PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گفتگوی آزاد موتور سیکلت

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 [9]

Original Titan
08-06-2011, 17:56
خوب بنده خدا كه حرف ناحق نزده!
يه كسي كه داره تو پياده رو راه ميره پشت سرش بوق بنزي زده ميشه ديگه تا شب اعصابش خورده
آماري كه داده رو نميدونم (20 درصد فقط قوانين رو رعايت ميكنن)
ولي بيشتر از اين هم به نظر نميرسه
كلا بايد قبول كرد كه وضيعت موتور سواري در ايران به طرز فجيعي داغونه
ه

piremard
08-06-2011, 19:33
خوب بنده خدا كه حرف ناحق نزده!
يه كسي كه داره تو پياده رو راه ميره پشت سرش بوق بنزي زده ميشه ديگه تا شب اعصابش خورده
آماري كه داده رو نميدونم (20 درصد فقط قوانين رو رعايت ميكنن)
ولي بيشتر از اين هم به نظر نميرسه
كلا بايد قبول كرد كه وضيعت موتور سواري در ايران به طرز فجيعي داغونه
ه
نگفتم " حق " یا ناحق ؟
منظور من ادبیات حرف زدن در مورد گروهی از همشهریان شما هست . "بلای جان" ، "یه عده اشون" ، "کابوس شهر" ، "اینجورند" ،"اونجورند" .....

شما وقتی در مورد بخشی از اجتماع متصل حرف می زنید نباید با عبارات توهین آمیز اونها رو شکلی جلوه بدید که انگار از مریخ اومدن . تمام رانندگان ایران همین شکل رانندگی می کنند . فقط چون سایز ماشینشون اندازه موتور نیست نمی تونند تو پیاده رو برن یا از لای ماشینها رد کنند .
همین حضراتی که این مطالب رو می نویسند نه از راهنمای ماشین استفاده می کنند و از اباعی از پارک جلوی کوچه دارند ، نه کمربند می بندن و نه تو یک لاین حرکت می کنند و نه از سمت چپ سبقت می گیرند و ... اما اینجا حرفهایی می زنند که انگار موتورسواران "جذامی" هستند و اصلا با بقیه فرق دارند .

نمی دونم اصلا می تونم منظورم رو بشما از این زاویه برسونم یا خیر . بهرحال تجربه ثابت کرده ما عادت داریم خیلی ساده از کلمات استفاده کنیم

از منظر "حق" بودن :

اين آمار وقتي نگران‌كننده مي‌شود كه بدانيم هر موتورسيكلت به اندازه هشت خودرو آلودگي هوا توليد مي‌كند
کدوم موتورسیکلت ؟ پولسار 180 ، روان ، سی.جی 125 ، کثیر 150 ، وسپا ... ؟
کی این آمار رو گرفته که در اون نوع وسیله نقلیه ، سیستم سوخت رسانی ، نوع احتراق ، تفکیک انجین و خروجی آلاینده اگزازش معلوم نیست ؟!

اما نكته تلختر اين‌كه، به گفته رئيس پليس راهور تهران، هم‌اكنون پنجاه هزار دستگاه موتورسيكلت در پاركينگ‌ها خاك مي‌خورد، بدون اين‌كه كسي سراغي از آنها بگيرد.
تلخ برای کی ؟ برای پارکینگ پلیس ؟ وزارت راه ؟ فضای اشغال شده که می شد توش خونه ساخت ؟! تلخ برای کارخونه داری که فوری یکی دیگه می سازه و بیرون می ده ؟ تلخ برای سیستم بی سواد-محور مسئولی که باید گواهینامه صادر کنه ؟

اگر موتورسيكلت چند دهه گذشته، وسيله‌اي براي تفريح بخشي از جوانان بود، بسیار زود تبديل به وسيله اصلي رفت‌وآمد در شهرمان شد

موتورسواران پياده‌روها را به سواره‌روها ترجيح مي‌دهند، آنها در پياده‌روها، بالاي پل‌هاي هوايي عابر پياده، در كوچه پس‌كوچه‌هاي تنگ و باريك، مراكز تفريحي براحتي رفت و آمد مي‌كنند.
:9::23:

در کل این نوشتارها مبنای سودجویی رسانه ای دارند نه برطرف کردن معزلی . خطاب دعوی ها هم بسوی مردم و مصرف کننده هست و نه دولت و نه صنعتگر ... هیچ کسی برای سهل انگاری و ریشه اصلی ملامت نمی شه :

سردار حسين رحيمي، چندي پيش در حاشيه نشست توجيهي براي موتورسواران كه به منظور روشن كردن ابعاد اجراي قانون جديد جرايم رانندگي و نحوه برخورد با موتورسواران متخلف در اين قانون برگزار شده بود، گفت: به طور مسلم، كار فرهنگي اثر بخش خواهد بود و به جاي اين‌كه برخوردهاي سلبي كنيم، بايد برخوردهاي ارشادي و ايجابي انجام دهيم
من الان دارم به تمـــام این کارهای فرهنگی فکر می کنم !

Original Titan
08-06-2011, 22:26
حرف شما متين دوست گرام
ولي شما يه سفر به شهر يزد سفر كن تا ببيني اين موتوري ها ( اون دسته اي كه فقط موتور رو براي لات بازي و تفريح سوار ميشن)
چطوري از كنارت رد ميشن!
واقعا يا خودشونو ميكشن يا مردمو ميكشن!
من فك ميكنم بلاي جان و كابوس شهر واژه هاي توهين آميزي براي اين افراد نباشه !
حالا جالبه امروز يه موتوري زد به بابام !!!!!! الان يادم اومد :31:
بابام با دوچرخه بود كه موتور زد بهش! بابام ميگفت با سرعت بالاي 80 تا داشته ميومده!
خيلي شانس آورد كه زنده مونده!
اينو گفتم ولي فك نكن منم به خاطر اين اتفاق دارم اين حرفا رو دارم ميزنم! گفتم كه الان يادم اومد!‌اصلا 2 ساعت پيش موتوري زد!

يه چيز ديگه اين كه اين مقاله منظورش كه همه موتوري ها نبوده ! اون دسته اي كه رعايت نميكنن مورد خطاب هستن
================================================== =========================

در مورد قسمت دوم كه حق يا نا حق بودن رو كاملا با شما موافقم! ايشون ديگه افتاده رو ريل نوشتن و ديگه هرچي از ذهنش تراوش كرده نوشته! و بعضي قسمت هاش اغراق آميزه

piremard
09-06-2011, 02:48
يه چيز ديگه اين كه اين مقاله منظورش كه همه موتوري ها نبوده ! اون دسته اي كه رعايت نميكنن مورد خطاب هستن

اتفاقا من از اول دارم اینو می گم که مشکلم با این جمع بستن و خطاب کردن "یک جماعت" توسط این حضرات هست .

و گرنه کی با توهین به قانون شکن مخالفه ؟!
من بارها تو این تاپیک و جاهای دیگه رفتار زشت تعداد زیادی موتورسوار رو نقد کردم که نزدیک بوده باعث تصادف خودم بشند .

وقتی کسی می نویسه " موتورسیکلت آلایندگی 8 برابر اتومبیل داره" وقتی می گه "موتورسیکلت بسیار ارزان" اینجا یعنی جمع بستن و بی استدلال علمی حرف مفت زدن
وقتی کسی از اول مقاله اش با "امان از دست موتورسواران" ... "کابوس .." یعنی خطاب جمعی . همونطوریکه الان محدودیت های ترافیکی موتورسیکلت بسبب همین جمع بستنها اعمال شده و خشک و تر با هم می سوزند .

گرفتید منظورم رو . موضوع اینه

ـــــــــــــــــ

معمای ساده :
در یک مسافت فرضی یکسان ، سرعت یکسان ، وزن یکسان ، فشار باد یکسان ،

موتورسیکلت قائم بر سطح افقی حرکت می کنه
موتورسیکلت با زاویه 30 درجه نسبت به محور عمودی ، بر سطح گردش می کنه
موتورسیکلت بیشتر از 30 درجه نسبت به محور قائم بر سطح گردش می کنه

سووال : در کدامیک از حالات فوق احتمال از بین رفتن لاستیک بیشتر از سایر موارده و چرا ؟
در اینجا نوع لاستیک و آج (اِج) مهم نیست . باد تایرها هم از نیتروژن نیست .

Original Titan
09-06-2011, 03:02
بله! ميتونيم از اين جهت مقاله رو نقد كنيم! شكي درش نيست

حالا در مورد معما! :31: سخت منو به فكر فرو برد!
جالبه سوال!
ولي فك ميكنم به نوع لاستيك بستگي داره ها!

Original Titan
09-06-2011, 03:35
آقا من فكرامو كردم!

البته سوال شما بيشتر يه سوال فيزيك بود :31:

تو حالت سوم بيشترين آسيب رو ميبينه لاستيك

چون علاوه بر اصطكاك غلتشي كه لاستيك با جاده داره
يه نيروي ديگه كه نيروي مركز گرا هست رو هم لاستيك داره تحمل ميكنه! براي اين كه از مسيرش منحرف نشه

*Ali*
09-06-2011, 15:02
ایناش مهم نیست:دی
تنها چیزی که مهمه اینه که هنوز که هنوزه ما نفهمیدیم که وقتی بخوای یه نفر رو با زور از انجام کاری باز بداری ، طرف لج میکنه و به شکل بدتر اون کار رو انجام خواهد داد.
قضیه فقط رانندگی و موتور سواری نیست ، بسیاری از چیزایی که امروز ازش شکایت میشه ، مثل فــیلترینگ وحشتناک ، مسئله حجاب و گشت ارشاد و بقیه از این چیزا که نمیشه تو تاپیک گفت ناشی از همین تفکر غلط هستند.

nojum4
10-06-2011, 11:01
اينم از موتور Yamaha YZF-R6 كه در ساعت 2 شب داشتيم باش مسابقه مي داديم . قدرت خوبي داشت

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

piremard
10-06-2011, 21:51
آقا من فكرامو كردم!

البته سوال شما بيشتر يه سوال فيزيك بود :31:

تو حالت سوم بيشترين آسيب رو ميبينه لاستيك

چون علاوه بر اصطكاك غلتشي كه لاستيك با جاده داره
يه نيروي ديگه كه نيروي مركز گرا هست رو هم لاستيك داره تحمل ميكنه! براي اين كه از مسيرش منحرف نشه
سلام
نکته اینجاست که لاستیک انعطاف پذیره و اگر فشار زیادی رو تحمل کنه سطح مقطع تماس اون هم افزایش پیدا می کنه . مثل حالتی که سرنشین به موتور اضافه می شه

اينم از موتور Yamaha YZF-R6 كه در ساعت 2 شب داشتيم باش مسابقه مي داديم . قدرت خوبي داشت

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام
خوش اومدید . لطفا عکسها رو اینجا بگذارید :
گالری عکس موتورسیکلت های اعضای انجمن ( پیش از ارسال قوانین تاپیک رو مطالعه کنید ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Original Titan
10-06-2011, 23:08
حالا جواب كدوم ميشه؟

piremard
14-06-2011, 10:17
حالا جواب كدوم ميشه؟
30 درجه
حالا بنظرتون فشردگی هوا در هر سه حالت در کدام قسمت داخل لاستیک بیشتره ؟
نزدیک سطح تماس با زمین یا نزدیک به رینگ ؟

MOZNEB
30-06-2011, 02:09
سلام به اهالی تاپیک موتور سیکلت
بچه ها برادرم یه موتور هاندا CGL 125 خریده 1و500
اینا واقعا ژاپنی هستن؟
خیلی ممنونم

MOZNEB
04-07-2011, 00:18
سلام علیکم به همگی

چطوری پیرمرد ،خیلی با حالی

بچه ها آب بندی موتور ویو چطوریه ؟

باتشکر

TIG3R
04-07-2011, 07:28
سلام علیکم به همگی

چطوری پیرمرد ،خیلی با حالی

بچه ها آب بندی موتور ویو چطوریه ؟

باتشکر

روش خرید و نگهداری موتورسیکلت صفر کیلومتر

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

emad arabi
04-07-2011, 23:59
سلام من باتری ژل مارک انرژی روی موتور تکتاز استارتی ام انداختم بعد از دو روز شارژش تموم شد و دیگه شارژ نشد بعد به گفته فروشنده اش توش آب ریختم تا برام حکم باتری اسیدی رو پیدا کنه ولی دریغ از شلنگ تخلیه آب باتری!خلاصه آب باتری رو تمام قسمت های موتور ،روی پوسته سیلندر ریخت و من بعد ها متوجه پوسیدگی ها شدم حالا میخوام یه باتری برای موتورم بخرم از آب باتری خسته شدم چه نوع باتری خشک بگیرم؟

piremard
05-07-2011, 00:13
سلام من باتری ژل مارک انرژی روی موتور تکتاز استارتی ام انداختم بعد از دو روز شارژش تموم شد و دیگه شارژ نشد بعد به گفته فروشنده اش توش آب ریختم تا برام حکم باتری اسیدی رو پیدا کنه ولی دریغ از شلنگ تخلیه آب باتری!خلاصه آب باتری رو تمام قسمت های موتور ،روی پوسته سیلندر ریخت و من بعد ها متوجه پوسیدگی ها شدم حالا میخوام یه باتری برای موتورم بخرم از آب باتری خسته شدم چه نوع باتری خشک بگیرم؟
سلام
باید درست مشخصات موتورتون رو قید کنید . مثل آمپر و نوع سیستم جرقه زنی و... اگر پولسار بود سی.دی.آی و 10 آمپریست ، پس من "رپیدو" رو پیشنهاد می دادم.
ضمن اینکه از جایی خرید کنید که گارانتی محصول داشته باشه و به حرف های بی اساس گوش نکنید .

ـــــــــ
چه حرفایی ؛ باتری ژل رو آب می ریزن . پس از فردا باید بریم تو آلکالاین و باتری لیتییومیم آب بریزیم :38: البته تف غلظتش بیشتر و اسیدشم کمک کننده

emad arabi
05-07-2011, 00:33
تکتاز 125 سی سی استارتی مدل 89 تو دفترچه اش توشته بود که باتری 6.5 یا 6 آمپر میخوره که همون هفته اول باتریش از کار افتاد باتریش مارک tayko بود فکر میکنم...استارت موتورم مارک انرژی هستش . من این باتری ژل مارک انرژی (7آمپر 12ولت) رو که انداخته بودم مثل بمب برام کار میکرد هنوزم بعد از 6ماه مثل روز اولش کار میکنه ولی تنها مشکلم با آب باتری که از باتری ام سرازیر میشه .خواهشن یه باتری خشک خوب و برام معرفی کن فکر کنم برق موتورم 7 آمپر باشه

piremard
07-07-2011, 12:55
نمی دونم تابحال به حلقه های لاستیکی که کف خیابونها ریخته دقت کردید ؟
مال طلق جلوی سی.جی 1225 ها یا شایدم حتی پولسار و ... باشه . جالبکه که چقدر زیاد هستند . اما دیروز تقاطع کریمخان بعد از پل هوایی کنار خیابون یک نصفه کلاه دیدم :41:
نصفه ی یک کلاه مدل پلاستیکی که قرار بوده محافظ سر یک موتور سوار باشه .

فردا شاید استخوانی ...نصفه جنازه ای ... چیزی دیدم ... اینو گفتم که بگم اگر کار ضروری در شهر ندارید از موتور سواری در ایام روز پرهیز کنید هم بخاطر اشعه UV که از لباستون هم عبور می کنه ، گرما ، راننده های عصبانی و هم ایام تظاهراتهای سیاسی خرداد و تیر

هیچ می دونستید موتورسواری کردن در انگلیس چند مرحله داره و به موتورسیکلت شما پلاکی با حرفی می چسبونند که مهارت شما در اون درجه بندی شده ؟
مثلا باید برای مرحله اول 125 سی.سی و مرحله دوم کمتر از 33 اسب بخار برونید بمدت دو سال
بهمین خاطر روی موتورسیکلت شما کیت مهار کننده ای نصب شده که تنها اجازه 33 اسب بخار رو می ده

در فرانسه هم قانونی تصویب شده که رانندگی موتورسیکلت با توان بیش از 100 اسب بخار در اون ممنوعه . جالبکه اتحادیه اروپا این قانون رو منطقی و "عقلانی" ندونسته و از فرانسه خواسته تا این قانون رو کنار بگذاره تا مسافرتهای اروپاییان به این کشور با مشکل مواجه نشه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فکرش رو بکنید آدم با موتورسیکلتش تو دامنه های سر سبز آلپ و مسیرهای پر از جنگل و دریاچه های بکر و ... رانندگی کنه ... دیگه کی می خواد بیش تر از 50 کلومتر در ساعت رانندگی کنه . با اونهمه قهوه خونه و رستورانها و رفقای موتورسوار ...

ghafari3
08-07-2011, 11:19
سلام.

مسیری را که عصرها از کار برمیگردم، حد فاصل سیدخندان تا میدان رسالت. یک روز 3 تا حلقه ی لاستیکی و خورده شیشه های اون در همین فاصله کم، روی زمین ریخته شده بود و برای یک مورتور سوار این صحنه ها میتونه به عنوان یک شوک باشه.

اگر موتور سوار می شوید اون در قابلمه را به طلق آویزون نکنید. اونو ساختن که روی کله ی مبارک قرار بدید نه اینکه از یه جای دیگه آویزونشون کنید. :41:

hamed malekpour
11-07-2011, 21:51
یه سوال الان موتورم را گرفتنند اگه هنگام گرفتن در برم چی می شه اگه پلاکم را بردارن چی می شه؟

boros
14-07-2011, 20:58
در نری بهتره . اگر بگیرنت با دوندگی و پول خرج کردن مشکل حله. اما اگر در بری ممکنه بزننت یا تصادف کنی با ماشین دیگه یا به عابر بزنی و هزار مشکل دیگه .

piremard
19-07-2011, 03:04
باقی شهرها رو نمی دونم . اما اگر تهران هستید پیشنهاد می کنم ساعت 4 تا 5 و نیم صبح موتورسواری نکنید !

ماشینهای آب-پاش شهرداری خیابونها رو برای سر خوردن موتورسواران نگون بخت حسابی آماده کردند ! روغنهای ماسییده کف زمین تو آب دارند شنا می کنند و منتظر لاستیک موتور شمایند . بخصوص اون رنگهای سفید خائن با پرچمهای دروغین و بدتر از همه تو حاشیه باند سرعت بزرگراهها :41:

zzrrrrrrrrr
19-07-2011, 12:26
اوه اوه هون خط سفيدارو نگو كه با جي تي او خاطره بدي دارم آخه چه فكري كردن اون خط سفيداي روغني رو زدن؟

Ezel
23-07-2011, 20:47
دوستان سلام :

مشخصا چند سوال در باره ی اونجر :

1 - از لحاظ موتوری ( انجین ) با پالس های موجود یکی هست ؟

2 - اونجر فقط با حجم 200 سی سی موجود هست یا 180 سی سی هم تولید شده ( میشه ) ؟

3 - حدود قیمت صفر اونجر ؟

4 - آیا وزن ( یا به عبارت درست تر جرم ) اونجر متناسب هست با قدرت خروجی انجین ؟ یعنی شتابی که از پالس 200 ( یا حتی 180 ) رو در نظر داریم رو میشه از اونجر هم انتظار داشت ؟

5 - موضوع تک شمع بودن یا دو شمع بودن انجین ( سیستم احتراق ) فقط برای پولسار لحاظ میشد ؟ یا در پالس هم این قضیه صادق هست ؟

فعلا همینا :20:

ممنون /

befermatooo
25-07-2011, 10:13
ساخت موتور 1000 بدست جوانان دانشمند ایرانی

arash11
28-07-2011, 20:39
با درود
لطفا روش تنظیم دنده و زنجیر تایم موتور پیشرو 70 را بگویید.
انرا باز کرده ام ولی نمیدانم چگونه تنظیم کنم.
با سپاس

Lady parisa
06-08-2011, 09:58
کاوازاکی نامی آشنا در صنعت موتورسیکلت‌سازی است. این شرکت با نام Kawasaki Jūkōgyō Kabushiki-gaisha ، فعالیت خود را بعد از جنگ جهانی دوم درژاپن شروع کرد. کاوازاکی در ابتدا ماشین‌آلات صنعتی تولید می‌کرد و سپس دست به تولید قطعات هواپیما زد، اما با تولید موتورسیکلت در سال 1967 / 1346 بود که این شرکت به اوج محبوبیت رسید.
[
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]]

نینجا مدلی است که در سال 1989 / 1367 مطرح شد. این مدل با نام کامل ninja-zx موتورسیکلتی مسابقه‌ای است که وزن سبک آن موجب می‌شود شتاب زیادی داشته باشد. موتورسواران، نینجا را موتورسیکلت سنگین سبک‌وزن می‌نامند. شرکت کاوازاکی برای این مدل موتورهایی با حجم 200 و250 سی‌سی طراحی کرده و تمایلی برای بالا بردن حجم موتور نشان نداده بود، اما در سال 2011 / 1390 این شرکت مدل نینجا با موتور 1000 سی‌سی را به بازار معرفی کرد.

نینجای سبک‌وزن با موتور 1000 سی‌سی می‌تواند فقط در مدت 2.1 ثانیه از حالت توقف به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد. سرعت نهایی نینجا 213 کیلومتر بر ساعت است که برای رسیدن به آن از حالت توقف، 9.3 ثانیه کافی است.

نینجای جدید دارای موتوری به حجم 1043 سی‌سی با چهار سوپاپ در هر سیلندر و سیستم DOHC چهار زمانه و با سیستم خنک‌کننده آب است. سیستم سوخت‌رسانی Keihin که برای این موتور استفاده شده، دریچه گاز ندارد و سیستم احتراق دیجیتال TCBI در کان به‌کار رفته است.

جعبه دنده 6 سرعته وسیستم انتقال‌قدرت زنجیر از دیگر ویژگی‌های این موتور است. فاصله محور جلو تا عقب 56.9 سانتی‌متر، طول کلی موتورسیکلت 82.2 سانتی‌متر وعرض آن 31.1 سانتی‌متر است. کل وزن این موتورسیکلت فقط 227 کیلوگرم است.

اما مهم‌ترین ویژگی این موتورسیکلت که آن‌را با دیگر محصولات مشابه متمایز کرده، سیستم تعلیق است. این مدل دارای سیستم تعلیق با قابلیت تنظیم ارتفاع و کارتریج فشرده برای قابلیت برگشت بالا و نوسانات کم در جلو و تک فنر افقی با قابلیت تنظیم ارتفاع الکتریکی درعقب است.

نینجای زد-ایکس 1000 دارای دو دیسک ترمز 300 میلی‌متری با خنک‌کننده خودکار و گیره چهار پیستونی کالیبری در جلو و دو دیسک ترمز 250 میلی‌متری با خنک‌کننده خودکار و گیره تک پیستونی در عقب است. هم‌چنین هر دو چرخ دارای سیستم ضد قفل ABS است. به‌کارگیری چنین ترمزهایی در موتورسیکلت کم‌سابقه و حیرت‌آور است، ولی برای مهار نینجا 1000 چنین ترمزهایی واقعا حیاتی و واجب است.

این موتورسیکلت با قیمت حدود 14 هزار دلار در سه رنگ قرمز، سبز ومشکی به بازار عرضه شده است.

DaRyUsH AkRaMi
16-08-2011, 20:40
دوستان کسی میدونه این ادرس پارکینگ خراب شده بحرین کجاست؟؟

piremard
16-08-2011, 23:13
دوستان سلام :

مشخصا چند سوال در باره ی اونجر :

1 - از لحاظ موتوری ( انجین ) با پالس های موجود یکی هست ؟

2 - اونجر فقط با حجم 200 سی سی موجود هست یا 180 سی سی هم تولید شده ( میشه ) ؟

3 - حدود قیمت صفر اونجر ؟

4 - آیا وزن ( یا به عبارت درست تر جرم ) اونجر متناسب هست با قدرت خروجی انجین ؟ یعنی شتابی که از پالس 200 ( یا حتی 180 ) رو در نظر داریم رو میشه از اونجر هم انتظار داشت ؟

5 - موضوع تک شمع بودن یا دو شمع بودن انجین ( سیستم احتراق ) فقط برای پولسار لحاظ میشد ؟ یا در پالس هم این قضیه صادق هست ؟

فعلا همینا :20:

ممنون /
انجین مشترک داره با اختلافی در سیستم انتقال قدرت و پایپ-اسموک . بیشتر از پولسار استیبله بجهت کروزر بودن . توان همسانی دارند اما بدلیل نوع متفاوت سیستم انتقال قدرت اونجر کمتره
180 اون سالها پیش عرضه شد و الان 220 اون تولید می شه که در ایران نیست
وزن زیادی داره بنسبت موتورسیکلتهای موجود در ایران بسیار سنگین بنظر می رسه و برای جابجایی اون باید ماهیچه های قوی داشت !
اما از سبک ترین کروزرهای دنیاست و برای کروزر سواران مبتدی در ترم آموزش موتورسواری استفاده می شه - کاوازاکی الیمینیتور 125 - امتیاز پلتفورم این موتورسیکلت مربوط به کاوازاکی هست و قطعات بسیار مشابهی داره و استایلش هم به تاریخ یو.جی.ام سنتی ژاپن پیروی می کنه که به اشتباه با هارلی امریکا مردم قیاس می کنند !

این موتور جثه درشتی برای ترافیک شهر بی نظمی مثل تهران داره و شتاب متوسطی با سرعت نرمال - حدود 65 مایل یا 115 کیلومتر بر ساعت - کیفیت قطعات اون نامناسب و غیرقابل قیاس با نمونه ژاپنی اون داره . اما بسیار بهتر از نمونه های کروزرهای چینی رایج بازار ایرانه و از فناوری مشابه پولسار استفاده می کنه .

دو شمع هم هست و خبری از زرق و برق دیجیتالیه داشبورد و ساسات اتومات و ... نیست . کاملا سنتیه و مهمترین خاصیت اون همون استیبل بودن برای مسافتهای یکنواخت و بلند مدته . چون سبکتر از کروزرهای رایج دنیاست و فرمان - هندل بار - کوتاهی داره برای داخل شهر هم قابل استفاده است اما بجهت تشابه زاویه تریال فرمان و بلندیه شاکهای جلو نیاز به فضای زیاد و تغییر سرعت برای گوشه ها و فرمان بری داره.

قیمتش هم گمانم 100 تومان کمتر از پولسار 200 باشه . اگر قیاستون موتورسیکلتهای داخل بازار باشه و مایل باشید بدونید بهتره یا بدتر با صرف این کلمات => فرق خاصی از نظر کیفی نداره. فقط کلاس متفاوت و منظور تولید خاصی داشته که خب ما در ایران به این چیزها کاری نداریم و دیرت بایک رو کف آسفالت سوار می شیم !

یادمه سر میدون پاستور یه موتورسوار 125 -هوندا ازم با طعنه پرسید : ازش راضی هستی ؟ و وقتی جواب منفی دادم تصور کرد در قیاس با موتور او راضی نیستم !

ـــــــــــــــــ

هفته پیش رفته بودم باد لاستیکها رو چک کنم . هیچ کس فشار سنج نداشت و مجبور شدم برم مکانیکیه اتومبیل . مرد مالک گفت : ((کسی باد لاستیک موتور رو چک نمی کنه که ؟))

مسئول فنی گارانتی شرکت فارس گفت : ((ما صد بار بمردم گفتیم ، آقا ! روغن ایرانی استفاده کنید ))
بدین وسیله بنده اعلام می کنم شهروندان هندی که ما موتورهاشون رو سوار می شیم اگر بچه ی خوبی باشند و التماس کنند .... شاید براشون کمی روغن ایرانی بفرستم تا زندگیشون دوام پیدا کنه .
یاده حرف مکانیک موتورسوازی افتادم که می گفت : روغن 20w50 دیگه چیه . روغن روغنه دیگه

اگر انجین شما با استارت اولیه روشن نمی شه توی باک تف غلیظ بندازید . تف ایرانی معجزه می کنه ( کپی رایته عمه کلثوم ، میکانیکیه ثابغ )

asal _ khanoom
17-08-2011, 17:07
30 درجه
حالا بنظرتون فشردگی هوا در هر سه حالت در کدام قسمت داخل لاستیک بیشتره ؟
نزدیک سطح تماس با زمین یا نزدیک به رینگ ؟

به نظر من نزدیک به رینگ . چرا ؟

piremard
18-08-2011, 04:15
کاوازاکی نامی آشنا در صنعت موتورسیکلت‌سازی است. این شرکت با نام Kawasaki Jūkōgyō Kabushiki-gaisha ، فعالیت خود را بعد از جنگ جهانی دوم درژاپن شروع کرد. کاوازاکی در ابتدا ماشین‌آلات صنعتی تولید می‌کرد و سپس دست به تولید قطعات هواپیما زد، اما با تولید موتورسیکلت در سال 1967 / 1346 بود که این شرکت به اوج محبوبیت رسید.
[
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]]

نینجا مدلی است که در سال 1989 / 1367 مطرح شد. این مدل با نام کامل ninja-zx موتورسیکلتی مسابقه‌ای است که وزن سبک آن موجب می‌شود شتاب زیادی داشته باشد. موتورسواران، نینجا را موتورسیکلت سنگین سبک‌وزن می‌نامند. شرکت کاوازاکی برای این مدل موتورهایی با حجم 200 و250 سی‌سی طراحی کرده و تمایلی برای بالا بردن حجم موتور نشان نداده بود، اما در سال 2011 / 1390 این شرکت مدل نینجا با موتور 1000 سی‌سی را به بازار معرفی کرد.

نینجای سبک‌وزن با موتور 1000 سی‌سی می‌تواند فقط در مدت 2.1 ثانیه از حالت توقف به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برسد. سرعت نهایی نینجا 213 کیلومتر بر ساعت است که برای رسیدن به آن از حالت توقف، 9.3 ثانیه کافی است.

نینجای جدید دارای موتوری به حجم 1043 سی‌سی با چهار سوپاپ در هر سیلندر و سیستم DOHC چهار زمانه و با سیستم خنک‌کننده آب است. سیستم سوخت‌رسانی Keihin که برای این موتور استفاده شده، دریچه گاز ندارد و سیستم احتراق دیجیتال TCBI در کان به‌کار رفته است.

جعبه دنده 6 سرعته وسیستم انتقال‌قدرت زنجیر از دیگر ویژگی‌های این موتور است. فاصله محور جلو تا عقب 56.9 سانتی‌متر، طول کلی موتورسیکلت 82.2 سانتی‌متر وعرض آن 31.1 سانتی‌متر است. کل وزن این موتورسیکلت فقط 227 کیلوگرم است.

اما مهم‌ترین ویژگی این موتورسیکلت که آن‌را با دیگر محصولات مشابه متمایز کرده، سیستم تعلیق است. این مدل دارای سیستم تعلیق با قابلیت تنظیم ارتفاع و کارتریج فشرده برای قابلیت برگشت بالا و نوسانات کم در جلو و تک فنر افقی با قابلیت تنظیم ارتفاع الکتریکی درعقب است.

نینجای زد-ایکس 1000 دارای دو دیسک ترمز 300 میلی‌متری با خنک‌کننده خودکار و گیره چهار پیستونی کالیبری در جلو و دو دیسک ترمز 250 میلی‌متری با خنک‌کننده خودکار و گیره تک پیستونی در عقب است. هم‌چنین هر دو چرخ دارای سیستم ضد قفل ABS است. به‌کارگیری چنین ترمزهایی در موتورسیکلت کم‌سابقه و حیرت‌آور است، ولی برای مهار نینجا 1000 چنین ترمزهایی واقعا حیاتی و واجب است.

این موتورسیکلت با قیمت حدود 14 هزار دلار در سه رنگ قرمز، سبز ومشکی به بازار عرضه شده است.

منبع مطالب رو بنویسید . این موتورسیکلت مدل zx نیست . zx یک خانواده است .
این موتورسیکلت "مسابقه ای" نیست . مسابقه ای دیگه چه صیغه ایست . این موتور "سوپر بایک" هست و کلاس موتو-جی.پی کاوازاکی حوالی 700 سی.سی هست .

وزنش هم از قدیم بیشتر شده و قبلا حدود 170-80 کیلوگرم بود که الان حول و حوش 230 کیلوگرم شده

هم‌چنین هر دو چرخ دارای سیستم ضد قفل ABS است. به‌کارگیری چنین ترمزهایی در موتورسیکلت کم‌سابقه و حیرت‌آور است
سیستم ترمزگیریه ای.بی.اس از سال 1981 برای موتورسیکلت استفاده می شه . حتی همین آپاچی 180 هندی هم سری ABS دار برای هر دومحور داره . دیگه موتورسیکلتهای پرشتاب تر و گرونقیمت ....هرکسیم خواست می تونه با 2 میلیون تومان (حدودا) روی موتورسیکلتش این سیستم رو نصب کنه. البته ترجیحا بهتره کمپانی از ابتدا نصب کرده باشه .

باقی چیزها بماند . کاوازاکی بنظرم شدید در رقابت با بی.ام.دبلیو شده که سال گذشته سوپربایک حرفه ایش رو معرفی کرده . کسانیکه نمی دونند کدوم موتور رو می گم میوزیک-ویدئوهای سال 2010-11 رو دنبال کنند مرتب این موتورسیکلت رو می بینند . حتی تو فیلمها هم این موتور حضور داره . بی.ام.دبیلیو خیلی روی دیزاینش فعالیت کرده و با این ظاهر کاوازاکی zx10 و بخصوص این اگزوز و پایپ . من رو به این تصور می ندازه که کاوازاکی تازه داره یاد دیفورمه کردن خانواده نینجا می افته .
حالا چرا من از بی.ام.دبیلیو خوشم می آد ؛ شاید بخاطر فیلمهای خوبیه که توش بی.ام.دبلیوی سوپربایک رو اخیرا دیدم :38: !

behdesign
07-09-2011, 19:53
با عرض سلام خدمت دوستان عزیز من چند وقته موتورم کلافم کرده نمیدونم ایرادش چیه وقتی موتور سرد میشه روشن میکنم که حرکت کنم توی دنده 1و2و3 شدید میلرزه دنده 4 هم 60تا سرعت بیشتر نمیره ولی بعداز یکربع که موتور داغ میشه همه چیز به روال عادیش بر میگرده البته اینم بگم که زنجیر چرخ با قابش تماس داشتن که بردم تعمیرگاه میزونش کرد اولش همه لرزش و سر وصداها خوابیده بود ولی بعد 24 ساعت باز این مشکل بوجود اومد تا الان 5بار تعمیرگاه بردم اما هیچکس حالیش نشده کمکم کنید ممنونم ازتون

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

AgeForums.Net
11-09-2011, 12:47
موتور هندا CG125 پیشتاز
بنظرم الان مناسبترین موتوره
چون
سوختش کمه : 1.9
لوازمش همه جا هست
تا 10 سال خوب کار میکنه
ظاهر خوب و جا افتاده ای داره

تریل عموم داره 200 سوختش دورو بر 7 و 8 هست ظهر یه باک پر کنی شب تمومه
یه هندا پیشتاز چند روز پیش گرفتم 150 تا تاحالا باهاش رفتم 1 لیتر یکم بیشتر سوخته هنوز اببندی نشده 100 110 میرم باهاش
5 دنده است
با دنده 4 براحتی از سربالایی نسبتا ملایم میره بالا
راستی بنظر شما چطور صحیح میشه ابندیش کرد؟

piremard
11-09-2011, 14:10
موتور هندا CG125 پیشتاز
بنظرم الان مناسبترین موتوره
چون
سوختش کمه : 1.9
لوازمش همه جا هست
تا 10 سال خوب کار میکنه

تریل عموم داره 200 سوختش دورو بر 7 و 8 هست ظهر یه باک پر کنی شب تمومه
یه هندا پیشتاز چند روز پیش گرفتم 150 تا تاحالا باهاش رفتم 1 لیتر یکم بیشتر سوخته هنوز اببندی نشده 100 110 میرم باهاش
5 دنده است
با دنده 4 براحتی از سربالایی نسبتا ملایم میره بالا
راستی بنظر شما چطور صحیح میشه ابندیش کرد؟
عزیزم اون قرمه سبزیه که :

اینجا با دیتای فنی لطفا بحث کنید نه کوچه-بازاری

AgeForums.Net
11-09-2011, 19:22
عزیزم اون قرمه سبزیه که :

اینجا با دیتای فنی لطفا بحث کنید نه کوچه-بازاری
چی قرمه است!

فنی:نحوه صحیح ابندی ؟

piremard
12-09-2011, 14:50
فنی:نحوه صحیح ابندی ؟
روش خرید و نگهداری موتورسیکلت صفر کیلومتر ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mohammad_kheyri
15-09-2011, 20:34
برو بچ دولت تصويب كرد كه ميشه موتور وارد كرد .
طبق قوانين گمركي 750 معاف از ماليات .
كسي اشنايي چيزي ترخيص كار اشنا نداره يه بپرسه.
سوزوكي افر داده 300 چوق:دي

piremard
17-09-2011, 17:42
برو بچ دولت تصويب كرد كه ميشه موتور وارد كرد .
طبق قوانين گمركي 750 معاف از ماليات .
كسي اشنايي چيزي ترخيص كار اشنا نداره يه بپرسه.
سوزوكي افر داده 300 چوق:دي
پیشتر هم آزاد بوده . هیات وزیران مشروطش کرد :

1 بشرط تردد منحصر در پیست
2 اخذ مجوز از وزارت ورزش و جوانان

منبع :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
ــ

جمله آخر بزبان فارسی نیست

codec_pack
20-09-2011, 13:12
بچه ها از چه سایتی میشه قیمت موتور ها رو نگاه کرد ؟ :دی

الان قیمت یه مینی کراس چنده ؟ :11:

mamadeb
26-09-2011, 15:26
سلام خدمت دوستان عزیز
من چند وقتی است که به دنبال وسایل موتور پلیس برای تجهیز موتور سیکلت که برای شروع فعالیت یک شرکت نگهبان محله لازم است می گردم. در اصفهان هرچه گشتم که پیدا نکردم.
می خواستم ببینم که از دوستان کسی می دونه از کجا می تونم تهیه کنم.
لوازم مورد نیاز قاب جلوی موتور سیکلت و آژیر های جلوی و چراغ گردان عقب موتور سیکلت پلیس است.
ممنون

mamadeb
26-09-2011, 15:33
در forum دیدم که انگار piremard هم دنبال همچین چیزی می گشت. می خواستم ببینم که آیا پیدا کرد؟

piremard
27-09-2011, 03:44
سلام خدمت دوستان عزیز
من چند وقتی است که به دنبال وسایل موتور پلیس برای تجهیز موتور سیکلت که برای شروع فعالیت یک شرکت نگهبان محله لازم است می گردم. در اصفهان هرچه گشتم که پیدا نکردم.
لوازم مورد نیاز قاب جلوی موتور سیکلت و آژیر های جلوی و چراغ گردان عقب موتور سیکلت پلیس است.
ممنون
تهران زیاده . اونیکه بنده دنبالش بودم حرفه ایست که پلیس ایران هم نداره !
میدون رازی تهران روی موتورها حتی بدون مجوز هم نب می کنند ! تا پول دبدی همه چیز هست .

ـــــــــــــــ

TIG3R
28-09-2011, 13:52
سلام خدمت دوستان عزیز
ممنون

سلام اگه در اصفهان ساکنین باید بیاین سمت چهار راه عاشق اصفهانی و خیابان زینبیه اونجا از جون مرغ تا شیر آدمیزاد برا موتورتون میتونین پیدا کنین

mamadeb
28-09-2011, 16:22
شما خودت تا حالا دیدی که زینبیه داشته باشه؟ حالا انگار می گن که می شه تو نمایشگاه پلیس تهران گیر اورد.

TIG3R
29-09-2011, 16:04
شما خودت تا حالا دیدی که زینبیه داشته باشه؟ حالا انگار می گن که می شه تو نمایشگاه پلیس تهران گیر اورد.
مگه شما وسایل یدکی هارلی رو میخواید که پیدا نشه :31: نمایشگاه پلیس رو من خبر ندارم ولی اونجایکه که گفتم یا خیابان سروش برید به احتمال زیاد گیر میارید

SuperSt@r
25-10-2011, 17:18
من میخام یه تلق(نمیدونم املاش درسته یا نه؟) بخرم بیشتر میخام از این تلقای یه تیکه باشه که شیشه ندارن حالا کدومش بهتره شیشه دار یا یه تیکه بدون شیشه؟ اگه یه تیکه بخرم اون تلق بعد از چند وقت تار ومات نمیشه؟

MOZNEB
28-10-2011, 01:19
من میخام یه تلق(نمیدونم املاش درسته یا نه؟) بخرم بیشتر میخام از این تلقای یه تیکه باشه که شیشه ندارن حالا کدومش بهتره شیشه دار یا یه تیکه بدون شیشه؟ اگه یه تیکه بخرم اون تلق بعد از چند وقت تار ومات نمیشه؟

سلام علیکم

شهادت آقا جواد الائمه ( علیه السلام ) رو به همگی تسلیت عرض میکنم .

معمولا تلق شیشه ای رو توصیه میکنن . چون تلق پلاستیکی ها اگه مواظبشون نباشی مات میشن .

اگه با آب و کف بشوری مات میشن ولی خوب هم زیباتره از شیشه و هم دید بیشتری داره .

ولی شیشه ای دیگه مات نمیشه .

در کل هر دو یه مزیّتهایی نسبت به هم دارن و یه ضعفایی .

برو گمرک خودت هر دو محصول رو ببین بعد با دقت انتخاب کن .

یاعلی مدد

MOZNEB
28-10-2011, 01:41

سلام علیکم

معمولا تلق شیشه ای رو توصیه میکنن . چون تلق پلاستیکی ها اگه مواظبشون نباشی مات میشن .

یاعلی مدد

SuperSt@r
28-10-2011, 12:14
سلام علیکم

یاعلی مدد

بابا دمت گرم ممنونم چه عجب یکی جواب مارو داد
حالا اگه بخام مات نشه چه باید بکنم؟ اگه با اب و کف نشورم مات نمیشن؟

SASAN-BSE
28-10-2011, 19:22
کسی قیمت فلاپ ویو اصل رو داره؟

SASAN-BSE
29-10-2011, 21:56
یه تاپیک بزنید که توش جای این کفی ها رو مشخص کنیم تا این راهزن های نامرد گیرمون نیوفتن
من کم با موتور اینور اونور میرم اونم فقط ترافیک ولی تا الان 3 بار گرفتن نمیخوام چهار دفعه بشه !!!
تازگیا هم که پارکینگاشون پر شده میبرن مندازن تو بیابون ، بارون و... داغون میکنه

MOZNEB
03-11-2011, 18:51
بابا دمت گرم ممنونم چه عجب یکی جواب مارو داد
حالا اگه بخام مات نشه چه باید بکنم؟ اگه با اب و کف نشورم مات نمیشن؟

آقا سلام علیکم دم شمام گرم داداشم

داداش ببخشید دیر جواب میدم و نمیدونم تا الان خریدی یا نه ؟

برای اینکه مات نشه ، اونطور که طلق فروشه به من گفت ، باید با آب خالی بشوری ، اگه اشتباه نکنم اونم آب سرد . بازم خودت موقع خرید ازشون بپرس .

راستی موتورت چیه ؟ اگه طرح ویو باشه همون طلق یه تیکه ها بهش بنداز .

إن شاءالله خرید خوبی داشته باشی .

یاعلی

SuperSt@r
03-11-2011, 23:26
آقا سلام علیکم دم شمام گرم داداشم

داداش ببخشید دیر جواب میدم و نمیدونم تا الان خریدی یا نه ؟

برای اینکه مات نشه ، اونطور که طلق فروشه به من گفت ، باید با آب خالی بشوری ، اگه اشتباه نکنم اونم آب سرد . بازم خودت موقع خرید ازشون بپرس .

راستی موتورت چیه ؟ اگه طرح ویو باشه همون طلق یه تیکه ها بهش بنداز .

إن شاءالله خرید خوبی داشته باشی .

یاعلی

بازم دمت گرم داداش:11:
نه هنوز که نخریدم
این طرح ویو که گفتی دیگه چیه؟
تقریبا تصمیم گرفتم که همون شیشه دار رو بخرم حالا از بین شیشه دار معمولیش رو بخرم یا وسپایی؟

yashar2k
03-11-2011, 23:33
كسي هست بدونه كه طرح ويو راديسون ضمانتنامه داره يا نه؟!باتشكر

MOZNEB
03-11-2011, 23:57
بازم دمت گرم داداش:11:
نه هنوز که نخریدم
این طرح ویو که گفتی دیگه چیه؟
تقریبا تصمیم گرفتم که همون شیشه دار رو بخرم حالا از بین شیشه دار معمولیش رو بخرم یا وسپایی؟

آقا سلام علیکم

موتور طرح ویو . فکر کنم به کاب هم معروفه . همون هایی که کلاج ندارن .

اونا نیاز به سفره برای زیر طلق ندارن و فقط باید یه طلق بندازی براش که همون یه تیکه ها رو میندازن .

من یه دونه شیشه ای انداختم ولی توی سرما از بقلش باد میخور به کناره های صورت اگه تونستی از این گنبدیها بگیر .

رفتی گمرک سر بزنی یا نه ؟ برو یه نگاه بانداز حتما مدلای جدید طلق هم اومده .

یا علی

SuperSt@r
04-11-2011, 00:12
آقا سلام علیکم

موتور طرح ویو . فکر کنم به کاب هم معروفه . همون هایی که کلاج ندارن .

اونا نیاز به سفره برای زیر طلق ندارن و فقط باید یه طلق بندازی براش که همون یه تیکه ها رو میندازن .

من یه دونه شیشه ای انداختم ولی توی سرما از بقلش باد میخور به کناره های صورت اگه تونستی از این گنبدیها بگیر .

رفتی گمرک سر بزنی یا نه ؟ برو یه نگاه بانداز حتما مدلای جدید طلق هم اومده .

یا علی

بازم سلام
نه از این بی کلاجا نیس طلق شما چه مدلیه؟ منظورت از این گنبدیا همون معمولیاست یا وسپایی؟
در ضمن این گمرک که میگی سایتی چیزی هس؟

MOZNEB
04-11-2011, 06:59
بازم سلام
نه از این بی کلاجا نیس طلق شما چه مدلیه؟ منظورت از این گنبدیا همون معمولیاست یا وسپایی؟
در ضمن این گمرک که میگی سایتی چیزی هس؟

علیک سلام داداشم

اگه سی جی باشه همون شیشه ای بنداز . معمولا یه تیکه ها رو فقط به طرح ویو میندازن .

وسپایی نمیدونم چیه ولی گنبدی اونیه که تاج طلق منحنیه و تقریبا نیم دایره هست .

حتما هم میله طلق پلیسی بگیر که اگه خدا بخواد یه عمر برات کار میکنه و وزن زیادی رو تحمل میکنه . میتونی سقف هم برا موتورت بهش نصب کنی .

مگه شما تهران نیستی ؟ گمرک تهران رو میگم .

معدن موتور و دوچرخه و وسایل موتور البته خیابون 17 شهریور ( شهباز ) هم هست ولی لوازم جانبی موتور توی گمرک ظاهرا فراوونتره .

یاعلی

akbar_0123
07-11-2011, 13:29
سلام به همه من خودم 2تا موتور دارم یه تریل جترو 200 که تو شهر میرم ازش استفاده میکنم یه کراس 125 که فقط مخصوص جمعه ها واسه پیسته... تو شهر ما زیاد موتور گیری نداریم واسه همین موتور های خارجی یکم زیاده نظر شخصی من فقط فقط رو موتور های ژاپنیه نمیدونم تا هالا سی ار ام از هندا رو سوار شدید یا x7 رو اگه سوار شدید دیگه سمت موتور ایرانی نمیرین چون شتاب اولیه اونا 20 برابر موتور ایرانیه من نظرم هیچ وقط رو کیپس نبوده چون موتورهایGP فقط کلاس بیخودی دارن نه چیزه دیگه
من گیر بکس CRM رو 6 دنده کردم چرخ دنده عقبشم 56تایی کردم 220تا باهاش تو اتوبان میرفتم بازم شتاب رو دنده 6 داشت واسه تک چرخ....
ولی اپاچی به نسبت موتور خوبیه البته 250 همسایه ما داره مدل 2008 چیزه بدی نیست 2700 خریدتش میتونست یه چیزه بهتری بگیره با این پول

arashsard
03-12-2011, 22:42
سلام دوستان.من یه موتور پاکشتی دارم.بعضی شبا به خاطر سردی هوا اصلا با استارت روشن نمیشه.سویی] رو میزارم رو حالتی که همیشه استارت میزنم.گاز رو میگرم و هندل میزنم.اما اصلا موتور روشن نمیشه.دوستان چه جوری میشه موتور پاکشتی رو با هندل روشن کردن.خواهشنا اگه کسی میدونه کمک کنه.حیاتی هست.باید چی کار کنم.

piremard
17-12-2011, 20:45
برخی کامنتهای رو مرور می کنم و هر چه سعی می کنم کامنت متقابلی پیدا کنم که این کامنت در پاسخ به قبلی باشه ... نیست !

از طلقهای آسیایی - همونهایی که "گنبدی" لقب دارند - روی موتورسیکلت نصب نکنید . این طلقها برای قایقهای بادبانی طراحی شدند نه موتورسیکلت .

ایمن و سلامت برانید رفقا

piremard
21-12-2011, 20:51
سلام رفقا
لطفا این خبر رو مطالعه کنید :

HITB0Y
22-12-2011, 23:16
سلام رفقا
لطفا این خبر رو مطالعه کنید :

با این حساب باید به فکر یه موتور جدید باشم...موتورم بالای 10 سال عمر کرده و بیمه هم ندارم!!!:31:

yashar2k
29-12-2011, 00:19
با سلام.نظرتون راجع به اين فاير تاير ها چيه! خوبه؟!ميخوام بگيرم

yashar2k
29-12-2011, 00:42
براي آچار كشي طرح ويو به تعمير گاه مجازش برم؟

piremard
25-01-2012, 22:18
کیفیت موتورسیکلت های هندوستان . نکته اینکه این موتورسیکلتها سرعت قابل توجهی هم ندارند .
تصاویر راکب قابل انتشار نبود :

danialsdt
05-02-2012, 13:36
سلام به همگی اگر اشتباه نکنم این اولین پست من هست :11:
من یکی از طرفداران موتور سواری هستم و بیشتر اوقات با دوستان دیگر موتورسوار به شهر های مختلف سفر میکنیم
لینک چند تا فیلم رو براتون میزارم که امید وارم خوشتون بیاد
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] anial1)
تقدیم به همه طرفداران موتورسیکلت :5:

p30worldtizhosh
05-02-2012, 14:06
درود

میخواستم ببینم نطرتون درباره موتور طرح ویو کویر "رادیسون" چیه ؟

yashar2k
15-02-2012, 21:43
با سلام مغازه ای رو میشناسیدکه تو تهران فلاپ سفید رنگ رایسوون سمت جلو قسمت پهلوی چپ رو داشته باشه!؟آخه گیر نمیاد.

مديريت
22-04-2012, 15:32
سلام دوستان
پارکینگ خلیج تا ساعت چند بازه ؟ چه روزایی بازه ؟
به اون شماره پشتش زنگ میزنم اما هیچکی جواب نمیده .

rasol11
03-05-2012, 12:01
سلام كسي نمي تونه به من بگه چطوري اگزوز موتور سيكلت را باز كنم بايد چه قطعاتي را باز كنم تا باز بشه

morisiona
22-05-2012, 16:17
سلام به همگی
من اخیرا تصمیم به خرید موتور سیکلت کرد
موتوری هم که انتخاب کردم آپاچی هستش
تو خیابون که نگاه کردم خوشم اومده
هیچ اطلاعاتی راجع بش ندارم
اصلا نمیدونم خوب هست یا نه
نمی دونم بهتر از اون میتونم تو رنج قیمتش بگیرم ؟
اگر ممکنه راهنمایی کنید ممنون میشم .

Ezel
24-05-2012, 19:49
سلام به همگی
من اخیرا تصمیم به خرید موتور سیکلت کرد
موتوری هم که انتخاب کردم آپاچی هستش
تو خیابون که نگاه کردم خوشم اومده
هیچ اطلاعاتی راجع بش ندارم
اصلا نمیدونم خوب هست یا نه
نمی دونم بهتر از اون میتونم تو رنج قیمتش بگیرم ؟
اگر ممکنه راهنمایی کنید ممنون میشم .

سلام

در دونوع 160 و 180 سی سی تولید شده که از لحاظ ظاهری تفاوتهای اندکی دارند ، تفاوت عمده و بارزشون اینه که 160 ترمز عقبش کاسه ای هست ولی 180 ترمز عقبش دیسکی هست /

آخرین قیمتی که داشتم 3/200 بود و البته اگر اشتباه نکنم 160 این نوع موتور از سال 88 تولید نمیشه و تماما 180 تولید میشه /

از لحاظ کیفیت سواری 160 و 180 تفاوت آنچنانی ندارند ؛

فقط نکته ی منفی در رابطه با آپاچی اینه که قیمت لوازمش بسیار گرون هست و تقریبا 1/5 تا 2 برابر لوازم پالس های موجود در بازار /

در مورد پالس و آپاچی و مقایسشون در همین تاپیک فکر میکنم بارها صحبت شده ؛ اگر سرچ کنید مطالب بیشتر و مفید تری پیدا میکنید .

shazdeh23
13-07-2012, 14:40
سلام
کسی قیمت پیشرو 135 رو داره؟(طرح ویو)
ممنون میشم

Ashena2
17-07-2012, 15:48
با سلام خدمت دوستان عزیز من می خواستم یه موتور بدون کلاج دست دو بگیرم بین کویر و پیشرو 135 گیر کردم
شما کدوم را پیشنهاد میکنید؟
و اینکه اگه دوستان این موتورها را برای فروش دارن به من پ خ بدین با تشکر

MRMadadiN
20-07-2012, 13:02
سلام دوستان

من گواهینامه ماشین دارم ولی برای کارم باید گواهینامه موتور داشته باشم ، میخواستم بدونم کسی اطلاعاتی راجع به شرایط دریافت چیزی میدونه ؟؟؟
بعد یه چیز دیگه من کلا سر از موتور در نمیارم امتحانش چجوریه؟؟؟؟

9126672935
01-09-2012, 08:35
سلام دوست عزیز
گواهینامه موتور 2 جا تو تهران هست یکی شهرک آزمایش که اول و آخرش باید بری
دومی کوهک تو میدون رسالت
مراحلشم به این شکل هست که مدارکتو ( پایان خدمت _ اشتغال به تحصیل ، شناسنامه و کارت ملی و عکس و یه سری فیش بانکی )می بری اونجا اول معاینه چشم داره اگه قبول شدی می ری آیین نامه ( 30 تا سوال با حداکثر 4 غلط ) بعدشم می ری واسه کله قندی به این شکل که باید بدون اینکه پاتو زمین بذاری به صورت 8 از بینشون بری و برگردی
راستی بعضی جاها از طرف بسیج امتحان می گیرن که کمی راحت تره می تونی از پایگاههای بسیج تحقیق کنی
موفق باشی:5:

Mr_100_dolari
20-09-2012, 01:14
با سلام

دوستان موتور رایکا 125 رنگ آبی مدل اسفند 86 کارکرد 13000 تا کاملا سالم چند قیمت بفروشم خوبه ؟

با تشکر

aali361
22-09-2012, 09:48
دوستان یه موتور دارم که مدل 83 ( هوندا 125 ) کارت و بیمه نداره( پلاکش هم چند سال پیش افتاد گم شد ) البته سند داره میخواستم بدونم با این اوضاع میتونم تعویض پلاک کنم ؟

یه سوال دیگه : اگه بخوام کارت المثنی بگیرم باید به پلیس +10 برم یا راهنمایی و رانندگی ؟

Mr_100_dolari
22-09-2012, 20:22
سلام دوستان یه سوالی داشتم

میشه موتور رو بدون کارت سوخت بفروشی ؟

و اینکه اگر بدون کارت سوخت بفروشی خریدار بعدم نمیتونه بره کارت سوختی که دست ما هستش رو بسوزونه و دوباره درخواست بده برای کارت سوخت جدید و کل بنزین توی کارت بره به حساب کارت المثنی که خریدار گرفته ؟

اگر موتور رو بدون کارت سوخت بفروشی از قیمت موتور کم میشه ؟

آیا داشتن بیمه برای خرید یا فروش موتور فقط مزیت به حساب میاد یا نه به قیمت موتور اضافه میکنه ؟

مرسی

DIAKOO_gh
12-10-2012, 18:50
cdi بهرته یا ویو؟

میگن CDI جون دار تره!

درسته؟

s@har
28-10-2012, 22:12
یه جا خوندم این قویترین موتور جهانه.. کسی شنیده؟ اسمش چیه ؟

][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[/]

شـیـفــو
15-11-2012, 23:49
یه جا خوندم این قویترین موتور جهانه.. کسی شنیده؟ اسمش چیه ؟

][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[/]
اوه اوه اين عجب غوليه !!!
بهترين موتور سيكلت رو كه من سوار شدم Kawasaki GTO 150 بودش كه شتابش باورنكردني بود ، يه بنده خدايي از قزوين خريده بود با پلاك ملي آورده بود براي تعميرات كه براي رو كم كني ( سر اينكه 220 بهتره يا اون ) داد يه دور بزنم باهاش . حتي از 220 هم شتابش بيشتر بود و خودش ميگفت از هيوسانگ و نينجا هم شتابش بيشتره كه نميدونم درست ميگفت يا نه اما 220 رو مطمئن شدم .
حالا خدا ميدونه اين ديگه چه چيزيه .

keeyyvan
25-12-2012, 01:42
درود بر دوستان عزيز يه سوالی داشتم
ميخوام يه موتور سوزوكی 250 سی سی (آميكو) بگيرم
ميخواستم بدونم كسی در مورد اين موتور چيزی ميدونه؟
اصلا موتور خوبی هست يا نه؟

Amirpooyan
01-01-2013, 19:34
کسی میدونه تعرفه گمرکی موتور سیکلت چقدره برای حجم موتور 150 و 200 سی سی؟