PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ انــتــقــالــی دانــشــگـــاه

صفحه ها : [1] 2

13688631
26-03-2008, 14:56
سلام دوستان
من به علت مشکلات شخصی امسال باید بیام تهران ادامه تحصیل بدم در صرتی که امید چندان به تهران ندارم.
میخواستم شرایط گرفتن انتقالی رو توضیح بدین برام...
ممنونم:11:

hamidghoty
26-03-2008, 15:04
نه نمیشه

jooya
26-03-2008, 15:39
برای تهران به همین راحتی نیست، اگه پارتی داشته باشی توی دانشگاه مقصد باز امیدی هست ، کلا هم قبلش باید با دانشگاه مقصد هماهنگ کنی .

همین طوری هم انتقالی نمیده ، اول باید دو ترم میهمان باشی و بعد از اون بر اساس نمره های که اوردی تصمیم می گیرن که انتقالی بهت بدن یا نه .

شهریه اون دو ترم میهمان هم به عهده خودت هست که کم هم نیست ، بالای 600 تومن میشه غالبآ . البته تازه اگه موافقت کنند .

این رو مطمئن نیستم ولی حداقل هم 1 ترم باید توی دانشگاه خودت هم درس خونده باشی یا تعداد واحدهای پاس شده از یه حدی باید بیشتر باشه ، میتونی از آموزش دانشکده ی دانشگاتون سوال کنی

hamidghoty
26-03-2008, 16:06
با 6 میلیون میای بهشتی

Sharim
26-03-2008, 16:53
کی گفته نمیشه ؟ !! میشه اما باید یک نفر رو پیدا کنی که باهاش جابجا کنی مثلا دانشگاه مشهد درس میخونی باید یک نفر رو که تهران درس میخونه و همرشته و هم ترم خودت هم هست پیدا کنی و جاتو باهاش عوض کنی .
که پیدا کردن چنین کسی اونم برا دانشگاه تهران سخته ولی غیر ممکن نیست یکی از دوستان من از اصفهان به تهران همین طوری انتقالی گرفت

L O V A B
26-03-2008, 19:03
برای آزاد چی؟
یکی تهران برق قبول می شه فرضا" منم کرمانشاه برق قبول می شم.

هردو کرمانشاهی هستیم ، هردو هم راضی برای جابجا کردن.
حاضرم 2 تا شهریه دانشگاه آزادم بدم.:20:

rozbeh85
26-03-2008, 22:17
برای آزاد چی؟
یکی تهران برق قبول می شه فرضا" منم کرمانشاه برق قبول می شم.

هردو کرمانشاهی هستیم ، هردو هم راضی برای جابجا کردن.
حاضرم 2 تا شهریه دانشگاه آزادم بدم.:20:

نه برادر...

Sharim
26-03-2008, 22:47
اول از صحت حرفتون مطمین شید بعد نظر بدید لطفا ...

چرا برای آزاد هم میشه با توافق دانشگاه مبداء و مقصد از هر جا به هر جای دیگه انتقالی گرفت اما با کسب توافق که در این صورت نیازی به جابجایی هم نیست . مثلا از عمران مراغه به عمران خمینی شهر ! که البته اگر توی دانشگاه مقصد اون گرایشی که تو میخونی رو نداشته باشه مثلا مراغه عمران سازه میخونی ولی خمینی شهر عمران سازه نداره ولی عمران فلان داره اونوقت تو باید از عمران سازه به عمران فلان تغییر گرایش بدی که اون هم خخودش مکافاتیه !!!

LeBron
27-03-2008, 09:27
با 6 میلیون میای بهشتی
آقا این جدا راسته؟

RoYaYeEe_NiIiLi
12-09-2009, 06:10
سلام دوستان
تاپیک جدا زدم که به جرم اسپم پوستمو نکنن دم آخری:31:
میخواستم بدونم شرایط انتقالی به جز اینکه از نظری مالی ساپورت بشیم چیه؟:31:
مثلا اگه دانشگاه مقصد انتقالی رو قبول کنه،مبدا دلیلش چی میتونه باشه که نذاره طرف فرار کنه؟:31:
ممنون میشم جوابمو در اسرع وقت بدید:31:

pooyahacker
12-09-2009, 11:02
ببین اینجا ایرانه ؛ خیلی از چیزا نیازی به دلیل نداره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

shifter
12-09-2009, 11:04
ببین اینجا ایرانه ؛ خیلی از چیزا نیازی به دلیل نداره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

RoYaYeEe_NiIiLi
12-09-2009, 14:31

حالا من واسه ی یه چیزی که دلیلم نداره باید پاشم بیام ایران؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آقا تورو خدا یکی یه ذره اطلاعات به من بده...هر چقدر کم ولی بده...
هم اکنون نیازمند یاریه سبزتان هستیم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

behnam_roli
12-09-2009, 14:41
من تا اوجایی که شنیدم پارتی امر مهمی در گرفتن انتقالیه...

sadegh_pc
12-09-2009, 15:51
من تا اوجایی که شنیدم پارتی امر مهمی در گرفتن انتقالیه...

اینکه 100 درصد
ولی بعضی از شرایط هم هست که من شنیدم
مثل سرپرستی گرفتن پدر و مادر یعنی پدر و مادر پیر باشن و نیاز به مراقبت دارن و تو انتقال بگیری و بری شهر اونا
ازدواج دانشجو دختر
مهاجرت یعنی ادعا کنی ما در شهر مد نظر خونه خریدیم و می خوایم بیام اون شهر و چند ترم میری بصورت مهمان می خونی و اگه درست خوب بود قبولت می کنن
و معدل بالا مثلا تو دفترچه 2 سازمان سنجش برای انتقال گرفتن دانشجوهای پزشکی به تهران معدل بالای 18 می خواست

MaaRyaaMi
12-09-2009, 16:05
ازدواج کردن از همه شون موثرتره

sadegh_pc
12-09-2009, 16:06
حالا میگم چی قبول شدین که می خواین انتقال بگیرین؟

pooyahacker
12-09-2009, 17:02
رویا خواستی ازدواج کنی تو همین بخش یه تاپیک بزن کارت راه میوفته [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

panizir
12-09-2009, 17:38
مبدا که کاری نداره!!
معمولا مقصد قبول نمی کنه. حتی مهمان! چه برسه به انتقالی! اونم به خاطر اینه کا معمولا از دانشگاه درجه پایین تر می خوان برن درجه بالا تر. اما اگه عکسش باشه فک کنم دانشگاه ها راحت قبول کنن

RoYaYeEe_NiIiLi
12-09-2009, 17:48
ازدواج کردن از همه شون موثرتره

برادر زاده من که ازدواج کرد خیلی راحت اومد تهران ...قبلش یکی از شهرستانای سمنان قبول شد

عجب گیری کردیما[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا میگم چی قبول شدین که می خواین انتقال بگیرین؟

من مهندسیه برق غیرانتفاعیه مشهد

رویا خواستی ازدواج کنی تو همین بخش یه تاپیک بزن کارت راه میوفته [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مهاجرت یعنی ادعا کنی ما در شهر مد نظر خونه خریدیم و می خوایم بیام اون شهر و چند ترم میری بصورت مهمان می خونی و اگه درست خوب بود قبولت می کنن
و معدل بالا مثلا تو دفترچه 2 سازمان سنجش برای انتقال گرفتن دانشجوهای پزشکی به تهران معدل بالای 18 می خواست
من یه نصفه نیمه این شرایط رو دارم
البته من خانوادم که ایران زندگی نمیکنن...ولی به صورت مهمان برم شاید بتونم خوب درس بخونم
معدلمم 18/36 هست
یعنی امکان داره با این شرایط انتقالی بدن بهم؟
بعد انتقالی یا به صورت مهمان رو فقط به همون رشته ایی که قبول شدی میدن...یا میشه رشتشم عوض کرد؟(چه پررو[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

MaaRyaaMi
12-09-2009, 17:52
نه دیگه رشته که عوض نمیشه :دی

sadegh_pc
13-09-2009, 14:23
من یه نصفه نیمه این شرایط رو دارم
البته من خانوادم که ایران زندگی نمیکنن...ولی به صورت مهمان برم شاید بتونم خوب درس بخونم
معدلمم 18/36 هست
یعنی امکان داره با این شرایط انتقالی بدن بهم؟
بعد انتقالی یا به صورت مهمان رو فقط به همون رشته ایی که قبول شدی میدن...یا میشه رشتشم عوض کرد؟(چه پررو[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

نه منظورم معدل سال اول دانشگاه هست حتما باید سال اول رو بری دانشگاه بعد اگه شرایطش رو داشته باشی بهت انتقالی میدن
نه رشته رو عضو نمی کنن ولی اگه پارتی کلفت داشته باشی رشته ات رو عوض می کنن مثل بابا یا مامانت عضو هیت علمی دانشگاه باشن

MehranVB
13-09-2009, 14:57
الان با این وضعیت اگه دانشگاه مبدا راتون داد باید کلاتون رو بندازید هوا. چون دوست من که هم پارتی کلفت داشت و هم نمراتش خوب بود خواست این ترم بیاد تهران بخونه همه چیز هم درست کرده بود اما یه دفعه خبر رسید که انتقال گرفتنی دیگه وجود نداره!

RoYaYeEe_NiIiLi
13-09-2009, 16:47
الان با این وضعیت اگه دانشگاه مبدا راتون داد باید کلاتون رو بندازید هوا. چون دوست من که هم پارتی کلفت داشت و هم نمراتش خوب بود خواست این ترم بیاد تهران بخونه همه چیز هم درست کرده بود اما یه دفعه خبر رسید که انتقال گرفتنی دیگه وجود نداره!

جدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟
مگه میشه؟؟؟؟
حتی به صورت مهمان هم نمیشه؟؟؟؟؟؟؟؟

MehranVB
13-09-2009, 20:23
جدی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟
مگه میشه؟؟؟؟
حتی به صورت مهمان هم نمیشه؟؟؟؟؟؟؟؟
این دوست من برنامش این بود که واسه انتقالی برای دانشگاه تهران، دو ترم میهمان شه و معدل بالای 17 بیاره، پارتی هم داشت که کارای انتقالیش رو جور کنه، ولی بخاطر جریانات سیاسی حتی میهمان هم بهش ندادن. البته به صراحت بهش نگفتن که دلیلش سیاسی بوده ولی خیلی راحت میشه حدس زد!

mahdi.a81
13-09-2009, 21:13
شریط دانشگاه ها با هم فرق میکنه .
تو خرداد هر سال تقاضاها رو بررسی میکنند . اگه سرایطی که میگن داشته باشی میتونی برگه انتقالی رو بگیری و بری اون دانشگاه موردنظر . حالا اگه اون دانشگاه پذیرفت که چه بهتر وگرنه برمیگردی خونه اولت .:24:

شرایط دانشگاه با دانشگاه خیلی فرق داره . بعضی جاها دانشگاه مبداء سخت میگیره . بعضیها مقصد .

من خودم هم تغییر گرایش دادم و هم دو ترم میهمان بودم . گرفتن هر دوتاش خیلی سخت بود و دوندگی زیادی داشت ولی ارزش داشت . ضمنا خواستم کلا انتقالی بگیرم که دیگه این یکی نشد و بهم گفتن که کورخوندی:31:

ولی حتما باید دو ترم بری درس بخونی اونجا . این یکی رو نمیشه پیچوند .

از بچه های ترم بالایی سوال کن راه های طلایی موفقیت رو بهت میگن .
کلا تو دانشگاه ترم بالایی ها یه نعمت هستند که استفاده ازشون خیلی به نفعت هست .
از منی که کارکشته این موضوعات هستم بپرس .:10::دی

RoYaYeEe_NiIiLi
14-09-2009, 01:47
شریط دانشگاه ها با هم فرق میکنه .
تو خرداد هر سال تقاضاها رو بررسی میکنند . اگه سرایطی که میگن داشته باشی میتونی برگه انتقالی رو بگیری و بری اون دانشگاه موردنظر . حالا اگه اون دانشگاه پذیرفت که چه بهتر وگرنه برمیگردی خونه اولت .:24:

شرایط دانشگاه با دانشگاه خیلی فرق داره . بعضی جاها دانشگاه مبداء سخت میگیره . بعضیها مقصد .

من خودم هم تغییر گرایش دادم و هم دو ترم میهمان بودم . گرفتن هر دوتاش خیلی سخت بود و دوندگی زیادی داشت ولی ارزش داشت . ضمنا خواستم کلا انتقالی بگیرم که دیگه این یکی نشد و بهم گفتن که کورخوندی:31:

ولی حتما باید دو ترم بری درس بخونی اونجا . این یکی رو نمیشه پیچوند .

از بچه های ترم بالایی سوال کن راه های طلایی موفقیت رو بهت میگن .
کلا تو دانشگاه ترم بالایی ها یه نعمت هستند که استفاده ازشون خیلی به نفعت هست .
از منی که کارکشته این موضوعات هستم بپرس .:10::دی
یعنی دو ترم باید تو مبدا بخونم؟؟؟؟
خب مگه خرم؟:31:من دو ترم بخونم دیگه عادت میکنم به شرایط دانشگاه و میمونم همونجا...دیگه چرا انتقالی بگیرم:27:
احتمال نداره این گوشه موشه های دلشون واسه من که از خانوادم فقط خواهرم ایرانه بسوزه؟:31:

mahdi.a81
15-09-2009, 04:09
یعنی دو ترم باید تو مبدا بخونم؟؟؟؟
خب مگه خرم؟:31:من دو ترم بخونم دیگه عادت میکنم به شرایط دانشگاه و میمونم همونجا...دیگه چرا انتقالی بگیرم:27:
احتمال نداره این گوشه موشه های دلشون واسه من که از خانوادم فقط خواهرم ایرانه بسوزه؟:31:

فک نکنم که راهی باشه که بشه اصلا نری . البته قدیما که پارتی خیلی برش داشت . نمیدونم اونقد پارتی داری یا نه؟

فکر دلسوزی رو از سرت بیرون کن . تو مایه های اشک تمساح باید کار کنی .

اگه دو ترم خوندی و برات عادی شد که دیگه بمون . شاید تنونی تحمل کنی ؟

amin khan
15-09-2009, 04:41
والا من کاردانی الکترونیک سراسری توی اهواز میخونم
به علت جوگیر شدن یه دفعه زد بسرم که بیام شمسی پور تهران ، با یه سری پارتی ضعیف ( پارتی ضعیف دیگه چه صیغه ای ، منظورم در حد سرایدار دم در بود ) کارهای انتقالیم نسبتا راحت جور شد ، ولی وقتی اومدم اینجا طرف به جای 20 واحد ، 11 واحد میخواست بهم بده و میگفت که چون جا نداریم از طرفی از روزانه به شبانه تبدیل میشدم ، منم دیدم اینجوری کاردانی رو 6 ترمه هم تموم نمیکنم ، انصراف دادم برگشتم اهواز... ( البته من میخواستم به صورت مهمان بیام )
در کل دانشگاههای مختلف با هم فرق داره...
مثلا رفقا که آژاد اشلامی هستند در حد خودکشی رفتن جلو بهشون ندادن...
البته وقتی انتقالی چه به صورت مهمان یا دائم میگیرید از نظر تطبیق واحد و خیلی چیزای دیگه اذیت میشید...

jjkey
30-09-2009, 12:04
لطفا کمک کنید چطوری میشه انتقالی گرفت.من برق یه جایی قبول شدم.اما میخوام برم شهر خودم.سطح دانشگاه مبدا بالاتر از مقصده.توی دانشگاه مقصد هم اشنا دارم
..لطفا کمکهای سازنده کنید..مرسی...

sajad
30-09-2009, 16:39
اون شهر جزو انتخاب رشته شما بوده ؟

seyyedi
30-09-2009, 19:56
دوستان سلام دوست عزیز با این شرایطی که میگی همه چیز تقریبا جوره شما اول باید یه ترم رو توی دانشگاهی که قبولیدی بگذرونی بعد ترم بعد رو مهمان بشی شهر خودتون توی شهر خودتون هم 2 ترم رو با حداقل معدل 14 بگذرونی تا بتونی بقیه ترم ها رو شهر خودتون باشی که این آشنا داشتن توی دانشگاه مقصد میتونه کمک خوبی بکنه نخصوزن اگه این آشنا حرف برد داشته باشه ضمن اینکه انتقال از یه دانشگاه سطح بالا به سطح پایین تر راحته در غیر این صورت باید کد رشته شهر خودتون رو بعد از جایی که قبول شدی رو بزنی و اونجا هم توی حد نصاب باشی و یکم درد سر بکشی تا انتقالی رو از همین ترم یکی بگیری در هر صورت من راه اول رو پیشنهاد میکنم چون با هر دو دانگشاه آشنا میشی و بعد بهتر میتونی تصمیم بگیری کدوم به نفعته علی علی

sherlook
18-10-2009, 10:06
آیاامکانش هست ازشبانه ی یه دانشگاه(شهرستان)به روزانه ی یه دانشگاه دیگه(طهران)انتقالی گرفت؟؟؟راهنمایی کنیدممنون میشم:11:

Miss.Rose
18-10-2009, 18:15
سلام

به هیچ عنوان ممکن نیس
همچین چیزی!!

ولی حالا شما اگه یکی از نزدیکاتون توی همون دانشگاه که میخواین برین جز هیئت علمی دانشگاه باشه شاید بشه یه کارایی کرد! :D
ولی در غیر اینصورت نه

Miss.Rose
18-10-2009, 18:27
قائم مقام معاونت آموزشی وزارت علوم گفت: بر اساس آئین نامه نقل و انتقال دانشجویان در صورتی که داوطلبی مایل باشد از انتخاب اول خود که در آن پذیرفته شده انصراف دهد و در رشته قبول شده در استان بومی خود ثبت نام کند منعی ندارد.
رضا عامری در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: با در نظر گرفتن اینکه کارنامه داوطلبان کنکور منتشر شده، قبولی های بعدی داوطلبان نیز مشخص شده است از این رو داوطلبان می توانند به قبولی بعدی خود که بومی است منتقل شوند.
قائم مقام معاونت آموزشی وزارت علوم گفت: این انتقال در صورتی امکانپذیر است که رشته قبولی بعدی با رشته قبولی اولیه و دوره قبولی بعدی با دوره قبولی اولیه یکسان باشد یعنی اگر قبولی اولیه داوطلب در دوره شبانه بوده است تنها در دوره شبانه نیز می تواند در قبولی بومی خود انتقال یابد.
وی افزود: انتقال از یک رشته به رشته دیگر و از دوره شبانه به روزانه امکانپذیر نیست.

Miss.Rose
18-10-2009, 18:29
مدیر کل امور دانشجویان داخل کشور کفالت، ازدواج و بیماری را شروط انتقال و مهمان شدن از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر اعلام کرد.
حسن مسلمی نائینی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: سپری کردن دو ترم در مقطع کارشناسی در صورت کسب موافقت دانشگاههای مبدأ و مقصد شرط مهمان شدن و نقل و انتقال دانشجویان است.
وی اظهار داشت: اصولا دانشگاههای مقصد در صورت کسب معدل بالا از سوی دانشجوی متقاضی و داشتن ظرفیت با انتقال دانشجویان موافقت می کنند.
مدیر کل امور دانشجویان داخل وزارت علوم به مهر گفت: بر اساس سه شرط کفالت، ازدواج پس از قبولی در کنکور و بیماری می توان برای انتقال از شهرستان به تهران اقدام کرد.
وی تأکید کرد: به هیچ عنوان نقل و انتقال از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر به راحتی امکان پذیر نیست و موافقت دانشگاهها مبدأ و مقصد مشکل است بنابراین توصیه می کنیم دانشجویی برای این منظور تلاش نکند.

sherlook
18-10-2009, 23:59
سلام

به هیچ عنوان ممکن نیس
همچین چیزی!!

ولی حالا شما اگه یکی از نزدیکاتون توی همون دانشگاه که میخواین برین جز هیئت علمی دانشگاه باشه شاید بشه یه کارایی کرد! :D
ولی در غیر اینصورت نه
تشکرازراهنمایی تون هرچی قسمت باشه.توکل به خدا:46:

4umbaz
19-10-2009, 12:29
مدیر کل امور دانشجویان داخل کشور کفالت، ازدواج و بیماری را شروط انتقال و مهمان شدن از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر اعلام کرد.
حسن مسلمی نائینی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: سپری کردن دو ترم در مقطع کارشناسی در صورت کسب موافقت دانشگاههای مبدأ و مقصد شرط مهمان شدن و نقل و انتقال دانشجویان است.
وی اظهار داشت: اصولا دانشگاههای مقصد در صورت کسب معدل بالا از سوی دانشجوی متقاضی و داشتن ظرفیت با انتقال دانشجویان موافقت می کنند.
مدیر کل امور دانشجویان داخل وزارت علوم به مهر گفت: بر اساس سه شرط کفالت، ازدواج پس از قبولی در کنکور و بیماری می توان برای انتقال از شهرستان به تهران اقدام کرد.
وی تأکید کرد: به هیچ عنوان نقل و انتقال از یک دانشگاه به دانشگاه دیگر به راحتی امکان پذیر نیست و موافقت دانشگاهها مبدأ و مقصد مشکل است بنابراین توصیه می کنیم دانشجویی برای این منظور تلاش نکند.

نمیدونم که این یارو کیه ولی بهش میخام بگم گ* زیادی نخوره...!!!

amirf
19-10-2009, 13:48
نمیدونم که این یارو کیه ولی بهش میخام بگم گ* زیادی نخوره...!!!

آره منم تایید میکنم ! اصلا انتقالی بیشتر دسته خود دانشگاهاست , به این یارو سنجشیا زیاد ربط نداره اینا میخوان خودشونو قاطی کنن.

sherlook
19-10-2009, 21:43
باتشکراز4umbazوamirfکه امیدوارم کردند منم پارتی که دارم آنچنان قوی نیست اما بازم تاخداچی بخواد.

amirf
21-10-2009, 16:58
همینو بگم که الان 18 نفر تو کلاس ما انتقالین ( برق فردوسی )

Miss.Rose
21-10-2009, 17:19
بله دیگه منم گفتم که پارتی میخواد

من کسی رو میشناسم که چون پدرش استاد بود اومده داره شریف درس میخونه

البته رتبه 3 رقمی داشت ولی رتبه لازم برای اون رشته نبود که بتونه قبول شه
ولی با کمک پدرش الان داره شریف میخونه

bahador2009
21-10-2009, 17:22
همه چیز بستگی به آشنا داشتن داره.

MiladMMboys
09-01-2010, 14:53
خوب اگه بخوایم یه جمع بندی از حرفهای دوستان داشته باشیم باید بگیم که گرفتن دو ترم مهمان از دانشگاه های شهرستان به تهران کاری نداره؟ درست میگم؟
من بازم سوال داشتم : برای مهمان شدن دانشگاه مقصد به معدل ترم های قبلی ما در دانشگاه مبدا کاری نداره ؟
حالا اگه مهمان شدیم بعدشم تونستیم معدل بالا بگیریم چند درصد از راه انتقالی گرفتن رو رفتیم؟
راستی من مدیریت بازرگانی دانشگاه سمنان می خونم ولی حالم داره از سمنان و این خوابگاهش که تو هر اتاق 25 یا 30 متری 13 نفر رو چپوندن بهم میخوره.

moh42sh
14-01-2010, 22:14
سلام
یک سوال داشتم و آن اینکه میخواستم از سیرجان انتقالی برای دانشگاه صنعتی بیرجند بگیرم چه کسی شرایط آن را میداند ضمنا از عمران (نقشه برداری) به عمران (عمران) هم تغیر رشته بدم کسی شرایط آنرا میداند؟ 

Hamid-kakero
08-03-2010, 10:29
تو دفترچه انتخاب رشته نوشته بود به هیچ وجه به تهران انتقالی نمی دن

im.kahfan
25-03-2010, 17:26
اگه معلت توی دانشگاه مبدا بالا باشه بهت انتقالی نمی دند چون معدل گروه پایین میاد و یه دانشجو ی ممتاز رو از دست میدند.

heleya
19-06-2010, 19:45
سلام بچه ها من می خوام از دانشگاه بهشتی به دانشگاه تهران منتقل شم با توجه به این که دانشگاه بهشتی رشته ای که می خوام نداره یعنی هیچ دانشگاهی نداره فقط دانشگاه تهران داره نمره شم اوردم پارتی هم دارم و هر دو ترمم معدل الف کلاس بودم و از تمام استادامون نامه جهت این که منو تایید کردن گرفتم ولی رفتم اموزش کل دانشگاه دل سردم کرد گفت تا حالا کسی از بهشتی به تهران نتونسته انتقالی بگیره گفتم اخه بحث تغییر رشته است نه انتقالی اونم رشته ای که دانشگاه خودمون نداره اگه داشت همون بهشتی می خوندم چی کار کنم

bios2bb
25-06-2010, 22:22
سلام.

اگه میشه با این پیش فرض بگین که شرایط انتقالی تو دانشگاه سراسری چیه؟ فرض میکنیم که من مهر ماه جاری مکانیک جامدات زابل (شبانه) قبول شم. خودم تو رشت زندگی میکنم. کلا چیکار باید کرد؟

مرسی از راهنماییتون...

bios2bb
27-06-2010, 22:27
چرا هیچکس جواب نمیده؟؟!! :13:

neda77
08-08-2010, 09:50
سلام می خواستم بدونم اگه من امسال رشته عمران سراسری دانشگاه رفسنجان را انتخاب کنم با توجه به قانون جدید انتقالی 89میتونم سال دیگه انتقالی بگیرم وبه شهر کرمان شهرستان خودم منتقل بشم

doost4
08-08-2010, 16:20
هنوز هیچی معلوم نیست ! به هیچ وجه به این طرح اعتماد نکنید چون قابلیت اجراییش خیلی خیلی ضعیفه . اول کرمان رو بزن ایشالا که قبولی . عاقلانه تصمیم بگیرید

france
08-08-2010, 19:57
معاون وزيرعلوم خبرداد:
ابلاغ آيين‌نامه انتقال دانشجويان تادوهفته آينده
حل مشكل دانشجويان غيربومي تا سال تحصيلي جديد
امكان انتقال دائمي دانشجويان دختربه شهرخود

معاون دانشجويي وزيرعلوم، تحقيقات وفناوري از ابلاغ آيين‌نامه انتقال دانشجويان به دانشگاه‌ها تا دو هفته آينده خبرداد.

به گزارش سرويس صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) - منطقه اردبيل، محمود ملاباشي درمراسم چهل و هفتمين گردهمايي معاونان دانشجويي و فرهنگي دانشگاه‌ها و موسسات عالي كشور در سرعين با بيان اينكه آيين‌نامه انتقال دانشجويان به زودي به دانشگاه‌ها ابلاغ مي‌شود اظهاركرد: اين آيين‌نامه قرار است ظرف دو هفته آينده به دانشگاه‌ها ابلاغ شود و در سال تحصيلي جديد مشكلات مربوط به دانشجويان در شهرهاي غير بومي برطرف شود.

ملاباشي با اشاره به اينكه وزارت علوم براي راحتي تحصيل دانشجويان به وي‍ژه دختران تمهيدات ويژه‌اي را درنظر گرفته است، تصريح كرد: يكي از اهداف اصلي وزارت علوم تحصيل عاليه دختران در كنار خانواده با آرامش و اطمينان است.

وي با اشاره به اينكه اين وزارتخانه به دليل برخي از مشكلات و معضلات اجتماعي و فرهنگي براي ادامه تحصيل دختران اقدامات خود را آغاز كرده است، گفت: دانشجويان دختر به سهولت مي‌توانند با درخواست خود به صورت موقت يا دايمي در دانشگاه‌هاي استان يا شهر خود به تحصيلات عاليه ادامه دهند.
ملاباشي گفت: دانشجويان مي‌توانند اعم از دختر و پسر به صورت ميهمان و يا دايمي انتقالي بگيرند و در شهر و ديار خود تحصيل كنند.

معاون وزير علوم با بيان اينكه آيين‌نامه انتقال دانشجويان به زودي به دانشگاه‌ها ابلاغ مي‌شود، تصريح كرد: قرار است اين آيين‌نامه ظرف دو هفته آينده به دانشگاه‌ها ابلاغ شود تا در سال تحصيلي پيش رور مشكلات مربوط به دانشجويان در شهرهاي غير بومي برطرف شود.

به گزارش ايسنا، امير شجاعان مشاور وزير کشور و رييس مرکز نوسازي، تحول اداري و فن آوري اطلاعات اين وزارت خانه نيز در اين مراسم، گفت: 12 کارگروه نيز در وزارت کشور ماموريت‌ها، وظايف اصلي و اهداف کلان اين وزارت خانه را در سطح ايران انجام مي دهند.
وي با اشاره به اينکه 35 هدف کلان در وزارت کشور تعريف شده است، گفت : دو شاخص راهبردي و عملکردي براي اين اهداف پيش بيني شده‌اند .

شجاعان ادامه داد: شاخص‌هاي راهبردي، تراز هر حوزه را نشان مي دهند و شاخص‌هاي عملکردي نشان دهنده اجراي برنامه‌ها هستند و به عبارتي با اين شاخص‌ها کارايي و اثربخشي و نيز زمانبندي برنامه‌هاي تعيين شده اين وزارت خانه در کشور مورد ارزيابي قرار مي گيرند.

---------- Post added at 08:57 PM ---------- Previous post was at 08:57 PM ----------

آیین نامه نقل و انتقال دانشجویان پزشکی شاهد و ایثارگر تغییر کرد

مدیرکل دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت از تغییرات آیین نامه نقل و انتقال دانشجویان علوم پزشکی شاهد و ایثارگر خبر داد و گفت: در صورت تصویب نهایی در ستاد مرکزی بنیاد شهید این آیین نامه از مهرماه 89 اجرایی می شود.

دکتر اکبر حسینی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: آیین نامه نقل و انتقال دانشجویان علوم پزشکی شاهد و ایثارگر در وزارت بهداشت به تصویب رسید و برای تصویب نهایی به شورای عالی طرح و برنامه بنیاد شهید ارائه شده است که پس از تصویب از مهرماه اجرایی می شود.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس تغییراتی که در این آیین نامه اعمال شده افرادی که می خواهند از دانشگاههای علوم پزشکی تیپ دو و سه به دانشگاه علوم پزشکی تیپ یک منتقل شوند دو ترم در دانشگاه مقصد میهمان می شوند و پس از اینکه وضعیت تحصیلی آنها مناسب بود به آن دانشگاه منتقل می شوند.

مدیرکل دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت بهداشت اظهار داشت: از سوی دیگر در صورت اینکه افراد در دانشگاه مقصد شرایط ادامه تحصیل را نداشته باشند، می توانند به دانشگاه مبداء بازگردند.

وی گفت: پیش از این برای نقل و انتقال دانشجویان شاهد و ایثارگر هزینه ای از دانشجویان دریافت می شد که در صورت تصویب آیین نامه جدید، دیگر هزینه ای از دانشجویان دریافت نخواهد شد.

وی یادآور شد: بخشی از ظرفیت دانشگاهها به دانشجویان شاهد و ایثاگر اختصاص دارد اما بسیاری از این افراد از سهمیه استفاده نکرده اند و در بسیاری از بخشها این ظرفیت خالی مانده است.

۱۳۸۹/۰۵/۱۷

Dr.FANOOS
29-09-2010, 19:47
دوستان این کار انتقالی نشد نداره....من کلی افراد رو می شناسم که از شهرستان به تهران اومدن ویا برعکسش(که آسونتر هم هست!)
فقط شما نیاز به پارتی (تقریبا کلفت) دارید. کمی هم دوندگی اداری داره!
کسانی که توی وزارت علوم و یا دانشگاه های دولتی آشنا دارند به راحتی می تونند کارشون رو پیش ببرند.

Hamid-kakero
10-10-2010, 12:27
آیاامکانش هست ازشبانه ی یه دانشگاه(شهرستان)به روزانه ی یه دانشگاه دیگه(طهران)انتقالی گرفت؟؟؟راهنمایی کنیدممنون میشم:11:اینی که گفتی فک کنم از محالاتی باشه که تو خواب شبم نمیشه دیدیش

IOC
11-10-2010, 10:31
سلام.دوستان من دوره روزانه هستم میخواستم بر اساس ایینامه مهمان مبنا به شهر خودم باهمون رشته خودم بشم حالا بابت این کار باید هر ترم شهریه دوره شبانه را پرداخت کنم؟(آیینامه را که بخونید نوشته دانشجوی دوره روزانه در صورت مهمان شدن باید شهریه دوره شبانه را پرداخت کند)

Lj Wallace
11-10-2010, 17:53
یک نفر با سابقه ی جراحی قلب باز و جراحی مغز می تونه به تهران انتقالی بگیره؟
اطفا جواب بدید

farshidshd
11-10-2010, 18:01
یک نفر با سابقه ی جراحی قلب باز و جراحی مغز می تونه به تهران انتقالی بگیره؟
اطفا جواب بدید

انتقالی نیاز به اینا نداره...

پیگیری کن بهت انتفالی میدن

sourosh2006
12-10-2010, 10:53
سلام . منم میخوام درخواست مهمان مبنا بدم . ساکن کرج هم هستم . حالا برای انتخاب دانشگاه های تهران مشکلی پیش نمیاد .؟؟؟؟؟؟؟؟؟ در ضمن الان هم قزوین میخونم

Lj Wallace
12-10-2010, 12:09
انتقالی نیاز به اینا نداره...

پیگیری کن بهت انتفالی میدن
دوست عزیز منظورم اینه که با این شرایط پزشکی که دارم انتقالی گرفتن آسونه یا بازم دوندگی خیلی زیادی احتیاج داره؟

Dr.FANOOS
18-10-2010, 11:29
سعی کردم تمام اطلاعاتی که دارم رو اینجا براتون شرح بدم...دوستان این کار شدنی هست ...هم انتقالی هم مهمانی رو می گم!!!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

IOC
24-10-2010, 11:31
سلام عزیزان .من معافیت کفالت سربازی دارم (پدر بالای59) میخواستم بدونم میشه با این کفالت انتقالی بگیرم بیام شهر خودم در ضمن ورودی امسال هستم(ترم بهمن) دانشگاه مبدا=علوم پزشکی دزفول ....مقصد=علوم پزشکی کرمانشاه....ممنون

farshidshd
24-10-2010, 12:22
سلام عزیزان .من معافیت کفالت سربازی دارم (پدر بالای59) میخواستم بدونم میشه با این کفالت انتقالی بگیرم بیام شهر خودم در ضمن ورودی امسال هستم(ترم بهمن) دانشگاه مبدا=علوم پزشکی دزفول ....مقصد=علوم پزشکی کرمانشاه....ممنون

چرا که نشه. میشه . اون لینکی که دوستمون بالا گذاشتن توضیحتش رو گفتن ، بخونین

.

IOC
24-10-2010, 12:39
یعنی الان که من کارت معافیت (تاکید=معافیت پدر بالای 59سال)دارم میشه این کارو کرد؟ ونیاز به نامه دادگستری و اینجور کارا نیست؟

farshidshd
24-10-2010, 12:48
یعنی الان که من کارت معافیت (تاکید=معافیت پدر بالای 59سال)دارم میشه این کارو کرد؟ ونیاز به نامه دادگستری و اینجور کارا نیست؟

وقتی کارت رو دارید ، خیر نیاز نیست. چون دقیقا برای کفالت معاف شدید و برای کفالت میخواهید انتقالی بگیرید. این به نفع شماست

IOC
24-10-2010, 13:11
خیلی ممنون..شادم کردی خدا ان شاالله شادت کنه..یاعلی

SADEGH 7
24-10-2010, 13:37
سلام
من دانشجوی کاردانی آموزشکده فنی و حرفه ای پسران ساوه هستم.(کامپیوتر) می تونم 1 ترم به صورت مهمان برم دانشکده شمسی پور تهران؟ چه مدارکی لازمه.کلا واسه مهمان رفتن چه کارهایی باید انجام بدم.ممنون می شم اگه راهنمایی کنید.

officer
24-10-2010, 13:54
سعی کردم تمام اطلاعاتی که دارم رو اینجا براتون شرح بدم...دوستان این کار شدنی هست ...هم انتقالی هم مهمانی رو می گم!!!

این هزینه هایی که نوشتین واسه هر ترم هست یا واسه کل مقطع کارشناسی ؟ یعنی 4 سال ! ( ؟ )

farshidshd
24-10-2010, 14:55
سلام
من دانشجوی کاردانی آموزشکده فنی و حرفه ای پسران ساوه هستم.(کامپیوتر) می تونم 1 ترم به صورت مهمان برم دانشکده شمسی پور تهران؟ چه مدارکی لازمه.کلا واسه مهمان رفتن چه کارهایی باید انجام بدم.ممنون می شم اگه راهنمایی کنید.

مهمانی میتونی بری در صورتی که دانشگاه مقصد موافق باشه. در ضمن مهلت مهمان شدن تموم شد ( برای این ترم )
برای اطلاعات بیشتر به معاونت آموزشی دانشگاه برو و بپرس. شاید هنوز فرم داشته باشن بدن بهت

SADEGH 7
24-10-2010, 15:55
مهمانی میتونی بری در صورتی که دانشگاه مقصد موافق باشه. در ضمن مهلت مهمان شدن تموم شد ( برای این ترم )
برای اطلاعات بیشتر به معاونت آموزشی دانشگاه برو و بپرس. شاید هنوز فرم داشته باشن بدن بهت
ممنون از راهنمایی.
برای نیمسال بعدی می خوام برم.کی باید اقدام کنم؟ الآن مناسبه یا زوده؟

farshidshd
25-10-2010, 16:55
ممنون از راهنمایی.
برای نیمسال بعدی می خوام برم.کی باید اقدام کنم؟ الآن مناسبه یا زوده؟

الان که زوده ولی معمولا اوایل ترم شروع میشه...

IOC
26-10-2010, 12:40
سلام.ببخشید یادم رفت.دانشجوی دوره روزانه اگه انتقالی بگیره باید مثل دوره مهمانی شهریه پرداخت کنه؟ممنون

IOC
26-10-2010, 19:33
کسی نیست جواب پست بالا رو بده؟

officer
27-10-2010, 17:56
سلام.ببخشید یادم رفت.دانشجوی دوره روزانه اگه انتقالی بگیره باید مثل دوره مهمانی شهریه پرداخت کنه؟ممنون

کسی نیست جواب پست بالا رو بده؟

بله ، باید شهریه دوره شبانه رو پرداخت کنه !

ramandii
11-11-2010, 11:02
سلام
من دانشجوی ترم اول پزشکی دانشگاه تبریزم. ورودی امسال دانشگاه سراسری.موندن تو تبریز واسم خیلی سخته.اصلا نمی دونم واسه گرفتن انتقالی به تهرانباید چی کار کنم؟این که میگن دختر میتونه بعداز یک ترم به محل سکونتش انتقالی بگیره راسته]چی کار کنم؟ مرسی.

maziarb
17-11-2010, 06:57
من هم میخوام انتقالی از آزاد بگیرم شهر مقصدهم از مبدا ضعیفتره! مدیر گروه بم گفت نمیدن خودم میخوام مهمان بگیرم که بعدش کنکور بدم انتقالی بگیرم اگه نشه؟؟ واسه انتقال دایم شرطهاش چیه ؟ وضعیت درسیم تا به العان خوب نبوده! خیلی خیلی دوره
مسیول انتقالی گفتش اذر بیا فرمشو پر کن ، من حاضرم هر کاری کنم! فقط راهنمایی واسه مراحل و .. میخوام

---------- Post added at 06:57 AM ---------- Previous post was at 06:56 AM ----------

رشتم هم it و ترم سوم هستم رشته رو این دانشگاه تازه اورده

maziarb
19-11-2010, 00:55
قانون جدید انتقال به محل سکونت چیه؟ واسه آزاده؟

maryamoo
20-11-2010, 12:02
سلام میشه بگین دانشجوی روزانه بجز مهمانی که شهریه میده وقتی انتقالی هم گرفت بازم باید شهریه بده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟لطفا ج بدین مرسی

maziarb
21-11-2010, 01:12
منظورتون رو نمیفهمم! هر واحدی که باشی هزینه رو باید به خوشون بدی

doost4
22-11-2010, 10:07
سلام . من چون خودم این ترم دنبال کارای انتقالی و ... هستم به طور دقیق توضیح میدم که چه خبره :

1 - انتقالی : واسه انتقالی اول باید در دانشگاه مبدا 1 ترم رو با معدل 13 پاس کنید ، بعد درخواست مهمانی میدین . 3 ترم در دانشگاه مقصد باید معدلتون از میانگین معدل گروه بیشتر باشه . بعد از 3 ترم درخواست انتقالی میدین و احتمال 90 درصد موافقت میشه . اگر روزانه باشید در طول دوره مهمانی باید شهریه کامل یک دانشجوی شبانه رو به دانشگاه مقصد پرداخت کنید . اگر شبانه باشید علاوه بر پرداخت شهریه کامل شبانه به دانشگاه مقصد ، یک شهریه ثابت شبانه رو هم باید به دانشگاه مبدا پرداخت کنید. این شهریه ها فقط در 3 ترمی که مهمان هستید گرفته میشه . مدرک توسط دانشگاه مقصد صادر میشه .

2- مهمان دایم : بعد از گذراندن 1 ترم با معدل 13 در دانشگاه مبدا درخواست مهمانی میدین. 2 ترم رو در دانشگاه مقصد سپری می کنید اگر در این 2 ترم معدلتون بالای 13 شد درخواست مهمانی دایم میدین . پرداخت شهریه هم مثل موارد بالا هست . شهریه رو در کل دوره باید پرداخت کنید، مدرک هم توسط دانشگاه مبدا صادر میشه .

avator20002000
22-11-2010, 10:14
برای دانشگاه ازاد چه جوریاست؟

doost4
22-11-2010, 10:28
برای دانشگاه ازاد چه جوریاست؟

واسه آزاد که راحته . من یکی از دوستام اینجا آزد شیراز بود رفت تهران مرکز و تقریبا کارش راحت و بدون مشکل انجام شد

mehdi_08
22-11-2010, 11:11
واسه آزاد که راحته . من یکی از دوستام اینجا آزد شیراز بود رفت تهران مرکز و تقریبا کارش راحت و بدون مشکل انجام شد

نه بابا کجاش راحته تا اون شرایطی رو که خودشون گفتن نداشته باشی انتقالی نمی دن من خودم با کلی پارتی بازی بهم انتقالی ندادن:41:

farhangedanesh
24-11-2010, 15:27
منم راجع به انتقالي سوال دارم...
از روزانه بيرجند -مبدا-موافقت گرفتم براي فردوسي مشهد ولي فردوسي ميگه نميييييديم انتقاليو راهي هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:45:

doost4
25-11-2010, 12:19
منم راجع به انتقالي سوال دارم...
از روزانه بيرجند -مبدا-موافقت گرفتم براي فردوسي مشهد ولي فردوسي ميگه نميييييديم انتقاليو راهي هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟:45:

انتقالی ؟ مگه مهمانی گرفتی ؟ کی رفتی ؟ چه رشته ای ؟

farhangedanesh
27-11-2010, 16:57
نه میخوام یکدفعه انتقالی بگیرم بدون مهمانی البته پ دارم ولی دکتر رضایی گفت نمیشه چیکار کنم ???????????????????

freemason
28-11-2010, 11:10
نه میخوام یکدفعه انتقالی بگیرم بدون مهمانی البته پ دارم ولی دکتر رضایی گفت نمیشه چیکار کنم ???????????????????

میشه ولی سخته ، خیلی گیر میدن و معمولا هم به جایی نمیرسه، تو فکر جابجایی باش، شاید بشه

hosseingrami
26-12-2010, 13:31
سلام دوستان شاید جاش اینجا نباشه ولی خوب سوالم رو میپرسم.
یا امکان این هست که مثلا دانشجوی کاردانی مثلا رشته آی تی علمی کاربردی بدون این که معافیت تحصیلیش به هم بخوره بیاد یه دانشگاه دولیتی یا حتی پیام نور یا دیگه.منظور اینه که کلا از یک داشنگاه به یک دانشگاه و واحدهاش هم حفظ بشه.
و اگه انصارف بده چی پیش میاد؟

hosseingrami
27-12-2010, 10:43
سلام دوستان شاید جاش اینجا نباشه ولی خوب سوالم رو میپرسم.
یا امکان این هست که مثلا دانشجوی کاردانی مثلا رشته آی تی علمی کاربردی بدون این که معافیت تحصیلیش به هم بخوره بیاد یه دانشگاه دولیتی یا حتی پیام نور یا دیگه.منظور اینه که کلا از یک داشنگاه به یک دانشگاه و واحدهاش هم حفظ بشه.
و اگه انصارف بده چی پیش میاد؟

سلام دوستان خواهش میکنم اگه کسی چیزی میدونه دریغ نکنه

justmp3
27-12-2010, 17:14
سلام دوستان خواهش میکنم اگه کسی چیزی میدونه دریغ نکنه

تا ترم 4 میتونی این کار را بکنی ولی بعد از ترم 4 معافیت نداری و اگر انصراف بدی باید اول بری سربازی بعد یک دانشگاه دیگه

hosseingrami
28-12-2010, 10:07
تا ترم 4 میتونی این کار را بکنی ولی بعد از ترم 4 معافیت نداری و اگر انصراف بدی باید اول بری سربازی بعد یک دانشگاه دیگه

سلامی دوباره.
یعنی منظورت اینه که من مثلا اگه یک رشته در دانشگاه علمی کاربردی رفتم و تا ترم مثلا 3 یه رشته خوبم تو سراسری 90 قبول شدم میتونم بدون مشکل انصراف بدم یا تطبیق واحد بدم؟
میشه بیشتر توضیح بدی تموم گیج شدم.
:40:

justmp3
28-12-2010, 19:11
سلامی دوباره.
یعنی منظورت اینه که من مثلا اگه یک رشته در دانشگاه علمی کاربردی رفتم و تا ترم مثلا 3 یه رشته خوبم تو سراسری 90 قبول شدم میتونم بدون مشکل انصراف بدم یا تطبیق واحد بدم؟
میشه بیشتر توضیح بدی تموم گیج شدم.
:40:

اره میتونی ... در اصل باید وقتی میری دانشگاه نهایتآ تا ترم 4 دانشگاه دیگه قبول بشی ( یک سری نامه بازی باز باید بین دانشگاه و سازمان نظام وظیفه بکنی) که خود دانشگاه بهت میگه...

واحد هایی هم که با نمره ی بالای 12 قبول بشی را میتونی تطبیق بدی

hosseingrami
29-12-2010, 11:40
اره میتونی ... در اصل باید وقتی میری دانشگاه نهایتآ تا ترم 4 دانشگاه دیگه قبول بشی ( یک سری نامه بازی باز باید بین دانشگاه و سازمان نظام وظیفه بکنی) که خود دانشگاه بهت میگه...

واحد هایی هم که با نمره ی بالای 12 قبول بشی را میتونی تطبیق بدی

سلام.
خوب من واقا قصدم این هست که در رشته آی تی علمی کاربردی شرگت کنم و برم و کنکور سراسری 90 هم رشته ریاضی شرکت میکنم تا اگه به یک رشته ای مثل آی تی ولی دولتی رسیدم تطبیق واحد بدم.
حالا با انی شرایط شدنی هست؟
:10::40:

justmp3
29-12-2010, 20:12
شدنی است... شما البته راجبه پیش دانشگاهیت باید یک فکری بکنی حتمآ برای سراسری

hosseingrami
29-12-2010, 20:34
شدنی است... شما البته راجبه پیش دانشگاهیت باید یک فکری بکنی حتمآ برای سراسری

بعد از علمی کاربردی نمیشه پیش دانشگاهی رو هم همزمان پاس کرد چون درسی نمیمونه کلا دو سه تا درسه.مرخصی تحصیلی چی؟مرخصی معمولا ه قدر طول میکشه و کی ها هست؟
:40::10:

justmp3
30-12-2010, 02:45
یعنی چی؟! شما موقعی که جواب سراسری بیاد اگر قبول بشید که با اون شرایطی که فرمودید احتمال قبول شدنتون زیاده... باید مدرک پیش را داشته باشید یعنی نهایتآ تا تابستان 90

hosseingrami
30-12-2010, 12:05
یعنی چی؟! شما موقعی که جواب سراسری بیاد اگر قبول بشید که با اون شرایطی که فرمودید احتمال قبول شدنتون زیاده... باید مدرک پیش را داشته باشید یعنی نهایتآ تا تابستان 90

سلام رفیق راستش منطورم این هست که بعد از قبولی در علمی کاربردی چون کلیه مدارک رو می خواهند باید از پیش دانشگاهی دیگه بیام بیرون و برم اونجا.
و جون پیش دانشگاهیم ناقص میمونه و دانش آموز هم حساب نمیشم دیگه نمی تونم پیش دانشگاهیم رو کامل کنم و کنکور سراسری که که بدون پیش دانشگاهی نمیشه.

justmp3
31-12-2010, 01:13
سلام رفیق راستش منطورم این هست که بعد از قبولی در علمی کاربردی چون کلیه مدارک رو می خواهند باید از پیش دانشگاهی دیگه بیام بیرون و برم اونجا.
و جون پیش دانشگاهیم ناقص میمونه و دانش آموز هم حساب نمیشم دیگه نمی تونم پیش دانشگاهیم رو کامل کنم و کنکور سراسری که که بدون پیش دانشگاهی نمیشه.

شما مدارکت را میبری توی دانشگاهی که ثبت نام میکنی و میگی وضعیتت اینطوریه و اونا کپی مدارک را میگیرن یک امضا و مهر روش میزنند و به قولی برابر اصل میشه و بعد هم پیش دانشگاهییت را دنبال میکنی و ....

hosseingrami
31-12-2010, 13:37
شما مدارکت را میبری توی دانشگاهی که ثبت نام میکنی و میگی وضعیتت اینطوریه و اونا کپی مدارک را میگیرن یک امضا و مهر روش میزنند و به قولی برابر اصل میشه و بعد هم پیش دانشگاهییت را دنبال میکنی و ....

سلام.
مطمعنی چنین چیزی میشه؟
آخه همین رفیقم که گفتم کلا اومد و پرونده پیش دانشگاهیش رو بست.

maziarb
01-01-2011, 10:48
من چند روزه افتادم دنبال کار مهمان گرفتن ، پدرمو در آوردن! میگن باید بیماری شدیدی داشته باشی! که دکتر بگه باید توی شهر خودت باشی

Rainy eye
02-01-2011, 02:29
سلام
نتیجه درخواست مهمان شدن که خود سنجش ثبت نام کرد کی و کجا میاد؟!؟
تو سایت سنجش که زده بود از اول آذر باید به دانشگاه محل تحصیل مراجعه کنید ،ولی دانشگاه اظهار بی اطلاعی میکنه!!!!:27:
خود سنجشم که جواب نمیده...مگه قرار نیست واسه ترم 2 مهمانی بدن؟!؟پس کی میخوان جواب بدن؟!؟

hasti rs
02-01-2011, 18:40
من چند روزه افتادم دنبال کار مهمان گرفتن ، پدرمو در آوردن! میگن باید بیماری شدیدی داشته باشی! که دکتر بگه باید توی شهر خودت باشی

اگه بهونه های مختلف داشته باشید و بگید واسه رفت و آمد مشکل دارید ، یا خانواده بهتون احتیاج دارن بهتون نامه ی مهمان میدن ؛ کلا" نامه مهمان دادن از طرف دانشگاه مقصد اسونه ولی دانشگاه مبداء به سختی موافقت میکنه .

justmp3
08-01-2011, 12:49
سلام.
مطمعنی چنین چیزی میشه؟
آخه همین رفیقم که گفتم کلا اومد و پرونده پیش دانشگاهیش رو بست.

شک ندارم دوست من

hermione
20-07-2011, 11:34
این مطلبو توی یه تاپیک دیگه گذاشته بودم یکی از بچه ها گفت اینجا هم بذارمش...

با دیدن این مطلب تصمیم گرفتم یه شرح کامل از انتقالی و مهمانی بنویسم ( به عنوان یه تجربه دار و این که توی 1سالی که گذشت مرتب پیگیرش بودم )
چون واقعاَ هیچ پست کاملی در این زمینه توی این فروم ندیدم و کمبودشو حس می کردم .
اولاَ که چیزی به نام انتقالی در همون اول وجود نداره ( به جز در موارد خاص مثلا انتقالی دائم فرزند اعضای هیئت علمی دانشگاه مقصد و همچنین یه سری تبصره و استثنا برای خانواده های شهدا ، جانبازان و ... )
پس اگه پدر و مادرتون عضو هیئت علمی دانشگاهی نیستن که تصمیم دارید برید و نه جز دومی ...چیزی به نام انتقالی دائم (قبل از مهمانی ) و نیز مهمانی در ترم 1تعریف نشده . پس با این حساب باید حداقل 1 ترم بخونید ( احتمال رخ دادن همین حداقل زیر 5درصد هست و به نظرم شما توی ذهنتون حداقل 2 ترم در نظر بگیرید که باید توی شهر قبولیتون درس بخونید)
ترم 1 آبان توی سایت سازمان سنجش فرمی تحت عنوان "مهمان مبنا" میاد
مهمانی مبنا به درد اون افرادی میخوره که حداقل 90 تا 95 درصد نمره قبولی در دانشگاه مورد نظر رو در کنکور سراسری اوردن .داشتم دوستی که رتبش 2500 شده بود و در خواست برای مکانیک صنعتی اصفهان داده بود وقبول شده بود ( فکر می کنم مکانیک صنعتی اصفهان پارسال تا 2000 گرفته بود )
پس اگه رشتتون مثلا در دانشگاه x تا رتبه 2000 گرفته و شما 5000 شدید باید قید اینو بزنید. وبرید به دنبال مهمانی عادی.
**مهمانی مبنا 1ترم هست و باقی ماندن دانشجو به نظر مقصد وابسته هست و در صورت موافقت تا هر زمانی دوره شبانه محسوب میشه و مدرک هم دانشگاه مبدا صادر میکنه **
مهمانی عادی : قبلاَ باید برای درخواست این مهمانی فرم مهمانی در دانشگاه مبدا (همونجا که داری درس می خونی ) پر میکردیم و امضای مدیر گروه ، معاونت آموزشی دانشکده ، آموزش دانشکده میگرفتیم بعد فرم رو به دانشگاه مقصد تحویل میدادیم که البته همین امضا گرفتن از مبداَ 7 خوان رستم سخت تر بود
******چون معمولاَ این دانشگاه مبداَ هست که مخالفت زیادی می کنه******
مدیر گروه میگفت اگه قرار باشه همه غیر بومی ها برن دیگه کسی اینجا نمی مونه!
با فرض موافقت در دانشگاه مبداَ فرم میرفت دانشگاه مقصد و اونجا بررسی میشد اولویت هم قرار میدن با
1- دانشجوی دختر
2-فرد متأهل
3-دانشجویی که مشکل حاد پزشکی داشته باشه (که واسش کمیسیون تشکیل میدن و سختیه خودشو داره)
4-مسافت زیاد (هر چقدر مسافت دانشگاه مبدا و مقصد -یعنی جایی که فرد ساکن بوده قبلاَ- بیشتر باشه احتمال موافقت بیشتره
5-دانشجوی با معدل بالا (که دقیقاَ همینجا یه تناقضی پیش میاد معمولاَ کسی که معدلش بالاهست دانشگاه مبداَ به این راحتی موافقت نمی کنه که اصلا بخواد به این مرحله برسه
اما الان 3ماه هست که سامانه اینترنتی تشکیل دادن و اونجا فرم پر می کنید ( برای ترم پاییز اردیبهشت سال تحصیلی قبل و برای ترم زمستان آبان ثبت نامشه ) دیگه امضا گرفتن از اون افراد توی دانشگاه مبداَ و همچنین تحویل فرم از روی دوشتون برداشتن و صدالبته که احتمال موافقت هم پایین اومده چون دیگه شما توی این پروسه نقشی ندارید و الان میگن دیگه نباید به دانشگاه مبدا ومقصد مراجعه کنید !!!!
اون اولویت هایی که برای موافقت در دانشگاه مقصد در روش قدیمی گفتم همچنان در این روش (اینترنتی) وجود داره
در صورتی که جز موارد خاص هستید مدارکتون باید اسکن و ارسال بشه.
بعد از اینکه موفق شدید مهمانی بگیرید شما حداقل 3ترم مهمان هستید و بعد از 3ترم برای شما تصمیم میگیرن که
1-شمارو برگشت بدن به دانشگاه مبداَ
2-مهمانی دائم به شما بدن
3-مهمان تبدیل بشه به انتقالی دائم
و همه ی اینا به معدل شما توی مقصد بستگی داره ( که البته قانون هر دانشگاهی فرق داره مثلاَ یه دانشگاهی میگه بایدمعدل از میانگین هم رشته و هم ورودیهات بالاتر باشه یه دانشگاه میگه باید جز 5%باشی )
حالا اگه شماره 1 اتفاق بیوفته که می تونم با جرأت بگم شما 3ترم یا 1/5 سال از وقتتون هدر دادید چون وقتی شما بر میگردید به دانشگاه مبداَ وهیچکدومتون از واحد هایی که پاس کردید توی 3ترم گذشته قبول نمی کنن
شماره 2 ، شما تا آخر کارشناسی اونجا به عنوان مهمان هستید ( یعنی دوره شبانه حساب میشید وباید پول شبانه بدید ) بعلاوه اینکه مدرکتون از دانشگاه مبدا صادر میشه .
شماره 3، بهترین حالت ممکن از دوره شبانه در میاید (روزانه میشید ) و مدرک هم دانشگاه مقصد صادر می کنه .

فقط در مورد دانشجوهای دوره شبانه که میخوان مهمانی بگیرم اطلاعی ندارم اونا وضعیتشون چی میشه و گرنه درمورددانشجوهای روزانه که قصد مهمانی( در همان رشته تحصیلی و در دانشگاهی که ساکن اون شهر هستن ) دارن سعی کردم تمام نکاتی که به خاطر دارم بگم.
اگه سوالی بود در خدمتم

gozine2
20-07-2011, 11:43
خیلی خوب بود.ازاد دانشگاه هاش هم اینجوری هستش؟

hermione
20-07-2011, 11:48

این مطلبی که نوشتم مربوط به دانشگاه سراسری بود .در مورد آزاد اطلاعی ندارم . شرمنده

avator20002000
20-07-2011, 12:00
این مطلبو توی یه تاپیک دیگه گذاشته بودم یکی از بچه ها گفت اینجا هم بذارمش...

با دیدن این مطلب تصمیم گرفتم یه شرح کامل از انتقالی و مهمانی بنویسم ( به عنوان یه تجربه دار و این که توی 1سالی که گذشت مرتب پیگیرش بودم )
چون واقعاَ هیچ پست کاملی در این زمینه توی این فروم ندیدم و کمبودشو حس می کردم .
اولاَ که چیزی به نام انتقالی در همون اول وجود نداره ( به جز در موارد خاص مثلا انتقالی دائم فرزند اعضای هیئت علمی دانشگاه مقصد و همچنین یه سری تبصره و استثنا برای خانواده های شهدا ، جانبازان و ... )
پس اگه پدر و مادرتون عضو هیئت علمی دانشگاهی نیستن که تصمیم دارید برید و نه جز دومی ...چیزی به نام انتقالی دائم (قبل از مهمانی ) و نیز مهمانی در ترم 1تعریف نشده . پس با این حساب باید حداقل 1 ترم بخونید ( احتمال رخ دادن همین حداقل زیر 5درصد هست و به نظرم شما توی ذهنتون حداقل 2 ترم در نظر بگیرید که باید توی شهر قبولیتون درس بخونید)
ترم 1 آبان توی سایت سازمان سنجش فرمی تحت عنوان "مهمان مبنا" میاد
مهمانی مبنا به درد اون افرادی میخوره که حداقل 90 تا 95 درصد نمره قبولی در دانشگاه مورد نظر رو در کنکور سراسری اوردن .داشتم دوستی که رتبش 2500 شده بود و در خواست برای مکانیک صنعتی اصفهان داده بود وقبول شده بود ( فکر می کنم مکانیک صنعتی اصفهان پارسال تا 2000 گرفته بود )
پس اگه رشتتون مثلا در دانشگاه x تا رتبه 2000 گرفته و شما 5000 شدید باید قید اینو بزنید. وبرید به دنبال مهمانی عادی.
**مهمانی مبنا 1ترم هست و باقی ماندن دانشجو به نظر مقصد وابسته هست و در صورت موافقت تا هر زمانی دوره شبانه محسوب میشه و مدرک هم دانشگاه مبدا صادر میکنه **
مهمانی عادی : قبلاَ باید برای درخواست این مهمانی فرم مهمانی در دانشگاه مبدا (همونجا که داری درس می خونی ) پر میکردیم و امضای مدیر گروه ، معاونت آموزشی دانشکده ، آموزش دانشکده میگرفتیم بعد فرم رو به دانشگاه مقصد تحویل میدادیم که البته همین امضا گرفتن از مبداَ 7 خوان رستم سخت تر بود
******چون معمولاَ این دانشگاه مبداَ هست که مخالفت زیادی می کنه******
مدیر گروه میگفت اگه قرار باشه همه غیر بومی ها برن دیگه کسی اینجا نمی مونه!
با فرض موافقت در دانشگاه مبداَ فرم میرفت دانشگاه مقصد و اونجا بررسی میشد اولویت هم قرار میدن با
1- دانشجوی دختر
2-فرد متأهل
3-دانشجویی که مشکل حاد پزشکی داشته باشه (که واسش کمیسیون تشکیل میدن و سختیه خودشو داره)
4-مسافت زیاد (هر چقدر مسافت دانشگاه مبدا و مقصد -یعنی جایی که فرد ساکن بوده قبلاَ- بیشتر باشه احتمال موافقت بیشتره
5-دانشجوی با معدل بالا (که دقیقاَ همینجا یه تناقضی پیش میاد معمولاَ کسی که معدلش بالاهست دانشگاه مبداَ به این راحتی موافقت نمی کنه که اصلا بخواد به این مرحله برسه
اما الان 3ماه هست که سامانه اینترنتی تشکیل دادن و اونجا فرم پر می کنید ( برای ترم پاییز اردیبهشت سال تحصیلی قبل و برای ترم زمستان آبان ثبت نامشه ) دیگه امضا گرفتن از اون افراد توی دانشگاه مبداَ و همچنین تحویل فرم از روی دوشتون برداشتن و صدالبته که احتمال موافقت هم پایین اومده چون دیگه شما توی این پروسه نقشی ندارید و الان میگن دیگه نباید به دانشگاه مبدا ومقصد مراجعه کنید !!!!
اون اولویت هایی که برای موافقت در دانشگاه مقصد در روش قدیمی گفتم همچنان در این روش (اینترنتی) وجود داره
در صورتی که جز موارد خاص هستید مدارکتون باید اسکن و ارسال بشه.
بعد از اینکه موفق شدید مهمانی بگیرید شما حداقل 3ترم مهمان هستید و بعد از 3ترم برای شما تصمیم میگیرن که
2-مهمانی دائم به شما بدن
و همه ی اینا به معدل شما توی مقصد بستگی داره ( که البته قانون هر دانشگاهی فرق داره مثلاَ یه دانشگاهی میگه بایدمعدل از میانگین هم رشته و هم ورودیهات بالاتر باشه یه دانشگاه میگه باید جز 5%باشی )
حالا اگه شماره 1 اتفاق بیوفته که می تونم با جرأت بگم شما 3ترم یا 1/5 سال از وقتتون هدر دادید چون وقتی شما بر میگردید به دانشگاه مبداَ وهیچکدومتون از واحد هایی که پاس کردید توی 3ترم گذشته قبول نمی کنن
شماره 2 ، شما تا آخر کارشناسی اونجا به عنوان مهمان هستید ( یعنی دوره شبانه حساب میشید وباید پول شبانه بدید ) بعلاوه اینکه مدرکتون از دانشگاه مبدا صادر میشه .
شماره 3، بهترین حالت ممکن از دوره شبانه در میاید (روزانه میشید ) و مدرک هم دانشگاه مقصد صادر می کنه .

فقط در مورد دانشجوهای دوره شبانه که میخوان مهمانی بگیرم اطلاعی ندارم اونا وضعیتشون چی میشه و گرنه درمورددانشجوهای روزانه که قصد مهمانی( در همان رشته تحصیلی و در دانشگاهی که ساکن اون شهر هستن ) دارن سعی کردم تمام نکاتی که به خاطر دارم بگم.
اگه سوالی بود در خدمتم
چه خوب شد .اینجا هم مطرحش کردی

انتقالی ازاد با سراسری کمی تفاوت داره.
اول شرایط خود ازادو بخونید بعد اگه جوابتونو نگرفتید می تونین از کسایی که اینجا انتقالی ازادو گرفتن سوال کنید.چند صفحه قبل هم مطرح شده
موفق باشید

zotso
30-07-2011, 15:15
سلام من خودم انتقالی گرفتم هر کی می خواد انتقالی بگیره به این شماره تماس بگیره.واصتون انتقالی پزشکی میگیره.09378749031دکتر مهدیان

doost4
31-07-2011, 04:25
2-مهمانی دائم به شما بدن

با اینجای بحث یه مقدار مشکل دارم . کی گفته قبول نمیکنن ؟

omnia.2008
03-08-2011, 11:19
دوستان یه سوال دارم اطفا جواب بدید
اگه من دانشگاه ازاد برم شهرستان دوباره بخوام برگردم تهران چه شرایطی باید داشته باشم مثل معدلو..... 10متون گرم

hermione
19-08-2011, 13:05
با اینجای بحث یه مقدار مشکل دارم . کی گفته قبول نمیکنن ؟

این مورد خیلی به دانشگاه خودتون بستگی داره قاعدش اینه که باید واحدایی که نمرتون بالای 17 شده قبول بشه اما یه جور لجبازی هست که خیلی دانشگاهها به راحتی تطبیق نمیدن .

hermione
27-08-2011, 14:27
نتیجه های یه عده اومده
من برای صنعتی اصفهان درخواست دادم که فعلا بررسی نشده اینطور که معلومه
کسی هست نتیجش اومده باشه ؟

Morteza008
08-09-2011, 15:01
سلام به برو بچه هاي PC
من امسال کنکور دادم وبا توجه به رتبه و انتخاب رشته ام احتمالا برق قدرت شبانه سمنان قبول بشم . حالا من چند تا سوال از دوستان داشتم
من بچه اراک هستم . ميخوام ببينم بعد از ترم اول ميتونم به راحتي مهماني بگيرم البته با شرايط معدل
يا اينکه دردسر و اما و اگر داره ؟
شهريه ترم اول براي رشته برق حدودا چقدره؟
با توجه به هزينه منزل و دانشگاه و خوراک بهتره آزاد برم يا همون شبانه برم ؟
رشته هايي مثل مکانيک که در انتخاب رشته گرايش اون ها مشخص نشده گرايش ها رو کي بايد انتخاب کرد ؟
ترم تابستوني به رشته هاي شبانه ميدن ؟ همچنين برا انتخاب واحد محدوديتي داره يا نه ؟
و اين که هر راهنمايي اي که فکر ميکنيد به دردم ميخوره

با تشکر :40:

EssiRam
11-09-2011, 11:22
سلام دوستان.
راستش من حسابداري دانشگاه آزاد (واحد تهران-غرب )قبول شدم.ميخواستم انتقالي بگيرم و بيام دانشگاه تهران جنوب با همين رشته!
امكان داره همچين چيزي؟ به همين راحتي انتقالي ميدن؟

mona.onelove
11-09-2011, 19:43
سلام من دانشگاه اصفهان کاردانی به کارشناسی قبول شدم یک ترم گذروندم اما از انجاکه شیراز زندگی میکنم باز کنکور دادم و شیراز قبول شدم میتونم از اصفهان به شیراز که قبول شدم انتقالی بگیرم و درس هایم را تطبیق بدهم؟؟؟؟؟

GENERAL_RAAAM
11-09-2011, 23:56
سوال:من الان م.شیمی اصفهان قبول شدم ولی توی انتخاب بعدیم که مواد صنعتی اصفهانه هم حتما قبول شدم به نظر شما میتونم اتتقالی بگیرم؟

avator20002000
12-09-2011, 00:03
سلام دوستان.
راستش من حسابداري دانشگاه آزاد (واحد تهران-غرب )قبول شدم.ميخواستم انتقالي بگيرم و بيام دانشگاه تهران جنوب با همين رشته!
امكان داره همچين چيزي؟ به همين راحتي انتقالي ميدن؟
ترم اول که اصلا مگر با پ!انتقالی تهران به تهران خیلی خیلی سخته باید یکی از شرایط انتقالی که ازاد اعلام کرده رو داشته باشید.

hermione
13-09-2011, 22:16
سلام به برو بچه هاي PC
من امسال کنکور دادم وبا توجه به رتبه و انتخاب رشته ام احتمالا برق قدرت شبانه سمنان قبول بشم . حالا من چند تا سوال از دوستان داشتم
من بچه اراک هستم . ميخوام ببينم بعد از ترم اول ميتونم به راحتي مهماني بگيرم البته با شرايط معدل
يا اينکه دردسر و اما و اگر داره ؟
شهريه ترم اول براي رشته برق حدودا چقدره؟
با توجه به هزينه منزل و دانشگاه و خوراک بهتره آزاد برم يا همون شبانه برم ؟
رشته هايي مثل مکانيک که در انتخاب رشته گرايش اون ها مشخص نشده گرايش ها رو کي بايد انتخاب کرد ؟
ترم تابستوني به رشته هاي شبانه ميدن ؟ همچنين برا انتخاب واحد محدوديتي داره يا نه ؟
و اين که هر راهنمايي اي که فکر ميکنيد به دردم ميخوره

با تشکر :40:

اگه به پست من توی صفحه قبل نگاهی بندازید یکم شرایط دستتون میاد ولی با این حال :
حداقل باید 2ترم دانشگاهی که قبول شدی درس بخونی به راحتی هم مهمانی نمیدن ( برای شبانه ها وضعیت سخت تر میشه) اما با این همه امکانش هست (تا دلت بخواد دردسر و اما اگر داره اما اگه بند پ داری به راحتی انجام میشه)
شهریه شبانه حدوداَ ترمی 300 تا 350 میشه با مخارج شهر دیگه و هزینه ژتون غداها که افزایش پیدا کرده تقریباَ معادل آزاد توی شهر خودت میشه پس با این حساب ببین شرایط کدوم واست بهتره ( سختی شهر دیگه و سطح دانشگاهها در نظر بگیر)
اونایی که گرایش معلوم نیست 2ترم آخر کارشناسی تعیین می کنن
شرایط تحصیلی روزانه و شبانه فرقی نداره ( از نظر تعداد واحد و ...)

سوال:من الان م.شیمی اصفهان قبول شدم ولی توی انتخاب بعدیم که مواد صنعتی اصفهانه هم حتما قبول شدم به نظر شما میتونم اتتقالی بگیرم؟

بله امکانش هست 1 ترم میخونی بعد درخواستشو میدی (120 % هم ok میدن)

EssiRam
15-09-2011, 20:42
ترم اول که اصلا مگر با پ!انتقالی تهران به تهران خیلی خیلی سخته باید یکی از شرایط انتقالی که ازاد اعلام کرده رو داشته باشید.
شرايطش رو كجا اعلام كرده؟

omid620
17-09-2011, 23:55
میخواستم بدونم کسی چیزی در مورد انتقالی دانشگاه آزاد میدونه؟؟؟
شرایطش چیه؟چطوری هست؟باید چیکار کنی؟؟
از همون ترم اول انتقالی میدن؟؟

mehdi_08
18-09-2011, 20:07
یه سری شرایط خاص دارن که تحت اون شرایط انتقال می دن کلا انتقال در دانشگاه آزاد نسبت به دانشگاه دولتی سخت تره
شما اگه بتونی رضایت واحد مبدا رو جلب کنی می تونی از طریق جدول هم ترازی منتقل شی

steps
21-09-2011, 18:13
شرايطش رو كجا اعلام كرده؟

دوستان اگه کسی شرایط رو میدونه بگه.
البته به غیر از کنکور مجدد.
شرایط پزشکی هم میشه داشت؟

Aryana_b
22-09-2011, 15:47
شبانه توی تهران میتونه مهمون بره یه دانشگاه دیگه روزانه اونم تو تهران؟؟

omid620
22-09-2011, 21:20
خوب با واح مبدا صحبت کردم گفت باید ی ترم بمونم.

SonyEricsson
23-09-2011, 05:32
من اغ قلا گلستان قبول شدم! میتونم از ترم اول به عنوان میهمان برم کاشان؟

farid0485
24-09-2011, 06:50
شبانه توی تهران میتونه مهمون بره یه دانشگاه دیگه روزانه اونم تو تهران؟؟

انتقال از شانه به روزانه كلا ممنوعه...انتقال تو تهران هم ممنوعه....

ولـــــــــــــــــــي با بند پ....هيچ چيز غير ممكن نيست.....:46::46::46::46:

mehrdading
28-09-2011, 15:27
می خواستم بدونم برای درخواست مهمانی عادی باید حتما دانشگاه مقصد توی شهر محل زندگی خانواده دانشجو باشه؟؟؟؟!!
لطفا جواب بدید

hermione
28-09-2011, 19:10
می خواستم بدونم برای درخواست مهمانی عادی باید حتما دانشگاه مقصد توی شهر محل زندگی خانواده دانشجو باشه؟؟؟؟!!
لطفا جواب بدید

بله از شرایط اولیه مهمانی هست .

sahar_pretty_16
02-10-2011, 11:45
اینجا کلا همه سوال می پرسن کسی درست جواب نمیده که
بابا یکی شرایط انتقالی دانشگاه آزاد رو واضح توضیح بده ! بگه انتقالی دائم مدرکتون میشه از دانشگاه جدید یا همون قبلی.یکی گفته بیماریه خاص میشه کسی میدونه بیماری کلیه و دیالیز هر هفته جزو اون هست یا نه؟

vahid_crab708
03-10-2011, 18:20
با سلام
من دانشگاه آزاد کاشان ترم اولم است و می خواهم انتقال بگیرم برم دانشگاه تهران جنوب چه کار کنم؟

farid0485
05-10-2011, 15:17
بله از شرایط اولیه مهمانی هست .

اگر شهری که خانوده اونجاست با مقصد 120-130 کیلو متر فاصله داشته باشه چی؟؟؟

اگر یک نفر مهمانی بگیره چه فرقی داره با حالت روزانه؟؟؟

milla.online
05-10-2011, 16:01

خب باید شهریه شبانه رو بده... در ضمن از نظر هزینه غذا و.. هم متفاوته.. مثلا غذای یک دانشجوی روزانه دانشگاه شیراز 500 تومنه در صورتی که یه میهمان غذاش 2400 در میاد

M-I-L-A-D
05-10-2011, 16:08
بله دیگه منم گفتم که پارتی میخواد

من کسی رو میشناسم که چون پدرش استاد بود اومده داره شریف درس میخونه

البته رتبه 3 رقمی داشت ولی رتبه لازم برای اون رشته نبود که بتونه قبول شه
ولی با کمک پدرش الان داره شریف میخونه

hermione
05-10-2011, 20:59

از راه عادی امکانش نیست . شبانه میشید و باید ترمی حدود 350-400 بدید ( تا زمانی که انتقالی بدن )

خب باید شهریه شبانه رو بده... در ضمن از نظر هزینه غذا و.. هم متفاوته.. مثلا غذای یک دانشجوی روزانه دانشگاه شیراز 500 تومنه در صورتی که یه میهمان غذاش 2400 در میاد

درسته شهریه معادل شبانه باید بدید اما از بقیه نظر ها فرقی ندارن ( حداقل این دانشگاههایی که من اطلاع دارم )
حالا به غیر از این غذا ( که می دونم قیمتاش برای دانشجو ها چه مهمان چه عادی یکیه )
یه عده ای می گفتن برای واحد گیری هم مشکل دارید و نمی دونم آزمایشگاهها رو اول دانشجوهای خودشون برمیدارن و فرق میذارن و...
اصلا به این چنین حرفا گوش نکنید .

milla.online
05-10-2011, 22:28
از راه عادی امکانش نیست . شبانه میشید و باید ترمی حدود 350-400 بدید ( تا زمانی که انتقالی بدن )

درسته شهریه معادل شبانه باید بدید اما از بقیه نظر ها فرقی ندارن ( حداقل این دانشگاههایی که من اطلاع دارم )
حالا به غیر از این غذا ( که می دونم قیمتاش برای دانشجو ها چه مهمان چه عادی یکیه )
یه عده ای می گفتن برای واحد گیری هم مشکل دارید و نمی دونم آزمایشگاهها رو اول دانشجوهای خودشون برمیدارن و فرق میذارن و...
اصلا به این چنین حرفا گوش نکنید .

درباره ی غذا شک نکنید... بنده خودم دیدم که از برق هرمزگان اومدن برق شیراز تو ترم 4 و هر ناهار 2400 تومن و هر شام 1800 تومن براش تموم میشد... :21:

hermione
06-10-2011, 10:39
درباره ی غذا شک نکنید... بنده خودم دیدم که از برق هرمزگان اومدن برق شیراز تو ترم 4 و هر ناهار 2400 تومن و هر شام 1800 تومن براش تموم میشد... :21:

خب منم صنعتی اصفهان و دانشگاه اصفهان دیدم که هیچ فرقی نمیذارن ( البته توی صنعتی همینطوری غذا 2400 هست برای همه )

vahid_crab708
07-10-2011, 01:47
با سلام
من دانشجوی مهندسی برق مخابرات دانشگاه ازاد کاشان ترم اول هستم چه طور می شه همین رشته را در دانشگاه ازاد تهران جنوب انتقالی بگیرم؟

nova6
07-10-2011, 02:16
باید کفیل خانواده باشی یا ازدواج کنی یا خانواده ایتار گران باشی یا.......

کلا قید انتقالی رو بزن مگه اینکه کنکور 91 آزاد (فکر کنم برداشته میشه) شرکت کنی و تهران جنوب قبول بشی بعد واحد هاتو منتقل کنی البته اگر نمرهات پایین باشه واحداتو قبول نمیکنن باید دوباره پاس کنی...........

مدیر‌سایت
07-10-2011, 02:38
ترم 1 و آزاد
بعیده خیلی بعیده

havafaza 90
08-10-2011, 20:47
سلام ‏,‏ بچه ها من هوافضا خواجه نصیر قبول شدم ‏,‏ اما ‏
همه ‏‏( چه استادا و چه دانشجویان کارشناسی ارشد و سال
بالایی ‏‏) می گند بازار کار نداره ‏,‏ الان می خواستم ببینم می ‏
‏ تونم به اولویت های بعدی قبولیم ‏‏( مثلا برق لرستان استان
خودم ‏‏) تغییر رشته بدم ‏‏¿ بعد اگه انتقالی گرفتم ‏,‏ باید هزینه ‏
شبانه رو بپردازم ‏‏¿‏

hermione
09-10-2011, 08:21
سلام ‏,‏ بچه ها من هوافضا خواجه نصیر قبول شدم ‏,‏ اما ‏
همه ‏‏( چه استادا و چه دانشجویان کارشناسی ارشد و سال
بالایی ‏‏) می گند بازار کار نداره ‏,‏ الان می خواستم ببینم می ‏
‏ تونم به اولویت های بعدی قبولیم ‏‏( مثلا برق لرستان استان
خودم ‏‏) تغییر رشته بدم ‏‏¿ بعد اگه انتقالی گرفتم ‏,‏ باید هزینه ‏
شبانه رو بپردازم ‏‏¿‏

اگه 2 ترم همین خواجه نصیر بخونی بعدش می تونی درخواست انتقالی دائم بدی ( چون دانشگاه مبدا رتبه بهتری داره ) قبول هم می کنن اونجا هم شبانه به حساب نمیای که بخوای بابتش شهریه بدی
اما اینکه زودتر از 2ترم اول درخواست بدی چجوری میشه نمی دونم ( احتمال میدم اگه الان درخواست از طریق سنجش بدی ترم 2 میری اونم به عنوان مهمان مبنا ولی در آخر مطمئناَ انتقال میدن . )
ولی یه تجدید نظر کن خواجه نصیر به سادگی بیخیال نشو
رشته هوافضا فکر کنم شباهت از نظر واحد به مکانیک داشته باشه اگه اینطور باشه برای ارشد می تونی به راحتی بری مکانیک ( از چند نفر بپرس که ان 2 رشته چقدر بهم نزدیکه )
مثلا میگم بچه های مهندسی پزشکی ممکنه بازار کار نداشته باشه اما توی ارشد می تونن برن برق ( چون م.پزشکی بیوالکتریک 80% تشابه واحد با برق الکترونیک داره )

vahid_crab708
14-10-2011, 01:22
سلام بچه ها من دانشگاه ازاد کاشان هستم می خواستم ببینم چه طور می توانم تهران جنوب بروم یا اینکه کنکور 91 ازاد بدهم
باتشکر

Ali_N8
16-10-2011, 16:44
دوستان یک سوال :
بنده کفیل مادرم هستم و پدرم فوت کرده .... و بر این اساس کارت معافیت گرفتم .... و گواهی فوت هم موجود هست
تو کنکور کاردانی به کارشناسی واحد گرمسار قبول شدم
میخواستم بدونم با این شرایطی که بنده دارم و سرپرست مادرم هم هستم میتونم انتفالی بگیرم به واحد دماوند؟
مرسی

hermione
16-10-2011, 21:24
دوستان یک سوال :
بنده کفیل مادرم هستم و پدرم فوت کرده .... و بر این اساس کارت معافیت گرفتم .... و گواهی فوت هم موجود هست
تو کنکور کاردانی به کارشناسی واحد گرمسار قبول شدم
میخواستم بدونم با این شرایطی که بنده دارم و سرپرست مادرم هم هستم میتونم انتفالی بگیرم به واحد دماوند؟
مرسی

من متوجه نشدم که دانشگاه سراسری هستید یا آزاد
ولی با این شرایطی که دارید مهمانی در دانشگاه سراسری احتمال بالایی داره .
آزاد سخت تره انتقالی گرفتن نسبت به سراسری .

Ali_N8
16-10-2011, 21:57
من متوجه نشدم که دانشگاه سراسری هستید یا آزاد
ولی با این شرایطی که دارید مهمانی در دانشگاه سراسری احتمال بالایی داره .
آزاد سخت تره انتقالی گرفتن نسبت به سراسری .

آزاد هستم
تو قسمت مشاوره معاونت آموزشی مرکز آزمون دیدم که میشه از گرمسار به قزوین یا دماوند با اجازه واحد مبدا انتقالی گرفت

AliSub
21-10-2011, 20:31
سلام

میخوام از دانشگاه علی آباد به واحد بهشهر مهمان بگیرم.
ورودی 87 هستم و دو ترم دیگه تمام میکنم.
به دلیل مشکلی که برام پیش آمد میخام انتقالی بگیرم به دانشگاه شهر خودمون.
این ترم رو تونستم بزور از دانشگاه علی آباد مهمان بگیرم.
دلیل هم فوت پدرم هست و تک پسر هم هستم.

شما چه روشها و ترفندهایی رو بلدید؟؟؟؟

reza_3722
21-10-2011, 20:38
اول از همه تسلیت
احتیاج به ترفند نیست دوست من. شما واجد شرایط انتقال هستید
همین که علت درخواست انتقالی رو اعلام کنید فوت پدر، دانشگاه اقدام میکنه

AliSub
21-10-2011, 20:41
اول از همه تسلیت
احتیاج به ترفند نیست دوست من. شما واجد شرایط انتقال هستید
همین که علت درخواست انتقالی رو اعلام کنید فوت پدر، دانشگاه اقدام میکنه

ممنون

من برای گرفتن دو ترم مهمانی اشکم درآمد. که آخرم بزور بزور یه ترم مهمانی بهم دادن!!!

من چیزایی در مورد اینکه نماینده درخواست بده بعد نامه بفرستیم سازمان مرکزی بهتر هست.

mehrdad00
19-11-2011, 11:23
سلام
من دانشجوی ترم یک ازاد مشهدم...می خوام برای ترم دوم انتقالی بگیرم به سبزوار (محل سکونت والدینم)!!
دلیل خاصی هم ندارم :دی
می خوام ببنیم این جمله یعنی چی تو قوانین "پس از گذشت یک نیمسال از قبولی امکان پذیر است."
یکی این برام ترجمه کنه :دی
(این یادم رفت که طبق جدول همترازی سبزوار 2تراز پایینتر از مشهد!!)

Mr Unknown
29-11-2011, 16:47
سلام
دوستان به خاطر فوت مادرم و چون با هم زندگی میکردیم جدا از پدرم مجبورم برای زندگی برم شهرستان خودمون یعنی ابهر
حالا با توجه به این شرایط میتونم انتقالی بگیرم به آزاد قزوین که هم نزدیکتره هم دانشگاه خوبیه؟یا خود ابهر اگه رشته رو داشته باشه...رشته کارشناسی نرم افزار دانشگاه کرج
چه شرایطی میخواد واسه قبول انتقالی؟
ممنون

szh_1367
29-11-2011, 17:49
سلام
دوستان به خاطر فوت مادرم و چون با هم زندگی میکردیم جدا از پدرم مجبورم برای زندگی برم شهرستان خودمون یعنی ابهر
حالا با توجه به این شرایط میتونم انتقالی بگیرم به آزاد قزوین که هم نزدیکتره هم دانشگاه خوبیه؟یا خود ابهر اگه رشته رو داشته باشه...رشته کارشناسی نرم افزار دانشگاه کرج
چه شرایطی میخواد واسه قبول انتقالی؟
ممنون
درگذشت مادرتون رو تسلیت عرض میکنم

شما میتوانید به سایت زیر مراجعه کنید

یکسری ایین نامه و شرایط وجود داره مطالعه بفرمائید

البته اگر اشنایی در دانشگاه مبدا داشته باشی خیلی کارت راحتر است

Mr Unknown
12-12-2011, 15:46
من فردا میخوام مدارک رو تحویل بدم
حالا با توجه به اینکه ابهر رشته منو نداره مجبورم قزوین یا زنجان بزنم...بین این دو واحد تفاوتی برای شانس موافقت هست؟یعنی ممکن اگه قزوین بزنم شانسش واسه موافقت کمتر باشه؟

saeed_gharibeh
13-12-2011, 21:55
با سلام
من به يك مشكل بزرگ برخوردم تورو خدا خوب راهنماييم كنين
من امسال دانشگاه آزاد رشته حسابداري كارشناسي قبول شدم اما چون 3 تا از درسهاي پيش رو قبول نشده بودم موند برا بهمن . ولي يه مشكلي پيش اومد و نتونستم اين 3 تا درس پيش رو ثبت نام كنم كه دي ماه امتحان بدم الانم كه ديگه ثبت نام تموم شده.
از طرفي من يك ديپلم كارو دانش كامپيوتر هم دارم كه ميتونم همين بهمن بدون كنكور، كارداني كامپيوتر دانشگاه آزاد ثبت نام كنم.
حالا ميخوستم بدونم آيا ميتونم كارداني كامپوتر رو يك ترم بخونم و مهر سال ديگه (كه مدرك پيشم آماده شد ) رشته حسابداري كارشناسي رو ثبت نام كنم ميشه دروس عمومي كه توي يك ترم كامپيوتر پاس كردم به حسابداري انتقال بدم كه بيشتر از اين عقب نمونم؟

saeed_gharibeh
17-12-2011, 13:43
با سلام
من به يك مشكل بزرگ برخوردم تورو خدا خوب راهنماييم كنين
من امسال دانشگاه آزاد رشته حسابداري كارشناسي قبول شدم اما چون 3 تا از درسهاي پيش رو قبول نشده بودم موند برا بهمن . ولي يه مشكلي پيش اومد و نتونستم اين 3 تا درس پيش رو ثبت نام كنم كه دي ماه امتحان بدم الانم كه ديگه ثبت نام تموم شده.
از طرفي من يك ديپلم كارو دانش كامپيوتر هم دارم كه ميتونم همين بهمن بدون كنكور، كارداني كامپيوتر دانشگاه آزاد ثبت نام كنم.
حالا ميخوستم بدونم آيا ميتونم كارداني كامپوتر رو يك ترم بخونم و مهر سال ديگه (كه مدرك پيشم آماده شد ) رشته حسابداري كارشناسي رو ثبت نام كنم ميشه دروس عمومي كه توي يك ترم كامپيوتر پاس كردم به حسابداري انتقال بدم كه بيشتر از اين عقب نمونم؟
چرا بعد از 4 روز كسي جواب نميده؟ تورو خدا يكي راهنمايي كنه خيلي برام مهمه

hermione
17-12-2011, 18:50

دلیل جواب ندادن فکر نکنید بی توجهیه هرکس دیده و جواب نداده احتمالا اطلاعی نداره .
سوالتون مربوط به موضوع این تاپیک نیست توی صفحه اصلی انتخاب رشته و دانشگاه تاپیک بزنید .

alavi71
01-01-2012, 18:41

شرایط خاصی داره واسه انتقالی
شما میتونید با دانشگاهتون صحبت کنید و شرایط رو بگید بررسی میکنن البته در کنار سایر شرایط
قبلش یه نگاهی به قوانین انتقالی بزنید
موفق باشید ...

dracula_killer
13-01-2012, 14:13
سلام دوستان
من دارم آی تی می خونم دانشگاه مازندران و ترم سوم هستم.به خاطر یه سری دلایل باید هر جور شده از مازندران فرارکنم! خانوادم دماوند زندگی می کنند.سه جا مد نظرم هست:
1-آی تی دانشگاه تهران
2-آی تی شیراز
3-نرم افزار چمران اهواز
برای مورد اول اگه بتونم مهمان بشم یکی دو ترم،می تونم با اوردن معدل و نمرات خوب نظرشون رو برای انتقال جلب کنم.اما برای موارد دوم و سوم حتما می خوام که انتقالی بگیرم.یعنی اگه می خوام برم شیراز نمی خوام اول مهمان شم بعد درخواست انتقال بدم.
از طرفی یادمه زمانی که کارنامه ی کنکور اومد نرم افزار دانشگاه چمران رو هم قبول شده بودم.اما خب چون آی تی مازندران اول بود اونو قبول شدم.
حالا سوال من از شما اینکه برای هر سه مورد اگه بخوام اقدام کنم برای هر کودوم چه شرایطی باید داشته باشم و از کجا باید شروع کنم.مرسی

eman619rv
20-01-2012, 23:32
سلام دوستان
تو رو خدا کمکککککککککککک:41:
من تقاضای انتقالی داده بودم به دلیل 3 دانشجویی و دانشگاه قبول نکرده و فقط 2 ترم مهمانی داده من شریاط زندگیم خیلی سخته چجوری میتونم اعتراض کنم و انتقالیمو بگیرم البته دانشگاهمون با کمبود دانشجو مواجه شده واسه همین موافقت نکرده در حالی که قانونه!!
حالا میخواستم ببینم من چکاری میتونم انجام بدم تا انتقالیمو بدن!!!

dracula_killer
20-01-2012, 23:49
سلام دوستان
تو رو خدا کمکککککککککککک:41:
من تقاضای انتقالی داده بودم به دلیل 3 دانشجویی و دانشگاه قبول نکرده و فقط 2 ترم مهمانی داده من شریاط زندگیم خیلی سخته چجوری میتونم اعتراض کنم و انتقالیمو بگیرم البته دانشگاهمون با کمبود دانشجو مواجه شده واسه همین موافقت نکرده در حالی که قانونه!!
حالا میخواستم ببینم من چکاری میتونم انجام بدم تا انتقالیمو بدن!!!

شما باید برین کمیسیون موارد خاص و اونجا شکایت کنید و اونا بررسی می کنن و اگه حق با شما باشه بهتون انتقالی میدن.البته این چیزیه که تو آیین نامه نوشته،حالا تو واقعیت چقدر بهش عمل میشه خدا می دونه!!!

eman619rv
23-01-2012, 02:05
شما باید برین کمیسیون موارد خاص و اونجا شکایت کنید و اونا بررسی می کنن و اگه حق با شما باشه بهتون انتقالی میدن.البته این چیزیه که تو آیین نامه نوشته،حالا تو واقعیت چقدر بهش عمل میشه خدا می دونه!!!

کمیسیون موارد خاص کجاست؟؟ حتما باید برم تهران؟؟
خدا لعنتشون کنه ببین با زندگی یه جوون چجوری بازی میکنن:37::37:

Howard24
24-01-2012, 20:33
دوستان برای انتقالی گرفتن از شبانه ی تهران به شبانه ی رشت در دوره ی کارشناسی ارشد زبان انگلیسی چه باید کرد ؟!
اینکه همه ی هزینه های دانشگاه مبدا باید پرداخت شه راسته ؟

B.i.r.i.y.a
30-01-2012, 01:29
اگه تو کنکور ارشد آزاد مثلا دانشگاه آزاد نجف آباد یا بروجرد قبول بشم میتونم به دانشگاه علوم تحقیقات (آزاد) اهواز انتقالی بگیرم؟
اگه میشه چقدر دردسر داره؟
با سپاس.

MatinSpider
23-02-2012, 18:31
دوستان کسی از شرایط انتقالی گرفتن از دانشگاه پیام نور به دانشگاه علم و فرهنگ، اطلاعی داره؟
ممنون.

mohammad_re
24-02-2012, 14:40
دوستان کسی از شرایط انتقالی گرفتن از دانشگاه پیام نور به دانشگاه علم و فرهنگ، اطلاعی داره؟
ممنون.

اگر منظورتون جا به جایی از دوره پیام نور به دوره های روزانه و شبانه دانشگاه علم و فرهنگ باشه که باید بگم طبق آئین نامه ممنوعه

---------- Post added at 02:40 PM ---------- Previous post was at 02:35 PM ----------

دوستان برای انتقالی گرفتن از شبانه ی تهران به شبانه ی رشت در دوره ی کارشناسی ارشد زبان انگلیسی چه باید کرد ؟!
اینکه همه ی هزینه های دانشگاه مبدا باید پرداخت شه راسته ؟

دوره های تحصیلات تکمیلی ارشد انتقالی ندارن فقط 2 ترم مهمانی اون هم شرایط خاص

انتقال، تغيير رشته و مهمان

ماده 16- انتقال و تغيير رشته در هر سه شيوه دوره كارشناسي ‌ارشد ممنوع است.

تبصره 1- انتقال از دوره شبانه به روزانه، نيمه حضوري و مجازي به حضوري اعم از (روزانه و شبانه) و از دانشگاه‌هاي غير دولتي به دانشگاه‌هاي دولتي ممنوع است.

تبصره2 - انتقال از يك شيوه به شيوه ديگر و ساير موارد مجاز با رعايت سنوات دوره در اختيار دانشگاه است.

تبصره 3- هر دانشجو در هر سه شيوه كارشناسي‌ارشد مي‌تواند حداكثر دو نيمسال را با موافقت دانشگاه های مبدأ و مقصد به عنوان مهمان بگذراند.

HITB0Y
24-02-2012, 15:29
سلام
چطور میشه از دانشگاه های اطراف تهران برای تهران انتقالی گرفت؟!قانونی,غیر قانونی(بند پ):31:,....
آزاد
کارشناسی پیوسته
IT
ممنون

MatinSpider
24-02-2012, 18:34
اگر منظورتون جا به جایی از دوره پیام نور به دوره های روزانه و شبانه دانشگاه علم و فرهنگ باشه که باید بگم طبق آئین نامه ممنوعه
ولی من تو دفترچه راهنمای پیام نور خوندم که انتقال دانشجویان پیام نور به دانشگاه های نیمه حضوری و غیر دولتی، با رعایت شرایط از طریق آموزش استان امکان پذیره. اون وقت این یعنی چی؟

mohammad_re
26-02-2012, 00:07
ولی من تو دفترچه راهنمای پیام نور خوندم که انتقال دانشجویان پیام نور به دانشگاه های نیمه حضوری و غیر دولتی، با رعایت شرایط از طریق آموزش استان امکان پذیره. اون وقت این یعنی چی؟

فقط دوره های نیمه حضوری میشه.دوره های غیرانتفاعی چون جزو نظام تمام وقت هستن نمیشه.
بعدشم اینکه اگه منظورتون دانشگاه علم و فرهنگ تهران باشه. طبق ائین نامه انتقال به دانشگاه های تهران ممنوعه مگر در موارد خاص. دانشگاه علم و فرهنگ تهران هم جزو دانشگاه های گروه 8 هستش. یعنی واسه مهمانی که باید نمره های ترم قبلت عالی باشه و اگه بخوای انتقال هم بگیری که باید حداقل 95 درصد نمره اخرین فرد پذیرفته شده ی همون کد رشته در سهمیه ثبت نامی خودت رو اورده باشی.

MatinSpider
26-02-2012, 21:05
فقط دوره های نیمه حضوری میشه.دوره های غیرانتفاعی چون جزو نظام تمام وقت هستن نمیشه.
بعدشم اینکه اگه منظورتون دانشگاه علم و فرهنگ تهران باشه. طبق ائین نامه انتقال به دانشگاه های تهران ممنوعه مگر در موارد خاص. دانشگاه علم و فرهنگ تهران هم جزو دانشگاه های گروه 8 هستش. یعنی واسه مهمانی که باید نمره های ترم قبلت عالی باشه و اگه بخوای انتقال هم بگیری که باید حداقل 95 درصد نمره اخرین فرد پذیرفته شده ی همون کد رشته در سهمیه ثبت نامی خودت رو اورده باشی.
ممنون. بله منظورم انتقالی از پیام نور تهران به علم و فرهنگ تهران هستش. پس بالاخره یه جوری میشه انتقالی گرفت.

mohammad_re
29-02-2012, 15:19
ممنون. بله منظورم انتقالی از پیام نور تهران به علم و فرهنگ تهران هستش. پس بالاخره یه جوری میشه انتقالی گرفت.

البته توجه داشته باشید که برای انتقالی در دوره ی کارشناسی پیوسته باید سه سال مهمان شده باشید بعد تقاضای انتقال بدید. شرط معدل مطلوب هم 13 برای علوم پایه و فنی و مهندسی و 14 برای علوم ا نسانی هستش

vahid javani
21-04-2012, 10:15
درود
میخواستم اگه تجربه ای دارید راهنمایی کنی
من اصفهانی هستم و دانشگاه سید جمال توی اسداباد همدان درس میخونم ترم 2 هستم
توی اون گزارشی که رتبم رو در دانشگاه ها زده بود رتبه دانشگاه ارومیه رو اوردم (همون رشته) و میخوام برم اونجا
ولی هرکسی یه چیزی میگه! یکی میگه از طریق سایت باید اقدام کنی یکی میگه دانشگاه
یکی از مسئول ها هم میگه اصلا همچین کاری نمیتونی بکنی این در حالیه که دانشگاه خودمون مخالف نیست و مدیر گروه کامپیوتر دانشگاه ارومیه هم راضی هست.
اگه میشه راهنماییم کنید.

dragon-fly
22-04-2012, 09:43
سلام
من دو سال و نیم پیش انتقالی گرفتم.که هم واسم خوب بود هم بد.
ولی انتقالی گرفتن من از طریق دانشگاه مبدا بود.
خیلی سخت بم انتقالی دادن و البته پول شهریه ثابت تمام ترم ها رو ازم گرفتن ( غیر انتفاعی میخونم).
سوالی داشتین بفرمایید.

hermione
27-04-2012, 00:33
درود
میخواستم اگه تجربه ای دارید راهنمایی کنی
من اصفهانی هستم و دانشگاه سید جمال توی اسداباد همدان درس میخونم ترم 2 هستم
توی اون گزارشی که رتبم رو در دانشگاه ها زده بود رتبه دانشگاه ارومیه رو اوردم (همون رشته) و میخوام برم اونجا
ولی هرکسی یه چیزی میگه! یکی میگه از طریق سایت باید اقدام کنی یکی میگه دانشگاه
یکی از مسئول ها هم میگه اصلا همچین کاری نمیتونی بکنی این در حالیه که دانشگاه خودمون مخالف نیست و مدیر گروه کامپیوتر دانشگاه ارومیه هم راضی هست.
اگه میشه راهنماییم کنید.

سلام
شما می تونید تقاضای مهمانی مبنا بدید ( وقتی شما توی کنکور 90 % نمره رشته و دانشگاه مقصد اورده باشید می تونید تقاضای این نوع مهمانیو بدید ) که معمولا با تمام تقاضاهای مهمانی مبنا موافقت میشه .
اما در مورد این که زمان تقاضا دادن کی بوده من نمی دونم اما 2 سال پیش سال 89 مهر و آبان بود که فرم هاشو توی سایت سنجش گذاشته بودن .
با بخش آموزش دانشگاه مقصد تماس بگیرید در این مورد سوال بپرسید .
موفق باشید .

hermione
27-04-2012, 01:01
البته توجه داشته باشید که برای انتقالی در دوره ی کارشناسی پیوسته باید سه سال مهمان شده باشید بعد تقاضای انتقال بدید. شرط معدل مطلوب هم 13 برای علوم پایه و فنی و مهندسی و 14 برای علوم ا نسانی هستش

توی آیین نامه نوشته شده برای درخواست انتقالی حداقل 2 ترم باید به صورت مهمان در دانشگاه مقصد گذرونده باشید
که البته خیلی جاها حداقل 3 ترمو اجرا می کنن البته جلب نظر دانشگاه های 2 طرف هم شرطه ، که دانشگاه مقصد با معدل بالای میانگین گروه توافق می کنن .

vahid javani
29-04-2012, 15:17
سلام

اما در مورد این که زمان تقاضا دادن کی بوده من نمی دونم اما 2 سال پیش سال 89 مهر و آبان بود که فرم هاشو توی سایت سنجش گذاشته بودن .

سلام دوست عزیز
ممنون از راهنماییت برای من که نمیدونستم برای ثبت نام به کدوم بخش دانشگاه مراجعه کنم کمک بزرگی بود

ولی این فرمی که گفتی توی سایت سازمان سنجش نبود از سایتش مطمئنی؟
آخه معمولا اطلاعیه ها شو پاک نمیکنه.

saeed 1428
29-04-2012, 18:06
سلام دوست عزیز
ممنون از راهنماییت برای من که نمیدونستم برای ثبت نام به کدوم بخش دانشگاه مراجعه کنم کمک بزرگی بود

یه سر به سایت وزارت علوم بزن اونجا تمام شرایط رو نوشته.فکر کنم اونجا باید تقاضا بدی.

vahid javani
29-04-2012, 19:11
یه سر به سایت وزارت علوم بزن اونجا تمام شرایط رو نوشته.فکر کنم اونجا باید تقاضا بدی.

از شما هم ممنون دوست عزیز
ولی سایت وزارت علوم هیچ حرفی از این نوع انتقالی نزده ( منظورم با کسب رتبه هست)

hermione
29-04-2012, 20:14
سلام دوست عزیز

خواهش می کنم .
از اینکه توی سایت سنجش بود این فرم تقاضا 100% مطمئنم ولی خودم هم نتونستم پیداش کنم توی سایت .
الان دیگه درخواست ها توی سایت وزارت علوم داده میشه
بازم میگم با آموزش دانشگاه مقصدتون تماس بگیرید بگید که می خواید مهمانی مبنا بگیرید اگر در آخر به جواب درستی نرسیدید درخواست مهمانیو بدید . موفق باشید .

saeed 1428
29-04-2012, 21:47
از شما هم ممنون دوست عزیز
ولی سایت وزارت علوم هیچ حرفی از این نوع انتقالی نزده ( منظورم با کسب رتبه هست)

تنها جایی که می تونی تقاضا بدی اینجاست .درباره سنجش هم بگم که فقط توی مهر و آبان برای انتقال فعالیت می کنه.
این سامانه رو هم تازه راه انداختن . توش تمام ایین نامه ها هم هست. موفق باشی.

vahid javani
01-05-2012, 16:14
بدبخت شدم
امروز با رییس دانشگاه صحبت کردم شدیدا مخالف بود!
نیازمند پیشنهاد ، راهکار ،مشاوره، دعا و ...

Life24
01-05-2012, 16:38
بدبخت شدم
امروز با رییس دانشگاه صحبت کردم شدیدا مخالف بود!
نیازمند پیشنهاد ، راهکار ،مشاوره، دعا و ...
چرا مخالف بود؟

vahid javani
02-05-2012, 10:09
چرا مخالف بود؟

دانشگاه خراب شدش 60 تا بیشتر دانشجو نداره همه هم میخواند انتقالی بگیرند برند!!

shifter
07-05-2012, 11:14
بچه ها میشه یه نفر که گرایشش سخت افزار هست( رشته مهندسی computer ) مهمانی بگیره به دانشگاهی که فقط گرایش نرم افزار رو داره؟؟
قبول میشه این درخواست؟؟
اخه تازه طرف ترم 3 هست و نرم افزار و سخت افزار هم تفاوت انچانی با هم جز تو ترم های 7 . 8 ندارن...

mohammad_re
21-05-2012, 21:21
بچه ها میشه یه نفر که گرایشش سخت افزار هست( رشته مهندسی computer ) مهمانی بگیره به دانشگاهی که فقط گرایش نرم افزار رو داره؟؟
قبول میشه این درخواست؟؟
اخه تازه طرف ترم 3 هست و نرم افزار و سخت افزار هم تفاوت انچانی با هم جز تو ترم های 7 . 8 ندارن...

متن صریح آئین نامه نوشته مهمانی به دانشگاهی میشه که مجری برگزاری رشته و گرایش شما باشه

SIMON137
22-05-2012, 14:38
پسرخالم کارت معافیت کفالت داره واسه سربازی ، می تونه روش حساب کنه برای گرفتن انتقالی به تهران ؟

mohammad_re
13-06-2012, 22:30
در صورتی که محل زندگی خانواده ایشون تهران باشه، میتونه از طریق گرفتن سرپرستی خانواده اقدام کنه

ارمیتا2
23-07-2012, 11:58
خوب اگه بخوایم یه جمع بندی از حرفهای دوستان داشته باشیم باید بگیم که گرفتن دو ترم مهمان از دانشگاه های شهرستان به تهران کاری نداره؟ درست میگم؟
من بازم سوال داشتم : برای مهمان شدن دانشگاه مقصد به معدل ترم های قبلی ما در دانشگاه مبدا کاری نداره ؟
حالا اگه مهمان شدیم بعدشم تونستیم معدل بالا بگیریم چند درصد از راه انتقالی گرفتن رو رفتیم؟
راستی من مدیریت بازرگانی دانشگاه سمنان می خونم ولی حالم داره از سمنان و این خوابگاهش که تو هر اتاق 25 یا 30 متری 13 نفر رو چپوندن بهم میخوره.

میتونین از دانشگاهتون یه اطلاعاتی بدین.مثل نوع دانشگاه واستاداش و...خوابگاهش که چه شرایطی داره وایا به شبانه ها هم تعلق میگیره؟فاصله دانشگاه با تهران چند ساعته من این اطلاعات رو برای انتخاب رشته میخواستم.ممنون میشم.

pour-homme
23-07-2012, 12:09
در مورد فاصله از تهران باید بگم از افسریه تا دانشگاه 3.5 ساعت راه هست شهرشم شهر بیخودی ولی برای اتخاب رشته بخاطر فاصله نسبتا کمش با تهران انتخابش می کنم

sina3000m
01-08-2012, 17:17
سلام...من مهندسی مکانیک دانشگاه سمنان میخونم امسال سال اولم رو تموم کردم...درخواست انتقالی به دانشگاه کاشان رو داده بودم که الان نتیجش اومده و دانشگاه کاشان موافقت کرده...حالا می خوام بدونم این دانشگاه در چه سطحیه؟ (از نظر امکانات و سطح علمی و ...) اگه کسی کاشان میخونه یا اطلاعاتی در مورد دانشگاهش داره لطفا دریغ نکنه! یه چیز دیگه... مهلت ثبت نام در دانشگاه جدید حدودا چه تاریخیه؟همون اواسط شهریوره دیگه درسته؟پیشاپیش ممنون از پاسخگویی شما:11:

hermione
01-08-2012, 22:42
سلام...من مهندسی مکانیک دانشگاه سمنان میخونم امسال سال اولم رو تموم کردم...درخواست انتقالی به دانشگاه کاشان رو داده بودم که الان نتیجش اومده و دانشگاه کاشان موافقت کرده...حالا می خوام بدونم این دانشگاه در چه سطحیه؟ (از نظر امکانات و سطح علمی و ...) اگه کسی کاشان میخونه یا اطلاعاتی در مورد دانشگاهش داره لطفا دریغ نکنه! یه چیز دیگه... مهلت ثبت نام در دانشگاه جدید حدودا چه تاریخیه؟همون اواسط شهریوره دیگه درسته؟پیشاپیش ممنون از پاسخگویی شما:11:

سطح بالایی داره مخصوصا رشته مکانیک که خیلی شنیدم سخت گیری می کنن پس از نظر علمی خیالت راحت باشه ( البته اگه درسخونی )
اگه روزانه هستی که خوابگاه هم داره و بد نیست ( مثل همه ی خوایگاه ها )

ECW
30-09-2012, 14:18
با سلام
من رشته ی پزشکی هستم ورودی 91 رفسنجان می خواستم ببینم راهی هست که بتونم خودمو انتقال بدم به کرمان مثلا پرونده روانشناسی یا همچین چیزی یا راه دیگه ای چون کرمان اموزش نوین شده و گفتن باید همین ترم اول انتقال بگیرم اگر نه باید تا اخر علوم پایه رفسنجان بمونم :41: منم مشکل دارم اصلا نمی دونم باید چیکار کنم :37:

p0w3rfu7
01-10-2012, 15:15
سلام، خسته نباشید

من دولتی شبانه قبول شدم. کاردانی کامپیوتر/نرم افزار

هنوز دولتی ثبت نام نکردم و نیم سال دوم هستم.

بخاطر برخی مسائل میخواستم برم غیرانتفاعی ثبت نام کنم. چطور امکانش هست؟

خیلی ممنون

camry
01-10-2012, 18:06
سلام

دوستم مکانیک مرودشت استا ن فارس قبول شده و میخواد انتقالی بگیره بیاد ازاد شیراز میخواستم ببینم شرایط انتقال از آزاد به آزاد چیه ؟ و با چه کسی باید هماهنگی و صحبت کنیم ؟

alavi71
02-10-2012, 12:04
سلام، خسته نباشید

من دولتی شبانه قبول شدم. کاردانی کامپیوتر/نرم افزار

هنوز دولتی ثبت نام نکردم و نیم سال دوم هستم.

بخاطر برخی مسائل میخواستم برم غیرانتفاعی ثبت نام کنم. چطور امکانش هست؟

خیلی ممنون

سلام دوست مناگر در انتخاب های بعدی انتخاب رشته قبول شده باشید میتواند انتقالی بگیرد.

alavi71
02-10-2012, 12:05
سلام

دوستم مکانیک مرودشت استا ن فارس قبول شده و میخواد انتقالی بگیره بیاد ازاد شیراز میخواستم ببینم شرایط انتقال از آزاد به آزاد چیه ؟ و با چه کسی باید هماهنگی و صحبت کنیم ؟

یکی از شروطش این هست معدل بالای 18 داشته باشه البته معدل در دانشگاهها متفاوت هست.
یا مهمان بگیرد شهر دیگر در اونجا معدل خوب باشه میتونه بمونه.
شاریط دیگری هم هست مثل ازدواج و غیره ...

موفق باشید

siam2010
02-10-2012, 15:47
انتقالی از کاردانی سراسری به کاردانی غیرانتفاعی چه جوریه؟
ورودی 90 هستم
مبدا میگه مهلت تموم شده

alavi71
02-10-2012, 15:59
انتقالی از کاردانی سراسری به کاردانی غیرانتفاعی چه جوریه؟
ورودی 90 هستم
مبدا میگه مهلت تموم شده
کنکور فنی داشتید یا سراسری؟
وردودی امسال هستید؟

danielo
02-10-2012, 18:16
کسی مهندسی الکترونیک غیر انتفائی قبول شد. و در دانشگاه سراسری ثبت نام کرد.میخواد تو شهر خودش در بخونه بخاطر همین ایشون اگر در تکمیل ظرفیتی که 1 آبان هستش شرکت کنه و مهندسی الکترونیک غیر انتفائی در یک دانشگاه دیگه قبول بشه.امکانش را داره که از دانشگاه خودش انصراف بده و به دانشگاه بعدی بره و در اون ثبت نام کنه؟

p0w3rfu7
02-10-2012, 22:23
سلام دوست مناگر در انتخاب های بعدی انتخاب رشته قبول شده باشید میتواند انتقالی بگیرد.

سلام و بسیار ممنون از پاسختون

بله این جایی که من قبول شدم انتخاب سومم بوده و دانشگاه غیر انتفاعی که مایلم برم انتخاب پنجمم هست.

امکانش هست بیشتر توضیح بدهید که در این شرایط به چه صورتی باید اقدام کنم؟

خیلی ممنون

alavi71
02-10-2012, 23:36
سلام و بسیار ممنون از پاسختون

بله این جایی که من قبول شدم انتخاب سومم بوده و دانشگاه غیر انتفاعی که مایلم برم انتخاب پنجمم هست.

امکانش هست بیشتر توضیح بدهید که در این شرایط به چه صورتی باید اقدام کنم؟

خیلی ممنون

خب الان کارنامه نهایی اومده.
ببینید اگر قبول شده بودید.باید در دانشگاهی که قبولی اولیه شما بوده 24 واحد یا همون یک ششم کل واحد ها رو پاس کنید.
این قانون اغلب دانشگاهها هست.
با دانشگاه مبدا صحبت کنید در این باره

arash-king
05-10-2012, 11:10
دوستان من دانشجوی رشته مترجمی انگلیسی ام تو تهران جنوب ! میخوام تا 1 ترم بیشتر تهران نباشم و برم شهر قدس :31: برادرم اونجاس ! :31: توی شرایط انتقالی خوندم که اگه 2 برادر مجرد توی دانشگاه آزاد باشن میشه اون یکی برادر هم انتقالی بگیره بره پیش اون یکی :38: شرایطش چطوره ؟ چی میخواد ؟ راحت انتقالی میدن یا باید فیلم بازی کنم ؟ :31: آخه بعضی ها میگن واسه اینکه انتقالی بگیری سعی کن بیفتی به پاشون و التماس کنی و فیلم بازی کنی :31:

ali gamma
05-10-2012, 16:56
سلام دوستان من اموزش زبان انگليسي ايلام هستم. ترم اول كارشناسي ارشد. ميخواسم بدونم ميشه به ترم ميهمامي بگيرم برم ياسوج؟ براي ترم سوم ميخوام ميهماني بگيرم. خواهشا كمك كنيد. ممنون

siam2010
05-10-2012, 18:06
با سلام
اول از مدیران بخش خواهش میکنم به هیج جایی انتقال ندین تایپیکو تا به نتیجه برسم بعد از اون تایپیکو حذف کنید.مرسی

خوب بریم سر اصل مطلب:

من متولد اذر ماه سال 70 هستم و الان تو مقطع کاردانی رشته نقشه برداری تو دانشگاه سراسری درس میخونم و از این ترم میشم ترم 3 یعنی دانشجوی سال دوم و یک سال هم پشت کنکور موندم
از اونجایی که دیگه مغزم نمیکشه یک شهر دیگه درس بخونم میخام بیام دانشگاه غیرانتفاعی شهر خودم اونا هم مشکلی ندارن ولی اموزش دانشکده کنونی کلید کرده که مهلت انتقال و جا به جایی تموم شده ولی من باید بیام شهر خودم بنا به دلایلی حالا راهی داره؟
اگه برم ترک تحصیل کنم و سال دیگه کنکور بدم سربازی من چی میشه؟
راهی نیست برم فراگیر پیام نور امتحان بدم؟
حالا من چه کار کنم
خواهش میکنم راهنمایی کنین و پیشنهاد بدین
ممنون

siam2010
05-10-2012, 18:24
کنکور فنی داشتید یا سراسری؟
وردودی امسال هستید؟
کنکور سراسری90

mister-blue
06-10-2012, 11:41
با سلام خدمت دوستان عزیز. من دانشجوی ورودی 91 از دانشگاه گیلان هستم, از انجایی که مهلت ثبتنام اینترنتی مهمانی و انتقالی از سوی سازمان سنجش به پایان رسیده و من نتونستم ثبتنام کنم, میخواستم بدونم کسی از شما میدونه چیکار باید کنم. ایا دوباره تمدید میشه؟ یا اینکه همین کارو میشه حضوری تو بخش اموزش دانشگاه انجام داد؟ لطفا جواب بدید.

baran_bahar
06-10-2012, 19:57
واسه ارشد به

baran_bahar
17-10-2012, 22:24
کسی جواب این سوال من و نمی دونه ؟

vahid javani
19-10-2012, 10:36
با سلام خدمت دوستان عزیز. من دانشجوی ورودی 91 از دانشگاه گیلان هستم, از انجایی که مهلت ثبتنام اینترنتی مهمانی و انتقالی از سوی سازمان سنجش به پایان رسیده و من نتونستم ثبتنام کنم, میخواستم بدونم کسی از شما میدونه چیکار باید کنم. ایا دوباره تمدید میشه؟ یا اینکه همین کارو میشه حضوری تو بخش اموزش دانشگاه انجام داد؟ لطفا جواب بدید. به نظرم اگه هر دوتاش رو بری بهتره! چیزایی که من متوجه شدم از آموزش دانشگاه خودتون حتی می تونی انتقالی دایم بدون مهمان شدن بگیری ولی سایت وزارت علوم به ادرس زیر رو هم چند وقت دیگه چک کن و ذرخواست بده [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

p0w3rfu7
05-11-2012, 13:52
سلام دوستان

یک سوالی داشتم

اگه دو ترم از کاردانی کامپیوتر رو در دانشگاه آزاد بخونیم و بعد دوباره کنکور بدیم و بریم دانشگاه غیر انتفاعی باید دوباره واحد هارو پاس کنیم؟

ممنون

farshidshd
05-11-2012, 14:34
سلام دوستان

یک سوالی داشتم

اگه دو ترم از کاردانی کامپیوتر رو در دانشگاه آزاد بخونیم و بعد دوباره کنکور بدیم و بریم دانشگاه غیر انتفاعی باید دوباره واحد هارو پاس کنیم؟

ممنون

سلام
نمره های بالای 12 رو دوباره نمیخواد پاس کنید

pcyord
05-11-2012, 22:50
دوستان من الان زبان شهید بهشتی قبول شدم و تو کارنامه نهایی غیرانتفاعی رشته ای تی تهران قبول شدم حالا میخوام برم ای تی باید چی کار کنم؟

alavi71
08-11-2012, 09:59
دوستان من الان زبان شهید بهشتی قبول شدم و تو کارنامه نهایی غیرانتفاعی رشته ای تی تهران قبول شدم حالا میخوام برم ای تی باید چی کار کنم؟

سلام دوست من
برای این کار باید حدود یک ششم کل واحد ها را در بهشتی بگذرانید و بعد انتقالیس بگیرید.
در طول این ترم میتونید دروس عمومی برادارید تا بعدا قابل تطبیق باشند
پیروز باشید

pzs
08-11-2012, 22:41
سلام دوستان
آیا انتقالی برای دانشجوهای ارشد هم قبول می کنن؟؟
آیا میشه به وسیله کفالت از شهرستان به تهران انتقالی گرفت؟؟؟ پدرم بالای 65 سال هستش و نیاز به مراقبت داره
اگر جواب مثبت هست باید چه کاری انجام داد؟؟؟
سوالات در باره ارشد می باشد
با تشکر:20:

alavi71
09-11-2012, 11:57
سلام دوستان
آیا انتقالی برای دانشجوهای ارشد هم قبول می کنن؟؟
آیا میشه به وسیله کفالت از شهرستان به تهران انتقالی گرفت؟؟؟ پدرم بالای 65 سال هستش و نیاز به مراقبت داره
اگر جواب مثبت هست باید چه کاری انجام داد؟؟؟
سوالات در باره ارشد می باشد
با تشکر:20:

سلام دوست من
برای انجام این کار با امور نقل و انتقال دانشجوییتون صحبت کنید.
ولی اگر از تهران به شهرستان بود موردی نبود.
ولی عکس اون خیلی سخت هست.مگر اینکه در دانشگاه سطح یک باشید و بخواهید منتقل شوید

پیروز باشید

siam2010
09-11-2012, 12:10
منم چند وقت پیش انتقالی گرفتم و فهمیدم تو موضوع انتقالی فقط و فقط نقش دو دانشگاه مبدا و مقصد مهمه

aliflh
15-11-2012, 00:26
باسلام خدمت دوستان عزیز.
من کارشناسی آزاد تهران شمال بودم و الان برای ارشد اومدم آزاد رودهن و ترم یک هستم.
میخواستم برای ترم بعد برم همون تهران شمال حالا یا بصورت انتقالی (که همه میگن نمیشه) و یا بصورت مهمان.البته هر کدوم شد فرق نمیکنه البته خودم مهمان شدم رو ترجیح میدم.
طبق تحقیقاتی که از دانشگاه رودهن کردم مسئول آموزش میگفت که فقط درسهایی رو میشه مهمان بشی که در اینجا ارائه نمیشه و از قضا اینجا همه دروس ارائه میشه.
خواستم بدونم هیچ راه و تبصره دیگه وجود نداره و اگر داره باید از کجا شروع کنم و پیش کی برم.؟
من هیچی از انتقالی و مهمان شدم نمیدونم خواهش دارم دوستانی که در این زمینه اطلاعات دارن منو راهنمایی کنن.باتشکر

raha25f
23-11-2012, 00:01
سلام دوستان من در حال حاضردانشجوی ترم اول مهندسی صنایع هستم.
میخواستم ببینم امکانش هست که انتقالی بگیرم برای علوم تربیتی مشهد باتوجه به اینکه من سهمیه فرهنگیان دارم و صنایع چهارمین انتخابم بوده و علوم تربیتی انتخاب5ام.
توی برگه سبزم هم زده قبول میشدم،رتبه اخرین نفر38ورتبه من5.

alavi71
23-11-2012, 12:53
سلام دوستان من در حال حاضردانشجوی ترم اول مهندسی صنایع هستم.
میخواستم ببینم امکانش هست که انتقالی بگیرم برای علوم تربیتی مشهد باتوجه به اینکه من سهمیه فرهنگیان دارم و صنایع چهارمین انتخابم بوده و علوم تربیتی انتخاب5ام.
توی برگه سبزم هم زده قبول میشدم،رتبه اخرین نفر38ورتبه من5.

سلام
اگر در کارنامه نهایی نمره قبولی علوم تربیتی رو اورده باشید
میتونید پس گذراندن حدود 24 واحد یک ششم واحد ها به انتخاب بعدی بروید

موفق و پیروز باشید

vahid javani
25-11-2012, 09:46
سلام
من ترم 3 نرم افزار سید جمال هستم می خواستم ببینم راهی هست که دانشگاه مبدا رو دور بزنیم! چون به هیچ وجه انتقالی نمی ده!!

Tabasom.Sweet
25-12-2012, 21:44
بچه ها کسی در مورده انتقالی از دانشگاههای تهران به خود دانشگاههای تهران اطلاع داره ؟:n01:
موضوع اینه که دانشگاهها برای انتقالی ( نه مهمانی) شرط دارن ، مثلا میگن طرف یا گذراندن حداقل 30 واحد در دو ترم متوالی با معدل بالای 17 میتونه بیاد بعد هم دو ترم مهمان بشه بعد مثلا اگه تو اون دو ترم معدلش بالای 16 بشه دیگه بهش انتقالی میدن...
چند وقت پیش برادر یکی از دوستام از یه رشته ای (یادم نیست) منتقل شد به هوافضای امیرکبیر... حالا ایشون که تغییر رشته هم داشت ... ولی خیلی جاها تغییر رشته قبول نمیکنن .... حالا بگذریم
کسی موردی از انتقال از یکی ز دولتی های تهران به یکی دیگه از دولتی های تهران داشته؟
قبول میکنن؟ یا الویت شهرستان به تهران و اینهاست؟

aliaghil
13-02-2013, 00:37
شرایط جدید دانشگاه آزاد برای انتقالی از این قراره،
طبق این بخشنامه دانشجویان می‌توانند دو نیمسال در دانشگاه شهر خود میهمان بوده و به شرط کسب معدل 17 به آن دانشگاه منتقل می‌شوند. در مورد دختران دانشجو شرط معدل حذف شده و دانشجو همچنان در دانشگاه شهر خود به عنوان میهمان تحصیل کرده و دانشگاه مبدا، مدرک آنها را صادر خواهد کرد.
Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

mostafa2020
24-02-2013, 23:39
سلام دوستان اقا من دانشگاه فنی شمسی پور میخونم یعنی کارشناسی ناپیوسته دولتی
میخوام میهمان یا انتقالی بگیرم برای کارشناسی پیوسته آزاد میشه؟
دو ترم هم دانشگاه مبدا خوندم و از 74 واحد 40 واحد گذروندم
ممنون

farshidshd
25-02-2013, 10:26
سلام دوستان اقا من دانشگاه فنی شمسی پور میخونم یعنی کارشناسی ناپیوسته دولتی
میخوام میهمان یا انتقالی بگیرم برای کارشناسی پیوسته آزاد میشه؟
دو ترم هم دانشگاه مبدا خوندم و از 74 واحد 40 واحد گذروندم
ممنون

سلام

نه نمیشه ...

ali thr
26-02-2013, 00:01
سلام دوستان.
یه سوال داشتم
من دانشجوی مهندسی کامپیوتر -ورودی 91 و دوره ی کارشناسی- یکی از دانشگا های سراسری تهران هستم.
می خواستم انتقالی بگیرم به دانشگاه بین المللی قزوین تو رشته ی برق- یعنی هم تغیر رشته وهم تغیر دانشگاه.
من برق قزوین رو بعد از کامپیوتر دانشگاهمون انتخاب کردم.
از طریق کارنامه ای که بعد از کارنامه ی اصلی دادن ،دیدم که 40 نفر با نفر آخر برق قزوین اختلاف دارم.
می خواستم بدونم آیا میشه اصن کاری کرد یا نه.

خواهشا کمک کنین :n28:

alavi71
26-02-2013, 14:49
سلام دوستان.
یه سوال داشتم
من دانشجوی مهندسی کامپیوتر -ورودی 91 و دوره ی کارشناسی- یکی از دانشگا های سراسری تهران هستم.
می خواستم انتقالی بگیرم به دانشگاه بین المللی قزوین تو رشته ی برق- یعنی هم تغیر رشته وهم تغیر دانشگاه.
من برق قزوین رو بعد از کامپیوتر دانشگاهمون انتخاب کردم.
از طریق کارنامه ای که بعد از کارنامه ی اصلی دادن ،دیدم که 40 نفر با نفر آخر برق قزوین اختلاف دارم.
می خواستم بدونم آیا میشه اصن کاری کرد یا نه.

خواهشا کمک کنین :n28:

سلام
اگر تغییر رشته میخواهید بدهید.به شرط کشب نمره اون در کارنامه نهایی میتونید.
ولی اگر بخواهید شهر رو تغییر بدهید .چون دانشگاه سطح یک هست به هر شهر دیگه مشکلی نیست ...

موفق باشید

ali thr
26-02-2013, 17:17
بسیار بسیار ممنون از پاسخ شما :n12:
فقط دو سوال دیگه،
من تو اون کارنامه دومی دیدم که 40 نفر با نفر آخر قبولی اختلاف دارم ( یعنی اون نفر 40ام قبل از من قبول شده) آیا میشه کاریش کرد؟
و دومین سوال این که هم تغیرر رشته وهم تغییر دانشگاه میشه داد یا نه؟ ( همزمان) :n27:

alavi71
27-02-2013, 13:50
بسیار بسیار ممنون از پاسخ شما :n12:
فقط دو سوال دیگه،
من تو اون کارنامه دومی دیدم که 40 نفر با نفر آخر قبولی اختلاف دارم ( یعنی اون نفر 40ام قبل از من قبول شده) آیا میشه کاریش کرد؟
و دومین سوال این که هم تغیرر رشته وهم تغییر دانشگاه میشه داد یا نه؟ ( همزمان) :n27:

اگر نمره قبولی رو کسب نکردید .خیر.
تغییر گرایش و رشته اگر در انتخاب رشتتتون باشه و قبول شده باشید بله.
در غیر اینصورت تغییر شهر رو که عرض کردم مشکلی نیست.
تغییر رشته رو هم اگر حدود نمره قبولیش رو اورده باشید.با گروه اموزشتون صحبت کنید....

sanaz222
03-04-2013, 15:39
سلام دوستان ; من دانشجوی میهمان در دانشگاه علامه هستم. این ترم , ترم دوممه که میهمان هستم ترم پیش معدلم 16.41 شد ....دانشگاه اصلی من اردبیله و 3 ترم هم اونجا گذروندم و به خاطر ازدواج انتقالی گرفتم... می خواستم بدونم اگه بخوام انتقالیمو بگیرم برا اینجا , که درخواستشم اردیبهشت ماه شروع می شه باید چیکار کنم؟ (2ترمم مونده کلاًً ) درخواستم تو سال فقط تو یه ماه میشه داد (پعنی برا هر دو ترم 1بار درخواست میدی) اگه این اردیبهشت قبول نکنن دیگه من درسم تموم میشه ولی من میخوام قبل تموم کردنم انتقالیمو بگیرم که مدرکم برا دانشگاهه علامه باشه :n03:
من هرچی رفتم پیش مسئول انتقال اینجا گفتم که ازدواج و باید انتقال بدین , میگن دانشگاهه علامه انتقالی نداره ولی من خودم دیدم یه سری از بچه ها که خانواده شاهدن این ترم و ترمای پیش انتقالی گرفتن. یکی از دوستامم میگه برو وزارت علوم از اونجا پیگیری کن.... به نظر شما برم اونجا کارمو را میندازن؟ نظر شما چیه؟؟؟؟؟؟

alavi71
04-04-2013, 11:58
سلام دوستان ; من دانشجوی میهمان در دانشگاه علامه هستم. این ترم , ترم دوممه که میهمان هستم ترم پیش معدلم 16.41 شد ....دانشگاه اصلی من اردبیله و 3 ترم هم اونجا گذروندم و به خاطر ازدواج انتقالی گرفتم... می خواستم بدونم اگه بخوام انتقالیمو بگیرم برا اینجا , که درخواستشم اردیبهشت ماه شروع می شه باید چیکار کنم؟ (2ترمم مونده کلاًً ) درخواستم تو سال فقط تو یه ماه میشه داد (پعنی برا هر دو ترم 1بار درخواست میدی) اگه این اردیبهشت قبول نکنن دیگه من درسم تموم میشه ولی من میخوام قبل تموم کردنم انتقالیمو بگیرم که مدرکم برا دانشگاهه علامه باشه :n03:
من هرچی رفتم پیش مسئول انتقال اینجا گفتم که ازدواج و باید انتقال بدین , میگن دانشگاهه علامه انتقالی نداره ولی من خودم دیدم یه سری از بچه ها که خانواده شاهدن این ترم و ترمای پیش انتقالی گرفتن. یکی از دوستامم میگه برو وزارت علوم از اونجا پیگیری کن.... به نظر شما برم اونجا کارمو را میندازن؟ نظر شما چیه؟؟؟؟؟؟

سلام
بهترین راه انتقال میهمان شدن در دانشگاه هست
در صورت داشتن معدل بالای 17 میتونید اون دانشگاه انتقالی بگیرید
موفق باشید

sanaz222
04-04-2013, 21:13
مهمان که هستم اردیبهشت باید درخواست بدم برا 2 تا نیم ترم سال 92 اگه 2 ترم بخونم تموم می کنم...

alavi71
05-04-2013, 09:29
مهمان که هستم اردیبهشت باید درخواست بدم برا 2 تا نیم ترم سال 92 اگه 2 ترم بخونم تموم می کنم...

خب اگر معدل ترم بالای 17 باشه که میتونید بمونید توی علامه.
خب چون دختر هم هستید باید موافقت بکنند با انتقالتون اگر شهر فعلیتون تهران باشه .

Mt.Shadow
09-04-2013, 07:53
سلام
الان من دارم نرم افزار میخونم (ترم دوم)
میخواستم ببینم میتونم برای مهمانی اقدام کنم با این شرایط که دانشگاه مقصد نرم افزار نداره !
یعنی میتونم سخت افزار مهمانی بگیرم !

shifter
09-04-2013, 09:45
سلام
میخواستم ببینم میتونم برای مهمانی اقدام کنم با این شرایط که دانشگاه مقصد نرم افزار نداره !

چون تو ترم های اول درس های سخت و نرم فرق ندارن امکانش هست...اما چون سیستمشون ایراد میگیره باید خودتون برید دنبالش...یعنی برید درخواست بدین و دلیل بیارین واسه مهمان شدن و ... تا موافقت کنن...!
من خودم سخت بودم مهمان شدم جایی که فقط نرم افزار داشت...اما خیلی باید پیگیری کنید.

Mt.Shadow
09-04-2013, 11:36
چون تو ترم های اول درس های سخت و نرم فرق ندارن امکانش هست...اما چون سیستمشون ایراد میگیره باید خودتون برید دنبالش...یعنی برید درخواست بدین و دلیل بیارین واسه مهمان شدن و ... تا موافقت کنن...!
من خودم سخت بودم مهمان شدم جایی که فقط نرم افزار داشت...اما خیلی باید پیگیری کنید.

از کدوم طرف باید پیگیری بشه مقصد یا مبدا ؟؟؟

farshidshd
09-04-2013, 14:30
سلام

سلام
خیر
دانشگاه مقصد باید رشته شما رو داشته باشه

shifter
09-04-2013, 23:54
از کدوم طرف باید پیگیری بشه مقصد یا مبدا ؟؟؟

بیشتر مبدا...اگه اشنا و اینا داشته باشین که دیگه راحته.
اما خودتون هم باید حواستون باشه که دروسی رو وردارین که تو دانشگاه اصلیتون تو چارت رشته تون هست...

Mt.Shadow
11-04-2013, 09:13
بیشتر مبدا...اگه اشنا و اینا داشته باشین که دیگه راحته.
اما خودتون هم باید حواستون باشه که دروسی رو وردارین که تو دانشگاه اصلیتون تو چارت رشته تون هست...

یعنی اگه مهمانی گرفتم باید درسهای نرم افزار رو انتخاب کنم ؟؟؟
مگه چی میشه اگه درسای سخت رو انتخاب کنم ؟

vahid javani
11-04-2013, 14:51
دوستان من دانشگاه مبدا با درخواستم موافقت کرده
خودم دلم می خواد برم دانشگاه صنعتی اصفهان ولی می ترسم به خاطر معدلم(15) موافقت نکنند از طرفی هم دانشگاه صنعتی میگه فقط از طریق سایت وزارت علوم باید درخواست میهمانی بدی.

نظرتون چیه که برای دانشگاه اصفهان یه درخواست کتبی بدم و دانشگاه صنعتی رو از طریق سایت وزارت علوم اقدام کنم؟؟ دردسر نشه بعدا؟؟

لطفا اگه کسی تجربه ای داره کمکم کنه

shifter
12-04-2013, 16:38
یعنی اگه مهمانی گرفتم باید درسهای نرم افزار رو انتخاب کنم ؟؟؟
مگه چی میشه اگه درسای سخت رو انتخاب کنم ؟

اره دیگه.باید ببینین کدوم درس ها تو چارت اصلی خودتون هم هست اونا رو انتخاب کنید که وقتی برمیگردین دانشگاه خودتون قبول کنن.
درسهای نرم و سخت هم تا ترم 4 یا 5 باهم فرق ندارن.از اونجا به بعد فرق ها شروع میشن.

ali thr
21-04-2013, 20:15
سلام
یه سوال داشتم.
تو این چند وقته باید در خواست انتقالی رو بدیم، حالا اگه 1% دانشگاه مقصد قبول کرد، آیا میشه نرفت؟؟
یعنی ممکنه تا ترم بعد نظرش عوض بشه، سوالم اینه که اگه قبول کردن، دیگه نمی تونم تو همین دانشگاهی که هستم بمونم؟؟؟

reza_17173
22-04-2013, 09:10
سلام دوستان. یه سوال درباره مهمان گرفتن دارم اگه میشه کمکم کنید.
من پارسال ارشد عمران (گرایش زلزله) در دانشگاه پردیس علوم و تحقیقات سمنان قبول شدم و نرفتم. ولی حالا تصمیم گرفتم که مهر امسال با یک سال تاخیر برم ثبت نام کنم. با دانشگاه سمنان هم صحبت کردم گفتن مشکلی نیس اگه نصف پول شهریه این 2 ترم رو که نبودی, بدی می تونی بیای (من تا آخر شهریور امسال هم فرصت دارم که دفترچه خدمت رو بفرستم چون پارسال آخر شهریور درسم تموم شد).
حالا سوالم اینه که اگه برم دانشگاه پردیس علوم و تحقیقات سمنان آیا بعدش می تونم واسه علوم و تحقیقات تهران مهمان بگیرم؟ چون تنها دانشگاهی که توی تهران گرایش زلزله رو داره همین علوم و تحقیقات تهرانه و دانشگاه های دیگه تهران این گرایش رو ندارن.
اگه بهم مهمان بدن قطعا" از ترم 2 به بعد خواهد بود؟! کلا تا چند ترم مهمان میدن؟ و آیا ممکنه اصلا مهمان ندن بهم؟
مرسی

ali thr
24-04-2013, 14:51
سلام
یه سوال داشتم.
تو این چند وقته باید در خواست انتقالی رو بدیم، حالا اگه 1% دانشگاه مقصد قبول کرد، آیا میشه نرفت؟؟
یعنی ممکنه تا ترم بعد نظرش عوض بشه، سوالم اینه که اگه قبول کردن، دیگه نمی تونم تو همین دانشگاهی که هستم بمونم؟؟؟:n27:

alavi71
24-04-2013, 21:15
سلام
یه سوال داشتم.
یعنی ممکنه تا ترم بعد نظرش عوض بشه، سوالم اینه که اگه قبول کردن، دیگه نمی تونم تو همین دانشگاهی که هستم بمونم؟؟؟
:n27:

سلام.بستگی به دانشگاه داره ولی اگر کارهای نهایی و انتقال نهایی انجام بشود خب مشکل میشه یا حداقل باید یک ترم رو در اونجا بخونید ...

ugi1
24-04-2013, 22:02
براي مهماني يا انتقال تو دانشگاه آزاد از كي بايد اقدام كرد?

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

alavi71
27-04-2013, 16:00
براي مهماني يا انتقال تو دانشگاه آزاد از كي بايد اقدام كرد?

Sent from my GT-I9001 using Tapatalk 2

قبل از شروع ترم با مسول اموزش هماهنگ کنید ..

ali thr
10-05-2013, 01:55
سلام یه سوال داشتم.
من می خوام انتقالی همراه با تغییر رشته بگیرم تو سایت وزارت علوم باید چه درخواستی بدم؟
آخه 4 تا گزینه بیشتر وجوود نداره، میهمانی-انتقال-تمدید میهمانی- میهمانی دائم.
ممنون میشم سری جواب بدین:n14:

vahid javani
15-05-2013, 09:52
من توی سایت وزارت علوم ثبت نام کردم ظاهرا باید 10 تومن پول بدیم ولی لینکش خرابه
شما هم به این مشکل برخوردید؟
باید چیکار کنم؟؟؟

vahid javani
20-05-2013, 12:46
من توی سایت وزارت علوم ثبت نام کردم ظاهرا باید 10 تومن پول بدیم ولی لینکش خرابه
شما هم به این مشکل برخوردید؟
باید چیکار کنم؟؟؟

روز آخرشه!! چیکار کنم؟؟؟
:n28::n14::n03:
تراکنش بر روی درگاه وجود ندارد
یکی از موارد مبلغ، شماره سفارش یا کلید درخواست اشتباه است
can't find the server at \\epayment3.bmi.ir\epayment\paymentform.aspx.

10 باری پشت سرهم زدم باز شد!!!!!

پیام پ
21-05-2013, 16:42
سلام.
دوستان می خواستم بدونم که من که کارت معافیت کفالت دارم بهم انتقالی میدن بیام تهران؟
اگر میدن پروسش چجوریه چه مدارکی باید بدم؟

آیا راحت قبول میکنند؟
ممنون میشم این بنده حقیر رو راهنمایی بکنید.

vahid javani
21-05-2013, 16:57
سلام.
دوستان می خواستم بدونم که من که کارت معافیت کفالت دارم بهم انتقالی میدن بیام تهران؟
اگر میدن پروسش چجوریه چه مدارکی باید بدم؟

آیا راحت قبول میکنند؟
ممنون میشم این بنده حقیر رو راهنمایی بکنید.

سلام دوست عزیز تا ساعت 12 امشب وقت داری به آدرس زیر بری و فرم پر کنی مدارکت رو هم اسکن کن و توی همون فرم آپلود کن به احتمال خیلی زیاد موافق می کنند

فقط زود باش وگرنه باید یکسال صبر کنی...!

پیام پ
21-05-2013, 18:22
فقط می شود میهمان گرفت؟
یعنی نمی شود انتقالی دائم گرفت؟
با شرایطی که من دارم.
یعنی معافیت کفالت.
ممنون اگه راهنمایی کنید.