PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست نام چند گونه ی گیاهی

meysa
24-03-2007, 14:36
سلام
عيد همگي مبارك
من دانشجوي كشاورزي هستم.ميشه لطفا كمكم كنيد.
اگر امكان داره اين اصطلاحات را به انگليسي براي من نام ببريد.
چغندر قند - يونجه - ذرت - سويا - سيب زميني- گياهان زينتي- جو - گندم - برنج - چاودار -ترتيكاله
اگر امكان داره چند سايت در مورد اقتصاد كشاورزي هم نام ببريد تا بتونم از توش مقاله براي كنفرانسم پيدا كنم.
بي نهايت ممنون

Marichka
24-03-2007, 18:12
سلام
عيد همگي مبارك
من دانشجوي كشاورزي هستم.ميشه لطفا كمكم كنيد.
اگر امكان داره اين اصطلاحات را به انگليسي براي من نام ببريد.
چغندر قند - يونجه - ذرت - سويا - سيب زميني- گياهان زينتي- جو - گندم - برنج - چاودار -ترتيكاله
اگر امكان داره چند سايت در مورد اقتصاد كشاورزي هم نام ببريد تا بتونم از توش مقاله براي كنفرانسم پيدا كنم.
بي نهايت ممنون

سلام

سال نو شما هم مبارك

منظورتون نام انگليسي هست يا لاتين؟

به هر حال هر دو نام رو براتون اينجا قرار دادم.:20:

چغندر قند؛
نام انگليسي: Suger Beet
نام علمي (لاتين): Beta

يونجه؛
نام انگليسي: Hay, Dried Lucern
نام لاتين: Alfalfa

ذرت؛
نام انگليسي: Corn
نام لاتين: Zea maize

سويا؛
نام انگليسي:Soya ,Soy Bean
نام لاتين: Soja

سيب زميني؛
نام انگليسي: Potato
نام لاتين: Solanum

جو؛
نام انگليسي:Barely
نام علمي: Hordeum

برنج؛
نام انگليسي: Rice
نام علمي: Oryza

چاودار؛
نام انگليسي: Rye
نام علمي: Secale

در مورد تريتيكاله اين خودش يه اسم علمي و لاتين هست كه براي يه گونه هيبريد حاصل از كراس گندم و چاودار (Triticum+Secale) گذاشته شده. كه دانه هاي جديد خاصيت مقاومت چاودار و خاصيت لعاب دهندگي گندم در هنگار خمير كردن آرد اون رو دارن (به علت داشتن گلوتين) و براي مقاصد غذايي مفيد هستن.

در مورد سايت هم مي تونيد از اين تاپيك و فهرست اون براي پيدا كردن سايت مورد نظرتون استفاده كنين:
لینک سایت های علمی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::: پست شماره ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])109 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
موفق باشيد

meysa
25-03-2007, 10:06
سلام
بسيار سپاسگذار ،ممنون از محبت و راهنمائيتون
ببخشيد،منظورتون از پست چيه؟كجا بهش مراجعه كنم؟
موفق باشيد

Marichka
25-03-2007, 12:19
سلام دوست عزيز

منظورتون چيه من متوجه نشدم. من توي صحبتام به "پست" اشاره كردم؟

اگر منظورتون اين:
لینک سایت های علمی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) ::: پست شماره ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])109 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
هست كه لينك سايتهاي علمي كه شايد سايت مورد نظر شما هم داخل اون باشه+فهرست بندي اونها براي دسترسي سريع تر قرار داده شده.
مي تونين مراجعه كنين و سايت مورد نظر خودتون رو پيدا كنيد.

سال نو مبارك
موفق باشيد

meysa
25-03-2007, 15:03
سلام
ميشه يه كمك ديگه بهم بكنيد
تو چه سايتي مي تونم در مورد اصطلاحاتي كه در بالا نام بردم(يونجه - چغندر قند....) به صورت لاتين تاريخچه و اطلاعاتي در موردشون پيدا كنم.تو گوگل و ياهو نتونستم.

majid289
12-04-2007, 18:40
سلام لطفا يه سايت معرفي كنيد كه اشكال گياهي از داخل وخارج از گياهان داشته باشد

dostajn
18-04-2007, 14:37
سلام
درباره نخلستان زيتون توضيح مي خواستم؟

Marichka
18-04-2007, 15:21
سلام
ميشه يه كمك ديگه بهم بكنيد
تو چه سايتي مي تونم در مورد اصطلاحاتي كه در بالا نام بردم(يونجه - چغندر قند....) به صورت لاتين تاريخچه و اطلاعاتي در موردشون پيدا كنم.تو گوگل و ياهو نتونستم.

سلام
در اين مورد شما نام علمي گياه مورد نظر + واژه botany‌ رو در گوگل سرچ كنين.
مثلا براي چغندر من براتون به اين صورت پيدا كردم: beet+botany
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام لطفا يه سايت معرفي كنيد كه اشكال گياهي از داخل وخارج از گياهان داشته باشد

شما به اين سايتها مراجعه بفرماييد:

سلام
درباره نخلستان زيتون توضيح مي خواستم؟

در مورد نخلستان زيتون هم اين يه مطلب خلاصه هست:

زيتون :
مقدمه : زيتون با نام علمي Ol e a europaea درختي است هميشه سبز و يكي از قديمي ترين درختان نيمه گرمسيري مي باشد . زيتون متعلق به خانواده Oleaceae بوده و تنها گونه اين خانواده مي باشد كه ميوه آن خوراكي بوده و از اهميت خاصي برخوردار است . عمر درخت زيتون زياد و به چند قرن مي رسد.وجه تمايزآن از ساير درختان ميوه عمر نسبتاً جاودانه آن است .
اين درخت از نظر اقتصادي تا سن 70 سالگي محصول خوب مي دهد . كه لازم است مجدداً نسبت به جوان سازي آن اقدام شود و شاخه هاي پير آن حذف شود تا امكان رشد جهت شاخه هاي جوان فراهم گردد.
امكان كشت زيتون در استان از ارتفاع 800 متر از سطح دريا تا ارتفاع 2000 متر از سطح دريا وجود دارد . وليكن كشت زيتون از ارتفاع بالاتر از 1700 متر از سطح دريا توصيه نمي شود.
به طور طبيعي طالب آب و هوايي مديترانه اي بوده ولي به دليل مقاومت و سازگاري بالايي كه دارد. در مناطق نيمه خشك كه داراي آب كافي باشند و آبياري خوب انجام شود توصيه مي شود.آب و هوايي نيمه سرد نيز راهم تا حدي تحمل مي كند بشرط آنكه اما در زمستان از 7-درجه سانتي گراد پائين تر نرود.
در استان فارس تا قبل شروع طرح زيتون (سال 72) فقط ميزان 56 هكتار باغ قديمي زيتون موجود بوده كه با شروع از سال 72 تا پايان كشت سال 82 ، سطح باغات زيتون به 12000 هكتار رسيده و در حال حاضر از لحاظ سطح زير كشت استان فارس با دارا بودن 12 درصد از كل باغات زيتون داراي مقام اول در سطح كشور مي باشد.
پراكندگي باغات زيتون در استان :
در استان فارس مناطق معتدله و نيمه گرمسيري شامل شهرستانهاي استهبان - ارسنجان - داراب - زرين دشت - جهرم - فسا - فيروزآباد - ممسني - كازرون - مرودشت شيراز قسمتي از سپيدان (بيضاء) قسمتي از لارستان (جويم ) ني ريز مساعد زيتونكاري بوده . با عنايت به اينكه زيتون داراي 400 رقم مختلف بوده كه سازگاري اين ارقام با شرايط اقليمي متفاوت لحاظ توصيه مي شود ارقام مناسب هر منطقه جهت كاشت استفاده شود.
در سال جاري حدود 2000 هكتار از باغات زيتون استان بارور گرديده كه قسمتي از اين باغات بارور هنوز در مرحله باردهي اوليه بوده و به باردهي اقتصادي نرسيده اند كه به همين دليل ميزان توليد پيش بيني شده استان حدود 2000 تن مي باشد كه قسمتي از آن به كنسرو زيتون و قسمت ديگري از آن به روغن زيتون تبديل مي گردد . در سال جاري متوسط قيمت خريد محصول زيتون از باغداران حدود 5000 ريال بوده است .
ارقام زيتون سازگار در استان فارس : زرد زيتون - روغني - شنگه - ماري - دزفول - شيراز دهقان - گلوله زيتون
ارقام خارجي : مانزانيلا - كنسرواليا - ميشن - كرونائيكي - بليدي - آربكين - سويلانا - آمفي سين
لازم به ذكر است كه ارقام خارجي فوق در باغات سازگاري كاشت گرديده اين ارقام داراي برتري نسبت به ساير ارقام بوده اند.
در استان فارس : 6 واحد توليد نهال زيتون وجود دارد كه ساليانه حدود يك ميليون اصله نهال به تفكيك رقم توليد مي نمايند.

پايدار و پيروز باشيد :11::40: