PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گفتگوی آزاد موتور سیکلت

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9

bleu2u4u
04-09-2010, 16:36
خب پیرمرد جون شما نباید به این ملت آتو بده
وگرنه امروز موتور رو گذاشتن اونورتر , فردا بی اجازه ورش میدارن میرن و میگن نمیخواستیم مزاحمت بشیم
ادم عقده ای هم زیاد داریم !! کسی که وقتی موتور و ماشین رو تو خیابون ببینی میگه چرا من نباید یه دونه از اینا داشته باشم
حالا که ندارم یه خط میندازم روش تا حداقل دلم خنک شه
نمیدونم پارکینگ داری یا نه؟اگه داری که حتما بگذار پارکینگ
اگه نداری هم احتمالا یه حیاطی باشه! بگذار تو حیاط
خلاصه سعی کن دست هرجور نامحرم رو از موتور کوتاه کنی

majid.shiraz
04-09-2010, 18:46
پیرمد جان همه جا همینجوریه
اصلا نه به موتور سوار نه به موتور اهمیت داده نمیشه
چند وقت پیشا 4 راه رو داشتم رد میکردم چراغ سبز خلوت بود یهو یکی از پشت چراغ قرمز گازشو گرفت نزدیک بود بزنه بعد هم میگه خوب زودی برو چرا یواش از چهار راه رد میشی
آخه چراغ سبز یواش و تند داره مردیکه توی قرمز میاد طلب کار هم میشه

AIRO
04-09-2010, 19:08
اعصابم خرده .....
صبح ساعت 9 تازه خوابیدم . نیم ساعت پیش دیدم صدای دزدگیر بلند شده - هشدار نه آژیر - . اهمیت ندادم . بعد دوباره زد . باز نرفتم . تا بار سوم که دیگه آژیرش بلند شد . با لباس خواب و چشمای پف کرده رفتم می بینم سه تا جوون دارن موتور رو تکون می دم . می گم : چرا پس زنگ نمی زنی ؟
می گه زدم دیگه !!
بعد که اومدم موتورو جابجا کنم تا ماشینشو پنچری بگیره . می گه : نخواستیم مزاحمتون بشیم !!!!!!!!!
موتور رو جابجا کرده . دیده داره آژِر می زنه ... بعد نخواسته مزاحم بشه . یکی نیست بگه اگه من دلم می خواست کسی بموتورم دست بزنه دیگه آژیر روش نمی ذاشتم که !

موتورو بردم جلوتر کنار تیر چراغ برق موقتا پارک کردم و سپردم که کارشون تموم شد زنگ بزنن . همسایه پهلویی اومده درست همونجا ماشین پارک کنه ، موتور رو گذاشته جلو خونه همسیاه پهلویی !

حالا زنگ خونه رو زدن رفتم بیرون وایسادم ! ... تا پسر همسایه پهلویی اومده می گه : تو گذاشتی این موتورو جلو در خونه ما ! گفتم نه من گذاشته بودم جلو تیر برق . جابجاش کردن . الان اینا - اشاره به تیم پنچر گیری - کارشون تموم شه بر می گردونمش ... اونم که یه آدم باحال ! یجور با حالت تاسف باری رفت خونه و منم کلی از پشت دربشون معذرت خواستم .

به این گوسفندا سپرده بودم زنگ بزنن . بعد از یه ربع رفتم در خونه می بینم کارشون تموم شده و ماشینم نیست . جوونای الاف کنار کوچه دارم موبایل بازی می کنن ! موتورو آوردم در خونه . اما انصافا شعور تو این کشور کیمیاست .

و فکر نکنید جنوب شهر زندگی می کنما . تازه وقت کنند دم از فرهنگ همسایگی و آپارتمان و ... نشینی هم می کنند !

دیشب می خواستم برم بیرون متوجه شدم راهنمای موتور دست خورده و دنده های موتورو از خلاص در آورده بودن .

روزی چند بار صدای موتورو در می آرن . حالا خوبه موتوره بدبخته من کاملا تو زاویه در خونه بسته شده و همه می شناسنش .... اعصابم خرده که جلوی این پسر همسایه سکه یه پول شدم . اونم نه بخاطر کار خودم . از پشت در شنیدم . این جوونکا دارن بهم می خندن ! : " آره من همیشه می خواستم بدونم صاحاب این موتوره کیه ... دیدی عجب ... " !

ملت بیشعور ... موتورسوار مظلوم ... موتورسیکلت سر راهی !

منم متاسفم ! واقعا!
موتور من که شده اسباب بازی بچه های همسایه ! هر روز باید جا پاهشون رو از روی زین پاک کنم ! تازه همین چند وقت پیش هم موتجه شدم که نمی دونم با چی گوشه ی باک رو خراشیدن !
یه بار هم فیلتر و بنزینشو در آوردن دزدیدن ! :18:یه بار هم خواستن در باک رو باز کن بنزین ببرن یه بار هم کلاه موتور رو موتور مونده اومدم دیدم زیر موتور افتاده یه خط گنده هم روش کشیده شده !
حالا جالب اینه که تمام همسایه هامون بچشون دختره ! :13:وگرنه متور من تا حالا منفجر شده بود !:27:

یه چیز جالب دیگه اینه که همه اینها تو حیاط خونه اتفاق افتاده ! و جالبتر اینکه متور هم کنار راه پله بسته شده !
حالا من موندم اگه بزاشتمش اون ور تر چه بلایی سرش میومد !

واقعا با حرفتون موافقم ملت بیشعور ....متور سوار مظلوم........موتورسیکلت محروق !!!!!!!!:41:

zahedy2006
04-09-2010, 19:33
عصابم خرده .....
صبح ساعت 9 تازه خوابیدم . نیم ساعت پیش دیدم صدای دزدگیر بلند شده - هشدار نه آژیر - . اهمیت ندادم . بعد دوباره زد . باز نرفتم . تا بار سوم که دیگه آژیرش بلند شد . با لباس خواب و چشمای پف کرده رفتم می بینم سه تا جوون دارن موتور رو تکون می دم . می گم : چرا پس زنگ نمی زنی ؟
می گه زدم دیگه !!
بعد که اومدم موتورو جابجا کنم تا ماشینشو پنچری بگیره . می گه : نخواستیم مزاحمتون بشیم !!!!!!!!!
موتور رو جابجا کرده . دیده داره آژِر می زنه ... بعد نخواسته مزاحم بشه . یکی نیست بگه اگه من دلم می خواست کسی بموتورم دست بزنه دیگه آژیر روش نمی ذاشتم که !

موتورو بردم جلوتر کنار تیر چراغ برق موقتا پارک کردم و سپردم که کارشون تموم شد زنگ بزنن . همسایه پهلویی اومده درست همونجا ماشین پارک کنه ، موتور رو گذاشته جلو خونه همسیاه پهلویی !

حالا زنگ خونه رو زدن رفتم بیرون وایسادم ! ... تا پسر همسایه پهلویی اومده می گه : تو گذاشتی این موتورو جلو در خونه ما ! گفتم نه من گذاشته بودم جلو تیر برق . جابجاش کردن . الان اینا - اشاره به تیم پنچر گیری - کارشون تموم شه بر می گردونمش ... اونم که یه آدم باحال ! یجور با حالت تاسف باری رفت خونه و منم کلی از پشت دربشون معذرت خواستم .

به این گوسفندا سپرده بودم زنگ بزنن . بعد از یه ربع رفتم در خونه می بینم کارشون تموم شده و ماشینم نیست . جوونای الاف کنار کوچه دارم موبایل بازی می کنن ! موتورو آوردم در خونه . اما انصافا شعور تو این کشور کیمیاست .

و فکر نکنید جنوب شهر زندگی می کنما . تازه وقت کنند دم از فرهنگ همسایگی و آپارتمان و ... نشینی هم می کنند !

دیشب می خواستم برم بیرون متوجه شدم راهنمای موتور دست خورده و دنده های موتورو از خلاص در آورده بودن .

روزی چند بار صدای موتورو در می آرن . حالا خوبه موتوره بدبخته من کاملا تو زاویه در خونه بسته شده و همه می شناسنش .... اعصابم خرده که جلوی این پسر همسایه سکه یه پول شدم . اونم نه بخاطر کار خودم . از پشت در شنیدم . این جوونکا دارن بهم می خندن ! : " آره من همیشه می خواستم بدونم صاحاب این موتوره کیه ... دیدی عجب ... " !

ملت بیشعور ... موتورسوار مظلوم ... موتورسیکلت سر راهی !

در راستای ترکیب های زبانی ..... هلو علیکم

من یادمه تو یکی از نوشته هاتون ، ذکر کرده بودید که اطراف شیان هستید (یا همون ورا) این منطقه که یک کلاس نسبی داره. چرا اینطور می کنند؟

در چنین مواردی بهتر است یک روکش - از این نقره ای رنگ خوشگلا - روی موتور بکشید.

تجربه نشان می ده مردم دیگه روکش موتور رو برنمی دارند تا موتور را دست بزنند. در ضمن مقداری شناخت همسایه ها نیز کمک می کنه. اگر تو محلتون شناخته شده باشید ، سر شناخت به موتور شما هم احترام گذاشته میشه. (مگه غریبه بیاد مزاحمت ایجاد کنه)

حالا خوبه یه موتور 150 سانتی داریم اینهمه مساله، اگه ماشین بود چی؟؟

piremard
04-09-2010, 20:56
دلم می خواد نقل قول بگیرم جوون ندارم - افطاری هیچی جز چای و خرما نخوردم :دی - مشکل اینجاست که همسیاه با موتور ور می ره . حالا همه کوچه می دونند این موتور مال منه و جز چند ساعت در هر دو هفته یکبار ، هیچ وقت از جاش تکون نمی خوره . اما امان از آدم بی فرهنگ .
اوایل روی موتور پلاستیک می کشیدم . یبار اومده بودن موتور رو جابجا کنند . دسته ی موتور رو پیدا نکرده بودن ، آینه موتور رو بجاش گرفته بودن :18::2:

نمیدونم پارکینگ داری یا نه؟اگه داری که حتما بگذار پارکینگ
اگه نداری هم احتمالا یه حیاطی باشه! بگذار تو حیاط
درب حیاط خونه از عرض موتور کوچیک تره . تو نمی آد . حتی در کوچیکه رو هم باز می کنه همون اول گردنش گیر می کنه . تازه تصور کن من خودم چطور تو بیام ! - عرض در حدود 1 متر و 30 سانت بیشتر نیست - .

این منطقه که یک کلاس نسبی داره. چرا اینطور می کنند؟

عزیزم شمیران نو و شیان جفتشون یه محله آشغالند . هر چی دهاتیه بد - دور از جون دهاتیای خوب - ریخته تو این محلات . خونه خودم جای دیگه است . اینجا فقط دسترسیش به تمام شهر خوبه بخصوص بهشت زهرا :38:

یک روکش - از این نقره ای رنگ خوشگلا - روی موتور بکشید

از کجا بخرم . از هرکی پرسیدم می گه باید بدی برات سفارشی بدوزن . چنین چیزی نیست !

اما نکات جالب :
بالاخره از بی خوابی تشت رو برداشتم و کمی پودر و پارچه و فرچه و شیلنگ آب ، رفتم به جنگ پلیدی ها :دی هر چند رمق نداشتم - پیرمردم دیگه - ولی خب کلی تمیزش کردم . طفلکی کلی ذوق کرده بود :38: آب تنی و کف صابون و ... خلاصه با رنج زیاد رینگ های موتور رو هم برق انداختم ولی سمت زنجیر و ... آب نگرفتم . دزدگیر ام ضد آبه مشکلی نداره . فقط ریزش روغن از دیسک جلو رو دیدم . بنظرم شیلنگ روغن ترمز مشکل داره . ترمز جلو هم گه گاهی یه سوت خفیف می کشه . برم تعمیرگاه نگاش کنه . درب باک کماکان مشکل احمقانه ریزش بنزین رو داره . نمی دونم چطوری براش واشر پلاستیکی بسازم .
جای بوقهای جلو اصلا جالب نیست . مثل عروسک ماشینها آویزون و لق می خورن .
باد لاستیکا کمه ولی کنترل موتور خوب شده و کمتر لیز می خوره .
اما مطمئنم فردا صبح کلی گرد و خاک روش نشست می کنه .

تو اتوبان بهشت زهرا داشتم 120 تا می رفتم - تمام طول جاده رو - به آخر که رسیدم بدون دنده معکوس ترمز عقب رو گرفتم سرعت مجاز با دوربین ناظر 80 کیلومتر . کاملا ترافیک چسبیده ای سر در بهشت زهرا بود . فاصله من با ماشین جلویی حدود 40 متر بود . بزور موتور تونست توقف کنه . مجبور شدم از ترمز جلو بعد از سرعت 50 کمک بگیرم و موتورو سمت چپ کنار گارد - تو لاین آخر بودم - بکشم که به جلویی برخورد نکنه .
داشتم می اومدم یجا کنار گلفروشان کنار جاده ای ، آب پاشیده بودن . اول جاده بود . منم سریع موتورو یه تکون دادم که نرم تو رطوبت . بعد آینه رو نگاه نکرده بودم تو اون لحظه ی کوتاه . پشت سرم B.M.Wگشت پلیس بود به فاسله نیم متر :دی نزدیک بود بزنم هر دومونو بکشما . وقتی رسیدم سر در بهشت زهرا او چون لایی می کشید و آژیر داشت زودتر رسیده بود . کنار جاده ایستاد و یه نگاه عمیقی بمن کرد . دید که موتورم شبیه مال خودشه لابد گفته که از بچه های همکاره .

یه توصیه : هیچ وقت در حالیکه یه کلاه تنگ و محکم رو سرتون دارید ، از هدفون های نویز گیر برای شنیدن موسیقی بلند استفاده نکنید !!

zahedy2006
04-09-2010, 21:31
دلم می خواد نقل قول بگیرم جوون ندارم - افطاری هیچی جز چای و خرما نخوردم

نماز روزه ها قبول

مشکل اینجاست که همسیاه با موتور ور می ره . حالا همه کوچه می دونند این موتور مال منه و جز چند ساعت در هر دو هفته یکبار ، هیچ وقت از جاش تکون نمی خوره . اما امان از آدم بی فرهنگ .

من باشم یه دفعه سوئیچ رو می دهم دستش می گم برو یه دور بزن. بهش می گم "چیز خاصی نیست. موتوره ! دیدن نداره ! سیر شدی بیا پایین"

اوایل روی موتور پلاستیک می کشیدم . یبار اومده بودن موتور رو جابجا کنند . دسته ی موتور رو پیدا نکرده بودن ، آینه موتور رو بجاش گرفته بودن

در مورد عادل فردوسی پور می گفتند که وقتی تو کلاس می ره به دخترا می گه: "این توپه، توپ ، می دونید چیه؟ یه چیز گردیه و ..."
باید به اینها هم در مورد موتور این را گفت!!

عزیزم شمیران نو و شیان جفتشون یه محله آشغالند . هر چی دهاتیه بد - دور از جون دهاتیای خوب - ریخته تو این محلات .
من :37: دیگه :37:اینجا 45:پست:37:نمی دم:29::45:

از کجا بخرم . از هرکی پرسیدم می گه باید بدی برات سفارشی بدوزن . چنین چیزی نیست !

من خودم نخریدم. در هر صورت دوتا حالت داره.

یا این افرادی که روکش زین می دوزند و تعمیر می کنند بدهید براتون بسازند
یا یه مغازه می شناسم که از شیر مرغ تا جون مرغ را داره. فردا می پرسم خبر می دهم.

بالاخره از بی خوابی تشت رو برداشتم و کمی پودر و پارچه و فرچه و شیلنگ آب ، رفتم به جنگ پلیدی ها هر چند رمق نداشتم - پیرمردم دیگه - ولی خب کلی تمیزش کردم . طفلکی کلی ذوق کرده بود آب تنی و کف صابون و ... خلاصه با رنج زیاد رینگ های موتور رو هم برق انداختم ولی سمت زنجیر و ... آب نگرفتم .

اللهم صل علی محمد و آل محمد

درب باک کماکان مشکل احمقانه ریزش بنزین رو داره . نمی دونم چطوری براش واشر پلاستیکی بسازم .

شما از قسمت بالای درب ریزش دارید دیگه؟ نه؟ حین تکان خوردن موتور؟
من درب باک اونجر را ندیده ام. اما خودم هم همین مشکل را داشتم.

درب باک سی جی دوتا خار داره که زیر قسمت درب قرار می گیره و با چرخش محکم میشه.

یه همچین حالتی داره

اون دوتا سبزه همون خارها هستند. قرمزه هم همون قسمت روی درب هست که از بیرون دیده میشه. من اون خارها را با انبر دست به سمت درب قرمز کج کردم تا بسته بشه
فعلا راه کاری برای افزایش قطر واشر به ذهنم نمی رسه

تو اتوبان بهشت زهرا داشتم 120 تا می رفتم - تمام طول جاده رو - به آخر که رسیدم بدون دنده معکوس ترمز عقب رو گرفتم سرعت مجاز با دوربین ناظر 80 کیلومتر . کاملا ترافیک چسبیده ای سر در بهشت زهرا بود . فاصله من با ماشین جلویی حدود 40 متر بود . بزور موتور تونست توقف کنه . مجبور شدم از ترمز جلو بعد از سرعت 50 کمک بگیرم و موتورو سمت چپ کنار گارد - تو لاین آخر بودم - بکشم که به جلویی برخورد نکنه .
داشتم می اومدم یجا کنار گلفروشان کنار جاده ای ، آب پاشیده بودن . اول جاده بود . منم سریع موتورو یه تکون دادم که نرم تو رطوبت . بعد آینه رو نگاه نکرده بودم تو اون لحظه ی کوتاه . پشت سرم B.M.Wگشت پلیس بود به فاسله نیم متر نزدیک بود بزنم هر دومونو بکشما . وقتی رسیدم سر در بهشت زهرا او چون لایی می کشید و آژیر داشت زودتر رسیده بود . کنار جاده ایستاد و یه نگاه عمیقی بمن کرد . دید که موتورم شبیه مال خودشه لابد گفته که از بچه های همکاره .

جاتون خالی. ما الان رفتیم مرغ بخریم کم مونده بود بزنیم به یک پالسی. ازم سبقت گرفت تو 50 سانتی ام پیچید جلویم!:4: طرف عاشق بود!

ویرایش:
یادم رفت بگم.
من گفتم که لامپ سوزوندم و کاسه اش آب شده بود.
رفتم کاسه خریدیم 2200 و لامپ خریدیم 250 تومن!!!

بعد حین بستن کاسه و متعلقات متوجه شدم سیمی درون کاسه به هیچ جا وصل نیست. همینجوری رو هوا هست! قبلا داخل کاسه یه موتور دیگر رو هم دیده بودم ولی همچو چیزی نبود. کسی از این سیمهای ول تو موتورش داره بیاد به هم بچسبونیم شاید فرجی شد موتورمون !!!

piremard
05-09-2010, 07:16
یه نکته مضحکی وجود داره . اینکه روی کارت سوخت و کتاب آیین نامه و حتی پفک چی-توز عکس موتور هایی رو گذاشتن که ترددشون غیرقانونیه .
نمی دونم هدفشون از اینکار چی بوده . می خوان دل موتورسوارا رو بسوزونن ؟!

cao-cao
05-09-2010, 07:27
سلام به همه موتور بازای انجمن
یه 2 ماه هست یه نیما از شرکت نیرو محرکه گرفتم موتور بدی نیست
واشه شمال گرفتم اونجا که میرم میرم گشت و گذار باهاش
الان تقریبا 2500 تا باهاش رفتم
خودم تهران قبلا سی دی ای داشتم ولی خوب واسه خرید دوچرخه مجبور شدم بفروشمش
این چیزی که فهمیدم موتور ایرانی اصلا قابل مقایسه نیست با سی دی ای
بعد اینکه موتور صفر که میخری اولاش یکمی خرج داره تا متور بشه مثلا واسه من یه باطری خریدم چون باطریش یه ماهه خراب شد
الانم کمک جلوش تو برگشت هنگام دستانداز شدید صدا میده
اگه دوچرخه بود خودم میتونستم ردیفش کنم ولی این رو یکمی میترسم
البته تا الان خیلی چیزاش رو دستکاری کردم و قلقش اومده دستم ولی خوب خیلی مونده بهش مساط بشم
حالا دوستان نظرتون در مورد نیما چیه؟(نیر محرکه)
و این که اگه بنزین سوپر بزنی بهش چی میشه اینم بگم روغنی که توش میریزم کاسترول جی پی هست

piremard
05-09-2010, 07:46
بعد اینکه موتور صفر که میخری اولاش یکمی خرج داره تا متور بشه مثلا واسه من یه باطری خریدم چون باطریش یه ماهه خراب شد
البته تا الان خیلی چیزاش رو دستکاری کردم و قلقش اومده دستم ولی خوب خیلی مونده بهش مساط بشم
و این که اگه بنزین سوپر بزنی بهش چی میشه اینم بگم روغنی که توش میریزم کاسترول جی پی هست
سلام
من اسم نیما رو نمی بینم . یه عکس از موتورتون بگذارید لطفا

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

cao-cao
05-09-2010, 10:31
دوست من این لینکی که شما دادی ماله شرکت ایران دوچرخه این موتوری که من میگم ماله نیرو محرکس که نامی هستش

---------- Post added at 10:31 AM ---------- Previous post was at 10:26 AM ----------

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
البته خود این نیست این عکس رو وب پیدا کردم الان تهرانم رفتم شمال یه عکس میذارم ببینید
کلا انجین نیرو محرکه انجین خوبی هست یا نه؟
کسی برای کمک نظری نداره؟ که چرا اینجوریه؟:11:

cao-cao
05-09-2010, 10:36
موتور بدون کلاچ کاب
رادیاتور هم نداره
135 سی سی
فعلا که تابستون و هوای گرم

کاسترول جی پی
توصیه خود کاسترول هست برای موتور سیکلت 20-40 هم هست
20-50 بهران رو امتحان کردم بدرد نمیخوره موتور خیلی سریع داغ میکنه
40 بهران سفید رو هم امتحان کردم 700 تا خوبه ولی بعدش به درد نمیخوره
توصیم کاستروله 1 لیتر 3 تومن فقط جی پی باشه
البته تقریبا من خیلی از روغنا رو امتحان کردم شما باید ببینید کدوم روغن بهتر براتون جواب میده مثلا من رو هوندام سپاهان جواب میداد
ولی روی این جواب نداد رو این کاسترول خوب جواب داده
واسه تعویض رو غنم لازمه بگم که موتور رو که صفر میگیرید 50 تا که رفتید روغنش رو خالی کنید نو بریزید واسه 150 تا هم همین کار رو بکنید 250 تا عوض کنید بعد سری بعدی 1000 تا این کار رو بکنید
تو کاسترو ل توصیه شده 2500 تا 3000 تا روغن رو عوض کنید بستگی به شرایط ولی من توصیم اینه 2000تا عوض کنید
تو روغنهای ایرانی هم 1000 عوض کنید ولی بهتره روغن ایرانی استفاده نکنید فک نکنم 1000 تومن بیشتر ارزش خراب کردن مونور رو داشته باشه
دیدم دوستان تو تابستون و زمستون با یه فیللر موتور حرکت میکنن و اون رو نمیدن تنظیم
اینو باید بگم سعی کنید یکمی تو تابستون فیلرتون شل باشه تا موتور کمتر داغ کنه و یهش فشار نیاد
با تنظیم دقیق فیلر هم موتور خیلی راحت روشن میشه هم خوب کار میکنه تو مسافتهای بلند و سراشیبیهای تندم کم نمیاره
من با موتور تقریبا تمام استان گیلان رو گشتماز ماسوله و رشت و فومن انزلی و رامسر و رودسر و لاهیجان و.....
ایشالا واسه تعطیلات عید فطر نظرم رو استارا یا هشتپر هستش
اینم بگم روغن خیلی مهمه چون خنک کنندگی موتور با روغن انجام میشه و تمامی قسمتهای موتور شما با همون روغن روغن کاری میشه لازم به ذکره اگه میخواید روغنتون رو عوض کنید و از یه مارک برید رو یه مارک دیگه به این مورد توجهکنید که حتما روغن رو خوب خالی کنید بعد یکمی بنزین بریزید تو یه ظرف مثل نوشابه سرش رو یه سوراخ کوچیک کنید با فشار بریزید تو کارتر بعد یه 15-20 دقیقه صبر کنید خوب تخلیه بشه و بپره بعد روغن جدید رو بریزید این نکته کوچیک عمر موتورتون رو تظمین میکنه

piremard
05-09-2010, 10:56
دوست من این لینکی که شما دادی ماله شرکت ایران دوچرخه این موتوری که من میگم ماله نیرو محرکس که نامی هستش
نوشته بودید "نیما" منم دید ن.م اینو نداره

چه جالب شما یه موتور ویلایی تو شمال دارید ! : دی

این موتور هندا 125 چینه . نیرومحرکه در خدمات ضعیفه شانس آوردید ازشون موتور انحصاری نخریدین . مزیت این موتور سی.دی.آی اونه .

cao-cao
05-09-2010, 11:13
نوشته بودید "نیما" منم دید ن.م اینو نداره

چه جالب شما یه موتور ویلایی تو شمال دارید ! : دی

این موتور هندا 125 چینه . نیرومحرکه در خدمات ضعیفه شانس آوردید ازشون موتور انحصاری نخریدین . مزیت این موتور سی.دی.آی اونه .

نوکرم داداش
والا دیگه منم نمیدونم چرا ن می اینو نداره ولی خوب انجین ایناش رو نوشته نیرو مح که
رو کارت سوختشم نوشته نیما 125
قابل شما رو نداره والا
این تهران همه رو موتور سوار میکنه اونجام دیدم که با عیال بخوایم بریم دور بزنیم ماشین و این حرفا حال نمیده نمیشه درست از هوا شمال لذت برد رفتیم یه موتور گرفتیم
انصافا خوبه من تو تقریبا 2 ماه باهاش 2500 تا رفتم اونم 5شنبه بعد از ظهر تا جمعه ولی خوب باید بفهمی کی موتورت چشه همون موقع جلوش رو بگیری که بالا نزنه یه جورایی حسی و تجربیه
این خوب گاز میخوره من یه روز بهش فشار اوردم ببینم چند تا میره تو کفی حدود 110 -15 تا رفت ولی فک کم 120 و بره البته زیاد ادامه ندادم جونم عزیز تره البته من تمام این تسها رو دو ترک انجام دادم
واسه اب بندی هم کسی اگه سوالی داره بگه تا اونجایی که اطلاعات داشته باشم در خدمتم
اینم بگمااا فیلر یادتون نره

Original Titan
05-09-2010, 12:15
آقا اين فيلر گيري چيه؟
يكي ما رو روشن كنه

من يه متور هوندا ژاپني مدل 62 دارم
تيس تيس ميكنه ! مال فيلر ممكنه باشه؟ البته وقتي داغ ميشه تيس تيس ميوفته توشا
يه تعريف كلي از فيلر و فيلر گيري هم داشته باشن دوستان

cao-cao
05-09-2010, 12:38
آقا اين فيلر گيري چيه؟
يكي ما رو روشن كنه

من يه متور هوندا ژاپني مدل 62 دارم
تيس تيس ميكنه ! مال فيلر ممكنه باشه؟ البته وقتي داغ ميشه تيس تيس ميوفته توشا
يه تعريف كلي از فيلر و فيلر گيري هم داشته باشن دوستان

ببین شما بلای سیلندر یه پوسته داره که 3 تا پیچ داره اون رو باز کنی میرسی به قسمت بالای سوپاپها که دوتا پیچ هست یکی سمت چپ و ییکی سمت راست که دوتا مهره نگه دارنده داره که اونای یه شکاف کوچیک هست که بین اون پیج هست و سوپاپ
البته تنظیمش یکمی قالق داره و نیاز به تجربه داره اگه اشنایی ندارید دست نزنید بهتره

Original Titan
05-09-2010, 12:41
خوب
تا اينجايي كه شما گفتي رو من ميدونستم
حالا اين بايد چه طور باشه كه تنظيم باشه؟
قضيه تيس تيس موتور ما حل شدني نيست؟

zahedy2006
05-09-2010, 13:08
سلام

بعد از 12 روز گواهینامه اومد.:20: ولی هوشش رو نداده اند. :13:از کی بیاد هوش بگیرم. کجا باید شکایت کنم. من هوشش رو می خوام:15:

بعد از 3 ماه کارت سوخت نیومد!

----------------------------------------------

پست اسپم نگردد:

خوب
تا اينجايي كه شما گفتي رو من ميدونستم
حالا اين بايد چه طور باشه كه تنظيم باشه؟
قضيه تيس تيس موتور ما حل شدني نيست؟

صدا از کجای موتور میاد؟
وقتی موتور سرده یا گرم هست؟

صدا سوپاپ ها که ممکنه زیاد شده باشه رو اینطوری تشخیص بدهید:
خروجی اگزوز رو بگیرید - در حالت خلاصی - و یه صدای منظمی شنیده میشه از قسمت بالای موتور که شبیه همون تیس تیس هست" ولی حین حرکت نمیاد یعنی صدای بقیه موتور نمیذاره" اگه همون صدا باشه و خرابی فیزیکی نداشته باشید با فیلر باید حل بشه.
 اگه صدا از جای دیگری بود ، نمی دونم. ساری

cao-cao
05-09-2010, 13:41
کارت سوخت من بعد 2 ماه اومد ولی هنوز کارت موتور نیومده
برای صدا هم شما فک کنم یکمی فیلرتون شل باشه چون میگید بعد از حرکت و گرم شدن صداش کم میشه کل خرجش 1000تومنه بده یه نگا ه بکنن ضرری نداره

AIRO
05-09-2010, 15:26

الان تمام موتور هایی که ریخته تو بازار بی کیفیت هستن . قبلا نیرو محرکه خوب بود ولی الان هر مارکی بدرد نخور شده . حالا من نمی دونم شما منظورتون نامی(NAMI) هست یا نیما؟

Original Titan
05-09-2010, 16:08
برای صدا هم شما فک کنم یکمی فیلرتون شل باشه چون میگید بعد از حرکت و گرم شدن صداش کم میشه کل خرجش 1000تومنه بده یه نگا ه بکنن ضرری نداره
درست برعكس! وقتي متور داغ ميشه صداش بيشتر ميشه.

صدا سوپاپ ها که ممکنه زیاد شده باشه رو اینطوری تشخیص بدهید:
خروجی اگزوز رو بگیرید - در حالت خلاصی - و یه صدای منظمی شنیده میشه از قسمت بالای موتور که شبیه همون تیس تیس هست" ولی حین حرکت نمیاد یعنی صدای بقیه موتور نمیذاره" اگه همون صدا باشه و خرابی فیزیکی نداشته باشید با فیلر باید حل بشه.
اگه صدا از جای دیگری بود ، نمی دونم. ساری
درست صدا از بالاي سيلندر مياد.
يه بار بردم فيلر گيري گفت مشكلي نداره
ولي مطمئن بودم حوصله نداشته كه درسته كنه

cao-cao
05-09-2010, 17:17
یه جا دیگه ببر نشون بده

majid.shiraz
05-09-2010, 19:38
سلام به همه دوستان و ممنون که اطلاعات مفیدی رو در باره انواع روغن و تجربه استفاده از اونها رو در اختیار دیگران قرار دادن
در مورد کارت سوخت و کارت موتور بگم که من اول کارت موتورم اومد بعدش هم کارت سوخت ردیابی کارت سوخت از طریق آدرس الکترونیک
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید هم امکان پذیر نیست
امروز رفتم پمپ بنزین که برای اولین بار بنزین بریزیم تو شکم موتور که دیدم رمز میخواد!!!
از یارو پرسیدم گفت چهار رقم آخر شماره ملیت رو وارد کن اما من بلد نبودم واسه همین ناکام موندم:31:

piremard
05-09-2010, 19:48
سلام به همه دوستان و ممنون که اطلاعات مفیدی رو در باره انواع روغن و تجربه استفاده از اونها رو در اختیار دیگران قرار دادن
در مورد کارت سوخت و کارت موتور بگم که من اول کارت موتورم اومد بعدش هم کارت سوخت ردیابی کارت سوخت از طریق آدرس الکترونیک
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید هم امکان پذیر نیست
امروز رفتم پمپ بنزین که برای اولین بار بنزین بریزیم تو شکم موتور که دیدم رمز میخواد!!!
از یارو پرسیدم گفت چهار رقم آخر شماره ملیت رو وارد کن اما من بلد نبودم واسه همین ناکام موندم:31:
سلام . همراه داشتن کارت ملی حین سواری الزامیه . جزء مدارک محسوب می شه . منم روزی که رفتم برای بنزین همین مشکلو داشتم ولی کارتم همراهم بود . مضحکه که پشت پاکت کارت سوخت اینهمه مطلب بی فایده نوشته الا همین موضوع !!

از طرف دیگه کارتهای سوخت موتور به 10 لیتر محدودن ! من همیشه نیم-باک می رم بنزین می زنم تا بتونم باکمو پر کنم و البته همسایه هم استفاده ببرن !

piremard
05-09-2010, 19:52
تو کفی حدود 110 -15 تا رفت ولی فک کم 120 و بره البته زیاد ادامه ندادم جونم عزیز تره البته من تمام این تسها رو دو ترک انجام دادم
سلام
دو ترک تو کفی . تست سرعت انجام دادید ! اونم با این موتور ؟
عزیزم این کیلومتر شمارای موتورای ما خطای زیادی دارند . باید با جی.پی.اس تست بگیرید . البته اگه خارج بود می تونستید با قبض جریمه هم متوجه سرعتتون بشید . اینجا امکانات کمه :38:

piremard
05-09-2010, 19:54
بعد از 12 روز گواهینامه اومد.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ولی هوشش رو نداده اند. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]از کی بیاد هوش بگیرم. کجا باید شکایت کنم. من هوشش رو می خوام[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
به به ... مبارکه . بجای شیرینی ترشی بده . از بس کسی گواهینامه نگرفته مال شما اینقدر زود بدستت رسیده . باید همون روز می گرفتی . پیش بسوی جاده چالوس :دی

zahedy2006
05-09-2010, 19:56
سلام . همراه داشتن کارت ملی حین سواری الزامیه . جزء مدارک محسوب می شه . منم روزی که رفتم برای بنزین همین مشکلو داشتم ولی کارتم همراهم بود . مضحکه که پشت پاکت کارت سوخت اینهمه مطلب بی فایده نوشته الا همین موضوع !!

سلام
ما یک تصحیح بیفزاییم
حین رانندگی کارت ملی الزامی نیست. کارت وسیله نقلیه + بیمه و برگ معاینه ! - برای موتور!!! - + گواهینامه الزامی هست که البته در گواهینامه و کارت خودرو شماره ملی نوشته میشه.
البته طبق این کتاب آیین نامه نوشتم. درست غلطش پای سرتیپ اعزازالدین مشکوتی

از طرف دیگه کارتهای سوخت موتور به 10 لیتر محدودن ! من همیشه نیم-باک می رم بنزین می زنم تا بتونم باکمو پر کنم و البته همسایه هم استفاده ببرن !

یعنی همسایه ها بنزین می کشند؟

در مورد کارت سوخت و کارت موتور بگم که من اول کارت موتورم اومد بعدش هم کارت سوخت ردیابی کارت سوخت از طریق آدرس الکترونیک eploice هم امکان پذیر نیست
جدیدا همه مدارک را باید یا از پلیس 120 یا از مرکز شماره گذاری پیگیری کرد البته من وقتی پرینت گرفتم زیر برگه سایتش رو زده بود
p10gvh3.ir:7001
نمی دونم چرا همینجوری نمی ره. سرویس خصوصیه یا چیز خاصی؟
---------------------------------------------------------------------------------------------
پست زدم بعد پست شما رو دیدم!!

به به ... مبارکه . بجای شیرینی ترشی بده . از بس کسی گواهینامه نگرفته مال شما اینقدر زود بدستت رسیده . باید همون روز می گرفتی . پیش بسوی جاده چالوس
تشکر.
فعلا یک گل اهدا کنیم:11:

یحتمل! 12 روز خیلی خوبه اما چرا هوشمند نیست؟! ما بریم شرق !! شمال به ما نیومده!

Original Titan
05-09-2010, 20:03
حین رانندگی کارت ملی الزامی نیست. کارت وسیله نقلیه + بیمه و برگ معاینه ! - برای موتور!!! - + گواهینامه الزامی هست که البته در گواهینامه و کارت خودرو شماره ملی نوشته میشه.
آخرش نفهميديم چي شد!
براي موتور همراه داشتن چه مداركي الزامي هست؟
گواهي كه هيچي
كارت موتور و بيمه هم بايد باشه؟ (يعني اگه نباشه موتورو ميخوابونه؟)
در چه صورت موتور رو ميتونن بخوابونن؟
من گواهي دارم
كارت موتور هم دارم
ولي بيمه اينا يوخ

zahedy2006
05-09-2010, 20:14
آخرش نفهميديم چي شد!
گواهي كه هيچي
من گواهي دارم
كارت موتور هم دارم
ولي بيمه اينا يوخ

من منبع دادم. صفحه 140 کتاب آیین نامه سال 1390. نکته سمت چپ صفحه
مدارک مورد نیاز جهت رانندگی:
گواهی نامه
کارت خودرو
معینه فنی
بیمه شخص ثالث

البته یک تست کنارش هست که گزینه ای که علامت خورده ، کارت شناسایی هم در آن عنوان شده است اما سایر گزینه ها این مدارک اصلی را که نوشتم را ندارند پس می توان گفت به این دلیل رد شده اند. (شاید الزامی هست)
حالا یه کارت اضافه و کم چه فرقی می کنه.
بیمه را حتما تهیه کنید.
تو صفحه قبلی نوشتم کم مونده بود دیشب بزنم به یه پالسی (یه ربع دستم می لرزید - نور چراغم افتاد توی پلاک و رینگ و ... اش اینقدر نزدیک بود)

cao-cao
05-09-2010, 20:27
سلام
دو ترک تو کفی . تست سرعت انجام دادید ! اونم با این موتور ؟
عزیزم این کیلومتر شمارای موتورای ما خطای زیادی دارند . باید با جی.پی.اس تست بگیرید . البته اگه خارج بود می تونستید با قبض جریمه هم متوجه سرعتتون بشید . اینجا امکانات کمه :38:

دادا گفتم تست نگفتم که یکله باهاش تاختم امنیت این موتور رو 60-70 تاس بیشتر یعنی استقبال از مرگ
یه کیلومتر دیجیتال دارم ماله چرخمه با اون تست گرفتم کیلومتر خودش تقریبا دقیقه البته از 100 به بالا میگه داری 120 تا میری
ولی دیجیتاله دقیقه فقط یه مشکلی داره اینکه اخرین سرعتش 99.99 هست یعنی 100 تا
اون 10-15 تا هم که گفتم دلیلش همین بود
البته کیلومترم کت ای هست و جزو دقیق ترینهاس تو رشته خودمون:10:
همون بهتر نیست
راستی برو بچ گواهینامه رو تهران جا گذاشته باشم حکمش پارکینگه؟
یا کپیش رو قبول دارن؟

---------- Post added at 09:27 PM ---------- Previous post was at 09:22 PM ----------

آخرش نفهميديم چي شد!
گواهي كه هيچي
من گواهي دارم
كارت موتور هم دارم
ولي بيمه اينا يوخ

کارت موتور بیمه گواهینامه و کلاه ایمنی
بیمه میخوابونن-گواهینامه میخوابونن-کارت موتور کمبود مدارکه جریمه(البته به حال افسر ربط داره)کلاه هم جریمه(اینم به حال افسر ربط داره) که تو همه شرایط حالشون خوب نیست صاف میری پارکینگ:10:
خوب عزیزم برو بیمه رو 60 تومن خرج کن بگیر 1 سال راحتی خدای نکرده اتفاقی نیوفته :19:

piremard
05-09-2010, 20:32
ما یک تصحیح بیفزاییم
البته طبق این کتاب آیین نامه نوشتم. درست غلطش پای سرتیپ اعزازالدین مشکوتی
سلام
من اشتباهی نوشتم الزامی . واسه من که گواهینامه ندارم این مطلب الزامیه . چون واسه کساییکه گواهینامه ندارن و سوار راکبند بدون گواهینامه هیچ مدرک حقوقی عکس داری وجود نداره . یعنی هم راکب و هم مرکب نامعین به مالک اند . یجور سرقتی یا مشابهش . بهمین خاطر اگر موتور بخاطر تردد بدون گواهینامه ضبط بشه اول باید تکلیف راکب مشخص بشه که کی هست . تا اینکه بعد برسیم به اینکه گواهینامه نداشته .
اگرم قرار بر جریمه باشه باز هم نیاز به کارت ملی هست . در هر صورت اون روزیکه من بخاطر گواهینامه جریمه شدم . اگر کارت ملی همراهم نبود که دیگه هیچی !
افسر هم بیمه و کارت موتور و گواهینامه رو موقع ضبط موتور ، بازداشت می کنه !

AIRO
05-09-2010, 23:36
ای بابا اینجا بحث در مورد موتور شده یا گواهینامه ، کارت سوخت و.... ؟؟؟؟؟
بهتر نیست برای اینا یه تایپیک جدا بزنید؟:41:

majid.shiraz
06-09-2010, 17:10
امروز رفتم پمپ بنزین و از کارت سوخت نو رسیده باک رو پر از بنزین کردم
حدس بزنید چند لیتر؟
.
.
.
.
.
.
100 لیتر نه بیشتر از اینا :27: ای بابا کاش 100 لیتر بود 50 لیتر نه یه قطره کم و نه زیاد
رمزشم 4 رقم آخر شماره ملی
حالا اینجا رو داشته باشید
یه موتور بعد از من منتظر بود تا نوبتش بشه و میخواست آزاد بزنه که کمی ناراحت بود از این موضوع من 3.5 لیتر زدم گفتم بیا شما هم باکت رو پر کن بنده خدا به دوستش گفت هر وقت 4 لیتر زدم بگو
دوستش هم اصلا متوجه نبود یارو 0.5 لیتر زد که دوستش گفت شد 4 لیتر بنده خدا هم یه خورده تعجب کرد اما نازل رو گذاشت و پول منو هم به زور حساب کرد موبایل من هم همون موقع زنگ خورد و من حواسم پرت شد
(فکر کرد 4 لیتر رو زده)
در صورتیکه 0.5 لیتر بنزین زده بود 400 تومن داد
من هم بین راه متوجه این مسئله شدم که دیگه دیر شده بود

cao-cao
06-09-2010, 18:09
خوب عیب نداره لیتری 800 حساب کرده:31:

piremard
06-09-2010, 23:29
امروز رفتم پمپ بنزین و از کارت سوخت نو رسیده باک رو پر از بنزین کردم
حدس بزنید چند لیتر؟
.
.
.
.
.
.
100 لیتر نه بیشتر از اینا :27: ای بابا کاش 100 لیتر بود 50 لیتر نه یه قطره کم و نه زیاد
رمزشم 4 رقم آخر شماره ملی
حالا اینجا رو داشته باشید
یه موتور بعد از من منتظر بود تا نوبتش بشه و میخواست آزاد بزنه که کمی ناراحت بود از این موضوع من 3.5 لیتر زدم گفتم بیا شما هم باکت رو پر کن بنده خدا به دوستش گفت هر وقت 4 لیتر زدم بگو
دوستش هم اصلا متوجه نبود یارو 0.5 لیتر زد که دوستش گفت شد 4 لیتر بنده خدا هم یه خورده تعجب کرد اما نازل رو گذاشت و پول منو هم به زور حساب کرد موبایل من هم همون موقع زنگ خورد و من حواسم پرت شد
(فکر کرد 4 لیتر رو زده)
در صورتیکه 0.5 لیتر بنزین زده بود 400 تومن داد
من هم بین راه متوجه این مسئله شدم که دیگه دیر شده بود
عزیزم موتور شما مصرفش خیلی کمه ولی شارژ بنزینتون با موتورای 250 سی.سی برابر . من تو کار این شرکت سوخت موندم !

Saeed System
06-09-2010, 23:41
دوستان شما چه تويوپي براي موتورتون ميندازيد؟

من هر تويوپي ميندازم نهايت عمرش 1 ماهه ..پنچر ميشه

موتور من 125 cg ايراني.و قيمت تویوپ هم 7 هزار تومن با نوار طوقه .

يه بار سر ظهر ساعت 3 تويه تهرانپارس پنچر شد تا خونمون 3 ساعت گرفتم دستم پياده اومدم تو گرما 2 كيلو آب بدنم كم شد.شانسم پول

هم اون موقع نداشتم پنچري بگيرم.واقعا دردسر شده موتور واسم .

Original Titan
07-09-2010, 00:03
احتمالا زيادي سير بادش ميكنيد لاستيك رو!
يه مقدار هم بد شانسيد

zahedy2006
07-09-2010, 00:08

يه بار سر ظهر ساعت 3 تويه تهرانپارس پنچر شد تا خونمون 3 ساعت گرفتم دستم پياده اومدم تو گرما 2 كيلو آب بدنم كم شد.شانسم پول

سلام
تو 21000 کیلومتر یکبار تیوپ عوض کردیم (فعل جمع به دلایلی به کار رفته است)

شما چند نکته را مد نظر داشته باشید:
1: لاستیک یاسا بیندازید
2: پنچری از کدام ناحیه است؟ از ناحیه خارجی یا به سمت طوقه(رینگ)؟
3: باد لاستیک را حتما تنظیم کنید با فشار سنج.

عزیزم موتور شما مصرفش خیلی کمه ولی شارژ بنزینتون با موتورای 250 سی.سی برابر . من تو کار این شرکت سوخت موندم !

خب شما هم برید موتور کم مصرف بخرید. :4:
پاسخ از طرف مسولان شرکت سوخت!!

کارت سوخت ما نیز آمد. هیپ هیپ هورا

piremard
07-09-2010, 00:37
ا خونمون 3 ساعت گرفتم دستم پياده اومدم تو گرما 2 كيلو آب بدنم كم شد.شانسم پول

هم اون موقع نداشتم پنچري بگيرم
سلام
شما موتورو قفل می کردی می اومدی منزل بعد بر می گشتی پنچری می گرفتی . هم به کمرت فشار نمی آوردی و هم 2 ساعتم طول نمی کشید و با موتور سالم می رسیدی خونه بجای پنچر .
اگر تونستی لاستیک تیوبلس بخر . پنچریش کمه و با یه چسب ساده سطحی تمومه و کنترل موتورم بهتر می شه

majid.shiraz
07-09-2010, 05:03

سلام
شما اول ببین معمولا پنچری از کدون ناحیه تیوپ هست اگر از کنار والف پنجر میشه علت میتونه کم باد بودن تیوپ باشه که والف کش میاد اگه از سایر قسمتها دیگه هست یا لاستیک نخ نما شده (نخ زده) یا یکی از اسپوک های چرخ میشینه توی تیوپ
ضمن اینکه ایران یاسا فعلا خیلی خوبه اصلا هم خارجی مارجی نخر

cao-cao
07-09-2010, 07:16
منم حدسمیزنم یا از لاستیکتونه یا از طوقتون وقتی تیپ رو عوض میکنید یه دست تو لاستیک بکشید ببینید چیزی توش نیست؟
بعد شما هر ما هتیوپ میخرید کلی الان تیوپ دارید که خوب ببینید همه از یه جا پنچرن؟
نمیتونید پنچریشو بگیرید؟

MAHDIAGENT47
08-09-2010, 15:35
آقايون موتور سوارا من فردا ميخام برم شهرك واسه گواهي نامه فعلا موتور خودم پاركينگه واسه اينكه كار به شورايه حل اختلاف نكشه تصميم گرفتم گواهي ناممو بگيرم حالا مشكل كجاست مشكل اين جاست كه فعلا موتور درست و حسابي دستم نيست يه 125 تو خونمون هست كه نه كارت موتور داره نه مدارك منم حال اتوبوسو ماشينو اين صحبتا رو ندارم ميخام با همين برم خونمونم تو خيابون 17 شهريور هستش حالا يه جوون مرد پيدا شه بگه دقيقا من از كدوم مسير برم كه نه به كفي بخورم نه به كلانتري :دي

cao-cao
08-09-2010, 16:43
والا به نظر من بنداز او امام علی از اونجا همت خروجی شهرک این بهترین راهی بود که به نظر من رسید از تو همت بری بهتره

atms87
08-09-2010, 16:50
اگه پولسار قدیمی هم گیرت بیاد بد نیست

MAHDIAGENT47
08-09-2010, 19:41
والا به نظر من بنداز او امام علی از اونجا همت خروجی شهرک این بهترین راهی بود که به نظر من رسید از تو همت بری بهتره
تشكر ولي اين جوري رام دور ميشه
بي خيال دلو ميزنم به دريا اول كفي زير اهنگو رد ميكنم بعد ميندازم امام حسين اگه از گشت هاي پليس امام حسين جون سالم به در ببرم ميندازم فردوسي بچه هايه اطلاعاتم ميپيچونم بعدشم انقلاب كارگر شمالي جلال آل احمد بعدشم شهرك ديگه :19:
فقط اميدوارم بتونم تو امتحان شهرش قبول شم اين طور كه ميگن هم سطحش شيب داره هم افسراش سخت گيرن :2:

cao-cao
08-09-2010, 21:20
تشكر ولي اين جوري رام دور ميشه
بي خيال دلو ميزنم به دريا اول كفي زير اهنگو رد ميكنم بعد ميندازم امام حسين اگه از گشت هاي پليس امام حسين جون سالم به در ببرم ميندازم فردوسي بچه هايه اطلاعاتم ميپيچونم بعدشم انقلاب كارگر شمالي جلال آل احمد بعدشم شهرك ديگه :19:
فقط اميدوارم بتونم تو امتحان شهرش قبول شم اين طور كه ميگن هم سطحش شيب داره هم افسراش سخت گيرن :2:

فک کنم بیرزه راهتو دور کنی تا اینکه موتور رو تقدیم کنی وشر درست کنی
اره تهران خیلی سخت میگیرن من خودم تو برنامم هست برم شهرستان بگیرم :10:

AVB
08-09-2010, 21:47
آقايون موتور سوارا من فردا ميخام برم شهرك واسه گواهي نامه فعلا موتور خودم پاركينگه واسه اينكه كار به شورايه حل اختلاف نكشه تصميم گرفتم گواهي ناممو بگيرم حالا مشكل كجاست مشكل اين جاست كه فعلا موتور درست و حسابي دستم نيست يه 125 تو خونمون هست كه نه كارت موتور داره نه مدارك منم حال اتوبوسو ماشينو اين صحبتا رو ندارم ميخام با همين برم خونمونم تو خيابون 17 شهريور هستش حالا يه جوون مرد پيدا شه بگه دقيقا من از كدوم مسير برم كه نه به كفي بخورم نه به كلانتري :دي

برو غمت نباشه ! :31: من تو این 5 ، 6 سالی که دارم با موتور تو شهر (اونم تو پر ازدحامترین نقاط) تردد می کنم تا حالا نشده افسر جلومو بگیره . البته گواهی نامه دارم ولی در کل واقعاً هیچ انگیره ای واسه اینجور کارا ندارن ! در هر صورت اگر هم جایی افسر یا کفی دیدی گازشو بگیر برو و توقف نکن !! نهایتش اینه که جریمت کنن ! بهتر از اینکه که موتورتو بخوابونن :5:
فقط کلاه ایمنی فراموش نشه ! (این خودش خیلی تاثیر داره تو گیر ندادن!) :20:
در مورد شهرک هم نمی خوام بترسونمت ولی خودم چون اونجا امتحان دادم به هیچکی توصیه نمی کنم. افسراش واقعاً سخت گیرن و خود امتحان شرایط محیطی اونجا (زمین-جمعیت و...) کار رو خیلی سخت میکنه. اگه میتونی سعی کن جایی بری که کفی باشه. یکی از دوستان خودم مجبور شد بره اسلام شهر امتحان بده !! :31:

piremard
08-09-2010, 22:08
17 شهوریور رو بیا پایین بنداز تو بعثت ... بعثت رو برو تا بعد از میدون بهمن برو داخل نواب ... نوابم یکه بیا تا بعد از توحید و چمران ... تقاطع جلال آل احمد بدو داخل جلال آل احمد . یراست می ری جلوی خروجی شهرک آزمایش

اگر بخوای از خیابون بری جدا از مشکل پلیس ، ترافیک و اعصاب خرد رو هم داری . از بزرگراه استرست برای امتحان کمتره
مضافا اینکه ممکنه اینبار قبول نشی . پس ریسک اینکه با پلیس برخورد کنی کمتره

majid.shiraz
08-09-2010, 22:21
ای بابا مگه میخوای با 1000 بیایی بیرون که تا اومدی تو اولین خیابون پلیس دنبالت کنه هرجا دیدی موتور میگیرن بنداز کوچه پس کوچه برو

piremard
08-09-2010, 22:56
دوستانیکه علاقمند موتورسیکلت و ماجراجویی هستند این سریال رو ببینید . داستان سفر دور دنیای دو موتورسوار از لندن هست .
اونا از انواع جاده ها و کشورها رد می شند و کلی خاطره و مشکلات .
وقتی به پلهای مخروبه می رسند با موتور می زنند رودخونه ... تو باتلاق گیر می کنند ....
نوع موتورهاشون BMW GS1200 هست که با بار حدود 280 کیلوگرم وزن دارند . می تونید تصور کنید که با چنین موتورای سنگینی آف-رود رفتن چقدر سخته :

در تمام طول سفر روی کلاهاشون دوربین نصب شده ضمن اینکه یه فیلمبردارم با موتور و دو تا هم با ماشین با فاصله تعقیبشون می کنند . خوده ماشین ها هم میتسو بیشی های آف-رودی هستند که اونا هم ماجرایی دارند .

اسم مجموعه : Long Way Round

البته از ایران رد نمی شند . می رند از روسیه دریای خزر رو دور می زنند تا دریای آرال برسند .

cao-cao
09-09-2010, 00:03
با موتور رفته بودیم ماسوله یکی از این موتور ها رو دیدیم راندش یه ایتالیایی بود یا گرخیده بود مناظر رو میدید باهاش تا یه جایی رفتیم
ولی خدایی عجب موتوری داشت تو کف موتور بودم

piremard
09-09-2010, 08:32
با موتور رفته بودیم ماسوله یکی از این موتور ها رو دیدیم راندش یه ایتالیایی بود یا گرخیده بود مناظر رو میدید باهاش تا یه جایی رفتیم
ولی خدایی عجب موتوری داشت تو کف موتور بودم
چقدر مفلسیم که یه خارجی می تونه تو جاده هامون سواری کنه . اما تردد موتورسیکلت برای ماها ممنوعه !
این BMW1200 gs برای آف رود طولانی اصلا مناسب نیست . ارتفاع زین و سنگینی موتور + شکل خاص انجین که بطور دو قلو و خورجینی آویزونه نفس آدم رو بند می آره . این موتور چابکیه یاماها داکار و کی.تی.ام رو نداره . این گروه هم ابتدا با کی.تی.ام قرار داشتند . اما چون شرکت کی.تی.ام مخالفت کرد ، بی.ام.دابلیو برداشتن !
تو سریال می بینید که بی.ام.دبلیو بارها اسکلتش می شکنه و تعادلش هم خیلی مشکله
ــــــــــــــــــ
راستی اون رفیقی که صفحه پیش می خواست بره شهرک آزمایش : شهرک 5 شنبه ها تعطیله . با این عید فطر باید کلی منتظر بمونی !
ــــــــــــــــ
دیشب دیر وقت باید می رفتم دور و ور . موتور رو روشن کردم دیدم گذاشتن دوبار ه تو دنده .. راهنما رو هم دست زدن + جا پایی ترک رو هم پایین دادن ! تست کردم راهنماهای من از کار افتاده :18: چراغها سالمه چون با دزدگیر روشن می شن . اما ظاهرا کلید راهنما خراب شده .
آخه من چه کنم ؟

MAHDIAGENT47
09-09-2010, 09:18
پيرمرد جان يكم دير گفتي الان يه ساعته از شهرك برگشتم :2:
اولش تعجب كردم كه چقدر سوتو كوره آمارش از نگهبانه رسيد كه پنج شنبه ها تعطيله :19:
حالا بايد با موتور بدون پلاك يه بار ديگه تا شهرك برم اينم شانسه ما

cao-cao
09-09-2010, 10:24
چقدر مفلسیم که یه خارجی می تونه تو جاده هامون سواری کنه . اما تردد موتورسیکلت برای ماها ممنوعه !
این BMW1200 gs برای آف رود طولانی اصلا مناسب نیست . ارتفاع زین و سنگینی موتور + شکل خاص انجین که بطور دو قلو و خورجینی آویزونه نفس آدم رو بند می آره . این موتور چابکیه یاماها داکار و کی.تی.ام رو نداره . این گروه هم ابتدا با کی.تی.ام قرار داشتند . اما چون شرکت کی.تی.ام مخالفت کرد ، بی.ام.دابلیو برداشتن !
تو سریال می بینید که بی.ام.دبلیو بارها اسکلتش می شکنه و تعادلش هم خیلی مشکله
ــــــــــــــــــ
راستی اون رفیقی که صفحه پیش می خواست بره شهرک آزمایش : شهرک 5 شنبه ها تعطیله . با این عید فطر باید کلی منتظر بمونی !
ــــــــــــــــ
دیشب دیر وقت باید می رفتم دور و ور . موتور رو روشن کردم دیدم گذاشتن دوبار ه تو دنده .. راهنما رو هم دست زدن + جا پایی ترک رو هم پایین دادن ! تست کردم راهنماهای من از کار افتاده :18: چراغها سالمه چون با دزدگیر روشن می شن . اما ظاهرا کلید راهنما خراب شده .
آخه من چه کنم ؟

والا چی بگم پیرمرد جان احتمالا فک کرده اره میاد یه منطقه بی اب و علف بدوی یا بیابون که با این موتور اموده ایران ولی خدایی دلم به حال خودمون سوخت که چرا ما نمیتونیم همچین چیزایی سوار بشیم
یه چیز جالب اینکه ما نمیتونیم از عوارضی رد بشیم ولی اون مثل اب خوردن رد میشه

piremard
09-09-2010, 11:19
او ما گاد ... ها ها
راه افتادم نمایندگی تا ببینه مشکل راهنما از کجاست . آخه اینقدر بخاطر دزدگیر سیمها تو هم گوریده جرات دستکاری ندارم . جالب اینجا بود که تکنسین تعمیرگاه که هیچ حوصله جواب دادن بمن رو دفعات قبلی نداشت . اینبار کارش رو ول کرد و اومد بیرون مغازه ...

گفت اتومات راهنما سوخته و اونا هم نمونه اش رو ندارن . مجبور شدم کل شرق تهران و تهرانپارس رو دور بزنم سراغ یدکی موتور . اما هیچی

با موتوره بدون راهنما دو بار مجبور شدم از دور برگردون بزرگاه رد بشم . دفعه دوم کم مونده بود تصادف کنم . بالاخره رسیدم محلمون و اونجا از یک مغازه خریدم و نصب کردم و درست شد . البته نمی دونم چرا بنظرم تو نور خورشید نور راهنما در حد فانوس نفتی بود !!
بعدم بسبک شوماخری کوچه ها رو در نوردیدم و اومدم خونه . ....

اما خودمونیم من با این پیریم بقول رفقا خیلی بی هوا می رما ... خودم می ترسم . صدای موتورم خیلی وحشتناک بلند شده بخاطر آچارکشی نکردن . از شونسد فرسخی ملت بیچاره می ترسن . باحال بود . بعد از هفته ها به یه ماجراجویی نیاز داشتم . باد لاستیکا کاملا خوابیده . کنترل موتور عالی شده نسبت به قبل . چندتا تکنیکم یاد گرفتم دارم روشون کار می کنم ببینم می تونم یا نه.
راستی اتومات راهنما فقط 1500 تومانه !

AIRO
10-09-2010, 17:40
شادی از این باشه:
بیشتر مشکلات چراغ ها از این قسمته زیر باک تمام سیم ها رد می شه مخصوصا سیم های چراغ ها اونجا در اثر کشش و چرخش دسته فرمون قطع می شه تنها راهش هم باز کردن وترمیم کردنشه ()البته مال ما اینجوری بود و درستش کردم حالا نمی دونم مال شما هم اینجوری (مال سی جی ها اینجوری هست)
اینم شادی منظورم رو بهتر بفهمونه

شهرام_ایرانی
10-09-2010, 19:56
اقا فردا گمرک بازه ؟؟؟
میخوام برم موتور بخرم

piremard
10-09-2010, 21:13
شادی از این باشه:
بیشتر مشکلات چراغ ها از این قسمته زیر باک تمام سیم ها رد می شه مخصوصا سیم های چراغ ها اونجا در اثر کشش و چرخش دسته فرمون قطع می شه تنها راهش هم باز کردن وترمیم کردنشه ()البته مال ما اینجوری بود و درستش کردم حالا نمی دونم مال شما هم اینجوری (مال سی جی ها اینجوری هست)
اینم شادی منظورم رو بهتر بفهمونه

سلام
نه عزیزم نوشته بودم که مشکل از اتومات بود . اونم بگمانم بخاطر فشار سرعت برق دزدگیر بوده که عوض کردم و درست شد . چون دزدگیر سریع چشمک می زنه . اگر راهنماها قطع بودن که دیگه هیچی . سیم کشی موتور من هر چند به ام.و آگوستا نمی رسه :دی ولی دیگه خیلیم افتضاح نیست . سیمها همگی از داخل یک لوله خرطومی محافظ رد شدن .

موتور در برابر فیل ! :38:

شهرام_ایرانی
10-09-2010, 21:24
نبود کسی من رو راهنمایی کنه

piremard
10-09-2010, 21:35
نبود کسی من رو راهنمایی کنه
تعطیله ! آخه تو روز اول هفته ی مهر هم اینا به مشتری جنسو می ندازن . شما ول کردی می خوای تو این ایام تق و لق بری خرید . اگرم کسی فروشگاهش باز باشه قیمت و کیفیتش تضمینی ندار + حق انتخاب شما
قیمتا هم نا معینه و تو ایام تعطیلی هیچ مدرکی جز رسید فروشگاه بهتون نمی دن . اما اگر هدفتون بازار گردی باشه تا قیمت دستتون بیاد که اون بحثش جداست

شهرام_ایرانی
10-09-2010, 22:10
خوب شد بحثش پیش اومد
یعنی موقع خرید چه چیزهایی رو باید از مغازه دار بگیریم و چه مدارکی رو باید با خودمون ببریم ؟؟؟

در ضمن من قصد خرید دارم اخه تنها روزی هست که خلوته خیابون ها و من که تازه کار هستم خیلی راحت میتونم موتور رو بیارم دم خونه
از دوستام هم کسی نیست که بتونه موتور برونه پس در نتیجه من تنها هستم

piremard
10-09-2010, 22:35
خوب شد بحثش پیش اومد
یعنی موقع خرید چه چیزهایی رو باید از مغازه دار بگیریم و چه مدارکی رو باید با خودمون ببریم ؟؟؟

در ضمن من قصد خرید دارم اخه تنها روزی هست که خلوته خیابون ها و من که تازه کار هستم خیلی راحت میتونم موتور رو بیارم دم خونه
اگه تازه کارید بهتره با موتور نو تو خیابون نرید . به شاگرد فروشگاه یه پولی بدید اونا موتور رو براتون تا منزل می آرن یا به وانت ... این موضوع کاملا برای فروشگاها عرفه و خیلی ها اینطوری خرید می کنند .

اگر موتور شما نمایندگی داره بهتره از نمایندگی نزدیک خونه بخرید
شناسنامه - کارت ملی - کارت خدمت در صورت داشتن - یه قبض آب،برق ...

موتور رو پلاک ملی شده با قولنامه و بیمه - خرج بیمه با شماست - تحویل بگیرید .
همونجا روشن کنید و تست کنید .
در مورد روغن و سرویس مخصوص موتورتون بپرسید .
برق موتور رو با کنترل چراغها چک کنید .
کلیه کلیدهای روی فرمون رو آزمایش کنید .
گاز بدید ببینید چقدر دود ناخالص از اگزوز خارج می شه
باد چرخها رو با دست تست کنید
شل یا سفتی زنجیر
با فروشنده در مورد نحوه گرفتن سند صحبت کنید - برخی به فروشگاه می آد و برخی نیاز به همت شما و پلیس 10 داره -
اگر همراه موتور کلاه هم هست بگیرید !
با سرعت کم راه بیوفتید و حتما وسط راه به موتور خستگی بدید وقتی منزل رسیدید روغن موتور رو عوض کنید و فردا به پمپ بنزین تشریف ببرید ! تا چند هفته یعد کارت موتور بدستتون می رسه و با بیمه و گواهینامه می تونید سواری بگیرید

شهرام_ایرانی
10-09-2010, 22:42
بخوام یک پولی به وانتی و این ها بدم سخته برام
میخوام خودم بیارمش اونقدر هم تازه کار نیستم در ضمن موتوری که من میخوام بخرم از این بدون کلاج ها هستش و روندش فکر کنم ساده باشه
اما فردا اگه پسندم شد و خواستم بخرم باید قولنامه رو ازشون بگیرم ؟؟؟؟

majid.shiraz
10-09-2010, 23:51
بخوام یک پولی به وانتی و این ها بدم سخته برام
میخوام خودم بیارمش اونقدر هم تازه کار نیستم در ضمن موتوری که من میخوام بخرم از این بدون کلاج ها هستش و روندش فکر کنم ساده باشه
اما فردا اگه پسندم شد و خواستم بخرم باید قولنامه رو ازشون بگیرم ؟؟؟؟

یه برگ قولنامه یا سند موقت میگیری ازشون تا بعد که سند بیاد
باید بیمه پرداخت کنی من 60.000 تومن هزینه کردم
راستی در باره گارانتی هم سئوال کن بعضی موتورها 1 ماه گارانتی دارند یادم نیست صفحه کلاچ یا هندل
روندنشون زیاد کاری نداره اولش سخته بعد عادت میکنی
مواظب ترمز جلو باش دیسکی هست و یهو بگیری باعث میشه اولین زمین خوردنت با این موتور رو تجربه کنی
توصیه های پیرمرد رو هم عمل کنی بد نیست
تمام لوازم جانبی رو ازشون بگیر
آینه ها
یه بسته آچار و پیچگوشتی و اینا هست
باطری میندازه روش
اگه دوست داشته باشه که البته وظیفشونه باکشو پر کنه
و یک قسمت از کایت موتور که پایین انجین قرار میگیره ( بدلیل حمل و نقل احتمال شکستن وجود داره که بازش میکنن)
راستی اگه وقت شد و یادتون بود هم موتور رو با هندل روشن کنید و هم با استارت البته این موتورها همه هندلشون گیر میکنه و معمولا مرتبه دوم هندل میخوره
چک کن که کایت موتور خش نداشته باشه
قفل صندوق موتور رو چک کن
اگه تونستی یه دور 2-3 دقیقه ای بزن
اگه کاسکت داشت که بهتر ازشون بگیر یا بگذار توی خونه یا اگه دوست داشتی سرت
بعضی نمونه ها دنده های چرخشی دارند بعد از 4 خلاص و بعدش برمیگرد به 1
کلاچشون با دنده عمل میکنه شما میتونی دنده رو فشار بدی طوری که مثلا دنده 2 هست و میخوای بری 3 اما دنده رو تا آخر فشار نده بین 2 و 3 نگه داری کلاچ آزاد میشه البته به مرور دستت میاد
حالاچی میخوای بخری
من تجربه استفاده از 2 نوع موتور کاب رو دارم در هر صورت در خدمتم

piremard
10-09-2010, 23:57
خدا بخیر بگذرونه :18:

majid.shiraz
11-09-2010, 00:03
خدا بخیر بگذرونه :18:
تذکر:
توی حرکت دنده از 4 جلوتر نمیره (خلاص نمیشه) میتونی معکوس کنی امااز 4 به خلاص نه
اما وقتی کاملا ایستادی میتونی راحت یدونه دیگه بزنی تو سر دنده که از 4 میپره به خلاص و یکی دیگه که بزنی میشه دنده 1
موتور خودم همینجوریه خیلی خوبه نمیخواد واسه حرکت مثلا پشت چراغ قرمز دنده ها رو برگردونی میزنی تو سر دنده و حرکت

hossein_dig
11-09-2010, 08:28
سلام
من بلاخره بعد از کلی تحقیق پالس 220 گرفتم
2710 نمایندگی فارس تو ولی عصر بالاتر از خ رازی
باتری هفته اول مرخص شد .20 پیاده شدم برای باتری جی اس
همچنین یکی از پیچ های محافظ اگزوز گم شد

در کل موتور بسیار زیبا و بروی هست

Original Titan
11-09-2010, 09:43
به به به!
مباركه انشالا!
ميگم كيفيت ساخت رو چه طور ميبيني؟

---------- Post added at 09:43 AM ---------- Previous post was at 09:42 AM ----------

قيمت رو هم بفرماييد دقيق

majid.shiraz
11-09-2010, 09:43
همچنین یکی از پیچ های محافظ اگزوز گم شد

در کل موتور بسیار زیبا و بروی هست

مبارکه ایشالا که چرخش بچرخه
آره بخاطر لرزش اگزوز پیچها شل میشن هر از گاهی چک کن همه پیچهارو

شهرام_ایرانی
11-09-2010, 09:47
یه برگ قولنامه یا سند موقت میگیری ازشون تا بعد که سند بیاد
باید بیمه پرداخت کنی من 60.000 تومن هزینه کردم
راستی در باره گارانتی هم سئوال کن بعضی موتورها 1 ماه گارانتی دارند یادم نیست صفحه کلاچ یا هندل
روندنشون زیاد کاری نداره اولش سخته بعد عادت میکنی
مواظب ترمز جلو باش دیسکی هست و یهو بگیری باعث میشه اولین زمین خوردنت با این موتور رو تجربه کنی
توصیه های پیرمرد رو هم عمل کنی بد نیست
تمام لوازم جانبی رو ازشون بگیر
آینه ها
یه بسته آچار و پیچگوشتی و اینا هست
باطری میندازه روش
اگه دوست داشته باشه که البته وظیفشونه باکشو پر کنه
و یک قسمت از کایت موتور که پایین انجین قرار میگیره ( بدلیل حمل و نقل احتمال شکستن وجود داره که بازش میکنن)
راستی اگه وقت شد و یادتون بود هم موتور رو با هندل روشن کنید و هم با استارت البته این موتورها همه هندلشون گیر میکنه و معمولا مرتبه دوم هندل میخوره
چک کن که کایت موتور خش نداشته باشه
قفل صندوق موتور رو چک کن
اگه تونستی یه دور 2-3 دقیقه ای بزن
اگه کاسکت داشت که بهتر ازشون بگیر یا بگذار توی خونه یا اگه دوست داشتی سرت
کلاچشون با دنده عمل میکنه شما میتونی دنده رو فشار بدی طوری که مثلا دنده 2 هست و میخوای بری 3 اما دنده رو تا آخر فشار نده بین 2 و 3 نگه داری کلاچ آزاد میشه البته به مرور دستت میاد
حالاچی میخوای بخری
من تجربه استفاده از 2 نوع موتور کاب رو دارم در هر صورت در خدمتم

دوست عزیز الان کدوم یکی از این مدل ها بهتر تو بازاره ؟؟؟؟؟
در ضمن یک نکته دیگه منظورت از اینکه گفتی کلاج آزاد میشه چیه ؟؟؟؟

cao-cao
11-09-2010, 10:06
خوب شد بحثش پیش اومد

کپی کار ملی و کپی شناسنامه همین به همراه اصلشون

piremard
11-09-2010, 10:14
کپی کار ملی و کپی شناسنامه همین به همراه اصلشون
سلام
برای سند و مخلفات حتما یک مدرک که نشون بده فرد در تهران سکونت داره لازمه . معمولا یه قبض برق یا تلفن بنام فرد می گیرند

من بلاخره بعد از کلی تحقیق پالس 220 گرفتم
هندا رو فروختی ؟ الان از این راضی هستی حالا باهمه تحقیق دامنه داره بین المللی :38: ؟

کسی روکش موتور پیدا نکرد . می به صرافت افتادم برم دوباره نایلون بخرم . اما مشکل اینکه نایلون زود کثیف می شه و خودش رو باید بشورم . با باد شدید هم بهر شکل از روی موتور می افته

cao-cao
11-09-2010, 10:19
اره درسته یادم نبود ما اخه چون از اشنا میخریدیم زیاد این بحثا نبود البته دفتر چه بیمه هم کفایت میکنه چون بدونن که شما تهران ساکنی و بیمت اینجا پرداخت میشه

MAHDIAGENT47
11-09-2010, 10:45
رفقا حالا كه بحثه سندو اين چيزا شد يه چند تا سوال پيش اومد واسم
من آلان كارت پايان خدمت ندارم ميتونم موتورو به نام خودم كنم ؟
چون چند سال پيش كه سنم قانوني نبود دور رو ور 17 بودم يه پولسارخسته خريدم به نام داداشم زدم
الانم كه بيستو چند سالم شده پايان خدمت ندارم بايد موتورو به نامه يكي ديگه بزنم ؟

piremard
11-09-2010, 12:09
چون چند سال پيش كه سنم قانوني نبود دور رو ور 17 بودم يه پولسارخسته خريدم به نام داداشم زدم
الانم كه بيستو چند سالم شده پايان خدمت ندارم بايد موتورو به نامه يكي ديگه بزنم ؟
بله لازمه . البته ممکنه فروشگاه خاصی از شما نخواد ولی منطقا صدور هر نوع سند با یا بدون واسطه مستلزم داشتن پایان خدمت یا اشتغال تحصیلیه

hamid_diablo1
11-09-2010, 13:44
سلام دوستان
میخواستم بدونم موتور سیکلت با برند دوکاتی و ktm تو ایران هست یا نه؟

majid.shiraz
11-09-2010, 14:00
دوست عزیز الان کدوم یکی از این مدل ها بهتر تو بازاره ؟؟؟؟؟
در ضمن یک نکته دیگه منظورت از اینکه گفتی کلاج آزاد میشه چیه ؟؟؟؟
دوست عزیز انتخاب در درجه اول با خودتونه
پیشنهاد من کویر رادیسون هست احتمالا با بیمه 1.000.000تومن بشه
ببین وقتی شما مثلا از دنده 2 میخوای بری 3 همزمان که داری پاتونو روی سر دنده فشار میدید صفحه کلاچ آزاد میشه و دیگه درگیر نیست الان شما دنده رو گذاشتید 3 اما پاتونو برنداشتید به محض اینکه پاتونو برداشتید مجدد کلاچ درگیر میشه و موتور داره با دنده 3 به حرکت ادامه میده
مثال 2:
اگه توی با دنده 4 حرکت میکنید و سر دنده رو فشار بدید کلاچ آزاد میشه و پاتونو که بردارید مجدد کلاچ درگیر میشه
مثال3:
با دنده 3 دارید حرکت میکنید یه خورده که سر دنده رو فشار بدید که نره دنده بعدی کلاچ آزاد میشه
امیدوارم متوجه شده باشید
(کلاچ آزاد میشه : در موتورهایی که کلاچ دارند مثل این میمونه که کلاچ رو بگیری)

---------- Post added at 02:00 PM ---------- Previous post was at 01:57 PM ----------

سلام

کسی روکش موتور پیدا نکرد . می به صرافت افتادم برم دوباره نایلون بخرم . اما مشکل اینکه نایلون زود کثیف می شه و خودش رو باید بشورم . با باد شدید هم بهر شکل از روی موتور می افته

پیرمرد جان
موتورت رو بفروش یه موتور له و اوراق بخر اونوقت میبینی که دیگه کسی از چند متریشم رد نمیشه

A.IvI.I.N
11-09-2010, 14:19
از شانس ما تو این چن هفته که قصد خرید موتور کردم 3-4 نفر از دوست واشنا هام تصادف داشتن.
خلاصه دیگه دیگه دستم به خریدش نمیره:41::19:

nafe-bandar
11-09-2010, 15:43

بستگی داره...
اگه بخوای مستقیم از شرکت بخری مثلا بنویسه فروشنده شرکت فلان. آره اگه گیر بدن باید داشته باشی
ولی از نمایندگی و فروشگاه ها بخوای بخری چیزی لازم نداره من سن قانونی نداشتم
کل چیزای موتورم بنام خودم از سند تا بیمه و کارت سوخت...
واسه قضیه اینکه موتورم رفت پارکینگ واسه تصادف هم همه مدارک به اسم خودم زدم و بیرونش آوردم ...

شهرام_ایرانی
11-09-2010, 16:10
از شانس ما تو این چن هفته که قصد خرید موتور کردم 3-4 نفر از دوست واشنا هام تصادف داشتن.
خلاصه دیگه دیگه دستم به خریدش نمیره:41::19:

اخ اخ
من هم مثل شما بودم
امروز موتورم رو هم پسند کردم و یارو حتی برای آورد بیرون اما بعد پشیمون شدم
نمیدونم چرا !!!!
اما ته دلم یک جورایی خالی بود و نمی تونستم بخرم :41:

hossein_dig
11-09-2010, 18:49
به به به!
مباركه انشالا!
ميگم كيفيت ساخت رو چه طور ميبيني؟

خیلی ممنون :11:
کیفیتش خوبه از سی جی بهتر ولی بشکنه دست این مونتاژ کار های ایرانی !!
فلاپ جلو فاصلش تنظیم نیست با 2 بار باز کردن وبستن نتونستم درستش کنم
جاپای عقبش یحتمل از نوع آشغالی بود چون هفته اول فلز درپوشش افتاد ، پیچ اگزوز هم که هیچی

مبارکه ایشالا که چرخش بچرخه
آره بخاطر لرزش اگزوز پیچها شل میشن هر از گاهی چک کن همه پیچهارو
ممنون:11:
امروز بخاطر تنظیم فلاپ جلو که پروژش نا موفق بود هر چی پیچ به چشمم رسید سفت کردم

هندا رو فروختی ؟ الان از این راضی هستی حالا باهمه تحقیق دامنه داره بین المللی ؟

نه هندا رو هنوز نفروختم ولی اگه مشتری باشه میفروشم 400 مشتری داشت بخاطر کارت سوختش توافق نشد
والا فعلا 740 تا رفتم اصلا با سی جی قابل قیاس نیست،شتاب عالی ، ترمز عالی ، صدا عالی ظاهر عالی ، وزن وحشتناک !!(البته عادت کردم) ، نور چراغ وحشت ناک تا هفته اول که تنظیم نکرده بودم شب ها هم یه چپ چپ نگاه میکردن و تو دلشون ...... میکردن ، بیش از 2 ساعت میشینم گردن و کتفم خسته میشه ولی میگن باید استیلشو بگیری نمیدونم چه جوری باید بگیرم با یه دست یا دو دست:27:
آقا نایلون رو بیخیال شو برو چراغ برق (امیر کبیر بعد ملت) روکش زد آب و زد گرما بگیر 15 تومن ( من هنوز نگرفتم)

سلام دوستان
میخواستم بدونم موتور سیکلت با برند دوکاتی و ktm تو ایران هست یا نه؟
بله هست شرکت کویر میاره ktm از 10میلیون و پانصد و دوکاتی رو نمیدونم زنگ بزن بپرس

خلاصه دیگه دیگه دستم به خریدش نمیره
جسارت نباشه من اصلا به شانس اعتقاد ندارم !! ، عدم احتیاط ( هم از طرف شما و هم دیگران ) وقتی داری با 70 سرعت یهو میپیچی تو یه فرعی یا اصلی و فکر اینو که یکی جلو سبز شه رو نکنی معلومه عاقبتش چی میشه من خودم همیشه احتیاط میکنم چند باری وقتی پیچیدم تو فرعی دیدم یه گاو (بلا نصبت همه شما ها) داره یه طرفه و بی احتیاط مثل گلوله میاد و چون سرعتم رو از قبل کم کرده بودم تونستم به موقعه توقف کنم و رفع بلا شد
اگه قرار برای اتفاق ها شما تصمیم هات رو هی عوض کنی(نه هر اتفاقی ، بعضی وقتا ها لازمه آدم تصمیم هاشو عوض کنه) اصلا قید هر کاری رو باید بزنی :46:
من خودم پارسال 89/8/19 با موتور تصادف کردن( 5 روز بیمارستان خوردم و خوابیدم ، البت کمی هم سرویس شدم:27:) و همه میگفتن باید موتور رو بیخیال شی ولی من هم گواهی نامم رو گرفتم و الان پالس 220 دارم و به تریل هم فکر میکنم:21: پس به نظر من سعی کن خرافاتی نباشی ، خدا به آدم عقل و منطق داد فکر کن و تصمیم بگیر زندگی رو کوفت خودت نکن حالشو ببر از امکانات محدودی که داریم کمال استفاده رو بکن:11:

:11:

zahedy2006
11-09-2010, 19:24
دوست عزیز انتخاب در درجه اول با خودتونه
پیشنهاد من کویر رادیسون هست احتمالا با بیمه 1.000.000تومن بشه
ببین وقتی شما مثلا از دنده 2 میخوای بری 3 همزمان که داری پاتونو روی سر دنده فشار میدید صفحه کلاچ آزاد میشه و دیگه درگیر نیست الان شما دنده رو گذاشتید 3 اما پاتونو برنداشتید به محض اینکه پاتونو برداشتید مجدد کلاچ درگیر میشه و موتور داره با دنده 3 به حرکت ادامه میده
مثال 2:
اگه توی با دنده 4 حرکت میکنید و سر دنده رو فشار بدید کلاچ آزاد میشه و پاتونو که بردارید مجدد کلاچ درگیر میشه
مثال3:
با دنده 3 دارید حرکت میکنید یه خورده که سر دنده رو فشار بدید که نره دنده بعدی کلاچ آزاد میشه
امیدوارم متوجه شده باشید
(کلاچ آزاد میشه : در موتورهایی که کلاچ دارند مثل این میمونه که کلاچ رو بگیری)

سلام

من سوالی که برام پیش اومده اینه که وقتی دنده پایین میره عمل کلاچ گیری به صورت مکانیکی انجام میشه پس چجوری می فهمید که صفحه یک درصد هم که شده درگیر نیست.
آخه خاندان صفحه کلاچ ممکنه جلویش ظاهر گردند!!

توی یه فرومی خوندم - محض عدم انتحلال - که دنده CGL هم به همینصورت است که از 5 میره روی یک اما تو حرکت هم رخ میده!!!

cao-cao
11-09-2010, 20:23
دایی خانومم یه دونه تلاش تریل داره 2 ساله خریده تا حالا اچار بهش نخورده
اخلاقش ینجوری یه موتور میخره 2 سال استفدهمیکنه میره یه صفر میگیره فک نکم تو این دوسال 10000تا باهش رفته باشه
دیشب باهاش صحبت میکردم گفتمتو که میخوای بدی بره بیا این نامی منو بگیر یه چیزیم بهت میدم اون رو بده من
گفت باشه خواستم بدم بره میام وض میکنم
کارتم دست برادر خانومم بود بیمروت رحم نکرده 15 بیشتر تو کارت برام نذاشته :دی
پ ن : من خودم تو 3 ماه با این 3000 تا رفتم البته خوبم بهش رسیدم

mr_rayan
11-09-2010, 21:04
حسین جان موتور جدید مبارک.
جنس های شرکت باجاج رو به نابودی قرار داره.واقعا کیفیت محصولاتش اومده پایین.
من دوسال پیش پالس 180 داشتم و فوق العاده موتور سالم و سلامت و به همراه مونتاژ عالی بود.
پارسال فروختم و یه پالس 200 گرفتم،مشکلاتی که بعد از چند روز فهمیدم و بردم نمایندگی تا درست کرد اینا بود:
1-دیسک جلو تاب داشت.
2-لنت دیسک جلو خوب بسته نشده بود و درست ترمز نمی گرفت.
3-چراغ خلاص دنده تو دنده 2 روشن می شد.
4-سوییچ هم قطع و وصلی داشت.
در ضمن لنت عقبش هم بعد از 6 ماه تموم شد و عوض کردم که لازم به ذکره پالس 180 رو یکسال داشتم و لنتش همچنان جوندار بود.همچنین توری اگزوزم هم ریخت که وقتی بردم تعمیرگاه متوجه شدم برای خیلی ها این اتفاق افتاده.
جالب اینه که کیفیت پالس های 220 سی سی از 200 هم بدتر شده.من هر موقع میرم دم تعمیرگاه باجاج میبینم بچه هایی رو که به چه بهونه های الکی و مشکلات بیخودی اونجا منتظرند تا موتورشون درست بشه.
جنس هایی هم که به عنوان قطعات اصلی خود نمایندگی می فروشند و کلی هم پول می گیره باز کیفیت قطعاتی که به صورت فابریک روی موتور قرار داره رو ندارند.

hossein_dig
11-09-2010, 21:15
ممنون:11:
درباره کیفیت من هنوز نمیتونم نظر بدم
ولی من خودم بیشتر کار های موتورم رو میکنم و دست تعمیر کار نمیدم
الان مور هندا سی بی آر 150 سی سی کویر آورده 3900 ولی اگه همین با مونتاژ اصلی بیدا فکر کنم بالای 10 تومن بشه
مونتاژ خیلی خیلی توی کار کرد وسیله تاثیر داره
همین سی جی رو اگه تو کشور سازنده منتاژ بشه باورتون نمیشه کلی میارزه

majid.shiraz
11-09-2010, 22:42
سلام

من سوالی که برام پیش اومده اینه که وقتی دنده پایین میره عمل کلاچ گیری به صورت مکانیکی انجام میشه پس چجوری می فهمید که صفحه یک درصد هم که شده درگیر نیست.
آخه خاندان صفحه کلاچ ممکنه جلویش ظاهر گردند!!

توی یه فرومی خوندم - محض عدم انتحلال - که دنده CGL هم به همینصورت است که از 5 میره روی یک اما تو حرکت هم رخ میده!!!
سلام
شما وقتی پاتونو از سر دنده برنداشتیدهرچی گاز بدید موتور فقط گاز میخوره و حرکت نمیکنه اگر هم در حرکت باشید که پاتونو بگذارید روی سر دنده و کمی فشار بدید اول صفحه کلاچ آزاد میشه بعد که بیشتر فشار دادید میره دنده بعدی پاتونو که برداشتید کلاچ درگیر میشه
یه سیستم مکانیکی داره که نمیگذازه گیربکس توی حرکت از 4 به خلاص تغییر وضعیت پیدا کنه

zahedy2006
11-09-2010, 22:54
سلام
شما وقتی پاتونو از سر دنده برنداشتیدهرچی گاز بدید موتور فقط گاز میخوره و حرکت نمیکنه اگر هم در حرکت باشید که پاتونو بگذارید روی سر دنده و کمی فشار بدید اول صفحه کلاچ آزاد میشه بعد که بیشتر فشار دادید میره دنده بعدی پاتونو که برداشتید کلاچ درگیر میشه
سلام

منظور من دقیقا همینه
سیستم این که الکترونیک نیست که مثلا تا پامون روی دنده رفت خودکار کلاچ را کامل قطع کنه بلکه یک سیستم مکانیکی باید داشته باشه که با فشار سبب عدم درگیری کلاچ میشه.
حالا اگه قراره من دنده 0.5 سانت بره پایین تا قطعی کلاچ رخ بده اگه 4 میلی متر بره پایین چی میشه؟ کلاچ نیم کلاچ نمیشه؟

majid.shiraz
12-09-2010, 06:14
سلام

منظور من دقیقا همینه
سیستم این که الکترونیک نیست که مثلا تا پامون روی دنده رفت خودکار کلاچ را کامل قطع کنه بلکه یک سیستم مکانیکی باید داشته باشه که با فشار سبب عدم درگیری کلاچ میشه.
حالا اگه قراره من دنده 0.5 سانت بره پایین تا قطعی کلاچ رخ بده اگه 4 میلی متر بره پایین چی میشه؟ کلاچ نیم کلاچ نمیشه؟
آره دیگه مثلا اگه شما روی 0.4 نگهش داری میشه گفت نیم کلاچه

majid.shiraz
12-09-2010, 06:23
زکی! شانسو داشته باش
دیروز پیچ قاب محافظ اگزوز رو که شل شده بود سفت کردم دیشب توی حرکت افتاد
دوستان کسی میدونه لامپ زنون برای موتور چند قیمت هست؟

cao-cao
12-09-2010, 08:05
زکی! شانسو داشته باش
دیروز پیچ قاب محافظ اگزوز رو که شل شده بود سفت کردم دیشب توی حرکت افتاد
دوستان کسی میدونه لامپ زنون برای موتور چند قیمت هست؟

2500 هست و لامپ گازی 700

piremard
12-09-2010, 09:37
سلام
این لامپ سفیدای پالس چجورن ؟ چند وات و چقدر روشنایی ؟

meto_895
12-09-2010, 13:36
سلام
نظرتون راجع به موتورهای گازی پاژنگ 50 سی سی چیه خوبه بدرد میخوره یا نه؟

ممنون

mr_rayan
12-09-2010, 19:10
سلام
این لامپ سفیدای پالس چجورن ؟ چند وات و چقدر روشنایی ؟
لامپ سفیدها که مثلا بهشون میگن طرح زنون اصلا بدرد نمی خوره.من یسری یدونه دوسال پیش گرفتم به قیمت 8000 تومن و انداختم رو موتور ولی اصلا چنگی به دل نمی زد بخاطر همین فرداش دوباره لامپ خودش روانداختم که هم پرنورتره و هم سرعت تغییر جریانش بین نور بالا و پایینش سریعتره.
به نظر من اگه نور سفید می خوای باید حتما زنون بندازی،لامپ 35 وات،همونایی که رو پراید می ندازند.فکر کنم قیمت هاش از 60000 تومن شروع میشه به بالا،البته باید حتما باطری هم اتمی باشه،بعضی ها میگن باید یه شارژر اضافه هم برای باطری گذاشت تا مشکلی پیش نیاد.

piremard
13-09-2010, 13:32
لامپ سفیدها که مثلا بهشون میگن طرح زنون اصلا بدرد نمی خوره.من یسری یدونه دوسال پیش گرفتم به قیمت 8000 تومن و انداختم رو موتور ولی اصلا چنگی به دل نمی زد بخاطر همین فرداش دوباره لامپ خودش روانداختم که هم پرنورتره و هم سرعت تغییر جریانش بین نور بالا و پایینش سریعتره.
به نظر من اگه نور سفید می خوای باید حتما زنون بندازی،لامپ 35 وات،همونایی که رو پراید می ندازند.فکر کنم قیمت هاش از 60000 تومن شروع میشه به بالا،البته باید حتما باطری هم اتمی باشه،بعضی ها میگن باید یه شارژر اضافه هم برای باطری گذاشت تا مشکلی پیش نیاد.
سلام رایان جان
شنیدم جدا از خرج ماهیانه باتری اگر برقش با رطوبت یا اتصالی به بدنه برسه شوک قوی الکتریکی وارد می کنه . در حد تیر برق فشار قوی 48 کیلو ولت ! :18: حباب محافظ بزرگیم لازم داره

mr_rayan
14-09-2010, 00:11
سلام رایان جان
شنیدم جدا از خرج ماهیانه باتری اگر برقش با رطوبت یا اتصالی به بدنه برسه شوک قوی الکتریکی وارد می کنه . در حد تیر برق فشار قوی 48 کیلو ولت ! :18: حباب محافظ بزرگیم لازم داره
سلام.اینجوری که خیلی خطری میشه قضیه.من تا حالا اینجوری نشنیدم ولی خطرناکه.
یادته دو هفته پیش گفتم توری اگزوزم ریخته بود و دادم درست کرد؟دیروز وقتی سوار موتور بودم احساس کردم یخورده صدای ترتر میده موتور.بعد از یه ربع صدای ترتر خیلی زیاد شد و وایسادمو اگزوز رو چک کردم دیدم زیر اگزوز،همون جایی که تعمیرکار قبلا سوراخ کرده بوده تا درست کنه و ... سوراخ شده و اگزوز داره از اونجا هوا می کشه.مثل اینکه یارو زورش اومده خوب جوشکاری کنه و جوشش ریخته بود.
خلاصه امروز موتورو بردم گذاشتم تعمیرگاه و کلی هم سر یارو غرغر کردم.

cao-cao
14-09-2010, 08:51
دایی خانومم یه دونه تلاش تریل داره 2 ساله خریده تا حالا اچار بهش نخورده
اخلاقش ینجوری یه موتور میخره 2 سال استفدهمیکنه میره یه صفر میگیره فک نکم تو این دوسال 10000تا باهش رفته باشه
دیشب باهاش صحبت میکردم گفتمتو که میخوای بدی بره بیا این نامی منو بگیر یه چیزیم بهت میدم اون رو بده من
گفت باشه خواستم بدم بره میام وض میکنم
کارتم دست برادر خانومم بود بیمروت رحم نکرده 15 بیشتر تو کارت برام نذاشته :دی
پ ن : من خودم تو 3 ماه با این 3000 تا رفتم البته خوبم بهش رسیدم

کسی نظری نداره؟:10:

piremard
14-09-2010, 11:58
قیمت مشکلی نداره . اما کلا این تریل های چینی کم کیفیت ارزش خرید ندارن . من نظرم منفیه

piremard
14-09-2010, 13:09
زدن بموتور در رفتن !
امروز اداره پست بودم. موتورو طبق معمول اریب کنار خیابون پارک کرده بودمکه صدای دزدگیرش بلند شد . رفتم بیرون کسی نبود . ..برگشتم کارم رو دنبال کردم .
وقت رفتن دیدم ترک بند - جاییکه صندوق عقب رو می ذارن - کج شده . این فلز بسیار محکمه . نمی دونم کی و چطور بهش زده که کجش کرده . جالبه که موتور از روی جک نیفتاده !
خلاصه که باغه وحشیست دیدنی . با حدود 40 تا می رفتم . یکی تا وسط خیابون اومده داد می زد که : فروشیه ؟! :18: من تو کار ملت موندم . هر وقت می رم مولوی و پایین شهر یکی می گه : بار می بری ؟ ... وسط شهر می پرسن : فروشیه .. چند خریدی ؟ بالا شهر می گن : ببین ! این صندوقای بغل رو بکشی عقب خوشگل تر می شه ها !

cao-cao
14-09-2010, 14:55
من هر وقت با دوچرخه تو شهر میرفتم اینجوری میشد
خیلی با حال بود

majid.shiraz
14-09-2010, 14:59
این پمپ بنزین هم اوضاعی شده واسه ما
نوبت بنزین زدنم شد اومدم از کنار موتورم ردشم که نازل رو بردارم آروم خوردم به راهنمای جلو موتور یه پیرمرده
راهنما شکست!
برگشتم نگاه کردم دیدم به اندازه خود راهنما چسب دوقلو خرجش کرده که بچسبه
پیرمرده شروع کرد به غر زدن
ای شکستیش آخی راهنماش کنده شد چرا احتیاط نمیکنی و ...
من هیچی نگفتم یکی که کنارمون بود گفت حاجی اینکه قبلا هم شکسته بود مثل اینکه چسبش زدی
اما پیرمرده آتیشش تند تر شد و کم کم ولوم صداش بلند تر
من بنزینمو زدم دست کردم 2000 تومن دادم بهش گفتم بیا برو واسه یه راهنما که قبلا هم شکسته چه دادو بیدادی راه انداختی
اونم 2 دستی گرفت!
موتور قبلی رو که داشتم پشت چراغ قرمز یه تاکسی عقب گرفت یهو اومد توی کایت موتور کایت شکست اومد پایین گفت شرمنده
گفتم خسارت بده گفت والا ندارم گفتم خوب برو
خلاصه کایتو زدم زیر بغل اومدم خونه با چسب و پیچ و مهره از زیر چسبوندمش و ... خلاصه

piremard
14-09-2010, 15:28
چه حسی داره وقتی شما در حالیکه با لباس و تشکیلات و موتور شسته و تمیز در حال رانندگی هستید و درست همون لحظه از کنارتون یه موتور هم مدل و نام مال شما با ظاهری کثیف و داغون و از همه بدتر یه راننده ژنده پوش و کر و کثیف رد می شه ؟!

این موقعیت ها مخصوص ایران و کشورهای فقیره . مثلا کسی تو ایران برای خرید موتور حق انتخاب زیادی نداره . از طرفی کمتر کسی کلاس های مختلف موتور رو می شناسه . بهمین خاطر هر ننه قمری موتور شما رو سوار می شه :دی حالا تصور کنید دارید با مگلی و لباس و عینک دودی و ... رانندگی می کنید . سر یه فرعی از بزرگراه رسالت یهو یه پیرمرد کچل حدود 6 و اندی ساله سوار یه مگلی وارد بزرگراه می شه :18: :
فلاپ های بغل خرد شدن
پشت موتور یه خورجین درویشی روی ترک گذاشته !
عقب موتور کش بستهو یه استیل بزرگ هوندا 125 به دم موتور جوش داده
خودش با یه پیرهن چرک و دمپایی آبی ! :38: پشت موتور نشسته

چه حسی بهتون دست می ده ؟
الان پالس ، پولسار 220 ، آپاچی ، اونجر ، تقریبا همگی این وضعیت رو دارند و شما از خجالت آب می شید اگر روزی پشت چراغ قرمز درست کنار یه نفر مشابه وضعیت بالا منتظر چراغ سبز بمونید .

این عکس مال یکی از همین موتورهای گرون قیمته که تو ایران حتی روندنش غیر مجازه ولی تو کره جنوبی و ژاپن حکم سی.جی 125 یا حتی موتور گازی بار کش رو داره . به میله هایی که بهش جوش دادن دقت کنید :

majid.shiraz
14-09-2010, 16:42
اگه یخورده دیگه طول ترک موتور رو زیاد کنن واسه نعش کشی هم جوابگو هست

hossein_dig
14-09-2010, 22:06
سلام امروز به دلیلی ( نپرسین چرا ) آینه سمت چپم شکست ، کل گمرک و نمایندگی های فارس موتور و هرجا که بگین زیرو رو کردم آینه پالس220 نداشتن (نمایندگیش میگه اینا فعلا قطعاتش نیست حتی فلاپش یا هرچیزی دیگه ای، بعضی از قطعاتش با پالس 200 مشابه)، خاک بر سر من با این تحقیقاتم :18:، موتوری که امروز یه آینش نیست فردا اگه چیزیش بشه من چه خاکی به سرم بریزم !؟:19:

herfei2008
15-09-2010, 20:39
سلام ببخشید یه سوال داشتم !
بین موتور های طرح ویو که الن تو بازارن کدوم بهتره ؟ اینا که من تو خیابان بیشتر دیدم پیشرو و جت رو و کویر ... بوده !
یه سوال مهم دیگه اینکه من میخوام جاهایی برم که باید موتور چندساعتی جایی کنارای خیابون یا کوچه پارک باشه میخواستم بدونم این طرح ویو ها از لحاظ امنیت چطورن ؟
(آخه مثلا از بس cg 125 تو بازاره اونا رو آدم با خیال راحت هرجایی می گذاره اما این ویو ها را نمیدونم خواهشا کسایی که دارن ما رو رهانمایی کنن)

خیلی سوال پرسیدم در آخر بین cg های فعلی بازار کدوم واقعا خوبه آخه واقعا مارک ها خیلی زیاده!!!

zahedy2006
15-09-2010, 21:41
سلام

بین موتور های طرح ویو که الن تو بازارن کدوم بهتره ؟ اینا که من تو خیابان بیشتر دیدم پیشرو و جت رو و کویر ... بوده !

تجارب دوستان در همین تاپیک و فروم دیگر می گوید کویر. سرچ بزنید نظراتشون را بخونید

یه سوال مهم دیگه اینکه من میخوام جاهایی برم که باید موتور چندساعتی جایی کنارای خیابون یا کوچه پارک باشه میخواستم بدونم این طرح ویو ها از لحاظ امنیت چطورن ؟

اگه تخریب را در نظر نگیریم اینا جای سوئیچشون باز یه پوشش داره که با کلید باز میشه ولی قدرت دزدها رو من خبر ندارم!!
ولی قفل رو که خدا نگرفته!!

(آخه مثلا از بس cg 125 تو بازاره اونا رو آدم با خیال راحت هرجایی می گذاره اما این ویو ها را نمیدونم خواهشا کسایی که دارن ما رو رهانمایی کنن)

ما نمی گذاریم!!

خیلی سوال پرسیدم در آخر بین cg های فعلی بازار کدوم واقعا خوبه آخه واقعا مارک ها خیلی زیاده!!!

سز و ته یه کرباسند (و هر کسی یه چیزی می گه!! من هم یه کسی هستم!!) ولی
تکتاز و ارشیا و هرمز و کیان جالب در اومده اند.
خود من ارشیا و هرمز رو تستیدم. جالب اند اما در حد تست.
یه تعمیرکاری می گفت ارشیا دنده هاش به زوزه می افته

با آواتار حال می نمایید!! یا عوضش کنم؟

mr_rayan
15-09-2010, 23:52
صفحه پالس 200 قیمت 42 تومن.
15 تومن اجرت تعویض.3 تومن پول روغن.
کلا 60 تومن.
امروز عوض کردم.به نظرتون یخورده قیمت ها بالا نیست؟:41:

zahedy2006
16-09-2010, 00:08
کلا 60 تومن.
امروز عوض کردم.به نظرتون یخورده قیمت ها بالا نیست؟

سلام

شما سه بار صفحه عوض کنید ما یه بار انجین عوض می کنیم !!! :31:

راستی چند کیلومتر کار کرده بود که به تعویض صفحه اقدام کردید؟؟

کلا اجناس یا مرغوب یا کمیاب قیمت های کذایی دارند. این هم مستثنی نیست اما دسته بندی اش با خودتون

piremard
16-09-2010, 04:25
کلا 60 تومن.
امروز عوض کردم.به نظرتون یخورده قیمت ها بالا نیست؟:41:
سلام
صفحات منم خرابه ولی عوضش نمی کنم ! یا 8000 کیلومتر دیگه وظیفشه کار کنه :دی تا موتور می ره شما باید نفسشو از خرج کردن بگیری . حرفیم زد فوریببرش کنار انبار اوراقیا تهدیدش کن ، جواب می ده تازه شتابشم دوبرابر می شه :38:

منکه دیگه با موتور کاری ندارم . همسایه دیروز چندبار تکونش داد و گلگیرش خراشیده شد .. بچه ها روش می شینند . جالبتر اینکه کسی از صدای آژیر دزدگیر نمی ترسه . دیگه منم قبول کردم که موتورم همگانیه . می خوام از فردا یه سری کلید یدک بسازم به هر خونه از کوچه یکیشو بدم . دزدگیرم بکنم . شما هم خواستید تو خصوصی آدرستونو بذارید یه کلیدم به بچه های فروم می دم .

تابستونم تموم شد بسلامتی .. دیگه کمتر کسی بموتورسوارا پیله می شه . ولی باید بفکر هوای سرد و خیابونای خراب و بارندگی بود . منم باید حتما یبار برم امتحان ببینم بالاخره شاخ این سی.جی 125 رو می شکنم یا نه ...

به امید روزهای بی تصادف

cao-cao
16-09-2010, 07:03
من نیما دارم از نیرو محرکه
موتور بدی نیست
کلا این سی دی ای همون دوچرخست یکمی با دلنگ دلونگ اضافه به دوچرخه که مسلط باشی از لحاظ فنی خیلی کاراش رو خودت میتونی انجام بدی من تو این دوماه خیلی کاراش رو خودم ذیگه خونه انجام میدم اکثرا رو هم تو این تعمیر گاههای موتور یاد گرفتم موتور عموم مشکل داشت منم فرودین همش میرفتم بالا سر یا ببینم چیکار میکنه کاریاد بگیرم

piremard
16-09-2010, 07:43
موتور بدی نیست
کلا این سی دی ای همون دوچرخست یکمی با دلنگ دلونگ اضافه به دوچرخه که مسلط باشی از لحاظ فنی خیلی کاراش رو خودت میتونی انجام بدی من تو این دوماه خیلی کاراش رو خودم ذیگه خونه انجام میدم اکثرا رو هم تو این تعمیر گاههای موتور یاد گرفتم موتور عموم مشکل داشت منم فرودین همش میرفتم بالا سر یا ببینم چیکار میکنه کاریاد بگیرم
عزیزم کاوو-کائو جان شما یه نقل قول از کامنت مورد نظرتون بگیرید . من هر چی دیدم نفهمیدم منظور شما کامنت کدام دوستمون بود . منظورتون مقایسه بین ویو و سی.دیآی هست احیانا ؟

cao-cao
16-09-2010, 08:24
سلام

سز و ته یه کرباسند (و هر کسی یه چیزی می گه!! من هم یه کسی هستم!!) ولی
تکتاز و ارشیا و هرمز و کیان جالب در اومده اند.
خود من ارشیا و هرمز رو تستیدم. جالب اند اما در حد تست.
یه تعمیرکاری می گفت ارشیا دنده هاش به زوزه می افته

با آواتار حال می نمایید!! یا عوضش کنم؟

موتور بدی نیست

عزیزم کاوو-کائو جان شما یه نقل قول از کامنت مورد نظرتون بگیرید . من هر چی دیدم نفهمیدم منظور شما کامنت کدام دوستمون بود . منظورتون مقایسه بین ویو و سی.دیآی هست احیانا ؟
سلام بر شما دوست عزیز
سائو سائو تلفظ درستشه
با احترام

شهرام_ایرانی
16-09-2010, 08:25
سلام
صفحات منم خرابه ولی عوضش نمی کنم ! یا 8000 کیلومتر دیگه وظیفشه کار کنه :دی تا موتور می ره شما باید نفسشو از خرج کردن بگیری . حرفیم زد فوریببرش کنار انبار اوراقیا تهدیدش کن ، جواب می ده تازه شتابشم دوبرابر می شه :38:

منکه دیگه با موتور کاری ندارم . همسایه دیروز چندبار تکونش داد و گلگیرش خراشیده شد .. بچه ها روش می شینند . جالبتر اینکه کسی از صدای آژیر دزدگیر نمی ترسه . دیگه منم قبول کردم که موتورم همگانیه . می خوام از فردا یه سری کلید یدک بسازم به هر خونه از کوچه یکیشو بدم . دزدگیرم بکنم . شما هم خواستید تو خصوصی آدرستونو بذارید یه کلیدم به بچه های فروم می دم .

تابستونم تموم شد بسلامتی .. دیگه کمتر کسی بموتورسوارا پیله می شه . ولی باید بفکر هوای سرد و خیابونای خراب و بارندگی بود . منم باید حتما یبار برم امتحان ببینم بالاخره شاخ این سی.جی 125 رو می شکنم یا نه ...

به امید روزهای بی تصادف

پیرمرد جان تو که داری موتورت رو عمومی میکنی
حداقل برو یک چیز شاخ بخر که ملت حالش رو ببرن
بابا نیمی فهمم
یعنی هیچ کسی تو محلتون نیست به این موتور شما احترام قائل باشه ؟؟؟؟:41:

zahedy2006
16-09-2010, 10:52
سلام
صفحات منم خرابه ولی عوضش نمی کنم ! یا 8000 کیلومتر دیگه وظیفشه کار کنه تا موتور می ره شما باید نفسشو از خرج کردن بگیری . حرفیم زد فوری ببرش کنار انبار اوراقیا تهدیدش کن ، جواب می ده تازه شتابشم دوبرابر می شه

سلام
به صفحه ها فشار روانی وارد نکنید. بچه قاطی می کنه می زنه به سیم آخر دنده ها و جاهای دیگه رو خراب می کنه:31: (بنا به گفته تعمیرکار)

یک سمت انجین رو باز کنید - سمتی که صفحات اونجاست - پیچ یا پیچ هایی که برای نگاه داشتن صفحات هست را سفت تر کنید تا صفحات نزدیکتر گردند. با این کار یه مقدار دیگه هم کار می کنند مگه اینکه صفحات واقعا تمام شده باشند

من این تز تهدید شما را روی ترمز موتور پیاده کردم. :5: خوب نمی گرفت ! گذاشتم کنار حیاط گفتم دیگه روشنت نمی کنم!
حالا می خوام برم تستش کنم.
می خوام تو 5 متری یک کامیون با 80 تا سرعت بزنم رو ترمز ببینم می ایستد یا نه !:31:

سلام بر شما دوست عزیز
سائو سائو تلفظ درستشه
با احترام

این همون ژنرال چینیه یا ژاپینه نیست؟!
فکر کنم طرز صحیح نوشتنش این باشه
Tsao Tsao

majid.shiraz
16-09-2010, 10:54
سلام ببخشید یه سوال داشتم !

کویر رادیسون بردار که حرف نداره
پیشرو 135 سیسی هم هست که البته بیشتر قدرتی هست و نه سرعتی
کامنتهای قبلی رو بخونید
از نظر امنیت شما نباید به درپوش سوئیچ اکتفا کنی
من که همیشه اگه کارم بیشتر از 5 دقیقه طول بکشه حتما قفل و زنجیرش میکنم تازه یه قفل آویز هم میزنم به اسپوک چرخ عقب که مانع چرخیدن چرخ میشه
اینجوری اگر (اگر) هم دزد بتونه ببرتش دیگه آنچنان خودموسرزنش نمیکنم که ای کاش قفلش کرده بودم
تازه من شب موتور توی حیاط که باشه هم باز قفلش میکنم

AVB
16-09-2010, 15:45
سلام به همه دوستان.
دوستان برای آب بندی یه موتور 200 چه دستور العملی تجویز می کنن ؟ روغن موتور رو کی باید تعویض کرد؟
ممنون میشم اگه کسی اطلاعات کاملی داه توضیح بده.

piremard
16-09-2010, 16:11
سلام به همه دوستان.
دوستان برای آب بندی یه موتور 200 چه دستور العملی تجویز می کنن ؟ روغن موتور رو کی باید تعویض کرد؟
ممنون میشم اگه کسی اطلاعات کاملی داه توضیح بده.
سلام
موتور 200 سی.سی ؟ چه موتوری ؟

AVB
16-09-2010, 16:53
سلام .
بله 200 سی سی هستش. طرح تریل بازار داخلی :20:، فکر می کنم روان باشه! (برای یکی از دوستانه).

herfei2008
16-09-2010, 17:05
راستی کسی موتور فروشی خوب در اصفهان سراغ نداره؟

mr_rayan
16-09-2010, 18:53
سلام

شما سه بار صفحه عوض کنید ما یه بار انجین عوض می کنیم !!! :31:

راستی چند کیلومتر کار کرده بود که به تعویض صفحه اقدام کردید؟؟

کلا اجناس یا مرغوب یا کمیاب قیمت های کذایی دارند. این هم مستثنی نیست اما دسته بندی اش با خودتون
تقریبا 13000 تا کارکرده.
من رفتم از نمایندگی گرفتم و به قول خودشون جنس فابریک بمن دادند ولی متفرقه تو گمرک 20 تومن هم پیدا میشه.
جالب اینجاست که دیرزو بوق سمت چپ موتورمم یهو از کار افتاد.هرکاری کردم و تعمیرکار هم هرکاری کرد نتونست راش بندازه،گفت مرخصه.رفتم یه بوق نو گرفتم به قیمت 10 تومن . به قول نمایندگی فابریک فابریک.
به فروشنده گفتم حالا خوبه جنس هندیه انقدر فابریک فابریک می کنید اگه ژاپنی بود چیکارمون می کردید.
حالا خوبیش اینه که حداقل تک می فروشند آدم مجبور نیست که حتما جفت بخره.
بازاریه هاااااااا....

piremard
17-09-2010, 07:15
پیرمرد جان تو که داری موتورت رو عمومی میکنی
حداقل برو یک چیز شاخ بخر که ملت حالش رو ببرن
بابا نیمی فهمم
یعنی هیچ کسی تو محلتون نیست به این موتور شما احترام قائل باشه ؟؟؟؟دیشب حدودای ساعت 11 برق کل محل رفت . ظلمات کامل !
ولی کوچه بخاطر بنظرم فوت یکی از همسایه ها شلوغ بود . دو بار صدای موتورو شنیدم . دیگه در حالیکه تو بستر در خواب بودم گفتم : بردن دیگه ... خداحافظ ای موتور .. آخیش از شرش راحت شدم . الان صبح دیدم هنوز جلوی دره ولی لاستیکش رو تو گوشه ی دیوار فرو کردن ! همیشه جای دست و پای مردم روی گرد و خاک زین مشخصه
زاهدی جان این روکش موتور رو نپرسیدی ؟

جالب اینجاست که دیرزو بوق سمت چپ موتورمم یهو از کار افتاد.هرکاری کردم و تعمیرکار هم هرکاری کرد نتونست راش بندازه،گفت مرخصه.رفتم یه بوق نو گرفتم به قیمت 10 تومن . به قول نمایندگی فابریک فابریک.
بوق منم از هر دوبار ، یکبار می زنه . نمی دونم بخاطر این هست که با آب شستمش یا ...
شما بعد از مثلا دو-سه روز موتور رو تو هوای شب یا صبح زود روشن می کنی ، موتور چطوره ؟ سرحال استارت می خوره یا دوبار استارت می زنید یا باید یه دقیقه بمونه تا گرم شه ؟ چون من اگه ساسات رو نکشم بعضی وقتا اصلا روشن نمی مونه و دوباره استارت می خوره . وقتیم یکی دو دقیقه گرمش نکرده باشم هنوز چند متری نرفتم ، خفه می کنه

mr_rayan
17-09-2010, 18:46
بوق منم از هر دوبار ، یکبار می زنه . نمی دونم بخاطر این هست که با آب شستمش یا ...
شما بعد از مثلا دو-سه روز موتور رو تو هوای شب یا صبح زود روشن می کنی ، موتور چطوره ؟ سرحال استارت می خوره یا دوبار استارت می زنید یا باید یه دقیقه بمونه تا گرم شه ؟ چون من اگه ساسات رو نکشم بعضی وقتا اصلا روشن نمی مونه و دوباره استارت می خوره . وقتیم یکی دو دقیقه گرمش نکرده باشم هنوز چند متری نرفتم ، خفه می کنه
فکر نکنم بوقت به آب ربطی داشته باشه چون من همیشه موتورمو و موتورهای قبلیم رو با آب راحت می شورم و فقط اندفعه برای بوقم این اتفاق افتاد.
من موتورم رو توی پارکینگ میذارم و توی هوای آزاد نیست و اگه یه هفته هم تو پارکینگ بخوابه با یه تک استارت روشن میشه مگر زمستون باشه که بخوام ساسات بکشم.
ولی همیشه بعد از روشن شدن باید یکی دو دقیقه ای کار کنه تا گرم بشه و میزون کار کنه بعد راه بیفتم.چون من همیشه گاز موتور رو کم می کنم و روی حداقل تنظیم می کنم.

zahedy2006
17-09-2010, 18:56
زاهدی جان این روکش موتور رو نپرسیدی ؟

سلام
پرسیدم ، یادم رفت بنویسم.
متاسفانه نداشت
حالا من چند روز دیگه باید برم گمرک کلاه بخرم. اونجا هم یه پرس و جو می کنم.

گفتم : بردن دیگه ... خداحافظ ای موتور .. آخیش از شرش راحت شدم . الان صبح دیدم هنوز جلوی دره ولی لاستیکش رو تو گوشه ی دیوار فرو کردن !

مار از پونه ... :31:

ولی همیشه بعد از روشن شدن باید یکی دو دقیقه ای کار کنه تا گرم بشه و میزون کار کنه بعد راه بیفتم.چون من همیشه گاز موتور رو کم می کنم و روی حداقل تنظیم می کنم.

فکر کنم موتور من مشکل داره
با اینکه 1900 کار کرده و خیلی روان کار می کند اما اگر یکجا بایستم و هر از گاهی گاز ندهم خاموش می کنه.
دور را روی اطراف 1000 تنظیم کرده ام (کمترین حالتی که طرز کار کردن موتور بد نشه) اما اگه روی 2000 هم باشه این مشکل پیش میاد.

نکته عجیب دیگری که هست:
موتور رو وقتی تازه روشنش می کنی خوب کار می کنه. بعد نیم ساعت یه مقدار عجیب میشه (!!) انگار سفت میشه. دنده ها هم سفت می شوند و دنده با صدا جا می رود.
دوباره وقتی پارک می کنم و بعد از مدتی میام و باهاش حرکت می کنم انگار اصلا انجین نداره انقدر که نرم میشه (ترکم می گفت چیزی حس نمی کنه!!) - خودم صدای تعویض دنده و سفتی زیر پایم حس نمی کنم
احساس می کنم این روغن توی یه بازه دمایی خوب کار می کنه و وقتی دما بالاتر می ره کارکردش بد میشه !!!
در ضمن 20 - 50 هست

کسی چنین تجربه ای نداره؟

piremard
17-09-2010, 19:29
سلام
پرسیدم ، یادم رفت بنویسم.
متاسفانه نداشت
حالا من چند روز دیگه باید برم گمرک کلاه بخرم. اونجا هم یه پرس و جو می کنم.

مار از پونه ... :31:

فکر کنم موتور من مشکل داره
با اینکه 1900 کار کرده و خیلی روان کار می کند اما اگر یکجا بایستم و هر از گاهی گاز ندهم خاموش می کنه.
دور را روی اطراف 1000 تنظیم کرده ام (کمترین حالتی که طرز کار کردن موتور بد نشه) اما اگه روی 2000 هم باشه این مشکل پیش میاد.

نکته عجیب دیگری که هست:
موتور رو وقتی تازه روشنش می کنی خوب کار می کنه. بعد نیم ساعت یه مقدار عجیب میشه (!!) انگار سفت میشه. دنده ها هم سفت می شوند و دنده با صدا جا می رود.
دوباره وقتی پارک می کنم و بعد از مدتی میام و باهاش حرکت می کنم انگار اصلا انجین نداره انقدر که نرم میشه (ترکم می گفت چیزی حس نمی کنه!!) - خودم صدای تعویض دنده و سفتی زیر پایم حس نمی کنم
احساس می کنم این روغن توی یه بازه دمایی خوب کار می کنه و وقتی دما بالاتر می ره کارکردش بد میشه !!!
در ضمن 20 - 50 هست

کسی چنین تجربه ای نداره؟
روغن اتومات بریز . موتور من موقع تعویض دنده اندازه بوق صدا می ده -جداً- ولی بنظرم طبیعیه منم جای اون بودم فریاد می زدم . فکرشو بکن تو دیگ روغن .. آتیش ... تازه باید 8000 دورم بچرخه اونم نیم ساعت ؟!
حالا یبار که پول دار شدم موتورو سرویس می کنم البته اگه تا اون موقع گیر پارکینگ پلیس نیوفتم و موتورمو ندزدن . از زیر کاربرات بنزین سیاه رو زمین نشت می کنه . شیلنگ روغن ترمز هم بریده . بدون روغن ترمز می گیرم . دیسک سوت می کشه .
نور راهنما بقدری ضعیفه که از نیم متری هم بسختی دیده می شه .

ای کاش عصر جنگ ستارگان بود و همه با سفینه ها رفت و آمد می کردن . الان دیگه ناجا حتی تو اطلاعیه های محدودیت ترافیکی اسم موتورسوار رو نمی آره . انگار اصلا ما وجود نداریم !

piremard
17-09-2010, 19:33
گاز موتور رو کم می کنم و روی حداقل تنظیم می کنم
متوجه منظور شما نشدم

mr_rayan
17-09-2010, 19:43
متوجه منظور شما نشدم
منظورم اینه که گاز موتور کمه.روی دور 1000 یخورده بیشتر تنظیم می کنم.مثلا 1200.

mr_rayan
17-09-2010, 19:57

نکته عجیب دیگری که هست:
در ضمن 20 - 50 هست

کسی چنین تجربه ای نداره؟
به نظرم موتورت رو باید فیلرگیری کنی تا میزون تر کار کنه.
در مورد روغن هم همینطور که پیرمرد جان گفت از روغن اتومات استفاده کن.اگه ازاتومات استفاده نمی کنی ببین راهنمای موتورت چی گفته و باید از چه روغنی استفاده کنی.روغن 50 واسه هر موتوری مناسب نیست.شاید باید40 استفاده کنی.

zahedy2006
17-09-2010, 22:28
به نظرم موتورت رو باید فیلرگیری کنی تا میزون تر کار کنه.

سلام
از لحاظ تجربی - نه تست با آچار فیلر - کاملا میزون هست. اونور تر از میزون !! اما فقط حین درجا کار کردن خاموش می کنه. تو چهار راه پشت چراغ قرمز - دوترک - شرساز میشه

در مورد روغن هم همینطور که پیرمرد جان گفت از روغن اتومات استفاده کن.اگه ازاتومات استفاده نمی کنی ببین راهنمای موتورت چی گفته و باید از چه روغنی استفاده کنی.روغن 50 واسه هر موتوری مناسب نیست.شاید باید40 استفاده کنی.

روغن اتومات بریز . موتور من موقع تعویض دنده اندازه بوق صدا می ده -جداً- ولی بنظرم طبیعیه منم جای اون بودم فریاد می زدم . فکرشو بکن تو دیگ روغن .. آتیش ... تازه باید 8000 دورم بچرخه اونم نیم ساعت ؟!

دانکه
این حالت صدا عجیبه. چون تو حالتی خاص صدا میده و تو خالتی که انجین روان هست صدا نمیده. ولی موتور شما کلا صدا میده (که باز هم به نظر من عجیبه)

روغن اتومات ؟ چند گرید (چندفصل) ؟

ای کاش عصر جنگ ستارگان بود و همه با سفینه ها رفت و آمد می کردن . الان دیگه ناجا حتی تو اطلاعیه های محدودیت ترافیکی اسم موتورسوار رو نمی آره . انگار اصلا ما وجود نداریم !

کاش در مورد گواهینامه و سوخت هم همین طور بود !!

Original Titan
17-09-2010, 23:11
کسی چنین تجربه ای نداره؟
زاهدي جان دقيقا من هم همين حس رو دارم

اين كه درجا كار ميكنه و خاموش ميشه رو من درستش كردم
سوزن كاربراتم رو عوض كردم (2 بار)‌ بار اول تعمير كارش بي عرضه بود موتور بد تر شد
يه تعمير كار ديگه پيدا كردم اصل موتور سازه
موتور از اين رو به اون رو شد.
حالا نمي دونم موتور شما چيه .كاربرات داره اصلا ؟ :31:

در مورد روغن موتور من هم همين طور
تو يه رينج دما موتور خيلي عاليه بعد از اين كه زياد با موتور بروني ديگه موتور از حالت نرم اوليه خارج ميشه .

majid.shiraz
18-09-2010, 11:55
سلام آقای زاهدی
من قبلا روغن 20-50 اتومات میریختم توی موتور اما 3 روز پیش روغن بهران توان 40 ریختم
جالبه که دنده ها راحت تر جا میرن بنظرم شتاب موتور هم بهتر شده اما توی سرعت تاثیری نداشته
موتور من هم بعد از 2 ساعت که مدام توی سطح شهر بچرخم دیگه حال اولشو نداره دنده خوب چاق نمیشه و خوب جا نمیره

piremard
19-09-2010, 23:51
خب امشب نخستین بارون و باد شدید رو تجربه کردم . خیلی خوب شد که کلاه تمام صورتم رو برده بودم . هر چند آستین کوتاه بودم ولی آدم باید تو گرد و خاک دید داشته باشه . باد بقدری شدید بود که موتورو در حالت ایستاده تکون می داد .
بارونم با نمک بود . از همه جذابتر کلی معبر آب گرفته بود که خدا رو شکر بدون لیز خوردن رد کردم . البته سرعتمم بیشتر از 20-30 تا نبود .
رفته بودم بنزین بزنم ولی برگشتنی تو بد ترافیکی گیز کردم . کلی ماشین پلیسم بود .. ترافیک بقدری بود که سی.جی ها هم گیر کرده بودن . منم جانفشانانه بهشون راه می دادم :دی

cao-cao
20-09-2010, 06:58
دوستان عمر صفحه کلاچ چقدره؟

majid.shiraz
20-09-2010, 10:21
خب امشب نخستین بارون و باد شدید رو تجربه کردم . خیلی خوب شد که کلاه تمام صورتم رو برده بودم . هر چند آستین کوتاه بودم ولی آدم باید تو گرد و خاک دید داشته باشه . باد بقدری شدید بود که موتورو در حالت ایستاده تکون می داد .
بارونم با نمک بود . از همه جذابتر کلی معبر آب گرفته بود که خدا رو شکر بدون لیز خوردن رد کردم . البته سرعتمم بیشتر از 20-30 تا نبود .
رفته بودم بنزین بزنم ولی برگشتنی تو بد ترافیکی گیز کردم . کلی ماشین پلیسم بود .. ترافیک بقدری بود که سی.جی ها هم گیر کرده بودن . منم جانفشانانه بهشون راه می دادم :دی

دوستای عزیز کم کم داره فصل سرما شروع میشه بارون و اگر بباره برف در پیش رو داریم
موتور سیکلت همینجوریش تعادل نداره وای به روزی که بارون هم بباره
خیلی مواظب و مراقب باشید لی........ز نخورید
مخصوصا موتورهایی که ترمز دیسکی دارند و یکدفعه ترمز قفل میکنه

zahedy2006
20-09-2010, 10:48
دوستان عمر صفحه کلاچ چقدره؟
سلام
تجربی: صفحه خوب بیشتر از 15 هزار تا میره البته به راننده هم بستگی داره و جایی که رانندگی می کنه
مثلا وسط شهر دائم باید نیم کلاچ کنید. حالا فرض کنید سربالایی و دوترک هم باشید
یک موتور یاماا که تا 19 هزار تا نیاز به تعویض نداشت

majid.shiraz
22-09-2010, 23:16
پخ!
دیدم خیلی وقته که اینجا سوتو کوره خواستم فضا عوض شه
انگار موتور سوارای عزیز مشغله شون زیاد شده

mr_rayan
23-09-2010, 00:19
قضیه پلاک ملی برای موتورهایی که پلاک قدیم دارند کسی میدونه چجوریاست؟چجوری باید اقدام کنند؟کجا باید برند؟کی باید برند؟مدارک لازم چیاست؟چقدر خرج بر می داره؟و ....

piremard
23-09-2010, 21:59
قضیه پلاک ملی برای موتورهایی که پلاک قدیم دارند کسی میدونه چجوریاست؟چجوری باید اقدام کنند؟کجا باید برند؟کی باید برند؟مدارک لازم چیاست؟چقدر خرج بر می داره؟و ....
سلام
من که مراکز خودرویی نمی دونم چی چی هست . بهر حال اینجاها رو راهور معرفی کرده که باید برید "مراكز تعويض پلاك و دفاتر خدمات خودرويي"

مدارکم ایناست :

ـــــــــــ
همسایه پهلویی از کربلا اومده پدر ما رو در آورده . موتورو بخاطر اینا و فامیلاشون چپوندم تو نهایت فاصله از درشون و بدنشو زخمی کردم . امشب رفتم سوار شم دیدم یه از خدا بی خبری سیگار رو درست وسط زین خاموش کرده ! :18:

تمام قیافه اونجر بهمین زینشه که قیمتشم بالاست . ده آخه آدم چی بگه . تازه این تموم نشده مردم آزارا رمزای صندوقای پهلوی موتورو عوض کردن . گربه های تو کوچه شعورشون از آدما بیشتره لااقل فقط روی موتور ادرار می کنن !

AThEisT
24-09-2010, 00:19
حال کنید فقط ...
CG من ...

MAHDIAGENT47
24-09-2010, 08:56
همسایه پهلویی از کربلا اومده پدر ما رو در آورده . موتورو بخاطر اینا و فامیلاشون چپوندم تو نهایت فاصله از درشون و بدنشو زخمی کردم . امشب رفتم سوار شم دیدم یه از خدا بی خبری سیگار رو درست وسط زین خاموش کرده ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif

تمام قیافه اونجر بهمین زینشه که قیمتشم بالاست . ده آخه آدم چی بگه . تازه این تموم نشده مردم آزارا رمزای صندوقای پهلوی موتورو عوض کردن . گربه های تو کوچه شعورشون از آدما بیشتره لااقل فقط روی موتور ادرار می کنن !

دقيقا منم اين مشكلو با همسايه هايه با فرهنگمون دارم البته خداو شكر خونه ما پاركينگ داره موتور فقط مورد آزار همسايه هايه ساختمون قرار ميگيره حدودا يه ماه پيش بود ديدم انقدر اين پچه نفهمه همسايمون كليد هايه كنسولو فشار داده دو تا از كليد هاش فرو رفته بود

راستي اينم موتور جديد KTM كه 2011 توليد انبوه ميشه و شركت كوير هم وارد ميكنه البته با اندكي تغير در انجين :31:

majid.shiraz
24-09-2010, 21:48

اوهوم...!
گالکسی 87 و 88!
قرمزه سابقه ی تصادف داره که درستش کردم!!
هنوزم اثراتش هست
باید برم عمل کنم :31:
یه ویو آبی هم هست که دم دست نبود عکسش بزارم :31:
توی بی کلاچ ها گالکسی تکه!!

موفق باشید... :40:

دنده 2 و 4 چندتا پر میکنی؟
قیمت چنده؟
ندیدم توی بازار!؟
دندشون چرخشیه یا نه؟
چند سی سی هست؟

یکم دیر جواب دادم چون به نت دسترسی ندارم
آره توی شهرهای بزرگ کمه یعنی کمیاب شایدم نایاب !:27::27:
آره چرخشیه
دنده 2 تا 100 کیلومتر میره
دنده4 هم 150 تا نا قابل :40:
130 سی سی
قیمت الانش بسته به رنگ هاش بالای 2.700 باید باشه، قیمت جدیدش ندارم...

موفق باشید :40:

البته به نظر من این موتور دنده 2 بین 40 تا 50 میره
دنده 4 نهایتا 90 که معمولا 80 تا 85 میره
تفاوت بین دنده 2 و 4 خیلی کمه چون دنده 2 داره 100 تامیره پس توقع داریم 4 رو حد اقل 200 تا بره که این محاله
موتور مثل ماشین نیست که قیمتش نسبت به رنگش فرق کنه بلکه امکاناتش و قطعاتش در قیمت تاثیر داره مثلا تفاوت رینگ اسپوک و اسپورت
قیمت موتور ویو مونتاژ ایران در این حد هست نه این موتور های چینی
بیشتر از حد دارید تبلیغ میکنید براش!!!

فقط همین....
شما روی ماشین حساب میزنی
من تجربه رو بهت میگم
فکر نکنم توی شیراز اگه یک هفته توی کل خیابوناش چرخ بزنی بیشتر 2 تا ویو ببینی چه برسه به شاهکار مودناس مالزی بعضی وقتا هم آلمانی...(به گفته ی شما چینی!!):39:
نمی دونم کجای قیافه موتور نوشته دنده چهار 50 تا میره :46:
ابتدای ورودش به بازار رنگ سبز با حدود 400 هزار تومان از رنگ آبی که ارزون تره همش بود، مشاهده می شد. شیراز که هیچ اومدین پایین تر بپرسین...:46:

اینم آخرین پستم در جواب حرف ایشون بود

دوستان بیان نظر بدن
بنظر شما موتوری که دنده 2 100 تا میره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gifدنده 4 توقع دارید چندتا بره؟ حداقل 200 یا بیشتر در صورتیکه میفرمائید 150تا --وقت کردید یه نگاه به انجین موتورتون بندازید 130 سی سی هست نه 1300 سی سی-- بازم میگم من همچین موتوری ندیدم که کیفیت و قدرتش رو محک زده باشم اما تفاوت دنده 2 و 4 خیلی کمه
و اینکه رنگ تاثیری در قیمت داره اونهم برای موتور اونهم 400 هزار تومن تفاوت قیمت رنگ!! مگه ماشینه؟ مگه چقدر رنگ پاشیده میشه روی کایت موتور که 400 هزار تومن اختلاف داشته باشه!!!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif
توی شیراز اصلا موتور ویو نیست لازم نیست بگردی همه رفتن موتور مدل موتور شما گرفتن که دنده 2 100 تا میره و دنده 4 150 تا رنگ آبیش هم اومده 400 هزار تومن اختلاف قیمتش هست بارنگ معمولیش[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](33).gif

MAHDIAGENT47
24-09-2010, 22:34
البته اين نظراته دوستان از رويه تعصب و علاقه به موتور هست وگرنه اينجوري ميشه
گالكسي دنده دو =km100
ياماها r6 دنده دو = 450 km :31:

nafe-bandar
25-09-2010, 21:56
دوستان بیان نظر بدن
بنظر شما موتوری که دنده 2 100 تا میره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]دنده 4 توقع دارید چندتا بره؟ حداقل 200 یا بیشتر در صورتیکه میفرمائید 150تا --وقت کردید یه نگاه به انجین موتورتون بندازید 130 سی سی هست نه 1300 سی سی-- بازم میگم من همچین موتوری ندیدم که کیفیت و قدرتش رو محک زده باشم اما تفاوت دنده 2 و 4 خیلی کمه
و اینکه رنگ تاثیری در قیمت داره اونهم برای موتور اونهم 400 هزار تومن تفاوت قیمت رنگ!! مگه ماشینه؟ مگه چقدر رنگ پاشیده میشه روی کایت موتور که 400 هزار تومن اختلاف داشته باشه!!!!![ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
توی شیراز اصلا موتور ویو نیست لازم نیست بگردی همه رفتن موتور مدل موتور شما گرفتن که دنده 2 100 تا میره و دنده 4 150 تا رنگ آبیش هم اومده 400 هزار تومن اختلاف قیمتش هست بارنگ معمولیش[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

تا حالا سوارش شدی یا از نزدیک دیدیش؟!
معلومه نیست چون از موتور فقط فهمیدن با طرح ویو رادیسون کلاس بزارن :27:
پس من شک ندارم تا حالا همون ویو هم سوار نشدین...
ادامه دادن بحث هیچ فایده ای نداره...
بازم میگم ماشین حساب با دیدن فرق داره...
هه هه!
از یکی که خریده بپرس یا برو نمایندگی جهانرو...
این ساده ترین کاره!
همون ویو هم اولاش رنگ قرمزش قیمتش بیشتر بود محض اطلاع :46: اینو نمی دونم که اینجینش فرق دشته یا نه چون امکانات همون بوده...

راستی مودناس واسه چینه ...:39::39:

piremard
25-09-2010, 22:40
مودناس واسه چینه
سلام
مودناس مال تایوانه

nafe-bandar
25-09-2010, 23:08
قیمت موتور ویو مونتاژ ایران در این حد هست نه این موتور های چینی

سلام
مودناس مال تایوانه

سلام منظورم رو با استفاده اسمایل خنده واضح رسوندم...

(تشکر هم جالبه در نوع خودش...)

majid.shiraz
25-09-2010, 23:09
تا حالا سوارش شدی یا از نزدیک دیدیش؟!
معلومه نیست چون از موتور فقط فهمیدن با طرح ویو رادیسون کلاس بزارن :27:
پس من شک ندارم تا حالا همون ویو هم سوار نشدین...
ادامه دادن بحث هیچ فایده ای نداره...
بازم میگم ماشین حساب با دیدن فرق داره...
هه هه!
از یکی که خریده بپرس یا برو نمایندگی جهانرو...
این ساده ترین کاره!
همون ویو هم اولاش رنگ قرمزش قیمتش بیشتر بود محض اطلاع :46: اینو نمی دونم که اینجینش فرق دشته یا نه چون امکانات همون بوده...

راستی مودناس واسه چینه ...:39::39:

شما بیا اول تکلیف سرعت 100 کیلومتر اونم با دنده 2 اونم با موتور 130 سی سی و سرعت 150کیلومتر با دنده 4 باز هم با همون موتور رو مشخص کن
من اصلا ویو هم ندیدم چه برسه به اینکه سوار بشم:27:
جریان ماشین حساب چیه! چه ربطی به موتور داره؟:18:
آقا من اشتباه کردم موتور شما مال همونجایی هست که خودتون میگید آلمان تایوان یا ژاپن اصلا هرجا شما بگی
با دنده 2 100 کیلومتر میره اونم موتور 130 سی سی:39::39::39:واقعا از 100 تا ویو بهتره
دنده 4 حتما 400 تا میره
بحث در مورد قیمت نیست بحث در مورد اختلاف قیمت رنگ هست که میفرمائید 400 هزار تومن اختلاف قیمته
با 400 هزار تومن میشه یه موتور پاکشتی خرید
چرا اینقدر تمایل دارید که بحث رو ادامه ندیم؟
من اگر مطمئن بشم موتوری که میگید با دنده 2 100 کیلومتر میره همین فرداش موتورمو میفروشم یکیشو میخرم

majid.shiraz
25-09-2010, 23:21
سلام منظورم رو با استفاده اسمایل خنده واضح رسوندم...

:5: متوجه منظورم که میشی

piremard
25-09-2010, 23:42
سلام
بحث یکم خارج می زنه . من هدف دنده 100 .ک رو متوجه نمی شم . اونهم موتور 12 اسب بخار !

mr_rayan
26-09-2010, 00:30
سلام.چه خبره اینجا.بابا کوتاه بیاید،بی خیال.
ولی یه نکته ای رو در مورد صحبت دوستمون (ناف بندر)عرض کنم.ایشون تا حدی درست می گند و تا حدی هم غلو می کنند .موتور ایشون دنده دو رو تا 70 تا می تونه به راحتی پر کنه ولی 150 تا سرعت هم نمیره بلکه 120 تا میره.
من یبار دو سه سال پیش سوار یکی از همین موتورهای دوستمون شدم و واقعا شتاب و سرعت جالبی تو کلاس خودش داره ولی هیچوقت هم نفهمیدم قضیه این دنده هاش چیه و چرا سرعت انقدر نامیزون بینشون تقسیم شده.

zahedy2006
26-09-2010, 00:34
سلام
برای رفع شبهات یک عدد گوشی gps دار ترجیحا 5800 اکسپرس میوزیک که مپ ایران را ریخته اید بردارید و مسیر خاصی را انتخاب کنید. حال وارد اتوبان شده و سرعت را به ماکزیمم برسانید تا رکورد سرعت ثبت شود و آن را بنویسید. کیلومتر خطا داره

مال من اطراف 95 کیلومتر سرعت داشت که gps سرعت را 91.1 نشان می داد

majid.shiraz
26-09-2010, 07:05
سلام آقا رایان و آقای زاهدی و ممنون از راهنماییتون
آره جی پی اس اینم فکر خوبیه من هم همین شک رو دارم که کیلومتر موتور ایراد داشته باشه حتما چک میکنم ببینم چی جواب میده

cao-cao
26-09-2010, 07:50
با یه کیلومت دیجیتال دوچرخه هم میتونید چک کنید
من چک کردم کیلومتر موتور حدود 7 تا 10 کیلومتر بیشتر از سرعت رو نشون میده ولی این 100% نیست اغلب حدود 5 تا بیشتره

asgarian
26-09-2010, 08:45
خداوکیلی موتور دررنج قیمت2-3میلیون باکیفیت تر ازهونداوپالس نداریم.

piremard
26-09-2010, 09:47
سلام.چه خبره اینجا.بابا کوتاه بیاید،بی خیال.
ولی یه نکته ای رو در مورد صحبت دوستمون (ناف بندر)عرض کنم.ایشون تا حدی درست می گند و تا حدی هم غلو می کنند .موتور ایشون دنده دو رو تا 70 تا می تونه به راحتی پر کنه ولی 150 تا سرعت هم نمیره بلکه 120 تا میره.
من یبار دو سه سال پیش سوار یکی از همین موتورهای دوستمون شدم و واقعا شتاب و سرعت جالبی تو کلاس خودش داره ولی هیچوقت هم نفهمیدم قضیه این دنده هاش چیه و چرا سرعت انقدر نامیزون بینشون تقسیم شده.
سلام
اگر دنده ای 2 رو یه موتور کم توان بتونه تا این سرعت پر کنه مسلما شتاب حداقلی داره . ایندو رابطه معکوس دارن .

دررنج قیمت2-3میلیون باکیفیت تر ازهونداوپالس نداریم
چرا بنظر من داریم . بستگی به کلاس موتورسیکلت داره . تو همون تیپ خیابانی هم آپاچی از لحاظ کیفی از پولسارهای مونتاژ شده کیفیتشون بیشتره

nafe-bandar
26-09-2010, 13:37
دنده 2 تا 90 تا راحت پر می کنه بدون هیچ افتی، در مسافت هم به 100 هم میرسه حالا ما چشم بصیرت نداریم شاید کیلومتر گالکسی زیاد نشون میده...!
دنده چهار هم توی جاده ی بوشهر شیراز تست کردن تا 145 راحت پر کرده
توی مسافت نسبتا کم 125 کیلومتر رو اگه درست دنده بدی میره...
راستی اگه قصد خرید موتور داشتید همون اول طرح نمی گرفتین ...
اما همین الان هم مطمئم شما ویو سوار نشدین
چون غیر از شتاب در مسافت کم هیچ چیزی سرتر از گالکسی نداره...
راجب قیمت هم گفتم که سخت نیست برید از نمایندگی بپرسین
نمی دونم بیاید از جمعیت کثیر اینجا که پورسال هم پالس و ... که توی شهرهای بزرگ مده رو گذاشتن کنار و گالکسی میخرن بپرسین چطور رخشی به دست بشر ساخته شده...!

نامیزون بینشون تقسیم شده.
چه عجب یکی حرف ما رو فهمید!!!
فکر کنم دلیلش این بوده که بگن همیشه ماشین حساب سرعت دنده هارو مشخص نمی کنه! هه!

majid.shiraz
26-09-2010, 15:10
دنده 2 تا 90 تا راحت پر می کنه بدون هیچ افتی، در مسافت هم به 100 هم میرسه حالا ما چشم بصیرت نداریم شاید کیلومتر گالکسی زیاد نشون میده...!
دنده چهار هم توی جاده ی بوشهر شیراز تست کردن تا 145 راحت پر کرده
توی مسافت نسبتا کم 125 کیلومتر رو اگه درست دنده بدی میره...

اگر این بحث ادامه پیدا کنه همینجوری یواش یواش توی کامنتهای بعدی 5 تا 10 تا از سرعتش کم میکنی تا برسه به سرعت 100 تا و 90 تا و ...
قبلا دنده 2 100 تا راحت پر میکرد حالا شد 90 تا
دنده 4 150 تا بود حالا شد 145 تا

mr_rayan
27-09-2010, 00:01
سلام آقا رایان و آقای زاهدی و ممنون از راهنماییتون
آره جی پی اس اینم فکر خوبیه من هم همین شک رو دارم که کیلومتر موتور ایراد داشته باشه حتما چک میکنم ببینم چی جواب میده
GPS واقعا وسیله کارآمدی هستش.منکه سرعت موتورم رو با GPS گوشیم تست کردم تو سرعت 100 تا فقط یکی اختلاف وجود داشت.یعنی GPS می زد 99 تا.

سلام
اگر دنده ای 2 رو یه موتور کم توان بتونه تا این سرعت پر کنه مسلما شتاب حداقلی داره . ایندو رابطه معکوس دارن .

ممون پیری جان.منم عرض کردم که تو کلاس خودش.

majid.shiraz
27-09-2010, 08:57
سلام بروبچه های موتور سوار
دیروز با جی پی اس تست کردم
جواب آزمایش عجیب بود!
تا سرعت 40 درست 40 نشون میداد اما سرعت 65 تا رو 85 نشون میداد
برای اینکه شکم برطرف بشه دوباره همون مسیر رو رفتم اما باز هم همون نتیجه رو در بر داشت!

من احساس میکنم کیلومتر موتور مشکل داره اما نه در این حد

piremard
27-09-2010, 10:20
سلام بروبچه های موتور سوار
دیروز با جی پی اس تست کردم
جواب آزمایش عجیب بود!
تا سرعت 40 درست 40 نشون میداد اما سرعت 65 تا رو 85 نشون میداد
برای اینکه شکم برطرف بشه دوباره همون مسیر رو رفتم اما باز هم همون نتیجه رو در بر داشت!

من احساس میکنم کیلومتر موتور مشکل داره اما نه در این حد
سلام
کسی رو می شناسید که یا جی.پی.اس تون رو بهش قرض بدید یا موتورش رو قرض بگیرید برای تست ؟ البته می تونید یکبار سوار اتوبوس هم بشید و کنار راننده تست کنید . هر چند دقت کیلومتر شمار اتوبوس خیلی کمه !

jorj
27-09-2010, 12:30
سلام
من 1.5 سال که پالس دارم . می خواستم چند تا سوال بپرسم . ممنون می شم راهنمایی بفرمایید.
1- بعد 1.5 سال سرویس یا تعویض قطعه ایی نیاز داره ؟(7 هزار تا کار کرده )
2- دوستان روغنی که به این موتور بخوره و خوب کار کنه سراغ دارن.
3- آیا می شه ترمز عقب دیسکی کرد ؟

nafe-bandar
27-09-2010, 19:57
گر این بحث ادامه پیدا کنه همینجوری یواش یواش توی کامنتهای بعدی 5 تا 10 تا از سرعتش کم میکنی تا برسه به سرعت 100 تا و 90 تا و ...
قبلا دنده 2 100 تا راحت پر میکرد حالا شد 90 تا
دنده 4 150 تا بود حالا شد 145 تا هنوز هم سر حرفام هستم....
ولی بالفرض همون 145 یا 90 شما قبول می کنید؟!
وقتی نمی خواین باور کنی موتوری بالاتر از طرح ویو هم وجود داره چرا بحث رو می پیچونی؟!
و صد البته که پست من 8 خط بود نه 3 خط:46:

piremard
27-09-2010, 20:59
سلام
من 1.5 سال که پالس دارم . می خواستم چند تا سوال بپرسم . ممنون می شم راهنمایی بفرمایید.
1- بعد 1.5 سال سرویس یا تعویض قطعه ایی نیاز داره ؟(7 هزار تا کار کرده )
2- دوستان روغنی که به این موتور بخوره و خوب کار کنه سراغ دارن.
3- آیا می شه ترمز عقب دیسکی کرد ؟

1 سرویس 10 هزار کیلومتر لازم دارید
2 تاپیک تخصصی روغن انجین داریم

ــــــــــــــــ
راجع به این قضیه دنده دو و سرعت کامنت بعدی از هر کاربر محترمی باشه حذف می شه

majid.shiraz
27-09-2010, 22:54
سلام
کسی رو می شناسید که یا جی.پی.اس تون رو بهش قرض بدید یا موتورش رو قرض بگیرید برای تست ؟ البته می تونید یکبار سوار اتوبوس هم بشید و کنار راننده تست کنید . هر چند دقت کیلومتر شمار اتوبوس خیلی کمه !

ممنون از راهنماییت
شاید با یه جی پی اس دیگه تست کردم
اما من فکر کنم کیلمتر موتور نهایت سرعت رو نشون نمیده
راستی توی مسیر منحنی سرعت رو درست نشون میده؟ چون مسیر کمی منحنی بود

majid.shiraz
29-09-2010, 15:05
سلام دوستان
این عکس رو یواشکی گرفتم
حال میکنید فن آوری ایرانی چه میکنه؟ واقعا مخترعین دیگر کشورها باید بیان یاد بگیرن
موتور مال یه پیرمرد هست که چند باری دیدمش اما توفیق نشد ازش عکس بگیرم تا اینکه امروز باز توی مسیرم دیدمش و ...

piremard
29-09-2010, 15:48
سلام

من دیروز تصادف کردم . سر میدون فلسطین داشتم مسیر یک طرفه رو خوش-خوشان و نم نم پایین می رفتم که یهو از میدون یه سی.جی که پشتش 20 تایی توپ پارچه چپونده بود ظاهر شد :18:
حالا هر چی من چراغ و سر تکون دادم این ابله مستقیم بسمت می می اومد . پهلومم چندتا ماشین با من می اومدن . من نهایتا تونستم 1 متری براش جا خالی کنم . اما خب مسلمه با اون موتور من و اون توپ پارچه ها ..... :9:

هیچی محکم پارچه ها به صندوق بغل موتور خوردن . و اون خورد زمین . چند متری رفتم جلو دیدم در صندوقم بازه . نگه داشتم دیدم صندوق بینوای منو داغون کرده . کلاه و دستکشمو در آوردم ... دیدم به یه حالت نزار و ننه من غریبم بازی که آی من جوونم و شهرستانی و کارگرم و بدبختم و اینا داره به مردم خودشو نشون می ده . می خواستم برم بزنمشا . اون پارچه هاشم می رختم تو جوب یا آتیش می زدم :21:

بهش می گم : خیابون یه طرفه رو داری با بار تریلی می آی و می بینی من تو چنبره گیر کردم اما عقلت نمی رسه بذاری اول من رد شم لااقل ؟!
با تواضعی شاید ناشی از ترس نمی دونم ... گفت : آخه نوکرتم تو منو می بینی دارم می آم برام جا خالی نمی کنی
گفتم : پهلوم 206 بود . باید می رفتم زیر ماشین تا تو بکارت برسی ؟
منتظر جواب نموندم . عقیده دارم تو ایران بیش از 3 جلمه کوتاه نباید بحث کرد . جمله ی چهار یا قدم زدنه یا مشت و لگد . چون جمله ی پنجم که قانون باشه جاش خالیه .

پریدم رو موتور و رفتم کارمو تو ولیعصر انجام دادم و یراست رفتم گمرک برای تعمیر موتورم با هزینه ی ضخصی بین تعمیرکارای گرونفروش . هنوزم در صندوق درست بسته نمی شه و لولاش کج شده .

zahedy2006
29-09-2010, 16:53
به پست بالا

اول سلام
جمله اول رو خوندم گفتم الان زدید چندتا جاتون رو کبود کردید!! ما به این ها می گوییم برخورد های کم احتمال (سای دویش را هم بگیرید چیزی نیست !)
خب خدارو شکر اتفاق خاصی نیفتاده.

---------------------------------

اگه عکس موتور ما را دیده باشید مشاهده می کنید که اگزوز نزدیک انجین تغییر رنگ داده است
این به خاطر عدم کیفیت نیست بلکه یه بنده خدایی توی اتوبان آشغال می ریخت بیرون که یک نایلون رفت زیر موتور ما و چون اگزوز داغ بوده چسبیده و آب شده.
حالا هی من می گم بوی سوختنی از کجاست ، از شیخ فضل الله تا رسالت هم تموم نمی شه !!!!!

اکثریتش را وقتی داغ بود با پارچه خیس و حرکت سریع روی اگزوز کنده ام ولی لکه های سیاه زیادی رویش مانده.
کثی حلال خاصی برای پلاستیک یا شوینده نمی شناسه که به خود اگزوز آسیب نرسونه؟
با تیغ و چاقو خش می اندازه. (حالا انگار اونجا چقدر مهمه!!)

در ضمن دیروز بارون اومد و من چون روی موتور پارچه می کشم - جلو گیری از تبدیل شدن به سرویس بهداشتی پرندگان - کلی خاک روی موتور نشسته بود. من هم اومدم با پارچه یواش یواش زدم روی موتور تا خاکاش بریزه که اون قطعه پلاستیکی روی باک که نوشته هرمز شکست!!

گفتم حواستون باشه با لطافت با این اجناس که از رابطه زیر پیروی می کنند استفاده کنید

Lim (quality)^n= Quality
.............n--->-infinity

cao-cao
29-09-2010, 17:15
ممنون از راهنماییت

من همون اولم گفتم بهترین تست همون تست با کیلومتر دیجیتال هست چون تنظیمش خیلی دقیقه و دهم هم نشون میده
هنگام تنظیم میتونی اندازه چرخ رو بدی اون واست همه چی رو حساب میکنه
من چند باری امتحان کردم کیلومتر موتور بیشتر میندازه
البته منتظر یه کیلومتر کت ای هستم یکی از دوستان از ترکیه واسه چرخش داره میاره با اون تست کنم دقیق بهتون میگم چقدر اختلاف داره

piremard
29-09-2010, 17:38
دوستان شهر خیلی شلوغ شده . جدا از ترافیک شروع سالهای تحصیلی و ... هر پلیسی کار راهور ناجا رو می کنه !!!
هر کلانتری و سرباز ناجا رو آوردن وسط خیابونا . دیروز یه ردیف 10 نفری سر سید خندان ماشین و بخصوص موتورا رو می گرفتن ولی بمن ایست ندادن ! شاید چون همه چیزم جور بود و حتی دستکش و لباسم داشتم ولی گواهینامه نداشتم :دی :38:
مراقیب باشید حتی بجز پلیس بخاطر بدیه آب و هوا هم که شده کلاه تمام صورت با خودتون همراه داشته باشید تا چشم و دهانتون بی آسیب بمونه

majid.shiraz
29-09-2010, 20:20
دوستان شهر خیلی شلوغ شده . جدا از ترافیک شروع سالهای تحصیلی و ... هر پلیسی کار راهور ناجا رو می کنه !!!
هر کلانتری و سرباز ناجا رو آوردن وسط خیابونا . دیروز یه ردیف 10 نفری سر سید خندان ماشین و بخصوص موتورا رو می گرفتن ولی بمن ایست ندادن ! شاید چون همه چیزم جور بود و حتی دستکش و لباسم داشتم ولی گواهینامه نداشتم :دی :38:
مراقیب باشید حتی بجز پلیس بخاطر بدیه آب و هوا هم که شده کلاه تمام صورت با خودتون همراه داشته باشید تا چشم و دهانتون بی آسیب بمونه
من که روزای بارونی راحت با تاکسی میرم بی دردسر
والا، یه نیش ترمز که بزنی قیییییژ موتور لیز میخوره

ATV
29-09-2010, 22:39
دوستان من تازه تو این فروم عضو شدم، برای خرید موتور مشکل دارم امیدوارم شما راهنماییم کنید:31: البته تو TT هم سوال کردم ولی کسی درست راهنماییم نکرد....
سوالم اینه که به نظر شما تا حداکثر 1 تومن چه موتورهایی میشه گرفت؟ به جز کاب هر چی باشه
نو یا کارکرده فرقی نداره فقط مثل پولسار قدمیا لش نباشه!
کیفیتش قابل قبول باشه و اذیت نکنه ، شتابش خوب باشه ولی تاپ اسپید کم باشه مشکلی نداره، ظاهر و صداش هم قابل تحمل باشه

piremard
29-09-2010, 23:09
دوستان من تازه تو این فروم عضو شدم، برای خرید موتور مشکل دارم امیدوارم شما راهنماییم کنید:31: البته تو TT هم سوال کردم ولی کسی درست راهنماییم نکرد....
سوالم اینه که به نظر شما تا حداکثر 1 تومن چه موتورهایی میشه گرفت؟ به جز کاب هر چی باشه
نو یا کارکرده فرقی نداره فقط مثل پولسار قدمیا لش نباشه!
کیفیتش قابل قبول باشه و اذیت نکنه ، شتابش خوب باشه ولی تاپ اسپید کم باشه مشکلی نداره، ظاهر و صداش هم قابل تحمل باشه
سلام
مشاوره خرید فقط اینجا :
تاپیک جامع مشاوره خرید هر نوع موتورسیکلت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

mr_rayan
30-09-2010, 01:00
ممنون از راهنماییت
مسیر منحنی فکر نکنم ربطی به موضوع داشته باشه.ولی این موضوعی که شما می فرمایید خیلی عجیبه.کیلومتر شمار هم اگه اختلاف داشته باشه دیگه تو سرعت 65 تا این همه نیست.کلا کیلومترهای آنالوگ زیاد نمی تونند دقیق نشون بدن ولی نه دیگه اینقدر....

petr-cech
30-09-2010, 11:59
سلام
دوستان اسم این موتور چیه؟؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

Electronic-Arts
30-09-2010, 22:39
اسم این موتور تکتا هست حالا من یه سوال داشتم این موتور ها گواهینامه میخواد؟ چون من زنگ زدم راهنمایی و رانندگی گفت گواهینامه نمیخواد البته تو مشهد حالا میخواد یا نه؟

piremard
30-09-2010, 22:46
اسم این موتور تکتا هست حالا من یه سوال داشتم این موتور ها گواهینامه میخواد؟ چون من زنگ زدم راهنمایی و رانندگی گفت گواهینامه نمیخواد البته تو مشهد حالا میخواد یا نه؟
هر موتورسیکلتی با هر نوع سرعت و خصوصیات - بنزینی ، الکتریکی و ... - نیاز به گواهینامه داره . روندن دوچرخه در خیابانهای اصلی هم نیاز به گواهینامه داره .
و هر نوع وسیله نقلیه زمینی و هوایی و دریایی که پلاک و سند داره نیاز به گواهینامه داره .

petr-cech
30-09-2010, 23:48

هر موتورسیکلتی با هر نوع سرعت و خصوصیات - بنزینی ، الکتریکی و ... - نیاز به گواهینامه داره . روندن دوچرخه در خیابانهای اصلی هم نیاز به گواهینامه داره .
و هر نوع وسیله نقلیه زمینی و هوایی و دریایی که پلاک و سند داره نیاز به گواهینامه داره .

یکی از بچه های مدرسه مون داره ازش پرسیدم گفت گواهینامه نمی خواد و مثل موتور گازی محسوب میشه ...

Electronic-Arts
01-10-2010, 00:24
خب آخه این موتور ها گازی هست و مرده گفت که موتور گازی گواهینامه نمیخواد

piremard
01-10-2010, 00:49
خب آخه این موتور ها گازی هست و مرده گفت که موتور گازی گواهینامه نمیخواد
سلام

قانون با عرف فرق می کنه . یعنی ممکنه هیچ پلیسی که در خیابون هست به موتور سواریه شما ایراد نگیره و هیچ مدارکی نخواد ولی این معناش این نیست که قانون این مطلب نقض بشه .

موتور گازی دنده ای و هر نوع دیگه گواهینامه می خواد . حالا اگر پلیس به بعضی موتورها گیر نده یه بحث دیگه است .
یعنی خلاصه مطلب اینه :
نگوییم "موتور گازی گواهینامه نمی خواد" بلکه بگوییم کسی از راننده موتور گازی توقع گواهینامه در این دوره زمانه ندارد ! :38:

piremard
01-10-2010, 12:16
دور دنیا سوار بر پولسار :
البته تاریخ مطلب مال این اواخر نیست ولی تجربه ی جالبیه . دانیل ولان دینا که یک شهروند کشور کلمبیا در امریکای لاتینه با این موتورسیکلت راه می افته تا هندوستان

ایشون از ایران هم عبور کرده من لینک سایتش رو براتون می ذارم خودتون سیاحت کنید عکسها و گزارشاتش رو . سایت بیشتر بصورت "فلش" هست و جذاب طراحی شده .
جایی خواستید نقل قول کنید منبع : پیرمرد :46: : دی

A.IvI.I.N
02-10-2010, 17:01
دوستان موتور مثه ماشين اموزشگاه داره..؟؟؟
خود اموزشگاه گواهينامه ميده..؟؟؟
يا اينكه بايد خودمون ياد بگيريم و بريم شهرك امتحان بديم..؟؟؟
اگه اموزشگاه تو تهران سراغ دارين بگين:11:

piremard
02-10-2010, 17:18
دوستان موتور مثه ماشين اموزشگاه داره..؟؟؟
خود اموزشگاه گواهينامه ميده..؟؟؟
يا اينكه بايد خودمون ياد بگيريم و بريم شهرك امتحان بديم..؟؟؟
اگه اموزشگاه تو تهران سراغ دارين بگين:11:
خیر ، آموزشگاه نداره .

majid.shiraz
02-10-2010, 23:25
سلام دوستان عزیزم:31:
نظرتون درباره تعویض خورشیدی عقب برای افزایش سرعت چیه؟
کوچکترش کنم یا نه؟

Electronic-Arts
05-10-2010, 16:10
سلام دوستان من از این موتور زردا که عکسش صفحه قبل هم هست دارم باتری خودش 3.5 آمپر بود و خراب شد حالا رفتم یه باتری خریدم 4.5 آمپر خشک که استارت هم خوب بخوره حالا چند ساعت موتور روشن بمونه تا شارژ بشه؟

piremard
05-10-2010, 17:23
سلام دوستان من از این موتور زردا که عکسش صفحه قبل هم هست دارم باتری خودش 3.5 آمپر بود و خراب شد حالا رفتم یه باتری خریدم 4.5 آمپر خشک که استارت هم خوب بخوره حالا چند ساعت موتور روشن بمونه تا شارژ بشه؟
خب بستگی بقدرت دینام مدتور شما و سیستم باتری داره . اگر ا باتری اتمی استفاده می کنید معمولا یه بروشور داره . باید با مشخصات دنامتون محاسبه کنید . دفترچه موتور رو هم بخونید .
اما بطور تجربی اینا نیاز به شارژ کامل ندارن . یه ساعتی موتورو بچرخونید کفایت می کنه .
این نر من هست :46:

Mahdi/s
08-10-2010, 10:56
سلام
چنتا سوال داشتم...
میخواستم ببین چه موتورهایی دنده اتوماتیک هستن....یادمه ویو ها دنده اتوماتیک داشتن اما خوب درست نمیدونم.....بعد اگه قیمت اش هم بگید ممنون میشم....دقت هم نمیدونستید مهم نیست حدودش رو میخوام بدونم..؟/

بعد اینکه گواهی نامه اش به چه صورته....کجا باید بری و چیکار باید بکنی....؟/

آخرین سوال اینکه موتوری هست که به گواهی نامه احتیاج نداشته باشه..؟؟

majid.shiraz
08-10-2010, 19:26
سلام
چنتا سوال داشتم...
میخواستم ببین چه موتورهایی دنده اتوماتیک هستن....یادمه ویو ها دنده اتوماتیک داشتن اما خوب درست نمیدونم.....بعد اگه قیمت اش هم بگید ممنون میشم....دقت هم نمیدونستید مهم نیست حدودش رو میخوام بدونم..؟/

بعد اینکه گواهی نامه اش به چه صورته....کجا باید بری و چیکار باید بکنی....؟/

آخرین سوال اینکه موتوری هست که به گواهی نامه احتیاج نداشته باشه..؟؟

ویو و طرح ویو دنده اتوماتیک نیستند بلکه فقط بدون کلاچ هستند
قیمتها بستگی به برند مورد نظر شما متفاوت هست اگه نو مدنظرتون باشه از 800 به بالا
گواهینامش هم مثل موتور های دیگه هست
داشتن گواهینامه برای موتور الزامی هست حتی موتور گازی
پیرمرد درباره این موضوع توضیح دادن توی کامنتهای قبل

mr_rayan
08-10-2010, 22:54
امروز رفته بودم نمایشگاه صنعت،تو سالن غرفه های خارجی یه غرفه مربوط به کشور مالزی بود که سه مدل موتور برای نمایش گذاشته بود.من با یخورده انگلیسی دست و پا شکسته از طرف در مورد مشخصات موتورها پرسیدم ولی انقدر تند تند جواب منو نداد که هیچی نفهمیدم.بهش گفتم کاتالوگ بده که اونم گفت اصلا همراهمون نداریم.:19:
خلاصه کسی از دوستان اگه مسیرش اونوری خورد و انگلیسیش خوبه یه پرس و جو بکنه ببینه مشخصات چجوریاست.
یه موتور آف رود بود و یه اسکوتر و یدونه(به قول ماها که اسمش رو بلد نیستیم طرح ویو)

Mahdi/s
08-10-2010, 23:25
ویو و طرح ویو دنده اتوماتیک نیستند بلکه فقط بدون کلاچ هستندیعنی موتور دنده اتوماتیک نداریم..؟؟؟؟تو ایران..؟

قیمتها بستگی به برند مورد نظر شما متفاوت هست اگه نو مدنظرتون باشه از 800 به بالااوکی..

گواهینامش هم مثل موتور های دیگه هست
داشتن گواهینامه برای موتور الزامی هست حتی موتور گازی
پیرمرد درباره این موضوع توضیح دادن توی کامنتهای قبل اوکی ..ممنون..منظورم از توضیح اینکه کجا باید بری...چیکار باید بکنی...از این چیزا...کی باید بری..چی امتحان میگیرن..

Spiffy
10-10-2010, 20:11
چرا موتور اتوماتيك داريم اما حال نميده
يعني هم صداش خيلي كمه شايد بيصداس اصلا هم وقتي پرگاز ميري و كلاج ميگيري دنده ميدي كلي صداي موتور ميچسبه و حال ميده مخصوصا 1800 ها!!!!
يعني جدن وقتي گاز ميده صداي وووووووووووووووووووووو كل شهرك و كوي و هرچي رو ميلرزونه و خيلي باحاله
بله موتور دنده اتومات وجود داره :2:

Spiffy
10-10-2010, 20:12
اوکی ..ممنون..منظورم از توضیح اینکه کجا باید بری...چیکار باید بکنی...از این چیزا...کی باید بری..چی امتحان میگیرن..
واس اينكار ميري شهرك آزمايش و يه گواهي پايان خدمت يا معرفي نامه ي تحصيلي ميبري و ثبت نام ميكني و بقيش حله ديگه

A.IvI.I.N
10-10-2010, 21:04
دوستان من گواهینامه ماشین دارم.
الان که میخوام گواهینامه موتور بگیرم بازم باید امتحان آیین نامه بدم...؟؟؟:13:
غیر از شهرک ازمایش جای دیگه گواهینامه نیمده...؟؟؟

Mahdi/s
11-10-2010, 19:50
چرا موتور اتوماتيك داريم اما حال نميدهخوب یه توضیحی میدید......چی هست....قیمت.....؟؟

Ezel
11-10-2010, 21:02
دوستان من گواهینامه ماشین دارم.
الان که میخوام گواهینامه موتور بگیرم بازم باید امتحان آیین نامه بدم...؟؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
غیر از شهرک ازمایش جای دیگه گواهینامه نیمده...؟؟؟

من هم شرایط مشابه شما رو داشتم و تجربه ی شخصیم رو عرض می کنم :

- برای گواهینامه ی موتور باید جداگانه امتحان آیین نامه بدید .

- غیر از شهرک در کوهک ( کمی بالاتر از میدان رسالت ) هم آزمون برای موتور سیکلت گرفته می شه ، البته پیشنهادم اینه که با توجه به گنجایش بالای سالن آیین نامه شهرک امتحان آیین نامه رو اونجا بدید و برای امتحان عملی به کوهک بیاید چون در شهرک مخروطها روی شیب قرار دارند ولی در کوهک بدون شیب هستند و همچنین تا جایی که خاطرم هست کوهک یک مخروط از شهرک کمتر داره . ( البته فعل داشت واژه ی مناسب تریه چون مواردی که گفتم برای دوسال پیش هست ) :11:

A.IvI.I.N
11-10-2010, 21:09
ممنون رفیق از راهنمایی:11:
اتفاقا به کوهک نزدیک ترم.
راستی کتاب ایین نامه موتور با ماشین فرق داره..؟؟؟

Spiffy
11-10-2010, 21:11
خوب یه توضیحی میدید......چی هست....قیمت.....؟؟
ديدم موتورهايي كه اتومات بودن راست دروغشو نميدونم گفتن 20 مليون خريدن
البته به خاطر دندش نبود بلكه موتوره بي ام دبيليو بود و كلي باحال و امكانات خاص خودشو داشت

Ezel
11-10-2010, 21:16
راستی کتاب ایین نامه موتور با ماشین فرق داره..؟؟؟

خیر ، یکی هست .

majid.shiraz
11-10-2010, 22:59
چرا موتور اتوماتيك داريم اما حال نميده
يعني هم صداش خيلي كمه شايد بيصداس اصلا هم وقتي پرگاز ميري و كلاج ميگيري دنده ميدي كلي صداي موتور ميچسبه و حال ميده مخصوصا 1800 ها!!!!
يعني جدن وقتي گاز ميده صداي وووووووووووووووووووووو كل شهرك و كوي و هرچي رو ميلرزونه و خيلي باحاله
بله موتور دنده اتومات وجود داره :2:

ديدم موتورهايي كه اتومات بودن راست دروغشو نميدونم گفتن 20 مليون خريدن
البته به خاطر دندش نبود بلكه موتوره بي ام دبيليو بود و كلي باحال و امكانات خاص خودشو داشت

آخر این موتوری که میگید اتوماتیک هست یا نه!!!؟ صدا میده یا بیصداست!!!!؟ 1800 سی سی !!!!

Spiffy
12-10-2010, 17:29
آخر این موتوری که میگید اتوماتیک هست یا نه!!!؟ صدا میده یا بیصداست!!!!؟ 1800 سی سی !!!!
نقل و قول اول مقايسه ي اتومات بود و صداي غير اتوماتيك و نقل قول دوم هم گفتم كه موتوره اتوماتيك بود يعني من دنده نديدم كه با پا عوض كنه .احتمال داشت رو دستش باشه اما كاملا بيصدا بود و فقط صداي شومينه ميداد:31:
درضمن 1800 سيسي موتور اولي بود كه گفتم صداش محله و محلات اطراف رو ميلرزونه .جدن ميلرزونه

Mahdi/s
12-10-2010, 21:45
سلام....امروز یه موتوری رو دیدم دنده اتوماتیک بود.....شبیه وسپا بود....اما وسپا نبود....نمیدونم چی بود..وقت نشد اسمشو ببینم صاحابش سوار شد رفت.....اما به نظرم خیلی خوب اومد....کسی اطلاعات کامل تری داره..؟؟

Ezel
12-10-2010, 22:30
من فکر میکنم بهتره اول یه تعریف از دنده اتومات بودن موتور ارائه بشه تا متوجه بشیم آیا دنده اتومات در موتور به همون منظور استفاده می شه که برای ماشین بکار میره ؟ ( یعنی با افزایش دور موتور دنده عوض بشه ) یا اینکه موتورهای گازی رو اتومات بخونیم ، در هر صورت :

سلام....امروز یه موتوری رو دیدم دنده اتوماتیک بود.....شبیه وسپا بود....اما وسپا نبود....نمیدونم چی بود..وقت نشد اسمشو ببینم صاحابش سوار شد رفت.....اما به نظرم خیلی خوب اومد....کسی اطلاعات کامل تری داره..؟؟
چند مدل موتور با مشخصاتی که گفتید وجود داره مثل پیشرو پرشیا که البته به سری اسکوتر معروف هستند ، و در مورد پیشرو پرشیا باید بگم که گازی هست .

این عکس پیشرو پرشیا :

و این هم مدلی از موتور اسکوتر :

+

شرکت کویر هم اخیرا اقدام به تولید وسپاهای 150 مدرن کرده ، اینهم عکسهای دو مدل از این وسپاها که برگرفته از وبسایت خود کویرموتور هست :

MOHAMMAD_ASEMOONI
12-10-2010, 23:10
سلام بر همگی

:10:

بنده چند روز پیش تهران بودم و چیزی دیدم در تهران که برام تعجب آور بود

ماجراش تو این تاپیک هست

( برای علاقمندان و کسانی که کاری بیش از حرف زدن از دستشان بر میاد ) :

خیر پیش

:11:

Mahdi/s
12-10-2010, 23:47
چند مدل موتور با مشخصاتی که گفتید وجود داره مثل پیشرو پرشیا که البته به سری اسکوتر معروف هستند ، و در مورد پیشرو پرشیا باید بگم که گازی هست . ممنون ار توضیحات کاملت..

این عکس پیشرو پرشیا :آهان..ببین چراغش مثل همین بود.....اما پشتش مثل وسپا و باجاج بود.....حدود قیمتش رو میدونی..؟؟

نه خوشم نیومد این خیلی بچه گونه اس...:31:

majid.shiraz
13-10-2010, 00:04
من فکر میکنم بهتره اول یه تعریف از دنده اتومات بودن موتور ارائه بشه تا متوجه بشیم آیا دنده اتومات در موتور به همون منظور استفاده می شه که برای ماشین بکار میره ؟ ( یعنی با افزایش دور موتور دنده عوض بشه ) یا اینکه موتورهای گازی رو اتومات بخونیم ، در هر صورت :

چند مدل موتور با مشخصاتی که گفتید وجود داره مثل پیشرو پرشیا که البته به سری اسکوتر معروف هستند ، و در مورد پیشرو پرشیا باید بگم که گازی هست .

این عکس پیشرو پرشیا :

+

شرکت کویر هم اخیرا اقدام به تولید وسپاهای 150 مدرن کرده ، اینهم عکسهای دو مدل از این وسپاها که برگرفته از وبسایت خود کویرموتور هست :

تمام این موتور هایی که عکسشون رو گذاشتید دسته کلاچ دارن اما دنده نمیخورن مثل پاکشتی
به نظرم اگر alone boy یه پاکشتی هوندا برداره بهتره بعضیاشو دیدم که تا 2 سال هیچ خرجی جز بنزین و روغن نداشتن
پاکشتی باب سواری یک نفره هست معمولا پلیس گیر نمیده و تاپ اسپید کمی دارن که آنچنان خطر آفرین نیست
مصرف آنچنانی هم نداره یدکیش هم کمو بیش گیر میاد اما معمولا این موتورها خرجی ندارن (اگه زمین نخورید کایتشو بشکنید)
و گذشته از همه این مطالب ما الان در فصل پائیز هستیم و فصل زمستون هم در راه داریم
توی این فصول موتور سواری و سوار شدن موتور فقط از سر ناچاری هست وقتی توی هوای سرد سوار بر موتور حرکت میکنی سرما تا مغز استخونت نفوذ میکنه و یا اگر هوا بارونی باشه که که هر لحظه احتمال داره با آسفالت یکی بشید معمولا دو تا فصل آخر سال موتور هم از بورس بازار میفته هم موتور سواری کم میشه اونایی هم که سوار میشن مجبورن

Ezel
13-10-2010, 14:48
آهان..ببین چراغش مثل همین بود.....اما پشتش مثل وسپا و باجاج بود.....حدود قیمتش رو میدونی..؟؟

البته فکر نمیکنم پیشرو پرشیا دیگه تولید بشه ولی کارکرده اش به شرط سلامت فنی و فلاپها به نظر من بیشتر از 300 هزار تومان ارزش نداره .

minamaleky
14-10-2010, 23:18
سلام میشه ترمز طایر عقب موتور طرح ویو را دیسکی کرد

majid.shiraz
14-10-2010, 23:43
سلام میشه ترمز طایر عقب موتور طرح ویو را دیسکی کرد

کار نشد نداره اما خرجتون خیلی میشه ارزش نداره ترمز دیسکی و کاسه ای هم آنچنان تفاوتی نداره برو به همین ترمز کاسه ای صفا کن
(تایر)

farshad bugatti
15-10-2010, 10:31
با سلام و خسته نباشید خدمت دوستان.
الان یکی بخواد تو ایران یه 750 بخره ممکن نیست؟!
قیمتش چقدره و اینکه اصلا چه روزه هایی میتونه برونه؟!

Ezel
15-10-2010, 11:03
این هم چند عکس از یک موتور هارلی دیویدسون که شخصا گرفتم ، از یکی از موتورفروشی های خیابان شهباز ،

صاحب موتور می گفت که این موتور مدل 2002 هست و شخصا وارد کرده ،

حجم موتورش هم 2000 سی سی بود .

قیمتش هم میگفت 35 میلیون تومان ، و البته گفت که برای این که پلاک بشه و مجوز تردد بگیره باید اتاقک کناری ( کالسکه ) بهش متصل بشه ، جالب اینکه اتاقک فابریکش رو هم میگفت دارم و قیمت اون هم 7 میلیون گفت .

minamaleky
15-10-2010, 15:01
کلاه کاسکت خوب چی هست برا خریدن

majid.shiraz
15-10-2010, 17:10
والا قیمت رو که من اطلاعی ندارم
اما برای سواری باید عضو فعال پایگاه مقاومت بسیج مسجد محلتون باشی:31:
تا اینجوری بتونی پلاکش کنی و جواز ترددبگیری اما بعضی روزها و شبها رو باید در اختیار بسیج باشید
مثلا گشت یا ایست بازرسی یا 22 بهمن اینجور مناسبتها

piremard
16-10-2010, 14:18
سلام
حالا چرا 750 ؟!
تردد موتورسیکلت هایحجم بالاتر از 250 نیاز به پلاک حقوقی یا فدراسیون داره . حالا هر جور که بشه پلاک حقوقی گرفت !
عضور در هیات موتورسواری هم پلاک خودش رو داره ولی تردد اون حتی شنیدم از قبل هم که آخر هفته و مسیر تا پیست بود حذف شده . از بس بی جنبگی در میارن ملت !

داشتم از بابایی می اومدم یه موتور ریس با سرعت از کنارم دو ترک رد شد . من فقط 60-70 تا می رفتم . داشتن از پیست بدون کلاه و هیچ لباسی بر می گشتن . مثل دیوونه ها از میون ماشینا مارپیچ می رفتن . اگزاز موتور هم دستکاری شده بود و صداش مثل خروس سرما خورده در دسیبل 100 اینا بود !

با وجود این دیوونه ها و اوناییکه موتور رو سر ناصر خسرو هواپیمای ترابری روسی می دونند همین مجوزها هم زیادی هستند . موتورهای پایگاههای بسیج و اینا هم ثبتشون غیر قانونیه ، بی جهت دنبالشون نباشید که پیگیری داره و قابلیت ضبط شدن تحت عنوان بیت المال رو داره .

تنها در صورت داشتن مجوز گردشگری می تونید برای مدت اعتبار مجوز در داخل یا خارج از کشور ترانزیت کنید .

از همه مهمتر اینکه حجم سی.سی سیلندر مفهومی نداره و هیچ دیتایی نمی ده . برای مشاوره خرید تاپیک خرید و مشاوره موتورسیکلت هست :46:

piremard
16-10-2010, 14:31
این هم چند عکس از یک موتور هارلی دیویدسون که شخصا گرفتم ، از یکی از موتورفروشی های خیابان شهباز ،

صاحب موتور می گفت که این موتور مدل 2002 هست و شخصا وارد کرده ،

حجم موتورش هم 2000 سی سی بود .

قیمتش هم میگفت 35 میلیون تومان ، و البته گفت که برای این که پلاک بشه و مجوز تردد بگیره باید اتاقک کناری ( کالسکه ) بهش متصل بشه ، جالب اینکه اتاقک فابریکش رو هم میگفت دارم و قیمت اون هم 7 میلیون گفت .

2002 ؟!
این موتور حداقل 20 سال سن داره . 35 تومن هم حدود 12 میلیون از مدل 2009 گرونتره . ساید کار 7 میلیون ؟
عجب بازاریه . کروزر با ساید کار مثل بستن اتاق پشت لامبورگینی می مونه :38:

shutdown
16-10-2010, 20:00
اقا تو شهر ما 2 نفر موتور 1100 دارند یکیش سوزوکی و یکی کاوازاکی نیجا هست که اینها خیلی راحت تو شهر می گردند بدون اینکه کسی بهشون بگه بالا چشت ابرو هست...جریان اینا چیه ؟؟؟
البته بچه های لاریجانی هم میان اینجا که رفیق هاشون هستند و خیلی راحت 10 نفری میگردند تو شمال...
به کلفت بودن مربوطه؟؟

majid.shiraz
16-10-2010, 23:26
اقا تو شهر ما 2 نفر موتور 1100 دارند یکیش سوزوکی و یکی کاوازاکی نیجا هست که اینها خیلی راحت تو شهر می گردند بدون اینکه کسی بهشون بگه بالا چشت ابرو هست...جریان اینا چیه ؟؟؟
البته بچه های لاریجانی هم میان اینجا که رفیق هاشون هستند و خیلی راحت 10 نفری میگردند تو شمال...
به کلفت بودن مربوطه؟؟

بی ربط هم نیست

piremard
17-10-2010, 01:56
سلام
من حرفم رو در مورد مدل هارلی صفحه پیش پس می گیرم . این موتور می تونه مدل 2002 باشه . بخاطر کاستوم بدنه من با یه مدل دیگه اشتباه گرفته بودم . اما در مورد قیمت کماکان بر مبنای دیتایی که دارم قیمت بی پلاک این وسیله همون یا نهایتا 24 هزار دلار باید باشه . که شامل ساید باکس ها و شیلد و بک-سیت راکب و سرنشین هم می شه

در هر حال بابت دیتای غلط عذر می خوام :11:

mr_rayan
17-10-2010, 03:11
سلام
من حرفم رو در مورد مدل هارلی صفحه پیش پس می گیرم . این موتور می تونه مدل 2002 باشه . بخاطر کاستوم بدنه من با یه مدل دیگه اشتباه گرفته بودم . اما در مورد قیمت کماکان بر مبنای دیتایی که دارم قیمت بی پلاک این وسیله همون یا نهایتا 24 هزار دلار باید باشه . که شامل ساید باکس ها و شیلد و بک-سیت راکب و سرنشین هم می شه

در هر حال بابت دیتای غلط عذر می خوام :11:

پیری جان ما همه جوره قبولت داریم.شما بزرگ مایی.

Terova
17-10-2010, 17:17
به کلفت بودن مربوطه؟؟

اونهای که عضو هیئت موتور سواری و اتومبیل رانی هستن میتونن همچین موتور های رو بعضی از روزها تو مسیر خانه تا پیست استفاده کنن که میشه یک جورایی هم از این قانون سوء استفاده کرد

Electronic-Arts
20-10-2010, 16:14
سلام دوستان امروز من داشتم با موتور میرفتم که سر یه تقاطع یه پیکانی نفهم با سرعت اومد رد بشه منم زدم به در عقبش بعد یارو پیاده شد پررو بازی در اورد (با این که داشت خلاف میومد) حالا بگذریم من موتورم از همون زرد ها هست حالا گلگیر جلوش شکسته و یکی از کمک هاش هم کج شده میکشه به لاستیک و دسته فرمون هم کج شده موتورش هم نمیدونم چی شده بدون این که گاز بدی خودش گاز میده باید یه گاز بدی تا درست بشه به نظر شما چه قدر خرجش میشه؟

piremard
20-10-2010, 16:49
سلام دوستان امروز من داشتم با موتور میرفتم که سر یه تقاطع یه پیکانی نفهم با سرعت اومد رد بشه منم زدم به در عقبش بعد یارو پیاده شد پررو بازی در اورد (با این که داشت خلاف میومد) حالا بگذریم من موتورم از همون زرد ها هست حالا گلگیر جلوش شکسته و یکی از کمک هاش هم کج شده میکشه به لاستیک و دسته فرمون هم کج شده موتورش هم نمیدونم چی شده بدون این که گاز بدی خودش گاز میده باید یه گاز بدی تا درست بشه به نظر شما چه قدر خرجش میشه؟
عزیزم شما حتی مدل موتور رو ننوشتید . فقط به رنگ موتورتون اشاره کردید !
اگر مقصر راننده بود و شما گواهینامه و بیمه داشتید چرا منتظر افسر نشدید . در هر حال تنها نمایندگی مورد نظر می تونه سووال شما رو جواب بده . اگر موتور شما پولسار یا آپاچی بود بین 100 تا 300 تومان هزینه تعویض کمکهای جلوی اون و مخارج و دستمزد های جانبیش می شه

Electronic-Arts
20-10-2010, 18:39
عزیزم شما حتی مدل موتور رو ننوشتید . فقط به رنگ موتورتون اشاره کردید !
اگر مقصر راننده بود و شما گواهینامه و بیمه داشتید چرا منتظر افسر نشدید . در هر حال تنها نمایندگی مورد نظر می تونه سووال شما رو جواب بده . اگر موتور شما پولسار یا آپاچی بود بین 100 تا 300 تومان هزینه تعویض کمکهای جلوی اون و مخارج و دستمزد های جانبیش می شه
موتورم هم از همین موتور گازی های زرد که عکسش رو یکی از دوستان چند صفحه قبل گذاشت توی سندش هم نوشته تکتا 80 سی سی
اون قسمت گلگیر جلو که کامل شکست اون قلنبگی روی چرخ هم که شکست همون کمکش هم کج شد بعد از داخل چرخ که نگاه میکردی قشنگ معلومه که میله رابط چرخ و دوشاخ هم کج شده

majid.shiraz
20-10-2010, 18:45
موتورم هم از همین موتور گازی های زرد که عکسش رو یکی از دوستان چند صفحه قبل گذاشت توی سندش هم نوشته تکتا 80 سی سی
اون قسمت گلگیر جلو که کامل شکست اون قلنبگی روی چرخ هم که شکست همون کمکش هم کج شد بعد از داخل چرخ که نگاه میکردی قشنگ معلومه که میله رابط چرخ و دوشاخ هم کج شده

تعیین میزان خرج تعمیر مشکله مخصوصا توی این ک ش و ر
من از یه مغازه یه باطری خریدم 12 تومن ولی همون باطری رو جای دیگه میداد 10 تومن حالا ایناش اصلا مهم نیست دعا کن فقط یدکیش گیر بیاد این نوع موتورها و موتورهای کایت دار رو خیلی باید مواظبت کنید تا آسیبی بهشون نرسه یدکی این موتورها گرونه مثل 125 نیست که همه جا هم داشته باشه و ارزون هم باشه

piremard
20-10-2010, 19:20
شرمنده اطلاعی ندارم . بهتره با تعمیرگاه مرکزیش تماس بگیرید .

meto_895
21-10-2010, 22:49
من یه چیز جالب دیدم نمیدونم کجا باید مطرح کنم اما اینجا فعلا مطرح میکنم
میشه با ویو تک چرخ زد
امروز یکی دیدم که با ویو تک چرخ زده بود برام خیلی جالب بود چون تا حالا چنین چیزی ندیدم

majid.shiraz
22-10-2010, 14:28
من یه چیز جالب دیدم نمیدونم کجا باید مطرح کنم اما اینجا فعلا مطرح میکنم
میشه با ویو تک چرخ زد
امروز یکی دیدم که با ویو تک چرخ زده بود برام خیلی جالب بود چون تا حالا چنین چیزی ندیدم
فقط میتونید سر موتور رو بالا بیارید اصلا هم کنترلی روی هدایت موتور ندارید چون کلاچش با دنده یکی هست نهایتا 2 یا 3 متر که حرکت کردید سر موتور پایین میاد

Mahdi/s
25-10-2010, 13:33
سلام..من دوباره مزاحم شدم...یادتونه که دنبال موتور های اتوماتیک بودم....اینو اون هفته ای تو خیابون دیدم...پشتش رو ببینید..مثل وسپا اس....قیمتش رو دارید..؟؟؟؟تولید میشه یا نه..؟؟ مارکش البته مشخصه..؟؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید-----------

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید===

دوستمون قبلا یه سری عکس موتور گذاشت به اسم پیشرو پرشیا...جلوش مثل همین بود اماپشت اون طرح ویو بود این شبیه وسپاس...ممنون میشم اطلاعاتی بدید..
گذاشت
این عکس پیشرو پرشیا :

hossein_dig
26-10-2010, 20:03
سلام
آقا من پالس 220 دارم جاتون نه خالی هفته پیش رفته بودم جاپائی عقب رو از ولی عصر بالاتر ازمولوی مهدیه تهران نماینده فارس موتور (گرون فروش ترین قطعه فروش پالس)
تقاطع مولوی چراغ قرمز شده و من وایسادم وقتی که توقف کامل کردم بعد از مدتی یه صدای ترمز شنیدم بعد در کمتر از یک پلک زدن رفتم هوا و 10 متری اون ور تر اومدم پایین وقتی اومدم پایین از کمر درد نتونستم بلندشم
هیچی سرتون رو درد نیارم ما رو با اورژانس بردن بیمارستان سینا از 11 صبح تا 6 بعد ظهر بیمارستان بودم کلی عکس و سی تی اسکن گرفتن و تا یه هفته بعد خیلی کمرم درد میکرد و سمت چپم هم کلی زخم زیلی شد
اما موتور :
موتور عزیزم براکت سمت راست محل اتصال اگزوز شکست ، فلاپ ترک خورد (4 سانت)و سمت راستش کلی خط افتاد ، راهنمای راست جلو خورد شد ، سربی فرمون و کتی ترمز جلو حسابی خش افتاد ، اگزوز دو سانت از طول کل جمع شد کلی خط هم روش افتاد ،پدال ترمز عقب حسابی کج شد ،چراغ خطر عقب شکست ، گارد راست کج شد ، گلگیر عقب ترک خورد
الان نه فلاپ جلو موجوده نه کتی سمت راست برای 220 ، ماشالا اگزوز هم 270 پولشه
چند تا خوده ریز براش شد نردیک 120 تومن
کتی ترمز
سربی
چراغ عقب
گلگیر عقب
حرارت گیر اگزوز
گارد
راهنما که برای 220 نبود برای 200 رو سیم کشیش رو با فابریک با مکافات عوض کردم

نتیجه اخلاقی
1) پالس 220 فعلا نخرید چون قطعاتش اصلا و ابدا ( به هیچ عنوان ،عمرا :19:) نیست
2) وقتی پشت چراغ قرمز توقف میکنید حتمی حواستون پشت سرتون باشد تا باقالی نشید
3) زمان گرفتن موتور یا وسیلتون از پارکینگ (و کلانتری) یه بسته کامل آسپرین بخورید چون با انواع و اقسام انسان های اتیغه سروکار خواهید داشت

piremard
26-10-2010, 20:25
کی زد ؟ خسارت چی شد ؟

ــــــــــــــ

من جلو مسجد موتور رو پارک کردم . برگشتم دیدم یه پژو سیاه رنگ از پشت موتور رو بین خودش و یه پراید کاملا له کرده . فقط چون می خواسته اونجا پارک کنه !!

این مردک بیشعور نگفته لااقل موتور رو موازی خیابون دوبله بزنم رو جک . حتی 1 سانت برای موتور فاصله نذاشته بود . می خنده می گفت : ماشا الله ! شما چه زوری داری ! ما نتونستیم تکونش بدیم دو نفری بلندش کردیم .

شب بود دقت نکردم . صبح دیدم تمام اگزوز موتور خش افتاده و خاکی و قیری هم شده ! معلوم نیست موتور رو چند بار زمین انداختن . روی کروم روی باک هم یه خط بریدگی افتاده .
خسارتم نگرفتم . چی بگم آخه . خواستم مردم آزاری نشه ، دزدگیر موتور رو نزدم ، گرچه هم حتی می زنم . همسایه ما با وجود اینکه می دونه هر بار عشقی موتور رو تکون می ده تا به آژیر بیافته .

اونوقت چپ و راست تو این کشور به موتورسوار توهین می شه . اونهم از طرف بی مسئولیت ترین افراد در گروه پلیس و اتومبیل سوارهای بی وجدان و بی انضباط ترافیکی

zahedy2006
26-10-2010, 21:32
کی زد ؟ خسارت چی شد ؟

سلام
این سوال رو من هم دارم چون یه جای دیگه هم خونده بودم که یه بنده خدایی پشت چراغ قرمز قانونی می ایسته و یکی از پشت می زنه و پهنش می کنه.
قدیما که دوچرخه سوار می شدم - کوهستان قرمز - یه بار برای خودم اتفاق افتاد
پشت چراغ ایستادم - سمت چپ. نزدیک ماشین های کناری البته ایست کامل نبود و یه خورده سرعتی - خیلی کمی - داشتم. یک عدد نیسان که می خواست پشت چراغ توقف کنه چون دیده بود لاین راست 3 تا ماشین !! هستند و لاین چپی کسی نیست (من رو ندیده بود) همینجوری اومد با سرعت سمت چپ که دم خط ترمز به شیوه 007 بگیره !!. خلاصه ما را دیدند و من هم صدای ترمز شدیدی شنیدم که سریع رکاب زدم و رفتم جلو.
چند ثانیه بعد یه راننده دیگه گفت جستی ملخک !!

من جلو مسجد موتور رو پارک کردم . برگشتم دیدم یه پژو سیاه رنگ از پشت موتور رو بین خودش و یه پراید کاملا له کرده . فقط چون می خواسته اونجا پارک کنه !!

این مردک بیشعور نگفته لااقل موتور رو موازی خیابون دوبله بزنم رو جک . حتی 1 سانت برای موتور فاصله نذاشته بود . می خنده می گفت : ماشا الله ! شما چه زوری داری ! ما نتونستیم تکونش بدیم دو نفری بلندش کردیم .

شب بود دقت نکردم . صبح دیدم تمام اگزوز موتور خش افتاده و خاکی و قیری هم شده ! معلوم نیست موتور رو چند بار زمین انداختن . روی کروم روی باک هم یه خط بریدگی افتاده .
خسارتم نگرفتم . چی بگم آخه . خواستم مردم آزاری نشه ، دزدگیر موتور رو نزدم ، گرچه هم حتی می زنم . همسایه ما با وجود اینکه می دونه هر بار عشقی موتور رو تکون می ده تا به آژیر بیافته .

طبق قانون جا به جا کردن وسیله اشخاص به جز با مجوز قانونی مجاز نمی باشد. می خواهد 1 سانت باشد یا 10 کیلومتر

اونوقت چپ و راست تو این کشور به موتورسوار توهین می شه . اونهم از طرف بی مسئولیت ترین افراد در گروه پلیس و اتومبیل سوارهای بی وجدان و بی انضباط ترافیکی

یک برگه در دانشکده ما نصب شده که نتیجه یک آزمایش با ساعت اتمی برای اثبات خاصیتی نسبیتی را توضیح داده.
نکته جالب: یکی از اعضای پروژه وزیر نیرو ، عضو دانشگاه .... است. (الان اسم دانشگاه یادم نیست!)

1) پالس 220 فعلا نخرید چون قطعاتش اصلا و ابدا ( به هیچ عنوان ،عمرا ) نیست
من اینو هم نفهمیدم !
یکی از دوستان از کشوری استکباری برگشته می گه کمبود قطعه برای موتورهای موجود نیست. تنوع موتوری هم خیلی بالا هست. قیمت ها هم عجیب پایین هست اما هزینه نگه داری بالا
اینجا که موتورهای پر مصرف 10 تا هم نیستند

هیچ وقت وقتی یک سمتی تعداد زیادی ماشین پشت سر هم ایستاده اند (مثلا 3 تا) شما در خط کناری توی عمق قرار نگیرید چون موتور کوچک است و دیده نمی شود و ممکنه راننده ای با سرعت بالا بیاد و ... بوم دنگ باقالی

piremard
26-10-2010, 21:46
سلام
من چون موتورم درازه اریب پارک کرده بودم . کنار من هم یه سی.جی پارک کرده بود . برگشتم موتور رو حدود 3 متر کشیده بودن به یه طرف و بین پژو و پلاک جلویه پراید پرس کرده بودن .

یک برگه در دانشکده ما نصب شده که نتیجه یک آزمایش با ساعت اتمی برای اثبات خاصیتی نسبیتی را توضیح داده.
نکته جالب: یکی از اعضای پروژه وزیر نیرو ، عضو دانشگاه .... است. (الان اسم دانشگاه یادم نیست!)

یابرم کنار یه پاساژ درست همون کنار مسجد موتور رو پارک کردم با دزدگیر روشن . دیدم هی صدای هشدار موتور بلند می شه . بعد دیگه یهو به آژیر افتاد . رفتم می بینم چند تا بچه دارن با موتور ور می رن . یه پسره 20 سال و اندی از همون خونه اومده بیرون داد می زنه مال کیه ؟
با لحن لاتی بمن گفت : (( خاموشش کن بابا اعصاب نداریم . موتوره دیگه ! ))
گفتم : بتو چه ربطی داره . اولا . ثانیا مگه من گفتم شتره ؟! ناراحتی جلو این مشت بچه رو بگیر .
منو که دید سرش رو پایین انداخت رفت خونه ، یهو داداشش یا نمی دونم کی بود داد زد : کیه ؟
مثلا اومده بود دعوا کمک این . از اون خونه های ولنگار محله شمیران نو که همیشه خدا در خونشون بازه و یه مهد کودک بچه توش وول می خورن .
خواستم فرداش برم شیشه های اون پژو رو پایین بیارم ، ولش کردم. ولی نمی گذرم

Electronic-Arts
26-10-2010, 21:47
سلام
آقا من پالس 220 دارم جاتون نه خالی هفته پیش رفته بودم جاپائی عقب رو از ولی عصر بالاتر ازمولوی مهدیه تهران نماینده فارس موتور (گرون فروش ترین قطعه فروش پالس)
تقاطع مولوی چراغ قرمز شده و من وایسادم وقتی که توقف کامل کردم بعد از مدتی یه صدای ترمز شنیدم بعد در کمتر از یک پلک زدن رفتم هوا و 10 متری اون ور تر اومدم پایین وقتی اومدم پایین از کمر درد نتونستم بلندشم
هیچی سرتون رو درد نیارم ما رو با اورژانس بردن بیمارستان سینا از 11 صبح تا 6 بعد ظهر بیمارستان بودم کلی عکس و سی تی اسکن گرفتن و تا یه هفته بعد خیلی کمرم درد میکرد و سمت چپم هم کلی زخم زیلی شد
اما موتور :
موتور عزیزم براکت سمت راست محل اتصال اگزوز شکست ، فلاپ ترک خورد (4 سانت)و سمت راستش کلی خط افتاد ، راهنمای راست جلو خورد شد ، سربی فرمون و کتی ترمز جلو حسابی خش افتاد ، اگزوز دو سانت از طول کل جمع شد کلی خط هم روش افتاد ،پدال ترمز عقب حسابی کج شد ،چراغ خطر عقب شکست ، گارد راست کج شد ، گلگیر عقب ترک خورد
الان نه فلاپ جلو موجوده نه کتی سمت راست برای 220 ، ماشالا اگزوز هم 270 پولشه
چند تا خوده ریز براش شد نردیک 120 تومن
کتی ترمز
سربی
چراغ عقب
گلگیر عقب
حرارت گیر اگزوز
گارد
راهنما که برای 220 نبود برای 200 رو سیم کشیش رو با فابریک با مکافات عوض کردم

نتیجه اخلاقی
1) پالس 220 فعلا نخرید چون قطعاتش اصلا و ابدا ( به هیچ عنوان ،عمرا :19:) نیست
3) زمان گرفتن موتور یا وسیلتون از پارکینگ (و کلانتری) یه بسته کامل آسپرین بخورید چون با انواع و اقسام انسان های اتیغه سروکار خواهید داشت
یه عکس هم ممکنه از وضع موتورت بندازی؟

hossein_dig
26-10-2010, 22:42
کی زد ؟ خسارت چی شد ؟
بیمه 420 داد ولی بعید میدونم بشه با این مبلغ سرو ته ش رو هم آورد آخرم باید از جیب بدم
تازه گوشی (e72 ) هم صدای بلندگوش شدید به قرقر افتاده :2:
هنوز نه فلاپ گرفتم نه براکت و نه اگزوز ، اینا همشون اصل کاری هستن (الان اگزوزم رو با سیم بستم)
من اشتباه کردم نباید اول خورده ریز ها رو میگرفتم
نمیدونید که تو یه هفته 20 بار رفتم کل گمرک رو زیرو رو کردم برای قطعه ، سرویس شدم
:19:
ضارب : یک تاکسی پراید که مشغول صحبت با مسافرش بوده( خودش میگفت)
جالب اینه که وسط سپرش تا نزدیک رادیاتورش فرو رفته بود ، من فکر کنم هر چی جای پالس بود من سفر آخرت بودم
البت کلاه ایمنی و دعای مادرم بی تاثیر نبوده:40:

برادر من موتور من به هفته نکشیده بود که پارک کردم برم روز نامه بگیرم بیام دیدم یه الاغ دنده عقب اومد و زد موتور رو انداخت هم آینم شکست ( آینه هم موجود نمی باشد)شد هم فلاپم کج شد خدا رحم کرد نشکست
تو این مملکت راننده الاغ (بلانسبت ) کم نداریم ، من خودم وقتی با سواری رانندگی میکنم خیلی مراعات موتور ها رو میکنم

من اینو هم نفهمیدم !
یکی از دوستان از کشوری استکباری برگشته می گه کمبود قطعه برای موتورهای موجود نیست. تنوع موتوری هم خیلی بالا هست. قیمت ها هم عجیب پایین هست اما هزینه نگه داری بالا
اینجا که موتورهای پر مصرف 10 تا هم نیستند
چرا نگرفتی خیلی سادست
تحریم
تحریم
تحریم
و الا من الان یه سی بی آر 400 یا 750داشتم

یه عکس هم ممکنه از وضع موتورت بندازی؟
به علت ریش ریش شدن جیگرم نتونستم از اون حالتش عکس بگیرم
ولی با کمی قوه تخیل اگه باتریش رو تموم نکرده باشید میتونید تصویر ذهنیش رو بسازید

zahedy2006
26-10-2010, 22:49
ربط اینو نگرفتم

سِلام
ربطش اینه که یک نفر که حداقل دکتری داره توی رشته انرژی ، شده وزیر انرژی اما اینجا ... داشت می شد وزیر نیرو !!
اینو در قبال اون لغت بی مسئولیت نوشتم. چون افرادی که نظر می دهند اصلا تخصص ندارند.

این پست اسپم شد!

nafe-bandar
26-10-2010, 22:58
بیمه 420 داد ولی بعید میدونم بشه با این مبلغ سرو ته ش رو هم آورد آخرم باید از جیب بدم
سلام
شما اگه موتور رو ببرین به یک مغازه که با بیمه قرارداد داشته باشه خرج هرچقدر بشه میده
منم همین سرم اومد ولی طوری که یه وانت جلوم رو سد کرد و منم طی یک پرواز آزاد 7-8 متر اونورتر فرود اومدم!!

موفق باشید:40:

piremard
26-10-2010, 23:48
تازه گوشی (e72 ) هم صدای بلندگوش شدید به قرقر افتاده :2:
هنوز نه فلاپ گرفتم نه براکت و نه اگزوز ، اینا همشون اصل کاری هستن (الان اگزوزم رو با سیم بستم)
من اشتباه کردم نباید اول خورده ریز ها رو میگرفتم
نمیدونید که تو یه هفته 20 بار رفتم کل گمرک رو زیرو رو کردم برای قطعه ، سرویس شدم
:19:
ضارب : یک تاکسی پراید که مشغول صحبت با مسافرش بوده( خودش میگفت)
جالب اینه که وسط سپرش تا نزدیک رادیاتورش فرو رفته بود ، من فکر کنم هر چی جای پالس بود من سفر آخرت بودم
البت کلاه ایمنی و دعای مادرم بی تاثیر نبوده:40:

برادر من موتور من به هفته نکشیده بود که پارک کردم برم روز نامه بگیرم بیام دیدم یه الاغ دنده عقب اومد و زد موتور رو انداخت هم آینم شکست ( آینه هم موجود نمی باشد)شد هم فلاپم کج شد خدا رحم کرد نشکست
تو این مملکت راننده الاغ (بلانسبت ) کم نداریم ، من خودم وقتی با سواری رانندگی میکنم خیلی مراعات موتور ها رو میکنم

چرا نگرفتی خیلی سادست
تحریم
تحریم
تحریم
و الا من الان یه سی بی آر 400 یا 750داشتم

به علت ریش ریش شدن جیگرم نتونستم از اون حالتش عکس بگیرم
ولی با کمی قوه تخیل اگه باتریش رو تموم نکرده باشید میتونید تصویر ذهنیش رو بسازید
شما سر چهارراه خلاص می کنی و ترمز می گیری یا اینکه تو دنده کلاچ رو نگه می داری و یا ....

کلا تیپ ایستادن شما اون وضعیت چجوری بود ؟ موتور کاملا آزاد بود ؟ اگه تو دنده با کلاچ نگه می داشتی در حالیکه ترمز رو گرفته بودی بنظرم خطرش کمتر می شد . ضمن اینکه موقعیت توقفم مهمه بنظر من . من همیشه با فاصله می ایستم . چون هم اینکه بعضیها می خوان از قرمز رد بشن و من جلوی قانون گریزیشون رو می گیرم !
هم اینکه موتوریها بهم گیر نکنن .

راستی موتور من فقط با ساسات روشن می شه و تا کاملا گرم نشه راه نمی افته . مشکل فنی هم نداره فقط روغنش 50 هست با غلظت 20 و صبح هم اینجا کمی سرده مثلا دمای 18 درجه ولی بنظر من معقول نمی آد .
کسی پالس و پولسار داره این مشکل برنخورده ؟
تنکیو

zahedy2006
27-10-2010, 08:29
راستی موتور من فقط با ساسات روشن می شه و تا کاملا گرم نشه راه نمی افته . مشکل فنی هم نداره فقط روغنش 50 هست با غلظت 20 و صبح هم اینجا کمی سرده مثلا دمای 18 درجه ولی بنظر من معقول نمی آد .
تنکیو

سلام
اگه سی جی رو داخل موتور حساب کنید!! خیر ما به این مشکل نخورده ایم

من الان لئونارد - بیگ بنگ - هستم که اون جمله رو ندیده !!

piremard
27-10-2010, 14:09
نه عزیزم . چون انجین من مشترک با پالس هست از این بابت پرسیدم .
موتور شتر-گاو-پلنگ همینه دیگه . بدنه و لایسنس مال کاوازاکی هست و انجین مال برادر راهول باجاج
فعلا که یه هفته است موتور رو روشن نکردم . با بارونهایی که دیشب اومد الان موتور کاملا جبهه ای شده :38:

شلدون لاگ :20:

spz
27-10-2010, 14:38
این هم دو تا عکس از تست مگلی و دایلیم توی پیست ازادی
در تابستان

البته به زودی قراره که توی مجله ماشین چاپ بشه ..

Iran.pars
28-10-2010, 19:11
سلام
من یه شهاب 110 سی سی دارم که به خاطر تصادفی که داشتم قاباش شکسته حالا هر چی میگردم گیرم نمیاد تو شیراز نمونشو به اسم تک پر و تو بوشهر به اسم لیان دیدم اما نه تو بوشهر نه تو شیراز گیرم نیومد خودم موتورمو از آبادان گرفتم
شنیدم کارخونه شهاب تعطیل شده دوستان کسی خبر داره قطعاتش تولید میشه یا نه؟از کجا میتونم تهیه کنم

DaRyUsH AkRaMi
29-10-2010, 00:25
دوستان سلام
رادیسون کویر گرفتم
نیاز به اب بندی داره؟
چطوری اب بندیش کنم؟

zahedy2006
29-10-2010, 08:53
دوستان سلام
رادیسون کویر گرفتم
نیاز به اب بندی داره؟
چطوری اب بندیش کنم؟

سلام
هر موتوری که شما بخرید قطعا نیاز به آب بندی خواهد داشت
قبلا یه سری مطلب نوشته شده در همین تاپیک که سرچ بزنید پیدا می کنید اما مهمترین ها

کلاه ایمنی بخرید
همین الان روغن رو عوض کنید (سر 50 تا عوض کنید)
دو ترک نروید.
با دور موتور (گاز) بازی کنید یعنی با یک دور موتور ثابت حرکت نکنید. گاهی دور را بالا ببرید (در جایی که هوا به موتور بخورد نه در حالت ایستاده) و گاهی هم با دور پایین حرکت کنید
دنده مرده هم ندهید

کامل ترش را فکر کنم سرچ بزنید پیدا می کنید

hossein_dig
29-10-2010, 13:03
شما سر چهارراه خلاص می کنی و ترمز می گیری یا اینکه تو دنده کلاچ رو نگه می داری و یا ....

کلا تیپ ایستادن شما اون وضعیت چجوری بود ؟ موتور کاملا آزاد بود ؟ اگه تو دنده با کلاچ نگه می داشتی در حالیکه ترمز رو گرفته بودی بنظرم خطرش کمتر می شد . ضمن اینکه موقعیت توقفم مهمه بنظر من . من همیشه با فاصله می ایستم . چون هم اینکه بعضیها می خوان از قرمز رد بشن و من جلوی قانون گریزیشون رو می گیرم !
هم اینکه موتوریها بهم گیر نکنن .

تنکیو
سلام
من بعد توقف کامل خلاص میکنم
موتور من ساسات اتومات هست
قبلا 2 ثانبه رو ساسات میموند ولی الان تا 20-30 ثانیه رو ساسات میمونه

یو ولکام:31:

Iran.pars
29-10-2010, 17:50
سلام
من یه شهاب 110 سی سی دارم که به خاطر تصادفی که داشتم قاباش شکسته حالا هر چی میگردم گیرم نمیاد تو شیراز نمونشو به اسم تک پر و تو بوشهر به اسم لیان دیدم اما نه تو بوشهر نه تو شیراز گیرم نیومد خودم موتورمو از آبادان گرفتم
شنیدم کارخونه شهاب تعطیل شده دوستان کسی خبر داره قطعاتش تولید میشه یا نه؟از کجا میتونم تهیه کنم

لطفا یکی جواب مارو هم بده:19:

MrDevil
30-10-2010, 22:30
سلام. یک موتور کاب میخوام بگیرم به اسم jetix125 که شرکت انرژی وارد کرده :
میخواستم نظر اساتید رو هم راجبش بدونم
عکس:

سایت مربوطه:

ممنون

_Kami_
31-10-2010, 19:29
دوستان از دیروز شنبه بد جوری موتور میگیری تو تهران . جوری که هر 200 متر 7 تا مامور ایستاده !! قضیه چیه؟؟

makintash
31-10-2010, 19:43
این طرح جمع اوری موتور سیکلتهای بدون مدارک هم مثل طرح ضربتی جمع اوری اوباشه.
انگار دارن دزد میگیرن همچین 10 تا مامور موتور رو دوره میکنن انگار دارن یه جانی رو میگیرن.
خدا نکنه بدون مدارک بیرون بیای کم کمش 14 روز موتور رو می خوابونن.

_Kami_
31-10-2010, 20:08
گواهینامه ندارم بد بختی :41: حالا این طرح که موتور میگیرن تا کی ادامه داره؟

hossein_dig
31-10-2010, 20:53
چه الان چه هیچ وقت دیگه بدون گواهی نامه بیرون نیا
یه بار بری دادسرا آدم های که گواهینامه ندارن و بدبخت و بیچاره شدن دیگه عمرا موتور سوار نشی

یه همت خفن بکن حتمی
گواهینامت رو بگیر !!:19:

SNOW PATROL
31-10-2010, 21:14
رفقا کسی از این موتورهای کاوازکی125 gto اطلاعاتی داره میخوام یکیش رو بگیریم خوبه وسائلش پیدا میشه؟؟

dawoood
31-10-2010, 23:50
لطفا یکی جواب مارو هم بده:19:
سلام دوست عزیز
من هم شهاب 110 دارم بعضی قطعاتشو از تهران نمایندگی شهاب خریدم من خودم تبریز هستم
اینجا هیچ قطعای موجود نیست
ولی دنبال گلکیر جلو و بادگیر هستم فکر میکنم از شهرهای دیگه میتونیم پیدا کنیم
یه بار شنیدم از اینها تو بندر عباس زیاده

ghafari3
01-11-2010, 09:34
سلام.

در مورد آپاچی 160 یه مشکل دارم. با لاستیک فابریک خودش وقتی زمین خیس باشه به محض اینکه کوچکترین ترمزی میگیرم، عقب موتور میچرخه. هفتۀ پیش لاستیک را عوض کردم و Dunlop گرفتم. متأسفانه بازهم همین مشکل هست و امروز با سرعت 30-40 کیلومتر با یه ترمز کوچیک زمین خوردم. خدا را شکر سرعت کم بود و مشکل خاصی پیش نیومد. ترمز عقب و جلو هر دو دیسکی هستند.

میخواستم بدونم راه حلی نداره؟ پالس اسپورت هم همین شکلیه؟ قبلاً طرح هوندا داشتم اینقدر زود با یه ترمز کوچیک در مواقعی که زمین لغزنده بود تعادل موتور نمیخورد :41:

_Kami_
01-11-2010, 10:02
سلام.

در مورد آپاچی 160 یه مشکل دارم. با لاستیک فابریک خودش وقتی زمین خیس باشه به محض اینکه کوچکترین ترمزی میگیرم، عقب موتور میچرخه. هفتۀ پیش لاستیک را عوض کردم و Dunlop گرفتم. متأسفانه بازهم همین مشکل هست و امروز با سرعت 30-40 کیلومتر با یه ترمز کوچیک زمین خوردم. خدا را شکر سرعت کم بود و مشکل خاصی پیش نیومد. ترمز عقب و جلو هر دو دیسکی هستند.

میخواستم بدونم راه حلی نداره؟ پالس اسپورت هم همین شکلیه؟ قبلاً طرح هوندا داشتم اینقدر زود با یه ترمز کوچیک در مواقعی که زمین لغزنده بود تعادل موتور نمیخورد :41:
منم این اتفاق برام افتاده با پالس 220 . ایراد پالس و اپاچی اینکه ترمزی که شما میگیری درجا کله میکنه و قفل میکنه و همین باعث میشه لاستیک رو زمین کشیده بشه و باعث از بین رفتن تعادل بشه . اما موتور های که 2 دیسکه هستن مثل هیوسانگ مثل ABS عمل میکنه و حالت ضربدری ترمز میگیره که باعث میشه لاستیک رو زمین کشیده نشه و خیلی راحت توقف کنه . چون خودم الان هیوسانگ دارم و جمع کردنه موتور تو بارون بهتر از پالس و اپاچی هست

ghafari3
01-11-2010, 10:56
منم این اتفاق برام افتاده با پالس 220 . ایراد پالس و اپاچی اینکه ترمزی که شما میگیری درجا کله میکنه و قفل میکنه و همین باعث میشه لاستیک رو زمین کشیده بشه و باعث از بین رفتن تعادل بشه . اما موتور های که 2 دیسکه هستن مثل هیوسانگ مثل ABS عمل میکنه و حالت ضربدری ترمز میگیره که باعث میشه لاستیک رو زمین کشیده نشه و خیلی راحت توقف کنه . چون خودم الان هیوسانگ دارم و جمع کردنه موتور تو بارون بهتر از پالس و اپاچی هست
ممنون از پاسختون. پس هیچ راهی نداره جز اینکه روزهای بارونی بی خیال بیرون آوردن موتور بشیم.

قیمت هیوسانگ چقدره؟

_Kami_
01-11-2010, 11:28
ممنون از پاسختون. پس هیچ راهی نداره جز اینکه روزهای بارونی بی خیال بیرون آوردن موتور بشیم.

قیمت هیوسانگ چقدره؟
من 7 میلیون خریدم . شنیدم الان 7 میلیونو 800 شده