PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چرا از سیستم عامل قدرتمند linspire صحبت نمیکنیم

milad02
08-11-2005, 15:09
من نمیدونم چرا همه از لینوکس و ویندوز صحبت میکنن چرا اسمی از سیستم عامل لین اسپایر(لیندوز) نمیاد و سعی در ترویج این سیستم عامل نمیکنن که هم کاربر پسندی ویندوز رو داره هم امنیت و دقت و سرعت لینوکس واقعا چرا؟

اگه خواستین تصویرهایی از محیط این سیستم عامل ببینین به این سایت برین:
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

rootnt
10-11-2005, 18:15
من این کار شما رو تحسین میکنم
به نظر من شما خودت اینجا در موردش صحبت و بحث راه بندازید و اونو معرفی کنید

artin
11-11-2005, 02:21
با شما موافقم .

راستي rootnt برات پيغام گذاشتم . چرا نميخوني ؟ نشناختي نه؟
آرتين هستم . تو Yahoo! Messenger برات پيغام گذاشته بودم يادت اومد ؟ ايندفه تو صندوقت پيغام گذاشتم.
تورو خدا جواب بديا .

Mani_Borna
11-11-2005, 03:17
از كي تا حالا سيستم آش رشته اي شد قدرتمند؟

milad02
12-11-2005, 21:35
عزیزی که لین اسپایر رو سیستم عامل آش رشته ای خطاب کردی تو اصلا تا حالا از این سیسیتم عامل استفاده کردی اگه لین اسپایر سیستم عامل آش رشته ای پس لینوکس و ویندوز سبزی و رشته این آش هستن چون لین اسپایر ادقامی از لینوکس و ویندوز . تو تمام مقالاتی که تا حالا درباره لین اسپایر خوندم هیچ ایرادی از این سیستم عامل نگرفته و همیشه تعریف بوده.

milad02
12-11-2005, 21:48
این خبر یه ذره قدیمیه راستش مال اسفند سال 83 هستش حالا متن خبر:

لین‌اسپایر در جستجوی داوطلب است تا سیستم عامل خود را به 76 زبان دنیا ترجمه کن
این شرکت جهت عملی کردن این پروژه و مبادله و رده‌بندی ترجمه‌ها نرم‌افزاری به نام International Resource Management Application (IRMA) طراحی و ارائه کرده است. با این روش داوطلبین قادر خواهند بود که متونی را که بر صفحه مرورگر خود دریافت می‌کنند ترجمه کنند. تمامی ترجمه‌ها به منبع اولیه بازمی‌گردند تا داده‌های جدید برای دیگران هم قابل بهره‌برداری باشد.
چون این نگرانی وجود داشت که ممکن است کیفیت ترجمه‌ها نامطلوب باشد، IRMA به گونه‌ای طراحی شده که همه متون باید دو بار ترجمه شوند و نتایج ترجمه باید یکسان باشد در غیر این صورت از برگردانها استفاده نخواهد شد.
زبان فارسی جزو 76 زبان مذکور هست ولی در لیست 24 زبانی که الویت دارند قرار ندارد. تا کنون 2 نفر برای ترجمه فارسی خود را معرفی کرده‌اند و 23 درصد کار به سر آمده. اگر تعداد داوطلبین آگاه به زبان فارسی بیشتر شود احتمالاً مدت زمان انتظار برای نسخه فارسی لین‌اسپایر هم کوتاهتر خواهد شد.

منبع خبر: WinBeta.net

milad02
12-11-2005, 21:54
راستی هر کسی هم میدونه نسخه کامل لین اسپایر رو میشه از کجا بدست آورد بگه

Beelzebub
12-11-2005, 23:42
راستی هر کسی هم میدونه نسخه کامل لین اسپایر رو میشه از کجا بدست آورد بگه

اين 661 خورده اي مگه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فكر كنم بايد فولش باشه

Mani_Borna
13-11-2005, 04:44
آقا ميلاد اگر استفاده نكرده بودم پس چطوري اين حرفو زدم آخه.من تقريبا با همه سيستم عاملها كار كردم و شناخت خوبي ازشون دارم .درسته كه لينوكس و ويندوز قاطي كردند شده اين ولي اين چه ربطي به خوب بودنش داره.مثل اين ميمونه كه شما بياي توي قورمه سبزي حليم بريزي.حالا چون قورمه سبزي و حليم مثلا خوب هستند پس اگر با هم باشند هم خوشمزست؟ در ضمن شما هنوز استفاده نكردي داري با من بحث ميكني. فكر ميكنم مودب تر هم ميتونستي بگي.اگر روي من شناخت داشتي از خودت خجالت ميكشيدي

milad02
14-11-2005, 10:44
مانی عزیز اگه از طرز جواب دادن من ناراحت شدی از تو معذرت می خوام . میشه به عنوان کسی که تجربه استفاده این سیستم رو داره نقصهای این سیستم عامل را به ما هم بگی تا آشنا بشیم؟

راستی تو از لین اسپایر 5 استفاده کردی یا از نسخه های قدیمی؟

Navid
16-11-2005, 17:59
من خودم از طرفدارای این توضیع لینوکس هستم و نسخه 5 رو هم استفاده کردم حرف نداره . تنها مشکل این نسخه اینه که شرکتش یه کمی پولکی یه ! ولی به نظر من بهترین نسخه برای کاربران تازه کار هست

milad02
17-11-2005, 12:22
نوید جان شما که استفاده کردی میتونی بگی اشکال لین اسپایر چیه که هیچ کس دربارش صحبت نمیکنه ؟ منظورت از پولکی رو نفهمیدم برای چی پولکی ؟ یه سوال دیگه هم داشتم تو نسخه کامل و قابل نصب رو استفاده داری؟ اگه داری به من بگو از کجا گیرش آوردی من هر چی دنبال سی دی کاملش تو اهواز میگردم پیدا نمیکنم؟

یه سوال آماتور هم داشتم منظور از Cd زنده چیه؟

Navid
17-11-2005, 13:47
منظور از پولکی بودن اینه که خیلی از امکاناتش با پول دادن کامل می شه در حالی که کمتر نسخه ای از لینوکس این چنین هست .
من دنبال سی دی کاملش نرفتم ولی تو بازار هست . و منظور از سی دی زنده اینه که بدون نصب اجرا بشه . کافی سیستم رو باهاش بوت کنین . خیلی سریع و راحت اجرا می شه و هیچ مشکلی رو هم پیش نمی یاره

milad02
24-11-2005, 19:44
سلام بچه ها لطفا هر کس درباره لین اسپایر تجربه داره به من کمک کنه و بگه که آیا برنامه ها و بازی ها تحت ویندوز
بر روی لین اسپایر کار میکنن یا نه؟

نمیدونم چکار کنم چون تو مقالاتی که درباره لین اسپایر میخونم از اون تعریف میکنن ولی از فروشنده که میپرسم میگه که به درد نمیخوره آخرشم نفهمیدم تکلیفم چیه؟

Navid
30-11-2005, 18:49
برنامه ها و بازی های ویندوز بر روی لینوکس اجرا نمی شن - این نسخه ممکنه بعضی ها رو اجرا کنه ولی به این دلیل و مقصود نرو بخرش !
این نسخه بستگی به کارت داره - بگو از لینوکس چی می خوای تا راهنماییت کنم کدام بهتره

milad02
30-11-2005, 22:21
با سلام

نوید جان ممنون که کمکم میکنی .
من به دو دلیل دیگه قید لین اسپایر رو زدم :
1)اثلا نمیشه نسخه کامل لین اسپایر رو پیدا کرد
2)اگر لین اسپایر نسخه کامل اون هم پیدا بشه برای اینکه شرکت خیلی پولکی است و برای هر سرویسی مبلغی رو دریافت میکنه برای ما ایرانی ها خیلی گرون تموم میشه
.
پس من هم رفتم دنبال یه توزیع بی درد سر و کاربر پسند دیگه که بعد از پرس جو توزیع Linux SuSe رو انتخاب کردم .

در اینجا هم پرونده لین اسپایر بسته میشه البته این رو هم بگم که من هنوز میگم که بین توزیع های لینوکس از نظر کاربر پسند بودن و آسانی کار مقام اول رو داره اما ما ایرانی ها به دو دلیل بالا نمیتونیم از اون استفاده کنیم.

راستی نوید فکر کنم تو رو یه جای دیگه دیدم .در سایت Techno Tux عضو نیستی/
چهره ات برام آشناست!!!

Navid
01-12-2005, 14:01
من همه جا عضو هستم ولی اینجا فعالیت می کنم - در اونجا هم سال پیش ثبت نام کردم و فقط دیروز تو این یه ساله یه سر بهش زدم

در مورد انتخاب suse هم باید بگم که الان بهترین انتخاب هست

rootnt
01-12-2005, 14:21
بله شما با suse کار کنی فکر کنم خیلی بهتره
اگر هم مشکل با فایلهای exe و کارهای ویندوز داری میتونی از wine یا pc emulator ها استفاده کنید (که الان خودم در حال کار با qemu هستم)

میرزا رسول
27-01-2006, 12:48
به نظر من زاندور از همه بهتر

justmp3
27-01-2006, 12:58
من تاحالا جرات نکردم سمت لینوکس برم ...

حالا میخوام بدونم ایا چیزه خاصی تو لینوکس هست که تو ویندوز نیست...

راستی اگر به موضوع تاپیک مربوط نیست من را به تاپیک مربوط راهنمایی کنید

Sinagood
27-01-2006, 14:16
مزیت لینوکس اینه که هر وقت خسته شدی میتونی یه سری بهش بزنی
اکثر توزیعهاش از هر تیپ برنامه چند تا دارن و بازی هم خیلی زیاد دارن اما نه بازی های با گرافیک بالای بازار
از لحاظ امنیتی بالاتره و تنها دلیلشم این هست که یوزر هاش کم هستند و هکر هاش هم کمتر. مثل فایرفاکس که از چند ماه پس از اعلام ورژن ۱ به بعد هر ماه کلی مشکل امنیتی براش کشف میشه و از این لحاظ اوله. ولی لینوکس از لحاظ سرعت هم بیشتر از ویندوزه
ولی دردسر کامپایل کردن و اجرای یک بازی با یک پکیج دیگه و دستورهای تکست و ... داره
برای مبتیدان همیشه پیشنهاد شده که با یه نفر دیگه به عنوان کمک کامپیوتر رو روشن کنند
ضمنا پشتیبانی از فارسی هم در این توزیع های خوب از دو سال پیش عالی شده
Suse اگه اشتباه نکنم یک پکیج KDE فارسی داره

justmp3
27-01-2006, 14:26
پس شما پیشنهاد میکنید از لینوکس برای تنوع در کنار ویندوز استفاده کنیم درسته؟!

اخه اگر مثلآ نرم افزاری تو لینوکس نصب نشه که خیلی مشکل ساز میشه پس باید به عنوان کمکی استفاده کرد!!!

'POP'
27-01-2006, 14:39
... لین اسپایر ادقامی از لینوکس و ویندوز . تو تمام مقالاتی که تا حالا درباره لین اسپایر ...
البته بهتره بگيم لينوكسي با رابط كاربري مشابه ويندوز(يا ساده تر:ظاهر ويندوز)
بعد از اون دعواي حقوقي مايكروسافت عليه ليندوز (بر سر نام ليندوز و...) من شخصا زياد حرف و حديثي از اون نشنيدم. اگر اخبار جديدتري داشتيد لطفا ما رو هم مطلع كنيد.
ممنون.
;)

milad02
03-02-2006, 00:23
فرید جان وقتی که دیدم نمیتونم نسخه کامل لین اسپایر رو گیر بیارم بی خیالش شدم و دیگه دنبال اخبار هم نرفتم