PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : فرق adware with spyware

saman_uv
08-11-2005, 11:33
سلام چه فرقی دارن ؟ریموورشون یکیه؟

Mehdi_Best
08-11-2005, 14:16
سامان جان spyware ها فايلها و برنامه هاي جاسوسي هستند. اما adware ها فايلها و برنامه هاي تبليغاتي.
اما معمولا برنامه هاي از بين برنده آنها يكي هستند و برنامه هايي از اين دست، هر 2 اين موارد را از بين مي برند.

mpsjavad
08-11-2005, 19:36
با سلام ..

در تکميل گفته هاي مهدي جان :

Spyware : نام ديگر آن Ad-Aware است. Spyware به هر برنامه اي كه به جمع آوري اطلاعات شخصي افراد هنگام اتصال به اينترنت مي پردازد اطلاق مي شود. Spywareها معمولا جزئي پنهاني درون برنامه هاي رايگان و يا برنامه هايي با مدت استفاده محدود ( Freeware Or Shareware ) هستند كه مي توان آنها را از اينترنت دانلود كرد. Spywareها پس از نصب به Monitor كردن فعاليتهاي شما در اينترنت مي پردازند و اطلاعات كسب شده را در پس زمينه ارتباط اينترنتي شما براي نويسندگانش مي فرستد. Spywareها قابليت جمع آوري اطلاعات در مورد آدرسهاي ايميل، شماره كارتهاي اعتباري و حتي پسوردهاي شما را دارند. Spyware را مي توان شبيه اسب تروا دانست چون در هر دو مورد شما هنگام نصب يك برنامه اين برنامه ها را نيز ناخواسته در سيستمتان نصب مي كنيد. يكي از روشهاي معمول قرباني شدن نصب برنامه هايي است كه براي تبادل فايل ها در اينترنت وجود دارد ( اين برنامه ها peer-to-peer ناميده مي شوند نظير Kaaza ). نكته دردناكتر در مورد Spywareها اينست كه اين برنامه ها چون براي فعاليت از منابع سيستم شما استفاده مي كنند ممكن است باعث ناپايداري سيستم و يا حتي Crash بشود. همچنين اين برنامه ها از پهناي باند اتصال اينترنتي شما مي كاهند.( بدليل استفاده از اتصال اينترنتي براي ارسال اطلاعات به سرقت رفته ) چون Spywareها برنامه هاي اجرايي مستقلي هستند قابليت هاي ديگري از جمله Monitor كردن كليد هاي فشرده شده كيبورد، گشتن بدنبال فايل يا برنامه اي خاص در سيستم، نصب Spyware هاي ديگر خواندن Cookie ها و تغيير صفحه وب پيش فرض را دارند.Licensing Agreement ها كه قبل از نصب اكثر برنامه ها بايد با مفاد آن موافقت كنيد ممكن است در مورد نصب Spyware توسط برنامه مورد نظر به شما هشدار دهد ( البته در جايي كه كمترين احتمال ديده شدن را دارد ) ولي از آنجا كه هيچكس تمايلي به خواندن متن طولاني Licensing Agreement را ندارد Spywareها را با موافقت خودتان در سيستم نصب مي كنيد.

منبع:دانستنيهاي كامپيوتر ،الكترونيك ومخابرات

==============++=================
شناخت و كنترل Spyware
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
==============++=================

saman_uv
08-11-2005, 22:56
با تشکر از دوستان من یه ادوار دارم با هیچی از بین نمیره چیکارش کنم؟
باspy doctor and norton چک کردم پیداش میکنن ولی دوباره به وجود میان جریانش چیه؟

mpsjavad
08-11-2005, 23:33
با سلام ..

سامان جان شما ببين كجا ي ويندوزت جا خوش كرده ! توي استارت اپ نيست ؟

با هر سه نرم افزار Spy Sweeper و Trojan Remover و Ad-Aware SE Personal كار جستجو رو انجام بده اگر پيدا كردند اما پاك نشد سيستم راستور رو خاموش كن از طريق سيف مد بيا بالا اسكن و پاكش كن . :)

موفق باشي.

saman_uv
09-11-2005, 00:31
سلام ادواره پیدا میشه پاکم میشه ولی بازم بوجود میاد نمیدونم از کجا

mpsjavad
09-11-2005, 00:41
با سلام ..

سامان جان شما فايل هاي تمپ اينترنت رو پاک کن سيستم راستور رو هم خاموش کن بعد از توي سيف مد اسکن و پاکش کن .. اين طوري مشکلت حل ميشه ! ( يعني تا حالا با اين روش هر مدل نرم افزار جاسوسي و .. رو من پاک کردم ) ..

يادت نره فايل تمپ ايننرنت پاک , سيستم راستور خاموش ! ( اين Ad-Aware اسم نداره ؟! )

منتظر نتيجه هستم !

saman_uv
09-11-2005, 02:09
سلام اینجا هم یه بحث راجع به ادواره کردما ببینی شاید بتونی کمک کنی
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]