PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : واسه لپتاپ نو سونی سه تا دی وی دی داده گفت که رایت کن بعدا که خراب شد به کارت میاد لطفا راهنمایی

aria_electric_fars
26-03-2008, 15:15
با سلام
لپتاپ سونی رسید به دستم و یارو سه تا دی وی دی داده و گفته فرم رو اول پر کن بعد دی وی دی را رایت کن و بعد از دو سال که اگر لپتاپ خراب شد اطلاعات سیستم توش هست می خوام بدونم جریان این چیه؟؟؟چی رو باید رایت کنم؟؟؟الان ویندوز ویستا روش هست می خوام بدونم باید الان که سه تا دی وی دی داده و گفته که فرم رو اول پر کنید بعد تو دی وی دی رایت کنید منظورش چیه؟؟چی رو رایت کنم و چه جوری؟؟؟فقط فوری

با تشکر
بای

REGISTERED USER
26-03-2008, 17:50
فرم پر کنی ؟ من تا حالا ندیدم

اما اون سه تا DVD که بهت داده برای بک آپ گرفتن از سیستم و درایور ها و برنامه های اوریجینال هست که باید توسط برنامه Vaio recovery tool رایت و نگهداری بشوند

برای دسترسی به این برنامه :

در منوی program files برنامه VAIO Recovery Center را اجرا کن

naeemtop
26-03-2008, 17:53
سلام
مبارک باشه
همون اول مثل اینکه ذوق داشتی یادت رفت بپرسی چیو باید رایت کنی نه؟؟؟
باید از لپ تاپت دی وی دی ریکاوری بگیری تا بعد از اینکه خراب شد با استفاده از اون دی وی دی به حالت اول برگرده
زیاد کار نداره ولی فکر کنم طول میکشه
قبل از اینکه اینکارو بکنی زیاد رو لپ تاپت چیز میز نصب نکن
همینجا یه سرچ بزنی آموزششو میبینی
یا صبر کن دوست عزیزمون registered user میاد کامل توضیح میده

REGISTERED USER
26-03-2008, 18:02
قبل از اینکه اینکارو بکنی زیاد رو لپ تاپت چیز میز نصب نکن

نه مشکلی نیست چیزی هم میخوای نصب کن چون ریکاوری که میگیره از پارتیشن مخفی که حاوی ویندوز و برنامه های خودش هست میریزه روی DVD و به برنامه های حاضر سیستم ات ربطی نداره

فقط چند نکته :

1- بهتره برنامه های اضافه رو ببندی و چیزی که سرعت سیستم ات رو در task manager میگیره نداشته باشی

2- لپ تاپت در یک مکان بی تحرک و ثابت باشه

3- لپ تاپ باید AC plug-in باشه یعنی به برق وصل باشه

4- دی وی دی هات از نوع rewritable نباشند و خام باشند (معمولی) ... چون کیفیت بهتری دارند

5- موقع بک آپ گیری یکم طول میکشه حدود 45 دقیقه تا 60 دقیقه ... دی وی دی اول رایت میشه و بعد دی وی دی دوم رو ازت میخواد بزاری تا اونم رایت کنه ... پس با لپ تاپ اصلا کار نکن

6- سعی کن روی سی دی سریال ویندوزی که زیر لپ تاپ نوشته رو یادداشت کنی و داشته باشی

aria_electric_fars
26-03-2008, 18:44
فرم پر کنی ؟ من تا حالا ندیدم

اما اون سه تا DVD که بهت داده برای بک آپ گرفتن از سیستم و درایور ها و برنامه های اوریجینال هست که باید توسط برنامه Vaio recovery tool رایت و نگهداری بشوند

برای دسترسی به این برنامه :

در منوی program files برنامه VAIO Recovery Center را اجرا کن
سلام
فکر کنم همین باشه
ببینید این نیست تو پروگرم فایل ولی نوشته VAIO secuitity Center من رو این نرفتم ولی یه قسمتی داره نوشته back up statuts and configiuration من روی این زدم بین 3 تا 6 دی وی دی می خواد ولی ارور می ده که باید دی وی دی پاک بشه اول من تو این قسمتش اعصابم بهم ریخته هی می گه باید دی وی دی پاک بشه آخه پاک هست چرا می گه هی پاکش کنید و وسط کار ول می شه:19:

با تشکر
بای

aria_electric_fars
26-03-2008, 18:46
نه مشکلی نیست چیزی هم میخوای نصب کن چون ریکاوری که میگیره از پارتیشن مخفی که حاوی ویندوز و برنامه های خودش هست میریزه روی DVD و به برنامه های حاضر سیستم ات ربطی نداره

فقط چند نکته :

1- بهتره برنامه های اضافه رو ببندی و چیزی که سرعت سیستم ات رو در task manager میگیره نداشته باشی

2- لپ تاپت در یک مکان بی تحرک و ثابت باشه

3- لپ تاپ باید AC plug-in باشه یعنی به برق وصل باشه

4- دی وی دی هات از نوع rewritable نباشند و خام باشند (معمولی) ... چون کیفیت بهتری دارند

5- موقع بک آپ گیری یکم طول میکشه حدود 45 دقیقه تا 60 دقیقه ... دی وی دی اول رایت میشه و بعد دی وی دی دوم رو ازت میخواد بزاری تا اونم رایت کنه ... پس با لپ تاپ اصلا کار نکن

6- سعی کن روی سی دی سریال ویندوزی که زیر لپ تاپ نوشته رو یادداشت کنی و داشته باشی
سلام دوست عزیز
همین کارها رو کردم ولی اولش ارور می ده می گه دی وی دی باید فرمت بشه بعد که فرمت رو می زنم فرمت نمی شه اعصابم خرد شده از دست این قسمتش:19:

با تشکر
بای

REGISTERED USER
26-03-2008, 18:48
Dvd پاک بشه ؟ نیازی نیست ... شاید Dvd خام نیست و مشکل داره ... با یک Dvd دیگه تست کن

REGISTERED USER
26-03-2008, 18:51
مشکلی هم داشتی یا از دفترچه یا از این لینک راهنمایی بگیر :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

aria_electric_fars
26-03-2008, 20:17
سلام دوستان
دم همگی گرم در دو تا دی وی دی رایت شد و مشکلی که داشت همون ارور بود که دی وی دی پاک بشه ولی من دی وی دی رو درآوردم و دوباره داخل کردم و فرمت رو زدم و اول فرمتش می کرد بعدش رایت می کرد روش به هر حال بک آپ گیری انجام شد در دو عدد دی وی دی
و اما مشکل بعدی اینکه سی دی اصل لپتاپ توش نبود یعنی سی دی سخت افزار روش نبود من کلی تعجب کردم اگر ممکنه درایورهای یک لپتاپ مدل Sony VGN-CR240N که می شه بلوتوث و دوربین و کارت گرافیک و ... رو برام یک جا بدید لازم به ذکر است که این لپتاپ نو نو هست و قطعات آپدیت شده درش وجود نداره بنابراین اگر جایی دیدید که تمام برنامه های این مدل داره برام بزارید فوری چون الان دارم پارتیشن بندی می کنم
یک سوال دیگه اینکه من که بک آپ گرفتم چه جوری ریستور کنمش؟؟؟آخه می دونی ویندوز ویستا هست من باهاش حال نمی کنم سرم گیج رفت تو همین چند ساعت می خوام همون معمولی رو نصب کنم ساده تر هست لطفا یه راهنمایی کنید اگر بعدا بخوام بک آپ رو ریستور کنم چه کار کنم؟؟؟

با تشکر
بای

REGISTERED USER
26-03-2008, 23:37
لپ تاپ های سونی جدید کلا اینطوری هستند و درایور ها فقط با ویندوز نصب میشه ... اما اگر جداگانه میخوای داشته باشی آنها رو میتونی از نرم افزار Driver genius backup professional استفاده کنی تا کل درایورهات رو بک اپ بگیره ...

برای restore کردن سیستم دو حالت وجود داره

1- استفاده از کنسول vaio recovery ... موقع بوت سیستم دکمه F10 رو بزن تا بیاد بالا و مطابق میل ات از گزینه ها استفاده کن

2- استفاده از DVD ها ... بوت سیستم رو DVD-RW هست ... DVD شماره 1 رو بزار و اتوماتیک هنگام بوت شروع میکنه به اجرای کنسول ریکاوری از روی DVD

aria_electric_fars
27-03-2008, 11:28
سلام
دمت گرم واقعا حال کردم اطلاعاتت در مورد لپتاپ بالاست خیلی حال کردم دمت گرم

با تشکر
بای

hasan007
24-11-2009, 23:06
سلام
اگه ویندوز رو عوض کنیم به درایور های سونی نیازی هست
همونهایی که ازشون بکاپ گرفتیم