PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : به یک برنامه ی نمونه احتیاج دارم حاضرم پول هم خرج کنم

blackroos
08-11-2005, 18:43
با عرض سلام خدمت دوستان
من چند تا مشکل دارم که برای حل اونها حاضرم مبلغی رو هم خرج کنم مشکلاتم به صورت زیر است :
من یک بانک اطلاعاتی دارم که می خوام از اون گزارشگیری کنم و پرینت بگیرم خوب حالا من می خوام که پرینت گرفتنم به صورت زیر باشه .
1- در بالای صفحه نوشته هایی دارم که می خوام روی تمامی صفحات بیفته مثلا چند تا نوشته و چند تا خط
2- می خوام که در صفحه فقط 25 رکورد رو نشون بده و اگر 25 تبدیل به 26 شد بره صفحه ی بعد
3- حالا می خوام پایین صفحه ام رو مثل بالای صفحه چند تا خط و چند تا نوشته رو در تمام صفحه هام نشون بده و همچنین من می خوام که اون پایین مثلا یک لیبل داشته باشم که مقدار اون 25 رکورد رو با هم جمع کنه و نمایش بده و در صفحه ی بعد هم اون مقدار حساب شده رو نشون بده و یک لیبل هم می خوام که اگر تعداد رکورد های صفحه از 25 بیشتر شد یعنی رفت صفحه ی بعد بنویسه "انتقال به صفحه ی بعد "
4- حالا در صفحه ی بعد وقتی می خواد وقتی که تعداد 25 رکورد بعدی رو با هم جمع اون رو با مقدار که بالای صفحه ات جمع کنه و در یک لیبل نشون بده
5- می خوام محدودیتی در این امر نداشته باشه مثلا اگر 40 صفحه شد قاطی نکنه چون شاید 2 صفحه باشه شاید هم 40 صفحه
حالا اگر یک مهندس با معرفت پیدا می شه که یک برنامه ی نمونه برام بنویسه که هیچ ولی اگر یک مهندس با معرفت پولی پیدا می شه که یک برنامه ی نمونه برام بنویسه من حاضرم که مبلغی رو به این مهندس عزیز بدم حالا این مبلغ نه اون قدر کم هست و نه اون قدر زیاد بالاخره یک جور با هم توافق می کنیم دیگه اما من فکر می کنم که مهندس با معرفت پول نگیر بیشتر از مهندس با معرفت پول گیر است .
اگه هر چه زود تر جوابمو بدین خیلی ممنون می شم چو خیلی احتیاج دارم .
مخلص همتون blackroos (رضا)

bithiah
09-11-2005, 01:58
دوست عزیز به P30World خوش آمدین.
بعد از اینکه با دوستان با معرفتی که در اینجا حضور دارند بیشتر آشنا بشید، بدون شک متوجه خواهید شد که برای کمک و راهنمایی دوستانشون چیزی طلب نمی کنند جز اینکه اگر باری کمکی خواستند اونهام دستشون رو بگیرند.
شما تقریبا همه چیز رو گفتید ولی نگفتید آیا براتون مهم هست که برای تهیه این پرینت از چه روشی استفاده بشه یانه. من می شه گفت عیتن همین کاری رو که شما می خواین انجام بدید با استفاده از کدهای HTML برای یه نرم افزار بانک اطلاعاتی نوشتم. یعنی گزارشات در قالب فایلی با پسوند html تهیه، ذخیره، نمایش و چاپ می شه. این برنامه بیش از یک ساله که بی هیچ مشکلی کار می کنه. از اون لحاظهام که شما گفتین که "می خوام محدودیتی در این امر نداشته باشه مثلا اگر 40 صفحه شد قاطی نکنه چون شاید 2 صفحه باشه شاید هم 40 صفحه" و مابقی موارد دقیقا همینگونه هست و در ضمن قابل customize شدن بیش از این
هم هست.
البته برای گزارشگیری روش های استانداردتر و شاید بهتر دیگه ای هم هست از جمله استفاده از نرم افزار گزارشگیری قدرتمند Crystal Reports. ولی اگه نظر بنده رو بخواین در صورتیکه برنامتون خیلی جنبه تجاری بالایی نداره و براتون خروجی گزارش مهمه و اینکه کاربر براحتی بتونه گزارشات رو ببینه و چاپ کنه همین روش روش خوبیه.
در مورد بقیه روشها وقتی شما جواب این پست رو دادین بیشتر صحبت می کنیم. سایر دوستان هم لطف کنند حتما نظراتشون رو بذارند.

blackroos
09-11-2005, 20:51
با سلام
ممنونم از شما دوست عزیز که این قدر به من لطف دارین من این طور که تحقیقاتی در این امر کردم دیدم که data reportوCrystal Reports بیشتر در این امر آدم رو یاری می کنند ولی اگه براتون مقدور هست هم html توصیح بدین و هم با دیتا ریپرت که هم من استفاده ببرم و هم دیگر دوستان ممنون می شم که زود جوابمو بدین .
با تشکر blackroos (رضا)

bithiah
09-11-2005, 21:05
با Data Report شما باید ابتدا به بانک اطلاعاتیتون متصل بشین و فیلدهایی رو که می خواین در گزارشتون داشته باشین مشخص کنین. حقیقتش اینه که من خیلی باهش وارد نیستم، ولی نمونه کد براتون می ذارم.
در مورد Crystal Report هم، همونطور که می دونین یه نرمم افزار مستقل هست که باز هم باید به بانک متصل بشین و فیلدهای موردنظر رو برای گزارشتون مشخص کنین، البته با امکانات بسیار بیشتری نسبت به Data Report.
برای Html هم که بنظر من روشیه که نسبت به امکانات گسترده ای که زبان HTML در اختیارتون می ذاره، خیلی سخت نیست، شما باید با زبان HTML آشنای داشته باشین یا حداقل یه کم آشنا بشین. ولی یادگیریش چندان سخت نیست.
برای اون هم براتون دنبال نمونه کد می گردم.
این لینک ها رو حتما ببینین، پشیمون نمی شین:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
موفق باشید :)

blackroos
10-11-2005, 13:32
ممنون خیلی خوب بود

bithiah
10-11-2005, 23:04
خواهش می کنم. :)
نمی دونم چرا بقیه دوستان نظر نمی دن. :sad: آخه هر چی باشه چند تا فکر بهتر از یکیه، مخصوصا و مخصوصا توی عالم برنامه نویسی :happy:

تکنیک برتر
11-11-2005, 01:34
سلام
عزیز جان اگر کسی نظری نمی دهد مبنا بر این نیست که کسی از هم فکری بدش بیاد یا حالا ....
وقتی کسی می بیند که کسی جوابی داده است از دادن تایپک بیخودی جلو گیری می کند .
من تا دیدمجواب داده شده همه مثال ها را دیدم آیا مورد نظر دوست از سوال بوده یا خیر. و بعد که دیدم درست است از دادن تایپک بیخودی جولو گیری کردم حالا من یا بقیه از دوستان.
ممنون

bithiah
11-11-2005, 01:40
تکنیک برتر عزیز
درسته حق با شماست. حرف حساب که جواب نداره. من معذرت می خوام.
این عینا کاریه که خودم در چنین مواقعی انجام می دم. اصولا جواب دادن به پستها، واجب کفاییه. ;) درست گفتم اسمشو؟ :cool:

blackroos
12-11-2005, 07:41
از همتون ممنونم ولی هنوز مشکل من برطرف نشده

bithiah
12-11-2005, 08:31
دوست عزیز
لطف کنین بگین چه جوری مشکل شما برطرف می شه تا اگه بتونیم کمکتون کنیم.
به گمونم شما خودتون نمی خواین زحمت کدنویسی شو به خودتون بدین. وگرنه با این نمونه کدها خیلی ایده ها می شه گرفت.

blackroos
15-11-2005, 06:09
سلامی دوباره
اول از همه باید بگم که با معرفت این جمع فقط شما بودین و از این که من رو یاری کردین خیلی خیلی ممنونم .
دوم اینکه من مشکلم برطف شد .
سوم اینکه شما قرار بود برام دنبال یک کد html بگردین من که دیگه لازم ندارم ولی اگر اون کد رو هم بذارین ملت بیشتر حال می کنن .
کوچیکت blackroos(رضا)

bithiah
15-11-2005, 08:14
دوست عزیز از لطفتون ممنون
نمونه کد گزارشگیری توسط کد HTML رو یادمه یه مرتبه گذاشتم، ولی باز کامل تر می ذارم:
موفق باشید

blackroos
16-11-2005, 19:54
سلام خیلی ممنونم
دوست عزیز من مشکلم را بعد از اندکی مطالعات حل کردن ولی به یک مشکل بر خورد کردم اونهم اینطوری بود که اول نمی خواستم گذارشم را قبل از چاپ نمایش بده و شبیه کد زیر رو استفاده کردم
به عنوان مثال
ز
Dim x As Long

Private Sub Command1_Click()
x = 0 ' total of page
n = 5 ' namber lin for pag
i = 0 ' conter number of line in each
Printer.Font.Name = "Traditional Arabic"
Printer.Font = 18
Printer.Print 'emputi line
Printer.Print
Data1.Recordset.MoveFirst
While Data1.Recordset.EOF <> True
x = x + Val(Text3) 'sum of salary
i = i + 1
Printer.Print Tab(4); "| "; Text1;
Printer.Print Tab(20); "| " + Text2;
Printer.Print Tab(40); "-----------------------------------------------------------"
Data1.Recordset.MoveNext

If i = n Then

Printer.Print Tab(40); x
Printer.NewPage
Printer.Print Tab(40); x
i = 0
End If
Wend
Printer.Print Tab(40); x
Printer.EndDoc
End Sub

ولی حالا می خوام که اول نمایش بده ولی نمی دونم که چه طور این برنامه رو که با شئ printer نوشتم رو قبل از چاپ برایم نمایش بدهد . اگر کمکم کنید ممنون می شم

البته باید بگم که حق دارین بگین که " این چقدر خینگ است با اون همه که مثال برایش گذاشتم باز هم نفهمیده " اما به خدا هیچ کدوم از اونها شئ printer رو نشون نداده .

اگه ممکن هست باز هم راهنماییم کنید .
مخلصتون blackroos(رضا)
:sad: :sad: :sad: :sad: