن‌ها کاری نداریم، در عین حالی که از همه‌ آن‌ها نتیجه می‌گیریم: «اعتماد به‌نفس یعنی خود را قبول داشتن!» آیا شما خودتان را قبول دارید؟ اگر جواب‌تان نه است، چرا؟ شاید می‌گویید:

1) چون استعدادم به اندازه‌ فلان هم‌کلاسی‌ام نیست.

2) چون پدر و مادرم همیشه من را ضعیف می‌دانند.

3) چون هیچ کاری را نمی‌توانم درست و اصولی انجام دهم.

4) چون دست و پایم را در مواقع حساس و ضروری، گم می‌کنم!

اگر به چنین دلایلی فکر می‌کنید اعتماد به‌نفس ندارید، سخت در اشتباه هستید و می‌توانید در زمانی کوتاه، تبدیل به فردی قوی شوید که اعتماد به‌نفس لازم را برای انجام کارها دارد. چگونه؟! این نکته‌ها را با دقت بخوانید و به خاطر بسپارید.

2) بدانید هیچ‌کدام از ما کامل نیستیم. نقطه ‌ضعف من در درس ریاضی است، نقطه‌ ضعف شما در هندسه، آن دیگری در شیمی، فیزیک و خلاصه، همه‌ ما یک نقطه‌ ضعف داریم! اما این دلیل نمی‌شود که مدام به خودتان سرکوفت بزنید، بلکه این نکته تنها به شما اعلام می‌کند که: تو باید درس فیزیک را بیش‌تر بخوانی، من ریاضی را و دیگری شیمی را و...»

3) در امتحان‌های آزمایشی، مدام رتبه‌های پایین می‌آورم! و این موضوع باعث شده است، اعتماد به‌نفس‌ام را از دست بدهم. کافی است سری بچرخانید و به نتایجی که دیگران هم به‌دست آورده‌اند، نگاهی بیندازید! خیلی‌ها موقعیت شما را دارند و خیلی‌ها از نتیجه‌ کنکور آزمایشی که داده‌اند، ناراضی‌اند و حتی نتیجه‌ بدتری از شما به‌دست آورده‌اند. اصلاً کنکور آزمایشی یعنی همین! یعنی فرصتی برای آزمون و خطا.

4) پدر و مادرم مرا قبول ندارند. البته در این موضوع با شما همدردی می‌کنم. اما باید بدانید این خود شما هستید که بیش از هر کس دیگری باید خودتان را قبول داشته باشید! به فرض اگر پدر و مادرتان هم باعث عدم اعتماد به‌نفس شما شده‌اند، شما روی مواردی که می‌گویند، متمرکز شده و به آن‌ها ثابت کنید که می‌توانید. مثلاً می‌گویند: «تو هیچ وقت در درس فیزیک نمره‌ خوبی نیاورده‌ای.» شما سعی خودتان را بکنید تا در امتحان بعدی، نمره‌ بالاتری بگیرید. حتی 5/0 نمره بالاتر هم می‌تواند به آن‌ها ثابت کند که اگر بخواهید، می‌توانید!

5) امید بخش باشید! صبح که از خواب بیدار می‌شوید، جلوی آینه که می‌روید، به خودتان سلام کنید و بگویید: «من می‌توانم به هر چیزی که می‌خواهم برسم. تنها باید تلاش کنم!» قول می‌دهم اگر روزی حداقل 5 بار آن هم در زمانی که خسته و دل‌زده هستید، این جمله را با خودتان بگویید، باعث کلی تغییر در خودتان می‌شوید.

6) دست‌تان را بالا بگیرید! وقتی معلم سؤالی می‌پرسد و شما با خودتان فکر می‌کنید جواب را تا حدودی بلد باشید، نترسید! دست‌تان را بالا بگیرید و مطمئن باشید که شما هم می‌توانید مثل شاگرد ممتازها، جواب درست را بلد باشید!

7) خجالت نکشید. اگر دست‌تان را بالا گرفتید، جواب اشتباه دادید، در امتحان نمره‌ خوبی نگرفتید، اما مطمئن هستید که با تلاش بیش‌تر می‌توانید وضعیت خودتان را از این‌که هست، بهتر کنید! کافی است در طول روز، گاهی چشم‌های‌تان را ببندید و با خودتان روزهای خوب را تصور کنید! تصور کنید در کنکور، رتبه بسیار خوبی آورده‌اید! نفر چهارم کنکور چه‌طور است؟
8) خدا را یاد کنید! نکته‌ آخر، مهم‌ترین نکته است. عدم اعتماد به‌نفس، ریشه در یک بار اشتباه درباره‌ خودتان دارد. پس خودتان را باور کنید! چرا؟ چون خدا شما را آن‌قدر دوست داشته که آفریده ؟؟؟ باشید! هر وقت احساس ضعف و ترس کردید، هرگاه از خودتان ناراحت بودید، دست‌تان می‌لرزید و نگران بودید، خدا را به یاد آورید. از او بخواهید که به شما کمک کند و فراموش نکنید که خدا همیشه و در همه حال ناظر و شاهد بندگانش است، مخصوصاً بندگانی که مثل شما تلاش می‌کنند تا موفق باشند. حتماً این جمله را شنیده‌اید که می‌گویند: «از شما حرکت، از خدا برکت»، پس ترس به دل‌تان راه ندهید و مثل یک شاگرد ممتاز که می‌خواهد امسال در کنکور یک رتبه بالا بیاورد، باشید!
:11:

mecha
22-02-2010, 10:24
واقعا معجزه می کنه تکرار هر روزه ی این جمله:
"هر روز، از هر لحاظ، بهتر و بهتر می شوم."

294
17-05-2010, 15:27
واقعا معجزه می کنه تکرار هر روزه ی این جمله:
"هر روز، از هر لحاظ، بهتر و بهتر می شوم."

:27:هر روز از هر لحاظ بهتر و بهتر میشوم!
ممنون خدای موج مثبت!

CSNH
26-05-2010, 17:05
سلام!

موج مثبت یعنی چی؟

یادش بخیر یه جایی به ما میگفتن : خواستن توانستن است!

اما دریغ ..... نگفتن به ما و ما هم نفهمیدیم که بابا ....: هر خواستنی توانستن نیست!

میخوای خواستنت بشه توانستن؟

پس بیخیال اون جمله ! این رو داشته باش!

مزد آن گرفت جان برادر که کار کرد ( و کار خود را هدر نداد!)

تیکه ی دومش مهمتره!

اگه 30 نفر اول کشور تو هر رشته توی کنکور نابغه باشن ، نفر سی و یکم ، یکی مثل تویه! منتها انقدر نگفته ، میتوانم من اگر میخوام! گفته باید کار کرد!

هیچکسی بدون تلاش به هیچ جایی نمیرسه! گرچه بعضی ها با تلاشم به جایی نمیرسن که البته به خاطر اینه که تلاششون منطقی نیس!

در کل : شانس در خونه ی هر کی رو بزنه ، واسه تو رو نمیزنه و اگه هم بزنه ، تا درو وا کنی در رفته و اگه گرفتیشم ، باز همون یک باره! یعنی توی زندگی نمیشه بر مبنای شانس رفت جلو!

اگه میخوای موفق بشی ، همین الان پاشو برو پی کارت و بیخود پای اینترنت نشین! موفق شدنت هم به تلاش خودت بسته ست! تلاشتم همین الان شروع باید بشه! بسم الله! موفق باشی!

از امروز کاری به فردا ممان**************چه دانی که فردا چه زاید زمان!

fm992
26-05-2010, 19:38
در کل : شانس در خونه ی هر کی رو بزنه ، واسه تو رو نمیزنه و اگه هم بزنه ، تا درو وا کنی در رفته و اگه گرفتیشم ، باز همون یک باره! یعنی توی زندگی نمیشه بر مبنای شانس رفت جلو!

اگه میخوای موفق بشی ، همین الان پاشو برو پی کارت و بیخود پای اینترنت نشین! موفق شدنت هم به تلاش خودت بسته ست! تلاشتم همین الان شروع باید بشه! بسم الله! موفق باشی!

از امروز کاری به فردا ممان**************چه دانی که فردا چه زاید زمان!

BRAVO اون قسمت "در کل" رو خوب گفتی.
پاشو برو بشین سر درسات (پیشنهاد بود امر نبود!!)!! من که رفتم! تو خود دانی که بشینی اینجا انذار و اخطار و پند و نصیحت بدی یا خودت هم یه الگو بشی!!

الگو بشی !

online_amin
29-05-2010, 17:32
جناب CSNH فرمودند:

همین الان پاشو برو پی کارت

جناب fm992 فرمودند:

پاشو برو بشین سر درسات

بنده میفرمایم:

پاشو برو گمشو سر درس و مشقات, پسره ی پر رو و گستاخ :دی انتظار داره اینجا چهار تا مطلب بخونه نفر اول کنکور بشه.

hamid_diablo
03-09-2010, 06:32
سلام بچه ها
من یه خورده تنها شدم البته کمی هم افسرده
میشه بهم کمک کنید

bax_021
03-09-2010, 12:12
سلام بچه ها
من یه خورده تنها شدم البته کمی هم افسرده
میشه بهم کمک کنید
مگه بچه های پی سی مردن که تنها باشی
دوستای مدرست کجان ؟؟؟
امسال کنکور داری یا سال پیش داشتی ؟؟
مگه خدا رو یادت رفته ؟؟؟

mahdi7610
03-09-2010, 12:30
سلام

یکی یه قابلمه انرژی مثبت اگه داره واسم sms کنه . :دی

ممنون

nafas
01-12-2010, 12:49
۱) رؤياهاي بزرگ در سر بپرورانيد فقط رؤياهاي بزرگ ميتوانند روح انسان ها را به حركت درآورند.(ماركوس ارليوس)

2) حس هدفمندي را در خود پرورش دهيد
كسي كه هدفي روشن داشته باشد حتي در ناهموارترين راه ها به جلو ميرود و شخص بدون هدف در هموارترين راه ها نيز پيشرفتي نخواهد داشت.(توماس كارلايل)

3) خود را داراي شغل آزاد بدانيد
من بر روان و سرنوشت خود مسلط هستم.(ويليام هنلي)

4) كاري را كه واقعاً دوست داريد انجام دهيد
وقتـي كاري را انجام دهيد كه واقعاً آن را دوست داريد ديگر حتي يك روز هم به زحمت دچار نخواهید شد.(برايان تريسي)

5) در كار خود هميشه بهترين باشيد
كيفيت زندگي شما ، صرف نظر از اينكه در چه حوزه اي كار ميكنيد ، بسته به اين است كه تا چه حد خود را متعهد ميدانيد در كار خود بهترين باشيد.(وينس لومباردي)
6) سخت تر و بيشتر كار كنيد
هر چه سخت تر كار كنم موفق تر ميشوم.(جيمز تربر)

7) خود را وقف يادگيري مادام العمر كنيد

يادگيري مستمر حداقل شرط لازم براي كسب موفقيت در هر زمينه اي است.(دنيس ويتلي (

8) ابتدا حق و حقوق خودتان را بپردازيد
بخشي از كل درآمدتان به شما تعلق دارد و اگر نتوانيد آن را پس انداز و سرمايه گذاري كنيد ، بذر بزرگي در شما نيست.(كلمنت استون)

9) همه جزئيات مربوط به كارتان را ياد بگيريد
اگر در شغلتان مهارت بالائي به دست آوريد ، هيچ چيز مانع درآمد بيشتر و پيشرفت سريعتر شما نخواهد شد.(دان كندي)

10) خود را وقف خدمت به ديگران كنيد
اگر به ديگران كمك كنيد تا به آنچه ميخواهند برسند ، شما هم ميتوانيد در زندگي به آنچه ميخواهيد برسيد.(زيگ زيگلار)

11) با خود و ديگران كاملاً صادق باشيد
تفكر منبع اصلي ثروت ، موفقيت ، پيشرفتهاي مادي ، اكتشافات و اختراعات بزرگ و همه كاميابي هاست.(كلود بريستول)

12) بالاترين الويت هايتان را تعيين و سپس با تمام قوا روي انها تمركز كنيد
انسان غيرمتمركز در همه امورش ناپايدار است.(برايان تريسي)

13) سريع العمل و قابل اعتماد باشيد
كار خودتان را انجام دهيد ، اما در فقط در حد وظيفه ، بلكه اندكي بيشتر و از روي سخاوت. همين مقدار اندك به اندازه تمام كار ارزش دارد.(دين بريگز)

14) براي جهش از قله اي به قله ديگر آماده باشيد

برنده شدن يك چيز گاهگاهي نيست ، بلكه هميشگي است.(وينس لمباردي)

15) انضباط فردي را در همه موارد اعمال كنيد
انضباط فردي يعني توانائي وادار كردن خود ، به انجام به موقع كارهائي كه بايد انجام دهيد. چه خوشتان بيايد و چه نيايد.(آلبرت هبارد)
16) خلاقيت و استعداد ذاتي خود را شكوفا كنيد
قدرت تصور از واقعيات برتر است.(آلبرت انيشتين)

17) با افراد درست در ارتباط باشيد
طي پنج سال آينده شما تغييري نخواهيد كرد مگر به دليل ملاقات با افرادي خاص و كتابهائي كه مطالعه ميكنيد.(چارلز جونز)

18) به بهترين نحو مراقب سلامتي خود باشيد
رمز خوشبختي داشتن ذهني سالم در بدني سالم است.(تئودور روزولت)

19) قاطع و عمل گرا باشيد
به جنگ درياي مشكلات برويد و شجاعانه به آنها پايان دهيد.(ويليام شكسپير)

20) هرگز شكست را يك انتخاب ندانيد
چيزي براي ترسيدن وجود ندارد جز خود ترس.(فرانكلين روزولت)

21) در امتحانات پايداري قبول شويد

هيچ چيز نميتواند جايگزين پايداري شود. استعداد نميتواند : انسان هاي با استعداد ناموفق فراوانند. نبوغ نميتواند : نابغه هاي ناكام به صورت ضرب المثل درآمده اند. تحصيلات نميتواند : دنيا پر از تحصيل كرده هاي بيحاصل است. فقط پايداري و اراده داراي قدرت لايتناهي است.(كالوين كوليج(

nafas
01-12-2010, 23:21
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یاران من آیا تا به حال فكر كرده‌اید كه وقتی اوضاع بر وفق مرادتان نیست به خودتان چه می‌گویید؟
وقتی اتفاق بدی می‌افتد همه به خود می‌گوییم: "خدایا چرا من؟" فریاد برمی‌آوریم من سزاوار چنین فاجعه‌ای نیستم.
كافی است در اوج بحران‌ها با جمله جادویی "باید راهی باشد" و یا "من می‌توانم برای این مساله راه‌حلی پیدا كنم" خودمان و دیگران را از تغییر اوضاع شگفت‌زده كنیم.
عزیزانم؛ جهان هستی پر از چیزهای سحرآمیز است؛ پر از حوادثی است كه به ظاهر رنجی فراوان برای ما به ارمغان آورده اما نكته بسیار مهمی كه نباید از آن غفلت كنیم آن است كه در این‌گونه مواقع باید از خود بپرسیم: خیر این حادثه كجای آن است؟
مواردی كه با آن مواجه می‌شویم همه برای آب‌دیده شدن ما در مسیر زندگی، ضرورتی بی‌چون و چرا دارد اما بسیاری از ما پیام این حوادث را هرگز درنمی‌یابیم. خلاصه كلام این‌كه عوامل بیرونی هرگز باعث درد و رنج ما نمی‌شوند و فقط این ناراحتی‌ها به علت برداشت ما از آن حادثه است. اگر ما باور كنیم كه قدرت مهار كردن این ناملایمات را داریم همه كاینات ما را برای حل كردن اتفاق پیش آمده یاری می‌كند.
به خاطر بسپاریم آنانی كه آرامش ذهنی دارند و به خالق هستی ایمانی وافر، همه چیز را لطف خدا می‌دانند و این آرامش درونی آنان را از سردرگمی، تضاد و ستیز با خویشتن رها می‌سازد.

درهای زندگی به رویتان گشوده باد

omnia.2008
05-12-2010, 14:10
نفس دمت گرم با این جملاتت
همینه تا توکل به خدا هست نا امیدی نیست پس بچه ها همه چی رو به خدا بسپارید
به نظر من بهترین روحیه صحبت کردن با خدا و فکر به اینده یعنی اینده خودت و همسر وبچه هات و....
امسال باید تمام بچه های p30world بترکونن پس به پیش.............:46:

Benyamin100
05-12-2010, 15:29
فقط کافیه یه تغییر بزرگ در خودتون ایجاد کنید از همین الان:46:

nafas
13-12-2010, 12:48
قرن هاست که فرمول موفقیت به شدت از دسترس دیگران دور نگه داشته شده و دراختیار تمام مردم دنیا قرار داده نشده است. این راز قدرتمند "قانون جذب " نام دارد و انسان ها از آن درجهت دستیابی به اهداف ، غلبه بر ترس ها ، کسب شغل پردرآمد و دستیابی به یک زندگی کامل و موفق بهره جسته اند.
دستورالعمل :
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]معین کنید چه چیزی می خواهید
مرحله اول
کلمه موفقیت را برای خود معنا کنید. ازنظر بعضی افراد ، موفقیت یعنی رفاه مالی مطلق. ازنظر بعضی دیگر، یعنی احساس خشنودی و رضایت کامل از زندگی شان. منظور از تمرین قانون جذب استفاده از آن درجهت سعی و تلاش خاصی است که منجر به موفقیت یک فرد می شود ، یا بکاربردن آن در رابطه با یک هدف نهایی در طول عمر که همان رسیدن به موفقیت در تمام جنبه های زندگی است.

مرحله دوم
خواسته خود را مشخص کنید. بارها شده که فکرمیکنیم ما در زندگی درجایی نیستیم که می خواهیم باشیم ، اما نمی توانیم خواسته ها و اهدافمان را درقالب کلمات بیان کنیم. این بسیار مهم است که دقیقاً بدانید "آنچه را که می خواهید" چیست؟ به عنوان مثال آیا می خواهید در شغلتان ترفیع بگیرید ، یک معامله بزرگ را تمام کنید ، همراه یا شریکتان را پیدا کنید یا یک زندگی خانوادگی را شروع کنید؟ اگر تازه می خواهید از قانون جذب استفاده کنید ، کار خود را با یک "خواسته" شروع کرده و تمام انرژی خود را بر روی آن متمرکز کنید.

مرحله سوم
خواسته های خود را به وضوح و به زمان حال بیان کنید ، طوری که انگار آنها را از قبل داشته اید یا درحال حاضر دارید آن ها را بدست می آورید. کلید استفاده موثر از قانون جذب این است که هر روز با ایمان و عقیده محکم بدانید آنچه را که می خواهید ، دارید. این طرز فکر شما را به سوی انجام اعمالی که برای رسیدن به هدفتان لازم است ، هدایت خواهد کرد. مثلاً اگر شما دائماً به خود بگویید : "می خواهم آن معامله بزرگ را تمام کنم (به انجام برسانم) "، از انرژی خود برای تمرکز روی چیزی که در آینده می خواهید استفاده کرده اید. طبق قانون جذب ، شما همان چیزی را بدست خواهید آورد که به زبان می آورید و مطمئناً همچنان می خواهید آن معامله را به انجام برسانید نه اینکه از آن منصرف شوید. برای بیان خواسته خود در زمان حال ، کافی است با خود تکرار کنید : "من موفقم زیرا آن معامله را به اتمام رساندم" یا "من موفق شدم با مشتری خود یک رابطه عالی برقرار کنم و او هم از خرید خود بسیار خشنود و راضی است".

خود را به شکل یک انسان موفق تصویر کنید
مرحله اول
از افکار مثبت خود برای تولید ارتعاشات انرژی استفاده کنید. افکار هستند که تبدیل به واقعیت می شوند. وقتی درذهن تصویر خود را درحالیکه به خواسته خود رسیده اید ، مجسم کنید ، با انرژی جهان طبیعت همکاری و مشارکت نموده اید ، جهانی که می خواهد شما هر خواسته ای دارید بدست آورید. اجازه ندهید افکار منفی وارد ذهنتان شوند. به محض آنکه یک فکر منفی در ذهنتان پدید می آید، به آرامی یا بلند بگویید "ایست!" و بعد یک فکر مثبت را جایگزین آن فکر منفی نمایید. این کار انرژی شما را به سمت مثبت اندیشی برگشت می دهد ، چیزی که بر طبق قانون جذب برای رسیدن به آنچه که می خواهید ضروری است.

مرحله دوم
روی هر اتفاق خاصی که به شکل یک موفقیت شخصی برایتان پیش می آید، تمرکز کنید. از تمام حواس خود برای تبدیل اهدافتان به واقعیت کمک بگیرید. هنگامی که شخص به هدفی نائل می شود ، تغییرات مشخصی در سبک زندگی او پدید می آید. برای مثال وقتی شما یک معامله بزرگ را انجام می دهید، احساس اعتماد به نفس بیشتری می کنید. می توانید روی چک با ارزشی را که پس از انجام آن معامله گرفته اید ، دست کشیده و آن را لمس کنید ؛ می توانید غذای خوشمزه ای را که به عنوان پاداش کار سخت و طاقت فرسای خود تهیه کرده اید بو کشیده و از مزه آن لذت ببرید. می توانید صدای کسانی را که اطرافتان جمع شده و به شما تبریک می گویند بشنوید. بگذارید این تصویرها راه خود را به درون شما باز کنند و به شما کمک کنند تا روز به روز نه تنها با امید موفقیت بلکه با این باور که شما یک فرد موفق هستید ، زندگی کنید.

مرحله سوم
به خاطر هرچیزی که برایتان پیش می آید ، چه خوب و چه بد ، شکر گزار باشید. وقتی برای هرچیزی که داریم شکر کنیم ، چیزهای بیشتری بدست خواهیم آورد تا شکرشان را به جا آوریم. همچنین وقتی برای چیزهایی که به نظر منفی میرسند نیز شکر گزار باشیم ، درواقع اجازه نداده ایم هیچ نوع تمایل منفی گرایانه ای در زندگی ما نفوذ کند . هر چیزی می تواند به جهت مثبت تغییر مسیر پیدا کند.

بگذارید خواسته هایتان به ذهنتان راه یابند
مرحله اول
مطمئن شوید آنچه را که دقیقاً می خواهید به روشنی بیان کرده و در ذهن مجسم نموده اید و نه تنها می توانید آن را بدست آورید بلکه از قبل آن را بدست آورده اید. بدانید هرچیزی ابتدا به شکل یک فکر آغاز می شود ، اما با تفکر مثبت اولین قدم را به سوی نیل به هدف برداشته اید. هرچیزی که متعاقب آن پیش می آید ، گام های منطقی بعدی به سوی کسب خواسته شما می باشند. وقتی به خودتان اعتماد کنید ، متوجه می شوید که می توانید به این فرآیند نیز اطمینان نمایید.

مرحله دوم
به خاطر موفقیت هایی که از قبل داشته اید همچنان شکر گزار باشید. هر روز در یک دفتر یادداشت ، هرچیزی را که به شما احساس غرور و افتخار به خودتان می دهد ، یادداشت کنید. همچنین وقتی چیزی بر سر راه شما قرار میگیرد ، چه مستقیماً به هدفتان مربوط باشد چه نباشد ، آن را یادداشت کنید. باور داشته باشید که هرچیزی یک موهبت است ، حتی اگر در آن لحظه به سختی بتوان این نام را روی آن گذاشت. یکی از جنبه های بسیار قدرتمند قانون جذب قدرت به زبان آوردن مراتب سپاسگزاری شما نسبت به چیزهایی است که هنوز بدست نیاورده اید اما گویی آن را بدست آورده اید. برای مثال "من به خاطر موفقیتم خدا را شکر میکنم" یا "من به خاطر پیشرفتم از خدا ممنونم".

مرحله سوم
با خود قرار بگذارید هر روز احساس خوبی داشته باشید. احساس شادمانی، سلامتی و رفاه مادی ، همان چیزی است که هرکسی واقعاً از زندگی می خواهد. اینکه این احساسات چگونه در شما راه می یابند اهمیتی ندارد ، مهم این است که برطبق قانون جذب در مورد هر چیزی احساس خوبی داشته باشیم. به کسانی که درطول زندگی با آنها برخورد کرده اید فکر کنید، کسانی که به نظر می رسد به هر چیزی که بر سر راهشان قرار می گیرد واکنش مثبت نشان می دهند. این افراد ، موفق هستند، زیرا اجازه نمی دهند تجارب منفی کارها و فعالیت هایشان را تحت کنترل خود درآورد.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] با شكست‌ها و پیروزی‌های خود، شاد باشید. بكوشید در بازی‌ها، برابر نشوید، بهتر شوید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] شكست، نقطه ی روبروی كامیابی نیست، بلكه جزیی از كامیابی است. شما به شكست نیاز دارید تا درسی بگیرید و دوباره روی هدف خود برای كامیابی تمركز كنید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] شاید تلاش‌های شما تا به امروز ثمربخش نبوده‌اند، ولی سبب كامیابی‌های دیگری در آینده شده‌اند و زمینه‌ی خوبی را برای كامیابی نهایی‌تان فراهم ساخته‌اند.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] چنانچه هدف از زندگانی خود را ندانید و نشناسید، چگونه می‌توانید در بازی زندگی برنده باشید؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] انسان‌های بسیاری در این دنیا وجود دارند كه از استعدادها، شایستگی‌ها و توانایی‌ها و مهارتهای چشم‌گیری برخوردارند، ولی چون خودباوری و آگاهی كافی ندارند، نمی‌توانند كامیاب شوند و به خواسته‌ها و اهداف خود برسند.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اگر درد و رنج شكست را به جان نخرید، هرگز نمی‌توانید برنده از زمین بیرون بیایید.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] دشمن پیروزی ما، چیزی جز نگرانی و ترس نیست!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] كلید خودسازی هر كس، با انجام هر كار مثبت كوچكی، قفل كامیابی را باز می‌كند، ولی به شرطی كه هدف همه‌ی كامیابی‌ها، همین امروز باشد.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] در مورد همه ی نو آوریها و خلاقیت ها یك حقیقت ابتدایی وجود دارد: از لحظه ای كه شخص به طور قطع مصمم به كاری می شود، همه ی امدادهای غیبی به كمك او می آیند.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] كار خوب و كیفیت بالا امری تصادفی نیست، بلكه نتیجه اراده مصمم، تلاش صادقانه و اجرای ماهرانه است؛ نشانه انتخاب گزینه عاقلانه از بین گزینه های گوناگون است.

زندگی برای هیچ كس آسان نیست. اما كه چه؟ باید پشتكار و از همه مهمتر اعتماد به نفس داشته باشیم. باید باور كنیم كه هر یك برای انجام كاری استعداد داریم و آن كار باید انجام شود.

پایدار و استوار باشید

Reza31001
24-12-2010, 15:00
دوستان کنکوری، چند تا از جملات یا داستان هایی که در این تاپیک هست و خیلی روتون تاثیر گذاشته رو تو یه دفترچه بنویسین و روزی یکبار یا دوروز یکبار بخونین فوق العاده تاثیر داره

Amir_oscar
24-12-2010, 16:02
سلام. ت.صیه می کنم حتما مجله ی موفقیت رو بخونید! برای رهایی از استرسها و افسردگی های دوران کنکور خیلی موثره! این سرمقاله ی شماره ی جدیدش:

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]سرمقاله مجله موفقیت شماره203

شانه به شانه امید
سلام و خداقوت به شما همراهان هميشگي موفقيت؛
و خيرمقدم به تمام عزيزاني كه به تازگي در مسير موفقيت هم‌گام و هم‌سفر ما شده‌اند.
خوبان!
كمي آرام‌تر و عميق‌تر نفس بكشيد، آرام آرام ريه‌هايتان را از هوا پر كرده و به آرامي بازدم انجام دهيد. همين حالا انجام دهيد؛ منتظرتان مي‌مانم.
مقداري از سرعت روزگارتان بكاهيد. مطمئن باشيد با شتاب و عجله كردن صرفا اضطراب خود را بيشتر مي‌كنيد و به روان خود آسيب مي‌رسانيد. اما با برنامه‌ريزي صحيح و گام‌به‌گام، در نهايت آرامش و انرژي، به هدف خود خواهيد رسيد.
حضرت علي(ع) مي‌فرمايند: "اندازه‌گيري كن؛ سپس ببر. انديشه نما؛ سپس سخن بگو! و برآورد (دقيق و روشن) از كاري كه در پيش داري بنما و سپس آن كار را انجام بده!"
همسفران!
لذت گام‌به‌گام رفتن را تجربه كرده و براي خود، اهداف واقع‌بينانه تعيين كنيد. و در هر گام، خود را تشويق كرده و براي برداشتن گام بعدي به واسطه دانش و آگاهي و همچنين مشورت گرفتن از افراد متخصص، خودتان‌ آماده سازيد. دست از هدف‌هاي دور و دراز و دست‌نيافتني كه صرفا خيال‌پردازي هستند برداريد.
دست‌به‌دست واقعيت و شانه‌به‌شانه اميد و تفكر مثبت، حركت كنيد و مطمئن باشيد تنها با دست به عمل زدن و پشتكار است كه به مقصد خواهيد رسيد.
دلتان شاد و روانتان سالم
احمد حلت

rezamono
05-03-2011, 18:26
در نبرد بین روزهای سخت و انسانهای سخت , این انسانهای سختند که میمانند نه روزهای سخت

---------- Post added at 02:56 PM ---------- Previous post was at 02:54 PM ----------

سلام به دوستان و سروران گرامی این تاپیک رو میزارم تو بوک مارکم تا هر روز بهتون سر بزنم خییییییلی خوشحال شدم

rezamono
11-03-2011, 16:30
برای داشتن چیزی که نداشتید باید آدمی بشوید که تا حالا نبودید

rezamono
13-03-2011, 09:41
امروز, اولین روز از باقیمانده عمر توست

p30pro
20-03-2011, 18:43
امروز, اولین روز از باقیمانده عمر توست

چه قدر سخت بود کلی طول کشید تا تحلیلش کردم ! :31:

Malwaare
20-03-2011, 18:45
برای رسیدن به هدف های بزرگ تلاش بزرگ نیاز است . :31:

Lady Negar
20-03-2011, 19:13
سلام...
همه مون تاحالا فيلم و انيميشن زيادي ديديم...
از اون فيلم يا كارتونهايي كه شخصيت اول از همون اول فيلم/كارتون
هدف خاصي داره و سعي ميكنه بهش برسه...خيلي وقتها بهش نزديك ميشه
گاهي اوقات هم با يه اشتباه احمقانه ازش دور ميشه.....توي اين راه هم دوست و دشمن زيادي
پيدا ميكنه.....اما توي همه ي اون فيلم/كارتونها يه قسمت هست(كه بيشتر دقايق پاياني فيلم/كارتونه)
كه اون شخصيت از همه چيز ميبره،خسته ميشه،يا اصلا فكر ميكنه رسيدن و تلاش بي فايده ست....
خودش با خودش تنها ميشه...اينجاست كه همه ي ما كه بيننده باشيم بهش ميگيم "پاشو مرد( يا زن:31:)
تو ميتوني...تو قهرمان داستاني....اين نبايد پايان تلخي داشته باشه...يه بار ديگه تلاش كن...."
و اون شخصيت پاميشه و يه بار ديگه تلاششو ميكنه....آخرين تلاش...انگار كه يه علمه نفس بگيري
و سرتو بكني تو آب ...و نهايتا شخصيت به پيروزي ميرسه ،به هدفش...."آره فقط بايد يه بار ديگه تلاش ميكردم،
با انگيزه"

بچه كنكوري ها هم الان آخرهاي فيلمشونه،فيلم قسمتي از زندگيشون....مطمينا خسته هم هستيد
اما آيا ميخوايد قهرمان فيلم خودتون باشيد؟؟؟؟
"پس نفس بگير......."چون الان ديگه آخراشه.......
همگي موفق باشيد..:46:

rezamono
23-03-2011, 11:43
موفقها آرام نمیگیرند و آرامها هم موفق نمیشوند.

rezamono
23-03-2011, 11:57
دوستانی که مایلند در زندگی موفق شوند و نمی خواهند که مثل گذشته زندگی کنند به توصیه این دوست حقیر خود حتما توجه کنند...کتابی هست که نویسنده آن خانمیست که اکنون فوت کرده ایشان در آمریکا زندگی میکرده و اصول موفقیت و معنویت رو در 4 کتاب نوشته اند و انصافا یکی از بهترین کتابهاییست که من تا حالا خونده ام این خانم فلورانس اسکاول شین است و خانم پروین قائمی این 4 کتاب رو در یک جلد و بنام خود این نویسنده بزرگ جمع آوری کرده اند .
این کتاب رو من تا حالا دو بار خوندمش و لی هر بار تاثیر بیشتری پذیرفته ام. به نظرم میاد که بگم این کتاب رو سالی سه بار بخونین و به این علت هم این مطلب رو عرض میکنم که برای موفقیت در هر امری در زندگیتان و حتی آموزش دیگران ابتدا باید روانشناسی موفقیت خودتون رو حتما حتما بدونین وگرنه موفقیت کاملی نخواهید داشت و یا شاید موفقیتهای تک بعدی به دست بیاورید
دوستانی که در خط موفقیت سیر میکنن حتما نام مرد بزرگ جک کنفیلد رو شنیدن. این مرد بزرگ خودش از این خانم الهام گرفته و در کتاب قطور خودش بنام مبانی موفقیت (انتشارات نسل نو اندیش ) در صفحه 147 از این خانم بزرگوار یاد کرده است . جک کنفیلد خودش در فیلم بزرگ راز حضور داره و دوستانی که در مسیر موفقیت هستند این فیلم رو حتما دیدن.

rezamono
23-03-2011, 12:05
خانم شین در کتابش در صفحه 15 میگه راه موفقیت راهیست باریک و مستقیم . ببینید دوستان !!! این جمله چقدر معنی در درون خودش داره
وقتی میگه راهیست باریک یعنی ممکنه هر لحظه از مسیر منحرف بشی وبنابراین باید حتما تمرکز داشته باشی و وقتی که میگه مستقیم یعنی نباید به بیراهه بروی زیرا به بیراهه رفتن رو خیلی از ماها در زندگی خود تجربه کرده ایم و در زندگی دیگران دیده ایم؛چه کسانی بوده اند که بسیار با هوش بودن و یا در خانواده های موفق و یا پولداری زندگی میکرده اند ولی سر از نا کجا آباد درآورده اند ( این ره که میروی به ترکستان است).
در جای دیگری از این کتاب میگه موفقیت راز نیست ,نظام است.
و چه بسیار افرادی که در دور و بر ما زندگی میکنند و فکر میکنن موفقیت شانسیست!!!!
این خانم با این جمله میگه موفقیت قانون داره اتفاقی نیست.

rezamono
23-03-2011, 12:12
در جای دیگری از این کتاب میگه که دعای حقیقی آماده بودن است.
یعنی چی دوستان؟ یعنی اگر واقعا آماده ای که اتفاق مهمی برای تو در زندگیت بیفتد آنگاه آن اتفاق حتما خواهد افتاد.

rezamono
23-03-2011, 12:17
خانم شین در جای جای کتاب بیان میکنه که دشمن انسان کسی نیت جز اهل خانه او.
یعنی دشمنان شما در خودتان خونه کرده و شما رو به سمت شکست هل میده. این دشمنان داخلی در درون شما رشد میکنه و بزرگ میشه و نفوذ میکنه و شما رو از داخل به سمت اندیشه های منفی میکشونه. اندیشه های منفی هم که احساسات منفی به بار میاره ؛ در صفحه 47 میگه سلامت رابطه مستقیم با احساسات داره.
وقتی احساسات منفی دارین دیگه خودبخود باید مریض بشین و این ربطی به شانس و غذا و یا چیزای دیگه نداره ریشه این مریضی ها همون دشمنان داخلیه که در درون شما جا خشک کرده.

rezamono
23-03-2011, 12:24
یکی از جلات زیبای این خانم اینه که میگه """" کلام تو عصای معجزه گر توست سرشار از سحر و اقتدار""""
این جمله ورد زبان استاد احمد حلت هست. حتما شنیدید.
من که خودم عاشق این جمله زیبام
یعنی من میتونم با کلامم معجزه کنم . خانم شین در کتابش مثالهای فراوانی میزنه که واقعا جالبه. از کسانی نام میبره که واقعا دست خالی چه کارها کردن. مثل زنی که فقط هشت دلار داشت و کاری جالب انجام داد.
وقتی داستان این زن رو خوندم تمام بدنم تکون خورد و تو چشمهام اشک پر شد. راستش انگار کسی بود که به من گفت اگه این زن تونسته پس تو هم میتونی , واین طوری شد که من هم اعتقاد پیدا کردم که منم میتونم .دوستانی که با اصول موفقیت آشنا هستن میدونن که اعتقاد به توانایی آدم از قدمهای اول برای موفقیت است

rezamono
03-04-2011, 08:55
به آرامی و خونسردی قبول کنید که هر شکست موقتی صرفا روشی است برای شناسایی راهی که عملی نیست و این خود موفقیت است. ادیسون

Lady parisa
03-04-2011, 09:27
قلبهای زیادی هستند که خودشون رو در همگان گم میکنند

اما، نجیبترین قلبها تنها به یگانه بسنده میکنند.[COLOR="Silver"][COLOR="Silver"]

rezamono
04-04-2011, 19:37
اگر اراده ای باشد , راهی هم هست.

rezamono
04-04-2011, 19:44
ممکنهای امروز غیرممکنهای دیروزند.
انسانهای کوچک آرزو میکنند انسانهای بزرگ اراده میکنند.
آنکه میتواند اقدام میکند آنکه نمیتواند انتقاد میکند

rezamono
04-04-2011, 19:50
نا امیدی نخستین قدمیست که انسان به سمت گور برمیدارد

rezamono
04-04-2011, 20:03
یکی از بزرگترین مسائل بشر اینست که به خودش گوش میکند بجای اینکه با خودش حرف بزند.

rezamono
09-04-2011, 04:40
اکثر مردم از بی وقتی شکایت دارند در حالی که مسئله اصلی بی هدفیست

Lady parisa
18-04-2011, 10:32
معیار واقعی بودن تصمیم، آن است که دست به عمل بزنیم. آنتونی رابینز

اجازه نده ترس تو را فلج سازد. مارک فیشر

افرادی که از ریسک کردن میترسند، به جایی نمیرسند.

نشاط، آزادی مطلق است. تو حرکت به بالا را آغاز میکنی؛ نشاط به تو بال می دهد تا با آن پرواز کنی. اشو

منشا همه بیماریها در فکر است.

رحمت خداوند ممکن است تاخیر داشته باشد اما حتمی است. آنتونی رابینز

چنانچه نیک اندیش باشید خیر و خوشی به دنبالش خواهد آمد.

افراد موفق هیچ وقت اجازه نمیدهند که شرایط آزارشان دهد. مارک فیشر

Lady parisa
18-04-2011, 12:03
میدونید تا کی زنده هستید ؟!

هنوز هم بعد از اين همه سال، چهره‌ي ويلان را از ياد نمي‌برم. در واقع، در طول سي سال گذشته، هميشـه روز اول مـاه کـه حقوق بازنشستگي را دريافت مي‌کنم، به ياد ويلان مي‌افتم ...

ويلان پتي اف، کارمند دبيرخانه‌ي اداره بود. از مال دنيا، جز حقوق اندک کارمندي هيچ عايدي ديگري نداشت. ويلان، اول ماه که حقوق مي‌گرفت و جيبش پر مي‌شد، شروع مي‌کرد به حرف زدن ...

روز اول ماه و هنگامي‌که که از بانک به اداره برمي‌گشت، به‌راحتي مي‌شد برآمدگي جيب سمت چپش را تشخيص داد که تمام حقوقش را در آن چپانده بود.

ويلان از روزي که حقوق مي‌گرفت تا روز پانزدهم ماه که پولش ته مي‌کشيد، نيمي از ماه سيگار برگ مي‌کشيد، نيمـي از مـاه مست بود و سرخوش...

من يازده سال با ويلان هم‌کار بودم. بعدها شنيدم، او سي سال آزگار به همين نحو گذران روزگار کرده است. روز آخر کـه من از اداره منتقل مي‌شدم، ويلان روي سکوي جلوي دبيرخانه نشسته بود و سيگار برگ مي‌کشيد. به سراغش رفتم تا از او خداحافظي کنم.

کنارش نشستم و بعد از کلي حرف مفت زدن، عاقبت پرسيدم که چرا سعي نمي کند زندگي‌اش را سر و سامان بدهد تا از اين وضع نجات پيدا کند؟

هيچ وقت يادم نمي‌رود. همين که سوال را پرسيدم، به سمت من برگشت و با چهره‌اي متعجب، آن هم تعجبي طبيعي و اصيل پرسيد: کدام وضع؟

بهت زده شدم. همين‌طور که به او زل زده بودم، بدون اين‌که حرکتي کنم، ادامه دادم:
همين زندگي نصف اشرافي، نصف گدايي!!!

ويلان با شنيدن اين جمله، همان‌طور که زل زده بود به من، ادامه داد:

تا حالا سيگار برگ اصل کشيدي؟
گفتم: نه !

گفت: تا حالا تاکسي دربست گرفتي؟

گفت: تا حالا به يک کنسرت عالي رفتي؟

گفت: تا حالا غذاي فرانسوي خوردي؟
گفتم نه

گفت: تا حالا همه پولتو براي عشقت هديه خريدي تا سورپرايزش كني؟

گفت: اصلا عاشق بودي؟
گفتم: نه

گفت: تا حالا يه هفته مسکو موندي خوش بگذروني؟

گفت: خاک بر سرت، تا حالا زندگي کردي؟
با درماندگي گفتم: آره، ...... نه، ..... نمي دونم !!!

ويلان همين‌طور نگاهم مي‌کرد. نگاهي تحقيرآميز و سنگين ....

حالا که خوب نگاهش مي‌کردم، مردي جذاب بود و سالم. به خودم که آمدم، ويلان جلويم ايستاده بود و تاکسي رسيده بود. ويلان سيگار برگي تعارفم کرد و بعد جمله‌اي را گفت. جمله‌اي را گفت که مسير زندگي‌ام را به کلي عوض کرد.

ويلان پرسيد: مي‌دوني تا کي زنده‌اي؟
جواب دادم: نه !

ويلان گفت: پس سعي کن دست کم نصف ماه رو زندگي کني

هر 60 ثانيه اي رو كه با عصبانيت، ناراحتي و يا ديوانگي بگذراني، از دست دادن يك دقيقه از خوشبختي است كه ديگر به تو باز نميگردد

زندگي كوتاه است، قواعد را بشكن، سريع فراموش كن، به آرامي ببوس، واقعاً عاشق باش، بدون محدوديت بخند، و هيچ چيزي كه باعث خنده ات ميگردد را رد نكن

rezamono
20-04-2011, 10:00
داستان جالب سنجش

پسر کوچکی وارد مغازه ای شد، جعبه نوشابه را به سمت تلفن هل داد. بر روی جعبه رفت تا دستش به دکمه های تلفن برسدو شروع کرد به گرفتن شماره. مغازه دار متوجه پسر بود و به مکالماتش گوش می داد.

پسرک پرسید: «خانم، می توانم خواهش کنم کوتاه کردن چمن های حیاط خانه تان را به من بسپارید؟»

زن پاسخ داد: «کسی هست که این کار را برایم انجام می دهد.»

پسرک گفت: «خانم، من این کار را با نصف قیمتی که او می دهد انجام خواهم داد.»

زن در جوابش گفت که از کار این فرد کاملا راضی است.

پسرک بیشتر اصرار کرد و پیشنهاد داد: «خانم، من پیاده رو و جدول جلوی خانه را هم برایتان جارو می کنم. در این صورت شما در یکشنبه زیباترین چمن را در کل شهر خواهید داشت.» مجددا زن پاسخش منفی بود.

پسرک در حالی که لبخندی بر لب داشت، گوشی را گذاشت. مغازه دار که به صحبت های او گوش داده بود به سمتش رفت و گفت: «پسر...، از رفتارت خوشم آمد؛ به خاطر اینکه روحیه خاص و خوبی داری دوست دارم کاری به تو بدهم.»

پسر جوان جواب داد: «نه ممنون، من فقط داشتم عملکردم را می سنجیدم. من همان کسی هستم که برای این خانم کار می کند.»

rezamono
21-04-2011, 21:13
اونایی که میخان انرژی مثبت بگیرن این فایلو دانلود کنن و گوش بدن خیلی جالب و انرژی زاست
مال احمد حلت هستش

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

afii siyah
22-04-2011, 08:17
من كه هرچي جمله انرژي زا بلد بودم نوشتم زدم به در و ديوار اتاقم :31:

rezamono
24-04-2011, 20:07
هیچ سلاحی نیرومند تر از روح آتش گرفته انسان نیست

---------- Post added at 04:37 PM ---------- Previous post was at 04:34 PM ----------

تخیل راه حل تفکر است.

Lady parisa
25-04-2011, 08:43
جواب سلام را با علیک بده

جواب تشکر را با تواضع

جواب کینه را با گذشت

جواب بی مهری را با محبت…

جواب ترس را با جرأت

جواب دروغ را با راستی

جواب دشمنی را با دوستی

جواب زشتی را به زیبایی

جواب توهم را به روشنی

جواب خشم را به صبوری

جواب سرد را به گرمی

جواب نامردی را با مردانگی

جواب همدلی را با رازداری

جواب پشتکار را با تشویق

جواب اعتماد را بی ریا

جواب بی تفاوت را با التفات

جواب یکرنگی را با اطمینان

جواب مسئولیت را با وجدان

جواب حسادت را با اغماض

جواب خواهش را بی غرور

جواب دورنگی را با خلوص

جواب بی ادب را با سکوت

جواب نگاه مهربان را با لبخند

جواب لبخند را با خنده

جواب دلمرده را با امید

جواب منتظر را با نوید

جواب گناه را با بخشش

و جواب عشق چیست جز عشق؟

هیچ وقت هیچ چیز و هیچ کس را بی جواب نگذار

مطمئن باش هر جوابی بدهی ،یک روزی ، یک جوری ، یک جایی به تو باز می گردد

rezamono
25-04-2011, 10:07
سلام
اگه دوستان اجازه بدن میخام یه فضای دیگری در این تاپیک باز کنم ؛ فضایی به نام فیلمهای مثبت و تاثیر گذار
از دوستان دعوت میکنم فیلمهای مثبت و تاثیر گذار و انرژی بخش رو معرفی کنن مخصوصا اونایی که خودشون دیدن و تاثیر گرفتن
ممنون

rezamono
25-04-2011, 10:17
خودم چند پست قبلتر اثری از استاد احمد حلت گذاشته بودم این ام پی3 ده دقیقه ای از استاد که روی من بسیار تاثیر گذاشته؛ من واقعا ازش انرژی میگیرم البته کارهای دکتر آزمندیان هم واقعا عالیند
از دوستان هم خواهش میکنم اگر اثری سراغ دارند دریغ نکنند
با سپاس

rezamono
07-06-2011, 20:41
مثل اینکه طرفداران مثبت اندیشی کم شدن؟!!!

rezamono
01-07-2011, 18:05
هر فردی که وارد زندگی شما میشود معلم شماست.

---------- Post added at 02:35 PM ---------- Previous post was at 02:32 PM ----------

دوستانی که به مثبت اندیشی فکر میکنن و یا طرفدار آن هستند کتاب راز شاد زیستن نوشته اندرو متیوس رو حتما حتما بخونن این کتاب با نثری بسیار ساده از قوانین موفقیت پرده برمیدارد.
این کتاب بیش از 50 بار تجدید چاپ شده و همین مطلب گویای پر فایده بودن اونه
به امید موفقیت دوستان

marmooz.exe
04-07-2011, 06:27
ادامه لطفا :)

alavi71
09-08-2011, 12:58
به هیچ دسته کلیدی اعتماد نکنید؛بلکه کلیدسازی را فراگیرید.

---------- Post added at 01:52 PM ---------- Previous post was at 01:51 PM ----------

در زمان ها ی گذشته ، پادشاهی تخته سنگ را در وسط جاده قرار داد و برای این كه عكس العمل

مردم را ببیند خودش را در جایی مخفی كرد. بعضی از بازرگانان و ندیمان ثروتمند پادشاه بی تفاوت از

كنار تخته سنگ می گذشتند. بسیاری هم غرولند می كردندكه این چه شهری است كه نظم ندارد

. حاكم این شهر عجب مرد بی عرضه ای است و ... با وجود این هیچ كس تخته سنگ را از وسط بر

نمی داشت . نزدیك غروب، یك روستایی كه پشتش بار میوه و سبزیجات بود ، نزدیك سنگ شد.

بارهایش را زمین گذاشت و با هر زحمتی بود تخته سنگ را از وسط جاده برداشت و آن را كناری قرار

داد. ناگهان كیسه ای را دید كه زیر تخته سنگ قرار داده شده بود ، كیسه را باز كرد و داخل آن

سكه های طلا و یك یادداشت پیدا كرد. پادشاه در ان یادداشت نوشته بود : " هر سد و مانعی می

تواند یك شانس برای تغییر زندگی انسان باشد

منبع : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

---------- Post added at 01:58 PM ---------- Previous post was at 01:55 PM ----------

esilovexp
11-08-2011, 03:14
سلام به همه دوستان

واقعا که حال کردم. همه جوره احسنت به همه ی شماها.
من تازه این تاپیک باحال را پیدا کردم. این دقیقا همون چیزی هستش که من میخوام.
من این را عین خود لطف خدا میدونم.

alavi71
11-08-2011, 10:15
عبرتی از لقمان ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سه توصیه لقمان به فرزندش:اول اینکه سعی کن در زندگی بهترین غذای جهان را بخوری!
دوم اینکه در بهترین بستر ورختخواب جهان بخوابی.
و سوم اینکه در بهترین کاخها و خانه های جهانزندگی کنی.
پسر لقمان گفت: ای پدر ما یک خانواده بسیار فقیر هستیم
چطور من می توانم این کارها را انجام دهم؟
لقمان جواب داد:
اگرکمی دیرتر و کمتر غذا بخوری هر غذایی که میخوری طعم بهترین غذای جهان را می
دهد.
اگر بیشتر کار کنی و کمی دیرتر بخوابی در هر جا که خوابیده ای
احساس می کنی بهترین خوابگاه جهان است.
و اگر با مردم دوستی کنی، در قلب آنها جای می گیری و آنوقت بهترین خانه های جهان مال توست

منبع :

Atefe_72
12-08-2011, 17:12
سلام
لطفا به من انرژی بدین!
به شدت ناامیدم از درس خوندن خیرسرم هنوز اول راهمه:41:من میخاستم تا آخرتابستون درصد حسابانمو برسونم به 80 ولی خیلی از سوالای خیلی سبزو نمیتونم جواب بدم:13: تو هرآزمون درست مثل آزمون قبل وقت کم میارم....بقیه درسای پایم هم رو هواست در حالیکه اطرافیان دارن درسای پیشو میخونن،:19:امروز از صبح تا حالا هیچی درس نخوندم.............یه چیزی بگین یه ذره انرژی بگیرم

Demon_342
12-08-2011, 19:52
سلام
لطفا به من انرژی بدین!
به شدت ناامیدم از درس خوندن خیرسرم هنوز اول راهمه:41:من میخاستم تا آخرتابستون درصد حسابانمو برسونم به 80 ولی خیلی از سوالای خیلی سبزو نمیتونم جواب بدم:13: تو هرآزمون درست مثل آزمون قبل وقت کم میارم....بقیه درسای پایم هم رو هواست در حالیکه اطرافیان دارن درسای پیشو میخونن،:19:امروز از صبح تا حالا هیچی درس نخوندم.............یه چیزی بگین یه ذره انرژی بگیرم

اول احساسات نا امیدی خودتون رو روی کاغذ بیارید ... یعنی بنویسید و بعدش به دنبال علت باشین ... این حرفا کلیشه ایه ( حداقل واسه خود من ) ولی کمتر کسی بهشون عمل میکنه

بعدش هدفتون رو مشخص کنید ... یعنی یه رتبه یا رشته یا دانشگاهی با توجه به خودتون و علایقتون ( بصورت کلی ) تعیین کنید ... اینجا تواضع به خرج ندید و رتبه ی موردنظرتون رو بالا بگیرید یا دانشگاه های دسته ی n ... اگه به خودتون ایمان داشته باشید و تلاش کنید حتما میشه ، قانونـــــــــــــــه نشد نداره

یه چیز دیگه اینکه الان تقریبا وسط تابستونه ... پس فرصت واسه رسیدن به هدفتون زیاده ...

علت اینکه درصدوتن به 80 نمی رسه رو کشف کنید ( مثلا تسلط ندارید ، یا وقت کم میارید ، یا تکنیک های تست زدن و آزمون دادن رو مسلط نیستید ، یا منبع مورد مطالعتون خوب نیست یا ... )

واسه وقت کم آوردن هم تکنیک های زمان های نقصانی و ضربدر منفی ( که من واسه خودم مثبت دایره میگم ) رو حتما امتحان کنید .... (من آزمون امروز قلمچی گفت 20 دیقه مونده تازه به دین و زندگی رسیده بودم ولی تونستم کنترل کنم ...)

نگران پیش نباشین ... اونو همون موقع میخونید

esilovexp
13-08-2011, 02:38
سلام
لطفا به من انرژی بدین!

من اين روزا يه حال ديگه ای دارم

هميشه هيچ وقت اينطور نبودم

هميشه نیمه خالی رو می ديدم

به فکر نیمه های پر نبودم

هميشه فكر ميكردم زمين پسته

خدا رو سوی قبله ميشه پيدا كرد

همين ديروز سمت اين حوالی بود

يكی در زد , خدا رفتو درو وا كرد

من اين روزا يه حال ديگه ای دارم

جهان من لباس تازه می پوشه

منو تو ديگه تنها نيستيم چونكه

خدا باما نشسته چای مینوشه

ملخ افتاده تويه خرمن گندم

منم مثل همه از کار بیکارم

به جای داس شونه توی دستامه

فقط به فکر گندم زار موهاتم

اگه بارون به شیشه مشت میکوبه

بیا اینجا بشین کنار این کرسی

خدا با دست من دستاتو میگیره

تو از چشم خدا حالم رو میپرسی

نه اینکه بیخیال مزرعه باشم

دیگه از باد پاییزی نمیترسم

نگو این آسیاب از پایه ویرون شد

خدا با ماست من از چیزی نمیترسم

esilovexp
14-08-2011, 06:43
سلام

این یه جمله یادمه موقع کنکور خیلی من رو به پیش رفتن وا می داشت. (نمی دونم منبعش یا گوینده ش رو)

"برای انسان جز آن چیزی که برایش تلاش می کند، نیست"

:)

بچه ها من این یکی را خیییییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی یییییییییییییلی حال کردم. این را میزارم توی امضام که همیشه یادم بمونه.

:40:انسان چیزی جز آنچه که برایش تلاش می کند، نیست:40:

marjan 1373
14-08-2011, 10:26
سلام یه سوال
وقتی برای مثال می خوام فصل ترمودینامیک فیزیک 3 رو بخونم اول کتاب و کامل می خونم
بعد نمی دونم کی تست بزنم
میشه لطفا راهنماییم کنید؟

Lady parisa
14-08-2011, 11:16
ميگويند در كشور ژاپن مرد ميليونري زندگي ميكرد كه از درد چشم خواب بچشم نداشت و براي مداواي چشم دردش انواع قرصها و آمپولها را بخود تزريق كرده بود اما نتيجه چنداني نگرفته بود. وي پس از مشاوره فراوان با پزشكان و متخصصان زياد درمان درد خود را مراجعه به يك راهب مقدس و شناخته شده ميبيند. وي به راهب مراجعه ميكند و راهب نيز پس از معاينه وي به او پيشنهاد كه مدتي به هيچ رنگي بجز رنگ سبز نگاه نكند.وي پس از بازگشت از نزد راهب به تمام مستخدمين خود دستور ميدهد با خريد بشكه هاي رنگ سبز تمام خانه را با سبز رنگ آميزي كند . همينطور تمام اسباب و اثاثيه خانه را با همين رنگ عوض ميكند. پس از مدتي رنگ ماشين ، ست لباس اعضاي خانواده و مستخدمين و هر آنچه به چشم مي آيد را به رنگ سبز و تركيبات آن تغيير ميدهد و البته چشم دردش هم تسكين مي يابد. بعد از مدتي مرد ميليونر براي تشكر از راهب وي را به منزلش دعوت مي نمايد. راهب نيز كه با لباس نارنجي رنگ به منزل او وارد ميشود متوجه ميشود كه بايد لباسش را عوض كرده و خرقه اي به رنگ سبز به تن كند. او نيز چنين كرده و وقتي به محضر بيمارش ميرسد از او مي پرسد آيا چشم دردش تسكين يافته ؟ مرد ثروتمند نيز تشكر كرده و ميگويد :" بله . اما اين گرانترين مداوايي بود كه تاكنون داشته." مرد راهب با تعجب به بيمارش ميگويد بالعكس اين ارزانترين نسخه اي بوده كه تاكنون تجويز كرده ام. براي مداواي چشم دردتان، تنها كافي بود عينكي با شيشه سبز خريداري كنيد و هيچ نيازي به اين همه مخارج نبود.

براي اين كار نميتواني تمام دنيا را تغيير دهي ، بلكه با تغيير چشم اندازت ميتواني دنيا را به كام خود درآوري. تغيير دنيا كار احمقانه اي است اما تغيير چشم اندازمان ارزانترين و موثرترين روش ميباشد.

آسان بينديش راحت زندگي كن

esilovexp
17-08-2011, 11:07
دوستان میشه بگید که چه جوری میشه به یک «منبع عظیم از انرژی» رسید؟

تا حدی که بشود باهاش کوه را جابه جا کرد.

Demon_342
18-08-2011, 16:16
دوستان میشه بگید که چه جوری میشه به یک «منبع عظیم از انرژی» رسید؟

تا حدی که بشود باهاش کوه را جابه جا کرد.

اگه واقعا به تصمیمت ایمان داری خوندن کتابای روانشناسی توصیه میشه ....

خواستی بگو چندتا کتاب مفید تو این زمینه معرفی کنم

esilovexp
18-08-2011, 23:45
اگه واقعا به تصمیمت ایمان داری خوندن کتابای روانشناسی توصیه میشه ....

خواستی بگو چندتا کتاب مفید تو این زمینه معرفی کنم

ممنون رفیق
گاهی میشه که سوالاتی مطرح میشه ولی شاید واقعا سوال نباشند!

عزیز با این حال ممنون میشم همین کتاب هایی را که میشناسی را همراه با اسم نویسندش را معرفی کنی.

minizoro
21-08-2011, 00:35
برای موفقیت دوستان عزیزم انگیزه لازمه، اگه انرژیتون کمه، یا کم میارین، انگیزه تون رو چک کنین، هدفتون خیلی نه دور باشه نه خیلی نزدیک، مناسب هدف گذاری کنین تا خوب انرژی بگیرین و با رسیدن بهش انرژی بگیرین
انرژی از هوا نمیاد که !

Fratricide
27-08-2011, 19:21
اهالي روستايي تصميم گرفتند که براي نزول باران دعا کنند.
روزي که تمام اهالي براي دعا در محل مقرر جمع شدند،فقط يک پسربچه با چتر آمده بود،اين يعني اعتقاد.

shady-5
30-08-2011, 13:01
خدا به زمان احتیاج ندارد و هرگز دیر نمی کند
لحظات شادی خدا را ستایش کن ، لحظات سختی خدا را جستجو کن ، لحظات آرامش خدا را مناجات کن ، لحظات درد آور به خدا اعتماد کن ، و در تمام لحظات خداوند را شکر کن .
و آنگاه که تنها شدی و در جستجوی تکیه گاه مطمئنی هستی برمن توکل کن

alavi71
03-09-2011, 21:51
پيری برای جمعی سخن میراند...

لطيفه ای برای حضار تعریف کرد همه دیوانه وار خندیدند.

بعد از لحظه ای او دوباره همان لطيفه را گفت و تعداد کمتری از حضار خندیدند.

او مجدد لطيفه را تکرار کرد تا اینکه دیگر کسی در جمعیت به آن لطيفه نخندید.

او لبخندی زد و گفت: وقتی که نمیتوانید بارها و بارها به لطيفه ای یکسان بخندید، پس چرا بارها و بارها به گریه و افسوس خوردن در مورد مسئله ای مشابه ادامه میدهید؟

منبع:

rezamono
15-09-2011, 17:55
اهالي روستايي تصميم گرفتند که براي نزول باران دعا کنند.
روزي که تمام اهالي براي دعا در محل مقرر جمع شدند،فقط يک پسربچه با چتر آمده بود،اين يعني اعتقاد.

این یعنی ایمان کامل

rezamono
15-09-2011, 18:05
دوستانی که میخان امیدوار بشن به زندگی برن کتاب
مجموعه نوشته های فلورانس اسکاول شین
رو بخونن
این کتاب برای من واقعا عالی بود
من دور سوم این کتاب رو شروع کردم
همچنین کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید نوشته ناپلئون هیل رو بخونین
من این کتاب رو هم سه دور خوندم
سیدی های احمد حلت و دکتر آزمندیان هم فوق العاده است
اما در کل باید ساخته شوید؛؛؛ خود من الان دوساله که دارم خودمو رو میسازم
خودسازی راه موفقیت است
موفقیت بدون آموزش امکانپذیر نیست....اینو تو گوشتون فرو کنید
ارتباط با آدمهای پر انرژی شما رو کمک میکنه
حتما کتابهای گفته شده رو بخونین
راستی یه چیز دیگه برای اینکه شاد و پر انرژی باشید باید همزمان هم انرژی + بگیرید هم انرژی منفی رو از خودتون دور کنید
گوش دادن به موسیقی های غمگین هیچ دردی رو دوا نمیکنه
نمیخام شخص خای رو نام ببرم اما گوش ندید به این جور موسیقی ها
یه سری جملات منفی هم هست که ما هر روز میشنویم که اونا در واقع حقایق تلخ هستند
شنیدن اونا هم مشکلی رو حل نمیکنه
یاد بگیرید که حرفهای انرژی زا بزنید
مواظب جملاتی که با (( من )) شروع میشوند باشید
بازم در خدمتم
سر میزنم به این تاپیک
.
.
.
.
.

جاده موفقیت جاده ایست باریک و طولانی
اگر اراده ای باشد راهی هم هست

ilililililiili
14-11-2011, 04:28
کسایی که دنبال انرژی +اند کتاب چهار اثر از فلورانس رو بخونن که فوقالعادس من خودم نتیجه گرفتم.

mohmrg
20-11-2011, 23:34
بس است

من هم از این جملات میخوندم ولی بعد از یه مدت انرژی از دست میرفت ولی یه جمله هست که منو یک سال برای کنکور دادن زنده نگه داشت اگه این جمله رو نمیخوندم نمیدونم الان چه رتبه ای داشتم چه شهری بودم

جملات انرژی زا را باید از کسانی دریافت کنی که واقعا داشته باشند.جملات را اگه در و دیوار نوشتی پاک کن و بنداز دور ... تمیز کن ذهنت را فقط به یک چیزی فکر کن ان هم به جمله ی من از آلبرت انیشتین :

هر روز صبح در آفریقا ،شیر به دنبال آهو می دود تا زنده بماند...

هر روز صبح در آفریقا ، آهو برای فرار از شیر می دود...

مهم نیست شیر باشی یا آهو ، با طلوع صبح ، دویدن را آغاز کن.

موفق میشی.:40:

rezamono
23-11-2011, 21:55
حتی در بن بست هم راه آسمان باز است ؛ پرواز را بیاموز.

حتی در بن بست هم راه اسما باز است پرواز را بیاموز.

چقدر چقدر چقدر این جمله به من امید میده.
.
.
.
.
سلام به برو بچ حالتون چطوره؟
خوشحالم که اینجا رو دوباره پیدا کردم
هستم خدمتتون

rezamono
24-11-2011, 06:19
سلام
چند روز پیش کتاب راهی به سوی کامیابی نوشته برایان تریسی و ترجمه رویا نبوی چاشمی رو یکی بهم هدیه داد
برایان درصفحات نخستین این کتاب مینویسه وجود یک سوال در ذهن من و تکرار آن برای سالها در ذهنم مرا روزی به جواب آن رساند!!
خیلی جالبه بچه ها
یک سوال !!!!!
در صفحه 11 نوشته:
برای من مطالعه شبیه یک نیاز شده بود, شبیه توهم ذهنی دون کیشوت در آسیابهای بادی اما با یک تفاوت جدی.

خیلی جالبه و تعجب برانگیزه
مطالعه برای برایان یک نیاز بوده
.
.

.
من در خانواده فقیری زاده شدم و اصلا فقر را دوست نداشتم.پدرم کار منظمی نداشت و هیچ وقت پول کافی برای خرج کردن نداشت حتی برای مایحتاج ضروری زندگی. لباسهای ده سال اول عمرم غالبا از هدایای موسسه خیریه خیابان وینسنت دی پاول تهیه میشد!!!!

باورتون میشه بچه ها!! ده سال اول زندگی یکی از موفقترین آدمها و کسی که اکنون کتابهای بزرگی مینویسه و سمینارهای بزرگی برزگزار میکنه اینجوری باشه؟
قابل توجه اونای که میگن وضع ما چنان و بهمان
وقتی کسی تونسته با این شرایط به زندگی ادامه بده و به اینجا برسه آیا شما یا من نمیتونیم؟؟؟؟؟؟
آیا شرایط زندگی ما الان بدتر از برایان بوده؟؟؟

واقعا به این سوال پاسخ بدیم

rezamono
13-12-2011, 19:15
من هرگز شکست را قبول نمیکنم حتی اگر شکست , خورده باشم.

rezamono
16-12-2011, 08:50
از درک مسائل پیچیده عاجزیم!!!....البته طبیعیه
از درک مسائل ساده هم عاجزیم!!! آیا به نظر شما این طبیعیه؟؟؟
نه , طبیعی نیست اما چرا مسائل ساده را راحت حل نمیکنیم؟
با اینکه میدانیم مسائل پیچیده هم راه حل های ساده دارند!!
علت این است که باور نمیکنیم.
باور نمیکنیم پس چرا باید به موفقیت برسیم؟؟؟

دنیای زندگی دنیای باورهاست ؛ باور کنید تا ببینید.

mojtaba-design
19-12-2011, 20:23
این حرف ها رو تنها بعد کنکور درک می کنید ولی از من قبول کنید :

بَدِ کنکور حیرون می مونید که چرا اینقدر زود تموم شد ! در حد یک ماه براتون می مونه !

بَدِ کنکور تازه خواهید فهمید که کنکور تنها راه موفقیت نیست بلکه یکی از 1000 راه موفقیت هست !

بَدِ کنکور خواهید فهمید که چه چیز کم اهمیتی دغدغه تون بوده و چه چیز بی ارزشی خوره اعصابتون بود !

من به شخصه از کنکور کارشناسی ام درس گرفتم و امسال دانشجو شدم ، مطمئنن از این درسها تو کنکور کارشناسی ارشد استفاده میکنم !
هیچی نیست کنکور ، لعنت به همه کسایی که از کاه ، کوه میسازن !

مطمئن باشید میرید میترکونید ! توکلتون به خدا باشه ، گور بابای حرف های صد من یک غاز اطرافیان :
شما فقط تلاش کنید و به خدا اعتماد داشته باشید که هر چی بعد تلاش کردنتون پیش اومد به صلاحتون هست !

rezamono
20-12-2011, 22:25
این حرف ها رو تنها بعد کنکور درک می کنید ولی از من قبول کنید :

بَدِ کنکور حیرون می مونید که چرا اینقدر زود تموم شد ! در حد یک ماه براتون می مونه !

بَدِ کنکور تازه خواهید فهمید که کنکور تنها راه موفقیت نیست بلکه یکی از 1000 راه موفقیت هست !

بَدِ کنکور خواهید فهمید که چه چیز کم اهمیتی دغدغه تون بوده و چه چیز بی ارزشی خوره اعصابتون بود !

من به شخصه از کنکور کارشناسی ام درس گرفتم و امسال دانشجو شدم ، مطمئنن از این درسها تو کنکور کارشناسی ارشد استفاده میکنم !
هیچی نیست کنکور ، لعنت به همه کسایی که از کاه ، کوه میسازن !

مطمئن باشید میرید میترکونید ! توکلتون به خدا باشه ، گور بابای حرف های صد من یک غاز اطرافیان :
شما فقط تلاش کنید و به خدا اعتماد داشته باشید که هر چی بعد تلاش کردنتون پیش اومد به صلاحتون هست !

کاملا با شما موافقم آفرین به این پست قشنگ شما

دنیا خیلی زود تموم میشه...هیچ چیز به اندازه شادی و خوشبختی خوب نیست

rezamono
03-01-2012, 21:25
بدترین ورشکستگی در جهان از دست دادن اشتیاق است.
آنتونی رابینز

rezamono
06-01-2012, 07:38
هیچ چیز به اندازه اشتباهاتم مرا به موفقیت نرساند!!

rezamono
22-01-2012, 02:02
من هرگز شکست را قبول نمیکنم حتی اگر شکست,
خورده باشم.

rezamono
13-02-2012, 21:46
وقتی ویژگی هایی چون درستکاری هدفمندی شجاعت و جهت گیری عملی را در دیگران تشویق میکنید آن ارزشها شروع به درونی شدن در خودتان میکنند.
برایان تریسی
کتاب راهی به سوی کامیابی

p30v
21-02-2012, 14:26
كسي كه به اميد شانس زنده است ، سالها پيش مرده است . ( استوني )

mmf66
21-02-2012, 16:42
مو فقیت تنها یک چیز است این که: زندگی را به دلخواه خود بگذرانید

سید جمال الدین اسد ابادی: در اروپا اسلام دیدم ولی مسلمان ندیدم ولی در ایران مسلمان دیدم ولی اسلام ندیدم

اگر مردم را به حال خودشان گذاشتی تو را به حال خودت خواهند گذاشت. سیسون

بهترین لحظات زندگی من لحظاتی بود که در خواب گذراندم. بتهوون

mmf66
21-02-2012, 16:57
زندگی سخت است ولی من از آن سخت تر

از چارلی چاپلین پرسیدن خوشبختی چیست گفت:فاصله ی این بدبختی تا بدبختی بعدی

به کویر گفتن کاشکی دریا بودی زیر لب زمزمه کرد :آب را گل نکنید

زندگی خوب با دو کلمه شکل میگیرد .تصمیم درست. تصمیم درست با یک کلمه شکل میگیرد.تجربه . تجربه با دو کلمه شکل میگیرد .تصمیم نادرست

از شاخه اگر پرنده ها را چیدی / با خار اگر به لانه ها خندیدی
از آسمان میشنوی هر سویی / برگرد به سوی ما تو را بخشیدیم

mmf66
21-02-2012, 17:13
گفتیم شکایت دشمن بر دوست بریم
گر دوست دشمن باشد شکایت کجا بریم

هر رفتنی رسیدن نیست اما برای رسیدن راهی جز رفتن نیست

زندگی بی اندازه خوش تر میگذشت اگر در هشتاد سالگی به دنیا میامدیم و خوش خوشک به هیجده سالگی میرسیدیم

گاوی تنها درجزیره ای زندگی میکرد. خداوند ان جزیره را پر علف کرده بود گاو هر روز تمام علف ها را می چرید وچون شب میشد اندیشه این را داشت که فردا چه بخورم و چون فردا میشد باز همه جا پر از علف بود و این روش چندین سال ادامه داشت روزها میچرید و چاق میشد و شب ها از غصه ی غذای فردا لاغر می گشت . ولی هیچگاه به فکرش خطور نمیکرد که چندین مدت است که میخورد و فردا باز هم صحرا پر علف است . مولانا