PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : >>> اخــــبار مرتبـــط با کنکــــور سراسری 1388

صفحه ها : 1 [2]

mathematics
02-08-2009, 16:38
به این خبر خیلی مهم توجه کنید

دانشگاه صنعتی شریف توجه دانشجویانی که رتبه کشوری آنها بین 1 تا 150 می باشد را به این نکته جلب می نماید:
چنان چه در هر رشته این دانشگاه توسط سازمان سنجش قبول اعلام شوند می توانند با تکمیل فرم انتخاب رشته از همان ابتدای ورود به دانشگاه به هر رشته دیگر که مورد علاقه آنها باشد تغییر رشته داده ثبت نام نمایند.

برای این که خدتون خبرو ببینید برید به سایت دانشگاه شریف[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] و لینک چرا برترین ها شریف را انتخاب می کنند
بچه ها این خیلی مهمه مخصوصا امسال که ظرفیت برق و مکانیک شریف کم شده اگه شما رتبتون این طوریه این کار بکنید برای بقیه هم که سهمیه ای ندارن و حقشون ضایع می شه کمک بزرگیه تا اونا هم به دانشگاهی که حقشونه برن.

attractive_girl
02-08-2009, 19:03
اعلام شد که از روز 2شنبه صبح نرم افزار روی سایت قرار میگیره.
گفته شد شاید گروه ها هم دسته بندی بشن مثلا گروه ریاضی و فنی فردا صبح و سایر گروه ها به ترتیب روزهای بعد.

sinath
02-08-2009, 19:52
آغاز فعالیت سیستم انتخاب رشته مجازی تا فردا
ابراهیم خدایی افزود: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته آزمون سراسری می توانند جهت شرکت در انتخاب رشته مجازی کنکور به سایت سازمان سنجش آموزش به نشانی
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید مراجعه کنند.
مهر: معاون سازمان سنجش آموزش کشور از فعال شدن سیستم انتخاب رشته مجازی کنکور 88 ظرف امشب و فردا صبح خبر داد و گفت: داوطلبان با استفاده از این سیستم می توانند از شانس قبولی خود مطلع شوند. ابراهیم خدایی افزود: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته آزمون سراسری می توانند جهت شرکت در انتخاب رشته مجازی کنکور به سایت سازمان سنجش آموزش به نشانی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) مراجعه کنند.
وی افزود: نرم افزار انتخاب رشته مجازی کنکور 250 کد رشته محل را براساس رتبه داوطلب و شانس قبولی به وی پیشنهاد می کند و در مرحله اول هر داوطلب می تواند پنج بار به سیستم مراجعه کند.
معاون سازمان سنجش گفت: از طریق سیستم نرم افزار مجازی این امکان برای داوطلبان فراهم شده است تا رشته ‌های مورد علاقه خود را بر اساس استان و دوره های مختلف آموزشی مشاهده کنند.
به گفته عبدالرسول پورعباس - رئیس سازمان سنجش آموزش، بر اساس این نرم افزار می توان با درصد اطمینان حدود 95 درصد نسبت به اعلام قبولی داوطلبان کنکور 88 قبل از اعلام نتیجه نهایی اظهار نظر کرد.
نتایج اولیه کنکور سراسری 9 مرداد ماه از طریق سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد که بر اساس آن بیش از 900 هزار داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند. نتایج نهایی پس از انتخاب رشته داوطلبان در نیمه دوم شهریور ماه اعلام می شود.

Life24
03-08-2009, 01:13
داوطلبان گرامی جهت استفاده از راهنماي انتخاب رشته مجازي آزمون سراسري سال 1388 بر اساس گروه آزمایشی اقدام نمایند .
داوطلبان گروه علوم تجربی اینجا را کلیک نمایند ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
داوطلبان گروه علوم انسانی اینجا را کلیک نمایند ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

skull_avatar
03-08-2009, 02:58
تاریخ انتخاب رشته اصلی داوطلبان آزمون سراسری سال 1388 از روز پنج شنبه پانزدهم ، لغایت یکشنبه 18 مرداد ماه می باشد

انتخاب رشته مجازی هم اکنون در سایت سازمان سنجش به نشانی
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید برای گروه های علوم تجربی و انسانی قابل استفاده می باشد.

داوطلبان گروه های آزمایشی ریاضی ، هنر و زبان از روز دوشنبه دوازدهم مرداد ماه ساعت 16 به سایت سازمان سنجش مراجعه نمایند

attractive_girl
03-08-2009, 11:20
این لینک انتخاب رشته ی سازمان سنجش برای رشته ی ریاضیه.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

gazelle
03-08-2009, 12:25

HOJ-JAT
04-08-2009, 21:18
با سلام خدمت دوستان کنکوری این یک خبر خیلی مهمه بخونید::10:
گروه آموزشی: گروه حوزه و دانشگاه: پذیرش داوطلبان کنکور ۸۸ که انتخاب رشته‌ی آن‌ها از ۱۵ مرداد ماه آغاز می‌شود در هفت رشته‌ی گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی، ۳۸ رشته‌ی گروه علوم تجربی و ۱۳ رشته در علوم انسانی به‌صورت تناسب‌سازی جنسیتی صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، در کنکور سراسری هر ساله در برخی رشته‌ها پذیرش دانشجو با در نظر گرفتن تناسب‌سازی جنسیتی که برخی از آن با عنوان پذیرش جنسیتی یاد می‌کنند انجام می‌شود (البته وزیر علوم تأکید می‌کند تناسب‌سازی ظرفیت‌ها). این نوع پذیرش با هدف متناسب کردن ورود هر جنس به رشته‌های دانشگاهی انجام می‌شود.

رشته‌های علوم انسانی که پذیرش در آن‌ها با توجه به تناسب‌سازی جنسیتی انجام می‌شود

امسال در گروه آزمایشی علوم انسانی کنکور رشته‌های فلسفه، حقوق، راهنمایی و مشاوره، روان‌شناسی، روزنامه‌نگاری، زبان و ادبیات عرب، زبان و ادبیات فارسی، علوم اجتماعی، علوم ارتباطات اجتماعی، علوم تربیتی، علوم سیاسی، فلسفه و عرفان اسلامی، فلسفه و حکمت اسلامی، پذیرش به صورت تناسب‌سازی جنسیتی انجام می‌شود.

در این رشته‌ها حداقل ظرفیت پذیرش از هر جنس ۳۰ درصد است به این معنا که در این رشته‌ها حتما" ۳۰ درصد دختران و ۳۰ درصد پسران پذیرفته می‌شوند و در این ۳۰ درصد دختران با دختران و پسران با پسران مقایسه می‌شوند. پذیرش در ظرفیت باقی‌مانده نیز به‌صورت رقابتی بین دختران و پسران صورت می‌گیرد.

رشته‌های علوم ریاضی و فنی که پذیرش در آن‌ها با توجه به تناسب‌سازی جنسیتی انجام می‌شود

در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی نیز پذیرش دانشجو در رشته‌های ریاضی، آمار، علوم اقتصادی در گرایش‌های بازرگانی، پول و بانک‌داری، صنعتی، کشاورزی، نظری و حمل و نقل، علوم کامپیوتر، مهندسی صنایع در گرایش‌های ایمنی صنعتی، برنامه‌ریزی و تحلیلی سیستم‌ها، تکنولوژی صنعتی، تولید صنعتی و عمومی، مهندسی نساجی در گرایش‌های پوشاک، تکنولوژی نساجی، شیمی نساجی و علوم الیاف و کاردانی آمار با توجه به تناسب‌سازی جنسیتی صورت می‌گیرد.

در این رشته‌ها نیز حداقل ظرفیت پذیرش از هر جنس ۳۰ درصد است به این معنا که حتما" ۳۰ درصد دختر و ۳۰ درصد پسر باید در این رشته‌ها پذیرفته شوند. در این ۳۰ درصد دختران با دختران و پسران با پسران مقایسه می‌شوند. پذیرش در ظرفیت باقی‌مانده نیز به‌صورت رقابتی بین دختران و پسران صورت می‌گیرد.

رشته‌های علوم تجربی که پذیرش در آن‌ها با توجه به تناسب‌سازی جنسیتی انجام می‌شود

در گروه آزمایشی علوم تجربی در رشته‌های بیش‌تری پذیرش با توجه به تناسب‌سازی جنسیتی و به دو صورت ۳۰ و ۴۰ درصد انجام می‌شود.

پذیرش در رشته‌های پزشکی، داروسازی، دندان‌پزشکی، دام‌پزشکی، پرستاری، کاردانی تکنولوژی تولیدات گیاهی، کاردانی تکنولوژی مرتع و آبخیزداری، کاردانی دام‌پزشکی، مهندسی کشاورزی علوم خاک، مهندسی کشاورزی علوم باغبانی، مهندسی کشاورزی علوم دامی، مهندسی کشاورزی علوم صنایع غذایی، مهندسی کشاورزی گیاه پزشکی، مهندسی مواد و طراحی صنایع غذایی، مهندسی منابع طبیعی شیلات، کاردانی تکنولوژی تولیدات گیاهی، مهندسی منابع طبیعی علوم و صنایع چوب و کاغذ، مهندسی کشاورزی ترویج و آموزش کشاورزی، مهندس منابع طبیعی مهندسی چوب و کاغذ، مهندس منابع طبیعی مرتع و آبخیزداری، مهندسی منابع طبیعی جنگل‌داری در گروه آزمایشی علوم تجربی کنکور امسال بر اساس تناسب‌سازی جنسیتی صورت می‌گیرد.

در این رشته‌ها حداقل ظرفیت پذیرش از هر جنس ۴۰ درصد است به این معنا که حتما" ۴۰ درصد دختر و ۴۰ درصد پسر باید در این رشته‌ها پذیرفته شوند. در این ۴۰ درصد دختران با دختران و پسران با پسران مقایسه می‌شوند. پذیرش در بقیه‌ی ظرفیت باقی‌مانده به‌صورت رقابتی بین دختران و پسران صورت می‌گیرد.

پذیرش در رشته‌های اعضای مصنوعی، بینایی‌سنجی، مدیریت خدمات بهداشتی درمانی، شنوایی‌شناسی، علوم تغذیه، علوم صنایع غذایی، فیزیوتراپی، کاردرمانی، کتاب‌داری در شاخه‌ی پزشکی، گفتاردرمانی، مددکاری اجتماعی، اتاق عمل، کاردانی بهداشت حرفه‌ای، کاردانی بهداشت محیط، کارشناسی تکنولوژی پرتوشناسی، علوم آزمایشگاهی، هوش‌بری نیز با در نظر گرفتن جنسیت انجام می‌شود.

در این رشته‌های حداقل ظرفیت پذیرش از هر جنس ۳۰ درصد است به این معنا که حتما" ۳۰ درصد دختر و ۳۰ درصد پسر باید در این رشته‌ها پذیرفته شوند. در این ۳۰ درصد دختران با دختران و پسران با پسران مقایسه می‌شوند. پذیرش در بقیه‌ی ظرفیت باقی‌مانده نیز به‌صورت رقابتی بین دختران و پسران صورت می‌گیرد.

نتایج اولیه‌ی کنکور سراسری ۹ مردادماه اعلام شد که بر اساس آن بیش از ۹۰۰ هزار داوطلب مجاز به انتخاب رشته شدند. انتخاب رشته‌ی کنکوری‌ها از پنج‌شنبه‌ی هفته‌ی جاری آغاز می‌شود. نتایج نهایی نیز نیمه‌ی دوم شهریورماه اعلام خواهد شد.

DrXoX
05-08-2009, 22:57
اصلاحيه دوم

اصلاحات جديد (سري دوم) مربوط به دفترچه راهنماي انتخاب رشته‌هاي تحصيلي (دفترچه شماره 2) و كدرشته محل‌هاي جديد (علاوه بركدرشته محل‌هاي دفترچه شماره 2) آزمون سراسري سال 1388

Life24
08-08-2009, 19:59
داوطلبان گرامی آزمون سراسری سال 1388 مهلت انتخاب رشته تا ساعت 24 روز سه شنبه 20 مرداد ماه تمدید گردید

MaaRyaaMi
09-08-2009, 12:20
بابا چه خبره اینجا؟! خوبه کلی تاپیک داریم تو این انجمن برای مشورت کردن در مورد انتخاب رشته ! :13:این تاپیک فقط برای خبر هست ...

معاون سازمان سنجش درباره میزان اعتراضات داوطلبان کنکور سراسری به نتیجه اولیه کنکور را اعلام کرد و گفت: در مجموع حدود 10 هزار اعتراض به نتایج کنکور به صورت حضوری، مکاتبه ای یا اینترنتی به سازمان سنجش ارسال شد.

ابراهیم خدایی در گفتگو با مهر افزود: پنج هزار و 700 اعتراض از طریق مکاتبه و حضوری درباره نتیجه آزمون سراسری که چندی پیش اعلام شد به سازمان سنجش آموزش ارائه شده است.

وی اظهار داشت: کمتر از این تعداد نیز از طریق پست الکترونیکی با سازمان سنجش مکاتبه شده بود که تا کنون سازمان سنجش به 90 درصد آنها پاسخ داده است.

معاون سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه فرصت اعتراض به پایان رسیده است گفت: تعداد اعتراضات نسبت به سال گذشته بسایر کاهش یافته و یکی از دلایل این کاهش انتشار پاسخنامه های 75 هزار داوطلب بر روی سایت سازمان سنجش بود.

به گزارش مهر، نتایج اولیه کنکور سراسری 9 مرداد ماه اعلام شد که بر اساس آن بیش از 900 هزار نفر می توانند انتخاب رشته کنند. نتایج نهایی نیز نیمه دوم شهریور ماه اعلام خواهد شد که به گفته مسئولان سازمان سنجش نیمی از داوطلبان در‌ آن پذیرش می شوند.

منبع:mehrnews.com

MaaRyaaMi
09-08-2009, 12:41
به گزارش مهر، گفتگو با نفرات برتر کنکور 88 می تواند حاوی نکات قابل توجهی برای داوطلبان سال آینده کنکور باشد. آنچه بیش از هر عامل دیگری که علاوه بر توکل به خدا دلیل موفقیت نفرات برتر کنکور بوده تلاش و سخت کوشی بسیار این داوطلبان بوده است. در زیر گفتگوی خبرنگار مهر با برخی نفرات برتر کنکور را می خوانید.

رتبه یک علوم ریاضی: به رتبه بالا فکر می کردم اما انتظار رتبه یک را نداشتم
معین فلاحتگر رتبه یک گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی از بهشهر در گفتگو با خبرنگار مهر درباره موفقیت خود در کنکور با بیان اینکه انتظار رتبه یک را نداشته است گفت: با توجه به تلاشی که کرده بودم امید کسب رتبه ای شاخص را داشتم اما هرگز تصور نمی کردم رتبه یک را به دست بیاورم.
وی در رابطه با شرکت در کلاسهای کنکور و تاثیری که این کلاسها می تواند بر موفقیت کنکوریها بگذارد گفت: در کلاس کنکور شرکت نکردم اما در آزمونهای آزمایشی سازمان سنجش و یک موسسه خصوصی شرکت کردم.
فلاحتگر در رابطه با رشته ای که برای ادامه تحصیل انتخاب خواهد کرد نیز گفت: رشته مهندسی برق در دانشگاه صنعتی شریف را انتخاب می کنم.

رتبه یک علوم انسانی: درسها را مفهومی خواندم
نرگس مبارکی نفر اول گروه علوم انسانی از گرمسار در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: برای رتبه تک رقمی تلاش کرده بودم اما مطمئن بودم در منطقه 2 رتبه بالایی به دست می آورم.
وی در رابطه با رشته ای که برای ادامه تحصیل انتخاب خواهد کرد اضافه کرد: از ابتدا رشته علوم انسانی را برای ادامه تحصیل در رشته حقوق انتخاب کرده بودم و به احتمال زیاد رشته حقوق در دانشگاه شهید بهشتی را انتخاب می کنم.
نفر اول گروه علوم انسانی با بیان اینکه به کلاس کنکور نرفته است ادامه داد: فقط در دو همایش درسی که از طرف اداره آموزش و پرورش برگزار شده بود شرکت کردم.
وی خانواده و معلمانش را همراهان خوبی دانست و گفت: درسها را مفهومی خواندم.

رتبه یک هنر: هیچ کتاب درسی در دوره تحصیل نمی تواند برای کنکور هنر کافی باشد
شیما پورمحمدی رتبه یک گروه آزمایشی هنر از تهران که دیپلم ریاضی دارد در گفتگو با خبرنگار مهر درباره تلاش خود برای موفقیت در کنکور گفت: من برای کسب رتبه یک تا 20 تلاش می کردم و به طور حتم می دانستم رتبه یک یا دو رقمی کسب خواهم کرد اما هرگز تصور نمی کردم نفر اول گروه هنر شوم. البته هنوز هم باورم نمی شود این رتبه برتر را کسب کرده ام.
وی در رابطه با رشته ای که می خواهد انتخاب کند و در آن ادامه تحصیل دهد گفت: در حال تصمیم گیری هستم که رشته گرافیک یا انیمیشن در دانشکده صدا و سیما یا دانشگاه تهران را انتخاب کنم.
پورمحمدی در رابطه با شرکت در کلاسهای کنکور گفت: هیچ کتاب درسی در دوره تحصیل ما نمی تواند برای کنکور هنر کافی باشد. معلمان مدرسه ما مربیان یکی از آموزشگاههای هنری بودند و با وجودی که کلاس کنکور به معنی واقعی نداشتیم این امر کمک زیادی به ما کرد چرا که برای کنکور هنر لازم است فعالیت فرامدرسه ای داشته باشیم.

رتبه دو علوم ریاضی و فنی: رشته مکانیک در دانشگاه صنعتی شریف را انتخاب می کنم
مسعود بهزادی نسب نفر دوم گروه علوم ریاضی و فنی از شیراز نیز در گفتگو با خبرنگار مهر در زمینه تلاشهای خود برای کسب موفقیت در کنکور گفت: تمام تلاش خود را برای تحصیل بکار گرفتم و تنها در درسهای ریاضی و فیزیک در کلاسهای خصوصی 30 نفره شرکت کردم.
وی در رابطه با رشته ای که می خواهد انتخاب کند افزود: با مشاوران انتخاب رشته مشورت کرده ام و به احتمال 90 درصد رشته مکانیک دانشگاه صنعتی شریف را انتخاب می کنم.

رتبه دو زبانهای خارجی: رشته برق دانشگاه صنعتی اصفهان را انتخاب می کنم!
محمد سعید هاشمی نفر دوم گروه زبانهای خارجی از اصفهان نیز در گفتگو با خبرنگار مهر در رابطه با موفقیت خود در کنکور گفت: با تلاش خود و حمایت خانواده ام توانستم در کنکور موفق شوم. البته برای شرکت در کنکور ریاضی به کلاس کنکور رفتم.
وی در رابطه با رشته ای که می خواهد برای ادامه تحصیل انتخاب کند افزود: هنوز مطمئن نیستم اما به احتمال زیاد رشته برق در دانشگاه صنعتی اصفهان را انتخاب می کنم و اگر بتوانم در کنارش ادامه بدهم رشته زبان را هم می خوانم.

رتبه دو علوم تجربی: در سالهای مختلف و در درسهای مختلف به کلاسهای کنکور رفته ام
سید میلاد حسینی الهاشمی نفر دوم گروه علوم تجربی از شیراز که دانش آموز مدرسه تیزهوشان بوده است نیز گفت: در سالهای مختلف و در درسهای مختلف به کلاسهای کنکور رفته ام.
وی در رابطه با رشته ای که می خواهد برای ادامه تحصیل در دانشگاه انتخاب کند اضافه کرد: در حال تحقیق کردن هستم اما به احتمال زیاد یکی از رشته های پزشکی یا دندانپزشکی را انتخاب می کنم.
نفر دوم گروه علوم تجربی با بیان اینکه از اول گمان نمی کرده رتبه دو کنکور را به دست بیاورد افزود: می خواستم آن چیزی را که بلدم با تمام توان در کنکور پیاده کنم تا بعدا حسرت نخورم، همچنین سعی کردم از وقتم بهترین استفاده را ببرم.

رتبه سه هنر: انتخابم از میان رشته های نقاشی، عکاسی و موسیقی دانشگاه هنر است
نیلوفر براری نفر سوم گروه آزمایشی هنر از استان تهران در رابطه با نقش کلاس کنکور و آموزشهای خارج از مدرسه گفت: از آنجایی که هنر رشته اصلی من نبود و از رشته ریاضی به این رشته آمده بودم در کلاسهای آمادگی یک آموزشگاه شرکت کردم.
وی در رابطه با رشته و دانشگاهی که می خواهد انتخاب کند اظهار داشت: می خواهم دانشگاه هنر را انتخاب کنم و از این انتخاب از میان رشته های نقاشی، عکاسی و موسیقی خواهد بود.

رتبه سه علوم ریاضی و فنی: کلاس کنکور رفته ام
وهاب زارعی نفر سوم گروه علوم ریاضی و فنی از مشهد نیز در رابطه با شرکت در کلاسهای کنکور به مهر گفت: نزدیک به 15 جلسه در کلاسهای آمادگی کنکور در یک آموزشگاه شرکت کردم.
این رتبه برتر کنکور در رابطه با انتخابش برای تحصیل در دانشگاه گفت: به احتمال بسیار زیاد رشته برق را در دانشگاه صنعتی شریف انتخاب می کنم.

منبع:mehrnews.com

Marichka
09-08-2009, 21:38
سلام

دوستان این تاپیک فقط مختص اخــــــبــــــار مرتبط با کنکور 88 هست!

برای چندمین بار حدود 15 صفحه از پستها منتقل شدند ...

متاسفانه باید اطلاع بدم اگر از پست بنده به بعد، هرگونه سوال، درخواست، بحث جانبی و کلا هر مطلبی غیر از خبر توی این تاپیک قرار بگیره، بدون توجه به نوع پست و درخواستی که داره، پست حذف و با کاربر برخورد میشه.

مباحث کلی مرتبط با انتخاب رشته رو در این تاپیک مطرح و پیگیری بفرمایید:

انتخاب رشته مجازی سنجش ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

موفق باشید

MaaRyaaMi
10-08-2009, 12:37
سلام. يه سؤال دارم. نتايج بعدي كنكور كي اعلام ميشه؟
نيمه اول شهريور يا نيمه دوم؟

معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت: کارنامه نهایی کنکوریها بر اساس پیش بینی ها دو هفته پس از اعلام نتیجه نهایی که در نیمه دوم شهریور ماه منتشر خواهد شد برای اطلاع داوطلبان بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد.

ابراهیم خدایی در گفتگو با مهر با بیان این مطلب افزود: تلاش می کنیم تا پایان شهریورماه کارنامه نهایی داوطلبان کنکور سراسری را بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید منتشر کنیم اما زمان دقیق آن در حال حاضر مشخص نیست.

وی اظهار داشت: سال گذشته کارنامه نهایی اواخر شهریورماه پس از انتشار نتایج نهایی منتشر شد.

معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نتایج نهایی کنکور در نیمه دوم شهریور ماه از طریق پایگاه الکترونیکی سازمان اعلام می شود.

MaaRyaaMi
11-08-2009, 12:40
کسی میدونه نتایج آزاد کی میاد ؟ [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

رييس دانشگاه آزاد اسلامي با تاكيد بر صحت و امنيت كنكور رشته‌هاي غيرپزشكي دانشگاه از پذيرش 300 هزار نفر در مجموع كنكور 88 و اعلام نتايج اين آزمون در نيمه دوم شهريور ماه خبر داد.

به گزارش خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دكتر عبدالله جاسبي روز پنجشنبه در حاشيه بازديد از حوزه آزموني واحد علوم و تحقيقات، با اشاره به برگزاري آزمون گروه غيرپزشكي در 209 حوزه امتحاني داخل و 5 حوزه خارجي با رقابت 635 هزار داوطلب، گفت: اين آزمون در كشورهاي امارات، قطر، كويت، ژاپن و قرقيزستان نيز برگزار مي‌شود.

وي با اشاره به شركت 37 درصد از داوطلبان در رشته‌هاي فني مهندسي، گفت: 30 درصد داوطلبان در رشته‌هاي علوم انساني، 12 درصد علوم تجربي و كشاورزي، 20 درصد در رشته‌هاي علوم پزشكي و يك درصد از داوطلبان نيز در رشته‌هاي هنر شركت كرده‌اند.

به گفته جاسبي، پرمتقاضي ترين رشته‌ها در گروه‌هاي آزمايشي عبارتند از: گروه فني و مهندسي رشته‌هاي معماري و عمران، گروه علوم تجربي رشته ميكروبيولوژي، گروه علوم انساني رشته‌هاي حقوق، زبان انگليسي و حسابداري، گروه هنر رشته ارتباطات تصويري و در گروه علوم پزشكي رشته‌هاي دكتراي حرفه‌اي است.

رييس دانشگاه آزاد اسلامي مسن‌ترين داوطلب آزمون امسال دانشگاه آزاد را يك خانم 74 ساله و جوانترين داوطلب را يك پسر 9 ساله بيان كرد و با اشاره به پيشي گرفتن زنان از مردان در اين آزمون، گفت: 54 درصدي داوطلبان امسال را زنان تشكيل داده‌اند.

پذيرش 300 هزار تن از داوطلبان

برگزاري آزمون گروه علوم پزشكي در 26 تير ماه

جاسبي با بيان اينكه آزمون سراسري دانشگاه آزاد در 367رشته و 6 هزار و 551 رشته محل برگزار مي‌شود، اظهار كرد: آزمون علوم پزشكي دو هفته آينده با حضور 165 هزار نفر شركت‌كننده برگزار مي شود.

وي با اشاره به رشد 5 درصدي رشته‌هاي جديد نسبت به سال گذشته، تصريح كرد:‌ به همين نسبت تعداد پذيرفته‌شدگان نيز افزايش مي يابد كه براين اساس حدود 300 هزار نفر در مجموع آزمون سراسري دانشگاه آزاد پذيرفته مي شوند.

وي با تاكيد بر برگزاري آزمون در نهايت دقت و امنيت، خاطرنشان كرد: تاكنون كوچكترين موردي گزارش نشده است و تمام پيش بيني هاي امنيتي در رابطه با ارسال سوالات، تهيه پاسخنامه، چاپ سوالات، قرنطينه و شكل برگزاري و نظارت و كنترل و برگزاري آزمون اعمال شده است.

وي با اشاره به تفاوت اجرايي آزمون نسبت به سال گذشته، گفت:‌ در اين دوره از آزمون داوطلبان مي‌توانستند علاوه بر محل پذيرش، محل امتحان خود را انتخاب كنند.

رييس دانشگاه آزاد اسلامي از اعلام نتايج آزمون در نيمه دوم شهريور ماه خبر داد.

attractive_girl
12-08-2009, 09:01
مراسم تقدير از نفرات برتر كنكور‌٨٨
1388/05/20

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

مراسم تقدير از نفرات برتر كنكور88 برگزار شد
وزير علوم: دانشجويان نخبه بايد نسبت به آسيب‌شناسي فرهنگي، سياسي و اجتماعي در جامعه بپردازند

مراسم تقدير از برترينهاي آزمون سراسري سال88 دانشگاهها و موسسات آموزش عالي كشور امروز با حضور وزير علوم، رييس و معاونان سازمان سنجش و جمعي از داوطلبان و خانواده‌هاي آنها در محل سازمان سنجش برگزار شد.

به گزارش خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، دكتر محمد مهدي زاهدي وزير علوم، تحقيقات و فناوري در اين مراسم با تقدير از داوطلبان برتر كنكور، ضمن ارايه توصيه‌هايي به داوطلبان، اظهار كرد:‌ وظيفه ماست كه نسبت به شما بي‌تفاوت نباشيم كه در اين راستا، خوشبختانه بنياد ملي نخبگان و مركز استعدادهاي درخشان وزارت علوم در اين زمينه توجه دارد.

وي با اشاره به تاكيدات مقام معظم رهبري مبني بر استفاده مطلوب از استعداد نخبگان، گفت: اميدواريم بتوانيم به شما كمكهاي مادي و معنوي داشته باشيم تا انتظارات ما از شما با سرعت بيشتري محقق شود.

وي با اشاره به تاثيرگذاري دانشجويان برتر بر روي ساير دانشجويان، تاكيد كرد: نبايد نسبت به مسايل جامعه همچون مسايل سياسي، اجتماعي و فرهنگي بي تفاوت باشيد، بنابراين بايد استعداد و توانمنديهاي خود را براي تاثيرگذاري مثبت در جامعه به كار بريد، شما بايد آسيب‌شناسي فرهنگي، سياسي اجتماعي انجام دهيد، چراكه در محدوده خود مي‌توانيد ايفاي نقش داشته باشيد.

در خاتمه شايان ذكر است در اين مراسم با اهداي لوح و هدايايي از 3 نفر برتر 5 گروه‌ آزمايشي كنكور و نفرات اول گروههاي آزمايشي پنجگانه در گروه شاهد و ايثارگر تقدير شد.

اسامي نفرات برتر كنكور88 به تفكيك گروه آزمايشي به شرح زير است:

گروه آزمايشي علوم رياضي و فني

معين فلاحتگر نفر اول از بهشهر

مسعود بهزادي نسب نفر دوم از شيراز

وهاب زارعي نفر سوم از مشهد

گروه آزمايشي علوم تجربي

رستكار رحماني تنها نفر اول از جوانرود كرمانشاه

سيد ميلاد حسيني الهاشمي نفر دوم از شيراز

ليلا شجاعي نفر سوم از تهران

گروه آزمايشي علوم انساني

نرگس مباركي نفر اول از گرمسار

طيبه ديبايي نفر دوم از قم

آذر محمودي نفر سوم از تهران

گروه آزمايشي هنر

شيما پورمحمدي نفر اول از تهران

ارمغان تقوايي نفر دوم از اراك

نيلوفر براري نفر سوم از تهران

گروه آْزمايشي زبان‌هاي خارجي

رستكار رحماني تنها نفر اول از جوانرود كرمانشاه

محمد سعيد هاشمي نفر دوم از اصفهان

نازيلا اكبريان راد نفر سوم از يزد

همچنين در گروه شاهد و ايثارگر از وهاب زارعي نفر اول گروه رياضي، محمد طاها كوچكي‌نژاد نفر اول گروه تجربي، مانا قدريان نفر اول گروه انساني، موژان محقق نفر اول گروه هنر و خالقي نفر اول گروه زبانهاي خارجي تقدير شد.

attractive_girl
12-08-2009, 10:11
افشاگري وزيرعلوم از فعاليت‌ باندهاي كنكوري؛
زاهدي: دستگيري افرادي كه سعي داشتند فردي را جايگزين داوطلب اصلي كنكور كنند
در حين كنكور88 تخلف جدي نداشتيم

وزير علوم، تحقيقات و فناوري، با اشاره به برخورد اين وزارتخانه با باندهاي متخلف كنكور، تصريح كرد: ‌طي 4 سال گذشته با اقدامات رو به رشد حفاظتي، هيچ موردي از فروش سوال به معناي واقعي نداشتيم.

به گزارش خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، دكتر محمد مهدي زاهدي روز گذشته در مراسم تقدير از نفرات برتر كنكور در جمع خبرنگاران در خصوص نحوه برخورد مسوولين وزارت علوم و سازمان سنجش با باندهاي متخلف در كنكور طي فعاليت دولت نهم، گفت: خوشبختانه در طي 4 سال گذشته هيچ موردي در مورد فروش سوال به معناي واقعي نداشتيم و دليل آن وجود قرنطينه جدي و نظارتهاي قوي صورت گرفته بوده است.

وي با بيان اين كه سعي كرديم ضريب امنيتي براي حفظ سوالات را فوق‌العاده افزايش دهيم، تصريح كرد: در همه لحظات همكاران و برادران اطلاعات قرنطينه را كنترل مي‌كردند اما بعضا برخي افراد شياد ادعا مي‌كردند كه به سوالات دسترسي دارند يا سعي مي‌كردند با برنامه‌ريزي‌ فردي را جايگزين داوطلب اصلي كنند كه خوشبختانه تمام موارد شناسايي شدند و قبل از آن كه برنامه‌ خود را اجرا كنند توسط نيروي انتظامي يا قضايي برخورد لازم با آنها صورت گرفت.

وي در خصوص تخلف در حين برگزاري كنكور، گفت: در حين كنكور تخلف جدي نداشتيم ، البته در سال اول و دوم تعدادي تخلف جدي داشتيم كه با بكارگيري نرم‌افزار تقلب‌ياب، شخصي سازي دفترچه سوالات و برخي ديگر از اقدامات ميزان اين تخلفات با كاهش زيادي روبرو شد.

دكتر زاهدي در خاتمه تصريح كرد: با توجه به اينكه كنكور امسال با ديگر دوره‌ها متفاوت بود و اقدامات حفاظتي با رشد زيادي روبرو بود، تا الان هيچ تخلفي گزارش نشده است

pozitron1369
12-08-2009, 17:23
شک سازمان سنجش به نفر اول کنکور/ رکوردشکنی در کنکورخبرگزاری مهر - گروه حوزه و دانشگاه: کنکور 88 یک ویژگی و اتفاق عجیب را تجربه کرد. برای اولین بار داوطلبی از یک شهر کوچک موفق شد در دو گروه آزمایشی رتبه اول را کسب کند. اتفاقی که با توجه به معدل پایین داوطلب موجب تردید مسئولان سازمان سنجش شد.به گزارش خبرنگار مهر، عبدالرسول پورعباس عصر سه شنبه در مراسم تقدیر از برترینهای کنکور سال 88 پس از اعطای لوح تقدیر به رستگار رحمانی تنها از جوانرود که دارنده رتبه های اول گروههای آزمایشی علوم تجربی و زبانهای خارجی کنکور امسال بود، گفت: رستگار رحمانی سال 82 دیپلم می گیرد و تا سال 85 در کنکور شرکت نمی کند. سال 85 پس از شرکت در کنکور موفق به کسب رتبه 30 در گروه آزمایشی علوم ریاضی می شود اما به دلیل اینکه به سربازی اعزام می شود نمی تواند به دانشگاه راه یابد.
وی افزود: رحمانی با شرکت در کنکور 88 رکورد شکست و در دو گروه آزمایشی رتبه اول را به دست آورد. در کنکورهای گذشته بودند افرادی که موفق به کسب رتبه اول در یک گروه آزمایشی و دوم یا سومی در گروه دیگر می شدند اما اینکه داوطلبی در دو گروه آزمایشی رتبه اول را به دست آورد بی سابقه بوده است.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: وی معدل پائینی را در هنگام ثبت نام درج کرده بود و سازمان سنجش شک کرد و از وی خواست تا در امتحان مجدد سازمان شرکت کند که در این آزمون نیز موفق شد و درصد بالایی را از دروس به دست آورد.
وی ابراز امیدواری کرد رستگار رحمانی تنها از برجستگان آینده باشد.

رستگار رحمانی تنها نیز در این مراسم ضمن تشکر از مسئولین سازمان سنجش گفت: اینکه در سالهای 82 تا 85 اقدام به شرکت در کنکور نکردم دلیلش محفوظ بماند برای خودم اما در سال 85 به دلیل اعزام به خدمت سربازی نتوانستم به دانشگاه راه یابم.
به گزارش مهر، در مراسم تقدیر از برترینهای کنکور 88 وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اعطای لوح سپاس از زحمات رئیس سازمان سنجش در برگزاری آزمونهای سراسری تقدیر کرد.

hajnokhod
13-08-2009, 00:38
سازمان سنجش آموزش كشوراعلام كرد: داوطلبان مجاز به انتخاب رشته برای تصحیح انتخاب رشته خود تا فردا مهلت دارند از مساعدت این سازمان استفاده كنند.
به گزارش شکبه خبر به نقل از واحد مرکزی خبر؛ عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش آموزش كشور گفت: این فرصت جدید برای داوطلبانی است كه در زمان انتخاب رشته به اشتباه كد رشته محل انتخاب كرده اند و فقط برای حذف حداكثر 2 كد رشته محل است و به هیچ عنوان سیستم انتخاب رشته اجازه اضافه كردن كد رشته محل جدید به داوطلبان نمی دهد و این كار امكان پذیر نیست.

پورعباس افزود: داوطلبان برای حذف 2 كد رشته محل با در دست داشتن مشخصات فردی ، كپی شناسنامه و درخواست كتبی به سازمان سنجش مراجعه كنند.

رئیس سازمان سنجش افزود: حضور داوطلب در هنگام تقاضای حذف كد رشته در محل سازمان سنجش الزامی و این كار به علت جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی است.

پورعباس تاکید کرد: آخرین فرصت برای داوطلبان تا پنج شنبه 22 مرداد است.

وی در ادامه با اشاره به پایان كار انتخاب رشته گفت: امسال 852 هزار داوطلب با مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی سازمان سنجش انتخاب رشته نهایی را انجام دادند.

نتایج آزمون سراسری 88 نیمه دوم شهریور اعلام خواهد شد.

farshidshd
13-08-2009, 12:38
هنوز کارنامه ی نفر اول رشته تجربی کنکور سراسری88 منتشر نشده ولی::::::

کارنامه نفر اول کنکور سراسری رشته تجربی 87 (کارنامه غزاله شجاع طلب)

نام ونام خانوادگی:غزاله شجاع طلب
شهر:رشت
درصد ادبیات:91
درصد زبان عربی:100
درصد معارف:80
درصد زبان خارجی:87
درصد زمین شناسی:65
درصد ریاضیات:78
درصد زیست شناسی:98
درصد فیزیک:89
درصد شیمی:91
رتبه کشوری:1
رتبه در منطقه:1

==============================================

درصد های نفر اول رشته علوم تجربي كنكور86(کارنامه شهرام رحيمي دهگلان)

1)زبان و ادبيات فارسي

86/2

2)زبان عربي

100

۳)فرهنگ و معارف اسلامي

82/0

4)زبان خارجي

75/0

5)زمين شناسي

74/7

6)رياضيات

100

7)زيست شناسي

100

8)فيزيك

100

9)شيمي

96/1

amirmon
19-08-2009, 10:55
بررسي يك آزمون در كنكور سراسري‌

معلم دين و زندگي يا داناي دهر؟

جام جم آنلاين: اگر نگاهي به كتاب‌هاي ديني دوره دبيرستان بيندازيم، مي‌بينيم براي تأييد و استدلال نسبت به موضوعات مطرح شده در كتاب، از آيات قرآن و كلام معصومين‌ع استفاده شده و در پاره‌اي موارد، به پيام و توضيح آيات نيز پرداخته است.
سخن اصلي اين نوشتار اين است كه آيا كميت و كيفيت پرسش‌هاي تشريحي يا تستي كه توسط مراكز رسمي آزمون‌سازي مانند سازمان سنجش آموزش كشور برگزار مي‌شود با آنچه در متن كتاب‌ها آمده، همخواني و هماهنگي دارد يا نه؟
بررسي سير تاريخي تست‌هاي فرهنگ و معارف اسلامي بويژه از سال 83 تاكنون (تست‌هاي سال 87 كنكور سراسري) اين موضوع را خاطر نشان مي‌كند كه دانش‌آموز بايد بدون هيچ زمينه قبلي، قواعد و اصول علم تفسير را بخوبي بشناسد؛ چراكه فرا روي او آياتي را قرار مي‌دهند كه نه تنها توضيحي در مورد آن داده نشده، بلكه حتي برخي از آيات ترجمه به فارسي نشده است. يعني با يك زاويه تند و ناگهاني از او مي‌خواهند كه پيام، برداشت، مفهوم يا تفسير آيات را بخوبي بشناسد.

آموزه‌هاي كتاب درسي با آزمون سازمان سنجش كاملا تباين دارد، مگر آن‌كه طراحان محترم بخواهند با اين شيوه آزمون يك توصيه ضمني به دانش‌آموز بكنند و او را نسبت به دين‌شناسي و دينداري و قرآن پژوهي راغب‌تر كنند.

آيا طراحان فرهيخته فكر نكرده‌اند دانش‌آموزان با اين خيز شديد و سريع خداي ناكرده نسبت به قرآن‌شناسي، دين‌گريز شوند، چيزي كه اصلا و ابدا هيچ يك از عزيزان آن را نمي‌پسندند. هست‌ها و نيست‌هاي ما در كتاب‌هاي دين و زندگي بايد با بايدها و نبايدهاي ما در آزمون‌ها هماهنگ باشد، اين موضوع درست به مثابه اين است كه به دانش‌آموزان درس ادبيات فارسي بدهيم و از آنها آزمون معارف اسلامي به عمل آوريم.

راستي محدوده دانش تفسيري معلم دين و زندگي تا چه اندازه بايد باشد؟ كدام تفسير را بايد مدنظر قرار دهد، تفسير نقلي يا عقلي، قديم يا جديد؟!

از يك سو سازمان سنجش موارد حذفي كتاب درسي را يك به يك بر شمرده و حتي زيرنويس‌ها، بخش براي مطالعه و... را حذف كرده است و از سوي ديگر، طراحان محترم در آزمون‌هاي سراسري به مفاهيم تفسيري بي‌حد و حصر خارج كتاب پرداخته‌اند.

درست است كه طراحان عزيز در اين مورد كه قول داده بودند وفاي به عهد كردند و از زيرنويس و براي مطالعه و... تستي طرح نكردند، ولي آنان مي‌توانند بگويند ما عهد نكرده بوديم كه قلمروي خارج از كتاب را مورد تاخت و تاز تستي قرار ندهيم.

از اين‌كه طراحان گرامي تنها نسخه شفابخش و رفع عطش تشنگان را قرآن مي‌دانند بسيار با ارزش است، ولي هر كاري راهي دارد و برنامه‌ريزي مي‌خواهد، چراكه اگر تشنه كامي هم ناگهاني و بي‌مقدمه آب در گلوي او بريزيم شايد باعث خفگي او شود و نه تنها به آب نرسد، بلكه آبِ منشأ حيات سبب ممات او شود. (قد يضُرُّ الشيءُ ترجو نفعه / رُبّ ظمآنَ بصفو الماء غص: گاهي چيزي كه به سودش اميدواري زيان مي‌رساند چه بسا تشنه كامي كه با نوشيدن آب گوارا گلوگير شود.)

معلمي را تصور كنيد كه:

1) خوب درس مي‌دهد و سخت امتحان مي‌گيرد. 2) خوب درس مي‌دهد و آسان امتحان مي‌گيرد. 3) بد درس مي‌دهد و آسان امتحان مي‌گيرد. 4) بد درس مي‌دهد و سخت امتحان مي‌گيرد. 5) اصلا درس نمي‌دهد و سخت امتحان مي‌گيرد.

بديهي است گزاره مطرح شده، در شماره آخر از همه غير علمي‌تر و غيرمنصفانه‌تر است. طراحان محترم تست‌هاي دين و زندگي كنكور سراسري فكر مي‌كنند مصداق كدام گزاره هستند؟ آيا درس نداده امتحان دشوار بگيريم مصداق قبح عقاب بلا بيان و تكليف مالايطاق كردن نيست؟!

معلمي را در نظر بگيريد كه از آغاز سال تحصيلي تا آخر سال، تمام مفاهيم و اصطلاحات و نكات مطرح شده در كتاب و آيات كريمه به صورت منطقي و زيربنايي براي دانش‌آموزان تدريس كرده و دلسوزانه به پرسش‌هاي آنان پاسخ گفته است، ولي در آخر با كنكوري مواجه مي‌شود كه با مطالب مندرج در كتاب و آنچه او تدريس كرده هيچ سنخيتي ندارد و دانش‌آموز به ديواري كوتاه‌تر از معلم خود دسترسي ندارد و او را مورد طعن و لعن قرار مي‌دهد.

آيا درست است بدون توجه به كشت خود در مزرعه علم و معرفت بخواهيم هر محصولي را درو كنيم؟ داده‌هاي ما به دانش‌آموز چه بوده كه اينك انتظار داريم دانش‌آموز از پس آزمون سربلند بيرون آيد؟ آيا بهتر نيست براي معلمان اين درس، يك دوره كامل تفسير قرآن و يا دست‌كم آيات مطرح شده در كتاب‌هاي درسي (حدود 250 آيه) جلساتي برگزار شود يا آن‌كه در كنار كتاب درسي كتاب تفسيري معرفي شود (مثلا تفسير الميزان، نمونه، مجمع البيان، ابوالفتوح رازي و...) تا هم معلم و هم دانش‌آموزان تكليف خود را نسبت به اين درس از پيش بداند؟ موضوع ديگر اين‌كه اگر تست‌هاي دين و زندگي مطرح شده در كنكور سراسري به طلاب و قرآن پژوهان درس تفسير قرآن حضرت آيت الله جوادي آملي ارائه شود آنها چگونه پاسخ مي‌دهند؟

حجم كتاب‌هاي 3 سال (دوم، سوم و پيش‌دانشگاهي) با احتساب حذفيات آن از سوي سازمان سنجش حدود 400 صفحه است و حجم آيات 250 گانه سه كتاب حدود 50 صفحه است و جالب توجه اين است كه در پرسش‌هاي دين و زندگي سال 87 از اين حجم كم كتاب يعني آيات بيش از 66درصد تست طرح شده و از بقيه كتاب يعني از 350 صفحه ديگر كه شامل مفاهيم و اصطلاحات زيربنايي مي‌شود (مانند خداشناسي، نبوت، معاد، امامت، احكام، اخلاق، انسان‌شناسي و بازتاب دين در جامعه و تاريخ) تنها 34 درصد تست طرح شده است!

در رشته رياضي از 25 تست 16 تست آيه و روايت‌

در رشته تجربي از 25 تست 18 تست آيه و روايت‌

در رشته انساني از 25 تست 16 تست آيه و روايت‌

در رشته هنر از 25 تست 16 تست آيه و روايت‌

در رشته زبان از 25 تست 17 تست آيه و روايت‌

با اين بيان به طوركلي از مجموع 125 تست 5 رشته 83 تست از آيه و روايت طرح شده كه پر واضح است تناسب در تعداد تست و موضوعات رعايت نشده است؛ البته اگر به كيفيت و مفهومي بودن پرسش‌ها و پاسخ‌ها توجه كنيم از حق نگذريم كه بيشتر تست‌ها مفهومي، پر محتوا و آموزنده بوده است مگر در برخي تست‌ها كه به نظر نگارنده چند جوابي و بحث‌انگيز است كه اينك به بررسي آن مي‌پردازيم.

- در تست 3 رشته زبان آمده است: از دقت در آيه شريفه: (اِذ قال ربّك للملائكه انّي خالقٌ بشراً من طينٍ فاذا سوّيتُه و نفختُ فيه من روحي فقعوا له ساجِدين) موضوعِ... مفهوم مي‌شود.

1) تقدّم آفرينش بعد غيرمادّي بر خلقت بُعد مادّي در انسان 2) تقدّم آفرينش خاكي بر آفرينش بُعد غيرمادّي در انسان 3) مسجود فرشتگان شدن آدم به تَبع بهره‌مندي از بُعد غيرمادّي 4) مسجود فرشتگان شدن آدم به تَبع بهره‌مندي از دو بُعد خاكي و روح الهي.

گزينه انتخابي سازمان سنجش 4 بوده است و حال آن‌كه گزينه 3 درست است زيرا علت سجده كردن فرشتگان دميده شدن بعد غيرمادي (روح الهي) بشر است.

فاذا سوّيته و نفحتُ فيه من روحي فَقَعُواله ساجدين

- در تست 4 رشته زبان آمده است: با توجه به آيه شريفه: (اِنّ الّذين لايرجون لقاءنا و رضوا بالحياه الدنيا و اطمأنّوابها و الّذين هم عن آياتنا غافلون* اولئك مأواهم النّارَ بما كانوا يكسبون) مفهوم مي‌گردد كه... است.

1) سرانجام عدم اعتقاد به رستاخيز و دل‌بستگي به دنيا، دوزخ 2) دوزخ، جايگاه تلاش‌گران مستمر براي تحقّق اهداف دنيايي 3) فرجام غفلت به آيات خدا و تكيه بر زندگي دنيا داشتن، دوزخ 4) دوزخ، جايگاه غيرمعتقدان به رستاخيز و دل‌سپارندگان به زندگي دنيايي .

گزينه انتخابي سازمان سنجش 2 بوده است و حال آن‌كه هر چهار گزينه درست است و عامل دوزخي شدن بر اساس مفاد آيه چهار چيز است:

1) لايرجون لقاءنا 2) رضوا بالحياه الدنيا 3) اطمأنوابها 4) عن آياتنا غافلون.

- در تست 5 رشته زبان آمده است: پيام آيه شريفه: (الله لا اله الّا هو ليجمعنّكم الي يومِ القيامه لاريبَ فيه به ترتيب كدام است؟

1) تنفّر محبّت معاد جسماني و روحاني 2) محبّت تنفّر معاد جسماني و روحاني 3) تنفّر محبّت ضرورت معاد و حكمت خداوند 4) محبّت تنفّر ضرورت معاد و حكمت خداوندي.

گزينه انتخابي سازمان سنجش 2 بوده است در صورتي كه مقصود از محبت و تنفر كه به ترتيب آمده نامعلوم است. الله، الا، هو كدام يك؟

- در تست 9 رشته زبان آمده است: خانه كردن محبت خداوند در دل، كه گرايش دل را به محبّت همه كساني كه رنگ و نشاني از محبوب دارند، به دنبال دارد، از دقت در كدام مورد، مفهوم مي‌گردد؟

1) قل ما سألتكم من اجر فهو لكم 2) قل ان كنتم تحبّون الله فاتبعوني يحببكم الله 3) ان اجري الّا علي الله و هو علي كلّ شيء شهيدٌ 4) قل لا اسألكم عليه اجراً الّا الموده في القربي.

گزينه انتخابي سازمان سنجش 4 بوده است در صورتي كه آيا واقعا دليل منطقي بر رد گزينه 2 وجود دارد؟

- در تست 8 رشته هنر آمده است: از دقت در آيه شريفه: «فبما رحمه من الله لِنت لَهم و لو كنت فَظّاً غليظ القلب لانفضوا مِن حولك» به... پي مي‌بريم.

1) نياز امت به لطف و عطوفت پيامبر كه منادي رحمت غيرمحدود خداوند است.

2) عدم اجتماع درشت‌خويي در وجود گرامي پيامبر كه پيام‌آور رحمت خداوند بود.

3) تاثير مثبت فضايل و بازتاب منفي رذايل كه موضوع نيازهاي اخلاقي انسان است.

4) رحمه للعالمين بودن پيامبر كه با ارسال وجودش، عذاب‌هاي آسماني برداشته شد.

گزينه انتخابي سازمان سنجش 2 بوده است در صورتي كه گزينه 1 و 3 نيز مي‌تواند درست باشد. چراكه در آيه شريفه به مهرباني و نرمي پيامبر (لنتَ لهم) و تأثير آن و بازتاب منفي رذايل مانند فَظَّا: تندخو و غليظ القلب: سنگدل اشاره شده كه باعث پراكندگي و دفع مردم مي‌شود.

- در تست 12 رشته هنر آمده است: پيام آيه شريفه: «اَلَم تَرَ الي الَّذين يزعُمون انَّهم آمَنوا بما اُنزل اِليك و ما اُنزل من قَبلِك يريدون اَن يتحاكموا الي الطّاغوت و قد اُمروا ان يكفُروا به» اين است كه...

1) ايمان پنداري منتهي به كفر به طاغوت نمي‌شود. 2) ايمان پنداري، گره‌گشاي مسائل اجتماعي انسان نيست. 3) لازمه ايمان راستين به خداوند كفر به حكميت طاغوت است. 4) لازمه ايمان راستين به وحي الهي عدم پذيرش حكميت طاغوت است.

گزينه انتخابي سازمان سنجش 2 بوده است. در صورتي كه گزينه 4 درست است و گزينه 2 تقريبا نادرست. به اين دليل كه آيه شريفه «يزعمون انهم آمنوا....» متعلق ايمان و موضوع آن معين است (ايمان پنداري به كتب آسماني و وحي الهي است) در صورتي كه آنچه در گزينه 2 آمده است كلي و مبهم است و تداعي‌كننده ايمان پنداري به خداست.

- در تست 21 رشته هنر آمده است:

مفهوم بيت «بندگي كن تا كه سلطانت كنند / تن رها كن تا همه جانت كنند» با كدام مورد مناسبت دارد؟

1) يا بني آدم اطعني في ما امرتك اجعلك غنيا لاتفتقر 2) يا بني آدم اطعني في ما امرتُك اجعلك حياً لاتموت
3) يا بَني دم اَطعني في ما امرتُك اجعلك تقُول للشّي كن فيكون 4) و لقد كتَبنا في الزّبور مِن بعد الذّكر انّ الارض يرثُها عبادي الصالحون.

گزينه انتخابي سازمان سنجش 1 بوده است در صورتي كه گزينه 1، 2 و 3 اجزاي يك حديث است (حديث قدسي) و هر سه مي‌تواند درست باشد بويژه گزينه 2 و 4 و حديث مذكور آثار وصف نشدني بندگي و اطاعت از خداوند را بيان مي‌كند.

1) غني و بي‌نيازي2) زندگي جاويدان 3) ولايت تكويني (كن فيكون) و بيت مطرح شده رابطه بندگي و عبوديت را با سلطنت و يكپارچه جان شدن را بيان مي‌كند.

- در تست 23 رشته هنر آمده است: پيام آيه شريفه: «الله الّذي سَخَّرَ لكم البحر لتَجري الفُلك فيه بأمره و لِتَبتَغوا من فَضلِه...» موضوع... مي‌باشد.

1) سپاسگزاري انسان از نعمت‌هاي ناپيدا كرانه خداوندي كه مخلوقات را مسخر او كرد. 2) ماموريت انسان از سوي خدا كه فضل او را با درخواست و مطالبه جدّي دنبال كند. 3) شناخت قانون‌‌مندي‌هاي جهان و قرار گرفتن اختيار انسان در راستاي نظام مقّدر آن. 4) حاكميت نظام «تقدير» و قانون‌مندي بر كلّ جهان و از جمله، حركت كشتي‌ها به فرمان خدا در درياها

گزينه انتخابي سازمان سنجش 3 است در صورتي كه گزينه‌هاي 1 و 4 نيز مي‌تواند درست باشد.

- در تست 25 رشته هنر آمده است: «مبارزه با ستمگران و تقويت فرهنگ جهاد و شهادت و صبر، يكي از مسووليت‌هاي ما، در نشان دادن زيبايي‌هاي تمدّن اسلامي است.» توجه به اين تكليف، از دقت در كدام مورد، مفهوم مي‌گردد؟

1) و لن ترضي عنك اليهودُ و لا النّصاري حتّي تتّبع ملّتهم 2) و كذلك جعلنا كم اُمّه وسطاً لتكونوا شهداءَ علي النّاس3) و من يتولَّ الله و رسوله فَانّ حزب الله هم الغالبون 4) لا ينها كم الله عن الّذين لم يقاتلوكم في الدّين و لم يخرجوكم من ديارِكم‌

گزينه انتخابي سازمان سنجش 4 بوده است در صورتي كه مفهوم و مفاد آيه مطرح شده در گزينه 4 روا داشتن نيكي و عدالت (اَن تبرّوهم و تُقسطوا اليهم) نسبت به كساني است كه با شما نجنگيده‌اند و شما را از سرزمينتان آواره نكرده‌اند و اين آيه «مبارزه با ستمگران و تقويت فرهنگ جهاد و شهادت و صبر» را توصيه نمي‌كند مگر آن‌كه مقصود طراح يا طراحان، آيه بعد از آن يعني آيه 9 سوره ممتحنه باشد (انّما ينهاكم...) كه البته در تست نيامده است ولي مفاد آيه مطرح شده در گزينه 1 (ولن ترضي...) هشدار خداوند به مسلمانان است در برابر خواسته دائمي يهوديان و مسيحيان (پيروي از دين و آئين آنان) كه تكليف مسلمانان موضعگيري در برابر اين خواست نامعقول است.

- در تست 21 رشته رياضي آمده است: از دقت در آيه شريفه: (الم اعهد اليكم يا بني آدم ان لاتعبدوا الشيطان انه لكم عدوّ مبين و ان اعبدوني هذا صراطٌ مستقيمٌ) مفهوم... مستفاد مي‌گردد.

1) توجه به صراط مستقيم كه همان بندگي خداوند است و مقبول فطرت او است. 2) گرايش فطري انسان به بندگي خداوند و جايگاه اراده او در تحقق آن گرايش 3) اخذ پيمان خداوند از انسان كه توحيد عملي را ثمره توحيد نظري قرار دهد. 4) آگاهي دادن به انسان كه همواره متوجه عمل به پيمان خود باشد تا از فريب شيطان در امان باشد.

گزينه انتخابي سازمان سنجش 3 بوده است در صورتي كه هر چهار گزينه مفاهيمي درست از آيه مطرح شده هستند.

در پايان از زحماتي كه طراحان عزيز متحمل مي‌شوند و از طريق طرح تست روشنگري مي‌كنند، قدرداني مي‌كنم و حتما اين بزرگواران مي‌دانند كه تست‌هاي آنان الگويي براي اين حقير و همكارانم خواهد بود.

به اين اميد كه رابطه ما و قرآن اين‌گونه باشد كه امام علي‌ع فرموده‌اند: «جعله اللهُ رياً لعطش العلماء و ربيعاً لقلوب الفقهاء و محاجَّ لطُرق الصّلحاء و دواءً ليس بعده داءٌ و نوراً ليس معه ظلمه: خداوند قرآن را سيرابي براي تشنگي دانشمندان و بهاري براي دل‌هاي فقيهان و زيارتگاهي براي راه‌هاي نيكوكاران و دارويي كه در پي آن دردي نيست و روشنايي‌اي كه با آن تاريكي نيست قرار داد.» خطبه 198 نهج البلاغه‌

علي جعفري ندوشن‌
كارشناس ارشد الهيات و معارف اسلامي‌

seyyedi
20-08-2009, 17:12
دوستان سلام
خبر جدید:
مراحل مصاحبه و نحوه گزينش معرفي‌شدگان‌ چند برابر ظرفيت‌ رشته‌هاي‌تحصيلي دانشگاه امام حسين (ع)درآزمون ‌سراسري ‌سال 1388اعلام شد

علی علی

MaaRyaaMi
20-08-2009, 17:21
مجبور شدم فعلا خبر مربوط به کنکور 89 رو اینجا بزارم (عنوان تاپیک 88!!)

مدير روابط عمومي سازمان سنجش آموزش كشور تاريخ ثبت‌نام و برگزاري آزمون سراسري سال 1389 دانشگاهها و موسسات آموزش عالي كشور را اعلام كرد.

عبدي در گفت‌وگو با خبرنگار صنفي آموزشي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، اظهار كرد: آزمون سراسري سال 1389 دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالي كشور در دو نوبت صبح و بعدازظهر روزهاي پنجشنبه 10، جمعه 11 و شنبه 12 تير ماه سال 89 در حوزه هاي سراسر كشور برگزار مي‌شود.

براين اساس، كنكور 89 با پنج روز تاخير نسبت به كنكور 88 از دهم تير ماه برگزار مي‌شود.

وي در خاتمه تصريح كرد: ثبت‌نام كنكور 89 نيز امسال نيز به صورت اينترنتي و در آذر ماه سال 88 انجام خواهد شد.

.German.
23-08-2009, 16:47
معاون فرهنگي بنياد شهيد در گفت‌وگوبا ايسنا خبرداد:
مجاز شدن85 درصد داوطلبان شاهد در كنكور88
تشكيل انجمن‌هاي صنفي شاهد و ايثارگر دانشگاهها

معاون امور فرهنگي بنياد شهيد مهمترين برنامه فرهنگي دانش‌آموزي و دانشجوي بنياد شهيد و امور ايثارگران در سال تحصيلي آينده را تشكيل انجمنهاي فرهنگي در مدارس و انجمنهاي صنفي شاهد و ايثارگر در دانشگاهها عنوان كرد.
حجت‌الاسلام سعيد لواساني در گفت‌وگو با خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، از هدايت تحصيلي داوطلبان كنكور خبرداد و تاكيد كرد: امسال از ميان 12 هزار و 700 نفر داوطلب كنكور از جامعه شاهد و ايثارگر 10 هزار و 700 نفر معادل 85 درصد در دوره‌هاي روزانه، شبانه و نيمه‌حضوري مجاز به انتخاب رشته شدند كه اين آمار مطلوبي است.
وي در خصوص برنامه‌هاي دانشجويي بنياد شهيد و امور ايثارگران، تصريح كرد: بر اساس هماهنگي صورت گرفته با دانشگاه‌ها، در بدو ورود دانشجويان جامعه شاهد و ايثارگر از آنها پشتيباني به عمل مي‌آيد، تا با محيط دانشگاه آشنا شوند كه اين برنامه كمك مي‌كند تا دانشجو از آغاز خود را با فضاي دانشگاه تطبيق دهد.
لواساني همچنين از طرح برنامه‌هايي براي تقويت بنيه علمي دانشجويان شاهد و ايثارگر براي حضور در مقاطع كارشناسي ارشد و دكترا خبر داد و ابراز اميدواري كرد: اين برنامه‌ها موفقيت دانشجويان در آزمون‌هاي مقاطع بالاتر را رقم بزند.
وي تقويت مدارس شاهد را يكي از محورهاي برنامه‌هاي آموزشي بنياد شهيد و امور ايثارگران در ترم آتي عنوان كرد و افزود: در اين راستا نظام‌نامه جديد طرح شاهد تصويب شد تا مشكلات ثبت‌نام در مدارس شاهد براي فرزندان شاهد و ايثارگر برطرف شود و امتيازات ثبت‌نام به گونه‌اي باشد كه اگر فردي از جامعه شاهد و ايثارگر خواستار ثبت‌نام در اين مدارس است، اولويت به وي تعلق گيرد.
وي ديگر محور برنامه‌هاي آموزشي دانش‌آموزي بنياد شهيد و امور ايثارگران را هدايت تحصيلي دانش‌آموزان عنوان كرد و افزود: برنامه‌هايي ترتيب داده شده است تا دانش‌آموزان از سال آخر دوره راهنمايي با رشته‌هاي مختلف تحصيلي و آينده شغلي آنها آشنا شوند؛ علاوه بر اين برنامه‌هاي مفصلي در خصوص همگرايي آموزشي و اشتغال خواهيم داشت كه در وهله اول در مدارس شاهد پياده خواهند شد و از آن جمله مي‌توان به مشاوره دقيق جهت آشنايي دانش‌آموزان با نيازهاي كشور و آينده شغلي رشته‌هاي گوناگون و آشنا كردن آنها با دانشگاه و محيط‌هاي علمي اشاره كرد.
معاون امور فرهنگي بنياد شهيد مهمترين برنامه فرهنگي اين نهاد در سال تحصيلي پيش رو در دو بخش دانش‌آموزي و دانشجويي را تشكيل انجمن‌هاي فرهنگي عنوان و تصريح كرد: در دوره دبيرستان از سال اول اين انجمن‌ها شكل گرفته و شروع به فعاليت خواهند كرد.
معاون فرهنگي بنياد شهيد در خاتمه از تشكيل انجمن‌هاي صنفي شاهد و ايثارگر دانشگاه‌هاي كشور خبر داد و افزود: برنامه‌هاي منظم فرهنگي، ورزشي و قرآني بنياد شهيد و امور ايثارگران كه از ترم گذشته آغاز و طرح آن كامل شده است، در ترم آتي وارد مرحله اجرايي خواهد شد.

.German.
26-08-2009, 15:55
رتبه نهم كنكور سراسري رياضي در گفت‌و‌گوي تفصيلي با فارس:
كنكور آزموني سرنوشت‌ساز و ناعادلانه است

خبرگزاري فارس: رتبه نهم كنكور سراسري رياضي گفت: كنكور آزموني سرنوشت‌ساز است‌ اما به علت اين‌كه ميزان دانش فرد طي 4 ساعت سنجيده مي‌شود، ناعادلانه است.

به گزارش خبرنگار اجتماعي فارس، بسياري از داوطلبان كنكور هميشه نگران اشتباه جواب دادن به سؤالات و اين‌كه براي آن‌ها نمره منفي حساب شود و از پاسخ‌هاي درست آن‌ها نمره كم شود، بوده‌اند و فكر مي‌كنند كه بايد به همه سؤالات بايد جواب ‌دهند تا بتوانند در كنكور موفق شوند، در حالي كه ما مي‌دانيم كه نفر اول كنكور نيز به همه سؤالات پاسخ نمي‌دهد، در همين راستا به سراغ مهدي جعفرنيا جهرمي، رتبه نهم كنكور سراسري در رشته رياضي كه اهل شهرستان جهرم است رفتيم تا با او در اين‌باره صحبت كنيم و ببينيم كه راه‌حل او براي رفع اين موضوع چه بوده است.

مشروح اين گفت‌وگو را بخوانيد.

فارس: تعريف شما از كنكور چيست؟

جعفرنيا: كنكور آزموني سرنوشت‌ساز است و اما به علت اينكه ميزان دانش فرد طي 4 ساعت سنجيده مي‌شود، ناعادلانه است.چون ممكن است فرد به علت بيماري و يا داشتن استرس، زمان كم بياورد، اما اين دليل بر درس نخواندن وي نخواهد بود.

فارس: درس خواندن براي كنكور را از كي آغاز كرديد؟

جعفرنيا: از مهر سال پيش به‌طور جدي شروع به خواندن دروس براي كنكور شدم. البته سال‌هاي قبل نيز درس مي‌خواندم اما به‌طور معمولي درس مي‌خواندم.

فارس: تأثير مدرسه‌تان در قبولي كنكور چقدر بوده است؟

جعفرنيا: در مدرسه نمونه دولتي مفتح تحصيل كردم و توانستم اين دوران را با معدل كتبي 83/19 و 59/19 در پيش‌دانشگاهي پشت سر بگذارم.

فارس: چند ساعت در روز درس مي‌خوانديد؟

جعفرنيا: از اول مهر تا قبل از عيد روزي 10 ساعت و از عيد به بعد به طور ميانگين روزي 14 ساعت با تمركز بالا درس مي‌خواندم.

فارس: اهل تفريح و گردش هم بوديد؟

جعفرنيا: در تابستان سال سوم به تهران و در عيد همان سال هم به بندرعباس سفر كردم، چون تفريح هم براي داوطلبان نياز است. خوشبختانه اهل ورزش واليبال نيز بودم، كه اين امر در قدرت تمركزم بسيار مؤثر بود.

فارس: از كلاس‌هاي كنكور استفاده كرديد؟

جعفرنيا: از كلاس‌هاي كنكوري استفاده نمي‌كردم اما در برخي از كنكورهاي آزمايشي براي بالا رفتن قدرت تست‌زني خود شركت مي‌كردم.

فارس: آيا در ايام كنكور از كتاب‌هاي تست استفاده مي‌كرديد؟

جعفرنيا: براي هر درس يك يا دو كتاب تست تهيه كرده بودم و نحوه تست زني من اين‌طور بود كه بعد از مطالعه دروس اختصاصي، بلافاصله و براي دروس عمومي مقداري با فاصله شروع به زدن تست مي‌كردم.در يك ماه آخر هم از تست كنكورهاي سال‌هاي گذشته استفاده مي‌كردم و براي دروس عمومي تست‌هاي هر 5 رشته و براي اختصاصي‌ها فقط تست رشته خودم را كار مي‌كردم.

فارس: چه رشته و چه دانشگاهي را براي تحصيل انتخاب مي‌كنيد؟

جعفرنيا: نخستين انتخاب من رشته برق و الكترونيك دانشگاه صنعتي شريف و انتخاب دوم رشته مكانيك و انتخاب سوم نيز رشته كامپيوتر همين دانشگاه بود. در اين انتخاب رشته اهميت دانشگاه براي من بيش‌تر بود.

فارس: آيا موفقيت‌هاي ديگري را كسب كرده‌ايد؟

جعفرنيا: در تابستان سال سوم در المپياد فيزيك شركت كردم و توانستم مدال نقره را كسب كنم‌.

فارس: آيا بعد از كنكور به فكر رتبه تك رقمي بوديد؟

جعفرنيا: قبل از كنكور فكر مي‌كردم‌ اما بعد از كنكور نه، اين به اين علت بود كه كنكور امسال نسبت به سال‌هاي قبل سخت‌تر بود و بعد از كنكور فكر مي‌كردم كه خيلي بد داده باشم‌، چون درصدهايم نسبت به داوطلبان برتر سال پيش كم‌تر بود اما خوشبختانه براي همه سخت بود و من توانستم رتبه خوبي را كسب كنم. البته نخستين بار به‌ وسيله يكي از اقوام خود مطلع شدم كه نفر نهم رشته رياضي، از شهرستان جهرم است، كه اين تا حدي اميد به من داد كه شايد اين فرد من باشم.

فارس: تأثير دوستان و همكلاسي‌هايتان در موفقيت شما تا چه حد بوده است؟

جعفرنيا: با يكي از دوستانم كه سال پيش رتبه 14 را كسب كرده بود ارتباط خوبي داشتم و از او راهنمايي مي‌خواستم. البته با ديگر دوستانم نيز در مدرسه ارتباط داشتم، كه رتبه‌هاي آن‌ها نيز 142، 205، 340 و 400 بود.

فارس: رمز موفقيت خود را در قبولي كنكور چه مي‌دانيد؟

جعفرنيا: تلاش و پشتكار و برنامه‌ريزي دقيق و از همه مهم‌تر كمك خداوند علت اصلي موفقيتم در كنكور بود. البته گاهي نيز از درس خواندن كه خسته مي‌شدم، به توصيه يكي از معلمانم كه مي‌گفت، «در اين زمان كه دچار اين مشكل شديد برنامه‌اي كه داريد را كنار بگذاريد و تنها درسي را كه دوست داريد مطالعه كنيد»، مي‌افتادم كه اين كمك بسيار زيادي به من مي‌كرد.

فارس: نظر شما درباره نحوه برگزاري كنكور چيست؟

جعفرنيا: كنكور، يك ريسك است، چون نمي‌توان سرنوشت را در 4 ساعت رقم زد و بيش‌تر داوطلبان با نزديك شدن به اين آزمون دچار استرس مي‌شوند و من به آن‌ها توصيه مي‌كنم كه در اين وقت‌ها داوطلبان اين آيه «ان مع‌العسر يسري» از قرآن را بخوانند كه همين آيه در جلسه كنكور باعث آرامش من هم شد.

فارس: در آخر چه توصيه‌اي به داوطلبان سال آينده داريد؟

جعفرنيا: يك سال سختي را تحمل كنند‌ اما بعد آن طعم راحتي را بچشند. براي جبران دادن پاسخ اشتباه در كنكور از روش من مي‌توانند استفاده كنند. چون من خودم نيز درگير اين قضيه بودم، به همين دليل تمام پاسخ‌هاي اشتباهي را كه در كنكورهاي آزمايشي در ايام كنكور مي‌دادم را جمع‌آوري مي‌كردم و در آخر آن‌ها را مرور مي‌كردم و اين باعث شد كه در كنكور سراسري، تعداد پاسخ‌هاي اشتباهم بسيار كم شود.همچنين توصيه مي‌كنم كه اگر داوطلبان بين دو گزينه شك داشتند، گزينه مورد نظر را بزنند و نيز سعي كنند كه بر مطالب تسلط پيدا كنند تا دچار استرس نشوند. ‌

kermoo_22
31-08-2009, 23:23
این تاپیک دیگه خاموش شد
خبری نیست ؟؟؟

mohsen_blid
01-09-2009, 13:07
جوابا کی میاد

kermoo_22
01-09-2009, 13:11
فکر کنم جمعه بیاد ولی به احتمال 100% شنیه میاد البته به امید خدا

pozitron1369
02-09-2009, 11:23
خدایی به مهر خبر داد:اعلام نتایج کنکور سراسری تا آخر هفته آینده/ رشد 10 تا 20 درصدی ظرفیتمعاون سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری سال 1388 تا پایان هفته آینده و انتشار کارنامه نهایی داوطلبان تا پایان شهریور ماه خبر داد و گفت: ظرفیتهای کنکور 88 در مقایسه با کنکور سال گذشته با رشد 10 تا 20 درصدی مواجه است.ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: حدود 550 تا 600 هزار نفر در کنکور سراسری امسال پذیرفته می شوند اما آمار قبولی تا کنون دقیقا مشخص نشده است.
وی اظهار داشت: سال گذشته 437 هزار نفر در آزمون سراسری قبول شدند که در مقایسه با تعداد پذیرش، امسال ظرفیتها بین 10 تا 20 درصد رشد را نشان می دهد.
معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت: در کنکور 88 پذیرش در دوره های روزانه تا 10 درصد، در دوره های شبانه حداکثر تا پنج درصد و در دانشگاههای پیام نور و غیر انتفاعی نیز هر کدام بین 10 تا 20 درصد رشد خواهد داشت.
وی افزود: کارنامه نهایی کنکوریها بر اساس پیش بینی ها دو هفته پس از اعلام نتیجه نهایی برای اطلاع داوطلبان بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد.
ابراهیم خدایی اضافه کرد: تلاش می کنیم تا پایان شهریورماه کارنامه نهایی داوطلبان کنکور سراسری را بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) منتشر کنیم.
وی اظهار داشت: سال گذشته کارنامه نهایی اواخر شهریور ماه پس از انتشار نتایج نهایی منتشر شد.
عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش آموزش کشور نیز به مهر گفت: در کنکور سراسری امسال بیش از 550 هزار نفر قبول می شوند. این به معنای این است که از هر دو نفر یک نفر یا 1.1 نفر در کنکور قبول می شوند.
وی ادامه داد: بحث تکمیل ظرفیت در کنکور امسال دیگر مطرح نیست.
به گزارش مهر، یک میلیون و 252 هزار نفر در آزمون سراسری 88 شرکت کردند که از این تعداد حدود 996 هزار خدایی به مهر خبر داد:اعلام نتایج کنکور سراسری تا آخر هفته آینده/ رشد 10 تا 20 درصدی ظرفیتمعاون سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری سال 1388 تا پایان هفته آینده و انتشار کارنامه نهایی داوطلبان تا پایان شهریور ماه خبر داد و گفت: ظرفیتهای کنکور 88 در مقایسه با کنکور سال گذشته با رشد 10 تا 20 درصدی مواجه است.ابراهیم خدایی در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: حدود 550 تا 600 هزار نفر در کنکور سراسری امسال پذیرفته می شوند اما آمار قبولی تا کنون دقیقا مشخص نشده است.
وی اظهار داشت: سال گذشته 437 هزار نفر در آزمون سراسری قبول شدند که در مقایسه با تعداد پذیرش، امسال ظرفیتها بین 10 تا 20 درصد رشد را نشان می دهد.
معاون سازمان سنجش آموزش کشور گفت: در کنکور 88 پذیرش در دوره های روزانه تا 10 درصد، در دوره های شبانه حداکثر تا پنج درصد و در دانشگاههای پیام نور و غیر انتفاعی نیز هر کدام بین 10 تا 20 درصد رشد خواهد داشت.
وی افزود: کارنامه نهایی کنکوریها بر اساس پیش بینی ها دو هفته پس از اعلام نتیجه نهایی برای اطلاع داوطلبان بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار می گیرد.
ابراهیم خدایی اضافه کرد: تلاش می کنیم تا پایان شهریورماه کارنامه نهایی داوطلبان کنکور سراسری را بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) منتشر کنیم.
وی اظهار داشت: سال گذشته کارنامه نهایی اواخر شهریور ماه پس از انتشار نتایج نهایی منتشر شد.
عبدالرسول پورعباس رئیس سازمان سنجش آموزش کشور نیز به مهر گفت: در کنکور سراسری امسال بیش از 550 هزار نفر قبول می شوند. این به معنای این است که از هر دو نفر یک نفر یا 1.1 نفر در کنکور قبول می شوند.
وی ادامه داد: بحث تکمیل ظرفیت در کنکور امسال دیگر مطرح نیست.
به گزارش مهر، یک میلیون و 252 هزار نفر در آزمون سراسری 88 شرکت کردند که از این تعداد حدود 996 هزار نفر مجاز به انتخاب رشته شدند از این تعداد نیز 851 هزار و 258 نفر انتخاب رشته کردند.
نفر مجاز به انتخاب رشته شدند از این تعداد نیز 851 هزار و 258 نفر انتخاب رشته کردند.

pozitron1369
02-09-2009, 11:48
خواهش میکنم بیخودی شایعه سازی نکنید.نتایج تا اخر هفته بعد میاد.پس الکی نگید جمعه یا شنبه.
سر اعلام نتایج هم شایعه سازی کردید ولی 9 مرداد اومد.

sahar_6911
02-09-2009, 13:10
سلام بچه ها . یه خبری داشتم برای بر و بچ کنکوری امسال (سال88) که کنکور دادن

توجه توجه !!!:19::19:

اعلام نتایج نهایی آزمون سراسری تا اخر هفته دیگه !!!!

"معاون سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری سال 1388 تا پایان هفته آینده و انتشار کارنامه نهایی داوطلبان تا پایان شهریور ماه خبر داد و گفت: ظرفیتهای کنکور 88 در مقایسه با کنکور سال گذشته با رشد 10 تا 20 درصدی مواجه است"

من نمی دونم این سنجش مسخره چرا اینقدر طول میده تا بخواد یه چیزی رو اعلام کنه:41:

MORINIO
02-09-2009, 14:04
معاون سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری سال 1388 تا پایان هفته آینده و انتشار کارنامه نهایی داوطلبان تا پایان شهریور ماه خبر داد و گفت: ظرفیتهای کنکور 88 در مقایسه با کنکور سال گذشته با رشد 10 تا 20 درصدی مواجه است.

ابراهیم خدایی افزود: حدود 550 تا 600 هزار نفر در کنکور سراسری امسال پذیرفته می شوند اما آمار قبولی تا کنون دقیقا مشخص نشده است.

ابراهیم خدایی اضافه کرد: تلاش می کنیم تا پایان شهریورماه کارنامه نهایی داوطلبان کنکور سراسری را بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] منتشر کنیم.

.German.
04-09-2009, 18:13
موافقت با درخواست کنکوریها برای حذف کد رشته محلهای انتخابی

سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد با درخواست کنکوریها برای حذف کد رشته یا کدهای رشته محلهای انتخابی که در موعد مقرر درخواست آنها به سازمان سنجش رسیده موافقت کرده است. به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد با درخواست کتبی آن دسته از داوطلبان آزمون سراسری سال 1388 که نسبت به حذف کد و یا کدهای رشته محلهای انتخابی و همچنین اصلاح اطلاعات ثبت نامی خود اقدام کرده و درخواست آنها تا 3 شهریور ماه به سازمان سنجش آموزش کشور تحویل شده موافقت به عمل آمده و اصلاحات لازم صورت پذیرفته است.
همچنین سازمان سنجش اعلام کرد در خصوص داوطلبانی که خواستار جابجایی و یا افزایش کد رشته های انتخابی بوده اند طبق ضوابط با درخواست آنها موافقت نشده است.
داوطلبان ذیربط می توانند در زمان استقرار کارنامه نهایی (در مهرماه 88) بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) اصلاحات انجام شده را مشاهده کنند.
سازمان سنجش تاکید کرده است با در نظر گرفتن توضیحات فوق از داوطلبان تقاضا می شود که در خصوص دریافت پاسخ با سازمان تماس حاصل کرده و از هرگونه مراجعه حضوری برای پیگیری موارد فوق الذکر خودداری کنند.

amirf
06-09-2009, 15:08
تا آخر هفته نتايج آزمون سراسري اعلام مي شود

15/06/88 تاريخ درج خبر

به اطلاع كليه داوطلبان آزمون سراسري سال 1388 مي­رساند كه براساس برنامه زماني پيش­بيني شده فهرست اسامي پذيرفته­شدگان نهايي رشته­هاي مختلف تحصيلي گروه­هاي آزمايشي پنج­گانه دوره­هاي روزانه، نوبت دوم(شبانه) و نيمه­حضوري دانشگاه­ها و مؤسسات آموزش عالي، دانشگاه پيام نور (آموزش از راه دور)، مؤسسات آموزش عالي غيرانتفاعي و غيردولتي، مراكز تربيت معلم وابسته به وزارت آموزش و پرورش و رشته­هاي تحصيلي مجازي و بين­المللي دانشگاه­ها و مؤسسات آموزش عالي در آزمون سراسري سال 1388 تا آخر اين هفته از طريق شبكه اينترنت سازمان به نشاني:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید در دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت.

روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور

مسخره کردن ! فکر کنم جمعه بزنن !

alihacker2008
07-09-2009, 00:30
اعلام زمان آغاز سال تحصیلی دانشگاه ها

15 شهريور 1388 21:02

قائم مقام آموزشی علوم، تحقیقات و فناوری گفت:پذیرش، نام نویسی و آغاز كلاس های وردی های جدید دانشگاه های دولتی، پیام نور، جامع علمی ـ كاربردی و آزاد براساس مندرجات دفترچه سازمان سنجش صورت می گیرد.
به گزارش شبكه خبر به نقل از واحد مركزی خبر؛ رضا عامری افزود: برای دانشجویان در حال تحصیل نیز همه دانشگاه ها، تقویم سال تحصیلی شان را از طریق پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه اعلام كرده اند.

وی با بیان اینكه بازگشایی دانشگاه های تحت پوشش وزارت علوم از یكم مهر خواهد بود، گفت: ممكن است برخی دانشگاه ها به علت استفاده بهینه از نیمسال تحصیلی، كلاس‌هایشان را چند روز زودتر شروع كنند.

عامری افزود: براین اساس، آغاز نیمسال جدید تحصیلی دانشگاه امیركبیر از 21 شهریور، دانشگاه تهران از یكم مهر، دانشگاه صنعتی شریف از 30 شهریور و دانشگاه های علم و صنعت و شهید بهشتی از 28 شهریور خواهدبود.

قائم مقام معاونت آموزشی وزیر علوم همچنین افزود: در شهرستان ها نیز سال تحصیلی دانشگاه ها از یكم مهر شروع می شود، برای مثال، آغاز نیمسال جدید تحصیلی دانشگاه فردوسی مشهد 30 شهریور، دانشگاه های صنعتی اصفهان و اصفهان 31 شهریور، دانشگاه زابل یكم مهر و دانشگاه بوشهر 28 شهریور خواهد بود.

وی درباره نام نویسی از دانشجویان ورودی جدید دانشگاه های تحت پوشش وزارت علوم گفت: دانشجویان جدیدالورود هم بر اساس اطلاعات مندرج در دفترچه آزمون سراسری، بیستم شهریور تا یكم مهر برای ثبت نام مراجعه می كنند.

عامری افزود: دانشجویان قدیمی (در حال تحصیل) كه اكثراً از نیمسال قبل و به صورت اینترنتی ثبت نام كرده اند، كافی است برای سال تحصیلی جدید فقط به دانشگاه ها مراجعه كنند.

وی اظهار داشت: هم اكنون تقریباً همه دانشگاه های وابسته به وزارت علوم نام نویسی اینترنتی خود را انجام داده اند و آغاز سال تحصیلی آنها نیز بر اساس تقویم دانشگاه ها در پایگاه اینترنتی همان دانشگاه درج شده است.

معاون آموزش و سنجش دانشگاه پیام نور نیز درباره بازگشایی كلاس های این دانشگاه گفت: پذیرش دانشجو در این دانشگاه به سه شیوه انجام می شود.

عبدالله معتمدی افزود: بر اساس تقویم آموزشی پیام نور، 21 تا 31 شهریور ثبت نام و انتخاب واحد دانشجویان قدیمی (در حال تحصیل) را از طریق اینترنت انجام می پذیرد.

وی با بیان اینكه دانشگاه پیام نور بیش از 800 هزار دانشجو دارد، اضافه كرد: همه این تعداد از طریق یك سیستم متمركز ثبت نام می كنند و شروع كلاس ها برای دانشجویان قدیمی از یكم مهر خواهد بود.

معتمدی درباره نام نویسی از دانشجویانی كه در آزمون سراسری انتخاب شده اند گفت: برای آنها جدولی اعلام كرده ایم كه بر اساس حروف الفبا از چهارم تا هشتم مهر ثبت نام خود را انجام خواهند داد.

وی با بیان اینكه ثبت نام با تاخیر این دسته از دانشجویان از نهم تا یازدهم مهر خواهد بود، افزود: این دسته از دانشجویان باید برای تكمیل پرونده و ارائه مدارك و نام نویسی، حضوری مراجعه كنند.

معاون آموزش و سنجش دانشگاه پیام نور درباره دانشجویانی كه از طریق آزمون فراگیر(آزمون غیر از كنكور سراسری) وارد دانشگاه می شوند، گفت: اسامی قبول شدگان در نیمه اول مهر اعلام خواهد شد و حداكثر تا 15 مهر فرصت ثبت نام دارند.

معتمدی افزود: آغاز كلاس های دانشجویان جدیدالورود احتمالا از 15 مهر و دانشجویان قدیمی از یكم مهر خواهد بود.

معاون نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی ـ كاربردی هم درباره آغاز سال تحصیلی این دانشگاه گفت: طبق تقویم آموزشی، نام نویسی سراسری از دانشجویان در حال تحصیل این دانشگاه از 28 تا 31 شهریور و آغاز كلاس ها نیز از یكم مهر خواهد بود.

اصغر كشتكار با بیان اینكه ثبت نام از دانشجویان دانشگاه جامع علمی - كاربردی، حضوری در 624 مركز این دانشگاه در سراسر كشور انجام خواهد شد افزود: هر یك از 320 هزار دانشجوی این دانشگاه در تاریخ اعلام شده به مراكز آموزشی خود مراجعه و ثبت نام می كنند.

وی درباره دانشجویان ورودی جدید نیز با بیان اینكه پذیرش در دانشگاه علمی - كاربردی با دانشگاه سراسری متفاوت است،گفت: برای پذیرش دانشجو دفترچه هایی در مهر توزیع می شود و اعلام اسامی در آبان خواهد بود.

كشتكار افزود: زمان آغاز نیمسال اول و نیز نیمسال فشرده دانشجویان جدیدالورود هم در مهر اعلام می شود.

كریم زارع معاون دانشگاه آزاد اسلامی هم گفت: آغاز سال تحصیلی جدید در این دانشگاه از یكم مهر است و كار ثبت نام از دانشجویان مشغول به تحصیل از امروز شروع شده است و تا پایان شهریور ادامه خواهد داشت.

وی افزود: ثبت نام از دانشجویان ورودی جدید نیز از 21 تا 26 شهریور انجام خواهد شد.

(javascript:search();)

melody70
07-09-2009, 11:11
ثبت نام پذيرفته شدگان در مقطع كارشناسي
دانشگاه صنعتي اميركبير (پلي تكنيك تهران)

ضمن خيرمقدم به پذيرفته شدگان گرامي در مقطع كارشناسي دانشگاه صنعتي اميركبير در سال تحصيلي 89-88 به اطلاع مي رساند زمان ثبت نام و مدارك مورد نياز به شرح زير می باشد .
1- كليه پذيرفته شدگان به اتفاق اولياء قبل از ساعت 8 صبح روز پنجشنبه 19 شهريور 1388 به درب خيابان حافظ مراجعه نمايند (ورود از ساعت 6 صبح امكان پذير است )
2- علاوه بر مدارك اعلام شده در نشريه پيك سنجش ،‌ كپي كارنامه كنكور و كارت ملي ضروري است .
3- پذيرفته شدگان واحد دانشگاهي ماهشهر روز شنبه 28 شهريور 1388 ساعت 8 صبح به محل واحد در شهرستان ماهشهر مراجعه نمايند .
4- كلاسها روز شنبه 21 شهريور 1388 آغاز مي گردد . (آغاز كلاسها در واحد ماهشهر روز دوشنبه 30 شهريور 1388 مي باشد).
نتایج قراره کی بیاد که 5شنبه برن ثبت نام؟؟؟؟؟؟

.German.
07-09-2009, 18:29
سازمان سنجش اعلام کرد: نتایج کنکور تا آخر هفته اعلام می‌شود

نتایج نهایی کنکور سراسری دانشگاهها و موسسات آموزش عالی تا آخر هفته جاری اعلام می شود. به گزارش خبرگزاری مهر، سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد بر اساس برنامه زمانی پیش بینی شده فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی رشته های مختلف تحصیلی گروههای آزمایشی پنج گانه دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه) و نیمه حضوری دانشگاهها و موسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام نور (آموزش از راه دور)، موسسات آموزش عالی غیر انتفاعی و غیر دولتی، مراکز تربیت معلم وابسته به وزارت آموزش و پرورش و رشته های تحصیلی مجازی و بین المللی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی در آزمون سراسری سال 1388 تا آخر این هفته از طریق شبکه اینترنت سازمان به نشانی : [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) در دسترس داوطلبان قرار خواهد گرفت.

.German.
07-09-2009, 18:33
852 هزار کنکوری در انتظار اعلام نتایج کنکور/ چند قدم مانده به دانشگاه

خبرگزاری مهر - گروه حوزه و دانشگاه: یک میلیون و 252 هزار نفر در آزمون سراسری سال 88 شرکت کردند که از این تعداد حدود 996 هزار نفر مجاز به انتخاب رشته شدند که از این تعداد نیز 851 هزار و 258 نفر انتخاب رشته کردند و هم اکنون در انتظار اعلام نتیجه نهایی بسر می برند. به گزارش خبرنگار مهر، دانشگاههای کشور هر سال و در مهر ماه در انتظار دانشجویان جدیدی هستند که برای اولین بار پا به عرصه آموزش عالی می گذارند.
دانشگاههای دولتی که همیشه حضور در آنها به یک رقابت و آرزو برای دانش آموزان کشور تبدیل شده است در اواخر این هفته همراهان جدید خود را خواهند شناخت.
سالهاست که کشور ما راهیابی به آموزش عالی و ورود به دانشگاه بر اساس آزمونی حساس و سراسری به نام کنکور صورت می گیرد. آزمونی که موجب استرس دانش‌آموزان و خانواده های آنها در طول دوران تحصیل می شود.
کنکور سراسری سال 1388 برای ورود دانش آموزان جدید به دانشگاه و مبدل شدن آنها به دانشجو در تیرماه برگزار شد. بیش از یک میلیون دانش آموز داوطلب ورود به دانشگاه در روزهای 4 تا 6 تیر ماه به رقابت پرداختند.
آزمون گروه آزمایشی ریاضی صبح روز پنجشنبه 4 تیر ماه، آزمون گروه آزمایشی هنر در بعداز ظهر پنجشنبه 4 تیرماه، آزمون گروه آزمایشی علوم تجربی در صبح جمعه 5 تیرماه، آزمون گروه آزمایشی زبانهای خارجی در بعدازظهر جمعه 5 تیرماه و آزمون گروهآزمایشی علوم انسانی در شنبه 6 تیرماه برگزار شد.
با گذشت حدود یک ماه از برگزاری کنکور نتایج اولیه کنکور سراسری 9 مرداد ماه اعلام شد که بر اساس آن بیش از 900 هزار نفر می توانستند انتخاب رشته کنند.
از تعداد یک میلیون و 227 هزار و 957 داوطلب شرکت کننده در کنکور امسال 996 هزار و 722 نفر مجاز به انتخاب رشته شدند که از این تعداد 486 هزار و 306 داوطلب مجاز به انتخاب رشته در دوره های روزانه و شبانه بودند.
از تعداد کل مجاز به انتخاب رشته شدگان 620 هزار و 734 داوطلب را دختران و 375 هزار و 988 داوطلب را پسران تشکیل می دادند.
بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور 248 هزار و 54 نفر در گروه علوم ریاضی و فنی، 354 هزار و 151 داوطلب در گروه علوم تجربی و 367 هزار و 545 داوطلب در گروه علوم انسانی مجاز به انتخاب رشته شده اند. در گروه زبان 93 هزار و 611 داوطلب و در گروه هنر نیز 39 هزار و 952 نفر مجاز به انتخاب رشته شدند.
داوطلبان مجاز این آزمون از 15 مردادماه نسبت به انتخاب رشته اقدام کردند.

حال داوطلبان این کنکور سراسری که پیروزی در آن به آرزویی برای جوانان کشور تبدیل شده است در انتظار اعلام نتایج بسر می برند. انتظاری که گاه بسیار آزار دهنده است اما اگر با پیروزی همراه شود بسیار خوشایند خواهد بود. هر چند که شکست در کنکور شکست در زندگی و پایان آرزوها نیست.
بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور نتایج نهایی کنکور سراسری تا پایان هفته جاری اعلام و تا پایان شهریورماه نیز کارنامه نهایی بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) منتشر می شود.
به گفته مسئولان سازمان سنجش آموزش کشور، پذیرش در کنکور امسال با رشد 10 تا 20 درصدی نسبت به کنکور سال آینده رو به رو است و بین 550 تا 600 هزار نفر پذیرفته می شوند.

.German.
07-09-2009, 18:34
آمار ورودیهای جدید مقاطع مختلف تحصیلی دانشگاهها در مهر88
خبرگزاری مهر - گروه حوزه و دانشگاه: با آغاز سال تحصیلی جدید، دانشگاههای سراسر کشور پذیرای بالغ بر یک میلیون و 200 هزار دانشجوی جدید در مقاطع مختلف تحصیلی خواهند بود که از این تعداد 80 هزار نفر در کارشناسی ارشد وارد دانشگاه می شوند. به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس اعلام مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی 10 درصد شرکت کنندگان در آزمون کارشناسی ارشد این دانشگاه یعنی 30 هزار داوطلب شرکت کننده در این آزمون سراسری پذیرفته شده اند.
امسال از طریق آزمون سراسری نیز در مقطع کارشناسی ارشد 45 هزار دانشجو در دانشگاههای کشور پذیرش می‌ شوند که با احتساب قبولیها از طریق طرح استعدادهای درخشان، چهار تا پنج هزار داوطلب نیز از این طریق به مقطع کارشناسی ارشد دانشگاههای کشور وارد می ‌شوند.
در کنکور سراسری سال گذشته 437 هزار نفر قبول شدند که با اعلام سازمان سنجش، پذیرش در کنکور 88 با رشد 10 تا 20 درصدی نسبت به کنکور سال قبل مواجه است. با احتساب این رشد قبولیهای آزمون سراسری نیز در حدود 550 تا 600 هزار نفر از تعداد کل افرادی که انتخاب رشته کرده اند، خواهد بود.
ابراهیم خدایی - معاون سازمان سنجش آموزش کشور در این زمینه به مهر گفت: در کنکور 88 پذیرش در دوره های روزانه تا 10 درصد، در دوره های شبانه حداکثر تا پنج درصد و در دانشگاههای پیام نور و غیر انتفاعی نیز هر کدام بین 10 تا 20 درصد رشد خواهد داشت.
محمدرضا مهرادفر معاون مرکز آزمون دانشگاه آزاد نیز به مهر گفت: از میان تعداد شرکت کنندگان در کنکور پزشکی و غیرپزشکی دانشگاه آزاد 578 هزار و 740 نفر در سال تحصیلی آینده پذیرش می شوند که از این تعداد 328 هزار و 446 نفر معادل 56 درصد از کل پذیرفته شدگان در انتخاب اول و 176 هزار و 723 نفر معادل 31 درصد از کل پذیرفته شدگان در انتخابهای دوم تا ششم و تنها 13 درصد از پذیرفته شدگان که 73 هزار و 571 نفر هستند به انتخاب دانشگاه پذیرفته شده اند.
وی گفت: در این آزمون 15 درصد از پذیرفته شدگان معادل 85 هزار و 348 نفر در مقطع کاردانی 489 هزار و 145 نفر معادل 84 درصد در مقطع کارشناسی و 4 هزار و 247 نفر در مقطع دکتری حرفه ای پذیرفته شده اند.
به گزارش مهر، احتساب پذیرشهای مختلف در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد حاکی از ورود بیش از یک میلیون و 200 هزار دانشجو به دانشگاهها است که یا برای اولین بار وارد دانشگاه می شوند و یا برای اولین بار در یک مقطع تحصیلی بالاتر ادامه تحصیل می دهند.
سال تحصیلی جدید دانشگاهها و مراکز آموزشی عالی تا دو هفته دیگر در سراسر کشور آغاز می شود.

سید محمود موسوی
08-09-2009, 07:49
ثبت نام پذيرفته شدگان در مقطع كارشناسيدانشگاه صنعتي اميركبير (پلي تكنيك تهران)ضمن خيرمقدم به پذيرفته شدگان گرامي در مقطع كارشناسي دانشگاه صنعتي اميركبير در سال تحصيلي 89-88 به اطلاع مي رساند زمان ثبت نام و مدارك مورد نياز به شرح زير می باشد .1- كليه پذيرفته شدگان به اتفاق اولياء قبل از ساعت 8 صبح روز پنجشنبه 19 شهريور 1388 به درب خيابان حافظ مراجعه نمايند (ورود از ساعت 6 صبح امكان پذير است ) نتایج امروز یا فردا می اید شهرستانی ها به فکر بلیط اتوبوس باید باشند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Marichka
08-09-2009, 22:07
سلام

اخبار کنکور 88 رو در سایت سازمان سنجش پیگیری بفرمایید.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] )

ممنونم