PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گفتگوی آزاد موتور سیکلت

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9

DaRyUsH AkRaMi
01-11-2010, 11:34
سلام
من روغن چی بریزم تو حلق این رادیسون؟
الان 75 کیلومتر باهاش رفتم
وقتشه واسه عوض کردن روغن دیگه؟

SNOW PATROL
01-11-2010, 13:07
رفقا کسی از این موتورهای کاوازکی125 gto اطلاعاتی داره میخوام یکیش رو بگیریم خوبه وسائلش پیدا میشه؟؟

مثل این که کسی نمیدونه

DaRyUsH AkRaMi
01-11-2010, 15:03
مثل این که کسی نمیدونه

خوب که هست
ولی زمینش کمه!!

Ezel
01-11-2010, 17:19
رفقا کسی از این موتورهای کاوازکی125 gto اطلاعاتی داره میخوام یکیش رو بگیریم خوبه وسائلش پیدا میشه؟؟

GTO به شتاب عالی و دود زیادش معروفه ، در کل بهتره بگیم که موتور خوبی بود ، اما با توجه به دوزمانه بودنش و اینکه روغن و بنزین در این نوع موتورها ترکیب میشن دود زیاد و اذیت کننده ای به همراه داره
+
با توجه به دوزمانه بودنش ممنوع التردد هست .

در مورد لوازمش هم باید بگم که کم گیر میاد ، اگر هم گیر بیاد اکثرا استوک هستند .

SNOW PATROL
01-11-2010, 17:44
تشکر رفیق من خودم برای شتابش میخوام بگیرم اما در مورد اینکه میگیرن من شنیدم اگه 40 تومن بدیم بهش پلاک میدن خدایش یه دفعه سوار شدم بگم راحت 140 تا میره

Ezel
01-11-2010, 18:02
تشکر رفیق من خودم برای شتابش میخوام بگیرم اما در مورد اینکه میگیرن من شنیدم اگه 40 تومن بدیم بهش پلاک میدن خدایش یه دفعه سوار شدم بگم راحت 140 تا میره

البته شنیده ها اغلب منابع موثق و قابل اطمینانی نیستند ، و تا جایی که من میدونم این نوع موتورها دیگه پلاک نمیشن و بالطبع ترددشون هم ممنوعه
+
در رابطه با خرید موتور بهتر بود اینجا مطرح میکردید ، شاید دوستان دیگه هم کمکتون می کردند :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

SNOW PATROL
01-11-2010, 18:11
تشکر من میخواستم از تجربیات دیگران هم استفاده کنم پس شما اون قضیه پلاک رو تایید نمیکنید یعنی هیچ راهی نداره بازم باید برم سراغ این موتورهای cg125 اشغال :2:

DaRyUsH AkRaMi
01-11-2010, 22:13
سلام

عزیزان جواب مارو نمیدید؟:20:

Ezel
01-11-2010, 23:16
عزیزان جواب مارو نمیدید؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته بهتر بود بعد از حدود 20-30 کیلومتر که با موتور حرکت کردید روغن رو عوض می کردید اما :

اگر کاتالوگ موتورتون رو مطالعه کنید احتمالا نوشته که چه روغنی با چه مشخصاتی مناسبه اما به نظرم به طور کل روغن های مارک اسپیدی سازگاری خوبی با انواع موتور سیکلت ها دارند ( قیمت 1 لیتریش 3000 تومان هست ) ،

Sallar11
02-11-2010, 12:33
سلام
آقا من پالس 220 دارم جاتون نه خالی هفته پیش رفته بودم جاپائی عقب رو از ولی عصر بالاتر ازمولوی مهدیه تهران نماینده فارس موتور (گرون فروش ترین قطعه فروش پالس)
تقاطع مولوی چراغ قرمز شده و من وایسادم وقتی که توقف کامل کردم بعد از مدتی یه صدای ترمز شنیدم بعد در کمتر از یک پلک زدن رفتم هوا و 10 متری اون ور تر اومدم پایین وقتی اومدم پایین از کمر درد نتونستم بلندشم
هیچی سرتون رو درد نیارم ما رو با اورژانس بردن بیمارستان سینا از 11 صبح تا 6 بعد ظهر بیمارستان بودم کلی عکس و سی تی اسکن گرفتن و تا یه هفته بعد خیلی کمرم درد میکرد و سمت چپم هم کلی زخم زیلی شد
اما موتور :
موتور عزیزم براکت سمت راست محل اتصال اگزوز شکست ، فلاپ ترک خورد (4 سانت)و سمت راستش کلی خط افتاد ، راهنمای راست جلو خورد شد ، سربی فرمون و کتی ترمز جلو حسابی خش افتاد ، اگزوز دو سانت از طول کل جمع شد کلی خط هم روش افتاد ،پدال ترمز عقب حسابی کج شد ،چراغ خطر عقب شکست ، گارد راست کج شد ، گلگیر عقب ترک خورد
الان نه فلاپ جلو موجوده نه کتی سمت راست برای 220 ، ماشالا اگزوز هم 270 پولشه
چند تا خوده ریز براش شد نردیک 120 تومن
کتی ترمز
سربی
چراغ عقب
گلگیر عقب
حرارت گیر اگزوز
گارد
راهنما که برای 220 نبود برای 200 رو سیم کشیش رو با فابریک با مکافات عوض کردم

نتیجه اخلاقی
1) پالس 220 فعلا نخرید چون قطعاتش اصلا و ابدا ( به هیچ عنوان ،عمرا :19:) نیست
2) وقتی پشت چراغ قرمز توقف میکنید حتمی حواستون پشت سرتون باشد تا باقالی نشید
3) زمان گرفتن موتور یا وسیلتون از پارکینگ (و کلانتری) یه بسته کامل آسپرین بخورید چون با انواع و اقسام انسان های اتیغه سروکار خواهید داشت
در چنین موردی چه جوری میشه برای خسارت مالی و جانی وارده شکایت کرد؟
ممنون

Iran.pars
02-11-2010, 13:10
سلام

و اما روغن موتور
روغن موتور با غلیظت های مختلف تو بازار هست که واسه موتور سیکلت با غلیظت 40 خوبه . وقتی روغن موتور میخری اگه روشو نگاه کنی نوشته های زیادی داره که یکیش مربوط به غلیظته که شکل زیر نوشته میشه :
SAE 10
...
SAE60
که هرجی عدد بالاتری باشه غلیظت بیشتری داره
شما میتونید از روغن SAE 20W-50 استفاده کنید که برای چهار فصل خوبه
کیفیت روغن هم با حروف API مشخص میشه که بعد از این حروف یا حرف S یا حرف C میاد که S برای موتورای بنزینیه و حرف C برای موتوری گازوییلی (ماشین سنگین) بعد به ترتیب از A تا M یه حرف میاد که A نشون دهنده کیفیت پایین و M نشون دهنده کیفیت بالاست .
API SJ/CF یعنی برای موتور بنزینی کیفیت J و برای موتور گازوییلی کیفیت F رو داره
به اسم روغن موتور هم زیاد اطمینان نکن چونکه شرکتا هم روغن خوب میزنن هم روغن بد تنها راه تشخیص روغن خوب همینه که گفتم
موفق باشی

majid.shiraz
03-11-2010, 14:45
عزیزان جواب مارو نمیدید؟:20:
دوست عزیز من موتور پیشرو دارم از همین مدل طرح ویو
روغن موتور بهران توان 40 میریزم خیلی بهتر از 20-50 اتوماتیک هست 20-50 براش سنگینه و بدرد موتورهای 125 میخوره که انجینشون قوی تره
یه قوطی میخری 2500 اگر اشتباه نکنم
من یه مدت هر از 500 تا عوض میکردم اما حالا که آب بندی شده 1000 تا عوض میکنم

majid.shiraz
05-11-2010, 21:43
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

امروز با یه تیر سه تا نشون زدم پشت چراغ قرمز رو جمعه 14 آبان ماه

leo.unique
07-11-2010, 13:47
دوستان سلام
میخوام موتورمو بیمه کنم منتها توی جریمش موندم چیکار کنم؟؟ بیمه ای میشناسید که جریمه نگیره؟؟

hossein_dig
07-11-2010, 22:02
دوستان سلام
میخوام موتورمو بیمه کنم منتها توی جریمش موندم چیکار کنم؟؟ بیمه ای میشناسید که جریمه نگیره؟؟
بیمه روزی نمیدونم 160 تومنه یا 160 ریاله
چیزی نمیشه
من الان سی جیم رو دیگه بیمه نکردم چون دیگه سوارش نمیشم

---------- Post added at 10:02 PM ---------- Previous post was at 10:02 PM ----------

دوستان سلام
بیمه روزی نمیدونم 160 تومنه یا 160 ریاله
چیزی نمیشه
من الان سی جیم رو دیگه بیمه نکردم چون دیگه سوارش نمیشم

minamaleky
08-11-2010, 16:24
سلام به همه دوستا
من یه موتور جترو طرح ویو دارم اما نمی دونم چرا الکی بدنه اش ترک بر می داره و می شکنه
اگه کسی می دونه کمکم کنه

---------- Post added at 06:24 PM ---------- Previous post was at 06:23 PM ----------

یه سوال دیگه وقتی پلاک موتور رو عوض می کنی دوباره براش کارت سوخت میاد ؟

Ezel
08-11-2010, 17:15
بیمه ای میشناسید که جریمه نگیره؟؟/ البته از اونجاییکه این انجمن قوانین اختصاصی نداره نمیدونم صحیحه اسم ببرم یا نه ولی برخی نمایندگیهای بیمه ی سامان این کار رو انجام میدن که ظاهرا فعل و انفعالات صورت گرفته نمیتونه بر مبنای ساز و کارهای قانونی باشه اما در اصل و محتوا و موجودیت بیمه نامه ی صادره هیچ خللی وارد نمیکنه .

یه سوال دیگه وقتی پلاک موتور رو عوض می کنی دوباره براش کارت سوخت میاد ؟ خیر ، فقط کارت شناسایی وسیله ی نقلیه تعویض می شه /

majid.shiraz
08-11-2010, 20:28
سلام به همه دوستا
من یه موتور جترو طرح ویو دارم اما نمی دونم چرا الکی بدنه اش ترک بر می داره و می شکنه
اگه کسی می دونه کمکم کنه

---------- Post added at 06:24 PM ---------- Previous post was at 06:23 PM ----------

یه سوال دیگه وقتی پلاک موتور رو عوض می کنی دوباره براش کارت سوخت میاد ؟
کجای بدنه موتور ترک میخوره؟ میتونی توضیح بدی یا عکسشو بگذاری؟
شاید شاسی موتورت ترک برداشته فشار میاره به کایت
شاید هم پیچ های تون قسمت رو زیادی سفت کردی؟

مهدي31
09-11-2010, 00:55
[QUOTE=majid.shiraz;5585441][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حاجی این دو موتور سمت چپ چه موتوریه ؟ ؟ ؟ ؟

مهدي31
09-11-2010, 01:12
سلام
نظر شما درباره متورسیکلت دلفین چیه
به نظر موتور خوب میاد ترمز جلو وعقب دیسکیه و رادیوتور داره
150سی سی

Mahdi/s
09-11-2010, 09:18
سلام...کاش دوستان سوال منم جواب میدادن..چندین صفحه ای رفته عقب.......
ببخشید اسپم شد....

majid.shiraz
09-11-2010, 13:42
[QUOTE=majid.shiraz;5585441][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حاجی این دو موتور سمت چپ چه موتوریه ؟ ؟ ؟ ؟

هوندا ax-1_ 250 سی سی

---------- Post added at 01:40 PM ---------- Previous post was at 01:39 PM ----------

سلام
نظر شما درباره متورسیکلت دلفین چیه
به نظر موتور خوب میاد ترمز جلو وعقب دیسکیه و رادیوتور داره
150سی سی
منظورت طرح کاب هست؟

---------- Post added at 01:42 PM ---------- Previous post was at 01:40 PM ----------

سلام...کاش دوستان سوال منم جواب میدادن..چندین صفحه ای رفته عقب.......
ببخشید اسپم شد....
سئوالتون رو تکرار کنید

Mahdi/s
09-11-2010, 18:01
سئوالتون رو تکرار کنید چشم ...بفرمایید...ممنون..

majid.shiraz
10-11-2010, 00:14
چشم ...بفرمایید...ممنون..

من که ندیدم مغازه ای همچین موتوری داشته باشه اینا تولید قبل هست ( پیشرو)
اونی هم که مثل وسپا هست رو هم ندیدم اما وسپا نو 1.800 هست حالا با 100 بالا یا پائین
چرا پاکشتی نمیخری شکل و قیافه هاشون هم اسپورت هست 500 یا 600 میدی ولی یه پاکشتی مرتب داری بشرط اینکه بگردی یه خوبشو پیدا کنی
اگه با 125 cdi مشکل نداری یکی بردار قیمتشون هم 600 یا 700 به بالاست
اگه هم مایه رو بیشترش کنی میتونی یه طرح ویو برداری 800 850 به بالا
اگر هم میتونی صبر کنی بگذار واسه بعد از فصل سرما
اطلاعات من در همین حد هست بیشتر نمیتونم راهنماییت کنم

hamid_diablo
10-11-2010, 13:09
سلام دوستان
موتور سیکلت با مارک KTM تو بازار ایران هست؟

AVB
10-11-2010, 18:38
یه سوال فنی !
کسی می تونه علتش نوسان برق تو موتور چیه و از کجاست ؟
مثلاً نور چراغ هی کم و زیاد یا خاموش و روشن میشه! صدای بوق کم و زیاد میشه راهنماها یه بار می زنن یه نمی زنن !!!
کسی میدونه این مشکل از کجاست ؟
(موتور، رادیسون 200)

SAMAN 20
10-11-2010, 18:48
سلام.یک موتورساوین125سی سی دارم،حدود 3ماه که خریدم.از اول لرزش نداشت،ولی در این اوایل در سرعت 60به بالا لرزش
دارد،به صورت کلی موتورو آچر کشی کردم ولی بازم صدا ولرزش دارد.مشکل کجاست می تونید راهنماییم کنید.

AVB
10-11-2010, 18:55
سلام دوستان
موتور سیکلت با مارک KTM تو بازار ایران هست؟
بله هست. حول و حوش 10 میلیون تومان هم پولشه :20:

SAMAN 20
10-11-2010, 18:57
علتش نداشتن باطری روی موتور است .یا اینکه موتور باطریش خراب شده.

Mahdi/s
10-11-2010, 22:36
من که ندیدم مغازه ای همچین موتوری داشته باشه اینا تولید قبل هست ( پیشرو)که اینطور

چرا پاکشتی نمیخری شکل و قیافه هاشون هم اسپورت هست 500 یا 600 میدی ولی یه پاکشتی مرتب داری بشرط اینکه بگردی یه خوبشو پیدا کنیدنده اتوماتیکه..؟؟

اگه با 125 cdi مشکل نداری یکی بردار قیمتشون هم 600 یا 700 به بالاست
اگه هم مایه رو بیشترش کنی میتونی یه طرح ویو برداری 800 850 به بالاایناهم اتوماتیکه....من تو فکر دنده اتوماتیک ام...

اطلاعات من در همین حد هست بیشتر نمیتونم راهنماییت کنم ممنون از اطلاعات جامع و کاملت..:20:

majid.shiraz
10-11-2010, 23:20
که اینطور

دنده اتوماتیکه..؟؟
ایناهم اتوماتیکه....من تو فکر دنده اتوماتیک ام...

ممنون از اطلاعات جامع و کاملت..:20:
آها اگر دنده اتوماتیک میخوای باید خدمتت عرض کنم که موتورهای رایج و ارزون قیمتی که دنده نداشته باشن و فقط گاز بخورن همین موتورهای پاکشتی هست

این موتورها فقط گاز میخورن دنده ندارن اما کلاچ دارن از 50 سی سی تا فکر کنم 90 سی سی هم داره
مصرف سوخت نسبتا کمی دارن اگه یه هوندا dio بتونی گیر بیاری که مرتب باشه قول میدم تا 2 سال هیچ قطعه ای نخواد بشرط اینکه نزنیش زمین نری توی ماشین جلویی و ...
همراه موتور سنگین یدکی این نوع موتورها هم وارد میشه
پلاک نداره اما با دردسری بسیار زیاد میتونی پلاکش کنی که مستلزم داشتن مدارک موتور هست 99 درصد این موتورها فاقد پلاک و در حال تردد هستند
معایب و مزایایی هم دارند که فعلا اصل کاری هاشو گفتم
نمونه دیگه ای که مونتاژ ایران هست انواع موتورهای طرح ویو (کاب) هست این موتورها کلاچ ندارند اما دنده میخورن (کلاچ همزمان با تعویض دنده عمل میکنه) عکسشو توی گالری موتور میتونی ببینی
4 تا دنده میخوره از 110 سی سی داره تا 135 سی سی این موتورها پلاک دارن مصرف سوختشون از موتورهای 125 cdiکمتره و کلاس بالاتری داره اما قطعاتشون گرونه و شاید بعضی قطعات مثل کایت گیر هم نیاد
سئوال دیگه ای بود هم در خدمتم

majid.shiraz
10-11-2010, 23:31
یه سوال فنی !
کسی می تونه علتش نوسان برق تو موتور چیه و از کجاست ؟
مثلاً نور چراغ هی کم و زیاد یا خاموش و روشن میشه! صدای بوق کم و زیاد میشه راهنماها یه بار می زنن یه نمی زنن !!!
کسی میدونه این مشکل از کجاست ؟
(موتور، رادیسون 200)

علتش نداشتن باطری روی موتور است .یا اینکه موتور باطریش خراب شده.
دوستان تاپیک مخصوص تعمیرات موتور جداگانه موجود هست!
اگر موتور فقط در روز که لامپ از باطری انرژی نمیگیره صدای بوق ضعیف هست و راهنما کم جون میزنه احتمال داره از باطری باشه اما اینکه میگید یه بار میزنه یه بار نمیزنه و نور قطع و وصل میشه شاید توی سیم کشی نقص وجود داره و نکته مهمتر شاید از اتومات موتور باشه

AVB
10-11-2010, 23:42
دوستان تاپیک مخصوص تعمیرات موتور جداگانه موجود هست!
اگر موتور فقط در روز که لامپ از باطری انرژی نمیگیره صدای بوق ضعیف هست و راهنما کم جون میزنه احتمال داره از باطری باشه اما اینکه میگید یه بار میزنه یه بار نمیزنه و نور قطع و وصل میشه شاید توی سیم کشی نقص وجود داره و نکته مهمتر شاید از اتومات موتور باشه

ممنون دوست عزیز.
اشکال از فیوزش بود ! خراب شده بود. عوضش کردم همه چی درست شد !:20:

Mahdi/s
11-11-2010, 10:25
این موتورها فقط گاز میخورن دنده ندارن اما کلاچ دارن از 50 سی سی تا فکر کنم 90 سی سی هم دارهاینا همون اسکوتر هست..؟؟کلاچ داره یعنی چی..؟؟دنده نداره...کلاچ داره..؟؟

مصرف سوخت نسبتا کمی دارن اگه یه هوندا dio بتونی گیرهوندا dio..چیه....شکلش مثل همیناس..؟؟

پلاک نداره اما با دردسری بسیار زیاد میتونی پلاکش کنی که مستلزم داشتن مدارک موتور هست 99 درصد این موتورها فاقد پلاک و در حال تردد هستندپس گواهی نامه ام نمیخواد.....

معایب و مزایایی هم دارند که فعلا اصل کاری هاشو گفتمممنون..

نمونه دیگه ای که مونتاژ ایران هست انواع موتورهای طرح ویو (کاب) هست این موتورها کلاچ ندارند اما دنده میخورن (کلاچ همزمان با تعویض دنده عمل میکنه) عکسشو توی گالری موتور میتونی ببینیاینه..؟؟

4 تا دنده میخوره از 110 سی سی داره تا 135 سی سی این موتورها پلاک دارن مصرف سوختشون از موتورهای 125 cdiکمتره و کلاس بالاتری داره اما قطعاتشون گرونه و شاید بعضی قطعات مثل کایت گیر هم نیاد
سئوال دیگه ای بود هم در خدمتم قیمت حدودیش هم داری...هم کاب هم پاکشتی.......
===
ممنون از توضیحات کاملت...:20:

majid.shiraz
11-11-2010, 22:37
اینا همون اسکوتر هست..؟؟کلاچ داره یعنی چی..؟؟دنده نداره...کلاچ داره..؟؟

هوندا dio..چیه....شکلش مثل همیناس..؟؟

پس گواهی نامه ام نمیخواد.....

ممنون..
اینه..؟؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدآره همین نمونه هاشه
قیمت حدودیش هم داری...هم کاب هم پاکشتی.......

===
ممنون از توضیحات کاملت...:20:
-آره همون اسکوتر هست اگر دقت کنی مثل دوچرخه که روی فرمونش 2 تا دسته ترمز داره این هم دو تا دسته داره که یکیش ترمز عقب هست و یکی کلاچ شما هرچقدر گاز بدی تند تر حرکت میکنه کلاچ رو هم گذاشتن واسه وقتی ایستادی و نمیخوای حرکت کنی
-شکلش مثل همین نمونه هاست
-هر وسیله نقلیه موتوری گواهینامه میخواد اما حالا توی این کشور جهان آخر کی میاد به گواهینامه واسه این موتور گیر بده میشه گفت که نه نمیخواد
-پا کشتی از 500 تا 650 که دیگه خیلی مرتب هست
طرح کاب از 820-830 تا 1 تومن ( البته اینا مدلهای رایج بازار هست)

خواهش میکنم

عبد الرحمان
12-11-2010, 04:00
هیچ وقت تصادف 3 هفته پیشم از یادم نمیره ...
حاصل سوار شدن موتور (اونم نه برای تفریح؛ برای رفتن به محل کار) برای من چی بود؟
یک پای شکسته، 12 تا پیچ و دو تا پلاک پلاتینی، روز ها و ساعت ها درد شدید و الآن هم خونه نشینی ...

zahedy2006
12-11-2010, 10:22
یک پای شکسته، 12 تا پیچ و دو تا پلاک پلاتینی، روز ها و ساعت ها درد شدید و الآن هم خونه نشینی ...

جان ؟؟
این نتایج حاصل سوار شدن موتور نیست (وگرنه هر کسی ، هر باری ، در هر جای دنیا اقدام به سوار شدن می کرد پایش می شکست)
این ها نتایج عدم رعایت قانون از طرف شما یا فرد دیگری هست

ghafari3
12-11-2010, 10:44

من که با آپاچی هر جایی یه کم آب روی زمین می بینم، پیشاپیش سکته می کنم. کافیه خطوط عابر پیاده به کم خیس باشه و روی اون ترمز کنید.

شما چطوری تصادف کردید؟ سرعتتون چقدر بود؟ شما مقصر بودید؟

من هم دو هفته پیش خوردم زمین ولی خدا را شکر موتور گارد داشت، کلاه داشتم و اتفاق بدی نیفتاد.

عبد الرحمان
12-11-2010, 21:10
این نتایج حاصل سوار شدن موتور نیست (وگرنه هر کسی ، هر باری ، در هر جای دنیا اقدام به سوار شدن می کرد پایش می شکست)
این ها نتایج عدم رعایت قانون از طرف شما یا فرد دیگری هست

هر کسی هر جای دنیا موتور سوار بشه پاش نمیشکنه. من از زمانی که مدرسه می رفتم Ravan Wave 110 cc سوار میشدم. تاسه هفته پیش هم تصادفی نکرده بودم.
بله عدم رعایت قانون احتمال تصادف رو بیشتر میکنه. گاهی موتور سوار بی دقتی میکنه گاهی هم غیر و گاهی هم یه ذره آب یا گازوئیل میتونه عامل حادثه باشه. مسئله اینجاست که موتور رو دو تا چرخ استواره. کافیه به هر دلیلی (گاهی حتی یک باد شدید) یکی از اون چرخ ها بلغزه. بعد اگه مثل من کلاه داشته باشی نتیجش میشه درد و هفته ها خونه نشینی و اگر هم مثل یکی از دوستای من کلاه نداشته باشی نتیجش میشه کفن و قبر ...
دو روز بعد از من دوستم تو همون بزرگراه با موتور سنگین تصادف کرد و تموم کرد.
به قول یکی از بچه ها: موتور سبک یعنی تصادف و جرح و موتور سنگین یعنی مرگ

majid.shiraz
12-11-2010, 22:55
من که امروز نزدیک بود یه نفر رو ... چرخ جلو بین 2 تا پاش وایساد!!!:weird:
هرکی احتیاط کنه خیلی از خطرات موتور رو دفع میکنه حالا دیگه از بد شانسیش یکی بزنه بهش یا لیز بخوره سرعت زیاد همیشه خطر آفرین بوده
آهسته برانیم همیشه برانیم:31:

alizadeeeh
18-11-2010, 12:21
قصد خرید یک موتور با برند جترو با قیمت یک و چهارصد دارم مدل موتور رو نمی دونم
ولی در مورد خریدن و بعدش هیچ اطلاعاتی ندارم دوستان راهنمایی کنند ممنون میشم
موقع خرید متور به چه چیزش باید توجه کرد؟
هزینه سند با کی هست با خریدار یا فروشنده ( مغازه دار) ؟
هزینه بیمه متور چقدره همون 60 تومان هستش ؟
موتور چطوری آب بندی می کنند ؟
سرویس اولیه بعد چقدر مسافت هستش؟

با تشکر

cao-cao
18-11-2010, 18:34
سلام
دوستان موتور رو که میذارم رو جک یه مقداری لق میزنه قبلا نبود هر چیگشتم پیچی واسه سفت زدن نبود فقط رو جک وسطم اینجوری میشه

mohsen_2006
18-11-2010, 19:02
سلام
دوستان موتور رو که میذارم رو جک یه مقداری لق میزنه قبلا نبود هر چیگشتم پیچی واسه سفت زدن نبود فقط رو جک وسطم اینجوری میشه

سلام
دوست عزيز پيچي براي سفت كردن اونجا وجود نداره ايراد جك شما يا از شفت جكه يا خارشه به نظر بدي موتور
ساز درست كنه دردسرش كمتره:46:

alizadeeeh
18-11-2010, 21:31

با تشکر

یکی نیست جواب مارو بده هیچکس تا حالا موتور نخریده :41:

majid.shiraz
18-11-2010, 21:50

با تشکر
سلام دوست عزیز از گفته های شما مشخصه که شما قصد خرید یه موتور با برند جترو دارید اما نه مدلش و نه قیافش رو توضیح ندادید اول برید نمونه های توی بازار رو ببینید با قیافه هاشون و قیمتها آشنا بشید بعد در مورد انتخاب مدل موتور و قیمت و .... صحبت کنید
همه هزینه ها بر عهده خریدار هست ضمنا تاپیک خرید موتور جداگانه موجود است:20:

سلام

جک وسط پیچی نیست شافت داره همه جکها یهخورده لق هستند زیاد جدی نگیر اما اگر واقعا اوضاع خرابی داره ببرش تعمیرگاه

omidariyan
19-11-2010, 20:41
سلام دوستان من میخواستم یه موتور بخرم 300 هزار هم بیشتر پول ندارم یه موتور ساده میخوام که فقط بشه باهاش رفت وآمد ساده داشت و ب قول بچه های ته خط نمیخوام کینگ آف رود (king of road ) بشم لطفا سریع بهم پاسخ بدید و چند تا مدل هم معرفی کنید در صورتی که نو بود بهتر اگه نبود دست 2...

shahitam
19-11-2010, 20:47
سلام بچه ها کسی میشه در مورد اپاچی 160 کمی توضیح بده و خوب یا بد بودنش به چه دلیل و ایا کسی میتونه دفترچه که همراه موتور میدن بذای توضیح دادن شرایط نگهداریش رو بزاره؟؟:31::20:

omidariyan
19-11-2010, 22:19
سلام دوستان من میخواستم یه موتور بخرم 300 هزار هم بیشتر پول ندارم یه موتور ساده میخوام که فقط بشه باهاش رفت وآمد ساده داشت و ب قول بچه های ته خط نمیخوام کینگ آف رود (king of road ) بشم لطفا سریع بهم پاسخ بدید و چند تا مدل هم معرفی کنید در صورتی که نو بود بهتر اگه نبود دست 2...

در ضمن من 17 ساله هستم و تا حالا اصلا سوار موتور نشدم یه موتوری باشه که پلیسا گیر ندن روندنشم آسون باشه

Ezel
20-11-2010, 14:25
اینجا :

گفتگوی آزاد موتور سیکلت

برای پرسش و مشاوره در مورد خربد :

تاپیک جامع مشاوره خرید هرنوع موتورسیکلت

majid.shiraz
20-11-2010, 22:49

در ضمن من 17 ساله هستم و تا حالا اصلا سوار موتور نشدم یه موتوری باشه که پلیسا گیر ندن روندنشم آسون باشه
تاپیک خرید جدای از گفتگوی آزاد موتورسیکلت هست
کلی بگم با این پول موتور دست دوم گیرت میاد از همین 125 cdi رایج توی سطح شهر پلیس هم 100% بهش گیر میده روندنش هم برای شمایی که تا حالا موتور اصلا سوار نشدید سخته
پولتو جمع کن یه اسکوتر یا پاکشتی بخر 500 تا 650 قیمتشه فقط گاز میخوره دنده نداره

MEHDIBOY999
20-11-2010, 23:52
به نام پروردگار روزگار
با سلام خدمت همه عزیزان من مهدی خسروی هستم عضو جدید ای سایت میخوام بعد از ابراز خرسندی از اینکه در این سایت عضو م شده ام
و به امید همکاری با شما دوستان
راستش من چیزی از موتور نمیدونم گواهی نامه هم ندارم چون تازه 18 سالم شده . و معافیت گرفته ام البته به زودی ثبت نام خواهم کرد
من تا به حال فقط سی جی 125 سوار شده ام و تقریبا موتور روندن رو به صورت مبتدی یاد گرفتم
اما حالا قصد خرید یه موتور ظالس 220 دی تی آی رو دارم میخواستم بپرسم که آیا این موتور به درد من میخوره یا نه
خیلی ممنون میشم که اولین سوالم رو شما پاسخ بدید
دوستون داارم
مهـــــــــــــــــــــــ ــــــــــدی:)

takhribchi
21-11-2010, 13:28
سلام دوستان , می خوام یه موتور 250 سوزوکی
(وارداتی آمیکو) نظرتون چیه؟
در ضمن وسایلش گیر میاد؟

piremard
21-11-2010, 14:00
در ضمن وسایلش گیر میاد؟

آمیکو هیچ مدل موتورسیکلت سوزوکی وارد نمی کنه

takhribchi
22-11-2010, 00:23
ممنون از راهنماییت اما امیکو این سوزوکی ها رو وارد کرده الانم ناجا داره مزایده ای میده بیرون,
که منم میخام از یکی از دوستام که تو مزایده خریده بخرم

mohsen_2006
22-11-2010, 02:35
آمیکو هیچ مدل موتورسیکلت سوزوکی وارد نمی کنه

سلام به نظرم منظور این دوستمون همون موتور های مزایده ای پلیسه

file:///D:/%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B1/Pol2501.jpg[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم عکس بدون فلاپ

mohsen_2006
22-11-2010, 03:20
در ضمن وسایلش گیر میاد؟

سلام
در مورد این موتور نظر نمیدم چون سوارش نشدم تا حالا ولی در مورد قطعات آمیکو نمایندگی پخش لوازم
دارد به این عکس نگاه کنید هم قیمت قطعات وهم آدرس نمایندگی شو نوشتن.

piremard
22-11-2010, 06:24
ممنون از راهنماییت اما امیکو این سوزوکی ها رو وارد کرده الانم ناجا داره مزایده ای میده بیرون,
که منم میخام از یکی از دوستام که تو مزایده خریده بخرم
نیروی انتظامی دوسالی هست داره مزایده می کنه این اوراقی هاش رو . این موتورسیکلت سوزوکی نیست . حتی اگر روی بدنه اش سوزوکی حک شده باشه !
من نظرم رو سال پیش در مورد این موتور نوشتم :

بازهم قصد خرید داشتید از مالکان این موتور ، دردسرهای فنی که دچارش شدند رو جویا بشید .

takhribchi
25-11-2010, 02:42
رفقا ممنون از راهنمایی هاتون با این اوصاف نمی گیرم 250 رو,
اما حالا با 2000000 تومان چی بگیرم؟
تریل 200 RV روان چتوره؟
یا پالس؟
:20:

piremard
25-11-2010, 07:17
رفقا ممنون از راهنمایی هاتون با این اوصاف نمی گیرم 250 رو,
اما حالا با 2000000 تومان چی بگیرم؟
تریل 200 RV روان چتوره؟
یا پالس؟
:20:
تاپیک جامع مشاوره خرید هر نوع موتورسیکلت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

2mnzone
29-11-2010, 00:39
با عرض سلام خدمت همه ی دوستان.
این دوستمون (مهدی) یه سؤال پرسیده که سؤال بنده هم هست.
منم 22 سالمه، فقط با 125 رانندگی کردم (مدت کوتاهی پیک بودم) و تجربه ی رانندگی با موتور دیگه ای نداشتم. قصد خرید پالس 220 دارم.
میتونم با مدتی تمرین تو جاهای خلوت خودمو راه بندازم یا اینکه کلاً رانندگی با این نوع موتورها ( سرعت و شتاب بیشتر و اینکه کنسول جلو ثابت هست) برای تازه کارها خطرناکه؟؟!!
ممنون میشم لطف کنن دوستان که تجربه موتورسواری زیادی دارن پاسخ بدن...:46:

2mnzone
29-11-2010, 00:41
راستی من قدم 175 هست و جثه ی ریزی دارم. گفتم شاید مهم باشه...:31:

reza41
03-12-2010, 23:49
سلام
من یه موتور تلاش مدل 82 دارم موتور خوبی بوده تا حالا ولی کم کم داره میره تو خرج. حالا میخوام یه موتور بخرم که در حد معمولی باشه.
الان دو گزینه در ذهن دارم یکی همین سی جی های معمولی و یکی هم یه مدل کاب ایران دوچرخ داره اسم AVA JS 125 هست . به نظر شما کدومش بهتره؟
این مدل کاب با مشکل قطعات یدکی یا گرون بودن اونها یا پیدا نشدن تعمیر کارش مواجه نیست؟
شما چی پیشنهاد میکنید؟

piremard
04-12-2010, 12:41
راستی من قدم 175 هست و جثه ی ریزی دارم. گفتم شاید مهم باشه...:31:

بنظر مناسب شما نمی رسه . چون وزن این موتور حدود 160 کیلوگرمه با شتاب متفاوت از موتورسیکلت پیشین شما . اگر هم خریدید که پیشنهاد می کنم حداقل تا زمان آب بندی کامل کمتر از 40 کیلومتر در ساعت برانید تا تمرکز و تعادل موتور رو دقیقتر بشناسید و با سیستمهای ترمز و کلاچ بهتر آشنا بشید . راندن این موتور ها در بزرگراه کلا خطرناکه و مختص شما هم نیست . بخصوص با فصل بارندگی که لاستیکهای لغزان هم دارند .

2mnzone
04-12-2010, 15:08
بنظر مناسب شما نمی رسه . چون وزن این موتور حدود 160 کیلوگرمه با شتاب متفاوت از موتورسیکلت پیشین شما . اگر هم خریدید که پیشنهاد می کنم حداقل تا زمان آب بندی کامل کمتر از 40 کیلومتر در ساعت برانید تا تمرکز و تعادل موتور رو دقیقتر بشناسید و با سیستمهای ترمز و کلاچ بهتر آشنا بشید . راندن این موتور ها در بزرگراه کلا خطرناکه و مختص شما هم نیست . بخصوص با فصل بارندگی که لاستیکهای لغزان هم دارند .

ممنون از جوابتون.
راستش من خودم خیلی محتاط هستم و مطمأناً تا کاملاً مسلط نشم رو موتر، تصمیم دارم شب ها تو جاهای خلوت تمرین کنم.
تا چند کیلومتر کارکرد، میشه گفت که موتور آب بندی شده؟؟اگه نکته ی دیگه ای هم باید برای آب بندی بهتر رعایت کنم ممون میشم تذکر بدین.:11:

piremard
04-12-2010, 17:59
ممنون از جوابتون.
راستش من خودم خیلی محتاط هستم و مطمأناً تا کاملاً مسلط نشم رو موتر، تصمیم دارم شب ها تو جاهای خلوت تمرین کنم.
تا چند کیلومتر کارکرد، میشه گفت که موتور آب بندی شده؟؟اگه نکته ی دیگه ای هم باید برای آب بندی بهتر رعایت کنم ممون میشم تذکر بدین.:11:
سلام
موتورسیکلتهای پولسار عموما دفترچه تخصصی دارند که توضیحات خوبی در مورد طرز نگهداریشون نوشته شده . تقریبا هر چیزی در دفترچه توضیح مبسوط داره .
یکسری جداول "تعمیر و بازربینی دوره ای" هم دارند که در مورد هر چیز از فیلتر گیری تا کنترل روغن ترمز و ... در اون قید شده . بهتره من چیزی نگم . اما بطور کلی معمولا کمپانیها دوره ی 1000 کیلومتر اول رو برای آب-بندی پیشنهاد می کنند . این دوره بیشتر برای موتورسیکلتهای کمپانیهای معروف ژاپن ، اروپا و امریکا اعلام می شه . برای موتورسیکلتهای هم قدرت و چیزایی که ما معمولا در ایران می تونیم سوار شیم کمی بیشتر از حد معموله که بخاطر کیفیت آلیاژ و تکنولوژی انجینه

2mnzone
05-12-2010, 18:20
سلام
موتورسیکلتهای پولسار عموما دفترچه تخصصی دارند که توضیحات خوبی در مورد طرز نگهداریشون نوشته شده . تقریبا هر چیزی در دفترچه توضیح مبسوط داره .
یکسری جداول "تعمیر و بازربینی دوره ای" هم دارند که در مورد هر چیز از فیلتر گیری تا کنترل روغن ترمز و ... در اون قید شده . بهتره من چیزی نگم . اما بطور کلی معمولا کمپانیها دوره ی 1000 کیلومتر اول رو برای آب-بندی پیشنهاد می کنند . این دوره بیشتر برای موتورسیکلتهای کمپانیهای معروف ژاپن ، اروپا و امریکا اعلام می شه . برای موتورسیکلتهای هم قدرت و چیزایی که ما معمولا در ایران می تونیم سوار شیم کمی بیشتر از حد معموله که بخاطر کیفیت آلیاژ و تکنولوژی انجینه

ممنون از جوابتون کامل بود:46:

DaRyUsH AkRaMi
06-12-2010, 19:56
سلام
دوستان میخواستم نظرتونو در مورد هوندا هورنت 250 بدونم
راستش 3 روز پیش نشستم پشتش.....
حرف نداشت
خیلی تمیز بود
مدل 98
در مورد قیمتشم اگر میشه ی صحبتی بکنید
مرسی

piremard
06-12-2010, 23:52
سلام
دوستان میخواستم نظرتونو در مورد هوندا هورنت 250 بدونم
راستش 3 روز پیش نشستم پشتش.....
حرف نداشت
خیلی تمیز بود
مدل 98
در مورد قیمتشم اگر میشه ی صحبتی بکنید
مرسی
تاپیک جامع مشاوره خرید هر نوع موتورسیکلت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

DaRyUsH AkRaMi
15-12-2010, 15:51
سلام
دوستان این 135 پولسار چند تا مدل داره؟
قیافه هاشون فرق داره؟
اخه من تو سایت باجاج به یک شکل دیگه دیدم ولی اینی که تو خیابونه به یک شکل دیگست!!
قضیه چیه؟

arash_uiq3
17-12-2010, 12:12
من بدبخت که با موتور خوردم زمین انگشت چهارم پای چپم قطع شد !!

DaRyUsH AkRaMi
20-12-2010, 12:10
من بدبخت که با موتور خوردم زمین انگشت چهارم پای چپم قطع شد !!

ای بابا..
خداتو شکر کن بازم بدتر پیش نیومده!

اقا بالاخره پالس 135 گرفتم..
راهنمایی چیزی در موردش ندارید؟

ghafari3
20-12-2010, 13:32
سلام.

دیشب شبکه 3 تصاویر تصادف موتور سوار با تاکسی را نشون میداد که تاکسی خروجی اتوبان را دنده عقب اومده بود.

موتور سوار کلاه نداشت و آمبولانس با 45 دقیقه تأخیر رسید :41:

قبل از سوار شدن روی موتور حتماً به این فکر کنیم که اگر خدایی نکرده تصادف کردیم حداقل سر ضربه نخوره => حتماً کلاه بگذاریم

DaRyUsH AkRaMi
24-12-2010, 11:10
اقا بالاخره پالس 135 گرفتم..
راهنمایی چیزی در موردش ندارید؟

واقعا کسی راهنمایی نداره؟

مثلا الان میخوام روغنشو عوض کنم..
چی بریزم؟
چند لیتر روغن میخوره اصلا؟

Ezel
24-12-2010, 12:37
مثلا الان میخوام روغنشو عوض کنم..
چی بریزم؟
چند لیتر روغن میخوره اصلا؟

با توجه به کاتالوگ موتورتون و توضیحات اون ، روغن متناسب با فصل رو انتخاب کنید .

1 لیتر .

DaRyUsH AkRaMi
24-12-2010, 13:40
با توجه به کاتالوگ موتورتون و توضیحات اون ، روغن متناسب با فصل رو انتخاب کنید .

1 لیتر .

مشکل اینجاست که من کاتالوگ ندارم!!
اخه از نمایندگی نخریدمش..

ghafari3
24-12-2010, 14:11
مشکل اینجاست که من کاتالوگ ندارم!!
اخه از نمایندگی نخریدمش..

من که توی آپاچی هر 400-500 کیلومتر کاسترول40 میریزم و خوبه.

REZAt1980
24-12-2010, 15:58
سلام.
مصرف سی جی 125 بیشتره یا پالس؟

DaRyUsH AkRaMi
24-12-2010, 21:41
من که توی آپاچی هر 400-500 کیلومتر کاسترول40 میریزم و خوبه.

دیر جواب دادی :31:
رفتم براش توتال quartez 5000 sl خریدم..
راستی چرا هر 500 تا عوض میکنی؟
خیلی کم نیست؟

---------- Post added at 09:41 PM ---------- Previous post was at 09:40 PM ----------

سلام.
مصرف سی جی 125 بیشتره یا پالس؟

مطمئنن سی جی..
چون سیستم موتورش مربوط به چندین سال پیش دوست عزیز

ghafari3
26-12-2010, 17:11
دیر جواب دادی :31:
رفتم براش توتال quartez 5000 sl خریدم..
راستی چرا هر 500 تا عوض میکنی؟
خیلی کم نیست؟

---------- Post added at 09:41 PM ---------- Previous post was at 09:40 PM ----------

مطمئنن سی جی..
چون سیستم موتورش مربوط به چندین سال پیش دوست عزیز

:20: چقدر شد؟

روغن را نهایتاً یکماه یکبار یا 500 کیلومتر عوض می کنم. روغنهای اینا روغن نیست. روی قوطی روغن نوشته 5000 کیلومتر! وقتی 300 تا رفتید چسبندگی روغن را چک کنید. همین کار را در کیلومترهای 600 و 1000 هم انجام بدید :46:

دوستانی که آپاچی یا پالس دارن و سیستم ترمزشون دیسکی هست این کار را تست کنن. در مواقع بارندگی و زمانی که زمین لغزندست، فقط از ترمز جلو استفاده کنید. یه دفعه با ترمز عقب، زمین خوردم و چندین مرتبه ترمزها را تست کردم. این سری که بارون اومد اصلاً از ترمز عقب استفاده نکردم!!! به نظر من که آپاچی مشکل طراحی داره و با کوچکترین ترمز عقب در زمین لغزنده، پشت موتور میچرخه و ...

tayef
29-12-2010, 11:08
من قصد خرید موتور دارم حالا موندم از بین آپاچی یا پالس کدومو انتخاب کنم
لطفا راهنمایی بفرمایید

Ezel
29-12-2010, 11:22

البته به بودجه ای که دارید اشاره نکردید ،

ولی به نظرم پالس گزینه ی بهتری هست نسبت به آپاچی ( البته اگر سرچی بکنید در انجمن موتورسیکلت میتونید نظرات دوستان دیگه در این باب رو مطالعه کنید ، موضوع تازه ای نیست مقایسه ی پالس و آپاچی )

ghafari3
29-12-2010, 11:47
لطفا راهنمایی بفرمایید
سلام.

از کسانی که توی این کار هستن سئوال کردم وگفتند که سواریه آپاچی بهتره، خرجش هم کمتره به شرطی که تصادف نکنید، چون قطعاتش گرونتر از پالس هست.

از تابستون که آپاچی گرفتم، یکبار روغن ریزی پیدا کرده!! در حال حاضر هم کیلومترش که دیجیتالیه قاطی کرده و سرعت را درست نشون نمیده. یکی میگفت باید کیلومترش عوض بشه و 75 تومان هزینه داره.

حالا نمیدونم پالس هم همین شکلیه یا نه. در کل نسبت به صفر بودنش انتظار نداشتم اینقدر خرج بالا بیاره!!

این از آپاچی. از پالس داران هم سئوال کنید ببینید از این مشکلات دارن یا نه

این نقل قول را هم بخونید:

دوستان محدود کننده ی سرعت در پالس وجود خارجی نداره!من هند بودم دوستانی که پالس 200 رو داشتند موتورشون رو 130 135 تا در میاوردن!پالس 220 تا 145 150 هم در میاد!در ضمن تولید پالس 200 در هند متوقف شد!در عوضش پالس 180 رو بهبود دادند و پولسار 220 رو انژکتورش رو حذف کردند و قیمتش رو حدود 300 هزار تومن کاهش دادند!البته باجاج در اونجا در رقابت با یاماها و tvs واقعا کم اورد و برای بدست اوردن دوباره ی بازار مجبور به انجام این کار شد!ولی در کل تکنولوژی و کیفیت tvs و یاماها و هندا در موتورهای رنج 150 سی سی بسیار بالاتر از باجاج هست در بازار هند!راستی دوستان چرا موتور tvs اپاچی 180 انژکتوری رو انتخاب نمیکنید؟؟؟منظورم rtr180 هست؟این مدل جدیدترین موتور tvs هست ساخت مالزی با کیفیت و تکنولوژی بالاتر!پیشنهاد من به شما 180rtr tvs apachee هست!در ضمن تو هند همیشه این رو میگفتن که پولسار 150 تا 220 از لحاظ موتور هیچ فرقی ندارند!در اصل شرکت موتور 150 رو چاق کرده!به خاطر همینه که پالسهای 180 به بالا خیلی زود به صدا و لرزش میفتن!در اونجا یه مدل موتور 225 سی سی وجود داره که تا 275 سی سی چاق میشه!البته این مدل محصول مشترک شرکت hero honda در هند هست!

pesar_tanha
31-12-2010, 00:49
سلام دوستان گلم

بنده بدلیل نداشتن گواهینامه ( پایان خدمت) مجبور به خرید موتور سیکلت 70 سی سی هستم

از دوستان که اطلاعاتی در این زمینه دارن ممنون میشم رهنمای کنن

من یکی دو جا صفرش رو پیدا کردم 420 میداد مدل 70 سی سی پرواز طرف میگفت دور موتورش 70 سی سی هستش
در ضمن رو کیلومترش زده بود 120 یعنی وقعا" 120 تا یا 100 تا میره ؟؟؟

دوم اینکه از دوستان کسی این مدل موتور را قسطی سراغ نداره ؟؟؟
ممنون میشم رهنمای کنید مرسی

DaRyUsH AkRaMi
31-12-2010, 20:02
سلام
دوستان من موتورو کی ببرم اچار کشی؟(همون خدمات پس از فروش یا گارانتیش)
الان تازه 400 تا راه رفته!
ولی فرمونش تو سرعت 60 به بالا بازی میکنه!
حس میکنم توی صدای موتورش هم یک سری صدای اضافه هم هست!
راستی موتورم pulse 135ls هستش

piremard
02-01-2011, 19:26
سلام
دوستان من موتورو کی ببرم اچار کشی؟(همون خدمات پس از فروش یا گارانتیش)
الان تازه 400 تا راه رفته!
ولی فرمونش تو سرعت 60 به بالا بازی میکنه!
حس میکنم توی صدای موتورش هم یک سری صدای اضافه هم هست!
راستی موتورم pulse 135ls هستش
محصولات فارس معمولا دفترچه راهنمای تعمیر دارند + نمایندگی تماس بگیرید

Ezel
03-01-2011, 18:13
سلام دوستان گلم

بنده بدلیل نداشتن گواهینامه ( پایان خدمت) مجبور به خرید موتور سیکلت 70 سی سی هستم

از دوستان که اطلاعاتی در این زمینه دارن ممنون میشم رهنمای کنن

من یکی دو جا صفرش رو پیدا کردم 420 میداد مدل 70 سی سی پرواز طرف میگفت دور موتورش 70 سی سی هستش
در ضمن رو کیلومترش زده بود 120 یعنی وقعا" 120 تا یا 100 تا میره ؟؟؟

دوم اینکه از دوستان کسی این مدل موتور را قسطی سراغ نداره ؟؟؟
ممنون میشم رهنمای کنید مرسی

البته قابل به ذکر هست که این نوع موتور در کشور ما مستلزم داشتن گواهینامه هست ( البته تمام وسایل نقلیه موتوری مستلزم این شرط هستند اما در ایران شخصا ندیدم که به طور مثال موتور های گازی _ به طور خاص براوو _ رو متوقف کنند ، موتورهای پاکشتی بحث جدایی دارند ، پس ما دیتای اولیه رو رو بر الزام گواهینامه داشتن در نظر می گیریم.)

1- اما در مورد موتورهای 70 سی سی ؛ بنا به تجربه ی شخصی میگم که به نظرم عمده ی کارایی اونها برای یاد گرفتن موتورسواری با موتورسیکلتهای دنده ای هست و برای این فریضه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] گزینه ی مناسبی هست ،

2- حجم موتور 70 سی سی هست نه دور موتور ، دور موتور با واحد دور بر دقیقه یا round per minute بیان میشه که معمولا بر روی کیلومترها با RPM یا R/M نوشته میشه .

3- به نظرم با این قیمت ، 125 کارکرده گزینه ی مناسبتری باشه نسبت به 70 ، با توجه به اینکه به اون قیمت باید حداقل مبلغ 60000 تومان هزینه ی بیمه رو هم اضافه کنید .

4- من شهاب 70 مدل 82 ( سری اول و نکته ی جالب اینکه مانند سایر محصولات شهاب روی در برق واژه ی ELEGANCE حک شده بود ) داشتم و ماکزیمم سرعتی که توفیق شد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 80 کیلومتر در کفی بود ، و موتور عملا توان ارائه ی سرعتی بیش از این رو نداشت ( البته این یک نمونه هست ، شاید نمونه های دیگه ای باشه که بیشتر از این سرعت ارائه بدن )

DaRyUsH AkRaMi
05-01-2011, 20:45
محصولات فارس معمولا دفترچه راهنمای تعمیر دارند + نمایندگی تماس بگیرید

رفتم نمایندگی فارس موتور و دفترچه موتورو گرفتم که از شانس من فارسی نداشت
توی دفتر انگلیسیشم حرفی از بازه زمانی تنظیم نبود..

آقا مهندس
06-01-2011, 10:33
دوستان یه سوال داشتم میخواستم ببینم وسپای دنده اتوماتیک هم هست؟ تولید میشه؟حدود قیمتش؟سوختش؟صرف داره اصلا خریدش؟

Ezel
06-01-2011, 11:33
دوستان یه سوال داشتم میخواستم ببینم وسپای دنده اتوماتیک هم هست؟ تولید میشه؟حدود قیمتش؟سوختش؟صرف داره اصلا خریدش؟

اگر منظورتون از دنده ی اتوماتیک ، موتور های وسپای دنده ای بدون کلاچ هست ( مثل ویو و طرح ویو یا به طور کل کاب ) باید بگم که خیر ( حداقل در ایران ) ، اما اگر منظورتون موتورهای گازی هست که باید بگم نه خود وسپا بلکه با طراحی های متفاوت اما در همون استایل و سبک ، و زیباتر از وسپا داریم ، و موتورهای اسکوتر و پاکشتی در زمره ی این موتوها هستند ( البته با تغییراتی از لحاظ سایز )
+
چون این موتورها فراگیر نشده اند و استقبال چندانی نشدند و متناسب با نیاز بازار نیستند ، بنابراین از لحاظ لوازم یدکی ( به خصوص قطعات بدنه ) در مضیقه هستند و به راحتی امکان تهیه ی لوازم اونها موجود نیست ، در کل در زمره ی موتورهایی هستند که در کشور ما با اقبال چندانی روبه رو نشدند .

آقا مهندس
06-01-2011, 12:24
تو خیابون یه موتور دیدم بعد که رفتم از جلوتر دیدم وسپا است،دنده هم نداشت گفتم شاید اتوماتیک باشه.
توی گوگل این اسم رو سرچ کردم وسپای دنده اتوماتیک.عکاس هاش که اومددیدم این موتور هست وسپایLXهستاگه اطلاعاتی دارید ممنون میشم به منم بگید کلاچ اتوماتیک یعنی چی؟ این وسپاهه دندش اتوماتیک نیست؟

------------

Ezel
06-01-2011, 17:56
وسپا دنده داره و اتوماتیک هم نیست ،

مثل سایر موتورسیکلتهای معمول دنده ای ، این مدل وسپای LX هم ( که به نظرم تولیدی شرکت کویر هست ) کلاچش روی قلوه ای سمت چپ هست ، و دنده اش هم روی همین قلوه ای ،

یعنی کلاچ رو میگیریم و برای دنده دادن قلوه ای رو به سمت بالا و پایین حرکت میدیم .
+
تا جایی که خاطرم هست وسپاهای قدیمی ایتالیایی ، دنده یکشون بالا میخورد و دنده های بعدی پایین ، یعنی بین 1 و 2 خلاص وجود داشت .
+
این مدل وسپاهای LX مدل بهینه سازی شده وسپاهای قدیمی هست ، و با توجه به شرکت سازنده ، احتمالا موتورهای خوبی خواهند بود ( همانند مدلهای قدیمی ) ، البته واژه ی موتور خوب با توجه به معیارهای سلیقه ای ، بدون بررسی دقیق مفهوم خاصی رو به ذهن متبادر نخواهد کرد ./

piremard
06-01-2011, 20:18
رفتم نمایندگی فارس موتور و دفترچه موتورو گرفتم که از شانس من فارسی نداشت
توی دفتر انگلیسیشم حرفی از بازه زمانی تنظیم نبود..
1500 کیلومتر اول سرویس نمایندگی شامل آچارکشیست .

DaRyUsH AkRaMi
08-01-2011, 12:43
1500 کیلومتر اول سرویس نمایندگی شامل آچارکشیست .

فرمونش داشت میزد ..
امروز سر 600 تا دادمش اچار کشی..
یک چیزی هم که امروز تعمیرکاره میگفت و برام جالب بود اینه که فیلر نداره موتور!!
یعنی حتی فیلر اتوماتیک هم نداره؟

abassbadrog
17-01-2011, 17:18
با سلام من يك موتور نامي 200 تريل مدل سي بي (زنجير تام دارد) مدل 86 دارم به علت سرما بايد با ساسات روشن كنم ولي هر وقت آن را روشن ميكنم روغن سوزي شديد دارد و هر وقت گرم شد قطع مي شود و در زمان گرم بودن هر وقت روشن كنم ديگر روغن سوزي ندارد كسي تا به حال نتوانسته آن را برايم درست كند در صورت امكان من را راهنمايي كنيد .

شـیـفــو
28-01-2011, 01:09
سلام دوستان
تو خیابون یه نوع موتور هست زیاد دیدم اما اسمش رو نمیدونم
هم شبیه براوو هست و هم شبیه هندا125 ( یا مدل های شبیه اون مثل مهران125 - تلاش125 و ... ) مخصوصا چراغ جلوش
دوتا صندلی داره و یکمی بزرگن و بعضیا هم جلوش یه سبد میزارن
می خواستم مشخصاتشو بدونم .
ممنون !

Ezel
28-01-2011, 10:36
تو خیابون یه نوع موتور هست زیاد دیدم اما اسمش رو نمیدونم
هم شبیه براوو هست و هم شبیه هندا125 ( یا مدل های شبیه اون مثل مهران125 - تلاش125 و ... ) مخصوصا چراغ جلوش
دوتا صندلی داره و یکمی بزرگن و بعضیا هم جلوش یه سبد میزارن
می خواستم مشخصاتشو بدونم .
ممنون ! سلام
موتوری که میفرماییید با نام 70 سی سی شناخته می شه .

مشخصات فنی :

حجم موتور : 70 سی سی
ترمزها : کفشکی ( لنت )
سیستم روشن کننده : هندلی
ظرفیت باک : 3/7 لیتر ( اگر اشتباه نکنم )
سیستم انتقال قدرت : کلاچ دار - گیربکس 4 دنده

پی نوشت : عکس فوق تزیینی هست ، به نظر 70 سی سی هندی میاد ، چون در 70 های ایرانی شخصا ندیدم قاب زنجیر سمت راست باشه .

amirfiri
28-01-2011, 11:05
سلام
موتوری که میفرماییید با نام 70 سی سی شناخته می شه .

مشخصات فنی :

حجم موتور : 70 سی سی
ترمزها : کفشکی ( لنت )
سیستم روشن کننده : هندلی
ظرفیت باک : 3/7 لیتر ( اگر اشتباه نکنم )
سیستم انتقال قدرت : کلاچ دار - گیربکس 4 دنده

پی نوشت : عکس فوق تزیینی هست ، به نظر 70 سی سی هندی میاد ، چون در 70 های ایرانی شخصا ندیدم قاب زنجیر سمت راست باشه .
از قیمتش هم اطلاعی دارین؟
و اینکه کیفیتش چطور هست و چند کیلو وزن رو تحمل می کنه؟

moza
28-01-2011, 18:13
سلام
لطفا به این سئوال من جواب دقیق بدین :
من یه موتور میخوام اما بودجم خیلی کمه بین 100 تا 150 تومن هست فوقش تا 200 .
یه موتور میخوام بگیرم که فقط باهاش سرکارم برم صبحا از راه آهن تا میدون ولیعصر و بعداز ظهر هم همین راهو برعکس برگردم ، فقط همین .
نه سرعت برام مهمه و نه قیافه
اول میخواستم براوو بگیرم اما نبود یعنی بود اما خوب نبودن و حدود 10-15 تا پیدا کردم اما به هر تعمیرکاری نشونش میدادم که برای خرید تاییدش کنه میگفت بعد از یه ماه خرج رو دستت میزاره .
حالا دوستان به نظر شما چی بگیرم ؟
همین 70سی سی که بالا معرفی کردید چطوریه ؟ تو همین رنج قیمت هست ؟
لــطـفـا کـمـکـم کنید :(

piremard
28-01-2011, 18:57
سلام
لطفا به این سئوال من جواب دقیق بدین :
من یه موتور میخوام اما بودجم خیلی کمه بین 100 تا 150 تومن هست فوقش تا 200 .
یه موتور میخوام بگیرم که فقط باهاش سرکارم برم صبحا از راه آهن تا میدون ولیعصر و بعداز ظهر هم همین راهو برعکس برگردم ، فقط همین .
نه سرعت برام مهمه و نه قیافه
اول میخواستم براوو بگیرم اما نبود یعنی بود اما خوب نبودن و حدود 10-15 تا پیدا کردم اما به هر تعمیرکاری نشونش میدادم که برای خرید تاییدش کنه میگفت بعد از یه ماه خرج رو دستت میزاره .
حالا دوستان به نظر شما چی بگیرم ؟
همین 70سی سی که بالا معرفی کردید چطوریه ؟ تو همین رنج قیمت هست ؟
لــطـفـا کـمـکـم کنید :(
از راه آهن به ولی عصر رو با اتوبوس خط ویژه برید که صبح تو ترافیک نمی مونه .

موضوع "قیافه و سرعت" نیست گرامی ! داشتن موتورسیکلت بدون گواهینامه و بیمه در هر حجم و کیفیت و کاربری یعنی دردسر خالص اونهم تو مسیر پرترافیکی مثل اونچه که نوشتید .
من گاهی تعجب می کنم موتورسوارا چنان با افتخاری عجیب می گن فلان جا رسیدن و همه مدارکم کامل بود !! انگار قرار بوده نباشه !
بدون بیمه و گواهینامه شما سوار هر وسیله نقلیه با یا بی سندی بشید حکم جنایتکار رو در دستگاه قضایی دارید . حالا خود دانید .

برای مشاوره خرید هم تاپیک مستقل داریم . از اونجا استفاده کنید : مشاوره خرید انواع موتورسیکلت

Ezel
28-01-2011, 21:12
از قیمتش هم اطلاعی دارین؟
و اینکه کیفیتش چطور هست

آخرین قیمتی که دوستان دادند برای 70 سی سی صفر ، فکر میکنم 420 هزار تومان بود ( در انجمن جستجو کنید مطالب بیشتری رو هم در این باب خواهید یافت )

کیفیت کلی ، به نظرم به طور کل خوب نیست ، البته جزئیات رو بررسی کنیم در بسیاری از مسائل با 125 مشترک هست ( مثل تایرها ، طوقه یا رینگ ، لنت های ترمز ، سیم کشی و آمپر باتری در اکثر تولیدات ، چراغها ، کمکها و ... ) و از لحاظ تهیه ی لوازم مشکلی نداره و مصرف سوخت چندانی هم نداره ، اما کیفیت سواری به عنوان یک موتورسیکلت دنده ای بنا به تجربه ی شخصی مطلوب نیست .

un4g1v3n
29-01-2011, 15:42
سلام دوستان
من یک موتور 180 پالس داشتم که دزدیدند....
حالا میخوام مجدد موتور بخرم.
یه موتور 250 سی سی خوب که بشه تردد کرد و بدون مشکل باشه لطف کنید معرفی نمایید.
ممنون

DaRyUsH AkRaMi
04-02-2011, 13:09
سلام دوستان
من یک موتور 180 پالس داشتم که دزدیدند....
حالا میخوام مجدد موتور بخرم.
یه موتور 250 سی سی خوب که بشه تردد کرد و بدون مشکل باشه لطف کنید معرفی نمایید.
ممنون

بوجتون چقدر هست؟

TIG3R
05-02-2011, 20:53
دوستان من یه موتور میخواستم زیر یک تومن ولی چون قد وزنم زیاده کلا باید دور CG 125 رو خط بکشم چون به نظرم شتابش برام پایینه تا حالا چهارتاشو فرستادم اخرت!!!
چی پیشنهاد میکنیین؟؟؟ اگه بشه نو که چه بهتر چون دست دوم ....!!!!

actros 1843
05-02-2011, 22:30
دوستان واسه موتور بالای 250 سی سی مجوزی هست.

آخه تو محل ما هست که جمعه ها با موتور میرن پیست.

بهشون گیر نمیدن؟

piremard
05-02-2011, 23:45
رفقا مشاوره خرید در تاپیک خودش منحصرا

دوستان واسه موتور بالای 250 سی سی مجوزی هست.

آخه تو محل ما هست که جمعه ها با موتور میرن پیست.

بهشون گیر نمیدن؟
تردد بستگی به تاییدیه استفاده ورزشی یا نظامی - نیروهای مسلح ، هیات موتورسواری یا جواز سازمان گردشگری - داره . این جوازها هم هرکدام محدودیت زمان ، مکان و نوع استفاده دارن

actros 1843
06-02-2011, 18:33
تردد بستگی به تاییدیه استفاده ورزشی یا نظامی - نیروهای مسلح ، هیات موتورسواری یا جواز سازمان گردشگری - داره . این جوازها هم هرکدام محدودیت زمان ، مکان و نوع استفاده دارن

واسه مجوز ورزشی مثلا رفتن تا پیست چقدر پول میخواد تا یه مجوز گرفته بشه مجوز هاش چن ماهه هستش؟

piremard
07-02-2011, 10:35
سلام
این مجوز ها پولی نیستند مثل مجوز تردد در طرح زوج و فرد یا ... همونطوریکه نوشتم جنبه ورزشی دارن . یعنی شما باید تایید صلاحیت و عضو فعال این هیات های موتورسواری بشید . هر چند این عضویت ها هم هزینه زیادی داره و هر کسی از عهده اش بر نمی آد . اما موضوع استفاده غیرمتعارف از تردد موتورسیکلت هست .
یعنی استفاده در پیست ریس یا کراس . جواز این ترددها هم محدود به مسیر منزل تا پیست در روزهای تعطیل هست نه سایر اوقات و مرکز شهر
برای استفاده نظامی هم مجوز بستگی به برگه ماموریت داره و باید در حوزه کاربری نظامی اون واحد مربوطه استفاده بشه مثلا مانور یا گشت زنیهای نظامی نه برای استفاده شخصی

I am S
08-02-2011, 22:25
سلام
چرا دیروز اینقدر پلیس تو خیابون ها به موتوری ها گیر میداد ؟
البته به من گیر ندادن ولی بقیه تو کفی رفتن
من از هفت تیر تا شوش رو که اومدم همش پلیس ها داشتن موتورها رو میگرفتن ببینم مگه مناسبتی هست برای مثلا چک کردن موتور ها و دستگیریشون ، البته ملی نمیگم بین خود آگاهی میگم

TIG3R
10-02-2011, 20:44
سلام
من از هفت تیر تا شوش رو که اومدم همش پلیس ها داشتن موتورها رو میگرفتن ببینم مگه مناسبتی هست برای مثلا چک کردن موتور ها و دستگیریشون ، البته ملی نمیگم بین خود آگاهی میگم

منم گرفتن برای کلاه گواهینامه وسایر مخلفات ولی خدا رو شکر در برفتیم:21:

---------- Post added at 08:44 PM ---------- Previous post was at 08:42 PM ----------

نمیدونم برای چی دم عید میریزن موتور گیری میکنن؟؟؟؟

actros 1843
10-02-2011, 23:42
سلام

آره جدیدن هر جا میری یه کفی گذاشتن افتادن به جون این موتوری ها.

بیشتر تو جاهایی میذارن که واسه موتور راه در رو نداشته باشه.:31:

Ezel
11-02-2011, 10:30
این طرح های ضربتی برخورد با موتورسواران متخلف ( یا به عبارت بهتر تشدید برخورد ) چندان تابعی از نزدیکی عید نیست ، البته تا اواخر آذر ماه به صورت رندم اجرا می شد اما گویا از اوایل دی به صورت ثابت در اومده .

cfzbadboy
11-02-2011, 15:52
سلام خسته نباشید من تازه عضو این انجمن شدم و ساکن شهر چابهار ( منطقه آزاد چابهار ) هستم شهر ساحلی که به دبی خیلی نزدیک و جدیدا یک موتور آپاچی 180 از دبی گرفتم می خواستم بدونم تفاوتهای آپاچی اصل هند با آپاچی که در ایران مونتاژ میشه چیه

cfzbadboy
11-02-2011, 16:01
اپاچي قيمتش حدود 1 و 700 هستش كه به نظر من ادم يه كيپس بگيره حدوده 2 تومن بهتر از اپاچيه 2 تومنيه
البته اينا سليقه ايه
پالس هم براي فارس موتوره فك كنم ولي كيفيتش خوبه

با سلام خدمت دوست عزیز ببخشید آپاچی 160 یا 180 کدوم آپاچی قیمتش 1و700 هستش بعدش چه مدل کیپسی قیمتش 2 تومن هستش ایرانی یا خارجی اگه امکانش هست لطفا روشن تر ذکر کنید چون من 02/11/2011 یه آپاچی 180 گرفتم از دبی اصل هند با قیمت 6000 درهم که به ریال میشه 1800000 تومن :10:

TIG3R
11-02-2011, 18:20
این طرح موتور گیری تا کی ادامه داره ؟همیشگیه؟
من گواهینامه ندارم اگه کلاه ایمنی بذارم به نظر شما بازم گیر میدن؟:grrr:

Ezel
11-02-2011, 18:51
این طرح موتور گیری تا کی ادامه داره ؟همیشگیه؟
من گواهینامه ندارم اگه کلاه ایمنی بذارم به نظر شما بازم گیر میدن؟

برخورد با موتورسواران متخلف همیشگی هست ، اما در مواقعی تشدید می شه .
+
جدیدا سر چهارراهها حتی اگر کلاه ایمنی هم داشته باشید بعضا افسران راهنمایی و انندگی مدارک رو چک می کنند ، به خصوص از خیابان دماوند تا انقلاب ( البته کفی هم در این مسیر هست ) ،
+
جمله ی آخرتون من رو یاد " کمربند ایمنی بستن برای جریمه نشدن " انداخت .:20:

TIG3R
11-02-2011, 18:59
چکار کنیم دیگه به قول شما ما موتور سوار متخلفیم دیگه !!!!!!:5:
همیشه از امثال ما زیاد پیدا میشه:31:

piremard
12-02-2011, 20:19
سلام

هفته پیش از تجریش بسمت میدان قدس راه افتادم یه افسر میان سال روی جدول بین خیابون ایستاده بود و منم که همیشه چراغ موتورم روشنه و فقط تو لاین سرعت می رونم درست کنارش رسیدم و علامت داد تو اون ترافیک عصرگاهی میدون تجریش بزنم کنار .

راهنما زدم و رفتم کنار و منتظر شدم ... چون هیچ وقت بمن تو کّل فصل زمستون کسی علامت توقف نداده بود حتی وقتی درست از کنار تمام افسران و "کفی" رد شده بودم .

افسره جوان مادبی رسید و گفت : حاج آقا مدارکتونو می دید ؟ - با توجه به اینکه کلاه من فیس-شیلد سیاه داره نفهمیدم چرا گفت " حاج آقا" ؟! بهرحال مادبترین افسر پلیسی بود که دیده بودم . باقیشون بشدت گستاخند و شاید از مظاهر "موتورسیکلت" باشه که آدم رو "موتوری" خطاب می کنند !

افسره انتظار اینهمه مدرک کامل نداشت :38: همه چیز کامل بود حتی مدارک هویتی و گواهینامه خارجکی .... منم که ژاکت مخصوص موتور و همه چیز تموم بودم خندم گرفته بود . چون بسیار با دیسیپلین و چراغهای هشدار موتور هم توقف کرده بودم . افسره لبخندی زد و و بعد از چک شماره پلاک گفت : بفرمایید .
مضحکش فقط این بود که طبق معمول یادم رفت جک بقل رو بالا بدم . همیشه یادم می ره .

توصیه جدّی می کنم بشما عزیزان که همیشه جک بقل رو چک کنید . حتی گاهی ممکنه بخاطر خرابی پایین بمونه و واقعا خطرناکه :

TIG3R
12-02-2011, 20:35
خوش به حال شما هر چی افسر به ما میخوره میخواد دل و رودمون رو بکشه بیرون خیلی خشن برخورد میکنن

actros 1843
15-02-2011, 20:33
الا کم تر شده وقتی هوا آلوده بود خیلی گیر میدادن حالا یه دو سه هفته مونده به عید هم دیگه شدیدا گیر میدن:31:

piremard
15-02-2011, 21:00
من که تو خیابون نمی رم - یعنی کاری وسط شهر ندارم - اما با توجه به اخبار سیاسی چند روزه توصیه می کنم با موتورسیکلت در مرکز و نواحی پرجمعیت تردد نکنید . حالا طرفدار هر عقیده سیاسی هم که باشید فرقی نمی کنه .
در شلوغی های این تیپ ازدحامات بیشترین آسیب متوجه موتورسواران هست . بویژه اگر موتورسیکلت شما شباهت زیادی به موتورسیکلت های مامورین امنیتی داشته باشه و مثل من کلاه با شیشه دودی سرتون بذارید ! :38:

ضمناً در ایام عید تردد موتورسیکلت در جاده های اطراف تهران ممنوعه . برانامه سفر با موتور نگذارید !

سال پیش همین موقعه ها - اسفند ماه - طرح بازدید فنی رایگان موتورسیکلت های پولسار و پالس وجود داشت . اگر کسی اطلاع داره امسال هم همچو طرحی هست لطفا به باقی بگه.
تنکیو . با امنیت برانید :46:

actros 1843
15-02-2011, 21:41
بعضی وقتا واسه غافل گیری یه جاهایی کفی میذارن که باعث تعجبه.

یکی از دوستام بعد اینکه موتوراش رو ازاد کرد 200 متر جلوتر از پارکینگ یه کفی گذاشته بودن دوباره موتوراش رو گرفتن.:18:

jorj
17-02-2011, 11:25
سلام

برای پالس 180 ، چه مدل شمع ی بگیرم؟

piremard
18-02-2011, 23:55
سلام

برای پالس 180 ، چه مدل شمع ی بگیرم؟
فقط از نمایندگی بخرید

vaio 220
20-02-2011, 14:08
سلام ، یک موتور دور وبر یک میلیون چی پیشنهاد میکنید؟

A.IvI.I.N
21-02-2011, 18:17
دوستان با کارت سوخت موتور تو یه روز حداکثر چقد میشه بنزین زد...؟؟؟؟

ghafari3
21-02-2011, 19:05
روزانه 2 تا 10 لیتر.

البته یه سری جاها از 9.6 لیتر بیشتر نمیزنه. من که نفهمیدم جریانیش چیه :20:

A.IvI.I.N
21-02-2011, 20:53
2 تا 10...؟؟؟؟؟ یکم اختلاف زیاد نیس...؟؟؟ یعنی بستگی به پمپ بنزین داره...؟؟؟ یا اینکه نوع موتور...؟؟؟
من الان تو کارت موتورم حدود 70 لیتر بنزین 100 تومنی دارم حالا اگه بخوام باک پرایدم رو پر کنم باید 3 روز 3 تا 10 لیتر بزنم.
یعنی هیچ رقمه نمیشه تو یه روز بیشتر از 10 لیتر زد...؟؟؟؟

Ezel
21-02-2011, 21:41

روزانه 2 تا 10 لیتر.

البته یه سری جاها از 9.6 لیتر بیشتر نمیزنه. من که نفهمیدم جریانیش چیه :20:

2 تا 10...؟؟؟؟؟ یکم اختلاف زیاد نیس...؟؟؟ یعنی بستگی به پمپ بنزین داره...؟؟؟ یا اینکه نوع موتور...؟؟؟
من الان تو کارت موتورم حدود 70 لیتر بنزین 100 تومنی دارم حالا اگه بخوام باک پرایدم رو پر کنم باید 3 روز 3 تا 10 لیتر بزنم.
یعنی هیچ رقمه نمیشه تو یه روز بیشتر از 10 لیتر زد...؟؟؟؟

روزانه میتونید 3 بار و هر بار 10 لیتر ( یعنی مجموعا و مکزیمم 30 لیتر در روز ) سوخت گیری کنید ، بنابراین نیازی نیست در 3 روز 3 تا 10 لیتر بنزین بزنید ، فقط کافیست پس از هر 10 لیتر کارت رو مجددا وارد کنید .

در مورد 9/6 و 9/ ... هم معمولا نشانگر پمپهای بنزین هنگام سوخت گیری با کارت موتور وقتی به بالاتر از 9 میرسه به طور اتوماتیک بنزین خروجی از نازل رو قطع میکنه و معمولا به 10 لیتر کامل نمی رسه ( مثل همیشه بنا به تجربه ی شخصی )

موفق باشید . :11:

---------- Post added at 09:41 PM ---------- Previous post was at 09:38 PM ----------

سلام ، یک موتور دور وبر یک میلیون چی پیشنهاد میکنید؟

در خواست خودتون رو لطفا در این تاپیک مطرح کنید :

arash_uiq3
03-03-2011, 13:18
پنجشنبه موتورمو گرفتند به خاطر نداشتن گواهینامه
امروز یک هفته میگذره و بعد از 40 روز هنوز گواهینامه موتورم نیومده که بعد اظهر میرم شورای حل اختلاف برای جریمه شدن
عجب مسخره بازیه به خدا
اینجا بندرعباس است
شدیدا با باتون موتور میگرند
کوچه به کوچه
خیابان به خیابان
کلانتری ها فقط شده افرادی که دنبال کارای موتور هستند.
پارکینگ موتور روزی 2 تومن است !!!
امروز اگر قاضی بهم رحم کنه 50 تومن جریمه می کنه اونم اگررر مگر نه 100 تومن است !!
تا بخوام موتور رو در بیارم 10 روز میگذره
به + جریمه +عدم خلافی و پول کرایه تاکسی از راهنمایی به اون کلانتری و از اینجا به اون شورای حل اختلاف یک 100 تومنی میشه.
خدا رحممون کنه توی این بی پولی
تازه من بدبخت 2 هفته نمی شد موتور خشک خریده بودن که الان خدا می دونه توی پارکینگ جلوی باران و آفتاب و دزدان چه بلایی سرش اومده !

a l i r e z
05-03-2011, 13:19
سلام .ببخشید من 20 دقیقه است که عضو شدم ومی خواستم از دوستان واساتید خوا هش کنم که من را برای خرید یک موتور سیکلت راهنمایی کنند من بین طرح ویو دلفین سفید و کثیر 150سی سی گیر افتادم . البته من 17 سالمهوگواهینامه هم ندارم و درضمن اولین موتورسیکلتیه که می خوام بخرم.:20::5:

minamaleky
05-03-2011, 16:47
سلام موتو ر اگه در حالتی که ساساتشو تا ته کشیده باشی رئشن می مونه وگرنه خاموش میشه از چی می تونه باشه

piremard
05-03-2011, 17:43
سلام موتو ر اگه در حالتی که ساساتشو تا ته کشیده باشی رئشن می مونه وگرنه خاموش میشه از چی می تونه باشه
چه موقعی ؟ از ابتدای روشن کردن ؟ برای چه مدت ساسات باز باشه ؟ برای چه موتوری ؟
وقت سووال حتما کامل جزئیات رو شرح بدید . برای ادامه سووال از تاپیک "مشکلات فنی موتورسیکلت" استفاده کنید /
ــــــــــــــــ

بخشید من 20 دقیقه است که عضو شدم ومی خواستم از دوستان واساتید خوا هش کنم که من را برای خرید یک موتور سیکلت راهنمایی کنندتاپیک مخصوص مشاوره خرید موتورسیکلت

یه توضیح : موتور ، "موتور" نیست !
اینجور نیست که بگید موتور و بعد انتظار داشته باشید همه چیزها مشترک باشه . موتورسیکلت ها فقط مشترکا دو تا چرخ دارن !

MONST3R
06-03-2011, 20:44
دوست عزیز شاید این سوالها رو هزار بار جواب دادی ولی یک بار دیگه هم زحمت بکش:11:
موتور زیر یک میلیون نو از 150سی سی به بالا چی هست؟
یک مدل پیدا کردم ولی اصلا هیچ اطلاعاتی دربارش ندارم
Hormoz 150 cc استارتی قیافش مثل همین هوندا هاست میگن 730 تومن به نظرتون چطوره؟؟؟
150 سی سی خیلی با 125 تفاوت داره؟؟؟ چون 3 تا 125 cc داشتم اون قدرتی که میخواستم نداشته
یک مدل پیشرو چند سال پیش بود 160 سی سی بود هنوز هست اگه هست چند قیمته؟؟؟
خودتون چی پیشنهاد میکنن؟؟؟
بازم شرمنـــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــده:11::1 1::11:

piremard
07-03-2011, 11:30
دوست عزیز شاید این سوالها رو هزار بار جواب دادی ولی یک بار دیگه هم زحمت بکش:11:
موتور زیر یک میلیون نو از 150سی سی به بالا چی هست؟
یک مدل پیدا کردم ولی اصلا هیچ اطلاعاتی دربارش ندارم
Hormoz 150 cc استارتی قیافش مثل همین هوندا هاست میگن 730 تومن به نظرتون چطوره؟؟؟
150 سی سی خیلی با 125 تفاوت داره؟؟؟ چون 3 تا 125 cc داشتم اون قدرتی که میخواستم نداشته
یک مدل پیشرو چند سال پیش بود 160 سی سی بود هنوز هست اگه هست چند قیمته؟؟؟
خودتون چی پیشنهاد میکنن؟؟؟
بازم شرمنـــــــــــــــــــــ ــــــــــــــــــــده:11::1 1::11:

bleu2u4u
08-03-2011, 20:57
اقایون اگه بخوام موتور رو به نام خودم بکنم حتما نیاز به گواهینامه هست
دیگه اینکه من که پایان خدمت ندارم باید از دانشگاه گواهی اشتغال به تحصیل بگیرم یا نه
اگه اره باید برای کجا و به چه عنوانی بگیرم

Ezel
08-03-2011, 21:23
اقایون اگه بخوام موتور رو به نام خودم بکنم حتما نیاز به گواهینامه هست
دیگه اینکه من که پایان خدمت ندارم باید از دانشگاه گواهی اشتغال به تحصیل بگیرم یا نه
اگه اره باید برای کجا و به چه عنوانی بگیرم

برای نقل و انتقال موتور نیازی به گواهینامه نیست ،

اما به طور کل برای نقل و انتقال باید مدرک معین کننده ی وضعیت نظام وظیفه داشته باشید که شامل کارت پایان خدمت ، معافیت ، گواهی اشتغال به خدمت از ارگانهای نظامی و نوعی از معافیت موقت که همون معافیت تحصیلی هست میشه . ( یعنی شما الزاما باید گواهی اشتغال به تحصیل ارائه بدید )

برای دفترخانه اسناد رسمی یا در حالت کلی برای سازمان ثبت اسناد .

dr_saeid
09-03-2011, 23:43
سلام دوستان، خسته نباشید
مدتیه زده به سرم یه موتور بخرم، چون تاحالا موتور نداشتم زیاد سر در نمیارم
یه موتور سبک بدون کلاچ و ترجیحاً دنده اتوماتیک (گازی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) البته باکلاس هم باشه
چندی پیش یه اسکوتر دیدم خیلی حال کردم. اگه اشتباه نکنم پیشرو پرشیا بود
میشه راهنماییم کنید اینا قیمتش چطوریه؟ اصلاً خوب هست یا نه؟ گواهینامه میخواد؟
کدوم شرکتا تو ایران اسکوتر میزنن؟ سایت دارن؟
نو بگیرم بهتره یا کارکرده؟ (افت قیمتش زیاده؟)
ممنون میشم راهنماییم کنید، ممنون

piremard
11-03-2011, 22:51
امروز به بهانه پس رفت بنزین کهنه ی داخل باکم و شارژ باتری کاملا بی هدف 6-7 ساعت رانندگی کردم . دوبار شرق به غرب و یکبار هم به جنوب و بعد از جنوب به فشم !

چون کلاهم طلق آفتابی داشت دیده خوبی تو فضای کوهستانی نداشتم + شلوار نامناسب بدون دستکش بقدر کافی گرم . پس از فشم برگشتم تا به شب نخورم . اونهم با اون جاده ی وحشتناک ناامن
میلیاردها خرج رستورانها و ... جاده شده اما کف جاده آسفالت نیست و پر از دست انداز !
اما چیزی که می خوام بگم :
تا هنگامیکه از کیفیت و سلامت وسیله نقلیه تون باخبر و مطمئن نیستید دست به سفرهای هر چند کوتاه اما بیرون از چارچوب دسترسی به تعمیرگاه و لوازم یدکی نزنید .
از لواسان که پیچ ها رو بسمت تهران پارس بالا می رفتم چهره ی غمگین یه زوج جوون رو دیدم در کنار موتور پولساری که بنظر چرخ عقبش پنچر می رسید . نمی دونم چرا دختر خانومه تا منو دید از پیچ دور زدم بسمتشون یهو با خوشحالی به پسر چیزی گفت که او درست مستقیم بمن نگاه کرد . شاید منتظر چیزی بود مثل لوازم پنچر گیری
خب من جز آچار چیزی با خودم نداشتم . اما اگر وانت داشتم شاید کمکشون می کردم . بهرحال این جور وضعیت ها خاطره ی بدی بجا می ذاره و حتی دید دیگران و مالکان رو نسبت به وسیله نقلیه خاصی بد می کنه . در حالیکه بیشتر قصور از سوی مالک و شیوه نگهداری اوست .

mohsen.mp
12-03-2011, 13:18
سلام دوستان من 5 شنبه یه آپاچی 180 مشکی مدل 89 گرفتم در حد خیلی تمیزه سند هنوز نخورده و مثل ایتکه طرف روشن کرده دیده خیلی تند میره بیخیال شده فروخته
من اینو 1900 قول نامه کردم البته بیمه هم نشده بود که بیمه هم کردم .
اول اینکه نظرتون در مورد قیمتی که گرفتم چیه ؟ البته با توجه به نزدیک شدن به عید و بالا پائین شدن قیمتها
یه سوال دیگه هم دارم اونم اینه که من باهاش 110 رو راحت پر میکنم ولی بالای 110 که میخواد بره بالا موتور بهش فشار میاد و لرزه میوفته تو جونش میخوام ببینم کسانی که دارن چقدر باهاش تونستن پر کنن و اینکه تو چه شرایطی و چه جاده ای و 0 تا 100 رو توی چند ثانیه پر کردن .
فقط خواهشی که دارم اینه که از گفتن آمار و ارقامی که روی کاغذ و اعلام شده از سمت کمپانی هست بپرهیزید منظور من امتحان عملی هست در ضمن من وزنم حدود 90 کیلو هست که در شرایط عادی 65 یا 70 رو برای راکب موتور اعلام میکنن .

MONST3R
12-03-2011, 21:47
موتوری رو که صفر میخریم باید تا میاد اب بندی شه با چه سرعتی و تو هر دفعه رانندگی و چند کیلومتر میتونیم برونیمش ؟؟؟؟

piremard
12-03-2011, 23:52
موتوری رو که صفر میخریم باید تا میاد اب بندی شه با چه سرعتی و تو هر دفعه رانندگی و چند کیلومتر میتونیم برونیمش ؟؟؟؟
سلام
بسته به دمای هوا ، رطوبت ، اکتان بنزین ، آلیاژ انجین و کیفیت ریخته قطعات انجین و بسیاری فاکتورهای تخصصی که خوده کارخونه مادر توصیه می کنه متفاوته .

قبلا پیرامون "آب بندی" در این تاپیک بحث شده بین رفقا و می تونید سرچ کنید و مطالب مفیدشون رو بخونید .
موتورهای رایج داخل ایران تقریبا همگی نیاز به آب-بندی دارن . چون از آلیاژ نامرغوب یا کم کیفیت برخوردان . تو 1000 کیلومتر اول در کمترین فشار به دور موتور حرکت کنید + موتور رو ایستا روشن نگه ندارید برای مدت زیادتر از 1 دقیقه - دور موتور رو تغییر بدید مرتب - دو ترک سوار نشید و سعی کنید دنده ها رو با نرخ rpm پایین عوض کنید حتی در سر بالایی
روغن رو هم معمولی بریزید همونیکه کمپانی گفته . اگر باز وسواس داشتید می تونید برای غلظت روغن و نرمی دنده ها و صدای کم انجین از مکمل استفاده کنید . اما روغن های اول رو سریع تعویض کنید تا نخاله های انجین تخلیه بشن

Ezel
13-03-2011, 00:03
با جستجو در همین تاپیک مطالب مفیدی در مورد "آب بندی" یافت میشه نظیر:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدو:

ویرایش : زمانی که مشغول جستجوی مطلب مرتبط بودم جناب پیرمرد توضیح دادند و من هم قبل از ارسال ریفرش نکردم . انشاالله که اسپم محسوب نشه :20:

Last Night
13-03-2011, 16:18
damn it... امروز رفتم ایین نامه امتحان دادم... هیچی نخونده بودم رد شدم...
رفت برا بعد عید///

arash_uiq3
13-03-2011, 23:59
[/COLOR]این عکس روز اولی که موتور رو خریدم
سی دی آی 125 آرشیا 4دنده از کارخانه بسیار خوب ایران دوچرخ

من پدرم 15 سال بود که تعمیرگاه موتور سیکلت توی شهرستان داشت و توی موتور زندگی کرده.
این موتور رو هم با روش آب بندی پدرم استارت زدم و الان با دنده 3 هول هوش 100 تا پور می کنه و دنده چهار هم قشنگ 120 تا بیشتر پور می کنه.
با موتور های زیادی کورس انداختم و خدارو شاهده به غیر از یک سی دی آی 150 5 دنده تا حالا موتوری به گردش نرسیده.
اول اینکه 3 روز اول خیلی آرام راه میرفتم و بعدظهر ها به مدت نیم ساعت موتور رو روشن میزاشتم و یک لونگ بزرگ روی سیلند موتور میبستم و شلنگ آب رو روی لونگ میبستم تا سیلند کامل توی آب قرار بگیره .
اینو من خودمم هم نمی دونم ماجراش چیه ولی بابام گفت و من انجام دادم.
از مدل موتور خودمم کورس انداختم ولی به پاش نرسیدند .
سعی کنید 3 روز اول اختصاص بدید به موتورتون
آرام و با دنده نرم حرکت کنید و به موتور فشار نیارید.
بعد از یک هفته برید توی بلوار و یک خورده سرعت بگیرید
مال من هفته اول سرعتش 90 تا به زور !!!
ماه اول 100 تا به زورررر
6 ماه بعد 120 به بالا که چند وقت پیش یک جایی واسه گردش 4 موتوری رفتیم با اینکه 2 پشته بودیم و وزنمون 65 کیلیو من + 75 دوستم کیلومتر دیگه به ته چسبیده بود و هنوزم جا داشت برای رکورد سرعت زدن.

---------- Post added at 01:59 AM ---------- Previous post was at 01:55 AM ----------

دقیقا ۵۷ روز پیش بعد از ۴ ماه تونستم گواهینامه موتور رو قبول بشم.اونم چی ؟ هم آیین نامه رو بار اول قبول شدم و هم تو شهری .

حالا چجور شد ۴ ماه ؟

اینجا هر یک ماه امتحان میگیرند که اگر شانس داشته باشی نوبتت بشه !!

یعنی اگر فردا صبح شانس بهت رو بشه و نندازتت به ماه بعد و یا سرهنگ از رو دنده لج امتحان نگیره و خلاصه آیین نامه رو قبول شدی میگه برو ماه بعد بیا تا عملی رو بدی !!

خلاصه من ۴ ماه جون کندم تا تونستم گواهینامه موتور رو بگیرم و الان ۲ ماه میشه که هنوز گواهینامه موتورم نیومده !!! چرا ؟ چون راهنمایی رانندگی وقت نکرده بود ۱ دقیقه پرونده من رو تو اینترنت ثبت کنه تا گواهینامم از تهران صادر بشه که هفته پیش رفتم و کلی دعوا کردم تا پرونده من رو رسیدگی کنند که معلوم شد پرونده ها ثبت نشده بود.

خلاصه…..

آقا ۲ هفته پیش موتور من رو به خاطر نداشتن گواهینامه گرفتند که بلاخره دیروز با رشوه دادن جریمه ۴۰ تومنی به شورای حل اختلاف(جریمه اصلی ۱۲۰ تومن است که من به آبدارچی اون شورا پول دادم تا نامم رو آماده کنه) و ۲ شب از ساعت ۱ شب میرفتم جلوی راهنمایی رانندگی نوبت میگرفتم تا فردا صبح نوبتم بشه !! بلاخره موتور رو در آوردم.

هیچی دیگه

دیروز موتور رو در آوردم و امروز موتور رو تر تمیز شستم و رفتم پمپ بنزین تا بنزین بزنم همون موقعه بود که ۴ تا موتور مامور کلانتری اومد و ۳۰ ثانیه نشد که مامور موتورمو به خاطر نداشتن گواهینامه دوباره برد پارکینگ !!!

ای خدااااااااااااااااااا

آخه من بدبخت چه گناهی دارم ؟

من که موتورم همه چیز داره و برگه گواهینامه موتورم هم دارم چرا باید ۲۴ ساعت نشه و دوباره موتور رو بگیرند ؟

منی که از این هفته قرار شد تا خودمو آماده کنم واسه پنجشنبه که برم برای زیارت امام رضا.

حال با این اوضاع دیگه فکر نکنم بتونم برم زیارت.

همون موقعه تو پمپ بنزین زنگ زدم به دوستم آقا سعید و سریع به پدرش خبر داد و بیسیم زدند که موتور من رو نبرند پارکینگ که متاسفانه یک خورده دیر شده بود و قبض پارکینگ نوشته شده بود ولی ثبتش نکردند تا شنبه صبح اگر خدا بخواد برم موتور رو با پارتی از پارکینگ درش بیارم.

اینجا خیلی اوضاع خرابه.

خیابان به خیابان و کوچه به کوچه با باتون میزنند تو سرت و موتور رو میگیرند .

اگر نظم رعایت می شد من ۱ ماه پیش گواهینامه موتورم میومد و الان موتورمو نمی گرفتند.

وقتی نظم توی راهنمایی رانندگی نباشه پس باید کجا باشه ؟!!

چرا وقتی مامورا اومدند توی پمپ بنزیم با اینکه ۴ تا موتور دیگر هم بود اومدند یه راست دست رو موتور من گزاشتند ؟؟ چون اون ۴ نفر دیگه افراد مسن بودند ؟ خون اونا از من جوون رنگین تر بود ؟

متاسفام

واقعا متاسفم . از ته دل.

برای این مملکت.برای خودم .
آپدیت:موتور رو فرداش از پارکینگ با پارتی بازی در اوردم.

arash_uiq3
14-03-2011, 00:06
آقا گواهینامه موتور نداشته باشی و همه چیز داشته باشی تکلیف چیه ؟

zahedy2006
14-03-2011, 01:54
آقا گواهینامه موتور نداشته باشی و همه چیز داشته باشی تکلیف چیه ؟
سلام
در اینکه بی نظمی و رعایت قانون به صورت انتخابی زیاده که حرفی نیست اما شما باید مدارک داشته باشید

در مورد جمله فوق
به جز گواهینامه مگه چیز دیگه ای هم می مونه؟
سند و کارت که مال موتور هست و خود به خود به دستتون می رسه. اگر سند و کارت نداشته باشید انگار صاحب موتور نیستید

بیمه هم بدون گواهینامه فایده نداره

من که موتورم همه چیز داره و برگه گواهینامه موتورم هم دارم چرا باید ۲۴ ساعت نشه و دوباره موتور رو بگیرند ؟
در ضمن داشتن گواهینامه حین رانندگی در قانون آمده است + بد شانسی !!

arash_uiq3
14-03-2011, 06:31
سلام
در اینکه بی نظمی و رعایت قانون به صورت انتخابی زیاده که حرفی نیست اما شما باید مدارک داشته باشید

در مورد جمله فوق
به جز گواهینامه مگه چیز دیگه ای هم می مونه؟
سند و کارت که مال موتور هست و خود به خود به دستتون می رسه. اگر سند و کارت نداشته باشید انگار صاحب موتور نیستید

بیمه هم بدون گواهینامه فایده نداره

در ضمن داشتن گواهینامه حین رانندگی در قانون آمده است + بد شانسی !!

خلاصه نمی دونم.
الان ساعت 6:30 صبح روز آخرین دوشنبه سال 89 است .دیروز گواهینامه موتور رو استعلام کردم و گفتند که دیبشبش اومده و دادیم دست مامور اداره پست.و قرار شد که امروز صبح برم گواهینامه رو تحویل بگیرم.
بازخ خداروشکر توی این چند سالی که هر روز رو موتور بودیم تصادفی چیزی نکردیم.از امروز دیگه با خیال راحت برو تو شهر.
ولی با داشتن گواهینامه و مدارک دیگه فکر نکنم موتور سواری حال بده !!:21:
موتور سواری به من همون فرار از دست مامورای موتور گیر حال میداد که دیگه ....:27:

TIG3R
14-03-2011, 09:54
[/COLOR]این عکس روز اولی که موتور رو خریدم
سی دی آی 125 آرشیا 4دنده از کارخانه بسیار خوب ایران دوچرخ

من پدرم 15 سال بود که تعمیرگاه موتور سیکلت توی شهرستان داشت و توی موتور زندگی کرده.
این موتور رو هم با روش آب بندی پدرم استارت زدم و الان با دنده 3 هول هوش 100 تا پور می کنه و دنده چهار هم قشنگ 120 تا بیشتر پور می کنه.
با موتور های زیادی کورس انداختم و خدارو شاهده به غیر از یک سی دی آی 150 5 دنده تا حالا موتوری به گردش نرسیده.
اول اینکه 3 روز اول خیلی آرام راه میرفتم و بعدظهر ها به مدت نیم ساعت موتور رو روشن میزاشتم و یک لونگ بزرگ روی سیلند موتور میبستم و شلنگ آب رو روی لونگ میبستم تا سیلند کامل توی آب قرار بگیره .
اینو من خودمم هم نمی دونم ماجراش چیه ولی بابام گفت و من انجام دادم.
از مدل موتور خودمم کورس انداختم ولی به پاش نرسیدند .
سعی کنید 3 روز اول اختصاص بدید به موتورتون
آرام و با دنده نرم حرکت کنید و به موتور فشار نیارید.
بعد از یک هفته برید توی بلوار و یک خورده سرعت بگیرید
مال من هفته اول سرعتش 90 تا به زور !!!
ماه اول 100 تا به زورررر
6 ماه بعد 120 به بالا که چند وقت پیش یک جایی واسه گردش 4 موتوری رفتیم با اینکه 2 پشته بودیم و وزنمون 65 کیلیو من + 75 دوستم کیلومتر دیگه به ته چسبیده بود و هنوزم جا داشت برای رکورد سرعت زدن.

اقایون صاحب نظر این لنگ بستن حقیقت داره منظورم تو ابندی موتوره چون من تا حالا چنین چیزی نشنیدم اگه کسی میدونه بیاد نظر بده:18:خوبه؟بده؟

arash_uiq3
14-03-2011, 13:21
اقایون صاحب نظر این لنگ بستن حقیقت داره منظورم تو ابندی موتوره چون من تا حالا چنین چیزی نشنیدم اگه کسی میدونه بیاد نظر بده:18:خوبه؟بده؟

دوست من ضرری که نداره . من به روش پدرم که 15 سال تعمیرکار موتور بود آب بندی کردم و کامل کامل راضیم .
الان یک سال از زمان خرید موتور میشه و هر روز من با این موتور این ور اون ور رفتم و تا تونستم گازشو گرفتم.مسافت های طولانی به طول 50 کیلومتر هم تخته تخته رفتم و اومدم.الان صدای موتور رو ببینید باورتون نمیشه که انقدر نو و بدون هیچ لرزشی مونده . در صورتی که سی جی بعد از 6 ماه صداش عوض میشه و گرازه میشه.
من نه فیلر گیری کردم و نه چیزی و تا حالا آچار به انجین نخورده.
حالا بیشتر مردم همین که موتور رو میخرند میبرند گارانتی و فیلر گیری می کنند.فیلر گیری زمانی نیاز است که صدا از سیلند بیاد . نه اینکه موتور خشک رو ببری و سر سیلند باز کنی تا فیلرش رو تنظیم کنی .
موتور سی جی و یا هر موتور دیگه باید هر ماه آچار کسی کامل بشه.
من یه بار واسه موتور دوستم رفتم آچار کشی .گفت برو 1 ساعت دیگه بیا
ما رفتیم نیم ساعت دیگه اومدیم و دیدیم که پوسته انجین موتور رو به خاط یک پیچ باز کرده !!
خوب عزیز من موتور خشک رو باز می کنی تو نمیگی 6 ماه دیگه روغن از بغلاش بزنه بیرون ؟ موقع فروش هم ببری یارو میگه موتور باز شده !!
کاربراتور
کاربراتور نقش مهمی توی مصرف بنزین و سرعت و کارایی داره.سعی کنید یک بار موتورتون رو یک جای معتبر برای تنظیم کاربراتور ببرید .
روغن
روغن موتور هم 300 تا کار کرد ببرید عوض کنید.هز 1000 تا هم روغن عوض کنید.
مدل و اسم موتور
دوستان هر موتوری نخرید.
الان هرکسی از جاش بلند شده یک کارخانه زده و انجین از چین میاره و موتور با کیفیت پایین مونتاز می کنه.
من خیلی موتور عوض کردم و عشق موتورم.
بهترین موتورهای سی جی که تو ایران در حال حاظر هستند به ترتیب زیر
تکتاز از کارخانه تکتاز موتور
آرشیا از کارخانه ایران دوچرخ
کویر از کارخانه کویر موتور
کبیر از کارخانه کبیر موتور کازرون
ساوین و سیوان از کارخانه میترا خودرو
موتور های ساخت کارخانه NMS یا همون نیرو موتور شیراز که با اسم های مختلفی مانند (پرواز,غزل,مهتاب ,احسان و...) روانه بازار می کنه.
و موتور های (روان , هیرمن پیشتاز و پیشرو و نامی )

در حال حاظر این موتور ها تو ایران بهترین های سی جی هستند.

در ضمن امروز صبح گواهینامه موتورم اومد.مبارکه:27:

piremard
14-03-2011, 13:47
بله حقیقت داره .
من یه رفیقی داشتم دور موتورش اسفند دود می کرد هر 200 کیلومتر فقط یبار روغن عوض می کرد . خیلی چیزا تاثیر داره . شما دلت پاک باشه نیت کن یهو دیدی موتورت چند کیلومتر اضافی مرام گذاشت تندتر رفت .

mohsen.mp
15-03-2011, 13:25
آقا نبود یه آپاچی سوار که جواب مارو بده ؟

piremard
15-03-2011, 15:38
بله حقیقت داره .
من یه رفیقی داشتم دور موتورش اسفند دود می کرد هر 200 کیلومتر فقط یبار روغن عوض می کرد . خیلی چیزا تاثیر داره . شما دلت پاک باشه نیت کن یهو دیدی موتورت چند کیلومتر اضافی مرام گذاشت تندتر رفت .
خب از تشکرها مطمئن نیستم همه رفقا منظور کنایه آمیز من از این کامنت قبلی رو گرفته باشن .
متاسفانه "من" خودم یکیش ، در ایران عادت کردیم به اظهار نظرهایی قاطع پیرامون هر چیز بدون پشتوانه علمی .

موضوع هم منحصر به موتورسیکلت نیست . یکی سر درد می گیره ، شخص مسنّی توصیه های عجیب گیاهی و نبات داغ و عرقیجات و ... می کنه که ممکنه حتی سر درد رو خوب کنه . اما اون بنده خدا هیچ وقت دکتر نره تا بفهمه که سر درد مثلا از رشد تومور بوده یا ....

چند روز پیش کمی که هوا صاف شد رفتم موتور رو استارت زدم بعد از چند هفته . 3-4 بار استارت خورد و باتری خالی شد . انجین روشن می شد اما زود خفه می کرد . حدود 20 متری موتور رو هل دادم اما بازهم فرقی نکرد . ور رفتن با پیچ گاز و بنزین و ساساتها جوابی نداد .
دور و بر خونه ی من هم همه چیز هست بجز "موتورسازی" . موتورم رو دستم هل می دادم تو سربالایی و خلاف جهت ماشینا 200-300 متری پیاده رفتم . دیگه از خستگی نا نداشتم . رسیدم به مکانیک و گفتم جریانو

یه باتری آورد و جامپ زد به سرهای باتری خالی و استارت زد و گفت : شعمها سوخته !

رفت شعم آورد و تعویض کرد و حالا می گفت : برق موتورت خرابه !

گفت : شما البته تنکسین هستد اما عزیزم من موتور رو روشن می کردم و مشکلم خفه کردن بود . برق موتور مشکلی نداره . رفت سراغ مدار و ترانزیستور موتور

اینبار گفت : ترانزیستورت سوخته !

رفت ترانزیستور آورد و تعویض کرد و استارت زد بازم همون شرایط قبلی . شاگرد خنگش یهو گفت سر این شمع بیرونه . اوستا گفت : مهم نیست . شاگرده جا زد و اینبار استارت رو که زد انجین روشن شد !

نتیجه تا اینجا : ایراد از ترانزیستور و برق موتور نبود

برای شمعها هر کدوم 4 هزارتومان گرفت و 3 هزارتومانم اجرت

اون روز گذشت و فردا وقتی سراغ موتور رفتم بازم خفه کرده بود و باتری هم با اولین استارت خالی شد !

اون روز تعطیل بود و نه موتورسازی و نه هیچی .... راه افتادم موتور سنگین رو حدود 2 کیلومتر هل دادم :18: دستام دیگه حس نداشتن . حساب کنید تو این وضعیت یه نفر با ماشین جلوی راهت رو بگیره و آدرس بپرسه - نمی دونم این احمقا نمی فهمن آدرس رو باید از ساکنین محل پرسید نه عابر و راننده -

به یکی 1000 تومان دادم و موتور رو با شتاب هل دادم تو سرازیری و ایشون نشسته بود ! تا بالاخره روشن شد .

اما نتیجه نهایی : نه ایراد از برق موتور بود و نه حتی از شمعها . بلکه روغن کم کیفیت موتور کاملا فاسد شده بود و جلوی سوخت سالم بنزین رو می گرفت و باعث خرابی دنده ها هم شده بود . نتیجه گرفتم که تو این آب و هوای کثیف تهران و بنزین های کم کیفیت بهتره از این ببعد هر 500 کیلومتر روغن تعویض کنم بجای 1000 کیلومتر . و فقط 20-50 بریزم که رادیات هم بوی روغن سوخته نگیره

حالا موتور تقریبا داره سرحال تر و بهتر کار می کنه . پاشم برم یبار روشنش کنم ...

arash_uiq3
17-03-2011, 00:32
امروز رفتم توی مرکز شهر (بندرعباس) , دیدم 2 تا سرباز توی خیابان شلوغ واستادند و یکیشون داره با دست بهم علامت میده که برگردم.منم که همه چیز داشتم راهمو رفتم و یهو یک سربازی از اون خیابان با باتوم خودشون انداخت جلوم که کم موند زیرش کنم !!
بعد سویجو کشید و گفت پیادشو. منم گفتم کجا پیاده شم ؟!! همین جور رو موتور منو کشوند پیش سرهنگشون.ازم مدارک خواست و منم مثل شاخ شمشاد مدارک رو بهش دادم . داشت چک میکرد که اون سربازی که علامت بهم داد اومد و گفت :بابا من که بهت گفتم برگرد .
گفتم دمت گردم داداش مدارکم کامله.سرهنگ هم دید که همه چیز و حتی کلاه کاسکت هم دارم مدارک رو داد و گفت به سلامت.
راه که افتادم توی کوچه یه ماشین یگان توجهمو جلب کرد و کوچه رو که نگاه کردم ....
یا ابولفضل ...
چی همه موتور گرفتند !!!
حدود 20 ,30 تا موتور ردیف کرده بودند .
آقا بندرعباس خیلی خفن موتور گیریه .
از یک ماه پیش که طرح موتورگیری واسه ایام عید که شروع شد هر کلانتری باید 60 تا موتور تحویل پارکینگ میداد.حالا 16 ,17 کلانتری داریم !
الان از بس که موتور کم شده هر کلانتری باید 20 تا تحویل بده.
منم 18.5 سالمه و قیافم کمتر نشون میده و هم نمیخوره که گواهینامه داشته باشم و اینجوری مامور زیاد به پستم میخوره.
ولی در کل خداییش راحت شدیم.
الان 3 روزه که گواهینامه موتورم اومده دستم و با خیال راحت میریم تو مرکز شهر .
شما هم برید گواهینامه موتور رو بگیرید.
موتور سواری بدون گواهینامه با این اوضاع اصلا حال نمیده و باید مثل یک خلافکار توی شهر هواست باشه که مامور نگیرتت.
بدرود.

ghafari3
17-03-2011, 10:13
آقا نبود یه آپاچی سوار که جواب مارو بده ؟
چی بود سئوالتون؟

piremard
17-03-2011, 11:55
امروز رفتم توی مرکز شهر (بندرعباس) , دیدم 2 تا سرباز توی خیابان شلوغ واستادند و یکیشون داره با دست بهم علامت میده که برگردم.منم که همه چیز داشتم راهمو رفتم و یهو یک سربازی از اون خیابان با باتوم خودشون انداخت جلوم که کم موند زیرش کنم !!
بعد سویجو کشید و گفت پیادشو. منم گفتم کجا پیاده شم ؟!! همین جور رو موتور منو کشوند پیش سرهنگشون.ازم مدارک خواست و منم مثل شاخ شمشاد مدارک رو بهش دادم . داشت چک میکرد که اون سربازی که علامت بهم داد اومد و گفت :بابا من که بهت گفتم برگرد .
گفتم دمت گردم داداش مدارکم کامله.سرهنگ هم دید که همه چیز و حتی کلاه کاسکت هم دارم مدارک رو داد و گفت به سلامت.
راه که افتادم توی کوچه یه ماشین یگان توجهمو جلب کرد و کوچه رو که نگاه کردم ....
یا ابولفضل ...
چی همه موتور گرفتند !!!
حدود 20 ,30 تا موتور ردیف کرده بودند .
آقا بندرعباس خیلی خفن موتور گیریه .
از یک ماه پیش که طرح موتورگیری واسه ایام عید که شروع شد هر کلانتری باید 60 تا موتور تحویل پارکینگ میداد.حالا 16 ,17 کلانتری داریم !
الان از بس که موتور کم شده هر کلانتری باید 20 تا تحویل بده.
منم 18.5 سالمه و قیافم کمتر نشون میده و هم نمیخوره که گواهینامه داشته باشم و اینجوری مامور زیاد به پستم میخوره.
ولی در کل خداییش راحت شدیم.
الان 3 روزه که گواهینامه موتورم اومده دستم و با خیال راحت میریم تو مرکز شهر .
شما هم برید گواهینامه موتور رو بگیرید.
موتور سواری بدون گواهینامه با این اوضاع اصلا حال نمیده و باید مثل یک خلافکار توی شهر هواست باشه که مامور نگیرتت.
بدرود.
تهران موتور نمی گیرن !
نزدیک ظهر یهو اعلام می کنند "تردد موتورسیکلت از ساعت 16 ممنوع است" ! بهمین سادگی
حالا شما هر کجای شهر که هستی اگر تا چند ساعت دیگه مطمئنی می رسی مقصد ! که هیچی اگر نه تا ساعت نامعلوم همونجا بمون . چون گفته از 16 ممنوع ، ولی نگفته تا کِی !

دیروزم اطلاعیه راهور رو می خوندم هیچ حرفی از منع تردد موتورسیکلت در ایام تعطیلات عید نزده بود !! فقط کامیونت ها و ... رو نوشته بود . احتمالا مال ما از جرگه ی وسایل نقلیه خارج شده
تو سهمیه بنزین نوروز هم یک کلمه از سهمیه موتورسیکلت نیامده .

ـــــــــــــ

دیروز تو خیابونهای شلوغ دَم عید دقت کردم دیدم دو دسته وسیله نقلیه نه راهنما دارن و نه حتی چراغ خطر عقبشون کار می کنه :
1 وسایل نقلیه سنگین - اتوبوس ، وانت بزرگ ، کامیون ، مینی بوس
2 موتورسیکلت

حالا شما حساب کن کنار یا عقب یکی از اینها برونی . پشت کامیون که دید مطلقا نداری و چراغ ترمزشم کار نمی کنه
موتورسوارم که 3 تَرک سوار کرده و "الهی به امید تو" چپ، راست بدون راهنما و چراغ "خطر عقب" هم که دکور

خودم نزدیک بود به یه پیرمرده بزنم سر میدون رسالت . راهنمای سمت راستش از موتور آویزون بود با یه تیکه سیم
یه خانواده ای رو هم سوار cg دیدم که پدر خانواده بجای طلق فیس-شیلد کلاه نایلون چسبونده بود جلوی کلاه

ــــــــــــــ
موتورسیکلت معلولین بسبک خارجی رو با موتورسیکلت معلولین بسبک ایرانی مقایسه کنید :

این موتور از هسته BMW 1170 سی.سی تشکیل شده که سرعت 0-60 اون در 7 ثانیه و ماکزیمم سرعتش 170 کیلومتر بر ساعت می رسه .

آلن مارتین این موتور رو برای پسر 25 سالش که در اسکی معلول شد ساخته

zahedy2006
17-03-2011, 12:35
تهران موتور نمی گیرن !
نزدیک ظهر یهو اعلام می کنند "تردد موتورسیکلت از ساعت 16 ممنوع است" ! بهمین سادگی
حالا شما هر کجای شهر که هستی اگر تا چند ساعت دیگه مطمئنی می رسی مقصد ! که هیچی اگر نه تا ساعت نامعلوم همونجا بمون . چون گفته از 16 ممنوع ، ولی نگفته تا کِی !

سلام
یاد اون جکه افتادم که
سروانه به سرباز می گه از ساعت 7 به بعد حکومت نظامیه. هر کی رو دیدی در جا بزنش
چند ثانیه بعد سربازه می زنه یکی رو می کشه
سروانه هم می گه چیکار می کنی؟ الان ساعت 5 هست
سربازه هم می گه این آدرسی که این می پرسید تا ساعت 8 هم بهش نمی رسید !!

اسپم که می گن همینه !!

MONST3R
17-03-2011, 14:09
خدا رو شکر تو اصفهان فعلا از این خبر ها نیست یعنی بود حدودا یک ماه پیش چند روزی خفن موتور گیری بود اما الان نه

mohsen_2006
18-03-2011, 05:17
با سلام
یکی از دوستانم از من سوال پرسید که اتوبان قم در روزهای پنچ شنبه و جمعه برای تردد موتور سیکلت آزاد می باشد
من هم چون تا حالا با موتور قم نرفتم گفتم خبر ندارم ولی من سوالت رو تو انجمن می گم دوستانی که رفتن جواب بدن
حالا دوستانی که از اتوبان قم به قم رفتند آیا اتوبان آزاده یا نه با تشکر:11:

piremard
19-03-2011, 17:34
ساعت 10 صبح - 28 اسفند 1389 شمسی

جایی حوالی شمال شهر پایتخت ایران
چادر موتورسیکلت رو کشیدم . بُهت زدم کاربرات موتور تماما از جاش بیرون اومده بود .

می خواسته از باک موتورسیکلت بینوای من بنزین بدزده تمام روده ی موتور رو بطرز وحشیانه ای بیرون کشیده بود .
گدا بوده ؟ مسلما نه مگه گدا هم بنزین می دزده
موتور من جنوب شهر دور یه محله شلوغ پارک بوده ؟ نه

من ابدا از اینکه این اتفاق برای موتورم افتاده ناراحت نیستم . دیگه اینقدر از جامعه رانندگان مختلف موتور و ماشین سبک و سنگین تو تهران دیدم و برخورد پلیس که آبدیده شدم . اما چیزی که ناراحتم می کنه اینکه چرا این فرد کثیف زنگ منزلم رو نزده و شخصا ازم بنزین نخواسته . شاید بهش می دادم .
یعنی تهران بیابون شده که مردم از باک چند لیتری موتور بنزین می برن ؟

دوبار شیلنگ موتور رو کندن و بنزین سرقت کردن و ایندفعه چون شیلنگ محکم بوده کاربرات رو دُرُسته از جاش بیرون کشیدن و فکر هم نکردن که چه مشکلی برای منه راننده پیش بیاره .

MOZNEB
20-03-2011, 03:25
سلام به اهالی موتور سیکلت
بچه ها ما یه چند ماهیه که موتور ارشد برای نیرو موتور شیراز -فکر کنم- خریدیم اما از 90 تا بیشتر نمیره چه کنم

MONST3R
20-03-2011, 12:07
ساعت 10 صبح - 28 اسفند 1389 شمسی

جایی حوالی شمال شهر پایتخت ایران
چادر موتورسیکلت رو کشیدم . بُهت زدم کاربرات موتور تماما از جاش بیرون اومده بود .

می خواسته از باک موتورسیکلت بینوای من بنزین بدزده تمام روده ی موتور رو بطرز وحشیانه ای بیرون کشیده بود .
گدا بوده ؟ مسلما نه مگه گدا هم بنزین می دزده
موتور من جنوب شهر دور یه محله شلوغ پارک بوده ؟ نه

من ابدا از اینکه این اتفاق برای موتورم افتاده ناراحت نیستم . دیگه اینقدر از جامعه رانندگان مختلف موتور و ماشین سبک و سنگین تو تهران دیدم و برخورد پلیس که آبدیده شدم . اما چیزی که ناراحتم می کنه اینکه چرا این فرد کثیف زنگ منزلم رو نزده و شخصا ازم بنزین نخواسته . شاید بهش می دادم .
یعنی تهران بیابون شده که مردم از باک چند لیتری موتور بنزین می برن ؟

دوبار شیلنگ موتور رو کندن و بنزین سرقت کردن و ایندفعه چون شیلنگ محکم بوده کاربرات رو دُرُسته از جاش بیرون کشیدن و فکر هم نکردن که چه مشکلی برای منه راننده پیش بیاره .

این چند وقته چقدر بلا بر سر شما نازل میشه خدا بهتون رحم کته :31:

piremard
21-03-2011, 16:18
خَرتاز موتور !

MONST3R
22-03-2011, 12:59
خَرتاز موتور !

واقعا هم که همین طوره هر کسی از مادرش قهر میکنه میاد یه شرکت مونتاژ موتور سیکلت میزنه یه اسمی میزاره اولش اسم من در آوردی و تهشم یه تازی نازی تکی .... یا یه چیز دیگه میزاره:2:
هر روز که میری دم یه فروشندگی موتور سیکلت یه موتور با اسم جدید
اوردن تازه فروشنده به تمام جد و آبادش قسم میخوره که این موتور سری اول انجینش فلانه ویک چیزشو شاخ میکنه میگه دیگه گیرت نمیاد نخری ضرر کردی وووووو................. (اگه بخوام بگم باید یه کتاب بنویسم)
امان ار اینکه لاقل کیفیت در حد متوسط داشته باشه نه خیلی عالی اما در حدی که لاقل من خریدار 5 دقیقه بعد ار خرید پشیمون نشم :41:

mohsen_2006
22-03-2011, 23:51
با سلام
یکی از دوستانم از من سوال پرسید که اتوبان قم در روزهای پنچ شنبه و جمعه برای تردد موتور سیکلت آزاد می باشد
من هم چون تا حالا با موتور قم نرفتم گفتم خبر ندارم ولی من سوالت رو تو انجمن می گم دوستانی که رفتن جواب بدن
حالا دوستانی که از اتوبان قم به قم رفتند آیا اتوبان آزاده یا نه با تشکر:11:
با سلام
سال نو بر دوستان مبارک:santa:
کسی دراین مورد تجربه نداره با تشکر:31:

mohammad.persia
23-03-2011, 09:28
سلام
دوستان کسی قیمت موتور سیکلت های crm و crf رو نداره؟
ممنون:11:

MONST3R
23-03-2011, 16:34
سلام
دوستان کسی قیمت موتور سیکلت های crm و crf رو نداره؟
ممنون:11:

میشه یه توضیحی دربارش بدی جزء کدوم دسته موتور هاست؟؟

piremard
23-03-2011, 21:38
میشه یه توضیحی دربارش بدی جزء کدوم دسته موتور هاست؟؟
موتور کراس های 4 زمانه شرکت هوندا موتورز هستند با حداقل 250 سی.سی
تصور می کنم سری هر دو از حدود 2005 شروع شده

hamed malekpour
24-03-2011, 11:03
یه سوال من الان کمی موتور سواری بلدم تا 700هزار تومان کدوم موتور خوبه که بخرم اگه مشخصات فنیش را هم بگید ممنون می شم.

piremard
25-03-2011, 04:46
یه سوال من الان کمی موتور سواری بلدم تا 700هزار تومان کدوم موتور خوبه که بخرم اگه مشخصات فنیش را هم بگید ممنون می شم.

piremard
29-03-2011, 11:02
سلام دوستان
امروز صبح با یک نوع روش بازرسی پلیس مخصوص موتورسیکلت مواجه شدم . گفتم بنویسم شاید براتون مفید واقع بشه .

ابتدا از پارک نیاوران بسمت پایین اومدم جلوی "پارکینگ نیاوران" افسر بگمانم پلیس بزرگراه با لباس کامل موتورسواری درست وسط خیابون علامت توقف داد .
نمی دونم شاید بجهت محلات تهران باشه یا کلاس های برخورد با مردم که پلیس می گه برگزار می کنند . ایشون مادب بود .
چک کردن مدارک خیلی ساده بود و حتی پلاک رو تطتبیق نداد .
براهم ادامه دادم . بسمت قیطریه می رفتم که قبل از یک چهارراه کوچیک ایست بازرسی دیگری بود . چون ظاهر موتور من غلط-انداز هست ترجیح می دم سریع بدستور افسران پلیس واکنش نشون بدم تا سوء ظن نداشته باشند .

3 تا موتور بودیم و بجز من بقیه بی کلاه بودن و به اخطار توجه نکردن و رفتن جلو ... جلوتر هم یک افسر دیگه ایستاده بود + چراغ قرمز بود . افسر اولی محترم بود ... :
ابتدا همیشه موتورسیکلت رو خاموش می کنم . اینکار هم نوعی روحیه مساعدت رو هم اطمینان رو بالا می بره . از طرفی لزومی هم نداره موتور استند بای کار کنه .
در حالیکه افسر نخست در حال چک مدارک بود . یکی از ستوانها بسرعت بسمتم آمد . اولی مامور راهور بود و دومی مربوط به یگان دیگری با لباس یکسره سبز تیره .
ایشون سلام علیک گرمی کرد ! با انرژی بود . من تمرکز نداشتم و بی حال بودم . اما حواسم رو سریع جمع و جور کردم . ایشون دستش رو دراز کرد و با هم دست دادیدم - من با دستکش - حال و احوال پرسی هم کردیم ! فقط عید رو تبریک نگفتم :38:

ایشون به هویت موتور من با اونهمه سیاه پوشی شک کرد ... حقم داشت ! پلاک موتور رو از بس از پشت رانندگان محترم تهران ضربه زدن انگار به یک نخ پوسیده بنده و هر دو جای پیچش شکسته . روی تانک موتور هم کیف بزرگی گذاشته بودم که حالت خاصی می ده + کلا و دستکش و ژاکت و ... همه بدون آرم و سیاه و موتور هم کثیف
خواست موتور رو خاموش کنم و پیاده شم .. موتور از ابتدا خاموش بود .
گفت : تشریف بیارید پایین این صندوقها رو باز کنید ... مطمئن نیستم پلیس حق داره هر زمان که لازم دونست تفتیش کنه . ولی خب من سریع از موتور پایین رفتم و درب صندوقهای عقب موتور رو باز کردم . در همین حال حضور یک موتورسیکلت دو تَرک که سعی داشت فرار کنه حواس ایشون رو پرت کرد و مامور راهور که صندوقها رو بجای او دید اجازه داد برم .

اونها محتویات داخل کیف رو تجسس نکردن . مطمئن نیستم اما تصور می کنم موضوع به یک تامین امنیت سفارت خانه یا همچو چیزی مربوط باشه . و بجای مدارک قیافه ی من بعد از از سر برداشتن کلاه برام مفید بوده .
بهرحال تجربه ی جالبی بود مضافا بر اینکه هیچ کدام از هر دو ایست بازرسی خودروی حمل موتورسیکلت یا کفی نداشتن !

ــــــــــــــ
حتما می دونید که دو موتورسیکلت هوندا یونیکورن محصول مشترک هند و ژاپن با قیمت حدود 2.4 میلیون تومان و یک مدل جدید هوندا ویو بقیمت 2.8 میلیون تومان رو شرکت کویر وارد کرده . چه قیمتهای گزافی

ــــــــــــــــ
سعی کنید بیمه نامه هاتون رو زودتر تمدید کنید تا به گرانی احتمالی بیمه بر نخورید و بتونید از تخفیف های احتمالی هم استفاده ببرید :46:

موفق باشید

farrhad
30-03-2011, 12:20
سلام به دوستان. چند وقته بدجور طلبه خرید یه دستگاه موتورتقریبا قوی تو مایه های پولسار یا مخصوصا کاوازاکی کیپس تردد آزاد تو مایه ها 2 میلیون(اگه پیدا شه؟). دوستان با تجربه اگه لطف کرده وراهنماییم کنن ممنون میشم.

TIG3R
30-03-2011, 12:57

من این موتور دیروز خریدم کیفیت قابل قبولی داره البته در مقایسه با موتور های دیگه(چون دوستم یک سال پیش خرید راضیه شتاب خوبی هم داره)
هیرمن 125 سی سی طرح هوندا (موتور بزرگ البته دیگه 150 حساب میشه به گفته فروشنده)
قیمت 700 تومن مدل 1390 فک کنم اولین شرکتی که موتور های 1390 داده
مال شرکت کاریزان موتور قم هستش
موفق باشید:46:
البته شرمنده حواسم نبود باید تو تاپیک خرید جوابتون میدادم

hossein_dig
01-04-2011, 21:09
سلام به دوستان. چند وقته بدجور طلبه خرید یه دستگاه موتورتقریبا قوی تو مایه های پولسار یا مخصوصا کاوازاکی کیپس تردد آزاد تو مایه ها 2 میلیون(اگه پیدا شه؟). دوستان با تجربه اگه لطف کرده وراهنماییم کنن ممنون میشم.
سلام
کیپس رو بخیال شو بگیرن خدافظ
پولسار 180 یو جی فور حدود 2200
و پولسار 220 که عالیه منم دارم حدود 2750
البته 180 قطعاتش به وفور هست و 220 کمی دردسره ولی من ازش لذت میبردم ( الان دستم شکسته موتورم هم داغون شده )
200 هم نگیر نمیارزه

---------- Post added at 09:09 PM ---------- Previous post was at 09:09 PM ----------

سلام
کیپس رو بخیال شو بگیرن خدافظ
پولسار 180 یو جی فور حدود 2200
و پولسار 220 که عالیه منم دارم حدود 2750
البته 180 قطعاتش به وفور هست و 220 کمی دردسره ولی من ازش لذت میبردم ( الان دستم شکسته موتورم هم داغون شده )
200 هم نگیر نمیارزه

piremard
02-04-2011, 08:18
امروز روز طبیعته .. مردم با فرهنگ ایران و طبیعت گردی
حالا بماند از حجم زباله های جوی ها و روش طبیعت گردیه ایرانیان امروز
صبح چادر موتورسیکلت من رو که 9 هزار تومان ارزش داشت دزدیدن
دارم به فرهنگ غنی ایرانی پی می برم . به فرهنگ مردم باصفا و بخصوص داعیه مسلمان اورجینال بودن !
5 بار از باک موتور بنزین دزدین + کاربرات موتور رو کندن ، چراغ جلوی موتور رو جهت خنده کندن و سرقت کردن . سیگار روی زین خاموش کردن ... بگذریم که چقدر موتور رو روی جک زمین کشیدن و به پت و پهلوی موتور زدن ... امروز چادر موتورسیکلت رو که حتی از خاک و کثافات بسیار کثیف بود دزدیدن
تصور می کنید از ضرر اقتصادی قضیه ناراحتم ؟ نه . واقعا نه .

حس می کنم بحقوقم تجاوز جنسی شده ... امیدوارم از قِبَل این تجاوزات بحقوقم ، فرزندی زاده شه با همه ی حرام زادگی پاک تر از شرف این اسلاف نامردمان زندگی کنه .
مملکت وارثان سعدی و اخلاق ناصری ، عبد الرحمان جامی ، خواجه نصیر طوسی ... ای کاش در دوران بربریتی زندگی می کردم که مردم آب آشامیدنی نداشتند اما یک الاغ بی صاحب ساعتها در بازار می گشت تا بالاخره صاحب آن پیدایش کند . خوشا به فرهنگ دوران الاغ و قاطر و یابو سواری

TIG3R
02-04-2011, 17:19
امروز روز طبیعته .. مردم با فرهنگ ایران و طبیعت گردی
حالا بماند از حجم زباله های جوی ها و روش طبیعت گردیه ایرانیان امروز
صبح چادر موتورسیکلت من رو که 9 هزار تومان ارزش داشت دزدیدن
دارم به فرهنگ غنی ایرانی پی می برم . به فرهنگ مردم باصفا و بخصوص داعیه مسلمان اورجینال بودن !
5 بار از باک موتور بنزین دزدین + کاربرات موتور رو کندن ، چراغ جلوی موتور رو جهت خنده کندن و سرقت کردن . سیگار روی زین خاموش کردن ... بگذریم که چقدر موتور رو روی جک زمین کشیدن و به پت و پهلوی موتور زدن ... امروز چادر موتورسیکلت رو که حتی از خاک و کثافات بسیار کثیف بود دزدیدن
تصور می کنید از ضرر اقتصادی قضیه ناراحتم ؟ نه . واقعا نه .

حس می کنم بحقوقم تجاوز جنسی شده ... امیدوارم از قِبَل این تجاوزات بحقوقم ، فرزندی زاده شه با همه ی حرام زادگی پاک تر از شرف این اسلاف نامردمان زندگی کنه .
مملکت وارثان سعدی و اخلاق ناصری ، عبد الرحمان جامی ، خواجه نصیر طوسی ... ای کاش در دوران بربریتی زندگی می کردم که مردم آب آشامیدنی نداشتند اما یک الاغ بی صاحب ساعتها در بازار می گشت تا بالاخره صاحب آن پیدایش کند . خوشا به فرهنگ دوران الاغ و قاطر و یابو سواری

پیرمرد جان تو نیاز به بادیگارد داری میترسم چند روز دیگه خودت رو ترورت کنن:27:
به خودت سخت نگیر اینجا رو نمیشه کاریش کرد اگه هم بشه کار ما نیست
امروز هم میخواستم موتور منو یه یاروجا به جا کنه فک کردم میخواد بدزدنش رفتم با یارو درگیر شدم اخه خیلی ناجور سریع داشت موتور جا به جا میکرد موتور از جک پایین انداخت ده برو حالا بگو برا جای پارک و اینکه پشت سرش ترافیک نشه این کارو کرده ( تجربه دزدیدن یه پالس داشتم برا همین ترسیدم اینم به سر نوشت اون دچار شه) خدا رو شکر چیزیش نشد با یه معذرت خواهی حل شد فهمید چه اشتباهی کرده !!!!
اما منم نباید با اون شدت حمله میکردم:31:

farrhad
03-04-2011, 13:08
ممنون از hossein-digو پیرمرد بخاطر راهنماییش تو تاپیک راهنمایی خرید.میرم تو کار پولسار. یه سوال؟ چرا 200 ارزش نداره. از نظر قدرت و شتاب و لذت سواری بین 180 و220 اختلاف زیاده یا نه؟

Yashar Cross
03-04-2011, 16:34
از دوستان كسي موتور كراس داره يا اطلاعاتي داره؟
دوستدار شما ياشار

hossein_dig
03-04-2011, 18:58
ممنون از hossein-digو پیرمرد بخاطر راهنماییش تو تاپیک راهنمایی خرید.میرم تو کار پولسار. یه سوال؟ چرا 200 ارزش نداره. از نظر قدرت و شتاب و لذت سواری بین 180 و220 اختلاف زیاده یا نه؟
والا من که پشت 180 نشستم ولی اونای که پشت 180 و 220 نشستن میگن خیلی فرقشه
البته به سلیقه و جیب شما هم بستگی داره
200 چیز خاصی نداره که 2400 پولشو بدی
ولی 220 امکانات زیادی داره :
چراق جلو خفن - 55 وات x2 (بالا و پایین جدا)
راهنما اتوماتیک مثل ماشین
ساسات اتوماتیک مثل ماشین
عقب دیسکی
کنسول ثابت مثل موتور ریسی
رادیات روغن ( 200 هم داره)
قیافه متفاوت البته من اولا اصلا ازش خوشم نمیومد ولی وقتی رفتم تو نخش باحاش حال کردم
ولی قطعاتش داستان داره به نظر من اگه از 220 خوشت نمیاد 180 بگیری بهتراز 200 - 500 تومن هم تو جیبیت میمونه
من الان بابت قطعات مشکل دارم - یه فلاپ جلو 140 تومنه ناقابله!!
راهنماش با بقیه فرق میکنه سوکتیه

piremard
03-04-2011, 19:33
والا من که پشت 180 نشستم ولی اونای که پشت 180 و 220 نشستن میگن خیلی فرقشه
البته به سلیقه و جیب شما هم بستگی داره
200 چیز خاصی نداره که 2400 پولشو بدی
ولی 220 امکانات زیادی داره :
چراق جلو خفن - 55 وات x2 (بالا و پایین جدا)
راهنما اتوماتیک مثل ماشین
ساسات اتوماتیک مثل ماشین
عقب دیسکی
کنسول ثابت مثل موتور ریسی
رادیات روغن ( 200 هم داره)
قیافه متفاوت البته من اولا اصلا ازش خوشم نمیومد ولی وقتی رفتم تو نخش باحاش حال کردم
ولی قطعاتش داستان داره به نظر من اگه از 220 خوشت نمیاد 180 بگیری بهتراز 200 - 500 تومن هم تو جیبیت میمونه
من الان بابت قطعات مشکل دارم - یه فلاپ جلو 140 تومنه ناقابله!!
راهنماش با بقیه فرق میکنه سوکتیه
ایشون که کاربر جدید هست داره بحث رو از تاپیک مشاور خرید پیگیری می کنه . حتی کامنت قبلیشم این رو نوشته . شما کاربر قدیمی چرا ؟
از این بحث هر نوع نقل قول حذف خواهد شد /

Yashar Cross
03-04-2011, 22:18
از دوستان كسي موتور كراس داره يا اطلاعاتي داره؟
دوستدار شما ياشار
كسي اسم اين موتورها هم نشنيده پرشيها رو ميگم:41:
دوستدار شما ياشار

piremard
03-04-2011, 23:09
دوستدار شما ياشار
سلام
"موتور کراس " یا با تلفظ متداول فرانسویش "موتوکراس" یک رویداد ورزشی هست نه نام یک تیپ موتورسیکلت
موتور-کراس نوعی ورزش با موتورسیکلتهای مخصوص آف-رود در یک محیط بسته خاکی یا گِل آلود بصورت ریس در یک دایره است .

موتورسیکلت های مخصوص آف-رود که غالب شامل موتورهای "دو منظوره" یا "دیرت بایک" می شند . می تونند بسته به کلاس در این ورزش شرکت کنند . موتورهایی که برای "موتوکراس" استفاده می شند فاقد راهنما و فریم های بزرگ و زین و هر نوع جزئیات زائد و کم اهمیت برای مسابقه هستند . همانند موتورهای ریس
توان انجین این موتورها زیاد و معمولا از انجین دو-زمانه استفاده می کنند . برای حداکثر شتاب و قدرت در اندازه و کیفیت چرخدنده های انتقال قدرت تغییراتی یا از سوی سازنده یا شرکت کننده در مسابقه دارند .

مشابه این رویداد :
موتورسیکلت تریل
تایم تریل
انجوغو - مطمئن نیستم درست تلفظش می کنم -
دیرت بایکینگ

هست . بیشتر این ورزش ها از اوایل دهه 90 قرن 20 شروع شده . در تهران چند پیست و پارک جنگلی هست که روزهای تعطیل می تونید با موتورسیکلتهای آف-رودی اونها مستقیم آشنا بشید . گاهی مسابقات موتور-کراس هم در کوهسار یا پیست جاده لواسان برگزار می شه

Ezel
04-04-2011, 09:09
دوستان سلام

با پدیده ای ! برخورد کردم که بد ندیدم اینجا و در جمع دوستان هم مطرحش کنم :

حالا اینکه چقدر محاسبه شده برای سیستم و نحوه ی انتقال قدرت برای چرخ سوم ( که من محوری رو ندیدم برای انقال ) ، چقدر محاسبه انجام گرفته برای این ظاهر ارو داینامیک و فرم سقف ، چقدر فکر بوده پشت کار برای طراحی ( کفی صندلی پیکان و پشتی پراید احیانا) و این ستونهای خاص ،

اینجاست که شعار "ایرانی میتواند تحقق پیدا می کنه" : دی

پی نوشت : این وسیله اگر برای فرد جانباز یا معلولی بود خیلی جای بحث نداشت ، اما جالب اینجاست که این وسیله برای یک فرد کاملا سالم هست .

:5:

TIG3R
04-04-2011, 10:23
منم از اینا دیدم اما شما میگی برای آدم سالم جای تعجب داره!!!!!!!:23:

King.Reza
04-04-2011, 20:15
نمیدونم تا حالا با این موتور های سه چرخ رونده باشین یا نه ولی اینقده حال میده! پیشنهاد میدم که برونید !!

piremard
05-04-2011, 02:38
نمیدونم تا حالا با این موتور های سه چرخ رونده باشین یا نه ولی اینقده حال میده! پیشنهاد میدم که برونید !!
این وسیله نقلیه ها به تریکار - tricar- معروفند و تاریخشون می رسه به نخستین خودروی مرسدس بنز
با این وسیله هم رانندگی اصلا "حال" نمی ده . چون مرکز ثقل وسیله پایین نیست و کافیه سر پیچ ها کمی سریعتر از 20 کیلومتر در ساعت برید تا ماشین پشتک بزنه .
فکرشو بکن ! آدم جانباز باشه ، بعد سوار همچو چیزی هم بشه و اهل منزلش رو هم روی اون زینهای کنار بنشونه . سر اولین پیچ ... بووووم :18: :38:

piremard
10-04-2011, 15:10
اگر کسی بین راه در هر سرعت و وضعیتی حتی جاده ی روبرو الی از تردد ... شما رو صدا زد یا بوق زد و .... که با شما مکالمه ای رو آغاز کنه با هر نوع لحن دوستانه یا فحش و ناسزا ....
تحت هیچ شرایطی سر خود رو از سوی حرکت و تمرکز چشمان رو از مسیر بر ندارید . حتی اگر دوستتون بود !
عقب ، پهلو .. هر کجا که هست به او نگاه نکنید . می تونید با صدای بلند با او صحبت کنید با جوابش رو بدید - ترجیحا مکالمه ضروری و کوتاه - ولی توجهتون رو تغییر ندید .
برای صحبت کردن هر دو کنار مسیر جایی مطمئن توقف کنید و حرفتون رو بزنید . اگر کسی از شما آدرسی خواست سعی کنید بدون دروغ گفتن اینکه محل رو نمی شناسید !! از دست او خلاص بشید .
شما راننده موتورسیکلت هستید و باید همیشه هر دو دست شما به فرمان و روی دیدتون به مسیر و آینه ها ... باشه نه مشکلات و درد دل دیگران . کافیه ثانیه ای حواستون رو از دست بدید تا تصادفی غیرمترقبه داشته باشید . برای من این موضوع اوایل سواری هام پیش می اومد و یکبار بیش از حد گلگیر جلوییم به ماشین روبرو نزدیک شد .
بعد که پای نصایح حرفه ای های پلیس - غیر ایران - نشستم بمن گفتن که هیچ وقت با کسی حرف نزن و برای بچه هایی که تو بزرگراه از داخل اتومبیل برای موتورسواران دست تکون می دن پاسخ نده ! آخه من همیشه دست تکون می دادم :31:

zahedy2006
10-04-2011, 19:50
سلام
در تکمیل نُکَت موتورسواری این جمله را اضافه کنیم که هرگز به "مسیر دادن" سایر راننده ها اعتماد نکنید.

خودرویی که جلوی من می خواست سروته کند (خیابان حیدرخانی) پس از بوق من ترمز کرد و سپس اراده کرد خیابان را کاملا تصرف کند !! سپس من بعد از 20 متر کشیده شدن چرخ عقب طی برخوردی موتور و خودم و ماشین اون رو داغان نمودم !!

حالا خودم و ماشین اون به جهنم،، فرمان موتورم 20 درجه ای چرخید که با تنظیم مجدد درست شد اما حس می کنم خیلی ترسیدم.

در ضمن سی جی ترمز نداره ... باهاش تند نروید !

Yashar Cross
11-04-2011, 23:07
"موتور کراس " یا با تلفظ متداول فرانسویش "موتوکراس" یک رویداد ورزشی هست نه نام یک تیپ موتورسیکلت
موتور-کراس نوعی ورزش با موتورسیکلتهای مخصوص آف-رود در یک محیط بسته خاکی یا گِل آلود بصورت ریس در یک دایره است .

موتورسیکلت های مخصوص آف-رود که غالب شامل موتورهای "دو منظوره" یا "دیرت بایک" می شند . می تونند بسته به کلاس در این ورزش شرکت کنند . موتورهایی که برای "موتوکراس" استفاده می شند فاقد راهنما و فریم های بزرگ و زین و هر نوع جزئیات زائد و کم اهمیت برای مسابقه هستند . همانند موتورهای ریس
توان انجین این موتورها زیاد و معمولا از انجین دو-زمانه استفاده می کنند . برای حداکثر شتاب و قدرت در اندازه و کیفیت چرخدنده های انتقال قدرت تغییراتی یا از سوی سازنده یا شرکت کننده در مسابقه دارند .

مشابه این رویداد :
موتورسیکلت تریل
تایم تریل
انجوغو - مطمئن نیستم درست تلفظش می کنم -
دیرت بایکینگ

هست . بیشتر این ورزش ها از اوایل دهه 90 قرن 20 شروع شده . در تهران چند پیست و پارک جنگلی هست که روزهای تعطیل می تونید با موتورسیکلتهای آف-رودی اونها مستقیم آشنا بشید .ماشالله چقدر اطلاعات دارید شما :27: هدفم از این سولم این بود که کسی تو انجمن موتور کراس داره؟؟ شما فکر کنم دارید یا نه...

در تهران چند پیست و پارک جنگلی هست که روزهای تعطیل می تونید با موتورسیکلتهای آف-رودی اونها مستقیم آشنا بشید . گاهی مسابقات موتور-کراس هم در کوهسار یا پیست جاده لواسان برگزار می شهاره بابا هر هفته پاتقمون کوهساره شما هم میاید ؟
در اخر اگه از قیمت کراس 450 2006 به بالا تا 2011 خبر دارید بگید....ممنون.
دوستدار شما یاشار

Mohammadkiller
12-04-2011, 10:05
سلام
من یه سوال فنی داشتم
میخواستم بدونم از بین دو موتو زیر کدوم بهتره و خوبی ها و بدی هاشونم بگین (مصرف سوخت ، قدرت ، سرعت ، ترمز عمر و...). ممنون.

1-[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

2- [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

piremard
13-04-2011, 19:43
برای باز کردن یک تکه محل نصبی که مال جلوی موتورم بود رفتم نمایندگی رسمی شرکت فارس
جای آچار برای پیچوندن نبود و آچار اهرم دار لازم داشت . فقط همین
برای همین کار ساده 2 هزارتومان از من گرفت مردک ! جدا از اینکه مثل برج زهرمار می موند و انگار داشتم با دیوار حرف می زدم !

نتیجه :
سعی کنید اگر تمام آچارهای موتورسیکلت رو ندارید حداقل یک باکس جمع و جور بخرید از همین آچار های ارزون قیمت کم کیفیت داخل بازار هم کفایت می کنه . حداقل منت همچو افرادی رو برای یک کار ساده نمی کشید + پولتون رو تو این گرما بستنی می خرید !

amin GT
15-04-2011, 19:32
سلام به همه دوستان .

من یه پالس 135 LS خریدم .(قرمز)
- من الان گواهینامه ندارم بهتر نیست موتور رو به اسم پدرم که گواهینامه داره بزنم تا اگه یه موقع موتور رو گرفتن بتونم درش بیارم ؟ یا فرقی نداره ؟

میگم اگه یه موقع تو خیابون به هر دلیلی گرفتنت .... برا آزاد کردن موتور مگه نباید سند موتور و گواهینامه هم برد ؟
(میشه یه کم بیشتر توضیح بدین ؟ من فقط قول نامه کردم و میشه تغییر داد.

piremard
15-04-2011, 20:01
سلام به همه دوستان .

من یه پالس 135 LS خریدم .(قرمز)
- من الان گواهینامه ندارم بهتر نیست موتور رو به اسم پدرم که گواهینامه داره بزنم تا اگه یه موقع موتور رو گرفتن بتونم درش بیارم ؟ یا فرقی نداره ؟

میگم اگه یه موقع تو خیابون به هر دلیلی گرفتنت .... برا آزاد کردن موتور مگه نباید سند موتور و گواهینامه هم برد ؟
(میشه یه کم بیشتر توضیح بدین ؟ من فقط قول نامه کردم و میشه تغییر داد.
فرقی نداره . راکب می تونه همسایه و رفیق گواهینامه دار هم باشه - عرف تا این زمان -

اما اینکار تقلبه و صحیح نیست - اخلاقا - موضوع هم توقیف وسیله نقلیه نیست . بلکه وقت تصادفات و آسیب دیدگی این موضوع مهم می شه. سعی کنید در خیابانهای اصلی و پر ترافیک تردد نکنید و بزودی گواهینامه بگیرید تا به فصل گرما و شلوغی و مسائل دیگه برخورد نکردید .

ــــــــ

دیروز رفتم یکی از نمایندگیهای شرکت خصوصی ... ! ... بیمه . پرسیدم چند نوع بیمه نامه برای موتورسیکلت هست و شرایط کلی اونها چیه ؟
کارمند زن پاسخ داد : ((فقط شخص ثالث !!
موتور که ارزش نداره !!!! بهمین خاطر فقط شخص ثالث رو بیمه می کنیم ... ))

با لذت فراوان از ایشون خداحافظی کردم و سوار مرکبه "بی ارزشم" شدم !

piremard
15-04-2011, 22:44
نمی خوام کامنت بالایی رو ادیت کنم - بدلایلی - و الان بذهنم رسید که این مورد رو توضیح بدم :
اینکه عرض کردم فرقی نداره . بدین خاطر هست که زمان تخلف . گزارش تخلفات در ایران توسط مامور بصورت دستی و آف-لاین انجام می شه .

بطور مثال اگر شما در یک بزرگراه در یک مسیر ایالتی در امریکا که صدها مایل هم با مرکز شهر و خدماتی فاصله داشته باشه ، مرتکب تخلف بشید . افسر از شما مدارک هویتی می خواد . اگر نداشته باشید بازداشت می شید . اگر مدعی هویت فرد دیگری بشید مثلا بگید من فلانی هستم . او با سیستم جامع اطلاعاتی بسیار بسیار عظیم و پیشرفته که دیتای طبقه بندی شده ای هم برای انواع سلسله مراتب نظامی داره . تماس ماهواره ای می گیره و تصویر و جزئیاتی که بهش حق دسترسی داده باشند رو می بینه . مثلا جرم و جنایات احتمالی و بعد واکنش نشون می ده .

اما در ایران اگر موتورسیکلت و حتی کامیونت شما رو توقیف برای عدم مدارک کردن می تونید مدعی بشید اسمتون مثلا "نقد علی" هست . بعد در همسایه هاتون بگیردید و شخصی بنام "نقد علی" پیدا کنید که گواهینامه متناسب با اون وسیله رو داشته باشه و بهش زیر-میزی بدید تا با هم برای آزاد کردن وسیله نقلیه همراه بشید .

بعد بگید : ما تو ایران آزادی نداریم ! :38:

حالا اگر در آینده احتمالی پلیس ایران مجهز به این سیستم ها شد . کار ثبت تخلفات دقیقتر می شه ان شا الله

H K
15-04-2011, 23:49
دوستدار شما ياشار

دوست عزیز منم زیاد به مدل گیر نمیدم .ولی میخواستم بگم میشه قیمت یه ترل هوندا 250 سیسی مدل 2006 کارت سنددار را بهم بگین؟:10:

Yashar Cross
17-04-2011, 22:41
دوست عزیز منم زیاد به مدل گیر نمیدم .ولی میخواستم بگم میشه قیمت یه ترل هوندا 250 سیسی مدل 2006 کارت سنددار را بهم بگین؟:10:
داداش گلم این موتور کراس به صورت قاچاق وارد ایران میشه بیشترم از امارات ودبی میاد.......بعد نه سند نه پلاک کلا چیزی نداره بعد به درد شما نمیخوره یعنی تو شهر نمیشه سوار شد میگیرن موتور دیگه هم نمیدن خودتم میگیرن:31:.به درد کوه میخوره که تو پیست شهران بری عشقو حال ولی اگه پول داری موتور ژاپنی میخوای honda crm 250 هست با سند 8.500 تومان......بازم اگه سوالی بود در خدمتم.:10:
دوستدار شما یاشار

piremard
19-04-2011, 16:23
سلام

وقتی کلاه و تجهیزات هم کمکی نمی کنند ....

سرعت بیش از 200 کیلومتر/ساعت
جاده 169 تولسا-اووکلاهاما
زمان : 2 نیمه شب - 17 آوریل 2007

راکب گیر افتاده در پشت کامیون ، 1 مایل برزمین کشیده شده . بطوریکه کفشها از پا کنده شدند . با احتساب اختلاف سرعت کامیون با موتورسیکلت می شه شدت برخورد رو در حدود کمتر از 100 کیلومتر بر ساعت حساب کرد . اما همین قدر هم برای مرگ این موتورسوار کافی بوده !

حالا همین خبر رو با توضیحات یک خبرگزاری ایرانی بخونید در تاریخ 24-فروردین 1390 . حتی موتورسوار در این خبر زنده مانده !

اصل خبر و تصاویر :

hamed malekpour
22-04-2011, 21:38
یه سوال هنگام خریدن موتور سیکلت باید به چه چیز هایی توجه کنم وکدوم رنگ خوبه؟

piremard
26-04-2011, 03:39
یه سوال هنگام خریدن موتور سیکلت باید به چه چیز هایی توجه کنم وکدوم رنگ خوبه؟

رنگ خوب اونیکه شما می پسندید . ترجیحا رنگ روشن برای اینکه مورد توجه خودرو ها از دور قرار بگیره - از جهت امنیت - من خودم صورتی دوست دارم ولی موتورهای مورد علاقم هیچ کدوم رنگ صورتی تولید نمی شن !

موقع خرید موتور دست-اول به برچسب های کنترل کیفیت . مندرجات داخل دفترچه همراه موتورسیکلت - گارانتی محصول - داشتن خدمات پس از فروش و تامین قطعات حداقل تا 10 سال ... دقت کنید . موتور رو روشن کنید و روی اون بنشینید و فنر ها و اسکلت رو بازدید کنید و محل اتصالات . از شرایط روغن موتور بپرسید - اگر در دفترچه نیست -

کلاه رایگان یا هر چیز دیگری داشت تحویل بگیرید . از مدت زمان برای گرفتن سند سووال کنید .

کارت سوخت و کارت موتور بعد از سند به نشانی منزل شما می رسند - مدت نامشخص - موتور رو سریعا بیمه کنید و مسائل مربوط به "آببندی" رو که قبلا در همین تاپیک گفته شده دنبال کنید .

سعی کنید تو یک روز خلوت برای خرید برید تا فروشند حوصله سووالات شما رو داشته باشه !

با تمام هوش و حواستون برای خرید برید . می تونید یک موتور رو از داخل نمایشگاه نشون کنید و بعد از چند بار سر زدن ، نهایتا با خیال راحتتر بخرید .

همه موتورهای داخل بازار ایران - باستثنا چند تایی معدود - نقصهایی دارند و حداقل کیفیت قطعاتشون پایینه پس زیاد سخت نگیرید . سفت و شل بودن و ... بد جا رفتن دنده ها و ... چیزهایی که می تونید بخاطرش در مدت کوتاه زمانی به فروشنده یا مرکز گارانتی اطلاع بدید

hamed malekpour
27-04-2011, 21:34
یه سوال الان من از کجا موتور سواری یاد بگیرم آیا آموزش گاهی وجود داره یا بخرم خودم یاد می گیرم.

piremard
27-04-2011, 23:09
یه سوال الان من از کجا موتور سواری یاد بگیرم آیا آموزش گاهی وجود داره یا بخرم خودم یاد می گیرم.
تا این لحظه ناجا مرکز آموزش نزده پس تنها راه :
تمرین نصف شب خیابانهای فرعی و خلوت
از دوستانتون هم می تونید کمک بخواهید

VAHID321
28-04-2011, 16:17
اگه اشتباه نکم جای سوالم اینجاست
من میخام گواهینامه موتو بگیرم تاحالا سه بار رفتم امتحان دادم هر بار هم آیین نامه رو کامل خوندم
ولی هر بار رد شدم
دیروز آخرین بار بود که امتحان دادم با 5تا غلط رد شدم (به خاطر یه غلط:31:)
خلاصه کسی نمونه سوالی چیزی نداره به ما بده بلکه درد مارو دوا کنه؟
مرسی

hamed malekpour
28-04-2011, 21:54
من امروز رفتم متور بخرم تسمش کویر بود و150سی سی قیمتش هم 850هزارتومان چه طوره بخرم.؟

piremard
29-04-2011, 07:05
اگه اشتباه نکم جای سوالم اینجاست
من میخام گواهینامه موتو بگیرم تاحالا سه بار رفتم امتحان دادم هر بار هم آیین نامه رو کامل خوندم
ولی هر بار رد شدم
دیروز آخرین بار بود که امتحان دادم با 5تا غلط رد شدم (به خاطر یه غلط:31:)
خلاصه کسی نمونه سوالی چیزی نداره به ما بده بلکه درد مارو دوا کنه؟
مرسی
کتاب رو چند بار بدقت بخونید کفایت می کنه . امتحان آیین نامه با امتحان تحصیلی فرق داره.
سووالی خارج از کتاب طرح نمی شه .

من امروز رفتم متور بخرم تسمش کویر بود و150سی سی قیمتش هم 850هزارتومان چه طوره بخرم.؟

عزیزم شما که می دونی مشاوره خرید تاپیک داره

saeed_2007r
30-04-2011, 20:26
bache ha,man shenidam jadidan az motor hay 450cc be bala dg mojaz nist,,kasi etelaee jadidi nadare??:18:

saeed_2007r
30-04-2011, 20:32
albate bebakhshid in bahse hich vaght tamomi nadare!!!!!:41:

Ezel
30-04-2011, 22:06
bache ha,man shenidam jadidan az motor hay 450cc be bala dg mojaz nist,,kasi etelaee jadidi nadare??[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

albate bebakhshid in bahse hich vaght tamomi nadare!!!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

سلام ، به انجمن های پی سی ورد خوش آمدید .

قبل از هر چیز یک توضیح :

قوانین انجمن :

زبان فارسی :
زبان اصلی این انجمن فارسی است ، لطفا در هنگام ارسال مطالب از زبان پینگلیش استفاده نکنید .

اما در مورد پرسش شما :

تا جایی که من اطلاع دارم تردد موتور سیکلت با حجم موتور بیش از 250 سی سی در کشور ما ممنوع هست و از مجاز بودن تردد موتورسیکلت تا حجم 450 سی سی دیتایی در ذهن من نیست .
+
البته تردد موتورسیکلت با بیش از حجم موتور مذکور ، در شرایط خاص ( مانند استفاده ارگانها و نهاد های خاص ، و یا تحت عضویت فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی ) امکان پذیر هست .

موفق باشید .

cao-cao
30-04-2011, 22:18
دوستان کمک 250 با 125 چه فرقی داره سازگاره؟
اندازه ای سازگاره از لحاظ کارایی منظورمه

saeed_2007r
01-05-2011, 02:30
مرسی همین امروز یک موتور450سی سی رو توخیابون دیدم بلاک داشت شاخ در آوردم امروز اصلا جمعه هم نبود که یگم تردد آزاده!:18:

saeed_2007r
01-05-2011, 20:43
دوستان میشه قیمت موتورninja250ccچند مدل از ارزون ترین به گرون ترین
ممنون میشم!:40:

piremard
01-05-2011, 21:47
دوستان میشه قیمت موتورninja250ccچند مدل از ارزون ترین به گرون ترین
ممنون میشم!:40:
تاپیک مخصوص مشاوره خرید موتورسیکلت داریم

kaakoly
01-05-2011, 22:23
موتور فقط هوندا ax-1 اگه پلاکش گیرتون بیاد.شتاب و قدرتش عالیه و البته قیافش

piremard
06-05-2011, 12:57
الان از بیرون می آم - 5 ساعت بی وقفه رانندگی کردم - رفته بودم برای چند کار کوچک و خرید کیت لامپ زنون - نه برای قشنگی بلکه برای تردد جاده ایم لازم داشتم - اونم بخصوص که هِدلایت موتورسیکلت من برق ac داره و این لامپ هالوژن استوک اون واقعا مضحکه هر چند 60 وات هست !

دردسرتون ندم . امیدوارم تصادف کنید اما هیچ وقت گذرتون با موتورسیکلت به مرکز شهر تهران نیافته - تازه امروز که جمعه هست وای بحال یک شنبه ی پر ترافیک و موتورسواران بی قانون شهر + ماشین سواران بی ملاحظه و نابینا !

وسط سواری بودم که یهو به بوق احتیاج پیدا کردم ، اما در کمال تعجب کار نمی کرد ! تمام راه سالم بود مثلا یهو بهم ریخت . موتور رو کنار خلوتی در پیاده رو خاموش کردم و هر کار کردم نه سیمی قطع بود و اتصالی شُل و نه بوق خراب بود و اتصال کوتاهی هم در کار نبود و ... با اون امکانات اون لحظه فقط همینا رو می تونستم انجام بدم و مرکز نمایندگی هم تعطیل بود .
سیمها رو عایق کردم و اتصالات رو جدا کردم و برگشتم از مولوی سمت منزل .

- موتورسیکلتی که در تهران بوق نداره با رانندگی در بوران و برف لغزنده فرقی نداره ! -

برای توجه بیشتر راننده ها با نور بالا حرکت می کردم و بسیار هوشیار و با فاصله . چون راننده ها بدون راهنما دن و هپلی هپو می رونند . بین خط ها و هر کجا که یهو جلوشون ترافیک بشه بی مقده و نگاه کردن تو آینه یهو می کشند سمت چپ :18:

پشت چراغ قرمز نگاه کرم دیدم نشانه گر نور بالا روی داشبرد موتور محو شده ! یعنی واقعا موتور ایراد فنی جدی داره . خدا رو شکر که منو سالم تا درب منزل رسوند تا تو این تعطیلی قوز بالا قوز نشه . خلاصه لذت بردم از این کیفیت قطعات .

راستی :
همسایه پیرمرد محل با ماشین پژوش صبح جمعه گذشته موتور به این سنگینی رو کله سحر دارامبی انداخت زمین و جا پایی موتور با وجود کلفتی زیاد درجا تموم کرد :18: و زه و اگزوز موتور بی نوا و چادرش همگی داقون شدن . حالا مردک اعتراف نمی کرد که موتور رو انداخته . منم بروش نیاوردم چون حوصله افراد بی منطق رو ندارم آدم باید قد یه کیشمیش فهم داشته باشه

30 هزارتومان پول جا پایی دادم :18: و از اینها مهمتر بدون ترمز عقب و با یک وضعیت اسف باری رفتم نمایندگی همین تیکه آهن رو خریدم .

hossein_dig
06-05-2011, 17:59
پیرمرد جان من از وقتی یادم میادم شما تو ساختمونتون همیشه دارن بلا سر موتورت میارن !! بابا یا بیخیال موتور شو یا خونتون رو عوض کن همسایهاتون خیلی داغونن

TIG3R
06-05-2011, 19:59
الان از بیرون می آم - 5 ساعت بی وقفه رانندگی کردم - رفته بودم برای چند کار کوچک و خرید کیت لامپ زنون - نه برای قشنگی بلکه برای تردد جاده ایم لازم داشتم - اونم بخصوص که هِدلایت موتورسیکلت من برق ac داره و این لامپ هالوژن استوک اون واقعا مضحکه هر چند 60 وات هست !

دردسرتون ندم . امیدوارم تصادف کنید اما هیچ وقت گذرتون با موتورسیکلت به مرکز شهر تهران نیافته - تازه امروز که جمعه هست وای بحال یک شنبه ی پر ترافیک و موتورسواران بی قانون شهر + ماشین سواران بی ملاحظه و نابینا !

وسط سواری بودم که یهو به بوق احتیاج پیدا کردم ، اما در کمال تعجب کار نمی کرد ! تمام راه سالم بود مثلا یهو بهم ریخت . موتور رو کنار خلوتی در پیاده رو خاموش کردم و هر کار کردم نه سیمی قطع بود و اتصالی شُل و نه بوق خراب بود و اتصال کوتاهی هم در کار نبود و ... با اون امکانات اون لحظه فقط همینا رو می تونستم انجام بدم و مرکز نمایندگی هم تعطیل بود .
سیمها رو عایق کردم و اتصالات رو جدا کردم و برگشتم از مولوی سمت منزل .

- موتورسیکلتی که در تهران بوق نداره با رانندگی در بوران و برف لغزنده فرقی نداره ! -

برای توجه بیشتر راننده ها با نور بالا حرکت می کردم و بسیار هوشیار و با فاصله . چون راننده ها بدون راهنما دن و هپلی هپو می رونند . بین خط ها و هر کجا که یهو جلوشون ترافیک بشه بی مقده و نگاه کردن تو آینه یهو می کشند سمت چپ :18:

پشت چراغ قرمز نگاه کرم دیدم نشانه گر نور بالا روی داشبرد موتور محو شده ! یعنی واقعا موتور ایراد فنی جدی داره . خدا رو شکر که منو سالم تا درب منزل رسوند تا تو این تعطیلی قوز بالا قوز نشه . خلاصه لذت بردم از این کیفیت قطعات .

راستی :
همسایه پیرمرد محل با ماشین پژوش صبح جمعه گذشته موتور به این سنگینی رو کله سحر دارامبی انداخت زمین و جا پایی موتور با وجود کلفتی زیاد درجا تموم کرد :18: و زه و اگزوز موتور بی نوا و چادرش همگی داقون شدن . حالا مردک اعتراف نمی کرد که موتور رو انداخته . منم بروش نیاوردم چون حوصله افراد بی منطق رو ندارم آدم باید قد یه کیشمیش فهم داشته باشه

30 هزارتومان پول جا پایی دادم :18: و از اینها مهمتر بدون ترمز عقب و با یک وضعیت اسف باری رفتم نمایندگی همین تیکه آهن رو خریدم .

"کوه درد":19: شبیه این ادمک های میمونین تو ماشین میزارن میفرستندشون تو دیوار برا تست ماشین :31:خدا بهتون صبر بده من بودم طرفو میفرستادم با برف بعدی بیاد پایین:27:

nima sos
07-05-2011, 05:40
سلام.اگه میشه کمکم کنین.من 1پالس 220 دارم.میخام اسپرتش کنم.فلاپ اسپرتش رو از کجا باید بخرم.2هفتس دارم میگردم ولی هنوز پیدا نکردم.کسی میتونه بهم ادرس بده؟لطفا...

piremard
07-05-2011, 07:23
سلام.اگه میشه کمکم کنین.من 1پالس 220 دارم.میخام اسپرتش کنم.فلاپ اسپرتش رو از کجا باید بخرم.2هفتس دارم میگردم ولی هنوز پیدا نکردم.کسی میتونه بهم ادرس بده؟لطفا...
فلاپ اشتباهه ، فیرینگز صحیحه

فلاپ اسپرتش
اگر داشت که از همون ابتدا اسپورت بود !

باید فیرینگز های موتوری با ظاهر و مشخصات مشابهش رو نصب کنید . ارزونترینش بنظرم "پیشرو پارس 200" هست
آدرس هم خلاف قانونه

Ghaioom
10-05-2011, 14:01
با سلام
یک عکس MZ ETZ 251 که خیلی وقت پیش تو کامپیوتر داشتم خیلی عکس قشنگیه گفتم بزارم دوستان کیف کنن :31:

سایز: عالی
کیفیت: عالی
خودش عالیه :31:

دو لینک:

یا

مال من نیستا فک نکنین مال منه! اصلا نمیدونم عکسه مال کجاس ولی قشنگه!! :31::27:

piremard
12-05-2011, 03:30
رفتم کیت زنون بخرم ازش می پرسم این لامپ چند واته ؟ می گه 8000 :38: تازه اون بمن چپ-چپ نگاه می کنه در عوض من و بهم پوزخند می زنه
بعد می پرسم زنون 4300 داری ؟
می گه : باباجان ! زنون فقط 6000 و 8000 هست تا 12000
( نه ! از یک مغازه نپرسیدم . کلا راسته گمرک و لوازم موتورسیکلت ها این عقیده رو داشتند )
یکی جالب تر بود و می گفت " زنون مال ماشینه " :blink:

ــــــــــــ
یه چیز جالب دیگه :

به گزارش خبرگزاري فارس از زنجان

* موتور سيكلت
موتور سيكلت يك وسيله دو چرخ است كه با يك پيشرانه تأمين كننده نيروي محركه به عنوان يك وسيله نقليه ارزان قيمت مورد استفاده قرار مي‌گيرد. شايد بتوان آن را دو چرخه‌اي ناميد كه تنها در مكانيسم حركتي توسعه يافته است.
ارزون ؟ .. آره خب وقتی فقط ارزونش مجازه
اگر موتورسیکلت دوچرخه صرفا موتور داره ، پس ماشین که از ابتدا گاری موتور دار بوده !

فرمانده انتظامي شهرستان ورامين : شهروندان بدانند موتورسيكلت به عنوان يك وسيله نقليه فاقد هر گونه سيستم محافظتي هنگام تصادف و برخوردهاي فيزيكي است
:15::39::26::24:

خب می بینید . ما هم می تونیم بخندیم . تازه لودگی و تمسخر هم نمی کنیم ، چون خوده سوژه خودش رو لو می ده
این دوتا خبر بالایی مال همین 10 روز پیش هست که نقل قول گرفتم . وقتی فرمانده راهور می گه "موتورسیکلت تنها وسیله نقلیه شهریست و در تمام دنیا هم تنها برای مسافتهای داخل شهری از اون استفاده می شه"
این یعنی ما کلاس کروزر و کمپانیهایی چون هارلی دیویدسون رو عملا نمی بینیم و امریکا رو با یک قرن تاریخ مسافرت با موتورسیکلت حساب نیاوردیم .
هندا گلد وینگ و هر چی موتور مسافرتی هم هست تا به امروز ساخته نشده و اینا دروغه

مرد حسابی بگو مجوز تردد نمی دم دیگه برای چی حاشا می کنی !

ـــــــــــــــــ

راستی اگر بیمه های موتورسواری - موتورسیکلت بیمه نداره - رو استفاده نکنید ، سال بعد موقع تمدید 5 هـــــــــــــــزار تـــومـــــان تخفیف ویژه می دن .... الان بمن تخفیف دادن و من خوشحالم که 4 تا کوپونم رو استفاده نکردم
دستت درد نکنه آقای بیمه ی مهربون :20:

TIG3R
12-05-2011, 07:47
دلتون بدجوری پره ها جناب پیرمرد
من خودمم نمیدونم اینا چیه:31::31::31:

بگم تو اصلا می دونی ساسپنشن موتور چیه یا مانوشاک شنیدی و فرقش با .... اَه ولش کن . بذار فکر کنه ما هیچی نمی دونیم .

piremard
12-05-2011, 19:14
هر جا از پشت تو ترافیک بشما زدند و هر قدر هم محکم نبود و ... همونجا بی معطلی جک رو بزنید و موتور رو خاموش کنید و پیاده شید . حتی اگر موتور چیزی نشده کمرتون رو معاینه کنید ببینید دردی نداشته باشید و باید راننده خاطی عذرخواهی کنه . نکرد . دنبالش بیافتید و جلوش بپیچید و از صندوق یا کیفیتون آچار فرانسه دسته بلند رو بیرون بکشید و تمام چراغهای جلوش رو بشکنید .
شوخی نداریم . کسیکه بزنه و در بره نابیناست و نابینا هم نیاز به چراغ نداره . بزنید و چراغ و آینهاشو هم پایین بیارید .

دلیل این رفتار در تهران عادی شده و من دیدم موتور وسارا رو که حتی حول می شند که مثلا جلوی یک اتومبیل رو گرفتند ! کسیکه حتی 30 سانتیمتر رعایت حد فاصله رو نگه نمی داره و بی توجه به امنیت شمای راکب با خودروی 2 تُنی بسمت شما یورش برداشته کمترین جزاش همینه مگر آدم باشه و عذر خواهی کنه

البته مسئولیت این کار هم بگردن خودتونه !

mahdi_23
16-05-2011, 18:31
ممنون میشم یکی بگه دقیقا باید چه کارهایی انجام بدم تا بتونم قانونی رفت و آمد کنم ؟ غیر از گواهینامه. و اینکه قیمتای این مدل موتور های چقدره ؟ و آیا میشه این مدل رو هرجا هرجا پیدا کرد؟
:19::19:

Ezel
16-05-2011, 20:57
ممنون میشم یکی بگه دقیقا باید چه کارهایی انجام بدم تا بتونم قانونی رفت و آمد کنم ؟ غیر از گواهینامه. و اینکه قیمتای این مدل موتور های چقدره ؟ و آیا میشه این مدل رو هرجا هرجا پیدا کرد؟

سلام .

در وهله ی اول که باید موتورسیکلت شما منعی برای شماره گذاری نداشته باشه .

مدارکی که به منزله ی مجوز تردد شما هستند عبارتند از :

1- کارت شناسایی موتورسیکلت

2- بیمه نامه ی معتبر

3- گواهینامه

اما سوای از این ها استفاده از کلاه ایمنی هم برای راکب و هم برای ترک نشین الزامی هست .

پی نوشت : البته اطلاع دقیقی ندارم که آیا پلیس ایران برای موتور گازی هم گواهینامه صادر می کنه یا خیر ( مثل بسیاری از موارد دیگری که در آیین نامه و سایر قوانین کشوری هست اما به اون عمل نمیشه ) .

موفق باشید .

mahdi_23
17-05-2011, 08:02
سلام کسی از کاربران هست که بهش گواهینامه موتور گازی بهش داده باشن ؟

piremard
17-05-2011, 21:04
سلام کسی از کاربران هست که بهش گواهینامه موتور گازی بهش داده باشن ؟
نه گمان ندارم . مگر اینکه ایشون متولد ماقبل انقلاب باشه و گواهینامه اش رو تمدید نکرده باشند . الان حتی گواهینامه هوشمند هم به موتورسیکلت نمی دن و یه کاغذ کارتن صورتی - از اونهایی که جشن 22 بهمن بچه ها به دیوار مدرسه شون آویز می کنند - رو نایلون می کشند به اسم گواهینامه
موتورگازی اصطلاحیست که حداقل بنده نمی دونم دقیقا به چی اتلاق می شه . اگر موپد باشه که همون گواهینامه معمولی براش صادقه مثل موپدهای 50 سی.سی که شبیه هوندا کاب هستند . اگر هم دوزمانه باشه که اصلا پلاک نمی شه . تابحال هم روی کفی موتور گازی ندیدم ! :41:

ـــــــــــ
رفقا !
به موتورسواران هم نمره منفی رانندگی تعلق می گیره . مراقب باشید نمره منفی نگیرید تا محرومیت و کلاسهای آموزش-اجباری ارجاعتون ندن . ایضاً دستکش رو تو آفتاب فراموش نکنید و وایزرهای آفتابی بخرید تا پوست صورتتون تخریب نشه و چشمانتون دچار خشکی مفرط نشه بخصوص با آب و هوای بیابانی و گرد و خاک شهرهای جنوبی و مرکزی ایران

جانه :46:

mahdi_23
18-05-2011, 11:12
من 15 سالمه:31: قیمت این موتور های پاکشتی چقدره ؟
نه گمان ندارم . مگر اینکه ایشون متولد ماقبل انقلاب باشه و گواهینامه اش رو تمدید نکرده باشند . الان حتی گواهینامه هوشمند هم به موتورسیکلت نمی دن و یه کاغذ کارتن صورتی - از اونهایی که جشن 22 بهمن بچه ها به دیوار مدرسه شون آویز می کنند - رو نایلون می کشند به اسم گواهینامه
موتورگازی اصطلاحیست که حداقل بنده نمی دونم دقیقا به چی اتلاق می شه . اگر موپد باشه که همون گواهینامه معمولی براش صادقه مثل موپدهای 50 سی.سی که شبیه هوندا کاب هستند . اگر هم دوزمانه باشه که اصلا پلاک نمی شه . تابحال هم روی کفی موتور گازی ندیدم ! :41:

ـــــــــــ
رفقا !
به موتورسواران هم نمره منفی رانندگی تعلق می گیره . مراقب باشید نمره منفی نگیرید تا محرومیت و کلاسهای آموزش-اجباری ارجاعتون ندن . ایضاً دستکش رو تو آفتاب فراموش نکنید و وایزرهای آفتابی بخرید تا پوست صورتتون تخریب نشه و چشمانتون دچار خشکی مفرط نشه بخصوص با آب و هوای بیابانی و گرد و خاک شهرهای جنوبی و مرکزی ایران

جانه :46:

piremard
18-05-2011, 12:45
من 15 سالمه:31: قیمت این موتور های پاکشتی چقدره ؟
سلام
عزیزم شما نمی تونید با این سن سوار موتورسیکلت ( از هر نوع و با هر شتاب و کلاس و ... ) شید . مگر تو خارج شهر و با مسئولیت خودتون

من توصیه و نصیحت نمی کنم فقط بدونید که دسته ی گاز موتورسیکلت بقدری نرمه که هر کسی می تونه اون رو بچرخونه . پس اگر این توجیه می کنه که بنابراین استدلال هر کسی هم می تونه موتورسواری کنه ؛ خب پس می تونه !

این اصطلاح "پاکشتی" در اصل مُوپــِـد هست . برای مشاوره خرید موتورسیکلت تاپیک مجزا داریم . از اونجا استفاده کنید .

mahdi_23
18-05-2011, 13:02
سلام
عزیزم شما نمی تونید با این سن سوار موتورسیکلت ( از هر نوع و با هر شتاب و کلاس و ... ) شید . مگر تو خارج شهر و با مسئولیت خودتون

من توصیه و نصیحت نمی کنم فقط بدونید که دسته ی گاز موتورسیکلت بقدری نرمه که هر کسی می تونه اون رو بچرخونه . پس اگر این توجیه می کنه که بنابراین استدلال هر کسی هم می تونه موتورسواری کنه ؛ خب پس می تونه !

این اصطلاح "پاکشتی" در اصل مُوپــِـد هست . برای مشاوره خرید موتورسیکلت تاپیک مجزا داریم . از اونجا استفاده کنید .
اما تو آئین نامه راهنمایی رانندگی نوشته سن قانونی برای سوار شدن دوچرخه موتوردار (گازی ) 15 سال هست و در صورت داشتن گواهینامه و شماره پلاک کاملا قانونی هست میتونید برید از سایت police.ir ببینید .

piremard
18-05-2011, 13:27
اما تو آئین نامه راهنمایی رانندگی نوشته سن قانونی برای سوار شدن دوچرخه موتوردار (گازی ) 15 سال هست و در صورت داشتن گواهینامه و شماره پلاک کاملا قانونی هست میتونید برید از سایت police.ir ببینید .
ممنون از ارجاع شما . پس از ابتدا چرا به حرفهای ما استناد می کنید وقتی منبعتون جای دیگریه ؟!
ما که بخیل نیستیم . اگر گواهینامه دادن بگیرید .

موفق باشید :46:

eh363
18-05-2011, 16:11
سلام اقا در مورد جت رو 200 اطلاعات دارین بهم بدین؟کلا خوبه یا نه؟

ghafari3
18-05-2011, 16:59
50هزارموتور بی‌صاحب درپارکینگ‌ها!

mahdi_23
19-05-2011, 09:12
ممنون از ارجاع شما . پس از ابتدا چرا به حرفهای ما استناد می کنید وقتی منبعتون جای دیگریه ؟!
ما که بخیل نیستیم . اگر گواهینامه دادن بگیرید .

موفق باشید :46:
آخه بحث ما این نبود :13: من فقط پرسیدم قیمت این موتورها به قول شما مُوپــِـد الآن چقدره ؟ الانم میرم تایپیکی که گفتید سوالمو مطرح میکنم.

piremard
19-05-2011, 09:27
50هزارموتور بی‌صاحب درپارکینگ‌ها!

نوش جوون نیروی انتظامی که بعد از 6 ماه اینها رو به مزایده می ذاره و پولش می ره مشترک بین هزارتا سازمان و وزارت راهداری .
حلال باشه برای خبرنگاری که از کل یک خبر فقط همین نیم خط بنظرش با ارزش بوده برای تیتر کردن
زنده باد به گنگسترهای موتورسواری که اینقدر عقبه ی فکری و دوراندیشی دارند که کارشون به اینجاها می رسه اما از سماجت دست بر نمی دارند .
خوش بحال تولید کننده گان موتورسیکلت های cg125 که 50 هزار مشتری جدید پیدا کردند !
دست مریزاد به نیروی انتظامی که با پول این مزایده ها و انواع هزینه های پارکینگ و ترخیص و جریمه و هزینه های تکرار آزمون گواهینامه هنوز نتونسته یه آلونک آموزشگاه موتورسواری حداقل برای تهران راه بیاندازه و تازه از داوطلبانشم پول بگیره .
تشکر از زندگی در جامعه اسلامی که از تنها موضوعی با اینهمه پسوند و پیشوند که تنها منحصر به سواری های محدود و حق انتخابهای محصور و قوانین نوشته و پلیسهای سر چهارراهه و .... حداقله اقل ، 50 هزار قانون شکن تو تور عنکبوتش داره
و خوشبحال خودم که دیه به 90 میلیون تومان ارتقاء پیدا کرد اما تو بیمه نامه من نوشته 50 میلیون تومان

ــــــــــــــــــــــــ

معاون عمرانی استاندار تهران گفته : ورود موتورسیکلت به طرح ترافیک و زوج و فرد ممنوع است
فرمانده راهور گفته : تردد هر نوع موتورسیکلت در جاده های کشور ممنوع است

نتیجه : بزودی به هر موتورسوار بعد از گرفتن گواهینامه و تکمیل بیمه و مدارک یک دستگاه چراغ راهنمایی تحویل داده خواهد شد تا با نصب در حیاط منزل از این وسیله نقلیه نهایت لذت و استفاده مفید رو ببرد .
لازم به ذکر است که ساعات این تردد بستگی به تصمیم و نظر عیال منزل دارد و استشهادیه مسجد و همسایه های اینوری و اونوری و پُشتی و جلویی

DaRyUsH AkRaMi
24-05-2011, 08:25
سلام بچه ها
اقایون من باطری موتورم عمرشو داد به شما..
حالا به نظرتون باطری اتمی بگیرم یا از همین معمولی ها؟؟
راستی موتورم pulse 135ls هستش..
مرسی:40:

mohsen_2006
25-05-2011, 02:04
سلام بچه ها

با سلام
باطری اتمی بهتر از معمولی هاست بخاطر کیفیت و موندگاری بالاتر

piremard
25-05-2011, 12:40
با سلام
باطری اتمی بهتر از معمولی هاست بخاطر کیفیت و موندگاری بالاتر
عزیزم باتری اسیدی هم کیفیت و ماندگاری داره حتی بیشتر ! چون قابلیت تعویض و کنترل اسیدی داره .
این کلمات "کیفیت و و ماندگاری" مال شعارهای سیاسی و تبلیغات ایرانیزه محصولاته
بدون قصد اهانت بنظر شما

سلام بچه ها
باتری "اتمی" مال ماهواره های تحقیقاتیست .
باتری موسوم به "باتری خشک" در اصل باتری ژلسل هست که اسید اون بحالت ژله بوده در موقع حرکت تکون نمی خوره . اگر روی سطح افقی پارک نکنید باز هم بسطح تراز نیروی ثقل بر نمی گرده و در نتیجه ارژتون رو بسیار دیر و کند از دست می دید .
ضمن اینکه بخار کردن و از دست رفتن ، پس ریختن اسید از درب و ... رو نداره و یکنواختی سطح اسیدی تقریبا یکسانه - حداقل بیشتر از باتری معمولی اسیدی -

TIG3R
26-05-2011, 23:21
عزیزم باتری اسیدی هم کیفیت و ماندگاری داره حتی بیشتر ! چون قابلیت تعویض و کنترل اسیدی داره .
این کلمات "کیفیت و و ماندگاری" مال شعارهای سیاسی و تبلیغات ایرانیزه محصولاته
بدون قصد اهانت بنظر شما

باتری "اتمی" مال ماهواره های تحقیقاتیست .
باتری موسوم به "باتری خشک" در اصل باتری ژلسل هست که اسید اون بحالت ژله بوده در موقع حرکت تکون نمی خوره . اگر روی سطح افقی پارک نکنید باز هم بسطح تراز نیروی ثقل بر نمی گرده و در نتیجه ارژتون رو بسیار دیر و کند از دست می دید .
ضمن اینکه بخار کردن و از دست رفتن ، پس ریختن اسید از درب و ... رو نداره و یکنواختی سطح اسیدی تقریبا یکسانه - حداقل بیشتر از باتری معمولی اسیدی -

در کنار حرف جناب پیرمرد
من خودم شخصا تو یک ماه مجبور شدم 3 تا باتری خشک بخرم از بی کیفیتی اما بعد چند روز از بین میرفت چون تجربه بعدی از باتری اسیدی داشتم اگه سریز شه رو موتور داغون میشه

piremard
27-05-2011, 02:27
سلام دوستان

چند مشاهدات جالب :

از وقتی پلیس به داشتن کلاه موتورسواران ایراد جدی تری می گیره نون وارد کنندگان کلاه تو روغن افتاده . یک پاشون ایرانه و یک پاشون تایلند ، اندونزی و دوبی و چین ... همون دکّه های کثیف و 1 متر مربعی میدون رازی رو عرض می کنم ها ! بله اونهاییکه که دکه شون اندازه بساط یک سیگار فروشی هم نیست !
هر قیمتی هم که گفتن باید بخرید !
برخی موتورسواران که تابحال کلاه سر نمی ذاشتن و موهاشون خراب می شد ! بشدت به کلاههای فانتزی وارداتی علاقمند شدند . در واقع کلاه گذاشتن امروز موتوروساران یا با هدف فرمالیته جلوی افسران پلیس هست یا بجهت خوشگلی . کلاه های آلبالویی هم برای موتورسواران پیر و پاتال مشاهده شد !
یک پیرمرد طاس سوار بر پیشرو 200 اسپرت :38:
مشاده موتوروساران بامزه ای با کت و شلوار سوار بر موتور . مشاهده چند کودک 12-13 ساله چموش سوار بر جترو 50 سی.سی که در ترافیک فشرده و خطرناک ویراژ می دادند .
مشاهده سه بار تصادف از پشت سر باز هم با موتور اینجانب : هر سه بار با عذرخواهی راننده ها ، گذشت کردم .
فنرهای جلوی موتور تاب برداشته بود هفته پیش - تشکر از کیفیت محصولات باجاج - نمایندگی که سر در نمی آورد و می گفت عیبی نداره و فقط بادگیری می کنم 20.000 تومان :18: و بردم پیش یک تعمیرکار بهتر و ایشون 25 تومان گرفت و الان فنرها در چند نقطه بخاطر پرس بریده . دستشونم درد نکنه که بمن می گن : شما سخت می گیری !
مشاهده بعدی : قیمت کمکهای جلوی اونجر 250.000 تومان و کمک های پولسار 180.000 تومان
مشاهده بعدی : دو مامور راهنمایی ترک یک سی.جی فاقد کلاه در خط ویژه بشکل تاکسی تردد کردند و هیچ موتورسوار 110 کلاه نمی گذارد و هیچ مامور راهور بعد از ساعت 10 صبح که هوا بگرمی می راه همچنین و کلاه برای دکور گوشه فرمان آویزان !
هر کسی سر چهارراه می پرسه : چند خریدی ، راضی هستی ، آقا این آدرس کجاست ؟ تصور کنید ناشنوا هستید .
مشاهده : پارکینگهای شهرداری تهران برای موتورسیکلت فاقد سقف و حفاظ و حتی تقسیم بندی فضاها مابین موتورها هستند . اگر دلتون بحال موتورتون می سوزه با اتوبوس در این مناطق تردد کنید .
اگر مجبور به استفاده از پارکینگ شدید سعی کنید روی جک بغل پارک کنید . چون آقای پارکبان که پول برای نگهبانی موتور شما می گیره ، با کمال شگفتی روی موتور شما در حالت جک دو پا خواهد نشست ! این جلوس شاهانه ، 500 تومان هزینه در بردارد . ضمن اینکه ایشون مسئول هیچی نیست . این رو در برگه پارکینگ نوشته !
و آخرین چیز جالب : بنده بدلیل رعایت قوانین راهنمایی برای دومین بار پیاپی جریمه شدم . 70.000 ریال جریمه تجاوز نکردن به حریم پیاده رو جریمه رعایت قوانین از سوی اینجانب . با سپاس از ماموران راهوره وظیفه شناس

VR 46
30-05-2011, 10:42
فکر میکنم جای همچین انجمنی ( یا حداقل به عنوان زیر مجموعه انجمن اتومبیل ) خالیه .
تا وقتی که انجمن موتور سیکلت ایجاد بشه همینجا در موردش بحث میکنیم .
بهتره در مورد سوپر بایک ها بحث کنیم

majid.shiraz
04-06-2011, 12:47
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

سلام دوستان عزیز
یه چند وقتی بود که بدلیل مشغله کاری نمیتونستم بیام عرض ادب و سلام کنم :)
قبل از عید یه سفر 15 روزه رفتم به دبی جاتون خیلی سبز بود
همه چیز سر جای خودش و مردم به معنی واقعی کلمه دارن زندگی میکنن
یکی از هزاران تفاوتی که واقعا محسوس هست تفاوت رانندگی اونا هست با ما!
عابرین پیاده در نهایت احترام باهاشون رفتار میشه قوانین بشدت رعایت و محترم شمرده میشه و خلاصه ....
موتور های سنگین به راحتی تردد میکنن البته با کلاه کاسکت چه سبک چه سنگین
موتور های عجیب و غریبی توی خیابونها میدیدم که دهنم وا میموند جدید ترین مدلها
یه روز به شارجه رفتیم به بازار دست دوم فروشی ها یه چندتایی عکس گرفتم که ملاحضه میکنید قیمت ها که خوب خیلی خیلی با اینجا فرق داره مثلا من یه مورد رو قیمت گرفتم یه موتور پاکشتی یا اسکوتر تر و تمیز رو میگفت 250 تا 300 در صورتیکه همین موتور اینجا 600 تا 800 قیمتش هست
اون فولکس رو میبینین به نظرتون چند بود؟
عکس خودم رو هم در کنار برج العرب ملاحضه میکنید :)

*Ali*
04-06-2011, 13:43
همینجوری گذری رد میشدم دیدم بچه های اینجا هم مثل من دل پری دارن از همه چی! از موتور گرفته تا موتورگیری :دی
جاتون خالی پارسال تابستون اومدن توی محله مون برای عمل مقدس موتور گیری. یه بنده خدای 50 ساله که تازه دیروز موتورش رو آزاد کرده بود گرفته بودن و بی پدر سوار موتورش شده بود که ببردش ولی هی نیم کلاچ میکرد و بازی در میاورد. یهو یکی از لوتی های محله اعصابش خورد شد و رفت کنار یارو و سویچ رو کشید. ماموره هم اومد پایین و شروع کرد به هل دادن و میخواست سویچ رو بگیره که یهو یه چاقو از جیب این برادر لوتی در اومد !
آقا تا این ماموره بکشه عقب و بی سیم بزنه و دو تا از رفیقاش سوار یه موتور سنگین بیان سر صحنه یکی دیگر از رفقای گرامی جناب لوتی سوار بر 250 اومدن کوبیدن بر مرکب این عالی جنابان و هر دو نقش بر زمین شدن ، رفیق گرامی برادر لوتی رو انداختن بالا و الفرار !!
و اونجا فقط مردم محله بودن و صدای خنده :31::31:

Original Titan
04-06-2011, 13:58
تو كدوم محله علي؟
كي؟ :31:

mohammad_kheyri
04-06-2011, 22:15
برادرا نمیخوایید یه بخش برا حجم بالا باز کنید .
همینجا مطرح کنیم !؟ مقایسها فیلم و عکس کلا چیزایی که مربوط میشه!

piremard
05-06-2011, 10:04
برادرا نمیخوایید یه بخش برا حجم بالا باز کنید .
همینجا مطرح کنیم !؟ مقایسها فیلم و عکس کلا چیزایی که مربوط میشه!
سلام
می تونیم در قالب مسابقات موتورسواری ،هیات های موتورسواری ایران بپردازیم .
یعنی موضوع بحث موتورسیکلتها نیستند بلکه کل فعالیت طرح می شه و بعد می شه موضوع رو شکافت و بطور تخصصی به کلاسهای موتورسیکلتهای صرفا ویژه این مجموعه فعالیتها پرداخت

می تونیم برای موتورسیکلتها که در این مجموعه فعالیت ها نیستند مثل انواع کروزر - هوندا جی.ال هارلی ،.... - انواع استریت بایک ، انوع دومنظورههای غیر حرفه ای - - مثلا بجز کا.تی.ام داکار - و ..... می شه تاپیک زد و بهتره جامع باشند و با هم تداخل نداشته باشند - یعنی تک تاپیک با موضوع بیشتر از 250 سی.سی قابل قبول نیست

بحث در مورد خرید و فروش و سند و گمرکی و واردات و .... این موتورسیکلتها در انجمن ممنوعه - حداقل تا وقتیکه پلیس منع تردد می کنه -

ـــــــــــــ

mohammad_kheyri
05-06-2011, 15:59
پلیس منع تردد نکرده که چرا الکی گندش میکنید .سنددارش که راحت تردد میکنن!
کلا یه تاپیک باشه برا 250 به بالا خیلی بهتره .این تاپیک خیلی خیلی محدوده ! یا تاپیک مشابه همین انجمن
در کل در تاپیک قصد تبلیغ هیت یا فدراسیون نیست !

piremard
05-06-2011, 19:42
پلیس منع تردد نکرده که چرا الکی گندش میکنید .سنددارش که راحت تردد میکنن!
کلا یه تاپیک باشه برا 250 به بالا خیلی بهتره .این تاپیک خیلی خیلی محدوده ! یا تاپیک مشابه همین انجمن
در کل در تاپیک قصد تبلیغ هیت یا فدراسیون نیست !
خب ظاهرا کشوری که ما در اون زندگی می کنیم با شما متفاوته . شما می تونید از سایتها یا انجمنهای دیگه استفاده کنید .
این بحث رو ادامه ندید /

ـــــــــــــــ

spz
08-06-2011, 12:30
رینه ـ آب گرم لاریجان ـ سد لار
جمعه و شنبه 13 و 14 خرداد

piremard
08-06-2011, 17:08
همچنان حملات توهین آمیز و محقرانه اصحاب میکروفن و کارت خبرنگاری به "موتورسواران" ایرانی ادامه داره .
اینبار از زبان یه زن :

befermatooo
08-06-2011, 17:13
همچنان حملات توهین آمیز و محقرانه اصحاب میکروفن و کارت خبرنگاری به "موتورسواران" ایرانی ادامه داره .
اینبار از زبان یه زن :

لینکش باز نمیشه . از قیلتر شکن هم استفاده کردم اما نشد .

لینک دیگه ای نیست ؟

piremard
08-06-2011, 17:41
لینکش باز نمیشه . از قیلتر شکن هم استفاده کردم اما نشد .

لینک دیگه ای نیست ؟
البته اونجور جملاتی انتظار نداشته باشید که توش فحش و ناسزا باشه . مطلب وسط صفحه قسمت "اجتماعی سایت تابناک" نوشته شده

befermatooo
08-06-2011, 17:50
البته اونجور جملاتی انتظار نداشته باشید که توش فحش و ناسزا باشه . مطلب وسط صفحه قسمت "اجتماعی سایت تابناک" نوشته شده

فکر کردم به آویزون لینک کردی :دی

نقل از تابتاک :

بيش از 70 درصد كشته‌ها، مصدومان و مجروحان تصادفات روزانه موتورسواران هستند و افزون بر آن، در وقوع نيمي از تصادفات هم نقش دارند.

دلیلش چیه ؟ اگه با سرعت متعادل هم برن در صورت تصادف احتمال مرگ هست ؟

اگه از این چیزا که جلوی زانو قرار بگیره تو همه موتور ها لحاظ بشه بشکل بزرگ تر و حجیم تر ، مشکل رو تا حدودی حل نمی کنه ؟

بخدا حیف این جوونا نیست که یه عمر پشیمونی برای خود و خانواده ایجاد می کنن ؟