PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انتقاد کارتونی تلويزيون الجزيره از حساسيت ايران به نام خليج فارس

ali.
28-11-2004, 17:55
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به نقل از خبر گزاري بي بي سي:
در پی اعلام ممنوعيت ورود نشريات مؤسسه آمريکايی نشنال جياگرفيک (Natonal Geographic) به ايران که به دليل قرار دادن عبارت "خليج عربی" داخل پرانتز در مقابل نام خليج فارس در اطلس جديد اين مؤسسه انجام گرفت، شبکه تلويزيونی عربی الجزيره در سايت اينترنتی انگليسی خود فيلم پويانمايی کوتاهی را قرار داد که در آن به شيوه ای طنزگونه از تصميم ايران در برخورد با مؤسسه نشنال جياگرفيک انتقاد شده و به آن همچون اقدامی مغاير با وحدت مسلمانان نگريسته شده است.
همين فيلم پويانمايی کوتاه نيز با اعتراض ايران مواجه شده و در پی انتشار آن، عبدالله ناصرى طاهرى، مدير عامل سازمان خبرگزارى جمهورى اسلامى در نامه اى به وضاح خنفر، رئيس شبکه تلويزيونى الجزيره نوشت، اين اقدام آن شبکه تلويزيونی در پخش چنين فيلمی را موجب تأسف و تعجب خود اعلام کرد.

آقای ناصری به رئيس تلويزيون الجزيره نوشته آنچه موجب تأسف وتعجب او شده اين است که "رسالت مقدس" شبکه ای خبرى، "دربند کاری غيرحرفه اى" شده و "در دام توطئه ای صهيونيستى" قرار گرفته است.

مديرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی در اين نامه، گنجاندن عبارت "خليج عربی" در اطلس نشنال جياگرفيک را، "شيطنت صهيونيسم براى ايجاد نفاق" خوانده و گفته که اطلاعات موثقى درباره عوامل پشت پرده مرتبط با اين جريان در دست است که در زمان مناسب اعلام خواهد شد.

در فيلم پويانمايی که شبکه الجزيره منتشر کرده و به نظر کارشناسان، از لحاظ حرفه ای در سطح نازلی قرار دارد، فردی ملبس به لباس روحانيت که نمادی از ايران است در مقابل سربازی آمريکايی که زنی مسلمان را همچون غنيمت جنگی کول کرده است بی اعتنا عبور می کند و سپس بی توجه به پيام "ايست" محمد برادعی، رئيس آژانس بين المللی انرژی اتمی از مقابل او رد می شود و دری را که بالای آن نوشته شده است "نشنال جياگرفيک" با کوبيدن تخته مسدود می کند، در حالی که کاغذ مچاله شده ای با عبارت "خليج عربی" بر روی آن به کناری افتاده است.

مديرعامل خبرگزاری جمهوری اسلامی، گنجاندن عبارت "خليج عربی" در اطلس نشنال جياگرفيک را "شيطنت صهيونيسم براى ايجاد نفاق" خوانده و گفته که اطلاعات موثقى درباره عوامل پشت پرده مرتبط با اين جريان در دست است که در زمان مناسب اعلام خواهد شد

در اسناد سازمان ملل متحد از نام خليج فارس استفاده می شود و رسانه های آمريکايی نيز همين نام را به کار می برند.

آلن کارول، رئيس گروه تدوين کنندگان نقشه های اطلس مؤسسه نشنال جياگرفيک نيز در گفتگو با بخش فارسی بی بی سی گفته که اين مؤسسه همچنان "خليج فارس" را نام اصلی اين آبراه می داند و از عبارت "خليج عربی" تنها به عنوان نام ثانويه در اين اطلس استفاده شده است.

با اين حال از زمانی که خبر استفاده از چنين عبارتی در اطلس نشنال جياگرفيک منتشر شد، ايرانيان مقيم داخل و خارج از ايران چه به شکل منفرد و چه به صورت سازماندهی شده به اقدام اين مؤسسه جغرافيايی اعتراض کرده اند که اين اعتراضها، بويژه در سايتها و وبلاگهای اينترنتی ايرانی نمودی بسيار چشمگير داشته است.

در اين اعتراض، تعداد زيادی از مقامهای رسمی ايران نيز سهم داشته اند، تا آنجا که برخی از آنها، اقدام مؤسسه نشنال جياگرفيک در استفاده از عبارت "خليج عربی" را در راستای طرح نومحافظه کاران حاکم بر آمريکا برای تغيير جغرافيای سياسی خاورميانه و تشکيل "خاورميانه بزرگ" قلمداد کرده اند.

استفاده از عبارت "خليج عربی" در کشورهای عربی عمدتاً از زمان رياست جمهوری جمال عبدالناصر در مصر باب شد که در زمان خود، رهبر جنبش ملی جهان عرب به شمار می رفت و به حکومت وقت ايران به عنوان متحد آمريکا و غرب می نگريست.

کاربرد عبارت "خليج عربی" چه پيش و چه پس از انقلاب مورد اعتراض دولتهای حاکم بر ايران بوده است و ايرانيان استفاده از اين عبارت را نوعی ستيز با ايرانيت و تجاوز به تاريخ ايران قلمداد می کنند.

samsaam
28-11-2004, 18:25
با سلام
معلومه ميزان سوختن اين عربهاي زبون نفهم...... خيلي بالاست.اينها ما رو نميشناسن فكر مي كنن ما هم مثل خودشون نسبت به وطن و مليت و عقايد و دين و ايمانمان بي غيرت هستيم.

و كم آوردن نتونستن جواب بدن رفتن كارتون ساختن.
اين كارتون هم دقيقا وصف خود نامردشونه كه ملت فلسطين و عراق مي كشن و اينها حتي مثل عراق چوب لاچرخ ملت عراق مي كنن و اين عربها فكروش .......!؟

ميگم يه آدرس ايمل هم داده چطوره همه برو بچ نامه اعتراض رو ميل كنند.
هر كي پايه هستش بسم ال.. يك متن مشترك رو يكي زحمت بكشه و بقيه هم زحمت ميل كردنش رو بكشند.

اينم آدرس نظر سنجي الجزيره:
Shujaat@aljazeera.net

samsaam
28-11-2004, 18:31
راستي اين را هم بگم كه از كار اينها اين نتيجه رو ميگيريم كه
عكس العمل ما نسبت به خليج مجعول عربي كاملا درست بوده و
دم همه گرم :wink:

Soso
28-11-2004, 19:34
من متن رو مينويسم بقيه هم امضاش كنن!!! ok?????

بعدشم امروز من با يكي از عرباي اينجا دعوام شد آخه گفت شما ايراني ها عرضه ندارين ملتتون رو نگه دارين ميخواين خليج داشته باشين ؟ من و دوستام هم اينقدر زديمش كه فكر كنم تا آخر عمرش يادش نميره .
مرتيكه عوضي :x !!!

pcockz80
28-11-2004, 19:36
فعلا که آمریکا ئیها دارن زنهای خود این عربها رو تو عربستان و عراق و اردن و... کول می کنن می برن.اینو هر کس که یه سر به این کشورهای عربی زده باشه می دونه و کارتون ساختن هم نمی خواد :evil:
البته منظورم به همشون نیست ولی بقول خود عربها:
از عرب بی ریشه تر پیدا نمیشه
دلایلش هم فلسطین و عراق و لبنان و پاچه خواریشون + N+1 تا دلیل دیگه ...

Soso
28-11-2004, 19:39
به نظر شما متن زننده باشه خوبه يا فقط يه انتقاد عادي ؟؟؟

pcockz80
28-11-2004, 19:40

بعدشم امروز من با يكي از عرباي اينجا دعوام شد آخه گفت شما ايراني ها عرضه ندارين ملتتون رو نگه دارين ميخواين خليج داشته باشين ؟ من و دوستام هم اينقدر زديمش كه فكر كنم تا آخر عمرش يادش نميره .

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]^/aiw/clapping.gif [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
باریکلا soso ایول از قول منم یه لگد می خوابوندی زیر خ... هاش!!!مردک عوضی همه چیزشون حتی زبونشونو از ما دارن حالا روداری هم می کنن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]^/aiw/nono.gif

samsaam
28-11-2004, 19:43

بابا دمتون گرم متن آماده شد بگو.

اگر خواستيد گردو خاك كنيد فقط كافي ندا بدي يارو گوشه قبرستون عربهاست :twisted:

pcockz80
28-11-2004, 19:45

یه انتقاد عادی باشه بهتره (البته عربی بنویسی بهتره چون اینا زبون آدم سرشون نمیشه که :lol: )

Sinagood
28-11-2004, 19:46
حالا كي اينجا عربي بلده؟ :?: :roll: :mrgreen:

samsaam
28-11-2004, 19:49

يك متن درست و حسابي كه نشان دهنده اعتراض شديد ما نسبت به عمل آنها باشه يه چيزي مثل نامه اعتراضي كه به نشنال جغرافي زديم.
متن محكم باشه تا نامردها كف كنند و بترسند و ديگه تكرار نكنند :twisted:

samsaam
28-11-2004, 19:55

یه انتقاد عادی باشه بهتره (البته عربی بنویسی بهتره چون اینا زبون آدم سرشون نمیشه که :lol: )

اگر كسي را داريد كه متن رو بصورت عربي و با املا و دستور زيان درست بنويسه بهتره

براي حفظ اصالت خودمان يك متن كه اولش به زبان فارسي بعدش انگليسي بعدش هم عربي

تا حالشون گرفته شه :wink:

samsaam
28-11-2004, 20:00
فعلا که آمریکا ئیها دارن زنهای خود این عربها رو تو عربستان و عراق و اردن و... کول می کنن می برن.اینو هر کس که یه سر به این کشورهای عربی زده باشه می دونه و کارتون ساختن هم نمی خواد :evil:
البته منظورم به همشون نیست ولی بقول خود عربها:
از عرب بی ریشه تر پیدا نمیشه
دلایلش هم فلسطین و عراق و لبنان و پاچه خواریشون + N+1 تا دلیل دیگه ...

اين رو ديگه تو دنيا همه مي دونن كه اينها فقط دنبال شكم و ... هستن

به قول فردوسي:

زه شير شتر خوردن و سوسمار . عرب را بدآنجا رسيد كار
كه تخت پادشاهي كند آرزو تفو بر تو اي چرخ گردون تفو

Sinagood
28-11-2004, 20:02
ميتونيم تك تك كلمات رو از خود عربها و معلمامون بپرسيم نه؟

اما نگيم برا چه كاري :lol:

Soso
28-11-2004, 20:23
ببينين اين جوري خوبه؟

سازمان ملل در سال ۱۹۹۱ از تمام ناشرين خود خواست که مطمئن شوند از اين خليج به عنوان خليج فارس در کتب و مجلات ياد ميشود ولی همه ی ما خوب ميدانيم که در اين روزگار خواسته ی سازمان ملل به هيچستان ميرود چنانچه اگر غير از اين بود جرج بوش عراق را ويران نميکرد!!
اما ما ایرانیان تصمیم گرفته ایم که این سخن سازمان ممل را نگذاریم از بین رود و یا بهتر نمیگذاریم که حق خود ما پایمال گردد .
اگر خلیج عرب قرنی هم رایج شده باشد که ما میدانیم نشده است این خلیج از قرون گذشته به نام ایران بوده و کسی حق نام گذاری روی خلیج را به غیر از اجازه ی ملت ما را ندارد !!!
اگر اعراب بخواهند خلیج را بگیرند بهتر آنست که اول به عمور خود برسند ( عراق و فلسطین را بخاطر بیاورند و بعد به دنبال به دست آوردن خلیج باشند !!! ) .
اگر شما در صدد به دست آوردن خلیج هستید اطمینان حاصل میکنیم که ایرانیان در برابر شما می ایستند !!!

Soso
28-11-2004, 20:24
كامل هم ميشه ها همين نيست :mrgreen:

آخه من الان نيمه كارشو نوشتم اينجا كاملش رو بيشتر ميكنم بعدا :wink:

Soso
28-11-2004, 20:40
حالا كي از اينجور متنا خوشش ميآد؟؟؟؟

samsaam
28-11-2004, 20:41
كامل هم ميشه ها همين نيست :mrgreen:

آخه من الان نيمه كارشو نوشتم اينجا كاملش رو بيشتر ميكنم بعدا :wink:
با سلام
دستت درد نكنه
يه چيزي كه درباره اون كارتون هم مطلبي داشته باشه و به اصطلاح اون رو محكوم كنه

در ضمن بقيه بروبچ هم كمك كنند

habibi
28-11-2004, 21:35
آقا متاسفانه كار داره جنبه نژادپرستي به خودش مي‌گيره‌ها!
توهين به هيچ قوم٬ ملت و زبوني درست نيست.
اختلاف فرهنگها يه چيز بديهيه.
افتخار ايراني تا حالا اين بوده كه نژادپرستي تو خونش نبوده.
مسايل سياسي به كنار همه كه انسان هستيم!
همه‌ي عربها رو با يه چوب زدن مردونگي نيست. چرا ما خودمون رو تا حد نژادپرستها پايين بياريم؟
يادمون باشه همونطور كه ايراني ترك٬ ايراني بلوچ٬ ايراني تركمن و ايراني لر داريم٬ ايراني عرب هم داريم.
بحث خليج فارس ربطي به نژاد نداره. بحث حقوق بين المللي ايرانه.

از توجه همه دوستان متشكرم

Soso
28-11-2004, 21:38
پس شما كمكمون كن تا شكايت رو بنويسيم :roll:

habibi
28-11-2004, 21:57
من در خدمتم منتها به همون شرطهايي كه گفتم.
حرف حساب جواب نداره. :wink:
اما نژادپرستي حرف حساب نيست. ناحسابه! :evil:

استنادهاي حقوقي زيادي مي‌شه داشت كه ثابت مي‌كنه اسم اين خليج٬ هميشه فارس بوده و هست و تا ما هستيم خواهد بود . بدون فحاشي و هتاكي.

البته در درجه اول اين دستگاه ديپلماسي ماست كه بايد درست و حسابي بجنبه. رخوت و سستي باعث غصب حقوق ما مي‌شه و ما بايد تاوان سنگيني براي اون بپردازيم!

8 سال جنگيديم تا خاكمون رو نگه داشتيم. براي خليج فارس هم بايد بجنگيم ولي با منطق.

ali.
28-11-2004, 22:15
ايـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــول به اين غيرت ايراني من توت اين موندم كه اين عربهاي احمق نفهم چطور هنوز غيرت ايرانيا رو نشناختن؟!!!!!!!!!!1 :!: :?: :roll:
اگه قرار باشه به اين سادگي ها كشورمونو تحويلشون بديم چرا سر قضيه آبادان و خرمشهر و جنوب ايران كوتاه نيومديم؟!!!!! :x
مهم ترين چيز در ملت ايران اينه كه از هر رنگ و هر گروهي كه باشن چه موافق و چه مخالف حكومت چه هوي و چه متال و چه مومن و چه كافر و .............. در مقابل دشمن فقط يك مشت هستيم و بس!!
8) در ضمن عكس العمل همه ايرانيا رو در مقابل اين قضيه تحسين ميكنم. آفرين :wink:

samsaam
28-11-2004, 23:20
آقا متاسفانه كار داره جنبه نژادپرستي به خودش مي‌گيره‌ها!
توهين به هيچ قوم٬ ملت و زبوني درست نيست.
اختلاف فرهنگها يه چيز بديهيه.
افتخار ايراني تا حالا اين بوده كه نژادپرستي تو خونش نبوده.
مسايل سياسي به كنار همه كه انسان هستيم!
همه‌ي عربها رو با يه چوب زدن مردونگي نيست. چرا ما خودمون رو تا حد نژادپرستها پايين بياريم؟
يادمون باشه همونطور كه ايراني ترك٬ ايراني بلوچ٬ ايراني تركمن و ايراني لر داريم٬ ايراني عرب هم داريم.
بحث خليج فارس ربطي به نژاد نداره. بحث حقوق بين المللي ايرانه.

از توجه همه دوستان متشكرم

1- اصلا نژاد پرستي تو كار نيست و اصلا هم به اين مورد فكر نمي كنيم
2-از اين توهين بالاتر اون از كارتونشون و اون هم از خليج عربي.............
3-منظور اعراب كشورهاي همسايه جنوبي و غربي ماست و همه كساني كه در ايران زندگي مكنند چه عرب و فارس و ترك و لر و ......... همگي ايراني هستند و عزيز ما هستند و حساب همه اونها از همسايه هاي نامبرده جداست و اصلا قابل مقايسه نيستند.
4- ما وظيفه داربم اعتراض خودمان را به گوش اينها برسانيم تا بفهمند كه ما مثل ملتشان خواب نيستم و ما چه در مسايل كشورمان و حتي نواميس كشورهاي مسلمان بي غيرت نيستيم حساب دستشون بياد نمونه اش هم اينكه اعتراض ما به مسله خليج فارس اينها رو متعجب كرده و مجبورا مانند توليد يك كارتون و مسايل مورد اشاره در اون ما رو به طرف ديگه بكشونن
بالا برن پايين بيان خليج هميشه خليج فارس هستش :wink:

samsaam
28-11-2004, 23:28
راستي يه چيز رو هم بگم
موضوع بحث در مورد اون كارتون هستش
اول كنف شدن در مسله خليج فارس دوم سوتي كارتون احمقانه شون
كه ما ايراني ها را مسخره كرده در صورتي كه تو همون كارتون هم شرح حال خودشونه ولي نفهميدن و به ما ربطش دادن

ميگم ديگه موضوع را كش نديم و فقط نامه را آماده كنيم و كساني كه مي خواهند امضاش كنند اعلام كنند :wink:

Spy
29-11-2004, 01:26
منم با تمامي حرف هاي شما موافقم اونا اگه عرضه داشتن يه كاري به گند كاري امريكايي ها ميكردند تو همه كشور هاي عربي
ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــ
عرب در بيابان ملخ ميخورد سگ اصفحان آب يخ ميخورد :mrgreen: من كه تو ... هستيم هم الان داريم شام ميخوريم :mrgreen:

Soso
29-11-2004, 06:11
من كارتون مزخرف اونا رو ديدم ؛ يه كارتون ديگه هم درست كردن كه نشانگر اينه كه خود عربها به ياسر عرفات كمك نكردن بعد حالا اومدن به ما گير ميدن ( ما حتي تو فلسطين كشته داديم)

Alireza_Shafaei_PCworld
29-11-2004, 06:19
انها مارا حسابي خر به حساب اوردند
ان مرد عربي هم كه چنين حرف هاي مزخرفي زده نشان داده كه مردم عربستان چه ذهنيت از ايران دارند

mahan
29-11-2004, 08:29
بابا جون تازه عراقی ها درخواست غرامت جنگ کردن
:mrgreen: :mrgreen:
اینها خیلی باحالن
بزارین خوش باشن
:mrgreen:

habibi
29-11-2004, 10:53
از همه دوستانی كه نظرشون رو گفتن متشكرم. اگرچه هنوز اگه دقت كنین خودتون می‌بینین كه بعضی دوستان لحن چندان مناسبی ندارن.
همه‌ی حرف من اینه كه اینو بگم من برای اون نروژی كه توی سرمای كلافه كننده اونجا از خونه‌ی گرمش بیرون می‌یاد تا اعتراضش رو به آدمكشی كه در عراق انجام می‌شه اعلام بكنه یا اون بودایی كه توی گرمای كلافه كننده كامبوج بر ضد جنگ تظاهرات می‌كنه اونقدر احترام قائلم كه حاضرم جونم رو بدم تا حرفش رو بزنه. فرقی برام نداره كه كی از كدوم كشوره برام این مهمه كه ببینم چقدر انسانیت توی رگ و پی داره. كار بد، بده. كار خوب هم خوبه. توسط هركی می‌خواد باشه.

به هر حال اینو كش نمی‌دم. همونطور كه می‌دونید یه پتیشن رو درست كردن تا با امضاء اون اعتراض خودمون رو اعلام كنیم. من خودم این پتیشن رو امضا كردم. فكر می‌كنم اگه همه تلاش ما حول تبلیغ دور این پتیشن بچرخه اعتراض‌ها یه جا جمع می‌شه و نیروی متمركزی رو ایجاد می‌كنه كه حریف نداره.
ظاهرا اینجاست:
پیشنهاد می‌كنم دوستانی هم كه كار با انیمیشن رو بلدن، یه گروه تشكیل بدن و یه انیمیشن توپ در مورد اتفاقی كه برای صدام (به عنوان نوك حمله نژادپرستها به ایران) افتاد بسازن. اونو خیلی راحت می‌تونن توی اینترنت منتشر كنن. از اینكه كار با مكس رو بلد نیستم خیلی ناراحتم. :(
ولی خوب چی‌كار كنیم دیگه همه نمی‌تونن همه چی رو بلد باشن! :wink:
محل‌هایی كه مشهورن و می‌تونن مورد مراجعه قرار بگیرن مثل سازمان ملل و یونسكو، معمولا به اینجور پتیشن‌ها حساس هستن.
حتی می‌تونیم به خود كانال الجزیره هم اعتراض كنیم. اگرچه ممكنه مورد سانسورشون قرار بگیره ولی به هر حال حرفمون رو زدیم!

حتی باید به سكوت و انفعال نسبی وزارت خارجه خودمون هم اعتراض كنیم. وظیفه اونا هم هست كه از حق میهن عزیزمون حفاظت كنن.
از دشمن كه نباید توقع داشته باشیم! اگه ما كوتاه بیایم رو همین تهرون هم ادعا درمی‌یارن! چیزی كه زیاده سوابق تاریخیه!

ولی با همه‌ی اینا، تلاشها وقتی متمركز بشه جواب می‌ده. تشتت و تك روی فایده‌ای نداره.

این دولت پوشالی عراق هم فكر كنم هنوز تنش می‌خاره! البته تعجبی هم نداره. همونظور كه می‌دونین اینا بازمونده‌های صدام هستن كه با آمریكا ساخت و پاخت كردن و با خیانت به رئیسشون خطشون رو عوض كردن. خیانت توی ذاتشونه كاریش هم نمی‌شه كرد! هشت سال جوانای دو ملت رو به كشتن دادن به خاطر سردار مفلوك قادسیه! تا ببینیم چی می‌شه. از این حرفهای صد تا یه غاز زیاد زدن.

soso جان من در خدمتم هر امری باشه. :)

samsaam
29-11-2004, 12:41
بايد درباره اون كارتون به الجزيره اعتراض هايمان را بفرستيم ما يك متن مي خواهيم كه به اين شبكه اعتراض كنيم و خيلي رود بايد اين كار را بكنيم چون دير ميشه و مسله از ياد ميره
يه متني مثل متني كه در سايت خوب [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
هستش

M.e.h.r.a.n_Swe
29-11-2004, 13:16
Habibi جان من با حرفات موافقم و نباید مسئله به دعوای ملیت ها تبدیل بشه به چند دلیل ولی اول چند سوال رو مطرح میکنم

چرا امریکا تا حالا مسئله خلیج فارس رو به این شیوه مطرح نکرده بود :?:

جنگ 8 ساله ایران و عراق به نفع چه کشورهایی تمام شد

اگر اوضاع خاورمیانه بهم بخوره چه کسی یا بهتره بگم چه دولتی نفع می برد

اگر اسم خلیج فارس به خلیج عربی تبدیل شود به نفع چه کسی خواهد بود

اگر ملیتهای چند کشور مهم اسیای شرقی یا همان خاورمیانه به جون هم بیوفتن به نفع چه دولتی تمام میشه

اگر جنگ مسلحانه در ایران و کشورهای اطرافش روی بدهد کدام کارخانه اسلحه سازی سود خواهد کرد .....که میکند

اگر افکار مردم ایران و یا کشورهای دیگه منحرف شود و به جای رفتن به سوی مدرنیزم به طرف نژاد پرستي و قبیله گری کشانده شود چه کسی برنده میشود

جواب سوالات بالا U S A

این یک مسئله کاملا روشن است که امریکا دارد حکومت 100 ساله خود را در خاور میانه به واقعیت تبدیل میکند و دلایل حمله های نظامی امریکا به دو کشور همسایه ..عراق و افغانستان ..و ریختن بمبهای دمکراسی و موشکهای ازادی بر روی سر مردم عادی نیز چیزی جز در دست داشتن خاورمیانه برای بدست اوردن مقاصد خود نمیباشد

امریکا در زمان شروع حمله نظامی خود به عراق یکی از اولین جاهایی که مورد حمله قرار داد و با خاک یکسان کرد . کتابخانه ملی شهر بغداد بود

اولین نفراتی رو که بعد از تسخیر عراق ترور کرد و الان هم میکند استادان دانشگاه عراق است بخصوص استادان تاریخ و حقوق و تا کنون امار چند صد تن از انان در دست است

یکی از بیشترین جنسیتهایی که در عراق کشته شدند و میشوند زنان باردار ...کودکان و جوانان هستند که امار انها نیز در دست است که من الان میتونم به یک نمونه ش اشاره بکنم طبق اماری که سازمان دفاع از حقوق زنان در سوئد گرفته است تا کنون حدود صدو پنجاه هزار زن حامله در عراق کشته و یا اواره شده اند و یا مفقود شده اند

به یادم بیاورید که دولت عراق هم پیش از حمله به ایران نقشه‌هایی چاپ می کرد و خرمشهر را با نام دیگری می‌خواند ولی اینجا این جای سوال است که دولت عراق در ان زمان دست نشانده چه کسی بود و چه کسی و یا چه دولتی باعث شد صدام بر روی کار بیاید

طالبان را کی اورد و چه کسی برش داشت اینها همه اش به یک جا ختم میشه و اونم امریکا و چند کشور اروپایی

التبه مسائل زیاد است و میشه به خیلی از انها اشاره کرد ولی شاید الان بعضی ها فکر کنند خوب این ربطش به خلیج فارس یا خلیج عربی که امریکا دوست دارد ان را به اسم بنامد چیست

جوابش در سوالات بالا میباشد و بستگی به تفکر خودتان دارد که چقدر عمیق تر به مسائل بیاندیشید

ولی اینجا یک نقل قول هم بگم و حرفهامو فعلا تمام کنم

یکی از سخنگو های امریکا که الان اسم دقیقش یادم نیست ولی اگر بخواهید میتوانم ان را هم پیدا کنم در یکی از سخنرانی هاش در مورد مسائل خاور میانه چنین گفت

رمز موفقیت ما در عراق..ایران..و خاورمینه..خداست

موفق باشید
مهران

M.e.h.r.a.n_Swe
29-11-2004, 14:19

لیست اشتباهات عمدی نشنال جئوگرافیک

عنوان خليج فارس را در يک پرانتز خليج عرب آورده است1.
۲- سه جزيره هميشه ايراني تنب بزرگ و کوچک و ابو موسي را در پرانتز اشغال شده توسط ايران آورده است.
۳- درياي هميشه مازندران را با عنوان کاسپين آورده است.
۴- اروند رود را با عنوان شط العرب آورده است.
۵- مرواريد خليج فارس را با نام عربي قيس به جاي کيش آورده است.
۶- جزيره لاوان را با نام شيخ شعيب آورده است

با فرستادن این نامه اعتراض خود را نسبت به تغییر نام خلیج فارس به خلیج عربی اعلام نمایید.

يک petition انگليسي ديگه

و

Soso
29-11-2004, 15:05
ممنونيم از اين كه سايت رو معرفي كردي و ميبينم كه ايرانيان هم شديدا تو اين سايت امضا دادن : تعداد نفرات 49522

Sinagood
29-11-2004, 15:24
درياي هميشه مازندران را با عنوان کاسپين آورده است.

ما تو ايرانم كه ميخوايم با كلاس باشه همينو ميگيم :shock:

ali.
29-11-2004, 18:45
اينم عكسي از اين تغيير نام واسه كساني كه تا بحال نديدنش:

Soso
29-11-2004, 19:34
وبلاگ نويسان و 'بمباران گوگلی' به نفع خليج فارس :mrgreen:

صفحه نتايج جستجو برای اصطلاح خليج عربی در گوگل
گروهی از وبلاگ نويسان ايرانی، در اعتراض به اقدام موسسه نشنال جئوگرافيک که در اطلس تازه خود، در کنار نام خليج فارس و در داخل پرانتز نوشته است 'خليج عربی'، اقدامی هماهنگ را سازماندهی و اجرا کرده اند.
اين وبلاگ نويسان، صفحه ای در شبکه اينترنت به راه انداخته اند به اسم خليج عربی اما وقتی کاربران وارد اين صفحه می شوند، با اين جمله روبرو می شوند که "خليجی با اين نام در دنيا وجود ندارد."

در اين صفحه همچنين نوشته شده که "هيچ جايی به نام خليج عربی هرگز وجود نداشته است و نام صحيح آن خليج فارس بوده و هست."

اين پيشنهاد توسط وبلاگ "لگوماهی" مطرح شد. دليل راه اندازی اين صفحه آنطور که در تعدادی از اين وبلاگها توضيح داده شده، اين است که اگر کسی در دنيا از طريق موتور جستجوگر گوگل، به دنبال "خليج عربی" بگردد، با اين صفحه روبرو شود که به جستجوگران خليج عربی توصيه می کند کتاب های تاريخی را مطالعه کنند تا متقاعد شوند که نام خليج فارس صحيح است نه خليج عربی.

از آنجايی که اولويت فهرست بندی صفحات يافت شده در هر جستجو در موتور جستجوگر گوگل که معروفترين جستجوگر دنياست بر مبنای ميزان مراجعه به هر صفحه و گستردگی آن در سطح اينترنت است، وبلاگ نويسان ايرانی که صفحه ياد شده را طراحی کرده اند، با دعوت از ساير وبلاگ نويسان جهت لينک (پيوند) دادن به اين صفحه در وبلاگ های خود و جستجوی مداوم برای آن در گوگل و باز کردن مکرر آن، در تلاش هستند که اين صفحه را به صدر فهرست گوگل منتقل کنند.

در بريتانيا، در نتيجه جستجو برای اصطلاح خليج عربی (جستجو برای Arabian Gulf) در گوگل، نخستين صفحه ای که ظاهر می شود، همان صفحه ای است که وبلاگ نويسان ايرانی ايجاد کرده اند، به نوشته اين وبلاگ ها، در کانادا نيز وضع مشابهی برقرار است و آنها اميدوارند در ساير کشورها نيز به زودی اين صفحه به صدر فهرست ها ارتقا پيدا کند.

اين دومين اقدام هماهنگ و گسترده وبلاگ نويسان ايرانی در گوشه و کنار جهان است که در واکنش به مسايل سياسی - اجتماعی سازماندهی شده است.

چند ماه قبل، تعدادی از وبلاگ نويسان ايرانی در اعتراض به بسته شدن سايت اينترنتی "امروز" که متعلق به گروه های اصلاح طلب در داخل ايران است، نام وبلاگ های خود را در يک روز بخصوص که از قبل هماهنگ شده بود، به "امروز" تغيير دادند.

وبلاگ اگرچه يک صفحه شخصی در شبکه اينترنت است که با وبسايت تفاوت های فراوانی دارد اما در ايران پس از بسته شدن تعداد زيادی روزنامه و نشريه در سال های اخير و مسدود شدن تعداد زيادی از وبسايت های معروف، وبلاگ به پديده ای پرطرفدار تبديل شد و شمار وبلاگ های ايرانيان از ده ها هزار فراتر رفت. اکنون با گذشت زمان، اين وبلاگ ها رفته رفته به شبکه هايی گسترده تبديل شده اند که بعضا اقدام هايی هماهنگ و گسترده را سازماندهی و اجرا می کنند.

Soso
29-11-2004, 19:34
اينم اقدام ايراني ها :twisted: :twisted:

Babak
01-12-2004, 01:06
الجزيره در برابر فشار ها تسليم شد

Sinagood
01-12-2004, 15:09
خوب اينم از اين يكي ببينم يك نفر 1 دلار از ملت بالا نكشيده بريم خرشو بگيريم؟ :mrgreen:

ali.
02-12-2004, 09:21
ولي خودمونيما ديگه كسي حاضر نيست از ملت ايران حتي يك مداد پاك كن بدزده! :mrgreen: :wink:

ali.
02-12-2004, 09:22
الجزيره کارتون انتقادی درباره ايران را حذف کرد
به نقل از سايت بي بي سي:

بخشی از پويانمای طنز شبکه الجزيره درباره تصميم ايران در برخورد با نشريه نشنال جئوگرافيک
شبکه تلويزيونی عربی الجزيره، پويانمای (کارتون) طنز آميزی را که در زمينه اعتراض ايران به نشريه نشنال جئوگرافيک، در سايت اينترنتی خود منتشر کرده بود، پس از هشدار وزارت ارشاد جمهوری اسلامی، حذف کرده است.
وزارت ارشاد ايران چندی پيش درپی استفاده از نام "خليج عربی" در کنار نام خليج فارس در اطلس سالانه نشريه نشنال جئوگرافيک که از مهمترين اطلس های بين المللی محسوب می شود، انتشار اين نشريه در ايران و ورود خبرنگاران و کارکنان آن به ايران را تا زمان اصلاح نقشه مذکور ممنوع کرد.

شبکه تلويزيونی الجزيره در پی اين مساله، در سايت اينترنتی انگليسی خود فيلم کارتونی کوتاهی را قرار داد که در آن به شيوه ای طنزگونه از تصميم ايران در برخورد با مؤسسه نشنال جئوگرافيک انتقاد شده بود.

اين فيلم کارتونی نيز بلافاصله با اعتراض ايران مواجه شد و در نخستين واکنش، عبدالله ناصرى طاهرى، مديرعامل سازمان خبرگزارى جمهورى اسلامى در نامه اى به وضاح خنفر، رئيس شبکه تلويزيونى الجزيره نسبت به فيلم کارتونی انتقاد و آن را "کاری غيرحرفه اى و در دام توطئه ای صهيونيستى" خواند.

اما واکنش های ايران در اين حد نماند و در ادامه، وزارت ارشاد ايران رسما به شبکه الجزيره هشدار داد که چنانچه کارتون را از وبسايت خود حذف نکند، اين وزارتخانه در مورد سطح فعاليت دفتر تلويزيونی الجزيره در ايران تجديد نظر خواهد کرد.

Soso
02-12-2004, 10:36
خوب حالا عيب نداشت كه همون آدرس سايت ميموند ( لازم نبود اين همه جا بگيري :mrgreen: )

samsaam
02-12-2004, 13:19
ايول بابا :wink:
دمه همه گرم
به اين ميگن عكس العمل
:mrgreen:

free_user
02-12-2004, 13:48
سلام به ایران و ایرانی
اگر متن را اماده دارید برای ایمیل بزنید با هزینه خود آن را به عربی/انگلیسی تبدیل می کنم
البته ممکن 2 روز طول بکشه.چون من جمعه ها به اینترنت وصل نیستم

ali.
02-12-2004, 18:32
خوب حالا عيب نداشت كه همون آدرس سايت ميموند ( لازم نبود اين همه جا بگيري :mrgreen: )

خب يك كليك هم يك كليكه ديگه :) :wink:

omid_p30
08-12-2004, 10:00
من نمي دونم چرا پيغام من حذف شده؟؟؟