PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گفتگوی آزاد موتور سیکلت

صفحه ها : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9

almata
22-06-2010, 17:40
پس با این پول چی بگیرم که هم با کیفیت باشه هم قشنگ باشه.یه چیزی ک با این هندا 125 فرق کنه؟
میتونی یه همچین موتورهایی رو بخری:
هیرمن 125 سی سی قیمتش هم 800 تومانه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

پاژنگ 150 سی سی که قیمتش هم 950 تومانه

اینم همون پالس 125 (XCD125) که قیمتشو دقیق نمی دونم

mr_rayan
22-06-2010, 23:30
سلام
اتفاقا دنبالش گشتم ولی کسی نداشت . از کجا بخرم ؟ مغازه دارها نمی دونند اصلا چی هست .
تنکیو
پایه موبایل برای ماشین پیدا نکردی؟اگه منظورت همینه باید بگم که توی همه لوکس فروشی های ماشین باید پیدا بشه.بست پلاستیکی هم که می تونی از مغازه های لوازم یدکی موتور بگیری.

piremard
24-06-2010, 04:19
خدمات پس از فروش عالیه !
شنبه این هفته بعد از کیلومتر 1500 شتر رو برده بودم نمایندگی فارس برای سرویس و تعمیر می گند تازه 2 شنبه هفته بعد زنگ بزن شاید تموم شده باشه !!
نمی دونم می خوان فضا پیما تعمیر کنند یا کشتی پرنده ! :38:

سی.جی فرموش چقدر آزادی عمل داره ؟

ــــ

تردد موتورسيكلت‌ها در آزادراهها و بزرگراههاي كشور ممنوع است و در جاده‌هاي اصلي و فرعي در زمان اعمال محدوديت نيز اجازه تردد موتورسيكلت‌ها به هيچ وجه داده نمي‌شود.

فرمانده پليس‌راه كشور با اشاره به اين كه تردد موتورسيكلت در جاده‌هاي كشور بسيار خطرناك است، گفت: در دنيا نيز موتورسيكلت‌ها تنها براي سفرهاي كوتاه آنهم درون شهر استفاده مي‌شود.

این بابا یه کلاس موتور تورینگ و کروزر رو رسما زیر سووال برد ؟؟؟!!
:18:

farshad bugatti
26-06-2010, 12:48
سلام به دوستان موتور باز! گفتم یه چند تا عکس از موتور بزارم براتون اگه هم تکراریه ببخشید!

این موتور سیکلت به نا به در خواست یکی از مشاهیر بمبئی هند ساخته شده است که پروژه طراحی و ساخت ان سه ماه به طول انجامید!

piremard
26-06-2010, 13:08
سلام به دوستان موتور باز! گفتم یه چند تا عکس از موتور بزارم براتون اگه هم تکراریه ببخشید!

این موتور سیکلت به نا به در خواست یکی از مشاهیر بمبئی هند ساخته شده است که پروژه طراحی و ساخت ان سه ماه به طول انجامید!

سلام دوست گرامی
کجا خوندید که موتور بدرخواست مشاهیر هندی بوده ؟!
این موتور که شما تصویرش رو گذاشتدی مربوط هست به مخترع امریکایی بنام "جان هالت" که در زیر زمین مغازه اش سال 2004-5 ساختو بعد در 2006 بعنوان طراح دست ساز در نیویورک جایزه گرفت .

انجین موتور از اتومبیل فورد استفاده شده ، طولش بیش از 3 متره و نهایت سرعتش حدود 140-50 کیلومتر در ساعته

farshad bugatti
26-06-2010, 16:43
الا من اینو چند هفته پیش تو نشریه خودرو خونده بودم...
پس شاید اشتباه نوشته بود!

roohi_rsh
28-06-2010, 14:58
سلام پیرمرد جان شما اگر میخوای موفق بشی باید فرمونه موتورت رو بشکنی تا راحت تو امتحان بچرخونی حالشو ببری! ماله خودمون که شکسته بود راحت قبول شدم

Prince_Amin
28-06-2010, 15:58
خدمات پس از فروش عالیه !
شنبه این هفته بعد از کیلومتر 1500 شتر رو برده بودم نمایندگی فارس برای سرویس و تعمیر می گند تازه 2 شنبه هفته بعد زنگ بزن شاید تموم شده باشه !!
نمی دونم می خوان فضا پیما تعمیر کنند یا کشتی پرنده ! :38:

نمایندگی یاماها تو هند یه موتور سنگین رو 48 ساعته فول سرویس میکنه بدون هیچ هزینه ای.:13:اونوقت تو ایران.......:18::41::19:

piremard
28-06-2010, 20:02
سلام
خب من دیروز عصر بالاخره با کلی پیگیری موتورم رو از مرکز سرویس نمایندگی تحویل گرفتم و مبلغ 98800 تومان هم پرداخت کردم که البته ایشون 1200 تومان پول خرد هم نداشت . پس رندش کرد شد 100 هزارتومان

خب انصافا صدای وحشتناک موتور کم شده بود -البته برای 16 کیلومتر اول ! - صبح امروز گردن موتور کج شده ! بردم همونجا طرف گفت ((اونجر همینه دیگه ! )) بهش می گم آخه اینکه نمی شه یه موتور به این راحتی فرمونش منحرف بشه . من تو یه دست انداز تصادف می کنم !!

ظهر اومدم منزلم . موتور رو جلوی درب روی جک وسط زدم . یک ساعت نکشید که صدای بلندی اومد . سریع رفتم دم درب و دیدم موتور تو آسفالت به عمق بیش از 10 سانت فرو رفته و روی کاپوت پراید نوی همسایه افتاده . دسته ی موتور پوست کاپوت رو بریده بود و کاپوت کاملا له شده بود !

به مسئول تعمیر گاه می گفتم که این موتور از درب باک بنزین می ریزه . من موتورم منفجر می شه . می گه کار ما نیست . باید خودت یه واشر براش بسازی !!

موتور رو کنار خیابون پاترک کردم . یکی اومده موتور رو جابجا کرده !

من اصلا موندم این مملکت چه خبره . از رفقام می پرسم باید برم از شهرداری شکایت کنم بابت آسفات کهنه ای که فرو رفته . می گند نه تازه باید خسارت ماشینم بدی + آسیب رسوندن به آسفالت . قرار شد که من از شهرداری شکایت میلیونی کنم . چون بار 5 ایمیست که موتورم تو تهران پارک کردم و جکش تو آسفالت فرو رفته و این نشان نامرغوبیت و اهمال کاریه . اما وقتی برگشتم خونه ، ماشینه رفته بود و فرصت یه دعوا از دستم رفت ! :38:
یه مطلب دیگه هم اینکه امروز 6600 تومان پول آزمون معاینه پزشکی دادم . بعد برق رفته بود و با عجله ما رو بردن توی یه آلونکی و یه تابلو تو ظلمات نشونمون دادن می گن بگو کدوم سمتیه !! بعد یه امضا کرد ! در حالیکه تو برگه معاینه بیش از 40 فاکتور پزشکی باید معاینه می شد و ما بابت همین اینقدر پول یامفت به حساب دولت ریخیتم . اما در 4 ثانیه تستمون در یک اتاق شبیه به سلول زندان در نهایت تحقیر تموم شد . حتی گوسفندها رو هم وقتی به حراج می برند بیشتر معاینه می کنند . نه تست گوش ، نه فشار خون و نه سلامت بدنی - لازمه ی موتورسیکلت رانی - !

حالا شما ممکنه بگید این چقدر غر می زینه ولی خب اینا چیزایی که بچشم می می آد و واقعا ناراحت می شم و ژست فرنگی مابی هم نیست . یکسری بی نظمی و عادات ایرانیه که نمی شه با هیچ آبی در گلو فرو برد . :46:

mr_rayan
28-06-2010, 23:56
پیری جان واقعا آدم وحشت می کنه مطلبی که نوشتی رو می خونه.:19:

Farshadd
29-06-2010, 22:52
تقدیر میکنم از تمامی دوستانی که در این تاپیک زحمت میکشن و پاسخ کاربران رو میدن.

واقعا ممنون.

تاپیک موتور سیکلت مهم شد.

piremard
30-06-2010, 16:03
با تشکر از برادر فرشاد عزیز :10:

تعمیرکار نمایندگی باجاج می گفت برای سفرهای طولانی و مدت زیاد کارکرد باید روغن کامیون تو موتور بریزیم ! حالا من که کاسترول مخصوص موتور می ریزم باتوجه به مدل موتورم اما شما امتحان کنید روی پالس و پولسار اگر جواب داد ما هم بریم 20 لیتری بخریم :38:

با توجه به دمای غیر قابل تحمل نقاط مرکز و جنوب ایران - تهران 40 درجه - پیشنهاد می کنم از این گیره های لیوان بخرید و یه ظرف آب همیشه دم دستتون باشه . پشت چراغ قرمز چشماتون سیاهی نره :دی دیروز یجا دیدم ارزونم هستند

کسایی که مثل من قصد امتحان شهری موتورسیکلت رو دارند و موتورشون با سی.جی خیلی فرق داره می تونند از ساعت 1 تا 4 بعدالظهر روزهای شنبه و یکشنبه برای تمرین به محل آزمونها مراجعه کنند در ازای مبلغ 500 تومان یه دور با شترهای امتحان بزنند تا دستشون گرم بشه . برای کم کردن استرس هم خوبه :46:

پشت گواهینامه یکی دیدم نوشته بود :
200 تا 250 سی.سی
و یک گزینه دیگه هم 400 سی.سی بود . کسی می دونه اینها چیه و چطور به افراد تعلق می گیره . آیا مربوط به فدراسیون یا هیئات موتورسواریه ؟
تنکس

fire159
01-07-2010, 10:34
این هم چندتا عکس از بهترین موتوسیکلت دنیا BMW:40: . , واسه عشق موتورها .
کی میشه ما هم از اینها سوار شیم :13:

[[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mr_rayan
02-07-2010, 00:02
با تشکر از برادر فرشاد عزیز :10:

تعمیرکار نمایندگی باجاج می گفت برای سفرهای طولانی و مدت زیاد کارکرد باید روغن کامیون تو موتور بریزیم ! حالا من که کاسترول مخصوص موتور می ریزم باتوجه به مدل موتورم اما شما امتحان کنید روی پالس و پولسار اگر جواب داد ما هم بریم 20 لیتری بخریم :38:

با توجه به دمای غیر قابل تحمل نقاط مرکز و جنوب ایران - تهران 40 درجه - پیشنهاد می کنم از این گیره های لیوان بخرید و یه ظرف آب همیشه دم دستتون باشه . پشت چراغ قرمز چشماتون سیاهی نره :دی دیروز یجا دیدم ارزونم هستند

کسایی که مثل من قصد امتحان شهری موتورسیکلت رو دارند و موتورشون با سی.جی خیلی فرق داره می تونند از ساعت 1 تا 4 بعدالظهر روزهای شنبه و یکشنبه برای تمرین به محل آزمونها مراجعه کنند در ازای مبلغ 500 تومان یه دور با شترهای امتحان بزنند تا دستشون گرم بشه . برای کم کردن استرس هم خوبه :46:

پشت گواهینامه یکی دیدم نوشته بود :
200 تا 250 سی.سی
و یک گزینه دیگه هم 400 سی.سی بود . کسی می دونه اینها چیه و چطور به افراد تعلق می گیره . آیا مربوط به فدراسیون یا هیئات موتورسواریه ؟
تنکس
پشت گواهینامه منکه چیزی ننوشته.

piremard
02-07-2010, 08:25
منظورم گواهینامه های جدید بود رایان جان . عکس خودرو های مختلف رو کشیده و جلوی اونهاییکه مجازید تیک زده . تو موتورسیکلت یجا نوشته بین 200 تا 250 سی.سی و یکیم 400 سی.سی البته مال هیچ کس رو ندیدم که 400 سی.سی اون تیک داشته باشه

hossein_dig
02-07-2010, 20:21
من گواهینامه ماشینم کامپیوتریه و موتور صورتی (جدا گرفتم) پشتش (ماشین .کامپیوتری) همچین چیزای نوشته و ولی من پرسیدم گفتن کسای که با عینک امتحان میدن باید زیر 200 سی سی سوارشن بقیه بالای 200 سی سی(پشت این گواهی نامه کامپیوتری یکم گنگه ؟!)
الف 2 داره که نوشته بزرگتر مساوی 200 (بدون قید وزن)
الف 3 نوشته کمتر از 200 و بزرگتر از 400 کیلو ؟!
ولی تو گواهی نامه موتور هیچی از سی سی و وزن نزده فقط گفته با وسیله 2 یا 3 چرخ میتونی رانندگی کنی
اگه شما عینک استفاده نمیکنین نگران نباشین
ولی بازم سوال کنید . این مملکت هر روز یه برنامه جدید داره

vergilreza
04-07-2010, 02:54
سلام من می خواستم یه ویو بخرم یه تومن هم بول دارم کسی می تونه در مورد این موتور اطلاعت بیشتری به من بده
ممنون میشم دوستان

majid.shiraz
05-07-2010, 21:43
سلام دوستان و پیشکسوتان
من یه موتور بدون کلاچ 125 طرح ویو با برند احسان دارم خدایش بد نیست مدل 87 هست بغیر از لاستیک و روغن هیچ خرجی رو دستم نزاشته یه بار هم باطری:31: (باهاش دوبار هم یه بچه زمینی رفتم)
اما حالا کم کم احساس میکنم داره دندون عقلش در میاد!(اما هنوز رو پا هستا 100 تا رو میرم باهاش)
میخوام ردش کنم و قصد دارم پیشرو بردارم از همین طرح ویو
مدلهای دیگه هم فعلا توی شیراز احسان پیشرو کویر و اگر اشتب نکنم دلفین گیر میاد
موتور خودم رو 400 ور میدارن
تا 400-430 هم میتونم بگذارم و 400 تومن پول موتورم جمعا 800-830
احسان سری جدیدش توی بازار دیدم کایتش شده به ضخامت کاغذ! باقی هم همین هستن...
حالا کدوم یکی از این برندها بهتره؟
نظرتون با یه سرویس موتوری و کاربراتور و اینا چیه؟ که نگهش دارم؟

mr_rayan
06-07-2010, 23:58
سلام دوستان و پیشکسوتان
من یه موتور بدون کلاچ 125 طرح ویو با برند احسان دارم خدایش بد نیست مدل 87 هست بغیر از لاستیک و روغن هیچ خرجی رو دستم نزاشته یه بار هم باطری:31: (باهاش دوبار هم یه بچه زمینی رفتم)
اما حالا کم کم احساس میکنم داره دندون عقلش در میاد!(اما هنوز رو پا هستا 100 تا رو میرم باهاش)
میخوام ردش کنم و قصد دارم پیشرو بردارم از همین طرح ویو
مدلهای دیگه هم فعلا توی شیراز احسان پیشرو کویر و اگر اشتب نکنم دلفین گیر میاد
موتور خودم رو 400 ور میدارن
تا 400-430 هم میتونم بگذارم و 400 تومن پول موتورم جمعا 800-830
احسان سری جدیدش توی بازار دیدم کایتش شده به ضخامت کاغذ! باقی هم همین هستن...
حالا کدوم یکی از این برندها بهتره؟
نظرتون با یه سرویس موتوری و کاربراتور و اینا چیه؟ که نگهش دارم؟
نگهش ندار.ردش کن بره.پیمونه عمرش پر شده.اگر نگهش داری باید یواش یواش منتظر خرجهای بیشتر باشی.
من از دوستانی که مثل شما اهل موتورهای طرح ویو هستند شنیدم که از پیشرو بیشتر راضی بودند.

piremard
15-07-2010, 13:28
سلام
از وقتی اینجا مهم شده چرا خلوت تر شده ؟! :دی
دیروز عصر رفتم بیرون کاری داشتم . چشمتون روز بد نبینه . کلید به چه کلفتی موقع ای که خود بخود شکست ! یعنی من فرمون رو قفل کرده بودم . بعد که داشتم جای جک رو درست می کردم دیدم کلید افتاد رو زمین .
برش داشتم دیدم نصفش داخل قفل فرمون گیر کرده . حالا موتور منم که با دنده زدن روشن نمی شه . فقط پت-پت می کرد . به هزار بدبختی رسیدم به کلید سازی . اونم یه آدم ابله . نه کلیدش رو بلد بود بساز . می گفت با همین نصفه کلید مگه نمی تونی روشنش کنی .
نزدیک بود سوئیچ موتور رو بشکنه !
خلاصه که مکافاتیست .

من موندم تو ایران چرا مردم اینقدر به موتورسوار بی احترامند ؟!
هی از پشت بوق می زنه سر چراغ قرمز . از پشت چسبونده به 30 سانتیه موتورم تو ترافیک . انگار حالا فاصله ای کمتر بشه ما زودتر به آخر خیابون می رسیم ! ملت دیوانه ان تو رانندگی . کامیونه سر چراغ قرمز شریعتی داد می زد برو یکم جلو من دور U بزنم سر چهار راه . منو فرستاد تو دل ماشینایی که می اومدن تا خودش غیر قانونی دور بزنه !

رفته بودم . پارک . یه پسر سربازی جلوم رو گرفت می گه : شرمنده ! مجردا رو نمی ذارن بیان تو . می گم برم دسته یه فاحشه رو بگیرم بیام تو پارک مشکل شرعی شما حل می شه ؟ همه این دختر پسرای موتور سوار محرم هم هستن ؟ اونم من با این ریخت و قیافه ام که بهمچی می خوره الا ...

خلاصه موتور سواری ماجراهایی داره تو این کشور

S@eid
15-07-2010, 15:52
پیرمرد جان احساس می کنم کلا با رانندگی تو ایران مشکل داری شوما [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] خب این جوری اعصاب برات نمی مونه جان خودم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ببین من الان تقریبا نصف روز رو دارم با موتورم کار می کنم تو سطح شهر ، همه ی این چیزایی که شوما میگی رو منم می بینم ولی با این تفاوت که من لذت می برم از دست فرمون و ریزبینی رانندهای همشهری بخصوص موتورسوارها ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] جدی می گم ، همین امروز طرف یه حرکتی زد با موتورش تو ترافیک که من فکم افتاد ، یعنی از اون سوراخ دوچرخه رد نمی شدا ، من موندم چی جوری با اپاچیش فرار کرد از او وسط ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اپاچی چه خزوخیل شده ، عینهو K750 دو سه سال پیش ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
الان اگه من جای شوما بودم ، موتورمو می بردم جلوتر ، پیاده می شدم به راننده کامیونه فرمون می دادم که خلاف دورشو بزنه ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اخه مگه میشه توی این تهران لعنتی با این وضعیت افتضاح راه و راه سازی خلاف نکرد ؟ یارو اگه دور برگردون اولی رد کنه باید تا کره ی مریخ بره تا بتونه بیفته تو مسیر اصلیش ، خب منم باشم تو اتوبان دنده عقب می گیرم که بیام برسم به همون اولی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hamed malekpour
15-07-2010, 16:07
منو راهنمایی کنید می خوام موتور بخرم آیا150سی سی در بازار هست قیمتش چنده و کدام شرکت بهتره؟

mr_rayan
16-07-2010, 00:00
من شنیدم که از این به بعد گذاشتن کلاه برای ترک نشین هم اجباری شده و اگه ترکتون کلاه نداشته باشه موتور رو می خوابونند.کسی چیزی تو این زمینه شنیده؟

piremard
18-07-2010, 22:51
من شنیدم که از این به بعد گذاشتن کلاه برای ترک نشین هم اجباری شده و اگه ترکتون کلاه نداشته باشه موتور رو می خوابونند.کسی چیزی تو این زمینه شنیده؟
در صورتیکه سرنشین کودک یا مرد باشه . با زنها کاری ندارن .

دیروز داشتم با یکی از دوستانم گپ می زدم . موتور هوندا 125 قلابی داره . می گفت اگه گاز رو یهو تا ته بگیرم موتور خفه می کنه و خاموش می شه . امتحان کردم دیدم راست می گه . اما من تابحال همچو چیزی تجربه نکردم .نه رویه کاوازاکی و نه اونجر . برای من زوزه بلند می کشه تازه بجای خفه شدن !

نزدیک سید خندان یجا لوله ترکیده بود . با سرعت 15 تا از تو آب حواشی رد شدم . یهو پشت موتور بشدت لیز خورد و بسختی کنترلش کردم . لاستیکای موتور مثل کره لیزند . آدم جرات نمی کنه تو دور برگردونه آسفالت داغ تابستونی و بدون سنگ ریز و مسطح و ... بیشتر از دنده 10 تا پر کنه ! همش باید خرج موتور کنم

zahedy2006
19-07-2010, 06:24
سلام

دیروز داشتم با یکی از دوستانم گپ می زدم . موتور هوندا 125 قلابی داره . می گفت اگه گاز رو یهو تا ته بگیرم موتور خفه می کنه و خاموش می شه . امتحان کردم دیدم راست می گه . اما من تابحال همچو چیزی تجربه نکردم .نه رویه کاوازاکی و نه اونجر . برای من زوزه بلند می کشه تازه بجای خفه شدن !

سیستم کاربرات دهه بوق همین مزایا رو داره. جالبه که من گاهی پشت چراغ با گاز بازی می کنم و حواسم نیست و خاموش !!!

کسی دلیل دقیقش رو می دونه؟
من فکر می کنم چون سوخت ناگهانی زیاد وارد میشه و هوا ثابت می مونه این اتفاق می افته درست مانند حالتی که ساسات کاملا کشیده شده است. سایر کاربرات ها چجوری هستند؟

نزدیک سید خندان یجا لوله ترکیده بود . با سرعت 15 تا از تو آب حواشی رد شدم . یهو پشت موتور بشدت لیز خورد و بسختی کنترلش کردم . لاستیکای موتور مثل کره لیزند . آدم جرات نمی کنه تو دور برگردونه آسفالت داغ تابستونی و بدون سنگ ریز و مسطح و ... بیشتر از دنده 10 تا پر کنه ! همش باید خرج موتور کنم

اگه لاستیک یاسا می خوره به موتورتون - جای اجزای جمله عوض شد !! - اون رو امتحان کنید. البته فکر کنم بخاطر وزن غیر متعارف و شکل موتور اونجر باشه که این حالت پیش میاد وگرنه ما با سی جی خودمون 50 تا هم پیچیده ایم (که البته از پیچ خارج گشته و وارد قسمت بزرگ اتوبان گشتیم. خدا رحم نمود که شب بود و اتوبان خلوت!!)

AIRO
19-07-2010, 07:03
من تا یه سال پیش موتور باباهرو می پیچوندم می رفتم مسخره بازی ولی از وقتی دیدم دوستم تصادف کرد وپاش 5 تیکه شد وتابستونش به گند زده شد باموتور احتیاط کنین

S@nti@go_s&k
19-07-2010, 10:24
سلام . اطلاعات در مورد موتورهای سنگین 250 به بالا بخوام ( قیمت و مشخصات ) از کجا باید پیدا کنم . سایت فارسی هست ؟ میخوام ببینم از کجا میشه تهیه کرد ( کلا اطلاعات کامل میخواستم ) ممنون.

piremard
19-07-2010, 13:47
سلام

سیستم کاربرات دهه بوق همین مزایا رو داره. جالبه که من گاهی پشت چراغ با گاز بازی می کنم و حواسم نیست و خاموش !!!

کسی دلیل دقیقش رو می دونه؟
من فکر می کنم چون سوخت ناگهانی زیاد وارد میشه و هوا ثابت می مونه این اتفاق می افته درست مانند حالتی که ساسات کاملا کشیده شده است. سایر کاربرات ها چجوری هستند؟

اگه لاستیک یاسا می خوره به موتورتون - جای اجزای جمله عوض شد !! - اون رو امتحان کنید. البته فکر کنم بخاطر وزن غیر متعارف و شکل موتور اونجر باشه که این حالت پیش میاد وگرنه ما با سی جی خودمون 50 تا هم پیچیده ایم (که البته از پیچ خارج گشته و وارد قسمت بزرگ اتوبان گشتیم. خدا رحم نمود که شب بود و اتوبان خلوت!!)
سلام
این موتور دوست من ماجرایی داره برای خودش . یکی از چیزای جالبش اینکه سیم کلاچ رو شل کرده و از دنده 1 به بعد رو کلاچ نمی گیره . هیچ صدایی هم از موتور در نمی آد و دنده ها مثل موتور دنده اتومات جا می رن !
البته کلاچ کار می کنه و خلاص و تک چرخم می زنه ولی وقت حرکت کلاچ نمی خواد :38:

این لاستیک من 130 هست . تو سایت بریجستون لاستیک خوشگلی بود نمونه اش که عاج جالبی داشت برای شهری . اما تو سایت یاسا متوجه نمره لاستیک نشدم . یاسا قبلا نمایندگی بریجستون نبوده ؟ من یادمه حدود سال 1370-1 تبلیغ بریجستون زیاد بود تو مجله ها ولی الان انگار همه چیز ایرانی شده .
لاستیک من یه خط تقارن از وسط داره و دو طرفش شیاهای اوریب عاج ها هستند . لاستیک هم کاملا موربه و طرح ریسه

S@nti@go_s&k
20-07-2010, 10:46
سلام . اطلاعات در مورد موتورهای سنگین 250 به بالا بخوام ( قیمت و مشخصات ) از کجا باید پیدا کنم . سایت فارسی هست ؟ میخوام ببینم از کجا میشه تهیه کرد ( کلا اطلاعات کامل میخواستم ) ممنون.

کسی نمیدونه؟

zahedy2006
20-07-2010, 11:12
کسی نمیدونه؟

سلام

این موتورها چون آزاد نیستند قیمت رسمی ندارند و هرکی یه چیزی برای خودش می گه.

اما برای گرفتن اطلاعات کامل به تیونینگ تاک بروید. اونجا افراد حرفه ای این زمینه هستند که می تونید ازشون کمک بگیرید. (تبلیغ نگردد انشاءالله)

سلام
این موتور دوست من ماجرایی داره برای خودش . یکی از چیزای جالبش اینکه سیم کلاچ رو شل کرده و از دنده 1 به بعد رو کلاچ نمی گیره . هیچ صدایی هم از موتور در نمی آد و دنده ها مثل موتور دنده اتومات جا می رن !
البته کلاچ کار می کنه و خلاص و تک چرخم می زنه ولی وقت حرکت کلاچ نمی خواد :38:

اینم کلا کار جالبیه. ولی معکوس رو چی کار می کنه؟! ناگهانی رها کردن کلاچ ممکنه موتور را منحرف کنه. حالا این که کلا کلاچ نداره
بعد من نفهمیدم چرا سیم کلاچ رو شل کرده؟! یعنی کلاچ در حالت درگیری کامل هست؟

این لاستیک من 130 هست . تو سایت بریجستون لاستیک خوشگلی بود نمونه اش که عاج جالبی داشت برای شهری . اما تو سایت یاسا متوجه نمره لاستیک نشدم . یاسا قبلا نمایندگی بریجستون نبوده ؟ من یادمه حدود سال 1370-1 تبلیغ بریجستون زیاد بود تو مجله ها ولی الان انگار همه چیز ایرانی شده .
لاستیک من یه خط تقارن از وسط داره و دو طرفش شیاهای اوریب عاج ها هستند . لاستیک هم کاملا موربه و طرح ریسه

متاسفانه من راجع به لاستیک و سازنده های خاص اون زیاد اطلاعات ندارم:43:. اون سال های خاطرات شما هم مربوط به 3-4 سالگی من می گردد!!

hamed malekpour
20-07-2010, 18:29
یه سایت خوب موتور معرفی کنید که قیمت موتور های ایرانی ومشخصاتشونو بگه؟

hamed malekpour
21-07-2010, 16:13
بهترین موتور125سی سی چییه کدوم کارخونه کارش درسته؟

zahedy2006
21-07-2010, 16:50
یه سایت خوب موتور معرفی کنید که قیمت موتور های ایرانی ومشخصاتشونو بگه؟بازار موتور.کام

بهترین موتور125سی سی چییه کدوم کارخونه کارش درسته؟

طرح ویو ها هستند
پیشرو
روان 110 (110 سی سی)

تو سی جی بهترین ندارند و همه سرو ته یک کرباس تشریف دارند ولی به ترتیب کیفیت میشه گفت TK125 از تکتاز خوبه -20 روز پیش ها 680 قیمتش بود
ارشیا از ایران دوچرخ
هرمز از کریزان و کیان
و چندتای دیگه.

اگه تکتاز نمی گیری برای بقیه مارکها زیاد سر خودت رو درد نیار (گرچه تکتاز هم از لحاظ ظاهر چیز خاصی نبود ولی زیاد تعریفش رو می کنند.)

توی تریل ها هم XL125 با اینکه عتیقه گشته ولی خوبه!

majid.shiraz
21-07-2010, 23:18
سلام به همه دوستان و راکبین محترم موتور سوار:31:
بالاخره من اون موتور قبلی رو فروختم (احسان طرح ویو 125) و ی صفر برداشتم ( پیشرو 135 طرح ویو)
اگه بخوام این دوتا موتور رو با هم مقایسه کنم باید بگم که کیفیت قطعات احسان بهتر ار این جدید هست قطعات مثل شاسی بوق و لامپ، روکش صندلی سویچ و ... اما اون قدیمیه دیگه نفس نداشت ضمن اینکه من دست دوم خریده بودمش و نفر قبلی زیاد مراعاتشو نکرده بود
این موتور جدید پیشرو 135 هست دنده چرخشی یه ترک وسط داره ترمز عقب دیسکی و همین
اما خب از نظر موتوری فعلا که بهتر از قبلیه شتابش فوق العاده هست
بگذریم ریاد حاشیه نرم
برای آبندی کردنش!!
یکی میگه تخته گاز برو نفسش باز میشه(عجب)!!
یکی میگه زودی سرعت رو برسون به 50 60 تا و دنده مرده نرو
یکی میگه دو پشته سوار نشو اما گاز و تخته کن!
خلاصه، نظر شما دوستان پیشکسوت چیه؟ مارو راهنمایی کنید...
یه هفته هست خریدمش و خیلی کم باهاش بیرون میرم
رینگ اسپک و سفید مشکی 840 +60 بیمه

zahedy2006
22-07-2010, 10:31
بالاخره من اون موتور قبلی رو فروختم (احسان طرح ویو 125) و ی صفر برداشتم ( پیشرو 135 طرح ویو)
اگه بخوام این دوتا موتور رو با هم مقایسه کنم باید بگم که کیفیت قطعات احسان بهتر ار این جدید هست قطعات مثل شاسی بوق و لامپ، روکش صندلی سویچ و ... اما اون قدیمیه دیگه نفس نداشت ضمن اینکه من دست دوم خریده بودمش و نفر قبلی زیاد مراعاتشو نکرده بود
بگذریم ریاد حاشیه نرم
برای آبندی کردنش!!

سلام
موتور نو مبارک و انشاء الله چرخاش همزمان براتون بچرخه ( تک چرخ نزنید!)

اول بگم من هم یکی از همون یکی ها هستم پس زیاد حرفهامو جدی نگیرید!!

در قسمت اول آب بندی یعنی مثلا 100 کیلومتر اول که روغن تعویض میشه دور رو زیاد بالا نبرید چون موتور نو براده می دهد و در این زمان بیشترین براده را آزاد می کنه که می تونه به انجین آسیب برسونه. اما دنده مرده هم نرانید و دور را متناسب با دنده بدهید

در قسمت بعدی یک اتوبان کم شیب بیابید و مسرهای طولانی را بپیمایید و دور را آهسته آهسته مثلا 50 کیلومتر بالا ببرید. (مثلا اگه قبلا در دنده 3 تا دور 4 می رفتید حالا 5 برانید) اگر موتور در همین دوران دور نگیرد بعدها برای رسیدن به دورهای بالا مشکل خواهد داشت و موتور دیر دور می گیرد

در قسمت آخر مثلا از 500 کیلومتر به بعد آزاد برانید !!!

سعی کنید دوترک نرانید چون جلو دو گرفتن راحت رو می گیره

یک سوال:
این قسمت که اگر موتور در دوران آب بندی دور نگیرد - به اصطلاح نفس باز نشود - چه مبنای علمی ای دارد؟!

مثال:
دو موتور یکسان از یک شرکت دست دو نفر متفاوت با دو روش آب بندی متفاوت. یکی از موتورها الان راحت دور نمی گیره و طول میکشه سرعت از 75 بالاتر برود ، به دلیل اینکه زمان آب بندی با اون نرم رونده اند.

majid.shiraz
22-07-2010, 17:01
ممنون از راهنماییت آقای زاهدی عزیز سعی میکنم نکاتی رو که بیان کردید رعایت کنم تا بهتر آبندی بشه

piremard
22-07-2010, 20:12
بگذریم ریاد حاشیه نرم
برای آبندی کردنش!!
سلام
اگر شما یه موتور نسبتا جدید - تکنولوژی روز دنیا - رو خریداری کرده بودید . من نظرم این بود که هر جوری دوست داشتید سوار شید . موتوری که دنده یکش 60 مایل در ساعته دیگه به دور موتور نمی افته مضافا بر اینکه اجزای و آلیاژ انجین بقدری خوب ریخته کاری شدند که هیچ براده و کثیفی عجیبیدر حین تعویض روغن مشاهده نمی کنید !!

اما خب موتورهای ما تقریبا همشون نیاز به "آب بندی" دارند . دو تا نکته در آب بندی موتور هست که در سطح بین المللی رعایت می شه :

rpm پایین
حرکت در سرعت های متغیر (ثابت نبودن سرعت)
جابجایی در مسیرهای طولانی یا ثابت روشن گذاشتن انجین

بسته به حداکثر دور موتور سعی کنید بطور تجربی هم که شده در 500 کیلومتر اولیه از شتاب ماکزیمم استفاده نکنید . گاز موتور رو ناگهانی زیاد نکنید و کلاچ رو بسرعت رها نکنید . در یک rpm پایین دنده ها رو تعویض کنید .
سعی کنید با سرعت های متنوع حرکت کنید و انجین رو در حال فعالیت در یک سرعت ثابت و پایدار نگه ندارید . مراقب حرارت بالای انجین بخصوص در این گرمای هوای ایران باشید . موتور رو بی جهت در حال خلاصی روشن نگه ندارید . اگر قرار پشت چراغ راهنمایی بیش از 2 دقیقه معطل بمانید حتما موتور رو خاموش کنید . در موقع خاموش بودن موتور مطمئن شید که موتور در حالت خلاص قرار داره و موتور رو روی دنده با گرفتن کلاچ روشن نکنید .

piremard
22-07-2010, 20:16
یک سوال:
این قسمت که اگر موتور در دوران آب بندی دور نگیرد - به اصطلاح نفس باز نشود - چه مبنای علمی ای دارد؟!

مثال:
دو موتور یکسان از یک شرکت دست دو نفر متفاوت با دو روش آب بندی متفاوت. یکی از موتورها الان راحت دور نمی گیره و طول میکشه سرعت از 75 بالاتر برود ، به دلیل اینکه زمان آب بندی با اون نرم رونده اند.
بنظر من ایراد مال جایی دیگریه و ارتباطی به نفس موتور باز شدن نداره . اگه سیستم سوخت رسانی و هوا درست کار کنند انجین باید پاسخگو باشه !
من الان تو کیلومتر 2000 هستم و موتور رو همیشه ساکت نگه داشته بودم - دور موتور پایین - بخصوص چون از صدای وحشتناک موتور بدم می آد . ولی الان سر چهارراه یبار گاز دادم یه سیتروئن دنبالم گذاشت و بعد که تو ترافیک میدون بهم رسید با چشمای ذوق زده گفت : چند خریدیش ؟ :38:
و البته خب من یکم به ابو قراضم امیدوار شدم ! :38:

majid.shiraz
22-07-2010, 23:20
ممنون پیرمرد
والا من اینقدر پول نداشتم که یه موتور با ویژگیهایی که گفتی بخرم
اما توصیه هایی رو که فرمودید آویزه گوش میکنم.
فدای دستت
امیدوارم حالا حالاها هرکی موتورت رو دید ازت بپرسه چند خریدیش!:31:

zahedy2006
23-07-2010, 08:36
سلام

سلام
اگر شما یه موتور نسبتا جدید - تکنولوژی روز دنیا - رو خریداری کرده بودید . من نظرم این بود که هر جوری دوست داشتید سوار شید . موتوری که دنده یکش 60 مایل در ساعته دیگه به دور موتور نمی افته مضافا بر اینکه اجزای و آلیاژ انجین بقدری خوب ریخته کاری شدند که هیچ براده و کثیفی عجیبیدر حین تعویض روغن مشاهده نمی کنید !!

ما موتورمون کلا با چهارتا دنده اش 65 مایل تا میره !!:31: سی جی ما تو دور 6 ، دنده 4 ، 75 کیلومتر پر آور میره که میشه همه همش حدود 50 مایل.:5:
ولی همه موتورها براده خواهند داد و در مقادیر متفاوت. به هر حال ما چینی سوارم:41:

حرکت در سرعت های متغیر (ثابت نبودن سرعت)

ما کوچه بازاریها به این حرکت گوییم "بازی با گاز حین حرکت"

بنظر من ایراد مال جایی دیگریه و ارتباطی به نفس موتور باز شدن نداره . اگه سیستم سوخت رسانی و هوا درست کار کنند انجین باید پاسخگو باشه !
من الان تو کیلومتر 2000 هستم و موتور رو همیشه ساکت نگه داشته بودم - دور موتور پایین - بخصوص چون از صدای وحشتناک موتور بدم می آد . ولی الان سر چهارراه یبار گاز دادم یه سیتروئن دنبالم گذاشت و بعد که تو ترافیک میدون بهم رسید با چشمای ذوق زده گفت : چند خریدیش ؟ :38:
و البته خب من یکم به ابو قراضم امیدوار شدم ! :38:

نظر: ستروئنه بد آببندی کرده !!!!!:31:

شاید این توضیح راجع به موتورهای اصیل - که دست امثال من بهشون نمی رسه - درست باشه اما در زمینه موتورهای چینی اصطلاحاتی مثل "وحشی شدن موتور" و "باز شدن نفس" و ... و همچنین تجارب بی پایه زیاد هست. مثلا یه نفردر مورد تعویض روغن می گفت تا به دود نیفتاده عوضش نکن !!
شایدم مربوط به مبحث پیری فلز باشه که بعد از اون خواصش تغییر می کنه و مثلا ممکنه فنر فنر سوپاپ ها دیگه بهاندازه باز نشه. (البته در حد فرضیه بود. بچه های مواد باید بیایند توضیح دهند)

حالا یه سوال بی پاسخ:
"مرکز صدور پروانه های رانندگی پلیس راهور ناجا" کجاست؟؟

بی باک بی بال
23-07-2010, 12:11
با چهار صد تومان چی بخرم دست دوم

mr_rayan
23-07-2010, 23:39
با اجازه اساتید و پیشکسوتان
من یه نکته ای رو در مورد آب بندی این موتورهای چینی و هندی و تایوانی و ... بگم.البته حرفم هیچ منبع و سندیتی نداره و فقط تجربه خودم توی این 5 یا 6 ساله که موتور سوار میشم.
اول از همه اینکه این موتورها با روغن تازه زندست.روغن موتورهاتون رو بعد از آب بندی حتما هر 1000 تا عوض کنید و از روغن استانداردی که خود شرکت سازنده می گه استفاده کنید.
اصلا بیشتر از یک نفر(به جز خود راننده)سوار نکنید.کسانی که سه ترک سوار موتور میشوند عملا در حال از بین بردن و خورد کردن موتورشون هستند.
سعی کنید حتی المکان در هر دنده ای که هستید گاز رو تا ته پر نکنید که موتور به زوزه کشیدن بیفته.واقعا این حرکت برای موتورهای آشغالی که زیر پای ماهاست یعنی مرگ تدریجی.
یه نظر هم برای آب بندی:
تو زمینه روغن زمانی که موتور رو خریداری می کنید در اولین فرصت روغن رو عوض کنید و تعویض بعدی در 300 کیلومتر و تعویض بعدی در 600 کیلومتر و تعویض بعدی در 1000 کیلومتر و از اون پس هم هر 1000 تا تعویض نمایید.
تا 500 تای اول موتور بیشتر از 30 ثانیه درجا کار نکنه.گاز ناگهانی به موتور ندید.حتی المکان دو ترک سوار نشید(البته ابن نکته برای افراد سنگین وزن هستش)،دنده مرده به موتور ندید،گاز ثابت به موتور ندید،سعی کنید توی هر دنده ای که هستید دور موتور تقریبا بر روی وسط باشد و ...
همونطوری که پیرمد جان هم اشاره کرد این قرتی بازیا برای موتورهای آشغال ماست وگرنه اگر موتور درست و حسابی سوار بشیم که این مسخره بازیا رو نداره.
یه نکته رو هم فراموش کردم.سعی کنید باک اول از بنزین سوپر استفاده کنید.البته من خودم کلا از بنزین سوپر استفاده می کنم.

piremard
24-07-2010, 06:41
من دکمه تشکرم کار نمی کنه . ممنون رایان جان+ برادر زاهدی

یه چیز بانمک اینکه موتور من نماشگر دور موتور نداره و چون همیشه هدفونم استفاده می کنم اصلا صدای انجین رو نمی شنوم - حتی صدای بوق ها رو :دی - خلاصه ما دنده 2 رو تو 20 عوض می کردیم و دنده 5 رو تو 50 . بعد رفتم تو دفترچه خوندم که توصیه کارخونه اینکه دنده 5 رو برای آب بندی تو 75 عوض کنیم و بدون آب بندی 85 الی 90 :38: !

ما موتورمون کلا با چهارتا دنده اش 65 مایل تا میره
شما مگه cbr 150 نداشتی ؟ پس جریان سی.جی چیه ؟این مرکز که نوشتید رو نمی دونم بنظرم باید تو فرماندهی ناجا باشه . اما "واحد" هاش همون آموزشگاهها و جاهاییکه به تاکسی و آمبولانس گواهینامه می دن باید باشه ، بنظرم

zahedy2006
24-07-2010, 09:36
شما مگه cbr 150 نداشتی ؟ پس جریان سی.جی چیه ؟این مرکز که نوشتید رو نمی دونم بنظرم باید تو فرماندهی ناجا باشه . اما "واحد" هاش همون آموزشگاهها و جاهاییکه به تاکسی و آمبولانس گواهینامه می دن باید باشه ، بنظرم

سلام
نه. من cbr 150 نداشتم. یادم هم نمیاد این مطلب رو عنوان کرده باشم.

حالا فرماندهی ناجا کجا میشه؟!:19: من باید یه نامه بدهم به رئیس مرک صدور پروانه های رانندگی پلی راهور ناجا. این عبارت آبی رنگ را روی پاکت نوشته. من هم دائم تکرار می کنم!!!

چون همیشه هدفونم استفاده می کنم اصلا صدای انجین رو نمی شنوم - حتی صدای بوق ها رو :دی -

انجین به جهنم. مراقب سلامتیتان باشید. مخصوصا وقتی به خروجی اتوبان ها می رسید. حتما دیده اید یه عده چجوری از چپ به راست می آیند تا خروجی را از دست ندهند.

majid.shiraz
30-07-2010, 13:50
سلام دوستام محترم و عشاق موتور سواری
یه سئوال اگر من بخوام روغن ترمز به مخزن روغن ترمز اضافه کنم باید چیکار کنم؟
روغن مخصوصی باید استفاده کنم؟
البته یه چیزایی شنیدم اما همیشه راهنمایی شما دوستان بهترین بوده

hossein_dig
30-07-2010, 18:04
سلام دوستام محترم و عشاق موتور سواری
یه سئوال اگر من بخوام روغن ترمز به مخزن روغن ترمز اضافه کنم باید چیکار کنم؟
روغن مخصوصی باید استفاده کنم؟
البته یه چیزایی شنیدم اما همیشه راهنمایی شما دوستان بهترین بوده
سلام
dot 3
یا
dot 2
معمولا رو درپوشش مینویسه
ولی حتمی قبل از باز کردن اطراف مخزن رو حسابی تمیز کن تا آشغال وارد مخزن نشه
موتورت چیه؟

majid.shiraz
30-07-2010, 21:15
سلام
dot 3
یا
dot 2
معمولا رو درپوشش مینویسه
ولی حتمی قبل از باز کردن اطراف مخزن رو حسابی تمیز کن تا آشغال وارد مخزن نشه
موتورت چیه؟

سلام موتورم پیشرو 135 طرح ویو هست
توی اینترنت یه عکس دیدم که یارو یه شیلنگ وصل کرده بود به خروجی اضافی روغن ترمز پیچ کوچیک که یه سوراخ وسطش هست و از اونجا داشت روغن اضافه میکرد!!

spz
01-08-2010, 00:13

باشگاه موتور سواری 619

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Ghaioom
01-08-2010, 10:35
سلام
موتور چهار چرخ قیمتش چنده؟ کجا ها پیدا میشه فک کنم هر جایی نیست!! :31:
من ازش خوشم میاد اینجا هیشکی نداره :31: اگه بیاریمم یه جاش خراب بشه معلم نیس اینجا یکی هست درستش کنه یا نه قطعاتش هم فک کنم نیست!!

piremard
01-08-2010, 11:28
سلام
موتور چهار چرخ قیمتش چنده؟ کجا ها پیدا میشه فک کنم هر جایی نیست!! :31:
من ازش خوشم میاد اینجا هیشکی نداره :31: اگه بیاریمم یه جاش خراب بشه معلم نیس اینجا یکی هست درستش کنه یا نه قطعاتش هم فک کنم نیست!!
چیزی به اسم "موتور چهار چرخ" نداریم . اونیکی شما می بینید خانواده ATV هست . در ایران مدلهای چینی اون در 250 سی.سی موجوده . قدرت نمونه های چینی کمه . سرعت atv کلا پایینه و مخصوص محیط ساحلی و جنگله . جاییکه موتورهای آف-رود هم نمی تونند برند .
مثلا با این وسیله می شه از رودخانه های کم عمق با هر نوع عرضی رد شد . یا محیط های گل و لجن رو طی کرد . در ایران نمایندگیهای زیادی داره و همونها هم گارانتی و پشتیبانی می کنند

piremard
01-08-2010, 11:40
موتور منو جمعه هفته پیش تو جاده فشم گرفتن . گواهینامه نداشتم :دی
حالا افسره جوان می گه باید موتورو بخوابونیم ! به سربازش گفت ببر تو کفی .
می گم : تو کفی جا نمی شه بیشتر از سه متره . بخرجشون نرفت .
سربازه که زورش نرسید . خود افسره هم اومد از دور حولش بدهن بره بالا ! بازم نرفت . فرماندشون که چاق و هیکل دار بودم از پشت موتور زور زد تا موتور کمی رفت بالا و اگزوز و شاسیش به کفی گیر کرد . گفتم بابا موتورو داغون کردین آخه ! :41:

با زور و فشار بردنش بالا و کمر فرمانده گرفت ! حالا به سربازه بد و بیراه می گفت .

حالا که موتورو تو کفی بردن می بینند که نابابا راست می گفت . جا نمی شه ! اصلا موتورو نمی شد تکون داد رو کفی ! فرمانده گفت بیارینش پایین می ذاریمش تو کلانتری . باز شاسی موتورو خراب کردن تا بیارنش پایین . خلاصه بردیم با سربازه تو کلانتری پارکش کردیم که من برم ...
عرض کنم که فرمانده یهو گفت بذار یه صحبت کنم شاید گذاشتن موتورو ببری ! پرسید جانبازی ؟
خلاصه بعد نیم ساعت نشستن کنار جوجه مرغهای کنار جاده یهو داد زد . حاج آقا بیا . یه قبض جریمه به مبلغ بیشتر از 10 هزار تومان برام نوشت و موتورو بهم داد که برگردم .

تا جاییکه من می دونم نداشتن گواهینامه 7 هزارتومان جریمه داره !
بهرحال نکات جالب حواشی زیادی هم داره که نمی نویسم . یکم به ظرفیت انجمن اینجا نمی خونه . ولی بهرکی نشون دادم گفتن هیشکی سابقه گرفتن برگه جریمه موتور نداشته . اگرم جریمه شده غیابی بوده و فراری !
حالا این قبضشو می شه اینترنتی پرداخت کرد ؟ یا برم پلیس 10+ ؟
ممنون

hossein_dig
01-08-2010, 20:32
سربازه که زورش نرسید . خود افسره هم اومد از دور حولش بدهن بره بالا ! بازم نرفت . فرماندشون که چاق و هیکل دار بودم از پشت موتور زور زد تا موتور کمی رفت بالا و اگزوز و شاسیش به کفی گیر کرد . گفتم بابا موتورو داغون کردین آخه ! :41:

با زور و فشار بردنش بالا و کمر فرمانده گرفت ! حالا به سربازه بد و بیراه می گفت .

حالا که موتورو تو کفی بردن می بینند که نابابا راست می گفت . جا نمی شه ! اصلا موتورو نمی شد تکون داد رو کفی ! فرمانده گفت بیارینش پایین می ذاریمش تو کلانتری . باز شاسی موتورو خراب کردن تا بیارنش پایین . خلاصه بردیم با سربازه تو کلانتری پارکش کردیم که من برم ...
عرض کنم که فرمانده یهو گفت بذار یه صحبت کنم شاید گذاشتن موتورو ببری ! پرسید جانبازی ؟
خلاصه بعد نیم ساعت نشستن کنار جوجه مرغهای کنار جاده یهو داد زد . حاج آقا بیا . یه قبض جریمه به مبلغ بیشتر از 10 هزار تومان برام نوشت و موتورو بهم داد که برگردم .

بهرحال نکات جالب حواشی زیادی هم داره که نمی نویسم . یکم به ظرفیت انجمن اینجا نمی خونه . ولی بهرکی نشون دادم گفتن هیشکی سابقه گرفتن برگه جریمه موتور نداشته . اگرم جریمه شده غیابی بوده و فراری !
ممنون
به به پیر ما گواهینانه نداره ماشالا !!:13:
شانس آوردی نبردن وگرنه لاشه تحویلت میدادن
تا اونجای که من میدونم باید ببری بانک ملی پرداخت کنی (ماشین این جوریه) حالا از این پلیس 10+ هم بپرسی ضرر نداره

mr_rayan
02-08-2010, 00:14

ممنون
اصلا جمعه ها نباید اونوری آفتابی شد.اگه گواهینامه هم داشته باشی بازم می خوابونند.
منکه چند روز دیگه دارم میرم شمال.منتهی شبونه.بعد از اتفاق پارسال دیگه روز جرات نمی کنیم بریم.

Ghaioom
02-08-2010, 08:01
چیزی به اسم "موتور چهار چرخ" نداریم . اونیکی شما می بینید خانواده ATV هست . در ایران مدلهای چینی اون در 250 سی.سی موجوده . قدرت نمونه های چینی کمه . سرعت atv کلا پایینه و مخصوص محیط ساحلی و جنگله . جاییکه موتورهای آف-رود هم نمی تونند برند .
مثلا با این وسیله می شه از رودخانه های کم عمق با هر نوع عرضی رد شد . یا محیط های گل و لجن رو طی کرد . در ایران نمایندگیهای زیادی داره و همونها هم گارانتی و پشتیبانی می کنند
قیمتاش چنده؟ 250 سی.سی و کمتر هم مثل اینکه هست.

majidhosseini
02-08-2010, 14:45
قیمتاش چنده؟ 250 سی.سی و کمتر هم مثل اینکه هست.

رو به روي خزر شهر نمايندگي شركت رنه گيد هستش كه ميگه كاناداييه

بزار امكاناتشو واسط بگم حال كني
800سي سي
دنده اتومات
ترمز ديسكي
دبفرانسيلش خيلي خدا بود:دي

يه سري چيزاش يادم رفته:دي هرچي فكر ميكنم يادم نمياد
ولي از همه شيرينتر قيمتشه:دي
اگه گفتي؟:دي
20تومن ناقابل:دي

شما با اين كوه رو هم ميتوني بالا بري:دي:27::46::5:

بی باک بی بال
02-08-2010, 21:39
piremard
می شه بپرسم موتور شما چیه

hossein_dig
02-08-2010, 21:45
piremard
من هنوز پیر نشدم :31:
موتورش اونجره
البته اگه تا حالا سالم مونده باشه:5:

---------- Post added at 09:45 PM ---------- Previous post was at 09:44 PM ----------

piremard
من هنوز پیر نشدم :31:
موتورش اونجره
البته اگه تا حالا سالم مونده باشه:5:

Ghaioom
03-08-2010, 11:47
رو به روي خزر شهر نمايندگي شركت رنه گيد هستش كه ميگه كاناداييه

بزار امكاناتشو واسط بگم حال كني
800سي سي
دنده اتومات
ترمز ديسكي
دبفرانسيلش خيلي خدا بود:دي

يه سري چيزاش يادم رفته:دي هرچي فكر ميكنم يادم نمياد
ولي از همه شيرينتر قيمتشه:دي
اگه گفتي؟:دي
20تومن ناقابل:دي

شما با اين كوه رو هم ميتوني بالا بري:دي:27::46::5:
20 میلیون :18::31:؟!
کمترین قیمتش و کمترین سی سیش چنده؟ :31::27:
ما که نمیخواییم از کوه بالا بریم اینجا میخواییم رو آسفالت بگردیم :27::31::5:

AIRO
03-08-2010, 19:53
من یه موتور می خوام حدود 900 هزار تومن تا نزدیکای یک ملیونو و دویست
معیار هام: 1. جون پسند زیبا خوشکل امکاناتش بالا
2. قطعاتش راحت گیر بیاد
3. خوش صدا
4. اصولا خوب کار کنه
اگه میشه عکس های موتور های پیشنهادی رو بزارین

Ghaioom
04-08-2010, 09:19
یه چند تا راه کار برای تغییر صدای اگزوز اگه دارید بزارید استفاده کنیم!! :دی مثلاً یه چیزی بزاریم بعد صداش جالبتر بشه اینو نگید که داخل اگزوز رو خالی کن اینجور حرفا یه ترفند باشه به غیر از باز کردن توی اگزوز [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](33).gif

piremard
05-08-2010, 06:11
سلام
من دیروز رفتم شهرک آزمایش برای امتحان کان-ویوز یا همون شهر "کله قندی" !
بی خود موتورم رو پیاده رو پارک نکردم و الکی 500 تومان پول پارکینگ مفتضح نیروی انتظامی رو دادم .
آسفالت پارکینگ تازه و نرمه . جک موتور توش فرو می ره . تازه بدلیل تعدد موتورها احتمال آسیب بدنی به موتور شما زیاده . چندتا چراغ راهنما و آرم بدنه و ... ریخته بود کنار پارکینگ تازه تاسیس !!

بهرجهت کلی پیاده رفتم تو این شهرک . اشتباه بعدیمم این بود که از درب جنوبی نرفتم که نزدیکتر بود . به محل امتحان رسیدم . بی دلیل دوتا کانکس تریلی رو با فاصله طولانی قرار دادن . از یکی فیش 1000 تومانی می خری و به بعدی می دی !!
مامور فروش فیش ساعت 9 صبح در حال انجام وظیفه ، در حال لمباندن صبحانه با نان بربری بود . اینقدر چپونده بود تو دهنش که نمی تونست جواب مراجعه کننده رو بده . مردک الاغ !

من هم که تابحال سوار سی.جی 125 نشده بودم . من رو نفر اول خوندن !! :18:
یکی از اون بچه ها می گه برو بذار موتور واسه ما گرم شه ! افسره حتی نمی گفت کلید موتور رو کجا بذارم . سوئیچ موتور که روی هندل-بار هست زیر کلاه نامشخص بود . کلاه هم که شبیه کلاه اسکیت بچه هاست . بند هم نداره ! یعنی انگار تمام چیزها در این آزمون سمبلیکه !
موتورو با سختی روشن کردم و فرمونش خیـــــــــــــــــــلی پایین بود .
انگار داشتم سوار سه چرخه بچه امتحان می دادم . حالا که فکرشو می کنم . واقعا این موتور سوارای سی.جی چه جراتی دارن با این موتور تو اتوبان 120 تا می رن :18:اونم تازه با دوتا خانوم و دو تا بچه . خریت محضه ! دور از جون هم نمی گم ! چون واقعا ...

خلاصه راه افتادم یراست از سمت چپ خیابون داخل محیط مخروط ها . تا اومدم اول رو رد کنم خوردم به مخروطه و رد شدم ... بدون اصرار از اینکه اولین بارمه سوار این نوع موتور می شم پیاده شدم . نکته جالبش اینکه برخلاف سایرین بنظرم کلاچ موتور خوب هست - نه کلاچ حرفه ای - ولی خوبه . گاز موتور هم بد نیست . چون کلا سی.جی موتور بی حالیه . حالا یکمم سیم گازش تیز باشه ! :دی
اما ترمزش افتضاحه . من که همیشه سوار موتور ترمز دیسکی شدم . برای تعجب آور بود که چرا این ترمزه نمی گیره . تازه سرعتمم 4 کیلومتر بیشتر نبود . داشتم فکر می کردم این موتورسوارای تهرانی چطور جرات می کنند با چنین ترمزی و کلی ترک نشین و بچه روی فرمون با سرعت داخل اتوبان بشند . اونم درست بچسبونند پشت کامیونی ... چیزی

piremard
05-08-2010, 06:18
از امتحان که سمت شرق بر می گشتم تو اتوبانی بودم که جدید ساختن از بلوار مرزداران بسمت همت می ره . داشتم تو لاین آخر با 80-90 تا تو ترافیک روان می روندم که از آینه یه ماشین سادن سفید رو دیدم که با سرعت نزدیک می شه . برای اینکه بهش راه بدم سریع کشیدم سمت راست . بعد دیدم ماشین تو آینه غیب شد !
این الاغ بجای اینکه تو همون لاین بمونه همزمان با من کشیده بود سمت راست . نزدیک بود موتورم بهش گیر کنه و منو زمین بزنه . مردک از سمت راست سبقت گرفت . تازه سرشم تکون می ده . بخودم می گم اصلا برای چی من به همچو ... راه دادم و احترام گذاشتم که قدر خیارشور فهم نداره ! اگه خیابون بود خفه اش می کردم .

دور میدون تاکسیه یهو می زنه رو ترمز . سر چهار راه . حتی وسط بزرگراه ! عجب باغ وحشیه . بعد دیروز تو یه سایت خبری ایرانی کلی بد و بیراه به موتورسواران خوندم . جالب اینجاست که این نویسنده خبر با جراتی افسار گسیخته که عادت سیستم مسئولین ایرانیه - همچو رئیس جمهورش - شروع کرده بود در چندین بند به تمام موتورسواران بد و بیراه گفته بود .
اینجا کجاست ؟

Ghaioom
05-08-2010, 08:55
20 میلیون :18::31:؟!
کمترین قیمتش و کمترین سی سیش چنده؟ :31::27:
ما که نمیخواییم از کوه بالا بریم اینجا میخواییم رو آسفالت بگردیم :27::31::5:

یه چند تا راه کار برای تغییر صدای اگزوز اگه دارید بزارید استفاده کنیم!! :دی مثلاً یه چیزی بزاریم بعد صداش جالبتر بشه اینو نگید که داخل اگزوز رو خالی کن اینجور حرفا یه ترفند باشه به غیر از باز کردن توی اگزوز [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](33).gif
کسی نمیخواد چیزی بگه؟ :13:

piremard
شما اهل کجایی؟ چند سالته؟!! ما که تو این نام کاربریت موندیم!!! :31::27:

شهرام_ایرانی
05-08-2010, 08:56
پیرمرد جان کلا مردم ما فرق کردن
یه قول یکی که پیشش بودم میگفت به خدا ما از اول این طور نبودیم ، ما رو این طور کردن
حالا بگذریم َ، من هم دیروز داشتیم تو اتوبان حکیم می رفتم دقیقا همین کار شما سرم اومدم
بیشعور نفهم دارم بهش میگم الاغ من بهت راه دادم که بری نه اینکه از سمت راست سبقت بگیری
نمی فهمه
و جلوتر که میری یک خر دیگه ای داره لایی میکشه
اخه الاغ تو اگه به من بزنی که من به فنا میرم
نمیدونم والا پلیس ما داره چی کار میکنه ؟؟؟؟

zahedy2006
05-08-2010, 13:34
و جلوتر که میری یک خر دیگه ای داره لایی میکشه
اخه الاغ تو اگه به من بزنی که من به فنا میرم
نمیدونم والا پلیس ما داره چی کار میکنه ؟؟؟؟

سلام
این لغات یکم برازنده این فروم نمی باشد !! والسلام علیکم ها نه ببخشید
توی تهران اگه کسی ماشینش بیمه باشه تو موقعیت های تصادف مطمئن باشید طوری عمل می کنه که فراموش می کنید مخاطبین انسان هستند
خاطره: یادمه یه بار تو تاکسی بودم. موقعیتی پیش اومد که راننده باید می زد موتوری را می کشت یا انحراف پیدا می کرد و می مالید کنار ماشین مجاور. جالبه انتخاب کرد که موتوری را بکشد که خسارت ندهد !! (البته خدا رو شکر نکشت) بعد که باهاش صحبت می کردیم می گفت اگه می گرفتم بغل من مقصر بودم !!!! (شاید بیمه نبوده)

توی یه فروم دیگه هم نوشته بودند که راننده خاطی و خلافکار ، با عنوان اینکه اگه می کشتمت ماشین بیمه بود و دیه تو را بیمه می داد از کنار موضوع گذشته است !!

برای خودم هم موضوع جالبی پیش اومده بود. داشتم از جلوی ایستگاه مترو علم و صنعت می گذشتم (همون حوالی بود) که یک عدد پیکان با فاصله پنجاه متر یا کمتر با دوربرگردان پارک بود که راننده محترم قصد استفاده از دوربرگردان را نمودند. دیگه میشه گفت نود درجه با امتداد خیابان شده بودند که من از جلو سپر محترم گذر نمودم و مورد عنایت راننده نیز واقع شدم!!!

خلاصه مراقب خودتان باشید ... جان انسان ها ارزشی ندارد اینجا حتی به اندازه خطی روی ماشینی !

اینجا کجاست ؟

تهران

اما ترمزش افتضاحه . من که همیشه سوار موتور ترمز دیسکی شدم . برای تعجب آور بود که چرا این ترمزه نمی گیره . تازه سرعتمم 4 کیلومتر بیشتر نبود . داشتم فکر می کردم این موتورسوارای تهرانی چطور جرات می کنند با چنین ترمزی و کلی ترک نشین و بچه روی فرمون با سرعت داخل اتوبان بشند . اونم درست بچسبونند پشت کامیونی ... چیزی

سی جی به خاطر کوچکی کاسه اش ترمز خوبی نداره ولی نیروی مقاوم دنده اش خیلی با حاله !!! اگه تو پیچ اشتباهی دنده معکوس بدی در جای می کوبتتان با فرق سر بر زمین !! عجب ادبیاتی !

Prince_Amin
05-08-2010, 13:47
دوستانی ه سوال و در خواست راهنمایی از شما دارم!من میخوام در هند یک موتور هیواسنگ 250 چراغ گرد 2 سیلندر دست دوم با قیمت حدودا 2 میلیون و نیم بخرم!به نظر شما با این قیمت می ارزه؟؟؟؟نینجا 250 کاوازاکی در هند حدود 5.30 میلیون تومانه!با توجه به قیمت این دو به نظر شما میارزه که من 2.5 میلیون پول بابت هیوسانگ 250 طرح قدیمی(چراغ گرد)بدم؟؟؟در ضمن اسم این مدل هیوسانگ در هند comet هست!همونطور که گفتم 2 سیلندر خورجینی هست و ماکزیمم سرعتش هم مثله اینکه دور و ور 170 180 هستش!در ضمن هزینه ی نگهداری این مدل موتور در هند مثل اینکه زیاده و قطعاتش کم گیر میاد!ولی برعکس نینجا رو شرکت باجاج وارد کرده و متاسفانه قیمت نوی این موتور جدود 5.30 میلیون تومن هست و چون تازه وارد شده دست دومش هم به ندرت و با قیمتهای فضایی گیر میاد!!!دوستان راهنمایی کنند!

Prince_Amin
05-08-2010, 14:02
دوستان هند هم دستکمی از ایران نداره!!!بزارید کمی براتون از مکافاتهای رانندگی چه با موتور چه با ماشین در هند تعریف کنم!
اول اینکه در هند چراغ ابی واقع در کنسول موتور یا ماشین کاملا تزیینیه و باید روشن باشه!این بدین معنیه که راننده ی هندی به محضه سوار شدن بر موتور یا ماشین در شب تمام دکمه های مربوط به چراغ های جلو رو در حالت on قرار داده و شروع به رانندگی(ببخشید خر سواری) میکنه!!این مورد بلا استثنا بوده و تمام رانندگان هندی این گونه میبباشند!پس رانندگی در طول شب در هند برابر است با از دست دادن بینایی و یا تصادف و مرگ(عامل مرگ عدم دید در شب بدلیل نور بالای ماشینها و موتورهایی که از سمت مقابل شما در حرکتند!!!!!
مورد دوم!در هند خبری از تابلوهای مربوط به سبقت ممنوع نیست!در این کشور عملا سبقت تعریف نشده!همونطور که میدونید در هند رانندگی از سمت چپ است(از چپ برانید) پس قاعدتا هر عقل سلیمی حکم میکند که سبقت گرفتن از سمت راست انجام گیرد!ولی این گونه نیست!سبقت گرفتن کاملا دل بخواهی است!یعنی اگر طیاره ای در لاین سرعت با سرعت 20 متر در سال در حال راه رفتن است به دلیل عدم وجود نور بالا و همچنین عدم کارایی بوق در ان موارد شما مجبور به سقت گرفتن به صورت لاهی کشی میشوید!(در مورد مسائل گفته شده بنده حاضر به قسم خوردن به صورتی کتبی هستم)
مورد سوم!اینه ی بغل در هند در بسیاری از خودروها و موتورها کاربردی ندارد!اکثر موتورها بدون اینه و ماشینها نیز با اینه ی بغل خوابیده در حال عبور و مرور هستند!چون نیازی به دیدن عقب خودرو یا موتور در حال رانندگی نیست و موتور یا کاشینی که از پشت می اید طبق معمول از قانون (لاهی بکش سبقت بگیر از هر سمت ممکن) عمل خواهد کرد....مورد چهارم!در هند در هنگام رانندگی اجسام زیادی را باید دور بزنید!از قبیل گاو ...گاری....بچه ی گاو(گوساله)...خودروهای با سرعت 10 متر در سال!!!و بسیاری اجسام دیگر از قبیل گاندیهای پیر متحرکی که در حال عبور از عرض خیابان هستند!

piremard
05-08-2010, 14:28
دوستانی ه سوال و در خواست راهنمایی از شما دارم!من میخوام در هند یک موتور هیواسنگ 250 چراغ گرد 2 سیلندر دست دوم با قیمت حدودا 2 میلیون و نیم بخرم!به نظر شما با این قیمت می ارزه؟؟؟؟نینجا 250 کاوازاکی در هند حدود 5.30 میلیون تومانه!با توجه به قیمت این دو به نظر شما میارزه که من 2.5 میلیون پول بابت هیوسانگ 250 طرح قدیمی(چراغ گرد)بدم؟؟؟در ضمن اسم این مدل هیوسانگ در هند comet هست!همونطور که گفتم 2 سیلندر خورجینی هست و ماکزیمم سرعتش هم مثله اینکه دور و ور 170 180 هستش!در ضمن هزینه ی نگهداری این مدل موتور در هند مثل اینکه زیاده و قطعاتش کم گیر میاد!ولی برعکس نینجا رو شرکت باجاج وارد کرده و متاسفانه قیمت نوی این موتور جدود 5.30 میلیون تومن هست و چون تازه وارد شده دست دومش هم به ندرت و با قیمتهای فضایی گیر میاد!!!دوستان راهنمایی کنند!
سلام علیکم
من که هندوستان نرفتم . اما یه خانم جوون در فامیل داریم که هند تحصیل می کنه و موتور سوار می شه . فیلمهای رانندگی در ترافیک هند رو هم تو سایت یوتوب دیدم :38:
خب از اینجهت بفکاهی شبیه . اما حداقل موتور تو جاده مجازه و سی.سی محدود نداره . از طرفی تنوع زیاد و قیمت کم و حتی دستکاری در ظاهر و انجین موتور قانونیه و نمایشگاه سالیانه هم داره !
تا جاییکه من مطلعم شرکت برادر راهول باجاج نمایندگی کاوازاکی هست . همین اونجر رو هم تحت لایسنس کاوازاکی می زنه . من بنظرم این موتورو اگر بتونید بخرید بهتره تا هیوسانگ - از باب خدمات - اما از نظر کیفیت تفاوت چندانی با هم ندارند ! البته سیستم احتراق و سوختشون و ... رو نمی گم یکی هست . منظورم اینکه رنک این دو موتور جایی خوندم برابره .
هیوسانگ یه موتور 650 کروزر داره . من عاشق قیافه اش هستم . خیلی خوشگله !
بسیار قدرتمند هم هست و مقاوم در مسافت های دور . اگر برای مدت زیادی قراره هند بمونید بنظرم دنبال موتور خوب باشید . بجز این ، نه !
شما تهران یه نینجا سوار شید سر چهارراه تابلو می شید ... اما در هند اینقدر که دیدن میمون کنار جاده طبیعیه ، موتور هم طبیعیه :38:

Prince_Amin
05-08-2010, 14:34
حرفهای شما در مورد ازادی انواع موتور در حجمهای مختلف در هند کاملا درسته!اما راننده ی لایق وعاقل و با استعدادی واسه اون همه موتور وجود نداره!!!!ای کاش در ایران هم این گونه میبود!اونوقت میدیدیم چند فرناندو الونزو از بین همین جوونهای ایرونی بیرون میومد!:19:

piremard
06-08-2010, 21:05
جلوی درب امامزاده صالح (ع) رو یه ردیف کم عرض ، آسفالت نرم کردن . جاتون خالی اونجا محل پارک موتورسیکلته . کلی موتور افتاده و خرد شده بود . کلی مردم و رهگذارن رد می شدند و هیچ کسی موتورها رو دست نمی زد تا بلندشون کنه یا نگران اموال مردمی باشه که داخل امامزاده برای عبادت رفتن !

در عوض امروز عصر سه بار موتور منو دم در خونم سره خود جابجا کردن . می گم چرا زنگ نمی زنی ؟ بگو ماشینم رد نمی شه . چطور به اموال مردم دست می زنی ؟ فقط می گه ببخشید ! دیگه واجب شد برای موتور دزدگیر نصب کنم .... حداقل اگه یه وقتم جلوی امامزاده ای پارک کردم و موتورم افتاد یه کیت الکترونیک مرام بذاره و بهم بگه که افتاده زمین !

majid.shiraz
07-08-2010, 15:13
سلام دوستان
شاید بحث تکراری باشه اما چجوری میشه واسه موتور دزدگیر گذاشت؟
نحوه نصب و قیمت و ... در کل ما رو راهنمایی کنید.

king of p30
08-08-2010, 01:30
سلام
من میخوام موتور بخرم. بین 1 تا 2 هم میخوام خرج کنم
برای من راحتی خیلی مهمه و زیاد عشق سرعت نیستم
قدرت موتور برای تحمل وزن دو ترک (هر نفر حدود 85-90 کیلو) هم برام خیلی مهمه
چون با موتور فعلی وقتی دو ترک میشینیم تو سر بالایی کم میاره و اصلا سرعت نمیره ( نامی 125)

حالا به نظر شما کدوم یکی از این مدل ها به درد من میخوره؟
پالس 135 LS
پالس 180
پالس 150
پالس 200
آپاچی 180

اگه ممکنه تفاوت های اصلی این موتور ها رو به من بگید و قیمت روز هر کدوم رو هم بگید
این پالس 135 LS به نظر خودم موتور خوبیه چون طراحی و تکنولوژی خوبی داره ولی حجم موتورش کمه.
راستی شما میدونید حداکثر سرعت 135 LS چقدره؟
قیمتش چنده؟ اصلا وارد ایران شده

Prince_Amin
08-08-2010, 02:01
111 نهایت سرعت 135!پیشنهاد من انتخاب بین 200 و 180 اپاچی!نظر شخصیم 180 اپاچی چون جدیدتره امکاناتش بیشتره با کیفیت تره!در ضمن تولید 200 در هند متوقف شده!اینها رو در نظر داشته باش اونوقت انتخاب کن!:46:

piremard
08-08-2010, 03:29
سلام دوستان
شاید بحث تکراری باشه اما چجوری میشه واسه موتور دزدگیر گذاشت؟
نحوه نصب و قیمت و ... در کل ما رو راهنمایی کنید.
دیروز بازار تهران بودم . جالبه قیمت مغازه ها هیچ نرخ هم ارزی نداره . یکی 30 تومان می گفت در حالیکه چند متر جلوتر همون مارک رو 20 تومان !
دو نوع دزدگیر تایوانی تو بازار هست یکیش که اسمش یادم نیست . جعبه ی سیاه داشت با قیمت 18 تومان . یه مارک معتبری هم هست بنام LAZER - البته تو ایران به اشتباه بهش می گند لیزر - قیمتش همونی که گفتمه یعنی اگر بگردید تو بازار 20 تومان پیداش می کنید و گرنه باید 30 تومان بخرید .
داخل جعبه شون یه کاتالوگ هست که توضیح سیمها رو نوشته . برای موتور شما اگر کلاس کاب هست . می تونید زین رو بلند کنید و سیمها رو متصل کنید بترتیب رنگ و سیستم برق رسانی موتور . حتما از فیوز برای اجزای اتصال استفاده کنید تا با اشتباه بستن سیمها دزدگیر نسوزه
البته تعمیرکارهای حرفه ای با 5 هزارتومان براتون نصب می کنند و خطرش کمتره ! خود منبع حساس رو باید جایی بچسبونید که سطح سختی داشته باشه . منظورم از سخت چیزی مثل سنگ در مقابل بالش هست ! بهتره به یک قسمت که هم گرمای انجین نمی خوره و هم قابل دسترس برای سارق نیست و هم سخته متصل کنید . مثلا قسمت انتهایی باک بنزین . یا به یک میله زیر زین موتور.

نکته : از اونجاییکه این سنسورها حرکتی هستند . بهتره بسته به نوع موتور شما در قسمتی باشند که بیشترین میزان تغییرات حرکتی در صورت سرقت در اون اتفاق می افته . مثلا اگر موتور شما امکان چپ و راست شدنش نسبت به محور عمودی بیشتره ، بهتره دزدگیر در بالاترین نقطه ی ممکنه از سطح زمین باشه . یا اگر موتور شما نسبت به جابجایی جک احتمال سرقتش بیشتره بهتره در پایین ترین ارتفاع نصب بشه . آنتن دزدگیر رو هم در جای مناسبی بصورت مخفی با حداکثر ارتفاع نصب کنید . برای تنظیمات سوئیچ موتور با دزدگیر که قرار باشه استارت کنترلی بخوره بهتره با یک نصاب مشورت کنید . چون گاها بعد از نصب موتور بدون کلید استارت نمی خوره .
یا بدون در آوردن اون موتور خاموش نمی کنه .
حساسیت موتور رو می تونید تنظیم کنید . بهتره اگر در محله ی شلوغی هستید این حساسیت کم باه . چون کودکان و گربه های ولگرد می تونند بارها آلارم رو بصدا در بیارند !

king of p30
08-08-2010, 11:54
قیمت این چند مدل رو میخوام

پالس 135 LS
پالس 180
پالس 150
پالس 200
آپاچی 180

اگر تفاوت 135 LS با موتور های دیگه فقط سرعتش باشه باهاش مشکلی ندارم
چون جدیدتره و یکم قشنگتره

piremard
08-08-2010, 12:26
قیمت این چند مدل رو میخوام

پالس 135 LS
پالس 180
پالس 150
پالس 200
آپاچی 180

اگر تفاوت 135 LS با موتور های دیگه فقط سرعتش باشه باهاش مشکلی ندارم
چون جدیدتره و یکم قشنگتره
فقط از نمایندگی فارس بپرسید .تلفنش تو سایتشونه :

king of p30
08-08-2010, 12:56
من پالس 135 LS رو تو سایت ندیدم.
این 135 جدیده تو ایران اومده؟
همون که سایت باجاج زده New رو میگم

majid.shiraz
08-08-2010, 22:57
سلام بر دوستان (پیر و جوان):31:
امروز حسابی موتور رو دووندم اینور و اونور
بعد ی گوشه زدم کنار گیج روغن رو باز کردم دیدم داره از توش بخار میاد بیرون!!
روغنی که استفاده میکنم بهران 20-50 اتوماتیک هست
اگه مشکلی داره تا فورا روغن رو عوض کنم

mr_rayan
10-08-2010, 02:04
سلام
دیروز از شمال اومدم.ساعتای حدودا 6 صبح رسیده بودم کرج.رفتنی جاده چالوس خیلی خلوت تر بود تا برگشتنی.نمی دونم چرا برگشتنی توی اون موقع شب کمی شلوغ بود.
ولی رانندگی هم توی شب با موتور اونم تو جاده چالوس عالمی داره ها.باید جونتو بگیری کف دستت بری به امون خدا.ولی از طرفی هم خیلی حال میده.جاده که فوق العاده سرد بود البته من کاپشن با خودم برده بودم و مشکلی نداشتم ولی این دوست بیچاره ما که ترکمون بود به حرف من گوش نکرده بود و لباس گرم با خودش نیاورده بود بخاطر همین هم رفتنی هم برگشتنی مثل این بچه یتیم ها قایم شده بود پشت من و دو کلوم حرف هم بزور میزد.
تقریبا میشه گفت که نصف جاده بواسطه چراغ هایی که وصل کردند روشنه و نصف دیگش هم تاریک تر از تاریک.
جاهایی که تاریکه سر پیچ ها باید با ترس و لرز دور بزنی که یوقت یه راننده محترم که در حال سبقت گرفتنه از روت رد نشه.
3.5 ساعت از خود چالوس تا کرج طول کشید البته چندتا 5 دقیقه هم وسط راه برای خوردن چایی و ... هم وایسادم.
ولی خدا وکیلی از روز خیلی بهتره،هم اینکه ترافیک نیست،هم آفتاب نیست و هم مامورین محترم راهنمایی رانندگی تشریف ندارند.ولی باید خیلی مراقب بود.
تو طول مسیر بعضی از ماشین ها هستند که در حال دزد و پلیس بازی کردند و ناگفته نمونه که همینا هستند که ما موتور سوارهارو بکشتن میدن(دور از جون جمع).
یه خاطره هم از سفر بگم.
یه ال90 تو راه بود داشت واسه خودش دزد و پلیس بازی می کرد.هی از ما جلو می زد می رفت پشت دو تا ماشین گیر می کرد و ما ازش جلو می زدیم می رفتیم و دوباره میومد پشت ما هی چراغ میداد و دوباره سبقت می گرفت.خلاصه این وضع حدود نیم ساعتی ادامه داشت،منم پیش خودم گفتم مثل اینکه این تا مارو به کشتن نده ول کنمون نیست.60 کیلومتری کرج بودم که دم یه پمپ بنزین یه مغازه باز دیدم زدم کنار که چیزی بخورم و یه استراحتی هم بکنم و هم این ال90 بگازه بره از ما یه چند کیلومتری جلو بیفته،جالب اینجاست که دیدم این ال90 هم پشت سر من اومد زد کنار و پیاده شد که چیزی بخره.پیش خودم گفتم که مثل اینکه ول کن ما نیست.تو مغازه رفتم کنارش به طعنه بهش گفتم که: آخرش هم نتونستی موتور منو بگیریا،بنده خدا که از حرف من تعجب کرده بود یه نگاه بمن انداخت و از تیپم فهمید که موتورسوارم و با یه حالتی که انگار زورش گرفته بمن گفت منکه نمی خواستم تورو بگیرم وگرنه به گرد منم نمی رسی.خلاصه سرتون رو درد نیارم بهش گفتم من دارم راه میفتم بزن بریم ببینم چیکار می کنی.رفتم نشستم رو موتور رو اون بنده خدا هم نشست پشت فرمونش هم یه خنده تمسخر آمیز بمن کرد و گازشو داد و رفت.اونم با چه سرعت وحشتناکی،منم که دیدم رفت تو دلم بهش خندیدم و از موتورم پیاده شدم یه چند دقیقه بعد با خیال راحت راه افتادم .خلاصه یارو چنان گازید رفت که فکر کنم تا دم در خونشون همش نگاهش به آینه عقب بوده که یوقت من بهش نرسم.

Prince_Amin
10-08-2010, 03:17
موتورت چیه داداش؟؟؟؟ارزوی سفر با موتور تو جاده چالوس مونده به دلم!!!!:8:

piremard
10-08-2010, 05:50
خوش برگشتی برادر رایان عزیز
عجب خاطره ای بود . می تونی یه فیلم کوتاه فوق العاده ازش دربیاری ... من تصور کردم شم هم می ری حالشو تو جاده می گیری و بعد از اینکه خوندم سرکارش گذاشتی کیف کردم .
اون "بچه یتیما" هم خیلی باحال بود . تصورش رو می کنم خندم می گیره :38: من وقتی آمل زمین خورم . با موتور گردن شکسته و دست و پای زخمی فقط یه پیرهن نازک داشتم - آخه اصلا قرار نبود من از تهران خارج بشم !! - تو اون نیمه شب داشتم از سرما یخ می زدم . کشیدم کنار چادر زدم - البته بعد از 100 کیلومتر رانندگی بعد از تصادف :دی

امروز رفتم دزدگیر بذارم . رفتم نمایندگی رسمی فارس . من 4 رسیدم اونجا تا ساعت 9 الاف شدم . بعد هم فهمیدیم که دزدگیر محرتم خراب از کار در اومد . کارد می زدی خونم در نمی اومد . حالا باید برم پسش بدم . باز جای شکرش باقیه که بطرف گفتم و پس می گیره . و گرنه باید یکی دیگه می خریدم . اما مضحکش اینکه احتکار انبارشون باعث شده این نوع دزدگیر کم باشه تو بازار . الان فقط Lazer و چندتا مارک متفرقه تو بازار هست . دزدگیرهای "دوطرفه" که سیستم پیجینگ دارند - همونایی که ما بهش دزدگیر تصویری می گیم ! - هم حدود 20 هزار تومان گرونتر شدند . اما بنظر من خیلی بهتر از این معمولی ها هستند . چون برای من این مهمه که خودم بدونم موتورم تکون خورده و من تو ساختمون صدای آژیرش رو نشنوم ... همسایه ها ممکنه شاکی بشند . صدای آژیر هم مربوط به یه تکون تصادفی باشه .
برم ببینم این دزدگیرا رو پیدا می کنم یا ....

piremard
10-08-2010, 06:33
دیروز تو خیابون ولی عصر - فروشگاه مرکزی فارس - یه موتور عجیب غزیب از دور توجهم رو جلب کرد . هر چی سعی کردم تو همون تعمیرگاه مرکزی منتظر بمونم ، نشد !
رفتم ... یه موتور اونجر دیدم که بطرز بیش از حد بد سلیقه ، در عین حال خلاقانه دستکاری شده بود . طرف یه هندل بار طرح هارلی دیویدسون های دهه 60 - هموناییکه دسته های بلندی داشتند در حدود 50 سانتیمیر نسبت به محل فرمون - گذاشته بود .
گردن موتور رو شکسته بود و کمی آهن جوش داده بود و دو شاخ موتور رو حدود 20 تا 25 سانتیمتر جلو برده بود و بحال اریب - طرح هارلی - جوش داده بود .
تمام موتور پر بود از شبرنگ های برجسته و کاغذی . همون گردن موتور رو پر کرده بود از شبرنگ های برجسته نارنجی که بدون هیچ نظمی چسبانده شده بودن :38: یه طلق بزرگ به سبک تایلندی - همون هاییکه روی هوندا 125 - می بندیم بسته بود جلوی موتور . دو تا چراغ مه شکن زرد بجلو محل پلاک جلوی موتور وصل کرده بود . روی زیر رو یه چیت چادر زنانه کشیده بود :38:
البته پارچه بقدری چرک بود که طرح و رنگش بسختی قابل تشخصی بود . روی گلگیر جلوی موتور یه تندیس فلزی نصب کرده بود . اگزوز موتور ور هم بی نصیب نذاشته بود . روش یه جورایی خاتم کاری فلزی کرده بود . منظورم همون اتصال فلزی بزرگی هست که زیر جا پایی عقب نصب هست ، روش یه تیکه از فلز براق طرح دار چسبونده بود و اگزوز رو درشت کرده بود .
روی تمام آرمهای موتور شبرنگ چسبونده بود . دو تا صندوق از طرح موتورهای "هارلی احسان" به دو طرف عقب پیچ کرده بود و از اینها جالبتر اینکه یه چیزی شبیه به صندوق یا یخچال یا شایدم کلمن بزرگ آب . پشت موتور متصل کرده بود .
دور این تانکر عقب رو اینقدر چیز-میز آویزون کرده و چسبونده بود که من متوجه نشدم دقیقا چی بود و به چه کاری می اومد . رنگ موتور هم قرمز بود . یه گارد سبک هندوستانی هم داشت . از اون گارد های مزخرف هندی که میله-میله هستن !
حالا من در این اثنا از یه بنده خدایی که مثل من محو جمال این اعجوبه بود سووال کردم که : آقا موتور شماست ... که صاحبش اومد .

از همه جالبتر صاحب موتور بود :38: یه پیرمرد حدود 60 و اندی سال بود . البته از اون تیپ های شیش تیغ کرده و مبادی آداب خلاصه چندتا سووال الکی پرسیدم . بعد ایشون راه افتاد که بره . سوئیچ موتور از گردن موتور بطرز مضحکی آویزون بود ... مشخص بود که موتور از تحویلی های سال 87 به قبله و هنوز پلاکش عوض نشده بود ....

حالا یه چیز جالبی هم تو تعمرگاه دیدم بعدا اگر فرصت داشتم براتون می نویسم :11:

zahedy2006
10-08-2010, 12:06
سلام دیروز از شمال اومدم.ساعتای حدودا 6 صبح رسیده بودم کرج.رفتنی جاده چالوس خیلی خلوت تر بود تا برگشتنی.نمی دونم چرا برگشتنی توی اون موقع شب کمی شلوغ بود.ولی رانندگی هم توی شب با موتور اونم تو جاده چالوس عالمی داره ها.باید جونتو بگیری کف دستت بری به امون خدا.ولی از طرفی هم خیلی حال میده.جاده که فوق العاده سرد بود البته من کاپشن با خودم برده بودم و مشکلی نداشتم ولی این دوست بیچاره ما که ترکمون بود به حرف من گوش نکرده بود و لباس گرم با خودش نیاورده بود بخاطر همین هم رفتنی هم برگشتنی مثل این بچه یتیم ها قایم شده بود پشت من و دو کلوم حرف هم بزور میزد.تقریبا میشه گفت که نصف جاده بواسطه چراغ هایی که وصل کردند روشنه و نصف دیگش هم تاریک تر از تاریک.جاهایی که تاریکه سر پیچ ها باید با ترس و لرز دور بزنی که یوقت یه راننده محترم که در حال سبقت گرفتنه از روت رد نشه.3.5 ساعت از خود چالوس تا کرج طول کشید البته چندتا 5 دقیقه هم وسط راه برای خوردن چایی و ... هم وایسادم.ولی خدا وکیلی از روز خیلی بهتره،هم اینکه ترافیک نیست،هم آفتاب نیست و هم مامورین محترم راهنمایی رانندگی تشریف ندارند.ولی باید خیلی مراقب بود.تو طول مسیر بعضی از ماشین ها هستند که در حال دزد و پلیس بازی کردند و ناگفته نمونه که همینا هستند که ما موتور سوارهارو بکشتن میدن(دور از جون جمع).یه خاطره هم از سفر بگم.یه ال90 تو راه بود داشت واسه خودش دزد و پلیس بازی می کرد.هی از ما جلو می زد می رفت پشت دو تا ماشین گیر می کرد و ما ازش جلو می زدیم می رفتیم و دوباره میومد پشت ما هی چراغ میداد و دوباره سبقت می گرفت.خلاصه این وضع حدود نیم ساعتی ادامه داشت،منم پیش خودم گفتم مثل اینکه این تا مارو به کشتن نده ول کنمون نیست.60 کیلومتری کرج بودم که دم یه پمپ بنزین یه مغازه باز دیدم زدم کنار که چیزی بخورم و یه استراحتی هم بکنم و هم این ال90 بگازه بره از ما یه چند کیلومتری جلو بیفته،جالب اینجاست که دیدم این ال90 هم پشت سر من اومد زد کنار و پیاده شد که چیزی بخره.پیش خودم گفتم که مثل اینکه ول کن ما نیست.تو مغازه رفتم کنارش به طعنه بهش گفتم که: آخرش هم نتونستی موتور منو بگیریا،بنده خدا که از حرف من تعجب کرده بود یه نگاه بمن انداخت و از تیپم فهمید که موتورسوارم و با یه حالتی که انگار زورش گرفته بمن گفت منکه نمی خواستم تورو بگیرم وگرنه به گرد منم نمی رسی.خلاصه سرتون رو درد نیارم بهش گفتم من دارم راه میفتم بزن بریم ببینم چیکار می کنی.رفتم نشستم رو موتور رو اون بنده خدا هم نشست پشت فرمونش هم یه خنده تمسخر آمیز بمن کرد و گازشو داد و رفت.اونم با چه سرعت وحشتناکی،منم که دیدم رفت تو دلم بهش خندیدم و از موتورم پیاده شدم یه چند دقیقه بعد با خیال راحت راه افتادم .خلاصه یارو چنان گازید رفت که فکر کنم تا دم در خونشون همش نگاهش به آینه عقب بوده که یوقت من بهش نرسم.

سلام
یه تاپیکی بود راجع به تجارب شما از رانندگی و سفر در جاده های ایران

اگه مشکل خاصی تو جاده چالوس البته + رانندگان جالب باشه بد نیست اون تاپیک زنده بشه مخصوصا برای موتورسوارها که شرایط جاده خیلی خطرناک جلوه می کنه.
ما که فعلا خارج شهر زیاد نبودیم و چیز زیادی از مسیر یادم نمیاد اما داخل شهر:

درست بعد از خروجی مدرس به سمت صدر و بابایی - تقریبا 50 متر که وارد خروجی می شوید چندتا (فکر کنم 10 تا هست و چسبیده) دست انداز میشه گفت خفن (کمبود اصطلاحی!!) به صورت کاملا پشت سرهم به حالتی که احساس کردم پیست تریل و کراس بازی هست وجود داره. (موتوردائم میفته تو چاله و خارج میشه)
امکان ترمز هم نیست.
شخصا روی رکاب ها ایستادم تا تعادل موتور برهم نخوره

majid.shiraz
10-08-2010, 22:51
چند روز پیش خیلی از کارامو باید با هم تو یه روز انجام میدادم واسه همین موتورو سوار شدم و شروع کردم به اینور و اونور رفتن سرعتم بطور میانگین 50 تا بود چراغ قرمزارو هم می ایستم خلاصه از کنار یارو رد شدم و یه نفر هم از کنار من رد شدو پلیس میخواست موتورمو بگیره که یهو یه مغازه دیدم که جلوش یه موتور کراس بود صاحب موتور یه لبخند مضحک زد و گفت این موتور شماست
گفتم نه خلاصه اون روز خیلی به ما خوش گذشت
شبشم کله پاچه خوردیم
همش تعریف از وقایع روزمره میکنید و بس
کامنت ما رو ه جواب ندید

mr_rayan
11-08-2010, 00:27
موتورت چیه داداش؟؟؟؟ارزوی سفر با موتور تو جاده چالوس مونده به دلم!!!!:8:
داداش من پالس 200 دارم.رانندگی تو جاده عالمی داره و صد البته خطر و خستگی هم داره.

چند روز پیش خیلی از کارامو باید با هم تو یه روز انجام میدادم واسه همین موتورو سوار شدم و شروع کردم به اینور و اونور رفتن سرعتم بطور میانگین 50 تا بود چراغ قرمزارو هم می ایستم خلاصه از کنار یارو رد شدم و یه نفر هم از کنار من رد شدو پلیس میخواست موتورمو بگیره که یهو یه مغازه دیدم که جلوش یه موتور کراس بود صاحب موتور یه لبخند مضحک زد و گفت این موتور شماست
گفتم نه خلاصه اون روز خیلی به ما خوش گذشت
شبشم کله پاچه خوردیم
همش تعریف از وقایع روزمره میکنید و بس
کامنت ما رو ه جواب ندید
دوست عزیز کامنت شمارو که پیرمرد جان در رابطه با دزدگیر جواب داد.در مورد روغن هم من تا حالا زمانی که موتورم داغ بوده در گیج روغن رو باز نکردم که ببینم بخار داره یا نه.در هر صورت از همون روغنی که توی دفترچه اش نامبرده استفاده کن.
راستی شما گفتی روغن 20 50 استفاده می کنی.مگه طرح ویو نخریدی؟اگه طرح ویو خریدی فکر نکنم روغن 50 واست مناسب باشه،به نظرم باید از 40 استفاده کنی.

zahedy2006
11-08-2010, 12:11
سلام
روغن به هر حال بخار می شود و یک لوله خروجی بخارات روغن نیز وجود دارد.

یک سوال:
من روغنمو عوض کردم. حالا صدای سوت از دنده 2 و سه میاد و بعضی وقتها هم نمیاد !!
کلا 2 بار پیش اومد !!
در ضمن کاسترول ریختم. قبلیش لیکومولی بود

piremard
12-08-2010, 14:46
سلام
خب من امروز بالاخره موفق شدم بوق موتور رو عوض کنم و دزدگیر روی موتور نصب کنم و + البته روی سطح خظوظ عابر زمین بخورم !!

صبح که تعمیرگاه می رفتم یه پراید نفهم بدون چراغ زدن یهو پیچید - تو خیابون کم عرضی بودیم - منم ترمز کردم که موتور روی خطوط عابر مثل کره سر خورد و پام له شد . مردک اومد بیرون می گه خب چراغ نزدم و پیچیدم ... حالا چه کار کنم ؟!

بر گشتنی هم یه راننده زن پژو بدون چرا نرسیده به میدون جهاد پیچید جلوم . و البته باعث شد من بوق جدیدم رو تست کنم ! دختره ی الاغ تو آینه واسه من اخمم می کنه و دریوری می گفت . یادمه تو اینترنت یبار یه فیلم از یه موتور سوار دیدم که وقتی یه ماشین خیلی آهسته با چراغ راهنما کشید جلوش ، بخاطر اینکه اونو مجبور به ترمز کرده بود ! افتاد دنبالش و نهایتا زد یکی از آینه های بغل ماشین رو خرد کرد . منم قصد داشتم برم دنبال این زنیکه تا راهنماشو خرد کنم . آخه لابد بدردش نمی خوره که استفاده نمی کنه !

راننده های زن بی منطق ترین راننده ها هستند . حواسشون به رانندگی و مراقبت از اطراف تو مسیر نیست و از همه جالبتر وقت تصادف طلبکارم هستند . من اگه یه روز یه راننده زن بهم بزنه یه کتک مفصل به خودش و شوهرش و اون مردایی که بی خودی نخود آش میان وسط صحنه که از "آبجی" شون دفاع کنند می زنم . این خط اینم نشون :38:

چند روزیه که تعمیرگاه مرکزی فارس می رم . اینجا جاییکه می تونید نقاط ضعف موتورهای 2-3 میلیونی رو ببینید :
راهنماهای کج و معوج و فلاپ هایی که تو قسمتشون جا نمی رن روی موتورهای کاملا نو !
گارد های شکسته
کاربرات های گرفته
صفحات دنده ی خرد شده
کلاچ های نامیزون
آینه هایی که هرزند
دسته ترمز و گازی که از هندل جدا شدند یا لیز می خورند .
کیلومر شمار معیوب دیجیتال
گارد موتور شکسته
دور موتور نامنظم
شارژر سوخته اونهم در حین حرکت !!!
........
این موتور 125-135 باجاج خیلی جالبه :دی گردن موتور از محل دو شاخ به شاسی و انجین با یه میله مکعبی متصله که در محل اتصال فقط یه عدد پیچ نمره 6 این وظیفه رو بر عهده داره . یعنی جون شما و جون این یه دونه پیچ :38: کدام مجنونی این طرح رو ریخته نمی دونم . خواستید بخرید لااقل یکم آب دهن به این فطعاتش بزنید شاید محکم تر بشه :38:

ehsanch
12-08-2010, 21:11
بچه ها یه سوال داشتم
ترمز عقب دیسکی چطوره ؟
من از چند تا فروشنده شنیدم که میگفتند خوب در نیومده و چون فشار زیاد هست جنسایی که ساختن خوب نبوده.
پیشرو 135 کاب دیدم که ترمز عقب دیسکی داشت

piremard
12-08-2010, 22:05
بچه ها یه سوال داشتم
ترمز عقب دیسکی چطوره ؟
من از چند تا فروشنده شنیدم که میگفتند خوب در نیومده و چون فشار زیاد هست جنسایی که ساختن خوب نبوده.
اینکه ترمز دیسکی عقب چطوره یه بحثیه
اینکه رو موتور 600 هزار تومنی چه کیفیتی داره بحث دیگست !
کلا بهتر از لنتیه ولی بدرد هر موتوری و هر راننده ای نمی خوره . نسل ای.بی.اس این ترمزها رو تقریبا از رده خارج کرده

ehsanch
12-08-2010, 22:50
پیشرو 135 (کاب) را قیمت کردم 920-30 ... کسی قیمت داره ؟
اینجا نوشته بودن 850 خریدن قبلا. میخوام ببینم نندازه یه موقع؟

majid.shiraz
12-08-2010, 22:53
بچه ها یه سوال داشتم
ترمز عقب دیسکی چطوره ؟

سلام اتفاقا من این نوع موتور رو دارم با همین ترمز دیسکی
میدونی نسبت به کاسه ترمز زودتر عمل میکنه و وامیسته اما باید قلقش دستت بیاد چون اگه یکدفعه بگیری چرخ و ثابت نگه میداره و شاید لیز بخوری (موتور قبلیم یه احسان طرح ویو بود با ترمز کاسه ای ازش راضی بودم اما قدرت نگهداریش به پای دیسکی نمیرسید)
اولا که من این موتورو خریده بودم لنت با دیسک درگیر بود و جام میکرد که مجبور شدم کمی از روغن ترمز رو تخلیه کنم
اگه پول کافی داری و طرح کاب میپسندی کویر بردار که کیفیتش حرف نداره
ضمن اینکه 2 تا صفحه کلاچ داره یعنی اگر توی دنده هم استارت بزنی موتور نمیپره جلو خلاصه هم قطعات هم کیفیت بهتره ضمن اینکه سرعتش به 120 تا هم میرسه

majid.shiraz
12-08-2010, 22:59
پیشرو 135 (کاب) را قیمت کردم 920-30 ... کسی قیمت داره ؟
اینجا نوشته بودن 850 خریدن قبلا. میخوام ببینم نندازه یه موقع؟

من تقریبا یه ماه قبل خریدم 840 بیمه هم 60 جمعا 900
ولی کویر چیز دیگه ای هست ارزش داره ها 930 یا 940 با بیمه 1 تومنی میشه ولی خدایش سرعت شتاب کیفیت همه 20

فکر نکنم افزایش قیمت داشته باشه بگرد دنبال نمایندگیش

ehsanch
12-08-2010, 23:24
کویر هم ترمز عقبش دیسکی هست ؟
پیشرویی که من دیدم به نظرم جلوش عریض تر از اینایی بود که تو نت دیدم عکسشو و همینطور از 125 ها. میتونی یه عکس از جلوی موتورت بذاری ؟

majid.shiraz
13-08-2010, 12:15
کویر هم ترمز عقبش دیسکی هست ؟
پیشرویی که من دیدم به نظرم جلوش عریض تر از اینایی بود که تو نت دیدم عکسشو و همینطور از 125 ها. میتونی یه عکس از جلوی موتورت بذاری ؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین 4 تا عکس
ببین آن چنان ترمز دیسکی و کاسه ای تفاوت نداره شما توی سطح شهر هم بیشتر از 50 یا نهایت 60 تا نمیری جز جاهای خلوت که تخته کنی ضمن اینکه بنظر من ترمز کاسه ای درد سرش کمتره قطعاتشم ارزونتره
من اگه جای شما باشم حتما کویر بر میدارم و مهم نبود دیسکی باشه یا نه
کیفیتش بهتره ها! یعنی من توقعی که از پیشرو داشتم بیشتر از اینها بود!
خوب البته بحث پولشم هست تقریبا 100 تومن اختلاف قیمت بین پیشرو و کویر
اطلاعی ندارم که سری جدید کویر ترمز دیسکی هست یا نه اما قدیمیاش کاسه ای بود
آره دیسک عقب و جلو با هم فرق داره
دیسک عقب قطرش 20 سانت هست اما جلو 23 سانت
دستم رو آوردم توی عکس که مقیاسش مشخص تر باشه

شهرام_ایرانی
13-08-2010, 19:31
هفته پیش رفته بودم مسابقات درگ
جاتون خالی
خیلی خوش گذشت
اما یک خاطره خیلی بد برا من باقی موند
با یکی از دوستام داشتیم بر میگشتیم هر دوی ما تو اتوبان بودیم و هر کدون با موتور خودش
برا اینکه احترام به قوانین هم بزاریم از دست راست حرکت میکردیم
که یک راننده بی احتیاط ( خواستم بگم زبون .... که دیدم میگن ادبیاتت رو درست کن ) یک دفعه از لاین سبقت چراغ زنان گرفت تو خروجی و بدون اینکه دوست ما رو ببینه خواست خروجی رو بره بیرون که این دوست ما دید قراره بهش بزنه کاملا ترمز کرد و ته ماشین یارو خورد به جلوی موتور
مردک انقدر انحراف گرفته بود و با سرعت بود که این دوست ما یک نیم چرخی زد و رو زمین ولو شد
طرف هم دید اوضاع خیته زد به چاک من هم چون از پشت این صحنه رو دیدم دنبال یارو راه افتادم و سه و چهار کیلومتر دنبالش رفتم اما دیدم نمیشه کاری کرد سرعتم رو زیادتر کردم اما دیدم یارو فهمیده من دنبالش هستم سرعت رو زیادتر کرد و من دیدم خیلی دور شدم و دوستم تنها مونده ، فقط پلاک یارو رو برداشتم
و برگشتم
خدا رو شکر دوستم زیاد طوریش نشده چونکه لباس زخیمی تنش بوده اما خب بلاخره پاش شکست و بدنش پر از زخم شده
حالا شکایت کردیم ببینیم چه طور میشه
تو رو خدا کسایی که میبینن این پست رو احتیاط کنن هم موتور سوار هاش هم راننده ها
به خدا خروجی رو رد کردی نکش دست راست یک چنین اتفاقی میافته
برو خروجی بعدی بلاخره تو این تهران هزار تا راه هست

herfei2008
14-08-2010, 01:04
با سلام . بین این همه 125 که تو بازاره کدومشون خوبه؟

zahedy2006
14-08-2010, 08:51
با سلام . بین این همه 125 که تو بازاره کدومشون خوبه؟

منظورتون توی سی جی هاست؟
مجدد باید گفت که هر کسی یه چیزی می گوید و ما نیز جزء همان "هر کسی ها" هستیم

تکتاز 670 ارشیا 560 - هرمز 580 - شاید کیان و چند مدل دیگه (البته همشون سروته یه کرباسن!)
قیمتها تقریبی هستند

طرح ویو هم داریم که کویر چیز جالب تری هست. آوا هم هست که پشتیبانی نداره (اصلا نمی دونم تولید میشه یا نه)

ehsanch
14-08-2010, 10:39
ولی کویر چیز دیگه ای هست ارزش داره ها 930 یا 940 با بیمه 1 تومنی میشه ولی خدایش سرعت شتاب کیفیت همه 20
کویر چند cc هست ؟
یه نوع کویر بود اینجا 125 ، به 840 فکر کنم.
پیشرو هم زنگ زدم نمایندگی از 900 تا 920 بود. یعنی گرون شده یا چیزیش تغییر کرده ؟ این پیشرو سویچشم ماشینی بود.

zahedy2006
14-08-2010, 10:53
هفته پیش رفته بودم مسابقات درگ
جاتون خالی
خیلی خوش گذشت
اما یک خاطره خیلی بد برا من باقی موند
با یکی از دوستام داشتیم بر میگشتیم هر دوی ما تو اتوبان بودیم و هر کدون با موتور خودش
برا اینکه احترام به قوانین هم بزاریم از دست راست حرکت میکردیم
که یک راننده بی احتیاط ( خواستم بگم زبون .... که دیدم میگن ادبیاتت رو درست کن ) یک دفعه از لاین سبقت چراغ زنان گرفت تو خروجی و بدون اینکه دوست ما رو ببینه خواست خروجی رو بره بیرون که این دوست ما دید قراره بهش بزنه کاملا ترمز کرد و ته ماشین یارو خورد به جلوی موتور
مردک انقدر انحراف گرفته بود و با سرعت بود که این دوست ما یک نیم چرخی زد و رو زمین ولو شد
طرف هم دید اوضاع خیته زد به چاک من هم چون از پشت این صحنه رو دیدم دنبال یارو راه افتادم و سه و چهار کیلومتر دنبالش رفتم اما دیدم نمیشه کاری کرد سرعتم رو زیادتر کردم اما دیدم یارو فهمیده من دنبالش هستم سرعت رو زیادتر کرد و من دیدم خیلی دور شدم و دوستم تنها مونده ، فقط پلاک یارو رو برداشتم
و برگشتم
خدا رو شکر دوستم زیاد طوریش نشده چونکه لباس زخیمی تنش بوده اما خب بلاخره پاش شکست و بدنش پر از زخم شده
حالا شکایت کردیم ببینیم چه طور میشه
تو رو خدا کسایی که میبینن این پست رو احتیاط کنن هم موتور سوار هاش هم راننده ها
به خدا خروجی رو رد کردی نکش دست راست یک چنین اتفاقی میافته
برو خروجی بعدی بلاخره تو این تهران هزار تا راه هست

جدای از تخلف اون راننده فکر می کنم این موضوع بیشتر به خاطر نحوه نصب کردن تابلو های نشان دهنده مسیر می باشد.
خودم تا به حال چندین بار این اتفاق برام پیش اومده که خروجی را رد کنم. با اینکه با عینک رانندگی می کنم اما دید خوبی نسبت به اونها ندارم . در لحظات آخر خوندن تابلو ها برای من ممکنه

majid.shiraz
14-08-2010, 12:47
کویر چند cc هست ؟
یه نوع کویر بود اینجا 125 ، به 840 فکر کنم.
پیشرو هم زنگ زدم نمایندگی از 900 تا 920 بود. یعنی گرون شده یا چیزیش تغییر کرده ؟ این پیشرو سویچشم ماشینی بود.

کویر 125 سی سی
ببین الان یه چیزی اینجا جور نیست
قیمت!!!
البته من قیمت دقیق بازار و فعلا دستم نیست
میتونم فردا یا پس فردا قیمت بگیرم
کویر 125 سی سی ترمز کاسه ای 930
پیشرو 135 سی سی دیسکی 840 (رینگ اسپوک) و 860 رینگ اسپورت
البته روش نوشته 135 ولی باور نکن شما رو 125 حساب کن و بنظر من سایر 125 سی سی طرح کاب رو روی 110
بغیر از کویر
در باره سویچش
ببین یه سری امکانات به پیشرو اضافه شده مثل همین دیسک عقب - ترک وسط - سویچ
اما داشتن این امکانات دلیل برتری نسبت به موتور دیگری نیست
شاید یه موتور اصلا با هل دادن روشن بشه ترمزشم دیسکی نباشه ولی بتونی باهاش 120 تارو بری
ببین بازم میگم من پیشرو 135 دارم اما پیشنهاد من به شما خرید کویر هست
کویر کیفیت داره قطعاتش زودتر گیر میاد (حالا فکر نکنی من اینجوری سنگ کویر رو به سینه میزنم داره با موتور ژاپنی رقابت میکنه ها نه توی ایران بنظرم بهترینه)
ببین شما بین پیشرو و کویر دودلی برای خرید
زنگ نزن به نمایندگی بلند شو برو اونجا ، تو مغازه ها قیمت بگیر و نترس از نزدیک موتورو برو ببین کتکت که نمیزنه فوقش چپ چپ نگاهت میکنه و بپرس که که چند و چون و ... تخفیف و از این سئوالا دیگه
من از 2 نفر خبره پرسیدم هردو گفته کویر
2 تا از مغازه دارا بودن که یه نیمچه آشنا بودن حرف از کویر میزدن
اصلا بفرض اینجا قیمت ارزونتر باشه و اونجا گرونتر -که نیست - میخوای چیکار کنی بیای شیراز موتور بخری!!؟؟
من قیمت میگیرم شما هم همینطور اما عجله نکن عجله نکن عجله...

ehsanch
14-08-2010, 14:38
از دو 3 تا مغازه پرسیدم.
ممنون میشم قیمت بگیری. چون کویر اینجا ارزونتر بود!
این پیشرو سفیدش خیلی قشنگه. رنگای دیگش زیاد چنگی به دل نمیزنه. نظر شما چیه ؟

majid.shiraz
14-08-2010, 15:32
از دو 3 تا مغازه پرسیدم.
ممنون میشم قیمت بگیری. چون کویر اینجا ارزونتر بود!
این پیشرو سفیدش خیلی قشنگه. رنگای دیگش زیاد چنگی به دل نمیزنه. نظر شما چیه ؟

قیمت چند بود؟
والا قشنگتر که چه عرض کنم دیدم این رنگ یه جورایی همه گیر نشده مثل آبی و قرمز و ... واسه همین این رنگی برداشتم

herfei2008
14-08-2010, 16:01
ببخشید من کلا زیاد در زمینه موتور اطلاعاتم زیاد نیست . میشه بگید فرق CG با Cdi چیه؟

mr_rayan
15-08-2010, 00:14
ببخشید من کلا زیاد در زمینه موتور اطلاعاتم زیاد نیست . میشه بگید فرق CG با Cdi چیه؟
فکر کنم تفاوتشون در مورد سیستم جرقه زنی هستش.

ehsanch
15-08-2010, 12:38
قیمت چند بود؟
والا قشنگتر که چه عرض کنم دیدم این رنگ یه جورایی همه گیر نشده مثل آبی و قرمز و ... واسه همین این رنگی برداشتم
حدود 850 فکر کنم. حالا اگه فرصت کردی یه قیمت بگیری ممنون میشم.
کویر غیر رادیسون و رکورد مدل دیگه ای هم داره (طرح کاب)؟ شاید مدل دیگه ای بوده!

piremard
15-08-2010, 14:55
فرقشون اینکه اولی نام ثبت شده یک نسل بعد از هوندا CB هست و دومی خلاصه ی سیستم جرقه زنیه دشارژر خازن هست
cdi یک کیک متشکل از میکروپروسسور هست که بنا به دستوراعمال بین بار تخلیه می تونه تاخیر بندازه و روی موتورسیکلت honda cg 125 از سال 1998 نصب شد .
سی.جی های نسل اول (1976) 6 ولت بودند که با ورود به انگلستان به 12 ولت ارتقا یافتند و در همین کشور تبدیل به سی.دی.آی شدند و سیستم قدیمیشون برداشته شد . نام موتورهای سی.جی دارای سی.دی.آی cg 125 W هست که البته این نسل هم تا 2008 چندین بار تغییر یافت و نهایتا از رده خارج شد .
سیستم جرقه زنیه cdi هم روی موتورسیکلت ، اتومبیل و هوپیماهای خاص وجود داره . هر چند در اتومبیلهای پیشرفته از دو تا همزمان یا با واسطه ی یک کیت دیجیتال استفاده می شند . مثلا در موتورسیکلت هایی که سیستم سوخت رسانیشون دیجیتالیست این کیت هم وابسته به همون کیت سوخت رسانیه

majid.shiraz
16-08-2010, 11:22
سلام قیمت گرفتم
موتور افزایش قیمت داشته حالا علت میتونه فصل باشه که استقبال زیاد میشه میتونه تورم باشه میتونه شایعات در مورد بنزین باشه
کویر 130 سیسی رادیسون 960.000
پیشرو رینگ اسپوک 860.000 رینگ اسپورت 880.000
احسان 125 آر دی 850.000 رینگ اسپورت البته سری جدید احسان قیافش منگل هست
بنظرم کویر بردار
صلاح دولت خویش خسروان دانند

sigma rainy
16-08-2010, 15:54
سلام . از بس این بحث برام مهم بود عضو سایت شدم:31: .

باجاج یه موتور جدید زده که پولسار 135 اسمشه. چند روزه خیلی رفتم تو نخش. میخواستم فردا برم یکی بخرم که اومدم تو اینترنت تحقیق کنم و سر از اینجا در آوردم.(( فکر کنم قیمتش حدود 1500000 تومنه))

تو یه تالار دیگه اینقدر از پولسار بد گفته بودند که اصلا نا امید شدم از زندگی و گند زده شد به تصمیمم.

درباره ی سرعتش خیلی کنجکاوم . طبق گفته ی بعضی دوستان 200سی سیش 120 تا زوری میره. یعنی سی دی ای 125 خودمون میگیرتش. من بیش از اینا ازش انتظار داشتم.

حالا 1 سوال فنی ::

با این حرفا چرا هنوز مردم میرند پالس و پولسار و.. میخرند؟؟ تازه با این قیمت بالا ؟؟

ممنون میشم کمکم کنید:40::11:. با این اوصاف من بخرمش یا نه ؟

((خواهشا تعصب ممنوع))

piremard
16-08-2010, 19:02
وسط میدون موتورم خاموش کرد . زدم کنار دیدم شیر بنزینو بستن و از باک حدود چند لیتر کمه . دیگه نمی دونم چه خبره تو این کشور و عجب مردمی پیدا می شند . این بار دومیه که شیلنگ بنزین رو یکی در آورده و از باک بنزین بردن .

یه سری LED تو گمرک هست که بصورت یک نوار باریک می فروشند . یه نوار باریک مثلا 3 میلیمتر در 10 سانتیمتر که روش چندتا دیود هست . اینا رو شما دیدید . زیاد هستند قیمتشونم کمه . بگمانم کمتر از 2 هزار تومان . می خوام بدونم چقدر مصرف دارند .

تنکیو

majid.shiraz
16-08-2010, 20:25
وسط میدون موتورم خاموش کرد . زدم کنار دیدم شیر بنزینو بستن و از باک حدود چند لیتر کمه . دیگه نمی دونم چه خبره تو این کشور و عجب مردمی پیدا می شند . این بار دومیه که شیلنگ بنزین رو یکی در آورده و از باک بنزین بردن .

یه سری LED تو گمرک هست که بصورت یک نوار باریک می فروشند . یه نوار باریک مثلا 3 میلیمتر در 10 سانتیمتر که روش چندتا دیود هست . اینا رو شما دیدید . زیاد هستند قیمتشونم کمه . بگمانم کمتر از 2 هزار تومان . می خوام بدونم چقدر مصرف دارند .

تنکیو

یعنی میخوای بگی مردم اینقدر فقیر شدن که واسه چند لیتر بنزین هم دست به دزدی میزنن؟! این حرف و نزن که خیلی ناراحت میشم :27:
مگه دزد گیر نگذاشتی واسه موتورت!؟
بنظرم باید فکر یه باک سیار باشیم!
موتورو قفل و زنجیر کنیم باک رو هم برداریم همراهمون ببریم!
یه نفر تعریف میکرد که دوستش داشته از یه خیابون خلوت با موتور میرفته که یه پیر مرد واسش دست تکون میده که نگه دار منو هم تا آخر خیابون برسون، پسره وامیسه یهو یه نفر با چاقو میپره جلو موتورو میگیرن و 2 نفری با پیرمرده فرار!!
موتورشم رفت که رفت
پیرمردا هم خطری هستنا:31:
جدی خیلی باید مواظب بود دوست من ماه مضون 2 سال پیش یه سی دی آی داشت جلوشو میگیرن که باید موتورتو بفروشی به ما پولمونم نقد هست و از این حرفا رفیق ما هم میگه نه و خلاصه وقت افطار که همه گرم خوردن بودن یواش اومدن تو حیاط و موتورو بردن
کاش همه دزدیا چند لیتر بنزین بود
موفق باشی پیرمرد

zahedy2006
16-08-2010, 21:54

سلام
برای این سی جی ! که شیر بنزین قفل دار هست که با کلید باز میشه و با همون هم قفل.
اگه به باکتون بخوره گزینه مناسبی برای جلوگیری از سرقت بنزین می باشد.

راستی شما چطور جرات می کنید موتور رو بیرون پارک کنید؟ فرض کنید 30 کیلومتر دورتر از خونه بی بنزین ؟!

در مورد اون led هم اطلاعی ندارم.

nima_voroojak
16-08-2010, 22:09
سلام دوستان میشه کمی درمورد ویو به من اطلاعات بدین؟

piremard
16-08-2010, 22:38
ماه رمضونی نمی خوام به مردم تهمت بزنم و گناه کسیو بشورم ولی اولین بار بعد از برگشتن از تعمیرگاه مرکزی باجاج موتورم وسط خیابون نزدیک گمرک خاموش کرد . منم نگاه کردم دیدن شیر بسته است . بازش کردم و دیدم شر-شر داره از شیر بنزین می ریزه . نگو شیلنگو هم الاقل نبستن !
تو تعمیرگاه داشتن یه پولسار 220 برای یکی از رفقای شخصیشون جمع می کردن . دیدم دسته یکی از شاگردا یه پلاستیک خالی دلستر بود که دنبال بنزین می گشت . حالا نمی دونم از موتور مفلوک من برداشت یا ... ! بلند هم به رفیقش گفت فقط یه لیتر بیشتر نداره ها ! منم تا قبل از اومدن به تعمیرگاه باکم پر بود .
اوضاعیه . تکنسین تعمیرگاه در جعبه آچارو برداشته . نصف سیمهای موتورو پاره پوره کرده بزور تو در فلاپ بغل فشار داده . همه سیما تو هم گوریده شدن . یه دو زار سلیقه بخرج نداده سنسور دزدگیر رو تو جعبه آچاره فسقلی جوری فشار داد که جعبه شکسته . تازه بخاطر پلاستیکی بودن حساسیت دزدگیر پایینه . باقیه سیمها رو هم آویزون رها کرده . وقتی بهش گفتن چراغشو نمی بندی ؟ یه نگاه عاقل اندر سفیهی کرد . یعنی چراغم مگه می خوای باشه . اصلا سلیقه خودشو می خواست رو موتور بیاره .
برای موتور بوق Hella گرفته بودم می گه برو پالس 180 بخر 25 تومنه صداش خوبی . حالا اونم بوق کوچولوی پالس که صداش چندان جالب نیست . لااقل صدای "هلا" به قد و قواره اونجر می خوره .

یه چیز بانمک :38: :
از در امامزاده صالح اومدم بیرون اگر دیده باشید جلوش یه ردیف کنار جدول پارک موتورسیکلته . منم از دور دزدگیرو که تو جیبم بود خاموش کردم و استارت زدم . حالا اونایی که پشت موتور روی لبه جدول نشسته بودن سرشونو تکون می دادن که خب پس چرا صاحابش نمی آد !
منم مثل اونا هی سرمو به نشونه جستجو چپ و راست کردم . که خب صاحاب این موتور نیست ! بعد یهو سریع پریدم رو موتور و گاز داد م . گفتن : دزد ... !
خلاصه موتور خودمو دزدیدم :38:

majid.shiraz
16-08-2010, 23:02
سلام دوستان میشه کمی درمورد ویو به من اطلاعات بدین؟

چند مدل داره
wave 125x
wave s125
wave 100
wave 100r
این چند مدل هست هم توی قیافه با هم فرق دارن هم توی قیمت
من یه ماه پیش قیمت s125 رو گرفتم جالبه کسی نداشت اما میگفت برات میارم و از 1.700.000 قیمت دادن تا 1.950.000
این موتور موتوری نیست که بخوای بندازیش زیر پات و هی از اینور شهر بری اونور و توی ترافیک و شلوغی هی مراقب باشی به کسی نخوری یا کسی نزنه بهت
حیف یه همچین موتوری هست مخصوصا اینکه این موتورها کایت دارن و اگه زمین خوردی یا تصادف کردی حالا ما نمیگیم تکه تکه میشه اما ترک و خش بر میداره (کایتش)
اگر میخوای فقط گهگاه بیرون بری و حواست هم 6 دنگ بهش هست و اگر هم یه موتور میخوای که حال بقیه موتورا رو بگیری (موتورهای مجاز) اصل جنسه

nima_voroojak
16-08-2010, 23:42
یه مدل داره كه i هست اون چطوره وقيمتش ----

majid.shiraz
17-08-2010, 05:00
یه مدل داره كه i هست اون چطوره وقيمتش ----

اینو که من خودمم یه چیزای باور نکردنی دربارش شنیدم
اینکه انژکتوری هست و از مدل s که استانداردش هست بهتره
مصرف سوخت بسیار پایینی داره و همیشه با اولین استارت روشنه حتی بعد از یک هفته استراحت!
نه از قیمت و نه از قیافه خبری ندارم اما باید کیفیتش در حد 20 باشه:21:
وقتی موتور کیفیت داشته باشه و بقول معروف با جاده رفیق باشه فقط بنزین روغن و بعد 1 یا 2 سال لاستیک و باطری رو تعویض میکنی:8:
در مورد یاماها چیزی شنیدی
spark
یکی از بچه همسایه ها یکیشو داشت البته من باهاش زیاد دمخور نبودم واسه همین اطلاعی در باره موتورش ندارم اگه اشتباه نکنم بیشتر از 125 سی سی بود شاید 130 یا 135 اما شنیده بودم 2 پشته توی جاده شیراز مرودشت با 405 کورس گذاشته و ازش گذشته

nima_voroojak
17-08-2010, 09:30
ممنون میشه یه موتور برای انجام کارای روزمره بهم معرفی کنید که بیشتر از 1میلیون نشه

majid.shiraz
17-08-2010, 09:54
ممنون میشه یه موتور برای انجام کارای روزمره بهم معرفی کنید که بیشتر از 1میلیون نشه

انتخاب موتور بستگی به خودتون داره که از چه تیپ موتورایی خوشتون بیاد
مثلا 125 سی سی که اکثرا از این نوع موتور استفاده میکنند
موتورهای طرح ویو (کاب)
موتورهای بدون دنده
و خلاصه تنوع خیلی زیاده مدل ، برند ، میزان مصرف ،امکانات ، کیفیت ، خدمات
شما چند مورد رو مد نظر بگیر (مثلا 2 یا 3 مورد ) بعد اینجا پیشکسوت زیاده حتما میان و راهنماییت میکنن
من تازه وارد هم اگه کمکی از دستم بر بیاد در خدمتم

hosseingrami
17-08-2010, 11:02
سلام دوستان ببخشيد شايد جاش اينجا نباشه!
ولي به سفارش يکي از دوستان ميتونيد برام فيلم آموزشي موتور سواري از مبتدي تا حرفه اي برام گير بياريد؟(همين موتوراي معمولي سي جي 125)
تعمير موتور و به قول خودم بررسي تخصصيش چي؟

nima_voroojak
17-08-2010, 11:14
انتخاب موتور بستگی به خودتون داره که از چه تیپ موتورایی خوشتون بیاد
مثلا 125 سی سی که اکثرا از این نوع موتور استفاده میکنند
موتورهای طرح ویو (کاب)
موتورهای بدون دنده
و خلاصه تنوع خیلی زیاده مدل ، برند ، میزان مصرف ،امکانات ، کیفیت ، خدمات
شما چند مورد رو مد نظر بگیر (مثلا 2 یا 3 مورد ) بعد اینجا پیشکسوت زیاده حتما میان و راهنماییت میکنن
من تازه وارد هم اگه کمکی از دستم بر بیاد در خدمتم

من خودم از ویو خوشم اومده تو اون مایه ها میخوام

majid.shiraz
17-08-2010, 12:15
سلام دوستان ببخشيد شايد جاش اينجا نباشه!
ولي به سفارش يکي از دوستان ميتونيد برام فيلم آموزشي موتور سواري از مبتدي تا حرفه اي برام گير بياريد؟(همين موتوراي معمولي سي جي 125)
تعمير موتور و به قول خودم بررسي تخصصيش چي؟

والا من که چیزی نشنیدم
بنظرم شما باید خودت توی این فیلم نقش داشته باشی و آرتیست اول فیلم باشی!!
موتورو برمیداری سوار میشی هندل و گاز و دنده و خلاصه حرکت میکنی
چون در بدو یادگیریتون هست احتمالا صحنه های اکشن هم داره مثلا میری پشت ماشین جلویی:exclamati یا وسط چهار لیز میخوری:weird: و خلاصه فیلم خوبی میشه که تجربه بازی توی این فیلم برای همیشه توی ذهنت میمونه
تئوری که نمیشه باید عملی وارد میدون بشی:47:

majid.shiraz
17-08-2010, 12:20
من خودم از ویو خوشم اومده تو اون مایه ها میخوام

موتور طرح ویو (کاب) زیاده با این بودجه کویر بردار مدل رادیسون و رکورد رادیسونش 130 سی سی هست شیراز 960 تومن 60 تومن هم بیمه ضمن اینکه کاسکت هم روشه و گارانتی هندل هم داره
موتورهای دیگه هم هست
ببین میتونی یه ویو دست دوم تروتمیز گیر بیاری اصلا نظر خودت با دست دوم چیه؟

nima_voroojak
17-08-2010, 12:31
قیمت خود ویو چنده

majid.shiraz
17-08-2010, 15:47
قیمت خود ویو چنده

شما از 1.700 حساب کن تا 2.000.000 هرکی زورش برسه گرونتر میفروشه شما اگر قیمت بالاتر هم حدود 2.500.000 هم دیدی تعجب نکن آخه شنیدم مونتاژ این موتور توی ایران تعطیل شده و افزایش قیمت داشته.
شنیدم یه نوع از موتورهای پالس هم خیلی خوب از آب دراومده سرعت و شتابش خیلی خوبه اما مدلشو یادم نیست

hosseingrami
17-08-2010, 19:43
والا من که چیزی نشنیدم
چون در بدو یادگیریتون هست احتمالا صحنه های اکشن هم داره مثلا میری پشت ماشین جلویی:exclamati یا وسط چهار لیز میخوری:weird: و خلاصه فیلم خوبی میشه که تجربه بازی توی این فیلم برای همیشه توی ذهنت میمونه

سلام داش ميدونم ولي برا خودم نميخوام برا کسي ميخوام

piremard
17-08-2010, 20:22
آقای حسین گرامی !
متاسفانه در ایران چیزی بنام آموزش نیست . فیلم آموزشی هم در اینترنت من ندیدم - بصورت جامع - در امریکا قبل از لیسانس موتورسیکلت یک دوره اجباری هست بنام MST و برای انواع کلاس های موتورسکیلت از جمله هارلی دیویدسون تا موتورهای کوچک و داخل شهر و آف رود ...
بسیار دوره ی جالبیه . چون خودم گذروندم :دی فیلمهای این دور بصورت تیکه تیکه و قسمت-قسمت داخل سایت های اشتراک فیلم مثل youtube هست . باید دانلود کنید .
مهارتهای زادی از جمله ترمز کردن ، رانندگی در جاده ، حفظ تعادل در کان ویو ، دور U شکل ، ....
مثلا برای همون ترمز کردن چنیدن نوع ترمز و روش داریم - صرفه نظر از اینکه ترمز موتور شما چی باشه - که شما باید با تمرین های زاید به ترمز عادت کنید . متاسفانه تو ایران موتورسکیلت جدا از نداشتن استادندارهای ایمنی تحصیل تخصصی هم نداره . من بارها دیدم موتورسوارها مثلا در خروجی بزرگراه دو ترکه و با سرعت کاملا عمود بر سطح می رونند ! من که یه ترک هستم چنین جراتی ندارم :38:

ـــــــــــــــــ

اون دوستی که دنبال موتور ویو هوندا هست :
من توصیم اینکه این موتور رو نخرید ! این موتور حتی اگر بقول بازاریها اصلشو گیر بیارید مونتاژ تایوانه . بنسبت کیفیت و توانش به قیمتی که داره اصلا نمی ارزه . لاستیک های لاغری هم داره که برای مانور داخل شهری مناسب نیستند و لیز می خورند . می تونید یه مدل تقلبیش رو بخرید و به کیفیت لاستیکاش هم دقت کنید . بیش از 1 میلیون تومان صرفه جویی کنید .

zahedy2006
17-08-2010, 20:42
بسیار دوره ی جالبیه . چون خودم گذروندم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif فیلمهای این دور بصورت تیکه تیکه و قسمت-قسمت داخل سایت های اشتراک فیلم مثل youtube هست . باید دانلود کنید .

سلام
این یوتیوب (یوتوب) که برای ما شیلتره!
باید از کجا دان کنیم تا این عملی را بپیچیم ؟
بقیه مهارت ها را به ماموران زحمتکش شهرک و نئش کش های خیابان ها - از صمیم قلب - هدیه می نمایم

mr_rayan
17-08-2010, 23:26
تو ایران هم باید دوره های خاصی گذروند.:5:
می ری شهرک آزمایش با 4 تا مانع روبرو میشی با دو تا موتور که یکیش لگنه و اون یکی از اون یکی لگن تره.نه کلاچ درست و حسابی داره و نه صفحه و نه ترمز و ...
خلاصه در عرض 20 ثانیه می شی یه موتور سوار حرفه ای و بعد از دو هفته گواهینامت رو تحویل می گیری.:31:

HellScre4m
18-08-2010, 00:18
ببخشید شاید بی ربط باشه ولی من شنیدم این 150 ها کشش ندارن زود خراب میشن درسته؟

piremard
18-08-2010, 00:30
سلام
خب فقط یوتوب که نیست . شما عبارت "M.S.F course" رو تو قسمت ویدئو از موتور گوگل سرچ کنید چندتا سایت دیگه هم دارند .
اما انصافا خیلی جالبه . مثلا شما در امتحان عملی کان ویو باید :

به مسیر نگاه کنید نه به مخروط ها
از ترمز استفاده نکنید !
نه تند برونید نه کند ! البته اینو تو حالا حفظ تعادل می گه و نشون می ده
حتما از زانوها و پاهاتون برای کنترل بین مخروط ها استفاده کنید
در دور U شکل سرتون باید عمود بر موتور بسوی مرکز دایره فرضی گردش باشه
باید بین مخروط ها موتور رو بخوابونید نه اینکه مثل یک کرم از بینشون رد بشید !!
....

این آخری یعنی تمام امتحان و گواهینامه های صادره ایران مردوده ! :38: البته تو فیلمها می تونید ببینید که موتورسوارهای مجبرب این دور با موتورهای بسیار سنگین و قطور - موتورهای پلیس و هارلی - چطور مثل ماهی از بین این مخروط ها ویراژ می دن . واقعا جالبه .

نکته :
مخروط های امریکایی با قوانین امتحان ما جور در نمی آد . برای ایران از کشور انگلستان الگو گرفته شده و اونا مخروطهاشون مثل ماست و جالبتر اینکه بعضا از هوندا 125 برای امتحان رانندگی استفاده می کنند ! :18:

zahedy2006
18-08-2010, 05:01
سلام
خب فقط یوتوب که نیست . شما عبارت "M.S.F course" رو تو قسمت ویدئو از موتور گوگل سرچ کنید چندتا سایت دیگه هم دارند .

اما انصافا خیلی جالبه . مثلا شما در امتحان عملی کان ویو باید :

به مسیر نگاه کنید نه به مخروط ها
از ترمز استفاده نکنید !
نه تند برونید نه کند ! البته اینو تو حالا حفظ تعادل می گه و نشون می ده
حتما از زانوها و پاهاتون برای کنترل بین مخروط ها استفاده کنید
در دور U شکل سرتون باید عمود بر موتور بسوی مرکز دایره فرضی گردش باشه
باید بین مخروط ها موتور رو بخوابونید نه اینکه مثل یک کرم از بینشون رد بشید !!
....
این آخری یعنی تمام امتحان و گواهینامه های صادره ایران مردوده ! :38: البته تو فیلمها می تونید ببینید که موتورسوارهای مجبرب این دور با موتورهای بسیار سنگین و قطور - موتورهای پلیس و هارلی - چطور مثل ماهی از بین این مخروط ها ویراژ می دن . واقعا جالبه .

نکته :
مخروط های امریکایی با قوانین امتحان ما جور در نمی آد . برای ایران از کشور انگلستان الگو گرفته شده و اونا مخروطهاشون مثل ماست و جالبتر اینکه بعضا از هوندا 125 برای امتحان رانندگی استفاده می کنند ! :18:

ممنون

90 درصد دنیا شیلتره !! ماشاءالله دنیا در یوتیوب خلاصه شده است. مای اسپیس و لایوویدیو و هزار تا جای دیگه هم همینطور
دیگه باید زنگ بزنم شاتل بگم اینترنتتون پیشکش

با این حال تونستم چندتا فیلم گیر بیارم
یکیش رو آپ کردم - گفتم شاید برای بقیه فیلتر باشه - به نظر امتحان میاد اما چون بی صدا نگاه کردم نفهمیدم

اینم تز خودم برای رد کردن

1- کل قسمت سبز مسیر رفت و برگشت هست.
2- قسمت قرمز ، قسمتی هست که باید یه مقدار کم سریع اومد چون سربالایی هست مسیر (شهرک) - در غیر اینصورت مجبورید با نیم کلاچ موتور بدون صفحه موتور را هدایت کنید
3- قسمت زرد قسمت خطرناک ماجراست به سه دلیل:
الف) اگر قسمت قبل رو با سرعت خیلی کم بیایید ممکنه پاتون رو بگذارید زمین
ب) اگر قسمت قبل رو با سرعت کم بیایید بعد از شکاندن فرمان به راست ، برگرداندن آن به چپ مشکل ساز می شود
ج) اگزوز میفته سمت مانع عقبی
4- بعد از گذر از مانع سوم باید مسیر را رفته تا فضا برای پیچیدن پیدا کنید و سپس فرمان کامل ، نیم کلاچ کامل و مقداری گاز تا موتور کامل بپیچد
5- قسمت آبی قسمتی هست که باید نزدیک مانع سه گذر کنید تا فضا برای پیچیدن بعدی کافی باشد و چون شیب داره فرمون راحت تو دست شماست

زانوتو رو بعد از گذر از مانع سه و حین U turn کامل باز کنید وخودتون رو به سمت راست موتور منتقل کنید (وزنتون رو بندازید) تا تعادل بهتر بشه و دستتون از گاز برداشته نشود.

این حاصل تمارین ما. (البته با موتورهای شهرک قضیه فرق میکنه) - این تجربه شخصی و هیچ دلیلی برای کارکرد آن وجود ندارد!
بریم برای سومین بار که عروس خانم بععععله رو بگه (دوبار رد شدیم)
ویرایش: رفتیم برای سومین بار که ارجاعمون دادن به چهارمین بار !

hosseingrami
18-08-2010, 10:43
آقای حسین گرامی !
متاسفانه در ایران چیزی بنام آموزش نیست . فیلم آموزشی هم در اینترنت من ندیدم - بصورت جامع - در امریکا قبل از لیسانس موتورسیکلت یک دوره اجباری هست بنام MST و برای انواع کلاس های موتورسکیلت از جمله هارلی دیویدسون تا موتورهای کوچک و داخل شهر و آف رود ...
بسیار دوره ی جالبیه . چون خودم گذروندم :دی فیلمهای این دور بصورت تیکه تیکه و قسمت-قسمت داخل سایت های اشتراک فیلم مثل youtube هست . باید دانلود کنید .
مهارتهای زادی از جمله ترمز کردن ، رانندگی در جاده ، حفظ تعادل در کان ویو ، دور U شکل ، ....
مثلا برای همون ترمز کردن چنیدن نوع ترمز و روش داریم - صرفه نظر از اینکه ترمز موتور شما چی باشه - که شما باید با تمرین های زاید به ترمز عادت کنید . متاسفانه تو ایران موتورسکیلت جدا از نداشتن استادندارهای ایمنی تحصیل تخصصی هم نداره . من بارها دیدم موتورسوارها مثلا در خروجی بزرگراه دو ترکه و با سرعت کاملا عمود بر سطح می رونند ! من که یه ترک هستم چنین جراتی ندارم :38:

ـــــــــــــــــ

اون دوستی که دنبال موتور ویو هوندا هست :
من توصیم اینکه این موتور رو نخرید ! این موتور حتی اگر بقول بازاریها اصلشو گیر بیارید مونتاژ تایوانه . بنسبت کیفیت و توانش به قیمتی که داره اصلا نمی ارزه . لاستیک های لاغری هم داره که برای مانور داخل شهری مناسب نیستند و لیز می خورند . می تونید یه مدل تقلبیش رو بخرید و به کیفیت لاستیکاش هم دقت کنید . بیش از 1 میلیون تومان صرفه جویی کنید .

سلام آخ حرف دل من رو گفتي خداييش منم منظورم اينه!
من ميخوام خودم و اون کسه اين فيلم رو ببينيم و حرفه اي و از روي اصول عمل کنيم و گرنه گوسفند هم ميتونه پشت موتور بشينه و از يک مکان به مکاني بره!
:10:

majid.shiraz
18-08-2010, 11:18
سلام آخ حرف دل من رو گفتي خداييش منم منظورم اينه!
من ميخوام خودم و اون کسه اين فيلم رو ببينيم و حرفه اي و از روي اصول عمل کنيم و گرنه گوسفند هم ميتونه پشت موتور بشينه و از يک مکان به مکاني بره!
:10:

آخه توی ایران رانندگی اصولی هم داریم مگه
اتفاقا باید غیر اصولی رو یاد بگیری که بیشتر بدرد میخوره:27:
توی فیلم یاد نمیده که توی ترافیک از پیاده رو هم میشه رفت_ یاد نمیده مواظب باشیم وقتی از کنار یه ماشین بزرگ (اتوبوس) سبقت میگیریم یهو یکی میپره تو خیابون چیکار کنیم و یا مسافر تاکسی یهو وسط خیابون در و باز میکنه و از همه مهم تر سر چهار راه الکی گیر میدن که موتورتو میخوایم ببریم پارکینگ و باید تو اون شلوغی فرار کنی! و خیلی چیزای دیگه!
با احترام به نظر دوستان بنظرم با فیلم دیدن کسی موتور سوار نمیشه!
تجربه موتور سواری حرف اول رو میزنه

piremard
18-08-2010, 12:19
......

کوول ... یاد نقشه های پیچیده ی تام می افتم که می خواست جری رو شکار کنه :38:
برادر اگر امروز برگشتی و قبول شدی اینجا بگو ببنیم چی شد . منم امروز می خواستم برم ولی دسته بر قضا تا دم سحر بیدار موندم !

یه سووال شما کجا تمرین کردی ؟ من هیچ جاییم ندارم که لااقل با موتور خودم تمرین کنم . سی.جی پیشکش . این اطراف خیابونا باریکن . رفتم جنگل ، اونجا هم خیابونش باریکه و پلیس پارک غدغن کرده از طرفی ممکنه یکی از راه برسه با آدم تصادف کنه .
فقط یجا قبلا بود که محوطه ی بازی داشت که اونم به لطف کارگران شهرداری زنجیر کشیدن

دیروز رفته بودم گمرک برای کلاهم که شکسته :41: هر مغازه ای ما رو پاس می داد به اونیکی . اونجا هم بدبجور یکطرفه است و تا از امیریه رد بشی باید دور بزنی کلی خیابونها رو بری تا فقط دو تا کوچه بسمت مولوی برگردی . منم با عرض شرمندگی چون فقط همون اوایل کار داشتم رفتم تو پیاده رو . سرعتم 4 تا هم نبود . چون باید اسم تابلوی مغازه ها رو می خوندم . هی ترمز می کردم و هی گاز به فاصله کم . یه مادر و دختر بچه از کنارم رد شدن . من ندیدمشون . اومدم راه بیافتم فاصلم با اونا 3 متر بود . صدای نعره ی موتور دختر بچه رو طوری ترسوند که حول کرد دوید اون سمت مادرش به موتور خیره شد . حالا موتور منم چون آچار کشی نشده انجینش 3 برابر سی.جی صدا می ده :دی مامانش دستشو گرفت . من ناراحت شدم . ولی خب منم اصلا سرعتیم نداشتم - عجب توجیهی :دی - چه کار کنم ؟ باید مثل همه از خط ویژه اتوبوس می رفتم . باید ولیعصر رو کامل می رفتم تا نزدیک جمهوری و بر می گشتم تو مولولی و مولولی رو پایین می اومدم و بعد از چهارراه دوم د و تا چهارراه بسمت گمرک !
اونم فقط بخاطر 10 متر ....
تازه کلاهمم درست نشد . هیشکی زاپاسش رو نداشت . می گن پارک موتور تو پیاده رو جریمه داره . صحت داره ؟

دستام مثل شب سیاه شده . دستای شما چطوره ؟ یه دستکش خوب معرفی کنید که هم بشه تو تابستون پوشید . این ،تاب تهران خیلی مضره .

hosseingrami
18-08-2010, 12:23
توی فیلم یاد نمیده که توی ترافیک از پیاده رو هم میشه رفت_ یاد نمیده مواظب باشیم وقتی از کنار یه ماشین بزرگ (اتوبوس) سبقت میگیریم یهو یکی میپره تو خیابون چیکار کنیم و یا مسافر تاکسی یهو وسط خیابون در و باز میکنه و از همه مهم تر سر چهار راه الکی گیر میدن که موتورتو میخوایم ببریم پارکینگ و باید تو اون شلوغی فرار کنی! و خیلی چیزای دیگه!

سلام جگرک!
خوب بايد حرفه اي باشي تو بتوني فرار کني يا.... منظورم از حرفه اي علاوه بر آموزش هاي اوليه آموزش هاي آتروباتيک و آموزش هايي که وقتي که پشت فرمون يا موتور بشيني همه کف کنند!
يا با يک حرکت يه کار رو بدون ريسک طرف انجام بده!
هدف اينه وگر نه فرار کردن و يا از پياده رو رفتن و.... کاري نداره و البته مقداري ريس هم داره!
:10::40:

zahedy2006
18-08-2010, 18:06
سلام

کوول ... یاد نقشه های پیچیده ی تام می افتم که می خواست جری رو شکار کنه :38:
اتفاقا شدم شبیه کایوت که دنبال رادرانر می رفت ! من هم دنبال گواهینامه هستم.

برادر اگر امروز برگشتی و قبول شدی اینجا بگو ببنیم چی شد . منم امروز می خواستم برم ولی دسته بر قضا تا دم سحر بیدار موندم !

نه دیگه اون زیر با رنگ سفید نوشتم که قبول نشدم.
... (سانسورش کردم)

2 تا موتور هست. یک زیر چراغش قسمتی که سازنده اسم خودش رو می زنه ، برچسب سفید داره. یکی زیر چراغش آرم شرکتش هست (فکر کنم تکرو باشه) در کل مشخصه

اون موتوری که برچسب خورده گازش به نسبت نرم هست ولی موتور کلاچ نداره ! من دو دفعه با اون رد شدم. تو قسمت پیچ مانع آخر که کامل باید بپیچی ، من توی تمرینات 6 قدم خودم (با دمپایی) رو رد می کنم. نیم کلاچ و گاز مداوم و باز کردن پا ها.

با این موتور که معلوم نیست کلاچش کجاست! هر چی گاز می دم و کلاچ رو شل می کنم راه نمی افته !! و ماهم پامون رو می گذاریم زمین.
اتفاقا امروز یک اون موتور رو کوبید زمین.
هرچ گاز داد تکون نخورد و وزنش افتاد یه سمت.طرف هم ظاهرا ناشی بود و متور خود زمین

موتور نامبر 2: این موتور کلاچش زنده تره اما یالا ول می کنه و همینطور دسته گازش انگار پیچی که 5 سال هست زنگ زده داره باز می کنی. خیلی سفته و کنترل نمیشه.
اگه توی پیچ گاز رو کنترل نکنی یا موتور میره جلو (ناگهان می پره) یا تو جاتون می ایستید.

نکته: من از ساعت 3:30 که برای سحری خوردن بیدار شدم نخوابیدم و تمرکز کردم و تمام قسمتهای مسیر را توی ذهنم تصور کردم.
نکته: فاصله موانع 8 و نیم قدم با کفش من بود آخری 10 قدم بود

یه سووال شما کجا تمرین کردی ؟ من هیچ جاییم ندارم که لااقل با موتور خودم تمرین کنم . سی.جی پیشکش . این اطراف خیابونا باریکن . رفتم جنگل ، اونجا هم خیابونش باریکه و پلیس پارک غدغن کرده از طرفی ممکنه یکی از راه برسه با آدم تصادف کنه .
فقط یجا قبلا بود که محوطه ی بازی داشت که اونم به لطف کارگران شهرداری زنجیر کشیدن

شما سازمان آب رو ددید؟ توی خیابون هنگام
همون خیابون رو به داخل به سمت شمیران نو و دبیرستان علامه حلی بیاید. 50 متر جلوتر یه محوطه هست جلو دبیرستان شهسواری که می گفتند قراره زمین ورزش بشود. بعد شد پارکینگ. الان هم چند تا کپه آجر ریختند و رفته اند به امان خدا.
فاصله خانه ها هم خوبه تا ملت اذیت نشوند.
شیب هم داره ولی محسوس نیست (یه مقدار کمی شیب داره از یک سمت)

می گن پارک موتور تو پیاده رو جریمه داره . صحت داره ؟

جریمه؟ نمی دانم
تو خیابان های اصلی که پیاده رو برا گذر عابر مهمه سد معبر باید محسوب بشه اما جریمه رو به کی می خواهد بدهد. ما که نیستیم !!! روی موتورهم که برگ جریمه نمی گذارند (شاید من ندیدم)

شما این فیلم 4 مگی که گذاشتم دانلود کن. تازه متوجه می شوید که 85 درصد موتورسوارن تهرانی 10 درصد همین تبحر ندارند.

یک فیلم آموزشی 12 مگی هم هست که آموزش اصولی موتورسواری را نشان می دهد. البته فیلم توضیح نمی دهد و فقط صحنه هایی از مراحلی که در آن کشور انجام میشه رو به نمایش می گذارد .

تز نوممر 2

1- مسیر آبی مسیر کلی مسابقه بزرگ هست

2- قسمت بنفش همون جایی هست که باید یه مقدار با سرعت وارد شوید (فقط کافیه موتور خودش رو بالا بکشه و مجبور نباشید در این قسمت هم نیم کلاچ کنید) رد کردن موانع هم با توجه به سرعت کم و همچنین قابلیت کج کردن موتور راحت هست.

3- قسمت قرمز جدید هست. بعد از گذر از مانع سه ، چون می گفتند نباید از مانع چهارم رد شوی و همون جا بپیچی باید خارج شد و دوباره با گرفتن دور وارد شد
البته من فکر می کنم که این حرف صحت نداشته باشد
4 - قسمت قهوهای را هم نزدیک مانع 3 رد کنید تا فضا برا پیچش بعدی داشته باشید

hosseingrami
18-08-2010, 22:13
سلام داش همين فيلمي که ميگي ميزاري؟يا لينک ميدي؟

AIRO
18-08-2010, 22:41
میشه بگین حداقل فاصبه ی مانعه ها چقدره ؟

zahedy2006
18-08-2010, 22:45
سلام داش همين فيلمي که ميگي ميزاري؟يا لينک ميدي؟

سلام
کدوم یکی؟ 12 مگی ؟
لینکش رو می گذارم. خواستید بگید آپ کنم (گرچه همین جا هم میشه دانلود کرد)

میشه بگین حداقل فاصبه ی مانعه ها چقدره ؟

قانونیش 5.5 الی 6 قدم من هست. هر قدم 28 سانت (البته با محاسبه مانع ها یه مقدار کمتر میشه)

ScKAT LeFT
18-08-2010, 22:55
والا من که چیزی نشنیدم

والا من بار اول که سوار شدم که اصلا همچین چیزی نشد !!!

دیگه آخه موتور سواری کاری داره ؟؟؟

البته شاید واسه من که تو یک محیطی بزرگ شدم که از 2 سالگی موتور و موتورسواری توش بوده تا الان این حرف و بزنم !
اما موتور سواری دیگه راحت ترین کار دنیا است !!!

piremard
18-08-2010, 23:31
دیگه آخه موتور سواری کاری داره ؟؟؟

البته شاید واسه من که تو یک محیطی بزرگ شدم که از 2 سالگی موتور و موتورسواری توش بوده تا الان این حرف و بزنم !
اما موتور سواری دیگه راحت ترین کار دنیا است !!!

امروز یه جفت دستکش خوب خریدم . ارزونم بود 6 تومن (اصلش 30 تومنه ) . سوراخ هم داره تا دست عرق نکنه . انصافا دستکش نرمی هم هست .
Wells Lamont
تمام دستم سیاه شده بود . من دنبال یه جور چسب می گردم که آرم فلزی کنده شده ی موتور رو به باک بچسبونم . چسب قطره ای نمی چسبونه . چی پیشنهاد می کنید ؟
ممنون

mr_rayan
19-08-2010, 00:05
زاهدی جان چند سال پیش که من واسه گواهینامه امتحان دادم رسم بر این بود که پشت مانع آخری دور می زدیم.قانونشون عوض شده؟الان باید قبل از مانع آخری دور زد؟

ScKAT LeFT
19-08-2010, 01:29
یا شما فرد شوخ هستید یا احتمالا محیط بزرگ شدنتون درست از 2 سالگی داخل پیست کلاس 500 سی.سی بوده !
خوشبحال شما .

به قرآن قسم اگر کسی به من موتور سواری یاد داد !!!

اولین بار هم موتور داییم رو گرفتم سوار شدم !
بار اول هم که سوار شدم خیلی بدون مشکل رفتم کارم رو انجام دادم و اومدم !!!

به خدا موتور سواری آسون ترین کار دنیا است !!

ضمن اینکه ! آره دقیقا :31:
جایی که من بزرگ شدم تفاوت زیادی با پیست موتور نداره !!! و هنوزم نداره

zahedy2006
19-08-2010, 03:42
زاهدی جان چند سال پیش که من واسه گواهینامه امتحان دادم رسم بر این بود که پشت مانع آخری دور می زدیم.قانونشون عوض شده؟الان باید قبل از مانع آخری دور زد؟

سلام
آره الان باید قبل از مانع چهارم بپیچی.
جالبه پارسال اینجوری نبود. (با دوستم رفته بودیم برای گواهینامه اون)

این کار رو کردند تا مانع دور گرفتن بشوند اما خب میشه رفت جلو تر از مانع چهارم (یه عده هم می گویند نمیشه - تفاوت دو عکس) ولی ندیدم کسی به این دلیل مردود بشه

یه سوال:
تو یکی از پستها بود که میشه بعد از ظهر ها یا زمانی خاص با دادن مبلغی پول ، تو شهرک تمرین کرد.
من پرسیدم ستوانه گفت: " نه عزیزم! "

من دنبال یه جور چسب می گردم که آرم فلزی کنده شده ی موتور رو به باک بچسبونم . چسب قطره ای نمی چسبونه . چی پیشنهاد می کنید ؟

تا حالا چیزی به فلز نچسبوندم اما چسب 1 2 3 و چسب سنگ و چسب قطره ای قویترین هایی هستند که می شناسم (البته شاید جواب نده)
مگه چسبیه؟ پیچ نمیشه؟

کشیک بعد از سحری خوردن! p30world

piremard
19-08-2010, 04:02
تو یکی از پستها بود که میشه بعد از ظهر ها یا زمانی خاص با دادن مبلغی پول ، تو شهرک تمرین کرد.
من پرسیدم ستوانه گفت: " نه عزیزم! "
من گفته بودم . مال مرکز رسالت اول هفته بعدالظهر

مگه چسبیه؟ پیچ نمیشه؟
بله چسبیه . پیچ کردن تانک بنزین مال قدیم بود . الان خطرناک محسوب می شه ! البته مال من کلا بنزین ریزی داره .
بنزین خیرات می کنم :دی

piremard
19-08-2010, 04:25
به قرآن قسم اگر کسی به من موتور سواری یاد داد !!!

اولین بار هم موتور داییم رو گرفتم سوار شدم !
بار اول هم که سوار شدم خیلی بدون مشکل رفتم کارم رو انجام دادم و اومدم !!!

به خدا موتور سواری آسون ترین کار دنیا است !!

ضمن اینکه ! آره دقیقا :31:
جایی که من بزرگ شدم تفاوت زیادی با پیست موتور نداره !!! و هنوزم نداره
سلام
ببین عزیزم اون چیزی که شما بلدی و می گی خیلی ساده است اسمش "راندن موتورسیکلت" هست . نه "موتورسواری" !
بخشی از مهارت موتورسواری رو طبیعی و بخشی آموختنیه .
حفظ تعادل و کنترل موتور در حالت نیروی وزن از خصوصیات طبیعی بدن انسانه و اگر کسی دوچرخه سواری بلد باشه می تونه موتور رو هم برونه .
اما باقی راندن موتور سیکلت آموختنیست که هنر موتورسواری ایست . گاهی 20 سال طول می کشه کسی این مهارت های تخصصی رو یاد بگیره و تفاوتش در صدمهای ثانیه است . شما ممکنه شنا کردن بلد باشید اما تا به ریزه کاری و ظرافت یک شناگر المپیک هزاران کیلومتر فاصله دارید .

روندن موتورسیکلت فرقش با موتورسواری در اینه . در محیط عمل قدرت و ظرفیت توان رانندگی شما مشخص می شه و گرنه می تونید یک پیک موتوری باشید که از هر سوراخ و سمبه ای تو ناصرخسرو رد می شه اما مثل رفیق من که چندین سال راننده بود در یک عصرگاهی تصادف شدیدی می کنه که سهل انگاریه خودش بوده .
جالب اینجاست که ایشون درس عبرتم نگرفته و پریروز یه بچه 10 ساله رو جلوی باک نشونده بود و دسته گاز رو داده بود به اون ! اگر موتورسواری کار ساده ای بود آمار تصادفات موتورسیکلت در دنیا که در اون راکب مقصره اینقدر بالا نبود .

کهنه کارهای موتورسواری . اوناییکه عمری تو پیست و کافه های هارلی دیویدسون و هل انجلز گذروندن این حرفای منو تایید می کنند . کافیه کتاب مهارتهای تخصصی موتورسواری رو از اینترنت پیدا کنید . بعد دیدتون عوض می شه . والبته سواری گرفتن با موتور جذابتر و امن تر هم می شه .

piremard
19-08-2010, 04:32
زاهدی جان اگر دفعه بعد رفتی کلاه خودت رو ببر . کلاه اونجا کثافته محضه ! عرق صد نفر چسبیده به کفش و هیچ بندی هم نداره . بخشی از تمرکز آدمو می گیره . یه کلاه کامل ببر که جلوی وز-وز تماشاچیای مزاحم رو هم بگیری . من رفته بودم کف و سوت می زدن . انگار اومدن علیه اون بنده خدای بیچاره که قرار تست بده تو استادیوم شعار بدن !!
خیلی امکانات و فرصت و تمرکز هست تو اون گرما دو ساعت وایسادیم آخر اینقدر کف و سوت زدن که حاجی برو . فلان و بهمان که من مونده بودم بخاطر گواهینامه تست بدم یا بخاطر حرف اینا آبروداری !!

majid.shiraz
19-08-2010, 04:36
شما این فیلم 4 مگی که گذاشتم دانلود کن. تازه متوجه می شوید که 85 درصد موتورسوارن تهرانی 10 درصد همین تبحر ندارند.

یک فیلم آموزشی 12 مگی هم هست که آموزش اصولی موتورسواری را نشان می دهد. البته فیلم توضیح نمی دهد و فقط صحنه هایی از مراحلی که در آن کشور انجام میشه رو به نمایش می گذارد .

خودتون که فیلمو دیدید فکر میکنید اینا با فیلم دیدن قلق موتور سواری دستشون اومده؟
مگه توی فیلم نیم کلاچ و موقعیت دنده و ترمزو اینا معلومه؟!!! با حلوا حلوا گفتن که دهن شیرین نمیشه
عجب آمار دقیقی هم میدید !!! مو لا درزش نمیره 85 % و 10%:38:

zahedy2006
19-08-2010, 09:20
زاهدی جان اگر دفعه بعد رفتی کلاه خودت رو ببر . کلاه اونجا کثافته محضه ! عرق صد نفر چسبیده به کفش و هیچ بندی هم نداره . بخشی از تمرکز آدمو می گیره . یه کلاه کامل ببر که جلوی وز-وز تماشاچیای مزاحم رو هم بگیری . من رفته بودم کف و سوت می زدن . انگار اومدن علیه اون بنده خدای بیچاره که قرار تست بده تو استادیوم شعار بدن !!
خیلی امکانات و فرصت و تمرکز هست تو اون گرما دو ساعت وایسادیم آخر اینقدر کف و سوت زدن که حاجی برو . فلان و بهمان که من مونده بودم بخاطر گواهینامه تست بدم یا بخاطر حرف اینا آبروداری !!

سلام
نکته ی بجایی فرمودید اما من کلاه ندارم:45: اصلا نمی تونم با این کلاه های غیر استاندارد سرم را راست نگه دارم! اینقدر که سنگین هستند (یک کلا با مارک انرژی بدون فک دستم هست که خیلی سنگین هست)

خودتون که فیلمو دیدید فکر میکنید اینا با فیلم دیدن قلق موتور سواری دستشون اومده؟
مگه توی فیلم نیم کلاچ و موقعیت دنده و ترمزو اینا معلومه؟!!! با حلوا حلوا گفتن که دهن شیرین نمیشه

نکته:
من نگفتم فیلم اول آموزشی هست که به شما آموزش دهد.
نکته:
فیلم دوم هم مراحل آموزش می باشد که مثلا قبلش توضیح می ده چه عملی باید انجام بدهند.
مثلا می گوید که اول لوازم ایمنی، بعد چک کردن موتور سیکلت ، بعد ازا نتخاب کلاس موتور مربوطه و سوار شدن می گه وزن موتور رو به چپ و راست بیندازید تا دستتون بیاد

بحث من نبود آموزش و اصول توی این کار است.
شما آیین نامه ای را امتحان می دهید که بیشتر به ماشین مربوطه.

کجای آیین نامه نوشته حین پارک موتور تو سرپایین مراقب باشید موتور جلو نرود و از روی جک سر نخورد؟ ولی نوشته مرحله اول روشن کردن ماشین: " خلاص کردن دنده " نه توروخدا مرحله اول خاموش کردن دزدگیر می باشد !

عجب آمار دقیقی هم میدید !!! مو لا درزش نمیره 85 % و 10%:38:
دیگه ما فیزیکی ها استاتیستیکال هستیم.
تابع حالت حساب می کنیم و اکسپکتیشن ولیو محاسبه می کنم و سای به توان دو می گیریم تا این احتمالات به دست آید.

ولی جدا چند درصد موتور سواران حین گرفتن گواهینامه این مقدار مهارت دارد؟

--------------------------------------------------------------------------------------

این همینجوری:
خبر صفحه اول یاهو بود که عکسشو می گذارم

عجب نظمی!

hosseingrami
20-08-2010, 01:55
سلام
کدوم یکی؟ 12 مگی ؟
لینکش رو می گذارم. خواستید بگید آپ کنم (گرچه همین جا هم میشه دانلود کرد)

)

سلام اگه يه لطفي بکني آپ کني يا جاي معتبري آپلود کني ممنون ميشم!

zahedy2006
20-08-2010, 03:28
سلام اگه يه لطفي بکني آپ کني يا جاي معتبري آپلود کني ممنون ميشم!

سلام
قبل از اینکه دانلود کنید بگم که این فیلم آموزش نمی دهد. مثلا نمی گوید کجا نیم کلاچ کنید اما شیوه مرحله به مرحله آموزش اصولی را - البته تا مجال داشته - نشان می دهد و از کلاس اونجا فیلم نمایشی تهیه کرده است.

گفتم که اگه نخواستید دانلود نکنید

hosseingrami
20-08-2010, 14:19
سلام
قبل از اینکه دانلود کنید بگم که این فیلم آموزش نمی دهد. مثلا نمی گوید کجا نیم کلاچ کنید اما شیوه مرحله به مرحله آموزش اصولی را - البته تا مجال داشته - نشان می دهد و از کلاس اونجا فیلم نمایشی تهیه کرده است.

گفتم که اگه نخواستید دانلود نکنید

سلام داش خيلي ازت ممنونم نه همينم خوبه و دستت دردنکنه!دانش ميکنم البته بعدا!
ببخشيد يعني يک آموزش خوب و کامل تو نت نيست؟:40:

zahedy2006
20-08-2010, 17:50
سلام داش خيلي ازت ممنونم نه همينم خوبه و دستت دردنکنه!دانش ميکنم البته بعدا!
ببخشيد يعني يک آموزش خوب و کامل تو نت نيست؟:40:

سلام
خواهش می کنم
من آموزش موتورسواری ندیده ام و فکر نمی کنم باشه چون خیلی از کارها عملی است.

mehrdad.shahab
20-08-2010, 19:35
دوست عزیز،بهت پیشنهاد میکنم بیخیال موتور بشی،جاش یه ماشین شرایطی ردیف کن،هم زمستون توش حال کنی هم تابستون،در ضمن مسافرت هم راحت میری باهاش.مهمتر از همه،داف خورش بهتر از موتوره:21:

mr_rayan
20-08-2010, 23:52
دوست عزیز،بهت پیشنهاد میکنم بیخیال موتور بشی،جاش یه ماشین شرایطی ردیف کن،هم زمستون توش حال کنی هم تابستون،در ضمن مسافرت هم راحت میری باهاش.مهمتر از همه،داف خورش بهتر از موتوره:21:
دوست عزیز هر چیزی جای خود.
توی این تهران .... که ما زندگی می کنیم موتور چنتا مزیت بیشتر از ماشین داره.
اول اینکه سهمیه بنزین بهتر از ماشین می رسه.طرح ترافیک نداریم.پلاک زوج و فرد نداریم.افسر چپ و راست جریمت نمی کنه.تردد توی ترافیک خیلی راحته.
کلا اینکه با موتور هر موقع از روز و هر ساعتی و هر جای شهر که بخوایم بریم مثل آب خوردن می مونه.شما با ماشینتون وسط روز عمرا بتونی بری وسط تهران حتی بعدازظهر هم که طرح تموم میشه و تردد ماشین آزاد میشه اگه با ماشین بری از دست ترافیک خیابونا دیوونه میشی.
ولی خب ماشین هم از این لحاظ راحت تره که مسافرت می تونی بری و تو سرما توی جای گرمی و توی گرما هم آفتاب نمی خوره تو کلت و امنیتت بیشتره ولی در کل من خودم شخصا اصلا ماشین بدردم نمی خوره چون کار و زندگیم طوریه که حتما باید موتور داشته باشم.(بنا به دلایلی که گفتم)

ScKAT LeFT
21-08-2010, 04:13
میگم اونجا تو تهران هم موتورا رو میگیرن ؟؟؟
یعنی مامورا موتور میگیرن ؟؟

تو شهر ما که همش موتور میگیرن !
دم هر فلکه مامور واساده ...

majid.shiraz
21-08-2010, 05:07
سلام دوستان موتور سوار :31:
آقایون کسی اطلاع داره این سند و کارت سوخت و ... خلاصه مدارک موتور ما کی قراره بدستمون برسه؟:41:
فکر کنم یه ماه بیشتره که موتورو خریدمش
تهران چند روز طول میکشه؟
آیا به آدرس محل سکونت ارسال میشه یا باید بریم یقه یارو مغازه دارو بگیریم؟ (کارت سوخت) کلا ی توضیحی بدید
مرسی

mr_rayan
21-08-2010, 05:21
میگم اونجا تو تهران هم موتورا رو میگیرن ؟؟؟
یعنی مامورا موتور میگیرن ؟؟

تو شهر ما که همش موتور میگیرن !
دم هر فلکه مامور واساده ...
بله اینجا هم معمولا تو قسمتهای مرکزی و شلوغ شهر موتور می گیرن،البته در صورت عدم استفاده از کلاه ایمنی که مورد خاصی نیست و با استفاده از یک کلاه همه چی حل میشه.

سلام دوستان موتور سوار :31:
آقایون کسی اطلاع داره این سند و کارت سوخت و ... خلاصه مدارک موتور ما کی قراره بدستمون برسه؟:41:
فکر کنم یه ماه بیشتره که موتورو خریدمش
تهران چند روز طول میکشه؟
آیا به آدرس محل سکونت ارسال میشه یا باید بریم یقه یارو مغازه دارو بگیریم؟ (کارت سوخت) کلا ی توضیحی بدید
مرسی
سند معمولا بعد از اینکه شما بری محضر و مدارک تحویل بدی و ... حدود چند روز بعد آمادست.حدود یک هفته یا کمتر.سند رو هم باید بری دفترخونه یا پیش فروشنده تحویل بگیری که البته یه برگ هم شناسنامه پلاک باید همراهش باشه.
کارت موتور حدود یک ماه (کمی بیشتر یا کمتر)بعد از ثبت سند میاد به همون آدرسی که تو سند خورده.
کارت سوخت هم بنا به گفته دوستانی که امسال موتور گرفتند اظهار داشتند که یک ماهه میاد به آدرسی که توی سند ذکر شده.(البته تا پارسال 3 ماه طول می کشید)

majid.shiraz
21-08-2010, 09:09
پس حالا حالا باید صبر کنم و بنزین آزاد بخوردش بدم
شکر خدا مصرفش کمه:31:

piremard
21-08-2010, 20:57
دیروز روغن موتور رو بعد از 1200 کیلومتر عوض کردم . انصافا در روغن عوض کردن خیلی ناجور عمل کردم . اولین روغن موتور رو هم تو کیلومتر 300 عوض کردم :دی روغن ایرانی نخواستم ، بهمین خاطر اجبارا چون روز جمعه بود روغن 50 اتومات پژو GLX تو موتور ریختم !

رفتم سیمای بوق رو جدا کنم تا جاش رو عوض کنم . طرف برداشته روی دو تا تیکه حلبی بوق چسبونده . مثل پرچم مرتب موقع رانندگی تکون می خو.رند . وقتی باز کردم پیچهای بوق درشت تر از سوراخ هایی هستند که می خوام ببندم . چطور می تونم یک پیچ بزرگ رو با مبدلی به سوراخ ریزترش پیچ کنم ؟ به چنین مبدل فرضی چی می گن ؟

وقتی مجددا بناچار بوقها رو دوباره بستم انگار تازه سیمها متصل شده بودن ! تازه صدای بوق شنیده می شه . ولی عجب صدای باحالی داره :38: کامیونم ازم حساب می بره . دیگه تا کسی می خواد بودن راهنما یهو بیاد تو لاینم چنان بوقی می زنم که ماشین جلوییم می زنه کنار :38: - این اتفاق امروز تو نیاوران رخ داد و یک فروند پراید تادیب شد و پژوی جلوییشم کنار کشید و کلا جذاب بود :دی -

mr_rayan
21-08-2010, 21:25
دیروز روغن موتور رو بعد از 1200 کیلومتر عوض کردم . انصافا در روغن عوض کردن خیلی ناجور عمل کردم . اولین روغن موتور رو هم تو کیلومتر 300 عوض کردم :دی روغن ایرانی نخواستم ، بهمین خاطر اجبارا چون روز جمعه بود روغن 50 اتومات پژو GLX تو موتور ریختم !

رفتم سیمای بوق رو جدا کنم تا جاش رو عوض کنم . طرف برداشته روی دو تا تیکه حلبی بوق چسبونده . مثل پرچم مرتب موقع رانندگی تکون می خو.رند . وقتی باز کردم پیچهای بوق درشت تر از سوراخ هایی هستند که می خوام ببندم . چطور می تونم یک پیچ بزرگ رو با مبدلی به سوراخ ریزترش پیچ کنم ؟ به چنین مبدل فرضی چی می گن ؟

وقتی مجددا بناچار بوقها رو دوباره بستم انگار تازه سیمها متصل شده بودن ! تازه صدای بوق شنیده می شه . ولی عجب صدای باحالی داره :38: کامیونم ازم حساب می بره . دیگه تا کسی می خواد بودن راهنما یهو بیاد تو لاینم چنان بوقی می زنم که ماشین جلوییم می زنه کنار :38: - این اتفاق امروز تو نیاوران رخ داد و یک فروند پراید تادیب شد و پژوی جلوییشم کنار کشید و کلا جذاب بود :دی -
پیری جان چه بوقی گرفتی برای موتورت؟و چند؟و از کجا؟
بوق فابریک آونجر مگه مثل پالس نیست؟فکر نکنم نیاز به تعویض داشتیا.

piremard
21-08-2010, 22:15
سلام
نه بوق اونجر مال کاوازاکی المینیتور هست . صداش کم بود . تن صداش هم به هیکل موتور نمی اومد . بوق پالس هم تو کامنتی قبلا گفته بودم که صداش ضعیفه . من تو بزگراه وقتی از کنار کامیون و اتوبوس رد می شم یا حتی ترافیک معمولی صدای بوقم تو همهمه ماشینا گم می شد . این بوق Hella هست .
نر و ماده داره . صدای بوقش بلنده و به قیافه موتور هم می خوره . من واقعا به بوق احتیاج داشتم . اونم تو این سرزمینی که هیچ کس نه موتوری رو می بینه و نه راهنمایی نه ... بلکه با بوق حالیش کنیم . راستی می خوام چند وقت دیگه آژیر هم نصب کنم :دی

قیمت این بوقا متنوعه بسته به دسیبل صوتی و .... من 8 تومن خریدم - مفت - بوق خوده اونجر و پالس 25 تومنه :18: (قیمتش غیر واقعیه )

majid.shiraz
21-08-2010, 22:53
. راستی می خوام چند وقت دیگه آژیر هم نصب کنم :دی

یه دونه از این بوقها هست که بادیه دوچرخه ها میچسبونن به فرمونشون اونم صداش خوبه یکی از اونا هم بگذار جالب میشه ها
فقط من باب مزاح بود:31:
ولی جدی بوق بعضی جاها خیلی خیلی موثر هست مخصوصا برای خانمهای سر به هوا که یهو میپرن وسط خیابون:21:
موتور قبلی رو که داشتم یه بوق ماشین گذاشته بودم روش بوق جیپ آهو! یه باطری جدا هم گذاشته بودم توی صندوق با برق مستقیم یادش بخیر
هر یه هفته دو هفته واسه شارژش جای باطریها رو عوض میکردم

minamaleky
22-08-2010, 02:46
سلام
ایا موتور انزکتوری هم :10:هست

piremard
22-08-2010, 06:51
سلام
ایا موتور انزکتوری هم :10:هست
"انزکتوری" که خیر :دی ولی انژکتوری بله هست . پولسار 220 و آپاچی انژکتوری هستند که البته کاربراتوریشون تو ایران مونتاژ می شه !

zahedy2006
22-08-2010, 10:48
سلام

در راستای نکات قبولی در آزمون عملی گواهینامه:

جهت حفظ تعادل نزدیک باک بشینید. هرچه نزدیک تر بهتر و حین پیچش ، هنگامی که فرمان کاملا به یک جهت پیچیده است وزن بدنتان را به سمت دیگر بیندازید تا نهایت پیچش را داشته باشید. باز کردن پاها و فشار پای مخالف پیچش روی رکاب فراموش نشود.

من به کی شیرینی بدم؟

Original Titan
22-08-2010, 11:00
سلام

در راستای نکات قبولی در آزمون عملی گواهینامه:

جهت حفظ تعادل نزدیک باک بشینید. هرچه نزدیک تر بهتر و حین پیچش ، هنگامی که فرمان کاملا به یک جهت پیچیده است وزن بدنتان را به سمت دیگر بیندازید تا نهایت پیچش را داشته باشید. باز کردن پاها و فشار پای مخالف پیچش روی رکاب فراموش نشود.

من به کی شیرینی بدم؟

والا من هم 3 هفته پيش تر رفتم تصديق موتور گرفتم

ببينم نحوه امتحان عملي شما با ما فرق داره؟
مال ما 4 تا كله قندي بود كه بايد بينش رد ميشديم همين... پا هم روز زمين نذاريم...به مانع هم برخورد نكنيم.
برگشتن هم تو كار نبود .... يعني مانع آخر كه ميرسيدي ديگه نمي خواست دور بزني
حالا من ديدم شما چند بار رد هم شدي واسه اين گفتم :31:
ممنون

zahedy2006
22-08-2010, 12:38
ببينم نحوه امتحان عملي شما با ما فرق داره؟
مال ما 4 تا كله قندي بود كه بايد بينش رد ميشديم همين... پا هم روز زمين نذاريم...به مانع هم برخورد نكنيم.
برگشتن هم تو كار نبود .... يعني مانع آخر كه ميرسيدي ديگه نمي خواست دور بزني
حالا من ديدم شما چند بار رد هم شدي واسه اين گفتم :31:
ممنون

شما از یک سمت وارد و از سمت مقابل خارج شدید؟؟

من تو صفحه قبل شماتیک گذاشتم که نحوه امتحان چجوری است

4 تا کله قندی. از سمت راست ابتدایی وارد شده و سپس همه موانع را دور می زنید پس از مانع سوم و قبل از مانع چهارم دور در جا !! زده - مانع چهارم فقط جهت جلو گیری از دور گرفتن است - سپس همان مسیر را بر میگردیم. که میشه این

عکس از صفحه قبل

من هم در همان قسمتی که باید دور مانع 3 بچرخیم پام رو می گذاشتم زمین

piremard
22-08-2010, 13:54
زاهدی جان برات روزهای پر تصادف آرزو می کنم :دی ولی حتما کلاه بخر . حتی اگر شده کلاه سبک و غیر استاندارد . یوقت مورچه می ره تو چشمات . بعد تو اون سرعت هم نمی تونی موتورو نگه داری وسط جاده و .... :41:

من به فرموده شما اون آدرس خیابان هنگام رو پیدا کردم ولی اصلا چیزی نبود که انتظار داشتم . عرض خیابون هم کم بود و هم تردد درش جریان داشت . رفتم جنگل شیان . ته یه جاده آسفالته که منتهی به خاکی می شد شروع به تمرین مارپیچ کردم . تمام عضلات شکم و کمرم و بخصوص دستهام از خستگی نا نداشت . موتورم که کلا سنگینه . عرض خیابون که 10 متر و خورده ای بود درست فیته موتورو بود . یعنی تنها تو این عرض می شد دور زد . من بجای سنگ گذاشتن که خطر هم داره . خط کشی وسط خیابون رو هدف گرفتم . چون طول موتور هم درازه جور در میومد . ولی خب اونجا هم تا داشتم تمرین می کرد جماعت دوست دختر پسرهای بی حجاب و روزه خور یهو پیداشون شد . نگو از ترس پلیس پارک برای .... پشت درختای اونجا می رن . خلاصه منم فورا گازش رو گرفتم و رفتم خونه !
کماکان بی گواهینامه !

Original Titan
22-08-2010, 14:17
شما از یک سمت وارد و از سمت مقابل خارج شدید؟؟
آرههههه :31: همين.
بعد اونوقت فاصله بين كله قندي ها چه قدره؟
يه جا گفته بوديد 8 قدم و نيم
فك كنم حدود 2 متر ميشه درسته؟
اگه همينه من برم تو كوچه امتحان كنم ببينم اگه اونجا امتحان ميدادم قبول ميشدم يا نه :31:

---------- Post added at 02:17 PM ---------- Previous post was at 02:14 PM ----------

بچه ها شما متولد چند هستيد كه هنوز گواهي نداريد؟

zahedy2006
22-08-2010, 16:02
زاهدی جان برات روزهای پر تصادف آرزو می کنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif ولی حتما کلاه بخر . حتی اگر شده کلاه سبک و غیر استاندارد . یوقت مورچه می ره تو چشمات . بعد تو اون سرعت هم نمی تونی موتورو نگه داری وسط جاده و .... :41:

من به فرموده شما اون آدرس خیابان هنگام رو پیدا کردم ولی اصلا چیزی نبود که انتظار داشتم . عرض خیابون هم کم بود و هم تردد درش جریان داشت . رفتم جنگل شیان . ته یه جاده آسفالته که منتهی به خاکی می شد شروع به تمرین مارپیچ کردم . تمام عضلات شکم و کمرم و بخصوص دستهام از خستگی نا نداشت . موتورم که کلا سنگینه . عرض خیابون که 10 متر و خورده ای بود درست فیته موتورو بود . یعنی تنها تو این عرض می شد دور زد . من بجای سنگ گذاشتن که خطر هم داره . خط کشی وسط خیابون رو هدف گرفتم . چون طول موتور هم درازه جور در میومد . ولی خب اونجا هم تا داشتم تمرین می کرد جماعت دوست دختر پسرهای بی حجاب و روزه خور یهو پیداشون شد . نگو از ترس پلیس پارک برای .... پشت درختای اونجا می رن . خلاصه منم فورا گازش رو گرفتم و رفتم خونه !
کماکان بی گواهینامه !

سلام

ممنون که به فکر من هستید (و کلا جامعه موتورسیکل سواران )
در مورد اون خیابون. من گفتم یک محوطه حول و حوش دبیرستان هست.
این کروکی اش
.............|...............|
.............|...............||||||||||||
.............|...............||||||||||||
.............|........||||||||
.............|........||||||||
.............|__________|_________________________ ______
.............||||||||||||||||||||||||||
.............|
.............|
.............|
............O

خب این کروکی اینجا:
اون دایره میدآن الغدیر می باشد که تنها ارزش نشان دادن جهات جغرافیایی را دارد !
خیابان قرمز رنگ همان هنگام می باشد
محوطه نارنجی ، سازمان آب می باشد
خیابان سیاه ، خیابان ...... است که شما باید داخل بیابید. تقاطع با قرمز همان تقاطع هنگام و سازمان آب است
خیابان سبز خیابان بعدی ای است که شما باید داخل بیایید

در این خیابان سبز ، محوطه آبی محل مناسب تمرین - البته با شرح حال شما ، نامناسب برای اونجر - است
محوطه زرد هم دبیرستان همت یاشهسواری است.

البته الان آجر ریختند ولی قابلیت انتقال به گوشه را دارد ولی طول و عرضش برای کار با سی جی مناسبه و شیب هم خیلی کم داره (قابل قیاس با شهرک نیست) میتوان همان هموار فرض کرد

در ضمن یک سی جی جور کنید چون شرایط امتحان با هر موتوری جور در بیاید با طرح هارلی فکر نکنم جور در بیاد !

آرههههه :31: همين.
بعد اونوقت فاصله بين كله قندي ها چه قدره؟
يه جا گفته بوديد 8 قدم و نيم
فك كنم حدود 2 متر ميشه درسته؟
اگه همينه من برم تو كوچه امتحان كنم ببينم اگه اونجا امتحان ميدادم قبول ميشدم يا نه :31:
خوشا به حال شما طرفداران بارسلونا (شما مگه آرسنالی نبودی ؟) در سایر مرز و بوم در آن ممالک راحت الامتحان:20:
فاصله ها به صورت قانونی 5 و نیم قدم است که بسته به شرایط روحی ممتحن تا 8 هم بالا می رود.
ما نیز که توانایی گذر را نداشتیم با موتور به آنها زده تا خیرمان نصیب سایرین گردد ! :31:
شما 7 بگذار یا 170 سانتی متر و تست کن.

بچه ها شما متولد چند هستيد كه هنوز گواهي نداريد؟

به کسی نگویید ولی 22 ساله هستیم.
یه سوال: مگه موتور گواهینامه می خواد که سن رو پرسیدید ؟؟:31:

نکته: من این ادیتور فروم رو ..... تا حالا ده بار ویرایش کرده ام - باز هم چندتا لغت را ویرایش کردم

Original Titan
22-08-2010, 23:06
به کسی نگویید ولی 22 ساله هستیم.
ها :31:
نه من هم 22 هستم... ولي موتور زياد سوار نميشم
براي فان رفتم گرفتم :31: ميرم ويديو كلوپ كارت معتبر داشته باشم :31:

خوشا به حال شما طرفداران بارسلونا (شما مگه آرسنالی نبودی ؟) در سایر مرز و بوم در آن ممالک راحت الامتحان
ما پدر سوخته ها تو زمينه ديگه دهنمون رو سرويس كردن كه در اين جلسه نمي گنجه توصيفش :31:
فك كنم من رو با امين (Rainy boy ) اشتباه گرفتيد :31: بد بخت بيست بار بن شد. بنده تيم اولم بارساست و دومم هم آرسنال...بعدشم بايرن :31:

حالا من برم يه تست بزنم
پس فاصله ها رو 170 سانت بذارم ديگه ... استاندارده ديگه؟

zahedy2006
23-08-2010, 00:46
ها :31:
نه من هم 22 هستم... ولي موتور زياد سوار نميشم
براي فان رفتم گرفتم :31: ميرم ويديو كلوپ كارت معتبر داشته باشم :31:

به این کارکرد گواهینامه توجهی نداشتم :31: اگه از این قدیمیا بود درب هم میشد باهاش باز کرد

فك كنم من رو با امين (Rainy boy ) اشتباه گرفتيد :31: بد بخت بيست بار بن شد. بنده تيم اولم بارساست و دومم هم آرسنال...بعدشم بايرن :31:

چه جالب.... سه تا تیم 2 به 2 دشمن

بارسا که دوبار حال آرسنال رو گرفته - فینال 06 و لیگ قبل
یک بار هم که بایرن آرسنال رو حذف کرد

حالا من برم يه تست بزنم
پس فاصله ها رو 170 سانت بذارم ديگه ... استاندارده ديگه؟

اون چیزی که روی زمین می کشند اطراف 150 باید باشه ولی تا 2 متر جا داره

piremard
23-08-2010, 02:08
در ضمن یک سی جی جور کنید چون شرایط امتحان با هر موتوری جور در بیاید با طرح هارلی فکر نکنم جور در بیاد !

سلام
سی.جی رو نمی شه جور کرد . بخاطر یه امتحان هم نمی ارزه کرایه کنم . ضمن اینکه اصلا از این موتور می ترسم ! انگار به هیچ چیزی بند نیست . از نظر موقعیت نشستن راکب روی موتور منظورمه . البته منظورم این نیست که من هارلی دیویدسون سوار می شم . ولی لااقل امنیتش برای پیرپاتالی مثل من بد نیست . ای کاش لاستیکاشم بدرد بخور بود تا می تونستم سر پیچ ها موتوررو بدون ترس لااقل 15 درجه ای بخوابونم . مجبورم سر هر پیچی سرعت رو به 30 کیلومتر برسونم که صدای ماشینای پشتی هم در می آد !

راستی این "طرح هارلی" نمی دونم از کجا پیدا شده . اصلا این غلط اندر غلطه . اگر موتوری طرح یک کمپانی باشه یعنی تقلب کرده . ضمن اینکه باعث می شه مردم موتورها رو بجای کلاس با اسامی مضحک تلفظ کنند . یادمه قدیم به ترایل می گفتند " موتور پرشی" ، یا "موتورشاسی بلند" ! البته اینو برای شما ننوشتم زاهدی جان . چون چندین بار اینور اونور شنیدم می گم . مثلا وقتی می رم مغازه ای می پرسه موتورت چی هست می گم کروزر ... بعد می گم چاپر ... همه چی می گم تا آخر مجبور می شم بگم طرح هارلی تا بفهمه

یه چیز جالب اینکه از وقتی دزدگیر وصل کردم روزی چند بار از صبح و حتی نصف شب طنین صداش رو از کوچه می شنوم . خیلی خوبه آدم بدون چند نفر در طول روز با موتور بدبختش تو کوچه ور می رن . الاقل جهت آمار داشتن و اطلاعات شخصی خوبه !

من وقتی تو شیب 20 درجه موتور رو پارک می کنم از شیلنگ کاربرات قطرات تند بنزین می ریزه . چرا ؟

از وقتی دزدگیر وصل کردم چراغهای راهنما بشدت تند-تند چشمک می زنن . ضمن اینکه دیگه صدای تیک-تیک راهنما از موتور شنیده نمی شه . البته از سرعت چشمک زدن خوشم اومده . چون بهانه ماشینا رو می گیره که سریع متوجه انحراف مسیر من بشند . اما صداش رو نمی دونم چی شده !

می خوام طلق موتور رو دودی کنم . خودم با اسپری اینکار رو بکنم یا طلق آماده داخل بازار هست ؟
می شه تمام اجزای موتور رو یکدست سیاه کرد . یا اینکار مختص رنگ پخته شده است ؟
ممنون

zahedy2006
23-08-2010, 09:41
سلام

سلام

سي.جي رو نمي شه جور کرد . بخاطر يه امتحان هم نمي ارزه کرايه کنم . ضمن اينکه اصلا از اين موتور مي ترسم ! انگار به هيچ چيزي بند نيست . از نظر موقعيت نشستن راکب روي موتور منظورمه . البته منظورم اين نيست که من هارلي ديويدسون سوار مي شم . ولي لااقل امنيتش براي پيرپاتالي مثل من بد نيست . اي کاش لاستيکاشم بدرد بخور بود تا مي تونستم سر پيچ ها موتوررو بدون ترس لااقل 15 درجه اي بخوابونم . مجبورم سر هر پيچي سرعت رو به 30 کيلومتر برسونم که صداي ماشيناي پشتي هم در مي آد !

ديگه اين موتور اينقدر ها هم وحشتناک نيست. مثلا 40 ساله داره مردم را جابه جا مي کنه و هنوز نشکسته !!
يه مورد تو برنامه درشهر پخش شد که ميل توپي تو سرعت شکسته بود:31:
يه مورد هم پدر دوستمون به همراه دوستمون داشتن مي رفتند که فرمون ترک بر مي داره. پسره هم مي گه بابا يه لحظه اين فرمون (و متعلقات) را نگه دار بقيه موتور با من :31:- خدارو شکر نشکسته بود

می خواهید هماهنگ کنیم با موتور من تمرین کنید

راستي اين "طرح هارلي" نمي دونم از کجا پيدا شده . اصلا اين غلط اندر غلطه . اگر موتوري طرح يک کمپاني باشه يعني تقلب کرده . ضمن اينکه باعث مي شه مردم موتورها رو بجاي کلاس با اسامي مضحک تلفظ کنند . يادمه قديم به ترايل مي گفتند " موتور پرشي" ، يا "موتورشاسي بلند" ! البته اينو براي شما ننوشتم زاهدي جان . چون چندين بار اينور اونور شنيدم مي گم . مثلا وقتي مي رم مغازه اي مي پرسه موتورت چي هست مي گم کروزر ... بعد مي گم چاپر ... همه چي مي گم تا آخر مجبور مي شم بگم طرح هارلي تا بفهمه

اين اصطلاح هم جزء غلط هاي رايج در جامعه مبتدي و غيرحرفه اي موتورسيکلت سواران/فروشان هست. مثل کاب يا طرح ويو
درست مثل معادله شرودينگر مستقل از زمان - مگه معادله ديناميکي مستقل از زمان هم داريم ؟!

يه چيز جالب اينکه از وقتي دزدگير وصل کردم روزي چند بار از صبح و حتي نصف شب طنين صداش رو از کوچه مي شنوم . خيلي خوبه آدم بدون چند نفر در طول روز با موتور بدبختش تو کوچه ور مي رن . الاقل جهت آمار داشتن و اطلاعات شخصي خوبه !

من وقتي تو شيب 20 درجه موتور رو پارک مي کنم از شيلنگ کاربرات قطرات تند بنزين مي ريزه . چرا ؟

از کدوم شيلنگ؟
من کاربرات اونجر را نديده ام. ولي معمولا 5 تا چيز وارد کاربرات ميشه.
از بالا سيم گاز.
از يه سمت هوا و سمت مقابل به انجين
از يه سمت بنزين
زير کاربرات که تخليه بنزين اضافي هست. - اين قسمت را دوستم که فني مکانيک مي خوند ، مي گفت که بنزين اضافي توي يک کاسه جمع ميشه و سرريز مي کنه من هم شب ها شير بنزين را مي بندم.

ولي چه ربطي به شيب داره نمي دونم (در ضمن دوستم گفته است - خودم مطالعه نداشته ام)

از وقتي دزدگير وصل کردم چراغهاي راهنما بشدت تند-تند چشمک مي زنن . ضمن اينکه ديگه صداي تيک-تيک راهنما از موتور شنيده نمي شه . البته از سرعت چشمک زدن خوشم اومده . چون بهانه ماشينا رو مي گيره که سريع متوجه انحراف مسير من بشند . اما صداش رو نمي دونم چي شده !
مي خوام طلق موتور رو دودي کنم . خودم با اسپري اينکار رو بکنم يا طلق آماده داخل بازار هست ؟
مي شه تمام اجزاي موتور رو يکدست سياه کرد . يا اينکار مختص رنگ پخته شده است ؟
ممنون

از رنگ چيزي نمي دونم اما طلق دودي براي سي جي هست. ولي دودي بودنش ارزش ندارد. براي اونجر تو بازار دقت نکرده ام.

نکته: من سرقت علمی نکنم - اون تکنيک جلو نشستن روي زين و نزديک باک نشستن از نگهباني ورودي دانشگاهمون بود

minamaleky
23-08-2010, 18:20
"انزکتوری" که خیر :دی ولی انژکتوری بله هست . پولسار 220 و آپاچی انژکتوری هستند که البته کاربراتوریشون تو ایران مونتاژ می شه !
آیا cg125 انژکتوری هم هست ؟ چه فرقی با موتورای دیگه داره ؟ چه مزایایی داره؟

piremard
24-08-2010, 13:41
آیا cg125 انژکتوری هم هست ؟ چه فرقی با موتورای دیگه داره ؟ چه مزایایی داره؟
نه فکر نکنم تابحال ساخته شده باشه . چه رسه اینکه ایران هم داشته باشیمش .
انجکشن فویل که ما تو ایران بهش انژکتور می گیم سیستم تزریقیه . این سیستم بنظر من تفاوت محسوسی اصلا با کربوریتور نداره . اما اگر تزریق همراه یک نوع سیستم دیجیتال محاسبه گر - ما تو ایران می گیم هوشمند :دی - باشه تفاوت فوق العاده ای در بهبود سیستم حرکت و سوخت و قدرت انجین مشاهده می شه. حتی خروجی گازهای مخرب جو زمین رو هم می شه با کمک این سیستم کاهش داد . ولی در حالت معمولی بدون کیت کنترل تزریق وابسته به انجین ، هیچ تفاوت خاصی نهایتا نداریم . برای انجین های 125 سی.سی هم اینکارها فایده ای نداره . این سیستم ها برای حجم های بالای 250 حداقل و بیشتر از اون ، بالای 500 سی.سی و دو سیلندر به بالا کیفیت خودش رو نشون می ده.
اما بهر حال اگر حوصله داشته باشید می تونید روی 125 سی.سی خودتون این طرح ها رو پیاده کنید :

minamaleky
24-08-2010, 19:25
سلام این موتورای جترو 125 طرح ویو چجور موتور ای هس ؟ خوبه؟

mr_rayan
25-08-2010, 21:55
سلام.
فکر کنم توری اگزوز موتورم ریخت.امروز بردم گذاشتمش نمایندگی تعمیرکاره گفت باید اگزوز باز بشه و ال کنم و بل کنم.چه الکی الکی این اگزوز به ما ضد حال زد.من نمی دونم چرا اینقدر جنس های مزخرف وآشغال به خورد ما میدن.

masoudjamalzadeh
25-08-2010, 22:45
با سلام و خسته نباشید به اساتید
اقا من یک متور 125 حدود 8 ماه پیش خریدم 4 دنده هستش هوس کردم این متور رو استارتیش کنم ؟
ایا نظر شما چیست؟
حدود هزینش رو هم به من بگید راستی میگن باید متور برش بخوره؟ ایا درسته
با تشکر فراوان

mr_rayan
26-08-2010, 18:52
امروز رفتم موتور رو گرفتم.20 تومن خرج اگزوز شده بود،گفته بودم آچارکشی و فیلر گیری هم بکنه وفیلتر هواش هم تمیز کنه و لنت عقب هم عوض کنه.
کلا سر جمع با کلی چک و چونه 44 تومن دادم.:41:
دم همین سی جی ها گرم که در بدترین حالت ممکن خرجشون به زور به 50 میرسه.

AThEisT
26-08-2010, 19:47

کجا CG کلا میشه 50 ؟؟؟

من هر بار توپی عوض میکنم خدا تومن ...

piremard
26-08-2010, 21:24
امروز رفتم موتور رو گرفتم.20 تومن خرج اگزوز شده بود،گفته بودم آچارکشی و فیلر گیری هم بکنه وفیلتر هواش هم تمیز کنه و لنت عقب هم عوض کنه.
کلا سر جمع با کلی چک و چونه 44 تومن دادم.:41:
سلام
بنظر من تازه کلی تخفیف داده و ارزون گرفته ! اینهمه کار برای موتور کرده باید 100 تومن می گرفت . سی.جی موتور نیست که اصلا بخوایم راجع بهش بحث کنیم . خواهشا کلاس موتورتونو با قیاس با سی.جی پایین نیارید - ساری زاهدی جان - :38:

zahedy2006
26-08-2010, 21:48
سلام
امروز رفتم برای کارت سوخت
این سامانه جدید که فقط میشه از طریق پلیس +25.63 پیگیری کرد مذخرف ترین سیستمی هست که دیدم

خب ما بارکد پستیمون رو گرفتیم به ازای 100 تومان
رفتیم اداره پست - قسمت پیشتاز
گفتند تو باجه معطله هست - یه سرچ زدیم تو اینترنت با اینکه کارت سوخت 21 ام تحویل پست داده شده تا 4 ام به آدرس خانه ارسال نشده
حالا تو پست: باجه معطله نوشته در این مکان همه چیز غیر از کارت سوخت - باجه کارت سوخت نوشته : کارت سوخت های برگشتی از درب منازل
حالا ما موندیم از کدوم باجه باید بگیریم. آخرش هم به دلیل نبردن مدارک احراز هویت - فقط سند موتور همراهم بود - کارت را به من ندادند

سلام
بنظر من تازه کلی تخفیف داده و ارزون گرفته ! اینهمه کار برای موتور کرده باید 100 تومن می گرفت . سی.جی موتور نیست که اصلا بخوایم راجع بهش بحث کنیم . خواهشا کلاس موتورتونو با قیاس با سی.جی پایین نیارید - ساری زاهدی جان - :38:
به قول خارجیا : دتس توتالی فان (البته اگه درست نوشته باشم)
خب به هرحال 100 تا سرعت میره:31: - 2 تا چرخ داره - بوق داره - اگزوز داره - گواهینامه می خواد!:5: - هندل داره - بنزین می خوره و کارت سوخت می خواد:37:
حالا موتور شما چه فرقی می کنه؟:46:

اما بهر حال اگر حوصله داشته باشید می تونید روی 125 سی.سی خودتون این طرح ها رو پیاده کنید :

یه چیزی یادم رفت بپرسم.
شما چطوری لینک یوتیوب می دهید؟ وی پی ان استفاده می کنید؟

این اینترنت ای دی اس ال ما انقدر اعصاب خورد کن شده که می خواهم به اینترنت ماهواره ای کوچ کنم....
حتی اخبار صفحه اصلی یاهو را هم فیلتر می کنه!!!

piremard
26-08-2010, 22:06
سلام
امروز رفتم برای کارت سوخت
این سامانه جدید که فقط میشه از طریق پلیس +25.63 پیگیری کرد مذخرف ترین سیستمی هست که دیدم

خب ما بارکد پستیمون رو گرفتیم به ازای 100 تومان
رفتیم اداره پست - قسمت پیشتاز
گفتند تو باجه معطله هست - یه سرچ زدیم تو اینترنت با اینکه کارت سوخت 21 ام تحویل پست داده شده تا 4 ام به آدرس خانه ارسال نشده
حالا تو پست: باجه معطله نوشته در این مکان همه چیز غیر از کارت سوخت - باجه کارت سوخت نوشته : کارت سوخت های برگشتی از درب منازل
حالا ما موندیم از کدوم باجه باید بگیریم. آخرش هم به دلیل نبردن مدارک احراز هویت - فقط سند موتور همراهم بود - کارت را به من ندادند

به قول خارجیا : دتس توتالی فان (البته اگه درست نوشته باشم)
خب به هرحال 100 تا سرعت میره:31: - 2 تا چرخ داره - بوق داره - اگزوز داره - گواهینامه می خواد!:5: - هندل داره - بنزین می خوره و کارت سوخت می خواد:37:
حالا موتور شما چه فرقی می کنه؟:46:
سلام
کلی تایپ کردم همش انگلیسی بود !
برادر شما دوست داشتی یه دیتا در مورد موتورت بده . قبلی رو فروختی ؟ اینو تازه خریدی ؟ چی هست منظورم مدل و مارک کارخونه اشه . چند وقته سند زدی ؟
تازه داری کارت می گیری ؟ دست دوم خریدید ؟
تنکس

masoudboy
27-08-2010, 19:53
دوستان یک موتور بدون کلاچ می خوام بگیرم ... تا مبلغ 700 تومن چی پیشنهاد می کتید ؟
پیشرو بهتره یا جت رو ؟

arash.mg
27-08-2010, 21:09
جترو خیلی بهتره
من 1 ساله جترو 130 گرفتم هربلایی بگی سرش آوردم.ولی دمش گرم هیچ نفس کم نمیاره. یه بارم تو اتوبان باهاش 120 تا رفتم. :5:

majid.shiraz
29-08-2010, 12:46
دوستان یک موتور بدون کلاچ می خوام بگیرم ... تا مبلغ 700 تومن چی پیشنهاد می کتید ؟
پیشرو بهتره یا جت رو ؟

من میگم هیچکدوم!!
کویر بردار
مدل رادیسون البته این قیمتش 950 هست نزدیک 700 موتور صفر بدون کلاچ طرح ویو (کاب) نداریم میتونی از این پیشروها هست مثل پاکشتی میمونه از اونها برداری که البته پولتو هم دور ریختی
یه خورده بیشترش کن یه صفر بردار

AIRO
29-08-2010, 15:57
برای خنده به دل نگیرید:

بچه ها این چه حرف هایی است که می زنید؟
چرا به سی جی 125 توهین می کنید ؟
این موتور ها میراث پدارن ماست ما باید قدرشون رو بدونیم :دی
این موتور های خارجی وهندی وچینی پاکستانی و ساحل آجی و.. نمی دونم آپاچی ماپاچی بیابون و کلاس وکراس و ببر و پلنگ و اینا رو بریزین دور ! ما باید میراث قدیمی را نگه داریم حتی کوروش کبیر هم با سی جی 125 ساخت ایران شرکت تخت البرز(شرکت تخط جمشید صهامی آم) می رفت قصرو و منزل ، رستم و سهراب اولین تجربه ی کیف قاپی مشترکشون رو روی سی جی 125 تجربه کردن حتی دادش سفید هم با این موتور مرد و تو قسمت بعدش زنده شد ، حتی خود من همچنان از موتور 125 پدر پدر پدر پدربزرگ پدر بزرگم که از همسایشون خریده بود که اونم از داداش خریده بود استفاده می کنم و هنوز با مصرف 101 داره برام کار می کنه .حتی یه بار هم باهاش رفتم پاریس یه عکس هم باهاش دارم روی نوک برج ایفیل تک چرخ می زنم و اون باک آبیش تو آفتاب می درخشید

البته این عکس موتور م نیستا اون جزو میراث با ارزش برای همین اگه عکسش رو بزارم شناسایی مشه ولو می رم

کجایی 125 که دارن می کشنت ! ودفنت می کنن
و همچنان کسانی هستند که از 125 + اشانتیون یه لنگ قرمز حماییت می کنن
از طرف یک انسان پوسیده ی زیر خاکی

majid.shiraz
30-08-2010, 00:08
آقایون کمکم کنید
کارت سوخت موتور من هنوز به دستم نرسیده
کارت موتور اومده سندشو هم گفت اماده شده بیا بگیر که من نرفتم اما از کارت خبری نیست تاریخ خرید 17/4/89
سایتی جایی هست که بریم ببینیم
زاهدی جان شنیدیم موتور سیکلت نو برداشتی مبارکا
چیه چند ؟ یه توضیحی میدی ؟

zahedy2006
30-08-2010, 00:41
آقایون کمکم کنید
کارت سوخت موتور من هنوز به دستم نرسیده
کارت موتور اومده سندشو هم گفت اماده شده بیا بگیر که من نرفتم اما از کارت خبری نیست تاریخ خرید 17/4/89
سایتی جایی هست که بریم ببینیم
زاهدی جان شنیدیم موتور سیکلت نو برداشتی مبارکا
چیه چند ؟ یه توضیحی میدی ؟

سلام
با کارت موتور برو پلیس +10 و استعلام کن.
یا خوابشون برده - یا ارسال شده برای چاپ یا ارسال شده به پست که در حالت آخر بهتون بارکد می دهند بعد با مدارک احراز هویت به پست میروید
کارت موتور: آدرس این مرکز تعویض پلاک شرق تهران - اگر تهران هستید - را از پلیس +10 بگیرید (من یادم نیست) اونجا استعلام کنید - مجانی هست - و سپس به پست بروید. من هم کارتم را از پست گرفتم

قابل شما را نداره. عکسشو تو تاپیک عکس موتورسیکلت گذاشتم. هرمز 125 هست. همون سی جی خودمون !!:8:
تاریخ 3/17 فکر کنم
کارت موتور من تقریبا 20 روز بعد رفتم پی اش را گرفتم.
کارت سوخت من 5/21 صادر شده و تحویل پست که هنوز از جاش تکون نخورده !!! - مامورین زحمت کش پست هستند دیگه.

ویرایش
اورگا اورگا
تو این آدرس می تونید مدارک موتور را سرچ کنید - قسمت خودرو

اگه جواب داد اینجا هم بنویسید چون فکر می کنم جواب نمیده!

oghtapost
30-08-2010, 02:19
دوستان
موتور تو قیمت 7-8 تومن چی پیشنهاد میکنید؟
م
م
ن
و
ن

jamshidjap
30-08-2010, 15:28
سلام
يه موتور تريل پيشرو زيپ استار 200 سي سي هستش مدل 86 سه سال هم خوابيده. نوش چنده؟ اگه 700 بخرمش خوبه؟

majid.shiraz
30-08-2010, 19:18
مبارکه ایشالا چرخش بچرخه
ممنون زاهدی جان
اما چیزی پیدا نکرد:41:

piremard
30-08-2010, 21:27
دوستان
موتور تو قیمت 7-8 تومن چی پیشنهاد میکنید؟
م
م
ن
و
ن
شما حق انتخابت زیاده . ابتدا بهتره سلیقه و هدفت از سواری رو مشخص کنید . موتور آنرود یا افرود
با چه میزان توان شتاب امنیت ظرافت قیافه تکنولوژی ساخت ....
نکته مهم اینکه پلیس برای موتورهای 250 سی.سی از اوایل تاسبتون سند صادر نمی کنه . همین موتورهایی که تو خیابون هستند و پلاک ملی هم دارند همگی قول-نامه ای هستن !
باید صبر کرد و دید آزاد می شند یا خیر . حتی شنیدم تردد موتورهای پلاک فدراسیون در خیابان ممنوع شده . کلا وضعیت جالبی نیست . البته بجز یک موتور !!!!! : و اونهم چیزی نیست جز تریل ktm 250
البته گمانم به 250 های تریل زیاد حساس نباشند و سوزوکی هم مشکلی نداشته باشه ولی به حرف فروشنده ها توجهی نکنید و حتما تا سند نگرفتید تمام پول رو ندید یا در قول نامه شرط کنید

jamshidjap
30-08-2010, 23:54
سلام
يه موتور تريل پيشرو زيپ استار 200 سي سي هستش مدل 86 سه سال هم خوابيده. نوش چنده؟ اگه 700 بخرمش خوبه؟

آقا تورو مارو يه راهنمايي بکنيد،فردا ميخوام بخرمش،اگه نميارزه که نخرمش

spz
31-08-2010, 01:02
دوستان من یک مگلی دارم واسه فروش کسی خواست بگه

piremard
31-08-2010, 01:17
آقا تورو مارو يه راهنمايي بکنيد،فردا ميخوام بخرمش،اگه نميارزه که نخرمش
ارزیدن رو نمی دونم ولی قیمتش بنا به سلامت مناسبه نو 250 اش 1400-500 تومنه

AThEisT
31-08-2010, 01:26
دنیا CG125 ...

AIRO
31-08-2010, 15:15
دنیا CG125 ...

:40::40::40::40::40::40:

A.IvI.I.N
31-08-2010, 18:49
دوستان میخوام wave بگیرم اگه ممکنه راهنماییم کنین .
کلا چند مدله ..؟؟؟ماله کدوم کارخونه بهتره...؟؟؟؟
قیمت طرحش با اصلش هم بگین ممنون میشم:11:

piremard
31-08-2010, 19:29
اگر تو تاپیک سرچ کنید بارها در موردش نظر داده شده و عده ای هم که سوار می شند نظرشونو گفتن.

وقتی یه انجمن برای موتور نداریم همین می شه دیگه . بعد برای هر چیز ساده ای زیرمجموعه جدا داریم ! آخه وعده و وعید تا کی .... :دی:44::9:

majid.shiraz
31-08-2010, 22:10
خیلی از دوستان میان اینجا و سئوالات تکراری در مورد موتور های کاب و طرح ویو میپرسند اما من که ندیدم کسی بره و بخره فقط در حد سئواله و بس دیگه داره این ذهنیت بوجود میاد که این سئوالها سرکاری هستند.

zahedy2006
31-08-2010, 22:46
دوستان میخوام wave بگیرم اگه ممکنه راهنماییم کنین .
کلا چند مدله ..؟؟؟ماله کدوم کارخونه بهتره...؟؟؟؟
قیمت طرحش با اصلش هم بگین ممنون میشم:11:

سلام
مدل هاش که زیاده اما ظاهرا - طبق گفته های سایر فروم ها - کویر خوب در اومده است. برای سایر محصولات هم تا 10 صفحه قبل را فهرست وار بخونید. توضیحات زیاده
قیمتش اطراف 900 هست فکر کنم. تو چند صفحه قبل نوشته بودند.
قیمت ویو اصل که فکر کنم تولید نداره بلای 2 تومنه

این "طبق گفته سایر فروم ها" پیرو پست زیر می باشد
چرا که تاپیک نخصصی "" طرح ویو - کاب - اسکوتر "" نداریم

اگر تو تاپیک سرچ کنید بارها در موردش نظر داده شده و عده ای هم که سوار می شند نظرشونو گفتن.

وقتی یه انجمن برای موتور نداریم همین می شه دیگه . بعد برای هر چیز ساده ای زیرمجموعه جدا داریم ! آخه وعده و وعید تا کی .... [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif:44::9:

ما از این پیشنهاد مصرانه استقبال می کنیم.

خیلی از دوستان میان اینجا و سئوالات تکراری در مورد موتور های کاب و طرح ویو میپرسند اما من که ندیدم کسی بره و بخره فقط در حد سئواله و بس دیگه داره این ذهنیت بوجود میاد که این سئوالها سرکاری هستند.

شاید هم چون نو می خرند و مشکل ندارند دیگه سر نمی زنند.

piremard
01-09-2010, 00:09
زاهدی جان من این پیشنهاد رو دو سال پیش هم به مدیریت سایت و هم مدیر انجمن اتومبیل دادم .

یه سووال : من از وقتی موتورم رو خریدم تا امروز فقط یکبار شستمش . خیلی کثیفه . بخصوص اینکه دم درب نگه می دارم و همسایه ها روش آشغال می ریزند و کیسه زبالشونم کنار موتور من می ذارن !! یا از کثافت آب لباسشوییشون رو ش می ریزن . اینجوری بگم که طلق جلوی موتور کاملا گلیه و مثل موتورهای جبهه استتار شده . کفترا هم روش تطهیر کردن !
حالا فقط رو زین و جای پام کنار زین رو دستمال خشک بکشم کافیه ؟ جایی هست که موتور رو بشورن ؟ نمی خندن اگه موتورم رو ببرم ؟ باید حتما بگم چجور بشورن و آب فشار کم استفاده کنن ، یا خودشون بلدن ؟ چقدر می گیرن ؟
ممنون - از طرف یک روح سوار :38: -

A.IvI.I.N
01-09-2010, 11:21
سلام
مدل هاش که زیاده اما ظاهرا - طبق گفته های سایر فروم ها - کویر خوب در اومده است. برای سایر محصولات هم تا 10 صفحه قبل را فهرست وار بخونید. توضیحات زیاده
قیمتش اطراف 900 هست فکر کنم. تو چند صفحه قبل نوشته بودند.
قیمت ویو اصل که فکر کنم تولید نداره بلای 2 تومنه
رفیق خیلی ممنون:11:

حالا با توجه به اینکه این ویو ها کلاج ندارن اگه یه روزی مجبور بشم گواهینامه بگیرم اونوقت با اون موتور های شهرک ازمایش به مشکل برمیخورم..؟؟؟:13:
راستی قیمت این کلاه ها حدودا چنده...؟؟؟(شرمنده سوال هام یه مقدار مبتدیه)

خیلی از دوستان میان اینجا و سئوالات تکراری در مورد موتور های کاب و طرح ویو میپرسند اما من که ندیدم کسی بره و بخره فقط در حد سئواله و بس دیگه داره این ذهنیت بوجود میاد که این سئوالها سرکاری هستند. ایشالا خریدم یه عکس باهاش میندازم میذارم اینجا:46:

zahedy2006
01-09-2010, 11:42
سلام

زاهدی جان من این پیشنهاد رو دو سال پیش هم به مدیریت سایت و هم مدیر انجمن اتومبیل دادم .

می گن دود از کنده بلند میشه ولی کو گوش شنوا

یه سووال : من از وقتی موتورم رو خریدم تا امروز فقط یکبار شستمش . خیلی کثیفه . بخصوص اینکه دم درب نگه می دارم و همسایه ها روش آشغال می ریزند و کیسه زبالشونم کنار موتور من می ذارن !! یا از کثافت آب لباسشوییشون رو ش می ریزن . اینجوری بگم که طلق جلوی موتور کاملا گلیه و مثل موتورهای جبهه استتار شده . کفترا هم روش تطهیر کردن !

شما کجایید که سایرین به وسایل سایرین انقدر لطف دارند؟؟:blink:
ما به دلیل حضور کبوتران عاشق پارچه می کشیم

حالا فقط رو زین و جای پام کنار زین رو دستمال خشک بکشم کافیه ؟ جایی هست که موتور رو بشورن ؟ نمی خندن اگه موتورم رو ببرم ؟ باید حتما بگم چجور بشورن و آب فشار کم استفاده کنن ، یا خودشون بلدن ؟ چقدر می گیرن ؟

سطح تمیزی که به خودتون مربوطه ولی رو و کناره های زین و جاهایی که با دست می گیرید - ما برای گذاشتن روی دوجک از قسمت عقب موتور آن را با دست می گیریم که به دست بنده عنایت شد ولی شما که دوجک ندارید! - و اون قسمت از بدنه که حین سواری پا کنارش قرار می گیره جهت تمیز ماندن لباس و شلوار باید کفایت کند
ولی خب یه شیلنگ آب بگیرید بهش و راحت + کف پورد رخت شویی:34:
البته اگر خودتون دست به کار شدید مراقب کنسول باشید شاید سری بعد سرعتتان را 250 تا نشان داد!:31:

من تو تاپیک های اون فروم تخصصیه! می خوندم که آپاچی رو بردن کارواش ولی با اینکه بیشتر از 5 سال از جلوی کارواش "توی خیابان فرجام - سر عبادی شمالی" رد شده ام هنوز موتور ندیدم بشورند یا بیاورند یا شاید دقت نکرده ام. شاید به کلاس منطقه اش نمی خوره.

چقدر می گیرن ؟
برای یک ماشین دور و بر 3 می گرفتن با همین حدودا انعام !!!!! - البته بیشر از 3 سال پیش.

این عکسی که گذاشته اید استاندارد ترین شیوه شست و شوی موتورسیکلت می باشد.

الف) یک آب روان می یابید. حالا توی لویزان یا لواسان باشه فرق نمی کنه.
ب) مقداری مایع شوینده با خود همراه ببرید
ج) بی خیال مردم و محیط زیست. همونجا دست به کار شوید!

رفیق خیلی ممنون

خواهش می کنم

حالا با توجه به اینکه این ویو ها کلاج ندارن اگه یه روزی مجبور بشم گواهینامه بگیرم اونوقت با اون موتور های شهرک ازمایش به مشکل برمیخورم..؟؟؟

اگه یه روزی مجبور بشوید!!! گواهینامه جزء اوجب واجبات است

تجربه می گه شما باید با یک موتور سی جی (نه هر کلاج داری) یک بار هم که شده امتحان کنید ولی خب بستگی به راکب هم دارد

راستی قیمت این کلاه ها حدودا چنده...؟؟؟(شرمنده سوال هام یه مقدار مبتدیه)

کدوم کلاه ؟!
کلاه بدون فک سبک دور و بر 18 بود - فکر کنم با تلنگر بشکنه
کلاه بدون فک انرژی 35 تومن + وزن 40 کیلو شایدم بالاتر !!!

سایر کلاه ها هم از 2 تومن شروع میشه به بالا (قیمت ها مال چند وقت پیشه + باید خودتون تشریف ببرید بازار و انتخاب کنید چون کیفیت ساخت ها خیلی متفاوته ولی اجناس قابل قبول و با قیمت متناسب اطراف 20 تا 40 هستند)

ایشالا خریدم یه عکس باهاش میندازم میذارم اینجا

عکس که در تاپیک خودش ولی از تجربیات سواری تون حتما بنویسید

A.IvI.I.N
01-09-2010, 12:14
اگه قیمت طرح ویو پیشرو و کویر هم بگین ممنون میشم:10:

AIRO
01-09-2010, 16:57

ممنون - از طرف یک روح سوار :38: -

خوب خودت بشور!:10:
اگه نمی تونی و جا ومکانش رو نداری برو کارواش ! من خیلی ها رو دیدم که موتورشون رو بردن کارواش اونو شستن !
zahedy2006 جان حتما اونجا اینجوری ولی این طرفها یه کارواش دیدم بالاش نوشته بود شست وشوی ماشین وموتور :18:

ولی کل کیف موتور داشتن به این که خودت بشوریش !:27:

piremard
01-09-2010, 19:46
سلام
محل و مکان دارم - کنار کوچه جلو در خونه - اگه 17-18 سالم بود . بله ! اما با این سنم شستن موتور - حالا هر موتوری بجز تام هاک دوج ، مثل رقصیدن با زیر پیرهنی وسط میدون ولی عصر می مونه :38:
موتور من اینقدر کثیفه که بعضی جاهاش قارچ زده ! تازه بوی جاخصی هم گرفته که سوارش می شم به لباسام سرایت می کنه . حیف فعلا دوربین دم دست ندارم و گرنه تصاویر بدیعی می شدند :38:

majid.shiraz
01-09-2010, 21:16
ای بابا پیر مرد مگه موتور شستن کار شاقیه؟
اول با شیلنگ آببگیر روش اگه زینش پاره یا سوراخه مواظب باش ضمن اینکه مواظب بوق و ودزدگیری که تازه خریدی باش که آب توش نره
تشت آب و تاید و کمی شامپو از بالا بشور تا پایین و خلاصه همین چیزا دیگه
اتوبوس که نمیخوای بشوری که 2 ساعت وقت ببره

majid.shiraz
01-09-2010, 21:22
قابل توجه دوستانی که قیمت موتور طرح ویو (کاب ) رو میخوان بدونن باید بگم ارزونترینش از 800.000 تومن به بالا تا 2.000.000 و 2.500.000 که از بین برندهای داخلی کویر مدل رادیسون خیلی خوب از آب درومده من خودم پیشرو 135 دارم قبلا هم احسان 125 داشتم اما پیشنهادم کویر (رادیسون)
راستی پلیس به این نوع موتورها گیر نمیده که خودش یه امتیازه

A.IvI.I.N
01-09-2010, 21:26
قیمت دقیق ویو کویر رادیسون چنده....؟؟؟
اگه خدا بخواد یا اینو میگیرم یا همون پیشرو 135.

majid.shiraz
01-09-2010, 21:43
قیمت دقیق ویو کویر رادیسون چنده....؟؟؟
اگه خدا بخواد یا اینو میگیرم یا همون پیشرو 135.
اگه پول داری همون کویر رو بردار تقریبا 100 تومن کویر گرونتره
کویر 950 960
پیشرو 880
البته 60 تومن بیمه هم اضافه کن به مبلغ
راستی رفته بوده واسه گرفتن سند موتور
قیمتها از 10 تومن تا 80 تومن افزایش داشته پیشرو و کویر 20 تومن
یادت باشه رادیسون بهتر از رکورد هست (هر دوشون کویر هستن اسم مدلشونه)
آخرش این کارت سوخت ما به دستمون نمیرسه

piremard
01-09-2010, 22:30
جان حتما اونجا اینجوری ولی این طرفها یه کارواش دیدم بالاش نوشته بود شست وشوی ماشین وموتور
کجاست ؟ من یکی دیدم انتهای خیابون خاور - دانشگاه علم و صنعت - ولی فقط ماشین بود و 1500 تومان می گیره .
این هم احتمالا منظورش "شستن موتوره ماشین" بوده !

ــــــــــــــــــــــ

یه راهنمایی تو اینترنت گرفتم - رفقای خارجیم نه سایتهای ایرانی - . گاز نیتروژن - نیتروکسید - برای تایرهای موتور خوبه . هم تایرها رو خنک و نیاز به بادشون رو کم می کنه . هم از اکسید شدن و خرده شدن لاستیک در اثر مرور زمان با نفوذ اکسیژن در بین ملکول های لاستیک جلوگیری می کنه .
من الان 2-3 ماهی هست که تنظیم باد نرفتم . موتورم که کلا خوابوندم . این چند روزم بخاطر مسائل سیاسی بیشتر از هر جنبده ای به موتور سوار بند می کنند !

bleu2u4u
01-09-2010, 22:58
پیرمرد شما اون چیزی که تو امضات نوشتی انجام دادی؟(خودم احساس میکنم که نکردی)
حالا این گاز نیتروژن و نیتروکسید از کجا گیر میاد؟
برای تایرهای ماشین هم مفیده؟
اونوقت الان که تابستون داره تموم میشه این خنک بودن تو پاییز و زمستون مشکل ساز نمیشه؟

piremard
01-09-2010, 23:06
پیرمرد شما اون چیزی که تو امضات نوشتی انجام دادی؟(خودم احساس میکنم که نکردی)
حالا این گاز نیتروژن و نیتروکسید از کجا گیر میاد؟
برای تایرهای ماشین هم مفیده؟
اونوقت الان که تابستون داره تموم میشه این خنک بودن تو پاییز و زمستون مشکل ساز نمیشه؟
سلام
برای ماشین که تاپیک داره ولی من در مورد موتور رو نمی دونستم . برای ماشین حدود 5 تومن در می آد . برای موتور باید ارزونتر باشه . نیتروکسید نسبت به دما کمتر واکنش می ده . باقیش رو همینجا بخونید . تجارب ماشین داراست :

موضوع امضا رو نگرفتم

mr_rayan
01-09-2010, 23:30
پیرمرد جان شما اگه خودت از این گازها استفاده کردی زحمت بکش تجربت رو بگو تا ما هم استفاده کنیم.آخه یجورایی آدم می ترسه دست به استاندارد موتور بزنه،از بس خطرناکه.
پریروز ترک موتور یکی از دوستان نشسته بودم که سی جی داره.داشت با سرعت کم می رفت مثلا 40 تا،یهو جفتمون با موتور نقش زمین شدیم اونم تو یه خیابون صاف و خلوت.
خلاصه یخورده زخم و زیلی شدیم.پاشدم بهش گفتم معلومه داره چیکار می کنی؟واسه چی خوردیم زمین؟خلاصه بعد از کلی کند و کاوش اینور اونور موتور فهمیدیم که گلگیر جلوی موتور شل شده بود و چسبیده بوده به لاستیک جلو و خلاصه موتور قفل کرده و ....
حالا تصور کنید اگه سرعتمون زیاد بود چی می شد:41::18:

.................................................. .................
پیری جان در مورد شسشوی موتور هم عرض کنم که کارواش ها موتور می شورند مگر اینکه حس کنند کارواششون تو کاخ سفید آمریکاست و ازین کارا نکنند وگرنه بیشترشون می شورند معمولا هم 2500 می گیرند بعضی ها هم 2000 تومن.
البته من چندسری بیشتر کارواش نرفتم ولی هر سری هم که رفتم راضی نبودم،خودم تمیزتر میشورم.

bleu2u4u
02-09-2010, 03:06
موضوع امضا رو نگرفتم

هی
یه جا باز کن ما هم داریم میام بین پیرمردا
من خیال کردم اون نکته تو امضاته نگو اون پست اصلا امضا نداره!!!
ما همیشه خونمون سر این جوی اب پر مهمونه
نه که مردم تو مصرف اب رعایت میکنن فقط میان مهمونی خونه ی ما تا ماشینشون رو بشورن
اگرم نخوای خودت بشوری میتونی روزا بیای بدی جماعت لنگ بدست کنار خیابون برات بشورن
البته من تو ماه رمضون از خونه بیرون نرفتم ببینم هستن یا نه
ولی قائدتا نباید مشکلی باشه
همیشه هستن

hosein-a7
02-09-2010, 09:23
سلام به دوستان یه سایت هست درباره موتور سنگین
یه سرچ کنید تو گوگل میاد تو صفحه دوم به همین اسمه
من که سر زدم جالب بود.

AIRO
02-09-2010, 10:48
پیرمرد جان شما اگه خودت از این گازها استفاده کردی زحمت بکش تجربت رو بگو تا ما هم استفاده کنیم.آخه یجورایی آدم می ترسه دست به استاندارد موتور بزنه،از بس خطرناکه.
پریروز ترک موتور یکی از دوستان نشسته بودم که سی جی داره.داشت با سرعت کم می رفت مثلا 40 تا،یهو جفتمون با موتور نقش زمین شدیم اونم تو یه خیابون صاف و خلوت.
خلاصه یخورده زخم و زیلی شدیم.پاشدم بهش گفتم معلومه داره چیکار می کنی؟واسه چی خوردیم زمین؟خلاصه بعد از کلی کند و کاوش اینور اونور موتور فهمیدیم که گلگیر جلوی موتور شل شده بود و چسبیده بوده به لاستیک جلو و خلاصه موتور قفل کرده و ....
حالا تصور کنید اگه سرعتمون زیاد بود چی می شد:41::18:

.................................................. .................
پیری جان در مورد شسشوی موتور هم عرض کنم که کارواش ها موتور می شورند مگر اینکه حس کنند کارواششون تو کاخ سفید آمریکاست و ازین کارا نکنند وگرنه بیشترشون می شورند معمولا هم 2500 می گیرند بعضی ها هم 2000 تومن.
البته من چندسری بیشتر کارواش نرفتم ولی هر سری هم که رفتم راضی نبودم،خودم تمیزتر میشورم.

من به گوشم خورد که این کار باعث می شه متور هنگام حرکت و سرعت زیاد تعادلش رو از دست بده درسته؟
--------------------------
حالا می دونی جالب چیه مال بنده هم پیچ جلوی گلگیرش افتاده اون یکیشم شل شده
لب مرزم !
ولی حوصله ندارم برم براش پیچ بگیرم:27:
----------------------------
پیرمرد جان مال موتور ماشین نبود که !:18:
موتوره موتور:31: !
من خودم توش موتور دیدم !
------------------------------------------
برعکس شما ها موتور من تمیزه تمیزه ولی حدودا یه وجب خاک روشه !:13:

یه چیز دیگه موتور من اسمم داره !!!:31: :10:
بدون شرح:
ولی هیچی 125 نمیشه بری یه تلق مشتی نسب کنی جلوش یه لنگ هم بندازی رو زین یه خورجینم بزاری روش یه قفل و زنجیر با شیلنگ ببندی به ترکش کلاهتم بزاری رو چراغ ترمز و از این جا دستی ها هم براش بزاری که مثل دستکشن و بری دانشگاه و...:46::8:

majid.shiraz
02-09-2010, 13:43
ولی هیچی 125 نمیشه بری یه تلق مشتی نسب کنی جلوش یه لنگ هم بندازی رو زین یه خورجینم بزاری روش یه قفل و زنجیر با شیلنگ ببندی به ترکش کلاهتم بزاری رو چراغ ترمز و از این جا دستی ها هم براش بزاری که مثل دستکشن و بری دانشگاه و...:46::8:
ای ول خود خودشه فقط اگه تلقش هم سایه بون داشته باشه عالی میشه
کارت سوخت موتورم اومد در خونه!!!
هنوز نرفتم پمپ بنزین
دوستان میتونن بگن اونایی که کارت رو برای اولین بار گرفتن چند لیتری بنزین توش داشته؟

AThEisT
02-09-2010, 13:50
فقط موتور خودم !
CG125 !!! روان ...
انجین تک تازی ...

خـــــــــــــــــــــــو وون !!!

عکساش رو واستون میذارم ...:31:

zahedy2006
02-09-2010, 14:15
ای ول خود خودشه فقط اگه تلقش هم سایه بون داشته باشه عالی میشه
کارت سوخت موتورم اومد در خونه!!!
هنوز نرفتم پمپ بنزین
دوستان میتونن بگن اونایی که کارت رو برای اولین بار گرفتن چند لیتری بنزین توش داشته؟

سلام

ما که هنوز اندر کفیم !!!
اما برای دوستم اطراف 100 لیتر داشت

MAHDIAGENT47
02-09-2010, 16:41
داداشيا كسي ميدونه قصه ي پلاك ملي كردن اين زد ايكسا چيه ؟ زياد شنيدم يعني اگه بشه تو تهرانم ميشه پلاك زد نه ؟

AIRO
02-09-2010, 17:50
داداشيا كسي ميدونه قصه ي پلاك ملي كردن اين زد ايكسا چيه ؟ زياد شنيدم يعني اگه بشه تو تهرانم ميشه پلاك زد نه ؟

:2:من که وقتی دیدمش حالم بهم خورد اصلا قشنگ نیست مثل تابلو اعلانات می مونه :2: دلت میاد پلاک به اون قشنگی کوچیک و جمع و جور رو بکنی جاش یه تابلو اعلانات با کلی چرت و پرت و اون رنگ آبی مسخرش .:2:
ما که تا شهرویر مهلت داریم بعدش کارت سوخت پخخخخ می شه .
من حاضرم کارت سوختم رو بسوزنن ولی پلاکرو عوض نکنم (اگه بزارن)
مختصر ومفید:
:2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2::2:

piremard
02-09-2010, 17:59
hi

با عرض تبریک و تشکر از مدیر انجمن اتومبیل و مدیریت کل . موتورسیکلت صاحب بخش شد . ولی چقدر تاپیک های قدیمی کشف کردن ایشون :دی

bleu2u4u
02-09-2010, 18:02
حرف پیرمرد چه برو ایی داره؟
یه اعتراض کرد سریع بخش رو راه انداختن!!!

MAHDIAGENT47
02-09-2010, 18:21
خوب واسه اين كه تاپيك راه بيفته يكي از اساتيد پالس 180 رو با آپاچي180 يه مقايسه اي بكنه ببينيم چي ميشه اطلاعاتمون زياد شه :46:

majid.shiraz
02-09-2010, 20:28
به به ، به سلامتی
پیر مرد آخر کا خودتو کردیا
بچه ها کدوم روغنها رو پیشنهاد میدید؟
بهران 40 توان یا بهران 50-20 اتوماتیک؟
اصلا روغن غلیظ توصیه میکنید یا رقیق؟

piremard
02-09-2010, 20:57
سلام
دوستان یه نکته : زحمت ایجاد بخش با مدیر انجمن اتومبیل بوده . ایشون بگمانم زمان قابل توجهی برای کشف تاپیک های موتورسیکلت تو آرشیو کشیدن . بنده هیچ پخی در انجمن نیستم :دی

بچه ها کدوم روغنها رو پیشنهاد میدید؟
بهران 40 توان یا بهران 50-20 اتوماتیک؟
اصلا روغن غلیظ توصیه میکنید یا رقیق؟
اول از همه من که روغن ایرانی پیشنهاد نمی کنم . روغن ایرانی فقط بدرد موتورهای دو زمانه ی قدیمی می خورند
اما در مورد سوالتون : برای چه موتوری ، چه نوع انجینی ؟ تو چه شرایط آب و هوایی ؟ موتور رادیات هم داره ؟

majid.shiraz
02-09-2010, 21:10
سلام
اول از همه من که روغن ایرانی پیشنهاد نمی کنم . روغن ایرانی فقط بدرد موتورهای دو زمانه ی قدیمی می خورند
اما در مورد سوالتون : برای چه موتوری ، چه نوع انجینی ؟ تو چه شرایط آب و هوایی ؟ موتور رادیات هم داره ؟

موتور بدون کلاچ کاب
رادیاتور هم نداره
135 سی سی
فعلا که تابستون و هوای گرم

AIRO
02-09-2010, 21:54
بیا حالا دست دست:8:
حالا این بخش نیاز به یه مدیر داره.
پیری جان الا که اینقدر نوفوذ داری مدیر می شی؟

---------- Post added at 10:54 PM ---------- Previous post was at 10:50 PM ----------

سلام
دوستان یه نکته : زحمت ایجاد بخش با مدیر انجمن اتومبیل بوده . ایشون بگمانم زمان قابل توجهی برای کشف تاپیک های موتورسیکلت تو آرشیو کشیدن . بنده هیچ پخی در انجمن نیستم :دی

تو به اندازه ی سن فروم قدرت ونفوذ داری:10:

piremard
02-09-2010, 22:20
موتور بدون کلاچ کاب
رادیاتور هم نداره
135 سی سی
فعلا که تابستون و هوای گرم
نظر شخصی :
کاسترول سفید 50 یا S.M
ویرایش : البته اگر موتور شما زیادی داغ می کنه طوریکه حرارتش رو کاملا حس می کنید بهتره از روغن هایی با گرانرویه بالاتر استفاده کنید . در اینجا منظور اینکه اگر روی جعبه روغن نوشته 20w50 شما بهتره از 30w50 استفاده کنید . و البته این موضوع رو مکانیک های موتور نمی دونند .
حتی ممکنه بشما بخندن اگر بگید روغن 20-دابلیو-50 می خوام . می گن : اسمش روغن 50 هست . بیست چی چیه !!؟ :18:

zahedy2006
02-09-2010, 23:19
ها سلام
من تا حالا این روغن ها را تست کرده ام
اسپیدی - یادم نمیاد!! - لیکو مولی - کاسپین - کاسترول - اسپیدی

جالبه کاسترول بعد از داغ کردن موتور دنده ها بد جا میروند.
لیکو از همه بهتر بود 5000 تومن پولشو دادم سر 600 ، 700 تا عوض کردم.
با این روغن "یادم نمیاد!!" نیروی مقاوم دنده کم شده بود
کاسپین متعادل بود
اسپیدی هم توی 100 تای اول جواب میده بعدش میشه آب روان!

majid.shiraz
03-09-2010, 14:30
موتور که داغ میشه
توصیه دوستان مصرف روغن بهران توان 40 هست اما من 20w50 استفاده میکنم که گرانروی بیشتری داره
ضمن اینکه من 4 لیتر میخرم و هر بار خودم روغن رو عوض میکنم اینجوری ارزونتر درمیاد:31:
آقای زاهدی 5000 واسه 1 لیتر روغن پرداخت کردی؟
بابا من از این پولا ندارم خرج کنم

zahedy2006
03-09-2010, 14:58
موتور که داغ میشه
توصیه دوستان مصرف روغن بهران توان 40 هست اما من 20w50 استفاده میکنم که گرانروی بیشتری داره
ضمن اینکه من 4 لیتر میخرم و هر بار خودم روغن رو عوض میکنم اینجوری ارزونتر درمیاد:31:

خب آره !! روغن خوب گرونه دیگه !! لیکو 5000 کاسترول 4000 کاسپین 3500-4000 اسپیدی 2000!!!!!

در ضمن من چون با موتور فقط می روم دانشگاه و می آیم (جالبه رفت و برگشت 4 کیلومتر هم نمیشه !!! - تنبلیه دیگه) نمی خواهم خراب بشود یا تو خرج بیفته چون نه پول تعمیر دارم نه وقت تعمیر و نه وقت لنگ موندن برای موتور

AIRO
03-09-2010, 18:13
به این روغن ها چه امتیاز می دین؟(به ترتیب بهشون ستاره بدین مثلا :***یا**)
ليکومولي:
کاسترول :
کاسپین:
سوپرآجيپ:
لاويچ:
ELF:
shel:
؟؟؟؟
راستی قضیه ی این روغن موتور های بی کیفیت چیه؟

piremard
03-09-2010, 18:15
موتور که داغ میشه
عزیزم شما روغن ضایعاتی رو کجا تلف می کنید اونوقت ؟ نکنه تو جوی آب می ریزی ؟
من هم بخاطر کثیف نشدن دست و بالم و هم اینکه پیچ تخلیه روغن خیلی بد قلقه همیشه می رم تعمیرگاه . 6 تومن پول تعویض می دم . چون مایلژ من کمه دیر بدیر به تعویض می افتم .
این روغنهایی که ما می ریزیم تو موتور - کاسترول و ... - تازه ارزونترین روغن ها هستن . روغن خوب از لیتری 10 تومان شروع می شه . بهترین کار بنظر من اینکه روغن رو از تعویض روغنیهای اتومبل بخرید . چون اونها عمده می خرن و قیمتاشون حداقل لیتری 1000 تومان کمتره .

یه چیزی : بنظرم بهتره یه تاپیک مجزا برای روغن انجین موتورسیکلت بزنیم . دیگه انجمن داریم . نه ؟

zahedy2006
03-09-2010, 20:18
سلام
کسی از این بهسوز ها تو موتورش ریخته؟ از اینهایی که باعث بالاتر رفتن عدد اکتان می شود

majid.shiraz
03-09-2010, 20:30
عزیزم شما روغن ضایعاتی رو کجا تلف می کنید اونوقت ؟ نکنه تو جوی آب می ریزی ؟
من هم بخاطر کثیف نشدن دست و بالم و هم اینکه پیچ تخلیه روغن خیلی بد قلقه همیشه می رم تعمیرگاه . 6 تومن پول تعویض می دم . چون مایلژ من کمه دیر بدیر به تعویض می افتم .

راستش یه حلب روغن جامد خوراکی هست که روغن سوخته ها رو میریزم توی اون بعد روغن تازه رو میریزم توی موتور با یه قیف پلاستیکی:31: بعد هم خدا بده برکت بطری نوشابه یا آب معدنی . با قیف روغن سوخته رو میریزم توی بطری و درشو میبندم قاطی زباله ها ردش میکنم بره

piremard
03-09-2010, 20:32
سلام
کسی از این بهسوز ها تو موتورش ریخته؟ از اینهایی که باعث بالاتر رفتن عدد اکتان می شود
یه "بهسوز" هست که در واقع یه وسیله قبل از کاربرات موتوره . بهسوز دیگه نشنیدم . بنظرم هر چی با بنزین مخلوط کنید رسوبات و کثیفی مجرای بنزین رو در پی داره . حالا بعضی ها روغن می ریزن . بعشی ها بستنی :دی

AIRO
03-09-2010, 20:40
از روغن سوخته استفاده بهینه کنید : باها میشه بدنه موتور یا زیر گل گیر ها رو تمیز کنیم یا خود موتور و اگزوز رو با آن تمیز کنیم مخصوصا در زمستان ها باعث می شه که از زنگ زدگی بدنه ، گلیگر و اگزوز جلوگیری کنه و کثیفی ها هم راحت تر پاک بشه البته بهتره روغن سوخته از یه سافی رد بشه !(البته به جای واژه ی تمیز کردن می تونیم از واژه محافظت کنیم یا هرچی دیگه !!!!)
کسی جواب منو نمی ده ؟ بابا مگه پست ها من نامریه ! :22:یا تصمیم گرفتین جواب منو ندین ؟:45:
جواب بدین:
ليکومولي:
کاسترول :
کاسپین:
سوپرآجيپ:
لاويچ:
ELF:
shel:
؟؟؟؟

majid.shiraz
03-09-2010, 21:39
سلام
یکی داوطلب بشه بره آزمایش کنه اگر جواب داد تا ما هم بریم استفاده کنیم
من که خیلی مشتاقم اما بنظرم بنزین سوپر کفایت میکنه مثلا 2 تا باک پشت سر هم که یه حالی به موتور بده

piremard
04-09-2010, 00:04
باها میشه بدنه موتور یا زیر گل گیر ها رو تمیز کنیم یا خود موتور و اگزوز رو با آن تمیز کنیم مخصوصا در زمستان ها باعث می شه که از زنگ زدگی بدنه ، گلیگر و اگزوز جلوگیری کنه و کثیفی ها هم راحت تر پاک بشه البته بهتره روغن سوخته از یه سافی رد بشه !(البته به جای واژه ی تمیز کردن می تونیم از واژه محافظت کنیم یا هرچی دیگه !!!!)
سلام
احتراما عارضم که بنظر اینجانب موتوریکه برای زنگ نزدن نیاز به لایه محافظ داشته باشه رو باید انداخت تو رودخونه :38:
موتورسیکلت مخصوصه در معرض قرار گرفتن نور خورشید و رطوبت قرار گرفتن ساخته می شه . اگر نه قیمت تموم شده ی آلیاژ اون خیلی کمتر بود و موتور هم مفت بود !

AIRO
04-09-2010, 00:58
این مشکل بیشتر تو cg125(یا همون گاری یا به قول دوستان ارابه ی مرگ و.....)بعد از این که یه مدت از عمر موتور ها بگذره ! زیر گلگیر ها کنارشون جک موتور قاب زنجیر به دلیل فرسایش تنه ی موتور اونجایی که زیر باتری قرار داره (به دلیل ریختن اسید) خورده می شه و در دراز مدت (با توجه به استفاده) زنگ می زنه (من اینو از روی تجربه گفتم با اینکه به موتور می رسم)
شما که موتورتون سی جی125 نیست ! موتور های سی جی حتی با کیفیت ترینشون بعد از استفاده و گذشتن زمان اینجوری می شه
یه نگاه به دور و برتون بندازین:31:

zahedy2006
04-09-2010, 03:07
سلام
احتراما عارضم که بنظر اینجانب موتوریکه برای زنگ نزدن نیاز به لایه محافظ داشته باشه رو باید انداخت تو رودخونه :38:
موتورسیکلت مخصوصه در معرض قرار گرفتن نور خورشید و رطوبت قرار گرفتن ساخته می شه . اگر نه قیمت تموم شده ی آلیاژ اون خیلی کمتر بود و موتور هم مفت بود !

سلام
خیلی موتور رو دست بالا می گیرید!!

الان فهمیدم - چند ساعت پیش - که نور پایین ندارم. کنتاکت سوخته بود
اومدم چراغ رو باز کنم که مصائب شروع میشه.
کاسه چراغ جنس بی کیفیت و پلاستیکی که در اثر حرارت آب شده بود و روی قسمت پایه لامپ رو گرفته بود و مانع از پیچش اون می شد. من هم فلزی را داغ کردم و به وسیله آن پلاستیک های اضافه را برداشتم تا پایه لامپ آزاد شود.
خود پایه لامپ یک قسمت داره که روی آن لحیم آب کرده اند و محل تماس لامپ با پایه است. یکی برای کنتاکت نور پایین و دیگری نور بالا.
یکی از پایه ها هم شکسته و دررفته است!

زیر کاسه چراغ یک پیچ وجود دارد که برای ما وجود ندارد !!!
یه بار تو اتوبان داشتم سریع می رفتم که صدای تلق تولوق اومد!! گفتم سنگی چیزی بود خورد به چرخ. الان می بینم که پیچ افتاده و رفته پشت بوق اونجا برای خودش ورجه وورجه می کرده !!:27:

الان هم من کاسه چراغ ندارم. شبیه موتور تصادفی ها شده !:19:

جواب بدین:
ليکومولي:
کاسترول :
کاسپین:
سوپرآجيپ:
لاويچ:
ELF:
shel:
؟؟؟؟

تو تاپیک روغن جواب خودم را دادم

piremard
04-09-2010, 04:56
خیلی موتور رو دست بالا می گیرید!!

سلام بر یو
دیگه یکسری چیزا هست که تعارف نیست . موتور باید و باید نسبت به رطوبت عایق باشه . البته منظور از رطوبت سیلاب نیست !

سی.جی 125 هم نسبت به آب مقاومت بالایی داره . موتورهای ژاپنی که هنوز تو بعضی خونه ها و زیر زمین ها نگهداری می شند با وجود چندین سال زنگ خرده گیهای کمی اونهم در جاهای نچندان مهمی دارند .

این بستگی به حس مسوولیت سازنده قطعات داره . شاید موتورهای مونتاژ چین از آلیاژ فلزات ضایعاتی استفاده می کنند که با یه تصادف دو شاخ و محور می شکنه . یا روی بدنه رو کروم نمی کشند . نمی دونم ! اما بهرحال این توقع اصلا از موتور زیاد نیست . دیگه اینم توقع نکنیم که حتی در حد و اندازه دوچرخه هم نیستیم !!
موتور خوده من که آشغاله با همه وجود فقط کثیفه . با وجود کلی آبی که همسایه با شیلنگ روش می پاشه زنگ نزده . حتی اسید فضله ی کفتر روی کروم بدنه تاثیر نذاشته !

zahedy2006
04-09-2010, 11:52
سلام بر یو
دیگه یکسری چیزا هست که تعارف نیست . موتور باید و باید نسبت به رطوبت عایق باشه . البته منظور از رطوبت سیلاب نیست !

سی.جی 125 هم نسبت به آب مقاومت بالایی داره . موتورهای ژاپنی که هنوز تو بعضی خونه ها و زیر زمین ها نگهداری می شند با وجود چندین سال زنگ خرده گیهای کمی اونهم در جاهای نچندان مهمی دارند .

این بستگی به حس مسوولیت سازنده قطعات داره . شاید موتورهای مونتاژ چین از آلیاژ فلزات ضایعاتی استفاده می کنند که با یه تصادف دو شاخ و محور می شکنه . یا روی بدنه رو کروم نمی کشند . نمی دونم ! اما بهرحال این توقع اصلا از موتور زیاد نیست . دیگه اینم توقع نکنیم که حتی در حد و اندازه دوچرخه هم نیستیم !!
موتور خوده من که آشغاله با همه وجود فقط کثیفه . با وجود کلی آبی که همسایه با شیلنگ روش می پاشه زنگ نزده . حتی اسید فضله ی کفتر روی کروم بدنه تاثیر نذاشته !

علیک سلام بر یو

ما هم عارض شویم خدمت شما که موتور خودش عایق است یعنی انجین عایق هست (فشار روغن) ولی مشکلات جاهای دیگه بروز می کنه.

1- پیچ ها: اینقدر بی کیفیت هستند که با آچار بکس آلمانی (از دیدگاه تجربه بسیار استاندارد) هم باز و بسته میشوند کروم روشون از بین می رود و نقطه ای می شود برای زنگ زدگی
2: قاب زنجیر: این موتور باید باتری خشک داشته باشه (منظورم غیر اسیدی هست) چرا که اسید اضافی دقیقا پشت قاب زنجیر می ریزد و اگر یک مقدار شیلنگ تخلیه اسید اضافی کوتاه باشد به خدمت قاب زنجیر می رسد.
3: جاهایی که دیده نمی شوند اصلا رسیدگی ندارند. مثلا داخل همین قاب زنجیر. با این که در معرض انواع چربی هست که از گیریس زنجیر بر می خیزد تنها یک رنگ ساده دارد. یا زیر گلگیرها

کلا همون 500 تومن می ارزه!!!

این موتور سابقه شکستن هم دارد !

در مورد جمله آخر هم عارض شویم مجددا که موتور ما نیز مورد هجمه پرندگان سردسیری و گرمسیری هست اما زنگ زدگی مربوط به جای دیگری است.

piremard
04-09-2010, 12:00
اعصابم خرده .....
صبح ساعت 9 تازه خوابیدم . نیم ساعت پیش دیدم صدای دزدگیر بلند شده - هشدار نه آژیر - . اهمیت ندادم . بعد دوباره زد . باز نرفتم . تا بار سوم که دیگه آژیرش بلند شد . با لباس خواب و چشمای پف کرده رفتم می بینم سه تا جوون دارن موتور رو تکون می دم . می گم : چرا پس زنگ نمی زنی ؟
می گه زدم دیگه !!
بعد که اومدم موتورو جابجا کنم تا ماشینشو پنچری بگیره . می گه : نخواستیم مزاحمتون بشیم !!!!!!!!!
موتور رو جابجا کرده . دیده داره آژِر می زنه ... بعد نخواسته مزاحم بشه . یکی نیست بگه اگه من دلم می خواست کسی بموتورم دست بزنه دیگه آژیر روش نمی ذاشتم که !

موتورو بردم جلوتر کنار تیر چراغ برق موقتا پارک کردم و سپردم که کارشون تموم شد زنگ بزنن . همسایه پهلویی اومده درست همونجا ماشین پارک کنه ، موتور رو گذاشته جلو خونه همسیاه پهلویی !

حالا زنگ خونه رو زدن رفتم بیرون وایسادم ! ... تا پسر همسایه پهلویی اومده می گه : تو گذاشتی این موتورو جلو در خونه ما ! گفتم نه من گذاشته بودم جلو تیر برق . جابجاش کردن . الان اینا - اشاره به تیم پنچر گیری - کارشون تموم شه بر می گردونمش ... اونم که یه آدم باحال ! یجور با حالت تاسف باری رفت خونه و منم کلی از پشت دربشون معذرت خواستم .

به این گوسفندا سپرده بودم زنگ بزنن . بعد از یه ربع رفتم در خونه می بینم کارشون تموم شده و ماشینم نیست . جوونای الاف کنار کوچه دارم موبایل بازی می کنن ! موتورو آوردم در خونه . اما انصافا شعور تو این کشور کیمیاست .

و فکر نکنید جنوب شهر زندگی می کنما . تازه وقت کنند دم از فرهنگ همسایگی و آپارتمان و ... نشینی هم می کنند !

دیشب می خواستم برم بیرون متوجه شدم راهنمای موتور دست خورده و دنده های موتورو از خلاص در آورده بودن .

روزی چند بار صدای موتورو در می آرن . حالا خوبه موتوره بدبخته من کاملا تو زاویه در خونه بسته شده و همه می شناسنش .... اعصابم خرده که جلوی این پسر همسایه سکه یه پول شدم . اونم نه بخاطر کار خودم . از پشت در شنیدم . این جوونکا دارن بهم می خندن ! : " آره من همیشه می خواستم بدونم صاحاب این موتوره کیه ... دیدی عجب ... " !

ملت بیشعور ... موتورسوار مظلوم ... موتورسیکلت سر راهی !