PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گفتگوی آزاد موتور سیکلت

صفحه ها : 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9

X7UN
28-11-2009, 00:49
وای سلام بچه ها...
ببخشید چند روز نبودم ،،، ADSL قطع شده بود ، الانم دارم با Dialup کار میکنم ، نمیدونین این ADSL چه نعمتیه ...
یکی از دوستام میگه یه موتور دارم و خودم از گمرک ترخیصش کردم...
میگه Honda 250 هستش و پلاک ملی هم داره و مدل 2007 .....
حالا که ازش پرسیدم اسمش و مدلش چیه ،، میگه من از موتور سر در نمیارم ولی کورسیه و پایین کایتش نوشته Super Course AX1 ...
والا من که تا حالا همچین چیزی ندیدم ،،، AX1 که کورسی نمیشه و مدل ریس هم نداره !!!
شما همچین چیزی دیدین یا شنیدین؟

androgynous
30-11-2009, 11:09
اقابون یه سوزوکی بندیت 250سی سی
با مدارک کامل
مثل پلاک ملی .سند.کارت موتور
مدلشم پائین باشه
فقط از نظر موتوری سالمو از نظر ظاهری ای تمیز باشه چه قیمته؟؟
. موتووراشون که میگن vc و غیره vc جریان چیه.

s-a-l-i-m
01-12-2009, 17:16
بچه ها این موتور می تونید بگید مدلش چیه و قیمت و حجم موتور و ....

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

piremard
01-12-2009, 21:14
فاقد شرح :20: :

به گزارش ايسنا، سردار رجب‌زاده امروز در جمع خبرنگاران در رابطه با ادامه طرح انضباط اجتماعي در پايتخت، اظهار كرد: مي‌خواهيم به اغتشاشات موتورسواران در سطح شهر خاتمه دهيم كه پايان دادن به اين هرج و مرج در سطح شهر توسط اين افراد بدون پشتيباني امكان‌پذير نيست، در نتيجه طرح برخورد با موتورسواراني كه قوانين راهنمايي و رانندگي را رعايت نمي‌كنند، به صورت محكم و قاطع انجام خواهد شد.

وي با اشاره به اين كه فرماندهي تهران بزرگ توان ساماندهي موتورسواران را دارد، افزود: موتورسيكلت‌ وسيله نقليه‌اي است كه بايد تمام قوانين راهنمايي و رانندگي رعايت كند كه البته اجراي اين طرح نيازمند پشتيباني رسانه‌هاست.

فرمانده انتظامي تهران بزرگ ادامه داد: برنامه‌ريزي‌هاي لازم در اين باره انجام شده كه بحث برخورد با موتورسواران اطلاع‌رساني خواهد شد، هر چند اين موضوع نيازي هم به اطلاع‌رساني ندارد، چون اجراي اين موضوع همان اجراي قوانين راهنمايي و رانندگي است. البته خواهشمنديم كسي هم طرفداري و دلسوزي نكند و اجازه دهند اين طرح اجرايي شود.

وي در پاسخ به سوال ايسنا مبني بر اين كه آيا در اين طرح با موتورسواران مسافربر برخورد خواهد شد؟ اظهار كرد: تاكنون كه به اين موضوع كاري نداشته‌ايم و اين افراد به كارشان ادامه مي‌دهند، اما اين را نيز در نظر بگيريد كه 98 درصد از كيف‌قاپي و زورگيري توسط موتورسواران انجام مي‌شود. پس در نتيجه پليس با افرادي كه به وسيله موتورسيكلت‌ اقدام به سرقت مي‌كند، برخورد خواهد كرد و موتورسواران هم اگر قرار است در شهر فعاليتي انجام دهند بايد ضابطه‌مند شوند.

سردار رجب‌زاده ادامه داد: در حال حاضر 95 هزار تاكسي در تهران موجود است، آيا اين تعداد توان حمل و نقل مسافران را ندارد كه مردم بخواهند سوار موتورسيكلت‌ و يا خودروهاي شخصي شوند كه تبعات آن هم تجاوزات و تعدي‌هاي توسط اين خودروهاي شخصي است، اگر تاكسي‌ها براي مردم كار كنند و در اختيار آن‌ها باشند، ديگر مسافر نيازي ندارد كه سوار خودروهاي شخصي شود.

piremard
01-12-2009, 21:39
بچه ها این موتور می تونید بگید مدلش چیه و قیمت و حجم موتور و ....

Kawasaki Ninja ZX-12R
1200 سی.سی . از 2006 دیگه ساخته نمی شه

androgynous
05-12-2009, 11:21
اقابون یه سوزوکی بندیت 250سی سی
با مدارک کامل
مثل پلاک ملی .سند.کارت موتور
مدلشم پائین باشه
فقط از نظر موتوری سالمو از نظر ظاهری ای تمیز باشه چه قیمته؟؟
. موتووراشون که میگن vc و غیره vc جریان چیه.

androgynous
05-12-2009, 12:11
اصلا به بندیت 250 که 4 سیلند پلاک ملی
و اجازه تردد میدن یا نه؟؟
چون شنیدم به موتورهای 250 که 4 سیلند باشه
یا پلاک نمیدن یا اگه بدن با هزار زور پارتی میدن درسته؟؟

mr_rayan
05-12-2009, 22:37
4 سیلندرو اصلا مجوز نمیدن در حال حاضر.فقط تا دو سیلندر اونم بعد از کلی منت گذاشتن تایید شده.

mr_rayan
05-12-2009, 22:43
4 سیلندرو اصلا مجوز نمیدن در حال حاضر.فقط تا دو سیلندر اونم بعد از کلی منت گذاشتن تایید شده.

androgynous
07-12-2009, 03:20
یعنی من به هیچ وحه نمیتونم یه بندیت مدل پائین پلاک ملی با مدارک کامل پیدا کنم
حدود 2 ملیون تا2200
کمک کمک کمک کمک کمک

mr_rayan
09-12-2009, 01:29
داداش من دقیقا نمیدونم.یسر برو گمرک بگرد،یسر هم برو شهباز بگرد،اگه گیرت اومد که مبارکت باشه،اگه گیرت نیومد یعنی نیست دیگه.
در ضمن اگه هم مدل پایین میخوای بگیری که پلاک ملی نیست،نهایتش اینه که از همین پلاک معمولیاست.

siavash78_HU
10-12-2009, 16:55
اصلا به بندیت 250 که 4 سیلند پلاک ملی
و اجازه تردد میدن یا نه؟؟
چون شنیدم به موتورهای 250 که 4 سیلند باشه
یا پلاک نمیدن یا اگه بدن با هزار زور پارتی میدن درسته؟؟

عزیزم بندیت 250 که دوسیلندره. بندیت 400 سی سی چهار سیلندره.

piremard
10-12-2009, 17:50
عزیزم بندیت 250 که دوسیلندره. بندیت 400 سی سی چهار سیلندره.
خیر 4 سیلندره با 45 اسب قدرت . بیشتر این قدرت رو بنظرم بخاطر همین داره .

X7UN
11-12-2009, 01:46
سلام بچه ها ، بعد از چند روز دوباره اومدم...
وای جاتون خالی ،،، CRM سوار نشده بودم ، مال یکی از دوستام بود ، حالا که سوار شدم باورم نمیشد 250 باشه ، خیلی پر زور و شتاب بود ، اصلا دوس نداشت رو زمین باشه ، دلش میخواست پرواز کنه !
موتوره عاشقه تل و تپه بود ، هرجا میزدیش میرفت بالا ، فکر کنم از دیوار صاف هم بره بالا !
الان تهران CRM 250 مدل 96 رو پلاک میکنن ؟
این یکی خیلی تمیز بود ، برگ سبز و برگه ترخیص از طرف دادگاه و مجوز عبور و مرور از راهنمایی و رانندگی و یه مجوز از سپاه هم داشت!
دوستم میگفت 5 میلیون !
در مقابل قیمت تهران که میگن 6 یا 7 میلیون ، خوبه !
هرکی میخواد بگه تا ترتیب معامله رو بدم !
اگه پول داشتم خودم برمی داشتم... :45:

siavash78_HU
11-12-2009, 02:35
بابا من خودم یه بندیت 400 داشتم قهوه ای سوخته مدل 98 که 4 سیلندر بود و یکی از دستان 250 شو داشت که سفید و سبز فسفری دو رنگ بود و 2 سیلندر بود. حرف 2 سال پیشه. هر دو هم همزمان از دبی خریداری شده بودند.

piremard
11-12-2009, 06:07
سلام بچه ها ، بعد از چند روز دوباره اومدم...
وای جاتون خالی ،،، CRM سوار نشده بودم ، مال یکی از دوستام بود ، حالا که سوار شدم باورم نمیشد 250 باشه ، خیلی پر زور و شتاب بود ، اصلا دوس نداشت رو زمین باشه ، دلش میخواست پرواز کنه !
موتوره عاشقه تل و تپه بود ، هرجا میزدیش میرفت بالا ، فکر کنم از دیوار صاف هم بره بالا !
الان تهران CRM 250 مدل 96 رو پلاک میکنن ؟
این یکی خیلی تمیز بود ، برگ سبز و برگه ترخیص از طرف دادگاه و مجوز عبور و مرور از راهنمایی و رانندگی و یه مجوز از سپاه هم داشت!
دوستم میگفت 5 میلیون !
در مقابل قیمت تهران که میگن 6 یا 7 میلیون ، خوبه !
هرکی میخواد بگه تا ترتیب معامله رو بدم !
اگه پول داشتم خودم برمی داشتم... :45:
هاندا سی.ار.ام بنظرم دو زمانه هست . نه ؟ با این پول می شه سوزوکی 250 خرید :46:

hamid gol
13-12-2009, 07:49
سلام
من می خواهم موتوری تا 1.5 میلیون تومن بخرم
شما چه موتوری را پیشنهاد می کنید
فرقی نداره تریا باشه یا موتور معمولی دیگه ای!
برای فروش موتور کارکرده بیمه داشتن لازمه یا نه؟

mr_rayan
14-12-2009, 00:34
برای سند زدن بیمه لازمه،حالا چه صفر باشه و چه کارکرده.

piremard
14-12-2009, 17:40
یه سووال :
من می خوام اونجر 200 بخرم . می خوام بدونم الان بخرم یا سال شمسی بعدی ؟
چون بازار موتور عجیبه . از یک طرف قیمت فولاد رفته بالا و الان موتور روان 200 که 1.5 بود بیشتر از 1.7 شده . از طرفی آپاچی 180 قیمت آپاچ 160 رو شکست ! حالا من می خوام بدونم به امید قیمت ارزون و بازار 250 سی.سی سال بعد بمونم یا همین الان اینو بخرم .
در ضمن من سالی نهایتا چند بار سوار موتور می شم . نه کاری در سطح شهر دارم و نه جایی برای رفتن ! فقط برای تنوع می خوام بخرم . ممنون می شم راهنماییم کنید . دنبال موتورهای آف رود و نیکد و اسپورت هم نیستم

mehran_286
17-12-2009, 18:59
سلام بر همه
دیروز مگلی قیمت کردم میگه 180 سی سی قیمت 3.800 شاخ در اوردم ؟
3.800؟؟؟؟/

piremard
23-12-2009, 19:20
دو فیلم کوتاه از قدرت موتور تریل روان 200 در برف و رقابت با ktm 400 :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mr_rayan
24-12-2009, 00:34
یه سووال :
من می خوام اونجر 200 بخرم . می خوام بدونم الان بخرم یا سال شمسی بعدی ؟
چون بازار موتور عجیبه . از یک طرف قیمت فولاد رفته بالا و الان موتور روان 200 که 1.5 بود بیشتر از 1.7 شده . از طرفی آپاچی 180 قیمت آپاچ 160 رو شکست ! حالا من می خوام بدونم به امید قیمت ارزون و بازار 250 سی.سی سال بعد بمونم یا همین الان اینو بخرم .
در ضمن من سالی نهایتا چند بار سوار موتور می شم . نه کاری در سطح شهر دارم و نه جایی برای رفتن ! فقط برای تنوع می خوام بخرم . ممنون می شم راهنماییم کنید . دنبال موتورهای آف رود و نیکد و اسپورت هم نیستم

به نظر من شما همین امسال بخر و سوار شو،قیمت موتور که پایین نمیاد،در ضمن 100% سال دیگه قیمت ها هم بالاتر میره،در مورد موتورهای 250 سی سی هم که فعلا هرچی وارد بازار میشه با قیمت های بالا وارد میشه و اصلا هیچ تاثیری رو قیمت های موتورهای ارزون قیمت تر نداره.
من اگه جای شما بودم میخریدم و استفاده می کردم،حالا این بستگی به خود شما.

mr_rayan
03-01-2010, 00:23
دوستان امروز نمایندگی باجاج بودم.یه نمونه از موتورسیکلت پالس 220 آورده بودن و تو نمایندگی گذاشته بودن.طبق گفته مسئول خود فروشگاه هم 20/10/88 ثبت نام میکنن و 20/11/88 هم تحویل میدن.قیمت رو 2500000 اعلام کردن و همه رو همون موقع ثبت نام نقد می گیرن.
من خودم که یه نگاه کوتاه به موتور انداختم دیدم که چیز زیادی تغییر نکرده نسبت به پالس 200 به جز چند موارد مثل:
دیسکی شدن ترمز عقب،جمع تر شدن فرمون جلو و همونطور چرخش خیلی بهتر فرمون نسبت به پالس 200 و میشه گفت که فرمون هم فوق العاده نرم تر و سبک تر عمل میکنه.
قرار گرفتن آینه ها روی فلاپ جلو
بزرگتر شدن فلاپ جلو و همینطور عوض شدن حالت فلاپ های کناری
عوض شدن چراغ های جلو یعنی دیگه کاسه ای نیست و .....(نمیدونم به اون مدل چراغ چی میگن)
به خاطر حالت فلاپ جلو موتور کمی کشیده تر شده و صفحه کیلومتر کمی جلوتره
تغییر کردن حالت صفحه کیلومتر البته قسمت دور موتور ولی همچنان آنالوگ(چون موتور خاموش بود در مورد قسمت دیجیتال چیزی نمیتونم بگم)
قویتر شدن کمک های جلو و البته احساس کردم که کمی هم کوتاه تر شده ولی شاید خیلی کم
یه نکته جالب که بوق هاش دقیقا شده بود اندازه بوق همین هنداهای خودمون یعنی همونقدر کوچیک
کاربرات خنک کننده روغنش هم یه کوچولو بزرگ تر شده بود
.....
فعلا نکته دیگه ای به خاطرم نمیرسه
راستی یه نکته دیگه اینکه با توجه به این مطلب که قبلا اعلام کرده بودن قرار انژکتوری وارد بشه ولی نمیدونم چرا به حرفشون عمل نکردن و خیلی راحت هم زیرش می زنن.

piremard
11-01-2010, 22:49
خیلی گرونه . طراحیشم از نظر کشیدگی ترکیب زین و باک و فلاپ بده . دراز نشون می ده . فلاپ نداشت خیلی قشنگتر بود تا با این وضعیتش . شتاب و سرعتشم که تغییری نداره شاید هندلینگش بهتر شده باشه . هر چند که از پالس 200 بهتره ولی ای کاش این یاماها 15 رو مونتاژ می کردن .
ــــــــــــــ
حدس می زنید این عکس موتور چی باشه ؟ :

پولسار 180 مدل 2002 که با کم سلیقگی طراحی شده . بک سیتش شبیه کوهان شتر شده . اگزوز هم کاملا خارج می زنه . ساسپنشن موتور هم کاملا مشخص می کنه که موتور اسپرت(سوپر بایک ) نیست اما خب در مجموع بنظر من کار جالبیه

Naser2959
18-01-2010, 21:47
اونقدر آدم دیدم با موتورمردن که تو بحثتون میترسم شرکت کنم البته بدبختانه خودم مجبورم هر روز با موتور برم سر کار

javad gol
19-01-2010, 17:59
خیلی قشنگ درست کرده
اسم این موتوز که شبیهش درست کردن هایابوسا هست به ژاپنی یعنی شاهین تو طراحی اش از
اون الهام گرفتن تنها پرنده ای که هنگام فرود به سرعت 300km/h میرسه و این موتور بیشتر برای
رکورد زنی ساخته شده یعنی سرعت بالای 300 مثل kawazaki zx-1400r
البته ببخشید اساتید ناراحت نشن
suzuki gsx-1300r hayabusa

piremard
23-01-2010, 16:31
چراغ زنون 8000کی بنظر من از ضروریات موتورسیکلته . چون جسه ی موتور کوچکتر از باقی خودروهاست معمولا بسختی دیده می شه بخصوص تو جاده و شب . این چراغ بدرد اتومبیلها نمی خوره و فقط جنبه ی اسپرت و تزئینی داره ولی واقعا برای موتورهای تورینگ و بخصوص آف رودها یه نعمته . فقط تو ناحیه کوهستانی چشم حیوانات ولگرد رو خیره می کنه و اونا وسط جاده میخکوب بسمت شما نگاه می کنند !

دوکاتی قبل و بعد از زنون

_Kami_
09-02-2010, 19:12
سلام خدمت همگی دوستان . من حدود 8 ماه که پالس 200 دارم اما میخوام عوضش کنم . به نظرتون اپاچی 180 بگیرم یا صبر کنم پالس 220 بیاد بخرمش؟ :20:

piremard
10-02-2010, 22:28
سلام خدمت همگی دوستان . من حدود 8 ماه که پالس 200 دارم اما میخوام عوضش کنم . به نظرتون اپاچی 180 بگیرم یا صبر کنم پالس 220 بیاد بخرمش؟ :20:
اگر وقت ثبت نام پیش فروش بود چرا ! ولی الان بنظر من ضرره . این پالس شما بیشتر از این می ارزه . این آپاچی ها هم اینطور که من شنیدم صدای اگزوز بدی دارند . از طرفی بخاطر طمع فروشندگان خرده در بازار به احتمال قوی در خیابون زیاد می شند و کلاس موتور رو پایین می آرن !

_Kami_
10-02-2010, 23:16
اخه هندل نداره پالس 200 تو زمستون که باید تو دنده 2 روشنش کرد تعمیر گاه خود پالس بردم نتونستن درست کنن ! از یه طرف هر مسافر کشی رو میبینی الان دیگه پالس 200 داره :31: . 1 سال پیش اپاچی 160 داشتم اشباه کردم فروختم :41: . سواری اپاچی یه چیز دیگه هست . در کل سواری و شتاب اپاچی قابل مقایسه با پالس نیست . Only Apache:40:

piremard
11-02-2010, 14:26
اخه هندل نداره پالس 200 تو زمستون که باید تو دنده 2 روشنش کرد تعمیر گاه خود پالس بردم نتونستن درست کنن ! از یه طرف هر مسافر کشی رو میبینی الان دیگه پالس 200 داره :31: . 1 سال پیش اپاچی 160 داشتم اشباه کردم فروختم :41: . سواری اپاچی یه چیز دیگه هست . در کل سواری و شتاب اپاچی قابل مقایسه با پالس نیست . Only Apache:40:
زمستون که دیگه تموم شد ! تازه آخر ساله خرید و فروش نوسان خودش رو داره با توجه به تحویل دادن پیش فروشهای آپاچ 180
در مورد سواری هم ، فکر نمی کنم اینطوریام باشه . شما دو موتور تو تقریبا یک رنج رو با هم مقایسه می کنید . نه کاواساکی رو با پالس 200 ! من هیچ کدوم از این موتورها رو نداشتم ، ولی بنظرم حداقل ایمنی پالس بیشتر از آپاچ می آد . تازه با این هجوم پیش فروشها احتمال زیاد جای سی.جی ها رو تو خیابون می گیره !
البته اینا فقط نظر منه :46:

_Kami_
11-02-2010, 16:34
اره حرفت درسته پالس و اپاچی فرقه زیادی ندارن. تو مایه های 6 میلیون یه موتور صفر که خوب باشه میشه معرفی کنی:40:

piremard
12-02-2010, 11:01
اره حرفت درسته پالس و اپاچی فرقه زیادی ندارن. تو مایه های 6 میلیون یه موتور صفر که خوب باشه میشه معرفی کنی:40:
خیلی وقته گمرک نرفتم . از طرفی فعلا قیمتا پرته . کاواساکی های 6 میلیون الان 10 تومان شدن . بنظرم بهتره منتظر بود تا ببینیم این مگلی و موتورهای جدید که قراره بیان چه کیفیتی دارن
من تصور می کنم اگر انواع 250 سی.سی تو بازار زیاد بشه هم قیمت خودشون و هم قیمت پولسار و آپاچ رو می شکنن !

mr_rayan
18-02-2010, 02:00
امروز یه پالس 200 دیدم که فلاپ جلو و کیلومتر سوپر کیپس 150 انداخته بود رو موتورش.
خداییش خیلی ضایع شده بود.موتور کلا خارج می زد.

hamed999
24-02-2010, 14:32
یه موتور تا 1500 میخوام که به قشنگیه کسیر 150 باشه و شتاب آپاجی رو هم داشته باشه و تا 140 راحت بره ----- اگه موتوری رو هم مد نظر دارید که خصوصیات بالا رو داره اما از 1500 بیشتره بگید فوقش اگه تونستیم کار کرده اش رو میخریم فقط سریع جواب بدین

mr_rayan
25-02-2010, 01:08
یه موتور تا 1500 میخوام که به قشنگیه کسیر 150 باشه و شتاب آپاجی رو هم داشته باشه و تا 140 راحت بره ----- اگه موتوری رو هم مد نظر دارید که خصوصیات بالا رو داره اما از 1500 بیشتره بگید فوقش اگه تونستیم کار کرده اش رو میخریم فقط سریع جواب بدین
خب آپاچی کارکرده بگیر.فکر کنم همه خصوصیاتی که شما می خوای داره دیگه.

hamed999
25-02-2010, 14:05
آپاچی 160 یا 180 میشه یه قیمت بدین ؟ هم نو هم کارکرده ای که تمیز باشه ----- آپاچی چه رنگهایی داره ؟ این آپاچی یعنی راحت 140 تا میره ؟ آپاچی سرعت و شتابش بیشتره یا پالس200؟

---------- Post added at 03:05 PM ---------- Previous post was at 03:03 PM ----------

هیچ سایتی تو نت نیست که ما بتونیم لا اقل موتور هایی که داخل بازار ایران پیدا میشن رو مشخصاتشون رو ببینیم با قیمت؟

fire159
25-02-2010, 18:31
سلام به همه دوستان ميخوام يه موتور كراس 150تا 200 سي سي از همين ايراني هاي بخرم كه البته چيني هستن چون قدم بلنده از اين مدلها ميخوام پيشرو / راديسون / كوير / جت رو / .... . كسي اينا رو داشته ؟ چطورن ؟ كدوم يكي بهتره - سرعت - قدرت - مصرف سوخت - قيمت لوازم و تعميرات نصبت به CG125 ? مرسي از راهنمايي تون اگه سريع جواب بدين چون ماشينم رو فروختم پياده ام

piremard
26-02-2010, 09:02
آپاچی 160 یا 180 میشه یه قیمت بدین ؟ هم نو هم کارکرده ای که تمیز باشه ----- آپاچی چه رنگهایی داره ؟ این آپاچی یعنی راحت 140 تا میره ؟ آپاچی سرعت و شتابش بیشتره یا پالس200؟

---------- Post added at 03:05 PM ---------- Previous post was at 03:03 PM ----------

هیچ سایتی تو نت نیست که ما بتونیم لا اقل موتور هایی که داخل بازار ایران پیدا میشن رو مشخصاتشون رو ببینیم با قیمت؟
قیمت نو اون حدودی 2100 هزار هست . حداکثر سرعتشم همونیکه کمپانیش اعلام کرده و 140 تا نمی ره مگر در شرایط خاص مثل باد موافق ! یا سوخت و انجین دستکاری شده و سرازیری و کیلومتر شمار معیوب !
رنگاش هم سیاه و زرد و سفید هستند بگمانم رنگ دیگه نداشته باشه - 180 منظورمه - شتابش از پالس 200 کمتره و هندلینگش هم همینطور ولی منظور از کمتر بودن تفاوت فاحش نیست . سایتی هم اگر وجود داشته باشه قیمتهاش قابل اطمینان نیست . چون روز بروز آپدیت نمی شند . نرخ هایی که حتی خود کمپانیها اعلام می کنند با نمایندگیهاشون فرق داره . چه رسه به سایت های متفرقه !

سلام به همه دوستان ميخوام يه موتور كراس 150تا 200 سي سي از همين ايراني هاي بخرم كه البته چيني هستن چون قدم بلنده از اين مدلها ميخوام پيشرو / راديسون / كوير / جت رو / .... . كسي اينا رو داشته ؟ چطورن ؟ كدوم يكي بهتره - سرعت - قدرت - مصرف سوخت - قيمت لوازم و تعميرات نصبت به CG125 ? مرسي از راهنمايي تون اگه سريع جواب بدين چون ماشينم رو فروختم پياده ام
سلام
موتورهای کراس غالبا دو زمانه اند و بدین معنا هستند که شما باید از اونها در پیست خاکی با موانع مشخص در مسابقه شرکت کنید و در تمام دنیا روندنشون در خیابون ممنوعه . اما اگر منظورتون موتورهای آف رود سبک هستند ، روان rv موتور مناسبتریه بنسبت اوناییکه شما معرفی کردید . هم از لحاظ فنی و هم پشتیبانی قطعات .
نسبت به سی.جی نمی شه مقایسه کرد . چون اصلا این دو موتور برای یک هدف مشترک ساخته نشدند . و با توجه به عشق فراگیر ایرانیان به موتور سی.جی 125 ! مسلما هیچ موتوری از لحاظ فراوانی قطعه به گرد سی.جی نمی رسه . اما بین آف-رود ها روان پر فروش تر و مطمئن تره - البته در رنج قیمت زیر 2 میلیون - و گرنه سوزوکی و هندا از لحاظ فنی - نه تامین قطعه - بهترند و قیمتشون بالای 5-6 میلیون هست

mr_rayan
28-02-2010, 00:50
پیرمرد جان این موتورهای رادیسون چجوریه؟
من شنیدم اینا هم خوب از آب در اومده.یه توضیحی در رابطه اش میدی؟

piremard
28-02-2010, 07:58
پیرمرد جان این موتورهای رادیسون چجوریه؟
من شنیدم اینا هم خوب از آب در اومده.یه توضیحی در رابطه اش میدی؟
سلام :10:
رادیسون 200 که تا جاییکه یادمه توانش کمتر از 12 اسب بود و این 250 هایی که الان اومدن هم حدود 15 اسب هستند در مقابل 15 اسب توان "روان 200" های کیونکی
از لحاظ تکنولوژی چیز خاصی در مورد انجینشون نخوندم . ولی انجین روان تحت لایسنس سوزوکی چین تولید می شه . رویه هم رفته هیچ کدوم از موتورهای آف-رودی زیر 2 میلیون ایران که بصورت قانونی فروخته می شند عملا بدرد آف-رود نمی خورند
همگی موتورهای پیشرو200 ، کبیر200،رادیسون250، روان ار.وی ، هاتفرت 200 موتورهای سبک خیابان و بیابان های کم شیب هستند !

این موتورها اگر تو گل و برف و مسیر صعب العبور برند ، چرخ عقب قفل می کنه و موتور وا می ره . چون اصلا توان زیر 30 اسب برای آف رود رفتن بدرد نمی خوره ! این موتورها رو من دیدم تو خارج دخترها یا پسربچه های 14-15 ساله که هنوز نمی تونن گواهینامه بگیرن و در نواحی حاشیه شهر زندگی می کنند سوار می شند . آف-رودی ها هم سوزوکی و هندا و کا.تی.ام بنظرم اصلا صرف نداره آدم وقتی می بینه یه موتور شهری مثل پالس 200 نزدیک به 18 اسب توان داره ، برای اف رود سوار یه موتور نهایتا 15 اسب بشه تو دور موتور بالا
حالا در مورد رادیسون که باید لرزش بدنه ، کیفیت نامرغوب قطعات بنسبت روان ، تکنولوژی عقب تر ر هم اضافه کرد
این نظر من بود :20:

fire159
01-03-2010, 14:32
سلام :10:
رادیسون 200 که تا جاییکه یادمه توانش کمتر از 12 اسب بود و این 250 هایی که الان اومدن هم حدود 15 اسب هستند در مقابل 15 اسب توان "روان 200" های کیونکی
برای اف رود سوار یه موتور نهایتا 15 اسب بشه تو دور موتور بالا
حالا در مورد رادیسون که باید لرزش بدنه ، کیفیت نامرغوب قطعات بنسبت روان ، تکنولوژی عقب تر ر هم اضافه کرد
این نظر من بود :20:
پس يعني روان بهتر از راديسونه / لرزش بدنه چقدر زياده ؟؟
فكر كنم راديسون فقط ظاهر قشنگتري داره ؟
نظرتون در مورد اينكه دست دوم يكيشون رو بخرم چيه ؟

piremard
01-03-2010, 19:16
پس يعني روان بهتر از راديسونه / لرزش بدنه چقدر زياده ؟؟
فكر كنم راديسون فقط ظاهر قشنگتري داره ؟
نظرتون در مورد اينكه دست دوم يكيشون رو بخرم چيه ؟
روان rv بعد از هاتفورد 200 - نه 150 سی.سی - بهترین موتور هست . کم لرزش ترین تیپ هاتفورده و پر توان ترین ، روان rv
روان تکنولوژی ژاپن داره و هاتفورد تکنولوژی تایوان
دست دومش فقط 100تا200 تومان فرق داره که معلوم هم نیست مالک قبلی چقدر محتاط بوده . از طرفی تنولوژی اینها با توجه به واردات جدیدشون بهتره . من که خودم دست دوم موتور آ،-رود رو پیشنهاد نمی کنم . بنظرم نو بگیرید با پلاک 89 بهتره

fire159
02-03-2010, 22:27
مرسي / به نظرم فقط شما تو اين تايپيك فعالين :20:
ميشه از اين روان 200 بيشتر بگين :
قيمتش الان چنده - ظاهرش رو ميشه بهتر كرد - تاير ها رو ميشه مثل ماله راديسون پهن انداخت ؟
مصرفش در 100 كيلومتر چقدره ؟ واقعا" موتورش ژاپنه !

اين هاتفورد 200 رو هم كه هيچ عكسي ازش تو سايت نتونستم پيدا كنم .
چه شكليه - عكس ازش دارين بزارين ؟
قيمتش چنده ؟ مصرفش ؟

piremard
03-03-2010, 02:03
سلام
معمولا آدمای کم سواد بیشتر حرف می زنن . فعالیت منم وابسته بهم علته

نگفتم موتور روان ژاپنیه ! از تکنولوژی سوزوکی چین استفاده می کنه پس بخاطر کمپانی سوزوکی باید تکنولوژی انجین پیشرفته ژاپنی رو ید بکشه
در مورد لاستیک بله من دیدم از لاستیک های خیلی جذاب زیرش انداختن که مخصوص آف-رود های موتوزهای دو زمانه و کراس بوده . بستگی به مکان مصرف شما و جاده داره . ولی پهن تر که نمی شه انداخت اون دیگه می شه دستکاری کردن موتور که از سواد من خارجه و امنیت موتورم بنظرم به خطر می ندازه . برای شهر اتفاقا لاستیک های رادیسون رو با تایر های ریس عوض می کنن تا هم لرزش کمتر بشه و هم سرعت بالاتر بره
روان ار.وی بگمانم 1700 هزار تومان باشه . اگر به شرکتش زنگ بزنید قیمت بهتری می ده

هاتفورد 200 رو پلیس و یگانهای نظامی سوار می شن . تو این رژه ها سالیانه احتمالا دیدید . قیمتش رو نمی دونم . نزدیک به نیم میلیون با روان 200 اختلاف داره

عکس[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

هاتفورد نزدیک به 5 اسب بخار قوی تر از روان هست و بسیار نرم و بلند تره . برای آدمای کوتاه قد اصلا جالب نیست .

fire159
03-03-2010, 19:42
شما لطف داري
مرسي
ببينم اين عكس همون روانه !؟ برچسبه سوزوكي زده /

piremard
03-03-2010, 22:54
نه مدل قدیمیش هست . عکس ماله حداقل 2-3 سال پیشه . مدل ار-وی کمی فرق داره . اون مارک سوزوکی رو هم خود کمپانی زده . برچسب نیست

sltavakoli
03-03-2010, 23:11
دوستان میشه بگید بهترین و سریع ترین موتوری که تو ایران مجازه چیه؟ و قیمتش چنده؟

mr_rayan
04-03-2010, 00:21
دوستان میشه بگید بهترین و سریع ترین موتوری که تو ایران مجازه چیه؟ و قیمتش چنده؟
اگر منظورت موتور با سنده،به نظرم این نینجا 250 از همه سریعتر باشه چون تا اونجایی که اطلاع دارم فکر کنم در حدود 30 اسب و شاید هم بیشتر توانشه.
که فکر کنم قیمتش در حدود 15 و یا 16 تومن باید باشه که به نظر من مغازه دارها دارن پول خون باباشونم میگیرن.

piremard
05-03-2010, 02:11
روان RV
سایت کمپانی چینی

عکس زیر 250 جی تی هست

hamed malekpour
05-03-2010, 10:47
یک سوال با 600هزار تومان چی میشه خرید؟

mr_rayan
06-03-2010, 00:25
پیرمرد جان به توضیحی در رابطه با این موتورهای هیوسانگ 250 میدی؟
فرق GTR با GT چیه و اینکه نسبت به این قیمت 7.5 ارزش خرید داره؟
کیفیت قطعاتش چطوره؟ساپورت قطعات و تعمیرکار به خوبی داره؟
افت قیمتش چطوره؟
افت کیفیت چطور؟
ارزش داره کارکرده بگیرم؟

hamed malekpour
06-03-2010, 12:00
دیروز تو شهرمون یک موتور 1000هزاری زد به یک پراید بردنش بیمارستان گفتتند باید دو تا پاتو قطع کنیم فقط 22سالش بود اینو گفتم که با احتیاط ذانندگی کنید.

piremard
06-03-2010, 13:03
پیرمرد جان به توضیحی در رابطه با این موتورهای هیوسانگ 250 میدی؟
فرق GTR با GT چیه و اینکه نسبت به این قیمت 7.5 ارزش خرید داره؟
کیفیت قطعاتش چطوره؟ساپورت قطعات و تعمیرکار به خوبی داره؟
افت قیمتش چطوره؟
افت کیفیت چطور؟
ارزش داره کارکرده بگیرم؟
سلام
یکی مونده بخود من اطلاعات بده :دی
عرض کنم این چیزا رو من می دونم نمی دونم کمک می کنه یا نه :
جی تی 250 هیوسانگ

کمتر از 28 اسب قدرت داره ، 5 دنده اس ، تاپ اسپیدش 140 هست - طبق نظر سازنده - انجین V شکل داره . وزنش خشک اش هم اندازه پالس 200 هست . ترمز ها تک دیسکی ، ساسپنشن عقب از تیپ "آونگی" هست ، باقیش یادم نیست

جی تی آر 250 هیوسانگ

30 کیلو گرم از جی.تی سبک تره با وجود فیرینگ ریس که داره ! قدرتش کمی بیش از یک اسب از جی.تی بیشتره . تاپ اسپیدش همون 140 کیلومتر اعلام شده . 5 دنده است و ترمزهاشم جلو دابل و عقب تک دیسک ، رادیات روغن داره ، باکش 4 لیتر کمتر از مدل جی.تی جا می شه . انجین V

فرق جی.تی و جی.تی آر در ریس بودن هست . موتور اولی شهری هست و دومی ریس . کیفیت قطعاتش خیلی خوبه . هر چند من از ریس ها خوشم نمی آد و سوارم نشدم . ولی هیوسانگ کیفیت قطعاتش بنسبت قیمت و سطح فناوری موتورهاش اینقدر خوب هست که الان در امریکا بهمراه نینجا و یک موتور دیگه که اسمش یادم رفته در ردیف ارزونترین و بهترین موتورهای ریس شناخته می شن .
اما خدمات شرکت کویر رو من هیچی در موردش نمی دونم . تعمیرکار مجربم این موتور نداره . قطعاتشم فقط خود وارد کننده داره و چک موتور هم باید با دستگاهای خودشون انجام بشه . ولی با این اوصاف نسبت به اینکه این بدبختی ها در مورد سایر اسپورت بایک ها هست پس بنظرم می صرفه . تازه قیمت نینجا غیر معقوله .

دست دومش پیدا نمی شه . این سری ها هنوز پلاک و کارتشون داده نشده یا در مرحله هستن . اگرم دست دوم پیدا کنید مدل 2005 برای جی.تی هست و 2007 برای جی.تی آر . جلوتر از این مدلها فکر نکنم پیدا کنید

hamed999
06-03-2010, 18:36
سلام- میشه دوستان یه لطفی کنن و تمام موتورهایی روکه تا 2 میلیون میشه نو و کارکرده اونا رو خرید یه لیست کنن(البته تو تیپ اسپرت باشه و تریل هم نیاشه) ؟ چون ما تو شهرستان هستیم و خیلی کم موتور به غیر از 125 سی سی و تریل تو موتور فروشی ها دیده میشه و اونا میگن مدل موتورت رو بده واست سفارش میدیم (آخه وقتی یه کاتالوگ هم دست آدم نمیدن چجوری مدل بت بدم) واسه همین این زحمتو به شما ها دادم !!!!!!

حالا بعد از اینکه این موتور ها رو لیست کردین میشه بگین حداکثر سرعت هر کدومشون چه قدره؟ و از 10 بشون تو این موارد امتیاز بدین

1- شتاب

2-نرمی و میزان کم بودن لرزش

3- قدرت

4- ظاهر

5- ترمزها

6-امنیت

7- خدمات پس از فروش

8-ارزش خرید با قیمت فعلی رو داره

9- بهترین موتور از نظر شما با معیار های بالا

mr_rayan
07-03-2010, 00:20
سلام- میشه دوستان یه لطفی کنن و تمام موتورهایی روکه تا 2 میلیون میشه نو و کارکرده اونا رو خرید یه لیست کنن(البته تو تیپ اسپرت باشه و تریل هم نیاشه) ؟ چون ما تو شهرستان هستیم و خیلی کم موتور به غیر از 125 سی سی و تریل تو موتور فروشی ها دیده میشه و اونا میگن مدل موتورت رو بده واست سفارش میدیم (آخه وقتی یه کاتالوگ هم دست آدم نمیدن چجوری مدل بت بدم) واسه همین این زحمتو به شما ها دادم !!!!!!

حالا بعد از اینکه این موتور ها رو لیست کردین میشه بگین حداکثر سرعت هر کدومشون چه قدره؟ و از 10 بشون تو این موارد امتیاز بدین

1- شتاب

2-نرمی و میزان کم بودن لرزش

3- قدرت

4- ظاهر

5- ترمزها

6-امنیت

7- خدمات پس از فروش

8-ارزش خرید با قیمت فعلی رو داره

9- بهترین موتور از نظر شما با معیار های بالا
من پیشنهاد می کنم یا پالس 200 بگیر و یا آپاچی 180.

پالس 200
1- 8
2- نرمی 8 کم بودن لرزش 9
3- 10
4- 10
5- 7
6- 9
7- 9
8- ارزش داره

آپاچی 180
1- 9
2- 9
3- 8
4- 8
5- 9
6- 8
7- 8
8- ارزش داره

به نظر من تو این قیمت این دوتا موتور مناسب تره. و من نمره هایی که به این دوتا دادم با توجه به موتورهای موجود توی ایران دادم و اصلا کاری به بازار جهانی ندارم.

piremard
07-03-2010, 11:21
زنگ زدم به شرکتی برای خرید موتور . می گه پلاک 89 رو اردیبهشت سال بعد می دیم با حداقل 100 تومان تفاوت قیمت . من چه کنم . الان بخرم یا 3 ماه دیگه !
می خواستم یکم اینور اونور برم . تازه پولم تو این مدت راکد می مونه . مثل پیش فروش می مونه . نکته اش اینکه مدل موتور همون 2008 ای هست که هست و اینا فقط پلاکش رو عوض می کنند .
از طرفیم زور داره یه هفته مونده به سال بعد من موتور پارسال رو سوار شم . اینا هم که می گن سال بعد تا آخر فروردین نمی آن سر کار . ملت کلا عاشق تعطیلین
چه کنم ؟

iranmjh
07-03-2010, 16:09
زنگ زدم به شرکتی برای خرید موتور . می گه پلاک 89 رو اردیبهشت سال بعد می دیم با حداقل 100 تومان تفاوت قیمت . من چه کنم . الان بخرم یا 3 ماه دیگه !
می خواستم یکم اینور اونور برم . تازه پولم تو این مدت راکد می مونه . مثل پیش فروش می مونه . نکته اش اینکه مدل موتور همون 2008 ای هست که هست و اینا فقط پلاکش رو عوض می کنند .
از طرفیم زور داره یه هفته مونده به سال بعد من موتور پارسال رو سوار شم . اینا هم که می گن سال بعد تا آخر فروردین نمی آن سر کار . ملت کلا عاشق تعطیلین
چه کنم ؟

اقا بیخیال مدل .. بنظر من بگیر حالشو ببر ..تعطیلات نوروزی بدون وسیله نمیشه..:8::8::8: :10::10:

hamed999
07-03-2010, 16:23
ممنون از جوابت- اما این چه وضعیه من با 125 خودم از شرکت باسل نزدیکای 130 رفتم اما در مورد این آپاچی و پالس میگن که 130 تا هم نمیره ؟میشه روشنم کنین که حداکثر سرعت آپاچی 180 و پالس 200 چنده و چرا با وجود حداقل 60 سی سی بیشتر سرعت چندانی ندارن؟باک بنزین شون چنتا جا میگیره؟ این هیوسانگ طرح ریس زیر 2 میلیون نداره؟ و در آخر پایین ترین قیمتی که میشه آپاچی 180 و پالس 200 گیر آورد رو بدین؟

iranmjh
07-03-2010, 16:43
ممنون از جوابت- اما این چه وضعیه من با 125 خودم از شرکت باسل نزدیکای 130 رفتم اما در مورد این آپاچی و پالس میگن که 130 تا هم نمیره ؟میشه روشنم کنین که حداکثر سرعت آپاچی 180 و پالس 200 چنده و چرا با وجود حداقل 60 سی سی بیشتر سرعت چندانی ندارن؟باک بنزین شون چنتا جا میگیره؟ این هیوسانگ طرح ریس زیر 2 میلیون نداره؟ و در آخر پایین ترین قیمتی که میشه آپاچی 180 و پالس 200 گیر آورد رو بدین؟

اپاچی 180 بیشتر میره ولی پالس حدود 130 میره ولی پولسار 220 که بعد از عید میاد حداکثر سرعتش 145 سایت باجاج زده..دلیل سرعت کمشون مهندسیه ساختشه ..
هیوسانگ طرح ریس زیر 4 تومن نیست
اپاچی 180 طحویل 3 ماهه 1.950 فوری 2100:20
پالس 200 ...... 2.350 :20::20:

piremard
07-03-2010, 17:38
سلام
خیلی از مردم می پرسن چرا وقتی تو هیچ جاده ای نمی شه 300 کیلومتر در ساععت رانندگی کرد ، خیلی از مردم لامبورگینی و هایابوسا می خرن وقتیکه حتی تا دنده 2 اون رو هم نمی تونن پر کنن
این می شه پاسخ سووال شما که هدف از انجین و تکنولوژی برتر صرفا سرعت ماکزیمم نیست .
ثانیا : 125 سی.سی حداکثر 120 کیلومتر در ساعت در یک جاده صاف بدون هیچ باد و ... می ره . کیلومتر شمار کمپانیهای سازنده هم بمراتب دقیقتر از "اسپیدوو" های 10 هزار تومانی موتورهای سی.جی کار می کنند . شما اگر اپاچ یا پالس خریدید تو همون مسیر قبلی که سی.جی روندید تست بگیرید با همون شرایط و اینبار از سرعت سنج مبتنی بر جی.پی.اس استفاده کنید تا آمار مستند تری داشته باشید .
خیلی ها می گن ما با اپاچ180 ، کیلومتر 160 به بالا هم رفتیم . حتی فیلم هم می گیرن و از طرفی اپاچ خودش یه تاپ اسپید داره ولی خب اینا آماری که ریسک اعتمادش بخوده خوده شما بستگی داره

پایین ترین قیمت برای این دو موتور -صفر- هم باشند با پلاک 88 :
اپاچی180 سی.سی 2100 و پالس 200 2400 الی 500
در شهرستان شما همین نرخ با تفاوت 100 تومان فروخته می شه . مگر اینکه از تهران خودتون حمل کنید . هیوسانگ هم زیر 2 میلیون تومان هیچ طرحش قابل یافت نیست . مگر بدون مدارک و پلاک

hamed malekpour
07-03-2010, 21:03
آیا موتور150سی سی پیدا می شه قیمتش چنده؟

mehrdadb3
08-03-2010, 00:15
سلام
خیلی از مردم می پرسن چرا وقتی تو هیچ جاده ای نمی شه 300 کیلومتر در ساععت رانندگی کرد ، خیلی از مردم لامبورگینی و هایابوسا می خرن وقتیکه حتی تا دنده 2 اون رو هم نمی تونن پر کنن
این می شه پاسخ سووال شما که هدف از انجین و تکنولوژی برتر صرفا سرعت ماکزیمم نیست .
ثانیا : 125 سی.سی حداکثر 120 کیلومتر در ساعت در یک جاده صاف بدون هیچ باد و ... می ره . کیلومتر شمار کمپانیهای سازنده هم بمراتب دقیقتر از "اسپیدوو" های 10 هزار تومانی موتورهای سی.جی کار می کنند . شما اگر اپاچ یا پالس خریدید تو همون مسیر قبلی که سی.جی روندید تست بگیرید با همون شرایط و اینبار از سرعت سنج مبتنی بر جی.پی.اس استفاده کنید تا آمار مستند تری داشته باشید .
خیلی ها می گن ما با اپاچ180 ، کیلومتر 160 به بالا هم رفتیم . حتی فیلم هم می گیرن و از طرفی اپاچ خودش یه تاپ اسپید داره ولی خب اینا آماری که ریسک اعتمادش بخوده خوده شما بستگی داره

پایین ترین قیمت برای این دو موتور -صفر- هم باشند با پلاک 88 :
اپاچی180 سی.سی 2100 و پالس 200 2400 الی 500
در شهرستان شما همین نرخ با تفاوت 100 تومان فروخته می شه . مگر اینکه از تهران خودتون حمل کنید . هیوسانگ هم زیر 2 میلیون تومان هیچ طرحش قابل یافت نیست . مگر بدون مدارک و پلاک

دوست عزیز پیشنهاد میکنم یه سر یه یوتوب بزنید وفیلم موتور دربی که الانم توسط کویر موتور پیشفروش میشه با حجم 125 سی سی که 163 تا پر میکنه که با تیون هم 180 تا میره ببینید

mr_rayan
08-03-2010, 00:38
من قبلا هندا 125 داشتم و تا آخر کیلومتر شمار هم باهاش پر می کردم یعنی 120 تا ولی در حقیقت 100 تا بیشتر نمی رفتم.ولی زمانی که با پالس 120 تا میرم عدد درست همون 120 هست.
من خیلی از دوستان رو دیدم که اومدن و ادعا کردن که مثلا با پالس 180 حدود 150تا رفتن و قسم هم می خورن ولی به نظرتون حرف اینها قابل اعتماده؟؟؟مگه میشه با یه موتور 180 سی سی هندی به همچین سرعتی رسید؟یا یه شخصی ادعا می کرد که با آپاچی 180 سی سی 160 تا رفته در صورتی که این سرعته یه موتور 250 سی سی ژاپنیه نه یه موتور 180 سی سی هندی.
خیلی ها هستند که نمایشگر کیلومترهاشون دستکاری شدست.یا خودشون دستکاری می کنن یا شرکت سازنده موتور.
من خودم شخصا با پالس توی سراشیبی چمران بیشتر از 142 نتونستم پر کنم و تو اون لحظه هم موتور داشت منفجر می شد و توی شرایط عادی و توی جاده کفی بیشتر از 120 نمیشه رفت(البته من 90 کیلو وزنمه)
در مورد قدرت هم که دوستمون سوال کرد باید بگم این چیزا بیشتر توی سربالایی و دو ترک بودن خودشو نشون میده.

چه کنم ؟
این موقع از سال به نظر من اصلا خرید موتور صلاح نیست چون دو روز دیگه که بخوای بفروشیش چنان می زنن تو سر مال که باورت نمیشه.شما که تا الان صبر کردی،یه ماه دیگه هم روش.

دوست عزیز پیشنهاد میکنم یه سر یه یوتوب بزنید وفیلم موتور دربی که الانم توسط کویر موتور پیشفروش میشه با حجم 125 سی سی که 163 تا پر میکنه که با تیون هم 180 تا میره ببینید
دوست عزیز اصلا به فیلم های یوتوب توجهی نکن.من خودم فیلمی از پالس 200 دیدم که طرف 145 تا پر می کرد ولی من که خودم پالس 200 دارم تا حالا به همچین سرعتی نرسیدم.

hamed999
08-03-2010, 18:03
میشه دوستان یه کم در مورد موتور وینر توضیح بدن ؟ (واسه خودم نمیخوام چون خودم که با کمک راهنمایی های شما اگه پولم جور شد آپاچی 180 میخرم اگر نه یا آپاچی 160 یا پالی 180 ) قشنگ یه کالبد شکافی ازش کنین به همراه قیمت و چنتا عکس---- راستا چنتا عکس هم از آپاچی 160 و 180 و سه مدل پالس بزارین ببینیم کدوم خوشکل تره؟

mr_rayan
09-03-2010, 22:01
میشه دوستان یه کم در مورد موتور وینر توضیح بدن ؟ (واسه خودم نمیخوام چون خودم که با کمک راهنمایی های شما اگه پولم جور شد آپاچی 180 میخرم اگر نه یا آپاچی 160 یا پالی 180 ) قشنگ یه کالبد شکافی ازش کنین به همراه قیمت و چنتا عکس---- راستا چنتا عکس هم از آپاچی 160 و 180 و سه مدل پالس بزارین ببینیم کدوم خوشکل تره؟
در مورد وینر که من اصلا توصیه نمی کنم چون هیچ نکته مثبتی نداره.
در مورد عکسها هم یه سرچی توی گوگل بکنی همه چی دستگیرت میشه و خیلی راحت تره تا اینکه اینجا عکس آپلود کنیم.
موفق باشید.

spz
13-03-2010, 00:09
سلام
امروز با اعضای سایت tt یک قرار ملاقات دسته جمعی داشتیم که خیلی خوب بود واقعا
دوستان واسه دیدن عکس ها و ... به لینک زیر برند

piremard
13-03-2010, 13:02
سلام
امروز با اعضای سایت tt یک قرار ملاقات دسته جمعی داشتیم که خیلی خوب بود واقعا
دوستان واسه دیدن عکس ها و ... به لینک زیر برند

سلام
لینک انجمن های دیگر رو اینجا نگذارید . بخصوص که مدیرش یه فروشنده موتور با یه اخلاق منحصر بفرد باشه !

spz
14-03-2010, 02:57
:31:بله اکثر بچه های سایت هم باهاش مشکل دارند ...
باشه ازین به بعد عکس ها رو فقط قرار میدم

ممنون

massoudjk2
17-03-2010, 11:23
salam
ba tashakor az matalebe jazzab va mofidetoon
man hodoode 7sale ke ye ravane 125 cc fogholade ba marefat daram amma tasmiim gereftam ke ye motor no begiram va entekhabah inhast:
ravan 200 cc
kavir 200cc
puls 200 cc
puls 220 cc
albate ba dashtane ghade 173 cm dar morede khride yeki az 2 motore aval shak daram
lotfan rahnamaiim konid
manoon va motoshakeram

piremard
17-03-2010, 22:50
salam
ba tashakor az matalebe jazzab va mofidetoon
man hodoode 7sale ke ye ravane 125 cc fogholade ba marefat daram amma tasmiim gereftam ke ye motor no begiram va entekhabah inhast:
ravan 200 cc
kavir 200cc
puls 200 cc
puls 220 cc
albate ba dashtane ghade 173 cm dar morede khride yeki az 2 motore aval shak daram
lotfan rahnamaiim konid
manoon va motoshakeram
سلام
موتوری بنام " پالس 220" هنوز ساخته نشده . بین اون موتورها هم که شما نوشتید هیچ نظری نمی شه داد . چون یکیشون که خیابانیه و یکی هم صحرایی . کویر رادیسون هم کیفیتش پایینه
قد 173 هم برای سواری گرفتن از روان مشکلی نداره . بستگی به جثه و قدرت جسمانی بیشتر داره تا قد و قواره . خیلی از آدمهای بلند قد بدلیل ضعف و لاغری توان کنترل موتورهای تریل رو ندارند

پینوشت : فارسی تایپ کنید

mr_rayan
18-03-2010, 23:58
منم با پیرمرد موافقم.اول اینکه فارسی تایپ کنید
و دوم اینکه این موتورها اصلا تو کلاس هم نیستن که بینشون شک داری.
دوست عزیز اول از همه تکلیف خودت رو مشخص کن که چه سبک موتوری میخوای؟

Peter-959
19-03-2010, 03:27
سلام دوستان
من در زمینه موتور هیچ اطلاعاتی ندارم و چند تا سوال داشتم .
1-اینکه اسم شرکتهای موتور سازی خوبو به ترتیب می خواستم.
2-به موتورهایی که هیکل درشتی دارن کیپس می گن؟اگر نه بهشون چی می گن؟
3-ارزون ترین موتور که هیکل درشتی داشته باشه چنده؟و لطفا مدل و شرکت سازندشم برام بنویسید.
با تشکر

piremard
19-03-2010, 10:47
سلام دوستان
من در زمینه موتور هیچ اطلاعاتی ندارم و چند تا سوال داشتم .
2-به موتورهایی که هیکل درشتی دارن کیپس می گن؟اگر نه بهشون چی می گن؟
3-ارزون ترین موتور که هیکل درشتی داشته باشه چنده؟و لطفا مدل و شرکت سازندشم برام بنویسید.
با تشکر
سلام
1 . بترتیب که نمی شه کمپانیها رو رتبه بندی کرد . معروفترینها اینها هستند :

دوکاتی
هارلی دیویدسان
کاوازاکی
یاماها
بی.ام.دابلیو
سوزوکی
هوندا
ام.وی آگوستا
بووئل
کا.تی.ام
و.....

2 . بهشون می گن "موتورهایی که هیکلشون درشته " ! و یه غلط مصطح هم هست که تو ایران بهشون "موتور سنگین" می گند . موتورهای بر مبنای کلاس طبقه بندی می شند نه هیکل و جسه . یه موتور در کلاس پایین و ضعیف هم می تونه هیکل درشتی داشته باشه . مثل یدک-کش های شهرداری تهران که 200 سی.سی هستند و خیلی قیافه درشتی دارند.

"کیپس" پسوند و پیشوند نام چند محصول کلاس اسپورت-بایک شرکت کاوازاکی هست . این موتورهای دوزمانه هستند و ترددشون فعلا ممنوعه و حکم تیر هم داره !
عبارت کیپس مخفف "Kawasaki Integrated Powervalve System" هست

3 . "وینر" هست با قیمت 1 و اندی میلیون تومان محصول شرکت زانشن چین که در ایران بنام پارس، احسان ، وینر فروخته می شه

zahedy2006
19-03-2010, 11:15

1 . بترتیب که نمی شه کمپانیها رو رتبه بندی کرد . معروفترینها اینها هستند :

دوکاتی
هارلی دیویدسان
کاوازاکی
یاماها
بی.ام.دابلیو
سوزوکی
هوندا
ام.وی آگوستا
بووئل
کا.تی.ام
و.....

ببخشید پا برهنه میام وسط پستهاتون ولی با توجه به نوع سوالات بعدی فکر کنم منظور ایشون شرکت های داخلی باشه چون ظاهرا قصد خرید موتور قیافه دار دارند.

و نکته اینکه این شرکت های معرفی شده تقریبا تو ایران نام و نشانی از موتورهای سنگینشان نیست (به دلیل محدودیت تردد زیر 250 سی سی)
در ضمن اگه موتوری دارای شرایط قانونی باشه نو آن بسیار گران می باشد

کاوازاکی 250 نینجا 12.000.0000
هیوسانگ (فکر کنم gtr باشه!) یا هایوسانگ 7.500.000 (250 سی سی)

حالا شاید من کج فهمی داشته باشم
ولی شرکت خوب داخلی میشه تکتاز - ایران دوچرخ (سپورت قطعه اش افتضاح بود) و یه چندتا دیگه نام برد (طرف کویر هوا زیاد خوب نیست!)

mr_rayan
19-03-2010, 21:42
"کیپس" پسوند و پیشوند نام چند محصول کلاس اسپورت-بایک شرکت کاوازاکی هست . این موتورهای دوزمانه هستند و ترددشون فعلا ممنوعه و حکم تیر هم داره !

پیرمرد جان مطمئنی که عبورشون ممنون شده؟همین 150 سی سی ها؟؟؟
آخه من تو خیابون خیلی میبینم.هم کیپس و هم های کیپس و هم KMX و ...
خیلی راحت هم تردد می کنن.فکر نکنم ممنوع شده باشه.

piremard
19-03-2010, 23:10
پیرمرد جان مطمئنی که عبورشون ممنون شده؟همین 150 سی سی ها؟؟؟
آخه من تو خیابون خیلی میبینم.هم کیپس و هم های کیپس و هم KMX و ...
خیلی راحت هم تردد می کنن.فکر نکنم ممنوع شده باشه.
سلام رایان جان ، سال نو مبارک
اگر اسم دقیق این موتورهای معروف به کاوازاکی کیپس که در ایران هست رو من می دونستم بهتر بود . چون اگر اینها همون خانواده نینجا باشند که ، بله ! نینجا هیچ وقت دوزمانه نبوده و مسلما ترددش مشکلی نداره ولی اگر دو زمانه نیست پس از سیستم cdi استفاده می کنه ؟

Peter-959
20-03-2010, 01:57
ببخشید پا برهنه میام وسط پستهاتون ولی با توجه به نوع سوالات بعدی فکر کنم منظور ایشون شرکت های داخلی باشه چون ظاهرا قصد خرید موتور قیافه دار دارند.

و نکته اینکه این شرکت های معرفی شده تقریبا تو ایران نام و نشانی از موتورهای سنگینشان نیست (به دلیل محدودیت تردد زیر 250 سی سی)
در ضمن اگه موتوری دارای شرایط قانونی باشه نو آن بسیار گران می باشد

کاوازاکی 250 نینجا 12.000.0000
هیوسانگ (فکر کنم gtr باشه!) یا هایوسانگ 7.500.000 (250 سی سی)

حالا شاید من کج فهمی داشته باشم
ولی شرکت خوب داخلی میشه تکتاز - ایران دوچرخ (سپورت قطعه اش افتضاح بود) و یه چندتا دیگه نام برد (طرف کویر هوا زیاد خوب نیست!)

نه دوست عزیز قصد خرید نداشتم تا حدی برای اطلاعات عمومی بود، به جز سوال آخرم ، البطه تصمیم خرید ندارم اما از موتور سواری خیلی خوشم میاد.

فقط یک سوال این که به هیچ شرایطی به هیچ کس مجوز برای این موتورهای سنگین نمیدن؟
در آینده ممکنه بدن؟
یکی از دوستام می گفت چون این موتورها برای ترور خوبه بشون مجوز نمی دن ، راست می گفته؟
با تشکر

hamed999
20-03-2010, 18:10
سلام آقا این آواتار zahedy2006 عزیز چه موتوری هست؟ چند قیمت هست ؟ یه چنتا موتور تو این قیافه معرفی کنید لطفا؟

piremard
20-03-2010, 18:25
نه دوست عزیز قصد خرید نداشتم تا حدی برای اطلاعات عمومی بود، به جز سوال آخرم ، البطه تصمیم خرید ندارم اما از موتور سواری خیلی خوشم میاد.

فقط یک سوال این که به هیچ شرایطی به هیچ کس مجوز برای این موتورهای سنگین نمیدن؟
در آینده ممکنه بدن؟
یکی از دوستام می گفت چون این موتورها برای ترور خوبه بشون مجوز نمی دن ، راست می گفته؟
با تشکر
به ورزشکاران تایید هیات موتورسواری و ورزشکاران فدراسیون مجوز می دند با محدودیت های خاص خودش . نیروهای نظامی و شبه نظامی مثل پایگاههای خاص بسیج هم مجوز دارند .
صرفا بخاطر نگرانی از "ترور و فرار با موتورسیکلت" نیست . بخاطر خیلی چیزهاست که عمده مشکل اش اینکه
1 موتور سیکلت آزادی عمل زیادتر و انعطاف حرکت و چابکی زیادتری نسبت به تمام وسایل نقلیه زمینی داره
2 سرعت موتورسیکلت های پر قدرت و شتاب ، راننده رو تبدیل به "گوست رایدر" ها می کنه
3 صدا و حرکات خطرناک برای راننده و سایرین که شامل هر نوع رفتاری از تک چرخ تا ترور و کیف قاپی می شه

mr_rayan
21-03-2010, 00:57
به ورزشکاران تایید هیات موتورسواری و ورزشکاران فدراسیون مجوز می دند با محدودیت های خاص خودش . نیروهای نظامی و شبه نظامی مثل پایگاههای خاص بسیج هم مجوز دارند .
صرفا بخاطر نگرانی از "ترور و فرار با موتورسیکلت" نیست . بخاطر خیلی چیزهاست که عمده مشکل اش اینکه
1 موتور سیکلت آزادی عمل زیادتر و انعطاف حرکت و چابکی زیادتری نسبت به تمام وسایل نقلیه زمینی داره
2 سرعت موتورسیکلت های پر قدرت و شتاب ، راننده رو تبدیل به "گوست رایدر" ها می کنه
3 صدا و حرکات خطرناک برای راننده و سایرین که شامل هر نوع رفتاری از تک چرخ تا ترور و کیف قاپی می شه
به نظر من همون بهتر که مجوز نمیدن.چند روز پیش کنار خیابون ایستاده بودم،یه موتور پالس 180 انداخت از سمت راست یه ماشین سبقت بگیره اونم با سرعت بسیار زیاد،بی وجدان نزدیک بزنه به من،باور کنید اگه حواسم نبود و نپریده بودم تو جوب زده بود داغونم کرده بود.
متاسفانه اینجا یه سری ها جنبه ندارن و بقیه کسانی هم که واقعا راننده های درستی هستند و عاشق موتورهای حجم بالا هستند باید تو آتیش اونا بسوزن.

سلام رایان جان ، سال نو مبارک
اگر اسم دقیق این موتورهای معروف به کاوازاکی کیپس که در ایران هست رو من می دونستم بهتر بود . چون اگر اینها همون خانواده نینجا باشند که ، بله ! نینجا هیچ وقت دوزمانه نبوده و مسلما ترددش مشکلی نداره ولی اگر دو زمانه نیست پس از سیستم cdi استفاده می کنه ؟
حقیقتش من در مورد این موتورها اطلاعات کاملی ندارم ولی معمولا به zx و krr و همون کیپس و های کیپس معروفن.150 سی سی هم هستند،دو زمانه.بر خلاف این حرف هم که خیلی ها ادعا می کنن 240 تا رفتن یا 200 تا یا 180 کیلومتر در ساعت، باید بگم که یه بنده خدایی می گفت خودمو کشتم بالاتر از 150 نرفتم،موتورشم خیلی تمیز بود.
تا اونجایی هم که من میبینم همه راحت تردد میکنن.
راستی سال نو شما هم مبارک.

fire159
21-03-2010, 01:08
سلام دوستان
من هفته پيش يه تريل روان خريدم /
موتور خوبيه .
فقط چندتا سوال
1- بنزين سوپر به دردش ميخوره يا فرقي نداره ؟
2- بهترين روغن موتور چيه ؟
3- چيكار كنم كه موتور هن و كند نشه ؟

و 4 از همه مهمتر : 4 - از صداي اگزوزش اصلا" خوشم نمياد . صداي تر تر ميده و خيلي صداش بم هست چيكار ميشه با اين اگزوز كرد كه صداش تغيير كنه و اسپرت تر شه !!؟؟
مرسي

zahedy2006
21-03-2010, 19:12
سلام آقا این آواتار zahedy2006 عزیز چه موتوری هست؟ چند قیمت هست ؟ یه چنتا موتور تو این قیافه معرفی کنید لطفا؟

cbr150 هندا می باشد
ظاهرا دست دو آن 4 به بالا یافت می شود (تمیز) - فکر کنم نو نداره و تولید نمیشه!!

Peter-959
22-03-2010, 03:28
سلام دوستان
بازم چند تا سوال داشتم ، می دونم شاید سوالام برای شما مسخره باشه اما من تازه دارم به موتور علاقه مند میشم ،و از موتور هیچی نمیدونم.
اول از همه اینکه این موتور های چهار زمانه با دو زمانه چه فرقی می کنه و کدوم بهتره؟
2-اون سی سی که شما می گفتید خیلی مهمه چییه؟
3-این موتورهای حرفه ای خیلی گرون دیگه هندل ندارن مثلا Z1000 کاوازاکی
4-همین Z1000 احتمالا عبورش تو خیابونا ممنوعه نه؟
5-(ببخشیدا فکر کن این سوالمم خیلی مسخره باشه اما توسایت کاوازاکی هرچی گشتم نفهمیدم ) Z1000 دنده اتوماتیکه ؟(آخه تو عکساش کلاج داشت اما دنده ندیدم داشته باشه؟)
از همتون برای سوالای مسخرم معضرت می خوام.
متشکرم.

Farshid9920062006
22-03-2010, 10:36
سلام دوستان اگه ممکنه قیمت کاوازاکی kmx حدود چقدر میشه
با 900 تومن 1 کراس که ایرانی و چینی نباشه میشه چیزی خرید

piremard
22-03-2010, 12:37
سلام دوستان
من هفته پيش يه تريل روان خريدم /
موتور خوبيه .
فقط چندتا سوال
1- بنزين سوپر به دردش ميخوره يا فرقي نداره ؟
2- بهترين روغن موتور چيه ؟
3- چيكار كنم كه موتور هن و كند نشه ؟

و 4 از همه مهمتر : 4 - از صداي اگزوزش اصلا" خوشم نمياد . صداي تر تر ميده و خيلي صداش بم هست چيكار ميشه با اين اگزوز كرد كه صداش تغيير كنه و اسپرت تر شه !!؟؟
مرسي
سلام
مباره
روغن توتال رو تعریفشو شنیدم برای این موتور
صدای روان آر.وی اگر نو خریده باشید بنظرم خیلی خوبه . صدای کمی داره و ریتمش بد نیست . اگزوزهاشون رو بهتره عوض نکنید . این نظر من بود
_________

با 900 تومن 1 کراس که ایرانی و چینی نباشه میشه چیزی خرید
کراس رو نمی دونم . ولی تریلهای سوزوکی-کاوازاکی و یاماها در حجم 200 سی.سی این حدود قیمت رو دارند ولی پلاک ملی نمی شند

zahedy2006
22-03-2010, 13:51
سلام دوستان
بازم چند تا سوال داشتم ، می دونم شاید سوالام برای شما مسخره باشه اما من تازه دارم به موتور علاقه مند میشم ،و از موتور هیچی نمیدونم.
اول از همه اینکه این موتور های چهار زمانه با دو زمانه چه فرقی می کنه و کدوم بهتره؟
2-اون سی سی که شما می گفتید خیلی مهمه چییه؟
3-این موتورهای حرفه ای خیلی گرون دیگه هندل ندارن مثلا Z1000 کاوازاکی
4-همین Z1000 احتمالا عبورش تو خیابونا ممنوعه نه؟
5-(ببخشیدا فکر کن این سوالمم خیلی مسخره باشه اما توسایت کاوازاکی هرچی گشتم نفهمیدم ) Z1000 دنده اتوماتیکه ؟(آخه تو عکساش کلاج داشت اما دنده ندیدم داشته باشه؟)
از همتون برای سوالای مسخرم معضرت می خوام.
متشکرم.

موتور چهارزمانه برای هر دور چرخیدن چهار مرحله طی می کنه - مکش - تراکم - انفجار - خروج دود
موتور دوزمانه 2 مرحله طی می کنه
موتور دوزمانه دور بالاتری داره ولی آلودگی نیز دارد (دوزمانه از لحاظ قانون ممنوع است اما می چرخند!!)
موتور چهار زمانه به دلیل دور پایینتر استهلاک پایین تری دارند
------------------------------------------
سی سی یاCC حجم سیلندر می باشد
نه استارتی می باشند (فکر نکنم با پا بتوان چهارتا سیلندر را تکان داد!!)
موتور بالای 250 سی سی در خیابان ها ممنوع است

!!!

Farshid9920062006
22-03-2010, 20:02
کراس رو نمی دونم . ولی تریلهای سوزوکی-کاوازاکی و یاماها در حجم 200 سی.سی این حدود قیمت رو دارند ولی پلاک ملی نمی شند

ممنون این به خاطر 2 زمانه بودنش باید باشه دیگه
تو همون رنج 1 تومن تریلی که ایرانی و چینی نباشه و بشه پلاک ملیش کرد چیزی هست یا باید بودجه رو بیشتر کنم

piremard
22-03-2010, 20:33
ممنون این به خاطر 2 زمانه بودنش باید باشه دیگه
تو همون رنج 1 تومن تریلی که ایرانی و چینی نباشه و بشه پلاک ملیش کرد چیزی هست یا باید بودجه رو بیشتر کنم
نه 4 زمانه هستند و پلاک قدیم هم دارند . 250 اش هم همین قیمته . بخاطر سال تولیدشون هست .
در این رنج موتور صفر و پلا دار پیدا نمی شه . باید دنبال دست دومها باشید . حداقل قیمت یک تریل دست اول که چینی نباشه 2 میلیون 700 هزار تومانه که هاتفورد 200 هست محصول تایوان و بعد از اون قیمتها به سی.پی.آی 4 میلیون و سوزوکی 5 و اندی میلیون می رسه

باقی زیر دو تومان رادیسون 250 و روان 200 محصول سوزوکی چین هست . این قیمتها هم مال پارسال هستند و امسال بمراتب گرون می شند از این وضعیت بی حساب و تاب تورم و افزایش کرایه های حمل و نقل عمومی و بازار فولاد جهانی و هزار و یک بهانه دیگه دولت محترم

Peter-959
23-03-2010, 01:39
موتور چهارزمانه برای هر دور چرخیدن چهار مرحله طی می کنه - مکش - تراکم - انفجار - خروج دود
موتور دوزمانه 2 مرحله طی می کنه
موتور دوزمانه دور بالاتری داره ولی آلودگی نیز دارد (دوزمانه از لحاظ قانون ممنوع است اما می چرخند!!)
موتور چهار زمانه به دلیل دور پایینتر استهلاک پایین تری دارند
سی سی یاCC حجم سیلندر می باشد
نه استارتی می باشند (فکر نکنم با پا بتوان چهارتا سیلندر را تکان داد!!)
موتور بالای 250 سی سی در خیابان ها ممنوع است

!!!

آقا دستت درد نکنه .
فقط سوال آخریم جوابش موند. آین موتورای حرفه ای دنده اتوماتیکن یا نه ؟مثل z1000 کاوازوکی (چون کلاج تو عکساشون دارن اما فکر کنم دنده ندارن چون تو عکساش به جای این دنده هایی که دو تیکهی یعنی یه تیکش زیر پشت پاست یه تیکش زیر جلوی پاست یه چیز دیگه دارن که یک تیکست و فقط زیر جلوی پاست مثل ترمز که سمت راست موتوره )
نمی دونم چرا انقدر از هیکل این Z1000 کاوازاکی خوشم امد.
تا یه هفته پیش اصلا به موتورو موتور سواری علاقه نداشتم اما الان خیلی از موتور سواری خوشم میاد .(حتا با موتور گازی)
آقا از همه برای اطلاعاتتون و این تاپیک متشکرم.

mr_rayan
23-03-2010, 20:34
آقا دستت درد نکنه .
فقط سوال آخریم جوابش موند. آین موتورای حرفه ای دنده اتوماتیکن یا نه ؟مثل z1000 کاوازوکی (چون کلاج تو عکساشون دارن اما فکر کنم دنده ندارن چون تو عکساش به جای این دنده هایی که دو تیکهی یعنی یه تیکش زیر پشت پاست یه تیکش زیر جلوی پاست یه چیز دیگه دارن که یک تیکست و فقط زیر جلوی پاست مثل ترمز که سمت راست موتوره )
نمی دونم چرا انقدر از هیکل این Z1000 کاوازاکی خوشم امد.
تا یه هفته پیش اصلا به موتورو موتور سواری علاقه نداشتم اما الان خیلی از موتور سواری خوشم میاد .(حتا با موتور گازی)
آقا از همه برای اطلاعاتتون و این تاپیک متشکرم.
نه اتومات نیستن.اونی هم که شما دیدی دنده هستش دیگه.متهی یه تیکه است و پشت نداره.

sltavakoli
25-03-2010, 11:26
دوستان من یه سوالی دارم:

مگه موتور هایی که شما میگید تو ایران ممنوع نیستند؟مگه موتور بالای 150 رو نمیگیرن؟

پس شما چه جوری این موتور هارو میبرید بیرون؟

zahedy2006
25-03-2010, 12:26
دوستان من یه سوالی دارم:

مگه موتور هایی که شما میگید تو ایران ممنوع نیستند؟مگه موتور بالای 150 رو نمیگیرن؟

سلام
تا 250 آزاد می باشد

روح سگ ول گرد
25-03-2010, 13:06
سلام.
کسی اینجا مگلی یا دایلیم ثبت نام کرده؟
اگر قصد واگذاری داشتید با قیمت خیلی خوبی ازتون می خرم.

ghostdoga at gmail

massoudjk2
25-03-2010, 19:28
سلام
ازاینکه فارسی تایپ نکردم عذرخواهم
ممنون ازجوابتون
قدرت بدنیم خوبه
روان می گیرم
فکرکنم کیفیتیش تو موتورهای هم تیپ و هم قیمت خودش (imp) خوب باشه
بازم ممنون ازشما

mr_rayan
25-03-2010, 21:43
دوستان من یه سوالی دارم:

البته من پیرو حرف دوستمون زاهدی جان عرض کنم که تا 250 دو سیلندر آزاده.

piremard
26-03-2010, 04:51
ـــــ
توصیه های امنیتی پارک موتور برای مدت طولانی در معابر :

اگر موتور ارزشمندی دارید همیشه قبل از پارک برای طولانی مدت روی اون رو با یک پارچه معمولی یا یک کاور تیره ی ساده بپوشونید تا مدل موتور مشخص نشه و کسی رو به وسوسه نیاندازه
حتما موتور رو زیر یک تیر چراغ برق سالم زنجیر کنید و مطمئن باشید که چراغ روی موتور نور می اندازه .
از زنجیر برای پارک طولانی مدت استفاده کنید و اون رو طوریه ببندید که بخشی از اون در معرض دید باشه و نشون بده موتور قفل شده
به همسایه ها و کسبه محل بگید که موتورسیکلت دارید و اون رو کجا پارک می کنید تا دیگران هم نسبت به حضور اموال شما آگاه و از غیبتش شما رو مطلع کنند و یا جلوی افراد مشکوک که مالک نیستند رو بگیرند .
فرمان موتور رو قفل کنید
وسایل گرانقیمت همچو جی.پی.اس رو از موتور جدا کنید .
در صورت توان یک ردیاب جی.پی.اس در محفظه ای امن در موتور تعبیه کنید . این نوع ردیاب ها نیاز به شارژ کمی دارند و عمر باتری زیاد .
موتور خود را حتما بیمه کنید و در بیمه نامه مشخصات وسایل اضافی و شرایط خاص موتور را ذکر کنید .
زنجیر شما اگر ظریف و یا کم کیفیت هست ، حداقل آنرا داخل یک پوشش تیره مثل تیوب دوچرخه ی کورسی بگذارید تا ضعف زنجیر جلب توجه نکند .
همیشه موتور خود را در یکجا پارک کنید اگر در منطقه ای کم تردد زندگی می کنید . برای مناطق پر ترافیک ، جای پارک را بطور تصادفی مرتبا عوض کنید .
برای موتور خود یک سیستم هشدار صوتی بخرید ، البته در جاییکه کودان و یا گربه و حیوانات ولگرد کنار موتور شما حرکت نمی کنند و صدای آژیر به همسایه ها آزار نمی رساند .
از سیستم های هشدار بدون صدا با کنترل از راه دور و مانیتور استفاده کنید . این سیستم ها هم قیمت دزدگیر هستند .
به چرخ عقب موتور قفل دیسک-ترمزهای دیسکی - و قفل زنجیر-سیستمهای انتقال قدرت زنجیر نه تسمه ای - چرخ بزنید

منبع ، پیرمرد

D o l f i n
26-03-2010, 08:10
این ردیاب جی .پی.اس رو از کجا میشه گیر آورد؟

massoudjk2
26-03-2010, 11:12
سلام دوستان
ممنون میشم اگه اطلاعات فنی روان 200 سی سی برام بزارید
یا علی

piremard
26-03-2010, 18:35
این ردیاب جی .پی.اس رو از کجا میشه گیر آورد؟
وارد کننده های جی.پی.اس دارند
اگر هم امریکا هستید که لوو-جک خیلی معروفه و به یستم پلیس هم متصله

ممنون میشم اگه اطلاعات فنی روان 200 سی سی برام بزارید
15 و نیم اسب قدرت
5 دنده
125 کیلوگرم وزن
حداکثر سرعت 100 کیلومتر بر ساعت
ترمزها تک دیسک - نسخه ی آر.وی -
احتراق از نوع CDI
سیستم سوخت : کاربوراتور

یک موتور دو منظوره هست برای شهر و بیابان .

D o l f i n
26-03-2010, 21:15
وارد کننده های جی.پی.اس دارند
اگر هم امریکا هستید که لوو-جک خیلی معروفه و به یستم پلیس هم متصله
نه فدات شم من برره زندگیم میکنم
خدا پول بده بریم امریکا
تو ایران دنبال چه مدلی بگردم مارک و حدود قیمت رو بگی ممنون میشم کلاه سرمون نره

spz
27-03-2010, 00:48
سلام
من و چند نفر از بقیه دوستانی که توی فضای سایبری اشنا شدیم و پس از ملاقات ها و برنامه های دسته جمع ایی که داشتیم
تصمیم گرفتیم که اولین باشگاه موتور سواری رو توی ایران راه بندازیم با برنامه های ویژه ..

خیلی خوشحال می شیم به سایت ما سر بزنید و در صورت تمایل می تونید به عضویت باشگاه در بیاید

piremard
27-03-2010, 03:53
هاتفورد 200 های یگان "نمونه" پلیس - نوروز 1389

روان 200 آر.وی

تو ایران دنبال چه مدلی بگردم مارک
گارلین

nafe-bandar
29-03-2010, 14:18
موتوراي 180 پوسال و آپاچي و ... اينجور برند هاي بالي 150 سي سي ايراني فكر نكنم كيفيت چنداني داشته باشند و ارزش خريد داشته باشه! هركي گرفت فروخت ويو (Wawe) گرفت!
خارجكيش هم كه پلاك نمي كنن!
خودم الان گالكسي 130 دارم!
از هر نظر بهترين موتوره!

اطلاعات و تجربيات اضافه:

دنده ي نرم و بسيار راحتي داره كه نسبت يه ويو بهتره!
مثل هميشه از شركت مودناس ترمز قوي و مطمئني داره
از نظر قدرت از ويو يه سرو گردن بالاتره مثل توي سر بالاهي ها و ...
يكم پهنه و بسيار زيباست و جاي بيشتري نسبت يه ويو داره
شتابش نسبت يه ويو كمتره اما در سرعت هاي بالا استقامت و تعادل بهتري داره
صندوق جاداري داره هم بغل چرخ جا داره هم صندوقي بزرگتر مثل ويو!
باك بنزين اون جلوي فرمونه يعني خيلي نوآوري و باحال! :31:
فقط اولاش خيلي فلوت مي كنه !
شباهت هايي هم به موتور سنگين يا به اصلاح ريس داره كه ميشه گفت كسي كه پشتت ميشينه بالاتر از شما قرار مي گيره و جا پاهاش هم بالاتره!
بنزينش هم عقربه داره و دوره موتور هم داره كه تو كمتر موتوري اينجوريه!

قيمت حال حاضر در بوشهر +3.400 !

دليل اينكه با ويو مقايسه كردم اين بود كه 2 تاشو تجربه داشتم!

piremard
29-03-2010, 16:52
موتوراي 180 پوسال و آپاچي و ... اينجور برند هاي بالي 150 سي سي ايراني فكر نكنم كيفيت چنداني داشته باشند و ارزش خريد داشته باشه! هركي گرفت فروخت ويو (Wawe) گرفت!
خارجكيش هم كه پلاك نمي كنن!
خودم الان گالكسي 130 دارم!
از هر نظر بهترين موتوره!
خیلی ممنون واقعا عجب تحلیل جالبی بود ! کلی چیز یاد گرفتیم

nafe-bandar
29-03-2010, 18:37
خیلی ممنون واقعا عجب تحلیل جالبی بود ! کلی چیز یاد گرفتیم

الان بيشتر ياد گرفتي؟
زياد حوصله ي تايپ كردن ندارم خوب :31: !

piremard
29-03-2010, 20:25
الان بيشتر ياد گرفتي؟
زياد حوصله ي تايپ كردن ندارم خوب :31: !
ظاهرا دانشت هم قدر ظرفیت و ادبت هست . با خودت و موتور رویاییت خوش باش
حیف وقت

zahedy2006
29-03-2010, 23:27
حاجیون و حاجیه ها سلام

امروز رفتم گمرک
صد رحمت به شهر مرده ها!!

موتور جدیدی به نام پیاجیو اومده بود که محصول پیاجیو ایتالیا و زونگشن هست

قیمت هم - به دلیل تعطیلی - ندارم

کسی داشت یه ندا بده از کیفیت و ... مطلع گردیم!

a.z.p.z
29-03-2010, 23:33
دوستان یه سوال داشتم ! ... میخواستم بدونم مدل های مجاز کاوازاکی یعنی حداکثر 250 هست و راحت گیر میاد ؟ ...
چه جوریاست کسی اطلاعی داره ؟ ... یه توضیحی بدید ممنون میشم ... ما که قید هارلی دیویدسون رو زدیم گیر این هستم !

piremard
30-03-2010, 19:14
حاجیون و حاجیه ها سلام

امروز رفتم گمرک
صد رحمت به شهر مرده ها!!

موتور جدیدی به نام پیاجیو اومده بود که محصول پیاجیو ایتالیا و زونگشن هست

قیمت هم - به دلیل تعطیلی - ندارم

کسی داشت یه ندا بده از کیفیت و ... مطلع گردیم!
سلام
پیاجیو بیشتر از 150 سی.سی با زانگشن چین موتور نساخته . من نمی دونم شما کدوم طرحش رو دیدید .
یه طرح داره مشابه آپاچی 160 که 150 سی.سی هست و ماکزیمم قدرتش 12 اسبه
این قویترین موتورش هست از کیفیت قطعات مطلع نیستم . ولی زانگشن به کم کیفتی مشهوره

abolfazlx
30-03-2010, 21:32
موتور میخوام بخرم که 300 تا500 تومان قیمتش باشه و خوب برام کار کنه

piremard
30-03-2010, 22:57
دوستان یه سوال داشتم ! ... میخواستم بدونم مدل های مجاز کاوازاکی یعنی حداکثر 250 هست و راحت گیر میاد ؟ ...
چه جوریاست کسی اطلاعی داره ؟ ... یه توضیحی بدید ممنون میشم ... ما که قید هارلی دیویدسون رو زدیم گیر این هستم !
گیر نمی آد جز سه تیپ یکی نینجا هست که مدلهای جدیدش با قیمتهای بالا موجوده
تیپ بعدی آف-رودیش هست که پلاک ملی نمی شه
یه تیپ هم داره که مسافرتیه - کروزر نیست - دو منظورست و طرح داکار که اونم نهایتا مدل 1999 اش با قیمت 4 تا 5 تومان گیر می آد
باقیه 250 سی.سی های کاوازاکی که پیدا بشند ، پلاک نمی شند مگر وارداتی و قیمت گزاف
فعلا موتورهای وارداتی کویر رو بورسه !

موتور میخوام بخرم که 300 تا500 تومان قیمتش باشه و خوب برام کار کنه
تو این قیمت شما انتخاب زیادی ندارید . یه سی.جی 125 هست و اسکوتر های 90 سی.سی و باقی اگر پیدا بشند دست دوم

Aref_2008
03-04-2010, 12:10
پیشرو (پیام) 125 -110 چطوره؟!!! من یه دست دومشو دارم بد کاره!:41:

منظورم موتور پلاستیکی هاست با اون پیشرو گیرونه نیستما!!!!!!!!

spz
05-04-2010, 00:21
سلام دوستان

من و چند ها دیگه از بچه هایی که توی نت اشنا شدیم برای جمعه یک گردهمایی و قرارملاقات گذاشتیم
و به سمت لواسون میریم

کسی از بکسه اینجا میاد ؟

mr_rayan
06-04-2010, 22:13
پیرمرد جان این موتورهای دایلیم 250 وارد شده،با قیمت 5500،اطلاعاتی در موردش داری که سیستمش چجوریاست و از لحاظ توان و قدرت و ... در چه سطحیه؟

Gigawarn
07-04-2010, 00:15
آقا قیمت پولسار چقدره جایی سراغ دارین اقساطی بده

Gigawarn
07-04-2010, 00:40
آقا یه سوال دیگه پولسار دست دوم با چقدر میشه گیر اوورد
اصلا خوب هست خرید دست دومش
ضمنا یه حدود قیمت بدین

ضمنا قیمت جدا بدین هم 150 هم 180 نو و دست دومش

piremard
07-04-2010, 09:55
پیرمرد جان این موتورهای دایلیم 250 وارد شده،با قیمت 5500،اطلاعاتی در موردش داری که سیستمش چجوریاست و از لحاظ توان و قدرت و ... در چه سطحیه؟
سلام
roadwinدی-لیم سری ریس 250 محصول 2009 هستن . متاسفانه هیچ اطلاعات موثق و مستندی دال بر فاتورهای قدرت و سرعت موتور وجود نداره . تنها نکته ی مهم اینکه این موتور از ساختار انجین پیشرفته ای استفاده می کنه و تنها موتور بین دربی-هیوسانگ هست که ترمز دو دیسک و رادیات آب داره

fire159
07-04-2010, 10:19
سلام پيرمرد
و دوستان
چند تا سوال داشتم برا موتورم
براي تقويت موتو روان QM كاري ميشه كرد ؟
صداي اگزوز رو ميشه تغيير داد ؟
به نظرتون بهترين روغن چيه ؟
مرسي

piremard
08-04-2010, 03:24
سلام پيرمرد
و دوستان
چند تا سوال داشتم برا موتورم
براي تقويت موتو روان QM كاري ميشه كرد ؟
صداي اگزوز رو ميشه تغيير داد ؟
به نظرتون بهترين روغن چيه ؟
مرسي
nاین سووال رو من یکبار چند صفحه قبل پاسخ دادم ! ظاهرا شما سووالاتون رو تو انجمنهای دیگه هم طرح می کنید و فراموش کردید
بهرحال این نظر بنده هست : در مورد تقویت انجین تنها راحش تعویض انجینه . انجین یه موتور 15 اسب توان 200 سی.سی جایی برای تقویت نداره . هر نوع تراشکاری و .. نظم دور موتور رو بهم می زنه ، سوخت رو ناقص می سوزونه و گاز خروجی رو غلیظ می کنه ، باعث افزایش بی مورد سوخت می شه و ...

صدای اگوز رو می شه با تغییر محفظه اگزوز با یه مدل کی.تی.ام یا اگر پول کافی ندارید با چند سوراخ ریز در انتهای دم تغییر داد . البته صداش بم می شه و سر درد می آره .

در مورد روغن من شنیدم توتال تو این موتور می ریزن . بگمانم همونیکه تو دفترچه اش نوشته مناسبتر باشه :46:

X7UN
11-04-2010, 17:34
سلام دوستان :11:

چند وقت پیش دنبال KDX یا KMX میگشتم که بخرم ولی یه DT 200 (زین دوشاخ) گیرم اومد و ازش خوشم اومد و همون رو برداشتم و خیلی هم ازش راضی بودم ، ولی الان برای موتور خارجی خیلی گیر میدن ، موقعیت من برازجان هس...
خلاصه مجبور شدم بفروشمش...
حالا از دوستان میخوام بپرسم :

1- KDX 250 یا DT 200 wr (زین دوشاخ) که برگ سبز یا پلاک داشته باشه چند گیر میاد؟
هرجای کشور باشه خودم میام دنبالش...

دوتا سوال دیگه هم دارم :

2- چرا قبلا موتورهایی که به مزایده گذاشته میشد ، شماره تنه و انجین رو سنگ میگرفتن ولی اخیرا دیگه سنگ نمیگیرن و همراه با شماره تحویل میدن؟

3- حالا که شمارشون سالمه ، نمیشه براشون مجوز تردد گرفت؟

X7UN
12-04-2010, 10:05
کسی قرار نیس جواب پست قبلی رو بده ؟
.
.
.
کممممممممممممممممممممک !!

Gigawarn
12-04-2010, 16:53
دوستان قیمت پولسار رو می خوام از کجا می تونم قیمت بگیرم
قیمت نوش چنده الان

piremard
13-04-2010, 06:44
سلام دوستان :11:

چند وقت پیش دنبال KDX یا KMX میگشتم که بخرم ولی یه DT 200 (زین دوشاخ) گیرم اومد و ازش خوشم اومد و همون رو برداشتم و خیلی هم ازش راضی بودم ، ولی الان برای موتور خارجی خیلی گیر میدن ، موقعیت من برازجان هس...
خلاصه مجبور شدم بفروشمش...
حالا از دوستان میخوام بپرسم :

1- KDX 250 یا DT 200 wr (زین دوشاخ) که برگ سبز یا پلاک داشته باشه چند گیر میاد؟
هرجای کشور باشه خودم میام دنبالش...

دوتا سوال دیگه هم دارم :

2- چرا قبلا موتورهایی که به مزایده گذاشته میشد ، شماره تنه و انجین رو سنگ میگرفتن ولی اخیرا دیگه سنگ نمیگیرن و همراه با شماره تحویل میدن؟

3- حالا که شمارشون سالمه ، نمیشه براشون مجوز تردد گرفت؟

1 دی.تی بگمانم 6 تومان در تهران
2 چون موتورهای سرقتی رو با جعل مدارک می فروختند و در صورت هر نوع حادثه دست مالک و خسارت دیده به هیچ کجا بند نبود .

3 مجوز تردد ارتباطی با این موضوع نداره . مجوز تردد به موتورهای پلاک قدیم 200 سی.سی نمی دن . چه رسه به موتورهای حجم سیلندر بالا و فاقد مدارک کافی

دوستان قیمت پولسار رو می خوام از کجا می تونم قیمت بگیرم
قیمت نوش چنده الان

پولسار چند سی.سی ؟ 135؟ 125 ؟ 180 ؟ 200؟ 220 ؟
200 در حدود 2،400 تومانه
قیمت رو هم از نمایندگیهای فروش شرکت "فارس موتور" بپرسید . البته به انصاف نمایندگی هم بستگی داره

MOST@FA.R.A
13-04-2010, 19:16
سلام و درود بر اساتيد
اقايون من الان بخوام راديسون 3 ماه كاركرد خودم كه 1000 تا باهاش رفتم رو بفروشم ازم چند بر ميدارن؟؟؟جايي تو گمرك هست كه كه اين موتور رو بگيره با يه مقدار ديگه پول دادن يه موتور ديگه بده؟؟؟
ممنون ميشم راهنمايي كنين!

X7UN
14-04-2010, 09:59
1 دی.تی بگمانم 6 تومان در تهران
.
.
.
وای وای... :13:
شما چطور توی تهران زندگی میکنید؟
اینجا (برازجان) DT مدل بالا هم که باشه ، حتی اگه پلاک هم باشه ، بیشتر از 3 تومن بابتش پول نمیدن !
من که سند خارجیش رو برداشتم 1،000،000 تومن ..............
.
.
.
کاش بجای برنامه نویسی ، تجارت موتور خارجی میکردم :25:

mr_rayan
15-04-2010, 20:08
سلام و درود بر اساتيد
اقايون من الان بخوام راديسون 3 ماه كاركرد خودم كه 1000 تا باهاش رفتم رو بفروشم ازم چند بر ميدارن؟؟؟جايي تو گمرك هست كه كه اين موتور رو بگيره با يه مقدار ديگه پول دادن يه موتور ديگه بده؟؟؟
ممنون ميشم راهنمايي كنين!
رادیسون صفرش چند هست؟معمولا 15% الی 20% رو کم می کنن.مغازه هم زیاده که ازت بخره و بجاش یه موتور دیگه برداری.حتی اگه مغازه دار بفهمه که از خودش می خوای موتور بخری بیشتر میتونی توی فروش موتورت چونه بزنی فقط مواظب باش که به دلالهای کنار خیابون نفروشی.
هم گمرک قیمت بگیر و هم شهباز.

akhoond
24-04-2010, 17:37
سلام خدمت دوستان .

راستش چند وقتی هست که دنبال یه وسیله نقلیه خوب می گردم ، پول به ماشین نمی رسه ، به فکر موتور افتادم ، قبلا یه چرخی زده ام، اما الآن جدی تر شده ، طبق بک گراند ام ، به نظرم آپاچی 180 خوب اومد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ( هزینه ، ماکسیمم 2 تومان ) .
چیزی که تو ذهنمه ، یه وسیله برای رفت و آمد هست ، از مسافرت با وسلیه شخصی هم لذت می برم ، حالا که ماشین نیست ، موتور که هست ، نمی خوام خیلی تابلو باشه ، عضلانی رو می پسندم ، دوست دارم سواری خوبی بگیرم ، صداش برام مهمه ، از صدای این سی جی ها حالم به هم می خوره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نمی دونم موقع طراحی اش به چی فکر می کردن این ها ، دنبال تاپ اسپید و این ها هم نیستم ، درسته که با ماشین یه نموره تند میرم ، اما اون کجا ، این کجا ( توضیح اینکه اوایل از رانندگی با ماشین هم وحشت داشتم و به زور پدرم نشستم ، ولی بعد مشکلی نبود و لذت می برم از رانندگی ام با ماشین ، یه نموره تند می رم ، آما بد نمی رم )

اما چند تا سوال :
1 _ من اولین موتور زندگی ام رو دارم می گیرم ، گواهینامه موتور هم ندارم ، آیا به نظرتون آپاچی ، گزینه خوبیه برام ؟

2 _ من برای خرید یه دیوایس ، چیزی در حدود 2 ماه سرچ می کنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، تازه شروع کردم به سرچ ، اما می بینم که تا آخر هفته زمان اسم نویسی بیشتر نیست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، به نظرتون اسم نویسی بکنم ، حتی بعد اگه اصلا تصمیمم عوض شد و موتور سوار نشدم ، می تونم راحت بفروشمش ، ضرر که نمی کنم ؟

3 _ رنگ خاکستری موجود هست یا خیر ؟

4 _ برای گواهینامه ، و هم چنین سند ، پایان خدمت می خواد ؟ کی حس داره گواهی اشتغال بگیره آخه ....

کسی اگه راهنمایی داره ، استقبال می کنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

piremard
24-04-2010, 20:02
سلام خدمت دوستان .

راستش چند وقتی هست که دنبال یه وسیله نقلیه خوب می گردم ، پول به ماشین نمی رسه ، به فکر موتور افتادم ، قبلا یه چرخی زده ام، اما الآن جدی تر شده ، طبق بک گراند ام ، به نظرم آپاچی 180 خوب اومد [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ( هزینه ، ماکسیمم 2 تومان ) .
چیزی که تو ذهنمه ، یه وسیله برای رفت و آمد هست ، از مسافرت با وسلیه شخصی هم لذت می برم ، حالا که ماشین نیست ، موتور که هست ، نمی خوام خیلی تابلو باشه ، عضلانی رو می پسندم ، دوست دارم سواری خوبی بگیرم ، صداش برام مهمه ، از صدای این سی جی ها حالم به هم می خوره [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] نمی دونم موقع طراحی اش به چی فکر می کردن این ها ، دنبال تاپ اسپید و این ها هم نیستم ، درسته که با ماشین یه نموره تند میرم ، اما اون کجا ، این کجا ( توضیح اینکه اوایل از رانندگی با ماشین هم وحشت داشتم و به زور پدرم نشستم ، ولی بعد مشکلی نبود و لذت می برم از رانندگی ام با ماشین ، یه نموره تند می رم ، آما بد نمی رم )

اما چند تا سوال :
1 _ من اولین موتور زندگی ام رو دارم می گیرم ، گواهینامه موتور هم ندارم ، آیا به نظرتون آپاچی ، گزینه خوبیه برام ؟
این موتورها همگی شهری هستند . پس سختی روندنشون مشابه هم هست با این تفاوت که آپاچی مانور سی.جی 125 رو نداره . روندن موتور هم در اوایل تمرکز و صبر می خواد . بعد به تک چرخ خواهد رسید :38:

2 _ من برای خرید یه دیوایس ، چیزی در حدود 2 ماه سرچ می کنم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، تازه شروع کردم به سرچ ، اما می بینم که تا آخر هفته زمان اسم نویسی بیشتر نیست [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ، به نظرتون اسم نویسی بکنم ، حتی بعد اگه اصلا تصمیمم عوض شد و موتور سوار نشدم ، می تونم راحت بفروشمش ، ضرر که نمی کنم ؟

من از شما بد ترم . برای خرید یک قطعه ی ساده گاهی دو سال تحقیق می کنم 10:
ثبت نام این موتور نسبت به پارسال 100 هزارتومان کاهش بها داشته و در عین حال قیمت نقد اون بی تغییر مونده . از طرفی موتور معروفی هست و قیمتش نوسان زیادی نداره . اما بهرحال جنس دست دوم رو هر وقت هم بفروشید ، ارزونتر از نو هست !

3 _ رنگ خاکستری موجود هست یا خیر ؟

خاکستری که نه . اما سیاه براق بله .

4 _ برای گواهینامه ، و هم چنین سند ، پایان خدمت می خواد ؟ کی حس داره گواهی اشتغال بگیره آخه ....

گواهینامه که مثل اتومبیل می مونه مدارکش ولی سند نیاز به پایان خدمت نداره .

اما در مورد موتور . نوشتید :

عضلانی رو می پسندم ، دوست دارم سواری خوبی بگیرم ، صداش برام مهمه
موتورهای دو منظوره ی تریل بیشتر به سلیقه شما می خوره . آپاچی هم موتور خوش استیل ولی ظریفه
ضمن اینکه لطفا سووالاتتون رو در یک فروم بپرسید نه هم اینجا و هم اونجا ! :46:

akhoond
24-04-2010, 20:55
موتورهای دو منظوره ی تریل بیشتر به سلیقه شما می خوره . آپاچی هم موتور خوش استیل ولی ظریفه
ضمن اینکه لطفا سووالاتتون رو در یک فروم بپرسید نه هم اینجا و هم اونجا ! :46:
آخوند اینجا ، آخوند اونجا ، آخوند همه جا :31: :46:

مرسی از این که ریپلای کردی پیرمرد جان ، ممنون :11:

این یعنی چی ؟ یعنی آپاچی به سلیقه ام می خوره یا نه ؟ متوجه نشدم :20:

پس این طوری ، چند تا سوال پیش می اد برام :
1 _ جایی هست برای آموزش موتور ؟ مثل آموزشگاه رانندگی ها ، یا نه ؟ و هم چنین برای این که سواری های مختلفی رو تست کنم ، جایی هست یا باید روی دوستان و آشنایان حساب کنم ؟

تنکس :11: :10: :46:

piremard
24-04-2010, 21:44
آخوند اینجا ، آخوند اونجا ، آخوند همه جا :31: :46:

مرسی از این که ریپلای کردی پیرمرد جان ، ممنون :11:

این یعنی چی ؟ یعنی آپاچی به سلیقه ام می خوره یا نه ؟ متوجه نشدم :20:

پس این طوری ، چند تا سوال پیش می اد برام :
1 _ جایی هست برای آموزش موتور ؟ مثل آموزشگاه رانندگی ها ، یا نه ؟ و هم چنین برای این که سواری های مختلفی رو تست کنم ، جایی هست یا باید روی دوستان و آشنایان حساب کنم ؟

تنکس :11: :10: :46:
سلام
شما نوشتید "موتور عضلانی" در حالیکه آپاچی به ظرافت معروفتره تا عضلانی . عضلانی می شه مثلا روان 200 تریل یا هر تیپ تریل بهتر و زمخت تر از اون
امنیت آپاچی از پولسار کمتره

در مورد آموزشگاه من شنیدم در نزدیکیهای میدان رسالت جایی بنام "فانوس" یا ققنوس یا هر چیزی شبیه به اون یه آموزشگاه رانندگی موتورسیکلت هست . در مورد گواهنامه گرفتن موتور در ایران که از عرف کشور انگلستان تبعیت می کنند تنها مانور بین 4 مانع اهمیت داره

این آزمون رانندگی رانندگی موتور در ایران هیچ استانداردی نداره . مثلا شما در کشور دیگه باید فقط روی تعادل تمرکز کنید و حق ترمز گرفتن ندارید و موانع بسیار پیچ در پیچ و زیاد هستند . اما در ایران فقط چهارتا دونه مانع هست که شما با هر روش و ترمز و سرعتیم رفتی مشکلی نداره !

SANR
24-04-2010, 22:07
سلام دوستان:
امروز یکی موتور جترو 125 مشکی رنگ گرفتم،قیمت نقدیش هم 820 تومن دراومد.
به نظرتون موتور خوبیه یا نه؟

piremard
25-04-2010, 00:13
سلام دوستان:
امروز یکی موتور جترو 125 مشکی رنگ گرفتم،قیمت نقدیش هم 820 تومن دراومد.
به نظرتون موتور خوبیه یا نه؟
مبارکه . تبریک می گم
اگر منظور شما طرح "کاب" شبیه هوندا ویو باشه بنظر من شتر خوبیه :دی البته با این پول که شما دادید گزینه هایی مثل روان 110 و دولفین هم بودند . بهر جهت امیدوارم چرخش بی بلا برات بچرخه :46:

piremard
25-04-2010, 11:25
سلام

آیا اگه من یه ماه دیگه اوکی بشم ، می تونم با قیمت خوب ، نقدا بگیرم ؟
یا نه ، توصیه می کنی که نام نویسی کنم ، بعد اگر هم خوشم نیومد ، راحت بفروشمش ، به شرطی که ضرر نکنم ، کدوم ؟

این که گفته بودی که آپاچی از پولسار امنیت اش کمتره ، چرا این جوریه ؟ توضیح می دی ؟
این مورد به معنی اینه که نباید طرف آپاچی رفت ، یا مال اونایی که می خوان مثلا 120 _ 130 تا برن ؟
تصمیمش با خوده شماست که نقد بخرید یا پیش فروش
تنها چیزی که به فکر من می رسه اینکه آپاچی بعد از سه ماه با این ثبت نام اخیر و ورود سری دومش به بازار قیمت نقد فعلیش شکسته می شه . بطوریکه هم نقدی ها و هم پیش فروشی ها ضرر کنند . با این تفاوت که پیش فروشی ها سه ماه پولشون خوابیده و ضرر شون از بابت سود کمتر و تحویل دیرهنگام هست و نقدی ها هم به نسبت پایین اومدن قیمت موتور ، یکجور دیگه
بهرحال با توجه به اینکه فصل گرما شروع شده اینکه 3 ماه چشم انتظار بمونی و بعدهم با امروز و فردا موتور تحویل بگیری بنظر من جالب نمی آد . یعنی هیچ نفع خاصی توش نیست.

در مورد امنیت بدنه ی آپاچی استحکام و شکل طراحی جلوی موتور ، زاویه "ریک" موتور بیش از پولساره و موقعیت راکب به موتور منظور من هست . تمام موتورهای طرح نیکـد استریت این مشخصه رو دارند و امنیتشون از تیپ هایی مثل "کاب" کمتره . همه اش ریسکه . بستگی به راننده داره :دی

این بود نظر من . البته این انجمن آپاچی سوار و پالس سوار داریم که فعلا فعالیت نمی کنن . و گرنه بهتر از من جواب می دادند :46:

akhoond
25-04-2010, 20:01
سلام

تصمیمش با خوده شماست که نقد بخرید یا پیش فروش
تنها چیزی که به فکر من می رسه اینکه آپاچی بعد از سه ماه با این ثبت نام اخیر و ورود سری دومش به بازار قیمت نقد فعلیش شکسته می شه . بطوریکه هم نقدی ها و هم پیش فروشی ها ضرر کنند . با این تفاوت که پیش فروشی ها سه ماه پولشون خوابیده و ضرر شون از بابت سود کمتر و تحویل دیرهنگام هست و نقدی ها هم به نسبت پایین اومدن قیمت موتور ، یکجور دیگه
بهرحال با توجه به اینکه فصل گرما شروع شده اینکه 3 ماه چشم انتظار بمونی و بعدهم با امروز و فردا موتور تحویل بگیری بنظر من جالب نمی آد . یعنی هیچ نفع خاصی توش نیست.

در مورد امنیت بدنه ی آپاچی استحکام و شکل طراحی جلوی موتور ، زاویه "ریک" موتور بیش از پولساره و موقعیت راکب به موتور منظور من هست . تمام موتورهای طرح نیکـد استریت این مشخصه رو دارند و امنیتشون از تیپ هایی مثل "کاب" کمتره . همه اش ریسکه . بستگی به راننده داره :دی

این بود نظر من . البته این انجمن آپاچی سوار و پالس سوار داریم که فعلا فعالیت نمی کنن . و گرنه بهتر از من جواب می دادند :46:
مرسی از لطفت :11:

خب اون وقت موتوی هست که به قول شما امنیت اش تو مایه های کاب باشه ، ولی ظاهر اش مثل پالس و آپاچی ؟ ( یا اصلا پارادکس می شه این جوری ؟ نمی دونم سوالم درست هست یا نه ... )

تنکس :11:

piremard
26-04-2010, 00:22
مرسی از لطفت :11:

خب اون وقت موتوی هست که به قول شما امنیت اش تو مایه های کاب باشه ، ولی ظاهر اش مثل پالس و آپاچی ؟ ( یا اصلا پارادکس می شه این جوری ؟ نمی دونم سوالم درست هست یا نه ... )

تنکس :11:
سلام
خب داشتنش که داریم ولی نه تو ایران . مثلا هیوسانگ + پیاجیو موتورهای کاب اسپرت و خوش قیافه ای ساختن

هیوسانگ

تو ایران "سامان 150" که از روی بی.ام.دبلیو تقلید کرده بود در کلاس "اینساید موتوربایک" هست که متاسفانه کیفیت انجینش چندان تعریفی نیست ولی مثل همین موتورهای طرح کاب هست و 150 سی.سی
شما می تونید سقفش رو جمع کنید . خوش قیافه و امن هست با ترمز های دیسکی ، رادیو پخشم داره :38:

سامان 150 سی.سی

X7UN
03-05-2010, 00:48
سلام دوستان
یه سوال دارم :
سند تملیکی چیه؟ برای موتور خارجی میپرسم !
یکم دربارش برام توضیح میدین؟
مثلا اگه توی شهر موتور رو زیر پام گرفتن با این سند میشه آزادش کرد ؟
و اینکه تا چه حد اعتبار داره؟
دوباره میگم : برای موتور خارجی 250 به بالا ، مثلا KDX 250 !!!
پیشاپیش تشکر میکنم :11:

X7UN
03-05-2010, 12:49
همچنان منتظرم !!!
کسی نیس جواب بده ؟
از کنجکاوی میمیرم

X7UN
04-05-2010, 23:57
کسی نیس جواب پست 1137 رو بده ؟ :41:

Punisher_2008
05-05-2010, 12:06
با سلام

دوستان روی موتور من اون طرفی که دنده هست روی بدنش(کفه. همونی که زیرش حالت دیناب هست یا به قول معروف سنگ موتور که میچرخه و همینطور یک چرخ زنجیر کوچک اونجا قرار داره) چند تا نامرد ظاهرا کلی خط با چاقو انداختن از اونجایی که خیلی روی موتورم حساس بودم و از وقتی اوردم خیلی مواظب بودم الان چند روزه خیلی ناراحتم . راهی داره رنگش کرد ؟ یکی میگفت از رنگهای ماشین مزنند میشه زد ایا میشه؟ تابلو نمیشه؟
موتور سی جی هست 125 سی سی نامی مدل 85 از همان باک سبز متالیک ها
نمیشه یکی دیگه از این بدنش(کفه طرف دنده) بخری با مارک خودش؟ کجا پیدا میشه کسی سراغ داره؟

ممنون میشم سریع جواب بدین

Punisher_2008
05-05-2010, 21:22
کسی نیست جواب ما رو بده؟

vahidshah
05-05-2010, 21:40
با سلام

دوستان روی موتور من اون طرفی که دنده هست روی بدنش(کفه. همونی که زیرش حالت دیناب هست یا به قول معروف سنگ موتور که میچرخه و همینطور یک چرخ زنجیر کوچک اونجا قرار داره) چند تا نامرد ظاهرا کلی خط با چاقو انداختن از اونجایی که خیلی روی موتورم حساس بودم و از وقتی اوردم خیلی مواظب بودم الان چند روزه خیلی ناراحتم . راهی داره رنگش کرد ؟ یکی میگفت از رنگهای ماشین مزنند میشه زد ایا میشه؟ تابلو نمیشه؟
موتور سی جی هست 125 سی سی نامی مدل 85 از همان باک سبز متالیک ها
نمیشه یکی دیگه از این بدنش(کفه طرف دنده) بخری با مارک خودش؟ کجا پیدا میشه کسی سراغ داره؟

ممنون میشم سریع جواب بدین

تو لوازم فروشی ها اون تیکه پیدا میشه اکه بگریدن منتها شاید اونجا نامی ننوشته باشه و اسم یه موتور دیگه یا بی نام باشه شایدم پیدا بشه زیاد مهم نیست میزنی زمین بازم اونجور ی میشه یا میتونی با رنگ نقره ای با قلم بزنی که باز معلومه که با دقت میشه دید

Punisher_2008
05-05-2010, 22:01
تو لوازم فروشی ها اون تیکه پیدا میشه اکه بگریدن منتها شاید اونجا نامی ننوشته باشه و اسم یه موتور دیگه یا بی نام باشه شایدم پیدا بشه زیاد مهم نیست میزنی زمین بازم اونجور ی میشه یا میتونی با رنگ نقره ای با قلم بزنی که باز معلومه که با دقت میشه دید
تو لوازم یدکی ها که با مارک هندا هست و کلا مایل به قهویه ای هست اصلا رنگه خودش نیست....

metalgear2
07-05-2010, 10:28
سلام.
من میخوام یه موتور مجاز 200 تا 250 سی سی بخرم که از نظر شتاب و حداکثر سرعت خوب باشه(حداقل 140-150 تا راه بیاد:31:).این پالس 220 خوبه؟ سرعتش چقدره؟
راسته که محدود کننده سرعت داره؟

mr_rayan
07-05-2010, 19:32
سلام.
من میخوام یه موتور مجاز 200 تا 250 سی سی بخرم که از نظر شتاب و حداکثر سرعت خوب باشه(حداقل 140-150 تا راه بیاد:31:).این پالس 220 خوبه؟ سرعتش چقدره؟
راسته که محدود کننده سرعت داره؟
پالس 220 خوبه ولی حداکثر سرعتش 130 تاست و البته در شرایط ایده آل.کلا دنبال تاپ اسپید بالا نباش،بیشتر به فکر موتور سرحال باش.
پالس 220 سرعت و شتابش و قدرتش با توجه به قیمت موتور توی ایران قابل قبول هست فقط تنها نقطه ضعفش دیسک عقبش هست که میگن اونجوری که باید نمیگیره که البته چیز مهمی نیست و با کمی دستکاری کردن توسط نمایمدگی ردیف میشه.
اگر موتور بهتر میخوای دیگه باید بری سراغ مگلی 250 که 5 میلیون هستش یا هیوسانگ 250 که 7.5 میلیون هستش.

metalgear2
08-05-2010, 00:55
واقعا ممنون از جوابتون.
یه سوال دیگه داشتم.جدیدا یه موتور دیدم اسمش پیشرو پارس بود(200سی سی).از نظر ظاهری نسبتا خوب بود ولی مخواستم در مورد قدرت و سرعت وشتابش سوال کنم در ضمن فروشنده می گفت تا یه ماه دیگه 250 سی سی شو میاره کلا به نظرتون این موتور چطوره؟
بازم ممنون:11:

mr_rayan
08-05-2010, 23:28
واقعا ممنون از جوابتون.
یه سوال دیگه داشتم.جدیدا یه موتور دیدم اسمش پیشرو پارس بود(200سی سی).از نظر ظاهری نسبتا خوب بود ولی مخواستم در مورد قدرت و سرعت وشتابش سوال کنم در ضمن فروشنده می گفت تا یه ماه دیگه 250 سی سی شو میاره کلا به نظرتون این موتور چطوره؟
بازم ممنون:11:
کدوم مدل پیشرو مد نظرت هست؟ازش عکسی نداری؟

---------- Post added at 12:28 AM ---------- Previous post was at 12:24 AM ----------

یه مدل پیشرو 200 سی سی توی ذهنم هست که همون وینرهای جدید محسوب میشه و باکش هم پلاستیکیه.
کلا توی ایران موتور بدرد بخور که پیدا نمیشه ولی در مقایسه با موتورهای دیگه مثل پالس یا آپاچی باید بگم که پالس و آپاچی بهتره.من خودم سوار این پیشروها نشدم ولی با چند نفر که صحبت کردم از لرزش بسیار زیادش توی سرعت بالای 100 تا می نالیدند،در مورد انجینش هم اطلاعاتم کامل نیست،اگر پیرمرد عزیز باشه و یه توضیحی بهت بده خیلی لطف کرده.

Punisher_2008
09-05-2010, 11:41
با سلام

دوستان یک سوال

به نظر شما چه روغنی خیلی خوبه واسه موتور من اکثرا ایرانول یا بهران استفاده میکنم و تا الان موتور هنوز سرعت و قدرتشو از دست نداده ( 120km راحت پر میکنه)
به نظرتون همیشه از یک نوع روغن استفاده بشه بهتر یا اینکه عوض شه بهتره؟
متورم نامی 125 سی سی هست مدل 85

یک سوال دیگه فرق cdi با CPI چیه؟ کدوم بهتره؟

hossein_dig
09-05-2010, 12:40
آقایون سلام

من که تو تیونین تالک به نتیجه ای نرسیدم

من یه موتور میخوام حدود 2 تومن
کم خرج ،کم دردسر ،:31: قطعاتش هم داستان نباشه کمک های نرمی و کیفیت مناسبی داشته باشه
من خودم تا حالا روان آر وی و پالس 200 چراغ اسپرت رو دیدم شما هاچی پیش نهاد میکنید

arash w8100
09-05-2010, 13:33
سلام. از دوستان موتوز زیر 700 تومان که بیشتر واسه گشت زنی میخوام و قیافه خوبی هم داشته باشه معرفی کنند.

hossein_dig
09-05-2010, 14:19
سلام. از دوستان موتوز زیر 700 تومان که بیشتر واسه گشت زنی میخوام و قیافه خوبی هم داشته باشه معرفی کنند.
با 700 اگه سی جی نگیری (چون جواده) به زور بتونی طرح ویو بگیری
ایران دوچرخش حدود 900

arash w8100
09-05-2010, 14:49
نظرتون درباره تلاش 150 جی اس چیه؟موتور خوبی؟قیمتش چنده؟
منظورتون رو از جواده نفهمیدم!

hossein_dig
09-05-2010, 15:21
نظرتون درباره تلاش 150 جی اس چیه؟موتور خوبی؟قیمتش چنده؟
منظورتون رو از جواده نفهمیدم!
والا من زیاد ربارش اطلاعات ندارم
دنبال چیری باش که فردا برات داستان نشه (دردسره درست نکنه)
درباره جواد هم یعنی خیلی ضایعست وقتی تو خیابون میری همه فکر میکنن موتوری مسافر کشی یا پیکی .:2:
در کل با 700 مایه یا باید سی جی بگیری یا بزار روش یه طرح ویو مناسب بگیر که من زیاد تو نخ ویو نیستم
چون وقتی هندا این موتور رو طراحی کرده برای خانم ها که هم کلاج دستی نداره هم سبکه هم برای رد کردن پا راحت باشه و سبد هم گذاشته که خرید هاشون رو توش بزارن به همین دلیل ها من از این تیپ موتور ها من خوشم نمیاد:21:

نظر من کاملا شخصی بود
راستی کسی درباره پست من جواب نداد

arash w8100
09-05-2010, 15:48
یعنی نمیشه تو مایه های 700 یه موتور خوب خرید؟ من روزی دو ساعت میخوام برونم برام بیشتر زیبایی موتور اهمیت داره لطفا تو همین رنج قیمت مدل های خوب معرفی کنید.

Farshid9920062006
09-05-2010, 15:52
کسی نیس جواب پست 1137 رو بده ؟ :41:

برگه تملیکی رو بعصی جاها که موتور میزارن مزایده میدن و بعضیهاشون شماره تنه و اینا داره
بعضیاشونم شماره نداره و سنگ میگیرن(عین موتور های اوراقی)
در مورد اینکه میتونید موتور رو دز بیارید باید بگم که
این برگه هایی رو که شماره ندارن میشه چند تا کپی گرفت و کپی برابر اصل کرد و هر موتوری از اون نوع رو میشه به عنوان بر گه تملیکی قالب ملت کرد و زیاد اطمینانی بهشون نیست اما اونایی که شماره شاسی و این قضایا رو دارن معتبر ترن اما اینکه موتور رو وقتی گرفتن پست بدن بستگی به جو حاکم به اون منطقه داره
مثلا تو اراک موتور رو بر میگردونن

mohsen3544
09-05-2010, 18:37
از این موتورهای به اصطلاح پا کشتی کسی اطلاعاتی داره؟بهترین برندی که تو ایران هست کدومه و قیمت این نوع موتور رو هم بگین لطفا.

zahedy2006
09-05-2010, 18:50
یعنی نمیشه تو مایه های 700 یه موتور خوب خرید؟ من روزی دو ساعت میخوام برونم برام بیشتر زیبایی موتور اهمیت داره لطفا تو همین رنج قیمت مدل های خوب معرفی کنید.

تو این رنج موتوری که سرطان نشه همون سی جی خودمونه و طرح ویوها (طرح ویو اندکی گرانتر از 700 هست)
البته اسکوتر پرواز هم اطراف 600 هست (100 سی سی)

یک سوال دیگه فرق cdi با CPI چیه؟ کدوم بهتره؟

cdi سیستم جرقه زنی می باشد که روی موتور ها نصب می کنند.

تنها CPI که من می شناسم موتور تریلی هست که نمایندگی سر خیابان دانشگاه (تقاطع هنگام و خیابان دانشگاه علم و صنعت) آورده. محصول کویر قیمتش دقیق یادم نیست ولی فکر کنم 4.200 بود!!

Punisher_2008
09-05-2010, 19:41
تو این رنج موتوری که سرطان نشه همون سی جی خودمونه و طرح ویوها (طرح ویو اندکی گرانتر از 700 هست)
البته اسکوتر پرواز هم اطراف 600 هست (100 سی سی)

cdi سیستم جرقه زنی می باشد که روی موتور ها نصب می کنند.

تنها CPI که من می شناسم موتور تریلی هست که نمایندگی سر خیابان دانشگاه (تقاطع هنگام و خیابان دانشگاه علم و صنعت) آورده. محصول کویر قیمتش دقیق یادم نیست ولی فکر کنم 4.200 بود!!

با سلام

ولی روی بدنه موتور اون طرف چرخ زنجیراش به جای cdi نوشته cpi مال دوستم نوشته بود تایوان
میگفتن اینا ساخت تایوانن درسته؟(نامی)
تا الان که داشتم واقعا راضی بود
از اونطرف که کمکهای عقبش باریه و کمی سفته و وقتی تک سرنشین باشی یکم تو دست انداز میپرونه ادم و موتور خفن قدرتیه از اون موقع تا الان حتی یکم هم احساس نکردم قدرتش کم شده باشه

---------- Post added at 08:41 PM ---------- Previous post was at 08:39 PM ----------

با سلام

من ویو سوار شدم خیلی موتور نرمیه ولی زیاد به راه دور به در نمیخوره

سی جی بگیر باور کن خیلی بهتره این طبیعیه یک چیز به صرفه و خوب همه میخرن
اگه موتور خوبی بخری تا 120 KM برات میره
قطعاتش که فراون هست هرچیش خراب شه درجا درست میشه کرد از اون گذشته موتور جون سگیه البته بستگی به مراقبت شخص هم داره

در مورد قیافه هم که سلیقیه

arash w8100
09-05-2010, 23:14
ممنون از دوستان بابت جواب. این سی جی یعنی چی؟آخه هم هوندا سی جی داره و هم شهاب ،یا من اینجوری فهمیدم. من وارد نیستم لطفا دوستان در مورد سی جی توضیح بدن.

hossein_dig
10-05-2010, 12:36
آقایون سلام

من که تو تیونین تالک به نتیجه ای نرسیدم

من یه موتور میخوام حدود 2 تومن
کم خرج ،کم دردسر ،:31: قطعاتش هم داستان نباشه کمک های نرمی و کیفیت مناسبی داشته باشه
من خودم تا حالا روان آر وی و پالس 200 چراغ اسپرت رو دیدم شما هاچی پیش نهاد میکنید
کسی نبود ما رو راهنمای کنه؟

mahdi_mf67
11-05-2010, 11:06
سلام دوستان کسی مودونه موتور سوپر کارا چیه؟منظورم طرح هارلی دویدسونشه اگه کسی عکسی ازش داره ممنون میشم اگه بزاره

mahdi_mf67
12-05-2010, 12:14
دوستان یه سوال دیگه هم دارم اینکه میخوام یه دسته دوم طرح هارلی بخرم چه چیزایی رو باید چک کنم تا بفهمم موتور سر حال یا نه
ممنون میشم جواب بدید

mahdi_mf67
12-05-2010, 12:18
و آخرین سوال اینکه کسی سایت شهاب رو میدونه؟من هرچی گشتم چیزی پیدا نکردم

mr_rayan
13-05-2010, 00:28
کسی نبود ما رو راهنمای کنه؟
اگر دنبال مرتور نرم هستی سراغ پالس 200 نرو چون از مدل های 180 خودش خشک تر و سفت تر هستش.موتورهای آپاچی از موتورهای پالس نرم تر هستند ولی متاسفانه ساپورت قطعات خوبی ندارند.
کلا به نظر من پالس 180 هم ساپورت قطعات خوبی داره و هم نرم و راحت هستش.

mahdi_mf67
16-05-2010, 09:04
کسی نبود جواب بده؟
مثل اینکه این تاپیک مثل قبل فعال نیست

***mOhsen***
18-05-2010, 17:14
سلام دوستان
موتورهای بدون کلاچ از نظر دوام و عمر بهترن یا معمولی ها؟؟!
برای من فقط خرکار بودن مهمه. می خوام کمتر کارم به تعمیرگاه بیفته.
هزینه خریدم هم حدود 800-900 تومن هست.
ممنون میشم راهنمایی کنین.

piremard
19-05-2010, 08:25
سلام دوستان
موتورهای بدون کلاچ از نظر دوام و عمر بهترن یا معمولی ها؟؟!
برای من فقط خرکار بودن مهمه. می خوام کمتر کارم به تعمیرگاه بیفته.
هزینه خریدم هم حدود 800-900 تومن هست.
ممنون میشم راهنمایی کنین.
موتورهای با کلاچ دوامشون بهتره بشرط اینکه بموقع و صحیح دنده عوض کنید . اگر هم کنترل موتوردنده ای با کلاجچ براتون سخته ، همون بی کلاچ بهتر دوام می آره

***mOhsen***
21-05-2010, 09:53
ممنون از راهنماییتون
یه موتور با کلاچ با این قیمت اگه میشه پیشنهاد کنید

shiapics
24-05-2010, 22:24
سلام علیکم

من قصد خرید یه موتور 70 سی سی دارم میخواستم قیمت و همچنین شرایط خرید قصدی رو بدونم .

هیچ اطلاعاتی ندارم ، لطفاً کامل توضیح بدید.

خدا خیرتون بده
یا علی

hamed malekpour
25-05-2010, 09:09
یه سوال من کلیپ های موتور سواری وتصاویر موتور هارا از کجا می تونم پیدا کنم اگه می تونید راهنماییم کنید ممنون؟

مسعود_68
25-05-2010, 09:47
سلام به همگي
من حدود 1تومن دارم و دنبال يه موتور ريس نو ميگردم هدفم از خريد فقط و فقط سواري تا سرعت 80كيلومتر بر ساعت هست
نظرتون درمورد جترو 200cc يا پرواز200gs چيه؟ لطفا راهنمايي كنيد

piremard
25-05-2010, 21:35
یه سوال من کلیپ های موتور سواری وتصاویر موتور هارا از کجا می تونم پیدا کنم اگه می تونید راهنماییم کنید ممنون؟
بهترینش سایت یوتوب هست اگر برای شما فیــلتر شده از ویدئوهای گوگل استفاده کنید یا منابع رپیدشیر
برای تصویر هم بستگی بنوع تصویر داره اگر دنبال تصاویر تبلیغاتی و والپیپر و پوستر هستید که بعضی سایتهای طرفدار موتورسیکلت این عکسها رو می ذارند برای تصاویر خاص مثل تصویر از مدلهای دستکاری شده ی موتورها یا تصاویر موتورسیکلت ها در کشورها یا مناطق دیگر بهترین منبع موتورجستجوست

سلام علیکم

من قصد خرید یه موتور 70 سی سی دارم میخواستم قیمت و همچنین شرایط خرید قصدی رو بدونم .

هیچ اطلاعاتی ندارم ، لطفاً کامل توضیح بدید.

خدا خیرتون بده
یا علی
قیمتش بگمانم 270 تا 300 تومان باشه - پیشرو 70 - قصدی هم بستگی به فروشگاهی داره که خرید می کنید . معمولا سفته می گیرند با نماسندگیهای پیشرو تماس بگیرید

ممنون از راهنماییتون
یه موتور با کلاچ با این قیمت اگه میشه پیشنهاد کنید
متاسفانه تو این رنج موتور با کلاچ بجز سی.جی نمی شناسم .

سلام به همگي
من حدود 1تومن دارم و دنبال يه موتور ريس نو ميگردم هدفم از خريد فقط و فقط سواري تا سرعت 80كيلومتر بر ساعت هست
نظرتون درمورد جترو 200cc يا پرواز200gs چيه؟ لطفا راهنمايي كنيد

اگر فقط بحث سرعت بود ، بله می شد حرفی زد ولی کیفیت قطعات و پشتیبانی و تکنولوژی انجین مهمه . موتورهایی مثل کثیر ، پارس ، پیشرو ، پرواز ، احسان .... همه در همین حدود قیمت اند و کیفیتشونم چندان خوب نیست . البته کثیر دومنظوره هست و شبیه موتورهای داکلر بی.ام.دبلیو ساخته شده ولی خب داد می زنه که انجینش رمق چندانی نداره .

mohsen3544
28-05-2010, 21:38
از این موتورهای به اصطلاح پا کشتی کسی اطلاعاتی داره؟بهترین برندی که تو ایران هست کدومه و قیمت این نوع موتور رو هم بگین لطفا.
??:20::20:

bleu2u4u
30-05-2010, 09:34
الان اپاچی 160 دست دوی سالم رو تا چه قیمتی میشه گیر اورد؟

SHADEL
02-06-2010, 10:30
بچه ها طرح ویو پیشرو چنده؟
من گرفتم 740.
الان چنده؟؟

Aref_2008
02-06-2010, 11:14
سلام

یکی از بچه ها موتور سابین خریده (پلاستیکی)! فکر کنم روش نوشته سیتی! ولی قطعاتش گیر نمی یاد چی کار کنه؟!:31:
اسم سایت موتور سیکلت سابین چیه؟؟؟:19:

piremard
02-06-2010, 14:53
سلام

یکی از بچه ها موتور سابین خریده (پلاستیکی)! فکر کنم روش نوشته سیتی! ولی قطعاتش گیر نمی یاد چی کار کنه؟!:31:
شرکت های بزرگتر از این که سرمایه چند 100 میلیاردی دارند در ایران حتی دامین و هاستشون رو تمدید نمی کنند و سایتشون دان می شه بعد از مدتی . روابط عمومی تلفنهاشون جواب سربالا می دن تازه اگر تلفن رو بردارن . دیگه از شرکتیکه قطعات محصولش تو بازار نیست انتظار سایت دارید ؟!
بهرحال بهتره با 118 تماس بگیرید یا از سایت "کتاب اول" یا "آفتاب" اطلاعات و آدرس و تلفن شرکت رو پیدا کنید

بچه ها طرح ویو پیشرو چنده؟
من گرفتم 740.
الان چنده؟؟
کِی خریدید ؟
اینطور که شما با دقت 40 هزار تومان رو هم نوشتی یعنی قیمت دقیق بازار رو می خوای . موتورهای روز مثل پالس ، آپاچی و روان ... قیمتشون تو هر مغازه ی گمرک تهران یه نرخ داره و گاهی نزدیک 100 هزار تومان فرق می کنند . موتور شما هم صفرش از یه منطقه یا جای دیگه فرق می کنه . حتی نمایندگی مستقیم کمپانیها نرخ ابلاغی کارخونه رو قبول ندارن . من جایی از شرکت فارس دو نمایندگی رو برای یه موتور قیمت گرفتم حدود 400 هزار تومان با هم اختلاف داشتند در حالیکه تنها 400 متر هم نمایندگیها با هم فاصله فیزیکی نداشتن ! :18:

hossein_dig
02-06-2010, 15:18
اگر دنبال مرتور نرم هستی سراغ پالس 200 نرو چون از مدل های 180 خودش خشک تر و سفت تر هستش.موتورهای آپاچی از موتورهای پالس نرم تر هستند ولی متاسفانه ساپورت قطعات خوبی ندارند.
کلا به نظر من پالس 180 هم ساپورت قطعات خوبی داره و هم نرم و راحت هستش.
کمک های تریل مثل روان 200 چطوره نرمه یا مثل سی جی ها آدم رو توی دست اندازه پرت میکنه هوا :19:

piremard
02-06-2010, 17:52
کمک های تریل مثل روان 200 چطوره نرمه یا مثل سی جی ها آدم رو توی دست اندازه پرت میکنه هوا :19:
کمکهای موتورهای آف رود - بجز اونهاییکه زین ندارند و مخصوص حرکات نمایشی صخره نوردی ان - اگر زیادی نرم باشه تعادل شما بهم می خوره . نرم ترین موتور تریل در حال حاضر هاتفورد هست
من سی.جی نداشتم ولی بگمانم کمکهای روان از طرح هندا 125 نرم تره . شما مگه اونجر نخریدی ؟

zahedy2006
02-06-2010, 19:28
سلام

سلام

hossein_dig
03-06-2010, 11:31
کمکهای موتورهای آف رود - بجز اونهاییکه زین ندارند و مخصوص حرکات نمایشی صخره نوردی ان - اگر زیادی نرم باشه تعادل شما بهم می خوره . نرم ترین موتور تریل در حال حاضر هاتفورد هست
من سی.جی نداشتم ولی بگمانم کمکهای روان از طرح هندا 125 نرم تره . شما مگه اونجر نخریدی ؟
نه اونجر برای من خیلی سنگینه کنترولش برام سخته
دنبال یه چیز سبک تر هستم هنوز بین روان و پالس گیرم:41:

شهرام_ایرانی
04-06-2010, 18:42
با سلام
قصد کردم برا این چند ماهی که تو ایران هستم یک موتور برا خودم بخرم
اول از همه هیچی از موتور سوار شدن نمیدونم
یعنی تا حالا یک بار هم پشت موتور خودم نشستم
دوم از همه خیلی از پولسار خوشم میاد و دوست دارم اون رو داشته باشم اما خیلی ها گفتن که باید بیخیال بشم
چونکه دفعه اولم هست و نمیتونم اون رو کنترل کنم ( حالا این ها به نظر شما درست هست ؟؟)
سوم اینکه بتونم اگه خواستم باهاش گواهینامه بگیرم
پس با این تفاصیل چه موتوری رو و از چه کارخونه ای به من پیشنها میکنید
به من موتور ساخت کارخونه سفیر رو پیشنهاد کردن
در ضمن از کجا باید تو تهران موتور رو تهیه کنم و اینکه باید چه طوری تا خونه خودمون بیارم
با تشکر
در ضمن اگه تاپیک جای اشتباهی هست دوستان مدیر اون رو به جای درست منتقل کنن
این مطلب یادم رفت بگم
نظر شما در مورد این موتور های بدون کلاج چیه ؟؟؟
در ضمن این رو هم بگم وزنم یک مقدار بالاست و موتور باید توانش رو داشته باشه ( 110 کیلو هستم )

zahedy2006
04-06-2010, 21:56
سلام
پالس ها بسته به حجم اطراف 2 تومن هستند تا 2.700 فکر کنم.
با مبلغ شما و وزن شما مدل های سی جی تو این رنج قیمت قرار می گیرند.

اول از همه هیچی از موتور سوار شدن نمیدونم
یعنی تا حالا یک بار هم پشت موتور خودم نشستم
دوم از همه خیلی از پولسار خوشم میاد و دوست دارم اون رو داشته باشم اما خیلی ها گفتن که باید بیخیال بشم
چونکه دفعه اولم هست و نمیتونم اون رو کنترل کنم ( حالا این ها به نظر شما درست هست ؟؟)
سوم اینکه بتونم اگه خواستم باهاش گواهینامه بگیرم

البته مشکلی از لحاظ راندن فکر نکنم داشته باشید. (ابتدای کار کلا یه مقدار سخته)
برای گواهینامه گرفتن باید با سی جی تمرین کرد چون امتحان با اون گرفته میشه و در غیر اینصورت لم کار دستتون نمیاد

پس با این تفاصیل چه موتوری رو و از چه کارخونه ای به من پیشنها میکنید
به من موتور ساخت کارخونه سفیر رو پیشنهاد کردن
تو رده سی جی ها بهترین ها تکتاز 640 تومن - هرمز 560 تومن و کیان و ارشیا هستند (البته هرکی یه چیزی میگه. من هم یکی از همون یکی ها هستم!!)

در ضمن از کجا باید تو تهران موتور رو تهیه کنم
موتور را باید از گمرک یا 17 شهریور تهیه کرد (البته بازار های محلی هم هستند ولی خب معدنش اونجاست.)

اینکه باید چه طوری تا خونه خودمون بیارم
باید سوارشوید و بیاریدش! یا کسی که بلد هست را همراهتون ببیرید تا منزل برای شما موتور را براند

نظر شما در مورد این موتور های بدون کلاج چیه ؟؟؟

بینشون موتورهای خوب پیدا میشه . اگه اشتباه نکنم مثل کبیر و آوا و پیشرو و روان
و هندا ویو هم که با اطراف 2 و خورده ای چیز خیلی خوبیه

در مورد وزن شما
توان این موتورها محدوده ولی 100 تا رو میروند (سی جی ها)

hk20
05-06-2010, 10:36
سلام//
یه موتور در حد متوسط چی پیشنهاد می کنید./جمع وجور باشه.../؟

zahedy2006
05-06-2010, 13:27
سلام
من یادم رفت بگم تاپیک موتورسیکلت داریم.

سلام//
یه موتور در حد متوسط چی پیشنهاد می کنید./جمع وجور باشه.../؟

بودجه؟ نوع استفاده ؟ منظور از جمع و جور؟

nextt
06-06-2010, 10:20
سلام و خسته نباشید . بنده پس از تلاشهای فراوان در راستای خرید خودرو که با شکست مواجه شد به خرید موتور بسنده کردم ... ممنون میشم اگه راهنماییم کنید . تنها ملاکم ظاهر موتوره . قیمت و بقیه بارزه هاش مهم نیست فقط ظاهری کورسی زیبا داشته باشه .

moshari
06-06-2010, 11:16
از دوستانی که اطلاع از تقویت موتورسیکلت پالس180 منو راهنمائی کنن ممنونم .

piremard
06-06-2010, 16:31
سلام و خسته نباشید . بنده پس از تلاشهای فراوان در راستای خرید خودرو که با شکست مواجه شد به خرید موتور بسنده کردم ... ممنون میشم اگه راهنماییم کنید . تنها ملاکم ظاهر موتوره . قیمت و بقیه بارزه هاش مهم نیست فقط ظاهری کورسی زیبا داشته باشه .
اینطور که شما نوشتید ظاهرا پولتون به نزدیکیهای خرید اتومبیل می رسیده . الان بهترین موتور اسپرت ریس با کیفیت خوب "مگلی 250" هست با پول شما . 27 اسب قدرت داره و از بابت شتابش و کیفیت قطعاتش تعریفهای زیادی شنیدم
قیمتش متغیره فعلا با نمایندگی کویر تماس بگیرید

hossein_dig
06-06-2010, 16:55
اینطور که شما نوشتید ظاهرا پولتون به نزدیکیهای خرید اتومبیل می رسیده . الان بهترین موتور اسپرت ریس با کیفیت خوب "مگلی 250" هست با پول شما . 27 اسب قدرت داره و از بابت شتابش و کیفیت قطعاتش تعریفهای زیادی شنیدم
میگن مگلی چینیه ؟
ولی دایلم کره ای و بهتره (میگن) قیمتش هم حدود پنج و نیم
ولی مگلی خیلی خوشگل تر ولی من قیمتش رو نمیدونم

nextt
06-06-2010, 17:57

از راهنمایتون بینهایت ممنون بزرگوار . بابت قیمتش مشکلی نیست امّا حقیقتش بنده قصد موتور سواری حرفه ای رو ندارم . راستشم بخوایین خیلی هم درست حسابی موتور نروندم تا به حال :46:. فکر میکنم منطقی تر باشه اگه برای شروع انتخابی تو رده قیمت یک و خورده ای داشته باشم مثل پرواز /پولسار/آپاچی... با این تفاسیر بهترین انتخاب چی میتونه باشه دوست عزیز ؟

piremard
06-06-2010, 18:22
میگن مگلی چینیه ؟
ولی دایلم کره ای و بهتره (میگن) قیمتش هم حدود پنج و نیم
ولی مگلی خیلی خوشگل تر ولی من قیمتش رو نمیدونم
leل روان تحت لایسنس تولید می شه . من تو کره تعریفی از دایلیم ندیدم و هیوسانگ رو با کیفیت می دونم . بنظرم بهتر از دایلیم هست و کلاس استانداردش بالاتره
مگلی به نظر من خیلی بی ریخته و از جلو شبیه وزغ می مونه !

از راهنمایتون بینهایت ممنون بزرگوار . بابت قیمتش مشکلی نیست امّا حقیقتش بنده قصد موتور سواری حرفه ای رو ندارم . راستشم بخوایین خیلی هم درست حسابی موتور نروندم تا به حال :46:. فکر میکنم منطقی تر باشه اگه برای شروع انتخابی تو رده قیمت یک و خورده ای داشته باشم مثل پرواز /پولسار/آپاچی... با این تفاسیر بهترین انتخاب چی میتونه باشه دوست عزیز ؟

سلام
تو خارج مبتدی ها از 600 سی.سی شروع به موتور سواری می کنند و بعد سراغ 1400 سی.سی می رند ! دیگه 250 سی.سی برای شروع چیزی نیست :38: بین این موتورها با ظاهر زیبا و کیفیت مناسب ، من آپاچی 180 رو پیشنهاد می کنم . قیمتشم حدودای 2 تومان هست

varians
06-06-2010, 19:02
سلام
من عاشق موتور های race شیک و باکلاس هستم. در محدوده قیمت یک ملیون و سیصد به پایین چی بگیرم ؟ که هم شیک و هم خفن باشه ؟
زیاد سرعت نمیرم و برام تاپ اسپید مهم نیست 100 تا رو هم راحت بره کافیه. لرزشش هم کم باشه؟
از موتور های به اصطلاح عریان بدم میاد.
ممنون ...

nextt
06-06-2010, 19:37
سپاسگذار از اینکه به سرعت پاسخگویی می کنید piremard عزیز . به هر حال میدونید که ما تو ایران زندگی می کنیم و شوربختانه ایران هم که با همه جای دنیا فرق می کنه ... سوار یه موتور 1400cc شدن باید جزو امیال و آرزوهای یک ایرانی باشه :41: ... با این وجود میرم سراغ همون آپاچی .

piremard
06-06-2010, 20:22
سپاسگذار از اینکه به سرعت پاسخگویی می کنید piremard عزیز . به هر حال میدونید که ما تو ایران زندگی می کنیم و شوربختانه ایران هم که با همه جای دنیا فرق می کنه ... سوار یه موتور 1400cc شدن باید جزو امیال و آرزوهای یک ایرانی باشه :41: ... با این وجود میرم سراغ همون آپاچی .
سلام
البته منظور من از اون مثال این بود که موتورهای 250 خطرناک و چندان قوی هم نیستند و می شه برای شروع هم از اونها استفاده کرد

سلام
من عاشق موتور های race شیک و باکلاس هستم. در محدوده قیمت یک ملیون و سیصد به پایین چی بگیرم ؟ که هم شیک و هم خفن باشه ؟
زیاد سرعت نمیرم و برام تاپ اسپید مهم نیست 100 تا رو هم راحت بره کافیه. لرزشش هم کم باشه؟
از موتور های به اصطلاح عریان بدم میاد.
ممنون ...

هیچ چیزی !
با توجه به خواسته های شما و هزینه مورد نظرتون هیچ موتور ریسی پیشنهاد نمی شه . ریسهای در این قیمت نمی تونند 100 کیلومتر رو "راحت" برند و لرزششونم زیاده و کیفیت قطعاتشونم پایینه
از این سری احسان ، پرواز تو بازار هست

varians
06-06-2010, 20:30
وینر 200 سی سی چی ؟
طرح قدیم ؟
الان چنده ؟

piremard
06-06-2010, 23:02
وینر 200 سی سی چی ؟
طرح قدیم ؟
الان چنده ؟
وینر به اسم پرواز و احسان و پارس مونتاژ می شه

almata
07-06-2010, 00:02
دوستان من می خوام یه موتور تریل بخرم 200 یا 250 سی سی
چی بگیرم؟
قیمت؟
لطف می کنید منو راهنمایی کنید

hossein_dig
07-06-2010, 09:06
مگه آپاچی چشه ؟160 سی سی داره تا 180:27:

hossein_dig
07-06-2010, 09:23
leل روان تحت لایسنس تولید می شه . من تو کره تعریفی از دایلیم ندیدم و هیوسانگ رو با کیفیت می دونم . بنظرم بهتر از دایلیم هست و کلاس استانداردش بالاتره
مگلی به نظر من خیلی بی ریخته و از جلو شبیه وزغ می مونه !

سلام
تو خارج مبتدی ها از 600 سی.سی شروع به موتور سواری می کنند و بعد سراغ 1400 سی.سی می رند ! دیگه 250 سی.سی برای شروع چیزی نیست :38: بین این موتورها با ظاهر زیبا و کیفیت مناسب ، من آپاچی 180 رو پیشنهاد می کنم . قیمتشم حدودای 2 تومان هست
خدائی شبیح وزق نیست دیگه :27:
در کل من نمیدونستم هیوسانگ یهتر از دیالمه .اطلاعات فنی ازش داری ؟ و قیمت ؟کدوم شرکت میاره

---------- Post added at 09:23 AM ---------- Previous post was at 09:18 AM ----------

دوستان من می خوام یه موتور تریل بخرم 200 یا 250 سی سی
چی بگیرم؟
قیمت؟
لطف می کنید منو راهنمایی کنید
200 سی سی روان مال روان سیکلت که زیر مجموعه تکتازه
1800 تومن (گرون شده)

سایز بزرگ
[][ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/]

250 که نمیدونم خوب باشه شوکا هست که مال سپاهان سیکلت اصفهانه
اطلاعات بیشتر

almata
07-06-2010, 12:07
hossein_dig ممنونم ازت. موتور های دیگه نمیشناسی معرفی کنی؟
یه چیزی می خوام تک باشه؟
بدنه موتور هم فلزی باشه

hossein_dig
07-06-2010, 14:51
تریل بدنه فلزی ؟!
KTM 10.5 میلیونی بدنش فلزی نیست سوتون هاش فلزی هست ولی بدنه نوچ

تریل تو بازار زیاد خیلی هاشون هم خوشگل هستن ولی متاسفانه پشتیبانه قطعه ندارن اگه داشتن من بلا درنگ اینو میگرفتم

بهترین ها همون های بود که بهت گفتم حالا بازم خودت تحقیق کن ولی بازم به همین نتیجه میرسی

almata
07-06-2010, 14:57
قیمت هاشونو میگی؟

almata
07-06-2010, 20:04
عکس زیر 250 جی تی هست

پیر مرد یه توضیح درباره این موتور میدی. دوستان میگن که تو بازار ایران نیست

hamed999
07-06-2010, 20:25
سلام - دوستان میشه بین پالس 180 و پالس 200 و پالس 220 و آپاچی 160 و 180 بگین کدومشون واسه من بهتره با توجه به این مورد ها

1- کدوم این 5 تا از همه نرم تره تا سرعت 100

2- قدرت کدوم بیشتره
3- شتاب که خیلی واسم مهم است کدوم بهتره
4- کدوم رو شما پیشنهاد میدین با دلیل بگین
5- کدومشون به نسبت قیمتشون میارزه؟
6- و اینکه چون سرعت زیاد واسم مهم نیست مثلا پالس 180 با پالس 220 واسه من فرقی میکنه؟
7- ترمز های کدومشون امنیت بیشتری رو به همراه دارن؟
8- دیگه در آخر حداکثر سرعتی رو که هر کدومشون رو میرن و حداقل قیمتشون رو هم اگه لطف کنین بزارین که عالیه؟

mohsen3544
07-06-2010, 21:04
در مورد موتورهای پویا هم توضیح بدین و قیمت اگه میشه.از این موتورهایی که فقط گاز میدی را میره.لاستیکشم مثل فرقونه:31:

hk20
08-06-2010, 12:08
500
رفت و امد عادی

یعنی کنترلش راحت باشه

zahedy2006
08-06-2010, 12:56
500
رفت و امد عادی

یعنی کنترلش راحت باشه

تو این رنج قیمت جز همون سی جی چیزی به ذهنم نمیرسه (در ضمن سی جی های خوب قیمتشون بالا رفته و رسیدن به 600)

almata
08-06-2010, 12:59
سلام به همگی
من می خواهم یک موتور سگین بخرم. (تریل)
250 سی سی.
تا سقف 2 میلیون تومان.
چی پیشنهاد می کنید؟
لطفا یک عکس هم از موتور برام بذارید

panki_boy
08-06-2010, 13:19
سلام دوست عزيز
توي مايه هاي قيمتي كه ميخاي فكر كنم روان 200 بهترين گزينه باشه.نسبت به موتورهاي وطني وچيني و هندي كيفيت بهتري داره هم اينكه تامين قطعاتش مشكل نيست.در ضمن تريل روان ساخت كارخانه ي quingjiچين هستش كه تحت ليسانس كاوازاكي ژاپن توليد ميشه.

piremard
08-06-2010, 17:00
توي مايه هاي قيمتي كه ميخاي فكر كنم روان 200 بهترين گزينه باشه.نسبت به موتورهاي وطني وچيني و هندي كيفيت بهتري داره هم اينكه تامين قطعاتش مشكل نيست.در ضمن تريل روان ساخت كارخانه ي quingjiچين هستش كه تحت ليسانس كاوازاكي ژاپن توليد ميشه.
Qingqi جی وای که در ایران به اسم "روان 200 آر وی" مونتاژ می شه تحت لیسانس نیست بلکه محصول oem شناخته می شه
نمی دونم شما چطور با همه موتورهای چینی و بخصوص هندی این موتور رو مقایسه کردید . مگه تریل هندی هم تو ایران داریم یا شایدم با پولسار مقایسه کردید !!

یک موتور سگین بخرم. (تریل)
250 سی سی.
تا سقف 2 میلیون تومان.
چی پیشنهاد می کنید؟
تریل کلا موتور سبکیه در این قیمت و حجم تنها شوکای سپاهان تو بازار انبوه هست . تریلهای متفرقه مشکل تامین قطعات و گارانتی دارند . باقی موتورهای 250 هم اگر پلاک ملی دار می شدند خوب بود . مثل سوزوکی و هندا 250 های که تو گمرک 1 میلیون و پایینتر معامله می شند !

_Kami_
08-06-2010, 21:17
با سلام خدمت همه دوستان . من امروز برای خرید هیوسانگ به ولیعصر رفتم و قیمتش هم 7 میلیون و 100 تومن گفتند. حالا به نظرتون ارزش خریدنش رو داره؟ قیمتش مناسبه؟ و کلا چه پیشنهادی میکنید. :40::11: راستی اگه نمایندگی یا یه مرکز فروش معتبر سراغ دارید لطفا معرفی کنید .

almata
08-06-2010, 22:24
ممنونم.
بجز روان 200 چی پیشنهاد می کنید؟
این موتور شوکا چطور موتوری هست؟ کسی داشته؟ ارزش خریدن داره؟

piremard
09-06-2010, 06:03
با سلام خدمت همه دوستان . من امروز برای خرید هیوسانگ به ولیعصر رفتم و قیمتش هم 7 میلیون و 100 تومن گفتند. حالا به نظرتون ارزش خریدنش رو داره؟ قیمتش مناسبه؟ و کلا چه پیشنهادی میکنید. :40::11: راستی اگه نمایندگی یا یه مرکز فروش معتبر سراغ دارید لطفا معرفی کنید .
ولیعصر طولانی ترین خیابون تهرانه . شما نمایندگی وارد کننده اش برید خرید تا قیمت بهتر بگیرید
آدرس نمایندگی رو از خود شرکت کویر بگیرید
می آرزه ؟ نسبت به چی می ارزه ؟ نسبت به خودش که موتور خوبیه و نسبت به نینجا با توجه به قیمتش مناسبه . اختلاف فاحشی با رده ی پایینیش نداره مثل مگلی 250 یا دایلیم
تو این کلاس و حجم این قیمت حق انتخاب زیادی دارید بهتر یکم بازار رو با پای پیاده بگردید . گاهی موتورهای خوب و آنتیک تو همین برهوت پیدا می شند . مثلا دوکاتی یا یه یاماهای گمنام !

yosofweb
09-06-2010, 13:29
[QUOTE=_Kami_;5036548]با سلام خدمت همه دوستان . من امروز برای خرید هیوسانگ به ولیعصر رفتم و قیمتش هم 7 میلیون و 100 تومن گفتند. حالا به نظرتون ارزش خریدنش رو داره؟ قیمتش مناسبه؟ و کلا چه پیشنهادی میکنید. :40::11: راستی اگه نمایندگی یا یه مرکز فروش معتبر سراغ دارید لطفا معرفی کنید .[/QUOTEمن میگم که از مگلی ار لحاظ کیفیتی بالاتر هست ولی از لحاظ خوشگلی مگلی بهتر هست، دیالیم هم موتور خوبی هست ولی باز قیافش خیلی از جلو ضایع هست، در ضمن باکش هم پلاستیکی هست، هیوسانگ شتاب خوبی داره و جذابیت خاصی بخاطر بدنه بزگش داره و اگه کسی از موتور چیزی سر در نیاره فکر میکنه موتور 1000 هست و جون میده باهاش بری دختر بازی ولی صداش خیلی جالب نیست و مشگل بد دیگرش حرارت زیادی هست که تولید میکنه. بحر حال بنظر من 6 میلیو می ارزه ولی 7 میلیون نمی ارزه، مگلی هم 4 تومان و دیالیم اگه اشتباه نکنم 5 و خورده ای

hamed999
09-06-2010, 16:52
سلام - دوستان میشه بین پالس 180 و پالس 200 و پالس 220 و آپاچی 160 و 180 بگین کدومشون واسه من بهتره با توجه به این مورد ها

1- کدوم این 5 تا از همه نرم تره تا سرعت 100

2- قدرت کدوم بیشتره
3- شتاب که خیلی واسم مهم است کدوم بهتره
4- کدوم رو شما پیشنهاد میدین با دلیل بگین
5- کدومشون به نسبت قیمتشون میارزه؟
6- و اینکه چون سرعت زیاد واسم مهم نیست مثلا پالس 180 با پالس 220 واسه من فرقی میکنه؟
7- ترمز های کدومشون امنیت بیشتری رو به همراه دارن؟
8- دیگه در آخر حداکثر سرعتی رو که هر کدومشون رو میرن و حداقل قیمتشون رو هم اگه لطف کنین بزارین که عالیه؟

جواب ما رو کسی نداد:19:

almata
09-06-2010, 17:05
ممنونم.
کسی نیست منو راهنمایی کنه؟؟

piremard
09-06-2010, 18:42
جواب ما رو کسی نداد:19:
پولسار 220 از بین اونهاییکه نوشتید در تمام موارد شاخص تره . ظاهر موتور هم از روی هوندا یونیکورن تقلید شده که باید ببینید با سلیقه ایرانیتون جور در می آد یا خیر
حداکثر سرعت هم من 150 کیلومتر بحالت پیک - نه استیبل - شنیدم که رفتند . قدرت موتور حدود 2 اسب با آپاچی 180 و پالس 200 تفاوت داره
ـــــــــــــــــ

hamed999
09-06-2010, 22:34
کلا پس این میارزه یا آپاچی 180 قیمتها رو هم بگین واینکه آپاچی 180 خیلی از پولسار تو قدرت وشتاب و سرعت کم میاره یا نه اونقدر ها ملموس نیست؟

کلا اگه خودت بودی کدومو بر میداشتی

piremard
10-06-2010, 01:31
کلا پس این میارزه یا آپاچی 180 قیمتها رو هم بگین واینکه آپاچی 180 خیلی از پولسار تو قدرت وشتاب و سرعت کم میاره یا نه اونقدر ها ملموس نیست؟

کلا اگه خودت بودی کدومو بر میداشتی
آپاچی 180 رو باید با پالس 200 مقایسه کرد . از ملاحظات بهم نزدیکترند . بارها تو این تاپیک هم در موردشون دوستانی که پالس و آپاچی دارند نظر دادند . قیمت پالس حدود 300 هزار تومان بیشتر از آپاچی 180 هست . شتاب آپاچی اندکی از پالس بیشتره ولی بار مایلج زیاد پالس مقاوم تره
مونتاژ آپاچی بهتر ولی ظریفتره و قطعات یدکیش کمیابتر از پالسه
پالس 200 دیگه تولید نمی شه و احتمال از رده خارج شدنش در ایران هم وجود داره .

من یا پولسار 220 می خریدم با قیمت 2700 یا یک میلیون بهش اضافه می کردم و مگلی 250 می خریدم

hossein_dig
10-06-2010, 09:40
ممنونم.
سلام
والا دو نفر خریدن فعلا که راضی هست تجربیاتشون رو هم نوشتن

میگن 250 سی سی پر قدرته ولی رادیات روغن نداره و کیلومترش هم دیجیتاله
نمیدونم ساپورت این شرکت سپاهان موتور اصفهان چطوره

spz
11-06-2010, 00:57
مگلی به نظر من خیلی بی ریخته و از جلو شبیه وزغ می مونه !اقای piremard فقط مونده شما در مورد مگلی نظر بدی !!!
حتمالا اونی که تو دیدی cg 125 بوده نه مگلی

من موتور ام megelli 250 RR هستش توی کلاس 250 هم همه موتور ها رو میگیره

almata
11-06-2010, 16:54
دوستان نظرتو راجع به کبیر 200 چیه؟
ارزش خریدن داره؟

piremard
12-06-2010, 02:40
اقای piremard فقط مونده شما در مورد مگلی نظر بدی !!!

یعنی چی کم مونده نظر بدم ؟ تو چه کاره ای که برای باقی کاربرا خط و نشون می کشی ؟
خریدی یا خوشت اومده نظرتو بگو مگه خدایی که باید عقیده ی شخصیت بر باقی افراد شرف داشته باشه؟
رفتار در انجمن رو یاد بگیرید پیش از ارسال کامنت

توی کلاس 250 هم همه موتور ها رو میگیره

این نظرات عجیب غریب رو هم ننویس بدون پشتوانه علمی . شما خیلی شانس در زندگی داشته باشید می تونی 4 تا موتور 250 سی.سی تو بازار ایران ببینی و سواری بگیری که بعید می دونم همینا رو هم تست کرده باشی . تا بعد برسیم به تکنولوژی احتراق و انجین و شتاب و سیستم انتقال قدرت
عزت زیاد /

yosofweb
14-06-2010, 10:20
اقای piremard فقط مونده شما در مورد مگلی نظر بدی !!!

اگرشما 30 ثانیه پشت موتور کاوازاکی نینجا zrr 250 که 15 میلیون تومان پشت شهرداری می فروشن بشی آن وقت می فهمی که تا الان سوار موتور نشسته بودی.
کیفیت منتاژ مگلی میگن خیلی پایین هست و باک و خیلی قطعاطش هم پلاستیکی هست.

mohsen3544
14-06-2010, 21:21

من مدتها بود دنبال چنین موتوری بودم.قیمتشو این سایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) زده 630.جالبه تو شهر خودمون 730!! قیمت گرفتم.موتور کاملا شهری و راحتی باید باشه چون فقط گاز میدی.کیفیتش هم فکر کنم چینی هست دیگه عالی نباید باشه.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فقط نمیدونم به این سایت میشه اعتماد کرد پول داد برامون بفرستن؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

hossein_dig
15-06-2010, 09:02

من مدتها بود دنبال چنین موتوری بودم.قیمتشو این سایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) زده 630.جالبه تو شهر خودمون 730!! قیمت گرفتم.موتور کاملا شهری و راحتی باید باشه چون فقط گاز میدی.کیفیتش هم فکر کنم چینی هست دیگه عالی نباید باشه.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
فقط نمیدونم به این سایت میشه اعتماد کرد پول داد برامون بفرستن؟؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آقا به نظر من به سایت اعتماد نکن این موتور ها هم بدرد نمی خوره یه سی جی بگیری شرف داره هم قطعش هست هم راه میره

zahedy2006
15-06-2010, 15:31
من مدتها بود دنبال چنین موتوری بودم.قیمتشو این سایت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 3ab7b505425cd5ecc05eaa) زده 630.جالبه تو شهر خودمون 730!! قیمت گرفتم.موتور کاملا شهری و راحتی باید باشه چون فقط گاز میدی.کیفیتش هم فکر کنم چینی هست دیگه عالی نباید باشه.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

فکر نکنم خرید جنسی مثل موتور بدون از نزدیک دیدن آن چندان صحیح باشه!
مخصوصا اینکه باید از کارهای مدارک آن مطمئا گردید

یک سوال:
در مورد کارت سوخت های موتورهای پلاک ملی

موتورهای پلاک ملی که سند آنها از طرف پلیس صادر میشه باید جهت کارت سوخت مثل سابق اقدام کرد؟ (منظورم پلیس +10 و سند و ... هست) یا خودشون صادر می کنند؟

mr_rayan
16-06-2010, 00:18
یک سوال:
در مورد کارت سوخت های موتورهای پلاک ملی

موتورهای پلاک ملی که سند آنها از طرف پلیس صادر میشه باید جهت کارت سوخت مثل سابق اقدام کرد؟ (منظورم پلیس +10 و سند و ... هست) یا خودشون صادر می کنند؟
شما زمانی که کارهای سندش رو انجام دادی و سند به نامت خورد حدود 3 ماه بعدش کارت میاد دم خونتون و نیازی به مراجعه حضوری به پلیس +10 و غیره نیست.

zahedy2006
16-06-2010, 23:22
سلام
یک سوال راجع به گیج روعن در موتور هرمز (همین سی جی ها)

من وقتی روغن یک لیتری توش می ریزم و بعدش چک می کنم دوتا ستاره روغن نداره؟؟ ولی بقیه سی جی ها روغنشون پره.

موتور دوستمم هرمزه و به همین ترتیب اما روغن اون کامل میشه

نکنه یه چیزی تو انجین من کمه روغن میره اون تو!!

mr_rayan
17-06-2010, 00:23
سلام
یک سوال راجع به گیج روعن در موتور هرمز (همین سی جی ها)

من وقتی روغن یک لیتری توش می ریزم و بعدش چک می کنم دوتا ستاره روغن نداره؟؟ ولی بقیه سی جی ها روغنشون پره.

موتور دوستمم هرمزه و به همین ترتیب اما روغن اون کامل میشه

نکنه یه چیزی تو انجین من کمه روغن میره اون تو!!
شاید گیج روغنت فرق داره و بلندتره.
چیزی که کم نداره خیالت راحت باشه.احتمالا از همون گیج روغنته.

piremard
17-06-2010, 01:19
حدود 3 ماه بعدش کارت میاد دم خونتون
سلام
رایان جان کمتر شده . یا شایدم برای من پارتی بازی کردن :دی مال من حدود 20 روز بعد از سند اومد . اما مضحک اینجاست که تو کارتم بعد از دو هفته که حتی کارت رسیده بود ولی من موتور نروندم تو پمپ بنزین دیدم فقط 50 لیتر تو کارته ! :18:
شتر من 250 هست صدی 4 می سوزونه با این وضعیت همش باید آزاد بزنم

zahedy2006
17-06-2010, 09:26
شاید گیج روغنت فرق داره و بلندتره.
چیزی که کم نداره خیالت راحت باشه.احتمالا از همون گیج روغنته.

سلام
من هم در همین موندم که کار گیج چیست؟
مگه نباید وقتی روغن کافی هست - یعنی پر هست - نشان گر های روی گیج کاملا روغنی گردند؟؟
جالبه اگه گیج را ببندی و دوباره باز کنی درست نشون می دهد اما یه موتور دیگه از همین شرکت (بهتره بگیم تولیدی) وقتی گیج بازه و فقط اونرو وارد محفظه می کنید ، مقدار روغن رو درست نشون می ده

یک نکته نیز فراموشمان شد:
این روغن جدید سبب کاهش نیروی مقاوم دنده شده و دنده یک موتور دیگه در مقابل سرپایینی مقاومت سابق رو نداره!

سلام
رایان جان کمتر شده . یا شایدم برای من پارتی بازی کردن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif مال من حدود 20 روز بعد از سند اومد . اما مضحک اینجاست که تو کارتم بعد از دو هفته که حتی کارت رسیده بود ولی من موتور نروندم تو پمپ بنزین دیدم فقط 50 لیتر تو کارته ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif
شتر من 250 هست صدی 4 می سوزونه با این وضعیت همش باید آزاد بزنم

سلام
کارت شما دقیقا چه تاریخی اومد؟

کارت های قبلی تا اولین دوره شارژ ، خالی بودند ولی مثل اینکه برای شما سهمیه دو ماه را ریخته اند (که فکر کنم خیلی خوب باشه - البته من تو سیستم کاهش توقع قرار گرفتم و هر عملی برای من انجام می دهند راضی ام!!!!)

با این حساب مسافت های همه روزانه باید اطراف 20 کیلومتر باشه. ماهی 600 کیلومتر یعنی 24 لیتر (تازه خوبشه) من موندم این ستاد سهمیه بندی و رویانیان دارند چی فکر می کنند؟؟

piremard
17-06-2010, 09:43
سلام
کارت شما دقیقا چه تاریخی اومد؟

کارت های قبلی تا اولین دوره شارژ ، خالی بودند ولی مثل اینکه برای شما سهمیه دو ماه را ریخته اند (که فکر کنم خیلی خوب باشه - البته من تو سیستم کاهش توقع قرار گرفتم و هر عملی برای من انجام می دهند راضی ام!!!!)

با این حساب مسافت های همه روزانه باید اطراف 20 کیلومتر باشه. ماهی 600 کیلومتر یعنی 24 لیتر (تازه خوبشه) من موندم این ستاد سهمیه بندی و رویانیان دارند چی فکر می کنند؟؟
یه سری سووال :
من 5 شنبه هفته پیش مسیر شمال رو می روندم . هیچ موتور دیگه ای تو جاده نبود ولی کامیون زیاد بود . پس تصور نمی کنم منع رفت و آمد داشتم اما 7 تا پلیس راه رو رد کردم .
دو بار اخطار ایست گرفتم ولی گاز موتورو گرفتم و پلیس راه بعد پشت اتوبوس روندم که دیده نشم . شب هم همونطور برگشتم ولی با وجود جمعه بودن جاده پر بود از موتور سوار . حتی صبح که نزدیکای رودهن رسیده بودم پر بود از موتور سی.جی دو ترک . حالا جریانش چیه ؟ برای من جریمه می نویسن یا موتورو می خوابونند ؟ پس باقی موتور سوارای روز جمعه اخطار نمی گیرن ؟ اصلا چرا بین اونهمه اتومبیل که مرتب از خط سبقت مثل وحشی ها رد می کردن کار نداشتن ولی بمن علامت ایست می دادن ؟

چطوری می تونم روی صندوقهای موتورم چراغ بذارم . چجور چراغی بذارم ؟

راهنمای چشمک زن قرمز گذاشتن تو ایران تخلفه ؟ منظورم چشمک زن هایی مثل موتور پلیس هست .

ممنون

zahedy2006
17-06-2010, 13:06
یه سری سووال :
من 5 شنبه هفته پیش مسیر شمال رو می روندم . هیچ موتور دیگه ای تو جاده نبود ولی کامیون زیاد بود . پس تصور نمی کنم منع رفت و آمد داشتم اما 7 تا پلیس راه رو رد کردم .
دو بار اخطار ایست گرفتم ولی گاز موتورو گرفتم و پلیس راه بعد پشت اتوبوس روندم که دیده نشم . شب هم همونطور برگشتم ولی با وجود جمعه بودن جاده پر بود از موتور سوار . حتی صبح که نزدیکای رودهن رسیده بودم پر بود از موتور سی.جی دو ترک . حالا جریانش چیه ؟ برای من جریمه می نویسن یا موتورو می خوابونند ؟ پس باقی موتور سوارای روز جمعه اخطار نمی گیرن ؟ اصلا چرا بین اونهمه اتومبیل که مرتب از خط سبقت مثل وحشی ها رد می کردن کار نداشتن ولی بمن علامت ایست می دادن ؟

چطوری می تونم روی صندوقهای موتورم چراغ بذارم . چجور چراغی بذارم ؟

راهنمای چشمک زن قرمز گذاشتن تو ایران تخلفه ؟ منظورم چشمک زن هایی مثل موتور پلیس هست .

ممنون
سلام
در مورد ممنوعیت تردد که خبر ندارم. به نظرم شما 20 ام حرکت داشتید.
معمولا وقتی قصد گرفتن دارند کفی می آورند و اجازه فرار نمی دهند (حتی شده با پرت کردن باتوم میان پره های چرخ!! - البته زیاد رخ نمی دهد)
ولی به احتمال زیاد خلافی را می نویسند
این قانون هست

13- عدم توجه به اخطار و تذكر پليس راهنمايي .

در مورد نحوه اجرای قوانین برای موتورسیکلت و سایر موتورسواران اطلاع دقیقی ندارم.

ولی راجع به نصب چراغ قانون زیر هست

8- استفاده از وسايل اخباري مخصوص وسايل نقليه امدادي از قبيل چراغ گردان آژير و نظاير آن .

و کلا هر چیزی که ظاهر را از حالت عادی خارج بکند

البته این هم هست

قسمت دوم : تجهيزات اختصاصي موتورسيكلت و دوچرخه

ماده 67 : موتور سيكلت ودوچرخه هاي موتور دار بايد داراي حداقل يك و حداكثر دو چراغ با نور سفيد در جلو و يك چراغ خطر با شيشه نو ر تاب قرمز درعقب و يك آئينه روي فرمان باشد . نصب راهنماي الكتريكي براي موتور هاي سه چرخ نيز ضروري است . راكبين موتور سيكلت بايد بكلاه كاسك مخصوص مجهر باشند.

ماده 68 : هردوچرخه بايد داراي تجهيزات زير باشد :

1- يك چراغ با نور سفيد در جلو كه تا مسافت 150 متري جلوي آن را بقدر كافي روشن سازد.

2- يك چراغ با نور قرمز در عقب كه از فاصله 150 متري ديده شود.

3- يك چراغ قرمز شب نما در عقب كه نور وسائل نقليه پشت سر را از فاصله بيست متري منعكس نمايد.

4- يك زنگ يا بوق كه صداي آن از فاصله سي متري شنيده شود . نصب و استعمال زنگهاي صوتي يا آژير يا بوق خطر براي دوچرخه ها ممنوع است.

5- ترمز كه بمحض گرفتن آن دوچرخه متوقف گردد.

نکته: با موتور کاری نکنید که بهانه دست مامور بدهید (وقتی قصد جمع کردن و خوابوندن داشته باشند به خط روی پلاک هم گیر می دهند)

در ضمن مجموعه جرایم مشمول جریمه در لینک زیر هست

بعضی هاش خیلی جالبند

سلام
من اردیبهشت ماه سند زدم و اوایل خرداد کارتم اومد
الان من دقیق نفهمیدم چی شد!
50 لیتر یعنی سهمیه 2 ماه 25 لیتری
از طرفی سهمیه تابستون 25 لیتری هست نه بهار
بعد سند شما مربوط میشه به اوایل اردیبهشت یعنی تا آخر تابستون 2 ماه

کاش کارت من هم میاد 25 لیتر توش باشه!
*نکته : این موتوره یه هفته اشه

piremard
17-06-2010, 19:32
تا جاییکه من می دونم تردد موتور تو جاده ها روزهای تعطیل رسمی ممنوعه ولی اون روز پنج شنبه بود و من از مسیر چالوس نمی رفتم . گواهینامه هم هنوز دستم نرسیده و اگر مکث می کردم موتورو می خوابوندن . یکی از دوستانم که قبلا شمال رفته بود موتروشو طوری ضبط کردن که بعد از 3 ماه رفته بود یه موتور جدید خریده بود !

من تو خبرهای چند روز قبل خوندم که مجلس قانونی تصویب کرده که موتورها رو جریمه کنند اما تا قبل از این مطمئن نیستم کسی رو جریمه می کردن یا خیر

نکته: با موتور کاری نکنید که بهانه دست مامور بدهید (وقتی قصد جمع کردن و خوابوندن داشته باشند به خط روی پلاک هم گیر می دهند)
من که کاری نکردم ! شتر من از اول 3 تا صندوق داشت یکی بالا و دوتا هم پهلو شبیه موتور پلیس های ایرانی-چینی . مشکلم اینجاست که کامیون و اتوبوس ها چراغ خطر عقب رو نمی تونن ببین و خیلی خطر ناکه
نور چراغ از زیر صندوق بالایی فقط برای اتومبیل ها پیداست و حتی مینی بوس و ون هم بعید می دونم بتونن ببینند . حالا با این اوصاف حتما لازمه که چراغ رو صندوق ها ببندم . اما یجور چراغ led کوچیک و سبک با وات ضعیف . مثل این شکل :

الان من دقیق نفهمیدم چی شد!
50 لیتر یعنی سهمیه 2 ماه 25 لیتری
از طرفی سهمیه تابستون 25 لیتری هست نه بهار
بعد سند شما مربوط میشه به اوایل اردیبهشت یعنی تا آخر تابستون 2 ماه

کاش کارت من هم میاد 25 لیتر توش باشه!
آقا ته دلمو خالی نکیند با این سهمیه 25 لیتر . یعنی روزی 800 سی.سی !!

psp2004
18-06-2010, 23:14
دوستان تو چند صفحه قبل خوندم که یکی از دوستان گفته بود موتور تریل 250 هوندا یا سوزوکی تو گمرگ حدود 1 تومن معامله میشند ولی پلاک ملی نمیگیرند ؟ الان فقط به تریل های 250 پلاک نمیدند یا به مدل های race می دند . قبلن میگفتند به بسیجبی های گردن کلفت جواز میدند الان هم همین طور هست یا نه؟

mr_rayan
19-06-2010, 00:00
پیری جان من پارسال که سند زدم و همینطور دو سال پیش هم سه ماه طول می کشید،لابد امسال پیشرفت کردند و زودتر میدهند.
در مورد جاده هم من یه خاطره تلخ رو بگم.
پارسال تابستون تو جاده چالوس دو ترک میرفتیم و کلا هیچکی کارمون نداشت چون وسط هفته هم بود.یه امامزاده وسط جاده چالوس هست که اسمش رو بلد نیستم،اونجا یه کانکس راهنمایی رانندگی گذاشته بودن و من که خواستم رد بشم یهو 4 نفر پریدن جلوم(مامور و سرباز)منم چاره ای جز توقف نداشتم،البته از نظر مدارک . کلاه و .. هم مشکلی نداشتم ولی ماموره کلید کرد که باید بری پارکینگ و موتورت بخوابه،منم هرچی دلیل پرسیدم گفتن که جاده موتور ممنوعه،و اصلا هم زیر بار نرفتن که مقصر خودشونند و باید اطلاع رسانی کنند و یا حداقل پلیس راه کرج جلوی موتورسوارهارو بگیرند.
خلاصه سرتون رو درد نیارم یه سرباز نشوندن پشت من که بریم موتورو واسه سه ماه بخوابونیم،منکه چاره ای نداشتم تو راه به سرباز گفتم بیا خودمون حلش کنیم و خلاصه نامرد از من 15 تومن پول شیرینی گرفت و ما هم از دست پارکینگ خلاص شدیم.
تو راه برگشت که دوباره خواستن جلومون رو بگیرن(البته یه جا دیگه از جاده چالوس)دوتا سرباز پریدن جلومون که از دست این یکی ها گازیدیم و یکی از سربازا آویزون کوله پشتی ترک من شد(بدبختی هم اون یه تیکه سربالایی و شلوغ بود و نمیشد درست و حسابی گاز بدم) رفیق منم نامردی نکرد و با آرنج گذاشت تو صورت سربازه تا ولمون کرد.
خلاصه این اتفاقات خیلی واسم زور داشت ولی بهترین کار اینه که آدم شب بره تا راحت بره و بیاد.

---------- Post added 19-06-2010 at 12:00 AM ---------- Previous post was 18-06-2010 at 11:59 PM ----------

راستی پیری جان موتور چی داری؟

piremard
19-06-2010, 13:07
پیری جان من پارسال که سند زدم و همینطور دو سال پیش هم سه ماه طول می کشید،لابد امسال پیشرفت کردند و زودتر میدهند.
در مورد جاده هم من یه خاطره تلخ رو بگم.
پارسال تابستون تو جاده چالوس دو ترک میرفتیم و کلا هیچکی کارمون نداشت چون وسط هفته هم بود.یه امامزاده وسط جاده چالوس هست که اسمش رو بلد نیستم،اونجا یه کانکس راهنمایی رانندگی گذاشته بودن و من که خواستم رد بشم یهو 4 نفر پریدن جلوم(مامور و سرباز)منم چاره ای جز توقف نداشتم،البته از نظر مدارک . کلاه و .. هم مشکلی نداشتم ولی ماموره کلید کرد که باید بری پارکینگ و موتورت بخوابه،منم هرچی دلیل پرسیدم گفتن که جاده موتور ممنوعه،و اصلا هم زیر بار نرفتن که مقصر خودشونند و باید اطلاع رسانی کنند و یا حداقل پلیس راه کرج جلوی موتورسوارهارو بگیرند.
خلاصه سرتون رو درد نیارم یه سرباز نشوندن پشت من که بریم موتورو واسه سه ماه بخوابونیم،منکه چاره ای نداشتم تو راه به سرباز گفتم بیا خودمون حلش کنیم و خلاصه نامرد از من 15 تومن پول شیرینی گرفت و ما هم از دست پارکینگ خلاص شدیم.
تو راه برگشت که دوباره خواستن جلومون رو بگیرن(البته یه جا دیگه از جاده چالوس)دوتا سرباز پریدن جلومون که از دست این یکی ها گازیدیم و یکی از سربازا آویزون کوله پشتی ترک من شد(بدبختی هم اون یه تیکه سربالایی و شلوغ بود و نمیشد درست و حسابی گاز بدم) رفیق منم نامردی نکرد و با آرنج گذاشت تو صورت سربازه تا ولمون کرد.
خلاصه این اتفاقات خیلی واسم زور داشت ولی بهترین کار اینه که آدم شب بره تا راحت بره و بیاد.

---------- Post added 19-06-2010 at 12:00 AM ---------- Previous post was 18-06-2010 at 11:59 PM ----------

کامنت شما رو که خوندم حالم بد شده . اصلا حس بدی بهم دست داده ! :2: یعنی اینقدر هرکی-هر کیه که پلیس بزور وسیله نقلیه مردمو مثل وحشیها ضبط کنه تازه با مدارک کافی و ایام قانونی تردد وسط هفته ؟!!

شب رانندگی کردن در چالوس حتی وسط هفته یعنی خودکشی . نه دید سالمی تو جاده هست ، نه عرض جاده استانداره . نه حساب کتابی رو کامیونها و اتوبوسها هست . باقی راننده ها هم تصور می کنند چون شب شده پس باید گازشو بگیرن !
تونل ها هم که هیچ دیدی ندارن با هوای خفقان آورشون . من تو هزار داخل تونل بیش از 40-50 جرات نداشتم گاز بدم .
با این حساب همون 125 سی.سی هم بنظرم زیادیه وقتی قراره روزی 800 سی.سی بسوزونیم و تو هیچ جاده و بزرگراهی نریم .

هر چند بیشتر حق رو به پلیس می دم . وقتی می بینم موتور سوارای تهران بدون کلاه دو ترک روی یه لگن سی.جی که کمک هاش تاب برداشتن و بدون چراغ خطر عقب داره تو بزرگاه می رونه و بدون راهنما دادن در حالیکه آینه هم نداره جلوی اتوبوس شرکت واحد در حالیکه با موبایلش داره بلند بلند حرف می زنه از دور برگردون وارد بزرگراه می شه ... دیگه چی بگم

من تو یه چهارراه منتظر چراغ سبز بودم پشت خط عابر ، یکی اومده با زور از کنار موتور من رد شد و گفت : بکش اونور ردش کن دیگه !
این بابا تصور کرده بود که من بین ماشینا گیر کردم که سر چراغ قرمز ایستادم و گرنه تابحال چهارراه رو رد کرده بودم . چراغ که سبز شد گاز موترو گرفتم و بهش رسیدم و با لگد زدم تو شونه اش . نفهمیدم با ترکش خورد زمین یا نه .

دو تا موتور بی خاصیت : دی یکی vn250 یکیشم که اردیبهشت خریدم اونجر 200
هر دوتاشونم خراب شدن و تعمرگاهن :دی پولم ته کشید از بس خرجشون کردم

zahedy2006
19-06-2010, 20:20
هر دوتاشونم خراب شدن و تعمرگاهن [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif پولم ته کشید از بس خرجشون کردم

این آونجر که نو بود. برام جالبه بدونم مشکلش چیه و چقدر راه رفته؟!

piremard
19-06-2010, 21:16
جدا از این که موتور اشغالیه - از لحاظ کیفی - کمک جلوش تاب ورداشته و از درب باکش بنزین بیرون می ریزه
ترمز عقب نقص داره . از همه مهمتر انجین ایراد پیدا کرده و صدای موتور کاملا تغییر کرده . هر چند که بشدت صداش جالبتر شده :31: و خوشم اومده مثل کاوازاکی 600 شده ولی خب یه جای کار می لنگه !
از لحاظ کیفیت موترو ضعف های زیادی داره که بخشیش به عقیده ی من بخاطر مونتاژ ضعیف هموطنان بوده . بخشیش هم از جهت کلیه . مثلا موتور بقدری لرزش داره بعد از سرعت 90 که هیچ چیز در آینه ها پیدا نیست .
یه چیزی که من تعجب کردم اینکه گارد انجین رو با دو تا پیچ نمره 6 بستن ! یکی از پیچ ها افتاده و من گارد رو با سیم آویزون کردم تا زیر پدال دنده نره :38:

piremard
19-06-2010, 21:16
جدا از این که موتور اشغالیه - از لحاظ کیفی - کمک جلوش تاب ورداشته و از درب باکش بنزین بیرون می ریزه
راهنما از جاش مرتب بیرون م آد . چراغ جلو مرتب کج می شه و نورش متمایل به سمت راسته .ترمز عقب نقص داره . از همه مهمتر انجین ایراد پیدا کرده و صدای موتور کاملا تغییر کرده . هر چند که بشدت صداش جالبتر شده :31: و خوشم اومده مثل کاوازاکی 600 شده ولی خب یه جای کار می لنگه !
از لحاظ کیفیت موترو ضعف های زیادی داره که بخشیش به عقیده ی من بخاطر مونتاژ ضعیف هموطنان بوده . بخشیش هم از جهت کلیه . مثلا موتور بقدری لرزش داره بعد از سرعت 90 که هیچ چیز در آینه ها پیدا نیست .
یه چیزی که من تعجب کردم اینکه گارد انجین رو با دو تا پیچ نمره 6 بستن ! یکی از پیچ ها افتاده و من گارد رو با سیم آویزون کردم تا زیر پدال دنده نره :38:

mr_rayan
20-06-2010, 00:14
پیری جان اینه موتورت؟

عجب رخی داره.مدل چنده؟پلاک داره؟چند گرفتی؟چند سیلندر؟قدرتش چقدره؟

piremard
20-06-2010, 02:02
پیری جان اینه موتورت؟

عجب رخی داره.مدل چنده؟پلاک داره؟چند گرفتی؟چند سیلندر؟قدرتش چقدره؟
هِـلو
نه این که خوشگله . ماله من بگمانم مدل 98 هست . این موتور بعد از قرن 21 تحول ظاهری زیادی داشته و واقعا مدرن شده . اینیکه شما گذاشاتید عکسشو بگمانم مدل 2008-2009 هست که البته طلق جلوش رو برداشتن

مال من بیشتر شبیه zl900 نسل اولیه کروزر های الیمینیتور هست اگزاز اش هم شبیه موتور احسان 150 :38:
این موتورا رادیات آب دارن با انجین وی . ماکزیمم قدرت 27 اسب بخار ولی سرعت کماکان پایینه و مثل اونجر بزور به 110 می رسه
نکته ی مضحکش اینکه وزن موتور 250 کاوازاکی نزدیک 25 کیلوگرم از اونجر کمتره !!

موتور من در اصل جزء اموال شرکتم بوده و دو سالی هست که روشن نشده نیاز به تعمیرات اساسی داره که قطعاتش نیست و بخرجش نمی ارزه . پلاک قدیمه و مدارکش تو آت آشغالای شرکته

راستی
می دونید چطور می شه یه پایه برای موبایل روی فرمون درست کرد ؟ مثل این تصاویر :

almata
20-06-2010, 22:08
دوستان نظرتو راجع به کبیر 200 چیه؟
ارزش خریدن داره؟
کسی نمی خواد به این سوال من جواب بده؟:41:

mr_rayan
20-06-2010, 23:10
می دونید چطور می شه یه پایه برای موبایل روی فرمون درست کرد ؟

برای درست کردن پایه موبایل روی فرمون به نظرم میتونی از همین پایه های موبایل که برای ماشین هست تهیه کنی و اونو با دوتا بست پلاستیکی ببندی به فرمون.(فکر نکنم بد بشه)

piremard
21-06-2010, 00:07
برای درست کردن پایه موبایل روی فرمون به نظرم میتونی از همین پایه های موبایل که برای ماشین هست تهیه کنی و اونو با دوتا بست پلاستیکی ببندی به فرمون.(فکر نکنم بد بشه)
سلام
اتفاقا دنبالش گشتم ولی کسی نداشت . از کجا بخرم ؟ مغازه دارها نمی دونند اصلا چی هست .
تنکیو

hossein_dig
21-06-2010, 09:00
کسی نمی خواد به این سوال من جواب بده؟:41:
موتور پر قدرتیه ولی ساپورت قطعاتش اصلا خوب نیست
ظاهر قشنگی هم داره

salmanam
21-06-2010, 22:13
سلام
میخوام یه موتور شاستی بلند تا حدود 900 بهم معرفی کنید

almata
22-06-2010, 08:44
سلام
میخوام یه موتور شاستی بلند تا حدود 900 بهم معرفی کنید
با این قیمتی که گفتی هیچ موتور تریلی نمی تونی پیدا کنی. اگه موتور خوب می خوای باید بالای 1500 خرج کنی

salmanam
22-06-2010, 15:00
پس با این پول چی بگیرم که هم با کیفیت باشه هم قشنگ باشه.یه چیزی ک با این هندا 125 فرق کنه؟